Перші особи держави в ЗМІ (Вип. 2 лютий 2024)



Станом на 29 лютого 2024 року


 

Президент України Володимир Олександрович Зеленський

1.                     Бойко І. Зеленський у Тирані закликав партнерів не затримувати поставки зброї [Електронний ресурс] / Іван Бойко // Україна молода. – 2024. – 28 лют. — Електрон. дані. Йдеться про візит Президента України Володимира Зеленського до Албанії для участі у саміті ”Україна – Південно-Східна Європа”. Під час виступу на саміті та під час спільної пресконференції з Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою В. Зеленський закликав партнерів не допускати затримок у постачанні зброї Україні та наголосив, що усі в Європі мають бути готовими захищати свій суверенітет, національну гідність та спосіб життя, бо кожен зараз перебуває під загрозою з боку Росії. Також глава держави подякував лідерам Південно-Східної Європи за готовність узяти участь у Глобальному саміті миру і висловив переконання, що спільними діями можна зробити цей саміт і всю роботу щодо Формули миру результативними.  

2.                     Бойко І. За Україну віддали життя в бою 31 тисяча захисників – Зеленський [Електронний ресурс] / Іван Бойко // Україна молода. – 2024. – 25 лют. – Електрон. дані. Йдеться про пресконференцію Президента України Володимира Зеленського, під час якої він вперше озвучив дані про втрати Сил оборони України за два роки після повномасштабного вторгнення росії. Водночас глава держави відмовився  назвати кількість поранених українських військових і кількість безвісти зниклих, а також  навів жахливі дані щодо цивільних громадян, зазначивши, що "ми знаємо про десятки тисяч вбитих українців на окупованих територіях". 

3.                     Бойко І. Макрон і Зеленський домовилися про десятки артсистем Caesar для ЗСУ  [Електронний ресурс] / Іван Бойко // Україна молода. – 2024. – 10 лют. – Електрон. дані. Йдеться про телефонну розмову Президента України Володимира Зеленського з Президентом Франції Емманюелем Макроном, у ході якої  співрозмовники домовилися про поставки зброї для Збройних сил України (ЗСУ), зокрема, артилерійських систем Caesar та снарядів до них. Зокрема В. Зеленський передав співчуття рідним та близьким французьких гуманітарних працівників, які загинули від російського удару по Херсонщині, і побажав найшвидшого одужання пораненим, а також подякував Франції за неослабну підтримку як на рівні адміністрації президента Макрона, так і на рівні французького суспільства.            

4.                     Бондаренко Д. Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем: які завдання вони виконуватимуть [Електронний ресурс] / Діана Бондаренко // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 6 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що 06.02.2024 Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 51/2024 про нарощування спроможностей Збройних сил України (ЗСУ), а саме створення Сил безпілотних систем. Президент України зауважив, що наразі потрібні спеціальні штатні посади під роботу з безпілотними літальними апаратами (БПЛА), спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, масштабування виробництв та залучення найкращих ідей і спеціалістів у цю сферу. Це завдання для армії, Міністерства оборони України та уряду. Саме для забезпечення належного рівня планування та якості логістики в структурі ЗСУ створять Сили безпілотних систем, зокрема, ці пропозиції внесуть на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО).

5.                     Бурдейна О. Новим головнокомандувачем ЗСУ став Олександр Сирський, — Зеленський (відео) [Електронний ресурс] / Олена Бурдейна // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 8 лют. — Електрон. дані. Про зміни у командуванні розповів Президент України Володимир Зеленський у зверненні, опублікованому у Telegram-каналі: звільнив з посади генерала Валерія Залужного, генерал-полковник Олександр Сирський став новим Головнокомандувачем Збройних сил України (ЗСУ). Крім нього, нові посади отримає ще низка військових.

6.                     Вишневська Т. Берлін, Париж та, можливо, Лондон: Зеленський вирушить в дипломатичний тур Європою, — NYT [Електронний ресурс] / Тетяна Вишневська // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 14 лют. — Електрон. дані. Як повідомили у «The New York Times», Президент України Володимир Зеленський вирушить цього тижня у дипломатичний тур Європою: Київ має намір звернутись за підтримкою до європейських союзників на тлі дискусій у США. Зазначено, що Президент України наполягатиме на більшій військовій допомозі, а його візити у Німеччину, Францію та, можливо, Велику Британію мають відбутися одночасно з Мюнхенською конференцією з безпеки. Ця зустріч лідерів, зі слів неназваного українського чиновника, буде зосереджена на міжнародній безпеці. За інформацією ЗМІ, конференція проходитиме із 16 по 18 лютого.

7.                     Вишневська Т. Зеленський і Шольц підписали "безпрецедентний документ": про що домовилися (фото) [Електронний ресурс] / Тетяна Вишневська // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 16 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що 16.02.2024 Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між країнами, яка діятиме протягом 10 років із дати підписання. Угодою закріплено, що у 2024 р. Німеччина виділить 7 млрд євро на підтримку України, є пункти стосовно санкцій, покарання рф за напад, вступу в Європейський Союз (ЄС) і ворожих активів. Також угода передбачає механізм екстрених консультацій у разі можливого майбутнього збройного нападу РФ на Україну.

8.                     Володимир Зеленський анонсував механізм бронювання працівників підприємств, які підлягають військовому призову [Електронний ресурс] // Високий замок. – 2024. – 6 лют. – Електрон. дані. Йдеться про те, що в Україні планують розробити новий справедливий механізм бронювання від мобілізації працівників підприємств, які підлягають військовому призову. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський. Згідно з його словами, наразі дуже важливим є діалог між бізнесом і державою у питанні бронювання працівників від мобілізації.«Ми всі підтримуємо наших воїнів, але без людей, які працюють, не буде заробітних плат. Зберігати економіку дуже потрібно. Але при цьому ми повинні не забувати: ми не можемо залишити хлопців на передовій без ротації. Це також дуже важливо. Сьогодні це пріоритет. Тому ми дотримуємося цієї формули: ти воюєш або працюєш на державу», — заявив Президент України. Глава держави вважає, що наразі необхідно знайти формат підтримки того бізнесу, який працює відкрито та сплачує податки.

9.          Володимир Зеленський і Джастін Трюдо у Києві підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Канадою [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, який перебував у нашій країні з візитом. Під час зустрічі лідери підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Канадою. В. Зеленський високо оцінив підписання документа, зазначивши, що він закладає надійну основу для тривалого й поглибленого партнерства між державами. Зазначено, що Угода засновує канадсько-українське стратегічне безпекове партнерство, яке визначає сфери для посилення двосторонньої співпраці в різних галузях, включно з обороною, стабільністю та стійкістю. Документом передбачається виділення Канадою у 2024 р. понад 3 млрд канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні.

10.         Володимир Зеленський і Джорджа Мелоні у Києві підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Італією [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Головою Ради міністрів Італійської Республіки Джорджею Мелоні. Президент України та очільниця уряду Італії обговорили взаємодію країн та узгодили подальші кроки в контексті італійського головування в «Групі семи». В. Зеленський подякував Італії за підтримку обороноздатності та відбудови України, які визначені пріоритетними питаннями італійського головування, а також за її рішення щодо продовження надання військово-технічної допомоги нашій державі до кінця 2024 р. За результатами зустрічі Президент України та Голова Ради міністрів Італійської Республіки підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки між двома країнами. Зазначено, що Угода закріплює основні компоненти безпекових зобов'язань з боку Італії, зокрема щодо довгострокової військової та фінансової допомоги впродовж її дії. Вона визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці між Україною та Італією у військовій і невійськовій сферах, зокрема в політичній, фінансовій, гуманітарній та у сфері реформ. У документі зафіксовано, що Італія й надалі забезпечуватиме найнагальніші та найбільш невідкладні потреби України для зміцнення її безпекових можливостей. Італійська республіка вже продовжила на 2024 р. дію відповідного законодавства, яке дозволяє подальшу військову підтримку, і надаватиме допомогу Україні протягом десяти років дії цієї угоди.

11.                 Володимир Зеленський обговорив з Еммануелем Макроном оборонні потреби України та підготовку двостороннього документа щодо безпекових гарантій [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 13 лют. [№ 30]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном. В. Зеленський передав співчуття рідним і близьким французьких гуманітарних працівників, які загинули від російського удару по Херсонщині, і побажав найшвидшого одужання пораненим. Зазначено, що лідери двох держав обговорили поточну ситуацію на полі бою та оборонні потреби України, серед яких дрони, артилерійські системи та снаряди, засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) і системи протиповітряної оборони (ППО) різних видів, як переносні, так і далекого радіуса дії.

12.                 Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 9 лют. [№ 28]. – Електрон. дані. Йдеться про те, що Президент України Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського новим Головнокомандувачем Збройних Сил України (ЗСУ). Президент зустрівся з генералом Валерієм Залужним і подякував за два роки захисту України.   

13.                 Володимир Зеленський та Еммануель Макрон підписали Угоду про безпекове співробітництво між Україною та Францією [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 17 лют. [№ 34]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що у межах робочого візиту до Франції Президент України Володимир Зеленський підписав із Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Францією. Зазначено, що у цьому документі Франція підтверджує свою непохитну відданість стратегічній меті вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах міжнародно визнаних кордонів із 1991 р., здатної захистити себе зараз та стримати будь-яку можливу агресію в майбутньому. Україна та Франція визнають важливість основоположних принципів справедливого миру, викладених в Українській формулі миру. Наголошено що документ має на меті зміцнити двосторонню співпрацю України та Франції у сфері безпеки.

14.                 Володимир Зеленський: Ми будемо робити все, щоб наближати Україну до членства в НАТО [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 20 лют. [№ 35]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Президент України Володимир Зеленський взяв участь у панелі-спілкуванні «Ukraine in the World» Мюнхенської конференції з питань безпеки. Він наголосив, що головна мета України – стати членом НАТО, і наша держава робитиме все, щоб наближатися до членства в Альянсі та зміцнювати відносини із союзниками, особливо в питаннях безпеки та озброєння. За словами В. Зеленського, на полях Вільнюського саміту НАТО відбулось обговорення та ухвалення Спільної декларації щодо підтримки України «Групи семи», до якої долучилися приблизно 30 країн. Із трьома державами вже підписано двосторонні угоди щодо гарантій безпеки для України.  

16.                 Галицький А. Українці зароблятимуть, купуючи вітчизняні товари: яку ідею реалізує Кабмін [Електронний ресурс] / Андрiй Галицький // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 26 лют. — Електрон. дані. Як заявив під час заходу "Зроблено в Україні" 26.02.2024 Президент України Володимир Зеленський, у 2024 р. очікується, що в Україні запрацює програма національного кешбеку "Купуй українське", завдяки якій українцям повертатимуть частину коштів за купівлю товарів українських виробників на спеціальну карту. За його словами, фахівці вже втілюють технічні й економічні параметри програми. Зазначено, що уряд уже ухвалив постанову про просування товарів українського виробництва, зокрема, бренд "Зроблено в Україні".


17.                 Глава держави разом із Президенткою Єврокомісії та головами урядів Італії, Канади та Бельгії вшанували пам’ять полеглих захисників України [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Йдеться про те, що у другу річницю початку повномасштабної агресії РФ проти України Президент України Володимир Зеленський разом із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні, Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та Прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо вшанували пам’ять полеглих захисників України у російсько-українській війні. Глава української держави та іноземні лідери пройшли вздовж строю воїнів почесної варти та поклали квіти до Стіни пам’яті на Михайлівській площі в Києві.


18.              Дякую нашим друзям за кожен пакет підтримки, який допомагає нашим воїнам битись, а державі зміцнюватися [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Зазначено, що на цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський, виступаючи у Гостомелі 24 лютого 2024 р. Повідомлено, що у церемонії, яка відбулася на території аеропорту «Антонов», узяли участь Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Голова Ради міністрів Італійської Республіки Джорджа Мелоні, Прем’єр-міністр Королівства Бельгія Александр Де Кроо, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Звертаючись до високих гостей, глава держави висловив подяку їм і народам їхніх країн, а також усім друзям і партнерам України за все, що вони зробили для українців упродовж повномасштабної війни. За словами В. Зеленського, упродовж цих років у співпраці та єдності з друзями й партнерами вдалося реалізувати багато спільних завдань. Він наголосив, що завдяки єдності України й партнерів вдається долати всі виклики та забезпечувати здатність світу нарощувати тиск на російську державу та її економіку війни.

19.                 ЄС – це наш історичний і ціннісний вибір, і змінювати цей курс ніхто не зможе [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 26 лют. [№ 39]. – Електрон. дані. Як заявив Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в межах форуму «Україна. Рік 2024», оборонна політика Європейського Союзу (ЄС) має бути спрямована на адаптацію до нових викликів і сучасних безпекових загроз. Він зауважив, що Україна, яка прагне стати частиною ЄС, уже почала виробляти зброю. Коментуючи ситуацію з тим, що у Євросоюзі лише зараз почали звучати ініціативи щодо створення нової посади єврокомісара з питань оборони і є складнощі з наданням Україні обіцяних боєприпасів, глава держави зазначив, що бюрократія в певних інституціях у ЄС, як і в будь-якому союзі чи альянсі, – це складна річ. Але сьогодні є нові технології та підходи, і всім потрібно перезавантажуватися.

20.                 Жарикова А. Зеленський анонсував кешбек за купівлю українських товарів [Електронний ресурс] / Анастасія Жарикова // Екон. правда. – 2024. – 26 лют. – Електрон. дані. Зазначено, що у межах нової державної програми кешбеку "Купуй українське", громадяни України зможуть отримати компенсацію частини оплати товарів і послуг, вироблених в Україні. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський на презентації платформи "Зроблено в Україні""За купівлю певних типів зроблених в Україні товарів і послуг громадяни України зможуть отримати повернення частини коштів на спеціальну картку", - сказав глава держави. Президент повідомив, що дав відповідне доручення уряду, і наразі цю програму розробляють. Завданням цієї програми є те, щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали в Україні. "Це податки, це зарплати наших воїнів, це можливості нашої держави, зокрема й оборонні. Уже готують параметри українського кешбеку: фінансові й технічні", - зазначив Президент. Також глава держави додав, що необхідно постаратися, щоб програма кешбеку запрацювала вже цьогоріч.

21.                 Зарембо Т. Україна та Франція підписали угоду про гарантії безпеки: що відомо (відео) [Електронний ресурс] / Тетяна Зарембо // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 16 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що Президент України Володимир Зеленський 16.02.2024 з офіційним візитом відвідав Париж, де зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном і міністром оборони країни Себастьяном Лекорню. Одним із ключових результатів візиту стало підписання двосторонньої угоди про гарантії безпеки для України в межах декларації G7. Крім того, Франція виділила Україні у 2024 р. допомогу на військові потреби в розмірі 3 млрд євро.

22.                 Звільнення Залужного та призначення Сирського: що про це пишуть світові ЗМІ [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 9 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що ввечері 8 лютого Президент України Володимир Зеленський звільнив Головнокомандувача Збройними силами України (ЗСУ) Валерія Залужного та призначив на його місце командувача Сухопутними військами Олександра Сирського. Це рішення викликало неабиякий резонанс як всередині країни, так і за її межами. Подано огляд світових ЗМІ, які негайно відреагували на непересічну подію в публікаціях.

23.                 Зеленський анонсував програму ”українського кешбеку” [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 26 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Президент України Володимир Зеленський анонсував програму ”українського кешбеку”, яка має запрацювати до кінця 2024 р. Про це він повідомив під час форуму ”Зроблено в Україні” 26 лютого. За його словами, програма передбачатиме, що ”за купівлю певних типів, вироблених в Україні, товарів та послуг громадяни України зможуть отримати повернення частини коштів на спеціальну картку”.

24.                 Зеленський відреагував на схвалення Сенатом законопроєкту про допомогу Україні [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 13 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Президент України Володимир Зеленський подякував американським сенаторам за схвалення законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. За його словами, подальша американська допомога дає змогу в Україні рятувати людські життя від російського терору.

25.                 Зеленський зібрав нараду щодо протистояння російським дронам [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 14 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо засобів українського війська у протидії російським дронам. На нараді обговорювалися різні аспекти, включаючи розробки в галузі радіоелектронної боротьби та зенітно-ракетних комплексів. Зазначено, що близько половини систем є українського виробництва. Зеленський відзначив важливість використання вітчизняних розробок на фронті, наголосивши, що після війни вони будуть експортуватися. Він висловив упевненість, що Україна стане донором та експортером безпеки, підтримуючи інші країни після досягнення внутрішніх цілей.

26.     Зеленський пояснив причину звільнення Залужного, але на закритій зустрічізі ЗМІ [Електронний ресурс] // Високий замок. – 2024. – 9 лют. – Електрон. дані. Йдеться про закриту зустріч із журналістами Президента України Володимира Зеленського, на якій він пояснив причини звільнення Валерія Залужного з посади Головнокомандувача Збройних Сил України (ЗСУ) та призначення на його місце Олександра СирськогоЖурналіст Українських національних новин (УНН) повідомив, що спілкувався глава держави із медійниками впродовж двох годин, і здебільшого саме про кадрові зміни в ЗСУ.  Учасники спілкувалися й щодо міжнародної політики, допомоги західних партнерів й внутрішніх подій у країні. Як відомо, 8 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав укази про звільнення Валерія Залужного з посади Головнокомандувача Збройних Сил України (ЗСУ) та призначення на цю посаду Олександра Сирського. Іншим указом Сирського звільнили з посади командувача Сухопутних військ ЗСУ. Глава держави заявив, що новий Головнокомандувач Олександр Сирський днями представить команду перезавантаження ЗСУ. Також він наголосив, що після призначення нового Головнокомандувача очікує на зміни у ЗСУ. Серед них — детальний план ЗСУ на 2024 рік, дієва система ротацій, підвищення якості навчання воїнів тощо.

27.                 Зеленський прокоментував ситуацію з блокуванням кордону України з Польщею [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 15 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Президент України Володимир Зеленський звернув увагу на ситуацію із блокуванням польсько-українського кордону фермерами з Польщі. Він наголосив на необхідності вироблення спільного підходу між Україною та Польщею щодо імпорту російського зерна та інших товарів до країн Європи. Президент наголосив на важливості захисту добросусідства та солідарності, на потребі у співпраці між країнами для запобігання маніпуляціям з боку росії.

28.                 Кальніченко А. Вибори і президентство Зеленського: ОП підготував звернення до Конституційного суду, — ЗМІ [Електронний ресурс] / Артем Кальніченко // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 27 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Офіс Президента України (ОПУ) підготував звернення до Конституційного Суду України (КСУ) щодо легітимності президентства Володимира Зеленського після 20.05.2024, адже цього дня офіційно термін його повноважень як глави держави закінчується. Згідно з Конституцією України 31.03.2024 мають відбутися чергові вибори Президента України, тож КСУ повинен надати офіційне тлумачення положень Основного Закону, якими регламентовано проведення чергових виборів. Зауважено, що в ОПУ водночас розглядають більш популярну думку — аргументувати неможливість проведення виборів і правомірність пролонгації повноважень В. Зеленського як глави держави відповідними нормами Конституції та Закону "Про правовий режим воєнного стану".

29.                 Катишев К. Зеленський зробив заяву про допомогу з боку США [Електронний ресурс] / Костянтин Катишев // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 17 лют. — Електрон. дані. Наведено тези виступу Президента України Володимира Зеленського під час спільної пресконференції з віцепрезидентом США Камалою Гарріс в Мюнхені 17.02.2024 про те, що Україна розраховує на позитивне рішення Конгресу США щодо пакета допомоги на суму понад 60 млрд доларів: цей законопроєкт є життєво важливим для нашої держави. За словами українського лідера, якщо мова йтиме про альтернативу допомозі, це означатиме, що США не є стратегічним партнером України, тому наша держава не розглядає жодних альтернатив.

30.                 Катишев К. Зеленський провів переговори з Байденом [Електронний ресурс] / Костянтин Катишев // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 17 лют. — Електрон. дані. Йдеться про телефонні переговори Президента України Володимира Зеленського з американським лідером Джо Байденом, про що глава української держави повідомив у Telegram 17.02.2024. В. Зеленський зазначив, що обговорили поточну ситуацію на полі бою, висловив вдячність за повну підтримку американського Президента та сподівання на мудре рішення Конгресу США. «Підтримка України – це підтримка демократії та свободи. Ми повинні разом захистити ці цінності», – написав Зеленський після розмови з Байденом. За словами Президента України, він домовився з Д. Байденом підтримувати контакт у звʼязку з наближенням других роковин початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

31.                 Катишев К. Україна і Данія підписали безпекову угоду [Електронний ресурс] / Костянтин Катишев // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 23 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Данією й Україною. Як повідомила пресслужба українського лідера, документ, розрахований на 10 років, укладено у розвиток положень Спільної декларації, ухваленої Україною та членами «Групи семи» у Вільнюсі 12.07.2023, до якої відразу ж приєдналися всі країни Північної Європи. Вказано, що угода закріплює основні компоненти безпекових зобов'язань, наданих Україні Данією, зокрема стосовно довгострокової військової та фінансової допомоги, і визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці у військовій і невійськовій сферах, зокрема в політичній, фінансовій, гуманітарній і в галузі реформ.   

32.                 Катишев К. Україна і ФРН підписали угоду у сфері безпеки [Електронний ресурс] / Костянтин Катишев // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 16 лют. — Електрон. дані. Вказано, що 16.02.2024 Президент України Володимир Зеленський і канцлер ФРН Олаф Шольц підписали двосторонню угоду про безпекову співпрацю між кранами. Як повідомив О. Шольц у Twitter, це – «історичний крок»; Німеччина й надалі підтримуватиме Україну проти російської агресії. У свою чергу В. Зеленский повідомив у Telegram, що підписано безпрецедентний документ, який закріплює німецьку підтримку для України на рівні понад 7 млрд євро на цей рік. «Це зброя, щодо якої вже є конкретні контракти. В угоді зафіксована чітка позиція Німеччини щодо санкцій проти агресора, трибуналу, заморожених активів. Угода також передбачає механізм екстрених консультацій у разі можливого майбутнього збройного нападу Росії на Україну», – написав український лідер.   

33.                 Кращий захист — підтримка [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 28 лют. [№ 40]. – Електрон. дані. Як наголосив Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками засобів масової інформації (ЗМІ), що відбулася після переговорів з Прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим, який 26 лютого відвідав Київ, ми надзвичайно цінуємо те, що Болгарія з нами і з усією об’єднаною Європою. Глава держави подякував за те, що в час повномасштабної російської агресії Болгарія підтримує наших людей, державу та принцип незалежності націй у Європі, а також за підтримку наших зусиль у Чорному морі та в Дунайському регіоні щодо розширення торговельних потоків і відновлення нормального судноплавства. Володимир Зеленський повідомив, що за підсумками перемовин досягнуто домовленості активізувати розбудову логістики та інфраструктури в нашому регіоні, також ішлося про співпрацю в енергетиці та в оборонному виробництві.

34.                 Липчанський М. Київ і Париж підписали угоду про гарантії безпеки  [Електронний ресурс] / Максим Липчанський // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 16 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Україна та Франція підписали 16.02.2024 угоду про гарантії безпеки. Як зазначив Президент Франції Еммануель Макрон на спільній прес-конференції з українським колегою Володимиром Зеленським, угода підписана на 10 років і діятиме, доки Україна не вступить до НАТО. Він додав, що Париж також зобов'язався внести 6 млрд євро додатково на військові потреби – ця допомога має посилити можливості України захищати себе; Франція продовжить підтримку України у сферах постачання техніки, навчання військових і допомоги цивільним.         

35.                 Літвин І. В Україні створять Сили безпілотних систем [Електронний ресурс] / Інна Літвин // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 6 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів України (КМ України) та Генеральному штабу Збройних сил України (ЗСУ) опрацювати питання щодо створення у структурі ЗСУ Сил безпілотних систем як окремої  структури. Як йдеться в підписаному главою держави Указі № 51/2024, за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За словами В. Зеленського у відеозверненні, створення нового роду військ повинно дати цілком конкретний результат уже найближчим часом; «…дрони – безпілотні системи – довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі». Президент окреслив перелік завдань для створення нових Сил: спеціальні штатні посади під роботу з дронами; спеціальні підрозділи та їх ефективне тренування; систематизація досвіду та постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу.   

36.                 Літвин І. Зеленський зібрав Конгрес місцевих та регіональних влад [Електронний ресурс] / Інна Літвин // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 5 лют. — Електрон. дані. Йдеться про засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, зібране Президентом України Володимиром Зеленським 05.02.2024 у Черкаській області, присвячене розвитку та підтримці аграрного сектора, забезпеченню підприємств в умовах війни та підготовки фахівців робітничих професій. «Питання номер один - протиповітряна оборона. Ми будемо її нарощувати вітчизняними системами, передусім засобами радіоелектронної боротьби, і потужними системами західного зразка», - зазначив В. Зеленський. Він також попросив економістів і правоохоронців знайти формат підтримки бізнесу. «Чесного українського бізнесу, щоб до таких людей на час війни не було питань від податківців і правоохоронців», - наголосив Президент.

37.                 Літвин І. Зеленський про вихід з Авдіївки: Рішення логічне [Електронний ресурс] / Інна Літвин // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 17 лют. — Електрон. дані. Наведено коментарі Президента України Володимира Зеленського під час Мюнхенської конференції 17.02.2024 про те, що Україна здатна перемогти у війні проти росії, але її дії обмежуються дальністю та достатністю озброєння. Ситуація в Авдіївці це підтверджує. Водночас вихід із міста був логічним і професійним рішенням заради життів військових. Президент заявив, що ворог із жовтня 2023 р. атакував Авдіївку всією зброєю та всією потужністю, внаслідок чого загинули тисячі окупантів. Він зауважив, що «на жаль, утримання України у штучному дефіциті озброєння, зокрема у дефіциті артилерії та засобів дальнього ураження дозволяє путіну адаптуватися до інтенсивності бойових дій».

38.                Літвин І. Зеленський провів зустріч з Боррелем [Електронний ресурс] / Інна Літвин // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 7 лют. — Електрон. дані. Йдеться про зустріч у Києві Президента України Володимира Зеленського з Високим представником Європейського Союзу (ЄС) із закордонних справ і безпекової політики, віцепрезидентом Європейської комісії (ЄК) Жозепом Боррелем. Як зазначено на сайті глави держави, співрозмовники обговорили співпрацю України й ЄС у безпековій сфері, зокрема першочергові потреби українських Сил оборони та важливість прискорення реалізації плану ЄС щодо постачання в Україну 1 млн артилерійських боєприпасів. Ж. Боррель запевнив, що до кінця поточного року в Україну буде доправлено цю кількість боєприпасів і відзначив важливість продовження фінансової підтримки України з боку ЄС. У свою чергу
 В. Зеленський акцентував на необхідності визначити Україну пріоритетним напрямом експорту артилерійських боєприпасів і збільшити кількість замовлень і контрактів на їх виробництво з боку держав-членів ЄС. Сторони також також обговорили законопроєкт про посилення мобілізації, який сьогодні Верховна Рада України (ВР України) ухвалила в першому читанні.

39.                 Літвин І. Зеленський прокоментував відставку Лапутіної [Електронний ресурс] / Інна Літвин // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 5 лют. — Електрон. дані. Наведено тези (та відео) відеозвернення Президента України Володимира Зеленського щодо звільнення міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної. Він зазначив, що обговорив із Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем посилення політики героїв – політики ветеранів. «Кроки, які вирішать наявні проблеми в цій сфері та додадуть впевненості нашим людям. Кроки перезавантаження. І не тільки в цьому напрямі. За всієї поваги до пані міністра, це питання виключно менеджменту. Україні потрібні сила, свіжа енергія й достатнє лідерство в кожній сфері», – зазначив Президент.    

40.                 Літвин І. Призначено нового начальника Генштабу [Електронний ресурс] / Інна Літвин // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 9 лют. — Електрон. дані. Вказано, що у відеозверненні 9 лютого Президент України Володимир Зеленський повідомив про призначення новим начальником Генерального штабу Збройних сил України (ЗСУ) Анатолія Баргилевича, який раніше очолював Сили територіальної оборони. До нього цю посаду обіймав Сергій Шаптала. За словами В. Зеленського, сьогодні ж Головнокомандувач ЗСУ О. Сирський визначив кандидатури своїх заступників; також визначено і заступників начальника Генштабу.     

41.                 Літвин І. Президент зустрівся з делегацією Сенату Конгресу [Електронний ресурс] / Інна Літвин // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 23 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Львівської області 23.02.2024 провів зустріч із лідером демократичної більшості в Сенаті Конгресу США Чаком Шумером, а також сенаторами Річардом Блюменталем, Джеком Рідом, Майклом Беннетом та Меггі Гасан. Як  повідомлено на сайті глави держави, В. Зеленський подякував Конгресу, Демократичній та Республіканській партіям, Президенту США та американському народу за надання допомоги Україні. За його словами, візит сенаторів в Україну напередодні другої річниці початку широкомасштабної військової агресії Росії проти України – «це серйозний меседж з боку США, американського народу. Це свідчить про те, що ви нас підтримуєте». Президент закликав і далі нарощувати військову допомогу, щоб досягти стратегічних цілей на фронті та наголосив, що пріоритетом залишається отримання додаткових систем ППО, БпЛА різних типів, а також посилення далекобійних спроможностей Збройних сил України (ЗСУ).

42.                 Макрон та Зеленський у п’ятницю підпишуть двосторонню безпекову угоду [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 15 лют. — Електрон. дані. Описано наміри Президента України Володимира Зеленського та Президента Франції Еммануеля Макрона підписати двосторонню безпекову угоду в Парижі, під час візиту Зеленського до Франції. Угода передбачає рамки для гуманітарної та фінансової підтримки, а також підтримки реконструкції та військової допомоги для України. Франція планує виділити 200 млн євро для цивільних проєктів, хоча фінансові зобов’язання щодо поставок зброї будуть залежати від рішення парламенту. Раніше планувалося, що угоду підпишуть в Києві, однак через безпекові обставини візит Макрона було відкладено.

43.                 Несподівана прогулянка британського прем’єра центром столиці [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Нагадано про перший під час широкомасштабної війни візит до Києва Прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона 9 квітня 2022 р., який вразив багатьох українців. Зауважено, що хоча російські війська на той момент уже відійшли від столиці, але назвати Київ безпечним містом було неможливо. Тому приїзд Прем’єр-міністра Великої Британії, який зазвичай відбувається за умов дотримання високих стандартів безпеки, виявився справді надзвичайним. Це був дуже сильний жест солідарності. Ще більше людей вразили кадри з легендарної прогулянки центром Бориса Джонсона та Президента України Володимира Зеленського.



44.                 Носальська І. Яким буде третій рік війни: плани політиків, настрій суспільства [Електронний ресурс] / Ірина Носальська // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 26 лют. — Електрон. дані. З'ясовано, які найближчі прогнози щодо війни є в української влади, політологів, пересічних українців, західних політиків і військових. Наведено тези відповідей під час прес-конференції 25.02.2024 Президента України Володимира Зеленського, зокрема, про те, що буде з Україною через рік, якщо динаміка війни не зміниться за недостатнього постачання зброї та боєприпасів. За словами глави держави, нам «буде складно в березні - квітні. Ми будемо проходити період різних хвиль: і політичних, і фінансових, і різного тиску. росія буде готувати контрнаступальні дії на початку літа або в кінці травня, якщо зможе». За оцінками експертів, через слабкість західних санкцій і те, що москві вдалося налагодити систему їхнього обходу, росія посилилася; західний потенціал підтримки України через проблеми політичної кон'юнктури США та вичерпаність військових арсеналів у Європі ослаб; проте наразі приймаються рішення, щоб виправити становище. Самі ж українці, за даними соціологічної групи «Рейтинг» вважають найнеобхіднішими для перемоги України такі умови: збільшення кількості зброї (46 %); необхідність побороти корупцію (34 %); єдність і згуртованість українського суспільства; потреба у зміні влади; допомога партнерів Україні в цілому; мобілізація, збільшення армії.  

45.                 Носальська І. Питання виживання Європи: чи візьмуть Україну під парасольку НАТО [Електронний ресурс] / Ірина Носальська // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 8 лют. — Електрон. дані. Розглянуто, як просувається підготовка до ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні, чи має Україна шанси отримати запрошення та від чого це залежатиме. Нагадано, що 30.09.2022 Президент України Володимир Зеленський, голова Верховної Ради України (ВР України) Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою, що передбачає вступ без ПДЧ; а 11.10.2023  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» заявив: усі члени Альянсу погодились, що Україна стане членом НАТО. Зауважено, що поки НАТО продовжує дуже обережно ставитись до членства України та провокацій Кремля з цього питання. Окреслено результати роботи Ради «Україна – НАТО», яка, за словами В. Зеленського, функціонує та є «дуже непоганим інструментом, який запрацював після саміту у Вільнюсі».


46.                 Павлюк став командувачем Сухопутних військ ЗСУ [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 11 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Президент України Володимир Зеленський призначив Олександра Павлюка командувачем Сухопутних військ Збройних Сил України. Указ про призначення опублікований на офіційному сайті Президента України. До цього О. Павлюк був заступником міністра оборони. З цієї посади Кабінет Міністрів України (КМ України) звільнив його 10 лютого. Посаду командувача Сухопутних військ ЗСУ Павлюк обійняв замість Олександра Сирського, якого призначили Головновомандувачем ЗСУ.

47.                 Пасова Т. Нерішучість союзників призведе до безпекової катастрофи [Електронний ресурс] / Тетяна Пасова // Голос України. – 2024. – 20 лют. [№ 35]. – Електрон. дані. Йдеться про те, що в Мюнхені відбулася щорічна конференція з питань безпеки на якій Україну цьогоріч представляв Президент України Володимир Зеленський. Зазначено, що загалом неспровокована широкомасштабна війна РФ проти нашої держави була однією з ключових тем. Утім, цього разу особливу увагу учасники конференції приділили питанню безпеки всього регіону. У своїй промові Президент України наголосив, що для України затримки в постачанні зброї призводять до важких наслідків. В. Зеленський, закликаючи світових лідерів до більшої рішучості в питаннях постачання зброї, зазначив: «Якщо ми не переможемо путіна зараз, зрештою не матиме значення, хто буде президентом росії. Тому що кожен новий російський диктатор пам’ятатиме, як утримувати владу, анексуючи землі інших народів, убиваючи опонентів і руйнуючи світовий порядок. Якщо це станеться, Європа, Центральна Азія й увесь світ будуть дуже темним місцем». Він також додав: «Не правила, які визначають життя світу, мають залишитися вчорашнім днем, а така росія, яка не визнає правил, має залишитись у минулому».


48.                 Президент відвідав передові позиції українських військ на Куп'янському напрямку та нагородив захисників [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 20 лют. [№ 35]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Президент України Володимир Зеленський під час поїздки на Харківщину побував у батальйонному командному пункті 14-ої окремої механізованої бригади ім. князя Романа Великого, яка виконує бойові завдання з оборони Куп’янська. Глава держави заслухав доповідь командира бригади підполковника Олексія Трубнікова про оперативну ситуацію на відповідній ділянці фронту та взаємодію із суміжними підрозділами Сил оборони. Також В. Зеленський поспілкувався з військовими та нагородив захисників, які відзначилися під час захисту незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

49.                 Президент вніс до парламенту законопроєкт про демобілізацію строковиків [Електронний ресурс] // Високий замок. – 2024. – 22 лют. – Електрон. дані. Йдеться про внесення Президентом України Володимиром Зеленським 22 лютого до Верховної Ради України (ВР України) законопроєкта про демобілізацію строковиків. Документом запропоновано, аби військовослужбовці строкової служби, термін служби яких завершився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені терміни, були звільнені. У випадку ухвалення парламентом, Закон набуде чинності наступного дня після підписання його Президентом України.

50.                Президент України взяв участь у відеоформаті в зустрічі лідерів країн G7 [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Президент України Володимир Зеленський взяв участь у режимі відеоконференції в засіданні «Групи семи» (G7). Зазначено, що у відеовключенні зі столиці України, з Будинку митрополита заповідника «Софія Київська», також узяли участь Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. Окрему зустріч у форматі G7 плюс Україна ініціювала Голова Ради міністрів Італійської Республіки Джорджа Мелоні у зв’язку з другою річницею повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке почалося 24 лютого 2022 р. Звертаючись до лідерів країн G7, глава Української держави від імені всіх українців подякував за життєво важливу підтримку нашої держави та людей. Президент України нагадав, що за цей час країни «Групи семи» та Україна вже змогли зробити багато, і світ відчуває, що режим Путіна може програти війну. Він подякував світовим лідерам за ці два роки, які вони були разом із Україною.

51.                 Президент України провів нараду щодо безпекової ситуації в Запорізькій області [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 6 лют. [№ 25]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що під час робочої поїздки до Запорізької області Президент України Володимир Зеленський провів нараду з військовим командуванням і керівниками правоохоронних органів регіону щодо безпекової ситуації на Запоріжжі. Глава держави представив новопризначеного голову Запорізької обласної державної адміністрації (ОДА) Івана Федорова, який із грудня 2020 р. був міським головою нині тимчасово окупованого Мелітополя й після початку повномасштабної війни певний час перебував у російському полоні. В. Зеленський наголосив, що зараз необхідно довести до потрібного результату процес будівництва фортифікаційних споруд. Також, за його словами, одним із найважливіших завдань є повернення кількості робочих місць до довоєнних показників, і центральна влада готова допомагати зі свого боку відповідними державними замовленнями. Президент заслухав доповіді командувачів ОСУВ «Таврія» Олександра Тарнавського та ОУВ «Запоріжжя» Володимира Горбатюка про ситуацію на полі бою. Зокрема, йому доповіли щодо оборонних дій на Авдіївському напрямку, ситуації в районі Роботиного та на інших ділянках фронту, про облаштування оборонних рубежів. 

52.                 Президент України провів телефонну розмову з Президентом США Джозефом Байденом [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 20 лют. [№ 35]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом США Джозефом Байденом. Зазначено, що лідери обговорили поточну ситуацію на полі бою, зокрема обстановку в районі Авдіївки на Донеччині. В. Зеленський висловив подяку Джозефу Байдену за постійну підтримку України та українців упродовж двох років відсічі повномасштабному російському вторгненню. Співрозмовники наголосили на важливості якнайшвидшого ухвалення Конгресом США законопроєкту про додаткове фінансування українських Сил оборони.

53.                Президент України: володимир путін озвучує плани до 2030 року, але ми хочемо раніше змусити його погодитися з тим, що він програв цю війну [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Як заявив Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в межах форуму «Україна. Рік 2024», Україна створює такий майданчик, на якому президент путін буде змушений визнати свій програш у цій війні та не зможе реалізувати жодних своїх планів. Президент висловив переконання, що Україна не програє в цій війні, адже вже пройшла найважчий її період – на початку повномасштабного вторгнення рф два роки тому. В. Зеленський акцентував, що результат цієї війни залежить, зокрема, і від партнерів України. Глава держави також зазначив, що Україна, зокрема, тривалий час працює над отриманням далекобійної зброї. «Я перебуваю в позитиві від нещодавньої відповіді наших партнерів щодо цієї зброї», – повідомив В. Зеленський.

54.                 Президентське подружжя вшанувало пам’ять Героїв Небесної Сотні [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 21 лют. [№ 36]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що у День Героїв Небесної Сотні Президент України Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською вшанували пам'ять активістів, які загинули під час Революції Гідності у 2014 р. Вони встановили лампадки біля пам’ятного хреста на місці загибелі активістів на Алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва.

55.                 Програма кешбеку від Зеленського: експерти пояснили, яким буде ефект для економіки України [Електронний ресурс] // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 27 лют. — Електрон. дані. Як заявила очільниця Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, національна програма "Купуй українське", про запуск якої 26.02.2024 оголосив Президент України Володимир Зеленський, у взаємодії з програмою державних компенсацій "єВідновлення", здатна акумулювати для української економіки до 60 млрд доларів. За її словами, цей план можна реалізувати, якщо громадяни використовуватимуть вітчизняні матеріали, коли відбудовуватимуть своє житло, знищене російськими окупантами. Так, українці купуватимуть будівельні матеріали вітчизняних виробників за кошти програми "єВідновлення", а частину грошей, як передбачається, людям повертатимуть на спеціальну карту. 

56.                 Продовжуємо традицію особливої поваги до воїнів, чия надзвичайна хоробрість заслуговує на загальнонаціональну увагу [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 6 лют. [№ 25]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що у межах ініціативи глави держави щодо забезпечення житлом військовослужбовців – Героїв України Президент Володимир Зеленський вручив ще 30 сертифікатів на отримання квартир воїнам зі складу Сил оборони, яким присвоєно звання Героя України, та родинам полеглих Героїв. Звертаючись до присутніх на зустрічі в Маріїнському палаці, Глава держави зазначив, що сьогоднішній захід – це продовження традиції особливої поваги до українських Героїв, які взірцево проявили себе в порятунку України та наших людей і допомогли зберегти українську державність після 2014 року і після 24 лютого 2022 р. Зокрема, це захисники Донецького аеропорту, оборонці Маріуполя й «Азовсталі», учасники битв за незалежність на Миколаївщині, Херсонщині, Запоріжжі та Київщині.

57.                 Пустіва В. Зеленський зустрівся з фон дер Ляєн і де Кроо [Електронний ресурс] / Валентина Пустіва // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 24 лют. — Електрон. дані. Йдеться про зустріч Президента України Володимира Зеленського з президенткою Європейської комісії (ЄК) Урсулою фон дер Ляєн і премʼєр-міністром Бельгії Александром де Кроо 24.02.2024. Як повідомив у соцмережах український лідер, формат цієї зустрічі «підкреслює наш пріоритет у відносинах із Євросоюзом на цей рік». «Маємо бути не менш активними в напрямку євроінтеграції України, ніж минулого року. Маємо разом вирішувати кожне з наявних у Європі протиріч, і маємо разом захищати нашу Європу від усіх форм російської агресії проти Європи. Наша Європа є і буде серед глобальних лідерів», – наголосив В. Зеленський

58.                 Пустіва В. Україна й Італія підписали безпекову угоду [Електронний ресурс] / Валентина Пустіва // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 24 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що Президент України Володимир Зеленський і голова Ради міністрів Італії Джорджа Мелоні 24.02.2024 пдписали двосторонню безпекову угоду. Як повідомила пресслужба глави держави, В. Зеленський подякував Італії за всебічну підтримку України в боротьбі проти російської агресії. Він наголосив, що підписана двостороння безпекова угода «…закладає міцну основу для тривалого безпекового партнерства між Україною та Італією. Сьогодні ж обговорили й подальшу підтримку України в контексті головування Італії в G7».

59.                 Пустіва ВУкраїна повернула з полону ще 100 бійців [Електронний ресурс] / Валентина Пустіва // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 8 лют. — Електрон. дані. Наведено тези допису в Telegram Президента України Володимира Зеленського про те, що країна повернула з російського полону ще 100 захисників, чимало з них перебували в полоні майже два роки. Як повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими – це 51-ий обмін; серед врятованих – 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців; 84 врятованих воїнів захищали Маріуполь (у т.ч.
82 – оборонці «Азовсталі»), решта виконували бойові завдання на Донецькому та Луганському напрямках. Загалом із початку повномасштабного вторгнення РФ із російського полону вдалося визволити 3135 захисників і захисниць.


60.                 Тавр В. Зеленський запросив Трампа на фронт і пояснив вихід ЗСУ з Авдіївки [Електронний ресурс] / Василь Тавр // Україна молода. – 2024. – 17 лют. – Електрон. дані. Подано тези виступу Президента України Володимира Зеленського на Мюнхенській безпековій конференції. Зокрема глава держави прокоментував вихід Збройних сил України (ЗСУ) з Авдіївки на Донеччині та заявив, що це рішення  є професійним та справедливим. Також Володимир Зеленський наголосив на необхідності продовження допомоги Україні, та  зазначив, що готовий поїхати на фронт разом з кандидатом в Президенти Сполучених Штатів Америки (США) Дональдом Трампом, якщо той вирішить приїхати в Україну.

61.                 Тавр В. Україна ніколи не застосує зброю партнерів на територіях інших держав – Зеленський [Електронний ресурс] / Василь Тавр // Україна молода. – 2024. – 24 лют. – Електрон. дані. Йдеться про пресконференцію Президента України Володимира Зеленського. Зокрема глава держави запевнив, що Україна ніколи не застосовуватиме зброю партнерів на територіях інших держав, а лише на українських тимчасово окупованих, а також подякував українським воїнам за ефективну роботу у знищенні ворожої техніки, а партнерам - за підтримку України в боротьбі з агресією росії.



62.                У Тирані Президент зустрівся з Прем’єр-міністром Албанії [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 28 лют. [№ 40]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що у межах візиту до Республіки Албанія для участі в саміті «Україна – Південно-Східна Європа» Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою. «З перших днів повномасштабного вторгнення Албанія підтримувала Україну, нашу боротьбу за свободу й територіальну цілісність. Також ми ніколи не забудемо теплого ставлення вашого суспільства до українців, які були змушені залишити домівки через війну», – сказав В. Зеленський. Він відзначив оборонну допомогу, яку Албанія надала Україні, а також подякував за ухвалення албанським урядом рішення про виділення нового траншу військової підтримки, зокрема техніки та боєприпасів. Зазначено, що Президент і Прем’єр-міністр обговорили нагальні оборонні потреби України та подальшу співпрацю в цій сфері, зокрема спільне виробництво озброєнь.

63.                 Українці не зрадили своєї незалежності, світ не схибив у підтримці України [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Подано інформацію. що у другу річницю початку повномасштабної агресії РФ проти України Президент України Володимир Зеленський зустрівся з військовослужбовцями, які брали участь в обороні аеропорту «Антонов», та вручив державні нагороди. Захід відбувся на території аеропорту «Антонов» біля м. Гостомель на Київщині. Повідомлено, що у церемонії також узяли участь: Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Голова Ради міністрів Італійської Республіки Джорджа Мелоні, Прем’єр-міністр Королівства Бельгія Александр Де Кроо, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо. За словами Президента, коли світ іще не вірив в Україну, українці довели, що можуть боротися, воювати й робитимуть це. В. Зеленський подякував усім друзям і партнерам України за підтримку нашої держави й народу, а також українським воїнам і мільйонам звичайних людей, які долучилися до захисту країни.


64.                 Хім'як О. Демобілізація строковиків: Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт (фото) [Електронний ресурс] / Ольга Хім'як // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 22 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України (ВР України) законопроєкт № 11035 про демобілізацію строковиків, строк служби яких закінчився під час дії воєнного стану. Текст документа оприлюднений на сайті парламенту. Проєкт визначений В. Зеленським "як невідкладний". Зауважено, що у тексті документа не передбачені терміни демобілізації, вона відбуватиметься за указом Президента.

65.                 Хім'як О. Зеленський змінив командувачів Об'єднаних сил, ДШВ і Сил тероборони: список (укази) [Електронний ресурс] / Ольга Хім'як // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 11 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що 11.02.2024 Президент України Володимир Зеленський зробив низку кадрових перестановок у командуванні Збройних сил України (ЗСУ), відповідні укази оприлюднені на сайті глави держави: звільнено Сергія Наєва з посади командувача об'єднаних сил ЗСУ - на його місце призначено Юрія Содоля; звільнено Максима Миргородського з посади командувача Десантно-штурмових військ (ДШВ) -  призначено замість нього Ігоря Скибюка; Ігор Плахута став командувачем Сил територіальної оборони, до нього цю посаду обіймав Анатолій Баргилевич, якого було призначено новим начальником Генерального штабу ЗСУ. Наведено стислі відомості про новопризначених.

66.                 Хім'як О. Зеленський ризикує помилитися: як світові ЗМІ відреагували на звільнення Залужного [Електронний ресурс] / Ольга Хім'як // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 9 лют. — Електрон. дані. Розглянуто реакцію світових засобів масової інформації (ЗМІ) на одне з найгучніших звільнень за два роки повномасштабного вторгнення РФ в Україну, які розділилися у думках щодо відставки генерала української армії Валерія Залужного, звертаючи увагу на політичні наслідки рішення очільника держави. За повідомленнями деяких західних медіа, звільнення В. Залужного — новий вирішальний етап у війні.


67.            Шипуля В. З мільйона – лише 30 %: як ЄС шукає снаряди для України  [Електронний ресурс] / Валерія Шипуля // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 29 лют. — Електрон. дані. Розглянуто, як країни Європейського Союзу (ЄС) намагаються забезпечити Україну снарядами в ситуації, коли обіцяного мільйона снарядів до весни немає, а військове забезпечення України повністю лягло на ЄС через відсутність допомоги від США. Наведено коментарі Президента України Володимира Зеленського щодо обсягів снарядів, які вже надійшли в Україну; міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби щодо поставок Україні снарядів у березні. Акцентовано на заяві Президента Чехії Петера Павела 17.02.2024 про те, що «знайшли півмільйона снарядів калібру 155 мм, і ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм», які будуть переправлені в Україну найближчим часом, якщо знайдеться фінансування. Наразі європейські столиці поспішають зібрати 1,5 млрд доларів у вигляді екстреного фінансування, щоб закупити для України артилерійські снаряди за межами ЄС; до ініціативи закупити снаряди для ЗСУ поза межами ЄС приєдналось 15 країн.

68.                 Шипуля В. Зроблено в Україні: чим ця ініціатива допоможе бізнесу [Електронний ресурс] / Валерія Шипуля // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 28 лют. — Електрон. дані. Розглянуто, що передбачає спільна платформа влади та бізнесу «Зроблено в Україні». За словами Президента України Володимира Зеленського, платформа «має стати майданчиком постійного прямого діалогу держави та наших підприємців», у її роботі братимуть участь представники виконавчої, законодавчої гілок державної влади. Йдеться і про запуск програми «Купуй українське»: українці зможуть отримувати кешбек за купівлю деяких видів вітчизняної продукції й оплату послуг; компенсація надходитиме на спеціальну картку. Як зазначив В. Зеленський, мета програми – щоб українські гроші залишилися та працювали в Україні; програма може бути запущена вже у 2024 р. Наведено коментарі Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністерки економіки Юлії Свириденко, народної депутатки, голови Комітету Верховної Ради України (ВР України) з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк та українських експертів щодо деталей програми та економічної вигоди. На думку О. Шуляк, програма «Купуй українське» у взаємодії з програмою державних компенсацій «єВідновлення» здатна акумулювати для української економіки до 60 млрд. доларів; це відбудеться за умови, якщо українці за кошти програми «єВідновлення» купуватимуть будівельні матеріали вітчизняних виробників, відбудовуючи своє житло, знищене окупантами, а частину грошей людям повертатимуть на спеціальну карту.  

69.                 Шипуля В. Пролог до саміту НАТО: на що очікувати від Мюнхенської конференції [Електронний ресурс] / Валерія Шипуля // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 14 лют. — Електрон. дані. Зазначено, що однією з головних тем Мюнхенської безпекової конференції, що відбудеться з 16 по 18 лютого ц.р. є допомога Україні; вона може задати тон до саміту НАТО, який пройде в Вашингтоні 9 – 11 липня. Розглянуто, чим особлива ця конференція цьогоріч, на яку не запросили російських та іранських урядовців, чому американці побоюються «Мюнхена» та на що розраховує Україна. Вказано, що у заході мають взяти участь близько 50 лідерів країн і 100 міністрів. Як зазначив Президент Володимир Зеленський, на конференції Україна представить своє бачення 2024 року – «тих перспектив, які є …у всіх вільних націй, і які точно не мають бути втрачені». За словами експертів, ця конференція для України стане прологом до Вашингтонського саміту НАТО: учасники обговорять питання готовності західних союзників продовжувати підтримувати Збройні сили України (ЗСУ). Підсумовано, що стратегічно цьогорічна конференція зосередиться на пошуку системних відповідей на виклики глобальної безпеки, пов’язані з дестабілізацією, яку вносить «вісь зла» – це москва, Тегеран, Пхеньян та їхні союзники в різних регіонах.

70.                 Шипуля В. Сили безпілотних систем: модернізація армії у важкі часи [Електронний ресурс] / Валерія Шипуля // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 9 лют. — Електрон. дані. Розглянуто, навіщо потрібні Сили безпілотних систем, як відбуватиметься їх створення й яка ситуація з дронами в Україні зараз. Указано, що 06.02.2024 Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 51/2024 щодо створення у Збройних силах України (ЗСУ) окремого роду Сил безпілотних систем і доручив Кабінету Міністрів України (КМ України) разом із Генеральним штабом ЗСУ опрацювати це питання, а за підсумками роботи внести пропозиції на розгляд Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Зазначено, що перший заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк анонсував нові підрозділи, систему накопичення, оцінки, обміну досвідом і підготовки застосування безпілотників, можливості для повноцінного масштабування виробництва дронів та спрямування їх у війська. За інформацією віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, «Армія дронів» із проєкту, який вмістив у себе багато ініціатив, перетворюється в інституцію; створення нового командування буде впливати на обсяги виробництва і на технічні завдання щодо того, які потрібні БПЛА.

71.                 Шольц та Зеленський підписали угоду про зобов’язання у сфері безпеки [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 16 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Німеччина продовжить підтримувати Україну в боротьбі з агресією РФ, яка продовжується на сході країни. Зазначено, що під час зустрічі в Берліні канцлер Німеччини Олаф Шольц та Президент України Володимир Зеленський підписали угоду про довгострокові зобов’язання у сфері безпеки. Угода передбачає рекордну підтримку від Німеччини на 2024 р. у розмірі 7,1 млрд євро фінансової і військової допомоги. Також угода визначає основні напрямки довгострокової військової підтримки, співпрацю у сфері оборонної промисловості, механізм екстреного реагування та інші аспекти співпраці. Угода діятиме протягом 10 років із дати підписання, а Німеччина зобов’язується надавати підтримку протягом усього цього строку. Це сталося в контексті прагнень України до членства в Європейському Союзі і НАТО. Ці угоди базуються на рішенні лідерів країн НАТО, ухваленому на саміті у Вільнюсі, та відповідають стратегічним інтересам України в контексті забезпечення її безпеки.


Голова Верховної Ради України Руслан Олексійович Стефанчук

72.                 Буланенко І. Війна почалась у Криму. Там вона має й закінчитися [Електронний ресурс] / Ірина Буланенко // Голос України. – 2024. – 26 лют. [№ 39]. – Електрон. дані. Йдеться про форум «26-2-14: Війна почалась у Криму», який відбувся у Києві. Як наголосив у своєму виступі Голова Верховної Ради України (ВР України) Руслан Стефанчук, за роки окупації Крим став територією безправ’я, але спротив не припинявся жодного дня. «26 лютого ми віддаємо шану тим, хто чинив спротив та продовжує боротися проти російської окупації Криму. Війна почалася 10 років тому в українському Криму. Тоді ми ще не уявляли, на що здатна росія заради імперських марень її режиму, але дуже скоро стало зрозуміло: міжнародне право і права людини перестали існувати на території окупованого півострова», — сказав він. Голова ВР України переконаний, що відповідь світу на окупацію українських Криму та Донбасу не була достатньою для того, щоб кремлівський режим утримався від більш агресивних кроків. Повідомлено, що у дискусійній панелі на тему «Крим і Формула миру. Чому деокупація півострова — не лише про територіальну цілісність України» взяв участь Перший заступник Голови ВР України Олександр Корнієнко. Він зауважив, що світ усвідомив окупацію Криму лише після 24 лютого 2022 р. За його словами, нині ми проходимо свій шлях. Участь більш як 80 країн у Кримській платформі свідчить про те, що західні партнери нас підтримують.

73.        Верховна Рада працювала, працює і буде працювати задля спільної Перемоги [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 26 лют. [№ 39]. – Електрон. дані. Зазначено, що на цьому наголосив Голова Верховної Ради України (ВР України) Руслан Стефанчук під час форуму «Україна. Рік 2024», який відбувся 25.02.2024. Під час панельних дискусій за участі топ-посадовців, військово-політичного керівництва держави та представників громадських організацій обговорювалися досягнення наших цілей у війні, розвиток Сил оборони й безпеки, робота оборонно-промислового комплексу (ОПК), забезпечення економічного зростання та інтеграції України до світових ринків, реалізація Української формули миру, гарантії безпеки для України та захист життів наших людей. Як зазначив Р. Стефанчук під час форуму, для парламенту, як і для всіх, 24 лютого 2022 р. було тією датою, яка розділила життя на до та після. Саме тоді й розпочався новий етап міжпарламентської дипломатії. Політик акцентував увагу на низці важливих етапів, які парламенту вдалося виконати за два роки широкомасштабної війни. «Насамперед разом із Президентом та урядом Верховній Раді, як єдиному законодавчому органу, за цей період вдалося суттєво згуртувати міжнародне парламентське співтовариство, яке сьогодні активно працює і допомагає Україні», — сказав Голова ВР України. Він наголосив на низці важливих політичних рішень, ухвалених парламентами інших країн, які стосуються засудження агресії РФ, визнання РФ державою, яка підтримує тероризм, щодо застосування санкцій, блокування та конфіскації активів РФ, розслідування скоєних злочинів та притягнення до відповідальності за них. Голова ВР України також відзначив ключову роль парламенту на нашому євроінтеграційному шляху. «Парламент прийняв усі необхідні законодавчі акти, які ставилися нам як вимога щодо нашого потенційного членства в ЄС. Ці акти ухвалювалися і на стадії кандидатського статусу, і відкриття перемовин. І буквально декілька днів тому ми прийняли завершальний законопроект про лобіювання, який знімає всі перешкоди для затвердження переговорної рамки», — повідомив він.  

74.                 Голова Верховної Ради України взяв участь у Форумі «Україна. Рік 2024» [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верховн. Ради України // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Зазначено, що у своєму виступі на панелі «Стійкість та економічна спроможність. Фундамент для Перемоги» Голова Верховної Ради України (ВР України) Руслан Стефанчук насамперед закцентував увагу на парламентській дипломатії воєнного часу та головних здобутках на сьогодні. Він зауважив, що голоси парламентів мали й мають визначальне значення для урядів, які ухвалюють рішення на підтримку України, серед яких — засудження агресії з боку РФ, визнання РФ державою-терористом, запровадження санкцій (секторальних санкцій), блокування та конфіскація активів РФ. Ще одним здобутком Голова ВР України виокремив сприяння забезпеченню й підтримці потоку матеріальної допомоги, передусім — воєнної та фінансової. Основною, за словами Р. Стефанчука, була роль парламенту України й у справі інтеграції України до Європейського Союзу (ЄС) — одержання статусу кандидата на вступ до ЄС та початок переговорів щодо членства. Окрім того, за два роки повномасштабного вторгнення вдалося більш як удвічі збільшити кількість парламентів, які визнали Голодомор 1932 - 1933 років геноцидом українського народу. «Це дуже великий поступ для подальшого претендування цього найжахливішого лиха, яке відбулося з українською нацією, до його визнання на всесвітньому рівні», — зазначив Р. Стефанчук.

75.                 Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верхов. Ради України // Голос України. – 2024. – 8 лют. [№ 27]. – Електрон. дані. Зазначено, що сторони обговорили низку важливих питань, зокрема, шлях України до повноправного членства в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), реалізацію затвердженої програми, втілення в Україні необхідних реформ, а також відбудову України та реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Р. Стефанчук подякував за рішучу реакцію Організації із засудженням варварської агресії РФ проти України, а також за перегляд ОЕСР усіх механізмів співпраці з РФ та Білоруссю. Окрім того, під час зустрічі Голова ВР України акцентував, що Україна продовжує рухатися до набуття повноправного членства в ОЕСР. «Членство України в ОЕСР — це маркер готовності до вступу в ЄС. На цьому шляху робимо кроки, передусім продовжуємо роботу з реалізації Програми ОЕСР для України, яку разом запустили торік», — зазначив він, повідомивши, що уряд затвердив План заходів із її реалізації — це 129 пунктів за різними сферами: від державного регулювання до розвитку науки й освіти. Зокрема, у ВР України створено парламентську групу, відповідальну за взаємодію з ОЕСР, головою якої буде Перший заступник Голови ВР України Олександр Корнієнко.

76.                 Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з делегацією на чолі з Президенткою ПА ОБСЄ Пією Каумою [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верхов. Ради України // Голос України. – 2024. – 6 лют. [№ 25]. – Електрон. дані. Під час зустрічі Руслан Стефанчук наголосив, що цей візит є проявом потужної солідарності з Україною та Верховною Радою України (ВР України). Він висловив вдячність за ту співпрацю, яка демонструється останнім часом Парламентською Асамблеєю ОБСЄ. Голова ВР України зазначив, що рішення провести в українському парламенті засідання Спеціального комітету «Парламентська група підтримки України» є важливим сигналом підтримки України. Також акцентував на пріоритетних для України питаннях, зокрема, консолідації військової, політичної та економічної підтримки України в умовах російської агресії, а також сприяння реалізації цілей Української Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Наголосив на важливості притягнення РФ до відповідальності за нормами міжнародного права й підтримки деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь й інших тимчасово окупованих територій України, повернення незаконно депортованих українських дітей додому й посилення санкційного тиску на РФ і подальшої консолідації міжнародної ізоляції РФ: «росія має понести відповідальність за те, що вона зробила в Україні». «Країна, яка так зухвало руйнує систему міжнародного права, має отримати жорстку відповідь саме від системи міжнародного права — у цьому є справедливість», — зазначив Р. Стефанчук.

77.                 Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з екс-президентом Швейцарії та кандидатом на посаду Генерального секретаря Ради Європи Аленом Берсе [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верховн. Ради України // Голос України. – 2024. – 22 лют. [№ 37]. – Електрон. дані. Зазначено, що під час зустрічі сторони порушили багато питань, передусім приділили увагу ролі та місцю Ради Європи (РЄ) у сучасній європейській політичній архітектурі. Значну увагу приділили ракетному терору РФ та всім злочинам, які агресор скоює на українській землі. «Попри вигнання держави-терориста з Ради Європи — голос організації має гучно звучати, засуджуючи кожний злочинний крок агресора», — наголосив Голова Верховної Ради України (ВР України). Він відзначив, що Рада Європи — міжнародна організація, яка відреагувала на повномасштабне російське вторгнення у 2022 р. виключенням держави-агресора зі складу своїх членів.

78.                 Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністром Республіки Болгарія Ніколаєм Денковим [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верховн. Ради України // Голос України. – 2024. – 28 лют. [№ 40]. – Електрон. дані. Як наголосив Голова Верховної Ради України (ВР України), цей візит, як і допомога Збройним Силам України (ЗСУ), яку надає Болгарія, є вкрай важливою для нас. «Україна продовжує боротися та дуже хоче перемогти у цій війні, але ми розуміємо, що можемо це зробити лише разом із нашими партнерами й друзями», — зауважив він.
Р. Стефанчук повідомив, що з червня 2023 р. парламент Болгарії ухвалив сім рішень про різні види допомоги Україні. Також він висловив сподівання, що уряд Болгарії має можливості для наступних траншів допомоги: «Важливе максимально швидке виділення й доставка нових пакетів озброєння та техніки».

79.                Катишев К. Міністр у справах ветеранів подала у відставку [Електронний ресурс] / Костянтин Катишев // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 5 лют. — Електрон. дані. Наведено допис у Facebook Голови Верховної Ради України (ВР України) Руслана Стефанчука про те, що до парламенту надішла заява про відставку від міністерки у справах ветеранів України Юлії Лапутіної. Р. Стефанчук запевнив, що заяву розглянуть на найближчому пленарному засіданні ВР України. Про причини відставки міністерки поки не повідомляється. Подано стислу інформаційну довідку про Ю. Лапутіну – другу жінку-генерала в історії України. Вказано, що міністром у справах ветеранів її було призначено у грудні 2020 р.

80.                 Керівництво Верховної Ради вшанувало пам’ять Героїв Небесної Сотні [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 21 лют. [№ 36]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Голова Верховної Ради України (ВР України) Руслан Стефанчук, Перший заступник Голови ВР України Олександр Корнієнко та Заступниця Голови ВР України Олена Кондратюк вшанували пам’ять учасників Революції Гідності. «Ми вшановуємо подвиг, відвагу й самовідданість учасників Революції Гідності, які відстоювали демократичні принципи, ідеали свободи та європейське майбутнє нашої країни. І які віддали свої життя у цій боротьбі. 10 років тому український народ показав, що таке єдність і що таке стійкість. Що таке справжня сила українського духу. Що таке свобода й гідність. Герої Небесної Сотні загинули, виборюючи вільне майбутнє України. І наш обов’язок пам’ятати імена кожного», — наголосив Р. Стефанчук.

90.                 Критично важливо не зменшувати допомогу нашій державі // Голос України. – 2024. – № 32. - 15 лют. – С. 2. – Анот.: Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Віцепрезиденткою німецького Бундестагу Катрін Гьорінг-Екардт і подякував за всебічну підтримку України й особливо – за збільшення фінансування оборонної допомоги Україні у німецькому бюджеті на 2024 рік та недавно надані оборонні пакети. Сторони обговорили реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Руслан Стефанчук зазначив, що важливо, що Німеччина підтримує цю мирну Українську ініціативу, а також висловив сподівання на активну участь Німеччини у глобальному саміті, присвяченому цій Формулі миру.

 

81.                 Маємо перемагати й пам’ятати усіх, хто заплатив надмірно високу ціну за те, щоби ми жили / Прес-служба Апарату Верховної Ради України // Голос України. – 2024. – № 25. - 6 лют. – С. 2. – Анот.: На адміністративній будівлі Верховної Ради України встановили меморіальну дошку пам’яті народних депутатів України та працівників Апарату, які загинули в умовах широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Встановлення меморіальної дошки на фасаді Верховної Ради України є символом вшанування пам’яті парламентаріїв та працівників Апарату, які з перших днів війни стали на захист України й віддали свої життя у боротьбі з російським агресором. Церемонія відкриття пам’ятної дошки відбулася за участю членів родин загиблих, керівництва Українського Парламенту та представників депутатських фракцій і груп, делегації ПА ОБСЄ. Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час церемонії відкриття меморіальної дошки відзначив важливість увіковічення пам’яті народних обранців та працівників Апарату Верховної Ради України, які поклали за незалежність України найцінніше — свої життя.

82.                 Майбутнє і України, і Північної Македонії — у Європейському Союзі [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верховн. Ради України // Голос України. – 2024. – 26 лют. [№ 39]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Голова Верховної Ради України (ВР України) Руслан Стефанчук зустрівся із Головою Собранія Республіки Північна Македонія Йованом Мітреським. Спікер парламенту зауважив, що Україна та Північна Македонія мають активний політичний діалог: «Це важливо, так само, як і надана практична допомога у протистоянні державі-агресору». Під час зустрічі сторони також обговорили подальше посилення санкційного тиску проти РФ та реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського. «Майбутнє і України, і Північної Македонії — у Європейському Союзі», — зауважив Р. Стефанчук, окремо висловивши вдячність Північній Македонії за підтримку євроатлантичного курсу України та сподівання на сприяння на парламентському рівні приєднанню нашої країни до НАТО.

33.                 Основне, що нас об’єднує, — це питання цивілізаційного вибору / Прес-служба Верховної Ради України // Голос України. – 2024. – № 38. - 24 лют. – С. 2. – Анот.: Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з делегаціями парламентського об’єднання United for Ukraine та Парламентської Асамблеї Ради Європи. Під час зустрічі сторони порушили низку важливих питань, зокрема, щодо безпекової ситуації, санкцій проти держави-агресора, імплементації Формули миру Президента України, гарантій безпеки для України, а також шляху України до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору.

84.                 Руслан Стефанчук виступив із трибуни Парламенту України до другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верховн. Ради України // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. У своєму виступі Голова Верховної Ради України (ВР України) акцентував, що героїчні Сили безпеки і оборони України, серед яких основну роль відіграють Збройні Сили України (ЗСУ), щодня виконують найскладніші завдання із захисту територіальної цілісності та суверенітету України. Від імені ВР України Руслан Стефанчук висловив вдячність українським воїнам, які успішно відбивають російські штурми, вправно та регулярно посилають на дно ворожий флот, ефективно й системно нищать його авіацію, успішно застосовують літальні та морські дрони, навчаються, щоби вже найближчим часом піднятись у небо на літаках наших союзників і партнерів. Голова ВР України подякував усьому героїчному українському народові, «народові, який із гідністю та витримкою переживає цей, без сумніву, найскладніший етап у своїй новітній історії». Р. Стефанчук додав, що відкладати життя на після війни не можна, тим паче, коли йдеться про такі важливі речі, як формування зрілого й відповідального суспільства, інтеграцію України до європейської та євроатлантичної спільноти, кінцевою метою якої є членство у Європейському Союзі (ЄС) та в НАТО. Водночас він зауважив, що важливо зберігати єдність антипутінської коаліції, прагнучи до перемоги, а не до умиротворення агресора, консолідувавши всі сили задля досягнення перемоги: «Саме тому росія має й далі відчувати потужний тиск міжнародної спільноти, в основі якого має лежати надання Україні всіх можливих засобів для оборони країни, а також жорсткі міжнародні санкції проти країни-агресора».

85.            Руслан Стефанчук: 10 років тому український народ показав, що таке єдність і що таке стійкість [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 21 лют. [№ 36]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Голова Верховної Ради України (ВР України) вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні. Він зазначив, що в цей день ми вшановуємо подвиг, відвагу й самовідданість учасників Революції Гідності, які відстоювали демократичні принципи, ідеали свободи та європейське майбутнє нашої країни. І які віддали свої життя у цій боротьбі. Р. Стефанчук наголосив, що сьогодні боротьба за нашу незалежність і територіальну цілісність триває. Наш народ протистоїть російському агресору, який розпочав неспровоковану агресію проти нашої країни.

86.            Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук зустрівся із Головою Собранія Республіки Північна Македонія Йованом Мітреським [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верховн. Ради України // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Зазначено, що під час зустрічі сторони обговорили подальше посилення санкційного тиску проти РФ та реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Руслан Стефанчук зауважив, що Україна та Північна Македонія мають активний політичний діалог: «Це важливо, так само, як і надана практична допомога у протистоянні державі-агресору». Голова парламенту України подякував Собранію Республіки Північна Македонія за важливі ухвалені рішення — засудження російської агресії, приєднання до різноманітних санкцій проти РФ і низку інших рішень, спрямованих на допомогу й підтримку України.

87.            Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук провів робочу зустріч із Головою Народних Зборів Республіки Болгарія Росеном Желязковим [Електронний ресурс] / Прес-служба Апарату Верхов. Ради України // Голос України. – 2024. – 7 лют. [№ 26]. – Електрон. дані. Зазначено, що насамперед Голова Верховної Ради України (ВР України) висловив вдячність Болгарії за практичну підтримку України та військово-технічну допомогу, а також привітав виконання угоди про передачу Україні броньованої техніки. «Для України, для збереження життів українських громадян нові поставки оборонної продукції є надважливими», — наголосив Руслан Стефанчук. Під час зустрічі сторони також обговорили шлях України до Європейського Союзу (ЄС) та Організації Північноатлантичного договору. Окрему увагу приділили притягненню РФ до міжнародно-правової відповідальності та розробці національного законодавства задля конфіскації заморожених і суверенних російських активів. «російські активи мають бути спрямовані на компенсацію наслідків російської агресії, оборону та відновлення України», — зауважив Р. Стефанчук. Водночас він зауважив, що розраховує на допомогу та сприяння Болгарії у процесі повернення незаконно депортованих українських громадян. 

88.            Срібна О. Єдність українців — це єдина річ, проти якої росія безсила [Електронний ресурс] / Ольга Срібна // Голос України. – 2024. – 20 лют. [№ 35]. – Електрон. дані. Як заявив Голова Верховної Ради України (ВР України) Руслан Стефанчук в інтерв’ю «Єдиним новинам», у законопроєкті про мобілізацію повинні зберегтися два головних принципи: спротив ворогу та справедливість. Він зауважив, що захисники мають відчувати, що вони потрібні й важливі. Ті, хто в тилу, — працювати задля перемоги, і всі ми — бути єдиним великим народом. «Законопроект про мобілізацію — один із найскладніших, які були у Верховній Раді. Він пов’язаний з конституційним обов’язком — захистом країни. Тому важливо на законодавчому рівні забезпечити розумний баланс між обов’язком і правами людини», — зауважив спікер.

89.            Україна очікує від Єврокомісії оцінки ухвалених законодавчих змін / Прес-служба Апарату Верховної Ради України // Голос України. – 2024. – № 27. - 8 лют. – С. 2. – Анот.: Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів робочу зустріч із Високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки — Віцепрезидентом Європейської Комісії Жозепом Боррелем. Під час зустрічі Голова Верховної Ради України привітав ухвалення рішення ЄС щодо фінансового інструменту для України: «Це важливий акт підтримки для України, що дає можливість фінансово планувати своє майбутнє. Це також важливий сигнал у москву для путіна, що спільна підтримка України є сильною». Окремо сторони порушили питання подальших практичних кроків у світлі історичного рішення Європейської Ради про відкриття переговорів про вступ України в Євросоюз.

90.            Шатрова І. Руслан Стефанчук: Дякуємо воїнам, які успішно відбивають ворожі штурми, дякуємо українському народові за витримку, дякуємо партнерам за допомогу! [Електронний ресурс] / Ірина Шатрова // Голос України. – 2024. – 24 лют. [№ 38]. – Електрон. дані. Йдеться про пленарне засідання Верховної Ради України (ВР України) 24 лютого 2024 р., на яке з нагоди другої річниці початку повномасштабного вторгнення РФ на українські території завітали представники трьох десятків міжнародних та урядових делегацій. З вітальним словом до присутніх звернувся Голова ВР України Руслан Стефанчук. Він подякував всьому героїчному українському народові та висловив слова вдячності всій міжнародній спільноті за широку, послідовну і тривалу допомогу України. Щоби висловити підтримку українському народові з трибуни ВР України виступив Голова Собранія Республіки Північна Македонія Йован Мітреський.  «Підтримка України є підтримкою збереження миру не лише в Європі, але й у цілому світі. Тому, якщо ми не об'єднаємося й не переможемо цю агресію, то агресія торкнеться нас усіх. Громадяни Республіки Північна Македонія – залишаються із вами», – запевнив він. Дуже промовистим і потужним був виступ Прем’єр-міністра Королівства Бельгія Александера Де Кроо. «Я впевнений, що ми можемо подолати ті темні часи, щоб Україна повернулася до мирних часів. І я переконую вас, що Бельгія не лише на словах залишається з вами, але й на ділі. Ми зібрали значні ресурси для військової та гуманітарної допомоги, для відбудови. … Ми надали 1,7 мільярда євро на закупівлю військового обладнання на гуманітарну допомогу та на допомогу у відбудові України. Дозвольте запевнити вас, … що ми розраховуємо на довготривалу співпрацю та допомогу Україні. Бельгія колись стала однією з перших країн, що надіслала летальну зброю на допомогу Україні. Сьогодні ми допомагаємо тренувати українських військовослужбовців у дуже рідкісних військових спеціальностях щодо воєнних дронів тощо. І ми готові продовжувати таку військову допомогу». Вказано,  щоб підтримати 24 лютого весь український народ, до Києва завітали також Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Голова Ради міністрів Італії Джорджія Мелоні, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.     

  <>
Прем
єр-міністр України Денис Анатолійович Шмигаль

91.            Катишев К. Шмигаль провів переговори з делегацією МВФ [Електронний ресурс] / Костянтин Катишев // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 12 лют. — Електрон. дані. Наведено тези допису у TelegrаПрем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про переговори між представниками українського уряду та делегацією Міжнародного валютного фонду (МВФ) у Києві 12.02.2024. За його словами, обговорювались впровадження реформ і фінансування України на 2024 р.; окреслено точки зростання ВВП, серед яких розвиток оборонно-промислового комплексу (ОПК), де є значний потенціал. «МВФ – один із найбільших фінансових партнерів нашої країни. Загалом за 2022 - 2023 рр. Фонд надав Україні понад 7 млрд. доларів. Цього року очікуємо від МВФ 5,4 млрд. доларів. Системно працюємо для забезпечення макроекономічної стабільності», – додав очільник уряду.

92.            Коваленко С. Рішення для збільшення виробництва боєприпасів та БпЛА [Електронний ресурс] / Сергій Коваленко // Голос України. – 2024. – 3 лют. [№ 24]. – Електрон. дані. Як повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, Кабінет Міністрів України (КМ України) схвалив три постанови, які дадуть змогу пришвидшити виробництво боєприпасів і БпЛА в Україні, а також значно вдосконалять процедуру здійснення оборонних закупівель. «Ключове завдання — активізувати виробництво безпілотників, боєприпасів, іншої сучасної зброї та наситити нею сили оборони», — зазначив він, нагадавши, що за останні півтора року вже ухвалено майже два десятки законів і нормативно-правових актів, які формують ринок озброєнь. Зокрема, було значно спрощено допуск БпЛА до експлуатації, скасовано ПДВ та ввізне мито на комплектації для безпілотників, створено полігони для навчання пілотів і випробування нових видів дронів, а також спрощено процедуру їх списання.

93.            Лавренюк С. Затверджено План дій уряду на 2024 рік [Електронний ресурс] / Сергій Лавренюк // Голос України. – 2024. – 20 лют. [№ 35]. – Електрон. дані. Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, «це один із ключових документів для роботи Кабінету Міністрів та центральних органів виконавчої влади. План дій уряду — це про те, як зробити Україну сильнішою, як посилити нашу армію, забезпечити стійкість економіки, наблизити Перемогу та продовжити відновлення». Очільник уряду наголосив, що кожен його пункт, а це майже 450 завдань, має конкретних виконавців і терміни. Повідомлено також, що уряд підтримав постанову про запуск освітнього застосунку «Мрія». На першому етапі розвитку цього проєкту у застосунку будуть доступні: профіль учня із програмами розвитку здібностей та шкалою успішності; мультимедійні навчальні матеріали; збір, обробка, накопичення, передача та відображення даних про освітній процес; Мрія-ID — унікальний освітній документ, який прирівнюється до учнівського.

94.            Лавренюк С. Морський експорт вийшов на довоєнні обсяги [Електронний ресурс] / Сергій Лавренюк // Голос України. – 2024. – 8 лют. [№ 27]. – Електрон. дані. Як наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, за пів року після зняття російської блокади Чорного моря новим морським логістичним коридором уже пройшли понад 660 кораблів, які перевезли майже 20 млн тонн вантажів до 32 країн світу. Зауважено, що поряд із цим вдалося запустити проєкт страхування суден, які заходять у наші порти, від воєнних ризиків. Крім того, Д. Шмигаль повідомив, що уряд на виконання доручення Президента розробить механізм закупівлі систем РЕБ коштом обласних і місцевих бюджетів, а також опрацює питання взяття на баланс закупленого обладнання та включення його в загальну систему, яка захищає нашу критичну інфраструктуру. Повідомлено, що уряд підтримав та подасть до парламенту законопроєкт про внесення до Прикінцевих та перехідних положень Митного кодексу України змін, які розроблено на виконання зобов’язань України в межах Меморандуму про економічну та фінансову політику від 01.12.2023 із Міжнародним валютним фондом.

95.            Лавренюк С. Три завдання в оборонній сфері [Електронний ресурс] / Сергій Лавренюк // Голос України. – 2024. – 15 лют. [№ 32]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що чергове засідання уряду відбулося на Донеччині, а перед цим Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із головою обласної військової адміністрації (ОВА) Вадимом Філашкіним ознайомилися з перебігом будівництва фортифікацій та інженерних загороджень. «Захист держави від російських окупантів, посилення нашої армії, створення передумов для Перемоги над агресором — це головний пріоритет держави на 2024 рік», — зазначив глава уряду, нагадавши, що цьогорічний оборонний ресурс становить майже 1,7 трлн грн, або понад 22 % ВВП країни. Зазначено, що уряд підтримав ініціативу Міністерства економіки та Держслужби експортного контролю щодо запровадження експериментального проєкту з впровадження та забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційної системи у сфері держекспортконтролю (ІКСЕК). Повідомлено, що Кабінет Міністрів України (КМ України) ухвалив розпорядження про реорганізацію двох наукових установ: Інституту фізичної оптики імені О. Г. Влоха та Науково-дослідного інституту українознавства. Перший має об’єднати наукові спроможності з Львівським національним університетом ім. Івана Франка, а другий — з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка. Також ухвалено рішення про приєднання Української інженерно-педагогічної академії до Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

96.           Лавренюк С. ТЦК працюватимуть у цілодобовому режимі [Електронний ресурс] / Сергій Лавренюк // Голос України. – 2024. – 13 лют. [№ 30]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що уряд утворив Промислово-оборонний комітет України, який очолить Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. До його складу також увійдуть Перший віцепрем’єр-міністр економіки, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністри з питань стратегічних галузей промисловості, оборони, фінансів, внутрішніх справ, а також Голова Служби безпеки України (СБУ). Зазначено, що Кабінет Міністрів України (КМ України) вніс зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), згідно з якими під час проведення мобілізації та/або під час дії правового режиму воєнного стану вони мають право цілодобово: розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП); організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів і психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями (ВЛК) військовозобов’язаних і резервістів; вести персонально-якісний облік призовників, військовозобов’язаних і резервістів, облік транспортних засобів, що підлягають передачі ЗСУ та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час.  Йдеться про ще одне рішення уряду, яке передбачає, що заклади освіти, охорони здоров’я та інші держзамовники, мають здійснювати публічні продуктові закупівлі, насамперед за електронним каталогом «Prozorro Market». Також КМ України затвердив План заходів із виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС.

97..       Липчанський М. Уряд створив Промислово-оборонний комітет України [Електронний ресурс] / Максим Липчанський // Korrespondent.net : [вебсайт]. – 2024. – 9 лют. — Електрон. дані. Наведено інформацію Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, оприлюднену на сайті «Урядового порталу», про те, що Кабінет Міністрів України (КМ України) створив Промислово-оборонний комітет України. За словами Д. Шмигаля, до складу комітету, який він очолить, увійдуть: міністр стратегічних галузей промисловості, міністр оборони, віцепрем'єр-міністр з економіки, віцепрем'єр-міністр з інновацій, міністр фінансів, міністр внутрішніх справ, голова Служби безпеки України (СБУ). За його словами, планується долучити до роботи комітету виробників зброї, експертів, фахівців і місцеві органи влади. Глава уряду наголосив, що завдання комітету – вивести український оборонно-промисловий комплекс (ОПК) на новий рівень, сформувати унікальну систему підтримки виробників, дати більше стимулів, збільшити рівень взаємодії з міжнародними компаніями в цій сфері.

98.            Прем’єр зустрівся з представниками МВФ [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 14 лют. [№ 31]. – Електрон. дані. Зазначено, що про впровадження реформ та фінансування України на цей рік йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з командою Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі із заступником директора Європейського департаменту МВФ Умою Рамакрішнан. Прем’єр-міністр подякував Фонду за успішний другий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) на 15,6 млрд доларів. Він наголосив, що МВФ — один із найбільших фінансових партнерів нашої країни. 

99.            Усі постраждалі внаслідок російської агресії обʼєкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру для визначення розмірів компенсацій від рф - Денис Шмигаль [Електронний ресурс] // Юрид. практика. – 2024. – 29 лют. – Електрон. дані.  Йдеться про виступ Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля під час конференції "Об’єднані заради справедливості. Об’єднані заради збереження культурної спадщини". Глава уряду проінформував про шкоду, завдану російськими агресорами об'єктам історії та культури України, та наголосив, що "путінський режим продовжує багатовікову традицію мародерства на культурному фронті, що була започаткована ще в російській імперії та продовжена в СРСР". Денис Шмигаль відзначив важливість ретельної та правильної оцінки збитків і втрат у сфері культури та вказав на важливості негайного реагування на міжнародному рівні на тіньову торгівлю культурними цінностями та "створення надійних правових рамок, збільшення заходів безпеки, взаємодії між правоохоронцями різних держав". Прем'єр-міністр акцентував, що світу потрібен прецедент покарання за вандалізм і дикунство у сфері культури, та запропонував на платформі United for Justice сформувати спільні рішення та механізми реалізації принципу "росія заплатить".


100.            Хім'як О. Україна потребує пів трильйона доларів на відновлення, — Шмигаль [Електронний ресурс] / Ольга Хім'як // Focus.ua : [вебсайт]. – 2024. – 15 лют. — Електрон. дані. Як заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час презентації третьої оцінки збитків і потреб на відновлення України (RDNA3), проведеної за участі Світового банку, потреби на відбудову України складають нині вже майже 486 млрд доларів, сукупні ж економічні, соціальні та інші втрати України станом на кінець 2023 р. становлять майже 499 млрд доларів. Згідно з оприлюдненим звітом, найбільше постраждали житловий сектор, транспорт, торгівля та промисловість, енергетика і сільське господарство. У географічному вимірі найбільше руйнувань у Донецькій, Харківській, Луганській, Запорізькій, Херсонській та Київській областях. В українському уряді переконані, що головним ресурсом для відновлення України має стати конфіскація заморожених російських активів.


101.            Шмигаль: 2024 рік має стати роком військових інновацій [Електронний ресурс] // Дзеркало тижня. – 2024. – 1 лют. — Електрон. дані. Йдеться про те, що Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив, що поточний рік має стати роком військових інновацій для нашої держави. За його словами, окремо увага приділяється проєктам автоматичних турелей та розміновувачів. Глава українського уряду зауважив, що питання обороноздатності та забезпечення нашої армії визначено пріоритетом номер один, тому цього року сотні мільярдів гривень будуть направлені на те, щоб ”українські військові мали все необхідне”.

102.            Японія допоможе з відбудовою [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 13 лют. [№ 30]. – Електрон. дані. Подано інформацію, що Японія виділить 106 млн доларів США (15,8 млрд єн) допомоги на підтримку відновлення України від наслідків війни у семи сферах. Очікується, що про допомогу буде оголошено 19 лютого у Токіо під час конференції з відновлення України, участь у якій планують узяти Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова Федерації бізнесу Японії (Keidanren) Масакадзу Токура. До підписання підготовлено понад 10 меморандумів про співпрацю.

103.            Японія може стати одним із лідерів відновлення нашої країни [Електронний ресурс] // Голос України. – 2024. – 21 лют. [№ 36]. – Електрон. дані. Як повідомив глава уряду України Денис Шмигаль під час спільного виступу перед засобами масової інформації (ЗМІ) з Прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою, Україна та Японія домовилися про відкриття переговорів щодо оновлення угоди про сприяння та захист інвестицій. Зазначено, що її мета — дати інвесторам надійний правовий захист та гарантії щодо їхніх капіталовкладень. «Майже два роки Україна протидіє росії в повномасштабній війні. На цьому шляху Україна постійно відчуває солідарність Японії. Наше спільне завдання перемогти деструктивні сили, що намагаються перевести стрілки годинника назад і відкинути людство в минуле. Україну та Японію також зближує наявність тимчасово окупованих росією територій», — заявив Д. Шмигаль.       





2024 © Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційних ресурсів та відкритих заходів

2024 © Hаціональна бібліотека України  імені Ярослава Мудрого