Огляд реґіональної преси 

Випуск 25, 6 квітня 2012 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ПРЕЗИДЕНТ ЗВЕРНУВСЯ ДО ООН ТА ЮНЕСКО ЩОДО ОГОЛОШЕННЯ 2014 РОКУ МІЖНАРОДНИМ РОКОМ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
"Вісті Придніпров'я", 05.04.2012, Дніпропетровська обл.
Президент України Віктор Янукович підписав листи до керівництва ООН та ЮНЕСКО з проханням оголосити 2014 рік Міжнародним роком Тараса Шевченка.

ЄВРОПА НЕ ВІДКИДАЄ УКРАЇНУ
Василь Уліцький, "Волинь", 03.04.2012
Парафування Угоди про асоціацію України з ЄС стало ще одним нагадуванням, що двері до Європи для українців не зачинено.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ПРИНЯТ ГЕНПЛАН РАЗВИТИЯ МАКЕЕВКИ
Марина Самара, "Донбасс", 05.04.2012, Донецкая обл.
Окончательное решение утвердили на сессии горсовета.

ЛЬВІВСЬКА МІЛІЦІЯ ПРАЦЮЄ "В ЖАХЛИВИХ УМОВАХ"
Омар Узарашвілі, "Високий замок", 04.04.2012, Львівська обл.
А після проведення Євро-2012 її очікує суттєве скорочення, не приховує новопризначений начальник міського управління міліції Сергій Зюбаненко.

ОЛЕКСАНДР КУРИЛЮК: ГОЛОВНИМ ПРІОРИТЕТОМ ВЛАДИ Є СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН
Галина Баран, "Віче", 04.04.2012, Волинська обл.
Про позитивні зміни, які чекають на громадян, розповів заступник голови Волинської обласної державної адміністрації депутат обласної ради Олександр Курилюк.

МИХАЙЛІШИН "НАЇХАВ" НА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
"Молодий буковинець", 04.04.2012, Чернівецька обл.
Секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин на прес-конференції заявив, що народні депутати-буковинці не допомагають місту.

В КРЫМУ КОРРУПЦИЯ ОБЛЮБОВАЛА МЭРИИ И НЕ ХОЧЕТ ОТТУДА УХОДИТЬ
Влад Смирнов, "Первая Крымская", 30.03.05.04.2012
«Крым оказался впереди планеты всей по числу фактов коррупции среди должностных лиц местного самоуправления».

ЕКОНОМІКА
СЕРГЕЙ АРБУЗОВ: "КЛЮЧЕВАЯ ФУНКЦИЯ НАЦИОНАЛЬНОГО БАНКА - ОБЕСПЕЧЕНИЕ СТАБИЛЬНОСТИ"
Елена Зеленина, "Время", 05.04.2012, Харьковская обл.
Глава НБУ Сергей Арбузов в эксклюзивном интервью рассказал читателям газеты «Время» о перспективах украинской экономики...

УКРАЇНА НЕ ВИЖИВЕ ПРИ СЬОГОДНІШНІЙ ЦІНІ НА ГАЗ. МИХАЙЛО ДОБКІН
Юрій Борщ, "Слобідський край", 04.04.2012, Харківська обл.
Про це під час круглого столу заявив губернатор Харківщини М. Добкін.

ВСЕУКРАИНСКАЯ АКЦИЯ ПРОТЕСТА ПЕРЕВОЗЧИКОВ В СУМАХ
"Ваш шанс", 04.04.2012, Сумская обл.
Президент Союза перевозчиков Украины Валентин Демчук сообщил, что сумской акцией начинается масштабная всеукраинская.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
СЕРГІЙ ШТУРХЕЦЬКИЙ: "НАВРЯД ЧИ У РІВНЕ ЗАЙДЕ ХТОСЬ ІЗ КИЇВСЬКИХ "ПАРАШУТИСТІВ"
Галина Котульська, "Рівне вечірнє", 05.04.2012
Про особливості політичної "битви" за Рівне під час парламентських виборів - розмова з кандидатом наук з державного управління Сергієм Штурхецьким.

ЧИ МАТИМЕ ЧЕРНІГІВЩИНА НАЙДОВШИЙ В УКРАЇНІ ВИБОРЧИЙ ОКРУГ?
Сергій Соломаха, "Сіверщина", 04.04.2012, Чернігівська обл.
ЦВК "нарізатиме" виборчі округи на парламентські вибори під конкретних кандидатів - впевнені представники громадських організацій, опозиційних партій і експерти.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ТРИ ЧВЕРТІ МІЛЬЙОНА ДОПОМОГИ
"Крымские известия", 05.04.2012
За ініціативою Ради міністрів АР Крим розроблена Програма "Соціальна карта кримчанина".

ЖИЛЬЁ МОЁ!
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 04.04.2012
Вопрос строительства жилья в Крыму по доступным ценам остаётся проблематичным.

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ВИКТОРИЯ ШИЛОВА ТРЕБУЕТ РЕФЕРЕНДУМ ОБ ОТМЕНЕ МЕДИЦИНСКОЙ РЕФОРМЫ
"Лица", 05.04.2012, Днепропетровская обл.
Инициатива об отмене медицинской реформы исходит от Независимых профсоюзов западного Донбасса.
ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ХАРЬКОВСКИЙ ВОЗДУХ СТАЛ ЕЩЕ ГРЯЗНЕЕ
Татьяна Буряковская, "Время", 05.04.2012, Харьковская обл.
За 2011-й в атмосферный воздух Харьковщины попало более 174 тыс. тонн загрязняющих веществ, что на 14,6% больше, чем было в минувшем году.
ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
МИХАЙЛО ДОБКІН РОЗПОВІВ, КОМУ З ПОЛІТИКІВ ЖИТЕЛІ ХАРКІВЩИНИ ДОВІРЯЮТЬ НАЙБІЛЬШЕ
"Слобідський край", 05.04.2012, Харківська обл.
Губернатор Харківської області Михайло Добкін під час зустрічі з представниками ЗМІ "Чай з губернатором" озвучив останні результати соціологічних досліджень.
 

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ПРЕЗИДЕНТ ЗВЕРНУВСЯ ДО ООН ТА ЮНЕСКО ЩОДО ОГОЛОШЕННЯ 2014 РОКУ МІЖНАРОДНИМ РОКОМ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
"Вісті Придніпров'я", 05.04.2012, Дніпропетровська обл.
Президент України Віктор Янукович підписав листи до керівництва ООН та ЮНЕСКО з проханням оголосити 2014 рік Міжнародним роком Тараса Шевченка.

 Про це Глава держави заявив на засіданні Громадської гуманітарної ради.
"Безперечно, ми всі розуміємо, щоб ці надзвичайно авторитетні організації почули голос України, необхідна зараз велика пропагандистська і лобістська кампанія, яка б досягла тієї мети, яку ми ставимо", - наголосив Президент.
На переконання Віктора Януковича, МЗС, дипломатичні відомства, видатні представники національної еліти, наші друзі у світі та посли країн, історія яких тісно пов'язана з іменем Шевченка, повинні сприяти Україні в досягненні цієї цілі. У цьому контексті Президент подякував послам Росії, Казахстану, Литви, Польщі за те, що вони з розумінням поставилися до важливості для України святкування 200-річчя Кобзаря.
Глава держави додав, що хоче почути від Міністра закордонних справ доповідь про окремий план роботи МЗС щодо підготовки до відзначення ювілею Тараса Шевченка. Президент наголосив: осмислення та планування двохсотлітнього ювілею Кобзаря повинне нагадати всім нам, що українці - великий народ, чий внесок у світову культуру та науку є беззаперечним і визнаним.
"Переступаймо через нав'язувані нам комплекси, перемагаймо самих себе, пам'ятаймо - нам є чим пишатись у минулому, нам є на основі чого проектувати наше самодостатнє майбутнє", - зазначив Глава держави.
Прес-служба Президента України Віктора Януковича
http://www.vesti.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=14283:-2014-&catid=146:2011-09-10-06-36-04&Itemid=582

ЄВРОПА НЕ ВІДКИДАЄ УКРАЇНУ
Василь Уліцький, "Волинь", 03.04.2012
Парафування Угоди про асоціацію України з ЄС стало ще одним нагадуванням, що двері до Європи для українців не зачинено.

 У кінці минулого року запланованого урочистого парафування Угоди за участю Президента України Віктора Януковича не відбулось. Так Європа прореагувала на переслідування опозиції, вибірковість правосуддя і, зокрема, ув'язнення Юлії Тимошенко. Представити парафування як європейський "прорив" в української влади тоді не вийшло. Після цього дехто з експертів говорив, що тепер парафування документа взагалі можна чекати аж після парламентських виборів в Україні попри те, що парафування - процедура суто технічна. Це всього лиш свідчення, що переговори закінчені, документ узгоджений і готовий. А його підписання і подальша ратифікація парламентами 27 країн ЄС - наступний етап.
Однак, хоч і не так врочисто, як планувалось раніше, а, так би мовити, в робочому порядку, європейці таки пішли на парафування Угоди - воно відбулось 30 березня. Переоцінювати цього кроку не слід, адже подія має більш символічне значення, однак для тих, хто бачить майбутнє України з Європою, це добрий сигнал, що на українців ще таки сподіваються. Партія "УДАР" парафування Угоди про асоціацію назвала "жестом доброї волі з боку ЄС по відношенню до українського народу, який не повинен бути заручником дій авторитарної влади".
Заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін, який керував групою, що вела переговори з ЄС, оптимістично заявляє, що підписати Угоду можна буде уже в першій половині наступного року. Але, визнає він, при цьому будуть враховуватись "політичні чинники". Про ці чинники Європа уже неодноразово нагадувала Україні: припинення політичних переслідувань, демократичні вибори, справедливе судочинство, прозорі правила гри для бізнесу тощо. Власне, речі, які насправді потрібні насамперед нам, українцям, а не європейцям.
На жаль, незважаючи на бравурні заяви влади про реформи, на практиці маємо відкат, віддалення від Європи. Якщо раніше здавалось, що хоч важко, повільно та із зупинками, але Україна таки йде європейським шляхом, перспективність якого очевидна, то зараз нашу країну все частіше ставлять в один ряд з Білоруссю та Росією. Як не прикро, але до найбільших євроскептиків належить такий важковаговик ЄС, як Німеччина. От і цими днями депутат бундестагу від правлячого Християнсько-демократичного союзу Гунтер Кріхбаум відверто сказав, що не просто не бачить руху України вперед на шляху євроінтеграції, а навпаки, - вважає, що є "регрес у процесі реформ".
- Коли ми говоримо про цінності Європейського союзу, то їх треба не лише поділяти, ними треба керуватись, - дає він пораду нашій владі і всім нам.
http://www.volyn.com.ua/?rub=4&article=0&arch=1366

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ПРИНЯТ ГЕНПЛАН РАЗВИТИЯ МАКЕЕВКИ
Марина Самара, "Донбасс", 05.04.2012, Донецкая обл.
Окончательное решение утвердили на сессии горсовета.

 На его разработку совместно с научно-исследовательским институтом проектирования городов "Дiпромiсто", которая длилась с 2007 года, из местного бюджета затратили полтора миллиона гривен.
Предыдущий генплан Макеевки был разработан и утвержден в 1975 году. За 37 лет изменились и город, и общество, и жизненные приоритеты. Срок действия нового документа рассчитан на 20 лет, заявил городской голова Александр Мальцев.
Власти связывают с новым генпланом перспективы привлечения в город инвестиций. По мнению специалистов, для этого есть основания. У Макеевки выгодное расположение в центре промышленного региона, имеется большой транспортный узел, позволяющий расширить и улучшить работу существующего производства.
Планируется улучшить состояние окружающей среды за счет уменьшения техногенных нагрузок, введения безотходных технологий производства, технического переоснащения действующих и перспективных угледобывающих предприятий, утилизации шахтного метана. Позаботятся также об очищении полигона твердых бытовых отходов и введении в действие системы раздельного сбора мусора. План включил в себя реконструкцию системы водообеспечения и водоотведения.
http://donbass.ua/news/region/2012/04/05/prinjat-genplan-razvitija-makeevki.html

ЛЬВІВСЬКА МІЛІЦІЯ ПРАЦЮЄ "В ЖАХЛИВИХ УМОВАХ"
Омар Узарашвілі, "Високий замок", 04.04.2012, Львівська обл.
А після проведення Євро-2012 її очікує суттєве скорочення, не приховує новопризначений начальник міського управління міліції Сергій Зюбаненко.

 Після двох місяців перебування на новій посаді свою першу прес-конференцію провів начальник УМВСУ міста Львова підполковник Сергій Зюбаненко. На початку він розповів, що йому 32 роки, раніше працював начальником Кременчуцького управління міліції (Полтавська область) та на інших посадах. Щоб журналісти не почали шукати причини його кар'єрного росту не там, де слід, молодий керівник міліції обласного центру одразу зауважив: "На жаль чи на щастя, впливових родичів не маю"...
Сергію Зюбаненку Львів сподобався з першого погляду. Працювати у цьому європейському, як він висловився, місті цікаво. Якихось кадрових революцій новий начальник міліції не робив. Наразі він вважає, що всі його заступники та начальники райвідділів відповідають займаним посадам.
Рівень злочинності у Львові, зауважив Зюбаненко, порівняно невисокий. У Львові фіксується 550-600 злочинів за місяць. Для порівняння, у Полтаві з населенням 320 тисяч громадян протягом місяця чиниться близько 400 злочинів. Цього року у Львові вчинили шість вбивств та замахів на вбивства. З них п'ять розкриті. Правоохоронцям поки що не вдалося затримати чоловіка, який нещодавно на вулиці Науковій поранив з пістолета жінку. Його розшук триває. Та міліціонери припускають, що ця психічно неврівноважена людина могла накласти на себе руки.
Найбільше бентежать нового керівника міліції питання, які так чи інакше загостряться під час проведення у Львові Євро-2012. На вузьких вулицях міста затори, автомобілі немає де паркувати. Не може не турбувати нового керівника й громадська безпека на вулицях, особливо у Сихівському районі, на території якого розташований стадіон, де відбуватимуться матчі чемпіонату Європи.
Після вельми "вдалої" транспортної реформи у переповнених львівських маршрутках почастішали кишенькові крадіжки. Не варто сумніватися в тому, що під час проведення Євро-2012 до Львова "підтягнуться" чимало кишенькових злодіїв з інших регіонів. Для більш успішної боротьби з цими крадіжками у міському управлінні міліції суттєво збільшили кількість оперативників, які спеціалізуються саме на розкритті цих злочинів. Раніше в секторі карного розшуку міського управління, який займався боротьбою з кишеньковими крадіжками, працювали шість співробітників - на все місто. Наразі цю кількість збільшили до двадцяти співробітників. Поки що новачки цього підрозділу стажуються у фахівців з міліції Києва та Криму.
Розмірковують у міліції і над тим, як посилити боротьбу з розповсюдженням наркотиків. Днями підписано наказ, яким, поки що у вигляді двомісячного експерименту, підрозділи боротьби з незаконним обігом наркотиків заберуть з райвідділів міліції та об'єднають в одну потужну службу під дахом міського управління міліції.
Прикро вразили Сергія Зюбаненка у Львові умови роботи нових підлеглих та матеріально-технічна база міліції. "У таких жахливих умовах не працюють співробітники жодного міського управління міліції", - зауважив підполковник Зюбаненко. Умови роботи правоохоронців відчувають на собі пересічні громадяни. Якби у кожному райвідділі міліції, скажімо, встановили записуючі пристрої та відеокамери, які б фіксували спілкування правоохоронців з громадянами, випадків хамського ставлення значно б поменшало. Та коштів на встановлення такої апаратури у львівської міліції немає.
Сергій Зюбаненко нагадав, що міське управління міліції вже багато років орендує приміщення на вулиці С. Бендери, 1, у СБУ. Умови роботи там далекі від комфортних. "Якщо ви переглянете фотографії та кіноплівки 70-х років минулого століття, на яких зображені львівські райвідділи міліції, та порівняєте їх з сучасними, переконаєтеся, що "картинка" майже не змінилася, - констатував начальник міліції міста. - На опорних пунктах міліції взагалі можна повісити таблички "Музей"...
В інших містах побороти вуличну злочинність правоохоронцям суттєво допомагають відеокамери, встановлені на вулицях. У Львові, повідомив Зюбаненко, встановлено лише 28 відеокамер, з яких працює 21-на. Для порівняння, на новому стадіоні працюють 350 відеокамер...
Євро-2012 мине, а проблеми львівської міліції лише загостряться, не приховував Зюбаненко. Він нагадав, що півтора року тому у структурі МВС розпочалося значне скорочення штатів. Наразі не змінюють штатного розкладу міліції міст, у яких проходитимуть матчі Євро-2012. Та після проведення чемпіонату і в цих містах почнуть скорочувати кількість інспекторів ДАІ, патрульних, інших служб міліції. Отож ставку слід робити не на кількість, а на більш досконале оснащення правоохоронців. Та наразі начальник міліції Львова мусить ламати голову над тим, як не здивувати гостей Львова латками на формі міліціонерів та доісторичними раціями, які вони мусять тягати на собі...
http://www.wz.lviv.ua/articles/105137

ОЛЕКСАНДР КУРИЛЮК: ГОЛОВНИМ ПРІОРИТЕТОМ ВЛАДИ Є СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН
Галина Баран, "Віче", 04.04.2012, Волинська обл.
Про позитивні зміни, які чекають на громадян, розповів заступник голови Волинської обласної державної адміністрації депутат обласної ради Олександр Курилюк.

 Становище будь-якої країни визначається благополуччям та соціальною захищеністю її громадян. Команда владної Партії регіонів прагне забезпечити належний рівень життя українців. Президент України Віктор Янукович нещодавно окреслив нові стандарти в соціальній політиці, зокрема вони стосуються молодих сімей, дітей-сиріт, студентів, пенсійного забезпечення непрацездатних громадян та інших категорій. Про позитивні зміни, які чекають на громадян, та етапи їхнього практичного запровадження розповів читачам "Віча" заступник голови Волинської обласної державної адміністрації депутат Волинської обласної ради Олександр Курилюк.
Соціальні ініціативи Президента України викликали у суспільстві потужну хвилю обговорення як на експертному, так і на побутовому рівнях. Причому скептики говорять про передвиборний популізм та лякають мало не колапсом економіки.
За словами Олександра Курилюка, насправді ж за цими ініціативами стоять вивірені розрахунки та спроможність держави за рахунок зростання економіки, перерозподілу податкового навантаження, вишукування додаткових джерел фінансування допомогти найбіднішим верствам населення.
- Влада повинна підходити відповідально до тих обов'язків та завдань, які перед нею стоять, вона має бути ефективною, - переконаний пан Курилюк. - З приходом до влади Президента України Віктора Януковича були запропоновані зміни у самих підходах у соціальній політиці, те що ми називаємо нині соціальними ініціативами. Як ми пам'ятаємо, з кінця жовтня 2008 року усі виплати були заморожені тодішнім урядом. Ні на копійку вони не підвищувалися. Чи виправдано це було? Мабуть ні! Практика багатьох європейських країн показує, що у непростих економічних умовах потрібно підтримувати громадян країни, зокрема кожну конкретну людину, яка цього потребує. Це обов'язок влади. Тому з весни 2010 року були підвищені соціальні стандарти: прожитковий мінімум, пенсії, соціальні допомоги. Пріоритетом для влади лишається соціальний захист, соціальна підтримка громадян, - наголошує Олександр Іванович.
Як розповів пан Курилюк, сьогодні величезний фінансовий ресурс спрямований на виконання соціальних програм.
- Що стосується Волині, то при нинішній владі у нашій області принаймні вдвічі збільшилося фінансування усіх видів соціальних допомог, а також соціальних програм, -  констатує Олександр Курилюк. - До прикладу, у 2009 році на виплату допомоги малозабезпеченим сім'ям, сім'ям з дітьми, інвалідам дитинства, дітям-інвалідам та на тимчасову державну допомогу дітям мали ресурс 558,2 мільйона гривень, а сьогодні уже майже мільярд. Не виключаю, що до кінця року ця цифра буде на кілька десятків мільйонів більшою.
Для того, аби покращити демографічну ситуацію в країні, нинішня влада суттєво збільшила допомогу при народженні дітей.
- Для того, аби спонукати молодих людей до народження дитини, її виховання необхідно було щось запропонувати молодим батькам, - вважає Олександр Іванович. - Ця ініціатива обговорювалася ще у 2004 році, коли йшла президентська кампанія, тодішній кандидат у президенти Віктор Янукович у своїй програмі одним із пунктом підтримки сім'ї декларував збільшення допомог при народженні дитини. Тоді Президентом став Віктор Ющенко. Цей вид допомоги був дещо збільшений. Коли ж до влади прийшов Віктор Янукович, то фінансування допомоги при народженні дітей було суттєво збільшене. У 2010 році при народженні третьої і наступної дитини виділяти вже почали 50 тисяч гривень, тоді коли у 2009 році платили лише 25. Якщо говорити про 2012 рік, то станом на кінець березня цей вид допомоги сягнув 113 тисяч при народженні третьої і наступної дитини.
На переконання Олександра Івановича, добре те, що вона виплачується  протягом трьох років, це допомагає завадити можливим зловживанням. Адже непоодинокими є випадки, коли народжують саме заради грошей.
Нещодавно окремими депутатами Верховної Ради були зареєстровані законопроекти, в яких пропонується ввести податок на бездітність, а також змусити українців мати інтимні зносини із другою половинкою у такій позі, в якій жінка зможе швидше завагітніти. Планується, що кінцевим результатом цих ініціатив буде справній бебі-бум в Україні. Ми поцікавилися особистим ставленням заступника голови Волинської облдержадміністрації Олександра Курилюка до цих законопроектів. Чи варто так підтримувати українські сім'ї?
-  Податок на бездітність ми вже проходили, - ділиться пан Курилюк. - Є багато людей в країні, які хочуть мати дітей, але через ті чи інші причини мати їх не можуть. Тому для них введення такого податку буде образою. Я думаю, що такого податку не буде. Це такі ініціативи, які розраховані на короткотерміновий ефект. Вважаю, що нам просто необхідно популяризувати батьківство, сім'ю. Це той випадок, коли не потрібно дивитися на Європу та весь цивілізований світ. Наша перевага в тому, що в українців у повазі християнські цінності, сімейне виховання. Існує зв'язок поколінь. Думаю, якщо буде поєднання зусиль влади і громадськості, то це дасть ефект. Ініціативи ж Президента Віктора Януковича з підтримки сімей, які вже реалізовуються, спрямовані саме на те, щоб люди хотіли народжувати й могли нормально виховувати своїх дітей.
В державі нині гостро стоїть проблема сиріт. Діти, які ростуть у дитячих будинках, інтернатах, не лише позбавлені батьківських тепла та турботи, а й зовсім не адаптовані до життя в суспільстві. Та це не єдина їхня проблема. Досягнувши повноліття, багато з них опиняються на вулиці, бо немає житла або притулку їх позбавили спритні родичі. Існує чимало бюрократичних перепон, через що люди, які бажають прихистити сироту, йдуть на всиновлення, але не можуть цього зробити. Як пояснив Олександр Курилюк, соціальні ініціативи Віктора Януковича розраховані й на цю особливу категорію дітей. В них зазначена окрема позиція щодо роботи з такими дітьми. Насамперед у ініціативах йдеться про захист їхніх прав. Робиться акцент на сімейних формах виховання.
- Держава має гарантувати право дитини на виховання в сім'ї, - переконує заступник голови Волинської облдержадміністрації, посилаючись на закон. - Ще, мабуть, із радянських часів ми успадкували мережу інтернатних закладів у країні - із тими старими стандартами та підходами. В Україні вже збираються відходити від цього. Практичні кроки на переорієнтування почали робитися ще з осені минулого року, коли була введена посада уповноваженого з прав дитини. Президент провів всеукраїнську нараду на тему захисту прав дітей, був виданий відповідний указ, було дане завдання місцевим органам влади потурбуватися про його виконання. Знову ж таки лише спільні дії влади, громадськості та соціальних служб зможуть зробити так, щоб кожна дитина була в сім'ї: опіка, піклування, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. Нам поступово слід йти шляхом Європи і відходити від типових інтернатних закладів.
-  Системно та цілеспрямовано розпочали працювати в цьому напрямку. Визначили для себе основні завдання. На Волині нині проживають 1910 дітей-сиріт, працюють 19 дитячих будинків сімейного типу та 61 прийомна сім'я, тому значна частина цих дітей перебуває під опікою. Працюємо й над усиновленням. Проводимо роботу з потенційними батьками. Це досить кропітка робота.Необхідно готувати та навчати майбутніх батьків, це повинен бути їхній свідомий вибір. Минулого року в області були усиновлені 38 дітей, а вже з початку цього року - 16. У нас є шість сімей, які розглядаються як потенційні кандидати на створення прийомних сімей. Але ця робота потребує системності. І це є конкретним завданням для місцевих органів влади: кандидатів на прийомні сім'ї має бути більше. Треба працювати, щоб з часом окремі прийомні сім'ї перейшли в статус дитячих будинків сімейного типу. Це  пріоритет у нашій роботі, - підкреслив Курилюк.
За словами Олександра Івановича, забезпечення житлом дітей-сиріт - це болюча тема. Найбільшою вона є у містах. На Волині майже 190 дітей не мають власного помешкання. Відтак перед органами місцевого самоврядування стоїть завдання: подбати про житло для цих дітей. Волинська облдержадміністрація звернулася до місцевих органів влади, і вже в цьому році при плануванні своїх бюджетів вони передбачили гроші на придбання, ремонт чи реконструкцію житла, де буде проживати дитина-сирота. Як розповів пан Курилюк, нещодавно у Ківерцівському районі було придбане житло для дитини-сироти.
- Ми допомогли коштами з обласного бюджету, ще частину виділив місцевий бюджет - і дитина має житло, - сказав високопосадовець. - Райони з розумінням віднеслись до цієї ініціативи, й загалом вже виділені майже 300 тисяч гривень. Це перший крок. Розробляємо загальнообласну програму, де теж будуть передбачені кошти, які розподілять між районами. Я думаю, знайдемо підтримку в депутатів Волинської обласної ради - й така програма запрацює.
В планах - облаштування соціального гуртожитку - як варіант забезпечення житлом дітей-сиріт.
- У нас є приклад такого гуртожитку у Володимирі-Волинському, де проживають сироти, які навчаються, працюють та мають пристойні умови для проживання, - констатував Курилюк. - Свого часу планувалось створення гуртожитку в селі Радомишль Луцького району, але, в силу різних причин, ця ідея не була реалізована.
Не менш гостро на Волині стоїть проблема безробіття. Особливо вона стосується працевлаштування молодих людей, які шукають перше місце роботи. За словами Олександра Курилюка, причина в тому, що основна частина випускників вступає у вищі навчальні заклади і нехтує робітничими спеціальностями.
- Хотілося б, щоб створювалися робочі місця, - говорить пан Курилюк. - І влада все для цього робить. Наша перспектива - це малий і середній бізнес.  Однак проблема полягає в тому, що 70% випускників шкіл йдуть у вузи. Тоді як у Європі менше 30% навчаються у вищих навчальних закладах. Відтак роботу знайти складно. Цілими групами, а то й потоками йдуть ставати на облік у центр зайнятості. Вихід бачу тут такий, що  буде створений нормальний конкурентоспроможний заклад. В ньому буде певна кількість місць державного замовлення. Ті місця вже будуть прив'язані до потенційних робочих місць. Діти за тими направленнями підуть працювати. Хочу сказати, що при Президентові Януковичу відновилася виплата підйомних грошей. Коли молодий фахівець іде працювати, скажімо, у сільську місцевість, йому видаються на руки кілька місячних зарплат.
- До прикладу, на Волині не вистачає лікарів, у нас є 7 амбулаторій, де їх немає.  Чим заманити туди лікаря? З ним необхідно починати працювати ще з третього курсу. Щоб районна влада, сільський голова, громада подумали, як дати тому лікарю житло. Ми розробляємо програму підтримки сільської медицини. Один із блоків питань буде: житло для лікаря у сільській місцевості. Планується, що у селі буде купуватися хата поблизу амбулаторії. Силами громади там робитиметься ремонт. Лікар туди їде. Підписується угода на три-п'ять років. Що стосується зарплати, то думаю, що вона виросте. Будемо пропонувати якийсь соціальний пакет.
- Щодо робітничих спеціальностей, то тут проробляємо такий варіант: щоб до підготовки випускників залучати приватні підприємства. Аби вони платили стипендії й брали на своє забезпечення студентів тих спеціальностей, які їм необхідні на виробництві. Натомість випускники йтимуть уже повністю підготовленими на те чи інше підприємство.
Намагаємося вирішити питання першого робочого місця, провівши роботу із людьми, які знаходяться на заслуженому відпочинку, щоб поступалися місцем молодим кадрам. Ніхто не усуває їх від роботи, але, до прикладу, в школах просимо, щоб зменшували навантаження пенсіонерам, а молодим давали більше годин. Адже, на жаль, нерідко складається ситуація, що випускникам вузів у тиждень дістається від 4 до 7 годин. Тоді як досвідчені педагоги, які отримують пенсію, мають їх значно більше.
http://www.viche.lutsk.ua/oleksandr-kurylyuk-golovnym-priorytetom-vlady-ye-socialnyy-zahyst-gromadyan-id4882/

МИХАЙЛІШИН "НАЇХАВ" НА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
"Молодий буковинець", 04.04.2012, Чернівецька обл.
Секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин на прес-конференції заявив, що народні депутати-буковинці не допомагають місту.

 - Хочу запитати наших народних депутатів, які сьогодні від Чернівців - пан Романюк, пан Яценюк, пан Москаль... Хто з них у Верховній Раді підняв хоч одне питання для того, щоби допомогти місту Чернівці? Одна швидка допомога, одна вулиця... Чи хтось з них це зробив? Чому така активність наших народних депутатів перед виборами?
В приймальню Романюка приходять люди і потім на міську раду адресується відписка: "Прошу вас розглянути"... В чому робота депутатів? Чи що зробив пан Яценюк, будучи і спікером, і заступником міністра? Хто з них, будучи в Чернівцях, хоч раз сказав: "Я зроблю цей напрямок дороги" чи "Я домігся, щоби місту додали коштів з державного бюджету п'ять мільйонів". Нічого не було зроблено.
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/45775-mihaylshin-nayihav-na-narodnih-deputatv.html

В КРЫМУ КОРРУПЦИЯ ОБЛЮБОВАЛА МЭРИИ И НЕ ХОЧЕТ ОТТУДА УХОДИТЬ
Влад Смирнов, "Первая Крымская", 30.03/05.04.2012
«Крым оказался впереди планеты всей по числу фактов коррупции среди должностных лиц местного самоуправления.»

 По этому печальному показателю автономия опережает все прочие регионы Украины. Такие данные на пресс-конференции в Симферополе привел начальник управления государственной службы Главного управления государственной службы Украины в Крыму и Севастополе Владимир Артеменко.
По его словам, такая тенденция характерна лишь для Крыма и истинные ее причины пока неясны. "Сложилась такая традиция, почему-то у нас в Крыму лидируют органы местного самоуправления. Когда мы это говорим в зале, где сидят работники горсоветов, депутаты, они не гордятся этим, они удивляются", - отметил Артеменко. По его данным, чиновники чаще всего грешат злоупотреблениями, начисляя себе премии, и, вообще, финансовая дисциплина у них хромает. Кроме того, они же часто используют в корыстных целях служебное положение. Ненамного от клерков отстают сотрудники правоохранительных органов и работники здравоохранения. Если верить статистике, то за весь прошлый год органы прокуратуры Крыма расследовали 91 уголовное дело о преступлениях с признаками коррупции в отношении 117 должностных лиц. А с 1 января будущего года в Украине вступят в силу новые правила, согласно которым госслужащие и работники местного самоуправления будут обязаны декларировать не только доходы, но и расходы, подкрепляя сведения соответствующими документами. Кроме того, соискатели государственных должностей теперь будут проходить спецпроверку, которой прежде подвергались лишь наиболее высокопоставленные чины.
Тем не менее, несмотря на все превентивные меры, преступлений среди госслужащих меньше не становится. Вот самые свежие факты. В Крыму по подозрению в мошенничестве задержан бывший начальник управления Рескомнаца автономии Юрий Базарбаев. Судя по сообщению милицейской пресс-службы, задерживали его сотрудники отдела межнациональных отношений главка. Чиновник собрал свыше 200 тыс. грн. с соотечественников, обещая им выделить жилье по программе обустройства депортированных. "Данный гражданин, работая начальником управления Республиканского комитета по делам межнациональных отношений и депортированных граждан, в 2009 - 2010 годах путем злоупотребления доверием завладел денежными средствами ряда граждан на общую сумму более 200 тыс. грн. для решения вопроса о получении жилья, которое строится по программе обустройства и социально-культурного развития депортированных граждан и выделяется гражданам, имеющим статус депортированных, и членам их семей, нуждающимся в улучшении жилищных условий", - говорится в сообщении. Когда Базарбаева задерживали, он уже трудился в качестве замначальника крымского республиканского предприятия "Аварийно-спасательная служба на водных объектах". А по его предыдущему месту работы в Рескомнаце прокуратура Киевского района Симферополя расследует уголовное дело о злоупотреблении служебным положением и должностной подделке, возбужденное против сотрудников управления капстроительства, незаконно перечисливших подрядчику 1,4 млн. грн. за невыполненные работы. А двумя неделями ранее сотрудники крымской милиции задержали начальника сакских РЭС "Крымэнерго" по подозрению в получении взятки. Незадолго до этого был задержан инспектор Госэнергонадзора, обвинявшийся в мошенническом завладении средствами предпринимателей на сумму почти 0,5 млн. грн. (обещал помочь в оформлении техусловий и подключении объекта к энергосетям). Эти хоть и не работники местного самоуправления, но на их примере видно, почему недейственны меры против коррупции. Пока что для мздоимцев и взяточников, где бы они ни трудились, действует только одно всеобщее правило: не берут те, кому не дают.
http://1k.com.ua/418/details/6/3

ЕКОНОМІКА

СЕРГЕЙ АРБУЗОВ: "КЛЮЧЕВАЯ ФУНКЦИЯ НАЦИОНАЛЬНОГО БАНКА - ОБЕСПЕЧЕНИЕ СТАБИЛЬНОСТИ"
Елена Зеленина, "Время", 05.04.2012, Харьковская обл.
Глава НБУ Сергей Арбузов в эксклюзивном интервью рассказал читателям газеты «Время» о перспективах украинской экономики...

 …о том, как и в чем лучше всего хранить свои сбережения, а также, какую пользу приносит государству паспортизация валютно-обменных операций.
- Нацбанк Украины прогнозирует стабильность национальной валюты. Поясните, пожалуйста, подробнее, на чем основан этот прогноз?
- Ключевая функция Национального банка - это обеспечение стабильности национальной денежной единицы: что, в первую очередь, означает и контроль над уровнем цен. Курс - это функция цены валюты по отношению к гривне. Его значительные скачки означали бы нарушение многих структурных взаимосвязей в экономике, убытки и потери для госказны, производственного, финансового сектора и простых граждан. Так что НБУ приходится контролировать и курс, выравнивая ситуативные дисбалансы и противостоя спекулятивным атакам на национальную валюту.
Однако этот контроль не означает, что мы фиксируем курс на каком-то уровне, и намертво держим этот рубеж. Такая политика называется "курсовой якорь", и она отошла в прошлое.
Стабильность, в нашем понимании (и это понимание разделяет Международный валютный фонд), означает отсутствие резких колебаний курса, и его изменение вслед за рыночными тенденциями - прежде всего, ситуации с платежным балансом страны.
Чтобы ответить на вопрос, на чем основаны курсовые прогнозы Национального банка, надо рассматривать все каналы притока и оттока валюты из страны. Эту картину нам дает обобщенный платежный баланс, который учитывает операции с капиталом.
Так вот, по финансовому счету платежного баланса мы имеем значительный приток валюты (+6,8 млрд. долл.). Ее поступления от нерезидентов стабильно превышают перечисления за рубеж, в значительной степени компенсируя дефицит валюты в секторе внешней торговли. И это - при нынешней напряженности на мировых рынках, при которой как Минфин, так и банки не имеют возможности привлекать ресурсы на внешних рынках по доступным ценам, погашая при этом существующую задолженность (в частности, банки в прошлом году погасили около 3,8 млрд. долл. внешнего долга).
Как я уже неоднократно говорил, курс гривни будет зависеть от устойчивых, а не ситуативных тенденций по платежному балансу. Его отрицательное сальдо в прошлом году оказалось значительно менее прогнозировавшегося, составив всего 2,5 млрд. долл. (около 1,5% ВВП): и сформировавшийся "минус" пока нельзя рассматривать как устойчивую средне- или долгосрочную тенденцию.
Если провести постатейный анализ, то два основных фактора, которые на 70% сформировали прошлогодний минус во внешней торговле - это наращивание в 1,6 раза закупок машин и оборудования  (что было связано в основном с подготовкой к Евро-2012), а также увеличение более чем в 1,4 раза платежей за энергоносители (и это - после роста в 1,8 раза в 2010-м). Что касается финансового счета, то здесь основной спрос на валюту был сформирован на наличном рынке, поглотившем за год около 12 млрд. долл.
- Скажите, пожалуйста, какую пользу принесло государству решение обменивать валюту по предъявлению паспортов?
- Я считаю, что очень серьезную пользу данное решение принесло не только государству, но и его гражданам: потому что паспортизация валютно-обменных операций закрыла многие (хотя и не все), возможности для теневого сектора, для спекуляций и искусственного давления на курс гривни.
Давайте взглянем на цифры: после введения нормы, требующей от банков идентифицировать клиента при валютнообменной операции, чистый спрос на наличную валюту сократился почти в 5 (!) раз: если в ноябре минувшего года население купило у банков на 1,4 млрд. долларов больше, то уже в декабре - всего на 740 млн. больше. В этом году спрос на валюту продолжил снижаться - в январе население купило на 556 млн. долларов больше, чем сдало в обменные пункты, а в феврале чистый спрос на валюту составил всего 372 млн. долларов.
Из этих цифр можно сделать вывод, что почти 1 млрд. долларов ежемесячно скупало не население, а частный бизнес - чтобы вести теневые операции. Сегодня, благодаря принимаемым нами совместно с Государственной налоговой службой, МВД и СБУ мерам по детенизации экономики (борьба с контрабандой, уклонением от уплаты налогов, обналичиванием средств и т.п.) идет сокращение операций теневого сектора экономики, падение спроса на наличную валюту и, как следствие, рост доверия граждан к национальной валюте.
На мой взгляд, в паспортизации обмена валют для обычного гражданина нет никаких проблем. Мы специально проводили анализ количества валютно-обменных операций, которые совершают физлица. По нашим данным, обычно, это одна-две операции в месяц, связанные либо с покупкой валюты для погашения кредита, либо покупкой валюты "про запас" (кстати, свежая статистика НБУ говорит о том, что покупаемая людьми валюта не ложится под матрац, а направляется на депозиты в банки). Мне кажется, взять с собой в банк паспорт 1 раз в месяц, чтобы совершить плановую покупку валюты - не проблема.
- Не кажется ли Вам, что ущерб от этого решения и сложности с обменом валюты для иностранцев в преддверии Евро-2012 отрицательно сказывается на имидже Украины?
- Нет никаких сложностей для иностранных граждан при обмене валют с предъявлением паспорта. Если вы обратитесь к сайту министерства иностранных дел любой страны, то обнаружите там прямую рекомендацию гражданам находясь за границей всегда и везде носить с собой паспорт (такие же рекомендации, кстати, дает гражданам Украины наш МИД).
Кроме того, не забывайте, что обменять валюту на гривню у нас можно практически свободно в любом банковском отделении, банкомате или обменном пункте, - при помощи банковской карты (банкомат просто выдаст клиенту гривню, произведя автоматический обмен валют).
Большинство касс - торговых, билетных, в местах общественного питания и развлекательных центрах - уже оснащены платежными терминалами, посредством которых вы запросто рассчитаетесь платежными и кредитными картами при минимальных комиссионных. Так что неудобств с обменом валюты, в том числе для гостей Евро-2012 мы не предвидим.
- На валютном рынке поднялся курс рубля по отношению к гривне. С 2,1-2,3 до 2,6-2,7. Чем это объясняется?
- Прежде всего, это связано с укреплением российского рубля по отношению к доллару из-за растущих цен на нефть (что увеличивает приток долларов в Россию и снижает курс американской валюты), при почти неизменном курсе гривни к доллару. За минувшие три месяца он укрепился по отношению к доллару почти на 9%. Добавьте к биржевым котировкам 5-7% маржи, которые зарабатывают на обменных операциях банки - и вы получите сегодняшние курсы обмена рубля на гривню, которые видите в обменных пунктах.
- Каковы плюсы и минусы включения российского рубля в состав резервной валюты?
- Наверное, вам будет интересно узнать, что несмотря на то, что валютой привязки в Украине на протяжении многих лет  считается доллар, самой стабильной валютой по отношению к нашей гривне в средне- и долгосрочной перспективе является российский рубль. Поэтому курсовые риски по отношению к рублю значительно меньше исторически. С другой стороны - Россия - это наш основной внешнеторговый партнер. Товарооборот между нашими странами в прошлом году превысил 50 млрд. долл. - это на 30% больше всех доходов госбюджета.
Сегодня, когда как доллар, так и евро подвергаются значительным девальвационным угрозам, теряя статус безрисковых резервных вложений, возрастает значение прямых расчетов между странами, что объективно помогает застраховаться от возможных катаклизмов на мировых рынках. Понятное дело, что к решению этого вопроса тоже нужно подходить системно. Поэтому мы говорим не только об увеличении доли рубля в расчетах за газ, но и в торговле другими товарами, в финансовых расчетах, кредитной сфере.
- Что нам дает переход на расчеты в рублях за газ?
- Серьезную экономию валютных резервов Национального банка и, как следствие, уменьшение давления на обменный курс. Сегодня мы уже дали НАК "Нафтогаз" право получать от украинских компаний рубли в оплату поставок газа - прежде всего, платить в рублях смогут экспортеры украинских товаров в Россию. Наши расчеты показывают, что уже в ближайшие месяцы половина поставок газа будет оплачиваться в рублях. До конца года мы хотим, чтобы "Нафтогаз" перешел на 100%-е рублевые расчеты с Газпромом - выгода от такого перехода очевидна: мы сможем экономить около 12 млрд. долларов золотовалютных резервов страны ежегодно.
- Начал ли НБУ обещанный выпуск золотых монет и облигаций для населения? И что это дает "маленькому украинцу"?
- Национальный банк совместно с Министерством финансов приняли решение предложить гражданам возможность вложения в т. н. валютные облигации внутреннего займа, которые номинированы не в золоте, а в валюте. Мы считаем, что ценные бумаги для населения должны иметь более простую привязку, нежели та, которую представляет собою золото, по нескольким причинам: золото обычно покупают на достаточно долгий срок, тогда как в ценные бумаги деньги вкладывают на срок 1-3 года. За это время цены на золото могут как вырасти, так и упасть. А мы не хотим подвергать рискам вложения граждан.
В то же время выгода покупки валютных облигаций Минфина на сегодня очевидна - ценные бумаги правительства приносят до 9,5% годовых! Что почти вдвое больше, чем предлагают крупнейшие банки с иностранным капиталом. Которые, кстати, активно пользуются такой разницей в ставках: привлекают у вас депозит, а потом покупают за счет этих денег более доходные облигации правительства. Мы хотим уравнять в правах население и банки - чтобы они имели возможность получать одинаковый доход.
- Легко ли будет купить эти облигации простому гражданину? Банкиры уже пугают бумажной волокитой и высокими комиссионными...
- Мы сейчас ведем постоянные совещания с банками, чтобы сделать процесс покупки валютных облигаций простым и удобным. Во-первых, мы уже определили минимальный номинал облигации - это 500 долларов. Во-вторых, облигации Минфина для граждан будут выпускаться в бумажной форме, и на предъявителя. То есть, бумагу можно будет продать, передать по наследству, вручить в качестве подарка и т.д. В-третьих, государственный Ощадбанк уже разработал специальную программу лояльности для покупателей валютных облигаций - комиссия банка составит 1 гривню, а плата за открытие счета в ценных бумагах (необходим для покупки валютных облигаций на ваше имя) - не превысит 20 гривен. Это, собственно, все расходы, которые будет нести человек при покупке валютных облигаций.
- Если депозит можно прийти и истребовать из банка в любое время, то ждать погашения облигации придется до 1 года?
- Мы это предусмотрели. Национальный банк создал условия для того, чтобы валютные облигации правительства можно было легко превратить в деньги - сегодня НБУ принимает у банков эти бумаги в качестве залога по своим кредитам. Мы оцениваем их в 95% от стоимости. Это значит, что банки будут с удовольствием выдавать владельцам правительственных облигаций кредиты в размере 80-90% от номинала гос­облигаций.  Кроме того, мы предприняли ряд действий, которые позволят частным лицам торговать гособлигациями на фондовых биржах. Что означает возможность продать правительственную бумагу без потери номинала - лишь поступившись частью своего процентного дохода. Точно так же, как и с депозитом - банки возвращают вам всю сумму вклада, но не выплачивают проценты.
К тому же, не забывайте, что обязательства правительства перед населением гарантированы на все 100%, в то время как гарантии государства по банковским вкладам составляют 150 тысяч гривен.
- А если я, все-таки, предпочитаю обязательствам правительства реальный актив? Когда ждать обещанных золотых инвестиционных монет Нацбанка?
- Мы уже отчеканили первую партию золотых инвестиционных гривен - это монеты 999,9-й пробы из золота и серебра. В ближайшее время Национальный банк предложит инвесторам золотые монеты весом от 1/10 унции и 1 унция золота (в 1 унции 31,1 грамма - Ред.), а также серебряные монеты весом в 1 и 2 унции. Реализовывать монеты будем через наши территориальные управления и сеть коммерческих банков. А стоимость золотых гривен будет максимально приближена к цене металла, из которого они изготовлены. Их можно не только покупать-продавать, но и размещать на депозитах, предоставлять в виде кредитов, оформлять в качестве залога при кредитовании и передавать на доверительное хранение. Мы ожидаем, что люди будут покупать 3-5 тонн золота в виде инвестиционных монет Национального банка в год. Во-первых, покупка монеты изначально выгоднее, чем слитка (маржа банков на купле-продаже слитка иногда достигает 20% от его цены - Ред.). Во-вторых, меньше риск нарваться на подделку (подделка монет приравнивается к подделке денег; кроме того, подделать монету, в отличие от слитка, чрезвычайно сложно - Ред.). В-третьих, золото, наверное, самый выгодный способ долгосрочного инвестирования на сегодня. Ведь чем неспокойнее ситуация на мировых финансовых рынках, тем активнее колеблются цены на золото и, соответственно, растет спрос на него со стороны населения. Только за этот год цена желтого металла увеличилась на 26% (до $1740 за тройскую унцию), за три последних года она выросла более чем в два раза, а за 10 лет - в шесть.
http://timeua.info/050412/57495.html

УКРАЇНА НЕ ВИЖИВЕ ПРИ СЬОГОДНІШНІЙ ЦІНІ НА ГАЗ. МИХАЙЛО ДОБКІН
Юрій Борщ, "Слобідський край", 04.04.2012, Харківська обл.
Про це під час круглого столу заявив губернатор Харківщини М. Добкін.

 Михайло Добкін під час круглого столу "Експертна оцінка інвестиційної привабливості Харківської області з точки зору європейських інвесторів" наголосив, що нинішня ціна російського газу не дозволяє розвиватися українській економіці так, як цього вимагає час:
- Чи буде у нас інвестиційне високотехнологічне виробництво, де є велика енергетична складова, якщо ціна на газ понад 400 доларів? Німеччина за такий газ платить близько 300 доларів. Тільки справжні друзі у всій Європі зможуть розповісти про те, що ми не виживемо з такою ціною. 46 млн європейців не виживе!
Також губернатор підкреслив, що в Україні вперше за 20 років незалежності створена дієва вертикаль влади, без якої неможливо викорінити політичні ризики, які є непереборним бар'єром для іноземних інвестицій.
http://www.slk.kh.ua/uk/news/economics/200/ukrayina-ne-vizhive-pri-sogodnishniy-cini-na-gaz-mihaylo-dobkin

ВСЕУКРАИНСКАЯ АКЦИЯ ПРОТЕСТА ПЕРЕВОЗЧИКОВ В СУМАХ
"Ваш шанс", 04.04.2012, Сумская обл.
Президент Союза перевозчиков Украины Валентин Демчук сообщил, что сумской акцией начинается масштабная всеукраинская.

 Во вторник, 3 апреля, маршрутки, доставляющие пассажиров в Киев и обратно, не работали. Их водители собрались под зданием территориального управления Глававтотрансинспекции в Сумской области на ул. Роменской на акцию протеста, которую поддержали перевозчики и из других городов Украины. Колонна протестующих, сформировавшаяся на подъезде к Сумам, насчитывала свыше 150 машин. Президент Союза перевозчиков Украины Валентин Демчук сообщил, что сумской акцией начинается масштабная всеукраинская. А начали с Сум потому, что сотрудники Глававтотрансинспекции вот уже больше месяца буквально каждый день проводят рейдовые проверки именно маршруток "Сумы-Киев". Каждый раз такие проверки заканчиваются назначением штрафов от 510 до 1700 грн. А меж тем закон предусматривает проведение не больше 5 рейдов за квартал. Поэтому одним из первых требований протестующих было прекратить незаконные проверки. Участники акции также высказали недоверие теротделению и вообще Глававтотрансинспекции с требованием снять с работы их руководителей.
Кроме того, перевозчики высказались категорически против того, какими методами насаждаются инициированные Министерством инфраструктуры реформы в деятельности пассажирского транспорта. Ведь было объявлено, что с 15 апреля в Украине запретят использовать на дальних пассажирских маршрутах переделанные из грузовых в легковые "Спринтера". Их должны заменить комфортабельные автобусы, владельцы которых выиграют транспортный конкурс.
Участники акции протеста порвали копии своих лицензий и актов о штрафах. Они подписались под заявлением, которое будет направлено в Министерство инфраструктуры. Завершилась акция проездом представителей протестующих по основным улицам Сум.
http://www.shans.com.ua/?m=inews&nid=3593

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

СЕРГІЙ ШТУРХЕЦЬКИЙ: "НАВРЯД ЧИ У РІВНЕ ЗАЙДЕ ХТОСЬ ІЗ КИЇВСЬКИХ "ПАРАШУТИСТІВ"
Галина Котульська, "Рівне вечірнє", 05.04.2012
Про особливості політичної "битви" за Рівне під час парламентських виборів - розмова з кандидатом наук з державного управління Сергієм Штурхецьким.

 Продовжуємо розмову про майбутні парламентські вибори із Сергієм Штурхецьким, кандидатом наук з державного управління, завідувачем кафедри документознавства та інформаційної діяльності НУ "Острозька академія". Обговорюємо особливості політичної "битви" за Рівне.
- Рівне ніколи і нічим особливо не приваблювало завойовників. Зрештою, у стратегічному плані сусідній Здолбунів із його вузловою залізничною станцією - важливіший. Це стосується і амбіцій політиків. Тому навряд на наші терени зайде хтось із київських "парашутистів" - діячів загальнонаціонального масштабу. Будемо обирати з-поміж "своїх". Або ж серед хмельницьких і львівських, які майже стали рівнянами.
- Вибори у Рівному традиційно відрізняються від змагань кандидатів у інших округах. Які особливості нинішньої кампанії?
- Так, боротьба за Рівне буде, мабуть, найнесподіванішою і найтехнологічнішою. Ми говоримо саме про технологічність, а не про якісь грубі фальсифікації, яких, сподіваюся, вдасться уникнути. Та і виборець у Рівному "важкий" - освічений, більш-менш заможний… Принаймні набагато більше поінформований. Рівнян не візьмеш гречкою чи безкоштовною газетою. Хоча і це на виборах буде. Шампанське, цукерки, макарони - точний список продуктів зможемо визначити після того, як побачимо список офіційно зареєстрованих кандидатів. Але, звісно, той кандидат, який тільки на харчі зробить свою ставку, буде у програші. Адже важливою складовою успішної кампанії стане створення хорошої юридичної команди, чіткої взаємодії членів виборчих комісій.
- У боротьбі за Рівне, попри прогнозовано велику кількість кандидатів, змагатимуться, по суті, двоє - найбільш сильних з точки зору опозиції і влади. Але можуть бути несподіванки. Чи допускаєте, що в цій боротьбі між двома може виграти третій?
- Цілком можливо. І це довели, скажімо, вибори 1998-го, коли у "принциповому" протистоянні зійшлися Юрій Луценко і Микола Несенюк. Виграв тоді третій. Нездатність домовитися між собою двох рівнян віддала перемогу "гастролеру" Павлу Мовчану. Голоси виборців обласного центру й цього разу будуть "розірваними" між багатьма кандидатами, що може призвести до перемоги того, хто набере 15-20% голосів, у кількісному виразі - "всього" 15-18 тисяч виборців. Цю технологію "розриву" влада досить ефективно використала на місцевих виборах.
- Ми вже можемо сьогодні говорити про персоналії кандидатів? Зокрема, про отих двох, на які робить ставку зі свого боку - опозиція, з іншого - влада.
- Хіба що про тих людей, амбіції яких змінити розмірене провінційне життя на "сірі" будні парламентаря важко приховати.
Ось взяти для прикладу власника льонокомбінату Олега Червонюка, який вже привіз у Рівне свою політтехнологічну команду з Хмельницького. Під час останньої з ним розмови він щиро (як мені здалося) відповів на пряме запитання щодо його балотування: "Це буде обумовлено інтересами і ризиками для підприємства". Він уже набирає людей для роботи у дільничних комісіях, видає свою газету, "світиться" на благодійних імпрезах... І це все свідчить про серйозність його намірів. До того ж, ніхто у Рівному точно не знає, які зв'язки у Червонюка із вищим керівництвом держави - скоріше за все, зв'язки такі, що дозволяють йому самостійно, без участі облдержадміністрації, вирішувати свої питання...
- Але з її благословення. Більше того, про Червонюка говорять як і про можливого кандидата від влади, яка, звісно ж, на широкий загал це не буде афішувати. Або ж, якщо провладним кандидатом "призначать" Хомка, то про можливість Червонюка стати отим третім, який може несподівано перемогти на виборах.
- "Кандидат від влади", який обов'язково вже є визначеним, чи то пак, призначеним, не буде показувати свій "регіональний" партквиток. Така ситуація стане типовою для всієї Західної України. Але от хто цей "законспірований" кандидат - поки що велика таємниця для загалу.
- Які шанси у Володимира Хомка бути все ж призначеним кандидатом від влади? Те, що бажання піти в парламент у нього є, вже не викликає сумнівів.
- Можливо, з цим пов'язана його активність у сфері комунальних реформ? Для наступника розчищає дорогу… Звісно, що пан Володимир розповідає на всіх кутках, що він не хоче втягуватися в політичні ігри… Але хто його питатиме? Поклали на стіл голові облдержадміністрації результати соцопитування - той звично підняв телефон і наказав своєму підлеглому іти. А до волі "губернатора" (незалежно від персоналій) пан Хомко вже років зо сім прислухається. Виграші "регіоналів" очевидні - ніби не висуваючи провладного кандидата, вони лояльну (щоб не сказати - залежну) людину у Верховну Раду від Рівного проводять.
Але у Хомка будуть і певні труднощі - йому потрібно буде пояснити рівнянам, чому він хоче вже восени переїхати у свою приватизовану за 25 грн. київську квартиру, якщо у 2010 році "підписав контракт" з городянами на 5 років керувати обласним центром. Хоча це не головна перешкода до його балотування. Висунення Хомка відбудеться за певних умов, і однією з головних цих умов є те, чи домовиться опозиція про єдиного кандидата в Рівному. З цим "єдиним", усі розуміють, позмагатися зможе лише Хомко.
- Так ніби ж опозиція вже все вирішила…
- Скажу так - переговори вийшли на фінішну пряму. І доля рівненського округу традиційно вирішилась в столиці. В обмін на те, що Олег Тягнибок не висуває "свободівський" список на виборах, йому запропонували обрати мажоритарні округи, в яких його однопартійцям має допомагати вся опозиція. Так Рівне потрапило у поле впливу "Свободи" загалом і Олега Осуховського зокрема. Тривають консультації, не всім це подобається, але ризики вийти на вибори кількома "демократичними" кандидатами і програти - занадто високі. Тому є завжди взаємопов'язані протилежності - "інь" і "янь", "чорне" і "біле", Хомко і Осуховський… Така-от діалектика політична виходить.
- А які можливі інші варіанти?
- Уявімо собі гіпотетично, що ласі до грошей політтехнологи підносять Тягнибоку соціологію, де в нього 10% голосів. Він, знайшовши якийсь привід, гучно гримає дверима перед демократами і йде на вибори своїм списком. Тоді опозиції доведеться гарячково шукати заміну… Ні, звісно, Осуховський залишиться, але у виборчу кампанію має увійти хтось від "об'єднаної опозиції". Скоріше за все, це буде Галина Кульчинська. Тоді Володимир Хомко спокійно досидить свій термін у кріслі міського голови. До речі, кандидатура Кульчинської є досить компромісною і обговорювалася в Києві давно, і мабуть, не лише в офісах опозиційних партій. Єдине, що може додати гірчинки до кампанії Кульчинської - це, звісно, Осуховський… І ще - досвід (точніше, відсутність такого досвіду) передвиборчої боротьби. На місцевих виборах жителі Рівного буквально поклали до ніг пані Галини мандат депутата облради. Тому, мабуть, їй не варто легковажити і цього разу, не "вмикаючись" в кампанію, а надривно виконуючи обов'язки заступниці міського голови.
- З іншого боку, така ж можливість - піти на вибори за підтримки "Батьківщини" є, точніше, була і у Володимира Хомка. Як це не парадоксально. Кажуть, що такі перспективи перед Хомком були окреслені, з умовою, що представник від опозиції Юрій Запорожець, якого нещодавно призначили керівником фракції "Батьківщина" у міськраді, буде обраний секретарем міськради. А посада ця вагома - у разі обрання Хомка депутатом саме секретар виконуватиме обов'язки голови...
- ...і доки будуть призначені нові вибори міського голови (цього при "правильному" складі Верховної Ради може і не відбутися впродовж трьох років), буде достатньо часу, щоб покерувати містом. Але це доволі складний сценарій. По-перше, знаючи апетити хлопців з облдержадміністрації, можемо стверджувати, що у разі виборчого походу Хомка на його крісло міського голови претендуватиме або теперішній секретар Рівнеради Андрій Грещук, або хтось із "своїх" для "регіоналів". По-друге, і сам Володимир Хомко почав вірити у свою політичну зірку, і домовлятися із "слабкою", на його думку, опозицією, він не має особливого бажання.
- Є ще одна людина, яка має шанси стати все тим же третім кандидатом, що може виграти вибори, - Віктор Матчук, нинішній народний депутат. Але він чомусь мовчить.
- Поки що він змушений відсторонено спостерігати за виборчою кампанією. Проблеми у нього все ті ж - вірність "Нашій Україні", яка на цих виборах не є серйозним гравцем. Ще п'ять років тому йому сподобалася фраза одного політолога про те, що "наступає ера політичних супермаркетів". Так-от "Наша Україна" - це більше не політичний супермаркет, не знаю навіть, чи залишився продовольчий магазин з такою назвою у Здолбунові. У той же час Матчук також зберіг технологічний штаб, "світиться" у ЗМІ, заснував благодійний фонд свого імені. Ігноруючи обласний Комітет опору диктатурі (КОД), він став завсідником київського загальнонаціонального КОДу. За останній рік у столиці у Матчука закріпилися високі зв'язки, він дозволяє собі виступати проти волі Віктора Ющенка і у той же час, схоже, йому сподобалося бути нардепом…
Теперішній олімпійський спокій Матчука стосовно виборів у Рівному може бути пояснений тільки одним - він вже собі "забронював" високе "прохідне" місце у списках. І скоріше за все, не у списках "Нашої України". Зрештою, "фактор Матчука", якби навіть він і не пішов взагалі на вибори, буде достатньо впливовим на перебіг рівненських політичних перегонів.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=031260

ЧИ МАТИМЕ ЧЕРНІГІВЩИНА НАЙДОВШИЙ В УКРАЇНІ ВИБОРЧИЙ ОКРУГ?
Сергій Соломаха, "Сіверщина", 04.04.2012, Чернігівська обл.
ЦВК "нарізатиме" виборчі округи на парламентські вибори під конкретних кандидатів - впевнені представники громадських організацій, опозиційних партій і експерти.

 При цьому є загроза того, що в західних та центральних регіонах України кількість округів може бути зменшено від 5 до 7 округів. У той же час буде збільшено кількість округів у східних та південних областях.
Нагадаю, що відповідно до законодавства, до 10 квітня Центральна виборча комісія має визначити кількість округів в кожній області, а до 30 квітня - визначити безпосередньо межі цих округів.
Наприклад, на Чернігівщині відповідно до кількості зареєстрованих виборців і вимог законодавства, ЦВК може утворити 5 або 6 округів.
Особлива увага, звісно, до південної частини області, де виборці традиційно підтримують проукраїнських політиків. Саме за рахунок укрупнення виборчих округів в цьому регіоні є загроза замість трьох, як це було у 2012 році, утворити два мажоритарних виборчих округів.
Один з цих округів включатиме: Борзнянський, Ічнянський Носівський, Ніжинський, Талалаївський райони та м. Ніжин.
До іншого округу можуть увійти: Козелецький, Бобровицький, Прилуцький, Варвинський, Срібнянський райони та м. Прилуки.
Цікаво, що на карті офіційного сайту Управління Головдержслужби України в Чернігівській області, райони, що входитимуть до цих двох виборчих округів, мають спільні кордони. Це підтверджує і офіційний сайт Прилуцької райдержадміністрації, де прямо вказано, що Прилуцький район межує з Бобровицьким.
І це притому, що на більшості мап Чернігівської області не має спільного кордону між Бобровицьким і Прилуцьким районами.
Отже, на Чернігівщині ЦВК може утворити не тільки традиційно найбільший за площею Сосницький виборчий округ, але й найдовший в Україні Прилуцький виборчий округ.
http://siver.com.ua/news/chi_matime_chernigivshhina_najdovshij_v_ukrajini_viborchij_okrug/2012-04-04-9804

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ТРИ ЧВЕРТІ МІЛЬЙОНА ДОПОМОГИ
"Крымские известия", 05.04.2012
За ініціативою Ради міністрів АР Крим розроблена Програма "Соціальна карта кримчанина".

 ЇЇ Реалізація покликана підвищити соціальний захист пільгових категорій громадян.
Пенсіонери, ветерани війни, багатодітні сім'ї, чорнобильці, інваліди та ще деякі "незахищені" категорії громадян зможуть купувати харчові товари звичайного асортименту та деякі промислові товари зі знижкою 5-7%. Як повідомлялося, 15 березня Рада міністрів автономії уклала Меморандум про взаєморозуміння з торгівельними мережами і громадськими організаціями щодо реалізації цієї регіональної програми.
Програма розроблена за ініціативою Ради міністрів АРК з метою підвищення ефективності соціального захисту піль­гових категорій громадян. Уряд автономії схвалив проект про внесення змін до загальної Програми соціального захисту і зайнятості населення АРК на 2011-2013 роки, згідно з якими на реалізацію Програми "Соціальна карта кримчанина" передбачено 750 тис. грн.
У квітні меморандуми про взаєморозуміння з реалізації Програми "Соціальна карта кримчанина" мають укласти в регіонах Криму з суб'єктами роздрібної торгівлі і побутового обслуговування населення. Проект документу для укладання регіональних угод вже розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі АРК і найближчим часом буде направлений в міста і райони.
В рамках реалізації програми обслуго­вування пільгових категорій громадян здійснюватиметься за спрощеною схемою. Для отримання знижки кримчанам не треба буде пред'являти якихось додаткових документів, окрім самої соціальної карти. Розпочинається роз'яснювальна кампанія, а в торгівельних об'єктах буде розміщена наочна інформація. Зокрема, на вітринах або при вході в об'єкти розмістять спеціальні логотипи "Учасник Програми "Соціальна карта кримчанина". Окрім цього, в усіх супермаркетах і магазинах дрібнішого формату, що приєдналися до програми, обладнають стенди або "куточки покупця", де розмістять детальну інформацію про групу товарів, на які поширюються дисконтні знижки, а також про розмір дисконту, перелік пільгових категорій громадян, про режим пільгового обслуговування тощо. На цінники товарів, на які поширюватимуться знижки, нанесуть спеціальну маркіровку.
"Щоб уникнути черг при видачі соціальних карт і забезпечити максимальну зручність громадянам, до видачі карт будуть залучені соціальні працівники, волонтери і громадські організації", - повідомила Ірина Кручек, перший заступник міністра соціальної політики АРК.
Початок практичної роботи Програми "Соціальна карта кримчанина" запланований на червень цього року.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/-i/4706-2012-04-05-06-35-45

ЖИЛЬЁ МОЁ!
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 04.04.2012
Вопрос строительства жилья в Крыму по доступным ценам остаётся проблематичным.

 В конце марта парламент снял с рассмотрения законопроект об обеспечении граждан доступным жильём, как "потерявший актуальность". Глава профильного парламентского комитета Сергей Майборода пояснил, что в действующем законодательстве "в достаточном объёме нормирован механизм обеспечения граждан доступным жильём". Между тем в Государственном фонде содействия молодёжному жилищному строительству зарегистрировано более 17 тысяч семей, желающих получить льготные кредиты на жильё.
"Зависшие" проценты
Напомним, одна из социальных инициатив президента Виктора Януковича, о которой рассказывала наша газета, - программа ипотечного кредитования "Доступное жильё" - должна заработать в мае. Квартиры в первую очередь получат медики, учителя, военнослужащие, госслужащие, работники таможни и МВД. Премьер-министр Николай Азаров пообещал, что согласно условиям о социальном жилье "двухкомнатная квартира должна быть площадью до 50 квадратных метров, а стоимость квадратного метра не должна превышать 500 долларов". В итоге, по версии Азарова, квартира должна стоить около 25 тысяч долларов.
Первый взнос составит 50 тысяч гривен, на оставшуюся сумму государство предоставит кредит под 2-3% годовых. Таким образом, месячный платёж по кредиту составит 1500 гривен в месяц. Претендовать на кредит от государства можно, если общий доход семьи, согласно данным Госкомстата, не превышает четырёхкратный размер средней заработной платы в регионе. Мерилом может служить средняя зарплата по стране (более 2700 гривен), то есть доход семьи не должен превышать 11000 гривен.
К ипотечному кредитованию, которое практически остановилось в кризисные 2008-2009 годы, уже вернулись четыре десятка банков. Но требования к платёжеспособности получателей кредитов теперь стали значительно выше, чем в докризисные времена. И вряд ли их устроят предложенные условия о выдаче кредитов на 10-15 лет под 2-3% годовых.
- При средней заработной плате 2,7 тысячи гривен в месяц кредитная задолженность населения перед коммерческими банками составляет 200 миллиардов гривен. Это очень много при таких условиях, - говорит президент Ассоциации украинских банков Александр Сугоняко.
По его словам, сегодня реальная ставка по ипотеке - от 18%.
- По этой программе 2-3% платит владелец жилья, 10% рисков возлагается на государственные банки - всего это 13%. Остальные проценты "зависают" в воздухе. Коммерческие банки не пойдут на такой риск, - считает Сугоняко.
Коррупционная составляющая
Выполнением жилищной программы займётся Минрегионстрой, в сферу управления которого в 2010 году вошёл Фонд содействия молодёжному жилищному строительству. Глава ведомства Анатолий Близнюк сказал, что "работают над снижением себестоимости строительства квадратного метра жилья". Между тем ценовые предложения застройщиков колеблются в пределах от 8200 до 13000 гривен за квадратный метр, то есть минимум в два-три раза превышают цену, заложенную в социальных обещаниях.
При этом себестоимость квадратного метра - не меньшая тайна, чем код доступа в хранилище золотого запаса.
- 500 долларов и сегодня являются фактически себестоимостью квадратного метра жилья вместе с подведением коммуникаций. При этом в него заложена большая коррупционная составляющая на взятки чиновникам, - отмечает экономист Александр Жолудь.
Как утверждают застройщики "не под диктофон", чиновники "просят" не менее 30-40% "сверху". Но даже если бы метр жилья действительно стоил 4000 гривен, на выполнение ипотечной программы в целом потребуется, по оценкам вице-премьера по социальным вопросам Сергея Тигипко, 10 миллиардов гривен.
Рейтинговый список
На 1 января 2012 года в региональных управлениях Фонда содействия молодёжному жилищному строительству зарегистрировано 1277 кандидатов на участие в программе доступного жилья, сообщил глава правления Государственного фонда содействия молодёжному жилищному строительству Леонид Рисухин.
- Эта цифра динамичная, поскольку, с одной стороны, всё больше граждан Украины хотят воспользоваться программой доступного жилья, с другой - растёт и число тех, кто уже воспользовался программой и получил свои квартиры, - говорит глава фонда.
По его словам, в нынешнем году согласно госпрограмме 1500 семей смогут приобрести квартиры по программе "Доступное жильё". Всего в фонде зарегистрировано 17 тысяч семей, желающих получить государственную помощь по льготному кредиту.
- Это не очередь, а рейтинговый список, который каждый день обновляется. Но я хочу, чтобы все поняли, что государственная помощь не может заменить банковский сектор, - добавил Рисухин.
Крымская проблема
- Мы проговариваем в Кабмине вопрос участия Крыма в государственной программе "Доступное жильё". Думаю, что или с конца этого года, или с начала следующего программа будет внедряться, - сказал крымский премьер Анатолий Могилёв.
Он отметил, что вопрос строительства жилья в Крыму по доступным ценам остаётся проблематичным.
- У нас стоимость жилья приблизительно на 30% выше, чем в среднем по стране. Мы подготовим обоснования и предоставим их в Кабмин с учётом специфики нашего региона, - подчеркнул Могилёв.
"Хрущёвки" не помолодеют?
Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Анатолий Близнюк заявил, что в ближайшее время на Украине не будет реализован массовый проект по реконструкции "хрущёвок", и предлагает их жильцам решать этот вопрос совместно с государством.
- Собственники "хрущёвок" вместе с государством, которое должно участвовать в первом капитальном ремонте, должны сказать: мы написали калькуляцию затрат и готовы вносить столько-то, и что государство может для нас сделать, - сказал он.
По мнению министра, вопрос переселения из "хрущёвок" может быть решён в случае, когда все жильцы такого дома дадут согласие на получение такого же количества квадратных метров, которые они занимают, и будут готовы оплатить стоимость жилья сверх этой площади.
- Тогда мы готовы решать эти вопросы завтра, - добавил он.
* * *
В рамках реализации программы "Доступное жильё" до конца текущего года ожидается ввод в эксплуатацию 22 объектов жилищного строительства с общим количеством квартир 3107, сообщили в пресс-службе Минрегионстроя. По информации ведомства, жильё получат 495 участников программы, которые в прошлые годы заключили договоры инвестирования, общей площадью 31,2 тысячи квадратных метров.
* * *
По данным Минрегионстроя, сегодня на Украине насчитывается 4200 жилых долгостроев, в которые вложили свои средства 120 тысяч инвесторов. По словам специалистов, даже если жильё в стране будет активно строиться, доходы рядовых украинцев не позволят его приобрести.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/04/04/zhiljo-mojo

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

ВИКТОРИЯ ШИЛОВА ТРЕБУЕТ РЕФЕРЕНДУМ ОБ ОТМЕНЕ МЕДИЦИНСКОЙ РЕФОРМЫ
"Лица", 05.04.2012, Днепропетровская обл.
Инициатива об отмене медицинской реформы исходит от Независимых профсоюзов западного Донбасса.

 Независимые общественные организации Днепропетровщины, а также депутаты Днепропетровского областного совета требуют от властей Днепропетровщины полностью приостановить внедрение пилотного проекта  медицинской реформы.
Об этом корреспонденту интернет-газеты "Лица" в эксклюзивном комментарии сообщила депутат Днепропетровского областного совета Виктория Шилова.
"В первую очередь инициатива об отмене реформы исходит от Независимых профсоюзов западного Донбасса, - шахтеров Павлограда и других городов", - уточнила она.
По словам Шиловой, шахтеры вместе с представителями общественных организаций написали резолюцию, где требуют от власти до 12 апреля включительно абсолютного прекращения медицинской реформы.
"Если до 12 апреля наши требования не будут удовлетворенны, то со следующего дня мы начинаем подготовку к масштабной акции протеста. Также мы будем инициировать проведение регионального референдума  об отмене  реформы. И если  даже в вопросе референдума власть откажет, то это будет очередное свидетельство того, что власти наплевать на мнение людей", - резюмировала Виктория Шилова.
http://www.litsa.com.ua/news/own/5720/viktoriya-shilova-trebuet-referendum-ob-otmene-meditsinskoy-reformy.htm

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

ХАРЬКОВСКИЙ ВОЗДУХ СТАЛ ЕЩЕ ГРЯЗНЕЕ
Татьяна Буряковская, "Время", 05.04.2012, Харьковская обл.
За 2011-й в атмосферный воздух Харьковщины попало более 174 тыс. тонн загрязняющих веществ, что на 14,6% больше, чем было в минувшем году.

 Таковы статистические данные, приведенные во время селекторного совещания в облгосадминистрации. Как сообщил заместитель начальника государственного управления охраны окружающей природной среды в Харьковской области Михаил Кушнерский, объемы загрязнения воздуха увеличились в Змиевском, Балаклейском, Дергачевском, Чугуевском, Печенежском и Купянском районах. Основным загрязнителем атмосферы на Харьковщине по-прежнему остается Змиевская ГРЭС, на долю которой приходится более 72% общего объема выбросов по области. Нынешний рост загрязнений, выбрасываемых станцией в воздух, специалисты объясняют ухудшением качества топлива, в золах которого значительно увеличилось содержание серы. Улучшить ситуацию можно благодаря внедрению газоочистного оборудования. Строительство установок сероочистки на 8-м и 9-м блоках станции запланировано на 2014 год. Это позволит уменьшить выбросы диоксида серы в 12 раз на одном блоке и в 8 раз - на другом. По предварительным подсчетам, стоимость внедрения такого оборудования составит 150 млн. грн.
Сотрудники госуправления охраны окружающей среды говорят, что аналогичная ситуация с загрязнениями атмосферного воздуха сложилась на многих предприятиях Харькова и области, не выполняющих предписания по снижению количества выбросов. В числе таковых называют коксовый завод и другие. В качестве положительного примера экологи приводят завод "Евроцемент Украины", который уменьшил свое вредное воздействие на окружающую среду за счет замены электрофильтров.
Уже не первый год жители нескольких микрорайонов Харькова, расположенных в непосредственной близости от промышленных предприятий, жалуются на дискомфорт и вред, причиняемый их здоровью выбросами этих предприятий. В советские времена многие из этих заводов и фабрик строились в удалении от жилых кварталов, но постепенно город рос, и в результате некоторые дома оказались в пределах санитарно-защитных зон. В прошлом году председатель облгосадминистрации Михаил Добкин дал поручение чиновникам подготовить предложения о возможности переноса таких предприятий и включения их в схему планирования территорий Харьковской области.
- Главное управление промышленности, транспорта и связи облгосадминистрации сообщило, что необходимость переноса промышленных предприятий за пределы Харькова в настоящее время отсутствует, - сообщил Михаил Кушнерский. - Вместе с тем, по данным облСЭС, в Харьковской области не соблюдаются нормативные санитарно-защитные зоны 42 предприятий, в пределах которых проживает более 16 тыс. человек. В Харькове не соблюдаются нормативные санитарно-защитные зоны 23 предприятий, где проживают около 11 тыс. человек. Соответствующая информация направлена управлением в правоохранительные органы.
http://timeua.info/050412/57502.html

ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ

МИХАЙЛО ДОБКІН РОЗПОВІВ, КОМУ З ПОЛІТИКІВ ЖИТЕЛІ ХАРКІВЩИНИ ДОВІРЯЮТЬ НАЙБІЛЬШЕ
"Слобідський край", 05.04.2012, Харківська обл.
Губернатор Харківської області Михайло Добкін під час зустрічі з представниками ЗМІ "Чай з губернатором" озвучив останні результати соціологічних досліджень.

 За словами Добкіна, було проведено соціологічне опитування, яке відображає баланс довіри і недовіри до провідних харківським політикам і громадським діячам.
Так у Михайла Добкіна - позитивний рейтинг 45%, негативний - 48%, у Геннадія Кернеса - 44% і 53%, в Олександра Ярославського - 33% і 31%. А, наприклад, рівень довіри Арсену Авакову 10%, рівень недовіри - 83.
За результатами соцопитування, якби вибори міського голови відбулися найближчої неділі, то за чинного мера Геннадія Кернеса проголосувало б 32% проти 30%, які він отримав на виборах. Рейтинг Арсена Авакова з 29% під час виборів 2010 року в січні 2012-го впав до 8% і в березні 2012-го - до 7%.
"Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчим неділю, Партія регіонів на Харківщині отримала б 29% - це її стабільний міжвиборчий рейтинг. У БЮТ було в січні 8%, зараз - 7%, у КПУ було 10%, стало 13%", - підкреслив Михайло Добкін.
По материалам: сайт ХОДА
http://www.slk.kh.ua/uk/news/governance/201/mihaylo-dobkin-rozpoviv-komu-z-politikiv-zhiteli-harkivshchini-doviryayut

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 5 квітня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.
 


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення