Випуск 80, 7 листопада 2012
р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ПЕРЕВІРЯТЬ СТАН ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Рівне вечірнє", 06.11.2012
Президент України Віктор Янукович доручив Прем'єр-міністру Миколі Азарову перевірити стан залізничного транспорту.
СЕРГІЙ ЛАРІН: ВИБОРИ МИНУЛИ - ЖИТТЯ ТРИВАЄСИТУАЦІЯ В КРИМУ
"Народне слово", 05.11.2012, Кіровоградська обл.
Губернатор Кіровоградщини Сергій Ларін анонсує події, які відбудуться в регіоні найближчим часом не залежно від виборчих процесів.АБО БЕЗ ГАЗУ, АБО БЕЗ ОПАЛЕННЯ…
Наталія Мельник, "Львівська пошта", 02.11.2012
Якщо найближчим часом питання з лімітами газу для "Львівтеплоенерго" не вирішать, львів'ян чекає "похолодання" в квартирах…
ВЫБОРЫ В КРЫМУ: ПРОИГРАЛИ ВСЕОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Глеб Сергеев, "Первая Крымская", 02.11.2012, АР Крым
Бело-голубой с красными и оранжевыми пятнами. Таков портрет полуострова после выборов в Раду.
ЯНУКОВИЧ ВЕТИРОВАЛ ЗАКОН О СУРРОГАТНОМ МАТЕРИНСТВЕЕКОНОМІКА
"Вечерняя Одесса", 06.11.2012
Предложенный парламентом закон не определяет перечень обстоятельств, при которых женщине противопоказано применение таких технологий...
"КОЛІЙОВИЙ" ХЛІБ ОБЕРЕЖНО ПОДОРОЖЧАВПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
Микола Петричук, "Галичина", 03.11.2012, Івано-Франківська обл.
Із 1 листопада дуже популярний серед іванофранківців "колійовий" формовий хліб, який випікає колектив ТОВ "Залізнична пекарня", продають на десять копійок дорожче.
"ЯК Я ХОТІВ СТАТИ РУМУНОМ..."ТОЧКА ЗОРУ
Іон Нерумун, "Час", 05.11.2012, Чернівецька обл.
Вибори вже позаду. Зробили свій вибір до нашої Верховної Ради і громадяни Румунії, які ще не відмовились від українських паспортів.ОППОЗИЦИЯ ЗАЩИЩАЛА КОРНАЦКОГО
А. Романюк, "Южная правда", 03.11.2012, Миколаївська обл.
Оппозиционеры привезли в Николаев копии протоколов с мокрыми печатями чтобы доказательно подтвердить победу Аркадия Корнацкого.
УКРАИНСКИЙ ВЫБОР: ЛИНИЯ РАЗЛОМАПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
Елена Зеленина, "Время", 06.11.2012, Харьковская обл.
За более чем 20 лет политикам так и не удалось объединить страну, а, может, это народ Украины не желает объединяться по правилам, предлагаемым политиками?ЧОМУ МАЙБУТНЄ СІРОГО КОЛЬОРУ?
Ірина Федоляк, "Галичина", 03.11.2012, Івано-Франківська обл.
Особисті враження з епіцентру волевиявлення.СЛОВЕСНЫЙ БЛУД ИЛИ ДЕМОКРАТИЯ?
Александр Мальцев, "Главное", 02.11.2012, Харьковская обл.
Господи, до чего же им нравится, когда их называют политическим бомондом!
ОЛЕГ ТЯГНИБОК: "ФРАКЦІЯ НАЦІОНАЛІСТІВ У ПАРЛАМЕНТІ ОДНОЗНАЧНО ЯКІСНО ЗМІНИТЬ ЗАКОНОДАВЧУ РОБОТУ"РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Олег Головатенко, "Високий вал", 02.11.2012, Чернігівська обл.
Інтерв"ю Олега Тягнибока кореспонденту газети "Високий Вал".
ВЕРТИКАЛЬ РУЛИТСКАНДАЛИ
Владислав Ивченко, Евгений Кудлай, "Данкор онлайн", 06.11.2012, Сумская обл.
Из-за бесправия украинских городов в Сумах не кладут асфальт, "афганцы" и "чернобыльцы" остаются без жилья, "Зеленстрой" не садит новые деревья.НІ РОБОТИ, НІ ЗАРПЛАТИ
Юлія Думка-Кондратьєва, "Зоря Полтавщини", 05.11.2012
У статті 43 Конституції України зазначено, що кожен має право заробляти собі на життя працею і, відповідно, своєчасно отримувати за це зарплату…
СОТРУДНИКАМ "БАТЬКІВЩИНИ" НЕ ЗАПЛАТИЛИ ЗА РАБОТУЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
Елена Харченко, Сергей Маринцев, Инна Мирончик, "Донбасс", 03.11.12, Донецкая обл.
Члены избирательных комиссий в Краматорске, Мариуполе и Новоазовском районе жалуются на непорядочность областного штаба.
"АЗОВСТАЛЬ" ЗАКРЫЛА КОКСОВУЮ БАТАРЕЮ
Елена Харченко, "Донбасс", 03.11.2012, Донецкая обл.
Под давлением общественности комбинату пришлось сделать это даже раньше запланированного срока.НІ ЛІСОВИХ ДОРІГ, НІ ВОДОЙМИЩ…
Олена Нечипуренко, "Новий день", 02.11.2012, Херсонська обл.
Знищення лісів та лісосмуг на Херсонщині призведе до нищівних пилових буревіїв.ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ПЕРЕВІРЯТЬ СТАН ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
"Рівне вечірнє", 06.11.2012
Президент України Віктор Янукович доручив Прем'єр-міністру Миколі Азарову перевірити стан залізничного транспорту.Президент України Віктор Янукович доручив Прем'єр-міністру Миколі Азарову перевірити стан рухомого складу, залізничних колій, пристроїв та інших об'єктів залізничного транспорту загального користування.
Відповідне доручення глава держави дав у зв'язку з тим, що 1 листопада в Запоріжжі з рейок зійшли вагони пасажирського поїзда №27 "Київ - Севастополь".
Травмованих серед пасажирів цього поїзда немає, вагони також не постраждали. Залізничний рух на станції Запоріжжя-1 не припинявся. У ліквідації наслідків сходження поїзду було задіяно близько 100 працівників Запорізької дирекції залізничних перевезень, на місце події оперативно прибуло два відновлювальних поїзди зі ст. Запоріжжя-2 і Пологи. Основний склад поїзда №27 продовжив рух за маршрутом.
Після інциденту пасажирів постраждалих вагонів перевели до санітарно-побутового корпусу станції Запоріжжя-1, для них сформували спеціальний поїзд, який доставив їх до місця призначення.
Причини інциденту з'ясовує спеціальна комісія.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=033603РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
СЕРГІЙ ЛАРІН: ВИБОРИ МИНУЛИ - ЖИТТЯ ТРИВАЄ
"Народне слово", 05.11.2012, Кіровоградська обл.
Губернатор Кіровоградщини Сергій Ларін анонсує події, які відбудуться в регіоні найближчим часом не залежно від виборчих процесів."Як кажуть, вибори закінчилися, а життя триває. Область і далі рухатиметься вперед, а ми як влада виконуватимемо програму "Центральний регіон-2015". Ось учора наша Льотна академія отримала два літаки. Прекрасні, суперсучасні машини. Невдовзі ми отримаємо ще п'ять плюс тренажери. Це нова авіаера для нас!
А сьогодні мені зателефонував віце-прем'єр-міністр України - міністр інфраструктури Борис Колесніков. Він повідомив дуже хорошу для нас новину - наступного року в Кіровограді буде побудований льодовий палац на 500 місць. Це ж добре! Тисячі кіровоградських хлопчаків почнуть займатися хокеєм!
Крім того, він підтвердив, що скоро між Києвом і Кіровоградом курсуватимуть дві швидкісних електрички", - розповідає він.
Сергій Ларін переконаний, що область і надалі рухатиметься взятим курсом.
"Я впевнений, що разом ми реалізуємо масу інших важливих проектів: і нових, і раніше розпочатих. Соціальні магазини, соціальні аптеки та інші об'єкти ніхто закривати не буде - навпаки будуть з'являтися нові. Ми працюємо не під вибори і це вже неодноразово доводили! Вперед! Ми зробимо все, щоб Кіровоградщина була кращим регіоном!" - наголосив губернатор.
При цьому він зазначив, що пишається Кіровоградщиною, адже вона - в числі тих небагатьох регіонів, де вибори пройшли в основному спокійно, де не було адміністративного тиску, де процес голосування був прозорим.
"Так, ідеальних кампаній не буває, але, слава Богу, Кіровоград вже ніхто не буде називати "сотим округом". Усі можливі протиріччя вирішувалися і будуть вирішуватися тільки законним шляхом. Це найголовніше! Спасибі всім, друзі, що, незважаючи на дощову погоду, прийшли і зробили свій свідомий вибір, не залежно від того, яким він був", - заявив очільник області.
http://www.n-slovo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=531:cthusq-kfhsy&catid=9:newspaperАБО БЕЗ ГАЗУ, АБО БЕЗ ОПАЛЕННЯ…
Наталія Мельник, "Львівська пошта ", 02.11.2012
Якщо найближчим часом питання з лімітами газу для "Львівтеплоенерго" не вирішать, львів'ян чекає "похолодання" в квартирах…Ще 30 жовтня “Нафтогаз” надіслав “Львівгазу” лист з вимогою терміново привести споживання природного газу теплопостачальними організаціями до рівня підтверджених лімітів. Це означає, що якщо найближчим часом питання лімітів газу для тепловиків не буде врегульовано з боку міської влади, то газовики будуть змушені вдатися до відключення окремих котелень, щоб уникнути припинення газопостачання до тих споживачів, які справно платять за надані послуги. Тому аби львів’яни не залишились без газу їм можуть відключити тепло в батареях.
У “Львівтеплоенерго” кажуть, що мати 100% рівень розрахунку з газовиками не дозволяють різниці у тарифах на блакитне паливо. Проте Львів на 80% заплатив за спожитий газ. Це один із найкращих показників по Україні. Однак навіть після цього ми не отримуємо ліміти газу. У решти міст України аналогічна ситуація, – інформує прес-служба Львівської міської ради.
Як наголошують у “Львівтеплоенерго” невчасні та не стовідсоткові розрахунки споживачів вносять свою частку у збільшенні заборгованості перед газопостачальним підприємством. Однак найгостріше відчувається різниця в тарифах на природний газ, яку має компенсовувати держава.
Саме через відсутність цих компенсацій тепловики не можуть домовитись із “Нафтогазом” про стабільне надання лімітів природного палива. Це у свою чергу ставить під загрозу надійне теплопостачання львів’ян.
Та наразі чиновники не можуть навести лад у своїй господарці, майже двадцять будинків досі і не отримували тепло в помешкання. Заручниками холоду залишаються мешканці 17 багатоповерхівок, власники яких мають великі борги.
Так, на 1 листопада борг цих об’єктів за теплопостачання перед “Львівтеплоенерго” становить два мільйони гривень. Загалом споживачі заборгували підприємству 96 млн грн, із них населення має заплатити майже вісімдесят мільйонів, а десять із половиною – бюджетні установи. Злісними неплатниками є будинки на балансі радіотехнічного інституту, Львівавтокомплектації, Нафтогазбуду, “Агрокультури” та інші міжвідомчі багатоповерхівки.
Як пояснили “Пошті” в “Львівтеплоенерго”, ще перед опалювальним сезоном вони проводили наради з боржниками, де їх закликали погасити заборгованості за теплопостачання. З 63 будників, які не мали тепла на початок опалювального сезону, нині залишилось сімнадцять.
“Ми йшли назустріч усім боржникам, і якщо власник робив хоча б мінімальні кроки в напрямку погашення заборгованості (чи частково заплатив, чи надіслав гарантійні листи, що погасить), то ми опалення йому подавали. Нині чекаємо реакції від решти неплатників. Адже споживачам, які не здійснюють оплати за теплопостачання та накопичують заборгованість, відповідно до умов договору є законні підстави опалення не подавати”, – розповіла Ганна Пищула, прес-секретар “Львівтеплоенерго”.
Зі слів тепловиків, вони точно не знають, чи борг мають самі мешканці тих будинків, чи не платить їхній власник, бо угоду про теплопостачання укладають з балансоутримувачем, а не безпосередньо з споживачами. Однак, якщо мешканці справно платять власнику свого будинку, то мають законне право вимагати від нього подачі тепла.
До теми
Навіть попри звіти влади, що Львів на 100 % готовий до опалювального сезону, “Львівтеплоенерго” далі ремонтує тепломережі. Так у середу, 31 жовтня, роботи виконувались на вулицях Науковій і Скрипника. Тому більш ніж до сотні будинків подачу опалення та гарячої води там було припинено.
http://www.lvivpost.net/content/view/17685/458/СИТУАЦІЯ В КРИМУ
ВЫБОРЫ В КРЫМУ: ПРОИГРАЛИ ВСЕ
Глеб Сергеев, "Первая Крымская", 02.11.2012, АР Крым
Бело-голубой с красными и оранжевыми пятнами. Таков портрет полуострова после выборов в Раду.Третьим будешь?
На роль "третьей силы", или как мрачно шутят политологи, "третьего зла" (мы всегда голосуем по принципу "из двух зол меньшее"), мог бы претендовать "УДАР Виталия Кличко", если бы не предпочел умеренно патриотическую нишу на правом политическом фланге. А жаль, ведь политик с его харизмой и репутацией, не вызывающий аллергию у избирателей по обоим берегам Днепра, мог бы объединить их в новой партии, лишенной недостатков и перекосов всех прочих проектов. Кроме того, свою роль сыграла мощная антиреклама со стороны партии власти, под конец избирательной кампании распознавшей в боксере опасного соперника: "регионалы" загнали "УДАР" на полуострове в узкий "оранжевый" коридор. В результате партия получила в Крыму четвертый результат - 7,1%, по сути, заняв место "Нашей Украины" или БЮТ, когда они действовали в Крыму в одиночку, не опираясь на поддержку меджлиса. Тем не менее и этого оказалось достаточно, чтобы провести в парламент двух крымчан из списка партии - экс-премьера автономии Сергея Куницына (№15 списка) и лидера крымских "ударников" Александра Мочкова (№33).
"Оранжевый" конкурент "УДАРа" - объединенная оппозиция "Батьківщина" - могла бы почивать на лаврах, но ее лидер Андрей Сенченко уверяет, что не удовлетворен результатами выборов. При минимальных финансовых вложениях в кампанию, на несколько порядков меньше, чем у соперников из разных лагерей, "Батьківщина" получила в этот раз третий результат - 13,2%. По сравнению с парламентскими выборами 2007 года "бютовцы" более чем вдвое превзошли собственные показатели. Тогда за них проголосовали только 6,93% крымчан. Конечно, все можно объяснить альянсом с меджлисом, поскольку 5 лет назад он шел в связке с "Нашей Украиной" и был прямым конкурентом БЮТ, но все равно приятно и тешит самолюбие лидеров. "Если бы Юля была на свободе, было бы в полтора раза больше", - прокомментировал итоги выборов Сенченко. Его политическая сила проводит в парламент сразу трех крымчан. Помимо самого Сенченко (№48 списка), это экс-министр труда и соцполитики в кабинете Тимошенко Людмила Денисова (№38) и глава меджлиса Мустафа Джемилев (№12). Увы, №111 Рефат Чубаров даже теоретически далек от черты, за которой он мог бы переступить порог парламента. Хотя в начале выборов "бютовцы" уверяли, что его место хоть и условно, но все же проходное. Вот уж он точно не удовлетворен результатами кампании. Но в итоге "оранжевые" на полуострове могли бы если не торжествовать, то с удовольствием потирать руки. За пятилетку их электоральная поддержка в Крыму выросла примерно на 5%. Если в 2007 г. на БЮТ и "Нашу Украину" в совокупности приходилось 15% голосов избирателей, то сейчас за "Батьківщину" и "УДАР" в Крыму голосуют уже более 20% жителей.
На чужом горбу в рай…
Красные… Вот у кого совершенно нет причин праздновать победу, так это у коммунистов. С одной стороны, у них второй результат в Крыму - 19,4% и превышение собственных показателей пятилетней давности в два с половиной раза. Тогда у них здесь было 7,62%. С другой - их личной заслуги в этом нет. Такой скачок электоральной поддержки объясняется разочарованием части избирателей в партии власти, за которую они голосовали, не готовых поддержать оппозицию. Кроме того, красные с треском проиграли в мажоритарнах округах буквально по всей Украине. И если на юге и востоке это еще можно как-то объяснить договоренностями с "регионалами", с которыми всю кампанию у них худо-бедно действовал пакт о ненападении, то в центре Украины коммунисты вполне могли бы побороться за победу по мажоритарке, но не сделали и этого.
К слову, отправляя лидеров областных парторганизаций на передовую, в округа, сам первый коммунист Украины Петр Симоненко укрылся в списочном блиндаже, напутствуя оттуда товарищей в духе того, что они должны подтвердить высокий авторитет в глазах избирателей. Так вот, в округе №1 первый секретарь рескома КПУ Олег Соломахин уступил своему бывшему шефу и партайгеноссе Леониду Грачу второе место. У Леонида Ивановича там 17,97%, а у Олега Андреевича 10,58%. И это притом, что столичный округ №1, по слухам, оказался едва ли не единственным на полуострове, где под мажоритарщика-коммуниста пришло серьезное финансирование из Киева. Наказать Грача было делом чести для Симоненко, а вышло наоборот. К тому же еще в двух округах, №№8 и 10, кандидаты от КПУ пропустили вперед выдвиженцев "Батьківщины". Ну чем не основание для серьезных оргвыводов в отношении руководства республиканской организации? Но это вряд ли. После развода с Грачом, стоившего Симоненко потери половины полуостровной парторганизации, первый коммунист Украины дует в Крыму на воду, чтобы, не дай Бог, не вспыхнул новый пожар. Однако и КПУ проводит в парламент одного крымчанина. Это второй секретарь крымского рескома Сергей Топалов (№21 списка). Не сразу, но через некоторое время шанс попасть в ВР Украины седьмого созыва имеет и крымчанка Марина Перестенко (№46).
Триумф пополам с разочарованием
А что же "регионалы"? Они-то уж точно празднуют заслуженную победу? Такое заявление было бы слишком самонадеянным. Как минимум, партии власти нужно сделать выводы из тревожных для нее тенденций этой кампании. Крым показал самую низкую активность избирателей в стране - 49,45%. Каждый второй крымчанин остался равнодушен к выборам вообще и к их призывам в частности. Эти люди не пришли голосовать даже после массированной промывки мозгов. А возможно, и вопреки ей. Пассивный протест "голосования ногами" и скачкообразный по сравнению с предыдущей кампанией рост поддержки коммунистов - это электорат, разочаровавшийся в партии власти. Будь на выборах-2012 представлена "третья сила", не окрашенная в привычные цвета политического спектра, она добилась бы здесь успеха. Достаточно напомнить, что всего два года назад в президентскую гонку Сергей Тигипко набрал в Крыму 107,8 тыс. голосов (10,97%). Поле электората, который разочаровался во всех партиях, но так и не дождался нового лидера (у нас по-прежнему голосуют за личности), которому он бы доверял, остается в Крыму непаханым. В целом, подводя итоги кампании, можно отметить, что в рядах различных политических сил Крым существенно, с 11 нардепов в шестом созыве до 16-17 в седьмой каденции, расширяет свое представительство в ВР Украины. Правда, вряд ли они будут выступать в ней, даже когда речь пойдет о региональных интересах, единым фронтом.
В массе новоиспеченных политиков уже сейчас можно выделить несколько групп влияния. Одну из них связывают с олигархом Дмитрием Фирташем, разложившим яйца в разные корзины. Его людьми можно считать новообращенного "ударника" Сергея Куницына, "регионала", сестру влиятельного главы президентской администрации Сергея Левочкина Юлию, победившую в шестом мажоритарном округе в Феодосии, и ее однопартийца - президента компании "Титан" Александра Нечаева, выигравшего выборы в округе №9. Очевидно, что Крым остается в сфере интересов Фирташа и, возможно, он строит здесь обширные планы на будущее.
С некоторой натяжкой к лагерю другого олигарха, Рината Ахметова, можно отнести еще одного нардепа, а в недалеком прошлом экс-главу правления "Крымэнерго" Григория Грубу. Во всяком случае, без протекции Ахметова ему вряд ли отдали бы один из мажоритарных округов, когда он уже, по сути, не руководил компанией. Характерно, что и Ахметов, и Фирташ в этом году включили в свои активы энергетическую сферу полуострова. Один приобрел акции "Крымэнерго", получив над ней контроль, а другой купил пока только блокирующий пакет "Крымгаза". Но эта сторона выборов обычно остается скрытой от глаз избирателей, когда их уговаривают отдать голоса за ту или иную партию.
http://1k.com.ua/448/details/6/2ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЯНУКОВИЧ ВЕТИРОВАЛ ЗАКОН О СУРРОГАТНОМ МАТЕРИНСТВЕ
"Вечерняя Одесса", 06.11.2012
Предложенный парламентом закон не определяет перечень обстоятельств, при которых женщине противопоказано применение таких технологий...Президент Украины Виктор Янукович вернул со своими предложениями Закон "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно ограничений в использовании вспомогательных репродуктивных технологий" для повторного рассмотрения Верховной Радой. Об этом сообщается на сайте главы государства.
Предложенный парламентом закон не определяет перечень обстоятельств, при которых женщине противопоказано применение таких технологий, и возраст женщины, с которого могут быть применены вспомогательные репродуктивные технологии, в то время, как действующей части первой статьи 48 "Основ законодательства Украины о здравоохранении" определен возраст женщины для применения искусственного оплодотворения и имплантации эмбриона.
Также в предложенном законе нет определения таких понятий, как "заместительная (суррогатная) мать", "генетическая связь ребенка с заменимой (суррогатной) матерью", "метод заменяемого суррогатного материнства", "вспомогательные репродуктивные технологии".
Кроме этого, поступившим на подпись Президенту законом предусматривается, что порядок решения вопроса применения вспомогательных репродуктивных технологий в отношении женщины, возраст которой превышает 51 год, а также порядок применения вспомогательных репродуктивных технологий и перечень документов, представляемых лицами для их применения, устанавливаются Кабинетом Министров Украины. А это противоречит действующему законодательству, согласно которому применение искусственного оплодотворения и имплантация эмбриона осуществляется по условиям и в порядке, установленными центральным органом исполнительной власти в сфере здравоохранения.
"Таким образом, создается внутренняя конкуренция между нормами одной статьи относительно субъекта, который устанавливает порядок применения вспомогательных репродуктивных технологий", - отмечается в предложении В. Януковича.
"Такой подход не соответствует принципам определенности и недвусмысленности правовых норм. Следствием этого может быть неодинаковое применение соответствующих норм, неограниченность их трактовки в правоприменительной практике, нарушения прав и свобод граждан, в отношении которых применяются вспомогательные репродуктивные технологии, а потому Закон не может быть поддержан", - отмечается в предложении Президента.
Учитывая эти обстоятельства, Янукович предлагает Закон Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно ограничений в использовании вспомогательных репродуктивных технологий" отклонить.
http://vo.od.ua/rubrics/pravo-i-nalogi/23358.phpЕКОНОМІКА
"КОЛІЙОВИЙ" ХЛІБ ОБЕРЕЖНО ПОДОРОЖЧАВ
Микола Петричук, "Галичина", 03.11.2012, Івано-Франківська обл.
Із 1 листопада дуже популярний серед іванофранківців "колійовий" формовий хліб, який випікає колектив ТОВ "Залізнична пекарня", продають на десять копійок дорожче.Власне, як нам вдалося з'ясувати, самі пекарі, образно кажучи, лише обережно підвищили відпускну ціну буханця на п'ять копійок. А вже до них продавці у деяких крамницях, так би мовити, долучили й свої п'ять копійок. Учора ціни на хлібобулочні вироби у фірмових магазинах ВАТ "Івано-Франківський хлібокомбінат" ще залишалися незмінними. Зокрема, хліб "Дарницький" і батон, як і раніше, відпускали по 3,7 грн., а "Дарницький" - по 3,6 грн.
Щоправда Івано-Франківський хлібокомбінат дещо раніше теж трохи підняв ціни і ще є питання, як довго зможе втримати їх тепер. Бо попри запевнення глави уряду Миколи Азарова та, зокрема, міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка про те, що хліб, насамперед соціальних сортів, дорожчати не буде, вартість зерна третього класу вже сягає 2,2 тис. грн. за тонну, а ще недавно не перевищувала 1,9 тис. грн. "Борошно відповідно теж подорожчало і продовжує дорожчати. Борошномели вже попередили, що з 1 листопада підвищують відпускні ціни ще на 100 гривень за тонну, - кілька днів тому повідомив голова ради об'єднання підприємств пекарської промисловості "Укрхлібпром" Олександр Васильченко. - Те, що нам пропонує уряд у боротьбі зі зростанням цін на хліб, - це борошно з Аграрного фонду. У цьому році воно, залежно від сорту, на три-сім відсотків дорожче, ніж у минулому, і майже так само дороге, як на відкритому ринку".
У Києві міськдержадміністрація наразі відмовила "Київхлібу" у проханні підвищити на 50 і 60 копійок ціни на соціальні сорти хліба. А про те, чого очікувати прикарпатцям, детальніше розповімо в одному з наступних номерів "Галичини".
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=21064&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=fe20b5ab4cПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
"ЯК Я ХОТІВ СТАТИ РУМУНОМ..."
Іон Нерумун, "Час", 05.11.2012, Чернівецька обл.
Вибори вже позаду. Зробили свій вибір до нашої Верховної Ради і громадяни Румунії, які ще не відмовились від українських паспортів.Проте, власники румунських паспортів з числа громадян України зізнаються: зробили собі червоні корочки із золотим орлом, щоб черг у посольствах не вистоювати. Та й дешевше один раз заплатити за паспорт, ніж щоразу - за візи (за експертними оцінками, в Україні живе близько 50 тис. громадян із румунськими паспортами (згідно з офіційною публічною статистикою громадяни України з 2002 по 2007 рік включно отримали: 5 (2002р.) + 7 (2003) + 264 (2004) + 1605 (2005) + 490 (2006) + 670 (2007) = 3041 паспорти).
Сотні українців ладні заплатити чималі гроші за свій румунський родовід, який старанно підтверджують чернівецькі архівісти. Їх цікавить лише одне: документальне підтвердження, що їхні предки жили під юрисдикцією Бухаресту в 1918-1940 роках. Тепер вони можуть отримати за це від Румунії "компенсацію"- стати громадянином країни Європейського Союзу.
У Чернівцях й Києві є фірмочки, які за невелику плату надають відповідні послуги, рекламують їх в Інтернеті. У Чернівцях найдешевше. Фірму обирають навмання, за оголошенням, яке висить на електроопорі навпроти румунського консульства. Зустріч із торгівцями батьківщиною відбувається на нейтральній території - на Театральній площі. Чоловік віком 60 років, з сивою борідкою, докладно розписує процедуру купівлі румунського паспорта: спочатку треба знайти предків-румунів. Чесно зізнаюся, що не маю таких зовсім. "Не переживай, намалюємо і тобі румунське коріння". Здати документи на "паспорт" можна в Чернівцях, прикордонній Сучаві або Бухаресті. "Візу тобі відкриваємо, і їдеш зі мною до Сучави, - продовжує ділок - Сам здаєш документи. Усе офіційно". Якщо в Сучаві приймуть документи, це вже ґарантія того, що румунське громадянство мені врешті нададуть. Приблизно за рік. Щоб змінити батьківщину, потрібно € 1.5-2.5 тис.
Купуючи друге громадянство, українці навіть не замислюються над питанням, а навіщо це Румунії? З якою метою європейська країна роздає свої паспорти наліво й направо, в той час як її сусіди по ЄС навіть на разову візу погоджуються неохоче. Можливо, Румунія мріє про момент, коли частина населення, яка має і румунські, і українські паспорти, оголосить себе громадянами Румунії, а це - омріяна автономія. Румунcька влада досі мріє про велику Румунію включно з Буковиною та Бессарабією.
Ії стратегія - видача громадянам України румунських паспортів проходить не як набуття громадянства, а як відновлення втраченого громадянства.
Проте, Румунія замість своєї потенційної п'ятої колони та людського ресурсу впливу має визначених нею людей з радянським менталітетом, вихованих на цій культурі, ще й проросійських; які в разі отримання румунського паспорту не залишаються тут аби вести політичну, культурну та ідеологічну боротьбу за права румунської громади та сповідувати ідеологію "Романія Маре", а користуються цим паспортом як перепусткою до кращого життя - і не більше. Хтось скаже, що не варто шукати небезпеку там, де її нема. Але абсолютно неприпустимо не помічати при цьому реальної небезпеки.
Довідково:
Велика Румунія (рум. Romаnia Mare) - ідея максимального розширення кордонів Румунії. Була реалізована за часів Королівства Румунія (1881-1947). 1918 р. країна збагатилася Трансильванією, Бессарабією, Банатом та Буковиною. Під час Другої світової війни 1940-го під тиском СРСР змушена поступитися на його користь Бессарабією та Північною Буковиною. Натомість уже 1941-го як союзниця Гітлера отримала їх назад, посунувши територію на схід. У літературі, що видавалася у фашистській Румунії, стверджували, що за Дністром живуть румуни, а вся територія від Пруту до Південного Бугу має належати їхній державі. У деяких виданнях навіть лунали заклики про розширення її теренів до Дніпра.
За даними Адміністрації Державної прикордонної служби України останнім часом збільшується кількість громадян України, які під час перетинання державного кордону України використовують паспорти громадянина Румунії, тобто мають подвійне громадянство, що є порушенням вимог ст. 4 Конституції України та ст. 6 Закону України "Про громадянство України" і є підставами для здійснення процедури щодо припинення громадянства України внаслідок його втрати.
Зокрема, відповідно до статті 19 зазначеного Закону, підставами для втрати громадянства України є: добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття) набуття особою громадянства України на підставі статті 9 Закону внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів; добровільний вступ на військову службу іншої держави.
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=7789ОППОЗИЦИЯ ЗАЩИЩАЛА КОРНАЦКОГО
А. Романюк, "Южная правда", 03.11.2012, Миколаївська обл.
Оппозиционеры привезли в Николаев копии протоколов с мокрыми печатями чтобы доказательно подтвердить победу Аркадия Корнацкого.Пресс-конференция, которую провели для николаевских журналистов представители Объединенной оппозиции Анатолий Гриценко и Роман Забзалюк, по форме получилась несколько необычной. Хотя тема была более чем в рамках актуальности: коллизии, связанные с определением победителя в 132-м одномандатном избирательном округе.
Оппозиционеры привезли в Николаев копии протоколов с мокрыми печатями и продемонстрировали их, чтобы на фактах, доказательно подтвердить победу Аркадия Корнацкого, "перевесившего" главного конкурента - Виталия Травянко больше чем на 4 тысячи голосов избирателей.
- Вы знаете, что происходит, - сказал Анатолий Гриценко. - Власть пытается украсть победу у Корнацкого, который первым из крупных бизнесменов рассказал, как уничтожается бизнес, и указал на тех, кто это делает. Мы благодарны людям, которые проявили мужество, и вы видите, как грубо власть поступает с теми, кто защищает свое право, свой голос. На данный момент окружная избирательная комиссия обратилась в суд, чтобы он отменил свое решение о передаче ему избирательных документов, поскольку это обостряет социально-политическую ситуацию. Это означает: власть не выполняет своих функций по защите волеизъявления граждан. Следовательно, это сделают сами граждане. У нас с собой есть протоколы с мокрыми печатями со всех 186 избирательных участков, вы сможете убедиться в том, кто же на самом деле победитель выборов. Это документы, полностью отражающие ситуацию с голосами людей, они у нас, их уже невозможно сфальсифицировать.
Процедура предъявления журналистам протокольных доказательств оказалась очень простой. На экран была выведена таблица с номерами избирательных участков округа № 132, Анатолий Гриценко с каждого протокола зачитывал количество голосов "за" Корнацкого и "за" Травянко, которое заносилось в соответствующую графу. Тем временем Роман Забзалюк демонстрировал каждый протокол с печатью.
По ходу информации: люди голосовали по-разному - на одних участках избиратели отдавали предпочтение Виталию Травянко, на других поддерживали Аркадия Корнацкого. Но есть одна особенность. Преимущественно "за" Корнацкого голосовали крупные округа, где разница в голосах достигала 100, 150, а в некоторых и 300 голосов, у Травянко же преимущество достигало нескольких десятков. В итоге Корнацкий порлучил 29670 голосов, а его главный конкурент - 25481. Разница - 4189 голосов.
На вопрос, почему на сайте Центризбиркома в качестве победителя выборов появилась фамилия Травянко, организаторы пресс-конференции ответили опять же цифрами: в результате, по их словам, манипуляций к нему "перешли" голоса, отданные за других кандидатов (3644 от Толубко и 635 - от Романюка).
"Чем больше власть давит, пытаясь отобрать победу в Первомайске, Баштанке, Одессе, в Виннице, Каневе, Черкассах, в киевских округах, тем сильнее сопротивление открытого общества, - подытожил Анатолий Гриценко. - И если общество вынуждено брать на себя подсчет голосов, это говорит о том, какая это власть".
После пресс-конференции представители оппозиции отправились дальше разрешать конфликтную ситуацию в 132-м округе - кто в суд, кто в Первомайск, а кто - в Киев, на заседание политсовета "Батьківщини".
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=6197ТОЧКА ЗОРУ
УКРАИНСКИЙ ВЫБОР: ЛИНИЯ РАЗЛОМА
Елена Зеленина, "Время", 06.11.2012, Харьковская обл.
За более чем 20 лет украинским политикам так и не удалось объединить страну, а, может, это народ Украины не желает объединяться по правилам, предлагаемым политиками?Об этом думаешь, листая таблицу ЦИК с итогами выборов по округам во всех областях страны. Держава по-прежнему отчетливо расколота надвое по электоральным симпатиям. Единственное отличие от минувших (2007 года) парламентских выборов - в оранжевой палитре на правом берегу Днепра появились яркие буро-коричневые пятна, а в бело-синем спектре Левобрежья вновь бурно разливается красный.
Посему, смею предположить, что в новом составе законодательной власти отразилось не социально-экономическое, а, если хотите, морально-психологическое состояние украинского общества.
Почему я так думаю? Да потому, что в сфере социально-экономического самочувствия граждан за минувшие 10 лет (с 2002 года), несмотря на "оранжевую революцию", двукратный обвал гривни, мировой финансовый кризис и т.п., практически мало что изменилось. Ситуация не ухудшилась, но и не улучшилась. Мы продолжаем выживать в быту, а в экономике - проедать советское народно-хозяйственное наследие.
Характер экономики остался сырьевым, в ее основе - отсталые технологические уклады, большие капиталы и потенциальные инвестиции пребывают все там же, где и были 10 лет назад, - в офф-шорах; большинство пенсионеров и семей с детьми с трудом сводят концы с концами, средний класс вынужден работать без выходных и на "двух работах", чтобы не выпасть из своей социальной обоймы, гастарбайтеры по-прежнему трудятся за кордоном (несмотря на то, что в прекрасном европейском далеке стало сложнее зарабатывать на хлеб с "маслом" денежных переводов в Украину).
Кстати, в зарубежном избирательном округе ВО "Свобода" стала электоральным лидером. Украинцы, живущие и работающие за рубежом, вообще проявили удивительное "единодушие": количество голосов, отданных за "Свободу" (23,6%), Партию регионов (23,2%), УДАР (22,1%) и ВО "Батьківщина" (19,8%), оказались фактически одинаковыми с незначительной разницей. Зато, надо полагать, голосовали там самые активные наши сограждане, учитывая, что до избирательных участков еще надо было ехать, становиться на консульский учет и вообще прилагать больше усилий для волеизъявления, чем на родине.
Красота или… сила?
Есть две неожиданности данных выборов.
Первая - это, конечно же, низкий процент голосовавших за "Украину - Вперед" Наталии Королевской (1,6%). Это даже меньше, чем давали ей в своих рейтинговых опросах социологи (2,6%), на которых она так несправедливо обиделась.
Пожалуй, Королевская и поддержавшие ее друзья - Андрей Шевченко и Остап Ступка - на этих выборах "выложились", как никто другой. Наталия Юрьевна и стартовала заранее, совершая туры по регионам в качестве главы парламентского Комитета промышленной и регуляторной политики и предпринимательства. И в печатной региональной прессе, и на общенациональном ТВ появлялась столь часто, как никто другой. Она же провела беспрецедентную акцию "Народный список" и провела сотни личных встреч в округах.
Куда же ушла вся эта недюжинная физическая энергия и финансовая воля к победе? Рискну высказать предположение, которое в комментариях аналитиков еще не звучало: вся мощь предвыборной агитации Наталии Королевской, презентующей себя и своих коллег как "третью силу", голос малого и среднего бизнеса, а вместе с ним и среднего класса, досталась… УДАРу.
И у Кличко, и у Королевской фактически один и тот же избиратель, повернувшийся к ним лицом после разочарования в Сергее Тигипко и отказе последнего от самостоятельной политической игры.
Тот самый разочарованный избиратель, ищущий новые лица в политике, думаю, внимал всему, что говорила ему лидер партии "Украина-Вперед!", но в итоге проголосовал не за "ум и красоту", а за "ум и силу".
Вторая неожиданность - победа в одном из округов Черниговской области Радикальной партии Олега Ляшко.
Нет, то, что Олег Ляшко, лидер этой самой партии, победил в одном из мажоритарных округов Черниговщины, - не удивительно. Народные депутаты с опытом, как правило, без труда побеждают в одномандатных округах на родине, где их отлично знают избиратели. Поразительно, что Радикальная партия Олега Ляшко на Черниговщине вошла в пятерку лидеров с результатом 10,6%. То есть общий итог голосования за данную партию вышел за рамки одномандатного округа.
Это никакими социально-экономическими факторами не объяснишь, только морально-психологическим неблагополучием общества, воспринимающего политику как развлекательное шоу. А шоу, как говорится, must go on…
Шоу должно продолжаться?
Итак, считаем: 188 мандатов в Верховной Раде достанется "регионалам" - 74 места по партийному списку и 114 в одномандатных округах.
Объединенная оппозиция получает 104 депутатских мандата: 62 по списку и 42 в одномандатных округах. Партия УДАР ведет в Раду 40 своих депутатов (по списку 34 и 6 в мажоритарных округах).
У коммунистов - 32 мандата, полученных по списку. Традиционно для КПУ редкость - победа в мажоритарном округе. На этих выборах не было ни одной! Таким образом, Верховная Рада лишилась одного из самых заметных депутатов-коммунистов - харьковчанки Аллы Александровской.
У "Свободы" 37 мандатов (25 по списку и 12 в мажоритарных округах).
Наилучший результат голосования за коммунистов дал Севастополь (29,4%), а за "Свободу", разумеется, Львовщина (38%). Кстати, это единственная область Украины, где Партия регионов не преодолела 5%-й барьер. Для сравнения возьмем Ривненскую область (тоже на Западе), где у "регионалов" почти 16%, и у коммунистов результат относительно неплохой - 6,2%.
Зеркальное отражение Львовщины (только с противоположным идеологическим маркером) - Луганщина. Здесь тоже народ голосовал за три партии: ПРУ (57%), КПУ (25%) и, худо-бедно, за ВО "Батьківщина" (5%). Наилучший результат "регионалов", разумеется, в Донецкой области (65%).
Харьковская область, как мы уже сообщали, предпочла ПРУ (40%), за ней следует КПУ (20%). ВО "Батьківщина" (15,2%) и УДАР (12,8%) поделили симпатии избирателей области почти поровну.
Все партии, преодолевшие всеукраинский электоральный порог, празднуют победу. Однако следует признать, что без гвардии "мажоритарщиков" партия власти осталась бы в меньшинстве.
Теперь будет интересно посмотреть, как "Батьківщина" будет выполнять свои обещания отменить пенсионную реформу и свести к минимуму количество налогов? Теоретически ее должны будут поддержать КПУ, УДАР и "Свобода". Но мне почему-то кажется, что к этой теме никто не станет возвращаться. Начнут с формирования бюджета, а там сразу станет видно, что денег мало, а чтобы наполнить казну, надо так постараться, что об обещанном придется забыть или продолжать "пиариться" на обещанном.
Для формирования нового правительства и принятия бюджета на 2013 год парламенту понадобится не менее 226 голосов.
Скорее, "регионалам" придется предлагать посты в правительстве УДАРу и коммунистам, чтобы чувствовать себя в Верховной Раде более-менее уверенно. Можно прогнозировать, что УДАР с его разношерстным списочным составом и промоутерами в лице ближайших экс-соратников Виктора Ющенко вряд ли сможет демонстрировать фракционное и коалиционное единство с коллегами по оппозиции продолжительное время.
Объединение трех оппозиционных сил в коалицию - ВО "Батьківщина" (итоговый результат по Украине - 25,5%), УДАРа (13,9%) и "Свободы" (10,4%) - ощутимых перемен, которых ждет украинское общество, не принесет, даже если оппозиции удастся выдвинуть своих деятелей в правительство.
Шаткое парламентское равновесие будет напоминать медленную мутную реку, временами превращающуюся в болото бессмысленных ссор, депутатских драк, блокирования парламентской трибуны или демонстративного ухода в "Украинский дом".
Оппозиции нужна вся полнота власти, здесь и сейчас. Потому что власть - это единственный ресурс в нашей стране, который неисчерпаем.
Причем нового Майдана не будет. В стане оппозиции пошли разговоры об отказе от мандатов и возможном "обнулении" списков. Председатель правления Комитета избирателей Украины Александр Черненко считает, что если оппозиционеры выполнят свою угрозу, то ситуация может зайти в правовой тупик. Ведь новая Верховная Рада не сможет приступить к работе, если в ее составе будет менее 300 депутатов.
Ну, а самое главное: это, пожалуй, первые в истории независимой Украины выборы, которыми, похоже, совершенно недовольны избиратели. Подтверждение тому - голосование студии в программе "Шустер-live (которая, как уверяет ведущий, по представительству выборки - зеркало Украины)".
Те, кто верит в долгую жизнь новоизбранной законодательной власти, оказались в меньшинстве. Однако те же граждане, если бы выборы состоялись вновь, в подавляющем большинстве повторили бы свой выбор.
Логика тут элементарная, как игра в "крестики-нолики": а за кого еще голосовать?
Других политиков у нас нет.
http://timeua.info/061112/67070.htmlЧОМУ МАЙБУТНЄ СІРОГО КОЛЬОРУ?
Ірина Федоляк, "Галичина", 03.11.2012, Івано-Франківська обл.
Особисті враження з епіцентру волевиявлення.Позаду чергові парламентські вибори - український народ обрав собі "слуг". Хтось із полегшенням перевів подих, хтось радіє з перемоги, а хтось, м'яко кажучи, розчарований результатом. Це стосується як кандидатів, так і виборців.
Ставлення до виборів у народі неоднозначне. Насамперед через розчарування - обирали вже не раз, вибір робили нібито правильний, а результат? Попри казкові передвиборчі обіцянки життя чомусь кращим не стає. По-друге, вибори - дороговартісний процес, а кошти на організацію виборів, звісно, - із Держбюджету. Чималі суми, які витратили кандидати й партії, - це довгострокові інвестиції, що досить швидко себе окуплять. Проте мимоволі закрадається думка: це ж скільки хворих діток можна було б вилікувати за ті викинуті на вітер гроші?Цього року я мала змогу спостерігати за виборами, так би мовити, зсередини - працювала у виборчій комісії. Робота нелегка й невдячна. Важкий напружений день і безсонна ніч, яким передували численні зібрання, поїздки в окружну комісію, організація роботи дільниці і т. д. Троє членів комісії, які на період громадської діяльності звільняються від основної роботи зі збереженням робочого місця, повинні постійно бути на дільниці, приймати заяви від населення, подавати необхідні дані в ОВК і реєстр виборців. Попри ці обов'язки члени ДВК несуть ще й адміністративну відповідальність. Приміром, за незначні порушення на голову комісії може бути накладено штраф у розмірі від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів. Їхня заробітна плата відповідно до посади - 1150-1220 гривень. І це на великій дільниці, де кількість виборців перевищує 1500 осіб. На малій і середній оклади ще менші. Якщо людина працює і на період підготовки до виборів звільняється згідно з наказом з основного місця праці, - можна отримати середній заробіток за останні два місяці роботи. А от прибиральниця, яку приймають на відповідний період, дістає 1118 гривень, тобто мінімальну зарплату. У той же час водій отримує шість гривень на годину. Це ж скільки треба наїздити, щоб набігла хоч якась більш-менш пристойна сума?! І робити це треба, напевно, за власний кошт, адже бензину виділяють мізерну кількість. А от на канцтовари не скупляться - 400-600 гривень. Головне, щоб писати було чим?
Про "мертві душі" говорили не раз - покійники "голосують" на кожних виборах. Чомусь дані про смерть не доходять до реєстру виборців. Туди ж не потрапляє й інформація про молодих людей, яким минуло 18 і які, згідно з законом, мали б голосувати. Часто не виявляється у списках і людей, які змінили місце проживання.
Проте найбільше вразило інше: ставлення людей до всього, що відбувалося. Ще до відкриття дільниці за дверима уже зібралося доволі багато людей - стареньких, дехто ледве йшов. Їм справді не байдужа доля країни, адже вони стільки часу мріяли про незалежність і так важко йшли до неї, а здобувши її, живуть тепер у повній залежності від обставин, на мінімальну пенсію, у важких побутових умовах. Такі люди справді вірять, що може щось змінитися, і щиро прагнуть цього. Молять Бога і, заходячи в кабінки, хрестяться. Дехто майже нічого не бачить, дехто не чує, у когось тремтять руки і йому важко втримати ручку, страшенно болять ноги,.. але вони йдуть, щоб вибрати і своє майбутнє. Бажання, щоб рідні - діти, внуки та правнуки жили краще, гідно, перевищує біль.
На противагу цьому молодь цілком байдужа, інертна і пасивна. Молодим людям однаково, що відбувається, - будуть вони голосувати чи ні, немає значення, хто пройде до парламенту, а хто залишиться при своїх інтересах. Дехто продавав свій голос за "гречку", хтось за щось істотніше - що кому запропонували і в якому розмірі, а дехто просто полінувався прийти на вибори. Можливо, Помаранчева революція так повпливала - народ справді хотів щось змінити, а кращого просто немає... Можливо, те, що цьогорічна передвиборча кампанія була дуже брудною і принизливою. Звинувачення, фальсифікації та взаємна неприязнь - кандидати вилили одне на одного стільки бруду, що люди просто вирішили: такі представники їм зовсім не потрібні. А самі вибори? Недарма держсекретар США Гілларі Клінтон розцінює вибори 2012 року як крок назад у розвитку демократії в Україні. Демократичний процес в Україні рухається у зворотному напрямі.
Чого чекати? Це запитання хвилює кожного. Адже вже нині прогнозують підвищення цін. Зокрема хліб, один із основних продуктів, має подорожчати на 50 копійок. Начебто й не надто багато, але ж його щодня купуєш. Що ж говорити про прогнози на пальне та іноземну валюту, хоча й уряд обіцяє, що девальвації гривні не буде.
Чому ж у нас прогнози завжди песимістичні й невтішні, а майбутнє сірого кольору? Людям не так вже й багато треба: легшого життя, соціального захисту, гідної оплати праці, врешті-решт - стабільності, проте не тієї, яку обіцяли в передвиборчих програмах. Врешті-решт кінці з кінцями можна зводити без кінця.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=21060&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=b2e6f76d6aСЛОВЕСНЫЙ БЛУД ИЛИ ДЕМОКРАТИЯ?
Александр Мальцев, "Главное", 02.11.2012, Харьковская обл.
Господи, до чего же им нравится, когда их называют политическим бомондом!Как же они уверены в себе и в том, что народ ждет от них этих новомодных ток-шоу, в которых они поливают друг друга грязью, не переживая за юридические последствия. Ведь они депутаты. Они народные депутаты!
И невдомек им, что из черепушки среднестатистического гражданина уже никакой химией не вытравить уверенность в том, что нардеп, политик, прохиндей и бездельник - это слова синонимы. И народ давно не боится об этом говорить.
Может, стоит приостановить на время действие демократии на бескрайних просторах Украины и "посадить" хоть кого-то за оскорбление депутатской чести и достоинства? Ну, чтобы внести разнообразие в отношения между народом и его слугами?
Нет, это не подходит. Не стоит ломать стереотипы о депутатской преданности своим избирателям. Как потом выходить на телеэкран с обещаниями улучшить жизнь уже завтра?
Лицо с тропическим загаром, отбеленные лучшими европейскими стоматологами зубы, дежурная улыбка - все атрибуты хорошего парня, который сам своим каждодневным кропотливым трудом проторил себе дорогу на "властный Олимп". И ничего, что приехал он на работу на "Бентли". Не страшно, что костюмная ткань выполнена с добавлением золотой нити. Главное, что он наш до мозга костей. А потому, просыпаясь среди ночи, не мчится по естественной надобности в нужник, как любой из нас убогих, а долго думает перед этим о судьбах народа и Отечества.
А утром не пьет дома чай на кухне с женой, не принуждает себя проглотить проклятую овсянку, а мчится на работу, - в присутствие. Ведь там, в парламенте он только присутствует. Потому и место работы так называется.
Чтобы компенсировать пропущенный дома завтрак, можно в парламентском буфете под рюмочку "Хенесси" отведать по доперестроечным ценам ухи по-царски с осетринкой или бутерброд с рыбьими яйцами. (Утверждение «по доперестроечным ценам» не соотвествует действительности – ред. обзоров РП.) Нардеп должен бдеть о своем здоровье. Ведь он на службе у всего народа. И, не приведи Господи, подорванное здоровье не позволит довести до конца работу по улучшению нашей жизни!
А из буфета - прямо в террариум, то бишь в сессионный зал, за пульт с кнопочками. И тут главное не ошибиться, не перепутать, какую кнопочку нажимать. Ведь фракция уже четко определила его депутатскую точку зрения. Да и средства на нужные счета предоплатой прошли именно за эту точку зрения. Тем более, что при нормальном раскладе партия позаботится о том, чтобы ее член не бедствовал. Разве может человек прожить на какие-то депутатские 15 тысяч гривен?
Из присутствия - прямиком на телевидение - услаждать электорат приятными речами, ласкать слух избирателей уверениями о том, что на самом деле только его родная фракция, как только доберется до руководящих кресел, непременно превратит жизнь маленького украинца в сказку. Главное успеть, пока Юлю не выпустили!
Электорат, уже давно заблудившийся в бесчисленных политических концепциях, не может никак сообразить - зачем коммунисты поддерживают олигархов, а регионалы хотят национализировать экономику. А может совсем наоборот? Короче запутался. Да, и какая, впрочем, разница. Ведь после телевидения они встретятся в клубе за рюмкой нашего всенародного антидепрессанта и будут говорить… Нет, не о судьбах отечества, не о политике…А скорее - о рыбалке, о женщинах, о покупке нового "Мерседеса" на деньги, полученные от издания научных трудов, преподавательской работы и литературной деятельности.
И даже самый опытный бармен-физиономист со стажем не смог бы признать в них политических оппонентов, не знай их каждый в лицо. Ему бы точно показалось, что эти парни из одного села. Он даже в страшном сне не смог бы предположить, какие гадости друг о друге они могут говорить на публику в микрофон.
Нам не понять, что их связывает не партия и не общее деревенское прошлое. И даже не родственные связи. Их связывает бизнес. Они настолько глубоко в нем увязли, что никакая идеологическая грязь по телевизору не нарушит их строя в шеренгу по шесть и плечом к плечу. Так, чтобы в батальоне было ровно 450 человек!
Они мертвой хваткой вцепились в поручни депутатских кресел, и уходят оттуда только в реанимационный автомобиль или туда, где только аллеи, ряды и места. Но туда - как можно попозже.
Система работает безукоризненно. Главное вовремя поливать грязью для поддержания баланса и сохранения статус кво в отношениях: политики-народ. Главное, чтобы политическая агрессия не прошла дальше экрана, скажем в Генеральную прокуратуру. Это никак низзя. Ведь у оппонента тоже есть чего порассказать. Нельзя швыряться камнями, ежели живешь в стеклянном доме! Потому все жертвоприношения народу, как основному божеству, которому они якобы служат, происходят только в пределах телестудии и в присутствии заранее подготовленных людей.
Потеют под светом софитов жертвенные тела нардепов, безвозвратно уничтожая хрустящие рубашки от Армани. Тлеет жертвенник отечественной политики. Все довольны. Собственно и тексты то особо изменять не имеет смысла. Народ балдеет от одного лишь звучания ораторов и перебивания оппонентов. Избиратель смотрит на это, как на эротический фильм с элементами садо и мазо. И зрителю не понять, что его удовольствие от просмотра - ничто по сравнению с тем удовольствием, нет, скорее прибылью, которую получат его слуги.
Передача окончена. Весь пар ушел в свисток. Агрессия народа впиталась в стекло экрана. Призывы граждан, привезенных в студию со всех концов страны, пожать друг другу руки и начать, наконец, работать на общенациональную идею, остались призывами.
Граждане даже не подозревают, что все то, что сейчас говорили их избранники и есть тот гумус - питательная среда, в которой произрастает монстр отечественного политикума, который и породил банковский, экономический и политический кризис. Оно и к лучшему. Спать спокойней будут. Помните, как там, у Тараса Григорьевича:
"А панство буде колихать, храми-палати мурувать, хвалить царя свого п'яного, та візантійство прославлять…"
Сколько лет прошло, а у нас по-прежнему самые главные и самые честные сидят в разных кабинетах. Страна пребывает в каком-то странном коматозном сне. И разбудить-то вроде и некому! А, ребята?
http://glavnoe.ua/articles/a7718ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ОЛЕГ ТЯГНИБОК: "ФРАКЦІЯ НАЦІОНАЛІСТІВ У ПАРЛАМЕНТІ ОДНОЗНАЧНО ЯКІСНО ЗМІНИТЬ ЗАКОНОДАВЧУ РОБОТУ"
Олег Головатенко, "Високий Вал", 02.11.2012, Чернігівська обл.
Інтерв"ю Олега Тягнибока кореспонденту газети "Високий Вал".- Олеже Ярославовичу, як розцінюєте ситуацію навколо виборів в Україні, які найближчі дії "Свободи"?
- Результат виборів засвідчив: наша виборча тактика і стратегія показали свою правильність. Те, що ми пройшли у парламент самостійною націоналістичною колоною, дозволить нам ні на крок не поступатися нашими програмними засадами і не відступати від нашої ідеології.
Очевидно, вибори засвідчили суттєву зміну політичної географії в Україні. Поява потужної фракції націоналістів у парламенті має дати початок якісному оновленню політичного життя в країні.
Звісно, вибори ще не закінчилися, складною є ситуація в декількох округах, але вже зараз ключову увагу маємо зосередити на нашій майбутній роботі в парламенті. Країна просто не має часу на зволікання з рішучими й докорінними змінами в усіх сферах життя.
Українці, які нас підтримали, очікують наших рішучих дій у парламенті щодо реалізації "Свободою" програмних засад об`єднання - "Програми захисту українців", з якою ми йшли на вибори.
Щодо самого процесу виборів, то тут позитивним є те, що вибори все-таки відбулися, на відміну від наших північних сусідів - Росії та Білорусі, де вже давно не обирають, а призначають. А пильна увага суспільства до процесу підрахунку голосів сприяла тому, що нам вдалося практично відстояти свій результат як за партійними списками, так і в більшості мажоритарних округів.
- Ви підписали коаліційну угоду щодо спільних дій з ВО "Батьківщина" у майбутній Верховній Раді України чи не завадить ідеологічна різниця її дотриматися?
- Ми завжди дотримуємося наших зобов'язань. Звісно, наша угода може мати певні тактичні видозміни. На жаль, на сьогодні ми з ВО "Батьківщина" напевно що не зможемо сформувати більшість самостійно. Не до кінця визначеною залишається позиція "УДАРу" й так званих "незалежних" кандидатів, які отримали перемогу в мажоритарних округах. Тому ми повинні бути готові до роботи в двох форматах: як у складі більшості, яку, з огляду на розклад сил, сформувати буде надзвичайно проблематично, так і у форматі опозиції. Тому пропонуватимемо нашим колегам певні уточнення щодо програми дій у разі негативного розгортання ситуації.
З огляду на фактичну безправність опозиції в минулому парламенті, її права має бути забезпечено законодавчо. Тому вимагатимемо ухвалення Закону "Про опозицію". Очевидно, нас не зовсім влаштовує зволікання із забороною торгівлі землею. Переконуватимемо наших союзників виступати саме з такою позицією, щоби назавжди прибрати дамоклів меч втрати землі українцями.
З іншого боку, є низка наших програмних позицій, які не завжди або не в повній мірі поділяють наші партнери, але які ми зобов'язані реалізовувати. Це стосується і питань історичної справедливості, зокрема, державне визнання борців ОУН-УПА, захист української мови, заборона комуністичної ідеології, законопроект про люстрацію і так далі. З першого дня роботи в наступному парламенті внесемо пакет економічних ініціатив, які вже розробила і напередодні виборів презентувала "Свобода". Зокрема, "Про ліквідацію приватних монополій", "Про приватизацію державного майна" (нова редакція), "Про примусову легалізацію капіталу та рахунків у банках, що перебувають та зареєстровані за кордоном", "Про спрощений режим реєстрації малого та середнього підприємництва через установи банків", "Про ліквідацію дефіциту бюджету Пенсійного фонду".
Тобто, координуючи свою роботу з іншими політичними силами, ми будемо чітко і неухильно тримати нашу ідеологічну лінію. Ми переконали мільйони українців у тому, що ідеологія українського націоналізму є актуальною і необхідною для розвитку і розбудови держави.
- Як ви реагуєте на гострі заяви деяких міжнародних організацій щодо проходження "Свободи" у парламент?
- Усі, хто уважно слідкують за нашою діяльністю, знають, що позиція "Свободи" у міжнародних питаннях - це не позиція "проти когось", а позиція захисту національних інтересів. Ще раз наголошую: "Свобода" - це не антиросійська, антисемітська чи антиєвропейська сила, це - сила проукраїнська.
Переконаний, що подальша діяльність "Свободи" у парламенті зніме будь-які надумані звинувачення щодо нашого об'єднання.
http://newvv.net/politics/ukraine/220280.htmlРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ВЕРТИКАЛЬ РУЛИТ
Владислав Ивченко, Евгений Кудлай, "Данкор онлайн", 06.11.2012, Сумская обл.
Из-за бесправия украинских городов в Сумах не кладут асфальт, "афганцы" и "чернобыльцы" остаются без жилья, "Зеленстрой" не садит новые деревья.А троллейбусы могут остановиться в связи с забастовкой водителей.
Директор распоряжающегося всеми троллейбусами в Сумах КП "Электроавтотранс" Роман Чесноков сообщил "Данкору", что его люди готовы потерпеть еще неделю.
- Мы обращались к губернатору с просьбой поспособствовать, однако уже прошла неделя - ответа нет, - сказал г-н Чесноков 5 ноября.
Из-за значительной задолженности по зарплате коллектив коммунального предприятия "Электроавтотранс" может объявить забастовку.
- Сегодня они вечером станут, и завтра все остановится. И что будем делать? - вопрошал на аппаратном совещании в тот же день мэр Сум Геннадий Минаев, которому коллектив "Электроавтотранса" написал письмо о бедственном положении на предприятии.
Заработная плата там не выплачена еще за август, общий долг составляет около 2 млн. грн. Денег на выплату нет, поскольку государство задолжало уже 2,3 млн. грн. компенсации за перевозку пассажиров льготных категорий. Более того, "Электроавтотранс" не может получить даже помощь из городского бюджета. В казначействе, по данным финуправления, заблокированы платежи на 0,5 млн. грн.
5 ноября заммэра Анатолий Бондарь встречался с инициативной группой работников КП "Электроавтотранс".
- На сегодняшний момент от нас мало что зависит, - сказал г-н Бондарь. - Ведь даже выделенное горсоветом финансирование не пропускает казначейство. Не говоря уже о субвенциях из госбюджета на перевозку льготных пассажиров. Должны миллион триста тысяч, выделяют всего 320. Это ж не дело. В свое время Владимир Петрович (Щербань. - Ред.), будучи главой облгосадминистрации, сам ездил с документами к Пынзеныку (министру финансов. - Ред.), выбивать деньги для троллейбусного депо.
И сейчас делают в Запорожье, Донецке - там проблем таких нет.
Фраза "На сегодняшний момент от нас мало что зависит" стала настоящей мантрой сумских чиновников, встроенных в самую крепкую за последние 8 лет властную вертикаль.
Спасение троллейбусов
Вспомнив кучмовские, а может, и советские времена, в сумской мэрии посоветовали губернатору ехать в столицу выбивать деньги.
Только вмешательство главы облгосадминистрации Юрия Чмыря может решить проблему КП "Электроавтотранс", которому государство задолжало крупную сумму за перевозку льготников.
- Пока губернатор не возьмет руки в ноги и не поедет в Кабмин, ничего не решится. Вам туда доступа нет, мне - нет, поэтому толку не будет, - заявил на аппаратном совещании в мэрии 5 ноября заместитель мэра Анатолий Бондарь. - Нужно помочь городу решить этот вопрос.
Видимо убоявшись резкого тона, г-н Бондарь поинтересовался у мэра Геннадия Минаева:
- Мне сегодня заявление писать или завтра?
- Вместе со мной, - ответил г-н Минаев.
"Афганцы" и "чернобыльцы" без квартир
Блокировка платежей городского бюджета Госказначейством может оставить без квартир сумских "афганцев" и "чернобыльцев".
- Были выделены средства на покупку квартир "чернобыльцам" и воинам-интернационалистам. Платежки лежат в Госказначействе с середины октября, проплат нет, - доложил начальник горуправления капстроительства Виталий Шилов. - Боюсь, что договоры будут расторгнуты в одностороннем порядке продавцами жилья.
Также г-н Шилов заявил, что из-за кризиса платежей подрядчики его управления, не получившие деньги за выполненные работы, "мягко говоря, выражают недовольство".
Нет даже на налоги
Блокировка платежей в Госказначействе приводит к тому, что коммунальные предприятия Сум не могут вовремя заплатить налоги в бюджет. Об этом сообщил начальник горуправления ЖКХ Ярослав Куц.
- Зарплату платить, налогов не платить! - приказал мэр Геннадий Минаев.
Однако г-н Куц напомнил о штрафных санкциях за неуплату налогов в срок.
Директор "Горводоканала" Василий Гура предупредил о возможности отключения предприятия из-за долгов за электричество, а директор "Дорремстроя" Александр Вегера посетовал, что вынужден работать в режиме неплатежей.
- Неоплата по счетам за выполненную работу составляет 5 млн. грн., - пожаловался г-н Вегера.
- Всех кому должен, я прощаю. Денег нет и не будет, - резюмировал ситуацию мэр Сум Геннадий Минаев.
Забирают и у местных депутатов
На сессии Сумского горсовета 31 октября был поддержан запрос депутата Семена Салатенко (фракция "Батьківщини") о проверке законности блокировки управлением Государственного казначейства Украины в Сумской области средств, предусмотренных на выполнение наказов избирателей.
Напомним: из городского бюджета каждому депутату выделяется по 90 тыс. грн. для выполнения своих обещаний. Однако блокировка платежей не позволяет сделать это.
Согласно решению сессии, запрос направлен прокурору Сум Сергею Мирошниченко.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/86945НІ РОБОТИ, НІ ЗАРПЛАТИ
Юлія Думка-Кондратьєва, "Зоря Полтавщини", 05.11.2012
У статті 43 Конституції України зазначено, що кожен має право заробляти собі на життя працею і, відповідно, своєчасно отримувати за це зарплату, не нижчу від визначеної законом.Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом. Але, на жаль, далеко не завжди працівник в Україні отримує винагороду за виконану роботу. Причому заборгованість із виплати заробітної плати - явище, характерне не тільки й не стільки для малих чи нових підприємств, яким непросто виживати в бурхливому коловороті економічних негараздів, а й для солідних і доволі відомих. Наприклад, таких, як ТОВ "Завод ГРЛ".
Щоб збагнути нелегку долю єдиного в Україні підприємства, що спеціалізується на виробництві газорозрядних джерел світла, зробимо невеликий екскурс у його історію. Будівництво Полтавського заводу газорозрядних ламп розпочалося у січні 1962-го, а вже в травні наступного року була прийнята в експлуатацію перша черга. Рівно через 30 років завод випустив рекордну за всю історію діяльності кількість продукції - зокрема 37 мільйонів люмінесцентних та близько 1 мільйона натрієвих ламп, 20 мільйонів стартерів... Вони експортувалися у більш ніж 50 країн світу. В кращі часи на заводі працювало понад 4 тисячі висококласних спеціалістів.
На Полтавському заводі газорозрядних ламп, аналогів якому в Україні немає, постійно дбали про освоєння нових видів продукції й нових ринків збуту. На його офіційному інтернет-сайті зазначено, що завод ГРЛ - підприємство із замкненим циклом виробництва різноманітних джерел світла як загального, так і спеціального призначення, а також комплектуючих до них. Продукція ТОВ "Завод ГРЛ" сертифікована і відповідає вимогам Міжнародного електротехнічного комітету.
Здавалося б, картина дуже оптимістична: налагоджене виробництво високоякісної продукції, вона користується попитом у багатьох країнах світу, не говорячи вже про внутрішній ринок. Але...
***
Політичні потрясіння в державі спричинили економічні зміни, які не міг не відчути на собі Полтавський завод ГРЛ як частина вітчизняної промисловості. Так, у 1995-му на його базі було організоване відкрите акціонерне товариство "Полтавський завод газорозрядних ламп", а через 6 років, у вересні 2001-го, на підставі плану санації ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп" (тобто вже тоді у підприємства були фінансові труднощі) було засноване товариство з обмеженою відповідальністю - нова юридична особа, що не стала правонаступницею боргів і зобов'язань ВАТ "Полтавський завод газорозрядних ламп", яких на той момент уже накопичилося чимало. Зокрема з виплати заробітної плати та відрахувань до Пенсійного фонду України. Так, на початок грудня 2010 року заборгованість із виплати заробітної плати по ТОВ "Завод ГРЛ" становила понад 1 мільйон гривень. Сотнями тисяч гривень вимірялися й борги зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючих осіб. Іншими словами, працівники ТОВ "Полтавський завод ГРЛ" не тільки місяцями працювали, так би мовити, "за спасибі", так ще й у зв'язку із заборгованістю перед Пенсійним фондом у подальшому матимуть проблеми із розміром і отриманням пенсійних виплат, якщо, звісно, до того часу завод повністю не розрахується із Пенсійним фондом.
***
Серед тих небагатьох працівників підприємства, які звернулися до суду з позовною заявою про стягнення з ТОВ "Завод ГРЛ" заборгованості із заробітної плати, - колишній працівник заводу Олексій Бєлєвич. Він пропрацював на заводі три роки механіком. І був змушений піти з роботи через перебої з виплатою заробітної плати, які щодалі ставали суттєвішими і тривалішими, аж доки зарплату перестали платити взагалі.
- У день звільнення з роботи підприємство згідно із законодавчими нормами мусило розрахуватися зі мною у повному обсязі, але не зробило цього. Тож на момент звільнення підприємство було мені винне 6800 гривень, - розповів Олексій Бєлєвич.
Чоловік сподівався за допомогою центру зайнятості знайти собі нову роботу за спеціальністю і, доки шукатиме, отримувати допомогу по безробіттю. Але на нього (й інших колишніх працівників заводу ГРЛ) чекав неприємний "сюрприз": як виявилося, підприємство не лише не платило своїм робітникам заробітну плату, а й не сплачувало єдиний соціальний внесок, чим фактично позбавило людей права на соціальний захист, у тому числі й на отримання допомоги по безробіттю. Хоча Олексію Бєлєвичу на його вимогу видали довідку за підписами директора ТОВ "Завод ГРЛ" і головного бухгалтера, в якій чітко зазначено, що відрахування робилися регулярно, і навіть вказані конкретні суми...
Таким чином Олексій Бєлєвич залишився без засобів існування, маючи на утриманні дитину, якій на той момент не виповнилося ще й 2 років, і дружину, яка перебувала у відпустці по догляду за нею. Він був змушений звернутися до суду із позовною заявою про стягнення з ТОВ "Завод ГРЛ" заборгованої заробітної плати. Київський районний суд Полтави визнав вимоги Олексія Бєлєвича законними і постановив стягнути з ТОВ "Завод ГРЛ" на користь заявника повний обсяг заборгованої йому зарплати, а також середньомісячний заробіток за час затримки розрахунку і моральну шкоду - всього 13230 гривень (рішення від 2 квітня 2012 року). Проте грошей колишній працівник ТОВ "Завод ГРЛ" не отримав. Й не тільки він, але й інший колишній заводчанин Василь Кравченко. Йому ТОВ "Завод ГРЛ" згідно з відповідним судовим рішенням мусить виплатити загалом понад 11 тисяч гривень. Але в червні цього року на його особистий рахунок надійшло всього 886 гривень. А решта, як то кажуть, нарахована лише на папері.
Василь Кухаренко і Людмила Шапошник - теж колишні працівники заводу ГРЛ. Чоловік пропрацював на шкідливому виробництві близько 6 років, а його дружина - більше 16. Важко уявити, як виживали ці люди, які мали роботу, але обоє не отримували чесно зароблених грошей. Після звільнення Людмила якийсь час була без роботи, а Василь перебивався тимчасовими заробітками. Слава Богу, нещодавно вони влаштувалися на один із полтавських хлібозаводів. Отримати гроші, які їм залишилося винним ТОВ "Завод ГРЛ", а це понад 8 тисяч гривень, вони вже й не сподіваються.
Згідно з даними головного управління юстиції у Полтавській області майно ТОВ "Завод ГРЛ", у тому числі транспортні засоби, знаходиться під арештом, гроші на розрахункових рахунках відсутні.
***
Негативна ситуація із боргами з виплати зарплати й пенсійних відрахувань ТОВ "Полтавський завод ГРЛ" не раз розглядалася у профільних відомствах і управліннях, на представницьких зібраннях. Так, зокрема, в серпні цього року на засіданні колегії облдержадміністрації серед підприємств, які найбільше заборгували своїм робітникам, було назване й ТОВ "Завод ГРЛ".
Репутація "хронічного боржника" залишається за ТОВ "Завод ГРЛ", зазначив заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Володимир Ткаленко, виступаючи на колегії. На підприємстві працівникам завинили, станом на 1 жовтня, майже 263 тисячі гривень. Не менш складною виглядає ситуація і з ТОВ "Демітекс", де не виплачено 329 тисяч гривень.
У територіальній державній інспекції праці повідомили, що проти керівника підприємства Геннадія Дядика було порушено кримінальну справу згідно з ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу України (безпідставна невиплата заробітної плати), а в липні цього ж таки року з ініціативи Пенсійного фонду була розпочата процедура визнання ТОВ "Завод ГРЛ" банкрутом.
Питання дотримання прав працюючих, погашення заборгованості з виплати їм заробітної плати та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ТОВ "Завод ГРЛ" постійно перебувають на контролі міської прокуратури, головного управління праці та соціального захисту населення ОДА і територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області.
- ТОВ "Завод ГРЛ" цього року вже неодноразово перевіряли. До наших повноважень входять перевірки дотримання на підприємствах трудового законодавства, в тому числі й щодо оплати праці. В даному випадку ми періодично фіксуємо порушення, адже завод ГРЛ - багаторічний боржник. У такому разі вживаємо відповідних заходів, зокрема накладаємо на винних осіб адмінштрафи. Тобто керівника підприємства, який допустив суттєву затримку або невиплату працівникам зароблених грошей, як то кажуть, "карають рублем", але навряд чи людям від того легше, - зазначила під час нашої телефонної розмови начальник територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області Наталія Велика.
До речі, працюючими на заводі станом на 1 вересня цього року числилося 98 чоловік, а сам завод, як то кажуть, призупинив свою виробничу діяльність. І коли відновить - невідомо. Нині керівництво ТОВ "Завод ГРЛ" веде активний пошук інвесторів. Якби підприємство (нагадаємо, єдине в Україні) знову запрацювало, було б відновлене виробництво, то в людей з'явився б реальний шанс нарешті отримати зароблені ними гроші й, можливо, повернутися на завод, якому багато з них віддали чимало років свого трудового життя. А поки що завод-боржник стоїть; його виробничі цехи, в яких виготовляли унікальну високотехнологічну й потрібну продукцію, закриті; колишні працівники - першокласні спеціалісти - працюють хто де, а український ринок заполонила імпортна освітлювальна продукція досить сумнівної якості. Отака вона, наша реальність: замість того, щоб підтримувати власного виробника, ми відкриваємо свій ринок для іноземного, знищуємо робочі місця, недоотримуємо сотні тисяч гривень бюджетних надходжень у вигляді податків. І тішимо один одного порожніми обіцянками...
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=6061СКАНДАЛИ
СОТРУДНИКАМ "БАТЬКІВЩИНИ" НЕ ЗАПЛАТИЛИ ЗА РАБОТУ
Елена Харченко, Сергей Маринцев, Инна Мирончик, "Донбасс", 03.11.12, Донецкая обл.
Члены избирательных комиссий в Краматорске, Мариуполе и Новоазовском районе жалуются на непорядочность областного штаба.Об этом "Донбассу" стало известно от самих участников выборного процесса. По их данным, в Донецкой области около ста человек не получили обещанных выплат.
- Нас заверили, что по результатам голосования нам будет выплачено от 500 до 900 гривен каждому, в зависимости от процентов, которые наберет партия, - рассказали члены избиркома на участке №142401 Татьяна Ашихмина и Светлана Перкова. - Если эта цифра достигнет 18%, то нам выдадут по 900 гривен, если меньше - сумма пропорционально уменьшится. А по факту все шесть человек от "Батьківщини" на нашем участке получили по 200 гривен. Вопрос: где же остальные деньги? Кто их положил в свой карман? Наши волновахские коллеги, где наблюдается такая же ситуация, звонили в областной штаб, однако их, как бы это сказать помягче, послали. Говорят: кто плохо сработал, тому не дали премий. Но, подождите, при чем тут премия? Это обещанные деньги, которые партия обязана была заплатить!
По нашим данным, подобным образом дела обстоят и в Новоазовском районе, в частности, на участке №140386 в селе Розы Люксембург. Если умножить количество обманутых на недоплаченные суммы, то выйдет около 50 тысяч гривен. Людей просто "кинули"!
- Действительно, факт непогашенных долгов есть, - заявил "Донбассу" экс-кандидат от объединенной оппозиции в нардепы по 48-му округу (Краматорск) Владимир Ржавский (он же был и руководителем своего предвыборного штаба в этом городе). - Однако руководство областного штаба ВО "Батьківщина" меня заверило, что, дескать, все финансовые обязательства перед нами будут закрыты. Выборы прошли, и мы надеемся, что они исполнят свои обещания.
Впрочем, у главы избирательного штаба Объединенной оппозиции ВО "Батьківщина" в Донецкой области Александра Ярошенко свое мнение на этот счет. Он, как обычно, утверждает, что всё это - происки партии власти.
- Это черный пиар Партии регионов, - прокомментировал вчера руководитель. - Они используют наших членов избирательных комиссий. Пока мы боролись, кто-то не напрягался и спокойно делал полтора-два процента, потому что уже получил свое от Партии регионов. Избирательные комиссии еще не закрыты, а у людей хватает совести говорить о деньгах. Кто честно работал, того отблагодарят.
http://donbass.ua/news/region/2012/11/03/sotrudnikam-batkivschini-ne-zaplatili-za-rabotu.htmlЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
"АЗОВСТАЛЬ" ЗАКРЫЛА КОКСОВУЮ БАТАРЕЮ
Елена Харченко, "Донбасс", 03.11.2012, Донецкая обл.
Под давлением общественности комбинату пришлось сделать это даже раньше запланированного срока.Жители довольны, но экологические митинги обещают продолжать до тех пор, пока не будут выполнены все их требования.
Свой последний кокс батарея №7 выдала 26 октября, после чего ее отключили от газопровода, подали пар и установили заглушки.
Как отметили в пресс-службе "Азовстали", сейчас идет подготовка документации о списании оборудования батареи и к ее демонтажу. Также до 10 ноября будет остановлена коксовая батарея №6.
- Закрытие этих двух батарей позволит снизить выбросы вредных веществ в атмосферу Мариуполя на 20%, - отметили в пресс-службе.
http://donbass.ua/news/region/2012/11/03/azovstal-zakryla-koksovuju-batareju.htmlНІ ЛІСОВИХ ДОРІГ, НІ ВОДОЙМИЩ…
Олена Нечипуренко, "Новий день", 02.11.2012, Херсонська обл.
Знищення лісів та лісосмуг на Херсонщині призведе до нищівних пилових буревіїв.Степову зону України охопила вітрова ерозія: бурі видувають родючий грунт, засипаючи піском і пилом сільгоспугіддя та села. Згорілі тисячі гектарів рукотворних лісів та пущені під сокиру лісосмуги звели нанівець титанічну працю кількох поколінь лісівників. Адже на території області розташована найбільша в Європі піщана арена площею понад 160 тисяч гектарів. Ця пустеля суттєво впливає на порушення екологічної рівноваги, а масштабні лісові пожежі дедалі загострюють проблему.
Про їх причини та наслідки йшлося під час круглого столу, ініційованого громадською радою при Херсонській облдержадміністрації, з залученням фахівців теруправління МНС, Держагентства лісових ресурсів, облуправління лісового та мисливського господарства й громадськості.
Заліснення Херсонщини розпочиналося вимушено з 1840 року, коли рух оголених пісків став стихійним лихом. Тоді штучно вкрили лісом 25 тис. гектарів. Другий етап заліснення відбувся в І половині минулого століття висадкою дерев на 93 тис. га. За радянських часів про планомірне насадження та охорону рукотворних нижньодніпровських лісів, які зупиняли піски, дбали на державному рівні. Нині ж домінують проблеми лісорозведення та поширення пожеж. Лише впродовж поточного року вогнем знищено 2,5 тис. га лісів, чим завдано шкоди на 50 млн. грн. Під час гасіння пожеж залучалася авіація, постраждали кілька ліквідаторів та згоріли 2 пожежні автомобілі. При розслідуванні причин загоряння та оцінці готовності відповідних служб до локалізації вогню компетентні органи чимало гріхів звалили на лісомисливські господарства. Так, Корсунське лісництво Каховського ЛМГ пожежа знищила майже повністю.
Звинувачення в тому, що ліси навмисне підпалюють лісники, аби мати зиск від продажу деревини, категорично спростував представник Державного агентства лісових ресурсів Віталій Білоус.
- Лісові господарства пожинають гіркі наслідки пожеж, адже ні величезна армія пожежних автомобілів, ані авіація довго не могли впоратися з вогнем, тому розкидатися словами "зумисні підпали" та "безгосподарність" безпідставно, - переконаний він. - Горілий ліс нікому не потрібен, бо це дешева неліквідна деревина. Та й розробляти горільники - важка тривала невдячна праця. У версію щодо пастуха, який нібито причетний до підпалів одночасно в кількох місцях на відстані 30-40 км, теж важко повірити.
Перший заступник начальника облуправління лісового та мисливського господарства Володимир Михайленко переконаний, що причина загоряння лісу таки в людському факторі, а не в битому склі чи зумисних підпалах. Херсонські ліси переважно хвойні (80%). За десятки років підстилка з голок та шишок сосни перевищує 30-40 см. Це сухий настил, який не перегниває і спалахує вмить від бодай найменшої необережності відпочивальників чи випалювання сухостою або стерні на прилеглих до лісу околицях населених пунктів чи полів. І саме лісники першими приймають на себе удар стихії, хоча спеціалізуються на вирощуванні та охороні лісів. Лісгоспи несуть мільйонні збитки: від гасіння пожеж та розробки горілих площ, на яких швидко заводяться шкідники. Нові насадження даються важко - вкладається праця, матеріальні ресурси, а деревця гинуть через нестачу вологи в грунті. В області вкрай потребують заліснення 13 тис. га земель у Новотроїцькому, Генічеському, Верхньорогачицькому та інших районах з деградованими грунтами.
Підтримав думку лісівників щодо впливу людської діяльності на виникнення лісових пожеж і перший заступник начальника Територіального управління МНС України в області Вадим Шулюк.
- Цей рік видався аномальним за кількістю спекотних днів, бо фактично літо розпочалося вже наприкінці квітня і тривало 5 місяців, - зазначив він. - Місяцями пожежами була охоплена Європа, а в нас завдяки готовності всіх причетних підрозділів та їх оперативності вдавалося уникати великих пожеж. На гасіння двох найкрупніших ми витратили 3 дні. Звісно, проблеми є. Передусім через застарілу техніку, якій по 30-35 років. Старі ЗІЛи не витримували високих температур і глохли посеред палаючого лісу. Перевитрати пального в глибоких пісках, далекі відстані до джерел водозабору, відсутність лісових доріг якраз і гальмували роботу рятувальників.
Під час діалогу лісівників, рятувальників, науковців та громадськості окремо давалася оцінка обласній цільовій програмі "Ліси Херсонщини", розрахованій до 2015 року, в якій акцент робиться на необхідністі побудувати 49 км протипожежних лісових доріг, з яких прокладено лише 2,6 км. Такими темпами з запланованим не впоратися й за 20 років. А саме дороги в непрохідних дюнах та близькість джерел водозабору є запорукою оперативного та ефективного гасіння пожеж, скорочення витрат на це державних коштів. Насправді науково обгрунтованими проектами протипожежного устрою лісів Херсонщини передбачено будівництво не 49, а 370 км лісових доріг, а ще 95 водойм та 35 природоохоронних комплексів. У програмі ж про це ані слова. Натомість за останні 9 років площа лісів області скоротилася на 18,6 тис. га (!), незважаючи на те, що поряд з втратами щорік ведеться насадження нових масивів. Втім, посадити ще не означає виростити. Так, упродовж останніх 5 років згоріло 11,5 тис. гектарів лісів, засаджено 12,2 тис. га, з яких майже половина не прижилися.
Внаслідок наступу пісків, деградації грунтів провідні екологи застерігають: у Херсонській, Запорізькій областях та в Криму реально вбачаються ознаки опустелювання. І знищення лісу ці процеси прискорює. Проаналізувавши темпи скорочення його площ внаслідок пожеж, шкідників, рубок, можна припустити, що за 20-25 років рукотворних нижньодніпровських лісів узагалі не буде.
На відновлення втрачених лісів п'ятирічною програмою передбачено 20 млн. грн. Вже витрачено на ці цілі 25 млн., з яких половину безрезультатно поховано в землю через посуху та нехтування рекомендаціями науковців, оскільки посадка велася неадаптованим до півдня садівним матеріалом. Плюс до цього - на розчищених згарищах уже наступного року після пожежі, не витримавши потрібних 3 років.
Представник громадської ради при ОДА Валерій Гурківський одним із резервів, які давно слід було б набагато ефективніше використовувати для будівництва пожежозахисних об'єктів у лісах, назвав діяльність комерційних структур, які нібито розчищають місце для будівництва доріг та водойм.
- Під прикриттям КП "Олешки", засновником якого лише формально є Цюрупинська райрада, під виглядом будівництва об'єктів протипожежного лісогосподарського призначення насправді організовано незаконний видобуток піску, - стверджує він. - Без відповідної ліцензії, зі сфальсифікованою проектно-кошторисною документацією та іншими підробленими документами. За період так званого будівництва тільки в 2008-2009 рр. КП "Олешки" та Цюрупинське ЛМГ незаконно вивезли та реалізували комерційним структурам понад 140 тис. тонн піску.
Далі апетити видобувачів зростали та коло споживачів розширювалося за межі області. Кошти ж від продажу, як зазначалося, жодним чином не витрачені в інтересах лісового господарства, а саме на них можна було б збудувати 40 км протипожежних лісових доріг. Там, де є дорога, там є і догляд за лісом, і під'їзний шлях до водойм. Як стверджують спеціалісти, одну водойму можна збудувати за місяць, однак за наявності дороги до неї. У даному разі піщані пагорби "вигребли", а обумовлених об'єктів так і не спорудили. Виходить, про капіталовкладення в ліси та їх охорону на державному рівні згадують, на жаль, лише в пожежному порядку, коли вони палають і вогонь загрожує стратегічним військовим об'єктам чи населеним пунктам…
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/7-sport/1105-ni-lisovih-dorig-ni-vodojmisch.html?directory=1
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 6 листопада 2012 року включно. * * *
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.