Огляд реґіональної преси 

Випуск 72, 1 жовтня 2014 р.
НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ
ВІКТОР ПИНЗЕНИК: "ВОЛОДИМИР БОНДАР - ЛЮДИНА КОМАНДИ"
Степан Кравчук, "Волинь", 30.09.2014
Нещодавно Луцьк відвідав народний депутат України Віктор Пинзеник.

ДМИТРИЙ СВЯТАШ: "Я ГАРАНТИРОВАННО В ПАРЛАМЕНТЕ БУДУ НАХОДИТЬСЯ В БЛОКЕ МИРА"
Мария Манкина, "Время", 30.09.2014, Харьковская обл.
Месяц назад в Украине стартовала избирательная кампания по внеочередным выборам народных депутатов, которые назначены на 26 октября.

ВОЛИНСЬКІ ДІТИ ПРОСЯТЬ МИРУ У НЕБЕС
Світлана Корнієнко, "Волинь", 27.09.2014
Культурно-мистецьке свято патріотичного спрямування "Голуб миру" відбулося в Луцьку завдяки благодійному фонду "Фонд Ігоря Палиці - Новий Луцьк".

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ
ВМЕСТО ВОРОХА БУМАГ, ОЧЕРЕДЕЙ И НЕРВОТРЕПКИ - ИСПС
Олег Суслов, "Вечерняя Одесса", 30.09.2014
Аббревиатура эта переводится так: Информационная система портового сотрудничества.

ДЛИННАЯ ОЧЕРЕДЬ В РАДУ
Андрей Трубачев, "Украина-Центр", 30.09.2014, Кировоградская обл.
В прошлый четверг истекли сроки подачи кандидатами документов на досрочные выборы в народные депутаты Украины.

ЖИТОМИРСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАЛА ПЕРЕМОЖЦЕМ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ "УКРАЇНА - ЖИТНИЦЯ МАЙБУТНЬОГО"
"Рупор Житомира", 30.09.2014
Нещодавно компанія "Монсанто Україна" оголосила результати першого конкурсу програми соціальних інвестицій "Україна - житниця майбутнього".

ЗИМА СПИТАЄ, ЩО РОБИЛИ ВЛІТКУ
Людмила Даценко, "Зоря Полтавщини", 30.09.2014
Про стан підготовки житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2014- 2015 року.

ЧИ ПОРОЗУМІЮТЬСЯ ДВА ВОЇНИ З АТО В ОДНОМУ БЮЛЕТЕНІ?
Іван Фаріон, "Високий замок", 30.09.2014, Львівська обл.
Про тих, хто готується стати народним депутатом у мажоритарних округах Львівщини.

ШКОЛИ ТА САДКИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ТВЕРДИМ ПАЛИВОМ НА 86%
Ірина Мельник, "Прес-Центр", 30.09.2014, Черкаська обл.
Освіта Черкащини на 86% забезпечена твердим паливом для обігріву навчальних закладів.

ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ РЫНКА ТРУДА ЗАПОРОЖЬЯ
"Верже", 29.09.2014, Запорожская обл.
Работа в Запорожье сегодня актуальна не только для жителей области.

У ЛЬВОВІ РОЗПОЧАВ ДІЯЛЬНІСТЬ ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР БЕЗПЕКИ МІСТА
Галина Дашкевич, "Львівська газета", 29.09.2014
Львів'яни, серед яких і молодь, і пенсіонери уважно слухають лекцію про основи виживання.

ЗА КАНДИДАТАМИ СТЕЖАТЬ
Олена Нечипуренко, "Новий день", 26.09.2014, Херсонська обл.
Моніторинг дотримання виборчого законодавства розкриває очі виборцям.

ТОЧКИ ЗОРУ
МИССИЯ УКРАИНЫ И ЗА ЧТО ВОЮЕТ РОССИЯ
Валерий Борзунов, "Xpress", 30.09.2014, Сумская обл.
Поводом для написания этой статьи послужила презентация программы "Стратегия 2020".

СЕРГІЙ ЖАДАН: "ЗАВДАННЯ ТИХ, ХТО "В ТИЛУ", - ЗБЕРЕГТИ ОБЛИЧЧЯ КРАЇНИ, НЕ ВТРАТИТИ ЛЮДЯНОСТІ"
Олена Гутик, "Високий замок", 28.09.2014, Львівська обл.
Влітку "харизма та нерви української літератури" Сергій Жадан дарма часу не гаяв.
 

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ

ВІКТОР ПИНЗЕНИК: "ВОЛОДИМИР БОНДАР - ЛЮДИНА КОМАНДИ"
Степан Кравчук, "Волинь", 30.09.2014
Нещодавно Луцьк відвідав народний депутат України Віктор Пинзеник.

Відомий фінансист і політик зустрівся з волинськими підприємцями, а відтак відповів на запитання журналістів. І насамперед вони поцікавилися, як стабілізувати ситуацію з курсом гривні. Віктор Михайлович запропонував кілька кроків, зокрема, на його думку, Нацбанк має вийти на ринок і продавати валюту, а держава мусить залучати кошти внутрішніх інвесторів, тобто населення. Але для цього, зауважив, потрібна довіра до банківської системи
Віктор Пинзеник розповів і про можливі кроки нової політичної сили "Блок Петра Порошенка", за списком якої балотується у Верховну Раду.
- Коли я був на останньому з'їзді партії Порошенка, бачив чимало знайомих облич. Людей, які пройшли непрості часи, але продемонстрували готовність обстоювати свої позиції, які поділяють цінності, що їх маємо спільно досягти. Зрадів, коли дізнався, що Володимир Бондар вирішив взяти участь у виборчій кампанії. Бо надзвичайно важливо після виборів сформувати професійну команду. Нині всі сили, які хочуть змін у країні, консолідуються в політичній структурі "Блок Петра Порошенка". Володимир Налькович - один із тих політиків, які здатні тримати удар та ухвалювати відповідальні рішення. І разом не лише витягувати країну та рідний край з усіх проблем, в яких опинилися, а й підштовхувати до економічного розвитку. Найважливіша річ для парламенту - командна гра. Бо поодинці нічого не зробиш. І перше завдання, яке стоїть перед нами, - це парламентська більшість. Вміння грати в команді властиве для Бондаря, - сказав Віктор Пинзеник.
Володимир Бондар натомість зазначив, що впевнений у своїй перемозі на виборах. Він балотується по мажоритарному округу №20, до якого входять Луцький, Горохівський, Рожищенський, Локачинський та Турійський райони. Володимир Налькович підкреслив, що на вибори йде у складі потужної команди і завжди готовий працювати на благо країни.
http://www.volyn.com.ua/?rub=3&article=0&arch=1732

ДМИТРИЙ СВЯТАШ: "Я ГАРАНТИРОВАННО В ПАРЛАМЕНТЕ БУДУ НАХОДИТЬСЯ В БЛОКЕ МИРА"
Мария Манкина, "Время", 30.09.2014, Харьковская обл.
Месяц назад в Украине стартовала избирательная кампания по внеочередным выборам народных депутатов, которые назначены на 26 октября.

Особенности этой предвыборной гонки в том, что в ней не будет участвовать "Партия регионов", а также в том, что кампания-2014 отличается от предыдущих обилием новых людей - как самовыдвиженцев, так и представителей партий.
Народный депутат Украины нескольких созывов Дмитрий Святаш, который принял решение на этих выборах баллотироваться как самовыдвиженец, рассказал газете "Время", почему он решил снова идти в народные депутаты.
Дмитрий Святаш будет баллотироваться в родном для него округе №170 (Московский район Харькова), где два года назад обошел с большим разрывом представительницу Коммунистической партии Аллу Александровскую. Он принял решение идти в народные депутаты сразу же после того, как в стране были объявлены внеочередные выборы, хотя, как уверяет, сам проведение выборов не одобряет. По словам Дмитрия Святаша в сегодняшней экономической ситуации это как минимум нецелесообразно - когда в стране идет война и не хватает денег на социальные выплаты и зарплаты бюджетникам, на выборы нужно потратить почти миллиард гривен.
- Но выборы назначены, они, скорее всего, пройдут, и я не могу бросить избирателей 170-го округа, с которыми я был 12 лет, - подчеркивает Дмитрий Владимирович. - Моя каденция не закончена, она, по сути, прервана. Мало того, 2014 год стал с точки зрения финансирования общегородских программ Харькова, в частности программ по Московскому району, - нулевым. Несмотря на то, что я и мои коллеги депутаты-мажоритарщики пытались внести в бюджет расходы на строительство метро и реконструкцию филармонии, реконструкцию городских дорог. Все, что начато, необходимо доводить до конца, именно поэтому я баллотируюсь в народные депутаты.
Сегодня многие политические силы строят свою предвыборную кампанию на военных настроениях. Политические деятели вводят в партии комбатов различных батальонов, а также прочих военных. Так вот, Дмитрий Святаш свою предвыборную кампанию решил строить на мире.
- Я, общаясь со своими избирателями, ни от одного из них не слышал призывов к войне, все хотят только мира. Я готов поддержать любую здравую инициативу для завершения войны. Я гарантированно в парламенте буду находиться в блоке мира, - отметил Дмитрий Святаш, и добавил, что в случае его избрания депутатом он планирует продолжить работать в комитете по вопросам налоговой и таможенной политики. Среди главных задач в новой Верховной Раде он ставит для себя - прекратить войну, разобраться с рынками сбыта и внедрить большую степень свободы регионов и экономическую самостоятельность.
- Будем продолжать работать над Налоговым кодексом. В свое время был прогресс, в том, что мы его приняли, но сегодня уже понятно, что этот кодекс нужно менять. Уменьшать количество налогов и заменить наиболее коррумпированный налог - НДС на налог с продаж, - поясняет нынешний народный депутат.
Дмитрий Святаш подчеркнул, что для него очень важно закончить те проекты, которые были разработаны совместно с харьковским городским головой и городским советом по дальнейшему благоустройству и модернизации Харькова. Так, наиболее остро сейчас стоят вопросы ремонта внутриквартальных дорог. Каждый год из бюджета на эти цели выделяются крохи финансирования. А тем временем только в Московском районе 300-400 км внутриквартальных дорог не сделано.
Сейчас, если брать во внимание социологическое исследование, проведенное в конце августа, то Дмитрия Святаша поддерживают 33% жителей Московского района Харькова. За ним в рейтинге, с большим отрывом, следует Алла Александровская, другие кандидаты набрали менее 3% голосов.
В Московском районе на нынешних выборах будут представлены практически все политические силы - от Блока Петра Порошенко пойдет депутат Анатолий Родзинский, от "Батьківщины" - предприниматель Лилия Авдеева, от "Сильной Украины" - предприниматель Анатолий Лунин, от "Народного фронта" - сотрудник ООО "НПО "Вымпел" Роман Протопопов, от партии "Самопоміч", возможно, - доцент Харьковского регионального института госуправления Александр Котуков, от "Демократического альянса" - преподаватель Надежда Савинская, также самовыдвиженцем пошел на выборы член партии "Сила людей" Дмитрий Дробот.
- Если бы я не чувствовал поддержку избирателей все эти 12 лет, я бы не стал баллотироваться. Обманывать людей и обещать им "золотые горы", чтобы любыми путями пройти в парламент, - мне не нужно, - подчеркивает Дмитрий Владимирович. - Работа в парламенте для меня не самоцель, это средство реализовать те программы, которые начаты. Работать для людей, для того, чтобы мой любимый город Харьков стал лучше.
http://timeua.info/300914/87588.html

ВОЛИНСЬКІ ДІТИ ПРОСЯТЬ МИРУ У НЕБЕС
Світлана Корнієнко, "Волинь", 27.09.2014
Культурно-мистецьке свято патріотичного спрямування "Голуб миру" відбулося в Луцьку завдяки благодійному фонду "Фонд Ігоря Палиці - Новий Луцьк".

Організатори заходу - мистецька студія "Соняшник", Луцький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління культури Луцької міської ради за підтримки благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці - Новий Луцьк" - подбали про змістовне дозвілля для учасників заходу. Ними стали школярі, котрі розвивають свої творчі здібності в "Соняшнику", діти з сімей, які переселилися на Волинь зі Сходу України, та з соціально незахищених родин. Усі зібралися на Театральному майдані міста. Кожен обирав заняття до душі: кому більше до вподоби малювати за мольбертом, а кому - крейдою на асфальті.
Чимало охочих взяли участь у майстер-класі з ліплення глини від мисткині Юлії Жолубак.
- Діти мають, можливо, дещо наївний погляд на мистецтво, - усміхається майстриня. - Але їм не позичати запалу й щирості, які вкладають у свої роботи.
Під її пильним керівництвом малеча ліпила голубів - крилатих посланців миру.
Тим часом на асфальті й на папері розцвітали квіти, сяяли сонечка й веселки, з'являлися будинки. Діти також малювали своїх рідних.
- Сьогодні як ніколи потрібно утверджувати сімейні цінності, - вважає Ірина Констанкевич, голова правління благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці - Новий Луцьк". - Украй важливо акцентувати на поняттях миру, волі, патріотичних ідеалів. Такі речі об'єднують і згуртовують. Діти мають засвоювати ці пріоритети ще з раннього віку.
- Зібралися передусім для того, аби привернути увагу до ситуації в країні, - розповідає ініціаторка акції, керівник мистецької студії "Соняшник" Лариса Чубай. - Те, що нині відбувається, нікого не може залишити байдужим. Я працюю з дітьми від 3 до 14 років. Попри свій юний вік, вони добре обізнані з теперішніми подіями. Коли запропонувала їм зібратися разом, аби сказати своє слово, з радістю погодилися. Мою ідею охоче підтримав благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці - Новий Луцьк".
На полотнах діти передавали те, що було в них на душі. Їхні бажання є особливо теплими, щирими і зворушливими. Трирічна Даринка з Амвросіївки, що на Донеччині, малює на аркуші паперу свій будинок. Поруч - мама, тато і старша сестричка Мілена.
- Донька дуже сумує за домом, - розповідає мама Олена Рожко. - Прийшли на акцію, бо дівчата малюють із особливим настроєм.
Жінка винаймає у Луцьку житло. Чоловік, військовослужбовець на пенсії, нині поїхав у справах на батьківщину.
- Домалюй ще жовто-блакитного прапора, - підказує мама дочці.
Пані Олена розповідає: чимало її знайомих підтримують "ДНР", дивляться російське телебачення і вірять у "злих бандерівців". Важко було там залишатися, тож приїхали до Луцька. Жінка народилася на Волині, тут живуть її батьки. У скрутний час знайшли прихисток на малій батьківщині Олени.
     Лучанка Наталія Семенюк прийшла на акцію з двома синами: 11-річним Андрієм та 7-річним Ярославом. Хлопці займаються в студії "Соняшник", а також відвідують секцію бойового мистецтва та гурток кераміки.
- Діти неабияк переймаються подіями в країні, - мовить пані Наталя. - Кажуть, що коли підростуть, захищатимуть свою землю. Але, сподіваємося, до того часу запанує мир.
На малюнку Андрія голуб летить у блакитне небо. А Ярослав зобразив тата - мужнього, сильного.
У рамках заходу презентували поетичну збірку Миколи Шостака "Я слухаю небо". До видання ввійшло 12 віршів на патріотичну й релігійну тематику.
- Злагода запанує тоді, коли люди виконуватимуть Закон Божий, - переконаний автор.
Юні художники також взяли участь в акції "Розмалюй собі соняшник, голуба, серце, ангелика, метелика". Гості свята ознайомилися з виставкою дитячих малюнків мистецької студії "Соняшник".
Захід завершився флешмобом, учасники якого утворили велике серце - знак любові до Батьківщини. А гірляндою з розмальованих дітьми голубів прикрасили стіну героїв Небесної сотні у центрі міста.
http://www.volyn.com.ua/?rub=9&article=0&arch=1731

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ

ВМЕСТО ВОРОХА БУМАГ, ОЧЕРЕДЕЙ И НЕРВОТРЕПКИ - ИСПС
Олег Суслов, "Вечерняя Одесса", 30.09.2014
Аббревиатура эта переводится так: Информационная система портового сотрудничества.

Разработка продукта, призванного объединить всех участников транспортного и торгового процессов в порту в единое информационное пространство, началась в 2011 году, после того, как в Одессе Европейская экономическая комиссия ООН провела семинар "Концепция "Единого окна" и интеграция режимов железнодорожных перевозок при упрощении процедур торговли на территории общеевропейского пространства". В минувшую пятницу одесским журналистам показали, как работает ИСПС в мультимодальном логистическом центре "Сухой порт", где проходит таможенная очистка контейнеров, поступающих из Одесского морского торгового порта, и на территории компании "ТрансИнвестСервис" ("ТИС"), которая соседствует с портом Южный на Аджалыкском лимане.
Заместитель начальника таможенного поста "Одесса-порт" Виктор ТкаченкоПервая остановка - грузовой таможенный комплекс (ГТК), который на полях орошения построила компания "Евротерминал". ГТК с досмотровой рамкой на 15 автомашин - часть мультимодального логистического центра "Сухой порт". Именно здесь, а не на территории Одесского морского порта, уже несколько лет проходит таможенная очистка контейнеров, поступающих в Одессу в режиме "импорт-40" (груз, ввозимый для реализации в Украине).
"Сухой порт" соединен с морскими воротами города магистральным путепроводом с закрытым режимом движения автотранспорта. На грузовом таможенном комплексе компании "Евротерминал" созданы все условия для быстрого оформления грузов. Административное здание работает по принципу "единого офиса", так как здесь разместились все контролирующие службы, участие которых необходимо при таможенной очистке. Кроме самой Южной таможни, которая делегировала в "Сухой порт" около шестидесяти сотрудников, на ГТК трудятся специалисты фитокарантинной, санитарной и экологической служб. К их услугам - отдельные кабинеты, современные компьютеры. Так что грузополучателям, экспедиторам, брокерам бегать никуда не нужно. Сдал все документы в одно окошечко, там же получил их обратно. Можно сидеть в зале и следить за информацией на электронном табло, которое сообщает, как проходит оформление бумаг в том или ином кабинете.
Административное здание мультимодального логистического центра "Сухой Лиман", где проходит оформление грузовТеперь таможенная очистка контейнерных грузов проходит еще быстрее, так как часть функций взяла на себя Информационная система портового сотрудничества. Ее внедрение стало одним из результатов успешного государственно-частного партнерства. Почему пришлось привлекать частный капитал? Объяснение простое - особенности национального законодательства, которые не позволяли бюджету взять на себя полное финансирование проекта "Единое окно", предусматривавшего, в частности, внедрение ИСПС.
Главный государственный инспектор отдела таможенного оформления поста "Одесса-порт" Максим Болищук показывает, как работает Информационная система портового сотрудничестваНо нет, как говорится, худа без добра. Привлечение частной инициативы к реализации проекта позволило достаточно быстро пройти путь от теоретической разработки к практической реализации. Интересы государства по внедрению Информационной системы портового сотрудничества представляет госпредприятие "Администрация морских портов Украины" (ГП "АМПУ"). Одесский порт для старта проекта был выбран не случайно. Здесь многое внедрялось впервые, а потом становилось достоянием всей портовой отрасли страны. Успешная промышленная обкатка ИСПС в Одесском, а также в Южненском и Ильичевском портах, позволит перейти к эксплуатации Информационной системы портового сотрудничества во всех, без исключения, морских гаванях Украины. Не делать этого нельзя - весь просвещенный мир, занимающийся торговлей, документы подает в электронном виде.
- В августе Южная таможня Миндоходов Украины перечислила в госбюджет один миллиард 140 миллионов гривен, среднедневные поступления достигли почти 57 миллионов гривен, - рассказывает заместитель начальника таможенного поста "Одесса-порт" Виктор Ткаченко. - Такие показатели значительно превышают цифры прошлого года. Это стало возможным благодаря минимизации контрольных процедур и внедрением современных информационных технологий. Так, еще недавно время пребывания автоконтейнеровоза в Одесском морском торговом порту составляло 15-17 часов. Теперь, при законодательно утвержденном нормативе таможенного оформления - не более четырех часов, укладываемся за полтора - два. Эксплуатация ИСПС позволила отказаться от таких форм контроля, как взвешивание и таможенный осмотр, практически не применяем сканирование груза. Электронный наряд, который второй год успешно функционирует в Одесском порту - только первый шаг к организации Единого электронного окна. Конечной целью является создание для субъектов внешнеэкономической деятельности таких условий, когда они смогут вывозить оформленные контейнеры из порта, не выходя из собственного офиса.
Как отметил В. Ткаченко, Южная таможня и ГП "Администрация морских портов Украины" также создали рабочую группу, специалисты которой займутся объединением двух информационных систем - "Красный контейнер" и ИСПС. Когда работа завершится, экспедиторы вздохнут с облегчением: у них появится много свободного времени, так как не придется, как сейчас, тратить дорогие во всех смыслах часы и минуты для подготовки одной и той же информации отдельно для таможни и отдельно для порта.
Журналисты детально познакомились с тем, как работает информационная система портового сотрудничества. Раньше экспедиторы, получив сведения о поступлении груза, заполняли все необходимые документы и несли их таможенному инспектору. С учетом того, что только в Одесском порту зарегистрировано порядка 460 экспедиторских компаний, можно представить, какие в коридорах выстраивались очереди. Стоять приходилось по нескольку часов, летом - в духоте, зимой - в холоде. Кто-то обязательно норовил пролезть без очереди. Шум, гам.
На контейнерном терминале компании "ТИС" продолжается эксперимент по ускоренному таможенному оформлению грузовВпрочем, и сейчас можно оформлять груз по старинке. Однако 95 процентов экспедиторов перешли на электронную форму подачи документов. Происходит это так: представитель грузовладельца в порту подает в таможню электронную заявку для получения разрешения погрузки контейнера на транспортное средство с последующим вывозом его с территории пункта пропуска. Неотъемлемым элементом данного документа является электронная цифровая подпись (ЭЦП). Напомним, что больше года Информационно-справочный департамент Министерства доходов и сборов выдает ЭЦП бесплатно субъектам хозяйствования, как государственной, так и частной формы собственности. Наличие электронной цифровой подписи позволяет точно идентифицировать автора документа.
Когда заявка экспедитора попадает в ИСПС, происходит фиксирование даты и времени обращения. Система сама выстраивает электронную очередь для рассмотрения в таможне. То есть никто уже не скажет, что, мол, "я за тем товарищем занимал, а вас тут не стояло!".
Ну, и самое главное - электронное декларирование до минимума устраняет человеческий фактор, существенно повышает производительность инспекторов таможни, ускоряет процесс визирования документов, что в условиях жесткой конкурентной борьбы между портами Черного моря является одним из факторов, позволяющих "заманить" груз. Наконец, внедрение ИСПС ставит надежный заслон коррупции. И это тоже немаловажный аргумент в пользу продукта современных технологий.
Затем журналисты отправились в гости к компании "ТИС". На ее территории находится таможенный пост "Григорьевка". С июля нынешнего года Государственная Фискальная служба Украины вместе с "ТИС" начали эксперимент, целью которого было доказать, что автоконтейнеровоз с импортным грузом можно оформлять за 30 минут. То есть, с такой же скоростью, с какой данную операцию выполняют в портах Гамбурга, Констанцы, Джурджулешты.
Заместитель генерального директора вышеназванной компании Геннадий Лупу рассказал, почему для эксперимента был выбран контейнерный терминал "ТИС". Прежде всего, территория. Она большая, с возможностью расширения. Маршруты перемещения автоконтейнеровоза от начала его оформления и до завершения проходят в границах пункта пропуска. То есть не надо выписывать какие-то дополнительные документы. Объемы импорта на терминале относительно небольшие, до двухсот контейнеров за судозаход. Это позволяет таможне проводить оптимальное планирование своей работы по оформлению груза. Наконец, клиентурой, доставляющей товар на контейнерный терминал компании "ТИС", являются так называемые "белые" импортеры из числа хорошо известных мировых и украинских торговых марок. Эти производители не позволяют себе "баловаться". Грузопотоки таких компаний таможня хорошо изучила, поэтому дополнительные виды контроля не требуются.
Автоконтейнеровозы у рампы грузового таможенного комплекса компании "Евротерминал"Эксперимент, по словам Г. Лупу, удался. Скорость таможенной очистки на контейнерном терминале прибывших морем грузов, которые затем уезжают в какой-нибудь регион страны для последующего окончательного оформления, достигла желаемого получаса. А в ряде случаев удавались рекордные показатели - 15 минут! Впрочем, не со всем грузом получалось так быстро управиться. Контейнеры, направляемые в столицу, иногда простаивают до четырех часов в ожидании специальных электронных пломб, которые долго доставляют из Киева. Также есть определенные организационные проблемы с оформлением груза "импорт 40", так как вопрос определения таможенной стоимости товара зачастую требует предоставления дополнительных документов. Но на то он и эксперимент, чтобы четко уяснить все плюсы и минусы новой системы.
Примечательно, что вместе с одесскими журналистами анализировали работу Информационной системы портового сотрудничества представители миссии Европейского Союза по приграничной помощи Молдове и Украине (EUBAM). Создана она была в 2005 году, штаб-квартира находится в Одессе. Мандат Миссии несколько раз продлевался, ныне действующий заканчивается в ноябре 2015 года.
- Основную философию работы европейской таможни можно сформулировать так: быстрое прохождение честных грузов и безусловная безопасность границ, - подчеркнул специалист по процедурам таможенного контроля EUBAM Колин Гейзли. - Главной целью Миссии является предоставление помощи партнерским службам, прежде всего, таможенным ведомствам, для приведения законодательства и принципов своей работы к европейским стандартам. Для этого мы проводим тренинги, совместные операции и патрулирование границ, даем рекомендации по борьбе с коррупцией, инициируем мероприятия по укреплению трансграничного сотрудничества и доверия. Приятно отметить, что Украина последовательно и неуклонно движется к внедрению европейских стандартов в управлении процессами на границе.
http://vo.od.ua/rubrics/tema-dnya/30901.php

ДЛИННАЯ ОЧЕРЕДЬ В РАДУ
Андрей Трубачев, "Украина-центр", 30.09.2014, Кировоградская обл.
В прошлый четверг истекли сроки подачи кандидатами документов на досрочные выборы в народные депутаты Украины.

Оглашаем весь перечень наших земляков в списках партий и блоков, а также кандидатов, зарегистрированных в мажоритарных округах области.
Номерные, непроходные
Выходцев из нашего региона, включенных в избирательные списки партий-участниц процесса много, - несколько десятков. Впрочем, подавляющее большинство наших "номерных" в лучшем случае попытаются не догнать, но согреться.
Лидер сегодняшних рейтингов - Блок Петра Порошенко - включил в свой избирательный список только одного представителя Кировоградщины. Это глава областной организации УДАРа, народный депутат Анатолий Ревенко - под номером 127… Интересная деталь: руководитель областной ячейки партии Кличко зарегистрирован ЦВК как беспартийный.
Среди "радикалов" одиозного Олега Ляшко трое представителей Кировоградщины. Причем один из них - в более чем проходной части. Это 20 номер списка, кировоградский милиционер Дмитрий Линько, представляющий сегодня батальон спецназначения "Шахтерск". Еще двое - руководитель александрийского турагентства "Отдыхаем вместе" Александр Кияшко и учитель Знаменской ООШ №1 Петр Швайка (128 и 158 номера списка) - поддержат Ляшко в парламенте разве что морально.
Немало наших земляков в списке некогда доминировавшей в регионе "Батьківщини". Согласно последним опросам, партия может получить 20-25 "пропорциональных" мандатов, а кировоградцы в списке начинаются с 45 позиции. Ее занимает председатель облорганизации партии и Кировоградского областного совета Александр Черноиваненко. "Аксакал" Валерий Кальченко снова на 51 месте. Дальше - директор Кировоградского филиала одиозного частного вуза МАУП Роман Колисниченко (№77), помощник Кальченко Елена Армаш (№99), директор "Кировоградского механического завода" Ольга Гранатова (№128), председатель Компанеевской РГА Любовь Житня (№152) и безработная Светлана Манжул из Кировограда (№220).
Похожая ситуация и у кировоградских представителей списка "Народного фронта". Потому вроде как неплохая 41 позиция кировоградца Александра Горбунова - депутата горсовета областного центра, не гарантирует абсолютно ничего. Дальше "наши" - аж со 101 позиции: Александр Цертий, гендиректор "Кировоградского строительного альянса", потом маловисковский фермер Павел Сорока (№108), светловодский адвокат Владимир Лысенко (№127), кировоградские экономист Юлия Токовая (№203) и бухгалтер Людмила Иванова (№217).
Совсем нет представителей Кировоградщины в списках потенциально проходной "Гражданской позиции" Анатолия Гриценко. Среди партий, которые за оставшийся месяц теоретически могут дотянуть до 5-процентной проходной планки, - "Сильная Украина" Сергея Тигипко (в списке один кировоградец - Владислав Захаров, президент благотворительного фонда "Ради нашего будущего", малоперспективный №66). Праворадикальная "Свобода", прохождение которой в Раду под большим вопросом, взяла в список 6 наших земляков. Причем председатель областной организации Александр Ромащенко (№74) среди них - не первый, его "обошел" безработный Игорь Степура из Светловодска (№48). Дальше - военнослужащий Андрей Семенов из Компанеевского района (№95) и еще несколько выходцев из нашего региона совсем уж в "хвосте".
Экс-губернатор Кировоградщины Сергей Ларин и экс-зампред областного совета Александр Шаталов - в списке "Оппозиционного блока" (№№ 6 и 30 соответственно), объединившего Партию развития Украины, "Центр" Вадима Рабиновича, "Украина, вперед!" Натальи Королевской и еще несколько небольших политсил.
Есть кировоградцы в списке КПУ, начиная с безработного экс-нардепа Виктории Демьянчук (№22), там же на 159 позиции - бывший куратор городского транспорта в горсовете областного центра Владимир Горбатенко. Еще один яркий представитель городской власти того периода - Олег Лунгул ("39 - за!") баллотируется от Либеральной партии под номером 64, там же под номером 16 - известный кировоградский предприниматель Геннадий Монарев. Наших земляков можно найти и в партии Геннадия Балашова "5.10", и в "Відродженні" (основана экс-министром транспорта Кирпой), и в "Блоке левых сил", и в рядах других номинальных участников гонки - всех просто не перечислить, их действительно очень много. Но без перспектив. Потому перейдем к округам - там все гораздо интереснее…
Центральный округ
Настоящую бойню обещают кандидатские составы практически во всех мажоритарных округах области, причем жарче всего будет, похоже, не в Кировограде (ОИО №99) - вопреки традициям. Пока главной неожиданностью здесь стало снятие с гонки "действующего чемпиона" Андрея Табалова еще до старта, в конце прошлой недели. Тем не менее, ЦИК успел зарегистрировать в качестве кандидата его "двойника" - самовыдвиженца Андрея Николаевича Табалова, стрелка Знаменской ВОХРы, проживающего в Долинском районе.
Еще один "сюрприз" - самовыдвижение руководителя Кировоградской городской организации УДАРа Ларисы Онул. Сюрприз в первую очередь для руководства партии Кличко, влившейся в Блок Петра Порошенко, который официально выдвинул в округе главврача Кировоградского областного онкологического диспансера, кандидата медицинских наук Константина Ярынича. Означает ли демарш супругов Онул (Николай Онул пошел на выборы в ОИО №100, также самовыдвижением) их окончательный разрыв с очередной партией - покажет время, причем, скорее всего, уже ближайшее.
Конкуренцию "не тому" Табалову и "недисциплинированной" Онул составят беспартийный председатель наблюдательного совета "Креатив Груп" и президент ФК "Зірка" Максим Березкин, выдвинутый "Блоком левых сил", аспирант педагогического университета Александр Гавриленко, преподаватель Кировоградского ВПУ№4 Николай Гречуха от партии "Сила людей", "недосложивший" горсоветовский мандат координатор местного Евромайдана Сергей Михаленок, экс-регионал и предприниматель Артем Стрижаков (сейчас - Партия развития Украины). Кроме того, "Батьківщина" выдвинула в Кировограде 33-летнего специалиста по вопросам предотвращения коррупции ГП "Кировоградстандартметрология" Павла Топчия, а "Народный фронт" - предпринимательницу Елену Шевченко.
Странная ситуация с двумя оставшимися кандидатами, зарегистрированными в округе, - это временно безработный экс-губернатор области Александр Петик и киевский предприниматель Василий Ращупко. Странность в том, что оба - члены "Свободы" (Ращупко к тому же активно использует партийную символику на своих билбордах) и оба же баллотируются как самовыдвиженцы.
На родине Троцкого
В охватывающем периферийную часть Кировограда и несколько районов области округе №100 с центром в Бобринце неожиданных людей еще больше. Рейтинговый Блок Петра Порошенко здесь своего кандидата не выдвигал, и серьезную конкуренцию действующему представителю округа в Раде - создателю группы "Креатив" Станиславу Березкину сможет создать разве что Богдан Андрющенко, эксперт аграрной сферы, выдвиженец партии "Сила людей", который пользуется поддержкой местных фермеров.
За мандат здесь также поборются кировоградский предприниматель Ярослав Бублик, доцент кафедры всемирной истории кировоградского педуниверситета Евгений Дементов (бывший нашеукраинец), директор областного издания "Новая газета" Светлана Курченко (связывают со Станиславом Березкиным), бывший замначальника областной милиции Виктор Мигалатюк (сейчас - начальник Мариупольского горотдела милиции), которого кировоградские общественники персонально обвиняли в бездействии во время памятных январских событий, уже упоминавшийся арендатор кировоградского дендропарка Николай Онул, экс-глава Кировского райсовета Кировограда Александр Рацул, директор киевского ООО "Заправка", уроженка Сумской области Наталья Севидова (она-то зачем и почему здесь?), и, наконец, водитель одного из подразделений 2 батальона Нацгвардии Евгений Тельнов. Такая вот пестрая компания. Все - самовыдвиженцы.
Кроме того, на выборы в округе идут несколько партийных кандидатов. Это Алла Полищук, безработная из села Малая Тимошовка Новоукраинского района - от "Блока левых сил", партия "Воля" выдвинула безработного же Евгения Семенова из Светловодска, "Батьківщина" - проживающего в Киеве директора ООО "Энерготерра" Леонида Соловчука.
К западу от центра
В округе 101 с центром в Голованевске вернуть себе статус нардепа путем самовыдвижения попробует один из самородков нашей земли, уроженец села Мечиславка Ульяновского района Кировоградщины - поющий ректор Михаил Поплавский. Зафиксирована и попытка срезать Юного орла на взлете одним из проверенных временем методов - в округе зарегистрирован еще один самовыдвиженец с фамилией Поплавский. Зовут его, правда, не Михаил, а Александр, он родился в Новоукраинке и работает водителем в Кировоградском областном центре последипломного обучения.
Компания Поплавским подобралась разношерстная. Есть давно знакомые избирателям региона узнаваемые люди, среди них - выдвинутый Блоком Петра Порошенко руководитель агрофирмы "Аврора" Олег Голимбиевский, мэр Малой Виски Юрий Гульдас, профессор одной из кафедр кировоградской летной академии Игорь Добрянский, выдвинутый "Батьківщиной", экс-нардеп Юрий Литвин - на этот раз самовыдвижением, фермер Андрей Флоря. Впервые попробует свои силы на "мажоритарке" 39-летний житель Гайворона Михаил Бевзенко - помощник народного депутата Олега Ляшко, в 2012-м - 14 номер списка Радикальной партии. "Сильная Украина" выдвинула в округе кировоградского пенсионера Александра Рыжкова.
Помимо Михаила Поплавского, выиграть в округе попробуют еще трое местных, давно осевших в столице. Двое из них - самовыдвиженцы, это адвокат Виктор Грицюк (уроженец Голованевска) и директор ООО "Торговый каганат" Виталий Махинько (родом из Капитановки Новомиргородского района). Предпринимателя Евгения Соловчука (родился в Устиновке) выдвинул "Народный фронт".
Не пройдут выборы на западе области и без своего участника АТО - командир одного из отделений батальона "Днепр-1" Виктор Кондратюк, уроженец Одессы, проживающий в Ульяновке. Не пропустить бы его очную встречу с действующим нардепом от округа, экс-регионалом Виталием Грушевским, которого считают человеком "семьи" в Верховной Раде и который снова баллотируется, теперь - как самовыдвиженец…
Эпизод 102: Война клонов
Название одной из частей киноэпопеи "Звездные войны" в связи с выборами в 102 округе (центр - Знаменка) вспомнили не случайно. Здесь баллотируется аж 4 человека с фамилией Бойко и инициалами В.А. Один из них - весьма опытный в политике человек, сегодня - президент благотворительного фонда "Милосердие" Виктор Алексеевич Бойко, уроженец Голованевского района, давно живущий в Киеве. Остальные - еще один Виктор Алексеевич и два Виктора Александровича, пенсионер и двое безработных - выходцы из разных регионов Украины, все - жители Киевской области.
Еще одна "звезда" выборов в сто втором - представитель "молодой команды Черновецкого", экс-секретарь Киевсовета и зять известной в прошлом представительницы Партии регионов Олесь Довгий. Его люди каждый день ведут неравный бой с общественными активистами, пытающимися срывать встречи кандидата с избирателями, забрасывающими Довгого яйцами и т.п.
Вообще количество "варягов" среди полутора десятков зарегистрированных в округе кандидатов зашкаливает. По большому счету, кроме "того" Бойко, хотя бы родившихся на Кировоградщине - только четверо. Это уроженец Новгородковского района, сегодня - киевский юрист Александр Беляй, безработный и беспартийный активист кировоградского Евромайдана Андрей Лаврусь из Александровки, поселковый голова Онуфриевки Сергей Самородченко (выдвиженец "Блока левых сил") и земляк Лавруся, александровский предприниматель Тигран Хачатрян, представитель Союза Армян Украины в области (выдвинут "Сильной Украиной"). Директор "Светловодского завода пиломатериалов" Александр Прилуцкий, хоть и родился в Курской области России, но сегодня живет и работает здесь.
Остальные - родились не здесь, приехали в основном из Киева. Среди них - кандидат от Блока Петра Порошенко, директор ООО "Экоэнергомаш" Вадим Бондарь (квота УДАРа), безработный выдвиженец "Народного фронта" Сергей Либега, президент госкорпорации "Укрмонтажспецбуд" Алексей Луганов - кандидат от "Батьківщини", и руководитель фирмы "Укртехносервис" из Полтавской области Анатолий Угниченко. Кто все эти люди, что они забыли в наших округах - вопросы, ответы на которые мы можем и не успеть получить за время короткой, всего месяц, избирательной кампании…
На восток
Среди кандидатов, зарегистрированных в округе №103, неожиданно "всплыл" человек экс-спонсора "Батьківщини" Константина Жеваго, фактически похоронившего буроугольный комплекс Александрии. Речь об управляющем санацией печально известной компании "Энергоуголь" Игоре Лавренове, беспартийном жителе Борисполя. Еще одним "подарком" избирателям восточных районов области станет "человек в белом костюме" - тридцатилетний уроженец Луганщины, а ныне столичный житель Виктор Медведь - директор "Консалтинговой компании "Вильям инвест Эксперт"", известный своей общественной гиперактивностью.
Президентский блок выдвинул здесь кандидатуру одного из крупнейших работодателей и землепользователей региона, генерального директора агрохолдинга "Украгроком" Анатолия Кузьменко. Аграрное лобби округа среди кандидатов представляет также уроженец Александрии и житель Киевщины Анатолий Дорофеев, руководитель фирмы "Агродар ЛТД". Второй по величине город области представляют также безработный депутат облсовета Виталий Журавлев, выдвинутый "Батьківщиной", и директор "Александрийской литейной компании" Андрей Логвин (самовыдвижение). От журналистского цеха в депутаты идет директор александрийской телерадиокомпании "Маяк" Владимир Дожджаник, его кандидатуру выдвинула партия "Сила людей".
В 103 округ за мандатом решил сходить и уроженец Петровского района, прокурор Кировоградщины в 1996-1999 годах Иван Жилка, сейчас - доцент Академии прокуратуры Украины. Не обошлось и без военных: именно на востоке области "Народный фронт" выдвинул кандидатом в народные депутаты командира уже ставшего легендарным 3-го отдельного полка спецназначения Сухопутных войск ВСУ Виталия Пикулина. К слову, он - уроженец Санкт-Петербурга.
Кажется, все.
http://uc.kr.ua/oceredvradu/

ЖИТОМИРСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ СТАЛА ПЕРЕМОЖЦЕМ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ "УКРАЇНА - ЖИТНИЦЯ МАЙБУТНЬОГО"
"Рупор Житомира", 30.092014
Нещодавно компанія "Монсанто Україна" оголосила результати першого конкурсу програми соціальних інвестицій "Україна - житниця майбутнього".

На підтримку ініціатив сільських громад було виділено близько 1 мільйона гривень. П'ять соціальних проектів, що перемогли у конкурсі, будуть реалізовані у Вінницькій, Житомирській, Львівській, Харківській та Черкаській областях і спрямовані на допомогу людям з особливими потребами. В Житомирській області грант отримала Житомирська обласна громадська організація людей з інвалідністю "Молодь. Жінка. Сім'я". В Житомирському прес-клубі відбулася прес-конференція, присвячена презентації нового проекту ЖОГОЛІ "Молодь. Жінка. Сім'я." "Впровадження соціального підприємництва в Житомирській області".
Цей проект спрямований на розвиток соціального підприємництва серед людей з інвалідністю. Учасники проекту пройдуть тренінгову підготовку та отримають фінансову допомогу для започаткування майстерень з обслуговування і ремонту телерадіоапаратури та побутової техніки в сільській місцевості.
- Одне із завдань нашої організації це залучення людей з інвалідністю до соціального підприємництва,- розповіла голова ЖОГОЛІ "Молодь. Жінка. Сім'я." і керівник проекту Неля Ковалюк . Цільовою групою є насамперед молодь. Адже саме молоді люди ,кожен у своїй місцевості, повинні стати "агентами соціальних змін на селі". Це ми пропонуємо зробити через створення пілотних майстерень по обстеженню та дрібному ремонту телерадіоапаратури і побутової техніки. Проект передбачає створення п'яти пілотних майстерень по обстеженню та ремонту телерадіоапаратури та побутової техніки в сільській місцевості (районних центрах) та створення базової пілотної майстерні в місті Житомирі. Тут знаходитимуться фахівці з багаторічним досвідом роботи, які будуть закріплені за кожною селищною пілотною майстернею.
Волонтер проекту , голова ГО людей з інвалідністю "Рубікон" Олексій Рибін ,який має великий досвід в організації роботи ремонтних майстерень та створенню робочих місць для людей з інвалідністю в Житомирі, зазначив,що відбір фахівців відбуватиметься на базі Житомирського вищого училища - інтернату для людей з інвалідністю, під час проведення семінару - тренінгу з учнями училища, а також в приватній бесіді з кожним учасником та на основі рекомендацій викладачів училища. Перевага, під час відбору, надаватиметься учням- вихідцям з сільської місцевості. " Після здійснення відбору учасників, плануємо провести практичний тренінг з метою перевірки майстерності майбутніх випускників Житомирського вищого училища - інтернату".
В прес-конференції взяли участь Годований Руслан Миколайович - заступник голови Житомирської обласної Ради та Михалець Володимир Миколайович - радник з питань захисту інвалідів при голові Житомирської облдержадміністрації. Вони відзначили актуальність проекту та високий потенціал ЖОГОЛІ "Молодь .Жінка. Сімя",яка успішно працює по створенню нових робочих місць для молоді з інвалідністю,вирішенню проблеми безбарєрності в області та опікується доступом жінок з обмеженими фізичними можливостями до якісних медичних послуг. Посадовці запевнили ,що всіляко підтримуватимуть організацію в реалізації нового проекту.
Додаткова інформація
Мета проекту - створення п'яти пілотних майстерень по обстеженню та ремонту телерадіоапаратури та побутової техніки в сільській місцевості (районних центрах) та створення базової пілотної майстерні в місті Житомирі, де знаходитимуться фахівці з багаторічним досвідом роботи, які будуть закріплені за кожною селищною пілотною майстернею.
Завдання проекту передбачає проведення заходів які сприятимуть створенню робочих місць і працевлаштуванню людей з інвалідністю в Житомирській області. Відбір фахівців відбуватиметься на базі Житомирського вищого училища - інтернату, під час проведення семінару - тренінгу з учнями училища, а також в приватній бесіді з кожним учасником, рекомендацій викладачів училища. Перевага, під час відбору, надаватиметься учням вихідців з сільської місцевості, які мають інвалідність. Після здійснення відбору учасників, плануємо провести практичний тренінг з метою перевірки майстерності майбутніх випускників Житомирського вищого училища - інтернату.
Сприяти поверненню молоді з інвалідністю до села через реалізацію своїх професійних здібностей, шляхом створення пілотної майстерні зайнятості для людей з інвалідністю. Створення додаткових робочих місць для людей з інвалідністю.
Поставлені задачі - залучення людей з інвалідністю до соціального підприємництва. Молодь у своїй місцевості стає "агентами соціальних змін на селі", шляхом створення пілотних майстерень по обстеженню, дрібному ремонту телерадіоапаратури та побутової техніки.
http://ruporzt.com.ua/zhittya/57635-zhitomirska-gromadska-organzacya-stala-peremozhcem-programi-socalnih-nvesticy-ukrayina-zhitnicya-maybutnogo.html

ЗИМА СПИТАЄ, ЩО РОБИЛИ ВЛІТКУ
Людмила Даценко, "Зоря Полтавщини", 30.09.2014
Про стан підготовки житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2014- 2015 року.

Стан підготовки житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2014- 2015 року та стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях області - такими були головні питання порядку денного розширеного засідання колегії облдержадміністрації. Вів засідання голова ОДА Віктор Бугайчук. У роботі зібрання взяли участь виконуючий обов'язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник завідуючого відділом, завідуючий сектором методичної та організаційної роботи секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Рудіков.
Перед початком роботи колегії голові Гадяцької райдержадміністрації Олексієві Матюшенку за високий патріотизм та проведену значну волонтерську роботу з переселенцями було вручено Почесну грамоту обласної ради.
Високим назвав рівень підготовки житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років доповідач, директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Олександр Тонков:
- Об'єкти комунальної теплоенергетики в середньому підготовлені на рівні 95 відсотків. Було проведено капітальний ремонт чи реконструкцію 11 котелень, виконано заміну котлів, підготовлено тепломережі та об'єкти водопровідно-каналізаційного господарства, насосні станції, водозабірні споруди. Підготовлено до зими й житловий фонд та об'єкти соціальної сфери. Так, із 6715 житлових будинків паспорти готовності мають 6393, із 695 шкіл підготовлено 688, стосовно лікарень - 126 із 128 готові до роботи взимку, повністю підготовлено дитсадки, - зазначив Олександр Тонков.
Він також наголосив, що нинішня зима буде непростою, адже ліміти природного газу для області скорочено на 30 відсотків. Тож від утеплення кожного будинку й кожної квартири залежить те, як ми перезимуємо. Доповідач нагадав, що на Полтавщині розроблено та запроваджуються організаційні, технічні, кризові заходи, переведення котлів на альтернативні види опалення, заміна вікон і дверей. Поки що регіон перевиконує норми з економії енергоресурсів. Між тим заборгованість підприємств теплоенергетики області перед генеруючими компаніями за спожитий природний газ нині становить понад 357 мільйонів гривень, а за використану електроенергію - понад 185 мільйонів гривень. Однак Полтавщина має фінансовий потенціал, щоб погасити борги.
З 10 вересня ПАТ "Полтаваобленерго" застосували графіки спеціальних відключень електроенергії, однак вони поки що до кінця не відпрацьовані й не оприлюднені, на що нарікали керівники сільгосппідприємств.
- У цьому році в нас може повторитися ситуація із віяльними відключеннями електроенергії, які були в 1998-1999 роках, - зауважив директор з кадрової політики, оплати праці та соціальних питань ПАТ "Полтаваобленерго" Борис Попов. - Адже в державі на теплових електростанціях обмаль палива, бо немає відвантаження вугілля з Донбасу. На електроцентралях виникає перенавантаження, й для того, щоб уникнути аварійних ситуацій, диспетчер системи застосовує відключення без будь-яких попереджень, і передбачити це практично неможливо.
- Раптові відключення електроенергії - це велика проблема для роботи котелень. Уже зараз вони практично повністю готові до проведення опалювального сезону, - наголосив депутат обласної ради, генеральний директор ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" Володимир Чернявський. Він також акцентував увагу присутніх на критично низькому рівні розрахунків населення за спожиті комунальні послуги. Через це та через несвоєчасне фінансування різниці в тарифах із боку держави, підприємство має значні борги за природний газ. Якщо ситуація не зміниться, то єдиним шляхом для вирішення питання 30-відсоткового зниження використання газу буде зменшення обсягів наданих послуг.
Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, на жаль, не втрачає своєї актуальності, констатувала директор департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко. Через об'єктивні причини та економічну ситуацію в державі в області з'явилися 4 нових підприємства-боржники, а рівень заборгованості з виплати заробітної плати значно зріс і нині перевищує 27 мільйонів гривень. Найбільша сума боргів зосереджена на підприємствах Полтави - 46 відсотків загальної суми заборгованості, 12 відсотків - у Гадяцькому районі, 8 - у Кременчуцькому. Не мають заборгованості лише Гребінківський і Чутівський райони. Якщо ж не враховувати боргів філії Полтавського облавтодору, фактично в області 19 районів працюють без заборгованості із заробітної плати. Питома вага зарплатних боргів на економічно активних підприємствах становить 50 відсотків, підприємств-банкрутів - 48 відсотків. Борг із зарплати на одного працюючого перевищує 4 тисячі гривень. Зменшення боргів, за словами Людмили Корнієнко, можливе шляхом активізації претензійно-позовної роботи та стягнення дебіторської заборгованості, а на підприємствах-банкрутах - активізація роботи арбітражних керуючих у питаннях ліквідації підприємств, а також примусове стягнення заборгованості через органи відповідної державної служби.
Підбиваючи підсумки роботи колегії, голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук акцентував увагу присутніх на необхідності розробки та оприлюднення графіків планових відключень електроенергії, а службі соціального захисту населення поставив завдання - провести роботу з виявлення малозабезпечених сімей та своєчасного нарахування їм житлово-комунальних субсидій. До речі, якщо нині в області субсидії отримують 49 тисяч сімей, то із зростанням тарифів очікується, що таких сімей буде на 200 тисяч більше. Віктор Бугайчук також нагадав про необхідність виконання районами умов Меморандуму щодо формування регіонального фонду зерна, необхідного для утримання стабільних цін на хліб простої рецептури. Адже поки що, за  словами Віктора Бугайчука, стабілізаційний фонд області наповнено зерном лише на третину від необхідного. Із обговорених питань прийнято відповідні рішення.
http://www.zorya.poltava.ua/?p=13575

ЧИ ПОРОЗУМІЮТЬСЯ ДВА ВОЇНИ З АТО В ОДНОМУ БЮЛЕТЕНІ?
Іван Фаріон, "Високий замок", 30.09.2014, Львівська обл.
Про тих, хто готується стати народним депутатом у мажоритарних округах Львівщини.

До кінця вівторка, 30 вересня, апарат Центральної виборчої комісії реєструватиме кандидатів у народні депутати. Станом на понеділок відповідні посвідчення отримали 5158 громадян, що майже на дві тисячі більше, ніж балотувалося на попередніх виборах у 2012 році. Експерти порахували, що на одне місце у Верховній Раді претендуватиме в середньому 12 осіб.
Гарячою обіцяє бути виборча боротьба на Львівщині, де на обліку перебуває 1 млн. 984 тис. 724 виборці. У дванадцяти тутешніх мажоритарних округах вони обиратимуть своїх посланців з-поміж уже зареєстрованих 111 кандидатів. Цьогорічна особливість кандидатської "палітри" - присутність учасників Євромайдану, воїнів, які брали участь в антитерористичній операції. Майже на кожному окрузі є юристи і кандидати від... комуністів. У багатьох висуванців - лише середня освіта. І ще одна ознака - переважно всі "другі номери" на минулих парламентських виборах цього разу ідуть під стягом політичної сили президента...
В окрузі №115 (Сихівський район Львова, частина Личаківського р-ну), де заявилося 8 кандидатів, основна боротьба розгорнеться, швидше за все, між двома кандидатами - журналістом, безпартійним Дмитром Добродомовим і колишнім віце-прем'єром Іваном Васюником, якого "благословила" партія Арсенія Яценюка "Народний фронт". Іван Васюник - брат чинного нардепа Ігоря Васюника, який іде на вибори у партійних списках "НФ". У суперництво Добродомова-Васюника може втрутитися висуванець від "Батьківщини" - президент Асоціації роботодавців торгівлі та громадського харчування Зеновій Бернес.
Фаворитом в окрузі №116 (Залізничний район Львова, частина Шевченківського р-ну) вважають народного депутата Ірину Фаріон. Однак виборювати мандат їй буде значно складніше, ніж два роки тому. Конкуренцію представниці "Свободи" можуть скласти начальник управління культури міськради Ірина Подоляк, яка представляє партію "Самопоміч", журналіст Олег Радик, керівник "Народної Самооборони" у Львові Валерій Веремчук.
З імен, які "на слуху", у в/о №117 (Франківський, Галицький райони, частина Шевченківського району) - доцент "Львівської політехніки" Оксана Юринець. Під час виборчої кампанії 2012 року вона представляла "УДАР" Віталія Кличка, нині - "Блок Петра Порошенка". Два роки тому зайняла третє місце, набравши майже 18% голосів. Тепер, коли на цьому окрузі немає Ігоря Васюника, Тараса Стецьківа, шанси на депутатство у пані Оксани відчутно зростають. Тим більше, що протегує її партія глави держави.
Перемогу в окрузі №118 (Личаківський район, частина Шевченківського, Пустомитівський район) ще кілька днів тому експерти віддавали підприємцю Богдану Дубневичу, який попереднього разу поступився "свободівцю" Юрію Михальчишину. Нині останній не балотується, тож вважалося, що для Дубневича-старшого, який також представляє президентську силу, не буде серйозних перепон на шляху до Верховної Ради. Однак несподівано у боротьбу на цьому окрузі включився заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський. син відомого письменника недавно вчинив демарш - подав у відставку на знак протесту проти "відтермінування" на рік створення зони вільної торгівлі України і ЄС.
Думається, прогнозованим буде результат виборів і в окрузі №119 (Бродівський, Буський, Радехівський райони, частина Кам'янка-Бузького району). На вчора тут було зареєстровано семеро кандидатів, а серед них - чинний народний депутат від "Свободи" Ірина Сех, для якої цей район - рідний. Позмагатися з нею спробують два сільські голови і представник "Народного фронту" Михайло Бондар. Він є командиром відділення другого батальйону оперативного призначення Національної гвардії. За останні сім місяців симпатії виборців до українських військових помітно зросли, тож і пан Михайло має шанси здобути вагому підтримку.
Можна з точністю до 99% передбачити результат виборів у в/о № 120 (Городоцький, Мостиський райони, частина Самбірського району). Два роки тому серйозну конкуренцію Ярославу Дубневичу тут склала енергійна громадська активістка Тетяна Чорновол. Сьогодні Тетяна іде у партійних списках "Народного фронту", а гідного конкурента Дубневичу-молодшому, який тепер у "Блоці Петра Порошенка ", жодна з партій так і не підшукала. Зокрема, не є серйозним суперником чинного нардепа кандидат на прізвище Луценко - представник компартії Валерій Луценко. Навряд чи "потягається" з Дубневичем (в організаційно-фінансовому забезпеченні кампанії) і представник "Батьківщини" Андрій Ступницький, який працює заступником директора "Медцентру Святої Параскеви".
Цікавий двобій намічається в окрузі №120, який охоплює Дрогобич і Дрогобицький район, Трускавець, Борислав. Тут зійдуться чинний народний депутат від "Батьківщини" Роман Ілик і головний консультант з юридично-наукових питань Секретаріату Верховної Ради Павло Барнацький, колишній старший дільничний інспектор міліції Галицького району Львова. До цієї боротьби за мандат підключився ще й Ігор Курус, який минулого разу вже балотувався в цьому окрузі. Плутанину у виборців цього округу викличе присутність у бюлетені двох кандидатів майже з однаковими прізвищами - гендиректора ТОВ "ЗЕТ-Автор" Богдана Матківського і помічника народного депутата Івана Матковського.
Найбільше охочих потрапити під купол Верховної Ради - 12 - назбиралося в окрузі №122 (Жовківський, Яворівський райони). Крім чинного нардепа Василя Пазиняка ("Народний фронт"), якого під час подій на Майдані побили "тітушки", у депутати балотуються інші знакові постаті.
Зокрема, міський голова Рави-Руської Ірина Верещук (та, що в листопаді минулого року, після зриву Януковичем Угоди про асоціацію пропонувала приєднати рідне місто до Євросоюзу). А також - політолог, редактор культурологічного журналу "Ї" Тарас Возняк (представляє "Блок Петра Порошенка"), прес-секретар Львівського апеляційного адміністративного суду Ольга Давид, журналіст з Яворова Людмила Шубіна, представник "Правого сектору", юрисконсульт Іван Бокало. У списку кандидатів - двоє "фронтовиків": командир військової частини Олександр Павлюк, який живе у Новоград-Волинському на Житомирщині (іде від "Батьківщини") і самовисуванець - командир батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Дніпро-1" Володимир Парасюк, що живе у селі Папірні на Жовківщині. Останній був поранений в зоні АТО, а у часи Майдану запам'ятався закликом штурмувати "Межигір'я", якщо Янукович не подасть у відставку. Тож буде над чим поламати голову виборцям...
Два активні учасники антитерористичної операції балотуються і в окрузі №123 (Перемишлянський, Миколаївський, Золочівський райони) - Петро Марунчак (його брат загинув під Новосвітлівкою, перед тим підірвавши російський танк) і боєць батальйону "Айдар" Назар Данилів. Живуть кілометрів за сім один від одного, тож, думається, порозуміються, кому з них краще йти на вибори, щоб "не розпилювати електорат". А із "важковаговиків" у цьому окрузі - чинний нардеп Лідія Котеляк (іде під прапором "Народного фронту") і директор філії "Магістральні нафтопроводи "Дружба" Тарас Батенко ("Блок Петра Порошенка"). У своїй виборчій кампанії обоє активно використовують тему подій на Донбасі. Котеляк очолює громадську ініціативу "Матері мобілізованих", а Батенко закликає своїх виборців збирати кошти, одяг, продукти для військовослужбовців у зоні АТО. Вочевидь, між цим квартетом і точитиметься основна виборча боротьба.
Конкуренція очікується в окрузі №124 (Червоноград, Сокальський район, частина Кам'янка-Бузького району). Серед тих, хто боротиметься за довір'я виборців, - чинний народний депутат по цьому округу Степан Курпіль (як і раніше, він балотується за рекомендацією партії "Батьківщина"), "свободівець" Михайло Блавацький, міністр охорони здоров'я Олег Мусій (безпартійний). У боротьбу між ними спробує втрутитися представник "Громадянської позиції", безробітний Ігор Новосад, викладач Інституту політичної освіти Андрій Корнат, заступник директора ДП "Львіввугілля" Сергій Руденко, директор ТОВ "Вітан-Транс" Петро Федашко, головний лікар Сокальської райлікарні Роман Швед, адвокат Денис Осміловський.
Дев'ять кандидатів зійдуться в окрузі №125 (Самбір, Сколівський, Турківський райони, Старий Самбір, частина Самбірського району). Вдруге пробитися у Верховну Раду з цього округу спробує брат лідера "Свободи" - Андрій Тягнибок (теж був у зоні АТО). Йому доведеться конкурувати із безпартійними - вченим-винахідником у галузі надрокористування, вихідцем із Турківщини Іллею Рибчичем, радником-посланником Міністерства закордонних справ Василем Кириличем, який теж народився у тутешніх Карпатах, митником із Винників Володимиром Ямборком, міським головою Турки Юрієм Касюхничем ("Батьківщина"), членом КУНу Андрієм Лопушанським, самбірським правоохоронцем Тарасом Зембіцьким ("Народний фронт"), львівським підприємцем Романом Богвелішвілі (Компартія).
Після того, як народний депутат Олег Канівець, вихідець зі Стрийщини, потрапив у партійний список "Громадянської позиції", непогана перспектива стати нардепом в "його" мажоритарному окрузі №126 (сюди входить і Жидачівський район) відкривається перед колишнім суперником, підприємцем Андрієм Котом (він тепер в одній команді з президентом). А також колишнім головою Львівської облдержадміністрації Миколою Кмітем (представляє "Самопоміч"), головою райради Романом Козаком ("Батьківщина"). Однак навряд чи великі шанси у "заїжджого" громадського активіста Ростислава Новоженця, який величає себе президентом благодійного фонду "Україна-Русь".
Юрій Шведа, політолог
На мене якогось позитивного враження багато кандидатів у депутати не справили. Турбує низький професійних рівень людей, які заявили, що готові іти у парламент і здійснювати державну політику. Чомусь ставлення до цієї серйозної справи - як до сфери, на якій знається будь-хто: дилетантське, романтичне, популістське. Дехто думає, що роль депутата - сидіти у сесійній залі, натискати кнопку, отримувати грошове забезпечення. Але політика стосується всіх нас. Від того, які закони прийматимуть депутати, залежатиме розвиток нашої країни...
У велику політику ідуть багато "аматорів", які не мають належної підготовки, освіти, досвіду, не мають уявлення, чим займається законодавчий орган. Дехто закликає: оберіть мене, бо я - патріот, учасник бойових дій на сході. З великою повагою ставлюся до людей, які захищають нашу країну. Вони - герої! Треба віддавати їм честь і шану. Однак бойові заслуги - не достатня умова для того, щоб бути парламентарієм і вершити долю країни.
Більше шансів стати народними депутатами мають кандидати, які представляють ту чи іншу політичну силу, команду. Виборці традиційно віддають преференції тим, за ким стоять партії. Для того, щоб пройти самовисуванцям, кандидати мають бути дуже яскравими особистостями. Однак попередній досвід показує, що навіть такі люди, як Тарас Стецьків, який минулого разу йшов на вибори без політичної підтримки, перегони програють. Отож кандидати-одинаки не мають серйозних шансів пробитися у парламент.
http://www.wz.lviv.ua/ukraine/128712

ШКОЛИ ТА САДКИ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ТВЕРДИМ ПАЛИВОМ НА 86%
Ірина Мельник, "Прес-Центр", 30.09.2014, Черкаська обл.
Освіта Черкащини на 86% забезпечена твердим паливом для обігріву навчальних закладів.

Повністю забезпечені до кінця року Драбівський, Корсунь-Шевченківський, Монастирищенський, Смілянський, Тальнівський, Чорнобаївський райони.
Про це на колегії облдержадміністрації повідомив директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.
Близько до 100%-ї забезпеченості паливом до кінця року у Звенигородському, Золотоніському, Камянському, Лисянському, Маньківському, Шполянському районах.
- У цих районах у попередні роки встановлено сучасні енергоефективні котли, що працюють на альтернативних видах опалення, - зазначив Валерій Вікторович. - Будемо економити газ за рахунок опалення дровами, щепою, тирсою, брикетом. Цих матеріалів придбано біля 5 тис. м?.
За словами головного освітянина області, відстають від середньообласного показника Жашківський (70%), Катеринопільський (62%), Чигиринський (62%), Шполянський (76%) райони; найменший відсоток забезпечення у Маньківському (34%), Канівському (43%) та Черкаському (13%) районах.
Одночасно Городищенський, Канівський та Черкаський райони готуються до нових закупівель твердого палива за тендерними процедурами. В інших районах згідно з графіками постачання, передбачених договорами, довезення вугілля здійснюватиметься до грудня.
Стан забезпеченням твердим паливом у районах будуть відслідковувати районні або міські оперативні штаби по забезпеченню паливом. Вони будуть раз на 2 дні інформувати облдержадміністрацію про результати роботи, зокрема, щодо забезпечення до кінця року та до кінця опалювального періоду.
http://www.pres-centr.ck.ua/security/44915/

ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ РЫНКА ТРУДА ЗАПОРОЖЬЯ
"Верже", 29.09.2014, Запорожская обл.
Работа в Запорожье сегодня актуальна не только для жителей области.

Нестабильная экономическая ситуация и события на востоке Украины негативно сказываются на рынке труда. Касается это в основном юго-восточных регионов страны, где количество предложений от работодателей существенно ниже спроса. Работа в Запорожье сегодня актуальна не только для жителей области.
Подыскивают вакансии на портале трудоустройства "Труд.юа" также переселенцы с Донбасса и Луганска.
В первом полугодии текущего года уровень оплаты труда жителей Запорожской области составил 3 242 грн. Средний размер пенсии по области находился на уровне 1 580 грн., количество пенсионеров - 548,3 тыс. человек. На бирже труда зарегистрировано 21,6 тыс. безработных граждан. Из них порядка 54,5% - женщины, а 43,8% - молодежь возрастом менее 35 лет.
В базе данных государственных центров занятости города есть в наличии 582 вакансии. Работодатели города ищут в основном швей, электромонтеров, инженеров-конструкторов, токарей и фрезеровщиков. Средний оклад, который предлагают за эти работы, как правило, не превышает 1700 гривен.
Спрос на IT-специалистов
Работу в Запорожье сегодня проще всего найти продавцам-консультантам, менеджерам по продажам, а также специалистом информационных технологий.
На трудовом рынке Запорожья занято порядка 2 000 IT-сотрудников. Дополнительно профильные подразделения высших учебных заведений Запорожья выпускают около 500 молодых специалистов ежегодно. Средние заработные платы программистов составляют:
400 - 700 долларов (junior);
700 - 1 400 долларов (middle);
2 000 - 2 500 долларов (senior).
На порталах трудоустройства зарегистрированы порядка 30 фирм в сфере IT-индустрии, имеющих офисы в Запорожье. Таким образом, Запорожье занимает 16 место в рейтинге городов Украины, где представлены IT-работодатели. Кроме того многие торговые предприятия в современных реалиях ведения бизнеса нуждаются в опытном специалисте, который поможет разработать сайт и частично перевести офлайн-бизнес в Интернет, увеличив тем самым объёмы продаж.
Не менее востребованы в городе также инженеры и специалисты ресторанного бизнеса. Многие студенты ищут работу в сфере услуг, где можно получить неоцененный опыт и хороший шанс заработать на продажах.
Спрос в Запорожье на консультантов, бизнес-тренеров, специалистов сферы страхования и финансов минимален. В текущем году снизилась потребность в административном персонале, таможенниках, кладовщикам, специалистах аграрного сектора.
http://verge.zp.ua/2014/09/osnovnyie-tendentsii-ryinka-truda-zaporozhya/#more-3004

У ЛЬВОВІ РОЗПОЧАВ ДІЯЛЬНІСТЬ ІНФОРМАЦІЙНО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР БЕЗПЕКИ МІСТА
Галина Дашкевич, "Львівська газета", 29.09.2014
Львів'яни, серед яких і молодь, і пенсіонери уважно слухають лекцію про основи виживання.

Рука не встигає все записувати, однак вухо намагається вловити кожне почуте слово, адже йдеться про надважливе: що робити в екстремальній ситуації.
Львів'яни, серед яких і молодь, і пенсіонери (усього тридцять осіб), цього разу уважно слухають лекцію про основи виживання:
- Чи хтось знає, де взяти сухі дрова в лісі після зливи? - запитує присутніх лектор.
Усі розгублено переглядаються, намагаючись знайти відповідь на, здавалося б, абсурдне запитання.
- Невже ніхто? - знову запитує лектор. - Усе дуже просто: достатньо засунути руку в дупло найближчого дерева. Там ви завжди знайдете хмиз, який назбирали й заховали туди на зберігання лісові жителі.
- Невже все так просто? - дивуються слухачі. На їхніх обличчях з'являється легка усмішка з відтінком задоволення і спокою, адже якщо й у мокрому лісі можна знайти сухі дрова, то безвихідних ситуацій справді не буває.
Городяни впродовж годинної лекції дізналися про найбезпечнішу страву для подорожнього, який заблукав у лісних хащах і добряче зголоднів, - гадюку: її м'ясо екологічно чисте й не нашкодить людині. До того ж відтепер вони сміливо кип'ятитимуть воду в пластикових пляшках, адже ця ємкість не плавиться, допоки не закипить вода.
Про це все та багато іншого люди мають змогу дізнатися під час спеціальних лекцій в Інформаційно-практичному центрі безпеки міста, що розпочав свою роботу 12 вересня цього року.
Центр розташований на площі Ринок і здалека помітний: прозора палатка, яку всередині облаштовано як простору аудиторію, відразу привертає увагу перехожих і спонукає їх зайти й поцікавитися, яке її призначення.
А призначення - ознайомити населення з правилами поведінки в умовах війни, терористичних загроз та техногенних катастроф.
Оксана Крутій, координатор центру, зазначає: мета організації не навчити, а проконсультувати:
"Створення центру - цілком громадська ініціатива. Люди не знають, як надавати першу допомогу чи що робити в небезпечних для життя ситуаціях. Ми не прагнемо їх навчити всьому, бо це справа добровільна, кожен має вчитися сам. Наше завдання - надати кваліфіковану інформаційну консультацію, скерувати й пояснити".
На базі центру щодня відбуваються лекції та тренінги. Їх проводять на волонтерських засадах експерти. Центр активно співпрацює з фахівцями з Червоного хреста, Мальтійської служби, ГО "Спадщина". Частими лекторами є психологи, священики, які побували в зоні АТО й там підтримували вояків. Лекції можна послухати  тричі на тиждень, у середу, суботу та неділю, кожна триває близько години.
Для тих, хто надає перевагу активному виду навчання, чи, як кажуть психологи, включеному, центр пропонує різні тренінги, серед яких: основи домедичної підготовки, основи безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, самозахисту. Крім того, на базі Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного можна пройти й практичний курс із військової підготовки. Він триває три дні: два теоретичні й один практичний на полігоні. Саме цей курс і є найпопулярнішим у львів'ян.
Незважаючи на те, що для участі в заходах центру слід попередньо зареєструватися, охочих стає щоразу більше: "На кожну лекцію ми реєструємо не більше ніж 25-30 осіб. Це - оптимальна кількість присутніх, тоді всі поміщаються і всім комфортно. Інакше б складно було б і слухачам, і лекторам. Буває таке, що послухати лекцію на ту саму тему приходить дуже багато людей: від шістдесяти і більше. Тоді ми проводимо її двічі, розділивши присутніх на дві групи.
Кількість же тих, хто бажає взяти участь у тренінгах - необмежена. Ми привикли, що таких завжди багато, особливо, коли проводимо майстер-клас із самозахисту. Тоді приходять багато хлопців, кожен хоче спробувати виконати якийсь трюк, навчитися чогось нового.
Загалом же найчастіше до нас звертаються досвідчені громадяни: студенти останніх курсів вишів, люди середнього віку, підлітків і  пенсіонерів не так багато. Звертаються туди і жінки, й чоловіки, що, перш ніж захищати Батьківщину, прагнуть навчитися, як це правильно робити", - розповідає Оксана Крутій.
Про конкретний час проведення лекцій та тренінгів організатори повідомляють за день до події, адже все залежить від того, коли запрошені експерти зможуть їх проводити. Щоб дізнатися, що центр запланував на сьогодні чи завтра, достатньо відвідати сторінку організації в інтернеті чи самому завітати в центр.
http://www.gazeta.lviv.ua/photo/2014/09/29/34871

ЗА КАНДИДАТАМИ СТЕЖАТЬ
Олена Нечипуренко, "Новий день", 26.09.2014, Херсонська обл.
Моніторинг дотримання виборчого законодавства розкриває очі виборцям.

Перші результати довготривалого спостереження за дотриманням виборчих стандартів та прав громадян на позачергових виборах до парламенту в п'яти виборчих округах нашої області оприлюднила під час прес-конференції регіональна організація Комітету виборців України спільно з партнерами - Причорноморським центром політичних та со­ціальних досліджень та ГО "За майбутнє Херсона". Вони здійснюють громадський контроль за дотриманням норм та правил агітації, формуванням виборчих комісій, прозорістю висування кандидатів, діяль­ністю окружних та дільничних виборчих комісій, а потім спостерігатимуть і за проведенням голосування та підрахунком голосів.
Уникнути політичного шахрайства та корупції
- Виборча кампанія, офіційно оголошена 28 серпня, фактично стартувала наприкінці липня, - зазначає голова ХОО КВУ Дементій Бєлий. - Тобто задовго до реєстрації перших кандидатів і створення виборчих фондів. Загалом спостерігачі вже виявили 26 випадків порушень виборчих стандартів. Скажімо, потенційні суб'єкти виборчого процесу не вважають матеріальну допомогу виборцям фактами непрямого підкупу й активно цим користуються. Найбільша їх кількість - це надання послуг чи благодійної допомоги виборцям, шкільним та дошкільним установам. Майбутні кандидати чомусь саме за 2 місяці до виборів активно зайнялися тим, що до цього їм було абсолютно не властиво: "смітять" гречкою, роздають дешеві аптечки, спортивний інвентар, комп'ютерні класи, медобладнання, споруджують дитячі майданчики, будують фонтани, розбивають парки, влаштовують фестивалі, суботники в мікрорайонах та спортивні змагання. Серед найактивніших "благодійників" - Володимир Сальдо, Михайло Опанащенко, Федір Негой, Ганна Горкун. Долучилися до креативного процесу й Микола Дмитрук та Іван Вінник.
Масово фіксуються факти політичного вандалізму, жертвами якого стали Володимир Сальдо та Іван Вінник. Чорний піар активно застосовується проти Сергія Хланя та Федора Негоя. Спроби перешкоджання агітації були використані проти нардепа Михайла Опанащенка.
Тенденції та загрози
- Кампанія проходить в умовах гострої військово-політичної кризи, тож потенційно існують ризики її загострення та зриву виборів, - зазначає інший експерт Олександр Мошнягул. - Оголошене на сході перемир'я досить нестійке. Поновлення бойових дій може призвести до введення надзвичайного стану та відміни виборів. Хочеться сподіватися, що цього не станеться.
Є й інші загрози. Скажімо, зриву фінансування виборчих комісій, а значить, і проведення голосування. На минулих президентських виборах  дільничні виборчі комісії отримали кошти за лічені дні до голосування.
Від зміни вивіски "колір" не змінюється
Партія регіонів, втративши рейтинг, узагалі не йде на вибори. Втім, її колишні лідери рушають як самовисуванці (Володимир Сальдо, Микола Дмитрук, Єгор Устинов) або від дрібних партій (Михайло Опанащенко). Це, на думку експертів, може суттєво вплинути на явку виборців. Тож колишні регіонали можуть не отримати підтримки, на яку сподіваються. Це є серйозним викликом і для "Сильної України" та для решти нинішніх "опозиціонерів".
Патріотично ж налаштовані виборці більш охоче підуть на дільниці. Однак розмаїття вибору на національно-демократичному електоральному полі сьогодні надто пістряве від партій та кандидатів - тож між колишніми революцій­ними соратниками вже зараз роз­гортається гостре суперництво, взаєм­ні звинувачення та купи компромату, що спантеличує та дез­орієнтує виборців.
На чому піаряться кандидати
Головними темами передвиборної агітації залишаються теми, пов'язані з ро­сійською агресією, допомогою вій­ськовим, захистом області. Під час моніторингу зафіксовано, що про це наразі турбувалися, зокрема, активісти "Сильної України", "Громадян­ської позиції", які збирали благодійну допомогу для українських військових. Активісти Партії Розвитку України, серед яких політик Єгор Устинов, зібрали благодійну допомогу по­страждалим мешканцям Донбасу та завбачливо зафіксували момент її передачі для ЗМІ. Іван Вінник придбав військову амуніцію, і про це відразу повідомила місцева преса. Федір Негой допоміг українській армії на 200 тисяч гривень, про що його помічник повідомив на Дні міста в Цюрупинську.
Тема люстрації, оновлення влади та боротьби з корупцією дещо за­старіла, хоч донедавна активно використовувалася при агітації проти окремих потенційних кандидатів - Сергія Хланя, Михайла Опанащенка, Володимира Сальдо.
Зовнішня реклама є недешевою, однак доволі поширеною формою впливу на виборця, у тому числі в негативному сенсі, бо часто вона більше дратує, аніж привертає увагу з рекламною метою. Спостерігачі зафіксували чи не найбільшу кількість біг-бордів Петра Порошенка, нардепів Володимира Сальдо, Андрія Путілова, Юрія Одарченка, Івана Вінника, Ганни Горкун, Єгора Устинова, Владислава Мангера, партій Блок лівих сил, "Сильна Україна", "Свобода", "Громадянська позиція", "Справедливість" та "Заступ".
Бруд, агресія та нетерпимість
Суттєвою проблемою виборів є широке застосування брудних технологій. У 184 окрузі "забомбили" фарбою та розмалювали біг-борди Івана Вінника, партії "Свобода", Володимира Сальдо. На 185-му розгортається війна листівок. Поширюються підпільні газети з образами та дискредитуючою інформацією про кандидатів. В умовах війни проявляється більше агресії та нетерпимості до політичних опонентів, яких вважають зрадниками та ворогами України.
Члени ОВК склали присягу та почали працювати. Але в більшості з них відсутній досвід роботи в комісіях. Об'єктивні загрози й проблеми, які виникають у зв'язку із непродуманою системою округів, негативно впливають на загальний процес організації виборів, провокують порушення виборчого законодавства, мінімізують громад­ський контроль, підвищують можливості застосування місцевого адмінресурсу.
Штабісти активізувалися
Як зазначають експерти, в області триває формування виборчих штабів політпартій та мережі їхніх агітаторів. Штаб КПУ очолив перший секретар обкому Анатолій Тарановський, який потрапив під 12 номером до виборчого списку партії. Штаб "Громадянської Позиції" Анатолія Гриценка очолила Алла Родіонова, Радикальної Партії України - колишній голова Херсонської міської організації ВО "Свобода" Микола  Ставицький. Об'єднаний штаб нової опозиції (Партія регіонів, Партія Розвитку України) імовірно очолить колишній голова ОДА Микола Костяк, а штаб "Сильної України" - голова її облорганізації Олександр Поливко. Також активізувалися штаби кандидатів-мажоритарників: у Новій Каховці Ганни Горкун - заступника директора "Дому марочних коньяків "Таврія" та підприємця Івана Вінника, в Каховці - колишньої довіреної особи Петра Порошенка Сергія Хланя та лідера Ліберальної партії Михайла Опанащенка.
Згідно з висновками експертів, нинішні вибори очевидно стануть не такими чесними та прозорими, як позачергові президентські, через гостру політичну конкуренцію, складну обстановку в державі, засилля компромату та інформаційні війни на цьому підґрунті.
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/2-politika/2236-za-kandidatami-stezhat.html?directory=1

ТОЧКИ ЗОРУ

МИССИЯ УКРАИНЫ И ЗА ЧТО ВОЮЕТ РОССИЯ
Валерий Борзунов, "Xpress", 30.09.2014, Сумская обл.
Поводом для написания этой статьи послужила презентация программы "Стратегия 2020".

Ответов по сути реформирования Украины я не получил (если не считать ответом иллюзию о двукратном увеличении ВВП/душу до 2020 года), однако тезисы Порошенко о мирном плане вывода Украины из кризиса заставил меня задуматься над глобальным вопросом - в чем миссия Украины и за что воюет Россия?
Очевидно, что прежде чем разрабатывать стратегию реформирования, страны, необходимо дать ответ на эти вопросы.
Что предлагает Украина миру, почему на нашей территории развивается военный конфликт, как найти модель устойчивого развития страны - ответы на эти вопросы и есть суть миссии Украины.
Двадцатые век прошел под флагом противостояния двух идеологий (коммунизма и капитализма), двух империй (США и Россия) и завершился распадом СССР. Мир перешел к однополюсной системе с гегемонией США. Однако 21 век стал новым этапом развития цивилизации - этапом глобализации и интеграции и создания империоподобных образований с переходным процессом к многополярному и мультивалютному мироустройству. Центрами империоподобных образований стали США, ЕС, Россия, Китай и Ислам (на роль центра претендует Турция).
США оказалась перед угрозой потери роли гегемона и начала борьбу за сохранение и расширение сфер влияния. Аналогичные действия начали и другие империоподбные образования, в том числе и Россия через создания ЕАС, создания БРИКС, укрепление партнёрства с Китаем.
Россия воюет за создание многополярного мира, ибо сохранение гегемонии США ведёт к колонизации России.
США, решая задачу расширения сферы влияния на Европейском континенте, действует по стратегии ослабления России. В качестве инструмента было выбрано соглашение ЕС-Украина с ролью буферной зоны. Украина была выбрана в силу своего географического положения (буфер, связующее звено между Европой и Азией), с учётом слабости военного и экономического потенциала, в силу важности для расширения сферы влияния России.
США и ЕС готовы были платить Украине за выполнение роли буферной зоны, в том числе и за размещение на её территории военных баз. В этом и заключается суть соглашения. Однако ситуация сложилась по другому - Россия, не добившись отмены курса на соглашение ЕС-Украина, приступила к военному противостоянию в форме гибридной войны.
Выхода из этого противостояния всего два: мирное соглашение глобальных игроков о совместном устойчивом развитии или мировая война за передел сфер влияния.
Каковы варианты геополитического выбора Украины?
Вариант первый: вступление в один из геополитических союзов (ЕС или ТС). Вступление Украины в любой из этих союзов не только не приводит к миру, но переводит это противостояние в ранг мировой войны, причем основной территорией действий становится Украина. Даже если характер войны будет типа "замороженного конфликта", для Украины это означает полная разруха и потеря государственности. Кроме того, в этом случае развивается опасность (военная и экономическая) и для ЕС и СНГ. Можно назвать этот вариант для Украины "стратегией, миссией войны".
 Вариант второй: использование ЕС и России для создания модели совместного устойчивого развития в формате ЕС - Украина - ТС. В этом случае Украина выступает в роли связующего звено между Европой и Азией для создания единой зоны свободной торговли и системы коллективной безопасности, а также обеспечивает своё устойчивое развитие. Можно назвать этот вариант для Украины "стратегией, миссией мира".
Украина стоит перед выбором своего будущего! Мне показалось, что в презентационной речи Порошенко между дипломатических строк есть посыл на определение миссии Украины как "стратегии мира".
http://xpress.sumy.ua/article/politics/6929

СЕРГІЙ ЖАДАН: "ЗАВДАННЯ ТИХ, ХТО "В ТИЛУ", - ЗБЕРЕГТИ ОБЛИЧЧЯ КРАЇНИ, НЕ ВТРАТИТИ ЛЮДЯНОСТІ"
Олена Гутик, "Високий замок", 28.09.2014, Львівська обл.
Влітку "харизма та нерви української літератури" Сергій Жадан дарма часу не гаяв.

Отримав престижні німецьку та польську премії, відсвяткував 40-ийдень народження, з групою "Собаки у космосі" записав войовничий альбом "Бийся за неї", створив однойменну книгу патріотичної лірики. З першими осінніми днями Сергій вирушив у концертний тур Україною, Польщею, Австрією та Німеччиною. Грошей за концерти у Харкові, Чернівцях, Івано-Франківську та Львові письменник не збирав, зате організував благодійні пожертви для поранених в зоні АТО. Під час виступу "Собак..." у Львові розмовляли з письменником про музи та гармати, ситуацію на сході й ціну людяності в умовах війни.
- Сергію, 23 серпня ви відсвяткували 40-річчя. Що вам подарували на День прапора?
- З Днем прапора мене не вітали, але зустрівся з друзями, відсвяткував день народження. Що подарували, не пам'ятаю, для мене набагато важливіше спілкування.
- Нещодавно ви отримали нагороду з рук Леха Валенси. Які враження?
- Цікаво було побути з ним поруч. Це непересічна людина. Щоправда, нагороду вручали не мені, а всьому народу Украї­ни. Тепер думаю, як її народу передати.
- Але при цьому отримали звання "Нова культура нової Європи". Не надто пафосно для вас?
- Для мене ця нагорода є можливістю опинитися в хорошій компанії: Анджей Стасюк, Мартін Поллак, Томас Венцлова... Це письменники, яких читаю і які авторитетні для мене.
- Про ваш із "Собаками в космосі" новий альбом говорили вже давно. Не наважувалися на концертний тур?
- Тексти пісень писались ще минулого року і взимку. Зробили альбом ще в березні цього року, але тоді було не до презентацій. Стосовно туру ми з хлопцями теж вагалися, обговорювали, чи доречно зараз організовувати презентацію альбому-книги, чи краще відкласти концерти до мирних часів. Врешті-решт вирішили: якщо поети-музиканти-художники зараз замовкнуть, то це буде свідченням поразки. Поки у нас є можливість говорити - будемо це робити. Максимально долучаємося до тих подій, що відбуваються на сході: на українських концертах збираємо кошти для поранених бійців АТО, на жовтень плануємо виступи перед солдатами.
- У піснях робиться великий акцент на зміст. Чи зрозуміють в Німеччині чи Австрії, де гастролюватимете, суть того, про що співаєте?
- По-різному буває: хтось сприймає нас як музичне тло, але є люди які цікавляться, шукають тексти в Інтернеті, перекладають їх.
- Не страшно співати зі сцени "Бийся за неї, вмирай за неї..."?
- Нам зі "Собаками..." нема чого боятися. Якщо прийде повістка - ніхто ховатися не буде.
- Під час Євромайдану ви не засуджували "глибокої стурбованості" Європи, бо вважали, що Захід не повинен втручатись у справи України. Чому цього місяця, на Економічному форумі у Кракові, ви закликали Європу не спостерігати байдуже за війною?
- Тому що взимку на території України не було російських танків. Зараз вони є, і цю ситуацію Україна вже не здатна змінити самостійно.
- Якщо вирішиться проблема з танками, як складатимуться надалі взаємини сходу і заходу України?
- У сходу і заходу немає вибору, окрім як жити разом. Це не та ситуація, коли моделюємо: захочемо, залишимо Донбас, не захочемо - віддамо. Інше питання як нам далі перебувати разом? Це величезна проблема. Можна побачити, наскільки змінилось ставлення східняків до заходу і західняків до сходу. Взаємини й раніше не були сонячними, а після того, що сталося (і ще певний час відбуватиметься), важко змоделювати ці стосунки. Але якраз оце все ще залежить від нас. Бо рівень людяності закладаємо в собі самі, і втрата цієї людяності - річ персональна. Тому взаємини між сходом і заходом можна зберігати на особистому рівні. У мене, скажімо, є друзі, що залишаються по той бік кордону, - в Луганській, Донецькій областях - і я до останнього намагаюся тримати з ними зв'язок. На багато речей у нас не збігаються погляди, але доки вони не взяли до рук зброї - з ними потрібно говорити. Зрозумійте, війна закінчиться, а нам потрібно буде жити далі і дивитися одне одному у вічі. Сьогодні є багато спокус зробити так, що завтра нам буде соромно одне перед одним.
- Війнам часто вигадують "імена-характеристики". Як би ви охарактеризували те, що відбувається зараз в Україні?
- Це цинічна війна, бо вона неоголошена. Є влучне визначення - гібридна війна. Це справді гібрид, покруч, який витягує найгірші наші риси. Я бачу безліч моментів, націлених на нацьковування, розпалювання ворожнечі між сходом і заходом. Розумію, що важко контролювати емоції, коли поруч тіла померлих, кров, цинізм, брехня. Але це є нашим випробуванням зараз, маю на увазі тих людей, які зараз не на фронті, - зберегти обличчя країни, не втратити людяності.
- Мистецтво може впливати на людей в такій ситуації?
- В умовах війни?! Це лише штамп, який використовують митці для самозаспокоєння. Неможливо за допомогою "Вінка сонетів" зупинити танкову колону. Мені не імпонує, коли письменники займають позу месій, здатних впливати і вирішувати. Бо в спокусі вершити долю суспільства є великий ризик втратити межу адекватності і забути про відповідальність за свої слова. Тому я завжди скептично ставився до можливостей впливу мистецтва у цьому світі. Війни починають політики, і вони ж їх завершують.
Але тут річ в іншому: мистецтво повинно існувати, бо, зникаючи, воно породжує порожнечу. І, як доводить історія, буває, що таку порожнечу заповнюють дуже нехорошими речами. Тож краще нехай під час війни звучить поезія, аніж ксенофобські скандування.
- Говорячи про ситуацію в Донбасі, ви дотримуєтесь позиції, що люди не винні?
- Як це невинні? А хто ж тоді винен, Путін? Просто не варто звинувачувати усіх, цілий регіон. Ви ж бачите, що деякі ЗМІ розпалюють хвилю істерії навколо Донбасу. Так, є жителі Донецька, Луганська, які зупиняли наші танки, зривали українські прапори, здавали позиції наших військових. Але на Донбасі живе кілька мільйонів людей, і далеко не всі зривали прапори... Сьогодні ніхто не згадує про те, що на початку травня в Донецьку збирались кількатисячні мітинги під українськими прапорами. Не згадують і про те, що на Донбасі цілу зиму відбувалися Євромайдани: у Донецьку, Луганську, Краматорську чи в моєму Старобільську.
Я далекий від того, щоб виправдовувати людину, котра перейшла межу закону і моралі. Просто не треба робити узагальнень "в кілька мільйонів" і не треба підживлювати ненависть.
- А які настрої зараз у Харкові, особливо після чудесного зцілення Геннадія Кернеса?
- Настрої прифронтові. Усі добре розуміють, що наступним об'єктом нападу може стати Харків. Частина людей готується, хтось записується в добровольчі батальйони, хтось - у нові загони реагування, люди почали копати укріплення... Але більшість спостерігає за цим "збоку". Зрештою, так було й взимку, коли частина людей підтримала революцію, а більшість пасивно дивилася, чим все закінчиться.
- Куди подівся "Оплот"?
- Частина його, мабуть, ще навесні поїхала на Донбас і стріляє зараз у наших солдатів. "Оплотівець" Захарченко, наприклад, тепер голова так званої ДНР. У Харкові "Оплоту" офіційно немає. Але з власних висновків можу сказати, що існує сепаратистське підпілля, яке час від часу здійснює диверсії.
- З якими ще труднощами в майбутньому нам доведеться зіткнутись?
- Попереду нелегкі часи. Не варто боятися, не слід панікувати. Треба пам'ятати, що є правда, є справедливість, і їх варто обстоювати.
Довідка "ВЗ"
Сергій Жадан народився
23 серпня 1974 року у місті Старобільську Луганської області. Живе і працює у Харкові. 1991 року був одним з організаторів харківського неофутуристського літературного угруповання "Червона Фіра". У 1996 році закінчив Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, факультет українсько-німецької філології. Захистив дисертацію, присвячену українському футуризму. З 2000-го по 2004 р. - викладач кафедри української та світової літератури університету, віце-президент Асоціації українських письменників. На рахунку письменника - десять поетичних збірок, зокрема "Цитатник", "Пепсі", "Історія культури початку століття", "Марадона", "Ефіопія", "Бийся за неї". А також проза - "Біґ Мак", "Депеш Мод", "Anarchy in the UKR", "Гімн демократичної молоді", "Месопотамія". Сергій Жадан також відомий своїми гостросоціальними висловлюваннями і публікаціями, зокрема проти цензури.
http://www.wz.lviv.ua/interview/128670
 

*                                 *                              *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 30 вересня 2014 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
ishvets@rada.gov.ua
або телефоном:  255-39-18,
Швець Ірині Борисівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення