Огляд реґіональної преси 

Випуск 64,  12 вересня  2012 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

У ПАРЛАМЕНТІ З'ЯВИВСЯ ЛУЦЕНКО. ОПОЗИЦІЯ ВИМАГАЄ ЗВІТУ АЗАРОВА
Іван Фаріон, "Високий замок", 07.09.2012, Львівська обл.
Після затяжних літніх канікул народні депутати приступили до законодавчої роботи.
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ВОЛОДИМИР ЛИТВИН: "Я РОБЛЮ ВСЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ДАТИ ЛЮДЯМ НОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ"
Лариса Гембарська, "Звягель", 07.09.2012, Житомирська обл.
Особливістю Барвинівки є створене на її землях сільськогосподарське підприємство "БЕТЕК", на поля якого його власники запросили Володимира Литвина...

НИКОЛАЙ АЗАРОВ ПООБЕЩАЛ ВЕТЕРАНАМ НА САУР-МОГИЛЕ:
Таисия Коваль, "Приазовский рабочий", 11.09.2012, Донецкая обл.
"Президент и правительство уделяли и будут уделять самое серьезное внимание для того, чтобы все социальные вопросы были решены".

ШВЕЙЦАРІЯ ХОЧЕ Й НАДАЛІ РОЗБУДОВУВАТИ ВІДНОСИНИ З УКРАЇНОЮ
"Вісті Придніпров'я", 10.09.2012, Дніпропетровська обл.
Швейцарія хоче й надалі розбудовувати відносини з Україною в політичній, економічній та культурній сферах.

МИНИСТР ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РАИСА БОГАТЫРЕВА ПОБЫВАЛА В ДОНЕЦКЕ
Ирина Клементьева, "Вечерний Донецк", 07.09.2012
Она приняла участие в торжествах в Национальном медицинском университете имени Максима Горького.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ВІДСТАВКА МЕРА СТОРОЖИНЦЯ Є СЦЕНАРІЄМ ПАРТІЇ ВЛАДИ - ОПОЗИЦІЯ
"Молодий буковинець", 11.09.2012, Чернівецька обл.
Про це на прес-конференції заявив керівник обласного виборчого штабу об'єднаної опозиції Максим Бурбак.

СЕРГІЙ РИЖУК ЗУСТРІВСЯ З ВИКЛАДАЧАМИ І СТУДЕНТАМИ ЖИТОМИРСЬКОГО КОЛЕДЖУ КУЛЬТУРИ
Дар'я Любашенко, "Житомирський меркурій", 11.09.2012
Голова Житомирської ОДА Сергій Рижук провів зустріч зі студентами та педколективом Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка.

СИТУАЦІЯ В КРИМУ
ПРОЗРАЧНО, БЕЗ ПОДТАСОВОК
Николай Филиппов, "Крымская правда", 07.09.2012
За выборами в Крыму будет наблюдать общественная организация, получившая название "Наблюдательный совет Крыма "Выборы-2012".
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЛОТЕРЕЙНІ НОВОВВЕДЕННЯ
Катерина Задорожна, "Львівська пошта", 08.09.2012, Львівська обл.
Верховна Рада України прийняла Закон "Про державні лотереї в Україні" з урахуванням пропозицій Президента України.
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК ТА ОЛЕГ ТЯГНИБОК ПРОВЕЛИ МІТИНГ У КОВЕЛІ
"Віче", 11.09.2012, Волинська обл.
У мітингу завдяки телемосту взяли участь понад 3000 жителів області.

ОППОЗИЦИЯ ПОШЛА ПО ДОМАМ
Андрей Черныш, "Время", 11.09.2012, Харьковская обл.
Можно вести предвыборную кампанию из Киева, рассказывая с экранов телевизоров, что политики намерены сделать для людей, а можно...

"РУССКИЙ БЛОК" ЗАЯВЛЯЕТ О ДАВЛЕНИИ НА ОППОЗИЦИОННЫХ КАНДИДАТОВ В СЕВАСТОПОЛЕ
"Форпост ", 09.09.2012, АР Крым
В Севастополе кандидаты от партии "Русский блок", баллотирующиеся в Верховную Раду, сталкиваются с давлением правоохранительных органов…

ЕКОНОМІКА
ДАЙ БОЖЕ НАШОМУ ТЕЛЯТІ…
Василь Мороз, "Галичина", 08.09.2012, Івано-Франківська обл.
Майбутній закон насамперед захистить права споживачів.
ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
НЕ ЗНИЩУЙТЕ ТЕЛЕКАНАЛ "ТВІ"!
Василь Уліцький, "Волинь", 11.09.2012
У двох десятках міст України відбулись акції на підтримку незалежного від влади телеканалу "ТВі"…

ЛІДЕРИ ОПОЗИЦІЇ ПОЇХАЛИ У НАРОД
Іван Фаріон, "Високий замок", 09.09.2012, Львівська обл.
Супутниковий зв'язок у мобільних агітбригадах дозволить побачити й почути турботи людей із найглухішого села.

ТОЧКА ЗОРУ
ПЛОДЫ ТОЛЕРАНТНОСТИ
Николай Филиппов, "Крымская правда", 11.09.2012
«Чтобы майданный сценарий вновь сработал, нужно два условия: поддержка Запада и молчаливое согласие (или хотя бы безразличие) самих граждан.»

ВИБОРИ-2012. ПРО "ЧОРНИЙ-ПРЕЧОРНИЙ ПІАР" І АФІНСЬКУ ДЕМОКРАТІЮ
Олександр Гвоздик, "Xpress", 8.09.2012, Сумська обл.
Щось не клеїться у місцевої опозиції, незважаючи на її високі, як переконує нас Центр досліджень регіональної політики, рейтинги у сумчан.

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ГРИЦЕНКО У ЧЕРНІГОВІ: ХТО ОСНОВНИЙ ФАКТОР ОБ'ЄДНАННЯ ОПОЗИЦІЇ ?
Віктор Квітко, "Високий вал", 11.09.2012, Чернігівська обл.
Анатолій Гриценко, третій у списку Об'єднаної опозиції, приїхав до Чернігова поспілкуватися з журналістами та мешканцями міста.

ТАТЬЯНА БАХТЕЕВА: Я ХОЧУ ЧУВСТВОВАТЬ ЖИЗНЬ ЛЮДЕЙ ЧЕРЕЗ СВОЮ ДУШУ, ЧЕРЕЗ СВОЕ СЕРДЦЕ
Алла Александрова, "Донбасс", 10.09.2012, Донецкая обл.
Кандидат в народные депутаты от Партии регионов по округу № 42 Татьяна Бахтеева в честь Дня освобождения Донбасса подарила ветеранам незабываемый праздник.

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ
АЛУПКА: ПОЛУБОЛЬНИЦА ДЛЯ ПОЛУЛЕЧЕНИЯ
Юрий Андочкин, "Крымский телеграфъ" , 07.09.2012
Сегодня шансы отобрать у новых хозяев здание и вернуть имущество обратно Алупкинской горбольнице практически приближены к нулю.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
НОВА ЯКІСТЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Вікторія Корнєва, "Зоря Полтавщини", 11.09.2012
Соціальні ініціативи Президента України: крок за кроком.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

У ПАРЛАМЕНТІ З'ЯВИВСЯ ЛУЦЕНКО. ОПОЗИЦІЯ ВИМАГАЄ ЗВІТУ АЗАРОВА
Іван Фаріон, "Високий замок", 07.09.2012, Львівська обл.
Після затяжних літніх канікул народні депутати приступили до законодавчої роботи.

 У вівторок у сесійній залі вони працювали 19 хвилин (і пішли штудіювати документи у комітетах), а у четвер стартували звичні парламентські будні. Головна подія дня - опозиційний "виклик на килим" керівника уряду Микола Азарова.
 Свіжа підстава для цього - різке падіння курсу національної валюти, що спричинило серед населення ажіотажний попит на долари. Тому фракції "БЮТ-"Батьківщина" і "Наша Україна - Народна самооборона" висунули вимогу заслухати звіт прем'єр-міністра щодо реальної ситуації в економіці. За словами лідера опозиції Арсенія Яценюка, у середу на засіданні уряду (на закритій його частині, без участі преси) Микола Азаров сказав міністрам, що "справи ідуть не погано, а дуже погано". За словами Яценюка, це означає, що "уряд ховає реальну ситуацію в Україні і те, що відбувається в економіці". На думку опозиціонерів, останні коливання курсу гривні на міжбанку - "перший сигнал про крах української фінансової системи". "НБУ та уряд приховують реальну ситуацію, - сказав Яценюк. - МВФ заявив, що в Україні залишилося всього-на-всього 15 мільярдів доларів чистих резервів, а не 30 мільярдів, на які уповає уряд".
Інший закид опозиції на адресу виконавчої влади стосувався виборів. За словами Яценюка, уряд вніс законопроект, який передбачає "скасування бюлетенів до виборів до ВРУ як бланків суворої звітності". "Ми так зрозуміли, що ви придбали друкарський станок і вже хочете зараз друкувати бюлетені і фальшувати вибори", - зазначив Яценюк, звертаючись до міністрів, які сиділи в урядовій ложі Верховної Ради. Опозиційний нардеп також вважає марнотратством намір виділити 966 млн. грн. на закупівлю відеокамер спостереження за виборами. "Ми вимагаємо сюди Азарова для пояснень про фінансову кризу, про вибори і про закупівлю відеокамер", - заявив Яценюк. На вимогу двох опозиційних фракцій секретаріат парламенту підготував звернення до прем'єра надати інформацію, якою цікавилися "БЮТ-"Батьківщина" і "НУ-НС".
У четвер у парламенті склав присягу народного депутата Сергій Луценко - старший брат екс-міністра внутрішніх справ. У законодавчому органі він працюватиме лише чотири місяці. У Раду прийшов на заміну своєму земляку із Рівного - Віктору Матчуку, який достроково склав повноваження нардепа.
Незвично було бачити порожнє крісло по ліву руку від Голови Верховної Ради Володимира Литвина. Його заступник Микола Томенко, який у липні подав заяву про відставку, з президії пересів у сесійний зал, у ту частину, де сидять його колеги-бютівці. Сказав, що повертатися на звичне місце не збирається до кінця цієї сесії.
У перший повноцінний на осінній сесії робочий день народні депутати скасували прийнятий у другому читанні законопрокт про створення Державного земельного банку (рідкісний випадок, коли більшість підтримала ідею опозиції). Водночас відмовилися від введення (на вимогу Євросоюзу) біометричних паспортів.
Мали намір і розглядати скандальний законопроект №2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів", який у разі прийняття обмежував би право громадян на акції непокори. Проти прийняття цього документа напередодні у Маріїнському парку перед будівлею парламенту протестували десятки активістів. Більшість вирішила не нагнітати ситуації у залі і відклала розгляд цього законопроекту. В опозиції цей відступ розцінили як маленьку перемогу. Народний сдепутат від "НУ-НС" Леся Оробець на своїй сторінці у Facebook написала: "Перемога локальна, але суттєва. Дякую всім, хто стримав спробу проштовхнути проект нахрапом. Тепер важливо протриматися до надходження відповіді Венеціанки". Очевидно, Венеціанська комісія визнає цей законопроект недемократичним…
http://www.wz.lviv.ua/articles/109569

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ВОЛОДИМИР ЛИТВИН: "Я РОБЛЮ ВСЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ДАТИ ЛЮДЯМ НОВІ РОБОЧІ МІСЦЯ"
Лариса Гембарська, "Звягель", 07.09.2012, Житомирська обл.
Особливістю Барвинівки є створене на її землях сільськогосподарське підприємство "БЕТЕК", на поля якого його власники запросили Володимира Литвина...

 … аби поділитися своїми планами та заручитися його підтримкою на майбутнє, адже відомо, що сприяння вкладенню інвестицій у наш регіон та створення нових робочих місць, В.М. Литвин заявляє як одне зі своїх основних завдань і успішно працює в цьому напрямку.
Директор підприємства "БЕТЕК" Віктор Фарафонов розповів, що в цей бізнес вкладені українські інвестиції:
- В основному, ми спеціалізуємося на ягідних культурах - це малина і чорниця щиткова. Крім того, вирощуємо кукурудзи 850 гектарів, 200 гектарів сої, а всього ми орендуємо 1300 гектарів землі на площах Барвинівської сільської ради. Продаємо свою продукцію на оптових ринках України. Зараз її бере Крим - щодня відправляємо на півострів півтори тонни малини.
На підприємстві створено близько ста робочих місць (залежно від сезону ця цифра змінюється). Механізатори влітку у нас отримують до семи тисяч гривень, а взимку, коли роботи практично немає, все одно виплачуємо нашим робітникам мінімальні оклади.
Уважно вислухавши директора, Володимир Литвин зауважив:
- Це підприємство - чудовий приклад того, як можна успішно розвивати село, створюючи у ньому робочі місця. Я ставлю перед собою завдання сприяти тому, щоб у кожному населеному пункті було створене бодай одне працююче підприємство. Показово, що з Барвинівки селяни на заробітки не їдуть, бо є вдома робота, вони поруч з дітьми і родинами. Вирішивши це питання, ми вирішимо проблему соціального комфорту. Я роблю і робитиму все для того, щоб наш регіон став сприятливим для інвестицій, для бізнесу, який дає людям робочі місця.
http://www.zvyagel.com.ua/?p=6671

НИКОЛАЙ АЗАРОВ ПООБЕЩАЛ ВЕТЕРАНАМ НА САУР-МОГИЛЕ:
Таисия Коваль, "Приазовский рабочий", 11.09.2012, Донецкая обл.
"Президент и правительство уделяли и будут уделять самое серьезное внимание для того, чтобы все социальные вопросы были решены".

 Ежегодно по доброй традиции многочисленная делегация мариупольцев принимает участие в торжествах, которые проходят в первой декаде сентября в мемориальном комплексе "Саур-Могила" на Донетчине по случаю освобождения Донбасса от фашистских захватчиков. 7 сентября нынешнего года около 200 человек во главе с городским головой Юрием Хотлубеем, народным депутатом Украины Алексеем Белым, секретарем горсовета Андреем Федаем выехали ранним утром в направлении кургана Саур-Могила для участия в митинге по случаю 69-й годовщины освобождения Донецкого края.
Для поездки ветеранам, молодежи, представителям общественных организаций были предоставлены четыре комфортабельных автобуса, оборудованных кондиционерами, телевизорами, облегчала и скрашивала поездку специально подобранная музыкальная программа. Колонну сопровождали фельдшеры "скорой помощи", машины ГАИ. Делегация везла с собой транспаранты, цветы.
По прибытии члены делегации развернули  транспаранты с надписями: "Мариупольцы чтят ветеранов-освободителей Донбасса!", "Нам не забыть героизма ветеранов-фронтовиков!", сине-желтые государственные и синие флаги Партии регионов, разобрали цветы. Все происходило четко и быстро благодаря организаторам - начальнику отдела по гуманитарным вопросам горсовета Евгению Камарали и начальнику отдела по делам семьи и молодежи  горсовета Сергею Голубкову.
К началу митинга высота утопала в транспарантах, цветах и флагах, преобладающее их число было Партии регионов. Бросалось в глаза также количество постов ГАИ и милиции. Все во многом прояснилось, когда участникам митинга стало известно, что в торжествах примет участие Премьер-министр Украины Николай Азаров. Его ожидали с минуты на минуту, но он задерживался. У премьера на этот день была запланирована рабочая поездка по Донецкой области. Посещение Саур-Могилы было включено в программу поездки Премьер-министра, однако большинство участников митинга не знало, когда он прибудет.
Но вот в половине одиннадцатого в небе раздался стрекот вертолета, который сразу же оказался в центре внимания волновавшегося кургана. Вертолет сделал круг над высотой и пошел на посадку прямо на территории мемориального комплекса "Саур-Могила" справа от обелиска. Раньше мало кто обращал внимание на сиротливо стоявшую здесь пожарную машину. Следом появился второй вертолет, который сел рядом с первым.
Позже выяснилось, что Николай  Азаров прибыл не один. С ним прилетели его сын, Алексей Азаров, чтобы поучаствовать в торжествах на Саур-Могиле, и народные депутаты Владислав Лукьянов и Валентин Ландик. Николая Азарова  встречали народные депутаты Украины, руководители Донецкого региона, ветераны.
Зазвучала транслировавшаяся на весь курган величественная мелодия. По широким ступеням, ведущим к обелиску, двинулась колонна участников митинга во главе с Премьер-министром Николаем Азаровым, губернатором Донецкой области Андреем Шишацким, председателем Донецкого областного совета Андреем Федоруком. Шли в колонне также Юрий Хотлубей, Алексей Белый, Андрей Федай.
Впереди всех курсанты в белой форме несли огромный венок, сплетенный из зеленой хвои и осенних цветов, который затем возложили к подножию обелиска. Еще раньше при поддержке волонтеров поднялись ветераны-фронтовики, для них у трибуны были отведены специальные места. На трибуну поднимается Премьер-министр Украины, народные депутаты, почетные гости.
Обращаясь к участникам митинга, Андрей Шишацкий предложил почтить минутой молчания тех, кто погиб, совершив ратный подвиг ради жизни нынешних поколений. Падают в наступившую тишину удары метронома, сопровождающие минуту молчания. По ее окончании был исполнен Гимн Украины. В честь ратного подвига освободителей Донбасса прозвучал троекратный оружейный салют.
В начале своего выступления  Николай Азаров передал приветствие участникам митинга от Президента Украины Виктора Януковича. А затем сказал, что как бы кто ни старался стереть из нашей памяти, исказить события Великой Отечественной войны, им это не удастся. И свидетельство тому - торжества на Саур-Могиле. Обращаясь к ветеранам, Премьер-министр заявил, что Президент и  правительство решат "все социальные вопросы, которые тревожат наших ветеранов". А молодежь, присутствующую на торжествах, призвал помнить о подвиге, совершенном ветеранами: "Храните память об этом величественном подвиге, передайте ее вашим детям и внукам".
Премьер-министр принял участие  в памятном молебне в мемориальном комплексе "Саур-Могила" и возложил цветы к Вечному огню. Затем VIP-персоны на вертолетах покинули мемориальный комплекс.
Цветы  возложила и мариупольская делегация. По окончании митинга помянули погибших в боях с немецкими захватчиками.
http://www.pr.ua/news.php?new=21028

ШВЕЙЦАРІЯ ХОЧЕ Й НАДАЛІ РОЗБУДОВУВАТИ ВІДНОСИНИ З УКРАЇНОЮ
"Вісті Придніпров'я", 10.09.2012, Дніпропетровська обл.
Швейцарія хоче й надалі розбудовувати відносини з Україною в політичній, економічній та культурній сферах.

 Швейцарська Конфедерація направить спостерігачів на вибори до Верховної Ради України, які відбудуться 28 жовтня 2012 року. Про це йдеться в листі Президента Швейцарської Конфедерації Евелін Відмер-Шлюмпф Президенту України Віктору Януковичу.
"Я поділяю те, що захист громадянських і політичних прав під час парламентських виборів має для Вас особливе значення і рада у зв'язку з цим щодо запрошення Україною ОБСЄ/БДІПЛ спостерігати на майбутніх парламентських виборах. До місії ОБСЄ/БДІПЛ Швейцарія, як завжди, направить спостерігачів", - йдеться в листі.
Евелін Відмер-Шлюмпф зазначила, що наступного року Україна як головуюча країна і Швейцарія, яка головуватиме наступною, увійдуть до Трійки ОБСЄ. "Таким чином, ми б хотіли й надалі розбудовувати відносини між Україною і Швейцарією в політичній, економічній та культурній сферах, чому також сприятиме тісна співпраця в рамках ОБСЄ", - йдеться в листі Президента Швейцарської Конфедерації Президенту України.
13 червня 2012 року Президент України запросив на парламентські вибори спостерігачів від держав - учасниць ОБСЄ.
Прес-служба Президента України Віктора Януковича
http://www.vesti.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=16047:2012-09-10-08-19-47&catid=145:2011-09-10-06-35-51&Itemid=583

МИНИСТР ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РАИСА БОГАТЫРЕВА ПОБЫВАЛА В ДОНЕЦКЕ
Ирина Клементьева, "Вечерний Донецк", 07.09.2012
Она приняла участие в торжествах в Национальном медицинском университете имени Максима Горького.

 В Донецке с рабочим визитом 3 сентября побывала Раиса Богатырева. Она приняла участие в торжествах в Национальном медицинском университете имени Максима Горького - посвящении первокурсников в студенты, прочитала лекцию для преподавателей и студентов.
- В мире есть только две профессии, когда люди дают клятву, - это медики и военные, - отметила Раиса Васильевна. - Это только две профессии, когда человек клянется защищать жизнь.
Раиса Богатырева с заместителем главы облгосадминистрации - начальником Главного управления здравоохранения Еленой Петряевой и ректором медуниверситета, член-корреспондентом НАМН Украины, доктором медицинских наук, профессором Юрием Думанским посетила областной противоопухолевый центр, где гостей встречали генеральный директор центра , Герой Украины, академик НАМН Украины, доктор медицинских наук, профессор Григорий Бондарь, главный врач центра, доктор медицинских наук, профессор Игорь Седаков и коллектив врачей.
Что же так привлекло внимание министра здравоохранения?
По словам Григория Бондаря, то, что Донецкий противоопухолевый центр - самый крупный в стране, куда на лечение приезжают больные не только нашего региона, но и почти всех других и даже из ближнего зарубежья. Это - самый затратный в финансовом плане центр, остро нуждающийся в средствах, пополнении новейшей аппаратурой. И еще: у нас развитая радиологическая служба. Благотворительный фонд Рината Ахметова "Развитие Украины" выделил немалые средства на разработку проекта и строительство Центра протонной лучевой терапии, новой поликлиники, рассчитанной на 70 тысяч посещений в год, что, безусловно, заинтересовало Раису Васильевну. Она ознакомилась с действующей радиологической службой и высоко оценила ее работу.
…В актовом зале состоялась встреча с коллективом.
- Бороться с заболеваниями раком сложно во всем мире, тем более, что он "молодеет", - отметил Григорий Васильевич. - В год мы оперируем в стационаре до восьми с половиной тысяч больных, проводя в день до 25 - 30 операций. Только в прошлом году появилось более пяти тысяч новых случаев заболеваний. Очень много отмечаем запущенных заболеваний, особенно у женщин - рак молочной железы. Недаром говорят: кадры решают все. В нашем большом коллективе трудятся 14 докторов медицинских наук, 43 кандидата медицинских наук, высокопрофессиональные врачи и медицинские сестры, - продолжил он. - Нам удается добиться высоких показателей в лечении некоторых запущенных заболеваний. Среди них 62,5 процента после операций и лечения живут более пяти лет, вернулись к труду. В 98 процентах случаев после операций на толстой кишке люди возвращаются в строй.
Главный врач Игорь Седаков прокомментировал кадры уникального комплекса помещений, технологий и состава персонала   будущего Центра протонной лучевой терапии, а заведующая радиологическим отделом Наталья Семикоз - использование методов радиологии в лечебно-диагностической помощи населению.
- Все здесь у вас высокопрофессионально, развит научный потенциал, - такую оценку дала министр здравоохранения Украины. Раиса Васильевна сказала, что создание Центра протонной лучевой терапии берется под контроль министерства. Соответственно, предстоит решить еще одну важную задачу: подготовить специалистов для него. Берется на учет и определение зарплаты тем, кто будет здесь трудиться.
- Мы видим, куда надо двигаться в лечении рака. Предстоит большая работа. Вкладывая большие средства в лечение, нельзя забывать и о профилактике заболеваний. Внедряемая у вас ядерная медицина - это шаг вперед. Вашим планам суждено быть! - подытожила Раиса Богатырева и пожелала коллективу здоровья и успехов в работе.
http://vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=104336

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ВІДСТАВКА МЕРА СТОРОЖИНЦЯ Є СЦЕНАРІЄМ ПАРТІЇ ВЛАДИ - ОПОЗИЦІЯ
"Молодий буковинець", 11.09.2012, Чернівецька обл.
Про це на прес-конференції заявив керівник обласного виборчого штабу об'єднаної опозиції Максим Бурбак.

 Ситуація, що склалася в Сторожинці, де міський голова Микола Карлійчук оголосив про свою відставку, є сценарієм партії влади. Про це на прес-конференції заявив керівник обласного виборчого штабу об'єднаної опозиції Максим Бурбак.
- Карлійчук став наступним усунутим мером за Федоруком і Панчишиним, - сказав М.Бурбак. - Але у Чернівцях і Новодністровську була провладна більшість, яка голосувала, то у Сторожинці вирішити звинуватити опозицію, бо ми маємо більшість у міській раді.
М.Бурбак вважає, що так влада вирішила розібратися з непідконтрольною міською радою. Він нагадав, що почалося все з незаконного рішення виконкому Сторожинецької міської ради, яка заборонила у День Незалежності Товариству політв'язнів і репресованих провести традиційний молебень. У відповідь опозиція розпустила виконком.
- Опозицію навіть звинуватили у диверсії на водогоні в Сторожинці, - зауважив керівник виборчого штабу. - Нічого, за все доведеться відповідати. На Буковині вже три мери відстороні - хто наступний?
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/49867-vdstavka-mera-storozhincya-ye-scenaryem-partyi-vladi-opozicya.html

СЕРГІЙ РИЖУК ЗУСТРІВСЯ З ВИКЛАДАЧАМИ І СТУДЕНТАМИ ЖИТОМИРСЬКОГО КОЛЕДЖУ КУЛЬТУРИ
Дар'я Любашенко, "Житомирський меркурій", 11.09.2012
Голова Житомирської ОДА Сергій Рижук провів зустріч зі студентами та педколективом Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка.

 Сергій Миколайович розповів про своє бажання зробити Житомир чистим, "умитим", індустріальним і соціально захищеним. Це, за його словами, і стало головною причиною, того, що він балотується до Верховної Ради.
"У своїй програмі я просто згрупував ті проблеми, які печуть людям і дав слово, що ми їх іще в цьому році вирішимо і головним чином в 2013-му, а далі зробимо такий "марш бросок", що люди навіть не повірять" - заявив кандидат в депутати.
Сергій Рижук наголосив на тому, що він хоче стати мажоритарщиком 62-го округу по Житомиру та, щоб по інших 5-ти округах пройшли його соратники та колеги: "Для того, щоб ми мали у парламенті групу, яка проявить здоровий, регіональний егоїзм. Ми повинні зламати хребет, який є у кожної влади, за всі 21 рік, що до нас ставилися несправедливо".
Чиновник на конкретні прохання студентів та викладачів коледжу про допомогу твердо відповів: "Буду допомагати".
http://merkury.com.ua/politika/3637-sergy-rizhuk-zustrvsya-z-vikladachami-studentami-zhitomirskogo-koledzhu-kulturi.html

СИТУАЦІЯ В КРИМУ

ПРОЗРАЧНО, БЕЗ ПОДТАСОВОК
Николай Филиппов, "Крымская правда", 07.09.2012
За выборами в Крыму будет наблюдать общественная организация, получившая название "Наблюдательный совет Крыма "Выборы-2012".

 За соблюдением законодательства в ходе выборов станет следить ещё одна общественная организация, созданная представителями крымской общественности по инициативе председателя Совета министров автономии Анатолия Могилёва. Об этом журналистам сообщили директор департамента содействия внешнеэкономической деятельности Торгово-промышленной палаты Крыма Евгений Фелонюк, глава Крымской республиканской организации Национального Союза журналистов Украины Людмила Хорошилова, председатель болгарской общины Крыма Иван Абажер, избранный накануне главой правления новой общественной организации, получившей название "Наблюдательный совет Крыма "Выборы-2012".
По словам инициаторов пресс-конференции, учредителями помимо местной организации Национального союза журналистов Украины выступили еврейская, болгарская, немецкая общины, Русское движение Крыма, Торгово-промышленная палата Крыма, Ассоциация политологов Крыма, Союз архитекторов Крыма и физическое лицо Владимир Притула.
Двери в организацию открыты, вступать могут как организации, так и физические лица. Кроме того, любой гражданин, узнав о нарушениях избирательного законодательства, может сообщить об этом в наблюдательный совет в удобной для себя форме без всяких бюрократических формальностей.
Наблюдательный совет обращается ко всем общественным организациям, работающим на территории республики, и неравнодушным гражданам с приглашением принять участие в работе.
Национальный союз журналистов Украины распространил обращение к работникам СМИ и всем участникам избирательного процесса, в котором призвал строго придерживаться норм законодательства и профессиональной этики. Кроме того, НСЖУ открывает специальную "горячую линию", на которую любой журналист сможет сообщить о фактах давления на него в ходе выборной кампании.
- У каждого журналиста есть своя интимная тайна, которую он доверит только избирательной урне, - заметила Людмила Хорошилова. Однако, по её словам, масс-медиа не должны превращаться в безвольный инструмент в руках недобросовестных политиков.
Местные представители организаций, давно и успешно работающие в автономии за счёт зарубежных грантов, заметно возбудились, получив известие, что на поле, которое они привычно считали своим, появятся новые лица. Инициаторам мероприятия пришлось потратить немало сил и времени на попытки объяснить защитникам принципов демократии и свободы слова, что бороться с беззаконием можно и не за очень большие деньги. До конца убедить защитников демократических устоев в том, что о конкуренции в данном случае речь не идёт, так и не удалось.
Тем не менее Наблюдательный совет работает на общественных началах и даже к главе крымского правительства, выступившему с инициативой создания наблюдательного совета общественных организаций и пообещавшему оказать посильное содействие в обеспечении помещением и оргтехникой, учредители пока не обращались. Резиденцией совету служит помещение болгарской общины Крыма.
- Мы создали организацию не для того, чтобы защищать чьи-то интересы. Мы будем защищать права граждан, - пояснил председатель правления наблюдательного совета Иван Абажер. - Мы будем нейтральными.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/09/07/prozrachno-bez-podtasovok

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ЛОТЕРЕЙНІ НОВОВВЕДЕННЯ
Катерина Задорожна, "Львівська пошта", 08.09.2012, Львівська обл.
Верховна Рада України прийняла Закон "Про державні лотереї в Україні" з урахуванням пропозицій Президента України.

 Відповідний законопроект був підтриманий народними депутатами 6 вересня цього року, інформує Львський портал.
Закон встановлює основні принципи держрегулювання лотерейної сфери в Україні "з метою створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку, виходячи із принципів держмонополії на випуск та проведення лотерей, соціальної спрямованості лотерей, забезпечення потреб держбюджету, прав і законних інтересів громадян".
Нагадаємо, глава держави у своїх пропозиціях назвав доцільним утриматися від обмеження кількості операторів держлотерей, які здійснюють діяльність в Україні, а також від проведення конкурсного відбору операторів державних лотерей.Також він виступив за запровадження більш жорстких вимог до операторів державних лотерей, передбачивши наявність досвіду роботи на лотерейному ринку.
До слова, в пояснювальній записці до законопроекту визначалися плановані обсяги доходів держави від проведення лотерей: у 2012 році - 350 млн грн, у 2013 - 450 млн грн, у 2014 - 650 млн грн, у 2015 - 1 млрд грн.
http://www.lvivpost.net/content/view/16824/425/

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК ТА ОЛЕГ ТЯГНИБОК ПРОВЕЛИ МІТИНГ У КОВЕЛІ
"Віче", 11.09.2012, Волинська обл.
У мітингу завдяки телемосту взяли участь понад 3000 жителів області.

 Вчора, 10 вересня, голова Ради Об'єднаної опозиції "Батьківщина" Арсеній Яценюк зустрівся з громадою Волині на площі Незалежності міста Ковеля. У мітингу взяли участь понад 3000 жителів області.
Під час зустрічі проводився телеміст із жителями 10 районів Волині, яких на майданчиках по області зібралося майже 2000.
Разом із лідером Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олегом Тягнибоком Арсеній Яценюк представив єдиних кандидатів від Об'єднаної опозиції та ВО "Свобода" в одномандатних мажоритарних округах: Роман Карпюк (виборчий округ №20), Ігор Гузь (виборчий округ №21), Петро Кравчук (виборчий округ №22), Анатолій Грицюк (виборчий округ №23).
У своєму виступі Арсеній Яценюк наголосив, що в новому парламенті буде ухвалено закон про порядок імпічменту президента, і тимчасова спеціальна комісія з питання усунення президента Януковича від влади буде розглядати позов проти чинного президента, який подала до суду Об'єднана опозиція.
"Подання цього позову - це перший крок до імпічменту президента Януковича", - констатував він.
Також, голова Ради Об'єднаної опозиції вважає, що вибори будуть надзвичайно важкими і влада, у різний спосіб, намагатиметься пропхати псевдопоозиціонерів. Власне, як приклад він назвав Сергія Тигіпка, за нього проголосувало приблизно 3 мільйони українців, а він, як пояснив Яценюк, продався в обмін на віцепрем'єрство. Тож політик попросив волинян бути уважними у своєму виборі. Не брати подачок від кандидатів, адже від цього залежить їхнє майбутнє. Детальніше читайте у газеті "Віче-інформ".
http://www.viche.lutsk.ua/arseniy-yacenyuk-ta-oleg-tyagnybok-provely-mityng-u-koveli-id8546/

ОППОЗИЦИЯ ПОШЛА ПО ДОМАМ
Андрей Черныш, "Время", 11.09.2012, Харьковская обл.
Можно вести предвыборную кампанию из Киева, рассказывая с экранов телевизоров, что политики намерены сделать для людей, а можно…
 
В Объединенной оппозиции "Батьківщина" придерживаются иного подхода. Для того чтобы реально помочь людям, нужно их понять. А это возможно только в формате "глаза в глаза".
Именно такой - полевой работой сегодня заняты представители оппозиции. Все кандидаты из первой двадцатки списка ездят по украинским регионам и общаются с избирателями. Причем эти встречи не из формата - съездить в областной центр, посидеть в ресторане с представителями местной власти и потом вернуться домой, поставив галочку - "съездил в регион, пообщался с народом". На самом деле все кандидаты в депутаты от оппозиции предельно серьезно подходят к своей работе. Их задача - пройти от дома к дому, дойти до самого глухого села, достучаться до людей и услышать их проблемы.
А проблем хватает. В основном, конечно, людей в отдаленных уголках волнуют одни и те же темы. Проблема нехватки рабочих мест. Высокие цены, из-за которых люди часто не могут купить самое необходимое. Коррумпированные чиновники, которые обнаглели от безнаказанности. Пенсионная реформа, из-за которой многие украинцы умирают, не дожив до заветных выплат. Налоговый кодекс, который давит предпринимателей и не позволяет людям заниматься, пусть маленьким, но своим делом, приносящим стабильный доход.
Правда, бывают и особенные проблемы, характерные для конкретных регионов. Например, на Козельщине Полтавской области собираются строить горно-обогатительный комбинат. Для экономики региона это, может, и хорошо. Но, во-первых, люди не уверены, что новый инвестор выполнит социальные обязательства перед ними. Во-вторых, могут пострадать фермеры, на чьих землях будут строить ГОК. Наконец, строительство горно-обогатительного комбината - это вредное производство, и необходимо убедиться, что оно не нанесет непоправимого вреда экологии региона.
Николай Томенко, который встретился с жителями Козельщины, предложил реальный и действенный механизм, который устроит все стороны. По его мнению, нужно создать комиссию, куда бы вошли инициаторы стройки, местная власть и, главное, представители общественности. В рамках этой комиссии нужно обсудить все спорные моменты - начиная от социальной ответственности инвесторов и заканчивая защитой экологии, и только после этого начинать стройку.
Александре Кужель, которая тоже побывала на Полтавщине, жители села Кибиницы пожаловались на беспредел местных властей. Люди годами ждут государственных актов на землю. И повлиять на местных чиновников, чтобы ускорить процесс выдачи документов, не представляется возможным.
Александра Кужель напомнила, что еще в 2009 году экс-премьер Юлия Тимошенко хорошо "дала прикурить" местным чинушам и все-таки заставила их выдать то, что людям принадлежит по закону. После того как она лишилась должности, князьки на местах взялись за старое. Причем их беспредел выходит за рамки невыдачи госактов: они считают себя вправе запугивать людей и указывать им, с кем встречаться, а с кем нет. Жители Кибиниц признались, что представители местной власти запрещали им идти на встречу с оппозиционным кандидатом, угрожая расправой. Тем не менее, пообщаться с Александрой Кужель пришла большая часть села.
Не побоялись встретиться с оппозиционным кандидатом и жители Черниговской и Сумской области. Когда туда приехал лидер НРУ Борис Тарасюк, чего только не делали местные власти, чтобы люди не попали на встречу с ним! Даже ремонт дороги срочно затеяли. Тем не менее, люди отстояли свое право общаться с теми, с кем хотят, и смогли обсудить с кандидатом проблемы украинского языка, европейских перспектив Украины и других вопросов, волнующих общество.
Особая ситуация на Востоке Украины, который считается вотчиной Партии регионов. Там оппозиционным кандидатам тоже не так просто встречаться с избирателями. Поэтому на эти регионы "бросают" самых стойких и выносливых, которых так просто не испугать.
Например, бывшего военного (третий номер в списке ОО "Батьківщина") Анатолия Гриценко. Он объездил самые проблемные области - Донецкую, Харьковскую и Днепропетровскую. Там людей больше всего волнуют социальные проблемы, в частности, пенсионная реформа. Одна из женщин во время встречи с кандидатом пожаловалась, что ее в 45 лет никто не хочет брать на работу. На это Анатолий Гриценко ответил, что объединенная оппозиция сделает все, чтобы отменить эту реформу и справедливо распределить пенсионные выплаты.
Каждый кандидат вернулся из своей поездки с новым опытом и знаниями. Теперь они больше знают о проблемах людей, что позволит им найти самые эффективные механизмы для их решения. Впереди их ждут новые города и села и новые заботы людей. В начале сентября к предвыборному туру присоединится и глава Совета Объединенной оппозиции Арсений Яценюк. Отсиживаться в Киеве, пассивно наблюдая за социологическими показателями, точно никто не станет.
http://timeua.info/110912/64563.html

"РУССКИЙ БЛОК" ЗАЯВЛЯЕТ О ДАВЛЕНИИ НА ОППОЗИЦИОННЫХ КАНДИДАТОВ В СЕВАСТОПОЛЕ
"Форпост ", 09.09.2012, АР Крым
В Севастополе оппозиционные кандидаты от партии "Русский блок", баллотирующиеся в Верховную Раду, сталкиваются с давлением правоохранительных органов…

 Об этом говорится в заявлении "Русского блока".
В качестве примера приводится ситуация вокруг кандидата в нардепы Дмитрием Беликом.
"Не смотря на декларируемые Президентом и Партией регионов, борьбу за честность выборов, на протяжении всего периода избирательной гонки со стороны всех ветвей государственной власти Севастополя развернута активная деятельность по срыву избирательного процесса Кандидата от нашей оппозиционной политсилы", - говорится в документе.
"В отношении Кандидата от "Русского блока" идет системный прессинг со стороны правоохранительных и судебных органов, который выражается в:
• многочисленных немотивированных и незаконных попытках правоохранителей запретить работу агитаторов Дмитрия Белика и распространение его печатных агитационных материалов.
• безосновательном составлении сотрудниками милиции административных протоколов на активистов, ведущих агитационную работу в округе.
• неправомочных попытках сотрудников милиции без решения суда и иных формальных оснований запретить проведение встреч Дмитрия Белика с избирателями во дворах.
• Многочисленных судебных исках о, якобы, выявленных формальных нарушениях в оформлении полиграфической продукции Кандидата.
• Исках Гагаринской и Ленинской районных государственных администраций о запрете размещения агитационных палаток Дмитрия Белика и проведении его встреч с избирателями", - перечисляют в "Русском блоке".
"Кроме того, информационный бюллетень Дмитрия Белика системно изымается из почтовых ящиков жителей округа и уничтожается. Предвыборная агитация, официально оплаченная из избирательного фонда Кандидата от "Русского блока" и размещенная на наружных носителях (рекламных щитах) в соответствии с законодательством и на основании официального договора с подрядчиком, несколько раз уничтожалась неизвестными. Вместо нее на арендуемых Дмитрием Беликом плоскостях неоднократно появлялась агитация Партии Регионов и поздравления Президента", - утверждают авторы документа.
В "Русском блоке" опасаются, что в итоге Белик под надуманными поводами может быть отстранен властями от участия в выборах.
Авторы заявления требуют от "Генеральной прокуратуры, Центральной избирательной комиссии и высших органов государственной власти Украины принять срочные меры к исправлению критической ситуации, сложившейся в Севастополе".
http://sevastopol.su/news.php?id=41226

ЕКОНОМІКА

ДАЙ БОЖЕ НАШОМУ ТЕЛЯТІ…
Василь Мороз, "Галичина", 08.09.2012, Івано-Франківська обл.
Майбутній закон насамперед захистить права споживачів.

 Харчову продукцію, виготовлену з використанням так званого молочного порошку й інших замінників, у крамницях розміщуватимуть на окремих полицях, осторонь від натуральних продовольчих товарів, та відповідно позначатимуть. Принаймні прем'єр Микола Азаров доручив Міністерству аграрної політики розробити і внести на розгляд Кабміну проект закону, який звелить торговцям так робити. Самих переробників молока цей нормативний акт зобов'яже вказувати на упаковці ерзац-продуктів відповідну інформацію: чого і скільки додано. Використання ж у назві такого специфічного товару вже традиційних найменувань типу "сирок", "сметанка" чи "маселко" тощо буде заборонено.
"Цей закон насамперед захистить права споживачів: допоможе їм легко відрізняти натуральні молочні вироби від виготовлених з використанням замінників, а роздрібні ціни на останні буде знижено. Крім того, цим підтримаємо сумлінних виробників і переробників молока", - підкреслив глава уряду.
Він також назвав неприпустимою ситуацію, коли молоко у населення закуповують за ціною 1,6-1,8 грн/літр. Тож уряд встановив мінімально допустимий поріг закупівельної вартості молока на рівні 2,2 грн. без урахування ПДВ. "До 70 відсотків молока у країні виробляють селяни-одноосібники, яких необхідно захистити від різних спекулянтів, що закуповують молоко за штучно заниженими цінами", - пояснив М. Азаров.
Нарешті на державному рівні пробують і з іншого боку - відповідним впливом на профільні переробні підприємства, котрі перебувають цілковито у приватній власності, - змінити порядок речей в українському молочному скотарстві, який за півтора десятиліття добряче вкоренився. Звісно, згадуваний закон ще мають ухвалити у Верховній Раді. Коли ж це буде - ще за каденції нинішнього парламенту чи вже під час роботи його наступного складу - невідомо. Втім, навіть важко стверджувати, що до цього справді дійде. Надто ж огляду на те, хто є власниками відомих потужних молочних заводів і концернів або стоїть за ними. Навряд чи ділкам молочного бізнесу й народним депутатам, які лобіюють їхні інтереси в сесійній залі ВР, сподобається та ініціатива. Але все ж такий крок уряду заслуговує на всіляку похвалу. А там, як мовиться, дай Боже нашому теляті вовка з'їсти.
Втім, наші читачі, либонь, назвуть і цю новацію ще однією, після ухвалення постанови про дотацію селянам за збережений молодняк ВРХ, піар-акцією теперішньої партії влади напередодні жовтневих виборів. Проте й відмовити кабінетові Азарова у послідовності не можна. Тим паче приємно було ознайомитися з таким дорученням прем'єра вже після того, як у "Галичині" за 26 липня побачила світ кореспонденція "Молочні" ріки з "порошкових ферм", в якій ми порушували цю проблему.
До речі, склалося так, що ця публікація збіглася в часі з появою тотожних матеріалів у деяких всеукраїнських ЗМі. Журналісти тих видань, маючи ширші можливості, навіть зуміли дослідити процес фальсифікації молока на переробних підприємствах. Ось як зокрема описують його в "Газеті по-українськи": "На заводі заготовлене молоко ретельно змішують, фільтрують. На сепараторі відокремлюють вершки. із них виробляють сметану, сир та морозиво. Також збирають молочний білок, казеїн. А до знежиреного молока додають кокосову, соєву або пальмову олію. Відходи, молочні відвійки та сироватку теж переробляють і вливають у молоко. Аби воно зберігалося довше, додають консерванти. В результаті з літра незбираного молока молокозавод отримує 2,5 л. Розливає його в пакети і відправляє у крамниці". Окремо ж, додамо, реалізують вироби з попередньо відокремлених вершків.
Загалом в Україні не заборонено виготовляти продукти зі штучними домішками. Але, за словами завідувачки лабораторії технології молочних продуктів інституту молока та м'яса ірини Романчук, на підприємствах, які їх виробляють, мають зазначити на упаковці склад такого продукту. Скажімо, на пакеті несправжнього молока має бути написано, що це "молочний напій" або ж "молоко відновлене". Так роблять, приміром, у Російській Федерації. Але не в нас, оскільки Україна - не Росія, як казав колишній гарант. Проте вміст та хімічний склад молока мають перевіряти інспектори Держспоживінспекції. Вони нібито це й роблять. і, як пояснює її керівник Лариса Лосюк, у молочній продукції категорично не може бути жодної олії. Та, однак, різні її види там є, оскільки, за її словами, лише пальмової олії завозять в Україну щороку по 300 тисяч тонн саме для заміщення нею тваринних жирів, і 70 відсотків її надходить на переробні підприємства.
Зрозуміло, для чого використовують той імпортний продукт. і про це, повторимо, всі знають. Однак процес триває. Зрештою, виробників недоброякісних молочних продуктів постійно ловлять за руку, запевняють у прес-службі Держспоживстандарту. Однак наразі ця група продовольчих товарів не підлягає обов'язковій сертифікації. і жоден із таких, перефразовуючи М. Азарова, "несумлінних" бізнесменів добровільно ще не привозив "своє" молоко на перевірку.
Ми докладно спинилися на цьому лише з тим, щоби зазначити: очевидно, одного прем'єрового доручення буде замало для "переформатування" молокопереробної промисловості. Водночас, як бачимо, є вдосталь також інших можливостей для цього, якими можна скористатися. Зокрема, чому б не запровадити в Україні обов'язкову сертифікацію і для низькопробної молочної продукції або взагалі заборонити її виробництво? Що перешкоджає цьому?
З другого боку, мінімальний рівень закупівельних цін на молоко від населення, встановлений на рівні 2,2 грн./л, попри весь позитив самого рішення не відповідає вимогам часу. В нашій газеті вже йшлося про розрахунки, які проводили й самі сільгосптоваровиробники, і в регіональному штабі галузі, згідно з якими той бар'єр має бути не нижчим від 3,5, а то й 4,5 грн. Отже, цей крок уряду наразі виглядає ще дуже слабким порухом задля стабілізації тваринницької галузі, тоді як у цій справі потрібен комплекс негайних і кардинальних заходів на державному рівні. У принципі "Галичина" за 4 вересня коротко розповіла про них у матеріалі "А що за зміною вивіски?".
P.S. Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, в ОДА створюють узгоджувальну комісію з приводу урядового рішення про встановлення мінімального порогу заготівельних цін на молоко на рівні 2,2 грн./л. Вона контролюватиме виконання-дотримання молокопереробними підприємствами цієї державної директиви.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=20515&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=f5b7c7e335

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

НЕ ЗНИЩУЙТЕ ТЕЛЕКАНАЛ "ТВІ"!
Василь Уліцький, "Волинь", 11.09.2012
У двох десятках міст України відбулись акції на підтримку незалежного від влади телеканалу "ТВі"…

 …Який у передвиборчий період провайдери стали масово відключати з ефіру. У більшості міст акції не мали масового характеру. З вимогою припинити відключати з мережі критичний до влади телеканал прийшло від кільканадцяти до кількох десятків людей. Можливо, їх було б більше, якби народ був краще поінформований про таку акцію. У Луцьку на підтримку телеканалу на Театральну площу вийшли лише деякі журналісти, громадські та політичні діячі, які зібрали всього 50 підписів (це на місто у понад 200 тисяч!) з вимогою не відключати "ТВі". На жаль, навіть у журналістському середовищі не всі знали про акцію, в тому числі і я, бо також із друзями вийшов би на підтримку колег.
 Адже я із задоволенням дивлюсь канал "ТВі" і не уявляю український телепростір без його живих дискусій у прямому ефірі, без відважних журналістських розслідувань, без цікавих музичних гуртів, яких не побачиш на жодних інших "телекнопках", тощо. Щастя, що є хоч один телеканал, де не лише "міняють жінок" і танцюють на "майдансах". Тож просто дикістю виглядає позиція Житомирської та Харківської міських рад, які попросили суд заборонити акції на підтримку "ТВі". Як це найчастіше буває у таких випадках, "гуманний" український суд знайшов причини для заборони людям висловити свою солідарність журналістам.
Найбільше прихильників - кілька тисяч осіб - зібрав мітинг у столиці на Михайлівській площі. До людей вийшли журналісти каналу, який за короткий час втратив значну частину своєї аудиторії. Нагадаємо, що спочатку на "ТВі" намагались тиснути через правоохоронні органи, зокрема, проти керівника телеканалу Миколи Княжицького порушили кримінальну справу. Згодом телевізійні провайдери почали вилучати канал з мережі. Так, у липні компанія "Тріолан" повністю відключила з кабельних мереж цей канал, внаслідок чого його аудиторія зменшилась в 11 містах. У вересні оператор кабельного телебачення та інтернету "Воля" виключив "TВі" з пакету "Україна", залишивши його в пакеті "Всесвіт". Внаслідок таких змін аудиторія телеканалу скоротиться із 250 тисяч абонентів до 78 тисяч. Журналісти каналу впевнені, що тиск на "ТВі", який розпочався зі стартом виборчої кампанії в країні, спрямований на "знищення останнього непідконтрольного владі телеканалу". Політику у подіях навколо "ТВі" вбачають і в Європі. Своє занепокоєння ситуацією висловив Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд.
Влада тим часом робить вигляд, що ситуація із телеканалом її нібито не стосується. Навіть навпаки, вважає, що із свободою слова у нас - усе гаразд. А якщо хтось думає навпаки, то, як заявив Віктор Янукович, це - "помилковий стереотип". Національна рада з питань телебачення і радіомовлення лише 4 вересня вирішила промоніторити усіх провайдерів і виявити, що ж там таки відбувається.
На київському мітингу виступили провідні журналісти телеканалу. Наталя Седлецька, ведуча програми "Тендер еws з Наталією Седлецькою", з трибуни подякувала, у тому числі і своїй мамі, яка прийшла її підтримати, і розповіла присутнім про мексиканську кореспондентку, яка робила сміливі розслідування. Коли її запитали, чи вона не боїться, журналістка відповіла: "Я щодня боюсь, що мене вб'ють. Але я знаю, що чиновники та політики бояться, що стануть героями моїх розслідувань. Ми обоє живемо у страху. Ми квити і цього достатньо, щоб продовжувати працювати".
Підтримати журналістів "ТВі" прийшло багато відомих людей, у тому числі й уродженець Луцька, лідер гурту "Тартак" Олександр Положинський. Він сказав, що хоче і далі дивитись канал, як і його мама, якій він дуже подобається. Чи зможе мама Сашка, яка живе у Луцьку, і далі дивитись "ТВі", і чи не було тиску з приводу його відключення на Волині, ми поцікавились у президента ВАТ "Корпорація "АВЕРС" Олега Величка.
 - Тиснути на нас нереально, бо канал "ТВі" прописаний у ліцензії, термін дії якої - до 2017 року, - сказав Олег Володимирович. - Якихось офіційних вимог з боку Нацради виключити його з ліцензії у нас не було. Можливо, у провайдерів, з якими у "ТВі" є непорозуміння, канал не був прописаний у ліцензіях, вони співпрацювали на договірних умовах, через що й виникли проблеми.
Олег Величко також сказав, що "ТВі" залишиться у тому ж пакеті, у якому його зараз пропонують волинським споживачам.
Коментар
Наталія Лігачова, шеф-редактор видання "Телекритика":
 "Кабельні провайдери відключають "ТВі" через тиск з боку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Там є представники кількох груп впливу - Валерія Хорошковського, донецьких. Хто саме із них до цього має відношення, ніхто не знає. Можливо, так діють ті люди, які представляють у Нацраді інтереси Віктора Януковича. У поведінці самого каналу також є політика, тому що його керівник іде на парламентські вибори за списком Об'єднаної опозиції…
 "ТВі" ніс загрозу владі. Він дає іншу інформацію про те, що діється в країні, аніж решта телеканалів. У нього була велика аудиторія. Знаю від своїх родичів, що люди в Нікополі Дніпропетровської області, які у 2010 році на президентських виборах голосували за Януковича, почали дивитися "ТВі". Коли їм вимкнули ефір, вони дуже обурювалися".
http://www.volyn.com.ua/?rub=33&article=0&arch=1430

ЛІДЕРИ ОПОЗИЦІЇ ПОЇХАЛИ У НАРОД
Іван Фаріон, "Високий замок", 09.09.2012, Львівська обл.
Супутниковий зв'язок у мобільних агітбригадах дозволить побачити й почути турботи людей із найглухішого села.

 Об'єднана опозиція розпочала масштабний агітаційний передвиборчий тур Україною. За приклад взяла зустрічі у форматі "віч-на-віч", які у попередні політичні кампанії практикувала Юлія Тимошенко, збираючи багатотисячні майдани у різних куточках країни. Цього разу агітпоїздки видозмінені, більш технічно оснащені. Але вони мають дати такий же високий акумулятивний ефект, як і колишнє живе спілкування з народом нині ув'язненого екс-прем'єра.
Особливість туру у тому, що разом з лідерами опозиції у регіони виїжджають 11 мобільних бригад і кілька вантажівок з техобладнанням, зокрема для прямого ефіру через супутник. Виступаючи у великих містах, організатори виходитимуть на телезв'язок з віддаленими населеними пунктами, слухатимуть тамтешніх людей і відповідатимуть на їхні злободенні питання.
- Наші кандидати у депутати, які несуть ідеологію партії, ідеологію змін, і кожен з яких відповідає за свій напрямок, їдуть по всій Україні. Через супутниковий зв'язок будемо спілкуватися з людьми з віддалених районів, до кого ніхто ніколи не приїжджав, - заявив голова Ради Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк. - Це і є реальна політика, коли ми їдемо до людей, коли говоримо з ними. Нам є що сказати українцям. Ми не ховаємось, як Партія регіонів, за броньованими автомобілями і за ефірами контрольованих президентом Януковичем телеканалів. Той формат, який ми пропонуємо українцям, повинен донести правду в країну. Він повинен підняти дух українців, відновити віру в те, що можемо перемогти і змінити майбутнє країни. Знаю, що ми це зробимо.
Першою опозиційне "ноу-хау" випробувала у суботу ввечері Львівщина. Агітмайданчиком опозиції став проспект Свободи, місце біля пам'ятника Шевченку. До людей промовляв Арсеній Яценюк. З допомогою телемоста керманичів опозиції наживо почули у всіх 12 виборчих округах області…
Коментар для "ВЗ"
Степан Кубів, голова львівського обласного виборчого штабу ВО "Батьківщина"
Об'єднана опозиція ВО "Батьківщина" разом із ВО "Свобода" провела вже третій тур виїзних громадських приймалень по всіх районних центрах, містах обласного підпорядкування, селищах. Нині він розширився приїздом до Львова лідерів ОО Арсенія Яценюка та ВО "Свобода" - Олега Тягнибока, багатьох членів парламенту. Вони представили громаді усіх 12 опозиційних кандидатів, які ідуть на вибори від "Батьківщини" і "Свободи". Паралельно у центрах усіх виборчих округів у суботу працювали 10 громадських приймалень, наші кандидати проводили зустрічі з виборцями. Роз'яснюємо людям наші програмні цілі і завдання. Пояснювали, що, з одного боку, є справжня опозиція в особі ВО "Батьківщина" і ВО "Свобода", а з іншого - злочинна влада, яка хоче знищити все українське. У нас відбувається прямий діалог з виборцями.
Під час віча у Львові через супутник був прямий телезв'язок з усіма округами області. В ефірі були Сокаль, Стрий, Городок, Дрогобич, Новий Розділ, інші центри округів. Трансляція відбувалася через "5 канал" з 18 до 19.30.
http://www.wz.lviv.ua/articles/109594

ТОЧКА ЗОРУ

ПЛОДЫ ТОЛЕРАНТНОСТИ
Николай Филиппов, "Крымская правда", 11.09.2012
«Чтобы майданный сценарий вновь сработал, нужно два условия: поддержка Запада и молчаливое согласие (или хотя бы безразличие) самих граждан.»

 Предвыборная кампания набирает обороты. Чем ближе день голосования, тем отчётливее становится заметно, что одни из участников процесса готовятся бороться за каждый голос избирателя, а другие уже не скрывают своих намерений записать себе победу, независимо от результата голосования. Чтобы этот майданный сценарий вновь сработал, нужно два условия: поддержка Запада и молчаливое согласие (или хотя бы безразличие) самих граждан. Первое условие уже выполнено. Будет ли выполнено второе? Согласится ли избиратель признать свой голос разменной монетой в чужой игре, как это уже произошло однажды?
Расклад прежний
Несмотря на то, что, как отмечают социологи, большинство граждан уже давно не верит в честность выборов (и предстоящие парламентские выборы не исключение), процент избирателей, согласных ещё раз принять участие в общенациональной "игре в демократию", достаточно высок.
По результатам опроса, проведённого Research & Branding Group с 23 августа по 5 сентября, 71% респондентов "точно готовы" и "скорее готовы, чем не готовы" принять участие в голосовании, 14% ещё не приняли решения, будут они голосовать или нет, а 15% либо твёрдо уверены, что проигнорируют выборы, либо склоняются к этой мысли.
Как уже сообщалось, в настоящее время проходной барьер имеют шансы преодолеть четыре партии: Партия регионов, ВО "Батькивщина" (объединённая оппозиция), партия "УДАР" Виталия Кличко и Компартия Украины.
Они и будут формировать в новом парламенте правящее большинство и оппозицию.
И, как свидетельствуют цифры, в новом созыве большинство будет бело-голубым, а отнюдь не оранжевым. И без очередного цветного переворота этот расклад уже не изменить.
Подарок от леди Ю
Под самые выборы действующая украинская власть, и без того вынужденная разбирать и разгребать непростое наследство, оставленное предшественниками, получила ещё один "подарок из прошлого". Российская сторона всё-таки выставила Украине иск по результатам расследования деятельности приснопамятной компании ЕЭСУ, к руководству которой причастна экс-премьер-министр Украины Юлия Тимошенко. Впрочем, о возможности получения такого "подарка" генеральный прокурор Виктор Пшонка косвенно предупреждал ещё весной. Так или иначе, но сумма державных долгов выросла ещё на 3,2 миллиарда гривен.
Но политических наследников Юлии Тимошенко подобного рода "скелетами в шкафу" уже давно не напугать. Во время теледебатов на канале "Интер" Арсений Яценюк без тени смущения заявил, что за все "негоразды" двадцатилетия независимости ответственна нынешняя власть, а отнюдь не оппозиция, чем поверг в некоторый шок даже ведущего - свободного от многих предрассудков, убеждённого и бывалого демократа Евгения Киселёва.
Оборотная сторона обещаний
Не менее правдоподобны и обещания избирателям, с которыми объединённые оппозиционеры идут на выборы: отобрать нечестно приватизированное в прошлом госимущество (прощай, инвестор - привет, "Криворожсталь"), вместо 130 налогов оставить всего семь и отказаться от российского газа за счёт... энергосбережения, но при этом дать сельхозпроизводителям честные цены и доступные кредиты.
- Обещание сохранить семь основных налогов - это сказка, применимая лишь в банановой республике, - отмечает экономист Виктор Лисицкий. - Если свести всё к семи налогам, одни отрасли выиграют, но другие просто умрут. Не стоит забывать, что АПК десятилетиями не только платит налоги, но и получает субсидии. Если же поставить его в одинаковые условия с металлургией, то сельское хозяйство просто перестанет существовать.
Как показала "оранжевая" пятилетка, в превращении в банановую республику нынешние оппозиционеры не видят ничего ужасного. Главное - оказаться на раздаче "бананов", ну и чтобы холопы, их собирающие, общались между собой исключительно на "соловьиной".
Все прежние попытки украинских националистов построить своё государство всегда сводились к банальным грабежам и замене вывесок. Они отбирали и запрещали, но ничего не строили.
Хроническая проблема "оранжевых" в том, что они рано или поздно проговариваются. Обратите внимание на рекламный ролик "НУ", повествующий сначала в соответствии с методическими рекомендациями обо всех "страданиях" под гнётом "москалей", а затем требующий защитить "соловьиную", для чего необходимо перевязать верёвкой клюв некой вороне. Нужно объяснять, кто эта ворона, если без аллегорий? Можно посмеяться над человеческой убогостью представителей так и недосозданной экс-президентом приватной нации Ющенко, благо даже воссоздать батальон "Нахтигаль" (в переводе с немецкого - "Соловей") им уже давно не под силу. Но это - слабое утешение. Ведь почему "оранжевые" не боятся оскорблять большую часть граждан? Потому что не без основания уверены, что культурный человек никогда не опустится до их уровня, а значит, попросту не станет связываться с ними и промолчит. А потому мало-мальски культурные люди обычно проигрывают.
- Уйти, уступить, чувствуя свою неправоту или даже сомневаясь в правоте, может человек традиционной морали. Уйти, в конце концов, в монастырь. Но где вы найдёте монастырь для Pussi Riot? Для них бордель покажется слишком строгим, слишком высоконравственным заведением, - отмечает политолог Ростислав Ищенко. - Коллективная Болотная площадь, коллективный "майдан" постсоветских стран становится всё агрессивнее и, даже признавая, что находится в меньшинстве, требует права диктовать свою волю всему обществу.
Иллюстрацией к этим словам может служить история с бегством главной "крестоповальщицы" стриптиз-группы "FEMEN" Инны Шевченко. В настоящее время "героиня" уже в Париже. Было ради чего под статью о хулиганстве попадать.
"Предчувствие гражданской войны"
- Есть только одна проблема: надо, выполняя свой долг, не бояться пролить кровь врага. Каждый раз, когда общество новой морали побеждало, оно, как правило (особенно в ходе подготовки и проведения цветных революций), побеждало путём лжи и шантажа. Своим сторонникам они говорили, что в них никогда не будут стрелять. Оппонентов пугали остракизмом, исключением из клуба цивилизованных держав. Китай на Тяньаньмень показал, что на эти угрозы и на эти обещания в интересах страны и народа можно наплевать. Причём показал это в момент наивысшей силы Запада и расцвета кредитной экономики. Если "креативный класс" знает, что впереди его ждут не деньги, а пули и тюрьмы, он на улицы не выходит. Более того, 90% "рассерженных" моментально становятся лояльными гражданами и не более чем через год удивляются: как это они могли так заблуждаться? Если же государство отступает перед шантажом, то с каждой минутой общество новой морали становится наглее, его требования - более всеобъемлющими. В итоге они выливаются в требования безоговорочной капитуляции государства и народа перед "креативным классом". И если государство капитулирует, то начинаются "лихие 90-е", эпоха "оранжевой чумы" или наступает "демократический" фашизм саакашвилиевского разлива, - предупреждает Ростислав Ищенко. - Наши оппоненты живут нашими ресурсами, сильны нашим миролюбием, питаются нашими страхами.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/09/11/plody-tolerantnosti

ВИБОРИ-2012. ПРО "ЧОРНИЙ-ПРЕЧОРНИЙ ПІАР" І АФІНСЬКУ ДЕМОКРАТІЮ
Олександр Гвоздик, "Xpress", 8.09.2012, Сумська обл.
Щось не клеїться у місцевої опозиції, незважаючи на її високі, як переконує нас Центр досліджень регіональної політики, рейтинги у сумчан.

 Інакше, навіщо застосовувати "чорний піар" проти одного з прохідних  кандидатів не від "Батьківщини". Чи не тому, що не клеїться, взялася вона клеїти  анонімні листівки та подавати  цього кандидата у ЗМІ, то як майбутню  "тушку" в парламенті, то як головного критика партії влади. Словом, заплуталися хлопці, вже не знають, що уткнути, аби посіяти недовіру до нього серед  сумчан.
Судячи з усього, головним інформаційним майданчиком для наступу на цього кандидата стало видання "Данкор".  Саме воно, окрім зазначеного вище,  зробило ще й темою № 1 для обговорення на своєму форумі анонімнe повідомлення про те, що кандидата, майже як у дитячих "страшилках", нібито  бачили у центрі міста "чорного-пречорного" вечора за "чорною-пречорною" справою.
Тобто, видання, яке подавало себе завжди, як взірець журналістських стандартів, спрацювало за принципом радіо ОБС (одна баба сказала). Жодного підтвердження повідомленню - фото, відео, розповіді свідків з їх іменами та прізвищами - надано не було. Пройшов тиждень, і, зрозумівши, що "бомба" не вибухнула, організатори цієї чорної-пречорної піар-акції кинулися поширювати її вже на сторінках маловідомих сайтів з характерними назвами "Конфликты и законы", "Чорний комітет" та ін.
Що таке "Чорний комітет", звідки узявся він раптом, як Марко з конопель (а, може, дійсно з конопель - тоді все зрозуміло)? Чому "чорний", якщо має на меті, нібито, пролити світло на виборчий процес? Відповідей на ці запитання не маємо. На своєму сайті ніяких даних про себе (керівник, місце знаходження, пошта, адреса, телефони) Комітет не повідомляє, окрім означеної двома фразами мети діяльності: ""Чорний Комітет" - це група однодумців, що не можуть мовчки дивитися на те, що відбувається в нашій країні. Ми зібралися разом, аби всіма можливими шляхами реагувати на дії влади" та  закликом: "Долучайтесь до нас!"
У якій ж спосіб українцям пропонують  долучатися до "Чорного Комітету"?  Чи не у той, який чорні комітетчики зафіксували на плівку, коли вночі, порушуючи законодавство, клеїли анонімні листівки, щоб відзвітувати про результати своєї роботи перед невідомими нам "спонсорами". Саме в цей момент їх і застукали на "гарячому" chorkom.info/
Схоже, лише у пику дали і відпустили, бо інакше,  би не з'явився цей запис в Інтернеті із дитячим поясненням: "Та ми ж нічого такого не робили, а нас напали".
Отримав і я на електронну пошту повідомлення від "Чорного Комітету" про випадок з депутатом і доданими фото. "Ну, ось, нарешті все, і з'ясується, - подумав, - було чи не було, правда чи брехня?". Але на мій подив усі світлини виявилися фотосвідченнями… лише наклеєних на стовпи листівок. Комітет, так би мовити, "відзвітував", перед громадою.
А тепер повернемося до рейтингу політичних сил на Сумщині напередодні виборів, який визначив сумський Центр досліджень регіональної політики за результатами проведеного ним опитування. Отже, об'єднана опозиція ВО "Батьківщина" має на сьогодні у Сумах 25,5% ("проголосую остаточно" та "ймовірно проголосую"), за нею йде "УДАР" - 22,1, далі - Комуністична партія України (13,1 %), ВО "Свобода" - 10,3%, Партія регіонів (8,9%) і "Україна-Вперед" (7,6%).
Не ставлю під сумнів ці цифри, але не можу зрозуміти, чому політичні сили, які демонструють тільки обіцянки - у лідерах, а ті, що активно і конкретно, як, наприклад, Партія регіонів в обласному центрі, роблять добрі справи для виборців (облаштовують дитячі і спортивні майданчики, ремонтують під'їзди, проводять спортивні і розважальні заходи, закуповують медичне обладнання і т.п.) - у відносних  аутсайдерах.
Можливо, справа у якійсь відмінній психології сумського виборця?  Чому відмінній? Тому що  останніми соціологічними дослідженнями Research& BrandingGroup, GfK-Ukraine, центрів "Соціс" та імені Разумкова, Об'єднана опозиція і Партія регіонів йдуть в Україні "ніздря в ніздрю", або "фіфті-фіфті"? Чи така у сумчан коротка пам'ять, що забули про корупційні скандали і земельний "дерибан", влаштований опозиційними депутатами у міськраді? І чим власне "насолили" їм місцеві регіонали?
Не розумію популярності партії Віталія Кличка "УДАР". Ну, видатний боксер, ми усі ним пишаємося, гордимося, але чим він встиг проявити себе як партійний лідер? Хіба що обіцянками провести люстрацію влади? Так ми це вже проходили при Ющенку і переконалися, що на зміну одним крадіям, приходять інші, нехай навіть і  "з чистими руками". І яке підґрунтя було   у радикал-патріотів з ВО "Свобода", щоб  набрати у спокійних, переважно російськомовних Сумах більше 10%?
Можливо, відповіді у вірші Павла Тичини, який  ще з шкільних років намертво закарбувався у моїй пам'яті: "На майдані коло церкви революція іде. - Хай чабан! - усі гукнули,- за отамана буде". Поясніть мені: чому селяни вибрали за "отамана" не вчителя, ні церковного старосту - людей, яким до цього довіряли за їх інтелект, мудрість та їх справи,  а саме чабана, за селянськими мірками людину, яка придатна лише на одне -  пасти баранів?
 Можливо, відповідь у тому, що люди у своїй переважній більшості не хочуть брати на себе відповідальність не за своє особисте життя, ні за життя суспільства. Тому їм й до вподоби "чабани". Каже "чабан": "Наліво!" - пішли наліво, каже "Стійте!" - зупинилися, каже: "Вперед!" - рушили вперед, не розуміючи того, що там попереду, можливо, й  прірва. Але так зручніше. Хто винний у тому, що ми погано живемо? "Попередні "чабани!" - ось вже на протязі 20 років переконують нас "чабани" наступні, і країна знову і знову  ступає у вже пройдене коло…
З огляду на це, відвідує мене останнім часом одна крамольна думка. Відкриті, чесні вибори - це ознака демократії, яка прийшла до нас із Давньої Греції. Але греки були не такими дурними, щоб ставити долю міста в залежність від неосвічених людей, які зовсім нічого не розуміють ні у політиці, ні у самоврядуванні. Тому від демократичних виборів та участі у Народному зібранні у Афінах були відсторонені жінки, чужинці та раби.
Я не закликаю повернутися до такої форми демократії і проти жінок нічого не маю, скоріш, навпаки. Просто не хочу, щоб долю країни та її майбутнє і надалі вирішувала неосвічена більшість "рабів". Під останніми розумію рабів чужої думки та ідеології, що підступно опановує вашим мозком, бо обіцяє легкий шлях до земного Раю, а у всіх бідах шукає надуманого ворога.
А пам'ятаєте, чим закінчується "революційний", як нам втлумачували, вірш геніального Тичини?  "На майдані пил спадає. Замовкає річ… Вечір. Ніч"…
http://xpress.sumy.ua/article/politics/4826

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ГРИЦЕНКО У ЧЕРНІГОВІ: ХТО ОСНОВНИЙ ФАКТОР ОБ'ЄДНАННЯ ОПОЗИЦІЇ ?
Віктор Квітко, "Високий вал", 11.09.2012, Чернігівська обл.
Анатолій Гриценко, третій у списку Об'єднаної опозиції, приїхав до Чернігова поспілкуватися з журналістами та мешканцями міста.

 Своїм візитом він також підтримав кандидата-мажоритарника від Об'єднаної опозиції Валерія Дубіля. Розмову пан Гриценко побудував на характеристиці програми опозиції та власному баченні нинішньої політичної ситуації.
- Наша програма не популістська, а напрацьована досвідом, - наголосив Анатолій Гриценко.
Причини об'єднання опозиції пан Гриценко пояснив так:
- Віктор Янукович - основний фактор нашого єднання. Опозиційні партії пішли на вибори під єдиним прапором. Розуміючи, що цей бульдозер треба зупинити.
Він також спростував закиди про причетність людей зі списку ОО до порушення закону.
- У нас правило одне - порушив закон - відповідай. Ми взяли на себе присягу. На столі лежала Біблія. Ми не зможемо порушити слово, - додав він.
На питання до Валерія Дубіля про 5 законопроектів його у майбутньому парламенті, що будуть стосуватися Чернігова і Чернігівщини Анатолій Гриценко відповів:
- Прийшовши до влади політик не може опікуватися лише своїм округом. Вищий пілотаж - це коли рішення приймаються для людей, яких ти не знаєш. Допомагаєш не куму, не округу, а всім.
На прохання коротко прокоментувати своє ставлення до таких партій як "Україна-Вперед" та Радикальної партії Олега Ляшка, пан Гриценко коротко і відповів:
- Кто в армии служил, тот в цирке не смеется.
На зустріч з Анатолієм Гриценком прийшли і жителі, які мають проблеми з житлом, гуртожитками та іншими наболілими питаннями. Пан Гриценко вже допомагав чернігівцям з їх проблемами. Зокрема, звертався до вищих інстанцій з проблемою 120 будинку по вулиці Полуботка. Про питання цього будинку вже йшлося в матеріалі ВВ.
- Влада не допомагає - може, хоч Гриценко поможе. Він вже трохи поміг нам. А тепер знову прийшли. Бо він не відмахується як інші, - сказала Параскева Россол.
Вона і її сусіди прийшли по допомогу. Вони не хочуть агітації чи порожніх обіцянок. Вони хочуть не втратити житло.
Як би не закінчилися передвиборчі перегони і що би не обіцяли політики, мешканці міста хочуть бачити вирішення конкретних проблем.
http://newvv.net/politics/chernigov/218824.html

ТАТЬЯНА БАХТЕЕВА: Я ХОЧУ ЧУВСТВОВАТЬ ЖИЗНЬ ЛЮДЕЙ ЧЕРЕЗ СВОЮ ДУШУ, ЧЕРЕЗ СВОЕ СЕРДЦЕ
Алла Александрова, "Донбасс", 10.09.2012, Донецкая обл.
Кандидат в народные депутаты от Партии регионов по округу № 42 Татьяна Бахтеева в честь Дня освобождения Донбасса подарила ветеранам незабываемый праздник.

 В субботу, 8 сентября, донецкий дельфинарий "Немо" был заполнен до отказа. По приглашению кандидата в народные депутаты Татьяны Бахтеевой сюда пришли ветераны, их дети, внуки и правнуки. И Татьяна Дмитриевна сама приехала поздравить их с праздником.
"День освобождения Донбасса - это особая дата. И то, что ветераны идут со своими внуками - это очень правильно. Ведь дети должны помнить о том, что их родные участвовали в Великой Отечественной войне. Что в истории нашей страны были эти тяжелые времена, когда пришлось отстаивать нашу Родину, наш Донбасс от немецко-фашистских захватчиков. Это один из важнейших моментов патриотического воспитания", - считает Бахтеева.
Она призналась, что даты, связанные с Великой Отечественной войной, для нее имеют особую ценность. "Дядя моей мамы не вернулся с этой войны. Он погиб как раз накануне победы и похоронен в Риге. Его фамилия высечена на мемориальном памятнике. Мне с детства часто рассказывали о тяжелых военных и послевоенных временах, когда приходилось страну поднимать из руин. Еще тогда у меня сформировалось особо трепетное отношение и уважение к ветеранам", - рассказала Татьяна Бахтеева.
А председатель совета ветеранов Ворошиловского района Донецка Анна Ахтямова высказала слова благодарности от всех ветеранов города Татьяне Бахтеевой за то, что она не от случая к случаю, а системно и целенаправленно помогает ветеранам. И именно благодаря ей 100 участников Великой Отечественной войны в этом году смогли поправить свое здоровье в санатории. "Сейчас представители многих партий баллотируются в народные депутаты, но лишь Татьяна Бахтеева по-настоящему достойна того, чтобы быть депутатом Верховной Рады. Она уже сделала очень много для нас, ветеранов, и не только для нас. Она постоянно встречается со всеми своими избирателями, проводит личные приемы граждан, ее помощники доступны в любое время. Бахтеева искренне помогает нам решить сложные вопросы, найти выход из непростых жизненных ситуаций. Она действительно всегда рядом!", - подчеркнула Ахтямова.
"Я очень хорошо знаю Татьяну Дмитриевну. И буду агитировать голосовать за нее. Потому что она - человек дела. Постоянно помогает нашим ветеранским организациям, интересуется нашими проблемами и старается их решить, каких бы аспектов жизни это не касалось. Она достойно представит наш округ в Раде", - заявил ветеран Всеволод Гречушкин.
Татьяна Бахтеева, которая является депутатом вот уже 10 лет, хорошо понимает, что общество характеризуется отношением к старикам и детям. И старается охватить заботой и тех, и других. "Сегодня самым важным для полутора миллионов украинских ветеранов является внимание к ним и их проблемам. Каждый из них нуждается в материальной и моральной поддержке. Пенсии, которые они получают, и льготы, которые имеют, не позволяют в полном объеме обеспечить их бытовые потребности, и медицинское обслуживание. Мы будем стараться эту ситуацию исправить. Мне хочется поддержать и их, и детей, и молодые семьи. Очень хочется, чтобы в жизни людей наступило такое благополучие, которое дало бы возможность хорошо жить. Чтобы в каждой семье было здоровье и материальный достаток. Вот это для меня самое главное. Я хочу чувствовать жизнь людей через свою душу, через свое сердце. Жизнь такую, какая она на сегодня есть. Нельзя отрываться от людей и проблем, которые у них есть. Нужно знать о них и двигаться в сторону их решения", - сказала Бахтеева.
Перед представлением в дельфинарии к Татьяне Бахтеевой, как к доброй знакомой, со словами благодарности и просьбами о помощи обращались многие ветераны. Они просили помочь в проведении операций, приобретении медикаментов, проведении ремонтов, покупке угля. "Мне очень хочется, чтобы мы как можно быстрее смогли повысить пенсии, улучшить их жизнь. Это тот фундамент, благодаря которому мы сегодня живем. А встречи с ветеранами меня вдохновляют и воодушевляют, обязательно помогу каждому", - отметила Бахтеева.
Кандидат в народные депутаты вместе с ветеранами и их родственниками была в полном восторге от морских животных. Они бурно аплодировали трюкам морских котиков Юлы и Лилу. Восхищенно смотрели за прыгающими через обручи и исполняющими трогательные танцы и песни дельфинам Филу и Бьюти.
А потом все сфотографировались на память. И ветераны долго не отпускали Бахтееву, рассказывая ей о своей жизни, советуясь и благодаря за помощь.
http://donbass.ua/news/region/2012/09/10/tatjana-bahteeva-ja-hochu-chuvstvovat-zhizn-ljudei-cherez-svoju-dushu-cherez-svoe-serdce.html
 

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ

АЛУПКА: ПОЛУБОЛЬНИЦА ДЛЯ ПОЛУЛЕЧЕНИЯ
Юрий Андочкин, "Крымский Телеграфъ" , 07.09.2012
Сегодня шансы отобрать у новых хозяев здание и вернуть имущество обратно Алупкинской горбольнице практически приближены к нулю.

 Аварийные здания, дефицит медикаментов и расходных материалов, нехватка узкопрофильных специалистов и неизменный для Южнобережья дерибан. Чем еще примечательна Алупкинская городская больница, узнавал еженедельник "Крымский ТелеграфЪ".
Заочно продано
В начале этого года ялтинские депутаты приняли решение, согласно которому лечебное учреждение подлежало сокращению до размеров одного корпуса, в котором планировалось оставить амбулаторию с несколькими семейными врачами.
В городе многие говорили о том, что остальную территорию больницы уже давно кулуарно разделили между несколькими фирмами, которые специализируются на скупке южнобережной недвижимости. Под их коммерческий интерес и было пролоббировано данное решение.
Правда, жители Алупки к этой сделке отнеслись без должного почтения и понимания, устроили массовые акции и подняли скандал в прессе. На пикет вышли даже медики, которым закон запрещает принимать участие в таких мероприятиях. В общем, народное сопротивление спутало риелторам из горсовета все карты и пока вопрос о превращении больницы в амбулаторию не стоит.
Экономим на здоровье
Впрочем, сохранив статус горбольницы, мало что поменяли по сути, ведь обслуживание не очень далеко ушло от амбулаторного. А вернее сказать, наоборот, некогда полноценное лечебное учреждение постепенно довели до полного обнищания и тотального сокращения перечня медицинских услуг.
Первый удар в этом направлении был сделан несколько лет назад, когда отделения перевели на режим дневного стационара.
Кирилл Копытчук, врач-терапевт Алупкинской горбольницы:
"Вот представьте себе ситуацию: пожилой женщине с сердечной недостаточностью по показаниям требуется лечение в стационаре. У нас он только дневной. То есть утром пациентка должна попасть к нам на процедуры. Больница на крутой горе, солнце жарит с самого утра, через весь город добираться почти час. Тут мы ей поставили капельницу и после обеда по той же жаре, по тем же горам, опять через весь город ей надо обратно. Это что, лечение?"
Мест нет
Усугубляется эта ситуация еще и тем, что в разгар курортного сезона, когда нагрузка на лечебные учреждения Южнобережья увеличивается как минимум в пять раз, в Ялтинской городской больнице не хватает мест. И больных, которые требуют госпитализации и постоянного наблюдения, отправляют в дневной стационар по месту жительства.
Игорь, врач Скорой помощи:
"Раньше, когда полноценно функционировали местные больницы, мы понимали, что если случай тяжелый, то это в Ялту, где имеются хорошие специалисты и оборудование. А если случай средней тяжести, то доставляли в ближайшую периферийную больницу. Теперь же, стоя у постели больного, приходится решать, везти его в Ялту или что-то советовать для лечения на дому. Потому что, когда нет мест, "неотложнику" просто снимают симптомы каким-то препаратом, пока не станет немного лучше, и отправляют своим ходом на лечение обратно домой".
Примечательно, что в Ялту свозят не только экстренных больных, но и направляют тех, кто требует консультации у узкопрофильного специалиста - в Алупке нет своего кардиолога, гастроэнтеролога, уролога и многих других врачей. Но самое интересное, что на прием в Ялту общественным транспортом добираются и к инфекционисту, попутно распространяя инфекцию среди жителей и гостей южнобережных курортов.
Все для курортника
Однако и в самой Алупке обстановка не самая радужная - врачей не хватает, к некоторым на прием надо записываться за месяц. Оборудование в основном старое, медикаменты пациенты покупают за свои деньги. При этом отдыхающие обязаны оплатить благотворительный взнос, который, как и все в Алупке, значительно выше, чем в других регионах Крыма. Так, за простейшую хирургическую манипуляцию по вскрытию нагноения с вас попросят сто гривен, а за осмотр терапевтом - тридцать.
Сами врачи "благотворительности" не ощущают - работать приходится не только с полным дефицитом медикаментов и расходных материалов, но и зачастую в "полевых" условиях. Как рассказал газете "Крымский ТелеграфЪ" один из врачей-хирургов Алупкинской горбольницы, на месяц ему дают 20 комплектов бинтов и 50 пар перчаток. И крутись как хочешь. Но самое главное, что операционная не оснащена кондиционером - во время хирургических вмешательств пот капает прямо в открытую рану больного.
Ко всем этим прелестям необходимо еще добавить аварийное состояние большинства зданий городской больницы, которая недавно отпраздновала свой 95-й день рождения. Корпус дневного стационара дал заметную трещину, сгнившее дерево одной из стен поликлиники прикрыли листом пластика, а пристройка подстанции Скорой помощи уже несколько лет покрыта растущими в размерах трещинами.
Нам помогают
В администрации больницы уверяют, что и на кондиционер, и на ремонт подстанции неотложки деньги уже поступили. Их нашли в закромах алупкинские депутаты в рамках поддержки программы развития больницы до 2014 года. По мере сил оказывает поддержку и ялтинский городской бюджет, на балансе которого числится горбольница.
Наталья Николаенко, главный врач Алупкинской горбольницы:
"К сожалению, согласно Бюджетному кодексу, объем финансирования лечебных учреждений рассчитывается по формуле, в которой один из основных показателей - численность населения, а это всего восемь тысяч жителей. А тот факт, что у нас обслуживаются еще 23 поселка, до самого Фороса, и масса отдыхающих, никак не влияет на положенный по закону объем финансирования. Так что, если бы не помощь со стороны власти, я не представляю, как бы мы работали".
При этом главврач отметила, что весь благотворительный сбор расходится на текущие нужды больницы - замену комплектующих к медоборудованию, закупку тэнов для электроотопления и содержание автопарка больницы.
Правда, водители неотложек про содержание говорят в основном матерно - по южнобережным горным серпантинам скорые гоняют с лысой резиной, не говоря уже об общем техническом состоянии автомобилей, которые в курортный сезон выполняют по сорок выездов в сутки. Кроме того, водитель должен за свои деньги купить и установить запчасти.
Корпус, прощай, корпус, прости
Хотя, конечно, удивляться особо не приходится - такое можно наблюдать практически в любой крымской больнице. А вот чего нигде не увидишь, так это безнаказанной аферы, которую провернул экс-главврач больницы Геннадий Проскурин.
Создав невыносимые для нахождения в здании условия, главврач отселил детское отделение, а потом, выдав здание за неиспользуемое, провел процедуру аренды с дальнейшей приватизацией корпуса и земли некоему ООО "Медимакс", которое оказалось зарегистрированным на его супругу и по адресу их проживания. Местные жители уверяют, что действовал чиновник не на свой страх и риск, а под прикрытием начальника ялтинского горздравотдела. И как рассказал "Крымскому Телеграфу" источник в ялтинской мэрии, сегодня шансы отобрать у новых хозяев здание и вернуть имущество обратно Алупкинской горбольнице практически приближены к нулю.Причем выводов из ситуации не сделали. Сегодня учреждение по-прежнему не имеет госактов на землю, которые могли бы предотвратить реализацию подобных сценариев в дальнейшем.
http://ktelegraf.com.ua/3370-alupka-polubolnica-dlya-polulecheniya.html

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

НОВА ЯКІСТЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Вікторія Корнєва, "Зоря Полтавщини", 11.09.2012
Соціальні ініціативи Президента України: крок за кроком.

 Невдовзі Полтавщина буде у числі регіонів України, де вже діють обласні перинатальні центри. Створення цих медичних закладів відбувається на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та Національного проекту «Нове життя».
Нова якість охорони материнства і дитинства". З'ясувати, на якому етапі перебувають роботи з реконструкції приміщення для обласного перинатального центру нині, ми вирішили на місці, за його майбутньою адресою у Полтаві - по вулиці Залізній, 17-а.
Прискореними темпами
Робочі планірки на об'єкті за участю голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка, заступника голови ОДА Олександра Коваля, начальника головного управління охорони здоров'я ОДА Віктора Лисака та керівництва головної підрядної організації "Лібор", яка займається реконструкцією приміщення для обласного перинатального центру, відбуваються іноді й по кілька разів на день, включаючи суботу та неділю. Будівельні роботи тривають ритмічно, у них задіяні близько 180 працівників.
Наразі немає сумнівів, що завдання Президента України Віктора Януковича прискорити будівництво обласних перинатальних центрів на Полтавщині завдяки злагодженій роботі всіх гілок влади успішно виконується. У короткий термін вдалося вирішити питання  передачі з міської в обласну комунальну власність приміщення для майбутнього центру на вулиці Залізній, яке близько десяти років перебувало в недобудованому стані, виготовити акт на землю, провести тендер на виконання проектних робіт, здійснити внутрішній та зовнішній аудит за участю, зокрема, й міжнародних експертів, вирішити ще десятки інших підготовчих питань, пов'язаних із щойно прийнятою нормативною базою, яка покликана регулювати вимоги з будівництва таких об'єктів. Нині реконструкція - вже на завершальній стадії. Будівельники виконують внутрішні роботи на всіх семи поверхах, працюють у підвальному приміщенні над налагодженням інженерних комунікацій, оздоблюють фасад майбутнього перинатального центру, тож будівля разюче змінюється з кожним новим днем.
- Звісно, зобов'язатися створити за 5 місяців такий високотехнологічний центр - це надзвичайно відповідально, - зазначив під час планірки на об'єкті Олександр Коваль. - Ми привернули до нього увагу громадськості, залучили будівельників, бізнесові структури, які можуть надати певну допомогу. Зараз головне - ефективна організація роботи великого колективу, який тут трудиться, адже всі необхідні ресурси є.
Як фактор, що сприяє не тільки пришвидшенню будівельних робіт, а й якісності їх виконання для такого специфічного закладу, Олександр Коваль відзначив ініціативу головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації закріпити кожен поверх приміщення чи блок майбутнього закладу за медиками, які невдовзі будуть там працювати. Вони роз'яснюють будівельникам специфічні питання. Важливим моментом є й те, що при створенні закладу враховано потреби людей з обмеженими можливостями.
- Я переконаний, що із завданнями, які ми намітили, обов'язково впораємося, - запевнив заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль. - Це правильний підхід влади до вирішення актуальних для суспільства питань.
Відхилень від плану не буде
Після докладного ознайомлення з ходом останнього етапу робіт з реконструкції на об'єкті начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Віктор Лисак відповів на запитання про майбутнє обласного перинатального центру.
- Раніше в галузі охорони здоров'я області ми відпрацьовували, так би мовити, елементи сучасної перинатальної допомоги - ввели певні новації в рамках проектів Євросоюзу "Здоров'я матері і дитини", запровадили спільне перебування породіллі й новонародженого в пологових стаціонарах, розширили акушерське відділення обласної клінічної лікарні, перебудували на інтенсивне лікування, націлене якраз на перинатальні технології, роботу дитячої обласної клінічної лікарні, - зазначив Віктор Петрович. - Тобто прогрес ми мали й прагнули до нього, але разом із тим виникав і ряд проблем, які свідчили, що наявною структурою закладів і відділень цього профілю ми не можемо надати повну допомогу третинного рівня, яка сьогодні справді дуже потрібна.
Щоб нефахівці зрозуміли, про що йдеться, достатньо замислитися, наприклад, про те, яким ризиком є транспортування з районів області "тяжких" немовлят, які народжені жінками, що мають певні медичні патології. А протягом року потреба у такому транспортуванні виникає понад 350 разів, і за кожним випадком - життя, яке потрібно рятувати. Так, сьогодні на базі обласної клінічної лікарні можуть приймати більше пологів, ніж раніше, й понад 80 відсотків породіль там - із сільської місцевості. Але цього замало, адже нині дуже багато жінок мають патології вагітності, тобто потребують допомоги при пологах на третинному рівні.
Із введенням у дію обласного перинатального центру, величезного медичного закладу, де тільки під лікувально-діагностичний процес буде задіяно близько 7 тисяч квадратних метрів, у ньому за рік зможуть приймати близько 4 тисяч пологів у жінок, які мають патологію, що допоможе попередити ризики розвитку ускладнень у матері та дитини і тим більше запобігти непоправним наслідкам. Ще під час вагітності жінки направлятимуться сюди на консультацію. Спеціалісти зможуть приймати близько сотні пацієнток за день. Всього в області протягом року нині народжують близько 11 600 жінок, причому 80 відсотків з них їдуть на пологи в Полтаву, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Кобеляки, тобто майбутні мами самі хочуть потрапити туди, де вищий рівень надання такої допомоги.
- У пресі не раз згадувалося, що навіть конструкція приміщень перинатального центру буде відповідати сучасним вимогам у галузі, про що саме йдеться?
- Якщо говорити, наприклад, про відділення реанімації новонароджених, яке буде забезпечене сучасним обладнанням завдяки Фонду Віктора Пінчука за проектом "Колиски надії", то воно відповідатиме вимогам так званих "чистих приміщень": це застосування високих технологій, які передбачають забезпечення певної концентрації повітря, використання спеціальних стінових панелей, які відштовхують мікроорганізми та бактерії, що унеможливлюватиме появу внутрішньолікарняних інфекцій. Донедавна ці технології в Україні застосовувались тільки в кардіоцентрах.
Працюватиме у перинатальному центрі й акушерська реанімація. Такої реанімації сьогодні не існує в області взагалі. До речі, реаніматологи будуть брати участь у проведенні кесаревих розтинів та інших хірургічних втручаннях. Операційні також відповідатимуть всім сучасним вимогам.
Цікаво, що з метою протидії виникненню внутрішньолікарняних інфекцій нові побутові умови будуть створені й для медперсоналу: в напівпідвальному приміщенні розташовуватиметься роздягальня, де верхній одяг залишатимуть у шафах, а на свій поверх фахівці підніматимуться вже повністю готові до роботи. Особливі вимоги є й щодо роботи ліфтів: буде ліфт, який використовуватиметься тільки для підняття нагору, і той, що опускатиметься тільки вниз, у роздягальню.
На п'ятому поверсі будуть розташовані, зокрема, індивідуальні пологові зали. Звісно, тут створять умови для партнерських пологів. У відділенні інтенсивного нагляду новонароджених перебуватимуть діти, які потребують інтенсивного спостереження, там працюватиме посилена лікарська бригада. На четвертому поверсі будуть післяпологові палати для спільного перебування матері й дитини. Щоб перебування в них стало справді комфортним, багато уваги приділяємо теплозберігаючим та енергозберігаючим технологіям, системі кондиціонування повітря. Зайве говорити, що про загальні душові та санвузли в такому новітньому закладі ніхто й не згадуватиме.
На другому поверсі працюватиме, зокрема, цілодобова лабораторія. Діятиме у центрі й блок функціональної діагностики, сюди ми закупляємо суперсучасні апарати ультразвукової діагностики. Приймальне відділення розміститься на першому поверсі.
- Який обсяг робіт на сьогодні вже виконано?
- Активно тривають внутрішні роботи у більшій частині приміщень, ведеться розводка кисню і газів, тобто монтування системи труб, завершується робота з вентиляційними трубопроводами. Майже повністю налагоджене енергозабезпечення, яке працюватиме на постійній основі. Завершуємо одну частину ліфтових шахт і сподіваємося, що ось-ось ліфти вже будуть встановлені, сьогодні-завтра очікуємо стінові панелі для "чистих приміщень", їх виробляє тільки єдине в Україні підприємство, яке знаходиться у Львові. Прискорюємо й зовнішні роботи. Звісно, певні технологічні питання виникають, але це природно, адже триває не просто будівництво, а реконструкція приміщення. Важливо також, що вже проведено торги на медичне обладнання.
- Скільки коштів і з яких бюджетів на будівництво вже освоєно?
- Національним проектом "Нове життя. Нова якість охорони материнства і дитинства" було перераховано 20 мільйонів гривень на загальнобудівельні роботи. Очікуємо також транш 12 мільйонів гривень на медичне обладнання. Із виділених першим траншем коштів з обласного бюджету сьогодні освоєно близько 6 мільйонів гривень. Загалом ресурс є, тож можемо працювати на повну потужність, адже тільки на сесії обласної ради нам було виділено десять мільйонів гривень.
- Якою буде доля акушерської служби, що працює у соматичному корпусі обласної клінічної лікарні, після відкриття перинатального центру?
- Весь персонал перейде сюди, а там працюватимуть, зокрема, хірургія, травматологія. До речі, питання забезпечення обласного перинатального центру кадрами сьогодні - одне з головних, тут має трудитися близько трьохсот людей. Зараз триває конкурс з відбору фахівців, тренінгові навчання, адже функціонуватимуть відділення, яких раніше у нас не існувало. У цьому активно допомагає професорсько-викладацький склад Української медичної стоматологічної академії, який, до речі, вже проводив відповідні тренінги в раніше відкритих в Україні обласних перинатальних центрах. Лікарі зацікавлені потрапити на роботу до нового закладу зокрема й тому, що між Національним проектом "Нове життя. Нова якість охорони материнства і дитинства" та Федеральним міністерством охорони здоров'я Німеччини є домовленість про партнерство, яке передбачає обмін досвідом, стажування.
- Полтавський міський пологовий будинок працюватиме у своєму звичайному режимі?
- Так, він має працювати як центр вторинного рівня перинатальної допомоги. І в цьому закладі, і в Кременчуцькому міському пологовому будинку зараз проводиться відповідна робота. Це безсумнівний поступ у системі охорони здоров'я.
- Хто буде очолювати новий заклад?
- Обласну клінічну лікарню очолює Євген Володимирович Скалянський, а перинатальний центр буде структурним підрозділом цього закладу. Безпосередньо ж роботою підрозділу опікуватиметься заступник головного лікаря з питань материнства і дитинства.
- Чи не вносяться корективи щодо раніше визначених термінів відкриття об'єкта?
- Є розпорядження голови облдержадміністрації Олександра Васильовича Удовіченка, за яким ця подія має відбутися 25 жовтня цього року. Будівельники розраховують свою частину роботи завершити до 10 жовтня, але ми сподіваємося, що це відбудеться навіть раніше. Втім, у будь-якому разі відхилень від плану не буде, й незабаром полтавці отримають сучасний високотехнологічний обласний перинатальний центр.
Нова модель
Нині перинатальні центри ІІІ рівня вже працюють у Дніпропетровській, Харківській, Кіровоградській, Донецькій, Житомирській областях, а також у Києві. До кінця поточного року на державному рівні заплановано виділити кошти для створення ще 11 таких потужних закладів. Докорінний перегляд перинатальної допомоги в країні має передусім знизити дитячу та материнську смертність, адже, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Україні з тисячі новонароджених помирає 9 дітей (у країнах ЄС - 4), щонайменше втричі вищими є в нас і материнські втрати. Аналізуючи ситуацію, фахівці певні, що за умови надання високоспеціалізованої допомоги породіллям, шанси уникнути непоправних наслідків були б значними.
Отож проект "Нове життя..." передбачає формування потужної перинатальної служби в усіх 27 регіонах України, насамперед ідеться про створення перинатальних центрів ІІІ рівня, які надаватимуть медичну допомогу вагітним, породіллям та новонародженим з тяжкими патологіями з використанням сучасних лікувально-діагностичних технологій.
Нова модель перинатальної допомоги в Україні має відповідати трирівневій системі, в якій медична допомога чітко розмежована між закладами різних рівнів. Йдеться, зокрема, про те, що якщо у вагітної жінки не виявлено патології, вона і надалі може проходити медичне обстеження на І рівні, власне у жіночій консультації. Якщо ж проблеми є, її направляють у заклад ІІ рівня - міжрайонний перинатальний центр. У разі тяжких патологій вагітній допоможуть на ІІІ рівні, тобто в обласному перинатальному центрі.
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=5756
 
 

*                                 *                              *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 11 вересня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення