Огляд реґіональної преси 

Випуск 29, 20 квітня 2012 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

85% ЛІКІВ УКРАЇНЦІ КУПУЮТЬ БЕЗ ПРИЗНАЧЕННЯ ЛІКАРЯ
Олександра Баландюх, "Львівська газета", 18.04.2012
Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

ПРЕЗИДЕНТ ЯНУКОВИЧ - ПИСЬМЕННИК №1...
Іван Фаріон, "Високий замок", 17.04.2012, Львівська обл.
Його промови у вісім разів популярніші, ніж романи про Гаррі Поттера?

АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
СЕЛО БЕЗ СІЛЬРАДИ
Мар'ян Пастущин, "Західний кур'єр", 19.04.2012, Івано-Франківська обл.
Уже наступного року кількість сільських рад на Прикарпатті може скоротитися на сорок відсотків.
РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ЗАЯВУ ПРО ПАМ'ЯТНИК ШЕВЧЕНКУ У ВІННИЦІ ЗРОБИЛИ ГОЛОВИ ТРЬОХ ОБЛРАД, АЛЕ ЗА КОМЕНТАРЯМИ ВІДСИЛАЮТЬ ДО "СВОБОДИ"
"Моя Вінниця", 19.04.2012
У вінницьке питання встановлення пам'ятників втрутились голови трьох (навіть не сусідніх) облрад.

МЕР ЖИТОМИРА ВОЛОДИМИР ДЕБОЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО АЗАРОВА СТОСОВНО НАПРУЖЕНОЇ СИТУАЦІЇ У МІСТІ
"Рупор Житомира", 19.04.2012
ПАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго попереджає про обмеження електропостачання об'єктів КП "Житомирводоканал".

ОБЛРАДА БІДУЄ
Денис Булгак, "Рівне вечірнє", 19.04.2012
Додати коштів на своє утримання проситиме обласна рада. Йдеться про додаткові 3мільйони гривень.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ СТВОРИЛО ЧЕРГОВУ ЕКСТРЕМАЛЬНУ СИТУАЦІЮ
"Сіверщина", 19.04.2012, Чернігівська обл.
Як відомо, завершення навчального року в освіті надзвичайно важлива віха.
ЕКОНОМІКА
ПЕРЕВОД УКРАИНСКИХ ТЭЦ НА УГОЛЬ: КАКИЕ РИСКИ ОЖИДАЮТ
Аркадий Генкин, "Время", 19.04.2012, Харьковская обл.
Верховная Рада приняла во втором чтении правительственный законопроект "О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам приватизации".

ЦІНА БЕНЗИНУ ДАЛІ ПОВЗЕ ВГОРУ
Ліна Нагірняк, "Молодий буковинець", 19.04.2012, Чернівецька обл.
З 18 квітня подорожчали нафтопродукти на автозаправних станціях кількох брендів, які об'єднує найбільший роздрібний оператор - група "Приват".

ЗВІДКИ В "УКРАЇНІ" ТЕЧУТЬ РІКИ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОГО МОЛОКА
Надія Діденко, "Вечірня Полтава", 18.04.2012
Весна - найгарячіша й найвідповідальніша пора в році, коли закладається фундамент майбутнього врожаю і достатку".

ТРИ В ОДНОМ, ИЛИ КТО ВНОСИТ В ПРОФСОЮЗНОЕ ДВИЖЕНИЕ "РАЗБРОД И ШАТАНИЕ"?
Олег Павлов, "Вестник Кривбасса", 18.04.2012, Днепропетровская обл.
В феврале нынешнего года исполнилось 20 лет рабочему движению, а с ним и созданию Независимого профсоюза горняков в Кривбассе.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
ЧЕРКАЩИНА ПОСИЛАТИМЕ В РАДУ СІМОХ НАРДЕПІВ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 17.04.2012
Кандидатам на мажоритарних округах заборонили мати "запасний парашут" у вигляді прохідного місця в партійному списку.
ТОЧКА ЗОРУ
ЕДИНОЕ ОКНО ВЕРЫ ВО ВЛАСТЬ
Владислав Ивченко, "Данкор онлайн", 18.04.2012, Сумская обл.
«Прошедшая неделя, венчавшаяся праздником Пасхи, подтолкнула меня к благочестивым размышлениям о том, что мало, ох мало мы благодарим нашу власть...»
ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
В ПЯТИХАТСКОМ РАЙОНЕ СФАЛЬСИФИЦИРОВАЛИ ВЫБОРЫ
"Лица", 18.04.2012, Днепропетровская обл.
Досрочные выборы депутата Пятихатского райсовета в одномандатном мажоритарном избирательном округе №8 прошли с грубыми нарушениями законодательства.

ПАНЧИШИНА НЕ ПУСКАЮТЬ НА РОБОТУ - ВИМАГАЮТЬ ЩЕ ОДОГО РІШЕННЯ СУДУ
"Молодий буковинець", 18.04.2012, Чернівецька обл.
Руслан Панчишин, який через суд повернув собі посаду міського голови Новодністровська, все ще не може приступити до роботи.

ДЕМОГРАФІЯ
СТРАНА ВЫМИРАЕТ
Никита Валентинов, "Крымская правда", 18.04.2012
С первого года независимости население Украины сократилось на шесть миллионов человек.
ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ
МУЗЕЙ ПРОКОФЬЕВА ОТКРЫЛИ ПОСЛЕ РЕКОНСТРУКЦИИ
Андрей Кривцун, "Донбасс", 19.04.2012, Донецкая обл.
После капитального ремонта и реконструкции (на них ушло 3,6 миллиона гривен) открылся музей композитора.
 

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

85% ЛІКІВ УКРАЇНЦІ КУПУЮТЬ БЕЗ ПРИЗНАЧЕННЯ ЛІКАРЯ
Олександра Баландюх, "Львівська газета", 18.04.2012
Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

 "На фармацевтичному ринку України дуже великі і складні проблеми. Формувався цей ринок хаотично, за принципами "дикого лісу": хто сильніший, той і правий. Відправна ситуація для такої політики, м'яко кажучи, не надто добра. 85% ліків люди купують без призначення лікаря, орієнтуючись на поради знайомих або рекламу. Тобто країна охоплена самолікуванням. Але ж давно встановлено, що сприйняття лікарського засобу організмом доволі індивідуальне. При одній і тій самій хворобі одному пацієнтjds препарат допомагає, іншому -ні", - сказав М.Азаров.
Він наголосив, що завдання уряду - запровадити європейську практику, коли ліки, крім елементарних, продають виключно за рецептом.
http://lvivska.com/health/2012/04/18/2466

ПРЕЗИДЕНТ ЯНУКОВИЧ - ПИСЬМЕННИК №1...
Іван Фаріон, "Високий замок", 17.04.2012, Львівська обл.
Його промови у вісім разів популярніші, ніж романи про Гаррі Поттера?

 Українців шокувала декларація про доходи президента Віктора Януковича у 2011 році. Зокрема її восьмий пункт ("авторська винагорода, інші доходи від реалізації майнових прав інтелектуальної власності"), де зазначено, що у цій сфері глава держави одержав торік… 16 млн. 449 тис. грн. гонорару. Сума фантастична! Президент Української асоціації книговидавців і розповсюджувачів Олександр Афонін заявив, що для українського ринку така винагорода є безпрецедентною. За його словами, найбільше з усіх нині в Україні отримують автори… шкільних підручників - від сили 20-30 тис. грн. Тож нескладно підрахувати, що наш президент заробив у кілька разів більше, ніж усі наші нинішні прозаїки і поети разом узяті. За розміром авторської винагороди Віктора Януковича можна вважати письменником №1…
Де і за які літературні подвиги Віктор Янукович заробив два млн. доларів? Виявилося, вельми щедрий гонорар президенту виплатило Товариство з обмеженою відповідальністю "Друкарня "Новий Світ", яка розташована у рідному для Віктора Федоровича Донецьку. Якщо вірити написаному, саме цьому ТзОВ президент передав майнові права на видані ним у 2005-2010 роках чотири книги - "Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок", "...І рік при владі. Від кризи - до економічного зростання", "Здолати шлях", "Як Україні далі жити". Люди, яким "пощастило" бачити ці твори Януковича, кажуть, що йдеться не про якісь "сповіді", а в основному про офіційні виступи, промови нинішнього президента, які зазвичай готують його помічники. Кому цікаві такі "шедеври"? Хто ними зачитується? Хто готовий купити їх у книгарні?
Заплативши величезні гроші, згадане ТзОВ володіє ексклюзивним правом не тільки на перевидання цих творів, їх переробку, переклад, а й на все те, що Віктор Янукович напише і захоче видати у майбутньому. А таке бажання у нього є. На Банковій кажуть, що ось-ось друком вийдуть мемуари першого керівника країни про "помаранчеві" дні, коли він був в опалі…
Не зайвим буде нагадати, що "Новий світ" - саме та фірма, яка замовляла в Австрії друк скандальної книги Януковича Opportunity Ukraine. Тієї самої, яку, попри величезні витрати на її видання, спішно вилучили з продажу, бо виявилася плагіатом. Віктор Янукович "передер" цілі сторінки чужої інтелектуальної праці…
Негативний резонанс від звістки про казкові гонорари Януковича пробують погасити його підлеглі. Зокрема, голова Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко нічому не дивується. Каже, що писати мемуари і отримувати за них добрі гроші (у тому числі авансом) є "світовою практикою". Мовляв, таке робили колись французький президент Шарль де Голль, американський лідер Рональд Рейган, британський прем'єр Маргарет Тетчер. За словами Семиноженка, той же Білл Клінтон продав права на публікацію своїх спогадів за 10 млн. доларів. А його дружина Гілларі наперед отримала 8 млн. "зелених" за свої майбутні одкровення. Тож, мовляв, чим наш президент гірший від заморських? Тим більше, що обіцяє у своїх мемуарах про українську владу бути дуже і дуже відвертим…
Не згодні із Семиноженком багато експертів. Зокрема, президент аналітичного центру "Пента" Володимир Фесенко каже, що сума гонорару, оприлюднена у декларації Януковича, "викликає відчуття штучності". Політолог назвав її елементом підлабузництва з боку його донецьких друзів, демонстрації лояльності до президента і готовності віддячити йому. Інші аналітики натякають, що гонорар Януковича - не що інше як легалізація частини його тіньових доходів…
Коментарі для "ВЗ"
Андрій Курков, письменник
Якщо йде мова про український ринок - то треба продати десь 6 млн. книжок у твердій палітурці або близько 30 млн. у м'якій, щоб отримати такий гонорар. Самі розумієте, що це навіть не фантастика…
Всі обговорюють небувалий гонорар письменника Януковича, але ніхто не поставив найважливіше запитання: як звати того літературного агента, який зміг вибити такий неймовірний аванс навіть не від видавництва, а від друкарні? Нарешті інститут літературних агентів в Україні дав знати про початок своєї роботи і про свої успіхи. Адже високий гонорар письменнику - це ще і високі відрахування самому агенту! Товаришу літагент, назвіться! І до вас потягнеться струмочок менш успішних, але більш професійних письменників!
Дмитро Капранов, письменник і видавець
Гонорар автора в Україні та й за кордоном становить 5-10 відсотків від ціни книги у видавництві. Якщо книжка коштуватиме 50 грн. (а на прилавку десь 80-100 грн.), то з кожного екземпляра треба було б заплатити автору 2,5 - 5 грн. Тепер поділіть 16 млн. 449 тис. грн. (гонорар Януковича) на п'ять - і ви отримаєте наклад, яким цю книгу потрібно продати, щоб вона окупилася. Я рахував, у мене вийшло 3 млн. 200 тисяч. Якщо йдеться про чотири книги Януковича, то кожна з них повинна б мати тираж близько 800 тисяч. Це щось неймовірне! Суперпопулярний роман Василя Шкляра "Чорний ворон" продали накладом 100 тисяч екземплярів, "Записки українського самашедшого" Ліни Костенко - трохи меншим тиражем. Українське видання роману про Гаррі Поттера - ще меншим. Виходить, книга Віктора Януковича повинна продаватися у вісім разів краще, ніж "Гаррі Поттер"…
Ми маємо справу з грошима явно не за книжку… Це оплата за якісь інші послуги, які достатньо грубо прикрили письменницьким гонораром. Все тут шито білими нитками…
Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій
Я дивлюся на інформацію про гонорари Януковича трохи з іншого боку. Згадайте: тільки за підозрою у плагіаті у відставку пішов міністр оборони Німеччини, нова зірка на політичному небосхилі цієї країни. За підозрою щодо отримання пільгового кредиту і за намагання перешкодити появі цієї інформації у медіа пішов у відставку президент Німеччини. Останній випадок - через підозру у плагіаті вимушений піти з посади президент Угорщини, країни, де є теж проблеми з демократією. А в Україні подібна скандальна новина - це всього лише інформація без наслідків. Ніхто у відставку не збирається. Всі це знову "проковтнуть", ця новина буде холостим пострілом. Ось над чим треба нам подумати…
http://www.wz.lviv.ua/articles/105482

АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА

СЕЛО БЕЗ СІЛЬРАДИ
Мар'ян Пастущин, "Західний кур'єр", 19.04.2012, Івано-Франківська обл.
Уже наступного року кількість сільських рад на Прикарпатті може скоротитися на сорок відсотків.

 Влада сподівається, що таким чином вдасться не тільки зекономити бюджетні кошти, але й стимулювати розвиток місцевих громад. "ЗК" вирішив з'ясувати, чи залишаться села без сільських рад, яке майбутнє їх чекає і як такі новації спри-ймають без-посередньо мешканці сільської місцевості.
Про адміністративно-територіальну реформу говорили впродовж усіх років незалежності нашої держави. Цього разу, очевидно, балачки про укрупнення сільських рад виявляться не пустими, адже міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк заявив, що вже з наступного року в державі будуть впроваджуватися кроки щодо зміни адміністративно-територіального устрою держави.
Поки що тільки для небагатьох українців доступний проект пропонованих реформ. Втім Верховна Рада вже невдовзі може прийняти відповідний закон. У результаті доведеться проводити місцеві референдуми, під час яких мешканці сільської місцевості зможуть визначитися, як їм жити далі. Хоча чи питатимуть їх?.. У деяких засобах масової інформації прохопилися, що цю реформу будуть запроваджувати методом батога і пряника.
До сільради - за тридев'ять земель
На сайті Верховної Ради України побіжно знайомимося із деякими пунктами законопроекту про адміністративно-територіальну реформу. Звичайно, у документі відзначені певні ключові моменти, на основі яких і буде базуватися реформа. Загалом же мова йде про сільську місцевість, зокрема, про найменші населені пункти. Державі не вигідно буде фінансувати невеликі сільські громади, в яких  немає ані промисловості, ані будь-якого виробництва чи бодай підприємців, котрі би могли забезпечувати поповнення сільського бюджету. Відповідно сільські громади будуть змушені ставати більшими, щоби отримати можливість прожити власним коштом, а не повністю дотуватися державою.
До сільради тепер доведеться їхати не просто у сусіднє село, а то й ще далі. Відстань від адміністративного центру об'єднаної територіальної громади до найвіддаленішого населеного пункту цієї громади не може перевищувати 30 кілометрів. Середня чисельність сільської громади мала би становити 9 тисяч осіб. Таким чином, в середньому кількість населених пунктів у сільській громаді становитиме 16 сіл. Переважна частина нових громад буде створена на базі районів, що існували в УРСР ще до реформи, яка проводилася у 1954-1960-х роках.
За словами розробників реформи, укрупнення сільських громад приведе до економії бюджетних витрат на органи управління. Втім, теперішні сільські голови не цілком згідні із пропонованими реформами.
"Я думаю, що в кожному селі, котре буде входити до об'єднаної громади, мусить бути все одно свій керівник, бо одному буде дуже важко впоратися, - каже сільський голова с. Пуків Рогатинського району Любомир Тичківський. - Уявіть собі, що може голова зробити за один день? Та він навіть не об'їде підлеглі йому населені пункти. На мою думку, ця адмінреформа незрозуміла. Хто хоче працювати, той буде це робити і без запровадження адміністративно-територіальної реформи".
У розмові пан Любомир прохопився, що нікотрий сільський голова не був би проти, якби саме його село стало центром об'єднаної громади. Зрештою, він не втрачає оптимізму, бо село Пуків, котрим він тепер керує, вигідно розташоване, має загальноосвітню школу 1-3 ступенів (до речі, єдину на чотири села). Крім того, у селі зареєстровано декілька підприємців та два сільськогосподарські підприємства, котрі поповнюють місцевий бюджет.
Зовсім іншої думки сільський голова Тарасівки, що біля Тлумача, Олег Куцик. Чоловік обома руками готовий приєднатися до районного центру. Каже, що саме до Тлумача належало село до початку 1990-х років. Зараз у селі проживає всього 360 людей. Недоліком під час можливої реформи Олег Павлович вважає те, що громада Тарасівки не зможе добитися необхідних для села ресурсів, мовляв, все необхідне йтиме, в першу чергу, на потреби міста, а вже потім будуть братися до уваги окраїни.
Спішити повільно
Після впровадження реформи майже у кожному районі залишиться всього по декілька громад. Формально "реформатори" пропонують створити єдиний адміністративний центр без ліквідації адміністративно-територіальних одиниць. Тобто, виходить, що села як такі існуватимуть, очевидно, із філіалами, бо котрий новообраний сільський староста (а саме так пропонують називати керівника новоутвореного центру) зможе самотужки контролювати довірену йому територію, куди входитиме чимало чужих для нього сіл.
Втім, попри впевненість міністра Близнюка, Головне науково-експертне управління рекомендувало відхилити запропонований законопроект вже у першому читанні. Мовляв, у ньому є чимало недоопрацювань.
Про перспективи проведення адміністративно-територіальної реформи на Івано-Франківщині розповідає заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, керівник апарату Роман Струтинський.
"Ми напрацювали певні пропозиції і подали їх у відповідні інстанції. Повчальним для нас у цьому плані є досвід Польщі щодо проведення адміністративно-територіальної реформи. Приклад наших сусідів є для нас найбільш прийнятним. Там замість 16 тисяч гмін утворили всього 2,5 тисячі. Відповідно скоротили кількість чиновницького апарату, укрупнили сільські громади", - розповідає Роман Струтинський.
У 1994-1997-х роках в області було збільшено кількість сільських рад у півтора раза. На території області зараз налічується 477 сільських та 24 селищні ради. Це, за словами пана Струтинського, дуже багато. Проте на сьогоднішній день із 477 лише вісім є самодостатні і працюють на умовах самофінансування, усі решта перебувають на дотації. Роман Йосипович каже, що реформа дасть можливість розвинути економіку на місцях.
"Ми подали пропозиції тільки скоротити кількість сільських рад орієнтовно на сорок відсотків. В об'єднаних територіальних громадах мають бути людські, матеріальні та фінансові ресурси для самозабезпечення, - зауважує пан Струтинський. - Коли є велика територія та багато землі, то можна розвивати малий і середній бізнес, можна приводити інвесторів. У цьому питанні є й інша сторона медалі. Серед запропонованих пропозицій не було питань щодо укрупнення чи перерозподілу районів. Якщо скорочувати багато районів, то багато людей опиниться на вулиці. Тому адміністративно-територіальну реформу треба спішити робити повільно, щоби не наламати дров".
Серед сільського населення побутує чимало різних думок. Найперше це те, що люди з роками вже звикли жити так, як вони живуть, і не хочуть нічого міняти. На думку авторів реформи, треба проводити роз'яснювальну роботу із людьми і пояснювати, що це їм дасть. На Прикарпатті, наприклад, активно агітують селян до відновлення фермерських сільськогосподарських підприємств, що дасть можливість створити додаткові робочі місця.
Звичайно, ніхто не каже, що реформа пройде швидко і одразу ж принесе бажаний результат.
"З досвіду можу сказати, що за один рік адміністративно-територіальну реформу в Україні провести нереально. Є багато як об'єктивних, так і суб'єктивних факторів. На проведення реформи треба сотні мільйонів гривень. Думаю, що вона може затягнутися навіть до 2015 року. У цьому питанні найголовніше, щоби люди повірили і підтримали запровадження змін", - каже Роман Струтинський.
Де конкретно будуть утворені центри сільських громад, поки що сказати важко. На все потрібен час. Але й така реформа, очевидно, також відносна. Деякі скептики кажуть, що її хочуть проводити тільки для того, аби відволікти увагу громадян від чогось важливішого.
Під прицілом нових реформаторських планів опиняться не тільки села. Зміни  зачеплять і деякі міста. Зрештою, у владі запевняють, що після вдало проведеної адміністративно-територіальної можна буде легше впроваджувати всі інші реформи. Невідомою залишається доля так званих приміських сіл. І науковці, і народні депутати кажуть, що ніде нема такого, щоби приміські села належали до міста. Тому цілком ймовірно, що села, котрі розташовані навколо Івано-Франківська, можуть відійти до сусідніх районів, - міркує Роман Струтинський. Він також ще не впевнений, чи залишаться у тому статусі, в якому зараз є, міста Болехів та Яремче. Хоча й думає, що за Яремче варто залишити статус курортного міста.
http://zk.at.ua/news/samovrjaduvannja/2012-04-19-1832

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ЗАЯВУ ПРО ПАМ'ЯТНИК ШЕВЧЕНКУ У ВІННИЦІ ЗРОБИЛИ ГОЛОВИ ТРЬОХ ОБЛРАД, АЛЕ ЗА КОМЕНТАРЯМИ ВІДСИЛАЮТЬ ДО "СВОБОДИ"
"Моя Вінниця", 19.04.2012
У вінницьке питання встановлення пам'ятників втрутились голови трьох (навіть не сусідніх) облрад.

 Голови Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської облрад на офіційному сайті партії "Свобода" 12 квітня оприлюднили заяву, у якій вимагають встановити пам'ятник Тарасу Шевченку у Вінниці на площі Театральній.
Олексій Кайда, Олег Панькевич, Олександр Сич - голови відповідно Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської обласних рад, члени партії "Свобода", написали, що вимагають від Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Генеральної прокуратури цитуємо: "...дати належну правову і моральну оцінку українофобським і провокаційним діям вінницької міської влади на чолі із В.Гройсманом, які не тільки загальмували процес спорудження пам'ятника у Вінниці на невизначений час, а й створюють умови для громадянського і міжнаціонального протистояння, розпалюють міжнаціональну ворожнечу, що може мати наслідком неконтрольований розвиток подій…".
Заява ця, скажімо чемно, доволі дивна. Адже якби Вінницька облРада стала вирішувати, який пам'ятник повинен стояти у центрі Львова, всі це сприйняли б, як абсурд.
Заява, розміщена на сайті, не була підписана. Тому виникло питання: а чи знають взагалі голови облрад, що у мережі від їх імені з'явився такий документ? журналіст "Моя вінниця" зателефонував першому названому голові - Олексію Кайді з Тернополя. У прес-службі облради сказали, що керівник перебуває за кордоном, а політичні питання, такі як заяви, мають коментувати у партії "Свобода". У тернопільській "Свободі" нас теж перенаправили до столичного керівника прес-служби ВО "Свободи" Юрка Сиротюка. Той прокоментував заяву її за усіх трьох голів.
- Заява була викликана зверненням Всесвітнього конгресу українців, наші голови облрад вирішили відгукнутися на цей заклик, - сказав пан Сиротюк. - Це природна реакція українців. Наші голови не хотіли б, щоб їх звернення розцінювались як втручання у внутрішні справи міста. Але це політика і позиція світової спільноти українців.
За словами Юрка Сиротюка, пам'ятник Шевченку не повинен стояти на околиці Вінниці. На питання, чи знає він, що всі запропоновані після громадського обговорення місця для встановлення пам'ятника - у центрі, пан Сиротюк сказав, що його проінформували (напевно, мається на увазі місцева "Свобода"), що місцева влада хоче встановити пам'ятник на території масових поховань українців, загиблих у Вінниці в часи політичних репресій 30-х - 40-х рр. ХХ ст. А влаштування масових заходів "на кістках", як сказав Юрко Сиротюк, це "глумління над пам'яттю".
Нагадаємо, що за результатами громадського обговорення, яке проходило у Вінниці, було обрано два ймовірних місця для встановлення пам'ятника Тарасу Шевченку: у Центральному парку біля кіноконцертного залу "Райдуга" і на площі біля "Книжки". У парку, справді, були масові розстріли під час великого терору 1937-38 рр. (пізніше жертви перепоховані), на їх місці відповідний пам'ятник. Втім, розташований він осторонь "Райдуги". А біля "Райдуги" на День незалежності й свята проходять фестивалі народної творчості і концерти, які "глумлінням над пам'яттю" вінницька "Свобода" чомусь не вважає.
Вінницькій міський голова Володимир Гройсман так прокоментував заяву голів облрад.
- Я з повагою ставлюсь до голів обласних рад, але вважаю, що вінничани самі здатні визначитися щодо місця розташування пам'ятника Тараса Шевченка, - сказав міський голова. - По-друге, сказав би таку річ: мене вражає цинізм окремих політичних сил, які переводять спорудження пам'ятника Тараса Григоровича Шевченка, величної постаті українського народу, у політичну площину і починають на цьому спекулювати. Хотів би нагадати, що спекулюють ті люди, які за 20 років могли б спорудити пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку в тому числі і у місті Вінниці. Але, на превеликій жаль тільки розмови і намагання на величній постаті заробити політичні дивіденди.
Нагадаємо: Вінницька міська рада ініціювала збір коштів на спорудження пам'ятника Тарасу Шевченку. На сьогодні зібрано більше 200 тисяч гривень, 55 тис.грн. внесла особисто сім'я Володимира Гройсмана.
За iнформацiєю: газета Місто
http://www.myvin.com.ua/ua/news/news_vin/politics/13867.html

МЕР ЖИТОМИРА ВОЛОДИМИР ДЕБОЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО АЗАРОВА СТОСОВНО НАПРУЖЕНОЇ СИТУАЦІЇ У МІСТІ
"Рупор Житомира", 19.04.2012
ПАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго попереджає про обмеження електропостачання об'єктів КП "Житомирводоканал".

 
Станом на 01.04.2012 року борг перед кампанією складає 28 млн. 600 тис. грн.
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Управлінні по зв'язках з громадськістю, за дорученням міського голови Володимира Дебоя на ім'я Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова направлена телеграма щодо врегулювання напруженої ситуації. Щомісяця місто з населенням 270 тис. чоловік опиняється під загрозою відключення від централізованого водопостачання, що створює передумови виникнення надзвичайної ситуації екологічного, санітарно-епідеміологічного і техногенного характеру та може призводити до соціального напруження.
Існуючі тарифи на послуги водопостачання та водовідведення відповідають собівартості на рівні 70%, що у свою чергу не дає можливості в повному обсязі розрахуватись за спожиту електроенергію.
Питання щодо урегулювання тарифів на водопостачання неодноразово піднімалось міським головою Володимиром Дебоєм перед відповідними центральними органами влади, зокрема Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, його очільником В.Близнюком.
На минулому тижні під час круглого столу за участю представників міністерств та комітетів Верховної ради, міських голів, фахівців міжнародних та донорських організацій, експертів, що відбувся у приміщенні Світового банку за підтримки Кабінету Міністрів України Володимир Дебой виступив з питаннями невідповідності тарифів на послуги водопостачання, ліфтове господарство, модернізацію системи теплопостачання.
Нагадаємо, що згідно із Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах у тому числі й послуг з централізованого водопостачання у сумі 4,6 млрд. грн.
У вирішенні будь-яких спірних питань завжди треба виходити із розуміння важливості проблеми, особливо якщо вона пов'язана із життєзабезпеченням великого міста, долями тисяч людей.
http://ruporzt.com.ua/zhittya/38681-mer-zhitomira-volodimir-deboy-zvernuvsya-do-azarova-stosovno-napruzhenoyi-situacyi-u-mst.html

ОБЛРАДА БІДУЄ
Денис Булгак, "Рівне вечірнє", 19.04.2012
Додати коштів на своє утримання проситиме обласна рада. Йдеться про додаткові 3 мільйони гривень.

 Керуючий справами виконавчого апарату Микола Яцюк пояснив, що цьогоріч раду з обласного бюджету недофінансували, а тому при розгляді змін до обласного бюджету клопотатимуть про збільшення суми на забезпечення діяльності депутатів та виконавчого апарату.
Як відомо, в обласному бюджеті на обласну раду передбачили 4,5 мільйона гривень, що на 3,5 мільйона менше, ніж минулоріч, однак на півмільйона більше, ніж рекомендував Кабінет Міністрів України. З них 323 тисячі гривень піде на перевезення депутатів і посадових осіб виконавчого апарату, 2,2 тисячі гривень - на придбання листівок та євроконвертів, півтори тисячі гривень витратять на квіти, на 3 тисячі гривень передплатять газет та журналів, 12 тисяч гривень "з'їсть" Інтернет, 42 тисячі - послуги зв'язку, майже 300 тисяч гривень чиновники витратять на охорону приміщення обласної ради. Відрядні депутатам обійдуться бюджету у 12 тисяч гривень, а так звані непередбачувані витрати, які також прописані в кошторисі, становлять майже 48 тисяч гривень.
На придбання паперу з бюджету передбачили понад 10 тисяч гривень. Втім, кажуть в обласній раді, його вже не вистачає. Перед останньою сесією депутатам пропонували приносити на засідання ті папки з проектами рішень, які роздавали ще на передсесійних комісіях, попереджаючи, що на друк нових документів може не вистачити паперу.
Але найбільші витрати ідуть на виплату заробітної плати півсотні посадовцям виконавчого апарату, в тому числі голові ради та його заступникам - понад 2 мільйони гривень, та на оплату комунальних послуг - 845 тисяч гривень.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=031408

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ СТВОРИЛО ЧЕРГОВУ ЕКСТРЕМАЛЬНУ СИТУАЦІЮ
"Сіверщина", 19.04.2012, Чернігівська обл.
Як відомо, завершення навчального року в освіті надзвичайно важлива віха.

 Від результатів навчання школярів та студентів залежить їхнє майбутнє - це прописні істини. Проте, в міністерстві освіти "професіонали" про них, очевидно, не підозрюють. Чому? Судіть самі.
Згідно останніх вказівок міносвіти, як повідомили шоковані вчителі шкіл Чернігівщини в обласну організацію Української народної партії, свято останнього дзвоника для 11-х класів проводитиметься 11 травня. У той же день (!) з 09.00 в школах проводиться державна підсумкова атестація для тих самих 11-х класів (випускних). Наступного дня, тобто 12 травня вже цим випускникам видаватимуть атестати.
Треба нагадати, що 11 травня вчителі проводитимуть уроки для учнів 4-10 класів (для учнів 9-х і 4-х класів свято останнього дзвоника буде пізніше, тобто ще два рази), перевірятимуть результати державної атестації випускників шкіл (11-ті класи) і оформлюють протоколи екзаменів, потім до ранку наступного дня заповнюють бланки атестатів. Потім треба організувати випускні вечори тощо.
До відома людей, далеких від освіти, повідомляємо, що вся ця діяльність не передбачає оплати за наднормову роботу.
Педагоги обурені: штучно створена екстремальна ситуація, яка дискредитує освітянський процес в очах дітей, батьків і педагогів. Таке враження, що у міністерстві освіти раптом перестали розуміти специфіку навчального процесу. Чи їхній керівник Дмітрій Табачник думає, що має справу з машинами, а не людьми?
Вчителі сільських районів і міст Чернігівщини, які мають власні городи, саме в цей час проводять посівну. Вони обурені новаціями Табачника, який можливо не підозрює, за рахунок чого годує свої родини значна частина освітян.
Чернігівська обласна організація УНП повністю підтримує звинувачення педагогічної спільноти на адресу Д.Табачника та його відомства щодо провального планування завершення навчального року в школах. І Євро-2012 тут не до чого, жодний футбольний турнір тільки в 4-х містах країни не виправдовує непрофесійну організацію навчального процесу для всієї системи освіти.
Прес-служба Чернігівської обласної організації УНП
http://siver.com.ua/news/ministerstvo_osviti_stvorilo_chergovu_ekstremalnu_situaciju/2012-04-19-9867

ЕКОНОМІКА

ПЕРЕВОД УКРАИНСКИХ ТЭЦ НА УГОЛЬ: КАКИЕ РИСКИ ОЖИДАЮТ
Аркадий Генкин, "Время", 19.04.2012, Харьковская обл.
Верховная Рада приняла во втором чтении правительственный законопроект "О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам приватизации".

 Тем самым был снят запрет на приватизацию ТЭЦ и открыт путь для привлечения сюда негосударственных инвестиций. При этом лидер фракции Партии регионов Александр Ефремов считает, что закон не позволяет приватизировать ТЭЦ. Они останутся в государственной собственности. А одним из главных условий передачи ТЭЦ в аренду или концессию будет выполнение будущим арендатором или концессионером программы технического перевооружения этих объектов. Приоритетным считается перевод ТЭЦ на использование водоугольного топлива. И тут возникает проблема: найдутся ли вообще желающие инвестировать деньги в ТЭЦ.
Идея водоугольного топлива (ВУТ) далеко не нова. Изначально такое топливо рассматривалось как альтернатива мазуту в газомазутных котлах. ВУТ представляет собой смесь в виде суспензии, состоящей из мелкоизмельченного - не крупнее 0,1-0,5 миллиметра - угля и воды. В эту смесь вводят добавки, изменяющие стабильность, вязкость и другие качества компонентов. Такая суспензия воспламеняется и почти полностью сгорает в потоке нагретого до 350-450°С воздуха. Хотя теплота сгорания ВУТ относительно невелика, использовать его достаточно выгодно. Ведь для приготовления суспензии можно использовать любой сорт угля, включая бурый, и даже угольный шлам и торф. Разумеется, для сжигания ВУТ требуется специальное оборудование, но его конструкция относительно проста и не требует применения высоких технологий. Хотя технологически производство топлива из отходов сложнее, чем из качественного энергетического угля. Кроме того, возникает вопрос транспортировки на ТЭЦ готового ВУТ от угледобывающих и углеобогатительных предприятий.
Работы по исследованию и созданию опытно-промышленных, демонстрационных и коммерческих установок по производству и использованию ВУТ ведутся с начала 1970?х годов. На данном этапе безусловным лидером в области применения этого топлива является Китай - самая крупная страна мира, использующая уголь в энергетике и коммунальном секторе. В Китае тематикой по ВУТ занимаются три научно-исследовательских центра, на шести заводах идет производство такого топлива. Кстати, для промышленного внедрения ВУТ чаще всего используются старые советские разработки. Китайская промышленность наладила широкий выпуск оборудования для производства ВУТ и соответствующего оборудования для ТЭС и ТЭЦ. Как и в Украине, использование угля и ВУТ на китайских ТЭЦ - мера вынужденная. Во-первых, из-за дефицита и дороговизны в КНР природного газа. Во-вторых, отсутствия газификации в большинстве городов и населенных пунктов. Но Украина - не Китай. Нашей стране уже не подойдет атмосфера большинства китайских городов, которая в осенне-зимний период перенасыщена вредными соединениями, образующимися в результате сжигания угля. Не случайно мэр Донецка Александр Лукьянченко уже предупредил, что переход местных ТЭЦ и котельных на уголь значительно ухудшит экологическое состояние города. Для наших мегаполисов вопрос вредных выбросов и без того стоит очень остро. Впрочем, ВУТ, в сравнении с углем, вполне экологично. Выбросы соединений азота и серы при его сгорании в 1,5-3,5 раза меньше, чем при обычном сжигании угля.
Однако внедрение новых технологий в стране, где новые технологии не внедрялись более чем два десятка лет - сложный и рискованный процесс. Модернизация котельных потребует установки самых высокоэффективных котлов. К тому же, большинство котельных придется оборудовать складскими помещениями для хранения запасов угля, а также оснастить современными аспирационными системами, позволяющими минимизировать загрязнения атмосферы. Так что возможным инвесторам нужно быть готовыми к потерям и убыткам. Тем более что оборудование для производства ВУТ в масштабах, необходимых для теплоэнергетики, в Украине не выпускается. Так что при переводе украинских ТЭЦ на ВУТ придется закупать импортное оборудование и приглашать иностранных специалистов. В то же время министр энергетики и угольной промышленности Украины Юрий Бойко оценивает экономию природного газа (после того как все украинские ТЭЦ будут переведены на уголь) в 6 млрд. кубометров в год. По мнению министра, на процесс такого перевода "нужен приблизительно год, но мы эту работу уже начали". Но есть вопросы об окупаемости в отдаленной перспективе такой работы. Ведь неизвестно, будет ли в ближайшие годы использование природного газа стоить однозначно дороже использования угля.
Не остались в стороне от всех этих расчетов и российские эксперты. Председатель Комитета по энергетике Госдумы России Иван Грачев считает, что перевод украинских ТЭЦ на уголь может обойтись бюджету нашей страны в $100 млрд. По его мнению, Украине проще и выгоднее было бы договориться о создании трехстороннего (вместе с ЕС) консорциума по управлению газотранспортной системой страны. А вице-президент американской компании ContourGlobal (владельца 60 проц. Краматорской ТЭЦ) Юрий Саква отмечает, что для выхода инвесторов на данный рынок власти должны сначала пересмотреть тарифную политику на электроэнергию и тепло, а также предоставить гарантии частной собственности в Украине. Кстати, в России уже есть опыт неудачного масштабного проекта по работе ТЭЦ с использованием ВУТ. Опытно-промышленный углепровод от шахты в Кемеровской области до ТЭЦ в Новосибирске должен был стать полигоном для отработки строительства углепроводов Кузбасс - Центр и далее до портов Черного моря. Но в опытную эксплуатацию была сдана только первая очередь пускового комплекса углепровода. В итоге было принято решение от этого проекта отказаться.
Многие специалисты сомневаются, что модернизация украинских ТЭЦ позволит сэкономить значительные средства. Тем более что нынешняя стоимость угля довольно высока. Его трудно называть "дешевым топливом". Может также оказаться, что стоимость золоуловителей и сероуловителей будет соизмерима с затратами на постройку новых ТЭС. Но в этот раз подальше от крупных населённых пунктов. "Перевод харьковской ТЭЦ-5 на уголь возможен, но потребует значительных инвестиций", - заявил недавно начальник управления топливно-энер­гетического комплекса Харьковской облгосадминистрации Василий Безъязычный. Здесь нужно учесть и тот факт, что угольные ТЭЦ должны иметь подъездные пути для подвоза угля, площади для хранения его запаса, а также площади для терриконов отработанного топлива. Глава наблюдательного совета "Киев­энерго" Иван Плачков более категоричен. Он считает переход на уголь "Киевэнерго" практически нереальным. Экс-министр энергетики утверждает, что сейчас более актуальным является не переход на другие виды топлива, а снижение энергозатратности украинской энергетики и промышленности. Вот и получается, что мы "городим огород" не подумав, не взвесив все риски и тупиковые варианты. А это может обернуться новыми потерями для нашей экономики.
http://timeua.info/190412/58094.html

ЦІНА БЕНЗИНУ ДАЛІ ПОВЗЕ ВГОРУ
Ліна Нагірняк, "Молодий буковинець", 19.04.2012, Чернівецька обл.
З 18 квітня подорожчали нафтопродукти на автозаправних станціях кількох брендів, які об'єднує найбільший роздрібний оператор - група "Приват".

 А саме на заправках "Укрнафти", ANP, "Авіас" та інших.
- Вночі прийшло розпорядження підвищити ціни на всі марки пального на десять копійок, - розповів працівник однієї з чернівецьких АЗС, на якій продають вітчизняне пальне.
Втім, навіть із новим підвищенням ціни на заправках цієї групи не наздоганяють позначки на табло автозаправок з імпортним пальним, зокрема міжнародної корпорації Shell. Тут усі марки бензину вже давно перетнули позначку 11 гривень.
Доки на буковинських автозаправках продовжують підвищувати ціни на пальне, на світовому ринку нафта дешевшає. Вперше за останні дев'ять тижнів.
Чи означатиме це, що невдовзі й на наших автозаправках ціни зменшать?
- Поступово і до нас дійде зниження цін, - вважає Ілля ХОЧЬ, президент Асоціації працівників нафтопродуктозабезпечення в області. - Ціни на нафтопродукти залежать від багатьох чинників - не лише від цін на сиру нафту. Наприклад, від енергоносіїв, витрат, які несе та чи інша мережа, інших складових.
За словами фахівця, відносно інших регіонів у Чернівецькій області не дуже високі ціни. Але порівняно з Європою, трохи вищі.
- Наприклад, у Німеччині літр бензину коштує 80 євроцентів - один євро (8,5-10,5 гривні). Водночас не видно, щоб попит відчутно зменшився через такі ціни, - каже експерт. - Як надалі змінюватимуться ціни на табло буковинських АЗС, залежить й від того, чи не зросте напруга на Близькому Сході. Всі розуміють, що вона штучно створена. Тому ціни повинні стабілізуватися.
"Ще один чинник, який впливає на ціни на пальне в Україні, - взаємини з Росією. Ми на 80 відсотків залежимо від цього регіону. Та будемо мати надію, що й у нас призупиниться подорожчання бензину і ринок стабілізується", - каже Ілля Хочь.
"На кількох АЗС нині справді зросли ціни. Але на автозаправках інших компаній - наприклад, WOG і Лукойл - ціни ще вищі і тримаються вже певний час. А на заправках Shell ціни на бензин давно захмарні. Та нині на ринку представлено різний ціновий спектр, тож люди можуть обирати, де заправляти свої авто", - зауважує експерт.
http://molbuk.ua/vnomer/ekonimc/komentar_esonomic/46156-cna-benzinu-dal-povze-vgoru.html

ЗВІДКИ В "УКРАЇНІ" ТЕЧУТЬ РІКИ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОГО МОЛОКА
Надія Діденко, "Вечірня Полтава", 18.04.2012
Весна - найгарячіша й найвідповідальніша пора в році, коли закладається фундамент майбутнього врожаю і достатку".

 Земля навесні пахне по-особливому - передчуттям нового життя, що проклюнеться із зернини крихітним паростком. А ще пахне руками хліборобів, для яких весна - найгарячіша й найвідповідальніша пора в році, коли закладається фундамент майбутнього врожаю і достатку. Той, хто народився в селі, знає, що весна не любить ледачих, а земля не зважає на свята та вихідні. Аграрії поспішають посіяти, щоб не втратити дорогоцінні вологу і час.
От і на полях ПАФ "Україна", якою керує Герой України Іван Балюк, зранку до пізнього вечора не вщухає гуркіт техніки. На 7800 гектарах землі агропідприємства, котре господарює відразу в трьох районах - Великобагачанському, Хорольському і Семенівському - кипить робота. Потужні трактори "Case" та "Massey Ferguson" сіють ячмінь, цукровий буряк,  боронують ті поля, що вже за кілька днів засіють кукурудзою та соняшником, зберігаючи в землі вологу. Левова частка у структурі посівів агрофірми - це зернові та кормові культури.
- Господарство більш-менш успішно вийшло з зими: через негоду втратили до 20 відсотків озимих культур. Понад 850 гектарів озимих ми вже підживили, - розповідає заступник директора ПАФ "Україна" з рослинництва Володимир Власенко. - Що ж до решти, то чекаємо, як почуватимуться посіви в найближчі кілька днів. Залежно від результатів обстеження або підживлюватимемо їх, або ж пересіватимемо. Причому для пересівання не використовуватимемо соняшник чи ріпак - за ці культури держава не дає дотації. Пріоритетні культури - ячмінь, кукурудза і соя.
Дотація, на яку сподіваються аграрії, становить всього лише 130 гривень на гектар площ. "Це крапля в морі", - коментує Володимир Власенко і зізнається, що ці кошти перекриють хіба що вартість 7-8 літрів солярки, необхідних для пересівання одного гектара озимих. Якщо ж до цієї суми доплюсувати вартість насіння кукурудзи (500 гривень на гектар), заробітну плату механізатора та інші витрати, то пересівання одного гектара озимих обійдеться в сумі 700-800 гривень. А щоб отримати 130 "дотаційних" гривень, селянам доведеться зібрати купу довідок, щоб засвідчити, що господарство не має заборгованості перед податковою, казначейством та Пенсійним фондом - більше мороки, ніж грошей. Проте й такій мізерній підтримці держави селяни раді - у весняну пору кожна копійка на рахунку.
А от посіви колись популярного цукрового буряку в господарстві відчутно зменшили. Якщо ще кілька років тому під солодкі корені в "Україні" відводили 600-500 гектарів, то цьогоріч лише 170. За словами Володимира Власенка, борються не за площі, а за урожайність. Та й заробляють кошти в агрофірмі не за рахунок цукрового буряку: його здають заводам на переробку, щоб отримати цукор для працівників та пайовиків. Головний годувальник агрофірми - тваринництво. Тому чимала кількість площ у господарстві відведена під кормові культури, багаторічні й однорічні трави. Цього року вже посіяли майже 700 гектарів силосної кукурудзи, кукурудзи на зерно, приблизно стільки ж - багаторічних трав.
Володимир Власенко наголошує, що ПАФ "Україна" не працює за популярним принципом: виростили-продали. Основний прибуток тут отримують завдяки тваринництву. На теренах агрофірми функціонують потужний свинокомплекс (має статус племзаводу), комплекс із відгодівлі ВРХ та дві молочнотоварні ферми. Про високу якість молока, котре доять на фермах "України", свідчить хоча б той факт, що воно використовується для виробництва дитячого харчування. А як відомо, для цих потреб, відповідно до норм чинного законодавства, використовують сировину, вироблену виключно в господарствах, що мають статус "спеціальної сировинної зони". На сьогодні в господарстві утримується понад 2200 голів великої рогатої худоби, з них 700 - молочне стадо. Йдеться про українську червоно-рябу породу корів, яку в "Україні" розводять, маючи статус племзаводу.
Як зауважує головний зоотехнік агрофірми Катерина Рєзнікова, особливого секрету в смачного та якісного молока ПАФ "Україна" немає. Одна із запорук успіху - це якісні й натуральні корми. Їх у господарстві власноруч вирощують і виробляють без хімічних добавок. Останнім часом в агрофірмі використовують технологію консервування й зберігання кормів у довгих поліетиленових рукавах. Пров'ялена зелена маса або фуражне зерно за допомогою спеціального обладнання подається у довгі поліетиленові пакети, де консервується і зберігається. Поліетиленова плівка захищена від ультрафіолетових променів і забезпечує зберігання кормів протягом двох років. За цією технологією в "Україні" консервують кукурудзу. Окрім неї годують своїх корівок сінажем, силосом, сіном, концентрованими кормами - соняшниковою макухою та соєвим шротом - всім тим, що так полюбляють годувальниці й завдяки чому збільшують надої.
- По господарству надоюємо по 16,8 кілограма молока на корову, - говорить Катерина Рєзнікова. - За день отримуємо майже 12 тонн молока. І вже 20 років у господарстві екологічно чисте і якісне молоко доїмо в молокопроводи. Все молоко звозимо на молочний пункт, де воно охолоджується у двох 5-тонних "танках". Вже охолоджене молоко надходить на переробку на Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів.
Ще один секрет якісного молока - жорстке дотримання умов догляду за тваринами. Тут покладаються на професіоналізм персоналу, котрий працює на молочнотоварних фермах. Як зауважує завідувач МТФ №2 Наталія Шарка, котра в тваринництві працює вже понад 13 років, робота ця важка й непроста, як здається. До кожної корівки потрібно знайти свій підхід, адже тварина звикає до людини, до її голосу. І може показати норовливий характер, коли їй не приділяють уваги чи демонструють поганий настрій - хвостом, може, й не хвицатиме, але молоко все точно не віддасть.
Нині на фермах "України" також кипить весняна робота - упорядковують літні табори, куди на теплу пору року переводитимуть корівок. Свіже повітря, привілля і зелені корми дозволять відчутно збільшити надої.
Щоправда, весняний оптимізм в аграріїв зникає, коли починаємо говорити про ціни на їхню продукцію. Якісне й екологічно чисте молоко за останні два місяці впало в ціні на півтори гривні - із 4,5 гривні до 3 гривень за літр охолодженого молока. Не краща ситуація і в інших господарствах, котрі займаються молочним скотарством. Навесні традиційно збільшується кількість молока - і в переробників є можливість вибирати. От і демпінгують ціни.
- Молокозаводи нині теж не в кращій ситуації: і Європі наша продукція не потрібна, й Росія не бере, - зауважує виконавчий директор ПАФ "Україна" Микола Олійник. - Розумно було б, якби втрати від зниження ціни на продукцію порівну лягали і на виробника сировини, і на переробника. Проте в Україні втрачають прибутки переважно селяни. Шкода лише, що зниження ціни на сировину в закупці не відчули на собі пересічні українці, котрі щодня купують молоко та молочні продукти.
На державу виробники якісного молока теж не сподіваються: востаннє дотацію для тваринницької галузі в "Україні" бачили ще на початку 2009 року. І категорично не сприймають ідей уряду щодо підтримки лише тих господарств, які нарощують поголів'я.
- Наше господарство ще з часів колгоспів стабільно утримує поголів'я корів, - говорить головний зоотехнік агрофірми Катерина Рєзнікова. - І тоді, коли в інших сільгосппідприємствах вирізали корів і розбирали ферми, ми не позбулися жодної тварини. Тому правильно було б платити дотацію на кожну голову ВРХ - щоб зацікавити великі сільгосппідприємства і фермерів займатися тваринництвом. І підтримати ті господарства, які займаються ним вже не перший рік на серйозному рівні. Ці кошти знадобляться для того, щоб оновити поголів'я, придбати доїльні апарати…
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2012/4/18/10515907/

ТРИ В ОДНОМ, ИЛИ КТО ВНОСИТ В ПРОФСОЮЗНОЕ ДВИЖЕНИЕ "РАЗБРОД И ШАТАНИЕ"?
Олег Павлов, "Вестник Кривбасса", 18.04.2012, Днепропетровская обл.
В феврале нынешнего года исполнилось 20 лет рабочему движению, а с ним и созданию Независимого профсоюза горняков в Кривбассе.

 Это событие не осталось незамеченным, но особой активности среди ветеранов рабочего и профсоюзного движения в городе не вызвало. По случаю юбилея было несколько интервью нынешних лидеров первичных организаций НПГУ в прессе и на телевидении, и все. Причина будничного отношения к событию в том, что, как считают и рядовые члены НПГУ, и руководители организаций, сегодня надо не праздновать, а заниматься ростом и укреплением рядов НПГУ, особенно на ПАО "Криворожский железорудный комбинат". Однако иного мнения председатель профкома НПГУ КЖРК Владимир Алексеенко и его заместитель Юрий Романенко. Они-то и провели 7 апреля то ли юбилейное собрание, то ли собрание регрессников, то ли сход ветеранов производства.
"Что это было?" - с таким вопросом вслух вышел из зала ДК шахты "Родина", где проходило мероприятие, директор по персоналу КЖРК Олег Макаров. Он, уже несколько лет "курирующий" деятельность профкома, был в числе приглашенных, но, как и автор этих строк, не понял, на каком собрании побывал и зачем оно вообще затевалось.
Если верить Юрию Романенко, который открывал и вел мероприятие, то это была конференция НПГУ КЖРК по случаю юбилея, а также собрание регрессников, членов общественной организации "Довіра". Так сказать, три в одном.
- На собрании по случаю празднования 20-летия свободного рабочего и профсоюзного движения зарегистрировалось 78 человек, - определился наконец-то Романенко. - Присутствуют гости с родственных предприятий, где есть независимые профсоюзы, ветераны профсоюзного движения, представители ветеранских организаций, которые существуют на нашем комбинате.
После этого он заявил, что это праздник и для ПМГУ, и для НПГУ. Мол, вместе бастовали в 1992 году, в рядах тогдашнего официального профсоюза. Но ведь потому и был создан Независимый, что так называемый казенный не смог тогда повести людей, не возглавил движение, не встал на защиту шахтеров. Об этом не раз говорили ветераны НПГУ, но у Романенко и тут свое мнение.
Повестка дня вмещала в себя и выступление Владимира Алексеенко, и выступления участников собрания, и вопросы создания ветеранской организации, и проблемы регрессников комбината. Минут через 10 после начала Романенко предложил почтить минутой молчания умерших шахтеров, стоявших у истоков НПГУ в Кривбассе.
Вроде бы должен был внести ясность Владимир Алексеенко, но его сумбурное выступление еще больше всех запутало. Ни слова о состоянии дел в организации, о достижениях и проблемах, о перспективах. Для чего-то он вспомнил лишь об участии в подготовке колдоговора и аттестации рабочих мест. "Мы собрались для того, чтобы чествовать ветеранов рабочего движения", - сказал Алексеенко с облегчением и приступил к вручению грамот.
Свою оценку ситуации дал один из награжденных, ветеран рабочего движения Юрий Мушулюк:
- Жаль, что очень мало в зале молодых лиц. Значит, не растут наши ряды.
Не растут они, по мнению других членов профсоюза, потому, что люди не видят реальной защиты своих интересов и прав.
Но опять по-своему оценил ситуацию Юрий Романенко, вновь взявший слово. Ответственность за отсутствие молодежи в профсоюзных рядах он возложил на ветеранов, а нежелание молодых вступать в ряды профсоюза объяснил изменившимися условиями и страхом, который испытывает молодежь перед возможным преследованием со стороны администрации.
Он тоже не акцентировал внимания на положении дел в организации, а больше говорил о проблемах, решение которых зависит от Киева. Упомянув вскользь о том, что "у женщин, работающих на комбинате, не по всем профессиям есть премии", зам председателя профкома не сказал, а что же сделано для того, чтобы они появились. То, что в Колдоговоре, о котором упоминал Алексеенко, записано, что руководители профсоюза на выборных должностях получают премии от предприятия (то есть, от того, с кем "воюют), - как бы не в счет. Хотя при этом Романенко и заявил, что "сейчас нет диалога, вопросы можно решать только силой".
Возможно, кому-то покажется, что автор, не раз писавший о НПГУ, на сей раз понял не все или не так и вообще отнесся ко всему предвзято? Тогда обратимся к людям, которые, как говорится, в теме, и чье мнение трудно оспорить.
Председатель Криворожского горкома НПГУ Юрий Самойлов:
- То, что было в ДК шахты "Родина", - это посиделки группы людей, да и то проведенные непрофессионально. А вообще-то это мероприятие больше походило на поминки по НПГУ на КЖРК. Задача Алексеенко и Романенко не юбилейные собрания проводить, а восстанавливать профсоюзную организацию на комбинате. А они всеми своими действиями ее сегодня добивают. На собрании они поощрили грамотами людей, приложивших руку к развалу НПГУ в Кривбассе: Михаила Сотника, Владимира Луговского, Федора Вигилева. Я солидарен с Юрием Мушулюком, который сожалеет, что не видно молодых лиц, организация не предприятии не растет. А как она будет расти, если сегодня ни Романенко, ни Алексеенко не имеют поддержки действительных членов НПГУ всей подземной группы на комбинате!
Председатель профкома НПГУ ПАО "Евраз Суха Балка" Анатолий Третьяков:
- Я просмотрел видеозапись собрания, и считаю, что мы правильно решили не принимать участия в этом балагане, который затеяли два афериста, дискредитирующих рабочее и профсоюзное движение. Романенко только уничтожает вокруг себя все. Алексеенко сегодня банкрот как председатель профсоюзной организации КЖРК, численность которой за время его руководства уменьшилась раза в четыре. Сегодня организация потеряла силу и былую мощь, не имеет авторитета на предприятии. Отношение к ней руководство предприятия продемонстрировало, предоставив для собрания не ДК КЖРК (бывший ДК имени Фрунзе), где обычно и проводятся крупные мероприятия, а ДК шахты "Родина" на окраине. А кто там собрался? Люди, в большинстве своем никакого отношения к Независимому профсоюзу горняков и первой забастовке девяностых годов не имеющие.
Что хотел провести Романенко? Собрание регрессников? Сход ветеранов труда? Устраивать торжества по случаю 20-летия профсоюза его никто не уполномочивал. Это фарс на фоне развала первичной профсоюзной организации НПГУ КЖРК. Ситуация в профсоюзной организации там критическая, полный разброд и шатание. Мы приглашали Алексеенко и Романенко на горком НПГУ - они не пришли. Два года не проводятся конференции, нет отчета профкома о финансовой деятельности. Нам не все равно, что происходит в организации на КЖРК, поскольку вместе с ней мы являемся основой городской организации НПГУ.
Председатель профкома первичной организации НПГУ на шахте "Гвардейская" КЖРК Сергей Дашковский:
- На данное время Владимир Алексеенко не является руководителем объединенной профсоюзной организации комбината. Потому что он самовольно изменил этот статус. До августа 2011 года у нас была первичная объединенная организация. Он также, не согласовав это с другими членами профкома (подчеркиваю - с легитимными членами профкома, потому что у нас существуют, кроме легитимного, еще и "профком Алексеенко", назначенный им), фактически назначил заместителем председателя профкома по вопросам охраны труда Юрия Романенко и представил его руководству комбината.
Секретарь правления общественной организации инвалидов труда и регрессников "Довіра" Андрей Свитанько:
- Собрания общественной организации "Довіра" в ДК не могло быть, так как не было протокола с решением о его проведении. А протокола не может быть априори, потому что я являюсь секретарем этой организации, и только я веду протоколы. В мое отсутствие (если я болен или в отъезде) избирается человек, которому поручается ведение протокола. На правлении нашей организации большинства не было, я не присутствовал, и в повестке дня правления не было вопроса об участии ОО "Довіра" в этом собрании. Я встречался с регрессниками, объяснил им, почему мы не можем в нем участвовать. Помещение арендовал председатель профкома НПГУ КЖРК Алексеенко. А мы, то есть организация, не являемся составной частью партии или профсоюза. Индивидуально - сколько угодно. Я, к примеру, являюсь членом профкома НПГУ "Сухой Балки". Я присутствовал на заседании горкома НПГУ, где было заявлено, что Владимир Алексеенко не отчитался на конференции перед своей организацией. А без его отчета, без отчета ревизионной комиссии не могло состояться никакое собрание, посвященное 20-летию организации НПГУ Кривбасса. Тем более, что горком НПГУ решения о его проведении не принимал.
http://www.krivbass.in.ua/content/view/5687/1/

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

ЧЕРКАЩИНА ПОСИЛАТИМЕ В РАДУ СІМОХ НАРДЕПІВ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 17.04.2012
Кандидатам на мажоритарних округах заборонили мати "запасний парашут" у вигляді прохідного місця в партійному списку.

 Центральна виборча комісія залишила в Черкаській області 7 виборчих округів і до 30 квітня оголосить про їхні кордони. Залишається головна інтрига: як саме наріжуть оці 7 округів і який район чи місто зазнаватиме найбільших "хірургічних" втручань. Не підтвердилися негативні прогнози експертів та політиків, які припускали скорочення кількості черкаських округів до 6-ти.
На останніх мажоритарних виборах-2002 найсуттєвіше порізали Звенигородський, Канівський і Черкаський райони, частини яких приєднали до різних округів. Якщо жителі Канева обирали депутата від 201-го округу, то частина Канівського району належала до 196-го округу, чий центр знаходився в Золотоноші. Так само південно-західна частина Черкаського району увійшла тоді до складу Смілянського округу №197, тоді як решта території - до Соснівського округу м.Черкаси №201, на якому не вдалося з першої спроби обрати депутата.
Охочих стати нардепами позбавили "запасного парашута": Конституційний Суд заборонив одночасно балотуватися і в списку, і на виборчому окрузі, через що відомі опозиціонери сходять із виборчого марафону по черкаських битих шляхах ще задовго до пострілу стартового пістолета. "Батьківщина" визнала, що їй шкода кидати під "танк" Миколу Томенка, якого раніше планували висунути на лівобережному окрузі в противагу Богдану Губському.
Відтак на амбразуру Лівобережжя піде екс-голова Черкаської обласної ради Володимир Гресь, якого, вочевидь, не шкода відправляти в бій. Мудрі люди вважають, що успіх чи невдачу будь-якої революції можна передбачити по мірі відданості революціонерів тим ідеалам, які вони відстоюють. Міра відданості ідеалам визначається вагою "священних корів", яких не шкода відправити на вівтар перемоги. Скажімо, революція 1917 року стала успішною, бо її організатори були готові померти за неї. На відміну від революціонерів минулого століття, теперішні опозиціонери не готові ризикувати своїми найвідомішими кандидатами заради успіху на окрузі. Досвід кампанії-2002 свідчить, що найдієвішим рецептом перемоги для опозиціонера від Черкащини є вдале місце в виборчому списку. Саме таким шляхом потрапляли до парламенту місцеві комуністи та соціалісти.
Які і 10 років тому, черкащани одержать на дільниці 2 бюлетені, де ставитимуть хрестики навпроти назви улюбленої партії та біля прізвища конкретного кандидата від округу. Останні вибори за змішаною системою показали: проголосувавши за партійними списками за опозиційні "Нашу Україну", Соціалістичну партію, комуністів і Блок Юлії Тимошенко, на мажоритарних виборах черкащани віддавали перевагу безпартійним кандидатам-самовисуванцям. Потім ці депутати увійшли до провладної більшості у Верховній Раді і підтримували чинного Президента Кучму. На 5-х округах перемогли безпартійні кандидати-самовисуванці, на 195-му окрузі переміг висунутий провладним блоком "За ЄдУ" заступник губернатора Сергій Терещук, а на 201-му окрузі - висунутий "нашою Україною" Микола Булатецький, чию перемогу потім було скасовано.
Хто б що не казав, але губернатор Черкащини Сергій Тулуб має у своїх руках ту чарівну паличку, один помах якої за бажання може занапастити світлий образ будь-якого кандидата-господарника. Що не лякає теплої весни та спекотного літа, те набуде ваги та гостроти впродовж холодного жовтня, коли навіть кілька днів без електрики, газу й опалення спроможні спричинити соціальний вибух у найблагополучнішій місцевості та перетворити милих симпатиків на лютих супротивників.
Вибори-2002 на Черкащині стали генеральною репетицією президентської кампанії-2004. Вочевидь, цьогорічні перегони стануть лакмусовим папірцем для влади та опозиції, і в усій красі продемонструють, чи здатні політики спуститися зі своїх небес до проблем простих черкащан і розмовляти з ними мовою простих та зрозумілих речей.
Якими були черкаські округи 10 років тому  і хто там перемагав:
195-й округ (центр - м.Городище, територія - м. Ватутіне, Городищенський, Звенигородський, Корсунь-Шевченківський, Лисянський, Шполянський райони, кількість виборців - 165,9 тисячі) - переміг Сергій Терещук, висуванець провладного блоку "За єдину Україну".
196-й округ (центр - м.Золотоноша, територія - м.Золотоноша, Драбівський, Золотоніський, Чорнобаївський і частково Канівський райони, кількість виборців -154,8 тисячі) - переміг безпартійний самовисуванець, народний депутат Богдан Губський.
197-й округ (центр - м.Сміла, територія округу - Кам'янський, Смілянський, Чигиринський, частково Черкаський райони та м.Сміла, кількість виборців -148,7 тисячі) - переміг безпартійний Віктор Тимошенко, голова правління АКБ "Легбанк".
198-й округ (центр - м.Тальне, територія - Жашківський, Катеринопільський, Маньківський, Тальнівський райони і частина Звенигородського району, кількість виборців - 157,3 тисячі) - переміг Ігор Челомбітко, безпартійний керівник ТОВ "Салюс".
199-й округ (центр - м.Умань, територія округу - Монастирищенський, Уманський, Христинівський райони і м.Умань, кількість виборців - 169,1 тисячі) - переміг безпартійний директор ТОВ "Шанс" Петро Кузьменко.
200-й округ (центр - м.Черкаси, територія - Придніпровський район і частина Соснівського району м.Черкаси, 164 тисячі виборців) - переміг безпартійний голова спостережної ради ВАТ "Азот" Борис Райков.
201-й округ (центр - м.Черкаси, територія - м.Канів, частина Соснівського району м.Черкаси і Черкаського та Канівського районів, 160 тисяч виборців) - переміг висуванець блоку "Наша Україна" Микола Булатецький, але вибори були визнані недійсними. Під час повторних виборів 14 липня 2002 року переміг член СДПУ(о) Нестор Шуфрич.
http://vechirka.ck.ua/novini/cherkashhina-posilatime-v-radu-simox-nardepiv/

ТОЧКА ЗОРУ

ЕДИНОЕ ОКНО ВЕРЫ ВО ВЛАСТЬ
Владислав Ивченко, "Данкор онлайн", 18.04.2012, Сумская обл.
«Прошедшая неделя, венчавшаяся праздником Пасхи, подтолкнула меня к благочестивым размышлениям о том, что мало, ох мало мы благодарим нашу власть...»

 Ну вот на прошлой неделе вручили церковный орден мэру Шостки. Вроде бы и хорошо, но просто вопиюще недостаточно, потому что разве можно орденом измерять благодарность граждан? Нужны новые, гораздо более действенные, способы излияния чувств в сторону власти.
И дело Церкви - разработать их и внедрить в жизнь. Потому что ведь как получается: святых подвижников былых времен мы помним и чтим, а нынешних титанов вертикали, творящих чудо улучшения жизни уже сегодня, вроде и не замечаем. Почему во время молитв в храмах не были упомянуты ни президент, ни глава правительства, ни члены Кабмина, ни губернаторы, ни мэры (во всяком случае, те, которые находятся под сенью вертикали)? Разве это правильно? Конечно нет! Потому что понятно: в чуде Воскресения непременно был, пусть и неявный, но вклад властной вертикали, без которой ничто в этом мире и не шевельнется! Скорее всего, был соответствующий указ президента, подкрепленный постановлением правительства и решением Верховной Рады. Просто власти это скрывают из врожденной скромности. Но мы-то понимаем, что просто так Пасха не случается.
И это понимание подталкивает нас к предложению конструктивной программы благодарности властям. Изобретать велосипед тут не нужно - достаточно влить новое вино в старые меха: использовать опыт святых покровителей. Чтобы если решил простой украинец улучшить свою жизнь да побыстрее, то не глупостями оппозиционными занимался, а обратился бы с молитвой к своему поднебесному заступнику Виктору Федоровичу, который воздаст просителю по заслугам его. Или вот всем известны подвиги нашего губернатора Юрия Чмыря по привлечению инвестиций - так назначить его заступником по этому вопросу. Хочешь инвестиций - вознеси молитву главе области, и будет тебе по вере твоей. Также г-ну Чмырю можно будет возносить просьбы и о футболе, учитывая губернаторскую должность главы областной федерации. То есть собрался бить пенальти - подумай про себя: "О Юрий Павлович, сподобь на гол!", а потом уж бей и празднуй обязательное взятие ворот, потому что власть не просто так, а от Бога.
Есть сомнения, покровителем чего назначить нашего мэра, который буквально разрывается, творя блага горожанам во всех направлениях. Учитывая, что любимым детищем Геннадия Минаева стало КП "Сумыжилье", можно ставить мэра поднебесным покровителем жилищно-коммунальных услуг. Прорвало трубу, не греют батареи, течет крыша? Не беспокойте власть напрасными звонками, а попросите в смирении городского голову даровать освобождение от нахлынувших бед, и случится чудо. Вот посмотрите!
И тут же главное - понимать: принятая на загнивающем Западе теория, что власть - это слуги общества, предоставляющие услуги налогоплательщикам, подлинная глупость. У нас власть дается свыше, и требовать от нее ничего нельзя, а можно лишь молить и уповать на милость ее.
Назначив покровителей всех и вся, можно применять в церквах и опыт власти в создании единых окон. А то ведь придет украинец в храм и запутается, кого благодарить и как. Но если будет единое окно, в котором подробно опишут человеку, где можно поклониться президенту, где губернатору, где мэру и всем прочим (с указанием подобающего размера свечей), дело пойдет куда лучше. И будет власть чувствовать народную любовь, а народ - глубокое удовлетворение от того, что отблагодарил чиновных мужей сполна.
К этой гармонии и нужно стремиться. Так мне думается в эти прекрасные весенние дни, которые явно тоже наступили при содействии и под покровительством вертикали.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/77688

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

В ПЯТИХАТСКОМ РАЙОНЕ СФАЛЬСИФИЦИРОВАЛИ ВЫБОРЫ
"Лица", 18.04.2012, Днепропетровская обл.
Досрочные выборы депутата Пятихатского райсовета в одномандатном мажоритарном избирательном округе №8 прошли с грубыми нарушениями законодательства.

 Избирательная комиссия не разрешила оппозиционерам заниматься агитацией и присутствовать на избирательных участках.
Досрочные выборы депутата Пятихатского районного совета в одномандатном мажоритарном избирательном округе №8 прошли с грубыми нарушениями законодательства.
Об этом корреспонденту интернет-газеты "Лица" сообщил Станислав Козлов, доверенное лицо оппозиционного кандидата Владимира Рогозы
В частности, районной избирательной комиссией нарушены сроки опровержения результатов выборов.
 "Выборы прошли 18 марта, а на следующий день районная избирательная комиссия утвердила результаты выборов, хотя, согласно законодательству, у нас было два дня на опровержение", - заявил Козлов.
По его словам, это далеко не единственное зафиксированное нарушение.
 "Так, районная избирательная комиссия в своем решении не признала меня объектом избирательного процесса - по их логике мне не то что жалобы нельзя было подавать, но и присутствовать на избирательных участках, - резюмировал Станислав Козлов. - Агитационные материалы кандидата в депутаты районного совета от оппозиции Владимира Рогозы  районная избирательная комиссия забраковала, посчитав, что упоминание  о разворовывании бюджета порочит их честь и достоинство".
Нам в руки попало письмо главы районной избирательной комиссии О. Иванова на имя Станислава Козлова, в котором глава комиссии возмущается упоминанием о разворовывании районного бюджета, коррупции и людском горе.
Также О. Иванов призвал "доверенную особу кандидата Рогозы тов. Козлова изучить свои права" и выразил надежду, что "взаимопонимание удастся найти, и оно будет нам на пользу".
http://www.litsa.com.ua/news/own/5939/v-pyatihatskom-rayone-sfalsifitsirovali-vybory.htm

ПАНЧИШИНА НЕ ПУСКАЮТЬ НА РОБОТУ - ВИМАГАЮТЬ ЩЕ ОДОГО РІШЕННЯ СУДУ
"Молодий буковинець", 18.04.2012, Чернівецька обл.
Руслан Панчишин, який через суд повернув собі посаду міського голови Новодністровська, все ще не може приступити до роботи.

 Сьогодні йому знову не дозволили зайняти кабінет.
- Обов'язки мера продовжує виконувати секретар міської ради Микола Лутчак, - розповів перший заступник міського голови Анатолій Болдашев. - Вінницький адміністративний апеляційний суд дійсно задовільнив позов Панчишина. Наш юрист 18 квітня близько 19.45 отримав на руки рішення суду. Однак позов Панчишина був складений неграмотно. Він лише просив скасувати рішення сесії про дострокове припинення його повноважень і рішення Сокирянського районного суду, який його позов відхилив. Однак пункту про поновлення його на посаді міського голови немає.
Анатолій Болдашев каже, посилаючись на пояснення юристів, що для поверненя Панчишина на посаду необхідна ще одна постанова суду. За словами Болдашева, рішення з Вінниці мають передати до Чернівецького апеляційного суду, який має ухвалити свою постанову про поновлення. До цього часу Панчишина нинішнє керівництво ради вважати мером не буде.
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/46159-panchishina-ne-puskayut-na-robotu-vimagayut-sche-odogo-rshennya-sudu.html

ДЕМОГРАФІЯ

СТРАНА ВЫМИРАЕТ
Никита Валентинов, "Крымская правда", 18.04.2012
С первого года независимости население Украины сократилось на шесть миллионов человек.

 На 1 января 2012 года численность населения составила 45,6 миллиона. Ежегодно Украина теряет в среднем более 300 тысяч граждан, треть из которых - трудоспособного возраста. Таковы лишь общие данные, приведённые Государственной службой статистики.
В то время как уровень рождаемости на Украине составляет 11 человек на тысячу населения, уровень смертности достигает 14,5 человека на тысячу. Для сравнения: в странах Евросоюза показатель смертности составляет 6,7 человека на тысячу населения.
В отдельных регионах Украины темпы смертности сравнимы с временами голодомора. Например, в Днепропетровской области смертность в 1932 году составляла 17 человек на тысячу. В 2011 году она в этом регионе составила почти 16 случаев на тысячу человек.
- По показателям смертности взрослого населения Украина находится на уровне слаборазвитых стран третьего мира, в частности Гвинеи и Конго, - заявляла первый замглавы администрации президента Ирина Акимова.
По данным комитета парламента Украины по вопросам здравоохранения, наши граждане живут на 10 лет меньше, чем жители Европейского союза и многих стран СНГ. Наша страна занимает 150-е место среди 223-х стран мира по показателю средней продолжительности жизни - 69 лет. А вот в странах ЕС - 74 года, в странах СНГ: Грузии - 76,7, Молдавии - 70,8, Белоруссии - 70,63, Узбекистане - 71,9. При этом средняя продолжительность здоровой жизни на Украине составляет 59,2 года.
Каждый десятый житель нашей страны не доживает до 35 лет, каждый четвёртый - до 60 лет. По словам медиков, смертность мужчин трудоспособного возраста превышает аналогичный показатель даже в странах, где ВВП в шесть раз ниже, чем на Украине. Такую ситуацию эксперты объясняют несколькими факторами: мужчины занимаются более опасными и стрессовыми видами работ; мужчины чаще употребляют спиртные напитки и курят.
Настораживает экспертов и ситуация с детской смертностью. По данным Минздрава, в перинатальном периоде, с 22-й недели беременности до 168 часов после рождения, на Украине в прошлом году умерли 5111 детей, а в возрасте до года у нас умирает каждый сотый родившийся.
Примечательно, что лишь 40% граждан, заболев, обращаются за помощью к медикам. 30% предпочитают лечиться самостоятельно, 2,5% обращаются к народным целителям, а 5,3% пускают всё на самотёк.
Есть и другие факторы, сделавшие нашу страну лидером по количеству смертей в мире: это низкий уровень жизни. Люди вынуждены экономить на лекарствах, продуктах питания, отдыхе и занятиях спортом. Другой причиной эксперты называют полное отсутствие в стране пропаганды здорового образа жизни.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/04/18/strana-vymiraet

ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ

МУЗЕЙ ПРОКОФЬЕВА ОТКРЫЛИ ПОСЛЕ РЕКОНСТРУКЦИИ
Андрей Кривцун, "Донбасс", 19.04.2012, Донецкая обл.
После капитального ремонта и реконструкции (на них ушло 3,6 миллиона гривен) открылся музей композитора.

 Во вторник в селе Красное Красноармейского района (бывшее село Сонцовка), где родился, провел детство и написал свои первые произведения Сергей Прокофьев, после капитального ремонта и реконструкции (на них ушло 3,6 миллиона гривен) открылся музей композитора.
Подарки от жены и внучек
- С июля наш музей - филиал Донецкого областного краеведческого - был закрыт на капитальный ремонт, - рассказала заведующая Ольга Пузик. - Работы проводили на улице: выложили новые тротуарные дорожки, разбили клумбы, полностью обновили и утеплили фасад, нанесли декоративную штукатурку, добавили пандус для инвалидов. Внутри помещения установили санузлы, заменили окна, сделали подсветку на потолке, обновили полы, но "замаскировали" их под старину. А еще у нас появился большой конференц-зал с современной аппаратурой.
В экспозиции, по словам Ольги Витальевны, особых изменений не произошло: сохранили всю концепцию, над которой более двадцати лет назад работали специалисты, в том числе художники из Ленинграда. И всё же три зала смотрятся свежее.
- Самые ценные экземпляры - личные вещи Сергея Сергеевича:  перчатки, шарф, галстук, посуда семьи, чинка для карандашей, камертон, подлинные фото, в том числе сделанные в нашем селе, - поясняет Ольга Пузик. - Их подарила музею вторая жена композитора Мира Александровна Мендельсон более полувека назад. Сперва ведь в сельском ДК открылась небольшая выставка, посвященная Прокофьеву. Лишь к 100-летию со дня его рождения, в 1991-м, в здании бывшей сельской школы (постройки 1904 года), где преподавала, а затем была попечительницей мать Сергея Сергеевича - Мария Григорьевна, появился музей, получивший статус государственного.
Из новых экспонатов - рисунки, которые привезли в мае прошлого года внучки Прокофьева - Корделия и Беатрис из Великобритании. Их отец Олег (младший сын композитора, умерший 20 августа 1998 года) был художником, рисовал знаменитого предка с натуры.
Коробко спела у раритетного рояля
Мелодии в этот день лились отовсюду. В музее услаждал слух камерный оркестр "Виола". А на улице, у памятника Прокофьеву, играл оркестр духовой и эстрадной музыки шахты им. Засядько. Да так проникновенно, что один из местных жителей, уже изрядно подшофе (вероятно, в честь открытия музея), подошел к исполнителям и, пытаясь перекричать трубы и барабаны, стал заказывать "Марш славянки", тряся 200-гривенной купюрой. Заказ не приняли. Вздыхая, мужичок уселся на лавку. Где тут же получил тычок локтем от дородной женщины: "Ты бы еще "Мурку" попросил сыграть на рояле Прокофьича!". Так красновцы ласково называют композитора, благодаря которому их село имеет шанс на возрождение.
Кстати, о рояле. Многие думают, что он принадлежал Сергею Сергеевичу. Но это неверно. По словам Ольги Витальевны, инструмент был приобретен в начале 90-х, когда решили открыть музей. В Донецке дали объявление, что ищут старинный рояль марки "Шрёдер" (таким Прокофьева премировали по окончании Петербургской консерватории в 1914 году). Одна семья отозвалась и продала раритетный инструмент за весьма солидную сумму. На нем, кстати, играла Александра Пахмутова, посетившая музей в 2003 году. Во время экскурсии не удержалась и с ходу выдала отрывок из сказки Прокофьева "Петя и Волк". Этот момент тоже запечатлели на фото и выставили в экспозиции.
- Хотели бы спеть под аккомпанемент этого рояля? - обратился я к народной артистке Украины Алине Коробко.
- К этому инструменту даже притронуться страшно, - переживала Алина Николаевна, впервые попавшая в музей композитора. - Сергей Сергеевич обращался к разным текстам, и всегда получалось замечательно. Я, кстати, пела "Болтунью" Прокофьева на стихи Агнии Барто.
И 64-летняя артистка заводит прямо у рояля великолепным голосом:
Что болтунья Лида, мол,
Это Вовка выдумал.
А болтать-то мне когда?
Мне болтать-то некогда…
Возможна ли область без окраин?
На открытие реконструированного музея прибыло областное и районное начальство. Говорили теплые слова, резали ленточку, дарили подарки, в том числе аудиогиды. Особенно проникновенно выступал губернатор. И, что немаловажно, говорил не только о позитивном…
- Прокофьев - это сила и мощь нашего индустриального края, воплощенная в музыку гения. Практически в каждом его произведении можно услышать и шепот ковыля донецких степей, и грохот подымающейся на-гора шахтерской клети, - подчеркнул Андрей Шишацкий. - Может, поэтому его музыка так неординарна и прекрасна. Мне очень приятно видеть, что помимо музея отремонтировано и здание школы. А вот Свято-Петропавловская церковь, где крестили Сергея Сергеевича, находится не в лучшем состоянии... Уже сформирована бригада. Вскоре определимся по сумме финансирования. В первую очередь нужно сделать крышу, а летом поштукатурить. До майских праздников я хочу еще попасть сюда - со спонсорами.
Андрей Владимирович уверил, что власть настроена сделать область "без окраин". И начать хотят именно с Красного.
- Нужно создавать здесь рабочие места, развивать инфраструктуру. Хочется, чтобы это, - показал губернатор на здание музея, - не было островком благополучия в неблагополучном окружении.
Для этого придется, как минимум, сделать дороги. Потому что добираться до Красного, которое вошло в число основных маршрутов для экскурсионного обслуживания гостей и участников Евро-2012, - настоящее испытание…
А вот когда появятся гладкие дороги, да с указателями; когда в Красном можно будет не только в музей-церковь сходить, но и в приличном кафе посидеть, а то и на аттракционах каких покататься, - глядишь, музей ежегодно будут посещать не около шести тысяч человек (как сейчас), а в несколько раз больше.
http://donbass.ua/news/region/2012/04/19/muzei-prokofeva-otkryli-posle-rekonstrukcii.html

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 20 квітня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення