Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
      Віртуальні виставки
Бібліотека Верховної Ради України.
 
РАДИМО ПРОЧИТАТИ
ПРО КНИЖКУ М. ПОСІВНИЧА ««СТЕПАН БАНДЕРА. ПРОВІДНИК УКРАЇНСЬКОЇ ІДЕЇ»

Що робить Степана Бандеру Символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, з деяких трибун називають ворогом, а ми — Провідником і героєм? Щоб зрозуміти це, варто подолати стереотипи, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній багаторічній радянській пропаганді. Базуючись на достовірних фактах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною.

 
АВТОР ПРО КНИЖКУ

«Переді мною стояло завдання продемонструвати, що Степан Бандера був справді готовим присвятити своє життя постійному вдосконаленню та боротьбі за національну ідею, розповісти читачам про його справжні погляди, переконання, думки і плани. Його постать стала образом, який роками атакували з різних сторін для того, аби дискредитувати саму суть Української Ідеї. Насправді нам дуже бракує українських джерел достовірної інформації про Степана Бандеру, який є феноменом українського суспільства, особистістю, яка йшла шляхом перемоги і вела за собою інших», - зазначив Микола Посівнич.

 
ЧИТАЦЬКА АУДИТОРІЯ

Для широкого кола читачів. Усіх, хто, занурившись у життєву атмосферу покоління, яке виборювало незалежність України в середині ХХ століття, прагне сформувати власне ставлення до його героїв. Це видання є найновіше і найповніше на сьогодні дослідження життя Степана Бандери. Книжка базується на численних документах і свідченнях, а також спогадах самого Бандери. Містить багато ілюстративних матеріалів, зокрема медіадодаток із фото, відео й навіть записом голосу Провідника.

 
ВІДГУК ПРО КНИЖКУ «СТЕПАН БАНДЕРА. ПРОВІДНИК УКРАЇНСЬКОЇ ІДЕЇ» народного депутата України, історика Володимира В’ятровича

Одна з причин гарячих суперечок про Бандеру — необізнаність із ключовими аспектами його життя й діяльності, домінування в його оцінці міфів і стереотипів. Книга Миколи Посівнича містить, напевно, найповніший на сьогодні верифікований перелік фактів біографії Провідника ОУН. Навряд чи вона суттєво понизить градус у дискусіях про Бандеру, однак має всі шанси зробити їх більш фактологічними, відтак допоможе не лише розвіяти міфи, а й розгледіти в ньому реальну людину.