Випуск 90, 14 грудня 2011 р. |
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
У ЖИТОМИРІ ЛИТВИН ПОВІДОМИВ, ЩО ПІДТРИМУЄ СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ НЕДОТОРКАННОСТІПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
"Рупор Житомира", 09.12.2011
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин підтримує ініціативу щодо скасування депутатської недоторканності…НАРОДНЫЕ ДЕПУТАТЫ ОТ ПАРТИИ РЕГИОНОВ НЕ БУДУТ ГОЛОСОВАТЬ ЗА ДЕКРИМИНАЛИЗАЦИЮ
"Жизнь", 13.12.2011, Донецкая обл.
Партия регионов не будет поддерживать новый законопроект фракции "БЮТ-Батьківщина" о декриминализации 365-й статьи Уголовного кодекса...
ТІГІПКО ДАВАТИМЕ ПІЛЬГИ ТІЛЬКИ "БІДНИМ" ДЕПУТАТАМРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Рівне вечірнє", 13.12.2011
Мінсоцполітики готує законопроект щодо надання пільг, зокрема депутатам, тільки якщо дохід на члена їхньої родини не перевищує прожиткового мінімуму.З ТУРБОТОЮ - ДО ЗЕМЛЯКІВ
Лариса Гембарська, "Звягель-інформ", 09.12.2011, Житомирська обл.
Житомирщину відвідав Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
ВІДКРИТТЯ АЕРОПОРТУ ПЕРЕНЕСЛИ НА БЕРЕЗЕНЬОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Марія Доротич, "Високий замок", 13.12.2011, Львівська обл.
Новозбудований термінал львівського аеропорту не відкриють наприкінці грудня, як планувалося раніше, а 25 березня 2012 року.
НЕ РИНОК, А ОБІГ ЗЕМЕЛЬ, КОНТРОЛЬОВАНИЙ ДЕРЖАВОЮ?ТОЧКА ЗОРУ
Василь Мороз, "Галичина", 13.12.2011, Івано-Франківська обл.
Верховна Рада 9 грудня прийняла в першому читанні за основу новий законопроект "Про ринок землі".ЖИТТЯ БТІ ПРОДОВЖИЛИ ДО 2013 РОКУ
Володимир Марченко, "Високий замок", 12.12.2011, Львівська обл.
Верховна Рада прийняла закон, яким внесла зміни до перехідних положень закону, що передбачав ліквідацію БТІ (бюро технічної інвентаризації) з 1 січня 2012 року.ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ "ПРО РИНОК ЗЕМЕЛЬ"
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 10.12.2011, Харківська обл.
За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів.
ПАВЕЛ ЛЕБЕДЕВ: "МЫ ДОЛЖНЫ ПОДНЯТЬ ИМИДЖ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ"ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
Б.Клейн, "Слава Севастополя", 10.12.2011, АР Крым
«Главные проблемы в армии - это продовольствие, вещевое обеспечение, жилье и ряд других социальных факторов…»
С ФИЛОСОФСКИМ УКЛОНОМЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
Иван Бухтияров, "Жизнь", 13.12.2011, Донецкая обл.
Почему Европа столь ценна для Украины? Интервью с советником Президента Дмитрием Выдриным.ШЛЯХЕТНА МІСІЯ
Андрій Логашевський, "Одеські вісті", 13.12.2011
Перший доброчинний дипломатичний різдвяний ярмарок пройшов в Одесі у концертхолі "Сади Перемоги".НА ЖИТОМИРЩИНІ СЕЛЯНИ ЗВЕРНУЛИСЯ ПО ДОПОМОГУ ДО НАРДЕПА
"Рупор Житомира", 12.12.2011
Незабаром в селі Видибор Черняхівського району діятиме новий дитячий садок.
ХТОСЬ НАКИНУВ ОКО НА "ТРАНСМІСТ"СКАНДАЛИ
Микола Кобилюк, "Молодий буковинець", 13.12.2011, Чернівецька обл.
"У нас є всі підстави припускати, що це один із методів рейдерського захоплення підприємства".БОРЬБА С КОРРУПЦИЕЙ -- ВАЖНЕЙШАЯ ЗАДАЧА ГОСУДАРСТВА
А. Григорьев, "Слава Севастополя", 10.12.2011, АР Крым
Определенные подвижки Украины в сфере борьбы с коррупцией отметили международные эксперты."МІЛІЦІЯ ФІНАНСУЄТЬСЯ НА 40%"
Вадим Лубчак, "Новий день", 09.12.2011, Херсонська обл.
Одночасно такої кількості чиновників і міліціонерів у Голій Пристані, певно, не було ніколи.
СМЕНИЛ КОЛПАК ПОЛИТИЧЕСКОГО ШУТА НА КОРОНУ ИМПЕРАТОРА?ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Светлана Устинова, "Крымские известия", 10.12.2011
«Считаю, Генеральная прокуратура должна возбудить дело против Ляшко за грубое нарушение законодательства, касающегося гуманного отношения к животным».
МИССИЯ: РЕОРГАНИЗОВАТЬ И УБИТЬ?ПРИЗНАЧЕННЯ
Ирина Ковалёва, "Крымская правда", 13.12.2011
Украина занимает лидирующее место в Европе по детскому алкоголизму и наркомании.У КРИВОМУ РОЗІ ВІДКРИТО ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР
"Зоря", 12.12.2011, Дніпропетровська обл.
Центр створено в рамках Національного проекту "Нова якість охорони материнства і дитинства" за дорученням Президента України Віктора Януковича.
ЗНАКОМЬТЕСЬ: НОВЫЙ ПРОКУРОРОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
Николай Филиппов, "Крымская правда", 10.12.2011
Прокурором АР Крым стал земляк Президента.
ЧИ ГОТОВІ УКРАЇНЦІ ВИЙТИ НА ВУЛИЦІ З ПРОТЕСТАМИ ПРОТИ ВЛАДИ?
"Львівська пошта", 10.12.2011
В Україні парламентські вибори через рік... "Пошта" запитує у читачів: чи готові українці вийти на вулиці з протестами проти влади?
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
У ЖИТОМИРІ ЛИТВИН ПОВІДОМИВ, ЩО ПІДТРИМУЄ СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ НЕДОТОРКАННОСТІ
"Рупор Житомира", 09.12.2011
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин підтримує ініціативу щодо скасування депутатської недоторканності……Але пропонує, аби кожен депутат зробив це в індивідуальному порядку. За повідомленням Прес-служби Голови Верховної Ради України, відповідаючи у середу у Житомирі на запитання журналістів щодо відповідної ініціативи лідера фракції Комуністичної партії України Петра Симоненка, В.Литвин підтвердив, що він, як і інші парламентарії, одержав листа за підписом П.Симоненка та члена фракції КПУ Ігоря Алексєєва з проханням підтримати законопроект про внесення змін до Конституції України у частині скасування депутатської недоторканності.
Голова Верховної Ради України висловив переконання, що таке рішення треба приймати. Разом з тим, він розцінив внесення відповідної ініціативи саме зараз як "вдалий політичний крок з урахуванням наближення виборчої кампанії", оскільки, за словами керівника парламенту, "зрозуміло, що 300 голосів, потрібних для внесення змін до Конституції, у сесійній залі сьогодні знайти буде неможливо".
Крім цього, В.Литвин нагадав, що до кінця роботи парламенту нинішньої каденції лишилося 10 місяців, а для того, аби остаточно прийняти зміни до Основного закону, потрібні дві чергові "повноцінні" сесії. "Тому встигнути реалізувати цю ініціативу неможливо", - сказав він.
При цьому Голова Верховної Ради України повідомив, що у відповіді авторам листа він висловив стовідсоткову підтримку запропонованої ініціативи і готовність поставити свій підпис для подання цього законопроекту на розгляд парламенту (загалом потрібно 150 підписів), але запропонував піти іншим шляхом.
"Вважаю за необхідне запропонувати внести до Конституції положення, за яким народний депутат може одноосібно, написавши відповідну заяву, відмовитися від недоторканності, - сказав він. - Думаю, якщо це зробить один депутат або одна фракція, всі інші будуть морально вимушені слідувати цьому прикладу".
В.Литвин пообіцяв зробити все, щоб така його ініціатива дістала підтримку.
http://ruporzt.com.ua/politica/34628-u-zhitomir-litvin-povdomiv-scho-pdtrimuye-skasuvannya-deputatskoyi-nedotorkannost.htmlНАРОДНЫЕ ДЕПУТАТЫ ОТ ПАРТИИ РЕГИОНОВ НЕ БУДУТ ГОЛОСОВАТЬ ЗА ДЕКРИМИНАЛИЗАЦИЮ
"Жизнь", 13.12.2011, Донецкая обл.
Партия регионов не будет поддерживать новый законопроект фракции "БЮТ-Батьківщина" о декриминализации 365-й статьи Уголовного кодекса...… По которой был вынесен приговор бывшему премьеру Юлии Тимошенко, и не видит механизма для ее освобождения.
Об этом заявил лидер фракции ПР Александр Ефремов. По его словам, во время согласительного совета в пятницу депутаты от оппозиции предлагали освободить Тимошенко.
"Мы сказали, что не видим механизма, как это сделать. Эти вопросы следует адресовать следственным органам и судебной системе, а не депутатам Верховной Рады", - отметил парламентарий.
Говоря о возможности декриминализации 365-й статьи УК, Ефремов заявил: "Тогда мы должны сказать, что мы чиновников высшего уровня, которые подпадают под политическую составляющую, освобождаем от ответственности за преступления, которые они совершили или могут совершить, а на сегодня таких в тюрьмах более 800 человек".
http://lifedon.com.ua/policy/policy_ukraine/1740-narodnye-deputaty-ot-partii-regionov-ne-budut-golosovat-za-dekriminalizaciyu.htmlПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ТІГІПКО ДАВАТИМЕ ПІЛЬГИ ТІЛЬКИ "БІДНИМ" ДЕПУТАТАМ
"Рівне вечірнє", 13.12.2011
Мінсоцполітики готує законопроект щодо надання пільг, зокрема депутатам, тільки якщо дохід на члена їхньої родини не перевищує прожиткового мінімуму.Про це повідомив міністр соціальної політики, віце-прем'єр Сергій Тігіпко у своїй статті, опублікованій в суботу в "Дзеркалі тижня. Україна": "Найближчим часом Мінсоцполітики внесе законопроект, який передбачає, що пільги народним депутатам, депутатам місцевих рад, прокурорам, суддям, представникам силових структур та іншим категоріям пільговиків надаватимуть тільки в тому випадку, якщо дохід на члена родини цієї людини не перевищуватиме прожиткового мінімуму". За його словами, "це теж великий резерв для економії". "Такі ініціативи неминуче наразяться на жорсткий опір і критику бюрократичного апарату. Але цей опір потрібно долати. Якщо ми говоримо про скорочення видатків і підвищення податкового навантаження на багатих, то насамперед потрібно починати із себе", - вважає міністр.
За словами Тігіпка, сьогодні серед багатих українців не лише бізнесмени, а й величезна кількість чиновників різного рівня. "За нашими підрахунками, нині тільки 23% коштів, які виділяються з бюджету на соціальні пільги, отримують бідні люди", - зазначив він.
Міністр також передбачає, що податок на багатство в Україні запроваджуватиметься тимчасово, на п'ять років: "Цей податок - один із заходів, які допоможуть вчасно виплачувати пенсії, збалансувати бюджет. Мине п'ять років, і ми зробимо висновки: чи ефективні антикризові заходи, яку користь принесли нинішні реформи, як змінився бізнес-клімат". "Якщо ми зможемо дати бізнесу те, чого він хоче, - дерегуляцію, просту та зрозумілу систему сплати податків, відсутність поборів і корупції, то бізнес сам захоче ділитися з державою та брати участь у встановленні соціальної рівності в Україні", - вважає віце-прем'єр.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=029904З ТУРБОТОЮ - ДО ЗЕМЛЯКІВ
Лариса Гембарська, "Звягель-інформ", 09.12.2011, Житомирська обл.
Житомирщину відвідав Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.Володимир Михайлович 3 грудня взяв участь у двох заходах, що відбувалися у Новограді-Волинському - в урочистостях з нагоди відкриття після реконструкції приміщення міського територіального центру соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян та відкритті амбулаторії сімейної медицини.
На обох цих заходах також були присутні народний депутат України Микола Рудченко, депутат обласної ради Петро Литвин. Зустрічали почесних гостей міський голова Загривий В.І., голова райдержадміністрації Лавренюк С.І., голова районної ради Весельський Ф.В. Керівник територіального центру Володимир Федорчук запропонував гостям перерізати символічну стрічку та запросив оглянути оновлене приміщення.
Наголосивши на тому, що про людей з обмеженими можливостями потрібно пам'ятати завжди і надавати їм допомогу, Голова Верховної Ради передав реабілітаційному центру автобус "Богдан", який обслуговуватиме інвалідів, "бо цим людям в силу їхнього нездоров'я не вистачає спілкування".
12 соціальним працівникам з міста та району Володимир Литвин особисто вручив цінні подарунки - годинники, та побажав і надалі плекати у своїх серцях чуйність та милосердя.
Крім того, родинам, в яких проживають інваліди, надано матеріальну допомогу та побутову техніку.
Міський голова Володимир Загривий за значний особистий внесок у проведенні ремонтних робіт приміщення відзначив подяками та подарунками керівників відділень та працівників територіального центру. Освятив оновлене приміщення Благочинний Новоград-Волинського приходу УПЦ Стефан Маркевич.
Того ж дня було відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини - вже третю у нашому місті.
Символічну стрічку перед входом у приміщення перерізали Литвин В. М., Загривий В.І., Борис В.М. Головний лікар міськрайТМО Василь Борис розповів присутнім про те, що на даний час вже функціонує дві таких амбулаторії у віддалених мікрорайонах міста. Сьогодні відкрито ще одну, де зможуть отримати медичну допомогу біля 1500 дорослих мешканців та 800 дітей.
Голова Верховної Ради України з нагоди відкриття у місті такого важливого для людей об'єкту вручив головному лікарю міськрай ТМО кардіограф і наркозно-дихальний апарат.
Ці дві події ще раз засвідчили про те, що Володимир Литвин з особливою увагою і турботою ставиться до своїх земляків і саме за сприяння Володимира Михайловича вирішується багато питань життєдіяльності нашого міста. А два заклади, які було відкрито у Новограді-Волинському, зорієнтованівані на те, щоб покращити життя самих новоград-волинців, вирішити ряд соціальних проблем.
http://www.zvyagel.com.ua/?p=5622РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ВІДКРИТТЯ АЕРОПОРТУ ПЕРЕНЕСЛИ НА БЕРЕЗЕНЬ
Марія Доротич, "Високий замок", 13.12.2011, Львівська обл.
Новозбудований термінал львівського аеропорту не відкриють наприкінці грудня, як планувалося раніше, а 25 березня 2012 року.Працівники летовища кажуть, що на це є дві причини. Перша - авіакомпанії складають графік рейсів у березні, отож термінал має до них адаптуватися. Друга - за три місяці персонал привчать до роботи на новому обладнанні, щоб не було жодних збоїв.
Як розповів "ВЗ" директор з розвитку аеропорту "Львів" Микола Магасевич, з будівельними роботами на терміналі вкладуться ще наприкінці грудня, зокрема під'єднають вентиляційну систему, опалення. У березні завершать роботи із налагодження системи управління польотами та операційною базою даних. До цього часу малогабаритні літаки відправлятимуться із старого терміналу летовища. З 25 березня 2012 року авіакомпанія WizzAir відновить два популярні рейси зі Львова - в Дортмунд (Німеччина) та Тревізо (Італія).
Директор з маркетингу ДП "Міжнародний аеропорт "Львів" Руслан Сабан зазначив на прес-конференції, що сьогодні на новому терміналі тестують системи багажного відділення та програми подачі рейсів. На черзі - набір персоналу, який працюватиме на новому обладнанні. "Під час Євро-2012 аеропорт планує приймати до п'ятдесяти чартерних рейсів, - каже він. - Після єврочемпіонату плануємо залучити великі авіакомпанії, які б відправляли рейси до Нью-Йорка та Канади".
http://www.wz.lviv.ua/articles/101389ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
НЕ РИНОК, А ОБІГ ЗЕМЕЛЬ, КОНТРОЛЬОВАНИЙ ДЕРЖАВОЮ?
Василь Мороз, "Галичина", 13.12.2011, Івано-Франківська обл.
Верховна Рада 9 грудня прийняла в першому читанні за основу новий законопроект "Про ринок землі".Продаж земель сільськогосподарського призначення вже не стартує з наступного року, як запевняли вітчизняні ЗМІ, переповідаючи ті чи інші рішення й заяви владного Олімпу щодо цього. 9 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу новий законопроект "Про ринок землі", який зініціював народний депутат, голова комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калєтнік. Цей документ, на відміну від попереднього, урядового, який парламент відхилив 21 листопада, передбачає зокрема, що продаж продуктивних земель в Україні стане можливим лише з 2013 року.
Мабуть, його підготовкою й можна пояснити паузу в цьому питанні, яка тривала від жовтня до середини листопада, коли від влади не надходило жодних заяв щодо подальших кроків на підготовку належного правового поля для скасування з 2012-го мораторію на продаж аграрних земель. Навіть "старий" законопроект "Про ринок землі", який парламентські "регіонали" обіцяли ухвалити до кінця другого місяця осені, застряв було десь у комісіях ВР. Враження таке, що ініціатори запровадження ринку продуктивних земель уповільнили було темпи реалізації свого задуму. Чого ж вони загаялися? Може, врешті задумалися над застереженнями, які часто-густо лунали цього року з уст вітчизняних і закордонних експертів і які зводилися до того, що квапитися з тим не варто?
Cхоже, спонукав можновладців до таких роздумів і селянський бунт 4 жовтня в Києві. Адже фермери, котрі з'їхалися того дня до столиці з усіх областей, окрім Івано-Франківської, не просто потрясли бутафорними вилами й косами під стінами Кабміну й ВР і розійшлися. Після тієї імпровізованої вистави делегати від бунтівників зустрілися з урядовцями й парламентарями. Як повідав журналістові "Галичини" наш краянин президент Асоціації фермерів та землевласників України Микола Миркевич, під час діалогу господарі висунули вимоги і пропозиції як щодо законопроекту "Про ринок земель", так і взагалі, котрі друга сторона пообіцяла взяти до уваги.
Та, либонь, чи не головним аргументом, який дещо охолодив наміри гарячих голів дозволити торги українськими чорноземами, послужило нагадування, що 2012-й - це передусім і рік парламентських виборів. Чи доцільно ще й ярмарок продуктивної землі відкривати з 1 січня? Чи не забагато буде доленосних напруг для країни? Очевидно, "нагорі" таки дослухалися до цих аргументів... Утім, хоч як, а Г. Калєтнік запевнив журналістів, що до середини січня, тобто до завершення нинішньої сесії ВР, його проект ухвалять як закон. На запитання ж, що буде в період з 1 січня 2012 року, коли закінчиться дія попереднього мораторію на продаж сільгоспугідь, і до дати підписання Президентом нового закону "Про ринок землі", який утвердить наступну тимчасову заборону на ті торги, він відповів, що все одно продавати земельні наділи ніхто не зможе, оскільки, мовляв, наразі ще не вироблено механізму такого гендля.
Це твердження аж ніяк не збігається з частими репліками прихильників "розбазарювання" українських чорноземів, що буцімто внаслідок дії мораторію у країні процвітає так званий "тіньовий" ринок, на якому вже продано близько п'яти мільйонів гектарів як селянських паїв, так і тієї колишньої колгоспної ріллі, котра ще зоставалась у державній власності. Якщо з настанням нового року заборона на продаж цих земель офіційно самоскасується, то це, за тією логікою, тим більше розв'яже руки спритним ділкам і вони пожвавлять земельні торги з-під поли. Навіщо їм якийсь механізм, коли й за умови дії мораторію вони робили що хотіли?!
Але парламентська новація від Калєтніка цікава не лише цим. А й такою нормою, що головним гравцем на ринку землі стане держава, яка підмінятиме ринкові механізми системою регульованого обороту аграрних земель. Тобто документ передбачає створення державного оператора, який контролюватиме всі угоди купівлі-продажу, оренди державної й комунальної землі, проводитиме земельні аукціони, стежитиме за дотриманням правил торгів. А також "виняткове право "держателя заставних земель" для проведення товарного виробництва отримає державний земельний банк. "Він надаватиме аграріям кредити на пільгових умовах, усього під три відсотки річних", - запевняє заступник голови Держземагентства Микола Калюжний.
Узагалі ще під час розгляду названого законопроекту міністр аграрної політики і продовольства Анатолій Присяжнюк заявив, що до часу його другого читання в парламенті у ньому мають передбачити й виняткове право держави на купівлю землі. "Я впевнений, що народні обранці проголосують за таку поправку", - зазначив він. Міністр навіть запропонував іншу, "не ринкову" назву нового законопроекту. "Назвімо його так: "Про обіг сільськогосподарських земель", це буде правильніше", - сказав М. Присяжнюк. Словом, у новому законопроекті щодо ринку земель ще менше ринкових положень, ніж у "старому". Зате в ньому ще більше "державного контролю" і спірних норм, навколо яких уже точаться суперечки навіть у таборі парламентської більшості.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=17852&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=567a643869ЖИТТЯ БТІ ПРОДОВЖИЛИ ДО 2013 РОКУ
Володимир Марченко, "Високий замок", 12.12.2011, Львівська обл.
Верховна Рада прийняла закон, яким внесла зміни до перехідних положень закону, що передбачав ліквідацію БТІ (бюро технічної інвентаризації) з 1 січня 2012 року.Згідно із прийнятими депутатами змінами, у БТІ продовжуватимуть реєструвати документи на нерухомість до 2013 року.
Несподіване для населення рішення Кабміну про ліквідацію БТІ з 1 січня 2012 року викликало паніку та колапс на ринку нерухомості. Українці кинулися в БТІ, та робота останніх, як і нотаріальних контор, була паралізована.
З 1 січня наступного року, планував Кабмін, реєструвати права громадян на нерухомість, видавати довідки та засвідчувати майнові угоди мали вже не БТІ, а нова структура -Укрдержреєстр, яку ще не створили.
За словами фахівців, Кабмін таким чином мавпував схему реєстрації майнових прав, яка діє в Росії. У сусідній країні ця схема криміналізувала ринок нерухомості. "Усе це вже проходили в Москві,- коментував ініціативу Кабміну президент Спілки фахівців з нерухомого майна Анатолій Топал. - Там найбільш криміналізований ринок нерухомості у світі. Кожна п'ята операція - кримінальна. Якщо мета - побудувати такий же ринок у нас, то влада рухається у правильному напрямі. Досі у нас була система, яка захищала власника нерухомості. Тепер її ліквідують", - зауважив фахівець.
Відкласти ліквідацію БТІ та запровадження нової схеми реєстрації нерухомого майна до 2013 року Верховній Раді запропонував позафракційний депутат Сергій Осика. На щастя, інші депутати підтримали цю пропозицію. Отож криміналізація ринку нерухомості в Україні відкладена принаймні до 2013 року.
http://www.wz.lviv.ua/articles/101391ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ "ПРО РИНОК ЗЕМЕЛЬ"
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 10.12.2011, Харківська обл.
За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів.Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні за основу законопроект № 9001-д від 7 грудня 2011 р. "Про ринок земель", ініційований народним депутатом України, головою Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Григорієм Калетніком.
За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів.
У законопроекті передбачено такі основні положення як обмеження суб'єктного складу осіб, які можуть набувати право власності на землі сільськогосподарського призначення, тільки громадянами України, державою і територіальними громадами. Іноземці, особи без громадянства, юридичні особи не можуть набувати у власність землі сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими договорами. Крім того, відповідні особи, які після набуття цим законом чинності отримають право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, зобов'язані відчужувати їх протягом одного року з цієї дати. Земельні ділянки, які не були відчужені в цей термін, відчужуватимуться примусово, за рішенням суду.
Хочеш купити землю - розповідай, звідки в тебе гроші
Крім того, закон передбачає, що в разі придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва покупець зобов'язаний подати декларацію про джерела надходження коштів за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Також законопроектом передбачено запровадження максимальної площі земель сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності однієї фізичної особи, не більше 100 га незалежно від місця їх розташування.
Проект закону передбачає, що в разі успадкування земельних ділянок і перевищення внаслідок цього загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України той зобов'язаний у термін до одного року з моменту набуття права власності на такі земельні ділянки привести загальну площу земель, що йому належать, до граничної максимальної площі шляхом їх відчуження.
Не більше 6 тисяч гектарів одному власнику
Загальна площа земельних ділянок, що може перебувати в оренді в однієї людини з урахуванням пов'язаних осіб та осіб, пов'язаних з ним відносинами контролю, не може перевищувати 6 тис. га сільськогосподарських угідь на території одного району і не більше 5 % площі сільськогосподарських угідь на території області .
Законопроект, крім того, передбачає державну реєстрацію осіб, які ведуть товарне сільськогосподарське виробництво, особисте селянське господарство за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи; а також забезпечення державного контролю за дотриманням законодавчих обмежень щодо максимальних площ сільськогосподарських земель, які можуть перебувати у власності однієї особи.
Як прогнозував раніше голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік (фракція Партії регіонів) Верховна Рада до кінця поточної сесії, тобто до 13 січня 2012 р., прийме закон "Про ринок земель".
Нагадаємо: 17 листопада ВР відправила на повторне перше читання проект закону № 9001-1, ініційованого Кабінетом Міністрів України "Про ринок земель".
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=9223ТОЧКА ЗОРУ
ПАВЕЛ ЛЕБЕДЕВ: "МЫ ДОЛЖНЫ ПОДНЯТЬ ИМИДЖ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ"
Б. Клейн, "Слава Севастополя", 10.12.2011, АР Крым
«Главные проблемы в армии - это продовольствие, вещевое обеспечение, жилье и ряд других социальных факторов…»На этой неделе военнослужащие нашей страны отметили День Вооруженных Сил Украины. В преддверии праздника народный депутат Украины от Партии регионов, президент Фонда социально-экономического развития Севастополя Павел Лебедев встретился с военными журналистами. Беседуя с представителями СМИ, он поздравил военнослужащих Украины с профессиональным праздником, рассказал о своем опыте военной службы и взгляде на реформирование армии.
-Павел Валентинович, сегодня вы - народный депутат Украины, известный политик, бизнесмен, меценат, а начинали свою профессиональную деятельность как военный финансист. Насколько знания, полученные на этом поприще, пригодились в жизни, чему научила вас армия?
- Армия научила меня своим принципам жизни. Честь, достоинство, дисциплина, порядок-это основные из них, которые и помогают по жизни. Практически опыт жизни я приобрел в Вооруженных Силах Советского Союза. Армия, как и учеба, дала мне главное, благодаря чему я достиг определенных результатов в жизни. Поэтому считаю, что армия для меня заложила основы сегодняшнего дня. Армия-это наша стабильность, будущее и главное, это наши кадры.
-Сейчас очень актуален вопрос реформирования армии. С вашей точки зрения, что должен включать первый этап реформ? С чего именно необходимо начинать прямо сейчас?
-Первый этап-поднять имидж ВС. Это самый элементарный и простой этап. И он достигается в короткий срок. Второй этап-это реформирование ВС, исходя из боевой готовности. Это-вооружение, современные технические средства. Если говорить о втором этапе, то солдат должен быть одет и обут. Поэтому главные проблемы, которые там существуют, в моем понимании,-это продовольствие, вещевое обеспечение, жилье и ряд других социальных факторов, то, что касается военных городков, семей, пенсий.
По вопросу обеспечения продовольствием мне известно, что вся Украина поделена на четыре региона, и четыре компании обслуживают военнослужащих. Я знаю, что идет очень много нареканий со стороны рядового и офицерского состава. Эту проблему можно решить очень просто. Нужно ликвидировать существующую монополию, предоставить полномочия командиру части. То же самое касается и вещевого обеспечения.
Что касается жилья, сегодня государство покупает его из расчета 7600 гривен за метр квадратный. С учетом того, что я тоже занимаюсь строительством, понимаю, что даже в том же Севастополе очень много свободной земли в военных городках. А в этих военных городках есть коммуникации, которые составляют 30 - 40% стоимости метра квадратного. Поэтому можно построить адекватное качественное жилье на территории военных городков, где есть уже проложенная инженерия: вода, газ, канализация, электричество. И это будет стоить не 7600, а максимум 4000 гривен.
-Вы уже 5 лет, возглавляя Фонд социально - экономического развития Севастополя, претворяете в жизнь конкретные проекты по улучшению жизни города и его жителей. Как возникла идея создания этой организации, каковы ее основные задачи и источники финансирования?
-Когда я столкнулся с финансированием программ для молодежи и ветеранов, то для себя сделал вывод, что необходимо помочь, дать толчок. Сегодня мы и даем молодежи инструмент, чтобы она могла зарабатывать себе на жизнь самостоятельно. Но на первом этапе-поддержать ее материально стипендиями, которые выплачивает фонд.
-Можно более детально рассказать о социальных программах фонда, участвуют ли в них военнослужащие?
-Основная программа, которая задействована массово,-это программа помощи людям пожилого возраста. В ней участвуют в том числе и бывшие военнослужащие, потому что фонд работает со многими общественными организациями: "чернобыльцами", "афганцами", ветеранами ВС. Сейчас запущены дополнительные программы. По нашим оценкам, в них будут участвовать до 30 000 жителей Севастополя, в том числе и военнослужащие.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=12&day=10&id=239393ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
С ФИЛОСОФСКИМ УКЛОНОМ
Иван Бухтияров, "Жизнь", 13.12.2011, Донецкая обл.
Почему Европа столь ценна для Украины? Интервью с советником Президента Дмитрием Выдриным.Дмитрий Выдрин отличается от других украинских экспертов двумя характерными чертами. Первое отличие в том, что его советы были востребованы едва ли не всеми украинскими президентами и очень многими политиками. Отличие второе: его политологический анализ граничит с философским осмыслением, всегда позволяющим Дмитрию Игнатьевичу смотреть на ту или иную ситуацию с иных ракурсов.
Корреспондент "Жизни" взял интервью у советника президента, а до недавнего времени - заместителя главы Совета национальной безопасности и обороны Украины Дмитрия Выдрина в перерыве между панельными дискуссиями "Европейских дебатов" в Харькове, организованных Фондом поддержки демократических инициатив Евгения Кушнарева.
- Сегодня вы модерировали панельную дискуссию на тему "Украина в Европе/Европа в Украине: траектории и треки украинской евроинтеграции". Даже сами дебаты называются "европейскими". Почему Европа столь ценна для Украины?
- Лично для меня ЕС был и пока еще остается ценен как сообщество, в котором производят не только хороший товар, но и хорошие личности - по культуре, свободолюбию, толерантности, взаимопониманию. Если Европа, пройдя кризис, снова станет таким местом, то я готов бежать туда, как раньше за комсомолом. А если только хороший шоколад, то мне это неинтересно. Поэтому вопрос в том, к кому мы идем, с чем мы идем и зачем мы идем.
Ведь любое предприятие производит две вещи. Например, вы делаете трубы на заводе, но не замечаете, что попутно производите трубного изготовителя. Он может быть унылым мужиком в бушлате, который вечно пьян (поскольку на заводе холодно и нужно с утра греться), а может - мальчиком в белоснежной рубашечке, сидящим за компьютером и делающим, с помощью своих гениальных программ, очень низкие по себестоимости трубы.
- Определилась ли украинская политическая элита с внешнеполитическим вектором?
- Если говорить в корректных в научном смысле терминах, то у нас нет элиты, у нас предэлита. Наши политики, которые в основном вышли из бизнеса, мыслят в рамках деловых схем, но не в рамках политических стратегем. В этой среде есть сильные тактики, но полностью отсутствуют стратеги.
- Украина добилась бы большего, если бы определилась с внешнеполитическим вектором еще 20 лет назад раз и навсегда?
- Никто не знает. В моей последней радиопрограмме гостем был один американец, и он говорил: "Вы нас всех обманули. Вы 20 лет колеблетесь между Западом и Востоком. Все думали, это плохо, а сейчас оказывается, что это классно: вы избежали заражения тотальной, магистральной коррупцией от России, но вы избежали и многих пороков Запада - кризиса мультикультурности, фобии по отношению к некоторым народам, например цыганам. И ваша закрытость, аутентичность, которую все считали колоссальной бедой, может оказаться, в конечном счете, благом". Поэтому никто не знает, кто проиграет, кто выиграет.
- Мы все примерно представляем, какой спектр мнений об Украине существует в среде европейских политиков, но что думают о нашей стране европейские интеллектуалы?
- По-разному. Например, мой друг Томаш Пал из Венгрии (я считаю его гениальным мыслителем, он академик многих академий наук стран Европы), считает, что наша сила - в тех скрытых возможностях духа человека, образованности человека, еще не растраченного нами потенциала человека. И по его мнению, что бы о нас ни говорили, за много поколений мы создали народ с сильным генофондом, сильным генотипом, с хорошим образованием. И это - наш главный потенциал.
Есть интеллектуальная элита, я их не буду называть, профашистские партии Европы, у них есть профессора, считающие нас бесконечно отсталыми людьми, которым заказан путь. Фактически, это тоже интеллектуальная элита, поскольку они читают курсы в европейских университетах, хотя я их к элите и не отношу. Поэтому элита очень разношерстная.
- В своих работах вы тяготеете к концептуализму, но из написанного вами очень мало воплощено в жизнь. Почему?
- То, что хотелось воплотить, как правило, не получается, а то, что получается, - не хотелось. Вообще говоря, 90% из происходившего в нашей стране шло не по хорошей логистике, а по самоорганизации, причем зачастую плохой.
Хотя я не недооцениваю самоорганизацию, это великая штука. Даже если ты занимаешься самолечением и лечишь организм неправильно, организм сам находит способ выздороветь. Поэтому, несмотря на то, что мы постоянно Украину лечим неправильно, все равно есть какие-то скрытые резервы организма, позволяющие обществу нормально функционировать.
Например, возникают проблемы на таможне, рыбники говорят: рыбу не дают завозить, фруктовики говорят: апельсины стоят месяцами в портах Одессы. Но заходишь в магазин - есть и рыба, и апельсины. Каким-то образом все это появляется, и жизнь все равно побеждает.
http://lifedon.com.ua/home/1739-s-filosofskim-uklonom.htmlШЛЯХЕТНА МІСІЯ
Андрій Логашевський, "Одеські вісті", 13.12.2011
Перший доброчинний дипломатичний різдвяний ярмарок пройшов в Одесі у концертхолі "Сади Перемоги".Його організував Одеський дипломатичний клуб за підтримки представництва Міністерства закордонних справ України в Одесі.
У церемонії відкриття взяли участь губернатор Одеської області Едуард Матвійчук, заступник голови облради Олексій Гончаренко, народний депутат України Сергій Гриневецький, дипломати, представники громадськості. Вітаючи присутніх, губернатор Е. Матвійчук особливо підкреслив: кожний гість ярмарку зможе придбати продукцію, що виробляється в тій або іншій країні, і усі виручені гроші підуть на доброчинні справи. У цьому випадку - на закупівлю медичного устаткування для обласної дитячої клінічної лікарні.
Також губернатор висловив надію, що цей дипломатичний ярмарок стане доброю традицією і буде відбуватися щороку.
У межах заходу була представлена масштабна культурна програма за участю професійних та самодіяльних артистів. Відвідувачі ярмарку змогли покуштувати страви національних кухонь.
Відбувся доброчинний аукціон з різноманітними лотами від дипломатичних представництв.
http://izvestiya.odessa.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=23233НА ЖИТОМИРЩИНІ СЕЛЯНИ ЗВЕРНУЛИСЯ ПО ДОПОМОГУ ДО НАРДЕПА
"Рупор Житомира", 12.12.2011
Незабаром в селі Видибор Черняхівського району діятиме новий дитячий садок.Останні роки в області щороку відкривають до десяти дитячих садочки, яких дуже потребують громади. Та не в кожному населеному пункті є фінансова можливість збудувати чи відремонтувати дошкільний навчальний заклад без допомоги держави чи благодійників. Саме така ситуація донедавна була в селі Видибор Черняхівського району. Однак, вже незабаром тут діятиме по сучасному облаштований дитячий садок.
Шістдесят тисяч гривень не вистачало громаді села Видибор аби відкрити необхідний громаді дитячий садок, відновлення якого тривало вже три роки. Та декілька місяців тому люди звернулися за допомогою до народного депутата України Миколи Рудченка.
Нині, каже Ганна Ковальчук, це сучасний виховний заклад, відкривати який громада планує вже цього місяця. Сільський голова розповідає: у селі є і інші проблеми. Допомогти у подоланні яких просять у народного депутата: це і ремонт будинку культури, і перекриття місцевої школи. Саме в навчальному закладі Микола Рудченко зустрівся з Видибірською громадою. Люди також просили допомоги. У лікуванні рідних, сприяння у відбудові обгорілої оселі і іншого. Микола Рудченко пообіцяв найближчим часом людям допомогти і в особистих проблемах, і в проблемах усього населеного пункту, адже добре розуміє, що громада не в змозі усе це зробити самотужки.
Цього дня Микола Рудченко побував і у сусідніх Жатьках, де також відвідав фельдшерський пункт, будівництво дитячого садка і школу, де зустрівся з її колективом. Тут також було чимало прохань до народного депутата - усі їх він пообіцяв виконати.
http://ruporzt.com.ua/zhittya/34691-na-zhitomirschin-selyani-zvernulisya-za-dopomogoyu-do-nardepa.htmlЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
ХТОСЬ НАКИНУВ ОКО НА "ТРАНСМІСТ"
Микола Кобилюк, "Молодий буковинець", 13.12.2011, Чернівецька обл.
"У нас є всі підстави припускати, що це один із методів рейдерського захоплення підприємства".До офісу однієї з найбільших фірм області - підприємства "Трансміст" - дев'ятого грудня вранці ввірвалися люди в масках. Як розповідають очевидці, виламали браму й не випускали працівників із території та приміщення. І нікого не впускали. Силовики посилалися на наявність постанови слідчого прокуратури області на обшук підприємства. Люди ж кажуть: рейдерське захоплення, бо їм правоохоронці нічого не пояснювали.
На воротах прохідної - бійці спецпідрозділу "Беркут". Машиною об'їжджаємо підприємство й заходимо на його територію через чорний вхід.
На першому поверсі офісу силовики збирають зі столів документи, комп'ютери та оргтехніку й запаковують у великі чорні пакети. Складають у коридорі. Спілкування з журналістами представники міліції уникають.
Працівники підприємства здогадуються, що причиною усьому могла стати справа, яка тягнеться ще з 2008 року, коли "Трансмосту" закидали зловживання при будівництві мосту в Маршинцях за повеневі гроші.
- Після приїзду прем'єр-міністра попередній прокурор відзвітував, що троє сидять та шість мільйонів знайдено. Але насправді тоді жодних документів не було, а кримінальні справи не порушували, - каже начальник технічного відділу підприємства Юрій Анталік. - Після цього "заднім числом" прокуратура отримала акт КРУ, де вказували, що є порушення на 900 тисяч та порушено кримінальну справу.
На підставі цих фактів "Трансміст" упродовж двох років судився з контрольно-ревізійним управлінням. За словами працівників, підприємство виграло суд. Наразі, як з'ясувалося, знову порушено кримінальну справу. Люди припускають, що на "Трансміст", який виконує роботи в усій Україні, хтось просто "наклав око".
- У нас є всі підстави припускати, що це один із методів рейдерського захоплення підприємства, - каже Дмитро Загоровський, начальник виробничого відділу фірми. - Просто під прикриттям вигаданої кримінальної справи. Нам не показують постанову слідчого прокуратури. Дізнатися, хто тут головний, ми не можемо. Усе відбувається в умовах секретності. Дії цих людей просто неможливо пояснити.
- Ми шоковані, адже не розуміємо, із чим пов'язані такі дії силовиків, - каже головний бухгалтер Галина Осетрова. - Підприємство не зможе працювати через те, що від нас забирають усі комп'ютери та сервер.
Працівники фірми скаржаться на те, що їх не випускають з офісу, вони голодні. Одній жінці стало зле. Викликали "швидку".
Як повідомляє прес-служба прокуратури області, слідчий прокуратури виніс постанову про вилучення необхідних для слідства документів. Враховуючи те, що керівництво підприємства відмовилося добровільно виконати цю вимогу слідчого й почало чинити перепони, останній залучив до виконання працівників спецпідрозділу "Беркут".
В інциденті генеральний директор "Трансмосту" Микола Загоровський нічого несподіваного не бачить:
- Для нас це - нормальне явище. Такі події не вперше відбуваються на території нашого підприємства. У п'ятницю, коли це відбувалося, я перебував на лікуванні в Моршині. Як виявилося, минулого четверга до нас приходили правоохоронці. Юрист вийшов до воріт і сказав їм, що директора немає, він - на лікуванні. Силовики хотіли якісь документи. Юрист сказав, щоби приходили, коли буде директор. Ті відповіли: "Добре", а прокурору сказали, що їх звідси "послали" і не впустили. Напевно, через це й була така реакція правоохоронців.
У суботу я зустрічався з губернатором Михайлом Папієвим. Ми говорили про цей випадок. Говорили, що такі дії нікого не прикрашають - ні нашу організацію, ні правоохоронців. У розмові з губернатором дійшли висновку, що наша організація повинна працювати. Прокурор області Петро Коваль теж підтвердив, що прокуратура буде сприяти тому, щоби працездатність підприємства не порушувалася, а правоохоронні органи об'єктивно розберуться в цій ситуації. Наразі ми працюємо в звичайному режимі.
Офіційно
10 листопада 2011 року прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення посадовцями ЗАТ "Трансмост". Впродовж вересня 2008 - грудня 2009 років службові особи цього ЗАТ, яке виступало підрядником із будівництва мосту на автомобільній дорозі місцевого значення Маршинці - Герца - Глибока - Банилів-Підгірний, внесли завідомо неправдиві дані в акти виконаних робіт та в довідки про вартість робіт щодо обсягів і їхньої вартості. Внаслідок вказаних незаконних дій на рахунок "Трансмосту", згідно з висновками КРУ, були зайво скеровані бюджетні кошти на суму понад 1,5 млн грн, інформує прес-служба прокуратури області.
http://molbuk.ua/publicacii/43047-htos-nakinuv-oko-na-transmst.htmlБОРЬБА С КОРРУПЦИЕЙ -- ВАЖНЕЙШАЯ ЗАДАЧА ГОСУДАРСТВА
А. Григорьев, "Слава Севастополя", 10.12.2011, АР Крым
Определенные подвижки Украины в сфере борьбы с коррупцией отметили международные эксперты.9 декабря отмечался Международный день борьбы с коррупцией. В этот день редакция обратилась к народному депутату Украины, председателю подкомитета законодательного обеспечения борьбы с организованной преступностью и коррупцией и имплементации мировых антикоррупционных стандартов Верховной Рады Ивану Вернидубову с просьбой дать оценку состояния дел в этой важнейшей сфере борьбы за права человека в нашей стране. Вот его комментарий:
- В этот день в 2003 году в мексиканском городе Мерида на политической конференции высокого уровня была открыта для подписания Конвенция ООН против коррупции, принятая Генеральной Ассамблеей ООН. Цели учреждения этого международного дня, как указано в резолюции Генеральной Ассамблеи,-углубление понимания проблемы коррупции и роли конвенции в ее предупреждении, борьбе с ней, поддержка международного сотрудничества и технической помощи в предупреждении коррупции и борьбе с ней. Международными организациями должны поощряться честность и неподкупность, ответственность, а также надлежащее управление публичными делами и публичным имуществом.
Коррупция по - прежнему остается одной из острейших проблем во многих государствах мира. Данные Всемирной организации гражданского общества "Трансперенси Интернешнл", ведущей борьбу с коррупцией, относительно индекса восприятия коррупции в 2011 году показали, что правительства некоторых стран, в том числе и Украины, не смогли пока надежно защитить своих граждан от коррупции-от злоупотреблений в области государственных ресурсов, взяточничества, принятия знаковых решений без ведома общественности.
Борьба с этим злом в Украине, тем не менее, набирает обороты. Антикоррупционное законодательство ужесточается. К ответственности привлекаются высокопоставленные преступники. "Чиновники - коррупционеры уже ощутили действие нового антикоррупционного законодательства",-заявил недавно президент Украины Виктор Янукович.
Системная работа по предотвращению, выявлению и пресечению коррупционных действий в государственных органах началась с приходом к власти команды Януковича. Так, с 1 июля этого года вступил в силу закон "Об основах предотвращения и противодействия коррупции в Украине", инициированный президентом Украины. Указом от 21 октября 2011 года Виктор Янукович одобрил национальную антикоррупционную стратегию на 2011 - 2015 годы, целью которой является снижение уровня коррупции в Украине. До этого в системе государственного управления царила атмосфера вседозволенности и безнаказанности, чем пользовались нечистые на руку чиновники. В целом правоохранительные органы с начала 2011 года выявили более трех тысяч преступлений, связанных со взяточничеством. Некоторые чиновники, разворовавшие государственный бюджет, уже понесли наказание. Так, в октябре этого года суд приговорил к 9 годам лишения свободы заместителя министра охраны окружающей природной среды Украины Богдана Преснера и его подельника за вымогательство крупной взятки. Дело по обвинению во взяточничестве бывшего главы Госфинуслуг Василия Волги Генеральной прокуратурой передано в суд. Заведены уголовные дела и относительно других высокопоставленных чиновников-как в центре, так и в регионах. В ноябре этого года был задержан глава Государственной службы занятости Украины Владимир Галицкий, подозреваемый в систематических взятках и нарушениях при использовании бюджетных средств.
Правоохранительные органы работают на результат. В их поле зрения все чаще попадают все-независимо от партийной принадлежности и связей во власти. Определенные подвижки Украины в сфере борьбы с коррупцией отметили и международные эксперты. В середине ноября группа государств Совета Европы против коррупции (GRECO) по третьему раунду оценки Украины в сфере криминализации коррупционных деяний и прозрачности финансирования политических партий обнародовала свой отчет. В нем отмечаются позитивные шаги, сделанные Украиной в направлении установления ответственности за коррупционные правонарушения, ужесточения ответственности за незаконное обогащение, торговлю влиянием и за другие коррупционные правонарушения.
Президент Украины Виктор Янукович взял под личный контроль реализацию системной борьбы с коррупцией, в результате которой казнокрадство должно быть сведено на нет. Украина приближается к европейским стандартам в системе государственного управления. Комитет по вопросам борьбы с организованной преступностью и коррупцией Верховной Рады Украины 7 декабря 2011 года провел заседание "круглого стола" на тему "Осуществление Конвенции ООН против коррупции. Оценка гражданского общества", посвященного международному дню борьбы с коррупцией. То есть серьезные шаги властных структур Украины по претворению в жизнь инициированного президентом важного закона о борьбе с коррупцией уже сделаны.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=12&day=10&id=239389"МІЛІЦІЯ ФІНАНСУЄТЬСЯ НА 40%"
Вадим Лубчак, "Новий день", 09.12.2011, Херсонська обл.
Одночасно такої кількості чиновників і міліціонерів у Голій Пристані, певно, не було ніколи.
З робочим візитом Херсонщину відвідав заступник міністра внутрішніх справ України Дмитро Ворона.Приводом для приїзду високопосадовця стали відкриття нової будівлі Голопристанського райвідділу міліції та ізолятора тимчасового тримання (ІТТ), чергової частини й спортивно-тренувального комплексу УМВС.
Одночасно такої кількості чиновників і міліціонерів у Голій Пристані, певно, не було ніколи. Крім заступника міністра, на урочисте відкриття райвідділу міліції та ізолятора тимчасового тримання з'їхалися керівники ОДА і облради, голови практично всіх райдержадміністрацій області, начальники райвідділів міліції...
Подивитися гостям міста було на що: не в кожному райвідділі така сучасна техніка та комфортні умови для роботи міліціонерів. Також, на жаль, далеко не всі ІТТ області, на відміну від голопристанського, відповідають європейський вимогам та нормам.
За словами в. о. начальника штабу УМВС України в області підполковника міліції Олексія Солов'я, у камерах нового ізолятора дотримано всіх сучасних норм.
У 9 камерах нового ІТТ 25 ліжко-місць. Дві камери підвищеного комфорту: з телевізорами та холодильниками.
- Їжа для затриманих готується у кафе, з яким укладено договір, - розповів підполковник міліції Олексій Соловей. - Триразове харчування у середньому для однієї людини коштує 25 грн. на добу. Якщо в інших районах ІТТ будуть переповнені, тамтешніх затриманих доставлятимуть у Голу Пристань. На сьогодні в області ізоляторів європейського рівня лише три: у Бериславі, Цюрупинську і відтепер у Голій Пристані. Але навіть у найкращі ізолятори, де умови перебування майже, як у готелях, звісно, краще ніколи не потрапляти.
На запитання журналістів, для кого в ІТТ передбачені місця підвищеного комфорту, Олексій Соловей чітко не відповів, зазначивши, що у перспективі телевізори встановлять і в решті камер.
Після Голої Пристані заступник міністра завітав у Херсон, урочисто відкрив нове приміщення чергової частини УМВС та сучасний спортзал для міліціонерів.
- Міліція сьогодні фінансується лише в межах 40% від потреби, - сказав на брифінгу для журналістів Дмитро Ворона. - До слова, у Росії цей показник на рівні 80%. Більші кошти допомагають їм серйозно розвиватися. Враховуючи обмежене фінансування, керівництво МВС змушене визначатися з найголовнішим. Це, у тому числі, й будівництво Голопристанського райвідділу, який допоможе підтягнути вашу область до рівня перших у країні. На жаль, сьогодні Херсон залишається практично єдиним обласним центром, у якому відсутній ІТТ. Сподіваюся, у першому кварталі 2012 року ізолятор тут запрацює.
Після ознайомлення з умовами несення служби міліціонерів заступник міністра провів нараду з особовим складом управління, у якій взяли участь і керівники області, голови РДА та журналісти.
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/556-l---40r.html?directory=1СКАНДАЛИ
СМЕНИЛ КОЛПАК ПОЛИТИЧЕСКОГО ШУТА НА КОРОНУ ИМПЕРАТОРА?
Светлана Устинова, "Крымские известия",10.12.2011
«Считаю, Генеральная прокуратура должна возбудить дело против Ляшко за грубое нарушение законодательства, касающегося гуманного отношения к животным».Инцидент с коровой, которую нардеп Ляшко, якобы протестуя против антиаграрной политики государства, хотел ввести в здание парламента в Киеве, вызвал справедливое возмущение общественности.
В числе первых ситуацию прокомментировала председатель Лиги защиты животных "Верный друг" Людмила Милованова.
- С чувством омерзения и негодования крымские защитники животных прочитали информацию о том, что народный депутат Украины Олег Ляшко устроил шоу, пытаясь ввести в зал заседаний украинского парламента корову. Очевидно, самому Ляшко, известному лихим криминальным прошлым и мелкими скандалами, неведомо, что в истории был прецедент, когда древнеримский император ввел в сенат своего коня. Я думаю, в нашей стране и младенцу понятно, что Ляшко не тянет не только на императора, но и место парламентария занимает по странному стечению обстоятельств. Его политические метания и постоянные политические измены давно перестали кого-то удивлять. Впрочем, Бог с ним, с этим Ляшко! Что взять с политического шута? Но почему для своих провокаций он выбрал живое существо, причем не приспособленное, что называется, "жить на асфальте", в городских условиях, перед орущей в мегафоны толпой?
Конечно, если Ляшко внедрить в стадо быков, он немедленно наложит в штаны от страха. Как осталась жива эта несчастная корова - одному Богу известно. Я увидела - когда ее выводили, она упала, жалобно замычала. У меня сердце разрывалось от боли. Какими будут последствия для старого, 20-летнего животного?
Я обращаюсь к правоохранительным органам от имени общественной организации "Верный друг". Считаю, Генеральная прокуратура (поскольку речь идет о народном депутате) должна возбудить дело против Ляшко за грубое нарушение украинского законодательства, касающегося гуманного отношения к животным. Понимаю, что депутатская неприкосновенность Ляшко может помочь ему и на этот раз уйти от ответственности. Но о вопиющем случае должна говорить вся страна.
Любители политических провокаций! Руки прочь от животных!
Редакция "КИ" разделяет тревогу неправительственных объединений, стоящих на страже защиты прав "меньших братьев", и призывает не только депутатов, но и всех соотечественников любить их, беречь, быть "в ответе за тех, кого приручили".
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-13-11-38-40/3141-2011-12-12-10-41-25ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
МИССИЯ: РЕОРГАНИЗОВАТЬ И УБИТЬ?
Ирина Ковалёва, "Крымская правда", 13.12.2011
Украина занимает лидирующее место в Европе по детскому алкоголизму и наркомании.2011 год стал для уникального республиканского учреждения "Центр медико-социальной реабилитации несовершеннолетних, злоупотребляющих алкоголем, нарко(токсико)маническими веществами", что в селе Садовом Нижнегорского района, годом борьбы. За жизнь. Свою. И пациентов. Наша газета рассказывала и о несовершенном законодательстве, жертвой которого стал центр. И о том, как проходят в учреждении проверки СЭС, прокуратурой, пожарной службой. И о ревизиях и реконструкции, здесь происходивших, мы тоже рассказывали. Центру угрожали закрытием. Теперь его хотят лишить статуса "республиканский", сделав отделением наркодиспансера.
Человечное
- Ещё в начале осени вопрос о судьбе центра был озвучен на сессии Верховного Совета Украины, - рассказывает главный врач учреждения Александр Бондарь. - Мгновенно нашлись необходимые для завершения ремонта триста тысяч гривен. А теперь выясняется, что готовится проект о лишении центра статуса республиканского учреждения и передачи его в ведение наркологического диспансера.
По словам Бондаря, понизить статус центра хотят потому, что нет возможности его наполнить. Ну якобы потому, что маловато на учёте несовершеннолетних наркоманов. Интересно, что мешает учёт наладить?
- Смешно как-то получается, - продолжает Александр Петрович. - С одной стороны, должностные лица выступают: мол, растут детские преступность, наркомания, токсикомания и алкоголизм. А с другой - вдруг заявляют, что наполняемость специализированного учреждения, призванного заниматься лечением детей с девиантными формами поведения, уж больно низкая. Что же получается? Государство своими законодательными актами играет на руку детскому алкоголизму, наркомании? Смертности в конце концов? Да, законодательство таково, что поставить на учёт больного алкоголизмом ребёнка очень трудно. Но если мы не можем наполнить центр, как же мы наполним отделение?! Кстати, Севастополь принял решение оплачивать пребывание своих детей у нас, но только если мы сохраним республиканский статус. Необходимо, чтобы службы по делам детей и наркологи совместно отработали систему постановки ребятни на учёт. Увы, сейчас без разрешения родителей нельзя поставить на учёт ребёнка, даже если десять раз поймали его пьяным. Неужто нельзя на горе-родителей влиять? Они должны нести ответственность за здоровье своих чад.
Бондарь убеждён, что в условиях отдалённости и специфики учреждению необходима юридическая самостоятельность, что иностранные спонсоры (развитие материальной базы центра до сих пор зависело от них) из США, Великобритании, Греции, Швеции трепетно относятся к своим деньгам, пристально следят за тем, на что и кем они используются.
- Кроме того, став отделением, мы потеряем оперативность управления, - говорит он. - И ещё: с детьми, страдающими психическими и поведенческими расстройствами, возникшими из-за приёма алкоголя и наркотиков, планируют содержать взрослых наркоманов и алкоголиков. В разных палатах, но в одном учреждении! Скажите, разве это допустимо? И всё почему? Якобы так экономически целесообразнее. Ну что-то же есть этого дороже?
Детей в центре сейчас нет. Закрыли его из-за "несоответствия пищеблока требованиям государственных санитарных правил и норм". Шестьдесят четыре сотрудника почти год без работы. Всеми силами люди пытаются сохранить учреждение. Стойко выдерживают многочисленные проверки и комиссии.
- Какой-то замкнутый круг, - вздыхает Александр Петрович. - Почему теперь, когда мы столько всего пережили, но выстояли, теперь, когда почти устранены причины, мешающие работе центра, его хотят перевести в разряд одного из отделений? Зачем закрывать то, чем Крым может гордиться? Увы, я никому ничего не могу доказать. А тем временем из двадцати двух пацанов, которых вытурили из центра, одиннадцать уже успели совершить различные правонарушения.
Министерское
В ответе на наш информационный запрос Министерство здравоохранения Крыма сообщило, что в настоящее время им разработан проект постановления Верховного Совета Крыма о получении согласия на реорганизацию центра путём присоединения к КРУ "Наркологический диспансер". Якобы этот проект решения не только отражает все объективные факторы, но и полностью соответствует нормативно-правовой базе, регламентирующей деятельность центра. Из ответа следует, что несовершеннолетних наркоманов и алкоголиков в Крыму всего двое. Именно столько состоит на диспансерном учёте. Чиновники не поленились и даже выделили строчку жирным шрифтом. Ну и так, между прочим: на профилактическом учёте значатся 256 больных. Вот именно из-за этой, наверное, "объективной ситуации, сложившейся с изменением количества потребителей нарко-, токсикосредств (уменьшилось, да?) в возрастной группе до 17 лет, возникла необходимость в изучении перспектив по дальнейшей деятельности центра". Министерство информирует, что центр в Садовом предназначен для стационарного пребывания детей, имеющих проблемы с употреблением алкоголя. Но якобы лечение таковых возможно и в амбулаторных условиях. И отвечает, что "оказание медицинской реабилитационной помощи в условиях стационара данной категории пациентов обусловлено в большей степени социальными факторами, чем прямыми медикаментозными показаниями". И что основной акцент центра в работе с детьми был сделан на воспитательные, обучающие (в том числе и трудовым навыкам) мероприятия. А медицинская помощь, оказываемая в центре, "не соответствовала стандартам и протоколам оказания наркологической помощи".
Не забыли чиновники упомянуть и об "оптимизации сети и коечного фонда учреждений здравоохранения". То бишь сэкономить надо. Экономия, наверное, будет в том состоять, что 16 человек останутся без работы.
Вопросы без ответов
1. Сколько в Крыму останется учреждений, аналогичных "Центру медико-социальной реабилитации несовершеннолетних, злоупотребляющих алкоголем, нарко(токсико)маническими веществами", в которых занимались бы реабилитацией детей, злоупотребляющих наркотиками и алкоголем?
Может, потому вопрос без ответа, что центр неожиданно для его создателей получился уникальным? И за десять лет его существования ни в одном регионе страны, несмотря на повсеместную остроту проблемы, не удалось создать подобного?
2. Насколько обоснованным будет содержание в планируемом отделении (в случае реорганизации) несовершеннолетних наряду с совершеннолетними?
Взгляд из редакции
Так что же получается? Десять лет, которые существует в Садовом Нижнегорского района "Центр медико-социальной реабилитации несовершеннолетних, злоупотребляющих алкоголем, нарко(токсико)маническими веществами", министерство всё устраивало? Помнится, чиновники всех рангов и ведомств перебывали в этом центре. Слова тёплые говорили, подарки вручали, восхищаясь таким уникальным явлением, как это учреждение здравоохранения, которое сегодня вдруг стало называться "не соответствующим стандартам и протоколам".
С чего вдруг такая немилость? И такое рьяное министерское желание соответствовать стандартам и протоколам?
Никто и не заикался о том, что лечение в центре неправильное, запрещённое. Неужто так плохо то, что "основной акцент центра в работе с детьми был сделан на воспитательные, обучающие (в том числе и трудовым навыкам) и социальные мероприятия"? Ленивых дебилов растить проще, конечно.
По данным районной службы по делам детей, социальная эффективность учреждения реабилитации в Садовом составляет 75%. За десять лет доктор Бондарь и его сотрудники спасли 470 детей.
Ну а из данных ЮНИСЕФ - детского фонда ООН, опубликовавшего результаты социологического исследования "Состояние здоровья украинских подростков", следует, что Украина занимает лидирующее место в Европе по детскому алкоголизму и наркомании. И что спиртное у нас употребляют 40% детей, а каждый пятый подросток пьёт пиво хотя бы раз в неделю. Может, и Крыму пора наладить учёт детей-алкоголиков и детей-наркоманов?
А не хвастаться, что на диспансерном учёте по употреблению алкоголя и наркотоксикосредств состоит всего-то два человека.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/12/13/missiya-reorganizovat-i-ubitУ КРИВОМУ РОЗІ ВІДКРИТО ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР
"Зоря", 12.12.2011, Дніпропетровська обл.
Центр створено в рамках Національного проекту "Нова якість охорони материнства і дитинства" за дорученням Президента України Віктора Януковича.За дорученням Президента України Віктора Януковича голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул разом з міністром охорони здоров'я Олександром Аніщенком, міністром фінансів України Федором Ярошенком та першим заступником міністра соціальної політики Василем Надрагою відкрили сучасний перинатальний центр у Кривому Розі. У заході також узяли участь голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод та Криворізький міський голова Юрій Вілкул.
Центр створено в рамках Національного проекту "Нова якість охорони материнства і дитинства". Криворізький перинатальний центр - це перший в Україні заклад, що був відкритий у рамках зазначеного національного проекту.
"У Дніпропетровській області прийнята програма надання перинатальної допомоги на території всієї області в рамках національного проекту під патронатом Президента України "Нова якість життя - нова якість охорони материнства і дитинства", - сказав Олександр Вілкул, виступаючи перед колективом перинатального центру. - Перший перинатальний центр відкрито сьогодні в Кривому Розі. Центр розрахований на 3 тисячі пологів на рік. Тут буде надаватися високоякісна медична допомога вагітним та новонародженим, в тому числі й немовлятам, які народилися з вагою від 500 грам. Він обслуговуватиме Кривий Ріг та 5 прилеглих районів. Це територія з населенням 850 тис. жителів. Перинатальний центр повністю перекриває потребу західної частини області. Наступного року - в день захисту дітей - ми плануємо відкрити сучасний регіональний перинатальний центр у Дніпропетровську. Він перекриє потреби східної та центральної частин області".
"Це перший перинатальний центр другого рівня, відкритий в Україні. Дніпропетровщина є лідером у реформуванні системи охорони здоров'я України, ? ще раз підкреслив Олександр Аніщенко. ? Загалом цього року в Україні буде відкрито ще 4 перинатальних центри: у Кіровоградській, Харківській, Донецькій областях та Києві. У наступному році буде відкрито ще 12 перинатальних центри, а 2013 року ? всі інші центри. Всього їх буде 27", ? наголосив міністр охорони здоров'я.
- Нині у сфері охорони здоров'я регіону відбуваються масштабні перетворення, покликані якісно змінити рівень медичного обслуговування жителів області, - наголосив голова обласної ради Євген Удод. - Перинатальній центр є першою ланкою на цьому шляху. Ми прагнемо забезпечити найкращу якість медичних послуг з першого дня життя кожного з наших земляків. І ми це зробимо.
Колективу лікувального закладу вручили сертифікат на отримання нового сучасного медобладнання - ультразвукової діагностичної системи. Після урочистого відкриття міністри, представники обласної та міської влади, мали можливість ознайомитися з пристроєм і основними кабінетами центру в ході своєрідної медичної екскурсії, яку провели головний лікар перинатального центру Ніна Бобровник і лікар-реаніматолог Микола Боровський. Вони також продемонстрували механізм функціонування системи GPS-контролю переміщень машин бригад швидкої допомоги територією Дніпропетровської області.
За словами лікарів, функціонування таких центрів допоможе знизити рівень інвалідності серед дітей. Криворізький міжрайонний перинатальний центр буде забезпечувати спеціалізованою медичною допомогою мешканців міста та п'яти прилеглих районів: Широківського, Криворізького, Софіївського, Апостолівського та П'ятихатського. До перинатального центру в першу чергу будуть направляти вагітних жінок із захворюваннями і тих, які входять до групи високого ризику.
Вже з червня 2012 року в Дніпропетровську, на базі обласної лікарні та другого пологового будинку, функціонуватиме обласний перинатальний центр, де будуть приймати 4000 пологів щорічно. Центр зможе обслуговувати й найближчі населені пункти, що входять до дніпропетровської агломерації, яка складає близько 1,5 млн. жителів. Національний проект "Нове життя", який стартував у 2011 році, передбачає створення перинатальних центрів по всій Україні.
Відділ з питань зв'язків з громадськістю та пресою Дніпропетровської обласної ради.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=2580ПРИЗНАЧЕННЯ
ЗНАКОМЬТЕСЬ: НОВЫЙ ПРОКУРОР
Николай Филиппов, "Крымская правда", 10.12.2011
Прокурором АР Крым стал земляк Президента.Вчера крымские парламентарии собрались на внеочередное пленарное заседание сессии Верховного Совета автономии. Повестка дня состояла всего из одного пункта: "О согласовании назначения Павлова В. В. на должность прокурора АРК".
Кандидатура Вячеслава Павлова у крымских депутатов не вызвала возражений. "За" проголосовали 76 из 78 зарегистрировавшихся в зале народных избранников. Глава крымского парламента Владимир Константинов и председатель Совета министров автономии Анатолий Могилёв поздравили нового прокурора АРК со вступлением в должность и вручили ему по букету красных роз.
Государственный советник юстиции третьего класса Вячеслав Павлов прибыл в Крым с должности прокурора Запорожской области, на которую был переведён в июне прошлого года с должности прокурора Макеевки. Предшественник Павлова на посту прокурора Крыма Степан Молицкий продолжит службу в Одессе.
- Я благодарен за конструктивную работу с Верховным Советом Крыма. У нас не было конфликтов, непонимания. Надеюсь, что так будет и в дальнейшем, - сказал Молицкий. - Вы приобрели хорошего профессионала. Крыму повезло. Одессе - не знаю.
При этих словах зал взорвался хохотом и аплодисментами.
К сожалению, с новым прокурором автономии журналистам пообщаться не удалось.
Досье
Вячеслав Владимирович Павлов родился в 1971 году в г. Енакиево Донецкой области. В 1996 году окончил Национальную юридическую академию имени Ярослава Мудрого. В 2007 году награждён нагрудным знаком "Благодарность за безупречную службу в органах прокуратуры" II степени. Владеет тремя языками. За границей не бывал. Взысканий не имеет.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/12/10/znakomtes-novyjj-prokuroОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
ЧИ ГОТОВІ УКРАЇНЦІ ВИЙТИ НА ВУЛИЦІ З ПРОТЕСТАМИ ПРОТИ ВЛАДИ?
"Львівська пошта", 10.12.2011
В Україні парламентські вибори через рік... "Пошта" запитує у читачів: чи готові українці вийти на вулиці з протестами проти влади?Сьогодні в багатьох російських містах тривають багатотисячні акції протесту, чиї учасники вважають, що влада сфальсифікувала результати парламентських виборів, що відбулися в країні минулої неділі. Росіяни впевнені, що насправді провладна "Єдіная Росія" набрала значно менше голосів, ніж було офіційно оголошено виборчкомом.
Сьогоднішні акції під гаслом "За чесні вибори" можуть cтати наймасовішим протестним виступом у Росії за останній час. Про намір вийти на мітинг лише в Москві напередодні заявили понад 30 тисяч користувачів "Facebook" і понад 17 тисяч користувачів "ВКонтакте". Їхні вимоги: переглянути результати виборів у Держдуму, а також звільнити тих, кого затримали під час попередніх мітингів, що вирували в країні на початку тижня, одразу після недільного голосування.
В Україні парламентські вибори через рік. Наскільки вони будуть чесними і прозорими - побачимо. Водночас пам'ятаємо, що цього року Україна вже пережила кілька протестних хвиль. Однак це були, так би мовити, корпоративні протести: підприємців не влаштовував новий Податковий кодекс, чорнобильців та афганців - скасування пільг.
"Пошта" запитує у читачів: чи готові українці вийти на вулиці з протестами проти влади?
Брати Капранови, письменники:
- Якщо політичний, економічний, соціальний та культурний тиск на людей не припиниться, а буде зростати, як це відбувається впродовж останнього року, то до виборів може не дійти. Люди вийдуть на вулиці значно раніше. Щодо виборів, то ми маємо досвід виходу на майдани, щоб захистити свій вибір, а маючи досвід, піднятися значно легше. Звісно, після тих попередніх досвідів український народ зневірився, але влада компенсує цю зневіру тим, що ми вже боремося не тільки за свободу, але й за власне існування.
Ірина Бекешкіна, соціолог:
- Це залежить від того, наскільки чесно відбуватиметься виборча кампанія. Бо й 2004 року люди вийшли не просто тому, що були переконані, що результати виборів сфальсифікували (що показали й екзит-поли), а через брутальність самої виборчої кампанії. Тоді було зрозуміло: усе йде до фальсифікації. Якщо і зараз так буде, то виступи цілком можливі, хоч і не такі масштабні, яким був Майдан. Це залежить ще й від того, якою буде економічна ситуація. Адже якщо людей, м'яко кажучи, задобрять гречкою перед виборами, а бачимо, що є велике бажання таке зробити, то це зменшить кількість охочих протестувати. Інша річ - чи є для того ресурси: чи є ресурси, щоб підвищувати зарплати людям, пенсії.Самі ж результати ніколи не є причиною виступів. Повинні бути, по-перше, настрої, готовність до протестів. Чи будуть вони зростати чи ні - залежить від економіки. По-друге, повинна бути переконаність, що вибори будуть сфальсифіковані в майбутньому, що залежить від характеру виборчої кампанії. І третє - велике розходження результатів виборів з екзит-полами.
Олег Пінчук, скульптор:
- Мій прогноз такий - вибори, як завжди, заберуть багато грошей, а всі обіцянки-цяцянки будуть не виконані. Тому зубожіння змусить людей відстоювати свої права. Можливо, протести будуть не надто масштабні, але те, що вони відбуватимуться в усій Україні - точно. У нашій державі дуже великий контраст між багатими та бідними. Тому, якщо влада не почне думати про людей, це може вилитися у масові протести. У Росії дещо інша ситуація, адже там немає того рівня свободи, щоб був у нас. Та й загалом Україна є більш європейською країною. У деяких верств населення, тих же афганців, чорнобильців, є пільгові нарахування, а решта народу, і це переважна більшість, живе на копійки. Політики, які приходять до влади, повинні пам'ятати про свої обіцянки, адже претензії до керівництва держави є чи не в кожного. А коли інтереси та незадоволення народу збігаються, масовий вибух цілком реальний.
Анатолій Бабинський, головний редактор журналу "Патріархат":
- Хоч сьогодні ми бачимо сильну зневіру, людей у те, що щось можливо змінити, все ж у нас ще жива пам'ять 2004 року. Це дуже потужний прецедент людської солідарності і свідчення того, що зміни можливі і їх можна добитись. Ця пам'ять додає неабиякої відваги. Правда, все залежить від невеликих, але гіперактивних груп, які можуть підняти ширші кола людей. Бо в більшості люди готові підтримати акції протестів, але не готові стати "першими".Повертаючись до настроїв у суспільстві, то сьогодні вони, як це не дивно, найбільш радикальні на сході, батьківщині нинішньої влади. І що прикметно, вони набагато радикальніші, ніж були на заході у 2004-му, це дуже серйозний сигнал владі, яка має там свою основну електоральну базу. Якщо тут, у Галичині, ми схильні терпіти довше, "викручуватись", нарікати на життя і при цьому вчити дітей в університетах і купувати нові автівки, то на сході люди фактично не мають простору "для маневру", їм немає що втрачати. Це дуже серйозно.
Мар'яна Сеньків, львів'янка:
- Складно сказати, чи готові українці відстоювати своє право на чесні вибори. Це можливо, якщо люди побачать перспективу. А її стає все менше.Головним мотивом, який може спонукати людей вийти на вулиці, є соціально-економічні проблеми, матеріальні статки, про що свідчать податковий мітинг, протести афганців, чорнобильців та матерів. Якщо влада й надалі буде приймати провокативні закони, звісно, це може підняти на мітинги багато категорій громадян. Проте, чи стануть вони дієвими, інше питання.
Ірина Павлович, бухгалтер:
- Постійний тиск влади на населення, обмеження наших прав, підвищення рівня злочинності і беззаконності, постійне зростання цін сприяють негативному ставленню громадян до влади. Я вважаю, що більшість українців готова вже зараз вийти на вулицю і відстоювати свої права та інтереси шляхом участі у масових акціях протесту проти теперішньої влади.
Олександра Тамкова, журналіст:
- Протестувати наші громадяни можуть, але тільки коли йдеться про ситість їхніх шлунків. Якщо треба відвоювати у влади свою пільгу чи квадратні метри. У питаннях більш широких, як-от перспективи розвитку цілої країни, захист політичних свобод тощо, українці діють за принципами "моя хата скраю", "від мене нічого не залежить", "а що мені за це буде?", "а раптом завтра прийдуть і по голові дадуть!". Кількість людей, які розуміють, навіщо виходити на вулиці, коли в них особисто нічого не відбирають, на жаль, наразі неймовірно мала. А таких авторитетів, які б могли переконати широку громадськість у необхідності протестувати, у суспільстві немає.
http://www.lvivpost.net/content/view/13039/583/* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 13 грудня 2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.