"Голос України"
11 червня 2024 року


Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук звернувся до учасників Форуму національних меншин (спільнот) України: «Європейська перспектива, діалог, захист прав»


Насамперед Спікер Парламенту України висловив переконання, що Форум стане тією конструктивною платформою, що дозволить відверто й щиро обговорити реалізацію прав національних меншин в Україні, поглянути на найкращі європейські практики, ідентифікувати виклики та разом віднайти шляхи їх ефективного вирішення.

«Український народ є добрим і толерантним, а Україна споконвіку була землею мирного співіснування різних націй і народностей. І як свідчить вся наша історія, лише росія незмінно вносила розбрат і ворожнечу у життя», — наголосив Руслан Стефанчук, зауваживши, що консолідація та розвиток української нації, а також розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України є конституційним обов’язком Української Держави: «Захист прав національних меншин є однією з фундаментальних основ демократичної держави, яку ми будуємо і яку ми вже десять років всі разом захищаємо від російської агресії».

Він також закцентував, що це є одним із пріоритетних питань на порядку денному євроінтеграції й одним із базових критеріїв майбутнього вступу України до Європейського Союзу: «Попри війну, ми продовжуємо рухатися шляхом демократичних реформ, зокрема, і у сфері етнополітики».

Водночас Руслан Стефанчук повідомив, що торік Український Парламент прийняв Закон України «Про національні меншини (спільноти) України», а також привів у відповідність до міжнародних зобов’язань України у цій сфері ряд інших законодавчих актів, наприклад, закони України — «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про медіа», «Про освіту».

«Ми працювали й працюємо у діалозі з Урядом та з нашими міжнародними партнерами. Враховували рекомендації Ради Європи та її Венеційської комісії. Прагнемо закріпити в українському законодавстві найкращі міжнародні практики у цій царині», — наголосив Голова Верховної Ради України.

«Ми всі є громадянами України. Ми захищаємо нашу державу, незалежно від нашої національності або ж мови, якою говоримо. Ми об’єднані однією метою й ця мета — це вільна й демократична країна, де всі мають рівні права. Ми готові й надалі працювати разом і чути думки одне одного. Рухатися вперед у багатоголосому діалозі», — зазначив насамкінець Спікер Парламенту України.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.