Огляд реґіональної преси 

Випуск 84, 21 листопада  2012 р.

АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА

ЕПІДЕМІОЛОГИ НЕ ЗАЛИШАТЬСЯ БЕЗ РОБОТИ
Олег Кирилюк, «Волинь», 20.11.2012
Проводиться реструктуризація Державної санітарно-епідеміологічної служби в рамках адміністративної реформи.
РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
МІНІСТЕРСТВА УКРАЇНИ І РОСІЇ НЕ ВСТИГАЮТЬ ЗА ІНІЦІАТИВАМИ СУМЩИНИ І КУРЩИНИ
«Xpress», 17.11.2012, Сумська обл.
Сумська та Курська області випереджають за ініціативами у сфері прикордонного співробітництва міністерства й відомства своїх країн.
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ОБЪЕКТ — ПОД ОХРАНОЙ
Татьяна Жакова, «Вечерняя Одесса», 20.11.2012
Вступил в силу Закон об охранной деятельности.

ДЕМОКРАТИЧЕСКАЯ УСТУПКА
Алексей Вакуленко, «Крымская правда», 17.11.2012
Новый Уголовно-процессуальный кодекс Украины действует.

ЕКОНОМІКА
ПАВЛО ЖЕБРІВСЬКИЙ: МОЇ МРІЯ - ВІДРОДИТИ ДУХ УКРАЇНСЬКОГО КУРКУЛЯ, СПРАВЖНЬОГО ГОСПОДАРЯ НА ЗЕМЛІ
«Рупор Житомира», 20.11.2012
У неділю, 18 листопада, в Україні відзначали День працівників сільського господарства.

НА ДНЕПРОПЕТРОВЩИНЕ ПЛАНИРУЮТ ПОСТРОИТЬ АТОМНУЮ ЭЛЕКТРОСТАНЦИЮ
Людмила Пашук, «Днепр вечерний», 20.11.2012, Днепропетровская обл.
Новую АЭС предлагают разместить в пгт Славгород Синельниковского района.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
 
ЗАРПЛАТА КОЖНОГО ДЕСЯТОГО ЖИТЕЛЯ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СКЛАДАЄ ПОНАД П'ЯТЬ ТИСЯЧ
«Слобідський край», 20.11.2012,Харківська обл.
Інформація Головного управління статистики Харківської області.

У ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ
Юлія Думка-Кондратьєва, «Зоря Полтавщини», 19.11.2012
У  всьому світі зростає попит на екологічно чисту продукцію, й Україна – не виняток.

ДЕМОГРАФІЯ
НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ СКОРОТИЛОСЯ
«Рівне вечірнє», 20.11.2012
Інформація Державної служби статистики України.
ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
СЕМЕЙСТВЕННОСТЬ ВО ВЛАСТИ. ЭТО ХОРОШО ИЛИ… НЕ ОЧЕНЬ?
Тамара Давиденко, «Вечерний Донецк», 19.11.2012
Как расценивают семейственность во власти дончане?
 

АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА

ЕПІДЕМІОЛОГИ НЕ ЗАЛИШАТЬСЯ БЕЗ РОБОТИ
Олег Кирилюк, «Волинь», 20.11.2012
Проводиться реструктуризація Державної санітарно-епідеміологічної служби в рамках адміністративної реформи.

Влада виконує свої обіцянки — максимально сприяє веденню малого та середнього бізнесу, скасовуючи зайві дозвільні та контролюючі перепони в роботі підприємців. Для цього уряд реорганізовує деякі наглядові інстанції, які відтепер працюватимуть виключно за світовими стандартами. Зокрема, проводиться реструктуризація Державної санітарно-епідеміологічної служби. Замість застарілої моделі із січня 2013 року запрацює досконаліша та ефективніша система санепідемконтролю, яку виведуть з-під опіки Мінохорони здоров’я і виокремлять в самостійний структурний підрозділ виконавчої влади.
Про нагальність змін у санітарно-епідеміологічній службі (СЕС) говорили давно, принаймні, ще з 2010 року. Проблема загострилася торік, коли значно збільшилась кількість скарг щодо роботи обласних СЕС. Зазвичай підприємці звинувачували службу в застарілих і повільних методах роботи, в тому, що санепідемстанції, начебто, перетворилися з контролюючо-профілактичних на адміністративно-каральні органи.
— Робота санстанції зводилася до відвертого викачування грошей із підприємств, — скаржиться луцький підприємець Юрій Ковальчук. — Буває, бізнес зупиняється, бо санстанція узгоджує нюанси. Навіть коли в тебе повний порядок, інспектори тероризують перевірками. І половина з них завершується лише актом огляду чи вилученням продукції для експертизи — ні висновків, ні експертиз. Прийшли — отримали — пішли.
Власне, епідеміологи теж визнають недосконалість своєї нинішньої роботи.
— Ми сьогодні переглядаємо свої підходи до перевірок та намагаємося змінити адміністративно-командні методи на рекомендаційно-роз’яснювальні, — каже голова Державної санітарно-епідеміологічної служби, головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко. — Після реструктуризації скоротиться кількість перевірок. Підприємства високого ризику, де понад півтисячі працівників, школи, лікарні та водоканали перевірятимемо раз на рік. А підприємства середнього ризику — раз на три роки. Якщо кілька перевірок пройдуть без зауважень, інспектори навідуватимуться туди ще рідше.
Як вважає голова Держсанепідемслужби, кардинально змінити ситуацію можна, реформуючи службу в рамках адміністративної реформи. На початку 2013 року нинішня СЕС повинна передати свої функції оновленій структурі — Державній санітарно-епідеміологічній службі, яка не буде підпорядкована Мінохорони здоров’я. В областях, зокрема й на Волині, створять управління Державної санітарно-епідеміологічної служби та центри профілактичної медицини. Внаслідок оптимізації та укрупнення структури будуть ліквідовані районні СЕС.
— Інакше кажучи, з грудня буде ліквідована нинішня санепідемслужба. Але вже в січні 2013-го запрацює нова структура, де працюватиме половина сьогоднішніх працівників. Тобто, загалом в Україні штат працівників територіальних органів Держсанепідемслужби із 52 тисяч зменшиться до 30 тисяч осіб. Деякі співробітники, приблизно 2,5 тисячі в Україні, матимуть статус держслужбовців… Це скорочення планується провести за рахунок вакантних та немедичних посад, зокрема технічного персоналу. Також плануємо «омолодити кадри». Бо нині в цій системі працює 10 тисяч пенсіонерів, — зазначає Анатолій Пономаренко.
Постає запитання: куди працевлаштувати скорочених спеціалістів СЕС? Наприклад, на Волині таких осіб — близько 900. Щоправда, з урахуванням того, що третина фахівців суміщає дві посади, ще третина — працюючі пенсіонери, то реальна потреба в новій роботі торкнеться приблизно півтисячі волинян. Де їм працювати з наступного року? Як запевняє головний державний санітарний лікар України, жоден кваліфікований медпрацівник не залишиться без роботи. Їм запропонують місця в лікувально-профілактичних закладах на лікарських і медсестринських посадах. Також працевлаштують в інших контролюючих органах. Зокрема, у Державній ветфітослужбі, якщо їй від санепідемслужби буде передано повноваження контролю безпеки харчових продуктів, як це передбачено відповідним законопроектом. І, попри це, кожен скорочений фахівець СЕС має можливість отримати роботу за сприяння центрів зайнятості, а за бажанням — безплатно здобути новий фах. Тим паче, що спеціалісти служби зайнятості попереджали волинян про майбутню ліквідацію санепідемстанцій ще за півроку.
— Мова про скорочення велася з квітня, тобто несподіванкою це не було. Відтоді ми організовуємо робочі зустрічі з працівниками районних відділень санепідемслужби, щоб допомогти з пошуком роботи, — розповіла перший заступник директора обласного центру зайнятості Світлана Корецька. — Під час зустрічей роз’яснюємо, як зареєструватися в центрі зайнятості, які є вакансії на спеціальності за фахом, що потрібно для перепрофілювання. Одне слово, той, хто хоче працювати, без роботи не залишиться.
Як розповіла Світлана Корецька, частина звільнених працівників уже сьогодні може влаштуватися на посади за профілем. Адже в базі даних обласного центру зайнятості є близько півсотні медичних вакансій. Скажімо, в Ківерцівському районі є вакансії лікаря-рентгенолога, лікаря-фтизіатра, лікаря-психіатра, гінеколога. Локачинський район потребує педіатра, анестезіолога, сімейного лікаря. Є робота для медиків у Рожищенському, Ковельському районах і Нововолинську.
— Найбільше вакансій на Маневиччині — в райцентрі потрібно 24 медпрацівники і ще двох шукають у Колках, — каже заступник директора обласного центру зайнятості. — До речі, на сьогодні є можливість влаштуватися в луцькі медичні заклади. Є вакансія в поліклініці № 2, там потрібен лікар-інфекціоніст. А в луцькій поліклініці № 3 — лікар-лаборант.
Для молодшого медичного персоналу з порівняно низькою кваліфікацією центр зайнятості пропонує безкоштовне професійне навчання. Що цікаво: середні зарплати в цих нових сферах значно вищі, ніж у санепідемслужбі. Крім того, під час безплатного перепрофілювання за направленням служби зайнятості виплачується матеріальна допомога. Хто приїздить із районів — тому оплачується дорога і проживання в гуртожитку чи готелі «Світязь» у Луцьку.
— Є ще один варіант працевлаштування — започаткування власної справи, — каже Світлана Корецька. — Спочатку претендент закінчує двотижневі навчальні курси підприємця-початківця. Потім, за нашої допомоги, складає бізнес-план. Ми розповідаємо, куди звертатися на початку підприємницької діяльності, які документи потрібні. І затим люди отримують одноразову допомогу з безробіття для започаткування підприємницької справи. В середньому виплата сягає 8,5 — 9 тисяч гривень. Хоча за певних факторів можна отримати до 26,5 тисячі гривень. На початках цього достатньо, щоб заснувати невеличкий бізнес.
Останнє, на чому варто наголосити: для багатьох скорочених епідеміологів є реальна можливість вийти на дострокову пенсію. Якщо на час звільнення фахівцю залишилося півтора року до пенсії за віком, то він має право на достроковий вихід на пенсію. І фонд сприяння зайнятості населення буде відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на пенсію доти, поки спеціаліст не досягне фактичного пенсійного віку.
http://www.volyn.com.ua/?rub=5&article=0&arch=
 

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

МІНІСТЕРСТВА УКРАЇНИ І РОСІЇ НЕ ВСТИГАЮТЬ ЗА ІНІЦІАТИВАМИ СУМЩИНИ І КУРЩИНИ
«Xpress», 17.11.2012, Сумська обл.
Сумська та Курська області випереджають за ініціативами у сфері прикордонного співробітництва міністерства й відомства своїх країн.

На думку губернатора Курської області Олександра Михайлова, Сумська та Курська області зараз випереджають за ініціативами у сфері прикордонного співробітництва міністерства й відомства України та Російської Федерації. Про це він заявив під час прес-конференції, присвяченої підсумкам 5-річчя створення Єврорегіону «Ярославна», який об’єднав сусідні регіони двох країн заради спільної ефективної роботи.
«Як не дивно це, можливо, прозвучить, — зауважив губернатор Курщини,  - але федеральні відомства в плані прикордонної співпраці за регіонами не встигають. На жаль. На останньому Російсько-Українському міжрегіональному економічному форумі, який проходив в Донецьку, і президенти обох країн відзначили, що регіони працюють оперативніше, ніж міністерства. Нам це приємно. Але міністерства мають зробити з цього відповідні висновки.»
«Єврорегіон «Ярославна» дійсно відбувся, — погоджується  із ним заступник голови Сумської облдержадміністрації Ігор Яговдик, — і зараз працює дуже ефективно. Не усі європейські регіони можуть похвалитися таким співробітництвом і його результатами. В цьому ми переконалися, коли разом з курянами презентували «Ярославну»   на 22-й сесії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в Страсбурзі.»
«У січні 2013 року, скоріш за все у Сумах, — додав Олександр Михайлов, —  ми разом із Юрієм Павловичем Чмирем підіб’ємо підсумки нашої п’ятирічної співпраці й визначимо завдання на 2013 рік і на перспективу. Сьогодні непрості часи, і є багато бажаючих, якщо не посварити,  то принаймні віддалити наші народи. Тож  тут у прикордонному секторі ми своєю роботою закладаємо й фундамент на майбутнє наших народів.»
http://xpress.sumy.ua/news/economy/5037
 

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ОБЪЕКТ — ПОД ОХРАНОЙ
Татьяна Жакова, «Вечерняя Одесса», 20.11.2012
Вступил в силу Закон об охранной деятельности.

«Слышала, что недавно приняли закон, который разрешает охранникам супермаркетов вооружаться. Я постоянно отовариваюсь в магазинах «Сельпо» и «Таврия». Не могу пожаловаться на торговых работников, и молодые ребята, стоящие на выходе из магазина, достаточно вежливые. Но мне трудно представить, что их могут вооружить. Я уж не говорю о пистолетах, даже резиновая дубинка внушает определенный страх. Случится какая-то нестандартная ситуация, начнут ею размахивать, любой покупатель может под нее попасть, а не только нарушитель. Если действительно выдадут оружие охране, точно буду реже ходить в магазины...».
Такими мыслями поделилась с редакцией постоянная читательница газеты Любовь Евгеньевна.
— Нашим покупателям нечего опасаться, — успокоил начальник службы охраны сети магазинов «Сельпо» Виталий Викторович. — Закон об охранной деятельности, который недавно принят, никоим образом не касается магазинов, где следят за порядком, осуществляют охрану сотрудники торгового учреждения. Люди, что стоят на входе и выходе магазинов, проверяют чеки покупателей, — обычный персонал учреждения и не имеют никакого отношения к охранным службам. Поэтому, как говорится, закон писан не для нас. А значит, ни о каком вооружении речи быть не может. Так же работают и «Таврия», и «Копейка». Если происходит какая-то нештатная ситуация, например, задерживают человека, укравшего товар, тут же вызывают сотрудников государственной службы охраны милиции, с которой все крупные супермаркеты имеют договор...
18 октября вступил в силу Закон об охранной деятельности. Все его новшества, в основном, касаются частных охранных структур, которые теперь наделены большими полномочиями. Государственная же служба охраны руководствуется положениями Закона «О милиции», считает старший инспектор по связям со СМИ ГСО, лейтенант милиции Анна Жигалкина. Однако многие граждане Закон об охранной деятельности после убийства трех охранников в столичном супермаркете «Караван» связывают, прежде всего, с торговыми заведениями. Но в сфере внимания, как государственной, так и частных охранных служб самые различные объекты — предприятия, банки, музеи, офисы, госучреждения, рестораны, бары, квартиры граждан. Есть и такие, где службу несут вооруженные люди. Например, так охраняют водонасосную станцию в Беляевке. Перевозку денег, особо ценных грузов тоже осуществляют вооруженные сотрудники.
Наш разговор с Анной Жигалкиной затянулся надолго, я узнала много интересных подробностей о работе государственной службы охраны УВД области. Буквально две недели назад эта служба отметила 60-летие своего существования. Поэтому на рынке охранных услуг она безусловный лидер, несмотря на конкуренцию многочисленных частных структур. И дело даже не в многолетнем опыте, а в технической оснащенности, высокой профессиональной подготовке сотрудников службы. Кстати, в ГСО работает 1,5 тысячи аттестованных милиционеров и тысяча сотрудников военизированной охраны, которые службу несут без милицейских погонов.
В подразделении имеется 16 пунктов централизованной охраны — в Одессе, Измаиле, Ильичевске, Котовске. Решается вопрос об открытии таких пунктов в других районах региона. За объектами постоянно наблюдают операторы, как только они получают тревожный сигнал вызова, в течение 5—7 минут на объект прибывают правоохранители. Специфика их работы заключается в том, что они не знают, с чем придется столкнуться на месте. То ли там кошка пробежала, и сигнализация пришла в действие, то ли орудует вооруженная банда преступников.
Профессиональной подготовке уделяется самое пристальное внимание. На работу принимают только тех, кто отслужил в армии, имеет хорошую физическую подготовку, прошел первоначальное тестирование. А затем каждый проходит обучение в Винницком или Ривненском училищах, специализирующихся на подготовке охранников и телохранителей. Приоритетные там пять дисциплин: огнестрельная и физическая подготовка, владение боевыми искусствами, тактика ведения боя, психология. Что касается элитного спецподразделения «Титан», то для каждого его сотрудника обязательны ежедневные тренировки в спортзалах.
По словам Анны Жигалкиной, туда, где висит табличка «Объект под охраной», профессиональный вор никогда не сунется. Знает, что в течение нескольких минут прибудут стражи правопорядка. Заботящиеся о своих сотрудниках бизнесмены, открывая офис, магазин, бар, первым делом думают об охране помещения. Более 300 магазинов сегодня находятся под охраной ГСО. Все чаще предприниматели, даже имеющие небольшие торговые точки, заключают договоры об охране.
Продавец, оснащенный мобильным терминалом, тоже, можно сказать, вооружен. В случае опасности ему надо нажать кнопку тревожного вызова, тут же приедут на помощь. Лейтенант милиции рассказала только о нескольких случаях, произошедших в последние дни. В Ильичевске подвыпивший мужчина, когда продавщица ларька отказалась ему налить очередные 50 граммов водки, полез в драку, разбил стекло. Через несколько минут после того, как женщина нажала на кнопку вызова, приехали сотрудники милиции усмирять дебошира. В Одессе поздно вечером возле киоска на трамвайной остановке двое молодых людей стали избивать парня, требуя снять золотую цепочку. Помогла продавщица ларька, нажав тревожную кнопку вызова.
А вот вызовов от охранников крупных торговых супермаркетов за день бывает до полутора десятков. Под куртку, пальто легко можно спрятать приглянувшийся товар. Чаще всего сотрудники магазина сами разбираются с «забывчивыми» покупателями. Если же человек отказывается оплатить взятые вещи, продукты, прибегают к помощи сотрудников милиции, ведь только они имеют право проводить осмотр вещей физического лица. Статья, по которой вора могут привлечь за кражу, достаточно строгая. Согласно ей, его могут оштрафовать на сумму до 50 необлагаемых минимумов доходов граждан, приговорить к исправительным работам на срок до лет 2 лет или лишить свободы до 3 лет.
http://vo.od.ua/rubrics/problemy-i-konflikty/23504.php

ДЕМОКРАТИЧЕСКАЯ УСТУПКА
Алексей Вакуленко, «Крымская правда», 17.11.2012
Новый Уголовно-процессуальный кодекса Украины действует.

То, что новое не всегда оказывается «хорошо забытым старым», наглядно иллюстрирует пример нового Уголовно-процессуального кодекса (УПК) Украины. Вступающий 20 ноября в силу взамен действовавшего в стране УПК Украинской ССР 1960 года новый документ одних обнадёживает, других - настораживает. При том, что принятие нового Уголовно-процессуального кодекса приветствовали не только на Украине, но и в Европейском союзе. Положительно оценил документ и президент Виктор Янукович, заявив, что это - исторический шаг к построению демократического государства.
Защита - адвокатам
Первым нововведением кодекса, которое привлекло, в частности возмутило правозащитников, стала так называемая «адвокатская монополия», которая вводится на деятельность в уголовной юстиции. Если раньше защитниками в суде могли быть любые лица, в том числе родственники, то теперь - исключительно адвокаты, имеющие свидетельство и включённые в Единый реестр адвокатов. Ряд экспертов считает такое изменение системы защиты отступлением от конституционных норм.
- Это противоречит Конституции Украины и решению Конституционного суда, - уверяет адвокат фирмы «КПД Консалтинг» Кирилл Казак. - Такое нововведение в УПК Украины сужает право на выбор защитника, ограничивает конкуренцию, упрощает возможность контроля этих участников уголовного судопроизводства.
В то же время нельзя забывать, что теперь государство обязуется обеспечить всех бесплатными адвокатами. Министерство юстиции активно создаёт систему бесплатной правовой помощи, зазывая в неё адвокатов. Им будет платить зарплату не клиент, а государство. Пойдут ли адвокаты (а некоторые опасаются, что ими будут манипулировать) работать в такую структуру - большой вопрос. Тем не менее система центров бесплатной правовой помощи должна начать работу с 1 января 2013 года.
Вместе с тем новый УПК не содержит отдельной статьи, в которой были бы предусмотрены права адвоката. Каким образом защитники на практике будут реализовывать прописанные в нём права - неизвестно. Несмотря на то, что защита теперь может собирать и предоставлять доказательства наравне с обвинением, действия следователя по сбору доказательств чётко отрегулированы, а сторона защиты не имеет соответствующих юридических механизмов реализации предоставленного права.
Заявил - и стал потерпевшим
Ещё одним знаковым нововведением стал суд присяжных, включение которого в кодекс было неизбежным, поскольку суд присяжных гарантирует Конституция, он предусмотрен предыдущим законом о судопроизводстве. Суд присяжных будет применяться только по тем делам, где обвиняемому грозит пожизненное заключение. При этом ряд экспертов склоняется к мнению, что введение такого института - дело весьма затратное. Другие же полагают, что на суд присяжных можно будет легко давить.
Кроме того, новый УПК ликвидирует стадию возбуждения уголовного дела. Отныне это называется регистрацией. Следователь в течение суток с того момента, как получил заявление, должен внести данные в Единый реестр досудебных расследований и начать расследование. Причём заявитель автоматически становится потерпевшим. Такое положение дел, по мнению экспертов, лишает заявителя возможности обжаловать начало расследования. В итоге проигрывают лица, которые впоследствии станут подозреваемыми. Таким образом, эффективность нововведения оказывается зависимой от добросовестности следователя и прокурора. С другой стороны, возбуждение уголовного дела автоматически разрешает проведение большинства следственных действий, в том числе экспертиз, до¬просов, обысков.
Изменит новый Уголовно-процессуальный кодекс и кадровую систему. Появится новая долж¬ность - следственный судья, который, в частности, будет избирать меру пресечения.
Произойдут изменения и в работе прокуратуры и Службы безопасности Украины (СБУ). Теперь прокуратура исключается из органов следствия и осуществляет только надзорные функции: следит за законностью расследования дела и поддерживает государственное обвинение. Соответственно преступления, которые расследовала прокуратура, перераспределены между другими ведомствами, существенная часть их досталась именно СБУ.
В милиции заверяют, что уже провели тренинги для персонала по новому УПК. Говорят, что знакомить правоохранителей с новыми нормами начали ещё до принятия кодекса. Так ли это, крымчане и остальные граждане Украины рискуют убедиться уже в ночь с 19 на 20 ноября.
Мнения экспертов
Член совета адвокатов Киева, кандидат юридических наук, сотрудник Института государства и права имени В.М.Корецкого Николай Сирый:
- Как юрист хочу посоветовать рядовым гражданам быть после 20 ноября намного внимательнее и осторожнее. В новом УПК прописаны более жёсткие правила реагирования милиции на мелкие правонарушения, которые теперь могут быть квалифицированы как уголовный поступок. Документы, которые удостоверяют личность, особенно стоит иметь при себе во время ночных прогулок.
В случае задержания эксперт советует сразу обращаться к адвокату.
Председатель территориального управления судебной администрации Украины в АРК Марина Трошина:
- Этот документ является настолько новым, что даже профессионалам трудно оценить его значение. И сегодня трудно сказать, как он будет применяться. Что же касается трудностей его введения, то, поскольку я занимаюсь организационным обеспечением деятельности судов, отмечу: сказать, что сегодня суды в полном объёме готовы работать в новых условиях, никак нельзя. К примеру, фиксация судебных процессов техническими средствами, причём инструкция предусматривает наличие сложной техники. Сегодня суды её не имеют, и эта проблема будет решена позже, а пока в судах будут фиксировать процессы на старой аппаратуре. Или возьмём замену металлических клеток стеклянными. Пока это невозможно, поскольку влечёт достаточно большие затраты. Некоторые положения будут внедряться в судах постепенно, в том числе видеоконференция. В ближайшие дни мы установим необходимое оборудование только в четырёх из двадцати четырёх судов на территории Крыма.
Член правления общественной организации «Таврический союз», юрист Жан Запрута:
- Старая система не соответствует нашему времени. Но дело в том, что в государстве проблема одна: хорошие законы, а вот исполнение их плохое. Никто же следователей и прокуроров не меняет и мышление их тоже не меняет, поэтому на данный момент такое радикальное изменение, как введение нового УПК, принесёт больше негатива. Потому что ни морально, ни технически ничего не готово, хотя на всех уровнях в Киеве заявляют об обратном.
Председатель Евпаторийского отделения Международного общества прав человека (Украинская секция), правозащитник Николай Колесник:
- Введение нового УПК для всех жителей Украины является плохим явлением. Почему? Потому что сегодня люди не настолько богаты, чтобы нанимать себе адвокатов. И если до вступления в силу УПК они имели право нанимать для защиты в суде представителей, юристов, не имеющих удостоверения адвоката, то сейчас все дела уголовного (как и гражданского, кстати) производства должны рассматриваться только в присутствии адвоката. Это означает, что люди обязаны нанимать адвоката - есть у них на то деньги или нет, либо просто отказываться от защиты.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/11/17/demokraticheskaya-ustupka
 

ЕКОНОМІКА

ПАВЛО ЖЕБРІВСЬКИЙ: МОЇ МРІЯ - ВІДРОДИТИ ДУХ УКРАЇНСЬКОГО КУРКУЛЯ, СПРАВЖНЬОГО ГОСПОДАРЯ НА ЗЕМЛІ
«Рупор Житомира», 20.11.2012
У неділю, 18 листопада, в Україні відзначали День працівників сільського господарства.

Своє професійне свято з непоганими показниками зустріли працівники Рогачівського та Немиринецького сільгосппідприємств Ружинського району Житомирської області.
З полів вже зібрані зернові, кукурудза, соняшник, і це незважаючи на не зовсім сприятливі погодні умови, каже керівник ДП «Рогачівське» Ніна Туранська:
«Напевно для сільського господарства немає легкого року. Проте ми непогано спрацювали. Щодо землеробства – ми зібрали зернові культури практично до 40 центнерів з гектару, більше ніж удвічі збільшилась урожайність кукурудзи. Ми підготували всі тваринницькі приміщення до зимового періоду».
175 працівників обох господарств обробляють понад 3800 гектарів землі, утримують до 600 свиней та 280 дійних корів. Зі слів доярки господарства «Рогачівське» Тетяни Пилипівської, робота у селян нелегка, але люди задоволені, адже і умови праці нормальні, і зарплату виплачують вчасно.
В найближчі роки ці два господарства мають стати найкращими не лише в районі, а й в області. Вивести їхні економічні показники на найвищих рівень планує власник сільгосппідприємств, корінний немиринчанин, очільник політичної сили Українська платформа «Собор» Павло Жебрівський:
«Найближчим часом більше уваги зможу приділяти питанням господарського плану. Адже в попередні роки, будучи народним депутатом, я разом зі своїми земляками надавав перевагу облаштуванню населених пунктів області, естетичному та культурному наповненню громади. Сьогодні настав час інтенсивніше розвивати виробництво на селі.
У нас вже не вистачає робочих рук, і до села Рогачі на роботу їздять люди із сусідніх Топорів та Мовчанівки. Проте й надалі ми з керівниками підприємств думаємо про розширення господарств. Адже, щоб відроджувати село, потрібно перш за все дати людям роботу і достойну оплату. А далі – розбудова інфраструктури, створення умов для розвитку молоді та її дозвілля. Моя мрія - відродити дух українського куркуля, справжнього господаря на землі. І вважаю, що сьогодні свято не лише тих, хто працює на сільгосппідприємствах, а для всіх селян, адже праця їх – нелегка, і разом ми творимо нове село».Аби віддячити людям за нелегку щоденну роботу, в переддень свята працівників сільського господарства їх запросили до Немиринецького Будинку культури: кращих нагородили грамотами і подарунками, а для всіх підготували концерт силами талановитих односельців та Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка.
Прес-служба Житомирської обласної партійної організації Українська платформа «Собор».
http://ruporzt.com.ua/politica/43284-pavlo-zhebrvskiy-moyi-mrya-vdroditi-duh-ukrayinskogo-kurkulya-spravzhnogo-gospodarya-na-zeml.html

НА ДНЕПРОПЕТРОВЩИНЕ ПЛАНИРУЮТ ПОСТРОИТЬ АТОМНУЮ ЭЛЕКТРОСТАНЦИЮ
Людмила Пашук, «Днепр вечерний», 20.11.2012, Днепропетровская обл.
Новую АЭС предлагают разместить в пгт Славгород Синельниковского района.

Когда узнаешь, что в государстве что-то строится, обычно испытываешь чувство удовлетворения. Но сообщение о том, что в Украине планируется возведение новых атомных электростанций, насторожило. Информация о намерениях правительства пока что скупая - дескать, Украину лет эдак через 20 ждет энергетический коллапс, потому что эксплуатационный срок уже работающих станций практически выработан, поэтому в ближайшие годы планируется строительство семи АЭС. Специалисты Киевского института «Энергопроект» по поручению Министерства энергетики и угольной промышленности определили для этих целей наиболее благоприятные и подходящие места.
Конечно, для АЭС не каждый населенный пункт подойдет. По словам заместителя главного инженера НИПИ «Энергопроект» Виктора Шендеровича, необходимо совпадение ряда факторов: близость к предприятиям с повышенным энергопотреблением, хорошая транспортная инфраструктура, сейсмическая устойчивость, уже существующие линии электропередач, необходимое количество воды, незначительное число людей вокруг.
Целых два года ученые мониторили территорию Украины и остановились на двух точках в Харьковской области, двух - возле Каховского водохранилища, по одной в Донецкой и Черкасской областях, и одной возле поселка городского типа Славгород Синельниковского района Днепропетровской области. По словам того же Виктора Шендеровича, строительство первой запланированной АЭС может начаться уже через год-два. Хотя кадастр площадок под АЭС еще не утвержден, пока это лишь проекты. Рассматривать их будут сначала Кабмин, потом Верховная Рада, после этого решении о строительстве должен принять Кабмин и выделить для этого деньги. Пока средств нет. Но их могут найти.
Стоит ли украинцам волноваться? Вопрос был бы риторическим, если бы мы не пережили Чернобыльскую трагедию, которая лишила нас оптимизма в отношении атомной энергетики. Недавняя трагедия на Фукусиме только утвердила человечество в том мнении, что не так все однозначно с «мирным» атомом. Да, в сравнении с другими странами у нас не так много АЭС. В Германии, например, их 12 , во Франции - 19, в Испании – 6 , в Швейцарии - 4. У нас тоже 4. Только доля атомной энергетики в балансе стран разная. В той же Германии она составляет 26,1 процента, в Испании - 17,5 процента, а у нас -  48,6 процента. Кстати, Германия и Япония взяли курс на постепенное сворачивание атомной энергетики, ведь в мире не разработана до сих пор технология закрытия старых атомных станций и надежной утилизации ядерных отходов.
Туристы, побывавшие в странах Европы, отмечают огромное число ветроагрегатов, стоящих вдоль дорог. Энергию ветра используют в Германии, Бельгии, Франции, Италии, несмотря на то, что эксперты считают атомную энергетику достаточно чистой в производстве. Вот только ее выработка чревата огромными рисками для людей. И неважно даже, будет АЭС на расстоянии 100 или 300 км, - в случае форс-мажорных ситуаций ощутят это на себе миллионы человек.
Мы имели несчастье в этом убедиться уже дважды. Так, может быть, не спешить со строительством, а поискать другие пути, более безопасные, современные. Неужели Чернобыль нас так ничему и не научил?
Слово экспертам
Свое мнение по этому вопросу мы попросили высказать наших горожан.
Владимир Кукушкин, главный конструктор ракетных двигателей и энергетических установок «Южмаша», доктор технических наук, профессор, лауреат Ленинской премии:
- Мне такое решение наших властей показалось странным. Во-первых, электроэнергии на сегодняшний день в Украине вполне достаточно, более того, мы ее продаем за рубеж. Какой энергетический коллапс может быть? Коллапс ждет тех, кто ничего не делает. У нас на 70 процентов вышли из строя тепловые станции. Значит, надо их приводить в порядок. Ветшают блоки на АЭС? Но ведь проще их обновить, чем строить на новом месте с нуля новые атомные станции. Кроме того, есть уголь, есть сланцевый газ. Зачем будоражить людей? Всего хватит, если возобновлять устаревшее.
Во-вторых, мы совершенно не занимаемся энергосбережением и потребляем электроэнергии значительно больше, чем могли бы при разумном к ней отношении.
В-третьих, если власть так заботит отсутствие электроэнергии в будущем, значит, надо развивать альтернативные виды энергетики. Во всем мире развивается ветроэнергетика. Еще в 1987 году на «Южмаше» мы начали разработку и производство ветроагрегатов различной мощности. Энергия ветра – это самое перспективное направление в развитии альтернативной энергетики. Она экологически чистая, рентабельная и практически неисчерпаемая.
Нашей работой заинтересовались тогда китайцы, я ездил в Шанхай, читал лекции о том, как делать ветроагрегаты. Теперь в Китае делают их сами, усовершенствовали и продают американцам. И таких упущенных возможностей у нас не счесть.
Сейчас цехи, в которых производили эти агрегаты, закрыты, разработки «Южмаша» государством не востребованы, погублены рабочие места. Развитые страны постепенно будут сворачивать атомную энергетику. А мы намерены строить новые АЭС?
Аркадий Шапарь, директор Института природопользования и экологии НАН Украины, член-корреспондент НАН Украины, заслуженный деятель науки и техники, лауреат Государственной премии Украины в области науки и техники:
- Нам рассказывают, как много надо электроэнергии для промышленности. Тут следует сделать уточнение  для промышленности или для продажи за границу? Наше потребление электроэнергии на единицу товара выше на 40 процентов, чем в европейских странах, а иногда и в 5-6 раз. Вот над чем стоит работать – над снижением энергозатрат, над энергосбережением. Строить новые АЭС в то время, когда страны собираются сворачивать их производство – бездумно и безответственно.
Двадцать лет назад на конференции в Рио де Жанейро была принята Программа устойчивого развития человечества, провозгласившая четыре принципа, которые должно соблюдать человечество, если хочет выжить. Первый – мы имеем право на природные ресурсы тогда, если сможем гарантировать их наличие будущим поколениям. Второй - от природы можно взять лишь столько, сколько она сможет выдержать. Третий - все, что экологично, только тогда и будет экономичным. Четвертый - такое общество можно построить там, где этой идеей будут проникнуты все: от рядового гражданина до президента.
В США уже спущены 300 водохранилищ, чтобы реки приходили в нормальное свое состояние. На это потребуется немало времени, но страна идет в правильном направлении. У нас наоборот - на водохранилищах собираются строить новые атомные электростанции. А когда же будет принята национальная долговременная программа возвращения Днепра в прежнее состояние? Днепр - уже не река, а система озер. Вот где нас ждет коллапс. А коллапса в энергетике не будет, если мы станем использовать энергию ветра, поставим ветроагрегаты и солнечные батареи на службу человеку, разработаем национальную программу энергосбережения. В этом направлении у нас - поле непахано. И удивительно, что эти вопросы как-то не принимаются властью во внимание.
Василий  Сухов, правозащитник, глава комитета по правам человека Общественного совета при Днепропетровской облгосадминистрации.
- Такие масштабные проекты, как  целая сеть атомных  станций, можно  приравнять к космической  программе, которую СССР  когда-то успешно  реализовал. Но  такие программы выполнимы при условии экономического подъема и патриотического настроя граждан  страны, или, как минимум, экономической и политической  стабильности в государстве. Ни первого, ни второго сегодня в Украине нет.
Примеры  Чернобыля и Фукусимы показали, что атом, в отличие от чиновников, не так послушен  власти и может создавать планетарные проблемы угрозы для  жизни и здоровья целых  народов в условиях некомпетентности и администрирования. А  отношение украинских  властей к чернобыльцам способствует  тем  более неприятию этого проекта.
К  тому  же  мы  уже имеем отрицательный опыт реализации проекта «Евро-2012», который  практически  полностью  воплощался в жизнь  за  счет госбюджета и оказался  самым  затратным в Европе (за  счет «откатов»)  и малоэффективным.  Ни у кого не  возникает  сомнения, что большинство объектов этого проекта уйдет в частные  руки, если уже  не  ушло.
Дополнительные  источники электроэнергии нужно искать, безусловно.  Но это должны быть  альтернативные источники, которые в Европе все больше используются. Но не за счет граждан, их здоровья, жизни и безопасности. Думаю, что  депутаты нового созыва Верховной  Рады  должны  принять  решение по данному  вопросу, исходя из  интересов человека, общества, государства (именно в такой  последовательности), а потом уже  большого бизнеса.
http://dv-gazeta.info/proisshestvija/na-dnepropetrovschine-planirujut-postroit-atomnuju.html

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ЗАРПЛАТА КОЖНОГО ДЕСЯТОГО ЖИТЕЛЯ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СКЛАДАЄ ПОНАД П'ЯТЬ ТИСЯЧ
«Слобідський край», 20.11.2012,Харківська обл.
Інформація Головного управління статистики Харківської області.

У кожного четвертого працівника у Харківській області заробітна плата була більше 3500 грн., а у кожного десятого перевищувала 5000 грн.
Найбільша частка цих працівників була зайнята у видах діяльності з високим рівнем оплати праці – з добування паливно-енергетичних корисних копалин (96,3%), виробництва коксу, продуктів нафто перероблення (75%), у фінансових установах (49,6).
Як повідомили в області, за результатами обстеження підприємств, установ, організацій серед 627,8 тис. працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановленого на вересень поточного року, 34,6 тис. осіб, або 5,5% мали нарахування у межах 1102 грн. (мінімальна заробітна плата, що діяла у вересні 2012р.), торік їхня питома вага становила 6,4%, при розмірі мінімальної заробітної плати 960 грн.
Найбільша частка працівників із зазначеними нарахуваннями спостерігалася у видах промислової діяльності з низьким рівнем середньої заробітної плати: обробленні деревини та виробництві виробів з деревини (20,0%); виробництві шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (19,3%).
http://www.slk.kh.ua/news/ekonomika/zarplata-kozhnogo-desyatogo-zhitelya-kharkivskoyi-oblasti-skladaye-ponad-pyat-tisyach.html

У ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ
Юлія Думка-Кондратьєва, «Зоря Полтавщини», 19.11.2012
У  всьому світі зростає попит на екологічно чисту продукцію, й Україна – не виняток.

Але продуктів харчування, отриманих без застосування отрутохімікатів, штучних стимуляторів росту та мінеральних добрив, на внутрішньому ринку ще надто мало. Це пояснюється, з одного боку, набагато вищою собівартістю продукції з позначкою “еко”, а значить, і ціною, з іншого – тим, що в умовах нестабільної української економіки сільгосппідприємства не поспішають відмовлятися від технологій, заснованих на використанні великої кількості “хімії”, на користь дорогої й не настільки рентабельної органічної технології.
У Полтавській області піонерів органічного виробництва поки що небагато. У кількох із них побували журналісти полтавських ЗМІ в рамках прес-туру, організованого проектом “Сприяння економічному розвитку та зайнятості” німецького товариства міжнародної співпраці GIZ, при підтримці обласної державної адміністрації.
Спочатку журналісти ознайомилися з діяльністю ТОВ “Кварк”, розташованого в селі Худоліївці Семенівського району. Вже кілька років товариство є дійсним членом Федерації органічного руху України і, обробляючи близько 1 тисячі гектарів орендованої в місцевих селян землі, спеціалізується на вирощуванні й реалізації органічної продукції – зернових і технічних культур та круп, виготовлених із них.
– Із органічним виробництвом я познайомився в Америці під час відвідання міжнародного сільськогосподарського ярмарку й загорівся ідеєю вирощувати такі ж екологічно чисті продукти в нас, на Полтавщині, – розповів генеральний директор ТОВ “Кварк” Василь Лобан.
У минулому він – пілот літака-винищувача. Військово-повітряним силам віддав понад 20 років. Після звільнення в запас почав займатися комерцією й створив ТОВ “Кварк”. Більше семи років тому агроформування стало культивувати органічне землеробство, поступово відмовившись від застосування гербіцидів, пестицидів і міндобрив. Грунт на полях ТОВ “Кварк” збагачується завдяки так званим зеленим добривам – сидератам, а зі шкідниками на них борються за допомогою механічної обробки родючого шару, інших природних методів. Цьогорічна врожайність органічної, екологічно чистої пшениці на ланах ТОВ “Кварк” склала в середньому 26–35 центнерів з гектара. Її ціна на українському ринку на 50–60 відсотків вища від неорганічної, а на міжнародному коливається від 60 до 150 відсотків.
Нині “кварківські” крупи продаються під різними торговими марками. Найбільшу популярність мають гречка, пшоно. Їх та інші органічні сільгосппродукти можна знайти на полицях супермаркетів у великих містах або ж замовити в інтернет-магазинах.
Приватне підприємство “Корогод” знаходиться в селі Веселий Поділ Семенівського району. В родинному обійсті утримується 130 курей яйценосної породи хайсекс. Спеціалізація цього невеликого і молодого підприємства – виробництво яєць.
Органічним виробництвом спочатку “захворіла” Олена Березовська, а потім цю ідею перейняв її батько, Михайло Корогод. Для розширення обійстя родина придбала сусідську садибу з просторим подвір’ям. Тепер там на чистому повітрі, споживаючи тільки органічне зерно і городню зелень, пасуться кури. Стару, батьківську, хату Корогоди перетворили на садибу в етностилі – застелена духмяним зіллям долівка, справжня піч, у якій печуться пиріжки й умліває український борщ. Господарі сподіваються, що незабаром прийматимуть в себе туристів.
ПП “Агроекологія” Шишацького району є найбільшим у нашій області господарством, що спеціалізується на виробництві органічної продукції. Воно обробляє понад 8 тисяч гектарів ріллі. Це – не просто родючі землі, а по-справжньому екологічно чисті, вже 30 років не отруюються “хімією”. При вирощуванні зернових, круп’яних культур, буряку не застосовуються мінеральні добрива, пестициди та гербіциди – лише органіка й сидерати, а в молочному скотарстві – ніяких стимуляторів росту й антибіотиків. Рослинництво в “Агроекології” вже сертифіковане як органічне, триває процес підготовки до сертифікації тваринницької галузі.
– Органічне, екологічно чисте землеробство й тваринництво – не данина моді, а необхідність, продиктована часом. Люди, які піклуються про своє здоров’я та власних дітей, повинні мати можливість купувати корисні, екологічно чисті продукти. Саме таку продукцію виробляють приватне підприємство “Агроекологія” й іще кілька інших у Полтавській області. Але в Україні досі законодавчо не закріплене поняття екологічного виробництва, не визначені його стандарти. Через те підприємства, які обрали цей напрямок діяльності, не мають державної підтримки, їх – одиниці, – зазначив Герой України, Герой Соціалістичної Праці, засновник ПП “Агроекологія” Семен Антонець під час прес-конференції.
– Земля, що обробляється за методами органічного землеробства, потребує окремого статусу й відповідного захисту. Вона кардинально відрізняється від тієї, яку з року в рік отруюють і вбивають отрутохімікатами й мінеральними добривами. Але на державному рівні цього ще не усвідомили, – переконаний Семен Антонець.
На його думку, люди недостатньо поінформовані про шкідливість використання хімічних засобів захисту, стимуляції рослин, а також про переваги органічного землеробства. Через те й віддають перевагу дешевшим, але неякісним, продуктам харчування. Інший чинник, що стримує популяризацію органічної продукції, – недобросовісна конкуренція з боку підприємств, які не мають відповідних сертифікатів якості. Вони збивають ціни і підривають авторитет сільгоспформувань, що спеціалізуються на виробництві органічних продуктів. Якщо держава дбає про здоров’я нації, то вона повинна докорінно змінити такий стан справ, наголосив Семен Антонець.
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=6149

ДЕМОГРАФІЯ

НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ СКОРОТИЛОСЯ
«Рівне вечірнє», 20.11.2012
Інформація Державної служби статистики України.

Чисельність населення України за серпень-вересень скоротилася на 1037 осіб і на 1 жовтня становила 45 млн. 559 тис. 235 осіб.
За повідомленням Державної служби статистики, за січень-вересень 2012 року кількість новонароджених становила 390 396 осіб, що на 17,5 тисячі більше, ніж за аналогічний період 2011 року. Кількість померлих за січень-вересень становила 495 220 осіб проти 498 323 осіб у 2011 році.
Найвищий показник народжуваності зафіксовано у Дніпропетровській області, де за січень-вересень народилося 27 745 дітей. Високі показники народжуваності також у Києві — 25 118 дітей, Одеській (22 649 дітей) і Львівській області — 22 751 дитина. Найнижчий показник народжуваності зафіксовано у Севастополі — 3 355 дітей за січень-вересень 2012 року.
На 1 серпня чисельність населення становила 45 млн. 560 тис. 272 особи. У першому півріччі 2012 року Україна досягла найкращого з 2006 року показника народжуваності — 298 330 осіб. Померло у січні-липні 2012 року 395 628 осіб, що є одним із найменших показників за останні чотири роки.
Перший і поки що єдиний перепис у незалежній Україні був проведений у 2001 році. Тоді чисельність населення України становила 48,457 млн. осіб. До цього українців переписували ще у складі СРСР у 1989 році. Тоді в Українській РСР проживало 51,7 млн. осіб.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=033787
 

ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ

СЕМЕЙСТВЕННОСТЬ ВО ВЛАСТИ. ЭТО ХОРОШО ИЛИ… НЕ ОЧЕНЬ?
Тамара Давиденко, «Вечерний Донецк», 19.11.2012
Как расценивают семейственность во власти дончане?

На днях министр юстиции Александр Лавринович заявил, что не считает проблемой наличие родственных связей между депутатами Верховной Рады. "В парламент люди не назначаются, а избираются людьми", - подчеркнул он. А как расценивают семейственность во власти дончане?
Сергей Ткаченко, председатель Донецкого отделения "Комитета избирателей Украины":
- И не хорошо, и не плохо, если родственные связи идут впереди каких-то объективных факторов. У нас же эти самые связи используются, чтобы получить какой-то пост. Это данность, от которой не убежишь. Правда, так было и сто, и тысячу лет назад. Главное, чтобы семейственность не влияла на политику в государственной сфере. Если взять соседнюю Польшу, братьев Качинских. Я не видел, чтобы один из них, вопреки моральным принципам, протаскивал на "теплое местечко" другого. Довольно часто члены одной семьи добиваются успеха системно в искусстве, бизнесе, спорте. Причем, каждый доказывает собственную значимость, и тогда семейственность, как принадлежность к одному роду, идет во благо, помогает…
Наталья Губанова, заведующая отделом дошкольного образования Донецкого облИППО:
- Нет, ни в коем случае. А то ведь целые династии парламентариев образуются - династия Ющенко, династия Януковичей. Мне кажется, что так называемые "избранники" решают свои личные интересы. То есть действуют не в интересах школ, детских садов, социальной сферы. Взять наши детсады. Финансируются только "коммуналка", зарплата да частично питание. А оборудование? Оснащать наши учреждения надо с позиций современного века. Дети сегодня другие. Годовалый малыш уже на "ты" с техникой, перед которой мы, взрослые, тушуемся.
Игорь Васильченко, житель Пролетарского района:
- Думаю, отвечая так, господин Лавринович берет грех на душу. Да, те сынки "сильных мира сего", побывав на прохудившейся крыше своей родной школы, враз решают проблему. Кровли и вправду сделаны на совесть, суперкровли получаются. Но что общего имеет такая разовая подачка с подлинным меценатством? Морозовы, Третьяковы, Пироговы вели свое благородное дело всю жизнь и в нескольких поколениях. Наследственность же в том виде, как она понимается сейчас, - насмешка.
Александр Жданович, ветеран труда:
- Такого нет ни в одной стране, даже в Африке, что, если папа премьер-министр, то и сын должен сидеть в парламенте. Вот где коррупция, вот где гордеев узел! Ведь избирались сынки не по мажоритарным округам, а по партийным спискам. Мандат им нужен ради неприкосновенности. А стоит лишить избранников такого рода статуса, и очередь стремящихся в Раду мгновенно поредеет.
Тамара Капелина, дизайнер:
- Это ни что иное, как попытка за государственный счет пристроить своих отпрысков или, на худой конец, облагодетельствовать нужного тебе человечка. По-хорошему, еще можно согласиться, что, мы, народ, обеспечиваем привилегии депутатам советов всех уровней, но их детям, внукам - увольте…
Иван Сердюков, инженер-строитель в прошлом, ныне пенсионер:
- Странный вопрос. Конечно, категорически отрицательное отношение. Тут есть элементы монархизма, когда пост достается не по заслугам, а по-родственному, так сказать. Если папаша двигает вверх по служебной лестнице, сыночка (доченьку), то он не будет видеть человека, который был бы более эффективен на данном месте. Семейственность застилает глаза и дает пример ниже стоящим. И это настолько углубляется и расширяется сейчас, что дает расцвет негативов в государстве на всех уровнях, способствует во время кризиса приумножению капиталов неких бизнесменов в десятки раз.
Степан Ткачев, госслужащий:
- Все, как в монологе незабвенного Фамусова из комедии "Горе от ума": "Коль станешь представлять к награде иль к местечку, ну как не порадеть родному человечку". Вот уж, действительно, - дома новы, а предрассудки стары.
Андрей Савенко, магистр политологии:
- Хорошо ли? Нет! Позволю аргументировать. Каюсь, вначале мне послышалось другое слово - "преемственность". А вот это хорошо! Это приверженность одному курсу. Как, к примеру, в США, где кто-то голосует за демократов, кто-то за республиканцев. На протяжении веков есть приверженцы одних и других, потому что у американцев есть преемственность политической элиты. А семейственность - понятие сродни кумовству, и базируется оно на принципах рекрутирования политических лидеров. Главный из таких принципов - родственные связи. В итоге получается закрытость власти, нет притока свежих лиц, только родственники и друзья, что мы и наблюдаем в нашей суровой реальности.
http://vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=104649
 
 

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 20 листопада 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
demchenko_o@rada.gov.ua
або телефоном:  255-25-43,
Демченко Олені Анатоліївні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення