Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Екскурсія будинком Верховної Ради України
(продовження)

Другий поверх  будинку Верховної Ради України

На ІІ поверсі парламентського будинку навпроти центрального входу до  зали засідань проводиться реєстрація народних депутатів України та забезпечення їх робочими матеріалами. 

Ліворуч - художнє полотно "Державотворення" (художник О.Г. Кулаков). Відкриття картини відбулося 22 серпня 2001 р. з нагоди 10-ї річниці Незалежності України. Того ж дня у кулуарах  будинку парламенту було відкрито Галерею портретів голів Верховної Ради України  та меморіальної дошки на фасаді  будинку Верховної Ради України, на якій відтворено текст Акту проголошення незалежності України, схваленого парламентом 24 серпня 1991 року:
 
Збільшити зображення
Картина "Державотворення". Художник О. Кулаков.
А К Т
ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року,

  • продовжуючи тисячолітню традицію державотворення на Україні,
  • виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами,
  • здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України,
  • Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує 
НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ
та створення самостійної української держави  України.

Територія України є неподільною і недоторканною.
Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.
Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення.

Верховна Рада України
24 серпня 1991 року
Збільшити зображення
Зала зсідань Верховної Ради України

Зала засідань Верховної Ради України

Центром об'ємної композиції будинку Верховної Ради України є розташована на другому поверсі зала засідань на 1000 місць. Вона має загальну площу в плані близько 650 кв. м. Форма її восьмигранна з об'ємами лож і балконів, розміщених за межами основного восьмигранника.

До структури зали належать: 


  • партер з секторною системою розміщення місць  займають народні депутати України
  • стіл президії на підвищеній частині підлоги з місцями, призначеними для  Голови Верховної Ради України та двох його заступників
  • ложа Президента України (праворуч від столу президії)
  • ложа уряду  (ліворуч від столу президії)
  • ложа для поважних гостей 
  • трибуна для доповідача (нижче столу президії)
  • інші ложі партеру займають народні депутати України 
  • балкон, на якому розташовані ложі дипломатичного корпусу та преси, місця для гостей. 
Кришталева люстра зали засідань

Скляний купол з освітлювальним плафоном забезпечує приміщення природним світлом. Діаметр плафона близько 16 м. У центрі його розміщено кришталеву люстру, що за формою нагадує соняшник, мотив якого часто використовується в українському народному мистецтві. На основі національних мотивів в освітлювальний плафон зали введено кольорове скло. 

Місця народних депутатів України розташовані у партері зали засідань відповідно до фракцій і груп Верховної Ради України. 
 
Збільшити зображення
Система "Рада ІІІ"

За кожним народним депутатом України закріплене персональне робоче місце, обладнане електронним пультом системи "Рада-3" з відповідними функціями: реєстрація, голосування, запис на виступ з місця, мікрофон для виступу з місця та міні-монітор. 

У двох кутових ложах ліворуч і праворуч від столу президії  розташовані великі табло інформаційно-технічної системи "Рада-3".

При  залі засідань є головне фойє, кулуари, кімнати нарад, група робочих і допоміжних приміщень.
У  залі засідань Верховної Ради України відбувалися визначні події історії нашої країни. Так, 16 липня 1990 р. Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, а 24 серпня 1991 р. проголосила Україну незалежною демократичною державою.
У цьому приміщенні 28 червня 1996 р. Верховною Радою України було прийнято нову Конституцію, яка визначає Україну як суверенну і незалежну, соціальну і правову державу. 

Саме тут відповідно до Статті 104  Конституції України  складають присягу на вірність народу України новообрані Президенти України

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ 
Стаття 104. Новообраний Президент України вступає на пост  не пізніше  ніж  через  тридцять  днів  після  офіційного  оголошення результатів виборів,  з  моменту  складення  присяги  народові  на урочистому засіданні Верховної Ради України. 
     Приведення Президента  України  до  присяги  здійснює  Голова Конституційного Суду України. 
     Президент України складає таку присягу:

     "Я, (ім'я та  прізвище),  волею  народу  обраний  Президентом України, заступаючи на цей  високий  пост,  урочисто  присягаю  на вірність Україні.  Зобов'язуюсь  усіма  своїми  справами  боронити суверенітет і незалежність України, дбати  про  благо  Вітчизни  і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і  законів  України,  виконувати свої  обов'язки  в  інтересах  усіх  співвітчизників,    підносити авторитет України у світі". 

Третій поверх  будинку Верховної Ради України


Збільшити зображення
Фойє ІІІ поверху 

 Фойє ІІІ поверху вирішене у вигляді колонади, що підтримує стелю, розділену на невеликі плафони з люстрами. Ліпні деталі, інкрустація та інше декоративне оздоблення інтер'єрів органічно поєднують у собі стиль спрощеної класики з суто українськими мотивами декоративного мистецтва.

У холі відбуваються термінові засідання депутатських фракцій і груп, розміщено кулуари ложи преси.

Під час парламентських слухань та розгляду конкретних питань у  залі засідань,  в фойє ІІІ поверху виставляються тематичні інформаційні експозиції. Періодично проводяться виставки живопису, графіки, народної творчості, фото, книжкових, документальних, музейних та інших експозицій. В рамках створення Музею українського парламентаризму розміщено експозицію з нагоди 100-річчя проголошення Української Народної Республіки.

Примітка


Збільшити зображення

Робочі приміщення комітетів Верховної Ради України, депутатських фракцій і груп, кабінети народних депутатів України, приміщення підрозділів Апарату Верховної Ради України розміщені в інших будинках: вул. Садова, 3; вул. Садова, 3-а; вул. Банкова 5-7; вул. Банкова 6-8; вул. Шовковична, 2;  вул. Шовковична, 4; бул. Л.Українки, 1; вул. М.Грушевського, 18/2; пров. Несторівський, 4; вул. Інститутська, 8; вул. В.Житомирська, 11; вул. Липська, 3; вул. Лютеранська, 28-а. 

початок екскурсії