Огляд реґіональної преси 

Випуск 94, 28 грудня  2012 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ГАЛИЦЬКІ ДЕПУТАТИ ОБ'ЄДНАЮТЬСЯ У МІЖФРАКЦІЙНУ ГРУПУ
"Галичина", 27.12.2012, Івано-Франківська обл.
У Верховній Раді України створено міжфракційну депутатську групу "Галичина". Про це повідомив Голова Верховної Ради Володимир Рибак.

ВЕРХОВНАЯ РАДА: ХАРЬКОВСКОЕ ИЗМЕРЕНИЕ
Полина Вовчик, "Время", 27.12.2012, Харьковская обл.
Верховная Рада утвердила руководство и состав 29 комитетов и контрольной комиссии.

НАРДЕПИ З БУКОВИНИ ПОТРАПИЛИ У ВПЛИВОВІ КОМІТЕТИ ВР
"Час", 27.12.2012, Чернівецька обл.
У Верховній Раді народні депутати, які представляють Чернівецьку область, потрапили в парламентські комітети, які вважаються впливовими.

МИКОЛА ДЖИГА РОЗПОВІВ ПРО НОВУ РОБОТУ
"Моя Вінниця", 27.12.2012
Народний депутат України від Вінничини в ексклюзивному інтерв’ю розповів як працюється на новому місці та чи вміють депутати дружити.

НАРДЕПЫ ОТ КРЫМА ЗАНЯЛИ РУКОВОДЯЩИЕ ДОЛЖНОСТИ В КОМИТЕТАХ ПАРЛАМЕНТА СТРАНЫ
"Крымская правда", 26.12.2012
В Верховной Раде Украины созданы 29 комитетов и одна специальная комиссия.

ЛЬВІВСЬКЕ ЛОБІ ЩЕ НЕ НА ЧАСІ?
Роман Шарій, "Львівська пошта ", 25.11.2012
На відміну від киян, львів'яни не поспішають створювати міжфракційне об'єднання в парламенті.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ВОЛИНЬРАДА ВИЗНАЛА "КНОПКОДАВСТВО" КРИМІНАЛЬНИМ ЗЛОЧИНОМ
"Віче інформ", 26.12.2012, Волинська обл.
Волинська облрада змінила свій регламент у частині трактування так званого "кнопкодавства", коли один депутат голосує одночасно кількома картками.

В ЕНАКИЕВО ПРЕДСТАВИЛИ НОВОГО МЭРА И ПЯТЕРЫХ ЕГО ЗАМОВ
Ирина Коженцова, "Донбасс", 26.12.12, Донецкая обл.
На сессии горсовета жители Енакиево официально обрели нового мэра.

СИТУАЦІЯ В КРИМУ
МУФТИЯТ ОБВИНИЛ ХРИСТИАНСКИХ СЕКТАНТОВ В ОБМАНЕ КРЫМСКИХ ТАТАР
"События", 26.12.2012, АР Крым
По оценке Духовного управления мусульман Крыма, на полуострове с помощью методов обмана ведется вербовка крымских татар в ряды сектантских организаций.
ЕКОНОМІКА
ГЕНЕРАЛЬНЫЙ ДИРЕКТОР "ЗАПОРОЖСТАЛИ" РОСТИСЛАВ ШУРМА: "КОМБИНАТ ОБЪЯВИЛ ДЛЯ СЕБЯ 2013 ГОД ГОДОМ ЭКОЛОГИИ"
Шилин Дмитрий, "Индустриальное Запорожье", 27.12.2012
Новый гендиректор рассказал, что удалось сделать за четыре с половиной месяца и каковы планы предприятия на будущий год.
ТОЧКА ЗОРУ
АНАТОЛИЙ ГРИЦЕНКО: ДЕЛАЙ, ЧТО ДОЛЖЕН - И БУДЬ, ЧТО БУДЕТ
Ю.Чевордов, "Главное", 27.12.2012, Харьковская обл.
"За двух "тушек" Табаловых персональную ответственность должен нести Арсений Яценюк. Он… должен  положить на стол и свой депутатский мандат".

НА ПОСТУ ГЛАВЫ ОГА ДМИТРИЙ КОЛЕСНИКОВ ПОКАЖЕТ НЕ МЕНЬШИЕ РЕЗУЛЬТАТЫ, ЧЕМ АЛЕКСАНДР ВИЛКУЛ
"Вісті Придніпров'я", 27.12.2012, Дніпропетровська обл.
Точка зрения главы Подкомитета Верховной Рады Украины по вопросам телевидения и радиовещания, народного депутата Украины от ПР Елены Бондаренко.

МИХАЙЛО ВИШИВАНЮК: "ГАЛИЧАНИ ЗРОЗУМІЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА"
Антін Тимура, "Західний кур'єр", 27.12.2012, Івано-Франківська обл.
Найцікавіші фрагменти розмови з головою Івано-Франківської  облдержадміністрації, записані журналістом "Західного кур'єра".

ГАРАНЬ: К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ БОЛЬШИНСТВО В ВР МОЖЕТ РАСПАСТЬСЯ
"Лица", 26.12.2012, Днепропетровская обл.
Прогнозирует профессор кафедры политологии Национального университета "Киево-Могилянская академия" Алексей Гарань.

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
СТЕПАН ІВАХІВ: "Я ЗАЛИШИВСЯ ПОЗАФРАКЦІЙНИМ ДЕПУТАТОМ, ЯК І ОБІЦЯВ ВИБОРЦЯМ!"
Максим Крищенко, "Волинь", 27.12.2012
Сьогодні майже нічого не змінилося: офіс, субота… Тепер на столі - десятки законопроектів, папери з Верховної Ради та закон "Про регламент".

"ЧЕЛОВЕКОМ ГОДА" СТАЛ НАРДЕП ОТ ЛУГАНЩИНЫ
"Комментарии: Луганск", 27.12.2012
В Северодонецке (Луганская область) исполком горсовета утвердили решение Конкурсной комиссии о присвоении звания "Человек года" в 2012 году.

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
ПОСТРІЛ У НАРДЕПА: ЯК ЦЕ БУЛО
Олександр Пирожик, "Волинь", 27.12.2012
У Луцьку пострілом у голову поранили народного депутата України з фракції ВО "Свобода" Валерія Чернякова.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ГАЛИЦЬКІ ДЕПУТАТИ ОБ'ЄДНАЮТЬСЯ У МІЖФРАКЦІЙНУ ГРУПУ
"Галичина", 27.12.2012, Івано-Франківська обл.
У Верховній Раді України створено міжфракційну депутатську групу "Галичина". Про це повідомив Голова Верховної Ради Володимир Рибак.

Спікер зазначив, що цю депутатську групу очолить народний обранець від Прикарпаття - "ударівець" Роман Чернега.
Чільник групи висловив сподівання, що "до групи ввійдуть усі народні депутати від опозиційних сил, обрані від Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей". Нагадаємо, що з аналогічною ідеєю в парламенті попереднього скликання виступав Дмиро Шлемко.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single_news_&tx_ttnews[tt_news]=21611&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=501ab11cd7

ВЕРХОВНАЯ РАДА: ХАРЬКОВСКОЕ ИЗМЕРЕНИЕ
Полина Вовчик, "Время", 27.12.2012, Харьковская обл.
Верховная Рада утвердила руководство и состав 29 комитетов и контрольной комиссии.

 При этом народные депутаты-харьковчане возглавили один из комитетов и заняли должности заместителей в восьми.
Так, Валерий Писаренко (фракция Партии регионов) возглавил комитет по вопросам правовой политики. Членом этого комитета стал Василий Поляков (ПР). Ирина Горина (ПР) утверждена заместителем председателя комитета по вопросам экономической политики. В этот комитет также вошел Анатолий Денисенко (ПР). Ирина Бережная (ПР) - первый заместитель председателя комитета по вопросам евроинтеграции. Дмитрий Шенцев (ПР) стал заместителем председателя комитета по законодательному обеспечению правоохранительной деятельности. Член этого комитета - Владимир Мисик (ПР). Анатолий Гиршфельд (ПР) - заместитель председателя комитета по вопросам информатизации и информационных технологий. Инна Богословская (ПР) - первый заместитель председателя комитета по вопросам культуры и духовности. Игорь Швайка ("Свобода") - заместитель председателя комитета по вопросам регламента, членом этого комитета стал Арсен Аваков ("Батьківщина"). Виталий Данилов ("Батьківщина") - заместитель председателя комитета по вопросам молодежной политики, спорта и туризма. Александр Беловол (ПР) стал заместителем председателя комитета по вопросам здравоохранения.
Кроме того, Виталий Немилостивый ("Батьківщина") утвержден секретарем комитета по вопросам промышленной политики. Александр Фельдман (ПР) вошел в бюджетный комитет. Олег Буховец (КПУ), Дмитрий Добкин (ПР) и Владимир Кацуба (ПР) стали членами комитета по вопросам государственного строительства и местного самоуправления. Евгений Мураев (ПР) вошел в состав комитета по иностранным делам, Виктор Остапчук (ПР) - в комитет по вопросам транспорта и связи, а Дмитрий Святаш (ПР) - в комитет по вопросам налоговой и таможенной политики.
Напомним, 25 декабря в Верховной Раде депутаты создали межфракционное объединение "За Харьков, за Слобожанщину", в которое уже вошли 18 депутатов: 14 избранников от Партии регионов, которые победили в одномандатных мажоритарных округах Харьковщины, еще трое регионалов, которые попали в ВР по партийному списку, присоединился к группе и один представитель ВО "Батьківщина" Виталий Немилостивый. Главой самой многочисленной группы стал Валерий Писаренко (баллотировался по округу №168). В ближайшее время избранники планируют добиться помощи пострадавшим во время взрыва на Московском проспекте, 248г, "выбить" деньги на строительство станции метро "Победа", реконструкцию Исторического музея и филармонии.
В тот же день, напомним, были созданы объединения "Равные возможности" (председатель - Ирина Бережная, харьковский округ №169) и "Галичина" (председатель - Роман Чернега).
http://timeua.info/271212/69606.html

НАРДЕПИ З БУКОВИНИ ПОТРАПИЛИ У ВПЛИВОВІ КОМІТЕТИ ВР
"Час", 27.12.2012, Чернівецька обл.
У Верховній Раді народні депутати, які представляють Чернівецьку область, потрапили в парламентські комітети, які вважаються впливовими.

 Мажоритарник від Об'єднаної опозиції, колишній мер Чернівців Микола Федорук став членом Комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування.
Інший мажоритарник-опозиціонер, колишній начальник обласної податкової Олександр Фищук - членом Комітету з питань бюджету.
Депутат-регіонал, син голови ОДА, який має власний бізнес вирощування індиків, Артем Семенюк - членом Комітету з аграрної політики і земельних відносин.
Депутат-регіонал, колишній голова правління "Чернівцігазу" Геннадій Федоряк - членом Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності.
Депутат-списочник від Об'єднаної опозиції Максим Бурбак та Роман Ванзуряк став членом Комітету з питань податкової і митної політики.
Керівник громадської організації захисту підприємців "Фортеця", народний депутат від "УДАРу" Оксана Продан теж увійшла до Комітету з питань податкової та митної політики.
Ще троє буковинців - Геннадій Москаль від ОО, Ян Табачник від ПР увійшли до Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=8548

МИКОЛА ДЖИГА РОЗПОВІВ ПРО НОВУ РОБОТУ
"Моя Вінниця", 27.12.2012
Народний депутат України від Вінничини в ексклюзивному інтерв’ю розповів як працюється на новому місці та чи вміють депутати дружити.

 Народні обранці не встигають оговтуватися від постійних змін: спочатку депутатський портфель, потім фактично 3 дні роботи в Раді плюс майже півтори години праці 26 грудня і гайда по домівках готуватися до новорічних свят.
Радника Президента та народного депутата України Миколу Джигу коресподенти телеканалу "Смарт" зустріли, де б ви думали, не в столиці, а у Вінниці. Екс-губернатор нашого краю поспішав привітати Івана Мовчана з підвищенням, проте спеціально для телеканалу "Смарт" приділив кілька хвилин, аби ексклюзивно розповісти як працюється на новому місці та чи вміють депутати дружити.
Одним із своїх друзів у парламенті Микола Васильович назвав Леоніда Кожару.
Його депутатський мандат прихопила Верховна Рада, йдучи на канікули. Проте новоспеченому міністру не сумувати, адже разом із владним "портфелем" у нього додалося ще й безліч справ, спрямованих на зміцнення міжнародних позицій України. А ось позицією Верховної Ради займатимуться депутати - після відпочинку.
Проте, навести лад в Парламенті буде не просто, адже, судячи з бійок, ще й досі не кожен із них зрозумів важливість нової посади. Втім люди все ж сподіваються, що після відпустки, 10 січня, з парламентарів не глузуватимуть, а разом з приходом нового року в державі й справи підуть по-іншому.
До речі, йдучи на канікули, Верховна Рада встигла поділити комітети. Найбільше - 12 - отримали представники Партії регіонів (насправдя 13 – ред. оглядів РП). За ними найважливіші підрозділи. Опозиція (Батьківщина, Свобода та Удар) на трьох отримала аж тринадцять комітетів. За словами політологів, вони не такі важливі. Проте, не зважаючи на поділ вінничани сподіваються, що Верховна Рада стане місцем лобіювання їхніх інтересів, адже цьогоріч до неї прийшли 12-ро депутатів із нашого краю. Серед них Петро Порошенко, Микола Джига, Володимир Продивус та Олександр Домбровський. Вони починаючи з місцевого рівня утримують позиції перспективних керівників.
http://www.myvin.com.ua/ua/news/vinpol/18364.html

НАРДЕПЫ ОТ КРЫМА ЗАНЯЛИ РУКОВОДЯЩИЕ ДОЛЖНОСТИ В КОМИТЕТАХ ПАРЛАМЕНТА СТРАНЫ
"Крымская правда", 26.12.2012
В Верховной Раде Украины созданы 29 комитетов и одна специальная комиссия.

 Об этом сообщает пресс-служба парламента страны.
В частности, крымские нардепы от Партии регионов будут работать в следующих комитетах: Олег Параскив - заместитель председателя комитета по вопросам государственного строительства и местного самоуправления, Григорий Груба - секретарь комитета по вопросам топливно-энергетического комплекса, ядерной политики и ядерной безопасности, Виталина Дзоз - член комитета по вопросам науки и образования, Александр Нечаев - член комитета по вопросам промышленной и инвестиционной политики.
Сразу две представительницы Партии регионов попали в комитет по вопросам европейской интеграции: Елена Нетецкая - секретарь, Юлия Левочкина - рядовой член. Борис Дейч стал членом комитета по вопросам здравоохранения, Сергей Брайко - по вопросам правовой политики, Вадим Колесниченко - по вопросам верховенства права и правосудия, Валентина Лютикова - по вопросам социальной политики и труда. Кроме того, Елена Нетецкая вошла в состав специальной контрольной комиссии по вопросам приватизации.
Нардепы от "Батькивщины" распределились следующим образом: Александра Кужель возглавила комитет по делам предпринимательства, регуляторной и антимонопольной политики, Андрей Сенченко стал заместителем главы комитета по вопросам налоговой и таможенной политики, а Геннадий Москаль - первым заместителем главы комитета по вопросам борьбы с организованной преступностью и коррупцией. Людмила Денисова вошла в комитет по вопросам социальной политики и труда, а Мустафа Джемилев - в комитет по вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений.
При этом избранный от партии "Удар" Сергей Куницын занял пост заместителя главы комитета по делам пенсионеров, ветеранов и инвалидов, его соратник Николай Паламарчук - заместителя главы комитета по вопросам законодательного обеспечения правоохранительной деятельности, Александр Мочков - секретаря комитета по вопросам информатизации и информационных технологий.
Крымский мажоритарщик Лев Миримский получил кресло заместителя главы комитета иностранных дел. Глава крымских "свободовцев" Эдуард Леонов вошел в комитет по делам пенсионеров, ветеранов и инвалидов. Нардеп от Коммунистической партии Лариса Байдюк будет работать в составе комитета по вопросам бюджета, а Сергей Топалов - в комитете по вопросам семьи, молодежной политики, спорта и туризма.
Напомним, 28 октября состоялись выборы в Верховную Раду Украины. В Крыму в 9 из 10 мажоритарных округов победили кандидаты от Партии регионов.
http://www.kp.crimea.ua/news/2012/12/26/nardepy-ot-kryma-zanyali-rukovodyashhie-dolzhnosti-v-komitetakh-parlamenta-strany

ЛЬВІВСЬКЕ ЛОБІ ЩЕ НЕ НА ЧАСІ?
Роман Шарій, "Львівська пошта ", 25.11.2012
На відміну від киян, львів'яни не поспішають створювати міжфракційне об'єднання в парламенті.

 Місяць тому, 26 листопада, народні обранці від Львівщини публічно і пафосно підписали Угоду про співпрацю з місцевими радами області, пообіцявши із першого ж дня роботи у Верховній Раді захищати інтереси своїх виборців.
Звичайно, у ВРУ пройшло лише два засідання, та й робота йде із значними "пробуксовками", тож нібито ще зарано підводити якісь підсумки. Проте вже нині можна говорити, що львівське лобі є швидше примарною надією наших виборців.
Депутати від Львівщини, перебуваючи в опозиції, від першого засідання 12 грудня очікували на розподіл комітетів і здебільшого виявляли свій гарячий запал у сутичках на телевізійні камери.
Не перейняли приклад
Самі парламентарі, які представляють нашу область у найвищому законодавчому органі країни, розповіли "Пошті", що без утворення комітетів важко розпочати повноцінну роботу в Раді. Депутати довго не знали, за які сфери діяльності відповідатимуть.
Та цікавим є інший факт: нардепів від Києва така ситуація не зупинила і ще 18 грудня вони створили міжфракційне депутатське об'єднання "Столиця України" для координації своїх дій, і навіть вже заявили про основні свої кроки. Зокрема, кияни наполягатимуть на відродженні районних рад та обранні київського міського голови у два тури, на кшталт виборів президента, на забороні неправомірних вилучень із київського бюджету на користь державного, на демонополізації послуг "Київенерго", "Київгазу" та "Київводоканалу", на зосередженні коштів київського бюджету на підтримку працівників бюджетних установ, на ремонті та утепленні будинків, на облаштуванні міжбудинкових територій, на створенні та облаштуванні парковок та дитячих майданчиків тощо. Навряд чи опозиціонерам вдасться втілити багато пунктів із своїх декларативних заяв, проте почин зроблено. І вже нині йдуть розмови про висунення єдиного опозиційного кандидата на майбутніх виборах мера столиці.
А що ж львів'яни?.. Якось не хочеться критикувати "своїх" представників у ВРУ, проте вони вирішили працювати менш публічно. При цьому ситуація у двох містах є схожою в багатьох моментах. Стосунки трьох парламентських опозиційних політсил із мером Львова Андрієм Садовим є, м'яко кажучи, напруженими. Особливо це стосується "Свободи". Тож навіть ситуація із можливим перевиборами мера Львова є в недалекій перспективі цілком імовірною. Зрештою, найближчі місяці покажуть, як парламентський статус "Свободи" відобразиться на ситуації у Львові, і зокрема в ЛМР.
Поговорили й забули
Те, що без парламентських комітетів законопроекти не розглядались, є виправданням для представників Львівщини лише в певній мірі. Ніхто не забороняв депутатам реєструвати свої ініціативи, що вони і роблять вже другий тиждень. Цікаво, що із депутатів, обраних від Львівщини, свої законопроекти поки що зареєстрував лише представник фракції "Батьківщина" Олег Канівець (переміг у Стрийському мажоритарному окрузі № 126). Зокрема він зареєстрував три законопроекти: один стосується автентичного тексту державного гімну, другий - змін до Закону "Про столицю України - місто-герой Київ", третій - зазначення в свідоцтві про народження дитини її національності. Ці перші ініціативи нардеп декларує як виконання своїх передвиборчих обіцянок…
Також нагадаємо, що ще 26 листопада, під час підписання Угоди про співпрацю із місцевими радами Львівщини, ще один новообраний депутат Ірина Сех (ВО "Свобода") розповіла, що в неї вже майже готовий законопроект про розширення повноважень місцевого самоврядування і вона пропонуватиме саме Львівську область для апробації такої ініціативи. Та поки що, про цей законопроект нічого більше не чути.
До слова нагадаємо, що Угоду про співпрацю підписали: від Львівської обласної ради - голова облради Петро Колодій, від Асоціації місцевих рад "Ради Львівщини" - уповноважений представник Ольга Шайдулліна, від Львівського відділення Асоціації міст України - голова відділення, мер Львова Андрій Садовий, від Львівської міської ради - секретар ради Василь Павлюк, від новообраних народних депутатів України від Львівщини - Степан Кубів (Об'єднана опозиція), Ірина Сех ("Свобода"), Ярослав Гінка (УДАР).
Нині ж опозиціонери говорять, що не мають доступу до розподілу бюджетних надходжень і не можуть вплинути на збільшення вливань в область. Та вони про це знали і місяць тому…
Тож, заявляючи про лобіювання інтересів Львівщини, варто було розробити певну концепцію втілення своїх обіцянок. Тепер маємо спостерігати за роботою обранців вже після створення парламентських комітетів. Чи вже традиційно обіцянки політиків залишаться пустими словами - покажуть наступні кілька місяців. "Пошта" уважно слідкуватиме за кроками львівських депутатів у ВРУ.
http://www.lvivpost.net/content/view/18402/471/

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ВОЛИНЬРАДА ВИЗНАЛА "КНОПКОДАВСТВО" КРИМІНАЛЬНИМ ЗЛОЧИНОМ
"Віче інформ", 26.12.2012, Волинська обл.
Волинська облрада змінила свій регламент у частині трактування так званого "кнопкодавства", коли один депутат голосує одночасно кількома картками.

 Відтепер такі дії вважатимуться злочином, за які передбачена кримінальна відповідальність.
Про це повідомив власкор IA ZIK.
Проект змін до регламенту Волиньради підготував голова фракції "НУ" Сергій Слабенко. Профільна комісія, яку очолює однопартієць Слабенка Володимир Навроцький, рекомендувала депутатам підтримати запропоновані зміни.
Однак з першої спроби Волиньрада не спромоглася проголосувати за цей проект рішення. Але до депутатів звернувся голова ОДА Борис Клімчук. Він закликав повернутися до цього питання. Друга спроба виявилася ефективною - "за" проголосували 49 депутатів при мінімально потрібному 41 голосу.
Отож, облрада вирішила: "Кожний депутат Волинської обласної ради у органах, до складу яких він входить, має один голос і особисто здійснює своє право на голосування".
"У випадку вчинення діяння, голосування депутатом Волинської обласної ради за іншого депутата Волинської обласної ради, за своїми основними ознаками є нічим іншим, як перевищенням влади або службових повноважень, відповідальність за яке встановлена статтею 365 Кримінального кодексу України", - йдеться в оновленому регламенті облради.
Довідка IA ZIK.
Стаття 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень) визначає:
"1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
http://www.viche.lutsk.ua/volynrada-vyznala-knopkodavstvo-kryminalnym-zlochynom-id11107/

В ЕНАКИЕВО ПРЕДСТАВИЛИ НОВОГО МЭРА И ПЯТЕРЫХ ЕГО ЗАМОВ
Ирина Коженцова, "Донбасс", 26.12.12, Донецкая обл.
На сессии горсовета жители Енакиево официально обрели нового мэра.

 Итоги выборов, которые состоялись 16 декабря, были оглушительны: свыше 90 процентов голосов люди, опустившие бюллетени в урны, отдали ставленнику Партии регионов. Поэтому территориальная избирательная комиссия зарегистрировала на главном руководящем посту Енакиево 42-летнего хирурга по профессии Валерия Олейника, до назначения отработавшего три месяца заместителем городского головы. Ему вручили постановление об избрании на высокий пост, служебное удостоверение и букеты цветов.
- Члены Партии регионов и её сторонники совершили небывалый процесс в истории выборов. Такого процента "за" не получал никто в истории Енакиево и области. Мы ставили перед собой задачу при явке в 70 процентов набрать столько же голосов за нашего кандидата, но я рад, что мы превысили этот барьер, - сказал председатель городской организации Партии регионов Юрий Поляков.
Приняв бразды правления в свои руки, Валерий Олейник перешёл к кадровым вопросам. Два его заместителя сохранили свои должности - это Юрий Сильванский и Александр Антропов, но мэр попросил депутатов утвердить кандидатуры трех новых замов. Экономические вопросы безоговорочно доверены 30-летнему дончанину, генеральному директору ООО "Донстрой" Алексею Котляревскому.
Социальную и гуманитарную политику будет курировать Вера Крохмалюк, 17 лет успешно возглавлявшая отдел культуры горсовета. А ЖКХ перешло в подчинение жительнице Енакиево Ольге Стрельцовой, которая почти 10 лет работает директором предприятия "Дебальцевотеплосеть", но многие енакиевцы очень хорошо знают её по работе на коммунальном поприще. Обе женщины неоднократно избирались депутатами городских советов и нередко как квалифицированные специалисты упоминались на страницах "Донбасса". Благодаря их назначению мэру удалось в кои-то веки перевыполнить гендерный максимум в исполнительной власти, где прежде безраздельно рулили мужчины.
Во время избирательной кампании Валерий Олейник налево и направо, буквально всем желающим, давал номер своего мобильного телефона. Собкор "Донбасса" поинтересовался, не является ли это его предвыборной фишкой, которая в дальнейшем станет помехой в работе, и мэр неминуемо будет пользоваться другим номером.
- Засекречивать телефон бессмысленно. Когда я был врачом, его знали пациенты, и это никак мне не мешало. То же касается и жителей города. Менять номер и уходить от разговоров с ними не собираюсь. Я открыт для общения, - заверил мэр.
http://www.donbass.ua/news/region/2012/12/26/v-enakievo-predstavili-novogo-mjera-i-pjateryh-ego-zamov.html

СИТУАЦІЯ В КРИМУ

МУФТИЯТ ОБВИНИЛ ХРИСТИАНСКИХ СЕКТАНТОВ В ОБМАНЕ КРЫМСКИХ ТАТАР
"События", 26.12.2012, АР Крым
По оценке Духовного управления мусульман Крыма, на полуострове с помощью методов обмана ведется вербовка крымских татар в ряды сектантских организаций.

По данным пресс-службы ДУМК, в последнее время заметна активизация христианских сект, в том числе свидетелей Иеговы, которые охватывают своей работой мусульман. Эти организации начали массово распространять сектантскую литературу на крымскотатарском языке, которая издается "Украинским библейским обществом", "Российским библейским обществом", "Институтом перевода Библии". Среди этой литературы присутствуют и священные писания христиан и иудеев, которые переведены в искаженном виде. Литература оформлена в мусульманском стиле и практически в стиле традиционного оформления Корана. Массово распространяется сектантская литература для крымскотатарских детей. Также выпускаются и раздаются календари и диски с аудио- и видеоинформацией на крымскотатарском языке.
В ДУМК считают, что книги переведены на крымскотатарский язык с подменами понятий, что в свою очередь вводит крымских татар в заблуждение. Доказательством этому является использование слов, которые используются мусульманами, но не встречаются в Библии или Торе.
В этой связи ДУМК призвало крымских татар и всех мусульман "быть осторожными и внимательными". (Источник: "е-Крым".)

ЕКОНОМІКА

ГЕНЕРАЛЬНЫЙ ДИРЕКТОР "ЗАПОРОЖСТАЛИ" РОСТИСЛАВ ШУРМА: "КОМБИНАТ ОБЪЯВИЛ ДЛЯ СЕБЯ 2013 ГОД ГОДОМ ЭКОЛОГИИ"
Шилин Дмитрий, "Индустриальное Запорожье", 27.12.2012
Новый гендиректор рассказал, что удалось сделать за четыре с половиной месяца и каковы планы предприятия на будущий год.

 Под занавес 2012 года на телеканале "Запоріжжя" в очередной программе "По сути" среди ее гостей, представителей местной власти, ученых, промышленников, общественности и духовенства  разговор шел об итогах уходящего года и о том, как нам дальше жить.
Пожалуй, наибольший интерес у телезрителей вызвало выступление генерального директора металлургического комбината "Запорожсталь" Ростислава Шурмы. После смены собственника предприятия новый гендиректор и его команда пришли на завод в августе. Ростислав Игоревич рассказал, что удалось сделать за четыре с половиной месяца и каковы планы предприятия на будущий год. Особенно в сфере природоохранной деятельности.
Главное - сохранили объемы производства
- Прежде чем говорить о конкретных изменениях, нужно посмотреть на ту ситуацию, которая сложилась на мировых рынках, - сказал Ростислав Шурма. - Потому что сейчас металлурги работают преимущественно на зарубежные рынки - около 70 процентов объемов производства комбината "Запорожсталь" идет на экспорт. И всего лишь около 30 процентов мы продаем в Украине.
Поэтому все зависит от той конъюнктуры, которая сложилась на рынках. К сожалению, результаты в целом по металлургии не очень хорошие. Пожалуй, нет ни одного предприятия в Украине, которое не сократило объемы производства. Практически все предприятия металлургического комплекса Запорожской области существенно сократили производство. Некоторые, к сожалению, даже и остановились.
Наше самое большое достижение  - это то, что мы смогли сохранить объемы производства. Более того, за счет результатов последних четырех с половиной - пяти месяцев мы, по сравнению с 2011 годом, даже на 5 процентов увеличили объемы производства чугуна, и практически сохраним, отклонение может составить всего лишь полпроцента, объемы производства стали и проката.
И мы достигли их за счет результатов работы в течение последних пяти месяцев полугодия, начиная с августа, когда в среднем на 6-7 процентов смогли поднять производительность по всем основным агрегатам.
Вышли на безубыточный уровень и "разморозили" программу инвестиций
- Вторым нашим ключевым достижением я считаю существенное повышение эффективности предприятия. К сожалению, мы приняли его в глубоких убытках, которые достигали сотен миллионов гривен в месяц.
На сегодняшний день, после начала реализации программы по оптимизации себестоимости продукции, повышению эффективности производства, мы можем твердо констатировать, что вывели предприятие на безубыточный уровень.
Предприятие восстановило ту инвестиционную программу, которая была заморожена, и ее конкретные результаты уже всем видны.
Мы недавно закончили строительство всего комплекса по вдуванию пылеугольного топлива. И, в частности, такой крупный объект, как базисный склад угля, который нам обошелся почти в 350 миллионов гривен. Практически с нуля мы подхватили строительство электрофильтра на первой агломашине и начали реконструкцию самой агломашины, строительство которой заканчиваем в этом году и запускаем производство в январе.
Мы реализовали целый ряд локальных проектов. Таких, как замена вагоноопрокида, который не менялся с 50-го года. За четыре с половиной месяца мы вложили 150 миллионов гривен в капитальные ремонты оборудования - для того, чтобы поддерживать его в хорошем состоянии.
Ну, и мы с уверенностью смотрим в 2013 год. Потому что смогли зафиксировать производство, удержать его от падения. В следующем году, как минимум, планируем сохранить объемы производства. И, безусловно, ставим задачу - их увеличить, продолжать реализацию нашей инвестиционной программы и дальше повышать эффективность предприятия.
Что касается экологии, у нас достаточно четкая программа на следующий год
- Мы предполагаем выполнить два очень крупных проекта. Первый  - построить новое травильное отделение в цехе холодной прокатки №1. Общая стоимость этого проекта 730 миллионов гривен. Уже в январе - начале февраля приступим к реализации этого проекта и в течение года планируем его закончить. Что он даст с точки зрения экологии? Практически сократятся сбросы вредных веществ в реку Днепр от цеха холодной прокатки  №1 комбината "Запорожсталь". Одним этим мероприятием, конечно очень дорогим, мы решим львиную долю проблем по воде.
Что касается воздуха, планируем в следующем году начать и закончить строительство второй газоочистки на второй агломашине - это еще около 100 миллионов гривен. В результате получим очередные 8-10 процентов сокращения выбросов в воздух.
Если посмотреть на общую стоимость этих двух проектов - травильное отделение и газоочистка - то, несомненно, можно сделать вывод: комбинат, по большому счету, объявил для себя 2013 год Годом экологии. Более 70 процентов инвестированных средств в 2013 году мы направим в экологические мероприятия.
Я хотел бы подчеркнуть, что это твердая позиция наших акционеров - природоохранные мероприятия определять как приоритетные.
http://www.iz.com.ua/2012-11-19-10-26-09/45-economy/1354-generalnyj-direktor-lzaporozhstalir-rostislav-shurma-lkombinat-objavil-dlja-sebja-2013-god-godom-jekologiir

ТОЧКА ЗОРУ

АНАТОЛИЙ ГРИЦЕНКО: ДЕЛАЙ, ЧТО ДОЛЖЕН - И БУДЬ, ЧТО БУДЕТ
Ю.Чевордов, "Главное", 27.12.2012, Харьковская обл.
"За двух "тушек" Табаловых персональную ответственность должен нести Арсений Яценюк. Он… должен  положить на стол и свой депутатский мандат."

 Народный депутат Украины Анатолий Гриценко, несмотря на занятость, предновогоднюю суету, любезно согласился пообщаться и прокомментировать некоторые знаковые события последних  месяцев, а так же рассказать о будущих планах оппозиции, как тактических, так и стратегических.
- Анатолий Степанович, несколько раз уже наблюдал вашу особую позицию, несколько отличную от позиции остальных оппозиционеров. Не жалеете, что пошли на выборы по спискам объединенной оппозиции, а не избрались, скажем, как депутат-мажоритарщик? Личной свободы было бы больше.
- Со свободой у меня все в порядке. Убеждения и жизненные ценности сформированы давно, и буду им следовать, независимо от политических раскладов или союзов. Есть люди, которые боятся конкуренции, или боятся правды - это их проблемы, не мои. Делай, что должен - и будь, что будет, по жизни я придерживаюсь этого принципа.
- Как в целом, объединение оппозиции пошло на пользу или нет?
- В целом - на пользу. Польза для страны могла быть намного большей, если бы лидеры оппозиции меньше думали о собственных президентских выборах, а больше - об объединении усилий для борьбы с режимом Януковича.
- Какими Вы видите первоочередными задачи оппозиции в целом, объединенной оппозиции в частности и Вас, как депутата?
- Оппозиции нужно меньше говорить, а больше действовать. Объединять усилия активных граждан и общественных организаций, вставать на защиту людей, чьи права попирает власть. Параллельно оппозиции нужно готовить собственный план действий, который будет реализован после победы на президентских выборах. Оппозиция должна стать реальной альтернативой власти, и в это должны поверить люди. Потому что сегодня оппозиция многими воспринимается не как альтернатива, а скорее как не-власть - некая группа людей, которую на время отодвинули от руля страны. Оппозиции, и прежде всего ее лидерам, нужно восстановить доверие граждан - тогда будут и поддержка, и успехи.
- У оппозиции в парламенте появились первые "тушки", которые отказались войти во фракцию "Батькивщины". Семья Табаловых. Отец и сын. Вся страна наблюдала, как их не пускали в зал, били, рвали им присягу. Насколько Вы считаете оправданными подобные методы, и есть ли механизм цивилизованного наказания депутата в подобных случаях?
 - Давайте называть вещи своими именами: "тушки" - это предатели, они обманули людей, не сдержали слово, нарушили присягу, которую принимали публично в присутствии журналистов и 20-ти телекамер. На войне предателей расстреливают. Сейчас войны нет, потому и реакция на "тушек" была мягче. Но Вы правы, она была достаточно жесткой, потому что мириться с этим позорным явлением - нельзя! Можно ли избавиться от "тушек" как явления в принципе? Можно и нужно. Во-первых, принять закон об отзыве народного депутата, в котором зафиксировать норму: вышел из фракции своей политической силы, под флагом которой избрался в Раду - тут же утратил мандат, больше ты - не депутат. Во-вторых, должна быть ответственность партийных вождей за тех, кого они предлагают кандидатами в депутаты. В данном случае, за двух "тушек" Табаловых персональную ответственность должен нести Арсений Яценюк. Он предложил выдвинуть Табаловых кандидатами в депутаты, значит, должен  положить на стол и свой депутатский мандат. На мой взгляд, это было бы справедливо.
- Скажите, как Вы оцениваете Закон, который вступил в силу 16 декабря, и в соответствии с которым, курить нельзя ни в кафе, ни в барах, ни в ресторанах, а так же много еще где.
- Безусловно, этот закон создает неудобства для тех, кто курит, и для меня в том числе. Возникли проблемы с посещаемостью ресторанов и кафе, надеюсь, это временно. Но в целом, если мы беспокоимся о здоровье людей, такой закон скорее позитивный по своим последствиям. И это не изобретение Украины - таким же путем идут большинство стран мира.
- Ваше стратегическое видение 2015-го года? Считаете ли Вы, что должен быть один кандидат от оппозиции, или же должны идти все кто желает, а во второй тур выйдет сильнейший? Если один кандидат, то когда его надо определять и по каким критериям?
- На президентских выборах мы должны избрать главой государства человека, способного вывести Украину из глубокого кризиса и открыть для страны стратегическую перспективу. В этом я вижу главную задачу. Все остальное - вторично, предвыборная тактика. Каким критериям должен соответствовать кандидат в президенты? На мой взгляд, таких критериев три. Первый - моральность: твердые и правильные жизненные ценности. Второй - ответственность: способность ставить высокие цели и добиваться их достижения. Третий - профессионализм: готовность эффективно работать на посту президента с первого же дня.
 - И напоследок вопрос совсем не политический, но для меня интересный. Как, где и с кем будете праздновать Новый год?
- У нас традиция - Новый год встречаем в кругу семьи, с родителями и детьми. Собираемся у нас на даче, там просторнее, чем в квартире. Зажжем камин, все вместе украсим новогоднюю елку, накроем праздничный стол, как водится, с шампанским и оливье:) Женщины приготовят свои лучшие блюда. Дети представят новые стихи, песни и танцы, которые выучили за год. Когда наступит Новый год, дети побегут под елку искать подарки. Живую ель на улице тоже украсим гирляндами. Как и все, в новогодний вечер поговорим об успехах и неудачах года минувшего, пожелаем друг другу всего-всего в Новом году. Младших детей Новый год привлекает и тем, что можно не спать до самого утра - игры, музыка, телевизор, пока сон не свалит где-нибудь на диване...
http://glavnoe.ua/articles/a8009

НА ПОСТУ ГЛАВЫ ОГА ДМИТРИЙ КОЛЕСНИКОВ ПОКАЖЕТ НЕ МЕНЬШИЕ РЕЗУЛЬТАТЫ, ЧЕМ АЛЕКСАНДР ВИЛКУЛ
"Вісті Придніпров'я", 27.12.2012, Дніпропетровська обл.
Точка зрения главы Подкомитета Верховной Рады Украины по вопросам телевидения и радиовещания, народного депутата Украины от ПР Елены Бондаренко.

 Глава подкомитета ВР по вопросам телевидения и радиовещания, народный депутат Украины от ПР Елена Бондаренко отметила, что на посту председателя Днепропетровской облгосадминистрации Дмитрий Колесников покажет не меньшие результаты, чем Александр Вилкул.
Об этом Елена Бондаренко заявила в рамках экспертного опроса ИА "МОСТ-ДНЕПР" на тему "Кадровые перестановки в правительстве: назначения Александра Вилкула Вице-премьер-министром Украины и Дмитрия Колесникова губернатором Днепропетровской области".
"Лучших кандидатур на эти должности не придумаешь, потому что удивительный симбиоз, энергия опыта и молодости. Это достаточно молодые люди, но при этом у них есть огромнейший опыт управления, управления большими кадровыми ресурсами, предприятиями. У Александра Вилкула достаточно высокие показатели на посту губернатора Днепропетровской области и это отмечали все - даже его оппоненты. Что касается Дмитрия Колесникова, когда он работал в Министерстве промполитики, он также предлагал то, что до него не предлагал никто - инновации были. И я думаю, что на посту председателя Днепропетровской ОГА он покажет не меньшие результаты", - отметила Елена Бондаренко.
most-dnepr.info
http://www.vesti.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=17024:2012-12-26-15-48-37&catid=134:2011-09-10-06-36-04&Itemid=568

МИХАЙЛО ВИШИВАНЮК: "ГАЛИЧАНИ ЗРОЗУМІЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА"
Антін Тимура, "Західний кур'єр", 27.12.2012, Івано-Франківська обл.
Найцікавіші фрагменти розмови з головою Івано-Франківської  облдержадміністрації, записані журналістом "Західного кур'єра".

 З переможцем рейтингу найвпливовіших людей Прикарпаття у 2012 році ми спілкувалися в сам розпал "кінця світу", у п'ятницю, 21-го. "Ну що, кінця світу не сталося: сонце світить, журналісти пишуть, обласна державна адміністрація на місці", - жартує Михайло Васильович.
До різноманітних рейтингів голова ОДА також ставиться з посмішкою. Нагадаємо, Михайло Вишиванюк неодноразово був лідером у численних рейтингах керівників областей. А впливовий журнал "Кореспондент" упродовж останніх років стабільно виводив у лідери саме Івано-Франківську область.
Нижче подаємо деякі найцікавіші фрагменти розмови з головою ОДА, записані журналістом  "Західного кур'єра".
Кінець світу
"На жаль, люди часто готові повірити у будь-що - тільки не в здоровий глузд. В "кінець світу", в "злочинну владу", "рятівну опозицію" і т.п. Не потрібно піддаватися різноманітним технологіям, бо все це не від світлих помислів. Хто бодай раз уважно читав Біблію, той знає: коли настане кінець світу, відомо лише Богу-Отцю. Навіть Ісус Христос не знав цієї таємниці. А на нинішньому "кінці світу" просто хтось добряче заробив. Так само і в політиці - різними інсинуаціями нас розводять по різні боки, замість того, щоб консолідувати зусилля на розбудову держави".
Прогноз на 2013-2015 роки
"Галичани зрозуміють Президента Януковича. Всі побачать, що Президент дійсно стоїть на позиціях суверенітету і незалежності. Перейдемо 2013 рік, в якому маємо виплатити щось 9 млрд. зовнішніх боргів за 2008-2009 рр., і поступово будемо виходити з цієї економічної кризи. Буде політика на покращення життя громадян. Нехай це не легко, нехай не все і зразу. Так просто не буває! Настане той момент, коли негаразди залишаться позаду, страшилки, що Президент здає Україну Росії, відпадуть - і все стане на свої місця!"
Нема на то ради…
"Ця Верховна Рада України є цікавою за своїм депутатським складом. Якщо депутати прийшли у парламент і переймуться  відповідальністю за свої слова і обіцянки служити людям, служити народу, то такий парламент відпрацює всю свою каденцію. Якщо ж  превалюватимуть деструктивні процеси, то, звичайно, зможе припинити свої повноваження достроково".
Лебідь, рак та щука… в пошуках істини
"Що стосується Рибака. Я знаю Володимира Васильовича давно і знаю, що це мудра, поміркована людина. Мудро чинять ті керівники, які поєднують досвід, поважний вік з молодістю - молодою енергією, ентузіазмом і, якщо хочете, навіть з авантюризмом. А щодо молодих віце-спікерів - комуніста Калетника і націоналіста Кошулинського, то в суперечностях буде народжуватися істина" (сміється - авт.).
Кадри вирішують все
"Думаю, що розстановка цих кадрів - Азаров - прем'єр-міністр, Рибак - Голова Верховної Ради - пов'язана зі збереженням стабільності в нашій державі. Україну почали занадто сильно розхитувати, розшарпувати в різні боки. Як зовнішні сили, так і дуже багато відцентричних сил працюють всередині самої держави. Працюють на боротьбу з незалежністю України. Я завжди говорив і буду говорити: якщо ти дійсно щирий патріот  і хочеш робити добру справу для України, то це можна робити на будь-якому місці, починаючи від простої професії - прибиральника, робітника, інженера, педагога, механізатора - до міністра, прем'єр-міністра чи президента. Не обов'язково для того, щоб розбудовувати Україну, всім бути президентами. В нас немає в державі стільки посад -  скільки є бажаючих. Вони рвуться до посад, а не до розбудови держави. І в цьому криється велика проблема цього розбрату, який маємо в Україні".
Попередник-непопередник
"Якщо говорити про Миколу Яновича Азарова, то він зробив для країни справді немало. Ми вибралися з великої боргової ями. Коли було мінус 15% стабільної економіки, коли були різко зменшені золотовалютні запаси, то ми з цього вийшли. Інша справа те, що знову увійшли в другу хвилю економічної кризи, яка лютує в Європі сильніше, ніж у 2009-2010 роках. Приведу простий приклад. Якщо у 2010 році наші заробітчани з-за кордону перерахували на свої рахунки в банках України 440 млн. дол., то у 2012 році - тільки 230 млн. дол. Впала економіка в Європі і вдвічі зменшився потік грошей українських заробітчан.
Незважаючи на кризу, українська економіка все-таки продовжує жити. В мінус, слава Богу, не ввійшла. І це при тому, що навіть така країна, як Китай, яка динамічно розвивалася впродовж останніх років, шість кварталів поспіль мала невелике зниження росту економіки".
"Розкладів" багато, а Президент - один
"Демарш Хорошковського, в першу чергу, розцінюю як образу власних амбіцій. Нічого іншого тут немає. Коли при владі - все добре, нормальний прем'єр-міністр, нормальний президент, а тут, коли втратив посаду віце-прем'єра, то зразу всі стали погані. Та якщо всі погані, то виникає питання: навіщо ти з ними працював?
І не треба говорити про якісь розклади на 2015 рік. В нас що не політик, то у всіх якісь "розклади". Посад стільки немає в державі! Президент - один, а розкладів ого-го  скільки…".
Місце -  між союзами…
"Перше, що потрібно українцям, це право в'їзду в Європу без шенгенських віз. Щоб українці мали можливість без проблем поїхати у Францію, Німеччину, Італію чи будь-яку  іншу країну Європи. Щоб український громадянин міг вільно приймати рішення, де йому краще жити, де йому краще працювати. Бо риба шукає, де глибше, а людина - де краще. Коли людині добре, то вона не звертає увагу ні на партії, ні на лідерів (сміється - авт.).
Найцінніше для України - це її незалежність. Нам не потрібно ніяких союзів… По великому рахунку всі мої друзі - керівники областей з тих країн, які вступили в Європейський Союз недавно, кажуть: ви, українці, не спішіть, подивіться добре, чи вам то треба… Бо ми привикли жити при одній системі (ще тій…), а при європейській системі треба буде дуже тяжко працювати…
Щодо Митного союзу… Думаю, те, що Президент хоче створити особливий режим роботи з Митним союзом, це його дипломатичний хід, розрахований на те, щоб ми не втратили ринок, який складає 500 млрд. грн. для української економіки. Якщо втратимо ринки -  ми втратимо робочі місця. От скажіть: чому для будь-якого гуцула, бойка, лемка чи покутянина їхати в Росію на заробітки вважається нормальним, а якщо державі працювати в економічному напрямку з Росією, то це вже вважається ледь не зрадою  національних інтересів?
Ми повинні працювати зі всіма, хто хоче працювати з нами і дає можливість нам продавати свій товар, або спільно виробляти і продавати товар. Нам вигідно те, що дає зиск українській державі.
Україна потрібна всім, дуже потрібна - як Євросоюзу, який тільки через дешевий російський газ, аби не сваритися з Росією, тримає нас на відстані, так само Україна потрібна Росії… Є дуже мудра приказка: своя сорочка ближча до тіла, і кожна держава захищає свої національні інтереси, свою економічну вигоду - як тільки може і де тільки може. Цього пора навчитися Україні!"
Важка шапка Мономаха
"Каденція є дуже непростою, складною. Період складний. Дуже важко вирішувати питання в Києві, коли звідси іде депеша "Уряд - геть!", а ти їдеш просити грошей для вирішення проблем області. Область на сьогодні є дотаційною і нам з цим треба рахуватися. Потрібно чинити трошки мудріше, делікатніше, бо з цими всіма лозунгами ми нічого не добились: Азарова з роботи не зняли і Путін на місці (сміється - авт.), а область від того крику лише втрачає. Ми заробляємо 9 млрд., а проїдаємо 16 млрд.".
Під юрисдикцію "Свободи"…
"Розмови, що три західноукраїнські області відійдуть під юрисдикцію "Свободи" - повна дурниця. Це політичні спекуляції, якими гратися дуже небезпечно. Якщо, не дай Боже, будемо займатися якимось федералізмом, то можуть сказати: добре, живіть на свої 9 млрд. А де ще 7 млрд. взяти? Люди погодяться жити без пенсій, без стипендій?.. Про це тепер потрібно говорити, бо потім буде пізно. Що, до Польщі приєднаємося? Поляки не захочуть годувати безплатно. Треба ж думати!
Не знаю, не можу стверджувати достеменно, але інколи складається таке враження, що подібні заклики, технології розробляються десь за межами нашої держави… Якщо хтось хоче відвернути Європейський Союз від України, то їм це вдається. Подивіться, що каже Європейський Союз про співпрацю демократичних партій зі "Свободою"… Вони закликають опозиційні демократичні партії перестати співпрацювати зі "Свободою" як радикальною партією. Це говорить Європейський Союз, а не Вишиванюк".
А в облраді - перш за все господарка
"Політичні процеси в обласній раді мене абсолютно не хвилюють. Тому що вся робота перш за все направлена на розвиток області, а не на політичні процеси. Я ніколи не ставив за мету розпочинати в області якісь міжусобні війни. Завжди намагаюся консолідувати всі сили на розбудову області, на те, щоб ми будували школи, дитячі садочки, лікарні. На це моя енергія направлена. А якщо хтось розпочне війну, то я не збираюся в неї встрявати".
http://zk.at.ua/news/prjama_mova/2012-12-27-2423

ГАРАНЬ: К ПРЕЗИДЕНТСКИМ ВЫБОРАМ БОЛЬШИНСТВО В ВР МОЖЕТ РАСПАСТЬСЯ
"Лица", 26.12.2012, Днепропетровская обл.
Прогнозирует профессор кафедры политологии Национального университета "Киево-Могилянская академия" Алексей Гарань.

 Фракция КПУ в Верховной Раде VII созыва - это "целая фракция "тушек".
Такое заявление в Днепропетровске на межрегиональной научно-практической конференции "Методы незаконного влияния на волеизъявление избирателей и фальсификации результатов выборов и методы их нейтрализации", прошедшей 22 декабря, сделал политолог, профессор кафедры политологии Национального университета "Киево-Могилянская академия" Алексей Гарань.
"Партия регионов говорит: "Тушки" только у оппозиции. У нас "тушек" нет". Но мы видим целую фракцию "тушек" - это коммунисты. Которые выступали против "антинародного правительства", - и проголосовали за назначение Азарова...", - напомнил А. Гарань.
Говоря о самих выборах, он отметил, что власть не использовала их для налаживания контакта с европейским сообществом.
"Эти выборы могли вывести власть из глухого угла, куда она себя загнала "делом Тимошенко" и неподписанием соглашения об ассоциации с Европейским Союзом. Если бы эти выборы прошли более-менее без видимых нарушений, то тогда власть могла бы сказать: "Смотрите, мы движемся навстречу!". Евросоюз бы тоже сказал: "Ура, есть движение вперед!".
Собственно, этому благоприятствовало то, что был принят соответствующий закон - о смешанной избирательной системе. Эксперты и тогда, и сейчас говорят, что этот закон власть принимала "под себя". Я не знаю, как это получилось, ведь, вы помните, тогда была согласительная комиссия в парламенте, ее возглавлял Руслан Князевич (депутат ВР от НУНС, в настоящее время - от "Батьківщини" - ред.), который заверял, что в этом законе все выписано так, что можно будет воспрепятствовать фальсификациям. И это было аргументом при голосовании оппозиции за этот закон. На самом деле, как мы видим, этого не произошло", - напомнил политолог, добавив, что хотя оппозиции в целом удалось выиграть по партийным спискам, "власть может гордо говорить, что она на первом месте - по мажоритарке она взяла больше за счет "самовыдвиженцев".
Алексей Гарань заострил внимание на "неправильной" социологии, которая использовалась на выборах, в том числе для усиления противоречий в середине оппозиции.
"Накануне выборов "УДАР" предложил большинству кандидатов от Объединенной оппозиции (ОО) сняться в пользу "Удара", опираясь на какие-то социологические данные, которые якобы подтверждают правоту "УДАРа". А потом выяснилось, что это не так, - рассказал он. - И тут должны сделать вывод представители разных колонн оппозиции: как организовать социологию таким образом, чтобы она правильно предвидела результаты, а не приводила к усилению противоречий в середине самой оппозиции".
Также он назвал позитивным то, что "Фронт змін" и "Батьківщина" шли на выборы объединенным списком, а также объединение "по мажоритарке" ОО и ВО "Свобода".
"Говорят: "Это было ошибочно. Надо было идти отдельно "Фронту змін", отдельно - "Батьківщине". Суммарно - это не привело к поднятию рейтинга". Ну, знаете, тут, как говорится, не угадаешь. Потому что на начало лета 2012 г. суммарный их рейтинг превышал рейтинг Партии регионов, и ОО могла выйти на первое место по партийным спискам. И это было бы важно с символической точки зрения.
Но почему этого не прозошло - очевидно, из-за того, что происходило "растягивание" оппозиционного электората: скачок "УДАРа", скачок "Свободы", плюс ошибки самой ОО.
Но давайте представим, какой была бы ситуация, если бы "Фронт змін" и "Батьківщина" пошли раздельно. Какая полемика происходила между "УДАРом" и ОО, власть стравливала бы и "Батьківщину" с "Фронтом змін", и могло бы быть еще хуже.
По соглашению между Объединенной оппозицией и ВО "Свобода" по мажоритарке итоговый результат - позитивный. По Киеву, я могу сказать, что для большинства экспертов результат стал неожиданным - большинство экспертов было уверено, что, все-таки, "денежные мешки", такие как Пилипишин, Довгий, Герега, выиграют. Тем более что против них шли неизвестные люди, скажем, тот же Левченко против Пилипишина. Вспоминаю, как один оппозиционный эксперт говорил: "Да Пилипишин там всех порвет!" А произошло наоборот",  - сказал политолог.
"Но я бы не говорил, что это сила оппозиции, это - ненависть к действующей власти", - уточнил он.
Алексей Гарань также считает, что оптимальной избирательной системой для Украины является пропорциональная, но с открытыми списками.
"Я думаю, что нам нужно идти к избирательной системе с открытыми партийными списками. Мажоритарная система, мы видим, она не работает, закрытые списки - не работают, - сказал он. - В Европе большинство избирательных систем либо пропорциональные, либо - какой-то вариант смешанной, где есть существенный пропорциональный компонент и где открываются партийные списки. Не во всех государствах, например, в той же Германии половина - закрытые партийные списки, но - региональные".
В завершение политолог спрогнозировал, что с приближением президентских выборов в Верховной Раде нынешнее большинство будет распадаться.
"Партия регионов частично свой план (на выборах-2012 - ред.) выполнила - она получила в парламенте большинство, но - с намного меньшим запасом прочности, чем ожидала. Намного меньшим.
И я думаю, что скоро в этом парламенте мы будем наблюдать то, что мы наблюдали в украинском парламенте накануне 2004 года.
То есть по мере приближения президентских выборов, по мере того, как станет понятно, каковы конкуренты и реальная возможность того, что придет кто-то другой, а не Янукович, пойдет процесс дезинтеграции большинства", - спрогнозировал профессор кафедры политологии Национального университета "Киево-Могилянская академия".
http://www.litsa.com.ua/news/own/10254/garan-k-prezidentskim-vyboram-bolshinstvo-v-vr-mozhet-raspastsya.htm

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

СТЕПАН ІВАХІВ: "Я ЗАЛИШИВСЯ ПОЗАФРАКЦІЙНИМ ДЕПУТАТОМ, ЯК І ОБІЦЯВ ВИБОРЦЯМ!"
Максим Крищенко, "Волинь", 27.12.2012
Сьогодні майже нічого не змінилося: офіс, субота… Тепер на столі - десятки законопроектів, папери з Верховної Ради та закон "Про регламент".

 … Ми познайомилися років три тому. Перша наша зустріч відбулася в його робочому кабінеті суботнього дня. На столі, окрім запашної кави, - калькулятор, комп'ютер, бізнес-плани, проекти та різноманітні схеми. У розмові - про плани на майбутніх років так із 20: як розвивати бізнес, куди вкладати гроші, з якими партнерами краще мати справу.
Сьогодні майже нічого не змінилося: офіс, субота… Тепер на столі - десятки законопроектів, папери з Верховної Ради та закон "Про регламент". У нього, як і тоді, купа справ: у приймальні чекають люди, не замовкає телефон…
Все ніби так само, але Степан Івахів - інший: про бізнес не говорить, на столі - копія передвиборної програми, а головна тема розмови - депутатська діяльність. Степан Петрович переконаний, що для того, аби відбутися як депутат, йому треба, по-перше, цінувати та виправдати довіру людей, які обрали, а, по-друге, бути професіоналом у депутатській роботі. Для цього слід наполегливо працювати, вивчати тисячі документів та вільно володіти законодавчою базою.
Незважаючи на свою зайнятість, пан Івахів охоче ділиться своїми враженнями та планами щодо майбутньої роботи в парламенті
- Степане Петровичу, розкажіть про свої перші враження від роботи у Верховній Раді. Чи так ви уявляли собі перші дні в новому парламенті?
 - По-перше, ми всі бачили роботу парламенту попередніх скликань, де без радикальних заходів не обходилося. Тому я був готовий саме до такого розвитку подій. По-друге, до нової Ради потрапили молоді та активні хлопці, яким кудись треба дівати свою енергію. Ну, а якщо серйозно, то новий парламент має дві сильні, діаметрально протилежні політичні сили: фракцію Партії регіонів та опозицію. Тож навряд чи можна було очікувати, що вони будуть розмовляти між собою так, як європейські парламентарі. Але я вірю, що ті події, які, на жаль, трапилися в перші дні роботи Ради, часто повторюватись не будуть.
- Попри всі звинувачення ваших опонентів, ви не ввійшли до фракції Партії регіонів та лишилися позафракційним депутатом. Чому так сталося?
- Тут відповідь може бути лише одна: під час передвиборної кампанії, коли я зустрічався з виборцями, то чи не першим питанням на них було, чи піду я до регіоналів у разі своєї перемоги. Я пообіцяв: у Регіони - не піду. Як не подамся й до будь-якої іншої політичної сили. Я декларував, що буду позафракційним незалежним депутатом. І дотримуюсь своєї обіцянки перед людьми.
- Але ж в перші два дні роботи парламенту депутати-мажоритарники, зокрема і ви, за декілька важливих питань голосували так само, як і провладна більшість. Самовисуванців за це вже встигли зарахувати до "тушок".
- Декому, мабуть, дуже хочеться мене до когось приписати: або до "тушок", або до "регіоналів". Не хочу, щоб кожного разу, щойно депутат Івахів голосує за якесь питання, це розглядали під кутом, а хто ж його ініціював - влада чи опозиція. Якщо йдеться про важливі для країни питання, то мені байдуже, хто саме був ініціатором. За тією ж логікою, якщо незалежний депутат вступив у бійку на боці опозиції, то він одразу буде вважатися "тушкою" опозиції. Але це, погодьтесь, безглуздо!
Я - самовисуванець, обраний за мажоритарною системою, без партійного квитка та якихось зобов'язань перед будь-якими політичними силами. І щодо кожного питання маю свою особисту позицію!
Основний визначальний фактор для мого рішення - голосувати за те або інше питання чи ні - це моя передвиборна програма, тобто ті зобов'язання, які брав на себе перед виборцями. У цьому документі багато пунктів, що співпадають з позицією "Батьківщини", "Свободи". Але є й такі, які йдуть в унісон з позицією Партії регіонів. Якщо на порядку денному буде питання, що допоможе вирішити хоча б соту частину проблем моїх виборців та посприяє розвитку Волині, я його підтримаю. І не важливо, хто його ініціював. На моє рішення це не впливатиме.
- Чи можна такою позицією пояснити те, що ви підтримали обрання Рибака спікером парламенту?
- На сьогодні ми маємо чітко розуміти, що є політичне рішення: опозиція не могла підтримати кандидата від Партії регіонів, будь то Рибак чи хтось інший. Насправді, якщо ви дивилися засідання Ради, то чули, як опозиційні лідери постійно наголошували, що особисто проти Рибака вони нічого не мають. І навіть більше: поважають як достойну людину. Просто він представляє ту політичну партію й того Президента, якого опозиція не сприймає.
У той же час опозиція не висунула свого кандидата на посаду спікера. Тому нам просто не дали можливості обирати між кандидатурою від влади та кандидатурою від опозиції. Нардепи опинились перед іншим вибором - або обираєте спікера і парламент починає працювати, або проваліть голосування і парламент не запрацює. Тому голосування за спікера, коли був лише один претендент, було не політичним, а технічним. Парламент має працювати та приймати закони. Для цього нас люди й обирали.
- Чому ви підтримали Азарова на посаді прем'єра? Теж, щоб не блокувати роботу уряду?
- Саме так! Згідно з Конституцією України кандидатуру прем'єр-міністра на узгодження Верховної Ради подає Президент. Верховна Рада не може запропонувати своєї кандидатури та має лише розглядати пропозицію Президента. Якщо Верховна Рада її погоджує - новопризначений прем'єр-міністр автоматично стає підзвітний парламенту, має з ним рахуватися та звітувати перед ним. І якщо голова уряду буде працювати незадовільно, Рада може відправити його у відставку.
Президент Янукович запропонував на посаду прем'єр-міністра Миколу Азарова. Якби ми не проголосували за нього, то Азаров автоматично став би "виконуючим обов'язки прем'єр-міністра". Тобто він був би не підзвітний Раді і його, наприклад, неможливо було б відправити у відставку, бо він повноцінно посаду так і не зайняв. Тому скажіть мені - навіщо депутатам безконтрольний прем'єр-міністр?
Або інший розвиток подій. Парламент не підтримав Азарова і Президент подав на цю посаду невідому в політиці людину, яких сьогодні дуже багато з'являється на керівних посадах. І отримали б ми разом із "новим" прем'єром 15%-й податок на продаж валюти, або 50% здорожчання тарифів ЖКГ та виселення боржників з їхніх квартир, або податок на банківські депозити чи на грошові перекази, які люди отримують від своїх рідних, що знаходяться на заробітках за кордоном…. Чи будь-яку іншу новацію, яка б ще сильніше вдарила по кишенях українців.
- Чому тоді не голосували за кандидатуру комуніста Калетника на посаду першого віце-спікера?
- У практиці демократичних країн є чітке правило - посаду першого віце-спікера має обійняти представник опозиції. Більшість не захотіла зробити цей жест демократії у Верховній Раді. Фракція Партії регіонів та комуністи вирішили віддати цю посаду не опозиції, а комуністам. Це їхня домовленість, яка не співпадає з моєю позицією. Першим віце-спікером у демократичній європейській країні, якщо ми хочемо рухатися у Європу, має бути кандидат від опозиції, наприклад, Валентин Наливайченко від "Удару". Тому я й не підтримав Калетника. Але голосував за другого віце-спікера Руслана Кошулинського від ВО "Свобода".
- Деякі новообрані нардепи вже заявили, що не голосуватимуть за скасування депутатської недоторканності, бо Україна - досить корумпована держава…
- Я категорично за те, щоб зняти депутатську недоторканність. Про це йдеться у моїй передвиборній програмі. Так склалося, що цей пункт також є у програмі багатьох моїх колег. Тому певен, що однодумців у цьому питанні в мене буде багато.
Сьогодні в парламенті є два законопроекти про скасування недоторканності - Лавриновича та Томенка. Законопроект Лавриновича не скасовує недоторканність повністю, а лише обмежує її за рішенням суду, а законопроект Томенка повністю недоторканність скасовує. Моя позиція чітка - я за повне скасування недоторканності не лише депутатів, а й усіх без винятку державних службовців. Перед законом рівними мають бути всі.
- Ми бачили, як ваші колеги билися в Раді. А де були у цей час ви і чому не брали участі, адже ви професійно займаєтеся карате та боксом?
- Те, що відбулося в сесійній залі…(сміється). Не хочу коментувати… Можу сказати лише, що битися в Раді не буду. Ще під час передвиборної кампанії в мене про це не раз питали і я казав, що йду в Раду не на "бої", а працювати. Тому і в цьому питанні дотримую слова перед волинянами.
У сесійній залі не було бійки заради того, щоб завдати шкоди одне одному через особисту неприязнь. Це було відстоювання своїх позицій в парламенті. Я не буду осуджувати опозиційні сили. А ми розуміємо, що лідером опозиційних сил (відстоювання трибуни, блокування тощо) тут є ВО "Свобода". Опозиція на цей момент є послідовною в своїх діях. Вони заявили та пообіцяли своїм виборцям, що змусять Раду працювати в законодавчому полі: в парламенті припинять диригування Чечетова, змусять обранців поважати українську мову. Олег Тягнибок чітко заявив: ми не хочемо зірвати роботу парламенту. Між "Свободою" і регіонами є питання, якими "Свобода" не може поступитися. А це, найперше, особисте голосування. Опозиція чітко показала - голосування чужими картками більше не буде! І дай Боже, щоб їм вистачило наснаги і терпіння й надалі тримати таку позицію. Бо так має бути. Люди не мають сміятися з нашого парламенту. Я був на сотнях зустрічей, і кожен депутат-мажоритарник підтвердить, що люди вимагали - голосуйте особисто. Не робіть посміховисько з нашого парламенту. Не ганьбіть себе. Ви отримуєте зарплатню - тож ходіть чесно на роботу.
Друге питання - це виступи українською мовою. Я абсолютно з цим погоджуюсь. Є Конституція і Закон, яких треба дотримуватись. Деякі депутати навмисне починали розмовляти російською мовою, чудово володіючи українською. Опозиція скандувала: "Українська! Українська", й усі переходили на українську. Трагедії не сталося.
- Чи ви будете відвідувати свій виборчий округ на Волині?
- Я організував в окрузі систематичну роботу в цьому плані. Триває фінансування проектів. Людей ніколи не забуваю, тож приїздитиму до них постійно, аби лишень не набрид (сміється). Мені, може, й хотілося б приїхати на Полісся у Новий рік, щоб разом відсвяткувати та чарку випити, але краще зробити це після Новорічних свят. Бо я розумію, що в людей є багато приємних сімейних клопотів у святкові дні. Тому вже пізніше ми охоче будемо зустрічатися, й у мене якраз буде про що звітувати перед виборцями.
- Ви уже вирішили, в якому комітеті будете працювати?
- Так. Я написав заяву в Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин (як стало відомо, Степана Івахіва обрали заступником голови цього комітету - ред.). Адже першим пунктом моєї програми є прийняття закону "Про розвиток поліських територій". Як депутат маю на законодавчому рівні допомогти всім людям, що мешкають на Поліссі та працюють на менш родючій землі. Для того, аби захистити цих селян та забезпечити їм державну підтримку, ми з командою вже підготували ряд законопроектів. Бо люди на Поліссі тяжко працюють й заслуговують на те, аби держава, врешті, повернулася до них обличчям. У нас чудові, дуже мудрі люди. Я переконаний, що найкращої науки в житті я спізнав саме від них. Під час сотень наших зустрічей ми разом співали і сперечалися, раділи і мріяли. Я відчував велику силу та мудрість волинян, якими вони можуть наділити лише того, хто доведе, що він дійсно вартий їхньої довіри. Саме тому дякую всім, хто навчив мене, яким має бути справжній депутат. Кожного дня, дорогі волиняни, відчуваю вашу підтримку і розумію, що я не один у полі воїн, а зі мною десятки тисяч людей. Дякую вам за ваші щирі й добрі серця. Бажаю вам гарних свят! Щоб у новому році збулися всі ваші заповітні мрії. Впевнений в тому, що вас не підведу, і разом зробимо багато добрих справ для нашої Волині!
http://www.volyn.com.ua/?rub=4&article=0&arch=

"ЧЕЛОВЕКОМ ГОДА" СТАЛ НАРДЕП ОТ ЛУГАНЩИНЫ
"Комментарии: Луганск", 27.12.2012
В Северодонецке (Луганская область) исполком горсовета утвердили решение Конкурсной комиссии о присвоении звания "Человек года" в 2012 году.

 Им стал народный депутаты Украины Алексей Кунченко.
Об этом сообщает "СТВ", передает "Луганск.Комментарии".
За звание "Человек года" боролись ряд северодончан, выдвинутых в разных номинациях. Алексей Кунченко номинировался, как "Общественный деятель".
Согласно положению конкурса, победителю вручается медаль обладателя титула "Человек года" и Почетная грамота исполкома горсовета.
Напомним, ранее секретарь Северодонецкого городского совета Андрей Гавриленко заявлял, что часто, когда в Северодонецке возникают сложные ситуацию, решать проблемы городу помогает народный депутат Алексей Кунченко
"Так было, например, когда решался, казалось бы, неразрешимый вопрос о возврате из концессии нашего второго по мощности отопительного предприятия - "Северодонецктеплокоммунэнерго". Не добейся тогда в оперативном порядке разрыва не продуманного прежним городским руководством и откровенно гибельного для города концессионного договора, новая часть Северодонецка осталась бы без тепла в зимний период", - рассказал секретарь горсовета.
Отметим, что Алексей Кунченко (Партия регионов) одержал победу по 106 округу на парламентских выборах.
http://lugansk.comments.ua/news/2012/12/27/115922.html

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

ПОСТРІЛ У НАРДЕПА: ЯК ЦЕ БУЛО
Олександр Пирожик, "Волинь", 27.12.2012
У Луцьку пострілом у голову поранили народного депутата України з фракції ВО "Свобода" Валерія Чернякова.

 Через добу після цього кореспондент "Волині" поспілкувався з нардепом.
-Як самопочуття, Валерію Вікторовичу?
- Відносно задовільно. Щоправда, ще трохи турбує праве око…
- Розкажіть, як усе сталося?
- У вихідні я був у Ковелі, мені зателефонували, що на 19-ту годину треба бути в Києві. Приблизно о 12.30 я вирушив з дому в напрямку Луцька. Взагалі-то я оминаю обласний центр об'їзною дорогою, але оскільки вона була засипана снігом, то вирішив їхати через центр міста. Проїжджаючи поблизу "Старого" ринку, на вулиці Глушець почув якийсь стук і відчув удар у голову. Спершу навіть не зрозумів, що відбувається. Повернув голову вліво - побачив дірку в боковому склі, притулив руку до скроні - кров тече… Я встиг з'їхати на узбіччя, зупинив автомобіль і зателефонував нашим луцьким "свободівцям". Вони й викликали "швидку допомогу" та міліцію.
- І що сказали медики?
- Мені надали невідкладну допомогу, доставили в міську клінічну лікарню, де зробили рентгенівські знімки. На них чітко видно, де застрягла куля - в кількох сантиметрах над скронею. У своєму висновку лікарі так і написали: "справа в м'яких тканинах лобно-тім'яної ділянки - стороннє тіло металічної щільності 10 на 4 міліметри".
- Тоді ви народилися в сорочці…
- Лікарі теж так мені сказали. Куля застрягла біля черепної коробки, але саму кістку не пробила. Медики її видалили, обробили рану, зробили перев'язку. Надалі від госпіталізації я відмовився, бо вважаю, що в лікарнях і без мене є кого лікувати, а таку травму можна й на ногах перенести. Думаю, для одужання мені вистачить декілька перев'язок.
- Чи маєте якісь підозри, хто міг стріляти?
- Чесно кажучи, в мене таких підозр немає. Хоча я не думаю, що це діти стріляли по воронах (є й така версія)… У п'ятницю в мене був різкий виступ на сесії Закарпатської обласної ради, я посперечався з угорською меншиною, яка хотіла ввести на Закарпатті другу "регіональну" мову. Можливо, в такий спосіб хтось хотів мене залякати. Думаю, слідство встановить, що це було - збіг обставин, чи не випадковість. Якщо, звісно, знайде виконавця цього злочину…
***
За повідомленням сектору зв'язків з громадськістю УМВС України в області, згідно з висновком експерта, зловмисник стріляв із пневматичної зброї. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. За даним фактом триває досудове розслідування.
http://www.volyn.com.ua/?rub=8&article=0&arch=

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 27 грудня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславовні.
 


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення