Огляд реґіональної преси 

Випуск 16, 2 березня 2012 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

У ЖИТОМИРІ ВІДКРИЛИ НОВИЙ КОРПУС МІСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ
Ірина Коник, "Житомирський меркурій ", 29.02.2012
В урочистостях з нагоди відкриття введеного в експлуатацію нового приміщення лікарні брав участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

АЗАРОВ ЗНАЙШОВ В УЖГОРОДІ ПОТЕНЦІЙНОГО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА ТА МІНІСТРА ФІНАНСІВ
"Rionews", 01.03.2012, Закарпатська обл.
Прем'єр-міністр України сьогодні, 1 березня, розпочав зустріч із закарпатськими студентами у облмуздрамтеатрі із питання "Кто хочет быть премьер-министром?".

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
МАРИУПОЛЬСКИЙ ГОРСОВЕТ НАЧАЛ РАССЛЕДОВАНИЕ
Елена Харченко, "Донбасс", 01.03.2012, Донецкая обл.
По факту некачественного оборудования для скейт-парка.

ТИЖДЕНЬ ТРАНСПОРТНОЇ РЕФОРМИ: БЕЗ ХАОСУ, АЛЕ З МІТИНГОМ
Світлана Миронюк, "Місто", 29.02.2012, Вінницька обл.
Міський голова Вінниці вибачився за незручності, проте курс на поліпшення системи транспортних перевезень залишається незмінним.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЧЕКАЄМО ЛИПНЯ
Олена Низова, "Крымские известия", 01.03.2012
Інтерв’ю з в. о. заступника голови Державної податкової служби в АР Крим Сергієм Крюковим про введення податку на нерухомість.
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ-2012: ХТО ШТУРМУВАТИМЕ "МАЖОРИТАРКУ" НА ПОЛТАВЩИНІ?
Андрій Петров, "Вечірня Полтава", 01.03.2012
2012 рік обіцяє бути багатим на події для українців. Найважливіші дві: футбольне "Євро-2012" у червні й осінні парламентські вибори.

ФРАКЦИЯ "БАТЬКИВЩИНЫ" ЗАЯВИЛА О ПОЛИТИЧЕСКОМ ПРЕСЛЕДОВАНИИ АРСЕНА АВАКОВА
"Главное", 01.03.2012, Харьковская обл.
Соответствующее заявление во время сессии Харьковского областного совета огласила лидер фракции Людмила Белова.

ДВА ГОДА ПРОВАЛА
А. Белый, "Днепр вечерний", 29.02.2012, Днепропетровская обл.
В Днепропетровске представители трех политических сил дали оценку двухлетней работе Президента Украины Виктора Януковича.

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
"О ВЫБОРАХ Я ЗНАЮ ВСЁ"
Оксана Гуцалюк, "Украина - центр", 29.02.2012, Кировоградская обл.
«То, что Кировоград со своей репутацией полигона для апробирования самых изощренных избирательных технологий известен не только в Украине - малоприятный, но факт».
ТОЧКА ЗОРУ
І ЗНОВУ МОВА - ЯК ДІДОВА ДОЧКА...
Ніна Романюк, "Віче", 29.02.2012, Волинська обл.
Проти того, щоб російська була другою державною, висловилися понад 75 відсотків тих, хто проголосував на референдумі в Латвії. А в Україні...
ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
В. ЛИТВИНУ НЕ ПОТРІБЕН РОБОЧИЙ КАБІНЕТ НА ЖИТОМИРЩИНІ
Ірина Коник, "Житомирський меркурій", 29.02.2012
Однак спікер розповів, що у нього є відповідний кабінет на малій батьківщині: «У мене є вічний кабінет. Це батьківська хата».
РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ПЫТКА ВОДОЙ?
А. Григорьев, "Слава Севастополя", 01.03.2012, АР Крым
Уже не один год в селах Гончарном и Резервном "звучат колокола" о стихийном бедствии.
ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
«КОРРУПЦИЯ В ПОГОНАХ ПОДРЫВАЕТ АВТОРИТЕТ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ УКРАИНЫ И УГРОЖАЕТ БОЕСПОСОБНОСТИ АРМИИ И ФЛОТА»
"Слава Севастополя", 01.03.2012, АР Крым
О деятельности Военной прокуратуры Военно-Морских Сил Украины по предупреждению и противодействию коррупции.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ВЛАДА ПРИХОВУЄ ВІД КИЄВА РЕАЛЬНУ СИТУАЦІЮ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА КІР. ТА КАЖЕ, ЩО НІЧОГО НЕ ПРИХОВУЄ
"Час", 29.02.2012, Чернівецька обл.
За офіційними даними з початку року в Україні зареєстровано 3.717 випадків підозри захворювання на кір.
АВАРІЇ, НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
БЕЗ ВОДЫ, МЕДПОМОЩИ И ЗАНЯТИЙ
Никита Валентинов, "Крымская правда", 01.03.2012
Ликвидировать аварию на водоводе в Евпатории будут за государственный счёт.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

У ЖИТОМИРІ ВІДКРИЛИ НОВИЙ КОРПУС МІСЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ
Ірина Коник, "Житомирський меркурій ", 29.02.2012
В урочистостях з нагоди відкриття введеного в експлуатацію нового приміщення лікарні брав участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

 29 лютого у Житомирі урочисто відкрили новий лікувальний корпус Житомирської міської дитячої лікарні.
Будівництво корпусу, в якому розмістилось інфекційне відділення міської дитячої лікарні, розпочалось у 1992 році, але через брак коштів будівельні роботи були зупинені і відновлені у 2010-2011 роках, впродовж яких було освоєно 8 227 000 грн. З початку будівництва об'єкта з міського та державного бюджетів спрямовано 16 764,0 тис. грн., у тому числі 12 223,8 тис. грн. - з державного бюджету.
У нововведеному корпусі, окрім власне інфекційного відділення, є відділення реанімації та інтенсивної терапії, відділення лабораторної діагностики.
В урочистостях з нагоди відкриття введеного в експлуатацію нового приміщення лікарні брав участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Спікер подарував лікарні сучасний ультразвуковий інгалятор і пообіцяв медикам допомогти необхідною апаратурою. "Я переконаний, що наше завдання сьогодні полягає в тому, щоб наповнити якісним змістом це відділення, насамперед, обладнанням, - зауважив Литвин. - Я вже прочитав перелік того, що потрібно. Ми зробимо усе, щоб це обладнання було тут, аби до чудових, знаючих лікарів була додана необхідна техніка. Тоді, я думаю, тут можна буде вирішувати всі проблеми лікування та оздоровлення дітей".
Нині для забезпечення своєчасної діагностики та надання кваліфікованої медичної допомоги дітям з інфекційними захворюваннями вкрай необхідно придбати апарат штучної вентиляції легень для дітей, аналізатор газів крові та кислотно-лужного стану, комплекс рентгенівської діагностики з цифровою обробкою зображення.
Обласна влада, за словами губернатора Сергія Рижука, збирається і надалі приділяти значну увагу медичній сфері. Очільник області зазначив, що на найближчій сесії обласної ради планується 70% так званих вільних залишків спрямувати на розвиток галузі охорони здоров'я жителів Житомирщини.
В регіоні бракує кардіологічного центру, тому значні кошти будуть спрямовані саме на його створення. Медична допомога, яку він надаватиме, зможе врятувати здоров'я і, можливо, життя 1,5 тис. потенційних інфарктників.
Виступаючи під час урочистого відкриття лікувального корпусу, Рижук попросив у очільника парламенту грошей, аби в області можна було відкривати подібні установи. "Якось я почув такий добрий-добрий анекдот дитячий, - каже губернатор. - Мама з хлопчком стоїть. До них підходить чоловік і каже: "Ой, який гарний хлопчик", - витягує з кишні цукерку й дає дитині. Мама до хлопчика: "Сину, що треба сказати". А він: "Дайте ще", - закінчив анекдот губернатор й звернувся з проханням до Литвина, - Дайте ще грошей - ми ще зробимо добре".
Медичних працівників закладу та будівельників, що зводили приміщення інфекційного відділення, нагородили почесними грамотами облдержадміністрації, обласної ради, міськради, обласного і міського управлінь охорони здоров'я.
Головний лікар Житомирської міської дитячої лікарні Володимир Башек отримав відзнаку Верховної Ради України.
http://merkury.com.ua/suspilstvo/2927-u-zhitomir-vdkrili-noviy-korpus-mskoyi-dityachoyi-lkarn.html

АЗАРОВ ЗНАЙШОВ В УЖГОРОДІ ПОТЕНЦІЙНОГО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА ТА МІНІСТРА ФІНАНСІВ
"Rionews", 01.03.2012, Закарпатська обл.
Прем'єр-міністр України сьогодні, 1 березня, розпочав зустріч із закарпатськими студентами у облмуздрамтеатрі із питання "Кто хочет быть премьер-министром?".

 Із залу на сцену вийшов студент із МДУ, проте після розмови з ним, коли М. Азаров з'ясував, що оцінки у студента "середні", то запросив на сцену ще й відмінника (студента УжНУ). "Чтобы стать премьер-министром, нужно учиться, как я - на отлично", - сказав М. Азаров.
Двоє студентів зилишилися стояти біля посадовця упродовж виступу. Згодом М. Азаров запросив на сцену ще одного студента, який найбільш вдало відповів на його запитання - студент із ЗакДУ. Його посадовець назвав потенційним міністром фінансів.
Азаров закликав закарпатських студенток виходити заміж і народжувати
Прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні в Ужгороді закликав студенток закарпатських вишів виходити заміж та народжувати дітей. При цьому наголосив, що народжувати слід не одну дитину, а 2-3-5.
Посадовець у контексті розмови сказав про те, що на одного пенсіонера припадає один працюючий.
Щоб збільшити пенсію, за словами Азарова, слід збільшувати кількість населення, створювати умови для того, щоб молодь не виїжджала, стимулювати людей старшого віку працювати довше.
Азаров пропонує замінити газ пелетами
На лекції зі студентами прем'єр-міністр наголосив, що за такої ціни на газ Україні слід шукати альтернативні джерела енергії.
Під час лекції для студентів 4 закарпатських вишів Микола Азаров повідомив, що вже мав розмову з керівництвом Закарпатської області з приводу того, аби усі відходи деревообробної промисловості йшли на виготовлення альтернативного палива, зокрема пелетів.
Саме ними, зауважив прем'єр, і слід опалювати країну та поступово відмовлятися від газу, адже його ціна постійно зростає.
Також, повідомляє кореспондент Мукачево.net, два потужні софіти на сцені неймовірно сліплять усіх присутніх у залі. Дехто навіть вдягнув затемнені окуляри.
Довідково: Паливні пелети - це гранули у формі циліндрів заданої товщини (як правило, 8 мм), які виготовляються з стружки, тирси, відходів сільського господарства (соломи, лушпиння соняшнику) і деяких видів торфу.
Азаров закінчив зі студентами і пішов гуляти містом
Супроводжувати чи фотографувати прем'єр-міністра журналістам заборонили.
Лекція прем'єр-міністра Миколи Азарова студентам 4-х закарпатських вишів тривала рівно годину та закінчилася о 12.00. Після неї керівник уряду пішов на прогулянку містом. Біля входу до обласного муздрамтеатру, де і відбулася зустріч зі студентами, Азарова чекали очільники області - голова Закарпатської облради Іван Балога та губернатор Олександр Ледида, мер Ужгорода Віктор Погорєлов, а також два міністри - МНС Віктор Балога та екології Микола Злочевський.
Прем'єр у супроводі мера та губернатора прогулявся набережною від драмтеатру до пішохідного мосту, звідти вулицею Корзо до ЗОШ №1 (саме там вчора вночі тривало генеральне прибирання), а тоді сів у авто і зник. Вочевидь, прем'єр поїхав у села Розівка та Невицьке, які попередньо значилися у його маршруті.
Мукачево.net
http://rionews.com.ua/mixed/events/now/n1260111942

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

МАРИУПОЛЬСКИЙ ГОРСОВЕТ НАЧАЛ РАССЛЕДОВАНИЕ
Елена Харченко, "Донбасс", 01.03.2012, Донецкая обл.
По факту некачественного оборудования для скейт-парка.

 На встрече с молодежными организациями мэр Мариуполя Юрий Хотлубей поручил специалистам выяснить, почему отдельные элементы конструкций за год поржавели, а некоторые детали не соответствуют прописанным в техническом задании нормам.
"После двух дождей спортивные фигуры начали рассыпаться, - рассказал "Донбассу" председатель общественной организации "Комитет развития здоровья и спорта Мариуполя", инициатор строительства скейт-парка Евгений Яровой. - Ни одна из них не была прогрунтована, краска нанесена прямо на ржавчину. Толщина фанеры не соответствует техническому заданию: по документам она должна быть не менее 12-15 мм, по факту имеем 10. Фигура "спайн" уже требуемой на целый метр, а в радиусной "квотерпайт" элементы вообще непонятных размеров: вместо 3,75 метра привезли двухметровую. Кроме того, разошлись по швам вертикальные стойки. Заниматься спортом здесь стало небезопасно. Я спрашивал у представителей компании-изготовителя, что это такое, а мне ответили, что всё исправят. Но никто ничего ремонтировать не стал. О фирме "К-спорт", которая выиграла тендер на строительство, я знаю многое. Она оборудовала подобные площадки в Керчи, Херсоне и Киеве - везде ситуация аналогична. Я могу предоставить полную информацию о том, в каком состоянии находится тамошнее оборудование: в Херсоне фигуры развалились через две недели после установки, в Керчи - через месяц: там полопалась фанера, и ребята сейчас с ней мучаются".
Узнав о проблеме, Хотлубей заявил  о необходимости проведения служебного расследования. Ведь на строительство объекта из местного бюджета было потрачено 197 тыс. гривен. Он пообещал, что специально созданная комиссия выяснит причины произошедшего и предпримет меры для решения проблемы.
http://donbass.ua/news/region/2012/03/01/mariupolskii-gorsovet-nachal-rassledovanie.html

ТИЖДЕНЬ ТРАНСПОРТНОЇ РЕФОРМИ: БЕЗ ХАОСУ, АЛЕ З МІТИНГОМ
Світлана Миронюк, "Місто", 29.02.2012, Вінницька обл.
Міський голова Вінниці вибачився за незручності, проте курс на поліпшення системи транспортних перевезень залишається незмінним.

 Хто з острахом, а хто з найкращими сподіваннями зустріли вінничани четвер, 23 лютого. З цього дня у Вінниці почала працювати нова система транспортних перевезень. На дорогах помітно зменшилась кількість мікроавтобусів і збільшилась - трамваїв і тролейбусів. Дехто передрікав Вінниці долю Львова, з його не дуже вдалим (на початку) досвідом транспортної реформи. Але вже у перший день перевезень за новими правилами зрозуміло - катастрофи не сталось.
Місяць на відпрацювання системи
У міській раді наголошують: нова транспортна схема працює у тестовому режимі, і всі служби налаштовані на те, щоб збирати скарги і пропозиції від городян, аби відпрацьовувати систему. Поки що, за словами Антоніни Іващук, начальника відділу оперативного реагування "Цілодобова варта" міської ради, найбільш проблемними ділянками є вулиця Київська і Старе місто. Міський голова Володимир Гройсман каже: цілком ймовірно, що на цих напрямках кількість маршрутних таксі буде збільшена вже на цьому тижні. Зараз на маршрутах у Вінниці працюють 250 маршрутних таксі тих приватних перевізників, які погодитись співпрацювати із міською владою. Нова схема передбачає і резерв - ще 25 мікроавтобусів.
Транспортна реформа покликана зберегти життя громадського транспорту у Вінниці. За інформацією Володимира Бугайчука, начальника Вінницького ТТУ, майже одразу із запровадженням реформи збільшились надходження трамвайно-тролейбусного управління - на 30-50 тисяч грн. за день. Це при тому, що протягом останніх кількох років підприємство було збитковим і втрачало по 5-7 млн. грн. на рік.
Якщо б ця тенденція тривала і далі, зазначає мер, через кілька років ми б взагалі втратили громадський транспорт.
- Тому необхідно було ухвалювати болісне рішення по реформуванню якомога швидше, - зазначив Володимир Гройсман. - Я б хотів вибачитися перед усіма вінничанами за незручності, які виникають у процесі реформування. І просив би у людей розуміння того, що наша мета єдина - побудувати високоякісну, надійну систему пасажирських перевезень.
За словами мера, для того, щоб налагодити систему і вона була належною, потрібно щонайменше місяць. Саме протягом цього часу стане зрозуміло, де не вистачає маршрутних таксі, а де - автобусів, де потрібно пустити додаткові трамваї, а де - тролейбуси.
За останні п'ять років Вінниці вдалось оновити рухомий склад ТТУ, в тому числі і з допомогою швейцарських трамваїв. Таке оновлення за ринковими цінами вартує майже 0,5 мільярда гривень (!), а місту обійшлося лише за 50 млн. За ті гроші, які підуть до бюджету в результаті транспортної реформи, а за попередніми розрахунками - це майже 10 млн. грн. на рік, місто зможе придбати нові тролейбуси і автобуси.
Суботній мітинг
Незадоволені реформуванням транспортної мережі Вінниці зібрались на мітинг у суботу, 25 лютого. Прийшли не тільки "маршрутники" і невдоволені пасажири, підтягнулись і вінницькі політики, які були не проти зайвий раз "попіаритись" - Віктор Маліновський, Валерій Палій... Тож тема для невдоволення розширилась: згадали і про пам'ятник Шевченку, і навіть повчали, як стояти під час виконання Державного Гімну.
За інформацією Андрія Ковальова, голови Асоціації перевізників області, через транспортну реформу у Вінниці втратили роботу 150 приватних підприємців і 300 водіїв. Таксомоторний парк, який обслуговував шість маршрутів, був змушений 22 лютого звільнити 60 осіб.
- Перевізників поставили перед фактом, - сказав Андрій Ковальов. - Більшість людей готувались до конкурсу на маршрутні перевезення, який повинен був відбутися. Конкурс практично проведений не був. Люди взяли кредити на мікроавтобуси, багато хто під заставу своєї квартири. А зараз залишились один на один зі своєю проблемою.
Водночас, перший день дії транспортної реформи Анатолій Ковальов прокоментував журналістам, що особливих нарікань у нього не було. ТТУ і міська влада добре підготувались до впровадження нововведень, сказав він.
Люди, які прийшли на мітинг, поскаржились, що їм складно і тепер дорожче добиратись з віддалених мікрорайонів.
- У нас на проїзд, у мене і сина, відтепер витрачається 20 гривень за день, - каже Олена, мешканка Старого міста, - ми доїжджаємо до площі Перемоги, потім змушені пересідати на інший транспорт, щоб доїхати до Вишеньки.
На тіньові гроші можна було купити 50 автобусів
Міський голова Володимир Гройсман говорить, що всім "маршрутникам", у яких не стало роботи через реформу, запропоновані нові місця. Втім, на думку мера, багато хто думає у першу чергу про свій бізнес, а не про зручність для пасажирів.
- Ми робили розрахунки і бачили, що тіньовий ринок перевезень у місті Вінниці мав приблизний обсяг 10-12 мільйонів гривень на рік, - аналізує міський голова. - За п'ять років у кишені ініціаторів цієї схеми потрапило в загальному обсязі 50 млн. грн. Це означає, що у міста забрали 50 мільйонів, на які можна було б придбати 50 автобусів, або 25-30 тролейбусів. А це той транспорт, який би 100% належав вінничанам.
Міський голова каже, що перевізникам було запропоновано придбати великі муніципальні автобуси. Але проїзд би там коштував 1,5 грн., не було б надприбутків, і приватні перевізники працювали б у загальній системі міських перевезень.
У міській раді вважають, що до нової схеми пасажирам потрібно просто звикнути. Для дешевшого проїзду - купити проїзні. Щоб вінничани мали можливість швидше адаптуватись до змін, вже до кінця цього тижня на сайті міськради почне працювати новий сервіс - своєрідний навігатор, який допоможе обрати найоптимальніший маршрут для переміщення містом.
http://www.misto.vn.ua/ua/home/podii/4412

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ЧЕКАЄМО ЛИПНЯ
Олена Низова, "Крымские известия", 01.03.2012
Інтерв’ю з в. о. заступника голови Державної податкової служби в АР Крим Сергієм Крюковим про введення податку на нерухомість.

 Податок на нерухомість є суттєвим джерелом наповнення бюджетів багатьох країн. У бюджетах деяких держав його доля доходить до 40 відсотків. Розмови про введення його в Україні велися давно, внесення його Податковим кодексом до системи оподаткування не було несподіваним. Проте набуття чинності ним перенесено на липень поточного року, і скептики висловлюють припущення, що не виключено чергове відстрочення. Свою думку з цього питання висловлює в. о. заступника голови Державної податкової служби в АР Крим Сергій Крюков.
- Сергію Георгієвичу, чи є підстави для скепсису, чи можуть місцеві бюджети знову недоотримати такі необхідні їм кошти?
- Давайте почнемо з основи. Усі місцеві бюджети - сільські, селищні, міські - існують для того, щоб утримувати школи, лікарні, дороги, вулиці, ЖКГ. Плануються і затверджуються ці бюджети на підставі прогнозованих резервів - майбутніх надходжень. Фундаментом цих надходжень переважно є податки. Відповідно до Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради мають повноваження і самостійно приймають рішення про встановлення на своїй території місцевих податків і зборів. Це практика цивілізованого суспільства. При цьому визначені обов'язкові елементи, без яких адміністрування цих податків і зборів скрутно, або просто неможливо. Це об'єкт оподаткування, платник, розмір ставки тощо. У липні минулого року місцевими радами вже прийняті рішення про встановлення ставок податку на нерухомість. Об'єктом оподаткування цим податком є площа житлової нерухомості. Розрахунок податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться податковою службою на підставі даних Державного реєстру майнових прав на нерухомість. Проте надання органам державної служби інформації про платників податків передбачено тільки з січня 2013 року.
- Що зробили? Адже контроль за вступом покладений на податкову службу.
- Цілком вірно. Тому ще в травні минулого року ми надіслали відповідні звернення Головному управлінню юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, Кримській філії ДП "Інформаційний центр" і Кримському республіканському підприємству "Сімферопольське міжміське бюро реєстрації і технічної інвентаризації". У створенні повного реєстру власників зацікавлені органи місцевої влади, адже податок на нерухомість поповнить місцеві бюджети. Наприклад, минулого року виконана значна робота з організації стягування туристичного збору. Керівники податкової служби Криму проводили зустрічі з представниками місцевої влади усіх курортних регіонів. В підсумку 91 місцева рада прийняла рішення стягувати на своїй території туристичний збір. Збору кош­тів з відпочивальників приділявся постійний контроль - в результаті зібрана сума в 8 разів перевищила курортний збір 2010 року і склала 8,5 млн грн.
Повернемося до нерухомості. Ми вийшли з пропозицією провес­ти інвентаризацію об'єктів житлової нерухомості. Для цього доцільно створити робочі групи, до яких увійдуть представники органів місцевого самоврядування, БТІ, ДАБК, ЖКГ, "Крим­енерго", Кримводоканалу, Кримгазу. Зібрані відомості акумулюватимуться в Державній податковій службі. До 1 липня 2012 року усім власникам житлової нерухомості, що потрапляють під оподаткування, будуть надіслані повідомлення - рішення на сплату податку.
- Давайте ще раз нагадаємо, хто сплачує податок.
- Платити податок треба буде за квадратний метр житлової площі. Власники квартир, площа яких не перевищує 240 квадратних метрів, і житлових будинків - не більше 500 квадратних метрів, платитимуть 1% від розміру мінімальної заробітної плати. Для власників квартир і будинків, житлова площа яких перевищує вказані норми, сума податку складе 2,7 відсотки розміру мінімальної заробітної плати за кожен зайвий квадратний метр. При цьому не сплачується податок за 120 квадратних метрів в квартирах і за 250 квадратних метрів житла в житлових будинках. Таким чином, якщо квартира має житлову площу 145 кв. метрів, то платити 1% від розміру мінімальної заробітної плати доведеться тільки за надлишки, тобто за 25 квадратних метрів.
Нагадаємо, що розмір міні­мальної заробітної плати, встановлений законом на 1 січня поточного року, складає 1073 грн. Отже, в даному випадку треба буде сплатити за 25 квадратних метрів з розрахунку 10,73 гривні за кожний кв. метр. Разом виходить 268,25 гривні. Так само розраховується сума платежу для власників будинків: з реально існуючих квадратних метрів житлової площі треба буде відняти 250 кв. м. Отже, власники нерухомості, у яких 20-60 кв. метрів житлової площі, можуть спати спокійно, їм цей податок точно сплачувати не доведеться. Платити податок треба по місцю розташування об'єкта житлової нерухомості, який підпадає під оподаткування. Податок платиться один раз на рік. Якщо громадянин має 2 і більше об'єктів нерухомості, незалежно від розміру житлової площі, то пільги надаються тільки на один такий об'єкт (по вибору).
- Як бути з особняками?
- Тут не усе так просто. Адже податок сплачується з житлової площі. Це означає, що більярдна, сауна, зимовий сад, бібліотека і солярій не підлягають оподаткуванню. І тут порушується принцип соціальної справедливості. Ми також вийшли з пропозицією внесення відповідних змін до Податкового кодексу, щоб в даному випадку оподатковувалася вся площа. Ще раз підкреслю, що всі громадяни мають пільгу з податку на нерухомість. Оскільки в основної частини населення України площа квартир не перевищує 120 квадратних метрів і будинків - 250 квадратних метрів, то громадяни, що мають 1 квартиру або 1 будинок площею, меншою за вказану, не сплачуватимуть податок на нерухомість.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/-i/4256-2012-03-01-07-42-37

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ-2012: ХТО ШТУРМУВАТИМЕ "МАЖОРИТАРКУ" НА ПОЛТАВЩИНІ?
Андрій Петров, "Вечірня Полтава", 01.03.2012
2012 рік обіцяє бути багатим на події для українців. Найважливіші дві: футбольне "Євро-2012" у червні й осінні парламентські вибори.

 Якщо про Євро говорять і пишуть уже чотири роки, і всі українці з нетерпінням чекають цієї події, то парламентська гонка тільки починає набирати обертів.
Політична кампанія цього року обіцяє бути дуже цікавою. Адже депутати самі постаралися внести максимум інтриг у майбутню боротьбу - й проголосували торік за зміни в законі про вибори. Тепер депутати привертатимуть увагу електорату не тільки до вивісок своїх партій і лідерів, але й змушені йти в народ, підкорювати мажоритарні округи.
На Полтавщині буде сформовано вісім таких округів. Уже зараз на кожному з них потенційні кандидати ведуть активну боротьбу за голоси майбутніх виборців. Але, безумовно, справжні активні дії почнуться ближче до літа. Втім, уже можна зробити експрес-аналіз і спрогнозувати основних потенційних претендентів на перемогу в кожному мажоритарному окрузі.
Обласний центр буде розділено на два округи. До першого ввійдуть Київський і Ленінський райони міста, а до другого - Жовтневий район міста та Полтавський район.
Тут, на території Полтави, сильні позиції міського голови Олександра Мамая. Продуктові набори, які він двічі на рік роздає пенсіонерам Полтави, роблять свою справу, й вище названа категорія населення становить ядро електорату Мамая. Сам Мамай, за чутками, у Верховну Раду не збирається, але своїх ставлеників там бачити, напевно, хоче. Адже не даремно він уже більше, ніж півроку на всіх міських заходах з'являється в супроводі Олександра Залужного й Володимира Макара. Вони є лідерами громадської організації "Наш Дім - Полтава", яка й роздає продуктові набори. Восени 2011 року лідером "Наш Дім - Полтава" був Валерій Курцев, але не довго. Після місячної публічної активності його замінив Олександр Залужний, помічник-консультант депутата Верховної Ради. Людина, близька до відомого олігарха Андрія Веревського. Залужного багато хто знає у Полтаві, на відміну від іншого протеже Олександра Мамая - Володимира Макара. Про нього в Полтаві, крім того, що він півроку тому з'явився біля Мамая нізвідки, не відомо практично нічого.
Громадська організація "Наш Дім - Полтава", створена Мамаєм перед виборами в 2009 році, і нині активно функціонує, продовжуючи свою роль. Напевно, Залужний і Макар підуть у Раду, як самовисуванці, а контролювати їхнє проходження буде міський голова Олександр Мамай, агітуючи за них.
Висока ймовірність висування в депутати Верховної Ради й екс-мера Полтави Андрія Матковського, який програв Олександру Мамаю вибори в 2010 році. Нині Матковський активно "розкручує" свій фонд "Полтавська родина" на міському телеканалі "Місто".
Активно займає рекламні білборди на вулицях міста й Іван Матієшин, президент гандбольного клубу "Динамо". Очевидно, президент благодійного фонду "Україна - Свята Родина" і голова політичного об'єднання "Рідна Вітчизна" також розглядає Полтаву, як майданчик для проходження в майбутній парламент.
Не зрозуміла поки що роль Партії регіонів в обласному центрі. Глава "регіоналів" Олександр Удовіченко ще перед виборами міського голови обласного центру зізнався, що в них немає підходящої людини в Полтаві. Не видно поки що такої і з прицілом на парламентські вибори. Очевидно, хороші відносини міського голови й голови облдержадміністрації слугуватимуть тому, що останній підтримає кандидатури, запропоновані Олександром Мамаєм.
Єдиний варіант, який на сьогодні прогнозується, - це висування "регіоналами" секретаря міської ради, голови міської організації Партії регіонів Оксани Деркач.
"Фронт змін", судячи з наявності на вулицях міста білбордів із зображенням глави обласної організації партії Валерія Головка, планує саме його висунути в Полтаві, а "Свобода" активно висуває на цю територію сільського голову Ковалівки (Полтавський район) Юрія Бублика. Втім, союзники-опозиціонери тут можуть знайти і компроміс. Округів у Полтаві два. Від "Батьківщини" кандидатів у Полтаві поки що не видно.
Не виключено, що з'явиться ближче до весни в Полтаві й колишній голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, який на виборах міського голови Полтави набрав 10%. І з цієї позиції стартуватиме в боротьбі за мандат народного обранця від Полтави.
На сьогодні обласний центр дуже цікавий і для нових кандидатів, оскільки варіанти зі швидкою зміною електоральних симпатій тут є, й дуже високі. І вже ближче до весни дотепер не відомі рейтингам і соцопитуванням потенційні претенденти на місце у Верховній Раді теж можуть з'явитися.
В окрузі, що знаходитиметься в місті Кременчук, Партія регіонів планує зробити ставку на Миколу Данилейка, главу правління ВАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин", депутата нинішньої Полтавської обласної ради. Хто балотуватиметься тут від опозиції - поки що не відомо.
Так само не ясна й позиція міського голови Кременчука Олега Бабаєва, який змінив мандат депутата Верховної Ради від БЮТ на посаду мера. Втім, тут потрібно звертати увагу не на самого Бабаєва, а на його боса-мільярдера Костянтина Жеваго, який усе ще залишається у фракції БЮТ нинішнього скликання Верховної Ради. На кого зробить ставку мільярдер? Або, може, він сам буде, маючи підтримку Бабаєва, іти у Верховну Раду через Кременчук?
Друга частина Кременчуцького округу включатиме частину міст Кременчук та Комсомольськ, а також Кременчуцький, Козельщинський і Глобинський райони.
Карлівський округ (включає Карлівський, Машівський, Новосанжарський, Кобеляцький і Чутівський райони)
Це рідний округ для Олексія Лелюка, члена Партії регіонів, нинішнього керівника Державного агентства резерву України. У 2004 році Лелюк уже проходив у парламент по цьому округу. Взагалі, він депутат 4-го, 5-го й 6-го скликань Верховної Ради. Був главою правління "Полтавгаз", очолював обласну організацію Партії регіонів. Можна із впевненістю припустити, що й у парламент-2012 Лелюк пробиратиметься через рідний округ. Більше того, його помічники вже зараз ведуть активну роботу з населенням округу, реалізовуючи свої "соціальні програми".
Кого може виставити в окрузі опозиція? Питання про єдиного кандидата від "Батьківщини", "Фронту змін" і "Свободи" поки що не вирішене остаточно, отож, припускаємо різні варіанти. Потенційно партія Тимошенко може висунути в цьому окрузі главу обласної організації "Батьківщини", нинішнього депутата Верховної Ради Вадима Петренка. Але й "Фронт змін", напевно, не відмовиться від боротьби за округ, до складу якого входить територія, де в представників Арсенія Яценюка є потенційно сильний кандидат. Йдеться про селищного голову Нових Санжар Андрія Реку. Більше того, Река свого часу працював і в Чутовому, яке теж входить до цього округу.
Більш дрібні партії сильних кандидатів на цій території не мають і навряд чи зможуть підключитися до серйозної боротьби між Лелюком і представником опозиції, якій для перемоги над сильним суперником доведеться домовлятися...
Лубенський округ (включає місто Лубни й Лубенський район, Оржицький, Хорольський і Семенівський райони)
На території цього округу активні дії вже розпочав нинішній депутат Верховної Ради Володимир Пилипенко. Він представляє тут громадське об'єднання "Моя Полтавщина" і вже практично півроку активно роздає місцевим пенсіонерам продуктові набори, а школярі округу їздять на екскурсії від ГО "Моя Полтавщина" у столицю та в Полтаву. Громадська активність депутата, чітко окреслена кордоном майбутнього виборчого округу, дає зрозуміти, що своє місце у Верховній Раді майбутнього скликання пан Пилипенко бачить через Полтавщину і її Лубенський округ. До нинішнього ж складу законодавчого органу Пилипенко потрапив за списками БЮТ, але вийшов із фракції Юлії Тимошенко після перемоги Віктора Януковича на виборах. Володимир Пилипенко близький до радника Президента Андрія Портнова.
Партія регіонів поки що кандидата на цьому окрузі привселюдно не представила, але, напевно, захоче висунути свою людину.
Так само, мабуть, побореться за місце в парламенті й виходець із Оржицького району, нині керівник обласного відділення партії Віталія Кличка "УДАР" Петро Ворона. Шанси в нього так само не погані, якщо припустити, що йому вдасться отримати підтримку популярного боксера, а кілька візитів Віталія для підтримки свого кандидата можуть суттєво збільшити його шанси. Що стосується "Батьківщини", "Фронту змін" і "Свободи", то інформації про їхніх кандидатів в цьому окрузі не багато. Поки що проводяться консультації. Компартія, напевно, виставить у цьому окрузі уродженця Оржицького району, депутата ВР Сергія Гордієнка.
Миргородський округ (включає місто Миргород та Великобагачанський, Шишацький, Диканський, Зіньківський і Котелевський райони)
У цьому окрузі, як і в Лубенському, ось уже практично півроку веде активну діяльність громадська організація "Моя Полтавщина". Її представляє депутат облради, який був главою Зіньківського партійного осередку "Батьківщини" Олег Кулинич. На сайті Полтавської облради він значиться, як позафракційний, хоча ще на місцевих виборах 2010 року пройшов до облради від партії Юлії Тимошенко. Стратегія боротьби - продуктові набори пенсіонерам, екскурсії дітям і добродійність без меж.
Партія влади на сьогодні має кілька потенційно сильних кандидатів у цьому окрузі. Так, регулярно в Шишацькому районі з'являється екс-міністр спорту, людина Ріната Ахметова - Равіль Сафіуллін. Він має навіть будинок у Шишаках і добре відомий тут як організатор одного із наймасовіших футбольних турнірів "Шишацький кубок". У цьому змаганні щоліта беруть участь понад 30 команд футболістів-любителів. На території округу знаходиться вотчина й іншого потенційного кандидата від Партії регіонів - це Котелевський район і Герой України Тетяна Корост. Вона, говорять, добре знайома особисто і з Януковичем, і з Азаровим, і може вести самостійну гру. Нині Тетяна Корост очолює Котелевську адміністрацію, а на території району функціонує одна із найуспішніших агрофірм країни "Маяк", яку і створила Тетяна Михайлівна.
Опозиція в Миргородському окрузі зберігає інтригу. За інформацією багатьох джерел, погодженим кандидатом від "об'єднаної" опозиції є Дмитро Хрістов - керівник фракції "Батьківщини" в облраді. У той же час у Миргороді висять білборди, на яких зображений логотип "Фронту змін" і привітання Юрія Коваленка, депутата Миргородської районної ради. Очевидно, Валерій Головко, голова обласної організації партії Арсенія Яценюка, прагне висунути його в цьому окрузі на противагу вище-згаданим кандидатам від влади.
У Зіньківському районі активно обговорюють варіант висування в кандидати в депутати Верховної Ради Лева Жиденка. Молодий політик впевнено виграв "мажоритарку" в облраду й нині має шанси розширити свій успіх, перемігши на цьому не простому окрузі.
Гадяцький округ (включає Гребінківський, Пирятинський, Чорнухинський, Лохвицький райони, місто Гадяч і Гадяцький район)
На цій території планує висувати свою кандидатуру нинішній депутат Верховної Ради Руслан Богдан, який нині є позафракційним. Цю кандидатуру планує підтримувати "Батьківщина", але, за нашою інформацією колеги-опозиціонери не в захваті від кандидатури Богдана й мають своїх потенційних претендентів.
Є амбіції стати народним обранцем і в депутата обласної ради, члена фракції Партії регіонів Михайла Кривошея, у якого в цьому районі сильні тили. Він виграв тут мажоритарку в обласну раду й, напевно, не проти виграти її й до Верховної Ради. Так само "регіонали" розглядають варіант висування в цьому окрузі Валерія Пархоменка, заступника голови Полтавської облдержадміністрації.
Не виключено, що побореться за мандат у цьому окрузі й виходець із Пирятина Іван Близнюк, депутат облради, який був першим заступником голови облдержадміністрації, керівник обласної організації партії "Наша Україна".
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2012/3/1/65138715/

ФРАКЦИЯ "БАТЬКИВЩИНЫ" ЗАЯВИЛА О ПОЛИТИЧЕСКОМ ПРЕСЛЕДОВАНИИ АРСЕНА АВАКОВА
"Главное", 01.03.2012, Харьковская обл.
Соответствующее заявление во время сессии Харьковского областного совета огласила лидер фракции Людмила Белова.

 По мнению фракции, в условиях, когда в Украине всячески культивируется и поощряется тотальное единомыслие, а единственным аргументом в общении с лидерами оппозиции стали судебный приговор и тюремная камера, у членов "Батькивщины" нет сомнения в том, что в Харьковской области уже не первый год проводится системная, целенаправленная компания по дискредитации Арсена Авакова как руководителя Харьковской обладминистрации с 2005 по 2010 г.г., как политического деятеля и гражданина, как человека.
В частности, Людмила Белова отметила:
"У нас нет сомнения в том, что целью этой брутальной компании является попытка местных властей стереть из памяти людей все позитивное, что было сделано Аваковым и его единомышленниками, "очернить" его репутацию, сформировать у людей негативное отношение к реальному сопернику провластной команды на предстоящих в 2012 году выборах в Верховный Совет Украины.
У нас нет сомнения в том, что закрытие в Харькове телевизионных каналов, позволяющих себе высказывать собственную позицию, отличную от официальной; не корректные, мягко говоря, формы общения с оппозицией, и наконец уголовное преследование Авакова имеют конкретную цель: приучить людей к мысли, что сомневаться или, не дай бог, - критиковать власть придержащих - это удел неудачников или попытки дестабилизировать ситуацию, а отстаивать свои права и того хуже -это попытки политизировать ситуацию.
А главная цель - не допустить Авакова к участию в предстоящих выборах в Верховный Совет Украины.
Мы надеемся, что власть найдет решение, которое позволит участвовать в выборах всем достойным людям, имеющим при этом разные политические взгляды.
Мы, соратники Арсена Авакова, уверены в его честности, добропорядочности и стойкости. Поэтому сегодня мы - депутатские фракции "Батьківщини" в Харьковском областном и городском советах обращаемся с открытым письмом к Генеральному прокурору Украины.
В письме, которое будет сегодня опубликовано, мы аргументируем наше мнение о том, что уголовное дело в отношении А.Б. Авакова не имеет достаточных правовых оснований и носит политический характер.
Мы так же поддерживаем вывод о существовании достаточных аргументов для прекращения данного уголовного дела, высказаный в открытом заявлении А.Б. Авакова к Генеральному прокурору Украины.
Мы надеемся, что Генеральный прокурор Украины объективно и непредвзято даст оценку изложенных обстоятельств.
Мы уверены, что справедливость и верховенство права будут восстановлены".
http://glavnoe.ua/news/n96441

ДВА ГОДА ПРОВАЛА
А. Белый, "Днепр вечерний", 29.02.2012, Днепропетровская обл.
В Днепропетровске представители трех политических сил дали оценку двухлетней работе Президента Украины Виктора Януковича.

 По мнению представителей оппозиционных партий - ВО "Батькiвщина", "Наша Украина" и КУН, политика действующей власти не привела к росту народного благосостояния, как это обещали накануне выборов.
- К сожалению, сегодня каждый четвертый украинец живет за чертой бедности, - констатирует народный депутат Украины Антонина Болюра. -  При этом вдвое выросли цены на коммунальные услуги. Провалились реформы, которые пыталась проводить власть. Это и судебная, и налоговая, и пенсионная, и медицинская реформы. На выборах обещали, что 70-80% бюджетных средств будет оставаться на местах, но на деле мы видим, что местные бюджеты недофинансируются.
- За два года правления Виктора Януковича мы получили два года провала, - отмечает председатель областной организации ВО "Батькiвщина" Антонина Ульяхина, - Судите сами, Украина занимает первое место по алкоголизму, второе  - по долгам МВФ. Постепенно мы превращаемся в страну, которая борется со своим народом.
Негативно оценили отчетный период пребывания во власти главы государства  также председатель областной организации "Наша Украина"   Виктор Гноевой и    руководитель областной парторганизации КУН  Николай Хоменко.
Участники пресс-конференции выразили беспокойство по поводу политических репрессий в Украине, что видно по процессам Юлии Тимошенко и Юрия Луценко. Представители оппозиции подготовили совместное заявление, в котором, в частности, говорится: "Сегодня пришло время борьбы. Сегодня на всех лежит ответственность за свободу и независимость Украины, за судьбу каждого из нас. Мы имеем политическую волю, силы и желание для дальнейшей борьбы. Вместе отстоим победу демократии. Свободу Юлии Тимошенко! Свободу Юрию Луценко!".
http://dv-gazeta.info/politic/dva-goda-provala.html

ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ

"О ВЫБОРАХ Я ЗНАЮ ВСЁ"
Оксана Гуцалюк, "Украина - Центр", 29.02.2012, Кировоградская обл.
«То, что Кировоград со своей репутацией полигона для апробирования самых изощренных избирательных технологий известен не только в Украине - малоприятный, но факт.»

 После распада Советского Союза бывшая шестая часть суши находится в перманентном состоянии выборов. И пусть теперь у нас разные политическое устройство и избирательное законодательство, количество партий и властная иерархия, но глобальная расстановка ролей остается универсальной. А именно: одни делают выбор, а другие делают выборы. То, что Кировоград со своей репутацией полигона для апробирования самых изощренных избирательных технологий известен не только в Украине - малоприятный, но факт.
Зато с учетом искушенности кировоградцев в особенностях избирательного процесса они без труда находят применение этой искушенности далеко за пределами не только своего города, но и страны.
Мы с моим собеседником перестали быть коллегами почти 10 лет назад - в качестве журналиста он прошел несколько местных избирательных кампаний, а затем занялся политикой и выборами более плотно. Но уже в России. К нынешнему времени у Александра Муленко, которого многие помнят по работе в Кировоградской облгостелерадиокомпании, за плечами, как минимум, пять неизменно успешных выборных эпопей в качестве менеджера избирательной кампании.
Ненецкий автономный округ, Петербург и Ленинградская область, Рязань, Самара, Ямал - сегодня он называет себя "универсальным солдатом" в сфере организации избирательных кампаний и утверждает: о выборах знает всё.
"Украина - не Россия"
"Во время первой моей "российской кампании", - вспоминает мой собеседник, - главным новым обстоятельством была именно необходимость работать в другой стране, где и реалии, и политическое устройство, и законодательство отличались от украинского. Правда, природная способность быстро адаптироваться в любой социальной среде сыграла в моей дальнейшей работе и карьере не последнюю роль, а полученный опыт работы в экстремальных ситуациях стал главным оружием. Кстати, утверждение о том, что для работы на выборах нужно досконально знать специфику региона, - полный бред. Наоборот, чем меньше втягиваешься в местные кулуарно-междусобойные расклады, тем меньше уходит драгоценного времени на разработку стратегии кампании. Ведь на выборах главное - даже не деньги, а именно время, которого терять никак нельзя. Ведь, по большому счету, все основные избирательные технологии пришли к нам с Запада, они давно известны и апробированы. Так что пары недель на то, чтобы понять, с каким электоратом придется работать, какие методики применить к той или иной группе людей, вполне достаточно".
Ещё из принципиальных отличий между нашими государствами Александр Муленко отмечает: политическая система в соседней державе более структурирована - и в плане гораздо меньшего количества политических партий, и в связи с особенностями федеративного устройства. "В свое время у нас произошел полный развал государственной власти, тогда как в России этого не произошло. В большой степени благодаря Владимиру Путину, который дал россиянам тот стиль правления, который наиболее подходит для этой большой разноплановой страны - "ежовые рукавицы". И при этом в полной мере продемонстрировал, что политика прежде всего - это борьба интеллектов".
Отдавая себе отчет в том, что его видение политических событий в РФ будет отличаться от нашего с вами, украинцев, он оговаривает: аналогичная тенденция наблюдается и у соседей-россиян: "Обе стороны в своих представлениях о событиях, происходящих в соседней стране, являются жертвами информационной политики телеканалов, особенно - Первого. Реальная же ситуация, если говорить о России, в регионах совершенно иная. Возможно, в это трудно будет поверить, но и свобода слова, и свобода выбора здесь есть. При этом россияне четко знают, что в стране есть дорожная карта, и, пока страна этой карте следует, они могут спокойно жить и работать. И демократии здесь, должен сказать, гораздо больше, чем сейчас в Украине.
Судите сами. Во-первых, не реже, чем раз в полгода, здесь проходят выборы - субъектов федерации-то в стране 86! А любые выборы - это возможность высказать свое мнение и продемонстрировать собственную позицию. Это ли не демократия? Во-вторых, россияне даже глав районов выбирают! И скоро вернутся к выборности губернаторов: власть после последних, в 2011-м, региональных выборов, где всего в трех субъектах федерации удалось сформировать конституционное большинство, вовремя поняла: наместниками Москвы на местах, коими являются сегодня губернаторы, люди в регионах в подавляющем большинстве недовольны. Поэтому не через 10-15 лет, как год назад говорил Медведев, а уже к концу года первые регионы начнут выбирать губернаторов сами - соответствующий законопроект уже лежит в Думе. То есть на веяния в народе власть в России очень чутко реагирует… В-третьих, каждый местный парламент имеет право законодательной инициативы и может принять необходимый для своей территории закон. Кстати, выборное законодательство в России не меняется ещё с 1997 года… И, наконец, возможность референдумов - именно так в свое время образовался из нескольких субъектов федерации, в частности, Пермский край… Кстати, в отличие от Украины, в нижней палате российской Думы действительно представлены все территории, хотя они тоже выбирают депутатов по спискам. Скажем, Ямал насчитывает около 300 тысяч избирателей, и после последних выборов отсюда в Думу зашло два депутата…"
Впрочем, несмотря на все многочисленные отличия в политических реалиях наших стран, мой собеседник уверен: "Наиболее универсальные условия для консолидации человеческого общества - это войны, природные или техногенные катаклизмы и выборы. Находясь именно в таких предлагаемых обстоятельствах, как человек, так и сообщество людей раскрывают свою истинную суть".
Минус на минус дает плюс
Бывший кировоградец не скрывает: на выборах поначалу, до полноценного руководства избирательными кампаниями, в основном приходилось работать в "поле" и на "минусовках". И если с первым всё сравнительно понятно - встречи с избирателями, распространение агитационно-пропагандистских материалов и т.д., то вторая сфера деятельности политических штабов более тонкая. В качестве иллюстрации эффективности, важности и необходимости на выборах этой, как правило, закадровой работы - несколько примеров от Александра Муленко.
""Минусовка" - это не всегда вброс информации о том, что конкурент нашего кандидата ест на ужин христианских младенцев. А уж, по сравнению, скажем, с приснопамятной многим кировоградцам "Народной правдой", наша команда вообще выглядела белой и пушистой. Скажем, в случае с конкурентом-бизнесменом мы в неурожайный картофельный год, когда этот продукт стоил в 2-3 раза дороже, чем обычно, возле плакатов, приглашающих на его встречу, расклеили объявления о продаже картошки по буквально бросовой цене. С телефонами его и его штаба. И технология сработала: доведенный до белого каления звонками покупателей, "продавец" начал срываться, делать ошибки, хамить по телефону потенциальным избирателям… И часть его электората таким нехитрым образом мы всё-таки "откусили"…
Был и такой случай: в России, по закону, люди, чьи образы тот или иной кандидат использует в своих агитационных материалах, обязательно должны давать на это письменное согласие. Мы отследили, что в периодическом издании конкурент нашего кандидата "засветил" одного из таких людей - так сказать, референтных лиц. Вытребовав для проверки в ТИКе заявление этого человека, мы увидели, что он давал согласие на агитационно-пропагандистские материалы с оговоркой, "кроме периодических изданий". В результате такой нашей бдительности конкурент получил предупреждение избиркома, о чем было сообщено в прессе, в разделе "Хроника избирательной кампании"… Так что на выборах мелочей нет".
Как это работает?
В своей карьере политтехнолога бывший журналист проводит параллель с путем от простого рабочего до директора завода. "Сейчас в моем распоряжении есть полноценный "пул", куда входят все специалисты, необходимые для ведения самостоятельной избирательной кампании: юристы, социологи, политологи со статусом не ниже кандидата наук… Мы можем "зайти" в любой регион и полноценно и централизованно "вести" сразу нескольких кандидатов… Так получилось, скажем, на Ямале, где я курировал один из избирательных округов с центром в Ноябрьске. Правда, во всех случаях мы работали на "Единую Россию", но её здесь действительно реально любят - всё-таки Север, с его нефтью и газом и четырьмя машинами на семью, отсутствием бомжей, так как у всех есть работа… Так что оппозиции здесь просто делать нечего. И вообще, как правило, мы выбираем не политическую силу и даже не конкретного человека, а образ. Достаточно этот образ создать. Или, как в моем случае, добавить к этому образу (я работал с таким человеком - голубоглазым блондином с косой саженью в плечах, прекрасным оратором и любимцем женщин) несколько штрихов-изюминок - и успех в кармане"…
Возвращаясь к финансовому вопросу: по убеждению Александра Муленко, он важен, но не главенствующий. Интересно, что в качестве примера эффективной, но практически не затратной кампании он приводит …выборы мэра в Кировограде, которые последовали после оставления этой должности Александром Никулиным в начале 2000-х… Напомним, тогда около полутора лет обязанности городского головы выполнял первый вице-мэр Михаил Цымбаревич: "Перед его тонким политтехнологическим чутьем я просто снимаю шляпу! Я говорю о листовке, которую храню до сих пор как образец действительно креативной и эффектной работы: без штаба, бюджета и масштабной кампании, при необходимости решать одновременно самые болезненные и сложные проблемы города, Михаил Иванович фактически вышел победителем. Решающую роль, как мне видится, в этом сыграла одна, но очень эффектная листовка: "Полковник Путин возродил Россию, полковник Цымбаревич защитит город!" Долго за ней охотился (тираж был небольшим)"…
Что же касается особенностей работы с масс-медиа, то сам бывший наш коллега говорит просто: "Во время выборов все журналисты хотят… работать (смеется). Ведь избирательная кампания - это всегда стресс, экстрим, особые условия, как, скажем, на том же Севере, где и работа идет по принципу "два счетчика…". Вообще информация может либо сделать человека Богом, либо уничтожить, и на выборах это особенно остро проявляется. Здесь расслабляться нельзя. Скажем, был у нас случай: мы достигли взаимопонимания с редактором местной газеты в том, что негатива на нашего кандидата на её страницах не будет. Но, когда уже пленки были готовы и отправлены в типографию, мы с начальником штаба всё же приехали посмотреть на готовый тираж… В общем, редактор слова не сдержал. Но тираж отдать согласился. Не успели мы отъехать, как газету уже приехали забирать для распространения. К счастью, чутьё спасло от "прокола", хотя адреналин в крови всё же поприсутствовал…"
Парадоксально, но факт: занимаясь политическими технологиями, мой собеседник считает, что без услуг этих спецов можно и обойтись. Правда, в одном случае: "Если человек, победивший на выборах, будет постоянно, регулярно "ходить в народ", узнавать о нуждах избирателей не перед следующими выборами, а когда им действительно нужна такая помощь. Тогда убеждать народ в своей полезности, да ещё и с посторонней помощью, нужды не будет. А вы многих таких людей знаете, видели их в глухом селе раньше, чем очередная избирательная кампания стартует?"
На вопрос, что для политтехнолога важнее: багаж прочитанных книг "по профилю" либо собственный опыт и наработки, он, опять-таки, ответил историей из своей практики. "Теория гласит примерно следующее: не стоит пытаться "окучить" убежденных сторонников оппонента. Между тем в одной из кампаний по моей инициативе мы всё же попытались привлечь внимание симпатиков конкурента нашего кандидата - речь шла об обществе охотников и рыболовов, которое он возглавлял. Знаете ли, в некоторой степени сработало: людям нужно давать информацию со стороны, стучаться в любые, даже, на первый взгляд, самые закрытые двери… А вообще у меня уже есть собственные, личные технологии и методы, полученные не из книг, а на практике. Ещё очень важное значение имеет "чуйка", "шестое чувство" - это относится и к самим выборам, и к тому, какие методы выбирать для работы с тем или иным человеком или сообществом. Скажем, я чую выборы и то, как в каждом конкретном случае нужно работать, как в феврале люди необъяснимым для них образом чувствуют приближение весны…"
"День выборов"
Между прочим, этот фильм мой собеседник считает хоть и пародией на настоящую избирательную кампанию, но не лишенной резона: скажем, в части формирования команды по телефону, из "знакомых знакомых" спецов; или составления слоганов по принципу ""Что у них есть?" - Ничего. - Тогда напишем: "Я дам вам всё!"". И креативят в командах кандидатов в основном в неофициальной обстановке, правда - большей частью без спиртного: "В первый месяц, пока формируются стратегия и направления работы, расписываются "фронты", с алкоголем никак - тут бы до кровати добраться…"
А вот о реальных "днях выборов" в России (украинских новейшего времени он практически не наблюдал, поэтому мнение составить о наших событиях возможности не представлялось) и их результатах Александр Муленко так говорит: "В России, думаю, президентом на этих выборах станет Путин - его нынешний рейтинг (около 58 процентов) дает ему перспективу победить уже в первом туре. При этом тупого переписывания бюллетеней не будет, хотя о манипулятивных технологиях всё же можно будет вести речь - в информационном пространстве всё-таки живём…
Последние же думские выборы здесь были оплеухой власти - за перегибы в региональной политике, в частности - отказ от выборности губернаторов, которые, прибыв из Москвы, стали на местах царями и богами, погрязли в коррупции и самодурстве. Сказалось недоверие к власти на местах. Кстати, в Украине сейчас всё наоборот. Взять хотя бы Кировоградщину, где рейтинг Сергея Ларина гораздо выше рейтинга провластной политической силы и Президента… Все бы работали так, как кировоградский губернатор, глядишь, и с рейтингом партии власти было бы всё благополучно, и жили бы уже "в коммунизме"…"
Мой собеседник признается: политтехнологии - это его призвание. "Здорово, когда каждый раз приезжаешь в новый регион и ищешь пути сближения с самыми разными людьми. Моделировать всякий раз новую ситуацию, строить новые отношения, решать новые задачи - это никогда не перестанет быть для меня интересным".
http://uc.kr.ua/electionsknoledge/

ТОЧКА ЗОРУ

І ЗНОВУ МОВА - ЯК ДІДОВА ДОЧКА...
Ніна Романюк, "Віче", 29.02.2012, Волинська обл.
Проти того, щоб російська була другою державною, висловилися понад 75 відсотків тих, хто проголосував на референдумі про статус російської мови в Латвії. А в Україні...

 Минулої  суботи  в Латвії  відбувся референдум про статус російської мови в цій державі. Вперше за двадцять років незалежності. Маленька прибалтійська країна,  де проживають трохи більше двох мільйонів чоловік (дві Волинські області), як і слід було чекати, відстояла свою національну мову як єдину державну. Проти того,  щоб російська була другою державною,  висловилися понад 75  відсотків  тих, хто проголосував.  А в Україні...
...Напередодні латвійського референдуму  українські ЗМІ оприлюднили новину, яка не може не шокувати:  Міністерство освіти України на чолі з Дмитром Табачником планує скоротити  кількість уроків української мови та історії України в українських школах. Заради того, щоб  наші дітлахи мали додаткові години  для...  інформатики та другої іноземної. Приїхали, як кажуть...
У дитинстві на вулиці мене всі дражнили білорускою. І я не ображалася. Навпаки - гордилася!  Бо мій тато - білорус, а у всіх дітей - ні.  Коли отримала свій паспорт у шістнадцять, то дуже засмутилася, бо в графі про національність  було написано, що я  українка. Яка ж  я українка, якщо тато білорус, а національність дітей визначають за національністю, в першу чергу, тата?  Зачепило також те, що мене навіть не запитав ніхто, ким я хочу  себе вважати.  Минули роки, перш ніж  прийшло усвідомлення того, що  національне начало - це не просто запис у паспорті. Коли приїздили в гості до своїх білоруських родичів, мене завжди дивувало, що вони не розмовляють білоруською мовою. Старші люди розмовляли так, як у нас, на Поліссі, тільки трохи гетали (замість "это"  казали "гета").  А мої однолітки, які навчалися в школі,  козиряли російською. Я просила двоюрідних братів і сестер порозмовляти білоруською, щоб хоч почути, як вона звучить. Вони видавлювали з себе кілька фраз і знову переходили на російську. Так їм було простіше.  Мій двоюрідний брат вже тридцять років живе в Таллінні.  Кілька років тому ми зустрічалися.  Торкалися і мовного питання. Він працює майстром дільниці  у потужній телефонній фірмі. За багато років  не просунувся по службовій драбині.
- А мене все влаштовує: зарплата, посада. Для того, щоб рости вище, треба  вчити мову й здавати екзамен.  Я не хочу вчити естонську з кількох причин. По-перше вона важка, по-друге я не приймаю громадянства естонського, бо тоді складніше буде їздити до мами в Білорусь і в Москву, де живуть родичі дружини, - пояснив він. - А так не треба ніяких віз оформляти. Сів - і поїхав, коли захотів. Якогось дискомфорту з цього приводу не відчуваю ні на роботі, ні на вулиці. Російською говорити мені ніхто не  забороняє. Мене розуміють, що ще треба?
Таких, як мій брат, осіб без громадянства  є чимало і в Латвії. Російське зовнішньополітичне відомство, коментуючи результати латвійського референдуму щодо статусу російської мови, заявило, що він не відображає реальної картини та настрою  громадян, бо  319 тисяч чоловік без латвійського  громадянства   були позбавлені права голосувати. У кожної зі сторін - своя правда. Та намагання маленької Латвії відстояти свою ідентичність не може не  викликати поваги. Лідер партії "Всі за Латвію!" Райвіс Дзинтарс в одному з інтерв'ю заявив: "Латвія не може визнати російську мову другою державною, тому що тоді російська стане єдиною державною мовою, оскільки нею спілкуються мільйони, а латиська мова перебуває під загрозою. Ми повинні дискутувати про те, чому Латвія створювалася і чим вона відрізняється від усього світу? Латвія - це єдине місце, де ми повинні зберігати і розвивати національну культуру і національну мову. І ми вважаємо, що це має бути спільною місією всіх мешканців Латвії, не залежно від їхньої національності".
Закриття українських шкіл на Сході під приводом оптимізації,  російська як регіональна мова у багатьох областях,  безтактні, якщо не сказати більше,  висловлювання прем'єр-міністра Криму про те, що йому, бачте, сміють із Києва надсилати державну документацію якоюсь там українською, а не державною мовою -   це вже українські реалії.   Вмикаєш останнім часом телевізор, переглядаєш програми українських каналів - суцільне дежавю. Ніби й не було двадцяти років наших незалежності й свободи:  старі радянські фільми, ностальгічні концерти,  а російський  гумор щовечора  на Першому національному у Новорічно-Різдвяні свята  просто дістав. Напередодні виборів мовну карту знову обіцяють розіграти у Верховній Раді, де вже зареєстрований законопроект про статус російської мови як другої державної.  Ніби в унісон цьому Академія педагогічних наук пропонує скоротити кількість уроків української мови з трьох до двох годин на тиждень у 5 - 11 класах.  Зекономлені на рідній мові години  можна буде віддати для досконалішого оволодіння комп'ютером  та вивчення  другої  іноземної, щоб не відстати від Європи, де більшість школярів вивчають дві іноземні мови.
 Нещодавно  кореспондентка "1+1"  зробила спеціальний репортаж із глибинки, влаштувавшись працювати вчителем англійської мови у не найгіршу сільську школу. Рівень знань  старшокласників  шокував  не лише журналіста:  десятикласники не могли відповісти на елементарні питання, які знають дітлахи ще в  дитячих садочках.  Замість того, аби працювати над забезпеченням сільських навчальних закладів кваліфікованими викладачами іноземної мови й  гідних умов для тих, хто поїде працювати в глибинку,   мудрі дяді з академії, на чиєсь замовлення, хочуть  запровадити в школах  ще одну іноземну мову.  Дай  Боже хоч одну вивчити так, як треба. Для початку хоча б рідну. Послухайте, як розмовляємо ми,  наші діти,  про  українських урядовців взагалі мовчу.  Якщо говорити    про  міські школи, то сьогодні у багатьох з них і без цього нововведення вже давно вивчаються  по дві  мови.  Наприклад у луцьких гімназіях діти з п'ятого класу  вивчають другу іноземну, а в старших, якщо мають бажання та за заявою батьків,  можуть вивчати і третю, але факультативно. Безумовно і без інформатики в сучасному світі теж не можна. Та невже лише українські мова  та  історія мають  бути урізані  заради того, щоб наші діти  могли більше часу присвячувати інформатиці чи ще якійсь мові?
Опозиційні фракції заявили про намір зареєструвати проект постанови  Верховної Ради, в якій   рекомендуватимуть президенту звільнити міністра освіти Дмитра Табачника за "системну антиукраїнську діяльність". "Хоча мої колеги кажуть, що там стільки вже корупційних справ накопичилося, що можна було б і кримінальну справу відкривати", - зазначив віце-спікер Микола Томенко. Опозиціонери також  вимагатимуть  від уряду відкликати його проект закону про освіту, оскільки "він спрямований лише на те, щоб міністерство могло керувати вишами".
17 лютого радник президента і керівник управління з гуманітарних питань президентської адміністрації Ганна Герман заявила, що домагатиметься, аби сферу освіти очолювала "відповідальна людина, яка розуміє ідею української освіти і є патріотом".
А у вівторок, 21 лютого,  в коментарі Радіо "Свобода" вона ще гостріше оцінила ініціативи щодо скорочення викладання української мови, назвавши їх смішними: "До цього треба ставитись по-філософськи і досить спокійно. По-перше Табачник, як і Валуєв, не вічні. А по-друге така є ментальність українського народу. Наші люди радше зроблять ефективніше, коли треба робити навпаки".
http://www.viche.lutsk.ua/i-znovu-mova-yak-didova-dochka-id4050/

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

В. ЛИТВИНУ НЕ ПОТРІБЕН РОБОЧИЙ КАБІНЕТ НА ЖИТОМИРЩИНІ
Ірина Коник, "Житомирський меркурій ", 29.02.2012
Однак спікер розповів, що у нього є відповідний кабінет на малій батьківщині: «У мене є вічний кабінет. Це батьківська хата».

 Голові Верховної Ради України Володимирові Литвину не потрібен робочий кабінет у Житомирській області, аби одночасно проводити виборчу кампанію та працювати спікером Ради. Про це керівник парламенту сказав 29 лютого у Житомирі під час прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.
"Володимире Михайловичу, Президент України облаштував собі кабінет в Межигір'ї, для того, щоб не перекривали рух, коли він їде на робрту. Скажіть, чи не плануєте ви облаштувати такий кабінет на Житомирщині - таким чином ви перебували б і на роботі, і на своєму окрузі, зважаючи на те, як часто ви приїжджаєте?", - запитав у Голови Верховної Ради місцевий журналіст.
"Я ціню ваш гумор, - почав відповідь Литвин. - Водночас я вам кажу, що народний депутат зобов'язаний працювати серед людей у ті дні, коли немає пленарних тижнів. Я послідовно виконую закон".
А ще очільник парламенту додав, що, коли він пересувається, рух абсолютно не регулюють і не перекривають. "Я нікому зовсім не заважаю", - каже спікер.
Під час урочистого відкриття лікувального корпусу Житомирської міської дитячої лікарні В. Литвин розповів, що у нього таки є робочий кабінет на Житомирщині: "У мене є вічний кабінет. Це батьківська хата. І старенькі батьки, які питають: "Коли ви нам нарешті дасте нормальне життя", - сказав Володимир Михайлович.
http://merkury.com.ua/vlada/2930-v-litvinu-ne-potrben-robochiy-kabnet-na-zhitomirschin.html

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ПЫТКА ВОДОЙ?
А. Григорьев, "Слава Севастополя", 01.03.2012, АР Крым
Уже не один год в селах Гончарном и Резервном "звучат колокола" о стихийном бедствии.

 На протяжении многих веков колокола сопровождали своим звоном жизнь народа. Они размеряли течение дней, возвещая время трудиться и время отдыхать, время бодрствовать и время спать, время веселиться и время скорбеть. Они оповещали о грядущем стихийном бедствии...
Уже не один год в селах Гончарном и Резервном "звучат колокола" о стихийном бедствии. Более пяти лет в указанных селах отсутствует питьевая вода: водовода нет, колодцы и родники высохли. Органы местного самоуправления и исполнительная власть города самоустранились от решения этой жизненно важной для сельчан проблемы.
"Уважаемый Иван Васильевич! Мы, жители сел Гончарного и Резервного, сельские комитеты, советы ветеранов, первичной организации Партии регионов, обращаемся к вам, нашему депутату, за помощью в решении наболевшей проблемы-строительства водовода. Мы выходили с нашей бедой во все инстанции: Орлиновский сельский совет, Балаклавскую районную администрацию, Севастопольскую СГГА. Но никто не хочет заниматься нашей проблемой. А ведь в этих селах проживает большинство людей преклонного возраста. Мы что, изгои? Помогите!"...
В связи с многочисленными подобными обращениями в различные инстанции в минувший вторник по инициативе народного депутата Украины Ивана Вернидубова в сельском клубе села Гончарного состоялось вече, на котором присутствовали ответственные работники как представительной, так и исполнительной власти города: С.А. Живодуев-заместитель председателя городской государственной администрации, Ф.Ф. Рубанов-председатель Балаклавской районной государственной администрации, В.Ю. Сендерович-председатель Орлиновского сельского совета и другие.
Несмотря на долгие и подробные объяснения представителя управления капитального строительства городской государственной администрации, которое является заказчиком работ по подготовке проектной документации и последующей прокладке водовода в данные села, сельчане так и не получили четкого ответа, на что же были израсходованы 1360 тысяч гривен, предусмотренные на осуществление проекта городским бюджетом в 2010 - м и 2011 годах. Не услышали участники вече и четкого ответа от Сергея Александровича и Федора Федоровича на вопрос: почему при наличии проектной документации по программе социально - экономического развития города Севастополя на 2012 год на строительство водовода Тыловое-Гончарное-Резервное не предусмотрено ни одной копейки? Это при том, что в 2011 году по другим городским объектами из - за отсутствия проектной документации не было освоено более 20 миллионов гривен.
В старые времена вече не только избирало, но и судило сановников (читай-чиновников). У нас такого нет. Севастопольским чиновникам сегодня пока ничего не угрожает. А проснется ли чувство совести и ответственности у тех руководителей, кто, согласно занимаемой должности, непосредственно должен решать эту проблему сельчан, покажет время. Надеюсь, что наступит тот день, когда колокола в этих селах будут звонить по другому поводу, более позитивному.
В порядке справки
Жители этих двух сел на сегодняшний день получают воду один раз в неделю. Всего в эти населенные пункты по средам доставляется на машине КП "Севгорводоканал" 6 кубометров воды, т.е. на одного жителя на каждый день приходится 1,07 литра.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2012&mnt=3&day=1&id=240112

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

«КОРРУПЦИЯ В ПОГОНАХ ПОДРЫВАЕТ АВТОРИТЕТ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ УКРАИНЫ И УГРОЖАЕТ БОЕСПОСОБНОСТИ АРМИИ И ФЛОТА»
"Слава Севастополя", 01.03.2012, АР Крым
О деятельности Военной прокуратуры Военно-Морских Сил Украины по предупреждению и противодействию коррупции.

 С 1 июля в связи со вступлением в силу нового закона Украины "О принципах предотвращения и противодействия коррупции" борьба с этим явлением в нашей стране вышла, так сказать, на новую точку отсчета. Главные задачи остаются неизменными-это эффективное противодействие коррупционным проявлениям и профилактика преступности. Военной прокуратурой Военно-Морских Сил Украины как одним из подразделений Генеральной прокуратуры Украины осуществляется прокурорский надзор за соблюдением законности исключительно в воинских формированиях Военно-Морских Сил Вооруженных Сил Украины, Внутренних войск, СБУ и Госпогранслужбы, которые дислоцируются в Крыму и Севастополе.
Деятельность военной прокуратуры ВМС Украины непосредственно связана с боеспособностью флота и других "вооруженных" структур. Именно поэтому в нашей работе есть определенные особенности. Генеральной прокуратурой Украины с целью внедрения нового антикоррупционного законодательства проведен ряд мероприятий: реорганизованы структурные подразделения центрального аппарата; созданы отдельные отделы надзора за его исполнением в Главном управлении военных прокуратур; введены должности старших помощников по вопросам надзора за исполнением законодательства о борьбе с коррупцией в военных прокуратурах регионов и в военной прокуратуре ВМС Украины.
Среди основных задач военной прокуратуры в этом направлении-надзор за специально уполномоченными субъектами, которые в пределах своей компетенции непосредственно занимаются предупреждением и противодействием коррупции, координация их работы и, конечно, выявление, пресечение и расследование коррупционных правонарушений.
Работы на всех этих направлениях хватает. Руководством военной прокуратуры ВМС Украины и военными прокурорами гарнизонов принимались определенные меры, направленные на предотвращение и противодействие коррупции, на обеспечение надлежащего состояния досудебного следствия в уголовных делах, связанных с коррупцией, своевременного и объективного их рассмотрения судами.
После принятия закона Украины "О принципах предотвращения и противодействия коррупции" с 1 июля до конца 2011 года аппаратом военной прокуратуры ВМС Украины и военными прокурорами гарнизонов ВМС Украины составлен ряд протоколов о совершении военнослужащими административных коррупционных правонарушений, после рассмотрения которых 9 виновных должностных лиц воинских формирований судами привлечены к административной ответственности в виде штрафа, опротестовано 35 незаконных правовых актов, возмещено в бюджет 28 тыс. грн убытков, причиненных коррупционными административными правонарушениями, по актам прокурорского реагирования привлечены к ответственности 124 виновных должностных лица.
В прошлом году закончено досудебное следствие и направлены в суд с обвинительным заключением 26 уголовных дел указанной категории, приняты меры по выявлению фактов взяточничества среди должностных лиц воинских частей, которые дислоцируются в Крыму.
В частности, военной прокуратурой ВМС Украины разоблачены 4 должностных лица при получении ими взяток, совмещенных с вымогательством. Уголовные дела уже направлены в суд. По всем делам в порядке ст. 23 - 1 УПК Украины с целью устранения причин и условий, способствовавших преступлениям, внесены представления руководителям воинских формирований, где установлены коррупционные проявления.
Среди актуальных и резонансных дел в сфере коррупции, направленных в суд, следует отметить уголовное дело, законченное следователями аппарата военной прокуратуры ВМС Украины, в отношении заместителя командующего ВМС ВС Украины по ч. 2 ст. 423 и ч. 2 ст. 366 УК Украины, который, злоупотребляя своим служебным положением, в интересах частного предприятия незаконно изменил существенные условия договора о порядке осуществления оплаты и подписал акт приема оказанных услуг за фактически выполненные работы, в результате чего государству причинен ущерб на сумму свыше 2 млн грн, из которых в ходе досудебного следствия возмещено 1,9 млн грн, а на имущество обвиняемого в учреждениях банка наложен арест на сумму 533 тыс. грн.
Также направлено в суд и уже рассмотрено актуальное и резонансное уголовное дело, возбужденное в отношении бывшего начальника Крымского управления капитального строительства МО Украины по ч. 3 ст. 365 и ч. 2 ст. 366 УК Украины, который, превышая свои служебные полномочия, незаконно принял от директора коммерческого предприятия 244 квартиры в 4 домах в Феодосии, непригодных для проживания. Противоправными действиями обвиняемого государственным интересам причинен материальный ущерб на общую сумму около 73 млн грн, из которых возмещено в ходе следствия 72,5 млн грн. При этом в отношении обвиняемого заявлен гражданский иск на сумму 300 тыс. грн и наложен арест на его имущество на сумму 240 тыс. грн. При таких обстоятельствах причиненные государству убытки будут возмещены полностью.
Военной прокуратурой ВМС Украины закончено расследование и направлено для рассмотрения в суд уголовное дело в отношении бывшего начальника Крымского территориального КЭУ по признакам преступления, предусмотренного ч. 3 ст. 424 УК Украины. Превышая свои полномочия, он подписал и издал распоряжение о праве собственности на квартиры в Евпатории, в результате чего государству нанесен ущерб в размере порядка полутора миллионов гривен. В ходе досудебного следствия по данному уголовному делу возмещено около 600 тыс. грн. На имущество обвиняемого также наложен арест на сумму свыше 1 млн грн.
Благодаря принятым мерам значительно повышен процент возмещения ущерба, причиненного преступными действиями государству, с 61% в 2010 году до 94% в прошлом году.
Так, в течение 2011 года по уголовным делам указанной категории возмещено 75,9 млн грн (против 2,7 млн грн в 2010 году) из общего количества нанесенных убытков 80,9 млн грн и наложен арест на сумму 3,5 млн грн. Лучший показатель по возмещению причиненного преступными действиями ущерба в сфере коррупции-в военной прокуратуре Феодосийского гарнизона, где из причиненных убытков в размере 73,1 млн грн возмещено 72,6 млн грн, что составляет 99%.
Приговоры, вынесенные судами по указанным уголовным делам, отвечающие требованиям уголовного и уголовно - процессуального законодательства, основаны на всесторонне и объективно исследованных в ходе судебных заседаний доказательствах.
Состояние прокурорского надзора за соблюдением закона Украины "Об основах предотвращения и противодействия коррупции" и другого антикоррупционного законодательства при выявлении, раскрытии, производстве предварительного следствия и поддержание государственного обвинения по уголовным делам по преступлениям, связанным с коррупцией, за 2011 год обсуждались на координационных совещаниях с участием руководителей правоохранительных органов АР Крым и Севастополя. В данный момент принимаются дополнительные меры, направленные на активизацию этой работы.
Деятельность органов прокуратуры Украины по обозначенным выше вопросам направлена на обеспечение выполнения Конституции и законов Украины, прав граждан и интересов государства. Эта деятельность тесно связана с общественными объединениями и отдельными гражданами, а также с военнослужащими Вооруженных Сил Украины.
К слову, позвонив на "телефон доверия" (0692) 54 - 27 - 17, граждане могут сообщить как о положительных сдвигах в этой работе, так и о фактах коррупции, взяточничества, злоупотреблений со стороны должностных лиц воинских формирований, прокурорско - следственных работников прокуратуры ВМС Украины и подчиненных прокуратур гарнизонов.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2012&mnt=3&day=1&id=240117

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

ВЛАДА ПРИХОВУЄ ВІД КИЄВА РЕАЛЬНУ СИТУАЦІЮ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА КІР. ТА КАЖЕ, ЩО НІЧОГО НЕ ПРИХОВУЄ.
"Час", 29.02.2012, Чернівецька обл.
За офіційними даними з початку року в Україні зареєстровано 3.717 випадків підозри захворювання на кір.

 Найбільша кількість реєстрацій припала на західні регіони України:
- Львівська область - 1.646;
- Івано-Франківська область - 1.050;
- Закарпатська область - 246;
- Рівненська область - 220;
- Тернопільська область - 151;
- Волинська область - 130.
З метою запобігання поширення кору у всіх регіонах України на виконання наказів Міністерства охорони здоров'я та Держепідемслужби здійснюються заходи щодо профілактики захворювання.
- Незважаючи на те, що в Чернівецька область розміщена в центрі західних областей України, де зареєстрована найбільша кількість випадків кору, профілактичні рекомендації тут повністю ігноруються, - заявляє народний депутат Геннадій Москаль. - Керівництво області надсилає до Києва "липові" зведення, в яких випадки захворювання на кір не реєструються, щоб створити думку, ніби в області все благополучно. На жаль, реальна картина протилежна цим зведенням. У м.Чернівці характер захворювання на кір набув уже масового явища, особливо серед дітей та молодих людей віком до 30 років. Наприклад, гуртожиток медичного коледжу на вул.Чорноморській уже в карантинному стані, однак ніяких адекватних ситуації заходів тут не проводиться.
Захворювання набуло масового характеру і в інших навчальних закладах, таких як Чернівецький медичний університет, Буковинська фінансова академія, Чернівецький державний університет. За наявними в мене даними, з початку року в області захворіли, чи підозрюються на захворювання кором від 600 до 1000 чоловік. Ця статистика добре відома і обласному управлінню охорони здоров'я, і керівництву області, однак до Києва інформація направляється зовсім з іншими показниками.
Г. Москаль направив міністру охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій депутатське звернення з проханням терміново втрутитися в ситуацію, створити і направити в Чернівецьку область комісію для недопущення спалаху епідемії кору.
Тим часом ОблСЕС стверджує, що оприлюднена в засобах масової інформації заява народного депутата України Геннадія Москаля щодо "масовості" захворювання на кір і нібито приховування цієї інформації в області не відповідає дійсності. Про це повідомила обласна державна санітарно-епідеміологічна станція. Перші випадки підозри захворювання на кір в Чернівецькій області зареєстровані 14-15 грудня 2011 року, коли захворіли 2 студенти Буковинського державного медичного університету. 15 грудня минулого року з метою координації заходів профілактики кору проведено оперативну нараду при головному лікареві обласної СЕС за участю фахівців Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації, начальника управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради, проректора Буковинського державного медичного університету, головного лікаря Чернівецької міської СЕС.
Наступного дня відбулося засідання державної надзвичайної протиепідемічної комісії при Чернівецькій обласній державній адміністрації з прийняттям відповідного рішення, аналогічні засідання проведені на всіх адміністративних територіях області. Епідемічна ситуація з кору висвітлювалася на офіційному сайті Чернівецької обласної СЕС, надавалась засобам масової інформації, направлялась до головних лікарів Чернівецької міської та районних СЕС. Оперативна інформація формується відповідно до екстрених повідомлень, які подають лікувально-профілактичні установи області протягом 24 годин від моменту виявлення хворого чи підозри на захворювання.
Станом на сьогодні, 28 лютого, в Чернівецькій області зареєстровано 90 випадків з підозрою на кір, з них дітей до 18 років - 34. З числа підозрілих, діагноз кір лабораторно підтверджено в 26 випадках. Госпіталізовано 68 людей, в тому числі 20 дітей. Інформація про кожен випадок підозри подається до МОЗ України та Держсанепідслужби України. Випадки підозри захворювання на кір зафіксовано на всіх адміністративних територіях області, крім Герцаївського та Кельменецького районів. Захворюваність формується за рахунок Новоселицького (24 випадки), Глибоцького (10 випадків), Хотинського (7 випадків) районів та міста Чернівці (37 випадків). У всіх вогнищах кору проводиться повний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів.
Перебіг захворювання на кір у 100% випадків супроводжується специфічним висипом на тілі, що спонукає громадян звертатися за медичною допомогою і унеможливлює будь-яке приховування хвороби, запевняють в облСЕС.
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=3934

АВАРІЇ, НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

БЕЗ ВОДЫ, МЕДПОМОЩИ И ЗАНЯТИЙ
Никита Валентинов, "Крымская правда", 01.03.2012
Ликвидировать аварию на водоводе в Евпатории будут за государственный счёт.

 Чрезвычайная ситуация, объявленная в Евпатории из-за многочисленных прорывов магистрального водовода, вынудила городские власти принять решение о сокращении времени занятий в школах на 15 минут, сообщил мэр города Андрей Даниленко.
Помимо этого в городских больницах запрещено проведение плановых операций. Это не касается только больных, которые не подлежат транспортировке. Однако в случае крайней необходимости будут задействованы республиканские учреждения здравоохранения: Сакская городская больница, Университетская клиника или симферопольская клиническая больнице №6 скорой и неотложной помощи. Сегодня и завтра стоматологическая поликлиника Евпатории ограничивает оказание плановой помощи.
Как сообщала наша газета, крымский премьер Анатолий Могилёв встретился в Киеве с президентом Виктором Януковичем и доложил ему о ситуации с отсутствием водоснабжения в Евпатории. Прибывший на место случившегося министр по чрезвычайным ситуациям Украины Виктор Балога заявил, что ликвидировать аварию на водоводе будут за государственный счёт. Более 100 миллионов гривен на устранение последствий были выделены на вчерашнем заседании Кабинета министров Украины.
- Самая главная задача - как можно быстрее восстановить подачу воды. К лету надо начать строительство нового водопровода, ведь мы понимаем, что этот водопровод устарел, поэтому здесь и далее будут прорывы. Все попытки его исправить - лишь закапывание денег в землю, - заявил министр и отметил, что авария классифицирована как чрезвычайная.
Для населения был организован подвоз питьевой воды по микрорайонам. Однако, по словам местных жителей, воды на всех не хватает, а бутилированой воды в магазинах практически не осталось.
Тем не менее, по информации местного горсовета, воду одиноким, нетрудоспособным и пожилым гражданам будут доставлять на дом работники социальной службы, старшеклассники, студенты, служащие батальона внутренних войск и школы милиции.
По информации пресс-службы МЧС Украины, к вчерашнему утру на магистральном водоводе ликвидировано шесть прорывов. На месте аварии работают 132 человека, привлечено 34 единицы техники. До 2 марта в связи с проведением восстановительных работ подача воды в Евпаторию полностью прекращена.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/03/01/bez-vody-medpomoshhi-i-zanyatijj
 
 

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 1 березня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.
 


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення