Огляд реґіональної преси 

Випуск 31, 27 квітня 2012 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ОМБУДСМЕН З ДРУГОГО ДУБЛЯ
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 25.04.2012, Львівська обл.
Лутковську таки "підсадили" у крісло Карпачової.

ЗАПРОШУВАВ ОДАРИЧ, А ПРИЇХАВ ДО ТУЛУБА
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 24.04.2012
У суворій секретності віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко давав вказівки черкаським чиновникам, як покращувати наше життя.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ВЛАДА - ЧОРНОБИЛЬЦЯМ
Олег Бондар, "Народне слово", 26.04.2012, Кіровоградська обл.
Головним доповідачем став перший заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров.

"БЮТОВЦЫ" ПОКИНУЛИ СЕССИОННЫЙ ЗАЛ ОБЛСОВЕТА
Евгения Дашкевич, Валерия Шапоренко, "Об'єктив", 26.04.2012, Харьковская обл.
Депутаты от фракции БЮТ ушли с заседания сессии областного совета после выступлений по поводу пикетов на площади Руднева.

В ДЕБАЛЬЦЕВЕ МЭРА ОТСТРАНИЛИ ОТ ДЕЛ
Ирина Коженцова, "Донбасс", 25.04.2012, Донецкая обл.
Большинством голосов сессия горсовета приняла решение о досрочном прекращении полномочий мэра Владимира Проценко.

ДЖОН ТЕФФТ ВІДЗНАЧИВ ЗНАЧНІ ДОСЯГНЕННЯ НАШОГО РЕГІОНУ У СФЕРІ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
"Зоря", 25.04.2012, Дніпропетровська обл.
24-25 квітня на Дніпропетровщині з дводенним робочим візитом перебував Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки Джон Теффт.

У РІВНОМУ КОЖЕН БУДИНОК МАТИМЕ "СТАРШОГО"!
Наталія Кравчук, "Високий замок", 25.04.2012, Львівська обл.
Міськрада Рівного запровадила нову посаду - "старший по будинку".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ЯЦЕНЮК ОЧОЛИТЬ ОБ'ЄДНАНУ ОПОЗИЦІЮ
Ігор Вєків, "Вестник Кривбасса", 25.04.2012, Дніпропетровська обл.
Лідери найбільших опозиційних сил - "Фронту Змін" і "Батьківщини" підписали Декларацію єдності.

НА ПЕРВОМАЙ ГОТОВЯТ ПОЛИТИЧЕСКИЕ ТРАНСПАРАНТЫ
Янина Васьковская, "Севастопольская газета", 25.04.2012, АР Крым
Профсоюзы и левые партии не ограничатся цветочками и шариками на демонстрации 1 мая, как это им предлагает городская администрация Севастополя.

ЕКОНОМІКА
НА БУКОВИНІ ЗУПИНЯЄТЬСЯ ЄДИНИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД
Л.Нагірняк, "Молодий буковинець", 26.04.2012, Чернівецька обл.
Єдиний на Буковині цукровий завод "Хрещатик", що у Кострижівці Заставнівського району, цього року не працюватиме.

У ИНГУЛЕЦКОГО КОМБИНАТА
Вера Бобошко, "Зоря", 25.04.2012, Днепропетровская обл.
Ингулецкий горно-обогатительный комбинат - динамично развивающееся предприятие, ориентированное на мировые стандарты ведения бизнеса.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
ПРОКОПЕНКО І ГАЛИЦЯ: ПОЧАТОК ПОХОДУ СТОЛИЧНИХ
Василь Чепурний, "Сіверщина", 26.04.2012, Чернігівська обл.
Починають справджуватися прогнози політологів про насиченість на шести чернігівських округах до Верховної Ради столичних кандидатів.
ТОЧКА ЗОРУ
ПОБУДОВА КОНФАЙНМЕНТУ - ЦЕ НЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ЧАЕС
"Сіверщина", 26.04.2012, Чернігівська обл.
Україна самостійно не здатна вирішувати проблеми Чорнобильської катастрофи. Точка зору народного депутата України, голови УНП Юрія Костенко.

ПАСХА ПРОШЛА, И ВСЁ ЗАВЕРТЕЛОСЬ
Леонид Заславский, "Юг", 26.04.2012, Одесская обл.
В конце апреля пасхальный перезвон заглушили политические выстрелы.

АНАТОЛІЙ СЕМИНОГА: "ЧОРНОБИЛЬЦІ ЗАСЛУЖИЛИ ОТРИМУВАТИ БІЛЬШЕ"
"Вечірні Черкаси", 24.04.2012
Голова Комітету Верховної Ради України із питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи А.Семинога про…

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ВИБІР НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ
Гелена Новак, Василь Гореєв, "Одеські вісті", 26.04.2012
В Одеській області проходить другий етап обговорення реалізації проекту "Народний бюджет", одним з активних учасників якого є народний депутат України Л. Клімов.

ЮНАЯ ХАРЬКОВЧАНКА ПОЛУЧИЛА СПЕЦИАЛЬНЫЙ ПРИЗ ОТ ИРИНЫ БЕРЕЖНОЙ
"Время", 26.04.2012, Харьковская обл.
Во время открытия ІV Малых Олимпийских игр "Дети Харьковщины" народный депутат Украины И. Бережная вручила приз самой младшей участнице соревнований Валерии Мищенко.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ДЕПУТАТЫ И ЖИТЕЛИ МАРИУПОЛЯ ВСТАЛИ НА ЗАЩИТУ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ТРАНСПОРТА
Елена Харченко, "Донбасс", 26.04.2012, Донецкая обл.
Тема закрытия "Укрзалізницею" ряда поездов, курсирующих из Мариуполя в Киев, Санкт-Петербург, Москву, стала ключевой на последней сессии горсовета.

100 ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ СУМЩИНЫ ОТПРАВИЛИСЬ В КИЕВ НА БЕССРОЧНУЮ АКЦИЮ ПРОТЕСТА
Дмитрий Литовченко, "Панорама", 26.04.2012, Сумская обл.
Люди собрались, чтобы обсудить местные проблемы ликвидаторов, которые давно не решаются.

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
ДЕПУТАТ ВОЛИНЬРАДИ ВКРАВ 6 МІЛЬЙОНІВ?
"Віче", 25.04.2012, Волинська обл.
Прокуратура Волині відкрила кримінальну справу проти обранця волинської громади, який нібито розікрав 6 мільйонів державних гривень.

РАБОТНИКИ ХЕРСОНЕСА ЗЛОУПОТРЕБИЛИ СЛУЖЕБНЫМ ПОЛОЖЕНИЕМ НА МИЛЛИОНЫ ГРИВЕН
Валерия Сухова, "Севастопольская газета", 25.04.2012
Несколько должностных лиц заповедника пришли к выводу, что «исполняя» свои служебные полномочия, могут систематически получать неконтролируемый доход.

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ЖИТОМИРСЬКА УНП: ВЛАДІ НЕ ПОТРІБНІ АНІ СУЧАСНА МЕДИЦИНА, АНІ ЗДОРОВА НАЦІЯ
"Рупор Житомира", 26.04.2012
«На межу виживання ставить медичну галузь області, зокрема, та України, загалом, політика державної влади».

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ОМБУДСМЕН З ДРУГОГО ДУБЛЯ
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 25.04.2012, Львівська обл.
Лутковську таки "підсадили" у крісло Карпачової.

 Чотирнадцятирічна епоха Карпачової завершилася. Вже незабаром на головних дверях в офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини висітиме табличка з прізвищем наступниці Ніни Іванівни - Валерії Лутковської. 252 депутатські "галочки" стали для екс-заступниці міністра юстиції, а потім - й урядового уповноваженого у справах Європейського суду, путівкою на нову посаду. Щоправда, з другої спроби. Щоб сісти у крісло Карпачової з першого разу, Лутковській забракло 14 парламентських голосів...
За неофіційною інформацією, після невтішного для Лутковської голосування (15 березня) на Банковій влаштували гучний розбір польотів. Як, мовляв, "Регіони" не забезпечили потрібної кількості голосів за "потрібну" кандидатуру. Зрештою, за Лутковську тоді навіть не всі присутні "регіонали" проголосували (дехто збунтувався через неприязне ставлення до міністра юстиції Олександра Лавриновича, з подачі якого і "виринула" кандидатура Лутковської).
Керівник фракції "Регіонів" Олександр Єфремов з роботою над помилками затягувати не став.
Ледь не за місяць до повторних виборів омбудсмена розіс­лав усім "фракціонерам" листа з попередженням про "строго обов'язкову" явку на пленарне засідання 24 квітня. Не забув Єфремов вказати у посланні і значимість дати: "відбудеться голосування за кандидатуру Лутковської Валерії Володимирівни на посаду Уповноваженого ВР з прав людини".
Наче у воду глядів, озвучуючи лише одне прізвище. Цього разу у бюлетені для таємного голосування, крім Лутковської, не було жодного іншого кандидата. Правозахисник Євген Захаров, якого на противагу провладній кандидатурі висувала опозиція, після першого голосування (з результатом 134 "за") заявив, що на повторні вибори омбудсмена не піде. Після чого в опозиційних фракціях взялися обговорювати запасний варіант - балотування у крісло Карпачової президента Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда-Україна" Катерини Левченко. А закінчилося усе тим, що свого кандидата опозиція так і не зареєструвала, подавши це як форму протесту проти "бульдозерного" просування владою кандидатури Лутковської. Хай, мовляв, усі бачать, що перемога Лутковської - нечесна.
"Нунсівець" Юрій Кармазін підготував для висуваниці від "Регіонів" особистий сюрприз. Нардепа так зацікавила подана Лутковською декларація про доходи за минулий рік, що він вирішив перевірити її на правдивість. Результати перевірки виклав у депутатському зверненні на адресу спікера (а заодно - президента і генпрокурора). Звинувативши Лутковську у тому, що начебто приховала частину своїх торішніх доходів, Кармазін озвучив вимогу негайно зняти її кандидатуру з розгляду. "ВЗ" поцікавився у нардепа, що саме мав на увазі, говорячи про приховані доходи.
- Лутковська не вписала понад 33 тисячі гривень, які отримала від продажу автомобіля "Ауді-80". У своєму депутатському зверненні я навіть номер цього авто вказав. Немає у декларації і доходів, котрі Лутковська одержала з банківських заощаджень.
- Звідки у вас інформація про автомобіль і вклади?
- Отримав в одній із податкових інспекцій і в МВС. Роздруківки поклав Литвину на стіл після того, як він заявив, що не читав мого депутатського звернення (хоча це звернення я зареєстрував ще у понеділок)...
Свою відповідь Кармазіну спікер озвучив перед початком голосування за омбудсмена. "Щойно отримав інформацію з цього приводу: різночитань у декларації немає, порушення не встановлені", - заявив Литвин. Але звідки "відбілювальна" інформація, не уточнив.
Відхрестилася від озвучених нардепом звинувачень і сама Лутковська. "Я не займалася продажем автотранспорту і не мала ніяких дивідендів, оскільки у мене не було вкладень", - заявила вона.
Міні-скандал, може, і зіпсував Лутковській парадний настрій, та ненадовго. Вже після обіду стали відомі підсумки таємного голосування за кандидатуру омбудсмена. Депутати від опозиції переконували, що до "кування" переможного результату навіть секретар Ради нацбезпеки й оборони (а з понеділка він же - керівник виборчого штабу ПР) Андрій Клюєв долучився. У день голосування особисто приїхав до ВР, щоб, мовляв, контролювати процес.
А ось нечастого у парламентських стінах гостя Рината Ахметова відірвати від недепутатських справ заради пані Лутковської так і не змогли. І письмові, і словесні потуги Єфремова виявилися марними. "Я з окремими депутатами сам розмовляв, щоб брали участь у голосуванні, - зізнався керманич фракції "Регіонів". - На жаль, через службові питання Ринат Леонідович не зміг сьогодні взяти участь у голосуванні". Але і без ахметовської "галочки" голосів за Лутковську забезпечили із запасом.
http://www.wz.lviv.ua/articles/105710

ЗАПРОШУВАВ ОДАРИЧ, А ПРИЇХАВ ДО ТУЛУБА
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 24.04.2012
У суворій секретності віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко давав вказівки черкаським чиновникам, як покращувати наше життя.

 Як підвищувати пенсії та вирішувати проблему зайнятості найбільш уразливих верств населення, Сергій Тігіпко роз'яснював черкаським посадовцям за зачиненими дверима. Єдиним питанням на черговій нараді керівників у Черкаській ОДА були соціальні ініціативи Президента. Багато галасу зчинилося через те, що побути присутніми на нараді та послухати ті омріяні соціальні ініціативи журналістам дозволили всього на 15 хвилин. Тоді їх "попросили" із залу засідань, не пояснивши причини.
Сергій Тігіпко про такий поворот подій не знав, зазначив, що нічого секретного в тому немає, і повторив журналістам усе, про що розповідав.
Анонсувалося, що Сергій Тігіпко приїде у Черкаси на запрошення черкаського міського голови Сергія Одарича. Йому мали продемонструвати енергоощадні технології, котельню, що працює на біопаливі, а також новітні заходи у соціальній політиці. Однак побувати у намічених міською владою місцях Сергію Тігіпку не судилося: він пояснив, що терміново скликали Раду національної безпеки, а тому візит довелося скоротити до мінімуму, відвідавши тільки нараду у губернатора Тулуба. Черкаський міський голова запевнив, що не засмутився з цього приводу, від цього втратив тільки уряд.
- Три працівники "Теплокомуненерго" з моїм заступником Беззубенком прилетіли щойно з Голландії, де вивчали досвід упровадження альтернативних видів енергії, - сказав міський голова Черкас Сергій Одарич. - У мене часто виникає враження, що дуже часто працівники підприємств краще знають, що робити, ніж представники центральної влади. Від того, що Тігіпко не побачив котельні, яка працює на біопаливі і дозволяє економити кошти на дорогому російському газі, місто не втратило. Однак проблемні питання, які виникають у цій сфері і які завдяки Сергію Тігіпку могли бути вирішені урядом, у Кабмін так і не потрапили. Це добре, що у нас такий активний керівник підприємства, який може лобом стіни пробивати, але інший уже давно б здався. Тігіпко міг би прискорити процес вирішення цих проблем.
Прогнози у Сергія Тігіпка досить райдужні.
- Економічне зростання дозволить нам уже з травня цього року підвищити пенсії майже для 9 мільйонів пенсіонерів на сто гривень. Питання осучаснення пенсій уже давно назріло. Сьогодні ми змогли підійти до його вирішення, - сказав віце-прем'єр-міністр. - 20% молодих людей, які не можуть знайти роботу, 40% випускників навчальних закладів, які змушені працювати не за спеціальністю, 30% безробітних працездатного віку, які проживають у сільській місцевості, а також люди віком понад 45 років, які мають труднощі із працевлаштуванням. Нам потрібно першочергово вжити необхідних заходів, аби ці категорії громадян стали на ринку праці конкурентоспроможними. І цьому допоможе новий закон про зайнятість.
Соціальні ініціативи президента
Роботодавцям, які працевлаштовують випускників училищ та вузів, які не мають стажу роботи, людей, яким більше 50 років, одиноких батьків, які мають дітей до 6 років та дітей-інвалідів, людей, які звільнилися з місць позбавлення волі, терміном на два роки, буде компенсовано сплату єдиного соціального внеску.
Створити стимул місцевій владі залучати іноземних інвесторів, які створюють робочі місця.
Стимулювати підприємців малого бізнесу для створення робочих місць, знімаючи з них сплату єдиного соціального внеску протягом року.
Надавати консультації громадянам із започаткування бізнесу.
Надавати грошову допомогу у сумі п'яти мінімальних зарплат випускникам, які їдуть працювати у сільську місцевість.
Давати 11 630 гривень особам віком після 45 років на навчання чи перенавчання.
Гарантувати підприємствам, які навчають своїх потенційних працівників, трирічне відпрацювання їхніми учнями саме в них на підприємстві.
Підвищити ефективність витрачання коштів фонду загальнообов'язкового соціального страхування на виплати з безробіття.
Збільшити розмір максимальної допомоги з безробіття.
Військовим пенсіонерам із 1 липня 2012 року підвищити пенсії на 10%, із 1 вересня - ще на 10%, із 1 січня 2013 року - ще на 10,5%. Збільшити з 1 травня пенсії учасникам війни.
http://vechirka.ck.ua/novini/zaproshuvav-odarich-a-pri%d1%97xav-do-tuluba/

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ВЛАДА - ЧОРНОБИЛЬЦЯМ
Олег Бондар, "Народне слово", 26.04.2012, Кіровоградська обл.
Головним доповідачем став перший заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров.

 Він повідомив, що нині в області налічується 12690 постраждалих від аварії на ЧАЕС, із яких 1437 - інваліди і 1230 - діти. Усіх їх внесено до державного реєстру, і всі вони користуються відповідними пільгами. Так, на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, нинішнього року в державному та обласному бюджетах передбачено понад вісімнадцять мільйонів гривень. Ці кошти підуть на виплату додаткової стипендії та додаткові відпустки; на компенсації сім'ям з дітьми; на компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування постраждалих громадян; на компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, одноразову щорічну допомогу на оздоровлення, допомогу у випадку звільнення тощо. Окрім цього, виключно з обласного бюджету діти-сироти та діти-інваліди отримають по 450 гривень матеріальної допомоги, напівсироти й діти-інваліди загального захворювання - по 340 гривень; для трьох шкіл у селах компактного переселення (Бутівському, Несватковому та Голубієвичах) буде придбано оргтехніку, для фельдшерсько-акушерських пунктів названих сіл - медичні препарати.
Начальник головного управління Пенсійного фонду в області Людмила Поліщук розповіла журналістам про зміни в пенсійному забезпеченні чорнобильців. Зокрема, що, відповідно до постанови Кабміну, в області перераховано пенсії 1066 інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Якщо середній розмір пенсії у ліквідаторів до перерахунку складав 1617,12 грн, після перерахунку - 2881,78, збільшився більш як на 1200 гривень.
Заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Наталія Горбенко поінформувала: торік сім тисяч чорнобильців, які проживають в області, отримали амбулаторну допомогу, в стаціонарі лікувались більше двох тисяч. Понад 90 відсотків постраждалих пройшли профілактичне медичне обстеження.
Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Жук повідомив, що на вирішення житлових потреб чорнобильців нинішнього року вже виділено 534 тисячі гривень. Фактично сума мізерна, за ці кошти можна придбати всього дві квартири, однак, за його словами, в минулі роки й стільки не виділялося. Усього ж в області потребують поліпшення життєвих умов 465 сімей постраждалих від аварії на ЧАЕС.
http://www.n-slovo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=199:power--to-chernobilcyam&catid=9:newspaper

"БЮТОВЦЫ" ПОКИНУЛИ СЕССИОННЫЙ ЗАЛ ОБЛСОВЕТА
Евгения Дашкевич, Валерия Шапоренко, "Об'єктив", 26.04.2012, Харьковская обл.
Депутаты от фракции БЮТ ушли с заседания сессии областного совета после выступлений по поводу пикетов на площади Руднева.

 Во время выступления губернатора Михаила Добкина депутаты покинули свои места в сессионном зале. Таким образом они выразили протест против того, что Ивану Варченко не дали завершить речь. Главный милиционер области Виктор Козицкий опроверг, что милиция не способна навести порядок и бездействовала во время митинга на площади Руднева.
По его словам, сторонники Юлии Тимошенко установили палатки под стенами суда и использовали звукоусиливающую аппаратуру, несмотря на постановление суда, которое ограничивало проведение массовых мероприятий под стенами суда.
Правоохранители составили восемь админпротоколов - за мелкое хулиганство и незаконную установку палаток.
По словам Козицкого, "бютовцы" заявляли о том, что у них забрали баннеры БЮТ. Правоохранители провели проверку и установили, что баннеры забрали коммунальщики согласно постановлению суда.
Также Козицкий сообщил, что нардеп от фракции БЮТ Борис Пудов обратился за помощью к медикам, телесных повреждений при предварительном осмотре у него не обнаружили. По словам главного милиционера области, при демонтаже палаток сторонники Тимошенко оказывали сопротивление и на нардепа упали железные конструкции палаток.
Добкин поддержал правоохранителей, а также добавил, что "эти пикеты не помешают коммунальщикам проводить работы, где есть необходимость, в том числе и на площади Руднева".
"Политическая сила БЮТ привыкла, что при Луценко милиция прислуживала этой политической силе, - заявил губернатор. - Сейчас у нас в регионе был порядок и будет, несмотря на политическую ситуацию".
http://www.objectiv.tv/260412/69423.html

В ДЕБАЛЬЦЕВЕ МЭРА ОТСТРАНИЛИ ОТ ДЕЛ
Ирина Коженцова, "Донбасс", 25.04.2012, Донецкая обл.
Большинством голосов сессия горсовета приняла решение о досрочном прекращении полномочий мэра Владимира Проценко.

 Он уже дважды (каждые полгода) держал экзамен перед депутатским корпусом, и оба раза дело заканчивалось провалом. Признавая его работу неудовлетворительной, народные избранники снимали с городского головы, выдвинутого на пост коммунистами, надбавки за интенсивный труд и премии. Однако моральные и материальные меры воздействия не дали никаких результатов.
Как хронически проштрафившийся в этот раз мэр отчитывался о деятельности исполнительных органов горсовета в 2011 году и в первом квартале 2012-го. Он монотонно, почти целый час, не поднимая глаз от бумаги, читал доклад об основных направлениях жизни Дебальцева. А в городе,  как писал "Донбасс" 27 марта в публикации "Нищая больница вынуждена принимать благотворительную помощь пациентов", недофинансирование системы здравоохранения привело к острому кризису в отрасли. И сотрудники лечебного учреждения приглашали к себе мэра, и депутаты рекомендовали ему встретиться с бунтарски настроенным коллективом, но Проценко так и не нашел для этого времени и желания.
Еще в январе была разморожена система отопления детского сада №6, городу нанесен серьезный ущерб, родители не знают, куда девать своих чад, но к ремонту дошкольного учреждения власти так и не приступили. 15 апреля закончился договор по обслуживанию электрокотельной микрорайона "Восточный", которая находится на балансе горисполкома.
Предприятие "Дебальцевотеплосеть" заблаговременно предупреждало руководителей города, что без продления договора не сможет даже охранять объект. Но, увы, так ничего и не было сделано. Тарифы на захоронение усопших, пункты приема металлолома, необоснованные тарифы на вывоз мусора и масса других острых тем волновали собрание. Мэру вменили в вину серьезные хозяйственные просчеты, неумение строить отношения в интересах города и полное отсутствие руководства им.
Зимой, по словам депутата областного совета Светланы Дремлюк, никто не видел, чтобы хоть где-то посыпали дороги песком, шлаком или солью. На все претензии дебальчан ответ был один: "Нет средств". Но это не помешало изъять из скудного бюджета города 45 тысяч гривен якобы на эти работы.
Подытожив многочисленные просчеты, депутат, руководитель фракции Партии регионов Сергей Коновалов выступил с предложением досрочно прекратить полномочия городского головы, как не справившегося с возложенными на него обязанностями. В голосовании приняли участие 37 человек, которые единодушно высказались за прекращение полномочий. Трое депутатов-коммунистов и сам городской голова бюллетени даже не брали. Узнав результаты, Владимир Проценко поблагодарил депутатов за работу и пожелал людям, оставшимся при должностях, успехов в управлении городом. По закону он может оспорить решение сессии в суде, но будет ли плодотворной его деятельность с теми, кто оказал ему недоверие?! Завершающий этап сессии перенесли на пятницу, а временно исполняющим обязанности мэра стал секретарь городского совета Александр Папаиоану.
http://donbass.ua/news/region/2012/04/25/v-debalceve-mjera-otstranili-ot-del.html

ДЖОН ТЕФФТ ВІДЗНАЧИВ ЗНАЧНІ ДОСЯГНЕННЯ НАШОГО РЕГІОНУ У СФЕРІ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
"Зоря", 25.04.2012, Дніпропетровська обл.
24-25 квітня на Дніпропетровщині з дводенним робочим візитом перебував Надзвичайний та Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки Джон Теффт.

 В ході візиту поважний гість зустрівся з губернатором області Олександром Вілкулом та головою обласної ради Євгеном Удодом.
Під час зустрічі з паном Теффтом голова Дніпропетровської обласної ради відзначив високий рівень міжнародного співробітництва нашими країнами.
- Для України і нашого регіону зокрема, - підкреслив Євген Удод, - надзвичайно важливим є досвід Сполучених Штатів Америки у реалізації проектів розвитку територій та впровадження демократичних ініціатив. Дніпропетровський регіон є успішним майданчиком впровадження реформаторського курсу нашого Президента Віктора Януковича. Тут є потужний потенціал розвитку усіх галузей економіки та масштабна база для соціальних інновацій.
Дніпропетровщина упевнено утримує лідерські позиції за багатьма напрямками соціально-економічного розвитку. Серед передумов таких позитивних результатів - впровадження кращих світових практик та міжнародного досвіду, - переконаний голова обласної ради.
Євген Удод подякував пану Послу, а у його особі уряд США, за ту велику допомогу, яку урядові структури і недержавні фонди Сполучених Штатів надають Україні і конкретно нашому регіону в розвитку сучасної інфраструктури і побудові успішного громадянського суспільства.
У якості прикладів голова обласної ради навів ефективну співпрацю з Агентством США з міжнародному розвитку (USAID), яке реалізує в нашій області декілька проектів, присвячених темам енергозберігаючих технологій та модернізації сфери охорони здоров?я. Успішним, за словами Євгена Удода, є досвід роботи Дніпропетровщини з компанією "Майкрософт", яка впроваджує в області проект "Електронний регіон". Активною є співпраця місцевих громад області з представниками Корпусу Світу США та міжнародними організаціями "Хейфер Інтернешнл" за самими різними напрямами.
- Зі свого боку влада регіону під керівництвом губернатора Олександра Вілкула створює усі умови для того, щоб ця співпраця була ефективною і плідною, - підкреслив Євген Удод. - Сьогодні контакти між нашими народами активно розвиває нове покоління - студенти, молоді науковці, інноватори, які отримують нові знання і досвід в США, сприяють активному культурному і духовному обміну, зближенню між нашими народами.
Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні відзначив значні досягнення нашого регіону у сфері розвитку громадянського суспільства. Ті напрацювання і здобутки, які сьогодні демонструє Дніпропетровщина, за словами Джона Теффта, гідні найвищих похвал.
Високий гість висловив упевненість у подальшій конструктивній співпраці між регіонами Сполучених Штатів Америки та Дніпропетровською областю.
Цього ж дня пан Посол виступив з лекцією "Сучасний стан американсько-українських стосунків" перед студентами Дніпропетровського національного університету.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=3396

У РІВНОМУ КОЖЕН БУДИНОК МАТИМЕ "СТАРШОГО"!
Наталія Кравчук, "Високий замок", 25.04.2012, Львівська обл.
Міськрада Рівного запровадила нову посаду - "старший по будинку".

 Така людина, переконані, повинна бути в кожній багатоповерхівці. Вона контролюватиме надання послуг житлово-комунальними підприємствами. Натомість, як подяку отримуватиме пільгу - зменшення вартості послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Якщо опікуватиметься будинком стоквартирним чи меншим - плата знизиться на 40%, якщо ж будинок більший, то на всі 80%.
Рівне
"Старший" контролює виконання заявок мешканців багатоповерхівки, якість робіт, які проводять працівники житлово-комунального підприємства, підписує акти виконаних робіт, може подавати акти-претензії щодо невиконаних робіт й вимагати здійснення перерахунку. Також він "працює" й з мешканцями квартир - проводить "інструктажі" щодо вчасної сплати квартплати, належного утримання під'їздів тощо. Кажуть, там, де такі посади уже введено, в дворах стало помітно чистіше.
Згідно з прийнятим міськрадою положенням, старшого по будинку мають обирати загальні збори мешканців, на яких присутні представники не менш як 51% квартир, або конференція представників під'їздів. Повноваження його чинні протягом року.
http://www.wz.lviv.ua/articles/105718

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

ЯЦЕНЮК ОЧОЛИТЬ ОБ'ЄДНАНУ ОПОЗИЦІЮ
Ігор Вєків, "Вестник Кривбасса", 25.04.2012, Дніпропетровська обл.
Лідери найбільших опозиційних сил - "Фронту Змін" і "Батьківщини" Декларацію єдності.

 Намагаючись зірвати об'єднання опозиції, влада не пустила Арсенія Яценюка до Юлії Тимошенко в Качанівську колонію. Проте лідери найбільших опозиційних сил - "Фронту Змін" і "Батьківщини" - все одно підписали Декларацію єдності.
Про підписання Декларації єдності 23 квітня оголосили Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов. "Я вважаю це історичним моментом. Ми переступили через особисте, на перше місце поставивши державне й громадське, - сказав лідер "Фронту Змін". - 12 травня відбудеться Форум, на якому буде презентовано програму змін від Об'єднаної опозиції".
У Декларації йдеться про об'єднання задля перемоги над режимом Януковича. Відкинувши власні амбіції, опозиціонери сформують єдиний партійний список і узгодять спільних кандидатів у мажоритарних округах. На таке об'єднання вже давно чекають українці: згідно з даними соціологів агентства "Рейтинг", за список Об'єднаної опозиції готові проголосувати понад 30% виборців, а на Заході країни - 53%.
Згідно з Декларацією, опозиційні сили створять у ВР демократичну більшість, яка припинить розграбування України і нехтування правами громадян, притягне до відповідальності нинішню владу.
Оскільки законодавство забороняє політичним блокам брати участь у виборах, єдиний список Об'єднана опозиція сформує на основі найрейтинговішої партії ВО "Батьківщина", а фактично очолить його найрейтинговіший опозиційний політик Арсеній Яценюк. Це збігається з думкою виборців, більшість із яких підтримують лідера "Фронту Змін" на чолі спільного списку. За це, згідно з даними Центру Разумкова, висловилися 23,7% українців, які обирали з-поміж десятка політиків.
Досі мало хто вірив, що опозиції вдасться об'єднатися. Такий песимізм у суспільстві був спричинений споконвічною розрізненістю демократичних сил. Проте прецедент у політичній історії України все-таки стався - основні опозиційні партії домовилися йти на парламентські вибори-2012 разом. Саме це забезпечить їм перемогу над антинародним режимом, адже в українців нарешті з'явився реальний вибір.
Успіх об'єднання опозиції залежав передусім від двох найбільших опозиційних сил - "Фронту Змін" і "Батьківщини". Їхні лідери заради потужного наступу на режим Януковича переступили через власні амбіції, відмовившись від походу до ВР окремими колонами. Так мали б зробити й лідери інших демократичних партій, що досі не заявили про формат участі у виборах. "Нині Об'єднана опозиція налічує шість політсил, та двері для інших партій відкриті", - сказав Арсеній Яценюк.
Зовсім скоро стане цілком зрозуміло, хто є хто в українській політиці. Якщо якась партія піде на вибори самостійно, то відбере кілька відсотків голосів у Об'єднаної опозиції, послабивши її. Тоді цим "гетьманам" буде важко пояснити народові, чому вони підіграли нинішній владі. Україна вже не раз бачила боротьбу демократів поміж собою, що призводила до спільних поразок.
Цієї осені Україні доведеться обирати між двома світами, один із яких сповідує демократичні цінності, а інший - авторитаризм. Цієї осені доведеться обирати між чорним і білим, як висловився лідер "Фронту Змін". Тож не час влаштовувати гетьманські баталії. "Ідеться про боротьбу за країну з тим, що уособлює в собі режим Януковича: корупцією, мафією, безробіттям, розкраданням державного бюджету. Тут немає третього кольору. Тут є тільки два - чорне і біле. І саме в такому форматі Об'єднана опозиція піде на вибори. Той, хто не підтримує Об'єднаної опозиції, той прямо чи опосередковано підтримує режим Януковича", - наголосив лідер "Фронту Змін".
Він вірить, що Україна обере демократичний шлях розвитку. "Це завдання всіх 46 мільйонів українців", - переконаний він.
"Підписаний договір про об'єднання та спільний похід на вибори до Верховної Ради має на меті попередити протистояння опозиційних сил, яке б було вигідне чинній владі. І взагалі, процеси консолідації - це показник високого політичного розвитку, багато європейських країн проходили такий шлях", - підкреслив Андрій Жаботинський, голова Криворізької міської організації партії "Фронт Змін".
http://www.krivbass.in.ua/content/view/5726/1/

НА ПЕРВОМАЙ ГОТОВЯТ ПОЛИТИЧЕСКИЕ ТРАНСПАРАНТЫ
Янина Васьковская, "Севастопольская газета", 25.04.2012, АР Крым
Профсоюзы и левые партии не ограничатся цветочками и шариками на демонстрации 1 мая, как это им предлагает городская администрация Севастополя.

 В День солидарности трудящихся они пройдут с транспарантами, на которых напишут призывы к политической борьбе.
Севастопольцы готовились отметить Первомай, как привыкли за годы независимости: коммунисты - на площади Нахимова, дачники - в борозде, остальные - на природе. Но новый состав госадминистрации выдвинул новый тезис - нужно возрождать советские традиции. Для этого профсоюзы обязаны провести трудовые коллективы по центру города, а затем все участники демонстрации смогут народно погулять среди точек выносной торговли.
"Давайте возродим эту добрую традицию. Только просьба, чтобы все колонны были с шариками и цветочками. Без глупых лозунгов. Только "Мир. Труд. Май", - сказал на аппаратном совещании первый заместитель председателя СГГА Сергей Савенков.
Такое предложение возмутило коммунистов, которые подали заявку на маевку еще в марте.
"Мне непонятно, кто принимает участие в первомайских мероприятиях. Администрация по законодательству демонстрации проводить не может. Ходить с шариками и кричать "Да здравствует Янукович и Яцуба!" мы не будем", - заявил первый секретарь горкома КПУ Василий Пархоменко.
Примечательно, что и профсоюзы не намерены ограничиваться цветочками и шариками.
"Мы все готовим лозунги. Кроме традиционного "Мир. Труд. Май", мы будем говорить и о легальной зарплате, и об охране труда, о повышении зарплаты, о борьбе с бедностью. Как же без лозунгов? Да, это будут опять требования к власти", - сказала член президиума горкома профсоюзов Ирина Починская.
Госадминистрация решила провести еще одно совещание по поводу Первомая. О нем на президиуме горсовета очень строго предупредил СГГА Артуро Бабенко.
"У нас праздник консолидации всех нормальных здоровых сил. Чтобы его не портить, политические партии должны присоединиться к профсоюзам", - сказал А.Бабенко.
Председатель горсовета Юрий Дойников полагает, что если трудящиеся предъявят на первомайской демонстрации какие-то требования, они тут же должны сделать предложения по реализации своих предложений. Поэтому идти с шариками менее хлопотно.
"Думаю не нужно отказываться ни от шариков, ни от цветов, ни от радостных майских приветсвий", - сказал Ю.Дойников.
http://gazeta.sebastopol.ua/2012/04/25/na-pervomaj-gotovjat-politicheskie-transparanty/

ЕКОНОМІКА

НА БУКОВИНІ ЗУПИНЯЄТЬСЯ ЄДИНИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД
Л.Нагірняк, "Молодий буковинець", 26.04.2012, Чернівецька обл.
Єдиний на Буковині цукровий завод "Хрещатик", що у Кострижівці Заставнівського району, цього року не працюватиме.

 Днями тут побувала група іноземних та вітчизняних експертів, яка здійснила технічний аудит. Комісія дійшла висновків: щоб підприємство запрацювало наступного року, в нього треба вкласти щонайменше 50 мільйонів гривень. Наразі агро підприємство заводу не засіло сільськогосподарські площі під буряки, отже сезону цукроваріння у 2012 році на "Хрещатику" не буде. Сергій Піцек, селищний голова Кострижівки:
- Як не прикро усвідомлювати, але завод навряд чи буде працювати. Нині обіцяють його реконструювати. Але реальний стан заводу доволі скрутний. В агрофірми "Хрещатик-агро", яка вирощувала буряки для заводу, вже почали забирати техніку. Колишні власники заводу взяли великі кредити в банку під заставу техніки, обладнання і не змогли з ними розрахуватися. Тепер банк за борги забрав завод і не знає, що з ним робити. Якщо сьогодні серйозно не втрутитися і не підтримати підприємство, то його поріжуть на металобрухт. Ускладнюється ситуація тим, що власники заводу - іноземці. Їм по великому рахунку байдуже, що буде з підприємством. Їм основне - повернути кошти. Наразі, за висновками комісії, у завод треба вкласти десятки мільйонів гривень. Але серйозних інвесторів не видно. Хотіли домовитися з французами, склали плани, але поки що це лише слова і папірці. Якщо у найближчі місяці не почнуться роботи з реконструкції заводу, то він щезне. А це бюджетоутворююче підприємство не лише району, але й в області. У кращі часи тут нараховувалося до двох тисяч робочих місць. Наразі є очевидний факт - площі під буряки не засіяли і договори не укладені - сезону цукроваріння цього року не буде, - сказав селищний голова. Виходить, що одному із найстарших виробничих підприємств в Україні і останньому цукрозаводу області загрожує повне знищення. Цього року йому виповнюється сто років - дата заснування заводу значиться 1912 рік. На цукрозаводі "Хрещатик" у сезон цукроваріння мали роботу більше 800 місцевих мешканців. Ще майже дві сотні працювали в аргоформуванні, яке вирощувало для заводу цукровий буряк.
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/46341-na-bukovin-zakrivayut-zupinyayetsya-cukroviy-zavod.html

У ИНГУЛЕЦКОГО КОМБИНАТА
Вера Бобошко, "Зоря", 25.04.2012, Днепропетровская обл.
Ингулецкий горно-обогатительный комбинат - динамично развивающееся предприятие, ориентированное на мировые стандарты ведения бизнеса.

 Характерные черты комбината - реализация масштабной инвестпрограммы, целенаправленное внедрение инновационных и социальных проектов, системная модернизация основного промышленного оборудования, инвестиции в охрану труда и окружающей среды. А уровень заработной платы трудящихся предприятия - один из самых высоких в отрасли. О том, как работает и развивается предприятие сегодня, в интервью рассказывает генеральный директор ИнГОКа Андрей Левицкий.
Гарант стабильности - непрерывное улучшение производства
- Андрей Павлович, Ингулецкий комбинат отличают передовые подходы в ведении бизнеса, внедрение инновационных проектов, позволяющих выпускать продукцию высокого качества. Какие из них являются приоритетными для предприятия сегодня?
- Ингулецкий комбинат всегда был флагманом горнодобывающей отрасли Украины и сегодня стабильно удерживает эти позиции. Победа нашего предприятия во Всеукраинском конкурсе "Сто лучших товаров Украины" и тот факт, что наш комбинат возглавил отраслевой рейтинг "ТОП-100. Лидеры бизнеса Украины", подтверждают этот статус. Безусловно, добиться таких результатов мы смогли, планомерно внедряя стратегию развития компании "Метинвест", в состав которой входит наш комбинат.
Именно в рамках этой стратегии сегодня на комбинате внедряется множество инновационных программ, среди которых "Бережливое производство", "Создание и поддержание инновационной среды", проведение Дней технологии. Каждая из них предусматривает постоянное повышение эффективности производства, развитие персонала и обеспечение стабильности качества выпускаемой продукции, и призвана усилить позиции "Метинвеста" на отечественном и мировом рынках.
Если же подробнее рассмотреть проекты, то видно, что каждый из них уже приносит свои плоды. Например, внедрение "Бережливого производства" позволило нам добиться определенных результатов по "узким" местам: повысился объем перевозок горной массы, возросла среднесуточная производительность экскаваторов, снизились простои карьерного автотранспорта. Обкатав данную программу в цехах горнотранспортного комплекса, мы начали ее внедрение и в цехах дробильно-обогатительного передела.
Проект "Создание и поддержание инновационной среды" направлен на выявление идей операционной эффективности. Идеи рационализации всегда поддерживались передовыми предприятиями, со временем эти идеи приобрели новые формы, названия и методы, но неизменным осталось предназначение - снижение затрат и себестоимости продукции.
Самое главное, что участники этого проекта - работники предприятия, знающие как никто лучше проблемные зоны и выступившие с предложениями их устранения. Самые востребованные предложения уже получили развитие, в цехах начато их внедрение. Остальные идеи будут задействованы в течение года. Хочу сказать, что реализация данных идей позволит нам получить более эффективную организацию производства, экономию энергоресурсов, снижение себестоимости продукции.
Еще один новый проект, действующий на нашем комбинате, - это проведение Дней технологии. Проект решает несколько задач. Во-первых, это мониторинг состояния технологического оборудования, в результате которого есть возможность выявить агрегаты, в первую очередь требующие ремонта либо восстановления. Во-вторых, это выявление так называемых "узких" мест - мест образования технологических, механических и энергопотерь при производстве железорудного концентрата; в-третьих, это оценка условий хранения готовой продукции и соблюдения требований к ее складированию. Несмотря на небольшой срок действия, Дни технологии уже дали реальные результаты, положительно сказавшиеся на работе комбината.
Конечно же, мы уделяем огромное внимание и рациональному использованию энергоресурсов. На сегодняшний день это очень актуальная, даже злободневная тема. На комбинате работает отдел энергоменеджмента, действуют различные проекты, направленные на энергосбережение.
В общем же все перечисленные проекты стали новым этапом развития, залогом дальнейшей успешной работы нашего предприятия, ведь непрерывное улучшение производства является гарантом динамичной и стабильной деятельности комбината.
- На предприятиях Группы "Метинвест" активно действуют программы реконструкции, модернизации. Как на ИнГОКе обстоят дела в этом направлении?
- Последние годы для комбината ознаменовались освоением масштабных инвестиционных программ. И нынешний год не исключение. Инвестиционная программа предприятия на 2012 год составляет около миллиарда гривен. Сюда включены расходы на приобретение нового оборудования, капитальное строительство и модернизацию, капитальные ремонты оборудования, зданий и сооружений.
Из недавних событий такого плана - завершение капитального ремонта секции рудообогатительной фабрики. Общий объем инвестиций в ремонт составил более 30 миллионов гривен. В целом же программа модернизации на предприятии не прекращается и планомерно выполняется. Тем самым улучшаются не только материальная база предприятия, но и условия труда всех без исключения работников.
Люди - самая большая ценность
- Расскажите, пожалуйста, подробнее об улучшении условий труда на предприятии.
- Начну с того, что для компании "Метинвест" и для Ингулецкого ГОКа в частности люди всегда были наибольшей ценностью. Поэтому забота о здоровье и безопасности, развитии и обучении наших сотрудников для нас актуальна всегда. "Жизнь. Здоровье. Экология" - так сформулирована одна из корпоративных ценностей Группы "Метинвест", которая в повседневной деятельности имеет наивысший приоритет.
В условиях стремительного роста промышленного производства, вопросы охраны труда и жизнедеятельности стоят на первом плане. Например, затраты на охрану труда одного работника комбината у нас самые высокие по Украине - 11 тысяч гривен в год. За последние годы объемы финансирования в охрану труда выросли на предприятии в пять раз. Наш опыт в этом направлении рекомендован Криворожским территориальным управлением Госгорпромнадзора к изучению и внедрению на других предприятиях Украины.
На комбинате разработана и функционирует система управления охраной труда, соответствующая требованиям международного стандарта OHSAS: 18001. В работу по обеспечению безопасности вовлечены все работники предприятия, а также подрядных организаций, выполняющих работы на комбинате. Внедряется ряд проектов, главное предназначение которых - минимизировать риск возможного травматизма. Следует отметить, что такие мероприятия носят системный характер и осуществляются во всех структурных подразделениях ИнГОКа.
Огромное внимание мы уделяем и вопросам экологии. Экологическая политика предприятия разработана в соответствии с основными принципами экологической политики "Метинвеста" и учитывает особенности производства комбината, его влияние на окружающую среду.
Наряду с увеличением объёмов производства, повышением качества продукции и уменьшением затрат, приоритетным заданием для нас является экологическая безопасность. Минимизация вредного воздействия на окружающую среду, а, следовательно, и здоровье наших сотрудников, - сфера непосредственной ответственности Ингулецкого ГОКа.
- Андрей Павлович, социальная поддержка и развитие сотрудников - один из основных принципов социально ответственной деятельности Группы "Метинвест", в состав которой входит и Ингулецкий ГОК. Какие социальные программы действуют на комбинате?
- Как я уже говорил, наши сотрудники - самая большая ценность, которая у нас есть. И, конечно, мы дорожим каждым профессиональным рабочим и компетентным специалистом. Но, как известно, мастерство зависит от двух факторов: опыта и знаний. Поэтому мы разрабатываем и внедряем на предприятии различные проекты для развития профессиональных качеств наших сотрудников.
С этой целью у нас на комбинате работает несколько разноплановых программ. Они охватывают как среднее звено - мастеров и бригадиров, так и руководителей более высокого ранга. Огромное внимание уделяется поискам и подготовке специалистов, которые через несколько лет смогут занять ключевые управленческие позиции. С этой целью на комбинате начата работа по программе формирования кадрового резерва.
Еще одним из направлений кадровой политики является предоставление возможности трудоустройства на ИнГОКе талантливой молодежи. На нашем предприятии действует программа "Школа-вуз-комбинат", целью которой является обеспечение потребности предприятия в высококвалифицированных рабочих кадрах. Эта программа охватила старшеклассников местных школ и студентов металлургического, транспортного, механико-машиностроительного, электротехнического факультетов Криворожского технического университета.
Для поощрения и мотивации уже принятых специалистов ИнГОКа ежегодно проводится конкурс "Лучший молодой специалист", который позволяет выявить и оценить способности и навыки молодых работников.
Более десяти лет на комбинате проходит конкурс "Лучший по профессии", показывающий, какие люди работают у нас на предприятии: умелые, ответственные, знающие.
В прошлом году стартовали конкурсы "Человек года Ингулецкого комбината" и "Человек года цеха", в рамках которого были определены лучшие представители нашего предприятия. Мы гордимся этими людьми, они - украшение нашего комбината, его золотой фонд.
"Город - нашими руками"
- Это то, что касается непосредственно сотрудников предприятия. Известно, что Ингулецкий ГОК - градообразующее предприятие. Что вы можете сказать о социальных программах, распространяющихся не только на коллектив комбината, но и на жителей города?
- В этом плане нам есть что рассказать. "Метинвест" является социально ответственной компанией и ставит своей целью привести уровень жизни в регионах присутствия к европейскому. На это направлены все социальные проекты "Метинвеста", в которых Ингулецкий ГОК принимает самое активное участие.
На сегодняшний день на Ингульце снова стартовала яркая, успешная и, главное, результативная корпоративная социальная программа "Город - нашими руками", инициированная Группой "Метинвест". Опыт прошлого года показал, что ингульчане готовы облагораживать свой город.
В прошлом году совместно мы открыли парк активного отдыха. Благодаря идеям местных жителей и финансированию компании "Метинвест" на Ингулецком жилмассиве появился настоящий островок активного досуга для ингульчан всех возрастов. В проект были вовлечены и местные жители, и представители общественных организаций, и бизнес, и местные власти. Парк активного отдыха сразу стал излюбленным местом отдыха и спорта.
Сейчас уже поступают новые заявки на конкурс в рамках "Города - нашими руками", так что, уверен, в этом году Ингулецкий жилмассив станет еще красивее.
В прошлом году мы открыли наши двери ингулецким школьникам - на предприятии стартовала акция социального взаимодействия "День открытых дверей". Побывав на экскурсии, увидев собственными глазами карьер, работу комбината, дети получают реальное представление о труде их родителей, о современном производстве, задумаются о будущей профессии. Начиная с марта нынешнего года, школьники каждый четверг приезжают на экскурсию на наше предприятие.
Еще один прекрасный социальный проект - конкурс "Краски руды, угля и металла", который проходил в рамках корпоративной социальной программы "Мир возможностей" и был направлен на поддержку и развитие молодых художников регионов присутствия "Метинвеста". Приятно отметить, что работы ингулецких художников заняли призовые места.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=3378

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

ПРОКОПЕНКО І ГАЛИЦЯ: ПОЧАТОК ПОХОДУ СТОЛИЧНИХ
Василь Чепурний, "Сіверщина", 26.04.2012, Чернігівська обл.
Починають справджуватися прогнози політологів про насиченість на шести чернігівських округах до Верховної Ради столичних кандидатів.

 Якщо Ігор Рибаков давно уже світиться у північних районах, то Владислав Атрошенко роздачею пайків проявився тільки зараз. Колишній помаранечвий, він зараз йтиме від влади - принаймні, голови сільських рад Чернігівського району прозоро на це натякають, говорячи про зв'язку "Чечетов - Атрошенко".
Атрошенко є саме столичним кандидатом, адже він керує компанією "Хліб Києва". Її певний час пов'язували з Черновецьким, та, певно, тепер все перепродано. Атрошенко своєї долі не упустить...
Проти нього починають ставити прізвище першого заступника голови обласної державної адміністрації Станіслава Прокопенка, свого часу призначеного "смотрящим" за головою Володимиром Хоменком. С.Прокопенка також можна вважати столичним, якщо врахувати варіант, що він триматиме округ для Едуарда Прутніка.
По Ніжинському округу, де вже заявив про свої амбіції колишній бютівець, будівельно- земельний магнат Іван Куровський, виставляється Михайло Галиця -- колишній заступник київського голови, уродженець Борзнянщини. Оглядач Владислав Савенок гадає, що М.Галицю змушують йти на вибори... Зате добровільно проти Куровського йтиме інший земельний магнат -- Леонід Яковишин: у того особиста помста переважає над всіма розрахунками. Пройти у нього шансів жодних, але попсувати нерви Куровському може... А фінанси дозволяють...
Колишній міністр транспорту, колишній депутат, колишній соратник Мороза, колишній підозрюваний за розтрату державних коштів на польоти з "міскою" в Париж Микола Рудьковський давно обробляє Козелецький округ -- і для шкіл вікна пластикові купує, і промосковських попів в Ізраїль звозив. Конкуренцію йому міг би скласти інший авантюрист - Олег Ляшко, але той має команду йти по Києву проти Кличка...
Що ж до північного Сосницького округу, то конкуренцію Ігорю Рибакову міг би скласти ще одни столичний житель -- Леонід Кучма, але він від участі у виборах відмовився. Правильно, нє царскоє ето дєло... До речі, за даними "Сіверщини", на одному застіллі в Семенівському районі Леонід Кучма вельми несхвально відізвався про чинного Президента. Тож не буде дивним, якщо він ще й поведе свою окрему гру. Але -- не на окрузі.
Приглядання столичних до тихої Чернігівщини триває. Несподіванки ще будуть.
http://siver.com.ua/news/prokopenko_i_galicja_pochatok_pokhodu_stolichnikh/2012-04-26-9921

ТОЧКА ЗОРУ

ПОБУДОВА КОНФАЙНМЕНТУ - ЦЕ НЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ЧАЕС
"Сіверщина", 26.04.2012, Чернігівська обл.
Україна самостійно не здатна вирішувати проблеми Чорнобильської катастрофи. Точка зору народного депутата України,  голови УНП Юрія Костенко.

 В чергову річницю Чорнобильської трагедії знову лунають чудодійні рецепти вирішення проблем глобальної катастрофи - від перетворення Зони відчуження у квітучий оазис до закликів відновити роботу ЧАЕС. Як колишній міністр охорони довкілля та ядерної безпеки, який очолював увесь переговорний процес з "Великою сімкою" (G-7) та підписував Меморандум щодо закриття ЧАЕС в 1995 році, хотів би зауважити, що Україна дійсно мала шанс домогтися виконання усіх зобов'язань з боку Заходу, але на заваді цьому став традиційний дефіцит фаховості та національної позиції української влади.
Україна самостійно не здатна вирішувати проблеми Чорнобильської катастрофи, масштаби якої виходять за межі можливостей однієї країни. Потрібна допомога світової спільноти. І це не бажання нажитися за рахунок інших держав, а жорстка необхідність. Приміром, після вибуху на "Фукусімі-1" навіть Японія, яка володіє сучасними технологіями, звернулася по допомогу до МАГАТЕ та США. Україна ж не може самотужки протидіяти Чорнобильським проблемам, оскільки її ядерна галузь залишається, по суті, відсталим "технологічним" уламком колишнього СРСР, а економічний потенціал суттєво поступається розвиненим країнам.
"Велика сімка" на початку 90-х років ухвалила рішення допомогти Україні саме через глобальні масштаби наслідків аварії на ЧАЕС для людства. Окрім цього, після аварії на ЧАЕС всі країни згорнули свої ядерні програми, включно із дослідницькими, а США зупинили будівництво 109 ядерних енергоблоків. Переговори з "Великою сімкою" - це унікальний досвід, бо, з одного боку, сімка найбільш розвинених країн світу не є суб'єктом міжнародного права, з іншого, - потрібно було об'єднати можливості усіх задля мінімізації впливів такого роду катастроф.
20 грудня 1995 року, після більш, ніж піврічних переговорів, було підписано Меморандум між Україною та "Великою сімкою" щодо масштабної програми дій на ЧАЕС. Це роботи, що пов'язані зі зруйнованим реактором, виведенням з експлуатації станції, заміщенням ядерних енергоблоків новими потужностями, створенням у Зоні відчуження Міжнародного дослідницького центру і багато іншого.
З тих домовленостей мало що виконано за більш, ніж 16 років. Але найгіршим є те, що Меморандум за попередні роки фактично піддано суттєвій ревізії. Україна під тиском Заходу погодилася змінити попередню стратегію щодо "Саркофагу", - реалізувати проект нового конфайнменту, на який "Велика сімка" зібрала більше 1 млрд. доларів. Але це ж не вирішення проблем "Саркофагу", а скоріше ширма для приховування від світу Чорнобильської трагедії! Поки в зруйнованому реакторі будуть зберігатися неконтрольовані ядерні матеріали, десятки тисяч тонн радіоактивних відходів, він залишатиметься ядерно небезпечним. Саме тому в 1995 році, на переговорах з "Великою сімкою", українська делегація наполягала на поетапному вирішенні цих складних проблем. Ми запропонували витрачати кошти, в першу чергу, на підвищення безпеки діючого "Укриття" та готувати разом із Заходом стратегію вилучення усіх ядерних та радіоактивних матеріалів зі зруйнованого реактора та їх безпечного захоронення, згідно норм МАГАТЕ. Лише у такий спосіб зруйнований реактор можна перетворити у екологічно безпечний об'єкт. Нинішні ж пропозиції Заходу (країн ЄС та США) - це лише часткова локалізація небезпек проблем "Укриття". А в подальшому - всі проблеми та витрати по Чорнобильській програмі будуть перекладені на мізерний бюджет України.
Отже, вкотре повторюється ситуація із ядерним роззброєнням. Як тільки остання ядерна боєголовка була передана росіянам, як світ втратив інтерес до проблем України. І сьогодні ми самотужки фінансуємо програму утилізації стратегічних озброєнь.
Положення Меморандуму щодо ЧАЕС не реалізовано й по інших напрямках, бо через постійну зміну урядів та потужну корупцію ефект від використання західних коштів був невисоким. Наприклад, сховище для зберігання відпрацьованого ядерного палива з ЧАЕС невиправдано подорожчало, бо через помилки у проектуванні відповідні установки не могли приймати паливо з реакторів РБМК. На чорнобильські кошти фінансувався і "ядерний туризм" на ЧАЕС, тобто поїздки фахівців з усіх лабораторій світу, замість того, щоб через заохочення до співпраці Україна збирала додаткові кошти для себе. Міжнародний дослідницький центр також не народився із-за відомчих дискусій, які продовжуються і сьогодні.
Нині деякі політики "піаряться" на тому, що Україна могла б експлуатувати ЧАЕС і після 2000 року. Тоді б, мовляв, Захід надав би більшу допомогу. Такого роду заяви лише шкодять Україні.
Перед ухваленням остаточного рішення щодо закриття ЧАЕС Рада національної безпеки та оборони детально вивчила усі аспекти експлуатації станції після 2000 року. Фахівці однозначно стверджували, що ЧАЕС без докорінної реконструкції експлуатувати далі неможливо, бо буде вичерпано ресурс реакторних установок. Їх капітальний ремонт та модернізація обійшлися б Україні, за підрахунками Держкоматому, більше 1 млрд. дол. за кожну установку. Така програма підвищення безпеки АЕС вважалася надто дорогим задоволенням навіть в часи СРСР, коли ціни були в 8-10 разів нижчими, ніж в незалежній Україні. Наприклад, на Ленінградській АЕС реконструкція лише одного блоку обійшлася майже в півмільярда доларів. Україна таких коштів не мала, а позичити не могла, бо світ визнав блоки ЧАЕС вибухонебезпечними і вимагав виводити їх з експлуатації, а не модернізувати.
Виключення стосувалося лише другого енергоблоку, який було зупинено в 1992 році, після пожежі в турбінному залі. Другий енергоблок міг ще 7 років працювати без заміни технологічних каналів. Але коштів для проведення відповідних робіт щодо перезапуску другого енергоблоку Держкоматом так і не зміг виділити. Тому всі розмови про можливість подальшої експлуатації ЧАЕС є безпідставними або нефаховими.
Наостанок хотів би зауважити: замість пошуків ворогів у Москві чи Вашингтоні, треба подивитися, хто і чому приймає рішення, які шкодять Україні та, нарешті, навчитися притягати цих "фахівців" до відповідальності. Тоді Україна, рано чи пізно, але все ж таки вийде на шлях стабільного і політичного, і економічного, і технологічного розвитку, а не залишатиметься "Зоною відчуження" для усього світу.
http://siver.com.ua/news/pobudova_konfajnment_ce_ne_virishennja_problem_chaes/2012-04-26-9925

ПАСХА ПРОШЛА, И ВСЁ ЗАВЕРТЕЛОСЬ
Леонид Заславский, "Юг", 26.04.2012, Одесская обл.
В конце апреля пасхальный перезвон заглушили политические выстрелы.

 Первые залпы прозвучали из Партии регионов, где назначение секретаря Совета национальной безопасности и обороны Андрея Клюева главой избирательного штаба ПР стало сигналом, что выборы в парламент приобретут "силовой" характер. Оппозиция на удар кирпичом ответила, как всегда. Газетой.
Интервью за колючей проволокой
21 апреля в пятнадцатом номере еженедельника "Зеркало недели" опубликовано интервью лидера партии "Батьківщина" заключенной Качановской женской колонии Юлии Владимировны Тимошенко. Вопросы передали известные журналисты Юлия Мостовая и Сергей Рахманин. Ответы, судя по стилю изложения, писала сама заключенная.
Нынешнее положение Тимошенко такое, что надо, невзирая ни на что, сражаться и побеждать. Иначе есть риск провести остаток жизни на нарах. И лидер "Батьківщини" сражается. Прикованная к кровати, ограниченная в возможности общения, она реально руководит партией. И не только своей партией, как следует из опубликованного в "ЗН" интервью и подтверждается последними событиями.
Тем, кто желает ознакомиться с точкой зрения Тимошенко на сущность режима Януковича и на обстановку в стране, надо прочесть текст интервью в оригинале. Здесь же попытаюсь выделить главное. Основная, если не исключительная тема публикации, - необходимость для оппозиционных сил идти на выборы одной колонной. Это, по мнению Юлии Владимировны, единственная стратегия, способная принести оппозиции победу на выборах.
Настаивая на этой стратегии, Тимошенко приводит все мыслимые аргументы и употребляет все доводы, способные убедить сторонников тактики Наполеона (батальоны идут раздельно, сражаются и побеждают вместе), что в данном случае такая тактика неприменима.
Власть играет без правил, и в случае победы ВО "Свобода", "УДАРа" Кличко или "Гражданской позиции" Гриценко сделает все, чтобы не пустить кандидатов от этих сил в Верховную Раду. А полученные ими голоса на востоке и юге страны карманные избиркомы "переложат" в пользу Партии регионов.
К сожалению, этот сильный, практически неопровержимый, аргумент Тимошенко формулирует так, что потенциальных сторонников объединения в одну колонну он способен превратить в противников. Самостоятельный поход на выборы "УДАРа" и "Свободы" она без обиняков называет главной угрозой, а саму идею объединения предъявляет как ультиматум.
Последствия не заставили себя ждать. Оскорбленные в лучших чувствах украинские националисты, радикалы, готовые вместе свергать режим Януковича, но идеологически чуждые "большим партиям", пригрозили уходом из Комитета сопротивления диктатуре. А в "УДАРе" (им Тимошенко предложила чейндж - войти в единый список оппозиции в обмен на поддержку Кличко на выборах киевского мэра) угрюмо промолчали.
Декларация - громкое слово
Словом, положение "одной колонны" сегодня такое же неопределенное, как три месяца назад, когда Юлия Владимировна в первый раз в письме на волю призвала всех объединиться. Такое же, но все-таки не такое. В понедельник, 23 апреля, на созванной пресс-конференции в Киеве лидеры "Фронту змін" и "Батьківщини" предъявили журналистам документ, о котором упоминала в интервью Тимошенко, - "Декларацию единства", подписанную самой Юлией Владимировной и Арсением Петровичем Яценюком.
К упомянутой декларации то ли уже присоединились, то ли выразили такую готовность партии "Реформы и порядок", "За Украину!", Народный рух Украины, "Народная самооборона". Ожидается присоединение еще нескольких демократических волонтеров. Они создадут единый партийный список (вероятно - на базе партии "Батьківщина") и согласуют выдвижение единых кандидатов в мажоритарных округах.
Декларация есть декларация. Из громких слов об ограничении всевластия Януковича, возвращения власти народу и стремлении добиться победы на выборах каши не сваришь. А заявления, прозвучавшие из уст Александра Турчинова о том, что власть будет служить обществу, а национальное богатство использоваться будет для нужд всех граждан, а не власть имущих, способны вызвать недоверие. И только.
Другое дело - состав единого списка и согласованные оппозицией общие кандидаты в мажоритарных округах. Здесь есть о чем думать как политикам, так и их избирателям. Пока известно, что возглавит список Юлия Тимошенко. Но Конституция запрещает избрание в ВР осужденных и лиц с непогашенной судимостью. Поэтому во главе объединенного списка, вероятно, окажется Арсений Яценюк.
Александр Турчинов станет руководителем избирательного штаба объединенной оппозиции, а цели и задачи объединения до широкой общественности доведут 12 мая на специально созванном форуме. Тогда же определится и окончательный состав избирательной коалиции. Таковы предварительные итоги.
Если все пойдет по плану, в середине лета мы ознакомимся как с объединенным партийным списком оппозиции, так и с ее кандидатами в мажоритарных округах. И будет время поговорить о персонах. Пока же в среде экспертов разговоры в основном идут о плюсах и минусах широкого объединения.
Плюс-минус шансы на победу
Как к безусловному плюсу можно отнести устранение внутренней конкуренции, которая помешала оппозиции, например, победить власть на недавних выборах мэра Оболони. К безусловному минусу относят чрезмерную концентрацию "войск", которая дает возможность врагу вышибать из борьбы сразу крупные группировки, стрелять, грубо говоря, по площадям. Восток и юг страны вследствие этого в парламенте могут быть представлены исключительно "партией власти".
Как опытный политик Юлия Тимошенко в упомянутом интервью "ЗН" резко завысила шансы оппозиции на победу. Она, а вслед за ней другие лидеры оппозиции отдают регионалам и их союзникам не больше 15-20% реальных голосов избирателей. Остальное, по их мнению, власти придется добирать через применение админресурса и тотальные фальсификации.
Это картинка радужная, имеющая мало общего с опытом избирательных кампаний в Украине, где традиционно за действующую власть население отдает как минимум треть голосов. Такая традиция не зависит от успехов или неудач действующего руководства страны. Она отражает численность специфического электората, бюрократии и бизнеса, привязанного к власти. И нет оснований думать, что в нынешнем году что-то изменится.
В марте-апреле этого года, на пике недовольства внутренней политикой президента Януковича и премьера Азарова, результаты социологического опроса, проведенного Центром Разумкова совместно с Фондом "Демократические инициативы", показали, что за Партию регионов, если выборы в парламент состоялись бы в первой половине года, готовы проголосовать 24,5% избирателей. С коррекцией на неопределившихся, это та самая треть. С коррекцией на фальсификации, на влияние админресурса, на голоса, отданные коммунистам и маргиналам, - это почти половина.
То есть ни о какой легкой победе оппозиции на парламентских выборах речь не идет. Бой предстоит серьезный, а результат спрогнозировать невозможно. В любом случае оппозиция должна рассчитывать не на удачный исход объединительного процесса партий, не на свою кадровую политику, а на поддержку населения Украины. То есть объединять должна не себя, а граждан.
Тогда шанс победить режим есть. Есть даже сейчас, несмотря на то, что два года ушли впустую, и настоящего сопротивления нынешней власти не было.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/2275.html

АНАТОЛІЙ СЕМИНОГА: "ЧОРНОБИЛЬЦІ ЗАСЛУЖИЛИ ОТРИМУВАТИ БІЛЬШЕ"
"Вечірні Черкаси", 24.04.2012
Голова Комітету Верховної Ради із питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи А.Семинога про…

ситуацію  із компенсаційними  виплатами  постраждалим унаслідок  Чорнобильської катастрофи:
- Нині в судах перебуває понад 164 тисяч позовів на загальну суму більше 1,1 мільярда гривень. Багато людей, маючи рішення судів про виплати, не може отримати гроші, оскільки державним бюджетом на 2012 рік не передбачено коштів на такі виплати. Тому, на жаль, сьогодні соціальна напруга не знята. Зараз у першому читанні прийнято за основу проект Закону України про гарантії держави щодо виконання судових рішень. Цим законопроектом Кабінету Міністрів дозволяється встановлювати розмір виплат, зокрема і чорнобильцям. Зрозуміло, що грошей у бюджеті, як завжди, не вистачатиме, і люди ніяк не зможуть їх отримати, оскільки до судів звертатися не буде сенсу. Переконаний, що цей закон має бути відхилений, оскільки його прийняття викличе нову хвилю протестів та загострить і так не просту ситуацію. Насамперед треба наблизити розміри компенсацій до тих, які встановлені законом. Це має зупинити потік позовних заяв. Реалії змінюються, тому чорнобильське законодавство також має трансформуватися. Як на мене, треба переглянути категорії постраждалих.
зону відчуження:
- Нещодавно у першому читанні прийняли Закон України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (щодо умов господарювання)". Цим законопроектом пропонується зняти обмеження ведення господарської діяльності там, де це можливо за радіаційним фактором. При цьому проектом передбачається більш жорсткий контроль із боку органів, які відповідають за радіаційний контроль на території, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи. Такі заходи спрямовані на створення умов для поліпшення соціально-економічної ситуації на територіях, які постраждали від аварії на ЧАЕС. Це перший крок для відродження населених пунктів, які наразі є придатними для ведення там господарства, налагодження виробництва, тобто відродження повноцінного життя.
http://vechirka.ck.ua/poziciya/anatolij-seminoga-chornobilci-zasluzhili-otrimuvati-bilshe/

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ВИБІР НЕБАЙДУЖИХ ЛЮДЕЙ
Гелена Новак, Василь Гореєв, "Одеські вісті", 26.04.2012
В Одеській області проходить другий етап обговорення реалізації проекту "Народний бюджет", одним з активних учасників якого є народний депутат України Л. Клімов.

 В Одеській області проходить другий етап обговорення реалізації проекту "Народний бюджет", ініційованого губернатором Едуардом Матвійчуком, підтриманого обласною організацією Партії регіонів і всіма нашими громадянами. Одним з активних учасників проекту є народний депутат, радник Президента України Леонід Клімов, завдяки підтримці якого на півночі регіону сьогодні будуються і відновлюються об'єкти соціального значення, вирішується багато важливих питань життєдіяльності громад…
- Леоніде Михайловичу, Ви повернулися з чергової робочої поїздки по Балтському і Савранському районах, де провадили зустрічі з громадськістю у межах соціального проекту "Народний бюджет"…
- Для початку я хочу відзначити головний момент. "Народний бюджет" - це принципово новий для нашої країни підхід до формування місцевих бюджетів і взагалі витрат на соціальні потреби. У його основі - дуже дійовий механізм контакту влади з людьми. Грубо кажучи - якщо раніше рішення про те, які саме програми необхідно реалізовувати на місцях, ухвалювалися "нагорі", то сьогодні завдяки "Народному бюджету" ми маємо можливість формувати місцеву бюджетну політику, виходячи з реальних побажань на місцях.
Дуже приємно відзначити, що з ініціативи губернатора Едуарда Матвійчука в нашій області, у межах "Народного бюджету" уже ведеться реальна робота. Завдяки цьому можна зауважити, що мої нинішні візити до Балтського і Савранського районів мають не декларативний характер, коли тільки планується щось зробити. Результати реальної роботи можна відчути вже сьогодні.
- Але хіба можна визначити реальні проблеми того чи іншого регіону, селища чи села завдяки письмовим або телефонним побажанням чи звертанням окремих його жителів?
- Це залежить від того, яке конкретно завдання ви перед собою ставите. Одразу скажу, у межах "Народного бюджету" ми не намагаємося знайти ідеальний і безпомилковий, якщо завгодно, абсолютний шлях розв'язання проблем тих або інших районів, міст або сіл. Ідеалізм, знаєте, добрий лише на папері. У реальному житті необхідно керуватися не абстрактними ідеями, нехай навіть дуже красивими, а реальними потребами реальних людей. У цьому розумінні "Народний бюджет" є оптимальним варіантом спілкування між політиками, депутатами, чиновниками - владою взагалі, і виборцями.
Адже що насамперед робить "Народний бюджет"? Він розкриває проблеми. Завдяки цьому я, наприклад, знаю, що наші північні райони не просто потребують якоїсь абстрактної підтримки. Я, як народний депутат України, як радник Президента країни, точно знаю, які саме проблеми хвилюють моїх виборців, розв'язання яких саме завдань вони чекають від влади в цілому і від мене зокрема. Виходячи з особистих звертань громадян та інформації, отриманої мною під час цієї поїздки, я докладу максимум зусиль для того, щоб виконати накази і побажання виборців.
- Леоніде Михайловичу, якщо зіставити ідеологію "Народного бюджету" і формування вертикалі влади, яке ми спостерігаємо сьогодні в країні, то можна побачити якусь суперечність між інтересами місцевих громад і держави в цілому…
- Жодної суперечності немає. Ваші побоювання, як і побоювання багатьох виборців, зрозумілі - у минулому конфлікт центральних і місцевих органів влади був нормою життя нашої країни. Однак це відбувалося саме тому, що Президент, Кабінет Міністрів, Верховна Рада та інші центральні органи влади не прислухалися до думки місцевих громад. Сьогодні принцип формування політики держави - як внутрішньої, так і зовнішньої, поставлений у безпосередню залежність від бажань і вимог виборців на місцях.
Завдання поставлені серйозні, і реалізовані вони можуть бути лише завдяки об'єднаним, спільним зусиллям влади і народу. Конструктивний діалог, чітке планування роботи, співфінансування - от, мабуть, основні складові успішної діяльності влади і жителів області як у межах народної ініціативи "Народний бюджет", так і в цілому у межах реалізації різних державних програм.
- За останній рік Ви неодноразово відвідували райони Одеської області - Балтський, Котовський, Савранський та інші. Чи не виникає у Вас відчуття, що більшість місцевих і державних програм реалізується, що називається, на папері? Ну, або як це говорилося за радянських часів, "для галочки"?
- Не зрозумійте мене неправильно, але для мене особисто таке питання в якомусь розумінні некоректне. Вам має бути добре відомо, що навіть у ті роки, коли Партія регіонів була партією опозиції, я знаходив можливість боротися з формалізмом у підході до розв'язання проблем своїх виборців в Одеській області. Тим більше, я не став би мовчати сьогодні, якби бачив, що робота з розвитку нашої області та її північних районів ведеться абияк. Однак з усією відповідальністю можу вам заявити - сьогодні я чітко бачу: люди реально відчувають, що зустрічі, які ми провадимо, і плани, які ми втілюємо у життя, - це реальна робота. Причому робота не тільки чиновників чи виборних керівників місцевого самоврядування. Ми бачимо, що і самі люди реально вболівають за справу. І тому я дуже оптимістично дивлюся у майбутнє, більше того, переконаний - довіра народу до влади є.
Я хочу нагадати, що в межах виконання ініціативи "Народний бюджет" у минулому році тільки на один напрям - розвиток і підтримку освітньої сфери регіону - було виділено понад 120 мільйонів гривень, за рахунок чого зроблено капітальний ремонт 167 шкіл регіону, побудовано 7 нових загальноосвітніх шкіл, відкрито 19 дитсадків, у межах регіональної програми "Шкільний автобус" придбано 47 одиниць техніки, зроблено ремонт доріг за маршрутами шкільних автобусів на суму 40 мільйонів гривень.
На 2012 рік в Одеській області заплановано реалізацію близько 8 тисяч конкретних соціальних проектів, про що неодноразово говорив губернатор Едуард Матвійчук.
Мова йде про будівництво і відкриття шкіл, дитячих садків, театрів, клубів, організацію і проведення культурних заходів. Тільки на поточний рік в "Народному бюджеті" заплановано проведення понад 400 заходів культурного характеру, а кількість об'єктів, де протягом року будуть проведені будівельні, реконструкційні або ремонтні роботи в межах програми, дорівнюватиме 7,5 тисячі.
Крім того, 175 мільйонів гривень заплановано на розвиток охорони здоров'я. Наприклад, зараз триває капітальний ремонт приміщення дитячого відділення Балтської центральної районної лікарні, а Котовська міська лікарня завдяки "Народному бюджету" одержала новий комп'ютерний томограф.
Цього року за рахунок коштів обласного бюджету встановлені надбавки до зарплат - по 200 гривень, які одержать 3364 медпрацівники в сільській місцевості. Передбачено також проведення масової диспансеризації та обов'язкових медичних оглядів населення. Крім того, вирішується також питання закупівлі для сільських районів 43 машин "швидкої допомоги" і 5 реанімаційних автомобілів, оснащених усім необхідним устаткуванням.
Цей так званий "перелік добрих справ" можна продовжувати і продовжувати. Але головне - виконання кожного його пункту суворо контролюється не десь там, у чиновницьких кулуарах, а на рівні громадськості. Одним з обов'язкових пунктів програми "Народний бюджет" є складання спеціальних брошур з описом тих реальних справ, які заплановані до виконання на кожній конкретній території. Ці матеріали розсилаються на місця, людям. І якщо чогось робитися не буде - обласна державна адміністрація, депутати, активісти завжди готові оперативно відреагувати на недоліки.
Ну, хіба можна після цього говорити про те, що робота ведеться "для галочки"?
- Ваші робочі поїздки на північ Одеського регіону мають винятково практичний характер, їх мета - організація і підтримка соціальних проектів на даній території. Що ж конкретно вдалося зробити і що планується на найближче майбутнє?
- Сьогодні у нашому регіоні справді триває активна робота з будівництва та реконструкції десятків об'єктів соціального призначення.
Так, у Балтському районі вирішено питання газифікації села Мирони, підписано договір на виготовлення проектно­кошторисної документації щодо будівництва газопроводу ще у восьми селах. Почато реконструкцію частини шкільного будинку у селі Чернечому - під дитячий садок. Як я вже сказав, триває процес капітального ремонту дитячого відділення Балтської ЦРЛ, завершується кап­ремонт актової зали Саражинської середньої школи. Крім того, у місті Балті ми плануємо спорудження 32­квартирного житлового будинку для медичних працівників, спортивно­оздоровчого комплексу із плавальним басейном, реконструкцію стадіону.
У Савранському районі, готуючись до швидкого відкриття терапевтичного відділення ЦРЛ, ми постаралися укомплектувати це приміщення всіма необхідними меблями і устаткуванням, як і приміщення Бакшанського і Капустянського ФАПів. Не було обійдено увагою також питання придбання ліків і медикаментів для місцевих амбулаторій. Крім того, у межах проекту "Народний бюджет" передбачено надання сільським школам реманенту і спортивної форми. А в селах Вільшанка і Концеба Савранського району зовсім скоро з'являться два дитячі майданчики, на прохання жителів села Кам'яного буде забезпечено вуличне освітлення.
На наступний рік у Савранському районі планується будівництво трьох нових дитячих садків: одного в районному центрі й двох - у селах Кам'яному і Недєлковому, де немає жодного дитячого закладу.
До речі, під час однієї з моїх робочих поїздок до Саврані до мене звернулися сільські голови району - зі скаргою на незадовільну роботу поштових відділень. Причина загалом об'єктивна - у результаті скорочення штату на плечі місцевих листонош лягло величезне навантаження, з яким вони найчастіше не справляються. Щоб посприяти розв'язанню цієї проблеми, ми ухвалили рішення щодо придбання на потреби поштових відділень понад трьох десятків велосипедів.
У Красноокнянському районі сьогодні на повен хід триває ремонт притулку для старих людей і Будинку культури в селі Чорна, вирішується питання забезпечення меблями сільського дитсадка. Найближчим часом фінансові кошти на соціальні проекти тут почне освоювати кожна сільрада. У районі гостро стоїть проблема нестачі меблів, реманенту і необхідного устаткування в школах, дитячих садках, медичних установах, і цю проблему ми намагаємося розв'язати передусім. Як і питання ремонту автомобільної дороги Красні Окни - Новосамарка.
Сьогодні триває робота над реалізацією соціальних проектів і в кожному населеному пункті Кодимського району. А найбільшими і першочерговими з них можна назвати будівництво дитячого садка "Теремок" і системи очисних споруд у самому райцентрі.
У Котовському районі в межах проекту заплановано фінансування капітального ремонту 6 сільських амбулаторій, ремонту і реконструкції вулиць і доріг комунальної власності, водогінних мереж, дитячих садків і шкіл. Так, у селах Станіславці й Малий Фонтан передбачена реконструкція шкіл з прибудовою дитячих садків, у Бочманівці та Борщі - капремонт дитсадків майже на сотню місць кожен. У селах Гонората, Вестерничани, Глибочок планується капітальний ремонт водогінних мереж. У селі Нестоїта - капремонт шкільної котельні, а в Старій Кульні буде повністю відремонтовано Будинок культури.
Та й у самому місті Котовську ми вирішуємо питання капітального ремонту двох шкіл, двох дитячих садків, реконструкції очисних споруд і упорядкування цілого ряду вулиць і провулків.
- Як Ви вважаєте, чи підтримають виборці на прийдешніх парламентських виборах Партію регіонів, чи віддадуть перевагу обіцянкам опозиції?
- З погляду логіки, відповідь на це запитання очевидна. Якщо керуватися тим, наскільки ефективно працює система влади, то я, як виборець, як громадянин України, буду підтримувати саме Партію регіонів. Ми бачимо, що Україна більше не скочується в економічну й політичну прірву, що нашим нагромадженням і доходам не загрожує гіперінфляція, що ми не погоджуємося на свідомо невигідні пропозиції інших держав, наддержавних утворень і фінансових організацій. Так, хотілося б більшої динаміки розвитку вітчизняної економіки. Хотілося б інших, більш високих темпів зростання доходів громадян України. Але одне те, що ми сьогодні можемо сперечатися про темпи зростання України, а не про темпи спаду, говорить багато про що.
І я вірю: майбутнє нашої країни - саме за Партією регіонів. Я переконаний, що більшість громадян моєї країни підтримує цю точку зору. І вони доведуть це, зробивши свій вибір уже восени, підтримавши тим самим ту політику, яка провадиться вже сьогодні.
Адже українці - мудрі. Вони чудово розуміють: майбутнє - за конкретними справами і реальними людьми.
http://izvestiya.odessa.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=24197

ЮНАЯ ХАРЬКОВЧАНКА ПОЛУЧИЛА СПЕЦИАЛЬНЫЙ ПРИЗ ОТ ИРИНЫ БЕРЕЖНОЙ
"Время", 26.04.2012, Харьковская обл.
Во время открытия ІV Малых Олимпийских игр "Дети Харьковщины" народный депутат Украины И. Бережная вручила специальный приз самой младшей участнице соревнований Валерии Мищенко.

 "Я считаю, талантливых детей нужно поощрять на их пути к победе! - заявила Ирина Бережная. - Я рада, что сегодня в Харькове уделяется так много внимания духовному и физическому развитию подрастающего поколения. Соревнования "Дети Харьковщины" - еще одно подтверждение этому. Малые Олимпийские игры пока не имеют аналогов в Украине. Уверена, пример проведения подобных мероприятий возьмут на вооружение и другие области. И, возможно, через какое-то время мы с вами станем свидетелями проведения таких игр на всеукраинском уровне".
ІV Малые Олимпийские игры проводятся в Харькове с 2008 года. Ежегодно в них принимает участие около 90 тысяч маленьких харьковчан и жителей области.
Во время своего обращения к юным олимпийцам Ирина Бережная пожелала им высоких достижений: "Я желаю каждому из вас показать самый лучший результат. Тот результат, которым вы и ваши тренеры смогут гордиться! Как говорила моя подруга, многократная олимпийская чемпионка Яна Клочкова, - истинное счастье испытываешь только тогда, когда стоишь на пьедестале!"
Выступая перед присутствующими, народный депутат выразила особую благодарность тренерам, учителям и родителям - всем, кто ведет детей к победе.
http://timeua.info/260412/58462.html

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ДЕПУТАТЫ И ЖИТЕЛИ МАРИУПОЛЯ ВСТАЛИ НА ЗАЩИТУ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ТРАНСПОРТА
Елена Харченко, "Донбасс", 26.04.2012, Донецкая обл.
Тема закрытия "Укрзалізницею" ряда поездов, курсирующих из Мариуполя в Киев, Санкт-Петербург, Москву, стала ключевой на последней сессии горсовета.

  Учитывая мнение ворвавшейся в зал заседаний общественности, депутаты и представители политических партий приняли решение о подготовке совместного обращения в администрацию президента, Кабмин, к руководству железной дороги с требованием восстановить пассажирские перевозки со станции "Мариуполь" в том объеме, в котором они существовали до сентября 2009 года.
Ответ перед негодующим залом держал заместитель начальника ДЖД Александр Заруба. Он заявил, что отправление составов со станции "Мариуполь" является для предприятия убыточным. "По примеру отмененного поезда "Мариуполь - Львов" могу сказать, что  только 17% пассажиров выезжали на нем из Мариуполя до конечной станции, 48% - из Донецка, остальные - из других городов по пути следования",- сообщил он. Однако озвучить цифру, сколько жителей Мариуполя ехало не до конечной станции, а до промежуточных, он не смог. Это вызвало еще больший шквал вопросов от депутатов, критику в адрес статистики железной дороги.
Мариупольцы в один голос утверждали: "Укрзалізниця" проводит махинации при продаже билетов. Сознательно подтасовывает цифры. Депутаты Любченко, Варламов, Магера, Печеришный и многие другие сообщили, что неоднократно пытались лично приобрести билеты на киевский поезд, но на вокзале им отвечали, что их нет. "Я не смог купить билет за две недели! - заявил депутат Парасюк. - Сказали: "Проданы!". Тогда на своей машине я приехал в Донецк, поставил ее на стоянку, и там без проблем сел на наш поезд!  Это как, нормально?!".
Некоторые депутаты даже провели эксперимент - попытались заказать билеты через Интернет на официальном сайте предприятия. Однако сделать этого так и не смогли:  со станций "Мариуполь" и "Донецк" информационная база железной дороги выдавала разные сведения о наличии свободных билетов. Заруба такие заявления стал отрицать: "Все операции по продаже билетов компьютеризированы. Никаких квот и ограничений для Мариуполя нет. Всё делается автоматически".
Свои вопросы и предложения могла подать в письменном виде и присутствующая в зале общественность. В частности, проблему наполняемости поездов предлагалось решить за счет прицепных вагонов.  На что Заруба посоветовал горсовету самостоятельно позаботиться о комфорте своих граждан - закупить для них поезда и электрички. Такое заявление вызвало очередной шквал эмоций в зале - депутаты были возмущены тем, что предприятие пытается переложить свои проблемы на плечи местного совета.
Мэр Мариуполя Юрий Хотлубей выразил уверенность в том, что в обращение к администрации президента и Кабмину должны войти ряд пунктов, включенных общественностью в резолюцию воскресного митинга. Депутат облсовета Сергей Матвиенков заявил о необходимости создания комиссии, которая провела бы тщательный анализ наполняемости поездов на станции "Мариуполь" и представила депутатам достоверные данные. За подготовку обращения депутаты проголосовали единодушно, при этом город высказал готовность оказывать финансовую помощь "Укрзалізнице", только  бы пассажирские поезда были сохранены. Решено также создать рабочую группу, куда войдут представители железной дороги, эксперты-транспортники Мариуполя, представители местных органов власти.
http://donbass.ua/news/region/2012/04/26/deputaty-i-zhiteli-mariupolja-vstali-na-zaschitu-zheleznodorozhnogo-transporta.html

100 ЧЕРНОБЫЛЬЦЕВ СУМЩИНЫ ОТПРАВИЛИСЬ В КИЕВ НА БЕССРОЧНУЮ АКЦИЮ ПРОТЕСТА
Дмитрий Литовченко, "Панорама", 26.04.2012, Сумская обл.
Люди собрались, чтобы обсудить местные проблемы ликвидаторов, которые давно не решаются.

 В день аварии на Чернобыльской АЭС в Сумах около 30 чернобыльцев из Сумской областной организации инвалидов Чернобыля и войны, а также Сумской городской организации "Чернобыль - Сумы" провели акцию на пл. Независимости перед зданием администрации.
Люди собрались, чтобы обсудить местные проблемы ликвидаторов, которые давно не решаются. Они приняли открытое письмо на имя губернатора Сумщины Юрия Чмыря с просьбой предоставить коммунальной аптеке №113 особый статус чернобыльской аптеки, чтобы там продавались все необходимые лекарства и был сохранен коллектив, обслуживающий чернобыльцев более 20 лет. Другие требования - приобретение рентгенаппарата для Сумского областного диспансера радиационной защиты населения и ремонт не работающего пять месяцев лифта в диспансере. "Хирургическое отделение диспансера находится на пятом этаже. Неработающий лифт не дает послеоперационным больным возможности бывать на свежем воздухе", - отмечают ликвидаторы.
Председатель Сумской областной организации инвалидов Чернобыля и войны Александр Симоненко отметил, что сумские чернобыльцы готовы сотрудничать с властью, если она будет помогать решать существующие проблемы. С людьми пришли пообщаться депутаты Сергей Хомутинник и Юрий Перепека, пообещавшие помощь.
Однако в этот день сумские чернобыльцы проигнорировали официальные мероприятия, проводимые властью. Александр Симоненко сообщил, что около 100 чернобыльцев из разных районов Сумщины отправились в Киев под стены парламента на бессрочную акцию протеста с требованиями восстановить упраздненные пенсии и выплаты чернобыльцам, положенные по закону.
http://rama.com.ua/modules/news/article.php?storyid=12200

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

ДЕПУТАТ ВОЛИНЬРАДИ ВКРАВ 6 МІЛЬЙОНІВ?
"Віче", 25.04.2012, Волинська обл.
Прокуратура Волині відкрила кримінальну справу проти обранця волинської громади, який нібито розікрав 6 мільйонів державних гривень.

 Про це 25 квітня під час прес-конференції розповів обласний прокурор Андрій Парака.
З його слів, справу проти депутата Волинської обласної ради відкрили 24 квітня. "Йдеться про розкрадання 6 мільйонів гривень", - додав правоохоронець.
Як стверджує Парака, обранець громади отримав гроші з бюджету, щоб виконувати певну державну програму.
"Він мав придбати техніку та створити нові робочі місця. Однак у змові з співучасниками перевів гроші на рахунки одного підприємства та перевів у готівку", - розказав прокурор.
Тож, проти депутата відкрили кримінальну справу за фактом розкрадання державних коштів. Нині триває слідство.
Як стало відомо із джерел у правоохоронних органах, справу вели працівники ДСБЕЗ. Справу порушили проти депутата облради із фракції ПР Олега Чикиди, - інформує інтернет-видання "Волинські Новини".
http://www.viche.lutsk.ua/deputat-volynrady-vkrav-6-milyoniv-id5389/

РАБОТНИКИ ХЕРСОНЕСА ЗЛОУПОТРЕБИЛИ СЛУЖЕБНЫМ ПОЛОЖЕНИЕМ НА МИЛЛИОНЫ ГРИВЕН
Валерия Сухова, "Севастопольская газета", 25.04.2012
Несколько должностных лиц заповедника пришли к выводу, что «исполняя» свои служебные полномочия, могут систематически получать неконтролируемый доход.

 Управление по борьбе с организованной преступностью г.Севастополя направило в суд уголовное дело в отношении организованной группы коррупционеров из числа должностных лиц Национального заповедника "Херсонес Таврический". Их обвиняют в злоупотреблении служебным положением, фиктивном предпринимательстве и легализации доходов. полученных преступным путем в особо крупных размерах.
Следствие установило, что в 2009 году несколько должностных лиц заповедника пришли к выводу, что "исполняя" свои служебные полномочия, могут систематически получать неконтролируемый доход. Они создавали фиктивные предприятия и заключали с ними соглашения о научном, культурном и деловом сотрудничестве. В соответствии с договорами, на счета этих предприятий перечислялись средства от физических и юридических лиц за проведение исследовательских работ и подготовку заключений научно-археологической экспертизы по земельным участкам. За выдачу разрешений, необходимых для согласования соответствующими государственными органами проведения строительных работ и отводов земельных участков, также получали деньги фиктивные коммерческие структуры. А работы фактически проводились сотрудниками "Херсонеса".
Таким образом в период с июля 2009 г. по июнь 2011 г. участники организованной преступной группы, злоупотребляя служебным положением необоснованно направляли средства, поступавшие от заказчиков работ, на счета подконтрольных им фиктивных предприятий, завладев средствами Национального заповедника на общую сумму свыше 1,4 млн грн, которые в дальнейшем легализовали через карточные счета физических лиц, сообщает пресс-служба МВД Украины.
В отношении участников организованной преступной группы возбуждено уголовное дело по ч.5 ст.191 (присвоение имущества путем злоупотребления служебным положением организованной группой в особо крупных размерах), ч.2 ст. 366 (служебная подделка документов), ч.2 ст. 205 (фиктивное предпринимательство) и ч.3 ст. 209 (легализация [отмывание] доходов, полученных преступным путем) Уголовного кодекса Украины, что предусматривает лишение свободы на срок от восьми до пятнадцати лет с конфискацией имущества.
Справка
С июня 2011 года по настоящее время должность директора Национального заповедника "Херсонес Таврический" занимает Леонид Жунько. До него 26 лет директором Херсонеса был Леонид Марченко.
http://gazeta.sebastopol.ua/2012/04/25/rabotniki-hersonesa-zloupotrebili-sluzhebnym-polozheniem-na-milliony-griven/

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

ЖИТОМИРСЬКА УНП: ВЛАДІ НЕ ПОТРІБНІ АНІ СУЧАСНА МЕДИЦИНА, АНІ ЗДОРОВА НАЦІЯ
"Рупор Житомира", 26.04.2012
«На межу виживання ставить медичну галузь області, зокрема, та України, загалом, політика державної влади».

 …Про це заявив заслужений лікар України, завідувач хірургічним відділенням Чуднівської районної лікарні, депутат Житомирської обласної ради, голова Чуднівської районної організації УНП Богдан Сметанюк, виступаючи на сесії Чуднівської районної ради.
За його словами, "в минулі роки влада фінансувала зарплату медичних працівників, утримання лікувальних закладів, енергоносії, незначні кошти виділялись на харчування, медикаменти".
"За останні два роки Верховна Рада з подачі Міністерства фінансів приймає бюджет з дефіцитом 2-2,5 млн гривень на зарплату по кожному району, - зауважив Сметанюк, додавши, що "ці кошти забрані на всім прісновідомі "соціальні ініціативи", а керівникам лікувальних установ пропонують скорочувати медичних працівників, мотивуючи це недофінансуванням медичної галузі". Навівши для порівняння той факт, що "у Німеччині на медичну галузь щорічний бюджет - 260 міліардів євро, а в Україні - 6 794 501 000 гривень, або - 679 450 100 євро (в 382 рази менше від Німеччини)", Сметанюк підсумував: "Складається враження, що нашій владі не потрібні ані сучасна медицина, ані здорова нація".
Представник УНП закликав керівників району, депутатів усіх рівнів допомогти вижити в сьогоднішній час центральній районній лікарні, сільським медичним закладам, підтримавши їх не тільки морально, а і матеріально.
Одноголосно було прийняте рішення скликати позачергову сесію районної ради, присвячену цьому питанню.
http://ruporzt.com.ua/politica/38874-zhitomirska-unp-vlad-ne-potrbn-an-suchasna-medicina-an-zdorova-nacya.html

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 26 квітня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення