Огляд реґіональної преси 

Випуск 74, 17 жовтня  2012 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ДЕРЖАВИ ЗДОБУВАЄТЬСЯ НА КІРОВОГРАДЩИНІ
"Народне слово", 15.10.2012, Кіровоградська обл.
У Кіровоградській області з робочою поїздкою побував прем'єр-міністр України Микола Азаров.

ПІД ЧАС ВІЗИТУ РАЇСИ БОГАТИРЬОВОЇ У ЖИТОМИР СТУДЕНТИ НАДАВАЛИ ПЕРШУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ
"Рупор Житомира", 15.10.2012
До Житомира на V з'їзд спеціалістів із соціальної медицини та організаторів охорони здоров'я України завітала міністр охорони здоров'я Р. Богатирьова…

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ГУБЕРНАТОР ПРОВЕЛ "РАЗВЕДКУ БОЕМ" В БРЮССЕЛЕ
Илья Суздалев, "Донбасс", 15.10.12, Донецкая обл.
Председатель облгосадминистрации Андрей Шишацкий и глава облсовета Андрей Федорук рассказали, для чего они ездили в столицу Евросоюза.

У МЕРІЇ - "ГОЛІ СТАВКИ", ТА Й ТІ ЗАТРИМУЮТЬ
Марія Доротич, "Високий замок", 15.10.2012, Львівська обл.
Працівники Ратуші плачуть в день отримання зарплати...

МИХАЙЛО ВИШИВАНЮК ЗВІТУВАВ ГЛАВІ ДЕРЖАВИ
Микола Петричук, "Галичина", 12.10.2012, Івано-Франківська обл.
Голова облдержадміністрації М. Вишиванюк доповів Президентові України В. Януковичу про підсумки соціально-економічного розвитку Прикарпаття за дев'ять місяців…

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
"РУССКИЙ БЛОК" БУДЕТ ДОБИВАТЬСЯ ОТМЕНЫ ПОВЫШЕНИЯ ПЕНСИОННОГО ВОЗРАСТА НА УКРАИНЕ
"Форпост ", 15.10.2012, АР Крым
Об этом в эфире севастопольского телевидения заявил депутат горсовета от партии "Русский блок" Дмитрий Белик, кандидат в депутаты Верховной Рады.

26 "УДАРІВЦІВ" ЗНІМАЮТЬСЯ НА КОРИСТЬ "БАТЬКІВЩИНИ"
Іван Фаріон, "Високий замок", 15.10.2012, Львівська обл.
Від Об'єднаної опозиції у Кличка чекають партнерського жесту у відповідь.

ЕКОНОМІКА
ЗАГУБИЛИ ЛЬОН - ЗАГУБЛЯТЬ І КАРТОПЛЮ?
Сергій Наумук, "Волинь", 13.10.2012
Фермери вийшли протестувати під Кабмін із мішками бульби.

ЛЬВІВЩИНУ ВРЯТУЄ ІНВЕСТОР?!
Наталія Пиртик, "Львівська пошта ", 13.10.2012
Під час ХІІ Економічного форуму у Львові обговорювали проблеми бізнесу, інвесторів та українські перспективи Олімпіади-2022…

ТОЧКА ЗОРУ
ОЛЕГ ЧЕРВОНЮК: "У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ПОВИННІ БУТИ ЛЮДИ СПРАВИ"
"Рівне вечірнє", 16.10.2012
Відеотест у редакції "Рівне вечірнє" проходив кандидат від 152-го виборчого округу Олег Червонюк.

ВНИМАНИЕ: НА СТАРТ!
Ирина Клементьева, "Вечерний Донецк", 15.10.2012
О событиях, связанных с подготовкой к 28 октября, наша беседа с председателем окружной избирательной комиссии округа №42 Виктором Литвиненко.

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
НАТАЛИЯ КОРОЛЕВСКАЯ: "НУЖНА ЭКОНОМИЧЕСКАЯ РЕВОЛЮЦИЯ"
Ангелина Меркулова, "Время", 13.10.2012, Харьковская обл.
«У меня родилась идея сажать в тюрьмы… политиков и депутатов, которые перед выборами дают избирателям фантастические обещания».
РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ПОЧЕМУ РОДИТЕЛИ ВЫНУЖДЕНЫ НАНИМАТЬ РЕПЕТИТОРОВ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
Марина Ефанова, "Вечірній Харків", 15.10.2012
Гостья "Прямой телефонной линии ВХ" - ректор "Харьковской академии непрерывного образования" Любовь Покроева.

В БЕЛОГОРСК ПРИШЕЛ ДОЛГОЖДАННЫЙ ГАЗ
Юлия Кучер, "Крымские известия", 12.10.2012
Газораспределительная станция белогорцам досталась действительно уникальная - другой такой в Украине нет.

СКАНДАЛИ
"НОВА СУМЩИНА" - НАЗАД В БУДУЩЕЕ?
Анжела Винокур, "Данкор онлайн", 16.10.2012, Сумская обл.
Школьный конкурс "Я пишаюся новою Сумщиною" стал главным скандалом прошлой недели.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я ЛЮДЕЙ - ПОНАД УСЕ
"Зоря Полтавщини", 16.10.2012
Ця теза домінувала під час виїзного засідання постійної комісії з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій...

С НОЯБРЯ 2012 ГОДА В МАРИУПОЛЕ УПРАЗДНЯЮТСЯ ВСЕ САНЭПИДЕМСТАНЦИИ
Валентина Мирошниченко, "Приазовский рабочий", 13.10.2012, Донецкая обл.
Санитарная служба выходит из состава Министерства здравоохранения и становится самостоятельной государственной службой с центральным органом управления.

ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ
ЗУСТРІЧ ІЗ ТВОРЧОЮ ІНТЕЛІГЕНЦІЄЮ У МУЗЕЇ КОСАЧІВ
Лариса Гембарська, "Звягель", 12.10.2012, Житомирська обл.
До літературної вітальні Музею родини Косачів, де відбулася презентація книги С. Челядіної "Я - Ваша Людина", завітав і Голова Верховної Ради України В. Литвин.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ДЕРЖАВИ ЗДОБУВАЄТЬСЯ НА КІРОВОГРАДЩИНІ
"Народне слово", 15.10.2012, Кіровоградська обл.
У Кіровоградській області з робочою поїздкою побував Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

 Власне він дав старт будівництву заводу з виробництва ядерного палива в селищі Смоліному Маловисківського району.
В урочистому відкритті майданчика для будівництва одного з наймасштабніших заводів загальнонаціонального рівня взяли участь Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, генеральний директор Державної корпорації з атомної енергії "Росатом" Сергій Кірієнко, генеральний директор ДК "Ядерне паливо" Тетяна Амосова, президент ВАТ "ТВЕЛ" Юрій Оленін, голова облдержадміністрації Сергій Ларін, його перший заступник Андрій Ніколаєнко, а також представники НАЕК "Енергоатом", ДП "СхідГЗК", ДП "УкрНДПРІпромтехнології" та ВАТ "ДСПІ".
Глава уряду разом з генеральним директором Державної корпорації "Росатом" Сергієм Кірієнком, а також з міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойком та головою облдержадміністрації Сергієм Ларіним забили символічний кілок, що свідчить про початок зведення заводу.
- Будівництво заводу ядерного палива - це найбільший за всі роки незалежності України проект із забезпечення енергетичної незалежності нашої країни, - наголосив Микола Азаров. Він також зазначив, що реалізація такого масштабного проекту дозволить Україні посилити свою енергетичну незалежність, розвивати інфраструктуру прилеглих населених пунктів та Кіровоградщини в цілому.
За словами гендиректора ДК "Ядерне паливо" Тетяни Амосової, будівництво об'єкта здійснюватиметься в дві черги: 2012-2015 рр. і 2016-2020 рр. Відкриття заводу заплановане на 15 вересня 2015 року.
- Це буде сучасне високотехнологічне підприємство з розвиненою інфраструктурою, де працюватиме близько 400 спеціалістів, - зазначила Тетяна Амосова.
Гендиректор "Росатома" Сергій Кірієнко наголосив, що тепловиділяюча збірка, що виготовлятиметься на заводі, є найсучаснішою в світі, тому підприємство зможе у перспективі забезпечувати потреби не лише української енергетики, а й європейських країн.
- Для нас є дуже важливим те, що ми починаємо будівництво одного із найсучасніших підприємств на території саме нашої країни, що дасть серйозний поштовх розвитку науки, усіх галузей промисловості та соціального сектора, - зауважив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.
- Я впевнений, що у 2015 році ми запустимо першу чергу заводу, оскільки і наша команда, і "Росатом" налаштовані швидко, якісно, вчасно і з вигодою для економік обох країн досягти спільного результату, - продовжив Юрій Бойко.
- Реалізація цього проекту - це практичний приклад кооперації двох країн, який визначить вектори подальшої співпраці Росії і України в атомній галузі, - підсумував урядовець.
Під час перебування в області Прем'єр-міністр України Микола Азаров ознайомився із роботою соціального магазину в Кіровограді - оглянув асортимент товарів, поспілкувався із покупцями та обслуговуючим персоналом магазину.
Знайомили Миколу Азарова із концепцією налагодження роботи таких закладів по області на прикладі кіровоградського магазину Сергій Ларін, Олександр Шаталов, депутат обласної ради, директор ТОВ "Вересень плюс" - підприємства, яке опікується соціальним магазином, Віталій Денисенко.
Відвідувачі магазину в розмові із прем'єр-міністром України схвально оцінювали цей заклад, єдине зауваження - замале приміщення, а ще люди хочуть, щоб таких соціальних торговельних точок у Кіровограді було набагато більше.
http://www.n-slovo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=490:tythutnbxyf&catid=9:newspaper

ПІД ЧАС ВІЗИТУ РАЇСИ БОГАТИРЬОВОЇ У ЖИТОМИР СТУДЕНТИ НАДАВАЛИ ПЕРШУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ
"Рупор Житомира", 15.10.2012
До Житомира на V з'їзд спеціалістів із соціальної медицини та організаторів охорони здоров'я України завітала Міністр охорони здоров'я України Р. Богатирьова…

… а також заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов, які зустрілися із лікарями та керівництвом області і міста.
Раїса Богатирьова наголосила, що Житомирська область посідає провідне місце серед інших областей України в галузі охорони здоров'я, за що подякувала голові облдержадміністрації Сергію Рижуку.
Реформування медичної галузі країни сьогодні дуже необхідне, - упевнена міністр охорони здоров'я. Адже про ефективність уже перших кроків реформування медицини, зокрема, і ціноутворення на лікарські засоби, функціонування соціальних аптек, підвищення якості надання першої медичної допомоги, сьогодні говорять дані соціологічних досліджень та відгуки населення. "Ми йдемо правильним шляхом, говорячи про пріоритет первинної медико-санітарної допомоги, про концентрацію ресурсів на швидку розбудову цієї допомоги", - підкреслила Раїса Богатирьова.
Цього ж дня міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, голова облдержадміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, житомирський міський голова Володимир Дебой оглянули науково-дослідну базу Житомирського інституту медсестринства, де студенти на манекенах показали свої навички у наданні першої медичної допомоги. Після огляду інституту Раїса Богатирьова відвідала один із кращих в Україні медичний заклад - Житомирський обласний перинатальний центр матері й дитини.
http://ruporzt.com.ua/politica/42640-pd-chas-vzitu-rayisi-bogatirovoyi-u-zhitomir-studenti-nadavali-pershu-medichnu-dopomogu-foto.html

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ГУБЕРНАТОР ПРОВЕЛ "РАЗВЕДКУ БОЕМ" В БРЮССЕЛЕ
Илья Суздалев, "Донбасс", 15.10.12, Донецкая обл.
Председатель облгосадминистрации Андрей Шишацкий и глава облсовета Андрей Федорук рассказали, для чего они ездили в столицу Евросоюза.

 В течение четырех дней донецкие делегаты встречались с депутатами Европарламента, бельгийскими министрами и местными чиновниками. Их интересовали инвестиции, энергосберегающие технологии, экология и работа местного самоуправления. В частности, как рассказал Андрей Шишацкий, на встрече с министром экономики бельгийского региона Валония Жан-Клодом Марку он обсудил перспективы развития так называемых "депрессивных" районов, в которых закрываются крупные предприятия, а с министром энергетики Бельгии Полом Магнет пообщался об энергосбережении и переработке промышленных отходов. Помимо этого, руководители Донецкой области контактировали и с немецкими политиками.
- По итогам встречи с руководителями земель Баден-Вюртемберг (Штутгарт) и Северный Рейн (Дюссельдорф), Донецкая облгосадминистрация готовит межрегиональные договоры о сотрудничестве, - сообщил председатель облгос-администрации.
В рамках визита заместитель губернатора Александр Фоменко презентовал европейским инвесторам экономический потенциал Донетчины и сделал это, по словам Шишацкого, на очень высоком уровне, "великолепно говоря по-английски". Председатель облгосадминистрации надеется, что по итогам мероприятия в область придут "передовые технологии" и "дешевые кредиты", в частности, на реализацию экологических проектов по Азовскому морю и расширение Мариупольского торгового порта.
- В 2013 году Евросоюз примет свой бюджет на ближайшие семь лет, и нам нужно включиться в этот процесс, разработав соответствующие проекты, - сообщил о намерениях областного совета Андрей Федорук.
Такая поездка стала первой для нашего региона. Она была организована в рамках Европейской недели регионов и городов - мероприятия, в ходе которого местные руководители из разных стран приезжают в Брюссель и презентуют свои территории. Заместитель губернатора Александр Фоменко сравнил ее с проведением "разведки боем".
Результаты визита могут быть видны уже на этой неделе, когда евробизнесмены по приглашению донецких руководителей приедут на V Международный инвестиционный cаммит, который пройдет в Донецке с 17 по 19 октября.
http://donbass.ua/news/region/2012/10/15/gubernator-provel-razvedku-boem-v-brjussele.html

У МЕРІЇ - "ГОЛІ СТАВКИ", ТА Й ТІ ЗАТРИМУЮТЬ
Марія Доротич, "Високий замок", 15.10.2012, Львівська обл.
Працівники Ратуші плачуть в день отримання зарплати...

 Чиновники Львівської міської ради останнім часом працюють на ентузіазмі та патріотизмі. З початку 2012 року вони не отримують належних зарплат, бо депутатська більшість Львівської міської ради урізала бюджет. Ситуація загострилася. Як стало відомо кореспонденту "ВЗ", навіть мізерну зарплату чиновникам затримують...
Найбільша "економія бюджетних грошей" торкнулася п'ятьох структур міської ради: департаменту "Адміністрація міського голови", економіки, житлово-комунального господарства, виконавчого комітету та "Адміністративно-господарського управління". Низькі зарплати змушують фахових працівників писати заяви на звільнення, шукати роботи з більшим заробітком, щоб прогодувати сім'ю. Майже у повному складі звільнилося управління міжнародних зв'язків. Керівник управління заробляє на місяць 1200-2000 гривень, а спеціаліст нижчої ланки - 800-900 гривень (на руки отримує понад 700 грн.). За інформацією заступника начальника відділу кадрів Львівської міської ради Оксани Блавацької, у міськраді є 126 вакансій, 42 особи працюють за контрактом.
Міський голова Львова Андрій Садовий додав, що за рік з мерії пішло 140 працівників. Він підтвердив, що катастрофічно бракує грошей на нормальну роботу міськради. "Склалася безпрецедентна ситуація, - каже Андрій Садовий. - В управлінні контролю та аудиту працівники отримують по тисячі гривень на місяць. Депутати не дали грошей на телефони, пальне, транспорт. Чому управління не мають права користуватися машинами? Департамент економіки не має грошей на премії, на телефони, на Інтернет, на зв'язок, на транспорт. Люди не витримують в таких умовах. Як можна працювати на тисячу гривень зарплати, коли фахівець знає кілька іноземних мов, має змогу влаштуватися на кращу роботу?".
Пан Степан працює в одному з відділів міськради. Каже, що тепер в усіх працівників міської ради різних категорій (перша, друга, спеціалісти) однаковий посадовий оклад - 1118 гривень. Доплата за ранг - 55-75 гривень. "У кращому випадку працівники можуть отримати 10% премії до посадового окладу (100-110 гривень), - зазначив пан Степан. - Людям, які працюють у міськраді 15 років, належиться 25% надбавки за вислугу років. Отже, людина із двадцятирічним стажем отримує на руки півтори тисячі гривень. Це - фахівці, які мають дві вищі освіти, знають дві-три іноземні мови. Прибиральниця, сторож, двірник мають такий самий оклад, як керівник відділу, фахівець із багаторічним стажем. Як із зарплатою тисяча гривень можна думати про роботу? Наша робота вимагає уважності, пунктуальності, максимальної відповідальності"...
Та навіть цю мізерну зарплату працівникам мерії затримують. Причина та сама - нема коштів. У коридорах Ратуші ходять чутки, що у грудні чиновники взагалі не матимуть платні. Директор департаменту фінансової політики Олег Іщук запевнив "ВЗ", що до кінця року департаменти, яких торкнулося урізання бюджету, отримають кошти на виплату зарплати, але тільки - "голу ставку".
Працівники деяких управлінь взяли відпустки за свій рахунок, але їх змушують ходити на роботу. "Молоді фахівці, які знайшли собі кращу роботу, звільняються, - нарікає пан Степан. - Старші не можуть дочекатися пенсії. Багато людей вимушені терпіти низьку зарплату, важкі умови через те, що мають значний робочий стаж у міськраді".
Головний спеціаліст Центру обслуговування мешканців "Адміністративно-господарського управління" Надія Шевчук-Малькут виховує двох дітей-студентів. Її стаж на державній службі - 35 років. На місяць заробляє менше 2 тисяч гривень. "До початку 2012 року заробляла 3,5 тисячі гривень, - розповідає. - Тепер не маю за що жити, оплачувати комунальні послуги, годувати сім'ю. Восени не мала грошей, щоб оновити дітям гардероб, купити найнеобхідніші речі для навчання. Цього року гроші за відпустку були мізерні - 2,5 тисячі гривень (раніше чиновники середньої ланки отримували до 5 тисяч гривень відпускних). Раніше нам давали гроші на оздоровлення, тепер ні. Коли отримуємо "стрічку" із зарплатою, хочеться плакати".
Пані Надія не може втримати емоцій, коли розповідає про свої робочі будні. "Наш центр працює з людьми, які приходять до міської ради з різними проблемами (з 8-ї ранку до 19-ї години), - каже жінка. - У нашому відділі вісім працівників. Кожен рєструє в день по 30-35 заяв від містян, записує на прийом до посадовців. Робота складна, потребує уваги, зосередженості. Іноді доводиться бути психологом, гасити конфлікти. Постійно перебуваємо в емоційному напруженні. Бувають випадки, що людина, яка пише звернення до управлінь, просить кілька аркушів паперу, бо зробила якусь помилку. А ми не маємо навіть зайвого папірця. Канцтоварів також бракує".
Коментар для "ВЗ"
Яромир Самагальський, голова депутатської комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради
Проблему з браком грошей на зарплату до кінця року роздувають штучно. Депутати міськради урізали премії лише для п'ятьох департаментів, бо вважаємо, що вони торік працювали гірше за інші структури міської ради. У попередні роки у цих департаментах були високі зарплати, премії, але тоді виконання бюджету провалили. Департаменти мають виділені кошти до кінця року. Проблема в тому, що ці структури можуть неефективно розпоряджатися грошима. Ми урізали премії, але якщо їх тихцем виплачували, то грошей із зарплатного фонду могло не й вистачити. На якій підставі виплачували премії? Це порушення бюджетного законодавства. За останні два місяці не вистачає навіть на "голу" ставку освітянам та медикам. Минулого тижня міський голова Львова Андрій Садовий підписав розпорядження про виплату премій освітянам до Дня вчителя (80% від посадового окладу). Це призведе до утворення у бюджеті 13-мільйонної "дірки".
http://www.wz.lviv.ua/articles/110662

МИХАЙЛО ВИШИВАНЮК ЗВІТУВАВ ГЛАВІ ДЕРЖАВИ
Микола Петричук, "Галичина", 12.10.2012, Івано-Франківська обл.
Голова облдержадміністрації М. Вишиванюк доповів Президентові України В. Януковичу про підсумки соціально-економічного розвитку Прикарпаття за дев'ять місяців…

… та про хід формування проекту бюджету на 2013 рік під час чергової робочої зустрічі з главою держави.
Івано-Франківщина, незважаючи на те, що Державна служба статистики, починаючи ще з липня, щомісячно фіксує спад обсягів промислового виробництва загалом в Україні, зберігає достатньо високий темп зростання виробництва. Зокрема в січні-серпні індекс обсягів випуску промислової продукції становив 106,6 відсотка. І, що на наш погляд, дуже важливо, обсяг реалізації промислової продукції порівняно з відповідним періодом минулого року зріс на 14,4 відсотка і перевищив 15,85 млрд. грн.
 За дев'ять місяців (статистичні показники за підсумками роботи за три квартали буде оприлюднено після 20 жовтня) очікується приріст промислового виробництва на рівні 5,5 відсотка.
Справжній прорив зуміли зробити окремі підприємства краю. Наприклад, колектив ДП "ВО "Карпати" (генеральний директор Дмитро Втерковський) у січні-вересні у 1,7 раза збільшив обсяги виробництва електрокабельної продукції для легкових автомобілів порівняно з відповідним періодом минулого року та створив 400 додаткових робочих місць.
Івано-Франківщина за підсумками восьми місяців також забезпечила збільшення приросту валової продукції сільського господарства порівняно з 2011 роком на 5,7 відсотка. В тому числі сільськогосподарські підприємства краю наростили обсяги виробництва проти торішніх показників на 16,2 відсотка. В оптимальні терміни завершено збирання ранніх культур, триває збір урожаю пізніх зернових.
Водночас Михайло Вишиванюк, як повідомила прес-служба голови облдержадміністрації, поінформував Президента України про потребу області в коштах, зокрема щодо погашення заборгованості та продовження ведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха 2008-2010 років, у сумі 296,2 млн. грн.
 Лише на завершення робіт з будівництва та капітального ремонту зруйнованих повенями мостових переходів на автодорогах загального користування державного та місцевого значення Івано-Франківщині потрібно 530,4 млн. грн.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single_news_&tx_ttnews[tt_news]=20889&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=04436f372d

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

"РУССКИЙ БЛОК" БУДЕТ ДОБИВАТЬСЯ ОТМЕНЫ ПОВЫШЕНИЯ ПЕНСИОННОГО ВОЗРАСТА НА УКРАИНЕ
"Форпост ", 15.10.2012, АР Крым
Об этом в эфире севастопольского телевидения заявил депутат горсовета от партии "Русский блок" Дмитрий Белик, кандидат в депутаты Верховной Рады.

 Новый состав Верховной Рады, где окажутся кандидаты от партии "Русский блок", должен добиться отмены решения нынешних властей Украины о повышении пенсионного возраста.
"Придя в парламент, мы, безусловно, будем добиваться понижения пенсионного возраста, изменения пенсионной "реформы", - сказал он.
"По сути, что сделала власть? Она повысила пенсионный возраст, но, к сожалению, многие люди теперь до него не доживают. Государство забрало у людей возможность уходить на пенсию, мотивируя нехваткой денег в бюджете. И тут же власть хвалится "социальными инициативами"! Зачем же нужны такие инициативы? Верните людям пенсию! Верните сбережения бывшего Советского Союза - примите об этом закон, а не просто так, от выборов к выборам раздавайте по тысяче гривен" - призвал Белик.
"Выплата компенсаций вкладов должна осуществляться с индексацией. Если у человека лежало 100 рублей советских, то это сегодня - не тысяча гривен, а совсем другие деньги", - пояснил депутат.
По его мнению, вопрос со справедливой выплатой вкладов Сбербанка СССР на Украине можно было бы решить за три года.
"Самым лучшим подарком избирателям будет отмена "пенсионной реформы" и возврат сбережений людям, которые проработали на Родину всю жизнь. Государство должно признать себя должником по отношению к таким гражданам, и это следует выписать в законе", - резюмировал кандидат от "Русского блока".
http://sevastopol.su/news.php?id=42092

26 "УДАРІВЦІВ" ЗНІМАЮТЬСЯ НА КОРИСТЬ "БАТЬКІВЩИНИ"
Іван Фаріон, "Високий замок", 15.10.2012, Львівська обл.
Від Об'єднаної опозиції у Кличка чекають партнерського жесту у відповідь.

 Знакова подія у житті вітчизняного політикуму! У неділю на своєму з'їзді партія "УДАР" оголосила, що знімає з виборчих перегонів на користь Об'єднаної опозиції в особі ВО "Батьківщина" 26 своїх кандидатів-мажоритарників. Ще шістьма своїми представниками політична сила Віталія Кличка вирішила пожертвувати, щоб підтримати демократів-самовисуванців.
Як сказано у заяві "УДАРУ", такий крок прийнято "заради перемоги, формування демократичної більшості у парламенті нового скликання та відсторонення від влади Партії регіонів".
Рішення про відкликання своїх кандидатів у Кличка прийняли після аналізу останніх соціологічних досліджень. Там, де лідером перегонів є представник "Батьківщини", "УДАР" (очевидно, врахувавши гіркий урок виборів мера в Обухові) поступився представникам дружніх опозиційних сил. У Вінницькій області людина Кличка знялася на користь Миколи Катеринчука, у Коломиї - у підтримку Олеся Донія, у Рівному - заради Віктора Матчука, у Києві - Володимира Ар'єва, Володимира Бондаренка.
На Львівщині "УДАР" визнав лідерство і підтримав трьох кандидатів від ВО "Батьківщина". Оголошено, що у виборчому окрузі №121(м. Дрогобич) Олександр Старовойт знімається на користь Романа Ілика, у в/о № 122 (м. Яворів) Ігор Самардак уступає дорогу Василю Пазиняку, у в/о №124 (м. Сокаль) Андрій Сенюк припиняє виборчу боротьбу на користь Степана Курпіля. Очевидно, всі "відставники" повинні будуть публічно заявити виборцям про те, кому вони хотіли би переадресувати їхні виборчі симпатії. Поступок від "УДАРу" на Львівщині могло би бути і більше, це виглядало би логічно. Скажімо, у тому ж в/о №117 (Франківський район м. Львова) рейтинг Ігоря Васюника ("Батьківщина") значно вищий, ніж рівень підтримки Оксани Юринець ("УДАР"). А у в/о №123 (м. Перемишляни) інша представниця Кличка Лариса Федорів відчутно поступається кандидату від "Батьківщини" Лідії Котеляк…
Віталій Кличко хоче від "Батьківщини" симетричної політичної вдячності. Тобто, щоб 22 кандидати від ВО "Батьківщина" (в яких шанси перемогти начебто невисокі) знялися і підтримали "УДАР". Зокрема поступитися місцем пропонують в Одеській області на користь "УДАРниці" Ольги Герасим'юк (популярної колись телеведучої). У Кличка розраховують, що у Києві припинять політичну боротьбу харизматичні представники Об'єднаної опозиції Сергій Терьохін, Ксенія Ляпіна, Олександр Чорноволенко, а також депутати Київради Олександр Бригінець, Дмитро Андрієвський, Леонід Ємець (син загиблого народного депутата). Але у столиці не все так однозначно. Ксенія Ляпіна учора заявила, що розцінює появу свого прізвища в "УДАРівських" "списках на виліт" як грубу провокацію. І повідомила, що, згідно з останньою соціологією, вона випереджає свого конкурента від Кличка на 7,5%...
Хід у відповідь "Батьківщина" обіцяє зробити і юридично оформити у понеділок на своєму партійному з'їзді. В Об'єднаній опозиції сказали, що звільнять для партнерів не 22 округи, як ті просили, а всі 26. Як мовиться, щоби був паритет. Чи будуть це ті округи, на які вказував Кличко, наразі невідомо.
P.S. На користь Об'єднаної опозиції знялася з виборчих перегонів партія "Українська платформа".
Коментар для "ВЗ"
Олександр Старовойт, кандидат у народні депутати від "УДАРу" у в/о №121
Рішення зняти свою кандидатуру - наше спільне з партією "УДАР" бажання для того, щоб опозиція перемогла на виборах. Ми чудово розуміємо реальну ситуацію, тому повинні зробити все, щоб перемогли кандидати від опозиції незалежно від їхньої партійної приналежності - чи то йдеться про представника "Батьківщини", чи "Фронту Змін", "УДАРу", "Свободи". Повинні перемагати ті люди, які будуть реальними претендентами на депутатський мандат. Розпорошення голосів може призвести до породження нової недовіри до політиків, тому ми переступили через свої особисті амбіції. З мого боку буде публічна заява про відмову від кандидування - у тій формі, яка необхідна для того, щоб переміг кандидат від опозиції.
http://www.wz.lviv.ua/articles/110663

ЕКОНОМІКА

ЗАГУБИЛИ ЛЬОН - ЗАГУБЛЯТЬ І КАРТОПЛЮ?
Сергій Наумук, "Волинь", 13.10.2012
Фермери вийшли протестувати під Кабмін із мішками бульби.

 Селяни привезли під стіни Кабміну кілька центнерів картоплі і спробували продати її урядовцям. Цим вони намагалися привернути увагу влади до проблеми перевиробництва картоплі та овочів.
Як вже писала "Волинь-нова" цього року в господарствах населення бульбу купують по 60-80 копійок за кілограм. Така ціна явно не влаштовує виробників, бо ці кошти не покривають навіть собівартості. Але навіть за ці копійки не можна продати вирощене, бо покупців обмаль. Тому й не дивно, що селяни вийшли з власним урожаєм під стіни Кабміну.
За словами організаторів акції, такі низькі ціни знищують українське картоплярство як галузь. Вони наводили приклад льону. Колись ця культура була дуже поширена в поліських регіонах країни, в тому числі й на Волині. Проте руйнація вітчизняної легкої промисловості та масовий імпорт підрубали льонарство під корінь. Хоча до того льон був прибутковим для господарств. Це одна з тих культур, які добре родять на бідних поліських землях.
Виступили учасники акції і проти імпорту бульби. Селяни вимагали включити картоплю до соціально значимих продуктів та встановити мінімальні закупівельні ціни на неї. Учасники пікету вважають, що коштувати кілограм другого хліба мав би мінімум 2 гривні.
До слова, міліція не пропустила усі 20 мішків, які селяни доправили до столиці. Правоохоронці встановили "квоту" - два мішки бульби і баста. Продати її поліщукам так і не вдалося. Як не вдалося привернути і увагу влади. Представник Міністерства аграрної політики та продовольства України Сергій Прокопенко порекомендував селянам об'єднуватися в кооперативи, мовляв, це єдиний механізм боротьби за ринок. Картоплю, привезену до будівлі Кабміну, організатори акції передадуть київському притулку для неповнолітніх.
- Перебираємо картоплю вдруге, а куди її подіти - не знаю. Хіба в кар'єр висипати, - каже заступник голови Асоціації фермерів і землевласників Волині Руслан Хомич. - Участі в пікеті не брали, бо акцію організовували фермери та селяни з Рівненської області, що не входять в нашу асоціацію і ми про неї банально не знали. Повністю підтримуємо вимоги пікетчиків.
На запитання, чи щось дасть цей пікет, Руслан зі сміхом відповідає: "Дасть! Учасників вже шукає міліція, бо і в нашій асоціації ними цікавилися". "Серед пікетчиків десь промайнуло, що вони - волинські фермери, бо люди асоціюють себе з Великою Волинню. Тому їх і шукали через нашу асоціацію. Але такі акції ефекту не матимуть", - додає інший заступник цієї організації Микола Собуцький. Схоже, це буде єдиною реакцією влади на акцію селян.
На нещодавньому семінарі з питань тваринництва голова обласної державної адміністрації Борис Клімчук повідомив, що волинський господарник Євген Шелепіна вирішив безплатно віддавати цибулю для бюджетних закладів. Чиновник тонко натякнув, що так можна вчинити і з картоплею.
Воно то так: школи і лікарні потребують овочів. Та є одне маленьке "але". Чомусь у розпал сирної війни з Росією, коли всі переробники скаржилися, що немає збуту продукції і склади затоварені по зав'язку, чиновники не пропонували безплатно забезпечити школи та лікарні сиром? Невже, хворим та школярам він би не смакував? Ризикнемо припустити, що аби картоплю вирощували не селяни і фермери, а олігархи, то навряд чи хто їм би запропонував це.
http://www.volyn.com.ua/?rub=31&article=0&arch=1444

ЛЬВІВЩИНУ ВРЯТУЄ ІНВЕСТОР?!
Наталія Пиртик, "Львівська пошта ", 13.10.2012
Під час ХІІ Економічного форуму у Львові обговорювали проблеми бізнесу, інвесторів та українські перспективи Олімпіади-2022. Проте міністри захід проігнорували.
 

 Вчора, 12 жовтня, у Львові відбувся ХІІ Економічний форум. Його відкрив Владислав Каськів, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. Проте на форум не приїхав жоден із чотирьох міністрів, приїзд яких було попередньо анонсовано.
Так, Владислав Каськів наголосив, що минулого року форум був ефективним, відтак висловив сподівання, що цьогорічний форум також буде успішним. "Не всі добралися сюди через туман і погану погоду, але ті, хто хоче інвестувати - в цьому залі, і їх багато", - зазначив він. Михайло Костюк, голова Львівської обласної державної адміністрації сказав, що основне завдання форуму - це промоція регіону. "Хочемо ознайомити сусідів зі змінами в країні та області... Відверто говоримо про недоліки і перспективи", - запевнив керівник області.
Проблем у сільському господарстві вистачає
Незважаючи на те, що міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк на Форум до Львова не приїхав, одним із ключових питань, які обговорювали під час зібрання, були проблеми в сільському господарстві. Логічно, адже проблем у цьому секторі вистачає! Зокрема, голова Львівської ОДА Михайло Костюк повідомив, що вітчизняний агропромисловий бізнес на Львівщині відчуває дефіцит інвестицій, інноваційних технологій та кваліфікованих кадрів.
"У цьому напрямку необхідна активізація роботи в тому числі регіональної влади. Недосконалою залишається система державної підтримки сільськогосподарського виробництва, високі ціни на кредити. Нині маємо негативну тенденцію в соціально-демографічному розвитку села", - додав Михайло Костюк.
Він наголосив, що важливе значення має реалізація мікропроектів в АПК спільно з європейськими партнерами.
Поза тим Андрій Садовий, міський голова Львова, певен що той, хто буде готовий інвестувати у Львів буде мати зиск, комфорт і певну сатисфакцію.
Про бізнес
Під час виступу заступник голови Львівської облради Валерій П'ятак підняв актуальну тему - ведення бізнесу у нашому регіоні. З його слів "справжній бізнесмен з проблеми робить бізнес".
"Інвестиції -  ключовий пріоритет у стратегії розвитку Львівщини. ІТ та туристичний кластери - приклади цього. В останні роки вони добре розвиваються в регіоні", - сказав Валерій П'ятак.
Він зауважив, що регіон може використовувати досвід Євро-2012 у стратегічному і проектному менеджменті. Також Валерій П'ятак запропонував реалізувати обласну програму Львівщини щодо енергозбереження на державному рівні і пояснив, що 3 млн грн на рік, які виділяють з обласного бюджету дають змогу залучити в цю сферу 60 млн грн з боку бізнесу.
З його слів, варто реалізувати на Львівщині проект будівництва автостради першої категорії. "Треба будувати не на 5-8 років, а на 40-50, як в Європі", - додав він.
Натомість міністр економіки Польщі Даріуш Богдан заявив, що у Польщі господарську діяльність можна почати безкоштовно за 15 хв.
"Це ж стосується і започаткування бізнесу іноземцями", - запевнив він. Даріуш Богдан також поінформував, що Україна інвестувала в Польщу 1,5 млрд доларів у сільське господарство, шахти, видобувну промисловість.
"Польща намагається інвестувати в Україні у фінансовий сектор, страхування, промисловість, сільське господарство", - сказав міністр економіки Польщі.
Про інвестиційні проекти
Так, Владислав Каськів вважає, що війна за український фондовий ринок розпочнеться після завершення кризи. Він також повідомив, що 15 листопада розпочнеться будівництво LNG-терміналу, а новітній перинатальний центр на Львівщині відкриють вже наступного року.
Також Владислав Каськів повідомив, що на території Львівщини реалізовуватиметься шість національних проектів.
За  його словами, загальні обсяги інвестицій у ці проекти можуть сягнути 370 млн євро. І лише близько 10% з них  має вкласти держава.
Крім того, за його словами, держава готова будувати сміттєпереробний завод у Львові. До слова, губернатор Львівщини вважає, що будувати сміттєпереробний завод у регіоні треба на території біля полігону твердих побутових відходів у Грибовичах, що біля Львова.
Олімпіада-2022 - знайомство світу з Карпатами
Відомо, що наше місто подало відповідну заявку і міська влада мріє, що нам знову пощастить і наш край прийматиме у 2022-му році Зимову олімпіаду. Так, Владислав Каськів пояснив, що головною метою прийому Олімпіади-2022 у Львові є не сам факт проведення зимових ігор в Україні, а знайомство світу з потенціалом Карпат, з можливістю інвестувати в зимову індустрію, український туризм.
Він сказав, що за допомогою європейських фахівців вдалося знайти шлях для зменшення вартості підготовки до Олімпіади з 10 до 6 млрд доларів.
"1/3 від цієї суми - це будуть прямі інвестиції в регіон... Але державна фінансова участь буде лише після інвестицій приватних коштів", - сказав він.
До теми
Львів і Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України уклали меморандум про співпрацю у межах 12 Міжнародного економічного форуму "Стратегії. Інвестиції. Співпраця". Йдеться про реалізацію таких проектів - "Олімпійська надія - 2022", Львівський індустріальний парк "Рясне-ІІ" та Регіональний перинатальний центр у Львові.
Мета меморандуму - поліпшення інвестиційного клімату Львівщини, залучення інвестицій в економічний розвиток Львова, підготовка і реалізація на території міста національних проектів та їх складових, йдеться в повідомленні Львівської міської ради.
На виконання меморандуму Львів братиме участь у підготовці для реалізації на території міста національних проектів чи їх складових. Зокрема, йдеться про проекти "Індустріальні парки України" - створення Львівського індустріального парку "Рясне ІІ", "Олімпійська надія - 2022" - створення спортивно-туристичної інфраструктури у Львові, "Нове життя" - створення регіонального перинатального центру у Львові, "Чисте місто" - будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів та впровадження інноваційних технологій поводження з відходами у Львові.
"Львів вже успішно пройшов одну велику подію - це Євро-2012. Безперечно, що ця найбільша спортивна подія дала поштовх до розвитку іншим. Тому ми зараз говоримо про "Олімпійську надію", про ІТ, про розвиток туризму", - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
http://www.lvivpost.net/content/view/17372/425/

ТОЧКА ЗОРУ

ОЛЕГ ЧЕРВОНЮК: "У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ПОВИННІ БУТИ ЛЮДИ СПРАВИ"
"Рівне вечірнє", 16.10.2012
Відеотест у редакції "Рівне вечірнє" проходив кандидат від 152-го виборчого округу Олег Червонюк.

 Минулого тижня депутат Юрій Прокопчук заявив, що "Олег Червонюк - передвиборчий проект Партії регіонів", і звинуватив його у підробці газети "Свобода". З цієї теми ми і розпочали розмову з кандидатом. Відповідь Олега Червонюка на ці та інші запитання дивіться у повній версії програми "Відеотест для кандидата" на сайті "Рівне вечірнє": http://www.rivnepost.rv.ua/broadcast.php.
На сторінках газети пропонуємо відповідь Олега Червонюка на традиційне наше запитання до всіх кандидатів - про майбутнє Верховної Ради:
- Політика - це насамперед інструмент для досягнення економічних результатів. Ми сьогодні хочемо краще жити. А хто це може забезпечити: ті люди, які язиком чешуть? Це неможливо. Лише ті, хто розуміє, що таке виробництво і промисловість, можуть це зробити. Більшість людей це розуміє. Але багатьом ще потрібно доводити, що у Верховній Раді повинні бути люди справи. Звичайно, у парламент можуть прийти і футболісти. Але не масово, бо це вже буде не Верховна Рада, а футбольний клуб. До парламенту повинні йти люди, які вже чогось досягнули у своєму житті, які можуть забезпечити роботою не тільки себе, але й іншим людям роботу дати. У деклараціях кандидатів, як на мене, мають бути вказані чесно зароблені гроші.
Освіта і культура - це не галузі, а напрями, які можуть бути забезпечені лише діяльністю економіки. Розвивати культуру й освіту за рахунок тих грошей, які ми позичаємо по світу, не можна, так ніхто не робить. Розвиток культури в Європі починався з розвитку економіки. Тому і Верховна Рада сьомого скликання має почати роботу не з гуманітарних проблем, а з економічних. Зокрема, першим кроком має бути скасування податку на додану вартість. Такої ганебної практики, коли людині, яка хоче розпочати свій бізнес в Україні, потрібно сплачувати додаткових 20%, немає в жодній розвинутій державі світу. Хто вкладатиме гроші в Україну, якщо у нас на 20% дорожче коштуватиме, наприклад, якась фабрика, ніж в іншій країні? І хто боротиметься проти цього? Держслужбовець? Йому байдуже, що відбувається в економіці. Звісно, цим повинні займатися промисловці, які знають, що потрібно зробити, аби створити в Україні додаткові робочі місця, аби підняти економічний рівень держави.
Другим важливим питанням для Верховної Ради має бути питання освіти, яка нині відірвана від виробництва. Жодна вища школа України не може задовольнити потреби сучасного промислового підприємства. Одразу постає питання: хто боротиметься з цією проблемою? Держслужбовець, який створив ситуацію, коли люди не лише платять шалені гроші за неякісну освіту, а ще й змушені давати хабарі за оцінки? Звісно ж, ні. У якісній освіті зацікавлені лише промисловці. Не потрібно витрачати кошти із державного бюджету на утримання величезної армії викладачів, відірваних від виробництва, не потрібно навчати стільки студентів, чиї дипломи потім нікому не потрібні. Ліпше взяти 20 здібних молодих людей і вивчити їх за кордоном, щоб вони перейняли новітні технології, а потім могли навчити інших, як працювати на виробництві. За усе повинен нести повну відповідальність міністр освіти. Потрібно зламати корумповану систему навчання. Необхідно обов'язково скоротити кількість вищих навчальних закладів, прив'язавши їх до виробництва.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=033337

ВНИМАНИЕ: НА СТАРТ!
Ирина Клементьева, "Вечерний Донецк", 15.10.2012
О событиях, связанных с подготовкой к 28 октября, наша беседа с председателем окружной избирательной комиссии округа №42 Виктором Литвиненко.

 До дня выборов в Верховную Раду Украины остается пятнадцать дней. О событиях последних дней, связанных с подготовкой к 28 октября, наша беседа с председателем окружной избирательной комиссии округа №42 Виктором Литвиненко.
- В состав нашего 42 округа входят 80 избирательных участков Ворошиловского и Калининского районов и 8 - Куйбышевского района (в их числе и больничные избирательные участки). И еще - созданы два временных специальных участка - на территории следственного изолятора и изолятора временного содержания УМВД в Донецкой области. Число избирателей - около 140 тысяч человек, - таковы официальные данные, - сказал Виктор Сергеевич и продолжил: 6 и 7 октября на все избирательные участки переданы предварительные списки избирателей. Сейчас основная наша задача - обеспечение работы участковых избирательных комиссий. До 12 октября избиратели получили именные приглашения на выборы народных депутатов Украины.
- И теперь, по закону и установившейся практике, избирателям следует сверить свои данные с теми, что указаны в списках, или внести необходимые изменения, чтобы в день выборов не возникали конфликты или недоразумения. Напомните, пожалуйста, каким должен быть этот порядок.
- В каждом районе города в зданиях райсоветов работают отделы ведения государственного реестра избирателей, где граждан принимают с 8 до 17 часов, по пятницам - до 16 часов.
- Виктор Сергеевич, насколько готовы к работе члены участковых комиссий?
- Все они прошли обучение по подготовке и проведению выборов на основании нового Закона о выборах. Бюллетени для голосования эти комиссии получат, опять же, следуя закону, не ранее, чем за три дня до дня выборов.
- Наших читателей интересует, сколько партий будет записано в бюллетене и кто конкретно состоит в списках по мажоритарному избирательному округу №42.
- В выборах участвуют 22 партии, а в нашем одномандатном избирательном округе - шесть кандидатов. Это - самовыдвиженец Сергей Аникушин; от Партии Регионов - Татьяна Бахтеева; от Компартии Украины - Владимир Лукьянец; от Соцпартии - Евгений Талышев; от политической партии "Удар" - Ольга Шейко и от политической партии Всеукраинского объединения "Батьківщина" Вадим Юрчак.
- Сколько наблюдателей зарегистрировано в округе?
- Пока немного: всего 16 человек на 11 октября в одномандатном округе. Но еще есть время и возможность зарегистрироваться. 28 октября воспользуйтесь конституционным правом: придите на свой избирательный участок и проголосуйте за будущее страны.
http://vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=104516

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

НАТАЛИЯ КОРОЛЕВСКАЯ: "НУЖНА ЭКОНОМИЧЕСКАЯ РЕВОЛЮЦИЯ"
Ангелина Меркулова, "Время", 13.10.2012, Харьковская обл.
«У меня родилась идея сажать в тюрьмы… политиков и депутатов, которые перед выборами дают избирателям фантастические обещания.»

 В преддверии выборов нынешний состав парламента все ускоряет законотворческую активность. Не успели утихнуть страсти по поводу, мягко говоря, странного законопроекта о клевете, отозванного автором под давлением неравнодушной общественности, как парламентарии занялись изменениями в Земельный кодекс Украины.
Иностранные предприятия, предприятия с иностранными инвестициями, юридические лица, созданные в соответствии с законодательством иностранных государств, иностранные государства, международные правительственные и неправительственные организации, гласит закон, могут теперь в порядке, установленном Земельным кодексом Украины, приобретать в собственность земельные участки несельскохозяйственного назначения. Кроме того, новый закон ставит иностранцев в равные условия с юрлицами Украины при покупке земли.
Еще один весьма дискуссионный законопроект устанавливает размеры штрафа за сокрытие информации о получении гражданства другой страны. Хотя было время, лидер партии власти, наоборот, обещал украинцам… свободное двойное гражданство.
Вместо закона о клевете - закон о политической ответственности
- Я считаю, что нужно запретить работать нынешнему составу Верховной Рады, - прокомментировала эти и другие законодательные инициативы народный депутат Украины Наталия Королевская на пресс-конференции в Харькове. - Принимаются законы, разрешающие иностранцам покупать землю. Приняли изменения в Налоговый кодекс, чтобы проиндексировать налог на землю, на воду, экологический сбор. Получается нонсенс: индексация будет происходить не по реальному уровню инфляции (а статистика показывает, что у нас на самом деле - дефляция), а по уровню, заложенному в показатели бюджета, а это значит, что всем поднимут налоги. Классика жанра: каким образом еще обворовать людей? В этом же жанре - решение отдать на приватизацию более тысячи предприятий. Грабь награбленное - быстрее хватай все? Это чистое вредительство.
Об отозванном законе о клевете она также сочла нужным сказать несколько слов.
- Когда я увидела готовность парламента сажать в тюрьмы журналистов, у меня родилась идея сажать в тюрьмы… политиков и депутатов, которые перед выборами дают избирателям фантастические обещания, потом либо не ходят в парламент, либо сидят в парламенте и протирают кнопки под взмах руки М. Чечетова, а после этого опять идут на выборы с теми же невыполнимыми обещаниями. Это ли не примеры политического обмана, политической коррупции и политической клеветы?
Мы знаем, как работают против нашей политической силы, какие черные технологии применяются и как клевета используется политиками в борьбе с политическими конкурентами.
И вот за все это их надо привлекать к суду, к ответу: что ты наобещал, что ты сделал, какого результата добился? И перед тем, как в следующий раз идти на выборы, каждый политик подумает, что ему обещать. Поэтому закон о клевете нужно переквалифицировать в закон о политической ответственности. Наша политическая сила "Украина - Вперед!" такой законопроект разрабатывает. И тогда градус политической активности и желание попасть в парламент любой ценой путем черных манипуляций у некоторых особо активных кандидатов сразу же снизятся.
Что же касается двойного гражданства, оно нашим законодательством не предусмотрено. Хотя некоторые чиновники и политики, бывает, имеют по нескольку паспортов иностранных государств. С другой стороны, мы знаем, что и обычные граждане польские паспорта получают во Львове, а российские паспорта - в Крыму. Это все зависит от того, в каких условиях люди живут у себя в стране и какие гавани они ищут, чтобы себя защитить от этого государства. Так что, вопрос весьма дискуссионный. Проблему надо решать кардинально: либо разрешать, либо запрещать двойное гражданство, а решать это на всенародном референдуме.
Возможность жить намного лучше…
Украине необходимо кардинальное изменение социальных стандартов и экономическая революция, убеждена лидер партии "Украина - Вперед!" Наталия Королевская.
- Мы не один раз проехали по всей стране. Я нигде не видела человека, который бы сказал: вы знаете, я так счастлив, у меня все хорошо и перемены мне не нужны. Люди, которые нас поддерживают, это люди, которые верят в перемены, верят в Украину и в то, что можно сегодня ситуацию изменить.
Для вывода страны из кризиса в Украине есть достаточный ресурс, но для этого необходимо реализовать четкий и понятный план действий. Прежде всего, добиться отставки правительства Н. Азарова, которое сплошь состоит из миллионеров и не способно ни вывести страну из кризиса, ни обеспечить ее дальнейшее развитие.
У нас есть возможности жить намного лучше. Нам есть чем гордиться в истории: именно в Украине была создана первая ЭВМ в Европе, у нас создан уникальный, не имеющий аналогов в мире самолет "Мрія". Наша страна принимала участие в запуске человека в космос.  Сейчас пришло время именно нашего поколения брать на себя ответственность, применять новые экономические технологии, и строить страну, которой мы бы все гордились.
Наталия Королевская отметила, что в рамках разработанного партией пошагового плана "Новая экономика - новая страна" предусматривается отмена налоговой и пенсионной реформы, введение налога на операции с офф-шорами, а также налогообложение депозитов свыше 1 млн. евро.
- Детенизация экономики и есть главная цель нашей экономической революции, - подчеркнула она. - И тогда вполне реальной станет средняя зарплата трудящихся в Украине - тысяча евро (примерно 10 тысяч грн.). Это произойдет не завтра и не послезавтра, а в период от 3 до 5-7 лет (в зависимости от степени модернизации предприятий), но этот результат мы можем математически доказать, мы знаем, какие нужны для этого изменения.
Так, к примеру, прямое отчисление налогов с оффшорных операций стимулирует рост производства. Как только в банк попадает платежка о перечислении денег в оффшорные зоны, тут же 15% суммы автоматически отчисляется в бюджет. И, наоборот, если вы вкладываете деньги в Украину и создаете рабочие места - вам льготы. И человек подумает, то ли ему потерять 15%, то ли ему вложить эти деньги в производство и на этом заработать.
Защитить выбор избирателей
Градус политической активности повышается не только в сессионном зале Верховной Рады, но и на политическом Олимпе.
Отвечая на вопрос журналиста, как она оценивает появившуюся информацию о решении "Батькивщины" и "Удара" оставить единого кандидата в мажоритарных округах, она отметила:
- Я такое решение могу только приветствовать. Победить по спискам недостаточно, исход выборов будет зависеть от победы в мажоритарных округах. Наше предложение о поддержке единых кандидатов на мажоритарных округах было услышано. Дай Бог, это не останется декларацией, и мы реально увидим единого кандидата от демократических сил в каждом округе. Партия "Украина - Вперед!", как инициатор, поддержит данный процесс.
Кроме того, за единым кандидатом в мажоритарных округах должно следовать объединение усилий в избирательных комиссиях - для защиты результатов голосования. Если мы действительно хотим не допустить, чтобы Партия регионов сформировала большинство в новом парламенте, необходимо защищать свои голоса. На 32 тысячи участков необходимо поставить 100 тысяч надежных людей. Объединив усилия и ресурсы оппозиционных сил, мы сможем защитить каждый голос. Тогда, я уверена, в парламенте будет сформировано большинство демократических сил и, как следствие, - произойдет смена действующего режима.
Напомним, ранее Наталия Королевская обратилась с открытым письмом к лидерам "Батькивщины" и "Удара" с призывом объединить усилия, чтобы не допустить формирования большинства Партией регионов. Среди ее предложений: объединение усилий по защите результатов выборов и единый кандидат от оппозиционных сил в каждом мажоритарном округе.
http://timeua.info/131012/66041.html

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ПОЧЕМУ РОДИТЕЛИ ВЫНУЖДЕНЫ НАНИМАТЬ РЕПЕТИТОРОВ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ
Марина Ефанова, "Вечірній Харків", 15.10.2012
Гостья "Прямой телефонной линии ВХ" - ректор "Харьковской академии непрерывного образования" Любовь Покроева.

Детским садам и школам тоже ставят оценки
- Здравствуйте, Любовь Денисовна. Меня зовут Марина. Насколько мне известно, ваша академия мониторит детские сады и школы. Для чего?
- Раз в десять лет каждое учреждение образования проходит государственную аттестацию. И в детских садах, и в школах критерий оценки один - качество обучения и воспитания, но показатели разные. В дошкольных учреждениях оценивается состояние здоровья детей по показателям заболеваемости, уровню их физического развития. Например, при оценке состояния здоровья детей учитывается количество дней, пропущенных ребенком по болезни, и сравнивается с аналогичным периодом предыдущего года.
Оценивается и подготовка детей к обучению в школе. У родителей существует ошибочное мнение, что ребенок, придя в школу, должен уметь читать, писать и считать. На самом деле шестилетний ребенок должен иметь хороший уровень развития логического мышления (уметь последовательно высказать свою мысль, составить рассказ по картинке, ответить на вопросы по тексту). Кроме того, в детских садах работают над чистотой речи детей: к шести годам они должны выговаривать все звуки. К слову, по этим же критериям: состоянию здоровья детей, уровню их подготовленности к школе, - детские сады оценивают и родители, выбирая для ребенка дошкольное учреждение. Мнение родителей - это лакмусовая бумажка в оценке деятельности этих заведений. Когда в середине 1990-х годов массово закрывались дошкольные учреждения, сохранились те детсады, которые посещало больше всего детей.
- А по каким критериям вы оцениваете школы?
- В общеобразовательных школах мониторинг качества образования проводится прежде всего по показателям усвоения школьниками знаний и приобретения компетентностей. Для этого в 4-х, 9-х и 11-х классах ежегодно проводится государственная итоговая аттестация, в ходе которой оцениваются знания учеников по украинскому языку, истории, математике и другим предметам. Эти показатели сравниваются по годам. Если результаты государственной итоговой аттестации ухудшаются - принимаются меры для их исправления. Перед государственной аттестацией школы проводят самооценку - сами оценивают себя по нашим протоколам. Затем работают комиссии, созданные органами управления образованием: проверяют школу по целому ряду вопросов: уровню безопасности условий и медицинского обслуживания детей, воспитательной и методической работы, работы психологической службы. Для оценки знаний проводятся контрольные работы по разным предметам. Сравнивая результаты контрольных работ и оценки, выставленные учителями по этим предметам, можно увидеть, не завышаются или не занижаются ли в школе оценки.
- А у нас в области были "школы-двоечники"?
- Очень редко, но бывают школы, которые аттестуют условно, для исправления ситуации им дается год. Если учебное заведение не аттестовано - его нужно закрывать. Эти случаи были единичными, закрывались малокомплектные школы, которые посещало около десятка детей и не было никаких условий для обучения. Какие могут быть знания, если один учитель преподает пять-семь предметов?
В области есть чемпионы по образованию
- Добрый день, Любовь Денисовна. Вам звонит Виктория Николаевна. Меня интересует, какие результаты тестирования показали в этом году школьники нашей области? И сравнивали ли вы уровень знаний детей нашей области и других регионов?
- Наша область уверенно удерживает первое место в Украине в Малой академии наук, не покидает тройку лидеров среди областей по результатам Всеукраинских и международных ученических олимпиад. В прошлом учебном году наши ученики благодаря высоким результатам на олимпиадах по всем предметам вывели Харьковскую область на 1-е место среди других регионов. В турнирах по различным предметам в прошлом учебном году наши ребята тоже стали победителями, и наша область заняла первую строчку в рейтинге областей Украины. Студенты харьковских вузов также добиваются высоких результатов во всеукраинских олимпиадах и конкурсах. Особенно мы гордимся победами наших учеников и студентов на международных олимпиадах, где в этом году выпускники школ продемонстрировали высокий уровень знаний, завоевав серебряную и бронзовые медали. Но, к сожалению, по данным ВНО, наша область пока находится на среднем уровне. Если перевести полученные результаты ВНО из 200-балльной системы в 12-балльную, то в среднем по всем тестируемым предметам они на уровне 7-8 баллов. Хотя в этом году уже произошли положительные изменения: в 10 раз выросло число выпускников, которые сдали тесты на максимальное число баллов, и уменьшилось число тех, кто не справился с заданиями ВНО.
Удержать интерес детей к теме - тоже мастерство
- Здравствуйте, Любовь Денисовна. Меня зовут Елена. Недавно на Салтовке открылась частная школа, в нее перешло очень много детей из обычных школ. Дело в том, что в частной - интересные учителя, которые работают по собственной программе. Новаторским учителем нужно родиться или преподавателей можно подготовить в вашей академии?
- Любое частное учреждение, чтобы привлечь учеников, старается использовать новые формы обучения. Это хорошо, и это надо приветствовать. Наверное, со стороны родителям кажется, что, если детям интересно, они будут хорошо учиться. Но вопрос в другом: будут ли в этой школе давать знания, с которыми ребенок на должном уровне сможет пройти ВНО? Нельзя не учитывать, что государственный стандарт обучения единый для всех. Какую бы школу ни закончили дети - с традиционными или нетрадиционными формами обучения, оценивать выпускников и давать путевку в вуз можно только по результатам ВНО. Вы со мной согласны?
- Согласна. Но знания лучше усваиваются, когда их дают не банально. Тем более дети сейчас продвинутые, живые, свободные, и им нужно давать знания не так, как в советской школе. Можно ли наших учителей на это как-то настроить или даже заставить?
- В академии на факультете повышения квалификации каждый год учатся 6,5 тысячи воспитателей, учителей, руководителей и их заместителей, школьные психологи, библиотекари, преподаватели общеобразовательных дисциплин ПТНЗ и ВНЗ І-II уровней аккредитации. Мы учим учителей внедрять инновационные технологии обучения, использовать активные и интерактивные формы. Кроме того, учителя вынуждены меняться вместе с перманентным процессом реформирования и модернизации общего среднего образования. Новые программы, учебники, которые учителя осваивают вместе со своими учениками, требуют не только новых знаний, но и новых компетентностей, например владения ИКТ-технологиями. Учителя сами стремятся овладевать интерактивными формами и методами обучения - без них сегодня невозможно вызвать и поддерживать интерес к обучению, особенно в старших классах.
Школьная программа еще на пути к совершенству
- Любовь Денисовна? Здравствуйте. Меня зовут Ирина. Скажите, пожалуйста, почему при нашем хваленом образовании родителям все равно приходится нанимать детям репетиторов, отправлять на платные дополнительные занятия? Получается, школа не дает достаточных знаний или специально вынуждает родителей раскошеливаться?
- Для нашей системы образования этот вопрос, конечно, неприятный, но проблема существует. Очевидно, одна из причин кроется в устоявшихся стереотипах: будто школа не дает нужных знаний и ребенок должен обязательно пройти подготовительные курсы для поступления в вуз. Вторая причина - страх перед тестированием.
- А может, все-таки хромает наша школьная программа или учителя недорабатывают?
- Объективная причина заключается в том, что наше образование с момента объявления независимости Украины находится в стадии реформирования и модернизации. И пока формирование модели украинского образования не окончено. С 2001 года ежегодно внедряются новые программы, а учителю нужно время, чтобы их освоить. С этого года, например, введены новые государственные стандарты обучения для начальной школы, с 1-го класса внедряются новые предметы и учебники, новые программы в 5-х классах, и все это создает дополнительные трудности для учителей. Кроме того, продолжается процесс создания учебно-методического обеспечения образования: большинство учебников не могут удовлетворить ни учителя, ни ученика, что влияет на качество обучения.
Трехлеткам пора взрослеть
- Добрый день, Любовь Денисовна. Вам звонит Татьяна. Недавно мы отдали в садик трехлетнего ребенка, и воспитатель озвучила требования, которым мы были очень удивлены. Например, она сказала, что ребенок в этом возрасте должен уметь одеваться и раздеваться, застегивать пуговицы, подавать взрослому стул. Нам сказали, что эти требования согласованы со специалистами. Мне хотелось бы узнать, насколько трехлетний ребенок может делать все, что требуют в детском саду?
- Это обязательное и совершенно реальное требование для трехлетнего ребенка, которое, кстати, известно уже давно. Эти требования прописаны в программах, разработанных специалистами на государственном уровне.
- Но в нашей группе, например, никто из детей выполнять эти требования не может. Это значит, наши дети не соответствуют какому-то уровню?
- Думаю, что это мамы недоработали. Начиная с полуторагодовалого возраста детей надо приучать к самостоятельности. Сами посудите - разве успеет воспитатель с помощником помочь всем детям одновременно? И хотя в детском коллективе малыши быстрее приобретут эти навыки, вы тоже помогайте воспитателю. Не нужно стараться все делать за ребенка.
http://vecherniy.kharkov.ua/news/69631/

В БЕЛОГОРСК ПРИШЕЛ ДОЛГОЖДАННЫЙ ГАЗ
Юлия Кучер, "Крымские известия",12.10.2012
Газораспределительная станция белогорцам досталась действительно уникальная - другой такой в Украине нет.

 16 сентября наша газета и народный депутат Украины Борис Дейч сообщили крымчанам, что берут под контроль ситуацию с газификацией в Белогорском районе - единственном на полуострове, где людям в холода приходилось по старинке обогревать свои жилища "буржуйками". Им подарили надежду на то, что к началу отопительного сезона в их домах вспыхнет голубой огонек, а батареи станут горячими. Обращаясь с открытым письмом к жителям автономии, Дейч сказал только одно: "Я не обещаю, я - делаю". В том, что слово народный депутат держит, жители района смогли убедиться в минувшую среду: в Белогорск пришел долгожданный газ.
10 октября, наверное, станет если не праздничной, то по крайней мере памятной датой в Белогорском районе. В этот день введена в эксплуатацию газораспределительная станция и открылась после реконструкции центральная котельная. Разделить с белогорцами радость приехали Председатель Совета министров Крыма Анатолий Могилев, глава Рес­публиканского комитета АРК по топливу, энергетике и инновационной политике Игорь Зосимов и, конечно, народный депутат Украины Борис Дейч. Гостей встречал председатель районной госадминистрации Олег Русецкий.
Газораспределительная станция, стараниями народного депутата Дейча, белогорцам досталась действительно уникальная, другой такой в Украине нет. И по цене (89 млн грн), и по оборудованию (полностью автоматизирована). ГРС обеспечит теплом 18,8 тыс. жителей города и 23 населенных пункта района. К потребителям газ будет доставляться по межпоселковому газопроводу, строительство которого началось в декабре 2011 года и к настоящему времени завершено.
Что касается котельной, то ее просто не узнать - она переведена с мазута на природный газ и также укомплектована по последнему слову техники. Обновленная котельная обеспечит теплом объекты жилого фонда и социальной сферы, а это 1,5 тыс. потребителей.
- Ваш район до сегодняшнего дня оставался единственным негазифицированным на полуострове, - сказал глава правительства автономии Анатолий Могилев, обращаясь к местным жителям, собравшимся на открытие ГРС. - Мы поставили задачу добиться, чтобы в ближайшей перспективе голубое топливо пришло во все регионы полуострова. Каждый дом, даже в самом отдаленном селе, должен быть обеспечен газом. От этого зависит качество жизни крымчан. И мы поэтапно и системно эту задачу решаем. В июне-июле нынешнего года открыт газопровод в селе Заветном Советского района; в Равнополье и Красном - Симферопольского. Работа ведется также в Бахчисарайском, Джанкойском, Красногвардейском, Раздольненском, Первомайском, Черноморском и других районах. За два последних года газопроводов открыто больше, чем за предыдущие десятилетия.
Премьер отметил, что Белогорская ГРС работает в автоматическом режиме, практически без участия человека, а в котельной установлены новые экономичные котлы. Специалисты уверяют, что это позволит значительно снизить стоимость тепла.
Люди, слушавшие выступление главы крымского правительства, казалось, до последнего не верили, что все, о чем они мечтали так долго, стало реальностью. Лишь когда Анатолий Могилев повернул тумблер и газ пошел по трубам, я увидела в их глазах счастье и неподдельный восторг.
Многие подходили к народному депутату Борису Дейчу, жали руку, благодарили. Последние несколько месяцев он почти жил в Белогорском районе: приезжал чуть ли не каждый день, участвовал в производственных совещаниях, планерках, принимая близко к сердцу каждую возникавшую проблему, всеми силами помогал справляться с трудностями, бюрократическими проволочками.
Какая-то пожилая женщина чуть не плакала от счастья: "Неужели мне больше не придется спать зимой в телогрейке?!". А мужчина, назвавшийся Николаем, признался: "Честно говоря, на выборы идти не собирался, уже никому не верил… А теперь вижу, что перемены к лучшему в стране действительно происходят".
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-13-11-25-30/7493-2012-10-12-06-48-07

СКАНДАЛИ

"НОВА СУМЩИНА" - НАЗАД В БУДУЩЕЕ?
Анжела Винокур, "Данкор онлайн", 16.10.2012, Сумская обл.
Школьный конкурс "Я пишаюся новою Сумщиною" стал главным скандалом прошлой недели.

 И проблема даже не в том, что в заголовке детского состязания использована часть названия программы губернатора Сумщины Юрия Чмыря "Нова Сумщина-2015". Позже сам Юрий Чмырь сказал, что конкурс должен был называться "Я пишаюся рідною (!) Сумщиною". Впечатляет тот факт, что урок украинского языка превратился почти в политинформацию из советского прошлого. Причем задействовали в этом даже 8-летних.
В чем сыр-бор
С 8 по 13 октября в общеобразовательных заведениях Сумской области управление образования ОГА проводило конкурс "Я пишаюся новою Сумщиною". К участию в конкурсе привлекли учеников 3-11-х классов. При этом самые младшие писали "аудирование" с творческим заданием "Театр моей мечты", 4-й класс - с заданием "Предприниматель - волшебник пищевой промышленности"; 5-8-е классы - избирательное изложение текста публицистического стиля с творческим заданием "Нова Сумщина". А учащиеся 9-11-х классов - сочинение "Я горжусь новой Сумщиной".
Однако в большинстве школ провели не совсем конкурс, предполагающий добровольное участие во внеурочное время, а под соусом "развития речи" детям рассказывали о том, как за последние два года на Сумщине все изменилось "к лучшему". В некоторых школах области конкурс проводили на уроке украинского языка. И вместо правописания безударных гласных в корне слова дети осваивали коренные изменения Сумщины.
Последнее вызвало непонимание как у самих школьников, так и у их родителей. Негодовали многие учителя, выразившие свое возмущение в интернете. Даже мэр Сум Геннадий Минаев посчитал необходимым откреститься от этого конкурса, написав на своей страничке в фейсбуке, что городские власти не имеют к конкурсу никакого отношения - мол, все вопросы к областной власти.
Позиция управления образования
Начальник управления образования ОГА Сумщины Инесса Песоцкая заявила: "С 2011 года на Сумщине введен областной образовательный проект "Родная Сумщина". Положение о его проведении утверждено распоряжением председателя облгосадминистрации от 21.03.2011 № 195.
Областной образовательный проект долгосрочный, рассчитан на 5 лет. Каждый год в марте объявляется старт проекта, в конце октября проходит чествование победителей. 8 месяцев длится кропотливая работа: конференции, тематические воспитательные часы, путешествия, соревнования, творческие конкурсы, экскурсии, а также работа наедине с книгой.
Помня слова известного философа, ученого, писателя Паскаля: "Прошлое и настоящее - наши средства, только будущее - наша цель", мы взяли за основу изучение прошлого и настоящего Сумщины ради воспитания детей - нашего будущего. И именно поэтому, воспитывая детей на примерах позитивных сдвигов в различных сферах развития Сумщины, с целью воспитания чувства любви к Родине, гордости за достижения, которые имеет область на сегодня, в рамках проекта объявлен конкурс "Я горжусь новой Сумщиной".
Конкурс проводится среди учеников общеобразовательных учебных заведений в трех возрастных категориях: первая - ученики 3-4-х классов, вторая - ученики 5-8-х классов, третья - ученики 9-11-х классов. Для каждой возрастной категории специалисты Областного института последипломного педагогического образования разработали задания с учетом возрастных особенностей детей. В помощь учителю подготовлены методические рекомендации для проведения воспитательных часов, предоставлен необходимый информационный материал. Творческие задания побуждают учеников к расширению их кругозора, дают понимание, что изменения, которые происходят, - это забота взрослых о будущем их детей.
На сегодня прошел первый тур конкурса в учебных заведениях области. По оперативным данным, в нем приняли участие ученики более 300 заведений области, работы поступают в управления и отделы образования райгосадминистраций, горисполкомов. В течение двух суток будут определены победители 2-го тура, а 19 октября 2012 года состоится заседание жюри 3-его тура на базе Областного института последипломного педагогического образования.
Запланировано подвести итоги внедрения областного образовательного проекта и областного конкурса творческих работ "Я горжусь новой Сумщиной" 25 октября 2012 года в ДК им. Фрунзе.
Комментарии
"Я не особенно понял про нову Сумщину"
Лев Растворцев, ученик 5-го класса:
- 11 октября на уроке украинского языка учительница неожиданно раздала нам листочки с печатями, как для контрольных работ, и сказала их подписать. (Хотя перед этим нас никто не предупреждал про какую-то контрольную.) А потом учительница с какой-то распечатки прочитала текст про "Нову Сумщину", и мы писали изложение. Ну, там про то, что Сумщина стремится к лучшему, что построены всякие футбольные стадионы, что у нас столица сахарной промышленности Украины. Содержание я не особенно понял, мои друзья тоже. А еще нужно было что-то от себя дописать. Листочки дали домой. Может, чтоб родители помогли. Я попросил папу.
"Мы написали, что это аморально"
Дмитрий Растворцев, отец Льва:
- Я слышал, что детей заставляют писать какие-то тексты про "Нову Сумщину". Спросил у сына, как дела в школе, там 10-тки, там 11-тки, а по украинскому языку писали какое-то странное изложение. По словам сына, непонятный и сложный текст публицистического характера: какие-то цифры, показатели, достижения. В общем, он не очень понял, что к чему. А я понял.
- И что ты понял?
- Я учился еще в советское время. Нам тоже рассказывали про хорошего дедушку Ленина и ведущую роль КПСС. Учили, что нужно говорить "правильно" и как писать "правильно". Замалчивали существующие негативные стороны и пели, как все прекрасно в Стране Советов. Мне от этого до сих пор блевать хочется.
Я хочу жить в свободной и независимой стране. И того же желаю своим детям. Закрадывается подозрение, что в Украине (и на Сумщине, в частности) пытаются разыграть сценарий возвращения в прошлое. Подобные детские конкурсы накануне выборов я считаю недопустимой циничной политической промывкой детских мозгов. Нужно как-то противодействовать.
- А что именно в тексте, который учитель читал на уроке, тебе показалось возмутительным?
- Там была фраза про Сумщину как сахарную столицу. Знаете, я родился в Бурыни. Там 100 лет был сахарный завод. Революция прошла - работал, война-оккупация - работал, застой-перестройка - работал... А вот недавно ездил на родину к родственникам - разрушили все. Камня на камне не оставили. Одна труба осталась - используют как вышку для мобильной связи. Такие реалии. А что там в тексте для изложения? Сумщина - №1 по сахароварению? А ведь на Сумщине, насколько я знаю, не осталось работающих сахзаводов. Такое вот 190-летие Харитоненко.
- Твой сын сказал, что изложение дали домой, так как к нему еще было творческое задание - дописать концовку. Интересно, что вы написали?
- После повествования про успехи "на всех фронтах" мы выразили надежду, что Сумщина и Украина выберутся из экономического кризиса и сложной политической ситуации. А в постскриптуме, адресованном инициатору конкурса, выразили свое отношение к такого рода заданиям для детей: "Манипуляция сознанием детей - это аморально".
Я иногда помогаю сыну с трудными домашними заданиями. Так вот, у него есть такой предмет - этика. Недавно проходили тему "Поступок". Цитирую определение: "Поступок - это действие, направленное на утверждение определенных моральных ценностей в ситуации, когда эти моральные ценности ставят под сомнение или отрицают". Считаю, что концовку изложения сына как раз можно расценивать как пример поступка.
- 15 октября губернатор на вопрос журналиста "Данкора", чья инициатива - урок "Нова Сумщина", ответил: должен был проводиться конкурс на лучшее сочинение "Я пишаюсь рідною Сумщиною", но в итоге "все напутали".
- Да? "Я не я и хата не моя?":))) Похоже на концепцию: наехали - не получилось - откатили. Хорошо хоть постфактум спохватились. По крайней мере, на словах.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/85690

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я ЛЮДЕЙ - ПОНАД УСЕ
"Зоря Полтавщини", 16.10.2012
Ця теза домінувала під час виїзного засідання постійної комісії з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій...

…яке проходило в Чутівському районі під головуванням голови комісії Миколи Данилейка. У зібранні взяли участь керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олександр Литвиненко, голова Чутівської райдержадміністрації Юрій Третяк, заступник голови Чутівської районної ради Віктор Калаур.
На винесеній у заголовок вимозі постійно наголошували у ході дискусії щодо виконання у 2011 році та І півріччі 2012 року регіональної Програми поліпшення стану промислової безпеки, охорони і гігієни праці, виробничого середовища на 2011-2013 роки депутати Микола Данилейко, Анатолій Трефілов, Юрій Бульбаха, Віктор Бондаренко. Про аспекти цього питання поінформувала начальник відділу управління Держгірпромнагляду України по Полтавській області Ірина Зоріна. Реалізація програми позитивно впливає на стан виробничого травматизму в області, про що свідчить недопущення у І півріччі 2012 року росту відповідних показників. Водночас, попри щорічне зменшення кількості нещасних випадків, рівень виробничого травматизму в країні й області  залишається високим. На деяких підприємствах основні виробничі фонди експлуатуються з істотними відхиленнями від норм, що створює загрозу життю та здоров'ю працюючих.
Теруправлінням як розробником проекту програми спільно з управлінням промисловості та розвитку інфраструктури ОДА, управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації здійснені необхідні розрахунки та внесені цільові клопотання стосовно передбачення в 2012 році видатків з обласного бюджету в сумі 19,1 тисячі гривень для проведення навчань з охорони праці. Із аргументацією щодо обговорюваного питання виступив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Михайло Андрусенко.
Постійна комісія обласної ради рекомендувала виконавцям програми урізноманітнити форми й ширше популяризувати заходи з охорони праці, особливо серед підприємців. Вирішено рекомендувати сесії обласної ради профінансувати заходи програми у належних обсягах, а по можливості - збільшити їх.
Депутати заслухали інформацію генерального директора Регіонального фонду підтримки підприємництва по Полтавській області Ніни Кузьменко стосовно результатів роботи приватних підприємців, які започаткували власні справи завдяки співпраці з фондом.
Прес-служба обласної ради
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=5943

С НОЯБРЯ 2012 ГОДА В МАРИУПОЛЕ УПРАЗДНЯЮТСЯ ВСЕ САНЭПИДЕМСТАНЦИИ
Валентина Мирошниченко, "Приазовский рабочий", 13.10.2012, Донецкая обл.
Санитарная служба выходит из состава Министерства здравоохранения и становится самостоятельной государственной службой с центральным органом управления.

Слухи об этом ходили в городе уже месяца два, а с 21 сентября обрели реальность. Именно в этот день появился приказ Министерства здравоохранения Украины № 176 "О ликвидации бюджетных учреждений, учреждений и организаций, принадлежащих к сфере управления Министерства здравоохранения Украины". В соответствии с ним в течение двух месяцев (т.е. до 21 ноября) нужно принять меры по ликвидации всех санэпидемстанций. Подробнее об этом всколыхнувшем мариупольцев событии мы попросили рассказать главного государственного санитарного врача г. Мариуполя Георгия Гусакова.
- Реформа санитарной службы в Украине назрела давно, - рассказал Георгий Николаевич. - Во-первых, потому что произошли коренные изменения в законодательстве. Во-вторых, очень изменилась система подготовки медицинских кадров. Мы в последние годы ощущали очень серьезный дефицит кадров, которые стремительно старели, а омоложения не происходило. И в методическом плане были сложности, потому что бесконечно менялись руководители госсанэпидемслужбы, Минздрава.
Мы ждали реформы, которая планировалась, и потому, что система обеспечения санитарной службы лабораторно-инструментальным оборудованием в последние 20 лет была, мягко говоря, не очень хорошей. Ведь пищевые продукты, вода изменились качественно (и не всегда в лучшую сторону), а методы их лабораторных исследований остались такими же, как при Советском Союзе. У меня была и остается неудовлетворенность из-за того, что мы контролируем в пищевых продуктах то, чего там уже нет, но не можем контролировать, например, ГМО, пищевые добавки, красители, затвердители, стабилизаторы, усилители вкуса. Просто у нас нет для этого ни оборудования, ни методик.
Кстати, в России уже лет пять как санэпидемслужба реформирована и работает самостоятельно. Мы знакомились с опытом работы, когда были в Ростове-на-Дону. Уровень там вырос несоизмеримо. Свои предложения по совершенствованию санэпидемслужбы мы ранее направляли в область, Министерство здравоохранения, понимая, что реформа нужна, чтобы переориентировать санслужбу, поставить новые задачи. Надеялись, что их учтут. Появившийся приказ Минздрава о ликвидации всей санитарной службы и всех учреждений, которые в нее входят, и ожидаемый, и в то же время неожиданный.
- Но санитарная служба как таковая вообще-то остается?
- Конечно. Мы выходим из состава Министерства здравоохранения и становимся самостоятельной государственной службой с центральным органом управления. Это логически понятно. Но для нас было неприятной неожиданностью то, что приказ о ликвидации есть, а что дальше - этого, к сожалению, не прописано.
- Это касается и финансирования санитарных станций?
- Да. У нас предусмотрено финансирование до 1 января 2013 года. Нам установлена численность пограничная, как и для всей страны, каждой области.
- Значит, будут сокращения? Сколько останется работников?
- В плане реформы мы весь этот год каждый квартал планомерно уменьшали численность работников (их насчитывалось 400), чтобы довести до установленной, это в пределах 240 человек. Раньше мы все были медицинскими работниками. Теперь у нас в городе будут числиться 19 госслужащих - инспекторов (это определенный процент от числа населения), а остальные будут входить в Мариупольский территориальный центр профилактики и эпидемиологии с подчинением Главному территориальному управлению Донецкой области.
- Надо полагать, это управление в Мариуполе будете возглавлять вы, Георгий Николаевич?
- Не обязательно. Сейчас идет конкурс на замещение вакантных должностей госслужащих (инспекторского аппарата из числа специалистов госсанэпидемслужбы с опытом работы, профессиональными навыками), в том числе главного госсанврача, в котором могут принять участие санитарные специалисты не только Мариуполя, но и других населенных пунктов. Все они будут в Донецке сдавать экзамены. Я еще не принял решение об участии в этом конкурсе.
- Но вы же пока остаетесь главным госсанврачом нашего города?
- Да, до завершения конкурса. И я возглавляю ликвидационную комиссию по упразднению городской санэпидемстанции. Такие же комиссии возглавляют и главные госсанврачи районов, а также бассейновой и железнодорожной СЭС. Уволенные работники становятся на учет в службе занятости. Возможно, они по завершении реформы будут работать по своей специальности, но пока я точно ничего не могу сказать. Надеемся, в ближайшее время картина прояснится, и мы более полно узнаем, как будет действовать государственная санитарная служба в новых условиях. Тогда и расскажем горожанам.
http://www.pr.ua/news.php?new=21619

ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ

ЗУСТРІЧ ІЗ ТВОРЧОЮ ІНТЕЛІГЕНЦІЄЮ У МУЗЕЇ КОСАЧІВ
Лариса Гембарська, "Звягель", 12.10.2012, Житомирська обл.
До літературної вітальні Музею родини Косачів, де відбулася презентація книги С. Челядіної "Я - Ваша Людина", завітав і Голова Верховної Ради України В. Литвин.

 У літературній вітальні Музею родини Косачів відбулася презентація книги Світлани Челядіної "Я - Ваша Людина", що розповідає про життя та творчість нашого земляка Юрія Ковальського. На цей захід 10 жовтня завітав і Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, за сприяння якого вийшли у світ десятки книг новоград-волинських поетів, прозаїків та краєзнавців. Вже понад 10 років саме на такій літературі спеціалізується місцеве видавництво "НОВОград". А однією з перших книг, яку видавництво підготувало до друку, була історична праця новоград-волинського історика та краєзнавця Івана Тригуба "Там, де Звягель стоїть". На той час наше видавництво звернулося з листом до Володимира Михайловича щодо підтримки цього необхідного і важливого для Новограда-Волинського видання, і вже протягом тижня надійшли кошти на друк книги. Відтоді саме за сприяння В.М. Литвина світ побачили книги Петра Фатенка, Івана Мамайчука, Валентини Ксендзук та багатьох інших наших талановитих звягельчан. Варто зазначити, що ця велика допомога, яка надавалася літературній Звягельщині, місцевим краєзнавцям та історикам протягом десятиріч, ніде не афішувалася та йшла від щирого серця нашого земляка.
Про все це говорилося на зустрічі у музеї, а Володимир Литвин зауважив, що творчість новоград-волинців підтримував і буде підтримувати, адже у сучасному світі надзвичайно непросто пробитися справжнім талантам, їх потрібно плекати і створювати сприятливі умови для праці.
Варто відзначити, що цього разу у музеї, як то кажуть, яблуку ніде було впасти - всі бажаючі потрапити на творчу зустріч за участю Володимира Литвина навіть не мали можливості поміститися у вітальні, хоч і було поставлено десятки додаткових стільців, проте люди стояли і у сусідніх залах, аби мати можливість почути і відчути той дух творчого єднання, який особливо наповнив цього разу Музей родини Косачів. Проводила вечір поетеса Валентина Ксендзук. Саме їй, разом із директором музею Сергієм Куценком, вдалося створити тут довірливу і затишну атмосферу справжнього літературного свята.
Представники творчої інтелігенції нашого міста та району подякували Володимиру Михайловичу за підтримку та запропонували йому приєднатися до їх об'єднання і надалі ще неодноразово брати участь у таких зустрічах, на що отримали згоду.
Автор - директор видавництва "НОВОград"
http://www.zvyagel.com.ua/?p=6817

*                                 *                              *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 16 жовтня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення