Огляд реґіональної преси 

Випуск 89, 9 грудня 2011 р.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

БЮТ НЕ ПІДЕ НА ЖОДНІ ТОРГИ ЩОДО ТИМОШЕНКО
Іван Фаріон, "Високий замок", 07.12.2011, Львівська обл.
Зайшли у глухий кут переговори антагоністичних політичних команд у парламенті щодо звільнення з-за ґрат лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
РЕФОРМЫ - ВОЗМОЖНОСТЬ УЛУЧШЕНИЯ ЖИЗНИ
Максим Стрелецкий, "Жизнь", 07.12.2011, Донецкая обл.
Донецкую область посетил Президент Украины Виктор Янукович. Он принял участие в пуске новой доменной печи на Енакиевском металлургическом заводе.

ВИКТОР ЯНУКОВИЧ В ДОНБАССЕ: ЛЮДИ ПОНИМАЮТ, ЧТО ПОЗИТИВ БУДЕТ ТОЛЬКО ТОГДА, КОГДА БУДЕТ НАПРЯЖЕННЫЙ ТРУД
Ирина Панская, "Донбасс", 07.12.11, Донецкая обл.
Виктор Янукович прилетел в Донецк несмотря на угрозу теракта.

ЛИТВИН О ПОКУПКЕ ДОРОГОГО АВТО МЭРОМ ЖИТОМИРА: "ТАКИЕ РЕШЕНИЯ НЕ ОБЪЯСНЯЮТСЯ НИКАКИМИ АРГУМЕНТАМИ"
"Житомир.info", 07.12.2011
Спикер парламента Владимир Литвин считает, что покупка дорогих автомобилей местными чиновниками - это негативное явление...

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ЯКІ ДЕПУТАТИ, ТАКІ Й ВИТРАТИ
Мирослава Шершень, "Рівне вечірнє", 08.12.2011
Кошти, що витрачаються з бюджету на забезпечення діяльності народних обранців, завжди були улюбленою темою для обговорення.

НАРОДНЫЕ ИЗБРАННИКИ СКАЗАЛИ ЗАВОДУ "ДА". И ПРОИГНОРИРОВАЛИ ПРОТЕСТ ЗЕМЛЯКОВ ПРЕЗИДЕНТА
Ирина Коженцова, "Донбасс", 08.12.11, Донецкая обл.
Вопреки мнению жителей депутаты поссовета проголосовали за строительство комплекса по переработке шлама.

УХОДЯ - УХОДИ!
Татьяна Владимирова, "Юг", 08.12.2011, Одесская обл.
Эпопея с отставкой одесского мэра Алексея Костусева продолжается уже вторую неделю. Разные версии, разные слухи.

"У КОЖНОМУ ВЛАДНОМУ КАБІНЕТІ СИДИТЬ КНЯЗЬОК"
Марія Доротич, "Високий замок", 07.12.2011, Львівська обл.
Голова ЛОДА Михайло Костюк закликав Львівську облраду "до іншого формату співпраці". Мовляв, він "не політик"...

ЕКОНОМІКА
НА ЗАВОДІ "ЕЛЕКТРОДВИГУН" ЗВІЛЬНЯТЬ ПІВСОТНІ ЛЮДЕЙ?
"Rionews", 08.12.2011, Закарпатська обл.
На заводі "Електродвигун" звільнять половину працівників, якщо не знайдуть найближчим часом замовника.

КУПЕЧЕСТВО ВО ВЛАСТИ
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 07.12.2011, Днепропетровская обл.
Все проблемы в Украине заключаются в том, что у нас пока в реальном секторе экономики работают не бизнесмены и даже не капиталисты, а купцы.

ТОЧКА ЗОРУ
ЧИ ЗНАЙДЕ ОПОЗИЦІЯ СПІЛЬНУ ПОЗИЦІЮ?
Петро Парипа, Оксана Процюк, "Галичина", 08.12.2011, Івано-Франківська обл.
Якою в політичному житті країни буде роль партійної Івано-Франківщини розмірковували представники обласних організацій політичних партій…

ЗАРПЛАТИ ЗАЛИШИЛИСЯ КОМУНІСТИЧНІ, АБО ПРО ТЕ, ЯК ВІЗ СТАВЛЯТЬ ПОПЕРЕДУ КОНЯ
Дмитро Омельчук, "Крымские известия", 08.12.2011
Після отримання незалежності соціальні орієнтири і цілі стали іншими, а система оплати праці залишилася колишньою.

ЕР И ПР - ОДИН ЭСЭСЭР
Леонид Заславский, "Юг", 08.12.2011, Одесская обл.
Внимание украинских политиков и экспертов сосредоточено на том, как результат российских выборов в Государственную Думу отразится на нашей действительности.

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ
КТО ВЕРНЁТ ДОСТОЯНИЕ РЕСПУБЛИКЕ? И ВЕРНЁТ ЛИ?..
Людмила Милина, "Крымская правда", 08.12.2011
На заповедной территории музея Тренёва-Павленко выстроена очередная "хатынка" богатеньким частником.
ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
ВЗЫСКАТЬ В ПОЛЬЗУ НАРОДА
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 08.12.2011
Проверки "Укрпрофздравницы", а также работа в судах по искам о возвращении незаконно отчуждённых земель, и имущества продолжаются…
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ДНІПРОПЕТРОВЩИНА Є ЛІДЕРОМ З МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
"Зоря", 07.12.2011, Дніпропетровська обл.
Дніпропетровську область з робочою поїздкою відвідав міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко.
ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ЕКОСИСТЕМУ ЗОЛОТОНОШКИ ЗНИЩЕНО?
Оксана Горецька, "Вечірні Черкаси", 07.12.2011
Фахівці засвідчують, що екологічній системі регіону завдано жахливої шкоди, на ліквідацію якої потрібні десятки мільйонів гривень.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

БЮТ НЕ ПІДЕ НА ЖОДНІ ТОРГИ ЩОДО ТИМОШЕНКО
Іван Фаріон, "Високий замок", 07.12.2011, Львівська обл.
Зайшли у глухий кут переговори антагоністичних політичних команд у парламенті щодо звільнення з-за ґрат лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

 У суперечці навколо цієї теми минуло сесійне засідання Верховної Ради у вівторок. Фактично його не було - через заблоковану БЮТом трибуну і президію.
Соратники Юлії Тимошенко вимагали внести у порядок денний новий законопроект авторства Віктора Швеця, який передбачає декриміналізацію ст. 365 Кримінального кодексу, за якою засудили екс-прем'єра. Провладна більшість на це не пішла. Єдине, на що погодилася, - у найближчу п'ятницю у закритому режимі поговорити про здоров'я опозиціонерки.
Бютівці заради звільнення з неволі Тимошенко готові були піти на поступки людям, якими диригує Чечетов: підтримати держбюджет з його антисоціальними нормами, а також спірний законопроект про ринок землі. Таку пропозицію зопалу виголосив голова фракції Іван Кириленко. Однак згодом колеги його поправили, назвали ці ідеї приватною думкою свого вожака. І заявили: на жодні компроміси з владою на шкоду народним інтересам не підуть. Перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов був категоричним: "Юлія Тимошенко перебуває за ґратами незаконно і має бути звільнена без жодних викупів. Наша фракція ніколи не перекреслить шлях і мету боротьби нашого лідера Юлії Тимошенко. Ніяких торгів або голосувань за антисоціальні закони з тими, хто тримає Юлію Тимошенко в заручниках, не буде".
Турчинов каже, що і в застінках Лук'янівського СІЗО Тимошенко залишається лідером партії, що вона буде першим номером виборчого списку "Батьківщини" на наступних виборах.
Про Тимошенко у середу, 7 грудня, говоритимуть на Конгресі Європейської народної партії, який відбудеться у французькому Марселі. Замість екс-прем'єра туди прибули її донька Євгенія Карр і заступник голови партії Григорій Немиря.
Вкотре стурбованість долею українського екс-прем'єра висловила держсекретар США Гілларі Клінтон. На зустрічі з міністрами закордонних справ країн-членів ОБСЄ вона заявила, що за переслідуваннями Тимошенко проглядаються політичні мотиви.
А тим часом…
Посол Великої Британії в Україні Лі Тернер заявив: "Якщо лідери опозиції, засуджені внаслідок проведення недосконалих судових процесів, будуть звільнені й зможуть брати участь у політичній діяльності, що свідчитиме про серйозність намірів України щодо захисту і розвитку демократії, то двері до підписання і ратифікації Угоди про асоціацію й угоди про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі будуть відчинені".
http://www.wz.lviv.ua/articles/pg/316

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

РЕФОРМЫ - ВОЗМОЖНОСТЬ УЛУЧШЕНИЯ ЖИЗНИ
Максим Стрелецкий, "Жизнь", 07.12.2011, Донецкая обл.
Донецкую область посетил Президент Украины Виктор Янукович. Он принял участие в пуске новой доменной печи на Енакиевском металлургическом заводе.

 И поделился своим видением развития государства и решения острых социальных вопросов.
Завершение строительства и пуск в эксплуатацию новой современной доменной печи № 5 на ЕМЗ, ставший хорошим поводом для визита главы государства в родной город и регион, является знаковым событием не только по причине участия в нем президента. Сейчас, когда все чаще звучат тревожные сигналы о спаде производства в металлургическом комплексе, являющимся одним из основных направлений экспорта Украины, модернизация основных фондов метпредприятий становится залогом будущей стабильности данного сектора экономики Донецкой области.
Как отметил Виктор Янукович, обращаясь к работникам ЕМЗ на открытии домны, внедрение современных технологий в промышленности имеет не только экономическое, но и социальное значение. "Вы прекрасно знаете, что Енакиево для меня самый дорогой город, и мне небезразлично, что здесь происходит. Пуск новой домны - это большой шаг с точки зрения производства качественного чугуна, необходимого металлургам, снижения его себестоимости. Однако это еще и уменьшение уровня вредных выбросов в атмосферу, что всегда было болезненным вопросом для Енакиева и многих других городов Украины. Инвесторы не пожалели денег и предусмотрели в новой доменной печи современные фильтры, системы безопасности. И это лишь первый шаг. Здесь, на ЕМЗ, еще предстоит построить новую аглофабрику, и, я думаю, Ринат Ахметов пообещает это сделать в ближайшее время. Здесь присутствует Владимир Бойко, от которого во многом зависит экология Мариуполя. В целом позиция государства заключается в том, что любой проект модернизации промышленности должен иметь и экологическую нагрузку", - подчеркнул президент.
По словам президента компании СКМ Рината Ахметова, инвестиции - это основа для экономического роста, создания конкурентоспособных рабочих мест, достойной заработной платы. И ЕМЗ - хороший тому пример. "Мы со своей стороны сделаем все, чтобы наши предприятия стали чемпионами мира по себестоимости, качеству продукции и продажам и как результат - по уровню заработной платы. И, конечно же, все наши инвестиции направлены на улучшение качества жизни людей. А это и здоровье, и экология. Что касается аглофабрики, Виктор Федорович, то я ее вам и енакиевчанам обещаю", - сказал в ответном слове Ринат Ахметов.
Гендиректор компании "Метинвест", в которую входит ЕМЗ, Игорь Сырый сообщил, что инвестиции в проект составили более 220 млн. долларов. Новая домна является самым крупным объектом завода. Здесь впервые в металлургии Украины внедрен ряд самых передовых технологий и применены новейшие системы контроля. В завершение церемонии торжественного открытия современного промышленного объекта в Енакиеве, в котором приняли участие также руководители Донецкой области Андрей Федорук и Андрей Шишацкий, президент Украины ответил на ряд актуальных вопросов, волнующих общество.
В частности, говоря о социальных протестах льготников-чернобыльцев, которые продолжаются в Украине, Виктор Янукович отметил, что вопрос о выплате определенных законами Украины льготных пенсий нужно решать за "круглым столом". По мнению главы государства, данный вопрос должен решаться прозрачно и честно, для чего необходимо привлечь к этому процессу представителей всех льготных категорий вне зависимости от того, принимают ли они сейчас участие в акциях протеста.
"Я против того, чтобы сокращать льготы. Сейчас не имеет смысла искать виновных в том, что было сделано ранее, когда нормы закона не были подкреплены реальными средствами. Люди начали протестные акции, когда поняли, что уровень социальной защиты может быть снижен. Это естественно… Нужно сесть за стол переговоров с общественными организациями и властью и решить этот вопрос", - сказал президент.
Что касается хода системных реформ, инициированных главой государства, то, по его словам, темпы преобразований, конечно, оставляют желать лучшего. Тому есть объективные и субъективные причины. Президент отметил, что мировой экономический кризис, безусловно, сказывается на Украине и объективно тормозит процесс реформ. Кроме того, считает глава государства, много людей в стране не готовы к реформам. Поэтому есть потребоность в подготовке кадров, которые готовы уже сейчас работать в новых условиях.
Он отметил, что встречался с людьми и сделал вывод, что они понимают, что для того, чтобы был позитив, нужно много работать. "Люди понимают, что будет позитив, когда будет напряженный труд, будет вкладываться интеллект, когда люди будут иметь рабочие места и стабильную зарплату", - резюмировал глава государства.
http://lifedon.com.ua/home/1657-reformy-vozmozhnost-uluchsheniya-zhizni.html

ВИКТОР ЯНУКОВИЧ В ДОНБАССЕ: ЛЮДИ ПОНИМАЮТ, ЧТО ПОЗИТИВ БУДЕТ ТОЛЬКО ТОГДА, КОГДА БУДЕТ НАПРЯЖЕННЫЙ ТРУД
Ирина Панская, "Донбасс", 07.12.11, Донецкая обл.
Виктор Янукович прилетел в Донецк несмотря на угрозу теракта.

 Виктор Янукович прилетел в Донецк, несмотря на угрозу теракта, существование которой подтвердил и губернатор Андрей Шишацкий, а сотрудники милиции в день визита президента искали взрывчатку на донецком железнодорожном вокзале.
Обыск журналистов в целях безопасности
Запуск новой доменной печи на Енакиевском метзаводе был делом государственной важности. К тому же наш высокопоставленный земляк засвидетельствовал уважение своему другу и соратнику Ринату Ахметову, на чьи средства и была проведена модернизация одного из старейших металлургических предприятий Украины, которое входит в Дивизион стали и проката Группы Метинвест.
- Только вопросами безопасности объясняется такое беспрецедентное количество охраны вокруг президента. И перекрытые трассы. И милиционеры через каждые 50 метров по пути следования кортежа. И тщательный обыск журналистов, которых не поленились отвезти в аэропорт и провести через рамку, - объясняли уполномоченные лица  изумленным представителям киевских СМИ.
Те же еще разочарованно забурчали, когда выяснилось, что сам процесс пуска дорогостоящей печи (на ее строительство потрачено более 220 миллионов долларов) с участием президента увидеть не удастся - из-за всё тех же вопросов безопасности. Одна радость: Виктор Янукович здесь же, на ЕМЗ, согласился пообщаться с журналистами. Впрочем, он ответил всего на три актуальных вопроса.
С чернобыльцами - за стол переговоров
Естественно, в первую очередь президента попросили дать свою оценку ситуации с митингующими чернобыльцами.
- Я против того, чтобы сокращали льготы! - заявил глава государства. - Нам нужно создать такую ситуацию, при которой пройдет несколько лет - и мы выйдем на выполнение всех законов. То есть, бюджет будет в состоянии это выполнять. А для этого нам надо поднимать экономику. Ежегодно. Главная наша цель - всем участникам этого процесса сесть за стол переговоров и договориться, как быть дальше. Не закрывать глаза, не искать виноватых, а конкретно решить вопрос. Тут не должно быть обвинений в адрес тех, кто когда-то принимал законы: это делалось в разные годы и практически каждым созывом Верховной Рады. И цель была одна: помочь людям. Поэтому сегодня, когда пришло время, и люди осознали, что уровень социальной помощи может быть снижен, они начали эти акции протеста. И это вполне естественно. Поэтому сегодня мы должны решить этот вопрос, но прозрачно, с участием всех общественных организаций, представителей власти. И, безусловно, дать ответ на этот вопрос - честный, прозрачный и ответственный.
- В нашей стране есть огромная проблема, которая создавалась годами и десятилетиями. Это проблема экологическая, от которой в первую очередь страдают самые крупные  промышленные регионы, - признал Янукович, комментируя открытие доменной печи, которая оснащена передовыми системами очистки. И призвал всех поддерживать решение экологических вопросов, потому что "это будущее наших детей, наших внуков. Мы об этом всегда должны помнить".
Реформы в стране тормозят люди
Подробнее всего президент рассказал о том, почему, на его взгляд, реформы в стране проходят не так активно, как планировалось. Оказывается, их тормозят!
- Есть вполне объективные факторы. К ним бы я отнес мировой финансовый кризис, который коснулся, безусловно, и Украины. И то, что мы сегодня предусматриваем разные методы, как защитить нашу экономику, как защитить ее разные сферы от кризиса, это тормозит процесс реформ. А субъективный фактор - это человеческий. Во-первых, много  специалистов оказались не готовы к реформам - морально. Во-вторых, подвел профессиональный уровень: нам надо готовить кадры, которые были бы способны работать в новых условиях. И на это нельзя закрывать глаза. Или, как говорится, искать какие-то другие причины. Они всегда будут находиться. Очень важно, чтобы мы понимали, что всё  зависит от нас. И подготовка кадров. И отношение ко всему новому, к чему мы стремимся. Потому что реформы - это прежде всего возможность модернизировать нашу страну и изменять, двигаться в направлении улучшения жизни людей. Как только мы прекратим это движение - сразу будем иметь только минусы. Мы прекратим развитие. Поэтому нам никак нельзя останавливаться. Может, конечно, время мы выбрали такое неудобное - тут и кризис, и нестабильность. Но если мы будем ждать удобное время, то окажемся на месте тех стран, о которых сегодня так много говорят по телевидению: Греция, Португалия, Италия. И это только начало! Поэтому мы должны, во-первых, сохранить тот рост экономики, который есть, который не дается сам по себе - за этим стоят люди, коллективы, это огромный труд управленцев, работников многих сфер экономики. Примером может служить это предприятие - Енакиевский метзавод. Что, у них нет проблем? Спросите людей! Я сегодня встречался с жителями на улицах города.  Они понимают, что позитив будет только тогда, когда будет напряженный труд. Когда будет вкладываться интеллект. Когда люди будут иметь рабочие места. И стабильную зарплату. И будет надежда на улучшение. Поэтому жить надо всегда с надеждой и верой. А для этого надо много работать.
Конечно, общая мысль красноречивого выступления президента в Енакиево понятна: надо вкалывать - и будет нам счастье. Хотя, когда гарант припугнул собравшихся перспективой зажить, как в страдающей от кризиса Италии, в которую тем не менее продолжают уезжать на заработки наши соотечественники - значит, там явно не хуже, чем в Украине - присутствовавшие работники ЕМЗ мечтательно заулыбались.
После торжественного пуска печи гарант быстро покинул территорию предприятия. "Возможно, он захочет встретиться с митингующими чернобыльцами!" - предположили его помощники. Подтверждением таких намерений служил и тот факт, что чуть позже палаточный городок протестующих у Пенсионного фонда был обследован кинологами.
Однако туда Янукович так и не приехал.
"Президенту пришлось срочно вылететь в Киев!" - объяснили разочарованным людям донецкие чиновники.
Надо выиграть четыре чемпионата мира
Такими планами на ближайшее будущее с собравшимися поделился бизнесмен Ринат Ахметов. И в ответ на публичную просьбу президента помочь со строительством аглофабрики на ЕМЗ ("...это тоже моя давняя мечта и мечта жителей города Енакиево, которые ждут, что наконец-то им на голову не будет сыпаться агломерат и продукты его переработки") пообещал сделать это в ближайшие четыре года.
- Мы будем инвестировать в горно-металлургический комплекс. Наша главная цель - экономический рост. Мы должны обеспечить достойной работой и достойной зарплатой наших работников. Мы должны выиграть чемпионат мира по себестоимости, чемпионат мира по качеству и чемпионат мира по продажам. Если мы их выиграем, то мы выиграем чемпионат мира по заработной плате, - заявил политик и предприниматель.
http://donbass.ua/news/politics/2011/12/07/viktor-janukovich-v-donbasse-ljudi-ponimajut-chto-pozitiv-budet-tolko-togda-kogda-budet-naprjazhennyi-trud.html

ЛИТВИН О ПОКУПКЕ ДОРОГОГО АВТО МЭРОМ ЖИТОМИРА: "ТАКИЕ РЕШЕНИЯ НЕ ОБЪЯСНЯЮТСЯ НИКАКИМИ АРГУМЕНТАМИ"
"Житомир.info", 07.12.2011
Спикер парламента Владимир Литвин считает, что покупка дорогих автомобилей местными чиновниками - это негативное явление...

 По его словам, такие действия не объясняются никами аргументами. Об этом он сообщил журналистам во время пресс-конференции в Житомире.
"Я отношусь отрицательно к таким покупкам. Сейчас вся власть и в центре, и на местах взята под пристальный взгляд институтами гражданского общества и представителями четвертой власти. Когда власть говорит о том, что сейчас очень сложно, средств не хватает, чтобы реализовать все социальные программы и одновременно тратят такие деньги, то никакие объяснения, даже наиболее весомые, не воспринимаются. Я должен сказать, что такие вопросы не своевременные", - сказал Литвин.
Кроме того, он отметил, что видит такую же ситуацию в Верховной Раде Украины:
"Льготы народных депутатов будут урезаны. Я стою на том, что должна остаться только заработная плата и, возможно, проезд депутата, но четко фиксирован и исключительно в направлении избирательного округа. Не может быть того, что люди своих представителей ненавидят всеми фибрами своей души. Хотя для этого есть основания".
Напомним, Житомирский городской совет на сессии 24 октября выделил 600 тыс. гривен коммунальному предприятию "Управление автомобильных дорог" на приобретение служебного автомобиля для мэра Житомира Владимира Дебоя.
Компании "ВіДі Автострада" (Киев) и "Стар-Кар" (Житомир) подали заявки на участие в тендере по продаже автомобиля Toyota Highlander для служебных нужд председателя Житомирского городского совета Владимира Дебоя.
http://www.zhitomir.info/news_100148.html

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ЯКІ ДЕПУТАТИ, ТАКІ Й ВИТРАТИ
Мирослава Шершень, "Рівне вечірнє", 08.12.2011
Кошти, що витрачаються з бюджету на забезпечення діяльності народних обранців, завжди були улюбленою темою для обговорення.

 Та коли у Верховній Раді рахунок "депутатських" витрат і перевитрат йде на мільйони, то у міськраді Рівного масштаби набагато менші. Але і ті, зовсім невеликі гроші, які перевитратили міські депутати Рівного, з неба не падають. Тому повідомити про це - наш обов'язок.
На останній сесії міськради Рівного витрати на використання депутатами автотранспорту були збільшені на 3 тисячі гривень, а на відрядження - на 6 тисяч гривень. На виготовлення посвідчень помічника депутата видатки зросли на тисячу гривень. На 8 тисяч гривень було збільшено витрати, пов'язані з використанням та обслуговуванням техніки, на 500 гривень - на придбання вітальних листівок, конвертів, адресних папок для вітання депутатів.
Оскільки загалом сума коштів, передбачених на депутатську діяльність, не збільшилася, було скорочено деякі видатки. Зокрема, на облаштування та художнє оформлення сесійної зали, придбання стільців, підносів, склянок, покриття на підлогу (на тисячу гривень), на придбання допоміжних засобів для матеріально-технічного забезпечення сесій міськради (на 5 тисяч гривень), на забезпечення інформаційними періодичними виданнями та законодавчими документами (на 4,5 тисячі гривень), на витрати на непередбачені видатки (на 7 тисяч гривень) та на відшкодування середньої зарплати депутатам за дні перебування на сесіях (на тисячу гривень).
Коментує секретар міськради Андрій Грещук:
- Витрати на відрядження та використання депутатами автотранспорту було збільшено, бо ми плануємо організувати виїзд депутатів міськради в одне з міст Західної України для ознайомлення з досвідом роботи його міської влади.
Щодо витрат на придбання вітальних листівок, конвертів, адресних папок для вітання депутатів, то вони зросли через те, що збільшилася кількість сесій міськради, відповідно, потрібно купувати більше конвертів, щоб запрошувати депутатів на сесії. На виготовлення посвідчень помічника депутата теж більше виділили коштів, бо депутати частіше звільняли та призначали нових людей на ці посади. Адже кожен має право на п'ять помічників. Витрати, пов'язані з використанням та обслуговуванням техніки, зросли, бо техніка ламається і потрібно багато витратних матеріалів для підготовки проектів рішень на сесію, в тому числі й для журналістів.
Щодо зменшення видатків по деяких пунктах. Так, приміром, ми зменшили суми на забезпечення періодичними виданнями та законодавчими документами. Адже спочатку запланували більше коштів на це, щоб забезпечити наших юристів науковими коментарями до законодавства. Однак спрогнозувати на рік, скільки їх буде видано, неможливо. Тож виявилося, що витратили грошей менше.
Що стосується відшкодування середньої зарплати депутатам за дні перебування на сесіях, то за таким відшкодуванням звертається лише один депутат, хоч мають на це право усі 54. Відповідно, й коштів на це йде менше.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=029881

НАРОДНЫЕ ИЗБРАННИКИ СКАЗАЛИ ЗАВОДУ "ДА". И ПРОИГНОРИРОВАЛИ ПРОТЕСТ ЗЕМЛЯКОВ ПРЕЗИДЕНТА
Ирина Коженцова, "Донбасс", 08.12.11, Донецкая обл.
Вопреки мнению жителей депутаты поссовета проголосовали за строительство комплекса по переработке шлама.

 Вопреки мнению жителей поселка Корсунь, их соседей из поселка Старопетровский и енакиевских дачников депутаты поссовета проголосовали за строительство комплекса по переработке шлама Енакиевского металлургического завода.
В каждом из двадцати округов, составляющих территорию поссовета, всю осень проходили бурные сходы граждан. Жители массово собирали подписи против размещения вблизи их домов комплекса по переработке шлама Енакиевского металлургического завода. О том, как развивались события, "Донбасс" рассказал в ноябрьской публикации.
Шлагбаум - строительству "отходного" завода поставили жители окрестностей Енакиева
 Сразу же после выхода газеты, как сообщили корсуняне журналисту, охранный пункт будущего предприятия убрали. Но... обработка населения продолжалась. Несколько человек даже свозили на экскурсию в Днепродзержинск, где работает аналогичное предприятие по улавливанию железосодержащих остатков из шлама и выпуску стройматериалов из отходов производства.
К самой установке у путешественников претензий не возникло. А вот "лунный" пейзаж вокруг и пустынная местность на расстоянии 10 километров до населенного пункта вызвали не слишком приятное впечатление.
Перед сессией поссовета, которая должна была решить, давать ли ООО "Энерго" разрешение на размещение промкомплекса, народ вышел на митинг. Среди местных жителей - и пенсионеры, и граждане в расцвете лет, способные занять любое из 150 рабочих мест, обещанных им на предприятии. Подтянулись и активисты из соседнего поселка Старопетровский, которые понимают, что его тоже накроет шлейф будущего производства. Они собрали подписи и обратились за помощью к народным депутатам. Здесь же - солидный отряд дачников из трех садовых товариществ Енакиева, которые опасаются, что с началом переработки отходов их участки перестанут быть витаминными здравницами для родни. Председателя садового товарищества "Виноградники" Зинаиду Маняк собратья по грядке уполномочили зачитать гневное обращение к властям.
Между тем поселковая голова Корсуни Рита Трофимова как ни в чем не бывало объясняла площади, что грех терять инвестора, который пришел на эту землю. И делать это в угоду общественности никто не будет. Возбужденные люди как сквозь строй пропускали депутатов поссовета, шедших на сессию, и напоминали им, что те должны выражать мнение своих избирателей.
И вот мы в зале, где, кроме слуг народа, собрались члены исполкома, делегированные представители громады и… милиционер. Председательствующая Трофимова ни словом не обмолвилась о протестных подписях. Впрочем, о чем не умолчишь, если в бедный Корсунь стремится инвестор?! Из 13 гектаров, где может в перспективе разместиться завод, три принадлежат поселку и, если дело выгорит, промышленники будут платить в его нищий бюджет солидный земельный налог.
Директор ООО Светлана Древаль щедро раздавала обещания и соглашалась на всё, лишь бы дело сладилось. Это и две тысячи гривен минимальной зарплаты для работников, и участие в развитии инженерно-транспортной и социальной инфраструктуры Корсуни. Договорилась до того, что жители будут контролировать (?!) деятельность предприятия, и если им что-то не понравится, смогут добиваться его закрытия. И это при том, что даже официальные проверяющие по рукам и ногам связаны законодательными препонами, а вложенные в бизнес миллионы придется возвращать без оглядки на недовольство масс. О них, к слову, почти не вспоминали. Поэтому при 14 голосах "за" и пяти "против" сессия дала разрешение на размещение комплекса.
После этого поселок начал заново, отдельно по каждому округу, собирать подписи против завода. Шумят сходы граждан, на которых корсуняне избрали инициативную группу. Она ищет заступничества у народных депутатов и с помощью юристов стремится донести точку зрения громады до горсовета Енакиева. А Рита Трофимова уверила собкора "Донбасса", что в такой обстановке она не будет давать движение решению сессии поссовета.
http://donbass.ua/news/region/2011/12/08/narodnye-izbranniki-skazali-zavodu-da-i-proignorirovali-protest-zemljakov-prezidenta.html

УХОДЯ - УХОДИ!
Татьяна Владимирова, "Юг", 08.12.2011, Одесская обл.
Эпопея с отставкой одесского мэра Алексея Костусева продолжается уже вторую неделю. Разные версии, разные слухи.

 В конце прошлой недели появилось сообщение, что именно в понедельник, 5 декабря, Алексей Алексеевич официально сообщит о своем уходе. Поскольку в прошлую пятницу, 3 декабря, получил "по шапке" от президента Виктора Януковича.
Уход Костусева с поста мэра охотно комментируют и эксперты, и политики. Например, в "Батьківщине" в числе причин называют невыполнение мэром и его политической силой (как известно, Костусев - ставленник Партии регионов) предвыборных обещаний. "Ничего из того, что обещала Партия регионов, не выполнено. Вместо этого люди стали свидетелями постоянных ссор, кадровых перестановок, урезания финансирования социальных программ. В общем, "команды профессионалов" не получилось. Поэтому постоянно происходит замена и поиск новых кадров. Отставка Костусева, на мой взгляд, связана именно с его непрофессионализмом", - сказал в комментарии "Коммерсанту-Украина" глава фракции партии "Батьківщина" в Одесском облсовете Сергей Веселов.
Как ни странно, пишет издание, мотивы ухода А. Костусева, высказанные оппозиционерами, полностью совпадают с претензиями к нему со стороны администрации президента.
Источники в администрации признают: претензии к одесскому мэру связаны с тем, что авторитет Костусева (а был ли этот "авторитет"? - Ред.) перестал работать на рейтинг Партии регионов: "В работе Алексея Костусева стало больше минусов, чем плюсов. Мы не можем себе этого позволить, учитывая, что Одесса является одним из четырех базовых регионов, обеспечивающих электоральную поддержку Партии регионов".
Ну не знаем, о какой поддержке регионалы могут теперь мечтать после гражданина Костусева. Кстати, эта ситуация - явное свидетельство провала заявленного регионалами принципа построения дурацкой "вертикали власти". Теперь это аукнулось на примере не самого, скажем так, умного мэра Одессы. Регионалы "свое добро" должны были бы знать…
А ведь их предупреждали накануне и во время прошлогодних выборов многие журналисты и эксперты, а также оппонент Костусева бывший мэр Одессы Эдуард Гурвиц.
"Год назад я выдвигал свою кандидатуру потому, что на пост мэра претендовал Костусев - человек, о котором я говорил: за пять месяцев он уничтожит то, что мы создавали в течение пяти лет. Мне очень жаль, что все так и получилось, - сказал "Коммерсанту-Украина" Э. Гурвиц. - Алексей Костусев совершенно неспособен руководить городом. За этот год Одесса потеряла кредитный рейтинг и доверие инвесторов…". И это только, как говорится, взгляд навскидку.
Другому изданию, "Известиям в Украине", Эдуард Гурвиц, комментируя сложившуюся ситуацию, сказал: "Развязка была предсказуемой, но от этого не менее неприятной, так как простого выхода из сложившейся ситуации не существует.
Я никогда не признавал результаты местных одесских выборов 2010 года, но хорошо понимаю, что такой итог может окончательно подорвать доверие одесситов к выборам как таковым. И в этом главная проблема.
Подобного рода политические катаклизмы по своим последствиям опасней, чем техногенные катастрофы, поскольку провоцируют в обществе безразличие и тотальное недоверие. А когда эти настроения начинают преобладать, из любого кризиса выйти практически невозможно.
Я всегда говорил, что ставка на Костусева была ошибкой. Трудно было подобрать более неприспособленную к этой должности кандидатуру. Я имею в виду и деловые, и чисто человеческие качества.
Главный урок, как мне кажется, один - политизация местного самоуправления является стратегической ошибкой для любой власти. Приоритетная задача местного самоуправления - профессионально решать базовые вопросы людей, а не обеспечивать на очередных выборах выживаемость той или иной власти, той или иной партии. Политическая лояльность никогда не сделает из бездаря управленца. По природе своей должности городской голова - прямая противоположность партийного функционера.
Решение об участии или неучастии во внеочередных выборах мэра Одессы я приму только после того, как этот вопрос будет поставлен в практическую плоскость".
Сам же Костусев после пятничной поездки в Киев заболел, попал даже в больницу: то ли гипертонический криз случился, то ли проявилась аллергическая реакция на какой-то препарат, то ли… Версий и слухов тоже хватает.
А еще говорят, что Алексею Алексеевичу все не могут никак подобрать новую должность. Опять же хочется предостеречь регионалов: не наступите на очередные грабли. "Одесский" период деятельности Костусева должен стать поучительным уроком. Для всех. В том числе и для одесситов, проголосовавших за "второго Ришелье" в октябре прошлого года.
"Костусев, мягко говоря, человек странный, его отставка вполне логична, - считает политолог Михаил Погребинский. - Это очень хороший знак - соответствие мэров должности надо бы пересмотреть не только в Одессе".
А лидер политической партии "Фронт змін" Арсений Яценюк потребовал, чтобы Верховная Рада незамедлительно назначила внеочередные выборы одесского городского головы на 12 февраля 2012 года. Соответствующий проект постановления был зарегистрирован в парламенте 5 декабря.
"Нынешняя власть действует по принципу: неважно, кого выбирают, - руководить будет тот, кого назначим. Этот сценарий она ранее реализовала в Киеве и Черновцах. Сегодня собирается это сделать в Одессе. Власть понимает, что выборы в этих городах провластному кандидату выиграть не удастся. Поэтому единственный для нее путь удержать контроль - не проводить выборы вообще", - считает А.Яценюк.
А нам очень хочется сказать Костусеву, упустившему шанс стать "вторым Ришелье": уходя, Алексей Алексеевич, уходи!
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1964.html

"У КОЖНОМУ ВЛАДНОМУ КАБІНЕТІ СИДИТЬ КНЯЗЬОК"
Марія Доротич, "Високий замок", 07.12.2011, Львівська обл.
Голова ЛОДА Михайло Костюк закликав Львівську облраду "до іншого формату співпраці". Мовляв, він "не політик"...

 У вівторок, 6 грудня, відбулася сесія Львівської облради. Поки під стінами Львівської ОДА тривав пікет на підтримку голодуючих чорнобильців, голова Львівської ОДА Михайло Костюк вийшов на трибуну, - щоб ознайомити депутатів облради зі своїми планами на посаді. Такого повороту ніхто не очікував, ще жоден губернатор Львівщини не виступав на першій сесії перед депутатами... Очевидно, навчений гірким досвідом своїх попередників, яким обласні райці висловили недовіру, Михайло Костюк вирішив перестрахуватися.
Депутати уважно слухали Костюка. Губернатор почав із критики. На його думку, економічний стан Львівщини за останні три роки залишає бажати кращого. Промисловість скоротилася на 21%, борги із зарплати щороку зростають (сьогодні це 62 мільйони гривень), 15 тисяч жителів області отримують платню невчасно... За три роки темпи будівництва впали на 18%. "Досі не вирішено низку екологічних проблем. Не можна сказати, що подолано повінь 2008 року. Затрачено час і гроші, але немає позитивного ефекту", - зауважив пан Костюк.
Губернатор повідомив, що проаналізував причини такої невтішної економічної ситуації в регіоні. Вважає, що стратегічні програми, які приймає облрада, діють неефективно, на деякі програми не надходить фінансування. Та найголовніша причина провалу - "політичні ігри" в регіоні, мовляв, депутати не хочуть йти на співпрацю з владою... "Чому у Львівській області не можна вирішити всі ці проблеми? Причина не тільки в недосконалому законодавстві, а й у небажанні чути один одного, - говорив Михайло Костюк. - У кожному владному кабінеті сидить князьок, який вважає, що його робота важливіша за іншого чиновника. Пропоную відмовитися від містечкової політики, міжусобиць і перейти до іншого формату співпраці. Від цього виграє регіон. Я не політик і не маю бажання переходити у політику"...
Такі заяви роздратували депутатів від фракції ВО "Свободи". Криків "Ганьба" у залі не було, але під час запитань "свободівці" дорікнули Михайлу Костюку кадровими призначеннями. "Вас на посаду губернатора призначав Янукович, а ви нам говорите, що аполітичні, - сказала депутат від "Свободи" Ірина Фаріон. - Не рекомендую починати із фарисейства. Ви призначили на посаду начальника управління сім'ї, молоді та спорту Анатолія Ігнатовича, який до молодіжної політики має таке ж відношення, як ми до космосу"...
На це Михайло Костюк відреагував так: "Принципово не робив у ЛОДА кадрового шоу, щоб не було помилок. Більше половини керівників управлінь ЛОДА до Нового року будуть шукати собі нову роботу. Не потрібні люди, які займаються політиканством". Тобто новий губернатор кардинально оновить склад чиновників, таки влаштує "кадрову м'ясорубку"? На брифінгу для ЗМІ пан Костюк сказав, що невдовзі втратять крісла начальник управління економіки та керівник управління промисловості. Кандидатури двох заступників голови ЛОДА (не уточнив прізвищ) - на погодженні у Києві. "Це нові люди - для підсилення апарату адміністрації", - сказав Михайло Костюк.
Також депутати обурилися, чому "колишній залізничник" (Михайло Костюк. - Авт.) дозволив, аби "Львівська залізниця" скоротила до Новорічно-Різдвяних свят кількість поїздів. Через це студенти не зможуть доїхати додому, а жителі із Східної України добратися до своїх родичів на захід. "Питання делікатне, - сказав губернатор Львівщини. - Хтось невдало "пропіарив" "Львівську залізницю". Скорочення поїздів до свят не буде".
А на "десерт" - запитання депутатів, як Михайло Костюк збирається подолати проблему із хабарництвом, "відкатами" та корупцією. Мовляв, чи буде губернатор "ламати систему", чи "очолювати мафію"? Пан Костюк відповів туманно. "Не думаю, що ми повинні відгороджуватися, щоб ці речі поглиблювалися, - відповів Костюк. - Головне, не потрібно займатися політиканством на своїй роботі".
А тим часом...
Сесію Львівської обласної ради пікетували чорнобильці. Вони тримали транспаранти з написами "Виплату пенсій інвалідам-чорнобильцям по судових рішеннях!", "Ні - змінам Чорнобильського закону!". Пікетувальники скандували "Владу геть!", "Геть Януковича!", "Ганьба!".
"Люди, які стали жертвами Чорнобиля, сьогодні тихо помирають у молодому віці. Особливо важка ситуація в районах Львівщини, де чорнобильці доведені до зубожіння. Влада не хоче вести діалог з нами", - сказав представник чорнобильців пан Дмитро. До чорнобильців вийшов голова Львівської ОДА Михайло Костюк. Пообіцяв, що влада вирішить їхні проблеми. Пікетувальники пожалілися на хамство працівників Пенсійного фонду. Михайло Костюк пригрозив звільнити керівника ПФ Львівщини - якщо почує нарікання на зверхність чиновників до соціально незахищених людей.
http://www.wz.lviv.ua/articles/101237

ЕКОНОМІКА

НА ЗАВОДІ "ЕЛЕКТРОДВИГУН" ЗВІЛЬНЯТЬ ПІВСОТНІ ЛЮДЕЙ?
"Rionews", 08.12.2011, Закарпатська обл.
На заводі "Електродвигун" звільнять половину працівників, якщо не знайдуть найближчим часом замовника.

 Про це повідомив представник підприємства на засіданні сьогоднішнього міськвиконкому.
Нині на заводі працює 120 чоловік. Половину з них планують звільнити, і за рахунок цього іншим працівникам піднімуть зарплату.
Наразі у працівників ужгородського "Електродвигуна" заробітна платня 1300 гривень.
Скорочення можна буде уникнути, якщо до нового року підприємство знайде замовника своєї продукції. Три роки тому у пік економічної кризи завод "Ужгородський "Електродвигун" втратив більшість замовників своєї продукції.
Підприємство спеціалізується на випуску електродвигунів та кабельної продукції. Всю свою продукцію вони направляють до Італії, Угорщини, Польщі. Лише 10% відправляють до Україні.
http://rionews.com.ua/mixed/socio/now/n11341124827

КУПЕЧЕСТВО ВО ВЛАСТИ
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 07.12.2011, Днепропетровская обл.
Все проблемы в Украине заключаются в том, что у нас пока в реальном секторе экономики работают не бизнесмены и даже не капиталисты, а купцы.

Делаем выводы
На прошлой неделе состоялся съезд Федерации работодателей Украины. Делегаты избрали председателем совета Федерации владельца холдинга Group DF Дмитрия Фирташа.
Он очень хорошо известен в Украине, а также за рубежом, особенно в Швеции, где не так давно отсудил у своей страны 12,1 млрд. куб. м. газа. Но это не помешало ему в своей речи на съезде назвать всех работодателей и, конечно же, себя настоящими патриотами Украины. Речь Дмитрия Фирташа даже транслировалась по первому национальному телеканалу. Он говорил о том, как трудно сегодня вести бизнес, насколько тяжелы условия и т.д. Просил уменьшить налоговую нагрузку и с гордостью заявил, что от работодателей зависит бюджет государства. В общем, выступление Дмитрия Фирташа сводилось к тому, что именно работодатели держат экономику Украины на своих плечах. Они, мол, в первую очередь ответственны за людей, которые у них работают. Оратор привел для наглядности себя, так как почти все предприятия, которыми он владеет, являются градообразующими.
- Когда бизнесмен получает прибыль?, - задал вопрос залу Дмитрий Фирташ, и сам же на него ответил. - Он получает ее самым последним. После того, когда он создаст рабочее место, после того, как он заплатит зарплату, после того, как он выплатит налоги и только тогда уже заработает сам. Раньше ты не можешь получить, мы все это понимаем.
Оказывается, по словам председателя совета Федерации работодателей Украины, предприятия нуждаются в молодых специалистах, новых научных идеях, но отраслевая наука за последние 20 лет полностью потеряна. И в заключение заявил, что выбор дальнейшего пути для страны лежит не на ком-нибудь, а именно на работодателях, и руководство страны должно это понимать и прислушиваться.
В целом речь напомнила слова купцов XIX века, которые утверждали, что вся Россия держится на купечестве.
Примечательно, что на съезде присутствовали премьер-министр Украины Николай Азаров и вице-премьер-министр - министр социальной политики Украины Сергей Тигипко. Николай Азаров тоже сказал пару слов, назвал всех коллегами, но ни кого даже не пожурил. Правда, потом появилась информация, что он вроде бы сказал работодателям о необходимости отказаться от практики выплат зарплат в конвертах, но по телевидению этого уже не показали.
Как сообщается, Николай Азаров указал работодателям и на перекос в наполнении бюджета Пенсионного фонда. "Ни на одном предприятии зарплата не должна выплачиваться в конвертах. За 10 месяцев текущего года поступления в Пенсионный фонд составили примерно 102 млрд. грн. При этом государственные и коммунальные предприятия, бюджетная сфера перечислили в Пенсионный фонд 50,5 млрд., а частные предприятия - лишь 51 млрд., хотя доля государства в ВВП составляет всего 14%, в то время как доля частного капитала в ВВП - 86%. Возникает вопрос, а чего же такое не эквивалентное перечисление?", - спросил премьер.
Он мог бы разъяснить работодателям также, что руководство страны прикладывает огромные усилия, чтобы добиться энергетического суверенитета или хотя бы уменьшить потребление газа. Однако практически ни на одном крупном предприятии собственники до сих пор не внедрили энергосберегающие технологии, не провели модернизацию.
С Дмитрием Фирташем нельзя не согласиться в том, что от работодателей в нашей стране многое зависит. Они действительно ответственны за людей, которые у них работают. Но, видимо, работодатель получает прибыль не самым последним, как сказал Дмитрий Фирташ. Т.е. после выплаты зарплаты работникам и перечисления налогов. В этом случае у нас не было бы такой бедной страны, бедного населения и таких богатых работодателей.
Николай Азаров мог бы рассказать и о том, как миллиарды гривен вывозятся в офшорные зоны.
Со своей стороны Сергей Тигипко мог бы напомнить работодателям, что он целую страну переломил через колено, заставив всех женщин работать на пять лет дольше, так как из-за низких зарплат на предприятиях отчисления в Пенсионный фонд производятся мизерные. Парадокс, но зарплата наемных работников на крупных предприятиях гораздо ниже, чем в Европе, а вот зарплата дирекции или, как сейчас говорят, менеджеров, гораздо выше, чем у их европейских коллег. Но она часто скрывается, т.е. также платится в конвертах. Поэтому Сергей Тигипко предлагает закрепить законодательно, чтобы директор предприятия получал заработную плату не менее 5 минимальных зарплат. Наверное, такого еще не бывало, чтоб правительство требовало от работодателей повысить зарплату директорам, так как у многих из них официально она находится на уровне минимальной.
- У нас в Украине есть 2,5 млн. человек, которые получают минимальную зарплату... Я верю в то, что 1 млн. может получать минимальную зарплату, но в 2,5 млн. - не верю, - заявлял ранее Сергей Тигипко. Обращал он внимание и на различия между государственными и частными зарплатами не в пользу последних. В государственном секторе в 2010 году средняя зарплата составляла 2700 гривен, а в частном - менее 1800 гривен. И это все - те же работодатели.
Удивление вызвали слова Дмитрия Фирташа о том, что предприятиям требуются молодые специалисты. Он хоть и является собственником многих градообразующих предприятий, но явно на них не бывает. Иначе бы знал, что выпускники вузов не хотят идти на предприятия исключительно из-за мизерной зарплаты. Скоро на этих предприятиях работать будет некому.
Видимо, все проблемы в Украине заключаются в том, что у нас пока в реальном секторе экономики работают не бизнесмены и даже не капиталисты, а купцы, желающие лишь подешевле что-то купить и подороже профдать, вот и вся экономика. Но, несмотря на наглядные проблемы, которые возникают из-за этого в стране, власти явно не хотят ссориться с работодателями. Потому как не за горами выборы и политикам придется обращаться к ним за финансовой поддержкой. Поэтому работодатели во многом определяют, кто окажется у власти. По сути, они и являются властью.
http://dv-gazeta.info/ekonomika/kupechestvo-vo-vlasti.html

ТОЧКА ЗОРУ

ЧИ ЗНАЙДЕ ОПОЗИЦІЯ СПІЛЬНУ ПОЗИЦІЮ?
Петро Парипа, Оксана Процюк, "Галичина", 08.12.2011, Івано-Франківська обл.
Якою в політичному житті країни буде роль партійної Івано-Франківщини розмірковували представники обласних організацій політичних партій на політклубі газети "Галичина".

Чи вдасться опозиційним політичним силам вийти на парламентські вибори 2012 року згуртованими і сформувати єдиний список, виставивши в мажоритарних округах проти провладних кандидатів своїх, опозиційних? Якою в цьому буде роль партійної Івано-Франківщини? Про це розмірковували на політклубі газети «Галичина» голова обласної організації партії ВО «Батьківщина» Д. Шлемко, голова обласної організації ВО «Свобода» О. Сич, голова обласної організації «Фронт змін» В. Шкварилюк, голова обласної організації «УДАР Віталія Кличка» Р. Чернега, член ради обласної організації партії «Наша Україна» О. Дзеса та заступник голови обласної організації УНП В. Головчак.
В. Шкварилюк:
— Партію «Фронт змін» кандидат від влади взагалі не цікавить. Яким би він не був, шансів у нього, за умови об’єднання демократичних сил, на Прикарпатті немає. Нині для «Фронту змін» не має значення прізвище, яке буде на тому чи іншому окрузі. Для нас важливо, аби ми об’єдналися так, як ми це зробили 2010 року в обласній раді. Нам це вдалося, а об’єднані демократичні сили працюють у раді в тому ж форматі досі. «Фронт змін» готовий підтримувати цей формат і надалі й робити усе для того, аби від демократів був єдиний кандидат, незалежно від того, яку політичну силу він представляє. А нині, як на мене, кожна політична сила може працювати в тому чи іншому окрузі, а прийде час і ми побачимо, який кандидат має найбільше шансів на перемогу, і з огляду на це робитимемо висновки.
Р. Чернега:
— Я схиляюся до того, що така кандидатура повинна бути. Це повинна бути консенсусна людина, яка користується найбільшою популярністю в окрузі, що буде визначений, з якою будуть готові надалі працювати усі партії. Відповідно вона не лише нестиме відповідальність за свої кроки перед політичною силою, яку представляє, а й братиме на себе такі зобов’язання перед усією громадою округу й області.
Гадаю, що шляхом переговорів, досягненням спільної думки опозиціонери зможуть створити єдиний виборчий список. Адже це був би справді ідеальний варіант для держави загалом і для нашої області зокрема.
О. Дзеса:
— На обласному рівні ми не є опозицією, наші політичні сили є опозиційними на державному рівні. В області ми є домінуючий блок і робимо те, що потрібно для краю. Тут не треба щось особливе вишукувати, бо маємо політичний досвід виборів у 2010 році. «Наша Україна» готова діяти в тому форматі, про який сказав В. Шкварилюк. Ми готові до діалогу...
В. Головчак:
— УНП — за об’єднання демократичних сил. і виборчий бар’єр говорить про те, що демократам треба об’єднатися. Але все-таки УНП за те, щоб це було ідеологічне об’єднання. Має бути права ідеологія, потрібно розвивати власне виробництво, середній клас, малий і середній бізнес. Адже відповідно до опитування, яке проводила наша партія,  47 % виборців готові голосувати за ті політичні сили, які створюватимуть робочі місця, а 38 % — за ті, які представляють національні інтереси. Ми підтримуємо ідею об’єднання і робитимемо це надалі.
Д. Шлемко:
— Досвід Івано-Франківщини нині вже став надбанням декількох політичних сил. Це «Батьківщина», «Свобода» і «Фронт змін». Чільник «Свободи» Олег Тягнибок всюди розповідає про те, як продуктивно працюють ці три політичні сили на теренах Івано-Франківщини, перекидаючи «місток» на 2012 рік, — що це станеться і під час наступних парламентських виборів.
Те, про що ми нині говоримо, має глибші корені, ніж просто корені місцевого характеру. Йдеться про об’єднання. Річ у тому, що на загальноукраїнському рівні поставлене питання: хто переможе — влада чи опозиція? і той закон про вибори народних депутатів, який нарешті вдалося ухвалити у Верховній Раді (далі — ВР), практично дає шанс опозиції перемогти. І ті опозиціонери, які далі продовжують його критикувати, називати зрадниками тих, хто за нього голосував, повинні визначитися — чи йти на вибори зі «зрадниками» в опозиції, чи ні.
Ми прекрасно усвідомлюємо, що приймати рішення, як і яким чином групуватися, будемо не стільки ми тут, на місцях, скільки керівні органи партії там. Якщо вони домовляться, то, безперечно, нам буде легше це робити тут. і коли там буде розроблено стратегію, то її зможемо втілювати в життя на місцях. Якщо цього не буде там, то, зрозуміло, нам складно буде йти до згуртування. Нині лише дві політичні сили — «Батьківщина» і «Фронт змін» заявили, що вони готові до цього і почали вести перемовини. З цього приводу є вже заява. Я читав заяву «Свободи» про те, що вони сьогодні в принципі також готові. Таким чином, повертаємося до того трикутничка, з якого ми розпочинали.
Чи має шанс опозиція в державі загалом і в Галичині зокрема? Поза сумнівом, при цьому законі шанс є. Тоді як диявольський закон Єфремова не давав нам жодного шансу. За умови його прийняття єдиний кандидат від опозиції був би подарунком для партії влади — два зауваження, і претендента немає. А це могли бути будь-які зауваження, тим більше суд не вирішував і т. д. і т. п.
Нині ми маємо реальні шанси. При п’ятивідсотковому прохідному бар’єрі дві політичні сили «Батьківщина» і «Фронт змін» згідно з соціологічними даними точно пройдуть у парламент. і ще дві політичні сили «Свобода» і «УДАР Віталія Кличка», якщо добре піднатужаться і візьмуть до себе інші національно-демократичні сили, також мають доволі серйозні шанси. Таким чином, замість 130 лише за списком, які пропонуються до Верховної Ради, можемо розраховувати на 150—160 депутатів. А тепер щодо «мажоритарок». Тільки одна Галичина має 23 округи. Якщо ми зуміємо виграти, а це не з теорії фантастики, а з теорії реальності, а Західна Україна має 50 округів, то таким чином, що б не робили в Донецьку, ми забираємо в них донецькі і луганські округи. Тому що Західна Україна практично дає по округах більше голосів за демократичних кандидатів, ніж увесь Донбас. На півночі і в центрі, як показали вибори і попередні, і президентські, голосують за наші політичні сили. Ми маємо шанси, проте лише тоді, коли візьмемо за основу той напрям, про який нині говоримо і перестанемо один одного гризти.
П. Парипа, головний редактор:
— Я днями вичитав інформацію про те, що опозиційні сили теоретично можуть набрати на парламентських виборах 60% голосів.
Д. Шлемко:
— 60 відсотків — це тільки за списком. Рейтинг ПР впав уже до 10 відсотків. і його не піднімуть навіть домкратом ні партія Тігіпка, ні партія Литвина. Вони вливаються тому, щоб тільки потрапити в список. І тому, якщо брати в сукупності всі політичні сили, які пройдуть у парламент, то 60 відсотків за списками можуть мати опозиційні сили.
О. Сич:
— На запитання, чи зможуть поєднати свої зусилля опозиційні партії, відповідь дуже проста: іншого виходу просто немає. Звичайно, якщо перед усіма тими, які нині мають реальний вплив на перебіг політичних процесів в Україні, стоятиме стратегічна мета — сформувати в парламенті більшість і вберегти державу від зміни пріоритетів у її розвитку. Якщо ж таку мету перед собою провідні політичні сили не поставлять, то весь передвиборчий процес, зокрема й переговорний процес, зводитиметься до якихось тактичних ухилянь з метою обдурити один одного, пройти до ВР, а там уже якось буде. Така загроза, очевидно, є...
Щодо нашої області, то маємо прекрасний досвід консолідації. Очевидно, прикарпатський політикум генетично тяжіє до такої консолідації і таким досвідом уже може ділитися на всеукраїнському рівні. Нагадаю, що в 2002 році, коли сформувався блок партій «Наша Україна», то із 10 партій, які підписали угоду на всеукраїнському рівні, тільки в Івано-Франківській області дев’ять підписали на регіональному рівні. В усіх інших областях було по три-чотири, максимум п’ять. і той факт, що ми в 2010 році після завершення місцевих виборів зуміли сісти, порозумітися і сформувати таку неформальну більшість в обласній раді, свідчить про те, що цей досвід живе і його можна використовувати.
Очевидно, що тут будуть і об’єктивні, й суб’єктивні чинники, зможемо порозумітися чи ні, зможемо виставити проти кожного провладного кандидата свого опозиційного... Партії — це вертикально централізовані структури, отже, на обласному рівні вони можуть домовитися за умови, якщо така домовленість існуватиме на всеукраїнському рівні. З уст голови нашої партії вже прозвучало, що ми готові вести такі переговори. Звучала теза про те, що нині може бути сформовано як мінімум три головні колони, які відображають політико-ідеологічний спектр: націоналістична, ліберальна, соціал-демократична. Звичайно, це умовні назви. І ці три колони, очевидно, уособлюють партії ВО «Свобода», «Фронт змін» та ВО «Батьківщина». І вони можуть стати такими своєрідними інтеграторами, які підтягнуть інші політичні сили до союзництва. А як саме вони робитимуть це, як враховуватимуть інтереси інших політичних сил — це вже питання тактики.
Що стосується суб’єктивного фактора на обласному рівні і тактики місцевих політичних сил, чи будуть вони зберігати здорове зерно консолідації, чи ж вестимуть тактику відштовхування, прихованої тактичної боротьби... Чи зможемо ми домовитися на обласному рівні, залежатиме від того, яку тактику обиратимуть провідні політичні сили, які нині користуються найбільшою підтримкою жителів нашого краю. З приводу того, що Володимир Васильович сказав, що в кожному окрузі ми подивимося, який кандидат які рейтинги має, і тоді будемо визначатися, знаю з огляду на свій 20-річний досвід, що кожен принесе свої рейтинги, що кожен покаже, що саме його кандидат має найвищий рейтинг, причому познаходять фірми, і місцеві, і всеукраїнські, і міжнародні... Для того, аби показати, що рейтинг, скажімо, мого кандидата найкращий, треба понизити рейтинг противника. А тактика такого пониження, політичні технології далеко не завжди можуть бути коректними.
Що стосується закону, то я б не хотів зараз вдаватися до його аналізу. Але ми тут можемо розмежувати опозицію парламентську і позапарламентську. Далеко не завжди вони можуть знайти між собою спільну мову. і так виглядає, що не завжди їхні інтереси збігаються. На мою думку, факт прийняття закону у ВР всупереч попереднім домовленостям є фактом легітимізації того закону, який подала влада.
О. Процюк, журналіст:
— З огляду на те, що спільно опозиційні партії мають немалі шанси на парламентських виборах, яким чином політичні «важковаговики» враховуватимуть інтереси дрібних партій?
В. Шкварилюк:
— Чужі інтереси жодна політична сила відстоювати не буде, кожен дбатиме про себе. Проте двері «Фронту змін» відчинені для всіх. Якщо стоїть питання виграти мажоритарний округ — це одне, а якщо — взяти більшість у ВР, аби вона не була імені Чечетова, то воно дещо глибше. Звісно, з партіями, які мають піввідсотка-відсоток рейтингу, не можна не рахуватися, але й не можна до них примикати, аби вони диктували умови.
Будьмо відверті, кожна політична сила має на окрузі свого кандидата, незважаючи на те, чи є у нього шанси пройти, чи ні. Я думаю, що нині треба дати можливість кожній політичній силі працювати на свого кандидата. А потім ми всі будемо орієнтуватися на якогось одного з них.
О. Сич:
— Деколи мені і виборці кажуть, і студенти на парах щось на кшталт: пане Олександре, у нас 180 партій, як з ними дати раду? А я завжди дуже просто кажу і простим людям, і тим, які займаються аналітикою, і колегам-політикам. Пригадаймо всі разом, хто які партії пам’ятає. Якщо розпочнемо пригадувати, то сумарно назвемо не більше 15 партій. То оце і є ті реальні політичні сили, які — хто більше, хто менше — здійснюють вплив на суспільно-політичне життя держави. Решта — це партії-проекти, партії-химери, партії на продаж на політичному ринку послуг і т. д.
Ми повинні говорити про ті партії, які здійснюють, хай і мінімальний, але вплив. і коли я казав про те, що ми, умовно кажучи, можемо сформувати декілька союзницьких колон, які за принципом подібності програм, світогляду, ідеологій можуть стати інтеграторами, то власне ВО «Свобода» може стати інтегратором націоналістичних сил. Мова йде про те, що в партійному списку можуть бути мінімально враховані інтереси тих політичних сил, які здійснюють реальний вплив. ВО «Свобода», яка підтягне до себе як інтегратор націоналістичні сили, зможе мати кандидатів не лише від себе в тих округах, на які буде мати квоту, а й від тих політсил, які є націоналістичними.
Зрозуміло, що політичні сили, які мають проблеми навіть не з п’ятьма, а й з трьома чи двома відсотками, не мають сенсу висуватись у боротьбі за партійний список. Сенс може бути тільки один — відтягувати електорат від тієї політичної сили, яка домінує на цьому ідеологічному полі. Тоді на всеукраїнському рівні не кандидуйте за партійними списками, натомість у мажоритарних округах ваші інтереси можуть бути враховані.
Але загалом, із врахуванням мого досвіду, всі переговори на нашому обласному рівні, всі консультації, всі блокування, які здійснювалися далеко до дня виборів, мають теоретичний характер і, як правило, всі ті домовленості, коли справа доходить до виборів, є не дуже ефективнимиѕ Нині можемо теоретично говорити, що буде. Бо насправді ситуація змінюється надзвичайно динамічно...
Нам, представникам основних політичних сил Прикарпаття, слід пам’ятати, що після виборів теж буде життя. і якщо ми нині маємо можливість похизуватися на всеукраїнському рівні нашою ефективною консолідацією в обласній раді, то ми повинні подумати і про те, аби в запалі політичної боротьби її не втратити. Тому і рівні нашого порозуміння можуть бути різними. Максимальний рівень порозуміння — це узгодження кандидатів у кожному виборчому окрузі. Мінімальний рівень порозуміння — це цивілізовані методи боротьби — боротьби ідей, ідеологій, програм, особистостей, а не боротьби брудних технологій.
Д. Шлемко:
— Кожна політсила має логіку своїх дій. У ВР нині у фракції «БЮТ—«Батьківщина» є 103 народні депутати. Здебільшого це люди, які перевірені в боях. Що, сьогодні ми їх відкинемо? і скажемо, що когось іншого треба взяти? Це було б нелогічно, і ніхто б цього не зрозумів. Є голови обласних партійних організацій, які сьогодні не є депутатами. Вони будуть керівниками штабів на місцях. А чи будуть ефективними дії тих людей, які керуватимуть штабами, знаючи, що вони не потрапляють у Верховну Раду? Та, безперечно, що ні. Вони думатимуть: якщо ви набрали чужих, то чому ми маємо на них працюватиѕ Проте є політичні сили, з якими ми йшли. У блоці Юлії Тимошенко є ПРП, частина УСДП... Маємо союзників з «Народної самооборони»ѕ Ми надалі будемо з ними працювати.
Є гарні позитивні політичні сили — Європейська партія, «За Україну!» Кириленка. То що, їх залишити за бортом? Ні. Вони можуть підсилити політичні сили, які мають три-чотири відсотки. А якщо вони готові індивідуально йти до нас, то ми знайдемо їм місце. Але це не буде те, що, як правило, буває: ми йдемо до вас, а ви нам маєте кожного п’ятого, десятого дати. Для тих людей, яких не треба втрачати, які перевірені на вірність служіння Україні, місце буде у прохідних політичних силах. Я вже 12 років керую «Батьківщиною». У 2002-му ми мали 7 %, у 2006-му — 34%, у 2007-му — 51%. Не відразу стрибнули. Може, й важко комусь стрибнути відразу через планочку в 5%, але м’язи тренувати треба.
ѕ Кожна політична сила прагнутиме привести якомога більше своїх. і це закономірно, і це правильно. Але, аби не програти «мажоритарку», треба сконсолідуватися на всіх рівнях, навчити належно працювати кожного голову, члена комісії, спостерігачів з тим, щоб максимально унеможливити фальсифікації.
Тим більше, як відомо, окремі кандидати від влади сьогодні добре працюють, витрачають величезні гроші з бюджету. і якщо б наших троє-четверо прийшло в округ, то, звичайно, провладний кандидат виграє без проблем. Наприклад, у моєму снятинсько-коломийському окрузі йому достатньо набрати 15 %. Якщо наших кандидатів там буде четверо-п’ятеро, яких виборці справді  поважають і голосуватимуть за них, то кожен із них набере по 10-12 %, а кандидат від влади отримає 15-17 % і спокійно пройде. і будуть сміятися з нас. От у чому проблема...
О. Дзеса:
— Тут декілька разів говорили про закон. Закон прийнято, він є таким, як він є. На жаль, події можуть відбуватися за тим сценарієм, який описує Дмитро Васильович, тому на обласному рівні ми приречені продовжувати діалог мінімум у форматі шести і шукати такі методи, такі способи, аби на кінцевому етапі вийшов один кандидат у мажоритарному окрузі. Якщо так не буде і ми почнемо поборювати один одного, нічого доброго з цього не вийде.
О. Сич:
— Логіка така сама, як і під час формування більшості в обласній раді: чи переможе вузька партійна амбіція, чи здоровий політичний глузд, спрямований на перспективу. От у чому проблема. і ще одне. Характерною рисою політичної парламентської боротьби на Прикарпатті буде наявність латентно провладних кандидатів. Бо ПР та її союзники прекрасно розуміють, що на Івано-Франківщині перемогти їхньому кандидатові, якими б не були його заслуги й авторитет, надзвичайно складно з огляду на ідеологічні та політичні уподобання жителів нашого краю. Схоже, від партії влади йтиме латентний кандидат, який позиціонуватиме себе як абсолютно незалежний чи буде висуватися від партії, яка має добропорядну назву. Він ходитиме у вишиванці, казатиме: «Слава Україні!», «люблю Бандеру», «люблю Шухевича». Але, пройшовши у Верховну Раду, робитиме те, що буде треба для цієї влади.
В. Головчак:
— З нагоди 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму УНП провела моніторинг громадської думки жителів України. За попередніми даними, на запитання «Чи підтримали б ви незалежність України в разі повторного проведення відповідного референдуму?» найбільше сказало «так» в Івано-Франківську — 94,5 %, а найменше в Харкові — 66,2. А інтеграцію України в ЄС та підписання угоди з ЄС про асоціацію знову ж таки найбільше підтримують в Івано-Франківську — 98 %, найменше в Одесі — 61. В той же час підтримують дії влади в Україні загалом 15,5 %, а в Івано-Франківську менше 5%. Це засвідчує, що в суспільстві присутні відповідні настрої, а демократичні сили мають можливість перемогти. Звичайно, повинен бути єдиний кандидат від опозиції. Але тут проходить конфлікт інтересів. Великі партії, малі партіїѕ Хто нині міряв ті партії? Я розумію, що є рейтинги. Але якщо говорити стосовно УНП, яка була базою об’єднання в 2001 році, то хіба немає вини тих великих партій щодо рейтингів? А за структурою і чисельністю УНП не є малою партією.
Гадаю, що в цій ситуації може бути й четверта колона. Є національна демократія, яку сьогодні закатують в асфальт. Вона може теж об’єднатися і йти окремо. і це буде доволі ідеологічна колона, яка відображатиме інтереси, що домінують в суспільстві. Політика має бути зваженою, без взаємопоборювання, а із взаємоповагою.
Д. Шлемко:
— Яку все-таки позицію стосовно об’єднання займає ваш лідер Юрій Костенко?
В. Головчак:
— Він вважає, що об’єднання має бути передусім ідеологічне, а не під якусь особу. Ведуться переговори з «Нашою Україною»,
КУНом, який теж не треба списувати, з «Собором» та іншими партіями. Костенко приїжджав недавно до Івано-Франківська, велася мова про те, що самостійно не можна пройти, а треба сформувати національно-демократичну колону. Наразі йде опрацювання цього питання.
В. Шкварилюк:
— Наші обласні ЗМІ треба попросити, аби, крім сесій обласної ради, вони відвідували ще й сесії районних рад і дивилися, як влада залякала тих, кого вона призначила. Вона вже так залякала тих депутатів, які є директорами шкіл по селах, лікарями і т. д., що вони на сесії хочуть вислужитися так, що навіть не зважають на те, що на них дивляться люди. Вони просто так залякані, що хочуть, аби голові ОДА або комусь із керівництва ПР сказали, що от гарно виступив голова райдержадміністрації або якийсь там їхній депутат від тих політичних сил, які нині дрібненькі, проте чомусь прислуговують ПР. А потім, коли виходиш з кабінету, розмовляєш з ними, то голова РДА каже щось на кшталт: ви знаєте, та я мушу так казати, а мої люди мусять так голосувати, бо їх завтра будуть звільняти з роботи.
Тому повинен бути єдиний кандидат від демократичних сил. Нашого виборця не здуриш. Я вважаю, що у нас тут немає жодних проблем. Єдине, аби ніхто не клав патики в колеса, кажу про ті політичні сили, які мають величезні амбіції, проте не мають потуги.
Нині в обласній раді сконсолідовано працюють «Свобода», «Батьківщина», «Наша Україна», «Фронт змін», «УДАР Віталія Кличка» і Рух. Більше з нами ніхто не голосує. На жаль, і УНП.
В. Головчак:
— Що ви маєте на увазі?
В. Шкварилюк:
— Та коли потрібно вирішувати принципові питання, то ми не відчуваємо вашої підтримки.
Р. Чернега:
— За 20 років незалежності України ми мали можливість проаналізувати ті помилки, які було зроблено щодо будівництва держави. Як молодий політик, можливо, занадто голосно це скажу, але у мене є думка, яка стосується об’єднання. Справді, нині є небагато партій, які можуть подолати п’ятивідсотковий бар’єр і пройти у ВР. Я не хочу образити ті чи інші партії, які не проходять за тими рейтингами. Проте, може, варто звернутися до них з тим, аби вони не йшли на вибори, якщо ми так голосно заявляємо, що хочемо об’єднуватися. Треба ставити питання значно глибше. Переконувати їх, якщо є гідні їхні лідери, вносити їх у списки чи віддавати їм мажоритарні округи. Тільки так можна здобути перемогу на парламентських виборах.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=17803&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=6bd0c6a4f6

ЗАРПЛАТИ ЗАЛИШИЛИСЯ КОМУНІСТИЧНІ, АБО ПРО ТЕ, ЯК ВІЗ СТАВЛЯТЬ ПОПЕРЕДУ КОНЯ
Дмитро Омельчук, "Крымские известия", 08.12.2011
Після отримання незалежності соціальні орієнтири і цілі стали іншими, а система оплати праці залишилася колишньою.

 Один з кримських вчених-політологів любить повторювати, що проблеми сучасної України виникають через те, що навіть за 20 років після розпаду СРСР країна залишається у владі компартійної номенклатури, яка гальмує всі правильні почини. Років десять тому це ще могло сприйматися, але не тепер. У верхніх ешелонах влади сьогодні зовсім інші люди, ті, хто апріорі не можуть належати до компартійної номенклатури - хто за віком, а хто - і з інших критеріїв.
А ось що стосується пережитків радянського минулого, то вони є, хоча сивочолий доктор наук помічає зовсім не ті. Вже два десятиліття українці живуть в умовах, званих "ринковою економікою", - уточнення виправдане, бо того, що зветься повноцінною ринковою економікою, немає і досі. До багато чого люди вже звикли, пристосувалися. Найбільш активна частка країни (а за роки незалежності до життя увійшло нове покоління українців) добре засвоїла, що всього треба домагатися самим, не чекаючи милості від держави. Але на цьому шляху очікують величезні перешкоди. Одною з них є збереження колишньої радянської системи оплати праці найнятих робітників (тобто цілковитої більшості населення країни). Повторю: мова йде саме про систему, а не лише про розмір зарплати.
Хіба ж ваші сусіди, батьки, бабусі, дідусі не вдаються до ностальгії по "золотому віку", коли були безкоштовними освіта, охорона здоров'я, держава фінансувала ЖКГ, транспорт, будувалися житло, школи, дитсадки, і на зарплату в 150-180 карбованців можна було добре жити? Та поза обговоренням залишається той факт, що все це, ніби безкоштовне або майже безкоштовне, насправді таким ніколи не було. Ні з чого нічого не з'являється. Просто система оплати праці була побудована так, що на все це гроші, левовою часткою, бралися з зарплати радянських громадян, тобто вони з самого початку недоотримували зароблене. Держава виступала у ролі генерального розпорядника цих грошей - і заразом в ролі великого благодійника. І за багато десятиліть декілька поколінь людей звикло до цього, сприймаючи подібне як "переваги соціалізму", не знаючи і не бажаючи знати, звідки і як все безкоштовне береться, і що насправді можна жити інакше. Варто нагадати, що держава була не дуже дбайливою матінкою: спочатку гроші виділялися на заводи, ракети, танки, а вже в залишку - на народний добробут. В результаті ніколи не вистачало деколи дуже важливого і необхідного. Тому завжди існували дефіцит і блат.
Після отримання незалежності соціальні орієнтири і цілі стали іншими, а система оплати праці залишилася колишньою. При цьому влада не прагне щось змінювати. А навіщо? По-перше, в епоху первинного накопичення капіталу і на Заході ціна робочої сили була на грані виживання, та ще й при повному політичному безправ'ї (що призвело до появи теорії Маркса), а, по-друге, народ, зрадівши свободі, що несподівано впала на голову, кинувся в бурхливі хвилі підприємництва в надії на успіх. Зарплата перестала бути стимулом. Сотні тисяч громадян країни відкрили свою справу, працювали "човниками", ставали за прилавок тощо. Але вже за перше десятиліття незалежності кількість вільних підприємців скоротилася в рази. Неминуча за законами ринку конкуренція знов перетворила колишніх підприємців на найнятих робітників (реа­лізаторів, наприклад). Цей процес триває. Тільки наймачами виявляється не стільки держава, скільки приватник.
Повернімося до зарплати. Тут вона буває вища, та не скрізь і не у всіх. Якщо сьогодні середня зарплата в країні в межах двох з половиною тисяч гривень, то виходить, що дві третини людей отримують менше цієї суми. Не розгуляєшся. Умови життя, що змінилися, притисли до землі не одну сотню тисяч українців.
Тепер у нас напів-безкоштовна освіта, напів-безкоштовна медицина, постійно збиткове комунальне господарство тощо. Словом, все більше і більше того, за що громадяни повинні платити зі своєї кишені. Ось і виходить: правила життя нові, а система оплати залишилася стара.
Держава задихається під тиском соціальних зобов'язань, хоча багато радянських зобов'язань з себе скинула. Наприклад, будівництво житла. Але в запалі радісного оновлення забули про слуг государевих - військових, а це призвело до незадоволення серед захисників Батьківщини, з яким не можна не рахуватися. Довелося повернутися і до зведення соціального житла, хоча тут зроблені тільки перші кроки. А ще є багатодітні сім'ї. Все більше в країні стає інвалідів - тривожний симптом, що свідчить зовсім не про зміцнення і розвиток нації. Цих держава також не може кинути напризволяще. Так, можливо, дехто і зміг зробити собі липову інвалідність - про це в останні тижні почали активно говорити на прикладі деяких чорнобильців. Нічого дивного. У суспільстві де діє принцип: "Скільки в держави не кради, а свого все одно не повернеш", це, на жаль, неминуче. Та що простий люд, коли представники вищих шарів подібного не уникають: той собі статус учасника бойових дій оформив, навіть не знаючи, як і чим пахне порох; інший став міністром, маючи "липовий" диплом. А всі разом забезпечили собі такі пільги, що острах бере. Таке ніяким чорнобильцям не світить.
До речі, про чорнобильців. Своїм ставленням до цих людей влада закладає міну під майбутню історію народу на десятиліття вперед. При такому відношенні до тих, хто захистив країну від страшного лиха, логічно буде припустити, що не приведи, Боже, трапитись подібному в майбутньому, - ліквідовувати загрозу буде нікому. Охочих ризикувати життям і здоров'ям навряд чи знайдеться.
Як реформувати систему оплати праці? Здається, цього не знає ніхто. Принаймні, не зустрічав у ЗМІ глибокого осмислення цієї теми. Прос­тих рішень точно немає. І що найбільш прикро - не видно державної політики в цій сфері. Обіцянка підняти зарплату вічно убогим бюджетникам на ...% - це латання дірок, а не політика. Необхідний принципово новий підхід. А його немає. Труднощі ж продов­жують накопичуватися. Пострадянське суспільство ні­як не видряпається з убогості і проблем. Як наслідок - посилення претензій до держави. І все більше тих, хто вже не просить, а вимагає. Безсоромні пояснення, що грошей на всіх не вистачить, державна казна не гумова, вже мало кого задовольняють. Народові пропонують потерпіти, та самі можновладці не показують гідного прикладу.
Ясна річ, що зовсім скинути соціальні зобов'язання держава не може і не повинна навіть пробувати. Є категорії людей, які завжди вимагатимуть державної підтримки, - це нормальна практика. Немає необхідності підтримувати тих, хто повинен і може себе забезпечувати сам. Але всі спроби привчити населення жити в ринкових умовах, розраховувати на свої сили і самостійно вирішувати проблеми розбиваються об незламне бажання населення мати більше пільг, допомоги тощо. І справа не тільки в соціальному утриманстві як пережитку радянського минулого. А нумо, проживи на 1-1,5 тисячі гривень, і при цьому не тільки ні в чому собі не відмовляй, але й сплати садок, школу, інститут, комуналку, лікування, і ще щось зарезервуй "про чорний день"!
Ось і відповідь на питання. Знову повернулися на початок розмови. Не можна віз ставити попереду коня. Неможливо привчити населення України жити за європейськими принципами та стандартами, якщо рівень оплати праці - азіатський (у найгіршому сенсі слова). Або правильніше буде назвати його "старим радянським". Розрив з ЄС наразі - у 20 разів. Що ж ви хочете, панове?
Ось з чого треба розпочинати реформи. Стільці вранці, а увечері гроші. Навпаки не вийде.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/-i/3104-2011-12-08-09-53-48

ЕР И ПР - ОДИН ЭСЭСЭР
Леонид Заславский, "Юг", 08.12.2011, Одесская обл.
Внимание украинских политиков и экспертов сосредоточено на том, как результат российских выборов в Государственную Думу отразится на нашей действительности.

 В воскресенье, 4 декабря, в день выборов в Государственную Думу Российской Федерации, в Украине прошло немало пикетов и протестных акций. Но самую яркую под названием "Один раз - единорас" устроил "Комитет участников помаранчевой революции" (КУПР) у генконсульства РФ в Киеве на улице Щорса. С плакатом, который трудно воспроизвести словами.
Руль в тех же руках, но хватка ослабла
Во время акции активисты КУПРа организовали перформанс. Двое "медведей", российский и украинский, имитировали совокупление на расстеленном державном триколоре. Образ единства двух партий получился таким объемным и убедительным, что речь организатора акции Сергея Мельниченко об отсутствии демократии в России оказалась, в общем-то, лишней. Что спросишь с соседского "мишки"? Свой не лучше чужого.
С начала прошлого года стало ясно, что процессы, проходящие на протяжении последних двадцати лет в братских славянских странах, при внешних различиях имеют неустранимое политическое родство. КУПРу, как минимум, следовало изобразить амур де труа с участием белорусского зверя. И не на российском триколоре, а на красном знамени с серпом и молотом.
Но сегодня речь идет не о глубинных процессах. И не о том, что в трех странах бывшего СССР на новой основе и в карикатурном виде как бы автоматически воспроизводится время брежневского застоя. Соображения украинских политиков и экспертов сосредоточены на том, как результат российских выборов в Государственную Думу отразится на нашей действительности.
Речь опять же идет не о межгосударственных отношениях Украины с Россией. Они развиваются по сценарию, напрямую не связанному с состоянием общества, а подчиняются волчьим законам капитализма, конкуренции "братских" финансово-промышленных групп. Газ не подешевел бы даже в том случае, если бы у соседей к власти пришли коммунисты.
Но после выборов 4 декабря коммунисты в России к власти не пришли, хотя и резко увеличили число мест в Думе, с результатом девяносто два кресла стали второй по численности фракцией ("Справедливая Россия" с результатом шестьдесят четыре места - третья, ЛДПР - четвертая с результатом пятьдесят шесть мест). Все это, правда, арифметика. Политическая алгебра начинается с того, что правящая "Единая Россия", как и предсказывали, потеряла конституционное большинство в триста голосов.
Мало того, вопреки множеству прогнозов, ЕР ("Единая Россия") получила простое большинство не с результатом двести семьдесят - двести восемьдесят мест, а "завоевала" всего двести тридцать два кресла в Охотном ряду, набрав в общей сложности меньше половины голосов избирателей. По этому результату можно предположить два варианта объяснения того, что случилось. Первый - "естественный". Он состоит в том, что российский избиратель отреагировал на падение уровня жизни, устал от бесстыдной пропаганды, возмутился бесстыдным обогащением путинского клана, наглым всесилием "силовиков" и так далее.
Второй вариант, "неестественный", не противоречит первому в части мотивов голосования. Но противоречит в том, как эти мотивы отразились на ведении избирательной кампании и непосредственно на подсчете голосов. Потому что репрессивный режим и современные технологии позволяют "нарисовать" практически любой результат. А в Кремле рисовать умеют. И мимо воли возникает подозрение, что кремлевский идеолог Вячеслав Сурков запланировал и реализовал результат, который был нужен будущему президенту Путину.
То есть правящая партия удержала руль в своих руках, но часть ответственности за проводимый провальный курс переложила на так называемую системную конструктивную оппозицию - "эсэров", жириновцев и коммунистов. Государственная Дума опять стала местом для дискуссий, но не таких, как в "лихие девяностые", а тихих, неопасных для власти. Пар из котла выпущен, можно опять закрыть крышку.
Нас ждёт немало сюрпризов
"Неестественный" сценарий выборов будет, скорее всего, опробован и на будущих парламентских выборах в Украине. То есть в условиях кризиса политтехнологи Банковой, привыкшие повторять российские методы, как шимпанзе копирует жесты человека, постараются выпустить пар из перегретого отечественного котла.
Но удастся ли им это? Репрессивную систему, централизованную пропаганду, систему фальсификаций на избирательных участках и суды можно выстроить по российскому образцу. И это уже делается. Однако украинский избиратель, несмотря ни на что, голосующий по признаку "восток - запад", не похож на российского. А украинская оппозиция еще меньше напоминает своих российских коллег.
С избирателем за месяцы, оставшиеся до выборов, сделать ничего не удастся. Что бы ни вытворял Азаров с чернобыльцами или "афганцами", как бы ни издевалось правительство над малым и средним бизнесом на востоке и на юге, эти несчастные проголосуют не за смену власти, а за тех, кто спекулирует на теме русского языка и антизападных настроений.
А на западе избиратель в свою очередь не поступится принципами. На избирательных участках он в своей массе, как и раньше, поддержит спекулянтов на теме украинской истории, формирования нации и других настроениях - антивосточных. С помощью технологий и фальсификаций это противостояние можно откорректировать, но нельзя устранить. Как нельзя устранить оппозицию, стоящую на таких платформах.
Это одна из причин, по которым Банковой не удастся не то, что создать, а даже сымитировать управляемую системную оппозицию в будущей Верховной Раде. Не исключено и даже возможно, что избранные по мажоритарным округам фальшивые оппозиционеры присоединятся к партии власти. Но не все и не навсегда, а только до 2015 года, когда судьба государства на президентских выборах опять окажется в руках избирателя. То есть управляемой демократии по российскому образцу в Украине не быть. К счастью.
Но она возможна по другому образцу, украинскому. Когда в силу корпоративных интересов "новый класс" солидарно защищает себя от народа. Образец этот - вся каденция Верховной Рады шестого созыва, каденция непрерывного предательства, измены государственным интересам, нарушения буквы и духа украинской Конституции и просто забвения элементарной порядочности. Причем это относится как к "оранжевому", так и к "голубому" периоду истории действующего парламента.
"Голубой" период, кстати, еще не закончился. И в следующем году в последнем отделении выступления хора имени Чечетова нас ожидает немало сюрпризов. В частности, изменение только что принятого закона о выборах депутатов Верховной Рады. Обстановка накаляется, волна социальных протестов нарастает, и то, что достигнуто в результате недавнего сговора с двумя "большими партиями", перестает устраивать Партию регионов.
Неровен час, в октябре 2012-го она окажется в положении худшем, чем российские коллеги в нынешнем декабре, руль вырвется из рук и все полетит вверх тормашками. Чтобы этого не случилось, надо не закручивать гайки, а загодя договариваться с теми, кто хочет договориться, помочь провести эти партии и людей в парламент, и если не поделиться властью, то спихнуть на оппозицию часть ответственности.
Это работа сложная, требующая отказа от принципа "победитель получает всех", работа, чуждая понятиям нашей номенклатуры. Но донам придется пойти на это. Потому что, в отличие от российского "медведя", украинский "мишка" на выборах может потерять все.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1965.html

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ

КТО ВЕРНЁТ ДОСТОЯНИЕ РЕСПУБЛИКЕ? И ВЕРНЁТ ЛИ?..
Людмила Милина, "Крымская правда", 08.12.2011
На заповедной территории музея Тренёва-Павленко выстроена очередная "хатынка" богатеньким частником.

 "Коттедж вместо музея", 29.01.2004 г., 24.03.2004 г., "Дачу Томашевского собираются "сдать", 17.04.2004 г., 21.05.2004 г., "Народные" депутаты "сдали" народное достояние", 25.05.2004 г., "Достояние республики "сдают" Верховный Совет…", 24.06.2004 г.
Речь в этих материалах шла о гурзуфской даче выдающегося пушкиниста Бориса Томашевского и Ялтинском литературно-мемориальном Доме-музее Константина Тренёва и Петра Павленко.
"Прихватизации" подлежит
Несмотря на протесты общественности, публикации, позорное решение о даче Томашевского в угоду тем, у кого есть деньги и отсутствуют совесть и уважение к русской культуре, было-таки принято Верховным Советом АРК в 2004 году. Был внесён в список объектов культуры, подлежащих приватизации, и этот бывший неотъемлемой частью Ялтинского Дома-музея Чехова объект. Сделано это было несмотря на то, что постановлением Совета министров в этом историческом доме предписывалось создать фондохранилище музеев Чехова и Пушкина, а Верховный Совет АРК в 2003 году принял решение о музеефикации уникального дома, в Киев были отправлены документы на внесение дачи Томашевского в реестр памятников, охраняемых государством. Культуру и крымскую власть одолели толстосумы, которым не хотелось расставаться с лакомым кусочком в тихом месте, вдохновлявшем великих Чехова и Томашевского. Они узаконили своё пребывание здесь на двадцать пять лет, получив дачу в долгосрочную аренду. А на какие дела "вдохновляются", наша газета писала: варварски уничтожена мемориальная доска (чтобы её восстановить, пришлось побороться), всё приспособлено не для музейного хранилища и экспозиционного зала, а для отдыха в летнее время шумных компаний. Зимой обдуваемый морскими ветрами дом закрыт на замок, что никак не может идти ему на пользу. Но временщиков из ООО "Поток", заполучивших его, это нисколько не волнует. Временщики - они временщики и есть. Вот только время их затянулось, не пора ли вернуться к вопросу о принадлежности достояния республики?
Ремонт как предлог
Открытым остаётся и вопрос о заповедной территории музея Тренёва-Павленко, на которой выстроена очередная "хатынка" богатеньким частником. Предлог вторжения был благовидный - обещание отремонтировать мемориальный дом, построенный в 1936 году выдающимися советскими писателями. В 1957 году их наследники передали дом в дар городу, и 5 ноября 1958 года здесь открылся литературный филиал Ялтинского музея краеведения.
Как свидетельствует отчёт-справка советских времён, музей пользовался популярностью, ежегодно его посещали семь-восемь тысяч человек.? Что неудивительно. В те времена вряд ли кто-то не читал пьесу Тренёва "Любовь Яровая", принёсшую ему всемирную известность, или не смотрел спектакль по ней в одном из театров. Также широко была известна драма "Пугачёвщина", первое издание которой можно было увидеть в музее рядом с программкой первого представления её в Московском художественном театре. Хранившиеся в музее автографы Ольги Форш, Николая Гудзия, Виктора Шкловского, Александра Твардовского и других всемирно известных писателей свидетельствовали о глубоком уважении, искренности и любви к замечательному советскому драматургу, творчество которого безусловно вписало славную страницу в историю отечественной литературы.
Широко известным было литературное творчество и Петра Павленко. Высокую оценку первому произведению будущего четырежды лауреата Сталинской премии роману "На Востоке" дал известный французский писатель Ромен Роллан, назвавший его "целым миром в движении". По сценариям Петра Андреевича созданы фильмы "На границе", "Яков Свердлов", "Александр Невский", за который он вместе с Сергеем Эйзенштейном удостоен в 1941 году звания лауреата Государственной премии. Мемориальный Дом-музей Тренёва и Павленко представлял интерес экспозициями, посвящёнными не только этим писателям, но и многим деятелям культуры России и Украины. В одной из самых больших комнат, служившей некогда столовой, размещался интереснейший материал о писателях, которые жили или бывали в Крыму: Александре Пушкине, Адаме Мицкевиче, Степане Руданском, Лесе Украинке, Михаиле Коцюбинском, Николае Некрасове, Льве Толстом, Максиме Горьком, Сергее Найдёнове, Максиме Богдановиче, Владимире Маяковском...
Увы, музея, о котором ведём речь, больше не существует. Уничтожению его положил начало приказ №29 от 19 июня 1991 года "О закрытии на капитальный ремонт отдела Ялтинского государственного объединённого историко-литературного музея Дома-музея К. А. Тренёва - П. А. Павленко". Есть основание утверждать, что "капитальный ремонт" - лишь благовидный предлог: никто не собирался приводить дом в порядок. Музей закрыли "перестроечники", которые считали его "памятником сталинской эпохи". Скорее всего этот дом давно бы перешёл в чьё-нибудь владение (в нём собирался создать свой культурный центр Махмуд Эсамбаев, потом здесь размещался Ялтинский горком Партии экономического возрождения Крыма), да условия дарения не позволяли приватизировать сей объект в центре города-курорта.
Оставленное без присмотра здание ветшало. На разумные доводы общественных организаций по поводу создания на базе Дома-музея Тренёва-Павленко международного центра научного и культурного сотрудничества с восстановлением экспозиции музея и открытия её для посетителей ответом тогдашнего мэра Ялты Владимира Марченко было упорное молчание, равносильное отказу, несмотря на то, что идея нашла активную поддержку общественности Ялты, и сессия горсовета приняла положительное решение по этому вопросу.
Коттедж в мемориальной усадьбе
Частному лицу повезло больше, чем общественным организациям. Это "лицо" - некто гражданин В. А. Пархоменко, имя которого крымчанам вряд ли о чём-то говорит. Гражданин, деяния которого на культурной ниве столь же неизвестны, как и он сам, получает бумагу из Республиканского комитета по охране культурного наследия, что это ведомство "не возражает против отвода земельного участка площадью 0,09 га под размещение и обслуживание жилого дома и хозяйственных построек по ул. Павленко (в районе дома №10) в г. Ялте". Сия бумага и дала право частному лицу строить коттедж на территории мемориальной усадьбы, являющейся памятником истории и культуры.
Публикации в газете не прошли незамеченными. Комиссия под руководством тогдашнего заместителя генерального прокурора Украины Татьяны Корняковой выявила существенные нарушения требований законодательства об охране культурного наследия профильным крымским комитетом.
Но это - в прошлом. А заповедная музейная территория по-прежнему во владении частника. Видно, стоит за ним кто-то уж больно важный. А вот кто именно - пора бы докопаться правоохранительным органам. А если докопались - сделать "светлое" имя достоянием общественности.
* * *
Борис Томашевский - выдающийся пушкинист, по инициативе которого в 1927 году на доме Ришелье в Гурзуфе, где Пушкин гостил в семье генерала Николая Раевского в августе 1820 года, была установлена мемориальная доска. Дача Томашевского на протяжении многих лет была одним из центров культуры не только Крыма, но и Украины, России. Здесь в разные годы гостили выдающиеся деятели культуры Н. Заболоцкий, О. Книппер-Чехова, М. Чехова, В. Каверин, А. Ахматова, С. Рихтер, П. Тычина, О. Вишня, М. Бажан, В. Сосюра, Л. Вышеславский. Здесь скрывались от гонений два нобелевских лауреата - А. Солженицын и И. Бродский.
* * *
Пётр Павленко поселился в Ялте в 1945 году. Руководил Крымским отделением Союза советских писателей, редактировал альманах "Крым", основал Ялтинское литературное объединение. Здесь он написал повесть "Степное солнце", роман "Счастье", "Крымские рассказы", закончил только первую часть романа "Труженики мира".
* * *
Константин Тренёв - один из первых советских драматургов. Приехал в Крым в 1909 году, где начал свою педагогическую деятельность в частной женской гимназии Станишевской в Симферополе. После революции заведовал школьным отделом Крымнаркомпроса, работал в отделе народного образования, руководил редакционной частью Крымгиза, преподавал на рабфаке.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/12/08/kto-vernjot-dostoyanie-respublike-i-vernjot-li

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

ВЗЫСКАТЬ В ПОЛЬЗУ НАРОДА
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 08.12.2011
Проверки "Укрпрофздравницы", а также работа в судах по искам о возвращении незаконно отчуждённых земель, и имущества продолжаются…

 "Дела земельно-уголовные", 23.06.2011 г., "Прокуратура громит чиновничьи ОПГ", 24.07.2011 г., "Урожайное лето прокуроров", 30.07.2011 г., "Охотники за народными сокровищами", 1.10.2011 г.
В июне, июле и начале октября мы рассказывали, что созданная Кабмином Украины специальная комиссия по инвентаризации имущества общесоюзных общественных организаций бывшего СССР, переданного им в пользование, выявила немало нарушений в этой сфере. По информации Генеральной прокуратуры Украины, по результатам проведённых проверок возбуждено 36 уголовных дел, из которых 22 направлено в суд, в том числе 17 - с обвинительным заключением. Крымской прокуратурой возбуждено 22 уголовных дела, которые направлены в суд. Общая сумма ущерба по преступлениям - около 88 миллионов гривен. Как сообщили в Прокуратуре автономии, проверки "Укрпрофздравницы", а также работа в судах по искам о возвращении незаконно отчуждённых земель и имущества продолжаются.
Рейдеры отбирают...
Напомним, в 1960 году Совмин УССР передал в управление профсоюзным организациям республики санатории и дома отдыха Минздрава УССР "с целью дальнейшего улучшения качества отдыха трудящихся и повышения роли профсоюзов". В 1994 году украинский парламент принял постановление об имуществе общесоюзных общественных организаций бывшего СССР, определившее их статус как государственную собственность. Парламент ввёл мораторий на отчуждение имущества ФПУ и постановил провести его полную инвентаризацию.
Территория санаторно-курортных учреждений ЗАО "Укрпрофздравница" в Крыму, изначально составлявшая более сотни гектаров, уменьшилась почти на треть.
- Прокуратурой Алушты установлены факты незаконного отказа от земель площадью почти 1,3 гектара санаториев "30 лет Октября" и "Алушта", чем причинён ущерб на сумму около миллиона гривен. По искам прокуратуры признаны недействительными решения о распоряжении землями санаториев "Ливадия", "Ай-Петри", "Курпаты" (Ялта), - сообщил заместитель прокурора Крыма Игорь Шапкин.
В Крыму расположены 17 санаториев, переданных в пользование "Укрпрофздравнице".
- В результате рейдерской схемы перешли в частные руки корпуса санатория "Ясная Поляна". Незаконно реализовано по заниженной стоимости имущество санатория "Ай-Петри", аналогичные схемы отрабатывались в санаториях "Курпаты" и "Украина". Возбуждено уголовное дело по факту нецелевого использования лечебного корпуса санатория имени Бурденко, переоборудованного под отель. Мы восстанавливаем права государства и конституционное право на отдых наших граждан в санаторно-курортных учреждениях Крыма, оспариваем законность сделок купли-продажи и части строений, - констатировал Шапкин.
...Прокуратура возвращает
Как сообщили нам в пресс-службе надзорного ведомства, в октябре-ноябре были проведены дополнительные проверки в санаториях им. Бурденко, "Орлиное гнездо", "Ливадия", "Золотой пляж", "Кастрополь", "Ай-Петри", "Курпаты", "Украина", "Мисхор", "Ураган", "Слава", 30 лет Октября.
По их результатам Прокуратурой автономии направлено в суд 40 исков о признании недействительными решений и соглашений и возврате государству в лице Фонда госимущества Украины недвижимости площадью более 100 тысяч квадратных метров стоимостью более 30 миллионов гривен. 16 исков направлено в рамках пяти уголовных дел (здравницы "Ударник", "Победа", "Украина", "Парус", "Сакская ГРЭС"). В частности два иска подано в рамках уголовного дела по факту незаконной реализации памятника истории местного значения - лабораторного корпуса ГП "Специализированный спинальный санаторий им. Бурденко". Также поданы иски по фактам незаконной передачи по заниженной стоимости в аренду коммерческой структуре объектов недвижимости санатория "Украина", возбуждено уголовное дело о покушении на растрату имущества санатория "Курпаты" с заключением незаконных договоров аренды.
Прокуратура направила в Хозяйственный суд Крыма 33 иска в сфере земельных отношений (почти 15 гектаров земли). В трёх случаях иски предъявлены о признании недействительными сделок по отчуждению имущества, расположенного на спорных земельных участках. В пяти случаях земельные участки санаториев изымали в земли запаса органов местного самоуправления, а затем передавали под застройку физическим и юридическим лицам.
В начале ноября прокуратура возбудила уголовное дело по факту злоупотребления служебным положением должностными лицами санаториев "Ай-Петри", "Утёс", "Курпаты", "Украина", "Парус". Проверки продолжаются.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/12/08/vzyskat-v-polzu-naroda

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА Є ЛІДЕРОМ З МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
"Зоря", 07.12.2011, Дніпропетровська обл.
Дніпропетровську область з робочою поїздкою відвідав міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко.

 Він високо оцінив хід модернізації медичної галузі в Дніпропетровській області.
"На Дніпропетровщині до реформування медичної галузі підійшли комплексно і дуже відповідально. Вже зараз регіон за деякими показниками випереджає інші три пілотні області - Вінницьку, Донецьку та місто Київ", - сказав Олександр Аніщенко.
Міністр провів нараду з начальниками управлінь та завідуючими відділами охорони здоров'я міських рад, головними лікарями центральних міських та центральних районних лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, начальниками спеціалізованих медико-санітарних частин та станцій швидкої медичної допомоги. У нараді також взяли участь заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов, начальник головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург, заступник голови обласної ради з питань супроводження реформування системи охорони здоров'я Володимир Павлов, ректор Дніпропетровської державної медичної академії (ДДМА) Георгій Дзяк, завідуюча кафедрою організації та управління охороною здоров'я ДДМА Валерія Лехан.
"У пілотних регіонах потрібно відпрацювати технологію реформування системи охорони здоров'я всієї України. Це стосується як поділу медичної допомоги на первинний, вторинний та третинний рівні, так і системи фінансування, і багатьох інших не менш важливих моментів. У Дніпропетровській області губернатор Олександр Вілкул приділив велику увагу підходу до модернізації медичної галузі. Це добре продуманий, системний підхід, який вже дав результати. Наразі Дніпропетровщина є лідером в модернізації системи охорони здоров'я України", - зазначив Олександр Аніщенко.
В ході поїздки міністра заплановано ознайомлення Олександра Аніщенка з роботою обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, обласної клінічної офтальмологічної лікарні, центрів первинної медико-санітарної допомоги області, навчально-методичного центру з питань сімейної медицини, центральної диспетчерської Клінічного об'єднання швидкої медичної допомоги. В лікувальних закладах міністр охорони здоров'я України зустрінеться з колективами медичних працівників.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=2540

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

ЕКОСИСТЕМУ ЗОЛОТОНОШКИ ЗНИЩЕНО?
Оксана Горецька, "Вечірні Черкаси", 07.12.2011
Фахівці засвідчують, що екологічній системі регіону завдано жахливої шкоди, на ліквідацію якої потрібні десятки мільйонів гривень.

 У річку Золотоношка вже протягом багатьох місяців Золотоноша справляє свої свинські потреби. Коментарі зайві.
Вода смердить нечистотами та має дивні кольори - від майже білого до молочно-зеленого.
Рівень води на річці значно вищий за звичайний та зараз майже дорівнює рівню весняного паводку. Місцевий люд помітив доволі цікаву деталь: Золотоношку і дренажні системи наповнюють нечистотами переважно вночі. Вдень течія майже відсутня. А ось подалі від очей свідків очисні споруди Золотоноші відкривають на повну свої запаси.
Фахівці засвідчують, що екологічній системі регіону завдано жахливої шкоди, на ліквідацію якої потрібні десятки мільйонів гривень. Окрім того, за подібний екологічний злочин, згідно з українським законодавством, передбачена кримінальна відповідальність.
http://vechirka.ck.ua/novini/ekosistemu-zolotonoshki-znishheno/

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 8 грудня 2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення