Випуск 85, 25 листопада 2011 р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
"НЕ ТОЛЬКО РЕФОРМИРОВАТЬ СУДЕБНУЮ СИСТЕМУ, НО И МЕНЯТЬ ПСИХОЛОГИЮ ЕЕ РАБОТНИКОВ"АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
"Жизнь", 24.11.2011, Донецкая обл.
Заявил Председатель Верховной Рады Владимир Литвин.МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК ПОЇХАВ У КОРОЛІВСТВО САУДІВСЬКА АРАВІЯ
"Рупор Житомира", 24.11.2011
З 21 по 24 листопада 2011 р. міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк перебуває з робочим візитом у Королівстві Саудівська Аравія.
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: КІЛЬКІСТЬ АДМІНПОСЛУГ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ БУДЕ ВІДРЕГУЛЬОВАНА ЗАКОНОМРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Наша газета", 23.11.2011, Луганская обл.
Таким чином буде покладено край практиці, коли те чи інше відомство «вигадувало» певні платні обов’язкові адміністративні послуги.
С ГЕНЕРАЛЬСКОЙ ПРЯМОТОЙОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 24.11.2011
Анатолий Могилёв ставил чиновникам задачи.
СУЛКОВСЬКИЙ ВТОМИВСЯ, А МАТЧУКУ ЦІКАВОПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Володимир Крушельницький, "Рівне вечірнє", 24.11.2011
Верховна Рада нарешті вирішила, за якими правилами ми обиратимемо народних депутатів восени наступного року.ИСТИНА ЗЕМЛИ
А. Калько, "Слава Севастополя", 24.11.2011, АР Крым
Знание положений проекта закона "О рынке земель" - условие защиты интересов людей, защиты наших знаменитых черноземов.
ДМИТРО ШЛЕМКО: "СЬОГОДНІ ТОЙ ДУХ МАЙДАНУ В СУСПІЛЬСТВІ НЕ ВИТАЄ"ЕКОНОМІКА
Антін Тимура, "Західний кур'єр", 24.11.2011, Івано-Франківська обл.
Помаранчева революція через сім років для багатьох українців стала періодом розчарувань, для декого - приводом із ностальгією згадати про події осені 2004-го.
НАСОСНУЮ УСТАНОВКУ "НАСОСЭНЕРГОМАШ" СТОИМОСТЬЮ $20 МЛН ПОКАЗАЛИ ЯНУКОВИЧУТОЧКА ЗОРУ
"Панорама", 24.11.2011, Сумская обл.
Во время визита в Сумы Президента Украины В. Ф. Януковича был запущен крупнейший в Европе испытательный комплекс для насосного оборудования.
ЛІДЕР ФРАКЦІЇ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ОЛЕКСАНДР ЄФРЕМОВ ПЕРЕКОНАНИЙ…ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Ольга Коваленко, "Вечірня Полтава", 23.11.2011
…Що лише шляхом нелегких реформ держава зможе вийти на новий рівень розвитку.ПЕРЕЧИТЫВАЯ ЛЕНИНА
Леонид Заславский, "Юг", 24.11.2011, Одесская обл.
«Большинство народных депутатов из тех, кто в Верховной Раде шестого созыва считает себя оппозицией, как показали последние события, определились.»БЮДЖЕТ-2012 ЗАГРОЖУЄ ЗМЕНШЕННЯМ ВИТРАТ НА СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ, ПЕНСІЇ ТА ЛІКУВАННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
Ольга Коваленко, "Вечірня Полтава", 23.11.2011
Оцінку економічної політики Кабміну надав регіональним журналістам лідер Комуністичної партії України, народний депутат Петро Симоненко.
А ХТО БУДЕ ЛІКУВАТИ УКРАЇНЦІВ?
Світлана Комісаренко, "Одеські вісті", 24.11.2011
Вітчизняна охорона здоров'я вступила в епоху реформ. Чим це їй загрожує?ЯКІСНА МЕДИЦИНА - ЗДОРОВА НАЦІЯ
Ярослава Хлєбникова, "Вісті Придніпров'я", 24.11.2011, Дніпропетровська обл.
Медицина Дніпропетровщини активно модернізується.ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
"НЕ ТОЛЬКО РЕФОРМИРОВАТЬ СУДЕБНУЮ СИСТЕМУ, НО И МЕНЯТЬ ПСИХОЛОГИЮ ЕЕ РАБОТНИКОВ"
"Жизнь", 24.11.2011, Донецкая обл.
Заявил Председатель Верховной Рады Владимир Литвин.Речь об этом шла на встрече В. Литвина с комиссаром Совета Европы по правам человека Томасом Хаммарбергом во вторник. Спикер украинского парламента подчеркнул, что осуществляемая Украиной деятельность в рамках Совета Европы приобретает системный характер, лишена политизации и направлена на решение конкретных практических вопросов.
Он также считает, что председательствование Украины в Комитете министров Совета Европы с 11 мая по 7 ноября позволило более критически посмотреть на эту сферу, особенно с учетом будущего председательствования Украины в 2013 году в ОБСЕ. По его убеждению, вскоре работа на этом пути "из количественного измерения перейдет в качественное" с учетом того, что Украина тесно сотрудничает с Венецианской комиссией и учитывает рекомендации по адаптации украинского законодательства к европейским стандартам".
Т.Хаммарберг уделил особое внимание вопросам законодательного обеспечения реформирования судебной системы, деятельности правоохранительных органов. При этом Т.Хаммарберг заверил, что Совет Европы будет содействовать реформированию судебной системы в Украине.
В.Литвин в свою очередь отметил, что 99% граждан Украины негативно относятся к правоохранительным органам и судам, воспринимая их как карательный институт. Он убежден: чтобы изменить эту ситуацию, "необходимо, во-первых, принять соответствующие законодательные акты, во-вторых, имплементировать принятые законы, и в-третьих, изменить атмосферу в обществе".
http://lifedon.com.ua/policy/policy_ukraine/1472-ne-tolko-reformirovat-sudebnuyu-sistemu-no-i-menyat-psihologiyu-ee-rabotnikov.htmlМИКОЛА ПРИСЯЖНЮК ПОЇХАВ У КОРОЛІВСТВО САУДІВСЬКА АРАВІЯ
"Рупор Житомира", 24.11.2011
З 21 по 24 листопада 2011 р. міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк перебуває з робочим візитом у Королівстві Саудівська Аравія.У ході візиту заплановані зустрічі Миколи Присяжнюка з Міністром сільського господарства Саудівської Аравії д-ром Фахдом Бальгунеймом; з Міністром фінансів Ібрагімом Аль-Ассафом, генеральним директором державного підриємства "Grain Silos and Flour Mills Organization" (закупівля зерна, зберігання у зерносховищах, підтримання резервного форду зерна, виробництво муки) Валідом Аль-Херіджі.
Також Микола Присяжнюк відвідає компанії: "ARASCO" (сфера діяльності - імпорт в Саудівську Аравію фуражного зерна, ячменю, кукурудзи. Виробництво продуктів харчування для тваринництва), "Alrasheed Greenhouses" (вирощування овочів в тепличних умовах), "Аль-Мараі" (виробництво молочної продукції).
"Саудівська Аравія - це потенційно наші торгові партнери, інвестори та покупці, в першу чергу, зернових, а також інших продуктів харчування та сільгосппродукції. У 2010 році товарообіг сільськогосподарської продукції між нашими країнами збільшився майже у 1,3 рази і виключно за рахунок експорту. Експортувалися: зернові та злаки, олія; яєчна продукція, тощо. Імпортувалися переважно овочі, рослини та коренеплоди. За 9 місяців 2011 року експортовано зернових (пшениці, ячменю та кукурудзи) на суму 374,4 млн.дол. США або 1,5 млн. тонн у ваговому еквіваленті. Українська Сторона готова і в подальшому нарощувати обсяги", - зазначив Микола Присяжнюк.
http://ruporzt.com.ua/vlada/34084-mikola-prisyazhnyuk-poyihav-u-korolvstvo-saudvska-aravya.htmlАДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
ВІКТОР ЯНУКОВИЧ: КІЛЬКІСТЬ АДМІНПОСЛУГ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ БУДЕ ВІДРЕГУЛЬОВАНА ЗАКОНОМ
"Наша газета", 23.11.2011, Луганская обл.
Таким чином буде покладено край практиці, коли те чи інше відомство «вигадувало» певні платні обов’язкові адміністративні послуги.У рамках реалізації адмінреформи та дерегуляції економіки в Україні вже ліквідовано близько 12 тисяч підприємств, які надавали не передбачені національним законодавством адміністративні послуги. Як повідомляє прес-служба Президента України, про це голова держави Віктор Янукович заявив під час українсько-литовського бізнес-форуму.
"Кількість адмінпослуг найближчим часом буде відрегульовано, вони будуть визначені законом", - підкреслив він. Глава держави наголосив, що таким чином буде покладено край практиці, коли те чи інше відомство "вигадувало" певні платні обов'язкові адміністративні послуги.
Президент також зазначив, що в рамках адмінреформи відбувається скорочення кількості чиновників. "Важко розстаються чиновники зі старою системою - і ми це прекрасно розуміємо", - додав Віктор Янукович.
Нагадаємо, що цього місяця в Луганську відкрився Центр адміністративних послуг. "Відкриття цього центру - це ще один крок назустріч бізнесу Луганщини, наочний доказ, що обласна і міська влада створюють усі умови для розвитку економіки, малого і середнього підприємництва", - заявив під час відкриття центру голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк. Губернатор розповів, що це не перший подібний центр в Україні, але на даний момент найкращий. "Аналогічні центри вже відкриті приблизно в п'яти містах України. Вивчивши досвід їх роботи, ми змогли створити більш прогресивний дозвільний центр. Відтепер завдяки його роботі процес оформлення низки документів, що раніше міг тривати роками, займатиме близько тижня", - зазначив він.
http://www.loga.gov.ua/oda/press/news/news_29211.htmlРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
С ГЕНЕРАЛЬСКОЙ ПРЯМОТОЙ
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 24.11.2011
Анатолий Могилёв ставил чиновникам задачи.Первое для главы Совмина Анатолия Могилёва заседание правительства автономии было весьма нескучным. Премьер легко выдёргивал из потока цифр и фактов, которыми сыпали руководители профильных министерств и ведомств, и озвучивал наиболее значимые проблемы. Это учитывалось при принятии решений в области бюджетной политики, социально-экономического развития, по земельным и иным вопросам.
Парковкам - налоги
Министр финансов Анатолий Скорик сообщил, что за январь - сентябрь нынешнего года в бюджет поступило более девяти миллиардов гривен. Утверждённые местными Советами показатели по налогам и сборам в целом выполнены. Однако Армянск, Красноперекопск и Ялта сделали это не в полном объёме.
- Если мы не решаем бюджетную проблему, то мы просто пачкаем бумагу чернилами. Главы городов и райгосадминистраций не надо просить денег у республики или из госбюджета, собирайте то, что у вас есть. Это и налоги за парковки и земли, которые выделены, но за которые денег никто не платит. Нужно разобраться, почему суммы сбора за места для парковки транспортных средств в Ялте и Судаке отличаются незначительно, при том, что ресурсы Ялты на порядок больше, - подчеркнул крымский премьер.
Коррупции - минимизация
Председатель Рескомзема Крыма Александр Чабанов подписал приказ, обязывающий приглашать представителей СМИ на заседания земельных комиссий, согласовывающих документацию по землеустройству. Рескомзем разрабатывает новый регламент работы районных отделов с обозначенными сроками проведения работ и предоставления услуг населению. В ближайшее время документ будет размещён на интернет-сайте ведомства, информационных досках, в СМИ. В местах проведения приёма граждан и выдачи документов будут установлены камеры видеонаблюдения. В самом ведомстве организована "горячая линия".
- Необходимо минимизировать коррупционные действия при прохождении бюджетных денег, получении разрешений, в том числе для получения земельных участков. Человек, подавший заявление, должен знать, что через пять дней, неделю, в отдельных случаях через месяц он получит чёткий обоснованный ответ. Чиновник, который этот порядок нарушит, работать не будет, - сообщил Анатолий Могилёв.
Реальному сектору - инвестиции
В январе-сентябре в экономику Крыма поступило 336,5 миллиона долларов прямых иностранных инвестиций, что в пять раз больше, чем за аналогичный период 2010 года, сообщила министр экономического развития и торговли АРК Светлана Верба. По её словам, общий объём инвестиций по состоянию на начало октября превысил миллиард долларов, что является лучшим показателем по Украине.
- Это красивые слова об инвестициях. Сумма, конечно, немалая, но львиная доля - 90% проектов - строительство солнечных и ветростанций. Сумма инвестиций, которая направлена в реальный сектор экономики, на развитие производственных предприятий и агрокомплекса, минимальна. И это громадный минус этого года, - отметил крымский премьер.
Утверждён порядок формирования и сопровождения интерактивной инвестиционной карты Инвестиционного портала Крыма - основного источника информации для потенциальных инвесторов.
- Необходимо, чтобы с помощью Инвестиционного портала мы реализовали несколько знаковых проектов, создающих большое количество рабочих мест. Это и будет показателем эффективности его работы, - подчеркнул Могилёв.
Супермаркетам - "кнут"
Объём производства сельскохозяйственной продукции в январе-сентябре вырос по сравнению с аналогичным периодом прошлого года более чем на 15%. По этому показателю Крым занимает седьмое место среди регионов Украины, информировала Верба.
- Животноводство в Крыму - в состоянии упадка. Цены на масло и молоко в среднем выше, чем по Украине. Например, в Одессе стоимость килограмма сливочного масла примерно на 10 гривен ниже, чем в Крыму. Хотя, учитывая логистику крупных торговых сетей, цены должны быть одинаковыми. Поэтому мэры городов, в которых расположены супермаркеты, должны с ними работать. Если те не будут соблюдать ценовые условия, то цена аренды земли под супермаркетами будет повышаться кратно, - сказал премьер автономии.
Маломерному флоту - контроль
Как сообщил в ходе заседания председатель Республиканского комитета Крыма по транспорту и связи Николай Черевков, в Крыму насчитывается 191 база маломерных судов, многие из которых не соответствуют требованиям безопасности. При этом в инспекции судоходного надзора фактически лишь три сотрудника.
- В последние годы было сокращено финансирование подразделений милиции, контролирующих соблюдение законодательства на водных объектах. С учётом возрастающего количества судов маломерного флота и травматизма необходимо воссоздать подразделения водной милиции. Обеспечить её катерами и средствами для контроля состояния маломерных судов, чтобы она могла следить за качеством услуг, предоставляемых туристам и безопасностью пассажиров, - пояснил премьер.
Маршруткам - конкуренцию
На базе Крымского республиканского предприятия "Крымтроллейбус" будет создано предприятие "Крымавтобус", сообщил министр регионального развития и ЖКХ республики Сергей Брайко. По решению Верховного Совета Крыма в этом году будет приобретено 25 автобусов на сумму 17 миллионов гривен.
- Это позволит сформировать конкурентную среду на рынке пассажирских перевозок региона, повысить их безопасность, оптимизировать транспортное движение, а также улучшить условия проезда льготных категорий пассажиров, - сказал профильный министр.
Рынку - рабочие профессии
Одобренная правительством программа развития образования и науки, физической культуры и спорта, поддержки семьи в Автономной Республике Крым на 2012-2016 годы в частности предусматривает строительство пяти дошкольных учреждений в Симферополе, Керчи, Евпатории, Феодосии, реконструкцию двух - в Симферополе и Алуште. Это позволит создать дополнительно 1400 мест в детских садах. Модернизация профессионально-технического образования предусматривает открытие в Симферополе, Керчи и Ялте четырёх учебно-практических центров по промышленному, строительному, технологическому, сельскохозяйственному направлениям, сообщила министр образования и науки, молодёжи и спорта Крыма Виталина Дзоз.
- Высшее образование перешло грань разумности, поэтому систему вузов необходимо приводить в соответствие с тем, что необходимо обществу. Развивая промышленность и агросектор, необходимо готовить людей рабочих профессий, - прокомментировал Могилёв.
Китайцам - коммунистический туризм
Министр курортов и туризма Крыма Александр Лиев информировал об итогах девятидневного визита в Китай крымской делегации, в ходе которого были достигнуты договорённости с рядом сетевых отелей и туроператоров страны. Предполагается, что в Крым приедут 5,5 тысячи человек. Китайских туристов в первую очередь интересует "коммунистический туризм" - всё, что связано с эпохой СССР.
- Можно сказать, что это была ознакомительная экскурсия. Ещё раз мы так куда-то съездим, и на нас поставят крест, потому что мы вначале предлагаем, а потом сделать ничего не можем. Поступать по такому принципу некорректно по отношению к иностранным партнёрам. Через время это нам обернётся обухом по голове. Бизнесмены скажут: мы готовы прийти к вам с финансовым ресурсом. И что дальше? Можно раздуть красивый мыльный пузырь, но он лопнет и при этом обрызгает весь Совмин, - подытожил премьер.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/11/24/s-generalskojj-pryamotojjОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
СУЛКОВСЬКИЙ ВТОМИВСЯ, А МАТЧУКУ ЦІКАВО
Володимир Крушельницький, "Рівне вечірнє", 24.11.2011
Верховна Рада нарешті вирішила, за якими правилами ми обиратимемо народних депутатів восени наступного року.За зміни у Закон про вибори, попри попередні запеклі суперечки, проголосували як депутати від провладної більшості, так і опозиції. Відтак перші кажуть, що перемогли, а їхні опоненти - що… не програли. Новий закон коментують народні депутати з Рівненщини, прізвища яких, вочевидь, ми побачимо наступного року або в партійних списках, або як кандидатів по мажоритарних округах.
Микола Шершун (фракція Народної партії):
- Перемогли чи програли, змовились чи пішли на компроміс, - що б і хто не казав, але я вважаю, що в нашій ситуації такий Закон про вибори - це, безумовно, крок вперед. Бо люди хочуть бачити народним депутатом саме мажоритарника.
Я в цьому вчергове переконався, коли цими днями побував в окремих районах Рівненщини. Якщо раніше їхні мешканці просили в мене грошей на лікування, допомогти з будівництвом дороги, школи, лікарні чи дитсадка, то зараз говорять здебільшого саме про вибори. Цікавляться і переживають, як воно все буде, висловлюють задоволення змінами в законі. Я цьому радий, бо й сам завжди був за мажоритарну систему, і сподіваюся, що з часом тільки по ній і обиратимемо всіх народних депутатів. А поки добре хоч 50 на 50 вже маємо, ще б відкриті партійні списки…
Окремі політики закидають, що в мажоритарних округах куплять виборців, а ось я двічі перемагав саме у мажоритарці без жодних грошей. І якщо піду на вибори, то знову тільки по мажоритарці, а по списках - більше ніколи, хоча б тільки з однієї поваги до самого себе.
Щодо підвищення прохідного бар'єра, не буде великої біди, якщо в парламенті не будуть представлені партії, про які не те що пересічні громадяни, а навіть більшість народних депутатів мало що чули. Бо в такій партії є тільки один лідер, який тільки й думає про те, до якої політсили пристати. Так само з блоками, ніде їх більше немає, тим більше, таких іменних, як у нас.
Юрій Прокопчук (фракція "БЮТ-Батьківщина"):
- Новий Закон про вибори гірший від попереднього, бо змішана система виборів розділяє депутатів наполовину, а це крок у колишнє тоталітарне минуле. 5% прохідний бар'єр і недопущення до виборів блоків - це теж погано. І це не лише моя думка. Так сказала й Венеціанська комісія (дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права - Авт.), рекомендуючи Україні не вводити проблематичну змішану систему парламентських виборів, а встановити регіональну систему з відкритими списками, не надавати переваги будь-якій з політичних сил, а створити рівні умови для всіх. І це дійсно було б правильно.
Я не голосував за новий Закон про вибори, бо був того дня на лікарняному, а що стосується моїх колег-однопартійців… Єдине, з чим можна погодитися, що в порівнянні з законопроектом Олександра Єфремова, за яким вже не було б жодного сенсу ходити на вибори, таки вдалося відстояти багато позицій, які формально зменшують можливість фальсифікацій. Бо зрозуміло, що взагалі без них не обійдеться, особливо у мажоритарних округах.
Сергій Кошин (фракція "БЮТ-Батьківщина"):
- Голосували ми за цей закон тому, що були враховані всі наші пропозиції, спрямовані на мінімізацію можливих фальсифікацій під час організації та проведення виборів. Звісно, якщо брати в цілому, то закон поганий. 50 на 50 - це суттєвий крок назад, 5% прохідний бар'єр - теж погано, бо не матимуть змоги увійти до парламенту нові політичні сили. А мажоритарка… Буде як у 2002 році - провладні кандидати, використання адмінресурсу, підкуп та залякування виборців. Відтак по мажоритарних округах зайде більше депутатів від нинішньої влади. Щоб не допустити цього, національно-демократичним силам слід домовлятися про єдиних кандидатів.
Віктор Матчук (фракція НУ-НС):
- За таким законом ми вже обирали Верховну Раду у 2002 році, і чим все закінчилося, яким протистоянням і розбратом в державі?! Коли 225 депутатів обирали в мажоритарних округах за президентства Ющенка, то можна було ще припускати, буде застосований адмінресурс чи ні, а зараз - однозначно буде. Плюс великий тиск на тих, хто йтиме не від влади.
Ще один із способів викривити волевиявлення громадян - це партійні списки: 225 депутатів йтимуть за закритими списками, і ми до останнього не знатимемо, хто в них - секретарка чи водій, охоронець чи масажист.
Прохідний бар'єр для партій підняли до 5%, і це при тому, що за прогнозами експертів, на сьогодні понад 50% виборців хотіли б проголосувати за "непрохідні" при цих умовах партії. Графу "проти всіх" прибрали, тому багато людей взагалі не підуть на вибори і невикористаними бюлетенями скористаються. Отже, загалом все це шулерство, спотворення бажання виборців, і саме тому жоден з депутатів від партії "Наша Україна" не голосував за ухвалення провладного закону про вибори.
А взагалі-то навіть цікаво, якою буде ВРУ після виборів-2012. Ось зберуться там, скажімо Медведчук, Кучма, Суркіс і Пінчук і навряд чи вони вже реагуватимуть на кожен жест руки того ж Чечетова, як нинішні провладні депутати. Бо він для них ніхто. А ще прийдуть нові люди з мажоритарних округів, і цікаво, яким буде співвідношення між тими, хто прийшов у парламент заради власних інтересів, і тими, хто думатиме, якою бути Україні?
Павло Сулковський (фракція Партії регіонів):
- Хоч і не подобається мені цей закон, бо знову призведе до розшарування в суспільстві, але голосував, бо таким було рішення нашої фракції. Вважаю, що не потрібно було повертатися до старої системи, бо коли вона була, то не йшло до покращення в державі. Людям легше дати оцінку політичним силам, ніж кожному окремому депутату. Добре, що хоч пропорційну систему зробили.
А щодо бар'єра у 5% та заборони брати участь у виборах блокам, то це погано хіба що тільки для дрібних партій, які не мають рейтингу. І це нормально, що їх не буде в парламенті, буде менше сварок і торгів. А загалом, думаю, в парламенті буде той самий дух, що й сьогодні, ось тільки на 80% особи зміняться. Бо, скажімо, олігархи вже не будуть самі сидіти в парламенті, замість них будуть їхні діти, друзі.
Особисто я ще не визначився, бо вже втомився від цієї брудної політики, однозначно можу сказати тільки те, що про своє балотування по мажоритарці навіть мови не вестиму, а по списку - ще подумаю.
До речі, щодо списків. Мені смішно, коли кричать, що вони закриті. Рішення партій про включення тих чи інших людей оприлюднюють в інших ЗМІ, повні списки кандидатів у депутати від усіх партій, які беруть участь у виборах, висять на всіх виборчих дільницях. Є відповідна інформація на сайті ЦВК. То як ще, кому і для кого їх відкривати?
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=029701ИСТИНА ЗЕМЛИ
А. Калько, "Слава Севастополя", 24.11.2011, АР Крым
Знание положений проекта закона "О рынке земель" - условие защиты интересов людей, защиты наших знаменитых черноземов.Кабинетом Министров страны разработан проект закона Украины "О рынке земель". 17 ноября он рассматривался Верховной Радой. Результат состоявшейся там дискуссии минимален: документ возвращен его авторам на доработку. В этот же день в Симферополе состоялось событие, созвучное киевскому. В конференц - зале гостиницы "Москва" столицы Крымской автономии сотрудникам средств массовой информации ряда южных областей Украины был представлен проект Агентства США по международному развитию (USAID) "Агроинвест".
В Святом Писании читаем: "И сказал Господь Моисею, который стоял на горе Синайской: "Земля не должна продаваться и сдаваться навечно, потому что-моя земля". Проживший большую часть жизни среди лесов и полей в Ясной Поляне, Лев Толстой был уверен в том, что "собственность на землю - великий грех". С письмом к великому старцу обратился Петр Столыпин: "Вы считаете злом то, что я считаю для России благом. Мне кажется, что отсутствие собственности на землю у крестьян создает все наше неустройство... Природа вложила в человека некоторые врожденные инстинкты... и одно из сильных чувств этого порядка -чувство собственности. Нельзя любить чужое наравне со своим и нельзя обихаживать, улучшать землю, находящуюся во временном пользовании, наравне со своей землей. Искусственное в этом отношении оскопление нашего крестьянина, уничтожение в нем врожденного чувства собственности ведет ко многому дурному, главное - к бедности. А бедность, по мне, - худшее из рабств".
Коммунистическая пропаганда называла Петра Аркадьевича не иначе как "махровым реакционером". Определенно потому, что наиболее успешный глава правительства России эпохи царствования Николая II стремился, как подчеркивалось в Симферополе на упомянутом мероприятии, к формированию класса мелких сельскохозяйственных товаропроизводителей.
Какому авторитетному мнению следовать? Где истина? Путь к ней ведь один.
Не далее как в ту же пятницу, 17 ноября, выступая по случаю отмечавшегося 20 - го числа Дня работников сельского хозяйства, Виктор Янукович заявил: "Цель аграрной реформы - в создании прозрачного механизма оборота земли на основе единой системы Государственного земельного кадастра. Надо сделать все, чтобы земельная реформа защищала прежде всего интересы крестьян и не допускала их обезземеливания, содействовала реализации их прав, остановила "теневые" схемы приватизации сельскохозяйственной земли". Президент также выразил убеждение, что представленный правительством Украины на рассмотрение парламентом законопроект "О рынке земель" направлен на поддержку развития (обратите внимание.-Авт.) фермерства, малого и среднего бизнеса на селе.
Не случайно и в столице, и в Симферополе делался акцент именно на данный "слой" производителей сельскохозяйственной продукции. По данным, представленным нам специалистом соответствующего профиля проекта "Агроинвест" Владиславом Карпенко, 97 процентов картофеля в Украине выращивают именно на приусадебных участках сельских жителей и землях собственников мелких фермерских хозяйств. Они также обеспечивают производство около 85 процентов овощей и фруктов, 80 процентов молока, 45 процентов мяса, много иной продукции, в том числе (как ни странно может показаться крымчанам и севастопольцам) 40 процентов винограда. Сравнительно недавно, как помнит большинство ныне живущих людей все было наоборот: подавляющую часть сельскохозяйственной продукции выдавали на-гора крупные государственные агропредприятия. Как не порадоваться сегодня факту, что их ношу взвалили на свои плечи представители мелкого и среднего сельского бизнеса, о становлении которого мечтал Петр Столыпин.
Владислав Карпенко, однако, огорошил новыми сведениями. По его данным, которыми он поделился с журналистами в конференц-зале симферопольской гостиницы "Москва", в США и Европе по пути к потребителю теряется и гниет в пределах 35 процентов продукции. Очень много. На днях по телевидению был показан репортаж с Трафальгарской площади в Лондоне. Там озабоченные сложившимися на продовольственном рынке обстоятельствами активные граждане организовали приготовление отменных блюд из выброшенных на свалки залежавшихся в гипер- и супермаркетах овощей, фруктов и других видов продукции, в том числе и мясной. Они были подобраны на лондонских свалках, выброшенные, по мнению организаторов акции, не всегда обоснованно.
К проведению подобных акций давно пора обратиться и в Украине, где, как сообщил Владислав Викторович, в отбросы уходит не 35 процентов сельскохозяйственной продукции, как в странах с развитой инфраструктурой, а 65-70 процентов. Все выработанное в Украине молоко, заявил Вячеслав Карпенко, не отвечает принятым в цивилизованном мире стандартам качества.
Наша страна действительно обладает огромным потенциалом, чтобы стать мощным игроком на продовольственном рынке Старого Света и мира, о чем вполне аргументированно говорят руководители профильного министерства и государственные мужи рангом повыше. Далеко же нам до осуществления этих амбициозных планов! Ведь за последнее пятилетие, как отметил Владислав Карпенко, ввоз в страну овощей и фруктов увеличился в четыре раза. Не снижается, а растет также импорт других видов продуктов питания. В наших гипер- и супермаркетах их доля уже составляет 70 процентов.
Выступившие перед нами, журналистами, в Симферополе специалисты "Агроинвеста", представленный уже читателю Вячеслав Карпенко и возглавивший на полуострове представительство проекта Олег Стоянов, в один голос назвали главную причину трудностей, переживаемых представителями малого и среднего бизнеса на селе. До них, сказал, например, Вячеслав Викторович, не доходят рычаги государственной поддержки в виде и без того скудных субвенций. "У производителей сельскохозяйственной продукции данной категории имеется трудно преодолимый доступ к источникам финансирования",-заметил со своей стороны Олег Георгиевич, кстати, знаток в области инвестирования сектора малых и средних сельхозтоваропроизводителей.
С достаточно конкретным сообщением на мероприятии в Симферополе выступила и Марина Зарицкая - менеджер по коммуникациям и просветительным программам проекта. Если кратко, то "Агроинвест" - это проект технической помощи. Он финансируется Агентством США по международному развитию и реализуется в течение пятилетия до 2016 года компанией "Кимоникс Интернешнл". Целью проекта является содействие экономическому подъему в сельскохозяйственном секторе Украины на основе развития конкурентоспособного агробизнеса различных организационно - правовых форм и масштабов.
Своей целью также проект ставит содействие укреплению экспортного потенциала Украины как участницы глобальной инициативы по обеспечению продовольственной безопасности. Еще "Агроинвест" призван помочь украинским крестьянам лучше понимать и защищать свои права на землю и продуманно распоряжаться своей собственностью для укрепления благосостояния своих семей и Украины в целом. Собственно, такие же цели преследуют и реформы на селе, которые инициирует официальный Киев. "Агроинвест" намерен действовать в трех главных направлениях: это поддержка стабильной законодательной среды, направленной на развитие рынка, стимулирование доступа аграриев к источникам финансирования, содействие развитию рыночной инфраструктуры для малых и средних производителей.
При этом Марина Юрьевна подчеркнула, что инициаторы проекта никому ничего не навязывают. "Мы будем работать с теми организациями, которые поставили перед собой цель: помогать украинцам полнее реализовать свои права на землю".
В законопроекте, представленном в Верховную Раду правительством Украины, субъектами рынка земель определены: граждане и юридические лица Украины; органы местного самоуправления; государство в лице соответствующих органов государственной власти, Совета Министров Автономной Республики Крым, государственных органов приватизации, центрального органа исполнительной власти по вопросам земельных ресурсов и его территориальных органов или государственного исполнителя...
Нет в этом перечне правопреемников бывших колхозов и совхозов, на чем, например, в ряде крымских сел настаивают. О решениях проведенных повсеместно сходов граждан проинформировал представителей масс - медиа на состоявшейся в рамках презентации проекта пресс - конференции председатель республиканского комитета по земельным вопросам Автономной Республики Крым Александр Чабанов. Так, речь зашла о формирующихся крупных производителях сельскохозяйственных продуктов.
Атмосфера в зале была демократичной, и седовласый коллега рядом, который предпочел диктофону блокнот и шариковую ручку, громко проронил: "Лучше совхозов советской поры никто ничего до сих пор не предложил". Но вспомним время, когда угодья совхозов, колхозов, как огромные блюда тонкого белого фарфора, разбили на мелкие осколочки - земельные паи. В Автономной Республике Крым их, по данным Александра Чабанова, в пределах 200 тысяч общей площадью миллион 200 тысяч гектаров. Проблема состоит в том, что обладатели 28000 сертификатов на земельные паи по различным причинам объективного и субъективного характера до сих пор не обменяли их на государственные акты, удостоверяющие право собственности на землю, а это, округляем, 80 тысяч гектаров, которые заросли сорняками и не работают на экономику.
На вопросы журналистов также отвечал Николай Полюшкин - заместитель министра аграрной политики и продовольствия Крымской автономии. В прошлом где - то в степи он возглавлял совхоз. Там на его имя оформлен семигектарный пай. Николай Петрович был предельно откровенен, заявив, что ему неведомы пути эффективного использования земельного участка такой площади. Это заместителю министра агрополитики и продовольствия Автономной Республики! Что в таком случае говорить о людях, многие из которых состарились в ожидании отмены моратория на продажу земель сельскохозяйственного назначения?
Проект закона "О рынке земель", подготовленный в Кабмине Украины, на первое место, как может показаться, ставит мелкого и среднего производителя. Но формально не нарушит закон гражданин-хозяин не одного, а нескольких фермерских хозяйств. Есть основания для прогнозов, что к фактически существующим аграрным холдингам и шлейфу их дочерних предприятий добавятся новые. Толчок к этому процессу, вне сомнения, даст отмена моратория на продажу земель сельскохозяйственного назначения.
Участники пресс - конференции отмечали, что агрохолдинги демонстрируют мощный рост производства сельхозпродуктов. Назывались также их недостатки. Уплата налогов, например, ими осуществляется по месту регистрации, а это может быть и Кипр. Юрист проекта "Агроинвест" Павел Кулинич выразил в Симферополе уверенность в том, что "подвешенный" ныне проект закона "О рынке земель" будет запущен с 1 января следующего года.
Гуляющие в течение многих лет в границах большого Севастополя достаточно обширные массивы земель сельскохозяйственного назначения и другие факты указывают на то, что владельцы паев и вполне возможные их "теневые" хозяева ждут не дождутся отмашки на продажу угодий в соответствии с положениями нового закона. Не окажется ли, что следующим их шагом станут хлопоты в направлении изменения целевого назначения ныне сельскохозяйственных земель. Определенно найдутся желающие построить на них загородные виллы или еще что - то в этом роде.
На этот вопрос взялись ответить Александр Чабанов, Николай Полюшкин и Павел Кулинич. Ими было заявлено, что угрозы подобного рода не существуют, ведь в проекте закона заложено требование избегать изменения целевого назначения использования сельскохозяйственных земель в течение, минимум, десяти лет после вступления Закона в действие. Вряд ли где - то в степных районах, таких как Красногвардейский или Советский, кому - то придет в голову развернуть на нынешнем хлебном массиве объект рекреации хоть в течение предстоящего десятилетия, хоть после него, сказали обозревателю "Славы" "от стола" президиума. Но сидящие за ним товарищи допускают появление таких рекреационных объектов на примыкающих к морю полях, скажем, в связи с принимающими конкретные очертания планами развернуть освоение побережья в Черноморском, Раздольненском районах под кальку турецкой Анталии, не меньше. Об этом же мечтают и бахчисарайцы. Они хотели бы преобразить таким же образом не только омываемые морем берега, но и поля, вклинившиеся в горы и леса. Как говорится, если сильно хочется, то все можно.
Было еще заявлено, что Украине и соседней Молдове принадлежит первенство в Европе по освоению своих территорий для нужд сельского хозяйства. И слава Богу, ведь мир с нарастающей силой охватывает тревога по поводу реального кризиса в обеспечении народонаселения планеты продовольствием. Но у нас в стране некоторые горячие головы носятся с предложением отказаться от первенства, которым можно только гордиться. Вполне вероятно, что со временем, не дожидаясь десяти лет, на месте нынешних севастопольских виноградников, садов, посевов лавандина поднимутся фешенебельные дворцы.
Известно, что малые детки в дошкольных учреждениях и начальных классах лучше усваивают новый учебный материал, поданный им в игровой форме. На презентации проекта "Агроинвест" журналисты тоже играли. Как - никак этап, достигнутый нами в освоении рыночных отношений в агробизнесе, аналог первому классу общеобразовательной школы. Признаться, мне очень хотелось в результате объявленной викторины добиться отличной оценки в виде термосной кружки из нержавейки: она очень удобна в дороге. Не бьется, наполненная кипятком, губы не обжигает. Нам предложили ответить на 12 вопросов по теме из истории и действующего законодательства. Мое достижение-два или три точных попадания, несмотря на то, что отношу себя к тем, кто ориентируется в процессах, происходящих на селе. Мне и людям открывать глаза на вполне вероятный риск. Но не повезло. Кружки достались тем коллегам, которые не ошиблись в 6 - 7 случаях из 12. Всего лишь.
Так, нас спросили: "Сколько земельных участков различного целевого назначения может получить в собственность гражданин Украины бесплатно?" Никто в зале не отметил "галочкой" верный вариант ответа. Полагаю, что среди читателей нашей газеты мало найдется знатоков с верным ответом на данный вопрос. Оказывается, каждый гражданин Украины (каждый!) имеет право бесплатно получить не два, не три, а шесть(!) земельных участков: под усадьбу, для ведения личного крестьянского хозяйства, для садоводства, для дачного строительства, для гаражного строительства и один земельный пай. Мог ли я пробиться в отличники, если не знаю ни одного человека, которому удалось бы реализовать свои права на все шесть земельных участков различного целевого назначения? Появится ли такой человек после 1 января будущего года? Не уверен. Видимо, в этом кроется причина того, что мне не достался приз-вожделенная кружка.
Здесь уместно будет сказать о том, что нередко в нашей редакционной почте мы получаем жалобы на волокиту с выдачей госактов в подтверждение права собственности на земельные участки. Известны в городе и попытки их рейдерских захватов и прочих проявлений в области земельных отношений.
В этой связи становится понятным поручение президента Украины правительству страны в части настойчивого разъяснения украинцам в эти дни положений проекта закона "О рынке земель". Знание его - условие защиты интересов людей, защиты наших знаменитых черноземов. Этому, хочется верить, будет содействовать и реализация проекта "Агроинвест".
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=11&day=24&id=239228ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ДМИТРО ШЛЕМКО: "СЬОГОДНІ ТОЙ ДУХ МАЙДАНУ В СУСПІЛЬСТВІ НЕ ВИТАЄ"
Антін Тимура, "Західний кур'єр", 24.11.2011, Івано-Франківська обл.
Помаранчева революція через сім років для багатьох українців стала періодом розчарувань, для декого - приводом із ностальгією згадати про події осені 2004-го.22 листопада 2011 року. День Свободи. Це свято було встановлено Президентом Віктором Ющенком на честь початку Помаранчевої революції у 2004 році "з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії". Помаранчева революція через сім років для багатьох українців стала періодом розчарувань, для декого - приводом із ностальгією згадати про події осені 2004-го.
У вівторок гостем редакції "Західного кур'єра" був народний депутат фракції БЮТ-"Батьківщина" Дмитро Шлемко. Лідер прикарпатських "бютівців" висловив свою думку про причини поразки лідерів Помаранчевої революції, а також розкрив деякі карти майбутньої боротьби опозиції з владою на виборах-2012 до Верховної Ради України по мажоритарних округах Івано-Франківщини.
- Дмитре Васильовичу, якщо не перекидати звинувачення на ваших колишніх союзників з помаранчевого табору, що "бютівці" вважають своїми головними помилками після 2004 року?
- Думаю, ніхто не буде заперечувати: День свободи - це і є День свободи. Ніхто ще в житті нічого більш предметного не придумав, ніж свобода для людини і свобода у суспільстві. Саме 2004 рік дав можливість розпочати в суспільстві процеси, пов'язані із свободою.
На жаль, сьогодні той дух Майдану, який був тоді, в суспільстві не витає. Це найбільша втрата, яка за ці роки відбулася в суспільстві. Дух віри, дух оптимізму, дух того, що можна самому щось змінити, - втрачений на якомусь з етапів протягом цих семи років. Це, мабуть, найгірше. Найбільша помилка тих, хто за цей проміжок часу був при владі, що не зуміли тримати планку свободи, моральності на такому рівні, як суспільство сприймало у 2004-2005 рр.
Хто винен у цій ситуації?.. Вина, напевно, багатьох, починаючи від низу до верху. Вина тих, хто в тій ситуації хотів бути один вище другого. А треба було шукати консенсусу, незважаючи на проблеми і перестороги, які тоді виникали перед кожною політичною силою і перед її лідерами.
- На думку більшості оглядачів, закон про вибори, прийнятий минулого тижня, став компромісом, а то й змовою Партії регіонів з такими політичними силами, як БЮТ-"Батьківщина" та "Фронт змін" супроти менш популярних політичних сил…
- Історія цього закону досить складна. Напередодні у Верховній Раді було 12 різних законопроектів, які всі були відхилені. Після того парламент отримав для розгляду ще п'ять законопроектів, з яких чотири від опозиції і один від більшості, який був представлений Єфремовим і Мартинюком. Ми жахнулися. Якщо би пройшов цей законопроект - це би був прямий шлях до фальсифікацій. Але партія влади побоялася голосувати за цей законопроект, маючи застереження Венеціанської комісії, яка наполягала на тому, що якщо в законі не будуть враховані пропозиції опозиції, то Європа такі вибори не визнає.
На вимогу Венеціанської комісії була створена тимчасова спеціальна комісія, куди увійшло вісім представників парламентської більшості, п'ятеро від опозиції (три - від БЮТ, два - від "Нашої України"), яка і винесла доопрацьований компромісний законопроект. В результаті опозиції вдалося зняти у законопроекті ті пункти, які технологічно вели до фальсифікації. Перше, закон дає можливість зберегти кандидата будь-якої політичної сили до самого кінця, тобто заборонено кандидата знімати з перегонів у будь-якій ситуації. Друге, в комісіях тепер, які складатимуться від 12 до 18 членів, від фракцій, які зараз перебувають у Верховній Раді (а їх є п'ять), буде лише п'ять представників. Всі інші будуть представлені методом жеребкування від партій, які ітимуть на вибори, або за партійними списками, або будуть делегувати своїх кандидатів по мажоритарних округах. Крім того, мажоритарник має право висувати своїх представників у дільничні виборчі комісії. Скажіть, будь ласка, хіба це не досягнення порівняно з минулими місцевими виборами, коли ми переживали: знімуть не знімуть нашого кандидата і т.д., і т.п. Таким чином, цей компроміс - це компроміс боротьби.
- У понеділок в програмі "Свобода слова" з вуст вашого однопартійця, нардепа Андрія Шевченка прозвучала інформація про те, що в Івано-Франківській області вже працюють спільно над висуненням кандидатів по мажоритарних округах ВО "Батьківщина", "Фронт змін" і ВО "Свобода". Це правда?
- На сьогодні наша область, напевно, єдина, де ведуться ґрунтовні перемовини між трьома політичними силами, які мають найбільші електоральні вподобання на теренах області, про висунення узгоджених кандидатів по мажоритарних округах. На сьогодні ми отримали згоду щодо принципів і стратегічних підходів, які формуємо на майбутніх виборах по мажоритарних округах. А принцип дуже простий. Ми маємо узгодити єдину кандидатуру на кожен округ. Для того, щоб можна було на 99,9% очікувати перемоги цього кандидата.
- На якому рівні домовленості? Чи є варіант, що до цих трьох політичних сил приєднаються й інші?
- Домовленості - на рівні голів обласних партійних організацій трьох політичних сил: "Свободи", "Фронту змін" і "Батьківщини". Але якби я сказав, що це так же легко буде в Тернополі чи у Львові, то я би кривив душею. Протиріччя між партією "Батьківщина" і "Свободою" існують як у Львові, так і в Тернополі. Вони обумовлені ще минулими проблемами, які складалися у їхніх стосунках раніше. Слава Богу, що ми на Івано-Франківщині після місцевих виборів найбільш вдало побудували формат більшості. Пішли за європейським принципом: та політична сила, яка перемогла, формує більшість. Якщо вона не може цього зробити, тоді передається право другій політичній силі, не може друга, то третій… Нам вдалося це зробити. Ми показали, що можна Європу будувати і в українській Європі. В обласній раді більш-менш дружно працюють чотири політичні сили. Такий формат хотілось би трансформувати і на всеукраїнському рівні. Скажете, а де четверті? Складно сьогодні говорити, як буде з "Нашою Україною". Якщо протиріччя, які вони мають між собою, їм вдасться вирішити і якщо вони згідні будуть іти з нами, то будемо говорити.
- Скільки мандатів розраховує отримати опозиція в наступному парламенті?
- За нинішнім рейтингом 5% бар'єр долають ВО "Батьківщина" та "Фронт змін". Це сьогодні! Впевнений, завтра 5% бар'єр подолає щонайменше ще дві політичні сили. "Свобода", якщо згрупується, пройде 5% бар'єр. А також, якщо до партії "Удар" Кличка згрупується цілий ряд знакових політичних фігур, які є у парламенті (і не тільки), то і вони пройдуть.
За моїми підрахунками, за списком ВО "Батьківщина" і "Фронт змін" разом можемо отримати 135 мандатів. А тепер, щоб мати 226 мандатів, розумієте, скільки потрібно, щоб пройшло кандидатів від демократичних сил по мажоритарних округах?! Я порахував. На Галичині 23 округи. Якщо ми працюватимемо таким чином по всій Галичині, як плануємо сьогодні на Івано-Франківщині, де спільно поділимо тих шість округів і виставимо узгоджених кандидатів, ми не дамо перемогти кандидатам від партії влади. В Західній Україні є 50 округів, а в цілому - Західна Україна, Центр і Північ, де найбільші потуги національно-демократичних сил - маємо 138 округів. Не думаю, що ніде не пройдуть представники демократичних сил і в таких областях, як Донецька, Харківська, Херсонська.
- Чи можете вже назвати кандидатів від "Батьківщини" по мажоритарних округах Івано-Франківщини?
- Безперечно, що можу. Тут немає таємниці.
Олександр Левицький - перший заступник голови обласної партійної організації, депутат обласної ради, який успішно пройшов свою мажоритарку в Коломийському районі, вигравши в достатньо знакових там фігур. В Івано-Франківську - голова міської партійної організації, підприємець, депутат міської ради Руслан Терешко. В Калуші - голова Калуської районної партійної організації, підприємець Ольга Сікора.
Пропонуємо також балотуватися депутату обласної ради, голові фракції, заступнику голови обласної партійної організації Юрію Романюку. Думаю, що журналісти його знають, адже він один із найактивніших в нас на мас-медійному поприщі. Рекомендуємо балотуватися голові Галицької партійної організації Володимиру Костишину. Ймовірно, ще по одному з округів буде балотуватися Віктор Терен.
- Якого очікуєте розвитку щодо справи Юлії Тимошенко? Незабаром Апеляційний суд…
- На Апеляційний суд ми не розраховуємо. Він не випустить. Апеляційний суд на розгляд справи має три місяці. Далі - Європейський суд. Стовідсотково, що Європейський суд прийме позитивне рішення. Знаючи це, сьогодні відкривають інші кримінальні справи. Який вихід? Ми думали, що зможемо демократичним шляхом, методом переконання, але… Тепер шанс один - радикальні дії. Без радикальних дій ми нічого не доб'ємося. Життя Юлії Тимошенко не просто в небезпеці, а кожен день веде до того, що, не дай Бог, може відбутися найгірше. Ви чули заяву Карпачової! Вона єдина мала можливість побувати у Юлії Тимошенко (нікого не пускають: ні дочку, ні Власенка) і побачити в якому вона стані. Безперечно, для нас це страшно. Так от, якщо цей процес буде тривати, ми терпіти не будемо. Як діятимемо? Радикально! Що таке радикальні дії, думаю, що ви побачите.
http://zk.at.ua/news/gist_redakciji/2011-11-24-1458ЕКОНОМІКА
НАСОСНУЮ УСТАНОВКУ "НАСОСЭНЕРГОМАШ" СТОИМОСТЬЮ $20 МЛН ПОКАЗАЛИ ЯНУКОВИЧУ
"Панорама", 24.11.2011, Сумская обл.
Во время визита в Сумы Президента Украины В. Ф. Януковича был запущен крупнейший в Европе испытательный комплекс для насосного оборудования.24 ноября в Сумах был запущен самый крупный в Европе испытательный комплекс для насосного оборудования повышенной продуктивности, построенный на базе ПАО "Сумской завод "Насосэнергомаш"". Генеральный директор управляющей компании "Группа ГМС" Артём Молчанов сообщил, что инвесторы вложили в создание испытательного комплекса в Сумах $20 млн и в ближайшие несколько вложат еще $20 млн в техническое оснащение. "Коллектив "Насосэнергомаш" является уникальным, наиболее профессиональным. Ключевые навыки, которыми обладает коллектив, позволяет нам быть уверенными, что наши инвестиции будут востребованы, и предприятие будет развиваться дальше", - заявил он.
Гендиректор "Насосэнергомаш" Владимир Ямбуренко сообщил, что комплекс был построен в рекордно короткие сроки - летом 2010 г. на месте комплекса еще был пустырь.
Запуск гигантской установки произвели в присутствии президента Украины Виктора Януковича, который в этот день прибыл в Сумы с рабочим визитом. Общаясь с российскими инвесторами, он задал вопрос о процессе возвращения НДС, а затем внезапно добавил: "Вы раньше платили откаты?!", чем вызвал улыбку присутствующих.
Президент, пребывавший в хорошем расположении духа, продолжил опрос: "Чиновники мешают вам работать, вымогают от вас чего-то? Нет? Не хотите сдавать?!"
Удовлетворившись ответами Владимира Ямбуренко, президент пообщался с работниками предприятия, а затем его попросили разрешить запуск установки. "Разрешаю", - объявил Виктор Янукович.
Во время визита в Сумы президента сопровождали 10 министров и заместителей министров.
http://www.vsisumy.com/news/biznes/gigantskaya-investitsiya-nasosnuyu-ustanovku-nasosenergomash-stoimostyu-20-mln-pokazali-ТОЧКА ЗОРУ
ЛІДЕР ФРАКЦІЇ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ОЛЕКСАНДР ЄФРЕМОВ ПЕРЕКОНАНИЙ…
Ольга Коваленко, "Вечірня Полтава", 23.11.2011
…Що лише шляхом нелегких реформ держава зможе вийти на новий рівень розвитку.На черговому засіданні медіа-клубу "На власний погляд" для регіональних засобів масової інформації, що був започаткований у Києві Українським журналістським фондом, з перших вуст для наших читачів про останні зрушення у державному процесі, нові законопроекти та їхній вплив на подальшу долю країни розповідав голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Дотримавши обіцянку зустрітися з представниками ЗМІ, Олександр Єфремов виділив годину у своєму щільному графіку, щоб обґрунтувати позиції фракції та логіку співпраці з опозицією.
- Найскладнішим законом у плані прийняття та публічного позиціонування був "Закон про вибори". Створивши робочу групу на чолі з нашим опонентом Русланом Князевичем, ми разом із колегами напрацювали документ, який потім пройшов і експертизу Венеціанської комісії. П'ять документів були віддані комісії на доопрацювання, до яких її члени додали низку запитань, - розповідав Олександр Єфремов. - Робоча група взяла за основу напрацювання президентських експертів і додала до них деякі моменти, які роблять неможливими фальсифікації на виборах. Винесли лише три пункти на голосування, які викликали найбільше дискусій: збільшення прохідного бар'єра для партій до 5 відсотків, повернення до партійно-мажоритарної системи виборів і заборону на участь блоків. Обговоривши пропозиції, дійшли згоди, що змішана система нині є виправданою, а процент проходження блоків напрацювали по досвіду європейських держав. Прохідний бар'єр встановили процесом голосування, і наостанок - у результаті плідної злагодженої роботи усіх політичних сил - 366 голосів "за". Це стало показником того, що, обговорюючи пропозиції, напрацьовуючи спільний досвід, ми можемо дійти згоди.
Ще одне нагальне питання, яке хвилює і владу, і народ країни, - це питання продажу землі. Бути чи не бути продажу, всі "за" і "проти" Олександр Єфремов озвучив чітко й обґрунтовано. Питання викликало надзвичайно багато дискусій і обговорень під час нарад у Президента, та фракція Партії регіонів переконана, що розпаювання, яке нині існує, та несанкціоноване використання землі можуть призвести взагалі до її втрати. Лідер фракції Партії регіонів вважає, що насамперед земельна реформа стимулює фермерство в Україні.
- Налічується близько 300 латифундистів, у володінні яких знаходиться понад 3,5 мільйона гектарів землі. За даними, вже 400 тисяч осіб - власників паїв - померли, і зовсім не відомо, хто розпоряджається їхньою землею. Деякі підприємці мають від 190 до 600 гектарів землі, тому прийняття закону допоможе впорядкувати право володіння земельними наділами. За основу прийнято законопроект Кабміну і доповнено положеннями, обговореними зі спеціалістами. В Україні 45 тисяч фермерів, порівняно з іншими державами, наприклад, Францією, де 400 тисяч господарств, - прослідковується стабільність економіки, розвиток малого та середнього бізнесу. Ми пропонуємо ввести продаж землі, але лише фізичним особам України або фермерським господарствам. Обмежуємо володіння, в залежності від регіону - від 50 до 100 га, що сприятиме розвитку та формуванню сімейних фермерських господарств. Основне досягнення цього законопроекту - це те, що буде створено державний земельний банк, який братиме участь у викупі землі, але не управлятиме нею. Землі, що не розподілені між людьми, потраплять у фонд банку, - акцентував Олександр Сергійович. - Нині людина може віддати пай в оренду, отримувати невелику плату, а за новим законом - продати банку або іншому власнику, дати під заставу свій земельний наділ і отримати довготривалий кредит на 25 років. Новим законом передбачається і відрахування до місцевого бюджету - один відсоток із кожного гектара, що додасть до бюджету 4,5 мільярда гривень. Це поштовх, насамперед, для розвитку районів та сіл.
Буквально днями прийняли закон про державну службу, який збудує в країні систему взаємовідносин по вертикалі. Цим законом підбито підсумки проведення адміністративної реформи.
Висловив свою думку Олександр Єфремов і щодо прийняття до кінця року бюджету-2012.
- При нинішній ціні на газ бюджет розбалансований, тому ми просимо у російських партнерів справедливу ціну. Адже газ для Німеччини зараз дешевше, ніж для України, - пояснює лідер фракції, - та підписати договір нам вдасться, напевно, лише після парламентських виборів у Російській Федерації.
Гостре питання скасування пільг із подальшими протестами проти їх скорочень Олександр Сергійович прокоментував так:
- До 2002 року у нас приймалися закони, якими передбачалися необгрунтовані пільги. Робилося це виключно, щоб сподобатися виборцю. На сьогоднішній день треба 160 мільярдів гривень в рік на забезпечення всіх пільг. Це ще один державний бюджет. Поки що ми зупинили розгляд цього законопроекту, адже робоча група не може знайти прийнятне рішення, потрібний формат справедливого збалансування виплат.
Активна робота, що нині вирує у політичних кулуарах, принесла позитивні зрушення для держави. У парламенті вдалося налагодити систему, при якій законодавчий орган не блокується з'ясуванням відносин між гілками влади, а всі, включаючи Верховну Раду, Адміністрацію Президента і Кабмін, працюють злагоджено. Це не означає, що все робиться "по команді", а є свідченням пошуку компромісу, обговоренням спірних питань, що лише на користь та поліпшення законодавчої бази.
- Нам не пощастило, що треба здійснювати реформи, - зізнається політик. - Але ми розуміємо, що без них держава пригальмує у розвитку. До цього не було сміливих політиків, які б взялися за реформи. Рейтинг знижується, але розумні люди усвідомлюють: якщо не пройдемо нині цей важкий етап, то надалі в нас не знайдеться вольових грамотних політиків, що доведуть справу до логічного завершення.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2011/11/23/48666461/ПЕРЕЧИТЫВАЯ ЛЕНИНА
Леонид Заславский, "Юг", 24.11.2011, Одесская обл.
«Большинство народных депутатов из тех, кто в Верховной Раде шестого созыва считает себя оппозицией, как показали последние события, определились.»Автору обзора в советское время пришлось учиться на двух факультетах, где знание ленинских работ было фундаментом образования. Фундамент рухнул вместе с базисом и надстройкой, но заученные формулировки, что называется, не вырубить топором. Чаще всего это мешает осмыслить происходящее, загоняет реальность в шаблоны. Но бывает и наоборот.
Детские болезни и взрослый расчёт
В работе "Детская болезнь левизны в коммунизме" вождь, оправдывая политику своей партии после октябрьского переворота, несколько раз возвращается к практике политического компромисса. Он определяет ее двояко. В первом случае - как вынужденную обстоятельствами возможность спасти жизнь, отдав бандитам автомобиль, оружие, одежду и деньги. А во втором - как способ войти с бандитами в сговор и принять участие в дележе добычи.
Второй вариант для Ленина, по крайней мере, на словах, неприемлем, но он признается, что в политике выбор сделать не всегда так легко. На днях в независимой Украине нам пришлось убедиться, что действительно нелегко. А еще труднее сделать правильный выбор в условиях, когда выбора фактически нет. Думаю, всем понятно, речь идет о принятом в четверг, 17 ноября, Верховной Радой законе о выборах в высший законодательный орган страны.
С тех пор как в Украине сформировался новый правящий класс, после того как этот класс добился практически полной независимости от собственного народа, любой избирательный закон является законом о престолонаследии. То есть раз в несколько лет избирателю предстоит определять не того, кого нанять для управления страной, городом или селом, а того, кто будет владеть всем, что расположено на его территории. Выбирать альфа-самца. Самодержца.
В иерархии самодержавных управдомов парламент вообще пятое колесо телеги. Если завтра Конституционный суд по требованию Януковича примет решение, что в связи с проведением Евро-2012 Верховная Рада не должна избираться до следующего первенства Европы по футболу, это не станет поводом для протестов. Протестовать надо было раньше, до того как четвертый Президент Украины сосредоточил в своих руках власть монарха. Теперь к самодержцу можно идти только с челобитной. Или с вилами.
Большинство народных депутатов, из тех, кто в Верховной Раде шестого созыва считает себя оппозицией, как показали последние события, определились. Они приняли решение идти к барину с челобитной, поддержали предложенный Банковой избирательный закон. Хорош он или плох, большого значения не имеет. Важно, что при помощи "компромисса", достигнутого с властью, лидеры двух крупных организованных партийных группировок обеспечили себе участие в будущем дележе добычи. А при удачном стечении обстоятельств - и закрепление в придворной иерархии.
Если прогнозы большинства экспертов сбудутся, в Верховной Раде седьмого созыва, независимо от того, какое место Партия регионов завоюет по партийным спискам, сторонники Януковича сформируют твердое большинство. В 1998-м и в 2002-м году так произошло при президенте Кучме, хотя Леониду Даниловичу к тому времени еще не удалось задушить демократию полностью. А Народно-демократическая партия начальников или блок "ЗаЕдУ" вызывали у людей, скорее, презрение, чем страх или ненависть.
Кучме одолеть волю народа дважды помогла смешанная пропорционально-мажоритарная система. Именно такая, какая закреплена в законе, принятом при поддержке парламентской оппозиции 17 ноября 2011 года. Для избранных по округам депутатов (под какими бы лозунгами или знаменами ни шли они на выборы) не было возможности войти в иерархию и участвовать в дележе добычи иначе, чем полностью и безоговорочно подчиняясь администрации президента.
Нет сомнений, что большинство мажоритарщиков так поступят и впредь. А если в ВР седьмого созыва соотношение сил будет таким же, как в парламенте "позднего Кучмы", что помешает будущей оппозиции еще раз пойти на соглашение? И каждый день, раз за разом, идти на подобные сговоры с властью?
Памятка для оппортуниста
Ленин в упомянутой уже работе писал, что отрицать компромиссы "принципиально", отрицать всякую допустимость компромиссов вообще, каких бы то ни было, есть ребячество, которое трудно даже принять всерьез. Для украинской оппозиции (какой бы она ни была) ребячеством стало бы "уйти в отказ", когда с Банковой поступило предложение сначала войти в группу по совместной выработке закона. А потом в парламенте отказаться войти в совместную с большинством комиссию.
С самого начала ясно было, что в том и другом случае президент и его администрация используют своих оппонентов исключительно для витрины, для того чтобы уверить западных партнеров, что в Украине существует свободная конкуренция политических сил, а Виктор Федорович не монарх, не мошенник, а арбитр. Практически такой же, как главы государств на Западе.
В этих условиях речь могла идти только об одном соглашении оппозиции с властью: мы вам подыгрываем, вы берете нас под крыло, вместе притворяемся демократией, вместе идем на выборы, вместе обманываем избирателя, вместе делим добычу и, в конечном итоге, составляем единое целое. Единство противоположностей, диалектический материализм, будь он неладен.
За бортом этого материализма по определению окажутся интересы сорока шести миллионов украинских граждан. И если вспомнить об этом, на любом отрезке работы над избирательным законом народные избранники могли хлопнуть дверью и не участвовать в сговоре. Но это означало… Все понимают, что это означало нулевые шансы оказаться в новом парламенте, вылететь из "элиты" с треском...
Впрочем, все сомнения в прошлом. Компромисс найден, выбор окончательный и борцам за народное дело в рамках ток-шоу остается рассказывать о том, как, поддерживая авторитарную власть, удается с ней одновременно бороться. А в мечтах даже побеждать. И готовиться, готовиться к выборам. Потому что нет другого способа защитить демократию, как соединить свои усилия с усилиями тех, кто демократию уничтожает и уже практически уничтожил.
В лексиконе Ленина слово "оппортунизм" всегда присутствует как ругательство. Но приспособление к окружающей среде - свойство всех живых организмов, магистральный путь эволюции. Политические организмы не исключение. Не приспособишься - не выживешь. Однако если приспособляемость довести до абсурда, организм изменяется настолько, что от борьбы за существование отказывается и, в конце концов, погибает. Такая судьба ждет политические партии, рожденные демократией, но приспособленные к авторитарным режимам.
Преференции типа высокого проходного барьера при выборах в парламент или запрета на предвыборные блоки, как показывает российский опыт, не спасают системную оппозицию от деградации и превращения в прислугу правящего режима. От безвыходности какое-то время часть избирателей голосуют за "Справедливую Россию", ЛДПР или КПРФ, а потом…
Это "потом" вот-вот наступит. У соседей выборы в Государственную Думу на носу. А на соседском примере мы можем увидеть, что нас самих через год ожидает.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1932.htmlБЮДЖЕТ-2012 ЗАГРОЖУЄ ЗМЕНШЕННЯМ ВИТРАТ НА СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ, ПЕНСІЇ ТА ЛІКУВАННЯ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ
Ольга Коваленко, "Вечірня Полтава", 23.11.2011
Оцінку економічної політики Кабміну надав регіональним журналістам лідер Комуністичної партії України, народний депутат Петро Симоненко.Своєрідною зоною вільного спілкування з представниками різних політичних спрямувань, поглядів та партій став для регіональних журналістів медіа-клуб Українського журналістського фонду. Кожна зустріч - це можливість дізнатися про нововведення, нагода поставити запитання, що стосуються конкретного регіону, та отримати роз'яснення сучасних політичних процесів. Висловити власну думку та поспілкуватися зі ЗМІ на останній зустрічі мав змогу лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко. Його аргументованість при обговоренні нагальних питань вражала, відповіді на запитання журналістів лунали впевнено та обґрунтовано.
Основне занепокоєння комуністів нині викликає запропонований урядом проект державного бюджету на наступний рік. За словами Петра Симоненка, цей законопроект веде Україну прямо до соціального дефолту. Висловлюючи свою позицію з цього питання, лідер комуністів оцінив економічну політику Кабміну.
- Бюджет-2012 порушує конституційні зобов'язання держави перед громадянами, - зауважив перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко. - Саме тому фракція комуністів не підтримає цього закону у парламенті. Бюджет Міністерства соціальної політики скорочується у наступному році на 9,25 мільярда гривень, що означає згортання багатьох соціальних програм. При цьому дотації Пенсійному фонду на покриття "спеціальних" та чиновницьких пенсій збільшуються на 5,5 мільярда гривень. Тобто, пересічний громадянин мусить затягнути пасок, а от пенсіонер від влади може й надалі ні в чому себе не обмежувати.
Проблемою нового бюджету країни є те, що у ньому не передбачено механізмів, які б забезпечували його наповнення і виконання соціальних зобов'язань.
- Державна скарбниця складається на 80 відсотків із податків простих громадян, і тільки 20 відсотків платять олігархи, - наголошує лідер комуністів. - Податок із фізичних осіб становить 70 мільярдів гривень, що в 1,3 раза більше, ніж податки, що збираються з діючих підприємств України (53,5 млрд. грн.). За всі розкоші олігархів, які неоподатковуються, сплачуємо ми з вами - звичайні платники податків, у тому числі як покупці товарів за завищеною ціною через наявність 20 відсотків ПДВ. У наступному році держава планує зібрати в бюджет 146,6 мільярда гривень за рахунок стягнення податку на додану вартість. У бюджеті зазначено, що треба зібрати кошти на надання послуг державними структурами - 17 мільярдів гривень. Кожен громадянин України має заплатити по 400 гривень за те, що чиновник (який одержує зарплату) виконає свою роботу і надасть нам певні довідки.
Петро Симоненко також звернув увагу на те, що у 2012 році держава зобов'язана заплатити по зовнішніх зобов'язаннях 95,6 млрд. грн.
- Кредитами, які уряд брав за кордоном, скористалися ті, хто перебуває при владі, - через корупційну систему перерозподілу державних коштів. А тепер кожен українець, включаючи й дітей, повинен віддати із власної кишені 2000 гривень на обслуговування зовнішнього боргу країни. При цьому до кінця 2012 року уряд планує набрати боргів ще на 415,5 мільярда гривень, або по 9230 гривень на кожного громадянина України, - зазначив Петро Симоненко.
Занепокоєний лідер комуністів і тим, що на покриття бюджету Пенсійного фонду кошти на наступний рік зменшені на 15,56 млрд. грн. Це означає, що у 2012-ому кожен пенсіонер фактично отримає на 1100 гривень менше. На санаторно-курортне лікування ветеранів та осіб, на яких розповсюджується дія законів "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань", витрати в бюджеті зменшили на 115 млн. грн.
На соціальний захист чорнобильців передбачено наступного року витратити 2,6 млрд. грн. Це тільки 4 відсотки від того, що їм належить по закону.
- Протести чорнобильців, які відбуваються в областях, зрозумілі: багато обіцяних їм пільг не фінансуються державою, а на лікування у 2012 році взагалі не закладено жодної копійки, - констатував Петро Симоненко.
У бюджеті-2012 закладається така норма, як державні гарантії по кредитах комерційним структурам (у межах 15 млрд. грн.). Держава бере на себе зобов'язання повернути гроші банкам, якщо бізнес-структури не сплатять за свої кредити. Проаналізувавши попередню практику, виявилося, що в таких випадках комерційні структури майже ніколи не повертають кредитів, і за них завжди погашає борги держава. Тож Петро Симоненко резюмував, що 15 млрд. грн. народних грошей передбачено на підтримку бізнес-структур, які повинні були б платити податки і фінансувати соціальну сферу.
Не менш спірним питанням є ситуація з НАК "Нафтогаз". Через нього відмиваються гроші, - переконані комуністи.
- Наступного року передбачено 12 мільярдів гривень на допомогу цій державній компанії для збільшення її статутного капіталу, - констатував Петро Миколайович. - Бюджет поступово стає годівницею для олігархів. Прямі дотації держави та кредитні кошти, надані НАК "Нафтогаз" від державних банків, на кінець 2012 року становлять 71,2 мільярда гривень.
Для того, щоб змінити ситуацію в країні та вивести її з економічної кризи, партія Петра Симоненка запропонувала свої ініціативи. Комуністи пропонують повністю монополізувати державою виробництво горілчаних та тютюнових виробів, що допоможе ефективно наповнювати скарбницю.
- Ми пропонуємо фінансувати реальне виробництво, а не намагатися робити "гроші з повітря", - переконував лідер КПУ. - Потрібно виробляти товари, а не розпродувати країну. Держава має забезпечити приплив внутрішніх інвестицій у розвиток виробництва. Зона вільної торгівлі в рамках СНД, приєднання до Митного союзу також розглядаються комуністами як шлях, що відкриває Україні можливості реанімації реального сектору економіки. Це дозволить створювати нові робочі місця, збільшувати зарплати, наповнювати Пенсійний фонд, гарантувати виконання соціальних зобов'язань держави перед громадянами.
- Потрібно шукати гроші там, де вони є, - закликав Петро Симоненко. - Росія, Митний союз, Євразійський союз, зрештою, і Китай, який готовий надавати не тільки кредитні, але й інвестиційні ресурси. Пошук зовнішніх запозичень, особливо у Міжнародного валютного фонду, - це крайній захід, до якого не слід поспішати вдаватися. І, головне, потрібно провести жорстку ревізію використання бюджетних коштів і зупинити їх розкрадання.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2011/11/23/12993114/ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
А ХТО БУДЕ ЛІКУВАТИ УКРАЇНЦІВ?
Світлана Комісаренко, "Одеські вісті", 24.11.2011
Вітчизняна охорона здоров'я вступила в епоху реформ. Чим це їй загрожує?Думки висловлюються різні. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі точку зору віцепрезидента Академії медичних наук України, ректора Одеського національного медичного університету, академіка В.М. Запорожана.
- Валерію Миколайовичу, на Сході говорять: "Не дай Боже жити в епоху змін!" Вітчизняній охороні здоров'я, схоже, з реформ вийти ніяк не вдається. Але чи буде світло наприкінці тунелю?
- Будьякі зміни завжди проходять болісно. Але потрібно розуміти, що реформа охорони здоров'я неминуча. Адже Україна сьогодні лідирує за онкологічними та серцевосудинними захворюваннями, поширеністю туберкульозу й ВІЛінфекції.
На мій погляд, в охороні здоров'я треба не закочувати гроші в бетон при будівництві нових лікувальних установ, а подумати, чому простоюють напівпорожніми вже побудовані, де немає необхідного діагностичного й лікувального устаткування? Адже у людей ще й немає коштів на оплату сучасної діагностики, на ліки.
Або згадайте, як радісно рапортувала попередня влада про закупівлю моторолерів для ФАПів. Уявляєте, як на ньому фельдшер повезе вагітну жінку до пологового будинку по нашому бездоріжжю? Або закупили маленькі автомобільчики, у яких пацієнти на носилках не вміщуються. Більше підійшли б танки і БТРи!
В усьому світі лікарні будуються на розвилках добрих доріг, щоб оперативно, протягом 20 хвилин, доставити пацієнта до лікувального закладу. У нас же набудували невеликих лікареньок, де неможливо оснастити нормальну сучасну операційну. Хірург, щоб не втрачати професійних навичок, повинен виконувати по 23 операції на день, а не 12 на тиждень. Тому, коли виникають складні ситуації, допомогти на належному рівні хворому не можуть.
- Дороги експерти називають однією з найсерйозніших перешкод на шляху реформ в охороні здоров'я…
- Є дуже амбіційна програма будівництва мережі сучасних доріг. Микола Янович Азаров знайшов варіанти її фінансування.
Раніше всі боролися за інвестиції. Але ж можна побудувати дороги Одеса - Рені, Одеса - Запоріжжя, на Донецьк, Полтаву і далі до кордонів з Росією. Біля розвилок поставити окружні госпіталі. Дороги ці будуть платними. По них почнеться рух з Болгарії, Туреччини, Греції. Такі дороги окупляться за 23 роки.
- Усе більше уваги приділяють розвитку принципів сімейної медицини. Щоправда, приживається вона у нас дуже повільно. У чому проблема?
- В усьому світі лише 10 - 15% фінансування йде на спеціалізовану допомогу. Решта - на первинну. У нас усе з точністю до навпаки: 90% з'їдає спеціалізована допомога і лише 10% залишається на частку сімейної медицини. Вигідніше купити устаткування, ніж щодня розвивати сімейну медицину у сільській місцевості.
Соціально орієнтованою була система Семашко, придумана у 30ті роки минулого століття. Наприклад, жінка ставала на облік за вагітністю в жіночій консультації, потім її картку передавали до пологового будинку. Після народження маляти вже його картка передавалася до дитячої поліклініки. Тобто велося безперервне спостереження. Зараз цього вже немає. Хоча в Англії систему Семашко успішно взяли на озброєння, адаптувавши її до умов капіталізму.
- А яка система, на Ваш погляд, підійде нам?
- Гадаю, змішана. Держава повинна взяти на себе забезпечення тих галузей, де мова йде про життя і смерть - "швидкої", пологової. Платна і страхова медицина може працювати в косметології.
- Новий підхід до реформування базується на створенні госпітальних округів, про які Ви вже згадували.
- Це дуже правильна ідея. На місцях працюють сімейні лікарі. Якщо є необхідність, вони направляють людей до окружних госпіталів. А ось найвищий, 4й, рівень надання медичної допомоги повинні забезпечувати університетські клініки. Перша така клініка в Україні, до речі, була відкрита саме в Одесі. Вона й сьогодні оснащена не гірше найбільших столичних центрів.
Минулий склад обласної ради направляв великі кошти на закупівлю устаткування для обласної лікарні. Їх треба перерозподіляти таким чином, щоб подавати кваліфіковану допомогу і у віддаленому районі. Зараз ми підсилюємо обласну лікарню професорськовикладацькими кадрами університету. Наші працівники будуть обслуговувати окружні госпіталі.
Крім того, щоб розв'язати проблему раку, потрібні генетики, молекулярні біологи, інженери.
Згадаймо систему зварювання Патона. Біологи припустили, що зварювати можна не тільки металеві поверхні, але й біологічні тканини. На заводі інженери зробили спеціальний апарат. І ми одними з перших почали його застосовувати. Уже прооперовано понад 6,5 тисячі хворих.
У якості віцепрезидента Всесвітньої асоціації хірургівендоскопістів я займаюся генетикою. Так, ми розробили систему мікрочипів, яка дозволяє ще до появи клінічних симптомів раку оцінити ймовірність його розвитку і зайнятися профілактикою. Це і є інтенсивні методи роботи в медицині, на які потрібно робити ставку сьогодні.
- Експерти б'ють тривогу у зв'язку з масовим від'їздом наших медиків на роботу за кордон. Що можна цьому протиставити?
- Молодий фахівець одержує у нас заробітну плату, якої не вистачає навіть на те, щоб заплатити за квартиру. А за кордоном наших цінують за добротні знання. Англія ще торік ухвалила віддати первинну медичну допомогу на відкуп іммігрантам. Ректор медичного вузу із Чехії, з яким мені довелось зустрітися, просто в захваті: якби не українські медики, чехів не було б кому лікувати. Тобто державні кошти у нас сьогодні витрачаються на те, щоб підготувати кваліфіковані кадри для закордону.
- А як ви ставитеся до Болонської системи?
- Розумієте, філолог може прочитати твір Тургенєва або Шекспіра самостійно. А медицині не можна навчитися в бібліотеці або на кухні. Їй навчаються біля ліжка хворого.
У США, доки не одержиш диплом, до хворого не підпускають. Після 6 років теорії вони одержують робочий диплом, а потім починають етап резидентури тривалістю 6 - 12 років. У нас студент навчався всього безпосередньо біля ліжка хворого практично з моменту вступу до вузу. А за Болонською системою 40 відсотків годин вивели за навчальну сітку.
Сподіваюся, що скоро ухвалять закон, який закріпить автономію вузів у плані підготовки фахівців. У протилежному разі лікарів ми втратимо. Цього допустити не можна - нащадки нам не пробачать.
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=23069ЯКІСНА МЕДИЦИНА - ЗДОРОВА НАЦІЯ
Ярослава Хлєбникова, "Вісті Придніпров'я", 24.11.2011, Дніпропетровська обл.
Медицина Дніпропетровщини активно модернізується.Нині в обласному центрі завершується будівництво радіологічного відділення міської лікарні №19. Там із виїзною нарадою побував губернатор Олександр Вілкул.
Загальна площа відділення становить 7,6 тис. кв. м. Воно будується із дотриманням усіх відповідних вимог. Тут стоятиме найсучасніше обладнання, яке дозволить лікувати рак на різних стадіях. Новобудову з'єднають із існуючим міським онкоцентром. Це дозволитьперевозити хворих одразу після процедур коридором, а не по вулиці.
Побував губернатор і в блоці №1 головного корпусу обласної дитячої клінічної лікарні. Реконструкція будівлі йде за графіком - виконано 85% робіт. Планується, що блок почне працювати уже в січні-лютому наступного року. Тут будуть приймальне відділення і травмпункт. "Оновлення цих відділень дозволить надавати дітям Дніпропетровщини медичну допомогу найвищого рівня", - відзначив Олександр Вілкул.
Також тривають роботи зі створення акушерського блоку регіонального перинатального центру. Його буде відкрито у рамках національного проекту "Нове життя", що здійснюється під патронатом Президента України. Акушерське відділення, що створюється на базі міського пологового будинку №2, почне приймати пацієнтів уже влітку наступного року. Планується, що тут прийматимуть до 4-х тисяч пологів на рік, у тому числі з ускладненнями й патологіями.
Працівники медзакладів подякували голові ОДА за активну підтримку медицини в регіоні, адже тільки маючи потужну систему охорони здоров'я матимемо здорову націю.
http://www.visti.dp.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=13824&Itemid=230
* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по42 листопада 2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.