Випуск 30, 25 квітня 2012 р. |
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЯЦЕНЮК ОБЕЩАЕТ ИМПИЧМЕНТ ЯНУКОВИЧУ И УГОЛОВНЫЕ ДЕЛА КНОПКОДАВАМПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
"Главное", 24.04.2012, Харьковская обл.
По словам А.Яценюка, также новое большинство установит "процедуру личного голосования народных депутатов Украины".НА ПІВРОКУ У ПАРЛАМЕНТ ПРИЙДЕ ЛАНОВИЙ
Іван Терен, "Високий замок", 22.04.2012, Львівська обл.
Серед народних депутатів нові втрат.
ЛИТВИН НА ЖИТОМИРЩИНІ: НАЦІОНАЛЬНОЮ ІДЕЄЮ УКРАЇНИ МАЄ СТАТИ ГАСЛО - СВОБОДА І СПРАВЕДЛИВІСТЬРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Рупор Житомира", 20.04.2012
У м. Новоград-Волинський під патронатом Голови Верховної Ради України В.Литвина відбувся другий етап економічно-інвестиційного форуму "Звягельщина інвестиційна".
МИХАЙЛО ДОБКІН ІНСПЕКТУВАТИМЕ ОБЛАСТЬ З ГЕЛІКОПТЕРАОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
"Слобідський край", 24.04.2012, Харківська обл.
Губернатор Михайло Добкін має намір об'їхати територію області та оглянути її на предмет благоустрою.ФРАНЦУЗЫ СЧИТАЮТ ДОНЕЦКУЮ ОБЛАСТЬ ИНВЕСТИЦИОННО ПРИВЛЕКАТЕЛЬНЫМ РЕГИОНОМ
"Донбасс", 24.04.2012, Донецкая обл.
Первый заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации С. Дергунов провел встречу с делегацией Посольства Франции в Украине.ЧТОБЫ КУПИТЬ НУЖНОЕ, НАДО ПРОДАТЬ НЕНУЖНОЕ
Алла Довгань, "Крымские известия", 21.04.2012
Глава Совета министров автономии А. Могилев, народные депутаты Б. Дейч и М. Джемилев, министр экономического развития и торговли АРК С. Верба посетили Турцию.
ЗА НОВИМ КОДЕКСОМ - СУД ПРИСЯЖНИХ І ДОМАШНІЙ АРЕШТПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Ростислав Дяченко, "Волинь", 22.04.2012
На думку фахівців, після набуття чинності нового Кримінального процесуального кодексу ув'язнених у сізо зменшиться щонайменше на 15 відсотків.БЕСХОЗНАЯ ТЕРРИТОРИЯ
Алексей Вакуленко, "Крымская правда", 21.04.2012
Кабинет Министров Украины решил утвердить процедуру определения придомовой территории.ЧИНОВНИКИ КРИТИКУЮТ СВОЮ СИСТЕМУ
Константин Шруб, "Днепр вечерний", 23.04.2012, Днепропетровская обл.
Существующая в Украине система государственного управления остается в целом неэффективной, громоздкой и оторванной от людей.
ОПОЗИЦІЯ ПРИНЕСЛА ДО ОДА ГАЗОВУ ТРУБУЕКОНОМІКА
"Молодий буковинець", 23.04.2012, Чернівецька обл.
Другу річницю Харківських угод Комітет опору диктатурі відзначив 23 квітня мітингом перед будівлею Чернівецької ОДА.
ЛОЗІВСЬКИЙ СИРЗАВОД ЕКСПОРТУВАТИМЕ ПРОДУКЦІЮ В КАЗАХСТАНТОЧКА ЗОРУ
Ігор Тесло, "Слобідський край", 23.04.2012, Харківська обл.
Про це повідомив "СК" заступник голови Харківської обласної державної адміністрації з питань агропромислового комплексу Віталій Алексейчук.ВЛАДА І БІЗНЕС: ЯК ПОРОЗУМІТИСЯ?
Наталія Пиртик, "Львівська пошта", 21.04.2012
Роботодавцям Львівщини нелегко знайти спільну мову з владою.БЛОНДИНКА "ДНЕПРА ВЕЧЕРНЕГО" ПОБЫВАЛА НА ЗАВОДЕ "ДНЕПРОСТАЛЬ"
Елена Андрющенко, "Днепр вечерний", 20.04.2012, Днепропетровская обл.
… и посмотрела, как будет выглядеть зеленая металлургия будущего.
ПОРТОВИКИ ВИЗНАЧАТЬ СВОЮ ДОЛЮ САМІПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
Олег Колєв, "Одеські вісті", 24.04.2012
Реформа морегосподарського комплексу назріла вже давно. За роз’ясненнями кореспондент газети «Одеські вісті» звернувся до народного депутата Ю. Крука.МАКСИМ БУРБАК: "СХЕМА УСУНЕННЯ МЕРІВ ДАЛА ЗБІЙ"
І.Довгань, "Молодий буковинець", 20.04.2012, Чернівецька обл.
Голова обласної організації "Фронт змін" Максим Бурбак про ситуацію в Новодністровську...
ЛЯШКО ЙТИМЕ ПРОТИ КЛИЧКА. ЗА ЧИЄЮ КОМАНДОЮ?ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
"Сіверщина", 24.04.2012, Чернігівська обл.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що не буде балотуватися до Верховної Ради ні за списком, ні за мажоритарним округом.КОЛЕСНИЧЕНКО ОБЕЩАЕТ, ЧТО НАЦБАНК УКРАИНЫ НЕ БУДЕТ ПЕЧАТАТЬ ДЕНЬГИ ДЛЯ ОБЕЩАННЫХ ЯНКОВИЧЕМ СОЦВЫПЛАТ
Александр Пархоменко, "Новый Севастополь", 21.04.2012
Об этом заявил депутат Верховной Рады Украины Вадим Колесниченко.
МАРИУПОЛЬ ПЕРВЫЙ В ДОHЕЦКОЙ ОБЛАСТИ ШИРОКО И КОМПЕТЕHТHО ОБСУДИЛ ПРОБЛЕМЫ ЭКОЛОГИИПАМ'ЯТЬ
Людмила Ермишина, "Приазовский рабочий", 24.04.2012
В заседании, которое было посвящено подведению итогов выполнения Программы по охране окружающей среды принимал участие народный депутат Украины Алексей Белый.ХОТИСЛАВСЬКИЙ КАР'ЄР "ВИП'Є" ВОДУ ІЗ НАШОГО СВІТЯЗЯ?
Мар'яна Вербівська, "Волинь", 22.04.2012
Народний депутат України Віктор Олійник звернув увагу на вкрай гостру державну проблему загрози порушення природного стану та можливого зникнення Шацьких озер.
ЧОРНОБИЛЬЦІ ПОТРЕБУЮТЬ ЛІКУВАННЯ - ЦЯ ПРОБЛЕМА ЗАЛИШАЄТЬСЯ АКТУАЛЬНОЮ І ЧЕРЕЗ 26 РОКІВ ПІСЛЯ АВАРІЇОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
"Моя Вінниця", 23.04.2012
Область та місто Вінниця готується до вшанування пам'яті потерпілих, внаслідок аварії на ЧАЕС.ТУРКІВСЬКІ ПРИСТРАСТІ ДОВКОЛА ВІЙСЬКОВОЇ МОГИЛИ
Іван Фаріон, "Високий замок", 22.04.2012, Львівська обл.
Одні вважають, що перенесення праху загиблих на цвинтар, - необхідність, інші - що це війна із пам'ятниками.
НЕ ДОПОМАГАЄТЕ, ТО ХОЧ НЕ ЗАВАЖАЙТЕ!
"Львівська пошта", 21.04.2012
Чому владі не вдається налагодити діалог та співпрацю з підприємцями?ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЯЦЕНЮК ОБЕЩАЕТ ИМПИЧМЕНТ ЯНУКОВИЧУ И УГОЛОВНЫЕ ДЕЛА КНОПКОДАВАМ
"Главное", 24.04.2012, Харьковская обл.
По словам А.Яценюка, также новое большинство установит "процедуру личного голосования народных депутатов Украины".Лидер партии "Фронт Змин" Арсений Яценюк заявляет, что в случае победы оппозиции на выборах, новое большинство введет уголовную ответственность за голосование чужими карточками. Об этом А.Яценюк заявил на заседании парламента.
"Одним из первых законов, который будет проголосован демократическим большинством, будет закон Украины о порядке импичмента Президенту Украины", - сказал он.
По словам А.Яценюка, также новое большинство установит "процедуру личного голосования народных депутатов Украины".
"Мы введем уголовную ответственность за голосование чужими карточками, мы заставим народных депутатов нового созыва выполнять законы и действующую Конституцию", - подчеркнул А.Яценюк.
Новости Харькова
http://glavnoe.ua/news/n99643НА ПІВРОКУ У ПАРЛАМЕНТ ПРИЙДЕ ЛАНОВИЙ
Іван Терен, "Високий замок", 22.04.2012, Львівська обл.
Серед народних депутатів нові втрат.Після тривалої хвороби на 74-му році життя помер член фракції "Наша Україна - Народна Самооборона", почесний президент "Київміськбуду", Герой України Володимир Поляченко. Два тижні тому не стало ще одного нардепа - представника фракції Народної партії Ігоря Головченка.
Місце Поляченка у сесійній залі повинен зайняти 84-й номер виборчого списку "НУ-НС" - відомий економіст Володимир Лановий. В опозиційних колах побутувала думка, що 60-річний Лановий відмовиться від роботи у Верховній Раді на користь наступного у цьому списку - Сергія Луценка, брата ув'язненого екс-міністра внутрішніх справ. Мовляв, той матиме більше можливостей захищати свого брата. Однак Лановий не збирається втрачати свого шансу ще хоча би шість місяців поносити депутатський значок. Каже, що у парламенті зможе принести більше користі, ніж Луценко-старший…
http://www.wz.lviv.ua/articles/105628ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЛИТВИН НА ЖИТОМИРЩИНІ: НАЦІОНАЛЬНОЮ ІДЕЄЮ УКРАЇНИ МАЄ СТАТИ ГАСЛО - СВОБОДА І СПРАВЕДЛИВІСТЬ
"Рупор Житомира", 20.04.2012
У м. Новоград-Волинський під патронатом Голови Верховної Ради України В.Литвина відбувся другий етап економічно-інвестиційного форуму "Звягельщина інвестиційна".Головною умовою для збільшення обсягів інвестицій є послідовна і реалістична державна політика, консолідована позиція з ключових питань та спільна відповідальність політикуму. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у п‘ятницю під час економічно-інвестиційного форуму "Звягельщина інвестиційна". Проблемою України, зазначив він, є реалізація її потенціалу. "Ми є країною можливостей і намірів, - сказав В.Литвин. - Необхідно наміри і можливості реалізувати у тому числі із залученням інвестицій".
Ще однією значною проблемою, яка заважає притоку інвестицій в Україну, керівник парламенту назвав високий рівень корупції та значну кількість контролюючих структур.
Нині, наголосив В.Литвин, в країні має бути започаткована "серйозна розмова", особливо зважаючи на наближення виборів. У цьому контексті він звернув увагу на необхідність уникнення, особливо у передвиборчий період, значної кількості популістських законів. "Необхідно у першу чергу демонструвати реалізм", - сказав він.
"Вкрай необхідно вирішити завдання консолідації еліт, щоб виступати з єдиною позицією у ключових питаннях", - зазначив В.Литвин.
"Національною ідеєю України має стати гасло - свобода і справедливість. Вкрай важливий діалог і консенсус заради спільного бачення і колективної відповідальності", - сказав керівник парламенту.
Сьогодні у м. Новоград-Волинський під патронатом Голови Верховної Ради України відбувається другий етап економічно-інвестиційного форуму "Звягельщина інвестиційна". Учасникам та гостям Форуму загалом буде представлено 55 інвестиційних проектів вартістю близько 200 млн. дол. США, дев?ять земельних ділянок загальною площею 412 га та сім незадіяних виробничих і складських приміщень.
В.Литвин, перебуваючи у п?ятницю з робочою поїздкою у Житомирській області, також відвідав будівництво нового підприємства фірми "Жако", виробництво ТОВ "Церсаніт", а також взяв участь у відкритті нового підприємства з виготовлення дахових вікон ТОВ "FAKRO".
http://ruporzt.com.ua/vlada/38752-litvin-na-zhitomirschin-naconalnoyu-deyeyu-ukrayini-maye-stati-gaslo-svoboda-spravedlivst.htmlРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
МИХАЙЛО ДОБКІН ІНСПЕКТУВАТИМЕ ОБЛАСТЬ З ГЕЛІКОПТЕРА
"Слобідський край", 24.04.2012, Харківська обл.
Губернатор Михайло Добкін має намір об'їхати територію області та оглянути її на предмет благоустрою.Про це глава області повідомив учора на нараді з питання "Проведення в області щорічної всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля", пише сайт ХОДА.
За тиждень до початку Євро-2012 голова ХОДА Михайло Добкін разом зі своїм першим заступником Валентином Дулубом проведе інспекцію території області на предмет благоустрою основних напрямків прибуття гостей чемпіонату в регіон.
За його словами, також найближчим часом розпочнеться об'їзд районів Харківської області, під час якого особлива увага буде приділятися впорядкованості територій.
З наступного тижня я починаю знову об'їзд районів. Я буду перевіряти соціальні служби, притрасове сільське господарство, протипожежну безпеку лісів і місць масового відпочинку дітей, а також якість прибирання територій", - підкреслив глава області.
http://www.slk.kh.ua/uk/news/governance/463/mihaylo-dobkin-inspektuvatime-oblast-z-gelikopteraФРАНЦУЗЫ СЧИТАЮТ ДОНЕЦКУЮ ОБЛАСТЬ ИНВЕСТИЦИОННО ПРИВЛЕКАТЕЛЬНЫМ РЕГИОНОМ
"Донбасс", 24.04.2012, Донецкая обл.
Первый заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации С. Дергунов провел встречу с делегацией Посольства Франции в Украине.Сегодня первый заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации Сергей Дергунов провел встречу с делегацией Посольства Франции в Украине, которую возглавил Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в Украине Ален Реми.
Как сообщили donbass.ua в пресс-службе ОГА, со стороны Донецкой облгосадминистрации на встрече присутствовали начальник главного управления регионального развития, привлечения инвестиций и внешнеэкономических отношений облгосадминистрации Андрей Анисимов, начальник управления по вопросам подготовки и проведения финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу Юрий Макарницкий, президент Донецкой Торгово-промышленной палаты Геннадий Чижиков.
В ходе официального представления членов делегации Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в Украине поздравил Геннадия Чижикова с назначением на должность почетного консула.
"Введение в эту должность господина Чижикова является не только результатом его личных заслуг, но и также признанием той роли, которую он играет в отношениях Франции и Донецка", - сказал Ален Реми.
Говоря об инвестиционной привлекательности Донецкой области Ален Реми отметил: "Есть желание инвестировать не только в Украину, но и в Донецкую область. В область, которая является одной из самых густонаселенных, самых богатых и интересных. Важное преимущество Донецкого региона в том, что потенциал его экономики очень высок".
Также глава делегации Посольства Франции рассказал о намерении предприятия "Beten international" реализовать инвестиционный проект - строительство завода по производству мусороуборочных машин. Плановая стоимость проекта 10 млн. евро. "В ходе его реализации планируется создать 250 новых рабочих мест и выпускать 1000 грузовых машин в год", - подчеркнул Ален Реми.
Говоря о Чемпионате Европы по футболу ЕВРО 2012, первый заместитель председателя облгосадминистрации Сергей Дергунов выразил уверенность в том, что сборная Франции будет чувствовать себя комфортно не только на спортивно-тренировочной базе "Кирша" но и на территории города Донецка, Донецкой области в целом. И у игроков, и у болельщиков останутся самые хорошие впечатления от посещения нашего региона.
Касательно реального сектора экономики Сергей Дергунов отметил: "Техническое перевооружение нашего реального сектора проходит достаточно интенсивно. Все наши металлургические заводы идут по этому пути. В прошлом году закрыто мартеновское производство на металлургическом комбинате "Азовсталь". Фактически в ближайшие 2-3 года полностью все наши металлургические предприятия перейдут на электрический способ выплавки стали".
Сергей Дергунов рассказал о серьезном прогрессе в машиностроении и о ряде инвестиционных проектов, которые положительно влияют на экономическое развитие региона. В частности, он рассказал о "Ветряном парке Новоазовский", который создан в Донецкой области совместно с немецкой компанией Фурлендер. "Наша область и географически и экономически готова к реализации крупных инвестиционных проектов", - подчеркнул первый заместитель губернатора.
В ходе встречи стороны обсудили состояние социально-экономического развития Донецкой области, а также и перспективы развития сотрудничества между Донецкой областью и Францией.
http://donbass.ua/news/region/2012/04/24/francuzy-schitajut-doneckuju-oblast-investicionno-privlekatelnym-regionom.htmlЧТОБЫ КУПИТЬ НУЖНОЕ, НАДО ПРОДАТЬ НЕНУЖНОЕ
Алла Довгань, "Крымские известия", 21.04.2012
Глава Совета министров автономии А. Могилев, народные депутаты Б. Дейч и М. Джемилев, министр экономического развития и торговли АРК С. Верба посетили Турцию.Цель поездки - налаживание партнерских отношений.
Как прошли переговоры и каких результатов ожидать крымчанам, Анатолий Могилев рассказал на встрече с журналистами.
- Крымская делегация встретилась со спикером турецкого парламента, министрами иностранных дел, экономики, транспорта и связи, а также представителями Турецкого агентства по сотрудничеству и развитию (TIKA). У Турции сегодня одна из наиболее развивающихся экономик, мировой кризис коснулся ее меньше всего. У нас много общего. Итог наших встреч следующий - в начале мая в Крым приедет делегация турецких бизнесменов для обсуждения проектов по основным направлениям Стратегии экономического развития АРК. Их интересуют объекты санаторно-курортного и агропромышленного комплексов, инновационной промышленности, транспорта, а также развитие ветровой и солнечной энергетики. Думаю, мы сможем привлечь инвесторов, пополнить казну автономии, создать новые рабочие места с достойным уровнем заработной платы, - подчеркнул премьер.
Прокомментировал А. Могилев и выделение субвенций Крыму по итогам пересмотра Государственного бюджета Украины.
- Министерству финансов Украины выделили достаточно большой ресурс для регионов. Автономия получит 200 миллионов гривен. Их планируем направить на реализацию проектов территориальных громад в рамках инициативы Совета министров АРК "Открытый народный бюджет". Еще 200 миллионов выделят Крыму на социальные выплаты по инициативе Президента Украины В. Януковича, - добавил глава правительства автономии.
Журналисты затронули на брифинге и вопрос переселения некоторых ведомств. Так, ранее о возвращении в Совет министров АРК заявили в Министерстве здравоохранения Крыма. По мнению первого заместителя главы ВС АРК Сергея Донича, переезд благоприятно скажется на работе Крымского республиканского диагностического центра, а также освободится место для будущего перинатального центра. Недавно появилась информация о приватизации помещений, в которых расположено Министерство курортов и туризма автономии. Куда же его переселят?
- Министерство курортов и туризма Крыма переезжает в здание Совета министров АРК на проспекте Кирова, 13, - сообщил Анатолий Могилев. - У нас есть свободные помещения, министерство займет их после ремонта.
Переезд связан с тем, что здание на улице Киевской, 77/4, в котором располагается сейчас упомянутое министерство, включили в перечень имущества автономии, подлежащего приватизации. Анатолий Могилев считает, что доходы от приватизации будут способствовать наполнению бюджета.
- У нас много объектов, которые используются неэффективно. К примеру, в ведении Министерства внутренних дел Украины есть санаторий в Крыму. Но в нем давно уже не отдыхали сотрудники МВД. Санаторий сейчас работает на хозрасчете, а путевки приобретают обычные люди. Считаю, разумнее продать это здание, а на вырученные деньги купить 5-10 квартир сотрудникам милиции, - сказал Анатолий Могилев.
Премьер недоволен санитарным состоянием Симферополя, в частности, реки Салгир.
- Посмотрите, сколько мусора на набережной! Думаю, надо устроить общегородской субботник и очистить Салгир от бутылок, мешков, пакетов и всего остального. А на выходных планируется высадить более 50 тысяч саженцев по всему Крыму. Давайте бережно к ним относиться, и тогда полуостров за пять лет станет зеленым, - призвал А. Могилев.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-13-11-39-21/4928-2012-04-23-07-02-39ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЗА НОВИМ КОДЕКСОМ - СУД ПРИСЯЖНИХ І ДОМАШНІЙ АРЕШТ
Ростислав Дяченко, "Волинь", 22.04.2012
На думку фахівців, після набуття чинності нового Кримінального процесуального кодексу ув'язнених у сізо зменшиться щонайменше на 15 відсотків.У новітній історії України так складається, що доленосні для держави рішення приймаються вночі. Згадаймо хоча б Конституційну ніч 1996-го, коли отримали Основний закон. І ось 13 квітня 2012 року знову таки вночі Верховна Рада прийняла по-справжньому революційно новий Кримінальний процесуальний кодекс, який замінив попередній, прийнятий іще 1960-го. Про те, чим оновлений Кодекс різниться від попереднього і чи вбереже він українців від "тюремних університетів", розповідає начальник головного управління юстиції в області Ігор Оксенчук.
- Народні обранці три дні розглядали 3 755 поправок до нового Кримінального процесуального кодексу. Голосували за 614 статей, до яких пропонувалося внести зміни. Ініціатором законопроекту є Президент, який подав проект до парламенту ще в січні 2012-го. На думку глави держави, новий КПК удосконалить кримінальне судочинство, додавши до нього європейські цінності та принципи.
- Кажуть, новий КПК повністю змінює філософію ведення кримінального про цесу...
- Основне в реформуванні кримінального судочинства - створення рівних можливостей для кожної зі сторін у кримінальному процесі. Надаються рівні права щодо подання доказів безпосередньо до суду і під час засідання. Також новий Кодекс розширює процесуальні права потерпілих, аби підвищити рівень їхнього захисту. Нове й те, що документ передбачає поняття слідчого судді - він контролюватиме розслідування кримінальної справи.
- Які зміни щодо запобіжних заходів для підоз рюваних і процедури примирення між сторонами?
- Впроваджується такий запобіжний захід, як домашній арешт. Очікуємо, що з прийняттям нового КПК кількість заарештованих у сізо зменшиться щонайменше на 15 відсотків.
Кодекс також передбачає процедуру примирення сторін. Згідно з нею, обвинувачений може примиритися з потерпілим, якщо він визнав свою провину, розкаявся, відшкодував матеріальні і моральні збитки. Передбачена можливість укладення угоди між прокурором і обвинуваченим про визнання вини. Це дасть змогу скоротити час кримінального провадження, оскільки одразу після досягнення угоди провадження невідкладно надсилається до суду для затвердження.
- Що нового у веденні слідства?
- Терміни проведення слідства скорочені до 6 місяців. У новому Кодексі анульовано можливість повернення справи на додаткове розслідування. Заборонено двічі притягати до кримінальної відповідальності за одне й те саме правопорушення. До всього, згідно з новим Кодексом, відразу після подачі в міліцію заяви заявник автоматично стає потерпілим, минаючи всі стадії слідства та збору доказів.
Також вводиться спрощена форма розслідування і судового розгляду кримінальних проступків. Зокрема, запроваджується нова категорія "кримінальні правопорушення", яка буде поділятися на злочини та кримінальні проступки за критерієм тяжкості.
- Які свободи декларує Кодекс для учасників процесів і які нововведення очікують на прокурорів?
- Введена свобода від самовикриття і право не свідчити проти близьких родичів і членів сім'ї. Забезпечено право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності. Вирок, запобіжний захід і термін обираються виключно за рішенням слідчого судді... Функція обвинувачення в суді у конкретній справі покладена на того прокурора, який здійснював нагляд за дотриманням законів органами, що проводили досудове розслідування. Прокурор буде направляти в суд не кримінальну справу, а реєстр матеріалів кримінальної справи, який включає номер та найменування досудового розслідування, час проведення, реквізити процесуальних рішень, прийняті в ході розслідування, дату і термін застосування заходів кримінального провадження. Обвинувачений та його захисник також можуть подавати в суд свої матеріали.
- Як буде здійснюватися оперативно-розшукова діяльність?
- Усі процесуальні дії - оперативно-розшукові та слідчі - зможуть проводитись лише після початку кримінального провадження у справі. Виключно за рішенням слідчого судді пропонується здійснювати обрання запобіжних заходів та продовження їхніх строків, негласні слідчі дії, що обмежують конституційні права осіб, накладення арешту на майно, примусовий привід, накладення грошового стягнення за невиконання процесуальних обов'язків, відсторонення від посади тощо.
- Кримінальний кодекс таки запровадив суд присяжних?
- Із набранням чинності нового КПК, у судовому процесі будуть брати участь двоє суддів і троє присяжних. Переймаючи практику судочинства країн Європи та США, законодавці передбачили застосування "суду присяжних" при розгляді справ, пов'язаних із вчиненням злочинів, за які загрожує довічне ув'язнення.
- Чи побільшало прав у потерпілих?
- Новий Кодекс передбачає розширення процесуальних прав потерпілих, щоб підвищити рівень їхнього захисту. При цьому усувається можливість залучати в ролі захисників у кримінальному процесі близьких родичів чи юристів, не внесених до Єдиного реєстру адвокатів. Передбачено, що захисником може бути тільки адвокат, прізвище якого буде внесено в Єдиний реєстр адвокатів. Також прийнято статті, якими затверджено, що слідчі дії та допити можуть проводитися із застосуванням фото- і відеозйомок. Слідчі дії не можуть проводитися, крім виняткових випадків, у нічний час - із 22-ї до 6-ї години ранку.
- Коли саме набере чинності новий КПК?
- Як сказав глава держави Віктор Янукович, новоприйнятий документ спочатку передадуть міжнародним експертам, щоб ті змогли оцінити відповідність внесених поправок демократичним стандартам. І лише після цих процедур Президент планує підписати новий Кодекс. Цей документ набере чинності через 6 місяців після його опублікування.
http://www.volyn.com.ua/?rub=3&article=0&arch=1373БЕСХОЗНАЯ ТЕРРИТОРИЯ
Алексей Вакуленко, "Крымская правда", 21.04.2012
Кабинет Министров Украины решил утвердить процедуру определения придомовой территории.О том, какой её видит правительство, идёт речь в законопроекте, зарегистрированном в парламенте страны. Однако эксперты утверждают, что при этом государство не решает главную проблему - возможность приватизации придомовой территории.
Территориальная революция
Сегодня в различных законах придомовая территория трактуется по-разному, что представляет собой немалую проблему. Тем не менее все определения едины в одном: придомовая территория должна быть определена актом о праве собственности или пользования земельным участком и предназначена для обслуживания дома. Как правило, её границы значатся в паспорте здания. Придомовая территория должна содержаться в чистоте, то есть дворники обязаны убирать внутриквартальные тротуары, палисадники, детские площадки, площадки для мусорных контейнеров и так далее. В целом в содержание придомовых территорий входит обслуживание всех объектов, предусмотренных паспортом дома. Нормы и частота уборки зависят от интенсивности движения пешеходов и времени года.
Кабмин предложил заменить все существующие определения для всех законодательных актов единым.
В частности, по мнению авторов законопроекта, придомовой должна считаться "территория вокруг многоквартирного дома, определённая на основании соответствующей градостроительной и землеустроительной документации в пределах соответствующего земельного участка, на котором расположены дом и прилежащие к нему здания и сооружения, и необходимая для обслуживания дома и удовлетворения жилищных, социальных и бытовых нужд его совладельцев, а также нежилых помещений, расположенных в доме".
Дополнительную новизну предлагаемому определению придаёт то, что территория будет использоваться не только для обслуживания дома, но и для удовлетворения социальных и бытовых нужд совладельцев и квартиросъёмщиков. Документ также предлагает предусмотреть, что детальный план территории должен включать распределение придомовых территорий в рамках государственных строительных норм, правил и стандартов. Процедуру должно разработать Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, хотя ещё в прошлом году Минрегионстрой издал приказ №389 "Об утверждении методических рекомендаций по определению придомовых территорий многоквартирных домов". Согласно циркуляру для новостроек придомовая территория должна ограничиваться участком, который был выделен под застройку, для некоторых домов - определяться в детальном плане квартала, а для отдельных многоэтажек необходима разработка проекта придомовой территории. Причём в состав придомовой территории жилой многоэтажки могут входить: отмостки, полоса озеленения вдоль стен, местный проезд, тротуар и полоса вдоль фасада без входов, которая обеспечивает проезд пожарных машин, а также площадки для отдыха, для игр детей, занятий физкультурой, для мусоросборников, хозяйственных зданий и сооружений, парковки автомобилей, принадлежащих жильцам дома. Документы, которые бы определяли границы территории, обязаны подготовить местные власти. Однако формула расчёта её площади в документе отсутствует. В Минрегионстрое отметили, что пока не знают, какой будет методика и когда её разработают, поскольку парламент законопроект ещё не рассматривал.
Преимущества собственности
По действующим законам закрепить за собой участок могут только объединения совладельцев многоквартирного дома (ОСМД), а также жилищные и жилищно-строительные кооперативы (ЖК и ЖСК). Однако, по словам их членов, лишь единицы ОСМД, ЖК и ЖСК смогли пройти все круги бюрократического ада, связанные со сбором документов для оформления землеотвода. Члены общественной организации "Крымский центр правовой инициативы" констатируют, что в Симферополе практически ни одному ОСМД не удалось получить в собственность придомовую территорию, хотя именно для этого многие и создавали объединения. В Крыму достичь заветной цели удалось только пяти процентам объединений.
В организации отметили: если земельный участок вокруг многоэтажки принадлежит ОСМД, совладельцы, случись что с домом, смогут продать землю и таким образом возместить хотя бы часть понесённых убытков. В противном случае государство сможет лишь предоставить им временное социальное жильё, которое, кстати, сегодня практически не строится. А значит, велика вероятность попросту оказаться на улице. Кроме того, после оформления придомовой территории без разрешения совладельцев дома никто не будет иметь права что-либо на ней построить, как это, увы, сейчас происходит сплошь и рядом.
Согласно нормам Земельного кодекса, если граждане приватизировали квартиры в жилом доме, соответствующий земельный участок может передаваться бесплатно в собственность или предоставляться в пользование объединению совладельцев. Таким образом, оформить придомовую территорию можно исключительно путём создания ОСМД. Пока же отсутствует документ на землю, она считается свободной для застройки.
Плоды разночтений
От площади придомовой территории зависит и стоимость её содержания: зарплаты дворников, затраты на покупку инвентаря и спецодежды. А значит, и квартирная плата жильцов. К примеру, в августе 2008 года Симферопольский горисполком принял решение, которым утвердил тарифы на услуги по содержанию домов и придомовых территорий. В документе вопреки нормам законодательства границы придомовой территории были определены так: не более шести метров от внешней стены дома.
В октябре прошлого года столичный исполком это решение отменил.
В новом документе придомовые территории указаны как территории, "закреплённые в установленном порядке". Что, впрочем, никак не повлияло на чёткое определение их границ.
В зеркале законодательства
Согласно закону "Об объединении совладельцев многоквартирного дома" придомовой территорией является территория вокруг многоквартирного дома, определённая актом на право собственности или пользования земельным участком и предназначенная для обслуживания многоквартирного дома.
В соответствии с Налоговым кодексом Украины таковой является установленный по проекту разделения территории микрорайона (квартала) и проекту застройки земельный участок многоквартирной неусадебной жилой застройки, который необходим для размещения и обслуживания жилого дома (домов) и связанных с ним (ими) хозяйственных и технических зданий и сооружений.
В приказе Госстроя Украины "Об утверждении типового положения о порядке конкурсного отбора предприятий для содержания жилых домов и придомовых территорий и типового договора на содержание жилых домов и придомовых территорий" от 07.09.1998 №194 придомовой территорией считается выделенный в установленных пределах земельный участок, на котором расположены многоквартирный дом (дома), вспомогательные здания и сооружения, предназначенные для обслуживания и обеспечения благоприятных условий проживания жильцов.
Приказ Госкомитета по вопросам жилищно-коммунального хозяйства "Об утверждении правил содержания жилых домов и придомовых территорий" от 17 мая 2005 года определяет придомовую территорию как территорию вокруг многоквартирного дома, определённую актом на право собственности или пользования земельным участком и предназначенную для обслуживания многоквартирного дома.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/04/21/beskhoznaya-territoriyaЧИНОВНИКИ КРИТИКУЮТ СВОЮ СИСТЕМУ
Константин Шруб, "Днепр вечерний", 23.04.2012, Днепропетровская обл.
Существующая в Украине система государственного управления остается в целом неэффективной, громоздкой и оторванной от людей.Чиновничья махина тормозит социально-экономическое и политическое развитие страны.
С этим согласно, наверное, большинство граждан страны. Но подобный вывод стал не совсем ожидаемым на очередном, прошедшем в Днепропетровске пресс-клубе областной организации Национального Союза журналистов Украины. Он был посвящен нынешнему состоянию госслужбы и перспективам изменений в ней в связи с введением в действие с 1 января 2013 года новой редакции Закона "О государственной службе".
Как считает заместитель начальника управления государственной службы Главгосслужбы Украины в Днепропетровской области Анатолий Набоков, именно этот закон позволит значительно повысить эффективность управления страной, сделает ее богатой, а граждан - обеспеченными. Новый закон поможет решить три основные проблемы. Благодаря конкурсному отбору в госслужбу придут настоящие профессионалы. Новый закон обеспечит возможность занять должность на госслужбе каждому гражданину Украины и уничтожит коррупцию. Он также гарантирует полную прозрачность чиновничьего аппарата и суровые наказания за нарушения правовых и этических норм.
В общем, на бумаге новое законодательство обещает революцию в государственной службе. Как окажется на деле?
http://dv-gazeta.info/obschestvo/chinovniki-kritikujut-svoju-sistemu.htmlПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ОПОЗИЦІЯ ПРИНЕСЛА ДО ОДА ГАЗОВУ ТРУБУ
"Молодий буковинець", 23.04.2012, Чернівецька обл.
Другу річницю Харківських угод Комітет опору диктатурі відзначив 23 квітня мітингом перед будівлею Чернівецької ОДА.Приблизно сотня опозиціонерів з плакатами "Харківські угоди - ярмо для України", "Демократія - найвища цінність суспільства" і вигуками "Ганьба!" на адресу влади висловили незгоду з політикою нинішнього керівництва країни.
До входу в ОДА опозиція принесла бутафорський шматок газової труби. Як жартували: спеціально для Дмитра Фірташа. Приїзду мільярдера цього дня очікували на презентації інвестиційного фонду "Буковина. Та коли з'ясувалося, що візиту не буде, з'явився новий жарт: не приїде, бо опозиція зайняла місце біля сходів ОДА, де мільярдер полюбляє ставити свій джип.
Представники опозиційних партій - а їх у Комітеті опору диктатурі 11 - визнають, що їхні акції протесту малолюдні. Але переконують: терпіння людей ось-ось урветься. "Результати виборів покажуть і настрої громадян, і наскільки українці можуть об'єднуватися перед загрозою... - каже Назар Горук, в.о. голови обласної організації "Свободи".
- Можливо, на мітинг зібралося небагато людей, але якщо ми зробимо все, щоби Партія регонів не фальсифікувала результати виборів, гадаю, що "Батьківщина", "Свобода" і "Фронт змін" матимуть більшість у Верховній Раді".Іван Мунтян, голова обласної організації "Батьківщини", ще досі перебуває під враженнями після відвідування судового засідання проти Юлії Тимошенко у Харкові: "Побачив на власні очі як влада використовує суд і силові структури проти українського народу. Бо судять не Юлію Володимирівну, а судять українців, аби довести, що зможуть поставити на коліна український народ", - емоційно розповів політик. На його думку, лідерку ВО "Батьківщини" засудили на сім років лише за те, що вона підписала стандартну європейську угоду. "А нинішня влада підписала угоду, яка зраджує інтереси українського народу. Тому ми мали прийти і нагадати про це владі", - пояснює Іван Мунтян.
Максим Бурбак, голова обласної організації "Фронт змін" наголошує, що влада вкотре не виконала своїх обіцянок: "Навіть прем'єр-міністр Азаров визнав, що вартість газу для європейських держав нижча ніж для України, яка межує з Росією. Тоді за що ж ми віддали частину суверенітету? Нині влада вкотре обіцяє соціальні ініціативи, підвищення соціального статусу людей. А ми вкотре хочемо наголосити, що лише обіцянки перед виборами".
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/46262-opozicya-prinesla-do-oda-gazovu-trubu.htmlЕКОНОМІКА
ЛОЗІВСЬКИЙ СИРЗАВОД ЕКСПОРТУВАТИМЕ ПРОДУКЦІЮ В КАЗАХСТАН
Ігор Тесло, "Слобідський край", 23.04.2012, Харківська обл.
Про це повідомив "СК" заступник голови Харківської обласної державної адміністрації з питань агропромислового комплексу Віталій Алексейчук.- Зараз на заводі триває реконструкція, а коли вона закінчиться, підприємство збільшить обсяг виробництва продукції, - зазначив Віталій Алексейчук. - А відтак, після ситуації, що виникла з постачанням сирів з України в Росію, керівництво заводу винайшло нові ринки збуту продукції, а саме сири будуть експортуватися в Казахстан. Але в цьому сенсі не виключаємо, що й незабаром ситуація з росіянами зміниться і будемо працювати і на цей ринок.
Також Віталій Алексейчук розповів, що зараз в області триває копітка робота й стосовно належних розрахунків за молоко з населенням. Подекуди в районах ціна за здане молоко ще не "дотягує" до 2 гривень 40 копійок за літр, як це передбачається в підписаному Меморандумі за участі губернатора області Михайла Добкіна те керівників молокопереробних підприємств.
http://www.slk.kh.ua/uk/news/agro/446/lozivskiy-sirzavod-eksportuvatime-produkciyu-v-kazahstanВЛАДА І БІЗНЕС: ЯК ПОРОЗУМІТИСЯ?
Наталія Пиртик, "Львівська пошта", 21.04.2012
Роботодавцям Львівщини нелегко знайти спільну мову з владою.За словами підприємців, посадовці не дотримують своїх обіцянок щодо перевірок, штрафів та тиску на бізнес.
Від початку року влада Львівщини майже щомісяця зустрічається з представниками бізнесу. Щоразу підприємці скаржаться, а влада обіцяє зробити все, щоб налагодити діалог і активну співпрацю з ними. Але, як свідчить практика, обіцяти значно легше, ніж виконувати!
Так, 19 квітня очільник Львівщини Михайло Костюк знову зібрав бізнесменів краю, щоб обговорити проблеми, які нині, за його словами, не дають бізнесу нормально працювати. За словами губернатора, президент України серйозно готується до зустрічі з бізнесменами регіону. На що роботодавці Львівщини кажуть: вони мають про що поговорити з главою держави. А під час цьоготижневої зустрічі скаржились губернаторові на перевірки, тиск та штрафи з боку фіскальних органів, на високу плату за землю, відсутність промоції та інвесторів.
До теми
Прокуратура Львівщини з'ясувала, що посадові особи органів державного контролю нерідко складають протоколи без складу адмінправопорушення. Уже в першому кварталі 2012-го за документами прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнули 127 посадовців органів державного контролю, внесено понад 60 документів реагування та опротестовано 58 незаконних постанов.
Підставами для цього стали виявлені непоодинокі факти притягнення до адміністративної відповідальності осіб, у діях яких відсутній склад адміністративного правопорушення та неналежна діяльність посадових осіб щодо стягнень накладених штрафів.
Як інформує прес-служба прокуратури області, перевірки з цих питань здійснено в діяльності СЕС, управліннях ветеринарної медицини, територіальних підрозділах Держтехногенбезпеки, податкових служб, а також у Державній фінансовій інспекції області, держінспекції праці області, Державній інспекції захисту рослин області та Державній насінневій інспекції області.
Найгірший дозвільний центр
На зустрічі з роботодавцями Львівщини Михайло Костюк говорив про проблеми, які заважають нормальній роботі бізнесу. Зокрема, він відзначив, що місцевим підприємцям важко працювати у дозвільному центрі, бо у Львові "найнетерпиміший" дозвільний центр у всій Україні.
"Будівля львівського дозвільного центру має непрезентабельний вигляд, до неї важко доїхати, а підприємцям там складно вести справу. Проблему дозвільного центру можна вирішити, побудувавши у Львові сучасний регіональний бізнес-центр, у якому розмістять "єдине вікно" дозвільного центру. Крім того, до роботи у бізнес-центрі запросимо "Банк розвитку" і міжнародні консалтингові фірми, які працюватимуть над залученням на Львівщину інвестицій ", - сказав він.
На думку губернатора, створення такого центру може стати прикладом державно-приватного партнерства, адже кошти на створення установи шукатимуть як у державній казні, так і створюючи умови для потенційних інвесторів.
Як писала "Пошта", Віктор Янукович під час візиту до Львова 12 квітня наголосив, що регіон дуже відстає зі створенням дозвільних центрів, не забезпечуючи таким чином умов для роботи малого та середнього бізнесу.
Нарікання від підприємців
Натомість підприємці під час зустрічі знову нарікали на роботу податківців. Мовляв, перевірки, незважаючи на обіцянки з боку влади, не припиняються і заважають їм працювати!
Також під час зустрічі бізнесмени нарікали на те, що продати в Україні товари вітчизняного виробника - важко і запропонували очільникові області звернутись до керівництва держави з пропозицією створити пільги для вітчизняних підприємств і фірм. Мовляв, автобуси у Львові польського виробництва, крісла на новому стадіоні - японські, а дороги ремонтують турецькі робітники. Тендерні процедури не прозорі, і вітчизняній фірмі виграти тендер нереально! До того ж зі складу тендерної комісії були виключені незалежні органи.
Про землю та інвесторів
Зеновій Бермес, голова Асоціації роботодавців Львівщини, звернув увагу присутніх на те, що у Львові ціна землі найвища в Україні. "Земля в Харкові, Донецьку і Києві дешевша, ніж у Львові", - сказав він.
За його словами, саме ціна на землю є одним з основних чинників, який відлякує від міста Лева інвесторів. "Усіх інвесторів, які мали намір працювати у нашому місті, відлякали! А вони були! В результаті що маємо? Будівництво аеропорту і стадіону фінансували з держбюджету. Інвесторів не залучили! Який інвестор захоче прийти до Львова і платити таку високу ціну за землю. Адже він може успішно працювати в інших містах", - сказав Зеновій Бермес.
Натомість місцевий бізнес не має куди податись і мусить платити високі податки і миритись із місцевою владою. "Інвестор сюди не прийде, а що мають робити місцеві підприємці? Терпіти?!" - додає він.
До слова, львівські бізнесмени неодноразово нарікали на нову грошову оцінку землі. Хоч міські обранці дали підприємцям знижку - 70%, але діятиме вона не довго.
До теми
Серед нагальних проблем краю губернатор називає заборгованість із виплати зарплат працівникам та перед Пенсійним фондом. Так заборгованість перед Пенсійним фондом становить 150 млн грн, із них 66 млн грн - за соціальними внесками.
"А ось рівень середньомісячної зарплати є незадовільним, що свідчить про процвітання тіньової зарплати. Так у лютому середньомісячна зарплата становила 2 351 грн, а 17,5% працівників області отримували зарплату нижче мінімальної. 12,5% працівників працюють неповний робочий тиждень, 3% перебуває у вимушених неоплачуваних відпустках, 8,5% активного населення є безробітними", - сказав Михайло Костюк.
Він наголосив, що для того, аби тримати ситуацію під контролем, потрібно створювати 50 тис. робочих місць на рік. Торік, за його словами, було створено 54 тис. робочих місць, але водночас було ліквідовано 38 тис. Цього року вже створено 12,7 тис. робочих місць, а ліквідовано - 8,6 тис.
Бізнес-проекти для заробітчан
У рамках наради голова ОДА повідомив, що у Львівській облдержадміністрації вже підготували 300 бізнес-проектів, призначених для заробітчан, які виїхали із області.
Очільник регіону не має наміру відмовлятися від ідеї повернення заробітчан шляхом перетворення їх у малих підприємців, для цього у Львівській ОДА вже підготували 300 бізнес-планів.
Він певен, що за кордоном заробітчани накопичили стартовий капітал, однак побоюються його вкладати через незнання законів та страх перед контрольними структурами.
"Львівська ОДА взяла роль інструктора у впровадженні малих бізнесових проектів. В області безліч закинутих приміщень та 30% незадіяних земельних площ, тож заробітчанам пропонуватимуть розпочати власну справу в тих районах, звідки вони виїхали", - зазначив губернатор.
До слова: під час візиту до Львова Дмитро Фірташ, голова ради Федерації роботодавців України, відповідаючи на запитання "Пошти" про повернення заробітчан, висловив стурбованість, що така ініціатива Михайла Костюка може перетворитись на славнозвісну фінансову піраміду Сергія Мавроді МММ і заробітчани втратять свої заощадження.
http://www.lvivpost.net/content/view/14953/442/БЛОНДИНКА "ДНЕПРА ВЕЧЕРНЕГО" ПОБЫВАЛА НА ЗАВОДЕ "ДНЕПРОСТАЛЬ"…
Елена Андрющенко, "Днепр вечерний", 20.04.2012, Днепропетровская обл.
… и посмотрела, как будет выглядеть зеленая металлургия будущего.Передовые технологии обеспечат экологически чистое металлургическое производство.
Любая продвинутая девушка знает, что такое "зеленое золото", и как оно выглядит в украшениях, а что такое "зеленая металлургия будущего"? Согласитесь, такая игра слов сразу вызывает любопытство. Тем более, сегодня в Днепропетровске это словосочетание все чаще на слуху. Вот штатная блондинка "Днепра вечернего" Елена Андрющенко и решила провести журналистское расследование, чтобы выяснить все об уникальном явлении. Как оказалось, "зеленая металлургия будущего" - вовсе не фантастика, а самая настоящая реальность. Так называют "Днепросталь" - новый металлургический завод, который строит компания Интерпайп. Накануне Дня Земли наша корреспондентка окунулась в рабочую среду, чтобы, так сказать, увидеть "зелень металлургии" изнутри.
Зеленый - значит "без запаха"
Ожидала увидеть на территории завода массу деревьев и клумб с цветами. Но зелени здесь вовсе не оказалось, меня окружал строительный пейзаж - рабочие прокладывали дорогу.
- Строительство уже завершено, сейчас благоустраиваем территорию, - объяснил специалист по коммуникациям управления корпоративных отношений компании "Интерпайп" Алексей Горбулин, который встретил меня на пороге офиса. - Работа ведется итальянской компанией "Danieli" - генеральным подрядчиком. Сейчас завод на стадии испытаний, уже выпускаем партии трубных и колесных заготовок.
- А почему "зеленая металлургия", металл зеленый, что ли?
И сразу поняла: произнесла что-то не то. Алексей Викторович только улыбнулся.
Вдруг на пороге появился он - главный энергетик ООО МЗ "Днепросталь" Евгений Пас. На нем была светлая фирменная одежда, которая мужчине очень шла. По приветственной улыбке сразу поняла, что скоро узнаю все, что хочу.
- "Зеленая металлургия" - это экологически безопасное производство, - просто и ясно объяснил Евгений. - Начнем с того, что компания "Danieli" уже построила по всему миру не один десяток таких современных мини-металлургических комплексов. Выпуская продукцию, завод оказывает минимальное воздействие на окружающую среду. Во-первых, у "Днепростали" нет промышленных сточных вод. Второй плюс - газоочистка. При работе печей, естественно, выделяется большое количество пыли. У нас дымовые газы максимально очищаются и только после этого выпускаются в атмосферу. Комплекс построен так, что если газоочистка не действует - завод вовсе перестает работать. Сейчас итальянские партнеры проводят пробные плавки в различных режимах.
Итальянские мужчины учат наших чистому производству
Вдруг мне пришло в голову, что если предприятие строят итальянцы, то с ними здесь можно мило поболтать. Например, на тему экологии. И я резко перевела тему разговора:
- Мне просто необходимо пообщаться с вашими итальянскими партнерами!
- Вы знаете, они очень заняты, занимаются обучением украинского персонала и наладкой оборудования, чтобы через пару месяцев сдать завод "под ключ", - покачал головой Евгений Пас.
- Знаете, я тоже сюда поработать пришла, - решила добиться своего. - Кстати, у вас не найдется лишней курточки?
Ура! Я в новом наряде, на новом предприятии, а вокруг меня чудесный вид. Обратила внимание на интересное сооружение в виде огромных воткнутых в землю железных предметов.
- Это и есть система газоочистки, которая позволяет улавливать газ и пыль, образующиеся при выплавке стали, - объяснил Евгений Пас. - Наиболее крупные частицы пыли оседают в дымоуловителе, который установлен вблизи дуговой сталеплавильной печи. Более мелкие частицы оседают в фильтрах, а потом гранулируются. Специальные вентиляторы, установленные после фильтров, направляют очищенные газы в дымовую трубу.
- А можно мне у вас поработать? - стала проситься.
- Разве что управление персоналом позволит, - предположил главный энергетик.
Но я решила, что договорюсь на месте. Никто и не узнает. Ведь я же сегодня не в юбке и без каблуков, все можно. Пока шла, мысли скакали: то об экологии, то о мужественных металлургах, то об очистке газа. Но за одну секунду сумела переключить внимание на поразительно красивого черноволосого мужчину, который возился около громадной машины. Я сразу же ринулась в нужном направлении, лишь услышав вслед: "Он не говорит по-русски".
- Ну, и пусть, зато я - блондинка, - ответила, на мой взгляд, очень логично.
Это был Морис из Италии. Он проводил профилактический ремонт итальянского брендового сталевоза. Именно он перевозит завалочную бадью с металлоломом. Я попыталась у него спросить на ломаном английском, что он понимает под словосочетанием "зеленая металлургия".
Морис посмотрел на меня и провел пальцем по сталевозу, который оказался без единой пылинки. А потом глубоко вздохнул, наслаждаясь кристально чистым воздухом. Я все поняла и решила, что пойду к нашим ребятам на само производство, посмотрю, как обстоит дело с чистотой воздуха там.
Наша сталь лучше любого золота
Я оказалась возле машины непрерывного литья заготовок. Это прогрессивное итальянское оборудование с низким источником выбросов. Все вокруг сверкало кристальной чистотой.
Старший сменный мастер участка разливки стали и отгрузки готовой продукции Антон Замесов сразу объяснил:
- Так чисто не потому, что завод новый. Для нас это - абсолютный стандарт. Это экологически чистое металлургическое предприятие, созданное по стандартам Западной Европы. Плюс мы работаем, используя передовые технологические решения. Например, замкнутый цикл водоснабжения.
О нем мне уже рассказывал Евгений Пас, но решила подробней расспросить, что же это такое.
- На "Днепростали" предусматривается две системы водоснабжения, - начал объяснять Антон. - "Чистый" цикл предназначен для охлаждения оборудования. В процессе вода только нагревается и при этом не загрязняется. В "грязном" оборотном цикле используется нагретая вода, загрязненная окалиной и нефтепродуктами. Грязные сточные воды по лоткам поступают в отстойник, расположенный у цеха. Там и происходит охлаждение окалины и нефтепродуктов. Дальше осветленная вода из отстойника подается для дальнейшей очистки через песчаные фильтры. А после охлаждения возвращается для повторного использования.
Со слов интерпайповцев я узнала, что уже в этом году будет закрыто старое мартеновское производство соседнего завода Интерпайп НТЗ. В связи с этим я решила провести мини-расследование в Интернете - а чем же, собственно, это новое модное сталеплавильное производство отличается от мартена? Оказалось, что разница просто кардинальная. Электросталеплавильное - наиболее экологически безопасное из всех типов производства металла. Его воздействие на экологию - минимально, а если к этому добавить еще и итальянские технологии!..
К нашему разговору подключились разливщики стали и операторы оборудования Александр Коваленко, Игорь Миргородский и Юрий Климчик. Как оказалось, ребята проходили практику в Италии и знают, что в продвинутых странах подобные предприятия работают даже в центре маленьких городков, при этом абсолютно не нанося вреда экологии. А у местных жителей нет страха от того, что рядом с их домом работает завод. Ведь они точно знают - их здоровью ничего не грозит.
Теперь я поняла: "зеленая металлургия" гораздо лучше золота любого цвета. Ведь благодаря производству такого уровня мы защитим экологию нашего родного Днепропетровска. А дороже свежего воздуха ничего не бывает. Более того, жителям ни левого, ни правого берега нет никакого смысла беспокоиться о выбросах нового предприятия, так как их практически не будет.
Испытания на "Днепростали" идут полным ходом. И я счастлива, что мне повезло одной из первых журналистов побывать на передовом в Днепропетровской области предприятии "зеленой металлургии". Кроме того, в моем словаре появилось еще одно модное выражение.
http://dv-gazeta.info/obschestvo/blondinka-dnepra-vechernego-pobyvala-na-zavode.htmlТОЧКА ЗОРУ
ПОРТОВИКИ ВИЗНАЧАТЬ СВОЮ ДОЛЮ САМІ
Олег Колєв, "Одеські вісті", 24.04.2012
Реформа морегосподарського комплексу назріла вже давно. За роз’ясненнями кореспондент газети «Одеські вісті» звернувся до народного депутата Ю. Крука.Відомо, що в нинішній системі взаємин між адміністраціями портів, вантажовласниками і стивідорними компаніями існують значні суперечності. І усунути їх спроможне, мабуть, тільки ухвалення "морської біблії" - Закону України "Про морські порти". Хоча, з другого боку, у суспільстві існують певні побоювання, - а чи не призведуть нововведення у цій стратегічній галузі до скорочення робочих місць, відтоку бюджетних коштів з міст, де розташовані порти? За роз'ясненнями ми звернулися до народного депутата Юрія Крука, який буде доповідати щодо цього Закону у Верховній Раді.
- Юрію Борисовичу, які основні моменти повинні бути визначені у законопроекті?
- Давайте звернемося до реалій. Так, у нас є 18 державних морських портів, але вже сьогодні майже половина вантажопотоків проходять через приватні компанії. Взяти навіть Одеський порт: він ще з 1994 року має на своїй території приватні стивідорні компанії. І якби вони тоді не почали працювати в порту, то не впевнений, що зараз там би не склалася ситуація аналогічна ренійській. Ми маємо справу із транзитними вантажами, і, як показує досвід, їх ефективніше залучають приватні компанії.
Якісь зачатки законодавчої бази на сьогодні уже є, але вони ніби розкидані по різних нормативних документах. Але щоб чітко була визначена ситуація в законодавчому плані - ці документи необхідно об'єднати в одне ціле. Адже зараз між державними портами і приватними компаніями тягнуться сотні судових процесів. І часом навіть досвідчені й грамотні портовики дивуються, чому судом було ухвалено те або інше рішення. І справді, слід визнати, що сьогодні за відсутності чіткої законодавчої бази, суди іноді "губляться" - і ухвалюють рішення, які, м'яко кажучи, не зовсім вигідні державі.
Зрештою, ухвалення законопроекту зможе гарантувати захист інвестицій. Він визначить правові, організаційні, економічні та соціальні основи створення та розвитку морських портів, здійснення портової діяльності. За державою збережуться акваторії портів, стратегічні об'єкти, контроль і забезпечення безпеки судноплавства в акваторії порту тощо.
Порти залишаються державними, але стивідорні компанії, підприємства спільної діяльності одержать можливість здійснювати господарську діяльність на законодавчій основі.
Капітанію порту буде виведено з підпорядкування адміністраціям портів і замкнуть на центральному органі виконавчої влади з питань безпеки мореплавання.
Зізнаюся, що задовольнити інтереси усіх дуже складно. Можливо, цим і пояснюється, що законопроект перебуває на розгляді у ВР уже 10 років, і навіть один раз був ветований Президентом. І зараз, після ухвалення Закону в першому читанні, коли здавалося, що він уже добре відпрацьований, все одно виникли певні складнощі. Так, на сьогоднішній день до цього Закону вже надійшла 371 поправка. І це дуже великий обсяг документів, який необхідно не лише ретельно пропрацювати, але й постаратися в цілому зберегти об'єктивність.
- А як позначиться ухвалення законопроекту безпосередньо на самих портових колективах?
- Ми всі прагнемо до цивілізованого світу, говоримо, як там усе добре й правильно. Так от, подивимося, як сьогодні працює бельгійський порт Антверпен. Завдяки чіткій організації праці, капітальним вкладенням у портову інфраструктуру він один переробляє вантажопотоків у 2 рази більше, ніж усі 18 українських разом узятих. Отож, вважаю, що усім портовикам слід взяти приклад з таких підприємств.
Звичайно ж, портовики будуть визначати свою долю самі. Законопроект їм таку можливість надасть. І якщо вони зможуть самостійно залучати вантажопотоки, поліпшувати інфраструктуру - загалом, робити усе, щоб порт був економічно успішним, що відповідно збільшить і бюджетні відрахування, то усі ми будемо лише раді.
Разом з тим вважаю, що і залучення приватних компаній, здатних значно збільшити обсяги вантажопотоків, не може апріорі нести загрозу для колективів. Візьмемо той же Одеський порт. До того часу, як у нього зайшли стивідорні компанії, там працювало близько 10 тисяч чоловік. На сьогоднішній день у порту 12 стивідорних компаній, які, до речі, створювали самі портовики, а чисельність працівників фактично залишилася тією ж. Тільки у них тепер через збільшення обсягів вантажопотоків значно зросли зарплати. І хіба це погано?
До того ж, на думку багатьох фахівців, Закон України "Про морські порти" повинен дати 11,2 мільярда доларів додаткових інвестицій в інфраструктуру, що дозволить щорічно одержувати до 400 мільйонів доларів додаткових податків від діяльності стивідорів на території портів замість 50 - 60 мільйонів доларів щорічних відрахувань державних портів сьогодні.
http://izvestiya.odessa.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=24185МАКСИМ БУРБАК: "СХЕМА УСУНЕННЯ МЕРІВ ДАЛА ЗБІЙ"
І.Довгань, "Молодий буковинець", 20.04.2012, Чернівецька обл.
Голова обласної організації "Фронт змін" Максим Бурбак про ситуацію в Новодністровську...- Я вимагаю від чинної влади витконати рішення суду, а не вдаватися до казуїстики і не трактувати на власний розсуд рішення суду. І я не розумію, чому Георгій Галиць як посадова особа виконавчої влади коментує ситацію в органі місцевого самоврядування. Ві хто - прокурор?
- Чи поновлено Панчишина, на вашу думку, на посаді мера?
- Суд визнав незаконним рішення сесії про припинення повноважень голови. Це означає, що Панчишин знову мер. Хіба має суд складати інструкцію подальших дій? Може, суд має ще вказати, щоб Панчишину повернули печатку і пустили до приміщення?
Ситуація склалася дуже дивна. Я був у Новодністровську і бачив порожню мерію в робочий час. Тиждень немає на роботі секретаря міської ради Лутчака. незрозуміло, де депутати, які ухвалювали незаконне рішення, і чи збираються вони виконувати рішення суду. Влада ховається від громади.
Від людей ховається і губернатор. Папієв 19 квітня був на ГАЕС. Чому він не заїхав до мерії та не зустрівся з людьми? Чому представник гаранта Конституції в області мовчить, а коментує ситуацію його перший заступник Галиць?
- Який можливий подальший перебіг подій?
- Схему усунення обраного мера відпрацювали у Чернівцях і Новодністровську і запустили на всю Україну. У такий спосіб усунули кілька десятків мерів. Але схема дала збій, у ній не був врахований Вінницький суд. Це перша ластівка, прецендент для Федорука та інших мерів, усунутих з посад. Схема не спрацювала. Тепер обласній владі доведеться ще за це відповідати перед своїм керівництвом.
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/46192-maksim-burbak-shema-usunennya-merv-dala-zby.htmlПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ЛЯШКО ЙТИМЕ ПРОТИ КЛИЧКА. ЗА ЧИЄЮ КОМАНДОЮ?
"Сіверщина", 24.04.2012, Чернігівська обл.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що не буде балотуватися до Верховної Ради ні за списком, ні за мажоритарним округом."Йтиму в мери Києва. - розповідає Ляшко. - Я 23 роки живу в цьому дивовижно красивому місті, і жодного разу наша столиця не мала такої влади, яка б реально розвивала Київ і захищала інтереси його мешканців. Від минулих очільників було більше шкоди. Недаремно вони запам'яталися понад усе своїми корупційними діяннями. Нинішній міський голова Попов нічим не кращий, він представляє бандитську Партію регіонів".
В той же час О.Ляшко за Фройдом проговорився проти кого спрямовано його "похід": "Я не можу не бути чесним з людьми, не можу дурити їм голову. Це Кличко ніяк не може пояснити, куди він балотується: до Верховної Ради чи у градоначальники".
Така заява пролунала після того, як опозиція ухвалила рішення про єдиного узгодженого кандидата на посаду голови Києва -- Віталія Кличка. Відтак спрямованість дій "р-радикального" Ляшка очевидна...
Невже Київ після виборів "космонавта" проголосує і за ...Ляшка?
http://siver.com.ua/news/ljashko_jtime_proti_klichka_za_chieju_komandoju/2012-04-24-9901КОЛЕСНИЧЕНКО ОБЕЩАЕТ, ЧТО НАЦБАНК УКРАИНЫ НЕ БУДЕТ ПЕЧАТАТЬ ДЕНЬГИ ДЛЯ ОБЕЩАННЫХ ЯНКОВИЧЕМ СОЦВЫПЛАТ
Александр Пархоменко, "Новый Севастополь", 21.04.2012
Об этом заявил депутат Верховной Рады Украины Вадим Колесниченко.Национальный банк Украины не будет печатать деньги для выплат обещанных в марте президентом Янковичем социальных выплат.
Об этом в прямом эфире СРГТРК заявил депутат ВР Украины Вадим Колесниченко.
- Валютные рынки, обменники - они сами говорят за себя: ни гривна, ни доллар не движутся. Более того, гривна укрепляется. Оснований для включения печатного станка нет, - заверил в телеэфире Вадим Колесниченко.
Он проаргументировал такую позицию правительства и Нацбанка.
- Нам не выгодно печатать деньги, потому что в таком случае у нас появится колоссальный дефицит бюджета, из которого нельзя будет выйти. Мы сегодня идем погранично. Это не самое оптимистическое развитие бюджета, но главный показатель - депозиты: оп сравнению с прошлым годом объем депозитов вырос на 30%. Люди в гривну верят и верят в государственную политику, - сообщил народный депутат.
Напомним, по данным первого заместителя главы Администрации президента Ирины Акимовой, выполнение озвученных в марте социальных инициатив руководства страны, направленные на повышение пенсий и других выплат, дополнительно обойдется государственному бюджету-2012 приблизительно в 8 миллиардов гривен.
http://new-sebastopol.com/news/novosti_sevastopolya/Kolesnichenko_obeshchaet_chto_Natsbank_Ukraini_ne_budet_pechatat_dengi_dlya_obeshchannih_YAnkovichem_sotsviplatЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
МАРИУПОЛЬ ПЕРВЫЙ В ДОHЕЦКОЙ ОБЛАСТИ ШИРОКО И КОМПЕТЕHТHО ОБСУДИЛ ПРОБЛЕМЫ ЭКОЛОГИИ
Людмила Ермишина, "Приазовский рабочий", 24.04.2012
В заседании, которое было посвящено подведению итогов выполнения Программы по охране окружающей среды принимал участие народный депутат Украины Алексей Белый.В минувший четверг в зале ученого совета Мариупольского государственного университета под председательством городского головы Юрия Хотлубея состоялось расширенное заседание, посвященное подведению итогов выполнения Программы по охране окружающей среды в минувшем году и обсуждению планов дальнейших природоохранных мероприятий. Совещание было приурочено ко Дню окружающей среды, которое отмечается ежегодно в третью субботу апреля.
В заседании принимали участие народный депутат Украины Алексей Белый, начальник Государственного управления охраны окружающей среды в Донецкой области Сергей Третьяков, генеральный директор ПАО "ММК имени Ильича" Владимир Бойко, гендиректор ПАО "МК "Азовсталь" Энвер Цкитишвили, начальник ГП "Мариупольский морской торговый порт" Алексей Росинский, главный инженер ПАО "ММК имени Ильича" Сергей Матвиенков, директор по инжинирингу ПАО "МК "Азовсталь" Александр Третьяков, ректор МГУ Константин Балабанов и другие руководители и ведущие специалисты.
В начале заседания городской голова Юрий Хотлубей вручил грамоты и благодарности за вклад в дело охраны окружающей среды. Приятно отметить, что среди награжденных - журналист "Приазовского рабочего" Игорь Семусев, заведующий отделом новостей, а также ответственный за выпуск тематической страницы "Экологический вестник". Ему вручена благодарность городского головы "за объективное освещение событий в сфере охраны и оздоровления окружающей природной среды города Мариуполя".
Был заслушан доклад о том, какие меры предпринимались местной властью для улучшения экологической обстановки (текст доклада был опубликован 18 апреля в "Экологическом вестнике" "Приазовского рабочего"). Далее было предоставлено слово представителям металлургических комбинатов, которые являются главными источниками загрязнения. Как рассказал директор по инжинирингу ПАО "МК "Азовсталь" Александр Третьяков, в 2011 году комбинат инвестировал в выполнение 53 природоохранных мероприятий 127,5 миллионов гривен. А на комбинате имени Ильича, как отметил главный инженер ПАО "ММК имени Ильича" Сергей Матвиенков, затраты только на капитальные и текущие ремонты природоохранных сооружений и их эксплуатацию составили 169 миллионов гривен.
Выступил также главный инженер ЧАО "АзовЭлектроСталь" Сергей Полищук. Электросталеплавильные печи, которые используются на этом предприятии, по сравнению с мартеновскими, доменными и конвертерными наносят гораздо меньший урон окружающей среде. Меньше вредных выбросов в атмосферу, промышленных выпусков предприятие не имеет. Тем не менее на охрану окружающей среды только в 2011 году было израсходовано три миллиона гривен - 17 природоохранных мероприятий.
Руководители контролирующих органов - начальник отдела экологического контроля природных ресурсов Восточного региона Азовского моря Государственной Азовской морской экологической инспекции Александр БОРОВКО и начальник Государственного управления охраны окружающей среды в Донецкой области Сергей Третьяков рассказали об экологической обстановке в Мариуполе с точки зрения соблюдения природоохранного законодательства. К сожалению, имели место факты сверхнормативных выбросов, применялись штрафные санкции. С другой стороны, при росте объема производства на 30% выбросы возросли лишь на 4,9%. Это безусловный плюс.
"Заводы дали жизнь Мариуполю, и об этом тоже нужно говорить, - сказал гендиректор ПАО "ММК имени Ильича" Владимир Бойко. - От того, насколько стабильно они работают, зависит уровень жизни мариупольцев. Уверен, у нашего города будет нормальное будущее. По сравнению с тем, как было в 80-е годы, когда никто об экологии не думал, мы достигли значительных результатов".
"Мариупольские предприятия достаточно ответственно относятся к охране окружающей среды, - считает Сергей Третьяков. - И проведение подобного расширенного заседания - первый пример в Донецкой области, когда на столь высоком уровне обсуждается экологическая стратегия".
Более того проект Программы охраны и оздоровления окружающей среды города до 2020 года получил огромный общественный резонанс. По словам председателя общественного совета экологической безопасности Алексея Капустина, после публикации проекта этой Программы ("Экологический вестник" от 18 февраля) поступило более тысячи отзывов!
На совещании зашли речь о слухах, которые уже не первый месяц будоражат мариупольцев, о том, что в нашем городе собираются строить химический завод.
Городской голова Юрий Хотлубей и гендиректор Владимир Бойко не подтвердили эти слухи. "Никаких проектов и обращений по поводу строительства каких-либо новых объектов в городской совет не поступало", - сообщил Юрий Хотлубей, подчеркнув, что позиция городской власти - сокращать источники загрязнения, но никак не наоборот.
"Комбинаты ведут системную и комплексную работу по модернизации и реконструкции своего производства, которая приносит видимые результаты, - сказал Сергей Матвиенков. - Есть конкретные цифры, которые это подтверждают. А "митинговщина", которая периодически возникает в преддверии политических событий, должна отойти на второй план".
http://www.pr.ua/news.php?new=18436ХОТИСЛАВСЬКИЙ КАР'ЄР "ВИП'Є" ВОДУ ІЗ НАШОГО СВІТЯЗЯ?
Мар'яна Вербівська, "Волинь", 22.04.2012
Народний депутат України Віктор Олійник звернув увагу на вкрай гостру державну проблему загрози порушення природного стану та можливого зникнення Шацьких озер.У депутатському запиті, озвученому минулого тижня у Верховній Раді, народний депутат України (фракція "БЮТ - "Батьківщина") Віктор Олійник звернув увагу на вкрай гостру державну проблему загрози порушення природного стану та можливого зникнення Шацьких озер і погіршення екологічного стану на території Шацького національного природного парку. Незважаючи на святкові пасхальні дні, ця резонансна тема опинилася в центрі уваги не тільки українських, а й російських та білоруських засобів масової інформації
"Головною причиною небезпеки для навколишнього природного середовища Західного Полісся українські вчені та громадські екологічні організації вважають наслідки освоєння крейдового родовища "Хотиславське", що знаходиться за декілька кілометрів від кордону з Україною, біля села Хотислав Малоритського району Брестської області Республіки Білорусь, - йдеться у депутатському запиті, адресованому прем'єр-міністру України Миколі Азарову. - Цей кар'єр з видобутку піску, крейди та мергелю Малоритського комбінату будівельних матеріалів знаходиться у безпосередній близькості до меж Шацького національного природного парку, зокрема до особливо цінних з рекреаційної та природоохоронної точки зору озер Кримне, Мошно, Пісочне та Світязь".
Тривогу волинського парламентаря викликають результати проведених українськими вченими попередніх експертиз, які були озвучені на "круглому столі" "Сучасний стан та екологічні проблеми Шацького поозер'я", що відбувся у Києві в березні цього року (цю проблему в останні роки газета "Волинь-нова" не раз висвітлювала на своїх сторінках - прим. ред.). Науковці-екологи говорили про загрозу порушення підземних водоносних горизонтів. Це може призвести до припинення живлення Шацьких озер, зокрема унікального озера Світязь, обміління, скорочення площ водного плеса, наслідком чого стане загибель унікальних природних водойм, втрата окремих видів флори і фауни.
Відтак можна спрогнозувати неминучі і незворотні зміни для традиційного ведення сільського та лісового господарства на Волині, порушення водопостачання жителів Шацького, Любомльського та Ратнівського районів, погіршення гідромеліоративного стану осушуваних земель. Видобування і транспортування крейди провокує також техногенне забруднення довкілля.
На думку Віктора Олійника, для вивчення наслідків освоєння крейдового родовища "Хотиславське" необхідно створити спеціальну державну експертну комісію із залученням міжнародних експертів-екологів, висновки якої стануть незаперечними аргументами у міждержавних перемовинах України і Білорусі.
До речі, чиновники міністерства екології Республіки Білорусь досить своєрідно відреагували на запит волинського парламентаря, назвавши його політичною заявою. Однак на брифінгу в Києві заступник міністра екології і природних ресурсів України Ігор Вільдман заявив, що влада України не поділяє оптимізму Білорусі, яка вважає, що всі ризики від видобутку крейди в кар'єрі враховано й мінімізовано.
Позицію нашого земляка підтримав колишній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Білорусь (2010-2011) Роман Безсмертний. Він повідомив, що під час ряду засідань урядової українсько-білоруської комісії обговорювалася ця проблема. За його словами, "навіть у зведеному документі, який виробили після візиту Президента України Віктора Януковича в Мінськ влітку 2010 року, ця позиція також значилася".
Безсмертний наголосив, що домовленості між Україною та Білоруссю не виконуються, бо "освоєння та розробка кар'єру йде повним ходом", а запевнення білоруської сторони, що там нічого не робиться, що проведені якісь гідрологічні заходи, то все, м'яко кажучи, неправда - видобуток іде повним ходом, і що найнебезпечніше в цій ситуації, - йде заглиблення кар'єру.
На переконання Безсмертного, продовження таких робіт в зоні Полісся несе в собі колосальну небезпеку не тільки для самого Полісся, а й для території інших країн. Відтак абсолютно доцільною є пропозиція народного депутата Віктора Олійника щодо створення міжнародної експертної комісії, до якої мають увійти вчені-екологи України, Білорусі та Польщі.
http://www.volyn.com.ua/?rub=32&article=0&arch=1373ПАМ'ЯТЬ
ЧОРНОБИЛЬЦІ ПОТРЕБУЮТЬ ЛІКУВАННЯ - ЦЯ ПРОБЛЕМА ЗАЛИШАЄТЬСЯ АКТУАЛЬНОЮ І ЧЕРЕЗ 26 РОКІВ ПІСЛЯ АВАРІЇ
"Моя Вінниця", 23.04.2012
Область та місто Вінниця готується до вшанування пам'яті потерпілих, внаслідок аварії на ЧАЕС.З метою належної організації та проведення в області 26 роковин з дня Чорнобильської трагедії 20 квітня під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Любові Спірідонової відбулось засідання організаційного комітету.
"І хоч минуло вже 26 років з того часу, як стався ядерний вибух четвертого енергоблоку, проблем менше не стало, а навпаки, вони лише збільшуються" - відмітила Любов Спірідонова. Перш за все, за її словами, це питання, що пов'язані з оздоровленням людей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Протягом багатьох років обласна влада тісно співпрацює з чорнобильськими громадськими організаціями у напрямку соціального захисту цієї категорії людей.
Слід відмітити, що на Вінниччині проживає 95 тис. 837 осіб, які мають статус "чорнобильця". Серед них і учасники ліквідації аварії, і потерпілі, і вдови, а також учасники ліквідації інших ядерних аварій і катастроф.
Як зазначив начальник головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Сергій Вовченко, на поточний рік кошторисними призначеннями передбачено на медико-санітарне забезпечення 660,8 тис. грн., з них 507,8 тис. грн. - на придбання ліків та витратних матеріалів та 153,0 тис. грн. - на утримання комісії. Вже в 1 кварталі поточного року проліковано 620 постраждалих осіб. Профінансовано відповідно до плану асигнувань 66,54 тис. грн.
Заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Анатолій Сопун проінформував про те, що у цьому році на усі чорнобильські програми виділено 33 млн.грн, що на 4 млн. грн. більше порівняно з минулим роком. Так, за І квартал поточного року дані програми профінансовані на 100%. Також А. Сопун відмітив, що у цьому році вперше вчасно розпочато оздоровчу компанію громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС. На ІІ квартал поточного року виділено 234 путівки для дорослих, 1035 - дитячих та 64 - для дітей у супроводі дорослих.
Підводячи підсумки засідання організаційного комітету Любов Спірідонова зазначила, що перед людьми, які поплатились здоров'ям та життям своїм та своїх близьких у наслідок Чорнобильської катастрофи, влада буде завжди у боргу. Але сьогодні керівництво як області, так і міста усе робить для того, аби сприяти позитивному вирішенню тих соціальних проблем, які є найболючішими для чорнобильців.
http://www.myvin.com.ua/ua/news/news_vin/events/13926.htmlТУРКІВСЬКІ ПРИСТРАСТІ ДОВКОЛА ВІЙСЬКОВОЇ МОГИЛИ
Іван Фаріон, "Високий замок", 22.04.2012, Львівська обл.
Одні вважають, що перенесення праху загиблих на цвинтар, - необхідність, інші - що це війна із пам'ятниками.На Турківщині найбільше розмов нині не про весняні городи, а про могилу і пам'ятник радянським солдатам у центрі райцентру, які збираються переносити на цвинтар. Відповідне рішення ухвалили 24 із 30 депутатів Турківської міськради. Їхня постанова відбилася дзвінкою луною не тільки у навколишніх горах Карпатах, а й навіть у Москві…
Як йдеться у рішенні місцевих "слуг народу", переноситимуть пам'ятник і прах убієнних "з метою впорядкування" площі Ринок. Ексгумацію і перепоховання хочуть доручити громадській організації "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять", яка має досвід проведення таких робіт.
На користь прийняття цього рішення під час сесії можна було почути такі аргументи: не гоже, коли мертві лежать поблизу кнайп, серед гамору і шуму, їхнє місце - на тихому кладовищі, там, де покояться усі. Мертвих треба схоронити по-християнськи…
Однак вердикт депутатів викликав неоднозначну реакцію. Думки розділилися у самій Турці. Зокрема, багато хто не схвалює намір поставити на вивільненому місці пам'ятник Степану Бандері (а такі пропозиції лунають). Осуджують рішення про демонтаж місцеві комуністи, представники лівих рухів у Львові, Києві. На інтернет-форумах розгорнулися запеклі словесні баталії. Ось уривки з цих заочних дискусій:
"Не трогайте мертвых, дети и внуки полицаев!".
***
"Это перезахоронение, а не уничтожение монументов и могил павших без перезахоронения, как это неоднократно делали в России. Кроме того, нечего продолжать делать кладбища среди живых. Для этого всегда были отведенные специальные места с особой энергетикой…".
***
"Якщо з братської могили перепоховають в окреме місце, а ще дізнаються, хто там похований, то це - на краще…".
***
"…У них канализация воняет по всему городу - нет чтобы туда направить деньги, они памятники сносят".
***
"У меня такое чувство, что ФСБ проплатила эту акцию сама. Им надо что-то освещать - Латвию уже скучно...".
Як і передбачали респонденти, турківська новина голосно "аукнулася" у Росії. Її офіційні представники називають святотатством рішення про демонтаж пам'ятника і перенесення могили солдатів на цвинтар. Зокрема, голова комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Ірина Ярова заявила: "Подібні рішення ображають пам'ять полеглих у роки Великої Вітчизняної війни. Ми розуміємо, що це - інтернаціональне поховання, а отже, це питання не місцевої влади, і навіть не однієї держави. Це питання міжнародного значення, воно має пряме відношення до країн-учасниць антигітлерівської коаліції, і до всіх тих, хто воював з фашизмом".
Російські держдумівці висловили сподівання, що їхні колеги з Верховної Ради не дадуть "поглумитися" над прахом загиблих воїнів, приймуть рішення у цьому питанні, "виходячи з принципів моралі і гуманізму".
Протилежні від депутатських міркування має 54-річний міський голова Турки Юрій Касюхнич. У розмові з кореспондентом "Високого Замку" він сказав:
- У мене негативна думка щодо перенесення пам'ятника загиблим радянським воїнам. Не ми його ставили, тож не нам до цієї могили лізти. До мене звертаються багато людей, які проти цього. Серед нас живуть родичі ветеранів, яким така акція не до вподоби. У Турці немає єдиної спільної думки щодо перенесення цього меморіалу. Враховуючи ажіотаж навколо цієї події, думаю, найближчим часом перепоховання не буде.
Коментарі для "ВЗ"
Геннадій Брич, колишній міський голова м. Турки, член Компартії
Перед прийняттям рішення щодо пам'ятника я мав розмову з депутатами від різних партій. Вони погоджувалися, що прах загиблих не треба тривожити. Але згодом таки вирішили перепоховати їх. Вважаю, це рішення поспішним, депутати не поцікавилися думкою громади, ветеранів війни.
Нема чого воювати з померлими! Пам'ятник нікому не заважає. Він - гарний, зроблено загорожу, квіти щоразу туди ставили. Щоправда, вивіску хтось зняв, напевно, на металобрухт. Там поруч стоїть Божа Мати. Легше забрати в інше місце тимчасовий павільйон для продажу пива, ніж переносити три трупи…
Якщо перенесуть пам'ятник, а взамін поставлять буфет чи пам'ятник Бандері, це недодасть нинішній владі жодного авторитету. Це не по-християнськи. Не треба глумитися над людьми. Де вони поховані 67 років тому, нехай там і залишаться. На Сянківському перевалі є могила і пам'ятник російським та австрійським воїнам. Але ж ніхто не каже, що їх треба забрати звідти. Хто їде поблизу - ставить квіти, поклониться, помолиться…
У нас живе один чоловік, батько якого воював і загинув у Норвегії. Щороку він їздить туди, могила батька не на цвинтарі, а там, де він був убитий. І ніхто не каже, що його треба забрати.
Хіба ми на війні з пам'ятниками побудуємо Україну?
Хочете ставити пам'ятник Бандері - ставте! Але не можна його ставити там, де раніше стояли пам'ятники Пілсудському, Шевченку, Сталіну, Леніну…
Я колись запитав одного митрополита: "Чому така живуча релігія? А він "Потому, что мы своих отцов после их смерти не охаиваем…" . А у нас як? Не встигли поховати, як відразу очорнюють. Завтра повіє вітер в інший бік, прийдуть до влади інші - і собі візьмуться перепоховувати. Не можна так! До мертвих треба ставитися з великою повагою. Коли я служив у радянській армії, нам наказували біля кожного пам'ятника, біля кожної братської могили, біля кожного кладовища віддавати честь. Коли у дитинстві у своєму рідному селі Дубравці Жидачівського району я гнав корову біля цвинтаря, то скидав шапку, і не одягав її, поки не проминав кладовище…
Любомир Горбач, голова громадської організації "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять"
Не бачу жодного святотатства у тому, щоб перенести могили на цвинтар. Законодавство України визначає місця для здійснення поховань. Останки людей повинні лежати не посередині міста, не біля кафетеріїв і розважальних закладів, а на кладовищі. Так чинять у всіх цивілізованих країнах. Якщо є воля місцевої громади бачити це поховання на кладовищі, де буде відповідно вшановано загиблих, встановлено пам'ятний знак, значить, вона має на це право.
Переважно у наших містах стоять пам'ятники радянським воїнам, під якими немає могил. Цілком можливо, що під пам'ятником у Турці теж нічого немає. Треба демонтувати цей пам'ятник, провести розкопки, щоб встановити, чи там є якісь поховання.
У разі виявлення людських останків, оформимо акти з місця поховання і будемо чекати дозволу на проведення ексгумації. Це довга процедура...
Упродовж шести років існування товариства "Пам'ять" ми знайшли і перепоховали більше шести сотень останків жертв Першої і Другої світових воєн, прах січових стрільців, дивізії "Галичина", УПА. З цієї великої кількості нам вдалося ідентифікувати лише 20 осіб, лише для половини з них відшукали родичів. Вони були здивовані і раді. Людям, які втрачали шанс знайти батька чи діда, ми через багато років повертали їхню пам'ять…
А щодо радянських поховань - їх ніхто ніколи не впорядковував. У Бродівському районі, у селі Лешнові, у 1941 році загинула велика кількість радянських бійців. На все, що спромоглася радянська влада, - поставити пам'ятний знак при дорозі. А солдати залишилися лежати в санітарних ямах, куди їх скинули після завершення бою. І лише в роки Незалежності товариство "Пам'ять" знайшло ці поховання, ексгумувало їх, перепоховало. Ми знайшли родичів двох солдатів, які загинули у тих боях.
Хотів би запитати у російської влади, комуністів: а де ви були раніше, у часи Радянського Союзу? Чому ж тоді вас не хвилювали пам'ятники солдатам і їхні долі? А взагалі, нехай краще Росія займається похованнями на своїй території, нехай впорядкує поховання українців на території Росії…
http://www.wz.lviv.ua/articles/105620ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
НЕ ДОПОМАГАЄТЕ, ТО ХОЧ НЕ ЗАВАЖАЙТЕ!
"Львівська пошта", 21.04.2012
Чому владі не вдається налагодити діалог та співпрацю з підприємцями?В Україні упродовж останніх років представники влади вже вкрай багато говорять про налагодження діалогу з підприємцями. Поза тим, на жаль, усе залишається лише на рівні балачок. Обіцяного бізнесу "зеленого" світла майже не видно!
Чого лише варті дозвільні офіси, які кепсько працюють, бюрократична паперова тяганина, перевірки фірм органами контролю, хабарі врешті-решт.
Тим часом у європейських країнах влада чомусь чує бізнес! Можливо, колись і в нас так буде. Але коли?
Сьогодні "Пошта" запитує, чому владі не вдається налагодити діалог та співпрацю з підприємцями?
Михайло Костюк, голова Львівської облдержадміністрації:
- Владі нічого не заважає. Людям бізнесу потрібно навчитися працювати чесно, не приховувати свої прибутки, не працювати із сумнівними фірмами, переходити на належний бухгалтерський облік, тоді будуть підприємцям відшкодовувати ПДВ. Якщо українські підприємці будуть готові працювати по-європейськи, то влада готова вести їх за руку на цьому шляху. Влада буде підтримувати тих підприємців, в яких є нормальний бізнес, бажання працювати прозоро та вчасно платити людям зарплату.
Олександр Бригинець, голова постійної депутатської комiсiї Київської міськради з питань культури та туризму:
- Влада налагодила стосунки з підприємцями, і як результат - ідеальна співпраця. Але це саме той формат, який задовольняє тільки одну сторону - владу, яка переконана, що у бізнесовому питанні в них усе гаразд. Підприємці ж іншої думки. Я знаю багатьох бізнесменів, які чудово домовилися із владою, віддавши їй половину своєї справи. І тепер вони працюють рабами на можновладців, заробляючи собі на хліб, а владі - на масло. Підприємці ненавидять владу, плюються, але все ж віддають частину свого бізнесу. Коли йде мова про взаємні поступки, то потрібно враховувати бажання обох сторін. Мені здається, що велика поразка України в тому, що існує цей компроміс і домовленість, коли влада готова забирати у бізнесменів 50% , а ті готові їх віддавати. Кращих умов із цією владою чекати не можна. Інший компроміс може бути лише з іншою владою. У нас злочинна та антидемократична ситуація в країні. І саме тому нам треба почати з того, щоб кожен поважав себе і не йшов на поступки там, де цього не можна робити в жодному разі.
Геннадій Рябцев, заступник директора Науково-технічного центру "Психея":
- Владі не вдається налагодити співпрацю з підприємцями, оскільки її представники, більшість із яких мають безпосередні стосунки з бізнесовими структурами, самі не проти заробити. Сьогодні державні інституції втручаються в усі процеси, пов'язані з отриманням прибутку, і дезертирують з усіх сфер соціальної відповідальності. Основна причина цього - притаманне великій кількості нинішніх чиновників розуміння свого місця в системі як наданої їм годівниці, яку можуть швидко відібрати.Коли відсутня наступність влади, що остаточно втратила розуміння держави як цілісного об'єкта управління, налагодження співпраці з підприємцями не має сенсу, оскільки це необхідно лише для реалізації довгострокових, стратегічних програм, непотрібних за переважання психології тимчасовості.
Володимир Квурт, секретар Львівської міськради (2006 - 2010 рр.), займається громадською діяльністю:
- Насправді причин достатньо. Виокремлю декілька. Носії влади представлені двома категоріями чиновників: одні ніколи навіть не спробували заробити бодай гривню, є носіями традицій радянських швейцарів, тому "не пущать" - їхнє кредо, як і мислення, куди не вписуються ринкові, інноваційні чи сучасні моделі управління (це вони є авторами вдосконалення та розширення дозвільних процедур), а другі - бізнесмени, для яких влада стала суперприбутковою справою, дії яких постійно скеровано на створення монополій із феодальними правилами для інших, де ваше право займатися певним видом бізнесу цілковито залежить від персональної участі "державного мужа" у вашому підприємстві, причому ризики і надалі залишаються винятковим правом незалежного підприємця. Формула проста: без персональної зацікавленості - ви конкурент, якого потрібно знищити (поки маленький)! Це причини непорозумінь, які випливають із природи української влади, яка свідомо підтримує образ кровожерливого капіталіста, який жирує на експлуатації трудового населення. Хоча очевидно, судять по собі.А діалог є там, де є рівність і суд прийме сторону правильного, а не сильного, розуміння, що підприємництво дозволить дати шанс країні на власну думку та сформувати спільноту громадян відповідальних та самодостатніх! Проблема лише в тому, що не тільки носії влади, але й кандидати у владу (опозиція) не хочуть, окрім розмов, учиняти ніяких дій. Саме тому немає правил для всіх, саме тому рахунки за кризу оплачують підприємці, а не влада (ні вчорашня, ні сьогоднішня)! Приклад - на кого ліг тягар валютних кредитів? І якщо від влади допомоги вже не очікують, відкритим залишається питання: чому представники опозиції не подали жодного законопроекту, який би допоміг малому та середньому бізнесу у вирішенні бодай однієї проблеми, який би скачок курсу з 5 гривень до 8 гривень за долар США, за принципом солідарності не розділів би між державою, банком (дозволити списати на видатки) та бізнесом? Немає фахівців? Ні, немає бажання! Діалог можливий лише у демократичному суспільстві, де є повага до людини, де є відповідальність влади!
Наталія Власенко, кореспондент журналу "Країна":
- Яка тут може бути співпраця з підприємцями взагалі? Коли вона, влада, прийняла канібальний податковий кодекс, який дає право здирати по шість-сім шкур із малого та середнього бізнесу. При цьому своїх олігархів не чіпають. Ну не можуть вони чіпати десятьох мільярдерів! І тепер за рахунок дрібних підприємців намагаються наповнити бюджет, при цьому прикриваючись соціальними реформами. Та це ж смішно.
Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради:
- Влада на місцях нічого не вирішує, оскільки всі питання, які хвилюють підприємців (податки, митниця, дозволи на будівництво тощо), є у компетенції центральних органів влади. Вважаю, що сьогодні вони не зацікавлені щось змінювати, оскільки змінювати потрібно насамперед систему, тобто їх самих (приклад - Грузія), а для цього, на жаль, немає політичної волі... Дрібні "косметичні" зміни не вирішують системних проблем у принципі, а відтак не задовольняють підприємців... Виходить замкнуте коло! Влада на місцях, особливо у Львові, на мою думку, має такий діалог і ефективно його проводить... Візьміть, до прикладу, Раду конкурентоспроможності, яка створена при львівському голові і до якої входять представники підприємців, освіти тощо; є підписані угоди про співпрацю з ЄБА, Дансько-українською бізнес-асоціацією, створено традицію Весняного ділового форуму (цього року 26 - 27 квітня), де влада на місці обмінюється з підприємцями, а ми активно залучаємо підприємців до участі у промоційних заходах.Наприклад, чотири компанії були представлені на виставці "Мечтінг" у Мілані минулого року, де велись переговори з потенційними партнерами, хоча ми розраховували на десять, і робили промоцію заходу у Львові і серед всіх підприємницьких структур.... Тут ще є певна апатійність, інертність, замкнутість і закомплексованість самих підприємців, які недооцінюють свої права і можливості до ефективнішої співпраці (не тиску) із владою.
Юрій Залізняк, доцента кафедри нових медій ЛНУ ім. І. Франка, журналіст:
- Діалог та співпраця зазвичай можливі, якщо йдеться про комунікацію рівних між собою сторін. У випадку бізнесу та влади - чи в масштабі такого міста, як Львів, чи в межах цілої держави - про бодай відносну рівність говорити можна, але вірити в це не варто. І суть тут не лише у специфіці дозвільних, контрольних та інших взаємин чиновництва і підприємців. Дуже часто чиновницький апарат сам глибоко закорінений у власні комерційні проекти (записані на "половинку", дітей та родичів), і тоді він не може не конфліктувати з іншими бізнесменами. Водночас постійні непорозуміння виникають через відсутність безсторонньої законності у нинішньому суді, який, у разі потреби, швидко і за буквою закону вирішував би будь-які колізії між посадовцями і підприємцями. Тоді вони були би рівними і спокійно собі співпрацювали, налагоджуючи діалог.
Єгор Соболєв, журналіст, активіст Самоврядної альтернативної мережі:
- Важко налагодити діалог із людиною, в якої ти намагаєшся забрати гаманець, машину, будинок і половину бізнесу. А потім покликати в робочу групу з розвитку підприємництва. Тому владі так і вдається "налагодити" діалог.
http://www.lvivpost.net/content/view/14925/583/* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 24 квітня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.