Випуск 82, 16 листопада 2011 р. |
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ГРА В ПІЖМУРКИ?ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
Валентин Ковальський, "Київська правда", 15.11.2011
Якими будуть правила гри під час осінньої гонки-2012? Відповідь на це запитання народні обранці мають дати цього тижня.МОРАЛЬ СЕЙ БАСНИ ТАКОВА...
Клим Костнер, "Слава Севастополя", 12.11.2011, АР Крым
В Верховной Раде прошли парламентские слушания на тему "Состояние общественной морали в Украине".
ЯНУКОВИЧ РОЗКРИТИКУВАВ "ПРОКЛЯТИЙ" ЗАКОН БОНДАРЕНКОАДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
Галина Гузьо, "Високий замок", 14.11.2011, Львівська обл.
І заступився за видавництво Малковича.ЯНУКОВИЧ ПООБІЦЯВ БУКОВИНІ МАЙЖЕ ПІВМІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ
"Молодий буковинець", 14.11.2011, Чернівецька обл.
Президент Віктор Янукович під час свого візиту на Буковину роздав низку доручень профільним міністерствам на фінансування робіт в області.
АДМІНРЕФОРМА "З'ЇЛА" 17% ЧИНОВНИКІВРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Рівне вечірнє", 15.11.2011
У результаті адміністративної реформи апарати центральних органів влади скорочено більш ніж на 17%: було 26 354 особи, стало - 21 173.
ГОД ОПТИМАЛЬНЫХ РЕШЕНИЙОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Александра Горгуль, "Луганская правда", 11.11.2011
Председатель Луганской облгосадминистрации В. Пристюк провел пресс-конференцию по случаю годовщины пребывания в должности.МИ ВІДКРИТІ ДО СПІВПРАЦІ ТА ДІАЛОГУ З ЧЕСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ В ГАЛУЗІ ЕКОНОМІКИ, ІНВЕСТИЦІЙ, КУЛЬТУРИ
"Зоря", 11.11.2011, Дніпропетровська обл.
Голова Дніпропетровської облради Євген Удод познайомив дипломатичних представників Чехії з основними напрямками роботи обласної влади.
ЇДЕШ З "МИГАЛКОЮ"? МАЙ ПРИ СОБІ 51 ТИСЯЧУ ГРИВЕНЬ. П'ЯНИЙ? - ГОТУЙ ВІСІМПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 15.11.2011, Харківська обл.
Наступного пленарного тижня Верховна Рада може прийняти кілька законопроектів, які суттєво ускладнять життя порушників Правил дорожнього руху.УКРАЇНСЬКУ ПІСНЮ ЗАХИЩАЛИ У ЧЕРНІГОВІ
"Сіверщина", 15.11.2011, Чернігівська обл.
В прес-клубі "Просвіта" обговорювали законопроект "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення".НОВЕ ВИБОРЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО ЯК ІСПИТ НА ДЕМОКРАТІЮ В УКРАЇНІ
Юлія Сокирка, "Поступ", 14.11.2011, Львівська обл.
Після винесення вироку Тимошенко основний акцент в боротьбі за демократичні цінності змістився в площину прийняття нового виборчого законодавства.А ДЕ СТАЛІ ПРАВИЛА ГРИ?
Петро Парипа, Оксана Процюк, "Галичина", 12.11.2011, Івано-Франківська обл.
Прикарпатські експерти вже нині сумніваються в демократичності наступних виборів до Верховної Ради.
ОЧИЩЕННЯ БАТЬКІВЩИНИ НА БУКОВИНІЕКОНОМІКА
"Час", 14.11.2011, Чернівецька обл.
Ще двоє пристосуванців позбавлені партквитків партії ВО "Батьківщина".НА ЖИТОМИРЩИНІ ДЕПУТАТИ ВІД "ФРОНТУ ЗМІН" ВИМАГАЮТЬ ВІД ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРИПИНЕННЯ ПОЛІТИЧНИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ
"Рупор Житомира", 14.11.2011
Депутати Коростишівської міської ради акцентують увагу Президента на тому, що «в державі склалась ситуація, коли влада боїться політичних опонентів»...
"ГАЗПРОМ" ЗАХВАТЫВАЕТ ЕВРОПУТОЧКА ЗОРУ
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 15.11.2011
Официальный Киев договаривался с Кремлём о поставках газа.
"МОРАЛЬ СЕЙ БАСНИ ЯСЕН: НЕ НАДО БАСЕН!"РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Леонид Заславский, "Юг", 12.11.2011, Одесская обл.
"Верховная Рада Украины, приняв Закон "О защите общественной морали", взялась регулировать снаружи то, что внутри человека."ОЛЕКСАНДР БАШКАЛЕНКО: "ЦИФРИ ТА ФАКТИ ГОВОРЯТЬ ПРО ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ"
Cвітлана Задорожна, "Волинь", 12.11.2011
Про процеси змін на Волині кореспондент спілкувався з головою обласної організації Партії регіонів, першим заступником голови облдержадміністрації О. Башкаленком.
НА КАБМІН НАДІЙСЯ…ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Вадим Лубчак, "Новий день", 11.11.2011, Херсонська обл.
Не дочекавшись обіцяних урядом коштів, у Верхньому Рогачику самотужки реконструюють водопровідну мережу.
РЕФОРМА ЗДРАВООХРАНЕНИЯ
"Донбасс", 15.11.11, Донецкая обл.
Центры первичной медико-санитарной помощи - что это такое и как они будут работать?ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ГРА В ПІЖМУРКИ?
Валентин Ковальський, "Київська правда", 15.11.2011
Якими будуть правила гри під час осінньої гонки-2012? Відповідь на це запитання народні обранці мають дати цього тижня.Відповідь на це запитання народні обранці мають дати цього тижня, коли завершить свою роботу депутатська комісія з доопрацювання законопроекту про вибори.
У згадану комісію увійшли 13 депутатів: п'ять регіоналів, три бютівця, два нунсівця і по одному - від комуністів, "народників" та групи "Реформи заради майбутнього". До 17 листопада вони повинні виробити узгоджений проект про вибори народних депутатів (з урахуванням п'яти різних варіантів, розроблених представниками більшості та опозиції).
Яким буде остаточний проект, наразі невідомо. Але вже сьогодні з усією впевненістю можна сказати: в будь-якому разі суть ідеї, раніше проголошеної регіоналами, не змінюється. Про це нашому кореспондентові повідомив представник "біло-синього" табору Михайло Чечетов: "Партія регіонів визначає свою принципову позицію: змішана система - раз, п'ятивідсотковий бар'єр для партий - два. Ми вважаємо, що при 1-2 відсотках в парламент потраплять партії типу "я, дружина, теща і собака". Природно, від цього добра Україні не буде. Як варіант можна подискутувати і по блоках. Але для них, напевно, потрібно піднімати бар'єр до 8-10 відсотків".
З огляду на це стає ясно: щоб там не пропонувала комісія з доопрацювання законопроекту, а кінцеве рішення залежатиме від парламентської більшості. Все йде до того, що ми повернемося до змішаної виборчої системи, за якою був обраний парламент-2002: одна половина депутатів проходить за закритими партсписками (виборець побачить лише "п'ятірки"), друга - за мажоритарними округами. Звичайно, при такому підході партійна конкуренція зросте удвічі: кандидати-списочники боротимуться лише за 225 мандатів, а не за 450 (як це було на попередніх виборах).
Ще одна неприємність для партій - підвищення прохідного бар'єру. Не обов'язково бути великим політологом, щоб побачити очевидний факт: проблем з отриманням депутатських значків не буде лише у двох сил - регіоналів Азарова і "фронтовиків" Яценюка. А ось тимошенківська "Батьківщина" взагалі ризикує залишитися біля розбитого корита: після засудження Юлії Володимирівни (котру до виборів-2012 вже навряд чи випустять на волю) "сердечна" партія опинилася в ролі вершника без голови. Мало того, що бютівці не мають досвіду самостійної боротьби за мандати. Вони повинні пережити ще одне серйозне випробування - внутрішні партрозбірки між "старою гвардією" Турчинова і "молодятами" Королевської. Від результату боротьби за лідерство залежатиме доля не тільки партійного списку, а й самої партії. Від неї можуть відвернутися і багато виборців, які голосували не стільки за програмні обіцянки, скільки за харизматичну леді Ю.
Ще сумніша ситуація в учасників мегаблоку НУНС: про його перспективи не варто навіть мріяти. Це об'єднання живе лише за рахунок штучного дихання однойменної парламентської фракції, що складається з дев'яти "різновекторних" маргинальних політсил. Після відходу Віктора Ющенка з політичної арени вони ризикують вимерти, як мамонти. Заради власного виживання нунсівці можуть знову створити якийсь мегаблок. А що з того вийде? Як уже сказав Чечетов, поява блоків можлива лише в тому разі, якщо прохідний бар'єр для них буде вдвічі більший, аніж для окремих партій. А це для нунсівців рівнозначно забороні на участь у виборчій гонці. Зрештою, хто ж поведе новоспечене мегаоб'єднання? Славік Кириленко, Валік Наливайченко чи, може, "мама Віра"?
Втім, не тільки для багатьох партій організовується "веселе" життя. Підняття виборчого бар'єра створює ще одне "ноу-хау": під час всенародного голосування велика кількість соціальних груп може бути повністю проігнорована. Нагадаємо, що на виборах-2007 за парламентські партії проголосував майже 21 мільйон чоловік. Тоді до Верховної Ради балотувалося три блоки - один багатопартійний (9 партій) та два іменні. Незважаючи на таку кількість партійців, позиція 3,5 млн. виборців взагалі не була врахована (їхні партії не подолали бар'єр). Очевидно, що при 5-відсотковому бар'єрі парламент обиратимуть не більше 65 - 70 відсотків українців, котрі братимуть участь у голосуванні.
Ще цікавіше може скластися ситуація серед мажоритарників. Скажімо, в парламент можуть прорватися регіональні лідери, чиї партії не здатні подолати п'ятивідсотковий бар'єр у масштабах України. До таких кандидатів належать "свободівець" Олег Тягнибок у Львові та лідер партії "Вітчизна" Ігор Марков в Одесі. Також необхідно враховувати і ситуацію, в якій проходитимуть нові вибори. Процес над Юлією Тимошенко призвів до різкої критики України з боку світового співтовариства: досі ще такого не було, щоб при розгляді "українського питання" збігалися позиції США, Євросоюзу і Росії (!). Ясно, що до осені наступного року ситуація не покращиться, оскільки кожне нове обвинувачення проти Тимошенко та її соратників заводить "сердечні" справи до глухого кута.
Крім того, проти влади негативно налаштовані найбільш організовані й соціально активні прошарки населення - афганці, чорнобильці, представники дрібного і середнього бізнесу. Чи не означає це, що парламентська більшість може отримати абсолютно не той результат, на який вона розраховує після ухвалення нового закону про вибори?
http://www.kiev-pravda.info/119-22755/gra-v-p%D1%96zhmurkiМОРАЛЬ СЕЙ БАСНИ ТАКОВА...
Клим Костнер, "Слава Севастополя", 12.11.2011, АР Крым
В Верховной Раде прошли парламентские слушания на тему "Состояние общественной морали в Украине".Этих слушаний ждали многие. И радетели за высокий моральный облик украинца, и, напротив, даже самые аморальные типы, прикидывающие, что им делать после принятия во втором чтении законопроекта N 7132. Но, наверное, больше всего этих слушаний, как, впрочем, и второго голосования, ждут работники СМИ. Ведь от принятия этого законопроекта зависит -- будет ли введена цензура.
Одиннадцать месяцев назад, 9 декабря 2010 года, Виктор Янукович своим указом N1085/2010 поручил Кабинету министров ликвидировать Национальную экспертную комиссию по вопросам защиты общественной морали. За прошедшее время эта Нацкомиссия не только не была ликвидирована, но и получила шанс на продолжение существования. В законопроекте N 7132 "О защите общественной морали", принятом Верховной Радой в первом чтении 18 октября, предполагается возобновление работы комиссии и расширение ее функций.
Например, она будет определять, является ли сайт эротическим. И если, по мнению ее экспертов, он таковым может быть, тогда Нацкомиссия будет "закручивать гайки". Законопроектом предлагается обязать интернет - провайдеров ограничивать свободный доступ к веб - сайтам или их частям, определенным Нацкомиссией по морали как эротические.
Это лишь один из примеров. Вообще авторы законопроекта считают, что моральный облик украинцев больше всего подтачивают СМИ. Если предложенные изменения в закон об общественной морали примут, то наготу Венеры Милосской и Аполлона Бельведерского придется чем - то прикрыть, да и многие работы художников эпохи Возрождения-подретушировать. Как тут не вспомнить Михаила Веллера с его "Лаокооном". Согласно законопроекту, о катастрофах и трагедиях, как и об эротике, можно будет рассказывать только с 23.00 до 6.00. Под этот же запрет попадут и драки в парламенте. За неосторожное слово или фото можно будет поставить под контроль пока что бесконтрольный Интернет.
Против принятия закона уже высказались ассоциация "Индустриальный телевизионный комитет", Институт массовой информации, Интернет - ассоциация Украины, Международный женский правозащитный центр "Ла Страда - Украина", Независимая ассоциация вещателей, Восточноевропейский институт проблем медиа, Украинская ассоциация издателей периодической прессы и комиссия Украинского союза промышленников и предпринимателей по вопросам науки и ИТ.
"Под предлогом защиты общественной морали в законопроекте представляются технологии, по которым можно будет закрыть фактически любое украинское СМИ и он - лайн ресурс, а также ограничить доступ украинских пользователей к зарубежным веб - сайтам",-говорится в заявлении движения "Стоп цензуре".-Правила, навязываемые этим законопроектом, и довольно существенные санкции, предусмотренные в нем, являются недопустимыми для демократических стран. Если закон будет принят, это будет иметь серьезные последствия для свободы слова в Украине, и окончательно поставит ее в один ряд с такими странами, как Беларусь или Казахстан".
Международная федерация журналистов и Европейская федерация журналистов также сделали совместное заявление, призвав украинский парламент не принимать этот законопроект. По мнению членов этих федераций, документ представляет серьезную угрозу для свободы прессы в Украине. "Данный законопроект является способом заставить молчать или подтолкнуть журналистов к самоцензуре",-сказал президент ЕФЖ Арне Кениг.
"Национальный совет убежден, что правила и санкции указанного проекта закона, аналогов которому, кстати, нет ни в одной европейской стране, идут вразрез с практикой законотворчества демократических стран, и могут привести к проявлениям цензуры в украинском медийном пространстве",-говорится в открытом заявлении Нацсовета по вопросам телевидения и радиовещания Украины.
Судя по всему, сами народные избранники понимают, что поторопились с принятием этого закона в первом чтении. (Но это на последней сессии стало нормой. Вспомните законы о биометрических паспортах, поправку к Жилищному кодексу, ветированные президентом, или перевод страны и стрелок часов туда - сюда).
Председатель Верховной Рады Владимир Литвин отметил, что "есть ряд одиозных норм, которые предложены в этом законопроекте и которые надо как минимум для начала удалить". Литвин, правда, не сказал, какие конкретно положения считает одиозными, однако из ответа спикера стало ясно, что одно из них касается деятельности комиссии по вопросам защиты морали. "Если кто - то хочет найти работу, то это не значит, что вся страна должна на это соглашаться",-отметил председатель ВР.
"Регулировать законом мораль чрезвычайно сложно, так как под эти положения можно подогнать что угодно и заблокировать любые публикации, а следовательно, может появиться то, что называется словом "цензура",-подчеркнул Литвин и предложил рассматривать закон только по результатам парламентских слушаний с привлечением СМИ и общественности, рекомендации которых могут быть использованы парламентом.
И слушания эти состоялись. Правда, как отметил заместитель председателя ВРУ Николай Томенко, это "парламентские слушания не по обсуждению тех или иных законопроектов или статуса того или иного органа государственной власти, а парламентские слушания, на которых стоило бы обсудить стратегические и ценностные аспекты вопроса".
Что касается спорного законопроекта, то вице - спикер убежден, что "его авторы исходили из соображений защиты общественной морали в Украине, поддержки духовности и т.д." То есть, мораль сей басни такова: хотели как лучше...
Томенко высказал еще одно убеждение, а именно, что парламент не примет в целом законопроект, который позволял бы центральным органам исполнительной власти или иным административным органам без решения суда, а лишь при наличии чьей - то воли или служебной записки, приостанавливать или запрещать деятельность определенных средств массовой информации, будь - то газеты, телевидение или интернет - издания. Иными словами, т.е. словами Томенко, Рада не будет голосовать за появление цензуры: "Правительство Украины долго добивалось того, чтобы цензура была ликвидирована, поэтому цензура не будет возобновлена даже из соображений морали".
Что ж, рассматривать скандальный законопроект во втором чтении парламент планирует на следующей неделе...
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=11&day=12&id=239130ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЯНУКОВИЧ РОЗКРИТИКУВАВ "ПРОКЛЯТИЙ" ЗАКОН БОНДАРЕНКО
Галина Гузьо, "Високий замок", 14.11.2011, Львівська обл.
І заступився за видавництво Малковича.Під час засідання Громадської гуманітарної ради при президентові України Віктор Янукович заявив, що Верховна Рада перегляне закон щодо зменшення квот на українську продукцію в теле- та радіоефірах. Прокоментувати скандальний законопроект "регіоналки" Олени Бондаренко, який парламент прийняв у другому читанні і в цілому, президента спонукали члени гуманітарної ради, зокрема поет і громадський діяч Іван Драч. "Заветуйте, будь ласка, той проклятий закон про 25 відсотків!" - емоційно сказав Драч.
Віктор Янукович зауважив: закон, який скасовує 50-відсоткову квоту на твори українських авторів і виконавців у радіоефірах, а частку національного аудіовізуального продукту у теле- та радіопросторі зменшує із 50 до 25 відсотків, ще не надійшов йому на підпис. (Минулого тижня спікер ВР Володимир Литвин відклав підписання закону - "до усунення неузгодженостей у тексті документа"). При цьому президент наголосив, що в юридичному відділі ВР знайшли багато юридичних розбіжностей у змінах до Закону "Про телебачення і радіомовлення". Відтак, запевнив гарант, депутати візьмуться за його розгляд наново.
"Коли я почав дискусію на цю тему з деякими народними депутатами, вони не змогли пояснити взагалі, що необхідно зробити, - сказав Янукович. - Мета була, щоб радіостанції мали можливість приймати будь-які замовлення, не обмежуючись ніякими лімітами". І зі знанням справи додав: "Але в підсумку виявилось, що йдеться про український продукт. А це, крім пісень, ще й музика і твори... Я коли почав говорити: хто з вас читав Павла Глазового, скажіть, будь ласка? Вони замовкли…".
Ще одна актуальна тема, яку Віктор Янукович, наголошуючи про необхідність ухвалення стратегії гуманітарного розвитку країни, проговорив на засіданні Гуманітарної ради - "рейдерське захоплення" невідомими приміщень хорової капели ім. Л. Ревуцького і видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА". Президент у присутності власника і директора видавництва Івана Малковича назвав таке свавілля "кричущим випадком". "На жаль, аналіз чинного законодавства свідчить, що воно в нас дуже недосконале, - наголосив Янукович. - Наочним прикладом цього незадовільного стану справ стають такі прикрі випадки". І додав: "Зростання рівня подібних загроз для українських історичних об'єктів, зокрема активізація нового будівництва без врахування вимог щодо їх охорони, вимагає вжиття невідкладних заходів".
Коментар для ВЗ
Іван Драч, поет, перекладач, драматург, державний і громадський діяч, Герой України
Закон Олени Бондаренко не сприйняли і розкритикували багато поважних в Україні людей. Поки що народні депутати не передали його на підпис до президента. Може, посоромилися?.. Тож наразі Віктор Янукович не має до чого застосовувати своє право вето. Мій прогноз - у тому вигляді, у якому закон був проголосований у Верховній Раді, він не почне діяти.
Якщо говорити про гуманітарну політику загалом, то останнє засідання Гуманітарної ради при президентові вкотре довело, що в Україні є багато людей, які борються за справжню гуманітарну політику, за захист спадщини. Це - і директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, і навіть новопризначений "кримський хан" Анатолій Могильов. Треба будоражити народ і закликати до реальних дій у сфері гуманітарної політики. Чи готова цьому сприяти влада? На словах - ніби готова. Але діяти - захищати своє, українське, повинні ми з вами. Інакше - сенсу від балачок не буде.
А тим часом…
Виступаючи на засіданні Громадської гуманітарної ради, президент Віктор Янукович почав перераховувати відомих українців, які в різні часи прославили нашу землю. Серед них згадав і Юрія Котермака-Дрогобича, українського філософа, астронома, астролога, першого українського доктора медицини. Представляючи нашого славетного краянина, президент назвав його ректором Болонського університету і помилково - професором… Київського університету. Насправді Юрій Котермак працював у Краківському (Яґеллонському) університеті. Дрогобиччани, які повідомили нам про цю чергову обмовку глави держави, були розчаровані…
http://www.wz.lviv.ua/articles/100349ЯНУКОВИЧ ПООБІЦЯВ БУКОВИНІ МАЙЖЕ ПІВМІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ
"Молодий буковинець", 14.11.2011, Чернівецька обл.
Президент Віктор Янукович під час свого візиту на Буковину роздав низку доручень профільним міністерствам на фінансування робіт в області.Про це на прес-конференції сьогодні розповів голова облдержадміністрації Михайло Папієв.
- Зокрема, на 2012 рік доручено виділити 114 мільйонів гривень на проведення протипаводкових заходів, - сказав Папієв. - На відновлення об'єктів, пошкоджених під час стихійного лиха 2008 і 2010 років 176 мільйонів гривень, 84 мільйони гривень на відновлення доріг до Путильського району, ще 55,7 мільйона гривень на будівництво моста через Прут в Маршинцях Новоселицького району.
За словами губернатора, також ішлося про добудову Дністровської ГАЕС. Так у 2012-2013 роках на ГАЕС має бути встановлено гідроагрегати №2 і №3, на що передбачається виділити 2,4 мільярди гривень.
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/42292-yanukovich-poobcyav-bukovin-mayzhe-pvmlyarda-griven.htmlАДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
АДМІНРЕФОРМА "З'ЇЛА" 17% ЧИНОВНИКІВ
"Рівне вечірнє", 15.11.2011
У результаті адміністративної реформи апарати центральних органів влади скорочено більш ніж на 17%: було 26 354 особи, стало - 21 173.Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович. Із 36 членів уряду залишилося 17. Також більш ніж на 50% скорочено обслуговуючий апарат Кабміну.
За словами міністра, найближчим часом також будуть прийняті рішення щодо територіальних органів виконавчої влади. Він прогнозує, що всього по територіальних органах буде в середньому скорочено 24% працівників. Лавринович також заявив, що в результаті проведення адмінреформи було зекономлено понад мільярд гривень.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=029583РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ГОД ОПТИМАЛЬНЫХ РЕШЕНИЙ
Александра Горгуль, "Луганская правда", 11.11.2011
Председатель Луганской облгосадминистрации В. Пристюк провел пресс-конференцию по случаю годовщины пребывания в должности.Как отметил губернатор, за год сделано немало: обозначены приоритеты работы, определены тактика и стратегия, сделаны первые шаги по реализации поставленных задач. Теперь настало время стремительного движения вперед, ведь впереди еще много работы.
Год назад Владимир Николаевич подчеркнул: готов реализовывать проекты, направленные на улучшение жизни людей, на развитие нашего региона, но при одном условии - должна быть заинтересованность в совместной работе, - как его подчиненных, так и самих жителей региона. А если будут "говорить на одном языке", планы обязательно превратятся в ряд целенаправленных действий и достижений.
Сегодня у губернатора такая команда есть, хотя и не отрицает: не отказался бы принять в свои ряды "толковых дерзких молодых людей с огоньком в глазах".
Ведущими направлениями в работе главы облгосадминистрации за прошедший год стали реформирование и развитие здравоохранения области, децентрализация системы теплообеспечения населенных пунктов, решение проблемы водообеспечения области, привлечение инвестиций в экономику региона.
Приступив к работе в должности председателя облгосадминистрации, Владимир Пристюк в первую очередь изучил состояние экономики и существующие в области социальные проблемы. Их накопилось немало, но для того чтобы обеспечить повышение качества жизни населения и социальных стандартов, необходимо модернизировать устаревшее хозяйство области, "поднять" экономику и промышленность. А на все это, как известно, нужны огромные средства. Сама область, естественно, с такой задачей не справилась бы. Поэтому решили искать дополнительные финансовые возможности. Проводят инвестиционные форумы, реализуют проект "Золотая сотня"…
"Я пытаюсь основное внимание уделять экономике, но при этом решать и важнейшие гуманитарные и социальные вопросы, поскольку так или иначе все упирается в проблему денежных ресурсов, - рассказал журналистам Владимир Пристюк. - Инвестиции - это не подарок. Это тяжелейший путь. Для привлечения инвестиций на территорию области необходимо, чтобы этой проблемой занимались абсолютно все, включая руководителей на местах. Все должны говорить: "Добро пожаловать в Украину, добро пожаловать в Луганск".
Владимир Пристюк поддерживает и идею об инвестировании средств в угольные предприятия.
"В условиях рыночной экономики ни одно государственное или коммунальное угольное предприятие выжить не сможет, - говорит Владимир Пристюк. - Половина угольных предприятий Украины сегодня уже имеют инвестора, и они уже частные. Вот эти частные предприятия не имеют никаких задолженностей по зарплате, налогам, думают о финансировании охраны труда и техническом перевооружении. А на государственные предприятия выделяются миллиарды, и ни одно предприятие не имеет хороших результатов. Сегодня мы переходим к вопросам аренды, к новой форме, которая называется "концессия". Другое дело, что должен быть переходной период, и государство должно контролировать эту процедуру".
Среди основных социальных проблем, о решении которых губернатор позаботится в первую очередь, - необходимость реформирования здравоохранения области, водообеспечение и ЖКХ.
Что касается здравоохранения - этот вопрос "больной" для губернатора. И уже сегодня в этом направлении власть работает, чтобы в сжатые сроки "вылечить" медицину Луганщины. Проведены капитальные ремонты взрослой и детской областных клинических больниц, закупается высококлассное дорогостоящее оборудование, по области реконструируются роддома и больницы.
"Я вам обещаю: через три года качество лечения в наших больницах заметно улучшится. Мы решим вопрос с материально-техническим обеспечением всех больниц области, мы получим совсем другие результаты. Особенно это касается вопросов предоставления медицинской помощи в онкологии, гинекологии и кардиологии", - подчеркнул губернатор.
Планируют в ближайшем будущем решить и "водную" проблему. Сегодня реализуется пилотный проект по развитию местных источников водоснабжения с использованием поверхностных источников, в частности Елизаветинского и Яновского водохранилищ. Это позволит дополнительно дать потребителям города Красный Луч и ближайшим поселкам 40 тыс. куб. м питьевой воды в сутки и обеспечить ее круглосуточную подачу. Уже осуществлен пуск первой очереди фильтровальной станции на площадке насосной станции пятого подъема ВП "Алчевское управление" ООО "Лугансквода" в городе Петровское. А реализация проекта по очистке и деминерализации шахтных вод в городе Антрацит позволит закрыть и вовсе проблему обеспечения города водой. Через три года станция будет очищать до 20 тыс. куб. м в сутки. Так что через несколько лет вся Луганщина будет с водой.
Говоря об оценке результатов своей деятельности на посту председателя облгосадминистрации, Владимир Пристюк заявил, что объективно работу можно будет оценить лишь через два года, поскольку те проекты, реализация которых начата за последний год, дадут ощутимые результаты только спустя какое-то время.
"По моему убеждению, рейтинговые оценки надо давать не за красивые слова, а по результатам конкретных дел, потенциал которых только года через два и раскрывается полностью, - говорит Владимир Пристюк. - Так что рейтинг будем поднимать конкретными результатами, совместной работой."
http://www.pravda.lg.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=2281МИ ВІДКРИТІ ДО СПІВПРАЦІ ТА ДІАЛОГУ З ЧЕСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ В ГАЛУЗІ ЕКОНОМІКИ, ІНВЕСТИЦІЙ, КУЛЬТУРИ
"Зоря", 11.11.2011, Дніпропетровська обл.
Голова Дніпропетровської облради Євген Удод познайомив дипломатичних представників Чехії з основними напрямками роботи обласної влади.Голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод зустрівся з генеральним консулом Чеської Республіки в Донецьку паном Ондреєм Моравеком і віце-консулом паном Ладіславом Гораком.
Євген Удод познайомив дипломатичних представників Чехії з основними напрямками роботи обласної влади.
- Сьогодні в керівництві Дніпропетровської області діє єдина, злагоджена команда, - підкреслив голова обласної ради. - Разом з головою обласної державної адміністрації Олександром Вілкулом, який представляє виконавчу гілку влади, обласна рада працює над вирішенням актуальних завдань розвитку регіону. Вони визначені у Комплексній регіональній стратегії розвитку, яка охоплює весь комплекс завдань щодо соціально-економічного розвитку області.
Пріоритетний напрямок діяльності обласної ради, підкреслив Євген Удод - розвиток місцевого самоврядування та місцевих громад, підтримка конструктивних перетворень на місцях, підвищення активності громадян і спільнот. У цьому питанні, зазначив голова обласної ради, для Дніпропетровщини буде важливим і корисним досвід Чеської Республіки, яка має добре розвинену систему місцевого самоврядування.
Крім того, представники Дніпропетровської обласної ради і генерального консульства Чехії обговорили перспективи регіонального співробітництва, залучення чеських інвестицій у розвиток економіки нашого регіону, а також шляхи взаємодії наших країн в гуманітарно-культурній сфері. Зокрема йшлося про можливості популяризації в Чехії такого унікального, автентичного виду народної творчості, як Петриківський розпис, який є невід'ємною частиною бренду Дніпропетровщини й усієї України.
- Ми відкриті до співпраці з Чеською Республікою, до партнерства та діалогу на різних мовах - економіки, інвестицій, культури, - підкреслив Євген Удод.
Відділ з питань зв'язків з громадськістю та пресою обласної ради
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?News=2299ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЇДЕШ З "МИГАЛКОЮ"? МАЙ ПРИ СОБІ 51 ТИСЯЧУ ГРИВЕНЬ. П'ЯНИЙ? - ГОТУЙ ВІСІМ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 15.11.2011, Харківська обл.
Наступного пленарного тижня Верховна Рада може прийняти кілька законопроектів, які суттєво ускладнять життя порушників Правил дорожнього руху.У першу чергу посилять покарання за незаконну установку на авто проблискових маячків і сигналів-"крякалок". Причому радикально - з 850 гривень відразу до 42500-51000.
"Закон чітко обмежує коло людей, що мають право користуватися спецсигналами, - розповідає автор законопроекту Валерій Писаренко. - А якщо не допоможе підняття штрафу в 50 разів, збільшимо ще".
Друге "транспортне" нововведення - посилення відповідальності за їзду напідпитку. Зараз за подібне порушення українцям загрожує штраф від 2550 до 3400 грн, позбавлення водійських прав строком до трьох років, 40-60 годин громадських робіт або 15 діб арешту. Якщо ж законопроект буде прийнято, "їзда під градусом" обійдеться в 6800-7650 гривень, прав будуть позбавляти на 4 роки, а якщо "позбавленця" і після цього буде спіймано за кермом, його зможуть посадити на півроку за ґрати, повідомляє mignews.com.ua.
Ще один законопроект авторства екс-глави МВС Анатолія Могильова підвищує відповідальність за рух по спеціальній смузі, відведеній для "маршрутних транспортних засобів".
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=8966УКРАЇНСЬКУ ПІСНЮ ЗАХИЩАЛИ У ЧЕРНІГОВІ
"Сіверщина", 15.11.2011, Чернігівська обл.
В прес-клубі "Просвіта" обговорювали законопроект "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення".14 листопада в Прес-клубі "Просвіта" представники ЗМІ, політики і громадські діячі обговорювали законопроект "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення", яким до 25% иають бути скорочені квоти на трансляцію української музики в ефірі радіо і телебачення.
Обговорення законопроекту одразу викликало жваву дискусію. За повідомленням Олександра Бондарева, майже всі народні обранці (окрім Куровського, який був відсутній на засіданні), що тим, чи іншим чином відносяться до Чернігівщини, підтримали законопроект під час голосування. Не голосував проти навіть Голова Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка Павло Мовчан.
На захист своєї організації став очільник обласної "Просвіти" Василь Чепурний, який. зокрема, зазначив: "Не можу відповідати за Мовчана, "Просвіта" є понадпартійна організація і її представники є в різних політичних силах". А щодо законопроекту, пан Василь не висловив особливих побоювань: "Не бачу в ньому трагедії, я не схильний до плачів, українська музика і культура настільки живучі, що її не зламає ця тимчасова адміністрація".
Головний редактор Обласного радіо Олена Кияшко запропонувала присутнім задуматись над сьогоденням: "Не будемо говорити про той закон, що можливо буде, давайте поговоримо про той, що є зараз, він абсолютно не виконується"
Дискусія пожвавилась після виступу Прес-секретаря Чернігівської обласної організації "Партії регіонів" Олексія Дем'яненка, який виступив на захист владного законопроекту: "Музика, к сожалению, это тоже рынок. Кто из Вас готов поддержать квоту на 80% процентов медикаментов или же детского питания украинского производства? Ведь всем известно, что украинский инсулин не помогает". Стосовно законопроекту він, зокрема, зазначив: "75% это не только русская музыка, это английская, французская, немецкая. Где мне их услышать? Я сам работал на радио "Шансон", "Мелодия" и знаю, как формируется рынок, какие песни заказывают".
Сергій Соломаха, заступник голови обласної організації УНП: "Мова - це економічна субстанція, спосіб захисту державних інтересів. Такі теми - провокація, щоб відвести погляд людей від проблем сьогодення".
Серед учасників був і представник МГО "ЦПМ Апельсин" Станіслав Тавлуй, його організація безпосередньо займається музикантами і організцією музичних заходів: "Наша организация с успехом поставила ленкомовский вариант "Юноны и Авось", готовимся к более масштабной постановке "The Wall". Щодо теми зібрання, пан Тавлуй зазначив: "Это законопроект провокационный и лоббистский. Бондаренко однозначно заработает на нем".
Завідувач редакції музичних програм ТРК "Новий Чернігів" Юрій Тосенко: "Наша, українська музика не поступається за якістю російській. Її популярність припала на кінець 80-х початок - 90-х, всі ми пам'ятаємо фестиваль "Червона рута", але українській бізнес його не підтримав, на відміну від російського, який у себе створив цілу мережу ФМ радіостанцій, від того і ми маємо, що всі наші радіостанції російські".
Нагадаємо, що законопроект "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення", за який проголосувала парламентська більшість 3 листопада, був розкритикований президентом Януковичем, так і не дійшовши до нього на підпис через чисельні помилки і протиріччя. Автором законопроекту є депутат від Партії Регіонів Олена Бондаренко, з ініціативи власників радіокомпаній.
http://siver.com.ua/news/ukrajinsku_pisnju_zakhishhali_u_chernigovi/2011-11-15-9026НОВЕ ВИБОРЧЕ ЗАКОНОДАВСТВО ЯК ІСПИТ НА ДЕМОКРАТІЮ В УКРАЇНІ
Юлія Сокирка, "Поступ", 14.11.2011, Львівська обл.
Після винесення вироку Тимошенко основний акцент в боротьбі за демократичні цінності змістився в площину прийняття нового виборчого законодавства.Основні баталії між представниками провладного табору та опозиції розгорнулися стосовно того, яку виборчу систему обрати і яким повинен бути прохідний бар'єр. Якщо законопроект парламентської більшості передбачає повернення до змішаної виборчої системи за принципом 50/50 і підвищення прохідного бар'єру з 3% до 5%, то опозиція готова на компроміс - 300 депутатів обирати за пропорційною основою, а 150 - за мажоритарною, а виборчий бар'єр повинен бути не вищим 4%.
Нагадаємо, що за підсумками розгляду ряду проектів виборчого законодавства у Верховній Раді було створено тимчасову спеціальну комісію з представників як провладної більшості, так і опозиції, яка покликана виробити спільний компромісний законопроект. Комісія має винести проект закону про вибори на розгляд Верховної Ради до 17 листопада нинішнього року. Проте, як і очікувалося, планової та безконфліктної роботи не вийшло.
Так, по-перше, опозиція виступає проти того, щоб розглядати як базовий законопроект, зареєстрований провладними депутатами. В свою чергу опозиція пропонує взяти за основу законопроект, який був узгоджений Венеціанською комісією, а крім того просить врахувати низку своїх вимог. Зокрема, у вимогах пропонується: 300 депутатів ВР обирати за пропорційною основою, а 150 - за мажоритарною; надати право блокам брати участь у виборах; забезпечити однаковий виборчий бар'єр для партій та блоків, а крім того знизити його.
Крім того, опозиція вимагає того, щоб закордонні виборчі дільниці утворювалися виключно при закордонних дипломатичних установах та військових формуваннях, а також, учасникам виборів має бути надане право міняти членів своїх комісій. На переконання опозиційного табору, жорстка норма про те, що помилки у документах є підставою для зняття кандидата з реєстрації, повинна бути скасована.
В свою чергу регіонали вважають, що такого роду заявами та вимогами опозиційні сили свідомо зривають роботу комісії з підготовки нового закону про парламентські вибори. "Комісія була створена для того, щоб за круглим столом обговорити пропозиції всіх політичних сил, представлених у парламенті. Натомість нас ставлять перед фактом - або ви приймаєте наші вимоги, або ми припиняємо діалог", - заявив член Партії регіонів Дмитро Шпенов.
На переконання регіонала, така форма дискусії, коли одна із сторін говорить мовою ультиматумів, наочно демонструє, що "представники парламентської меншості спочатку були налаштовані не на узгодження позицій, а на організацію чергового політичного шоу".
Разом з тим, за словами депутата від НУНС та глави спеціальної комісії з підготовки закону про вибори народних депутатів Руслана Князевича, депутати від опозиції не будуть виходити зі складу комісії за жодних обставин. "Всі розмови про те, що намагання піти на поступки опозиції виявляються доброю ширмою, щоб втягнути нас в гру, а потім звинуватити, що ми намагаємося зірвати всі домовленості", - заявив депутат.
Князевич уточнив, що підставою для подальшої роботи комісії може бути виключно закон, який отримав попереднє схвалення Венеціанської комісії. "Комусь дуже хочеться, і на це був розрахований сценарій, щоб ми грюкнули дверима, і пішли геть з роботи комісії. Не вдасться. Ми пройдемо цей шлях до кінця. Ми будемо вимагати дати оцінку і відповідь на наші чіткі норми", - зазначив політик.
На думку спікера Володимира Литвина, буде прийнята змішана система виборів 50/50. Що стосується пропозицій щодо системи 300/150, Литвин відзначив, що ставить до цього "спокійно і навіть діалектично". За його словами, така пропозиція має право на життя, але вона входить в суперечність із можливість виконання депутатом своїх конституційних депутатських повноважень. "Я б хотів би побачити депутата, який буде представляти половину, скажімо, Житомирської області і як він буде працювати на округах", - сказав Литвин.
Крім того, спікер вважає, що "необхідно врахувати практично всі рекомендації Венеціанської комісії, за винятком двох, які суперечать чинній Конституції - це термін проживання в Україні (пропозиція Венеціанської комісії дозволити брати участь у виборах особам, які прожили в Україну менше 5 років), а також заборону брати участь у виборах особам, які мають судимість". При цьому спікер підкреслив, що всі інші пропозиції Венеціанської комісії повинні бути враховані з тим, щоб зняти будь-які звинувачення в тому, що новий закон підганяється під якусь конкретну політичну силу.
Литвин також висловив побажання, щоб проблема виборчого законодавства не стала проблемою всього українського народу. "Це питання не пече людей. Треба його розглядати штатно, спокійно", - вважає спікер. На його думку, "треба якомога швидше прийняти цей закон, і зафіксувати, що зміни до нього до завершення виборів вноситись не будуть".
Водночас на думку Говарда Діна (колишнього кандидата від демократів у президенти США), Закон про вибори народних депутатів, внесений депутатами від більшості, не дозволить провести в Україні демократичні вибори. "Для України настав дуже важливий момент. Проект закону про вибори народних депутатів, внесений цього тижня на голосування у Верховній Раді, може істотно обмежити конкуренцію під час виборчої кампанії… і стане посилом, що в Україні західних цінностей не вітають", - зазначив експерт.
Не можливо не підкреслити того факту, що як засвідчують останні соціологічні дослідження рівень підтримки Блоку Литвина, так само як і ряду опозиційних блоків, зокрема НУНС та БЮТ, суттєво знизився. Відтак за умови збереження пропорційної системи та підвищення прохідного бар'єру для Блоку Литвина і КПУ потрапити у парламент наступного скликання буде дуже складно. Разом з тим, введення мажоритарної системи, хоча б за принципом 50/50 шанси "непрохідних" партій і блоків покращують, і при цьому відкривають джерело для зловживань і підкупу виборців для мегапартій.
На жаль, як засвідчує практика, перманентна зміна виборчого законодавства жодним чином не покращує якісний склад парламенту. Натомість від виборів до виборів законодавство змінюється в інтересах провладної більшості, яка намагається продовжити своє безтурботне існування на політичному Олімпі. Проте на сьогоднішній день із 260 депутатів, які спільно голосують за помахом руки пана Чечетова, лише 218 підтримують президентський законопроект про вибори. Відтак доля нового закону про вибори депутатів залежить від вміння знаходити консенсус, а відтак йти на поступки…
http://postup.brama.com/usual.php?what=72821А ДЕ СТАЛІ ПРАВИЛА ГРИ?
Петро Парипа, Оксана Процюк, "Галичина", 12.11.2011, Івано-Франківська обл.
Прикарпатські експерти вже нині сумніваються в демократичності наступних виборів до Верховної Ради.До виборів залишився ще майже рік, а на електоральному полі вже розпочалася "робота". Чи будуть нові обличчя в парламенті від Прикарпаття? Чи здатне Прикарпаття провести демократичні вибори з огляду на різну ідеологічну спрямованість обласної ради та облдержадміністрації, а також на ту чи іншу систему виборів? Про це та інше йшла мова на черговому засіданні політклубу газети "Галичина", на який редакція запросила помітних представників провідних на Івано-Франківщині політичних сил.
Петро Шкутяк, депутат обласної ради, "Наша Україна":
- На 90 відсотків впевнений, що від Прикарпаття пройдуть до Верховної Ради нові обличчя. Ми бачимо активність тих людей, які ще не були депутатами. Виборці хочуть доброякісних змін, однозначно підтримуватимуть нові обличчя. Виглядає, що ті люди, які були в парламенті від Прикарпаття, вичерпали себе і навіть не мають особливого бажання робити якісь зусилля щодо наступного входження до Верховної Ради. Отож ми стоїмо перед зміною поколінь у парламенті, що, до речі, вже можна спостерігати і на прикладі місцевих рад після останніх виборів.
Юрій Бабій, депутат обласної ради, "Фронт змін":
- Нині політичні настрої не лише на Прикарпатті, а й у цілій державі надзвичайно категоричні. Наша сьогоднішня зустріч, можливо, є трохи передчасною, оскільки ще не знаємо правил гри під час майбутньої виборчої кампанії. Нагадаю всім, що опозиція все-таки домоглася перегляду законопроекту про вибори, запропонованого Партією регіонів, і вже створено міжфракційну комісію, яку очолив наш земляк член "Фронту змін" Руслан Князевич. Думка опозиційних сил єдина і полягає в тому, що вибори 2012 року повинні пройти за законом, який ми вже знаємо, хіба що з певними технічними правками. Законопроект про змішану систему створено під ПР. Уже місяць ми проводимо акцію "Україна проти Януковича" і можемо стверджувати, що настрої у прикарпатців доволі категоричні, оскільки до наших наметів стоять черги - люди масово висловлюють свій протест чинному Президентові і "дякують" жителям Донбасу за чільника держави.
Щодо нових облич, то цілком підтримую колегу П. Шкутяка. Вони будуть. Проте переходити на персоналії не хотілося б, оскільки ми просто їх ще не знаємо. Ми знаємо тих, які працюють на віртуальному окрузі, бо округи ділитимуть під провладних кандидатів, якщо взагалі буде мажоритарна система.
Богдан Федьків, заступник голови обласної організації Партії регіонів:
- Яким буде наступний парламент, за якою системою обиратимемо - покаже час. Бо є різні бачення, різні законопроекти, один із них про те, щоб перейти від пропорційної до змішаної системи. Звідки надійшла ця ідея? Відомо, наскільки критично окремі політичні сили і політики ставилися до тих партійних списків, за якими пройшли певні депутати. Казали, що й водії, охоронці...
Є ідея наблизити депутата до виборця, до округу, тому й виникла думка, яку озвучив Президент України Віктор Янукович, аби частину ВР обирати за мажоритарною системою. Наскільки мені відомо, до таких виборів готуються нині всі без винятку політичні сили краю, представники яких тут присутні. Вони об'їжджають свої віртуальні округи, вкладають туди фінанси, ресурси. Хоч "Фронт змін" нині дуже критикує цю систему, але їхні представники найбільше вкладають коштів задля того, щоб перемогти на мажоритарних округах саме на Івано-Франківщині.
Ми готові до будь-якої системи виборів. Щодо мене, то я за те, аби люди обирали постаті до ВРУ, а не тих, хто "зайде" за лідером, за списком, проплативши свою присутність.
Чи будуть нові обличчя? Це залежатиме від системи виборів. Якщо політичні сили сформують пропорційні списки, то дуже ймовірно, що побачимо тих самих осіб у парламенті. На мажоритарних округах мають шанс нові люди. Я сумніваюся, щоб нові люди зуміли відвоювати собі місця у списках. А чи будуть нові політичні сили у ВРУ? Гадаю що так. Серед них, очевидно, має перспективу "Свобода", можливо, й інші.
Роман Чернега, голова фракції "УДАР Віталія Кличка" в обласній раді:
- Я переконаний, що у ВР будуть нові обличчя від Прикарпаття навіть з огляду на те, що нині представники демократичних сил, які є в обласній раді, керівники організацій, що здійснюють політичну діяльність на території івано-Франківщини, - це молоді люди, які вже мають певний життєвий і політичний досвід, і навіть бачення того, як нарешті в країні змінити життя.
Думаю, кожна політична сила і нині тут присутні політики вже "міряють" електоральні поля. Ви бачите, наскільки девізи владної ПР зводяться нанівець, а молоді прогресивні партії, в тому числі й "УДАР Віталія Кличка", роблять конкретні кроки, реалізуючи свої програми. Я підтримую своїх колег і не хотів би наперед забігати щодо того, які особи будуть йти і чи по мажоритарних округах, якщо такі будуть. Але очевидно, що нині вони все ж відомі серед населення області. Проте з'являться ще й ті, які зовсім наразі не відомі...
Василь Скрипничук, голова фракції ВО "Свобода" в обласній раді:
- Все залежатиме від виборчого закону. Можна 220 тисяч зайвих бюлетенів надрукувати і сказати, що то Божа роса, як нам говорять дотепер, і то, пане Богдане, ваші "пеерівські" хлопчики робили, тобто з Партії регіонів, а не я. Бо я ще тоді не був і не збирався повертатися у цю дурну політику, яка в нас тут твориться... Але повернувся, бо подивився, що ви починаєте маніпулювати, фальсифікувати і красти бюлетені, голоси... Не можна цього робити.
Б. Федьків:
- Я б не хотів, щоб ми переходили на особистості.
В. Скрипничук:
- Та не переходимо - то ж не ви крали. Хто з нас знає, який буде округ - чи буде Верховина з Косовом, чи Косів з Коломиєю? Ніхто того не знає - одні ви знаєте. Хто тепер буде робити округи? Партія регіонів і більшість у Верховній Раді. Ви запитуєте, чи будуть нові обличчя. Звичайно що будуть. Вже заявився Матійчик з біл-бордами. Звідки гроші?
П. Шкутяк:
- А він не від ПР.
В. Скрипничук:
- Він, напевно, від націоналістів?
П. Шкутяк:
- Та він від демократичних сил - від УРП "Собор". А "Собор" у коаліції в обласній раді.
В. Скрипничук:
- Нема в нас коаліції.
П. Шкутяк:
- У нас є більшість.
В. Скрипничук:
- Нема в нас більшості. У нас - ситуативна більшість.
П. Шкутяк:
- Коли треба голосувати за голову обласної ради, то в нас - більшість, а коли за кар'єр, то в нас немає більшості.
В. Скрипничук:
- Ви не змогли переконати людей. А тепер про нові обличчя. Вони будуть, бо їх проплатить Партія регіонів. То будуть латентні союзники "регіоналів"... Всі будуть дуже файні і правильні на біл-бордах, як уже нині Матійчик і такі, як він, що починають "світитися"...
"Свобода" виступає за те, щоб було 300 депутатів. Ми хочемо трирівневу політичну систему. Тобто село, повіт, Київ і - будьте здорові! Далі - пропорційна система на основі відкритих списків.
Про чесні і демократичні вибори. Пан Богдан докладе максимум зусиль, щоб тут не було ні чесних, ні прозорих, ні демократичних виборів, бо він мусить так робити, його зобов'яжутьѕ Ви на службі у тих людей, які чинять неправильно, антизаконно. Виѕ так не робіть!
Петро Парипа, редактор газети "Галичина":
- Єдине прошу, якщо через такі закиди справа дійде до суду, щоб ми не були третьою стороною, бо не маємо на це часу.
Б. Федьків:
- Можу заспокоїти пана Петра і всіх, що я судитися не буду, бо вважаю, що кожна людина має право висловлювати думки, які б вони не були... Я робитиму все для того, щоб вибори на Прикарпатті відбулися чесно, прозоро, для того, аби їх визнав світ, так як це було в 2010 році, і щоб усі кандидати, усі політичні сили мали рівний, однаковий доступ як до ЗМІ, так і до виборця. А ваше завдання як одного з керівників обласної ради і моє як депутата міської ради і керівника підрозділу облдержадміністрації - забезпечити ці належні умови. Ми тут робимо спільну справу.
"Свобода" має нині більшість у міській раді. І якби крали на минулих виборах голоси, цього б не було. Те саме стосується й обласної ради...
Який би закон про вибори не був ухвалений, навіть ідеальний, завжди знайдуться ті, які критикуватимуть його. Тому що закон реалізовують люди зі своїми інтелектуальними задатками, мораллю і т. д. Ще жоден закон не гарантував, що не відбудуться його порушення... Звичайно, хотілося б, аби закон перекрив усі шпаринки для маніпуляцій на виборах. Думаю, що в цьому єдині і влада, й опозиція. Ви знаєте, що Україна неоднорідна. І якщо на сході домінує одна сила, то на заході - інша. Тому нам важливо збалансувати й інтереси, і те, щоб вибори проходили рівно як там, так і тут.
Що стосується того, що ми начебто крадемо голоси... Я бачив, як вибори проходять у Галичині, особливо в селах. До 15-ї години - 40-50 відсотків, до 17-ї - 60 відсотків, після 18-ї до 20-ї - 90 і 100 відсотків активності. І це при тому, що мінімум 25 відсотків жителів краю працює за кордоном. Ось вам відповідь на те, як чесно і прозоро відбуваються у нас вибори.
А те, чи відбудуться найближчі парламентські вибори чесно, залежатиме від кожного з нас, від того, яких людей ми дамо у дільничні комісії і наскільки професійно вони виконуватимуть покладені на них обов'язки. Кожна серйозна політична сила, яка збирається поборотися за владу, повинна підготувати людей у комісії, щоб вони відпрацювали чесно і дали результат.
Олександр Левицький, перший заступник голови ОО ВО "Батьківщина":
- На Прикарпатті принаймні не було 102 відсотки явки на виборах і ніколи 102 відсотки не голосувало за одного кандидата. Заступник голови ПР Рибак сказав, що "губернатори" на вибори не йдуть, оскільки вони забезпечуватимуть їх проведення. Ми відразу зрозуміли, як вони це робитимуть. Мене не цікавлять нові обличчя в парламенті, мене цікавлять там чесні люди. Якщо є хтось із тих, хто був чесним, то нехай його обирають знову, він цього заслуговує.
Є такі люди, які на свою промоцію вже витратили мільйони гривень. Ви вірите, що це на трудові доходи? Та це на вкрадені у нас з вами гроші! Змагатися з ними чесні люди не зможуть... Ніяких нових облич, крім нових облич ПР, у парламенті не буде, і від Прикарпаття в тому числіѕ Хто не знає, що ті, які сиплять грішми чи в Коломиї, чи в Городенці, чи в Тлумачі, чи в Рожнятові, - це люди, які на вас орієнтуються.
... У Коломийському районі не дають зайти до школи не тим, кому "треба", дають вказівки не дозволяти виступи депутатам обласної ради. А райдержадміністрація про це знає і, так розумію, благословить усе це. А ви розказуєте нам про те, як буде.
Від нас залежить, чи зможемо ми зробити, аби і народ мав шанс нові обличчя там побачити, і головне, щоб вони там виконували ту місію, якої від них чекають людиѕ Я переконаний, що такою є позиція і потреба громади...
Зрозуміло, що ви закон зробите під себе, ѕзробите, щоб у дільничних комісіях можна було прийняти рішення, коли прийдуть троє з 13, бо решті ви не повідомите... За два попередження ви зможете зняти кандидата в депутати, а своїх ви знімати, звичайно, не будете. А попередження робитимете за те, що без шапки йшов або в шапці. Ви зробили, що в суді нічого не можна оскаржити, ви зробили все, що хотіли...
Б. Федьків:
- Хотів би відповісти Олександрові, якого знаю віддавна... Гадаю, що його монолог як представника опозиції - закономірний, бо опозиція традиційно згущує фарби, щоб показати, яка, мовляв, влада погана, а ми кращі - виберіть нас. Але хотілося б, аби ви менше критикували, а більше робили, будучи п'ять років при владі. Всі представлені тут сили, крім "Свободи", були біля владного керма...
Думаю, якщо ми будемо чесні перед собою і робитимемо все, аби вибори пройшли чесно, то вони такими й будуть. У нашій області це дуже добре робити, бо є баланс, противага, тобто є два крила - адміністрація і рада, які в політичному плані мають розбіжності. Тому можна краще проконтролювати і зробити, щоб вибори відбулися чесно.
Р. Чернега:
- Усім патріотичним, демократичним силам потрібно усвідомити те, що якщо ті люди, яких ми делегуватимемо у виборчі комісії, не матимуть належної кваліфікації, то ми не зможемо захистити здобутий результат. Гадаю, що своїми силами чи в процесі проведення голосування і підрахунку голосів, чи в судовому порядку не зможемо захистити результат і нам потрібно залучити незалежні міжнародні організації, які спеціалізуються з нагляду за справедливим проведенням виборів у таких країнах, як Україна.
7 жовтня з Віталієм Кличком ми їздили в Німеччину, де спілкувалися з представниками Християнсько-демократичного союзу, наш лідер зустрічався з президентом ФРН. А говорили про те, що Україна потребує допомоги Євросоюзу стосовно захисту результатів, які здобуватимуть на виборах демократичні силиѕ Нині Україна дуже близька до того, що ми залишимося сам на сам із зовнішнім впливом. Думаю, що на результати виборів впливатимуть не лише внутрішні, а й зовнішні чинники. Без підтримки Європи нам буде складно.
П. Шкутяк:
- Якість виборчого процесу - це одне з дуже важливих питань для перспективи розвитку держави. Завжди був вплив на вибори. Але треба старатися крок за кроком рухатися в якісно новому вимірі. Бо якщо регулювати вибори, то загалом це призведе до погіршення ситуації в державі. Ми повинні удосконалити нинішній закон, і до цього треба підійти професійно. А в нас на кожні вибори новий закон, нові округи. Мають бути сталі правила гри, тоді люди дивитимуться на два кроки вперед. У нас чомусь так склалося, що питання виборів розглядають як питання життя і смерті... Також варто усвідомити, що депутатський мандат - це не привілей, а обов'язок. Депутат має лобіювати інтереси громади і будувати державу на тій території, де його вибрали.
Ю. Бабій:
- Нас єднає спільна біда - це провладна партія, яка знущається над народом і пише закон про вибори виключно під себе. Ми повинні домовитися з холодним розумом і без амбіцій. і якщо буде змішана система, то маємо домовитися по кожному округу і по кожному кандидату. А якщо буде пропорційна система і будемо йти на вибори за нинішнім законом, то мусимо домовитися за кожен голос, щоб був відданий за демократичні сили.
Ігор Дебенко, політолог, голова ІФОО "Центр політичного консалтингу":
- Незважаючи на те, що до гіпотетичної дати парламентських виборів ще майже рік, виборча кампанія на Прикарпатті де-факто вже розпочалася. Власне, сама виборча система, яку свідомо намагається реанімувати влада, до цього зобов'язує абсолютну більшість із тих, хто спить і бачить себе по той бік ррат - у теплому парламентському кріслі. Щоправда, відсутність чітких меж імовірних виборчих округів зумовлює значну хаотичність дій самих кандидатів і призводить до розпорошення людського та фінансового ресурсів, не дає можливості сконцентруватися на конкретному виборцю. Власне, найбільш яскравими прикладами саме таких кандидатів є Василь Матійчик та Юрій Дерев'янко, які активно "опрацьовують" відповідно Городенку та Надвірну разом із прилеглими районами. Наразі діяльність підпорядкованих їм благодійних структур хоча й є правильною в тактичному плані, однак за своєю суттю зводиться до банального підкупу виборців. Коли зважати на це, а також з огляду на те, що кожен із них не особливо позиціонує себе з точки зору партійної ідентифікації, постає логічне запитання: звідки гроші й чиї інтереси кожен із них лобіюватиме в парламенті? Виборцеві слід бути готовим до того, що чим далі, тим кількість таких добродіїв зростатиме в геометричній прогресії.
Абсолютна більшість кандидатів, які нині обіймають різного роду посади у представницьких та виконавчих органах влади, активно, хоча й дещо завуальовано, апробовують підррунтя, приглядаючись як до округів, так і до потенційних опонентів. Більше того, доступ до перерозподілу фінансового ресурсу дає їм можливість "перетягувати ковдру" і маніпулювати здобутками у соціально-економічній сфері. Характерним свідченням цього є й виділення в проекті Держбюджету-2012 на соціально-економічний розвиток Верховинського району мільйона грн., Коломийського - п'ять млн. грн., Косівського - 4,8 млн. грн. На тлі загального скорочення фінансування такі щедрі подачки яскраво свідчать про націленість влади на перемогу саме в цих округах.
Не приховує своїх депутатських амбіцій Ігор Насалик. Різко активізувався з початком осені Микола Круць. Втім, ранній старт політика, обізнаність з персоною якого в окрузі доволі висока, легко пояснюється завданням реабілітувати свій дещо заплямований імідж.
Активно працюють на округах Василь Чуднов, Микола Палійчук. Власне, якщо збережеться "нарізка" округів парламентських виборів 2002 року і Верховинський, Косівський, Надвірнянський райони опиняться в одному окрузі, за інших сприятливих умов боротьба між Чудновим, Палійчуком і Дерев'янком може бути однією з найбільш вражаючих.
Коломийщину, яку традиційно вважають оплотом "регіоналів", як і на місцевих виборах 2010 року, очікує цікаве протистояння з кандидатами від "Батьківщини". До речі, багатьом лідерам "Батьківщини", коли зважати на їхнє коріння, по волі чи по неволі доведеться поступитися особистими амбіціями. Не менш інтригуючою очікується боротьба в окрузі з центром у м. Долині, протистояння за який ведеться і в середовищі, здавалося б, однопартійців. Власне, написання заяви на звільнення Петром Шкутяком значною мірою може бути зумовлене стратегічним розрахунком. Не слід забувати й про івано-Франківськ, боротьбу за який поведуть місцеві політичні "важковаговики".
Більш предметніше вести мову про кандидатів можна буде лише після остаточного визначення меж виборчих округів. Однак вже сьогодні можна з упевненістю говорити, що парламентські вибори 2012 року - це будуть вибори різношерстих "патрійотів", серед яких щирих справді мало, "перевертнів", "перебіжчиків", реанімованих політичних "трупів", "остарбайтерів" і "хороших поліцейських", вибір поміж якими за посередництвом уміло продуманих політичних технологій та шляхом маніпулювання свідомістю намагатимуться звести до вибору нового колективного "месії", що мав би привести осліплену націю до процвітання. А нації не завадило б нарешті розплющити очі. Адже, повсякчас говорячи про необхідність доброякісного оновлення політичної еліти, чомусь щоразу обираємо старі обличчя.
Досвід попередніх виборчих кампаній і сам характер виборчого законодавства дають більш ніж достатньо підстав для сумнівів у демократичності майбутніх виборів. Маючи доступ до адмінресурсу, контролюючи ЦВК, "губернаторів", тримаючи під рукою силові структури та суди, піддатися спокусі й втрутитися у виборчий процес можна і ненароком. Тому очевидно, що без порушень не обійдеться. Масштаб же ймовірних фальсифікацій за таких обставин зумовлюватиметься попередньо встановленими "нормативами" та нестачею перемоги на фінішній прямій. Протистояти цьому будуть покликані численні громадські організації, ЗМі, опозиційні політичні партії та самі громадяни, успішність намагань яких значною мірою буде зумовлена вмінням домовлятися між собою й здатністю виступити єдиним фронтом. А з цим наразі, як засвідчують українські реалії, - проблеми.
На щастя, протягом останніх років гучних скандалів, пов'язаних із махінаціями у день голосування та при підрахунку голосів, на Прикарпатті не спостерігалось. Водночас гіркий досвід із "Кубексом" застерігає й закликає бути пильними. Вибори будуть жорстокими. Необхідно усвідомлювати, що для партії, яка формує владу, та її чільників ці вибори архіважливі. Як і для нації загалом. Або пан, або на гільйотину...
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=17489&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=48ca0c3554ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ОЧИЩЕННЯ БАТЬКІВЩИНИ НА БУКОВИНІ
"Час", 14.11.2011, Чернівецька обл.
Ще двоє пристосуванців позбавлені партквитків партії ВО "Батьківщина".Як прокоментував ситуацію голова облпарторганізації "Батьківщини" Іван Мунтян, "це люди, які перетворили своє перебування в партії на формальність, жодним чином не підтримуючи рішення партії, не демонструючи партійної позиції, ігноруючи будь-які протестні акції як у Києві, так і в обласному центрі чи в своїх районах, і навіть співпрацюючи з владою".
Рішенням Бюро обласної організації партії ВО "Батьківщина" виключено з лав партії керівника фракції "Батьківщина" в Глибоцькій райраді Г.С. Ванзуряка та направлено клопотання до Президії Політради партії про виключення з членів партії та усунення з посади голови Новоселицької районної парторганізації ВО "Батьківщина" Н.М.Пернай. Таких крайніх заходів вжито через втрату ними зв'язку з партією, щодо Ванзуряка Г.С. - також за співпрацю з владою, блокування на сесіях райради звернень до влади з приводу політрепресій в Україні тощо, а стосовно Пернай Н.М. - ще й за невиконання нею своїх функціональних обов'язків, розпоряджень Виконавчого секретаріату та бюро облпарторганізації. Також Бюро облпарторганізації звернулося до Президії Політради партії з клопотанням про звільнення Ванзуряка Григорія Степановича з посади помічника-консультанта народного депутата України Скибінецького О.М.
Прес-служба обласної організації партії ВО "Батьківщина"
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=2192НА ЖИТОМИРЩИНІ ДЕПУТАТИ ВІД "ФРОНТУ ЗМІН" ВИМАГАЮТЬ ВІД ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРИПИНЕННЯ ПОЛІТИЧНИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ
"Рупор Житомира", 14.11.2011
Депутати Коростишівської міської ради акцентують увагу Президента на тому, що «в державі склалась ситуація, коли влада боїться політичних опонентів»...Депутати Коростишівської міської ради від "Фронту Змін" ініціювали звернення до Віктора Януковича з вимогою припинити переслідування опозиції та виконати умови Євросоюзу аби було підписано Угоду про асоціацію з ЄС. Звернення до президента України було оприлюднено в день засідання чергової сесії Коростишівської районної ради.
Своїм зверненням депутати Коростишівської міської ради акцентують увагу президента на тому, що "в державі склалась ситуація, коли влада боїться політичних опонентів, а тому вдається до репресій, застосовуючи для цієї мети Кримінальний кодекс України".
"Нині наша країна стоїть перед вибором: або інтеграція до цивілізованої Європи, або повна ізоляція від світу. Черговим кроком наближення України до Європи може стати підписання Угоди про асоціацію. Проте, Брюссель висунув єдину вимогу - припинити переслідування політичної опозиції, декриміналізувавши 365 статтю Кримінального кодексу України", - сказано в документі.
Фронтовики наголошують, якщо 365 стаття залишиться в Кримінальному кодексі, якщо опозиційні політики сидітимуть у в'язницях, Україна, що географічно перебуває в центрі Європи, опиниться на задвірках європейської цивілізації. Україна стане Білоруссю №2. У підсумку найбільше постраждають українські громадяни, які прагнуть жити в демократичній і заможній країні.
"Аби цього не сталося, Ви маєте декриміналізувати 365 статтю Кримінального кодексу й випустити на волю політичних в'язнів", - вимагають від Президента України депутати "Фронту Змін". Ці вимоги також підтримали депутати Коростишівської міської ради від партії Народний Рух України, "Народна влада" та Партії Зелених.
http://ruporzt.com.ua/politica/33704-na-zhitomirschin-deputati-vd-frontu-zmn-vimagayut-vd-prezidenta-ukrayini-pripinennya-poltichnih-pereslduvan.htmlЕКОНОМІКА
"ГАЗПРОМ" ЗАХВАТЫВАЕТ ЕВРОПУ
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 15.11.2011
Официальный Киев договаривался с Кремлём о поставках газа.Стороны достигли компромисса, однако окончательно вопрос цены на российский газ не закрыт, из-за чего приостановлена работа над госбюджетом-2012. Тем временем Россия торжественно открыла газопровод "Северный поток" для поставок газа в Евросоюз в обход Украины, а эксперты подсчитали убытки НАК "Нефтегаз Украины" от сокращения объёмов его транзита в Европу.
"Северная" альтернатива "Газпрома"
Пока Европа подобно барону Мюнхгаузену тащит себя за волосы из долгового болота, Россия уверенно наступает на европейском газовом рынке. В присутствии президента России Дмитрия Медведева, канцлера ФРГ Ангелы Меркель, премьер-министра Нидерландов Марка Рютте и Франции Франсуа Фийона была введена в эксплуатацию первая нитка газопровода "Северный поток". Газопровод протяжённостью более тысячи километров имеет две параллельные ветки, рассчитанные на поставку 55 миллиардов кубометров газа в год. "Газпром" уже подписал долгосрочные контракты на поставку газа по "Северному потоку" в ряд стран ЕС: Германию, Данию, Нидерланды, Бельгию, Францию и Великобританию.
- Мы будем наращивать сотрудничество с нашими партнёрами. Уверен, впереди у наших государств очень важные энергетические проекты, - отметил Медведев.
Глава немецкой энергетической компании E.ON Клаус Шефер считает, что открытие "Северного потока" снижает риски сбоя поставок энергоносителей в Европу, которые могут возникать "в ходе конфликта между транзитными странами и российским поставщиком". В Министерстве энергетики и угольной промышленности Украины и НАК "Нефтегаз Украины" запуск "Северного потока" не комментировали. Однако Международное рейтинговое агентство Fitch посчитало, что запуск нового газопровода может иметь негативные последствия для НАК "Нефтегаз Украины", рейтинг которого (CCC) всего на одну ступень выше дефолта. По мнению экспертов, объём транспортировки газа и выручка компании снизятся примерно на 20%.
- Ситуацию усугубляет ещё и то, что финансовое положение "Нефтегаза" с каждым месяцем ухудшается. Денег не хватает даже на расчёты с "Газпромом", - отмечает председатель правления альянса "Новая энергия Украины" Валерий Боровик.
Украинская газопроводная система может быть заполнена после введения газопровода "Северный поток" только в случае роста спроса на газ в Западной Европе, считает заместитель гендиректора "Газпром-экспорта" Сергей Челпанов.
- В настоящее время будет сокращение поставок газа по украинской системе, поскольку в Европе отмечается снижение потребления. Но что касается российского газа, то за 9 месяцев наш экспорт был значительно больше, чем в 2010 году, - подчеркнул руководитель "Газпром-экспорта".
Ценник для МВФ
Тем временем в Киеве состоялась рабочая встреча президента Украины Виктора Януковича и председателя правления ОАО "Газпром" Алексея Миллера по вопросам сотрудничества в газовой сфере. Как сообщили в управлении информации газового концерна, в целом стороны выразили удовлетворение текущим переговорным процессом.
В то же время председатель комитета Верховного Совета Украины по вопросам бюджета Валерий Баранов сообщил, что подготовка проекта госбюджета-2012 приостановлена "из-за пока нерешённого вопроса о цене газа". Правительство надеется на завершение газовых переговоров с Россией в ноябре, сообщил вице-премьер министр - министр социальной политики Сергей Тигипко. По его словам, от результата этих переговоров будут зависеть дальнейшие переговоры с миссией Международного валютного фонда (МВФ).
- У нас остался один пункт - тарифы на газ. Если переговоры с Россией будут закончены удачно, то есть цена на газ для Украины снижена, очень надеюсь, что у нас будет тема для диалога с МВФ, чтобы мы всё-таки не поднимали тарифы, - сказал Тигипко.
Министр социальной политики напомнил, что миссия МВФ вела себя на Украине "достаточно жёстко". МВФ настаивал на одновременном повышении тарифов на газ для населения на 30% и для теплокоммунэнерго на 60%.
- МВФ контролирует дефицит бюджета "Нефтегаза", и мы старались довести идею, что в рамках этого дефицита мы сами вправе распоряжаться ценами для населения, теплокомунэнерго и промышленности. Если цена на российский газ будет снижена существенно, то считаю, что промышленность могла бы кое-какое время посубсидировать наше население, особенно в преддверии тяжёлой экономической ситуации, которая идёт, - подытожил Тигипко.
Эксперты говорят
Эксперты консалтинговой компании Mott MacDonald признали высоким уровень компетенции специалистов "Укртрансгаза" - дочерней компании НАК "Нефтегаз Украины", обслуживающей ГТС. По их расчётам, модернизация ГТС (ремонт магистральных газопроводов, компрессорных станций и установка современной системы управления) обойдётся "Нефтегазу Украины", а значит, и газопотребителям страны минимум в 4,8 миллиарда долларов за семилетний период.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/11/15/gazprom-zakhvatyvaet-evropuТОЧКА ЗОРУ
"МОРАЛЬ СЕЙ БАСНИ ЯСЕН: НЕ НАДО БАСЕН!"
Леонид Заславский, "Юг", 12.11.2011, Одесская обл.
"Верховная Рада Украины, приняв Закон "О защите общественной морали", взялась регулировать снаружи то, что внутри человека.""Две вещи на свете наполняют мою душу священным трепетом - звездное небо над головой и нравственный закон внутри нас", - сказал Иммануил Кант. И более двухсот лет человечество с ним соглашалось.
Мораль, закон и моральный кодекс
Даже те, кто слыхом не слыхивал о категорическом императиве, не могли оспорить, что вне конкретного человека не существует единого мерила добра и зла. Кроме Бога. А законы, писанные человеком, регулируют его поведение в обществе не на основе морали, а по договоренности. На этом держится этика. Вернее, держалась, пока Верховная Рада Украины не приняла Закон "О защите общественной морали". То есть взялась регулировать снаружи то, что внутри человека.
Прямо скажем, попытки навязать людям не поведение, а нравственность и моральные нормы повторяются в истории регулярно. Но общество, объединенное религией, защищает "общественную мораль", опираясь на авторитет Господа, а на что может опереться парламент, ежедневно нарушающий божеские и человеческие законы? И каким должен быть ответ на нравственное насилие?
В начале шестидесятых годов прошлого века на ХХII съезде КПСС, когда советский режим затрещал по швам, но была уверенность, что он находится на пике могущества, в рамках третьей программы Компартии принят был "Моральный кодекс строителя коммунизма". Надо отдать должное авторам. С традиционной моралью это произведение ничего общего не имело. Двенадцать "максим", написанных по указанию Хрущева, стали набором идеологических лозунгов, не больше.
И большевикам не приходило в голову кого-то карать за нарушение заповеди типа "высокое сознание общественного долга, нетерпимость к нарушениям общественных интересов" или "забота каждого о сохранении и умножении общественного достояния". Во всяком случае в КГБ, отправляя в тюрьмы диссидентов, и в ОБХСС, отдавая под суд расхитителей, ни разу не сослались на "Моральный кодекс строителя коммунизма".
Этот недостаток исправлен в Законе "О защите общественной морали", принятом Верховной Радой Украины в ноябре 2003 года. Закон не только "уточняет термины", безграмотно разграничивая понятия эротика и порнография, не только относит к общественной морали не имеющие никакого отношения к ней нормы (в том числе призывы к насильственному изменению конституционного строя и территориальной целостности государства), но предусматривает различные виды ответственности за нарушение этих норм - гражданско-правовую, дисциплинарную, административную и уголовную.
В законе содержатся прямые запреты на распространение и демонстрацию фильмов, программ, информационных материалов и зрелищных мероприятий по признакам, которые невозможно уточнить в принципе. Унижение личности, кощунство, неуважение к национальным и религиозным святыням и даже пропаганда неофашизма в расширительном понимании может, например, служить основанием для любых запретов. И не только по решению суда, а в рамках деятельности Национальной экспертной комиссии Украины по вопросам защиты общественной морали.
Люди с разной степенью компетентности, которых никто не избирал, в соответствии с законом и на основании своих полномочий, имеют право принимать решения, обязательные для рассмотрения центральными и местными органами власти, средствами массовой информации всех форм собственности, а также физическими и юридическими лицами. И такие решения комиссия принимает.
Причем, в обществе, сохраняющем тоталитарную традицию, этот орган как инструмент цензуры способен нагнать страха не меньше, чем пресловутый советский Главлит. Даже в том случае, если власть его применяет редко или не применяет совсем. Страх этот уже привел к исчезновению из телепрограмм шедевров мирового киноискусства ("Оскары" в Голливуде, "Пальмовые ветви" в Каннах, "Золотые львы" в Венеции и "Серебряные медведи" в Берлине режиссерам даются без оглядки на Национальную комиссию в Киеве).
Защита или нападение?
Пройдет немного времени, и благодаря украинским хранителям морали любой намек на то, каким образом получаются дети, исчезнет с экранов телевидения, страниц книг и периодических изданий. Зато в любое время дня и ночи по центральному и местному телевидению мы сможем видеть продукцию, произведенную по заказу Кремля и Лубянки. Фильмы, оправдывающие ЧК, политбюро, Сталина и коммунизм как систему, общественную мораль в Украине, видимо, поколебать не могут.
Такие тенденции горячо поддерживаются ныне действующей властью Украины. И в ближайшее время агрессивно-послушное большинство Верховной Рады постарается все это закрепить и развить. Меньше месяца назад парламент в первом чтении принял законопроект №7132 "О внесении изменений в Закон Украины "О защите общественной морали".
Там среди прочего усиливается функция контроля и предусматривается введение механизмов скрытой цензуры, что прямо противоречит Конституции Украины. В частности, из названия Национальной экспертной комиссии исчезает слово "экспертная". И эта организация превращается в орган исполнительной власти. Понятно, что с момента принятия закона решения Национальной комиссии по защите общественной морали станут обязательны не для рассмотрения, а для исполнения всеми, кто работает в информационном пространстве и шоу-бизнесе.
Но мало того, законопроект №7132 предусматривает создание единой государственной базы данных, где будут сосредоточены сведения о СМИ, издателях и всех, кто попал в поле зрения репрессивной системы запретов. Эта база будет доступна правоохранительным органам и станет основанием для возбуждения уголовных дел, принудительного закрытия средств массовой информации и прекращения деятельности концертных организаций.
Но даже это не все. Законопроект посягает на вторжение государства в Интернет, пытается распространить на Украину практику несвободных стран (Китай, Иран, Россия, КНДР и проч.), в которых государство, используя суды, ограничивает доступ в неугодные сегменты Всемирной Сети. В течение суток под предлогом ограничения доступа к эротическим сайтам (достаточно провокатору послать в комменты сомнительную картинку) провайдера, если законопроект станет законом, могут заставить блокировать страницу, портал политической партии или общественной организации. Перед парламентскими выборами нет лучшего способа лишить оппозицию свободной трибуны.
Пока в протестах против принятого в первом чтении "закона о цензуре" принимают участие преимущественно журналисты. В Украине общественное движение "Стоп цензуре!", Независимый медиа-профсоюз, за рубежом - "Репортеры без границ", организации, объединяющие более шестисот тысяч творческих работников СМИ, - Международная и Европейская федерации журналистов.
9 ноября президент МФЖ Джим Бумела и президент ЕФЖ Арни Кениг направили председателю ВР Владимиру Литвину письмо, в котором высказали мнение, что внесение изменений в Закон "О защите общественной морали" несет серьезную угрозу для свободы прессы и тем самым основным правам граждан и демократии в Украине. Такое же мнение высказывают и европейские политики, в том числе члены ПАСЕ и Европарламента.
Украинский политикум, однако, в таком состоянии, что к подобным мнениям вряд ли прислушается. В преддверии парламентских слушаний по вопросу о состоянии общественной морали 9 ноября опять прозвучали голоса, что Европа не имеет права навязывать нам свои правила.
Не имеет, ясное дело. Но перед тем, как это признать, парламентариям неплохо забыть о достижениях западной цивилизации ("майбахах", ай-падах, ай-фонах) и вспомнить о самой западной цивилизации, основанной на Скрижалях и Нагорной проповеди. Они, кстати, не нуждаются ни в какой защите.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1910.htmlОЛЕКСАНДР БАШКАЛЕНКО: "ЦИФРИ ТА ФАКТИ ГОВОРЯТЬ ПРО ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ"
Cвітлана Задорожна, "Волинь", 12.11.2011
Про процеси змін на Волині кореспондент спілкувався з головою обласної організації Партії регіонів, першим заступником голови облдержадміністрації О. Башкаленком.Відсутність необхідної інформації породжує у суспільній свідомості різного роду чутки та домисли. Як наслідок, у громадян виникає почуття тривоги і неспокою, що, зрештою, виливається в агресію. Така психологічна схема спостерігається нині і в українському суспільстві, коли однобокість інформації формує не зовсім адекватне ставлення до діяльності керівництва держави. Під час засідання Уряду Президент наголосив на потребі донесення до громади об'єктивної суті реформ та активніше розповідати про перші практичні результати, яких вдалося досягти. Про процеси змін на Волині ми спілкувалися з головою обласної організації Партії регіонів, першим заступником голови облдержадміністрації Олександром Башкаленком.
-Все активніше чорнобильці, афганці, "діти війни", інші категорії нагадують про свої законні права. Які суми закладаються на соціальний захист на 2012 рік, чого чекати людям?
- Найперше скажу, що ніхто діючих пільг не відміняв і не мав наміру це робити. Уряд взявся упорядкувати пільги, тобто скасувати ті, які були задекларовані, але ніколи, наголошую, - ніколи не надавалися, бо попередній уряд жодного разу не закладав у бюджет під ці пільги кошти. Друге, на моє переконання, мітинги і площі - це не те місце, де можна домовитися і порозумітися. А надто, якщо акції проводяться під прапорами тієї чи іншої партії.
Тому за стіл переговорів ми запросили усіх керівників обласних, міських і районних осередків цих громадських об'єднань. Результатом такого діалогу стало громадське обговорення реформування пільг. З'ясувалося, що люди проти заполітизованості цього процесу, підтримують ревізію пільг, виступають за їх монетаризацію і, навіть, згодні оплачувати 50% вартості проїзду, аби мати гарантію, що вони цим правом скористаються, а не так, як зараз: водій захотів - взяв пільговика, не захотів - не взяв.
Щодо сум на соціальний захист у 2012 році. Уряд планує підвищити прожитковий мінімум протягом 2012 року на 290 гривень, підняти мінімальну пенсію на 116 гривень. З 1 груд ня цього року мінімальна пенсія буде 800 гривень (зараз 764 грн.), а наступного року "мінімалка" досягне 916 гривень, а середня - 1424 (зараз 1283), передбачено збільшити середню зарплату на 18%, збільшити допомоги при народженні дитини: першої - до 26,6 тис. гривень (зараз - 24 950 грн.), другої - до 53,2 (зараз 49 920 грн.), третьої - до 106,5 тис. гривень (зараз 99 840 грн.).
- Багато людей працюють на ринках... Ще більше там є покупців. Нещодавно на нараді ви дали зрозуміти, що законодавство має виконуватись у цій сфері, але чому контролюючі так вперто не бачать порушень?
- Бачать і фіксують, але усуваються ці порушення набагато повільніше, ніж хотілося би. Причини різні - об'єктивні, як от судові процеси, чи суб'єктивні, як, наприклад, торби і торбиночки, які підприємці вручають інспекторам. В області 55 ринків і жодного, який би відповідав усім вимогам. На переважній більшості ринків немає водопроводу і каналізації, як тоді працюють м'ясні ряди? І про це говориться роками. Плату з працівників ринків дирекції беруть справно і немалу, а облаштувати нормальні умови не можуть. Маю претензії і до контролюючих служб. Знайшов інформацію, як за день продавці обважують волинян. Це - тонни. За день доходить до п'яти тонн. І це - недобросовісна робота контролерів.
- Чи очікуєте ви виходу з тіні малого бізнесу у зв'язку зі змінами до Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування та малого підприємництва?
- Відразу скажу, що ця норма Податкового кодексу спрямована не на тих, хто чесно вів свій маленький бізнес і сплачував єдиний податок. Зміни потребувалися, щоб навернути в законодавче поле діяльність "хитрунів", які організували розгалужений бізнес з мільйонними оборотами і практично нічого не сплачували до бюджетів, оскільки їх виконавцями і найманими працівниками були так звані "єдинщики".
Навпаки, тим, хто працює прозоро, ми довіряємо. Наприклад, на Волині від фактичних перевірок малого бізнесу відмовились зовсім. Підприємці платять взаємністю. Рівень добровільної сплати податків малим і середнім бізнесом у нас перевищує 90%.
В цілому ж надходження до Державного бюджету в області цьогоріч зросли на 125%, з них, на стільки ж, збільшилась сплата податків малим та середнім бізнесом.
- Чи йде розбудова інфраструктури на Волині згідно з графіками? Капітальні видатки з державного і місцевих бюджетів дозволяють втілювати зап лановане? Як щодо будівництва об'єктів соціально-культурної сфери?
- Так. Без сумніву. Про розвиток інфраструктури області у сумах та об'єктах ми не раз уже з вами говорили. Скажу лише, що на соціально-економічний розвиток Волині з державного бюджету у 2010 році ми отримали у 4,5 раза більшу фінансову підтримку, ніж у 2009-му. І у 13 разів більшу - цього року.
Хотів би зупинитися на намірах 2012 року. Ми плануємо реконструкцію, завершення і будівництво ряду соціальних об'єктів. За кошти державного бюджету (а їх передбачено для області 105 мільйонів гривень) це:
- 8 дитячих садків у селах Бузаки (Камінь-Каширський район), Сильне та Жидичин (Ківерцівський), Кримне (Старовижівський), Заставне (Іваничівський), смт Турійськ, Крухиничі (Лока чинський) та Залісці (Рожищенський), Любитів (Ковельський)
- 3 навчально-виховних комплекси (школа/садок), у тому числі і у 55 мікрорайоні Луцька
- 10 шкіл у селах Старовижівського, Камінь-Каширського, Ратнівського, Ківерцівського, Ковельського, Турійського районів
- 4 медичні установи: капремонт пологового будинку та будівництво нової поліклініки у м. Ковель, будівництво Іваничівської цент ральної районної лікарні, друга черга Шацької поліклініки
- будівництво водопроводу в смт Ратно та нової котельні у Ковелі.
Уже у держбюджеті закладено 88 мільйонів гривень на ремонт та реконструкцію доріг (цього року було 68 млн. грн.). Знову ж таки це без урахування фінансування будівництва доріг у рамках підготовки до єврочемпіонату.
Наголошую, це тільки кошти державного бюджету. Окрім того, капітальні видатки будуть, я впевнений, не менші ніж цього року, і з обласного бюджету, і з міських та районних бюджетів. Зараз ці параметри на стадії узгодження. Так що перелік відновлених і новозбудованих соціальних об'єктів, доріг, зовнішнього освітлення буде значно ширшим.
- Для багатьох волинян невирішеною є житлова проблема. Що пропонує сьогодні Державна іпотечна установа, чи варто говорити про відновлення доступного жит лового кредитування?
- Так, згоден, це проблема. Як свідчить практика, найбільш затребуваними є довгострокові безвідсоткові кредити (як програма "Влас ний дім", цьогоріч нею скористалося близько 40 родин у сільській місцевості) та безоплатна передача громадянам житла, придбаного за державні кошти (так працює Державна іпотечна установа). Тоді як програмою здешевлення кредитів по лінії молодіжного житлового будівництва цьогоріч скористалося близько 10 сімей.
Так от Державна іпотечна установа цього року оплатила волинянам 87 квартир. 16 - у Ковелі та 71 - у Нововолинську.
Скажу, що практика прид бання та безоплатної передачі житла із залученням Державної іпотечної установи була започаткована ще у 2009 році. Тоді було роздано людям квартир (в масштабах держави) вартістю на 1,5 мільярда гривень. Однак, попередній уряд не забезпечив на це жодної копійки коштів. Тобто, люди жили без жодної певності, що житло таки залишиться їхнім. Можу заспокоїти волинян: теперішній уряд віднайшов можливість і погасив борги своїх попередників. Люди можуть впевнено готувати документи на приватизацію квартир.
http://www.volyn.com.ua/?rub=3&article=0&arch=1308РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
НА КАБМІН НАДІЙСЯ…
Вадим Лубчак, "Новий день", 11.11.2011, Херсонська обл.
Не дочекавшись обіцяних урядом коштів, у Верхньому Рогачику самотужки реконструюють водопровідну мережу.Ще у жовтні минулого року між Кабінетом Міністрів України та Херсонською обласною радою було підписано угоду щодо регіонального розвитку нашої області. Одним з пріоритетних напрямів роботи у ній визначено вирішення проблеми водозабезпечення сільських населених пунктів. Втім, попри те, що в документі стоїть підпис прем'єр-міністра України Миколи Азарова, фінансової підтримки з боку держави Херсонщина так і не дочекалися. Яскравим прикладом "співпраці" уряду та влади на місцях стало селище Верхній Рогачик, мешканці якого не один рік страждають від поганого водопостачання. Судіть самі: замість запланованої заміни мереж на чотирьох вулицях, нові труби цього року прокладуть тільки на двох.
- Згідно з підписаною угодою було заплановано серйозну реконструкцію водопровідної мережі, - розповів заступник голови РДА Сергій Загрунний. - Передбачене було співфінансування необхідних робіт, де одна половина коштів повинна була надійти з державного, а інша - з місцевих бюджетів. Свої зобов'язання районна влада виконала, виділивши майже 300 тисяч гривень. На жаль, від держави коштів так і не одержали.
За словами Сергія Івановича, аби не чекати з моря погоди (тим паче, кошти у селищному та районному бюджетах передбачені), місцева влада вирішила розпочати реконструкцію водопровідної мережі своїми силами.
- Ми розробили проектно-кошторисну документацію і вже дали старт роботам, - продовжує Сергій Загрунний. - Звісно, спочатку вибрали найаварійніші вулиці - Корбута та Ювілейну. Оскільки труби у селищі старі, а частина з них, будемо говорити відверто, давно вичерпали термін експлуатації, ми вирішили замінити їх на сучасні пластикові. Таким чином, сподіваємося, що вже до грудня вдасться замінити у селищі майже 4 км мережі. Звичайно, розраховуємо, що наступного року в уряді згадають про підписану угоду. Але якщо нею знову знехтують, коштом місцевих бюджетів обов'язково продовжуватимемо розпочаті роботи, і в 2012 році замінимо мережу ще на 2-3 вулицях.
Постачанням води, як і організацією вивезення сміття, у селищі займається створене влітку комунальне господарство "Селище Верхній Рогачик". Звісно, певні скарги на його адресу від місцевих жителів надходять. Але, як запевняють у райдержадміністрації, за будь-яких обставин у домівки людей вода надходить безперебійно.
- Раніше у селищі водопостачанням займалося приватне підприємство. Вода надходила до осель з перебоями, а з часом - за графіком. У будинках деяких віддалених від центру вулиць у людей з кранів взагалі не капало. Сьогодні вода подається нормально. Комунальному підприємству вдалося ліквідувати практично всі пориви труб.
За словами Сергія Загрудного, не дочекались обіцяної фінансової підтримки від угоди з урядом і голова та депутати Ушкальської сільради. Аби обіцяні урядом кошти надійшли, там можна було б полагодити мережу водопостачання відразу у трьох населених пунктах: Нижньому Рогачику, Бабиному та Ушкалці. Своїми ж силами сільській владі вдалося лише частково замінити труби та залатати понад 20 поривів аварійних дільниць мережі.
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/499-2011-11-11-10-47-57.html?directory=1ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
РЕФОРМА ЗДРАВООХРАНЕНИЯ
"Донбасс", 15.11.11, Донецкая обл.
Центры первичной медико-санитарной помощи - что это такое и как они будут работать?С января 2012 года в Донецкой области начнут действовать Центры первичной медико-санитарной помощи, откуда будут стартовать все "маршруты пациентов".
Острая боль, приступ, травма… Как действовать в подобной ситуации, знает каждый взрослый человек - конечно, вызывать "скорую"! Если же почка не "хватает", а беспокоит, сердце "пошаливает", в поясницу привычно "вступило", путь того же взрослого человека, по идее, должен лежать в поликлинику - к участковому врачу. Но в том-то и дело, что многие наши сограждане так прониклись массированной фармацевтической рекламой и настолько доверяют соседке по подъезду, что по аналогии сами себе ставят диагноз, делают назначения, определяют дозировки препаратов. А еще сами решают, у какого специалиста лечиться: уролога, нефролога, невропатолога, а, может, сразу к хирургу?
Только вот если не полегчало, ответственность за состояние пошатнувшегося здоровья все равно возлагают на того самого "участкового", кабинет которого почему-то не вошел в маршрут "самодеятельного" больного. Подобная схема негативно влияет не только на сроки и эффективность лечения отдельно взятого пациента - она нарушает работу всей системы здравоохранения. Поэтому изменения, инициированные Законом "О порядке реформирования системы здравоохранения в Винницкой, Днепропетровской, Донецкой областях и г. Киеве", для начала коснутся именно первичной медицинской помощи.
Первичный может быть единственным
Наряду со службой "скорой" символом врачебной помощи для каждого из нас была и остается поликлиника, где и обследование проведут, и лечение назначат, и "больничный" оформят. "Поликлиника" переводится с греческого как "многоврачевание" и обозначает многопрофильное или специализированное лечебно-профилактическое учреждение для оказания амбулаторной медицинской помощи больным на приеме и на дому. А вот "амбулатория" произошла от латинского ambulare, что означает "ходить". Она не предусматривает специализированного лечения (например, у офтальмолога, отоларинголога и пр.). В отличие от поликлиники амбулатория оказывает услуги только по основным направлениям, таким как терапия, педиатрия, стоматология, акушерство и гинекология.
К чему этот энциклопедический экскурс? Дело в том, что в новой - трехуровневой - системе здравоохранения понятие "поликлиника" фигурировать не будет, а заменить его в лексиконе медиков и пациентов предстоит именно амбулатории, которая станет частью Центров первичной медико-санитарной помощи (ПМСП). Новые Центры возьмут на себя административную и финансовую координацию деятельности своих подразделений, а также контроль качества медицинских услуг.
"Из состава центральных, районных и центрально-городских больниц уйдут подразделения участковой службы. И вот эта участковая служба наряду с амбулаториями и фельдшерско-акушерскими пунктами создаст основу Центров первичной медико-санитарной помощи", - поясняет заместитель председателя - начальник Главного управления охраны здоровья Донецкой областной государственной администрации Елена Петряева.
То есть, если раньше каждое медицинское учреждение было отдельным юридическим лицом со всеми вытекающими отсюда последствиями и обязательствами, то теперь вся управленческая "головная боль" переходит к Центру, а лечебные учреждения занимаются своими прямыми обязанностями - помогают людям. При этом единственное, что однозначно изменится для потребителей медицинских услуг - это так называемый маршрут пациента.
Уже с 1 января 2012 года за не экстренной медицинской помощью житель любого населенного пункта Донецкой области сможет обратиться только (!) в учреждения первичного уровня. Мало того, специалисты уверены, что большинство пациентов, вовремя обратившись "по адресу", будут не только начинать, но и заканчивать лечение на первичном уровне, где им окажут квалифицированную оперативную помощь.
Сейчас же люди, минуя участкового терапевта, сразу и по собственной инициативе и разумению идут в специализированные диагностические центры, тем самым создавая неоправданную нагрузку на узкопрофильных врачей.
"Сегодня у нас более 43% пациентов начинают лечение и заканчивают его не на том уровне, где надо, а это лишние немотивированные траты на оказание помощи, - убежден министр здравоохранения Александр Анищенко. - Между тем, в Европе около 75% пациентов проходят лечение у врачей общей практики от начала и до конца, и в случае необходимости их личный врач направляет пациента на лечение к специалистам".
Плата за уровень
Итак, уже с января пациенту для визита к специалисту потребуется направление от "своего" врача. При этом им вполне может остаться хорошо знакомый участковый терапевт, так как для большинства людей (в частности, жителей центральных районов крупных городов) не изменятся ни участок, к которому они "приписаны", ни адрес расположения лечебного учреждения, ни номера телефонов регистратуры. Сохранятся и педиатрические отделения, продолжат работать женские консультации - то есть вся привычная структура.
Кроме того, ближайшие восемь лет (время "переходного периода" - до 2020 года) медицинские услуги населению на первичном уровне будут оказывать параллельно как участковые врачи (терапевты, педиатры), так и семейные врачи общей практики. Именно на этих специалистов возложена основная ответственность за правильно поставленный диагноз и адекватное лечение пациента либо его дальнейшее направление к специалистам узкого профиля.
Конечно, каждый желающий сможет пренебречь первичным уровнем медицинского обслуживания, обратившись сразу хоть к доктору наук, но в этом случае ему придется быть готовым официально оплатить услуги и медучреждения, и специалиста согласно прейскуранту.
Так что же все-таки изменится? Как утверждают реформаторы, главное, что ощутят пациенты: первичная помощь станет к ним ближе, так как в отдаленных районах (в том числе и "спальных" городских) будут организованы медпункты и кабинеты для выездных врачебных приемов.
Вообще Центры первичной медико-санитарной помощи создаются на каждой административной территории, исходя из реальной потребности, и в том количестве, которое определила громада.
По словам первого заместителя начальника Главного управления здравоохранения Донецкой областной государственной администрации Тамары Цыганок, 52 таких Центра уже создано, и содержать их будут местные бюджеты: "Каждый город для себя решает, каким будет его Центр, каким будет штат специалистов и т.д. Что касается финансирования, предполагается экономия на административной части в пользу лечебной. Планируется из госбюджета помощь на обновление материально-технического состояния амбулаторий: собраны заявки с каждого Центра на оборудование и транспорт".
Ближе к телу пациента
Как же все эти преобразования выглядят на практике? Например, в Краматорске, где сегодня проживает около 200 тысяч человек, создаются два Центра первичной медико-санитарной помощи, один из которых будет обслуживать взрослых и детей старой части города и прилегающих поселков (103 972 человека), а второй - население центральной части Краматорска численностью 96 465 человек. Это вовсе не значит, что пациентам придется съезжаться отовсюду непосредственно в два определенных места. Для потребителей медицинских услуг Центр - единица условная, "виртуальная", так как там будет находиться только администрация, менеджмент новой структуры. В реальности же конкретные лечебные учреждения (поликлиники, амбулатории, фельдшерские и медицинские пункты) как были, так и останутся на своих привычных местах.
Как отмечает Елена Петряева, при создании Центров ПМСП важен индивидуальный подход к каждому городу или селу: "Для максимально эффективного использования имеющихся ресурсов здравоохранения города Мариуполя при оказании первичной медицинской помощи населению планируется организовать пять Центров с учетом концентрации населения вокруг промышленных узлов и удаленности от других лечебных учреждений. Самый крупный Центр ПМСП в Мариуполе будет рассчитан на 122 тысячи жителей. В его состав войдет 5 амбулаторий, 3 вновь организованных медицинских кабинета, дневной стационар на 70 мест и 2 пункта неотложной помощи".
Основные функции врачебных амбулаторий тоже не меняются - они по-прежнему будут заниматься профилактикой, диспансерным наблюдением и, собственно, оказанием медицинской помощи вне стен больниц (стационаров). Изменение заключается лишь в том, что амбулатории потеряют статус юридического лица, что вряд ли имеет прямое отношение к пациентам. А вот сотрудников и руководителей амбулаторий это нововведение наконец-то избавит от необходимости заниматься финансово-экономической деятельностью и позволит сосредоточиться на своих прямых обязанностях.
Изменится и организация медпомощи в районах, где "главным героем" системы здравоохранения являются фельдшерско-акушерские пункты (ФАПы). Согласно принятому закону, ФАПы, обслуживающие населенные пункты, в которых проживает более 1200 человек, будут реорганизованы во врачебные амбулатории, а те, на которые приходится менее 300 жителей, ожидает закрытие. Кроме того, все имеющиеся сельские медучреждения объединят под управлением Центров и дополнят новыми подразделениями, преимущественно в городской местности. Так, реорганизация первичного уровня здравоохранения сейчас происходит в Новоазовском районе, население которого разбросано по множеству небольших сел, а медицинскую помощь сельчане получают всего в пяти ФАПах. Планируется создать в районе один Центр первичной помощи, в состав которого войдут 8 амбулаторий и 16 ФАПов. В частности, ФАПы сел Саханка и Лебединское предполагают реорганизовать во врачебную амбулаторию.
- Двумя новыми амбулаториями пополнится и первичная медицинская помощь в Красном Лимане, - рассказала начальник отдела лечебно-профилактической помощи взрослому населению Главного управления здравоохранения облгосадминистрации Анна Долинная. - Одна из них уже открыта в конце августа в микрорайоне Заводской. Другая амбулатория будет создана на базе участковой службы центральной районной больницы".
Мнения специалистов
Тамара Цыганок, первый заместитель начальника Главного управления охраны здоровья Донецкой облгосадминистрации:
- С одной стороны, мы имеем ситуацию с недостаточным финансированием здравоохранения, с другой - нерациональное расходование средств. То есть существующая сегодня система финансирования (как медицинских учреждений, так и оплаты труда медработников) несовершенна. Парадокс состоит в том, что важнейшее звено медицины, осуществляющее первичную помощь, из всего объема финансирования получает то, что осталось, - меньше 10%. Основная задача реформы - изменить принцип распределения средств. Сегодня он такой: 70 процентов идет на зарплату, 10 - на оплату жилищно-коммунальных услуг, остальное - на медикаменты и питание. О ремонтах, приобретении оборудования речь не идет. Обновление материальной базы осуществляется в основном за счет спонсорской помощи, кое-где - за счет выделения целевых средств из местных бюджетов…
Анна Долинная, начальник отдела лечебно-профилактической помощи взрослому населению Главного управления здравоохранения облгосадминистрации:
- Несмотря на то, что закон о реформировании системы здравоохранения в нашей области подписан Президентом всего несколько месяцев назад, мы готовимся к изменениям уже около двух лет. На сегодня города и районы определились с количеством и местом расположения необходимых им Центров ПМСП, органы местного самоуправления на сессиях приняли соответствующие решения. Сейчас идет процесс утверждения кандидатур руководителей этих Центров - главных врачей. Следующий этап - юридическая регистрация новых структур. Смена статуса повлечет за собой административные перемены, в частности, связанные с документами (например, трудовыми книжками медперсонала), понадобится изготовить новые печати и штампы. Поэтому уже сейчас прорабатываются механизмы, которые, например, позволят обеспечить легитимность листов нетрудоспособности для тех пациентов, которые будут находиться "на больничном" с конца декабря 2011 по начало января 2012 года. Как только окончится реорганизация, при Центрах первичной помощи начнут действовать структуры неотложной помощи, которые будут обслуживать на дому хронических больных, в том числе и онкологических. У каждой из "неотложек" будет свой городской номер телефона (не 103!), его следует уточнять по месту жительства.
Игорь Михайлов, начальник горздравотдела, г. Краматорск:
- Как известно, теперь медицинская помощь будет разделена на первичную, вторичную и третичную. К последней относятся специализированные профильные диспансеры (например, краматорский онкологический диспансер). Вторичная помощь будет оказываться в стационарах и консультативно-диагностических центрах. А первичная (до 80% работы с больными) - в амбулаториях. Суть реформы в том, что отныне наибольшее внимание и финансирование (почти 40% от общего бюджета горздравотдела) будет уделяться именно первичной медицинской помощи, благодаря чему мы планируем улучшить оборудование пунктов приема больных, предоставить медикам транспорт для выезда к пациентам на дом, а при крупных амбулаториях создать пункты неотложной помощи. Подчеркиваю, что реформа предполагает приближение медобслуживания к пациенту по месту жительства, а не по месту работы, поэтому, в частности, закрывается медсанцех на Новокраматорском машиностроительном заводе…Что касается слухов о возможных сокращениях штата медперсонала - они совершенно безосновательны. Медики у нас в дефиците, сегодня городу не хватает как минимум 80 врачей, а из тех, что работают, 30% - пенсионеры и еще 30% - предпенсионного возраста.
Справка
В Великобритании действует центрально планируемая служба здравоохранения с делегированием некоторых полномочий регионам и районам. Финансируется за счет налогов населения. Медицинская помощь бесплатная. Основу службы составляют врачи общей практики и госпитали. Схожая система здравоохранения существует в Австралии, Канаде, Новой Зеландии и Скандинавских странах. В Америке медицинская помощь платная, является частью системы свободного предпринимательства. Первичная помощь обеспечивается как семейными врачами, так и врачами специалистами, а также общественными (муниципальными) больницами через отделение неотложной помощи.
Чем будут заниматься Центры ПМСП?
заключать договоры с заказчиком (органом местного самоуправления) на оказание медицинской помощи;
планировать и координировать деятельность подразделений;
обеспечивать контроль качества медицинской помощи и соблюдения утвержденных стандартов;
вести учет и предоставлять отчет;
осуществлять финансовый менеджмент.
После 1 января 2012 года по-прежнему можно будет:
вызывать врача на дом в случае невозможности прийти на прием (высокая температура, инфекционное заболевание);
обращаться к педиатру по месту жительства;
пользоваться услугами женской консультации;
получать медицинскую помощь в амбулаторных условиях (дневные стационары) и на дому;
делать необходимые обследования и прививки (в том числе и детям по возрасту);
получить при необходимости направление на консультацию к врачу-специалисту и на госпитализации.
Новая возможность
Вопросы об изменениях в сфере здравоохранения Донецкой области можно задать по телефону "горячей линии" медиа-центра "Скорая информационная помощь" 0 800 500 103 по будням с 9 до 18 часов.
Из медицинских словарей
Амбулатория - лечебно-профилактическое учреждение, оказывающее медицинскую помощь на дому и приходящим больным. В отличие от поликлиники, в амбулатории работает ограниченное число специалистов: терапевт, хирург, педиатр, стоматолог. Лиц, нуждающихся в других видах медпомощи, врачи амбулатории направляют в соответствующие лечебно-профилактические учреждения. Работа амбулатории строится по территориально-участковому принципу: по месту жительства и на предприятиях. В обязанности персонала амбулатории входит также проведение профилактических и санитарно-гигиенических мероприятий на обслуживаемой территории.
Медпункт - помещение лечебно-профилактического назначения в общественном здании для медицинского обслуживания сотрудников, учащихся или посетителей.
Поликлиника - многопрофильное или специализированное лечебно-профилактическое учреждение, оказывающее медицинскую помощь приходящим больным и на дому
Фельдшерско-акушерский пункт (ФАП) - первичное доврачебное медицинское учреждение, оказывающее медико-санитарную помощь сельскому населению. Основными задачами ФАП являются:
оказание доврачебной медицинской помощи населению;
своевременное и в полном объеме выполнение назначений врача;
организация патронажа детей и беременных женщин, систематическое наблюдение за состоянием здоровья инвалидов;
проведение под руководством врача комплекса профилактических, противоэпидемических и санитарно-гигиенических мероприятий, направленных на снижение заболеваемости, прежде всего инфекционной и паразитарной, сельскохозяйственного и бытового травматизма;
проведение подворных обходов по эпидемическим показаниям с целью выявления инфекционных больных, контактных с ними лиц и подозрительных на инфекционные заболевания.
Информация предоставлена медиа-центром "Скорая информационная помощь"
http://donbass.ua/news/health/2011/11/15/reforma-zdravoohranenija-centry-pervichnoi-mediko-sanitarnoi-pomoschi-chto-jeto-takoe-i-kak-oni-budut-rabotat.html
* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 15 листопада 2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.