Огляд реґіональної преси 

Випуск 37, 30 травня 2012 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ДОСТРОКОВО РОЗПУСТИТИ НЕМОЖЛИВО ЗАЛИШИТИ
Юлія Сокирка, «Поступ», 28.05.2012, Львівська обл.
«Окрім політичної складової, спікер Володимир Литвин знайшов прагматичне обґрунтування необхідності швидше провести вибори до парламенту».
РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
РЕГИОН УКРЕПЛЯЕТ СВЯЗИ С АРГЕНТИНОЙ
Алевтина Пилипенко, «Вечерний Донецк», 28.05.2012
С официальным визитом в Донецке побывала Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Аргентина в Украине Лила Ролдан Васкес де Муан.

ОПОЗИЦІЯ КУЛАКАМИ ЗАХИСТИЛА МОВУ
П.З., «Галичина», 26.05.2012, Івано-Франківська обл.
Івано-Франківська міськрада звинуватила парламентську більшість у «навмисному розпалюванні політичного, соціального та національного конфлікту в Україні».

ВЯЧЕСЛАВ ЗАДОРОЖНІЙ ПРОВІВ ОФІЦІЙНУ ЗУСТРІЧ ІЗ ЧЛЕНАМИ БІЗНЕС-МІСІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
«Зоря», 25.05.2012, Дніпропетровська обл.
Поглиблення взаємовигідного співробітництва між Дніпропетровським регіоном та Росією.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ПОТЯНУЛИ ЗА ЯЗЫК
Николай Филиппов, «Крымская правда», 26.05.2012
Верховная Рада Украины приступила к рассмотрению закона об основах государственной языковой политики.

БЕЗЗАКОННЯ ІЗ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ
Іван Фаріон, «Високий замок», 25.05.2012, Львівська обл.
Українське демократи захищали іконою Божої Матері.

ЕКОНОМІКА
ЛЮДЯМ ПОТРІБНІ ЖИТЛО І РОБОТА
Олександр Пирожик, «Волинь», 29.05.2012
Анатолію Кінаху показали в Луцьку новобудови «Доступного житла», а також виробничий цех, де ще не ступала нога журналіста.

НАЙКРАЩІ УКРАЇНСЬКІ ІГРАШКИ СТВОРЮЮТЬ У НІЖИНІ
Вікторія Сидорова, «Високий Вал», 28.05.2012, Чернігівська обл.
«…Ми створюємо іграшку для своєї дитини, тому все має бути зроблене на совість».

ТОЧКА ЗОРУ
ЗАВДЯКИ ЧОМУ БУДЕТЕ ПЕРЕМАГАТИ?
Лариса Гембарська, «Звягель», 25.05.2012, Житомирська обл.
«Така самовпевненість не може не дивувати. Чесно намагалася пригадати, хто ж такий цей кандидат і що, власне, ним зроблено».

УКРАИНСКИЙ ОЛИХАРХ ПРИЗВАЛ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ СУМЩИНЫ СТАТЬ «ЭЛИТОЙ, КОТОРАЯ ЗАДАЕТ МОРАЛЬНЫЙ ТОН В ОБЩЕСТВЕ»
«Xpress», 25.05.2012, Сумская обл.
«Наступило время, когда мы все должны понять, что власть и бизнес несут одинаковую ответственность за государство».

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ВОЛОДИМИР ЛИТВИН «ПО-ТИХОМУ» ВІДВІДАВ ЖИТОМИРЩИНУ
«Рупор Житомира», 28.05.2012
«Звертаючись до присутніх, спікер парламенту запропонував молоді завжди обирати більш складний шлях, йти до істини, долаючи перешкоди…»

ВІД ЦИХ ВИБОРІВ НЕ ЧЕКАЙ ПЕРЕМІН
Сергій Ткаченко, «Рівне вечірнє», 29.05.2012
Спілкування Віктора Медведчука, ініціатора громадського руху "Український вибір", з регіональними журналістами в медіа-клубі "На власний погляд".

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: "МИ ЙДЕМО ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ, АБИ ПЕРЕМОГТИ"
«Час», 28.05.2012, Чернівецька обл.
Голова ВО "Свобода" акцентував увагу на тому, що найперше українці мають відновити національну гордість та гідність.

СКАНДАЛИ
ОЛЕГ ЛЯШКО РАЗГРОМИЛ ЗАЛ ИГРАЛЬНЫХ АВТОМАТОВ
Татьяна Кравец, «Время», 26.05.2012, Харьковская обл.
Охрана нелегальных автоматов не смогла остановить оппозиционного депутата.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ЕСЛИ ЙОДА НЕ ХВАТАЕТ…
Анна Гуляева, «Крымские известия», 26.05.2012
Но, к сожалению, подняв вопрос о глобальном йодировании соли, авторы проекта не учли некоторых тонкостей, которые могут свести на нет все добрые начинания.
ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ШЕРИФУ НЕ ДО ИНДЕЙЦЕВ
Юлия Юдина, «Главное», 26.05.2012, Харьковская обл.
Об экономике с точки зрения экологической перспективы.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ДОСТРОКОВО РОЗПУСТИТИ НЕМОЖЛИВО ЗАЛИШИТИ
Юлія Сокирка, «Поступ», 28.05.2012, Львівська обл.
«Окрім політичної складової, спікер Володимир Литвин знайшов прагматичне обґрунтування необхідності швидше провести вибори до парламенту».

З наближенням виборів парламентські будні стають все цікавішими та веселішими. Правда, не до сміху пересічним громадянам, життя яких з дня на день лише погіршується, незважаючи на розгорнуті масштабні соціальні ініціативи. Не встигли нардепи відійти від битви за мову, як спікер дав привід для нових бурних дискусій. Незадовго до старту парламентської виборчої кампанії Литвин запропонував достроково припинити повноваження Верховної Ради. Вочевидь, вже навіть йому поперек горла став цей брутальний цирк, або ж це всього-на-всього вдалий піар-хід напередодні виборчої кампанії.
Зазвичай старт виборчої кампанії пересічний громадянин (читай виборець) особливо яскраво відчуває на власній шкурі. З однієї сторони, на нього як манна небесна сиплються різного роду соціальні ініціативи, а з іншої – держава вижимає з нього всі соки, знову ж таки на вибори. Більше того, старт виборчої кампанії суттєво позначається на парламентській роботі, яка окрім звичного лобіювання бізнесових інтересів поміж іншим перетворюється на виставу під назвою «хто більше любить свого виборця».
Окрім звичних соціальних проектів, парламентарі вкотре повертаються до традиційно передвиборних ініціатив, на кшталт скасування депутатської недоторканості та наданню російській статусу другої державної мови. Проте ці висоти вкотре виявляються непосильними для нардепів. Незважаючи на це, депутати демонструють готовність не словом, а ділом (чи скоріше кулаками) відстоювати інтереси своїх виборців. Підтвердженням цьому стали події 24 травня в стінах Верховної Ради, яка нагадувала скоріше боксерський ринг, а ніж парламент правової держави. І поки депутати навкулачки з’ясовували стосунки у черговому раунді, Литвин вирішив достроково зупинити весь бій, заявивши про необхідність достроково розпустити парламент.
Володимир Литвин переконаний, що далі продовжувати цей політичний фарс недоцільно, і «потрібно просто перестати мучити країну». «Кожен зі своєю правдою, зі своїми установками, зі своїм баченням, чого хоче народ, піти до народу і дістати в нього підтримку чи не підтримку, принаймні, це було б чесно. Принаймні, далі так продовжуватись не може», - заявив спікер. «Я розумію що мене будуть критикувати зліва, справа, центру, але треба прийняти рішення»,- додав він.
Окрім політичної складової, спікер Володимир Литвин знайшов прагматичне обґрунтування необхідності швидше провести вибори до парламенту. «Обрана 28 жовтня Верховна Рада зможе зібратися десь тільки в грудні місяці. А відповідно до закону, держбюджет повинен бути прийнятий 1 грудня 2012 року», - підкреслив він. За оцінками Литвина, якщо ж вибори пройдуть раніше, бюджет буде прийнято вчасно.
У свою чергу в Партії регіонів ініціативу Литвина сприйняли щонайменше скептично. На думку Єфремова, саморозпуск не має сенсу, оскільки до виборів залишилося менше, ніж півроку. «Мені здається, що Володимир Михайлович тут більше займається піаром, ніж реальним вирішенням питання. У нас вже був період, коли парламент достроково розпускався, і ми не отримали ніяких позитивних моментів, а за умови, коли залишається півроку до виборів, заявляти подібні речі можна сміливо, оскільки вони не тягнуть за собою жодних правових наслідків», - сказав лідер фракції Партії регіонів.
Більше того, регіонал Василь Кисельов запропонував Володимиру Литвину скласти повноваження голови Верховної Ради, оскільки останній здався перед труднощами. «Якщо Володимир Михайлович розписався у власному безсиллі, підняв руки, якщо він не може сьогодні, я не говорю керувати - він не керує, він виконує обов'язки Голови Верховної Ради, якщо він не може - хай складе повноваження Голови Верховної Ради. Ми оберемо людину, яка буде виконувати ці обов'язки далі», - заявив Кисельов.
Разом з тим в опозиції повністю підтримують ідею саморозпуску. Як нагадав віце-спікер Микола Томенко, президент може розпустити Верховну Раду, якщо вона місяць не працює. «Верховна Рада не буде працювати місяць, і я вважаю, що було б доречно, щоб 24 серпня ми відзначили день незалежності, а 26-го, у День шахтаря провели вибори до парламенту», - сказав він.
Водночас на думку лідера «Фронту змін» Арсенія Яценюка, спікер Володимир Литвин запізнився з розпуском парламенту на два роки. За словами Яценюка, Верховна Рада була фактично розпущена, коли Віктор Янукович став президентом, а Литвин став рядовим співробітником Адміністрації президента. Яценюк наголосив, що після обрання Януковича президентом парламенту як представницького органу, який виражає волю та інтереси українців, не існує
Тверезо оцінюючи перспективу розпуску парламенту, слід зазначити, що це скоріше ілюзія, адже навіть за умови 30-денної бездіяльності Ради президент має право, а не обов’язок розпустити її. Більше того, дострокові вибори насправді можуть застати багатьох зненацька, адже партійні списки ще не затвердженні, мажоритарні місця не розділені (і в першу чергу це стосується опозиції). З іншої сторони, достроковий розпуск парламенту, може заморозити питання з Тимошенко. Регіоналам це на руку, адже з’являється відмовка, мовляв «ми хотіли, але ж Рада розпущена»…
У будь-якому разі тема розпуску парламенту – це скоріше піар-хід Литвина і його політичної сили, який без волі згори ніколи не буде реалізований. Зрештою, чекати виборів залишилося не так вже й довго, якихось п’ять місяців…
http://postup.brama.com/usual.php?what=73934

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

РЕГИОН УКРЕПЛЯЕТ СВЯЗИ С АРГЕНТИНОЙ
Алевтина Пилипенко, «Вечерний Донецк», 28.05.2012
С официальным визитом в Донецке побывала Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Аргентина в Украине Лила Ролдан Васкес де Муан.

С целью укрепления связей между Аргентиной и Донецкой областью она встретилась с председателем облгосадминистрации Андреем Шишацким. Были обсуждены пути совместного сотрудничества в сельскохозяйственной, промышленной, фармацевтической, туристической и культурной сферах. Лила Ролдан Васкес де Муан встретилась и с донецкими предпринимателями.
- Важнейшие отрасли экономики Аргентины - это сельское хозяйство, охота, лесное хозяйство, рыболовство и горнодобывающая промышленность, - рассказала посол Лила Ролдан Васкес де Муан. - Аргентина является одним из крупнейших производителей масла соевых бобов и занимает второе место среди производителей подсолнечного масла, девятое - среди экспортеров вина, также является мировым лидером по экспорту меда, груш, грейпфрутового сока, лимонов и лаймов. Эти продукты также являются ключевыми в бизнесе.
- Мы также имеем природные богатства в виде минеральных ресурсов, в числе которых свинец, цинк, олово, серебро, калий, медь и золото, - продолжила посол. - За последние годы в Аргентине резко вырос сектор горной промышленности. В этой области даже установлен рекордный уровень капиталовложений, что позволило стране достичь высокого уровня расходов на исследования, экспорт и на создание рабочих мест. Немаловажную роль играет фармацевтическая и фармакохимическая промышленность. Производством медицинских препаратов занимается более 110 промышленных предприятий, владельцами которых в основном являются граждане страны.
В Аргентине налажено производство экологически чистой возобновляемой энергии, является третьим по объемам производителем и ведущим мировым экспортером биотоплива, развивает свои возможности по генерированию альтернативной энергии, в частности, ветренной.
Рассказав о возможностях своей страны, Лила Ролдан Васкес де Муан выслушала предложения донецких ученых о возможных путях сотрудничества.
- Мы предлагаем аргентинской стороне перерабатывать аргентинские бурые угли, и делать из них удобрения для аграриев, - рассказал директор ООО СКТБ "Навигатор" Александр Резников. - Для этого у нас разработаны современные и эколого-чистые технологии. Мы подсчитали, что удобрения с угля увеличат урожай пшеницы на две тонны, по сравнению с традиционной подкормкой этой культуры. Для этого эксперимента необходимо 7 килограммов аргентинского бурого угля. Есть у нас еще один проект, связанный с получением биологически активных веществ, и речь идет о том, чтобы из экстрактов извлекать растительные вещества. Донецкие ученые располагают конкретными технологиями и имеют опыт в изготовлении данного оборудования. Причем донецкие ученые отмечают, что такие технологии могут применяться не только в пищевой, фармацевтической промышленностях, но в других отраслях. Такая идея заинтересовала посла Республики Аргентины.
- Мы работаем с экстрактами биологических веществ, производимых из биомассы, а вы работаете с углем, и у меня появилась идея о создании совместного предприятия, - отметила посол и пригласила директора ООО СКТБ "Навигатор" в Киев, для обсуждения планов намечаемого сотрудничества.
http://vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=103475

ОПОЗИЦІЯ КУЛАКАМИ ЗАХИСТИЛА МОВУ
П.З., «Галичина», 26.05.2012, Івано-Франківська обл.
Івано-Франківська міськрада звинуватила парламентську більшість у «навмисному розпалюванні політичного, соціального та національного конфлікту в Україні».

Законом про мови Партія регіонів знову зробила спробу відволікти увагу людей від поточної економічної ситуації й повернути собі прихильність проросійськи налаштованих громадян. Однак її провладна більшість у Верховній Раді так і не спромоглася ні в четвер, ні в п’ятницю ухвалити у першому читанні законопроект Колєсніченка і Ківалова «Про засади державної мовної політики».
Цьому завадила бійка в сесійній залі в четвер увечері між депутатами фракції Партії регіонів і опозиційних фракцій «БЮТ—«Батьківщина» і «НУ—НС» (внаслідок цього збентежений спікер В.Литвин поквапно закрив вечірнє засідання), а в п’ятницю — блокування опозицією президії. Характерно, що цього разу опозиція спромоглася не лише на скандування «Банду — геть!», а й силою постояла за українську мову. Причому одному з авторів мовного законопроекту, «іконі українофобії» в парламенті В.Колєсніченку, який особливо цинічно «захищав» державність української мови під час обговорення проекту, персонально надавали стусанів.
«Влада не вирішує економічні і соціальні питання, а стикає лобами жителів різних регіонів. Ми не можемо допустити такого розвитку подій. Ми не допустимо розгляду цього питання», — заявив від імені опозиції В.Кириленко, який запропонував зняти з розгляду парламенту всі законопроекти, що стосуються питань мови. Згідно із соціологічними дослідженнями, проблеми мови не входять до пріоритетів громадян України.
Голови Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської обласних рад у своєрідний спосіб висловили протест спробам «регіональної» влади протягнути антиукраїнський законопроект — відмовилися брати участь у четверговому засіданні Ради регіонів під головуванням Президента України, натомість приєдналися до акції протесту біля Верховної Ради. Там О.Сич зокрема заявив, що «чинна влада продовжує запроваджувати окупаційні правила гри».
А тим часом Івано-Франківська міська рада в своїй заяві звинуватила антиукраїнську більшість у парламенті в «навмисному розпалюванні політичного, соціального та національного конфлікту в Україні».
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=19584&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=b5dc2c239f

ВЯЧЕСЛАВ ЗАДОРОЖНІЙ ПРОВІВ ОФІЦІЙНУ ЗУСТРІЧ ІЗ ЧЛЕНАМИ БІЗНЕС-МІСІЇ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
«Зоря», 25.05.2012, Дніпропетровська обл.
Поглиблення взаємовигідного співробітництва між Дніпропетровським регіоном та Росією.

За дорученням губернатора Олександра Вілкула його заступник Вячеслав Задорожний провів офіційну зустріч із представниками ділових кіл регіонів Російської Федерації (РФ), що прибули на Дніпропетровщину в рамках україно-російського бізнес-форуму. Під час зустрічі Вячеслав Задорожний презентував російській делегації інвестиційні можливості Дніпропетровщини та обговорив питання поглиблення взаємовигідного співробітництва між Дніпропетровським регіоном та Росією.
Участь в зустрічі узяли заступник голови облдержадміністрації Андрій Муксімов, перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради Анатолій Адамський, виконуючий обов’язки начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Анатолій Комірний, перший заступник Криворізького міського голови Костянтин Павлов, президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко, директор Дніпропетровського інвестиційного агентства Віталій Биков. З боку російської сторони на зустрічі були присутні виконуючий обов’язки торгового представника Російської Федерації в Україні Сергій Соломін, а також представники політичних та ділових кіл Липецької, Белгородської, Ростовської, Самарської, Свердловської, Курської, Воронезької, Челябінської областей і Ставропольського краю РФ.
Метою візиту бізнес-місії РФ є посилення міжрегіональних та ділових зв’язків між російськими та українськими підприємствами. У складі делегації – представники більше 30-ти російських компаній, регіональних торгово-промислових палат, місцевих адміністрацій.
«Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул приділяє велику увагу міжрегіональному співробітництву. Російська Федерація - надійний партнер нашого регіону. У своїй зовнішньоекономічній діяльності Дніпропетровщина має найбільші обсяги експортно-імпортних операцій саме з Росією. В області зареєстровано 132 підприємства, в які вкладені російські інвестиції. Між Дніпропетровською областю та регіонами Росії існують 22 угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво. В тому числі – і з більшістю регіонів, представники яких приїхали у складі бізнес-місії. Ми розраховуємо, що Україно-Російський бізнес-форум стане ще одним кроком у зміцненні економічних відносин між нашими країнами, нашими регіонами і діловими колами», - сказав Вячеслав Задорожній.
Виконуючий обов’язки торгового представника Російської Федерації в Україні Сергій Соломін зазначив: «Дніпропетровська область традиційно є одним з найбільших торгових партнерів РФ, особливо в таких галузях, як металургія та машинобудування. Ділове партнерство між регіонами Росії та Дніпропетровщини буде тільки зміцнювати ті партнерські стосунки, які вже існують, і сьогодні з нами приїхали представники саме тих регіонів, які зацікавлені в співпраці з Дніпропетровщиною».
В рамках російсько-українського бізнес-форуму на Дніпропетровщині пройдуть презентації українських та російських компаній, відбудуться переговори з потенційними партнерами та підписання договорів про співробітництво.
З української сторони участь у бізнес-презентаціях візьмуть близько 70 підприємств, серед яких є представники космічної галузі, металургії, а також представники малого та середнього бізнесу.
У рамках візиту на Дніпропетровщину 24 травня представники російської делегації відвідають електросталеплавильний завод «Дніпросталь», акумуляторний завод корпорації «Westa» та корпорацію «Агросоюз».
Як повідомив президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віктор Жмуренко, 25 травня у рамках бізнес-презентацій, що будуть проходити у Дніпропетровській торгово-промисловій палаті, будуть підписані договори про співробітництво між Дніпропетровською ТПП, Липецькою та Белгородською торгово-промисловими палатами.
Довідка
Під час візиту до України бізнес-делегація РФ відвідує Дніпропетровськ (24-25 травня) та Запоріжжя (23 травня). У складі делегації представники таких російських компаній:
• ООО «Торговый дом КАМАЗ» (www.kamaz.ua);
• ООО «Представительство Ростсельмаш в Украине» (www.rostselmash.com);
• ОАО «Гидропривод» (www.gidroel.lipetsk.ru);
• ООО «Ремонтно-механический завод» (www.rmzd.ru);
• ОАО «Шебекинский машиностроительный завод» (www.shemz.ru);
• ООО «НПО «Два + К» (www.dvak.ru);
• «ООО Автом-2» (www.avtom-2.ru);
• «Ростовагролизинг» (www.rostovagroleasing.ru);
• ООО «Торговый дом Усть-Катавский вагоностроительный завод» (www.tdukvz.ru);
• ООО «Газпромнефть Лубрикантс Украина» (www.gazpromneft-oil.com.ua);
• ООО «Полипласт-Украина» (www.polyplast-un.ru);
• НПО «Восстановление» (www.vosstan.com);
• ОАО «Прожекторные угли»;
• ОАО «Энергия» (www.oao-energiya.ru);
• ЗАО Научно-производственный холдинг «ВМП» (www.coldzinc.ru);
• «Воронежский механический завод» – филиал ФГУП «ГКНПЦ им. М.В. Хруничева» (www.vmzvrn.ru/main.php);
• ОАО «Турбонасос» (www.turbonasos.ru);
• ЗАО «Энергомаш» (www.zmkbelgorod.ru/home);
• ООО ЛПО «Электроаппарат» (www.elap.lipetsk.ru);
• Торговый дом «ЭЛВО-Украина» (www.elvo-ukraine.com.ua/);
• ЗАО «Энергомаш (Екатеринбург) – Уралэлектротяжмаш» (www.energomash.ru);
• ОАО «Стройдормаш» (www.zavod-sdm.ru);
• ОАО «СТРОЙМАШ» (www.lzsom.ru);
• ООО «Ласар» (www.lasar.ru);
• ООО НПП «Валок-Чугун» (www.valok-chugun.ru);
• Торговая сеть «Радуга» (www.radugakursk.ru);
• Торговая сеть «Усадьба» (www.ts-usadba.ru);
• ОАО «Воронежская кондитерская фабрика» (www.vkf.ru);
• ООО «Майский чай» (www.maisky.ru);
• ЗАО Фирма «Елецкие кружева» (www.elezkruzhevo.ru);
• ОАО «Сбербанк РФ в Украине» (www.sberbank.com.ua).
У першому кварталі 2012 року зовнішньоторговельний оборот Дніпропетровщини з Росією збільшився на 14,8%, в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. На область за цей час припадало 8,7% загального товарообігу України з Росією.
Загальний обсяг прямих інвестицій з Росії, залучених в економіку області, склав 61,3 млн. дол. США.
З Дніпропетровщини до Російської Федерації експортуються вироби з чорних металів - 24,1%, залізничні або трамвайні локомотиви, шляхове обладнання - 24%, чорні метали - 20,8%.
З Росії імпортуються чорні метали - 36%, енергетичні матеріали, нафта та продукція перегонки - 29%, машини, апарати і механічні пристрої - 8,4%.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=3617

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ПОТЯНУЛИ ЗА ЯЗЫК
Николай Филиппов, «Крымская правда», 26.05.2012
Верховная Рада Украины приступила к рассмотрению закона об основах государственной языковой политики.

О содержании законопроекта, поданного регионалами Вадимом Колесниченко и Сергеем Киваловым, наша газета подробно рассказывала. Напомним, что он был разработан с учётом рекомендаций Венецианской комиссии с целью обеспечить выполнение положений Европейской хартии региональных языков и языков меньшинств. В случае его принятия дискриминировать русскоязычных граждан станет немного сложнее. Разумеется, украинские «демократы» такого допустить не могут, а потому рассмотрение было прервано массовой дракой у парламентской трибуны и бегством из зала спикера Литвина.
Утром в пятницу оппозиционеры привычно забаррикадировали входы в зал заседаний и на трибуну.
- В связи с тем, что сессионный зал заблокирован, мы перешли работать в комитетах, - сказал корреспонденту нашей газеты народный депутат Вадим Колесниченко. - Через неделю Верховный Совет Украины вернётся к рассмотрению законопроекта. Рассмотрение вопроса не закончено, и Литвин незаконно закрыл сессию.
Глава фракции регионалов Александр Ефремов в свою очередь заявил, что рассмотрение законопроекта может быть продолжено.
- Надеемся, мы продолжим рассмотрение законопроекта, если согласительный совет не примет иного решения, - сообщил Ефремов.
Позиция спикера Литвина относительно языковых законопроектов давно известна. Владимир Михайлович сделал и продолжает делать всё для того, чтобы не допустить ослабления дискриминации русскоязычных граждан.
- В государстве Украина должен быть единственный государственный язык - украинский, - сказал Владимир Литвин. При этом спикер не возражает против использования гражданами родного языка «для удовлетворения своих национально-культурных повседневных нужд».
Увидев утром в пятницу, что парламентская трибуна вновь заблокирована, Владимир Литвин так расстроился, что пришёл к выводу о том, что не только Верховный Совет, но и парламентаризм на Украине «окончательно себя разрушили», и предложил провести досрочные парламентские выборы.
- За полгода до выборов заявлять такие вещи - значит просто делать заявления. Никаких юридических последствий не будет, - прокомментировал слова спикера Александр Ефремов.
Разумеется, главной противницей частичного восстановления прав русскоязычных граждан Украины выступает отбывающая наказание в Качановской колонии любимица европейских демократов Юлия Тимошенко.
- Введение второго государственного языка - это не просто предвыборная инициатива Партии регионов, - заявила Тимошенко из мест заключения. - Это преступление против Украины, это преступление против нации. Это преступление против истории и против народа. И я со всей ответственностью заявляю, что я не дам этого сделать!
Юлия Владимировна лжёт.
О государственном статусе для русского языка в законопроекте речь не идёт, и ей, как и Литвину, это хорошо известно.
- Оппозиция узнала, что у нас есть достаточное количество голосов для принятия закона. Поэтому они организовали безобразную драку, - сказал Вадим Колесниченко. По его мнению, законопроект будет принят, «если не запугают депутатов».
- Потому что депутаты, даже из моей фракции, подходили и говорили, что они не знают, как поступить, потому что в отношении их и членов их семей уже поступали угрозы физической расправы, - подчеркнул народный депутат.
Такими методами действуют оппозиционные сторонники «демократии», обвиняя власть в беззаконии. Это Украина, господа.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/05/26/potyanuli-za-yazyk

БЕЗЗАКОННЯ ІЗ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ
Іван Фаріон, «Високий замок», 25.05.2012, Львівська обл.
Українське демократи захищали іконою Божої Матері.

В і так неспокійній Україні здійнято черговий суспільний шторм. Спричинилася до цього партія влади, представники якої внесли у парламент законопроект «Про засади державної мовної політики». Патріотична громадськість, політики національно-демократичного табору, рядові громадяни кажуть, що цим документом всупереч Конституції фактично буде знівельовано державність української мови, значною мірою її витіснить російська. Це загрожує країні розколом, значними соціальними конфліктами.
«Мовний» законопроект розробляли одіозні члени фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов. Під приводом турботи про права національних меншин вони запропонували документ, який узаконює використання регіональних (точніше сказати – російської) мов у практично всіх сферах життя 13 із 27 регіонів України. А саме – у роботі державних установ і органів місцевого самоврядування, наукових, навчальних і культурно-розважальних закладів, судів, прокуратури, нотаріальних контор, юридичних консультацій, паспортних столів, комунальних підприємств, відділень зв’язку і пошти. Після ухвалення цього скандального закону використання державної мови неминуче звузиться, а російська пропишеться ще й на виборчих бюлетенях, вивісках, штампах і печатках, в оголошеннях. Українську витіснять з телебачення, радіо, друкованих ЗМІ, візуальної реклами. Та навіть з ярликів, якими маркують товари. Щоб встановити регіональну мову на певній території, достатньо, щоб носіями мови нацменшин було 10% місцевого населення. А це практично всі області центру, сходу, півдня України.
Таким, що порушує інтереси держави, не відповідає Основному Закону, назвав творіння Ківалова-Колесніченка парламентський Комітет з питань культури і духовності, який відхилив його. Негативну оцінку дало цьому законопроекту Головне науково-експертне управління та навіть рідне «регіоналам» Міністерство фінансів, яке попередило, що реалізація закону призведе до непомірних бюджетних витрат. Академія наук вищої школи охарактеризувала цей документ як «черговий антиукраїнський, антидержавний, а фактично антиконституційний акт, який загрожує національній безпеці і територіальній цілісності України». На переконання Верховного комісара ОБСЄ з питань національних меншин, цей законопроект «може розширити існуючий мовний поділ усередині країни», «спровокувати сильну негативну реакцію», «призведе до загострення напруженості». За словами голови партії «За Україну!» В’ячеслава Кириленка, мовний закон від влади це – «валуєвщина, столипінщина, сталінщина в одній упаковці». А як заявили члени громадського руху «Перше грудня» (серед них – кардинал Любомир Гузар, Євген Сверстюк, Іван Дзюба, Ігор Юхновський, Мирослав Попович), справжня мета цього законопроекту - «Геть українську мову!».
Проти прийняття цього реакційного закону під стінами парламенту у четвер протестували тисячі людей (серед них відомі письменники, актори, музиканти, співаки), соціальні мережі аж зашкалювало від гострих коментарів на цю тему. У сесійній залі журналісти вивісили плакат: «Займіться ділом, а не язиком». Опозиція заблокувала трибуну, взявши у підмогу ікону Божої Матері. Звучали вигуки: «Банду – геть!». Спікер Литвин змушений був оголосити перерву. Зрештою, на голосування було поставлено компромісну пропозицію про перенесення розгляду усіх мовних законопроектів. Однак її не підтримали. Під час розгляду «регіонального» законопроекту на адресу Колесніченка чулися вигуки «Зрадник!». У відповідь він називав опонентів «націонал-фашистами»...
Це запекле «мовне» протистояння завершилося пізно ввечері, уже після того, коли цей газетний номер ми вимушені були здати до друку…
http://www.wz.lviv.ua/articles/106543

ЕКОНОМІКА

ЛЮДЯМ ПОТРІБНІ ЖИТЛО І РОБОТА
Олександр Пирожик, «Волинь», 29.05.2012
Анатолію Кінаху показали в Луцьку новобудови «Доступного житла», а також виробничий цех, де ще не ступала нога журналіста.

Луцьк із робочою поїздкою відвідав президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), колишній прем'єр-міністр України, а нині нардеп Анатолій Кінах. У супроводі заступника голови облдержадміністрації Едуарда Стоєва та керівника Луцького домобудівельного комбінату Руслана Ваймана він оглянув багатоквартирний будинок на вулиці Федорова, 4-А, зведений у рамках програми «Доступне житло». Завдяки цій програмі цьогоріч житло тут уже отримали 15 молодих сімей. Поруч зводиться ще один будинок, який планують здати в експлуатацію до кінця року. Будівля розрахована на 72 квартири, орієнтовна її вартість — 30 мільйонів гривень.
Зі слів Руслана Ваймана, програма соціального житла — це державні інвестиції в людину. Ця програма стає доступнішою завдяки запровадженню альтернативної іпотечної програми кредитування. Молоді люди можуть придбати помешкання, обравши один із двох нині діючих проектів. Це «Доступне житло» — надання безповоротної державної допомоги для придбання квартири у розмірі 30 відсотків від її нормативної вартості (70 відсотків — сплата за рахунок фізичної особи — учасника програми). Другий проект — іпотечне кредитування, при якому кредити надаються до 15 років у гривнях, максимум під 16 відсотків річних. При цьому позичальник платить за кредитом 3 відсотки, а різницю в 13 відсотків йому компенсує держава.
— В умовах низької платоспроможності населення іпотечна система — найперший крок, аби допомогти сім'ям, — зауважив Анатолій Кінах. — Це засвідчила практика інших країн, де діють довгострокові програми іпотечного кредитування, особливо для молодих родин. Коли у них з'являється дитина, ставка кредиту для сім'ї зменшується до 1-2 відсотків. При народженні другої дитини — ставка стає нульовою, а третьої — держава вже сама доплачує цій родині. І нам треба теж цей досвід брати на озброєння...
Залишився задоволеним Анатолій Кінах і відвідинами колишнього Луцького автозаводу, що нині діє як дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». Він зауважив, що, будучи прем'єр-міністром, дуже переймався реформуванням нашого автозаводу, лобіював прийняття його інвестиційних програм, займався пошуками успішного інвестора, із яким завод знайшов би своє місце в нових ринкових умовах. Кінах втішений тим, що ці пошуки виявились успішними: у структурі корпорації «Богдан Моторс» Луцький автозавод упевнено нарощує обсяги виробництва, розширює його.
Ніби підтверджуючи ці слова, директор підприємства Володимир Гунчик показав столичному гостю не лише діючі цехи, а й той, у якому, зі слів пана Гунчика, «ще не ступала нога журналіста». Йдеться про новий фарбувальний цех, де встановлюється надсучасна лінія із фарбування каркасів автобусів німецької фірми «Еіzenmann». Її особливість у тому, що каркаси фарбуватиме виключно автоматика — шляхом їх занурення у спеціальну ємність із фарбувальним розчином. Як запевняє Володимир Гунчик, фарба наноситиметься на метал абсолютно рівномірним шаром і триматиметься не менше 15 років. Лінію планують запустити у виробництво вже до кінця цього року.
По завершенні оглядин автозаводу Анатолій Кінах зустрівся з керівниками луцьких підприємств, обговорив із представниками місцевої бізнес-еліти проблеми, які їх турбують. Лучани висловили Анатолію Кінаху ряд пропозицій, як полегшити життя бізнесу. Серед них — уведення нових екологічних вимог для ввезення в Україну транспорту, прийняття порядку земельних торгів, виділення коштів із держбюджету на коригування генеральних планів забудови територій тощо. Голова УСПП запевнив, що ініціюватиме врахування цих пропозицій у роботі органів центральної влади та прийняття парламентом відповідних змін у чинне законодавство.
http://www.volyn.com.ua/?rub=2&article=0&arch=

НАЙКРАЩІ УКРАЇНСЬКІ ІГРАШКИ СТВОРЮЮТЬ У НІЖИНІ
Вікторія Сидорова, «Високий Вал», 28.05.2012, Чернігівська обл.
«…Ми створюємо іграшку для своєї дитини, тому все має бути зроблене на совість».

Так, так, це не помилка! Саме в Ніжині вже понад 13 років діє ПП «Копиця» - фабрика м’якої іграшки, де створюють дуже симпатичні іграшки, ляльки-рукавички, подушки-розкладушки, м’які дитячі крісла та різноманітні рюкзаки. В асортименті підприємства – близько 600 найменувань.
Ці вироби дуже подобаються і діткам, і дорослим, їх замовляють великі торговельні центри Києва, Дніпропетровська, Харкова, Донецька, надходять замовлення від організацій.
Як саме народжуються вітчизняні м’які іграшки, на власні очі побачили чернігівські журналісти під час прес-туру на фабрику в Ніжині, що організував медіа-центр «Моє місто».
Стати підприємцями колишніх вчителів змусила криза
ПП «Копиця» - успішний сімейний бізнес, засновники підприємства - Наталя Миколаївна та Анатолій Олександрович Копиці, їм допомагають син і донька. Спеціальної економічної чи торговельної освіти подружжя не має, свого часу вони закінчили музично-педагогічний факультет Ніжинського тоді ще педінституту ім. М.В. Гоголя.
У складні кризові 90-ті молоді викладачі залишилися майже без засобів до існування, тому прислухалися до поради брата Анатолія Григоровича, котрий займався виробництвом меблів. Він запропонував подружжю шити м’які іграшки, а набивати їх поролоном, що залишався у нього.
Перші кроки, звісно, давалися не легко. Почали з пошуку виробників штучного хутра в Україні. З’ясувалося, що в нашій країні цей матеріал не виготовляють. Потім шукали перші моделі. Пригадують, як купили на столичному базарі декілька іграшок, розпороли їх, перезняли викройки, і за ними почали створювати власні вироби.
Доки не придбали власне обладнання, шили вечорами в майстерні у брата. Перші декілька іграшок також повезли продавати до столиці. Нові моделі знаходили в секунд-хендах, у друзів. Так, крок за кроком, і зросло досить потужне підприємство, на якому зараз працюють понад 60 робітників.
Нині щомісяця ПП «Копиця» виготовляє до 4500 різноманітних іграшок. Це песики, ведмедики, зайці, слони, їжаки, морські жителі, автомобілі, м’ячі. Деякі зразки «живуть» понад десять років. Серед найулюбленіших іграшок українських дітей – рожевий слон, козел Мефодій, ведмедики-тедді різного розміру, малеча дуже любить і героїв мультфільмів.
Фаворит господині – чималенька Панда, що оселилася в кабінеті директорів. Перед кожним новим роком тут розробляють «Символ року». Останній раз це були дракони, перед цим – тигри і так далі. Дуже великий асортимент – це рюкзаки для дітей, подушки, м’які квіти у вазонах, м’ячі.
До речі, футбольні м’ячі в кольорах клубу на цьому підприємстві замовляли ФК «Шахтар», ФК «Металург» та деякі інші. Бувають і штучні замовлення. Так, один з супермаркетів замовив хлопчика майже метрового зросту за їх ескізом. А Донецьке УМВС вподобало іграшку «Сова», яку для них виготовили у кашкеті, з краваткою та погонами.
Вийшла дуже симпатична сова-міліціонер! Тепер цю іграшку в Донецькій міліції дарують співробітникам під час нагородження разом з грамотами, а колегам чи гостям – як сувенір. У Сімферополі є мережа меблевих магазинів «Спокуса», яка є постійним замовником – для них у Ніжині шиють подушки з написом «Спокуса», які дарують покупцям.
До якості іграшок – підвищені вимоги
Остання колекція, яку чернігівські журналісти побачили та оцінили чи не найпершими, української тематики. Це дуже симпатичні хлопчик Миколка та дівчинка Марічка в традиційному вбранні, подушки з зображенням хлопців-козаків і дівчат у віночках, серед соняхів.
«Ми робили цю колекцію не до Євро-2012, але ж у нас туристична країна, приїздить багато гостей, тому ми маємо запропонувати їм щось своє, щоб не тільки китайські іграшки були в нас на прилавках», - пояснює Наталя Миколаївна.
Нові моделі засновники вигадують самі, адже Анатолій Олександрович гарно малює. Для пошуку нових образів вони дивляться мультфільми, читають дитячу літературу, переглядають періодичні видання для дітей. Нові зразки тестують на власних дітях і малечі робітників. Якщо іграшка припадає до душі – запускають виробництво. Використовують тільки екологічні матеріали, фурнітуру, нитки, що мають сертифікати якості.
«Ми турбуємося про здоров’я наших маленьких споживачів, тому проводимо сертифікацію продукцію відповідно до Європейський норм ДСТу», - розповіла журналістам пані директор.
Представники ЗМІ під час прес-туру оглянули фабричні цехи, завітали до відділу «ОТК». Ми з’ясували, що минулого року на ПП «Копиця» повністю переобладнали цех пошиву, а нещодавно придбали ще й професійну вишивальну машину. Втім, частково тут використовують і ручну працю, адже вона «заряджає» іграшки особливим теплом. Ми побачили, як тут перевіряють готові вироби на міцність швів, якість приєднання лапок-вушок-хвостиків.
«Це дитячий асортимент, тому до іграшок у нас підвищені вимоги. Я постійно нагадую, що ми створюємо іграшку для своєї дитини, тому все має бути зроблене на совість», - продовжує Наталя Копиця.
До речі, на Ніжинській фабриці іграшок завжди раді гостям й охоче проводять екскурсії для учнів. Особливо це цікаво, за словами господині, не малечі, а старшим діткам та підліткам. А в планах подружжя Копиця – подальший розвиток, розширення асортименту, освоєння нових ринків і, можливо, створення ще одного цікавого музею в Ніжині – Музею іграшки.
http://newvv.net/culture/Culture/216980.html

ТОЧКА ЗОРУ

ЗАВДЯКИ ЧОМУ БУДЕТЕ ПЕРЕМАГАТИ?
Лариса Гембарська, «Звягель», 25.05.2012, Житомирська обл.
«Така самовпевненість не може не дивувати. Чесно намагалася пригадати, хто ж такий цей кандидат і що, власне, ним зроблено».

Часто мене дивує і навіть обурює — наскільки вже легковірними та недалекоглядними вважають столичні «піарщики» нас, простих жителів периферії, використовуючи різноманітні засоби впливу на майбутніх виборців. А про те, що вибори не за горами, свідчать не лише листки календаря, де до початку виборчих перегонів залишилося трохи більше місяця, а й раптова активність політиків, котрі роками не з’являлися в нашому краю, та й, власне, знати не хотіли нічого про те, як нам тут живеться-можеться, і раптом заявляють, що в цьому краю переможуть на виборах. Саме так можна розцінювати заяву, що пролунала на прес-конференції Арсенія Яценюка у Житомирі, 14 травня, і яку цитувало чимало інтернет-видань. Політик представив своїх ставлеників на мажоритарних округах Житомирщини. Не оминув увагою і Новоград-Волинський округ, заявивши тут переможцем Віталія Француза.
Така самовпевненість не може не дивувати. Чесно намагалася пригадати, хто ж такий цей кандидат і що, власне, ним зроблено. Очолював свого часу обласну раду, а більше чомусь і не згадалося нічого... То завдяки чому, панове, будете перемагати?
На жаль, багато лунає обіцянок, ще більше їх буде ближче до виборів. Як правильно оцінити ту чи іншу людину? Власне, нічого тут складного немає, мудрість дуже проста — за її справами. Той, хто роками творив добро для людей, і має бути нашим обранцем.
Новограду-Волинському в цьому плані пощастило особливо — ми маємо Володимира Литвина. Мені, як журналісту, не раз доводилося чути на різних зібраннях саме таке твердження від колег з інших регіонів нашої держави. І, мабуть, не варто зайвий раз переконувати моїх земляків у тому, що більше, як Володимир Михайлович для нашого краю, не зробив ніхто. То з ким же порівнювати і на кого сподіватися? Питання, як то кажуть, риторичне.
http://www.zvyagel.com.ua/?p=6279

УКРАИНСКИЙ ОЛИХАРХ ПРИЗВАЛ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ СУМЩИНЫ СТАТЬ «ЭЛИТОЙ, КОТОРАЯ ЗАДАЕТ МОРАЛЬНЫЙ ТОН В ОБЩЕСТВЕ»
«Xpress», 25.05.2012, Сумская обл.
«Наступило время, когда мы все должны понять, что власть и бизнес несут одинаковую ответственность за государство».

«Предприниматели способны стать элитой, которая задает моральный  тон в обществе», – заявил известный украинский олигарх и Председатель Федерации работодателей Украины Дмитрий Фирташ во время встречи с губернатором Сумщины Юрием Чмырем, директорами и собственниками предприятий региона.
Дмитрий Фирташ считает, что украинцам есть чем гордиться и есть чему учиться у дореволюционного поколения предпринимателей, когда предпринимательство было не просто способом зарабатывать деньги, но и служением Отечеству, и вспомнил о семье сумских меценатов Харитоненко:
«Им было не все равно, на что они тратят свою жизнь и как живут люди вокруг них. Это было совершенно другое мировоззрение. Люди жили и трудились ради будущих поколений. Не деньги, не титулы были самоцелью, было важно оставить после себя что-то. На дворянском гербе Харитоненко было написано «Трудом возвышаюсь». Иван Харитоненко завещал большую часть своего наследства малоимущим и городу Сумы, и в своем завещании написал: «Прошу своих родственников любить друг друга и любить город  Сумы так, как люблю его я».
По мнению Дмитрия Фирташа, украинский бизнес готов занять такую же позицию. И для государства важно, чтобы бизнес был сильным, ведь сегодня работодатели для Украины – это базовый класс. «Наступило время, когда мы все должны понять, что власть и бизнес несут одинаковую ответственность за государство», – подытожил Глава Федерации работодателей.
Дмитрий Фирташ считает необходимым, чтобы нынешние сумские  бизнесмены сделали свой вклад в  развитие города. «Я уверен, что никто  из Киева вам город строить  не будет. По сути, вы должны участвовать сами в процессе развития города. Это должен быть диалог бизнеса и власти. Неважно сколько: кто-то даст доллар, кто-то – 20 копеек, кто-то тысячу долларов, кто-то – миллион. Но если мы все начнем что-то делать для города, то я уверен, что город будет жить по-другому», — подчеркнул Дмитрий Фирташ.
Он отметил работу Сумской областной Федерации работодателей и назвал ее одной из лучших. «На сегодняшний день работодатели Украины объединились и сами создали площадку для решения своих проблем, — сказал Фирташ. — Федерация может поднимать интересующие работодателей вопросы на уровне Кабмина. Так, удалось добиться принятия закона о возмещении убытков прошлых лет, которых накопилось по всем предприятиям 130 млрд. грн. С учетом рекомендаций Федерации принимался новый Таможенный кодекс».
Представители бизнеса на встрече жаловались Дмиртию Фирташу и Юрию Чмырю на проблемы с возмещением НДС, на множество проверок и просили помочь решить эти вопросы. В результате встречи областная федерация работодателей предложила провести мониторинг деятельности контролирующих органов с тем, чтобы выявить основные проблемы, с которыми приходится сталкиваться предпринимателям и начать их решать уже на уровне Украины.
По итогам встречи Дмиртий Фирташ и Юрий Чмырь подписали Протокол намерений, по которому Федерация работодателей Украины будет участвовать в реализации стратегии «Новая Сумщина – 2015».
http://xpress.sumy.ua/article/society/4215

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ВОЛОДИМИР ЛИТВИН «ПО-ТИХОМУ» ВІДВІДАВ ЖИТОМИРЩИНУ
«Рупор Житомира», 28.05.2012
«Звертаючись до присутніх, спікер парламенту запропонував молоді завжди обирати більш складний шлях, йти до істини, долаючи перешкоди…»

Наполеглива робота над формуванням власної особистості, вміння відстоювати свої переконання, подолання стереотипів, а головне - досягнення своєї мети, аби людина відчула себе потрібною для суспільства та мала можливість своєю працею приносити користь рідному краю та землякам.
За повідомленням прес-служби Новоград-Волинської РДА, про це сказав Голова Верховної Ради Володимир Литвин, перебуваючи 26 травня з робочою поїздкою на своїй „малій” батьківщині, - у Новоград-Волинському районі.
Звертаючись до присутніх, спікер парламенту озвучив складові успіху, запропонувавши молоді завжди обирати більш складний шлях, йти до істини, долаючи перешкоди, щоб отримати перемогу, плисти проти течії, прагнути вперед і вище.
«Щоб чогось досягти, необхідні знання, терпіння і час, - підкреслив Володимир Михайлович. - Наполегливість, воля, копітка праця – лише цими складовими можна досягти своєї мети». Керівник парламенту також наголосив на важливості поваги до батьків і рідної мови. «Активна, цілеспрямована, щира молодь, яка будуватиме майбутнє нашої країни - це головне і визначальне», - сказав він.
 «Не потрібно робити того, за що потім соромно, потрібно бути чесним із самим собою, - сказав Володимир Михайлович. – Найвищим законом мого життя було і залишається служіння народові, державі, волі, нації. Я досяг того, чого прагнув, але не зробив усього, що хотів би зробити для людей».
Володимир Михайлович пообіцяв, що продовжуватиме допомагати тим, хто цього потребує, допомагати своїм землякам, «бо усе життя тримаю у своєму серці незгасну любов до рідної землі, що стала колискою мого дитинства, сільських стежин, якими бігав босоніж і що вели до школи, до першої вчительки, до земляків, нині живущих і тих, хто пішов у небуття...».
84 успішні представники Поліського краю, а також родина Марен із с. Несолонь, у якій виховується 6 дітей; родина Опанчуків із с. Анета – виховується 11 дітей; родини Довганюк та Крапівницьких з міста – виховують по три дитини, отримали гранти від Благодійного фонду «Майбутнє Полісся». Володимир Михайлович також вручив цінні подарунки викладачам закладів освіти району і міста за високі досягнення на педагогічній ниві. Цінні подарунки отримали і працівники міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста на чолі із головою В.Н.Константиновою.
Отож, у кожного формула успіху своя, вивівши її для себе, можна стати щасливішим і визначити головну суть свого життя-буття. Головне, щоб у ній фігурували всі ніші існування, які приноситимуть радість. Пам’ятайте, що частинка геніальності закладена в кожному з нас.
http://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/39581-volodimir-litvin-po-tihomu-vdvdav-zhitomirschinu.html

ВІД ЦИХ ВИБОРІВ НЕ ЧЕКАЙ ПЕРЕМІН
Сергій Ткаченко, «Рівне вечірнє», 29.05.2012
Спілкування Віктора Медведчука, ініціатора громадського руху "Український вибір", з регіональними журналістами в медіа-клубі "На власний погляд".

Владою люди були незадоволені і на початку 90-х, і нині. Рівень довіри до Верховної Ради — лише 8%, уряду — 11%. Що робити в таких умовах, коли владу не підтримує більшість людей в країні? Віктор Медведчук, розвіюючи сподівання деяких людей, що парламентські вибори виправлять ситуацію, заявляє, що ці вибори в черговий раз нічого не змінять, якщо ми не поміняємо головного — впливу громадян України на владу, зокрема, через систему референдумів. Про який традиційно проводить Український журналістський фонд.
Як відомо, згідно з Конституцією, єдиним джерелом влади в країні є народ, який здійснює її через органи влади та місцевого самоврядування. У нас ніколи не намагалися зробити це через систему референдумів. Реалізація цього механізму впирається у те, щоб розробити механізм безпосереднього впливу суспільства на владу, в тому числі, яким чином шляхом референдуму затверджувати стратегічно важливі для країни закони і припиняти повноваження політиків, які не виправдали довіри народу. Наприклад, чи можна довіряти парламенту приймати закон про боротьбу з корупцією, якщо його дія спрямована, в тому числі, проти тих, хто сидить у Верховній Раді? "Вважаю, що такий закон міг би бути прийнятий на всенародному референдумі", — заявляє Віктор Медведчук.
— Ми виберемо новий склад парламенту. Як ви думаєте, в березні 2013 року який буде рівень довіри до Верховної Ради? 20-25%, а далі — ще нижче. Які варіанти? Чекати п'ять років до наступних виборів? У разі прийняття відповідного законодавства та внесення змін до Конституції ми могли б вирішувати на референдумі питання не тільки з висловлення недовіри Верховній Раді, але й уряду. Поки що цього робити не можна, і питання про розпуск парламенту й уряду вирішуються державними інститутами, а не громадянами безпосередньо. Але якщо, наприклад, громадяни отримали б право звільняти Кабінет Міністрів у разі зниження довіри до нього, ми могли б отримати абсолютно інший результат роботи чиновників і парламентарів, — впевнений лідер руху "Український вибір".
Або, наприклад, розмірковує Віктор Медведчук, на референдумі могло б вирішуватися питання інтеграції:
— Чому сьогодні опозиція і влада в єдиному пориві об'єдналися навколо ідеї євроінтеграції? В жодному соціологічному дослідженні немає таких передумов. Навпаки, 56% підтримують рух України до Митного союзу, в Єдиний економічний простір, Євразійський економічний союз. Чому меншість, підтримана Президентом і опозицією, намагається рухати країну в іншому напрямку? Більше того, коли людям ставляться уточнюючі запитання — "Чи знаєте ви, що підписання договору про асоціацію з Європейським Союзом і про зону вільної торгівлі веде до того, що в майбутньому будуть реальні кордони з Росією, з візами і митницею?" — за Євросоюз голосує вже не 40%, а тільки 27%. То хто вирішує, куди нас вести? Влада, яка не користується підтримкою більшості?
За його словами, у нас користуються підтримкою населення тільки церква (67%) і ЗМІ (42%). У всіх інших рівень недовіри перевищує рівень довіри.
— Наш рух "Український вибір" буде підтримувати всі питання, які є вибором більшості населення України, — заявляє Віктор Медведчук. — Я особисто не збираюся йти на вибори і боротися за владу, а хочу, щоб мені і моїй ідеї довіряли. Жодної партії на цих виборах я не підтримую і зроблю все, щоб ця громадська ініціатива ніякої участі в політичних дискусіях не брала. Це розходиться з її ідеологією.
Віктор Медведчук підкреслив, що "Український вибір" створений для того, щоб "впроваджувати механізми прямого впливу громадян на управління країною":
— У нас на вибори йдуть з одними гаслами, а після обрання роблять абсолютно інше. Потрібно, щоб влада несла відповідальність перед людьми не на виборах, а щодня, щоб вона знала, що є дамоклів меч і їхні ніповноваження можуть закінчитися в будь-який момент.
Віктор Медведчук також прокоментував ситуацію щодо справи Юлії Тимошенко:
— Звинувачення по тій кримінальній справі, в результаті якої вона засуджена, я вважаю безпідставними. Вона як прем'єр-міністр не могла бути засуджена за звинуваченням, пов'язаним із підписанням газових угод 19 січня 2009 року. Знаю обставини зсередини, знаю, що її провини немає в контексті кримінального законодавства. Вона діяла в тих обставинах як керівник уряду, і пред'являти сьогодні їй обвинувачення в цій частині було неправильно. Яким буде розвиток подій — ніхто не знає. Але перенесення касаційного розгляду скарги по цій справі на 26 червня говорить про те, що влада думає. Мабуть, обговорюються різні варіанти.
Відповідаючи на запитання щодо наступних парламентських виборів і шансів виграти у них опозиції, Віктор Медведчук заявив, що в умовах "мажоритарки" опозиція ніколи не виграє:
— Нині, за соціологічними опитуваннями, опозиційні партії підтримує більшість населення. Але чи думаєте ви, що після виборів вони створять більшість? Ніколи. Опозиція вже програла вибори, дозволивши скасувати конституційну реформу і проголосувавши за змішану систему виборів. Обрання 225 депутатів по мажоритарних округах дасть близько 160 депутатів у пропрезидентську більшість. Інше влада добере по списках. І незважаючи на всі об'єднавчі процеси, які є позитивними для опозиції, це не рятує ситуації. Навіть якщо опозиція візьме на виборах перше місце. А кількісного складу у них не буде. Інша справа, куди депутати-мажоритарники підуть восени 2014 року, напередодні президентських виборів — ми з вами можемо здогадуватися куди. Але це трапиться тільки після трьох років роботи у пропрезидентській більшості.
У наших умовах недосконалості державного устрою, корупції, особливої ментальності політиків застосування мажоритарної системи є помилковим, впевнений Віктор Медведчук. І скільки б не говорили, що людям потрібно мати "свого депутата", їм набагато важливіше мати правильну Верховну Раду, яка працює в інтересах виборців. А все інше — від лукавого, вважає він.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=031838

ОЛЕГ ТЯГНИБОК: "МИ ЙДЕМО ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ, АБИ ПЕРЕМОГТИ"
«Час», 28.05.2012, Чернівецька обл.
Голова ВО "Свобода" акцентував увагу на тому, що найперше українці мають відновити національну гордість та гідність.

Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок відвідав 27 травня Чернівецьку область. Традиційно зустрічі з лідером українських націоналістів зібрали повні зали Палацу "Юність Буковини" у Чернівцях та районного палацу культури в Заставні.
За словами Олега Тягнибока, візит до Буковини є завершенням об'їзду всіх областей. "Нам важливо почути, що говорять люди. Свою діяльність ми вибудовуємо спираючись на поради та пропозиції українців", – підкреслив голова ВО "Свобода" на зустрічі в Заставні.
Очільник націоналістів наголосив, що дії режиму Януковича не знаходять підтримки в усіх регіонах держави. Своєю відверто антинародною та антиукраїнською політикою режим об'єднав українців у прагненні зміни не лише владних облич, але й самої системи влади.
"Нині Україна перебуває в стані економічної, духовної, інформаційної окупації. Все це відбувається не через спротив, а навпаки, за сприяння влади. Вони неначе кочівники, які мають три дні на розграбування країни: стратегічні підприємства розпродуються направо й наліво. Залишилося лише продати українську землю, тоді економічна окупація буде повною", – наголосив Олег Тягнибок. За його словами, така ж ситуація в інформаційній, культурній, освітній та духовній сферах.
Голова ВО "Свобода" акцентував увагу на тому, що найперше українці мають відновити національну гордість та гідність. У такому разі не матимуть місця скуповування голосів гречкою чи борошном, чергова передвиборча мовна істерія, зомбування українців іноземною антиукраїнською медійною продукцією тощо.
Окремо Олег Тягнибок зупинився на форматі участі Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у виборах до Верховної Ради. "Соціологія говорить, що об'єднання усіх опозиційних сил в одному партійному списку не матиме такого результату як похід двома опозиційними колонами – націоналістичною, яку представляє "Свобода", та ліберальною й соціал-демократичною, представлену об'єднанням "За Батьківщину", – повідомив лідер "Свободи" під час зустрічі з чернівчанами.
"Ми йдемо до Верховної Ради не для того, аби бути в опозиції. Ми мусимо спільно перемогти й сформувати більшість із опозиційних сил. Тільки так можна перемогти режим Януковича", – підкреслив Олег Тягнибок.
Прес-служба ЧОО ВО «Свобода».
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=5307

СКАНДАЛИ

ОЛЕГ ЛЯШКО РАЗГРОМИЛ ЗАЛ ИГРАЛЬНЫХ АВТОМАТОВ
Татьяна Кравец, «Время», 26.05.2012, Харьковская обл.
Охрана нелегальных автоматов не смогла остановить оппозиционного депутата.

Лидер Радикальной партии, оппозиционный народный депутат Олег Ляшко разгромил зал игральных автоматов и в дальнейшем будет бороться с незаконным игральным бизнесом радикальными методами.
«Во время визита в Кривой Рог я хотел выпить чашку кофе в одном из заведений города. Придя туда, увидел, что никакого кофе или чая в кафе не подают, зато там есть игральные автоматы, что является нарушением закона. Поэтому я разгромил этот зал с игральными автоматами», — рассказал народный депутат.
Охрана нелегальных автоматов не смогла остановить оппозиционного депутата. Олег Ляшко начал требовать, чтобы охранник вызывал милицию, но тот испугался и начал звонить неизвестному мужчине, который, очевидно, «крышует» заведение.
«Запрещенные игральные автоматы скрыто существуют практически в каждом городе Украины. Это ужасно! — убежден Ляшко. — Миллионы людей проигрывают свои последние деньги, залезают в страшные долги, теряют свое время и здоровье. Это еще хуже, чем алкоголь и наркотики. Я знаю об этом не только из рассказов. Признаю, что сам когда-то был игрозависимым. Однако сейчас я рад, что пережил это все, преодолеть эту страшную зависимость мне помогли моя жена Росита и доченька Владислава, которой тогда было всего 4 годика.
Когда я смотрел в ее детские глазенки, мне было очень стыдно, что я играю в автоматы вместо того, чтобы купить ребенку игрушку».
В Украине этим агрессивным психическим заболеванием страдают 15% населения.
«Страшнее всего, что среди этих игроков есть и дети, — говорит Олег Ляшко. — Они под воздействием этой «чумы» крадут у родителей деньги, чтобы поиграть во время уроков. Кроме того, мне известны также случаи, когда люди через проигрыш совершали самоубийство. Поэтому наша обязанность — прекратить это раз и навсегда! Когда в Радикальной партии будет фракция в Верховной Раде — в Украине не будет ни одного игрового автомата».
http://timeua.info/260512/59720.html

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

ЕСЛИ ЙОДА НЕ ХВАТАЕТ…
Анна Гуляева, «Крымские известия», 26.05.2012
Но, к сожалению, подняв вопрос о глобальном йодировании соли, авторы проекта не учли некоторых тонкостей, которые могут свести на нет все добрые начинания.

В начале третьего тысячелетия Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) определила проблему йододефицитных заболеваний как глобальную. Ничего удивительного в этом нет. Недостаток этого вещества в организме действительно угрожает здоровью и жизни человека: нарушается обмен веществ, растет масса тела, а тонус падает. К сожалению, не так давно и Украина пополнила список из 130 стран, где зафиксирован естественный дефицит йода, и этот факт, откровенно говоря, не добавляет оптимизма и вызывает искреннее беспокойство не только у простых обывателей, но и у представителей высшего эшелона власти.
В попытке не допустить ухудшения здоровья нации депутаты Верховной Рады Украины Руслан Князевич (фракция Блока «Наша Украина — Народная Самооборона») и Ирина Горина (фракция Партии регионов) недавно разработали и зарегистрировали в парламенте законопроект, вносящий дополнения в Закон Украины «О безопасности и качестве пищевых продуктов». Эта инициатива, по словам авторов, призвана обеспечить оптимальное йодное питание жителей нашей страны. Для этого, считают нардепы, необходимо ввести обязательное использование йодированной соли в пищевой промышленности, общепите и реализации в розничной торговле.
В частности, они предлагают установить, что в рационе организованных детских коллективов, лечебно-профилактических учреждений, личного состава воинских формирований, органов внутренних дел, учреждений системы исполнения наказаний и других сетях общественного питания должна использоваться только йодированная поваренная соль. Что касается пищевой промышленности (за исключением переработки океанической рыбы и морепродуктов), то в этом случае соль должна быть обогащена йодом в соответствии с существующими стандартами и техническими регламентами.
Депутаты надеются, что введение этих норм улучшит общее здоровье граждан, устранит угрозу интеллектуальной катастрофы в Украине, увеличит рождаемость здоровых детей, повысит производительность труда взрослого населения страны и экономические и социальные показатели. По их прогнозам, эффект от введения оптимального йодного питания по Украине составит около 205 млн. долларов за 10 лет, если предположить, что 90% населения будет принимать йодированную соль, и экономия от потерь производительности труда составит минимум 80%.
Детский фонд ООН (ЮНИСЕФ) уже одобрил это намерение, что в принципе неудивительно: на территории СНГ только Украина и Россия до сих пор не предприняли системных мер для защиты собственного населения от угрозы йододефицита.
На первый взгляд замечательная инициатива, забота о здоровье нации — похвальное стремление. Но, к сожалению, подняв вопрос о глобальном йодировании соли, авторы проекта не учли некоторых тонкостей, которые могут свести на нет все добрые начинания. По словам врача-эндокринолога крымской клиники «Генезис» Натальи Толь, на самом деле не все так однозначно.
— Действительно, в Украине существует проблема йододефицита, и если вовремя не принять меры по ее устранению, то ситуация примет угрожающий оборот. В первую очередь под удар попадает так называемая группа риска — дети, подростки, беременные и кормящие женщины. Недостаток йода в растущем или ослабленном организме способен спровоцировать массу заболеваний — от зоба до умственной отсталости. Но ошибочно полагать, что повальное употребление той йодированной соли, которая производится и реализуется сегодня в нашей стране, может кардинально улучшить положение вещей. Дело в том, что существуют два способа йодирования соли — йодидом и йодатом калия. В Украине используют исключительно первый метод, но беда в том, что толку от него крайне мало. Йодид — летучее вещество и при отсутствии герметичной упаковки моментально испаряется. К тому же мало кто знает, что он крайне неустойчив к тепловой обработке, поэтому если человек посолил суп во время варки — весь эффект от использования такого продукта сводится на нет. Что касается другого соединения — йодата, который применяется для йодирования соли во многих странах Европы, и России в том числе, то это вещество более стойкое, не разрушается при приготовлении пищи и консервации, не требует особых условий для хранения. Но некоторые врачи и химики забили тревогу — они доказали, что йодат калия, распадаясь в организме человека, образует свободные радикалы, способные провоцировать онкозаболевания. И хоть эта теория все еще находится в стадии исследования, риск навредить здоровью, пусть и минимальный, все же существует.
Н. Толь уверена, для йодирования соли все же предпочтительнее использовать йодид калия, как это делают сейчас, поскольку данное соединение более органично и полностью соответствует физиологическим особенностям организма человека. Но прежде чем принимать закон о массовом употреблении такой соли, необходимо изменить технологию ее производства и упаковки, чтобы население получало вещество в необходимом количестве, а не жалкие остатки. Помимо этого, чтобы добиться желаемого эффекта от заявленной программы профилактики йододефицита, нужно полностью отказаться от обычной соли, то есть попросту перестать ее производить и реализовывать. И, конечно, медики должны постоянно отслеживать медиану снижения йодурии у населения и контролировать, как это влияет на щитовидную железу. «Только с учетом всех факторов удастся добиться желаемого эффекта. В противном случае все попытки окажутся напрасными», — считает врач.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-13-12-07-00/5288-2012-05-28-06-54-18

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

ШЕРИФУ НЕ ДО ИНДЕЙЦЕВ
Юлия Юдина, «Главное», 26.05.2012, Харьковская обл.
Об экономике с точки зрения экологической перспективы.

После того, как транснациональные корпорации Shell и Chevron, по заявлению г-на Азарова, выиграли тендер на разработку Юзовского и Олесского месторождений, уже ни у кого не возникает сомнений, что добывать сланцевый газ в Украине будут. Однако прежде, чем начинать где-либо работы, по закону необходимо получить согласие живущих там людей.
Компания Shell планирует начать разработку месторождений сланцевого газа в Изюмском районе Харьковской области уже в конце 2012 года, а с местными жителями до сих пор никто из ее представителей не обсудил этот вопрос. И о планах добычи газа можно узнать только из отдельных новостей, где говорится о важности этих проектов для экономики, о перспективах выхода из энергетического кризиса, о привлекательности инвесторов. Но пока никто из представителей власти не сказал, какой урон может быть нанесен природе и здоровью людей.
Грязные технологии (не политика)
Технология, которая будет использована при добыче сланцевого газа в Украине, запрещена во многих странах. Добычу будут вести методом гидравлического разрыва пласта (ГРП), который состоит в создании трещины в пласте, чтобы газ, вода, конденсат, нефть легко поступали к забою скважины.
Технология ГРП включает закачку в скважину с помощью мощных насосных станций жидкости разрыва. А жидкость содержит полтысячи веществ, многие из которых канцерогенны. Разрыв трудно контролируется, поэтому высока вероятность загрязнения воды и почвы.
С трудностями добычи сланцевого газа столкнулись жители США в штатах, где работы ведутся десятки лет. Проблемы связаны с жидкостью, которую закачивают в скважины для проведения ГРП, а потом частично выкачивают на поверхность и отправляют на заводы для очистки. Часть этой жидкости заводы, которым не хватает мощностей, просто сливают в реки, ручьи, пруды. Говорят, что порой даже водопроводная вода там загорается от спички. И уж точно в ней есть тяжелые металлы, канцерогены, токсины. А у местных жителей часты бронхолегочные, аллергические, онкологические, желудочно-кишечные заболевания.
Для добычи сланцевого газа требуется больше скважин, чем при добыче обычного газа, и в каждой скважине ГРП проводят 10-15 раз в год, закачивая новый раствор. Каждая такая процедура по мощности эквивалентна землетрясению в 2-3 балла. Ученые выявили рост количества землетрясений в районах добычи сланцевого газа.
Например, в центральной части США – Арканзасе, Колорадо, Оклахоме, Нью-Мексико и Техасе до активизации газодобычи (до 2000 г.) было в среднем 21 небольшое землетрясение в год. В 2009 г. – уже 50, год спустя – 87, а в прошлом году – 134 землетрясения! (Для нашего региона подобные процессы чреваты смещением водоносных пластов, обрушением и загрязнением артезианских скважин).
Долгое время газодобывающие компании и власти США отказывались признать пагубное влияние газодобычи на окружающую среду. Лишь благодаря давлению экологов в некоторых штатах и в Канаде разработку сланцев приостановили.
За ящик еды и стеклянные бусы
При Харьковской обладминистрации около года работает группа по данному проекту, которую курирует вице-губернатор по экономическим вопросам Ю.Сапронов. В выступлениях он говорил о «стратегической важности партнерства», называл компанию Shell – «ярким представителем социально ответственного бизнеса, который будет помогать нам в социальных проектах области».
Однако Ю.Сапронов не может не знать, что этот «привлекательный инвестор» многократно преступал экологические законы Калифорнии. За три года проверок компании экологическими инстанциями выявлены сотни нарушений. Условия содержания топлива в хранилищах бензозаправочных станций были неприемлемы, и за эти нарушения Shell Oil Company обязана выплатить компенсацию в 19,5 млн. долларов.
Компания замешана и в других скандалах. В 2010 году утечка нефти в Северном море. В апреле 2012 года между буровыми платформами компании «Royal Dutch ¬Shell Plc» в Мексиканском заливе обнаружено крупное нефтяное пятно до 10 кв. миль. Компания несет ответственность за два крупных разлива нефти у берегов Нигерии. Нефтяное пятно тогда растеклось на 100 морских миль.
Ученые ООН исследовали состояние экосистем в 200 местах Нигерии и выяснили, что загрязнение воды и почвы гораздо выше, чем цифры, которые давала компания. Так, в одной из деревень в колодезной воде обнаружен канцерогенный бензол в концентрации, в 900 раз превышающей допустимые нормы Всемирной организации здравоохранения. Разливы нефти, газовые факелы, исчезновение лесов уничтожили природу дельты Нигера и искалечили жизнь сотен тысяч людей.
Но «проблемы индейцев шерифа не волнуют». И в качестве компенсаций за экологический вред в последние два года Shell выделила местному населению всего 5,7 тыс. долларов, 100 мешков риса и бобов, а также несколько ящиков других продуктов питания. (Компания Royal Dutch Shell находится на 2 месте рейтинга «2000 крупнейших компаний мира» от «Forbes», ее годовой доход составляет $458 млрд.). Только благодаря судебным процессам, давлению общественности и международному резонансу удалось заставить компанию выплатить пострадавшим компенсацию в 1,5 млрд. долларов.
О таких «темных сторонах» инвестора не говорят. Конечно, ведь инвестиции компании в экономику области составят почти 1 млрд. долл. И сегодня можно только предполагать, как будет вести себя ¬Shell. Нормальный инвестор вместе с представителями власти, которые не имеют корыстных интересов, пришли бы к местным жителям и сказали: «Ребята, у вас тут есть газ. Я хочу его добывать. Да, есть риск для окружающей среды. Но я готов выплатить столько-то денег экологической компенсации каждому. Я готов обсудить ваши предложения, заключить договоры, и, если вы согласны, я начинаю работать. Если нет, я ухожу».
Вместо этого в качестве компенсации предложено строительство спорткомплексов. А общественные слушания по добыче сланцевого газа компанией в области не проводились, экологические последствия не анализировались.
Однако этой процедуры не избежать. А чтобы процедура слушаний снова не стала профанацией, надо донести всю информацию до людей. Ведь именно людям принимать решение, что будет с их землей и как их детям, потом здесь жить.
Автор - координатор программы «Экологические инициативы».
http://glavnoe.ua/indexg.php?article_id=6887

*                                 *                              *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 24 травня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
demchenko_o@rada.gov.ua
або телефоном:  255-25-43,
Демченко Олені Анатоліївні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення