Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
      Віртуальні книжкові виставки
           Нові надходження
 
          1. Агафонова Н.  Конституційна реформа в Україні: механізми реалізації та проблеми ефективності / Н. Агафонова. – К. : Ін-т законодавства ВР України, 2016. – 416 с. – К-2 [34С(С2) / А23].
           Монографія присвячена актуальним питанням конституційної реформи в Україні. Розкрито поняття, принципи, систему процедур і стадій конституційного реформаційного процесу.
        2. Галушко К.  Український націоналізм : Короткий курс з історії України / К. Галушко. – К. : "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", 2017. – 129 с.; карти. – К-2 [1МИ3 / Г16].
           "Кишенькова" версія книги відомого історика К.Галушка знайомить з найважливішими віхами української історії.   
     3. Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин геноциду згідно з міжнародним правом. – Вид. 4-е, доп. – К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2016. – 370 с. – К-2 [9(С2)25 / Г61].
          У книзі зібрано наукові праці українською та англійською мовами викладачів і студентів НаУКМА, а також американських правників - дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні. Розглядаються складні правові аспекти Голодомору : методологія його правової оцінки, історико-правовий аспект Голодомору, питання правової кваліфікації Голодомору як геноциду.
       4. Добробати / К.Гладка, Д.Громаков, В.Миронова та ін.; худож.-оформлювач О.Гугалова. – 2-ге вид., переробл. та допов. – Х. : Фоліо, 2017. – 325 с:і л. – К-2 [355С(С2) / Д56].
          Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальонів? У чому сутність руху добробатів - і де його витоки? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект "Добробат" - це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою.
      5. Івчук Ю.  Теоретико-правові засади регулювання охорони праці в умовах реформування трудового законодавства України : Монографія / Ю. Івчук. – Х. : Право, 2015. – 272 с. – К-2 [331.1 / І-25].
        У монографії наведено комплексне розв'язання проблем у сфері охорони праці. розглянуто питання щодо удосконалення доктрини охорони праці, вирішено завдання щодо гармонізаціїзаконодавства України в царині охорони праці з нормами Європейського Союзу у сфері права на безпечні і здорові умови праці.
       6. Куйбіда В.  Відповідальність представницьких органів місцевого самоврядування в Україні: реалії та перспективи : Моногр. / В. Куйбіда, Л. Смолова. – К. : НАДУ, 2016. – 324 с. – К-2 [34С1(С2) / К89].
          Розглянуто теоретичні та нормативно-правові засади відповідальності представницьких органів місцевого самоврядування, особливості регламентації  відповідальності таких органів у зарубіжних країнах.
       7. Кудрявцев Л.  Наш стародавній Київ / Л. Кудрявцев. – К. : Фенікс, 2016. – 400 с. – К-2 [9(С2) / І-23].
         У книзі викладені дані  про найбільш значущі, цікаві в історичному та архітектурному відношенні вулиці  та площі Києва.
        8. Микулинський І.  Революція Гідності - Майдан / І. Микулинський. – Чернів. : Друк. Арт, 2017. – 800 с. – К-2 [32С(С2) / М59].
          У чотирьох розділах книги хронологічно  описана боротьба Євромайдану за підписання Угоди про асоціацію України є Європейським Союзом, а відтак із злочинною владою на чолі з Віктором Януковичем у грудні 2013 року, січневі події та кривавий лютий 2014-го. В передмові автор зазначив, що головними героями стали не представники влади, лідери політичних партій, депутати різних рівнів, олігархи, а весь український народ. Незалежно від того, хто ці люди за освітою, фахом, приналежністю до партій, громадських організацій, які мають матеріальні статки і якими мовами розмовляють. Головне, наскільки вони щиро люблять свою країну, а не прикриваються гарними фразами, використовуючи Україну й український народ задля власної кар’єри, особистого збагачення чи  задоволення своїх хворобливих амбіцій. 
         9. Наїм М.  Занепад влади : Від владних кабінетів до полів битви й церков, а потім і до держави, або чому сьогодні бути при владі означає зовсім інше, ніж колись / М. Наїм ; пер. з англ. О.Дем"янчук. – К. : Форс Україна, 2017. – 448 с. – К-2 [32 / Н20].
             Що зумовило перемогу Майдану? Чому вражаючих результатів досягла Арабська весна? Автор цієї книги переконливо, на багатьох прикладах і з застосуванням політичних теорій доводить, що не лише сила народного гніву, а й помітне ослаблення влади в усіх її проявах стали головними чинниками успіху.
     10. Настюк В.  Адміністративно-правові проблеми протидії корупції в Україні : Монографія / В. Настюк, В. Бєлєнцева, О. Клок ; За заг. ред. В.Настюка. – Х. : Право, 2017. – 216 с. – К-2 [34С5 / Н32].
             Монографію присвячено загальнотеоретичним питанням поняття та характеристики корупції. На основі чинного українського законодавства розглядаються адміністративні аспекти протидії корупційним правопорушенням.
      11. Паславська Н.  Конституційна юстиція Федеративної Республіки Німеччина: від витоків до сьогодення : монографія / Н. Паславська. – Л. : ПАІС, 2017. – 288 с. – К-2 [34И(И4)(Нім) / П19].
            У монографій досліджено історико-правові аспекти становлення та розвитку конституційної юстиції ФРН, компетенцію Федерального конституційного суду та його вплив на формування конституційного ладу держави. Висвітлено місце Федерального конституційного суду в системі органів державної владиФРН.
        12. Політична наука в Україні. 1991-2016. В 2-х т. Т.1 : Політична наука: західні тренди розвитку й українська специфіка / НАН України; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень. Редкол.: О.Рафальський (голова), д-р політ. наук О. Майборода. – К. : "Парламентське вид-во", 2016. – 656 с. – К-2 [32С(С2) / П50].
            Перше в Україні видання, в якому аналізується процес становлення та розвитку політичної науки в Україні упродовж 1991-2016 рр. Матеріали першого тому знайомлять з історією дисципліни, особливостями розвитку її предметного поля, а також теоретико-методологічними підходами до досліджень в західних країнах.
        13. Співак М.  Державна політика здоров'язбереження: світовий досвід та Україна : Монографія / М. Співак ; НАН України; Ін-т держави і права ім. Корецького. – К. : Ін-т держави і права ім.В.М. Корецького НАН України, 2016. – 536 с. – К-2 [610(С2) / С72].
            Проаналізовано наукові визначення і підходи до поняття "здоров"язбереження", на основі яких обгрунтовано необхідність запровадження його у політологічний дискурс.Наголошено на запровадженні концепції здоров"язбереження, державних програм здоров"язбережного характеру, інноваційних стратегій.
       14. Тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей: оцінки, наслідки, рішення : аналітичні оцінки НІСД / в.П.Горбулін, О.С.Власюк, О.М.Ляшенко. – К. : НІСД, 2017. – 64 с. – К-2 [34С3 / Т41].
           Українське суспільство та міжнародна спільнота не мають цілісної та об"єктивної картини ситуації, що скалался внаслідок тимчасвого припинення торговельно-економічних операцій зОРДЛО, яке здійснюється на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України".Фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень проведений комплексний аналіз наслідків тимчасового припинення перевезення вантажів черезлінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей та його впливу на національну безпеку України.
 
 
       15. Тинченко Я.  Символи нескореної держави. Нагороди уряду Української Народної Республіки : Науково-популярне видяння / Я. Тинченко. – К. : Темпора, 2016. – 212 с. – К-2 [902.9 / Т42].
          В книзі вміщені оповіді про нагороди Української Народної Республіки, традиції яких сповідували три покоління української еміграціїпо всіх куточках світу. Це дослідження не тільки про відзнаки, але й про людей, які їх розробляли, виготовляли, нагороджували та носили.
         16. Щедрова Г.П.  Політична конкуренція еліт у сучасній Україні : Монографія / Г. П. Щедрова. – Дніпро : Акцент ПП, 2016. – 390 с. – К-2 [32C(С2) / Щ11].
           У монографії здійснено комплексний аналіз процесу політичної конкуренції еліт. Автор докладно висвітлює демократичні механізми регулювання політичної конкуренції еліт, а саме: правове унормування, тип політичного лідерства та діяльність політичних партій.