![]() |
![]() Бібліотечно-бібліографічні ресурси |
![]() |
![]() |
||
Бібліотечні ресурси > Бібліотека Верховної Ради України |
Відділ інформаційних ресурсів та відкритих заходів - це за своїм призначенням спеціалізований відділ, який забезпечує формування, зберігання та ефективне використання інформаційно-документного ресурсу як упорядкованого зібрання документів з питань права та парламентаризму, політики та економіки, науки, освіти, культури та інших питань функціонування та розвитку українського суспільства та інших країн світу.
Народним депутатам України, їх помічникам-консультантам, які кадрово-фінансово обслуговуються в Апараті Верховної Ради України та працівникам Апарату надаються документи на різних носіях - паперових та електронних.
ІНФОРМАЦІЙНО- ДОКУМЕНТНИЙ ФОНД
Паперовий фонд відділу складається з двох типів документів:
1. Офіційні видання- документи про результати діяльності парламенту та інших інститутів влади.Офіційні видання:2. Інші видання, необхідні для здіснення конституційних повноважень парламенту.
Інші видання - книжкові, газетні і журнальні, що складають профіль комплектування документного фонду відділу. Для зручності користування найбільш популярні видання цього блоку об’єднані у спеціальні колекції:Стенографічні звіти сесій Верховної Ради УРСР. - К., 1939-1990; Бюлетені сесій Верховної Ради України. - К., 1996 - ; Стенографічні звіти сесій Верховної Ради України. - К., 2007 -; Відомості Верховної Ради України. - К., 1990 - ; Голос України: газета Верховної Ради України. - К, 1991 - ; Віче: Теоретичний і громадсько-політичний журнал / Верховна Рада України. - К., 1996 - 2016; звіти про роботу парламентських комітетів; матеріали парламентських слухань (з 1995 р.); систематичне зібрання актів чинного законодавства України, колекція текстів конституцій країн світу; переклади нормативно-правових актів та аналітико-правові документи країн світу.
Електронний ресурс відділу складають:авторські праці народних депутатів України, політиків та державних діячів - дарунки від їх авторів; видання Iнституту законодавства, Парламентського видавництва, Рахункової палати та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; видання парламентів країн світу; видання Державного комітету статистики України, індекси моніторингів соціологічних опитувань, вітчизняні і зарубіжні універсальні та галузеві енциклопедії, енциклопедичні словники тощо; видання Національної української академії державного управління при Президентові України, Національного інституту стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України, Національного інституту проблем міжнародної безпеки при Раді національної безпеки та оборони України; монографічні видання інститутів Національної академії наук України ( держави і права ім. В.Корецького, соціології, філософії, економіки, економічного прогнозування, економіки промисловості, світової економіки і міжнародних відносин, національних відносин і політології, реґіональних досліджень, історії України, українознавства ім. І Крип’якевича, народознавства і української мови); видання зарубіжних інформаційних центрів і програм в Україні (Програми сприяння парламентові України, Бюро інформації Ради Європи, Ресурсно-інформаційного центру Британської Ради, Центру інформаційних ресурсів Посольства США, Центру інформації та документації НАТО та ін.).
тексти виступів Голови Верховної Ради України, Першого заступника Голови Верховної Ради України, заступника Голови Верховної Ради України; тексти парламентських слухань; переклади нормативно-правових актів та аналітико-правові документи країн світу; публікації парламентів Болгарії, Великої Британії, Греції, Німеччини, Польщі, США, України, Швейцарії та ін.; універсальні видання - енциклопедії, словники та довідники; бібліографічні покажчики "Виступи Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України", “Актуальні проблеми законотворення”, “Політика і політики України в дзеркалі періодичних видань”, “Бібліотечні колекції”; каталоги Бібліотеки Конґресу США, Національної бібліотеки Нідерландів, офіційних публікацій Великобританії та ін.
Основні види послуг:
З січня 2002 року відділ спільно з Управлінням комп’ютеризованих систем Апарату створено електронний каталог поточних надходжень.надання можливості замовляти документи через мережу Інтернет; надання документів на паперових та інших носіях інформації з фондів відділу та з фондів інформаційних центрів, бібліотек інших систем і відомств України; складання тематичних добірок документів; виконання інформаційних довідок з питань порядку денного засідань сесії, комітетів і фракцій та з інших питань, що безпосередньо належать до діяльності Верховної Ради України; здійснення інформаційного пошуку з використанням паперових та електронних (в тому числі Інтернет) вітчизняних та зарубіжних бібліотечних ресурсів; підготовка покажчиків до законопроектів та з проблем парламентської діяльності; моніторинг публікацій в пресі, пов’язаних з діяльністю Голови Верховної Ради України та народних депутатів України; поповнення щоденних анотованих оглядів преси; допомога користувачам у виборі відповідних інформаційно-пошукових засобів; планування, організація та проведення виставкових заходів; користувачам пропонуються віртуальні виставки Нових надходжень до фондів відділу і віртуальні виставки, які присвячено знаменним датам, ювілеям, окремим темам, визначним подіям вітчизняної та світової історії, науки і культури
Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого (головний партнер); Національна історична бібліотека України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського; державні наукові та галузеві бібліотеки; спеціалізовані бібліотеки; обласні універсальні наукові бібліотеки.
НАШІ ПАРТНЕРИ
АДРЕСА
Україна, 01008, Київ-8, вул. М.Грушевського, 18/2 (під`їзд № 9, перший поверх, кім. 4-5)
ДОВІДКИ
з питань інформаційного обслуговування -
тел. (380 44) 255-2767, 255-3252 та ел. пошта bibl@rada.gov.uaз питань обслуговування документами іноземними мовами -
тел. (380 44) 255-2543 ел. пошта savon@rada.gov.uaз питань тематичних довідок bibl@rada.gov.ua - тел. (380 44) 255-2767