Випуск 5, 25 січня 2012 р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК ОБГОВОРИВ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО АПК З ІНОЗЕМНИМИ КОЛЕГАМИРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Рупор Житомира", 24.01.2012
Міжнародна сільськогосподарська виставка-ярмарок "Зелений тиждень-2012" допомогла налагодити партнерські стосунки з багатьма країнами.
ЗАКАРПАТТЯ МОЖЕ СТАТИ ПРИКЛАДОМ ЛЮДСЬКОГО СТАВЛЕННЯ ДО БІЖЕНЦІВОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
"Rionews", 24.01.2012, Закарпатська обл.
Олдріх Андрисек зустрівся з губернатором Закарпаття Олександром Ледидою.МИКОЛА АЗАРОВ: "У НАС ВЕЛИКІ ПЛАНИ ЩОДО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ З ОЛЕКСАНДРОМ ВІЛКУЛОМ"
"Вісті Придніпров'я", 22.01.2012, Дніпропетровська обл.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що з головою Дніпропетровської облдержадміністрації Олександром Вілкулом на 2012 рік є багато планів…
ЗАКОНОПРОЕКТ О ПЕРЕДАЧЕ В ЧАСТНЫЕ РУКИ ОДЕССКОЙ ТЭЦ ПОДАН В ПАРЛАМЕНТПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
"Вечерняя Одесса", 24.01.2012
Минэнергоуглепром решил отдать в частные руки 13 теплоэлектроцентралей.ЯК НЕ ОПИНИТИСЯ "ЗА БОРТОМ" ПІСЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ "ПРО РИНОК ЗЕМЕЛЬ"
Галина Пономаренко, "Xpress", 23.01.2012, Сумська обл.
Статистика свідчить: понад 27 тисяч мешканців Сумщини не оформили свого права на землю належним чином. А попереду - узаконення продажу землі…
ОППОЗИЦИЯ НЕ ЕДИНА И ПОБЕДИМАЕКОНОМІКА
Александр Разумный, "Днепр вечерний", 24.01.2012, Днепропетровская обл.
Лидеры оппозиционных сил провели на Софийской площади столицы масштабный митинг."УДАР" ОБ'ЄДНУЄ ОПОЗИЦІЮ
Сергій Ткаченко, "Рівне вечірнє", 24.01.2012
Позицію керівництва партії "Удар" озвучив місцевим журналістам її лідер у Рівненській області Віталій Чугунніков.У ДЕНЬ ЗЛУКИ З'ЯВИЛАСЯ ОБ'ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ
Іван Фаріон, "Високий замок", 23.01.2012, Львівська обл.
Але не всі, хто називає себе опозиціонерами, до неї приєдналися.ПОЗОВ ДО ЯНУКОВИЧА ЗА ДЕНЬ СВОБОДИ
Оксана Процюк, "Галичина", 23.01.2012, Івано-Франківська обл.
Голова Рівненської обласної організації Української народної партії Світлана Ніколіна подала позов до Президента України Віктора Януковича…
ПРОМЫШЛЕННОСТЬ ДОНЕЦКОЙ ОБЛАСТИ "ПОДПРЫГНУЛА", НО ОТСТАЕТ ОТ ДОКРИЗИСНОГО УРОВНЯТОЧКА ЗОРУ
Лариса Гонтарь, "Донбасс", 23.01.12, Донецкая обл.
Общий объем продукции индустрии региона в прошлом году увеличился по сравнению с 2010-м на 13,1 процента.МОЛОЧНЕ СКОТАРСТВО ВОЛИНІ МАЄ ПЕРСПЕКТИВУ
Сергій Наумук, "Волинь", 21.01.2012
Агропромисловий комплекс нині активно розвивається. Проте не всі сектори галузі - однаково.
ПОЛІТОЛОГИ ПРОГНОЗУЮТЬ РАТУШНЯКУ ПЕРЕМОГУ У ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРАХРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Олександра Берегова, "Rionews", 24.01.2012, Закарпатська обл.
Минулі вихідні виявилися щедрими на політичні заяви.ВІДОМИЙ ЖИТОМИРСЬКИЙ РЕГІОНАЛ РОЗПОВІВ, ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОЖНОГО ПРОКУРОРА
"Рупор Житомира", 24.01.2012
Проект нового Кримінально-процесуального кодексу робить конкретного прокурора відповідальним за конкретний результат.ВЛАСТЬ И КОРРУПЦИЯ: КТО КОГО?
Василий Зорянский, "Юг", 21.01.2012, Одесская обл.
Провластное большинство Верховной Рады отказалось включить в повестку дня два антикоррупционных закона, представленные оппозиционными депутатами.
ЗА 15 ЛЕТ В УКРАИНЕ ЦЕНЫ ВЫРОСЛИ В 5 РАЗ... А ЗАРПЛАТЫ - В 20 (?!)ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
Оскар Таран, "Київська правда", 24.01.2012
Нынешние зарплаты украинцев позволяют им купить гораздо больше товаров и услуг первой необходимости, чем 15 лет назад.ЦЕНЫ ОСТЫЛИ, НО НЕНАДОЛГО?
Алевтина Пилипенко, "Вечерний Донецк", 23.01.2012
Уже сегодня некоторые торговцы предполагают, что в конце января цены на продукты питания вновь повысятся.
МОСКАЛЬ ПРОСИТЬ ДОПОМОГИ У МІНІСТРА МВС ДЛЯ ЗНЕШКОДЖЕННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ БАНДИІСТОРИЧНА СПАДЩИНА
"Час", 22.01.2012, Чернівецька обл.
…Яка вже цілий рік тероризує мешканців Новоселицького району.
"ГОРЬКАЯ ПРАВДА" СТАЛА ПОПУЛЯРНОЙ"ПАМ'ЯТЬ
Егорова Ирина, "Индустриальное Запорожье", 21.01.2012
Презентация книги об ОУНУПА вызвала протест у запорожских националистов.ТРОЙНОЙ ПОВОД ПОКЛОНИТЬСЯ КОБЗАРЮ
Людмила Радева, "Крымские известия", 21.01.2012
Вчера в Симферополе состоялось торжественное возложение цветов к памятнику Тарасу Шевченко.
КОЛИ УКРАЇНЦІ ВЗЯЛИСЯ ЗА РУКИ
Віталіна Московцева, "Запорізька правда", 21.01.2012
21 січня 1990 року в "живому ланцюгу", який з'єднав Київ зі Львовом, стояли й наші земляки-запоріжці.ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК ОБГОВОРИВ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО АПК З ІНОЗЕМНИМИ КОЛЕГАМИ
"Рупор Житомира", 24.01.2012
Міжнародна сільськогосподарська виставка-ярмарок "Зелений тиждень-2012" допомогла налагодити партнерські стосунки з багатьма країнами.Міжнародна сільськогосподарська виставка-ярмарок "Зелений тиждень-2012", яка проходить у Берліні, стала для України не лише можливістю заявити про якість та смак своєї агропродукції на весь світ, але й допомогла посилити співпрацю та налагодити партнерські стосунки з багатьма країнами.
За повідомленням прес-служби Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, перебуваючи на виставці, провів кілька важливих зустрічей з іноземними колегами.
"Я як міністр чітко визначив ті країни, які є для нас пріоритетними в тому чи іншому напрямку. Так, якщо говорити про прибалтійські країни, ми продовжуємо з ними перемовини і роботу щодо допомоги в адаптації наших стандартів до європейських і щодо допомоги нам розбудови ветсанзаводів для утилізації відходів. Що стосується зустрічі з міністром Польщі, ми обговорили поєднання наших зусиль у розвитку ветеринарної служби, а також об'єднання зусиль щодо локалізації африканської чуми свиней, яка сьогодні є і прогресує в деяких країнах", поінформував Микола Присяжнюк.
Крім того, міністр зустрівся з представниками країн, яких як ринок реалізації своєї продукції Україна відкрила зовсім недавно.
"Також ми провели перемовини з міністром Бангладеша. Це дуже важлива для нас країна щодо реалізації нашої продукції. В цьому році вперше за 20 років ми відкрили цю країну для постачання зернових. І ми вже поставили 300 тисяч тонн зернових. Це говорить про те, що Бангладеш - великий ринок споживання нашої сільгосппродукції", повідомив Міністр.
Водночас Німеччина відіграє важливу роль для України щодо вступу до ЗВТ з ЄС.
"Німеччина - це країна, яка є одним із родоначальників створення Євросоюзу. Ми як аграрії України задоволені завершенням раундів перемовин створення ЗВТ з ЄС в аграрному блоці. Ми задоволені, що маємо великі можливості і преференції щодо постачання сільськогосподарської продукції до Європи. Це ще раз підтверджує, що наша продукція ? якісна і має право бути присутньою на європейському ринку. Зараз чекаємо підписання угоди про ЗВТ", - зазначив Микола Присяжнюк.
Нагадаємо, протягом 2011 року обсяги експорту сільськогосподарської продукції зросли на 28,5% і складають 12 млрд. дол.. Позитивне сальдо становить 5 млрд. дол.
http://ruporzt.com.ua/vlada/35986-mikola-prisyazhnyuk-obgovoriv-strategyu-rozvitku-vtchiznyanogo-apk-z-nozemnimi-kolegami.htmlРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ЗАКАРПАТТЯ МОЖЕ СТАТИ ПРИКЛАДОМ ЛЮДСЬКОГО СТАВЛЕННЯ ДО БІЖЕНЦІВ
"Rionews", 24.01.2012, Закарпатська обл.
Олдріх Андрисек зустрівся з губернатором Закарпаття Олександром Ледидою."Приємно, що десята міжрегіональна нарада стосовно захисту прав біженців відбудеться саме на Закарпатті. Адже Ваш край може стати прикладом міжнаціональної толерантності, зокрема, й терпимості та людського ставлення до біженців", - так сказав Регіональний представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек сьогодні під час зустрічі із губернатором Закарпаття Олександром Ледидою.
У зустрічі також взяв участь Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, який подякував обласній владі за допомогу в організації міжвідомчої наради стосовно захисту прав дітей-біженців, які опинились в Україні без батьків чи супроводу.
Юрій Павленко проведе на Закарпатті 2 дні - 24-25 січня. За цей час посадовець відвідає кілька дитбудинків сімейного типу, пункт тимчасового перебування біженців "Латориця" у Мукачеві, візьме участь у кількох нарадах та прес-конференції, - інформує прес-центр ОДА.
Як повідомляв Zaholovok.com.ua, торік близько 108 шукачів статусу біженця подали заяву про визнання біженцем і 77 осіб було розміщено в пункті тимчасового розміщення біженців у Закарпатській області.
http://rionews.com.ua/mixed/events/now/n1223121656МИКОЛА АЗАРОВ: "У НАС ВЕЛИКІ ПЛАНИ ЩОДО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ З ОЛЕКСАНДРОМ ВІЛКУЛОМ"
"Вісті Придніпров'я", 22.01.2012, Дніпропетровська обл.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що з головою Дніпропетровської облдержадміністрації Олександром Вілкулом на 2012 рік є багато планів…Про це він повідомив під час прес-конференції, присвяченої підсумкам 2011 року та планам на 2012 рік.
"У Дніпропетровську здана в експлуатацію перша черга об'їзної дороги. Дуже приємно, що в кожній області щось, але зроблено, в ряді випадків - великі обсяги, в ряді - поменше. Ми рухаємося в правильному напрямку, незважаючи на те, що нам зараз дуже важко. Я знаю, що Дніпропетровську потрібно багато зробити. У нас великі плани по розвитку регіону з головою Дніпропетровської облдержадміністрації Олександром Вілкулом цьогоріч. Ми дивимося на перспективу. Ми вперше переходимо на середньострокове планування бюджету та закладаємо фінансування відразу на кілька років, щоб могли реалізовувати такі серйозні і важливі проекти", - сказав Прем'єр-міністр.
http://www.vesti.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=13429:-l-r&catid=139:2011-09-10-06-35-51&Itemid=576ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЗАКОНОПРОЕКТ О ПЕРЕДАЧЕ В ЧАСТНЫЕ РУКИ ОДЕССКОЙ ТЭЦ ПОДАН В ПАРЛАМЕНТ
"Вечерняя Одесса", 24.01.2012
Минэнергоуглепром решил отдать в частные руки 13 теплоэлектроцентралей.Соответствующий законопроект (№9713), подготовленный Минэнергоуглепромом, подан от лица Кабмина в Верховную Раду. В перечне предприятий, которые планируют исключить из числа не подлежащих приватизации, есть Одесская ТЭЦ.
Согласно пояснительной записке к проекту закона (подписанной Юрием Бойко), принятие парламентом документа позволит начать реализацию профильным министерством программы по переоснащению отечественных ТЭЦ в рамках оптимизации топливного баланса страны. В частности, министр отмечает, что указанные в перечне ТЭЦ будут переданы частному инвестору в концессию либо в аренду, при обязательном условии перевода объекта с потребления газа на уголь (речь идет о водоугольном топливе). Понятно, что все это происходит на фоне "газовой войны" и связано с желанием Украины ослабить энергетическую зависимость от России.
http://vo.od.ua/rubrics/ehkonomika-i-finansy/20094.phpЯК НЕ ОПИНИТИСЯ "ЗА БОРТОМ" ПІСЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ "ПРО РИНОК ЗЕМЕЛЬ"
Галина Пономаренко, "Xpress", 23.01.2012, Сумська обл.
Статистика свідчить: понад 27 тисяч мешканців Сумщини не оформили свого права на землю належним чином. А попереду - узаконення продажу землі…"Ви власники землі?"- можна запитати сьогодні кожного мешканця українського села. І багато хто відповість ствердно. А проте, чи справді кожен має реальні документи, що підтверджують право на власність? Чи кожен селянин пройшов усі етапи оформлення своєї власності: отримання свідоцтва - акту - кадастрового номеру ділянки?.. Статистика свідчить: понад 27 тисяч мешканців Сумщини не оформили свого права на землю належним чином. А попереду - узаконення продажу землі…
А з цим - безліч проблем різного ґатунку. І як розбереться з ними маленький чи трохи більший сільський виробник? Чи має він знання й сили не опинитися за бортом сучасних ринкових стосунків?
Силами Агентства США (USAID)та Національного прес-клубу "Українська перспектива" у рамках проекту "АгроІнвест" у Харкові відбувся інформаційний захід на тему "Як розгортатиметься в Україні земельна реформа після набуття чинності закону "Про ринок земель?". На цей захід були запрошені журналісти з трьох областей: Сумської, Полтавської та Харківської.
Основною метою цієї зустрічі було привернення медіа уваги до земельної реформи в Україні. Більшість населення абсолютно не обізнані щодо цієї проблематики, саме тому, на думку організаторів проекту, журналістам необхідно активно та якомога простіше доносити інформацію до населення країни вже тепер, поки закон "Про ринок земель" не набув чинності.
Цей захід був уже шостим у низці подібних зустрічей. Раніше учасники проекту зустрічалися з журналістами багатьох областей України та Криму. Організатори сподіваються, що така інформаційна кампанія з прав власності на землю допоможе багатьом мешканцям України зорієнтуватись у заплутаній земельній ситуації.
"На нашу думку, реформа йде не до кінця прозоро та цілеспрямовано. Нам би не хотілось аби від неї постраждали ті, для кого власне вона і проводиться - прості землевласники", - пояснила свою позицію Марина Зарицька, менеджер із комунікацій та освітніх кампаній проекту "АгроІнвест".Крім таких виключно роз'яснювальних заходів АгроІнвест планує розпочати і більш активні дії. Зокрема вже незабаром розпочнеться реалізація програми з надання юридичних послуг для найбільш уразливих верств сільського населення. Це буде цілком конкретна допомога окремим людям при захисті їхніх прав на землю чи розв'язанні земельного конфлікту. Для цього планується втілити в життя такі компоненти програми: ресурсний центр, "гаряча лінія" та власне правова допомога, як первинна так і вторинна.
Ресурсний центр розроблятиме спеціальні покрокові інструкції для вирішення найбільш актуальних та частих проблем. На "гарячу лінію" зможуть подзвонити власники земельних паїв, щоб отримати консультації з хвилюючих питань. Первинна юридична допомога полягає у представництві інтересів незахищених осіб у судах, при вирішенні питань у державних органах, при складанні документів процесуального характеру.
Вторинна правова допомога складається з консультування у земельних питаннях, допомоги при складенні скарг, заяв та подібних документів."Найбільше нас хвилює доля малих та середніх фермерських угідь, бо саме вони виробляють 80% всієї аграрної продукції в країні, але при цьому не отримують від держави майже ніякої допомоги" - зазначив Олег Стоянов, спеціаліст із фінансування малих та середніх сільгоспвиробників проекту "АгроІнвест". Для допомоги таким землевласникам у рамках проекту розробляється механізм співпраці фермерів із банками та кредитними спілками.
Стараннями американської агенції українські землевласники, можливо, зможуть більш детально розібратись у правових земельних нюансах та дізнатися про власні права.
http://xpress.sumy.ua/article/economy/3664ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ОППОЗИЦИЯ НЕ ЕДИНА И ПОБЕДИМА
Александр Разумный, "Днепр вечерний", 24.01.2012, Днепропетровская обл.
Лидеры оппозиционных сил провели на Софийской площади столицы масштабный митинг.Заявления о единой оппозиции пока являются лишь декларацией намерений.
Нынешний День Соборности и Свободы, отмеченный в минувшее воскресенье, действительно особенный.
Впервые он прошел не с молчаливого согласия, а при полной поддержке власти. Поздравительные бигборды с новым праздником установлены во всех крупных городах Украины, включая, разумеется, и Днепропетровск, Кривой Рог, Никополь, Новомосковск, Павлоград и Днепродзержинск.
Вторая особенность старого-нового праздника в том, что оппозиция громко заявила об объединении. Правда, пока вместо "акта соборности" лидеры оппозиционных партий подписали пока что абстрактное заявление, своего рода "протокол о намерениях". Стало окончательно ясно: единого партийного списка не будет. В лучшем случае, подписанты не будут ставить друг другу подножки в мажоритарных округах, кандидатов на которые выберут согласованно.
То есть, как и обещали, лидеры оппозиционных сил провели на Софийской площади столицы масштабный митинг. Звучали заявления и лозунги. В частности, первый замглавы ВО "Батькiвщина" Александр Турчинов обнародовал обращение Юлии Тимошенко из Качановской колонии и ее предвыборный лозунг: "Одна команда - одна победа". На сцене у стен Софии Киевской подписал заявление лидер УДАРа Виталий Кличко. С оговоркой, что единые кандидаты в мажоритарных округах будут определяться через праймериз. Само заявление на митинге огласили, но какие партии к нему присоединились - не объявили.
Лидер "Свободы" Олег Тягнибок пригрозил Президенту импичментом, а правительству Азарова отставкой. Не скупился на угрозы глава "Фронта Змін" Арсений Яценюк, отметивший, что одним из первых решений нового парламентского большинства, будет создание Специального следственного комитета по поводу тех злоупотреблений и преступлений, которые совершила сегодняшняя власть.
Гораздо более сдержанно объединительный порыв оппозиции прокомментировал лидер Гражданской позиции Анатолий Гриценко, назвавший его всего лишь "пактом о ненападении" И думается, что такая оценка наиболее справедлива. Действительно, как могут объединиться воедино такие многочисленные и разнообразные (пусть и оппозиционные) силы?
- Технологически оппозиции необходимо объединяться, - отвечает на вопрос "Вечерки" политический эксперт Андрей Золотарев. - Но насколько это реально на практике? Вряд ли будет единый список кандидатов от оппозиции. Скорее всего, оппозиционеры могут лишь договориться не мешать друг другу на отдельных мажоритарных округах.
Заметим, что объединение для оппозиционеров - своеобразный момент истины. Известно же из биологии, что самая жесткая конкуренция - внутривидовая. И дело тут уже не в давлении власти, а в "уме, чести и совести" самих партийцев. Смогут ли они ради общей цели поступиться собственными интересами? Это еще большой вопрос.
Ну а власть также не собирается сидеть сложа руки и уже сегодня пытается "окучивать" электорат. В то же воскресенье, например, глава государства заявил, что Украина начала реализацию масштабных инфраструктурных проектов. Они-то и позволят больше зарабатывать и экономить. То есть, лучше жить. Поверим?
http://dv-gazeta.info/politic/oppozitsija-ne-edina-i-pobedima.html"УДАР" ОБ'ЄДНУЄ ОПОЗИЦІЮ
Сергій Ткаченко, "Рівне вечірнє", 24.01.2012
Позицію керівництва партії "Удар" озвучив місцевим журналістам її лідер у Рівненській області Віталій Чугунніков.Днями політична партія "Удар" звернулася до всіх опозиційних політичних партій із закликом об'єднати зусилля на виборах до Верховної Ради України. Щоправда, у самому тексті угоди вони запропонували колегам з демократичного табору якісно новий підхід у справі об'єднання, суттєво відмінний від того, який останнім часом намагаються нав'язати ті чи інші політичні сили. Позицію керівництва партії "Удар" озвучив місцевим журналістам її лідер у Рівненській області Віталій Чугунніков.
- Сьогодні від тих чи інших політичних сил звучить чимало закликів про необхідність об'єднання, - говорить лідер Рівненської обласної організації політичної партії "Удар" Віталій Чугунніков. - У більшості випадків поняття "об'єднання" обмежується пропозиціями розподілу мажоритарних округів між своїми кандидатами, оскільки вже сьогодні зрозуміло, що спільного опозиційного списку не буде. Керівництво нашої партії впевнене, що така позиція хибна. Потрібно об'єднуватися не навколо розподілу округів, а навколо спільної ідеї - повернення України на демократичний шлях розвитку, на шлях євроінтеграції. Тобто об'єднання в першу чергу має бути ідеологічним.
Нині, каже пан Чугунніков, майже третина виборців України взагалі не підтримує нікого. Люди повністю зневірились у політиці. Змінити ситуацію можна лише за умови зміни якості самої політики. За словами пана Чугуннікова, списки політичних партій демократичного табору мають бути очищені від прізвищ "тушок", зрадників і корупціонерів.
- Голосування за новий закон про вибори, - продовжує пан Чугунніков, - було величезною помилкою. Цей закон ослабив опозицію, бо саме за мажоритарними округами влада планує проводити своїх людей під виглядом незалежних кандидатів. Вже сьогодні є інформація про те, що представники провладних політичних сил почали по всій країні роздавати продуктові пакети, тим самим купуючи голоси виборців. Єдиний варіант зашкодити владі реалізувати свої плани - виставити на округах достойних і авторитетних кандидатів.
Першим кроком на цьому шляху, каже пан Чугунніков, було рішення, прийняте на засіданні політичної ради партії "Удар", про співпрацю з усіма демократичними силами. Вже ведуться переговори з кількома демократичними партіями, чиї погляди та ідеї збігаються з основними принципами політичної партії "Удар". Серед них політична сила Анатолія Гриценка, з якою спільною ідеєю є питання євроінтеграції.
- Демократичні партії мають відмовитися від боротьби між собою. Щоб показати приклад, задля перемоги демократичних сил ми навіть готові не висувати своїх кандидатів на певних округах області. Звичайно, якщо наші колеги з демократичних партій запропонують більш достойних кандидатів. Рейтинг кожного з таких кандидатів має визначати не окремо взята політична сила, а незалежна компанія. Тоді такі кандидати справді будуть достойними, - підкреслив пан Чугунніков.
Ще одним з принципів, який стане запорукою перемоги демократичних сил, каже пан Чугунніков, має бути твереза оцінка політичними партіями своїх можливостей. Чи мають вони достатню для подолання прохідного бар'єра підтримку виборців. Якщо її немає, то лідери таких політичних партій мають знайти в собі мужність і не виставляти свій список на вибори або об'єднатися з близькими партіями, аби не розпорошувати голоси демократичних сил.
Лідер Рівненської обласної організації політичної партії "Удар" Віталій Чугунніков каже, що ці принципи озвучував на зустрічі з керівниками місцевих організацій політичних партій демократичного спрямування. Крім того, передав їм усім текст угоди про об'єднання демократичних сил. Наразі чекають відповіді.
Тим часом, керівник обласної організації політичної партії "Удар" повідомив про завершення формування обласного передвиборчого штабу і офіційний початок роботи його.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=030351У ДЕНЬ ЗЛУКИ З'ЯВИЛАСЯ ОБ'ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ
Іван Фаріон, "Високий замок", 23.01.2012, Львівська обл.
Але не всі, хто називає себе опозиціонерами, до неї приєдналися.Учора, у День Соборності, на історичному Софійському майдані, де 93 роки тому було проголошено возз'єднання Української Народної Республіки і ЗУНР, відбулася подія, яка теж претендує на увагу істориків і політологів. Опозиційні до нинішньої влади політичні сили (уже вкотре за останні роки!) оголосили про спільні, узгоджені і злагоджені дії щодо повернення України на демократичний шлях розвитку. Симптоматично, що після проголошення цієї заяви рядові учасники мітингу підходили до опозиційних вождів і казали: ми вам повіримо, але - востаннє…
У преамбулі підписаної Угоди Об'єднаної опозиції йдеться, що повноцінна реалізація політичних і соціальних прав громадян України неможлива без усунення правлячого режиму Януковича. Позбавляти його влади опозиція збирається конституційним шляхом - на найближчих парламентських виборах, де розраховує здобути більшість мандатів. Щоб домогтися цієї мети, Об'єднана опозиція задекларувала, що погоджуватиме між собою усі дії щодо проведення чесних виборів, забезпечення справедливого підрахунку голосів і не допустить спотворення народного волевиявлення. Опозиціонери домовилися погоджувати кандидатури членів окружних і дільничних виборчих комісій, забезпечити їхню ефективну роботу. Але найголовніше: Об'єднана опозиція дала слово, що сформує єдиний список своїх висуванців у мажоритарних округах за принципом "один округ - один опозиційний кандидат". Вимоги до цих кандидатів: бездоганна репутація, порядність, фаховість.
Як сказано в Угоді, єдиним опонентом для Об'єднаної опозиції є чинний режим і ті політичні сили, які його уособлюють. Задля злагодженості дій опозиціонери відмовилися від публічної критики одне одного і взаємопоборювання, запевнили, що будуватимуть свої відносини на принципах взаємоповаги.
Під Угодою Об'єднаної опозиції поставили свої підписи представники усіх політсил, які входять у Комітет опору диктатурі. А також лідер партії "УДАР" Віталій Кличко (із застереженням). "За бортом" Об'єднаної опозиції наразі залишилися Анатолій Гриценко і його "Громадянська позиція", а також Українська народна партія Юрія Костенка, КУН і новоспечена партія "Українська платформа-Соборність", в яку раніше злилися Павло Жебрівський і Анатолій Матвієнко. Жебрівський образився, що його й інших колег не запросили на мітинг, а також не ввели до складу КОДу, хоча заяву туди писали…
Як з'ясувалося згодом, Анатолій Гриценко, а також голова Європейської партії Микола Катеринчук і новий лідер УСДП Наталія Королевська підписали свій окремий документ - "Маніфест громадянської солідарності". Окремо вони провели і свій флеш-моб: 200-метровим жовто-синім прапором з'єднали два береги Дніпра.
Про єдність вчорашнього дня говорили багато. Однак чи не кожен промовець не проминав нагоди тут же вколоти соратників по боротьбі з Януковичем. Так голова політвиконкому "Нашої України" Валентин Наливайченко закликав не перетворювати опозицію у закритий клуб, масонську ложу, а сформувати "широкий фронт народної опозиції", в якому мало б знайтися місце "всім небайдужим людям".
Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок повідомив, що Комітет опору диктатурі вже напрацьовує законопроекти, які прийме оновлений - "національний і патріотичний парламент". Першим з них має стати закон про імпічмент президента, відставку уряду Азарова-Тігіпка. Тягнибок закликав лідерів опозиційних партій вберегти свої ряди від "тушок".
Застерігали від внутріопозиційних чвар письменники Василь Шкляр, Дмитро Павличко. Зокрема, автор "Чорного ворона" сказав:
- Я хочу звернутися до "Батьківщини": чи здатні ви сьогодні врятувати Україну? Ні, ви навіть не здатні врятувати Юлію Тимошенко. Швидше за все, вона врятує вас. Я хочу звернутися до Арсенія Яценюка: чи здатні ви самі врятувати Україну? Якщо ви підете самі, то не буде ні фронту, ні змін. Хочу звернутися до свого земляка Анатолія Гриценка. Ми дуже шануємо вашу принципову позицію, українці вас люблять, але чого варті будуть ваші чесноти, якщо через ці розбіжності ми відбуватимемо ще один термін під чужинською навалою?
Заклик до гуртування опозиції прозвучав і в листі ув'язненого екс-прем'єра Юлії Тимошенко, якого зачитав перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов. У цьому посланні були і такі рядки: "Кожна диктатура рано чи пізно безславно закінчує життя самогубством. Така природа всіх диктатур. Наша, українська диктатура вже зараз перебуває в агонії. Рано чи пізно вона впаде. Але справа в тому, що кожен зайвий день і кожна зайва хвилина перебування цієї орди при владі несуть такі збитки і таку шкоду Україні, що розплачуватися за їх правління нам потім доведеться роками. І саме тому ми зобов'язані максимально скоротити їх термін перебування при владі. Ми не можемо допустити, щоб у домовину політичного забуття вони забрали з собою нашу рідну Україну… Вони бояться нашої єдності. І саме тому, в цей святий для України день, в День Соборності нашої держави, я закликаю і благаю вас про соборність та єдність сил демократичної опозиції. "Одна команда - одна перемога!" - це єдине гасло, яке сьогодні має бути на озброєнні опозиції".
День Соборності та Свободи святкувала учора й влада. За кілька годин перед опозицією вона поклала квіти до пам'ятників Тарасу Шевченку і Михайлу Грушевському. У палаці "Україна" відбулося урочисте засідання, куди, крім Віктора Януковича, прийшли три його попередники - Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко (на опозиційних заходах останнього не бачили). У своєму виступі чинний президент багато говорив про те, як зміцнює Україну, як забезпечує свободи і права людини, як здійснює структурні реформи. Принагідно Янукович кинув камінь у город свого головного політичного опонента - Тимошенко, вкотре розкритикував її за газові угоди. Сказав: "…Ці угоди, ці борги склали реальну загрозу національній безпеці України. І ті, хто незалежно від посад підштовхував Україну до прірви, повинні нести відповідальність перед українським народом".
Коментар для "ВЗ"
Володимир Бондаренко, народний депутат ("БЮТ-Батьківщина")
- Я був радий, що, незважаючи на несприятливу погоду, людей на це віче прийшло дуже багато. Вони були у доброму настрої, бо вперше за останній час побачили разом таку велику кількість лідерів опозиційних політичних сил, які стояли поруч і, слава Богу, не гризлися…
- Але ж не всі вони поставили підпис під спільною угодою…
- Матвієнка серед нас не було, бо давно відомо, що він та ще деякі люди ретельно шукають лазівки до влади… Застереження Кличка стосувалося нереального, як на мене, проведення праймеріз по кожному мажоритарному округу. Думаю, це викликало б непотрібне напруження в стані опозиції. Праймеріз можна організувати в середині партії…
Щодо Гриценка, Катеринчука - думаю, перед виборами ситуація підштовхне їх до правильних рішень, з часом і вони підпишуться. Катеринчук повинен розуміти, що у його партії самостійної перспективи на виборах немає. Хіба що "регіонали" погодяться зменшити виборчий бар'єр, щоби багато дрібних партійних лідерів вважали себе неперевершеними. Підозра про такі зміни до закону є…
- Де гарантія, що цього разу опозиція діятиме як один механізм - хоча б до початку виборчої кампанії?
- Такої гарантії нема і ніколи не було. Я дивився кадри із Софійського майдану періоду 1918 року. Там стояли молоді, усміхнені люди, які вірили у незалежність. Пам'ятаю 2004 рік, де на Майдані також стояли усміхнені молоді обличчя. Бачив ці обличчя і у неділю. Є надія, що життя їх чогось научить. Але, як показують попередні 93 роки, поки що не навчило…
http://www.wz.lviv.ua/articles/pg/316ПОЗОВ ДО ЯНУКОВИЧА ЗА ДЕНЬ СВОБОДИ
Оксана Процюк, "Галичина", 23.01.2012, Івано-Франківська обл.
Голова Рівненської обласної організації Української народної партії Світлана Ніколіна подала позов до Президента України Віктора Януковича…Вона вимагає визнати незаконним указ В. Януковича, яким він скасував святкування Дня Свободи 22 листопада, і з відповідною заявою звернулася до Вищого адміністративного суду України. Про це повідомили в прес-службі Івано-Франківської обласної організації УНП.
С. Ніколіна розповіла "Галичині", що спонукало її позиватися до Януковича і чого вона очікує від української Феміди. "Позов до суду був спрямований фактично з двох причин, - каже пані Світлана. - Перша причина полягає в тому, що Українська держава має базуватися на ідеологічних засадах. А ідеологічні засади в більшості країн втілювалися в життя в тому числі і через систему державних свят. Об'єднувати два свята, які історично не пов'язані між собою, - День соборності як День злуки ЗУНР і УНР і День Свободи, який постав як згадка про Помаранчевий майдан, - недоречно і недоцільно. Ми можемо по-різному оцінювати діяльність "помаранчевої" команди і те, що відбувалося після Майдану. Але ми мусимо пам'ятати, що під час Майдану був небачений у сучасній європейській історії вибух народних прагнень до ідеалів свободи. Скасувати таке свято, приєднавши його до іншого, означає суперечити історичній логіці. Країна має відзначати державні свята, а не те, що зручно Президентові.
Наступна причина чисто практична. Це була ініціатива одного з наших осередків. Ми все добре обміркували з юристами, з'ясували, що в указі, з нашої точки зору, є також порушення конституційних норм, які регламентують повноваження Президента. Із врахуванням цього ми й звернулися до Вищого адміністративного суду".
Представниця УНП підкреслює, що "у системі влади, яку створили "регіонали", немає місця незалежному суду", проте водночас наголошує, що шлях долає той, хто йде, і відчиняють тому, хто стукає, тому рано чи пізно переможе закон і справедливість. Крім цього, пані Ніколіна запевнила, що це не останній такий позов, бо вважає, що й УНП, й інші організації просто зобов'язані відстежувати кожен крок Президента, і навіть шляхом судового впливу вимагати торжества права.
Нагадаємо, що 30 грудня 2011 року Президент України В. Янукович підписав Указ "Про відзначення в Україні деяких пам`ятних дат та професійних свят", згідно з яким 22 січня визначено як День Соборності та Свободи України.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single_news_&tx_ttnews[tt_news]=18204&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=49b7e10888ЕКОНОМІКА
ПРОМЫШЛЕННОСТЬ ДОНЕЦКОЙ ОБЛАСТИ "ПОДПРЫГНУЛА", НО ОТСТАЕТ ОТ ДОКРИЗИСНОГО УРОВНЯ
Лариса Гонтарь, "Донбасс", 23.01.12, Донецкая обл.
Общий объем продукции индустрии региона в прошлом году увеличился по сравнению с 2010-м на 13,1 процента.Рост достигнут во всех основных отраслях, кроме легкой промышленности, где производство сократилось на 15,3%. В пищепроме выпуск продукции увеличился на 3%, в металлургическом комплексе - на 10,9%, в коксохимической промышленности - на 11,9%, в машиностроении - на 15,2%, неэнергетических полезных ископаемых добыто больше, чем год назад, на 16,7%, а выпуск продукции химической промышленности возрос в 1,4 раза.
Стабильно повышалась в прошлом году и угледобыча. По сравнению с 2010 годом она возросла на 14,4% и составила 37,4 миллиона тонн. Но переоценивать этот результат не следует, ибо до 2004 года на-гора выдавалось ежегодно свыше 40 млн. тонн. Производство электроэнергии за 12 минувших месяцев (28,6 миллиарда киловатт-часов) стало самым большим за последние полтора десятилетия.
Однако вся промышленность региона на уровень производства, который был до кризиса (то есть за 2007 год), так и не вышла. Отставание составляет 6,5%. Кроме того, давно назрела необходимость в увеличении удельного веса отраслей, производящих не сырье, а продукцию конечного потребления.
Пока же ориентированный на экспорт металлургический комплекс остается чрезвычайно зависимым от конъюнктуры внешних рынков сбыта, а она вновь начала ухудшаться. Предприятия отрасли терпят убытки. Так, за январь-ноябрь они превысили здесь прибыль на 2,7 млрд. гривен.
Хотя в целом по промышленности области с начала прошлого года получен положительный финансовый результат, который составил почти 4 млрд. гривен. И инвестиции в основной капитал промышленности региона за первые три квартала 2011 года возросли в полтора раза. Благодаря этому, а также бюджетным ассигнованиям на сооружение инфраструктурных объектов к Евро-2012 расширились масштабы строительства, и объем выполненных работ возрос по сравнению с 2010 годом на 36%.
Финансовое состояние промышленных предприятий позволило повысить зарплату в индустрии области в среднем почти на четверть. К сожалению, рост производства не гарантирует автоматического повышения пенсий и уровня оплаты труда в бюджетных отраслях, где прирост номинальной зарплаты вдвое меньше, чем в среднем по экономике области.
Впрочем, многие обеспокоены не столько своими денежными доходами, сколько их обесцениванием из-за инфляции. В прошлом году ситуация была весьма противоречивой. Цены на многие товары и услуги возросли весьма существенно. Квартплата, к примеру, повысилась на 44,2%, бензин подорожал на 27,3%, электроэнергия - на 22,9%. В то же время административно сдерживались цены на природный газ (для населения они повышались последний раз в августе 2010 года), не изменилась стоимость проезда в муниципальном транспорте. Заметное положительное влияние на инфляционные процессы оказал высокий урожай большинства сельскохозяйственных культур.
Общий объем продукции аграрного сектора области возрос по сравнению с 2010 годом, по предварительным данным, на 17,7%. И потребительские цены снизились. Особенно порадовали покупателей овощи. Морковь, свекла, другие корнеплоды к концу года стали дешевле на треть, картофель - в 2,3 раза, капуста - в 3,2 раза. Упали также цены на сахар - на 20,3%, на гречневую крупу - на 23,9%. Однако многие продукты питания в течение года заметно подорожали: растительное масло - на 18,3%, хлеб - на 13,5%, говядина - на 13,2%, рыба и продукты из рыбы - на 12,7%, кисломолочная продукция - на 10,3%, яйца - на 8,5%, сыр и творог - на 8,1%.
Важным фактором относительно низкой отечественной инфляции служит стабильность гривни.
Италии "плохо" - аукается в Донецке
Заметное ухудшение динамики промышленного производства произошло в странах Евросоюза. По последним данным Евростата, за ноябрь 2011 года выпуск продукции сократился по сравнению с ноябрем 2010 года на 0,2% (в августе прирост к аналогичному месяцу предыдущего года составлял 4,7%, в сентябре - 2,1%, в октябре - 1%). При этом в Италии ноябрьский спад достиг 4,1%, в Испании - 7%, в Греции - 8,2 %. Снижается производство - уменьшается потребность в энергоносителях и металлопродукции, а ведь на ту же Италию приходится восьмая часть донецкого экспорта, в основном металла.
Автор - Аналитический обозреватель Главного управления статистики в Донецкой области.
http://donbass.ua/news/economy/2012/01/23/promyshlennost-doneckoi-oblasti-podprygnula-no-otstaet-ot-dokrizisnogo-urovnja.htmlМОЛОЧНЕ СКОТАРСТВО ВОЛИНІ МАЄ ПЕРСПЕКТИВУ
Сергій Наумук, "Волинь", 21.01.2012
Агропромисловий комплекс нині активно розвивається. Проте не всі сектори галузі - однаково.Рослинництво давно прибуткове. Виросло з коротких штанців птахівництво, на підйомі свинарство. Нині інвестори серйозно цікавляться скотарством, зокрема молочним, про інвестиції в яке ще кілька років тому ніхто й чути не хотів. Волинь в аграрній сфері не пасе задніх попри невелику відносну частку загальноукраїнського виробництва. Щільність поголів'я ВРХ і корів на 100 гектарів сільськогосподарських угідь - найбільша в Україні. Волинські обласні програми підтримки АПК часто стають взірцем для інших обласних або державних програм. Про нинішню ситуацію у молочному скотарстві області ми поцікавилися у начальника головного управління агропромислового розвитку Юрія Горбенка.
- Юрію Мефодійовичу, як нині розвивається молочне скотарство. Знаємо, що з року в рік зменшується поголів'я худоби, в тому числі й корів.
- Дійсно, останніми роками поголів'я худоби зменшувалося. Вирізання худоби мало вбивчі наслідки, плоди яких пожинаємо. Проте за минулий рік поголів'я в області фактично не зменшилося. Звичайно, хтось збував худобу, але в цілому намітилася тенденція до стабілізації поголів'я великої рогатої худоби в області. Щоправда, корів на тисячу з лишком стало менше. Тому 2012 рік - це рік нарощення поголів'я худоби та збільшення виробництва яловичини й молока.
- Що, на вашу думку, посприяло стабілізації поголів'я?
- Ми створюємо умови, щоб населенню було вигідно утримувати корів. Минулого року на Волині понад 900 родинним фермам, які утримували трьох і більше корів, виплатили дотацію по 100 гривень на корову, на що з обласного бюджету було виділено 300 тисяч гривень. Хоча таких родин насправді більше, бо чимало господарів не ідентифікували корів. Цим родинам безплатно виділили по 1-1,5 тонни жому. У трьох районах, що входять в чорнобильську зону, крім того, виділили родинним фермам по тонні комбікорму. За рік таким господарям вручено 102 доїльні апарати, придбані за кошти обласного бюджету, крім того, майже 40 придбано на пільгових умовах через фонд "Власний дім".
Є підтримка й для тих, що утримують менше трьох корів. Охочі можуть взяти тривідсотковий кредит на купівлю корови через програму "Власний дім". Ми активно пропагуємо серед населення штучне запліднення, буде компенсація до 60 гривень за одне. В області є майже 500 пунктів штучного запліднення. Минулого року облаштували 100 таких пунктів, закупили на 600 тисяч гривень обладнання для них. Цього року передбачено відкрити не менше. Вивчаємо можливість створення мобільних груп з надання таких послуг. Минулоріч запліднили штучно більше 12 тисяч корів одноосібників, за що було відшкодовано 400 тисяч гривень. Це все і сприяло стабілізації. Крім того, є перспектива для молочних кооперативів, потенціал яких іще не задіяний. Завдяки більшим партіям молока власники особистих селянських господарств можуть мати вищу ціну на молоко.
- Завдяки чому має відбутися нарощення поголів'я?
- На цей рік обласна рада затвердила вісім програм по 20 напрямках для підтримки сільського господарства. З проектами цих напрямків та порядком використання коштів можна ознайомитись на сайті облдержадміністрації та на сторінках вашої газети. Тому господарі вже можуть дізнатися, на що можна розраховувати. Державна підтримка в основному спрямована на великотоварних виробників. Перевага віддана розбудові потужних тваринницьких комплексів, половину вартості будівництва яких компенсовують. В обласних програмах зміщено акцент на власників ОСГ, родинні ферми та фермерів. Загалом на підтримку АПК передбачено 8 мільйонів гривень із загального фонду обласного бюджету, 600 тисяч - із фонду підприємництва та більше 4 мільйонів - з районних бюджетів. Таким чином, цього року матимемо майже 13 мільйонів гривень, що на 1,5 мільйона більше, ніж торік. Зрештою, усі довідки щодо програм можна отримати у районних управліннях або в головному управлінні агропромислового розвитку за телефоном 0332-24-99-96.
- Аби збільшити поголів'я ВРХ, треба мотивувати господарів не вирізати телят. Ніде правди діти - переважну більшість телят останнє десятиріччя пускають під ніж замість того, щоб ставити їх на відгодівлю.
- Для нарощення поголів'я затверджено програму закупівлі телят у населення. Закуповувати телят зголосилися 36 сільськогосподарських підприємств області. Відгодівля має стати вигідною. Оскільки було відчутне зменшення поголів'я, то ціна на яловичину нині дійшла до 16 гривень за кілограм живої ваги. Це вже рентабельно для виробників. Навпаки - не вигідно продавати телят, ліпше відгодувати бичка і продати за хорошу ціну. Переробники також зацікавлені купувати не телят, а великовагову вгодовану худобу. Тому поставлене завдання жорстко контролювати процес забою телят. Ніхто не забороняє різати телят, але при цьому мають бути дотримані усі ветеринарні норми. Хочемо, щоб запрацював ще один механізм: аби підприємства укладали з населенням договори контрактації на вирощування ВРХ. Зрештою, ціна на яловичину має стимулювати відгодівлю. Вже розпочали закупівлю ТзОВ "Горохівнасіння", ПСГП "Озірці" Горохівського, ФГ "Урожай" Іваничівського та ТзОВ "Україна" Луцького району.
- Раніше було багато нарікань на те, що ветеринарні довідки дорого коштують. Мовляв, тому люди й продають телят нелегально. То скільки коштує довідка на телят?
- На одну голову довідка коштує 24,86 гривні, свідоцтво - 28,49 гривні. Довідка діє в межах адміністративного району, свідоцтво - по області. Але тільки для ідентифікованих телят. Власне, сама ідентифікація коштує 47 гривень. Ідентифікувати худобу треба обов'язково, адже це є умовою для виплати усіх компенсацій. Тому всі мають бути зацікавлені, щоб худоба була проідентифікована.
- Нині дуже низький генетичний потенціал худоби, особливо тієї, що її утримують одноосібники. Невже підприємства, які мусять дбати про продуктивність корів, будуть зацікавлені купувати телят від безпородних корів?
- З 1 січня цього року запроваджено автоматизовану систему обліку селекційно-племінної роботи. Досі такого обліку ніхто не вів. Система передбачає введення в базу даних інформації про всіх наявних корів у населення. З початку року кожну корову чи телицю з господарств населення чи великотоварних підприємств, що штучно запліднюється, ми беремо на облік. Техніки штучного запліднення щомісяця звітуватимуть зоотехнікам-селекціонерам від облплемоб'єднання, які є в кожному районі. Агентство ідентифікації тварин надало технікам для користування сервісну комп'ютерну мережу.
Відтак головне управління матиме всю інформацію і зможе порекомендувати підприємствам господарів, чиї телята мають добрий генетичний потенціал, для майбутнього поповнення стада. Зрозуміло, що підприємства будуть зацікавлені купувати саме таких телят. Ця робота тепер на початковому етапі. Але на кінець року зможемо вже надавати рекомендації.
Крім облплемоб'єднання, створено товариство "Волиньплемресурси", яке співпрацює з німецьким племоб'єднанням землі Тюрінгія. Німці постачають сперму з високою генетичною цінністю. Вже є народжені перші телята від голштинських бугаїв. Вони явно переважають безпородних телят. Підприємствами області закупили 160 нетелей голштинської породи. Ці нетелі дають при роздоюванні близько 40 літрів молока.
- Який ваш прогноз розвитку галузі на цей рік? Передбачені заходи дадуть відчутний ефект?
- Завдяки наміченому поголів'я не просто стабілізується, а й збільшиться. Я переконаний, що за результатами року матимемо приріст. Бачимо інтерес до тваринництва відомих бізнесменів. Так, у Ковельському районі прийшов новий інвестор в ТзОВ "Ранок" села Мельниця, який збирається поставити на відгодівлю тисячу голів худоби. Відтак розпочинає закупівлю телят на цей комплекс. ТзОВ "Ратнівський аграрій" також планує закупити тисячу телиць і нетелей м'ясних порід для подальшого вирощування.
Крім того, освоювати цей напрям почала "Агропромислова група "Пан Курчак". Не секрет, що на селі люди часто не мають роботи. Тож фірма "Пан Курчак" розробила програму створення комунальних підприємств спільно із сільськими радами. Ці підприємства інвестуватимуть кошти на закупівлю корів, доїльних апаратів, які надаватимуть бажаючим господарям в оренду з правом викупу (по п'ять корів, доїльний апарат і холодильник). Це також сприятиме збільшенню поголів'я. Та головне, що ця ініціатива буде вигідна інвестору, селянину та сільраді, бо, об'єднавшись, вони зможуть отримати прибутки.
http://www.volyn.com.ua/?rub=2&article=0&arch=1336ТОЧКА ЗОРУ
ПОЛІТОЛОГИ ПРОГНОЗУЮТЬ РАТУШНЯКУ ПЕРЕМОГУ У ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ
Олександра Берегова, "Rionews", 24.01.2012, Закарпатська обл.
Минулі вихідні виявилися щедрими на політичні заяви.Екс-мер Ужгорода Сергій Ратушняк заявив, що збирається на вибори до ВР від ужгородського мажоритарного округу як самовисуванець і спростував чутки щодо участі у найближчих виборах як кандидат від Партії Регіонів. Своє рішення С. Ратушняк озвучив так: "На вибори піду, тому що не бачу того, хто би міг не тільки бачити і розуміти, але й мати дух це голосно озвучити", - заявив політик.
Думка політологів з цього приводу:
Федір Шандор, керівник Карпатського центру полінгових досліджень: "Якби вибори проходили наступної неділі, Сергій Ратушняк, на мою думку, став би депутатом від ужгородського мажоритарного округу, бо на сьогодні серед усіх його конкурентів він найрейтинговіший. Вважаю, що єдиним реальним його опонентом серед тих, хто на сьогодні відомий, є Павло Чучка. Але перемогти його може не просто конкретна людина-опонент, а той, хто має при собі сильну команду, але цього поки не має ніхто".
Віктор Пащенко, директор Закарпатського інституту політичних досліджень:"Самовисунення Ратушняка - абсолютно закономірне, йому зараз нема чого втрачати, він поза політикою, є по суті приватною особою. Думаю, він буде реальним претендентом на місце у парламенті. Попри те, що його популярність у порівнянні з початком 2000-х суттєво знизилася, її буде достатньо для перемоги. Він має самодостатній фінансовий ресурс, йому не треба просити чиєїсь підтримки, має він і інформаційний ресурс, досить популярний в Ужгороді і районі. Його конкурентами по ужгородському округу можуть стати і Василь Ковач від Партії Регіонів, і Володимир Смоланка від Єдиного Центру, і Павло Чучка від опозиції, залежно від подальших домовленостей. Поки мажоритарний округ не нарізаний, рано говорити про реальні шанси і можливості. Одне точно відомо: по Ужгороду Ратушняк має найвищий рейтинг, нехай і негативний. Є постійні 20-25% його прихильників, а от чи вдасться йому цей процент збільшити - побачимо пізніше. Щодо його лозунгів і образу, то він нічого нового не вигадає: спочатку шукатиме підтримки, якщо її не знайде, то так і залишиться таким собі незалежним робін гудом, який критикує усіх, особливо - владу і олігархів".
Михайло Шелемба, аспірант кафедри політології УжНУ: "Сергій Ратушняк ніколи не був командним гравцем у політичному плані. Він і зараз залишається одноосібним, нейтральним політиком. Думаю, своїм самовисуненням він створить проблеми і Партії Регіонів, і Єдиному Центру, які ставляться до нього з опаскою, бо постійно будучи в опозиції до всіх, він створив собі високий рейтинг і набув певного досвіду на президентських виборах. Ті його опоненти, які на сьогодні вже відомі, мають безперечний вплив в Ужгороді, але, повторюся, у Сергія Ратушняка, шанси цілком реальні".
Карпатньюс
http://rionews.com.ua/mixed/politic/now/n1223114237ВІДОМИЙ ЖИТОМИРСЬКИЙ РЕГІОНАЛ РОЗПОВІВ, ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОЖНОГО ПРОКУРОРА
"Рупор Житомира", 24.01.2012
Проект нового Кримінально-процесуального кодексу робить конкретного прокурора відповідальним за конкретний результат.Проект нового Кримінально-процесуального кодексу хоч і передбачає збільшення повноважень прокуратури, однак виключно на користь справи, адже робить конкретного прокурора відповідальним за конкретний результат.
Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в прес-службі ПР, про це повідомив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, член Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Святослав Піскун.
"З одного боку, збільшення повноважень правоохоронців - не дуже добре, адже повноваження мають бути збалансовані. Однак це з одного боку. З іншого ж - ми вважаємо, що в тій ситуації, коли хтось один має відповідати за результат у розслідуванні справи, то краще все ж таки, щоб це була прокуратура. Тому що це наглядаючий орган та орган, який має важелі впливу на роботу слідчого", - цитує парламентарія УНН.
Наразі, на думку С. Піскуна, в Україні діє схема, за якою знайти крайніх у тій чи іншій справі неможливо. Адже дуже багато спостерігачів, учасників та посередників, й бюрократична машина призводить до зволікання у розслідуванні.
"Сьогодні ж пропонується вибудувати ситуацію таким чином, коли у справі є відповідальний за кінцевий результат. Тобто прокурор не просто спостерігає за розслідуванням справи, а він безпосередньо приймає участь у розслідуванні у статусі керуючого слідчим процесом", - підсумував депутат-регіонал.
http://ruporzt.com.ua/politica/35972-vdomiy-zhitomirskiy-regonal-rozpovv-yak-zabezpechiti-vdpovdalnst-kozhnogo-prokurora.htmlВЛАСТЬ И КОРРУПЦИЯ: КТО КОГО?
Василий Зорянский, "Юг", 21.01.2012, Одесская обл.
Провластное большинство Верховной Рады отказалось включить в повестку дня два антикоррупционных закона, представленные оппозиционными депутатами.Один документ уменьшал сумму разовых расходов госчиновника, подлежащих декларированию, со ста пятидесяти тысяч гривень до пятнадцати тысяч. Второй законопроект содержал поправки к Уголовному кодексу, приводившие его в соответствие с Конвенцией ООН против коррупции.
Пропрезидентское большинство в парламенте последовательно блокирует любые антикоррупционные инициативы, потому что знает: принятый закон может бумерангом ударить по "своим" депутатам. Но члены партии "Фронт змін" Арсений Яценюк и Николай Мартыненко добились создания парламентской комиссии по расследованию деятельности скандальной компании "Ливела".
Оказалось, что только в 2010 году эта фирма при содействии чиновников и судей нанесла государству ущерб на три миллиарда гривень. Она вполне "законно" ввозила в Украину нефтепродукты, не платя никаких налогов и сборов. Всего, по данным журналистских расследований, таинственная "Ливела" недоплатила в госбюджет около пяти миллиардов гривень. Этой суммы хватило бы, чтобы выплатить чернобыльцам задолженность, которая накопилась за все предыдущие годы.
Когда комиссия выяснила, что ниточка от "Ливелы" тянется во властные коридоры, пропрезидентское большинство прекратило ее работу. Однако оппозиция не сдается. "Мы будем требовать создания новой комиссии, но уже не только по "Ливеле", а и по всем компаниям, которые не платили налоги, беспошлинно завозили на территорию Украины товары, незаконно пользовались льготами. И все это они делали "под крышей" правоохранительной системы и власти", - сказал Арсений Яценюк в эфире "Пятого канала".
Лидер "Фронту змін" разработал немало антикоррупционных законопроектов. Он последовательно борется с политической коррупцией в парламенте, в частности, добиваясь прекратить голосование чужими карточками. Яценюк также внес законопроект, согласно которому изменения в Конституцию депутаты должны принимать, поднимая руки.
- В работе Верховной Рады все чаще применяется практика передачи электронных карточек одними народными депутатами другим. А несоблюдение процедуры принятия законов является основанием для признания их неконституционными, - пояснил свою законодательную инициативу лидер "Фронту змін". - Однако для провластных депутатов слово "законность" не более чем пустой звук, и поэтому до сих пор в парламенте бегают "пианисты", нажимая кнопки за отсутствующих коллег.
Неудивительно, что провластное большинство провалило закон Яценюка о декларировании чиновниками не только доходов, но и расходов. Поэтому, получая скромные зарплаты, они продолжают покупать себе лимузины, отдыхают на дорогих курортах мира. Лидер "Фронту змін" также предлагал ввести ответственность за неопубликование сведений о доходах чиновников.
До сих пор законодательство не содержит механизмы отзыва депутатов и мэров, что способствует бездеятельности, а то и коррупции народных избранников. Яценюк разработал документ, принятие которого решает эту проблему. В активе лидера "Фронту змін" еще около двух десятков законопроектов, направленных на искоренение конкретных коррупционных схем, совершенствование работы госслужащих.
Часто слышишь, что, попав во власть, человек автоматически вязнет в коррупции. Лидер "Фронту змін" Арсений Яценюк доказал, что это не так, собственным примером демонстрируя прозрачную работу на государственных должностях: еще в Нацбанке он взял за правило летать в самолетах эконом-классом и продолжил эту практику во времена спикерства. Яценюк был единственным главой Верховной Рады, который отказался от кортежей и перекрытия улиц во время поездок. А отдых на государственной даче в Крыму, закрепленной за спикером, оплатил из собственного кармана.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/2052.htmlРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ЗА 15 ЛЕТ В УКРАИНЕ ЦЕНЫ ВЫРОСЛИ В 5 РАЗ... А ЗАРПЛАТЫ - В 20 (?!)
Оскар Таран, "Київська правда", 24.01.2012
Нынешние зарплаты украинцев позволяют им купить гораздо больше товаров и услуг первой необходимости, чем 15 лет назад.Нынешние зарплаты украинцев позволяют им купить гораздо больше товаров и услуг первой необходимости, чем 15 лет назад.
Об этом свидетельствуют данные Госкомстата.
Сравнение доходов и цен по пяти ключевым годах (1997-й - первый полный год обращения гривни; 2000-й - высокая гривневая инфляция, 2002-й - дефляция, 2008-й - кризис, 2011-й - начало выхода из кризиса) свидетельствует о том, что зарплаты выросли в 20 раз, а цены - в 5.
Если в 1996-м украинец в среднем зарабатывал 126 грн (70 долл.), то в 2011-м - почти 2600 (325 долл.). Но даже в кризисные годы жилось лучше, чем тогда, когда цены на все были, по сравнению с сегодняшними, низкими.
Эксперт считает, что реального улучшения жизни украинцы не почувствовали, потому что стали тратить больше. "Сейчас начинают работать не цифры, а психология, прежде всего потому, что значительно изменилась структура потребления, - говорит экс-секретарь Кабмина Виктор Лисицкий. - Например, в 1990-х не было расходов на интернет, мало кто имел автомобиль и даже не мечтал его купить. А на что сегодня тратят деньги украинцы? На автомобили, мобильные телефоны, айпеды, отдых за границей".
По мнению аналитика Международного центра политических исследований Александра Жолудя, население смогло сравнить уровень своей жизни с европейским и стало стремиться жить так же. В результате у многих в доме не один телевизор, а несколько, 1-2 авто. "Гораздо доступнее стала бытовая техника, отдых за границей, деликатесы и дорогие напитки, на них тратятся деньги. Но социальное расслоение людей сейчас намного больше, чем 15 лет назад, когда все были более или менее равны. Поэтому, если по статистике по стране каждый съедает по курице в день, то у кого-то их две, а у кого-то - ни одной", - отметил эксперт.
Что касается цен, то больше всего с 1996 года подорожали лекарства - некоторые даже в 30 раз, при том, что зарплаты, по данным статистики, выросли в 20 раз. Одежда и обувь подорожали примерно в 10 раз (зимние ботинки с 50-60 до 500-600 грн). А наиболее доступной стала бытовая техника: в 1997-м на телевизор (не плазменный) собирали полгода - сейчас он стоит ползарплаты (около 1300 грн).
http://www.kiev-pravda.info/ekonom%D1%96ka/za-15-let-v-ukraine-tseny-vyrosli-v-5-razЦЕНЫ ОСТЫЛИ, НО НЕНАДОЛГО?
Алевтина Пилипенко, "Вечерний Донецк", 23.01.2012
Уже сегодня некоторые торговцы предполагают, что в конце января цены на продукты питания вновь повысятся.Новогодние праздники прошли. А за ними вслед и ажиотажный спрос на продовольственных рынках Донецка, похоже, пошел на спад. В итоге цены на некоторые продукты снизились. Правда, вряд ли можно полагать, что надолго. Во всяком случае, уже сегодня некоторые торговцы предполагают, что в конце января цены на продукты питания вновь повысятся.
- Сегодня ситуация с ценами неопределенная, - рассуждает продавец, пожалуй, самого популярного и дешевого продовольственного рынка, что в районе железнодорожной станции Донецк, Екатерина. - К примеру, килограмм свинины (мякоть) до новогодних праздников стоил 65-70 грн. Сейчас же его можно купить и за 55 грн., потому что кошельки у людей похудели. Но уже в первой декаде февраля, после выплаты зарплат, полагаю, цены опять поднимутся.
Остыли цены и на домашние творог и сметану.
- До праздников килограмм творога продавала по 40 гривень, - говорит продавец Лариса, - а сейчас - по 35 грн. На пять гривень снизилась цена и на сметану.
По всему видно, в хорошем расположении духа должны оставаться и любители глазуньи: яйцо подешевело.
- Месяц назад продавал десяток яиц за 11 грн., - рассказывает продавец одного из донецких продовольственных рынков Юрий. - Сейчас на гривню меньше. Но это не предел в снижении на диетический продукт и, возможно, яйцо еще подешевеет на 50 коп. То, что ценовые скачки на продукцию несушек имеют сезонный характер, давно известно. А вообще, на 70 процентов стоимость яйца зависит от комбикорма, транспортных расходов и т. д.
Благодаря хорошему урожаю прошлого года ценовую стабильность демонстрируют и крупы.
- Вчера на двадцать пять копеек подешевела крупа пшеничная, - рассказывает продавец Светлана того же продовольственного рынка. - Нынче ее килограмм стоит 2,75 грн. По всему видно, не предвидится и дефицита гречки. В то же время, из-за неурожая в Пакистане, на 20 процентов может подорожать рисовая крупа.
Чем дальше к зиме, весьма резонно ожидать повышения цен на фрукты и овощи. Уже, скажем, прибавили в цене на пару гривень бананы, на гривню -полторы яблоки. Правда, цены на некоторые цитрусовые упали, очевидно, по причине недлительности хранения. Вряд ли стоит ожидать и заметного, как это было в прошлом году, подорожания капусты, моркови, лука, картофеля, свеклы. Эксперты предполагают подорожание овощей на треть ближе к весне.
Судя по всему, дефицита мяса в регионе нет, наоборот, торговых точек по его реализации становится все больше. Правда, пока не скажешь, что оно большинству населения по карману.
Кстати
По данным Главного управления статистики в Донецкой области за последние девять лет в 2011 году и в Украине, и в Донецкой области зафиксирован самый низкий уровень инфляции после 2002 года (тогда произошла дефляция - цены в течение года снизились в стране на 0,6%, в области - на 0,5%).
В то же время, в декабре 2011, года цены на овощи были ниже, чем год назад, на 41,5%. Капуста подешевела в 3,2 раза, картофель - в 2,3 раза, лук, свекла, морковь и грибы - на 34,5%, огурцы и помидоры - на 19%. Цены на гречневую крупу, которые в 2010 году повысились в 1,8 раза и еще на 22,1% в первом полугодии 2011 года, начиная с июля, снижались, и в декабре стали ниже, чем в последнем месяце 2010 года, на 23,9%. Сахар начал дешеветь с сентября, в декабре его средняя цена была ниже по сравнению с декабрем предыдущего года на 20,3%.
Вместе с тем мясо и мясопродукты подорожали к концу 2011 года против декабря 2010 года на 10,5%, в том числе говядина - на 13,2%, свинина - на 8,3%, мясо птицы - на 8%. На 18,3% повысились в течение года цены на подсолнечное масло, на 13,5% подорожал хлеб, на 12,7% - рыба и продукты из рыбы, на 10,3% - кисломолочные продукты, на 8,5% - яйца, на 8,1% - сыр и творог, на 3,6% - сливочное масло.
http://www.vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=99017ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
МОСКАЛЬ ПРОСИТЬ ДОПОМОГИ У МІНІСТРА МВС ДЛЯ ЗНЕШКОДЖЕННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ БАНДИ
"Час", 22.01.2012, Чернівецька обл.
…Яка вже цілий рік тероризує мешканців Новоселицького району.- Буковинська земля славиться не тільки колядниками з монастиря с.Банчени, які колядували на Різдво в МВС України, але, на жаль, і негідниками, котрі протягом цілого року безкарно "колядують" у Новоселицькому районі Чернівецької області, - заявляє народний депутат Геннадій Москаль. - До мене звернулася група з тридцяти мешканців Новоселицького району з проханням посприяти у знешкодженні озброєної банди, яка за минулий рік скоїла, за моїми даними, близько двадцяти розбійних нападів. Більшість потерпілих не зверталася із заявами в правоохоронні органи, оскільки бачать бездіяльність міліції й бояться помсти з боку злочинців. Однак є зареєстровані шість заяв.
Зокрема, 23 лютого 2011 року у с.Стальнівці Новоселицького району злочинці серед ночі ввірвалися в хату незрячої Марії К., і затуливши їй рота, відібрали 21 тисячу 26 грн. 21 березня в с.Маршинці бандити проникнули в хату Раїси К., і, жорстоко побивши її, забрали валюти на загальну суму 32 тисячі гривень. У ніч на 28 липня в м.Новоселиця розбійники через підвал пробралися в житло Ауріки З. і, застосувавши насилля, відібрали 25 тисяч доларів, два мобільні телефони, фотоапарат, ноутбук, а також автомобіль БМВ Х-5, на якому зникли в невідомому напрямку. 6 жовтня о третій годині ночі в с.Зелений Гай злочинці, виламавши вікно, проникли в хату Валерії Р., жорстоко побили її й відібрали 10 тисяч гривень. 10 листопада після другої години ночі в с.Бояни розбійники увірвалися в хату Віоріки Г., завдали їй тілесних ушкоджень і відібрали валюти на суму 960 тисяч гривень. Нарешті, 26 грудня в с.Маршинці у власному будинку було виявлено труп пенсіонерки Надії Г., котру задушили ще вночі. Бандити забрали від жінки всього близько 500 гривень і також зникли.
Повна безкарність злочинців викликала в мешканців Новоселицького району панічні настрої. Люди бояться вночі виходити на вулицю, наглухо зачиняють двері і сплять із сокирами чи мисливською зброєю.
Нардеп направив міністру МВС Віталію Захарченку звернення з проханням створити з досвідчених працівників центрального апарату МВС групу й надати практичну допомогу в пошуку й знешкодженні озброєних злочинців, оскільки подальша їхня безкарна діяльність може призвести до непередбачуваних наслідків.
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=3385ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА
"ГОРЬКАЯ ПРАВДА" СТАЛА ПОПУЛЯРНОЙ"
Егорова Ирина, "Индустриальное Запорожье", 21.01.2012
Презентация книги об ОУНУПА вызвала протест у запорожских националистов.Более 600 экземпляров книги канадца украинского происхождения Виктора Полищука "Горькая правда. Преступность ОУНУПА" передал для библиотек области - в том числе школьных и вузовских - народный депутат от Партии регионов Вадим Колесниченко.
Презентация книги, переизданной благодаря финансовой поддержке Международного благотворительного фонда "ДнипроСич", который возглавляет председатель совета директоров АО "Мотор Сич", народный депутат Вячеслав Богуслаев, проходила в областной научной библиотеке имени Горького, возле которой члены ВО "Свобода", как и следовало ожидать, устроили акцию протеста.
По словам сопредседателя Международного антифашистского фронта Вадима Колесниченко, автор исследования Виктор Полищук (свою книгу автор обозначил как исповедь украинца) пострадал от Советской власти.
Его отца арестовали в 1939 году, а сам он вместе с мамой - полькой и двумя сестрами в апреле 1940 года был депортирован с Волыни в северную часть Казахстана. Позже Виктор был вынужден эмигрировать в Канаду.
Исследуя тему о преступлениях ОУНУПА, Виктор Полищук опирался на материалы из архивов Украины, США и стран Европы, - рассказал народный депутат. - Автор исследования четко разграничивал понятия "национализм" и "патриотизм" патриот готов положить жизнь ради будущего своего народа, а национализм зиждется на попытке уничтожить все вокруг себя. По его мнению, подмена понятий в то время привела к печальным результатам, сейчас же - одна из наибольших опасностей для независимой Украины.
Свою книгу Виктор Полищук посвятил памяти жертв ОУНУПА. А нынешним сторонникам этой организации он адресует такие строки: "Пусть никто, кто чувствует себя украинским националистом, не забросает меня грязью, не прочитав эту книгу". 17 ноября 2008 года Виктор Варфоломеевич ушел из жизни.
Нынешнее издание книги, тираж которой составляет 10000 экземпляров (6000 - на русском, а остальные - на украинском), - по счету второе. Первое издание книги "Горькая правда" тиражом 1000 экземпляров в середине 90х годов прошлого века автор осуществил за свой счет, но по политическим мотивам книга была фактически изъята из украинских библиотек.
Нынче "Горькая правда", по словам Вадима Колесниченко, уже стала популярной, ее спрашивают в библиотеках, скачивают в Интернете (за полтора месяца на сайте Антифашистского движения, где размещена электронная версия, было уже 15000 скачиваний). У нас уже есть заявка на 18 тысяч экземпляров, хотя ее тираж, напомню, составил всего 10 тысяч.
А его коллега по парламенту Герой Украины Вячеслав Богуслаев в свое время, прочитав книгу, вместе с Ярославом Сухым загорелись идеей пригласить Виктора Полищука в Запорожье. Но приехать из Канады тот не смог - сильно болел.
Книга Виктора Полищука, можно сказать, прошла по моей судьбе, - признался Вячеслав Александрович, который 15 лет проработал директором Волочисского машиностроительного завода в Хмельницкой области. - При мне усовершенствовалось производство, предприятие помогало отстраивать инфраструктуру города, что, впрочем, не мешало местным националистам четыре раза в год подбрасывать в мой почтовый ящик "открытки" с требованиями убираться на свою "историческую родину", то есть в Запорожье. Разве это нормально? Потом стал замечать, что и в трудовом коллективе на приезжих с востока Украины и из России начали смотреть косо...
Сейчас на "Мотор Сичи" трудятся представители 18 национальностей. И не дай Бог комуто оскорбить или унизить другого по национальному признаку - тут же окажется за проходной! Такое поведение недопустимо! Равно как нельзя строить будущее, не зная своей истории - будь то позитивные или негативные ее моменты.
Прессконференция с Вадимом Колесниченко и Вячеславом Богуслаевым, которая должна была состояться по окончании презентации, фактически превратилась в жаркую дискуссию с представителями ВО "Свобода" и других политических сил националистического толка, утверждавшими, что автор никакой не ученый и тем более не историк. Да и труд его, мол, специалисты в Интернете раскритиковали в пух и прах. Шум, гам, выкрики с места. Закончилось мероприятие обычным в подобных случаях скандированием "Ганьба!", на что народные депутаты и представители "Мотор Сичи" ответили аплодисментами.
Кстати, Вадим Колесниченко подчеркнул, что это не последняя презентация: через полторадва месяца лидер правозащитного общественного движения "Русскоязычная Украина" намерен привезти в Запорожье еще одно изданиеисследование о деятельности ОУНУПА.
http://iz.com.ua/2012/01/21/gorkaja-pravda-stala-populjarnoj/ТРОЙНОЙ ПОВОД ПОКЛОНИТЬСЯ КОБЗАРЮ
Людмила Радева, "Крымские известия", 21.01.2012
Вчера в Симферополе состоялось торжественное возложение цветов к памятнику Тарасу Шевченко.Поклониться Великому Кобзарю накануне Дня соборности Украины, в День Автономной Республики Крым и в часть Дня Флага АРК стало у нас доброй традицией. Такой тройной повод собрал вчера у памятника Шевченко представителей всех ветвей власти автономии, руководителей крымской столицы, общественность. Первыми поднесли корзины с цветами юноши и девушки, одетые в украинские, русские, крымскотатарские национальные костюмы. Затем цветы к подножию возложили первые лица республики - Председатель Верховного Совета АРК Владимир Константинов и глава правительства автономии Анатолий Могилев, а также и. о. Постоянного Представителя Президента Украины в Крыму Виктор Плакида, симферопольский городской голова Виктор Агеев, члены Президиума Верховного Совета АРК и крымского правительства, городского совета.
- День Соборности - очень важный для Украины праздник, символизирующий объединение Востока и Запада страны, - сказал, общаясь с журналистами, глава правительства автономии Анатолий Могилев. - Нам всем надо приложить усилия к тому, чтобы народ Украины жил лучше.
К сожалению, приходится говорить и о плохой "традиции", проявляющейся накануне Дня АРК: не перестают звучать заявления о нелегитимности нашей республики. Заместитель Председателя Верховного Совета АРК Григорий Иоффе прокомментировал их так: "Враги автономии вытаскивают, как шулеры из рукава, все эти выдуманные ими страшилки каждый раз, чтобы обратить на себя внимание. Не имея никакой политической поддержки в крымском сообществе, они таким образом пытаются напомнить о себе и надеются, может быть, на этом еще и заработать несколько сребриников".
Вице-спикер крымского парламента напомнил о выводах Высшего административного суда Украины, из которого однозначно видно: те, кому не угодна автономия, пытаются выдать желаемое за действительное.
- Я убежден, что суд вынес единственно правильное и законное решение, - подчеркнул вице-спикер. - Конституция Крыма действовала, действует и будет действовать, и крымская власть - Верховный Совет и Совет министров АРК - будут делать все, как сказал глава парламента Владимир Константинов, чтобы конституционный порядок на территории нашей автономии сохранялся и впредь.
День Соборности Украины и важные для Крыма даты - День АРК и День Флага АРК - соседствуют в календаре как символичное напоминание о том, что в единой соборной державе, о которой украинцы мечтали не одно столетие, нашлось место и Крыму в форме автономии. По мнению Г. Иоффе, это очень знаменательно и показывает, что наша страна - живой организм, реагирующий на политические события и реалии.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-07-10-09-22/3671-2012-01-23-07-43-07ПАМ'ЯТЬ
КОЛИ УКРАЇНЦІ ВЗЯЛИСЯ ЗА РУКИ
Віталіна Московцева, "Запорізька правда", 21.01.2012
21 січня 1990 року в "живому ланцюгу", який з'єднав Київ зі Львовом, стояли й наші земляки-запоріжці.Минулої осені (30.12.2001 – Ред. оглядів РП.) вийшов указ Президента України, за яким День соборності нашої держави став називатися ще й Днем свободи. Так, у 1919 році Директорія і Рада народних міністрів обрали 22 січня для акту злуки Української та Західноукраїнської народних республік. На цю дату припадала річниця IV універсалу Центральної ради, де Україна проголошувалася самостійною і незалежною державою.
...Сяяло сріблом морозне повітря, виблискували золотом бані Софії Київської. Вранці на столичному майдані перед тисячолітнім храмом зібралася сила-силенна народу. Може, хтось із них приїхав з повітового містечка Олександрівська?
Обличчя земляків у натовпі
У статті "Вільнокозацький рух у Наддніпрянській Україні та ЗУНР (1918-1919 рр.)" Володимир Бондаренко згадує галичанина Скасківа (Осадчого), який грав помітну роль у громадському житті Олександрівська. Від селян Катеринославської губернії його обрали в Трудовий конгрес. Як відомо, на проголошенні акту єдності, крім керівників УНР і ЗУНР, військової старшини, духовенства, іноземних дипломатів, були присутні делегати Трудового конгресу... Отже, і Скасків-Осадчий з Олександрівська?
Наведу інший цікавий факт з цієї статті. Січові стрільці під командуванням Вільгельма Габсбурга (Василя Вишиваного) в квітні 1918 року наступали на Олександрівськ пліч о пліч із місцевими загонами "вільних козаків". Два місяці галичани стояли в повітовому місті - і за цей час стали з "вільними козаками" побратимами.
Вільгельм Габсбург згадував: "...Територія Запорожжя має несподівано свідоме українське населення. Я говорив з селянами, особливо в околицях Царицинського кута, і переконався, що традиція українського козацтва там дуже жива. В усім пробивається у них та старина. Багато (хто) оповідає, що його дід чи прадід був на Січі. Кожний гордиться цим, що він з вольного козацького роду. В тім часі була там розвинена організація "Вільного козацтва" під проводом члена УНР отамана Олівера (властиво - Оліфер)... Ця організація могла мати коло десяти тисяч членів. Була це майже виключно кавалерія з добрими кіньми. Мали і броньовики, які забрали у відступаючої російсь-кої армії. "Вільне козацтво" було проти гетьмана (Скоропадського), але за Центральну раду".
Можна по-різному ставитися до цих подій і особистостей, але, як-то кажуть, проти фактів не підеш, а численне "вільне козацтво" на олександрівських землях та їхня дружба з галичанами в 1918-19 роках - це факт. Тож хіба не могли "вільні козаки" направити представника на урочистості з приводу злуки Західної та Східної України?
"Віднині зливаються..."
Тим більше, що до події в Києві та Львові готувалися не один день. Першого грудня 1918 року підписали "передвступний" договір. Сценарій урочистостей складався під керівництвом міністра освіти Івана Огієнка. Режисером свята став корифей українського театру Микола Садовський. На майдані біля Софійського собору, з боку вулиці Володимирської, звели тріумфальну арку з гербами всіх українських земель. Під звуки оркестру пройшов військовий парад.
Заступник президента Західноукраїнської народної республіки Лев Бачинський, відкриваючи урочистості, нагадав що Україна була "нерозривним тілом" від Володимира Великого до великих гетьманів. Держсекретар ЗУНР Лонгин Цегельський оголосив і передав вірчу грамоту. У відповідь галицьких делегатів привітав голова Директорії Володимир Винниченко. А з вуст представника УНР Федора Швеця пролунали важливі слова: "Віднині зливаються... віками відділені частини... - в одну велику Україну..."
Радилися і... співали
Майже сто років минуло з того часу. Вже не знайти не лише в Запоріжжі, а в усій Україні свідків тих подій. Зате акція, приурочена до 71-ї річниці Злуки УНР і ЗУНР, - "живий ланцюг" від Києва до Львова 21 січня 1990 року - на пам'яті нинішніх поколінь. За офіційними даними, тоді, взявшись за руки, уздовж траси Київ-Житомир-Львів стали 450 тисяч людей (за неофіційними - понад три мільйони). Цей "живий ланцюг" став одним із найбільших у світовій історії.
Запоріжець Василь Тимчина у той час працював головним технологом тресту "Запоріжводбуд". Він не приховував своїх поглядів і носив жовто-блакитний значок. Але в Київ тієї зими поїхав просто у відрядження. Навіть не здогадувався, що долучиться до історичної акції!
- Як завжди, я зупинився у родичів, - згадує перший заступник голови правління Запорізького обласного об'єднання "Просвіта" імені Т.Шевченка Василь Тимчина. - Саме від них дізнався, що 21 січня готується "живий ланцюг". Оголошували про акцію і по радіо. У неділю на машині свояків ми виїхали за околицю Києва. Уздовж траси вже стояли чоловіки і жінки, літні люди й молодь... Я не бачив там хіба що маленьких дітей. Ми "вклинилися" у ланцюг, взялися за руки... Я простояв близько двох годин. Якогось особливого гамору чи підбурливих вигуків не чув: люди прославляли Україну, співали українських і повстанських пісень, радились про майбутнє країни. Панувала думка, що необхідно, аби Україна стала незалежною і вільною, а добитися цього зможемо тільки разом.
Ниточки, що не розірвати
Коли у Запоріжжі гастролював Львівський театр імені М.Заньковецької, актори, немов паломники, їздили на Хортицю. Пам'ятаю, народний артист України Степан Глова - високочолий і міцний, наче справжній козак - підійшов до берега Дніпра, вклонився, помочив водою лоба: "Здрастуй, батьку!"
Є щось символічне в тому, що учасники запорізької команди в масштабному шоу-проекті "Майдан's" подружилися саме зі львів'янами. Ця дружба триває: молоді люди активно спілкуються в Інтернеті.
Не раз виступав у Західній Україні запорізький співак Анатолій Сердюк - найчастіше його запрошували з концертами у Львів, а ще він гастролював в Івано-Франківську, Луцьку, Рівному...
- Завжди мене зустрічали з надзвичайною теплотою, - ділиться артист. - Якось у Львівській філармонії я брав участь у концерті до Дня соборності України. Організатори поставили мене у фінал і хвилювалися: як це сприйме публіка? Але коли я заспівав про Україну і про Запоріжжя - зал вибухнув від емоцій.
А ось один зі свіжих фактів: тринадцять вихованців Запорізького навчально-реабілітаційного центру-інтернату "Орієнтир" (в ньому навчаються діти з вадами зору) в рамках проекту "Схід-Захід разом" щойно відвідали Львівщину. Їх приймала греко-католицька парафія Воскресіння Христового у Дрогобичі. Діти в захопленні: вони побували на екскурсіях Львовом і Трускавцем, гостювали в родинах, брали участь у різдвяних обрядах, каталися на санчатах...
...Таких прикладів, своєрідних ниточок, що зв'язали Східну й Західну Україну, можна знайти безліч!
http://www.zp-pravda.info/index.php?option=com_content&view=article&id=4371:2012-01-23-12-47-54&catid=1:latest-news* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 24 січня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.