Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
      Віртуальні виставки
Бібліотека Верховної Ради України.
 
РАДИМО ПРОЧИТАТИПропонуємо Вашій увазі книгу відомого американського історика і дослідника Східної Європи Тімоті Снайдера, професора Єльського університету
"Шлях до несвободи. Росія, Європа, Америка".

Це одна з книг, яку рекомендує до прочитання Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Це книжка про події, політичні фігури та глобальні ідеї, які приховані за цими подіями. Тімоті Снайдер аналізує складні та драматичні трансформації в Росії, Україні, Європі та США від 2011 до 2016 року. Серед головних подій – російські протести на Болотній площі в Москві, Революція Гідності в Україні, анексія Криму та вторгнення Росії на Донбас, криза біженців, Брекзит і перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США. Тімоті Снайдер не лише ставить питання про те, чому ж ідея «кінця історії» була помилковою. Він доводить, як закладена в «кінець історії» неуникність, або ж, іншими словами, думка про те, що «ідеї не мають значення», могла докластися до створення сучасного політичного клімату.

«Шлях до несвободи» – одна із найважливіших для українського читача книг, бо вона про нас, про історію, свідками й учасниками якої ми є тут і тепер. Це книжка про події, політичні фігури та глобальні ідеї, які приховані за цими подіями. “Шлях до несвободи” Тімоті Снайдера – наразі найпопулярніша з англомовних книг, де детально описується сучасна і вже незалежна Україна.

У фондах Бібліотеки Верховної Ради України ви можете ознайомитись з книгами Тімоті Снайдера – «Українська історія, російська політика, європейське майбутнє», «Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь 1569-1999», «Криваві землі: Європа поміж Гітлером та Сталіном».

  

   

Снайдер Т. Криваві землі : Європа поміж Гітлером та Сталіним: Моногр. / Т. Снайдер. – К. : Грані-Т, 2011. – 448 с. – К-2 [9(М)7 / С53].

 У серці Європи посеред ХХ століття нацистський та радянський режими вбили близько 14 мільйонів людей. Криваві землі, місце загибелі всіх жертв, охоплюють простір від центральної Польщі до західної Росії: Україну, Білорусь та Прибалтику.

 

            

Снайдер Т. Перетворення націй. Польща, Україна, Литва, Білорусь 1569-1999 / Т. Снайдер. – Вид. 4-те. – К. : Дух і Літера, 2021. – 464 с. – К-2 [9 / С53].

Відомий американський історик досліджує феномен народження модерних націй. Автор намагається дати відповідь на запитання: яким чином з однієї ранньомодерної національної ідеї постали чотири модерні?

Снайдер Т. Українська історія, російська політика, європейське майбутнє / Т. Снайдер. – К. : Дух і Літера, 2014. – 232 с. – (Бібліотека Європейського Форуму). – К-2 [32С(С2) / С53].

У книзі зібрано статті та публічні виступи, оприлюднені з грудня 2013 по серпень 2014 року.