Випуск 32, 8 травня 2012 р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЭТИ ГЛАЗА НАПРОТИВРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
Ирина Каратаева, Дмитрий Желнин, "Слава Севастополя", 05.05.2012, АР Крым
ЦИК определил дату старта предвыборной кампании в Украине. Она начнется не позднее 30 июля.ТАКИЕ ПРОЕКТЫ НАМ НУЖНЫ
Валентина Краснопольская, "Крымские известия", 04.05.2012
Президент Украины Виктор Янукович - о крымских перспективах.ЗА ДУШЕВНОЮ НАСНАГОЮ - ДО РІДНОГО КРАЮ
Лариса Гембарська, "Звягель", 04.05.2012, Житомирська обл.
2 травня видалося унікально спекотним для Новоград-Волинщини. Утім, спека не завадила успішному проведенню двохзнакових подій.ІЗОЛЬОВАНА УКРАЇНА
Олег Вівчарик, "Львівська пошта", 04.05.2012
Ялтинський саміт країн Центральної Європи та Євро-2012 можуть пройти під знаком міжнародної блокади через посилення диктатури в Україні.ВИКТОР ЯНУКОВИЧ ВЫСОКО ОЦЕНИЛ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ ДЕЙСТВИЯ ДНЕПРОПЕТРОВСКИХ ПРАВООХРАНИТЕЛЕЙ И МЕДИКОВ
"Вісті Придніпров'я", 03.05.2012, Днепропетровская обл.
Виктор Янукович высоко оценил профессиональные действия днепропетровских правоохранителей и медиков во время ликвидации последствий взрывов в Днепропетровске.
ЗАСТУПНИКИ МИХАЙЛА КОСТЮКА ЖИЛИ НА ОДНУ ЗАРПЛАТУОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Марія Доротич, "Високий замок", 03.05.2012, Львівська обл.
Але статки їхніх сімей - за сімома замками.
ЗАКОН "О ЗАНЯТОСТИ": МНЕНИЕ МОРЯКОВПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Олег Суслов, "Вечерняя Одесса", 05.05.2012
Если их голос услышан не будет, Украина окажется на краю социальной, экономической, политической катастрофы с непредсказуемыми для государства последствиями.
СТАРТОВАЛ НОВЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ПРОЕКТ ПАРТИИ РЕГИОНОВЕКОНОМІКА
"Южная правда", 05.05.2012, Николаевская обл.
В рамках проекта "Здоровье региона" медицинским учреждениям должно быть передано 3 тысячи 640 комплектов постельного белья.
ПРИКРАШЕНІ ЗДОБУТКИПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
Сергій Наумук, "Волинь", 05.05.2012
Поодинокі успіхи господарників влада подає як системні зрушення в тваринництві.У "ТОПАЗА" БУДЕТ ЗАКАЗ НА 100 МИЛЛИОНОВ?
Анна Курцановская, "Вечерний Донецк", 03.05.2012
Уже больше года не утихают страсти вокруг завода "Топаз", построенного в советские годы и выпускающего оборонную продукцию, аналогов которой нет во всем мире.УГОЛЬНЫЙ ТУПИК
Анатолий Кузьмичев, "События", 02.05.2012, Донецкая обл.
Только вмешательство губернатора Андрея Шишацкого позволило решить проблему ГП "Дзержинскуголь".
НАРЕШТІ. ВИБОРЧІ ОКРУГИ ВІННИЧЧИНИ "НАРІЗАЛИ" НЕ ТАК, ЯК У 2002 РОЦІТОЧКА ЗОРУ
"Моя Вінниця", 02.05.2012
Від деяких старих округів залишилась лише назва.
НАЗАР ГОРУК: "ОБ'ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ НЕ МАЄ РОБИТИ ПОМИЛОК"ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
М.Карасьова, "Молодий буковинець", 04.05.2012, Чернівецька обл.
В.о. голови обласної організації ВО "Свобода" Назар Горук заявив про готовність партії до спільних дій з опозицією на парламентських виборах.
НАТАЛІЯ КОРОЛЕВСЬКА: "В УКРАЇНІ РЕАЛЬНО ПІДНЯТИ МІНІМАЛЬНУ ЗАРПЛАТУ ДО 1000 ЄВРО, А ПЕНСІЮ ДО 500 ЄВРО"РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Вікторія Левчук, "Рівне вечірнє", 03.05.2012
Лідер партії "Україна - Вперед!" Наталія Королевська презентувала рівнянам свою програму виходу з політичної та економічної кризи "Нова економіка - Нова країна".
С НАЧАЛА ГОДА СУММА ЗАДОЛЖЕННОСТИ ПО ЗАРПЛАТЕ В ХАРЬКОВСКОЙ ОБЛАСТИ УВЕЛИЧИЛАСЬ НА 16,4%ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
"Главное", 07.05.2012, Харьковская обл.
… И на 1 апреля 2012 года составила 104,8 млн. грн.ТУРИСТАМ "ПОДРЕЖУТ КРЫЛЬЯ"
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 05.05.2012
Что будет с ценами в мае?РИНОК ЧЕКАЄ НА ПОКУПЦІВ…
Олексій Павленко, "Київська правда", 04.05.2012
Не густо нині покупців після святкового піку продовольчих закупок.
ЧИ СТАНУТЬ НАРЕШТІ ЛІКИ В УКРАЇНІ ДОСТУПНИМИ ДЛЯ ВСІХ?НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
Марина Польська, "Rionews", 04.05.2012, Закарпатська обл.
Уряд нарешті звернув увагу на зростання цін на медичні препарати і визнав їх необгрунтованими.
УДАРНАЯ ВОЛНА
"Днепр вечерний", 04.05.2012, Днепропетровская обл.
Неделю назад в центре Днепропетровска произошло четыре взрыва, вследствие которых пострадали 30 человек, в том числе 10 детей.ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ БОМБИ ПІД УКРАЇНУ
Іван Фаріон, "Високий замок", 29.04.2012, Львівська обл.
Четвертий день українці живуть зі страшним словом "теракт".ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЭТИ ГЛАЗА НАПРОТИВ
Ирина Каратаева, Дмитрий Желнин, "Слава Севастополя", 05.05.2012, АР Крым
ЦИК определил дату старта предвыборной кампании в Украине. Она начнется не позднее 30 июля.Вчера, впервые за последние пару месяцев, топ - новостью украинских информационных порталов и новостных лент стало не состояние здоровья Юлии Тимошенко, а предстоящие выборы в Верховную Раду Украины. Впрочем, связь между узницей Качановской колонии и "марафоном на проверку совести и обещаний" провести можно, ведь недавно было обещано, что экс - премьер возглавит список объединившейся оппозиции. Так вот, стало известно, что согласно плану, который опубликован на сайте Центральной избирательной комиссии, ЦИК должен объявить о начале избирательного процесса не позднее 28 июля.
Как рассказал "Славе Севастополя" Валерий Медведев, председатель Севастопольской городской избирательной комиссии по выборам в городской совет (назначена Центральной избирательной комиссией в 2010 году и будет действовать ориентировочно до 2015 года), на данном этапе говорится о создании в Севастополе двух территориальных избирательных комиссий по выборам в Верховную Раду Украины.
В минувшую пятницу, 28 апреля, Центральная избирательная комиссия приняла решение о создании 225 одномандатных округов по выборам в Верховную Раду. Ориентировочное среднее количество избирателей в одномандатном округе-161125 человек.
Сформировать окружные избирательные комиссии, которые в дальнейшем будут действовать на постоянной основе, ЦИК должен до 26 августа, а окружкомы в свою очередь сформируют 33,5 тыс. участковых избирательных комиссий (также на постоянной основе) до 26 сентября. "При подготовке к выборам участники избирательного процесса-партии и самовыдвиженцы по мажоритарным округам-будут предлагать кандидатуры для включения в состав терризбиркомов",-подчеркнул эксперт.
В этот раз, как и много лет назад, выборы народных депутатов, согласно соответствующему закону пройдут по смешанной пропорционально - мажоритарной системе: по 225 депутатов в многомандатном округе по партийным спискам и в одномандатных округах.
В последний понедельник июля, т.е. 30 числа, начнется выдвижение кандидатов по партийным спискам и в одномандатных округах. И продлится оно до 9 августа. Кандидаты в мажоритарных округах могут выдвигаться партиями или путем самовыдвижения.
В отличие от всех предыдущих парламентских выборов регистрировать кандидатов, баллотирующихся по мажоритарным округам, будет ЦИК, а не окружные избирательные комиссии.
Документы для регистрации как партийных списков, так и кандидатов в мажоритарных округах, должны быть поданы в ЦИК не позднее 13 августа, после чего ЦИК не позднее, чем на пятый день должен принять решение о регистрации или отказе в регистрации. Еще два дня отводится на исправление ошибок и неточностей в документах, поданных для регистрации кандидатов. Регистрация кандидатов должна завершиться 20 августа.
ЦИК должен утвердить форму, цвет и текст избирательных бюллетеней для голосования как в многомандатном общегосударственном, так и в одномандатных округах, до 4 сентября и обеспечить их изготовление на государственных полиграфических предприятиях до 20 октября. Как рассказал Валерий Медведев, в выборных бюллетенях кандидаты в депутаты по мажоритарным округам будут располагаться в алфавитном порядке, а партии в бюллетенях многомандатных округов-согласно проведенной ЦИКом жеребьевке.
Государственному бюджету борьба за 450 рабочих мест в столичном доме на улице Грушевского обойдется в 1,212 миллиарда гривен. Стоит отметить, что изначальная смета составляла 817,5 млн. грн., а на прошлой неделе была увеличена на 50%. Решение об этом было принято на заседании ЦИК в связи с тем, что Верховная Рада внесла изменения в госбюджет. ЦИК также утвердил смету своих расходов на организацию и проведение парламентских выборов-на эти цели будет направлено 268,2 млн грн из общей суммы 1,212 млрд грн. Согласно данной смете, расходы ЦИК, в частности, на оплату услуг СМИ для ведения предвыборной агитации, составят 108,4 млн грн, публикации решений ЦИК-22 млн грн, на организацию работы зарубежных избирательных участков-6,5 млн грн, оплату услуг связи-4,7 млн грн.
Стоит отметить, что партии и кандидаты в одномандатных округах имеют право начать предвыборную агитацию со следующего дня после регистрации. То есть уже в первую неделю августа нас начнут "кормить" обещаниями.
Валерий Медведев подчеркнул, что количество кандидатов в народные избранники от Севастополя будет таким, "сколько найдется желающих" и судить об этой цифре пока рано. "Правда, мы уже видим, какие партии себя афишируют на билл - бордах. Плюс какие там появились лица-они, вероятно, захотят идти по мажоритарным округам. О них можно уже и говорить, они четко себя проявили, невзирая на то, что кампания еще не началась",-сказал Валерий Медведев. Ну, то, что "глаза напротив" уже смотрят на нас с билл - бордов, мы уже заметили давно, да и фамилии под поздравлениями с различными праздниками на них легко читаемы.
На выборах 1998 года, которые проходили как по партийным спискам, так и в мажоритарных округах, в Севастополе было зарегистрировано 38 кандидатов в депутаты Верховной Рады. По 19 на каждый из двух округов. В 224 - м избирательном округе было 14 самовыдвиженцев, в 225 - м-12. В каждый из округов выставили своих кандидатов партии "Наша Україна" (Партия "Реформы и порядок"), Народний Рух Украины, Христианско - демократическая партия Украины, СПУ и КПУ, а на 225 - й округ пришлись кандидаты еще и от Всеукраинского объединения "Громада" и Социал - демократической партии Украины. Победили на тех выборах самовыдвиженец Сергей Кондратевский (224) и коммунист Вадим Зачесов (225). По спискам никто из севастопольцев в Верховную Раду не прошел.
Спустя четыре года количество желающих переехать поработать в Киев, в здание под куполом, сократилось чуть ли не на треть: в Севастополе было зарегистрировано 25 кандидатов в депутаты ВРУ. Из них 11 выдвинули свои кандидатуры самостоятельно, а 14 были выдвинуты партиями и блоками. В 224 - м было 9 самовыдвиженцев из 15 кандидатов, а в 225 - м-только двое из десяти. В обоих округах были выдвиженцы от СДПУ(о), Социалистической и Коммунистической партий, избирательных блоков политических партий "Единство" и "За ЕдУ!". В 224 - м округе был также кандидат от Украинской морской партии, а в 225 - м-от Всеукраинской партии "Новая сила", Коммунистической партии рабочих и крестьян, а также избирательного блока политических партий "Избирательный блок Юлии Тимошенко". Из мажоритарных округов поехали работать в Киев регионал Иван Вернидубов и Виктор Заичко из НДП. Оба представляли блок "За Единую Украину!". По партийным спискам, как и в 1998 году, севастопольцы в ВРУ не попали.
Зато попали туда и по итогам выборов 2006 года, и внеочередных-2007 - го, когда голосование по мажоритарке не проводилось. Кто туда попал, все мы знаем, кто попадет-узнаем по осени. Голосование по выборам народных депутатов состоится 28 октября, ЦИК должен установить официальные результаты выборов до 12 ноября и обнародовать их в газетах "Голос Украины" и "Урядовый курьер" не позднее, чем через пять дней после принятия решения о результатах голосования, то есть не позднее 17 ноября. Тогда и посмотрим, кто на нас смотрел внимательно...
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2012&mnt=5&day=5&id=240638ТАКИЕ ПРОЕКТЫ НАМ НУЖНЫ
Валентина Краснопольская, "Крымские известия", 04.05.2012
Президент Украины Виктор Янукович - о крымских перспективах.Майские праздники несколько отдалили от нас основное событие предыдущей недели - визит в Крым Президента Украины Виктора Януковича. И, тем не менее, сегодня имеет смысл напомнить крымчанам несколько главных мыслей, или, как сейчас модно говорить, месседжей, озвученных главой государства во время пребывания в автономии. Потому что праздники, даже самые яркие и светлые, проходят, а реальная экономика остается и непосредственно влияет на жизнь каждого из нас.
Итак, напомним, что в Крыму Виктор Янукович участвовал в открытии нового комплекса по производству серной кислоты ЧАО "Крымский титан" и ознакомился с работой солнечной электростанции "Перово" ООО "Актив Солар". Комментируя увиденное, президент подчеркнул, что сегодня одной из приоритетных задач власти является развитие реального сектора экономики. В. Янукович убежден: это будет способствовать не только экономическому росту в стране, но и создаст условия для повышения уровня заработной платы граждан.
В современных условиях жесткой конкуренции на мировых рынках Украине как экспортно ориентированной стране необходимо увеличивать объем продукции с высокой добавленной стоимостью, отметил глава государства. При этом в процессе модернизации и строительства предприятий Украина будет активно вводить европейские стандарты, обращая особое внимание на экологическую безопасность этих объектов. К химическому производству, крупнейшим представителем которого в автономии является "Крымский титан", это имеет самое непосредственное отношение. Именно внедрение новейших технологий, отметил президент, позволит не только уменьшить вредное влияние на окружающую среду региона, но и позволит отечественным предприятиям увеличить мощности, выпускать конкурентоспособную продукцию и снижать ее себестоимость.
Особое внимание глава государства обратил на улучшение инвестиционного климата в стране в целом. "Инвестиционный потенциал Украины - огромный. Очень важно, чтобы мы создали условия для инвесторов и внушили веру, что мы - цивилизованная страна, в которую выгодно вкладывать деньги и где есть все условия защиты прав собственности, инвестиций и их возврата", - подчеркнул он. Именно с этой целью власть начала масштабные реформы, отметил В. Янукович.
Крымчане с удовлетворением услышали высокую оценку президента: "Сегодня Крым - один из лидеров по инвестициям после Киева. Наш прогноз, что Крым это лидерство не упустит". Глава государства отметил, сегодня в Крыму успешно реализуется ряд инвестиционных проектов в различных отраслях экономики. Крым является регионом, у которого в ближайшее время будут большие возможности для развития инфраструктуры, подчеркнул он. "Есть очень много специалистов, которые сегодня работают над различными инвестиционными проектами - и крупными, и средними. Крым будет развиваться. Это значит, нужно создавать все возможности - источники энергии, дороги, порты, транспортную инфраструктуру и, конечно, рабочие места", - заявил президент.
Пример такой деятельности - солнечные электростанции "Актив Солар", крупнейшую из которых, в селе Перово, Виктор Янукович посетил в тот же день.
"Перово" - крупнейший в мире фотоэлектрический парк по показателям установленной мощности. Мощность станции составляет 100 МВт, она способна обеспечить потребность в электроэнергии около 26 тыс. домохозяйств.
Станция производит экологически чистую энергию, абсолютно безопасна для окружающей среды и позволяет уменьшить ежегодные выбросы углекислого газа в атмосферу почти на 105 тыс. тонн. Строительство наземной солнечной установки на базе поликристаллического кремния осуществлялось с использованием украинских технологий, материалов и оборудования.
Исполнительный директор "Актив Солар" Йоханн Хартер проинформировал главу государства о проектах по производству экологически чистой электроэнергии, которые реализуются в Украине, а также о технологиях в строительстве солнечных электростанций. Президента заверили, что мощность солнечной электростанции "Перово" до конца этого года увеличится. Предполагается, что общая мощность станций в Крыму будет доведена до 300 МВт. Также на территории автономии работают сильные ветровые электростанции.
"Крым - очень перспективный регион с точки зрения развития альтернативных источников энергии", - заявил В. Янукович, высоко оценив возможности крупнейшей в мире электростанции, работающей на солнечной энергии. Президент считает необходимым развивать инфраструктуру Национальной энергетической компании "Укрэнерго", что позволит увеличить приток мощности в Крым через центральную энергосистему, то есть обеспечит полноценную транспортировку производимой энергии.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/component/content/article/3-newsflash/5021-2012-05-04-06-35-08ЗА ДУШЕВНОЮ НАСНАГОЮ - ДО РІДНОГО КРАЮ
Лариса Гембарська, "Звягель", 04.05.2012, Житомирська обл.
2 травня видалося унікально спекотним для Новоград-Волинщини. Утім, спека не завадила успішному проведенню двохзнакових подій.Цього дня жителі села Орепи, в якому проживає майже тисяча людей, очікували з нетерпінням і радістю - нарешті в їх село проведено природний газ! 2 травня тут було запалено символічний блакитний вогник за участю високоповажних гостей. Привітними посмішками, з особливим святковим настроєм орепівці вітали нашого земляка, Голову Верховної Ради України Володимира Литвина, який особисто посприяв тому, що ще в одному населеному пункті Новоград-Волинщини з'явився природний газ.
Газифікація, особливо газифікація сіл, де потрібно прокладати мережі на відстані, що вимірюються кілометрами, а то й десятками кілометрів, від одного населеного пункту до іншого, - річ не проста і дороговартісна. Осилити такі об'єми за рахунок місцевих бюджетів і коштами селян просто неможливо. І тому особливо необхідною у цій справі є допомога на державному рівні. Саме завдяки вливанню бюджетних коштів вдалося втілити в життя мрію орепівців.
Протягом 2008-2011 років за рахунок субвенції з державного бюджету та коштів місцевих бюджетів, виділених на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій, у Новоград-Волинському районі було освоєно майже 12 мільйонів гривень на будівництві підвідних газопроводів.
У Орепи газ підводився від сусіднього села - Майстрова Воля. У 2008 році було розпочато будівництво підвідного газопроводу, яке завершили торік. У поточному році підвели газ до будинків орепівської громади. 207 сімей заходилися газифікувати свої будинки. Також блакитний вогник підведено до закладів освіти, торгівлі та побутового обслуговування.
Як зазначив у своєму виступі сільський голова Петро Сергійович Сидорчук, на підвідний газопровід та газифікацію села Орепи було витрачено більше 3 млн. грн., з яких 926 тис. грн. - кошти, зібрані мешканцями села, 20 тис. грн. виділив директор місцевого товариства "Агросоюз" Ю.Ф.Борецький, 100 тис. грн. - кошти сільської ради та понад 19 мільйонів гривень - державної субвенції.
Сільська громада запросила Володимира Литвина запалити символічний блакитний вогник. Люди щиросердно дякували земляку за сприяння у будівництві газогону, за те, що не забуває свої корені, знає ціну тяжкої селянської праці, дбає про простих людей, яким природний газ значно полегшує умови проживання, покращує побут.
Того ж дня орепівці розповіли В.М.Литвину про біду, що трапилася у їх селі - згорів Будинок культури. До Голови Верховної Ради на зустріч прийшла сільська молодь з проханням посприяти виділенню коштів на відбудову закладу, який завжди тут був осередком культурного життя, місцем проведення дозвілля. Володимир Михайлович разом із керівниками області та району оглянув руїни, що залишилися після пожежі, і пообіцяв поміркувати над тим, як можна зарадити цьому, відшукати фінансові можливості на відбудову клубу.
Молодь, діти, люди старшого віку проводжали поважного гостя з надією та новими сподіваннями, адже знають, і життя це неодноразово підтверджувало, якщо Володимир Литвин пообіцяє, то обіцяне завжди виконує. Тож клуб у селі обов'язково буде!
Далі поважне товариство завітало до Новограда-Волинського, де розпочиналося спортивне свято з нагоди відкриття футбольного сезону і де разом з керівництвом міста, на чолі з міським головою Володимиром Загривим, гості взяли участь у відкритті меморіальної дошки видатним спортсменам Новограда-Волинського, що на вході до стадіону "Авангард".
Вітаючи новоград-волинців з нагоди відкриття спортивного свята, Володимир Литвин вручив футбольній команді "Авангард" спортивну форму та взуття, а 22 найкращим спортсменам міста та району - почесні відзнаки та цінні сувеніри. Натомість капітан футбольної команди Дмитро Горбаченко подарував спікеру іменну футболку і запросив стати почесним членом футбольного клубу "Авангард".
Нині на стадіоні "Авангард" продовжується реконструкція і Володимир Литвин пообіцяв спрямувати на неї щонайменше 1 мільйон гривень.
Зустрітися того дня з Головою Верховної Ради виявили бажання і молодіжні лідери нашого міста, котрі запросили Володимира Литвина до нововідкритого Молодіжного центру, що знаходиться у приміщенні кінотеатру імені Щорса.
Тут зібралися молоді люди, які мають активну громадську позицію, найбільш талановиті, ініціативні, успішні, котрі, свого часу, зініціювали створення на базі колишнього кінотеатру Молодіжного центру й за підтримки В.М.Литвина та міської влади змогли досягти мети. Нині тут гарні, оновлені приміщення, прекрасний конференц-зал, у якому, власне, і відбулася зустріч зі спікером.
Зустріч відбувалася у щирому і довірливому тоні. Голова Верховної Ради уважно вислуховував і давав відповіді на запитання присутніх: щодо вирішення проблеми житла для молоді, як молодій людині досягти успіху і реалізувати свої таланти та можливості в рідній державі, чи вдасться зберегти у місті військовий гарнізон та інші. Обіцяв сприяти молодим людям Новограда-Волинського при вступі до вищих навчальних закладів, підтримувати юні таланти. Власне, цими питаннями нині активно займається його Благодійний Фонд "Майбутнє Полісся", на рахунку якого багато гарних справ.
Під час зустрічей Володимир Литвин щиро зізнався, що серцем - він завжди з рідним краєм, що навідується на рідну землю з радістю, що серед доброзичливих поліщуків набирається життєвої наснаги. Йому приємно бачити зміни на краще, що тут відбулися протягом останніх років і щиро радіє тому, що вдалося чимало зробити для цих людей, для цього міста і всього краю. А ще ж багато планів і задумів попереду, і немає сумніву у тому, що обіцяне обов'язково буде виконане!
http://www.zvyagel.com.ua/?p=6206ІЗОЛЬОВАНА УКРАЇНА
Олег Вівчарик, "Львівська пошта", 04.05.2012
Ялтинський саміт країн Центральної Європи та Євро-2012 можуть пройти під знаком міжнародної блокади через посилення диктатури в Україні.Європа припинила своє мовчання і відсторонене споглядання відвертих порушень прав людини та згортання демократичних свобод в Україні. Ключові Європейські країни погрожують офіційному Києву блокадою заходів світового масштабу, що мають відбуватись в Україні. Своєю чергою українська влада, якій загрожує дипломатичний колапс, своїх дій не припиняє і заявляє про успіхи у двосторонніх відносинах з ЄС.
Поклав край європейським потуранням режиму Януковича скандал із побиттям Юлії Тимошенко. Після неодноразових відмов української влади відпустити Тимошенко на лікування до Німеччини президент ФРН Йоахім Ґаук відмовився від участі у саміті країн Центральної Європи, що має відбутися у Ялті у середині травня.
У відомстві федерального президента повідомили, що рішення глави держави не їхати в Україну було ухвалене з огляду на поводження з Юлією Тимошенко та іншими політичними в'язнями. Приймалось рішення спільно із канцлером Анґелою Меркель, яка вже більше місяця активно старається апелювати до уряду України через відсутність демократичних свобод.
Другим президентом, який відмовився брати участь у саміті, через політичні мотиви, став австрійський гарант Гайнц Фішер. Крім того, на саміт не приїдуть президенти Чехії, Італії, Словенії, Естонії та Хорватії. Участь латвійського президента - під знаком питання.
Українська влада європейські заклики традиційно інтерпретувала по-своєму. Так, перший заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що не відчуває погіршення відносин із ЄС.
"Не потрібно обособлювати точку зору окремих політиків з офіційною позицією країни. Я не думаю, що офіційна позиція Німеччини направлена на зруйнування наших відносин", - зазначив нардеп.
З новою силою тенденції щодо міжнародної блокади України розгорілись після офіційних закликів європейських урядовців бойкотувати матчі Євро-2012. Зокрема, першим політиком, який закликав колег не їхати в Україну, став міністр довкілля ФРН Норберт Реттґен. "Необхідно запобігти тому, щоб український режим використав чемпіонат Європи для зміцнення своєї диктатури", - сказав німецький міністр. "Тут ідеться про більше, ніж про футбольну першість, Україна ставить на карту свій шлях до Європи", - своєю чергою зауважив міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервеллє.
Дії німецьких урядовців знайшли підтримку серед пересічних громадян ФРН. Так, за результатами опитування Інституту Emnid, більшість німців (52%) підтримують ідею бойкоту України.
Тим часом у МЗС України не переймаються загрозою дипломатичної катастрофи. Так, директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив, що німецькі квитки можуть продати й комусь іншому.
На думку Волошина, такі заходи є штучними й неконструктивними. "Якщо хтось із німецьких політиків не приїде на Євро-2012, то вони самі себе позбавляють свята футболу. Хто більше втрачає, ми чи вони - питання риторичне".
Втім, не лише німці можуть відмовитися від Євро-2012. Станом на сьогодні відомо, що від поїздок до України через політичну ситуацію утримається затятий уболівальник, президент Комісії ЄС Жозе Мануель Баррозу. "Нині Баррозу не збирається відвідувати будь-які заходи в Україні", - повідомила його речниця Піа Аренкільде Гансен.
Також Україну не відвідає жоден із членів австрійського уряду, повідомляє видання "Kurier" із посиланням на заяву міністра закордонних справ Австрії, віце-канцлера Міхаеля Шпінделеггера. При цьому віце-канцлер підкреслив, що рішення уряду слід розцінювати виключно як політичний сигнал.
Можливий бойкот також розглядає уряд Нідерландів. "Якщо буде бойкот, то він не стосуватиметься збірної Нідерландів. Проте, члени уряду та королівської родини не поїдуть на матчі європейського чемпіонату, якщо не станеться відчутного покращення ситуації Тимошенко", - заявили голландські урядовці.
Якщо європейці таки вирішать бойкотувати матчі в Україні, то про будь-яку Угоду про асоціацію можна буде забути. Адже відмова урядовців приїжджати в Україну фактично означає початок холодної війни на дипломатичному рівні! У той час, коли наша влада заявляє про успіхи на міжнародній арені, в очах світової спільноти Україна починає шикуватись в один ряд із Білоруссю та Росією.
До теми
Союз європейських футбольних асоціацій УЄФА заявив, що не має своєї позиції щодо політичної ситуації в Україні і не втручатиметься у внутрішні справи країни, повідомляє ВВС. Так, у заяві зазначено, що обов'язок бути незалежним від політики прописаний у його статуті.
"Невтручання в політичні справи та захист національних асоціацій від будь-яких форм політичного впливу необхідні, аби підтримувати футбол в дії і забезпечувати його доступність усім і всюди", - йдеться в заяві. Країни, які приймають чемпіонат, обираються лише на основі футбольних критеріїв, і "УЄФА твердо переконана, що незалежність від політичних поглядів абсолютно необхідна, щоб забезпечити людям гру в футбол, надію та запал, незалежно від політичної ситуації в їхній країні".
http://www.lvivpost.net/content/view/15087/490/ВИКТОР ЯНУКОВИЧ ВЫСОКО ОЦЕНИЛ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫЕ ДЕЙСТВИЯ ДНЕПРОПЕТРОВСКИХ ПРАВООХРАНИТЕЛЕЙ И МЕДИКОВ
"Вісті Придніпров'я", 03.05.2012, Днепропетровская обл.
Виктор Янукович высоко оценил профессиональные действия днепропетровских правоохранителей и медиков во время ликвидации последствий взрывов в Днепропетровске.Президент Украины Виктор Янукович провел совещание относительно хода расследование фактов взрывов, произошедших в Днепропетровске 27 апреля 2012 года, а также по усилению охраны правопорядка в городе, медицинской и материальной помощи пострадавшим.
На совещании также присутствовали Генеральный прокурор Украины Виктор Пшонка, председатель Службы безопасности Украины Игорь Калинин, Министр внутренних дел Виталий Захарченко, Вице-премьер-министр Украины, Министр охраны здоровья Раиса Богатырева и губернатор Днепропетровщины Александр Вилкул.
Глава Днепропетровской облгосадминистрации Александр Вилкул доложил Главе государства, что сразу после взрывов с 27 апреля 2012 года для надлежащего обеспечения правопорядка и безопасности граждан в Днепропетровске несут службу в двухсменном режиме 1601 сотрудник милиции.
Всего задействовано 521 пеших, 180 автопатрулей и 4 конных наряда. Кроме того, задействовано 18 нарядов со служебно-розыскными собаками. Обеспечено полное патрулирование улиц и других общественных мест Днепропетровска. Усилена охрана общественного порядка в местах массового пребывания людей, в том числе и на остановках общественного транспорта.
Губернатор Днепропетровщины Александр Вилкул сообщил, что сегодня, 3 мая, согласно поручению Президента Украины на специально открытые личные счета каждого пострадавшего (всего 31 человек) вследствие взрывов в Днепропетровске, которые произошли 27 апреля 2012 года, поступило материальная помощь на общую сумму 1,5 млн грн.
Предоставление оперативной и качественной медицинской помощи было одним из первоочередных задач областной власти. Благодаря GPS-оборудованию реанимобилей и четкой работе диспетчеров ровно через 5 минут после первого взрыва на место трагедии прибыла первая машина "скорой".
В течение двух часов 22 реанимобиля оказывали помощь пострадавшим. По состоянию на 3 мая 2012 года на стационарном лечении находится 14 пострадавших, из них одна женщина в возрасте 77 лет в тяжелом состоянии, трое имеют состояние средней степени тяжести, 10 - в удовлетворительном состоянии.
Кроме того, организовано амбулаторное наблюдение врачами (участковыми терапевтами, педиатрами и психологами) по месту проживание остальных 16-ти пострадавших. Проводится ежедневный мониторинг их состояния здоровья.
По результатам совещания Президент Украины Виктор Янукович высоко оценил профессиональные действия днепропетровских правоохранителей и медиков. Глава государства дал поручение Раисе Богатыревой распространить опыт медиков Днепропетровщины относительно эффективности действий в условиях чрезвычайной ситуации.
http://www.vesti.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=14580:2012-05-03-17-02-23&catid=134:2011-09-10-06-36-04&Itemid=568РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ЗАСТУПНИКИ МИХАЙЛА КОСТЮКА ЖИЛИ НА ОДНУ ЗАРПЛАТУ
Марія Доротич, "Високий замок", 03.05.2012, Львівська обл.
Але статки їхніх сімей - за сімома замками.Заступники голови Львівської ОДА та губернатор Михайло Костюк оприлюднили свої декларації про доходи за минулий рік (на сайті Львівської ОДА). Більшість посадовців "Білого дому" приховали статки своїх сімей... Заступник голови облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу та соціальної політики Іван Стефанишин наразі не оприлюднив на сайті своєї декларації, є лише доходи за 2010 рік.
Перший заступник голови Львівської ОДА Богдан Матолич заробив у 2011 році 78 тисяч 651 гривню, з цієї суми зарплата - 76 тисяч 198 гривень. У графі "доходи членів сім'ї" - прочерки... Торік пан Матолич брав матеріальну допомогу - 2 тисячі 453 грн. Серед нерухомості першого заступника губернатора - квартира (площа понад 134 кв. м) та гараж площею 18,6 кв. м. У графі "майно, що перебуває у власності родини", у Богдана Матолича теж прочерки... Він задекларував автомобіль Volkswagen Passat 1984 року випуску. Який транспорт має родина Богдана Матолича - невідомо, прочерки. Торік на утримання майна він витратив 6 тисяч 189 гривень. Жодних рахунків у банках не має.
Заступник голови Львівської ОДА, керівник апарату Іван Груник заробив у 2011 році 154 тисячі 271 гривню, члени його сім'ї - 52 тисячі 302 гривні. Зарплата чиновника - понад 149 тисяч гривень, а його родина заробила зарплати понад 48 тисяч гривень. Іван Груник отримав матеріальну допомогу -
5 тисяч гривень, а його сім'я взяла понад 4 тисячі матеріальної допомоги. Іван Груник має земельну ділянку площею 1200 кв. м, квартиру площею 85 кв. м, гараж площею 39,2 кв. м. Його сім'я не багата на нерухомість. Задекларовано лише земельну ділянку площею 900 квадратних метрів. Машин у заступника голови ЛОДА дві: Mitsubishi Carisma 1997 року випуску (об'єм двигуна - 1,6 куб. см), Тoyota Camri 2007 року випуску (об'єм двигуна - 2,4 куб. см). У розділі про транспортні засоби членів родини - прочерки. На утримання майна витратив 24 тисячі гривень. Жодної копійки на рахунках у банку Іван Груник не має.
Заступник голови Львівської ОДА з питань підготовки до Євро-2012, містобудування та будівництва Володимир Губицький заробив у 2011 році 673 тисячі 517 гривень, з них зарплата - понад 112 тисяч гривень, авторська винагорода - 480 тисяч гривень. Має пан Губицький і доходи від відчуження майна - 81 тисячу 261 гривню.
Скільки заробила його сім'я - невідомо, в декларації прочерки. Серед усіх заступників у пана Губицького найбільше нерухомості. Він задекларував дві земельні ділянки площею понад 2 тисячі кв. м та 245 кв. м. Члени його родини заделарували земельну ділянку площею 424 кв. м. Має у власності два житлові будинки площею 150 та 409 метрів квадратних, дві квартири - площа 105 та 73 метрів квадратних. У "єврозаступника" також гараж площею понад 28 кв. м.
Заступник голови Львівської ОДА з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами та зв'язків з громадськістю Михайло Янковський отримав торік статки у сумі 138 тисяч гривень, його сім'я - понад 43 тисячі гривень. Зарплата посадовця - 18 тисяч гривень, а його родини - 24 тисячі гривень. Матеріальної допомоги пан Янковський не брав, але має 12 тисяч дивідендів (на рахунку в банку - 300 тисяч гривень, а у його родини - 800 тисяч гривень). Згідно з декларацією, Михайло Янковський ходить на роботу пішки - не зареєстрував жодного транспортного засобу.
Заступник голови ЛОДА Олег Рудницький заробив торік майже 100 тисяч гривень, а його сім'я - понад 213 тисяч. Зарплата чиновника становила 10 тисяч 297 гривень. Чиновник має аж дві земельні ділянки площею 1000 кв. м та 84 кв. м. Торік оренда землі обійшлася Олегу Рудницькому у 415 тисяч гривень. Мешкає в особняку площею 425 кв. м. Квартири та гаража не має. У розділі про майно його сім'ї - традиційні прочерки...
http://www.wz.lviv.ua/articles/105924ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЗАКОН "О ЗАНЯТОСТИ": МНЕНИЕ МОРЯКОВ
Олег Суслов, "Вечерняя Одесса", 05.05.2012
Если их голос услышан не будет, Украина окажется на краю социальной, экономической, политической катастрофы с непредсказуемыми для государства последствиями.Вначале апреля на официальном сайте Министерства социальной политики Украины появился проект новой редакции Закона Украины "О занятости населения", который был принят еще в 1991 году. Как известно, Премьер-министр Украины Н. Азаров сделал ряд серьезных критических замечаний к этому законопроекту, после чего предложил вышеназванному министерству в течение месяца доработать документ с учетом мнений всех заинтересованных сторон, в том числе и общественности страны.
Ведущие морские общественные и профсоюзные организации решили не оставаться в стороне. По их твердому убеждению, если их голос услышан не будет и новую редакцию Закона "О занятости населения" примут в ее сегодняшнем виде, Украина окажется на краю социальной, экономической, политической катастрофы с непредсказуемыми для государства последствиями.
- Нашу крайнюю обеспокоенность вызвал факт отсутствия в законопроекте упоминания о посредничестве в трудоустройстве за границей как о виде хозяйственной деятельности, - говорит председатель региональной Федерации морских профсоюзов юга Украины Евгений Изотов. - Там нигде не написано, что реализацией государственной политики в области занятости населения и трудовой миграции могут заниматься посреднические предприятия любых форм собственности, которые ведут поиск надежных иностранных работодателей, оказывая платные услуги в соответствии с договором между посредником и его клиентом. При этом в законопроекте появляется новый субъект рынка трудоустройства - "частные агентства занятости", которые должны предоставлять свои услуги как внутри страны, так и по поиску работы за границей, на бесплатной - для трудового мигранта - основе, покрывая затем свои расходы за счет средств работодателя.
По словам профсоюзного лидера, трудно найти объяснение такой забывчивости авторов новой редакции Закона "О занятости населения". Ведь посредничество в трудоустройстве на работу за границей как вид хозяйственной деятельности существует уже более 20 лет, пройдя испытание временем и постоянно растущими требованиями мирового морского рынка труда. За это время была разработана законодательная база, регулирующая деятельность посредников, определены органы контроля. И самое главное: когда в 2000 году приняли Закон "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности" (№ 1775-111 от 01.06.2000 г.), посредничество в трудоустройстве на работу за границей вошло в перечень лицензируемых.
- Достижения системы оказания посреднических услуг трудно переоценить! - Е. Изотов не скрывает эмоций. - С 1990 года работу на судах иностранных судовладельцев, благодаря посредникам, получили более 4 миллионов граждан Украины. Удалось сохранить "золотой" фонд национальных морских кадров, воплотилась в жизнь мечта о работе в море у сотен тысяч выпускников высших и средних морских учебных заведений, многочисленных центров подготовки и аттестации плавсостава, тренажерных центров, краткосрочных курсов. Многие из тех украинских "подфлажников", кто сегодня трудится на судах иностранных судовладельцев в должности капитанов, старших механиков, старших помощников, благодаря системе посредничества в трудоустройстве прошли все ступени карьерного роста, начав его с работы в качестве кадетов, стюардов, матросов и мотористов второго класса. Наконец, за минувшие 22 года в Украину в виде заработной платы моряков-"подфлажников" было ввезено несколько миллиардов долларов. Эти средства стали важным инвестиционным источником для экономики Украины, так как тратились они на приобретение квартир, домов, земельных участков, престижных автомобилей, дорогостоящей мебели, современной бытовой техники, компьютеров, на оплату обучения детей в высших учебных заведениях и отдыха в украинских санаториях и здравницах.
Кроме Украины, посредничество в трудоустройстве за границей лицензируется во многих цивилизованных странах мира, в частности, в России, Беларуси, Латвии, Чехии, Словакии, Италии, Швейцарии, Ирландии, Болгарии, на Кипре, в Турции, Объединенных Арабских Эмиратах, Корее, Японии, США, Канаде, ЮАР. Поэтому принятие Закона Украины "О занятости населения" в сегодняшней его редакции, где нет ни слова о работе посреднических предприятий, не отвечает мировой практике и создаст правовую путаницу, так как требования к деятельности "частных агентств занятости", о которых речь идет в законопроекте, кардинально отличаются от тех, что сегодня законодатель предъявляет к работе посредников.
Главное между ними различие - с кого следует взимать плату за оказанные услуги по трудоустройству. Посредники считают: платить должен клиент. Ведь во время поиска вакантного рабочего места за границей предприниматель несет немалые расходы. Если же переложить бремя этих расходов на иностранного работодателя, как предлагает сделать проект Закона "О занятости населения", то это обернется самой настоящей катастрофой.
По самым скромным подсчетам, 90 процентов иностранных судовладельцев, которые сегодня предоставляют рабочие места украинским гражданам, в таком случае откажутся от услуг наших морских специалистов, так как им будет выгоднее брать моряков в странах, которые не предъявляют финансовых требований к иностранным работодателям. Место Украины на мировом рынке морской рабочей силы незамедлительно займут конкуренты: Китай, страны Юго-Восточной Азии, Северной Африки, Южной Америки.
- Несложно представить, какими разрушительными социально-экономическими последствиями обернется для нашей страны уничтожение системы посредничества в трудоустройстве за границей, - отмечает председатель региональной Федерации морских профсоюзов юга Украины. - Сотни тысяч украинских граждан, имеющих морские специальности, останутся без возможности трудоустройства на суда под "удобным" флагом. Но и на родине они не смогут найти работу, так как пока ни одна из программ возрождения национального торгового флота не была выполнена. Это приведет к резкому росту потока нелегальной трудовой миграции, активизируется преступная деятельность по торговле людьми. Наши трудовые мигранты станут легкой добычей всяких аферистов от трудоустройства, которые будут вовлекать их в незаконную деятельность по перевозке контрабанды, наркотиков, нелегальных мигрантов. Останется у разбитого корыта и система морского образования, так как сегодня она работает исключительно с прицелом на международный рынок морской рабочей силы. Не у дел окажутся дипломно-паспортные отделы морских торговых и рыбных портов, медицинские центры, предоставлявшие услуги по медицинскому освидетельствованию моряков-"подфлажников". Наконец, прекратится ввоз в страну валюты в виде заработной платы моряков-"подфлажников", что в нынешних условиях сокращения доходов экспортных отраслей украинской экономики приведет к резкому падению курса гривни и ускорению инфляционных процессов.
В своем обращении, направленном в адрес высших органов государственной власти, морские общественные и профсоюзные организации настаивают на включении в законопроект "О занятости населения" упоминания о лицензионном характере деятельности по посредничеству в трудоустройстве за границей и о платности посреднических услуг. При этом понятие "частные агентства занятости" должно быть вообще исключено из проекта Закона "О занятости населения", так как механизм их деятельности не отвечает нормам действующего законодательства Украины.
http://vo.od.ua/rubrics/problemy-i-konflikty/21261.phpПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
СТАРТОВАЛ НОВЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ПРОЕКТ ПАРТИИ РЕГИОНОВ
"Южная правда", 05.05.2012, Николаевская обл.
В рамках проекта "Здоровье региона" медицинским учреждениям должно быть передано 3 тысячи 640 комплектов постельного белья.590 комплектов новенького постельного белья, купленного за партийные средства, привезли председатель облгосадминистрации Николай Круглов и глава фракции Партии регионов в областном совете Николай Жук. Это полностью удовлетворит потребность тубдиспансера в комплектах постельного белья. Всего же в это м году планируется направить около миллиона небюджетных средств на замену белья всех койко-мест.
Приезд гостей медики восприняли очень положительно. Главврач тубдиспансера Павел Георгиев вспомнил первые встречи с руководством области и данные тогда представителями власти обещания.
- Впервые Николай Петрович посетил нашу больницу в 2010 году, - рассказал он. - С тех пор у нас произошло немало позитивных изменений. Два года назад мы могли лишь мечтать, что поменяем в больнице систему отопления, решим проблему горячего водоснабжения. Сегодня мы можем констатировать, что большая часть наших проблем благодаря Николаю Петровичу уже решена. Наш диспансер получил новое оборудование в 2010 и 2012 годах, благодаря чему нашими врачами был спасен не один пациент.
Губернатор заверил, что на этом забота власти о медицинском учреждении не заканчивается:
- Я думаю, что в первую очередь мы отремонтируем пищеблок и конференц-зал, заменим окна и двери. - Мы уже определились с медицинским оборудованием, которое нужно закупить для диспансера.
К примеру, в прошлом году Николай Жук передал областным и некоторым районным больницам оборудование на общую сумму миллион гривень, собранную за счет спонсорских средств.
- Конечно, все проблемы в одночасье невозможно решить, - сказал он, - но постепенно мы сделаем все, чтобы и врачам областного противотуберкулезного диспансера было комфортно работать, и пациентам больницы стало уютнее.
В планах областной организации Партии регионов - в ближайшее время полностью заменить постельное белье в областных взрослой и детской больницах, инфекционных взрослой и детской больницах, госпитале инвалидов войны, психбольницах № 1 и 2, онкодиспансере, офтальмологии, нарко- и кожвендиспансерах, СПИД-центре, Доме ребенка, санаториях "Дубки" и "Южный", станции переливания крови, областном центре экстренной медпомощи, врачебно-физкультурном диспансере, областной больнице восстановительного лечения. Всего в рамках проекта "Здоровье региона" медицинским учреждениям должно быть передано 3 тысячи 640 комплектов постельного белья.
Задача данной инициативы - полностью решить проблему нехватки и изношенности постельного белья в медицинских учреждениях области.
Пресс-служба Николаевской областной организации Партии регионов.
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=5235ЕКОНОМІКА
ПРИКРАШЕНІ ЗДОБУТКИ
Сергій Наумук, "Волинь", 05.05.2012
Поодинокі успіхи господарників влада подає як системні зрушення в тваринництві.Навіть державні мужі відкрито визнають, що виборча кампанія вже розпочалася. А раз так, то в хід пішли всі доступні засоби: пустопорожні обіцянки, хвастощі незробленим і жонглювання цифрами. Якщо хтось думає, що сільське господарство далеке від політики, то дуже помиляється. Нині все замішують на цій прокислій основі. Просто кожен діє в рамках свого масштабу: уряд пообіцяє на мільярд, облдержадміністрація похвалиться мільйоном, а найнятий піарник прибрехне так, що й чиновникам стане соромно
Солодкі обіцянки уряду
Нещодавно уряд вкотре пообіцяв селянам державну підтримку тваринницької галузі. Згідно з рішенням Кабміну "виплата спеціальної бюджетної дотації здійснюєть ся фізичним особам за утримання ними молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах населення, та за збереження його до певного віку від дати подання відповідних документів", зазначає урядовий інтернет-сайт. Микола Азаров наполіг, щоб розробили механізм дотації "безпосередньо в руки селянину". Аби отримати гроші, селянин повинен подати в місцеву раду копії паспорта, ідентифікаційного номера, паспорта ВРХ та номер рахунку в банку. За молодняк ВРХ віком від трьох до п'яти місяців селянам обіцяють 250 гривень за голову, від шести до восьми місяців - 500 гривень за голову, від дев'яти до одинадцяти місяців (включно) - 750 гривень. Кошти, необхідні для дотації (1,08 мільярда гривень на період до 2015 року), уряд планує отримати від сплати ПДВ переробними підприємствами за реалізовані молоко- чи м'ясопродукти. Для цього внесли відповідні зміни до Порядку нарахування ПДВ.
Наміри урядовців не можуть не радувати. Дехто вже порахував, що ці заходи дадуть можливість збільшити поголів'я корів на третину. Проте є обґрунтовані сумніви, чи буде втілене задумане. По-перше, вже неодноразово у першій половині року уряд приймав постанови для підтримки виробника, оприлюднював різні цифри. От тільки наприкінці року чиновники намагалися не порушувати тему дотацій. Їхнє мовчання значило одне: грошей не буде.
По-друге, минулого року після запровадження дотацій через розподіл ПДВ переробники почали "халявити" на сплаті цього податку. Про це неодноразово йшлося на нарадах в облдержадміністрації. У числі порушників називали навіть вельми поважні волинські підприємства, які тим не менше не гребували "економити" на сплаті ПДВ. Притому, бачиться, далі слів в чиновницьких кабінетах справа не йшла. Сумнівно, що цього року переробники раптом переймуться планами уряду і почнуть справно платити ПДВ. Та й в інших регіонах ситуація подібна. Інша річ, що нині лише 30 відсотків ПДВ сплачують у спецфонд бюджету, решта 70 відсотків надходить на спеціальний рахунок, відкритий у Держказначействі (ці кошти переробник використовує для виплати виробникам дотації за продані ними молоко та м'ясо).
По-третє, як повідомив наприкінці минулого місяця міністр агропромислової політики і продовольства Микола Присяжнюк, до 1 червня в Україні повинні створити реєстр телят, аби їхні власники могли отримати дотацію. Реєстр, звичайно, потрібен. Інакше, як дізнатись, скільки грошей готувати для селян? Але реєстри та ідентифікації у нас ведуть іноді роками, а у вирішальний момент вони виявляються неповними. Чиновники самі це визнають. А тут за місяць реєстр усіх телят в особистих селянських господарствах? Не вірю. Хіба це буде реєстр тих телят, власники яких дізналися про дотацію, не полінувалися подати документи, і відомості про яких профільні районні управління не забули (бувало й таке) надіслати в область.
А похвалитися таки хочеться
Хтось необізнаний може звинуватити автора в упередженості щодо дій чиновників та інертності селян. То візьмімо для прикладу програму підвищення генетичного потенціалу ВРХ. Про низький генетичний рівень волинської худоби йдеться на кожному зібранні аграрників. Влада взялася активно пропагувати штучне запліднення. Мовляв, досить покривати корів доморощеними низькосортними бугаями. Дійсно, це не додає потенціалу телятам. Тож створили приватне підприємство "Волиньплемресурси", налагодили зв'язки із німецькими тваринниками землі Тюрингія, відкрили за рік більше 50 пунктів штучного запліднення, запровадили відшкодування за штучне запліднення, закупили обладнання, завезли сперму німецьких бугаїв... Результат: за січень-квітень цього року в особистих селянських господарствах області лише близько 12 відсотків корів запліднили штучно. Є й цікавіші цифри. Одразу зазначимо, що усі вони взяті з доповіді начальника головного управління агропромислового розвитку Юрія Горбенка на нещодавньому семінарі в Турійському районі. Так, в індивідуальних господарствах Луцького району із 1700 корів та нетелей штучно запліднили 242, Рожищенського району із 1031 - 58, Ратнівського із 2939 - 139. У Камінь-Каширському районі, де минулого року відкрили 18 нових пунктів, штучно запліднили 114 корів та нетелей з особистих селянських господарств. Ото вже мали роботи зоотехніки! Чомусь не поспішають дядьки вести корів на пункти штучного запліднення. Зате розповіді про роботу з підвищення генетичного потенціалу худоби зчинили чималий інформаційний шум.
Полюбляють чиновники й жонглювати циф рами росту, приросту чи збільшення. Але якщо вникнути, то виходить дещо інша картина. Так, за повідомленнями статистики, три чверті у структурі реалізованої на забій сільськогосподарськими підприємствами області худоби та птиці становить м'ясо птиці, яке виробили два підприємства - "Володимир-Волинська птахофабрика" та "Птахокомплекс "Губин". Весь успіх - лише дві приватні фірми. То чиє це досягнення: чиновників чи менеджменту підприємств? Разом з тим лише в січні м'ясопродукти на Волині подорожчали на 19,4 відсотка. Мабуть, наслідки того забезпечення області м'ясом - на 113 відсотків.
Якось оминають увагою чиновники і значну географічну нерівномірність аграрного розвитку краю. За дев'ять місяців минулого року 60 відсотків реалізованого молока припадає на агроформування Луцького та Горохівського районів. Водночас у поліських районах робити погоду може одне середньої руки підприємство. Так, у Маневицькому районі сільгосппідприємства 2010 року виростили 307,4 тонни худоби та птиці у живій вазі. З них майже третина припадає на новостворене ТзОВ "Агроситниця". СВК "Мрія" того ж району забезпечив 57 відсотків районного молока. Когось збентежила інформація дворічної давнини? Так ось на останньому семінарі йшлося про те, що із 16 тонн молока, яке реалізують щоденно сільгосппідприємства Володимир-Волинського району, 15 тонн продукує ТзОВ "Прогрес".
Але ж похвалитися хочеться. От і називають від наради до наради одні й ті ж підприємства, які давно вже дають собі раду, на диво без вказівок чиновників, а подекуди й без дотацій. Та це ще півбіди - передовики у нас є, і слава Богу. Однак деякі особливо ревні прихильники влади переборщили у рапортуванні зі здобутками. Так у нашій газеті в статті "Не словом, а ділом!" (7 квітня цього року) Ростислав Дяченко пише: "Обласна статистика констатує: зневірені порожніми обіцянками селяни таки повірили нинішній владі. Згідно з інвентаризацією, скажімо, у Камінь-Каширському районі нині поголів'я збільшилося в 6 разів у порівнянні з 2009 роком, Ратнівському - в п'ять, Любешівському і Ковельському - в 4, у Горохівському районі - в 3,5".
Про довіру селян до нинішньої влади не розповідатимемо - про це люди й самі знають, що й до чого, а от цифри потребують перевірки. Згідно з інформацією головного управління статистики в області, за останніх два роки в Камінь-Каширському районі поголів'я ВРХ зменшилося на 1512 голів, корів - на 290; у Ратнівському зменшилося відповідно на 3190 і 1081 голову, у Любешівському - на 342 і 194 голови, у Ковельському - на 4232 і 1001 голову, у Горохівському - на 2351 і 358 голів. Не краще й в інших районах.
А яке ж тоді поголів'я збільшилося за два роки в рази? Не в образу працьовитим поліщукам (бо й сам такий), хіба поголів'я комарів на болотах. Авжеж, папір усе витримає. Але хіба влада знову розраховує на нерозбірливість та некомпетентність селян? Невже не соромно перед господарниками та підлеглими, які тихцем тамують посмішки при перерахуванні чергових "здобутків"? Адже вибори пройдуть, а люди залишаться. Разом із затаєними образами від невиконаних обіцянок та з розчаруванням різницею між блискучими цифрами та значно сірішою дійсністю. Може, краще чесно сказати, що рух в аграрній сфері є, але значно повільніший, аніж в цьому нас хочуть переконати.
http://www.volyn.com.ua/?rub=31&article=0&arch=1378У "ТОПАЗА" БУДЕТ ЗАКАЗ НА 100 МИЛЛИОНОВ?
Анна Курцановская, "Вечерний Донецк", 03.05.2012
Уже больше года не утихают страсти вокруг завода "Топаз", построенного в советские годы и выпускающего оборонную продукцию, аналогов которой нет во всем мире.Ситуация здесь сложилась критическая - на сегодняшний день долг по заработной плате перед 1,4 тыс. сотрудников режимного предприятия составляет 20 млн. гривень. Такую цифру на днях журналистам на традиционной пресс-конференции озвучил председатель Донецкой облгосадминистрации Андрей Шишацкий.
Задержка зарплаты на заводе, который является производителем автоматизированной станции радиотехнической разведки большого радиуса действия "Кольчуга", возникла из-за проблем с реализацией продукции. В последнее время некоторые выплаты были произведены - предприятие получило долгосрочный беспроцентный заем за счет бюджета 2011 года в 40 млн. грн. Однако кредита оказалось недостаточно для того, чтобы погасить все долги перед работниками "Топаза".
Но возможно, уже в скором времени ситуация стабилизируется, ведь по информации А. Шишацкого, Министерство обороны Украины обратилось к предприятию с заказом на 100 миллионов гривень, и есть ожидания, что часть этих средств пойдет на погашение задолженности. "У нас есть ожидания, что все-таки какие-то деньги с этого заказа начнут поступать на завод… Мы и в дальнейшем будем стараться подтолкнуть управление завода к скорейшему решению этой проблемы", - пообещал рулевой шахтерского края.
http://vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=102778УГОЛЬНЫЙ ТУПИК
Анатолий Кузьмичев, "События", 02.05.2012, Донецкая обл.
Только вмешательство губернатора Андрея Шишацкого позволило решить проблему ГП "Дзержинскуголь".В течение нескольких месяцев 40-тысячный Дзержинск переживал сложный период. Город, чья жизнь целиком и полностью зависит от работы градообразующего предприятия ГП "Дзержинскуголь", оказался в очень непростом положении: резкое изменение рыночной конъюнктуры привело к тому, что спрос на коксующиеся угли упал в разы, а его реализация стала практически невозможной. С 19 декабря 2011 года отгрузка угля, добытого шахтами ГП "Дзержинскуголь", прекратилась. Возобновить работу предприятия удалось только благодаря вмешательству областной власти.
"Более трех месяцев мы все вместе занимались вопросом сбыта добытого коксующегося угля, - рассказывает генеральный директор ГП, депутат облсовета от Партии регионов Дмитрий Житленок. - Однако с 19 марта мы вынуждены были прекратить добычу угля. Уголь не находил спроса, и у предприятия не было средств ни для создания безопасных условий труда шахтеров, ни для развития производства. На складах шахт накопилось порядка 120 тыс. тонн, и возможности складировать вновь добытый уголь не было".
В результате на предприятии были вынуждены отправить в отпуска 1 700 человек, в основном только забойщиков и ГРОЗов. Отпуска эти были хоть и внеочередные, но оплачиваемые.
"Объединение является градообразующим и обеспечивает наполнение местного бюджета и до 70% выплат в Пенсионный фонд", - отмечает городской голова Владимир Слепцов.
Председатель Донецкой ОГА Андрей Шишацкий взял ситуацию в Дзержинске под свой особый контроль. "С приходом тепла нарастала опасность самовозгорания угля на складах. Необходимы были экстренные меры, - подчеркивает губернатор. - Я напрямую обратился к руководству компании "Метинвест", и в результате переговоров мне удалось убедить компанию подписать договор о скорейшей отгрузке угля с дзержинцами".
"Действительно, благодаря активному участию Андрея Шишацкого в первых числах апреля наконец-то началась реализация нашего угля. Более того, Андрей Владимирович проконтролировал не только сам процесс заключения договора и определения объема закупки угля на апрель, но и его ежесуточные квоты, а также вопрос оплаты. С 9 апреля мы приступили к работе по добыче. На сегодняшний день остатки на складах снизились на 18 тысяч тонн. Я думаю, что такими темпами в ближайшие несколько месяцев мы должны очистить все склады, если нам в этом вопросе будет помогать железная дорога. Кстати, губернатор лично переговорил с ее руководством, и теперь вагоны нам поставляются в необходимых количествах", - отмечает гендиректор ГП Дмитрий Житленок.
Отгрузка угля на шахтах "Дзержинскугля" теперь превышает объемы его ежесуточной добычи, а значит, угроза затоваривания его складов снята. Теперь с облегчением может вздохнуть и руководство города.
"Все, что мною делается, делается в рамках моих полномочий. Я как губернатор несу ответственность за всех людей, которые живут в Донецкой области, за их благополучие, нормальную жизнь предприятий, городов. Я просто выполняю свой долг!" - говорит губернатор.
http://sobitiya.com.ua/news_full.php?nid=11812ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
НАРЕШТІ. ВИБОРЧІ ОКРУГИ ВІННИЧЧИНИ "НАРІЗАЛИ" НЕ ТАК, ЯК У 2002 РОЦІ
"Моя Вінниця", 02.05.2012
Від деяких старих округів залишилась лише назва.Центральна виборча комісія узгодила проект постанови про створення одномандатних виборчих округів на виборах Верховної Ради 28 жовтня з визначеними межами виборчих округів.
Як уже повідомлялось, ще 9 квітня ЦВК розподілила мажоритарні округи на виборах Ради-2012 між регіонами, визначивши, що у Вінницькій області їх буде 8. І лише через місяць стали відомі межі округів та внесені у них зміни порівняно з виборами у 2002 році. Експерти вважають такі зміни додатковим чинником, який має зіграти на користь одних кандидатів і відповідно, - зменшити шанси інших.
Так, у Вінниці порівняно з 2002 роком змінено межі округу № 12, до якого додана частина Вінницького району. Таким чином можуть бути послаблені позиції Петра Порошенка, який буде балотуватись по цьому округу.
До округу №14, на який має види відомий вінницький клан, замість традиційного Муровано - Куриловецького району включений Тиврівський район. Натомість Муровано - Куриловецький район включено до округу № 15 замість традиційного Могилів - Подільського району. В результаті вийшов досить витягнутий та із складною комунікацією округ, де найбільше уваги буде прикуто до Немирова .
Суттєво трансформований і розтягнутий на 256 км тепер і округ № 16. До нього включили всі прикордонні райони з Молдовою та Придністров'ям (Могилів - Подільський, Піщанський, Ямпільський). Дуже вдала конфігурація, приміром, для голови Держмитслужби України Ігоря Калетника чи ж його батька, - чинного депутата ВР від ПР Григорія Калетника.
http://www.myvin.com.ua/ua/news/news_vin/vinpol/14062.htmlТОЧКА ЗОРУ
НАЗАР ГОРУК: "ОБ'ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ НЕ МАЄ РОБИТИ ПОМИЛОК"
М.Карасьова, "Молодий буковинець", 04.05.2012, Чернівецька обл.
В.о. голови обласної організації ВО "Свобода" Назар Горук заявив про готовність партії до спільних дій з опозицією на парламентських виборах.Однак "Свобода" поки не визначилася щодо участі в єдиному списку.
- Ваша політична сила нещодавно заявила, що ініціюватиме виключення "Нашої України" з КОДу через голосування за кандидатуру на голову Заставнівської райради від Партії регіонів...
- Ми висловили свою чітку позицію і проведемо обговорення на засіданні КОДу. Якщо "Наша Україна" не зробить висновків, а я так розумію, що не зробить, то будемо змушені ставити питання про виключення цієї політсили з КОДу. Не можна говорити на біле чорне і навпаки. Тобто або ти в опозиції до антиукраїнської влади Партії регіонів, або ти з ними. Дехто з представників Заставнівської районної організації "Нашої України" нам казав, що вони йдуть, щоби розвалити Партію регіонів зсередини. Але вона сама себе розвалює. Насправді Партії регіонів залишилося недовго. За умови, якщо об'єднана опозиція не буде робити помилок.
- Як співпрацюєте у форматі об'єднаної опозиції?
- Співпрацюємо цілком нормально. З "Фронтом змін" і "Батьківщиною" проводимо спільні акції. Це не тільки політичні заходи, нас цікавлять проблеми мешканців Чернівців. В цьому контексті ми з нашими політичними колегами співпрацюємо давно як в міській раді, так і в обласній. Хіба що в нас не складаються стосунки в деяких районах через те, що в цих політичних силах присутні "тушки". Наприклад, в Заставнівському районі. Там Маскиму Бурбаку (голова обласної організації "Фронт змін" - авт.) найімовірніше доведеться вигнати з партії до 15 людей. Так само можна говорити про "Батьківщину". Але ми нині свідомо не критикуємо помилки наших політичних колег, оскільки помилки є у кожного.
- А щодо співпраці на парламентських виборах. Наразі не дуже зрозуміла позиція "Свободи"...
- Був на політраді, знаю позицію наших політичних колег... Наразі не можна ще впевнено сказати, чи буде "Свобода" йти в єдиному списку чи окремо. Але нині соціологія свідчить, якщо "Свобода" буде йти окремо, то здобуде більше голосів, ніж в єдиному списку. Опозиція може мати більшість у Верховній Раді за однієї умови: якщо прийдуть "Батьківщина" і "Фронт змін" та окремо "Свобода" і "УДАР" Кличка, якщо вважати, що він опозиційний.
- А мажоритарні округи вже поділили?
- Консультації ще тривають. Ми свідомо передчасно не називаємо прізвищ певних кандидатур, оскільки на них почнуть шалено тиснути. Але те, що будуть єдині кандидати від опозиції, це однозначно.
- Від "Свободи" в області буде кандидат?
- Гадаю, буде. Нині потрібно зрозуміти: або ми працюємо разом і у нас є шанс, або кожний сам по собі і маємо відповідні наслідки. Уявіть собі, якщо сьогодні по місту підуть Горук і Бурбак. Горук візьме своїх 15-20 відсотків і Бурбак візьме своїх 15-20 відсотків, а Партія регіонів буде при владі.
- Тобто ви не виключаєте, що будете балотуватися?
- Не виключаю себе кандидатом ні по мажоритарці, ні в партійному списку. А може й кандидатом в мери, хто знає. Час покаже.
http://molbuk.ua/vnomer/politic/intervyu_politic/46588-nazar-goruk-obyednana-opozicya-ne-maye-robiti-pomilok.htmlПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
НАТАЛІЯ КОРОЛЕВСЬКА: "В УКРАЇНІ РЕАЛЬНО ПІДНЯТИ МІНІМАЛЬНУ ЗАРПЛАТУ ДО 1000 ЄВРО, А ПЕНСІЮ ДО 500 ЄВРО"
Вікторія Левчук, "Рівне вечірнє", 03.05.2012
Лідер партії "Україна - Вперед!" Наталія Королевська презентувала рівнянам свою програму виходу з політичної та економічної кризи "Нова економіка - Нова країна".Над програмою, остаточний варіант якої буде представлено у травні, впродовж чотирьох років працювали фахівці багатьох галузей. Підтримка вітчизняного виробника та від'єднання політики від бізнесу - це основні її пріоритети. Також Наталія Королевська ініціює прихід до влади нових лідерів, яким під силу побудувати економіку, засновану на реальній соціальній справедливості.
- Рівненська область унікальна тим, що 50 відсотків регіону - це сільське господарство, а 50 - промисловість, - так охарактеризувала Рівненщину Наталія Королевська. - Ми бачимо колосальний потенціал для застосування тут закону, автором якого я була, по індустріальних парках, з метою залучення інвестицій і створення високотехнологічних підприємств з високооплачуваними робочими місцями. Також унікальність регіону полягає в тому, що народжуваність перебуває на одному з перших місць в Україні, Рівненщина - одна з наймолодших областей. Та, на жаль, молодь в пошуках роботи залишає регіон, оскільки не бачить тут перспектив. Але якщо в області буде створено робочі місця, будуть інвестиції, то й ця проблема буде вирішена.
За словами Наталії Королевської, нинішня згубна економічна політика уряду об'єднала проти себе всіх українців, котрі не в змозі вижити на пенсію у 800 гривень чи на зарплату в півтори тисячі гривень.
- Нинішня влада - це кара, переживши яку, ми повинні зробити висновки і ніколи більше не повторювати подібних помилок, - зазначила Наталія Королевська. - Я дуже багато їжджу по Україні і бачу, що сьогодні країна єдина, люди не діляться на помаранчевих і синіх, тому що рівень життя дуже низький скрізь. Пенсіонерка у Львові запитує, як можна прожити на 800 гривень пенсії, у Рівному швачки задають запитання, як можна прожити на півтори тисячі гривень зарплати, студенти переймаються, як можна отримати своє перше робоче місце.
За двадцять років політики переконали українців, що корупція непоборна
Лідер партії "Україна - Вперед!" зазначила, що завдяки потенціалу і можливостям, які ще залишилися в країні, реально досягти таких результатів, коли в Україні мінімальна пенсія становитиме 500 євро, а мінімальна заробітна плата - 1000 євро. Закладаючи основні засади програми "Нова економіка - Нова країна", команда Наталії Королевської орієнтувалася не на макроекономічні показники, а на економіку окремої людини, окремої сім'ї.
- Як зробити 500 євро пенсії - це не секрет ні для кого, - наголосила Наталія Королевська. - Сьогодні половина бюджету, половина потенціалу країни перебуває в тіні. Сьогодні корупція становить 10 мільярдів щорічних хабарів. А це 200 тисяч робочих місць, це відразу добавка до пенсії кожному пенсіонеру у 600 гривень.
За словами Наталії Королевської, головна заслуга наших політиків за 20 років незалежності країни полягає в тому, що вони переконали людей, що побороти корупцію неможливо.
- Політики змусили людей повірити в те, що ті умови, в яких ми живемо, - це наша доля, наша місія. Я ж впевнена, що корупцію перемогти не тільки можливо, а у нас іншого виходу просто немає, - наголосила лідер партії Україна - Вперед!". - Коли я спілкувалася з президентом Грузії, у минулому найбільш корумпованої країни на пострадянському просторі, я запитала у нього, як він поборов корупцію. Як зробив так, що немає хабарів, що економіка працює. Виявляється, все геніальне - просто. Цей чоловік зміг привести до влади нових лідерів. Людей, які поставили мету змінити країну, довести собі й людям, що можна жити по-іншому. І у них це вийшло.
Економічне диво в Україні можливе
І одним з найперших кроків подолання тотальної корупції в країні Наталія Королевська вважає позбавлення депутатів усіх пільг і привілеїв. Щоб народні обранці сприймали депутатство як звичайну роботу із середньою зарплатнею, яка залежатиме від конкретних результатів роботи. Тоді, відповідно, й зникне бажання бізнесу рухатись у політику. Як приклад правильної кадрової політики Наталія Королевська назвала професійну підготовку працівників ХАЕС.
- Хоч десь в нашій країні ще дотримуються професійного рівня підготовки кадрів, а не кон'юнктурного способу призначення на посади, - зазначила Наталія Королевська. - Тут, щоб людина виросла до керівної посади, повинно пройти як мінімум 15 років, і лише тоді їй буде довірено право серйозного управління. Це дуже правильна школа. На жаль, ні в політиці, ні в державному управлінні, ні у виконавчій владі сьогодні немає школи. Туди потрапляють частіше за гроші. А потім це й відгукується нам політичними й економічними катаклізмами. Якби нашим парламентарям спочатку давали муляж парламенту, вчили б писати закони, натискати на кнопки, відстоювати інтереси громадян, і за результатами цього навчання люди обирали б найдостойніших. Тоді й якість парламенту була б зовсім іншою.
Наталія Королевська впевнена, що в Україні цілком можливо здійснити економічне диво. Але для цього потрібно зробити п'ять кроків: подолати корупцію, реформувати систему правосуддя, здійснити тотальну дерегуляцію, створити сприятливий інвест-клімат, розвивати інфраструктуру.
- Економічне диво в Україні можливе! - впевнена Наталія Королевська. - Я, як кандидат економічних наук, людина, яка створювала робочі місця, не плекаю ілюзій. Ми вивчили досвід країн, які перебували в такій же складній ситуації, як Україна. Ми брали до уваги приклад Бразилії, де за кілька років змогли створити 14 мільйонів робочих місць. Ми брали до уваги приклад індійського уряду, коли правильно поставлені пріоритети на IT-галузі змогли створити економіку нової якості. Приклад тієї ж Грузії доводить, що економічне диво можливе і в нашій країні.
Майбутнє - за новими лідерами
- Ми взяли на себе велику відповідальність, створивши нову політичну силу, - зазначила Наталія Королевська. - Це непросто, і жодних ілюзій ми не плекаємо. Але ми розуміємо: якщо зараз не привести в політику нових лідерів, якщо зараз не змінити її якість, то країна, як була двадцять років у болоті політичного минулого, так в ньому житиме і надалі. І для того, щоб реалізувати політику і економіку нової якості, безумовно, потрібні нові лідери. Ми зробимо все, щоб вже під час парламентських виборів-2012 забезпечити соціальний і політичний ліфт тим людям, які своїми справами, своїми вчинками і громадянською позицією довели готовність боротися за наше спільне майбутнє. Ми прекрасно розуміємо, що можна багато говорити про політику, можна розповідати про те, як ми любимо свою країну, можна красиво вести політичні дебати. Але ми прекрасно усвідомлюємо, що, не змінивши ситуацію в економіці, не змінивши якість життя наших людей, ми ніколи не збудуємо сильну і незалежну Україну.
За словами Наталії Королевської, за минулий місяць до партії "Україна - Вперед!" вступило 10 тисяч осіб і 50 тисяч заповнили анкети прихильників дій партії, які готові працювати на благо країни на волонтерських засадах.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=031517РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
С НАЧАЛА ГОДА СУММА ЗАДОЛЖЕННОСТИ ПО ЗАРПЛАТЕ В ХАРЬКОВСКОЙ ОБЛАСТИ УВЕЛИЧИЛАСЬ НА 16,4%
"Главное", 07.05.2012, Харьковская обл.
… И на 1 апреля 2012 года составила 104,8 млн. грн.Об этом сообщили в Главном управлении статистики в Харьковской области.
По сравнению с 1 марта текущего года сумма задолженности сократилась на 7,2% (или на 8,2 млн. грн.).
Объем долга работникам области на начало апреля 2012 г. составлял 5,7% от фонда оплаты труда, начисленного за март 2012 года.
Основная часть невыплаченной заработной платы приходилась на предприятия промышленности (64,5 млн. грн. или 61,5% от общего показателя).
Большая часть объема долга по области (80,6% или 84,5 млн. грн.) приходилась на работников Харькова. Среди районов города самая высокая сумма невыплаченной заработной платы наблюдалось на предприятиях Октябрьского района (34,1 млн. грн., или 40,4%).
Среди районов области самый высокий объем долга был у работников предприятий Изюма - 45,7% от общего показателя по районам области.
http://glavnoe.ua/news/n100471ТУРИСТАМ "ПОДРЕЖУТ КРЫЛЬЯ"
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 05.05.2012
Что будет с ценами в мае?Этот месяц порадует потребителей снижением цен на витаминную продукцию, что коснётся всех слоёв населения: тем, кому ранняя земляника и тепличные овощи не по карману, предложат прошлогодний уценённый урожай овощей и фруктов. А вот последние правительственные нововведения отпугнут зарубежных туристов: к началу курортного сезона авиакомпаниям придётся повысить стоимость своих услуг.
Полёты - в пролёте
Готовясь встречать гостей "Евро-2012", украинское правительство озаботилось обеспечением безопасности пассажирских перелётов. Для этого пришлось увеличить сумму пассажирского сбора в аэропорту "Борисполь".
В результате авиабилет на международных линиях подорожал на два, на внутренних - на полтора доллара. Но это оказалось лишь цветочками: на днях Государственная таможенная служба Украины изменила классификацию авиационного керосина, импортируемого в нашу страну. Теперь топливо для самолётов будут завозить как "бензин специальный", что автоматически увеличивает ставку акцизного сбора на этот вид товара более чем в 6,5 раза - с 30 до 198 евро за тонну топлива. Значит, каждый авиабилет подорожает как минимум на 8%.
В авиакомпаниях считают, что решение способно полностью парализовать работу отрасли, так как топливо на Украине и так гораздо дороже, чем в европейских странах. Разница не лучшим образом сказывается на стоимо сти билетов, что вызывает нарекания пассажиров. Поэтому не исключено, что экономные французы, немцы и англичане вообще откажутся покупать билеты украинских авиаперевозчиков.
Бензиновый "развод"
В целом же ситуация на топливном рынке страны начинает стабилизироваться, и рост цен на все виды бензина если не закончится, то будет не таким резким. Влияют на это два фактора: снижение стоимости нефти на мировом рынке и сокращение объёмов продаж в границах нашей страны.
В частности, по данным Госкомстата, в марте объёмы реализации бензина на украинских АЗС снизились на 2,1%. Дизельного топлива купили на 3,2% меньше, чем в тот же период прошлого года, а объёмы продаж сжиженного газа увеличились на 14,3%. Эти данные позволяют сделать вывод, что дороговизна топлива толкает потребителя на поиск альтернативных источников питания двигателей внутреннего сгорания.
Первым на веяния времени отреагировало Минтопэнерго, чиновники которого объявили о планомерном переходе на смешанное топливо. Уже в этом году в бензин начнут добавлять до 5% биоэтанола, как того требует Европейское экономическое сообщество. Правительство Украины заверяет автомобилистов, что такая добавка не потребует дополнительного переоборудования двигателей и никак не повлияет на их износ.
Потребителей такой прогноз не радует: по опыту каждый знает, что малейшее "можно" заправщики воспринимают как вседозволенность, а качество топлива на заправках и так изрядно "хромает".
Витаминное удовольствие
Но май принесёт нам и положительные эмоции. Это в первую очередь ранние ягоды грунтовой земляники, которые появятся в продаже в третьей декаде месяца. Правда, заплатить за килограмм удовольствия придётся 20-25 гривен. В то же время появится возможность отведать молодой картофель, свежую капусту и морковь. Впрочем, килограмм "молочных" клубней обойдётся в 15-20 гривен, что станет непозволительной роскошью для большинства семей.
Зато тепличные огурцы, помидоры, перец, капуста будут весьма доступными, правда, не ранее, чем закончатся майские праздники. Ко второй декаде месяца снизятся цены на яйца (на гривну за десяток) и молоко (на 0,5-1 гривну за литр).
По прогнозам экспертов, стоимость мяса, твёрдого сыра, творога и курятины существенно не изменится. А бананы, апельсины и прочие "заморские" фрукты начнут сдавать позиции, уступая место крымским конкурентам.
В то же время ложкой дёгтя могут стать гречка, сахар и рис, запасы которых в государственных закромах существенно снизились. А спекулянтов, умеющих поживиться на сладких остатках, меньше не стало.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/05/05/turistam-podrezhut-krylyaРИНОК ЧЕКАЄ НА ПОКУПЦІВ…
Олексій Павленко, "Київська правда", 04.05.2012
Не густо нині покупців після святкового піку продовольчих закупок.На ринках, як і неділю тому, великого привозу не було - вихідні та городньо-польові роботи… Розпочнемо з борщового набору. Тож картопелька на ринку коштувала 2 грн., буряк, моркву пропонували за 3,50-4 грн., капусту - за 2 гривні. Півлітрова банка квасолі "йшла" за 5 грн. У великих торгових закладах (ВТЗ) моркву пропонували за 2,37, буряк за 1,69 грн. Капуста нового врожаю тут коштувала 7,99 грн. проти 13-17 гривень на базарах. "Молоді" буряк і морква цінувалися в 9,99 грн., кілограм минулорічного часнику коштував 17 грн., а цибулі-ріпки взагалі можна було купити за 88 копійок (не часто нині можна купити кілограм якогось продукту за ціною менше гривні).
Помідори на ринках коштували від 12-20 грн. до 23,99 у супермаркеті. Були взагалі томати вартістю 33,90 грн. за 500 грамів, але ж не купиш за таку ціну попробувати, що то воно таке. Значно подешевшав перець - з 30 до 20 грн.
Добре подешевшали гриби - вони коштували від 15 до 22 гривень. Гливи та печериці минулого року "збиралися" за 18-20 гривень.
Домашня курка на базарі коштує 35 грн. (кілограм).
Ось і вибирайте - за допомогою яких цінових ножиць "зрізати" собі овочів на борщ.
Якщо минулого року за свинину в цей час на базарі просили 45-50 грн., то нині за кіло телячої вирізки просили 75 грн., кіло почеревини - 45 грн., а вартістю битка можна лякати на ніч пенсіонерів - 90 гривень. У супермаркетах філе свинини коштувало 83,79 грн. Готове, порізане на шматки, м'ясо під майонезом на шашлик коштувало 49,14 проти 39,99 грн. у минулому році.
Як і прогнозувалося, яйця в квітні, після великодніх свят, подешевшали. Правда, не набагато, і не у всіх виробників. Але тенденція до зниження намітилася. Зараз середня вартість десятка становить 8,4-10,5 грн замість 9-11. За словами О. Бакуменка, голови Спілки птахівників, в травні ціни в середньому знизяться ще на 10-15%. У супермаркеті із сільською назвою, де я часто буваю, пропонували десяток курячого продукту за 45 копійок, щоб запобігти затоварювання, тоді як тиждень тому найдешевші можна було купити за 84. На виїздних базарах, що працюють у п'ятницю та суботу, домашні пропонували за 10 гривень. 20 перепелиних яєчок можна купити за 11,94 грн. або 12,89.
Стабільні розцінки на борошно дають можливість цінам на соціальні сорти хліба "стояти" на місці вже багато місяців поспіль. Оскільки фактори, що впливають на ціноутворення, зараз особливо не змінюються, то батон коштуватиме 3,25-3,5 грн, "Український хліб" - 3,4 грн. Три кілограми "Білоцерківського борошна" вищого гатунку на ринку коштує 14 грн. Горох, пшоно - 5 грн., перлова крупа - 3,80, пшенична - 3,50 грн.
На ринку олії та цукру спостерігається цінове затишшя. Середня ціна літрової пляшки олії продовжує складати грн 13-14 грн. Вартість цукру в квітні завмерла на березневому рівні - в середньому 7-8 грн. Нагадуємо, що найнижча ціна цукру нині в межах шести гривень - саме час підготуватися до сезону заготовок.
Після довгої зими, консервованих овочів, заморських фруктів хочеться скуштувати свіжої редиски, цибулі, огірків та салату… Але вітаміни можуть вилізти боком - у ранніх овочах іноді концентрується багато нітратів, якими можна отруїтися… До речі, рослинна продукція, де вміст нітратів перевищує допустиму норму до двох разів, придатна для вживання. Не можна її вживати хворим та дітям. Допустима добова доза нітратів для дорослої людини - 325 мг, для дітей - 5 мг нітратів на 1 кг маси тіла. Токсичною для дорослої людини вагою 70 кг є доза 600-700 мг нітратів. Для її отримання за один прийом потрібно з'їсти до 2 кг тепличних огірків, 750 г капусти, більше кілограма моркви, майже 0,7 кг буряка або 1 кг зеленої цибулі. Однак необхідно пам'ятати, що погано вимиті овочі, фрукти, ягоди, що споживаються у сирому вигляді, можуть бути, у кращому випадку, причиною кишкових розладів. Гірше, коли немиті рослинні продукти стають фактором передачі різних паразитів та патогенних мікроорганізмів, що можуть викликати розвиток гострих інфекційних захворювань кишкової групи. Найбільше нітратів може бути в салаті, зеленій капусті, буряку. Потім у кабачках, хрінові. Найменше - в капусті, гороху, квасолі, томатах та цибулі.
І все таки купуймо, добре миймо і вживаймо. Але обережно!
http://www.kiev-pravda.info/17-22788/rinok-cheka%D1%94-na-pokupts%D1%96v%E2%80%A6ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ЧИ СТАНУТЬ НАРЕШТІ ЛІКИ В УКРАЇНІ ДОСТУПНИМИ ДЛЯ ВСІХ?
Марина Польська, "Rionews", 04.05.2012, Закарпатська обл.
Уряд нарешті звернув увагу на зростання цін на медичні препарати і визнав їх необгрунтованими.За роки незалежності нашої держави для багатьох громадян ліки, як і лікування, стали практично недоступними, а сфера охорони здоров'я піддалася корупції.
З 1 травня в наше життя ввійдуть нові поняття - "референтні ціни" і "реімбурсація". Що вони означають? Як змінять якість життя пересічних українців і доходи олігархів від фармації?
Чому в Білорусі "церегін" дешевший?
Наболіле питання озвучив президент В. Янукович: "Чому один і той же імпортний препарат у Білорусі та Україні відрізняється за ціною вп'ятнадцятеро? Наприклад, "Церегін", що поліпшує кровопостачання мозку, в наших сусідів коштує 11 грн., а в київських аптеках - 153 грн.".
І дійсно, чому? І чи тільки ціни на імпортні препарати перейшли в розряд захмарних для українців?
Дилери великих зарубіжних фармацевтичних компаній відповідь сформулювали моментально: мовляв, усьому виною прив'язка цін до курсу валют і нестабільність курсу гривні.
Українські виробники зростання цін на вітчизняні препарати пояснили новими стандартами та вимогами до якості лікарських препаратів, що вимагає з їхнього боку збільшення інвестицій.
Незалежні експерти оперують іншими цифрами. За даними дослідження компанії "Proxima Research", у 2011 році український фармринок стабільно зростав: обсяг роздрібної реалізації зріс на 20,9 % - до 1,4 млрд. доларів. При цьому середня вартість однієї упаковки ліків склала 2,4 дол., що перевищує показник за аналогічний період попереднього року на 16,5 %.
Глава Державної служби лікарських засобів України Олексій Соловйов версію причин зростання цін на вітчизняні лікарські засоби озвучив так: "Деякі фармкомпанії тримають цілий штат медичних представників, робота яких полягає в переконанні лікаря призначати хворому їхні ліки. За попередніми підрахунками, фармкомпанії витратили на подібні заходи в минулому році 1,2 млрд. грн. плюс витрати на рекламу - 2,6 млрд. грн." Ці додаткові витрати включаються у вартість ліків і, відповідно, платить за них пацієнт.
Тож кому з них вірити?
У чиновників Держслужби лікарських засобів і Антимонопольного комітету України своя думка: продавці медикаментів вступили у змову. Висновки були зроблені на підставі розслідування Державної митної служби, яка встановила, що 74 % ліків, імпортованих з Білорусі, продаються в Україні посередницькими компаніями, зареєстрованими в Новій Зеландії, США та Ізраїлі. Аналогічна схема діє при постачанні ліків із Росії. Після проходження через ланцюжок посередників ціни на ліки в українських аптеках відрізняються від ціни виробника вдесятеро. Наприклад, препарат "Церегін", про який говорив президент Віктор Янукович, у білоруських аптеках за нашим курсом коштує 10,88 гривні за упаковку. В Україну ліки доправляються офшорами і за оптовою ціною вдесятеро дорожче -111 гривень, а далі - роздрібна надбавка. Митниця передала ці факти в компетентні органи. Антимонопольний комітет у свою чергу розіслав 20 найбільшим вітчизняним організаціям із виробництва та торгівлі лікарськими засобами листи з попередженням про недопущення необгрунтованого підвищення цін.
Ліки від жадібності
Свої рецепти ліків від жадібності виписав прем'єр-міністр Микола Азаров. Всі жарти він відкинув убік і зобов'язав МОЗ та Державну службу лікарських засобів у найкоротші терміни забезпечити перехід до державного регулювання цін на ліки, зажадав від місцевої влади моментального припинення дії ліцензій та закриття аптек, що перевищують гранично допустимі ціни. Не залишилися без уваги і лікарі: в їхні обов'язки поставлені консультації щодо вітчизняних аналогів ліків, що призначаються пацієнтам. У рецепті лікар відтепер буде зобов'язаний писати не торгову назву медпрепарату, а міжнародну непатентовану назву лікарського засобу (назву молекули). У разі необхідності різницю у вартості ліків відшкодовуватиме держава. В результаті всіх цих заходів уже протягом трьох місяців ціни повинні знизитися до 15 %. Добре б! Але практика попередніх років "малює" в нашій пам'яті іншу картину.
Державне втручання - не до добра?..
На жаль, практика показує, що всі попередні державні втручання в цінову політику закінчувалися плачевно. Так, індексація цін на проїзд в українських потягах призвела до збитковості пасажирських перевезень. У хлібопекарській галузі держрегулювання цін стало причиною того, що 106 підприємств (46,5 %, практично кожне друге) стали збитковими. Модернізацію теплової енергетики також гальмує діюча система ціноутворення.
Свого часу податкова політика змусила нових власників галузі піднімати ціни на свою продукцію і в кінці цього ганебного ланцюжка подій і наслідків попередній уряд Юлії Тимошенко запровадив практику закупівель за кордоном ліків за величезні відкати. В результаті більшість українських фармпідприємств виробляють сьогодні генерики - препарати другого і третього поколінь, а іноземні - четвертого і п'ятого. Ми відстали на десятки років
Звикаємо до "референтних цін"!
Уже зараз багатьом українцям лікування та профілактика не по кишені. За даними опитування Інституту Горшеніна, понад 60 % респондентів найгострішою проблемою існуючої системи охорони здоров'я назвали високу вартість ліків. Зволікання, що мовиться, смерті подібне. Тому 29 лютого 2012 була створена робоча група з питань вивчення європейського досвіду впровадження референтних цін - тобто середніх цін на один препарат у кількох країнах індикативної вибірки.
"В Україні існують нормативні акти Кабміну з регулювання націнки на ліки: 10 % для дистриб'юторів і 25 % для аптек. Але немає базової ціни, на яку ці надбавки нараховуються, - пояснює Інна Демченко, заступниця голови Держслужби лікарських засобів. - Щоб її встановити, для порівняння обрано п'ять основних країн - Словаччина, Болгарія, Румунія, Угорщина і Латвія, а також додатково Чехія, Сербія і Молдова на той випадок, якщо в основних не виявиться потрібного препарату. Росія і Білорусь не ввійшли до цього списку тому, що вони не ввійшли до складу європейської регуляторної комісії. А Україна, як усі її члени, привела свою фармацевтичну галузь у повну відповідність до євростандартів".
З 1 травня почне діяти пілотний проект із впровадження референтних цін для хворих на артеріальну гіпертензію. Це найбільша група ризику в Україну - 13 млн. чоловік. А купують ліки тільки 10 млн. у перерахунку на добову дозу. І одна з причин - висока ціна. 90 % пенсіонерів через безгрошів'я не виконують призначення лікарів. Робоча група вже провела порівняння цін на один із найпоширеніших препаратів - еналаприл. Сьогодні його одноразова доза коштує в середньому 82 коп., а після введення референтної ціни має знизитися до 51 коп.
"Реімбурсація" - нове слово зі старим значенням
Воно означає відшкодування вартості ліків за рецептом. В Україні добре відома практика безкоштовного отримання ліків у аптеках за спеціальними рецептами для онкологічних хворих, діабетиків, чорнобильців, ветеранів війни.
Зараз планується введення часткового відшкодування вартості для тих груп пацієнтів, де спостерігається найбільш висока захворюваність і смертність. Рівень цього відшкодування залежатиме від економічної ситуації у країні, можливостей державного та місцевих бюджетів.
Що з цього вийде, наразі невідомо. Проте зрозуміло: потрібна грамотна політика контролю за цінами, а не симптоматичне втручання в якусь одну галузь. Так вважає більшість провідних кризових менеджерів фармацевтичної галузі, адже сьогодні у країні повністю зруйнована мережа державних аптек, практично знищений єдиний вітчизняний розробник - Харківський державний науковий центр лікарських препаратів, майже всі фармацевтичні заводи приватизовані.
http://rionews.com.ua/newspaper/all/now/n12124172915НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
УДАРНАЯ ВОЛНА
"Днепр вечерний", 04.05.2012, Днепропетровская обл.
Неделю назад в центре Днепропетровска произошло четыре взрыва, вследствие которых пострадали 30 человек, в том числе 10 детей.Версий апрельского ЧП множество. Террористы пока не задержаны.
Хроника событий
Первый взрыв, по словам очевидцев, произошел 27 апреля в 11.45 на трамвайной остановке "ул. Серова". Взрыв был действительно настолько мощный, что в радиусе нескольких десятков метров в домах вылетели оконные стекла. Вылетели стекла и в трамвайном салоне. Повреждения различной степени тяжести от их осколков и бетонных кусков разорвавшейся урны получили несколько человек.
Второй взрыв прогремел через полчаса возле фонтана Любви напротив монтажного техникума. И в этом случае взорвалась урна… Пострадали более десяти студентов техникума.
Третий взрыв произошел буквально в 150 метрах, напротив входа в детский парк Лазаря Глобы. Серьезно травмирован мужчина.
Четвертый прогремел на той же трамвайной остановке ("ул. Серова"), только с другой стороны. Поскольку это место уже было оцеплено правоохранителями, никто не пострадал.
Слухи и вымыслы
После третьего взрыва по городу разнеслись слухи о том, что взрывов было более десяти. Этому способствовало отсутствие мобильной связи в течение нескольких часов. Говорили, в частности, что прогремели взрывы на Привокзальной площади, в районе улицы Калиновой, на улице Канатной. Рассказывали также о якобы имевшей место перестрелке возле супермаркета "Караван" (на левобережье города). Город на несколько часов охватила паника. Из уст в уста передавали самые зловещие слухи (рассказывали, например, что накануне возле "Каравана" нашли трупы двух маленьких девушек с приколотой запиской "Так будет до девятого мая"). Установить количество пострадавших "по горячим следам" было действительно проблематично. В пятницу в Днепропетровске царила по-настоящему летняя погода, и город был наводнен людьми. Пострадавших могло быть значительно больше. Некоторых спасло чудо. Мне рассказали о мужчине (бывшем оперативнике), который, проходя по проспекту Карла Маркса, вдруг интуитивно почувствовал неладное, упал на землю, и через мгновение буквально в нескольких метрах от него разорвалась урна. Это был третий взрыв.
Во второй половине пятницы в Интернете распространилась информация, что в Днепропетровске жертвами терактов стали десятки человек.
Прокуратура возбудила уголовное дело
В минувшую пятницу облпрокуратура по факту взрывов в центре Днепропетровска возбудила уголовное дело по признакам ч. 2 ст. 258 УК Украины (террористический акт). В городе создан оперативный штаб по расследованию серии взрывов, который возглавили министр внутренних дел Украины Виталий Захарченко.
На брифинге в облпрокуратуре генеральный прокурор Украины Виктор Пшонка отметил: "С самого начала было введено чрезвычайное положение. Мы создали координационный штаб, который сейчас контролирует ситуацию в города. Президент Украины дал поручение обеспечить в городе общественный порядок и как можно быстрее найти виновных в этом происшествии". Генпрокурор обнародовал официальные данные: 4 взрыва, 29 пострадавших (позже их окажется 31-Авт.), из них 10 подростков. Не подтвердилась информация о взрывах на левобережье Днепропетровска и на Привокзальной площади. Официальные источники, впрочем, отметили, что в пятницу поступили ложные сигналы о минировании автобуса сообщением "Павлоград-Киев" и одного из зданий областного центра. Не было синхронных терактов и в других годах Украины.
Служба безопасности Украины рассматривала шесть версий терактов в Днепропетровске (впоследствии их количество сократилось).
В мероприятиях по охране порядка в Днепропетровске было задействовано более 3000 сотрудников силовых ведомств.
Террористов было трое?
Следователями СБУ по подозрению в совершении преступления, предусмотренного ч.2 ст.258 (террористический акт) Уголовного кодекса Украины, по уголовному делу, возбужденному прокуратурой Днепропетровской области по фактам взрывов в Днепропетровске 27 апреля, разыскиваются три человека.
Первый: возраст 40 лет, рост около 170 см, среднего телосложения, волосы темные, коротко стриженные, редкие. Был одет: джинсы, темная рубашка с короткими рукавами.
Второй: возраст 30 лет, рост около 180 см, крепкого телосложения, волосы черные, вьющиеся. Был одет: черные джинсы, рубашка синяя.
Третий: возраст 35-45 лет, рост средний, худощавого телосложения, волосы русые, редкие, зачесаны назад. Был одет: светлые брюки, рубашка.
Граждан, которые владеют какой-либо информацией о подозреваемых, просьба сообщить по телефону 095-55-07-547, или при помощи электронной почты dopomoga@fregat.com
Все пострадавшие получат помощь
Согласно поручению Президента Украины Кабинет министров выделил 1,5 млн. грн. для оказания материальной помощи пострадавшим. 28 апреля губернатор Днепропетровской области Александр Вилкул издал распоряжение, которым урегулированы организационные вопросы осуществления выплат, а именно:
- составлены списки пострадавших с отнесением к категориям в зависимости от тяжести полученных ими телесных повреждений;
- определен размер помощи пострадавшим, в зависимости от тяжести полученных телесных повреждений :
- с тяжкими телесными повреждениями, которые привели к потере органов (левая рука) - 360 тыс. грн. (200 тыс. грн. материальной помощи и 160 тыс. грн. на приобретение протеза) - 1 человек,
- с тяжкими телесными повреждениями - 150 тыс. грн. - 3 человека,
- с телесными повреждениями средней тяжести - 50 тыс. грн. - 3 человека,
- с легкими телесными повреждениями, которые привели к кратковременному расстройству здоровья - 30 тыс. грн. - 6 человек;
- с легкими телесными повреждениями, имеющими незначительные преходящие последствия или легкими повреждениями (без телесных) - 20 тыс. грн. - 18 человек.
По заданию губернатора проведена работа по открытию спецсчетов с тем, чтобы уже 3 мая провести выплаты в полном объеме всем пострадавшим.
"Сегодня (3 мая -Авт.)все пострадавшие от терактов - 31 человек - получат материальную помощь. За каждым человеком закреплен сотрудник службы социальной защиты для помощи в оформлении необходимых документов. По состоянию на 11.00 уже открыт 31 лицевой счет, на который поступят деньги", - сказал Александр Вилкул.
В Днепропетровске установят видеокамеры
Губернатор области Александр Вилкул дал задание до 10 мая 2012 года разработать региональную программу по установлению камер видеонаблюдения в местах массового скопления людей в городах и районах области.
В первую очередь камеры будут установлены на центральных улицах, в парках, скверах и рынках Днепропетровска. При разработке программы будет учитываться передовой зарубежный опыт.
Слово эксперту
Владимир Захматов, доктор технических наук, профессор, независимый эксперт международного уровня по взрывам и пожарам. Главный научный сотрудник ИТГИП НАНУ:
"Серия взрывов в Днепропетровске - хорошо спланированный теракт"
- Это был теракт, преследующий цель дестабилизировать обстановку в стране. Взрывы были организованы профессионалами. Цель терактов - не просто напугать людей (для этого использовались бы взрывчатые вещества, производящие шум, но не дающие осколочного действия).
Даже предварительный анализ показывает несхожесть этих взрывов с криминальными, которые ставят всегда конкретные цели - уничтожение конкурента или заказанного человека, но никак не запугивание целого города. Только террористам, преследующим политические цели, необходимо множество раненых, паника в городе и напряжённость в стране. Поражают совершенно неквалифицированные комментарии в Интернете - "безопасные, без оболочки заряды ВВ", - как бы старающиеся заранее оправдать этих террористов от неизбежного, хочется надеяться, суда. Террористы специально поместили заряды в бетонные урны - хорошую оболочку, образовавшую множество поражающих осколков согласно законам производство взрывных террористических непромышленных осколочных устройств. То есть, ими заранее было запланировано множество раненых, в полном соответствии с правилами организации террористической атаки, требующей обязательно много жертв для создания массовой паники. Конечно, по мощности, масштабам и тяжести поражающего воздействия украинские взрывы значительно уступают террористическим взрывам, организованным в Москве и Минске, но почерк тот же - террористический шантаж.
Слово политологу
Андрей Золотарев, политический эксперт:
"Взрывы в Днепропетровске: начало битвы за Днепр или управляемый хаос"
Это либо начало битвы за Днепропетровск, либо игра в управляемый хаос - власти нужен хвост, который машет собакой. Очевидно, что прослеживается причинно-следственная связь с убийством Аксельрода. С точки зрения бизнеса, коммерческая выгода этого убийства абсолютно абстрактна, но оно ритуальное и показательное - мол, ребята, никто не защищен. Тут то же самое - взрывы не были рассчитаны на максимальное количество жертв. Просто Днепропетровск - единственный город, где нет донецкого смотрящего. Днепропетровск стоял особняком и не попадал в те тренды, которые есть в Харькове, Одессе, Запорожье… А так ситуацию выводят из равновесия и дальше начинают "банковать".
Слово психологу
Ольга Гриценко, психолог, арт-терапевт:
"Когда "зашкаливают" эмоции, ум отключается"
- Чем меньше достоверной информации, тем больше слухов. Во время недавних взрывов распространению слухов как раз поспособствовали проблемы с мобильной связью. Во многом спровоцированные нами же - теми, кто в беспокойстве о близких пытался звонить по всем известным номерам. Цепочка примерно следующая: что-то произошло - я волнуюсь о близких - звоню им - связи нет. Вывод: ужас, с ними что-то случилось!
Когда "зашкаливают" эмоции, ум отключается. Из всей последовательности описанных событий никак не следует, что с близкими что-то обязательно случилось. Единственный возможный логичный вывод: я не знаю, что произошло. Конечно, в этом нет определенности. Но есть стимул искать достоверную информацию вместо того, чтобы делать поспешные выводы. Очень помогает снять напряжение, когда ты сам помогаешь успокоиться другим. Тогда нет времени на эмоции. Да и пользы больше.
Версии ЧП
Срыв "Евро-2012"
Учитывая, какое значение придают проведению чемпионата Европы украинские власти, можно, конечно, предположить, что кто-то захотел сорвать Евро-2012, а заодно подорвать престиж Украины на международной арене. И не важно, что в Днепропетровске не проводится Евро, поскольку скомпрометировать в глазах еврочиновников можно на примере любого украинского города.
Криминальные разборки
Сторонники этой версии вспоминают, что две недели назад в этом же городе произошло резонансное убийство предпринимателя Геннадия Аксельрода. Но какое к этому могут иметь отношение взрывы урн на трамвайных остановках и десятки случайных жертв?
Психопат-одиночка
Многие горожане полагают, что на такой жестокий и бессмысленный акт мог решиться только какой-нибудь псих (или компания ему подобных). Ведь сделать бомбу небольшой мощности в домашних условиях сегодня достаточно просто по "рецептам" Интернета.
http://dv-gazeta.info/proisshestvija/udarnaja-volna.htmlДНІПРОПЕТРОВСЬКІ БОМБИ ПІД УКРАЇНУ
Іван Фаріон, "Високий замок", 29.04.2012, Львівська обл.
Четвертий день українці живуть зі страшним словом "теракт".Якісь нелюди-психопати зазіхнули на життя мирних дніпропетровців, підірвавши чотири вибухові пристрої. 30 осіб потерпіли від "пекельних машин", у тому числі діти. По мільйонному місту їздять бронетранспортери, ходять посилені патрулі із собаками, відмінено концерти, не буде звичних для дніпрян травневих "маївок".
Містяни з підозрою оминають кожний сміттєвий бачок, залишену без нагляду торбу, боячись, що будь-якої хвилини вони можуть вибухнути...
Осколки п'ятничних вибухів у Дніпропетровську продовжують завдавати ударів - не по місту, по всій нашій державі, її авторитету. В Європі з великим занепокоєнням коментують цю подію, побачивши під боком ще одну примару тероризму. Тривога ця посилюється ще й з огляду на те, що через місяць в Україні за участю сотень тисяч закордонних уболівальників відбудеться найголовніша футбольна подія року. Через невідомих дніпропетровських бомбістів деякі німецькі фани уже здають придбані з такими проблемами квитки на матчі. А західні видання рясніють заголовками на перших шпальтах із закликами взагалі забрати в України Євро-2012. Мовляв, ця країна - непередбачувана, небезпечна, тому рішення проводити футбольний форум на берегах Дніпра було великою помилкою…
Експерти висувають кілька версій, зокрема такі, які не вкладаються у голові. Чи не найголовніша з них - політична. Звучать натяки, що владі на тлі її невдач і промахів (справи Тимошенко-Луценка, наростання соціальних протестів, відсутність запрошення президентові Януковичу на інавгурацію Путіна, бойкот з боку західних лідерів, брак міжнародних позичок, падіння виборчого рейтингу) потрібна була потужна інформаційна антихвиля, яка погасила б ці негативні новини. Навіть якщо ця хвиля - вибухова… Дехто цілком серйозно вважає, що підірвані смітники - спланована "нагорі" спецоперація спецорганів, аби відволікти увагу від зазначених вище проблем. Розвиваючи політичну версію дніпропетровських вибухів, аналітики для ілюстрації своєї думки згадують про оперативну заяву прем'єра Азарова, який сказав, що у терактах могла бути зацікавлена опозиція. Для неї, мовляв, поперек горла, коли "вся країна нарешті почала виходити із кризи, коли у країні підвищуються пенсії, зарплати, стабільні ціни на продукти харчування, будуються підприємства". Кажучи про певні політичні передумови і цілі теракту, аналітики звертають увагу, що після дніпропетровської "НП" раптом запрацював заблокований парламент, що до присяги було приведено "проблемну" Валерію Лутковську…
Підозра щодо причетності влади до цієї біди у коментарях знавців теми превалює над іншими версіями. Зокрема над тими, в яких йдеться про звичайні кримінальні розбірки, переділ власності, про зовнішньополітичний чинник (мовляв, Україна активно співпрацює з НАТО, а деякі країни у цьому вкрай не зацікавлені, тож вирішили насолити, попередити, залякати потенційними терактами).
Щоб зняти усі ці гадання і фобії, влада має не заговорювати цю подію, не наганяти на нас страху, не обмежувати громадські свободи, під час телешоу не тицяти пальцями в опонентів. А швидко і фахово розслідувати дніпропетровську трагедію! Назвати справжніх, не "липових" замовників, організаторів і виконавців. Утім, це справа не стільки влади (довіри до неї давно нема), а людей у погонах. У суспільстві враження про їхню роботу часто складається з репортажів про розгін опозиції, ідіотичних за виконанням штурмів терористів, катування невинних у райвідділах... Хлопці, доведіть, що у вас є професійний вишкіл і громадянська позиція, - скажіть, хто і для чого закладав дніпропетровські бомби під Україну!
http://www.wz.lviv.ua/articles/105836* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 7 травня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.