Верховна Рада України Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
Бібліотечно-бібліографічні ресурси
      Віртуальні книжкові виставки
Нові надходження за грудень 2016 р.
 
    1. В'ятрович В.  Історія з грифом "Секретно" / В. В'ятрович. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 512 c. – К-2 [9(С2) / В99].
          "Ця книга – зустріч із минулим. Тут – 61 історія, 74 роки і набагато більше людей, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського ХХ століття: часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилася України. Володимир В'ятрович розповідає про минуле України 1918-1991 років. Описані в сухих звітах і відтворені сьогодні історикам хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складін партії на кількох гравців - спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю - воля людини чи обставини?
    2. Горошко С.  Голодомор 1932-1933 рр. Українська гуманітарна катастрофа ХХ століття / С. Горошко, В. Червінський. – К. : Україна, 2016. – 180 с. – К-2 [9(С2)25 / Г70]. 
            У книзі подаються трагічні події життя українських селян, що відбувалися впродовж 1932-1933 років. Архівні документи, свідчення очевидців голодомору показують причини трагічних подій і української гуманітарної катастрофи ХХ століття.

    3. Ємельянов В.  Антитерористичне законодавство: поняття, система, шляхи вдосконалення / В. Ємельянов. – Х. : Право, 2016. – 88 с. – К-2 [34С5 / Є60].
           Монографія присвячена питанням протидії терористичним проявам правовими засобами. У виданні на підгрунті досягнень юридичної науки, аналізу чинного вітчизняного та зарубіжного законодавства і відповідних міжнародно-правових документів встановлюються недоліки й суперечливості антитерористичного законодавства України та пропонуються науково обгрунтовані шляхи його вдосконалення..
      4. Імплементація Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС: економічні виклики та нові можливості : наукова доповідь / за ред. акад. НАН України В.М.Гейця та чл.-кор. НААН України Т.О.Осташко ; НАН України, ДУ “Ін-т екон. та прогнозув. НАН України”. – К., 2016. – 184 с. – К-2 [33М / І-54]. 
           У доповіді аналізуються економічні, екологічні та науково-технічні чинники, що зумовлюють успішність імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Представлені рекомендації щодо розвитку вітчизняного експорту у ЗВТ з ЄС, модернізації вітчизняної промисловості та транспорту, сільського господарства, інститутів споживчого ринку, механізмів фінансової підтримки бізнесу та забезпечення інноваційного розвитку в контексті євроінтеграційних процесів. Запропоновані підходи до імплементації положень Угоди, які стосуються сільського розвитку та збереження довкілля.
        5. Кеннеді Г.  Домовлятися завжди / Г. Кеннеді ; пер. с англ. Тетяни Микитюк. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 336 с. – К-2 [К35].
         Незамінна книжка для всіх, хто хоче вдосконалити свої навички в переговорах! На її сторінках ви знайдете інформацію про те, як змусити свого співрозмовника почути ваші пропозиції, як протистояти залякуванням і фіксувати домовленості на папері, а також тести з самоконтролю, які допоможуть вам відстежити свій прогрес.
       6. Мельник К.  Проблеми юридичних гарантій трудових прав працівників при укладенні, зміні та розірванні трудового договору : Монографія / К. Мельник, А. Бабенко. – Х., 2016. – 240 с. – К-2 [331.1 / М48].
          У монографії досліджуються теоретичні та практичні проблеми юридичних гарантій трудових прав працівників при укладенні, зміні та розірванні трудового договору. Надаються пропозиції та рекомендації з удосконалення відповідного національного законодавства.
      7. Плохій С.  Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності / С. Плохій. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 493 с. – К-2 [9(С2)/П39].
        Сергій Плохій – автор книжки, професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи. Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність. 
     8. Політичні партії і вибори в Україні : матеріали міжнародного круглого столу за участю українських і польських науковців (Київ, 26 червня 2015 р.) / наук. ред. І.О.Кресіна; упоряд. В.П.Горбатенко. – К. : Логос, 2016. – 219 с. – К-2 [32С(С2) / П50].
         Збірник наукових праць присвячено розгляду проблематики, пов"язаної з функціонуванням політичних партій в Україні, пошуками оптимальної моделі виборчої системи, шляхів модернізації і застосування законодавства про вибори. Особлива увага приділена питанням залучення європейського досвіду демократизації, використання потенціалу громадянського суспільства, ступеню готовності політичних партій до радикальних змін законодавства про вибори і характеру виборчого процесу.
       9. Почепцов Г.  Смисли і війни: Україна і Росія в інформаційній і смисловій війнах / Г. Почепцов. – К. : Видавничий дім Києво-Могилянська Академія, 2016. – 316 с. – К-2 [002 / П65].
          Книга присвячена інформаційним та інформаційно-смисловим війнам. Інформаційна війна працює з фактами, внаслідок чого до нас потрапляють факти недостовірні або ж узагалі протилежні реальності. Смислова війна працює з інтерпретаціями, виходячи з наявної моделі світу, а факти можуть зазнавати змін на рівні інтерпретацій. Наприклад, участь армії може бути подано як «антитерористичну операцію» або ж як «каральну операцію».
      10. "Права людей з інвалідністью в умовах збройного конфлікту на Сході України". : Аналітичний звіт Української Гельсінської спілки з прав людини / за заг. ред. А.Бущенка. – К. : Румес, 2016. – 52 с. – К-2 [34С(С2) / П69]. 
           У попонованому виданні здійснено огляд становища осіб з інвалідністю, що проживають на території проведення АТО або є внутрішньо переміщеними особами. на підставі окреслення норм міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права в частині захисту людей з інвалідністю під час надзвичайного та воєнного станів, збройних конфліктів, терористичних актів, надзіичайних ситуацій та/або загрози їх виникнення здійснено аналіз відповідності національного законодавства міжнародним стандартам.
       11. Стефанчук М.  Діяльність прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді: проблеми теорії та практики : монографія / М. Стефанчук ; Нац. акад. прокуратури України. – К. : Ін Юре, 2016. – 500 с. – К-2 [34С6 / С79].
         Монографія присвячена дослідженню питань діяльності прокуратури щодо реалізації конституційної функції представництва інтересів громадянина або держави в суді.
       12. Формула демократії: "Народ - Конституція - влада" : 20-річчю Конституції України присвячується / О.Мороз, О.Скрипнюк, М.Теплюк, Л.Супрун; упоряд. О.Мороз, О.Ющик. – К. : Парлам. вид-во, 2016. – 308 с. – К-2 [34С(С2) / Ф79].
             У книзі висвітлюються проблеми розвитку конституціоналізму в Україні. На матеріалах наукових публікацій за майже чверть століття автори - знані вчені-конституціоналісти і державні діячи вибудовують наукову альтернативу тій хибній політико-юридичній практиці, яка гальмує розвиток суспільства по шляху необхідних Україні реформ і утвердження її як демократичної і правової держави.
       13. Хома І.  Євген Коновалець / І. Хома. – Х., 2016. – 256 c. – (Українці. Історія нескорених). – К-2 [9(С2)2 / Х76].
           Червона Москва після знищення Симона Петлюри бачила в особі Євгена Коновальця свого головного противника. Найвище досягнення полковника Коновальця – створення Організації Українських Націоналістів (ОУН) та Української військової організації (УВО) як ядра ідейно-політичної системи поневоленого, але не скореного народу. Йому було відпущено тільки два десятиліття для служіння Україні, і протягом цього часу він створив політично свідомий та активний тип українця-громадянина, ставши справжнім його уособленням. Дізнайтесь, як він служив Україні в боротьбі за свободу і державність нації, яка десятиліттями кривавої боротьби виборює право бути..
       14. Шкільник М.  Україна у боротьбі за державність в 1917 - 1921 рр. : Спомини та роздуми / М. Шкільник ; Упоряд. В.Верстюк. – К., 2016. – 512 с. – К-2 [9(С2) / Ш66].
          Спогади і роздуми М. Шкільника відтворюють доленосні для України події революції 1917-1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб визволення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним, закарбованим лише в пам’яті автора. Він, урядовець тогочасних українських міністерств,подає своє бачення революційних подій, аналізує їх та намагається знайти причини поразок визвольних змагань. Одна з них, на його думку, дискредитація української ідеї П.Скоропадським, який під вивіскою «Української Держави» готував відновлення «єдиної і неподільної» Росії.