"Голос України"
17 вересня 2015 року


 

Спільна заява Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Президента Європейського Парламенту Мартіна Шульца
з нагоди річниці ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
16 вересня 2015 року

    Рік тому, 16 вересня 2014 року, синхронна ратифікація Угоди про асоціацію Верховною Радою України та Європейським Парламентом стала безпрецедентним виявом солідарності між Україною та Європейським Союзом. Депутати Українського та Європейського парламентів переконливою більшістю підтвердили спільне прагнення України та ЄС до далекосяжного зближення шляхом розбудови взаємних відносин на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції.
    І сьогодні ми залишаємося солідарними, у той час як в Україні втілюються системні інституційні, політичні та економічні реформи і в той час як ми працюємо в напрямі мирного вирішення конфлікту на сході України.
    Дороговказом на цьому шляху є Угода про асоціацію, і Європейський Парламент завжди стоятиме пліч-о-пліч з Верховною Радою у процесі імплементації цієї Угоди та реформ, яких потребує Україна. Вони є запорукою реалізації європейського вибору України і справжньою нагодою значно покращити якість життя пересічних українців.
    Ми з нетерпінням чекаємо на повноцінне набрання чинності Угодою про асоціацію між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року і заохочуємо парламенти держав-членів  ЄС, які її ще не ратифікували, вчасно завершити відповідну процедуру.
    Входячи у напружений політичний сезон, ми чекаємо на велику кількість важливих рішень – від конституційних змін у частині децентралізації та правосуддя до місцевих виборів 25 жовтня, на які Європейський Парламент направить своїх спостерігачів. Ключове значення матиме повне виконання Мінських домовленостей. До кінця року ми також очікуємо на позитивні рішення щодо візової лібералізації, яка принесе відчутні переваги українським громадянам.
    Верховна Рада України та Європейський Парламент продовжать тісну взаємодію, спрямовану на розбудову спроможностей Українського Парламенту. На виконання підписаного нами 3 липня 2015 року Меморандуму, в Україні вже почала працювати Місія з оцінки потреб, яка до кінця року підготує Звіт і Дорожню карту всеохоплюючої реформи Верховної Ради.
    Ми вітаємо нинішній інтенсивний двосторонній порядок денний між Верховною Радою України та Європейським Парламентом, який повністю відповідає духу Угоди про асоціацію і робить внесок у сталу і міцну солідарність між Україною та Європейським Союзом.