"Голос України"
13 травня 2014 року
Спільне звернення в.о. Президента України,
Голови Верховної Ради Олександра Турчинова
і Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка від 8 травняЗвертаємося до співвітчизників у зв’язку з напруженою ситуацією, що продовжується у східних регіонах України. Озброєні терористи продовжують залякувати людей, захоплювати заручників і використовувати зброю. Влада буде застосовувати усі законні методи для захисту населення і стабілізації ситуації.
Усі незаконно озброєні групи мають негайно скласти зброю, звільнити заручників і захоплені будівлі. Ті, хто виконає ці умови і не був причетний до скоєння особливо важких злочинів, хто не вбивав і не катував людей, будуть амністовані.
Ще раз закликаючи всі сторони Женевських домовленостей до їх неухильного виконання, українська влада готова запропонувати додаткові кроки для формування національного консенсусу і компромісу.
Сьогодні ми оголошуємо про ініціативу проведення загальноукраїнських круглих столів національної єдності. Ми готові до розмови з усіма, хто має легітимні політичні цілі і готовий відстоювати їх законними засобами — з тими, хто не має крові на своїх руках. Ми запрошуємо представників усіх політичних сил з усіх регіонів, громадянського суспільства, наукових кіл до діалогу з усіх питань та викликів, які постають нині перед українським народом.
Серед цих питань — децентралізація влади, реформа місцевого самоврядування, забезпечення належного балансу між гілками влади, розширених гарантій захисту прав національних меншин, реформа правовідносин між державою та суспільством, включаючи реформування судової і правоохоронної систем.
Метою цього діалогу є формування національного консенсусу з ключових для українського суспільства проблем. Напрацьовані пропозиції за участю всіх політичних сил будуть імплементовані Верховною Радою України, у тому числі через механізми внесення змін до Конституції та законодавства.
Для забезпечення найбільш ефективного перебігу цього процесу ми вважаємо за доцільне також залучити досвід Організації з безпеки та співробітництва в Європі, яка вже багато зробила для стабілізації ситуації в Україні, у тому числі надаючи спостерігачів для неупередженого та об’єктивного інформування міжнародного співтовариства про події в Україні. Розраховуємо, що всеохоплюючий характер ОБСЄ, учасниками якої є 57 країн, у тому числі і наша держава, і США, країни ЄС, і Російська Федерація, сприятиме формуванню максимально сприятливих умов для проведення круглих столів.
Запрошуємо всіх учасників політичного процесу, а також представників громадськості активно долучитися до реалізації цієї ініціативи. Переконані, що на базі компромісу та діалогу ми досягнемо довгоочікуваної стабільності та вирішимо ті виклики, які постають перед нашим суспільством.
Прес-служба Верховної Ради України.