Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
      Віртуальні книжкові виставки
Нові надходження за грудень 2021 р.
 

         


               
          Дмитришин І.  Григорій Орлик або Козацька нація у французькій дипломатії : наукове видання / І. Дмитришин. – К. : Темпора, 2019. – 496 с.:іл. – К-2 [9(С2)14 / Д53].
      Книга розкриває маловідому сторінку європейської історії, пов'язану з роллю "козацького чинника" у французькій дипломатії ХVIII ст. У цьому контексті на основі широкого кола архівних документів досліджено постать Григорія Орлика- сина українського гетьмана Пилипа Орлика, його внесок на службі у французької дипломатії.
     

          


   




       Єрмоленко В.  Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ - ХХ століть / В. Єрмоленко. – Вид. друге. – К. : Дух і Літера, 2020. – 480 с. – К-2 [1МИЗ / Є74].
      Книга "Плинні ідеології" - це детальна історія ідей у Європі ХІХ-ХХ століть, а також детальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму та їх сумішей.

       






                   
 
      Звіт Центральної виборчої комісії за 2020 рік. – К. : ЦВК, 2020. – 122 с. – К-2 [34С11(С2) / З-43].

     Вміщено узагальнений звіт ЦВК про місцеві вибори 2020 року та  проміжні вибори народних депутатів України. Розкрито особливості проведення виборів в умовах Covid-19. Акцентовано уагу на участі Комісії у законотворчій роботі, співпраці з державними органами влади та міжнародній співпраці. Розкрита фінансова складова діяльності Комісії. Вміщено Стратегічний план роботи Комісії на 2020-2025 роки.






    

  
         


      Крушинський В.  Ялтинсько-Потсдамська система міжнародних відносин: факти, події, коментарі / В. Крушинський, В. Манжолоа. – К. : ВЦ "Академія", 2020. – 224 с. – К-2 [327 / К84].
       У виданні викладено основні міжнародні події, конфлікти, доктрини, угоди повоєнного періоду (1945-1991). Побудований матеріал за хронологічним принципом дає змогу простежити причини, розвиток та наслідки подій. Містить довідкові матеріали про керівників провідних держав світу, найбільших міжнародних організацій тощо.




       

       


         
         Погребняк В.  Виникнення, перехід та припинення суб'єктивних цивільних прав: проблеми теорії та практики : Монографія / В. Погребняк. – К. : Алерта, 2020. – 640 с. – К-2 [34С4 / П43].
       У монографії розглянуто сучасні наукові підходи до розуміння правової природи суб'єктивного цивільного права, а також проблеми класифікації суб'єктивних цивільних прав. Визначено характериститки суб'єктивних цивільних прав, що детермінують їх здатність до динаміки.





    Риндюк В.  Упорядкування законодавства України: теоретико-методологічний та юридичний аспекти : Монографія / В. Риндюк. – К. : КНЕУ, 2021. – 407 с. – К-2 [34(С2) / Р51].
        
Монографія присвячена системному дослідженню з позиції теорії діалектичного право розуміння феномена упорядкування законодавства як специфічної юридичної діяльності, пов’язаної з удосконаленням чинного законодавства. У роботі вперше у юридичній науці сформульовано визначення загального поняття упорядкування законодавства та його видів, розглянуто його методологічні і техніко-юридичні аспекти.


 



Розвиток публічного управління в Україні : Матеріали науково-практичної конференції за міжнародною участю 28 травня 2021 року, м. Львів / За наук. ред.чл.-кор. НАН України В.С.Загорського, доцента А.В.Ліпенцева. – Л. : ЛРІДУ НАДУ, 2021. – 228 с. – К-2 [34С3 / Р64].
      Конференція присвячена розгляду проблемних питань і напрямків розвитку публічного управління в Україні.


    

Скарби та реліквії України / Укл. С.Вербич. – К. : Арій, 2020. – 352 с.: іл. – (Таємниці історії). – К-2 [9(С2) / С42].
     В книзі в науково-популярній формі розповідається про матеріальне й культурне надбання нашого народу від найдавніших часів  до сьогодення.


Стойко О.  Відродження постконфліктних територій: світовий досвід і Україна : Наукова записка / О. Стойко, І. Кресіна, О. Кресін. – К. : Норма права, 2020. – 144 с. – К-2 [327 / С81].
      У науковій записці проаналізовано міжнародний досвід залучення зовнішніх донорів до відбудови постконфліктних територій, зокрема у формі цільових фондів багатьох донорів та участі ООН. Розкрито правовий статус території ОРДЛО в українському законодавстві та міжнародному праві, його значення для відновлення територіальної цілісності України.


    

Сучасний унітаризм: доктрина і практика : Монографія. До 30-річчя незалежності України / Ю.С.Шемшученко, О.В.Скрипнюк, О.В.Батанов та ін; відп. ред. Ю.С.Шемшученко. – К. : Юридична думка, 2021. – 514 с. – К-2 [34(С2) / С91].
    У монографії з позицій  сучасних наукових поглядів досліджується роль унітаризму у процесах конституційного будівництва і розвитку державності в Україні та зарубіжних країнах. Висвітлюється історія і теорія унітаризму, його основні ознаки, місце і значення в системі конституційного ладу України, проблеми і перспективи розвитку унітаризму в сучасній Україні.





Україна як цивілізаційний суб'єкт історії та сучасності : Національна доповідь; Інститут історії України НАН України. – К. : Ніка-Центр, 2020. – 356 с., 12 с. кольор. вкл. – К-2 [9(С2) / У45].
     Національна доповідь є спробою відповісти на запитання: яким чином Україна  може ствердити себе повноцінним суб'єктом світової цивілізаційної системи в умовах гібридного світового порядку й геополітичної турбулентності?



    Чалдині Р.  Психологія впливу-2. Наука & практика / Р. Чалдині ; Пер. з англ. Н. Коваль. – Х. : Книжковий клуб "КСД", 2021. – 400 с. – К-2 [15 / Ч-16].
        Експериментальний соціальний психолог Роберт Чалдині присвятив свою науково обгрунтовану працю вивченню процесів впливу на людину, психології переконування та поступливості. Особлива увага приділена дослідженням кроскультурного соціального впливу.