Огляд реґіональної преси 

Випуск 70,  3 жовтня  2012 р.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

В ГОРЛОВКЕ У МОЛОДЕЖИ ПОЯВИЛСЯ СВОЙ ПАРЛАМЕНТ
"Донбасс", 01.10.12, Донецкая обл.
В Горловке создан Молодёжный парламент. Его цель - осуществление взаимодействия между органами местного самоуправления и молодыми гражданами города.

ДІРЯВІ ДАХИ: АБИ НЕ КАПАЛО НА ГОЛОВУ
Наталія Мельник, Андрій Бурда, "Львівська пошта ", 29.09.2012
Щонайменше 60% львівських покрівель потребують капітального ремонту. Тимчасом цього року комунальникам урізали фінансування на латання дахів.

"ЭТО МАРОДЕРЫ В БЕЛЫХ ХАЛАТАХ!"
Егорова Ирина, "Индустриальное Запорожье", 29.09.2012
Александр Пеклушенко потребовал от чиновников прекратить поборы в больницах.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
СТЕПАН ІВАХІВ: "СТВОРЕННЯ ГРУПИ, ЯКА НА ДІЛІ ДБАЄ ПРО ІНТЕРЕСИ ВОЛИНЯН, - ЦЕ І Є РЕГІОНАЛЬНИЙ
ПАТРІОТИЗМ!"
Олександр Мірченко, "Волинь", 29.09.2012
У Луцькій міській раді утворили, за аналогом обласної, депутатську групу "Патріоти Волині".
ЕКОНОМІКА
ВЕК ЖИВИ ВЕК УЧИСЬ
Марина Землемерова, "Вечерний Донецк", 01.10.2012
Многие молодые люди, заканчивая университет, техникум или профессионально-техническое училище уверены, что больше в своей жизни им учиться не придется - этот этап уже пройден.

"НЬЮ-ВАСЮКИ" БІЛЯ "АРЕНИ ЛЬВІВ"
Марія Доротич, "Високий замок", 30.09.2012, Львівська обл.
Територію довкола неприбуткового стадіону, який звели до Євро-2012, планують забудувати "диво-містом".

ИНФЛЯЦИИ БОЯТЬСЯ - В МАГАЗИН НЕ ХОДИТЬ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 29.09.2012
Опасения крымчан по поводу грядущего повышения курса доллара, который потянет за собой подорожание многих продуктов, в октябре вполне могут оправдаться.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
ГАРАНТИРУЕТ ЛИ СПОРТИВНАЯ СЛАВА УСПЕХ В ПОЛИТИКЕ?
Андрей Иваненко, "Время", 29.09.2012, Харьковская обл.
Недавнее предложение футболиста Шевченко боксеру Кличко выйти на политические дебаты вызвало оживленную дискуссию.

ПРОСИЛИ МАМА, ПРОСИЛИ ТАТО ПУСТИТИ НА ВЕСІЛЛЯ КАНДИДАТА...
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 28.09.2012, Львівська обл.
На чому тільки не піаряться претенденти на парламентські крісла!

ТОЧКА ЗОРУ
ХТО В УКРАЇНІ РЕАЛІЗУЄ "КРЕМЛІВСЬКИЙ СЦЕНАРІЙ"?
Гнат Тарківський, "Сіверщина", 01.10.2012, Чернігівська обл.
Останній місяць запам'ятається кількома знаковими подіями.

ПОЛІТОЛОГ ОЛЕКСІЙ ГАРАНЬ ВВАЖАЄ, ЩО ПОВЕРНЕННЯ "МАЖОРИТАРКИ" Є ВЕЛИКОЮ ПОМИЛКОЮ
Марко Пригода, "Львівська поштa", 29.09.2012
В умовах адміністративного тиску, що застосовує влада парламентська кампанія-2012 ще залишає певні інтриги щодо результатів голосування та їхнього визнання чи невизнання міжнародною спільнотою.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ПЕРЕМАГАТИ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
"Зоря", 29.09.2012, Дніпропетровська обл.
На міжнародній конференції "Україна: перемагати за допомогою інформаційних технологій", яка пройшла у Києві, були високо оцінені результати впровадження проекту "Е-регіон" у Дніпропетровській області.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
НА ЗАКАРПАТТІ ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ТРАВМАТОЛОГІВ ЗА УЧАСТІ ЛІКАРІВ З ХАРКОВА І ДОНЕЦЬКА
"Rionews", 01.10.2012, Закарпатська обл.
Ортопеди-травматологи області на черговому засіданні асоціації обговорювали сучасні методики лікування, розбирали складні клінічні випадки.
ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА
"ОХОРОННА ГРАМОТА" ЮНЕСКО
Леся Тугай, "Галичина", 28.09.2012, Івано-Франківська обл
Чи стануть прикарпатські церкви світовим надбанням?
ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
КОМУ ДОВІРЯЮТЬ УКРАЇНЦІ?
Павло Мазур, "Львівська газета", 29.09.2012
Щоразу напередодні виборів в Україні помітно передвиборну лихоманку соціологічних компаній: кожна з них пропонує свій прогноз волевиявлення.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

В ГОРЛОВКЕ У МОЛОДЕЖИ ПОЯВИЛСЯ СВОЙ ПАРЛАМЕНТ
"Донбасс", 01.10.12, Донецкая обл.
В Горловке создан Молодёжный парламент. Его цель - осуществление взаимодействия между органами местного самоуправления и молодыми гражданами города.

В Горловке создан Молодёжный парламент. Его цель - осуществление взаимодействия между органами местного самоуправления и молодыми гражданами города. Об этом donbass.ua сообщили в пресс-службе Горловского горсовета.
Активная молодёжь жаждет непосредственного участия в формировании и осуществлении молодёжной политики, поэтому очень важным является повышение правовой и политической культуры молодых граждан, поддержка гражданской активности, а также защита и реализация личных, политических и социально-экономических прав и свобод молодёжи и её участие в социально-значимых программах города.
27 сентября в большом зале исполкома городского совета прошло первое заседание Молодёжного парламента города. В заседании приняли участия представители ученической молодёжи высших и среднеспециальных учебных заведений, общеобразовательных школ, молодёжных общественных организаций и рабочая молодёжь города.
С приветственными словами обратились к участникам заседания директор департамента образования, молодёжи и спорта Николай Иванович Кружилин и начальник отдела по делам семьи и молодёжи Владимир Юрьевич Тутов.
В структуре парламента существуют восемь отделов: отдел по патриотической политике, проблемам экологии, молодёжному волонтёрскому движению, социальной политике и социальной рекламе, культурно-массовой работе, внешней политике, связям с общественностью, спорту, туризму и здоровому образу жизни. Все участники парламента были распределены по отделам.
http://donbass.ua/news/region/2012/10/01/v-gorlovke-u-molodezhi-pojavilsja-svoi-parlament.html

ДІРЯВІ ДАХИ: АБИ НЕ КАПАЛО НА ГОЛОВУ
Наталія Мельник, Андрій Бурда, "Львівська пошта ", 29.09.2012
Щонайменше 60% львівських покрівель потребують капітального ремонту. Тимчасом цього року комунальникам урізали фінансування на латання дахів.

Час затяжних осінніх дощів - вже зовсім скоро, тому мешканцям квартир на  останніх поверхах будинків можуть дошкуляти мокрі стелі та стіни. Аби не сталося такої біди, про власний дах потрібно подбати заздалегідь.
У редакцію "Пошти" звернулася львів'янка Марія, у помешканні якої  кілька років поспіль мокнуть стіни через дощі. Цього року жінка зробила ремонт квартири і не хоче, щоб ця проблема постала знову. Річ у тім, що над її вікном розташована ринва, на якій зимою наростають бурульки. Оскільки дощовій воді і талому снігу нікуди стікати, вони стікають по стінах будинку. Від цього в квартирі на останньому поверсі мокріє стеля та затікають стіни. У ЛКП жінці пояснили, що наразі на ремонт її даху в них немає грошей…
"Пошта" з'ясовувала, що потрібно робити, якщо вам у власній оселі тече на голову вода, як львівські комунальники вирішують такі проблеми та чи є на це гроші.
Двічі на рік планові перевірки
Отож, ремонт даху житлового будинку є прямим обов'язком ЛКП. Комунальники двічі на рік - весною та восени - проводять планові перевірки покрівель. Саме тоді і визначають, що ремонтуватимуть насамперед.
"Дахи для ремонту відбирають ЛКП, вони надають інформацію після двох оглядів. Комунальники визначають, які дахи першочергово потребують ремонту, а які ще можуть почекати. Поточний ремонт проводить ЛКП за кошти квартплати. Більш об'ємні роботи за поданням в адміністрації вносять до титульних списків. Тоді ми виділяємо гроші з бюджету", - пояснила "Пошті" Зоряна Уніят, начальник житлового відділу Сихівської райадміністрації Львова.
За словами співрозмовниці, якщо мешканець звернувся в ЛКП зі скаргою про протікання даху, то на адресу заявника має прийти їх фахівець і вивчити проблему.
"Якщо тече в квартирі, ми заходимо туди, дивимося, де саме затікає, потім йдемо на горище і частково проводимо ремонт. Буває, що кладемо два руберойда, буває - три, залежно від ситуації. Один руберойд коштує 248 грн, потрібна також мастика і газ. Загалом для ремонту даху над однією квартирою потрібно від 600 грн. Навіть якщо людина не платить за комунальні послуги, мусимо робити ремонт, бо можуть постраждати інші мешканці будинку",  - каже Віра Залуцька, директор ЛКП "Стимул-Сихів".
Та якщо дах будинку потребує капремонту, то гроші на це мають шукати в райадміністрації. "Капітальний ремонт даху може коштувати приблизно
80 тисяч грн - все залежить від покрівлі. У вартість також входить робота. Якщо ремонт проводить лише ЛКП, тоді за роботу нічого не доплачують, але якщо працює підрядник, то і йому доведеться заплатити", - зазначає Зоряна Уніят.
Менше грошей - менше ремонтів
Проте грошей на такі роботи, як завжди, бракує. Цього року на кожен район міста було виділено лише по мільйону гривень на ремонті роботи, а цього аж ніяк не достатньо!
"Такого пункту в бюджеті, як ремонт покрівель, взагалі немає. Гроші виділяють на ремонті роботи в районі загалом. А цього року фінансування райадміністрацій мізерне - всього 6 мільйонів гривень на виконання своїх обов'язків", - каже Юрій Голець, начальник управління житлового господарства Львівської міської ради.
Попри брак грошей, за словами посадовця, райадміністрації цього року зробили капремонт 34-х дахів житлових будинків. Крім цього, ЛКП за власні кошти провели поточний і підтримуючий ремонти у 1 800 будинках.
"Незважаючи на те, що грошей на відновлення дахів обмаль, ми таки провели ремонт найбільш проблемних покрівель. Загалом мінімум  60% дахів у місті потребують капітального ремонту, а це більше ніж 5 000 будинків!", - говорить Юрій Голець.
Із тих 6 млн гривень, що виділили з міського бюджету-2012 на господарювання кожного району, на ремонти покрівель використали 1 млн 600 тис. грн.
"Упродовж 2008-2010 років із міського бюджету виділяли більше грошей на ремонтні роботи. Тому ми мали можливість відремонтувати більше дахів. Зокрема, якщо в 2011-му наш район на ремонтні роботи витратив 4 мільйони гривень, то цього року лише мільйон", - пояснює начальник відділу житлового господарства Личаківської райадміністрації Львова  Галина Гладяк.
Руберойд від бляхи різниться!
Найбільш проблемною є так звана м'яка покрівля, тобто руберойд. Вона чутлива до механічних пошкоджень та атмосферних впливів, а тому термін її експлуатації невеликий.
За словами Юрія Гольця, начальника міського управління житлового господарства, якщо роблять капітальний ремонт такої покрівлі, то за рішенням виконавчого комітету термін гарантії мусить бути не меншим ніж 8 років.
"Найбільше проблем маємо з руберойдом, бо під впливом дощів, снігу та сонця він плавиться і, відповідно, починає текти. В будинках з такою покрівлею є внутрішні водостоки, тому "найболючішим" місцем є те, де вода, власне, потрапляє в трубу - там постійно протікає. Із дахами з бляхи менше проблем, але там то жолоби треба міняти, то водостічні труби, а то й саму покрівлю", - говорить Галина Гладяк.
У комунальників є ще одна біда - кадрова. Ремонт дахів потребує хорошої погоди, а покрівельників у ЛКП не так вже й багато. "У мене в ЛКП є три покрівельники, які займаються ремонтом всіх дахів. Вони працюють за штатним розкладом. Де найбільше тече, там роблять передусім. Але в нашому районі майже всі дахи мають м'яку покрівлю, тому можемо перекривати лише у разі сонячної погоди", - пояснює Іван Ліпіцький, директор ЛКП "Дім", що у Личаківському районі. Зі слів комунальника, дуже важливо, щоб нову покрівлю не пошкодили самі мешканці. "Люди чогось лазять дахами, то антени встановлюють, то просто заради розваги. А руберойд є дуже чутливий до механічних впливів. А ще він має таку властивість: пошкоджений в одному місці, а протікає 5-10 метрів збоку", - додає Іван Ліпіцький.
Лагодимо самотужки
Якщо ж  дах не сильно протікає чи вам здається, що незабаром почне текти, а в ЛПК вам відмовляються допомогти через брак коштів, є ще один варіант вирішення цієї проблеми. Деякі люди самі ремонтують дах, а тоді вже з квитанціями йдуть у ЛКП і там вимагають відшкодування за рахунок квартплати.
Однак, тут треба бути обережними. За словами Юрія Гольця,  законодавством заборонені взаємозаміни, а можливі лише розрахунки. Але, якщо ЛПК погоджує роботи, то такий вихід із ситуації цілком реальний.
"У нас рідко трапляються такі випадки, щоб люди самі хотіли ремонтувати дах. Проте перед тим, як планувати ремонт, варто обов'язково погодити все не лише з ЛКП, але й зі всіма мешканцями будинку", - каже Іван Ліпіцький.
Тож вам вирішувати, чи оббивати пороги ЛКП та райадміністрацій, чи братися до роботи самому і вирішити проблеми колективно всім будинком.
До теми
Окрім латанням дахів, ЛКП проводять цілу низку підготовчих робіт до зими. Зокрема, вони ремонтують елеваторні вузли, утеплюють і фарбують труби, міняють вентилятори та засувки.  Також зараз утепляють під'їзди, склять вікна та двері. У панельних будинках латають панельні шви. А ще завозять пісок та лопати. Але, за словами комунальників, без належної оплати мешканців руки в них зв'язані, бо міський бюджет обділяє їх щороку все більше. До того ж, якщо 10% мешканців не заплатить за комунальні послуги, то про будь-які ремонті роботи годі й говорити!
http://www.lvivpost.net/content/view/17150/458/

"ЭТО МАРОДЕРЫ В БЕЛЫХ ХАЛАТАХ!"
Егорова Ирина, "Индустриальное Запорожье", 29.09.12
Александр Пеклушенко потребовал от чиновников прекратить поборы в больницах.

Глава облгосадминистрации Александр Пеклушенко дал месяц своему заместителю Игорю Шишке и начальнику управлению здравоохранения ОГА Андрею Запорожченко на то, чтобы навести порядок в медучреждениях, где процветает вымогательство денег у зачастую малоимущих пациентов.
Вопрос о ситуации с медицинским обслуживанием жителей области в современных условиях был внесен в повестку дня коллегии облгосадминистрации, судя по всему, неспроста.
Во-первых, в этом году как никогда много средств - 133 миллиона(!) гривен - выделено области из государственного бюджета на ремонт и строительство больниц и поликлиник, приобретение оборудования и автотранспорта для медучреждений.
А, во-вторых, Александру Пеклушенко хорошо известно о повальном мздоимстве в больницах, за что он уже довольно эмоционально "пенял" руководителю облздрава, если не ошибаюсь, на одной из предыдущих коллегий облгосадминистрации. Не обошлось без взрыва негодования и на этот раз.
Выслушав доклады Андрея Запорожченко и Игоря Шишки, в которых ситуация с поборами не упоминалась, а только констатировалось то, что делается в области по реформированию медицинской отрасли и улучшению материально-технического обеспечения, председатель ОГА буквально "взорвался" в адрес своих подчиненных:
- Вы что, не знаете о ситуации, в которую попадает больной, который оказывается в медучреждении? Вы что, не знаете, что 80 процентов лабораторных исследований проводятся в частных лабораториях, куда врачи направляют больных? Я сравнивал: в Запорожье цены на 20 процентов выше, чем в лучших лабораториях Мюнхена.
Вы что, не знаете, что УЗИ у нас не делают, если не оставишь определенную мзду? А анестезиолог заходит в палату не для того, чтобы узнать, есть ли у вас аллергическая реакция...
Как оказалось, последней каплей, переполнившей чашу терпения Александра Николаевича, стал разговор с женщиной, присматривающей на кладбище за могилами его родных.
- Она нищая. Она плакала у меня на плече, рассказывая, что заплатила в частной больнице 700 гривен за простую операцию, а к ней подошел врач и спросил: "А где благодарность врачу?". "Я же заплатила". "Так это в кассу, а мне?".
Это мародер в белом халате! И такой мародер не один! Кто будет наводить порядок?
Я заслуженный больной Советского Союза и я не уйду от врача, не дав ему коробку конфет и без слов благодарности. Я знаю, что у него маленькая зарплата и у меня есть возможность. Я это делал и буду делать и никто за это не накажет ни меня, ни врача. Но 90 процентов людей, которые обращаются к медикам, - нищие. И выжимать у них может только подлец! Я этих мерзавцев в белых халатах просто разорву в клочья.
Я знаю каждую больницу, где процветает мздоимство. И даю гарантию, что доберусь по цепочке до всех. Не будет в Запорожской области коррупционных схем! Будет зарплата, дополнительно будем платить из областного бюджета, будет новое оборудование, но с людей копейки лишней никто не возьмет! Это я вам гарантирую.
Если за отведенный месяц в учреждениях здравоохранения не будет наведен порядок, не исключено, что к ним нагрянут правоохранители.
Негодование главы ОГА вызвала также информация о том, что областной онкологический диспансер не сможет освоить 2 миллиона гривен, выделенных на реконструкцию двух отделений и приобретение оборудования, которую озвучил в своем докладе начальник управления здравоохранения Андрей Запорожченко. Главврачу Анатолию Горбенко, как говорится, досталось "по первое число".
Александр Пеклушенко вспомнил Анатолию Ивановичу киевских "покровителей", которые заступились за него, когда встал вопрос об увольнении, и пригрозил "очень серьезно взыскать", если средства, которые он оторвал от других лечебных учреждений, не будут освоены. И никакие высокие покровители, мол, ему не помогут.
"Это больница №1, большего горя и беды, чем здесь, в области нет. Попробуйте только не освоить эти деньги!", - эмоционально заявил руководитель региона.
Аргументы главврача диспансера, что "проект сделан вовремя, но 2 месяца не могут сделать экспертизу, к тому же казначейство заблокировало счет" Александра Пеклушенко абсолютно не убедили - "в таких условиях работают многие".
http://iz.com.ua/2012/09/29/eto-marodery-v-belyx-xalatax/

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

СТЕПАН ІВАХІВ: "СТВОРЕННЯ ГРУПИ, ЯКА НА ДІЛІ ДБАЄ ПРО ІНТЕРЕСИ ВОЛИНЯН, - ЦЕ І Є РЕГІОНАЛЬНИЙ ПАТРІОТИЗМ!"
Олександр Мірченко, "Волинь", 29.09.2012
У Луцькій міській раді утворили, за аналогом обласної, депутатську групу "Патріоти Волині".

 До новоствореної групи у міськраді увійшли представники фракції "Батьківщина" Роман Бондарук (голова групи), Валерій Бондарук, Петро Савчук і Тарас Бас, а також депутати, які раніше покинули лави цієї партії - Рустам Дячук та Антон Сосновський.
Святослав Кравчук, перший заступник луцького міського голови, депутат облради, член групи "Патріоти Волині" в обласній раді:
     - Депутати міськради, які увійшли до новоствореної групи, вирішуватимуть питання територіальної громади Луцька. Вважаю, що це дасть можливість і депутатам облради більше звертати уваги на ті проблеми, що є у місті, та ефективніше їх вирішувати. Ця група об'єднала господарників, і люди, які ввійшли до неї, не змінюють своїх політичних поглядів, але хочуть покращити життя земляків. Отож, група депутатів-патріотів Луцька відповідатиме за територіальну громаду міста, а в облраді - за всю Волинь.
Антон Сосновський, підприємець, депутат міськради, член комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, член групи "Патріоти Волині" в міськраді:
     - Депутати повинні об'єднуватися у групи, фракції, щоб спільними зусиллями покращувати життя людей, які їх обирали. Тому я підтримав пропозицію створити у міськраді депутатську групу "Патріоти Волині". Об'єднавшись, плануємо більше уваги приділяти господарській діяльності та вирішенню проблем столиці Волині. Вважаю, що політикою у радах повинні займатися фракції, а групам необхідно зосередитися на вирішенні господарських проблем, бо вони - нагальні. Але при цьому ми не відступились від своїх політичних переконань. Плануємо тісно співпрацювати в одному напрямку із групою "Патріоти Волині" в облраді. Ми постійно зустрічатимемось, щоб обговорювати спільний план дій, розробляти проекти рішень на сесії як міської, так і обласної рад. І це, як на мене, правильно. Адже є питання, вирішення яких під силу міському бюджету, а є такі, що тільки обласному. Решту проблем потрібно вирішувати спільно задля покращення життя всіх волинян.
 Степан Івахів, лідер депутатської групи "Патріоти Волині" в облраді:
  - Дуже радий, що на сьогодні є ініціатива місцевих депутатів у створенні депутатських позафракційних груп. Це вимога часу та людей. Створення групи, яка не переслідує політичних амбіцій, а дбає тільки про інтереси волинян - це і є регіональний патріотизм. То природний процес і той, хто це розуміє, вирішує об'єднатися під патріотичними началами. Приємно, що така ідея нині поширюється по всій Волині. Ми охоче підтримали ініціативу створення депутатської групи "Патріоти Волині" у Луцькій міській раді. Упевнений, що місцевий патріотизм і далі буде ширитися в міських, районних, селищних, сільських радах.
 Чому це сьогодні важливо? Тому що в умовах, коли майбутня Верховна Рада формується з половини мажоритарних депутатів і половини представників політичних партій, такий досвід є дуже корисним і правильним напрямком роботи. Адже за останні роки Верховна Рада абсолютно втратила представницькі функції. Людина не може звернутися зі своєю проблемою до депутата, бо він не відповідає за конкретну територію, його не бачать і не знають, чим він займається у парламенті. Майбутня ж Верховна Рада буде складатися із тих представників конкретних територій, яких люди вже знатимуть за зробленими конкретними справами й через особисте знайомство під час зустрічей.
 Якщо підсумувати, то наше завдання - ніякої політики, наша ціль - регіональний патріотизм, наша мета - вирішувати господарські питання, котрі сьогодні виникають у волинян. Головне, щоб вирішували їх дієві люди, які вже сьогодні досягли успіху й спроможні робити щось конкретне й корисне для громади надалі.
http://www.volyn.com.ua/?rub=3&article=0&arch=

ЕКОНОМІКА

ВЕК ЖИВИ ВЕК УЧИСЬ
Марина Землемерова, "Вечерний Донецк", 01.10.2012
Многие молодые люди, заканчивая университет, техникум или профессионально-техническое училище уверены, что больше в своей жизни им учиться не придется - этот этап уже пройден.

Оказалось, это не так: обучение выпускникам технических специальностей придется продолжить уже на предприятии или на внешних курсах.
В ПрАО "Донецксталь - металлургический завод" состоялся IV тематический "круглый стол", посвященный вопросам формирования системы непрерывного развития персонала, на котором был поднят ряд проблем в сфере управления персоналом, существующих на сегодняшний день в технических предприятиях Донецкой области.
Одна из самых весомых проблем, на сегодняшний день, это проблема нехватки квалифицированных кадров. По словам Олега Кириенко - начальника бюро отдела кадров ПрАО "Донецксталь - металлургический завод" сегодня рынок труда не может удовлетворить такой спрос для предприятий из-за несоответствия содержания образовательных программ учебных заведений и реальных условий производства. Иными словами, заканчивая какое-либо учебное заведение, выпускник не может реализовать полученные знания на практике, - их недостаточно для работы на том или ином рабочем месте.
- За границей любое предприятие радо брать на работу студентов. Это очень важный фактор: учащиеся проходят реальную практику, а работодатель получает дешевую рабочую силу. И плюс ко всему, если студент хорошо себя зарекомендует - после окончания он может вернуться на предприятие уже с дипломом и работать на полную ставку. Однако нашим государством такая практика не предусмотрена, а это очевидная проблема для многих работодателей, - поделился проблемой за "круглым столом" Вадим Клафас, начальник учебно-курсового комбината ПАО "Мариупольский металлургический комбинат им.Ильича".
Таким образом, и сам выпускник сталкивается с реальной проблемой трудоустройства. Даже если он подходит работодателю по профилю и образованию, просматривая вакансии, то без конца натыкается на фразы - требуется специалист с опытом работы от 2 или более лет, и тому подобные. Но где же выпускнику взять этот опыт, если он только что закончил учебное заведение?
Многие новоиспеченные специалисты, помыкавшись некоторое время в поисках работы, в конце концов решаются трудоустроиться не по специальности - на некоторое время, пока не найдется что-то получше. Но, как показывает опыт, чаще всего так и остаются работать в этой сфере навсегда.
В таких случаях работодатели сами вынуждены выстраивать свою систему развития персонала, создавая корпоративные университеты, бюро технического обучения или просто отправляя работника на какие-либо внешние курсы повышения квалификации.
Например, в Донецке существует Школа менеджеров, которая предназначена для обучения лиц, занимающих руководящие должности.
- Мы ориентированы на практическую направленность, корректируя учебные программы в соответствии с запросами предприятий и самих слушающих. Например, в 2008 году мир попал в сложную экономическую ситуацию, и мы оперативно отреагировали на ситуацию, выработав курс "Основы антикризисного управления", который прошли наши обучаемые в этот период, - рассказала Светлана Калинина, руководитель Школы менеджеров.
На металлургическом заводе ПрАО "Донецксталь" обучением персонала занимается бюро технического обучения, которое раньше входило в состав отдела кадров, а на данный момент стало самостоятельным структурным подразделением.
- Система профтехобразования оторвана от реалий рынка труда. Эта система не ориентирована на работодателя и отстает от требований производства, поэтому мы вынуждены готовить персонал собственными силами, - заявил Олег Кириенко.
На сегодняшний день на ПрАО "Донецксталь - металлургический завод" производится масштабная реконструкция, происходит замена технологии мартеновского производства стали на принципиально новую - электросталеплавильную. Поэтому предприятие остро ощутило необходимость в обучении персонала - как технологического, так и ремонтного. Однако изменится ли после этой реконструкции учебная программа в соответствующих учебных заведениях, - большой вопрос.
На сегодняшний день необходимость в гибкой учебной программе в вузах, техникумах и профессионально-технических училищах, согласованной с нуждами самих предприятий в нашей стране, - на лицо.
- Только с помощью регулярного сотрудничества представителей науки, представителей предприятий и самих студентов мы сможем достигнуть качественного результата, решив проблему квалификации кадров и их обучения, - подвела итоги встречи Светлана Калинина, профессор кафедры "Управления персоналом и экономики труда" Донецкого национального университета.
http://vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=104465

"НЬЮ-ВАСЮКИ" БІЛЯ "АРЕНИ ЛЬВІВ"
Марія Доротич, "Високий замок", 30.09.2012, Львівська обл.
Територію довкола неприбуткового стадіону, який звели до Євро-2012, планують забудувати "диво-містом".

До Євро-2012 територія довкола стадіону "Арена Львів" мала бути забудована торговими, розважальними та спортивними центрами, обіцяли облаштувати сучасну інфраструктуру. Такі грандіозні плани навіть у Генеральному плані передбачили. Обіцяли, що довкола євростадіону буде новий європейський мікрорайон... Але цього не сталося. Стадіон простоює у гордій самотності, дивиться на пустир. "Арена Львів" зводить кінці з кінцями, заробляє на своє утримання на весіллях, концертах, масових заходах. За найскромнішими підрахунками, на рік утримання об'єкта обходиться у 20 мільйонів гривень (гроші виділяють із державної скарбниці). Не реалізували амбітних планів щодо забудови стадіону до Євро-2012 - вирішили надолужити тепер. У Львові презентували план забудови території довкола спортивного об'єкта. Концертний зал, зимова спортивна арена, виставковий центр, ресторанний комплекс, продуктовий супермаркет, льодова ковзанка, кінотеатр, медіацентр і паркінг на п'ять тисяч місць... Частину планів мають реалізувати до 2014 року - щоб показати спроможність прийняти зимову Олімпіаду -2022.
Як розповів "ВЗ" директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів, мерія чекає від Кабміну на техніко-економічне обґрунтування проекту забудови для об'єктів, передбачених для проведення Олімпіади. "Коли отримаємо документ, будемо вносити зміни до Ген­плану Львова, - каже чиновник. - Висновки щодо забудови мають дати німецькі архітектори, які теж вивчали питання. Об'єкти для Олімпіади будуватимуть за державні гроші".
На стадіонах Португалії ростуть... дерева
На думку деяких експертів, забудовувати пустир довкола львівського стадіону недоцільно, бо проект буде провальним, неприбутковим. Адже інфраструктурна забудова потрібна тоді, коли стадіон стане "живим" центром подій, коли там постійно проводитимуть концерти, спортивні змагання... Як розповів на одній з прес-конференцій директор з експлуатації стадіону Олексій Жуковін, "Арена Львів" не цікавить поп-зірок світового масштабу (Мадонну, Кайлі Міноуг), бо щоб їхній концерт був рентабельним, об'єкт повинен вміщати принаймні 40 тисяч глядачів. Львівський євростадіон розрахований майже на 35 тисяч. За словами пана Жуковіна, співаки світового рівня організовують концерти у Києві, а про Львів навіть не думають.
Друге застереження експертів - інфраструктурна забудова може стати черговим "освоєнням" грошей державної скарбниці. Нагадаємо, кошторис будівництва стадіону "Арена Львів" ріс як на дріжджах... Початкова ціна - 680 мільйонів гривень. Згодом кошторис "роздули" до двох мільярдів 300 мільйонів гривень.
Подібні об'єкти збиткові не лише в Україні, а й у деяких країнах Європи. На дахах стадіонів Португалії, збудованих до Євро-2004, ростуть трава та кущі, там досі не можуть звести кінці з кінцями, щоб заплатити бодай за оренду. Португальці виставляють на продаж стадіони, споруджені до чемпіонату, але їх не купують...
Олексій Жуковін запевняє, що сьогодні львівський євростадіон не є збитковим, оскільки на його утримання виділяють кошти з державного бюджету. "Використовуємо гроші згідно з державною програмою, - каже він. - Усі системи стадіону працюють, вкладаємо гроші у їх роботу, зарплату людям виплачуємо. Наразі все нормально. Як буде далі - невідомо. Стараємося заробляти на інших заходах".
Нас чекає черговий дерибан?
Депутат Львівської міської ради Володимир Гірняк у коментарі "ВЗ" розкритикував наполеонівські плани щодо забудови території євроарени. Вважає, це залишиться на папері... Мовляв, міський бюджет не потягне інфраструктурних проектів, а державний спроможеться лише на зведення об'єктів до зимової Олімпіади.
"Ніхто не виділятиме грошей, - стверджує депутат. - На зведення стадіону витратили понад два мільярди гривень. За ці гроші можна було реалізувати Програму модернізації каналізаційного господарства, звести чимало шкіл, дитсадочків. Проблема у тому, що 20 гектарів землі довкола стадіону належить державі, і лише частина - місту".
Голова громадської організації "Солідарність" Анатолій Семенюк теж не підтримує інфраструктурних планів біля "Арени Львів". "Нехай спочатку влада скаже, за чиї гроші будуть реалізовувати проект, чи стане це тягарем для міського, державного бюджету? - зазначив експерт. - У будівництво євростадіону вкладено 100 мільйонів гривень із бюджету Львова, тепер місто не отримує жодної копійки. Сьогодні стадіон є збитковим для міста. Тому не варто поспішати забудовувати пустир довкола нього. Якщо проект розбудови території погодяться реалізовувати інвестори, то нехай працюють. Але якщо за гроші бюджету, то зрозуміло, що йдеться про відмивання та дерибан коштів. Ніхто не вкладатиме в інфраструктуру, якщо до стадіону не буде нормального доїзду громадського транспорту".  Коментар для "ВЗ".
Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради.
Потрібно запитати львів'ян, чи доцільно біля стадіону будувати сучасні кінотеатри, виставкові центри?.. Будь-хто з містян скаже, що це вкрай потрібно для розвитку міста, бізнесу, окремого району, для приваблення інвесторів. Інакше Львів перетвориться на велике село.
Іноземні експерти, європейські архітектори радять нам забудовувати цю територію. До Євро-2012 ми не могли реалізувати проект: за два роки не можна набудувати на кількох десятках гектарів стільки об'єктів. План розбудови розрахований на два десятки років. Реалізацію програми прискорить зимова Олімпіада-2022. Але до 2015 року потрібно звести деякі об'єкти. Біля львівського євростадіону має постати Олімпійське селище: виставковий комплекс на 60 тисяч квадратних метрів, житло. Під час Олімпіади в помешканнях житимуть спортсмени, а після змагань туди поселять звичайних львів'ян. Нові дороги та транспортна розв'язка зроблять територію довкола стадіону привабливою.
Чи варто інвестувати у такі проекти? Якщо це розглядати з точки зору бізнесу, то недоцільно. Але для розвитку міста, покращення стандартів життя це вкрай потрібно. Матимемо інфраструктуру для рекреації, спорту, бізнесу. Хоча проект не дає швидкої окупності, зате буде фундамент для підвищення якості послуг.
http://www.wz.lviv.ua/articles/110257

ИНФЛЯЦИИ БОЯТЬСЯ - В МАГАЗИН НЕ ХОДИТЬ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 29.09.2012
Опасения крымчан по поводу грядущего повышения курса доллара, который потянет за собой подорожание многих продуктов, в октябре вполне могут оправдаться.

Что будет с ценами в октябре?
Причиной тому эксперты называют отнюдь не предстоящие парламентские выборы, а зависимость украинской экономики от американской валюты. Чтобы уберечься от глобального подорожания и масштабных спекуляций, лучше отнестись к валютным скачкам спокойно и не создавать лишний ажиотаж. Тем более что бензин, картофель, сахар и растительное масло в разгар осени будут не дорожать, а дешеветь.
Кабальная зависимость
На днях первый вице-премьер-министр Украины Валерий Хорошковский заявил, что правительство вместе с Нацбанком намерены принять экстренные меры, направленные на снижение зависимости реального сектора экономики от американской валюты.
- Существует слишком большая привязка к доллару в экономике, - сказал Хорошковский, - что само по себе не очень хорошо. Поэтому и правительство, и Нацбанк будут думать, как отвязать эту зависимость.
Известный экономист, профессор Джорджтаунского университета в Вашингтоне Андерс Ослунд считает, что принимать в такой ситуации рискованные шаги не стоит.
- Стабильный курс гривны, говорит он, - это неправильно. Экономика Украины очень зависима от экспорта стали и химии, а цены на эту продукцию постоянно меняются. Ясно, что в ближайшее время Китай сократит свои инвестиции, и спрос на сталь упадёт. Естественно, что гривна в этом случае будет обесцениваться, и к этому следует относиться спокойно. К примеру, в Чехии, Польше, Швеции наблюдаются довольно сильные колебания, и это нормально.
Украинский премьер Николай Азаров успокоил общественность тем, что озвучил курс доллара, заложенный в госбюджет на 2013 год. Он составляет 8,11-8,20 гривны за доллар. На этот уровень мы и выйдем в будущем году, если удастся избежать валютных спекуляций и необоснованного ажиотажа.
Запоздалая реакция
В октябре бензин на заправках страны может подешеветь на 15-20 копеек, если к тому времени опять не поднимутся мировые цены на нефть.
Как сообщил эксперт рынка нефтепродуктов Сергей Куюн, стоимость чёрного золота на биржах Лондона не поднимается выше 110 долларов за баррель. Но украинские АЗС не спешат приводить розничные цены к соответствию, мотивируя это тем, что работают на старых запасах.
Напомним: ранее в Кабмине установили ценовой коридор для розничных цен на топливо: для бензина А-95 - не более 11,20, на ДТ - не более 10,80 гривны.
Семь раз отмерь
Продолжают падать цены на недвижимость. Стоимость квадратного метра жилья на вторичном рынке за год снизилась почти на 10%, на первичном - на 5%. Дешевеет и коммерческая недвижимость - офисы подешевели почти на 15%.
По мнению аналитиков, любые попытки операторов рынка поднять цены упираются в резкое падение спроса: как только люди, имеющие возможность купить недвижимость, замечают её подорожание, они мгновенно тормозят сделки. Существенно влияют на рынок и банки, которые к осени опять планируют повысить ставки по жилищному кредитованию.
Осенние щедроты
Традиционно к октябрю потребители ждут снижения цен на овощи, сахар, растительное масло. Второй сбор картофеля не за горами, и запланированный урожай позволяет надеяться на октябрьскую дешевизну клубней: стоимость килограмма в рознице может снизиться с 3-3,5 до двух гривен.
Запастись дешёвыми овощами до конца года симферопольцы смогут на сельскохозяйственной ярмарке, которую планируется провести в субботу, 20 октября. А вот маслобойный сезон в этом году обещает быть коротким: подсолнечное масло если и подешевеет, то не более чем на две недели. Проблема в том, что из-за засухи урожай подсолнечника получился небольшим, и к концу месяца сырьё может опять оказаться в дефиците.
Чего не скажешь о сахарной свёкле, под посевы которой в текущем году были значительно увеличены площади. Однако рассчитывать на копеечную стоимость сахара нового урожая не стоит: Кабмин утвердил на него экономически обоснованную цену - семь гривен за килограмм. Хорошо, если с осени цены на сладкий продукт сохранят свои летние позиции.
Дорожать в октябре продолжат мука, крупы, хлебобулочные и кондитерские изделия. Исключением станут социальные сорта хлеба, расходы на производство которых возмещаются хлебопёкам государством.
И чаю не попьёте?
В мире, по мнению аналитиков, назревает дефицит чая, вызванный засухой на плантациях в Индии, Кении и Шри-Ланке. Тот чай, который попадает на украинский рынок из этих стран, очень дорогой, и после расфасовки он становится недоступным по цене для большинства потребителей. Поэтому игроки рынка заменяют его редьюсерами - дешёвой низкокачественной заваркой, завезённой из других стран. При этом информация на этикетках остаётся прежней. Оптовая цена килограмма чёрного чая на мировой бирже составляет 5-10 долларов, элитных сортов - 15-50 долларов. Стоимость стограммовой упаковки на внутреннем рынке не может быть ниже 10-80 гривен соответственно. По прогнозам, в ближайшее время цена поднимется в среднем ещё на 15% даже в условиях стабильного курса гривны. Если она подешевеет, чай может превратиться в элитный напиток. Замена, выращенная на чайных плантациях Вьетнама, Индонезии, Уганды или Танзании, не сможет удовлетворить настоящего ценителя этого напитка. Специалисты рекомендуют улучшать вкусовые качества чая с помощью лекарственных и ароматических трав, лимонной цедры, фруктовых добавок. Чтобы не выбрасывать деньги на ветер, лучше обходиться вообще без привычной заварки.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/09/29/inflyacii-boyatsya---v-magazin-ne-khodit

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

ГАРАНТИРУЕТ ЛИ СПОРТИВНАЯ СЛАВА УСПЕХ В ПОЛИТИКЕ?
Андрей Иваненко, "Время", 29.09.2012, Харьковская обл.
Недавнее предложение футболиста Шевченко боксеру Кличко выйти на политические дебаты вызвало оживленную дискуссию.

Людей больше интересовало не содержание разговора, а то, что случится быстрее: Виталий нокаутирует Шевченко или Андрей отключит Кличко футбольной бутсой в интимное место. Однако главный вопрос состоит в ином: гарантирует ли спортивная слава успешную политическую карьеру?
Вряд ли у кого-то возникнет идея отрицать успехи Виталия Кличко на спортивной арене. Он - живая легенда украинского спорта. Победами на ринге создавал имя не только себе, но и Украине в целом. Неудивительно, что чемпионский статус и известность не только на родине, но и за ее пределами, побудили его пойти в политику.
"Блоха" трижды менял ориентацию - от Лазаренко до Медведчука. Кличко не одинок в таком своем желании, которое довольно часто возникает у известных спортсменов. Слава легендарного "Блохи" на поле была не меньше, а даже больше, чем у Кличко на ринге. Но его политическая карьера оказалась серой и примечательной разве что беспринципными скитаниями между различными политическими силами. В 1998 году Олег стал депутатом по списку "Громады", откуда перешел во фракцию Компартии. В 2002 году Блохин был избран уже по списку КПУ, но опять изменил фракцию - пошел в СДПУ(о). В 2006 Блохин вновь баллотировался в Верховную Раду как член команды Блока "Не Так!". Но, как известно, этот проект, сформированный Виктором Медведчуком, в парламент не попал.
Шева и Кучма, Шева и Янукович, Шева и Королевская. Андрей Шевченко, хоть и не разбирается в политике, не такой уж и новичок в ней. В свое время - в 1998 - вместе с целым клубом "Динамо" вступил в СДПУ(о). На выборах 1999 года Шевченко поддерживал Кучму, а в 2004-м агитировал за Януковича. Сейчас Шевченко - звезда, сопоставимая с Кличко, - отправился к Наталье Королевской, чем вызвал просто цунами негативных эмоций у своих фанов. Наверное, он рассуждал логично: если Кличко можно, то почему мне - нет? И довел ситуацию до полного абсурда. Теперь украинцы вместо того, чтобы делать политический выбор, выбирают между партией боксера и партией футболиста, теряя ориентацию. А злые языки поговаривают, что переход к команде Королевской - наиболее дорогой трансфер Андрея, проплаченный одним из самых крутых олигархов.
Кличко с Шевченко теперь будто играют друг с другом. Украинцы, особенно в интернете, живо откликнулись на предложение Андрея Шевченко к Виталию Кличко провести дебаты между "Украина - Вперед!" и "УДАРом". Причем людей больше интересовало не содержание дебатов, а то, Кличко первым нокаутирует Шевченко, или футбольная звезда попадет боксеру мячом в интимное место.
Гора мышц не помогла Арни управлять КалифорниейК слову можно вспомнить и то, что в Госдуму России по списку партии "Единая Россия" был избран боксер Николай Валуев. За год работы он отличился тем, что ради него два кресла в сессионном зале пришлось объединить в одно, чтобы обустроить для гиганта депутатское место.
Действительно, успех в спорте не гарантирует успеха в политике. Политиком нужно становиться, но далеко не каждый из спортсменов имеет такое желание. Для этого необходимо полностью изменить свою жизнь и мышление, а не заниматься параллельно организацией спортивных состязаний. Политика требует полного посвящения, тем более, если кто-то становится во главе партии и берет на себя обязательства перед избирателями. Она требует определенных навыков и опыта.
Практически все примеры, когда великие спортсмены или звезды добивались все же значительных должностей, говорят - они не могли справиться с задачами, за которые брались.
Наиболее показательна история Арнольда Шварценеггера, который стал одним из худших губернаторов штата Калифорния. Бюджетная система штата за время его правления несколько раз была на грани банкротства. Именно Калифорния больше всего пострадала от финансового кризиса 2008 года. Штат встретил 2009 год с дефицитом бюджета 42 миллиарда долларов (это примерно весь бюджет Украины).
Последней инициативой Шварценеггера на посту губернатора по борьбе с бюджетным дефицитом было предложение - представьте! - легализовать марихуану (ее отклонили на референдуме). Сам он сравнивал положение Калифорнии с финансовым кризисом в Греции, Испании и Ирландии. За время своего губернаторства Шварценеггер, которого мы любим как Терминатора, потерял две трети поддержки избирателей. А всю Америку от его некомпетентности спасло лишь австрийское происхождение Арнольда, которое не позволило ему баллотироваться в президенты, потому как кандидат должен родиться в Штатах. А иначе бы американцы не устояли перед силой его мышц и посадили бы Арни в Белый дом. Что ни говори, а Америку Господь любит больше Украины.
Даже в Африке звезд спорта не берут в президенты. Интересно, что однажды в недавней истории известный спортсмен боролся и за пост президента. Знаменитый футболист, обладатель "Золотого мяча" УЕФА Джордж Веа в 2005 году стремился стать главой Либерии, однако уступил на выборах своей сопернице, бывшему министру экономики с гарвардским образованием. В Либерии Джорджа Веа упрекали в том, что одной лишь работы послом мира в ЮНИСЕФ (Детский фонд ООН) недостаточно для управления страной.
Управленческий опыт Кличко - не больше. И есть надежда - в Украине живут не менее мудрые, чем в Либерии, люди, которые не купятся на громкое имя, а, делая выбор, обратят внимание прежде всего на профессиональные качества политиков, а не на красивую обертку.
И Повалий с ними"Звезды" шоу-бизнеса тоже активно осваивают политическое пространство - в основном как дорогие куклы, которых принимают в список для привлечения внимания избирателей. На этих выборах в парламент идет Таисия Повалий. Причем ей дали в списке Партии регионов очень почетное место - второе, сразу после Азарова. Политические способности Тигипко оценили ниже - он третий.
Хотя участие в кампании раскрученных исполнителей, в принципе, не гарантирует результата. Владимир Литвин, например, "пролетел" мимо Верховной Рады в 2006 году, хотя и записал в первую пятерку списка блока "Мы" саму Софию Ротару. И что это ему дало?
http://timeua.info/290912/65407.html

ПРОСИЛИ МАМА, ПРОСИЛИ ТАТО ПУСТИТИ НА ВЕСІЛЛЯ КАНДИДАТА...
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 28.09.2012, Львівська обл.
На чому тільки не піаряться претенденти на парламентські крісла!

Чим ближче до виборів, тим активніше буяє агітфантазія у кандидатських штабах. Чого тільки не вигадують "креативники" у гонитві за електоральною любов'ю...
Оце так "свинство"!
"Бізнес-філософ і мільйонер" (так він відрекомендувався на своєму сайті) Геннадій Балашов, який випробовує депутатське щастя по столичному округу № 221, влаштував шоу. Та таке, щоб і самому попіаритися, і конкурентам по округу "насвинячити". Посадив у клітку парочку поросят, повісив таблички з прізвищами кандидатів по тому ж 221-му округу - і колесить виборча "свиновозка" Балашова вулицями Києва. Задумайтеся, мовляв, панове виборці, над свинством, яке чинять недобросовісні кандидати, підкуповуючи електорат продпайками та іншими презентами. Спитаєте: "До чого тут гасло "Книга проти гречки", яке пришпандьорили на причіп з поросятами?". А це у пана Балашова філософія така: "Давайте людям знания, а не продукты питания!". Щось новеньке: за їжу український виборець не раз голосував, а ось за книги ще не пробував...
Це у Маяковського "человек и пароход", а у Броварах - кандидат-тролейбус
"Регіонал" Сергій Федоренко наставив своїм виборцям роги - тролейбусні. У ролі тролейбуса - сам же "біло-блакитний" кандидат. На білбордах, якими броварчан агітують голосувати за достойника від партії влади, так і написано: "Сергій Федоренко - це тролейбус "Бровари-Київ". А кажуть, прем'єр Азаров тролейбусом не користується. Ще й як користується: Федоренко ж у нього - за особистого масажиста.
Кандидатський шлюб за розрахунком
Поки конкуренти "обробляють" електорат хто чим, висуванець від об'єднаної опозиції по 18-му округу на Вінниччині Костянтин Якименко гуляє на весіллях. На рахунку кандидата - вже кілька "шлюбів" за розрахунком. Ні, Якименко - не шлюбний аферист-багатоженець. Весілля - лише його передвиборча "фішка". Кандидат з'являється на чужий бенкет незваним гостем і підносить молодятам подарунок від себе (звісно ж, так, щоб усім було зрозуміло, хто він і що тут "забув"). Щоправда, спершу просить "благословення" у батьків пари: дозвольте, мовляв, розділити з вами радісну мить. Ну, хто ж відмовить, побачивши, що прохач до того ж не з порожніми руками прийшов? А там, глядиш, і молодята з гостями оцінять уважного кандидата, віддячивши йому галочкою у бюлетені.
Послав олігархів на три букви - заплати штраф
Думаєте, паркани лише вуличні хулігани обписують? Та де там - до парканної творчості і кандидати у депутати докладаються. На Херсонщині такого писаку засудили до 130 гривень штрафу. Їх Едуард Коваленко (балотується по 185 округу від Соціал-Патріотичної Асамблеї Слов'ян) має сплатити за те, що послав олігархів на три букви. Ні, не на ті, що ви подумали. Напис, яким Коваленко власноруч "помітив" кілька парканів у Каховці, гласить: "Олігархів - на кіл!". Кандидат заявив, що взявся за пензель і фарбу, бо не має, мовляв, грошей, щоб донести виборцям свою програму через дорогу політичну рекламу.
http://www.wz.lviv.ua/articles/110229

ТОЧКА ЗОРУ

ХТО В УКРАЇНІ РЕАЛІЗУЄ "КРЕМЛІВСЬКИЙ СЦЕНАРІЙ"?
Гнат Тарківський, "Сіверщина", 01.10.2012, Чернігівська обл.
Останній місяць запам'ятається кількома знаковими подіями.

Україна стала повноцінним членом зони вільної торгівлі з СНД. Російська мова стала регіональною у більшості південних та східних областей України. Російський прем'єр Дмітрій Медведєв заявив про необхідність "наступальної позиції" у поширенні російської мови у світі та "приділяти особливу увагу діяльності центрів, ключових для російських інтересів у країнах СНД, сприяти інтеграційним процесам на теренах СНД".
У Росії розпочався збір підписів за створення союзу Росії, України та Білорусі. А народний депутат України Григорій Омельченко в інтерв'ю одному з інтернет-видань зробив резонансну заяву про те, що колишній прем'єр була завербована російськими спецслужбами.
Навіщо танки?
"Підсилення інтеграційних процесів на теренах СНД" триває з тих самих пір, як розвалився Союз. Колишні республіки заманюють в новітній СРСР то батогом, то пряником. У поняття "інтеграції" включають не лише питання політичні (тобто створення спільних органів чи спільних кордонів), але й економічні та культурницькі. Не треба бути політологом, щоб зрозуміти: йдеться не про рівноправне співробітництво, а про побудову так званого "русского мира".
Справді-бо: зараз ХХІ століття, і не обов'язково з танками переходити кордон, щоб підкорити якусь державу. Достатньо зробити її економічно залежною (наприклад, від газу). Достатньо стерти культурні та мовні розбіжності, виробити спільний підхід до історії - "затвердити" спільних героїв та зрадників. Достатньо про всяк випадок тримати свої війська на її території (як-от Чорноморський флот Росії в Криму). Достатньо підібрати "правильний" склад парламенту (тобто: прихильну до себе і владу, і опозицію). Ну, а "неправильні" політичні сили та лідерів - скомпроментувати та витіснити з політичного поля.
І матимете в підсумку єдину державу. І ніяких танків
На сайті Радіо "Свобода" можна знайти статтю з посиланням на інтерв'ю журналові "Тиждень" Олега Гордієвського, колишнього полковника совєтської розвідки, а нині британського експерта із спецслужб. Він так прокоментував поразку російських спецслужб під час президентських виборів 2004 року в Україні: "У Москві сказали: "Добре, ми почекаємо, візьмемо тепер їх тихою сапою". І ось вони беруть… Вербують агентів в уряді, парламенті тощо. Тепер ФСБ працює довготерміново - з таким розрахунком, щоб зробити Україну проросійською не одразу, а за десять років". Нагадаємо, це відбулося після того, як Москва зробила ставку на Віктора Януковича, але переміг Віктор Ющенко.
Що відбулося вже
Як відомо, після 2004 року події розвивалися стрімко. Ющенко повів незалежну від Росії політику, активізував переговорний процес щодо вступу в ЄС та НАТО, припинив дискусії в темі національного самовизначення; демократичні зміни, особливо помітні на фоні "кучмізму", відкрили шлях для іноземних інвестицій, що в поєднанні з полегшенням роботи малого та середнього підприємця дало результат: запрацювала економіка (темпи зростання ВВП були найвищі в Європі - 7,5%), і за рахунок цього зросли зарплати, пенсії, соціальні виплати, в тому числі - й допомога при народженні дитини, що призвело до буму народжуваності у 2007-9 рр.
Але вже з перших місяців роботи команду почали розхитувати зсередини. Ініціатором виступила прем'єр. Це призвело до руйнування демократичної коаліції. І це був перший крок до реалізації плану, про який казав Олег Гордієвський. Потім було підписання Юлією Тимошенко "газових угод" у Москві, які протягом наступних 10 років гарантовано приноситимуть Україні 80 мільйонів доларів щорічних збитків. Нарешті, останнім у цьому ланцюжку було відеозвернення Дмітрія Медведєва напередодні виборів 2010 року - він закликав голосувати за кого завгодно, тільки не за Ющенка. Тобто байдуже: за Януковича, Тимошенко чи Яценюка.
Ситуація стає більш зрозумілою, якщо взяти до уваги інтерв'ю Григорія Омельченка, екс-начальник відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління військової контррозвідки СБУ. "У довідці ФСБ Росії під грифом "цілком таємно", підготовленій для Президента Путіна, детально розписано, як Тимошенко була завербована ФСБ у липні 1995 року, коли була затримана зі своїм чоловіком в аеропорту "Внуково" за контрабанду 100 тис. доларів, та як вона використовувалась як агент у кримінальних справах, які розслідували правоохоронні органи Росії. ФСБ рекомендувало Путіну використовувати Тимошенко в майбутньому... У жовтні 2004 року Службі зовнішньої розвідки України вдалося добути зазначену довідку щодо діяльності Тимошенко як агента ФСБ і з нею був ознайомлений Президент Кучма", - сказав Омельченко.
І після виборів Москва продовжила активну інформаційну та економічну війну проти України. Але головне зроблено руками самих українців - тих політичних сил, які діють в рамках російського сценарію. Тож на сьогодні законом про мови підірвано статус української як єдиної державної; телеканали та кінотеатри переходять на російську; зупинено інтеграцію в ЄС та НАТО - натомість Україна вже міцно сидить в пострадянських структурах разом з Росією та Білоруссю; підписано "харківські угоди"; по всій країні споруджують пам'ятники російським імператорам; Україна перетворилася на "сіру зону", де порушуються права людини. І цей імідж активно пропагує об'єднана опозиція, закликаючи до міжнародного бойкоту України, а, відтак, штовхаючи країну до сповзання в бік Росії.
Хто проти?
Питання, "хто в Україні реалізує кремлівський сценарій", з формальної точки зору залишається відкритим. Достеменно можна сказати одне: протистоїть реалізації цього плану однозначно і без "приміток на полях" поки тільки один лідер і одна команда - Віктор Ющенко та "Наша Україна". Немає сумніву, що через своїх "агентів впливу" сусідня держава зробить все, щоб "випхати" свого запеклого ворога за межі парламенту. Поки що - парламенту українського.
http://siver.com.ua/news/khto_v_ukrajini_realizue_kremlivskij_scenarij/2012-10-01-11003

ПОЛІТОЛОГ ОЛЕКСІЙ ГАРАНЬ ВВАЖАЄ, ЩО ПОВЕРНЕННЯ "МАЖОРИТАРКИ" Є ВЕЛИКОЮ ПОМИЛКОЮ
Марко Пригода, "Львівська поштa", 29.09.2012
В умовах адміністративного тиску, що застосовує влада парламентська кампанія-2012 ще залишає певні інтриги щодо результатів голосування та їхнього визнання чи невизнання міжнародною спільнотою.

Про це під час візиту до Львова розповів Олексій Гарань, професор політології Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Хто перший?
Експерт виокремив чотири головні, на його думку, інтриги виборів-2012. Перша: хто переможе за партійними списками? "Попередньо Партія регіонів та Об'єднана опозиція йшли нога в ногу. Певний період, за деякими даними, Об'єднана опозиція випереджала. Зараз останні опитування показують, що вона дещо відстає. Проте боротьба триває. Ми розуміємо, що на опозиційні партії (не тільки ті, які входять до цього об'єднання, а на опозиційні в цілому) чинять великий тиск і тому, думаю, тут працює фактор, що під час опитувань деякі люди все-таки вагаються сказати, що вони голосуватимуть за Об'єднану опозицію. Можливо, в Галичині це не так, але в центрі і чим далі на схід це очевидно", - зазначає Олексій Гарань.
Друга інтрига: чи пройдуть у парламент ВО "Свобода" і "Україна-Вперед!"? "Очевидно, що "Свобода" матиме своїх представників у парламенті в мажоритарних округах. Чи пройде список - інтрига зберігається, бо зрозуміло, що буде протидія з боку влади. Щодо Королевської також зберігається інтрига. Проект, ми бачимо, є суто технологічним, зараз це всім зрозуміло", - вважає політолог.
Він також зауважив, що в українській політиці, починаючи з 1998 року, коли з'явилася партійна компонента, технологічні проекти не були успішними.
Жорстка "мажоритарка"
Третя інтрига: що відбуватиметься у мажоритарних округах? "Зараз абсолютно зрозуміло, що введення мажоритарного компоненту було величезним ударом по можливому партійному структуруванню суспільства і парламенту. Тобто, як би ми не критикували партійні списки, очевидно, що треба було рухатися від закритих партійних списків до відкритих. До речі, так, як обіцяв кандидат в президенти Віктор Янукович. У нього в програмі записані відкриті партійні списки. Тобто і тут він не виконав свої обіцянки, сам себе не почув", - підкреслив Гарань.
Він зауважив, що партія влади робить ставку на нібито "незалежних" кандидатів і саме з їхньою допомогою планує сформувати більшість у новому парламенті. Офіційні кандидати від Партії регіонів насправді виглядають "технічними". У цій ситуації виборцям дуже важко розібратись хто є хто. При цьому й велика кількість опозиційних кандидатів розпорошує електорат. На думку експерта, інтрига полягає у тому, чи будуть кандидати зніматись із виборів.
Що скаже світ?
Четверта інтрига: чи визнає світ вибори в Україні? "Очевидно, вони будуть констатувати, що були порушення, що вибори не є вільними. Але виникає питання: визнавати-не визнавати. Що далі робити?", - наголосив Олексій Гарань.
Інтрига саме у визнан­ні виборів міжнародною спільнотою, а не в тому - будуть вони демократичними чи ні. Вже зараз очевидно, що вибори-2012 не є демократичними.  При цьому ставку зроблено на маніпуляції у виборчому процесі (зокрема із складами комісій, що рахуватимуть голоси), а не на сам день голосування 28 жовт­ня. Тут виникає дуже цікавий момент: влада покаже міжнародній спільноті відносно чесні вибори за партійними списками, а відіграється на "мажоритарці", де неможливо перевірити всі факти порушень.
Янукович - не Кучма
Найважливіше для президента і партії влади сьогодні - це сформувати більшість у ВРУ 7-го скликання. В цьому їм допоможуть вже згадані самовисуванці, а також такі сателіти як КПУ.
"Проте така більшість не проіснує до 2015 року. З наближенням президентських виборів вона зазнає переформатування, як це було за часів Кучми. Зокрема мажоритарники залишатимуть її", - зауважив Олексій Гарань.
Водночас експерт наголосив на тому, що Янукович - не Кучма, він діє жорсткіше і без жодних обмежень. Тож як розгортатиметься ситуація - покаже лише час. Бажання влади закручувати гайки є, проте все залежатиме від соціально-економічної ситуації. Самі опозиціонери навряд чи здатні вивести людей на масштабні мітинги, а от ще більше погіршення рівня життя українців може стати каталізатором акцій протесту.
http://www.lvivpost.net/content/view/17153/471/

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ПЕРЕМАГАТИ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
"Зоря", 29.09.2012, Дніпропетровська обл.
На міжнародній конференції "Україна: перемагати за допомогою інформаційних технологій", яка пройшла у Києві, були високо оцінені результати впровадження проекту "Е-регіон" у Дніпропетровській області.

У міжнародній конференції взяли участь Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, голова державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів, Президент компанії Cisco в країнах Європи, Ближнього Сходу, Африки та СНД Кріс Дедікот, Президент корпорації Global Engineering Technology Тае Джонг Ли та інші.
Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул зазначив, що під керівництвом нашого Президента Віктора Федоровича Януковича Україна почала масштабну модернізацію економіки й соціальної системи. Це вже дало свої позитивні результати - забезпечено зростання економіки, підвищуються соціальні стандарти життя громадян. При цьому ми розуміємо, що успіх системних перетворень можливий лише при впровадженні кращих світових практик управління у всіх сферах життєдіяльності з широким використанням новітніх інформаційних технологій. З цією метою на Дніпропетровщині в рамках Комплексної стратегії розвитку області розроблено і реалізується проект "Е-регіон.
У регіоні вже запроваджена та розвивається система електронного врядування. Дніпропетровщина вивчила кращий світовий досвід впровадження IТ-технологій у цій сфері. Були проаналізовані проекти створення "розумних міст і регіонів", інфраструктура яких побудована на новітніх інформаційно-телекомунікаційних системах. У тому числі Лондон, Дубаї, Стокгольм та Хельсенки.
"До кінця року буде затверджено низку законів стосовно е-урядування та надання послуг в електронному вигляді. Я їжджу по регіонах і бачу, що є регіони, які вже запроваджують у себе такі проекти. Зокрема, таким регіоном є Дніпропетровська область", - сказав Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.
Електронний документообіг
У Дніпропетровській області створена єдина комунікаційна мережа, до якої підключені облдержадміністрація, обласна рада, районні адміністрації та районні, міські, сільські й селищні ради, це більше 1500 користувачів системи. Створено єдиний телекомунікаційний центр і центр сертифікації електронних ключів. В облдержадміністрації та обласній раді запроваджено електронний документообіг. До системи електронного документообігу підключені всі управління облдержадміністрації та підрозділи облради, а також районні адміністрації та ради (всього понад 400 користувачів).
Створюється обласний Дата-центр. Це дозволить підвищити ефективність, тиражування типових рішень для користувачів та забезпечить безпеку зберігання і обробки даних.
"Відкрита влада"
Із березня 2011 року при облдержадміністрації створений і працює сучасний автоматизований інформаційно-ресурсний центр "Відкрита влада". У Центрі за принципом "єдиного вікна" надається 21 адмінпослуга. Функціонує портал "Відкрита влада", на якому розміщена актуальна інформація для підприємців та громадян.
У кожному місті і районі функціонують дозвільні центри. У них за принципом "єдиного вікна" та за єдиними стандартами надаються дозвільні процедури для підприємців. Всього таких центрів 36. 22 - в районах, 13 - у містах обласного підпорядкування, 1 - обласного рівня. У них працює 53 держадміністратора. Робота всіх дозвільних центрів області по кожному зверненню за допомогою спеціального програмного забезпечення в онлайн-режимі контролюється з центру "Відкрита влада". Завдяки цьому 90% дозволів в області видаються підприємцям достроково.
У всіх містах області завершується створення інформаційно-розрахункових центрів для оплати всіх видів комунальних послуг, в тому числі і через Інтернет. Завдяки цьому за 2 роки рівень розрахунків населення за послуги ЖКГ в області зріс на 20%.
У червні цього року в Дніпропетровській обласній адміністрації запущений контакт-центр "Гаряча лінія Олександра Вілкула". Результати розгляду звернень громадян на цю лінію контролюються губернатором особисто.
Єдиний освітній простір
У сфері освіти створюється єдиний освітній простір. На Дніпропетровщині вже впроваджено серію знакових проектів. Зокрема, минулого року запущено "Єдиний інформаційно-освітній портал" області, на якому представлена актуальна інформація про всі школи та дитячі садки області та відділи освіти.
Першого вересня цього року стартував проект "Електронна школа для обдарованих дітей". Це електронний ресурс для поглибленого навчання 7 предметів природничо-математичного напрямку. В рамках проекту зареєстровано близько 2 тисяч переможців олімпіад і конкурсів Малої академії наук. Відтепер кожна обдарована дитина в області має можливість отримати доступ до 50-ти веб-семінарів провідних вчених України та світу.
Також в регіоні створена електронна Інтернет-школа для дітей з особливими потребами, яка дозволяє учням 5-9-х класів, що мають обмежені фізичні можливості, отримати он-лайн консультації, переглянути навчальні матеріали. В рамках проекту вже створено і розміщено в Інтернет більше 1 тис уроків. У регіоні створені "Електронний журнал" і "Електронний щоденник", а також "Електронна бібліотека".
Впроваджено проект "Електронний дитячий садок". На сьогодні вже створено Інтернет-сайти і бази даних всіх 927 дошкільних установ. З 1 вересня батьки мають можливість відвідувати 3D екскурсії, а обравши дитсадок здійснити он-лайн реєстрацію дитини.
З метою забезпечення безпеки підвезення учнів та вчителів у сільській місцевості, контролю за нормальним швидкісним режимом, цільовим використанням транспортних засобів, інтерактивним інформуванням батьків про переміщення шкільного автобуса з дитиною впроваджено проект "Логістика шкільного автобуса". Система фіксує відхилення від маршруту і перевищення швидкості, автоматично формує звіти. 100% шкільних автобусів у сільській місцевості Дніпропетровщини охоплені системою такого контролю.
Розробляється портал "Ярмарок вакансій". У рамках проект випускники вишів отримають доступ до інформації про вакансії на підприємствах та вимогах роботодавця до кандидатів. У свою чергу підприємства-роботодавці також матимуть доступ до інформації про випускників з потрібних спеціальностей та рівень їх підготовки.
ІТ-технології в охороні здоров'я
Дніпропетровщина є "пілотним" регіоном з модернізації охорони здоров?я. В рамках проекту "Е-регіон" на всіх машинах "швидкої допомоги" встановлено GPS-системи. Створюється Єдиний обласний центр диспетчеризації. Це дозволило не лише скоротити час доїзду "швидкої допомоги", але і на 30% знизити витрати палива. Вже сьогодні на Дніпропетровщині в 90% випадків "швидка" доїжджає на місце виклику за 10 хвилин у містах, за 20 хвилин у сільській місцевості.
У регіоні розпочато реалізацію пілотного проекту з телемедицини. Це дозволяє лікарям отримувати дистанційно відео-консультації медичних експертів.
Розроблена та розпочато реалізацію пілотного проекту Е-лікарня, який передбачає впровадження електронної медичної картки пацієнта (всі дані в одному місці: результати оглядів, досліджень, аналізів, антрометрічних даних; швидкий пошук і використання); електронний запис на прийом до лікаря; доступ до інформації про гарантований рівень послуг (перелік безкоштовних ліків, процедур, аналізів, нормативного харчування); надання результатів аналізів в електронній формі; автоматизацію роботи реєстратури (електронні журнали, запис, розклад, контроль обслуговування пацієнтів, централізоване зберігання даних), аналіз діяльності установи: витрати на пацієнта, навантаження лікарів, ліжок, обладнання та ін. Проект дозволяє перейти від фінансування абстрактного "ліжко-місця" до програмно-цільового методу фінансування лікування конкретного пацієнта.
"Безпечне місто"
У регіоні розпочато реалізацію проекту "Безпечне місто", при розробці якого вивчено досвід Ізраїлю, США та країн ЄС.
Для цього за аналогією з Єдиним обласним центром диспетчеризації "швидкої допомоги" створюється Єдина регіональна автоматизована система "Служба 102", а всі патрульні автомобілі обладнуються системами GPS, бортовими комп»ютерами та засобами електронного зв»язку.
Зараз робочою групою з упровадження проекту проводиться вибір компанії-інтегратора по впровадженню комплексного рішення, яке дозволить створити єдину інформаційну, технічну та технологічну інфраструктуру для поетапного впровадження стаціонарних систем відеоспостереження та створення єдиного Ситуаційного Центру для централізованого контролю і прийняття рішень по кожному з об»єктів включених в систему "Безпечне місто".
"Ми розглядаємо перехід до електронного управління як основу для підтримки темпів соціально-економічного розвитку регіону і України. Ми відкриті для міжнародного досвіду та партнерства в рамках впровадження проектів Електронного керування", - сказав Олександр Вілкул.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=4730

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

НА ЗАКАРПАТТІ ВІДБУЛАСЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ТРАВМАТОЛОГІВ ЗА УЧАСТІ ЛІКАРІВ З ХАРКОВА І ДОНЕЦЬКА
"Rionews", 01.10.2012, Закарпатська обл.
Ортопеди-травматологи області на черговому засіданні асоціації обговорювали сучасні методики лікування, розбирали складні клінічні випадки.

Колеги з Донецька та Харкова ділились із закарпатськими медиками своїми напрацюваннями щодо діагностики та лікування складних патологій .
Як зазначив голова асоціації закарпатських ортопедів-травматологів Володимир Вайда, такі вузькопрофільні зібрання медиків проходять чотири рази на рік. На кожному засіданні розглядається по декілька актуальних проблемних питань. Цього разу на конференції особлива увага була приділена методикам оперативного лікування   складних переломів тазу, хворобі Пертеса   (порушення кровообігу в тазостегновому суглобі ) та пошкодженням   плечового суглобу.
Під час лекції про особливості діагностики та перебігу у дітей хвороби Пертеса, вчений секретар НДІ травматології та ортопедії ДонНМУ ім.М.Горького Лариса Гончарова зауважила, що   здебільшого на це захворювання   страждають хлопчики віком від 3 до 16 років. Причому, надзвичайно важливо своєчасно побачити перші ознаки небезпеки. При скаргах дитини на біль у тазостегновому суглобі та кульганні потрібно негайно звертатися до лікаря-ортопеда. Найпростішим й найдоступнішим методом діагностики захворювання є рентген. Визначена на ранніх стадіях та адекватно пролікована ця хвороба дозволяє уникнути інвалідності і руйнації суглоба.
Про помилки, які зустрічаються в лікарській практиці та надскладні випадки в лікуванні нестабільних перeломів тазу розповів відомий хірург - професор кафедри травматології, ортопедії і ВПХ ДонНМУ ім.М.Горького,д.м.н., професор Григорій Лобанов.
Лікар зауважив що за останні роки змінюється характер самих травм. Чимдалі вони стають складнішими, супроводжуються множинними ушкодженнями, що значно ускладнює як процес лікування, так і процес реабілітації.
Однак застосування новітніх методик нині дозволяє ставити на ноги пацієнтів за лічені тижні і навіть дні. І саме цей безцінний досвід передавав закарпатським ортопедам Григорій Вікторович. Відомий хірург висловив надію, що найближчим часом відвідає Ужгород   вже з тим, щоб на практиці, під час показових оперативних втручань продемонструвати   нові можливості української ортопедії.
http://www.rionews.com.ua/mixed/events/now/n1227412106

ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА

"ОХОРОННА ГРАМОТА" ЮНЕСКО
Леся ТУГАЙ, "Галичина", 28.09.2012, Івано-Франківська обл
Чи стануть прикарпатські церкви світовим надбанням?

Церква Зіслання Святого Духа в Рогатині - перлина української дерев'яної архітектури - насправді на сто років старша, ніж вважалося донедавна. інформація  про це з'явилася, щоправда, не в Україні, а в Німеччині. І сьогодні, коли дві церкви від Прикарпаття - Зіслання Святого Духа та церква Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Нижньому Вербіжі на Коломийщині - мають реальні шанси ввійти до престижного реєстру історичної спадщини ЮНЕСКО, ця інформація стає особливо цінною. У липні 2013 року в Камбоджі відбудеться 37-ма сесія ЮНЕСКО, де і розглядатимуть цей транскордонний українсько-польський проект, тобто доля двох церков Прикарпаття та шести інших претендентів від України стане зрозумілою.
Отож загальноприйнятий факт про те, що церква Зіслання Святого Духа в Рогатині належить до XVI століття, спростував львівський науковець Андрій КУТНИЙ. Львів'янин ще з 2006 року працює в Мюнхені, за наукову роботу з дослідження сакральної спадщини Західної України він отримав відзнаку Європейської співдружності й Europa Nostra. У номінації "наукові дослідження" було відібрано тільки чотирьох переможців  зі 140 учасників з 29 країн. "Хоча я українець, але представляв на конкурсі Німеччину, бо "подаватись" можна було не від держави, а від інституції, в якій працюєш", - так пояснив Андрій Кутний результати своєї праці, котрі, власне, і довели, що церкву в Рогатині зведено у XV, а не ХVI столітті. Найсучасніший на сьогодні метод дендрохронології - вимірювання відстані між кільцями - аргументовано засвідчив те, що деревину на церкву зрубано в межах 1494-1498 років. На кожну споруду Андрій Кутний  витрачав по три місяці, проводив детальний обмір деформацій церков за допомогою лазерної техніки, повну фотофіксацію об'єкта, документацію стінних розписів та всіх зображень. З кожної церкви брали пробу деревини, за якою і  визначали її вік описаним вище методом.
Днями на Прикарпатті таки побували експерти ЮНЕСКО, зокрема Елефантія Схаканіка з Афін, котрі детально ознайомилися зі  станом цих двох церков, висунули конкретні зауваження та накреслили чіткий план дій.
Потрапити до Списку ЮНЕСКО - справа не з легких, процес найчастіше триває довго, інколи й до десяти років, каже начальник управління культури, національностей і релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак. Тому більш виграшним є варіант, коли звертаються до ЮНЕСКО дві країни. Через те Україна та Польща спільною заявою просять міжнародну організацію ЮНЕСКО внести до Списку всесвітньої спадщини 16 дерев'яних церков XVI-XIX століть. Їх обирали по обидва боки кордону із 44 дерев'яних церков бойківського, гуцульського, галицького та лемківського типів. З українського боку чотири сакральні пам'ятки є у Львівській області  і по дві - в Івано-Франківській та Закарпатській областях.
Із восьми українських храмів у найкращому стані нині перебуває церква Зіслання Святого Духа  в Рогатині, яку прикрашають унікальний бароковий іконостас, один із найдавніших в Україні, та ікони XVI-XIX століть. Про високу мистецьку цінність іконостасу свідчить той факт, що його бічні врата з іконами "Архангел Михаїл" та "Мельхіседек" у 20-х роках XIX ст. експонувалися у Відні на міжнародній художній виставці. Нацбанк України  випустив пам'ятну монету номіналом 10 гривень "Церква Святого Духа в Рогатині" зі стилізованим зображенням церкви та храмової ікони "Зішестя Святого Духа на апостолів".
Інші сім храмів необхідно привести до автентичного вигляду, як і дерев'яний храм Різдва Пресвятої Богородиці у Нижньому Вербіжі Коломийського району  1808 року, котрий громада, яка опікується церквою, оббила бляхою. Хоч інтер'єр споруди і знищений та немає документації на храм, але ця гуцульська п'ятиверха пам'ятка початку XIX ст. вражає неймовірною архітектурою, засвідчують мистецтвознавці.
Львівський науковець Василь Слободян, один із членів української експертної групи, котрі вивчають претендентів на Список ЮНЕСКО і сьогодні об’їжджають усі вісім храмів в Україні, зокрема на Львівщині, Закарпатті та Івано-Франківщині, у телефонній розмові підтвердив факт, що дослідження Андрія Кутного таки  стало ще 2010 року сенсацією в наукових колах і що церква в Рогатині має цілком реальні шанси статус пам'ятки "національного" значення змінити на "світовий". Власне група експертів ЮНЕСКО висуває і низку вимог - і до країни, і до місцевої влади. Вимоги насправді прості, однак чітко вмотивовані. Під свій протекторат ЮНЕСКО бере лише ті споруди, котрі мають стовідсотково автентичний вигляд, тобто пам'ятка, мовлячи простою мовою, мусить бути такою, якою її створили. Важливо, звичайно, аби про неї дбали, ЮНЕСКО вимагає цього від країни, де є пам'ятка зі статусом світової спадщини.
На щастя, церква Святого Духа перебуває в добрих руках - з 1983 року вона є філіалом івано-Франківського художнього музею. Як каже директор Музею мистецтв Прикарпаття (колишній художній музей. - Авт.) Михайло ДЕЙНЕГА, котрий нині й опікується церквою Зіслання Святого Духа в Рогатині, протягом десяти останніх років тут проводять реставраційні роботи, змінено ронтове перекриття, для реставрації ікон залучено меценатські кошти. Однак фахівці з комісії ЮНЕСКО цими днями висунули конкретну вимогу стосовно протипожежної сигналізації. Власне на це потрібно 15 тисяч гривень, сказав М. Дейнега.
Сьогодні в Україні є близько півтори тисячі дерев'яних церков - унікальних пам'яток архітектури минулих століть. Як згадує Михайло Дейнега, коли мистецтвознавці з Лувру, котрі приїхали оглянути роботи Пінзеля,  відвідали і церкву в Рогатині, то були під величезним враженням. "Треба було бачити, з яким трепетом ці люди, котрі розуміються на мистецьких цінностях, торкалися деревини - розповів М. Дейнега. - У Франції вже немає старої дерев'яної церковної спадщини, є лише кам'яні церкви".
Дерев'яні церкви дуже цінні. Дерево - нетривкий матеріал, і те, що побудовані 400-500 років тому церкви збереглися до наших днів, робить їх безцінними. За кількістю таких споруд з Україною може зрівнятися тільки Румунія, на решті території Європи їх залишилися одиниці. Але через неувагу держави кожен рік на п'ять-шість унікальних церков у країні стає менше. За 20 років на Прикарпатті згоріло 17 дерев'яних церков, в Україні - 50.
На Івано-Франківщині сьогодні є 587 сакральних об'єктів різного рівня охоронного статусу,  не лише дерев'яних, і 150 із них потребують негайної реставрації, повідомив  В. Федорак. Однак у Державному бюджеті на це до сьогодні виділяли нуль гривень. Для церков, котрі ввійдуть до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Україні таки доведеться  знайти гроші в бюджеті.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=20762&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=1de78a13e5

ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ

КОМУ ДОВІРЯЮТЬ УКРАЇНЦІ?
Павло Мазур, "Львівська газета", 29.09.2012
Щоразу напередодні виборів в Україні помітно передвиборну лихоманку соціологічних компаній: кожна з них пропонує свій прогноз волевиявлення.

Щоразу напередодні виборів в Україні помітно передвиборну лихоманку соціологічних компаній: кожна з них пропонує свій прогноз волевиявлення. У цей період соціологи стають новочасними ворожками для політиків, здійснюючи на основі математичних формул й опитувань пророцтво перемоги або поразки
Рейтинги основних політичних сил
Згідно з даними Центру ім. Разумкова, впродовж останніх двох з половиною років на політичному рингу залишається стабільним розподіл сил: перше місце - Партія регіонів, друге - БЮТ. Інші партії вишиковуються позаду.
Наприкінці червня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднив дослідження, за яким Партія регіо­нів набирала 16%, ВО "Батьківщина" - 14,5%. Окрім підтвердження даних Центру ім. Разумкова, це ще свідчить про те, що влітку виборці не визначилися зі своїми преференціями. Результати найновіших досліджень демонструють, хто на передвиборних перегонах вирвався вперед.
Відповідно до даних львівської Соціологічної групи "Рейтинг", за Партію регіонів готові проголосувати 26,3% опитаних, які мають намір іти на вибори, за ВО "Батьківщина" - 22,6%. Результати дослідження компанії Research & Branding Group вказують на ще більший розрив між ПР і БЮТ: якби вибори до Верховної Ради відбувалися б нині, за "Регіони" проголосували б 27% тих, хто точно або радше візьме участь у виборах, за "Батьківщину" - 20,4%. За результатами серпневого дослідження Фонду "Демократичні ініціативи", за регіоналів готові проголосувати 28,1% виборців, за "Батьківщину" - 25,6%. Наступні - "УДАР Віталія Кличка" (11,5%) і КПУ (8,2%).
Свіжі дані центру "СОЦИС", який проводив опитування спільно з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса, Партія регіонів здобуває 21,2% підтримки виборців, "Батьківщина" - 17,2%, УДАР - 12,7%, КПУ - 9,4%. Інші, як і в попередніх прогнозах, не перетинають 5% прохідного бар'єра.
Нерівні стартові позиції
"Опозиційність" політичної сили дуже часто стає виграшним білетом. Адже критикувати легше, ніж працювати. Крім того, люди завжди прагнуть більшого за можливе, і не завтра, а сьогодні. Саме цим користуються маститі шулери, пропонуючи різні піраміди збагачення без значних зусиль. Аналогічні технології використовують і в політичній сфері. Пам'ятаємо, як
2004 р­оку "помаранчеві" прийшли до влади завдяки потужним протестним настроям. Утім невдовзі навіть найпалкіші їхні прихильники розчарувалися в них через бездарне господарювання. Багато тих, хто ще вчора стояв на майдані, 2010-го обрав шлях економічних реформ. Дієва економічна політика - ось та перевага, завдяки якій Партія регіонів перемагала на парламентських і президентських виборах.
Перед партією влади на виборах зазвичай постає складне завдання: переконати виборців, що вони - не чарівники, тож забезпечити відсутність повеней, катастроф і криз не можуть. Те, що їм до снаги, - професійно виконувати свої завдання. Відповідно, виборці своїм голосуванням оцінюють ефективність менеджерів при владі, а також надають вотум довіри на подальші перетворення в державі.
Навіть у заможних країнах Заходу рідко представники влади перемагали на кількох виборах поспіль. Із новітньої історії можна згадати хіба що прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер і президента США Рональда Рейгана. Обоє вони здійс­нювали непопулярну політику, оскільки замість популізму пропонували населенню реальні реформи. Проте довели державу до процвітання і добробуту.
Причина високих результатів - ефективна робота
Феномен високої підтримки провладної партії - унікальний в Україні. Це відзначають і лідери опозиційних сил. Юрій Костенко, голова Української народної партії, нещодавно висловив думку, що "наразі це єдиний приклад командної роботи у Верховній Раді".
Нині маємо виняткову ситуацію: триває злагоджена робота між президентом, Верховною Радою, урядом і місцевими чиновниками. І хоча існують деякі недоліки та недоробки, підсумки опитувань свідчать: населення довіряє чинній владі й готове дати їй змогу завершити розпочате.
2010-2011-ті були роками нарощування потужностей. Це спрацювало 2012-го, коли уряд зміг суттєво підвищити соціальні стандарти, водночас не даючи інфляції їх з'їсти. Було започатковано програми, результати яких буде видно лише за 5-10 років. Наприклад, заохочення підприємців запроваджувати енергоощадні технології, побудова найбільшої в Європі електростанції на сонячних батареях, підтримка сприятливого інвестиційного клімату, створення якісно нових правил на ринку праці тощо.
Виконані обіцянки дають населенню надію на те, що їхній голос не пропаде, а повернеться високим рівнем життя, власним житлом і можливістю розвиватися у своїй державі.
http://lvivska.com/politic/2012/09/29/5229

*                                 *                              *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 2 жовтня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
ishvets@rada.gov.ua
або телефоном:  255-39-18,
Швець Ірині Борисівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення