Огляд реґіональної преси 

Випуск 69, 30 вересня 2011 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ШАГ НАВСТРЕЧУ
Иван Бухтияров, "Жизнь", 28.09.2011, Донецкая обл.
Встреча глав государств Украины и России сопровождалась изрядным количеством необычностей, умолчать о которых было бы неправильно.
РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ГУБЕРНАТОР ЖИТОМИРЩИНИ ПРОВІВ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
"Рупор Житомиру", 29.09.2011
Голова обласної держадміністрації С.Рижук провів засідання колегії, під час якого обговорювались завдання місцевих органів влади, окреслені Президентом України В.Януковичем на засіданні Ради регіонів.

ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД АМЕРИКАНЦІВ
Тетяна Огородня, "Слобідський край", 29.09.2011, Харківська обл.
Вітаючи Посла США на Харківщині, М.Добкін зазначив, що співпраця з розвинутою демократичною країною є надзвичайно важливою для молодої Української держави.

СПІЛЬНА СПРАВА ДВОХ ОБЛАСТЕЙ
Олена Морозова, "Вісті Придніпров'я", 29.09.2011, Дніпропетровська обл.
На Дніпропетровщину з робочим візитом завітала делегація з Донецької області на чолі з губернатором Андрієм Шишацьким та головою обласної ради Андрієм Федоруком.

А У НАС - ЛЬВІВСЬКИЙ ЧАС!
Марія Доротич, "Високий замок", 28.09.2011, Львівська обл.
Не виключено, що погрозою "сепаратного" часу депутати Львівської облради будуть тиснути на парламент, - аби скасувати сумнівну постанову.

ВОЗМОЖНОСТИ РЕГИОНАЛЬНОГО РАЗВИТИЯ
Максим Стрелецкий, "Жизнь", 28.09.2011, Донецкая обл.
О новых возможностях в развитии Донецкой области в интервью с председателем Донецкого областного совета Андреем Федоруком.

ПОСОЛ ПАКИСТАНА ВОСХИЩЕН КРАСОТОЙ КРЫМА
Елена Зорина, "Крымские известия", 28.09.2011
Первый заместитель главы парламента автономии К. Бахарев встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Исламской Республики Пакистан в Украине Ахмадом Навазом Салимом Мелой.

ПРО УТИСКИ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ В ЧЕРНІВЦЯХ ПРОІНФОРМУЮТЬ РАДУ ЄВРОПИ
"Час", 28.09.2011, Чернівецька обл.
Секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин вп'яте проігнорував вимоги чернівчан ...

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
БЮДЖЕТ-2012 В СТИЛЕ "МИЛИТАРИ"
Елена Зеленина, "Время", 29.09.2011, Харьковская обл.
На прошлой неделе парламент принял за основу президентский законопроект "О численности Вооруженных сил Украины на 2012 год".

ПАРЛАМЕНТСКИЕ КУРИЛКИ: КТО ОТСТОЯЛ МЕСТО ДЛЯ РЕКЛАМЫ ТАБАКА
Мария Землянская, "Время", 29.09.2011, Харьковская обл.
Пришла осень, и рядом с «афганцами» у парламента выстроились активисты общественной коалиции «За свободную от табачного дыма Украину».

НО АКЦИЯ ПРОТЕСТА ПРОДОЛЖАЕТСЯ…
"Луганская правда", 28.09.2011
Протестующие заявляют, что намерены проводить акцию до отмены уже принятых и снятия с рассмотрения еще не принятых законодательных актов, которые затрагивают их интересы.
 

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
КОСТЕНКІВЦІ СТРАШАТЬ ВЛАДУ ДЕСТАБІЛІЗАЦІЄЮ
"Західний кур'єр", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
Українська народна партія висловлює солідарність з вимогами студентів.

ОЛЕГ ЛЯШКО: "ОСТАНОВИТЕ ЭТО ИЗДЕВАТЕЛЬСТВО - ОТМЕНУ ЛЬГОТ!"
"Южная правда", 29.09.2011, Миколаївська обл.
Радикальная партия О. Ляшко выступает категорически против отмены льгот и требует увеличения по меньшей мере в 5 раз помощи социально незащищенным гражданам Украины.

ПІСЛЯ "СИЛЬНОГО" ТІГІПКА ЯНУКОВИЧ ПОГЛИНУВ "НАРОДНОГО" ЛИТВИНА?
Іван Фаріон, "Високий замок", 28.09.2011, Львівська обл.
"Щоби була така ж стабільність, як у Росії"...

ІВАН МУНТЯН: "МИ ДИВИМОСЯ В МАЙБУТНЄ!"
"Час", 28.09.2011, Чернівецька обл.
Про перші результати та найближчі потужні плани - розмова з головою обласної організації партії ВО "Батьківщина" Іваном Мунтяном.

ЕКОНОМІКА
ОБІЦЯНКИ - НЕ ЦЯЦЯНКИ
Вікторія Шкабой, "Народне слово", 29.09.2011, Кіровоградська обл.
Минуло трохи більше ніж півроку відтоді, як обіцяли запустити в експлуатацію Олександрівський цукрозавод. І ось 19 вересня виробництву було дано старт.

"СВОБОДА": УКРАЇНА НЕ ПОТРЕБУЄ "ЗНИЖОК НА ГАЗ"
"Західний кур'єр", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
"Україна не потребує "знижок" на газ від "кремлівських карликів", - стверджує прес-служба ВО "Свобода", посилаючись на керівника аналітичної служби партії Юрія Левченка.

ЗАВОД ВМЕСТО ОТСТОЙНИКОВ
Иван Бухтияров, "Жизнь", 28.09.2011, Донецкая обл.
Енакиевский завод по переработке шлама может начать работу уже в следующем году.

УДАРИМ СЧЕТЧИКОМ ПО ХОЛОДНЫМ БАТАРЕЯМ!
Алиса Сопова, "Донбасс", 28.09.2011, Донецкая обл.
Тепломер поможет сэкономить на отоплении до трети стоимости.

ТОЧКА ЗОРУ
ПОВЕРТАЄМО ГРИВНЮ, А ПОЗИЧАЄМО ДВІ
"Рівне вечірнє", 29.09.2011
Народний депутат Віктор Матчук вважає, що бюджет на 2012 рік є провальним, зокрема, через закладене у ньому збільшення зовнішньої заборгованості України.

АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО: НАРОД ЗУПИНИТЬ ЗЛОЧИН ВЛАДИ
Микола Ладовський, "Галичина", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
"Реальна ситуація в країні погіршується".

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ДЕПУТАТ СПІЛКУВАВСЯ З КОСТОПІЛЬЧАНАМИ
"Рівне вечірнє", 29.09.2011
Народний депутат України Микола Шершун побував у Костопільському районі.

НАРДЕП ДАНИЛЕНКО ДОБИЛСЯ ПЕРЕРАСЧЕТА ПЕНСИЙ ДЛЯ БЫВШИХ РАБОТНИКОВ "СВЕМЫ"
"Панорама", 29.09.2011, Сумская обл.
К народному депутату Украины Владимиру Даниленко обратились бывшие работники производственного объединения "Свема".

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
ЗВАРИЧА ПОСАДИЛИ, НО ДЕЛО ЕГО ЖИВЕТ
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 28.09.2011, Днепропетровская обл.
Закончилось одно из самых громких дел в Украине.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
МІСЦЕВА МЕДИЧНА МІГРАЦІЯ
Іван Гаврилович, "Галичина", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
Реформування охорони здоров'я головна тема розмови з заступником головного лікаря ЦМКЛ Володимиром Вовчуком.
НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
ЩЕ ТІЛЬКИ ВИБУХІВ НЕ ВИСТАЧАЛО!
Валентин Ковальський, "Київська правда", 29.09.2011
В Україні вже стає недоброю традицією - при прокладці кабелів розривати магістральні газопроводи. Після трагічного вибуху в Ужгороді дійшла черга і до Київщини…
 

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ШАГ НАВСТРЕЧУ
Иван Бухтияров, "Жизнь", 28.09.2011, Донецкая обл.
Встреча глав государств Украины и России сопровождалась изрядным количеством необычностей, умолчать о которых было бы неправильно.

 Переговоры президента Украины с президентами (действующим и будущим) России прошли в резиденции главы Российского государства. О чем договорились и почему только сейчас, разбирался корреспондент "Жизни".
Переговоры были необычны во всех отношениях. Судите сами: незадолго до начала встречи Россия узнала, кто станет кандидатом в президенты от власти на следующих выборах. Сами же переговоры, едва ли не впервые, прошли без участия министров, экспертов и прочих консультантов.
Хотя для сторонних наблюдателей четырехчасовой полилог закончился скупыми сообщениями пресс-служб глав государств, однако конкретика не заставила себя долго ждать. Впрочем, обо всем по порядку.
Подоплека
В последние несколько недель и сам Виктор Янукович, и высокопоставленные чиновники Кабмина и Администрации президента давали понять: на северном соседе свет клином не сошелся.
Говорили об энергоэффективности (намек на то, что Украина является самым крупным импортером российского газа), об альтернативных источниках энергии, о диверсификации поставок голубого топлива (договоренности с Туркменистаном и разработка проектной документации для строительства терминала по поставке сжиженного газа танкерами).
При всем при том, о России не говорили вовсе, словно цена российского газа с этими вопросами никак не связана. Достигли ли посланные сигналы цели - не ясно. Тем не менее, факт остается фактом: переговоры прошли, и, по заверению сторон, прошли успешно.
Встреча глав государств сопровождалась изрядным количеством необычностей, умолчать о которых было бы неправильно.
За четыре часа до ее начала Дмитрий Медведев на съезде "Единой России" объявил: на президентские выборы пойдет Владимир Путин. Последний, в свою очередь, предложил Дмит­рию Анатольевичу возглавить список "Единой России" на думских выборах и стать премьер-министром. Причем недовольные будущим премьерством Медведева уже нашлись. В частности, вице-премьер и министр финансов РФ Алексей Куд­рин, который был едва ли не главным претендентом на должность главы правительства при президенте Путине, заявил, что работать с Дмитрием Анатольевичем не будет. После чего Медведев, не дожидаясь премьерства, отправил Кудрина в отставку.
Отметим также, что встреча двух президентов и премьера прошла в резиденции президента РФ с символичным названием "Русь", находящейся на территории национального природного парка в Тверской области.
А был ли спад?
Директор Украинского филиала Института стран СНГ Владимир Корнилов в комментарии "Жизни" заявил: имел место не спад, а непонимание украинской стороны. "То, что мы видели, я не считал спадом отношений. В действительности шел мучительный бой из компромиссных предложений. Были иллюзии у представителей Украины, что, мол, Россия пойдет на значительные уступки, не получив ничего взамен, кроме обещаний доброй, вечной дружбы, как это бывало раньше. Российская сторона прямо и косвенно давала понять: иллюзии беспочвенны.
Но я так понимаю, президенты и премьер-министр России достигли определенных договоренностей, и в течение пары недель мы увидим визуализацию договоренностей на бумаге", - считает украинский политолог.
Предмет переговоров
Наиболее предметный на сегодня комментарий дал премьер-министр Украины. По словам Николая Азарова, на переговорах речь шла о снижении для России платы за транзит до уровня себестоимости, снижение цены газа для бюджетной и социальной сфер, и переход газотранспортной системы нашей страны в управление трехстороннего консорциума Украина-Россия-Евросоюз. Кроме того, достигнута договоренность о пересмотре газовых контрактов (в "Газпроме", впрочем, данное заявление назвали преждевременным).
"У нас большой спектр предложений, которые могут Россию заинтересовать. Могли обсуждаться предложения касательно секторального сотрудничества, врастания российских интересов в различные отрасли экономики Украины, ликвидации барьеров, искусственно создающихся для российского бизнеса. Не надо сбрасывать со счетов и гуманитарную сферу. Я бы не сбрасывал со счетов Таможенный союз, эта тема еще будет подниматься",?- убежден Владимир Корнилов.
Ведущий эксперт Центра Разумкова по энергетическим программам Владимир Омельченко считает, что в ближайшее время Украина сделает важный выбор. "Стороны показывали оптимизм, но насколько он обоснован?- сказать сложно. В частности, шла речь о создании газотранспортного консорциума. С моей точки зрения, Украине нужно определяться с этим вопросом. Если Украина хочет интегрироваться в Единое энергетическое пространство, а она взяла на себя соответствующие обязательства при вступлении в Энергетическое содружество Европы в прошлом году, то вопрос о создании консорциума с "Газпромом" вообще должен быть снят с повестки дня. Поскольку "Газпром" - компания-монополист, а в соответствии с третьим энергетическим пакетом, такие компании не могут владеть энергетической инфраструктурой в странах, работающих по правилам ЕС", - рассказал газете "Жизнь"эксперт.
Также Владимир Омельченко скептически отзывается относительно взаимности уступок Украины и России. "Уступки в данной ситуации не могут быть взаимными. Со стороны России могут быть только тактические уступки, в обмен на стратегические, со стороны Украины", - считает он.
Пожалуй, главной интригой остается то, будут ли Донецкие соглашения (по всей видимости, договоренности, или их часть, главы государств закрепят именно в столице Донбасса в конце октября) столь же масштабны и судьбоносны, как Харьковские? Сегодня существует ряд косвенных признаков как "за", так и "против" такого развития событий. И что произойдет в дальнейшем?- зависит исключительно от конструктивности позиций, занимаемых президентами Украины и России.
http://lifedon.com.ua/politika/2759/

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ГУБЕРНАТОР ЖИТОМИРЩИНИ ПРОВІВ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
"Рупор Житомиру", 29.09.2011
Голова обласної держадміністрації С.Рижук провів засідання колегії, під час якого обговорювались завдання місцевих органів влади, окреслені Президентом України В. Ф. Януковичем на засіданні Ради регіонів.

Колегія розглянула питання про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати та рівень оплати праці в області; завершення підготовки об'єктів господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період та початок опалювального сезону 2011/12 року; хід виконання розпоряджень голови облдержадміністрації з питань будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг державного значення і доріг комунальної власності; завдання обласної та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, що випливають із промови Президента України В.Януковича на засіданні Ради регіонів 15 вересня 2011 року. Участь у засіданні колегії також взяли: голова обласної ради Й.Запаловський, Житомирський міський голова В.Дебой, перший заступник голови облдержадміністрації М.Олещенко, заступник голови - керівник апарату обласної адміністрації О.Никитюк, заступники голови обласної державної адміністрації В.Балюрко, М.Дейсан, В.Куницький.
Відкриваючи роботу колегії, С.Рижук привітав О.Торбаса із призначенням на посаду начальника управління охорони здоров?я облдержадміністрації. М.Олещенко, обговорюючи перше питання, зауважив, що загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати в області впродовж січня-серпня 2011 року зменшилася на 4,2 млн.грн. або на 16,5 %, у тому числі впродовж серпня - на 2,4 млн.грн. або на 10,2% і згідно з статистичними даними за станом на 1 вересня становила 21,1 млн.грн. В області також вживаються заходи щодо підвищення рівня заробітної плати. Згідно з статистичними даними, за липень середня заробітна плата одного штатного працівника області становила 2195 грн. і зросла у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 15,1%, з початку року - на 20,3%. Щодо підготовки об'єктів господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період та початок опалювального сезону 2011/12 року зазначено: станом на 28.09.11 підготовлено 8234 житлових будинків (98%), 918 котелень (97%), 103 водопровідних насосних станцій (99%), 114 каналізаційних насосних станцій (99%), 487 км інженерних мереж (95%), 35 одиниць міськелектротранспорту (96%), 1532 об'єктів соціальної сфери (99%). За результатами засідання прийнято відповідні рішення.
http://ruporzt.com.ua/topnews/32061-gubernator-zhitomirschini-provv-zasdannya-kolegyi-oblderzhadmnstracyi.html

ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД АМЕРИКАНЦІВ
Тетяна Огородня, "Слобідський край", 29.09.2011, Харківська обл.
Вітаючи Посла США на Харківщині, М.Добкін зазначив, що співпраця з розвинутою демократичною країною є надзвичайно важливою для молодої Української держави.

 Наука та розвиток місцевого самоврядування - саме ці напрями було визначено пріоритетними у співпраці Харківської області з регіонами США під час зустрічі керівників області з Надзвичайним і Повноважним послом Сполучених Штатів Америки Джоном Френсісом Теффтом, що відбулася у вівторок у рамках Днів Америки в Харкові.
Готові переймати досвід
У зустрічі взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, заступник губернатора Юрій Сапронов та мер Харкова Геннадій Кернес.
Вітаючи Посла США на Харківщині, Михайло Добкін зазначив, що співпраця з розвинутою демократичною країною сьогодні є надзвичайно важливою для молодої Української держави. "Сьогодні, коли Україна відзначає 20 років своєї незалежності, для нас дуже важливою є підтримка тих країн, які мають багатовікову історію становлення демократії, де в основі стоять права людини, - наголосив губернатор. - Я сподіваюся, що Харків впише себе в історію України як місто, яке додало вагомий внесок у зміцнення українсько-американських відносин". Михайло Добкін зазначив, що з часу останнього візиту Посла до Першої столиці наше місто зробило великий крок на шляху демократизації: тут було проведено велику роботу для поліпшення інвестиційного клімату. "Ми працювали над ліквідацією перешкод у веденні бізнесу, які виникли за 20 років незалежності України. Сьогодні ми зацікавлені в чесних і прозорих стосунках із представниками бізнесу", - підкреслив голова області. Він передав Джону Теффту запрошення на Третій міжнародний економічний форум "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!", який відбудеться 30 вересня, зазначивши, що серед організаторів цього економічного форуму є три американські компанії.
Сергій Чернов, звертаючись до Посла, зазначив, що сьогодні в Україні проводиться багато реформ, серед яких - адміністративна реформа, що передбачає зміну повноважень органів місцевого самоврядування. "Україна - молода держава. Америка ж, навпаки, має величезний досвід побудови демократичного суспільства. Для нас він дуже цінний, - підкреслив голова  обласної ради. - Наша область має великий потенціал, який поки не реалізовано повністю. Впевнений, що за допомогою стратегічних партнерів нам це обов'язково вдасться".
Майбутнє - за наукою та технологіями
Джон Теффт подякував керівникам області за гостинний прийом. "Мені дуже приємно брати участь у Днях Америки в Харкові. У рамках цього заходу у вашому місті відбудеться джаз-концерт, на якому виступить один з кращих барабанщиків світу Віллі Мартінез. Ми також проведемо в Харкові день освіти і відкриємо виставку фотографій, знятих телескопом Хаббл. Мені приємно, що таким чином ми можемо зробити внесок у святкування Дня народження Харківської області, - зазначив Посол. - Мені хотілося б, щоб наші стосунки не обмежувалися трьома днями, а перетворилися на постійне партнерство". Джон Теффт зауважив, що йому було дуже приємно дізнатися, що державний секретар США Хіларі Клінтон і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко підписали міжнародну угоду про вивезення високозбагаченого урану з Харкова та будівництво нейтронної установки. "Мені приємно це не лише тому, що установка буде сучасною й вироблятиме ізотопи для медицини, які вам не треба буде більше закуповувати за кордоном, а ще й тому, що вчені наших країн матимуть змогу спілкуватися в рамках цього проекту", - підкреслив Посол США. Він повідомив, що відвідав низку харківських компаній, що співпрацюють з американськими колегами і є лідерами з виробництва медичного обладнання. "Мені було дуже приємно побачити молодих талановитих українців, які працюють у сфері інформаційних технологій і розробляють програмне забезпечення для медичного обладнання. Саме такі професії має на увазі президент США Барак Обама, коли каже про професії ХХI століття. І я задоволений, що наші країни співпрацюють саме в цій сфері", - наголосив Джон Теффт.
У рамках Днів Америки в Харкові, окрім концерту Віллі Мартінеза та виставки "Мистецтво науки: космічна мозаїка телескопа Хаббл", також відбулося відкриття нового комп'ютерного центру "Інтернет для читачів публічних бібліотек LEAP" у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка. А в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" пройшов "Ярмарок освіти", на якому були присутніми представники таких програм як "Фулбрайт", "Маски" і "FLEX", а також Посол США Джон Теффт. У ході цього заходу харків'янам розповіли про студентське життя в Америці та обговорили візові питання.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=8472

СПІЛЬНА СПРАВА ДВОХ ОБЛАСТЕЙ
Олена Морозова, "Вісті Придніпров'я", 29.09.2011, Дніпропетровська обл.
На Дніпропетровщину з робочим візитом завітала делегація з Донецької області на чолі з губернатором Андрієм Шишацьким та головою обласної ради Андрієм Федоруком.

 Мета приїзду - ознайомлення з досвідом роботи обласної влади Дніпропетровщини.
Важлива угода
Під час "круглого столу" губернатор Олександр Вілкул презентував гостям Комплексну стратегію розвитку регіону, головні досягнення Дніпропетровщини в галузі промисловості, будівництва інфраструктурних об'єктів, у сфері дебюрократизації дозвільних процедур для бізнесу.
Крім того, донеччан ознайомили із проектом "Новій Дніпропетровщині - новий стандарт освіти", у рамках якого реалізують 9 освітніх проектів: "Школа - дитячий садок", "Загальна середня освіта", "Єдиний освітньо-інформаційний простір", "Шкільний автобус" та інші. Також гості ознайомились з реалізацією проекту "Модернізація охорони здоров'я Дніпропетровщини" та іншими досягненнями регіону.
Важливою подією для обох сторін стало підписання Угоди про міжрегіональне партнерство між Дніпропетровською та Донецькою областями, яка передбачає:
- співпрацю в напрямах розробки програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів;
- розвиток міжрегіональної кластерної взаємодії та сприяння розвитку торгівлі;
- виробниче, інвестиційне та інші види економічного співробітництва;
- спільну діяльність підприємницьких структур;
- сприяння розвитку зв'язків у галузі науки і техніки;
- співпрацю у сфері підготовки наукових кадрів, організації наукових семінарів, конференцій, робочих зустрічей, тощо.
"Південмаш" - гордість регіону
У рамках візиту гості з сусідньої області ознайомилися з роботою Виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова", зокрема зі складальним виробництвом ракетно-космічної техніки та конверсійною продукцією.
Крім того, донеччани відвідали Музей історії і розвитку нашого регіону при облраді, а також ознайомились з роботою інформаційно-ресурсного центру адміністративних послуг "Відкрита влада", діяльність якого спрямована на дебюрократизацію адміністративних і дозвільних послуг для громадян та бізнесу.
"Дніпропетровська й Донецька області становлять економічну міць країни, володіють величезним промисловим, освітнім і науковим потенціалом. Ми робимо одну спільну справу - будуємо нову країну, економічно розвинену державу з високими соціальними стандартами", - зазначив Олександр Вілкул.
http://www.visti.dp.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=13055&Itemid=230

А У НАС - ЛЬВІВСЬКИЙ ЧАС!
Марія Доротич, "Високий замок", 28.09.2011, Львівська обл.
Не виключено, що погрозою "сепаратного" часу депутати Львівської облради будуть тиснути на парламент, - аби скасувати сумнівну постанову.

 Депутати Львівської облради протестуватимуть проти рішення Верховної Ради скасувати повернення на зимовий час. Ініціатор проекту рішення "Про зміну порядку обчислення часу" - депутат- "нашоукраїнець" Олесь Старовойт. Він вважає, що постанова Верховної Ради є абсурдною і нелогічною. "Йдеться про те, щоб Україна перейшла на час разом із Європою, а не прямувала в часі з Москвою та Білоруссю, - каже депутат. - Проблема постанови парламенту в тому, що ми не повертаємося до астрономічного часу наприкінці жовтня, як це було тридцять років поспіль, а залишаємося не у своєму часовому поясі (у літньому часі). Друга проблема - уся Європа, США та весь цивілізований світ будуть переходити на зимовий час. Тому ми із європейськими країнами матимемо велику різницю в часі взимку аж дві години".
За словами депутата, це створить великі незручності для налаштування часу в комп'ютерах та мобільних телефонах. Адже у них закладена автоматична програма переходу на літній і зимовий час. Доведеться перелаштовувати його в техніці вручну. "Ще складніше буде це робити в аеропорту, банках, оборонних системах, - зауважив Олесь Старовойт. - Рішення Верховної Ради є політичним. Жодного аргументу- "плюса" не наведено. А незручностей багато. Нам запроваджують московський "декретний" час. Тут важливо політично позиціонуватися - Україна з Європою та світом чи з Росією та Білорусією?".
На сесії облради депутати голосуватимуть за звернення до Верховної Ради, вимагаючи скасування "часової" постанови. Якщо парламентарії проігнорують вимогу Львівської облради, тоді Львівщина має намір взяти ініціативу у свої руки. План-максимум - підняти "на ноги" інші обласні ради, щоб ті теж ухвалили на своїх сесіях аналогічні політичні заяви до Верховної Ради. Заплановане звернення до астрономічних товариств, бізнесових структур, громадських організацій, аби спільними зусиллями скасувати рішення Верховної Ради.
"Львівська область може прийняти свій "декретний" час, але це не вирішить ситуації, - вважає депутат. - Це призведе до додаткових труднощів", - відзначив депутат. Олесь Старовойт не вважає, що Львівську облраду можуть звинуватити у сепаратизмі. "Це Верховна Рада запропонувала нам "часовий сепаратизм". Рішення треба негайно скасувати!" - підсумував обласний обранець.
Як сказав "ВЗ" юрист Володимир Гірняк, рішення про встановлення часу - в компетенції не Львівської облради, а Верховної Ради. "Відмова від повернення на зимовий час - неправильне рішення, - каже юрист. - Я проаналізував рішення парламенту і зрозумів, що нам би краще підійшов зимовий час. Наприклад, у вересні о 7-й годині ранку ще темно. У листопаді о 9-й годині теж буде темно. Як в цей час до школи будуть ходити діти? Вважаю, влада підставила сама себе. Адже йдеться не лише про економію енергоносіїв, а й про незручності для жителів всієї країни".
До речі, ресторан "Дім легенд", що на вулиці Староєврейській, 48, вже давно живе за "львівським часом". Там створена кімната охорони часу, столики зроблені у вигляді годинників, всесвіт теж нагадує годинник, а у його центрі - Львів. Серед унікальних експонатів - єдиний у Львові годинник, який показує львівський час. Він відстає від київського на 24 хвилини. Згідно з цим часом, о 12-й годині оживають львівські легенди: їде трамвай, а о 21.00 - б'ють куранти, дракон дмухає полум'я...
http://www.wz.lviv.ua/articles/98586

ВОЗМОЖНОСТИ РЕГИОНАЛЬНОГО РАЗВИТИЯ
Максим Стрелецкий, "Жизнь", 28.09.2011, Донецкая обл.
О новых возможностях в развитии Донецкой области в интервью с председателем Донецкого областного совета Андреем Федоруком.

 Позитивная динамика в экономике, участие в различных международных проектах и еще не раскрытый внутренний потенциал региона открывают новые возможности для развития Донецкой области. Своим видением этих процессов с читателями "Жизни" поделился председатель Донецкого областного совета Андрей Федорук.
Андрей Михайлович, на днях состоялась 6-я сессия Донецкого областного совета. Это первая сессия, которую вы готовили и провели в должности спикера областного совета. Какие наиболее значимые решения были приняты на ней?
На минувшей сессии депутаты рассмотрели 31 вопрос. Среди них самыми важными, на мой взгляд, стали вопросы о выполнении Донецкой областной государственной администрацией полномочий, делегированных ей областным советом, а также рассмотрение хода реализации Программы экономического и социального развития Донецкой области на 2011 год и внесение в нее необходимых изменений.
Необходимость корректировки Программы соцэкономразвития региона вызвана тем, что на протяжении двух последних лет экономика Донецкой области демонстрирует устойчивый рост. Это отразилось в том числе и на уровне среднемесячной заработной платы работников, которая по сравнению с первым полугодием прошлого года возросла на 22,5%, составив 2 925 грн.
А ведь рост заработной платы - основа успешного выполнения показателей местных бюджетов. Согласно официальному заключению главного финансового управления областной государственной администрации, за 7 месяцев текущего года доходная часть областного бюджета перевыполнена на 75,4 млн. грн.
Это дало нам возможность направить полученные средства на реализацию приоритетных проектов социально-экономического развития области: в сфере образования, здравоохранения, на решение социальных вопросов, экологических проблем и капитальное строительство.
В начале сентября вы во главе делегации депутатов областного совета посетили Польшу с двухдневным визитом. В каких мероприятиях приняли участие, какие вопросы обсуждались?
В начале этого месяца делегация Донецкой области по приглашению польской стороны, которая сейчас председательствует в Евросоюзе, приняла участие в работе постоянной конференции местных и региональных органов власти Комитета регионов Европейского союза в рамках Восточного партнерства.
На мой взгляд, это большой шаг, как на пути продвижения наших европейских устремлений, так и в части развития местного самоуправления.
Президент Украины Виктор Янукович в качестве первоочередных задач региональной политики определил расширение полномочий и ресурсов органов местного самоуправления и формирование полноценных и самодостаточных громад. Опыт Польши и других стран, где подобные реформы были успешными, очень важен для нас. В рамках работы конференции мы получили возможность изучить не только позитивный опыт реформирования местных органов власти, но и ознакомились с проблемами, которые возникали на этом пути у наших зарубежных коллег. Большинство стран пошло по пути укрупнения местных советов для того чтобы более качественно оказывать те услуги, которые должны предоставляться населению и при этом не терять обратную связь с жителями.
Наша страна входит в программу Восточного партнерства ЕС, вместе с еще пятью государствами, ранее входившими в состав СССР (Молдавией, Азербайджаном, Арменией, Грузией и Белоруссией). Для финансирования евроинтеграционных процессов в этих странах ЕС только в текущем году выделил около 600 млн. евро. Однако Украина не смогла воспользоваться средствами. Во время нашего визита в Польшу мы имели возможность детально ознакомиться с механизмами участия других стран в этих проектах, для дальнейшего привлечения таких инвестиций. Одна из моих главных задач как председателя областного совета - привлечение средств на развитие региона из различных источников. И если есть такая возможность, то, на мой взгляд, мы должны по максимуму использовать средства, выделяемые ЕС как для административной реформы, так и для реализации различных инфраструктурных проектов.
Я искренне надеюсь, что в ближайшее время мы будем ездить на такие встречи не только для обмена опытом, но и для защиты наших проектов и получения финансирования для их реализации.
Донецкая область продолжает работать над корректировкой проекта Соглашения между областным советом и Кабинетом министров о региональном развитии Донецкой области на 2012-2015 годы. В чем суть данного документа и какие новшества в нем планируются по сравнению с предыдущим вариантом?
Новый проект Соглашения о региональном развитии Донецкой области между Кабинетом министров Украины и Донецким областным советом депутаты одобрили еще на майской сессии. В настоящее время этот документ находится на согласовании в Кабинете министров.
В определенной степени второе Соглашение с Кабинетом министров является продолжением предыдущего, но в целом направлено на достижение совершенно новых целей и задач.
В рамках реализации Соглашения планируется создать новые объекты инновационной инфраструктуры региона - два научных парка и центр трансферта технологий, а также на практике отработать механизм государственно-частного партнерства в инновационной сфере. Это позволит создать предпосылки для качественно новых "точек роста" экономики нашего региона.
Большинство приоритетов Соглашения направлено на повышение качества жизни населения области.
Комплексная модернизация и реконструкция канала Северский Донец?- Донбасс, оздоровление бассейна реки Северский Донец и проведение реконструкции фильтровальных станций позволят обеспечить стабильное водоснабжение качественной питьевой водой свыше 90% населения и промышленности региона.
Планируется также продолжить восстановление жилого фонда городов Горловка и Дзержинск, который требует ремонта вследствие деятельности действующих и закрытых шахт. Провести модернизацию систем теп­лоснабжения ряда городов области.
Развитие и модернизация спортивной инфраструктуры улучшат материально-техническую базу для развития наиболее популярных массовых видов спорта. Это будет способствовать укреплению здоровья населения, его физическому и духовному развитию.
До 1 октября отработанный проект должен быть внесен на рассмотрение Кабинета министров.
О проблемах, волнующих жителей области, вы имеете возможность узнавать и на личном приеме граждан. Кто обращается к вам с вопросами и всем ли удается помочь?
На прием обычно приходят люди, оказавшиеся в самых сложных жизненных ситуациях. Зачастую им требуется помощь при решении проблем и налаживании взаимодействия с различными органами власти и структурами, ответственными за выдачу или восстановление документов, а также решение вопросов соцобеспечения. И задача власти - постараться помочь гражданам найти выход из них. Громада должна чувствовать, что усилия власти направлены, прежде всего, на то, чтобы правильно организовать работу всех служб, чтобы люди могли получить те услуги, которые они хотят иметь.
В сельских районах, где у жителей нет дополнительных источников заработка, чаще обращаются по поводу выделения материальной помощи, особенно если речь идет о проблемах со здоровьем и приобретением медикаментов.
Такие проблемы обычно составляют большую часть обращений граждан. Однако встречаются просьбы и иного характера. Например, когда молодые люди обращаются за поддержкой в организации различного рода культурных мероприятий или же помощи в организации участия представителей Донецкой области в творческих проектах, форумах. Я стараюсь также уделять внимание и таким просьбам, поскольку это способствует формированию имиджа региона, раскрытию его научного и культурного потенциала.
На днях был презентован обновленный интернет-сайт Донецкого областного совета. Чем была обус­ловлена необходимость обновления вашего веб-ресурса и какими преимуществами обладает новый сайт?
Решение о разработке нового сайта Донецкого областного совета было принято в первую очередь потому, что прежний сайт технически устарел. Это усложняло его эксплуатацию и не позволяло получать эффективную отдачу от канала связи с широкой аудиторией интернет-пользователей.
Новый сайт получил современный дизайн и систему управления, снабжен элементами интерактива. Посетители будут иметь возможность принимать участие в различных голосованиях, с помощью анкетирования мы получим возможность оперативно узнавать мнение общественности по актуальным вопросам жизни региона.
Преимущества сайта состоят еще и в том, что на нем будут представлены видеоматериалы, усовершенствована подача фотоматериалов.
Надеюсь, внедрение нового сайта улучшит нашу связь с жителями области, его посетители получат исчерпывающую информацию о работе областного совета и органов местного самоуправления региона.
Андрей Михайлович, менее месяца осталось до начала очередного Международного экономического саммита в Донецке, участие в котором планировали принять президенты Украины и России. Как идет его подготовка, не сказалась ли политическая обстановка на желании первых лиц государств прибыть в Донецк?
Я думаю, что защита своих интересов каждой из сторон - это нормальный процесс, который никоим образом не должен сказываться на взаимоотношениях между странами. Что касается подготовки к саммиту, то она идет по плану. Отказов ни от кого из гостей не поступало. Так что, я думаю, президенты Украины и России прибудут в Донецк, как и было запланировано. Это привлечет еще большее внимание к нашему международному форуму и станет дополнительным стимулом для инвестирования в Донецкую область.
http://lifedon.com.ua/politika/2758/

ПОСОЛ ПАКИСТАНА ВОСХИЩЕН КРАСОТОЙ КРЫМА
Елена Зорина, "Крымские известия", 28.09.2011
Первый заместитель главы парламента автономии К. Бахарев встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Исламской Республики Пакистан в Украине Ахмадом Навазом Салимом Мелой.

 Посла сопровождала его супруга Шалра Салим.
Приветствуя гостей, Константин Бахарев выразил надежду, что этот визит будет способствовать укреплению межрегиональных отношений, особенно в рекреационной сфере. Первый вице-спикер парламента республики коротко рассказал об административно-территориальном устройстве автономии, работе Верховного Совета АРК, обратил внимание на природные богатства и потенциальные возможности полуострова.
Говоря о развитии взаимовыгодного сотрудничества, К. Бахарев отметил, что Крым является деловым партнером регионов 120 стран мира, и добавил: в их числе должен быть и Пакистан.
- Экономика Крыма - не только туризм, но и промышленность, аграрный сектор, транспорт, энергетика, - сказал он. - В декабре прошлого года Верховным Советом АРК принята Стратегия экономического развития Крыма до 2020 года. Она нацелена на расширение рекреационных возможностей, туристической и курортной сфер, упрощение условий ведения бизнеса. Таким образом, есть все предпосылки для создания инвестиционных проектов.
В ответном слове Ахмад Наваз Салим Мела высказал слова восхищения красотой полуострова и поблагодарил за радушный прием. В свою очередь пригласил крымское руководство на торгово-промышленную выставку, которая пройдет 19 октября в г. Карачи. Посол выразил готовность содействовать расширению межрегиональных культурных и экономических связей, росту заинтересованности представителей крупного бизнеса в Пакистане к реализации совместных проектов.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/2011-03-07-10-09-22/2140-2011-09-28-12-02-55

ПРО УТИСКИ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ В ЧЕРНІВЦЯХ ПРОІНФОРМУЮТЬ РАДУ ЄВРОПИ
"Час", 28.09.2011, Чернівецька обл.
Секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин вп'яте проігнорував вимоги чернівчан ...

 … І не зареєстрував ініціативну групу для проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень Чернівецької міської ради УІ скликання, яка була створена на зборах громадян у День незалежності України.
На думку начальника юридичного управління міської ради Олександра Шиби, проведення реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму унеможливлює те, що "у ході звірки кількості зареєстрованих громадян з кількістю фактично присутніх на зборах, виявлено, що у дійсності в зборах приймало участь менше ніж 200 громадян (збережено орфографію тексу відповіді юридичного управління міської ради)".
Ініціативна група "Спільними зусиллями захистимо Чернівці" звертає увагу громади, що Чернівецька міська рада УІ скликання в особі секретаря міської ради Віталія Михайлішина вже вкотре ігнорує конституційне право чернівчан на проведення місцевого референдуму з надуманих підстав.
Реєстрація учасників зборів громадян 24 серпня ц.р. проводилася у відповідності до вимог законодавства. Кожен із 214 учасників зборів готовий у суді засвідчити свою присутність на цьому заході та добровільність свого волевиявлення. Жодної звірки кількості зареєстрованих і фактично присутніх на зборах представники міської ради не проводили. Натомість організатори зборів мають усі необхідні підтвердження правомірності їх роботи.
Чернівецька міська рада УІ скликання в особі секретаря міської ради Віталія Михайлішина, який несе повну відповідальність за професійну відповідність керівників підрозділів міської ради, вже вкотре демонструє зневагу до Конституції, законів України, волевиявлення громади та продукує безграмотні документи, що ображає гідність чернівчан. Лише у частині процитованого речення з письмової відповіді Чернівецької міської ради голові зборів з питань місцевого референдуму є дві граматичні помилки, що свідчить про низьку кваліфікацію міських чиновників, які утримуються на кошти міської громади. У Чернівцях навіть учні початкової школи знають, що у зборах беруть участь, а не приймають. Тому є великий сумнів, що кваліфікація таких чиновників дозволяє їм робити вірні правові висновки.
Як повідомив голова зборів з питань місцевого референдуму Юрій Івашин, відмову у реєстрації ініціативної групи її представники оскаржують у суді. Про ситуацію у Чернівцях, на Буковині, де вже півроку ігнорують конституційні права громадян, знищують основи місцевого самоврядування, буде проінформовано профільний Комітет Верховної Ради України, Асоціацію міст України, українські та міжнародні правозахисні організації, а також Раду Європи, зокрема Конгрес місцевих та регіональних властей (КМРВРЄ), який опікується розвитком місцевої демократії.
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=1403

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

БЮДЖЕТ-2012 В СТИЛЕ "МИЛИТАРИ"
Елена Зеленина, "Время", 29.09.2011, Харьковская обл.
На прошлой неделе парламент принял за основу президентский законопроект "О численности Вооруженных сил Украины на 2012 год".

 Предполагается, что общая численность украинской армии в течение будущего года уменьшится на 8000 человек, в т. ч. военнослужащих - на 5000.
Напомним, численность украинской армии в 2010 году составляла 200 тыс. человек, из них 40 тыс. - гражданские лица, 160 тыс. - военные. Сейчас в Вооруженных силах Украины служит более 180 тысяч. На Европейском континенте большие по численности армии только в России, Турции и Франции. В ближайшие пять лет украинская власть планирует сократить армию на 20%.
Но, судя по социологическим опросам, Вооруженные силы Украине… вообще не нужны. И если в опросах общество демонстрирует стойкое отношение к милиции как необходимому карательному институту, то к армии как… к обузе.
А служба идет…
Украинцы считают службу в армии потерей времени и не осуждают людей, которые уклоняются от нее. Об этом свидетельствуют результаты опроса "Состояние украинской армии", проведенного Институтом Горшенина с 18 по 20 сентября 2011 года.
Более половины украинцев (58,7%) полагает, что Вооруженные силы страны должны состоять как из солдат-контрактников, так и из солдат срочной службы. Четверть опрошенных (25,1%) считает, что украинская армия должна состоять только из солдат-контрактников, а 7,9% - только из солдат срочной службы. Затруднились ответить на этот вопрос 8,3% респондентов.
Опрос показал, что большинство граждан Украины (67,9%) не осуждает молодых людей призывного возраста, избегающих службы в армии. Из них ответ "скорее не осуждаю" выбрали 41,7%, "точно не осуждаю" - 26,2%.
Согласно результатам опроса, почти половина украинцев (47,9%) считает, что молодые люди сейчас не хотят служить в армии, потому как видят в этом потерю времени, которое можно было бы потратить на учебу, профессиональный рост. Около трети отмечает, что причина нежелания служить в армии - плохое здоровье молодежи призывного возраста (33,7%); "дедовщина", издевательства в армии над вновь прибывшими (32,7%), а также - изнеженность современной молодежи, ее страх перед тяготами и испытаниями армейской жизни (30,7%).
Кроме того, согласно результатам опроса, большинство украинцев (72,9%) не верит, что увеличение финансирования оборонной отрасли улучшит состояние украинской армии. Из них 45,2% выбрали вариант "скорее нет", 27,7% - "точно нет". Надежду на это выразили лишь 14,4% опрошенных.
Большинство граждан Украины (68,3%) думают, что сегодня украинская армия не способна защитить страну в случае реальной военной угрозы со стороны других стран. Из них ответ "скорее нет" предпочли 44,9%, "точно нет" - 23,4%.
Кстати, ровно год назад подобный опрос проводился в Харькове - и его данные фактически не отличаются от нынешних общеукраинских.
"Роль вооруженных сил в мире за последние десятилетия существенно изменилась, - пишет в своем комментарии директор департамента коммуникаций Института Горшенина Владимир Застава. - Современные войны ведутся на информационном и экономическом полях, а не полях брани. Мощные Вооруженные силы - это больше вопрос престижа, нежели необходимость обороны. Кроме того, у армии появилась новая социальная функция. Например, служба в "Иностранном легионе" - реальная возможность для иностранцев получить Французское гражданство. Многие молодые американцы идут служить в вооруженные силы США, чтобы заработать деньги на поступление в престижный колледж. По окончании службы в Израильской армии государство выплачивает военнослужащим серьезную финансовую компенсацию и предоставляет ряд льгот. В украинскую армию идут служить, чтобы сэкономить на услугах ЖКХ…"
И корвет, и "Сапсан"…
Разумеется, реальность всегда сложнее, чем предполагает общественное мнение и примеры, с которыми нашу армию сравнивают эксперты.
По мнению Николая Сунгуровского, директора военных программ Центра Разумкова, те процессы, которые происходят в армии Украины: сокращение без повышения профессиональной подготовки, без перехода на контракт, без модернизации вооружения - явно негативный процесс.
Как правило, политики вспоминают об армии "для публики" накануне выборов и речь идет преимущественно о способе военной службы - контрактной или по призыву. О нуждах отечественных Во­оруженных сил разговор заходит тогда, когда начинается очередная битва за бюджет.
В последние несколько лет бюджет Минобороны получал меньше утвержденного уровня в 2% ВВП. В текущем году расходы государственного бюджета на нужды армии увеличены до 13,6 млрд. грн, что на 2,2 млрд. грн. больше, чем в 2010-м. По словам министра обороны Михаила Ежеля, основную часть из выделенных в этом году средств пришлось потратить на содержание Вооруженных сил вместо развития вооружения.
В проекте государственного бюджета на 2012 год согласованная с Минфином сумма достигла 17 млрд. грн. Кроме того, в рамках программы развития вооружения и военной техники на 2012-2017 гг. будет продолжено осуществление государственных программ по созданию и производству украинского корабля класса "корвет". В проекте госбюджета на будущий год на эти потребности заложена сумма в четыре раза большая, чем в нынешнем. На многофункциональный ракетный комплекс "Сапсан" предусмотрено 196 млн. грн., в 2011 г. эта сумма составляла 19,5 млн. грн. На создание единой автоматизированной системы управления предусмотрено 285,7 млн. грн., в 2011 г. эта сумма составляла 24,6 млн. грн. Также завершена программа создания военно-транспортного самолета Ан-70, это 454 млн. грн., в 2011 г. эта сумма составляла 400,5 млн. грн. Еще 510 млн. грн. предназначены для закупки новых образцов вооружения и военной техники.
В оборонном ведомстве этим цифрам не нарадуются. Однако экс-министр обороны и народный депутат Александр Кузьмук считает, что для реформирования армии выделенных средств недостаточно.
Другой экс-министр обороны, председатель комитета Верховной Рады по вопросам национальной безопасности и обороны Анатолий Гриценко полагает, что стране нужен документ, определяющий параметры развития Вооруженных сил на ближайшую перспективу.
- Заключение нашего комитета: ситуация в армии близка к катастрофе! Офицерский корпус деморализован. В нынешнем состоянии армия не в состоянии выполнять задачи мирного времени. О войне даже не идет речь, - говорит он. - За моей подписью эти выводы направлены президенту...
Члены парламентского комитета, по словам А. Гриценко, независимо от партийной принадлежности, едины в том, что безотлагательно необходима встреча с В. Януковичем как верховным главнокомандующим перед принятием бюджета, когда "министр обороны беспомощен и не может даже отстоять, обосновать, что ему нужно".
Вместе с тем народный депутат, похоже, ломится в открытую дверь.
Еще 23 августа президент Украины Виктор Янукович поставил правительству задачу реформировать Вооруженные силы и обеспечить их надлежащее финансирование. Президент подчеркнул, что сейчас завершается подготовка стратегических документов, которые определят будущий "облик армии и флота". Программа реформирования, в частности, подразумевает принятие новой военной доктрины, проект которой был одобрен минувшим летом.
Вот только "подготовка документов" явно затянулась.
Министр обороны Михаил Ежель уверен в боеспособности армии. В свое время он раскритиковал политиков, которые систематически заявляют, что Вооруженные силы Украины не способны выполнять свои функции:
- Те политики, которые говорили, что ВСУ на стадии развала, их не существует, - это предатели своего народа…
Как всегда бывает в случаях столкновения диаметрально противоположных мнений, истина находится где-то посередине.
http://timeua.info/290911/47955.html

ПАРЛАМЕНТСКИЕ КУРИЛКИ: КТО ОТСТОЯЛ МЕСТО ДЛЯ РЕКЛАМЫ ТАБАКА
Мария Землянская, "Время", 29.09.2011, Харьковская обл.
Пришла осень, и рядом с «афганцами» у парламента выстроились активисты общественной коалиции «За свободную от табачного дыма Украину».

 - Не, ну здоровый мужик, зачем тебе эта "футболка с приколом"? Тем более, она явно маленькая будет...
Двое дюжих мужчин лет тридцати мнутся у сигаретного киоска рядом с остановкой.
- Ну, не знаю, прикольно - малому отдам. Это же бесплатно - а я все равно курю, то почему бы сразу две пачки не взять?
Футболка за две пачки, сумка, наклейка, брелок или зажигалка за каждую дополнительную сигарету - больше продавцы не смогут соблазнять покупателей подарками.
"Свідомо" уже расследовало, как при новом президенте развернулись бои за последние бастионы бизнеса, который Мировой банк считает одной из ключевых причин высокой смертности украинцев. Под давлением вице-премьера Бориса Колесникова правительство на полгода затянуло решение о страшных рисунках, которые должны появиться на каждой пачке. А в парламенте друзья табачного бизнеса два года оттягивали закон о полном запрете рекламы сигарет. По оценке того же банка, такой запрет может на 7% уменьшить 11-миллионную армию украинских курильщиков.
В этих боях не было деления на власть и оппозицию. Этот раздел - для митингов, для "Шустер-live". А в реальности закон о полном запрете активно продвигал член Партии регионов Юрий Мирошниченко - представитель президента в Раде. А в ней против закона боролись другие регионалы - Анатолий Кинах и Артем Синица. Они настойчиво предлагали оставить табачным производителям право на акции. Вслед за ними "нашеукраинка" Ксения Ляпина с бютовкой Еленой Кондратюк воевали за право газет и журналов открывать рубрики для рекламы курения.
Ареной двухлетней битвы за рекламу стал парламентский комитет по вопросам медиа. На протяжении последнего года на сторону табачников перешло большинство его членов - бютовцы Николай Баграев, Елена Кондратюк, Александр Абдуллин, регионалы Елена Бондаренко, Владимир Ландик, Орест Муц, Алексей Федун и самооборонец Юрий Стець. Только председатель комитета Андрей Шевченко и его коллега из БЮТ Виктор Уколов вместе с коммунистом Александром Голубом стояли за полный запрет.
Пришла осень, и рядом с "афганцами" у огороженного новым забором парламента выстроились активисты общественной коалиции "За свободную от табачного дыма Украину". И Рада проголосовала! Закон о запрете рекламы сигарет поддержали две трети парламента. Полностью - коммунисты, Народная партия и группа "Реформы ради будущего". Более половины голосов дала "Наша Украина-Народная самооборона". Во фракциях Партии регионов и Блока Тимошенко за запреты проголосовало меньшинство (вот вам и политическое противостояние), но и этого хватило. Мяч теперь в ногах Виктора Януковича. Если он подпишет закон, табачные компании лишатся многих возможностей привлекать клиентов.
Что потеряли продавцы сигарет?
1. Рекламу во всех печатных СМИ. Им больше нельзя рекламироваться даже в так называемых "специализированных изданиях".
2. Право проводить акции рекламного характера. Им оставили право на выставки при условии, что на них допускаются только работники предприятий, имеющих лицензию на оптовую торговлю или производство табачных изделий. Почему это важно? Потому что такая норма перекрывает путь скрытой рекламе в аэропортах, магазинах, да везде, где ранее такие акции проводились под вывеской "специальных выставочных мероприятий".
3. Рекламу в Интернете - кроме сайтов, рассчитанных на совершеннолетнюю аудиторию. Как это будет определяться - покажет только практика. Сторонники запрета верят, что реклама теперь возможна только на порносайтах.
4. Табачникам запретили лотереи, игры, конкурсы и другие развлекательные мероприятия, где для участия нужно было купить сигареты.
5. Им запретили обменивать свой товар на что угодно.
6. Новый закон запрещает использовать в рекламе сигареты или даже процесс курения. Так что теперь блондинка в ролике АТМА - препарата, обещающего курильщикам избавить от последствий курения - уже не должна держать в руках сигарету.
7. Если производитель сигарет хочет дать деньги на дискотеку, детский спортивный турнир или спортплощадку, - пусть дает. Но назваться он уже не вправе.
8. И табачным компаниям также запретили давать деньги государству, даже на борьбу с вредными привычками.
Против последнего запрета несколько раз выступал давний противник ограничений для табачного бизнеса - Тарас Чорновил. "Этот закон - отмывка денег некоторых фондов. И если кто из депутатов Верховной Рады получил эти деньги, то пусть по крайней мере он покается, а не те, кто здесь много кричит!"
Возможно, Тарас имел в виду деньги мэра Нью-Йорка Майкла Блумберга и создателя "Microsoft" Билла Гейтса. Они во всем мире финансируют ограничения для табачного бизнеса. По просьбе "Свідомо" один из активистов антитабачных кампаний Андрей Скипальский оценил объем их помощи в Украине в сумму до миллиона долларов за последние три года. По словам Андрея, эти деньги выделяются прежде всего на PR-кампании и исследования.
Табачные компании тратили на рекламу и благотворительность в десятки раз больше.
Что оставили сигаретам?
"Рядом с нашей школой просто оккупация. Что тут скажешь - сразу три киоска и повсюду мигают и крутятся "сигаретные" картинки. И что - даже на 50 метров не тянет", - говорит преподавательница географии в одной из столичных школ Светлана Викторовна - одна из тех, кто подписался под обращением к депутатам, чтобы запретить рекламу сигарет в местах продажи.
Ее не услышали. Это важнейший из бастионов и табачный бизнес его удержал. Почему? 80% покупателей принимают решение, что покупать, в самом магазине. Поэтому оставить себе рекламу на месте продажи - задача номер один.
Соратница регионала Мирошниченко по активной борьбе за ограничения для табачного бизнеса Леся Оробец из "Фронта змін" пыталась убедить депутатов: "Вы видели, во что превратились кассы в супермаркетах? Это абсолютно законная сейчас реклама, и мы ее оставим, если мы не примем эту поправку. Коллеги, огромная просьба поддержать".
В бой вступила не менее активная, только на другой - табачной - стороне баррикад, депутат из БЮТ Елена Кондратюк. Аргумент не был слишком красноречив: "Мы ее отклонили, потому что здесь очень большой... В принципе, она является альтернативной к другой норме, мы ее оставили в первом чтении. Она очень дополнена большим перечнем, который, в принципе, тоже есть в другом законе - о государственном регулировании производства спирта и табачных изделий".
Но депутатам этого хватило. Они сохранили табачному бизнесу видеомониторы с яркими картинками, огромные плакаты и наклейки в любых местах продаж: от гигантских супермаркетов до маленьких киосков.
"Я вам так скажу, если бы норму по рекламе на месте продажи не убрали - закон бы провалили. Это некий компромисс - чтобы и людям как бы лучше, но и табачное лобби не обидеть", - не под запись заявил один из депутатов "Свідомо".
Так поступили и коммунисты, и литвиновцы, и группа "Реформы ради будущего", другие запреты поддержавшие единогласно. Менее половины голосов за запрет рекламы в местах продажи отдала "Наша Украина-Народная самооборона", менее четверти - блок Тимошенко. И только 2 из 193-х депутатов правящей Партии регионов - сам автор закона Юрий Мирошниченко и Геннадий Самофалов.
Опытный глаз заметил, как при голосовании этого предложения меж депутатских рядов, раскинув руки, бегал Михаил Чечетов. "Дирижер" регионалов сигнализировал: "не голосовать".
"Свідомо" спросило у парламентария об этом.
- Вот вы видели это по экрану, а я знаю, что творится по ту сторону экрана. Еще раз говорю, за закон проголосовало большинство - и голубые, и белые, и синие, и все. Поэтому он принят в той редакции, которая сможет минимизировать количество курильщиков.
- А почему сохранили рекламу на месте продажи?
- Если бы ее не было, то не проголосовали бы за закон.
- Это такой компромисс с производителями?
- Ну какой компромисс?
- А вы лично - за или против полного запрета рекламы сигарет?
- Конечно, за. Мы ведем здоровый образ жизни. В какой еще партии два олимпийских чемпиона? Где еще есть с десяток кандидатов в мастера спорта? Здоровая партия, которая культивирует спорт и подает пример. Мы не курим и не пьем. Только минералку.
Что дальше?
"Для нас это победа, но частичная. Это уже третья попытка запретить рекламу. Действительно, по чуть-чуть, но дело идет. Правда, теперь мы ждем креативных идей от продавцов сигарет. Все же прекрасно понимают - лазейки остались. Чтобы их убрать, выход только один - рекламу надо запрещать абсолютно всю", - еще раз подчеркивает Анна Гопко, мотор коалиции "За свободную от табачного дыма Украину".
http://timeua.info/290911/47958.html

НО АКЦИЯ ПРОТЕСТА ПРОДОЛЖАЕТСЯ…
"Луганская правда", 28.09.2011
Протестующие заявляют, что намерены проводить акцию до отмены уже принятых и снятия с рассмотрения еще не принятых законодательных актов, которые затрагивают их интересы.

 У здания облгосадминистрации и областного Совета продолжается акция протеста.
Около 300 чернобыльцев объявили бессрочную акцию  против отмены льгот. Круглосуточно в палаточном городке проживают не все, состав меняется, но, по словам активистов, здесь  постоянно находится более 100 человек.
Позже к ним присоединились представители организаций воинов-афганцев.
Протестующие заявляют, что намерены проводить акцию до отмены уже принятых и снятия с рассмотрения еще не принятых законодательных актов, которые затрагивают их интересы. Об этом говорят и многочисленные лозунги, установленные на территории палаточного  городка.
Председатель облгосадминистрации Владимир Пристюк вместе с народным депутатом Александром Ефремовым провели встречу с представителями митингующих, выступающих против сокращения льгот ликвидаторам аварии на ЧАЭС, военным, детям войны.
Владимир Пристюк и Александр Ефремов разъяснили участникам встречи, что законопроект №9127 "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" не отменяет и не сужает льгот, которые сейчас установлены законом.  Он только дает возможность Кабинету Министров Украины право определять порядок предоставления таких льгот.
- Моя позиция такая, что если человек получил проблемы со здоровьем в результате Чернобыльской аварии, то ему должна выплачиваться достойная компенсация, которой достаточно и на лекарства, и на лечение, - отметил народный депутат Александр Ефремов во время встречи.
Кроме того, глава облгосадминистрации Владимир Пристюк и народный депутат Александр Ефремов встретились с митингующими у стен облгосадминистрации и ответили на их вопросы.
- Мы постараемся сделать все, чтобы права ликвидаторов  последствий на ЧАЭС и других льготных категорий граждан не нарушались, - отметил в разговоре с участниками митинга Владимир Пристюк.
По состоянию на сентябрь 2011 года, по данным Главного управления Пенсионного фонда Украины в Луганской области, в октябре выплата пенсий лицам, получающим пенсию по Закону Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавшим вследствие Чернобыльской катастрофы" будет проводиться в размерах с учётом решений судов.
Из общей численности 722 тыс. 975 пенсионеров на Луганщине 4 тыс. 199 человек имеют статус лиц, пострадавших от аварии на ЧАЭС и получающих пенсию по инвалидности вследствие Чернобыльской катастрофы. Средний размер пенсии этой категории составляет 6 тыс. 113,83 грн. Из них: инвалиды "чернобыльцы" I группы получают 7 тыс. 758,87 грн., II группа - 6 тыс. 965,19 грн., III группы - 4 тыс. 360,58 грн. Кроме того, для 189 инвалидов-чернобыльцев выплата пенсии была проведена по решениям суда с увеличением минимального размера пенсии в 2,5 и 3,5 раза.
http://www.pravda.lg.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=2269

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

КОСТЕНКІВЦІ СТРАШАТЬ ВЛАДУ ДЕСТАБІЛІЗАЦІЄЮ
"Західний кур'єр", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
Українська народна партія висловлює солідарність з вимогами студентів.

 Українська народна партія вимагає "негайно припинити спроби силою змусити студентів Києво-Могилянської академії відмовитись від мирних демонстрацій проти політики чинного міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника".
Унпісти нагадують, що студентська реакція на згортання реформ у сфері освіти, відхилення від "Болонського процесу", намагання сповна відродити комуно-радянські історичні стереотипи, обмеження застосування української мови у ВНЗ є цілком закономірною, прогнозованою і гарантованою Конституцією демократичною формою спротиву.
Українська народна партія висловлює солідарність з вимогами студентів і вимагає від президента відставки міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, "оскільки ця особа негідна займати міністерську посаду і відповідати за освіту української молоді".
УНП також вимагає відставки міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова за "неправомірні дії міліції, коли всупереч Конституції та законів, посилаючись на підзаконні акти, працівники правоохоронних органів перешкоджають реалізації прав громадян на демократичний протест, псують обладнання, застосовують силу проти студентства та інших учасників протесту".
Якщо вимоги не будуть виконані, "така влада втрачає легітимність, що може стати причиною соціальних заворушень, міжнародної ізоляції України і політичної дестабілізації".
http://zk.at.ua/news/politika/2011-09-29-1293

ОЛЕГ ЛЯШКО: "ОСТАНОВИТЕ ЭТО ИЗДЕВАТЕЛЬСТВО - ОТМЕНУ ЛЬГОТ!"
"Южная правда", 29.09.2011, Миколаївська обл.
Радикальная партия О. Ляшко выступает категорически против отмены льгот и требует увеличения по меньшей мере в 5 раз помощи социально незащищенным гражданам Украины.

 "Улучшая жизнь" всей стране, власть не забыла и о тех, кому и без того не сладко, - инвалидах, ветеранах, чернобыльцах, афганцах, вдовах, сиротах и других льготниках.
В целом помощи могут лишить 16 социально незащищенных категорий граждан. Лидер Радикальной партии, народный депутат Украины Олег Ляшко заявил: "Льготникам и так трудно, и те копейки, которые они получают, - минимальная социальная гарантия выжить. Но правительство, у которого нет ни одной капли совести, цинично обдирает их!"
"Правительственные чиновники придумали, что социально незащищенным слоям населения деньги не нужны, поэтому и социальную помощь можно отменить или назначать на свое усмотрение.
Именно такая суть законопроекта № 9127, за который 9 сентября в первом чтении по предложению Кабмина проголосовала Верховная Рада. В соответствии с ним с 1 января 2012 года правительство на свое усмотрение будет устанавливать порядок социальных выплат 16 категориям льготников. А это значит, что ветераны войны и труда, чернобыльцы, дети войны, вдовы, инвалиды, шахтеры, работники медицины, образования и науки и другие могут забыть о социальной помощи. Пусть небольшая, но в настоящее время она гарантирована законами и Конституцией.
Теперь же правительство будет устанавливать льготы как вздумается, "учитывая финансовые ресурсы государства". Но ясное дело, что для простых граждан у власти денег никогда не было и не будет. Деньги есть для потребностей чиновников, для силовиков, спецслужб, на роскошные госдачи и геликоптеры, на кортежи из дорогих машин, на личных охранников, горничных, массажисток, поваров, медсестер. Зато у простых людей власть забирает последнюю копейку!
Невзирая на очевидную незаконность, антигражданскую суть такого решения, депутаты активно голосуют за указанный законопроект. Принять в целом его могут уже совсем скоро. Если это случится, это будет следующим шагом к геноциду украинского народа. Потому что самые уязвимые граждане оказываются на грани выживания", - заявил известный украинский политик.
Радикальная партия Олега Ляшко выступает категорически против отмены льгот и требует увеличения по меньшей мере в 5 раз помощи социально незащищенным гражданам Украины.
Олег Ляшко требует от Президента и правительства "остановить антисоциальную политику". В случае окончательного принятия законопроекта лидер Радикальной партии обратится в Конституционный суд с требованием защитить социальные права украинских граждан.
20 сентября афганцы, чернобыльцы и представители других социально незащищенных категорий населения пикетировали Верховную Раду Украины, протестуя против отмены льгот. Лидер Радикальной партии, народный депутат Украины Олег Ляшко выступил в парламенте с требованием "остановить это издевательство - отмену льгот"!
Представители власти на это лишь посмеялись. А через 10 минут люди прорвали металлическое ограждение, преодолели кордоны "беркутовцев" и потоком хлынули к стенам Верховной Рады.
"О чем говорит сегодняшний бой под Верховной Радой? - задает вопрос Ляшко и сам отвечает: - Становится понятным, что власть слаба. Она растеряна и не понимает настроений людей. Один из афганцев сказал мне, что прорванное металлическое ограждение парламента - это лишь цветочки. Определенно, будут более масштабные и радикальные акции протеста".
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=4339

ПІСЛЯ "СИЛЬНОГО" ТІГІПКА ЯНУКОВИЧ ПОГЛИНУВ "НАРОДНОГО" ЛИТВИНА?
Іван Фаріон, "Високий замок", 28.09.2011, Львівська обл.
"Щоби була така ж стабільність, як у Росії"...

  Незабаром припинить існування Народна партія, на чолі якої стоїть Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Точніше, вона "розчиниться" у провладній Партії регіонів. Про таку перспективу дізналися журналісти "Комерсанта". За їх даними, після цього "шлюбу" Литвин стане одним із заступників голови ПР.
За даними видання, про швидке братання "народників" з "регіоналами" Литвин минулого тижня сповістив керівників обласних парторганізацій. І начебто пояснив їм: "Щоби була така ж стабільність, як у Росії".
Водночас один з представників фракції Народної партії на умовах "я вам нічого не казав" повідомив, що Литвина фактично змусили "здати" рідну партію. Шантажували "справою Гонгадзе". За словами цього джерела, рішення про самоліквідацію НП уже прийнято, а його оголошення - справа часу. Щоб стимулювати спікера до об'єднання з ПР, йому пообіцяли 10 місць у виборчому списку. Щоправда, у прохідній частині буде лише троє "екс-народників". Інші сподіватимуться щастя у третій сотні кандидатів. Для людей Литвина також обіцяють створити режим сприяння на кількох мажоритарних округах.
У прес-службі Народної партії заперечили домовленості з "регіоналами". Кажуть, жодної зустрічі з партактивом у Володимира Литвина не було, а відповідно - про жодне "вливання" чи "самоліквідацію", а також про посади, виборчі квоти не йшлося. Запевнили, що після літніх переговорів з ПР розмов про об'єднання не проводили
http://www.wz.lviv.ua/articles/98599

ІВАН МУНТЯН: "МИ ДИВИМОСЯ В МАЙБУТНЄ!"
"Час", 28.09.2011, Чернівецька обл.
Про перші результати та найближчі потужні плани - розмова з головою обласної організації партії ВО "Батьківщина" Іваном Мунтяном.

 Після безкомпромісного очищення лав обласної організації партії ВО "Батьківщина" від пристосуванців, що зрадили ідеали партії та інтереси виборців, робота оновленої структури набирає обертів. Відбулися звітно-виборні конференції, практично у всіх районних та в обласній організацій обрані легітимні керівники, наводиться лад з фракціями в місцевих радах, повертається довіра людей. Про перші результати та найближчі потужні плани - розмова з головою обласної організації партії ВО "Батьківщина" Іваном Мунтяном.
- Іване Миколайовичу, важко було відновлювати зруйноване недобросовісними попередниками?
- Ми дивимося в майбутнє, тому немає сенсу скаржитися на складнощі. І майбутнє бачимо світлим і справедливим - саме таким, якого прагнуть наші краяни спільно з усіма українцями. Ми разом його здобудемо. А те, що було - воно послужить добрим уроком, його треба враховувати, але не жити ним.
- Як маєте намір враховувати здобутий досвід?
- Насамперед, кардинально змінимо підхід до списків депутатів. Адже попередні списки складалися на власний розсуд тодішнього керівництва, і от тепер маємо результат: інтереси громади, яка довірилася "Батьківщині", фактично не представлені в Чернівецькій міській раді, змінили свої передвиборчі переконання половина депутатів обласної ради, є проблеми в районах… Я переконаний, що перед включенням особи до партійного списку кандидатів у депутати, необхідно ретельно вивчати думку людей і враховувати попередню діяльність кандидата. Адже уже прекрасно видно, хто як себе проявляє - от хоча б у заходах, які ми постійно проводимо (мітингах, пікетах, у зборі підписів, у поточній роботі). Не виключено, що ми і надалі будемо повертатися до питання очищення наших лав.
- Ви заінтригували… Є зауваження і до оновленого керівного складу партійців на Буковині?
- Висновки робити ще рано, все лише, як кажуть, входить у колію. Але я не всім задоволений, і оцінку роботі буду давати публічно - аби ні в кого не склалося враження, що можна сховатися від відповідальності чи уникнути її. Додам, що Рішенням Бюро облпарторганізації ми прийняли Положення про рейтингову оцінку роботи районних організацій. Ну а найкращим підтвердженням цієї оцінки буде результат на виборах.
Деякі колеги по опозиції натякають, що нині у "Батьківщини" не найкращі часи.
Таким я можу відповісти чітко: зараз "Батьківщина" на Буковині позбавилася основної маси пристосуванства, наша команда оновлена, згуртована, молода і повна сил. Ми пройшли непростий шлях і здобули великий досвід. Тож можемо ним поділитися з іншими політичними силами опозиційного поля - гадаю, їм це також ой як знадобиться.
Попри виключення з партії багатьох депутатів, які пройшли по списках ВО "Батьківщина", вони продовжують іменувати себе фракціями "Батьківщини".
Вони це роблять не лише безпідставно, але й незаконно. Фракції формуються на партійній основі, і склад їх визначається самими фракціями. У міській раді фракція фактично саморозпустилася. Фракція "Батьківщина" в обласній раді виключила зі свого складу тих, хто зрадив своїх виборців, здійснив перебіжництво на бік влади і був виключений з партії (це колишні представники керівного складу облпарторганізації та ті, хто до них приєдналися). Нині фракцію в облраді очолює Іван Паламар. Відповідні документи і листи про це з посиланнями на закони та нормативні акти були направлені до керівництва рад. Але зволікання з наведенням ладу в цьому питанні вигідне владі - адже так влада заплутує виборців. Тому ми, реальні партійці "Батьківщини" при кожній нагоді нагадуємо виборцям про те, хто є хто.
- Ваша позиція щодо колишніх колег дуже непримиренна.
- Звісно, бо вони обманули всіх заради власної вигоди. Скажу більше - це було зроблено свідомо і обдумано. Після всіх перипетій з виключенням цих людей з партії вони подавали апеляцію до вищих партійних органів, що Контрольно-ревізійної комісії. І їм були надані час і можливість виправити ситуацію, повернутися до попередніх позицій. Але вони цим не скористалися. Ну, зрештою, все стало на свої місця - тепер бачимо, що навіть за звернення щодо політичних репресій вони не голосують - а ще недавно так присягалися у вірності партії і її лідеру! Більше того - вони навіть за заяви про підняття цін не голосують... Вони відкрито стали на бік влади. Що ще раз підтвердило правильність наших попередніх кроків.
Нині фракція в облраді невелика…
Але дієва! Разом з іншими опозиційними колегами ми зуміли навіть заблокувати сесію, щоб зупинити підступний план влади дозволити головам ОДА і облради самостійно, без депутатського корпусу і узгодження з громадою, ділити кошти обласного бюджету! На жаль, пізніше влада довела, що завжди готова порушити закон, і таки протягнула це рішення.
- На Буковині є політичні репресії проти ваших однопартійців?
- Тиск є. Але влада все робить хитро - це телефонні дзвінки від знайомих, близьких, це натяки на проблеми на роботі чи проблеми у бізнесі… Багато хто враховує висловлені "побажання" і стає обережнішим у словах і діях. Але відкрито про це не заявляють.
- Зараз лідер партії ВО "Батьківщина" перебуває під арештом. Що далі буде з партією?
- Партія ВО "Батьківщина" готова до будь-якого повороту подій. У будь-якому разі кожній людині зі здоровим глуздом очевидно: влада зайшла в глухий кут зі своїми надуманими звинуваченнями Юлії Володимирівни, і просто зайняла позицію вичікування. Міжнародні візити, заплановані на цей період для президента Януковича, безперечно будуть рясніти запитаннями щодо політичних репресій в Україні. І Янукович хоче цього уникнути. Але ми, партійці, впевнені: взята владою пауза не допоможе приховати розвал замовної справи та ухилитись від неприємних питань. Нашого лідера підтримує весь світ - і Європейська народна партія, і керівники цивілізованих держав… Ми упевнені в тому, що справедливість є, якщо за неї боротися. Тому ми продовжуємо працювати. У нас діють громадські приймальні, допомагаємо людям розібратися з пенсійними питаннями, з юридичними колізіями. Наші лави поповнюються.
- Люди продовжують вступати в партію?
- Так, і немало. Членами партії стали багато хто з тих, які їздили з нами до Києва брати участь у безстроковій акції протесту проти диктатури. Ми постійно відправляли туди великі групи протестувальників, які мали велике бажання і можливість відстоювати демократію. Їдуть просто прихильниками, а коли повертаються - пишуть заяви і вступають у партію! Ми маємо біля Печерського суду розбитий намет, де постійно перебувають наші представники - на ньому є табличка "Чернівецька область". Там же ми збираємо тих буковинців, які приїздять на мітинги самостійно. Дуже багато підходять вихідців з Буковини, які нині мешкають у столиці. Висловлюють підтримку, допомагають чим можуть.
- Ви член Політради партії, а як часто спілкувалися з лідером "Батьківщини"?
- Останнім часом часто - незважаючи на суд, Юлія Володимирівна встигала керувати партією. Ті розмови стосувалися партійної роботи, нашої обласної парторганізації. А якось перед арештом виявилася можливість короткої бесіди просто в суді. Вона мене обняла, побажала результативної боротьби всім буковинцям. Хочу відзначити, що вона прекрасно тримається, і нам би всім такої мужності і стійкості, яка є в неї. Якби ця жінка не була такою сильною - влада не застосувала б такі радикальні методи у своїй боротьбі з нею. Чим більший спротив - тим сильніша працює машина репресій. Юлія Володимирівна на сьогодні єдиний справжній лідер в Україні, так трапляються раз на століття. І якщо доля дала нам такого лідера - це треба цінувати.
Прес-служба обласної організації партії ВО "Батьківщина"
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=1407

ЕКОНОМІКА

ОБІЦЯНКИ - НЕ ЦЯЦЯНКИ
Вікторія Шкабой, "Народне слово", 29.09.2011, Кіровоградська обл.
Минуло трохи більше ніж півроку відтоді, як обіцяли запустити в експлуатацію Олександрівський цукрозавод. І ось 19 вересня виробництву було дано старт.

 ПАТ "Другий імені Петровського цукровий завод" оживає після чотирьох років простою. Побачити, як працює відроджене підприємство, разом із головою Кіровоградської ОДА Сергієм Ларіним та представниками місцевої влади приїхали і журналісти.
Протягом останніх місяців на виробництві було зроблено ремонт. За сприяння облдерж­адміністрації та завдяки інвестору (це російська група компаній "Домінант", очолювана Павлом Демидовим) завод запустили, однак, за словами генерального директора Миколи Обідіна, відчувається "стомлення металу" - після трьох сезонів простою обладнання потребує оновлення. Директор цукрозаводу провів представників влади та ЗМІ цехами, розповівши про весь цикл виробництва цукру - від промивання буряків до виходу готової продукції. Чимало виробничих процесів на заводі автоматизовано, у цехах встановлено комп'ютери, завдяки чому спеціалісти цукроваріння вчасно виявляють неполадки та можуть швидко їх усунути.
Наразі проблем із сировиною (а це була чи не основна причина зупинки виробництва) немає: постачальники завозять близько трьох тонн буряку за добу. В основному це бурякосіючі господарства з Новоукраїнського, Олександрівського та Кіровоградського районів, а також фермери із сусідньої Черкаської області. Олександрійський цукрозавод за наступні три місяці планує переробити 200 тисяч тонн буряку, що дасть можливість районному бюджету отримати до одного мільйона гривень надходжень. Важлива і соціальна складова: на заводі працюють більше п'ятисот робітників, з яких десь 40 відсотків становить молодь. Середня зарплата - чотири тисячі гривень.
Голова ОДА Сергій Ларін відзначив позитивну тенденцію: на території області запрацював уже третій цукровий завод.
- Стають до ладу бюджетоутворюючі підприємства, з'являються нові робочі місця, ми маємо власну продукцію - цукор, який можна буде купувати за цінами, нижчими від ринкових. Отже, гасло "Купуй кіровоградське!" працює, - сказав очільник області.
Також Сергій Ларін відвідав Олександрівський центральний стадіон ім. М.Шишки, де за рахунок бюджетних і позабюджетних коштів оновлено спортивний комплекс. Тепер на сучасному футбольному полі, майданчиках для футболу, баскетболу, тенісу, а також тренажерах займаються усі охочі. Близько трьохсот дітей відвідують місцеву спортивну школу. У травні-червні наступного року планується повністю завершити роботи на центральному стадіоні. На переконання Сергія Ларіна, оновлений спорткомплекс є яскравим прикладом того, що влада нарешті повернулася обличчям до людей.
http://www.n-slovo.com.ua/arhiv/29_09_2011_3.html

"СВОБОДА": УКРАЇНА НЕ ПОТРЕБУЄ "ЗНИЖОК НА ГАЗ"
"Західний кур'єр", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
"Україна не потребує "знижок" на газ від "кремлівських карликів", - стверджує прес-служба ВО "Свобода", посилаючись на керівника аналітичної служби партії Юрія Левченка.

 На переконання "свободівців", українські громадяни мають отримувати видобутий в Україні газ за "справедливою ціною, яка буде суттєво нижчою від тої, яку пропонують московські здирники". Українська ГТС та підземні газові сховища як стратегічний ресурс України "не може бути ні приватизований, ні відданий в концесію, ні розмитий у консорціумі". Цей ресурс, каже Юрій Левченко, має бути використаний для максимального зиску України, який можливий шляхом встановлення жорсткої пропорційної залежності цін за транзит російського газу територією України та за оренду підземних газових сховищ відповідно до відпускних цін на газ для України.
На думку ВО "Свобода", олігархи з України для отримання російського газу за нижчою ціною повинні самі домовлятися з НАК "Нафтогаз України" і РАО "Газпромом". При цьому їхні домовленості не мають шкодити національним інтересам України, - йдеться у заяві керівника аналітичної служби ВО "Свобода" Юрія Левченка.
Приводом для такої заяви стала остання зустріч Віктора Януковича з кремлівськими очільниками, основною темою якої було "газове питання". Поки що українське суспільство не володіє конкретною інформацією щодо результатів цих переговорів, втім, як підмітили "свободівці", "знаковими є радісні заяви російської сторони про те, що в обговорюваних питаннях ставки транзиту газу на Україну досягнутий суттєвий прогрес".
http://zk.at.ua/news/politika/2011-09-29-1294

ЗАВОД ВМЕСТО ОТСТОЙНИКОВ
Иван Бухтияров, "Жизнь", 28.09.2011, Донецкая обл.
Енакиевский завод по переработке шлама может начать работу уже в следующем году.

 То, что раньше сбрасывалось в многочисленные отстойники, вскоре будет использоваться в промышленности.
Услышав словосочетание "новый завод" относительно своего города, большая часть жителей Енакиева, мягко говоря, радости не испытывает. Много лет назад, в эпоху индустриализации, дымящиеся трубы заводов воспринимались как символ прогресса, сегодня же они символизируют разве что загрязнение окружающей среды. Во всяком случае, любой завод в Енакиеве воспринимается именно таким образом.
Однако предприятие, о котором пойдет речь, как ни странно, должно улучшить экологическую обстановку в городе. Планируется, что завод по переработке шлама начнет работу уже в 2012 году.
О перспективах данного производства корреспонденту "Жизни" рассказал первый заместитель Енакиевского городского головы Юрий Сильванский. "Сейчас отходы от металлургического производства по шламопроводу сбрасываются за пределами территории завода. Отстойники уже переполнены, и возникает необходимость либо искать новые площади (примерно 15 гектаров земельных участков), чтобы опять их заполнить, либо построить такой завод, который будет перерабатывать, обогащать шлам, после чего этот концентрат сможет участвовать в металлургическом процессе", - сказал он.
Говоря об экологической ситуации в регионе, губернатор Донецкой области Андрей Шишацкий отметил, что существуют два пути уменьшения вредных выбросов: закупка фильт­ров, каждый из которых стоит примерно 15 млн. долларов, или же строительство новых промышленных предприятий, изначально соответствующих всем экологическим нормам. Причем одним из первых по такому принципу будет построено предприятие, которое должно начать работу в Енакиеве в 2014 или 2015 году. Если завод по переработке шламов и предприятие, строительство которого анонсировал председатель Донецкой облгосадминистрации, действительно будут соответствовать заявленным характеристикам, отношение енакиевцев к промышленности вполне может несколько измениться.
http://lifedon.com.ua/obshchestvo/2771/

УДАРИМ СЧЕТЧИКОМ ПО ХОЛОДНЫМ БАТАРЕЯМ!
Алиса Сопова, "Донбасс", 28.09.2011, Донецкая обл.
Тепломер поможет сэкономить на отоплении до трети стоимости.

 В преддверии холодов жители области начинают запасаться теплыми носками и одеялами. И привычно вздыхать: к тому, что батареи снова будут холодными, мы уже готовы, жаль только отдавать столько денег за чисто символическое отопление. На самом деле, на теплосеть можно найти управу, установив счетчик тепловой энергии. Неудивительно, что такие приборы становятся всё более популярными. С помощью специалистов-теплотехников и людей, которые уже пользуются этим "чудом техники", "Донбасс" разобрался, действительно ли это так выгодно.
Сколько можно сэкономить?
Мы платим за тепло по фиксированному тарифу, который в среднем составляет 6,95 гривен за квадратный метр в месяц, независимо от того, как у нас топят. При установке счетчика в доме специальные датчики начинают измерять температуру теплоносителя на входе и на выходе и фиксируют разницу. К примеру, в систему зашла вода температурой 60 градусов, а вышла - 40. Вот эти 20 градусов разницы и есть чистая тепловая энергия, которая осталась в доме. Она переводится в гигакалории, и высчитывается, сколько мы должны заплатить - только за то, что потребили. Что это получается в денежном эквиваленте?
- Из расчета на квадратный метр стоимость может колебаться от 1 гривни в теплые осенние и весенние месяцы до 4,50 зимой. Но до 6,95 никогда не доходит. Ведь в тариф теплосети закладывается максимальная стоимость даже в октябре, когда батареи еле теплые, - говорит директор ООО "Техэнерго Климат" Игорь Грибов. - Мы посчитали, что, в среднем, для однокомнатной квартиры экономия за год составляет 500 гривен, для двухкомнатной - около 700, трехкомнатной - 900.
Дончанка Марина Федулова, в чьем доме счетчик установили четыре года назад, уже оценила пользу этого устройства для семейного бюджета.
- Так получается гораздо экономнее, - говорит она. - Раньше мы платили около 160 гривен в месяц, круглый год. Сейчас платим только в отопительный сезон, в октябре выходит что-то в районе 100 гривен, в зимние месяцы - 200. А вот у моего сына такая же точно квартира, но счетчика нет. Топят у них очень плохо, а платит он гораздо больше.
Сколько это стоит?
Определить стоимость установки измерительного оборудования для конкретного дома может только специалист - для этого нужно учесть множество чисто инженерных факторов. Но если очень приблизительно, то цена вопроса колеблется между 15 и 30 тысячами гривен. Это общая сумма, которая распределяется между всеми жильцами. Поэтому выгоднее, например, ставить счетчик на целый дом, нежели на подъезд - чем больше квартир участвует, тем дешевле это получается для каждой из них.
Цена складывается из самого прибора учета плюс обустройства подвального помещения. Сюда входят специальные задвижки, фильтры и прочие необходимые приспособления, вплоть до металлической двери и решеток на окна в подвал, где будет располагаться оборудование.
Когда это делать?
Лучшее время для того, чтобы установить счетчик, - первая половина осени, до начала отопительного сезона. Если сделать это сейчас, то можно не платить за отопление за август, сентябрь и первую половину октября, и сэкономленная сумма как раз компенсирует расходы на тепломер с одной квартиры.
Логично было бы предположить, что тогда выгоднее всего сделать это весной, чтобы не платить за всё лето. Но это не так. Существует определенная схема, по которой теплосеть взимает деньги с потребителей. Зимний тариф - 6,95 за квадратный метр - делится на две части и взыскивается равномерно в течение года. С августа до середины октября с нас берут предоплату за половину отопительного сезона, так что по состоянию на конец года потребители и теплосеть оказываются в расчете. А с 1 января до 15 апреля теплосеть как бы дает нам кредит, ведь мы оплачиваем только половину стоимости, а за вторую половину будем рассчитываться до июля. И даже если вы поставите счетчик весной, всё равно должны будете заплатить за ту энергию, которую потребили прошлой зимой. А вот с августа никаких предоплат уже можно будет не делать, ведь с начала нового отопительного сезона вы будете платить уже по другому принципу.
Какой счетчик выбрать?
Донецкие специалисты рекомендуют счетчики бельгийского и немецкого производства, которые используются в Украине уже более десяти лет. Они хорошо работают, благополучно проходят поверку, сотрудники теплосети с ними знакомы и доверяют их показаниям. Стоит такой аппарат от 200 до 1000 евро в зависимости от пропускной способности (какой нужен в конкретном случае, зависит от особенностей дома и коммуникаций).
Есть и отечественные приборы, они стоят, в среднем, на 40% дешевле. Но страдают неточностью и часто выходят из строя. В Донецке бывают случаи, когда после нескольких лет работы украинские приборы приходили в полную негодность, и нужно было всё переустанавливать с самого начала.
А накануне этого отопительного сезона в областной центр завезли партию счетчиков литовского производства. По цене они, как и положено, находятся где-то между украинскими и западноевропейскими приборами. Но наши местные монтажные организации с этими счетчиками не знакомы и относятся к ним с недоверием. По крайней мере, попытки связаться с литовской фирмой-производителем окончились неудачей - указанные телефоны и электронная почта не отвечают. А это настораживает.
Прибор установлен. Что дальше?
Каждый день со счетчика нужно снимать показания и вносить их в специальный журнал. Раз в месяц этот журнал необходимо отвозить в абонентский отдел теплосети, где делается подсчет с учетом метража каждой квартиры, льгот и т.д., а затем выдаются уведомления с суммой оплаты для каждой квартиры, которые нужно разнести всем обитателям дома. Этим может заниматься кто-то из жильцов. Если же такого энтузиаста не найдется, многие монтажные предприятия предлагают услугу по обслуживанию домов - работа такого сотрудника обойдется в 50 гривен с квартиры в год.
Можно ли регулировать температуру воды в батареях?
Вместе со счетчиком устанавливается специальное оборудование, в том числе и дополнительные задвижки на трубы. Многие считают, что с помощью этих задвижек можно "прикручивать" поступление теплоносителя, чтобы сэкономить. На самом деле, они ставятся для того, чтобы в случае поломки во время отопительного сезона можно было перекрыть этот участок для ремонтных работ. А вот охладить воду таким образом невозможно. Единственное, чего вы добьетесь, - это снизите скорость прохождения теплоносителя по трубам, из-за чего вода "в пути" остынет, и последние квартиры получат холодные батареи.
Станет ли в квартире теплее?
А вот это, как ни странно, возможно. В Донецке замечена такая тенденция: во многих домах после установки тепломеров начинают лучше топить. Как это получается? Оказывается, далеко не всегда холодные батареи являются следствием забитых труб, потерь на теплотрассе или еще каких-то непредсказуемых факторов. Зачастую это делается сознательно. С началом отопительного сезона теплосеть открывает задвижку на входе в дом. Но открыть ее можно не полностью, а, например, только наполовину - расход будет гораздо меньше, а оплата всё равно фиксированная. Если же потребитель платит только за полученное тепло, то нет смысла экономить таким образом. Наоборот, появляется стимул: чем лучше поставщик топит, тем больше он зарабатывает.
Позиция коммунальщиков
"Мы поддерживаем такие инициативы"
Начальник управления ЖКХ Донецкого городского совета Валерий Литвинов:
- Государственная политика сейчас направлена на то, чтобы вести учет теплоносителей, поэтому мы однозначно поддерживаем такие инициативы. Сейчас в Донецке около 1700 домов оборудовано такими счетчиками, и если их будет больше, мы только "за". Конечно, стоимость установки такого оборудования достаточно высока, но расходы окупаются в течение 6-7 лет. При правильном использовании экономия достигает 25-30%. А еще немаловажно то, что, когда в доме установлен такой счетчик, это стимулирует поставщиков тепла к тому, чтобы повышать качество своих услуг, ремонтировать теплотрассы, устранять утечки, вместо того, чтобы включать все теплопотери в фиксированный тариф.
http://donbass.ua/news/region/2011/09/28/udarim-schetchikom-po-holodnym-batarejam.html

ТОЧКА ЗОРУ

ПОВЕРТАЄМО ГРИВНЮ, А ПОЗИЧАЄМО ДВІ
"Рівне вечірнє", 29.09.2011
Народний депутат Віктор Матчук вважає, що бюджет на 2012 рік є провальним, зокрема, через закладене у ньому збільшення зовнішньої заборгованості України.

 Він наголосив на тому, що у наступному році Україна планує повернути борги на суму 59 млрд. грн., натомість зробити запозичень на 92 млрд. грн. "Ми повертаємо гривню, а позичаємо дві гривні. Про який розвиток тут можна говорити?" - сказав Віктор Матчук.
Нардеп також наголосив, що великим ризиком для українського бюджету є невизначеність з ціною на газ, про яку уряд і Президент не можуть домовитися з Росією. Крім того, не відома доля подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом. "Через це нам поки подають на розгляд дуже приблизний проект бюджету. Зараз взагалі важко собі уявити, яким чином розвиватиметься економіка держави, бо вона дуже залежить від енергоносіїв і від того, чи вдасться українській владі домовитися з Росією", - вважає Віктор Матчук.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=029070

АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО: НАРОД ЗУПИНИТЬ ЗЛОЧИН ВЛАДИ
Микола Ладовський, "Галичина", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
"Реальна ситуація в країні погіршується".

 Днями лідер "Громадянської позиції" підсумував: "Про злочин влади, спрямований на порушення вимог Конституції і законів України, руйнацію засад держави і суспільства, позбавлення понад десяти мільйонів громадян їх законних прав - соціальних гарантій і ручний режим управління цими правами Кабміном Януковича я написав у пресі. і попередив владу, що такими брутальними діями вона нарветься на спротив суспільства. Запропонував правильний, на основі закону і політичної відповідальності, шлях вирішення питання про пільги і соціальні гарантії.
Попередив, що Комітет опору диктатурі організує пікетування ВР у день прийняття злочинного законопроекту №9127 і закличе всіх людей спільно захищати свої конституційні права.
Перша перемога.  Що далі?
Це було в суботу, 17 вересня. Влада не почула. У понеділок, 19 вересня, виклав свою позицію на погоджувальній раді в присутності керівництва ВР, представників Президента і уряду. Попередив, що, ідучи далі шляхом злочину, влада нарветься. Влада не почула. У вівторок, 20 вересня, воїни-афганці, учасники бойових дій, ліквідатори-чорнобильці вийшли на захист своїх прав - організували під стінами ВР мітинг протесту.
Я вийшов до людей і виступив з трибуни мітингу. Виклав свою позицію, люди її розуміють і підтримують. Просили передати усім депутатам: якщо Рада не почує їхнє мирне слово, то вони підуть на штурм будівлі парламенту.
Я виконав їхнє прохання. Взяв слово і попередив усіх депутатів, що їм краще вийти до людей і кожному висловити свою позицію щодо законопроекту №9127, і ще раз нагадав депутатам пересторогу народу. Влада знову не почула.
А потім вона нарвалася - люди справді почали штурмувати будівлю ВР, лише таким шляхом змусивши лідера фракції ПР Єфремова вийти до протестувальників і з переляку пообіцяти, що цього тижня проект 9127 депутати не голосуватимуть (а він у плані стояв першим вже минулої п'ятниці!). Єфремову довелося вислухати багато неприємних слів, і не тільки на свою адресуѕ Опозиція в Раді доб'ється, щоб ця обіцянка Єфремова була реалізована. Ні - тоді Раду пікетуватимуть набагато більше людей і змусять до них дослухатися. Переконаний: якщо влада обмане людей і не відмовиться від брутальних дій в режимі "гоп-стоп", вона отримає масові протести по всій країні".
Ці події, на жаль, свідчать, що традиційні для демократичного суспільства методи впливу на владу в Україні не працюють. Це розуміють і воїни-афганці, які попередили владу про чергові акції протесту в середині жовтня.
Азаров "кришує" корупцію в особливо великих розмірах
А минулої п'ятниці голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони Анатолій Гриценко звернувся до Генерального прокурора та голови СБУ з вимогою розібратися, чому прем'єр-міністр не проводить службове розслідування за фактом проведення фіктивного тендеру на закупівлю бурової установки ДАТ "Чорноморнафтогазом". У депутатському запиті Гриценко повідомляє, що від цього тендеру держава отримала збитків на 1,2 млрд. грн. Однак з 27 травня, коли Гриценко офіційно звернувся до Азарова, ніякого розслідування проведено не було. Уряд обмежився формальними відписками процедурного характеру. Повторне звернення 30 серпня, в якому Гриценко вимагав від глави уряду невідкладно провести службове розслідування, знов було переадресовано міністру Бойкові. "Цим прем'єр-міністр взяв на себе персональну відповідальність за корупційні дії і як глава уряду фактично покрив проведення фіктивного тендеру та сумнівної оборудки, що спричинило державі збитки в особливо великих розмірах", - підкреслив А. Гриценко. Тому голова Комітету з питань нацбезпеки та оборони вимагає від Генерального прокурора та голови СБУ виявити винних і притягти до відповідальності осіб, причетних до втрати 1,2 млрд. грн. державних коштів. А також попереджає про підготовку нового тендеру, який також має всі ознаки корупції. Нагадуємо: 21 вересня Гриценко з трибуни парламенту заявив, що міністр палива та енергетики Бойко бере участь у цій корупційній схемі, а прем'єр-міністр Азаров його "кришує".
 Хто ще любить корупцію?
Черговим свідченням цього стало неприйняття парламентською коаліцією законопроекту № 8023 - протидія хабарництву та корупції. Автор законопроекту - голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко вносить його вже втретє. Суть законопроекту він пояснює дохідливо і просто: "Для "колядників" з категорій "слідчий", "прокурор", "суддя", які беруть хабарі, проводять слідство і не захищають законні інтереси, за хабарі виносять вирок і саджають невинного, а винного звільняють, - для таких хабарників передбачена жорстка кримінальна відповідальність. А саме - пожиттєва тюрма з конфіскацією майна без права амністії".
А. Гриценко переконаний у справедливості такого покарання і вважає: якщо посадити в такий спосіб хоча б трьох "колядників", то решта зробить правильні висновки.
На жаль, провладна більшість не підтримала законопроект. За посилення відповідальності за корупцію проголосували лише 104 народні депутати. Серед них: 59 від БЮТ, 20 від НУНС, 20 від фракції "Реформи заради майбутнього", 4 позафракційних, 1 з Партії регіонів, 0 від комуністів, 0 від Народної партії. З трьома останніми партіями все зрозуміло.
Але зовсім не зрозуміла позиція з цього питання окремих лідерів опозиційних партій України та представників Прикарпаття в парламенті. Нагадаємо усім виборцям, що вони скоро знову прийдуть до вас, щоб ви за них проголосували. Запитайте тоді їх, чому не голосували за прийняття цього законопроекту Ткач Р. В., Палиця І. П., лідер УНП Костенко Ю. І., лідер партії "За Україну!" Кириленко В. А., "побожні" християни й лідери ХДС Жванія Д. В. і Стретович В. М., наші земляки Князевич Р. П. та Григорович Л. С., свідомий патріот Парубій А. В. Чому були відсутні лідер "Фронту змін" Яценюк А. П., лідер Народного руху України Борис Тарасюк, лідер Європейської партії України Катеринчук М. Д., Круць М. Ф.? Припускаємо, що вони мали інші важливі справи. Або, подібно Стецьківу Т. С. (він позавчора ділився з нашими краянами своїм вмінням добре відстоювати себе), розказували народові, що в небезпеці громадянські права і свободи. Хоч народ з цією єдиною метою і вибирав його та інших депутатів до парламенту. А загалом із фракції блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" 23 депутати не голосували і ще 24 були відсутні. (Хто хоче детальніше дізнатися про поіменне голосування, можете зайти на сайт  ВР: w1.c1.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/g_frack_list_n.
Стає очевидним, що нашим громадянам потрібно бути більш вимогливішими до тих людей, яких ми обираємо. і, без сумніву, ці люди мають мати власну тверду громадянську позицію.
Очима міжнародних спостерігачів
А реальна ситуація в країні погіршується ще й сучасним станом українського правосуддя. Ось що говорять про це міжнародні спостерігачі, в числі яких колишній головний прокурор Великобританії: "Українські суди та прокурори не є ані незалежними, ані неупередженими; такий запобіжний засіб, як ув'язнення, використовується надмірно та з ним пов'язані зловживання; такі принципи, як презумпція невинуватості та рівність сторін, не існують; відсутня незалежність судової гілки влади від політичного впливу; суди відкриті для неправомірного впливу політиків; існує багато вад, пов'язаних з призначенням та покаранням суддів; Вища рада юстиції перебуває під неправомірним політичним впливом; Генеральний прокурор України є занадто впливовим, це підриває принцип розділення повноважень; існує дисбаланс між прокуратурою та судом; те, як обираються судді, суперечить міжнародному та українському законодавству.
Якщо судді та колишній прем'єр-міністр України не можуть розраховувати на дотримання законів, то ніхто у вашій країні не може бути захищений законом".
Це, до речі, колективна думка делегації міжнародних спостерігачів, які були присутні на судових слуханнях у справі екс-прем'єр-міністра в Україні та дослідили докази, що стосуються цієї справи.
Втім, яким би невтішним не виглядало сьогодні становище в Україні, народ знайде в собі сили і людей, щоби захистити конституційні права і свободи. І тому добрий приклад - перша перемога в захисті своїх соціальних прав воїнів-афганців.
Автор - Голова Івано-Франківської ОО ПП "Громадянська позиція".
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=16901&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=5a5ccf1a6e

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ДЕПУТАТ СПІЛКУВАВСЯ З КОСТОПІЛЬЧАНАМИ
"Рівне вечірнє", 29.09.2011
Народний депутат України Микола Шершун побував у Костопільському районі.

У с.Постійне він урочисто відкрив відремонтований дитячий садок, подарувавши дітям іграшки. При цьому нардеп пообіцяв, що допомагатиме і у майбутньому, оскільки у селі високий рівень народжуваності, а отже, кількість маленьких вихованців у дитсадку збільшуватиметься.
А 25 вересня Микола Шершун взяв участь у святкуванні Дня села у Великому Мидську. Вітаючи селян зі святом, керівники області та району підкреслили, що спільними зусиллями за підтримки і сприяння народного депутата України Миколи Шершуна було зроблено багато добрих справ, зокрема, дорогу з асфальтним покриттям, на яку громада чекала багато років, дві білощебеневі дороги, на черзі газифікація населеного пункту і ремонт сільського клубу.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=029071

НАРДЕП ДАНИЛЕНКО ДОБИЛСЯ ПЕРЕРАСЧЕТА ПЕНСИЙ ДЛЯ БЫВШИХ РАБОТНИКОВ "СВЕМЫ"
"Панорама", 29.09.2011, Сумская обл.
К народному депутату Украины Владимиру Даниленко обратились бывшие работники производственного объединения "Свема".

 К первому секретарю Сумского обкома КПУ, народному депутату Украины Владимиру Даниленко обратились бывшие работники производственного объединения "Свема" с просьбой оказать им помощь в решении вопроса о назначении пенсии по возрасту на льготных условиях в связи с тяжелыми условиями труда.
Как пишет личный сайт нардепа, еще 4 марта 2011 г. в зале заседаний Верховной Рады Украины по требованию работников объединения был объявлен депутатский запрос народного депутата Украины Владимира Даниленко к Премьер-министру Украины Николаю Азарову "относительно создания экспертной комиссии или рабочей группы с привлечением специалистов химической области для решения вопроса о оформлении пенсии по возрасту на льготных условиях по Спискам № 1 и № 2 бывшим работникам открытого акционерного общества "Акционерная Компания" Свема"". На данный запрос Кабинет Министров Украины сообщил, что в льготный стаж бывших работников производственного объединения "Свема" должен быть включен стаж на основании разъяснений бывших правительственных учреждений СССР есть Пенсионный фонд при рассмотрении вопроса о назначении пенсий гражданам должен был руководствоваться не только законодательством независимой Украины, а и обращаться к документам СССР.
Главное управление ПФУ в Сумской области не разделяло взглядов главы Правительства и продолжало отказывать бывшим работникам в назначении пенсии по возрасту на льготных условиях.
Для решения вопроса Владимир Даниленко провел личную встречу с Председателем Пенсионного Фонда Украины Борисом Зайчуком и добился дополнительной проверки и работы со стороны областного управления по выявлению лиц, работавших в производствах ПО "Свема". По результатам проведенной работы 27 лицам, бывшим работникам ПО "Свема", назначена пенсия по возрасту на льготных условиях по Списку № 2.
http://rama.com.ua/news+article.storyid+9659.htm

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

ЗВАРИЧА ПОСАДИЛИ, НО ДЕЛО ЕГО ЖИВЕТ
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 28.09.2011, Днепропетровская обл.
Закончилось одно из самых громких дел в Украине.

 Бывший судья Львовского апелляционного суда Игорь Зварич приговорен к десяти годам лишения свободы с конфискацией имущества. А его коллега, судья Вячеслав Любашевский, получил пять лет с конфискацией имущества.
Напомним, уголовное дело против Игоря Зварича было возбуждено в декабре 2008 года, когда во время обыска в служебных кабинетах и квартирах семи судей Львовского апелляционного админсуда были изъяты $1 млн. и 2 млн. грн. Сам судья отрицал, что брал взятки. По его словам, $1,9 млн. он якобы одолжил на строительство дома, а деньги, найденные в помещении суда, ему "насеяли" во время праздников.
Пребывая в СИЗО, судья Зварич сначала объявил голодовку, а затем съел в прямом смысле слова несколько сотен страниц обвинительного заключения по своему делу.
Если приговор подтвердят высшие судебные инстанции, ближайшие годы осужденный  проведет в спецзоне поселка Макошино на Черниговщине в компании осужденных милиционеров, прокуроров и коллег-судей.
В народе даже где-то обрадовались. Мол, в Украине  наконец-то хоть одно дело довели до логического завершения. Но после суда уже за дверью зала заседаний сын осужденного восклицал: "Неужели остальные святые?". Видимо, радоваться рано.
Игорь Зварич родился 16 июня 1962 года в селе Пятница Старосамборского района Львовской области. В 1986 году стал стажером Шевченковского районного суда города Львова. А с марта 1989 года - судьей Ленинского районного суда города Львова. В те годы там набирало силу националистическое движение. Казалось, молодой Зварич станет юристом уже новой формации, с высоким национальным сознанием. Но этого не случилось. Где-то на пути своей карьеры он плюнул на принципы и идеалы. Когда же это произошло? Может быть, когда Игорь Зварич был судьей судебной палаты по уголовным делам апелляционного суда Львовской области (1996-2006 годы), или позже, когда стал судьей, а потом и председателем Львовского апелляционного административного суда?
Но не только сын считает, что осужденный действовал не в одиночку. Согласно черной бухгалтерии, которую вела жена Игоря Зварича,  всего за одно дело он брал несколько сотен тысяч гривен, и это продолжалось несколько лет. Но сам осужденный не оставляет впечатление очень богатого человека - создателя и руководителя преступного синдиката. Отсюда появились версии, что Зварич большую часть полученных денег кому-то отдавал. Может, поэтому свой приговор он встретил спокойно. Поговаривают, что отсидит судья-колядник максимум пять лет, порукой тому является то, что во время следствия он не назвал никаких имен.
Появившаяся надежда, что после ареста Игоря Зварича многочисленные взяточники испугаются и хоть на время прекратят требовать у людей деньги, быстро развеялась. Практически каждую неделю появляются сообщения, что то тут, то там судьи или чиновники попались на взятке. Значит,  дело Зварича живет. К тому же, и депутаты к ним, похоже, благосклонны.  По крайней мере, на прошлой неделе Верховная Рада отказалась снизить сумму, которая считается взяткой в крупных размерах. Законопроектом предусматривалось и увеличение сроков лишения свободы за взяточничество в особо крупном размере, и даже пожизненное заключение за незаконное задержание, арест, привлечение заведомо невиновного к уголовной ответственности следователем или  прокурором, принятие судьей заведомо неправосудного приговора. К тому же предусматривалось установить, что Закон "О применении амнистии в Украине" не может применяться к осужденным за получение взятки в особо крупном размере. Но не поднялась рука у депутатов на взяточников и коррупционеров.
Значит, дело Зварича будет жить.
http://dv-gazeta.info/obschestvo/zvaricha-posadili-no-delo-ego-zhivet.html

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

МІСЦЕВА МЕДИЧНА МІГРАЦІЯ
Іван Гаврилович, "Галичина", 29.09.2011, Івано-Франківська обл.
Реформування охорони здоров'я головна тема розмови з заступником головного лікаря ЦМКЛ Володимиром Вовчуком.

 Немов кола на озерному плесі, що розходяться від кинутого каменя, так само надіслані із МОЗ у регіони месиджі про прийдешнє реформування охорони здоров'я, котра залишається однією з найконсервативніших і найпроблемніших сфер життєдіяльності українського суспільства, викликали певне збурення як серед самих медиків, так і їхніх пацієнтів. Поки що на рівні чуток. От і в Івано-Франківську вже можна почути занепокоєні розмови про те, що, мовляв, у результаті задуманої реорганізації медичних закладів ліквідують міську клінічну лікарню № 1 на вул. Матейка, що пацієнт уже не зможе потрапити на прийом до вузького спеціаліста (хірурга, травматолога, отоларинголога, уролога, офтальмолога, ендокринолога тощо) у поліклініці за місцем свого проживання, оскільки й самі поліклініки розформують, а в їхніх приміщеннях створять центри первинної медико-санітарної допомоги, де хворих прийматимуть лише дільничні і сімейні (за основним фахом вони теж терапевти) лікарі.
- То чи мають під собою підстави такі побоювання іванофранківців? Чого чекати нам - якщо не сьогоднішнім, то завтрашнім пацієнтам лікарів - від запланованих змін у системі міських закладів охорони здоров'я? - запитав я у заступника головного лікаря ЦМКЛ Володимира Вовчука, який очолює робочу групу з реформування цих закладів.
- Не хотілося б, щоб люди переказували одне одному неперевірену і недостовірну інформацію, яку почули десь на вулиці. Отож розповім, що ж насправді передбачає майбутня реорганізація мережі комунальних медичних закладів і чим її зумовлено. За 20 років незалежності реформування торкнулося тією чи іншою мірою майже всіх галузей в українському суспільстві. А охорона здоров'я у тому ряду і досі належить до винятків, хоча економічні й соціальні реалії давно вже вимагають кардинальних перетворень у цій галузі, наближення її до європейських стандартів. Тепер, схоже, крига скресає - охорону здоров'я реформуватимуть. Медична громадськість країни, зокрема й нашого міста, в серпні завершила обговорення розробленого МОЗ проекту Концепції загальнодержавної програми "Здоров'я-2020: український вимір" на 2012-2020 роки, внесла до неї чимало своїх зауважень і доповнень.
- Кажуть, найгірше жити у час змін. Ви, Володимире Миколайовичу, як один з керівників міської медицини вважаєте, що корінна її реорганізація доконче потрібна? Може б, залишити все як є? Адже люди за останні роки вже якось звиклися з бідами вітчизняної охорони здоров'я, її нібито "безплатність" для всіх нас, записану в Конституції, давно вважають міфом, та чи не погіршиться ще більше медичне обслуговування населення в результаті отих уже близьких пертурбацій з лікувально-профілактичними закладами?
- Ухвалення загальнодержавної програми "Здоров'я-2020: український вимір" означатиме перший крок на шляху реалізації в Україні нової державної політики у сфері охорони здоров'я з тим, щоб ця життєво важлива для всього суспільства галузь відповідала реальним потребам населення. Йдеться про збереження і зміцнення здоров'я українців, створення сприятливого для цього середовища, мінімізацію факторів ризику захворювань. Окремим рядком у Концепції виділено профілактику хронічних неінфекційних захворювань, на які нині страждає до 60% дорослих та близько 20% - дітей. Наслідок цієї негативної тенденції за останні роки - незадовільний стан здоров'я населення, високий рівень смертності, особливо серед чоловіків працездатного віку (а це ставить під сумнів і подальше формування економічного потенціалу країни), скорочення середньої очікуваної тривалості життя наших співвітчизників. За цим важливим індикатором здоров'я населення Україна посідає 25-те місце серед європейських країн. Все це загалом загрожує національній безпеці держави.
Ось чому так гостро постала необхідність оптимізувати систему надання медичної допомоги населенню. А для цього, як випливає з Концепції, треба передусім забезпечити пріоритетний розвиток первинної та екстреної медичної допомоги, диференціювати стаціонарну допомогу за інтенсивністю її надання.
Суть реформ у галузі ми роз'яснюємо працівникам медичних закладів. Сьогодні охорона здоров'я міста вступила в етап підготовки до здійснення тих реформ, які заплановано завершити 2014 року.
- То в чому конкретно вони полягатимуть?
- Реформування, як випливає із значення цього слова, - то не якийсь "косметичний ремонт" галузі, зміни не просто зовнішні, а внутрішні, фундаментальні, себто такі, що зачіпають основи вітчизняної охорони здоров'я. Буде перепрофільовано частину комунальних лікувально-профілактичних закладів, змінено підпорядкованість їх органам державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, перерозподілено джерела їх фінансування. Скажімо, нинішні міські клінічні лікарні об'єднають у госпітальну базу й фінансуватимуть з обласного бюджету. Це має послужити поліпшенню якості медичного обслуговування, оздоровленню охорони здоров'я іванофранківців, вибачте за мимовільний каламбур. Бо ж вона у нас нині в такому стані, що не може подобатись ні пацієнтам, ні самим медикам, котрі їх лікують.
Зрозуміло, реформам у галузі передує напрацювання на державному рівні пакету відповідних законодавчих документів. І недавно Верховна Рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги", який набере чинності з початку наступного року. Ті зміни якраз і є законодавчим підррунтям реформування організаційних засад і структур нашої галузі. Змінено формулювання, а відповідно - і зміст, смислові нюанси навіть деяких, здавалося б, добре знайомих усім нам понять. Скажімо, ось цього основоположного для нашої галузі поняття, яке тепер звучить так: "Здоров'я - стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад".
Сама за себе свідчить назва ще одного Закону - "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві". Він слугує основою для здійснення в цих регіонах пілотного проекту щодо реформування галузі, себто там впроваджують і відпрацьовують нові організаційно-правові та фінансово-економічні механізми для підвищення ефективності й достатності медичного обслуговування населення. Його рівень у пілотних регіонах має підвищитися завдяки як функціональній реорганізації лікувально-профілактичних закладів, так і ефективнішому використанню бюджетних коштів для їх фінансування. Звісна річ, МОЗ відстежує й аналізує хід і перші результати реалізації пілотного проекту, аби досвід тих регіонів поширити на всю державу. Напевно ж, на пропозицію міністерства Кабмін уже невдовзі внесе на розгляд Верховної Ради проект закону, який, власне, конкретизуватиме реформування системи охорони здоров'я в Україні.
- Ваша робоча група теж цікавиться тим, як реорганізують медицину в трьох областях і столиці?
- Аби не видумувати велосипед і не набивати рулі, коли й ми безпосередньо приступимо до реформування охорони здоров'я, уже вивчаємо досвід пілотних регіонів і розробляємо різні моделі й форми реформування мережі міських медичних закладів, прораховуємо економічну ефективність кожної такої реорганізації. При цьому, звичайно, радимося з працівниками тих закладів. Наголошуємо, що один із пріоритетів передбаченого реформування - піднести значення в системі охорони здоров'я медицини первинного рівня, яка досі фінансувалася за залишковим принципом, а майже 90% бюджетних асигнувань ішло на утримання спеціалізованих та багатопрофільних лікарень, що належать до вторинного рівня, та закладів третинного рівня (високоспеціалізованих) - обласних лікарень. Тепер буде суттєво поліпшено матеріально-технічні умови для її функціонування.
На початку 90-х років в Івано-Франківську відокремили поліклініки, де пацієнтам надають первинну медико-санітарну допомогу, від стаціонарних закладів, бо було очевидно: саме на користь останніх їх головні лікарі перетягали спільну "фінансову ковдру", та й працювати у поліклініках вважалося для медиків менш престижним. Проте й фінансування поліклінік та клінічних лікарень уже як окремих юридичних осіб порізно з міського бюджету не надто поліпшило ситуацію для перших. Її, вважаю, зможе кардинально змінити лише передбачене реформуванням галузі асигнування на діяльність центрів первинної медико-санітарної допомоги не менше 30% усіх бюджетних коштів на охорону здоров'я в регіоні. Закон гарантуватиме, що цей показник у жодному разі жодна із владних структур чи посадових осіб урізати не зможе.
- Чому така велика увага саме до первинної ланки медицини? Запитую це не в образу, а з усією повагою до сімейних лікарів. Але ж вони за своїм основним фахом зазвичай є терапевтами, а хворим часто потрібна допомога й інших спеціалістів...
- У світі 90% медичної допомоги надають хворим саме на первинному рівні. Реорганізацію міських медичних закладів буде спрямовано на те, щоб і ми поступово наближалися до цього показника. Взагалі, ми плануємо сформувати таку первинну ланку міської медицини, в якій працюватимуть не тільки сімейні та дільничні (загальної практики) лікарі, а будуть і структури, укомплектовані спеціалістами з надання амбулаторної допомоги.
Якщо захворювання складне, надто запущене або ж вузького профілю, то з центру направлятимуть пацієнтів для консультування та лікування до спеціалістів у заклади вторинного і третинного рівнів.
Маємо вже певний досвід діяльності 21 дільниці загальної практики - сімейної медицини, які працюють при поліклініках міста, тож він стане нам у пригоді і при створенні центрів первинної медико-санітарної допомоги зі статусом юридичної особи. Передбачається створити в місті три такі центри, кожен з яких обслуговуватиме 80 тисяч населення, - на базі нинішніх поліклінік № 1 на вул. Чорновола, № 4 - у мікрорайоні "Позитрон" та міської дитячої поліклініки на вул. Тичини. Цілком можливо, що остання виконуватиме подвійну функцію: водночас буде і центром первинної медико-санітарної допомоги, й залишиться дитячою поліклінікою. А поліклініка № 2 на Довгій вул. тоді стане загальноміською поліклінікою для дорослих. Її дільничних лікарів переведуть у центри, створені на базі інших поліклінік, з яких сюди перейдуть працювати всі вузькі спеціалісти. Поліклініку № 3 на вул. Франка буде перепрофільовано в лікарню відновного лікування - такої ще немає в місті й області. Себто тут пацієнти після важких захворювань, хірургічних операцій зможуть відновлювати своє здоров'я, проходити курс реабілітації. Цьому сприятиме і та обставина, що згадана поліклініка вже має відповідну базу, зокрема водолікарню. Ось який варіант реорганізації мережі міських закладів охорони здоров'я пропонує наша робоча група.
Що ж до лікарні на вул. Матейка, майбутня доля якої турбує деяких читачів вашої газети, то її ніхто не збирається ліквідовувати. Просто плануємо розмістити тут ще одне терапевтичне відділення, перевівши звідси відділення ургентної хірургії і травматології разом із травмопунктом у ЦМКЛ на вул. Мазепи, де є кращі умови для їх функціонування, сконцентровано досконалу медичну апаратуру.
Як передбачає реформування галузі, з обласного бюджету фінансуватимуть не тільки ці дві клінічні лікарні, а й станцію швидкої медичної допомоги. Вона кардинально змінить своє призначення. Нині медикам "швидкої" часто доводиться виконувати функцію і амбулаторного лікування хворих удома (такого ніде за кордоном немає), тож на обслуговування одного виклику йде в середньому 99 хвилин. Тим часом функція швидкої допомоги має полягати в тому, щоб не довше ніж за 20 хвилин доставити важкохворого до спеціалізованого медичного закладу, де є необхідне діагностувальне обладнання (а встановлення правильного діагнозу захворювання, як відомо, на 80% визначає успіх лікування пацієнта), висококваліфіковані спеціалісти. Можливо, цей норматив в українських містах скоротять навіть до 10 хвилин, як у Європі.
- Ми вже перейшли у розмові до екстреної медичної допомоги, яку поряд із первинною, вторинною і третинною теж виділено окремо в нормативних документах, що визначають реформування вітчизняної охорони здоров'я...
- Цей вид медичної допомоги зазнає особливо істотних змін. Вже створено обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф. Діятиме в Івано-Франківську й лікарня невідкладної допомоги.
Ну а в дальшу перспективу поки що не зазиратиму, хоч вона по-своєму цікава і передбачає поділ території області, відповідно до програми реформування охорони здоров'я, на так звані госпітальні округи. Себто на розташовані в Івано-Франківську лікарні вторинної і третинної медичної допомоги буде покладено функцію обслуговування населення не лише обласного центру, а й, цілком можливо, Тисменицького, Тлумацького, частини Галицького району. Але про це можна буде говорити конкретніше вже після здійснення адміністративно-територіальної реформи в нашій державі.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=16904&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=af4194d72f

НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

ЩЕ ТІЛЬКИ ВИБУХІВ НЕ ВИСТАЧАЛО!
Валентин Ковальський, "Київська правда", 29.09.2011
В Україні вже стає недоброю традицією - при прокладці кабелів розривати магістральні газопроводи. Після трагічного вибуху в Ужгороді дійшла черга і до Київщини…

"Показовий" героїзм
Першими про "трубну" пригоду на Київщині повідомило обласне управління Міністерства з надзвичайних ситуацій: "О 15 годині 26 вересня поблизу міста Бориспіль на відкритій місцевості біля залізничної колії Південно-Західної залізниці, під час неузгоджених робіт з укладання кабелю працівниками ТОВ "Спецбуд" м. Київ було пошкоджено підземний магістральний газопровід "Шебелинка-Полтава-Київ" (діаметр 720 мм, тиск 40 атм). Внаслідок пошкодження без газопостачання залишилося 7 населених пунктів (близько 3 тис. осіб)…".
Подальші події розгорталися, як у гостросюжетному пригодницькому фільмі. На місце аварії примчалися співробітники МНС, МВС, Мінохорони здоров`я та "Укртрансгазу". Для ліквідації аварії було залучено 20 одиниць техніки та 87 чоловік. Через півгодини (о 15.30) довелося терміново перекрити рух залізничного транспорту на ділянці Бориспіль-Баришівка. Через дві години, за даними МНС, аварійні бригади з Яготина та Боярки перекрили засувки на пошкодженій ділянці газопроводу (для повного відводу газу з магістралі й проведення ремонтних робіт).
Наступного дня (27 вересня ввечері) державне підприємство "Укртрансгаз" повідомило, що "станом на 14.30 годину ремонтні бригади управління магістральних газопроводів "Київтрансгаз" ліквідували пошкодження магістрального газопроводу (МГ) "Шебелинка-Полтава-Київ…". Таким чином, вдалося відновити газопостастання в семи населених пунктах: Кучаків, Лебедин, Сулимівка, Артемівка та трьох садових товариствах.
На відміну від МНС, газовики зазначили, що згадані населені пункти були без газу не добу, а лише шість годин: "з 8 год. 30 хв. до 14 год. 30 хв. 27 вересня поточного року". І, звісно ж, не обійшлося без доволі бравурних реляцій. Слово сайту "Укртрансгазу": "Ліквідація наслідків пошкодження МГ проходила під безпосереднім контролем головного інженера ДК "Укртрансгаз" Ігоря Лохмана. "Високий рівень підготовки спеціалістів компанії та оперативна організація проведення робіт з ремонту пошкодженої ділянки газопроводу "Шебелинка-Полтава-Київ" дозволили локалізувати надзвичайну ситуацію та в мінімальні терміни відновити постачання природного газу споживачам", - зазначив головний інженер ДК "Укртрансгаз".
На перший погляд, все нібито "о`кей". Але при цьому ніхто не говорить про той "дурдом", який коївся на Південно-Західній залізниці. Згідно з повідомленням МНС, "перевезення пасажирів компенсовано додатковими 23 автобусами". Та чи ж можна повірити в таку "компенсацію"? Невже 23 автобуси здатні виконати пасажирське завдання хоча б однієї електрички? Нагадаємо, що рух залізничного транспорту було відновлено лише о дев`ятій ранку 27 вересня, коли левова частка народу (який щоденно курсує до Києва) вже повинен був знаходитися на своєму робочому місці в столиці.
По-друге, й досі незрозуміло, яким чином "працівниками ТОВ "Спецбуд" м. Київ було пошкоджено підземний магістральний газопровід"? Звернемо увагу: йдеться про трубу, діаметр якої сягає 72 сантиметрів. Хіба її лопатою розірвати? Але ж факт є фактом: про конкретного винуватця-"розривача" кореспондентові "КП" не змогли сказати ні в МНС, ні в "Укртрансгазі". А наші правоохоронці чомусь діяли за традиційним народним принципом: нічого не знаю, моя хата скраю.
Чи можна в такому разі сподіватися на ефективність роботи оперативно-виробничої комісії, яка, за версією МНС, займається "вивченням причин виникнення надзвичайної ситуації"?
Тепер своє слово має сказати суд. Як повідомили в обласній прокуратурі, вже порушено кримінальну справу за ч.2 статті 272 КК: порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що призвело до тяжких наслідків (позбавлення газопостачання семи населених пунктів). Таке діяння "карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
Але й тут не все так просто. Згідно з прокурорськими даними, "газова" справа порушена за фактом. Називати ж конкретні прізвища правоохоронці поки що не поспішають.
Міняю газ на… Інтернет
Під час журналістського розслідування вдалося з`ясувати вельми цікавий факт: в день аварії на ділянці газопроводу "Шебелинка-Полтава-Київ" прокладали кабельні траси. За неофіційними даними, там працювали трактористи, які, вірогідно, ненароком пошкодили трубу. Як могло таке статися?
В "Укртрансгазі" кореспондентові "КП" повідомили, що працівниками ТОВ "Спецбуд" порушено охоронну зону магістрального газопроводу, яка сягає 300 метрів. Отакої! Хлопці, виходить, не просто рили землю, а знаходилися в забороненій зоні. І, очевидно, це риття відбувалося не кілька годин, а кілька днів (якщо не тижнів). Але ні МНС, ні МВС, ні "Укртрансгаз" цього не бачили? Невже їм було просто байдуже до питань охорони і безпеки магістрального газопроводу "Шебелинка-Полтава-Київ"?
При цьому виникає ще одне питання: для чого ТОВ "Спецбуд" потрібна була ота злощасна кабельтраса? Виявляється, для проведення Інтернет-мережі до навколишніх населених пунктів. Так, принаймні, стверджують в обласному управлінні МНС. А чим могло закінчитися таке проведення в разі вибуху газу? "Якби стався вибух, розірвало б залізничні колії. Була б загроза і навколишнім населеним пунктам, - говорить старший лейтенант служби цивільного захисту Валерій Ненюк. - Вперше пошкодили трубу такого великого діаметру. Уявляєте силу тиску - 42 атмосфери? Тому поїзди пішли в об'їзд місця аварії…".
Проте в "Укртрансгазі" вважають інакше. "Дана ситуація віднесена не до регіонального, а до об`єктного рівня надзвичайних ситуацій. Загрози вибуху не було. Всі підземні переходи облаштовані свічами для продування газопроводу. Той газ можна було відразу випустити в атмосферу. Що й було зроблено нашими працівниками", - повідомив один з газовиків. Але при цьому він чомусь так і не захотів представитися.
Найбільше в цій історії вражає те, що газові магістралі (від яких залежать не лише світло і тепло, а й безпека багатьох населених пунктів) фактично, здається, кинуті напризволяще. Отож, коли виникають подібні аварії, працівники МНС реагують на них лише в тому разі, якщо отримають відповідний сигнал тривоги. Не виключено, що про пошкоджену трубу під Борисполем першими дізналися не "надзвичайники", а самі газовики. Яким чином? Все дуже просто. Слово згаданому представникові "Укртрансгазу": "Це контролюється лише по зміні тиску. Газопровідний підземний перехід під залізницею ви інакше не проконтролюєте. Це не помідори на городі. Тому такі випадки можуть бути і в подальшому…".
Отже, від подібних пошкоджень 477-кілометрова магістраль "Шебелинка-Полтава-Київ" зовсім не застрахована. І проблема не лише у відсутності належної "трубної" охорони. Річ у тім, що для прокладання своїх кабельтрас ТОВ "Спецбуд" повинно було діяти згідно з вимогами Правил безпечної експлуатації магістральних газопроводів: "Суб'єкт господарювання, який має намір розпочати (продовжити) виконання робіт підвищеної небезпеки…повинен одержати відповідний дозвіл Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (далі - Держгірпромнагляд) або його територіального органу". Про це також сказано і в урядовій постанові №1631, яка була затверджена ще 15 жовтня 2003 року.
Звісно, такий дозвіл ТОВ "Спецбуд" ніхто не надасть. Хіба хтось із чиновників ризикне закрити свої очі на грубе порушення охоронної зони магістралі? З іншого боку, "інтернетчики" диктують свої умови і, ясна річ, можуть "зацікавити" кабельщиків усім відомим способом. Що в такому разі робити "Укртрансгазу"? Тільки одне: вірити в блискавичну реакцію своїх співробітників, які повинні в лічені секунди відключати газопостачання на пошкоджених ділянках магістралей. В такому разі нашим населеним пунктам потрібно завжди бути напоготові. Тобто готуватися до нових "газових" пригод і запасатися терпінням? На жаль, підстав для інших, більш втішних прогнозів, наразі просто немає.
http://www.kiev-pravda.info/100-22736/sche-t%D1%96lki-vibuh%D1%96v-ne-vistachalo

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 22 вересня  2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення