За допомогою пошукової системи можна здійснювати пошук документів та переглядати інформацію про них. Шукати документи можна як за атрибутами (автор, назва, інші вихідні дані) так і за належністю документів до тієї чи іншої теми.
Класифікатори призначені для того, щоб полегшити пошук необхідних документів. Рубрики у класифікаторах називаються темами. Кожна тема має підтеми.
Кожний документ може бути віднесений до однієї або кількох тем, і у будь-якій з них його можна знайти.
У системі створено класифікатори, будь-яким з них можна скористатися для пошуку необхідних документів:
При виборі певного каталогу будуть відображені теми, які містяться в ньому. Наприклад, вибираємо каталог 'Бібліографічний моніторинг', і бачимо всі теми, якими можна скористатися для пошуку документа:
Вибравши одну з тем, відкриваємо її, тобто виводимо всі підтеми і т.д. Продовжуйте пошук таким чином доти, доки не знайдете потрібну тему або не зупинитися на темі, що вже не розкривається, бо не має підтем. Якщо таким чином знайти потрібну тему не вдається, спробуйте виконати пошук теми за контекстом.
Під розкритою темою або класифікатором знаходиться меню, в якому можна вибрати необхідне обмеження для документів ( 'Всі документи теми' або 'Всі документи теми з підтемами'). Якщо треба відмовитись від пошуку в тематичному каталозі, виберіть умову 'Не шукати за темою' або перейдіть на 'Класифікатори'.
Якщо не вдається знайти тему в ієрархії класифікаторів, можна спробувати її відшукати за контекстом, тобто відібрати такі теми, в назві яких міститься вказаний текст. Для цього введіть необхідний текст в полі 'Пошук теми' і натисніть посилання 'Шукати тему'.
З'явиться перелік тем, що відповідають умові пошуку. Виберіть необхідну тему і ви перейдете на сторінку пошуку, де ця тема буде розкрита.
При пошуку за атрибутами можна відібрати документи, атрибути яких (поля бібліографічного опису, такі як 'Автор', 'Назва', 'Рік видання' тощо) мають необхідні значення. Спочатку на сторінці виводиться скорочений перелік найбільш уживаних атрибутів. Якщо треба виконати пошук за більш специфічними атрибутами, виберіть посилання 'Розширений перелік полів'. Якщо треба повернутися до скороченого переліку, виберіть посилання 'Скорочений перелік полів'.
Щоб відібрати документи за значенням якогось атрибута, введіть необхідне значення (або кілька перших символів) у відповідне поле. При цьому регістр введених символів не враховується. Наприклад, якщо в полі 'Автор' ввести 'а', то будуть відібрані всі документи, автор яких починається з 'а' або з 'А'. Якщо ввести 'ан', то відповідно, будуть відбрані всі документи, автор яких починається з 'АН', 'Ан', 'аН' чи 'ан'.
При пошуку за назвою можна шукати не лише за початком назви, але й за окремими словами, що входять до назви. Для цього треба вибрати умову пошуку 'Містить слова' і ввести необхідні слова, розділяючи їх знаком пробілу. Якщо, наприклад, в полі 'Назва документа' ввести слова 'місцеве' і 'самоврядування', то будуть відбрані всі документи в назві яких містяться ці слова. Якщо в кінці слова ввести знак *, будуть шукатися всі слова, що починаються так, як введене слово. Цю можливість доцільно використовувати, якщо слово має багато словоформ. Наприклад, замість того щоб вводити 'місцеве' 'місцевого' 'місцевим', можна просто ввести 'місцев*'.
При пошуку за анотацією завжди використовується умова 'Містить слова'.
При пошуку за роком видання передбачено два поля. Якщо заповнене перше з них, будуть відібрані всі документи, видані цього року і пізніше. Якщо заповнене друге поле, будуть відібрані всі документи, видані цього року і раніше. Якщо заповнено обидва поля - перевіряються обидві умови. Наприклад, якщо нам треба відібрати всі документи, видані у 2000 році, в обох полях треба ввести значення '2000'.
Деякі атрибути, такі як 'Мова' чи 'Вид документа' мають фіксований перелік можливих значень. Тому для них значення не вводиться, а вибирається із запропонованого списку.
Пошук за атрибутами комбінується з пошуком у класифікаторах, тому якщо ви вибрали певну тему, пошук за атрибутами буде виконуватися лише серед документів, що належать до цієї теми.
Припустімо, нам треба перевірити, чи є в бібліотеці певна книга з місцевого самоврядування, про яку нам відома така інформація: автор - чи то Біленчук, чи то Біленченко; назва - 'Місцеве самоврядування', 'Роль місцевого самоврядування' чи щось подібне; книга видана протягом 2000-2002 років українською мовою. Задаємо умови пошуку таким чином:
Припустімо, нам треба перевірити, чи є в бібліотеці журнал з прав людини, про який нам відома така інформація: назва - 'Право людини', 'Права людини' чи щось подібне. Задаємо умови пошуку таким чином:
Припустімо, нам треба знайти в бібліотеці статтю з періодичного видання з проблем місцевого самоврядування, про яку нам відома така інформація: автор - Плющ; назва - 'Місцеве самоврядування', 'Роль місцевого самоврядування' чи щось подібне. Задаємо умови пошуку таким чином:
Після того, як необхідні умови вибору введені, вкажіть, скільки документів виводити на одній сторінці (стандартне значення - 20) і натисніть кнопку 'Вибрати'. Крім результатів пошуку, на сторінці будуть виведені умови пошуку (для контролю), загальна кількість знайдених документів і діапазон документів.
Якщо знайдених документів - 0, перевірте умови пошуку. Можливо, було введено 'зайві' умови, або деякі дані введені неправильно (наприклад, зроблено орфографічну помилку). Якщо все введено правильно, це означає, що відповідних документів у бібліотеці немає або інформація про них ще не занесена до бази даних системи.
Якщо у системі знайдено документи, які відповідають введеним умовам, буде виведено їх список. В кінці списку виводяться посилання на наступні та попередні сторінки з результатами пошуку. Якщо на першій сторінці потрібного документа немає, натисніть посилання 2 в нижній частині сторінки, потім 3 і так далі. При цьому деякі сторінки можна пропускати, можна повертатися на кілька сторінок назад. Таким чином гортайте сторінки доти, доки не знайдете потрібний документ. Якщо кількість відібраних документів дуже велика, спробуйте задати більш точні умови відбору і повторіть пошук.
У списку наводиться лише найважливіша інформація про документи. Якщо необхідні більш детальні відомості про документ, виберіть посилання 'Опис документа'.