Огляд реґіональної преси 

Випуск 78, 2 листопада 2011 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ЖИТОМИРЩИНУ ВІДВІДАВ ВОЛОДИМИР ЛИТВИН
"Рупор Житомира", 28.10.2011
Голова Верховної Ради України В. М. Литвин взяв участь в урочистостях з нагоди 10-річчя школи у с. Слобода-Романівська Новоград-Волинського району Житомирської області.
РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ПОЗАШКІЛЬНА СИСТЕМА ПІД ЗАГРОЗОЮ
Алла Лісова, "Волинь", 29.10.2011
Давно вже в Нововолинську не проходила так бурхливо сесія міської ради.

АКЦІЯ ПРОТЕСТУ
Макс Рашпіль, "Новий день", 28.10.2011, Херсонська обл.
Люди розчаровані "ефективною командою" столоначальників, які ще недавно обіцяли перетворити Цюрупинськ мало не на другий Париж…

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ПЕНСИОННАЯ РЕФОРМА: ВСЕ ТАМ БУДЕМ?
Андрей Боярунец, "Время", 01.11.2011, Харьковская обл.
В жизни каждого человека рано или поздно случается пора, которую романтики называют "золотой осенью".

ПРЕЗИДЕНТ ВЕТИРОВАЛ ИЗМЕНЕНИЯ В ЖИЛИЩНОМ КОДЕКСЕ
Дмитрий Желнин, "Слава Севастополя", 01.11.2011, АР Крым
И вернул его в парламент со своими предложениями для повторного рассмотрения.

ПІД "ЗАХИСТОМ МОРАЛІ" ХОВАЄТЬСЯ ЦЕНЗУРА?
Оксана Зьобро, "Високий замок", 31.10.2011, Львівська обл.
Україна стоїть на порозі жорсткої цензури, вважає Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ПЕТР СИМОНЕНКО: "НАМ НУЖЕН И ПОЛЕЗЕН ОПЫТ ВЬЕТНАМА"
О.Каретникова, "Слава Севастополя", 01.11.2011, АР Крым
В Социалистической Республике Вьетнам делегация Коммунистической партии Украины посетила ряд провинций страны, изучая опыт работы на местах.

У ВІДСТАВКУ! ВСІХ
"Є народна газета ", 01.11.2011, Хмельницька обл.
У Хмельницькому відбувся черговий пікет облдержадміністрації.

ОЛЕКСАНДР БАШКАЛЕНКО: "ВОЛИНЬ БУДУЄМО У ПРИШВИДШЕНОМУ ТЕМПІ"
Лариса Кузнєцова, "Волинь", 29.10.2011
Інтерв'ю голови Волинської обласної організації Партії регіонів, першого заступника голови Волинської ОДА Олександра Башкаленка.

ЕКОНОМІКА
МЕТАЛЛУРГИ ЗАГОВОРИЛИ О…ВНУТРЕННЕМ РЫНКЕ
Алевтина Пилипенко, "Вечерний Донецк", 31.10.2011
Проблемы и перспективы отрасли обсуждены на научно-технической конференции "Инновационные технологии внепечной металлургии чугуна и стали".
ТОЧКА ЗОРУ
ЛИТВИН НА ЖИТОМИРЩИНІ: РЕЗОЛЮЦІЯ ЄВРОПАРЛАМЕНТУ - ЦЕ "БАТІГ І ПРЯНИК"
"Рупор Житомира", 29.10.2011
Спікер парламенту Володимир Литвин вважає, що резолюція Європейського парламенту стосовно України може стати приводом для широкої дискусії…

ОСТАННЄ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЄВРОПИ?
Василь Уліцький, "Волинь", 29.10.2011
"Європа і далі хоче бачити у себе Україну, але… демократичну".

НА ЖИТОМИРЩИНІ ЛИТВИН ЗВИНУВАТИВ ГЕНКОНСУЛА РФ У РОЗПАЛЮВАННІ "МОВНОГО" КОНФЛІКТУ
"Рупор Житомира", 29.10.2011
Заява генконсула Росії у Криму Володимира Андрєєва про те, що українська мова в автономії може становити загрозу життю людей, повна нісенітниця.

ІГОР БАБЮК: "ОСТАННІ ПОДІЇ СВІДЧАТЬ ПРО СТРАХ ВЛАДИ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ"
"Молодий буковинець", 31.10.2011, Чернівецька обл.
"Міська влада Чернівців боїться навіть зареєструвати ініціативну групу."

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ВИКТОР ЯНУКОВИЧ-МЛАДШИЙ: "ТО, ЧТО ДЕЛАЕТ ЮРИЙ ЧМЫРЬ, ОЧЕНЬ ХОРОШИЙ ПРИМЕР ДЛЯ ГУБЕРНАТОРОВ"
"Xpress", 29.10.2011, Сумская обл.
Во время чемпионата Украины по трофи-рейдам народный депутат, сын Президента Виктор Янукович поделился с журналистами впечатлениями…

БОРИС ДЕЙЧ: У МЕНЯ НЕТ ФАВОРИТОВ. Я СИМПАТИЗИРУЮ СПОРТСМЕНАМ, СПОСОБНЫМ ДОБИТЬСЯ РЕЗУЛЬТАТА
Светлана Устинова, "Крымские известия", 29.10.2011
Успехи в танцевальном спорте - результат работы Всеукраинской федерации танцевального спорта, которую возглавляет народный депутат Украины Борис Дейч.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ДОЛГА ЖИТЕЛИ
Константин Шруб, "Днепр вечерний", 01.11.2011, Днепропетровская обл.
Предприятия области задолжали своим работникам почти 16 миллионов гривен. К сожалению, большая часть этих денег так и не будет выплачена.

РАДИО - БЕЗ САРАФАНА, ФЕМИДА - В МАНТИИ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 29.10.2011
В последние дни октября продовольственная корзина потребителя начала тощать, а из появившихся в ней пустот потянуло холодком…

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
УЩІЛЬНЕННЯ МЕДИЦИНИ
Іван Гаврилович, "Галичина", 01.11.2011, Івано-Франківська обл.
Селищні громади Прикарпаття переймаються ймовірною реорганізацією місцевих лікарень.
ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ЧОРНОЗЕМИ УДОБРИМО... РАДІАЦІЄЮ?!
Валентин Ковальський, "Київська правда", 01.11.2011
Мало нам Чорнобильської зони відчуження, тепер ще й загальноукраїнське сховище відпрацьованого ядерного палива має з'явитися.

ОТРУТА ПОЛИШАЄ СТЕПИ
Тетяна Підгородецька, "Новий день", 28.10.2011, Херсонська обл.
На Херсонщині триває масштабне вивезення безгоспних, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.
 

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ЖИТОМИРЩИНУ ВІДВІДАВ ВОЛОДИМИР ЛИТВИН
"Рупор Житомира", 28.10.2011
Голова Верховної Ради України В. М. Литвин взяв участь в урочистостях з нагоди 10-річчя школи у с. Слобода-Романівська Новоград-Волинського району Житомирської області.

 Голова Верховної Ради сприяв будівництву цього учбового закладу.
За повідомленням прес-служби спікера, виступаючи перед педагогічним колективом школи, учнями і випускниками, В.Литвин зауважив: "Я пам'ятаю, як ми починали будівництво школи, як мало хто вірив, що ми її збудуємо, а ми зробили це за рекордно короткі терміни, і зараз у селі поруч з амбулаторією і церквою стоїть ще один храм - храм науки".
Керівник парламенту склав щиру подяку нинішнім вчителям, а також педагогам, які навчали його самого. "Мені дуже поталанило, що в мене були такі вчителі, які навчали нас, як бути людиною, як творити, як жити", - сказав він.
Звертаючись до школярів, В.Литвин побажав їм ставити перед собою високі цілі і досягати їх, зауваживши, що "якби у нас була свого часу така школа, ми були б щасливі".
Голова Верховної Ради подарував школі інтерактивну дошку, комп'ютер та спортивний інвентар, а також нагородив відзнаками парламенту представників педагогічного колективу.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо нинішнього рівня освіти, В.Литвин зазначив, що останнім часом спостерігається падіння рівня знань, загальної та фундаментальної підготовки.
На його думку, така тенденція обумовлена тим, що "сьогодні освіта вже не є гарантією соціального успіху". Окрім цього, зауважив керівник парламенту, освіта набула масового характеру, і університети, починаючи з 1970-80 рр. минулого століття, фактично виконують функції загальноосвітніх шкіл.
Також, за словами В.Литвина, зараз завдячуючи мережі Інтернет і високому рівню інформаційних технологій у будь-який момент можна отримати будь-яку інформацію, і для цього не обов'язково мати високий рівень загальної підготовки. Він також звернув увагу на те, що Україна нині переживає перехідний період, під час якого далеко не завжди запитані ті напрями, які визначають фундаментальну підготовку і, відповідно, успіхи у науково-технічній сфері. До того ж, сказав керівник парламенту, Україна "все ще залишається в індустріальній добі, тоді коли світ живе в інформаційному і постінформаційному суспільстві".
"В Україні немає загального розуміння, якою має бути система освіти, - наголосив В.Литвин. - Борються за систему управління, за контроль над навчальними закладами, менше мова йде про зміст освіти". При цьому він звернув увагу на те, що під час дискусій щодо законопроекту про освіту "ніхто не говорить про суть і зміст проблеми, тому що на цьому мало хто розуміється, а більшою мірою беруть участь у дискусіях люди, які не провели жодного уроку і не прочитали жодної лекції".

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ПОЗАШКІЛЬНА СИСТЕМА ПІД ЗАГРОЗОЮ
Алла Лісова, "Волинь", 29.10.2011
Давно вже в Нововолинську не проходила так бурхливо сесія міської ради.

 Якби не наряди міліції, то депутатам не просто було б добратися до сесійної зали і вийти звідти.
На пікет зібралися працівники позашкільних установ шахтарського міста, батьки, чиї діти відвідують гуртки. Цьому послужив той факт, що на розгляд дванадцятої сесії Нововолинської міськради з-поміж інших виносилося питання, яке стосувалося реорганізації цих закладів.
 Проблема, яка назрівала роками, загострилася після того, як вперше було оприлюднено цифри державних асигнувань галузей бюджетної сфери на наступний рік. Вони аж ніяк не потішили їхніх керівників, адже є значно меншими від потреби, і дефіцит грошей вимальовується більший, ніж є нинішнього року. Зокрема, складна ситуація прогнозується в освіті. На 2011-й, коли, як відомо, зросла мінімальна заробітна плата, енергоносії, що становить левову частку усіх витрат, її було профінансовано на 43,8 мільйона гривень. На наступний рік заплановано 49 - у той час, як потреба становить 62 мільйони гривень. Кошти виділяє держава згідно формульного розрахунку за кількістю дітей дошкільного та учнівського віку. Однак дірку, за словами очільника нововолинських освітян Олександра Моренка, яка становить 13 мільйонів, потрібно "залатати". Постало питання: ким, за рахунок кого і чого? Звідси й з'явилося в порядку денному сесії ряд суперечливих питань, розгляд яких вимагав прийняття рішень.
Досі в Нововолинську була найбільш розгалужена система позашкільних закладів, яка дісталася ще з радянських часів, коли процвітала вугільна промисловість і місто забезпечувалося по вищій категорії. На сьогодні тут діє дитячо-юнацький центр, станція юних туристів, станція юних техніків, станція юних натуралістів, у яких займається 2300 учнів. На відміну від районів, позашкілля міста державою не фінансується. Окрім того, у шахтарському місті є спеціалізована школа, де навчаються діти з особливими потребами, яка перебуває на утриманні міського бюджету, кошти на яку держава не передбачила. Серед аргументів, чому склалася така складна фінансова ситуація, керівник освітян наводив і такий факт, що в Нововолинську найменша наповнюваність дітей у садочках і школах серед міст області. Але немудро ставити питання про їх закриття.
Досі гроші на покриття витрат на позашкільні установи, які на цей рік становлять майже два з половиною мільйони гривень, фінансувалися за рахунок того, що виділялося на школи та дитячі дошкільні заклади, а також частково - за рахунок власних надходжень. Тепер керівники міста постали перед фактом, що на наступний рік план по власних надходженнях доведений аж плюс тридцять сім відсотків у той час, як в інших містах області він становить 17 -18 відсотків. На думку податківців, виникла загроза того, що таку цифру в нинішніх умовах місту буде виконати нереально...
Минулого понеділка у дитячо-юнацькому центрі пройшли збори трудових колективів всього позашкілля за участю заступника міського голови Андрія Сторонського та начальника управління освіти і науки міськвиконкому Олександра Моренка. Вони пояснили присутнім у залі педагогам і батькам про ситуацію, яка склалася. Однак це не задовольнило тих людей, яким болить те, що завтра вони залишаться без роботи, що частина дітей може опинитися поза гуртками, на вулиці. Не бралося до уваги пояснення керівників, що під скорочення потраплять ті, хто має пенсію, регрес або інше місце роботи, а жоден з гуртків, які діти охоче відвідують, не буде закритий. Адже в результаті реорганізації з 75 працівників має залишитися всього 46. Варто сказати про те, що робота нововолинських позашкільних закладів завжди високо оцінювалась в області. Сім творчих колективів дитячо-юнацького центру мають звання зразкових. Але й правдою є те, що за чотири роки в Нововолинську на 700 дітей стало менше.
На захист працівників позашкільної сфери виступив активний нововолинський комуніст Олег Філінюк, який закликав їх до страйку. Своє слово виголосила радник міського голови Наталія Камишнікова, яка порадила створити ініціативну групу, "кликати чиновників з облдержадміністрації і з обласної ради", йти на сесію і відстоювати своє "право на життя". Керівник зразкового фольклорного колективу "Живиця" Галина Ус за дорученням працівників позашкілля напередодні сесії побувала на прийомі в голови облдержадміністрації Бориса Климчука, його заступника Олександра Курилюка, перед якими виклала проблему, просила допомогти фінансами і навіть при можливості взяти під своє крило. Але втішної відповіді наразі не отримано. З цього приводу було адресовано звернення до міського голови та депутатів міської ради, яке зачитали на сесії.
Після прийняття переважною більшістю голосів рішення із скандального питання "Про створення Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості", яке передбачає ліквідацію згаданих позашкільних закладів і створення на базі ДЮЦу одного закладу, пікетувальники ще бурхливіше почали висловлювати свої емоції і після закінчення сесії заблокували вихід із сесійної зали. Запал спав тільки після того, як міський голова Віктор Сапожніков сів із невдоволеними за стіл переговорів. Було вирішено підготувати звернення до обласної ради з проханням допомогти фінансово нововолинським позашкільним закладам, можливо, взяти в обласну комунальну власність, і після позитивного вирішення питання (на що дуже надіються і депутати, і педагоги) на сесії міської ради повернутися знов до цього. Депутат обласної ради Євген Недищук зі свого боку пообіцяв ініціювати розгляд стану позашкільних закладів Нововолинська на сесії обласної ради.
Цього дня депутати прийняли ще одне непопулярне рішення, яке стосується переведення дитячих садочків з 10,5-годинного на 9-годинний режим роботи з відкриттям чергових груп. Вже зараз ведеться мова про інші скорочення як в освіті, так і в медицині. З метою оптимізації будуть потіснені школа № 8 селища Жовтневого, яка займала досі два корпуси, навчально-курсовий комбінат. Кажуть, що гряде дуже важкий рік, бо грошей в державній казні обмаль. Але люди, які щодня дізнаються із засобів масової інформації про те, як "важко" живеться нашим високопосадовцям, не ймуть цьому віри.
http://www.volyn.com.ua/?rub=9&article=0&arch=1302

АКЦІЯ ПРОТЕСТУ
Макс Рашпіль, "Новий день", 28.10.2011, Херсонська обл.
Люди розчаровані "ефективною командою" столоначальників, які ще недавно обіцяли перетворити Цюрупинськ мало не на другий Париж…

Влада, тарифи і сміття "завели" електорат
Центральний цюрупинський майдан Перемоги минулої п'ятниці знову потрясли вже призабуті тут акції протесту. На цей раз "мішенню" для городян слугували не Президент і його Адміністрація, а міська влада на чолі з мером Василем Плотніковим. Люди (а їх на площі зібралося майже півтисячі) відверто розчаровані "ефективною командою" столоначальників, які ще недавно обіцяли перетворити Цюрупинськ мало не на другий Париж…
Годилося б мерові майбутнього "другого Парижа" хоча б вийти до збудженого електорату і запитати у нього, що зібрало їх на майдані, а не утішатися кулуарними "громадськими слуханнями".
Публічно сповіщаємо Василя Плотнікова і його команду про те, що люди протестували проти: а) необгрунтованого підвищення комунальних тарифів; б) проти розміщення у межах міста сміттєпереробного заводу; в) проти непрозорих дій міської влади.
Аби не допустити заздалегідь оголошеного зібрання виборців, міська влада, схоже, вдалася до примітивних прийомів - від зривання оголошень про акцію до запуску у день протесту тепломережі з застереженням "бути у цей день вдома".
Був ще один "контрольний постріл" від влади: лист міського голови Василя Плотнікова організаторам акції протесту, районному прокурору, начальнику міжрайвідділу управління СБУ в Херсонській області та начальнику міліції з приводу недотримання законодавства.
Не подіяло!
На майдан Перемоги вийшли не лише пенсіонери, афганці і чорнобильці. Це не було схоже на публічне "випускання пари" у трибунний "свисток".
"Другий Париж" у підвищенні комунальних тарифів обігнав не лише Київ, Ужгород, Запоріжжя. Ось фрагмент лише одного виступу на майдані Перемоги:
- До 1 жовтня ц. р. за воду в обласному центрі платили 6,04 грн. А з 1 жовтня тариф підвищили, але всього на 60 ко­пійок, і тепер він становить 6,64 грн. Нехай Пінькас (заступник мера. - Авт.) з Херсона переїздить у Цюрупинськ, для якого встановив тариф у 12,62 грн., і платить разом з нами.
Городяни налаштовані рі­шу­че. Відчувається: ні восени, ні взимку в службових кабінетах опального мера і його соратників холодно не буде. Про це свідчить і резолюція мітингу, яка дає відповідь на те, "чому" і "як" (подаємо мовою оригіналу): "Право протеста нам гарантирует Конституция Украины, а не разрешения обнаглевших чиновников. Мы не будем терпеть беспредел городских властей по вопросам жизнеобеспечения населения. Мы задыхаемся от чадного газа сжигаемой пластмассы на свалке в районе Поймы. Прямо в черте города хотят построить мусороперерабатывающий завод. Его еще нет, но мусор уже вываливают на полях фильтрации.
Продолжается дерибан земли, особенно в природоохранной зоне по берегу реки Чайка. Где ранее дети в футбол гоняли и купались, построился городской голова Василь Плотников. Теперь это частная территория.
Посредством кабинетной газеты ("Наше місто Цюрупинськ". - Ред.) происходит фальсификация гласности, а также общественных слушаний по животрепещущим вопросам. На основе подлога установлено непосильные тарифы на воду, отопление, квартплату.
Даже улицы в Цюрупинске подметают умельцы из Херсона. Благоустройство свелось к установке самокатов и муляжей грибов. На ремонт тротуаров денег нет, зато тратятся огромные суммы на ремонт старинного здания, которое со временем продадут себе же за бесценок.
Мы требуем от депутатов городского совета пересмотреть решения исполкома и сессии о повышении тарифов на водоснабжение и отопление, а также размещение завода по переработке мусора в городской черте как антисоциальные и необоснованные.
Мы требуем открытых общественных слушаний по таким жизненноважным вопросам для города с привлечением общественных организаций и освещением в средствах массовой информации".
Учасники акції передають резолюцію мітингу представникам обласної і міської влад, народним депутатам, а також заявили, що ініціюють збір підписів для проведення рефендуму щодо недовіри міському голові Василю Плотнікову.
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/482-2011-10-28-06-07-40.html?directory=1

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ПЕНСИОННАЯ РЕФОРМА: ВСЕ ТАМ БУДЕМ?
Андрей Боярунец, "Время", 01.11.2011, Харьковская обл.
В жизни каждого человека рано или поздно случается пора, которую романтики называют "золотой осенью".

 И если раньше в некогда огромной стране за "обеспеченную старость" можно было не беспокоиться, то теперешней Украине никоим образом нельзя сбрасывать со счетов коррективы, внесенные двадцатью годами независимости.
Сегодня на улицах больших и не очень городов все чаще попадаются немолодые люди, роющиеся в мусорных баках, а само слово "пенсия" практически стало символом бедности…
В 2011 году под давлением МВФ руководство страны объявило "пенсионную реформу". Давайте разберемся в том, что же этот проект принесет людям.
Пенсионные новации - что изменится в целом?
Итак, известно, что соответствующая реформа в Украине введена Законом "О мерах по законодательному обеспечению реформирования пенсионной системы" под номером 3668-VI, проект которого был подан в парламент еще в июле.
Несмотря на общественную критику, перед самыми летними каникулами, 8 июля, депутаты сию реформаторскую идею утвердили, однако, учитывая сохраняющееся (а кое-где и возрастающее) в связи с этим гражданское недовольство, власти все-таки решили чуть-чуть "сдать назад": премьер, президент, а за ними и спикер объявили, что документ требует доработки.
Напомним основные новации данной реформы таковы: во-первых, женщины будут выходить на пенсию не с 55 лет, как раньше, а с шестидесяти, причем повышение пенсионного возраста запланировано не "вдруг", а поступательно - по шесть месяцев ежегодно.
Кроме того, предусмотрен переходный период в три года, во время которого женщины смогут выбирать, по каким правилам им выходить на пенсию - по старым или по новым (т. е. позже, но с большей пенсией).
Во-вторых, чтобы вообще получать пенсию, украинцам теперь придется работать на десять лет больше (мужчинам, например, потребуется тридцать пять лет трудового стажа вместо двадцати пяти, женщинам, соответственно, тридцать вместо двадцати).
В-третьих, при выходе на пенсию размер "ренты" теперь будет рассчитываться исходя из средней зарплаты, но взятой не за один предшествующий год, а за три последних. И поскольку средняя зарплата постоянно растет (с учетом инфляции, естественно), нетрудно догадаться, что усредненный показатель за три прошедших года будет меньше, нежели за один последний. В результате, пенсии сократятся примерно на 15%. Во всяком случае, именно такой показатель озвучил лидер Конфедерации свободных профсоюзов Украины Михаил Волынец.
Все вышеизложенное касается первого уровня реформы, затрагивающего базовые параметры и принципы. На втором уровне (начиная с 2013 года) будет создана система обязательного накопительного пенсионного страхования, согласно которой каждый гражданин обязуется регулярно делать взносы в накопительные фонды, чтобы по выходе на пенсию получать от них деньги. По словам вице-премьера, министра социальной политики Украины Сергея Тигипко, основная ставка будет сделана на негосударственные пенсионные фонды (НПФ).
Некоторые критикуют такой подход, заявляя, что НПФ будут не так ответственно относиться к пенсионерам, как государство. На что советник Тигипко Теймур Багиров возражает: "Частные фонды смогут управлять выплатой пенсий эффективнее". По словам эксперта, согласно идее нынешнего пенсионного реформирования, полученные средства будут интенсивно инвестироваться для получения прибыли. Например, в Польше НПФ являются одними из основных игроков на рынке ценных бумаг. "Тогда как власти ранее позволяли себе отвлекать средства центрального Пенсионного фонда на самые разные цели, от латания дыр в бюджете до выборов", - уточняет специалист.
"Свинка-копилка"
Действительно, если на особый рост государственных пенсий рассчитывать не приходится, то накопительная система становится хорошим выходом. Причем можно выбирать между "чистыми" НПФ и пенсионными вкладами в компаниях по страхованию жизни (так называемые СК-Life). Сейчас в Украине есть около 100 НПФ, но пока что люди предпочитают откладывать "на старость" именно в "лайфовых" СК. Так, накопления НПФ сегодня составляют 1110 млн. грн., а пенсионные вклады в СК-Life - почти в 2 раза больше, 2140 млн. грн.
Как объяснил заместитель главы Лиги страховых организаций Украины Александр Залетов, активнее всего сейчас делают накопительные пенсионные вклады люди в возрасте 40 - 55 лет (39,5% вкладов). Но и те, кому 25-40 лет, вкладывают не намного меньше (38,5% в общей структуре), в надежде на то, что за десятки лет стажа на накопительные счета "набежит" достаточно средств, чтобы их пенсионные годы были гораздо "сытнее", нежели у большинства нынешних пенсионеров.
Кроме того, по словам советника главы правления Пенсионного фонда Украины Бориса Соболева, в НПФ граждане смогут получать и повышенные пенсии - за счет "бонусов". Иными словами, за счет доходов от вложения накопленных денег в различные коммерческие проекты. При этом, что очень важно, украинцы смогут в любой момент забрать свои средства из "копилки". В отличие от россиян, которым "не светит" пощупать свои пенсионные вклады раньше оговоренного срока.
В то же время Тигипко акцентирует внимание на том, что в законодательстве по второму этапу реформы необходимо прописать жесткие гарантии сохранности вкладов и их доходности, а также требования к компаниям, управляющим этими вкладами. "Перед запуском второго уровня реформы мы обязательно проведем консультации с экспертами и вынесем соответствующие документы на суд общественности", - отметил он.
Что касается "макро"-эффекта второго этапа реформы, то вице-премьер напоминает: внедрение накопительного страхования позволит еще и нарастить внутренние инвестиции. По расчетам Кабмина, уже в первый год действия ІІ уровня реформы (2013) на накопительные счета придет свыше 3 млрд. грн., и фонды смогут вкладывать эти деньги в прибыльные и перспективные проекты, а к 2016 г. цифра вырастет до 30 млрд. грн.
Кроме того - и в этом прав МВФ - смещение пенсионного обеспечения в частный сектор улучшит финансовую ситуацию в стране и снизит нагрузку на госбюджет, а значит, повысит общеэкономическую стабильность, что очень важно в условиях тлеющего мирового кризиса. "Собственно, в целом, несмотря на трудности и препоны, отечественную пенсионную систему реформировать можно и нужно, - считает директор Института экономических исследований и политических консультаций Игорь Бураковский. - А два первых этапа - лишь начало, ведь для построения нормального пенсионного обеспечения нужно улучшать и развивать бюджетную политику, оптимизировать налоги".
http://timeua.info/011111/49960.html

ПРЕЗИДЕНТ ВЕТИРОВАЛ ИЗМЕНЕНИЯ В ЖИЛИЩНОМ КОДЕКСЕ
Дмитрий Желнин, "Слава Севастополя", 01.11.2011, АР Крым
И вернул его в парламент со своими предложениями для повторного рассмотрения.

 Мы уже акцентировали внимание читателей нашей газеты на очень неоднозначном нормативном акте, принятом народными избранниками три недели назад, -- законе Украины "О внесения изменений в статью 6 Жилищного кодекса Украинской ССР по определению жилой и общей площадей объекта жилой недвижимости".
Напомним, что в новой редакции закона, который поступил на подпись к президенту, не только давалось определение жилой и общей площадей, вводился порядок подсчета площади лоджий, балконов, веранд и террас, но и предусматривался запрет предоставления в жилых домах помещений для потребностей производственного характера (на сегодня существует запрет предоставления таких помещений для потребностей промышленного характера).
Разница между старым и новым запретами - в одном слове, в одном понятии характера: "промышленный" или "производственный". На эту разницу и обратил внимание глава государства.
"С этим нельзя согласиться, поскольку введение запрета предоставления в жилых домах помещений для потребностей производственного характера может привести к вынужденному прекращению предпринимательской деятельности субъектами малого и среднего бизнеса, которые зачастую используют для осуществления предпринимательской деятельности такие помещения для размещения парикмахерских, пунктов ремонта одежды, обуви, частных нотариальных контор и тому подобного", - сказано в президентских предложениях, направленных в парламент. - Поэтому запрет предоставления помещений в жилых домах для нужд производственного характера, который вводится законом, поступившим на подпись, нанесет существенный ущерб малому и среднему бизнесу, не соответствует государственной политике, направленной на развитие малого и среднего предпринимательства, превращение его в действенный механизм решения экономических и социальных проблем".
Интересно, что в других положениях действующего ЖК УССР предусмотрена возможность предоставления нежилых помещений в жилых домах для торговых, бытовых и иных нужд непромышленного характера (часть четвертая статьи 4, статья 186).
Президент отметил, что этим законом в Жилищный кодекс закладываются правовая неопределенность и внутренняя противоречивость, что на практике может повлечь нарушение конституционных принципов верховенства права, равенства и справедливости, удостоверяющих требование определенности, ясности и недвусмысленности правовой нормы. Другой подход не может обеспечить единообразное применение норм, не исключает неограниченности трактовки в правоприменительной практике и неизбежно приводит к произволу.
"Поэтому предлагаю в абзаце 3 пункта 1 закона, поступившего на подпись, слово "производственного" заменить словом "промышленного",-говорится в поданных в парламент предложениях.
Кроме того, президент предложил законодательно установить коэффициенты, с учетом которых подсчитывается площадь балконов и террас (0,3), лоджий (0,5), застекленных балконов (0,8), веранд, застекленных лоджий и холодных кладовых (1,0).
Что - то подсказывает, что президентские поправки при повторном рассмотрении будут учтены в полном объеме.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=11&day=1&id=239003

ПІД "ЗАХИСТОМ МОРАЛІ" ХОВАЄТЬСЯ ЦЕНЗУРА?
Оксана Зьобро, "Високий замок", 31.10.2011, Львівська обл.
Україна стоїть на порозі жорсткої цензури, вважає Національна рада з питань телебачення та радіомовлення.

 Україна стоїть на порозі жорсткої цензури. Таке майбутнє їй загрожує, якщо Верховна Рада прийме законопроект №7132 "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі". У цьому переконана Національна рада з питань телебачення та радіомовлення. Проект цього закону Верховна Рада ухвалила у першому читанні ("за" висловились 276 народних депутатів). Проти законопроекту вже виступили український рух "Стоп цензурі!", Міжнародна федерація журналістів, Європейська федерація журналістів, "Репортери без кордонів", Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, ряд незалежних експертів...
"Національна рада переконана, що правила і санкції вказаного проекту закону, аналогів якому, до речі, не існує в жодній європейській країні, йдуть врозріз із практикою законотворчості демократичних країн і можуть призвести до проявів цензури в українському медійному просторі", - зазначено у відкритій заяві Нацради. Вона виступає проти створення органу (оновленої Національної комісії України з питань захисту суспільної моралі), якому буде надано право без рішення суду протягом доби вживати заходи щодо обмеження вільного доступу до електронних інформаційних ресурсів. Представники відомства також впевнені, що надання новоствореному спеціалізованому органу додаткових повноважень, які дублюють, а часом і перевищують повноваження правоохоронних органів та Нацради з питань телебачення, суперечить основам адміністративної реформи, а також вимагає значних бюджетних коштів.
http://www.wz.lviv.ua/articles/99866

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

ПЕТР СИМОНЕНКО: "НАМ НУЖЕН И ПОЛЕЗЕН ОПЫТ ВЬЕТНАМА"
О. Каретникова, "Слава Севастополя", 01.11.2011, АР Крым
В Социалистической Республике Вьетнам делегация Коммунистической партии Украины посетила ряд провинций страны, изучая опыт работы на местах.

 В октябре делегация Коммунистической партии Украины во главе с первым секретарем ЦК КПУ, председателем парламентской фракции коммунистов Петром Симоненко посетила с официальным визитом Социалистическую Республику Вьетнам. Петр Симоненко встретился с премьером-министром Вьетнама Нгуен Тан Зунгом, генеральным секретарем ЦК Коммунистической партии Вьетнама Нгуен Фу Чонгом, руководством Министерства планирования и инвестиций Вьетнама. Характерная черта прошедшего визита - деловые и откровенные дискуссии украинских и вьетнамских коммунистов вокруг опыта этой небольшой, но бурно развивающейся страны.
Опыт объединения достижений социализма и законов рынка
Наряду с уже признанной группой лидеров роста, которую возглавляет коммунистический Китай, сегодня Вьетнам попал во вторую пятерку стран мира, демонстрирующих высокий экономический рост и потенциал.
На VI съезде Компартии Социалистической Республики Вьетнам, состоявшемся в декабре 1986 г., была провозглашена государственная программа экономических преобразований в стране. Руководство КПВ поставило задачу добиться таких перемен, которые позволили бы в исторически короткие сроки "подтянуть" Вьетнам до уровня более развитых государств мира.
При этом вьетнамские коммунисты провозгласили своей целью не отказ от социализма, а совершенствование созданной системы путем развития рынка, создания смешанной экономики при сохранении основных элементов планового хозяйства и политической власти в руках трудящихся.
В результате реформ социалистический Вьетнам показывает последние два десятилетия стабильные темпы роста экономики-порядка 7,5% в год, а в отдельные годы-8 - 9%. Наиболее быстро растет индустриальный сектор, который в настоящее время дает 41% национальной экономики (сельское хозяйство-19%, сектор услуг-40%). ВВП на душу населения с 2000 года вырос в два раза. Средняя продолжительность жизни вьетнамцев сегодня-72 года, а уровень грамотности превышает 90%.
Петр Симоненко при встрече с генеральным секретарем ЦК КПВ Нгуен Фу Чонгом выразил надежду на то, что вьетнамский опыт, с которым ознакомится делегация КПУ, будет успешно внедряться украинскими коммунистами.
"Так же, как и Компартию Вьетнама, нас волнуют вопросы функционирования партии в условиях рыночных отношений. Нам интересен ваш опыт соединения рыночных отношений и государственной собственности, опыт преодоления кризисных явлений в условиях второй волны кризиса",-сказал Петр Симоненко.
Государственный подход
Лидер украинских коммунистов Петр Симоненко встретился с премьер-министром Вьетнама Нгуен Тан Зунгом. "У наших стран есть огромный потенциал для сотрудничества в машиностроительной, угольной и других отраслях",-заявил лидер КПУ. По словам Петра Симоненко, Компартия готова быть представителем интересов Социалистической Республики Вьетнам в Украине.
В ходе беседы стороны обсудили вопрос о негативном влиянии Международного валютного фонда на экономику и внутреннюю политику суверенных стран.
"Наш рынок заполнен только иностранной продукцией, разрушено животноводство, резко возрос долг Украины перед МВФ и другими международными финансовыми структурами,-привел пример Петр Симоненко.-Ежегодно мы вынуждены выплачивать огромный долг МВФ, а это приводит к сокращению социальных программ, росту цен, повышению пенсионного возраста".
А вот во Вьетнаме творчески ищут выход из кризисных ситуаций, умело ведут активную политику интеграции, сотрудничества в хозяйственной сфере как на региональном, так и на глобальном уровне. Страна активно участвует в АСЕАН и новых интеграционных группировках в Восточной Азии. И ежегодный приток инвестиций в экономику Вьетнама, несмотря на кризис, составляет 20 - 30 млрд долл. в год (до 30% ВВП). Помимо контактов с ближайшими соседями, быстро расширяется равноправное и взаимовыгодное сотрудничество с США, ЕС, Японией, Индией, Австралией.
Преимущества социализма в действии
Тема творческого соединения преимуществ социализма и рыночной экономики была продолжена на встрече лидера украинских коммунистов с руководством Министерства планирования и инвестиций Вьетнама. Петр Симоненко проявил большой интерес к работе министерства.
"В советский период у нас был создан уникальный комплекс управления экономикой, но произошедшие в мире изменения требуют определенной коррекции прежних подходов. В Компартии Украины по этому поводу идет дискуссия. Перед нами стоит вопрос, как работать в условиях рыночной экономики, поскольку Украина несет значительные экономические потери, вызванные вхождением в ВТО, сотрудничеством с МВФ, некоторыми проблемами взаимоотношений с Россией и другими странами СНГ",-отметил Петр Симоненко.
Лидер КПУ поинтересовался тем, какие условия выдвигают власти СРВ приходящим на вьетнамскую землю инвесторам.
Говоря об успехах социалистического Вьетнама, Данг Ху Донг подчеркнул: "Мы проводим курс рыночной экономики в условиях полной социализации, мы обеспечиваем национальную безопасность, повышая уровень жизни населения. Поскольку Компартия Вьетнама-правящая партия, мы сами принимаем решения и имеем механизмы перераспределения доходов среди населения. Мы проводим политику, направленную на сокращение бедности, мы придаем большое значение развитию профессиональных навыков у рабочих, на первом месте у нас стоит проблема обеспечения продовольственной безопасности. Вьетнам уже занимает второе место в мире по производству риса и вносит значительный вклад в программу стабилизации продовольственной безопасности. Мы контролируем сокращение расслоения между богатыми и бедными. Согласно Конституции Вьетнама, земля-это государственная собственность, но она передается в собственность крестьянам с целью повышения доходов".
Исходя из опыта Вьетнама, заместитель министра планирования и инвестиций СРВ рекомендует Украине создавать благоприятные условия для развития сельского хозяйства.
Обмен опытом работы
В рамках визита в Социалистическую Республику Вьетнам делегация Коммунистической партии Украины посетила ряд провинций страны, изучая опыт работы на местах. В городе Хошимине состоялась встреча лидера КПУ Петра Симоненко с мэром-вторым секретарем городского комитета Компартии Вьетнама Ле Хоанг Куаном.
В провинции Куанг Нинь, чтобы избежать моноструктурности региональной экономики, вьетнамские товарищи активно развивают туризм и выращивание морепродуктов.
Петр Симоненко оценил комплексный подход к освоению природных богатств региона и заметил, что "политика олигархов в Украине привела к тому, что за годы их правления страна попросту утратила свой потенциал".
"Украине необходима стратегическая программа развития угольной отрасли, и Компартия неоднократно предлагала правительству такую государственную программу, реализация которой открывала бы широкие возможности для поддержки социальных объектов, важных для угольной промышленности, для поддержки науки, развития технологий. Кроме того, нужно определить перспективные показатели добычи угля, необходимого для Украины. Учитывая те природные запасы, которыми мы располагаем, надо понимать, что уголь может заменить российский газ. С другой стороны, уголь можно экспортировать, предварительно подготовив его к требованиям европейских рынков",-подчеркнул Симоненко.
По его мнению, государственная поддержка угольных предприятий Донбасса является необходимым условием для полноценного развития данной отрасли, а приватизация шахт приведет к их закрытию и резкому повышению цен на уголь. "Вкладывая бюджетные деньги в развитие угольной промышленности, мы получим уникальный рычаг для управления ценообразованием в энергетическом секторе",-отметил Симоненко.
На создание социалистического государства в Украине
Опыт Вьетнама наглядно продемонстрировал, что успеха можно добиться, если государственная социально - политическая концепция реформ базируется на всенародной поддержке, при стабильной общественной обстановке, без всяких "шоковых" действий и углубления зависимости от международного спекулятивного капитала, как это реализуется сегодня в Украине, где господствует власть олигархов.
Лидер Компартии Украины подчеркнул, что идущая в СРВ второе десятилетие широкомасштабная и успешная экономическая реформа напрочь опровергает все заявления либералов - рыночников о нежизнеспособности социалистической системы производства.
"Наоборот, продуманный и политически обоснованный плавный переход от абсолютно централизованной плановой экономики, базирующейся на всенародной и коллективной собственности, к товарной форме экономического устройства с различными формами собственности, функционирующей на основе рыночного механизма, дает отличные результаты,-заявил Петр Симоненко.-И социалистический Вьетнам-тому наглядный пример. Особо подчеркну, что значительное место в экономике СРВ занимает государственное регулирование. Именно это и позволило обнищавшей после страшной войны стране постепенно сформировать эффективную модель рыночной экономики с социалистической ориентацией. Вьетнам уверенно переживает период мирового кризиса, здесь системно и неуклонно повышаются уровень жизни людей и их социальная защищенность".
В завершение Петр Симоненко поблагодарил вьетнамских товарищей за радушный прием, интересную и динамичную программу пребывания. "На встречах с гражданами Украины я часто приводил в пример вашу страну, ваши реформы и ваши достижения. Мы рады, что вы подаете нам пример своими успехами. Мы ищем у вас образцы, чтобы показать нашим гражданам, каким путем мы, коммунисты, намерены поднять страну,-отметил Петр Симоненко.-Хотя мы и работаем в разных условиях, но цели у нас одни..."
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=11&day=1&id=239006

У ВІДСТАВКУ! ВСІХ
"Є народна газета ", 01.11.2011, Хмельницька обл.
У Хмельницькому відбувся черговий пікет облдержадміністрації.

 Цього разу під стіни "білого дому" вийшли декілька сотень прихильників "Свободи". Люди вимагали негайної відставки губернатора Василя Ядухи. "На останній сесії обласної ради ми зачитали звернення до Президента України, в якому повідомили про всі діяння голови облдержадміністрації Василя Ядухи, - каже депутат облради, голова обласної організації ВО "Свобода" Ігор Сабій. - Після цього почався тотальний тиск на всіх депутатів від "Свободи". Почалися перевірки підприємств, які очолюють наші депутати, усіма контролюючими органами. Були "пропозиції" перейти до депутатської групи в обласній раді "Будуємо Хмельниччину разом", яку очолює губернатор. Якщо не перейдемо, то загрожують знищити бізнес депутатів-свободівців та й нас всіх. Ми не будемо переходити в "більшість", а, як всі ці 20 років, будемо боротися проти антиукраїнського режиму".
Люди, які зібралися біля облдержадміністрації, вимагали не лише відставки губернатора, а й прем'єр-міністра Миколи Азарова, міністра освіти Дмитра Табачника та… президента Віктора Януковича. Із гаслами "Геть продажну владу" учасники акції вирушили вулицями міста, через що дорожній рух на вулиці Кам'янецькій був на декілька хвилин паралізований.
Коли мітингуючи проходили повз слідчого ізолятора та вигукували "Зека - геть!" (кого вони мали на увазі, незрозуміло - прим.авт.), одна з перехожих зарепетувала: "Та ви на себе подивіться! Самі, як зеки. Скоро будете всі тут (показуючи на СІЗО - прим.авт.) сидіти". Така реакція панянки викликала в учасників протестної ходи посмішку.
Сьогодні ж хмельницька "Свобода" пікетуватиме Адміністрацію Президента із вимогою відставки голови Хмельницької ОДА.
http://ye.ua/news/news_7098.html

ОЛЕКСАНДР БАШКАЛЕНКО: "ВОЛИНЬ БУДУЄМО У ПРИШВИДШЕНОМУ ТЕМПІ"
Лариса Кузнєцова, "Волинь", 29.10.2011
Інтерв'ю голови Волинської обласної організації Партії регіонів, першого заступника голови Волинської ОДА Олександра Башкаленка.

 31 жовтня минає рік відтоді, як відбулися вибори до органів місцевого самоврядування. Отримані результати яскраво продемонстрували симпатії населення до Партії регіонів. Представники від цієї політичної сили увійшли практично до усіх волинських рад: від сільських, селищних та районних до міських та обласної ради, де регіонали отримали переконливу більшість. Рік роботи - це чимало, а відтак можна поговорити і про здобутки та плани. Про це ми запитали у голови Волинської обласної організації Партії регіонів, людини, яка отримала відповідальну посаду першого заступника голови Волинської ОДА, Олександра Башкаленка
- Як ви можете оцінити результати власної роботи та, зрештою, результати тих людей, яких від політичної сили делегували у владу? Що було зроблено і що доведеться зробити?
- Найперше була вибудувана чітка вертикаль виконавчої влади. Якщо механізм, передусім владний, працюватиме як хороший годинник, тоді відпаде багато несуттєвих проблем, які до цього часу становили для громадян певні незручності. Для нашої політичної сили відповідальність за взяті зобов'язання завжди була на першому місці, а тому виконавча дисципліна доволі жорстка - подобається це комусь чи ні.
Я думаю, що всіх здобутків, про які вже можемо прозвітувати, і не перелічити. Ми можемо спілкуватися на цю тему протягом тривалого часу. Наведу лише окремі показові приклади того, що вони й справді вражаючі. Якщо в 2009 році на капітальні видатки область отримала 19 мільйонів, то цього року сума сягнула 68 мільйонів. Це більше навіть не вдвічі і не втричі. На наступний рік ми подали заявку на капітальні видатки в межах 150 мільйонів гривень, сподіваємося отримати ці кошти. Незважаючи на необґрунтовану критику, ми рухаємося вперед. Якщо будемо звертати увагу на такі речі, то потрібно лише скласти руки і чекати на манну небесну. Хочу зауважити, що наших людей уже самими гаслами не вразити. Вони ліпше за політиків вміють аналізувати ситуацію і робити з неї висновки.
- Представники Партії регіонів займають в радах переважну більшість. Як ви оцінюєте їх роботу на місцях, хтось відколовся від партії?
- Я не можу сказати, що хтось відколовся, не можу прогнозувати цього на майбутнє - це людський фактор і чужі думки не прочитаєш. У кожній політичній силі, і в нас у тому числі, є депутати, які просто носять депутатський значок і не до кінця виконують свій обов'язок. Вони повинні по закріплених округах зустрічатися з людьми, дослухатися до їхніх проблем і так далі, але, на жаль, в силу незрозумілих причин - цього не роблять. Я неодноразово наголошував на тому, що депутатство - це не мета. Це лише початок непростої роботи, але роботи потрібної. Так, і в нас є певні недоопрацювання. Але ми над цим працюємо кожен раз і кожен день. Відсиджуватися не дозволимо.
- У чому полягає робота з депутатами?
- Регулярно проводяться засідання фракції, ставляться завдання, здійснюється контроль за виконанням цих завдань. Робота покращується і виконується не для галочки, а реально. У нас є внутрішньопартійна схема контролю за діяльністю депутатів. Ми її аналізуємо. І в кінці року, маючи об'єктивні та систематичні результати, зробимо висновки.
- Програма "Будуємо нову Волинь" з якою ви йшли на вибори, що можете сказати про її виконання, адже вона розрахована на цілі п'ять років?
- Я думаю, якщо ми такими темпами будемо йти далі, то ми її виконаємо за чотири роки, а не за п'ять. Запевняю вас, що біля кожного пункту нашої програми буде стояти позначка про добросовісне виконання. Сьогодні, якщо брати в цілому по програмі "Будуємо нову Волинь", виконано до 40 відсотків тих завдань, які ми перед собою ставили. А тому, як бачите, Волинь будуємо у пришвидшеному темпі.
- Зараз в інформаційному просторі склалася доволі непроста ситуація навколо Партії регіонів. Чи можна пояснити людям те, що не вся інформація, яка є на поверхні, правдива?
- Я візьму один показник. Ті видатки, які були в минулому році, на жодну копійку не зменшились, більше того - вони збільшились. Про які недоліки в роботі ми можемо говорити. Натомість, за слоганами наших опонентів нічого не стоїть. Так само, як і за необґрунтованою критикою. На це не варто звертати увагу. А переконувати в чомусь людей не варто. Просто треба добре робити свою справу.
- Реформи по суті найбільше турбують наше суспільство. То чи будуть вони ефективними і коли зможемо відчути результати нововведень?
- Сьогодні реформи не можуть дати жодного результату. І справа не в тому, що вони недієві, а в тому, що потрібен час. Коли уряд і Президент їх ініціювали, вони неодноразово зверталися до громади, але в тій какофонії, яку створює опозиція навколо теми реформ, не всім легко почути та зрозуміти зміст цих ініціатив. Я повторю, швидких результатів не буде, оскільки йде реформування системи навіть не 20-річної давнини, а окремих галузей, які перейшли у спадок від Радянського Союзу і в такому вигляді функціонували весь цей час. Окремі реформи вступили в дію місяць тому, інші - чотири місяці тому, який може бути результат за цей період. Реформи ефективні, реформи потрібні. Якби вони були такими, як їх змальовують наші опоненти, суспільство категорично виступило б проти. Ось, наприклад, реформа податкова. Пошуміли навколо неї, покричали, і що? Де зараз ці протестувальники? Їх немає, і я поясню чому. Жодна з тих змін, які були внесені, не зменшує привілеї підприємців, тому в обуренні немає потреби. Згадаєте мої слова - так само буде й з іншими реформами. Людей будуть збурювати, натравлювати один на одного, а потім все стане на свої місця, оскільки громадяни переконаються, що в цьому немає жодної потреби, бо механізм працює справно.
- А як стосовно освіти, адже є факти закриття шкіл та об'єднання медичних закладів?
- За два останніх роки, наголошую - за згодою батьків і територіальної громади! - було припинено роботу 7 шкіл з кількістю до 4 учнів. Дозволю собі риторичне питання: чи хотіли б ви для своїх дітей такої якості базової освіти, де на кілька предметів один вчитель? Або лікуватися у лікарні, де з медичних маніпуляцій лише клізма і вимірювання тиску, а з медпрепаратів - валідол і анальгін, бо 98% бюджетних коштів іде на утримання медперсоналу такої лікарні, який нічим зарадити хворим не може? Це - до тези про закриття лікувальних установ. До слова, я минулоріч робив об'їзд в одному з районів і зупинився біля ФАПу, де стояла жінка з дитиною. На годиннику - початок десятої, медпункт працює згідно з графіком з 8-ї. Смикнув за ручку - нікого нема. Кому і за що держава в такому випадку повинна платити гроші? Може, краще спрямувати їх на якість, а не утримувати таких фельдшерів. На Волині медзаклади не закриваються, їх оптимізовують із тим, щоб вивільнити кошти якраз на медичне обслуговування людей. Але повернуся до освіти. Замість закритих у минулому році з'явилося 5 сучасних шкіл, у цьому - 3 новозбудованих школи, стільки ж заплановано звести наступного року. За півтора року відкрилося 27 нових дитячих садочків. Згадайте, коли востаннє на Волині будувалися школи і садки? От і мені важко пригадати. Загальні асигнування галузі освіти менш як за 2 роки зросли майже на 25%.
 - Партія регіонів, Президент декларували у своїх програмах збільшення заробітних плат. Яким чином виконується цей пункт?
- Рівень зареєстрованого безробіття в області є одним із найнижчих в Україні. Станом на 1 жовтня у містах - це менше 2%, у сільській місцевості - 1,5%. На обліку сьогодні перебуває близько 11 тисяч незайнятих волинян, при тому, що вакантними залишаються майже 2,5 тисячі посад та робочих місць. У 2010 році були працевлаштовані без малого 25 тисяч громадян, створено більше 19 тисяч нових робочих місць. З початку цього року понад 18 тисяч людей знайшли роботу, майже 16,5 тисячі - це новостворені робочі місця. Окрім того, в порівнянні з минулим роком утричі зменшилася кількість волинян, які мали неповну зайнятість. У цьому році більше тисячі працюючих волинян позбулися нелегального статусу. Їм офіційно виплачено 1,2 мільйона гривень зарплати. Майже півтори тисячі роботодавців підвищили своїм працівникам рівень заробітної плати. Загалом цьогоріч середній рівень зарплатні в області зріс майже на 20%. Дві сотні працедавців повністю погасили заборгованість перед найманими працівниками. За цими цифрами - конкретні люди і родини. Я розумію, що окремих політиків, які дивним чином стали мільйонерами ще до 30 років, ця динаміка не вражає. Але для переважної більшості громадян - це зміни на краще. Згоден, хотілося б більше і швидше. Але сьогодні - це об'єктивна спроможність вітчизняної економіки, обтяженої роками криз, найперше - політичних. Руйнувати ж легше, як відновлювати.
- Низка політичних сил заявляє про утиски демократії та нехтування свободою слова...
- Я розумію суть вашого запитання, вибачте, що перебиваю, але зазирніть за вікно мого кабінету і ви побачите намети різних політичних партій. Вони мають свою думку відносно стану речей в державі і ніхто не забороняє їм її відстоювати. Ми можемо зазирнути на шпальти будь-якого обласного видання і подивитися, чи є там утиски демократії. Подивіться прямі включення по телебаченню. Про які утиски ми говоримо?
На жаль, у нашій країні демократія обмежилася вільними виборами, вільними ЗМІ і вільним висловлюванням політиків про невсипущі старання задля блага суспільства. Наша політична сила розуміє це поняття значно ширше - це відповідальність за проведення реформ, які не популярні і не додають політичного іміджу, але - життєво необхідні. Відповідальність за заявлене подолання корупції. І якщо карні справи проти двох лідерів опозиції розцінюються як підрив основ демократії, то той факт, що за хабарі і зловживання уже перебувають за гратами набагато більше нинішніх чиновників, в тому числі і високих, я кваліфікую як утвердження демократії. Перед законом мають бути рівні усі.
- Чи дає змогу влада, яку ви отримали, для політичної сили трохи розслабитися? Адже вибори виграні, робота налагоджена?
- Аж ніяк, навпаки - ми ще більш мобілізовані, аніж тоді, коли перебували в опозиції. До того ж, ми прагнули виграти вибори не заради того, щоб просто бути першими, а заради того, щоб мати змогу працювати за обраним курсом. Я не схильний оцінювати попередників, але один із їхніх головних прорахунків полягав у тому, що на етапі приходу партії до влади робота припинилася, після отримання крісел у владі почалися міжусобні конфлікти, і на тому кінець.
- У таких непростих умовах, мабуть, нелегко готуватися до майбутніх виборів?
- Нелегко, але ми у владі, ми взяли відповідальність і доведемо громадянам, що наш курс виправданий. Зрештою, Партії регіонів днями виповнилося 14 років. Скажіть, якщо б у нас не вірили, то чи змогли б ми так довго утримувати симпатії українців? Ми - партія, яка народилася у холодну пору року, ви ж знаєте, що "зимові" діти вони більш витривалі. Після подій 2004 року ми пережили друге народження, ми вистояли у непростий для нас час, а тому я переконаний, що і цей бар'єр подолаємо! Тому що Партія регіонів - це політична сила номер один в Україні!
http://www.volyn.com.ua/?rub=3&article=0&arch=1302

ЕКОНОМІКА

МЕТАЛЛУРГИ ЗАГОВОРИЛИ О…ВНУТРЕННЕМ РЫНКЕ
Алевтина Пилипенко, "Вечерний Донецк", 31.10.2011
Проблемы и перспективы отрасли обсуждены на научно-технической конференции "Инновационные технологии внепечной металлургии чугуна и стали".

 Ее организаторами стали "Донецксталь" - металлургический завод", Украинская ассоциация сталеплавильщиков, "Металлургпром", Донецкий национальный технический университет. В мероприятии приняли участие представители более 70 металлургических предприятий и профильных институтов Украины и России.
В принципе, положительные тенденции нашей металлургии, в том числе и донецкой, - налицо. Скажем, в 2008 году на предприятии "Донецксталь" - металлургический завод" была разработана и начата реализация комплексной программы по реконструкции металлургического комплекса. Основными ее направлениями стала замена мартеновского способа производства стали на электросталеплавильный. Нынче на предприятии ведется строительство электросталеплавильной печи фирмы Siemens VAI емкостью 150 тонн с современной системой газоочистки. Реализация проекта позволит сократить вредные выбросы в атмосферу более чем в три раза, повысить эффективность сталеплавильного производства за счет значительного сокращения потребления природного газа.
На завершающей стадии - работы по замене существующих нагревательных печей прокатных станов на более современные, а после запуска в эксплуатацию дуговой электросталеплавильной печи ДСП-150 в 2012 году, предприятие станет одним из самых современных в Украине по уровню технического оснащения. Безусловно, все это даст возможность металлургам противостоять воздействию экономического кризиса и конкурировать с ведущими производителями металлопродукции.
Ну, а какая же ситуация сегодня? Оказывается, весьма непростая, и нередко на внешнем рынке заходит речь об избытке предложений в результате региональные, отечественные меткомпании вынуждены останавливать "лишние" мощности.
 - На сегодняшний день рынок стали очень напряженный, - сказал "Вечернему Донецку" начальник производственно-технического отдела ОП "Металлургпром" Анатолий Козлов (г. Днепропетровск). - Производство у нас нынче стоит, то есть не работают шесть доменных печей, семь конверторов, остановлены и мартеновские печи. И пока что оживления на металлургическом рынке не наблюдается. Не проявляют активности и дилеры, которые должны заполнять склады. Полагаю, что очередной кризис кому-то выгоден. Ведь в таких ситуациях люди не только беднеют, но и богатеют.
При этом начальник производственно-технического отдела ОП "Металлургпром" приводит такие цифры: 80% продукции металлургов поставляется на внешний рынок, тогда как на внутренний - всего 20%. И это с учетом того, что за последние двенадцать лет в металлургпроме то и дело говорили о расширении внутреннего рынка.
Почему так происходит? Металлургам более выгодно было отправлять продукцию на экспорт, по более высокой цене, или же внутренней рынок не готов принять должным образом металл отечественного производителя? Можно полагать, что ответы на данный вопрос могут быть разные, в том числе и диаметрально противоположные. В то же время, чтобы прийти к истине, не стоит много спорить а следовало бы более пристально присмотреться к опыту северного соседа. К примеру, Россия на сегодня имеет 60% внутреннего рынка. И даже во время кризиса она делала все, чтобы его обеспечить.
 - В свое время, - продолжает Анатолий Козлов, - россияне, прежде чем подготовить программу развития металлургического комплекса, утвердили программу регионального развития ЖКХ, строительства, промышленности, подсчитали потребность в металле машиностроителей. И в итоге выдали программу потребления продукции металлургического комплекса. Так что в скором времени Россия перестанет нуждаться в импорте металлургического сырья украинских и китайских меткомпаний. А ведь ранее мы поставляли северному соседу до 80 % труб. Полагаю, что и нам надо так действовать, конечно же, не без помощи государства.
Увы, весьма безрадостную статистику привел и первый заместитель генерального директора ПХО "Металлургпром" Александр Зражевский.
 - Если в 1991 году в Украине выплавлялось 50 млн. тонн стали, то уже в 1996 - 22 млн. тонн, - сказал он. - Начиная с 1999 года металлопром пережил не простое время, но ему все-таки удалось в 2007 году нарастить объемы производства металла до 43 млн. тонн. А в 2008 году нагрянул экономический кризис, что и привело к очередному спаду производства металла. Но если в мире падение составляло до 7%, то в Украине - 30%. Причина, на мой взгляд, одна - отсутствие внутреннего рынка.
В тему:
Кстати, по данным Всемирной ассоциации производителей стали (WSA), в сентябре 2011 года Украина сократила производство стали на 0,7% - до 2,780 млн. тонн и заняла десятое место в рейтинге 64 стран - основных мировых производителей стали. В первую десятку стран-производителей по итогам сентября вошли: Китай (56,700 млн. тонн, рост на 16,5%), Япония (8,882 млн. тонн, падение на 3,8%), США (7,190 млн. тонн, рост на 8,9%), Индия (5,950 млн. тонн, рост на 5,2%), Россия (5,760 млн. тонн, рост на 0,8%) и другие страны.
http://www.vecherka.donetsk.ua/index.php?id=4647&show=news&newsid=94639

ТОЧКА ЗОРУ

ЛИТВИН НА ЖИТОМИРЩИНІ: РЕЗОЛЮЦІЯ ЄВРОПАРЛАМЕНТУ - ЦЕ "БАТІГ І ПРЯНИК"
"Рупор Житомира", 29.10.2011
Спікер парламенту Володимир Литвин вважає, що резолюція Європейського парламенту стосовно України може стати приводом для широкої дискусії щодо перспектив розвитку нашої держави.

 Відповідаючи на запитання журналістів під час перебування у Житомирській області у п'ятницю, В.Литвин охарактеризував цей документ як "жорсткий, але суперечливий", як "батіг і пряник", повідомляє прес-служба спікера..
Керівник парламенту зазначив, що, з одного боку, у цьому документі йдеться про право кожної європейської країни реалізувати свою європейську перспективу, але разом з тим вказується, що відносно України буде реалізовуватися політика навіть не Східного партнерства, а сусідства, яка себе не виправдала.
До цього документа, підкреслив він, потрібно поставитися з усією серйозністю, закликавши представників політичних сил провести дискусію щодо перспектив розвитку України. "Потрібно провести серйозну дискусію, серйозний діалог, площадку для якого я бачу у Верховній Раді України, для того щоб сказати, як ми будемо далі жити, як організуємо наше життя і які у цьому плані ми беремо на себе зобов’язання і відповідальність", - наголосив В.Литвин.
http://ruporzt.com.ua/politica/33120-litvin-na-zhitomirschin-rezolyucya-yevroparlamentu-ce-batg-pryanik.html

ОСТАННЄ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЄВРОПИ?
Василь Уліцький, "Волинь", 29.10.2011
"Європа і далі хоче бачити у себе Україну, але… демократичну".

 Європейський парламент у своїй резолюції заявив, що порушення прав людини, утиски свободи слова, переслідування опозиції, відмова від перегляду вироку екс-прем'єру Юлії Тимошенко поставить під загрозу укладення Угоди між Євросоюзом та Україною про асоціацію.
Європейці чітко і недвозначно наголошують, що "вирок Тимошенко є порушенням прав людини і зловживанням судовою системою для політичного переслідування провідного опозиційного політика". Переважна більшість населення України, як свідчать опитування, думає так само. Причому замовним суд вважають не тільки "фанати" Тимошенко, а й ті, хто скептично ставиться до її діяльності.
Та що говорити, якщо врешті навіть регіонали по суті зізнались, що Тимошенко насправді покарали за довгий язик. Ось що заявив народний депутат з фракції регіонів у Верховній Раді Василь Кисельов в одній із телепередач: "Ну сталося так, що ти програла. Відійди убік і не заважай. Але ні, не хочуть. Вона та її соратники сходять жовчю і всіляко намагаються нашкодити Віктору Януковичу. Але так же не можна! Цю порожню критику потрібно було припиняти. Ні, не хочуть - по європах їздять, по америках їздять, критикують. Соратники Тимошенко повинні усвідомити таке: дайте Януковичу реалізувати свій потенціал. Соратники Тимошенко! Ви її топите! Ці кримінальні справи - це зворотна реакція". Коментарі, як мовиться, зайві.
Що ж до реакції Європи, то у резолюції Європарламент висловив також стурбованість справою Юрія Луценка, згадав про "деякі ознаки згортання демократичних свобод, а також використання державних установ для здійснення політичного реваншу", занепокоївся погіршенням стану свободи ЗМІ тощо. Словом, Європа і далі хоче бачити у себе Україну, але не авторитарну, а демократичну. Двері у Європу залишаються відчиненими і серйозність такої своєї позиції Європарламент висловив уже в першому пункті резолюції, у якій згадується стаття 49 Угоди ЄС, яка дає змогу претендувати на членство в ЄС.
За цей пункт, до речі, вхопилось наше Міністерство закордонних справ, назвавши його "великою перемогою". Радіємо разом із українськими дипломатами, але сподіваємось, що український Президент не тільки прочитає цей пункт резолюції, а й уважно вивчить інші, і припинить, нарешті, робити українців заручниками своєї авторитарної влади.
Коментар
Вадим Карасьов, політолог:
"Питання євроінтеграції не повинна вирішувати влада. Це питання суспільства і країни, питання вибору майбутнього. Якщо влада залишить Тимошенко за ґратами і відмовиться від європейського вибору, то своє слово має сказати суспільство. Повинні виступити моральні авторитети, якщо вони ще залишилися в Україні, активна частина суспільства. Україна не мусить відмовлятися від шансу на європеїзацію, який у нас хочуть забрати українські можновладці. Якщо влада не піде на виконання резолюції Європарламенту, то має бути референдум... Поки що ми усі лише глядачі: хто - в партері, хто - на звичайних місцях, а хто - на галерці. І всі тільки гадають: візьмуть чи не візьмуть до Європи, випустять чи не випустять Тимошенко, чи розвернеться Янукович у бік Путіна? От у чому драматизм нинішньої ситуації. Суспільство усе розуміє, але не реагує. Усі споглядають в заціпенінні, що робитиме одна людина...".
http://www.volyn.com.ua/?rub=4&article=0&arch=1302

НА ЖИТОМИРЩИНІ ЛИТВИН ЗВИНУВАТИВ ГЕНКОНСУЛА РФ У РОЗПАЛЮВАННІ "МОВНОГО" КОНФЛІКТУ
"Рупор Житомира", 29.10.2011
Заява генконсула Росії у Криму Володимира Андрєєва про те, що українська мова в автономії може становити загрозу життю людей, повна нісенітниця.

 Про це заявив спікер Верховної ради Володимир Литвин під час робочої поїздки до Житомирської області, коментуючи відповідну заяву Андрєєва.
За словами Литвина, "він не збирається коментувати подібні нісенітниці".
"Я думаю, що є загрози спокою для самих політиків, які шукають собі проблеми, намагаються ці проблеми порушувати і створювати конфлікти на порожньому місці", - заявив спікер.
При цьому Литвин додав, що "мова - це джерело, яке, як би ти не намагався замулити, то воно завжди очиститься і завжди проб'є собі дорогу".
Він зазначив, що доки українські політики не займалися проблемами мови, мовна політика в Україні була толерантною і виваженою.
"У нас раніше не було мовних проблем", - сказав спікер.
Як відомо, Андрєєв заявив, що "ніколи не чув жодного серйозного аргументу проти надання російській мові статусу другої державної мови". "Немає такого аргументу. Це очевидне рішення, яке б зняло багато проблем", - додав генконсул.
На думку дипломата, "ситуація щодо російської мови (у Криму) неприйнятна і штучно нав'язана".
http://ruporzt.com.ua/politica/33115-na-zhitomirschin-litvin-zvinuvativ-genkonsula-rf-u-rozpalyuvann-movnogo-konflktu.html

ІГОР БАБЮК: "ОСТАННІ ПОДІЇ СВІДЧАТЬ ПРО СТРАХ ВЛАДИ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ"
"Молодий буковинець", 31.10.2011, Чернівецька обл.
"Міська влада Чернівців боїться навіть зареєструвати ініціативну групу."

 Ігор Бабюк, директор Буковинського центру виборчих технологій:
- Міська влада Чернівців боїться навіть зареєструвати ініціативну групу. Про це свідчать події у туркомплексі "Черемош". Однозначно, була застосована політична технологія. Спеціально були запрошені люди, які не підтримують референдум. У який спосіб їх запросили, інше питання. Насправді, це втручання у роботу ініціативної групи, перешкоджання проведенню зборів. З огляду на такі дії, можна зробити висновок, що влада боїться навіть слова "референдум". Адже не проблема зареєструвати ініціативну групу, дати її членам підписні листи і нехай працюють. Чи зберуть понад 18 тисяч підписів чернівчан за проведення референдуму, справа ініціативної групи. Останні події свідчать про страх місцевої влади перед громадою. Востаннє влада вдавалася до таких методів, коли проходили громадські слухання з приводу підняття тарифів на послуги житлово-комунального господарства. Слухання відбувалися за минулої влади. На збори були запрошені працівники ЖРЕПів, установ міськради. Тоді відбувалось приблизно те саме. Влада діє за принципом самозбереження. Будь-яка влада використовує подібні політтехнології.
http://molbuk.ua/chernovtsy_news/41896-gor-babyuk-ostann-podyi-svdchat-pro-strah-vladi-pered-gromadoyu.html

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ВИКТОР ЯНУКОВИЧ-МЛАДШИЙ: "ТО, ЧТО ДЕЛАЕТ ЮРИЙ ЧМЫРЬ, ОЧЕНЬ ХОРОШИЙ ПРИМЕР ДЛЯ ГУБЕРНАТОРОВ"
"Xpress", 29.10.2011, Сумская обл.
Во время чемпионата Украины по трофи-рейдам народный депутат, сын Президента Виктор Янукович поделился с журналистами впечатлениями от пребывания на Сумщине.

 28 октября в на центральной площади Шостки стартовал 4 этап Чемпионата Украины по трофи-рейдам "PARTIZANTrophy2011". Среди участников рейда и сын Президента Виктор Янукович, который перед выходом на старт поделился с журналистами впечатлениями от пребывания на Сумщине и ожиданиями от предстоящих гонок.
Последний раз Виктор Янукович-младший был на Сумщине в августе 2011 года, когда здесь проводился ралли-рейд "Баха 1000". "Летом я поддерживал свою родную команду UkraineRacing, - рассказал он. -  К сожалению, тогда по техническим причинам не получилось проехать. Недавно мы приняли участие во 2-м этапе Кубка Украины по ралли-рейдам "Кимерийский Тракт. Неплохо там выступили.
Что же до шосткинской трассы, то мы ее еще не знаем. Думаю, что первый день обозначит, насколько она тяжелая. Сумы и Сумщина для меня - край, где я регулярно бывал раньше. Мне приятно здесь побывать еще раз".
Об инициативе сумского губернатора регулярно проводить гонки на Сумщине Виктор Янукович сказал так: "Я считаю, что, по большому, счету, за этим будущее. То, что делает Юрий Чмырь, очень хороший пример для губернаторов, для чиновников любого уровня. Сегодня спорт держится на таких фанатах, которые отдают себя полностью, посвящают все этому делу, отдают душу и сердце. "PARTIZANTrophy2011" - это красиво, это хороший пример, за этим будущее".
Напомним, что сумской губернатор в команде с пилотом Владимиром Пилипейко, как и в августе, лично принимает участие в трофи-рейде "PARTIZANtrophy2011". "Наша команда успешно прошла ралли-рейд "Баха 1000", мы победили в категории "рейд". Поэтому состав остался прежним, - отметил Юрий Чмырь. - Символично, что именно сегодня, в День освобождения Украины от фашистских захватчиков, на Сумщине открывается "PARTIZANtrophy".
На вопрос, почему именно Шостка и Сумская область стали хозяевами заключительного этапа Чемпионата Украины по трофи-рейдам, Юрий Чмырь ответил, что это право область завоевала после успешного проведения самого сложного ралли-рейда "Баха 1000" в августе 2011 года. "Мы доказали, что можем на высоком уровне принимать соревнования международного класса. Во время "Бахи" я обещал, что именно Шостка осенью примет этап Чемпионата Украины по автогонкам. Мы воплотили это обещание в жизнь", - сказал Юрий Чмырь.
""Баха 1000" доказала, что на Сумщине можно проводить гонки самого высокого уровня, -  подтверждает представитель Ассоциации развития внедорожных видов спорта Украины Сергей Осадчий. - Она стала показательной гонкой, на ней мы зарегистрировали рекордное количество людей, которые посетили соревнования.
Сумщину называют тихим регионом, но для масштабных спортивных событий область подходит идеально. Нас нигде так не встречают, нам нигде так не помогает власть. Мы подготовились к гонкам на 100%, и "PARTIZANTrophy2011" станет супер-событием для всей Украины",  - считает Сергей Осадчий.
"Для трофи-рейда проложена специальная трасса, мы сделали особенные препятствия, контрольные точки, на которых машину будут поднимать на тросах. В некоторых местах трассу укрепляли песком. Трасса на Сумщине - особенно сложная, потому что здесь чернозем. Обычно гонки проводятся там, где есть песок. На "PARTIZAN trophy 2011" приехали самые отважные. От этого гонка станет еще зрелищней", - отметил директор заключительного этапа Чемпионата Украины по трофи-рейдам Сергей Молочный.
На протяжении двух дней гонщикам предстоит преодолеть  250 километров сложной трассы. Она проходит по местам, где в годы Великой Отечественной войны действовали партизанские отряды.
"Главная идея гонки, - сообщает сайт трофи-рейда, - почтить память наших отцов, дедов и прадедов, которые кровью вписали свой подвиг в историю Украины, героически сражаясь с немецко-фашисткими захватчиками.
Огромный лесной массив Левобережной Украины помнит много событий, связанных с партизанским движением времен Великой Отечественной войны. Непроходимая для тяжелой техники местность и полное неприятие со стороны местных жителей не позволили немецким войскам закрепиться в северной части Сумской области. В этом районе, на границе современных России и Украины, возникло большое количество партизанских отрядов, среди которых можно отметить соединения дважды Героя Советского Союза Сидора Ковпака.
Партизанская вольница расположилась в окрестностях села Старая Гута Середино-Будского района Сумской области. Сегодня красивейшие места, где начинали свой партизанский путь легендарные бойцы Ковпака, хранят в себе трофеи той войны. Но главное - там живет память. О партизанах. О героях.
Для каждого из нас будет честью пройти партизанскими тропами по болотам, топям и непроходимым лесам и кожей прочувствовать атмосферу, в которой людям приходилось выживать долгие три года.
А сможем ли мы - молодые и энергичные, избалованные благами цивилизации, испытать себя и свою технику в жестком бездорожье и непогоде? Обещаем - легко не будет!
До финальной ведомости чемпионата Украины по трофи-рейдам нас отделяет всего лишь один рывок. Одно соревнование. И одна победа".
http://xpress.sumy.ua/article/sport/3265

БОРИС ДЕЙЧ: У МЕНЯ НЕТ ФАВОРИТОВ. Я СИМПАТИЗИРУЮ СПОРТСМЕНАМ, СПОСОБНЫМ ДОБИТЬСЯ РЕЗУЛЬТАТА
Светлана Устинова, "Крымские известия",29.10.2011
Успехи в танцевальном спорте - результат работы Всеукраинской федерации танцевального спорта, которую возглавляет народный депутат Украины Борис Дейч.

Сегодня танцевальный спорт в Украине переживает время активного развития. Проводятся многочисленные соревнования не просто регионального или даже всеукраинского, но и международного значения. Украинские спортсмены все чаще участвуют в престижных международных турнирах и занимают призовые места. Но так было не всегда. Бесспорно, нынешний статус кво - результат работы Всеукраинской федерации танцевального спорта, которую возглавляет народный депутат Украины Борис Дейч. Сегодня он - гость "Крымских известий".
- Борис Давыдович, что вдохновило вас на создание в 2008 году Всеукраинской федерации танцевального спорта?
- Конечно, люди занимались танцевальным спортом и до 2008 года, но существующие в то время организации не удовлетворяли потребность спортсменов в соревнованиях соответствующего уровня. Из-за раздробленности танцевального сообщества не могло быть и речи о достойном представительстве Украины на международной арене. Уверен, в любом деле залог успеха - единство. Сегодня Всеукраинская федерация танцевального спорта (ВОО "ВФТС") является членом Всемирной федерации танцевального спорта (WDSF). К вопросу сотрудничества обе стороны относятся очень ответственно, ведь от него зависит уровень развития танцевального спорта не только в Украине, но и во всем мире.
- Вы пришли в данный спорт с намерением объединить его. Удалось?
- Федерация уверенно движется в этом направлении. Сегодня представителям танцевального сообщества выгоднее сотрудничать именно с нами, потому что ВОО "ВФТС" является единственным представителем Всемирной федерации танцевального спорта (WDSF) в Украине, а также единственной федерацией, которой присвоен статус национальной. Если говорить проще, то только члены ВОО "ВФТС" имеют право представлять Украину на чемпионатах мира и Европы, кубках мира и Европы, а также на Всемирных играх. И только спорт-смены ВОО "ВФТС" имеют возможность получать спортивные звания в соответствии с Единой спортивной квалификацией. Именно из-за вышесказанного ведущие тренеры, клубы и спортсмены Украины уже являются членами ВОО "ВФТС". Под эгидой Всеукраинской федерации танцевального спорта проводятся масштабные турниры, организация которых проходит на высоком международном уровне. Среди них "Великий шелковый путь" (г. Судак), "Dnepr Cup" (г. Днепропетровск), "Кубок Станислава Шкляра" (г. Донецк), "Uzhgorod-open" (г. Ужгород), "Славутич-Стар" (г. Славутич), "GOLDEN GATE-2011" (г. Киев), "West Ukrainian Championship" (г. Львов). Названные турниры известны не только в Украине, но и в мире.
- Расскажите чуть подробнее о работе федерации.
- Главной ее задачей я вижу развитие имеющихся сегодня достижений. Украинские спортсмены стали достойными конкурентами на официальных соревнованиях, и если 2-3 года назад для нас было целью попасть в финал или полуфинал, то сегодня ставим планку выше. Видим, что достойны и призовых мест, ведь есть чем гордиться: финалистами сразу трех чемпионатов мира - среди юниоров II (латиноамериканская программа), состоявшемся в столице Российской Федерации, среди юниоров II (10 танцев), который проходил в живописном испанском городе Ситгесе, и среди юниоров II (европейская программа) в столице Молдавии - стала пара из Донецка Глеб Емельянов и Елена Аблицова. Также финалистами, но в другой возрастной категории (молодежь) стала харьковская пара Ярослав Галай - Екатерина Клишина на чемпионате мира по латиноамериканской программе. За шаг до финала Европейского первенства по 10 танцам остановилась закарпатская пара Владимир Лятов - Вероника Мишко. Несколько баллов не хватило симферопольской паре Юрию Петрову и Яне Кожухарь, чтобы занять третье место на соревнованиях за Кубок мира среди взрослых (европейская программа). Достойный результат у пары из Николаевской области Романа Гербея - Веры Бондаревой на соревнованиях за Кубок мира среди взрослых (латиноамериканская программа) - они заняли третье место. Верю в настойчивость наших спортсменов, что и в дальнейшем будет приводить их к призовым местам на официальных соревнованиях.
- Ежегодно количество спортсменов, выступающих от ВОО "ВФТС", увеличивается. На сегодняшний день какими данными оперируете?
- Мы приближаемся к цифре 6 тысяч спортсменов, представляющих 135 клубов из всех регионов Украины, и на каждом заседании президиума пополняем ряды новыми членами.
- У вас есть фавориты?
- Нет. Считаю, такое явление, как "фаворитизм", ослабляет конкуренцию среди спортсменов и негативно влияет на климат внутри дружной танцевальной семьи. Но, конечно, я симпатизирую и способствую развитию спортсменов, целенаправленно работающих на результат.
- За короткое время ВОО "ВФТС" получила признание Всемирной федерации танцевального спорта (WDSF). Идет тесное сотрудничество. Расскажите о вашей последней встрече со спортивным директором WDSF Марко Сиетасом.
- Да, действительно, сегодня между WDSF и ВОО "ВФТС" безоблачные отношения. Во время моей последней встречи с Марко Сиетасом окончательно согласованы вопросы, обсуждавшиеся в последнее время. Как известно, в 2012 году Судак отмечает 1800-летие. Украинский парламент поддержал инициативу Судакского городского совета, и праздник пройдет на государственном уровне. Приятным подарком не только городу, но и всей Украине стала поддержка WDSF в проведении в Судаке Кубка Европы по европейской программе. Соревнования состоятся в рамках 13-го международного танцевального форума "Великий шелковый путь". А согласно утвержденному плану работы 21-25 марта 2012 года в Донецке пройдут открытые международные соревнования по спортивным танцам "Кубок Станислава Шкляра". В рамках турнира состоятся не только состязания мирового рейтинга в европейской, латино-американской и программе 10 танцев, но и конгресс судей Всеукраинской федерации танцевального спорта. На встрече согласовано участие спортивного директора WDSF Марко Сиетаса, а также второго вице-президента WDSF Натальи Амброш в судейском конгрессе. Для судей ВОО "ВФТС" спортивный директор и второй вице-президент прочтут лекцию "Получение лицензии судьи Всемирной федерации танцевального спорта". Следует заметить, что сегодня уже 20 судей ВОО "ВФТС" имеют право судить международные рейтинговые и официальные соревнования, получив лицензию. Также Марко Сиетас и Наталья Амброш будут участвовать в работе судейской коллегии на упомянутых соревнованиях.
- Поднимался ли вопрос организации чемпионата мира по европейской программе, который пройдет в Киеве в 2013 году?
- Бесспорно. Выяснены все моменты. Украинская сторона заверила, организация мирового первенства пройдет на самом высоком уровне, и уже начала конкретные шаги по подготовке к соревнованиям.
Кстати, в 2013 году, согласно календарю Всемирной федерации танцевального спорта, в Украине состоится еще Кубок Европы по латиноамериканской программе.
- Есть ли в Украине проблемы с материально-технической базой, особенно в регионах?
- Конечно, проблемы есть. И главная среди них - отсутствие спортивных площадок надлежащего качества. Например, во Львове существует всего один зал, где можно проводить соревнования высокого уровня, немногим лучше ситуация в восточных областях. Даже столица не имеет достаточного количества качественных площадок.
- Ваша федерация - едва ли не единственная, финансирующая выступления спортсменов за рубежом. Более того, мне известно, что пары получают заработную плату. Как это удается? Поделитесь опытом, потому что это актуальный вопрос для не олимпийских видов спорта.
- До надлежащего финансирования со стороны государства еще очень далеко. Но в последние два года финансируются командировки спортсменов на официальные соревнования: чемпионаты мира, Кубок мира, чемпионаты Европы, Кубок Европы.            Спортсмены сборной ВФТС входят в штат сборной команды Украины по неолимпийским видам спорта. Конечно, этого недостаточно, но позитивные сдвиги есть.
- Вы как народный депутат Украины, представитель правящей партии лоббируете законопроекты по развитию спорта в Украине?
- Командная работа депутатов-регионалов всех уровней дает возможность быстро и эффективно реализовывать полезные инициативы в развитии спорта Украины. Каждый его вид не остается без поддержки властей. Но, конечно, основное мое внимание уделено именно танцевальному.
- Что можете сказать о танцевальном будущем Украины?
- Как уже упоминалось выше, количество членов федерации постоянно растет. Это происходит за счет ребят в возрасте до 10 лет. Уверен, юное поколение и является будущим спортивных танцев. И каким оно будет, зависит от федерации. Будьте уверены - подготовим достойную смену!
- Ваши прогнозы на Всемирные игры в 2013 году?
- Понимаю, читателям "КИ" интересно услышать фамилии спортсменов, которые будут представлять Украину на IX Всемирных играх, но сегодня существует достаточный перечень вероятных претендентов, и назвать конкретные пары считаю преждевременным. Как известно, в колумбийский город Кале, который будет принимать IX Всемирные игры, делегируют две пары категории "Взрослые" по европейской и латиноамериканской программам. Думаю, участников Всемирных игр определят отборочные чемпионаты, которые пройдут в 2012 году. Единственное, что могу с уверенностью сказать, - на Всемирных играх Украина будет представлена спортсменами, которые способны показать высокий результат. Впереди напряженная работа.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-13-12-08-25/2643-2011-10-31-15-27-32

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ДОЛГА ЖИТЕЛИ
Константин Шруб, "Днепр вечерний", 01.11.2011, Днепропетровская обл.
Предприятия области задолжали своим работникам почти 16 миллионов гривен. К сожалению, большая часть этих денег так и не будет выплачена.

 Ужас: объем долгов по заработной плате на Днепропетровщине превышает 15 миллионов гривен! Почти четверть из этой суммы - долги экономически активных предприятий, а вот остальное - долги банкротов или же переживающих кризис предприятий. Об этом "Вечерке" сообщили в Главном управлении статистики в области. Эти огромные деньги люди заработали потом и кровью, но не могут получить месяцами…
Время сейчас такое, что и на выплачиваемую зарплату семья работяг едва-едва дотягивает до получки. Каждому из нас приходится экономить буквально на всем. Детишкам - донашивать колготки после соседских малышей. Женам - сшивать леской давно разлезшиеся по швам сапоги и латать мужьям заношенные рубашки. А на праздники какие там колбасы с мандаринами - тут на картошку с салом бы хватило!..
Так живет большинство украинцев, вовремя получающих зарплату, которую иначе как нищенской не назовешь. А теперь представьте, как не умереть с голоду семье, где кормильцу на его предприятии месяцами вместо денег выдают одни лишь обещания. Такой страдалец живет в моем подъезде. Мужчине на его загибающемся заводе не выплачивают заработанное пятый месяц. А у Сергеича - жена и голодные рты двух ребятишек. Им, ободранным и вечно голодным, продукты собираем всем домом. А их отец дважды в день уходит искать пустые бутылки. Сначала он, слесарь с двадцатилетним стажем, стыдился своего занятия. Теперь попривык под покровом тьмы греметь пустой стеклотарой.
И так не живут, а выживают тысячи работяг на Днепропетровщине, сотни тысяч - в Украине. Жаловаться, заявлять о своих правах осмеливаются единицы. Затравленные страхом и беспросветностью люди уже не верят ни во что, топят свое горе в бутылке. Тот же мой знакомый слесарь Сергеич на часть заработанного после сдачи стеклотары обязательно покупает чекушку  дешевого самогона. Залпом проглатывая ее под раскидистым каштаном, плачет от стыда:
- Не пить - не могу! Душа так кровоточит, что хоть в петлю лезь!
Бесхлебица, нищенство, беспросветность из-за долгов по зарплатам - это одна из главных причин того, что украинский народ стремительно спивается. Дешевая водка - единственное "обезболивающее", которое хоть ненадолго притупляет отчаяние человека. Но этот уход в иную реальность обманчив. После протрезвления жизнь становится еще страшней - и тогда люди действительно лезут в петлю. Рост суицидов в наше время - это тоже одно из следствий долгов по зарплатам.
- Ситуация с долгами по зарплате остается сложной, но меняется к лучшему, - обнадеживает заведующий отделом социально-трудовых отношений управления труда и соцзащиты Днепропетровского горсовета Николай Суслов. - С января по сентябрь долги по зарплате в нашей области уменьшились на треть, и ситуация на Днепропетровщине значительно лучше, чем, скажем, в Донецкой и Харьковской областях, где суммы задолженности по зарплате составляют, соответственно, 250 и 148 миллионов. Как это ни трудно, но мы стремимся разыскать руководителей давно обанкротившихся фирм, заставляем их отдать людям заработанное.
- В основном эти долги сформировали предприятия-банкроты, истребовать с них деньги чрезвычайно тяжело даже с помощью прокуратуры, - признает руководитель пресс-службы Днепропетровского областного объединения профсоюзов Виктор Коврига. - Региональное соглашение между облсовпрофом, союзом промышленников и предпринимателей и облгосадминистрацией помогает для отдельных предприятий разработать схему погашения долгов - как это, например, происходит сейчас с днепродзержинским НПП "Цирконий". Профсоюзы остаются эффективной силой защиты рабочими своих интересов: например, из общей суммы долга по зарплате в 15,7 миллиона всего 2,2 миллиона - это долги предприятий, где есть профсоюз. На остальных же, кризисных и обанкротившихся заводах и фирмах, даже защитить людей, остающихся месяцами без денег, некому…
...Хочется пожелать тем землякам, которые оказались в ловушке долгов по зарплате: держитесь, как бы это ни было трудно! "Вечерка" остается вашим верным другом, мы будем добиваться возвращения заработанного!
http://dv-gazeta.info/proisshestvija/dolga-zhiteli.html

РАДИО - БЕЗ САРАФАНА, ФЕМИДА - В МАНТИИ
Наталия Гончарова, "Крымская правда", 29.10.2011
В последние дни октября продовольственная корзина потребителя начала тощать, а из появившихся в ней пустот потянуло холодком…

 … - это поползли вверх цены на большую часть продуктов питания. Пока не решился вопрос цены природного газа для отопления жилищ, стал дорожать бензин. Больше придётся платить и за привычку слушать радио на кухне. А тем, кто решится искать справедливости в суде, пора готовиться к существенным расходам: на днях госпошлина на обращение к Фемиде подорожает в несколько раз.
Аналитики уверяют, что запасы нефти на мировом рынке значительно превышают европейские потребности в топливе, что неизбежно должно привести к падению цен на "чёрное золото". Вторят им и украинские чиновники, которые прогнозируют снижение оптовых цен на популярные марки бензина. По подсчётам Минтопэнерго, в ноябре стоимость литра топлива марки А-95 должна снизиться на 4,3%, А-92 - на 8,7%, А-76 - на 5,8%. Более чем на 5% подешевеет и дизельное топливо. Если перевести проценты в гривны, литр бензина на заправках подешевеет на 40-50 копеек, если, конечно, продавцы услышат прогнозы чиновников.
Пока же ценники на крымских заправках меняются не в ту сторону: на днях литр бензина опять подорожал на 5-10 копеек. По мнению экспертов, нефтетрейдеры всё-таки реагируют на мировые тенденции, но своеобразно: сначала необоснованно поднимают цены, чтобы потом было что снижать, если вмешается Антимонопольный комитет Украины. Таким нехитрым способом продавцы пытаются остаться при своих интересах и обвести покупателя вокруг пальца.
По словам руководителя проекта "АПК-информ: овощи и фрукты" Татьяны Гетьман, резкое подорожание огурцов, помидоров, перца и баклажанов связано с окончанием сезона реализации овощной продукции открытого грунта. Рекордсменами ценовой гонки стали огурцы: за килограмм уже приходится платить 13-15 гривен, и это - только начало огуречного бума. Начинают дорожать и овощи первой необходимости: картофель, морковь, лук, свёкла. По официальным прогнозам, стоимость килограмма возрастёт на 20-30 копеек, в реальности подорожание может стать более существенным - на гривну и более. Это объясняется тем, что у сельчан нет достаточного количества хранилищ для овощей.
В ноябре должен резко подешеветь сахарный песок, ведь в разгаре сезон его производства. По прогнозам аналитиков, в этом году Украина не только не будет испытывать недостатка в сладком продукте, но и столкнётся с его перепроизводством. Сахар нового урожая пополнит немалые его запасы на складах, и это спровоцирует падение цены до шести гривен за килограмм. Если не будет импорта сахара-сырца по квоте ВТО, ближе к середине следующего года стоимость килограмма вернётся к нынешней отметке в 7-7,5 гривны. Если хлынет импорт, перерабатывающим предприятиям придётся нести убытки и сдавать готовую продукцию по дешёвке.
А вот рис, килограмм которого сейчас можно приобрести за 7-8 гривен, будет дорожать: из-за наводнения в Таиланде поставки этого продукта на Украину сократятся на 10%, или на 3,5 миллиона тонн. Подорожание крупы собственного урожая из-за дороговизны энергоносителей составит не менее 10%.
С молока - на заменители
Продолжают дорожать молоко и молокопродукты, официально - на 5-7%. Не должны повышаться цены только на твёрдый сыр: если он подорожает, как год назад, до 90-100 гривен за килограмм, люди перестанут его покупать. Поэтому сыровары продолжат заменять натуральный молочный продукт поддельным.
А вот активизация импорта мясных продуктов, которая уже началась и набирает обороты, может на 2-3 гривны сбить цены на свинину: килограмм мякоти можно будет приобрести за 48-50 гривен. Популярная курятина дешеветь не будет, а говядина может стать ещё дороже. Из-за этого поднимется цена на колбасы высшего сорта, в частности сырокопчёные и сыровяленые.
Без связи с внешним миром
С 1 ноября "Укртелеком" намерен на 20% повысить абонентскую плату за пользование проводным радио. Одна радиоточка обойдётся частному лицу или бюджетной организации в 7,2 гривны в месяц, остальные смогут слушать радио за 10,8 гривны. В "Укртелекоме" сообщили, что проводное вещание давно является убыточным, а механизма компенсации расходов на него в стране нет. При этом в компании не скрывают, что в настоящее время радиоточками пользуются 2,5 миллиона человек, преимущественно пенсионеры, инвалиды и малообеспеченные граждане, для которых приёмник - единственный источник связи с внешним миром. И около ста гривен в год за радио для них - существенные деньги, которые можно потратить на еду или тёплые вещи. Льготных тарифов на пользование радиоточкой не предусмотрено. Если кому-то повышенная плата не под силу, можно отказаться от услуги, обратившись с паспортом в абонентский отдел обслуживающей ваш район телефонной станции.
Фемида в разводе
В первый день ноября вступит в силу закон "О судебном сборе", который существенно поправит материальное положение служителей Фемиды.
Как пояснил один из авторов закона народный депутат Валерий Писаренко, государственная пошлина, которую нужно внести в госбюджет за подачу искового заявления в суд, не менялась в течение 18 лет и сумма её была фиксированной. Теперь стоимость судебных услуг привязали к минимальной заработной плате и будут индексировать в соответствии с ростом последней.
- Полученные деньги пойдут на укрепление материально-технической базы судов, - сообщил Писаренко. - На них купят компьютеры, ксероксы, системы фиксирования судебного процесса.
Кроме того, по словам депутата, у судей наконец-то появятся деньги на отопление своих рабочих помещений, и они смогут присутствовать на процессе не в куртках и пальто, как сейчас, а в мантиях, как того требует протокол. Во сколько это обойдётся рядовому гражданину, пока известно только частично. К заявлению о разводе придётся приложить квитанцию не на 8,5, а на 94,1 гривны, что в одиннадцать раз больше, чем сейчас. Полный цикл судебных разбирательств, к примеру, за жильё в "хрущёвке" обойдётся истцу в 6211 гривен.
Без уплаты пошлины можно будет подать заявление о взыскании заработной платы, алиментов, ущерба в результате преступления и производственной травмы и нарушения прав потребителя. Законом освобождены от уплаты госпошлины инвалиды войны
I и II групп, чернобыльцы I и II категорий, организации ветеранов и инвалидов, а также некоторые государственные структуры: Антимонопольный комитет, Пенсионный фонд и Соцстрах.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/10/29/radio---bez-sarafana-femida---v-mantii

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

УЩІЛЬНЕННЯ МЕДИЦИНИ
Іван Гаврилович, "Галичина", 01.11.2011, Івано-Франківська обл.
Селищні громади Прикарпаття переймаються ймовірною реорганізацією місцевих лікарень.

 Пристрасті завирували цієї погідної осінньої пори серед пацієнтів і самих працівників медичних закладів ще на підступах до декларованої МОЗом реформи в охороні здоров'я. Нагадаємо: поки що модель нового варіанту вітчизняної охорони здоров'я нині проходить апробацію у трьох пілотних областях і в столиці України, а вже потім на основі їхнього досвіду буде вироблено конкретні напрями реформування галузі. Та людей уже лякає перспектива того, що в своєму селі або селищі вони можуть позбутися лікарні дільничного, а то й районного масштабу. Або ж буде значно скорочено кількість ліжко-місць у цих закладах, через що пацієнтам доведеться чекати в черзі, аби потрапити сюди на лікування, а вивільнені медики опиняться без роботи.
Населення і медичну громадськість області заспокоює начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Микола Олінійчук. Він стверджує, що підозрілі для багатьох формулювання "реорганізація мережі медичних установ", "оптимізація ліжкового фонду" насправді не несуть в собі ніякої прихованої загрози інтересам пацієнтів та медпрацівників, а мають на меті, навпаки, наблизити до людей первинну медико-санітарну допомогу. Заперечує головний медик області і те, ніби слід чекати значних кадрових скорочень серед його колег у тих лікарнях, які збираються реорганізувати. Принаймні у цьому він запевнив жителів Отинії Коломийського району та працівників місцевої районної лікарні.
Тут, у залі селищної ради, відбувалося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, сім'ї, материнства і дитинства. А приїхали сюди члени комісії, які, звичайно ж, побували і в самій лікарні, за наполяганням депутата обласної ради Олександра Левицького, якого не задовольнили письмові відповіді керівників області і району на його депутатський запит про подальшу долю Отинійської лікарні, зроблений за зверненням 2 163  жителів селища. Приїхав для вивчення ситуації на місці і перший заступник голови облради Василь Гладій. На виїзному засіданні комісії, звертаючись до місцевих жителів та медиків, він сказав:
- Якось дивно виходить у нашій державі. Почали реформувати податкову систему - все закінчилося "податковим майданом", узялися за пенсійну реформу - знову невдоволення людей. Тепер бачимо їхній спротив щодо задуманих кардинальних змін в охороні здоров'я. Усе це зрештою наводить на думку: то що,  влада зі своїми ідеями розумна, а ті, кому вона мала б служити, - ні? Скажімо, проведене обласною радою опитування наших краян свідчить, що з найбільшою недовірою ставляться вони якраз до системи охорони здоров'я. Це найконсервативніша галузь, яка, звісно, вимагає змін. Але змінювати необхідно на щось краще. Реформи ж, які погіршать медичне обслуговування, населенню не потрібні. Для жителів сільської місцевості сьогодні особливо багато важить, щоб наблизити до них лікаря, щоб серед людей проводити дієву профілактику різних захворювань, якомога раніше виявляти ті чи інші патології і починати лікування хворих.
Мабуть, чутки про закриття лікарні (а вона обслуговує жителів не лише цього селища, а й ще двох десятків сіл в радіусі 30 км) були породжені намірами районної влади і керівництва Коломийської ЦРЛ перепрофілювати цей заклад задля економії коштів на його утримання. Адже закладені в цьогорічний районний бюджет на охорону здоров'я  78 млн. грн. уже використано. Навіть на так звані захищені статті бюджету коштів до кінця року не вистачатиме. На наступний рік на фонд зарплати потрібно 91 млн. грн. А ще ж лікарні мають платити за енергоносії, забезпечувати хворих медикаментами, харчуванням хоча б на дотеперішньому мінімальному рівні.
Як із цього становища вийде медицина Коломийщини, наразі ніхто достеменно не може сказати. Розраховують на додаткові асигнування за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету або ж дотацій з обласного, Державного. А контрольні цифри районного бюджету на наступний рік передбачають необхідність асигнування на охорону здоров'я значно більшої суми - 160 млн. грн. Словом, ще проблематичніше буде звести дебет із кредитом.
Отож і з'явилась ідея скоротити витрати на утримання закладу завдяки переведенню частини так званих цілодобових ліжок педіатричного та гінекологічного відділень на денний стаціонар. Але категорично проти неї були присутні на виїзному засіданні депутатської комісії отинійці.
- Та невже мама із Жукотина чи Сідлища возитиме щоранку свою дитину в денний стаціонар до Отинії, а в обід ще й бігтиме звідси до магазину, аби купити щось із харчів для неї і для себе? - риторично запитав О. Левицький.
А ще голови районної держадміністрації - Михайло Негрич та районної ради - Богдан Болюк запропонували на базі того ж дитячого відділення створити реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. Отинійці щодо цієї пропозиції загалом не мають нічого проти, але за умови розміщення його в окремому будинку колишньої дитячої лікарні, який нині не використовується, а педіатричне відділення все ж вимагають зберегти. Щоправда, в ньому найнижча наповнюваність (того дня, коли ми тут побували, були зайняті лише сім із 20 ліжок), тому погодилися, щоб десять ліжок звідси забрали в інші відділення - неврологічне й хірургічне, де вони не простоюватимуть. Певна річ, місцеві медики та жителі селища зацікавлені в тому, щоб лікарня залишалася 100-ліжковою, тобто не втратила статус районної.
Депутатська комісія, враховуючи думку отинійців, рекомендувала головному управлінню охорони здоров'я ОДА, районній раді та РДА не зменшувати кількість ліжок у лікарні і зберегти її структуру. Як резюмував селищний голова Володимир Кінащук, обговорюючи таке складне питання, сторони все ж прийшли до компромісу, щоб, образно кажучи, і вовк залишився ситим, і коза цілоюѕ Проте в тоні голосу, яким це було сказано, відчувалась іронія з гірким присмаком, бо отинійський війт і сам розуміє алогічність цієї словесної формули, перевірену народною мудрістю. Адже вже нині, наприкінці 2011-го, відчувається брак коштів навіть на зарплату працівникам Отинійської лікарні та інших медичних закладів району. У тому ж педіатричному відділенні цієї лікарні на день для одного маленького пацієнта виділяють в середньому лише 1,61 грн. на медикаменти (що можна купити на таку мізерну суму - хіба що два одноразові шприци?!). Тоді як, за словами головного лікаря ЦРЛ ірини Садов'як, у дитячій лікарні в Коломиї виділяють 7 грн. (хоча зрозуміло, що й тут основний тягар фінансових витрат на придбання ліків доводиться нести батькам хворих дітей), а головне - умови для ефективного лікування хлопчиків і дівчаток незрівнянно кращі, ніж в Отинії. Бо завдяки наявності відповідного медичного обладнання, лікарів-консультантів є можливість із самого початку правильно діагностувати захворювання у дитини. Втім, у батьків дітей з отинійського куща теж є свої аргументи на користь збереження педіатричного відділення в місцевій лікарні: близькість до неї, а отже, й менші транспортні витрати для них, та й коломийська лікарня може бути перевантажена, особливо в час епідемії гострих респіраторних захворювань. Тому вони й так емоційно заявляють: "Педіатричне відділення ми нізащо не віддамо!". Хоча, зрештою, і погодилися на скорочення ліжкового фонду в ньому.
Недостатня наповнюваність пацієнтами, причому не лише в педіатричному відділенні, також у Яблунівській районній лікарні Косівського району, де постійна комісія обласної ради продовжила своє виїзне засідання з участю голови райдержадміністрації Ярослава Шинкарука. Скажімо, тут, як і в Отинії, переважна більшість вагітних жінок обминають пологове відділення місцевої лікарні, а воліють народжувати дітей у ЦРЛ. Порівняйте: у Яблунівській лікарні з початку року появилося на світ 40 немовлят, а у Косівській - понад 800. Нині почастішали ускладнені пологи, тому жінки та їх рідні обирають ті медичні заклади, де кваліфікованіші акушери-гінекологи, краще медичне обладнання.
Втім, учасники розмови і в Яблунівській лікарні дійшли висновку про доцільність зберегти тут, принаймні ще на наступний рік, структуру її відділень і весь 100-ліжковий фонд. Зате косівчани, схоже, почали вже готуватись до ймовірних скорочень цього фонду, а відповідно й працевлаштування вивільнених медпрацівників через два-три роки, коли, як сказав головний лікар ЦРЛ іван Фазан, районні лікарні, як це передбачено реформуванням медицини, фінансуватимуться з обласного бюджету, а обласна влада неодмінно вимагатиме привести до чинного нормативу показник лікарняного ліжкового фонду на 10 тисяч населення, який на Косівщині й загалом у нашому краї вищий від середньоукраїнського. Самі косівчани вийшли на ОДА та обласну раду з ініціативою: аби чудове приміщення й територія Яблунівської лікарні вкупі з місцевими сприятливими для оздоровлення природно-кліматичними чинниками використовувалися з найбільшою користю, варто створити тут обласне відділення реабілітації кардіологічних хворих. Адже нині прикарпатці мусять з цією метою їхати в Чинадієво Закарпатської області або Великий Любінь Львівської. Для створення відділення, як підрахували в РДА та районній раді, потрібно не так уже й багато коштів - півмільйона грн. Господарі запевнили членів депутатської комісії, що врахують усі зауваження спеціалістів-кардіологів з обласного центру, котрі обстежували придатність Яблунівської лікарні для відкриття тут такого відділення. А саме перебудують великі палати на двомісні, задіють ще один ліфт, обладнають палату інтенсивної терапії. Отож депутатська комісія рекомендуватиме обласній раді та ОДА підтримати ініціативу косівчан, а заодно наразі зберегти Яблунівську районну лікарню в статусі районної.
Голова комісії Манолій Піцуряк і сам працює головним лікарем Солотвинської районної лікарні Богородчанського району, тож він не випадково, мабуть, підкреслював, що їхня постійна комісія облради лише рекомендує і сама по собі ще нічого не вирішує. Мовби натякав на можливий подальший розвиток подій: в умовах хронічного браку коштів добрі наміри депутатів, які підтримують прагнення громад сіл і селищ зберегти місцеві лікарні в їх статусі, можуть намірами й зостатись, а структурам виконавчої влади нічого не залишиться, як "танцювати" від реальних можливостей своїх районних бюджетів щодо фінансування охорони здоров'я. Отоді доведеться, як це роблять хірурги, різати по живому, тобто, образно кажучи, навіть проти волі громад скорочувати ліжко-місця в лікарнях.
Якщо ж так станеться, то це підтвердить сумніви згаданого на початку цієї кореспонденції депутата обласної ради Олександра Левицького і багатьох із тих отинійців, чиї інтереси він обстоює: чи задумана МОЗ реформа справді спрямована на поліпшення медичного обслуговування населення, чи під неї хочуть замаскувати вимушене скорочення мережі медичних закладів з прозаїчної причини - браку в державній скарбниці коштів на цю життєво важливу для українців галузь? Адже в Україні на потреби охорони здоров'я її громадян витрачають, за словами голови комісії, лише 2,4-2,6% її валового внутрішнього продукту, тоді як у країнах ЄС - 6-8%.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=17338&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=2c61c73f2f

ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

ЧОРНОЗЕМИ УДОБРИМО... РАДІАЦІЄЮ?!
Валентин Ковальський, "Київська правда", 01.11.2011
Мало нам Чорнобильської зони відчуження, тепер ще й загальноукраїнське сховище відпрацьованого ядерного палива має з'явитися.

 Цей "могильник" планують збудувати між чотирма селами: Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка.
Чорнобильську проблему ми піднімали ще два тижні тому в публікації "Розмножимо ліквідаторів і термінаторів" ("КП" №105 від 11.10.2011р.). Тоді йшлося про те, що в зоні відчуження розпочалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ). Загалом, у ньому можна зберігати до 400 тисяч ДІВ.
На жаль, на цьому ядерні плани можновладців не закінчуються. Так, нещодавно народні обранці ухвалили в першому читанні законопроект №8795 (про централізоване сховище для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів). У першій статті чорним по білому написано: "Централізоване сховище розміщується на майданчику, що розташовується між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області у зоні відчуження території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Чим же керувалися панове законотворці, коли голосували за цей документ? Відповідь на це запитання дає пояснювальна записка: "У даний час в Україні експлуатуються 15 енергоблоків атомних електростанцій (АЕС), які виробляють близько 50% електроенергії країни, за ціною, удвічі меншою у порівнянні з традиційною тепловою генерацією. Одним із важливих компонентів технологічного циклу роботи АЕС є утворення відпрацьованого ядерного палива (ВЯП)... Відпрацьоване ядерне паливо є цінною вторинною сировиною, що містить до 97% ядерних матеріалів, які можуть бути ефективно використані в реакторах наступного покоління... На цей час ВЯП АЕС України (за винятком Запорізької АЕС, на якій з 2001 року експлуатується "сухе" сховище контейнерного типу) вивозиться на тимчасове зберігання і подальшу переробку до Російської Федерації. Вартість послуг російських спеціалізованих підприємств зі зберігання та переробки ВЯП має стійку тенденцію до зростання з кожним роком. В період з 2001 по 2011 рік вартість цих послуг зросла майже у 3,4 раза...".
Таким чином, нове "могильне" будівництво продиктоване суто математичним підходом: за підрахунками експертів, вивезення відпрацьованого палива з українських АЕС може коштувати понад 160 млн. доларів щороку. Власне, подорожчання таких послуг і називають однією з головних причин для "могильного" будівництва. За прогнозами фахівців, якщо Україна побудує свої сховища і припинить вивезення відпрацьованого ядерного палива до РФ, то впродовж 5 років можна буде заощадити близько 800 мільйонів доларів. Чим обернеться таке "заощадження" для Києва і Київщини? Про це, на жаль, державні чиновники чомусь не думають. А, може, їх цікавлять лише гроші, які можна буде заробити під час завезення відпрацьованого ядерного палива з інших країн?
Недарма ж Євросоюз люб'язно погодився виділити 8 млн. фунтів стерлінгів і 2 млн. євро на будівництво сховища в зоні відчуження. З таким "успіхом" шановні європейці могли б нам підкинути ще трохи грошенят, щоб якомога швидше створити черговий "могильник" між згаданими чотирма селами. До цього "могильника" звозитимуть радіоактивне "добро" і від наших північних сусідів. Про це йдеться в тексті згаданої пояснювальної записки: "Окрім того, починаючи з 2013 року, Україна має прийняти з Росії для зберігання та подальшого захоронення високоактивні радіоактивні відходи, утворені в результаті переробки відпрацьованого палива українських АЕС".
Ясна річ, поява нового "могильника" - це ще одна екологічна (і ядерна) проблема не лише для Київської області, а й для всієї країни. Краще було б, якби такі сховища будували поблизу самих атомних електростанцій. Такої думки дотримується експерт Національного екоцентру Дмитро Хмара. Чому? Річ у тім, що після зупинки тієї чи іншої АЕС процес виведення з експлуатації триватиме ще років 70. Отож, коли сховище розраховане на 50-100 років, то для нього можна було б використати майданчики АЕС. Крім того, це дало б можливість заощадити на створенні інфраструктури та вирішити проблему, пов'язану з перевезенням небезпечних речовин.
На превеликий жаль, ці та інші погляди експертів не збігаються з поглядами "небожителів" Грушевського. Отож, як казав Леонід Макарович, маємо те, що маємо.
http://www.kiev-pravda.info/114-22750/chornozemi-udobrimo-rad%D1%96ats%D1%96%D1%94yu

ОТРУТА ПОЛИШАЄ СТЕПИ
Тетяна Підгородецька, "Новий день", 28.10.2011, Херсонська обл.
На Херсонщині триває масштабне вивезення безгоспних, непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

 Днями перші завантажені спецавтівки полишили Білозерський район. Журналісти області одержали можливість побувати на місці подій.
На територію колишньої бази облагрохіму, що на околиці Білозерки, для остаточного вивезення доставлено 25 тонн хімікатів. Сипучі - у поліпропіленових мішках, а потім ще й у величезних біг-бегах, ємністю приблизно з тонну. Рідкі - у сертифікованих пластмасових діжках. Червоно-біла смугаста стрічка довкола цих об'єктів говорить сама за себе: перетинати встановлену межу небезпечно. За кожним кроком виконавця робіт, а це ТОВ "СІ Буд Систем", яка є підрядником ізраїльського підприємства "СІ Груп Консорт Лтд.", стежать представники комісії з питань поводження з безгоспними відходами та місцевої влади. Заступник голови райдержадміністрації Василь Журавленко, щойно ЗМІ увімкнули камери та диктофони, почав усіх вітати "з сьогоднішнім святом"(!). На перший погляд, це здалося дивним. Але…
- Нарешті ми розпочали роботи з вивезення та утилізації безгоспних агрохімікатів з Білозерського району, - пояснює Василь Петрович. - І сьогодні ми з вами присутні на відвантаженні з територій трьох сільських рад: Станіславської, Білозерської і Томинобалківської. Склади знаходилися на відстані 15-20 метрів від житлових будівель. Влітку, при температурі до 40 градусів, довкіл стояв сморід і сльозилися очі від цих отрутохімікатів, а сьогодні їх там вже немає. Це дуже велике свято!
За словами Василя Журавленка, під час пакування пестицидів жителі вищезгаданих сільських рад не могли повірити, що їхнім стражданням, нарешті, буде покладено край. Від радості ледь не плакали і до пізньої ночі, поки тривали роботи, залишалися поруч.
Що саме, за хімічним складом, зібрано у спеціалізовану тару, визначити неможливо. Отрутохімікати пролежали десятиліття, зазнавали руй­нівного впливу опадів, змішувалися між собою вітром… Відомо одне: ці хімікати заборонені до використання, не мають господаря і такому непотребу не місце там, де живуть люди і родить земля.
- Завдання комісії з вивезення безгоспних, непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів - відслідковувати, що зі складу усе зібрано, зважено, завантажено на автотранспорт і вивезено за межі Херсонщини, - розповідає заступник голови комісії, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в області Ольга Філіна. - Зараз зважено транспорт, потім будуть завантажені біг-беги, обов'язкове повторне зважування автотранспорту після затарення і підписання акта. До нього залучаються не лише члени нашої комісії, а й представники фірми, яка виконує ці роботи, сільської (селищної) ради та райдержадміністрації.
До речі, спочатку планувалося вивезти з Білозерського району 9,2 тонни. Але, як зауважив на брифінгу заступник губернатора Михайло Мельник, приблизний обсяг можна було підрахувати лише візуально. Бо під час безпосереднього затарення виявилося, що пестицидів значно більше - 25 тонн. Втім, з території вищезгаданих сільських рад вивезено все. Для цього задіяно ліцензований транспорт. Працівники-виконавці пройшли відповідне навчання і мають спеціалізовані допуски. Усі агрохімікати з території Херсонщини прямують до спеціалізованого польського підприємства, на якому їх і буде утилізовано.
На жаль, поки що Білозерський район не можна назвати очищеним від агрохімікатів. Залишається ще 50 контейнерів з пестицидами. Планується, що черга, а точніше кошти, на їх утилізацію, надійдуть у 2012 році.
Нагадаємо: за приблизними підрахунками, на початок жовтня цього року на території області знаходилося близько 1013 тонн непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів (безгоспних і таких, що мають власників). Згідно з договором і відповідно до тендеру, проведеного Міністерством екології та природних ресурсів, до кінця цього року (за прогнозами фахівців, до початку листопада) буде вивезено та утилізовано майже 297,7 тонни безгоспних агрохімікатів. Протягом наступного року планується очистити Херсонщину остаточно.
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/483-2011-10-28-06-09-21.html?directory=1

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 1 листопада 2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.

 

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення