Огляд реґіональної преси 

Випуск 81, 9 листопада  2012 р.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

У НОВОМОСКОВСЬКУ ПОНАД 30 ТИС ЖИТЕЛІВ МІСТА БУДУТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ СТАБІЛЬНИМ ВОДОПОСТАЧАННЯМ
"Зоря", 07.11.2012, Дніпропетровська обл.
Губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул провів робочу нараду щодо завершення першої черги будівництва нового водопроводу у м. Новомосковськ.

ВАДИМ ЛЬОШЕНКО: "ПОТРІБНО ОЧИСТИТИ ВЛАДУ. ІНАКШЕ НАС УСІХ ЧЕКАЄ ГОНДУРАС…"
Дем'ян Калина, "Вечірні Черкаси", 07.11. 2012
Екс-губернатор Черкащини Вадим Льошенко переконаний: на виборах спрацював «суспільний барометр»...

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ЗА ВЫБОР - ДЗЕРЖИНЦАМ СПАСИБО!
Ярослав Мизгирь, "Дзержинский шахтер", 06.11.2012, Донецкая обл.
В большом зале исполнительного органа Дзержинского городского совета собрались единомышленники, объединенные идеологией Партии регионов…

КОММУНИСТЫ СЕВАСТОПОЛЯ ПОТРЕБОВАЛИ НАЦИОНАЛИЗИРОВАТЬ ПРОМЫШЛЕННОСТЬ УКРАИНЫ…
Александр Щербаков, "Новый Севастополь",07.11.2012, АР Крым
…и вступить в единое экономическое пространство во время митинга на пл. Нахимова.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
ОПОЗИЦІЯ ПОСТАВИЛА ЦВК УЛЬТИМАТУМ
Іван Фаріон, "Високий замок", 07.11.2012, Львівська обл.
У "Батьківщині" не визнаватимуть виборів, якщо опозиціонерам не повернуть вкрадені перемоги у "проблемних" округах.

ХРОНИКИ БОРЬБЫ СО ЗДРАВЫМ СМЫСЛОМ
Антон Сенченко, "Слава Севастополя", 07.11.2012, АР Крым
Всеукраинское объединение "Батькiвщина" заявило, что готово признать Верховную Раду следующего созыва неполномочной.

ТОЧКА ЗОРУ
ГЕОРГИЙ СКУДАРЬ: ПОЧЕМУ ПОЛОВИНА ИЗБИРАТЕЛЕЙ НЕ ПОШЛА НА ВЫБОРЫ
Светлана Денисенко, "Восточный проект", 07.11.2012, Донецкая обл.
Народный депутат на Совете директоров Краматорска подвел итоги парламентских выборов.
ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
МИКОЛА ШЕРШУН: "ТРЕБА ПРИЙНЯТИ ЗАКОНИ, ЯКІ ТРИМАТИМУТЬ ВЛАДУ У ТОНУСІ"
"Рівне вечірнє", 08.11.2012
Народний депутат України розповів про свою діяльність у парламенті, висловив  міркування щодо роботи Верховної Ради нового скликання…

ДЕПУТАТИ - МАЖОРИТАРНИКИ ВІД ПОЛТАВИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ІЗ СВОЇМИ ВИБОРЦЯМИ
Олександр Брусенський, "Вечірня Полтава", 07.11.2012
Вибори до Верховної Ради України - вже надбання історії. А от їхні результати обговорюватимуть ще тривалий час, адже вони виявилися досить несподіваними.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
В 2013 ГОДУ НА ВЫПЛАТЫ ВКЛАДЧИКАМ "СБЕРБАНКА" ВЫДЕЛЯТ 8 МЛРД. ГРН.
"Мелитопольские ведомости", 08.11.2012, Запорожская обл.
За 10 месяцев текущего года в отделениях "Ощадбанка" Запорожской области были актуализированы данные 173,3 тыс. вкладчиков "Сбербанка" бывшего СССР.
ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ПРОТЕСТ СЕВАСТОПОЛЬСКИХ ЭКОЛОГОВ-ОБЩЕСТВЕННИКОВ УСЛЫШАН ЗА ПРЕДЕЛАМИ УКРАИНЫ
"Новый Севастополь",07.11.2012, АР Крым
Прокуратура РФ проводит ряд проверок объектов комплекса "Олимпийский" в Сочи на предмет поставки туда нашего песка.
ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ
ЛЬВІВСЬКИЙ МУЗЕЙ-МІЛЬЙОНЕР
Ольга Лех, "Львівська пошта ", 06.11.2012
Природознавчий музей, який закрили на ремонт ще у 1995-му, отримав 10 мільйонів гривень від фонду Ріната Ахметова.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

У НОВОМОСКОВСЬКУ ПОНАД 30 ТИС ЖИТЕЛІВ МІСТА БУДУТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ СТАБІЛЬНИМ ВОДОПОСТАЧАННЯМ
"Зоря", 07.11.2012, Дніпропетровська обл.
Губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул провів робочу нараду щодо завершення першої черги будівництва нового водопроводу у м. Новомосковськ.

У результаті першої черги робіт був прокладений новий трубопровід довжиною близько 1,1 км.
Водопровід у м. Новомосковськ довжиною майже 2,9 км від пров. Новомосковського до вул. Шевченка був побудований у 1988 році. За майже 25 років експлуатації через зношеність водопровідних мереж мали місце втрати води, що призводило до постійних перебоїв у водопостачанні, особливо у літній період.
За ініціативи губернатора Олександра Вілкула у 2011 році у Новомосковську розпочалось будівництво нового водопроводу. Наразі проведено перепідключення найбільш зношеної ділянки водогону на новий водопровід довжиною 1,1 км.
"Будівництво водопроводу у Новомосковську реалізується у рамках комплексної програми з підвищення якості водопостачання у регіоні "Питна вода Дніпропетровщини". Це дасть змогу збільшити тиск та зменшити понаднормові витоки питної води. Завдяки будівництву водопроводу понад 30 тис жителів Новомосковська будуть забезпечені стабільним водопостачанням", - сказав губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.
Як доповів губернатору міський голова Новомосковська Сергій Мороз, роботи з будівництва ведуться за графіком. Наразі укладено та змонтовано 1,1 км трубопроводу та влаштовано 6 колодязів. Друга черга будівництва буде реалізована у 2013 році.
У Новомосковську системно реалізуються проекти з підвищення якості питної води. Так, у липні поточного року Олександр Вілкул ввів в експлуатацію автоматизовану систему частотного регулювання на водонасосній станції Новомосковського водоканалу. Автоматизована система управління насосною станцією забезпечила безперебійну роботу її енергетичного обладнання, усунула можливість виникнення гідравлічних ударів у мережах водопостачання, що дозволило мінімізувати аварійні ситуації.
Довідка:
Під керівництвом Олександра Вілкула у рамках Регіональної програми "Питна вода Дніпропетровщини" реалізується низка великих інфраструктурних проектів з покращення якості водопостачання та якості питної води. Зокрема, у 2010 році проведено комплексне переоснащення Кайдацької насосно-фільтрувальної станції МКВП "Дніпроводоканал", що включало в себе роботи з реконструкції фільтрів виробництва 1930-40-х років та хлораторної насосної станції. Це покращило якість питного водопостачання для мешканців м. Дніпропетровськ.
Виконана реконструкція очисних споруд на Карачунівському водосховищі, що забезпечує водою понад 250 тисяч жителів Кривбасу. 2 червня 2012 року на цьому водопровідному комплексі запроваджено триступеневу систему очистки води та систему преаерації водозабірного ковша (встановлення аераторів для забезпечення кисню і кругообігу води в ковші водозабору). Вперше за 25 років проведено реконструкцію швидких безнапірних фільтрів на Аульському водоводі, що постачає воду ще понад 2 мільйонам жителів регіону.
У результаті введення в експлуатацію модернізованої каналізаційно-насосної станції на вулиці Кольській (2010 рік), Південної станції аерації Дніпропетровська (2011 рік) та нової каналізаційної станції в рамках будівництва колектора на вулиці Маршала Малиновського (2011 рік) у межах міста Дніпропетровськ на 70% зменшено обсяг скидів неочищених стоків в басейн річки Дніпро.
Важливою складовою в рамках регіональної програми "Питна вода Дніпропетровщини" є установлення систем доочистки питної води в дитячих садочках, школах і лікарнях області.
Зокрема, у 2011-2012 роках встановлено системи доочищення води в усіх дитячих садках Кривого Рогу, Жовтих Вод, Дніпродзержинська, Марганця, Нікополя, Орджонікідзе, Павлограду, Синельниково, Тернівки. Завершується встановлення систем доочищення питної води у дошкільних навальних закладах Дніпропетровська.
Крім того, у Кривому Розі встановлені системи доочищення води в усіх школах. У 2011 році встановлено 21 систему доочистки питної води в закладах соціальної сфери сільських населених пунктів. У тому числі в Апостолівському районі встановлено 2 системи доочистки (1 в дитячому садку та 1 в школі), у Верхньодніпровському районі - 5 систем в дитячих садках, у Криворізькому районі - 14 систем (7 - у дитячих садках, 5 - у школах та 2 - у лікувальних закладах).
Згідно з комплексною стратегією розвитку Дніпропетровської області до 2015 року заплановано провести модернізацію всіх водопровідних очисних споруд, а також встановити системи доочистки питної води в усіх садках, школах і лікарнях області, що дозволить покращити якість питної води для споживачів області.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=5110

ВАДИМ ЛЬОШЕНКО: "ПОТРІБНО ОЧИСТИТИ ВЛАДУ. ІНАКШЕ НАС УСІХ ЧЕКАЄ ГОНДУРАС…"
Дем'ян Калина, "Вечірні Черкаси", 07.11. 2012
Екс-губернатор Черкащини Вадим Льошенко переконаний: на виборах спрацював «суспільний барометр»...

 До Помаранчевої революції Вадим Льошенко був губернатором Черкащини. Останню свою прес-конференцію, звітуючи про створення нових робочих місць і збільшення надходжень до бюджету, він провів на території… новозбудованого горілчаного заводу. Здатність тверезо оцінювати політичну ситуацію Вадим Олексійович не втрачав ніколи. Нині - його аналіз політичного сьогодення Черкащини в ексклюзивному інтерв'ю для "Вечірніх Черкас".
- Вадиме Олексійовичу, пройшли вибори. Партія, яку Ви представляєте в обласній раді, стала лідером виборчих перегонів у цілому по Україні. На Черкащині ж популярність і авторитет регіоналів, навпаки, падає. Результат, порівняно з президентськими виборами, знизився більше ніж на 10 відсотків. У чому, на ваш погляд, причини такого падіння рейтингу?
- Дійсно, на Черкащині сьогодні Партія регіонів втрачає свої позиції. Констатувати це не просто. Адже я також причетний до невтішних виборчих результатів. Тобто у людей ми втрачаємо довіру. За популізмом обласна влада не бачить людини. Конкретна робота з реалізації соціальних ініціатив Глави держави, можна сміливо сказати, відсутня. Лише реляції і гасла. У такій ситуації чекати підтримки від виборців не доводиться. Суспільний барометр зразу ж відчуває, наскільки влада відповідає запитам людських потреб.
- Сьогодні Партію регіонів на Черкащині уособлює губернатор Сергій Борисович Тулуб. Ви хочете сказати, що головна проблема невдач пов'язана з ним?
- Це було б занадто просто - перекласти вину промахів на одну людину. Переконаний, що Сергій Борисович щиро бажає процвітання Черкащині. Але форми, методи, а особливо стиль роботи голови облдержадміністрації потребує, як на мене, серйозної корекції. Я собі ставлю запитання, чи можливо з такими підходами, з такою ментальністю і з такими принципами ефективно керувати Черкаською областю? Як би мені не хотілося висловити підтримку на адресу свого колеги, але вимушений сказати, що дієвим, результативним і корисним менеджером на Черкащині Сергій Борисович не став. Серйозні промахи у кадровій політиці, що прямо призвело до провалів на багатьох напрямках діяльності обласної і районних державних адміністрацій.
Скажу прямо, як колишній голова обласної державної адміністрації, який добре знає керівний склад області: нинішній очільник Черкащини, на моє глибоке переконання, до підбору і призначення кадрів ставиться легковажно. Головне, на що звертає увагу, це особиста відданість. Знаючих, авторитетних професіоналів майже не залишилося у керівництві управлінь і відділів. Більше половини з них очолюють заїжджі так звані управлінці, навіть не другого, а третього рівня професійності, а то і просто далекі люди від державної служби. Про яку ефективність можна вести розмову з такими фахівцями?!
- Які, на ваш погляд, потрібно здійснити заходи, щоб виправити становище?
- Перш за все потрібно змінити ставлення до людей, іти до них, спілкуватись із ними. Намагатись зрозуміти… Нині вони залишені наодинці з чисельними своїми проблемами. По-друге, широко залучати регіональну еліту для вирішення злободенних питань. На сьогодні через кадрові прорахунки еліта перебуває в реальній опозиції до нинішньої влади. Потрібно цю тенденцію терміново змінити, відновити довіру. Змінити ставлення до кадрової політики, повернути професіоналів до влади. Також одним із головних завдань є зміна морально-психологічного клімату в облдержадміністрації, інших підрозділах виконавчої влади. Тобто влада повинна мати людське обличчя і служити чесно й сумлінно людям. Заробітчан і тимчасових чиновників гнати з владних кабінетів без жалю. Лише регіональна еліта сформована з розумних, амбітних, а головне - моральних, небайдужих людей, об'єднаних у дійову команду однодумців, професіоналів-реформаторів, зможе з високою відповідальністю реалізовувати Програму Президента України. Повірте, ситуацію можна докорінно змінити на краще за короткий термін.
- Чому, на Ваш погляд, Партія регіонів програла вибори в області, при таких сприятливих умовах, коли 70% міських голів - члени вашої партії, більше 80% голів сільських і селищних рад - теж регіонали… Депутатський корпус в області на 51% - представники вашої партії. Тобто законодавча і виконавча влада у ваших руках, а результат від'ємний?
- Народна мудрість каже: "Скільки не говори солодко, в роті не посолодшає". Так, наведені вами дані відповідають дійсності. Про що це свідчить? По-перше, про те, що значна частина людей прийшла до лав нашої партії за формальними ознаками, а не за ідейними переконаннями. По-друге, як на мене, потрібна щоденна кропітка робота з партійцями, щоб якість кадрів постійно зростала. А не компанійщина. Тут гасло "Краще менше, але краще" має визначальне значення. Формалізм у партійному будівництві має бути усунутий. По-трете, керівники місцевих органів влади не навчені серйозно - на результат - працювати з виборцями. А інколи, отримавши посади, забувають про головне своє призначення - робота для людей, тобто людина має бути понад усе.
- Вадиме Олексійовичу, на багатьох білбордах області переконують людей про економічне зростання в області. Чому задекларовані успіхи не відчувають черкащани?
- Дійсно присутній економічний ріст. Обсяг реалізованої продукції за останні два роки теж виріс. Це позитивно. Але його недостатньо, щоб люди реально його відчули. Гаманці черкащан не погладшали, а навпаки, з підвищенням цін схудли. Думаю, що питання потрібно ставити інакше. Чи за ці роки зроблено все, що задумано? На моє переконання - ні! Інколи навіть думаєш, як може розвиватись область, коли економіку, реальну економіку в органах місцевої влади забуто? Відповідь, можливо, комусь здасться екстравагантною, але скажу: економіка на Черкащині розвивається не за логікою економічних законів, а всупереч їй. Поясню, чому я так думаю. Перш за все бізнес в області потерпає від чиновницького і фіскального засилля. Процвітає небачена корупція та хабарництво. Сьогодні в чиновницькі кабінети без того, щоби "не підмазати", можна й не заходити. Коли розмовляєш із підприємцями, диву даєшся, наскільки все зарегульовано, наскільки все замкнуто на чиновнику. Побори і хабарі стали звичною справою.
- Черкащина є дійсно лідером сільськогосподарського виробництва. Як у цьому контексті звучать ваші оцінки?
- Традиційно наш край за показниками роботи аграрного сектора економіки попереду. Черкащина аграрна, завжди була і є взірцем сільськогосподарського виробництва. Якщо хочете, наша область є законодавцем моди в аграрних відносинах на селі. Завжди були в числі перших з урожайності зернових, приросту сільськогосподарської продукції. Тому тут дива ніякого немає. Чи був би керівником області Тулуб, чи хтось інший. Тут головна постать - селянин! Ось кому потрібно низько вклонитися. Сільські трударі не розтратили своїх професійних навичок і умінь. Ось секрет успіху аграрної Черкащини. А влади робота - це турбота про соціальну сферу на селі. Ось де поле діяльності владних інститутів, у першу чергу облдержадміністрації, обласної ради, влади на місцях. На жаль, якраз тут роботи не видно. Як і раніше, продовжують закриватися школи, дитячі садки, фельдшерсько-акушерські пункти. Не працюють будинки культури, клуби. Людям на селі немає де працювати, відсутні робочі місця. Молодь намагається якомога швидше втекти із села. Прямо кажучи, село занепадає. А реляції і самовдоволення влади тривають. За останні два роки зроблено вкрай мало. Потрібно терміново змінити пріоритети, де людина має бути в центрі уваги, зі своїми проблемами. А влада зобов'язана наполегливо їх вирішувати. А хлібороби і без втручання чиновників потурбуються про високі врожаї.
- Два з половиною роки на Черкащині на посаді голови облдержадміністрації Сергій Тулуб. Яка ваша оцінка його діяльності?
- Оцінку дають люди і виборці. На нинішніх виборах вона красномовна. Виявляється, випробування Черкащиною нинішній губернатор не витримав. Але водночас не можу сказати, що робота Сергія Тулуба пройшла даремно. Дещо йому вдалося зробити. Але це "ДЕЩО" не входить ні в які порівняння з тим, на що ми всі сподівалися. Думали, що на Черкащину призначено знакову особистість, яка здатна суттєво вплинути на соціально-економічний розвиток нашого краю. Помилилися. Великі надії ведуть до великих розчарувань. А згадайте, як добре все починалося. "Створимо силіконову долину із Чигиринського краю", "побудуємо міст через Дніпро", "створимо із Черкащини туристичну Мекку"… Ми вірили. Тому що говорив це Тулуб. Про нього думали, як про людину слова і діла. А насправді залишились одні розчарування та незадоволення - в першу чергу собою, тому що купилися на порожні слова. Із надутої кулі завжди виходить, вибачте, "пшик". Ось ще приклад: "Відновлено роботу річкового вокзалу!" Мета яка? До цього часу не знаю. Адже річкові вокзали можуть функціонувати лише тоді, коли є навігація. А витрачені великі державні кошти... Я пам'ятаю, які епітети вживались паном Тулубом про черкаські дороги. "Танки лише можуть пройти по ваших дорогах", "Довели дороги до ручки". А сьогодні? Виявляється, тоді ті дороги були значно кращими, ніж нині. Тепер біля кожної ями ставлять дорожні знаки, які сигналізують, що попереду баюри. Але їх ніхто не ремонтує. Дивина! Мильні бульбашки, та й годі. Реальні справи на Черкащині зникають.Усі заходи, які проходять за ініціативою облдержадміністрації, перетворюються на звеличування і уславлення особливих заслуг Героя України Сергія Тулуба. Ділові якості та кваліфікація відійшли на задній план. Доходить до абсурду… А стиль звітів перед людьми взагалі, як на мене, аморальний. Видаються глянцеві журнали або цілі книги з фотографіями, кількість яких сягає п'ятисот - Сергія Тулуба в різних ракурсах і на різних об'єктах…
- Скажіть, як можна сприймати інформацію, якою переповнений Інтернет, щодо величезних хабарів, які нібито бралися за право балотуватися у виборчих округах на Черкащині?
- Інтернету потрібно менше довіряти. Там дуже багато брехні. Але те, що є чимало скарг від представників бізнесу - щодо хабарництва і поборів у владі, це в значній мірі відповідає дійсності. Очищення влади неминуче. Інакше чекає Гондурас.
- На завершення спрогнозуйте: невже збираються замінити голову облдержадміністрації?
- Я попрошу не ставити мені провокаційних питань. Віктор Федорович прийме рішення, яке відповідатиме інтересам Черкащини і його мешканцям…
http://vechirka.ck.ua/aktualno/vadim-loshenko-potribno-ochistiti-vladu-inakshe-nas-usix-chekaye-gonduras%e2%80%a6/

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

ЗА ВЫБОР - ДЗЕРЖИНЦАМ СПАСИБО!
Ярослав Мизгирь, "Дзержинский шахтер", 06.11.2012, Донецкая обл.
В большом зале исполнительного органа Дзержинского городского совета собрались единомышленники, объединенные идеологией Партии регионов…

…Которая на прошедших выборах в Верховную Раду набрала наибольшее количество голосов украинцев. По этому поводу состоялось торжественное собрание, в котором приняли участие городской голова В. Н. Слепцов, народный депутат Украины И. Н. Шкиря, генеральный директор ГП "Дзержинскуголь", депутат областного совета Д.М. Житленок, председатель городской организации Партии регионов А. Ф. Герасимов и руководитель фракции регионалов в горсовете И. А. Рыбак.
В своём вступительном слове мэр города В.Н. Слепцов поблагодарил присутствующих за активное участие в избирательном процессе, благодаря чему удалось добиться столь весомой победы на выборах, и поздравил нашего земляка, кандидата в народные депутаты Украины по 52-му округу И.Н. Шкирю с заслуженным лидерством среди своих оппонентов:
- Было очень нелегко, но в итоге победила справедливость. Я очень благодарен всем, кто принимал участие в этой работе, именно при вашем участии, дорогие однопартийцы, мы смогли добиться победы с таким огромным перевесом. Отрадно также отметить, что город Дзержинск имеет лучшие показатели по сравнению с другими городами округа - Дебальцево и Калининским районом Горловки. Это не удивительно, ведь Игорь Николаевич Шкиря родился и вырос на этой земле, здесь его корни, и благодарные земляки, в свою очередь, поддержали своего кандидата. От себя лично, от исполкома городского совета, от депутатского корпуса поздравляю Игоря Николаевича с победой. Мы уверены, что он, как и прежде, будет лоббировать интересы нашего города.
Шахтерский "генерал", депутат Донецкого облсовета Д.М. Житленок в своём выступлении подчеркнул: "Впервые Партия регионов шла на выборы как представитель власти, в этом состояла сложность, потому что нужно было не обещать, а говорить, что конкретно сделано. И тот высокий результат на выборах, в части отданных голосов за Партию регионов, показал, что эта власть действительно многое сделала для народа, ей доверяют люди". Дмитрий Михайлович хорошо известен не только как талантливый организатор и руководитель, но и как глубокий аналитик, а потому озвучил некоторые цифры, которые наглядно демонстрируют отношение дзержинцев к Партии регионов в целом, и к И.Н. Шкире в частности. Так, из 225 народных депутатов, которые избраны по мажоритарным округам, наш земляк по рейтингу вошел в двадцатку лучших в Украине. Если из 60,74 % голосов по округу взять отдельно Дзержинск, то получается, что 64,37 % голосов в нашем городе отдано за Игоря Николаевича. Касаемо результатов Партии регионов в Дзержинске - это 75,04 % голосов, и… 4-е рейтинговое место в Украине! Более того, нигде в стране ни за одну партию не отдали столько голосов, как в Дзержинске за Партию регионов.
Со словами благодарности и поздравлениями выступили также А.Ф. Герасимов и И.А. Рыбак, после чего слово было предоставлено победителю по 52-му округу Игорю Николаевичу Шкире.
- Уважаемые дзержинцы, дорогие земляки! Прежде всего, я искренне хочу сказать всем вам спасибо. Наш город Дзержинск - действительно город Партии регионов, город шахтеров, и эти слова мы в очередной раз подтвердили на деле. Четвертое место Партии регионов по Украине - это самая важная для меня цифра, намного важнее, чем мой личный результат на выборах… Теперь главное для нас - работать слаженно, сообща, и результат обязательно будет. Еще раз поздравляю всех вас с фактически "чемпионским" показателем по голосованию за Партию регионов и искренне благодарю за преданность партии. Дзержинск показал себя с самой лучшей стороны.
Под занавес торжественного собрания лидер городской организации Партии регионов А.Ф. Герасимов озвучил имена однопартийцев, отметившихся наибольшей активностью в период избирательной кампании и выборов. Им были вручены Почетные грамоты.
http://www.dzerghinsk.org/news/za_vybor_dzerzhincam_spasibo/2012-11-06-3835

КОММУНИСТЫ СЕВАСТОПОЛЯ ПОТРЕБОВАЛИ НАЦИОНАЛИЗИРОВАТЬ ПРОМЫШЛЕННОСТЬ УКРАИНЫ…
Александр Щербаков, "Новый Севастополь",07.11.2012, АР Крым
…и вступить в единое экономическое пространство во время митинга на пл. Нахимова.

 Мероприятие, организованное Севастопольской городской организацией Коммунистичской партии Украины, собравшее 7 ноября около одной тысячи человек, было приурочено 95-й годовщине Октябрьской революции. На митинге доминировали партийные флаги КПУ, лозунги, требующие вернуть страну народу. К местным коммунистам примкнула общественная организация "Союз советских офицеров", пришедшая на площадь строем.
Открыл митинг первый секретарь Севастопольского горкома КПУ Василий Пархоменко, который говорил о достижениях советского строя и недостатках современной Украины.
"Мы разъединены, мы разорваны, в то время как небольшая кучка украинской олигархии буквально жиреет на крови народа. Империализм выпустил на арену страшнейшего зверя - национализм и фашизм, которые сегодня будут "керовать" в Верховной Раде. Это сделано не случайно, это сделано для того, чтобы отвлечь народ от  революционной борьбы", - сказал Пархоменко.
При этом, как он отметил, коммунисты усилили свои позиции в Украине и Севастополе: "За коммунистов в Севастополе проголосовали 43 тысячи севастопольцев, это одна треть от всех тех, кто пришел на выборы".
"Еще немножко нужно поднажать, чтобы большинство в городском совете, большинство в Верховной Раде были с красными значками. Мы не должны терять бодрости духа", - обратился к собравшимся Пархоменко.
На митинге выступили и другие коммунисты, а также представители союзнических общественных организаций. Все они клеймили позором олигархию, капитализм и призывали вернуть страну народу.
В конце митинга секретарь Севастопольского горкома КПУ Роман Кияшко зачитал резолюцию митинга, которая была принята участниками.
Резолюция содержала такие требования:
- положить конец разграблению Украины олигархическими кланами,  с этой целью национализировать стратегические отрасли промышленности, которые должны служить всему народу, а не кучке эксплуататоров, не допустить распродажи родной земли.
- поставить под государственный контроль цены на продовольствие, предметы широкого потребления и коммунальные тарифы, ввести всеукраинскую систему народного контроля,
- обеспечить бесплатное образование и здравоохранение,
- предоставить русскому языку статус второго государственного,
- вступить в единое экономическое пространство с Россией, Белоруссией, Казахстаном,
- осудить действия властных структур, направленные на установление в нашей стране националистической диктатуры и реабилитацию фашизма.
Окончился митинг массовым исполнением "Интернационала". После чего участники под звуки духового оркестра прошли от пл. Нахимова до пл. Лазарева. Некоторые активисты предлагали местным партийным вождям пойти дальше - до пл. Ушакова, однако их пожелание не было учтено. Перекрытый гаишниками на двадцать минут центр города вызвал неудовольствие среди автомобилистов и пассажиров общественного транспорта, вынужденных стоять в пробках.
http://new-sebastopol.com/news/aktsenti/Kommunisti_Sevastopolya_potrebovali_natsionalizirovat_promishlennost_Ukraini_i_vstupit_v_Edinoe_ekonomicheskoe_prostranstvo

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

ОПОЗИЦІЯ ПОСТАВИЛА ЦВК УЛЬТИМАТУМ
Іван Фаріон, "Високий замок", 07.11.2012, Львівська обл.
У "Батьківщині" не визнаватимуть виборів, якщо опозиціонерам не повернуть вкрадені перемоги у "проблемних" округах.

 Учора "стара" Верховна Рада (парламент шостого скликання, повноваження якого добігають кінця) 268-ма голосами "за" прийняла постанову, якою рекомендує Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори у п'яти одномандатних округах - №№94 (Обухів), 132 (Первомайськ), 194 (Черкаси), 197 (Канів), 223 (Київ). Причина "дублю два" у тому, що, як одноголосно висловилися напередодні у відомстві Володимира Шаповала, "неможливо достовірно встановити результати у цих округах". Дату перевиборів має визначити сама ЦВК.
З повторними виборами не згідні однак в опозиції. Там вважають, що Центрвиборчкому під силу самому встановити результати голосування у "проблемних" округах. Зробити це можна шляхом сумування результатів у протоколах ДВК з мокрими печатками. А пропозиція про перевибори, ідеться у вчорашній заяві ВО "Батьківщина", свідчить про те, що ЦВК "виконала вказівку влади для того, щоб не допустити перемоги опозиційних кандидатів та легалізувати масштабне спотворення волевиявлення громадян". У "Батьківщині" рішення про перевибори назвали антинародним і незаконним, пообіцяли оскаржити його в суді. Опозиція запевнила, що не визнає виборів-2012, "поки всі опозиційні кандидати, в яких намагаються вкрасти перемогу, не отримають свої депутатські мандати".
У заяві "Батьківщини" йдеться про "тотальні, цинічні та неприховані масові фальсифікації". Серед кричущих порушень опозиціонери назвали псування бюлетенів, підробку протоколів, силове захоплення окружних виборчих комісій, застосування "Беркута" проти громадян, погрози розправи над членами виборчих комісій, підтасовки при введенні даних на сервер ЦВК.
З виборами-перевиборами- заплуталися геть усі, у тому числі опозиція. У неділю перші її особи заявили про фальсифікацію результатів голосування більш як на десятку мажоритарних округів - на користь провладних кандидатів. Лідери опозиції закликали громадян прийти у понеділок зранку під стіни ЦВК на мітинг протесту. Водночас третій номер списку ВО "Батьківщина" Анатолій Гриценко висловився за те, щоб терміново, до вівторка, скликати з'їзд цієї партії і прийняти рішення про "обнулення" виборчих списків. А відтак - не входити у новий парламент…
На мітинг люди прийшли-приїхали з усіх куточків України, ночували перед будівлею ЦВК, відчули на собі осінній холод і кийки бійців спецзагонів, які пробували їх розігнати. Однак опозиційні вожді їх дещо розчарували. Після візиту до керівництва ЦВК вони заявили, що вимагають визнати перемоги опозиціонерів, покарати фальсифікаторів (про "обнулення вже не йшлося). А там, де виборчу документацію знищено, готові піти на повторні вибори. Голова Ради Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк повідомив, що рішення про перевибори є кращим виходом, ніж "якби Засухи та Губські стали депутатами". А ще додав, що разом із союзниками "Батьківщина" готова на кожному "проблемному" окрузі висунути узгодженого кандидата. Мовляв, він переможе ще переконливіше, ніж 28 жовтня.
Ідею Яценюка не зрозуміли його соратники, дехто називав її зрадою. Мовляв, не можна відмовлятися від здобутих перемог, треба вміти їх захищати. Дізнавшись про згоду Яценюка на перевибори, згадуваний Гриценко у серцях написав у своєму блозі на Facebook, що йому гидко на душі від цього рішення. "Так і підмиває кой-кому дати в морду, за оте "переможне" визнання повторних виборів у п'яти округах… Зрадили хлопців, які відкрито пішли проти бульдозера, - і перемогли; зрадили тисячі і тисячі людей, Громадян - у Первомайську, Миколаєві, Каневі, Черкасах, Обухові, Василькові, Києві - які більше тижня цілодобово захищали їхню перемогу, витримали шалений натиск "беркутівців", засух, губських, круглових..." .
Жорстка критика на адресу Яценюка прозвучала з уст журналістів, рядових громадян. На форумах вони писали: якщо нова опозиційна команда не може бути послідовною, організованою у відстоюванні результатів виборів, то як вона збирається оголошувати імпічмент Януковичу, визволяти з тюрми політв'язнів, проводити люстрацію?
А тим часом…
Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко вважає, що перевибори треба провести по всій Україні, а не лише у п'яти "проблемних" округах.
http://www.wz.lviv.ua/articles/111347

ХРОНИКИ БОРЬБЫ СО ЗДРАВЫМ СМЫСЛОМ
Антон Сенченко, "Слава Севастополя", 07.11.2012, АР Крым
Всеукраинское объединение "Батькiвщина" заявило, что готово признать Верховную Раду следующего созыва неполномочной.

Уцепиться за последний вагон
12 ноября Центризбирком Украины должен объявить окончательные результаты выборов в Верховную Раду. Казалось бы, с момента голосования прошло уже больше недели, можно было бы уже несколько раз перепроверить все данные и довести их до сведения населения страны. Но "покой нам только снится". Оппозиция (к коей в настоящий момент относят себя ВО "Батькiвщина", ВО "Свобода" и партия Виталия Кличко "Удар") во весь голос заявляет об использовании Партией регионов административного ресурса, о многочисленных случаях фальсификации при подсчете голосов (в особенности на одномандатных округах).
При этом "регионалы" долгое время, по большому счету, не обращали внимания на доводы своих оппонентов. Представители партии власти даже успели начать переговоры с коммунистами о формировании коалиционного большинства в новом парламенте. "Мы уверенно побеждаем и по списку, и, судя по последней информации, в мажоритарных округах. Чрезвычайно важно, что это практически лучший результат из всех партий, которые когда-либо шли на выборы от власти. Мы получили поддержку наших действий за последние 2,5 года, и это для нас очень важно", - уверенно заявил на одном из брифингов заместитель председателя "ПР" Сергей Тигипко.
Возможно, именно эта невозмутимость "бело-голубых" сыграла решающую роль, может быть, были и более серьезные факторы, но в начале нынешней недели оппозиция открыто показала, что доведена до "точки кипения". В понедельник утром Всеукраинское объединение "Батькiвщина" (которое, по предварительным данным, берет "серебро" в избирательной гонке) заявило, что готово признать Верховную Раду следующего созыва неполномочной и настаивать на проведении досрочных президентских и парламентских выборов.
Фактически речь идет об обнулении избирательных списков. В официальном сообщении, опубликованном на сайте объединенной оппозиции, было сказано, что это произойдет в том случае, если власть "не остановит фальсификации избирательного процесса и незаконное присвоение мандатов, полученных оппозиционными кандидатами". Главное требование - пересмотреть результаты выборов на 11 округах, где, по мнению оппозиционеров, кандидаты от Партии регионов незаконно присвоили себе победу.
Батькiвщина также настаивает на рассмотрении в Верховной Раде проекта постановления о расследовании фактов фальсификаций во время выборов 2012 года и привлечении к ответственности председателей и членов избиркомов, судей и силовиков, причастных к фальсификации выборов.
Инициативу ВО "Батькiвщины" поддержали и партия "Удар", и ВО "Свобода". Кстати, и лидер Украинской радикальной партии Олег Ляшко, известный своими нетрадиционными... политическими методами, также заявил, что готов сложить мандат. "Надо любой ценой доказать Януковичу и Партии регионов, что люди имеют право на свободный выбор, что люди - не быдло, не биомасса, а граждане Украины, которые не будут молчать, когда у них пытаются украсть право выбора", - заявил он.
Примечательно, что лидер Радикальной партии не боится за свою дальнейшую судьбу в случае перевыборов. Политик подчеркнул: "Я повторно займу первое место на своем 208-м округе или возьму любой другой округ. Я везде одержу победу". Впрочем, это уже из области плохого эстрадного юмора...
Площадная демократия
Заявления заявлениями, а не привыкла украинская оппозиция решать вопросы в "тишине кабинетов". Под зданием Центральной избирательной комиссии собралось около 2,5 тысячи человек. Впрочем, разместиться им пришлось не под самим ЦИКом, а чуть поодаль. Дело в том, что в непосредственной близости с Центризбиркомом развернута продовольственная ярмарка (как говорится, "всё включено").
Почти сразу же митингующих плотным кольцом окружили сотрудники спецподразделения "Беркут". Причем буквально за 15 минут на место прибыло более 500 правоохранителей. Покинуть пределы плотного кольца манифестанты возможности не имели. "Беркут" медленно, но верно вытеснял сторонников оппозиции в сторону проезжей части. То и дело возникали небольшие потасовки (к счастью, без особых последствий). Митинг продлился до самого вечера, а самые стойкие (около 200 человек) остались здесь до утра.
Уже за полночь (в 0.47) пресс-служба оппозиции распространила сведения о том, что силовики попытались демонтировать палатки ВО "Свобода" и ВО "Батькiвщина", установленные возле ЦИК, и разогнать всех манифестантов. Народный депутат Андрей Сенченко сообщил журналистам, что в течение вечера и ночи "были мелкие подлости со стороны власти". В частности, по его словам, две машины ГАИ и около 20 сотрудников подразделения "Беркут" в 500 м от места акции задержали машины с пластиковыми стульями для участников акции. Правоохранители подобные обвинения отвергли, назвав "домыслами".
На следующий день акция протеста была возобновлена. По состоянию на 11.00 6 ноября "на том же месте в тот же час" собралось около 300 сторонников оппозиции. Организаторы митингов заявили, что продолжат проведение манифестаций, пока "не добьются своего".
А поутру они проснулись...
Что же мы получаем в сухом остатке? Повлиял ли на реальное положение дел в стране весь этот политический балаган? Нужно признать, усилия оппозиционеров все же принесли определенный (пусть и спорный) результат. Как сообщают "Украинские новости", Центральная избирательная комиссия признала невозможным установить достоверные результаты голосования в одномандатных округах N 94, 132, 194, 197, 223.
По словам председателя Центризбиркома Владимира Шаповала, в ЦИК поступало много обращений от участников избирательного процесса о невозможности установить результаты выборов в данных округах из-за многочисленных нарушений. ЦИК обратился в Верховную раду относительно принятия решения о проведении повторных выборов. Оппозиционеры сочли решение Центризбиркома несправедливым, но заявили, что "это лучше, чем ничего".
В связи со сложившимися событиями 6 ноября в 10 часов спикер Верховной Рады Украины Владимир Литвин открыл сессию. Проект постановления главы совета объединенной оппозиции "Батькiвщина" Арсения Яценюка о проверке фактов фальсификаций на выборах в парламенте зарегистрирован не был, но было принято решение о создании временной следственной комиссии по расследованию обстоятельств установления результатов выборов в некоторых одномандатных округах.
"Проблема есть. Много звучит предложений по поводу того, что нужна реакция ВР относительно подсчета голосов в так называемых проблемных округах. Аккумулируя ваши настроения и предложения о создании ВСК, предлагаю вашему вниманию принять решение и оформить его постановлением Верховной Рады", - сказал спикер.
Лидеры парламентских фракций и группы должны подать предложения относительно количественного и персонального состава ВСК до 7 ноября 2012 года.
http://www.slava.sebastopol.ua/2012.11.7/view/35284.html

ТОЧКА ЗОРУ

ГЕОРГИЙ СКУДАРЬ: ПОЧЕМУ ПОЛОВИНА ИЗБИРАТЕЛЕЙ НЕ ПОШЛА НА ВЫБОРЫ
Светлана Денисенко, "Восточный проект", 07.11.2012, Донецкая обл.
Народный депутат на Совете директоров Краматорска подвел итоги парламентских выборов.

 Народный депутат Георгий Скударь, который отвечал перед Партией регионов за выборы в нашем округе, не доволен ни явкой избирателей, ни отношением руководителей предприятий к участию в предвыборной кампании:
- Краматорск проголосовал хуже всех округов Донецкой области. Хуже нас - только Горловка.
В том же Торезе, Иловайске, Снежном проголосовало 60% населения, а у нас - всего 51%. То есть 75 тысяч человек не захотели исполнить свой гражданский долг.
Из тех людей, кто пришел на выборы, 1900 человек проголосовали за "Свободу" - видимо, им нужна война. За Компартию проголосовали почти 14 тысяч человек. Я уважаю мнение этих людей, поскольку они высказали его.
Но почему половина взрослого населения Краматорска предпочла не пойти на выборы?
На мой взгляд, основная вина ложится на директорский корпус, в том числе - на тех руководителей, которые сейчас присутствуют на заседании Совета директоров.
От нас многое зависит: от нашей позиции, от нашего отношения к людям, от нашей разъяснительной работы.
А у нас одни руководители отнеслись к выборам так, как будто это их не касается, а другим захотелось острых ощущений и противостояний.
Например, сегодня здесь присутствует такой директор, к которому пришли провести агитацию, а он из двух тысяч человек коллектива собрал всего тридцать работников. Он объяснил это собственной аполитичностью. Но такого не бывает.
Быть руководителем - это не только производить товары и считать деньги, но и руководить сознанием людей, формировать их культуру и гражданскую позицию.
Я сейчас говорю мягко, но все понимают, что творится сейчас в моей душе. Я по жизни не люблю быть последним, я никогда не был на последнем месте, но после этих выборов наш город оказался именно там.
Результаты нашей работы говорят о том, что мы не смогли организовать людей. Речь даже не о поддержке Партии регионов, а об иждивенческой, потребительской позиции половины краматорских избирателей.
http://www.vp.donetsk.ua/kramatorsk/2410-georgij-skudar-izbirateli-izhdiventsy-a-direktora-plokhie-organizatory.html

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

МИКОЛА ШЕРШУН: "ТРЕБА ПРИЙНЯТИ ЗАКОНИ, ЯКІ ТРИМАТИМУТЬ ВЛАДУ У ТОНУСІ"
"Рівне вечірнє", 08.11.2012
Народний депутат України розповів про свою діяльність у парламенті, висловив міркування щодо роботи Верховної Ради нового скликання…

 Микола Шершун, народний депутат України, один із найактивніших учасників передвиборчих перегонів у 156-му виборчому окрузі, розповів про свою діяльність у парламенті, висловив свої міркування щодо роботи Верховної Ради нового скликання, дав оцінку виборчій кампанії:
- Багато довелося працювати до початку виборчих перегонів, ще більш напружено - у передвиборчий період, оскільки роботу у парламенті довелося поєднувати з передвиборчою агітацією. Однак саме цей час став найбільш продуктивним. Бо спільно з представниками місцевої влади, територіальними громадами і просто однодумцями вдалося чимало зробити. Мені не соромно за закони, за прийняття яких я голосував у парламенті, і за практично вирішені питання, адже все це й надалі служитиме людям.
Принагідно хочу подякувати всім, хто працював пліч-о-пліч зі мною у цей напружений час, тим, хто вкотре довів свою професійну майстерність і вміння вирішувати, на перший погляд, непідйомні завдання. Мені приємно нині говорити про те, що серед моїх земляків є багато тих, хто вміє працювати на користь своєї громади, незважаючи на власні амбіції чи політичні уподобання. Виборча кампанія - це перевірка наших професійних і моральних якостей. Я пишаюся тим, що ми гідно її пройшли. Хочу подякувати тим, хто повірив у мене, в мою виборчу програму і підтримав на голосуванні. Водночас хочу, щоб не розчарувалися у своєму виборі всі інші.
- Немає сумнівів, що за цей час ви чимало зробили, але багато справ залишилися незавершеними...
- Роботи вистачить на всіх, головне, щоб було бажання насправді працювати, а не лише розмахувати прапорами та виголошувати гасла. Сидіти склавши руки я у жодному разі не збираюся, бо працюю не від виборів до виборів, а постійно. Нині ж хочеться встигнути завершити всі розпочаті справи до закінчення ще цієї каденції.
Що ж до майбутньої роботи новообраного депутата, то потрібно бути готовим до того, що якщо працювати відповідально, пам'ятаючи про передвиборчі обіцянки, роботи буде багато. Я щиро бажаю, щоб вона була успішною, а для цього потрібна ефективна співпраця з владою на місцях, аби передвиборчі гасла знайшли відображення у реальних справах. Бажаю всій новій Верховній Раді більш плідної і результативної роботи на користь людей. Тут не варто думати "ось вони пройшли, то хай тепер спробують, як то працювати", потрібно всім об'єднатися навколо спільної мети - поліпшення життя наших людей.
- На вашу думку, що у першу чергу повинна зробити Верховна Рада нового скликання?
- Додам лише те, що нова Верховна Рада повинна зробити все для усунення питань, які роз'єднують країну, таких, зокрема, як мовне. Бо це очевидна спроба розсварити депутатів, змусити їх боротись між собою, саме у цьому полягає "чийсь" задум. А боротися потрібно лише за одне - краще життя наших людей. Важливо також одними з перших прийняти закони "Про референдум" і "Про відкликання народних депутатів". Вони дозволять тримати владу в тонусі, відчувати відповідальність за свої дії. А далі - важка і копітка робота всіх гілок влади, бо справ на порядку денному чимало.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=033640

ДЕПУТАТИ - МАЖОРИТАРНИКИ ВІД ПОЛТАВИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ІЗ СВОЇМИ ВИБОРЦЯМИ
Олександр Брусенський, "Вечірня Полтава", 07.11.2012
Вибори до Верховної Ради України - вже надбання історії. А от їхні результати обговорюватимуть ще тривалий час, адже вони виявилися досить несподіваними.

 У тому числі й для полтавський кандидатів, яким пророкували незаперечну перемогу. Зокрема в мажоритарних округах, двох, підтриманих міською владою кандидатів, відомих своєю безмежною благодійністю. Проте сталося, не так як гадалося: мандати нардепів виборці віддали іншим кандидатам, на перемогу яких у владних кабінетах начебто й не розраховували. Отже, Полтаву відтепер у Верховній Раді представлятимуть Сергій Каплін - редактор газети "Іскра простих людей", та Юрій Бублик - Ковалівський сільський голова. Про свої найближчі плани та бачення своєї роботи в парламенті вони розповіли кореспонденту "ВП".
Сергій Каплін (144-й виборчий округ): "Я змушу міську владу працювати задля простих полтавців!"
- Щодо першочергових завдань. Так, в мене є бачення того, що я робитиму в першу чергу, як народний депутат від Полтави. По-перше, втілення в життя програми соціально-економічного розвитку обласного центру. Вона вже є і називається "Полтава-2025". Тобто, програма розрахована не на один рік і містить конкретні заходи щодо зміни обличчя нашого міста. Її кінцева мета - кожен полтавець має жити в прекрасному, європейського зразка місті. І це не пафос: ми маємо почуватися тут людьми, а не населенням, на яке не зважає влада, а лише час від часу підгодовує безплатною гречкою та кашею. Ми змусимо владу працювати на полтавців! Міська рада повинна служити простим людям, а не обслуговувати свої інтереси. Я і моя команда можемо це зробити.
 По друге, не виключаю, що ініціюю проведення в Полтаві міського референдуму, чи опитування щодо довіри городян міській раді.  Сьогодні міська влада дуже далека від своїх виборців. Якщо ситуація не зміниться, варто ставити питання про довіру керівним органам. Я зможу привести до тями міську владу! У народного депутата є чимало важелів, щоб це зробити. Газета "Іскра простих людей" виходитиме й надалі. В ній ми друкуватимемо матеріали про депутатів міської ради, їхній спосіб життя, участь у розв'язанні міських питань та проблем жителів Полтави. Це необхідно, так як влада нині фактично закрита від полтавців. Необхідно покінчити з так званими "десятихвилинками", коли роботу сесій міськради, де мають обговорюватися найважливіші для  городян питання, зведено до кількох хвилин.
Я і надалі залишатимуся доступним для полтавців і продовжу спілкування з ними особисто,  дійду до кожного двору. Ми вже розбили виборчий округ на 30 умовних квадратів. Я планую протягом своєї каденції у Верховній Раді регулярно проводити зустрічі з виборцями, а не ховатися від них.
А "тушкою" в парламенті я не стану. Я був і залишуся для простих полтавців, яким служив і служитиму надалі. Це єдине, що зі мною може трапитися, як із народним депутатом, який у нелегкій боротьбі отримав довіру своїх виборців. Я ніколи їх не зраджу! Не обману їхні очікування, боротимуся й надалі проти режиму, який пригноблює народ.
Юрій Бублик (145-й виборчий округ): "Я - український націоналіст, а вони не продаються!"
- Звісно, я вже обміркував свої першочергові завдання. У цьому спираюся з Програми захисту Українців, яку має політична сила, котра підтримувала мене на виборах - ВО "Свобода". Там все чітко й зрозуміло викладено. Її я реалізовуватиму в своєму виборчому окрузі. Для людей залишуся так само доступним як і раніше, коли очолював Ковалівську сільраду. Уже з наступного понеділка розпочну об'їжджати виборчий округ - почну з Котелевського району, потім Полтавський і Київський. У Полтаві - зустрічатимуся з виборцями, але не в кабінетах голів сільських рад, а в Будинках культури, куди вільно можуть приходити люди.
Київський район Полтави я  і моя команда поділили на умовні квадрати, протягом листопада я збираюся зустрітися з його жителями, щоб дізнатися про їхні проблеми. Я вважаю, що це найдієвіша форма роботи з виборцями, адже особисте спілкування з ними ніщо не замінить. Мої помічники складатимуть своєрідний реєстр проблем, із якими до мене як до народного депутата, приходитимуть люди, і ми будемо їх розв'язувати. Звісно, сам я не лататиму дахи, бо це не завдання  для народного депутата. Але я змушу цим займатися чиновників, котрі отримують зарплату від платників податків і мають служити полтавцям. Якщо хтось із них цього не зрозуміє, тому доведеться залишити посаду…
Чи стану я "тушкою"? Виключено  на 100%! Я - український націоналіст, а вони не продаються!  Залишаюся доступним для людей, як і раніше. Номер телефону не мінятиму, і кожен зможе мені зателефонувати. Щоправда, доведеться додатково завести ще один телефон, бо дзвінків до мене вже зараз надходить дуже багато. Якщо я лише відповідатиму на них, то буду, як оператор. Я цього не хочу, тому частину цієї роботи візьмуть на себе мої помічники. Але я знатиму про всі звернення, і особисто їх розглядатиму.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2012/11/7/12016645/

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

В 2013 ГОДУ НА ВЫПЛАТЫ ВКЛАДЧИКАМ "СБЕРБАНКА" ВЫДЕЛЯТ 8 МЛРД. ГРН.
"Мелитопольские ведомости", 08.11.2012, Запорожская обл.
За 10 месяцев текущего года в отделениях "Ощадбанка" Запорожской области были актуализированы данные 173,3 тыс. вкладчиков "Сбербанка" бывшего СССР.

 Об этом сообщила начальник Запорожского областного управления "Ощадбанка" Украины Рита Могулевская. При этом компенсационные выплаты уже получили 159,9 тыс. человек на общую сумму более 159 млн. грн. Еще 17,2 млн. грн. были перечислены на текущие счета наследников вкладчиков.
Также Р. Могулевская напомнила, что с 1 сентября проходит регистрация тех вкладчиков, данные о которых еще не были внесены в "Реестр вкладчиков сбережений граждан". Они должны получить компенсации в 2013 году. На эти цели в госбюджете Украины предусмотрено 8 млрд. грн. На сегодняшний день регистрацию уже прошли около 33 тыс. человек, в их числе и жители Мелитополя.
Всего выплаты осуществляются в 159 областных отделениях "Ощадбанка", в которых открыто более 200 окон для обслуживания вкладчиков. Увеличить количество окон для обслуживания клиентов нет возможности.
http://www.mv.org.ua/?news=39799

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

ПРОТЕСТ СЕВАСТОПОЛЬСКИХ ЭКОЛОГОВ-ОБЩЕСТВЕННИКОВ УСЛЫШАН ЗА ПРЕДЕЛАМИ УКРАИНЫ
"Новый Севастополь",07.11.2012, АР Крым
Прокуратура РФ проводит ряд проверок объектов комплекса "Олимпийский" в Сочи на предмет поставки туда нашего песка.

 Об этом на пресс-конференции в медиа-центре "IPC "Севастополь" сообщили председатель Совета общественных экологических организаций Маргарита Литвиненко и член этой организации Николай Подоляка, передает корреспондент "Нового Севастополя". Они зачитали требования к Севастопольскому горсовету - выполнить свое решение по защите акватории Севастополя от добычи песка компанией "Суэста" (см.обзор РП № 79 за этот год: http://lib.rada.gov.ua/static/about/monitor-09/reg_12/reg_12_79.htm). По утверждению Подоляка, благодаря журналистам, резонанс получился не только в Украине, но и за ее пределами.
- Мы писали письма на Президента РФ, писали в штаб квартиру Конвенции по защите Черного моря в Стамбул. А оттуда пошла реакция: это Болгария, Румыния, Турция. Они однозначно на нашей стороне, - рассказал Подоляка.
По его словам, ближайшие соседи Украины, которые ратифицировали конвенцию по Черному морю "делают обращения на наш МИД" о том, чтобы "данную деятельность прекратить".
Как пояснила Маргарита Литвиненко, консул РФ в Крыму, по поручению Президента РФ, приглашал к себе экологов-общественников и просил передать ему документы, которые были направлены Владимиру Путину.
- Их очень интересовали наши обращения, куда мы их посылали. Видно было, что российским дипломатам поручено разобраться, - заметила Маргарита Литвиненко.
По убеждению Николая Подоляка, россияне на стороне севастопольских экологов-общественников.
- По нашим фактам прокуратура РФ проводит ряд проверок объектов комплекса "Олимпийский" в Сочи на предмет поставки туда нашего песка. По крайней мере, спасибо им за то, что они на сегодняшний день закрыли "окно", куда поставлялся песок, - заметил эколог.
По его информации, 10 млн. тонн песка компания "Суэста" планировала отправить в Россию, именно на этот комплекс.
http://new-sebastopol.com/news/novosti_sevastopolya/Protest_sevastopolskih_ekologov_obshchestvennikov_uslishan_za_predelami_Ukraini

ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ

ЛЬВІВСЬКИЙ МУЗЕЙ-МІЛЬЙОНЕР
Ольга Лех, "Львівська пошта ", 06.11.2012
Природознавчий музей, який закрили на ремонт ще у 1995-му, отримав 10 мільйонів гривень від фонду Ріната Ахметова.

 Державний природознавчий музей у Львові виграв головний грант 10 млн грн у проекті "Динамічний музей" від фонду Ріната Ахметова "Розвиток України". Оцінювали конкурс відомі фахівці музейної справи. Львівський музей отримав перемогу серед 25 конкурсантів. Гроші будуть розподілені для музею на три роки.
Суть цього грантового проекту полягає в осучасненні музею, аби для експонування були задіяні сучасні технології. Як зазначають організатори, цей музей повинен стати найважливішим прикладом для музеїв усієї Центрально-Східної Європи.
Тим часом, уже наприкінці листопада тут мають відкрити тимчасову виставку "Мандрівка в минуле", яка присвячена історії знахідок найцінніших експонатів музею - волохатого носорога та мамонта, які знайдені у 1907 році в озокеритовій шахті. У 1995 році природознавчий музей закрили для відвідувачів, унаслідок аварійного стану приміщення, і НАН України розпочала генеральну реконструкцію будівлі.
25 конкурсантів
"Динамічний музей" - це пілотний проект фонду Ріната Ахметова, який має на меті підтримку музеїв України. "Природничий музей був одним з 25 музеїв в Україні, які подавалися на грант проекту "Динамічний музей". Львівський природничий музей був дуже цікавий експертній раді, котра була цілковито незалежною від фонду. Це була Експертна рада у двох етапах, яка складалась із музейників і українських, і міжнародних. Природничий музей Львова отримав дуже високу довіру від експертного середовища. Перед ним нині стоїть великий виклик - стати музеєм важливим і цікавим для своєї громади, а також прикладом для інших музеїв в Україні, застосувати нові і нетипові для себе досі підходи і візії. Музей повинен стати інституцією передачі знання", - розповіла Олеся Островська-Люта, керівник проектів за напрямом "Культура" фонду Ріната Ахметова "Розвиток України".
Львівську проектну заявку одноголосно підтримали всі члени Експертної ради, що складалася з п'яти відомих у галузі фахівців: Ханц-Мартін Хінц (Берлін) - голова Міжнародної ради музеїв (ICOM); Міхаіл Ґнєдовскій - президент Європейського музейного форуму; Зеновій Мазурик - голова "Асоціації музеїв і галерей", віце-президент Українського національного комітету ІСОМ; Владислав Піоро - голова правління Українського центру розвитку музейної справи та Світлана Остапова - директор Одеського муніципального музею особистих колекцій імені Блещунова.
Старий музей із новими технологіями
У природознавчому музеї сконструюють нову експозицію із застосуванням сучасних технологій, створять центр відвідувача з особливою увагою до людей з обмеженими можливостями.
Як виглядатиме музей та експозиція ще достеменно не відомо, це все ще обговорюватиметься з фахівцями, які створювали не один музей в світі. Наразі працівники музею кажуть, що новою атракцією стане старий ліфт, який підіймається на верхні поверхи вручну, але його наразі ще ремонтують. Також буде показова майстерня, де через скляні двері можна побачити роботу науковців. Меблі для експонатів добре збережені ще з часів засновника їх і власника графа Дідушицького і будуть використовуватись надалі. В оновленому музеї планують експонувати муляжі тварин, які рухатимуться і до яких можна буде доторкнутись.
Авторами такого проекту "Природознавчий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею" є Наталія Дзюбенко і Андрій Бокотей.
"Упродовж багатьох років у нашому музеї експонати представлялися у традиційний спосіб. Коли людина приходила сюди, вона серед безлічі тварин губилася, через що втрачалася цікавість. Тому у музеї ми хочемо поєднати старі шафи, експонати зі сучасними технологіями: це сучасне озвучення - імітація звуків природи, сучасне освітлення, сучасні способи подання інформації - інформаційні кіоски, інтерактивні заходи, дитячі освітні програми. Ми не будемо розставляти опудала як на вітрині, ми плануємо обігравати різні історії. Частину постійної експозиції, весь другий поверх, хочемо відкрити до середини 2014-го", - розповів "Пошті" Андрій Бокотей, завідувач відділу ландшафтного та біотичного різноманіття цього музею.
Гроші лише на експозицію
"Нові експозиції не робились в Україні впродовж багатьох років. 10 млн грн будуть рівномірно розподілені на три роки. План фінансування залежатиме від плану дій. Гроші з фонду йтимуть лише на експозицію музею та все, що її стосується, а не на будівництво чи реконструкції приміщення", - зазначила Олеся Островська-Люта.
За словами директора музею Юрія Чорнобая, зараз музей перебуває на завершальному етапі ремонтних робіт (сигналізація, оздоблювальні роботи), на які в державному бюджеті передбачено 160 тис. грн.
"У нас за всі роки на ремонтні роботи пішло трішки більше ніж 10 млн грн, приблизно така ж сума потрібна для експозиції. Проект з реконструкції будинку музею ми вже завершили, і лише після отримання сертифіката про готовність будівлі, ми можемо тут щось робити", - додав Юрій Чорнобай.
За час ремонту нові експонати з'явилися, але це здебільшого птахи, адже, за словами музейників, на опудала великих тварин потрібно багато дозволів та чимало грошей.
До слова, як зазначили представники фонду Ріната Ахметова, щорічно відбувається Європейський музейний форум, на перемогу якого можуть претендувати нові музеї або ті, що пережили трансформацію. Як віддалена мета - львівський музей мав би претендувати на таку перемогу .
Довідка
Музей, що на вул. Театральній, 18, зачинили на капітальний ремонт ще у 1985 році. Засновником Природознавчого музею був граф Володимир Дідушицький, відомий зоолог, етнограф і археолог, який значну частину доходів від своїх маєтків спрямовував на придбання експонатів і утримання музею. Музей був відкритий для відвідувачів із 1870 р. Його головне приміщення є пам'яткою архітектури ХІХ ст. Музей занесено до європейських і світових каталогів музеїв. У 1940-му він увійшов до складу Академії наук України.
http://www.lvivpost.net/content/view/17718/458/
 


*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 8 листопада 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення