Огляд реґіональної преси 

Випуск 54,  3 серпня  2012 р.
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
АПК: РЕАЛІЇ, РЕЗЕРВИ, ПЕРСПЕКТИВИ - ЗРАЗОК ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ
Тетяна Гурічева, "Одеські вісті", 02.08.2012
Під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка відбулося засідання круглого столу…
РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ДЕПУТАТЫ НАШЛИ СРЕДСТВА ДЛЯ БИБЛИОТЕК И СОЗДАНИЯ СПОРТШКОЛЫ ДЛЯ ИНВАЛИДОВ
Ирина Розанова, "Донбасс",02.08.2012, Донецкая обл.
На состоявшейся вчера тринадцатой сессии облсовета депутаты приняли изменения в областном бюджете, выделили деньги на ряд программ и поддержали закон о языке.
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
НОВИЙ ЗАКОН «ПРО ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ»: ПЛЮСИ І МІНУСИ
Оксана Клочко, «Вечірня Полтава», 01.08.2012
В Україні вже стало не доброю, але традицією, змінювати закони про вибори частіше, ніж відбуваються самі вибори.

ШТРАФНОЙ УДАР ПО «ТАРЕЛКАМ» И КОНДИЦИОНЕРАМ
Алексей Вакуленко, «Крымская правда», 01.08.2012
В Верховную Раду Украины внесён законопроект, предусматривающий повышение штрафов за нарушения правил благоустройства жилых домов и сооружений.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ВИКТОР ЯНУКОВИЧ: «ПАРТИЯ РЕГИОНОВ ОСТАЕТСЯ САМОЙ ВЛИЯТЕЛЬНОЙ ПОЛИТИЧЕСКОЙ СИЛОЙ В УКРАИНСКОМ ПОЛИТИКУМЕ»
Яна Скрипка, «Южная правда», 02.08.2012, Николаевская обл.
На съезде Партии регионов Николаевскую область представлял 141 человек.

ЕСЛИ ЗВЕЗДЫ "ЗАЖИГАЮТ"…
Елена Зеленина, "Время", 02.08.2012, Харьковская обл.
Завершается один из самых ключевых моментов предвыборной гонки-2012 - выдвижение кандидатов от политических сил…

ГУБЕРНАТОР ЖИТОМИРЩИНИ СЕРГІЙ РИЖУК: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ ВИГРАЄ ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ ЧЕСНО
«Рупор Житомира», 01.08.2012
Брифінг голови Житомирської обласної організації Партії регіонів, голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука.

ЕКОНОМІКА
НУЖНЫ ЛИ УКРАИНЕ КРЕДИТЫ МВФ?
Валерий Ткаченко, "Днепр вечерний", 01.08.2012, Днепропетровская обл.
Глава украинского правительства Николай Азаров еще полгода назад был уверен, что страна может обойтись без кредита Международного валютного фонда (МВФ).
ТОЧКА ЗОРУ
АНДРЕЙ ЕРМОЛАЕВ: СТРАТЕГИЯ - ДОРОЖНАЯ КАРТА УСПЕХА
Никита Карпов, «Крымская правда», 01.08.2012
Крым - лидер в развитии территорий, и ему для этого нужны особые полномочия.

ФОРМУЛА ВЫБОРОВ
Ефим Мармер, «Украина - Центр», 01.08.2012, Кировоградская обл.
«Один на всех и все на одного».

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ОСТАННЯ "ПЕРЕДВИБОРНА ОБЛАСТЬ" АНДРІЯ ШЕВЧЕНКА
Володимир Лис, "Волинь", 02.08.2012
Як зізнався на прес-конференції для волинських ЗМІ народний депутат України Андрій Шевченко, Волинь стала дванадцятою областю, в якій він побував у липні.
РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ІЗ ЩАБЛІВ ДОВІРЛИВОСТІ ВИРОСТЕ ДРАБИНА ОБМАНУ
Анатолій Яїцький, «Новий день», 02.08.2012, Херсонська обл.
«Скільки херсонців працює сьогодні на закордонних суднах, ніхто точно не скаже».
СКАНДАЛИ
У РІВНОМУ ДЕПУТАТИ ТЕЖ Б'ЮТЬСЯ
Мирослава Шершень, «Рівне вечірнє», 02.08.2012
Розглядалось питання про отримання безоплатно у власність земельної ділянки.
 
 

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

АПК: РЕАЛІЇ, РЕЗЕРВИ, ПЕРСПЕКТИВИ - ЗРАЗОК ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ
Тетяна Гурічева, "Одеські вісті", 02.08.2012
Під головуванням міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка відбулося засідання круглого столу на тему: "Проблеми виробництва тихих вин та шляхи їх розв'язання".

У ньому в "Центрі культури вина Шабо" взяли участь держчиновники, представники державних та комерційних виновиробників України, наукові організації у галузі виноградарства: Одеський національний науковий центр "Інститут виноградарства та виноробства ім. Таїрова" і Ялтинський національний інститут винограду та вина "Магарач".
Роботі галузевої наради передував огляд виноградників промислово­торговельної компанії "Шабо", сировинна база якої на сьогодні становить 1100 гектарів клонової селекції. Також учасники форуму ознайомилися з основними моментами виробництва та зберігання елітних виноматеріалів, технологією "холодного" розливу натурального продукту, побували в "королівському" винному підвалі та музеї "Центру культури вина".
Під час чергової Всеукраїнської наради міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк висловив невдоволення ситуацією, що склалася в галузі. Керівник Міністерства підкреслив, що галузь, як така, що найбільше дотується в Держбюджеті, не приносить сподіваної бюджетної віддачі. Зауваження, зокрема, стосувалися недостатньо ефективної роботи наукових центрів. Крім того, у країні спостерігається парадоксальна тенденція: площі виноградників зменшуються, а виробництво винної продукції зростає. Споживання вина в Європі та Україні значно відрізняється. Це, відповідно, 29% та 9%. Причому більшість вітчизняних вин і коньяків деяких марок давно виробляють із імпортних виноматеріалів. У зв'язку із цим особливу увагу, вважає керівник Міністерства, слід приділити контролю над якістю вина. Головними складовими даного процесу повинні стати конкуренція виробників та державний лабораторний контроль.
Також Микола Присяжнюк покритикував значне число асоціацій та громадських організацій, що існують у виноградарстві країни. За його словами, це веде до роздробленості й відсутності єдиного напряму у виробництві продукції. Міністр закликав до об'єднання зусиль для виведення галузі із кризового становища:
- Дайте державі розумний алгоритм співпраці! Визначіться, скільки вам потрібно асоціацій і дайте ідеологію та алгоритм!
Своєю чергою, виробники винної продукції звернулися до міністра агрополитики та продовольства із проханням сприяти зміні законодавства щодо оплати ліцензії для українських виноробів у розмірі 500 тисяч гривень. Для багатьох охочих зайнятися виновиробництвом це нереальні гроші. Причому, з одного боку, високозатратна ліцензія значно стримує появу нових легальних винзаводів, з другого, широко відкриває дорогу виробництву фальсифікату.
Міністр агрополітики та продовольства заявив, що ініціатива скасування "500­тисячної" ліцензії перебуває на рівні законопроекту і проходить оцінку в депутатських комітетах. Серед основних проблем галузі, порушених на нараді міністром агрополітики, стали наявність фальсифікації виноробства, брак сировинної бази, податкова політика в галузі, висока зношеність та брак матеріально­технічної бази сфери виробництва.
У розмові з журналістами Микола Присяжнюк підкреслив:
- У пошуку нових шляхів підвищення ефективності держава приділяє велику, зокрема фінансову увагу розвитку галузі. Протягом двох останніх років - це четверта подібна Всеукраїнська нарада з метою розібратися в ситуації, що склалася. Однак сподіваних результатів поки що немає. Галузь не приносить грошей до бюджету, хоча є найдотованішою у Держбюджеті. Спостерігається значний приплив імпорту готової винопродукції, розрізнені та некоординовані дії вітчизняних виробників як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Хотілося, щоб галузь стала розвиватися динамічними темпами. З вересня, коли Верховна Рада приступить до роботи, на її розгляд буде внесено законопроект про ліцензію для виноробства.
Відповідаючи на запитання газети "Одеські вісті", Микола Володимирович високо оцінив діяльність "ПТК "Шабо", на базі якої проходила нарада:
- Вважаю, це для нас зразок. Сьогодні виникли дискусії, яка форма виноградарства та виноробства повинна бути в нашій країні? Із урахуванням історичних, географічних, природних умов та наявності земельних ресурсів у сільському господарстві склалися три форми: велике товарне виробництво, фермерство та приватники. Вважаю, у галузі виноробства ми не можемо копіювати варіант Європи, де існують невеликі шато по 5 - 10 гектарів, які легко входять у ринок збуту. Ми повинні враховувати нові тенденції, наш досвід та можливості, а також те, що наші виноградники підлягають витратному зрошенню. У нас мають місце дві форми розвитку виноградарства та виноробства. І для великого товарного виробника чітка робота промислово­торговельної компанії "Шабо" - зразок, за яким ми повинні рухатися вперед.
http://izvestiya.odessa.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=24913

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ДЕПУТАТЫ НАШЛИ СРЕДСТВА ДЛЯ БИБЛИОТЕК И СОЗДАНИЯ СПОРТШКОЛЫ ДЛЯ ИНВАЛИДОВ
Ирина Розанова, "Донбасс",02.08.2012, Донецкая обл.
На состоявшейся вчера тринадцатой сессии облсовета депутаты приняли изменения в областном бюджете, выделили деньги на ряд программ и поддержали закон о языке.

Дополнительные средства уйдут на "тарифы"
Принятое изменение регионального бюджета на 2012 год связано с увеличением субвенций областному совету на 1 млрд. 355 млн. грн. из госбюджета. Выделенная сумма пойдет на погашение задолженности по разнице в тарифах на тепловую энергию, которая поставлялась для населения. Увеличены на 7,8 млн. грн. и средства, которые вложат в проекты местного развития, но уже из областного бюджета.
В целом же на эти программы истратят 17,8 млн. грн., и еще более 7 млн. будет привлечено за счет средств районных и городских советов, спонсоров и личных сбережений граждан, которые их пожелали поддержать.
Крупный бизнес "падает"
Председатель облсовета признал, что "крупный бизнес идет в Донецкой области на спад". И стоит задача "помочь возродиться малому и среднему бизнесу". Собственно, поступить так, как подсказывает мировой опыт. Первым шагом на этом пути стало принятие на сессии проекта "Создание бизнес-инкубатора регионального уровня". В рамках его будут оказаны услуги по предоставлению в аренду площадей, консультированию. Он станет своеобразным "опытным образцом", по которому можно будет судить об эффективности, потому что таких инкубаторов должно появиться в дальнейшем множество.
Депутаты дали "добро" на развитие публичных библиотек в Донецкой области до 2015 года и создание в регионе детско-юношеской спортивной школы для инвалидов.
Колесниченко назвал статус глупым
На сессию был приглашен один из авторов взбудоражившего страну закона о языке Вадим Колесниченко. Ситуацию, при которой русский язык имеет статус регионального, он назвал на сессии "глупой". Депутаты облсовета выразили поддержку принятию Верховной Радой Закона "Об основах государственной языковой политики", правда, никакого голосования по этому поводу не проводилось. Очевидно, так можно считать, потому что никто не выразил несогласия.
Глава облсовета сообщил, что после принятия закона предстоит уже на местном уровне решать, "как его применять" в Донецком регионе, где проживает более 130 представителей разных национальностей. Тогда же будет определено, сколько средств потребуется для практической реализации.
Кандидаты - достойные люди
Практически все вопросы, заданные после сессии Донецкого облсовета его председателю Андрею Федоруку, были так или иначе связаны с предстоящими выборами в Верховную Раду.
В частности, хватило ли списка кандидатов в нардепы лично для него как члена совета Партии регионов, ведь якобы не все участники съезда регионалов его получили? Списка действительно на всех не хватило, признал Федорук. "Тот список, который дали мне, я передал руководителю областного штаба Партии регионов для того, чтобы он его размножил и раздал всем заинтересованным лицам", - сказал он. Кандидатов в нардепы глава облсовета назвал "достойными людьми", которые "как руководители предприятий доказали и свой патриотизм, и эффективность своей работы".
А как же быть с сыном премьера Азарова, который живет в Австрии, но баллотируется… от Донецкой области? "Список кандидатов в народные депутаты общий от всей страны, и поэтому сказать, что он выдвинут от нашего региона или нет, это вопрос отдельный. Но он является гражданином Украины, и я думаю, что, посмотрев на жизнь в мире, он будет внедрять такие же стандарты и у нас", - то ли пошутил, то ли сказал серьезно глава облсовета. Правда, признался, что сыну премьера "придется очень много поработать для того, чтобы донести до граждан эффективность его работы, а также тот вклад, который он может внести в развитие".
Админресурс - это не давление
С тем, что губернатора Андрея Шишацкого некоторые обвинили в использовании административного ресурса, Андрей Федорук не согласился. Оказывается, речь идет "не об использовании админресурса, как все мы привыкли понимать, в качестве давления  на кого-то, а использование возможностей, которые есть, использование материального обеспечения именно для создания условий, чтобы выборы были понятными, прозрачными, и ни у кого не было сомнений в их легитимности", - пояснил он. Андрей Федорук сказал также, что просьб "дайте денег на какого-то кандидата, чтобы он прошел", не было.
Глава облсовета пояснил, что 120-й номер кандидатов от Партии регионов Кравцов, - "не мой заместитель, это однофамилец". И вообще "все замы остаются работать в областном совете". "По спискам" будут баллотироваться три депутата облсовета: Бобков, Байсаров и Близнюк, всего же "уйдет" шесть.
А о чем шла речь во время короткого визита в понедельник главы государства? По словам Андрея Федорука, президент обратил внимание, что "нужно более эффективно внедрять те социальные инициативы, которые на сегодняшний день есть". Иными словами, правительство озабочено ходом принятых социальных программ.
http://donbass.ua/news/region/2012/08/02/deputaty-nashli-sredstva-dlja-bibliotek-i-sozdanija-sportshkoly-dlja-invalidov.html

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

НОВИЙ ЗАКОН «ПРО ВИБОРИ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ»: ПЛЮСИ І МІНУСИ
Оксана Клочко, «Вечірня Полтава», 01.08.2012
В Україні вже стало не доброю, але традицією, змінювати закони про вибори частіше, ніж відбуваються самі вибори.

Так лише 17 листопада 2011 року Верховна Рада прийняла новий Закон України «Про вибори народних депутатів України», а вже в травні 2012 року ті ж депутати голосували за зміни до нього. Тож на самому початку передвиборчої кампанії ми попросили прокоментувати виборчі нововведення полтавського юриста і правозахисницю Віру Маслак.
— Віро Миколаївно, які суттєві нововведення є в новому Законі «Про вибори народних депутатів України» і чи сприятимуть вони проведенню в державі демократичних виборів?
— Якщо говорити в цілому, то новий Закон «Про вибори народних депутатів» є певним прогресом у виборчій системі, хоча на сьогоднішній день, на мою думку, вибори за цим законодавством не можуть бути стовідсотково демократичними і справедливими. У Законі є багато недоречностей, які треба буде усувати, найімовірніше, постановами ЦВК, бо вносити зміни у Верховній Раді вже немає ні часу, ні можливостей. Разом з тим, ЦВК не повинна підміняти за своїми функціями Верховну Раду. Навпаки, вона має керуватися законами, які декларує Верховна Рада.
Перша недоречність нового Закону «Про вибори народних депутатів України» полягає в тому, що офіційно передвиборча кампанія ще не може стартувати, оскільки не закінчена реєстрація списків кандидатів від партій та «мажоритарників». Хоча на вулицях міст і селищ ми бачимо потужну агітаційну кампанію кількох партій, яка триває вже не перший місяць і йде повним ходом. Але, згідно з новим Законом «Про вибори народних депутатів України», до цих партій не можна застосувати жодних санкцій. От вам і наявне перше порушення рівності прав усіх учасників передвиборчої кампанії. Не всі політичні партії розпочали передвиборчу кампанію, а про «мажоритарників», які ще не зареєстровані, й узагалі не йдеться.
Частина 25 статті 75 Закону «Про вибори народних депутатів України» зазначає про те, що якщо кандидат у депутати допустив поведінку або дію з ознаками правопорушення, то виборча комісія повинна негайно повідомити про такий акт правоохоронним органам. Але тут, як кажуть, «бабка надвоє гадала». Кого захищатимуть правоохоронці, коли все їхнє керівництво — ставленики правлячої партії, хоча й заявляють, що політикою вони не займаються. Ми вже маємо негативні приклади з минулих виборів, коли замість того, аби розібратися в ситуації, надаються відписки. Якщо ж діяти в правовому полі, то в демократичному суспільстві ситуацію можна було б повернути в правове русло.
Позитивним моментом нового закону вважаю вимогу до кожного кандидата подавати свою передвиборчу програму до ЦВК. Раніше це було право, а тепер — обов’язок. Також тепер вимагається оприлюднювати декларацію.
Ще один позитив у тому, що до виборів допускаються кандидати - «мажритарники». Якщо підходити до питання теоретично, то це дуже хороша демократична можливість. Коли ж розглядати це питання з погляду нашого державного устрою, менталітету народу й підходу до виборів, то, думаю, кандидатами - «мажоритарниками» не будуть представники простого народу. Бо в звичайних людей немає коштів на ведення передвиборчої кампанії суто від себе. Потрібна підтримка партії. Хорошу ж підтримку можуть забезпечити лише ті партії, які при владі, й більше шансів буде в представників олігархічних кланів. Тож, не виключено, що знову ми спостерігатимемо не лише в Полтаві, а й по всій Україні, як кандидати в депутати купують голоси виборців подарунками. Користуються тим, що народ дуже зубожів, і люди готові віддячити своїм голосом навіть за той невеликий презент, який отримають. Сподіваюся, що більшість людей вже зрозуміли, яке життя їм забезпечують депутати чи чиновники, котрі приходять до влади шляхом підкупу. Яскравий тому приклад — хоча б, колишній київський міський голова Черновецький.
Нині повинна спрацювати ідея необхідності пробуджувати свідомість «сплячих». Так я називаю категорію людей, які не ходять на вибори. Переважно це молодь і люди працездатного віку. Саме вони повинні визначати стратегію розвитку держави.
Згідно з новим законом до 5 відсотків збільшився прохідний бар’єр для кандидатів. З одного боку, це добре, оскільки в Україні розвелося багато партій, які існують лише на папері й під час виборів лише розпорошують увагу людей, відволікаючи від достойних кандидатів. А з іншого боку, підняття цього бар’єру зводить до мінімуму можливість потрапити в парламент представникам невеликих неолігархічних партій.
— На які старі граблі, навіть із новим Законом «Про вибори народних депутатів», можемо наступити й нинішньої осені?
— Багато неточностей завжди виникає зі списками виборців, і теперішні вибори, напевне, винятком не стануть. Тому я раджу всім, а особливо молоді, яка тільки-но отримала паспорт чи вперше голосуватиме, перевірити наявність прізвища в списках.
Залишається двояким голосування за межами дільниці. Воно можливе за наявності спеціальної медичної довідки, яка видається на три дні. Тут виникає запитання: чи здатен сімейний лікар протягом п’ятниці, напередодні виборів, забезпечити всіх охочих проголосувати вдома, якщо на дільниці таких людей може набратися й понад сто осіб. Жоден лікар просто фізично не в змозі виконати такого об’єму роботи.
— Віро Миколаївно, ви вже обиралися депутатом 5-го скликання до Київської районної у місті Полтаві ради, брали участь у місцевих виборах, зайняли друге місце на проміжних виборах до Київської районної ради в лютому нинішнього року, займаєтеся правозахистом й завжди готові прийти на допомогу людині, яка її потребує. Чи не виникало у вас бажання балотуватися в депутати Верховної Ради на нинішніх виборах?
— Якщо партія, членом якої я є, запропонує мені висувати свою кандидатуру, то я візьму участь у виборах. На останніх проміжних виборах люди мене добре підтримали, тож, сподіваюся, що й на цих виборах буде гарний результат.
— Ви активно займаєтеся правозахисною діяльністю на добровільних засадах. Як людям, котрі потребують правової допомоги, можна до вас звернутися за консультацією?
— Зателефонувавши за номером 097 400-61-56.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2012/8/1/00748462/

ШТРАФНОЙ УДАР ПО «ТАРЕЛКАМ» И КОНДИЦИОНЕРАМ
Алексей Вакуленко, «Крымская правда», 01.08.2012
В Верховную Раду Украины внесён законопроект, предусматривающий повышение штрафов за нарушения правил благоустройства жилых домов и сооружений.

Юристы считают, что в действительности документ нацелен на получение дополнительной прибыли за счёт штрафов за нарушения при эксплуатации инженерного оборудования, в том числе кондиционеров и телеантенн.
В частности, проектом закона «О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно усиления ответственности за нарушение правил пользования жилыми домами и жилыми помещениями» предлагается повысить штрафы за нарушения правил пользования жилыми помещениями, лестничными клетками, лифтами, подъездами, придомовыми территориями. В случае принятия документа штрафы вырастут с 17-51 гривны до 340-1360 гривен для граждан и с 51-119 гривен до 850-1700 гривен для должностных лиц. Законопроект предусматривает наложение штрафа за неправильную эксплуатацию инженерного оборудования - санитарно-технических систем, приборов отопления, вентиляции, в том числе кондиционеров, канализации, систем электрооборудования, радиосети, телефона, телевидения. Таким образом, к любому человеку смогут прийти и проверить, как он установил кондиционер, телеантенну, в разрешённом ли месте просверлил отверстие для вентиляции квартиры или офиса. Учитывая то, что эти правила мало кто знает, нарушителями рискуют стать едва ли не все.
По словам управляющего партнёра юридической конторы «Алексеев, Боярчуков и партнёры» Сергея Алексеева, ходоки из контролирующих органов в первую очередь пойдут к бизнесу.
Вторичный интерес для проверяющих будут представлять жильцы многоквартирных домов, «нарушения» которых можно подтвердить, осмотрев, например, как установлены кондиционер, телеантенна и другое инженерное оборудование.
- Фактически депутаты готовят чиновникам новую «золотую» жилу в общегосударственных масштабах, - полагает эксперт. - Примечательно, что уровень штрафов существенно варьируется, что позволит чиновникам договариваться с нарушителями, предлагая заплатить, например, 1700 гривен в казну или несколько сотен откупных. Главной целевой аудиторией законопроекта станет мелкий и средний бизнес, которому придётся откупаться от новых проверок и изучать правила эксплуатации инженерных систем. Предприятию будет проще заплатить небольшой штраф, нежели погружаться в длительную бюрократическую волокиту.
В то же время юрист Михаил Юмашев считает, что «депутаты не вводят новый штраф, а увеличивают ответственность по уже существующим нарушениям».
- Большинство кондиционеров и спутниковых антенн установлены без разрешений, - говорит он. - Хотя человек должен получить утверждённую проектную документацию на реконструкцию фасада, а также копию паспорта фасада с установленным кондиционером. Потому что установка кондиционера приравнивается к реконструкции фасада. Но у нас никто этим не занимался.
Также существуют нормы, которые в дополнение к общегосударственным устанавливают местные органы власти. К примеру, в некоторых городах Украины на фасадах домов, представляющих историческую или архитектурную ценность, нельзя размещать внешние блоки кондиционеров или спутниковые антенны. За этим следит специальная инспекция Государственного архитектурно-строительного контроля.
Крымчане парламентскую инициативу, судя по проведённому нами небольшому опросу, не поддерживают.
- Куда в таком случае вообще устанавливать кондиционер? - недоумевает симферополец Константин. - О какой красоте фасада в случае с однотипными пяти- и девятиэтажками вообще может идти речь? Не знают, как ещё из народа вытрясти деньги, вот и придумывают такие законопроекты!
- Это вообще никуда не годится! - возмущается житель крымской столицы Александр. - Пока мы не можем позволить себе централизованное кондиционирование в многоквартирных или офисных зданиях, о чём вообще можно говорить? Лучше бы принимали законопроекты, которые решали бы действительно насущные социально-экономические проблемы. И не занимались законотворческой ерундистикой.
Но в Минрегионстрое Украины эту инициативу оценивают иначе и приравнивают установку такого оборудования к ремонту фасада дома, для чего требуется проектная документация. А значит, увеличение штрафов за нарушения правил благоустройства жилых домов и сооружений вполне может стать реальностью.
Угроза
Кондиционеры потребляют много электроэнергии. Электросеть в некоторых многоэтажках не рассчитана на столь большие нагрузки. Перегрузка в сети может привести к пожару.
А как у них?
Во Франции кондиционеры размещают на задней части зданий. В итальянской Флоренции кондиционеры давно устанавливают исключительно на крышах зданий.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/08/01/shtrafnojj-udar-po-tarelkam-i-kondicioneram

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

ВИКТОР ЯНУКОВИЧ: «ПАРТИЯ РЕГИОНОВ ОСТАЕТСЯ САМОЙ ВЛИЯТЕЛЬНОЙ ПОЛИТИЧЕСКОЙ СИЛОЙ В УКРАИНСКОМ ПОЛИТИКУМЕ»
Яна Скрипка, «Южная правда», 02.08.2012, Николаевская обл.
На съезде Партии регионов Николаевскую область представлял 141 человек.

Более шести тысяч человек со всей Украины приняли участие в 14-м съезде Партии регионов, который состоялся 30 июля в Киеве. Это делегаты съезда, депутатский корпус, представители Администрации Президента, Кабинета Министров, органов исполнительной власти со всех регионах, члены зарубежных делегаций, ученые, представители общественных организаций и масс-медиа. Николаевскую область на съезде представлял 141 человек.
Открывая съезд, Почетный лидер Партии регионов, Президент Украины Виктор Янукович заявил, что Партия регионов остается самой влиятельной политической силой в украинском политикуме. «За последние годы Партия регионов сохранила и поддержала позиции ведущей общественно-политической силы. На выборах 2006 года и на досрочных выборах 2007 года Партия регионов получила наибольший уровень поддержки среди всех участников избирательного процесса. И сегодня партия остается наиболее влиятельной и действенной силой в украинской политике», - отметил он. Глава государства также подчеркнул, что именно ПР является той политической силой, которая способна эффективно продолжить начатые в стране позитивные структурные преобразования и сделать жизнь каждого гражданина Украины благополучной.
Председатель партии, Премьер-министр Украины Николай Азаров подчеркнул:
«Партия регионов обязана победить на этих выборах - и мы победим! Потому что начатые нашим Президентом Виктором Януковичем глубинные преобразования страны должны быть продолжены. Потому что только Партия регионов способна завершить модернизацию страны «под ключ».
Среди выступающих были известная певица Таисия Повалий, глава Кировоградской областной организации Партии регионов Сергей Ларин, а также первый заместитель председателя Николаевской областной организации Партии регионов, глава Николаевского областного совета Игорь Дятлов.
В своем выступлении перед однопартийцами Игорь Дятлов отметил, что впервые в истории Украины к власти пришла политическая сила, которая не раскалывает государство, а объединяет.
«Наша команда, начиная от депутатов поселковых советов и до высшего руководства страны, - это единый незыблемый механизм», - подчеркнул он.
По его словам, предшественники действующей власти кормили народ обещаниями, а выполнить их смогла только одна команда - команда Партии регионов.
«Мы выполняем не только свои обещания, но и их. Сегодня все вчерашние руководители, которые обворовали людей, обманули украинцев, народ Украины изгнал из власти. Они мечтают судить нас за провалы. Но мы не оставили им ни единого шанса. Поэтому они нас судят за установленные по всему городу детские площадки, судят за отремонтированные дороги, судят за заново строящиеся парки, судят за оборудование в больницах. Пусть судят… Это все, что мы им оставили», - отметил первый заместитель председателя Николаевской областной организации Партии регионов.
По его мнению, парламентские выборы станут переломным моментом для государства. «Украинский народ должен решить: или мы возвращаемся в систему круговой поруки, в то время, когда руководители тащили страну в разные стороны… Или же укрепляем настоящую власть, создаем мощную поддержку Президенту в парламенте и строим ту Украину, в которой хотим жить», - сказал Игорь Дятлов.
«Победит тот, кто сильнее верит в победу. Ми верим в нашу победу. В нашу победу верит народ Украины. В нашу победу верят и наши оппоненты. Они настолько верят в нашу победу, что уже готовы оспаривать результаты выборов. Я уверен: мы - власть. И властью будем», - подытожил он.
Во время съезда делегаты утвердили предвыборную программу Партии регионов, избирательный список кандидатов в народные депутаты по многомандатному и одномандатным избирательным округам. Список Партии регионов на предстоящих выборах возглавили Николай Азаров, Таисия Повалий, Сергей Тигипко, Андрей Клюев, Александр Ефремов.
Кандидатами от Партии регионов по мажоритарным округам в Николаевской области стали: Артем Ильюк, Николай Жук, Виталий Травянко, Феликс Ольшевский, Владимир Наконечный, Юрий Гержов.
«Искренне желаю Партии регионов победы на выборах, потому что просто не вижу другой политической силы, способной вывести Украину на путь развития и прогресса», - сказала во время съезда Таисия Повалий и добавила, что лично знакома со многими делегатами съезда. «Я знаю этих людей как целенаправленных и высококвалифицированных специалистов. Верю, что именно они способны преодолеть многолетнее сползание нашей страны на задворки цивилизованного мира. Они наглядно это демонстрировали во время подготовки к Евро-2012», - подытожила она.
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=5692

ЕСЛИ ЗВЕЗДЫ "ЗАЖИГАЮТ"…
Елена Зеленина, "Время", 02.08.2012, Харьковская обл.
Завершается один из самых ключевых моментов предвыборной гонки-2012 - выдвижение кандидатов от политических сил по партийным спискам и мажоритарным округам.

Как и ожидалось, никаких особых программных нововведений от украинских партий нет. Это и понятно: политический спектр в стране сформировался еще к 2010 году, основные программные постулаты - тоже: пенсионерам - пенсии, студентам - стипендии, безработным - рабочие места, экономике - рост, энергоресурсам - диверсификация, малому бизнесу - понятные налоги, вкладчикам Сбербанка - вклады.
Думается, все эти программные социальные лозунги еще не одни выборы будут красоваться в программах всех политических сил: от правых - до левых, ибо, во-первых, они беспроигрышны, а, во-вторых, в нашей социально-экономической реальности с признаками застоя в принципе неисполнимы.
Скажем, по данным фонда "Відкрите суспільство", анализ деятельности политических сил, представленных в Верховной Раде Украины VI созыва, показал, что в целом 3 из 4 обещаний партий электорату остаются невыполненными. В частности, Партия регионов "должна" избирателям 17 из 28 заявленных обещаний (самая большая часть из них - улучшение благосостояния граждан), БЮТ - 74 обязательства из 94 (половина приходится на экономическую политику), НУ-НС - 38 из 68 (меньше всего сделано в реформировании правовой политики и государственного управления), КПУ не выполнила 50 из 58 обещаний, Блок Литвина - 55 из 64.
Приманка для неопределившегося электората
Посему избирателю приходится ориентироваться в своем выборе на персоналии. Граждане в таком случае определяются либо по принципу личной "симпатичности" того или иного кандидата: молодой (-ая), успешный (-ая); щедрый (-ая), борец (за язык либо двуязычие, за евроинтеграцию либо евразийскую кооперацию, за модель этнической либо мультикультурной государственности), - на этом, пожалуй, все фундаментальные различия и заканчиваются.
А для тех простаков из числа неопределившихся, кого никогда не волновали глобальные проблемы, стандартной приманкой стало включение в списки представителей звездного мира, деятелей разномастных шоу и даже иной раз - настоящего большого искусства, а также спортсменов. Законодательная практика показывает, что толку от них как от политиков никакого, что сами артисты и спортсмены иной раз своими политическими обязанностями мучаются и знает только ночь глубокая, как политические партии с ними поладили и зачем самим звездам это было надо.
Вот и блестят звезды (вне зависимости от имен) уже которую избирательную кампанию подряд среди "тугих кошельков", определяющих лицо нашего законодательного органа. В Партии регионов - это эстрадная певица Таисия Повалий (2-й номер списка!) и Ян Табачник (№18), хотя, откровенно говоря, несмотря на их безупречный талант, Тая и совсем уж в преклонных годах Ян Петрович вряд ли привлекут новых или молодых избирателей, у которых совсем иные музыкальные вкусы.
Свою звезду - футболиста Андрея Шевченко - удалось привлечь в свои ряды партии "Украина, вперед!" Наталии Королевской. Учитывая ее динамичных и относительно молодых поклонников из среды малого и среднего бизнеса это, действительно, большая удача, которая, возможно, принесет ей дополнительно хотя бы 1% голосов, что может стать решающим для преодоления 5-процентного проходного барьера.
Однако ведущий эксперт Центра Разумкова Павел Розенко обращает внимание на то, что, согласно 9-й статье закона о выборах, депутатом может быть избран гражданин Украины, проживающий в Украине в течение последних пяти лет. Проживание в Украине, подчеркивает знаток, означает пребывание на территории этой страны: "Вот и вопрос по Андрею Шевченко, который вернулся из Италии и Англии только в середине 2009 года. Вот вам и тест на оппозиционность проекта Королевской. Закроет власть на это глаза или нет?" Зато та же Наталия Королевская при формировании списков и кандидатур по округам впервые провела этакие праймериз на улицах украинских городов и продемонстрировала каждого на одном из центральных телеканалов. Стоила ли "овчинка" такой финансовой "выделки", мы увидим при подведении итогов выборов.
В партии "УДАР" Виталий Кличко сам себе и глава партии, и звезда.
А вот то, что звезды сами не пошли (или, что маловероятно, их не пригласили?) в списки оппозиции - симптом весьма интересный. Никого из них теперь нет в "Нашей Украине" Виктора Ющенко, куда в первую пятерку, кроме экс-президента, вошли лидер Украинской народной партии Юрий Костенко, члены "НУ" бывший глава "Нефтегаза Украины" Алексей Ивченко и экс-пресс-секретарь В. Ющенко Ирина Ванникова (ее как медийное лицо избиратель вряд ли вспомнит!), председатель политсовета партии, бывший руководитель компании "Укрспецэкспорт" Сергей Бондарчук. Фактически все соратники - отставные.
Генеральный директор телеканала ТВі Николай Княжицкий открывает лишь вторую десятку Объединенной оппозиции. Он хотя и известен многим телезрителям не только по работе на этом канале, но отнюдь не шоу-мен. Другое дело, что и нет нужды обзаводиться в проходной части списка спортивными или эстрадными "авторитетами". Благодаря постоянному присутствию в медиа-пространстве своеобразными шоу-звездами, причем в выигрышном для электората драматическом контексте, стали лидеры первой пятерки "Батьківщини": Юлия Тимошенко и Юрий Луценко. И они сами, и их пиар-менеджеры постоянно не дают потенциальным избирателям расслабиться и хотя бы на минуту забыть своих героев.
Тут тебя нет, там тебя нет…
Что же касается неожиданностей, то в списках двух потенциальных лидеров гонки - Партии регионов и Объединенной оппозиции - их на этот раз предостаточно.
Начнем с "регионалов". В их списке нет главного человека, определяющего донецкое "лицо" ПРУ, - миллиардера Рината Ахметова. По заявлениям однопартийцев, от участия в выборах по партийным спискам он на этот раз отказался. По имеющейся информации, нет его и в мажоритарных округах Донецка. Однако, думается, поспешили те журналисты, которые вынесли в заголовки новостных лент фразу "Ринат Ахметов уходит из политики". Люди с такими финансовыми возможностями, как у г-на Ахметова, влияют на все происходящее не только в своем регионе, но и в стране априори, вне зависимости от формального политического статуса.
Интересно, что в "проходную" часть списка ПР потянулись депутаты из других фракций. Так, "литвиновец" Олег Зарубинский получил 38-й номер у "регионалов" и новая парламентская каденция ему обеспечена.
А вот то, что в списках Объединенной оппозиции не оказалось закаленных в политических боях и проверенных годами помаранчевых, стоит считать настоящим сюрпризом. Так, по многомандатному избирательному округу не будут баллотироваться Тарас Стецькив, Андрей Шкиль, Олесь Доний и Владимир Филенко.
Надо сказать, что у каждого из них имеются шансы победить в мажоритарных округах родных регионов, но того же Тараса Стецкива оппозиция не поддержала по 117-му мажоритарному округу во Львове.
На днях появилась информация, что недовольных формированием списков в БЮТ весьма много и в политсовете даже назревает по этому поводу бунт. Это и понятно, люди, отдавшие политике не одно десятилетие, как Филенко и Шкиль, вправе считать себя банально выброшенными за борт и тем оскорбленными. Стецькив, к примеру, заявил, что все равно будет баллотироваться и без поддержки соратников и, скорее всего, победит во Львове.
Вот интересная возникнет ситуация: а что, если "оскорбленные" действительно победят по мажоритарным округам? С кем они станут кооперироваться в Верховной Раде? Интриг, непредсказуемых взрывоопасных конфигураций, похоже, не избежать. Тем более что в первой десятке лидер Народного руха Борис Тарасюк, не имевший никакого политического отношения к БЮТ, но имеющий, как все знают, высокие политамбиции.
Просчитывали ли ситуации на несколько ходов вперед те, кто занимался формированием списков Объединенной оппозиции?
Прощай, "первая столица"?
Что же касается харьковчан в списках партий, то с этим у нас "напряженка". В списке ПРУ даже Михаил Чечетов не вошел в первую двадцатку (№21). Хотя и Александр Кузьмук (№43), и Инна Богословская (№60), и Василий Потапов (№95), и Елена Олешко (№140) попасть в Раду, скорее всего, имеют шансы, учитывая, что в настоящий момент фракция насчитывает 194 депутата. Впрочем, большинство из вышеупомянутых политиков давно уже стали столичными жителями.
По списку Объединенной оппозиции есть шанс получить депутатский мандат у экс-губернатора Харьковской области Арсена Авакова. Но Арсен Борисович будет работать в парламенте под постоянным "дамокловым мечом" снятия депутатской неприкосновенности, поскольку его возвращения из Италии на родину ждут не дождутся правоохранители.
Учитывая, что и среди кандидатов-мажоритарщиков в Харькове от Партии регионов на этот раз будут баллотироваться не харьковчане, то, можно прогнозировать, что никакого влияния на политическую жизнь страны после избрания новой Рады "первая столица" оказывать не сможет.
Интригуют
Актер, сын народного артиста, Героя Украины Богдана Ступки Остап будет третьим номером в списке кандидатов в народные депутаты от партии Наталии Королевской "Украина, вперед!", сообщает LB.ua со ссылкой на свой источник.
Сам же актер отказался сообщить какие-либо подробности. "Ой, давайте я сейчас это никак не буду комментировать", - сказал Ступка, отвечая на вопрос о том, является ли правдой то, что он будет баллотироваться в парламент.
"Это все станет известно завтра", - добавил он 31 июля.
Напомним, предвыборный съезд партии Н. Королевской "Украина, вперед!" был запланирован на поздний вечер вчерашнего дня в с. Буки Киевской области, где проживает замглавы политсилы Евгений Суслов.
А тем временем
"УДАР", "Свобода" и "Зеленые" тоже определились
1 августа в Киеве прошел съезд партии "Украинский демократический альянс за реформы" (УДАР). В первую пятерку партийного списка во­шли лидер "УДАРа" Виталий Кличко, писательница Мария Матиос, эксперт экономических программ Центра Разумкова Павел Розенко, экс-глава совета предпринимателей при Кабмине Оксана Продан, замглавы партии Виталий Ковальчук.
Вчера же первую пятерку своего партийного списка для участия в парламентских выборах обнародовало ВО "Свобода". В нее вошли Олег Тягнибок, Богдан Бенюк, Андрей Мохник, Игорь Мирошниченко, Александр Шевченко. Во вторую пятерку вошли: Анатолий Видив, Олег Панькевич, Игорь Швайка, Павел Кириленко, Игорь Янкив.
А накануне в столице Украины состоялся съезд партии "Зеленые", на котором был утвержден список кандидатов в депутаты и принята предвыборная программа "Будущее зависит от нас!". Список партии "Зеленые" возглавил ее лидер Александр Прогнимак. В первую пятерку вошли: журналист и общественный деятель Ольга Вовк, артист Андрей Джеджула, общественный экологический активист Алина Мещеряк и руководитель одесской областной организации партии "Зеленые" Дмитрий Волков.
http://timeua.info/020812/62885.html

ГУБЕРНАТОР ЖИТОМИРЩИНИ СЕРГІЙ РИЖУК: ПАРТІЯ РЕГІОНІВ ВИГРАЄ ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ ЧЕСНО
«Рупор Житомира», 01.08.2012
Брифінг голови Житомирської обласної організації Партії регіонів, голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука.

30 липня в Києві в Міжнародному виставковому центрі відбувся XIV з’їзд Партії регіонів. Окрім 450 делегатів, на з'їзд з усіх регіонів України були запрошені лідери громадських організацій, профспілок, творчих і молодіжних союзів, жіночих організацій, релігійних конфесій, а також делегації дружніх зарубіжних партій, міжнародних структур, представники дипломатичного корпусу. Всього в залі виставкового центру було 6 тисяч осіб.
У складі Житомирської делегації відомі політики - Журавський Віталій Станіславович, Піскун Святослав Михайлович, Герман Ганна Миколаївна, Калюжний Віталій Анатолійович, міністр аграрної політики та продовольства України Присяжнюк Микола Володимирович, міністр екології та природних ресурсів Ставицький Едуард Анатолійович, голова обласної організації ПР, голова Житомирської облдержадміністрації Рижук Сергій Миколайович, заступник голови обласної організації ПР, голова обласної ради Запаловський Йосип Антонович, керівник обласного виборчого штабу Партії регіонів, заступник голови обласної організації ПР, заступник голови облдержадміністрації Никитюк Олександр Андрійович, заступник керівника обласного виборчого штабу, заступник голови обласної організації Партії регіонів, заступник голови облдержадміністрації Куницький Віктор Генріхович, заступник голови обласної організації Партії регіонів, голова Олевської райдержадміністрації Дяченко Андрій Васильович, голова Житомирської міської організації Партії регіонів, Житомирськимй міський голова Дебой Володимир Михайлович, депутат обласної ради від Партії регіонів Пєхов Володимир Анатолійович, заступник керівника обласного виборчого штабу ПР, начальник головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Гула Раїса Миколаївна, а також депутати усіх рівнів, представники громадських організацій, ЗМІ.
Після з’їзду Партії регіонів, який дав старт руху партії влади до перемоги у парламентській виборчій кампанії, відбувся брифінг голови Житомирської обласної організації Партії регіонів, голови Житомирської облдержадміністрації Сергія Рижука.
Основним питанням, яке обговорювалось на зустрічі с журналістами, став список кандидатів у депутати Верховної Ради від Партії регіонів, які мають балотуватись на Житомирщині по одномандатним округам.
На переконання Сергія Миколайовича, з’їзд Партії регіонів – це важливий етап боротьби Партії регіонів за істинну демократію і справедливість, за процвітаючу економіку і добробут народу.
Очільник області зізнався, що сам він також сьогодні увійшов у передвиборчу кампанію, як кандидат по мажоритарному округу № 62. Він підкреслив, що Партія регіонів покладає великі надії на мажоритарників, які будуть у майбутньому парламенті виконувати місію носіїв-відновлювачів традицій відповідальності перед виборцями. На його думку, саме зараз наступає момент істини на тлі значущих здобутків області, які мають агітувати за його кандидатуру. «Мій звіт державної людини перед виборцями – це успішні підсумки роботи команди заради процвітання рідного краю. Виборюючи почесне право бути народним обранцем, я навіть подумки не залишаю Житомирщину, а, навпаки, буду регулярно спілкуватись з людьми, надавати їм реальну допомогу, буду піклуватись про пенсіонерів та ветеранів. Також маю на меті продовжити політику стимулювання розвитку економіки, забезпечуючи умови вигідного вкладання коштів в народне господарство. Якщо мешканці Житомирщини викажуть мені свою високу довіру, кожним своїм кроком у парламенті я буду доводити високу ефективність нової змішаної виборчої системи у парламент».
Відповідаючи на запитання журналістів, чому саме на ньому, успішному господарнику, під керівництвом якого Житомирщина зробили значні кроки вперед за показниками соціально-економічного зростання, Президент України Віктор Янукович зупинив свій вибір, як на кандидаті по мажоритарному округу № 62, Сергій Рижук сказав:
«Партія прийняла таке рішення, і я йому підкорююся. Хоча Президент зізнався, що йому буде сумно попрощатися з Рижуком як із губернатором.
На мою думку, саме знання проблем регіону та бачення шляхів їх вирішення, мої глибинні зв’язки з поліщуками, стали вирішальними при погодженні моєї кандидатури з Президентом. Дуже хочу, аби житомиряни не соромилися казати, що вони – з Житомира, щоб назва міста була не лише найгарнішою серед інших, а й щоб відповідала суті і змісту».
Також Сергій Рижук оприлюднив прізвища інших кандидатів-мажоритарників у Житомирській області. На його глибоке переконання, у списку мажоритарників не має жодної випадкової людини, бо Партія регіонів усвідомлює усю ступінь відповідальності за майбутній склад Верховної Ради.
«Обласна Житомирська організація Партія регіонів сформувала потужну, авторитетну та професійну команду для участі у чергових парламентських виборах», - зазначив Сергій Рижук.
Сергій Миколайович акцентував увагу на тому, що кожен округ представлений людьми, які в майбутньому парламенті будуть у статусі законодавців займатись не реалізацією власних амбіцій, а реалізацією ініціатив Президента, направлених на покращення життя кожної людини:
«Радий, що ми підтримали кандидатуру Володимира Литвина, хоча він і не є членом партії, але дуже допомагає області. Добре, що по місту Малину йде досвідчений депутат Віталій Журавський. Мали з ним розмову щойно, як вирвати з пазурів нещасть і бідноти малинський округ. На Коростенщині Володимир Пехов стрімко набирає довіру виборців. По Чуднівському округу підтримали Віктора Развадовського, як людину дуже авторитетну в регіоні, яка робить багато добра для людей. Великою працею став тим, ким є сьогодні, Олександр Ревега, якого ми підтримуємо у Бердичівському окрузі».
Прес-служба Житомирської обласної організації Партії регіонів.
http://ruporzt.com.ua/topnews/41044-gubernator-zhitomirschini-sergy-rizhuk-partya-regonv-vigraye-parlamentsk-vibori-chesno.html

ЕКОНОМІКА

НУЖНЫ ЛИ УКРАИНЕ КРЕДИТЫ МВФ?
Валерий Ткаченко, "Днепр вечерний", 01.08.2012, Днепропетровская обл.
Глава украинского правительства Николай Азаров еще полгода назад был уверен, что страна может обойтись без кредита Международного валютного фонда (МВФ).

Делаем выводы
- Обойдемся ли мы без кредита МВФ? Да у меня нет никаких сомнений в том, что обойдемся, - заявлял премьер. -  У меня таких же точно сомнений не было и в 2011 году, и мы этот год прожили. Но мы настроены на сотрудничество с МВФ, настроены на реализацию программ сотрудничества. Мы будем все делать для того, чтобы эта программа заработала.
Так все-таки,  необходимо ли дополнительно брать кредиты? Тем более, что уже в апреле этого года  вице-президент Всемирного банка Филипп Ле Уэру заявил, что Украина не так остро нуждается в деньгах МВФ, поэтому отсутствие нового транша для страны не критично.
Тем не менее, Украина стремится получить новый пакет помощи от МВФ.
- Украина в 2013 г. надеется получить новый пакет помощи от Международного валютного фонда  в рамках программы stand by общим объемом 15,5 млрд. долл., которая была заморожена с прошлого марта, - заявил недавно Президент Украины Виктор Янукович. - Программа МВФ является "барометром", который показывает бывшей советской республике, где у нее есть проблемы... Мы в переговорах с МВФ. Мы не исключаем возобновления финансирования, начиная со следующего года.
Но МВФ не только выдает кредит под проценты, но еще и диктует свои условия. В частности, он потребовал, чтобы Украина повысила цену на газ для населения на 32% и на 56% - для предприятий коммунальной теплоэнергетики.
Как сообщается в докладе МВФ, увеличение цен на газ для потребителей позволит Киеву возобновить переговоры о получении кредитной помощи.
МВФ прогнозирует рост дефицита госфинансов Украины в 2012 году до 3,25% ВВП. А дефицит НАК "Нефтегаз Украины" достигнет 2% ВВП.
По мнению зарубежных аналитиков, чтобы увеличить показатели роста ВВП, Украине необходимо провести полномасштабную реформу энергетического сектора, благодаря которой снизится нагрузка на бюджет и повысится энергетическая независимость. Для этого Украине следует "постепенно увеличивать тарифы на газ и отопление". МВФ неоднократно предлагал подобное решение проблемы, а вместе с этим и повышение платежной дисциплины населения, то есть введения пени за несвоевременную оплату коммунальных услуг. Но для проведения "полномасштабной реформы энергетического сектора" также нужны большие деньги. Где их брать? Опять же у МВФ? Украинские эксперты уверены, что МВФ пытается увести украинскую экономику подальше от внутренних источников финансирования. Выдвигая соответствующее требование, МВФ руководствуется логикой: "Зачем вам печатать свои деньги, если мы уже их вам даем". Иногда складывается впечатление, что в этом фонде хотят дать нам кредит больше, чем этого хотим мы сами.
Правда, представители МВФ обмолвились, что в Украине следует также улучшить и целевые субсидии для малообеспеченного населения. Но не поясняется, как это улучшить. Сейчас субсидии в Украине назначаются в том случае, если оплата всех коммунальных услуг превышает 15% совокупного дохода семьи за последние полгода. И при этом субсидия покрывает только часть этих расходов. Вряд ли МВФ выступит за то, чтобы размер субсидий увеличился, ведь тогда нет смысла повышать цены на газ. Значит, проблемы предлагается решать за счет населения, ведь переговоры с Россией о пересмотре договора о поставках газа, похоже, зашли в тупик.
С одной стороны: требования МВФ можно понять. Ведь любой человек, занимая деньги своему знакомому, должен прикинуть, а сможет ли он их вернуть? Отсюда и условия МВФ, которые якобы направлены на то, чтобы в данном случае экономика Украины не рухнула и кредиты были направлены в дело. В  этом Фонде считали, например, что государство не сможет платить даже такие минимальные пенсии, не проведя пенсионной реформы. Правда, эксперты говорят, что при этом МВФ не ставил условием повышение пенсионного возраста для женщин, а лишь создание дополнительных фондов выплаты пенсий. Это уже наши собственные власти посчитали, что у женщин Украины слишком низкий пенсионный возраст, и накинули им еще пять лет.
Но если МВФ до такой степени озабочен накоплением наших госфинансов, почему бы ему не поставить условие установить в Украине прогрессивную шкалу налогообложения, как в западных странах, чтобы богатые платили налогов больше, установить барьер на пути перекачивания средств в оффшорные зоны, добиться существенных успехов в борьбе с коррупцией, платить наемным работникам европейскую зарплату. Тогда и цену на газ можно было бы повысить. Но знатоки рыночной экономики из МВФ даже не заикаются об этом.
Некоторые эксперты в Украине, да и за рубежом, утверждают, что усердие МВФ поясняется лишь желанием посадить как можно больше государств на кредитную иглу,  чтобы за счет получаемых процентов решать экономические проблемы западных стран, которые не в силах самостоятельно выкарабкаться из кризиса. Украина уже долгие годы работает на долги по предыдущим кредитам и при такой постановке дел вряд ли когда-то с ними рассчитается. А наши граждане все больше задаются вопросом: в стране работают и предприятия, и шахты, и хлеб выращивается, но почему денег как не было, так и нет? По крайней мере, у тех, кто непосредственно наполняет государственный бюджет.
http://dv-gazeta.info/ekonomika/nuzhny-li-ukraine-kredity-mvf.html

ТОЧКА ЗОРУ

АНДРЕЙ ЕРМОЛАЕВ: СТРАТЕГИЯ - ДОРОЖНАЯ КАРТА УСПЕХА
Никита Карпов, «Крымская правда», 01.08.2012
Крым - лидер в развитии территорий, и ему для этого нужны особые полномочия.

На прошлой неделе в Судаке состоялось заседание за «круглым столом» на тему «Крым: перспективы развития», в котором приняли участие глава Совета министров АРК Анатолий Могилёв и наиболее видные политологи, аналитики, социологи, журналисты Украины. Участие в дискуссии принимал и директор Национального института стратегических исследований при президенте Украины, руководитель коллектива разработчиков стратегии развития Крыма до 2020 года Андрей Ермолаев, который выступил с предложением дополнить её рядом новых документов. Известный политолог дал нашему изданию эксклюзивное интервью.
- Андрей Васильевич, в ходе предыдущего заседания за «круглым столом» «Конституционно-правовой статус АРК» с участием президента Национальной академии правовых наук Украины Василия Тация глава крымского правительства Анатолий Могилёв внёс предложение о расширении полномочий автономии, что должно найти отражение в Конституции Украины. Как вы считаете, почему этот вопрос сегодня актуализируется и какие вы видите объективные основания для этого процесса?
- Президент Украины дал поручение о подготовке концепции развития самоуправления. С одной стороны, на местное самоуправление ложится большая нагрузка по содержанию инфраструктуры, решению социальных проблем и развитию своих территорий, но с другой, как это и было двадцать лет назад, большая часть административных и финансовых возможностей находится в центре. Поэтому Анатолий Могилёв поставил вопрос о Крыме, но на самом деле в этой постановке отражены интересы всех регионов.
- Получилось так, что непосредственно для Крыма существуют два вида «стратегических» документов: Конституция АРК, с одной стороны, и с другой - стратегия развития Крыма до 2020 года, как бы «экономическая конституция». Каким образом они взаимодействуют?
- В стратегии нам удалось преодолеть узкий взгляд на развитие Крыма. Были сторонники однобокого развития полуострова. Одни утверждали, что Крым - только курорт, другие были сторонниками аграризации полуострова, третьи отрицали возможность развития промышленности. На этом фоне возникали прожекты, которые могли серьёзно угрожать экологии или не отвечали перспективам Крыма. Стратегия - рамочный документ. Теперь нужно работать над развитием непосредственно территорий Крыма. Но для реализации такого «генерального плана» Крыму нужны дополнительные полномочия, что должно быть реализовано в Конституции. Крым должен более активно сотрудничать с другими причерноморскими регионами, потому что есть общий ресурс и общий потенциал. Стратегия - это дорожная карта успеха, и мы будем её и дальше детализировать и уточнять, чтобы она была всё более эффективным инструментом для регионов.
- Новая Конституция, как правило, открывает новый период в истории страны. Чем нас не удовлетворяет нынешняя и каких изменений она требует?
- Я думаю, что речь идёт не о совершенно новой Конституции, а о модернизации действующего Основного Закона. У нас очень красиво сформулированы права и свободы, но, к сожалению, конституционный механизм их обеспечения практически не действует. Мы, к сожалению, уже имеем прецедент, когда даже референдум, а это институт прямой демократии, не дал практических результатов, поэтому нам нужно серьёзно поработать над механизмами прямой демократии. Я уже не говорю о том, что требует оптимизации модель государственного устройства, хотя речь не идёт о ломке той модели, которая оказалась наиболее эффективной в тех условиях, но нужно ещё раз проанализировать, где возникают конфликты полномочий, обеспечить эффективность контроля над выполнением принимаемых решений.
Сейчас нам нужна уже Конституция не становления, а развития страны с учётом глобальных вызовов, с учётом необходимости участия в региональных интеграционных процессах. Конституция должна открыть дорогу для формирования более эффективной политической системы. Нам нужна Конституция, которая не только хорошо читается, но и успешно работает.
- В чём же главная задача и особенности нынешней Конституционной ассамблеи, созданной президентом Украины?
- Нужна была инновационная форма работы экспертов, учёных, представителей общественных организаций, которая бы осуществляла, с одной стороны, совещательные функции, потому что необходимости собирать учредительные собрания в стране явно нет. А с другой, есть негативный опыт, когда работа над Конституцией становится монопольным правом отдельных политических лидеров. Так было у нас и в 1996-м, и в 2004 году, когда политические интересы и конъюнктура часто превалировали над профессиональными знаниями.
- Как вы считаете, каким новым содержанием должно быть наполнено понятие «крымская автономия» и какой новый объём полномочий она должна получить в результате такой «модернизации» Конституции?
- Вопрос крымской автономии нужно рассматривать через проблему становления современного самоуправления регионов. Нужно разобраться со структурой собственности и системой её управления. Та система отношений в области собственности, которая сложилась в первые годы, это такой советский кентавр. Наряду с территориальными громадами мы имеем большие и не всегда экономически самодостаточные регионы. Мы имеем также такой уникальный феномен, как крымская автономия, имеющая Конституцию, которая в то же время позиционируется как самое крупное такое самоуправляемое звено. Поэтому автономия, как и области, как и громады, должна пройти путь глубокой реформы самоуправления, разобраться с компетенцией в области управления собственностью.
Очень важная проблема - право органов самоуправления на увеличение доли налогов, которая выделяется на развитие территорий, поскольку сейчас очень высокий уровень централизации.
При планировании территорий нужно найти оптимальный баланс между задачами, которые формулируются центральным правительством, и правом территорий на самопланирование. Тот же крымский пример. Была разработана стратегия - рамка, в которой были даны приоритеты: что на этой территории может быть перспективным и важным для населения. Теперь надо сделать следующий шаг - эта рамка должна отразиться в программах развития каждого населённого пункта, в логистике управления производительными силами. Есть сложные образования - Большая Ялта, Большая Алушта, где нужно сочетать социальные приоритеты и логистику управления, потому что они очень сложно административно выстроены.
Поэтому я главный акцент делал бы не на какой-то уникальности Крыма, а на том, что Крым одним из первых начал аргументировать необходимость больших полномочий самоуправления. И в этом вопросе солидарны все. Эти наработки могут быть внедрены в рамках реформы самоуправления.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/08/01/andrejj-ermolaev-strategiya---dorozhnaya-karta-uspekha

ФОРМУЛА ВЫБОРОВ
Ефим Мармер, «Украина - Центр», 01.08.2012, Кировоградская обл.
«Один на всех и все на одного».

- Политическая кухня у нас чем-то напоминает итальянскую.
- Что, такая же острая?
- Нет, втюхивают всё время одни и те же макароны, только поливают разным соусом…
Если бы граф Калиостро дожил до наших дней, он бы обязательно стал политиком в Украине. Пользуясь универсальной формулой любви избирателя, в нашей стране он смог бы безбедно прожить даже без материализации мраморных барышень. Не обладая талантами великого чародея, я уже на протяжении 15 лет в начале каждой избирательной кампании (президентской, парламентской, местной) пытаюсь вывести формулу этих и только этих выборов именно для Кировоградщины. Сколько их уже состоялось – разных? Было «лично-командное первенство», было – «каждый за себя», было – «кто на новенького?». Еще были «парад Дедов Морозов» и «Гречневый путь». В общем, выборы бывали разные, но давайте лучше о нынешних.
Парламентские выборы-2012 (кто не знает – они уже начались) в нашей области, как обычно, будут иметь свою специфику. И, пожалуй, на сей раз эта самая специфика, как никогда ранее, сделает их отличными от черкасских, одесских и других прочих.
«Один на всех и все на одного» – такой мне видится формула нынешних выборов на Кировоградщине. Далее необходимые пояснения в трех частях.
Часть первая – «один на всех». «Один» – это губернатор Сергей Ларин. А «все» – это «списочники»-кировоградцы плюс пять мажоритарщиков от ПР в округах, которые идут на выборы под эгидой единой команды Ларина. Все они будут светиться и греться в лучах необычайной популярности губернатора, которая достигает, по данным социологов, 70%.
Часть вторая – «все на одного». «Один» – все тот же Ларин. А вот «все» в данном случае – это соперники и оппоненты Партии регионов, точнее, их представители на Кировоградщине. Объединенная оппозиция и коммунисты, «кличковские» и «королевские», и даже некий господин с очень пронзительным взглядом на билборде – при отсутствии реальных программ, использовании давно набивших оскомину невыполнимых обещаний и наличии одних и тех же, давно знакомых лиц и фамилий, – им останется единственный путь к избирателю: огульная критика нынешней областной власти.
«Мочить» команду Ларина будет даже в общем-то лояльная к регионалам партия Королевской в ее кировоградском варианте, поскольку мажоритарщиком от «Украины – Вперед!» пойдет Александр Дануца, у которого с помаранчевых времен к ПР свой собственный счет. Помнится, один из его бывших соратников (теперь он в «УДАРе») говаривал о своих убеждениях: «У меня и трусы помаранчевые». Я не очень знаком с гардеробом Александра (кроме розового пиджака), но уверен, что и он выступит активным оппонентом местной власти.
А теперь о том, что не вошло в формулу выборов в явном виде. Вернее – о тех. Об избирателях. Многим из них неизбежно придется решать сложную логическую задачу. По мнению тех же социологов, Партию регионов на Кировоградщине поддерживает примерно 20% опрошенных, а деятельность губернатора Ларина – около 70%. Ну и скажите, куда податься этой разнице в 50%? Как им остаться и умными, и красивыми? Хоть разорвись. Проголосует такая вот «группа товарищей» против «Регионов» и их мажоритарщиков, и велика вероятность, что Ларина (как когда-то Кальченко) снимут. Хоть и обещал Президент дать ему возможность работать на Кировоградщине до 2015 года. И пришлют нам взамен кого-то, кто «пролетит» на каком-нибудь престижном округе.
Что бы там ни говорили в предвыборном запале критики и оппоненты, но так объективно сложилось, что на выборах в парламент на Кировоградщине реально ключевой фигурой станет человек, который лично в выборах не участвует. С этим придется считаться абсолютно всем. А принимать решение – исключительно каждому избирателю в отдельности…
http://uc.kr.ua/dnevnik_formula/

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ОСТАННЯ "ПЕРЕДВИБОРНА ОБЛАСТЬ" АНДРІЯ ШЕВЧЕНКА
Володимир Лис, "Волинь", 02.08.2012
Як зізнався на прес-конференції для волинських ЗМІ народний депутат України Андрій Шевченко, Волинь стала дванадцятою областю, в якій він побував у липні.

  На прес-конференції Андрій Шевченко розповів про свої враження від поїздки Україною, а шлях пролягав із Луганська аж до Луцька. Гість зауважив, що скрізь народ почувається скривдженим несправедливістю з боку влади і чиновників, корупцією в різних гілках влади. Однак він попереджає, що на майбутніх виборах влада діятиме дуже винахідливо, з'являться чимало кандидатів по мажоритарних округах, які шкодитимуть саме опозиції. Пан Андрій був категоричним, сказавши, що тепер на майбутніх виборах буде поділ лише на два кольори - чорний і білий. Під білим, звичайно, малася на увазі опозиція. І Андрій Шевченко взявся переконувати, що жодний округ не буде здано і що чутки про якусь домовленість між владою і опозицією щодо волинських округів не мають під собою жодних підстав.
     Але коли почав говорити керівник передвиборчого штабу Об'єднаної опозиції в області Анатолій Грицюк, то стало зрозуміло, що це не зовсім так. Анатолій Петрович назвав найімовірніших кандидатів від Об'єднаної опозиції по волинських округах. Насамперед він намагався обгрунтувати, посилаючись на рейтинги згідно з проведеними опитуваннями, чому кандидат від ВО "Свобода" не йтиме по Луцькому округу. За цими надто вже міфічними результатами, Анатолій Вітів нібито поступається не лише Анатолію Грицюку та Ігорю Палиці, а й Володимиру Бондару та Олені Голєвій. Ще деякі дані, наведені Анатолієм Грицюком, засвідчили, що ці соціологічні опитування, очевидно, проводилися за відомою формулою "зробіть нам красиво" або ж "зробимо так, як бажаєте". Але чи із цим потрібно йти на вибори та ще й сподіватися на перемогу?
     Поки що ж ймовірними кандидатами були названі "свободівець" Євген Мельник - по Володимир-Волинському округу, Ігор Гузь із "Фронту змін" - по Ковельському, і бютівці: Анатолій Грицюк - по Маневицькому, Роман Карпюк - по Горохівському і Петро Кравчук - по Луцькому. Так-так, той самий Петро Кравчук, колишній очільник "Укравтодору", діяльність якого на цій посаді викликала багато критики і розмов щодо розбазарювання коштів та всіляких не надто порядних дій. Про безперспективність цієї кандидатури журналісти відверто сказали й Анатолію Грицюку, і його заступнику по виборчому штабу Олександру Пизі, і Андрію Шевченку як представнику столичного керівництва. Андрій Віталійович зауважив, що в жодній області він не бачив такого зацікавленого ставлення журналістів до виборів та їх результатів. І він, і Анатолій Грицюк пообіцяли довести думку про пана Кравчука до керівництва Об'єднаної опозиції. Чи була доведена ця думка і як на неї зреагувало вище опозиційне керівництво, вже вияснилося: ніяк не зреагувало.
     На прес-конференції також ішлося про засилля виступів і показу вищих керівників держави на провідних телеканалах, де представники владних структур мають 74 відсотки ефіру, зокрема у випусках новин, а опозиція на трьох провідних каналах має лише 16 відсотків загального показу політиків. Є і приємні новини щодо ЗМІ у наступній виборчій кампанії. Наприклад, скорочено час, протягом якого заборонялося подавати дані соціологічних опитувань, журналісти мають більші права, перебуваючи на виборчих дільницях, зокрема у ролі спостерігачів. Того ж дня Андрій Шевченко зустрівся з громадськістю Луцька, а також із виборцями у селі Тойкут Ковельського району і в Камені-Каширському.
http://www.volyn.com.ua/?rub=4&article=2&arch=

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ІЗ ЩАБЛІВ ДОВІРЛИВОСТІ ВИРОСТЕ ДРАБИНА ОБМАНУ…
Анатолій Яїцький, «Новий день», 02.08.2012, Херсонська обл.
«Скільки херсонців працює сьогодні на закордонних суднах, ніхто точно не скаже».

Україна посідає 6 місце у світі за загальною чисельністю моряків. Кожний 18-й моряк на планеті — українець! Свій власний торговий флот наша держава розпродала 20 років тому, ось чому більшість фахівців — 76 000 осіб, котрі залишилися без роботи, наймаються на кораблі, що належать іноземним судновласникам. Роботу доводиться шукати по всьому світу, для чого існує ціла індустрія крюінгових фірм-посередників. Вони допомагають морякам знайти роботу та укласти контракт з роботодавцем.
Будьте обережні, коли вам настійно рекомендують повірити...
Скільки херсонців працює сьогодні на закордонних суднах, ніхто точно не скаже. На роботу вони, як правило, влаштовуються через морські агентства. Щоправда, далеко не кожне з них можна назвати надійним, давно і регулярно працюючим.
Є фірми, які займаються взагалі працевлаштуванням за кордоном, вони теж час від часу шукають для замовників моряків. Саме з такими компаніями часто пов’язані скандали, коли завербовані ними моряки, фактично, потрапляли в рабство.
У Херсоні багато хто пам’ятає історію про моряків, котрі вирушили на далекосхідному траулері ловити крабів і працювали у нелюдських умовах, коли на сон і відпочинок відводилося всього кілька годин. При цьому їм не заплатили ні копійки. Рятувати моряків з подібного рабства довелося за допомогою представництва Міжнародної організації з міграції в Україні...
Забезпечити надійний захист від роботодавців, обману, незаслужено низької зарплати могла б наша держава. Для цього необхідно підписати деякі міжнародні угоди, однак Україна не поспішає цього робити. Тому наші моряки складають не тільки один з найчисленніших загонів на морському ринку праці, але почасти невибагливі та безправні.
Проте українці продовжують ризикувати, погоджуючись працювати в будь-якому куточку земної кулі, де зможуть отримувати гроші. Що¬правда, сьогодні знайти пристойну роботу легше командному складу, а якщо ці фахівці ще й з великим досвідом роботи, причому в престижних судноплавних компаніях, з хорошим знанням англійської мови, їх, як кажуть, з руками відірвуть. Складніше влаштуватися рядовим членам команди, особливо новачкам, котрі тільки-но закінчили училища. Невисокий попит і на моряків, чий вік наближається до пенсійного, а також тих, у кого була довга перерва в роботі.
5000 грн. за консультацію?!
Мінімальна зарплата матроса-моториста, який працює «під прапором», згідно з даними Міжнародної федерації транспортних робітників, встановлена на рівні $1675. Наші ж моряки погоджуються на 1200 або й на 800 доларів. Однак, буває, і цього не отримують.
— Прочитавши в газеті оголошення щодо працевлаштування моряків, я відразу ж при¬йшов за вказаною адресою, оскільки морське агентство пропонувало хороші умови, — ділиться наболілим Володимир Овчинніков, житель Голої Пристані. — Фірма обіцяла «посприяти у терміновому оформленні повного пакета морських документів для молодих хлопців і чоловіків від 18 до 48 років». А закінчувалося оголошення на такій оптимістичній ноті: «Моряк — це завжди надійний заробіток!».
У конторі його прийняли дуже доброзичливо. Посадили в крісло, пригостили чаєм. Розташоване в центрі Херсона агентство явно не бідувало: офіс в європейському стилі, комп’ютери блимають, персонал вільно розмовляє англійською...
Володимир Миколайович відразу ж пояснив молодим людям, що клопоче не за себе, пен¬сіонера, а за сина, котрий довго не може зна¬йти роботу.
— Так треба було давно до нас звернутися, ми на ринку працевлаштування не один рік, зв’язки налагоджені, відгуки хороші, — запевнив ветерана директор морського агентства. — Давайте оформимо угоду стандартної форми, де чітко обумовлені всі нюанси. Ось, будь ласка, ознайомтеся, подумайте, порадьтеся з сином і приходьте. Ми працюємо практично без вихідних...
— Так чого думати? Адже вибирати особливо ні з чого, а тут — такі прекрасні умови! Я й погодився, — розповідає Володимир Овчинніков. — Від свого імені підписав цю угоду. А потім відразу ж синові подзвонив в Голу Пристань, поспішив порадувати...
Документ, підписаний пенсіонером, гарантував наступне: «Ця угода досягнута між ДП МА при ПП ВКФ і Овчинніковим Володимиром Миколайовичем про те, що останній оплачує Агент¬ству добровільний внесок у розмірі 5000 (п’ять тисяч) гривень за надання інформаційно-консультаційних послуг з підготовки необхідних документів у відповідних установах (тренажерні центри, інспекції, дипломно-паспортні відділи, капітанії, СБУ тощо) для подальшого праце¬влаштування на судна закордонного плавання на посаді матроса. У випадку, якщо клієнт не оплатить повною мірою послуги відповідних організацій або не надасть первинні документи, раніше обумовлені сторонами, він втрачає право вимагати будь-які компенсації».
Проконсультуйтеся з юристом!
— Мене ще попросили розписатися й за те, що я з «політикою компанії» ознайомлений, — додав пенсіонер. — На словах пояснили, що посадка буде здійснена через 30 днів після отримання морських документів та згідно з калькуляцією — 2000 гривень в кредит на один місяць.
Відтоді минув не місяць, а всі 44. Овчиннікови втомилися чекати, коли друга сторона «угоди» виконає свої зобов’язання. Рейси то «відкладалися», то «скасовувалися», то «виникали неполадки з документами та візами».
Коли батько з сином зрозуміли, що їх обдурили, вони зажадали повернення грошей. Після того, як фірма відмовилася це зробити, звернулися в міліцію.
— Здійснивши перевірку, міліція кваліфікувала наш випадок як факт вимагання та отримання незаконної грошової винагороди в сумі 5000 гривень директором морського агентства, — стверджує Володимир Миколайович. — І направила всі матеріали розслідування, викладені на 11 сторінках, в прокуратуру. Чекаємо рішення і повернення грошей...
Скільки моряків звернулося в цю морську контору — поки невідомо.
Перш,ніж підписувати будь-який документ, треба хоча б прочитати його, а ще краще — проконсультуватися з юристом. Начебто банальна істина, але скільки людей нехтують цим правилом. А несумлінні «фірми» користуються правовою безграмотністю населення. Скільки разів про це писали-говорили?
Тож кому можна довіряти?..
— Дуже часто наші моряки наймаються на кораблі під прапорами держав, де діють пільгові податкові закони: наприклад, Ліберії, Панами, Белізу та інших, — пояснює ситуацію юрист Сергій Коваленко. — Часто на судна, які відпрацювали свій термін, причому про це члени команди дізнаються, тільки опинившись на них, адже нерідко агенти крюінгових компаній обіцяють зовсім інші умови. Почасти новачки ловляться на зарплату, яка здається їм високою і не насторожуються, коли контракт про найм пропонують укласти на борту судна, де доведеться працювати.
У результаті контракт укладають, тільки роботодавцем виявляється місцева фірма, і оскаржити порушення положень контракту можна тільки в цій країні.
Чи є можливість у ошуканого моряка звернутися до суду чужої країни, не маючи грошей в кишені? Та людина буде рада, якщо взагалі додому повернеться! На це і розраховують роботодавці.
Часто українці вирушають в рейс, не підозрюючи, що наймачі не оформили страхування здоров’я. А представники компаній на цій статті витрат економлять істотно. У разі серйозної хвороби до останнього тягнуть зі зверненням в місцеві лікувальні установи. Так було і з херсонськими моряками, які вирушили ловити рибу в Африку: один з них загинув, інші потрапили до лікарні, що називається, в останній момент...
Експерти стверджують, що на рівні Міністерства праці та соціальної політики України можна зобов’язати агентства по найму моряків (а таких в Україні налічується близько 500) дотримуватися цивілізованих стандартів при укладанні контрактів. У багатьох випадках в документах, які підписують моряки, не передбачені умови оплати понаднормової роботи, занижений розмір страховки, нечітко прописані умови компенсації в разі форс-мажору...
Фахівці роз’яснюють, що при виникненні проблем із суднами існує кілька рівнів відповідальності.
У разі захоплення судна піратами або знаходження в зоні військових дій ризики несе судновласник. Але при цьому, за умовами МFТ (Міжнародної федерації транспортників), моряк може відмовитися від роботи в такому регіоні.
Якщо ж він погодився, то за час перебування в небезпечній зоні отримує подвійну ставку базисної оплати, якщо це зазначено в контракті. Аналогічно подвоюються компенсації за втрату працездатності (при 100% втраті — до $178 200 для рядових і до $297 000 для старших офіцерів) і смерть (вона всіх зрівнює, і рядових, і офіцерів — до $178 200). Ці умови передбачені в колективних договорах профспілок, що входять до МФТ, з судновласниками.
У «агентств» багато улюблених «фішок»
Тим не менш, уберегтися від послуг «котів Базіліо» можна. Для цього:
— попросіть ліцензію крюїнгової компанії на роботу з моряками;
— вчитуйтесь в договір дуже уважно;
— не забувайте, що за кожним незвичним для вас терміном стоять дуже конкретні юридично обґрунтовані схеми;
— не підписуйте те, що вам не до кінця зрозуміло;
— докопуйтеся до першоджерел — законів та ліцензій.
Історія «працевлаштування» Овчиннікова, на жаль, не поодинока. Завуальовані й не дуже умови договорів, заплутані схеми — неповний арсенал, розрахований на юридично неграмотне населення. Як правило, рано чи пізно про порушення дізнаються відповідні органи. Але боротися за свої гроші буває вже пізно.
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/936-2012-08-02-11-27-38.html?directory=1

СКАНДАЛИ

У РІВНОМУ ДЕПУТАТИ ТЕЖ Б'ЮТЬСЯ
Мирослава Шершень, «Рівне вечірнє», 02.08.2012
Розглядалось питання про отримання безоплатно у власність земельної ділянки.

Ну що ти за депутат, коли не можеш битися? Цю істину засвоїли не лише у Верховній Раді. Тепер показові бійки влаштовують у радах усіх рівнів. У Рівному депутати міськради побилися нібито з приводу "земельного питання". Але всім добре відомо, що питання виділення землі у Рівному вирішується не бійками. Хоча нас намагаються переконати у протилежному.
Скандал виник навколо питання про отримання безоплатно у власність земельної ділянки на вулиці 16 Липня, 31-А. Ці 14 соток поруч з приміщенням Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці хочуть отримати власники двоповерхового чотириквартирного будинку за цією адресою — мати й син Тетяна та Олександр Мамчури. Вони мають відповідне рішення суду, яке не виконується, оскільки, як пояснюють міські чиновники, за законом під індивідуальний житловий будинок можна відводити не більше 10 соток землі.
Ще на початку сесії міськради зняти з розгляду це спірне питання пропонували депутати Сергій Паладійчук та Світлана Богатирчук-Кривко, але решта їх не послухала. Депутат Олександр Лащук почав вимагати поіменного голосування або зняття питання з розгляду, і в своїх претензіях був більш категоричним. Коли в залі підтримки не знайшов, разом з іншими депутатами - "свободівцями" та кількома хлопцями, які, вочевидь, чекали на таку свою участь у залі, заблокував роботу лічильної комісії.
Бійка виникла за спиною міського голови Володимира Хомка. Олександр Лащук опинився біля міського голови нібито щоб забрати мікрофон. А Юрій Запорожець, голова фракції "Батьківщина", кинувся обороняти п.Хомка. Між ними виникла шарпанина. Оскільки "свободівці" не відступалися від лічильної комісії, міський голова оголосив у роботі сесії перерву на обід і висловився за те, щоб викликати у сесійну залу підрозділ міліції "Беркут". Але протримавши десь 20 хвилин таку напругу у сесійній залі, погодився зняти це питання з розгляду на додаткове вивчення.
Коментарі
Олександр Лащук, голова фракції "Свобода":
— Подейкують, що певні грошові винагороди за позитивне вирішення цього питання отримували і посадовці, і депутати. Ми хотіли голосувати в поіменному режимі, щоб побачити, кому саме заплачено, якщо така плата була. Вважаємо, що потрібно залишити незначну площу для обслуговування цього будинку. Можливо, якісь 4 сотки, бо це ж центр міста. Інакше так хтось може купити квартиру на майдані Незалежності і претендувати на землю майдану.
Юрій Запорожець, голова фракції "ВО "Батьківщина" в Рівненській міській раді:
— На останній сесії Рівненської міської ради відбулись події, яких у нас ще ніколи не було. Фракція "Свобода" фактично зірвала проведення сесії, блокуючи її роботу. Причому повністю порушуючи регламент ради. Вони заявили, що до цього їх спонукало винесення на розгляд сесії питання щодо виділення земельної ділянки під житловим будинком на вулиці 16 Липня, 31-А, який там стоїть вже років сімдесят.
Коментувати це сесійне питання я не буду, краще за мене це зроблять офіційні документи. Тому за згодою власників житла надаю для оприлюднення лист прокуратури Рівненської області і нехай рівняни самі зроблять висновки. Хочу сказати лише відносно тих подій, які відбулись 26 липня на сесії Рівненської міської ради з депутатом О.Лащуком. Фракція "Свобода" має право на відстоювання своєї позиції. Тому коли їхні депутати заблокували роботу лічильної комісії — ніхто з фракції "Батьківщина" зауважень не робив. А ось коли поведінка депутата О.Лащука стала абсолютно хамською — він підійшов до секретаря ради та міського голови, почав виривати мікрофони, зривати сесію, — я, як колишній працівник міліції, не зміг стояти осторонь та спокійно дивитися на такі порушення громадського порядку. Я підійшов до нього і запропонував йому з трибуни озвучити свою позицію, бо на той момент лічильна комісія була вже заблокована і не було потреби щось у когось забирати, виривати. Але депутат відмовився і відштовхнув мене.
Депутати приходять на сесію, щоб працювати, а не займатися саморекламою. І коли депутати від тієї ж партії з обласної ради кричать із залу до міського голови: "Слухай, ти, обморок...", я вважаю таку поведінку недопустимою.
Також мене здивувала позиція депутата Світлани Богатирчук-Крив¬ко, яка керує Рівненським держкомземом та є державним службовцем. Вона закликає не виконувати рішення судів, а як найвища посадова особа "з земельних питань" в області, не подала відповідні позови до суду на скасування рішень судів, які вона вважає незаконними. Це її прямий обов'язок.
Хочу, щоб усі громадяни жили в правовій державі, де державні службовці будуть робити те, для чого їх уповноважили хоча б тому, що їм за це держава платить гроші.
Міський голова Володимир Хомко:
— Ну не можна ж таким чином добиватися створення собі репутації! Адже мають бути якісь правила гри. Я подумаю, як це зробити і, напевно, до виборів не будемо сесії проводити.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=032532


*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 3 серпня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
ishvets@rada.gov.ua
або телефоном:  255-39-18,
Швець Ірині Борсівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення