Випуск 4, 20 січня 2012 р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ НАГОЛОШУЄ НА ВАЖЛИВОСТІ ПЕРЕДАЧІ ШИРШИХ ПОВНОВАЖЕНЬ У РЕГІОНИРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Зоря", 19.01.2012, Дніпропетровська обл.
Президент України Віктор Янукович наголошує на важливості ведення в 2012 році конкретної роботи з передачі ширших функцій і повноважень регіонам.МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ ВІДВІДАВ БУКОВИНУ
"Час", 18.01.2012, Чернівецька обл.
Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко 18 січня відвідав Чернівецьку область.
НЕУЗГОДЖЕНІ З ГРОМАДСЬКІСТЮ ТАРИФИ МОЖУТЬ СТАТИ ПРИЧИНОЮ РЕФЕРЕНДУМУ ЗА ВІДСТАВКУ МІСЬКОЇ ВЛАДИ?ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Надія Діденко, "Вечірня Полтава", 18.01.2012
Такий радикальний крок запропонував зробити громадськості Полтави депутат обласної ради Степан Бульба.ОДЯГНУВШИ ДЛЯ КОНСПІРАЦІЇ ШАПКУ-ВУШАНКУ, МИХАЙЛО КОСТЮК ПРОЇХАВСЯ У МАРШРУТЦІ...
Марія Доротич, "Високий замок", 18.01.2012, Львівська обл.
До цього губернатора спонукали масові протести львів'ян проти нової транспортної схеми.
КОМУ ЗАКОН НЕ ПИСАНПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Диана Скляренко, "Крымская правда", 18.01.2012
Эксперты предлагают вместо принятия нового закона "О высшем образовании" внести изменения и дополнения в уже существующий документ.СУМСКИЕ ЭКСПЕРТЫ: ЧЕГО ЖДАТЬ ОТ ВЫБОРОВ?
Владислав Ивченко, "Данкор", 17.01.2012, Сумская обл.
Хотя до парламентских выборов еще целых 9 месяцев, политическая жизнь Сумщины уже целиком настроена на подготовку к ним.ВОРОЖІННЯ НА ДРАКОНЯЧІЙ ЛУСЦІ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 17.01.2012..
Верховна Рада ускладнила життя знахарям та ворожкам, позбавивши їх можливості легально рекламуватися та шукати клієнтів через газети і телебачення.
В ЖИТОМИРІ ПАРТІЯ "УДАР" ПРОПОНУЄ ВИЗНАЧАТИ КАНДИДАТІВ-МАЖОРИТАРНИКІВ ШЛЯХОМ ОПИТУВАННЯ "Житомир.info", 18.01.2012ТОЧКА ЗОРУ
18 січня 2012 року в Житомирі відбулася прес-конференція Житомирської обласної організації ПП "Удар Віталія Кличка"...
ДЛЯ ОЛІГАРХІВ ГРОШІ Є, ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ І ЛІКАРІВ - НЕМАЄПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
Андрій Логонюк, "Вестник Кривбасса", 18.01.2012, Днепропетровская обл.
Верховна Рада знову відмовилася приймати законопроект про доплату вчителям і лікарям.ВЫБОРЫ, ВЫБОРЫ: ГОЛОСУЮТ …!
Ефим Мармер, "Украина - центр", 18.01.2012, Кировоградская обл.
"У нас свои выборы – парламентские… И это второе по важности, после ЕВРО-2012, событие в жизни Украины".БЮДЖЕТ ЦЕ ТАКА РІЧ, ЩО ГРОШЕЙ БУДЕ ЗАВЖДИ МАЛО
Володимир Бодак, "Західний кур'єр", 19.01.2012, Івано-Франківська обл.
Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк поділився своїми враженнями від засідання комітету з представниками ЗМІ.ЕСТЬ ЛИ ЖИЗНЬ ПОСЛЕ ПАРЛАМЕНТА?
Оксана Гуцалюк, "Украина - центр", 18.01.2012, Кировоградская обл.
Попасть в состав главного законодательного органа страны является практически пределом мечтаний любого украинского политика.
У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО ЗАКЛИКАВ ОБ'ЄДНУВАТИСЯСКАНДАЛИ
Олена Щегельська, "Є народна газета", 18.01.2012, Хмельницька обл.
Доки у парламенті канікули, народні депутати вирушили у регіони. В нашому обласному центрі побував лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.
НА ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ МИТНИЦІ ГОТУЮТЬ ЗВІЛЬНЕННЯ 50 ПРАЦІВНИКІВ - МОСКАЛЬОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
"Молодий буковинець", 18.01.2012, Чернівецька обл.
Кадрову політику Держмитслужби коментує народний депутат України Геннадій Москаль.
АЛУПКИНСКУЮ БОЛЬНИЦУ НЕ ЗАКРОЮТ!АВАРІЇ
Светлана Устинова, Людмила Радева, "Крымские известия", 19.12.2011
Сообщение ялтинских властей о намерении реорганизовать работу Алупкинской больницы возмутило и алупкинцев, и медперсонал.ПРИВИВКИ: "БОЛЬНОЙ" ВОПРОС
Диана Скляренко, "Крымская правда", 19.01.2012
Верховный Совет Украины принял в первом чтении законопроект, который в случае его утверждения разрешит посещение детских учреждений непривитым детям.
КИЇВ ЗНОВУ ЗЛИВ НА ЧЕРКАСИ
Михайло Малінін, "Вечірні Черкаси", 18.01.2012
Для ліквідації цієї аварії знадобиться близько двох місяців.
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ НАГОЛОШУЄ НА ВАЖЛИВОСТІ ПЕРЕДАЧІ ШИРШИХ ПОВНОВАЖЕНЬ У РЕГІОНИ
"Зоря", 19.01.2012, Дніпропетровська обл.
Президент України Віктор Янукович наголошує на важливості ведення в 2012 році конкретної роботи з передачі ширших функцій і повноважень регіонам.Про це він заявив на засіданні Комітету з економічних реформ.
"Ми з вами домовлялися, і я вимагаю, Миколо Яновичу, щоб ви розглянули це питання: що в цьому році ми запланували з точки зору передачі прав та функцій на рівень регіонів? Тому що суттєве вдосконалення адміністративних послуг, яке, я сподіваюся, цього року відбудеться, передбачає, що ці послуги будуть надаватися в регіонах насамперед", - сказав Глава держави.
В. Янукович водночас додав, що в даному питанні важливо вчасно підготувати відповідні зміни до законодавства. "Вага буде перекладатися з центра в регіони… Тут підхід має бути не хірургічний, а плановий, цільовий. І ми повинні вирішити це питання не формально, а по суті", - наголосив він.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=2761МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ ВІДВІДАВ БУКОВИНУ
"Час", 18.01.2012, Чернівецька обл.
Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко 18 січня відвідав Чернівецьку область.У заходах, які проводились під час візиту, приймали участь голова обласної адміністрації Михайло Папієв, керівники правоохоронних структур області та представники крайової влади, повідомляє сектор зв'язків з громадськістю УМВС України в Чернівецькій області.
Після прильоту Міністр внутрішніх справ разом із головним міліціонером області, генерал-майором Миколою Харабарою, на Соборній площі обласного центру в урочистій обстановці вручили ключі від 24 нових службових автомобілів для органів та підрозділів буковинської міліції та зазначив, що отримані автомобілі будуть служити для покращення оперативного реагування на правопорушення та укріплення правопорядку на території області.
Згодом в залі колегії УМВС Віталій Захарченко провів робочу нараду із керівниками галузевих служб та райвідділів УМВС, під час якої розповів про зміни, які найближчим часом чекають міліцію та про пріоритетні напрямки роботи правоохоронців. Зокрема йшлося про необхідність законодавчих змін щодо відшкодування збитків громадянам завданих злочинними посяганнями. Адже на сьогодні це не є в компетенції міліції, і виходить, що не дивлячись на те, що міліція розкрила злочин, громадянин залишається незадоволеним через понесені матеріальні збитки унаслідок скоєного злочину. Основне завдання міліції - це швидке і оперативне реагування на звернення громадян, здатність професійно виконувати свої обов'язки, адже "Людина - понад усе!", зазначив Міністр. Окрім того Віталій Захарченко високо оцінив роботу буковинської міліції та відзначив належний рівень охорони громадського порядку, завдяки якому рівень довіри до міліції на Буковині не зменшився.
Також Міністр заохотив найкращих працівників міліції міністерськими відзнаками, зокрема нагрудним знаком "Закон і Честь" нагороджені генерал-лейтенант міліції у відставці Володимир Пономаренко, заступник начальника управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС підполковник міліції Василь Паращук та майор міліції у відставці Георгій Ткач. Нагрудним знаком "Почесний знак МВС України" нагороджений начальник управління карного розшуку підполковник міліції Руслан Домніцак, заступник начальника відділу слідчого управління майор міліції Сергій Гордаш, старший оперуповноважений управління карного розшуку майор міліції Олег Тіміш. Крім цього, Почесною грамотою МВС України нагороджений колектив лікарні з поліклінікою при секторі медичного забезпечення УМВС України в Чернівецькій області.
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=3340РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
НЕУЗГОДЖЕНІ З ГРОМАДСЬКІСТЮ ТАРИФИ МОЖУТЬ СТАТИ ПРИЧИНОЮ РЕФЕРЕНДУМУ ЗА ВІДСТАВКУ МІСЬКОЇ ВЛАДИ?
Надія Діденко, "Вечірня Полтава", 18.01.2012
Такий радикальний крок запропонував зробити громадськості Полтави депутат обласної ради Степан Бульба.Принаймні якщо влада міста не почує громадян і не відреагує на заклики провести громадські слухання і відкоригувати нові тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, прийняті рішенням Полтавського міськвиконкому № 371 від 28 грудня 2011 року. Ця пропозиція прозвучала минулого четверга на засіданні круглого столу під назвою "Ознаки протиправних дій Полтавської міської влади та заходи громади з питань захисту своїх прав". Його проводили у стінах Полтавської облдержадміністрації з ініціативи громадської ради при міськвиконкомі за дієвої підтримки колег з громадської ради, що діє при голові облдержадміністрації. Полтавська громада вирішила довести очільникам міста, що вона не беззуба і не збирається мовчки "ковтати" квартплату, що злетіла у розмірах у 1,5-5 разів. Різкі заяви звучали ще й з огляду на те, що жоден із запрошених представників міської влади на зустріч із громадою так і не з'явився, тож коментувати методику, за якою нараховувалися тарифи, було нікому. Не радилися із громадою і при самому прийнятті тарифів. Хоча, як нагадав начальник Головного управління житлово-комунального господарства Полтавської обл-держадміністрації Олександр Тонков, у статті 11 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" чітко зазначено, що проведення громадських слухань при прийнятті нових тарифів обов'язкове. А органи місцевого самоврядування повинні неухильно дотримуватися чинного законодавства.
- 1 червня 2011 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 869 "Про забезпечення єдиного підходу при формуванні тарифів на житлово-комунальні послуги" та затвердив єдиний порядок формування цих тарифів, - зауважив Олександр Тонков. - Робилося це з тією метою, аби навести лад на ринку комунальних послуг, щоб не виникало ситуацій, коли навіть у межах однієї області тарифи у різних містах дуже різнилися між собою. У межах Полтавської області різких розбіжностей та коливань на квартплату не було. До прийняття в Полтаві нових тарифів картина мала такий вигляд: в обласному центрі середня вартість одного квадратного метра житла становила 1,9 гривні, у Кременчуці - 2,12 гривні, у Лубнах - 1,93 гривні, Миргороді - 2,02 гривні, Комсомольську - 1,76 гривні. Після рішення міськвиконкому від 28 грудня у Полтаві, для прикладу, квартплата у 5-поверховому будинку коливається від 1,1 гривні до 4,8 гривні за квадратний метр; у 7-поверховому - від 1,58 до 3 гривень за квадратний метр. Коливання значне і його причини мають пояснити ті, хто розробляв ці тарифи.
Для голови комісії обласної ради з питань діяльності та реформування житлово-комунального господарства Степана Бульби не зрозуміло, чому, наприклад, мешканці двох однакових будинків, що стоять поряд на вулиці Фрунзе, 110 та 120, змушені платити за прибирання прибудинкової території ціну, що різниться у рази - 0,542 гривні за квадратний метр та 0,281 гривні відповідно. Зрозуміло, що жодних роз'яснень учасники круглого столу так і не отримали у зв'язку з неявкою на нього представників мерії.
Власне, обласній владі - і законодавчій, і виконавчій - така поведінка не в новину. Як повідомила представник управління економіки облдержадміністрації, їхнім відомством з ініціативи заступника голови Полтавської облдержадміністрації Олени Адамович ще на початку грудня минулого року було розглянуто проект тарифів на утримання будинків та прибудинкової території. Після чого до міськвиконкому було надіслано офіційного листа із зауваженнями та пропозиціями щодо коригування тарифів. Проте зауважень цих не врахували, відповіді на свій запит у облдержадміністрації так і не отримали.
- Міський голова Полтави ігнорує все і вся. На жодному засіданні комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, куди ми його запрошували, він так і не з'являвся, - прокоментував Степан Бульба. - І давайте вже про це говорити: рішення міськвиконкому від 28 грудня про підвищення квартплати - це розплата за безкоштовну гречку і передвиборчі концерти. Я пропоную розглянути питання тарифів у місті на засіданні комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, запросити на нього і міського голову Полтави. Якщо ж він не з'явиться й не відреагує на наші зауваження, потрібно думати про інші методи впливу на владу. Наприклад, розпочати процедуру референдуму щодо дострокового припинення повноважень міського голови і міської ради у зв'язку з невиконанням зобов'язань щодо захисту інтересів територіальної громади міста.
Вимоги представників громадської ради не захмарні, а цілком реальні: вони хочуть отримати роз'яснення, як формувалися тарифи, звідки взялася така розбіжність у цінах на послуги. А ще вимагають відмінити прийняте всупереч чинному законодавству рішення міськвиконкому № 371 від 28 грудня 2011 року про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. І провести обов'язкові громадські слухання щодо тарифів. Окрім того, члени громадської ради планують звернутися із запитом до прокурора міста Полтави, щоб той дав правову оцінку діям міської влади Полтави і очільника міста зокрема. Закликають втрутитися в ситуацію й голову Полтавської облдержадміністрації Олександра Удовіченка.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2012/1/18/72239964/ОДЯГНУВШИ ДЛЯ КОНСПІРАЦІЇ ШАПКУ-ВУШАНКУ, МИХАЙЛО КОСТЮК ПРОЇХАВСЯ У МАРШРУТЦІ...
Марія Доротич, "Високий замок", 18.01.2012, Львівська обл.
До цього губернатора спонукали масові протести львів'ян проти нової транспортної схеми.Транспортні нововведення, які наробили багато галасу та спричинили невдоволення серед львів'ян, "дістали" навіть голову Львівської ОДА Михайла Костюка. Минулого тижня губернатор пообіцяв вивчити питання, щоб розв'язати транспортний вузол. Вирішив, що краще транспортну новацію випробувати самому. Сказано - зроблено: пішов на експеримент, у вівторок, 17 листопада, проїхався двома маршрутами. На жаль, журналістів не запросили проїхатися разом із Михайлом Костюком. Обмежилися лише невеличким брифінгом, який попередньо запланували на 8-у ранку, коли Михайло Костюк мав прибути маршруткою на зупинку до вул. Підвальної. Та через "корки" на дорогах губернатор затримався на сорок хвилин.
Губернатор не їздив у маршрутці двадцять років
У ЛОДА пояснили, що "інкогніто" губернатора необхідно для чистоти експерименту. Цей план Костюку вдався на відмінно - одягнув чорну шапку-вушанку, яка зсувалася йому аж до очей. Так замаскувався, що навіть журналісти ледь його впізнали...
До Рясного-2 Михайло Дмитрович службовою машиною приїхав о 7-й ранку. У маршрутку №49 сів із одним працівником ЛОДА (супроводжуючою особою). Цією маршруткою доїхав до Приміського вокзалу, потім пересів на маршрутку №2-а. Придбав трансферний квиток і був здивований, що більшість пасажирів не знають, що ним можна скористатися двічі.
Вийшовши у центрі з маршрутки, губернатор трохи зніяковів, бо натовп пасажирів рвонув до дверей, щоб сісти. Супроводжуюча особа попросила людей дати вийти VIPу, але ті не зорінтувалися, що це перша особа Львівщини...
Після цього Михайло Костюк потрапив... у облогу до журналістів, почав ділитися враженням від експерименту, запитав журналістів, як вони добираються на роботу. Каже, що востаннє їздив у маршрутках у 1992 році... Каже, коли їхав з Рясного-2, згадав молодість.
"На кінцевій зупинці в Рясному-2 було кілька маршруток, побачив, що ситуація терпима, - поділився враженнями голова ЛОДА. - Маршрутки з Рясного-2 їхали не перевантажені, напруження не було. Але через кілька зупинок пасажирів побільшало. Зауважив, що на зупинках немає інформаційних щитів, пасажири нарікають на це. Проблема також у тому, що в салоні машини немає озвучення, водіям доводиться кричати".
Біля приміського вокзалу Михайло Костюк чекав на маршрутку №2а більше півгодини. Потім під'їхали аж дві машини. Губернатор почав з'ясовувати у водіїв, чому затрималися. Водій пояснив, що на дорозі слизько, а маршрутка має... літні шини. Тоді губернатор почав заглядати на колеса інших маршруток. Побачив літні шини ще в кількох машин.
"У маршрутці №2а були вільні місця, в салоні аж свіжо, - ділиться враженнями пан Костюк. - Мені сподобався цей маршрут, напевно, буду ним їздити надалі. Одночасно зі мною вісім оперативних груп ЛОДА їздили по різних маршрутах Львова, вивчали ситуацію". Михайло Костюк дав зрозуміти, що переосмислить суть транспортних новацій, проаналізує інформацію, вирішить, що можна зробити, щоб пасажирам було легше.
...Поки Михайло Костюк їздив у маршрутках, на Сихові пасажири побилися в транспорті. У салоні спалахнула сварка через те, що прохід був заблокований і хтось з пасажирів не хотів дати місце, щоб пройти далі. Водій почав кричати, щоб зайві вийшли, бо не можна зачинити двері. На запитання, чому не дотримується графік руху, водій відповів: "Та не свистіть!"...
"Садового і Жука - у великий автобус"
У той самий день, за збігом обставин, більше сотні львів'ян вийшли з плакатами під стіни Львівської міської ради, вимагаючи скасувати транспортні зміни. Віче "Спасибі меру Садовому за те, що пішки йду додому" організувала через соціальні мережі група противників транспортної мережі, зокрема студенти. Просили міську владу повернути деякі автобусні маршрути - №91, 53, 75, 65. Під час виступів дехто зачитував свої думки про недолугі зміни. Емоції на мітингу аж зашкалювали...
У руках протестанти тримали плакати "Який хворий розум придумав їхати з Чорновола на Зелену через Привокзальну?", "Садового і Жука - у великий автобус", "Львів'яни не дурні, дурні при владі", "Щоб доїхати додому, треба брати карту й компас", "Садовий, дай дві гривні на маршрутку".
Студент ЛНУ імені Івана Франка Ярослав Копанчак розповів, що мешкає на вулиці Патона, щодня їздить в центр на навчання. Раніше доїжджав маршруткою за двадцять хвилин, а тепер за півтори години. "В машині витираю лобом скло, бо людей, як оселедців у банці, - обурюється Ярослав. - Іноді навіть не можу передати гроші водію. Їздимо, як тварини. Раніше виходили на зупинку і були впевнені, що маршрутка приїде, а зараз - ні".
Тим часом у мерії зберігють спокій. Начальник управління транспорту та зв'язку Львівської міської ради Микола Жук зазначив, що чиновники принципово не збираються коректувати транспортну мережу. Вноситимуть лише часткові зміни на певних ділянках маршрутів - якщо надійде багато скарг. Міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що перший млинець завжди глевкий, потрібен час, аби звикнути до нововведень. "Такий проект в Україні Львів реалізовує першим, - каже мер Львова. - Проблему інтервалів руху треба вирішувати негайно, будемо збільшувати кількість автобусів. Щодня засідає робоча група, відбуваються корективи"...
http://www.wz.lviv.ua/articles/pg/316ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
КОМУ ЗАКОН НЕ ПИСАН
Диана Скляренко, "Крымская правда", 18.01.2012
Эксперты предлагают вместо принятия нового закона "О высшем образовании" внести изменения и дополнения в уже существующий документ.Законопроект о высшем образовании, который должен определить судьбу украинских вузов, студентов и преподавателей на ближайшие десять лет, был зарегистрирован в Верховном Совете спустя почти три года с начала его создания - в декабре 2011-го, буквально накануне праздников. Предполагалось, что законопроект будет рассмотрен и утверждён на ближайшей сессии украинского парламента. Документ уже был внесён в повестку дня, когда главное научно-экспертное управление Верховного Совета Украины после тщательного рассмотрения проекта рекомендовало вернуть его на доработку. А в парламенте были зарегистрированы ещё два альтернативных законопроекта, один из которых был предложен к рассмотрению ровно за сутки до Нового года.
Учёные сомневаются
Эксперты заявили, что законопроект не согласован с базовым законом "Об образовании". Например, образовательно-квалификационный уровень "специалист", который, согласно законопроекту, должен быть ликвидирован, сохраняется в базовом законе. Специалисты посчитали сомнительным и положение законопроекта, в котором говорится, что "вне конкурса в государственные и муниципальные высшие учебные заведения лица зачисляются в случаях, предусмотренных законодательством". И пояснили, что главным критерием при поступлении должен быть исключительно уровень знаний. Что же до возможного предоставления льгот для некоторых категорий абитуриентов, то следовало бы предоставить Кабинету министров Украины право ежегодно устанавливать для категорий социально не защищённых граждан (инвалидов, детей-сирот, выпускников сельских школ и проч.) квоты, в рамках которых они могли бы конкурировать между собой при поступлении.
В заключении главного научно-экспертного управления указано, что все замечания к законопроекту не уместились на шестнадцати листах, но и этого достаточно для вывода, что документ не может быть принят в предложенном варианте. Эксперты предлагают вместо принятия нового закона "О высшем образовании" внести изменения и дополнения в уже существующий документ.
Альтернатива появляется
Народные депутаты-оппозиционеры Арсений Яценюк и Леся Оробець умудрились зарегистрировать альтернативный законопроект о высшем образовании 30 декабря 2011 года. Они уверяют, что в отличие от предложенного министром образования и науки, молодёжи и спорта Дмитрием Табачником законопроекта разработанный ими документ расширяет свободу преподавателей, студентов и вузов.
В частности вузы, согласно документу, получают право собственности на своё имущество и результаты научно-технической деятельности, а также получают возможность свободно распоряжаться внебюджетными средствами.
Третий законопроект, разработанный народным депутатом от Партии регионов Юрием Мирошниченко, также был зарегистрирован в праздничные дни. В пояснительной записке к законопроекту автор предлагает обеспечить автономию украинских вузов, привлечь работодателей к формированию содержания образовательных программ, расширить академические свободы профессорско-преподавательского состава, устранить причины, затрудняющие интеграцию системы высшего образования в европейское образовательное пространство.
Примечательно, что оба альтернативных законопроекта не проходили общественных слушаний. Именно поэтому, по словам главы парламентского комитета по науке и образованию Максима Луцкого, их нельзя рекомендовать депутатам для утверждения, и за основу в любом случае должен быть принят министерский вариант.
Тем не менее профильный комитет принял решение, в соответствии с которым ни один из трёх существующих законопроектов не будет рассматриваться на январской сессии парламента. По словам Луцкого, в ближайшее время специалисты изучат альтернативные законопроекты с тем, чтобы наиболее удачные положения включить в основной документ наравне с последними предложениями студенческого сообщества.
Студенты беспокоятся
Тем не менее молодёжь обещает продолжить акции протеста вплоть до отзыва "законопроекта Табачника" из парламента. Представители нескольких общественных молодёжных организаций распространили заявление, в котором в частности говорится: "Обещая на словах двукратное повышение стипендий, Минобразования этим документом оставляет за собой право увеличивать плату за обучение для контрактников, ограничивает студенческое самоуправление и автономию вузов, нивелирует результаты внешнего независимого оценивания знаний и вводит новую санкцию - возможность отчислять студентов за "академический плагиат" (что следует считать последним - в проекте не прописано)".
По мнению авторов заявления, документ в случае его принятия "сохранит то состояние застоя в сфере высшего образования, которое мы наблюдаем уже очень многие годы, а также усилит контроль над руководителями вузов со стороны профильного министерства. В то же время возможности действенной реформы образовательной отрасли в документе не предусмотрены".
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/01/18/komu-zakon-ne-pisanСУМСКИЕ ЭКСПЕРТЫ: ЧЕГО ЖДАТЬ ОТ ВЫБОРОВ?
Владислав Ивченко, "Данкор", 17.01.2012, Сумская обл.
Хотя до парламентских выборов еще целых 9 месяцев, политическая жизнь Сумщины уже целиком настроена на подготовку к ним.Выборы будут проходить по новым правилам, но, скорее всего, со старыми проблемами - вроде использования админресурса или попыток подкупа избирателей.
На два фронта
Парламент будет вновь избираться по смешанной системе: половина депутатов получит мандат по партийным спискам тех политических сил, которые наберут 5% и больше, а половина депутатов придет из мажоритарных округов.
Для Сумщины это значит, что область будет разбита на 5-6 округов, в которых и развернется основная кампания. Точное количество округов и их границы станут известны весной, но, скорее всего, это будет отдельный округ по Сумам, округа с центрами в Ахтырке, Ромнах, Конотопе, Шостке, возможно Глухове или Белополье. Сумская оппозиция в лице "Батьківщини" и "Фронту змін" обещает, что будет выдвигать по мажоритарным округам согласованных кандидатов.
- Мы будем выдвигать единых кандидатов, согласованных с нашими партнерами, - говорит зампред областной парторганизации "Батьківщини" Владимир Шульга.
- У нас будут единые кандидаты с БЮТом и другими демократическими силами по мажоритарным округам, - вторит ему глава областной парторганизации "Фронту змін" Николай Клочко, добавив относительно конкретных кандидатур: - Пока ясности нет. Думаю, будет в феврале. Проблема в том, что мы не знаем, какими будут округа.
- Лидер выборов - БЮТ, - считает журналист Сергей Алещенко. - Возможна победа "регионов" в 1-2 округах (Шостка, Конотоп). 5% преодолеют также коммунисты и ФЗ. Возможно (при условии, если областной штаб проведет внятную кампанию) - "Удар" Кличко и "Свобода". Могли бы взять 5% и социалисты, но у них сейчас нет ресурса.
Кандидаты-перевертыши
В оппозиции уверены: кандидаты от Партии регионов, учитывая отрицательную динамику ее популярности, будут идти как самовыдвиженцы.
- Это мы наблюдаем уже сейчас! - заверяет г-н Шульга. - На выборах в Степановке кандидат от Партии регионов даже в собственных листовках не упоминал, от какой партии идет. Так что если на парламентских выборах вы увидите самовыдвиженца, то на 99% это будет кандидат от Партии регионов!
- Прежде всего будут подбираться достойные кандидаты - известные, пользующиеся доверием и имеющие авторитет в округах. Естественно, как и в любой другой политической силе, эти кандидатуры согласуются с центральным партийным органом, - говорит Сергей Хомутинник, зампред областной парторганизации Партии регионов, но ситуации c поддержкой самовыдвиженцев не исключает: - Сумская областная организация Партии регионов насчитывает больше 24 тысяч членов партии. В нашей партии достаточно ярких, уважаемых и известных людей, достойных выдвижения кандидатом в депутаты по каждому округу. Однако если программные установки кандидата-самовыдвиженца не противоречат программным принципам Партии регионов и по другим вопросам есть взаимопонимание, то почему бы и не поддержать?! Окончательный выбор еще впереди, и будут учитываться деловые качества, инициатива и опыт, умение слышать простого человека, способность и желание работать на благо жителей округа и Украины.
- Новый тренд сезона: согласованные кандидатуры от власти в области будут идти как самовыдвиженцы, - считает и глава Центра исследований региональной политики Александр Хоруженко, отмечающий, что поддерживать самовыдвиженцев власть вынуждает "огромное разочарование в самой Партии регионов даже на уровне их базовых сторонников из-за провальной социальной политики". - Причем изменить уже ничего нельзя.
Впрочем, г-н Хоруженко считает, что даже низкий рейтинг партии власти не поможет ее противникам на Сумщине:
- Шансов у "оппозиции" в области нет никаких. Потому что нет самой оппозиции. Если бы она была, то смогла бы получить 3-4 мандата по "мажоритарке". А поскольку оппозицией в области называют себя, по сути, фальшивые люди, то их объединение тоже будет фальшивым. И вот на таком безрыбье и рак станет рыбой: в политику вернутся Деркач, Дашутин и Епифанов.
- Предположительно у Партии регионов согласованы такие кандидатуры: Конотоп - Бояринцев, Глухов+Шостка - Андрей Деркач, Ромны - Саенко, Сумы - Минаев, Сумы+районы вокруг - Демура, юг - Дашутин. От БЮТ - в Сумах или районе - Волков. (Если пойдет против Демуры - имеет шанс победить.) Пойдет и Медуница, только не ясно где. Оппозиция имеет шанс победить, если выдвинет единого кандидата в тех округах, где будет 2 и больше кандидатов от ПР (или ассоциируемых с ней).
Чего ждать
В оппозиции предрекают: выборы на Сумщине будут очень непростыми.
- Идет настоящий пресс со стороны власти, - говорит г-н Шульга.
А вот в Партии регионов уверены, что все пройдет нормально.
- Президент Украины Виктор Федорович Янукович заинтересован в проведении выборов на должном уровне, который бы не остав-лял сомнений в их легитимности, - утверждает С.Хомутинник. - В свою очередь, и Партия регионов, ведущая политическая сила Украины и имеющая достаточный потенциал, также заинтересована в проведении прозрачных и честных выборов.
Закон о выборах был принят при поддержке части оппозиционных сил. Поэтому можно сказать: он устраивает политические силы как нынешнего парламентского большинства, так и оппозиции. Понятно, что представители маргинальных политсил, зная о предстоящем проигрыше, будут пытаться дестабилизировать ситуацию, провоцировать нарушения или по крайней мере огульно обвинять соперников в нарушениях, пытаясь поставить под сомнение результаты выборов и оправдать свою несостоятельность.
- Нарушений на выборах ждать! - считает С.Алещенко. - Будет работать "пирамида" Чмыря - клубы избирателей. Будут выпихивать из комиссий представителей оппозиции. На кандидатов-конкурентов натравят силовые структуры. Будет большое количество технических кандидатов для растаскивания голосов. Ну и традиционный набор нарушений, как в 2004 году (подделка протоколов, вбрасывание, "карусели" и т.п.) Но основное внимание будет уделено именно периоду выдвижения и формированию комиссий.
- Мы будем свидетелями двух вещей: это денежный подкуп избирателей в сельской местности - дешевый и беспощадный:)) образца местных выборов-2010, умноженный в геометрической прогрессии; такое же дешевое и беспощадное давление на антивластных кандидатов. Опять-таки по примеру местных выборов, когда губернатор лично влиял на все детали по всем проблемным округам. В ход шло все: подкуп, угрозы, замена бюллетеней, обещания должностей в облгосадминистрации, работа для жен этих кандидатов... Все! В ход пойдет весь арсенал, - считает А.Хоруженко.
Впрочем, опыт 2004 года показывает: иногда и самые изощренные арсеналы перестают действовать.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/74443ВОРОЖІННЯ НА ДРАКОНЯЧІЙ ЛУСЦІ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 17.01.2012
Верховна Рада ускладнила життя знахарям та ворожкам, позбавивши їх можливості легально рекламуватися та шукати клієнтів через газети і телебачення.Співавтором законопроекту "Щодо захисту населення та інформаційного простору від негативного впливу" був і нардеп-черкащанин Володимир Олійник.
А 320 нардепів ухвалили цей закон якраз у переддень свята Меланки, коли вечір є найсприятливішим для ворожіння. Хто б що не казав, але наші парламентарі - сміливі люди. Їх абсолютно не бентежить, що після можливої "порчі" ображених ворожок розсмокчуться їхні рейтинги, а стоятимуть у них тепер тільки біл-борди на дорогах. Уряд має визначити, чи варто зберігати в Класифікаторі професій такі види діяльності, як "астрологи та ворожки" і "ворожки та хіроманти". Мовляв, люди, які запевняють у своєму вмінні передбачати долю, завдають населенню "тяжких психічних травм". Хоча злі язики пояснюють це типово донецькою звичкою забирати чужий бізнес.
Влада міркує, як оснастити "брехунцем" кожну черкаську оселю. Вихованих у кращих традиціях газети "Правда" партійців турбує, що дротове радіо перестало бути організатором і пропагандистом для містян та втратило вплив на селян Черкащини. Проте експерти порахували, що дешевшим буде "засіювати гречкою", як це робив у Києві Леонід Черновецький... Продуктові пакетики від "багатенького Буратіно" обійдуться щонайменше в 2 млн. гривень, тоді як обплутування дротовими радіо-точками всієї області коштує майже 40 млн. гривень.
Керівники Черкащини проігнорували цьогорічну церемонію вручення премії імені Василя Симоненка. Одні кажуть, що через відпустки. Інші - бо лауреатом став опозиціонер Леонід Даценко і підлеглі боялися аплодувати його перемозі під загрозою "анафеми" з боку керівництва.
Люди розчаровуються у лідерах, і недарма у рік Кота мером американського містечка Шарон у штаті Вісконсін обрали смугастого кота Фредді. Соцопитування показують, що в рік Дракона черкащани готові голосувати хоч за Змія Горинича, аби тільки він не представляв Партію регіонів...
http://vechirka.ck.ua/kolonka-oglyadacha/vorozhinnya-na-drakonyachij-lusci/ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
В ЖИТОМИРІ ПАРТІЯ "УДАР" ПРОПОНУЄ ВИЗНАЧАТИ КАНДИДАТІВ-МАЖОРИТАРНИКІВ ШЛЯХОМ ОПИТУВАННЯ
"Житомир.info", 18.01.2012
18 січня 2012 року в Житомирі відбулася прес-конференція Житомирської обласної організації ПП "Удар Віталія Кличка"...…Щодо підписання угоди про взаємну співпрацю під час виборів до Верховної Ради України і створення демократичної більшості в мажоритарних округах регіонів.
Партія Удар звернулася з закликом до колег по опозиції об'єднатися навколо спільної ідеї - повернення України на демократичний шлях розвитку, на шлях євроінтеграції.
"Ми хочемо, щоб у кожному окрузі від опозиції було висунуто єдиного кандидата. Але починати потрібно не з розподілу округів між своїми кандидатами, а з визначення критеріїв до кандидатів, проведення своєрідного праймеріз між претендентами.
Ми вважаємо, що визначати достойних мають не вожді за принципом "це - наш округ, а це - ваш округ", а самі виборці. Тому ми пропонуємо, аби вже зараз в округах почали активну роботу представники опозиції. Потім буде проведене незалежне опитування, за результатами якого визначать, хто з кандидатів має перевагу і стане єдиним кандидатом від опозиції. Результати опитування оприлюднять за півтора місяці до виборів", - заявив голова Житомирської обласної організації ПП "Удар Віталія Кличка" Рустам Раупов.
http://www.zhitomir.info/news_102336.htmlТОЧКА ЗОРУ
ДЛЯ ОЛІГАРХІВ ГРОШІ Є, ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ І ЛІКАРІВ - НЕМАЄ
Андрій Логонюк, "Вестник Кривбасса", 18.01.2012, Днепропетровская обл.
Верховна Рада знову відмовилася приймати законопроект про доплату вчителям і лікарям.Законопроект № 8651 про встановлення додаткових соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров'я був відхилений Верховною Радою у вівторок, 10 січня. Автор законопроекту, президент партії "ПРАВДА" Дмитро Ветвицький впевнений, що Верховна Рада не мала права залишати бюджетників напризволяще.
- Дмитре Олександровичу, які саме доплати передбачав ваш законопроект?
- Законопроект передбачав встановлення додаткових соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров'я, які були б єдиними для всіх цих категорій працівників, а також встановлення чітких розмірів таких виплат на законодавчому рівні. Відповідно до законопроекту, вчителі, лікарі та працівники культури щорічно отримували б допомогу для оздоровлення, винагороду за сумлінну працю, допомогу для вирішення соціально-побутових питань - у розмірі посадового окладу, а також щомісячну надбавку за вислугу років: від 10% до 30%.
- Чи передбачалася якась специфічна доплата за роботу в селі?
- Так, я запропонував доплачувати педагогам, фельдшерам та працівникам культури за роботу в сільській місцевості у вигляді щомісячної надбавки для вищенаведених категорій працівників у розмірі 25% від посадового окладу. Така доплата допомогла б зупинити руйнацію села.
- Як оцінили законопроект спеціалісти?
- За прийняття такого необхідного законопроекту виступив як профільний комітет ВР, так і науково-експертне управління парламенту. Усі вони одностайно підтримали цей документ як актуальний та своєчасний.
- Чому ж Верховна Рада відхилила доплати бюджетникам?
- Доплати вчителям та лікарям підтримало всього 83 народних депутата з 226 необхідних. Проурядова більшість у ВР не дала жодного голосу, виправдовуючись відсутністю 11 мільярдів у бюджеті. Водночас ВР списує по 40 мільярдів боргів компаніям олігархів. Виходить, для олігархів гроші у парламенті є, а для вчителів і лікарів їх немає. Ні я, ні партія "ПРАВДА" не збираємося миритися з такою політикою подвійних стандартів парламенту. Очевидно, що під "купол" повинні прийти нові, більш порядні люди.
http://www.krivbass.in.ua/content/view/5449/1/ВЫБОРЫ, ВЫБОРЫ: ГОЛОСУЮТ …!
Ефим Мармер, "Украина - Центр", 18.01.2012, Кировоградская обл.
"У нас свои выборы – парламентские… И это второе по важности, после ЕВРО-2012, событие в жизни Украины".Россияне с огромным нетерпением ожидают 4-е марта - дня, когда в стране в очередной раз ничего не изменится.
Шуточка это российская, и как относиться к выборам президента РФ - дело жителей соседней страны. А у нас свои выборы - парламентские, в последнее воскресенье октября. И это второе по важности, после ЕВРО-2012, событие в жизни Украины.
Вполне возможно, выборы нового парламента уложатся в российскую схему, и в стране, по большому счету, ничего не изменится. Ну побузят новоиспеченные нардепы до конца декабря, когда придет время принимать бюджет, и успокоятся. Даже если Рада обновится процентов на 30, кукловоды останутся те же. Впрочем, речь сегодня пойдет не о депутатах, партиях и прогнозах, поговорим о нас с вами - избирателях.
Помните, в период прошлых сезонно-политических обострений была чрезвычайно актуальной тема поголовной люстрации чиновников и политиков "с раньшего времени"? Такой себе политтехнологический вброс с целью привлечь внимание к своей партии и опорочить конкурентов. Результаты от подобных эскапад нулевые, зато есть повод со взором горящим вопрошать в телестудии: "А что вы сделали для свержения антинародного режима?" С тем же успехом, кстати, будут требовать кадровых чисток и на нынешних выборах. Так вот, слушая подобные истерические перепалки избранных нами же депутатов, наверное, не мне одному пришла в голову крамольная мысль: подвергнуть тотальной люстрации нужно не рвущих на части страну политиков, а нас, доверивших им судьбу Украины.
Сколько лет мы слышим и повторяем, как мантры, "народ знает лучше", "выбор народа всегда правильный" и тому подобные заклинания? А между тем разные поколения именно этого народа десятилетиями единодушно избирали "нерушимый блок коммунистов и беспартийных". А потом, уже в наши дни, дружно голосовали за ЕдУ и гречку. Примечательно, что уже через пару месяцев найти голосовавших за очередную "Верховну зРаду" было весьма и весьма нелегко. Самые честные отвечали: "Да если б я знал, что там окажутся такие уроды, - в жизни бы голосовать не пошел". Нет, в самом деле, кто из нас хотел, чтобы в парламенте оказались Ляшко и Лозинский, Чечетов и Богословская, Царьков и Ляпина? Ну не марсиане же за них голосовали!
Лично у меня уже нет никаких претензий к парламенту, уровень доверия к которому опустился ниже плинтуса. Зато есть масса вопросов к тем, кого опрашивали социологи на предмет выяснения этого самого уровня доверия: так вы же сами за них голосовали?! Нет? А кто?..
Бог с ними, с Ляшко и Богословской, но скажите: кто из "приписанных" к Кировоградской области нардепов рвал за нас тельняшку на груди? О ком из них можно сказать "а наша-то - лучшая!"?
Понятно, что люстрация избирателей - чистой воды метафора, вещь абсолютно нереальная. Но, однозначно, это повод задуматься для каждого из нас. Даже для тех, у кого партийная дисциплина стоит выше логического мышления. Давайте попробуем изменить подходы и пойдем методом от противного. Праздники прошли, а зимние вечера еще достаточно длинные - самое время, слушая краем уха очередное политическое ток-шоу, решить для себя: кого из политиков вы точно НЕ хотите видеть в новой Верховной Раде. Вычеркните этих "противных" людей из "своего" списка. Возможно, дело не в названии партии, а в адекватности ее отдельных представителей в парламенте? Да, у нас нет праймериз, нет рейтингового голосования или открытых списков, но если в новом парламенте окажется хотя бы на десяток меньше популистов, лгунов и, пардон, просто дураков, то нам с вами жить станет пусть и не легче, но как-то спокойнее. Что уже неплохо.БЮДЖЕТ ЦЕ ТАКА РІЧ, ЩО ГРОШЕЙ БУДЕ ЗАВЖДИ МАЛО
Володимир Бодак, "Західний кур'єр", 19.01.2012, Івано-Франківська обл.
Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк поділився своїми враженнями від засідання комітету з представниками ЗМІ.Минулого тижня відбулося засідання Комітету з економічних реформ, під час якого Президент дав оцінку роботи уряду і всіх гілок влади. А в понеділок голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк поділився своїми враженнями від засідання комітету з представниками ЗМІ.
Головним лейтмотивом роботи Комітету з економічних реформ, за словами Михайла Вишиванюка, стало те, що центральні органи виконавчої влади повинні передати значну частину повноважень як органам місцевого самоврядування, так і місцевим державним адміністраціям. Тобто повинна відбутися децентралізація влади.
"Президент звернув увагу усім міністерствам та відомствам про незадовільну роботу із громадами, населенням, політичними партіями та громадськими організаціями. У недостатній мірі проводилась робота про інформування населення щодо проведення реформ. У результаті: влада отримала чимало критики від населення.
Наприклад, "населення не знає, що попри високу ціну на експортований російський газ, ціна для споживачів не зросла і зростання її не передбачено, - наголосив голова ОДА. - Це при тому, що якби врахували усю цінову політику, без харківських угод, то для населення вартість газу була б непідйомною. Кожного місяця держава, щоб не підвищувати ціну для пересічних українців, змушена доплачувати Росії 500 мільйонів доларів". Президент зобов'язав усі гілки влади обов'язково порадитись із народом перед тим, як щось робити. Це стосується усіх галузей, - зауважив Михайло Васильович. - Коли мова йде про бюджет 2012 року, то президент також має свої зауваження. Кошти, які передбачені на розвиток регіонів Державним бюджетом на 2012 рік, мають бути передані регіонам, щоб народ знав, куди і на що йдуть гроші".
Перейшовши до питання про бюджет, голова ОДА зауважив: "Дуже багато в нас в області є спеціалістів по бюджету, які собі дозволяють казати, що донецькі обдирають Івано-Франківську область".
Як аргумент, Михайло Вишиванюк навів цифри видатків та надходжень обласного бюджету минулого року. Сукупний дохід в області становив 8 мільярдів 64 мільйони 600 тисяч гривень. Видатки склали 16 мільярдів 914 мільйонів гривень.
"З усього видно, що держава дотує нашу область у сумі 8 мільярдів 850 мільйонів гривень. То хай ніхто не розказує, що донецькі чи дніпропетровські обдирають Івано-Франківську область. Вони на разі працюють на нашу область і діляться своїми заробленими грошима", - резюмував Михайло Васильович. - Ніхто не говорить про те, що в бюджеті 2012 року передбачено ріст заробітної плати всієї бюджетної сфери на 25 відсотків. Будуть підняті пенсії залежно від категорії. Крім того, найближчим часом у державі буде розподілено майже 5 мільярдів на розвиток регіонів. Ці кошти підуть на місцевий розвиток - будівництво шкіл, дитячих садочків та інших соціальних об'єктів. Я вам говорю про всі ці позиції не мовою емоцій, а мовою конкретних цифр. А цифра - річ незаперечна".
Загалом бюджет 2012 року голова ОДА назвав бюджетом розвитку, соціальним бюджетом. Свої думки він аргументував запланованим підняттям рівня достатку працівників бюджетної сфери. "Якщо вчитель отримає до зарплати ще 500-700 гривень, то це для нього суттєво? Як можна обзивати такий бюджет неправильним? Минулого року кричали, що то був бюджет виживання. Але на 252 мільйони гривень в області виконані роботи, придбано медичного обладнання на 100 мільйонів. Комусь просто вигідно кричати", - підсумував Михайло Васильович і зазначив, що бюджет - не догма, а тому його будуть переглядати та уточнювати протягом року.
"Бюджет це така річ, що грошей буде завжди мало. Дайте мені мільярд - і я його освою. Ми не будемо платити зарплату лікарям, вчителям калошами, горілкою і цементом, як це було в 1996 році. Слава Богу, що люди регулярно отримують пенсії", - запевнив голова ОДА.
Начальник головного фінансового управління області Галина Карп повідомила, що, порівняно з минулим роком, із бюджету будуть збільшені видатки на розвиток населених пунктів області. Зокрема у бюджеті появився ряд нових програм, які будуть фінансуватися у 2012 році. Перш за все 9,5 мільйона гривень буде виділено на реалізацію програми "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Крім того, передбачені кошти на програми "Питна вода України", "Реформування розвитку ЖКГ", "Освітлення міст і населених пунктів області" та інші. Всього заплановано фінансування на суму 80 мільйонів гривень, минулого року ця сума становила 65 мільйонів.
http://zk.at.ua/news/tizhden/2012-01-19-1574ЕСТЬ ЛИ ЖИЗНЬ ПОСЛЕ ПАРЛАМЕНТА?
Оксана Гуцалюк, "Украина - Центр", 18.01.2012, Кировоградская обл.
Попасть в состав главного законодательного органа страны является практически пределом мечтаний любого украинского политика..…Выше депутатского мандата котируется разве что удостоверение президента. Кстати, именно кресло в Раде стало последней ступенью к руководству страной для всех глав нашей державы в её новейшей истории. Однако, понятно, этот счастливый билет - редчайшая удача: для большинства избранников жизнь после парламента складывалась далеко не столь успешно, хотя "в никуда" отсюда уходили лишь изредка.
В разное время "кировоградские" строчки в историю украинского парламентаризма вписали более двух десятков избранников, так или иначе связанных с нашим краем. Кто-то и сейчас - даже уже с приставкой "экс" - остается в струе и на слуху, чьи-то имена остались только в списках того или иного созыва. Мы решили обратиться к персонам "наших" депутатов и их дальнейшим, постпарламентским, судьбам.
В первом созыве (вернее, изначально 21-м ВР УССР) - с 1990 по 1994 - украинского парламента нашу область представляло 11 депутатов. Интересно, что среди них на сегодняшний день насчитывается два "старожила", которые владеют мандатами и сейчас: Владимир Яворивский и Евгений Мармазов. Виктор Шишкин, первый депутат от областного центра, сегодня является судьей Конституционного суда, что тоже неплохо - согласитесь? Что касается остальных членов этого списка, то, скажем, если Владимир Панченко давно и прочно "осел" в Киево-Могилянской академии, а Василий Дурдинец сделал известную карьеру в правительстве, вплоть до вице-премьерской должности и даже исполнял обязанности премьер-министра в 1997-м, то, к примеру, как сложились дальше судьбы делегата от Знаменского ИО Александра Тарасенко, от Александрийского ИО - Феликса Павленко выяснить не представляется возможным… Депутат от Гайворонского округа Владимир Игнатенко сегодня фермерствует в Голованевском районе. Через два года после избрания на постоянную работу в ВР ушел Владимир Желиба - после сложных политических событий в области тех лет, оставив должность председателя облисполкома и облсовета. Позже, в 1994-м, он был назначен Чрезвычайным и полномочным послом Украины в Республике Беларусь, а затем, в 1998-м, стал одним из инициаторов создания кировоградского землячества в Киеве и первым его председателем…
Второй созыв (1994-1998) - вместе с Яворивским, Шишкиным, Мармазовым и Дурдинцом - привел в парламент Юрия Целыха, Валерия Мишуру и Валерия Алёшина. Впоследствии Целых работал зампредом Кировоградского облсовета, откуда и ушел на заслуженный отдых. Алешин, проведя в Раде три каденции, в 2006-м возглавил Госкомиссию по регулированию рынков финансовых услуг Украины, затем трудился замминистра финансов. Кроме того, после депутатства вошел в Совет НБУ, Нацсовет по вопросам адаптации законодательства Украины к законодательству Европейского Союза и Координационный совет по вопросам политики финансового сектора. Валерия же Мишуру ждали следующий созыв и в конечном итоге пенсионное будущее…
Между вторым и третьим созывами, на довыборах в Крыму, как зашел в парламент, так больше из него и не выходил Игорь Шаров. Возглавляет фракцию Народной партии, ранее был представителем президента в ВР.
В третьем созыве (1998-2002) депутатский мандат получила Анна Антоньева - её депутатство продлилось две каденции, а в апреле 2006-го она стала депутатом Верховного Совета АР Крым. Затем персона Анны Петровны, и без того до предела замифологизированная, стала обрастать массой слухов, сплетен и предположений. В конце концов, её снова стали видеть в родном Кировограде, но уже далеко не в том статусе всесильной водочной королевы. А в конце прошлого года по городу стали гулять и вовсе диковинные слухи о том, что одиозную землячку мы уже не увидим вообще…
Значился в списках этого созыва и Александр Сергиенко - бизнесмен-киевлянин, но имевший кандидатскую прописку в Знаменке. Позже, кстати, его имя неоднократно упоминалось в числе участников и организаторов фотовыставок, в том числе и персональных, в столице, а в свое время он даже возглавлял Союз фотохудожников Украины.
Тогда же в парламент пропуск получил Александр Беловол, уже потом, после второго депутатского срока, боровшийся со свиным гриппом в качестве главного санврача Украины. Пребывание в депутатах продолжили Мишура и Мармазов, а вот нынешний губернатор Кировоградщины Сергей Ларин тоже пришел в Раду в статусе новичка, сдав мандат только после своего назначения на должность руководителя Кировоградщины весной 2010 года…
Кировоградщина дала этому созыву ещё одного делегата - Людмилу Супрун. Мажоритарщица, она успешно попробовала депутатского счастья и в следующей каденции - уже по списку "За ЕдУ!". А вот третий срок - в качестве первого номера списка "Блока народно-демократических партий" - ей не дался. Как и попытка президентства в 2010-м… С октября 2009-го по март 2010 г. Людмила Супрун была главой Государственного агентства по инвестициям и инновациям. Сейчас занимается общественной деятельностью: на посту председателя правления Украинского фонда мира, вице-спикера "Гражданского Парламента женщин Украины" и президента Украинской федерации фигурного катания на коньках.
Четвертый созыв (2002-2006) стал дебютным для Виктора Бойко, Михаила Поплавского, Николая Садового, Владимира Пузакова и Андрея Полиита. Кроме Николая Садового, в следующую каденцию из этого списка не попал никто. Уроженец села Красногорка Голованевского района, Бойко с мая по сентябрь 2005-го возглавлял Госкомитет Украины по государственному материальному резерву, потом замещал министра агрополитики, в 2010-м несколько месяцев трудился министром охраны окружающей природной среды Украины в правительстве Николая Азарова по квоте Блока Литвина. История с его увольнением с этой должности довольно темная. Так, его непосредственный работодатель объяснял удаление Бойко с министерского поля переходом на другую работу, однопартийцы поясняли инициативу отзыва его с должности за "утрату связи с партией" и "другие нюансы, в частности, и производственные".
Николая Садового и Михаила Поплавского стоит считать наиболее стабильными персонами, на жизнь которых депутатство особо не повлияло. Так, поющий ректор по-прежнему трудится на ниве собственного эпатажного пиара и воспитания новых поколений украинского гламура (простите, культуры). А Николай Садовой, перманентно баллотируясь в ректоры родного вуза и мэры Кировограда, остается убежденным вожаком социалистов региона и многолетним профессором физмата КГПУ им.Винниченко.
Депутатский мандат впоследствии сменил на мэрское кресло Владимир Пузаков. Однако после более чем нелегкого для него - после престижного пребывания в главном законодательном органе страны - срока кировоградского градоначальника Владимир Тихонович оставил публичное поприще. И ответить на вопрос журналиста "УЦ" о своей нынешней ипостаси, как и о местонахождении, дипломатично, но категорически отказался.
Гораздо более откровенным оказался его бывший однопартиец Андрей Полиит. В Раду четвертого созыва он пришел после работы помощником-консультантом народного депутата и возглавлял подкомитет по содействию социальному становлению и развитию молодежи Украины. После окончания каденции, в ноябре 2005 года, был избран первым заместителем Председателя Совета Украинского молодежного форума (УМФ), который объединяет в себе все молодежные объединения Украины.
Участвовал в создании, а в мае 2006 года на Учредительном Съезде был избран Председателем Президиума Центрального Совета Всеукраинской молодежной общественной организации "Молодежь Украины за будущее".
В октябре 2006 года на Учредительной конференции был избран Председателем Президиума Совета Всеукраинского Союза молодежных общественных организаций "Молодежный Форум левых сил". С 2008-го по 2009 год руководил кредитным союзом "Аккорд". Впрочем, последнюю испостась бывший главный комсомолец страны считает эпизодической, тем более что снова занялся политикой: возглавил в области "альтернативную" Компартию Леонида Грача - Коммунистическую партию рабочих и селян.
Вспоминает - несмотря на представительство в Раде до десятка "кировоградских" избранников, взаимодействовали они точечно, без "земляческих" официальных или неофициальных собраний, исключительно при подготовке той или иной поправки или строки в очередном законопроекте. Наиболее активным, по его словам, депутатом из них тогда был Владимир Пузаков - и по законодательным инициативам, и по выступлениям с трибуны, для которых даже приезжал в Раду не позже семи часов утра, чтобы записаться на спич заранее…
Вопреки расхожему мнению, работу парламентария бывший нардеп считает, мягко говоря, напряженной при условии, если заниматься ею профессионально. Впрочем, признается, пребывание в одном из высших эшелонов власти рано или поздно вызывает привыкание: шутка ли, ведь нардеп наделен практически неограниченными полномочиями, перед владельцами депутатских мандатов открыты едва ли не все двери. Хотя сам утверждает, привыкнуть к столь высокому статусу не успел, поэтому и "ломки" после того, как покинул парламентские стены, толком и не почувствовал: старожилам и профессиональным "решателям" своих или чужих бизнес-интересов, по его словам, с этим гораздо сложнее. Тем не менее, несколько месяцев на постпарламентскую адаптацию всё же потребовалось. В том числе и потому, что с изменением статуса на более скромный отношения со многими изменились: нет полномочий - нет и прежнего общения. В том числе и с бывшими коллегами по фракции, которые остались в стенах здания под куполом.
Опять-таки, опровергает собеседник и убеждение электората о, мягко говоря, солидном обеспечении уже бывших нардепов. Бесплатный проезд и санаторная путевка раз в год - всё, чем удалось пользоваться после депутатства. Ещё, правда, год после окончания каденции получал, как и было положено, материальное обеспечение. На вопрос о жилье ответил честно: да, в качестве депутата получил трехкомнатную квартиру в столице. Но, как выяснилось, как и все остальные соседи-коллеги по фракции (теперь уже бывшие), выполнения обещания, которое якобы было дано своим парламентским "штыкам" партийным руководством, так и не дождался. А именно: Полииту и остальным тогдашним депутатам было, по его словам, обещано дальнейшее, постпарламентское трудоустройство. Однако, в конце концов, пришлось надеяться только на собственные сбережения: экономить и искать мало-мальски подходящую работу. Кстати, о сбережениях: как утверждает мой собеседник, нынешняя 17-тысячная нардеповская зарплата "настигла" его только на третьем году пребывания в этом статусе: сначала получали чуть больше средней по стране, потом - резкий, четырехкратный скачок, затем "получку" снова урезали - почти вдвое…
В новый парламент - уже с политической силой Грача - он, признает, с повышением проходного барьера вряд ли попадет. Хотя на вопрос о том, хотелось бы снова оказаться в этих стенах, отвечает честно: "Конечно, да". А тем, кто говорит о нежелании снова почувствовать в кармане заветную всесильную "корочку", не верит. И другим не советует.
Разовая, пятого созыва (2002-2007), каденция - в биографии нынешнего руководителя аппарата Кировоградской ОГА Татьяны Кондратьевой и мэра Александрии Степана Цапюка. Депутатство последнего продлилось полтора года, с мая 2006-го по ноябрь 2007-го. В конце концов, судьба вернула Степана Кирилловича на круги своя - после внеочередных парламентских выборов он снова вернулся к рулю шахтерской столицы Кировоградщины.
Не пробыв депутатом и двух лет, из внеочередного, шестого созыва был принудительно "демобилизован" самый, пожалуй, скандальный нардеп (и не только среди кировоградских избранников) - Виктор Лозинский… Весной прошлого года он осужден на 15 лет.
Два созыва - 5-й и 6-й - избирался в парламент Николай Джига, который связан с Кировоградщиной тремя годами - с 1995 по 1998 - руководства областным УМВД. Сейчас бывший главный милиционер Кировоградщины руководит Винницкой облгосадминистрацией…
Судя по дальнейшей, более или менее успешной карьере значительного числа наших фигурантов, жизнь после парламента не заканчивается.
Мы намеренно не обращались - в рамках темы "бывших" - к избранникам пока ещё действующим. Понятно, что депутатский статус части из них скоро тоже обретет приставку "экс". И о том, как сложилась их дальнейшая, уже внепарламентская судьба, мы тоже в свое время расскажем.
http://uc.kr.ua/afterlife/ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО ЗАКЛИКАВ ОБ'ЄДНУВАТИСЯ
Олена Щегельська, "Є народна газета", 18.01.2012, Хмельницька обл.
Доки у парламенті канікули, народні депутати вирушили у регіони. В нашому обласному центрі побував лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко."Якщо люди сидять у "хатах скраю", і до села підходить бульдозер, то він першою руйнує якраз цю хату скраю. Тому нам потрібно об'єднуватися", - саме ідея об'єднання та спільного відстоювання інтересів була головною під час прес-конференції Анатолія Гриценка. Крім того, нардеп висловив занепокоєність двома законопроектами (про продаж газотранспортної системи України та про продаж земель сільськогосподарського призначення), які планують винести на розгляд Верховної Ради вже у лютому. Прийняття цих законопроектів може позбавити країну незалежності та потягнути за собою серйозні протести. "Люди зовсім не сприймають пропозиції продажу землі, - зазначає Анатолій Степанович. - Люди бачать у цьому бажання кількох сімей скупити усі українські землі. Ну, скажіть, хто з ваших знайомих чи друзів може купити землю? Земля та газотранспортна система - останні стратегічні ресурси країни. І категорично не можна їх продавати".
Щодо парламентських виборів, то Анатолій Гриценко утримався від прогнозів, скільки відсотків набере його партії. Не вірить він також і у єдиний список від опозиції. Однак, у спільних акціях та спільних діях у парламенті не сумнівається. А от Партії регіонів прогнозує невеселе майбутнє. "При нинішній політиці, яку вона веде, Партії регіонів буде проблематично здолати п'ятивідсотковий бар'єр. І опозиція може отримати у наступному парламенті більшість. А це означає, що уряд Януковича не зможе провести жодного корупційного законопроекту. Тому і влада Януковича буде закінчена у жовтні 2012 року".
http://ye.ua/news/news_7916.htmlСКАНДАЛИ
НА ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ МИТНИЦІ ГОТУЮТЬ ЗВІЛЬНЕННЯ 50 ПРАЦІВНИКІВ - МОСКАЛЬ
"Молодий буковинець", 18.01.2012, Чернівецька обл.
Кадрову політику Держмитслужби коментує народний депутат України Геннадій Москаль.Розбиратися зі скандальним затриманням контрабанди на митному переході "Порубне" (про що вже тиждень говорить уся Буковина), приїхала спеціальна комісія з двадцяти співробітників Держмитслужби на чолі із заступником голови Держмитслужби С. Дериволковим. За результатами роботи комісії начальник МП "Порубне" Пересоляк, його заступник Кройтер, начальник відділу вантажних перевезень Микитчук, а також тимчасово виконуючий обов'язки начальника Чернівецького відділу митного оформлення вантажів Вільчак звільнилися з роботи за власним бажанням. Крім того, було запропоновано написати заяви на звільнення за власним бажанням ще п'ятдесятьом працівникам Чернівецької митниці, однак вони на це не погодилися. Тому комісія готує матеріали на їх звільнення, згідно з Дисциплінарним статутом.
- Здавалося б, справедливість восторжествувала, винних покарали, - коментує рішення комісії народний депутат Геннадій Москаль. - Але насправді все далеко не так. Як стало відомо мені з достовірних джерел, команду пропустити фури з контрабандою дав заступник начальника МПП "Порубне - Вадул Сирет" Вінтонік. Той самий, що свого часу працював на МП "Рава-Руська" й пропустив контрабанду, затриману згодом активістами Львівської "Свободи" (після чого сесія Львівської облради прийняла звернення до керівництва країни з вимогою навести лад у корумпованих лавах митниці). Цікаво, що тоді контрабандний товар також ішов на згадувану мною чернівецьку фірму "Вісбо". Взагалі, після резонансу, викликаного зверненням Львівської облради, цей контрабандний канал із Польщі в Україну пішов не через МП "Рава-Руська", а через Румунію й Чернівецьку митницю. Так ось - комісія Держмитслужби не тільки не звільнила Вінтоніка з посади, але й призначила його тимчасово виконуючим обов'язки МП "Порубне - Вадул Сирет". Ось така специфічна кадрова політика проводиться в Держмитслужбі…
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/43866-na-chernvecky-mitnic-gotuyut-zvlnennya-50-pracvnikv.htmlОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
АЛУПКИНСКУЮ БОЛЬНИЦУ НЕ ЗАКРОЮТ!
Светлана Устинова, Людмила Радева, "Крымские известия", 19.12.2011
Сообщение ялтинских властей о намерении реорганизовать работу Алупкинской больницы возмутило и алупкинцев, и медперсонал.Горожане говорили, для них дорого и неудобно ездить на лечение в Ливадийскую больницу. А доктора утверждали, что последняя и без того переполнена, больных из Алупки там просто-напросто не примут.
Первый заместитель Председателя Верховного Совета Автономной Республики Крым Сергей Донич, министр здравоохранения Крыма Александр Каневский, Ялтинский городской голова Алексей Боярчук посетили Алупкинскую городскую больницу, где осмотрели процедурные кабинеты, палаты и стали участниками собрания трудового коллектива лечебного заведения.
Комментируя итоги встречи, первый вице-спикер отметил, что разговор с персоналом больницы был эмоциональным. "Некоторые присутствующие не скрывали негативного и даже агрессивного отношения к нашему приезду. Не хотели слушать, с какой целью мы приехали. И только после двухчасовой беседы, когда состоялся откровенный разговор, ситуация изменилась", - обнадежил С. Донич. По его словам, присутствующие пришли к единому мнению о необходимости реального улучшения качества и эффективности оказания медицинских услуг. С. Донич убежден, негативных последствий в Алупкинской больнице можно было избежать, если бы с населением и персоналом провели обстоятельную разъяснительную работу.
О чем договорились представители власти, общественности, медколлектива? Статус больницы останется прежним, а решение сессии Ялтинского городского совета будет отменено. Кроме того, по инициативе персонала больницы будет создана рабочая группа, которая внесет предложения по оптимизации структуры учреждения и представит их в Министерство здравоохранения Крыма.
Ситуацию с Алупкинской больницей прокомментировал и Председатель Совета министров АРК Анатолий Могилев.
На брифинге он сообщил журналистам, что по его поручению в Алупку ездил и разбирался в происходящем министр здравоохранения АРК Александр Каневский. По словам А. Могилева, установлено, что не совсем правильными были действия главы здравотдела г. Ялты, который доложил необъективную информацию руководству города, вследствие чего и принято сумбурное решение о закрытии больницы. Сейчас оно приостановлено, и, как полагает А. Могилев, сессия городского совета его и вовсе аннулирует. Выяснилось, больница обслуживает не только Алупку, как докладывал начальник Ялтинского горздравотдела, а весь западный регион Большой Ялты, поэтому останется в том виде, в котором есть, заверил глава крымского правительства. Единственное, он обратил внимание на необходимость принятия мер по оптимизации медицинского учреждения. Его численность завышена по отношению к обслуживаемому населению. Хотя перевод больных (особенно сахарным диабетом), проходящих сейчас лечение в стационарном отделении на 30 коек проблематичен, признал А. Могилев.
Вопрос оптимизации медучреждения, по его словам, уже обсуждался министром здравоохранения АРК с коллективом, и взаимопонимание было найдено.
Подобная алупкинской "эпопея" складывалась в свое время со Старокрымской больницей, напомнил глава правительства, и там ситуацию сначала раздули, понаехало немало политиков, пытающихся попиариться на этом.
В Алупке, пообещал А. Могилев, действия местных чиновников поправят, а виновный в предоставлении необъективной информации глава горздравотдела получит взыскание. Решение же по оптимизации будет приниматься с участием как медицинского коллектива, так и представителями местной громады.
- Любая реорганизации медицинского или образовательного учреждения, - сказал Анатолий Могилев, - может проводиться только с участием общественности, открытым обсуждением всего и вся, чтобы найти оптимальные пути для дальнейшей работы. Это требование и Президента Виктора Януковича, и Премьер-министра Николая Азарова.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-13-12-07-00/3655-2012-01-19-08-33-28ПРИВИВКИ: "БОЛЬНОЙ" ВОПРОС
Диана Скляренко, "Крымская правда", 19.01.2012
Верховный Совет Украины принял в первом чтении законопроект, который в случае его утверждения разрешит посещение детских учреждений непривитым детям.Споры о том, нужно ли прививать малышей, и если нужно, то когда, чем и в каких условиях, ведутся не первый год. Сторонники вакцинации уверяют, что последствия болезней, от которых защищает прививка, могут быть гораздо страшнее, чем осложнения от прививок, которые большинству малышей даже не грозят. Противники прививок в свою очередь напоминают, что в последние годы на Украине были зарегистрированы случаи смерти детей после вакцинации, не говоря уж о поствакцинальных осложнениях. А на днях Верховный Совет Украины принял в первом чтении законопроект, который в случае его утверждения официально разрешит посещение детских учреждений непривитым детям. До сих пор родителям таких малышей приходилось или оставлять их дома, или обращаться в суд, или предъявлять при поступлении в детский сад фиктивные документы.
Защищать, но с умом
У молодой мамы Екатерины Коваленко двое детей - четырёхлетняя Лена и годовалый Сашенька, и за последние четыре года она узнала о прививках очень многое, и в том числе не самое хорошее.
- Я за то, чтобы прививать детей, но делать это нужно разумно, - говорит она. - К сожалению, в нашей стране детей зачастую не обследуют должным образом перед каждой прививкой. Например, мою дочь привили в семь месяцев от дифтерии, коклюша и столбняка, не сделав при этом необходимые анализы, и в результате мы попали в больницу с пиелонефритом. После этого у нас почти три года держалась субфебрильная температура 37,5, и из-за этого мы не смогли вовремя сделать положенную по календарю прививок иммунизацию. Тем не менее она ходит в детский сад - мы предъявили медицинский отвод по прививкам, которые нельзя было сделать по состоянию здоровья.
Я считаю, что детей нужно прививать, но при этом малыш должен быть абсолютно здоровым. Нужно разрабатывать индивидуальный график вакцинации для каждого ребёнка в зависимости от состояния здоровья и особенностей организма. Что же касается непривитых детей в детском саду - они вовсе не несут никакой угрозы привитым деткам. Скорее даже наоборот - шанс заразиться у непривитого ребёнка гораздо выше, чем у тех, кто сделал прививки вовремя.
По словам начальника отдела дошкольного образования Симферопольского городского Совета Татьяны Куровой, пока в детские сады крымской столицы детей без прививок не принимают.
- Дети могут быть приняты без прививок только в том случае, если нельзя проводить вакцинацию по медицинским показаниям, - говорит она. - Таких малышей у нас довольно много, но проблем с ними никогда не возникало. Родители предоставляют соответствующие справки от врачебно-консультационной комиссии, и дети посещают дошкольные учреждения наравне с остальными. К счастью, у нас не было случаев, чтобы родители привитых детей не хотели, чтобы непривитые малыши находились рядом с их детьми. И это вполне разумно, учитывая, что отсутствие каких-то прививок вовсе не означает наличие инфекционных заболеваний. В прошлом году у нас было два случая, когда родители хотели отдать детей в садик без прививок, но не потому, что вакцинация была не рекомендована врачами, а по своим личным убеждениям. Этих деток мы не смогли принять в детский сад в соответствии с действующими нормативами. Были случаи, когда детей не удавалось привить из-за отсутствия вакцины, но тогда родители писали заявления, в которых указывали, что ребёнок будет привит, как только препарат появится в медицинском учреждении, и дети спокойно ходили в детский сад. Если нормативы будут изменены и будет документ, позволяющий непривитым малышам ходить в садик вместе с детками, которые прошли вакцинацию вовремя, мы будем действовать по новым правилам.
Рисковать, но по желанию
Помимо отмены запрета на посещение детских учреждений непривитыми детьми законопроект предусматривает временные ограничения посещения на период неблагополучной эпидемической ситуации. Однако профилактические прививки по возрасту, которые включены в календарь прививок, остаются обязательными. Кроме того, предлагается обеспечить ежегодный пересмотр календаря прививок с учётом эпидемической ситуации на Украине и в мире. В случае угрозы эпидемии может быть принято решение о проведении обязательных прививок против определённой болезни.
- Мы должны предоставить родителям свободу выбора, - говорит заместитель министра здравоохранения Украины Раиса Моисеенко. - Подобные правила действовали и раньше, когда при спокойной эпидситуации руководитель детского учреждения мог принимать детей на своё усмотрение без прививок. Министерство обязано разработать календарь прививок, закупить высококачественные вакцины и информировать граждан о важности профилактической вакцинации. А родители должны оценивать риски и принимать решение о том, прививать ребёнка или нет. Однако отсутствие прививок - это угроза прежде всего для здоровья непривитого ребёнка. Мы рекомендуем придерживаться календаря вакцинации.
По мнению главного симферопольского педиатра Людмилы Дреевой, законы, отменяющие запрет на посещение детских учреждений детям без прививок, вряд ли будут приняты.
- Есть закон Украины об эпидокружении, который предполагает, что все дети должны идти в детские коллективы, будучи привитыми, - говорит она. - Так что, возможно, постановления, пусть даже принятые в первом чтении, вряд ли увенчаются успехом. Ведь заболеваемость инфекционными болезнями напрямую зависит от того, сколько человек сделают прививки от того или иного заболевания. Например, если из ста человек 95 будут привиты, то остальные пятеро не заболеют ни корью, ни краснухой, ни эпидпаротитом. А если из ста человек привита только половина, то остальные вполне могут заразиться, да и те, кто привит, тоже рискуют заболеть в такой обстановке. Мы нередко сталкиваемся с тем, что родители по каким-то причинам не хотят прививать своих детей, и стараемся их переубедить, учитывая, что противопоказаний к вакцинации не так уж и много. Складывается интересная ситуация: когда вакцин нет, все хотят прививаться, а когда она есть, люди ищут всевозможные предлоги для отказа. Но, к счастью, разумные люди предпочитают делать прививки детям вовремя. Они понимают, что у такого заболевания, как столбняк, смертность почти стопроцентная, что в случае заражения полиомиелитом ребёнок останется инвалидом на всю оставшуюся жизнь. А своевременно сделанные прививки защищают от заражения, и родители должны об этом помнить.
А тем временем на Западной Украине продолжает расти заболеваемость корью, и случаи заболевания уже регистрируются и в центральных регионах страны. Медики преодолевают в том числе и последствия пропущенных прививок и не исключают, что с учётом некоторых послаблений в новом законопроекте многие родители будут избегать вакцинации. Специалисты напоминают, что риск осложнений есть при назначении и использовании любого лекарственного средства. Даже парацетамол может стать причиной комы или смерти - в одном из десяти миллионов случаев. Вероятность ничтожно мала, но она есть. Вероятность пострадать от прививки тоже есть - так же, как и риск пострадать от болезни, от которой она не защитила. Что кажется родителям менее рискованным - решать только им.
Важно. Как избежать осложнений после прививки
- Помните, что при проведении прививок не только сам ребёнок должен быть здоров, но и в семье не должно быть людей с острой формой заболевания. Оградите малыша от контактов с больными.
- Не вводите новый прикорм или новые виды пищи в день прививки и за несколько дней до прививки.
- Перед любой вакцинацией ребёнок должен пройти полное обследование у специалистов, в том числе и лабораторное.
- Детям, страдающим хроническими заболеваниями, можно делать прививки только в период ремиссии заболевания, после проведённого лечения.
- В день прививки измерьте температуру тела ребёнка, убедитесь, что у него не проявились никакие аллергические реакции.
- Подробно расскажите врачу о самочувствии ребёнка, напомните, если предыдущие прививки проходили с осложнениями. Не стесняйтесь задавать вопросы, если у вас есть какие-то сомнения относительно прививки.
- Не торопитесь покинуть поликлинику после прививки, проведите поблизости от кабинета ещё 20-30 минут. Это позволит сразу же оказать помощь в случае возникновения немедленных аллергических реакций на прививку.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2012/01/19/privivki-bolnojj-voprosАВАРІЇ
КИЇВ ЗНОВУ ЗЛИВ НА ЧЕРКАСИ
Михайло Малінін, "Вечірні Черкаси", 18.01.2012,
Для ліквідації цієї аварії знадобиться близько двох місяців.У ніч на 17 січня на очисній станції в Бортничах, яка очищає побутові та промислові відходи Києва, стався провал на самопливному Лівобережному колекторі, розміром 10 на 10 метрів та завглибшки 8 метрів. Через це фекалії й інші стоки потрапили до Дніпра, і нині вони пливуть до Канева та Черкас. Фахівці прогнозують, що для ліквідації цієї аварії знадобиться близько двох місяців. Поки що стічні води Києва було переведено з Новодарницького на Позняківський колектор.
Як зазначає начальник Державної екологічної інспекції області Микола Клименко, київські фахівці екологічної інспекції виїжджали на місце аварії на Бортницькій станції аерації, викиди стоків у Дніпрі відсутні. Тому хвилюватись немає підстав.
Окрім того, за словами заступника головного державного санітарного лікаря Черкаської області Володимира Папача, у будь-якому випадку Канів ця аварія не зачепить, оскільки туди вода потрапляє з підземних артезіанських джерел.
У Черкаській міській СЕС заспокоюють: від Бортничів до Черкас велика відстань, тому, якщо стоки потрапили до Дніпра, річка зможе частково самоочиститись.
- Нині ми посилили контроль за якістю води та роботу очисних споруд. Панікувати зараз не варто. На Черкаському водоканалі працює сучасна лабораторія дослідження води. Черкащанам, як і завжди, перед уживанням варто прокип'ячувати воду та очищувати її за допомогою фільтрів, - радить головний державний санітарний лікар Черкас Василь Загородній.
У свою чергу на КП "Черкасиводоканал" запевняють, що вже готуються посилено очищати дніпровську воду.
- Уже почали готувати до роботи резервний водозабір, який знаходиться на річці Вільшанка, щоб у разі потреби качати воду звідти. Щодня Черкаси забирають із Дніпра 80-82 тис. кубометрів води, а резервний водозабір може прокачати 86,4 тис. - цього цілком достатньо. Відключати воду ми не плануємо, - запевняє головний інженер КП "Черкасиводоканал" Григорій Руденко.
http://vechirka.ck.ua/novini/ki%d1%97v-znovu-zliv-na-cherkasi/* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 19 січня 2012 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.