Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
      Віртуальні книжкові виставки
Нові надходження за жовтень 2024 р.
 

 

             1. Балабан Р. Теорія виборчої системи: порівняльно-правове дослідження : Монографія / Р. Балабан. – К. : "Либідь", 2007. – 112 с. – К-2 [34С11(С2) / Б20].
У монографії викладено основи теорії та аналізу виборчої системи, подано історичну ретроспективу виборчого права та виборчої практики. Автор здійснив порівняльний політологічний аналіз виборчого законодавства низки європейських країн і країн СНД. Узагальнено електоральний досвід сучасної України та результати парламентських перегонів доби незалежності. Здійснено спробу системного критичного аналізу виборчого законодавства України.


2. Горбатюк М. Політична еліта Вінниччини: організаційні, аксіологічні й поведінкові моделі : Монографії / М. Горбатюк. – К. : ІПІЕнД ім. І.Ф. Кураса, 2023. – 296 с. – К-2 [32С(С2) / Г67].
У монографії досліджено процес становлення регіональної політичної еліти Вінниччини - проаналізовано її структуру на різних історичних етапах. Показано іманентний зв'язок старої компартійної еліти радянського часу із сучасною регіональною політичною елітою Вінниччини. Детально висвітлено політичну поведінку представників політичної еліти регіону

3. Горінов П. Адміністративно-правове регулювання гарантій незалежності суддів: принципи, процедури та стандарти : Монографія / П. Горінов. – К. : Видавництво Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, 2024. – 288 с. – К-2 [34С6 / Г69].
Монографія є комплексним дослідженням адміністративно-правового регулювання у сфері забезпечення незалежності суддів в Україні. Автор розглядає сучасне праворозуміння незалежності судді. Особлива увага приділяється розробці системи адміністративних процедур, їх поняттям, ознакам та ролі у реалізації гарантій незалежності суддів. Надається аналіз шляхів удосконалення адміністративно-правового регулювання на основі міжнародних практик і досвіду.







4. Діалектика національно-громадянського і етнічного в українському соціумі : Монографія / Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України. – Чернів. : ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса НАН України, 2023. – 640 с. – К-2 [1МИ3 / Д44].
Монографія містить результати теоретичного та праксіологічного дослідження динаміки діалектичної взаємодії національно-громадянського і етнічного в розвиткові ідентичності української нації, державному будівництві, соціальних і культурних процесах в Україні від часів її суверенізації наприкінці 1980-тих рр. та проголошення незалежності у 1991 р. до 2022 р. – першого року повномасштабної російської агресії проти України та її народу.



5. Ейнауді Л. Роздуми про Європу. Вибрані статті про суспільство, економіку й політику / Л. Ейнауді ; Пер. з італ. М. Прокопович. – К. : Лабораторія, 2023. – 312 с. – К-2 [32И / Е44].
Видання містить добірку праць Луїджі Ейнауді, зосереджених на головних аспектах його думки - свобода, демократія, мир, європеїзм, соціальний лібералізм. Ейнауді стояв біля джерел формування Європейського Союзу і передбачив єдність держав, ще коли ті воювали одна з одною у двох світових війнах.

      6. Керівництво з демократичного законотворення для вдосконалення законодавства / Уклад. Е.Томас. – Варшава : Бюро з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ (БДІПЛ), 2024. – 200 с. – К-2 [34 / К36].
Надані практичні поради та рекомендації про те, як реформувати законодавчі норми та практики відповідно до міжнародних стандартів у галузі прав людини та верховенства права, зобов'язань ОБСЄ та передового досвіду.


     7. Корж І. Правова безпека як критерій стану правового життя : Монографія / І. Корж. – К. : Видавництво Політія, 2024. – 408 с. – К-2 [34(С2) / К66].
В монографії розкрито зміст правового життя, обґрунтовано значення правових актів, які є своєрідною "візитною карточкою" правового життя; наведено ознаки сучасного правового життя в Україні, його позитивні і негативні сторони. Акцентовано увагу на значенні і ролі правотворчості в правовому житті суспільства; розкрито зміст правозастосування як форми реалізації права та механізму регулювання правового життя; досліджено і розкрито сучасні проблеми здійснення суспільно-політичних реформ в Україні, які зумовлені необхідністю подолання зовнішньо- і внутрішньополітичних викликів і загроз. Обґрунтовано підстави функціонування інституту "правова безпека", тлумачення його поняття, його принципів, його співвідношення з національною безпекою, політичною корупцією, а також запропоновано окремі напрямки забезпечення правової безпеки.






     8. Корня С. Інформаційна робота та морально-психологічне забезпечення у військах : Науково-навчальний збірник / С. Корня. – Кам'янець-Подільський : ТОВ "Друкарня "Рута", 2024. – 136 с. – К-2 [355 (С2) / К67].
Статті містять загальний аналіз стану морально-психологічного забезпечення у військах та рівня мотивації бойового складу, а також рекомендації з управління боєздатністю підрозділів у сучасній війні.







9. Ляшенко О. Державний устрій України: простір інтеракції національно-громадянського та етнічного : Монографії / О. Ляшенко. – К. : ІПІЕнД ім. І.Ф. Кураса, 2023. – 216 с. – К-2 [32С(С2) / Г67].

У монографії проаналізовано динаміку інтеракції національно-громадянського та етнічного в державному будівництві в Україні починаючи з часу її суверенізації наприкінці 1980-х рр. та проголошення незалежності у 1991 р. до 2022 р. – першого року повномасштабної російської воєнної агресії проти України. Проаналізовано вплив етнонаціонального чинника на процеси державотворення. Розглянуто передумови, рушійні сили, процес, результати і наслідки спроб автономізації окремих українських регіонів чи федералізації Української держави.






10. Ослунд А. Відбудова, реформування та вступ України до ЄС / А. Ослунд, А. Кубілюс ; Пер. з англ. А. Ковальчука. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2024 . – 304 с. – К-2 [327 / О-74].

В книзі дається аналіз можливості вступу України до ЄС та зазначені умови, які держава має виконати для цього. Автори вважають, що, незважаючи на ускладнення, пов'язані з повномасштабною війною, в України є шанс на політичне приєднання до Європи.








11. Політична безпека України: проблеми політичного і державного правління : Монографії. – К. : ІПІЕнД ім. І.Ф. Кураса, 2023. – 304 с. – К-2 [32С(С2) / П50].

Монографія містить аналіз нинішньої ситуації та прогнозні оцінки вірогідних небезпек, які можуть загрожувати політичній стабільності в Україні в умовах війни, а також – пропозиції з їх нейтралізації. Увага авторів проведеного аналізу ситуації воєнного часу зосереджена на проблемах, які найімовірніше можуть виникнути під час здійснення державної влади, особливо по лінії "центр-регіони", у стосунках між суб’єктами політичного поля країни. Розглянуто симптоми проблем, які спостерігаються у зусиллях з мобілізації країни на опір агресору, у міжцерковному протистоянні у православному середовищі, у міжетнічних відносинах, у геостратегічних зусиллях держави







12. Приватно-правові засади захисту прав людини у соціальній державі. – Ірпінь : Держ. податковий ун-т, 2023. – 566 с. – К-2 [34С(С2) / П75].
У монографії здійснено аналіз теоретико-правових засад захисту прав людини у соціальній державі. Зосереджено увагу а понятійно-категоріальному апараті, механізмі приватно-правового захисту прав людини, міжнародному та зарубіжному досвіді захисту таких прав.








13. Руденко С. Анатомія ненависті. Путін і Україна / С. Руденко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2024 . – 304 с. – К-2 [32С / Р83].
Книга розповідає про те, як, що і чому змусило Путіна розв'язати найбільшу після Другої світової війни континентальну війну у Європі. У книзі - інформація з перших уст, закулісся російської політики і події, свідками яких був сам автор.






14. Савчук В. Ризик-менеджмент / В. Савчук. – К. : Лабораторія, 2024. – 304 с. – К-2 [33.05 / С13].

Автор акцентує увагу читача на питаннях ризик-менеджменту підприємства реального (нефінансового) сектора економіки. Висвітлено розробку фундаментальних стратегічних і тактичних рішень у сфері управління ризиками.