Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
      Віртуальні книжкові виставки
           Нові надходження
 
          1. "Активні заходи" СРСР проти США: пролог до гібридної війни : аналіт. доп. / Д.В.Дубов, А.В.Баровська, Т.О.Ісакова, І.О.Коваль,В.П.Горбулін; за заг. ред. Д. В.Дубова. – К. : НІСД, 2017. – 88 с. – К-2 [327 / А43]. – Анот.: Присвячено тематиці застосування Радянським Союзом "активних заходів" проти США під час холодної війни з метою досягнення власних зовнішньополітичних цілей.
       2. Антологія конституційного процесу в сучасній Україні / авт.-уклад.: В. Мусіяка. – К. : Заповіт, 2017. – 780 с. – К-2 [34С(С2) / А72]. – Анот.: У цій антології подані найважливіші нормативні акти та інші джерела, що визначають зміст і особливості конституційного процесу в сучасній Україні: від Конституції 1978р. та проектів змін до Конституції до висновків Венеціанської комісії та Конституційного Суду України.З метою допомоги у сприйнятті та розумінні змісту окремих етапів конституційного процесу і супутніх їм суспільно-політичних подій наведено відповідні експертно-аналітичні матеріали та висновки щодо них.Видання адресовано науковцям, викладачам і студентам юридичних ВНЗ, народним депутатам України, представникам органів державної влади і місцевого самоврядування. Видання може зацікавити правозахисників і громадських активістів, які ініціюють творення "нового суспільного договору", а також громадян.
    
     3. Виклики та ризики розгортання кризових процесів в Україні та напрями економічної політики їх запобігання / Наук. ред. В.Юрчишин. – К. : Заповіт, 2017. – 156 с. – К-2 [33С5(С2) / В43]. – Анот.: Пошук напрямів протидії кризовим процесам у сучасному глобалізованому світі,а також впровадження сучасних інструментів сприяння позитивній економічній динаміці , є особливо важливим завданням для висхідних країн . Ситуація в Україні ускладнюється тим, що упродовж останніх років відбулося кілька економічних і фінансових шоків, які завдали значних втрат економіці країни ідобробуту населення. І сьогодні країна , ще не оговтавшись від втрат попередніхроків , змушена активно вишукувати раціональні рішення протидії новим ризикам і викликам. 
       4. Каденюк Л.  Місія - Космос / Л. Каденюк. – К., 2017. – 512 с. – К-2 [32С(С2) / К13]. – Анот.: Книга "Місія - Космос" - емоційно насичена розповідь першого космонавта нашої держави, Героя України, кандидата технічних наук, народного депутата України четвертого скликання, Народного посла України, космонавта-випробувача 1-го класу, генер-майора Збройних Сил України Леоніда Каденюка про політ у космос у 1997 році у складі екіпажу космічного коробля "Колумбія", місія STS - 87.
    5. Корупційна злочинність: витоки, сучасний стан, стратегія протидії : монографія / Т.В.Корнякова, О.Л.Соколенко, І.Г.Алєксєєнко та ін.;за заг. ред. Т.В.Корнякової. – Д. : Ліра, 2017. – 276 c. – К-2 [34С5 / К69]. – Анот.: У монографії висвітлено питання виникнення та розвитку корупції в історії людства. Відображено основні чинники корумпованості суспільних відносин, розкрито загальні положення сучасної національної антикорупційної стратегії. Проаналізовано міжнародне і національне законодавство щодо подолання корупції, а також зарубіжна практика їх застосування. Для науковців і державних службовців, викладачів, аспірантів, студентів і курсантів вищих навчальних закладів.
      6. Кримінально-правова охорона соціального та пенсійного страхування : монографія / В.С. Кошевський, П.А. Воробей, А.В. Савченко О.О. Семенюк, О.Г. Колб. – К. : ЮрінкомІнтер, 2017. – 154 с. – К-2 [34С5 / К85]. – Анот.: Монографія присвячена комплексному та системному дослідженню питань кримінально-правової охорони сфери соціального та пенсійного страхування. У роботі розглянуто генезис і зарубіжний досвід кримінальної відповідальності за ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов?язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов?язкове державне пенсійне страхування, а також проаналізовано елементи складу цього діяння (ст. 2121 Кримінального кодексу України).
       7. Кудлай О.  Формування вищих органів управління у сфері військового будівництва УНР (червень 1917-квітень 1918 рр.) / О. Кудлай ; НАН України; Інститут історії України. – К., 2016. – 180 с. – К-2 [9(С2)21 / К88]. – Анот.: У роботі висвітлено процес створення міністерства військових справ доби Української Центральної Ради, досліджено складання його внутрішньої структури. Окреслено основні напрямки діяльності інституції та її головних підрозділів, а також простежено еволюцію політики українського проводу у військовій сфері.
        8. Міжнародні та національні правові положення системи захисту засобів фінансової допомоги Європейського Союзу та іноземних донорів в Україні : Зб-к нормативно-правових актів / За ред. В.В.Чернєя. – К., 2016. – К-2 [34М / М58]. – Анот.: Збірник містить витяги з міжнародних і вітчизняних законодавчих та інших нормативно-правових актів, що стосуються протидії фінансовому шахрайству та спрямовані на захист економічних інтересів України.
         9. Мушак Н.  Правові засади функціонування Шенгенського простору : Монографія / Н. Мушак. – О. : Фенікс, 2017. – 442 с. – К-2 [34М / М93]. – Анот.: Здійснено аналіз правових засад функціонування Шенгенського простору. Досліджено основні напрями співробітництва держав-учасниць у межах Шенгенського простору: правова співпраця держав Шенгенського простору в реалізації спільної візової політики ЄС, спільної імміграційної політики ЄС; співробітництво держав Шенгенського простору у сфері прикордонного співробітництва; співпраця правоохоронних органів держав Шенгенського простору у сфері забезпечення внутрішньої безпеки; співробітництво держав Шенгенського простору у питаннях надання притулку; співробітництво держав Шенгенського простору у сфері захисту персональних даних; співробітництво у межах Шенгенської та Візової інформаційних систем; співпраця держав - членів ЄС у реалізації ними Шенгенського acquis у відносинах із третіми країнами.
     10. Політичний процес в Автономній Республіці Крим: особливості, суперечності, прорахунки (1991-2014 рр.). – К. : ІПіЕНД ім. І.Ф.Кураса, 2016. – 304 с. – К-2 [32С(С2) / П50]. – Анот.: Аналітична доповідь підготовлена за результатами науково-дослідної роботи у темі «Політичний процес в Автономній Республіці Крим: особливості, суперечності, прорахунки (1991-2014 рр.)». У доповіді розглянуто особливості, суперечності, прорахунки політичних процесів у розвитку Автономної Республіки Крим впродовж 1991 – 2014 рр., виокремлено «слабкі місця» державної політики щодо регіону: проаналізовано підстави виходу Криму за межі правового поля України; досліджено конфліктогенність регіону; визначено ключових суб’єктів політики та проаналізовано їхню участь у політичних процесах; показано взаємодію політичних структур в АРК; виокремлено вплив нелегальних політичних акторів на політичну ситуацію в регіоні; визначено форми перетворення інтересів і вимог населення в управлінські рішення; окреслено способи включення суб’єктів у відносини центру і регіону; простежено прорахунки в етнічній, релігійній та інформаційно-безпековій політиці щодо російського націоналізму і сепаратизму.
        11. Режим Путіна перед викликами часу : Аналітична доповідь / . М. Розумний, Я. В. Бережний, І. В. Валюшко, Р. В. Власенко [та ін] ; за заг ред. М. М. Розумного. – К. : НІСД, 2017. – 82 с. – К-2 [32С / Р33]. – Анот.: Розглянуто актуальний стан внутрішньої та зовнішньої політики Російської Федерації. Проаналізовані наявні ресурси для збереження нинішнього керівництва РФ при владі, основні тенденції соціально-економічного та внутрішньополітичного життя Росії, її зовнішньополітичні інтереси та засоби досягнення геополітичних цілей. Визначено основні сценарії розвитку ситуації, пов’язаної з реалізацією курсу Кремля на відновлення імперського статусу, в тому числі – реінтеграцію пострадянського простору, конфронтацію із Заходом, розширення присутності Росії в стратегічно важливих регіонах світу. Доповідь підготовлено в Центрі досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень.
          12. Рішення Європейського суду з прав людини щодо доступу до інформації / упоряд., вступна стаття О.М.Павліченко. – друге видання, виправлене та доповнене. – Х. : ГО "Харківська правозахисна група", 2012. – 472 с. – К-2 [34М / Р57].– Анот.: У цьому виданні вміщено тексти перекладів рішень Європейского суду з прав людини, в яких визначається підхід ЄСПЛ до такого важливого компонента демократичного суспільства як доступ до інформації, зокрема, до публічної та приватної інформації.
        13. Смолій В.  Донбас і Крим в економічному, суспільно-політичному та етнокультурному просторі України: історичний досвід, модерні виклики, перспективи : Аналітична доповідь / В. Смолій, С. Кульчицький, Л. Якубова ; Відп. ред. Г. Боряк. НАН України. Інститут історії України. – К., 2016. – 616 с. – К-2 [9(С2) / С51]. – Анот.: Аналітична доповідь узагальнює результати комплексного дослідження, здійсненого в рамках проекту "Донбас і Крим у суспільно-політичному та етнокультурному просторі України: історичний досвід, модерні виклики, перспективи". Застосування компаративного аналізу дало можливість визначити специфіку формування та історичного шляху регіональних спільнот Донбасу й Криму, а також підоснови їх опорності щодо українського проекту. Реконцептуалізація основних проблем соціально-економічного, суспільно-політичного та культурного розвитку дозволила предметно розглянути причини й фактори гальмування процесу націєтворення на регіональному рівні. На основі системного аналізу державних практик регулювання міжнаціональних взаємин у їх історичній динаміці запропоновані нові підходи до формування порядку денного державної регіональної, етнонаціональної та гуманітарної політики.
     14. Старосольський В.  Держава і політичне право. Част.1 / В. Старосольський. – К. : ЛОГОС УКРАЇНА, 2017. – 592 с. – К-2 [34(С2) / С77]. – Анот.: Понад 90 років тому (1924–25 рр.) у Подебрадах у Видавничому товаристві Української Господарської Академії (ЧСР) вийшла дру ком наукова праця Володимира Старосольського «Держава і полі тичне право», яка стала знаменною подією в розвитку української правової і політичної думки. Відтоді книга ніколи і ніде не переви давалася. Це перше в Україні видання фундаментального дослідження «Держава і політичне право» (у двох частинах) Володимира Старосольського — видатного українського історика і теоретика права, державознавця, етнополітолога, громадського діяча, адвока та. Воно є відтворенням авторського машинописного тексту із збереженням його стилю та правопису. У книзі викладено оригінальну авторську концепцію держави як політичного інституту, засобу реалізації інтересів нації, політич ного права як права народу здійснювати владу, людини як суб’єкта політичних прав, громадянина як співтворця держави і права. Для широкого кола читачів.
 
 15. Ткаченко В.  Россия: Беспутье агрессора. Т. 2. / В. Ткаченко. – К. : ЛОГОС УКРАИНА, 2016. – 432 с. – (Библиотека АПН). – К-2 [32С / Т48].– Анот.: Центральный мотив книги - агрессивная сущность "путинизма", его социальные и идейные истоки, эволюция от "европейского выбора" к "евразийству", взращивание "совка" как социального агента системы российской власти, дискредитация Нового мирового порядка и навязывание "другого мира" Путина. В работе освещена агрессивная сущность идеологической войны России против Украины.     
        16. Чугунов І.  Фінанси пенсійного забезпечення : монографія / І. Чугунов, О. Насібова. – К. : КНТЕУ, 2017. – 248 c. – К-2 [36(С2) / Ч-83].– Анот.: У монографії розглянуто інституційні засади побудови фінансовоготзабезпечення та регулювання пенсійного захисту населення. Розкрито сутність пенсійного забезпечення як складової соціального захисту населення.Узагальнено та систематизовано досвід зарубіжних країн щодо функціонування фінансового забезпечення пенсійного захисту населення.