Огляд реґіональної преси 

Випуск 79, 2 листопада  2012 р.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ІЗРАЇЛЬ ЗАЦІКАВЛЕНИЙ СПІВПРАЦЮВАТИ З ЗАКАРПАТТЯМ У СФЕРІ ТУРИЗМУ
"Rionews", 31.10.2012, Закарпатська обл.
Голова облдержадміністрації Олександр Ледида зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні.

КРЫМ И ЛИВАНСКАЯ РЕСПУБЛИКА В ЧЕМ-ТО СХОЖИ
Елена Зорина, "Крымские известия", 31.10.2012
Стороны обсудили перспективы развития сотрудничества в области туризма.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
НОВИЙ РІК НА ВІННИЧЧИНІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ З НОВИМ ЗАКОН "ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ"
"Моя Вінниця", 01.11.2012
Метою даного закону є удосконалення механізмів забезпечення державою конституційного права кожної людини на працю.
ЕКОНОМІКА
ДОНБАССКИЕ ШАХТЕРЫ БЬЮТ РЕКОРДЫ
"Донбасс", 31.10.2012, Донецкая обл.
Десятитысячный трудовой коллектив ПАО "Шахтоуправление "Покровское" выдал на-гора семимиллионную тонну угля с начала года.

МОРКОВНЫЕ КОТЛЕТЫ СНОВА В МОДЕ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 31.10.2012
Под дамокловым мечом остаются цены на хлеб ввиду несанкционированного вывоза продовольственного зерна из страны.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
ПО НЕКОТОРЫМ ОКРУГАМ ЛУГАНЩИНЫ КАНДИДАТЫ - "ДВОЙНИКИ" ПОЛУЧИЛИ ДОСТАТОЧНО НЕПЛОХИЕ РЕЗУЛЬТАТЫ
"Комментарии. Луганск", 31.10.2012
Одной из особенностей парламентских выборов-2012 года на Луганщине стало использование технологии кандидатов-"двойников".

ВИБОРИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНОЗЕМНІ СПОСТЕРІГАЧІ ВВАЖАЮТЬ ДЕМОКРАТИЧНИМИ
Ірина Купецька, "Місто", 30.10.2012, Вінницька обл.
Місцеві експерти нарікають на некомпетентність членів виборчих комісій.

ТОЧКА ЗОРУ
ВИБОРИ: ОЧІКУВАННЯ І НЕСПОДІВАНКИ
Світлана Каліпарова, "Крымские известия", 01.11.2012
Спираючись на результати обробки протоколів, Партія регіонів випереджає об'єднану опозицію, що посіла друге місце.

ВІКТОР МАТЧУК: "У ВЕРХОВНІЙ РАДІ БУДЕ ДЕФІЦИТ РОЗУМУ І РОЗРАХУНКУ"
"Рівне вечірнє", 01.11.2012
"Люди обирають політичний бренд, а не людину, яка б захищала їхні інтереси у Верховній Раді".

КОЛИ ЗЕМЛЯ ГОРИТЬ ПІД НОГАМИ - НЕ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПЕРСПЕКТИВИ...
Наталія Балюк, "Високий замок", 31.10.2012, Львівська обл.
Попри попередження лідерів західних країн влада таки не пройшла чергового тесту на демократичність.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
CEРЕДНЯ ЗАРПЛАТА МЕДСЕСТЕР, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ В АМБУЛАТОРІЯХ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ, ЗБІЛЬШИЛАСЬ
"Вісті Придніпров'я", 31.10.2012, Дніпропетровська обл.
У 2012 році середня заробітна плата медичних сестер у порівнянні з минулим роком збільшилась більш ніж на 60% і наразі складає 2575 грн.

ОДНІ ХОТІЛИ НАГРІТИСЯ, ІНШІ - НАГРІТИ РУКИ
Марія Спаська, "Вестник Кривбасса", 31.10.2012, Дніпропетровська обл.
Під стінами Криворізького міськвиконкому відбулася вже друга за останній час неполітична акція протесту.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
 
"СУЭСТА" УТВЕРЖДАЕТ, ЧТО ВЫИГРАЛА ВСЕ СУДЫ И ВОЗВРАЩАЕТСЯ В АКВАТОРИЮ ФИОЛЕНТА
Андрей Дмитров, "Новый Севастополь", 31.10.2012, АР Крым
Конфликт между группой компаний "Суэста", добывающей морской строительный песок в акватории вблизи мыса Фиолент, и севастопольскими экологами продолжается.
ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ
В САРТАНЕ МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН ОСВЯТИЛ ХРАМ ГЕОРГИЯ ПОБЕДОНОСЦА
Александр Панков, "Приазовский рабочий", 31.10.2012, Донецкая обл.
В церкви собрались сотни прихожан, в числе которых были и почетные гости - городской голова Юрий Хотлубей, народный депутат Украины Алексей Белый.
ПАМ'ЯТЬ
РЕСТАВРАЦІЯ МУЗЕЮ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ ОБІЙДЕТЬСЯ У ДВА МІЛЬЙОНИ
Юрій Борщ, "Слобідський край", 31.10.2012, Харківська обл.
Для реалізації проекту залучатимуться кошти державного, обласного та районного бюджетів.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ІЗРАЇЛЬ ЗАЦІКАВЛЕНИЙ СПІВПРАЦЮВАТИ З ЗАКАРПАТТЯМ У СФЕРІ ТУРИЗМУ
"Rionews", 31.10.2012, Закарпатська обл.
Голова облдержадміністрації Олександр Ледида зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні.

 Реувен Дін Ель з серпня 2011 працює Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні. На Закарпатті з офіційним візитом - уперше. Дипломат відмітив, що сьогодні існує декілька галузей, у яких Ізраїль зацікавлений співпрацювати із Закарпаттям. Зокрема, 31 жовтня мова йшла про розвиток туристичних відносин.
- Сьогодні в Ізраїлі небагато відомо про туризм Закарпаття. Зокрема, у вас чудовий клімат, можливості зимового та літнього відпочинку. Дуже цікавить і мінеральна лікувальна вода, котрою славиться Закарпаття. Зважаючи, що між Україною та Ізраїлем - безвізовий режим, ми повинні якомога більше поширювати інформацію про наші країни, аби збільшити туристичний потік ізраїльтян у Закарпаття і, відповідно - закарпатців у Ізраїль, - зауважив Реувен Дін Ель.
Також обговорили під час зустрічі і можливості співробітництва у медичній галузі. Зокрема, Посол запропонував організувати в Закарпатті умови для реабілітації хворих, котрі пройшли лікування у Ізраїлі.
- Ми зацікавлені у розвитку медичної галузі, тому готові приймати для   реабілітації пацієнтів. Використовуючи можливості регіону, як от: мінеральні води, санаторну базу, кліматичні умови, можемо налагодити повноцінний реабілітаційний комплекс і співпрацювати з ізраїльськими медиками, - наголосив Олександр Ледида.
Насамкінець сторони домовилися про ще одну зустріч, під час котрої вже будуть підписані офіційні домовленості про спільну роботу у медичній та туристичній галузях.
Прес-центр ОДА
http://www.rionews.com.ua/mixed/events/now/n1230415317

КРЫМ И ЛИВАНСКАЯ РЕСПУБЛИКА В ЧЕМ-ТО СХОЖИ
Елена Зорина, "Крымские известия", 31.10.2012
Стороны обсудили перспективы развития сотрудничества в области туризма.

 - Искренне рад видеть вас на крымской земле, - сказал глава парламента республики Владимир Константинов, приветствуя Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Ливан в Украине Юссефа Садаку, прибывшего с официальным визитом. - Добро пожаловать! Приглашаем познакомиться с нашим краем.
Владимир Константинов коротко охарактеризовал уникальный Крымский регион - единственную автономию в составе унитарной Украины, рассказал о приоритетных направлениях развития экономики, базирующейся на трех отраслях: промышленной, аграрной и санаторно-курортной, привел несколько цифр.
- Увы, кризис нас не обошел, - поделился он. - Возникли сложности в строительстве, сельском хозяйстве. Но есть и позитивные моменты. Удалось добиться роста бюджетных поступлений, на 25% повысить уровень заработной платы, остановить рост цен. Полным ходом идет работа на государственном, региональном уровнях и на местах. Порадовали результаты курортного сезона: 6 млн. отдыхающих!
- 1,3 млрд. долларов инвестиций привлечено в крымскую экономику, - дополнил председатель Постоянной комиссии ВС АРК по санаторно-курортному комплексу, туризму и предпринимательству Рустам Темиргалиев. - На полуострове построена самая крупная в мире солнечная электростанция. Крым - весьма привлекательный регион для инвестиций. На состоявшемся недавно Черноморском экономическом форуме заключен взаимовыгодный договор с Британской компанией.
На встрече также присутствовали первый заместитель главы парламента автономии Сергей Донич, народный депутат Украины Сергей Василенко.
Стороны обсудили перспективы развития сотрудничества в области туризма.
- Мы договорились о дальнейшей совместной работе, - подвел итоги В. Константинов. - То ли в прямом формате, то ли через создание Ливанского консульства в Крыму. Если возникнет такое предложение, поддержим. Наши регионы в чем-то схожи. Ливан имеет большой опыт в развитии межконфессиональных отношений и также заинтересован в инвестициях. Будем много общаться и, думается, результативно.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-07-10-09-22/7711-2012-10-31-07-56-18

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

НОВИЙ РІК НА ВІННИЧЧИНІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ З НОВИМ ЗАКОН "ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ"
"Моя Вінниця", 01.11.2012
Метою даного закону є удосконалення механізмів забезпечення державою конституційного права кожної людини на працю.

 З 1 січня 2013 року набуває чинності новий закон "Про зайнятість населення", про що поінформувала 31 жовтня перший заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Аляб'єва під час прес-конференції.
Як наголосила С.Аляб'єва метою даного закону є удосконалення механізмів забезпечення державою конституційного права кожної особи на працю, сприяння зайнятості шляхом стимулювання окремих категорій населення, зокрема молодь, до більш активної позиції на ринку праці та створення додаткових робочих місць. Для досягнення поставлених цілей в законі знайшли своє відображення низка суттєво нових механізмів сприяння та забезпечення зайнятості.
Як зазначила С.Аляб'єва значний блок нововведень стосується запровадження системи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування осіб, які потребують додаткових гарантій з працевлаштування. Роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце осіб, віднесених до категорії "квотників", за направленням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості та трудової міграції, строком не менше ніж на два роки щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи. Роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і упродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців, за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу, щомісяця, компенсуються витрати у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, із коштів Державного бюджету України, передбачених у бюджеті Пенсійного фонду України.
Суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних громадян терміном не менше ніж на два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідно прийняту особу.
Також будуть розширені можливості для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років. Особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.
С.Аляб'єва зауважила, що суттєвим зрушенням стане надання додаткової підтримки молодим спеціалістам шляхом, по-перше, організації стажування окремих категорій молодих спеціалістів, а, по-друге, стимулювання таких осіб до працевлаштування у селах і селищах.
Досить позитивними видаються положення, що стосуються стимулювання молоді до роботи у сільській місцевості. Зокрема, молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як на три роки з підприємствами, установами та організаціями, що розташовані в селах і селищах, надається житло на термін роботи за відповідною професією та одноразова адресна допомога у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету. При цьому, якщо молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше десяти років, житло передається йому у власність.
Серед інших цікавих нововведень Закону можна виділити встановлення фіксованої квоти у розмірі 5% від загальнооблікової чисельності підприємства для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно.
За словами С.Аляб'євої особам, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, віднесені до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Раніше до такої категорії громадян відносилися особи, яким залишилося 2 роки і менше до настання права на пенсію за віком.
Діяльність кадрових агентств буде приведено у відповідність до європейських стандартів, відповідно до яких оплачувати їх послуги буде виключно роботодавець, а не особа, що шукає роботу.
http://www.myvin.com.ua/ua/news/politics/17296.html

ЕКОНОМІКА

ДОНБАССКИЕ ШАХТЕРЫ БЬЮТ РЕКОРДЫ
"Донбасс", 31.10.2012, Донецкая обл.
Десятитысячный трудовой коллектив ПАО "Шахтоуправление "Покровское" выдал на-гора семимиллионную тонну угля с начала года.

 Впервые в истории украинской угледобывающей промышленности зафиксирован такой высокий  результат, достигнутый всего за 10 месяцев работы шахты. Об этом donbass.ua сообщили в пресс-службе ОГА.
Председатель Донецкой облгосадминистрации Андрей Шишацкий поздравил горняков с новым трудовым рекордом. В частности, в своём поздравлении он отметил: "Шахтоуправление "Покровское"" всегда славилось своими трудовыми успехами. Донбасс по праву может гордиться замечательными горняцкими традициями, которые бережно передаются из поколения в поколение, и тем значимым вкладом, который вносят шахтеры в укрепление индустриальной мощи и энергетической безопасности региона и страны. Эффективная деятельность дружного коллектива "Шахтоуправления "Покровское" является ярким примером настойчивости, силы духа, самоотверженного труда шахтёров и преданности избранному делу".
Достижение высоких трудовых показателей стало возможным благодаря профессионализму и слаженной работе добычных и проходческих коллективов, всего вспомогательного персонала, а также мудрого и ответственного руководства шахты.
"Сегодня здесь сформировался особый микроклимат, благоприятная атмосфера, которая стимулирует коллектив к высокопроизводительному труду. Жизненная энергия и многолетний опыт команды профессионалов помогают противостоять вызовам экономического кризиса и содействовать всестороннему развитию, укреплению и сохранению промышленного потенциала Донецкой области" - подчеркнул Андрей Шишацкий.
Руководитель облгосадминистрации пожелал всем шахтерам крепкого здоровья, безграничного жизненного оптимизма и настойчивости в достижении поставленных целей.
http://donbass.ua/news/region/2012/10/31/donbasskie-shahtery-bjut-rekordy.html

МОРКОВНЫЕ КОТЛЕТЫ СНОВА В МОДЕ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 31.10.2012
Под дамокловым мечом остаются цены на хлеб ввиду несанкционированного вывоза продовольственного зерна из страны.

 Прогнозы о грядущем после парламентских выборов подорожании основных продуктов питания начинают сбываться: на магазинных прилавках меняются ценники на яйца, мясо, молочные и другие товары первой необходимости. Пока происходящее не привязано к курсу валют, но сбросить со счетов эту взаимосвязь эксперты не берутся, как, кстати, и разграничить ценовую ситуацию и политические мотивы. Разобраться в подоплёке осеннего подорожания попытался наш корреспондент.
"Бакс" прибавит в весе
В прогнозах по курсам валют на ближайшее будущее эксперты крайне осторожны и стараются не называть конкретных цифр, чреватых излишним ажиотажем. Единственным фактом сегодня является то, что на Украине наметилась тенденция к небольшому росту курса американского доллара. Причин тому несколько, главные из которых - приближающиеся президентские выборы в США, затянувшийся кризис в европейских странах и высокие котировки нефти. Поэтому в сравнении евро с долларом перевес находится на стороне последнего.
Рост стоимости американской валюты к концу текущего года, по мнению аналитиков валютного рынка, может быть достаточно высоким, но всё же должен удержаться в пределах 5-6%. А это не должно иметь катастрофических последствий.
Ещё более нестабильной выглядит ситуация на рынке топлива: котировки нефти на мировой бирже взяли твёрдый курс на подъём. Скептики предлагают не удивляться, если к концу года цена барреля "чёрного золота" подскочит до 200 долларов. В то же время украинские эксперты не берутся считать, сколько денег нашим автомобилистам придётся платить на АЗС: остаётся надеяться на правительственные "рычаги регулирования". А это, как известно, ставки акцизного сбора, которые можно отменить в случае резкого подорожания импортного топлива.
"Сюрприз" мясоедам
Главным фактором, влияющим на ценообразование на продовольственном рынке страны, остаётся зафиксированный в этом году недобор зерна. На рынке фуража в последнее время ситуация меняется почти ежедневно: корма для животноводства уже подорожали в среднем на 30-35%, а в ближайший месяц цены на них могут вырасти ещё на 60%. В этой связи дорожает и вся продукция животного происхождения: мясо, молоко, яйца.
По мнению президента Ассоциации фермеров и частных землевладельцев Украины Ивана Томича, к декабрю все виды мяса подорожают на 10-12%. Рекордсменом станет популярная свинина, которая подорожает на 15-20%. Стоимость говядины изменится на 7-8%, курятина подорожает на 10%.
- Действующая власть временно сдерживает рост цен, но делать это постоянно ей вряд ли удастся из-за снижения рентабельности предприятий, - сообщил Томич. - В следующем году цены на мясо достигнут критического для страны уровня: вся продукция подорожает на 30% и более.
В такой ситуации людям с небольшими доходами не будет лишним запасти в морозильнике кусок вырезки к новогодним праздникам, чтобы последние не обрушились на семейный бюджет как снег на голову.
Хлеб "в узде"
Экономических причин для подорожания социальных сортов хлеба, как уверяют в Минагропроде, по-прежнему нет. По официальным данным, каждый месяц из Аграрного фонда для хлебопекарных предприятий страны реализуется 40 тысяч тонн муки. Цены на муку, изготовленную из продовольственного зерна государственных запасов, остаются фиксированными до конца 2012 года.
Под дамокловым мечом остаются цены на хлеб ввиду несанкционированного вывоза продовольственного зерна из страны. Именно нерациональный сбыт может стать причиной того, что сбудется прогноз главы совета "Укрхлебпрома" Александра Васильченко, который не так давно заявлял, что в ноябре буханка хлеба будет стоить пять гривен. Но и в этом плане уже принимаются меры. Как сообщил министр аграрной политики и продовольствия Украины Николай Присяжнюк, с 15 ноября начнёт действовать полный запрет на экспорт пшеницы из страны.
Кстати
По официальным данным на 18 октября, с Украины вывезено на экспорт 7,1 миллиона тонн зерна, в том числе 3,6 миллиона тонн продовольственной пшеницы. В то же время зарубежные компании заключили контракты в нашей стране на 11,59 миллиона тонн зерна и будут требовать от зернотрейдеров выполнения заключённых обязательств. Отказ чреват высокими штрафными санкциями. Сколько зерна перекупщикам удалось вывезти по теневым каналам, неизвестно.
Сахарная бездна
Прошлогодние катаклизмы с сахаром, цены на который взлетали чуть ли не до небес, заставили чиновников подстраховаться. В первую очередь были значительно увеличены площади под сахарную свёклу, затем 17 октября правительство ввело новые минимальные цены на сладкий продукт. Согласно принятому решению стоимость сахара на внутреннем рынке снизили на 15,4% - до пяти тысяч гривен за тонну с учётом НДС.
Мера, позволяющая стабилизировать ситуацию, оказалась чрезмерной: переработчикам пришлось продавать продукцию себе в убыток. По признанию министра экономического развития и торговли Украины Петра Порошенко, введение минимальной цены не дало результата. В ближайшее время парламент планирует рассмотреть вопрос об её отмене.
Это никак не повлияет на потребителей: сахара страна наварила столько, что его вполне хватит до следующего урожая. Цены на него меняться в ближайшее время не будут.
Лицом в салат
Овощное изобилие в этом году ещё долгие месяцы будет радовать любителей витаминов: цены почти на весь ассортимент овощей держатся на уровне прошлогодних. Неприятным исключением из правила стал лишь любимый овощ премьер-министра Николая Азарова - белокочанная капуста, урожай которой оказался вровень с нормами потребления. Отсюда и высокие цены, которые на опте составляют 1,77 гривны, в рознице - 2,5 гривны за килограмм. Стоимость остальных салатных и борщевых ингредиентов обещает радовать потребителей до самой весны. Главное - отыскать бабушкины рецепты картофельных и морковных котлет, которые снова войдут в моду этой зимой.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/10/31/morkovnye-kotlety-snova-v-mode

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

ПО НЕКОТОРЫМ ОКРУГАМ ЛУГАНЩИНЫ КАНДИДАТЫ - "ДВОЙНИКИ" ПОЛУЧИЛИ ДОСТАТОЧНО НЕПЛОХИЕ РЕЗУЛЬТАТЫ
"Комментарии. Луганск", 31.10.2012
Одной из особенностей парламентских выборов-2012 года на Луганщине стало использование технологии кандидатов-"двойников".

 "Луганск. Комментарии" решили сравнить результаты, полученные кандидатами в нардепы и их "двойниками".
Хотя многие "двойники" известных кандидатов до дня голосования так и не добрались (Тарас Медяник, Юрий Терников, Сергей Дунаев и др.), в Луганской области баллотировались, например, двое Гончаровых.
По состоянию на первую половину дня 31 октября известный луганчанам регионал Гончаров Владимир Александрович (помощник нардепа Александра Ефремова, президент "Фонда Гончарова") идет вторым и набирает по 104 округу 25.56% голосов избирателей. А вот за самовыдвиженца Гончарова Олега Борисовича (проживает в Донецке, временно не работает) решили проголосовать 1.83% избирателей. И это, кстати, еще и неплохой результат - по округу он занимает 6 место (из 28).
Пытались стать нардепами от Луганщины 3 кандидата с фамилией Шахов. Все они шли по разным округам, но известность самовыдвиженца Шахова Сергея Владимировича (директора одноименного ООО из Стаханова) не ограничивается пределами лишь одного округа (тем более, после того как он был объявлен в розыск).
По 107 округу известный в области политик едва не стал нардепом, набрав 38.98% голосов избирателей. Ему не хватило лишь немногим более 3.6%, чтобы обойти мэра Лисичанска Сергея Дунаева.
По 104 округу самовыдвиженец Шахов Владимир Николаевич (пенсионер из Брянки) набрал 0.55% голосов (9 место из 28). По 106 округу Шахов Сергей Александрович (житель Полтавы, президент Института демократического общества, выдвинутый партией "Украина - Вперед!") набрал в 11 раз больше голосов  - 6.26% (5 место из 16). Возможно, такой результат объясняется тем, что ранее прогнозировалось, что именно по этому округу пойдет известный политик Шахов.
Кроме этого, в 109 округе баллотировались двое Макаровых (самовыдвиженцы). Александра Константиновича, который работает заместителем начальника главного отдела управления СБУ в Луганской области, связывают с командой Сергея Шахова. Он занял 2 место с результатом 14.21% голосов.
Макаров Константин Константинович - директора ЧП "Автотехобслуживание" - набрал 2.4%. Это 9 результат (из 16 возможных) по 109 округу.
В 106 округе пытались стать нардепами самовыдвиженцы - двое Казаковых и один Грицишин (такие фамилии у нынешнего и бывшего мэров Северодонецка).
Считать их кандидатами - двойниками нельзя, поскольку известные Казаков и Грицишин не баллотировались. Но это еще один пример использования фамилий известных политиков.
В итоге Казаков Олег Иванович набрал 0.82% голосов, Грицишин Геннадий Андреевич - 0.75%, Казаков Сергей Викторович - 0.70% (с 10 по 12 место из 16).

Таким образом,  на этих выборах народных депутатов по некоторым округам Луганщины кандидаты-"двойники" получили достаточно неплохие результаты (если сравнивать в процентном соотношении с результатами известных кандидатов). Вместе с тем нельзя сказать, что они лишили победы основных кандидатов - даже если сложить голоса известных кандидатов и их тезок, первые все равно не прошли бы в Верховную Раду.
http://lugansk.comments.ua/article/2012/10/31/133809.html

ВИБОРИ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНОЗЕМНІ СПОСТЕРІГАЧІ ВВАЖАЮТЬ ДЕМОКРАТИЧНИМИ
Ірина Купецька, "Місто", 30.10.2012, Вінницька обл.
Місцеві експерти нарікають на некомпетентність членів виборчих комісій.

 Люди не вірять у демократичні вибори, кажуть експерти. І пояснюють: про це свідчить низька явка виборців. Виборці Вінниччини стали одними з самих активних в Україні. У нашій області проголосувати на дільниці прийшли 60% населення. Сільські жителі, у свою чергу, виявилися більш активними, ніж городяни. Особливістю ж парламентських виборів-2012 експерти називають некомпетентність членів комісії, через це сталося найбільше порушень.
За словами Анни Олійник, керівника сектору зв'язків з громадськістю УМВС у Вінницькій області, у день виборів надійшло 59 заяв про порушення.
- Наприклад, звернення щодо підкупу виборців у Барському районі, Ямполі тощо, - зазначає Анна Олійник. - Крім того, було порушено чотири кримінальні справи - за крадіжку з офісу однієї з політичних партій, за хуліганство, в однієї партії вкрали агітаційний банер... Водночас вибори пройшли досить спокійно, серйозних порушень виборчого законодавства зафіксовано не було.
На деяких дільницях, як з'ясувалось, не вистачило бюлетенів: в обласному тубдиспансері і Стрижавській колонії. Так, у колонію, де перебуває 1117 голосуючих, привезли вранці лише 1052. Коли решту довезли - одній людині проголосувати так і не вдалося.
- У лікувальних закладах виявилися системні проблеми, - говорить Владислав Телень, представник Комітету виборців України у Вінницькі області. - Коли ЦВК друкувала бюлетені, вони вираховували середню кількість ліжко-місць та хворих, які перебували у лікувальному закладі. Проте, є ще й 18 членів дільничних виборчих комісій, які мають право голосувати на місці. Маємо ситуацію, коли 2/3 проголосують, а інші не зможуть. Так, у Вінницькому обласному тубдиспансері на 10:00 уже закінчились бюлетені. Спостерігачі зафіксували два десятки дільниць, де камери знімали усе, що завгодно: підлогу, стелю, але ніяк не комісії чи урни. Серйозною проблемою стала некомпетентність членів комісій.
Про некомпетентність членів виборчих комісій говорять і представники "Опори".
- Ми спостерігали надзвичайно низьку компетентність членів комісій, які були не підготовленими, робили примітивні помилки, допускали до голосування з копією паспорта, і взагалі без документа, на підставі запрошень на вибори. Відбувалися постійні заміни членів комісій, - розповідає Олег Левченко, регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА. - А в одному із сіл члени комісії влаштували застілля просто поруч з виборчими урнами. - Активність вінничан у плані звернень, до речі, теж не дуже висока. У Київській області, наприклад, на "гарячу" лінію надходило кілька десятків дзвінків. Вінничани ж не використали свою можливість відстоювати права.
До речі, сайт Опори у день виборів деякий час не працював - його атакували хакери, так само, як і сайти "Майдану" й КВУ. У мікрорайоні ГПЗ через аварію було відключено світло. Також у темряві опинилася частина дільниць 12-го округу. Разом зі світлом подекуди зник і телефонний зв'язок.
Водночас, і українські, й іноземні спостерігачі кажуть, що хоч порушення на виборах і були, але системного характеру вони не мають, тож суттєво вплинути на результати виборів не можуть. Представники Міжнародної місії "За справедливі вибори" Штефан Пурічі і Іон Борге, які перебували у Вінниці, назвали парламентські вибори демократичними.
- Думаю, що їх можна вважати демократичними, - сказав Штефан Пурічі. - Значних порушень, які б могли вплинути на результат голосування, ми не зафіксували. Лише локальні. А ваше ноу-хау з веб-камерами на дільницях, думаю, можна буде перейняти і у нас, у Румунії.
http://www.misto.vn.ua/ua/home/podii/5299

ТОЧКА ЗОРУ

ВИБОРИ: ОЧІКУВАННЯ І НЕСПОДІВАНКИ
Світлана Каліпарова, "Крымские известия", 01.11.2012
Спираючись на результати обробки протоколів, Партія регіонів випереджає об'єднану опозицію, що посіла друге місце.

 Голосування на виборах відбулося. Спираючись на результати обробки протоколів, з урахуванням як партійних списків, так і підсумків по мажоритарних округах, ПР випереджає об'єднану опозицію, що посіла друге місце. Далі майже на рівних йдуть "УДАР" і КПУ. З неочікуваними показниками до парламенту проходить партія "Свобода". Яку конфігурацію можна чекати в парламенті і які перспективи розвитку подій? Про це ми розмовляємо із заслуженим юристом України і АРК Григорієм Демидовим.
- Висловлю свою оцінку. Передусім звертає увагу відтік голосів від ПР і "Батьківщини" на користь інших партій. Певен, що на їх партійні штаби чекає ретельний аналіз цих тенденцій. На мій погляд, в цьому випадку має місце розчарування виборців. Саме тому несподівано велику кількість голосів отримала партія "УДАР", яка вперше бере участь у виборах до парламенту країни. З тих самих чинників значна частка виборців віддала свої голоси КПУ. Крім того, спостерігається тенденція, що вже виявила себе під час "арабської весни", коли внаслідок невдоволення владою і у відсутності конструктивних опозиційних партій, до політичного життя увійшли радикальні рухи. Як на мене, цим пояснюється несподіваний успіх "Свободи".
- Певно, також не можна не враховувати низьку явку виборців?
- Цілком вірно. Низька явка кримчан на вибори підтверджує цю тенденцію. Інтереси регіональних спільнот та еліт не треба ігнорувати. В країнах розвиненої демократії прагнуть не допускати зіткнення інтересів загальнонаціональних політичних та економічних еліт з регіональними і місцевими. Час вже і в Україні переходити до цивілізованих відносин.
- Повернемося до виборів. Чи формуватиметься новий уряд у зв'язку з виборами нового парламенту країни?
- Як відомо, відповідно до ухвали Конституційного суду в Україні повернена президентсько-парламентська форма правління. Тепер не парламентська коаліція більшості визначає кандидатуру прем'єра і формує уряд, а президент. І уряд припиняє свої повноваження не у зв'язку з виборами нового парламенту, а перед новообраним президентом. Вибори нового президента, згідно Конституції України, мають відбутися в 2015 році. Таким чином, уряд залишається тим самим. Можлива зміна складу.
- Опозиція заявляє про те, що вимагатиме імпічменту президентові. Чи таке можливо здійснити?
- Опозиції потрібно ставити перед собою реальні політичні цілі. Оголошення імпічменту президентові, відповідно до ст. 111 Конституції України, при теперішній розстановці сил у парламенті неможливо.
- Яка можлива конфігурація сил у парламенті?
- ПР у разі об'єднання депутатів, які пройшли за партійними списками та за мажоритарними округами, може сформувати просту більшість в парламенті. Петро Симоненко вже заявив про те, що питання про коаліцію з ПР Компартією не розглядатиметься. Проте, спільні чи узгоджені дії задля вирішення окремих питань можливі. Звертає увагу те, що лідер "УДАРУ" В. Кличко перед виборами всіляко ухилявся від укладення коаліційної угоди з ВО "Батьківщина". На наступному етапі він позначив неможливість коаліції з ПР і КПУ і готовність, акцентую увагу, не на коаліцію, а на спільні дії з "Батьківщиною" і "Свободою". На мою думку, він свідомо дистанціювався від "Батьківщини" та ПР. А коаліція зі "Свободою" зачиняє європейську перспективу. Кличко всіляко демонструє свою незалежність. Він пропонує новий проект, тому що значна частина виборців хочуть бачити інші партії і лідерів. Але це всього лише тактика. Зараз ще складно говорити про те, яку саме стратегію розвитку суспільства "УДАР" запропонує, і, головне, чи зможе її реалізувати? Можна також прогнозувати, що лідери "Батьківщини" після виборів розпочнуть "розбори" з ПР - і внаслідок цього їм та їхнім опонентам буде не до економіки і соціальних проектів. Вся система управління в країні знову може бути паралізована або дезорганізована. Але все це лише продовження старих традицій, коли країна переходить до переможця як приз і віддається "на поталу і розграбування". Країну можуть чекати серйозні політичні і економічні катаклізми, хоча це, звісно, не обов'язковий хід подій.
Стосовно "Свободи". Якщо Тягнибок не припинить радикальну націоналістичну риторику, то трибуна парламенту країни перетвориться на бікфордів шнур. Не має більшої загрози для країни, ніж українські націоналісти. Хочу нагадати про початок 90-х років, коли риторика західноукраїнських націоналістів та їхній марш у Крим надихнули кримчан на статус автономії. Прогноз розвитку подій тривожний. При такому розкладі сил у парламенті, на мій погляд, проводити послідовні і збалансовані реформи неможливо.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/-i/7727-2012-11-01-07-51-57

ВІКТОР МАТЧУК: "У ВЕРХОВНІЙ РАДІ БУДЕ ДЕФІЦИТ РОЗУМУ І РОЗРАХУНКУ"
"Рівне вечірнє", 01.11.2012
"Люди обирають політичний бренд, а не людину, яка б захищала їхні інтереси у Верховній Раді".

 - Вибори в Україні загалом оцінювати не можу, бо все-таки не знаю, що, наприклад, відбувалося в окрузі на Дніпропетровщині. А у місті Рівному порушень я не побачив. Були неузгодженості, звісно, але якихось таких, які б кардинально впливали на результат, не було.
Це логічно, що скільки б не було учасників, переможець буде один, а всі інші будуть незадоволені результатом. Проте я дивлюся реалістично на ситуацію. На жаль, у Рівному з 2002 року так нічого й не змінилося - люди обирають політичний бренд, а не людину, яка б захищала їхні інтереси у Верховній Раді. Звісно, програвати неприємно, але на цих виборах, як у студентській їдальні: невідомо, кому пощастило - тому, хто взяв котлету, чи тому, хто не встиг.
На державу чекають великі випробування. Зараз не час думати про мову чи далі вирішувати, хто винний у невигідному газовому контракті. Потрібно вирішувати суто економічні проблеми: звільнитися від російського іга, припинити просування до Митного союзу, намагатися підняти економічні показники. Боюся, що зробити правильні кроки країні не вдасться. У Верховній Раді буде дефіцит розуму і розрахунку. Скоріше за все, з наступного року в Україні ситуація лише погіршиться.
Окрім того, прикро за рівнян. Позитиву для Рівного очікувати нема чого. Ці вибори показали, що у нас серед населення домінує протестний настрій. Голосують люди не за мудрих людей, а за тих, хто голосніше крикне "Геть!". На жаль, у ситуації, в якій перебуває держава, дозволити собі таке голосування - це розкіш. Але Олега Осуховського я привітав із перемогою ще у понеділок. Побажав йому успіхів і запропонував допомогу.
Поки що не думав про майбутні плани. Не виключено, що приєднаюся до партії "УДАР". А оскільки я до цієї політичної сили ще не належу, не можна говорити про те, чи очолю я її обласну чи міську організацію. Щодо наступних виборів міського голови також нічого не планую. Не хочу поки що ні для чого застосовувати рейтинг, який заробив на цих виборах.
Я вдячний усім рівнянам, які мене підтримали. А поки що у мене з'явилася можливість нарешті зайнятися собою. Ще з 2006 року говорили, що я постійно на полюванні. Тепер нарешті я зможу справді там побути. З грибами, на жаль, не встиг, але, можливо, покатаюся на лижах.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=033520

КОЛИ ЗЕМЛЯ ГОРИТЬ ПІД НОГАМИ - НЕ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПЕРСПЕКТИВИ...
Наталія Балюк, "Високий замок", 31.10.2012, Львівська обл.
Попри попередження лідерів західних країн влада таки не пройшла чергового тесту на демократичність.

 Попри суворі попередження лідерів західних країн про те, що чесні парламентські вибори - це останній шанс для команди Януковича уникнути міжнародної ізоляції і зберегти для країни європейську перспективу, влада таки не пройшла чергового тесту на демократичність.
Позбутися старих звичок непросто. І під час самого волевиявлення (масове голосування удома, горезвісні каруселі), особливо на стадії підрахунку голосів, влада не втрималася від спокуси підмахлювати. Та справжній безкрай почався тоді, коли Партія регіонів зрозуміла, що для утворення більшості бракує мандатів. Коли під ногами горить земля - про європейські перспективи вже не думається...
Європа з реакцією не забарилася. За словами віце-президента Парламентської асамблеї ОБСЄ Вальбурґи Габсбурґ Дуґлас, "деякі аспекти передвиборчого періоду стали кроком назад порівняно з останніми виборами…". "З огляду на зловживання владою та занадто велику роль на цих виборах грошей, схоже, що демократичний процес почав іти зворотним шляхом в Україні", - зазначила представник ОБСЄ. Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на своїй сторінці в мережі Twitter заявив практично те саме - що Швеція вважає "вибори до Верховної Ради кроком назад у розвитку України як демократичної держави".
А ось західні медіа були менш дипломатичними. Впливова німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung вкрай критично оцінила перебіг та результати українських парламентських виборів. Газета вважає, що після цих виборів "дорога на Захід для України закрита". "Якщо в Києві не дійдуть найближчим часом до засадничих змін, то обговорена вже угода України з ЄС може бути здана в архів", - резюмує видання. Газета вважає, що ЄС у цьому разі не може чинити інакше, якщо шанує свої цінності. "Зростає занепокоєння, що президент Янукович, як очільник влади, веде свою державу в російську орбіту", - констатує видання.
Впливова американська The Washington Post пише, що "оголошені в понеділок результати українських парламентських виборів вказують на прагнення правлячої Партії регіонів і президента Віктора Януковича йти тим самим шляхом авторитарного правління, що й сусідні Росія та Білорусь". "За підсумками голосування, що його різко розкритикували міжнародні спостерігачі, а опозиція назвала "кричущим обманом", партія президента, ймовірно, зміцнила свої позиції у владі", - констатує видання з Вашингтона.
Тим часом керівник прес-центру Партії регіонів Ганна Герман у відповідь на заяву представника ОБСЄ про "крок назад" і про "зворотний шлях демократичного процесу в Україні" наголосила, що "ці оцінки дають нам великий кредит довіри світу і можливість сказати, що ми йдемо правильним шляхом". Ну, якщо "крок назад" для української влади - правильний шлях, то ми, звичайно, далеко зайдемо. Втім, реакція Герман на критику західних експертів свідчить лише про одне: українській владі байдуже, що про неї думають на Заході. Вона вже давно визначилася, що "шлях авторитарного правління" її цілком влаштовує. Адже для неї це "правильний шлях".
http://www.wz.lviv.ua/articles/111144

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

CEРЕДНЯ ЗАРПЛАТА МЕДСЕСТЕР, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ В АМБУЛАТОРІЯХ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ, ЗБІЛЬШИЛАСЬ
"Вісті Придніпров'я", 31.10.2012, Дніпропетровська обл.
У 2012 році середня заробітна плата медичних сестер у порівнянні з минулим роком збільшилась більш ніж на 60% і наразі складає 2575 грн.

 "У рамках модернізації охорони здоров`я на Дніпропетровщині створюються комфортні умови для роботи медичних працівників. Це стосується і проведення ремонтних робіт в амбулаторіях загальної практики - сімейної медицини, і оснащення медичних закладів новим обладнанням та технікою, і підвищення заробітної плати як лікарям, так і середньому медичному персоналу. У цьому році згідно з постановою КМУ № 209 заробітна плата медсестер амбулаторій сімейної медицини за рахунок державної субвенції збільшена більш ніж у півтори рази - з 1,5 тис грн до 2,5 тис грн і залежить від обсягу виконаної роботи", - сказала заступник начальника головного управління охорони здоров`я Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Лугова.
У 2011 році заробітна плата середнього медичного персоналу Центрів первинної медико-санітарної допомоги складала 1579 грн, у 2012 році вона збільшилась на 61% та складає 2575 грн.
Крім того, у рамках програм "Місцевих стимулів" для медичних сестер передбачено забезпечення безкоштовним проїздом у громадському транспорті, мобільним зв`язком, навчання за фахом "медсестра загальної практики - сімейної медицини".
Наразі на Дніпропетровщині середній медичний персонал проходить підготовку у 5 вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації: Дніпропетровському базовому медичному училищі, Дніпродзержинському медичному училищі, Криворізькому медичному коледжі, Павлоградському медичному училищі та Нікопольському медичному училищі.
На сьогодні в області працюють понад 1200 медсестер загальної практики - сімейної медицини.
Довідка: на Дніпропетровщині у рамках модернізації охорони здоров'я приділяється особлива увага розвитку первинної ланки надання медичної допомоги (сімейній медицині).
У 2012 році Дніпропетровська область як пілотний регіон із впровадження модернізації охорони здоров'я додатково отримала 82 млн грн на придбання медичного обладнання та автомобілів для медичних закладів первинного рівня (амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів). Наразі придбано близько 5,5 тис одиниць сучасного медичного обладнання та закуплено 386 легкових автомобілів.
Дніпропетровщина перша в Україні укомплектувала усі 53 Центри первинної медико-санітарної допомоги області новим сучасним автотранспортом, що значно підвищило якість та доступність надання медичної допомоги жителям регіону.
Наразі на Дніпропетровщині працюють 582 сімейних лікарів. Щорічно штат лікарів загальної практики - сімейної медицини розширюється в середньому на 250 осіб.
Професійна підготовка сімейних лікарів здійснюється Дніпропетровською медичною академією.
Сімейних лікарів для області також готують на кафедрі сімейної медицини факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії шляхом спеціалізації лікарів-терапевтів та педіатрів.
Наразі спеціалізацію за фахом "сімейний лікар" проходять 262 особи.
У 2012 році медичним працівникам центрів первинної медико-санітарної допомоги області підвищена заробітна плата з урахуванням обсягу виконаної роботи - в середньому надбавка становить від 750 грн до 2000 грн. Таким чином, заробітна плата лікаря первинної ланки з урахуванням виплати складає від 2320 грн до 6500 грн.
Крім цього, в усіх містах та районах Дніпропетровщини реалізуються програми "місцевих стимулів". Вони спрямовані на фінансову та соціальну підтримку лікарів та медичних сестер первинної ланки (сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів), а саме: забезпечення їх безкоштовним мобільним зв'язком, пільговим проїздом у громадському транспорті, грошовими надбавками до заробітної плати, службовим житлом тощо.
У 2010-2012 роках службове житло отримали 198 медичних працівників Дніпропетровщини.
У 2012 році на програми "Місцевих стимулів" передбачено фінансування у розмірі 57,6 млн грн.
http://www.vesti.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=16508:-2012-60&catid=134:2011-09-10-06-36-04&Itemid=568

ОДНІ ХОТІЛИ НАГРІТИСЯ, ІНШІ - НАГРІТИ РУКИ
Марія Спаська, "Вестник Кривбасса", 31.10.2012, Дніпропетровська обл.
Під стінами Криворізького міськвиконкому відбулася вже друга за останній час неполітична акція протесту.

 Першого разу до будинку влади приходили мешканці Первомайки, що виступають проти будівництва промислової, як вони вважають, дороги через сквер попід їхніми будинками. А вдруге, це було у вівторок минулого тижня, на перекличку під будівлею міськвиконкому зібралися власники систем автономного опалення, які роками не можуть добитися, аби Тепломережа перестала нараховувати їм платежі за централізоване тепло, якого вони не споживали.
Причому всі ці люди, йшлося про 600 чоловік, мають дозволи на відключення від мереж централізованого опалення, видані створеною міськвиконкомом спеціальною міжвідомчою комісією.
Разом із громадянами - своїми замовниками - на акцію протесту вийшли представники ТОВ "Естрея", яке досить активно надавало послуги з оформлення пакету документів, проектування та монтажу систем автономного опалення в квартирах. Однак, попри наявність пакету документів, люди роками не можуть отримати заключного акта Тепломережі, який би зафіксував факт відключення від мережі централізованого тепла. Адже лише після цього зі споживача знімається так зване теплове навантаження, а нарахування плати за централізоване тепло припиняється.
У ТОВ "Естрея" наводять приклад 70-річної бабусі, яка хоч на схилі літ хотіла пожити в теплі, довго копичила гроші і нарешті змогла дозволити собі систему автономного опалення. Бабусю також не хотіли знімати з теплового навантаження, але представники ТОВ "Естрея" знайшли спосіб і проблему "вирішили". Та через якихось два місяці бабуся отримала від директора Тепломережі Сергія Мітіна листа про те, що його підлеглі припустилися помилки, він просить за них вибачення і пропонує зі своїми претензіями звертатися до суду.
Утім, як з'ясувалося, отриманий фірмою "Естрея" для бабусі дозвіл на відключення від системи централізованого опалення, який має форму витягу з протоколу спеціальної міжвідомчої комісії, датований 2009 роком. Хоча ще з 14 грудня 2007 року набули чинності зміни до Порядку відключення, внесені наказом Мінжитлокомунгоспу, якими відключення окремих квартир фактично заборонено.
Згідно з роз'ясненням Мінжитлокомунгоспу, ті громадяни, які отримали дозволи на відключення від мереж централізованого опалення до 17 грудня 2007 року, можуть реалізувати своє право і після цієї дати. Всі дозволи, отримані вже після внесення змін до Порядку відключення, - поза законом.
Але в тому-то й річ, що люди не самі собі повиписували дозволи та поставили на них "мокрі" печатки. Наш міськвиконком, у тому числі за посередництва "Естреї", справно видавав дозволи і в 2008-му, і в 2009-му, і в 2010-му роках. Аж поки "лавочку" не прикрила прокуратура. Подейкують, крайніми виявилися "якісь дівчатка", а журнал реєстрації витягів було "загублено". Та й біди б ніякої не було, якби люди з тими дозволами не доводили розпочате до кінця. А потім виявилося, що їх просто кинули. І хоча представники фірми тепер начебто солідаризуються зі своїми клієнтами, це саме вони вкупі з чиновниками міськвиконкому загнали людей у пастку. На тому, що одні хотіли нагрітися, другі, очевидно, непогано нагріли руки.
http://www.krivbass.in.ua/content/view/6339/1/

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

"СУЭСТА" УТВЕРЖДАЕТ, ЧТО ВЫИГРАЛА ВСЕ СУДЫ И ВОЗВРАЩАЕТСЯ В АКВАТОРИЮ ФИОЛЕНТА
Андрей Дмитров, "Новый Севастополь", 31.10.2012, АР Крым
Конфликт между группой компаний "Суэста", добывающей морской строительный песок в акватории вблизи мыса Фиолент, и севастопольскими экологами продолжается.

 Руководство группы компаний "Суэста" распространило заявление в адрес прокурора Севастополя и средств массовой информации, суть которого заключается в том, что ООО выиграло все суды в связи с деятельностью по добыче морского песка, в частности, в акватории Севастополя, и возвращается для его добычи в район мыса Фиолент.
В заявлении, в частности, отмечено:
"Основным видом деятельности Группы компаний "Суэста" является добыча и продажа морского строительного песка в Крыму, а также производство и реализация строительного бетона и растворов, изделий из бетона. Коллектив Группы компаний к настоящему времени обеспечивающей строительным песком около 80 процентов профильных предприятий Крыма.
В этой связи напомним, что в начале нынешнего года, благодаря многомиллионным инвестициям, применению новейших технологий и качественному менеджменту Группе компаний удалось существенно снизить цены на производимую продукцию - и это не осталось незамеченным нашими конкурентами, подавляющее большинство из которых весьма далеки от реального производства и привыкли действовать в бизнесе по спекулятивным схемам, нередко граничащим с неприкрытым криминалом.
Одним из итогов такого конфликта интересов стала продолжительная информационная кампания, направленная на дискредитацию законной хозяйственной деятельности коллектива "Суэсты". За прошедшие несколько месяцев группе компаний "Суэста" неоднократно публично выдвигали самые нелепые обвинения одно абсурднее другого. Дело дошло до вопиющей лжи и даже провокаций со стороны определенной группы лиц, нанятой известными нам заказчиками для проведения откровенно подрывной деятельности под благовидным предлогом защиты природы. Иначе, как травлей, это сейчас назвать нельзя.
На фоне сформированного таким иезуитским способом негативного общественного мнения в конфликт были вовлечены органы местного самоуправления, исполнительной власти, прокуратура, СБУ, экологическая инспекция, ученая общественность и отдельные народные избранники, воспользовавшиеся ситуацией для решения собственных коммерческих задач или банального повышения рейтинга накануне выборов. Беспрецедентным "волевым решением" киевских чиновников нас в одночасье лишили доступа в крымские порты, после чего были предприняты попытки рейдерского захвата мощностей предприятия и эксплуатируемых им месторождений нерудных материалов, в том числе близ мыса Фиолент.
Пока "Суэста" перестраивала логистику своего бизнеса спекулянты взвинтили цены на стройматериалы и неплохо погрели на этом руки
Итог нами прогнозировался: пока "Суэста" перестраивала логистику своего бизнеса и была вынуждена отстаивать свою деловую репутацию, спекулянты взвинтили цены на стройматериалы и неплохо погрели на этом руки, под эгидой искусственно созданного дефицита нередко поставляя на крымский рынок строительные материалы, добытые нелегально или попросту украденные (!) у государства Украина. Оставляем это на суд компетентных органов, которые, как мы надеемся, еще дадут свою оценку происходящему.
Ни одна из многочисленных проверок правоохранительных и контролирующих организаций не выявила в ее деятельности сколько-нибудь серьезных нарушений. Были выиграны и все судебные процессы, в которые нас втянули. Таким образом, снова нашел подтверждение тот факт, что Группа компаний "Суэста" работает в правовом поле Украины. Это еще раз должен подтвердить ведущийся в настоящее время дополнительный научный мониторинг.
Хотим напомнить, что вся инфраструктура Группы компаний "Суэста" не украдена у государства по хитрым приватизационным схемам, а создана с "нуля":
- выкуплена земля для базы;
- спроектированы и построены база, причалы, инфраструктура;
- закуплены добывающие суда, аналогов которых нет даже в Средиземном море;
- построен бетонный завод;
- от государства получены лицензии на эксплуатацию месторождений песка.
Сделано еще многое другое с вложением в экономику города более 300 млн. грн.
Только за 2012 год нами было уплачено более 10 млн. грн. консолидированного налога, создано более 120 рабочих мест.
После преодоления целого ряда проблем объективного и субъективного характера Группа компаний "Суэста" вновь выходит на привычный для нее уровень работы, в том числе на карьере близ мыса Фиолент".
Как ранее сообщал "Новый Севастополь", общественные экологи и биологи летом провели экспертизу мест добычи песка судами компании "Суэста" и сделали предварительный вывод о том, что они наносят непоправимый ущерб экологии акватории. Свои данные общественники обнародовали публично - на пресс-конференции в информационном пресс-центре IPC "Севастополь".
В частности, председатель Совета общественных экологических организаций Севастополя Маргарита Литвиненко сообщила, что во исполнение решения Совета общественных экологических организаций Севастополя была проведена общественная экологическая экспертиза. Специалистами Института биологии южных морей, общественными организациями в местах добычи песка были взяты пробы грунта и воды.
"9-10 июня в ходе проведенной экспертизы было выявлено, что на участках, где добывался песок, отмечается рост количества зеленых водорослей, а это свидетельствует о загрязнении вод биогенами. Покрытие дна водорослями составляет от 5 до 80 процентов", - сообщила Литвиненко.
Она также напомнила, что весь участок морского дна изрыт ямами и канавами: "Когда в ямы попадают водоросли, то в ямах происходит процесс их гниения. Толщина разлагающихся водорослей в ямах уже составляет до 20-ти сантиметров".
Литвиненко сказала, что общественные экологи и специалисты пришли к таким основным выводам. Во-первых, заиление больших территорий вследствие работ по добыче песка недопустимо. Во-вторых, канавы и ямы в результате выборки песка превратились в ловушки для водорослей, которые погибают, разлагаются и отравляют экологию.
Эколог-общественник Александр Семенов считает, что последствия "деятельности" "морских копателей" в акватории вблизи Фиолента севастопольцы будут ощущать много лет.
По его мнению, сессия горсовета Севастополя, когда работы по добыче песка вблизи Фиолента приостановлены, должна найти средства для проведения постоянного мониторинга на протяжении двух лет. Он считает, что, как минимум, два года природа будет устранять самые очевидные последствия "копателей песка" на экологию.
"Может и так оказаться, что наши замечательные песчаные поля исчезнут. Взамен получим грязную воду, лишенную организмов-фильтраторов. Если к этому добавить неочищенные канализационные стоки, то можно предположить, какие могут быть последствия", - высказал прогноз общественник.
"Не учтена проблема нереста рыб. В районе Фиолента обитают около 55 видов рыб и нерест идет круглогодично. Понятно, что ограничение добычи песка во время нереста выполнить практически невозможно. Эти исследования не проводились. Оценить потери также невозможно", - отметил Семенов.
Также он обратил внимание журналистов и на такую проблему: "Тонкие фракции взвесей переносятся на 180-200 километров. Есть такой советский и украинский ученый Ювеналий Зайцев, который изучал воздействие донных тралений и перенос взвесей. И он сделал именно такой вывод. Буквально вся севастопольская зона оказывается под прессом взвеси от добычи песка в морской акватории в районе мыса Фиолент. В итоге мы получаем нежизнеспособными прилегающие акватории, ухудшение морской воды".
Это, как подчеркнул Семенов, кроме того, что "67 га прекрасных песков уничтожаются буквально на наших глазах".
Общественный севастопольский эколог Николай Подоляко заявил, что надеется на журналистов в деле борьбы с незаконными добытчиками морского песка у крымских берегов. На чиновников, по его словам, пока надежды мало.
Подоляко напомнил, что именно Министерство охраны окружающей природной среды Украины выдало согласовательные документы для работы предприятий, добывающих морской песок в акватории Севастополя.
"Министерство придумало проблему, а общество пытается с ней как-то справиться", - сказал Подоляко. По его мнению, проблему создала государственная организация, а пытаются ее решить исключительно общественники.
По информации эколога-общественника, после того, как "руководство города волевым усилием выгнало их с Фиолента, дальше эти злодеи перешли на соседние участки в район Любимовки и Качи".
Также, как сообщил Подоляко, добытчики морского песка нарушают законодательство Украины, в частности, что касается перемещения взрывоопасных веществ.
"На прошлой неделе судно, добывающее песок, на траверзе Бельбека подняло в воде торпеду. Судном оттащили эту торпеду и выбросили ее в море", - сообщил факт Подоляко.
Подоляко еще раз сказал, что, по его информации, компания "Суэста" получила отвод в 20,5 тысяч га морской акватории Крыма: "От мыса Толстый и до Евпатории эта территория у них в резерве для добычи песка".
Общественник самой большой проблемой называет беспомощность власти в деле добычи морского песка.
На сессии горсовета Севастополя (19 июня) депутаты решили обратиться в Севастопольскую госадминистрацию, Кабмин, Верховную Раду Украины с просьбой принять все необходимые меры по предотвращению возникновения чрезвычайных ситуаций на Черноморском побережье севастопольской зоны. А также обратиться в Генпрокуратуру с просьбой дать поручение ускорить проведение проверки работы суден "Трофа" и "Печора".
В этот же день на сайте городской прокуратуры было вывешено сообщение, смысл которого сводился к тому, что природоохранная прокуратура пока не нашла нарушений в деятельности компании "Суэста", добывающей песок в районе мыса Фиолент, все с документами у коммерсантов в порядке, все разрешения получены.
Для проведения данных работ на землях водного фонда у предприятия есть разрешение государственной Азово-Черноморской экологической инспекции, отмечает пресс-служба. Об условиях пользования недрами с целью добычи полезных ископаемых, заключено соответствующее соглашение с Государственной службой геологии и недр.
Есть положительное заключение государственной экспертизы Государственной Азово-Черноморской экологической инспекции о добыче песка, отмечено в сообщении пресс-службы прокуратуры.
Ранее в прямом эфире СРГТРК (12 июня) директор компании "Суэста" Владислав Крот сообщил, что компания "Суэста" работает только в законном поле. По его словам, руководством компании была предоставлена возможность всем надзирающим и проверяющим органам произвести проверки.
"Все сотрудники, имеющие на то основания, были допущены на территорию "Суэсты", произвели проверки. На период проверки деятельность компании была остановлена", - отметил Крот.
Он добавил: "Результаты проверки говорят об одном - ООО "Суэста" работает в законном поле, нарушений у группы компаний нет".
В свою очередь, директор КП "Благоустройство" Карп Булатов призвал "патриотов города" не покупать песок, добываемый в акватории Севастополя. Об этом он заявил  в прямом эфире СРГТРК в середине июля.
"История с незаконной добычей песка не закончилась", - призвал к бдительности Булатов.
Он добавил: "После второй мировой войны не было и нет угрозы для Севастополя, как эта добыча песка. Речь идет о том, что на всей акватории Севастополя весь песок со дна морского планируется добыть вот этими предприимчивыми дельцами".
"Руководствуясь интересами севастопольцев и нормами международного права, горсовет Севастополя обратился в Кабинет министров принять все меры для запрещения промысла, на наш взгляд, преступного", - пояснил позицию горсовета Севастополя Булатов.
"По-видимому, придется инициировать внеочередную сессию по этой проблеме. Севастопольцы и власть должны защищать всем миром природное богатство Севастополя. Пришло время "ч" для горсовета", - сказал директор КП.
"Призываю наших строителей, если они патриоты города, не покупать этот песок", - обратился к телезрителям Карп Булатов.
http://new-sebastopol.com/news/aktsenti/Suesta_utvergdaet_chto_viigrala_vse_sudi_i_vozvrashchaetsya_v_akvatoriyu_Fiolenta

ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ

В САРТАНЕ МИТРОПОЛИТ ИЛАРИОН ОСВЯТИЛ ХРАМ ГЕОРГИЯ ПОБЕДОНОСЦА
Александр Панков, "Приазовский рабочий", 31.10.2012, Донецкая обл.
В церкви собрались сотни прихожан, в числе которых были и почетные гости - городской голова Юрий Хотлубей, народный депутат Украины Алексей Белый.

 В минувшее воскресенье в Сартане выборы депутатов в Верховную Раду совпали со значимым для поселка событием - освящением храма Святого Георгия Победоносца. Освящал его высоко-преосвященнейший Иларион, митрополит Донецкий и Мариупольский.
С утра в церкви собрались сотни прихожан, в числе которых были и почетные гости - городской голова Юрий Хотлубей, народный депутат Украины Алексей Белый, первый заместитель генерального директора комбината им. Ильича и депутат Донецкого областного совета Сергей Матвиенков, секретарь городского совета Андрей Федай, депутат Донецкого областного совета Николай Токарский и другие. Их встречал поселковый голова Степан Махсма.
Храм в Сартане, как рассказывал неоднократно "ПР", строился с 1994 года.
В закладке первого камня принимали участие заместитель министра иностранных дел Греции Григорис Ниотис, посол Греции в Украине Василиос Пацикакис, президент Фонда по приему и размещению греков-репатриантов в Греции Гиоргиос Иакову, председатель Федерации греческих обществ Украины Александра Проценко-Пичаджи, председатель сартанского национально-культурного клуба "Эллины Украины" Анатолий Балджи, председатель поссовета Сартаны Владимир Решетов, бывший редактор газеты "Азовсталец", а ныне главный редактор газеты "Приазовский рабочий" Николай Токарский.
А помогали в строительстве многие - комбинат им. Ильича и "Азовмаш", Мариупольский городской совет, поселковый совет Сартаны, предприниматели и рядовые прихожане. Свою лепту внесли городская и районная организации Партии регионов. Возведение храма шло под патронатом городского головы Юрия Хотлубея.
Как отражено на доске, закрепленной на стене церкви: "Храм был построен в 2005 году по инициативе сартанского национально-культурного клуба "Эллины Приазовья" (председатель Анатолий Балджи) и Федерации греческих обществ Украины (председатель Александра Проценко-Пичаджи)".
Почти год назад - 16 ноября - был освящен нижний придел храма ("ПР" от 17 ноября 2011 года) в честь Бахчисарайской (Мариупольской) иконы Божией Матери, список с которой находится в сартанском храме.
За это время много было сделано в верхнем приделе церкви. Как рассказал настоятель храма отец Георгий,  Алексей Белый профинансировал работы по позолоте и установке купола над часовней, благодаря ему работало электроотопление в церкви. Городская и районная организации Партии регионов озеленяли двор - были высажены разные деревья и многолетние цветы. Местный предприниматель Иван Юрика профинансировал художественную роспись. Специально из Киевского института приезжали расписывать храм преподаватели и студенты.
И вот в воскресенье состоялось освящение верхнего придела церкви, длившееся не один час. Освящение храма в христианской церкви - обряд освящения здания, являющийся необходимым условием возможности проведения в нем богослужений - Божественной литургии. Обряд освящения храма по христианскому канону также носит название "обновление храма" - "потому что чрез освящение храм из обыкновенного здания делается святым, а потому совершенно иным, новым".
Это был красивый обряд - звучали молитвы, пел церковный хор. Прихожан причастили и окропили святой водой.
Митрополит Иларион благословил всех верующих иконой святого Георгия Победоносца. И на храм в Сартане снизошла благодать Божья.
А потом митрополит Донецкий и Мариупольский высокопреосвященнейший Иларион торжественно вручил ордена. А именно орденом Святого Георгия Победоносца были награждены протоиерей сартанского храма отец Георгий (в миру - Георгий Ковалев), народный депутат Украины Алексей Белый, орденом князя Владимира - местный предприниматель Иван Юрика.
Грамотами, подписанными Владимиром - митрополитом Киевским и всея Украины, наградили секретаря Мариупольского городского совета Андрея Федая и поселкового голову Степана Махсму. А грамотами, подписанными Иларионом, митрополитом Донецким и Мариупольским, наградили председателя общества ветеранов комбината им. Ильича, члена исполкома поселкового совета Сартаны Константина Куркчи, депутата Мариупольского горсовета и предпринимателя Савелия Вашуру, фермера Владимира Скударя и руководителя Мариупольского городского потребительского общества Валентину Цивадиц.
Интересно, что на этом месте ранее стоял действующий храм, который был разрушен в конце 30-х годов. А на руинах храма устроили поселковую танцплощадку, на которую в юности бегали и те, кто принимал участие в нынешнем освящении, в том числе и награжденные церковью. Как они сами признались - грешили, но ведь и время было такое. А уже в 1994 году идея возведения нового храма на месте некогда существовавшего нашла отклик и начала воплощаться в жизнь.
За вклад в возведение церкви были награждены достойные люди. Правда, удивило, что не прозвучало слов благодарности в адрес тех, кто начинал это дело. К примеру, не были даже упомянуты городской голова Юрий Хотлубей, а также  Анатолий Балджи и Александра Проценко-Пичаджи, хотя их имена внесены на почетную доску как инициаторов возведения церкви.
Настоятель храма, протоиерей Георгий в разговоре с корреспондентом "ПР" на это сказал: "Это моя вина. В суете дел я просто забыл рассказать владыке о заслуге этих уважаемых людей, хотя он меня и спрашивал имена достойных награды. А я забыл, так как недавно стал настоятелем храма - с декабря 2007 года - и мало с ними контактировал".
Уже после освящения храма под праздничный звон колоколов многие жители Сартаны из храма отправились голосовать на избирательные участки. Кстати, народный депутат Украины Алексей Белый рассказал корреспонденту "ПР", что он также будет голосовать уже после освящения храма. Сначала - молитва, потом - гражданский долг.
http://www.pr.ua/news.php?new=21919

ПАМ'ЯТЬ

РЕСТАВРАЦІЯ МУЗЕЮ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ ОБІЙДЕТЬСЯ У ДВА МІЛЬЙОНИ
Юрій Борщ, "Слобідський край", 31.10.2012, Харківська обл.
Для реалізації проекту залучатимуться кошти державного, обласного та районного бюджетів.

 На Харківщині готуються до реалізації національного проекту: відродження пам'ятки архітектури ХІX століття - Комори з пристосуванням під виставкові та конференційні зали на території національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди в селі Сковородинівка.
Щоб скоординувати спільні дії області та Золочівського району щодо виконання заходів, передбачених проектом, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов 30 жовтня провів нараду. На заході було зазначено, що загальна фінансова потреба для втілення проекту - 2 млн грн. Для реалізації проекту залучатимуться кошти державного бюджету (грант Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування), кошти обласного та районного бюджетів.
Реалізація проекту передбачає проведення історико-архітектурних робіт стосовно проектування та реконструкції пам'ятки архітектури ХІХ століття; розробку робочого проекту реконструкції та реставрації комори з пристосуванням під виставкові та конференційну зали; розробку туристичних маршрутів по місцях перебування Григорія Сковороди на Слобожанщині; проведення рекламних акцій, спрямованих на розповсюдження інформації та приваблення туристів на активний відпочинок; виготовлення презентаційних матеріалів; проведення робіт з реконструкції та реставрації.
Сергій Чернов наголосив на тому, що до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди, яке широко відзначатиметься у 2022 році, Харківщина має ґрунтовно підготуватися.
http://www.slk.kh.ua/news/kultura/restavratsiya-muzeyu-grigoriya-skovorodi-obijdetsya-u-dva-miljoni-.html

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 1 листопада 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.
 

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення