Випуск 71, 5 жовтня
2012 р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ВЧОРА ВІННИЦЮ ВІДВІДАВ ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ - МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ СЕРГІЙ ТІГІПКОРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Місто", 03.10.12, Вінницька обл.
2 жовтня у Вінниці побував віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.РАЇСА БОГАТИРЬОВА: ПРИКАРПАТТЯ - ПРИКЛАД ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ
Роман Івасів, "Галичина", 03.10.2012, Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківській області з робочим візитом перебувала віце-прем'єр-міністр, міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.
ЗМІНА ДЕКОРАЦІЙ. МІСЦЕВА ВЛАДА ПРОТИ "ВИСЯЧОЇ" РЕКЛАМИОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Оксана Глушкевич, "Західний кур'єр", 04.10.2012, Івано-Франківська обл.
Боротьбу із комерційним хаосом у центрі Івано-Франківська місцеві чиновники розпочали уже давно.СЕРГІЙ ЛАРІН: "ЯКЩО ПАРТІЯ РЕГІОНІВ ПРОГРАЄ ХОЧ В ОДНОМУ ОКРУЗІ, Я НАПИШУ ЗАЯВУ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ"
Валентина Бажан, "Народне слово", 04.10.2012, Кіровоградська обл.
Почали з останнього і не надто приємного. Запитали, як Сергій Миколайович ставиться до сумнозвісного закону про наклеп, що його запропонував парламенту Віталій Журавський.ДЕПУТАТИ ПИСАТИМУТЬ НА ПАРКАНАХ
Тетяна Мартинова, "Вечірні Черкаси", 03.10.2012
У Черкасах розпочався проект стріт-арту "Прикрасимо наше місто".
ЗАКОН ПРО НАКЛЕП СКАСУВАЛИ, АЛЕ ВІД НАМІРІВ НЕ ВІДРЕКЛИСЯ!ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 03.10.2012, Львівська обл.
Велика журналістська революція, яку спровокував одіозний законопроект про наклеп, дала результат.
"НАША УКРАЇНА" РОЗГУБИЛА СВІЙ ЗОЛОТИЙ СКАРБ..."ЕКОНОМІКА
Іван Фаріон, "Високий замок", 03.10.2012, Львівська обл.
Народний депутат Лілія Григорович - про те, чому занепадає колись провідна партія.
ДЕРЖАВА ДОДАТКОВО ВИДІЛЯЄ ВОЛИНІ КОШТИ НА ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР, ПОГАШЕННЯ БОРГУ ПЕРЕД БУДІВЕЛЬНИКАМИ ТА ЗАПОБІГАННЯ ПІДТОПЛЕННЮ ТЕРИТОРІЙПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
"Віче", 04.10.2012, Волинська обл.
3 жовтня на виконання у Волинську обласну державну адміністрацію надійшла Постанова Кабінету Міністрів України від 18 вересня №892.НАЛЕТАЙ, ТОРОПИСЬ - ПОКУПАЙ КРЫМСКИЙ РИС!
И. Герасименко, "Крымские известия", 04.10.2012
В этом году рис в Крыму дает рекордные урожаи", - сказал в интервью журналистам Председатель Совета министров АРК Анатолий Могилев.У ПОЛТАВІ ГОВОРИЛИ ПРО ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ
Олександр Брусенський, "Вечірня Полтава", 03.10.2012
Якщо вірити іноземним аналітикам та вітчизняним науковцям, Полтавську і Харківську області вважають найбагатшими на природний газ.
КЛИЧКО І ОБ'ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ ПОГОДИЛИ МАЖОРИТАРНИКІВТОЧКА ЗОРУ
"Поступ", 04.10.2012, Львівська обл.
Керівництво партії "УДАР" і лідери Об'єднаної опозиції "Батьківщина" досягли домовленості щодо підтримки єдиних кандидатів у мажоритарних округах."ПРОДАЄТЬСЯ ВИБОРЕЦЬ. НЕДОРОГО!"
Іван Фаріон, «Високий замок», 03.10.2012, Львівська обл.
Політичні хабарі беруть консервами, квасом, отрутохімікатами, вівцями, квитками у цирк. Цирк та й годі!
ДОЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕЛЕКТУАЛІВПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
Ігор Буркут, Антоніни Аністратенко, "Час", 03.10.2012, Чернівецька обл.
Хтось із небуденних особистостей підмітив: "якщо армія понесе великі втрати, то це - біда, якщо загине правитель - трагедія, а якщо загинуть інтелектуали, то це - катастрофа для нації".
ИРИНА БЕРЕЖНАЯ: "ДАВАЙТЕ ОБЪЕДИНЯТЬСЯ РАДИ НАШИХ ДЕТЕЙ"РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Наталья Федоренко, "Время", 03.10.2012, Харьковская обл.
Народный депутат Ирина Бережная вручила паспорта граждан Украины воспитанникам Харьковского детского дома "Семья". Торжественное мероприятие состоялось в актовом зале учреждения.
ОСВІТА - ВІДПОВІДАЮЧИ НА ВИКЛИКИ СУЧАСНОСТІОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Світлана Маршина, "Одеські вісті", 04.10.2012
План виконання комплексної програми "Освіта Одещини" на 2011 - 2014 роки обговорювався на засіданні колегії облдержадміністрації.УНІКАЛЬНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ НЕПОВНОСПРАВНИХ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ ВІДЗНАЧИВ 3-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ
Іванна Біленчук, "Rionews", 03.10.2012, Закарпатська обл.
"Парасолька" - єдиний на Закарпатті центр-інтернат для 25 молодих людей з розумовими та / або фізичними вадами, які до того проживали у Вільшанському дитячому будинку-інтернаті.
І ДОСІ ТУБДИСПАНСЕРУ БОЯТЬСЯ, ЯК ВОГНЮОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
Галина Світліковська, "Волинь", 02.10.2012
У січні цього року в нашій газеті ми спробували дослідити, чому за 15 років не вдалося подолати епідемію туберкульозу і які найболючіші проблеми є в цій галузі на Волині.
В СУМЧАНАХ ВДРУГ ПРОСНУЛСЯ ОПТИМИЗМ
Владислав Ивченко, "Данкор онлайн", 04.10.2012, Сумская обл.
К неожиданным результатам пришли специалисты "Лаборатории маркетинговых решений", завершившие этап полевых работ синдикативного исследования "Кто он, сумчанин?".
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ВЧОРА ВІННИЦЮ ВІДВІДАВ ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ - МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ СЕРГІЙ ТІГІПКО
"Місто", 03.10.12, Вінницька обл.
2 жовтня у Вінниці побував віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.Попри звинувачення у "заграванні" з майбутніми виборцями, уряд дотримується взятих на себе зобов'язань щодо виконання соціальних ініціатив Президента. Паралельно впроваджуються економічні реформи, зиск від яких держава отримає найближчим часом. На тлі зростання дохідної частини бюджету у 2012 році, перерозподіл коштів дозволив збільшити видатки на виплату компенсацій по знеціненим "сбербанківським" вкладам, пенсій, допомоги та решти соціальних проектів.
Перебуваючи 2 жовтня у Вінниці віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко наголосив на тому, що три закони, підписані напередодні Президентом, є "зеленим світлом" для залучення в України інвестицій, створення нових робочих місць та вирішення проблеми працевлаштування.
За словами віце-прем'єра, більшість "березневих" соціальних ініціатив Президента, за які відповідає Міністерство соціальної політики, вже виконані. "Коли наш Уряд прийшов до влади, ми мали велике бажання швидко змінити ситуацію в соціальній сфері, але це було неможливо зробити через ті проблеми, які залишили нам попередники. Подолати 15% дефіциту бюджету - а це означає, що країна майже банкрут - не так легко… Цю дірку потрібно було чимось залатати, а потім уже думати, як збільшувати виплати", - пояснює Сергій Тігіпко. Він уточнює, що "ініціативи у соціальній сфері - це безпрецедентний крок" і раніше жоден уряд не спромігся його зробити. За останні 20 років таких масштабних соціальних програм Україна не знала.
- Зараз наші думки про 2013-2014 роки - як нам добитися ще більшого економічного зростання, щоб іще більше допомогти пенсіонерам, інвалідам, дітям -
Сергій Леонідович також додав, що всі соціальні ініціативи виконані на 100% та не обмежаться лише 2012 роком. "Я зараз бачу, що рішення спрямувати кошти в соціальний сектор було правильним, люди вдячні за підвищені пенсії, інші виплати. Зараз наші думки про 2013-2014 роки - як нам добитися ще більшого економічного зростання, щоб іще більше допомогти пенсіонерам, інвалідам, дітям", - підсумував урядовець. Фактично останні три закони, які затверджені головою держави, направлені на підвищення соціальних стандартів найближчого майбутнього.
"Таке підприємство, як "Аграна Фрут" у Вінниці, є взірцем, - зазначив Сергій Леонідович підчас перебуванні на заводі. - Свого часу в виробництво інвестовано біля 100 млн. євро, а зараз потужності дозволяють забезпечувати продукцією не тільки внутрішній ринок, але й експортувати її до сусідніх країн. Нам потрібні такі підприємства, потрібні інвестиції, а справа держави - створити найпривабливіші умови. Щоб інвестор, оцінюючи їх, вкладав кошти не в Європі чи будь-де, а саме в Україні. Зараз погіршуються зовнішні умови, і інвестори сьогодні мають вибирати, де вкладати кошти. Без зайвих стимулів не обійтися".
Дати неупереджену оцінку низки економічних ініціатив мають саме інвестори. Їм пропонують перелік пільг, які ще ніколи не застосовувалися в Україні, хоча різні поважні інституції з десяток років пропонували державі рухатися саме в цьому напрямку. Якщо всі попередні уряди лише зважували "за" та "проти", сьогоднішня влада чудово розуміє, що жодні обіцянки підвищення рівня життя громадян не можливі без створення нових робочих місць та розвитку виробництва.
У Вінниці Сергій Тігіпко наголошував, що в державі вже створено законодавче підґрунтя для потужного економічного ривку. Тим, хто інвестує від 500 тисяч євро, і створить при цьому щонайменше 25 робочих місць, держава гарантуватиме доволі суттєві пільги. По-перше, інвестор на протязі 5 років не сплачуватиме податок на прибуток, а після закінчення цього строку на протязі наступних 5 років має відраховувати до бюджету лише 50% діючої ставки податку. По-друге, все обладнання, яке він закуповує за кордоном і яке не виробляється в Україні, звільнюється від мита. Більше того, підприємство отримує вексель на 60-денну відстрочку від сплати ПДВ на імпортне устаткування. Далі, інвестору "прискорюють" термін амортизація обладнання, щоб пришвидшити списання на витрати те, що вже встановлене та згодом може вважатися морально застарілим. Таким чином держава "штовхає" підприємства вкладати кошти у нові потужності.
- Держава "штовхає" підприємства вкладати кошти у нові потужності -
"Ці закони - доповнення до тих кроків, які вже зроблені. Я маю на увазі, ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД, про індустріальні парки, які почали створюватися. Безпрецедентні рішення забезпечуватимуться контролем з боку держави. Ніхто не має право отримати пільг на суму, більшу за грошовий еквівалент інвестиції. Кожний інвестпроект має бути погоджений на засіданні Кабміну. Цим досягнемо прозорості та унеможливимо зловживання", - запевняє віце-прем'єр.
З 1 січня 2013 року вступає в силу "Закон про занятість". За словами С. Тігіпка, вже сьогодні можна казати, про його наслідки… Він дає можливість легалізувати "тіньові" робочі місця, а їх в Україні щонайменше 4,5 мільйони. Люди працюють, але за них не сплачують єдиний соціальний внесок. Тобто з настанням пенсійного віку, він не матиме право на пристойне державне забезпечення. Беззаперечно цей закон сприятиме працевлаштуванню молоді. На протязі року роботодавець не сплачує єдиний соціальний внесок на протязі року, коли бере молоду людину на перше робоче місце, коли працевлаштовує матір із дитям, молодшим 6 років, а також людину старшу за 50 років.
"Якщо ми швидко проведемо легалізацію, і пільги спрацюють, отримаємо значний економічний ефект. Якщо побачимо, що загальна сума єдиного соціального внеску в 2013 році перевищить показники цього року, з'являться підстави для зменшення розміру цього "податку". Звісно на 5-6% він вищій, ніж у Західній Європі", - зазначив С. Тігіпко.
Чому ці кроки пропонуються поступово? Урядовець пояснює, що "одночасно легалізувати робочі місця та зменшити внесок занадто ризиковано". Перш за все, рахуючи мільйони пенсіонерів. Вони кожний місяць чекають пенсій, отримають її без затримки, і так має буди і надалі, тому зміни впроваджуються виважено та логічно.
http://www.myvin.com.ua/ua/news/vinpol/16719.htmlРАЇСА БОГАТИРЬОВА: ПРИКАРПАТТЯ - ПРИКЛАД ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ
Роман Івасів, "Галичина", 03.10.2012, Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківській області з робочим візитом перебувала віце-прем'єр-міністр, міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.Її відвідини мали насичений графік. Міністр відкрила новозбудований центр медико-соціальної експертизи в Івано-Франківську, взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції, оглянула будівельний об'єкт обласного перинатального центру, який споруджується за дорученням Президента, а згодом перерізала стрічку на відкритті новозбудованого приміщення клініко-діагностичної лабораторії Коломийської центральної районної лікарні.
Ознайомлення міністра охорони здоров'я з роботою медичних закладів області розпочалося з відкриття новозбудованого центру медико-соціальної експертизи, що стало знаковою подією не лише для Прикарпаття. "Ви об'єднали у цьому центрі сім центрів і напрямів, які були в різних лікувально-профілактичних закладах обласного центру, - зазначила на відкритті Раїса Богатирьова. - Людині буде краще, коли вона прийде в одну установу й зможе пройти ретельні консультативні дослідження у відповідних спеціалістів. Думаю, що це подія не тільки для вас. Про ваш приклад я буду говорити в інших областях". За таку ініціативу високопосадовець висловила особисту подяку прикарпатським медикам та голові облдержадміністрації Михайлові Вишиванюку.
Другий напрям робочої поїздки стосувався наукової площини медицини. Міністр взяла участь в Міжнародній науково-практичній конференції "Рак шийки матки: актуальні питання діагностики та лікування". Нагадаємо, що Р. Богатирьова добре не лише теоретично, а й практично обізнана з цією проблемою, адже вона має десятилітній досвід роботи акушера-гінеколога, з 1994 до 2000 рр. займала посади заступника, першого заступника та міністра охорони здоров'я, а у Верховній Раді IV скликання була головою підкомітету з питань законодавчого забезпечення медичної допомоги, здійснення медичної діяльності, медичної освіти і науки та головою декількох тимчасових спеціальних комісій.
Напевно тому міністр звернула увагу присутніх на конференції науковців та лікарів на державну програму з онкології, завдяки якій заплановано створити спеціалізовану установу профілактики раку в країні. Мовилося також і про потребу створення єдиної програми скринінгових досліджень, удосконалення роботи цитологічної служби та постійного підвищення кваліфікації лікарів у цьому напрямі.
Раїса Богатирьова відвідала недавно відкритий реабілітаційний центр в Отинії, побувала в Коломиї, де поспілкувалася з лікарями дитячої лікарні й згодом відкрила новозбудоване приміщення клініко-діагностичної лабораторії Коломийської ЦРЛ. Міністр охорони здоров'я також пообіцяла лікарям сприяти забезпеченню необхідним обладнанням лікувально-діагностичного центру. Своєю чергою голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк запевнив, що всі медичні об'єкти, які будуються в області, буде здано вчасно.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=20790&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=5c825837adРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ЗМІНА ДЕКОРАЦІЙ. МІСЦЕВА ВЛАДА ПРОТИ "ВИСЯЧОЇ" РЕКЛАМИ
Оксана Глушкевич, "Західний кур'єр", 04.10.2012, Івано-Франківська обл.
Боротьбу із комерційним хаосом у центрі Івано-Франківська місцеві чиновники розпочали уже давно.Спочатку наводили лад з всюдисущими "асфальтними" підприємцями та численними розважальними послугами (веломобілі, поні та електронні ваги), але, як показала практика, остаточної перемоги таки не здобули.
А зараз працівники міськвиконкому взялись уже за рекламу прикарпатських підприємців і, починаючи з 6-го вересня, урочисто пообіцяли потроху очищати центр міста від вітчизняного "промоушену" у вигляді строкатих рекламних вивісок.
Як просувається робота чиновників у цьому напрямку та чи вплине така кампанія на бізнесменів Івано-Франківська, дізнавався "ЗК".
Вивіски по-новому
Навзамін висячим "рушіям торгівлі" в центрі міста, від яких у мешканців подекуди рябить в очах, у "білому домі" обіцяють змусити підприємців виготовити інші рекламні вивіски, уже за новими стандартами.
Які ж саме оновлення чекають на івано-франківську "навісну" рекламу, "ЗК" запитав у Вікторії Шахоріної, директора КП "Рекламно-інформаційний центр".
"Вивіски, що розміщуються на пам'ятках культурної спадщини чи в межах зон охорони цих пам'яток, мають обов'язково бути виготовлені із природних матеріалів, таких як камінь, бронза, кераміка, цінні породи дерева чи вітражне скло. Дозволяється виготовлення вивісок фарбами по тиньку (кав'ярня "Говорить Івано-Франківськ"). Натомість забороняється виконання вивісок з банерної чи іншого ґатунку тканини, встановленої методом напинання на каркас", - зауважує Вікторія Шахоріна. За її словами, забороняється також встановлення вивісок у вигляді світлових табло та моніторів, біжучих стрічок, вивісок з пульсуючою підсвіткою.
А ті підприємці, офіси чи магазини яких знаходяться у торгових центрах, свої рекламні вивіски мають умістити в невеликі таблички однакового розміру площею до 30 квадратних сантиметрів.
Також рекламна вивіска не може містити закликів до придбання товару чи надання послуги, бо така інформація розміщується згідно із законодавством про рекламу і потребує одержання спеціального дозволу.
Текст рекламної вивіски має бути виконаний українською мовою, але поряд з текстом, викладеним українською, може бути вміщено і його переклад.
Це стосується абсолютно всіх підприємців, крім світових брендів на кшталт мережі закладів "Mc-Donald's". Їхня вивіска повинна містити менший напис українськими літерами - "Макдональдс".
Нагадаємо, що межі історико-архітектурної зони міста Івано-Франківська пролягають вулицями Січових стрільців, Пилипа Орлика, Новгородською, Дністровською, Василіянок, частиною вулиці Гаркуші, Франка.
"Навіть якщо вивіски в цій зоні будуть розташовуватися на новобудовах, то вимоги до них такі ж, як і до пам'яток архітектури, бо вони знаходяться в зоні охорони культурної спадщини", - підкреслила директор КП "Рекламно-інформаційний центр".
Робота на невизначений термін
І ось уже з 6-го вересня закипіла робота по впорядкуванню реклами.
"6-го вересня ми почали вручати підприємцям акти про демонтаж їхніх вивісок, - розповідає Вікторія Шахоріна. - Після отримання такого акта підприємець впродовж 5 днів зобов'язаний самостійно демонтувати вивіску, інакше цим уже займатиметься влада".
Примусово демонтовувати вивіски, за словами пані Шахоріної, буде управління житлово-комунального господарства, а потім в судовому порядку відшкодовувати у підприємців кошти за демонтаж.
Але навіть приблизну цифру вивісок, що потребують усунення, Вікторія Шахоріна називати не взялася. Але наголосила - їх сотні.
"Достеменно відомо лише те, що 99 % відсотків вивісок сьогодні жодним стандартам не відповідають", - сказала директор комунального підприємства.
Скільки часу знадобиться, аби повністю очистити центр міста від "неправильних" вивісок, рекламісти поки теж не знають. Може рік, а може і більше. Бо робота, кажуть, справді колосальна.
"Візьмемо як приклад невеличку вулицю Шеремети біля площі Ринок, - кажуть у рекламно-інформаційному центрі. - Довжина її - від сили 30 метрів, а знаходиться там понад п'ять десятків суб'єктів господарювання".
Обличчя підприємця
Мешканці міста рекламну революцію підтримують, мовляв, і справді місцевий "промоушн" затьмарює собою всю архітектурну красу міста. Але і підприємців шкода, покупців вони ризикують втратити.
Але працівники рекламно-інформаційного центру з цим не згідні. Вони переконані: торгівлю місцевим підприємцям така політика міськвиконкому ніяк не погіршить, адже рекламні вивіски не зникнуть безслідно, а просто будуть замінені на якісніші та більш характерні для центру міста.
Як приклад приводять нашого сусіда - місто Львів, де 30 відсотків торгових центрів сьогодні ведуть торгівлю узагалі без вивісок та реклами.
"Від цієї моди за принципом "чим яскравіше - тим краще" треба потроху відходити, - вважає Вікторія Шахоріна. - Вивіска - це обличчя продавця. І магазин у центрі міста таки повинен естетично відрізнятися від сільських крамниць чи банального базару. За цінами ж відрізняється!".
Рушій торгівлі
Самі івано-франківські підприємці ентузіазму влади зовсім не поділяють, адже знають, що реклама - двигун торгівлі, а основне призначення вивісок - саме розкрутка, і на кількість клієнтів її відсутність вплине безумовно.
Також для підприємців гостро постає питання позапланових затрат. Найдешевша вивіска, зроблена із звичайного пластику, за словами підприємців, коштує близько шести тисяч гривень. А яка вартість "натуральної" вивіски з цінних порід дерева чи вітражного скла, прикарпатські бізнесмени-середняки і уявляти не хочуть.
Ціна демонтажу вивіски залежить від того, як високо вона знаходиться, яка її конструкція. Аби зняти деякі з них, потрібно замовляти підйомний кран, а це задоволення не з дешевих. В загальному вартість демонтажних робіт коливається від кількох сотень до кількох тисяч гривень. Для підприємців такі непередбачувані витрати можуть стати справжнім ударом, тим більше, що малий бізнес в Україні сьогодні і так не в найкращих умовах.
Наприклад, розповідають працівниці торгового центру "Майдан", перукарня, що по сусідству, після зняття вивіски змушена робити ремонт фасаду, адже перед клієнтами тепер гола облуплена стіна. А це вже десятки тисяч гривень.
Власниця адвокатської контори у торговому центрі "Яблуко" на площі Ринок каже, не виключено, що таке рішення міськвиконкому підприємці будуть неодноразово оскаржувати.
"Якби через мою рекламу хтось шпортався, тоді я розумію, її треба забрати. Але ж вона нікому не заважає. А тепер дозволили вивіску тільки 30 сантиметрів. Здалека таку вивіску ніхто і не побачить", - обурюється жінка.
Але так чи інакше, ті, хто хочуть вести свій бізнес в центрі Івано-Франківська, з новими вимогами повинні змиритися. А всім іншим - торгівля буде дозволена тільки на околицях, і знову ж таки за певними стандартами.
Проте владними органами поки жодна вивіска не демонтована примусово. Але вже є перше таке рішення виконавчого комітету міської ради.
А як воно без реклами?
Але не всі підприємці приписи влади сприйняли з обуренням. Є вже кілька "добровольців", які свої вивіски демонтували, як-то кажуть, "не відходячи від каси", а саме відразу після вручення їм акта. Це магазини "Індиго" та його сусід - магазин "Італійське взуття". Обидва знаходяться на площі Ринок.
"ЗК" поцікавився, як відсутність вивіски вплинула на торгівлю у новоспечених "безрекламних" магазинах.
Продавець "Італійського взуття" бідкається, мовляв, після того, як вивіску демонтували, клієнтів поменшало чи не на половину: "Зараз люди взагалі не знають, що тут у нас продається".
У "Індиго" кажуть, спаду клієнтів поки що суттєво не відчули, бо ж мають невелику вивіску ще й з боку магазину. Також працівники крамниці розповіли, мовляв, демонтаж вивіски пов'язаний не так із законослухняністю їх власника, як з тим, що вручення акта співпало з проведенням побілки фасаду першого і другого поверхів будівлі, тому і вивіску зняли відразу.
Менше реклами - більше архітектури
А тепер уявіть собі центр Івано-Франківська від вулиці Січових стрільців і аж до самого вокзалу повністю очищений від строкатих рекламних вивісок та "спотикачів" серед тротуару. Не можете? Отож бо. А все тому, що очі іванофранківців вже настільки звикли до надокучливої реклами, що й уваги на неї не звертають. А от туристи, які вперше відвідують Івано-Франківськ, майже завжди перебувають у легкому шоці. Такої кількості реклами на квадратний метр, кажуть, не бачили ніде.
Боротися з цим безумовно потрібно, бо ж за строкатими вивісками на другий план відходять пам'ятки архітектури, фасади будинків столітньої давності, а саме місто поволі перетворюється у суцільний ринок.
Сумнів викликає тільки невизначений термін проведення владних реформ. Хтось з підприємців зніматиме вивіску сьогодні, а хтось - аж через рік. Ну де тут справедливість?
Інші зацікавлені підприємці серед недоліків кампанії вважають ще й можливі прояви корупції у різних її формах. Адже чи пасує вивіска до того чи іншого фасаду, визначатиметься на 80 відсотків суб'єктивною думкою компетентного органу і лише в подальшому - рішенням міськвиконкому.
http://zk.at.ua/news/misto/2012-10-04-2227СЕРГІЙ ЛАРІН: "ЯКЩО ПАРТІЯ РЕГІОНІВ ПРОГРАЄ ХОЧ В ОДНОМУ ОКРУЗІ, Я НАПИШУ ЗАЯВУ ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ"
Валентина Бажан, "Народне слово", 04.10.2012, Кіровоградська обл.
Почали з останнього і не надто приємного. Запитали, як Сергій Миколайович ставиться до сумнозвісного закону про наклеп, що його запропонував парламенту Віталій Журавський.Губернатор відповів, що не бачив цей законопроект, бо не мав на те часу, а взагалі вважає, що це важлива тема для дискусії: ЗМІ - це четверта влада, і саме вони стоять на сторожі свободи слова. Отже жодних утисків журналісти не повинні відчувати. З іншого боку, журналісти повинні ретельно перевіряти інформацію до її оприлюднення, щоб не образити нічию гідність. Важливо, аби кожна людина мала доступ до засобу інформації.
Запитання щодо листівок, які гуляють останнім часом Кіровоградом і торкаються саме гідності відомих осіб і губернатора, журналісти поставили так: "Чи не виникає бажання знайти тих, хто їх виготовляє, й покарати їх?". Сергій Миколайович зауважив, що остання така брудна листівка його більше розвеселила, ніж засмутила. Чому? Партія регіонів такими брудними технологіями не займається вже впродовж чотирьох кампаній і виграє вибори, а ті, хто виготовляє цей бруд, недооцінюють можливості правоохоронних органів. Тож треба тільки поспівчувати і тим, хто виготовляв, і тим, хто розносив цю продукцію з наклепами. А щодо журналістів Сергій Ларін запевнив: його команда працює прозоро, плідно співпрацює зі ЗМІ і навіть вимагає від них більш гострого підходу до негараздів, які існують.
Далі розмова з очільником області торкнулася того, що чимало керівників області позбувалися в минулі роки своїх посад після поразок на виборах. Чи ставить саме так питання Президент? Сергій Миколайович відповів, що Віктор Янукович як Президент України ніколи не пов'язує виборчий процес і ефективність роботи голів обласних державних адміністрацій. Справа в іншому - особисто для Сергія Миколайовича результати виборів багато в чому стануть мірилом довір'я людей до його роботи, до вибраної ним стратегії, оцінкою особисто його роботи і роботи тих, хто був і є протягом останніх двох з половиною років з ним пліч-о-пліч, відповіддю на його зусилля вивести регіон із розряду вічно депресивних у число перспективних. Отже, якщо ця оцінка буде низькою, якщо на Кіровоградщині не переможе Партія регіонів або хоч один з її мажоритарників (О.Шаталов, С.Березкін, В.Грушевський, О.Єдін, С.Кузьменко), то Ларін напише заяву на звільнення.
Адже він розуміє: його команда зробила для регіону стільки, що цього люди просто не можуть не бачити. Відкрили десятки заводів, облаштували госпіталь для ветеранів війни, придбали чимало нових шкільних автобусів, комп'ютерних класів та парт, відремонтували сотні шкіл, ФАПів, будинків культури, інших закладів, закупили необхідне медобладнання тощо. Усе це має поліпшити життя кожного мешканця області. Сьогодні можна говорити про справжній ривок в економічній та соціальній сферах. Створили 15 тисяч робочих місць за 2,5 року! Ось, наприклад, коли створювали завод по розливу води, посилання на програми влади "Купуй кіровоградське" та "Центральний регіон-2015" магічно діяли на дозвільні органи - вони сприяли, а не перешкоджали. Хіба це не позитив? А дослідження по радону - хіба це не важливо для кожного, якщо багато років ходять чутки, що Кіровоград - небезпечне місто через рівень радіації. Виявилось, фон в місті дорівнює нормі, а з радоном, що просочується в будинки, можна боротись абсолютно доступними методами. Ці дослідження коштували майже мільйон гривень, але всі ці гроші не з бюджету - посприяв соціально відповідальний бізнес. Потім ще з'ясувалося, що в нашому регіоні серцево-судинні патології в шість разів частіше, ніж онкозахворювання, призводять до смерті. Тож придбали для області ангіограф, і тепер завдання влади - щоб кожна людина мала можливість пройти на ньому обстеження і отримати лікування.
І ще почали розвивати центри ранньої діагностики в лікарнях, щоб якраніше починати боротьбу з хворобою. Щодо онкології, то в області працював лише один мамограф, тож заклали кошти ще на шість, які запрацюють в містах і великих райцентрах. Саме Кіровоград став першим обласним центром країни, де у рамках національної програми "Нове життя", особисто підтриманої Президентом України Віктором Януковичем, було відкрито перинатальний центр, на що витрачено 35 мільйонів гривень з державного бюджету. Ще й року не минуло, як запрацювала ця лікувальна установа, а вже є позитивні зрушення, і нині рівень материнської і дитячої смертності в області нижчий, ніж у середньому у державі.
Сергій Ларін наголосив, що регіонали працюють системно, а не тільки під час виборів. І допомогла зробити структурованою і необхідною для людей цю роботу насамперед програма "Центральний регіон-2015", в яку спочатку зібрали найболючіші для мешканців сіл та міст проблеми, а потім почали виконувати завдання кіровоградців. Тепер все зроблене - під пильним контролем.
В області вже почали працювати міжнародні спостерігачі за виборами. Тож наступне запитання стосувалося того, чи будуть, на думку Сергія Ларіна, протести опозиції щодо результатів виборів. Губернатор відповів, що йому відомо про роботу спостерігачів, але наголосив при цьому, що влада сьогодні зацікавлена тільки у чесних виборах, адже різні соцдослідження свідчать, що Партія регіонів має усі шанси виграти. До речі, тих, кого партія посилає боротися за мандат депутата на мажоритарні округи, обирали заздалегідь, вивчаючи думки жителів округів та експертів. Кожен з них - Шаталов, Кузьменко, Березкін, Грушевський та Єдін - не випадкова людина.
Від "Народного слова" ми запропонували таке запитання. Нещодавно з команди Ларіна пішло двоє відомих людей - Людмила Давиденко та Богдан Андрющенко, тож як він оцінює ці кроки: як поразку партії, помилки у кадровій політиці чи ще якось? Сергій Миколайович відповів, що поважає вибір кожного. І у нього є знайомі, які працюють в опозиції, але підтримують з ним гарні стосунки. Щодо Богдана Андрющенка, то він працював непогано на посаді заступника голови ОДА, але мав розбіжності з позицією держави щодо питань земельної реформи. І хоча рішень щодо продажу землі Верховна Рада не прийняла, він абсолютно добровільно написав заяву на звільнення. Це його вибір. Щодо Людмили Давиденко, то вона не виконала рішення з'їзду партії, який оголосив список мажоритарників, що будуть балотуватися від Регіонів, і висунула свою кандидатуру одноосібно. Тож була виключена з партії і балотується як безпартійна. Це теж її вибір. А щодо керівництва Олександрійської міської організації Партії регіонів, яка не виконала рішення з'їзду, то, можливо, його буде переобрано. Але це рішення не стосується рядових партійців.
Запитання щодо пікетів, які працівники "Олександріявугілля" проводять біля офісу опозиції в області, звинувачуючи Костянтина Жеваго (нардепа з фракції БЮТ) в невиплаті зарплат шахтарям, стосувалось того, чи не заплатить держава цей борг з тим, щоб потім колишній власник холдингу повернув країні ці кошти. Сергій Ларін зазначив, що така ідея була озвучена народним депутатом від Партії регіонів Володимиром Зубановим, але в ній є один недолік: будь-яка компанія буде намагатися перекласти свої борги на державу і наслідки такого підходу можуть бути непередбачувані. Зараз справа проти власників холдингу знаходиться в Олександрійському суді, і Ларін вважає, що треба приймати жорсткі рішення. Ось зараз обласна влада відслідковує щомісяця виплату зарплат і в державній, і у приватній сферах - тож затримка навіть на місяць вже викликає перевірку підприємства. Тільки так можна протистояти вивозу коштів за межі регіону і створенню величезних боргів перед працівниками.
Коли губернатора запитали, як підтримує соціальні проекти влади опозиційна родина Табалових, одна з найбагатших, за свідченням спеціалістів "Форбс", в нашому регіоні, Сергій Ларін відповів: компанія "Формула смаку" не бере активної участі в цих проектах. Більше того, у цієї компанії є земельна ділянка на Театральній площі, і, коли почали реконструкцію театру, запропонували компанії зробити прив'язку до плану. Але цього так і не було зроблено. Чому? Невже це конструктивна позиція?
Закупівельні ціни на молоко в області зараз - 1,70-80 грн, тоді як в країні в середньому - 2-2,20. Серед тих, хто закуповує молоко, є і "Формула смаку". Треба вивчати це питання детальніше. До речі, віце-прем'єр Сергій Тігіпко, нещодавно перебуваючи в Кіровограді на інвестиційному форумі, зауважив, що, виявляється, сьогодні в Україні випускають хліба... менше, ніж в блокадному Ленінграді. Офіційно. Тобто треба вивчати і це питання. Сергій Миколайович взагалі дивується тому, як можна вимагати, щоб держава відремонтувала капітально всі будинки, і водночас продавати хліб не по 16 копійок, як це було в СРСР. А влада не говорить, а робить. За два з половиною останніх роки вдалося зробити більше, ніж за попередніх 20. Чому? Коли в область приїхав Президент і побачив позитивні зрушення, те, що тут не крадуть кошти, а працюють, він почав активно допомагати. Ось зараз закінчується будівництво театру, виділені більші в декілька разів суми, ніж в попередні роки, на медобладнання, і ще багато про що можна говорити...
Проблема Лісопаркової, на думку Сергія Ларіна, не вирішується через те, що власники ділянок очікують, коли піде нинішня влада, вони і не будують на цих ділянках, і не віддають їх місту. Але в область прийшли нові керівники МВС, прокуратури, тож їм є над чим працювати, тим більше, що в Кіровограді треба приймати рішення по гаражах, побудованих на дитячих майданчиках, по ділянках, обнесених парканами, на яких багато років нічого не будують, і таке інше. Хотілося б, щоб і міська влада була більш рішучою.
Наступною темою розмови з головою облдержадміністрації стали овочесховища, яких побудовано в області вже чотири на 3,2 тисячі тонн, а також декілька невеликих на 200-400 тонн. Ця ініціатива Президента та прем'єр-міністра дозволить забезпечити соціальні заклади овочами за низькими цінами й зберегти їх взимку. Наступного року планується будівництво овочесховища в Олександрівському районі на 10 тисяч тонн. Так можна буде подолати наслідки руйнування облспоживспілки, яка в радянські часи була основним закупівельником продуктів у населення. Ця тема, наголосив Сергій Ларін, досить болюча, тому що зараз ми маємо ціни, які суттєво збільшуються на шляху від виробника до споживача. Так сталося і з цукром, який з заводу виходіть по ціні 5,50, а в магазинах продається по 6,90-7,20. Подолати такий ланцюг допоможуть соціальні магазини, в які товар буде завозитись від виробника і надбавки не перевищуватимуть 5%.
Згадали і аеропорт. На ньому зараз зроблений сучасний міжнародний термінал, вже отримані всі ліцензії. Але є труднощі через надто коротку злітну смугу. Вже замовлений проект нової смуги на 1600 метрів, але в цей проект треба вкласти 15-20 мільйонів гривень. Та аеропорт і тепер працює, на День міста прилітали зірки групи Ase of Base, на інвестфорум - китайська делегація, представники МАГАТЕ. Чартерні рейси аеропорт приймає без проблем.
А ще у невимушеній розмові з першою особою області згадали непопулярну гарячу лінію кіровоградської міської влади; тих, хто отримував від Ларіна догани; звільнених недобросовісних чиновників; прострочені пестициди, вивезення яких за межі області добігає кінця; щойно запущений після 1,5-річного простою Олександрійський завод "Віра-Сервіс"; непрацюючий Липнязький цукровий завод і порожні житлові будинки біля нього; кадровий голод в області; плани щодо освітлення населених пунктів, ремонт доріг, заводи з переробки уранової руди в Смоліному і з видобутку газу з бурого вугілля в Олександрії.
Здається, тригодинна розмова мала б вичерпати всі болючі теми, та де там. Говорили й за межами трьох годин. Спілкування з Сергієм Ларіним завжди цікаве і конструктивне. Жодне запитання він не залишив без відповіді, жодна відповідь не була розпливчастою.
А завершив своє спілкування з редакторами провідних видань Кіровоградщини Сергій Ларін на мажорній ноті. А саме нагадав усім читачам, що в суботу, 6 жовтня, кіровоградські майдансери знову будуть боротися за перемогу у Суперкубку "Майдансу". Тож потрібно підтримати нашу молодь, щоб разом довести, що ми - танцювальна столиця України! Ми ж дійсно найкращі!
http://www.n-slovo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=476:cthusq&catid=9:newspaperДЕПУТАТИ ПИСАТИМУТЬ НА ПАРКАНАХ
Тетяна Мартинова, "Вечірні Черкаси", 03.10.2012
У Черкасах розпочався проект стріт-арту "Прикрасимо наше місто".За кілька тижнів звичайні паркани та будівлі міста перетворяться на картини. У такий спосіб прикрасити Черкаси вирішили депутати Черкаської міської ради та посадовці міськвиконкому, які називають себе командою Вільних демократів.
Для оформлення організатори нового проекту стріт-арту "Прикрасимо наше місто" обрали кілька об'єктів, які вже за кілька тижнів художники перетворюють на справжні картини. Згодом планується провести конкурс на кращий розпис.
- Ідея реалізувати проект стріт-арту у мене виникла ще минулого року, тоді організували розпис лише невеличкої споруди біля міськради, - розповідає Микола Кудрявцев. - Нещодавно з Андрієм Більдою вирішили всією нашою командою на власному прикладі показати, як можна перетворити звичайні сірі й нудні стіни або стовпи на яскраві прикраси міста.
Організатори запевняють: проект не політичний. Вільні демократи запрошують приєднатися до прикрашання міста всіх охочих.
- Цього року, на жаль, не вдасться розмалювати багато об'єктів, оскільки погода дозволить це робити ще буквально кілька тижнів, - говорить Микола Кудрявцев. - Однак ми обов'язково продовжимо реалізувати його наступного року.
У планах організаторів проекту прикрасити приміщення по бульвару Шевченка, 390 (бібліотека), Горького, 29 - бойлерна у дворі житлових багатоквартирних будинків біля дитячого майданчика, господарські споруди на території гімназії №9, сходи на Митницю по вулиці Леніна.
http://vechirka.ck.ua/misto/deputati-pisatimut-na-parkanax/ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЗАКОН ПРО НАКЛЕП СКАСУВАЛИ, АЛЕ ВІД НАМІРІВ НЕ ВІДРЕКЛИСЯ!
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 03.10.2012, Львівська обл.
Велика журналістська революція, яку спровокував одіозний законопроект про наклеп, дала результат.Скандальне дітище "регіонала" Журавського до хрестин у статусі закону не дожило. 349 голосами "за" законопроект, який повис дамокловим мечем над неугодними владі головами, відправили у смітник.
Тільки ось відкликали документ не мовчки і з покаянням (помилилися - більше не будемо), а з єхидною поправкою: ще, мовляв, повернемося до питання про кримінальну розправу за наклеп.
"Регіони", комуністи і "литвинівці" підтримали рішення про відкликання законопроекту майже одностайно. Натиснути кнопку "проти" насмілився лише "регіонал" Василь Кисельов. Мабуть, вирішив у такий спосіб відплатити журналістам за те, що засвистали його під стінами парламенту, коли пробирався до Верховної Ради крізь кордони учасників журналістської акції протесту.
Опозиціонери на масовку у вирішальному голосуванні не розщедрилися. Півсотні депутатів з БЮТ і "НУ-НС" взагалі значилися серед відсутніх. Одні посилалися на відрядження, інші кивали на те, що не встигли вчасно приїхати на роботу через затори на дорогах.
Спілкуючись із журналістами вже після голосування, дехто з "регіоналів" навіть не намагався приховати своє невдоволення тим, що першу битву у війні за драконівський закон про наклеп довелося здати. Ярослав Сухий роздратовано розповідав перед камерами, що відкликання законопроекту Журавського - це не наслідок журналістського бунту, а милість його величності президента. "До скасування цього закону причетна одна людина - Віктор Федорович Янукович", - похвалився Сухий. Не поскупилася на "жовчні" коментарі і його колега по фракції Олена Бондаренко. Колишній прес-секретар Бориса Колеснікова дала зрозуміти: відкликання законопроекту Журавського зовсім не означає гарантій того, що до питання про кримінальну відповідальність за наклеп у Верховній Раді більше не повернуться. "Ми -не гарантійний банк. Не будемо давати гарантій. Все буде залежати тільки від ситуації в країні", - заявила Бондаренко. На запитання, чи не достатньо адміністративної відповідальності за наклеп, "регіоналка" відповіла не задумуючись: "На жаль, ні". І додала: якщо журналісти не наводитимуть наклепи, то й не змушуватимуть депутатів ухвалювати відповідні закони. Натяк зрозумілий: будьте, панове журналісти, чемними до нас, тоді вам нічого не буде...
Коментарі для "ВЗ"
Сергій Лещенко, журналіст "Української правди"
Думаю, після виборів знову намагатимуться повернутися до цього питання. Тим паче, що попереду - президентські вибори, які будуть нелегкими для Януковича. Влада, вочевидь, і далі намагатиметься взяти журналістів під контроль. Судячи з коментарів, які звучали від представників Партії регіонів, можна прогнозувати, що буде створена робоча група за участю якихось кишенькових громадських організацій, лояльних журналістів, які розповідатимуть, що треба посилити відповідальність за наклеп. Вдаватимуть широке громадське обговорення, проводитимуть круглі столи. Бачите, мовляв, який запит у суспільстві. І знову будуть спроби повернути у Кримінальний кодекс відповідну статтю.
Володимир Чемерис, правозахисник, член правління Інституту "Республіка"
Це виграна битва (причому виграна за таким же сценарієм, як і битва проти законопроекту про обмеження свободи зібрань) і чергова перемога українського громадянського суспільства. Громадянське суспільство показало, що засобами прямої дії може відстоювати той невеликий простір свободи, який у нас є. Але, усвідомлюючи перемоги, ми повинні йти до того, щоб не просто зберігати цей простір, а розширювати його. Звісно, і далі будуть намагання обмежити громадянські свободи - свободу слова, свободу зібрань. Бо при владі у нас великий капітал, інтереси якого полягають в обмеженні свобод. Але у парламенті нинішнього скликання до цих питань не повертатимуться, бо зрозуміли, що перед виборами не варто дражнити суспільство.
http://www.wz.lviv.ua/articles/110334ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
"НАША УКРАЇНА" РОЗГУБИЛА СВІЙ ЗОЛОТИЙ СКАРБ..."
Іван Фаріон, "Високий замок", 03.10.2012, Львівська обл.
Народний депутат Лілія Григорович - про те, чому занепадає колись провідна партія.Увага політичних експертів прикута в основному до фаворитів виборчих перегонів. І майже ніхто не згадує про колись домінуючу силу - "Нашу Україну". Вона, як і її лідер Віктор Ющенко, - у відвертих аутсайдерах, перспективи потрапити до Верховної Ради у партії екс-президента примарні. Причини поступового її зникнення з політичного горизонту можна почути у розмові з народним депутатом п'яти скликань Лілією Григорович ("НУ-НС")…
- У розпалі виборчі перегони. Чим вони для вас особливі?
- Ви сказали "у розпалі", але я його не бачу - кампанія відбувається мляво. Не видно ентузіазму і серед виборців. Люди, які у 2004-му році плекали колосальні надії, тепер зневірені. Минуло ще замало часу, щоб ми могли знову зібрати до купи усіх патріотів. В Україні кожні 12 років відбувається суспільне піднесення. Сьогодні такий цикл ще не настав. Але маю надію, що наші діти, які бачили помаранчевий Майдан, де головною дійовою особою був український народ, стали інфікованими (в доброму розумінні цього слова), щепленими почуттям свободи, поривом вільності, впевненості у своїх силах і великої віри.
Побоююся, що нинішня виборча кампанія може залишити теперішню ситуацію незмінною. Якщо, звичайно, за період, що залишився до 28 жовтня, не буде великої мобілізації національно-демократичних сил.
- За фахом ви - лікар-алерголог. На кого маєте алергію у політиці?
- На силу зла, силу минулого. Комуністи живуть у розкішних замках у Кончі-Заспі, продаються наліво-направо і при цьому кажуть людям: "Вернем страну народу!". Напевно, знаєте анекдот про лідера КПУ Симоненка. Приїжджає у хороми Петра Миколайовича його мати. Він показує свої апартаменти: отут у нас сауна, отут - басейн, а це - зимовий сад, більярдна. Мама відказує йому: "Ой, як гарно! Тільки б ті кляті комуністи не прийшли і не забрали все...".
Інша алергія, ненависть - до перекінчиків, до тих, кого називають "тушками". Мій тато відбув заслання у Мордовії, Воркуті - але нікого не зрадив. А тепер деякі слуги народу - яким з-під парламентського купола на голову не капає вода і сибірський вітер не віє - міняють політичну орієнтацію раз за разом. Продаються за великі гроші.
- У "Нашій Україні" креативний агітаційний ролик - зі солов'єм і вороною. Але чи не здається вам, що, попри таку проникливу політрекламу, ваша партія надто пізно прокинулася?
- Справді, ролики проймають. Яке українське серце не відгукнеться на вишитий рушник, на калину, чи на соловейка-мову? Реклама гарна, розрахована на етнічного, сільського українця. Але коли людина трішечки більше читає, знає, думає, то ставить собі багато запитань. Ця реклама таких відповідей не дає.
- Ролики "Нашої України" агітують за державну українську мову, але її не чути з вуст голови політичної ради вашої партії Сергія Бондарчука…
- Він добре розмовляє українською. Те, що під час телеефірів спілкується російською, - не велика біда. В Україні є великий пласт російськомовних українських патріотів. Вони можуть розмовляти російською, але ніколи не дозволять, щоб українська перестала бути єдиною державною мовою.
Шкода, що проти мовного закону не повстали десятки тисяч українців. Не докоряю їм. Знаю, українці не збираються віддавати свою мову, а цей нещасний "законик" завдасть більшої шкоди нинішній владі. І все ж…
- Як можна (і чи можна) відновити колишню славу "Нашої України", рейтинг якої опустився до менш ніж 1%?
- Є така влучна українська приказка: без команди військо гине. На жаль, "Наша Україна" розгубила гарну команду, яку ми мали у 2002-2005 роках. Лідер нації - це актуально. Але ще більш актуально у ХХІ столітті для демократичної сили, яка йде в Європу, - велика колона однодумців. Де в Європі є партія вождистського типу? Чи бачили ви, щоб Меркель вийшла на телеекрани і сказала: моя нація, моя партія, моя політика. Ні - тільки "ми", тільки - "наша". І у Франції ніхто не каже "я". Бо там - громадянське суспільство.
У сьогоднішній "нашоукраїнській" команді тих, хто починав боротьбу у 2002-2004 роках, немає. Я не погоджуюся з теорією "кочубеївщини" (її можна почути з уст Віктора Ющенка на адресу колишніх соратників. - І. Ф.). Хіба можемо сказати, що зрадив В'ячеслав Кириленко, лідер гранітного Майдану 1990 року, або чудовий управлінець Павло Качур, фахівець з енергетики Богдан Соколовський, економіст Ксенія Ляпіна. На жаль, "Наша Україна" розгубила цю команду.
- Коли "Наша Україна" гриміла, ви були на високому, 10-му місці у виборчому списку кандидатів. Сьогодні, коли балансує на межі 1%, вас помістили аж на 19-у позицію. Вас це не зачіпає?..
- Мене весь час поєднують з Віктором Андрійовичем, а я навічно - з Україною. До речі, я була в числі 14 людей, які залишилися до кінця з В'ячеславом Чорноволом. Він не мав інших турбот, як турбота про Україну. Не малював картин, не розводив сади, не колекціонував машин, але народ його любив. Ми його хоронили з двокімнатного службового житла, якого він навіть не приватизував. Усі голови районних організацій мали його домашній телефон…
Люди на Майдані дали замовлення на політичну силу, яка підставить плече й українському президенту Ющенку і стане локомотивом перетворень. На жаль, в силу різних причин "Наша Україна" скотилася до рейтингу, про який ви говорите. Віктор Андрійович називає одну причину - Ю. Тимошенко. Я могла би назвати ще декілька… Скажімо, його власна кадрова політика.
Нашим лідерам варто було пам'ятати приклад легендарного воєначальника Суворова, який у походах вкривав від холоду своїх бійців. Він розумів, що, навіть будучи талановитим полководцем, без цих людей не зробить справи.
Кадровий потенціал нашої партії - це був скарб. На жаль, ним не зуміли належно розпорядитися. Власне, про це я мала сміливість говорити Ющенку. Очевидно, це не збіглося з позицією Віктора Андрійовича.
- У вас не було бажання піти у народні депутати по мажоритарному округу, зокрема на рідній Івано-Франківщині?
- Не пішла на "мажоритарку", бо не в змозі профінансувати навіть технічний сегмент виборчої кампанії. Кажу про оренду залів, бензин для транспорту, білборди, листівки, ефіри.
- Почув заяву Володимира Огризка з "Української платформи": якщо відчуємо, що не долаємо виборчий бар'єр, то знімемося з виборів, щоб не розпорошувати національно-патріотичні голоси. "Наша Україна" і ваш лідер можуть зробити такий крок?
- З мого 19-го місця у виборчому списку "Нашої України" не можу знати, що робитиме лідер, який проводить виборчу кампанію в оточенні однієї-трьох людей. Про це треба питати у Віктора Андрійовича. Все вирішує він.
- Якщо так станеться, що не вдасться пройти до парламенту, чим будете займатися?
- Маю намір іти в медичну докторантуру, бо п'ять скликань працювала у Комітеті з питань охорони здоров'я, є автором законопроекту про обов'язкове медичне страхування. У 2000-му році він недобрав у третьому читанні 19 голосів, але Всесвітня організація охорони здоров'я визнала цей законопроект найкращим для України.
http://www.wz.lviv.ua/articles/110391ЕКОНОМІКА
ДЕРЖАВА ДОДАТКОВО ВИДІЛЯЄ ВОЛИНІ КОШТИ НА ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР, ПОГАШЕННЯ БОРГУ ПЕРЕД БУДІВЕЛЬНИКАМИ ТА ЗАПОБІГАННЯ ПІДТОПЛЕННЮ ТЕРИТОРІЙ
"Віче", 04.10.2012, Волинська обл.
3 жовтня на виконання у Волинську обласну державну адміністрацію надійшла Постанова Кабінету Міністрів України від 18 вересня №892.У документі значиться, що держава додатково виділяє Волині у 2012 році 11 млн 690 тис грн на фінансування пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку в регіоні. Зокрема, 5 млн грн - на перинатальний центр в Луцьку.
Значна частина державних коштів спрямується на погашення кредиторської заборгованості минулих років перед генпідрядними організаціями за здійснені будівництво чи реконструкції соціально значимих об'єктів краю: за будівництво шкіл: 1 663,4 тис. грн - у с. Баїв Луцького району, 650,9 тис. грн - у с. Білин Ковельського району; 561, 3 тис. грн - у с. Видраниця Ратнівського району; 112, 9 тис. грн - у с. Гряда Іваничівського району; 216, 9 тис. грн - школи з дитсадком в 55 мікрорайоні Луцька; 146, 5 тис. грн - у с. Карпилівка Ківерцівського району (I-III черга). Кошти у сумі 668 тис. грн передбачені за реконструкцію школи та частини існуючих приміщень під ДНЗ села Волі Любитівської Ковельського району, 263,7 тис. грн - за реконструкцію школи у смт Голоби Ковельського району та 64,7 тис. грн - обласної дитячо-юнацької спортивної школи. Також за капітальний ремонт навчального корпусу №3 ЗОШ I-III ступенів імені І.Франка у м. Горохів - 313, 4 тис. грн. Повернуть гроші і за добудову класних кімнат та їдальні школи у Мостищі Камінь-Каширського району - 501, 4 тис. грн та 148, 1 тис. грн - за добудову класних кімнат до приміщення Марковичівського дитячого садка Локачинського району. 5,3 тис. грн отримає будівельна фірма за капітальний ремонт покрівлі у Ковельській ЗОШ I-III ступенів №10 та 109,1 тис. грн - за завершення будівництва спортивного комплексу Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Ще 76,1 тис. грн спрямується майстрам за будівництво поліклінічного відділення Шацької райлікарні з денним стаціонаром та пунктом швидкої допомоги, а 631,2 тис. грн - Іваничівської ЦРЛ. Ліквідують кредиторську заборгованість і за будівництво очисних споруд типу "Біотал" для Поворського туберкульозного диспансеру - 151, 8 тис. грн.
Отримає Волинська область і кошти на запобігання підтопленню населених пунктів та сільськогосподарських угідь. Відтак, 86,5 тис. грн направлять у ДП "Спеціалізоване лісогосподарське акціонерне підприємство "Камінь-Каширськагроліс", 287, 8 тис. грн - у підприємства "Спеціалізоване лісогосподарське акціонерне товариство "ТУР" Ковельського району; 31 тис. грн - ДП "Локачіагроліс".
Прес-служба облдержадміністрації Волині
http://www.viche.lutsk.ua/derzhava-dodatkovo-vydilyaye-volyni-koshty-na-perynatalnyy-centr-pogashennya-borgu-pered-budivelnykamy-ta-zapobigannya-pidtoplennyu-terytoriy-id9069/НАЛЕТАЙ, ТОРОПИСЬ - ПОКУПАЙ КРЫМСКИЙ РИС!
И. Герасименко, "Крымские известия", 04.10.2012
В этом году рис в Крыму дает рекордные урожаи", - сказал в интервью журналистам Председатель Совета министров АРК Анатолий Могилев.Он побывал на уборке риса в третьем отделении ООО "Осавиахим" - в селе Братском Красноперекопского района. В поездке Председателя сопровождал министр агрополитики и продовольствия АРК Валерий Кравец.
В этом хозяйстве в среднем с каждого гектара собирают по 82 центнера "белого золота". По данным Минагрополитики и продовольствия АРК, некоторые хозяйства Красногвардейского района перешагнули рубеж в 100 центнеров с гектара. Таких результатов не достигали и в лучшие советские годы. Это говорит о том, что совершенствуются технологии возделывания, применяются современная техника и, конечно же, новые высокоурожайные сорта, обладающие отличными вкусовыми качествами. На данном предприятии предпочтение отдают краснодарской селекции - сортам Виктория, Флагман, Хазар.
"Осавиахим" к таким результатам шел настойчиво. Приняв практически развалившееся бывшее ЧСП "Нива", он начал восстанавливать производство с возрождения орошаемого земледелия. Руководство сделало ставку на интенсивные виды культур: рис, кукурузу и сою. В четырех отделениях предприятия, говорит генеральный директор ООО "Осавиахим" Владимир Вылегжанин, обрабатывается 17 тысяч гектаров пашни, в том числе в третьем (с. Братское) - 4200. Орошаемый севооборот составляет 2700 гектаров. На долю риса в этом объеме приходится 1600 га, 1080 - на долю сои, которая поливается дождевальной машиной "Кубань". Рис возделывается в трех отделениях (села Братское, Сватово и Полтавское), расположенных на территории Братского сельсовета.
"Осавиахим" - предприятие необычное. Им руководят бывшие летчики из аэропорта "Заводское" (Симферополь). Они на самолетах обрабатывают с неба рис минеральными удобрениями, ведут борьбу с заболеваниями растений, разбрасывая препараты по полям.
Приступив к восстановлению рисовых чеков всего четыре года назад, предприятие создало полный замкнутый цикл производства - начиная от выращивания, освоения глубокой переработки крупы и заканчивая ее фасовкой и поставкой в сеть супермаркетов. В хозяйстве есть мельница, современный импортный перерабатывающий комплекс, купленный сразу же, как только решили заниматься рисом. Урожайность растет с каждым годом, улучшается и качество продукции. В последние годы стали использовать сидераты: с осени в чеках сеют рожь, рапс, которые по весне запахивают в почву, повышая тем самым ее плодородие. Это позволяет сокращать использование удобрений и пестицидов, снижает себестоимость продукции. Сегодня рентабельность производства риса здесь составляет 50%. Что и говорить, отличный результат.
Но и это не дает специалистам предприятия повода для самоуспокоения. Они в постоянном поиске резервов. Применение интенсивной технологии дало возможность на треть сократить площади под возделывание культуры. Приостановка производственного цикла на высвободившихся чеках позволяет очищать поля от дикого риса, сорняков, а вместе с этим - экономить на воде, которая предприятию обходится дорого: по 35 грн за тысячу кубов. К примеру, у соседей в Херсонской области - цена до 14 грн (за счет того, что вода идет на поля самотеком, а у нас - с помощью моторов, поскольку ее приходится поднимать на определенную высоту). Все это сказывается на себестоимости риса. В нынешнем году только оросительной системе за подачу воды пришлось заплатитить 1300 тыс. грн, а компенсацию за потраченную на эти цели электроэнергию от государства пока так и не получили, хотя, говорят, все необходимые документы для этого подали в соответствующие инстанции.
Чтобы сократить затраты электроэнергии, уборку риса ведут на свал - подсушивают тяжелые валки под горячим солнцем и только после этого в поле начинается обмолот зерна, которое прямиком поступает на ток.
Уборку риса на высокопроизводительных импортных комбайнах "Нью Холанд" в эти дни ведут шесть экипажей. Трудятся рисоводы посменно, весь световой день, в поле им подвозят бесплатные горячие обеды и полдники. Заработки на уборке, по нынешним меркам, отличные, люди не жалуются. Правда, и труд рисоводов тяжелый: приходится выполнять больше технологических операций, все лето поддерживать необходимый для растений уровень воды.
Пообщавшись с производителями, Анатолий Могилев рассказал журналистам, как правительство намерено поддержать их и участвовать в решении проблем.
- Главной задачей на данный момент является увеличение в автономии орошаемого клина и восстановление системы орошения, причем модернизированной, менее затратной, - отметил глава крымского правительства.
Он посетовал, что в Украине низкие ввозные пошлина на импортный рис, в результате чего выращивать его невыгодно. Этот вопрос стоит внести на рассмотрение Кабмина, сказал он.
Премьер напомнил, что с начала этого года действует крымская программа по удешевлению стоимости процентной ставки банковских кредитов, позволяющая сельхозтоваропроизводителям, взявшим кредит, к примеру, под 23%, получить 15% от этой суммы в виде компенсации понесенных затрат. Данные кредиты можно брать на любые производственные цели, в том числе - на оборотные средства.
Кроме этого, напомнил он, действует и программа по удешевлению на 30% стоимости приобретаемой сложной сельхозтехники. Обе эти программы оказывают существенную поддержку сельхозпредприятиям.
На вопрос журналистов, как можно уравнять в правах крымских рисоводов с теми, кому производство "белого золота" обходится гораздо дешевле, Анатолий Могилев ответил:
- В себестоимости риса, как известно, 13% составляют расходы на воду. Эту проблему мы поднимали на заседании Кабмина перед Николаем Азаровым. Мы говорили, что цена на поставляемую государством воду в систему орошения должна быть одинаковой как для Крыма, так и для Херсона. Дополнительные затраты на перекачку воды, которые несут крымские сельхозтоваропроизводители, должны, по нашему мнению, выравниваться за счет бюджета страны.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-13-11-47-02/7352-2012-10-04-10-55-22У ПОЛТАВІ ГОВОРИЛИ ПРО ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАФТОГАЗОВОГО КОМПЛЕКСУ
Олександр Брусенський, "Вечірня Полтава", 03.10.2012
Якщо вірити іноземним аналітикам та вітчизняним науковцям, Полтавську і Харківську області вважають найбагатшими на природний газ.Американці, приміром, підрахували, що в надрах цих регіонів є майже один трильйон кубометрів блакитного палива. Як пишуть аналітики фінансово-економічного журналу "Forbes", в Україні цих запасів сповна - вистачить на найближчі 20 років. Це при тому, якщо українці користуватимуться виключного тим газом, які видобуватимуть самі. Щоправда, сьогодні Україна видобуває щорічно близько 20 мільярдів кубометрів газу, що втричі менше, ніж у 70-ті роки минулого століття.
Ситуацію із видобутком та переробкою вуглеводнів цими днями обговорювали і в Полтаві. Причому на дуже представницькому рівні. 26-28 вересня в обласному центрі відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему "Проблеми та перспективи розвитку нафтогазового комплексу". Місцем для її проведення обрали Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, відомий в Україні своїми новаторськими розробками у галузі нафтопромислового комплексу. Ректор університету Володимир Онищенко під час відкриття конференції розповів учасникам, що до Полтави з'їхалися представники практично зі всіх вищих навчальних закладів, де займаються науковими розробками, які пов'язані з видобутком вуглеводнів та підготовкою кадрів для нафтогазового комплексу підприємств, які безпосередньо видобувають нафту й газ тощо. Серед учасників конференції були й учасники Китайського університету нафти (місто Пекін), із яким ділові відносини встановили їхні полтавські колеги із технічного університету. За допомогою відеозв'язку участь у заході взяли науковці з Польщі, Швеції, Туркменістану та Узбекистану. Всього на конференції зареєструвалися майже 120 делегацій, уточнив Володимир Онищенко.
Відкрив конференцію та роботу її пленарного засідання директор департаменту наукової діяльності та ліцензування Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Олександр Якименко. На прес-конференції, яка передувала початку заходу, він зазначив, що конференція сприятиме тому, що теоретичні розробки в галузі нафтогазового комплексу, якими займаються у вишах України, знайдуть практичне застосування у промисловості. Для цього є всі підстави. Зокрема на користь цього підтверджує факт участі у конференції представників провідних вітчизняних промислових підприємств нафтогазового комплексу.
Гості важливого заходу мали змогу ознайомитися із виставкою обладнання для паливо-енергетичного комплексу Полтавщини, де були представлені інноваційні наукові розробки університету для нафтогазового комплексу. Приміром, модульна лабораторна установка для відпрацювання технології накопичення, транспортування і зберігання вуглеводневих газів у газогідратному стані. Її розробники - подружжя науковців, старші викладачі кафедри видобування нафти і газу та геотехніки Полтавського національного технічного університету Михайло та Лариса Педченки.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2012/10/3/06025370/ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
КЛИЧКО І ОБ'ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ ПОГОДИЛИ МАЖОРИТАРНИКІВ
"Поступ", 04.10.2012, Львівська обл.
Керівництво партії "УДАР" і лідери Об'єднаної опозиції "Батьківщина" досягли домовленості щодо підтримки єдиних кандидатів у мажоритарних округах.Про це з посиланням на свої джерела повідомляє газета "КоммерсантЪ Украина" (№155 (1645) від 4 жовтня 2012 року). За інформацією видання, керівництво політичних сил розраховує на "жорстку партійну дисципліну" в питанні зняття з виборів непрохідних кандидатів.
Партія "УДАР" і Об'єднана опозиція "Батьківщина" ще в січні почали переговори щодо спільного висунення кандидатів у мажоритарних округах. Найбільше розбіжностей виникло при обговоренні принципу визначення єдиного кандидата: були пропозиції погоджувати кандидатів за квотним принципом, грунтуючись на рейтингах партій, або ж визначати їх у кожному конкретному окрузі, виходячи з даних соціологічних досліджень.
Вчора газеті стало відомо, що домовленості про висунення спільних кандидатів досягнуто, і лідери політичних сил готуються оголосити про це на початку наступного тижня. За словами кандидата в народні депутати Валентина Наливайченка (N3 у виборчому списку партії УДАР), спірних округів, де кандидати від партії "УДАР" і Об'єднаній опозиції претендують на перемогу, залишилося близько 40.
"За допомогою рейтингового голосування й опитувань громадян ми визначимо, хто міг би стати єдиним кандидатом у цих округах", - повідомив В.Наливайченко, додавши, що в більшості округів прохідних кандидатів вже визначено, і їх кандидатури не викликають заперечень з боку союзників. Досягнення домовленості підтвердили і в Об'єднаній опозиції. "Я працюю в регіонах і був свідком того, як минулого тижня керівник донецького обласного штабу одержав від центрального штабу рекомендацію визначити шанси проходження наших кандидатів і кандидатів "УДАР" і внести пропозиції", - повідомив "Коммерсанту" народний депутат Іван Кириленко (N15 у виборчому списку "Батьківщини").
Він уточнив, що критерії вибору прохідних кандидатів визначатимуться керівниками штабів на місцях. "Об'єктивно, це - довіра виборців, пізнаність і авторитет", - пояснив І.Кириленко. "Втім, якщо керівники партій вже досягли домовленості, то кандидати в народні депутати на місцях поки що не збираються відмовлятися від участі у виборах добровільно", - зазначає видання. "Я прийшов на вибори, щоб перемагати. Про відмову балотуватися я не думаю і навіть не збираюся думати. Поки що у мене рейтинг вищий, ніж у Яреми (Віталій Ярема, кандидат по київському округу N212 від об'єднаної опозиції "Батьківщина")", - заявив газеті кандидат у депутати в окрузі N212 від партії "УДАР", народний депутат Кирило Куликов.
"Ми ведемо повномасштабну розгорнуту передвиборну кампанію, я провожу зустрічі і витрачаю багато сил і коштів. Це питання (про зняття кандидатури) підлягає обговоренню і аргументації, - зазначив в бесіді з виданням В.Ярема, признавшись, що питання для нього несподіване. - У нас в окрузі я не бачу більше нікого, хто представляв би опозицію. Можливо, в інших округах опозиційні кандидати є, але не в нашому". У керівництві партій визнають, що питання зняття кандидатів "дуже складне".
"Люди кілька місяців працювали, вкладали ресурси. Проте якщо є спільна мета й ідея, задекларована обома сторонами, вона повинна бути вищою за особисті амбіції", - вважає І.Кириленко. У партії "УДАР" "КоммерсантЪ" запевнили, що в разі потреби їхні кандидати готові відмовитися від участі у виборах. "У нас в партії досить жорстка дисципліна. Якщо штаб і Віталій Кличко приймуть рішення - його виконуватимуть", - пообіцяв В.Наливайченко.
Відзначимо, 1 жовтня в прес-службі "УДАРу" заявили, що в партії визначили округи, де готові зняти своїх кандидатів і підтримати висуванців від "Батьківщини" і опозиційно налаштованих кандидатів-самовисуванців. При цьому "УДАР" запропонував "Батьківщині" зняти своїх кандидатів в округах, де за результатами вивчення суспільної думки кандидати від "УДАРу" мають підтримку вищу, ніж кандидати від інших опозиційних партій.
Крім того, у ряді округів "УДАР" пропонує терміново протягом першого тижня жовтня разом з іншими опозиційними партіями провести соціологічні дослідження, щоб визначити єдиного кандидата, який зможе перемогти у висуванця влади, інформували в прес-службі.
У цьому контексті варто також відзначити, що лідер "УДАРу" Віталій Кличко заявив учора під час зустрічі з виборцями у Хмельницькому, на яку прийшло близько 700 осіб, що партія "УДАР" у новому парламенті підтримає ухвалення закону про імпічмент Президента.
"На жаль, нині закону про імпічмент Президента немає. І це не залежить від імені Президента. Першим кроком у Верховній Раді наша політична сила готова прописати цей закон", - сказав він. За словами В.Кличка, люди мають право висловити недовіру Президенту. "Це завдання для нас", - наголосив він.
Крім того, В.Кличко запевнив, що у Верховній Раді наступного скликання "УДАР" об'єднається і співпрацюватиме з Об'єднаною опозицією "Батьківщина". "Ми розуміємо, що повинні об'єднатися і обов'язково це зробимо. На сьогодні нам (з Об'єднаною опозицією "Батьківщина" - ред.) не потрібно конкурувати. Якщо критикуватимемо один одного - влада тільки чекає цього. Маємо співпрацювати", - зауважив В.Кличко.
Відзначимо, що 28 вересня заступник голови парламентської фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв назвав ключовим ключовим питанням у переговорах між Об'єднаною опозицією "Батьківщина" та партією "УДАР" питання імпічменту Президента. "Вже на якусь виходять конкретику переговори з партією "УДАР", але нас цікавить тільки одне питання. Це навіть не погодження мажоритарних кандидатів.
Ключове питання: чи голосує "УДАР" за імпічмент Віктору Януковичу? Якщо голосує, то ми - союзники, якщо не голосує - краще зараз про це сказати, щоб ми не отримали нового Тігіпка, Мороза і нових тушок. Це питання, без відповіді на яке не можна далі рухатися.
Але ще є питання погодження загальної програми і погодження кожного округу", - сказав С.Соболєв. Що ж до результатів виборів на мажоритарних округах, то, за його словами, багато буде залежати від переговорів з партією "УДАР". Зокрема, С.Соболєв запевнив, що, в разі домовленості між політичними силами, "принаймні на сході, кожен третій округ буде наш".
За матеріалами УНІАН
http://postup.brama.com/usual.php?what=74775"ПРОДАЄТЬСЯ ВИБОРЕЦЬ. НЕДОРОГО!"
Іван Фаріон, «Високий замок», 03.10.2012, Львівська обл.
Політичні хабарі беруть консервами, квасом, отрутохімікатами, вівцями, квитками у цирк. Цирк та й годі!Одна з ганебних ознак нинішньої виборчої кампанії - підкуп виборців. Прямий і прихований. Цю особливість українських перегонів зафіксували у своїх перших звітах закордонні спостерігачі, зокрема з Канади. Іноземці шоковані, а нашим співвітчизникам хоч би що - вони до цього звиклі.
Показовий у цьому плані діалог відбувся у голови Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолія Гриценка із жителем карпатського села Орявчика. Той сказав, що голосуватиме за Партію регіонів, бо взяв від неї 100 грн. І тепер не може обманювати її - "бо це було б непорядно"...
Схожу "порядність" демонструють не тільки окремі "гонорові бойки". І не тільки за гроші. У Тернополі, коли надворі стояла спека, надзбручанці із задоволенням пили безплатний квас, що його пропонувала в обмін на підтримку одна політична сила. У Закарпатті, де дорогу до парламенту прокладає собі тріо братів з гучним прізвищем, люди погодилися слухати виборчі програми цих благодійників за щедро накритими столами у ресторані. "Клювали" у цьому благодатному краї і на банки "халявних" шпротів, на кілька квадратних метрів нової бруківки.
Деякі селяни з Волині дали слово голосувати за одного з кандидатів, бо він їм відпустив елітну пшеницю по 120 грн. за центнер (звичайне збіжжя коштує 200 грн.). У Долині на Івано-Франківщині медики запевнили, що підтримають "благодійника", який у їхню поліклініку привіз… вагу і ростомір. У Золочівському районі на Львівщині готові віддати свої голоси "благодійнику" за пластикові вікна у школу чи медпункт, футбольну форму, світильники до церкви. Причому дехто розщедрюється не з власної кишені, а за рахунок держпідприємства, яке очолює. У Жовківському, Пустомитівському районах погоджуються підтримати грошовитого кандидата за дармові квитки у цирк, поїздку дітей у басейн чи безплатний автобус на прощу.
Подекуди уже торгуються за голос. Від одного новороздільця чув нарікання на кандидата: не буду за нього голосувати, бо він нам привіз тільки машину щебеню…
У чернівецькі села їздять гінці з районів і шантажують буковинців… енергоносіями. Кажуть: хочете, щоб ми провели до вас газопровід, - любіть ось цього кандидата. Не буде любові - не буде газу! У центральних і східних областях свою волю псевдогромадяни продають за горілку, банки згущеного молока, пакети чаю, велосипеди, ковдри, шкільну форму, "труйку" проти колорадських жуків і щурів, піґулки від високого артеріального тиску. В Одеській області виборців задобрювали… ягнятами. Cільським пенсіонерам підносять цифрові тюнери до телевізорів. Соціально незахищеним людям їх повинні роздавати безкоштовно, а насправді роблять це від імені однієї партії та її кандидатів".
Доводилося чути від одного з агітаторів: для того, щоб його "патрон" мав виборчий успіх на окрузі, треба "позолотити ручку" голові сільради, священику, директору школи, фельдшеру, листоноші, завклубом та іншим "шанованим людям" у селі. Тоді зроблять свою справу…
На щастя, є виборці, які опираються продажництву. Сподіваюся, їх у нас більшість. Голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок розповів, що в одному із тернопільських сіл батько вигнав з хати дочку - бо та пішла працювати у команду україноненависницької політичної сили. Кореспондент "Високого Замку" з'ясував, що цей трафунок стався у Гусятинському районі, де у депутати йде дружина голови ОДА Надія Хоптян. Місцеві активісти розповіли, що працювати на намісницю району змусили там усіх чиновників і соціальні служби.
Своєрідний акт протесту проти політичного підкупу вчинили жителі одного із сіл Бродівського району Львівської області. Там дізналися, що місцева вчителька за співпрацю із провладною партією взяла тисячу гривень. Односельці перестали з нею вітатися. А продавець у крамниці відмовилася зважити їй ковбаси…
А на Івано-Франківщині один із кандидатів, засуджуючи місцевих "хрунів", запропонував відвести для них окремий… цвинтар. І пояснив - "для того, аби на тих стежках, де поховані наші діди і прадіди, не було тої мерзоти, яка голосуватиме проти українського народу".
Коментарі для "ВЗ"
Петро Писарчук, народний депутат (Партія регіонів)
Наші виборці у своїй масі живуть на порозі бідності. Бідних легко підкупити. Маємо людям казати, що це - дико. Ані німець, ані француз не дозволить собі продати голос за кілька сотень євро.
Значна частина цих "меценатів" не заробляють гроші, а "роблять гроші". Деколи їхні "преподнесення" перевершують річний бюджет району. Можливо, якусь частину виборців їм вдасться купити, особливо по селах. Однак сумніваюся, що ці подачки суттєво вплинуть на результат виборів. Люди подарунки візьмуть, але голосуватимуть так, як вважатимуть за правильне.
Треба виборцям пояснювати: не може так бути, щоби їх принижували підкупом. Ремонтувати школу мають районна, сільська рада, райвідділ освіти, яким виділяють під це кошти. У народного депутата зовсім інші функції. Складається враження, що влади в Україні немає - ні в районі, ні в містах. Всі "бездєльники", одні тільки кандидати у депутати ремонтують дороги, школи, ФАПи, дахи…
А те, що кандидати возять виборців на прощі у святі місця, - взагалі святотатство...
Степан Курпіль, народний депутат ("БЮТ-Батьківщина")
Люди, які продають свій голос, продають свою гідність, свою історію, свою душу. Продають майбутнє своїх дітей, онуків, правнуків. Продають майбутнє держави. Не має значення, за скільки людина продається: чи стане якийсь депутат "тушкою" за мільйон доларів, чи хтось продасться за кількасот гривень. В одному і в другому випадку є факт продажництва, іудиних срібняків. Ще нікому іудині срібняки не принесли щастя. Продавати свій голос - великий гріх. Це все одно, що торгувати своїм тілом... Якщо ми хочемо чесної української влади, то самі будьмо чесними, не продаваймо свої голоси!
http://www.wz.lviv.ua/articles/110392ТОЧКА ЗОРУ
ДОЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ІНТЕЛЕКТУАЛІВ
Ігор Буркут, Антоніни Аністратенко, "Час", 03.10.2012, Чернівецька обл.
Хтось із небуденних особистостей підмітив: "якщо армія понесе великі втрати, то це - біда, якщо загине правитель - трагедія, а якщо загинуть інтелектуали, то це - катастрофа для нації".Хто ж ці інтелектуали. І кого можна так назвати, яка роль їх у прямуванні суспільства?
Трохи раніше за гарячу пору відпусток в Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського в Чернівцях відбулась зустріч-інтерв'ю з істориком, політологом, публіцистом Ігорем Буркутом. "Доля українських інтелектуалів: історія і сучасність", так, задумана тема розмови, розгорталась у форматі прес-конференції.
Наш шановний гість, Ігор Григорович Буркут, розпочав розмову з розмежування термінів "інтелектуал" та "інтеліґент". Під впливом радянського світогляду друге поняття прибрало негативного відтінку саме тим, що пов'язане з соціальним становищем, а значить - привілеями, преміями, відзнаками та політичним тяжінням, певним впливом на визначену кількість людей. Слово ж "інтелектуал" означує якість самої людини, характеристику її культурного та духовного розвитку, вкупі з соціально-політичною позицією.
Зрештою, думки з цього питання почасти далекі від здорового глузду. Причому, тим далі вони від умовиводів, чим ближче до політичної гавканини. Приклад такої : "Украинский интелектуал - это оксюморон".
Претендуючи на протилежну точку зору, продовжуємо інтерактивно-коментовану розмову про долю нинішніх та вже залишених в історії українських інтелектуалів. Другою цікавою заувагою пана Буркута стала пропозиція розширити коло наших інтелектуалів ще й неетнічними українцями, тобто людьми високої культури та мислення, які за етнічним походженням не були українцями, проте відчували себе ними. Це і Андрей Шептицький, і Михайло Коцюбинський, і Агатангел Кримський, і Дмитро Донцов, і Сергій Параджанов... словом, кожна історико-культурна доба має цілу низку людей, які відіграли в українській дійсності важливу роль, не народившись на території України чи в українських родинах.
Тепер здалось би означити ще й часові рамки. Залишаючи в спокої трипільців та Київську Русь, Ігор Буркут пропонує розпочати історію українських інтелектуалів з Григорія Сковороди й не закінчувати якомога довше.
Найпомітнішою та найстійкішою, на жаль та на подивування всьому "цивілізованому світові" (як то прийнято казати, вказуючи перстом на захід від рідної держави), рисою українських інтелектуалів є матеріальна скрута. Власне, ця риса перейшла всі можливі межі та прямує до традиції, більше того - до моди. Навіть ті, хто сплутує не лише поняття "інтелектуал" та "інтеліґент", а ще й каламутить тут валентний значеннєвий простір поняттям "еліта", якось, на підсвідомому рівні, намагається подати свою персону під вигідним "соусом" страдництва й матеріальної чи/та моральної скрути. Переважно це стосується політично-театралізованого дійства.
Але серед справжніх інтелектуалів дійсно більшість або все життя прожили у злиднях, або наприкінці земного шляху опинились в біді та забутті. Григорій Сковорода пояснював цю ситуалію внутрішньою свободою інтелектуала, яка, для урівноваження, дотувалась матеріальними нестатками, як результат - поглиблюючи першу: "Ти вільний жити й вільний вмерти". Найкрасномовнішим прикладом до цього є життя й діяльність Тараса Шевченка. Приклад переслідуваного інтелектуала демонструє Іван Франко, хоч і не з меншим успіхом належить до першої категорії, адже, "крім духовної спадщини залишив дітям борги..." (І.Б.). Сюди ж належить і Анатолій Солов'яненко, який у "своїй державі", тобто за незалежної України, помирав у злиднях. Хоч не слід забувати й про Івана Котляревського, який мав нормальну долю, що не завадило йому прикластись немало до творення нової української літературної мови.
Відповідати на запитання "чому?" величезною кількістю дотичних запитань узявся в досить незлій, зате обширній статті Олександр Бойченко (Бойченко О. Між молотом і ковадлом // Критика. - листопад-грудень 2011. - № 11-12). Треба зауважити, що саме на цю статтю посилався Ігор Буркут ще на початку розмови й наводячи приклад Чехословаччини у національно-визвольній діяльності та участі в ній інтелектуалів.
І попри те, що, скидається, невигідно бути серед їх когорти, все ж саме "інтелектуали будують візію майбутнього" (І.Б.). І хай в нашому суспільстві немає видимої необхідності в інтелектуалах, тобто не бачимо затребуваності в них, тим більшою й гострішою є потреба насправді. "Весь світ стоїть на порозі нової якості. Шлях можуть показати лише інтелектуали..." (І.Б.), які є деміургами суспільства. А це означає, що вони не мають права на песимізм, скепсис та декаданс. "... Шлях можуть показати ті, які люблять людей і мислять позитивно..." (І.Б.).
Логічним продовженням і закінченням розмови стали, звичайно, нинішні українські інтелектуали. Серед них, впевнений І. Буркут, немало таких, які шукають вихід із непростої ситуації в державі, а не просто граються словесами. Це фізик за освітою, мислитель Валентин Ткач. Він пропонує свій варіант виходу України з кризи - це найперше виведення з "тіні" всіх, "починаючи з бабці, яка торгує молоком на зупинці й закінчуючи середнім та великим бізнесом" (І.Б.) та виведення домогосподарства на перше місце. Тоді суспільство отримає позитивний стимул для розвитку. Цікавим є також Любомир Гузар в аспекті поєднання духовного розвитку соціуму та його соціально-економічного буття.
Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що в кожної нації є свої ментальні недоліки. Відомо, що "українці на ярмарку марнославства хочуть бути першими" (І.Б.), але "...доки наша хата скраю, то Україна буде в тому, в чому вона є..." (І.Б.). Доконче треба дозволити собі змінитись, перш ніж кудись прямувати.
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=7163ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ИРИНА БЕРЕЖНАЯ: "ДАВАЙТЕ ОБЪЕДИНЯТЬСЯ РАДИ НАШИХ ДЕТЕЙ"
Наталья Федоренко, "Время", 03.10.2012, Харьковская обл.
Народный депутат Ирина Бережная вручила паспорта граждан Украины воспитанникам Харьковского детского дома "Семья". Торжественное мероприятие состоялось в актовом зале учреждения."Сегодня на мне особенная ответственность - я вручаю вам паспорта граждан Украины, нашей замечательной страны. Это очень волнительный момент", - обратилась Ирина Бережная к присутствующим.
В своем выступлении народный депутат отметила, что каждый воспитанник этого детского дома может рассчитывать на ее поддержку. "Ребята, вы ступаете на порог новой жизни. Взрослой, интересной, но и очень ответственной, - сказала Ирина Бережная. - Я очень хочу, чтобы ваше будущее было светлым. Чтобы вам встречались только хорошие люди, чтобы вы достигали высот. Я от всей души желаю, чтобы ваши мечты сбывались, чтобы вы реализовались в этой жизни. Стали успешными людьми! И еще, ребята, я хочу вам сказать, что вы всегда можете на меня рассчитывать!"
На торжественном собрании воспитанники показали свое творчество - выступили с хореографическими номерами, прочли стихотворения.
"Я сегодня с гордостью смотрела на ребят. Их жизни уже наполнены недетскими испытаниями, и мне бы искренне хотелось, чтобы невзгоды в их жизни закончились", - поделилась Ирина Бережная с нашим журналистом.
"Семья" - образцовый детский дом, в нем есть бассейн, спортивные залы с современными тренажерами, а для самых маленьких воспитанников во дворе установлены очень красивые игровые площадки. Для ребят постарше есть поле для мини-футбола, турники и стол для игры в теннис. "Это очень хорошо, что детям уделяется должное внимание, - отметила Ирина Бережная. - Здесь отличный коллектив, чувствуются теплые, дружеские отношения с воспитанниками. Педагоги делают все возможное, чтобы дети не чувствовали себя ни в чем ущемленными".
Прощаясь с ребятами, Ирина Бережная пообещала им почаще приезжать в детский дом. По всему было видно - за несколько часов дети сильно привязались к молодому политику.
"Я сама выросла без отца, в этом плане мое детство не было радужным. Поэтому я прекрасно понимаю, что чувствуют эти дети, - поделилась народный депутат. - 30 сентября мы отмечали День усыновителя. Очень символично, что национальный праздник усыновителей, опекунов, приемных родителей, родителей-воспитателей, принявших в свои семьи детей, которые при различных обстоятельствах потеряли родные семьи, отмечается в День Веры, Надежды и Любви. Ни на один миг мы, взрослые, не должны забывать об огромной ответственности за каждого ребенка, за его жизнь и здоровье, за его будущее, за соблюдение его прав. Мы всегда обязаны помнить, что дети, которые оказались в сложных жизненных ситуациях, остались без попечения родителей, особенно нуждаются в нашей поддержке и внимании".
Нардеп призналась, что ее самая большая мечта - чтобы в мире не было брошенных детей. "Мне бы очень хотелось, чтобы у каждого ребенка были любящие мама и папа, - сказала Ирина Бережная. - Поэтому хочу обратиться ко всем: не проходите мимо беды - чужих детей не бывает. Давайте объединяться ради наших детей, помогать им, делать все, чтобы их глаза светились счастьем, а с лиц не сходили улыбки. Я протягиваю ребятам руку помощи. С какими бы трудностями они не столкнулись во взрослой жизни, я всегда буду рядом, буду поддерживать. В Харькове нет чужих детей - и все сироты должны это чувствовать!
"http://timeua.info/031012/65543.htmlРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ОСВІТА - ВІДПОВІДАЮЧИ НА ВИКЛИКИ СУЧАСНОСТІ
Світлана Маршина, "Одеські вісті", 04.10.2012
План виконання комплексної програми "Освіта Одещини" на 2011 - 2014 роки обговорювався на засіданні колегії облдержадміністрації.Докладніше про досягнення та проблеми у цій сфері ви довідаєтеся з нашої бесіди з депутатом обласної ради від Партії регіонів, академіком Академії економічних наук України, заслуженим економістом України О.С. Кравцем.
- Олександре Семеновичу, безумовним досягненням реалізації цієї важливої соціальної програми можна назвати будівництво та реконструкцію шкіл і дошкільних закладів, які ведуться практично в усіх районах…
- Я почну із сухих цифр, які для мене, як економіста, характеризують серйозні позитивні процеси, що відбуваються у сфері освіти.
Так, на 14 вересня 2012 року на будівництво та реконструкцію 11 і капітальні ремонти 241 дошкільного закладу виділено 42,1 мільйона гривень (обласний бюджет - 9,1, місцеві - 33 мільйони гривень).
На будівництво, реконструкцію 11 та капітальні ремонти 285 загальноосвітніх шкіл направлено 54,9 мільйона гривень (обласний бюджет - 6,8, місцеві - 48,1 мільйона гривень).
На будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти 13 спортивних комплексів і стадіонів виділено 4,9 мільйона гривень (обласний бюджет - 4,2, місцеві - 0,7 мільйона гривень).
Оновлюються шкільні меблі, закуповується технологічне устаткування для шкільних їдалень та лінгафонних кабінетів. Перед початком навчального року школи області одержали 59 комп'ютерних класів. 73 загальноосвітні навчальні заклади стали учасниками Національного проекту "Відкритий світ". У межах його реалізації комп'ютерну техніку одержать 35 одеських шкіл.
- 2012-й рік став урожайним на відкриття дитячих садків та навчально-виховних комплексів.
- Так, люди бачать перспективи життя в сільській місцевості, обзаводяться сім'ями, народжують дітей. Для підростаючих дітей потрібні дитячі садки.
У серпні - вересні цього року після проведення капітальних ремонтів і робіт з реконструкції відкрито дитячі садки в Сараті та Кодимі, відновив свою роботу дитсадок "Парус" в Ізмаїлі, був створений дитсадок у селі Броска Ізмаїльського району.
До кінця року завершаться роботи в низці дитячих дошкільних закладів Любашівського та Котовського районів.
Ця робота постійно буде провадитися високими темпами, бо, як і раніше, перевантажені дитячі садки в Одесі, Ізмаїлі, Іллічівську, Котовську, Білгороді-Дністровському, Южному, а також у Роздільняському, Комінтернівському та Біляївському районах.
Крім того, було створено 19 НВК. Рекордсменом став Котовський район, там з'явилося три навчально-виховні комплекси. По два створено в Балтському, Іванівському, Кодимському, Красноокнянському, Любашівському районах. По одному - у Болградському, Березівському, Ізмаїльському, Саратському, Татарбунарському, Ширяївському районах.
- Олександре Семеновичу, чи вдалося поліпшити ситуацію з організації харчування дітей у школах?
- Це дуже важливий напрям діяльності. Незважаючи на досить високі показники забезпечення учнів усіма видами харчування - 85,9%, є чимало труднощів. Через відсутність їдалень та проточної води учні початкової школи і пільговий контингент повністю не забезпечені гарячими сніданками.
Зокрема, не організоване харчування учнів перших - четвертих класів та пільгового контингенту у вісьмох загальноосвітніх школах Березівського району. Йдеться про Зброжківську, Чижовську, Чорногірську, Семихатську, Шевченківську, Нейківську, Ново-селівську загальноосвітні школи I-II ступенів.
За кількістю шкіл без їдалень, а лише з буфетами, ра-йони становлять такий своєрідний ланцюжок: Комінтернівський - 6 шкіл, Овідіопольський - 5, Іванівський та Котовський - по 2, Арцизький, Великомихайлівський, Тарутинський райони, міста Білгород-Дністровський та Ізмаїл - по одній. То ж у цьому напрямі є над чим працювати.
- За кордоном дуже популярні різні форми дистанційної освіти, зокрема в межах створюваних онлайн-округів. Чи реалізуються подібні проекти у нас?
- Створення освітніх округів є найпродуктивнішим шляхом введення профільності та підвищення якості навчання старшокласників. Управління освіти та науки облдерж-адміністрації разом з колегами із райдержадміністрацій та міськрад працюють над затвердженням обласного, районних, міських шкільних округів. Це дозволить здійснити модернізацію мережі навчальних закладів із урахуванням демографічної та економічної ситуації в населеному пункті, районі, місті, регіоні.
Крім того, на базі Овідіопольського НВК та Одеської національної академії зв'язку почато реалізацію пілотного проекту створення освітнього онлайн-округу. Це дозволить учням максимально оперативно одержувати необхідну інформацію, звітувати про виконані завдання, одержувати коментарі та експертні оцінки педагогів. Загалом, буде втілена в життя одна з найсучасніших форм організації системи навчання.
- На колегії обговорювалося дуже складне питання дефіциту педагогічних кадрів, особливо в дошкільних закладах…
- У порівнянні з 2011 роком дещо скоротився відсоток охоплення дітей позашкільною освітою. За оперативною інформацією управлінь та відділів освіти, на початку 2012 року було закрито 347 гуртків. Зокрема, 40 гуртків в Арцизькому районі, 20 - у Котовському, 16 - у Татарбунарському.
Аналіз вікового складу педагогів показує, що з року в рік кількість фахівців віком до 30 років скорочується, а кількість пенсіонерів, навпаки, збільшується. Основна причина, з якої молодь відходить, - низька зарплата. Керівник гуртка одержує її за найнижчим тарифним розрядом.
Недостатнім також залишається освітній рівень педагогів, які працюють у позашкільних навчальних закладах. Майже третина з них не має вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем фахівця.
Необхідно на державному рівні вирішити питання щодо фінансового забезпечення позашкільної освіти. І при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів передбачити кошти на фінансування позашкільних закладів.
http://izvestiya.odessa.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=25370УНІКАЛЬНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ НЕПОВНОСПРАВНИХ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ ВІДЗНАЧИВ 3-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ
Іванна Біленчук, "Rionews", 03.10.2012, Закарпатська обл.
"Парасолька" - єдиний на Закарпатті центр-інтернат для 25 молодих людей з розумовими та / або фізичними вадами, які до того проживали у Вільшанському дитячому будинку-інтернаті.Нещодавно унікальний центр святкував 3 роки з дня заснування. З цієї нагоди у Тячеві, де знаходиться заклад, 28 вересня відбулася міжнародна конференція за участю українських фахівців та гостей зі Швейцарії. Після підведення підсумків, вихованці закладу (гурт "Гуцулик") влаштували концерт для всіх присутніх. Діти, які ще в дитячому будинку починали з того, що не вміли ні ходити, ні говорити, ні їсти, - вправно танцювали та виконували народні пісні.
"На конференції з надання комплексних соціальних послуг для людей з особливими потребами відбувся обмін досвідом між швейцарськими колегами, які вже пройшли той шлях який тільки починає Україна та нашими спеціалістами. Ми хочемо розробити рекомендації для міністерства соціальної політики, які зможуть взяти до уваги при укладанні нових законодавчих актів, статутів та положень, що стосуються молодіжних центрів типу "Парасольки". Адже такі нові форми закладів планується створити і на решті території України. На сьогоднішній день держава розробила план дій з реорганізації та етапів роботи на наступні 15 років. Думаю, що поступово ми досягнемо тих результатів. Звичайно, що конференція це маленький крок і все решта буде залежати від бажання наших посадовців зробити ці плани реальними", - розповіла директор благодійної організації "Комітет медичної допомоги в Закарпатті" Наталія Кабацій
Присутній на зустрічі головний спеціаліст Міністерства соціальної політики України Роман Пилипенко зазначив: "Перш за все, щоб покращити ситуацію в реабілітації неповносправних людей, необхідно змінювати законодавчу базу. А це довготривалий процес і тому цю проблему треба починати вирішувати вже сьогодні".
"Метою заходу було обговорення перспектив на майбутнє людей з обмеженими можливостями та особливості роботи з цією категорією людей. Слід брати до уваги те, що їх можна і потрібно залучати до виконання різного роду праці. Для їх інтеграції в суспільство доцільно створювати відповідні робочі місця. Великий шлях у цьому напрямку пройшла Швейцарія. Ми починали з того, що колись в країні організацією таких центрів займалися самі батьки молодих людей. Відмінністю від України є те, що в Швейцарії цей процес розвитку відбувається вже впродовж останніх 40 років. Тож в своєму розвитку в цьому напрямку ми відійшли від України значно далі і тому наші фахівці хотіли б дати певний поштовх для реформування системи і у вашій країні. Крім того законодавча система України не пристосована під європейські реформи, що вже існують або плануються в системі захисту прав інвалідів. І в цьому напрямку слід працювати детальніше, щоб відповідно змінити законодавчу базу", - зауважила президент асоціації "Парасолька" в Швейцарії Моніка Фішер
Про центр "Парасолька" та його діяльність розповіла керівник закладу Оксана Лукач: "Наразі наш Центр є філією Вільшанського будинку-інтернату, але сподіваюся з часом станемо окремою юридичною організацією. До відкриття закладу передувала велика робота БО "КМДЗ" на чолі з директором Наталією Кабацій. Вони знайшли однодумців зі Швейцарії, які на своєму ентузіазмі зібрали кошти для придбання будівлі "Парасольки" щоб поселити тут вихованців Вільшанського дитячого будинку. Цей заклад став для молодих людей альтернативою психоневрологічному диспансерові, куди після досягнення певного віку переводяться випускники інтернату. Там фактично особистість не мала б розвитку і в перспективі - жодних шансів інтеграції у суспільство. Ось наприклад у наших швейцарських колег крім педагогіки існує поняття агогіки - розвиток особистості після досягнення повноліття.
Наші вихованці вже дорослі, їм за 18 років. Найстарший мешканець - 1973 року народження. У центрі вони отримують велику альтернативу психіатрії. Живуть тут за певним розпорядком, займаються у виробничих майстернях, ходять на музичні заняття і танці, навчаються грамоті. У нас діють ткацька, фільцювальна, гіпсова та деревообробна майстерні. Є хлопці, які дуже люблять працювати по господарству. Маємо невеличку ферму: корова, поросята, кози, кролі, кури... Зовсім недавно був День міста і наші вихованці брали участь у майже всіх заходах".
Про своє життя в Центрі розповів вихованець Арпад: "Я тут знаходжуся вже три роки. Мені та моїм друзям тут подобається. Ми сильно змінилися, досягли певного успіху. Зараз я крім всього вчуся будівництву. Хочу подякувати організації, яка відкрила такий сімейний філіал, подякувати гостям, що приїхали подивитися на результати яких ми досягли".
http://www.rionews.com.ua/mixed/socio/now/n1227693234ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
І ДОСІ ТУБДИСПАНСЕРУ БОЯТЬСЯ, ЯК ВОГНЮ
Галина Світліковська, "Волинь", 02.10.2012
У січні цього року в нашій газеті ми спробували дослідити, чому за 15 років не вдалося подолати епідемію туберкульозу і які найболючіші проблеми є в цій галузі на Волині.Публікації не пройшли непоміченими: були відгуки читачів, долучилися до розмови медики, депутати обласної ради. А за якийсь час з'явилися й добрі новини: розпочали добудовувати нове крило в перенаселеному обласному тубдиспансері, ремонтувати приміщення під сучасну лабораторію. Та й Верховна Рада нарешті прийняла новий закон про боротьбу з туберкульозом. І все ж - "курчат", себто зроблене, прийнято рахувати восени. Тому й повертаємось до болючої теми.
Нова лабораторія потрібна, як повітря
- Ну, що ти скажеш: буряки на полі, сіяти треба, а тут така напасть. Може, то якась помилка, може, бронхіт, бо ж я - на ногах, хоч трохи й кашляю, потію, але ж ще усе можу робити? А в цьому диспансері боюсь, аби більшої біди не набратися, - зітхав і нарікав новоспечений пацієнт, який ледь не під "конвоєм" районного фтизіатра приїхав із села.
Щоб одержати відповідь на всі запитання, чоловікові доведеться набратися терпіння. Як правило, на ідентифікацію збудника туберкульозу йде три-чотири тижні. На те, щоб підібрати препарати для лікування, з'ясувати, чи не з найгіршою, стійкою до ліків, формою недуги доведеться мати справу, - знадобиться ще півтора-два місяці. При таких темпах визначення стратегії порятунку хворого, навряд чи вдасться виписати дядька і до весняно-польових робіт.
- Ось скоро буде в нас нова, сучасна лабораторія, тоді встановлення діагнозу займатиме всього 3-4 години, підбір ліків - кілька днів. Обладнання для лабораторії виділяється в рамках гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, вартість його до трьох мільйонів. Подібне є хіба що в Києві, - розповідав під час прес-конференції заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного об'єднання Сергій Міщук.
Прес-тур для журналістів, які висвітлюють тему боротьби з туберкульозом, нещодавно організував благодійний фонд "Розвиток України", через який і здійснює Глобальний фонд фінансування програми "Зупинимо туберкульоз в Україні". Цього літа представники фонду побували в Луцьку, спілкувалися з керівництвом області. Було досягнуто домовленості: нам поставлять суперобладнання для лабораторії, але за умови, що на місці буде вишукано кошти для ремонту приміщення, де його можна буде встановити. Точились розмови, ніби "підкине" грошей тубдиспансеру один із кандидатів у народні депутати, але, як видно, сподівання не справдилися.
Стара хата в глибині двору, де мають розмістити сучасну лабораторію, хоч уже й має новий дах, але ще світить порожніми вікнами, нештукатуреними стінами. Медики потерпають: якщо реконструкція затягнеться, суперобладнання може нам не дістатися. Однак у день відвідин тубдиспансеру і біля майбутньої лабораторії, і на спорудженні нового крила лікувального закладу, де розміститься відділення для хворих на мультирезистентний (стійкий до ліків) туберкульоз, панувало затишшя. Добудова принишкла з голими "ребрами" -кроквами, жодних робіт у зведеній "коробці" не велось.
А тим часом пацієнти й медперсонал тісняться у перенаселеному старому приміщенні, де неможливо розділити потік хворих на бацилярних і небацилярних, убезпечити їх від перехресного зараження, створити нормальні умови для лікування. Не дивно, що люди бояться тубдиспансеру, як вогню.
- В останні роки ситуація поліпшилася: обладнали окремі напівбокси для хворих з ВІЛ-СНІДом, полатали дахи, вікна поміняли, провели ремонти котелень, - перелічує зроблене головний лікар обласного протитуберкульозного об'єднання Василь Загорулько. - З вентиляцією маємо клопіт, підлоги прогнили. Ось як відселимо частину пацієнтів у нове крило, стане вільніше, просторіше, буде змога взятися за ремонт палат, кабінетів.
Нещодавно Василь Миколайович у складі групи українських фтизіатрів побував у Грузії. Поїздку було організовано за кошти міжнародного благодійного фонду, адже повчитися у цій країні є чому, бо там біда змусила діяти радикально. Наплив біженців, яких зігнали з насиджених місць воєнні події, призвів до підвищення захворюваності на туберкульоз. Протидіють епідемії в Грузії рішуче, системно, не шкодуючи на це коштів.
- Тубдиспансери переселені в новозбудовані сучасні приміщення, де дотримано найвищих стандартів. Кожен пацієнт з мультирезистентним туберкульозом ізольований в окремому боксі. Щоб людина не відчувала себе відірваною від світу - там є телевізор, радіо, всі побутові зручності. За дотриманням норм і правил хворими строго стежить охорона, приміщення обладнані відеокамерами, - не приховуючи "білої заздрості", розповідав Василь Загорулько.
У нас, на жаль, до цього ще далеко. Новий закон про боротьбу з туберкульозом передбачає процедуру обов'язкової ізоляції хворих за рішенням суду, жорсткіші заходи для запобігання розповсюдження мультирезистентного туберкульозу. Та заходи ці поки що не підкріплені коштами. Навіть у Лукові, де створили відділення для примусового лікування, нема за що утримувати охорону. Що вже казати про всі відділення в тубдиспансерах, пацієнтів яких і в місті зустрінеш, і на ринку, а дехто з неблагополучних і на "промисел" вибирається, щоб розжитися на пляшку й закуску. Розповідають, був випадок, коли медсестру, яка намагалася навести порядок, пацієнт - учорашній засуджений - ледь не скалічив.
А хто в нас не в групі ризику?
Марія Адамчук, координатор програми "Зупинимо туберкульоз в Україні" у нашій області, заснувала інформаційно-ресурсний центр "Життя без туберкульозу", адже, як свідчать опитування, лише 17,5 відсотка співгромадян знають основні симптоми цієї недуги, способи поширення, усвідомлюють її небезпеку.
- Я почала працювати з однією з найбільш уразливих груп населення - ромами. Великі сім'ї, які часто терплять нестатки, низький освітній рівень - усе це підвищує рівень загрози. Щоб заохотити людей йти на обстеження, планую запровадити за це маленьку винагороду - продуктові набори, - поділилася своїми задумами Марія з журналістами.
Втім, термін "уразливі групи" сьогодні умовний, бо в групі ризику не тільки безхатченки чи вчорашні ув'язнені.
- Візьміть працівників наших ринків, які не звертаються до лікаря навіть коли хворіють, бо їм ніхто не оплатить лікарняний, які контактують щоденно з сотнями людей. Візьміть молодих лікарів, учителів, які отримують мізерні зарплати, економлять на харчуванні. Зрештою, усі ми - уразливі, бо дихаємо одним повітрям, - міркує Сергій Міщук.
- На роботі маємо носити марлеві пов'язки, щоб захиститися від зараження. А їдеш з роботи маршруткою, тобі "свіжий" хворий, якого тільки-но обстежувала, в обличчя кашляє. Тому ризик заразитися є не тільки в тубдиспансері, - додає лікар-рентгенолог Руслана Сльозко. Але не на камеру медики зітхають: хотілося б мати побутові кімнати, щоб не пити чай за робочим столом, належні умови для праці і нове обладнання.
Згідно з офіційною статистикою в області зареєстровано приблизно дві тисячі "активних" хворих на туберкульоз, понад 100 з них мають стійку до ліків форму недуги. Здавалося б, невеликий відсоток. Але якщо зважити, що препарати для пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом непосильно дорогі, що лікування за державний кошт таким хворим "не світить", бо обходиться воно у сто разів дорожче, то людей цих можна назвати приреченими. Хтось із них - жертва власного безвідповідального ставлення до лікування, "туберкульозник зі стажем", а комусь "підфортунило" відразу підхопити бацилу невиліковного туберкульозу.
- Препарати так званого "першого ряду" - доступні, але оскільки лікування триває 6-10 місяців, не в усіх хворих вистачає терпіння: зникають симптоми - перестають приймати ліки, наражаючи себе на рецидив хвороби. З мультирезистентним туберкульозом важче, препарати - на вагу золота, - кажуть в тубдиспансері.
- За кошти благодійного фонду "Розвиток України" наступного року зможуть лікуватися до 8 тисяч хворих з різних областей. У східному, південному регіоні програма "Зупинимо туберкульоз" діє з 2011 року, для Волині фінансова підтримка стане відчутнішою з 2013 року, - пообіцяла представник фонду Христина Вілюра.
Підтримка міжнародних благодійних структур для нашої фтизіатрії - єдина надія. Адже проект бюджету на 2013 рік для галузі є безрадісним. На реалізацію Державної цільової програми боротьби з туберкульозом на наступний рік планують спрямувати менше 40 відсотків від необхідного. Бюджетна заявка - 456 мільйонів, обіцяють виділити 176 мільйонів гривень, в колонці "обладнання" - пусто. Головний фінансовий документ країни, звісно, ще перекроюватимуть, але навряд чи в бік збільшення видатків.
В середині вересня хворі на туберкульоз, СНІД та гепатити звернулися до Президента із проханням врятувати їхні життя, видавши доручення передбачити мільярд гривень у бюджеті 2013 року на їхнє лікування. Під зверненням підписи 117 громадських організацій. "1 мільярд гривень - це лише третина суми, яка щороку виділяється на санаторно-курортне лікування та оздоровлення чиновників, - йдеться у зверненні.
Впродовж літа громадські активісти намагалися достукатися до совісті депутатів, спонукаючи персонально кожного з них відмовитися від своїх привілеїв, щоб вивільнені кошти спрямувати на лікування найпоширеніших інфекцій. Але лише 32 народних обранці з 450 виявили таку готовність, решту парламентарів організатори громадської кампанії "Депутат - альтруїст" називають "пофігістами". Справедливе визначення. Але хворим людям від того не легше.
http://www.volyn.com.ua/?rub=12&article=0&arch=1439ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
В СУМЧАНАХ ВДРУГ ПРОСНУЛСЯ ОПТИМИЗМ
Владислав Ивченко, "Данкор онлайн", 04.10.2012, Сумская обл.
К неожиданным результатам пришли специалисты "Лаборатории маркетинговых решений", завершившие этап полевых работ синдикативного исследования "Кто он, сумчанин?".Как сообщила руководитель "Лаборатории маркетинговых решений" Марина Карпищенко, почти половина сумчан (47,5%) - оптимисты-борцы. Они верят в лучшее, но при этом рассчитывают только на свои силы. Среди них 40,4 процента людей с высшим образованием, в трудоспособном активном возрасте 25-44 лет (41,4%), со средним и выше среднего уровнем доходов (41,4%).
На втором месте с результатом 18,2% - убежденные оптимисты, которые верят, что у всех все будет хорошо. 20,5 процента из н - ученики школ. Если говорить о возрастной группе, то 26% - это респонденты 18-24 лет.
Не строят оптимистичных планов, исходя из реальной ситуации, 14,4 процента сумчан (пессимисты-реалисты). Половина из них - это пенсионеры, делающие выводы на основании собственного опыта. Заметим: 39,7 процента пессимистов-реалистов имеют уровень дохода ниже среднего.
6,7 процента респондентов тщательно все рассчитывают, но не знают, чего ждать, - растеряны. Основную их часть составляют пенсионеры (29,9%), 37% - с доходом ниже среднего, у 40,7% - высшее образование.
Тревожных пессимистов, считающих, что будет только хуже, но при этом реального ухудшения не происходит, оказалось 5,2%. И снова большинство пенсионеры - 81%. В этой группе 33,3 процента респондентов имеют низкий уровень дохода.
- Меньше всего в Сумах беззаботных людей, которые плохо ориентируются в ситуации, но не переживают по этому поводу. Стоит отметить, что во всех категориях респондентов разделение по полу колебалось незначительно. В этой же группе 75% составляют женщины, - отметила М. Карпищенко.
http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/84943
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 4 жовтня 2012 року включно.* * *
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
ishvets@rada.gov.ua
або телефоном: 255-39-18,
Швець Ірині Борисівні.