Огляд реґіональної преси 

Випуск 64, 14 вересня 2011 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ЯНУКОВИЧ ХОЧЕТ СТРОИТЬ С ТУРКМЕНИСТАНОМ ЭЛЕКТРОСТАНЦИИ
"Главное", 12.09.2011, Харьковская обл.
Украина заинтересована в сотрудничестве с Туркменистаном в космической отрасли и в строительстве электростанций на солнечной энергии.

К НАМ ПРИБЫЛ МИНИСТР
"Лица", 12.09.2011, Днепропетровская обл.
Днепропетровск с рабочим визитом посетит Вице-премьер-министр Украины - Министр инфраструктуры Украины Борис Колесников.

КАБМИН ОБЕЩАЕТ ДНЕПРОПЕТРОВСКУ 3 СТАНЦИИ МЕТРО
"Лица", 12.09.2011, Днепропетровская обл.
Обещанного, как и положено, ждать придется 3 года - станции "Музейная", "Центральная" и "Театральная" будут введены в действие до 2015 года.

СХІД УКРАЇНИ ЗА... ПУТІНА, А НЕ ЗА ЯНУКОВИЧА?
Василь Рогуцький, "Волинь", 10.09.2011
Газова війна стає інформаційною: в очах Москви навіть Віктор Янукович перетворюється на "бандерівця".

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ЮРІЙ ЧМИРЬ: "ДО КІНЦЯ 2012 РОКУ БУДУТЬ ГАЗИФІКОВАНІ ВСІ СЕЛА СУМЩИНИ, А КОНОТОП ВИРОБЛЯТИМЕ УКРАЇНСЬКІ ГЕЛІКОПТЕРИ"
Олександр Альошин, "Xpress", 12.09.2011, Сумская обл.
Голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь провів прес-конференцію.
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЗАЛИШИТИ БЕЗ ПІЛЬГ
Ярослав Іваночко, "Львівська пошта", 13.09.2011
Парламент у першому читанні ухвалив законопроект, який позбавляє пільг чорнобильців, ветеранів війни, інвалідів, міліціонерів та слідчих прокуратури.

ПРОЩАЙ, "ЛЕТНЕЕ" ВРЕМЯ?
"Время", 13.09.2011, Харьковская обл.
Законопроект "О смене порядка исчисления времени" может быть вынесен на голосование в Верховной Раде уже 23 сентября текущего года.

НОВИХ "ЗАХМАРНИХ" ПЕНСІЙ УЖЕ НЕ ПРИЗНАЧАТИМУТЬ
Іван Фаріон, "Високий замок", 12.09.2011, Львівська обл.
Але й звичайної доробитися буде тяжко...

НОВІ ВИБОРИ БУДУТЬ З НОВИМ ЗАКОНОМ
М.Карасьова, "Молодий буковинець", 12.09.2011, Чернівецька обл.
Для обговорення виборчого законодавства до прес-клубу в Чернівцях запросили політиків і громадських діячів.

ОКОНЧАТЕЛЬНЫЙ ПЕРЕВОД СТРЕЛОК
Иван Бухтияров, "Жизнь", 09.09.2011, Донецкая обл.
После перехода на летнее или зимнее время целесообразность перевода стрелок на часах становится излюбленной темой всех украинцев.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
"СВОБОДА" ОБІЦЯЄ ЗАКОН ПРО ЛЮСТРАЦІЮ
Оксана Процюк, "Галичина", 13.09.2011, Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківську відбувся мітинг "Зупинімо антиукраїнське свавілля".
ЕКОНОМІКА
КОМУНІСТ ВЗЯВСЯ… ЗА ТЮТЮН
Мишко Жванко, "Київська правда", 13.09.2011
Комуніст Євген Царьков хоче за рік підвищити акциз на тютюнові вироби на 100%.
ТОЧКА ЗОРУ
ВІКТОР МАТЧУК: "ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ ПРИЙНЯЛИ ПОСПІХОМ, ЩОБ ЗАДОВОЛЬНИТИ МВФ"
"Рівне вечірнє", 13.09.2011
Народний депутат України В. Матчук піддав критиці прийняту поспіхом пенсійну реформу та заперечив можливість її вдосконалення через внесення окремих поправок.

АМНІСТУВАТИ НЕМОЖЛИВО ПОСАДИТИ
Юлія Сокирка, "Поступ", 12.09.2011, Львівська обл.
«Логічним кроком все таки мала б стати амністія Тимошенко, адже насправді Леді Ю. набагато небезпечніша за ґратами, а ніж на свободі».

ГЕННАДІЙ ЗУБКО: ВЛАДА НЕСПРОМОЖНА ЗАБЕЗПЕЧИТИ ГІДНЕ ЖИТТЯ МІЛЬЙОНАМ УКРАЇНСЬКИХ ПЕНСІОНЕРІВ
"Рупор Житомиру", 12.09.2011
"Чинна влада не може і не хоче думати про добробут людей. Керівники держави відмовились і від своїх передвиборчих обіцянок, і від рішень, які приймала їх же провладна більшість".

ПОЛНЫЙ ПЕНСИОН НАСТУПИТ В 2013
Елена Васильченко, "Главное", 12.09.2011, Харьковская обл.
… или Пенcионная реформа 2011: конец или только начало?!

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ІВАНА ПЛЮЩА ВШАНУВАЛИ "ЯРОСЛАВОМ МУДРИМ"
Іван Терен, "Високий замок", 12.09.2011, Львівська обл.
Колишній спікер Верховної Ради Іван Плющ відзначив 70-річчя.
РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЦІНИ НА ПРОДУКТИ В СЕРПНІ ЗМЕНШИЛИСЬ НА 1,2 ВІДСОТКА
Анастасія Бережна, "Є народна газета", 09.09.2011, Хмельницька обл.
Такі дані наводить Головне управління статистики в Хмельницькій області.
ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
ВСЛЕД ЗА ЮЛЕЙ. ГЛАВУ ЗЕМЕЛЬНОЙ КОМИССИИ ОТ "БАТЬКІВЩИНИ" ВЗЯЛИ ПОД СТРАЖУ
Елена Адаменко, "Данкор", 12.09.2011, Сумская обл.
В Сумах взят под стражу один из местных лидеров ВО "Батьківщина", глава земельной комиссии Юрий Братушка.
СКАНДАЛИ
КЕРНЕС ПЫТАЕТСЯ ЛИШИТЬ ЭФИРА НЕУГОДНЫЕ СМИ?
"Главное", 13.09.2011, Харьковская обл.
Коллектив Агентства Телевидения Новости был вынужден обратиться с открытым письмом к Президенту Украины Виктору Януковичу.
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЯКОЮ ЇЙ БУТИ?
Анна Нікуліна, "Рідне Прибужжя", 10.09.2011, Миколаївська обл.
Інтерв'ю з начальником Миколаївського обласного управління охорони здоров'я Світланою Хотіною про майбутні зміни в реформуванні системи охорони здоров'я.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ЯНУКОВИЧ ХОЧЕТ СТРОИТЬ С ТУРКМЕНИСТАНОМ ЭЛЕКТРОСТАНЦИИ
"Главное", 12.09.2011, Харьковская обл.
Украина заинтересована в сотрудничестве с Туркменистаном в космической отрасли и в строительстве электростанций на солнечной энергии.

 Об этом заявил президент Виктор Янукович во время встречи с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым, сообщает пресс-служба президента Украины.
Глава государства отметил интерес украинской стороны к озвученной президентом Туркменистана инициативе по сотрудничеству в строительстве энергетических объектов, в частности электростанций на солнечной энергии. Еще одной перспективной сферой сотрудничества Украины и Туркменистана Виктор Янукович назвал космическую отрасль, говорится в сообщении.
В связи с тем, что в ряде отраслей существует незадействованный потенциал сотрудничества, Янукович ознакомил Бердымухамедова с конкретными предложениями украинских компаний в этих сферах.
 Кроме того, президенты Украины и Туркменистана отметили целесообразность налаживания тесного взаимодействия между двумя странами в рамках международных структур, в том числе в рамках Содружества Независимых Государств.
http://glavnoe.ua/news/n84684

К НАМ ПРИБЫЛ МИНИСТР
"Лица", 12.09.2011, Днепропетровская обл.
Днепропетровск с рабочим визитом посетит Вице-премьер-министр Украины - Министр инфраструктуры Украины Борис Колесников.

 Чтобы не париться в кабинетах, министр вместе с главой ОГА Александром Вилкулом планируют 12 сентября посещение и выездное совещание на свежем воздухе на тему выполнения работ по строительству объездной дороги вокруг Днепропетровска, сообщает пресс-служба блгосадминистрации.
Проверять ход строительства будут со стороны трассы Днепропетровск-Запорожье и, непосредственно, в городе - на месте строительства эстакады (съезд с Кайдакского моста).
В рамках проведения совещания, чиновники планируют торжественно подписать договор между Мининфраструктуры и Днепропетровской ОГА. Содержание договора не уточняется.
http://www.litsa.com.ua/news/own/2354/k-nam-pribyl-ministr.htm

КАБМИН ОБЕЩАЕТ ДНЕПРОПЕТРОВСКУ 3 СТАНЦИИ МЕТРО
"Лица", 12.09.2011, Днепропетровская обл.
Обещанного, как и положено, ждать придется 3 года - станции "Музейная", "Центральная" и "Театральная" будут введены в действие до 2015 года.

 Соответствующий проект распоряжения Кабинета министров Украины "О мероприятиях по обеспечению ввода в эксплуатацию до 2015 года второго пускового участка первой очереди Днепропетровского метрополитена" по представлению Вице-премьер-министра Украины - Министра инфраструктуры Бориса Колесникова было одобрено на заседании правительства, сообщает пресс-служба Министерства инфраструктуры.
Принятие проекта распоряжения позволит на государственном уровне и на уровне местных органов самоуправления определить основные задачи, необходимые для выполнения поручения Президента по пуску второго участка первой очереди метрополитена в Днепропетровске в отведенный срок. Финансирование строительства метрополитена определено в объемах согласно с титулом строения первой очереди метрополитена в Днепропетровске, утвержденным распоряжением Кабинета Министров Украины от 04.11.2009 №1360-р.
Одобренным планом мероприятий также предусмотрено рассмотрение вопроса о дополнительном финансовом обеспечении для приобретения современного горнопроходческого оборудования для строительства Днепропетровского метро.
http://www.litsa.com.ua/news/own/2346/kabmin-obeshchaet-dnepropetrovsku-3-stantsii-metro.htm

СХІД УКРАЇНИ ЗА... ПУТІНА, А НЕ ЗА ЯНУКОВИЧА?
Василь Рогуцький, "Волинь", 10.09.2011
Газова війна стає інформаційною: в очах Москви навіть Віктор Янукович перетворюється на "бандерівця".

 Президент України Віктор Янукович та Президент Росії Дмитро Медведєв обмінялись такими жорсткими заявами щодо газового питання, що їм навіть помаранчевий Ющенко може позаздрити. Медведєв зневажливо звинувачує Україну в "утриманстві" і нагадує, чим закінчувались у минулому намагання України борюкатись з Росією:
- Я сподіваюся, що все-таки досвід останніх років повинен навчити наших близьких партнерів і друзів, що не можна руйнувати чинну договірну базу - навіть, якщо вона їм не подобається.
А Віктор Янукович вважає, що його просто обманули, кинули:
- Я можу повідомити, що в Харкові ми домовлялися не зупинятись на тих угодах, - заявляє він. - Ми тоді домовлялися повністю переглянути контракти і перейти на нові взаємини у газовій сфері. Але потім пішли півтора року обіцянок - "так-так-так, ми подивимося, обов'язково переглянемо", і в підсумку на сьогодні все залишилося на рівні "так-так-так". Якщо подивитись на реальні ціни, наприклад, у Німеччині, то ми платимо приблизно на 200 доларів більше. І ми б хотіли розуміти, за що нас карають!... Умови газового договору виписані ніби для ворога...
Микола Азаров учора підтвердив, що Україна, незважаючи на кабальність умов, виконуватиме газовий договір. Це означає, що газова війна навряд чи стане гарячою, тобто до перекриття краника не дійде. Однак холодна війна уже йде на повну, і головний фронт у ній - інформаційний. А Росія тут давно вже має відточені засоби. "Мочити" по ТВ вони можуть не гірше, ніж у сортирах. Три роки тому, як пригадується, Європа на конфлікт дивилась очима Росії, а не України...
Тим часом Віктор Янукович уже зазнав кількох ударів. По російському телебаченню пройшли критичні сюжети, ще раніше його висміяли в одній з комедійних передач. Очевидно, що кількість таких шпильок зростатиме. Більше того, народний депутат Святослав Олійник заявляє, що Росія нахабно діє не просто на території України, а в електоральній вотчині Януковича - на Південному Сході, де уже запустила "потужну кампанію з дискредитації і зниження рейтингу Партії регіонів і Віктора Януковича".
- В одному Дніпропетровську 60 громадських організацій, у тому числі ветеранів війни, дітей війни, підписалися під меморандумом на підтримку Путіна проти Януковича. Це факт, це відбулося в п'ятницю в Будинку профспілок у Дніпропетровську, - повідомив він. - Це означає, що українській владі необхідно терміново шукати підтримку в центральних і західних областях країни, що вимагає радикальної зміни принципів і методів роботи. А якщо ні, то Янукович може повторити долю Горбачова, який залишився президентом без держави.
Найімовірніше, що роль Росії у дискредитації Януковича Олійник перебільшує. Його рейтинг на Сході падає з іншої причини, - через недолугу внутрішню політику. Але питання, хто може підставити плече Віктору Януковичу, залишається відкритим. Адже за півтора року він примудрився пересваритись з усіма - опозицією, Заходом і тою таки Росією. А тепер ще й втрачає підтримку своїх прихильників.
Опозицію Янукович міцно тримає за горлянку кримінальними справами проти деяких її лідерів. І навряд чи всі опозиціонери, навіть розуміючи, що в даному випадку Янукович відстоює українські інтереси, які збіглись з інтересами його олігархів, будуть рвати на собі сорочку за Президента, швидше - притримають дулю в кишені. Європа, хоч і порозумнішала після попередніх газових воєн (більше того, - сама судиться з Росією за газ), але і далі невпинно критикує Януковича за авторитаризм. І сподіватись, що Захід займе однозначно проукраїнську позицію не випадає. Патову для себе ситуацію може розв'язати сам Віктор Янукович. Але для цього він мусить першим зробити крок назустріч своїм можливим союзникам і народу. Та чи зможе?
Коментар
Станіслав Бєлковський, директор московського Інституту національної стратегії, про причини загострення стосунків Києва з Москвою:
"Це логічний і невідворотний наслідок розвитку України та Росії як незалежних держав. Із якими гаслами Віктор Янукович не йшов би на посаду Президента, навіть ультрапроросійськими, він приречений захищати інтереси України. А вони із російськими значною мірою не збігаються. Особливо в економічній площині.
Інтереси Януковича тотожні інтересам газового лобі Юрія Бойка, Сергія Льовочкіна та інших його прихильників. Вони не хочуть втратити контроль над газотранспортною системою країни, а отже, газовим бізнесом взагалі. Тому об'єднання чи злиття "Нафтогазу" із "Газпромом" є неможливим".
http://www.volyn.com.ua/?rub=4&article=0&arch=1281

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ЮРІЙ ЧМИРЬ: "ДО КІНЦЯ 2012 РОКУ БУДУТЬ ГАЗИФІКОВАНІ ВСІ СЕЛА СУМЩИНИ, А КОНОТОП ВИРОБЛЯТИМЕ УКРАЇНСЬКІ ГЕЛІКОПТЕРИ"
Олександр Альошин, "Xpress", 12.09.2011, Сумская обл.
Голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь провів прес-конференцію.

 "До кінця 2012 року повністю будуть газифіковані всі села Сумщини", - повідомив на прес-конференції 12 вересня голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь. За його словами це питання вже погоджено з Міністерством палива і енергетики України. Серед інших приємних новин - обіцянка Прем'єр-міністра України Миколи Азарова завантажити конотопське державне підприємство "Авіакон" замовленнями не тільки на ремонт, а й на виробництво гелікоптерів. Це дозволить заводу втричі збільшити обсяги виробництва - з 300 млн. грн. на рік до 1 млрд. грн.
Визначною для області подією і "відновленням історичної справедливості" назвав Ю. Чмирь і нещодавно підписаний Президентом України Указ про створення на базі Сумського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Кадетського корпусу імені І.Г. Харитоненка. Очікується, що прапор Кадетського корпусу його вихованці отримують з рук Президента 22 вересня під час урочистостей з нагоди 70-річчя партизанського руху в Україні.
Окремо зупинився губернатор на питаннях модернізації медицини на Сумщині. За його словами вже через два тижні будівельниками буде зданий в експлуатацію новий корпус Охтирської центральної районної лікарні. Виділені кошти для завершення 15-річного довгобуду пологового будинку в Конотопі, завершуються ремонтні роботи в операційному блоці Сумського обласного перинатального центру, який буде оснащений ще й спецтранспортом, найсучасніший томограф отримала Шостка.
Відповідаючи на питання про хід цьогорічних жнив, Юрій Чмирь, зазначив, що здійснені навесні заходи дають свої плоди. Очікується зібрати рекордні 2,5 млн. т зернових і зернобобових, з них 1 млн. 200 тис. т складають ранні зернові. Набагато вища цього врожайність сільгоспкультур. По зерновим вона більше на 6,7 ц/га, ніж минулого року, врожайність кукурудзи складає 250-300 ц/га, цукрового буряку, який перероблятимуть два відновлені заводи, - 400 ц/га. А головне цього року створена база для зберігання вирощеного.
Цього тижня в райони Сумщини надійдуть 24 млн. грн. "нафтових" грошей. По 2,5 млн. грн. від "Укрнафти" одержать Охтирський, Роменський і Липоводолинський райони, на територіях яких видобувається нафта, інші райони - по 0,5 млн. грн. Оскільки перед українськими нафтовиками поставлене завдання збільшити видобуток власної нафти і газу, то наступного року ця сума відповідно збільшиться, зауважив губернатор.
Цікава перспектива для розвитку інфраструктури і бізнесу відкривається перед Глухівським, Кролевецьким і Шосткинським районами, через які проходить відкрита минулого тижня  ділянка сучасної супер-траси "Київ-Москва". "Разом з Прем'єр-міністра України Миколою Яновичем Азаровим ми проїхали вздовж траси "Кіпті-Бачевськ-Глухів" і визначили 9 ділянок, де можна розвивати супутню інфраструктуру, - розповів Ю.Чмирь. - Тепер справа за районами і місцевими підприємцями".
Є домовленість з губернатором Харківщини про ремонт траси від Великої Писарівки до Богодухова. В той же час Юрій Чмирь висловив незадоволення відставання від графіку ремонту інших ділянок доріг в області, зокрема трас Ямпіль - Шостка та Ямпіль - Свеса і попередив керівництво одного з райавтодорів та начальника Служби автомобільних доріг Анатолія Вербовика, що до 1 жовтня вони повинні завершити ці роботи, інакше будуть звільнені з своїх посад. "З цими чиновниками, чи без них ремонти будуть завершені згідно з графіком", - запевнив губернатор.
Все вищенаведене (за винятком дорожньої "ложки дьогтю у діжці з медом"), а також динаміка надходжень до обласного та місцевих бюджетів, вважає Юрій Чмирь, дає всі підстави для реалізації амбітної цілі - за п'ять років вивести Сумщину в першу п'ятірку найуспішніших областей України. "Ми постійно рухаємося вперед, будуємо нову Сумщину, яка матиме якісні шляхи, доступну медицину, багаті врожаї, освіту європейського стандарту та високий рівень життя людей, - резюмував губернатор.
http://xpress.sumy.ua/article/society/3121

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ЗАЛИШИТИ БЕЗ ПІЛЬГ
Ярослав Іваночко, "Львівська пошта", 13.09.2011
Парламент у першому читанні ухвалив законопроект, який позбавляє пільг чорнобильців, ветеранів війни, інвалідів, міліціонерів та слідчих прокуратури.

 У відповідь армія пільговиків погрожує масштабними акціями протесту.
Напередодні розгляду бюджету на наступний рік у Верховній Раді вирішили підлатати дірки, крізь які гроші втікали із державної кишені. Однією з таких "дірок" виявилися пільги для 16-ти категорій громадян. Йдеться, зокрема, про ветеранів, інвалідів, чорнобильців, міліціонерів, слідчих прокуратури.
Минулого тижня парламент прийняв у першому читанні законопроект "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" (реєстраційний номер 9127). Прийняття документа відбулося в авральному режимі. Спершу з голосу це питання внесли до порядку денного, потім депутати проголосували за розгляд законопроекту за скороченою процедурою, а після цього прийняли його за основу та відправили його готувати до другого читання. "За" проголосували 238 депутатів коаліції.
Передумови прийняття "чесного рішення"
За словами заступника голови ВРУ Миколи Томенка, цей документ передбачає фактично ручний режим керування соціальними пільгами. "Із законодавства від Верховної Ради забирають фактично всі повноваження у визначенні соціальних пільг та преференцій соціально вразливим категоріям, починаючи від учасників бойових дій та прирівняних до них осіб", - сказав він.
Представники парламентської меншості кажуть, що причиною ухвалення у першому читанні законопроекту про гарантії держави щодо виконання судових рішень стало збільшення звернень громадян до Європейського суду з прав людини щодо невиплати Україною пільг. Іншими словами, якщо людині не надають пільги, вона звертається до Євросуду, той стає на бік постраждалого і присуджує виплату компенсації.
І справді, у пояснювальній записці до законопроекту міністр юстиції Олександр Лавринович як приклад наводить одне з рішень Євросуду з прав людини.
Судова практика свідчить про те, що у більшості випадків західна Феміда ставала на бік позивачів, через що державі доводилося разом із боргом викидати тисячі євро штрафів.
Парламентські "більшовики" кажуть, що насправді пільги ніхто скасовувати не планує. "Ми взяли на себе дуже непопулярне, "хворе", але чесне рішення. Ми не сказали, що цього не буде, ми сказали, що це рішення передається Кабінетові Міністрів України, виходячи з коштів, які закладені в Держбюджеті Україні", - пояснює Олександр Єфремов, народний депутат України від фракції Партії регіонів. Але, якщо у держбюджет на наступний рік не закласти жодних коштів або передбачити мінімальні гроші на пільги, то все стане на свої місця і відповідатиме букві закону.
Пункт 1 статті 3 "Особливості виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу" законопроекту "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" каже: "Виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду".
Наголос у цій статті варто поставити на словосполучення "у межах відповідних бюджетних призначень" та "за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду". Тобто нема коштів - нема стягнень. Натомість, рішення Європейського суду з прав людини полягає у тому, що, якщо законом гарантована пільга, то вона має бути виплачена, незалежно від того, є в бюджеті на це гроші чи нема. Тобто, відмова у виплаті пільги, яка гарантована державою, на тій підставі, що немає коштів в бюджеті, неправомірна.
Під контроль Кабміну
Але це ще не все. У цьому законопроекті є перехідні положення, які й регламентують, яка пільга належить тим чи іншим категоріям населення. Зокрема, там містяться такі цікаві речі.
Якщо раніше працівникам міліції та членам їх сімей надавалася знижка з оплати житлової площі, комунальних послуг, то тепер величину цієї знижки встановлюватиме уряд. Те саме стосується слідчих прокуратури. Але, якщо ці категорії громадян ще якось собі дадуть раду, то що буде із чорнобильцями - загадка! Адже законопроект повністю передає функцію встановлення пільг у руки уряду.
У Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" депутати змінюють пункт 26 статті 21 так: "Гарантованою виплатою стипендії, підвищеної на 100 процентів" на "виплатою підвищеної стипендії в порядку та розмірах, встановлених урядом".
Більше того - депутати переводять низку пунктів цього закону у сферу відання уряду. Якщо законопроект буде прийнятий, то пільги надаватимуться у порядку, визначеному Кабміном. У цих пунктах йдеться і про  50-відсоткову знижку на оплату за житло, газ, електрику, тепло, воду та водовідведення, телефон. Також там йдеться про безплатне  користування  усіма видами міського та приміського  транспорту, безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним  або  повітряним, або  залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання  квитків та позачергове встановлення телефону з оплатою 50% вартості його встановлення. Якщо уряд захоче ще тугіше затягнути паски під виглядом скорочення бюджетних витрат, то усі ці пільги, якщо не зникнуть узагалі, то будуть зведені до мінімуму.
Те саме стосується путівок на санаторно-курортне лікування. Під питанням опинилася щомісячна виплата на дитину-чорнобильця. Якщо раніше на таку дитину держава виплачувала 50% мінімальної зарплати, то тепер цю суму встановлюватиме знову ж таки уряд.
Кабмін також підпорядкував собі розмір щомісяч­ної грошової допомоги сі­м'ям, які живуть на території радіоактивного забруднення. Перелік населених пунктів, жителям яких виплачується щомісячна грошова допомога, теж затверджує уряд.
Аналогічні зміни уряд пропонує внести до законів "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", "Про пожежну безпеку", "Про захист рослин", "Про жертви нацистських переслідувань".
Які наслідки?
На думку Миколи Томенка, ухвалення законопроекту призведе до тотального маніпулювання державними фінансами у виборчих цілях. Він нагадав, що, згідно з проектом закону, сума можливих соціальних пільг надається у розмірі, який визначається урядом та виходячи з можливостей бюджету. Це, за словами Томенка, означає, що "напередодні виборчої кампанії, очевидно, певні соціально вразливі категорії будуть нагороджені більшими сумами, а між виборами - меншими або й взагалі обійдені увагою".
Говорячи про процедуру прийняття згаданого законопроекту, Микола  Томенко назвав безпрецедентною спробу ухвалити закон, який стосується мільйонів людей, одним голосуванням. Він нагадав, що лише в результаті протестів парламентської опозиції законопроект було ухвалено у першому читанні, а не в цілому. Водночас, віце-спікер наголосив, що, за умов його надшвидкої підготовки до другого читання, розгляд законопроекту буде тестом на те, чи існують в Україні профспілки, чи вони є лише партійним підрозділом влади. "Якщо профспілки промовчать і не здатні будуть організувати тиск на владу з метою не допустити прийняття такого антинародного закону, це стане ще одним підтвердженням, що в Україні відсутня система впливових профспілкових організацій, які здатні захищати інтереси соціальних груп", - сказав М. Томенко.
"Усі ті виплати, які були до сьогодні, далі виплачуватимуть. Але для того, щоб уникнути судових процесів, ми ті питання із виплат, які законодавчо обговорювалися, передали на вирішення Кабінету Міністрів у зв'язку із засобами, які будуть закладені в державному бюджеті. І далі від Кабінету Міністрів залежатиме, які відсотки за якими напрямами виплачуватимуться", - сказав голова фракції ПР Олександр Єфремов.
Коментарі:
Всеволод Смеречинський, голова ЛОО "Союз Чорнобиль України":
- Висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України свідчить, що у законі про гарантії виконання державою судових рішень не можуть бути прикінцеві положення, які містять у собі зміни до інших законів. Не кажу вже про те, що у "чорнобильському" законі є стаття, яка говорить, що зміни до нього можна вносити тільки змінами у цей закон, а не іншими законами. Не говоритиму про процедуру прийняття цього документа. Із усіх 15-ти комітетів, де цей законопроект повинні були б погодити, він пройшов лише через комітет правосуддя. І то невідомо, чи справді відбулося засідання цього комітету, чи пан Ківалов (голова комітету, депутат фракції Партії регіонів - "Пошта") тільки відрапортував. Не буду говорити про процедуру голосування, де 50 депутатів голосують за трьохсот. У Конституції записано, що лише законами визначаються основні гарантії держави із соціальних пільг. Також Конституція не допускає звуження обсягу і змісту пільг. Ми ніколи не говорили, що чорнобильці мають пільги. Якщо відкрити "чорнобильський" закон, то у першій статті записано, що всі пільги - це компенсація за шкоду здоров'ю. Держава випала з правового поля. Кабінет Міністрів нині - найвища влада, яка керує всім. Державі важко, ми це розуміємо. Люди мусять звертатися до судів, щоб їм повертали пільги. Зараз пенсія чорнобильців, яку уряд призначив законом про держбюджет, 960 гривень. Тричі Конституційний Суд України ухвалював рішення, у якому йдеться, що не допускається Законом "Про Держбюджет" змінювати чи зупиняти окремі положення або й цілі закони. А влада ці рішення суду ігнорує і вчергове у законі про Держбюджет 2011 року змінює низку положень. Сьогодні у Верховній Раді мій заступник буде виносити на розгляд чотири питання: розпочати процедуру імпічменту президента, як такого, що виконує функції гаранта Конституції; негайна відставка злочинного уряду, який плює на закони; розпуск Верховної Ради та секвестр бюджету на 30%.
Володимир Фукс, заступник голови ЛОО Спілки офіцерів України, підполковник запасу:
- Це порушення Конституції України і чинних законів. СОУ це не підтримує. Навпаки - у нас має бути окреме законодавство, яке б стимулювало людей іти на військову службу. Нині людина, яка йде на службу, жертвує собою заради певних гарантій - житла, пільг. Якщо ці гарантії мінятимуть, бо в державі нема стабільності, говоритимуть, що нема грошей і, відповідно, зменшуватимуть пільги, то такі дії підривають національну безпеку держави. Пільги для нас є суттєвими. Наприклад, те ж забезпечення житлом - зрозуміло, що це відбувається повільно, але воно є - безкоштовно дають земельну ділянку і позику на будівництво. Щодо комунальних послуг, то є пільга про сплату 50% їхньої вартості. Також є пільги на проїзд транспортом, лікування. Для ветеранів служби - це суттєві пільги. У нас буде один вихід зі ситуації, яка складається. Ми дивимося на учителів, підприємців, які їдуть до Верховної Ради і вибивають собі преференції, отож, і ми поїдемо туди, бо іншого виходу нема. Ми мовчати не будемо! Ми підемо під стіни парламенту і будемо вимагати нормального життя.
Михайло Магеровський, голова ЛОО Української спілки ветеранів Афганістану:
- Депутати порушили закон про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту. Дії влади можуть бути лише у бік збільшення соціальних гарантій, а не на їх зменшення. Окрім того, зміни до закону є прерогативою Верховної Ради, і те, що передають уряду право встановлювати соціальні виплати, є порушенням. Найближчим часом у Києві збереться правління спілки, підготуємо лист-звернення до перших осіб держави про неприпустимість прийняття цього законопроекту. У нас негативне ставлення до цього документа. Нам і без нього пільги пообрізали так, що майже нічого не залишилося. Закон прописує щорічну допомогу до 9 травня. Розмір цієї допомоги встановлює Кабмін, але вона має прив'язку до мінімальної пенсії. І хоч ветеранам ВВВ її дали вдвічі більшу, вона не вийшла на рівень тої соціальної допомоги, яку передбачав чинний закон. Ми чекаємо засідання правління спілки, бо координуємо свої дії у всій Україні. Ми бачимо, що катастрофічний розкол між багатими та бідними поглиблюється. Цього року допомога учасникам бойових дій становила 350 чи 380 гривень. Цього вистачить на дві упаковки пігулок. Залишилася ще пільга на проїзд у транспорті, але й ту хочуть ліквідувати. Звичайно, будемо протестувати. Реальної заміни чинних пільг нам не запропонували. Та ми й не віримо, що запропонують. Людей знову кинуть напризволяще. Будемо протестувати!
http://www.lvivpost.net/content/view/11520/499/

ПРОЩАЙ, "ЛЕТНЕЕ" ВРЕМЯ?
"Время", 13.09.2011, Харьковская обл.
Законопроект "О смене порядка исчисления времени" может быть вынесен на голосование в Верховной Раде уже 23 сентября текущего года.

 Законопроект "О смене порядка исчисления времени", предусматривающий отказ от перехода на летнее время, одобрен на заседании парламентского комитета по вопросам науки и образования и может быть вынесен на голосование в Верховной Раде уже 23 сентября текущего года, заявляет автор законопроекта народный депутат Украины (фракция Партии регионов) Олег Надоша.
"Судя по всему, документ примут… Депутаты согласны, что экономическая выгода от перевода времени надуманна, в этом был смысл при нехватке электроэнергии. Но сегодня в мире электроэнергии достаточно, зато в период временного сдвига на 62% увеличивается количество сердечных приступов и в два раза чаще мамы с детьми обращаются к педиатру", - говорит О. Надоша.
О. Надоша зарегистрировал в парламенте проект постановления, в котором предлагает Верховной Раде отменить перевод часов, 6 апреля нынешнего года, почти через 2 месяца после того, как президент Российской Федерации Дмитрий Медведев заявил, что принял решение с осени 2011-го отменить переход на зимнее время.
Согласно пояснительной записке к законопроекту, ежегодный перевод часов на зимнее и летнее время вызывает "временной стресс" и негативно влияет на психологическое и физическое состояние людей, а в периоды перевода часов увеличивается количество обращений жителей к врачам. Отмечается также, что потребность в принятии проекта постановления возникла "ввиду многочисленных обращений граждан Украины об отказе от практики перевода часов на зимнее и летнее время и с целью предотвратить негативное влияние на здоровье граждан вследствие перевода часов на час вперед и на час назад". О. Надоша видит целью реализации своего проекта именно "острую потребность предотвратить негативное влияние на здоровье граждан вследствие практики перевода часов на зимнее и летнее время".
Проектом предлагается установить на территории Украины время второго часового пояса с добавлением одного часа.
В 2010 году законопроект об отмене ежегодного перевода часовой стрелки на зимнее и летнее время зарегистрировал еще один депутат от Партии регионов Вадим Колесниченко.
Напомним, в 1930 году в СССР было введено декретное время, стрелки часов были переведены на 1 час вперед относительно действовавшего на тот момент поясного времени, а перевод стрелок часов на летнее время был введен с 1 апреля 1981 года уже относительно декретного времени - в результате летнее время стало опережать поясное на 2 часа.
В 1990 году декретное время было отменено на территории УССР, однако переход на летнее время впоследствии как отменялся, так и вводился вновь; в настоящее время он действует.
В 2011 году 82 страны используют, в том или ином варианте, летнее время (из них в 9 странах оно применяется не во всех регионах), и 159 стран не используют. В частности, переходят на летнее время все страны Европы (кроме Исландии и России), Армения, Азербайджан, Турция, Иран, Израиль, США (кроме 1 штата), Канады (кроме 1 провинции) и ряд других государств. 7 республик бывшего СССР, Япония, Китай, Индия, Ирак, большинство стран арабской Африки и множество других стран отказались от перехода на летнее время. Большинство стран Африки, Аравийского полуострова, юго-восточной Азии и Венесуэла не практиковали переход на летнее время никогда в истории.
http://timeua.info/130911/46939.html

НОВИХ "ЗАХМАРНИХ" ПЕНСІЙ УЖЕ НЕ ПРИЗНАЧАТИМУТЬ
Іван Фаріон, "Високий замок", 12.09.2011, Львівська обл.
Але й звичайної доробитися буде тяжко...

 У житті українських пенсіонерів (і тих, хто готується ними стати) настає новий етап. З 1 жовтня починають діяти принципово інші правила нарахування соціальних виплат тим, хто подумує про заслужений відпочинок. Початок нової ери пенсійного законодавства поклав закон, що його минулої п'ятниці після внесення кількох змін у липневий варіант підписав президент Віктор Янукович.
Новацій кілька. Українки виходитимуть на пенсію разом із чоловіками - у 60 років. Щоправда, готуватимуть їх до цього "свята" поступово, щороку збільшуючи чинний 55-річний пенсійний вік на 6 місяців.
Державні службовці "підуть грати у доміно" у 63 роки. Для обрахунку їхніх пенсійних виплат тепер братимуть не 90, а 80 відсотків від заробітної плати.
Щоб отримати пенсію, жінкам треба заробити 30, а чоловікам - 35 років страхового стажу, тобто на 10 років більше, ніж дотепер. Отож тим, хто працював "у тіні", доведеться задуматися, де взяти офіційний стаж.
Пенсійна реформа поставить бар'єр захмарним пенсіям. З 1 жовтня призначити їх можуть у розмірі не більше 10 прожиткових мінімумів (на даний момент це 7640 грн.). Щоправда, ті, хто уже зараз отримує більшу пенсію (а таких в Україні понад 14 тисяч), за свої фінанси можуть бути спокійними - ці велетенські суми у них не урізатимуть. Але також і не індексуватимуть їх відповідно до інфляції чи зміни прожиткового мінімуму.
Президент, уряд, більшість у Верховній Раді вважають, що завдяки цьому закону пенсійну систему в Україні буде збалансовано. Віце-прем'єр Сергій Тігіпко, якого вважають "батьком" цієї реформи, каже, що у наступному році 60% пенсіонерів отримуватимуть пенсію на 100 грн. більшу від нинішньої. Для цього вишукають 14 млрд. грн. А ще 10% росту пенсіям додадуть планово закладені у новому бюджеті кошти.
Другий етап пенсійної реформи Тігіпко планує розпочати до кінця року, коли парламент прийме рішення про так звану накопичувальну систему. Прогнозують, що вона начебто зробить Пенсійний фонд бездефіцитним. Йдеться про те, що громадяни віком до 35 років зі своєї зарплати вноситимуть кошти на особистий пенсійний рахунок. У перший рік розмір відрахувань становитиме 2%, а з кожним новим роком внески збільшуватимуться на 1%. Передбачається, що накопичені кошти можна буде передавати у спадок.
Ще одне джерело наповнення Пенсійного фонду уряд бачить в урізанні "надвисоких", на його думку, пенсій чорнобильців. Зменшення їх Міністерство соціальної політики домагатиметься через суди…
http://www.wz.lviv.ua/articles/97947

НОВІ ВИБОРИ БУДУТЬ З НОВИМ ЗАКОНОМ
М.Карасьова, "Молодий буковинець", 12.09.2011, Чернівецька обл.
Для обговорення виборчого законодавства до прес-клубу в Чернівцях запросили політиків і громадських діячів.

Традиційно до кожних виборів Україна отримує нове законодавство. Не стануть винятком і наступні.
За дослідженнями громадських організацій, виборці не особливо переймаються тим, в яких умовах голосуватимуть. І чи голосуватимуть взагалі. Наприклад, права висловити свою позицію планують позбавити "противсіхів".
Громадська організація "Центр підтримки громадських ініціатив" проводить в регіонах обговорення законопроекту. До прес-клубу в Чернівцях запросили політиків і громадських діячів.
Олександр Радченко, експерт з виборчого законодавства:
- Пропорційна система насправді дає менший зв'язок депутата з виборцями. Але що очікують люди від мажоритарного депутата? Практика показує, що виборці хочуть, щоби депутат проклав до них газогін, побудував школу, дав якісь кошти чи ресурси. Тобто допоміг у господарчій діяльності. Я ще жодного разу не чув, щоби депутата просили створювати прийнятне законодавство, покращувати інвестиційний клімат в державі… Парламент призначений не для того, щоби вирішувати містечкові господарчі проблеми. Проте мажоритарна система має шанс на повернення.
Андрій Карташов, голова Ради "Центру підтримки громадських ініціатив":
- Даю 90 відсотків, що закон в такому вигляді до третього читання не доживе. Тому що будь-яке рішення щодо виборчого законодавства для народних депутатів є вищою політичною цінністю в їхній кар'єрі, і воно буде компромісним.
Матвій Куцак, Партія регіонів:
- Гадаю, все ж таки пропорційна система виборів виграшна і для виборців, і для політичних партій. Звичайно, за відкритими партійними списками.
Михайло Павлюк, політична партія "Наша Україна":
- Ми підтримуємо пропорційну систему виборів з відкритими регіональними списками.
Ярослав Курко, доцент юридичного факультету ЧНУ, голова товариства "Знання":
- Президентська вертикаль, яка встановлюється, не сумісна з пропорційною системою виборів. Завдання в цьому законопроекті: зміцнити вертикаль виконавчої влади і знищити зародки парламентаризму, які є. Вводиться п'ятивідсотковий бар'єр для партій. І це зменшує кількість виборців, які приходять на вибори, з 90 відсотків до 60. Таким чином третя частина не голосує. Немає графи "Проти всіх". А хто проти всіх голосував? Ті, хто тверезо думає і не бачить у списку тих, за кого можна віддати свій голос.
На мажоритарних округах здобудуть перемогу Порошенко чи інший, хто зможе, наприклад, відкрити фонтан у Вінниці. Переможуть діючі губернатори, які вже сьогодні через обласні бюджети закидають бюджетні кошти в школи, інші соціальні установи. За них будуть голосувати. Таким чином підкуп, корупція і адміністративний тиск розцвітуть таким букетом, що нам і не снилося.
Ігор Гаврада, доцент кафедри політології і державного управління ЧНУ:
- Якщо виборець голосує проти всіх, він в такий спосіб виявляє свою волю. Якщо в мажоритарному окрузі, наприклад, є 150 тисяч виборців, приходить 100 тисяч, з них 50 тисяч не підтримують жодного кандидата. Тобто це є оцінка не тому, хто обрався, це є оцінка парламенту і системи влади. "Проти всіх" - це форма волевиявлення і вона повинна залишатися. Особлива в країнах нестабільної демократії, якою сьогодні є Україна.
http://molbuk.ua/vnomer/politic/komentar_politic/40539-nov-vibori-budut-z-novim-zakonom.html

ОКОНЧАТЕЛЬНЫЙ ПЕРЕВОД СТРЕЛОК
Иван Бухтияров, "Жизнь", 09.09.2011, Донецкая обл.
После перехода на летнее или зимнее время целесообразность перевода стрелок на часах становится излюбленной темой всех украинцев.

 Правомерны ли суждения людей и прислушаются ли к гласу народа парламентарии - выясняла газета "Жизнь".
История идеи о рациональности перевода часов на летнее и зимнее время неразрывно связана с борьбой за его отмену. Слишком уж очевидны минусы и сомнительны плюсы. В разное время от перевода стрелок отказались Китай, Индия, Япония, Сингапур, Грузия, Казахстан, Кыргызстан, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан...
Весной нынешнего года в последний раз перевели часы в России. В комментарии "Жизни" народный депутат от Партии регионов Вадим Колесниченко, автор законопроекта "О порядке исчисления времени на территории Украины" заявил: если бы президент Медведев немного повременил со своим решением, Рада уже отменила бы переход на зимнее и летнее время в Украине.
"Весной законопроект был готов к принятию, но надо же было такому случиться, что президент России подписал указ, и на меня ополчились: вот, ты россиян копируешь, - со смехом рассказывает Вадим Васильевич. - Я говорю: посмотрите историю законопроекта, я занимаюсь им с 2008 г., если кто-то за кем-то и следовал, то это россияне, просто они сделали все оперативно".
Народный депутат активно интересовался вопросом целесообразности перехода на летнее и зимнее время, начиная с 2007 г. "Я делал запросы во все заинтересованные структуры: какая экономическая выгода от перехода весной и осенью на другое времяисчисление? Ни одного ответа, говорящего хотя бы о копеечной выгоде, я не получил", - заверяет парламентарий.
А вот убытки, как уже было сказано, вполне осязаемы. Если говорить об экономике, то хуже других приходится тем, кто занят в животноводстве. Животные пользуются биологическими часами, которые переводить пока никто не научился, поэтому смещение времени кормежки или, в случае с коровами, дойки в течение одной-двух недель негативно сказывается на привесах и надоях.
Также народный депутат  утверждает, что в частных разговорах медики подтверждают: после перевода стрелок они фиксируют пики количества инфарктов и инсультов, а также вызовов "скорой помощи".
"Почему-то мы противимся отмене, хотя она приносит нам колоссальный вред. Я уже думал: может, кто-то ворует на этом деле??- делится своими размышлениями Колесниченко. - Так на перевод часов бюджет денег не выделяет. Если европейцы хотят, пусть поддерживают свою аптекарскую отрасль, здравоохранение, систему страховой медицины - я не вижу проблемы… Может быть, им это выгодно делать, но я с таким вариантом совершенно не могу согласиться".
 Не согласился с таким подходом и Комитет Верховной Рады по вопросам науки и образования, поддержав отмену перехода на летнее и зимнее время. Сам автор идеи, впрочем, в поддержке коллег не вполне уверен. "Честно говоря, сложно ответить, примут ли соответствующий законопроект, будем на совете фракции обсуждать, доказывать. Если нет - буду выходить на пресс-конференции, делать заявления… Но люди должны высказываться по этому поводу. В первую очередь - родители (для детей перевод стрелок - сильный стресс) и те, кто работает в животноводстве, потому что первых перевод часов бьет по здоровью, а вторых - по карману".
http://lifedon.com.ua/politika/2487/

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

"СВОБОДА" ОБІЦЯЄ ЗАКОН ПРО ЛЮСТРАЦІЮ
Оксана Процюк, "Галичина", 13.09.2011, Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківську відбувся мітинг "Зупинімо антиукраїнське свавілля".

 У ньому взяли участь голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок, голова обласної організації ВО "Свобода" Олександр Сич. О. Сич вважає, що антиукраїнське свавілля, яке чиниться нині в Україні на найвищому рівні, є гвалтуванням Конституції. "Закон про червоні прапори був прийнятий всупереч Конституції, відповідно до якої єдиним українським прапором є наш національний прапор. Чорноморський флот є в Україні всупереч Конституції, згідно з якою на українській території заборонено перебування іноземних військових баз. Намагання "регіоналів" ухвалити закон про надання російській мові статусу державної відбувається всупереч Конституції, бо вона визначає, що державною мовою є українська...", - підкреслив О. Сич.
І. Фаріон у своїй промові не аналізувала нинішню політичну ситуацію, а намагалася показати її у моральній та етичній площинах. "Якщо ми не будемо жити за законами моралі, то жодного значення не матиме політика, економіка і все решта", - наголосила вона. Найважливіше сьогодні для кожного, на думку І. Фаріон, дати відповідь на запитання про те, як це ми добрели до такої держави, яку маємо, і хто у цьому завинив. "Зрада - це основний творець сьогоднішнього абсолютного занепаду Української держави", - вважає вона.
"Люди, які ментально є українцями, які мають розуміння, що таке політична відповідальність перед тими, хто за них голосував два, три чи п'ять років тому, не чинитимуть всупереч своєму народові", - наголосив О. Тягнибок.
За його словами, очищення влади необхідне, а робити люстрацію ніколи не пізно. Адже, наприклад, у сусідній Польщі її проводять досі. "І коли "Свобода" пройде до парламенту, то закон про люстрацію, який давно готовий, буде ухвалено", - пообіцяв головний "свободівець".
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=16723&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=e9bda9ccaf

ЕКОНОМІКА

КОМУНІСТ ВЗЯВСЯ… ЗА ТЮТЮН
Мишко Жванко, "Київська правда", 13.09.2011
Комуніст Євген Царьков хоче за рік підвищити акциз на тютюнові вироби на 100%.

 Розмір акцизної ставки на тютюнові вироби впродовж наступного календарного року повинен збільшитися на 100%, заявив народний депутат від Компартії Євген Царьков.
"30% акцизу - це мало, ми плануємо його упродовж календарного року збільшити на 100%. Таким чином, ми обмежуємо прибуток тютюнових компаній і наповнюємо бюджет додатковими коштами", - відмітив Царьков.
Він повідомив, що минулого року з України було вивезено 70 мільярдів штук сигарет.
"Виникає занепокоєння, що транснаціональні тютюнові компанії використовують нашу країну як "бананову республіку" з дешевою робочою силою і дешевим виробництвом. Відповідно, вони займаються діяльністю, яка приносить їм доходи. А за нашими даними, при підвищенні акцизів до бюджету можуть поступити додаткові 2 мільярди гривень", - додав депутат.
Нещодавно нардеп В'ячеслав Кириленко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про підвищення ставок акцизного податку з 20 до 30% на сигарети без фільтру та інші тютюнові вироби. Передбачається, що в результаті прийняття документу середня ціна пачки сигарет з фільтром виросте до 9,7 грн.
Як відомо, у 2008-2009 роках парламент прийняв ряд законів про збільшення акцизу на сигарети. У цей період специфічна ставка акцизу, що встановлюється в твердих сумах з одиниці продукції, для сигарет з фільтром виросла в 6,4 разу і для сигарет без фільтру - в 8,1 разу. Середня ціна на сигарети з фільтром збільшилася в 3 рази, без фільтру - в 4,1 разу.
За період 2010-го - початок 2011 року акциз на сигарети продовжував рости, результатом чого стало збільшення середньої ціни сигарет у декілька разів - зараз вона складає 8 грн.
http://www.kiev-pravda.info/ekonom%D1%96ka/komun%D1%96st-vzyavsya-za-tyutyun

ТОЧКА ЗОРУ

ВІКТОР МАТЧУК: "ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ ПРИЙНЯЛИ ПОСПІХОМ, ЩОБ ЗАДОВОЛЬНИТИ МВФ"
"Рівне вечірнє", 13.09.2011
Народний депутат України В. Матчук піддав критиці прийняту поспіхом пенсійну реформу та заперечив можливість її вдосконалення через внесення окремих поправок.

Член президії політради "Нашої України" Віктор Матчук зауважив, що справжня реформа повинна ліквідувати основну суперечність сьогоднішньої системи, коли "два громадянина України, які пропрацювали однаковий час, отримували однакову заробітну платню, але один з них був машиністом, а інший був прокурором, отримують принципово різну пенсію, яка буде відрізнятись в рази. Тобто є громадяни і є Громадяни з великої літери".
Матчук впевнений, що пенсійну реформу приймали поспіхом, аби хоч в якийсь спосіб задовольнити МВФ і все-таки виканючити черговий транш кредиту. Депутат вважає, що "держава має стимулювати громадян розміром заробітної платні, від якої потім буде нараховуватися розмір пенсії, а не способом нарахування цієї пенсії".
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=028890

АМНІСТУВАТИ НЕМОЖЛИВО ПОСАДИТИ
Юлія Сокирка, "Поступ", 12.09.2011, Львівська обл.
«Логічним кроком все таки мала б стати амністія Тимошенко, адже насправді Леді Ю. набагато небезпечніша за ґратами, а ніж на свободі.»

 Початок нового політичного сезону в Україні вирізняється активністю - зливаються воєдино Партія регіонів та "Сильна Україна", Президент підписує пенсійну реформу, і нарешті виходить на фінішну пряму справа Тимошенко. Зважаючи на поспішні темпи розгляду справи, можна прогнозувати, що до оголошення обвинувального вироку залишились лічені дні. Позаду залишились свідчення віп-свідків, проте попереду не менш цікава розв'язка - посадять Тимошенко, чи все таки амністують. Власне останній варіант дозволяє одним пострілом вбити відразу двох зайців - догодити Європі і не дозволити "полум'яній опозиціонерці" брати участь у парламентських виборах.
По при те, що за період розгляду справи на лаві свідків опинялися фактично всі перші особи держави, все таки кульмінаційним моментом стали свідчення самої Юлії Тимошенко. За роки своєї політичної кар'єри вона жодного разу не заставила глядачів і слухачів засумніватися в своєму ораторському мистецтві. Не підвела вона і цього разу. Свідчення Тимошенко тривали понад шість годин, а потім ще дві години тривали відповіді на запитання. Весь цей час Тимошенко показово сиділа, вкотре демонструючи своє зневажливе ставлення до судді.
Лінія захисту в основному зводилася до відсутності складу злочину та фальсифікації обвинувачення. Обвинувачення апелює до того, що внаслідок незаконних директив держава зазнала мільярдних збитків. Прокуратура акцентує увагу на тому, що Тимошенко могла піти на підписання невигідних газових контрактів заради того, щоб заробити імідж ефективного менеджера-управлінця в період газової кризи 2009 року та заради перспективи майбутніх президентських виборів 2010 року.
Не упустила Тимошенко можливість покритикувати діючу владу, як і очікувалося, брати на себе вину Юлія Володимирівна звичайно не стала. Таким чином серед причнн газової кризи 2009 Тимошенко назвала не лише монополію Росії на газовому ринку, але й корупцію чиновників найвищого рангу та намагання зберегти РосУкренЕрго в якості посередника. На думку екс-прем'єра, головною причиною кризи все таки стало відкликання Олега Дубини 31 грудня з переговорів у Москві. У будь-якому разі Тимошенко використала лаву підсудних як черговий майданчик для політичних заяв.
Так, екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що судовий процес проти неї завершиться обвинувальним вироком, і що за ґратами її життю загрожуватиме небезпека. У своєму ексклюзивному інтерв'ю виданню "Times" колишній прем'єр-міністр закликає Захід кинути виклик її ворогу, президенту Януковичу, "через зростання авторитаризму в цій колишній радянській республіці".
Тимошенко відзначила, що її засудження було вирішено ще до початку судового процесу. "Я ніколи не доставлю Януковичу та його режиму задоволення почути хоч найменший натяк на страх з мого боку. Але якщо чесно поглянути на цю людину та її діяння, стає зрозуміло, що не можна поручитись за мою особисту безпеку", - відзначила Тимошенко.
У статті виданню "Times" згадується, що Україна прагне підписати угоду про співпрацю з ЄС. Водночас Юлія Володимирівна закликала Європу "не піддаватися цинізму по відношенню до України". "Зробити так, означає грати на руку Януковичу та його банді. Вони хочуть, щоб ви вважали, що авторитарне правління, яке він запровадив, це найкраще, що може запропонувати Україна. Вони хочуть, щоб світ закрив очі на загибель української демократії, щоб вони могли далі займатися власними справами", - наголосила Тимошенко.
Аналізуючи в свою чергу українські видання, слід зазначити, що видання "Дзеркало тижня" вважає, що на Банковій збираються засудити екс-прем'єра Юлію Тимошенко, а потім амністувати. Таким чином законопроект про "декриміналізацію" кримінальної статті про перевищення влади з'явився не випадково. "Одним словом, шанси вийти на свободу у Тимошенко залишаються. У випадку з амністією влада вбиває двох зайців: йде на поступку Заходу і позбавляє главу БЮТ можливості обиратися", - пише видання.
У статті наголошується, що з'явився шанс вийти на свободу і в екс-глави МВС Юрія Луценка. Проект закону про його амністування вніс Геннадій Москаль. "Ходять чутки про те, що спрагу помсти влада задовольнила, термін за вироком Луценка "підженуть" під термін перебування в СІЗО і в осяжному майбутньому відпустять", - пише видання. У статті також наголошується, що звільнення Луценка сьогодні виглядає більш імовірним, ніж звільнення Тимошенко. Водночас наступним кандидатом на "посадку" в списках влади є Олександр Турчинов.
Чи справдяться такі прогнози покаже найближче майбутнє. Вочевидь наближення парламентських виборів 2012 заставляє політиків активізувати свою діяльність. Занадто рвучкий старт та різкий підхід до справи Тимошенко заставляє замислитися над перспективою амністії. З іншої сторони, виглядати авторитарним диктатором чи другим Лукашенком діючому президенту з точки зору тверезого глузду також не хочеться. Логічним кроком все таки мала б стати амністія Тимошенко, адже насправді Леді Ю. набагато небезпечніша за ґратами, а ніж на свободі.
http://postup.brama.com/usual.php?what=72415

ГЕННАДІЙ ЗУБКО: ВЛАДА НЕСПРОМОЖНА ЗАБЕЗПЕЧИТИ ГІДНЕ ЖИТТЯ МІЛЬЙОНАМ УКРАЇНСЬКИХ ПЕНСІОНЕРІВ
"Рупор Житомиру", 12.09.2011
"Чинна влада не може і не хоче думати про добробут людей. Керівники держави відмовились і від своїх передвиборчих обіцянок, і від рішень, які приймала їх же провладна більшість".

 Так голова Житомирської обласної організації "Фронт Змін" Геннадій Зубко прокоментував скасування Верховною Радою 6 вересня поправки Арсенія Яценюка у законі про пенсійну реформу, що був ухвалений депутатами у липні.
Поправка лідера "Фронту Змін" №40 передбачала оновлення пенсій 10 мільйонам пенсіонерів України. Механізм реалізації поправки простий: нараховувати пенсії з середньої зарплати за 2009 рік, а не за 2006-2008 роки, як це роблять тепер.
"Арсеній Яценюк запропонував механізм розрахунку пенсії не з 928 гривень, а з 1650 гривень. Завдяки цій поправці пенсіонери щомісяця могли отримувати на 334 гривні більше. Для реалізації поправки потрібно 35 мільярдів гривень. Кошти віднайти пропонувалось в конкретних сумах з економії видатків на чиновників, утримання державних дач та скорочення фінансування депутатських пільг", - розповідає Геннадій Зубко про механізм дії скасованої поправки №40.
На думку депутата облради, "переголосування Пенсійної реформи доводить, що влада неспроможна забезпечити гідне життя мільйонам українських пенсіонерів".
"Подібні рішення свідчить, що влада не бажає покращувати життя пенсіонерів. Вона бажає витрачати державні гроші на покращення лише свого життя. Це не припустимо. Тому Арсеній Яценюк наполягає на зверненні до Конституційного суду щодо визнання рішення неконституційним. А провладній більшості варто пам'ятати, що за всі свої дії доведеться відповідати й звітувати перед своїми виборцями", - підсумовує сказане Геннадій Зубко.
http://ruporzt.com.ua/topnews/31500-gennady-zubko-vlada-nespromozhna-zabezpechiti-gdne-zhittya-mlyonam-ukrayinskih-pensonerv.html

ПОЛНЫЙ ПЕНСИОН НАСТУПИТ В 2013
Елена Васильченко, "Главное", 12.09.2011, Харьковская обл.
… или Пенcионная реформа 2011: конец или только начало?!

 О том, что реформа произошла, в нынешнем году приходилось говорить как минимум трижды - после окончательного принятия Верховной Радой Закона "О мерах по законодательному обеспечению реформирования пенсионной системы" (далее - Закон о реформе) ночью 8 июля, внесения уточнений 6 сентября и появления информации о президентской подписи под Законом уже 9 сентября. А потому нравится нам реформа или нет, она-таки идет. Позади год - для кого-то кропотливой работы, для кого - то популизма и жертвоприношений, бурных обсуждений - общественных и "кулуарных", и даже бессонных ночей - свидетелем одной из них была вся страна. Но я не сомневаюсь, что даже специалисты еще долго будут обнаруживать в Законе о реформе, точнее в двух десятках пенсионных законов, которых коснулась реформа, нечто новое и удивляющее. И я абсолютно уверена, что тернистый путь Закона о реформе (http://glavnoe.ua/articles/a5510) (газета "Главное" №34, 2011) не будет казаться сложным по сравнению с непростым и болезненным процессом внедрения реформы в жизнь.
Ввиду множественности внесенных Законом о реформе изменений в действующее законодательство выделить самое главное сложно, ведь для каждого человека в пенсионном обеспечении важнее то, что касается лично его и близких в силу возраста, рода занятий и проч. факторов. Поэтому попробую просто выделить самое универсальное на свое усмотрение.
Спецпенсии и подходы к реформированию
Спецпенсии сохранили, хотя слегка и ограничили. Законом о реформе ввели ограничение максимального размера пенсии 10-ю прожиточными минимумами для нетрудоспособных, но не распространили его на ранее назначенные пенсии (иначе признания неконституционным такого положения Закона в Конституционном суде не избежать). Ясно, что такое ограничение затронет главным образом спецпенсионеров. Ведь для рядовых граждан фактическое ограничение максимального размера пенсии обусловлено ограничением максимальной суммы зарплаты, с которой платится единый социальный взнос, - не более 15 прожиточных минимумов для трудоспособных. Т.е. в сентябре текущего года независимо от верхнего потолка зарплаты работника взносы в Пенсионный и другие социальные фонды удерживаются из суммы не более 14,4 тыс. грн.
О спецпенсиях пишут много, но незамеченным в прессе остался подход, предложенный к реформированию спецпенсий законопроектом группы депутатов от БЮТ, поданным как альтернативный правительственному. А ведь подход этот был простым, логичным и справедливым как по отношению к рядовым пенсионерам, так и к "спец". И заключался он в том, что те, кто после вступления в силу Закона о реформе начнут работать на должностях, дающих право на спецпенсии, будут получать пенсию, начисленную по общеобязательному закону, т.е. на общих основаниях. И никаких сомнений в конституционности такого мягкого "избавления" от спецпенсионеров! Но эта оппозиционная инициатива была обречена на отклонение и снятие с рассмотрения практически без обсуждений.
Уместно вспомнить о международном опыте в подходах к пенсионному реформированию. В процессе реформ в некоторых странах (н-р, в Чили и Казахстане) солидарная пенсионная система была ликвидирована. Но обходиться без солидарной пенсии, полагаясь на другие уровни пенсионной системы, придется тем поколениям, которые начали трудовую деятельность после вступления в силу такой реформы. Справедливо, не правда ли?!
Подходил ли такой подход к ликвидации спецпенсий в Украине?! Теоретически - да. К тому же безболезненно. Вот только эффект в виде экономии средств ввиду использования единых подходов для начисления пенсий по возрасту всем людям был бы заметен не скоро. А мы ведь хотим, чтобы бюджет ощутил прелести пенсионной реформы уже завтра, точнее с 1 октября 2011 г. - именно таким окончательно определен срок вступления в силу Закона о реформе.
Реформа в …. реформе
Даже беглый просмотр Закона о реформе выдает его фискальный характер - экономия на каждом шагу, т.е. практически по каждой категории пенсионеров, невзирая на пол и возраст. Именно это стало причиной множества пестривших в СМИ характеристик Закона как анти-реформы, имитации, профанации и проч. Однако истинной "реформой в реформе" являются планы по внедрению накопительной системы пенсионного страхования, обычно называемой 2-м уровнем пенсионной системы. Тут уж не поспоришь. Не случайно именно с этих мер и начинается Закон о реформе. И хотя неопределенные сроки начала этого направления реформы - "с года, в котором будет обеспечена бездефицитность бюджета ПФУ" - несколько снижают ценность этой составляющей, все же курс на создание в Украине полноценно функционирующей 3-х уровневой пенсионной системы еще раз указан.
Напомню, что такая система была законодательно предусмотрена еще в 2003 году, однако на сегодняшний день работает лишь солидарная система (1-й уровень), претерпевшая существенные изменения вследствие принятия Закона о реформе, и система добровольного негосударственного накопительного пенсионного обеспечения (3-й уровень). Суть существующего пока что только на бумаге 2-го уровня заключается в том, что начиная с года бездефицитности бюджета ПФУ часть единого социального взноса работников, не достигших к этой дате 35 лет, вместо ПФУ будет направляться на их личные накопительные пенсионные счета в специально созданном для этого Накопительном фонде, а потом инвестироваться в экономику Украины преимущественно через ценные бумаги. Предполагается, что именно благодаря долгосрочному инвестированию даже небольшие взносы со временем существенно "вырастут" и к моменту достижения участниками 2-го уровня пенсионного возраста станут еще одним источником пенсии. Размер взноса в первый год работы системы будет составлять 2% от зарплаты, ежегодно повышаясь на 1% до достижения 7-ми. Только за начальний год работы нового уровня его инвестиционный потенциал в виде взносов от более 7 млн. участников превысит 4 млрд грн.
Участие в этой системе будет обязательным, однако через 2 года работы системы застрахованные лица получат право перевести свои накопления и последующие взносы в негосударственные пенсионные фонды (НПФ) по своему выбору. Несмотря на участие во 2-м уровне негосударственных учреждений, этот уровень все равно остается составной частью системы общеобязательного государственного пенсионного страхования, со строгим регулированием и суровым контролем со стороны уполномоченных государственных органов. Поэтому в корне неправильным называть планы по введению 2-го уровня пенсионной системы и привлечению к нему НПФ "попытками приватизировать ПФУ", как это делают некоторые политики, а также говорить о каких-то дополнительных пенсионных взносах с работников или работодателей.
Сейчас трудно предположить, какой процент молодых украинцев - участников новой системы - отдаст предпочтение негосударственным фондам. В России аналогичная система существует почти 10 лет и в нее поступает накопительная часть страхового взноса граждан, рожденных после 1967 г. С каждым годом растет количество россиян, желающих перевести свои пенсионные накопления из Пенсионного фонда России в частные управляющие компании или фонды. Хотя уже есть и небольшое количество граждан, выразивших желание вернуться из НПФ в государственную управляющую компанию, функции которой выполняет Внешэкономбанк. И это несмотря на то, что по итогам 2010 года ВЭБ не смог уберечь пенсионные накопления россиян от инфляции.
Так что наличие выбора и права свободного перехода из государственных структур в негосударственные и обратно (в Украине это предполагается разрешить не чаще одного раза в два года) является нужным и удобным. Активность участников этот системы в нашей стране предопределит их молодой возраст, доступ к Интернету, широкие возможности получения достоверной информации о различных НПФ и результатах их деятельности, а также имеющийся собственный опыт добровольного участия в таких фондах.
Продолжая тему российского опыта, отмечу, что не обошлось там и без скандалов при переводах пенсионных накоплений граждан в НПФ. Однако, как ни парадоксально, именно негатив вокруг НПФ в СМИ побудил миллионы ранее пассивных россиян поинтересоваться судьбой и размером своих пенсионных накоплений, а заодно и деятельностью НПФ.
Внедрить 2-й уровень пенсионной системы в Украине сейчас планируется с 1 января 2013 года. Но для этого властям предстоит безотлагательно осуществить целый ряд подготовительных мероприятий, кроме обеспечения бездефицитности бюджета ПФУ. Так что с позиции внедрения 2-го уровня пенсионная реформа только начинается.
Реформа для всех
Кстати, в связи с введением 2-го уровня и началом фактического перечисления страховых взносов в обязательную накопительную систему всех нас, независимо от возраста ожидает... повышение заработной платы. Не удивляйтесь, именно это предусмотрено Законом о реформе. Вот только вряд ли мы ощутим это на своих карманах, т.к. планируется просто перераспределить страховые взносы между работником и работодателем. То есть начисления для работодателей на фонд оплаты труда станут меньше, зато больше будет удерживаться из зарплаты каждого работающего. Поэтому Закон о реформе обязывает всех работодателей, независимо от формы собственности, провести повышение зарплаты всем работникам с тем, чтобы после отчисления единого социального взноса и налога на доходы физических лиц подлежащая выплате зарплата не была ниже фактически выплаченной за предыдущий год.
Так что настоящая реформа в виде запуска 2-го уровня пенсионной системы все же коснется всех работающих, независимо от возраста. Но будет это не ранее 2013 года, с учетом погрешности для любых прогнозов в нашей стране...
Автор -  руководитель проектов компании по управлению активами "КИНТО"
http://glavnoe.ua/articles/a5644

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ІВАНА ПЛЮЩА ВШАНУВАЛИ "ЯРОСЛАВОМ МУДРИМ"
Іван Терен, "Високий замок", 12.09.2011, Львівська обл.
Колишній спікер Верховної Ради Іван Плющ відзначив 70-річчя.

 "За визначний особистий внесок у державне будівництво, багаторічну плідну законотворчу та громадсько-політичну діяльність" президент Віктор Янукович нагородив його орденом Ярослава Мудрого III ступеня.
А ще глава держави надіслав ювілярові вітального листа. У посланні, зокрема, йдеться: "Переконаний, що завдяки високому професіоналізму, життєвій мудрості та відданості справі Ви й надалі будете успішно здійснювати місію народного обранця".
Напередодні Іван Плющ написав заяву про перехід із фракції "НУ-НС" у депутатську групу "Реформи заради майбутнього", яку очолює одна з найперших парламентських "тушок" Ігор Рибаков.
Івана Плюща вважають політичним наставником екс-президента Віктора Ющенка, зараз він є позаштатним радником Януковича. Одразу після Помаранчевої революції Плющ всіляко ратував за коаліцію "Нашої України" з Партією регіонів, постійно позитивно відгукується про Рината Ахметова.
Віктор Янукович також відзначив орденом "За заслуги" ІІ ступеня голову Державної служби молоді та спорту Равіля Сафіулліна - "за вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури і спорту в Україні, високу майстерність та багаторічну плідну професійну діяльність". Утім, зовсім недавно президент жорстко критикував цього чиновника за провали у роботі з молоддю.
http://www.wz.lviv.ua/articles/97952

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЦІНИ НА ПРОДУКТИ В СЕРПНІ ЗМЕНШИЛИСЬ НА 1,2 ВІДСОТКА
Анастасія Бережна, "Є народна газета", 09.09.2011, Хмельницька обл.
Такі дані наводить Головне управління статистики в Хмельницькій області.

 Це зумовлено, в основному, сезонним зниженням цін на фрукти та овочі - на 15% та 28,1% відповідно. Серед овочевої продукції суттєво (на 28,5-42,1%) подешевшали цибуля, капуста, морква, буряк, картопля. Крім того, на 1,5% зменшились ціни на продукти переробки зернових, у тому числі на крупи гречані - на 1,2%, борошно пшеничне - на 3%. На 1% та 3,5% відбулось зниження цін відповідно на рис та рибу живу.
Водночас, як зазначають в управлінні статистки, на 1,1-2,5% зросли ціни на хліб, молоко, сир та яйця, сметану, тваринні жири, олію. М'ясо та м'ясопродукти подорожчали на 3,2%, а саме: м'ясо птиці - на 2,3%, яловичина - на 4,4%, свинина - на 4,5%.
Індекс споживчих цін у серпні відносно липня становив по області 99,6%. А ось За січень-серпень ціни на споживчому ринку Хмельниччини зросли на 3,9%.
http://ye.ua/news/news_6496.html

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

ВСЛЕД ЗА ЮЛЕЙ. ГЛАВУ ЗЕМЕЛЬНОЙ КОМИССИИ ОТ "БАТЬКІВЩИНИ" ВЗЯЛИ ПОД СТРАЖУ
Елена Адаменко, "Данкор", 12.09.2011, Сумская обл.
В Сумах взят под стражу один из местных лидеров ВО "Батьківщина", глава земельной комиссии Юрий Братушка.

В понедельник суд удовлетворил представление прокуратуры Сумской области о взятии под стражу главы земельной комиссии горсовета Юрия Братушки. На заседании присутствовал наш корреспондент.
Суд идет
Судя по количеству бютовцев, собравшихся после обеда 12 сентября у здания суда на ул. Академическая, 13, можно было подумать, что здесь проходит внеочередное заседание фракции ВО "Батьківщина". Депутаты во главе с Александром Лысенко пришли в суд поддержать Юрия Братушку. 10 сентября главу земельной комиссии городского совета задержали по подозрению в подделке документов и присвоении чужих средств в особо крупных размерах.
- Задержали прямо на работе около полудня в субботу. Юрий Васильевич был на дежурстве на заводе Фрунзе. Его вызвали на проходную и там задержали. С проходной позвонили домой и рассказали, что случилось. Вы представляете, что началось дома! У Юрия Васильевича престарелые родители, сын инвалид… Я узнал об этом около часа, приехал к областной прокуратуре, хотел встретиться со следователем и спросить, зачем человека нужно было задерживать в субботу, если он ни от кого не скрывался, был на работе. Но, несмотря на мое право, как депутата, быть принятым в любом органе, следователь меня не принял. О каком законе говорит прокуратура, если сама нарушает закон, - сетует депутат горсовета Семен Салатенко.
Слушание дела Братушки апелляционный суд Сумской области поручил Сумскому районному суду. По воле рока заседание проходило в том же зале, где некогда судили экс-мэра Владимира Омельченко. Зал был переполнен, пустовала лишь место в первом ряду – для задержанного. Его ввели буквально за минуту до начала слушания. Депутата охраняли два милиционера в бронежилетах. Один страж был пристегнут наручником к правой руке Братушки. Г-н Братушка держался довольно бодро, улыбнулся всем присутствовавшим и приветствовал их кивком головы. Депутаты, сидящие за ним, похлопали его по плечу в знак поддержки.
Судья Игорь Дашутин сообщил, что в рамках расследования уголовного дела против Юрия Братушки поступило представление прокурора об избрании меры пресечения подозреваемому в виде содержания под стражей.
Доводы прокуратуры
Следователь прокуратуры Юрий Олефир пояснил, что 31 августа этого года против Юрия Братушки было возбуждено уголовное дело по части 2-й и 3-й ст. 358 Уголовного кодекса ("Подделка документов") и части 5-й ст. 191-й ("Присвоение имущества путем злоупотребления служебным положением в особо крупных размерах"). По данным прокуратуры, в 2008 году Юрий Братушка, действуя в личных интересах, умышленно собственноручно изготовил и подписал от имени своей тетки (без ее ведома) документы, необходимые для получения земельного участка площадью 0,0794 га по адресу: ул. Косовщинская, 102 , а потом представил их в соответствующие органы государственной власти. Согласно решению горсовета, этот земельный участок предоставлен в частную собственность тете Братушки, гражданке Надточий, 1928 года рождения. Согласно справке управления Госкомзема в г. Сумы, нормативная денежная оценка участка превышает 188 тыс. грн. Именно на эту сумму, по мнению прокуратуры, депутат нанес ущерб интересам государства в лице Сумского городского совета.
За "присвоение имущества в особо крупных размерах" Уголовный кодекс предусматривает от 7 до 12 лет лишения свободы. Такое преступление считается особо тяжким. Это стало одним из главных аргументов прокуратуры при подаче представления на взятие Братушки под стражу. Кроме того, как заявил начальник следственного отдела прокуратуры Сумщины Игорь Сидоренко, в материалах дела есть заявления нескольких свидетелей, что к ним приходили определенные лица и диктовали им, какие показания нужно давать. По его словам, отказываться от своих показаний стала и главная свидетельница - тетя Братушки г-жа Надточий, заявившая, что будет давать показания только в присутствии племянника.
- На свидетелей осуществляется давление, что препятствует установлению истины по делу, - сообщил г-н Сидоренко, передав судье на ознакомление материалы дела.
Позиция защиты
Оба защитника подозреваемого отвергли заявление работников прокуратуры. Они обратили внимание на то, что, по словам самого же Сидоренко, давление на свидетелей оказывают "некие личности", а не Братушка. Защитники акцентировали внимание суда на том, что 55-летний депутат является инвалидом третьей группы, его 33-летний сын – инвалид второй группы, жена – пенсионер и на иждивении депутата находятся престарелые родители, 1925-го и 1930 годов рождения, из чего следует, что их подзащитный – единственный кормилец в семье. Адвокаты ходатайствовали о применении к подозреваемому меры пресечения в виде подписки о невыезде. Они также зачитали заявление депутатов фракции ВО "Батьківщина" в горсовете, предлагающих передать подсудимого им на поруки. Под заявлением было 14 подписей. Приложили к материалам дела и справку КП "Сумыжилье" о том, что на депутата не поступало жалоб со стороны соседей. Огласили заявление председателя Сумского городского общества детей-инвалидов с умственной отсталостью «Фелицитас», главой совета которого является Братушка, о том, что депутат много лет оказывал помощь обществу и что у его сына в связи со взятием под стражу отца в силу состояния его здоровья может быть непредсказуемая реакция, вплоть до попытки суицида.
Сам Юрий Братушка был не очень многословен. В своем выступлении он обратил внимание на то, что тучи вокруг него начали сгущаться после обращения в прокуратуру первого заммэра Войтенко с просьбой проверить работу его комиссии.
- Работники милиции три месяца опрашивали всех моих родственников, переписали всех братьев, сестер… Со мной регулярно встречались сотрудники УБОП, и я являлся к ним по первому звонку, не было никаких повесток, давал без задержек все необходимые документы… Мой отец – 1925 года рождения, мама – 1930-го… От кого мне бежать? От родителей?! От сына?!
Таки закрыли
После выступления Братушки судья удалился в совещательную комнату. Воспользовавшись его отсутствием, депутат пообщался с товарищами:
- Спасибо, что поддерживаете.
- Так, а ты где - в СИЗО или КПЗ? – спросил кто-то из зала.
- В КПЗ, в подвале. На будущее скажу: отношение там хорошее. Как прочитали, кто я, дали отдельную камеру. Я поздно узнал, что можно и радио, и телевизор, спасибо. Постель чистая, так что три дня можно провести, - рассказал Братушка.
Но его пребывание под стражей тремя днями не ограничилось. Судья не внял речам ни подозреваемого, ни его адвокатов, и удовлетворил представление прокуратуры. Примечательно, что в совещательной комнате Игорь Дашутин находился всего несколько минут и за это время у него появился печатный текст решения о взятии Братушки под стражу.
- Вы видели это? Как он мог успеть так быстро все напечатать? Все было заранее подготовлено, - возмутился депутат Семен Салатенко.
Огласив свое решение, Игорь Дашутин удалился из зала заседания, тут же увели и Братушку. Вероятнее всего, теперь ему придется познакомиться с условиями содержания в следственном изоляторе, так как местом предварительного заключения для содержания лиц, к которым мерой пресечения избрано содержание под стражей, является СИЗО. Г-н Братушка довольно спокойно воспринял решение судьи - очевидно, был готов к такому повороту событий. А вот его супруга, выходя из суда, едва сдерживала слезы.
- Скажите, тетя вашего мужа знает, что из-за ее участка задержали племянника? – спрашиваю у жены депутата.
- Конечно знает, она уже неделю лечится от нервного срыва. Это человек, 1928 года рождения. Она полуслепая, не ходит, за ней закреплен социальный работник. Из нее просто выбили эти показания. Она Юре та же мама. Она его крестная. Когда его мама училась в университете, крестная его воспитывала. Кроме того, мы жили у нее в молодости. Она нас любит как родных детей: у нее нет своих детей, и мы у нее единственные близкие люди, понимаете?! Все это подставное… Извините, я просто не могу больше говорить, - чуть не плача, ответила супруга задержанного.
- Правда, что к этому делу приложил руку первый заммэра?
- Я не знаю, но слышала об этом.
Тем временем однопартийцы задержанного стали решать, каким образом оспорить денежную оценку земельного участка.
- Тогда курс доллара был 1 к 5. Выходит, что одна сотка земли на Косовщинской стоила около 5 тыс. долларов. Это бред. Реально одна сотка, как и сейчас, стоит максимум 2 тыс. долларов. Откуда взялись эти 188 тыс. грн.?! Мы в шоке... Эти семь соток, зажатые между домами, вообще ничего не стоят, – высказался Семен Салатенко.
Не согласившись с решением судьи, защитники Братушки отправились готовить апелляционную жалобу. На ее подачу отводится три дня.
"Данкор" следит за развитием событий.
«Данкор» опросил представителей сумского политикума об отношении к задержанию Юрия Братушки. Политики ли тому виной, или криминал.
Сергей Хомутинник, заместитель главы областной организации Партии регионов:
- Не вижу в этом никакой политики. Нужно уходить от попыток придания «политической окраски» банальным преступлениям. Если есть правонарушение - нужно отвечать за него. Думаю, это будет уроком для всех чиновников и депутатского корпуса.
Сумы – город небольшой. И практически все знают о нарушениях в сфере земельных отношений. Сколько статей по этой теме было опубликовано в сумских СМИ за последние 5-6 лет? И как только возникает вопрос об ответственности, то сразу разыгрывается «политическая» карта (ну прямо как в анекдоте про петуха).
Николай Клочко, руководитель облорганизации «Фронту змін»:
- Мне трудно сказать, чего здесь больше, политики или криминала. Когда я увижу, что арестовывают и представителей других партий, например партии власти, тогда я поверю, что это не политика. А до тех пор, пока арестовывают лишь представителей оппозиции, то выглядит это странно.
Олег Медуница, комендант палаточного городка Сумского комитета сопротивления диктатуре:
- В этом задержании однозначно есть элемент политики. Вряд ли оно произошло бы, если бы Братушка был членом другой партии. Ну, а что в Сумах действовала непрозрачная схема распределения земли под индивидуальную застройку, так называемые «десять соток», то это факт. Об этом давно говорили, и здесь нужно наконец навести порядок.
Геннадий Минаев, мэр Сум:
- Я отвечу вопросом на вопрос. А вы думаете, что мои тезисы про дерибанщиков и меркантильщиков роились только в моем буйном воображении? А комментировать задержание Братушки я не буду, потому что, как сказал один мой хороший знакомый (к сожалению, уже покойный), все там будем.
http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/69798

СКАНДАЛИ

КЕРНЕС ПЫТАЕТСЯ ЛИШИТЬ ЭФИРА НЕУГОДНЫЕ СМИ?
"Главное", 13.09.2011, Харьковская обл.
Коллектив Агентства Телевидения Новости был вынужден обратиться с открытым письмом к Президенту Украины Виктору Януковичу.

 Поводом для такого обращения стали попытки руководства города Харькова в лице Геннадия Кернеса лишить телекомпанию возможности выходить в эфир на 7 канале.
Как сообщают сотрудники АТН в своем письме, до настоящего времени Телекомпания АТН вела вещание на 7 ТВК в соответствии с лицензией Серия НР № 0226-м от 23.07.2007., совместно с Телекомпаний «Тонис-центр», фактическими владельцами которой являются Харьковский городской голова Кернес Г.А. и председатель Харьковской областной государственной Администрации Добкин М.М.
"22 июля 2011 года провайдер, который осуществлял доставку телевизионного сигнала АТН на передатчик, расположенный на территории Харьковского ОРТПЦ, внезапно, без объяснения причин, и в одностороннем порядке, разорвал договор. Телекомпания АТН была вынуждена задействовать собственную радиорелейную станцию для передачи сигнала на передатчик. 28 июля 2011 года АТН подало документы в областную СЭС на получение Санитарного паспорта для осуществления радиорелейной передачи сигнала. А уже 1 августа в АТН пришла проверка городской СЭС на предмет наличия у АТН этого Санитарного паспорта. В результате этой проверки главный санитарный врач Харькова Зубкова И.А. вынесла Постановление о прекращении работы нашей РРЛ в связи с отсутствием того самого Санитарного паспорта, за получением которого АТН и обратилось в облСЭС, таким образом лишив Телекомпанию АТН возможности вещания с 6 августа.
Телекомпания АТН обратилась к двум харьковским провайдерам – Харьковскому отделению АО «Датагруп» и «Велтон. Телеком» – с просьбой о прокладке канала для связи между двумя точками – офисом Телекомпании АТН (пер. Театральный, 4) и Харьковским ОРТПЦ (ул. Девревянко, 1-А) для подключения передатчика АТН, расположенного на территории ХОРТПЦ. Однако после того, как провайдеры закончили все работы по прокладке каналов связи и их нужно было подключать к передатчику, на ХОРТПЦ стали возникать непонятные задержки. И.о. директора ХОРТПЦ Дергилев А.И. требовал то письма, то копии договоров, то присутствия официальных лиц провайдеров и в обоих случаях затягивал минимум на сутки подключение передатчика АТН к каналам связи АО «Датагруп» и «Велтон. Телеком». В течение этих суток сначала у АО «Датагруп», а потом и у «Велтон. Телеком» внезапно пропадали «технические возможности» по прокладке каналов связи к передатчику АТН.
И сотрудники СЭС, и сотрудники провайдеров «Датагруп» и «Велтон. Телеком» говорят, что поступила команда от мэра города Харькова Кернеса Г.А. и губернатора Добкина М.М. не допустить выхода Телекомпании АТН в эфир на 7 канале, на котором, помимо АТН, вещает Телекомпания «Тонис-центр», фактическими собственниками которой являются Кернес Г.А. и Добкин М.М.
Сотрудники СЭС и ХОРТПЦ получили указание всячески затягивать возобновление вещания Телекомпании АТН. А на руководство провайдеров было оказано давление мэром города Кернесом Г.А. лично. Руководству харьковского отделения АО «Датагруп» он заявил, что если «Датагруп» осуществит подключение Телекомпании АТН к передатчику и АТН выйдет в эфир, то у «Датагруп» возникнут большие трудности и проблемы при развитии абонентской сети в городе Харькове. А руководству «Велтон. Телеком» посулил большие проблемы и с развитием, и со стоимостью аренды канализационных сетей в домах муниципального подчинения, если те не откажутся от выполнения Договора с АТН.
Понимая, что мы столкнулись с чиновничьим беспределом на местном уровне, Телекомпания АТН была вынуждена обратиться в Центральную санэпидстанцию МОЗ Украины для получения Санитарного паспорта для возобновления работы РРЛ и предоставила всю необходимую документацию. 1 сентября 2011 года Телекомпания АТН получила Санитарный паспорт №2335/10911, о чем уведомила и главного санитарного врача г. Харькова Зубкову И.А., и и.о директора ХОРТПЦ Дергилева А.И. Однако, вопреки этому, ХОРТПЦ отказывается возобновлять работу РРЛ Телекомпании АТН, установленной на его территории, а и.о. главного государственного санитарного врача г. Харькова Чегринец М.О. в письме № 3.6.6588 от 12.09.2011 к Телекомпании АТН заявил, что не видит оснований для отмены Постановления о запрете работы РРЛ Телекомпании АТН. В письме он пишет, что не уверен в соответствии данных, указанных в Санитарном паспорте № 2335/1.09.11., выданном Центральной санэпидстанцией МОЗ Украины, санитарным нормам и правилам, и ему недостаточно копии Санитарного паспорта для изучения, а необходим только оригинал.
Таким образом руководство городской СЭС затягивает незаконное препятствие возобновлению вещания АТН и демонстрирует свою полную безнаказанность и поддержку со стороны высокопоставленных чиновников.
2 сентября на пресс-конференции Харьковский городской голова Кернес Г.А., отвечая на вопрос, соответствует ли действительности информация о давлении Кернеса Г.А. на СЭС, ХОРТПЦ и провайдеров, не подтвердил ее, но и не опроверг, что дает основания полагать, что Кернес Г.А. действительно оказывает давление на государственные органы и другие предприятия с целью незаконно воспрепятствовать вещанию Телекомпании АТН.
Таким образом, в действиях Харьковского городского головы Кернеса Г.А., который поставил себе цель – уничтожение ряда местных телевизионных средств массовой информации – усматриваются все признаки злоупотребления служебным положением в корыстных целях. Помимо подозрения в должностном преступлении, действия Кернеса Г.А. являются беспрецедентным давлением на СМИ, которое не подконтрольно ему лично, и несут в себе реальную угрозу свободе слова, гарантированной Конституцией Украины.
АТН за 18 лет своего существования выбилось в лидеры информационного вещания в Харьковском регионе. По данным всех социологических опросов, проводившихся в Харькове за последние 6 лет, просмотру Новостей АТН отдает предпочтение более 50% всех харьковчан, и у АТН самый высокий рейтинг доверия среди зрителей, по сравнению со всеми остальными местными телекомпаниями. По результатам измерений телеаудитории, осуществляемых компанией GFK, новости АТН смотрит до 550 000 харьковчан ежедневно.
Поскольку все вышеизложенное касается ценнейшего достижения демократического общества – Свободы слова – коллектив АТН, а это более 70 сотрудников, просит Вас вмешаться в сложившуюся ситуацию, взять под особый контроль рассмотрение вышеуказанного дела, обеспечить полную, тщательную и достоверную проверку всех обстоятельств с целью привлечения всех виновных лиц к соответствующей ответственности, недопущения уничтожения местных телеканалов и ущемления свободы слова в городе Харькове".
Под письмом к Виктору Януковичу подписались 55 сотрудников телекомпании.
http://glavnoe.ua/news/n84725

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЯКОЮ ЇЙ БУТИ?
Анна Нікуліна, "Рідне Прибужжя", 10.09.2011, Миколаївська обл.
Інтерв'ю з начальником Миколаївського обласного управління охорони здоров'я Світланою Хотіною про майбутні зміни в реформуванні системи охорони здоров'я.

 В Україні стартує реформа системи охорони здоров'я. Щоб перевірити, наскільки вдалим буде цей експеримент, цьогоріч її реалізація розпочалася у трьох пілотних областях. Тут нова реформа діятиме впродовж двох років, після чого напрацьований досвід перейматимуть й інші регіони нашої країни. Але, незважаючи на те, що Миколаївська область не увійшла до числа експериментаторів, питання реформування уже набуло неабиякої актуальності серед населення. Сподіваємося, що інтерв'ю кореспондента "РП" з начальником обласного управління охорони здоров'я Світланою Хотіною дасть відповіді на найбільш нагальні запитання щодо майбутніх змін.
- Світлано Григорівно, відомо, що в результаті нової реформи медична допомога буде розподілена на екстрену, первинну, вторинну, третинну та паліативну. Розкажіть, чим вони відрізняються? Чи набула поширення паліативна допомога на території Миколаївської області?
- Перш за все, хочеться нагадати, що кожен громадянин нашої країни має право на отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров'я безоплатної медичної допомоги, що надається відповідно до визначених стандартів.
Існує декілька видів медичної допомоги. Одна з них - екстрена допомога при гострих порушеннях фізичного або психічного здоров'я пацієнта. Її зобов'язані надавати всі медичні працівники, заклади охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування.
Первинна медична допомога - це вид медичної допомоги, що надається лікарем (медичним працівником) в амбулаторних умовах або за місцем проживання пацієнта і передбачає консультацію, діагностику, лікування найпоширеніших захворювань, травм та отруєнь, профілактичні заходи, а також невідкладна медична допомога при гострих порушеннях фізичного чи психічного здоров'я пацієнта, які не загрожують його життю чи здоров'ю оточення.
Організація та надання такої допомоги здійснюється центрами первинної медичної допомоги, що створюються як заклади охорони здоров'я рішеннями районних та міських рад. До їх складу можуть входити фельдшерсько-акушерські пункти, сільські амбулаторії, медичні пункти та кабінети.
Вторинна (спеціалізована) медична допомога надається в амбулаторних або стаціонарних умовах у плановому порядку або у невідкладних випадках лікарями чи іншими медичними працівниками закладу охорони здоров'я відповідного типу та спеціалізації. Вона не включає високоспеціалізовані та технологічні стаціонарні медичні послуги. Вперше така допомога надається лише за направленням сімейного лікаря, за винятком випадків звернень пацієнта до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, та в разі необхідності надання екстреної медичної допомоги. Для цього створюються госпітальні округи, які здатні забезпечити її належну якість та доступність.
Третинна медична допомога передбачає діагностичні та лікувальні медичні послуги із використанням високотехнологічного обладнання. Медична допомога третинного рівня повинна надаватися за направленням лікаря первинної або вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.
Паліативна допомога в Україні почала розвиватися лише кілька років тому. ЇЇ основною метою є забезпечення максимальної якості життя невиліковно хворого пацієнта та членів його родини шляхом полегшення фізичних страждань, а також надання необхідної моральної підтримки. Проблема розвитку паліативної допомоги безпосередньо стосується і Миколаївської області. Вже створені хоспісні палати при Центрі профілактики та лікування хворих на СНІД, обласному протитуберкульозному диспансері, де за перше півріччя поточного року паліативну допомогу отримали 24 хворі.
- В основу нової реформи покладена англійська система охорони здоров'я, яка передбачає створення інституту сімейних лікарів. Чи готова наша область до таких змін?
- Сьогодні в галузі охорони здоров'я Миколаївської області зайнято понад 23 тисячі чоловік, серед яких - 3755 лікарів та 9508 - середніх медичних працівників. Разом з тим забезпечення медичних закладів лікарями становить приблизно 72%, середнім медичним персоналом - 86%. Існує потреба й у сімейних лікарях, яка задовольняється шляхом направлення в нашу область випускників вищих медичних навчальних закладів та перекваліфікації досвідчених лікарів. Для забезпечення закладів сімейної медицини кадрами наступного року для 20 лікарів заплановано організувати безкоштовні виїзні курси.
- Сьогодні більшість молодих спеціалістів медичної галузі хвилює проблема забезпечення житлом. Яким чином вона вирішується?
- У нашій області постійно проводиться робота зі створення резерву житла та забезпечення ним медичних кадрів. Станом на перше півріччя 2011 року в сільській місцевості потребують житла 24 медичні працівники, з них 15 - молоді спеціалісти. Найкраще вирішується це питання у Братському, Березнегуватському, Вознесенському та Миколаївському районах. У Миколаєві потребують житла 16 лікарів та 47 молодших спеціалістів із медичною освітою. Тут з початку року місцями у гуртожитку були забезпечені два лікарі-психіатри та три молодші медичні працівники Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2. Окрім того, три лікарі отримали власне житло.
- Чи передбачає нова реформа видозмінення функцій "швидкої допомоги"? Правда, що вона більше не буде надавати невідкладну медичну допомогу на місці, а лише доставлятиме пацієнта до найближчої лікарні?
- Ні, це не так. Єдина система надання невідкладної допомоги в Україні не передбачає зміну функції "швидкої допомоги". Ця служба, як і раніше, буде надавати кваліфіковану невідкладну допомогу хворим і постраждалим на місці та транспортувати їх у відповідний медичний заклад для подальшого лікування.
- Нова реформа буде спрямована й на зміну системи обслуговування хворих. Що входитиме до обов'язків сімейних лікарів?
- Останнім часом у структурі амбулаторно-поліклінічної ланки пріоритетного розвитку набула спеціалізована медична допомога, особливо на рівні організації роботи дільничного терапевта. Внаслідок цього поступово відбувалася передача в компетенцію інших спеціалістів багатьох оздоровчих, профілактичних, лікувально-діагностичних функцій та лікувальних маніпуляцій, які відносяться до первинної медичної допомоги. Скоротився об'єм медичної допомоги, що надається населенню дільничним терапевтом, певною мірою зменшилась його відповідальність за здоров'я пацієнта. Таким чином, в Україні сформувалося соціальне замовлення суспільства на створення у структурі первинної ланки охорони здоров'я лікаря загальної практики (сімейного лікаря), який би відігравав роль авторитетного професіонала на первинному рівні та задовольняв медичні потреби широкого діапазону.
Одна з основних вимог, на якій акцентує увагу Всесвітня організація охорони здоров'я, - фізична доступність медичної допомоги населенню. Це означає, що сімейний лікар повинен надавати лікувально-діагностичну допомогу пацієнту в будь-який час, включаючи святкові та вихідні дні, а також забезпечувати медичний нагляд за хворими, які продовжують лікування за місцем проживання. Усім цим вимогам відповідає концепція надання медичної допомоги на засадах сімейної медицини. Про це свідчить досвід цивілізованих країн світу.
- Реформування також передбачає створення амбулаторій. Чи стануть вони рівноцінною альтернативою дільничним лікарням? А лікарі не залишаться без роботи?
- Амбулаторії загальної практики створюються з метою забезпечення доступності медичної допомоги, в першу чергу для сільського населення. Вони розташовуються на зручній для усіх пацієнтів відстані, що допомагає зекономити їх час та гроші на проїзд. На 1 липня поточного року в Миколаївській області діють 145 закладів сімейної медицини, з них 127 - у сільській місцевості та 18 - у містах.
Однією з основних проблем галузі охорони здоров'я є кадрове забезпечення. На жаль, сьогодні наша область, як і країна в цілому, відчуває гострий дефіцит кваліфікованих медичних працівників. Тож про їх скорочення чи звільнення мова не йтиме.
- Чи правда, що нова реформа буде направлена на зменшення кількості стаціонарів?
- Скорочення ліжкового фонду (цілодобових стаціонарних ліжок) відбуватиметься за рахунок зростання стаціонарозамінних форм, а саме - денних та домашніх стаціонарів.
- Світлано Григорівно, як Ви в цілому оцінюєте майбутні зміни в галузі охорони здоров'я? Чи візьме участь в апробації нової реформи Миколаївська область?
- Головна мета реформи галузі охорони здоров'я полягає в тому, щоб кожен громадянин міг отримати медичну допомогу в потрібний час, зручному місці, необхідному обсязі та з мінімальними затратами. Мова йде про якісну, доступну та своєчасну медичну допомогу, організовану на засадах медичної й економічної доцільності. Наша область уже має досвід реформування медичної галузі, який впроваджено у Вознесенську. Тут реформи первинної ланки охорони здоров'я були розпочаті ще в 2000 році. Впродовж 11 років усе населення цього міста обслуговується лікарями загальної практики (сімейної медицини), причому під їх медичним наглядом перебувають жителі усіх вікових категорій, від новонароджених до осіб похилого віку. На території міста створено п'ять амбулаторій сімейної медицини, розташованих у різних мікрорайонах, де хворі можуть пройти практично всі види первинного обстеження.
На жаль, нашу область не було включено до пілотного проекту. Наразі апробація нової реформи системи охорони здоров'я здійснюється у Вінницькій, Донецькій та Дніпропетровській областях.
http://www.rp.mk.ua/2011/09/medichna-reforma-yakoyu-%d1%97j-buti/#more-9650
 


*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 13 вересня  2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення