Огляд реґіональної преси 

Випуск 46, 8 липня 2011 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ГАЗОВЕ ПИТАННЯ - НА КОНТРОЛІ ПРЕЗИДЕНТА
Іван Романів, "Одеські вісті", 07.07.2011
Президент України Віктор Янукович і його команда чудово розуміють необхідність збереження контролю над ГТС.

УРЯД ПОСИЛИВ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ
"Рупор Житомиру", 06.07.2011
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою вніс зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ХОД РЯБОКОНЕМ
Владислав Ивченко, "Данкор", 07.07.2011, Сумская обл.
Отстранение прокуратурой от должности заммэра Андрея Рябоконя и обвинения КРУ в неэффективном использовании бюджетных средств сильно задели мэра Геннадия Минаева.

МІСЬКА РАДА НЕ РОЗДІЛЕНА НА БІЛЬШІСТЬ І ОПОЗИЦІЮ
Руслан Терешко, "Західний кур'єр", 07.07.2011, Івано-Франківська обл.
Минуло більше півроку, і вже можна порівнювати роботу теперішньої і минулої каденції.

ГУБЕРНАТОР ЛЕДИДА НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ У ДЕПУТАТИ
"Rionews", 06.07.2011, Закарпатська обл.
Голова Закарпатської облдержадміністрації запевняє, що не збирається змінювати крісло керівника області на мандат народного депутата.

ЖИТОМИРСКИЙ ГУБЕРНАТОР ПРЕДУПРЕЖДАЕТ, ЧТОБЫ С НИМ НЕ ЗАИГРЫВАЛИ "ТЕНЕВЫЕ" ДЕЛЬЦЫ…
"Житомир.info", 06.07.2011
Глава Житомирской облгосадминистрации Сергей Рыжук выступает за прозрачность в вопросе продажи земли.

ПРЕЗИДЕHТ КИПРА ДИМИТРИС ХРИСТОФИАС - ПОЧЕТHЫЙ ГРАЖДАHИH МАРИУПОЛЯ И ПОЧЕТHЫЙ ПРОФЕССОР МГУ
Людмила Ермишина, "Приазовский рабочий", 06.07.2011, Донецкая обл.
В время визита в Мариуполь президент Кипра Димитрис Христофиас побывал в городском совете и Мариупольском государственном университете.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
И ЧТО ДАЛЬШЕ?..
Сергей Кузнецов, "Жизнь", 07.07.2011, Донецкая обл.
Реформы, связанные с дорожным движением, скоро побьют все рекорды.

ТЕХОГЛЯД СКАСОВАНО!
Омар Узарашвілі, "Високий замок", 06.07.2011, Львівська обл.
Верховна Рада також скасувала довіреності на право керування автотранспортом. Та в новому законі захована й "ложка дьогтю".

ЧИ ВАРТО ПРОДАВАТИ УКРАЇНСЬКУ ЗЕМЛЮ?
Олег Щука, "Вечірня Полтава", 06.07.2011
Земельну реформу обговорювали представники Полтавської обласної громадської організації "Асоціація фермерів та приватних землевласників "Відродження Полтавщини".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ЖИТОМИРСЬКА "СВОБОДА" ПОПРИ ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ПРОЇЗДУ У МАРШРУТКАХ ВІДСТОЮВАТИМЕ ПРАВА  ПІЛЬГОВИКІВ
"Рупор Житомиру", 07.07.2011
Прийнято рішення про підвищення вартості проїзду автомобільним транспортом загального користування у м. Житомир з 1,50 грн. до 2, 50 грн.
ЕКОНОМІКА
ПОВІЛЬНО, АЛЕ ВПЕВНЕНО
Юлія Горобець, "Слобідський край", 07.07.2011, Харківська обл.
Завод імені Шевченка виходить із кризи.

В ТУМАНЕ СВОБОДНОЙ ТОРГОВЛИ
Алексей Ермолин, Николай Филиппов, "Крымская правда", 07.07.2011
На заседании "круглого стола" в "Крымской правде" обсуждали перспективы вступления Украины в Таможенный союз с Россией, Белоруссией и Казахстаном.

ДВА ТИЖНІ ДО ЖНИВ
Микола Петричук, "Галичина", 07.07.2011, Івано-Франківська обл.
На Прикарпатті цього року очікують рекордних врожаїв пшениці.

АВТОСТРАХУВАННЯ ЗАМІНИТЬ ТО...
Олександр Кононенко, "Київська правда", 06.07.2011
Багато страхових компаній "скористаються ситуацією" і піднімуть тарифи.

ТОЧКА ЗОРУ
ІВАН КРИВОВ'ЯЗ: "ВЛАДА НЕ ДУЖЕ ЯКІСНО ПРАЦЮЄ"
"Вечірні Черкаси", 06.07.2011
Екс-депутат Черкаської обласної ради (від ВО "Батьківщина"), полковник міліції у відставці про…

ОСТАННЄ МІСЦЕ ЧЕРНІГІВЩИНИ В РЕЙТИНГУ ОБЛАСТЕЙ - МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ
Юрій Паперний, "Високий вал", 06.07.2011, Чернігівська обл.
Рейтинг областей та їх губернаторів наробив чималого галасу, особливо в тих, хто посів останні місця.

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ
РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ СТОЯНКИ ЧИ ОБЛАШТУВАННЯ КОМУНАЛЬНОГО РИНКУ?
Віталій Попович, "Номер один", 06.07.2011, Тернопільська обл.
Члени Тернопільської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів просять захистити їх від злочинного рейдерства...
СТИХІЙНІ ЛИХА
ОБЩУЮ ПРОБЛЕМУ РЕШАТЬ СООБЩА
"Луганская правда", 06.07.2011
Разработать программу по борьбе с подтоплениями в Луганске и начать ее реализацию распорядился председатель облгосадминистрации Владимир Пристюк.
ПАМ'ЯТЬ
КРАСНЫЙ ЛИМАН. В БРАТСКОЙ МОГИЛЕ ОБРЕЛИ ПОКОЙ 197 ВОИНОВ
Сергей Маринцев, "Донбасс", 06.07.11, Донецкая обл.
На мемориальном кладбище с воинскими почестями перезахоронили останки бойцов Красной Армии, погибших на территории Донетчины в июле-сентябре 1943 года.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

ГАЗОВЕ ПИТАННЯ - НА КОНТРОЛІ ПРЕЗИДЕНТА
Іван Романів, "Одеські вісті", 07.07.2011
Президент України Віктор Янукович і його команда чудово розуміють необхідність збереження контролю над ГТС.

 Проте досі невирішеним залишається найважливіше питання - зниження ціни російського газу для українських споживачів. Втім, експерти відзначають, що енергетичний блеф "Газпрому" стає все менш переконливим. Можливо, саме тому до різних дій щодо переконання клієнтів російської енергетичної монополії постійно долучається російський Прем'єр Володимир Путін. Кажуть, що у Володимира Володимировича у сфері ефективності роботи "Газпрому" є не тільки державні інтереси. Поки що ж Росія використовує високий ступінь енергетичної залежності України, щоб проштовхувати вигідні їй рішення. Годяться їй і газові угоди, підписані Юлією Тимошенко. Хоча екс­прем'єр клянеться й божиться, що збиралася щорічно переглядати їхні умови, сьогодні немає об'єктивних передумов вірити словам Юлії Володимирівни. Та в пошуках політичної підтримки під час президентської кампанії загралася з Володимиром Путіним і сьогодні пожинає гіркі плоди своїх політичних помилок. Але українській промисловості від цього не легше: наша країна сьогодні закуповує найбільші обсяги російського газу на континенті за найвищою в Європі ціною. З нічим не поясненої причини на українських споживачів не поширилися знижки, зроблені "Газпромом" іншим європейським країнам на початку року, більше того: голова правління російської енергетичної монополії Олексій Міллер запевнив, що перегляду формули ціни не буде.
Міллер підкреслено голосно визначив для України умови, на яких ціна газу може стати прийнятнішою: створення спільного підприємства "Газпрому" і "Нафтогазу України" та передання в його розпорядження вітчизняної газотранспортної системи. Надзвичайно наполегливий головний "газпромовець" після такого кроку навіть пообіцяв взяти участь у реконструкції й модернізації української "труби", про хронічну неефективність якої російські газети й телеканали повторюють практично щотижня. Щоб забезпечити більшу поступливість Києва, шеф "Газпрому" відзначив, що до кінця року вартість газу може зрости до 500 доларів за тисячу кубометрів. При цьому Олексій Борисович не згадує ймовірності можливого спаду ціни "блакитного золота" через загрозу другої хвилі економічної кризи.
Зовсім не випадково після недавньої зустрічі Віктора Януковича й Володимира Путіна в Криму в український інформаційний простір влетіла жирна "качка". "Добре інформовані джерела" упевнено повідомляли про готовність керівництва України передати Росії газотранспортну систему, причому стверджували, що цей акт капітуляції відбудеться 28 червня, у День Конституції України. Але нічого такого не сталося, оскільки Віктор Янукович і його команда чудово розуміють необхідність збереження контролю над ГТС, що за останні роки стала запорукою державного суверенітету України.
Янукович у своїх діях послідовний, він поводиться як добрий хазяїн і зразковий сусід, що прагне захищати інтереси власної держави. За його президентства Україна долучилася до європейської Енергетичної хартії, а всі заяви опозиційних політиків про капітуляцію в енергетичній сфері виявилися безпідставними. Навпаки - Україна готується запустити на свій ринок декілька компаній, що належать до когорти світових енергетичних гігантів, опанували технології видобутку сланцевого газу, якого достатньо в надрах нашої держави. Крім того, на порядку денному - будівництво на Чорноморському узбережжі терміналу для приймання скрапленого газу з Азербайджану. У недавньому телевізійному інтерв'ю Віктор Янукович підкреслив, що держава стимулюватиме впровадження енергоощадних програм і розвиток видобутку газу на власній території. Це й буде виразна та переконлива відповідь прагненню Росії нав'язати власні правила гри на пострадянському просторі.
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=22016

УРЯД ПОСИЛИВ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ
"Рупор Житомиру", 06.07.2011
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою вніс зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

 Як відомо, Верховною Радою прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та інвалідам". Ним, зокрема, передбачено збільшення розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги для кожної дитини-інваліда, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї, з 10 до 20 відсотків. Крім того, уточнюється перелік осіб, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї. Так, до складу сім'ї включено дітей, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівнів акредитації до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації.
У зв'язку із цими уточненнями у Законі Уряд і вніс необхідні зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. За інформацією Мінсоцполітики, підвищення розміру рівня забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги з 10 до 20 відсотків потребуватиме у 2011 році додатково 270 тис. грн., які будуть профінансовані в межах видатків, врахованих у державному бюджеті на зазначену мету в сумі 1,6 млрд. гривень.
http://ruporzt.com.ua/ekonomika/29264-uryad-posiliv-socalniy-zahist-malozabezpechenih-smey.html

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ХОД РЯБОКОНЕМ
Владислав Ивченко, "Данкор", 07.07.2011, Сумская обл.
Отстранение прокуратурой от должности заммэра Андрея Рябоконя и обвинения КРУ в неэффективном использовании бюджетных средств сильно задели мэра Геннадия Минаева.

Г. Минаев в очередной раз затеял словесную войнушку.
- Дело Рябоконя -  начало уничтожения команды Минаева. Как бы ни прискорбно звучало, могу спрогнозировать: в ближайшее время могут возникнуть проблемы у других членов команды и депутатов "Рідного міста",-  заявил мэр Сум на экстренно созванной пресс-конференции 4 июля.
Но, чтобы не критиковать вертикаль нынешней власти, с которой наш мэр дружит еще со времен своего переизбрания, г-ну Минаеву пришлось изобрести новое понятие: "нарост на вертикали власти".
- Под маской борьбы с коррупцией, провозглашенной президентом Виктором Федоровичем Януковичем, строится какая-то пятая, суррогатная ветвь власти, опухоль и нарост на вертикали власти, никакого отношения к борьбе с коррупцией не имеющая, а, наоборот, организующая систему для тотальной коррупции!-  в сердцах утверждал мэр.
Также ему пришлось отделять от "нароста" губернатора Юрия Чмыря.
- Кому-то очень не нравится эффективный менеджер Минаев, кому-то очень не нравится эффективный менеджер Чмырь, кому-то не нравится эта связка!
Очень забавно, что г-н Минаев до сих пор видит в действиях Госфининспекции (новое название КРУ) и прокуратуры некие происки "нароста", который наперекор воле Януковича, Чмыря и Минаева хочет зачем-то уничтожить местное самоуправление.
- Это не борьба с коррупцией, а вовлечение в преступную группировку, которая должна подчинить себе, этой пятой ветви власти, местное самоуправление!-  возмущался г-н Минаев, пытаясь хоть как-то объяснить наезд на него, никого не обидев.
Г-н Минаев объявил, что не даст заграбастать местное самоуправление в Сумах, а еще больше не даст навредить губернатору Юрию Чмырю, которого мэр неустанно называл "эффективным менеджером" (как, впрочем, и себя).
Опухоль вертикали
На пресс-конференции 4 июля мэр посетовал, что ему приходится заниматься политикой, а не хозвопросами, пояснив, что вынужден это делать. Коснувшись результатов проверки Госфининспекцией исполкома (проверяющие считают, что обнаружили многомиллионные нарушения, а мэрия утверждает, что серьезных нарушений нет), г-н Минаев назвал ее целью "установление режима подконтрольности органов местного самоуправления контролирующим органам".
Геннадий Минаев, мэр Сум: "Этого не было даже тогда, когда Владимир Петрович Щербань "штурмовал" сумскую мэрию! Сколько на рассмотрении было уголовных дел, и никто не устранялся!" (О серьезности такого решения, как отстранение от должности заместителя мэра Андрея Рябоконя.)
По мнению мэра, цель кампании против него - создать у населения иллюзию повальной коррупционности чиновников местного самоуправления, а затем сменить власть. В качестве примера городской голова привел Киев, где тамошнего мэра и его команду обвиняли в разворовывании миллиардов гривен, но в результате дело кончилось лишь сменой власти, без каких-либо судов.
- Нет сводного, итогового акта проверки и, скорее всего, не будет. Вместо этого нам стали поступать отклонения и требования по отдельным пунктам акта проверки, - рассказал Г.Минаев. - Мы будем в суде защищать наши честь и достоинство, а также право на осуществление хозяйственной деятельности!
Напомним: на коллегии облгосадминистрации 30 июня результаты проверки Госфининспекцией, появившиеся в повестке дня в последней момент, были выдержаны в остро критическом тоне (по отношению к мэрии).
Спасите Чмыря!
Отражая атаки Госфининспекции, мэр защищает не только местное самоуправление, но и губернатора Юрия Чмыря, о котором чрезвычайно печется.
- Стрела записи КРУ направлена не на Минаева, а на Юрия Павловича! - утверждал г-н Минаев, приведя в пример областные отделения в городских больницах, которые по итогам проверки прекратили принимать больных из районов.
Упражнения в цифрах
Чтобы доказать надуманность претензий Госфининспекции, мэр привел многочисленные примеры. Так, замечание, что введение децентрализованной бухгалтерии в школах обошлось бюджету на 1 млн. грн. больше, мэр опровергает пятимиллионной экономией при закупке продуктов самими школами, а не централизованным образом. Минаев не согласен с выводами ревизоров о раздутых штатах горисполкома. По данным мэра, они (на душу населения) в полтора раза меньше, чем в других городах. Отметает городской голова и обвинение в пустой трате миллиона гривен на ремонт фонтана "Садко".
- Мне и депутатам решать, а не каким-то ревизорам! - воскликнул мэр.
Дальше - больше
Мэр ожидает, что давление на него только усилится.
- Сейчас решается вопрос, кто будет спикером обвинений в мой адрес. Думаю, решат. Посмотрим, кто будет спикером, и тогда многое станет ясно, - предрекает городской голова. - Дружно идем не на решалово вопроса, хотя такие предложения поступили. Мы идем в суд, потому что предложения, от которых трудно отказаться, являются способом и методом приручить мэра и вовлечь в преступную группировку, в вышеуказанный нарост на вертикали власти. Решаловом не занимаемся! - похвастался г-н Минаев. И чуть позже добавил:
- Кому-то очень не нравится ни губернатор Чмырь, ни мэр Минаев… Думаю, цирк затеян для того, чтобы, пока нет Чмыря, замочить Минаева, лишив губернатора поддержки сумского мэра. Но приедет Юрий Павлович, ему все равно разгребать кучу, наваленную КРУ.
Впрочем, Г.Минаев не сомневается, что губернатор не сдастся. На вопрос "Данкора", вернется ли Ю.Чмырь из отпуска губернатором, городской голова ответил:
- Я думаю, вернется. Юрий Павлович имеет прямой мандат президента, и все эти процессы и инсинуации ему очень и очень по плечу.
Зато городской голова не исключил возможных провокаций против себя.
- Уважаемые журналисты, громада, вынужден повторить: взяток не беру, оружие и наркотики с собой не ношу и не вожу, сутенерством не занимаюсь. На Барановку, к Короткевичу (Евгений Короткевич, директор КП "Спецкомбинат", ведающего городскими кладбищами. - Ред.), не собираюсь. Если что случится, не верьте! Прошу вас! - сказал мэр.
В ответ на просьбу назвать архитекторов наезда на мэра и его команду г-н Минаев упомянул лишь главу Госфининспекции Петра Андреева (в свое время возглавлял на Сумщине налоговую администрацию), "у которого осталось в области много знакомых".
Комментарий
Минаев верит в Волкова
Геннадий Минаев, мэр Сум (комментарий об отстранении Александра Волкова от руководства "Батьківщиною" на Сумщине):
- Ситуация напоминает выражение: "Кот из дома - мыши в пляс". Для устранения Волкова момент выбран удачно, так как центральному партийному руководству не до Сум из-за процесса над Тимошенко, а сам Волков отбыл в отпуск. Он совершил ошибку - не учел сумской менталитет. Один нардеп во время избирательной кампании говорил, что Сумы уникальный город: здесь ни с кем невозможно договориться наверняка. Потому что здесь половина внуков партизан, а половина - полицаев. Так что Волкова развели, как кролика. Но, зная Дорошенко (Геннадий Дорошенко, глава облорганизации "Батьківщини", выступивший с критикой А. Волкова. - Ред.), без благословения свыше он бы сам такого не заявлял. Могу предположить, что из какого-то кабинета было дано разрешение. И я не уверен, что из кабинета Тимошенко или Турчинова. Но я думаю, что Волков вернется и разберется. Знаю его стратегию на длинную игру и думаю, что болт с левой резьбой, которым он мне грозил, будет использован без мыла внутри "Батьківщини".
По теме
Рябоконя отстранили от должности
Распоряжением мэра Сум Геннадия Минаева от 4 июля заместитель мэра Андрей Рябоконь отстранен от должности.
Как сообщили в мэрии, распоряжение мэра появилось в ответ на постановление следователя прокуратуры, в котором было требование отстранить г-на Рябоконя, обвиняемого по уголовному делу, от должности. Другим распоряжением Г. Минаев возложил исполнение обязанностей г-на Рябоконя на своего первого заместителя Николая Войтенко.
Напомним: дело против А.Рябоконя возбуждено прокуратурой из-за паевых взносов на развитие инфраструктуры. По информации начальника отдела прокуратуры Сумской области Владислава Правдюка, вопреки требованиям действующего законодательства, решений сессий горсовета и других нормативных документов заместитель мэра в течение октября 2008 - марта 2011 г. не обеспечил в установленном порядке согласования исполнительными органами Сумского горсовета актов государственной приемной комиссии о приеме в эксплуатацию построенного объекта и актов его готовности к эксплуатации, вследствие чего заказчики строительства незаконно освобождались от обязанности принять участие в создании и развитии инженерно-транспортной и социальной инфраструктуры г. Сумы.
Прокуратура считает, что неправомерными действиями нанесен ущерб на сумму свыше 920 тыс. грн. Прокурор области возбудил против чиновника (он является и депутатом Сумского горсовета) уголовное дело по части 2 ст. 367 Уголовного кодекса Украины - служебная халатность, повлекшая тяжкие последствия.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/67328

МІСЬКА РАДА НЕ РОЗДІЛЕНА НА БІЛЬШІСТЬ І ОПОЗИЦІЮ
Руслан Терешко, "Західний кур'єр", 07.07.2011, Івано-Франківська обл.
Минуло більше півроку, і вже можна порівнювати роботу теперішньої і минулої каденції.

 Івано-Франківська міська рада VI скликання має в своєму складі більшість, сформовану політичною силою - ВО "Свобода". Здавалось би, на сьогодні створено відповідні умови для більш продуктивної роботи міської ради.
Основна функція фракції ВО "Батьківщина" полягає в тому, щоб ейфорія перемоги, яку отримала політична сила, що сформувала найбільшу фракцію у міській раді, не переросла у звичайну вседозволеність і прагнення переформатувати все під себе, а відчувався тягар відповідальності перед громадою міста.
Хоча, якщо на тобі лежить відповідальність за стан справ у місті, то ти і маєш право впливати на формування і призначення виконавчих органів влади та керівників відповідних підприємств.
У свій час ВО "Свобода" не скористалась цим в повній мірі. Можливо, через несподіваний для них самих результат.
А що міський голова? Йому залишається або знайти спільну мову з більшістю, або поділитись з нею своїми повноваженнями. На нашу думку, все це відбувається одночасно. Наприклад, на одній із сесій Віктор Анушкевичус  озвучує, що готовий нести солідарну відповідальність з більшістю у міській раді, а в той час більшість, не погоджуючи з ним, реорганізовує управління архітектури та містобудування, транспорту та зв'язку, житлово-комунальне управління.
Ми вважаємо, що така реорганізація здійснена з метою встановлення контролю за даними напрямками діяльності. Можливо, тут також причина в певних домовленостях з міським головою, які через обставини не були виконані? Для прикладу, виконавчий комітет, де маємо різношерстість членів виконкому, які грають кожний свою гру, наводить на думку, що повнота влади не завжди призводить до якісного підбору делегованих представників. При його формуванні чітко прослідковувався лобізм певних груп та вплив зовнішніх чинників. В результаті дуже часто виникають такі ситуації: профільна комісія підтримує питання, сесія підтримує, а виконавчий комітет без належних аргументів не підтримує. Діє автономно. А де ж політична відповідальність і яка роль більшості?
Фракція ВО "Батьківщина" в міській раді, як і в попередньому скликанні, є однією з найдосвідченіших. Зокрема, в ній є депутати, такі як: В Стасюк, В. Бойчук, які вже п'яте скликання відомі своєю безкомпромісністю і принциповістю.
За своєю структурою наша міська рада не розділена на більшість і опозицію, оскільки вона є органом місцевого самоврядування, а не політичним органом. Але на загальноукраїнському рівні ми залишаємося єдиною, реальною та дієвою опозицією до діючої влади. І оцінку роботі політичним силам на всіх рівнях влади повинен дати виборець.
Автор - голова фракції ВО "Батьківщина" в міськраді.
http://zk.at.ua/news/tribuna_deputata/2011-07-07-1097

ГУБЕРНАТОР ЛЕДИДА НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ У ДЕПУТАТИ
"Rionews", 06.07.2011, Закарпатська обл.
Голова Закарпатської облдержадміністрації запевняє, що не збирається змінювати крісло керівника області на мандат народного депутата.

 "Президент заявив однозначно, хто хоче займатися політикою, хай кладе заяву на стіл, і буде політиком. Не можна займатися агітаційною роботою, і бути губернатором", - заявив у середу, 6 липня, Олександр Ледида на прес-конференції в Ужгороді.
На уточнююче запитання журналістів, чи збирається губернатор балотуватися в депутати чи залишиться на нинішній посаді, той відповів: "Я залишаюся губернатором".
Зауважимо, наприкінці березня під час прямого ефіру на телеканалі "Тиса" голова Закарпатської ОДА заявив, що є членом команди президента і його участь у парламентських виборах залежить від глави держави: "Якщо Президент скаже, що треба йти в депутати, я піду".
Нагадаємо, головою Закарпатської ОДА Олександр Ледида був призначений указом президента від 18 березня 2010 року.
Мукачево.net
http://rionews.com.ua/mixed/politic/now/n11186121411

ЖИТОМИРСКИЙ ГУБЕРНАТОР ПРЕДУПРЕЖДАЕТ, ЧТОБЫ С НИМ НЕ ЗАИГРЫВАЛИ "ТЕНЕВЫЕ" ДЕЛЬЦЫ…
"Житомир.info", 06.07.2011
Глава Житомирской облгосадминистрации Сергей Рыжук выступает за прозрачность в вопросе продажи земли.

 Об этом он заявил журналистам на пресс-конференции 5 июля.
Рыжук рассказал, что председателю Житомирской райгосадминистрации угрожали автоматом, когда руководство пыталось навести порядок с опасными для здоровья сорняками, вызывающими сильную аллергию у людей, а также выяснить, кто владеет землей около Житомира
"Не испугались мы никакого автомата, и этих негодяев, которые отметили землю кольями, как свою (в Житомирском районе). На этом все и закончилось", - заявил Рыжук.
Губернатор подчеркнул, что рынок земли не должен рассматриваться как теневой рынок:
"Кто через вторые, третьи, четвертые, пятые руки скупил вокруг Житомира аж до Пряжева земли? И пусть со мной не заигрывают те, на кого у меня полсейфа досье, а у них на меня нет ни одной бумаги, и не будет. Меня на государственную должность назначил Президент, он мне доверяет, и правильно делает".
Сергей Рыжук подчеркнул, что вопрос земельных отношений, это не только вопрос прозрачной продажи и пользования землей, это прямой вопрос охраны здоровья людей, и применение специальных севооборотов, и восстановление земли и вопрос качества питьевой воды.
"Мы готовимся к серьезному удару по разным нуворишам, которые спекулируют на земельной теме. Мое прямое поручение как губернатору Житомирской области от Президента - глубоко изучать проблемы и решать их", - заявил губернатор.
Житомир.info
http://www.zhitomir.info/news_89506.html

ПРЕЗИДЕHТ КИПРА ДИМИТРИС ХРИСТОФИАС - ПОЧЕТHЫЙ ГРАЖДАHИH МАРИУПОЛЯ И ПОЧЕТHЫЙ ПРОФЕССОР МГУ
Людмила Ермишина, "Приазовский рабочий", 06.07.2011, Донецкая обл.
В время визита в Мариуполь президент Кипра Димитрис Христофиас побывал в городском совете и Мариупольском государственном университете.

 Этот официальный визит президента Кипра в Украину стал первым в истории дипломатических отношений между Кипром и Украиной. Президента сопровождала его супруга Элси Христофиа.
Прежде, чем приезжать в Мариуполь Димитрис Христофиас встречался в Киеве с Президентом Украины Виктором Януковичем, председателем Верховной Рады Украины Владимиром Литвиным, первым вице-премьер-министром Украины Андреем Клюевым. Был подписан ряд межправительственных соглашений, состоялось открытие Посольства Кипра в Киеве. В поездке участвовали 40 кипрских бизнесменов, целью которых был кипрско-украинский бизнес-форум.
В аэропорту Донецка делегатов Кипра во главе с их президентом встречал губернатор Донецкой области Анатолий Близнюк, а во время поездки в Мариуполь сопровождали председатель Донецкого облсовета Андрей Шишацкий, первый зампредседателя Донецкой облгосадминистрации Сергей Дергунов. В Мариуполь он приехал по приглашению ректора МГУ, почетного консула Кипра в Мариуполе Константина Балабанова.
У входа в городской совет заблаговременно начали собираться представители местного самоуправления, МГУ, греческих культурных обществ, журналисты. В тот день здание горсовета бдительно охранялось, и в полдень парадный вход был закрыт для рядовых посетителей. Охрана, дежурившая по периметру здания, направляла посетителей к другому входу - со стороны стоянки.
Димитрис Христофиас с супругой подъехали в автомобиле почти к самым ступеням здания мэрии, где их встретили городской голова Юрий Хотлубей и ректор МГУ Константин Балабанов. По народному обычаю девушки в украинских костюмах поднесли высокому гостю хлеб-соль.
В заполненном до предела сессионном зале городского совета Юрий Хотлубей выступил с приветственной речью, в которой говорил об укреплении международных связей и взаимовыгодном сотрудничестве между Украиной и Кипром.
Решением сессии горсовета президенту Кипра было присвоено звание "Почетный гражданин города Мариуполя", и городской голова вручил Димитрису Христофиасу знак отличия, диплом и удостоверение почетного гражданина Мариуполя.
Президент Кипра поблагодарил Юрия Хотлубея, сказав, что это для него большая честь. Также он напомнил, что Мариуполь и кипрский город Пафос - побратимы.
Сразу же после присвоения звания делегация отправилась в Мариупольский государственный университет, где президента с супругой встретили не только хлебом-солью, но и  украинским народным танцем. Перед учебными корпусами собрались многочисленные преподаватели и студенты университета. Сделав несколько фото на память, гости отправились в комнату приема делегаций, где президент Кипра сделал запись в книге почетных гостей университета.
В актовом зале в присутствии студентов и преподавателей президенту было присвоено звание почетного профессора Мариупольского государственного университета.
Ректор МГУ Константин Балабанов, выступая с трибуны, вспомнил о своей встрече с Димитрисом Христофиасом в апреле минувшего года в президентском дворце в Никосии, столице Кипра. Тогда же он узнал, что у них есть общий друг - председатель администрации президента Кипра Георгис Якову.
Константин Балабанов подчеркнул, что для МГУ Кипр является одним из самых важных стратегических партнеров. Студенты МГУ неоднократно стажировались в вузах Кипра, министерстве иностранных дел, министерстве образования и культуры Кипра. Поэтому, учитывая большой вклад Димитриса Христофиаса в укрепление дружбы между народами Украины и Кипра и поддержку Мариупольского государственного университета, вполне закономерны и логичны присвоение ему звания почетного профессора МГУ, а также вручение высшей награды университета - медали "За заслуги".
Свою ответную речь ректору президент Кипра Димитрис Христофиас произнес на чистом русском языке, практически без запинок и акцента.
Он поблагодарил за оказанную честь, сказав, что сотрудничество с Мариупольским государственным университетом будет продолжаться. Также Христофиас много говорил о кипрской проблеме, решение которой, по его собственным словам, стало для него целью жизни.
"Уже 37 лет сила оружия и терпимость международного сообщества разделяют нашу Родину. Турция стремится к признанию незаконного псевдогосударства, так называемой Турецкой Республики Северного Кипра. Это - незаконное образование, осужденное решением Совета Безопасности ООН, - рассказал Димитрис Христофиас. - Греко-кипрская сторона стремится к освобождению и воссоединению страны на основе двухобщинной федерации и политического равенства.
После Украины мы посетим Женеву, где будем вести переговоры с лидером киприотов-турок и генеральным секретарем ООН. Надеемся, эта встреча создаст хорошие перспективы развития текущего процесса".
После торжественного вручения знака отличия, диплома и удостоверения почетного профессора МГУ и медали МГУ "За заслуги" Димитрис Христофиас сделал официальное заявление для средств массовой информации по случаю присвоения ему почетных званий, в котором поблагодарил городского голову и ректора университета. Также он сказал, что оказанное доверие будет залогом дальнейшего развития и расширения дружеских и деловых отношений Мариуполя и Кипра.
Справка. Димитрис Христофиас родился 29 августа 1946 года в поселке Дико на севере Кипра. Учился в Москве, защитил докторскую диссертацию по истории в Академии социальных наук СССР. В 1988 году возглавил Прогрессивную партию трудового народа Кипра. В течение двух сроков избирался председателем парламента Кипра. В 2008 году Димитрис Христофиас был избран президентом. Также он является почетным доктором Московского государственного института международных отношений, почетным профессором Македонийского и Патрского университетов, а также почетным гражданином кипрского города Патры.
http://www.pr.ua/news.php?new=12776

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

И ЧТО ДАЛЬШЕ?..
Сергей Кузнецов, "Жизнь", 07.07.2011, Донецкая обл.
Реформы, связанные с дорожным движением, скоро побьют все рекорды.

 За последние годы автомобилисты и все, кто так или иначе связан с транспортом, получили столько новых норм, что просто теряются в их океане. Позавчера ко всему прочему парламент отменил техосмотр, "подарив" многим украинцам очередное самообразовательное занятие - разобраться, что значит "отменил" и что такое теперь "техосмотр"…
Голосами депутатов 5 июля практически была упразднена многоуровневая система, которую одни считали обеспечением безопасности дорожного движения, а другие называли оплотом коррупции. Какое из этих мнений правильное, уже, наверное, неважно, так как теперь на повестке дня стоит вопрос другой - сможет ли отмена техосмотра плюс последние нововведения в структуре работы ГАИ реально обеспечить единственно главную цель - безопасность водителей, пассажиров и пешеходов?
Закон "О внесении изменений к некоторым законодательным актам Украины относительно устранения чрезмерного государственного регулирования в сфере автомобильных перевозок" вкупе с изменениями в инструкции по деятельности подразделений дорожно-патрульной службы Госавтоинспекции МВД открывает новую эру для автомобилистов. Однако, исходя из комментариев, полученных журналистами газеты "Жизнь", напрашивается только один вывод - никто не знает, как в этой эре жить и что вообще будет дальше.
К примеру, в УГАИ Донецкой области уверены, что сегодня практически невозможно определить, как урегулируются взаимоотношения автовладельцев, ГАИ, СТО и страховых компаний. "Сегодня еще рано давать какие-то конкретные комментарии… Если обсуждать детально, то надо более тщательно прорабатывать все документы. Со временем мы будем смотреть, определять, какой вообще будет механизм", - считает начальник пресс-службы областной ГАИ подполковник милиции Александр Зубенко. По его словам, сотрудники Госавтоинспекции пока не готовы разъяснять конкретные вопросы и ситуации, а лишь оперируют текстом принятого Закона и официальным комментарием к нему, опубликованным на сайте Департамента ГАИ Украины: "Одно из основных положений - вообще не подлежат обязательному техническому контролю легковые автомобили всех типов, марок и моделей, прицепы (полуприцепы) к ним (кроме такси и автомобилей, которые используются для перевозки пассажиров или грузов с целью получения прибыли), мотоциклы, мопеды, мотоколяски и другие приравненные к ним транспортные средства - независимо от срока эксплуатации. Для других транспортных средств устанавливается следующая периодичность обязательного технического контроля: для легковых автомобилей, которые используются в коммерческих целях, грузовых автомобилей независимо от формы собственности грузоподъемностью до 3,5 тонны, прицепов к ним со сроком эксплуатации свыше двух лет - каждые два года; для грузовых автомобилей грузоподъемностью больше 3,5 тонны, прицепов к ним и автомобилей такси независимо от срока эксплуатации - ежегодно; для автобусов и специализированных транспортных средств, которые перевозят опасные грузы, независимо от срока эксплуатации - дважды в год".
Непонятна ситуация и с доверенностями. Официально заявлено, что "водителю достаточно иметь при себе лишь свидетельство о регистрации на транспортное средство и удостоверение водителя (отменено требование относительно обязательного наличия у водителя путевого (маршрутного) листа и нотариально подтвержденной доверенности)".
Однако ни ГАИ, ни эксперты толком данное нововведение не объясняют. К примеру, председатель общественного проекта "Дорожный контроль" Ростислав Шапошников считает поспешным решение автовладельцев избавляться от доверенностей: "С поручениями почти все понятно: убрали доверенности из списка, но как это будет работать дальше - непонятно. То есть этот вопрос еще не урегулирован". Подтверждает такое мнение и Александр Зубенко: "Исключили там некоторые пункты, но теперь  надо делать изменения в Правилах дорожного движения. Надо смотреть, как оно (т.е. нововведение. - Прим. ред.) будет дальше работать… На сегодняшний день действующие законы те, которые работали вчера".
Получается, что за те тридцать дней, которые остались до официального подписания закона президентом Украины и его реального вступления в силу, всем заинтересованным и обязанным структурам придется проделать огромную работу, которая, по мнению экспертов, растянется минимум на год.
Согласно нововведениям, ответственным за ТО теперь будет не ГАИ, а рядовые субъекты хозяйствования, определение же необходимой документации и контроля за ними возложено на Кабмин.
Судя по тому, что ни в ГАИ, ни где-либо еще не заявляют о соответствующих приказах и распоряжениях, все самое сложное еще впереди.
Не особо радуются и автостраховщики, которые теперь также находятся в неведении. "Непонятно - либо мы будем взаимодействовать непосредственно с сертифицированными станциями ТО, либо станции будут вообще прикрепленными… Они сами еще не могут разобраться. По большому счету, возможно, мы уходим от одной коррупции к другой, на самом деле. То есть сейчас будет еще дороже пройти техосмотр, так как,  естественно, для того, чтобы тебя пропустила сертифицированная станция, а неполадки у машин, как правило, есть у всех, опять-таки придется заплатить те же деньги, что были", - считает заместитель директора Донецкой областной дирекции НАСК "Оранта" Ирина Самопал.
Вот и выходит, что итогом принятия нового закона станут либо вполне могут стать долгосрочная неразбериха и, как следствие, отсутствие порядка на дорогах, появление новых коррупционных схем в системе отношений "водитель - СТО" и т.д. Что же нужно для того, чтобы такие пессимистические прогнозы не сбылись? Наверное, только то, что и было основным фундаментом для создания новых норм? Ставка на ответственность частного бизнеса и, особенно, водителей, непосредственно от которых, по сути, и зависит дорожная безопасность.
"…Самое главное, что водители обязаны в любом случае соблюдать правила дорожного движения, быть внимательными и осторожными. Это залог того, что уровень безопасности на наших дорогах будет повышаться", - убежден подполковник Зубенко, подтверждая слова начальника Департамента ГАИ Украины Валерия Лозового: "Улучшение состояния транспортных средств?- это ответственность их владельцев".
Остается надеяться, что при усердном и адекватном внедрении нового закона в жизнь общества властными и контролирующими структурами, при желании граждан нормально принять реформу, поддержав ее соблюдением правил и уважением друг к другу, нововведения достигнут своей цели?- поистине нужной и важной для каждого.
http://lifedon.com.ua/

ТЕХОГЛЯД СКАСОВАНО!
Омар Узарашвілі, "Високий замок", 06.07.2011, Львівська обл.
Верховна Рада також скасувала довіреності на право керування автотранспортом. Та в новому законі захована й "ложка дьогтю".

  Верховна Рада у другому читанні прийняла закон, на який давно очікували автомобілісти. Народні депутати скасували обов'язкове проходження техогляду легкових автомобілів, які не використовуються з комерційною метою.
Техогляд залишається обов'язковим для вантажних і пасажирських траспортних засобів, а також легкових автомобілів, що використовуються з комерційною метою. Виняток зробили для автомобілів, що використовуються з комерційною метою та експлуатуються менш як два роки. Такі автівки не підлягатимуть обов'язковому техогляду.
Прийнятим законом також скасовано вимоги щодо обов'язкової наявності у водія маршрутного листа та нотаріально засвідченої довіреності на право керування транспортним засобом.
Щоб закон набув чинності, його має підписати президент. Очікується, що він це зробить упродовж місяця.
Коментар для "ВЗ"
Анатолій Гриценко, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони
Закон про скасування техогляду я пропонував прийняти з 2009 року. За моїми даними, саме завдяки обов'язковому проходженню техогляду корумповані співробітники ДАІ щороку клали в кишені 100 мільйонів доларів.
Останню спробу "пробити" цей закон у Верховній Раді зробив у квітні цього року. Представники більшості - "регіонали", комуністи та "литвинівці" - за цей закон не проголосували. Казали, що у разі скасування техогляду на дорогах з'являться гори трупів, що не буде де працевлаштувати даішників, яких слід буде скоротити... А коли скасування техогляду запропонував президент, ці ж депутати почали розхвалювати закон.
Щиро радий за всіх українських автомобілістів. Хоча сам за цей закон не проголосував. У ньому захована "ложка дьогтю". Прийнятим законом внесено зміни до Закону "Про міліцію", яким дозволяють усім міліцейським службам "під час проведення заходів" зупиняти та перевіряти транспортні засоби. Що це за "заходи", закон не деталізує. Отож якийсь дільничний сержант Петренко на голодний шлунок уранці скаже, що у нього заплановано "заходи", й піде на дорогу завзято перевіряти права водіїв.
http://www.wz.lviv.ua/articles/95259

ЧИ ВАРТО ПРОДАВАТИ УКРАЇНСЬКУ ЗЕМЛЮ?
Олег Щука, "Вечірня Полтава", 06.07.2011
Земельну реформу обговорювали представники Полтавської обласної громадської організації "Асоціація фермерів та приватних землевласників "Відродження Полтавщини".

 Реформування земельних відносин в Україні здійснюється вже два десятиліття. Основним принципом, який визначив напрям здійснення реформи, стало подолання монополії держави на земельну власність і встановлення багатосуб'єктності права власності на землю. Але, у зв'язку з відсутністю досконалих інструментів регулювання ринку землі, він досі залишається законодавчо заблокованим.
30 червня 2011 року в актовій залі Управління агропромислового розвитку зібралися представники Полтавської обласної громадської організації "Асоціація фермерів та приватних землевласників "Відродження Полтавщини". На порядок денний було винесено ряд важливих питань, зокрема щодо Земельної реформи на селі та її значення для розвитку фермерських та приватних господарств Полтавщини.
Виступи учасників одразу набували емоційного забарвлення. Пропонувалося багато рішень проблем - від листів Верховній Раді та Президенту до маршів протесту під стінами органів виконавчої влади. У процесі дискусії виступаючі так і не дійшли одностайної думки.
Прихильники продажу земель сільськогосподарського призначення говорили про зниження інвестиційної привабливості аграрного сектору української економіки, пов'язане з підвищенням ризику вкладень внаслідок неможливості іпотечного кредитування сільського господарства під заставу земельних ділянок.
Іншим аргументом на користь продажу земель називали той факт, що більша частина земель сільськогосподарського призначення концентрується у власності найменш економічно активної частини населення (пенсіонерів та осіб передпенсійного віку), що не має належних професійних знань, фінансових та фізичних можливостей повноцінно займатися фермерством. У якості аргументів також наводили неодноразові приклади перевищення ціни за оренду земельної ділянки:
- Два роки тому, в Машівці, провели земельний аукціон, стартовий рівень орендної плати становив триста гривень, а в результаті взяли в оренду за 1240 гривень за гектар, - говорить начальник відділу ринку і оцінки земель Головного управління Держкомзему Полтавської області Юрій Микитенко.
Стаття 14 Конституції України наголошує: земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності українського народу, права власника, від імені якого здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
А ось прихильники заборони продажу земель сільськогосподарського призначення наголошували на тому, що у фермерів немає грошей на купівлю земель, бо їх доведеться вилучати з обігу. Навіть незважаючи на подекуди завищену вартість, оренда - це більш раціональне рішення.
По-перше, фермери вважають, що скасування заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення здатне викликати скуповування значних земельних площ великими промисловими корпораціями або перехід землі до власності фінансових груп як заставної нерухомості. По-друге, фермери пророкують відчуження селянами земельних ділянок сільськогосподарського призначення за ціною, що є істотно нижчою за економічно обґрунтовану. По-третє, існує загроза виникнення явища "спекуляції" земельними ділянками, коли значні площі земель сільськогосподарського призначення скуповуватимуться фінансовими спекулянтами із метою подальшого їхнього перепродажу за більш високою ціною, що призведе до зростання вартості аграрної продукції і спричинить інфляцію.
Відмінити експортні квоти на зерно, повернутися до старого механізму повернення ПДВ і відкласти продаж землі мінімум на 5 років - вимоги, які полтавські фермери та землевласники надсилають до столиці.
Сільгоспвиробники вимагають не землю продавати, а забезпечити насамперед нормальні умови для продажу продукції, щоб кожен мав можливість реалізувати її в необхідному обсязі та заробити грошей на купівлю землі.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2011/7/6/59330367/

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ

ЖИТОМИРСЬКА "СВОБОДА" ПОПРИ ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ПРОЇЗДУ У МАРШРУТКАХ ВІДСТОЮВАТИМЕ ПРАВА  ПІЛЬГОВИКІВ
"Рупор Житомиру", 07.07.2011
Прийнято рішення про підвищення вартості проїзду автомобільним транспортом загального користування у м. Житомир з 1,50 грн. до 2, 50 грн.

 Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в Прес-службі Житомирської обласної організації ВО "Свобода", 7 липня відбулося засідання Житомирського міськвиконкому, де було прийнято рішення про підвищення вартості проїзду автомобільним транспортом загального користування у м. Житомир з 1,50 грн. до 2, 50 грн. Лише на кількох маршрутах буде встановлена ціна за квиток у розмірі 1, 75 грн.
ВО "Свобода" неодноразово зверталася до міської влади не підвищувати ціни на проїзд у громадському транспорті, зважаючи на негативну соціально-економічну ситуацію у м. Житомир, наприклад, невідповідність реального прожиткового мінімуму та аналіз вартості перевезень в сусідніх обласних центрах - Хмельницькому, Рівному, Тернополі.
"Таким чином влада зухвало залізла у кишені пересічних житомирян, статки яких очевидно не збільшуються пропорційно до здороження життя. От вам і "покращення життя вже сьогодні", - прокоментував ситуацію депутат Житомирської міської ради від ВО "Свобода" Валентин Стойко, який був присутній на засіданні виконкому.
Валентин Стойко зауважив, що вказане рішення щодо подорожчання вартості проїзду буде особливо відчутним для пільговиків та інвалідів.
 "Ці категорії населення є найбільш вразливими і мала б бути особлива увага до їхніх проблем. Але економічний егоїзм декому затьмарює очі. Я не виключаю, що може існувати певна змова між перевізниками і деякими чиновниками, інакше немає жодної логіки у піднятті цін, щоб нажитися і за рахунок цих людей", - додав свободівець.
Відтак виконком взяв до уваги зазначене зауваження депутата Валентина Стойка і погодився навести лад у забезпеченні безоплатного проїзду ветеранів воєн та праці, інвалідів, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, дітей війни та інших категорій малозабезпечених громадян автомобільним транспортом загального користування без обмеження місць в автобусі.
http://ruporzt.com.ua/topnews/29279-zhitomirska-svoboda-popri-pdvischennya-vartost-proyizdu-u-marshrutkah-vdstoyuvatime-prava-perevezennya-plgovikv.html

ЕКОНОМІКА

ПОВІЛЬНО, АЛЕ ВПЕВНЕНО
Юлія Горобець, "Слобідський край", 07.07.2011, Харківська обл.
Завод імені Шевченка виходить із кризи.

 Ситуацію із заборгованістю по заробітній платі на заводі імені Шевченка називають однією з найсерйозніших в регіоні. Проте, керівництво Харківської області не відмовляється від намірів уже до вересня розрахуватися з усіма боргами перед співробітниками заводу.
Як повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, 14 червня на торги було виставлено деяке майно, що належить заводу імені Шевченка. За його словами, проводилася дуже велика робота з пошуку потенційних покупців. Однак, це майно поки що не викликає особливого інтересу серед інвесторів і бізнесменів. Наступні торги відбудуться 18 липня. На них планується виручити 5 млн гривень з продажу колишньої бази відпочинку і табору підприємства. Також буде реалізовано частину заводського майна на суму близько 500-700 тис. гривень.
"Я поставив завдання, незважаючи на відсутність сьогодні реального інтересу до майна заводу, виручити від його продажу не менше 7 млн гривень, щоб ми могли закрити зарплату за 2-3 місяці одноразово, - заявив губернатор. - Далі вноситимуться зміни до генерального плану міста Харкова, щоб на місці промислової зони була можливість побудувати будь-який - або торгівельний, або жилий - комплекс. Це дасть нам можливість пропонувати потенційним інвесторам те майно, яке є сьогодні на заводі імені Шевченка, не як виробничі цехи, а як майданчики для майбутнього комерційного будівництва, яке, напевно, буде більш затребуваним. Тим більше, там є дуже серйозні потужності з електроенергії, що завжди є дефіцитом під час будівництва".
Крім цього Михайло Добкін повідомив, що завод імені Шевченка має великі шанси виграти тендер на постачання обладнання для державного підприємства  НАЕК "Енергоатом". За сприятливих умов підприємства підпишуть перший контракт на 9 млн гривень, а загальний складе майже 29 млн гривень. За словами губернатора, така співпраця дозволить суттєво пришвидшити процес повернення боргів. Також, за необхідності, для цього будуть залучені кредитні ресурси, щоб уже в серпні-вересні повністю розрахуватися із заборгованістю.
"Ситуація на заводі сьогодні значно краща, ніж була на початку року. Виплачується поточна заробітна плата в повному обсязі, але з уточненням, що це неповний робочий тиждень. Задіяні лише ті люди, які сьогодні виробляють будь-яку продукцію і заробляють гроші не тільки для себе, але й для тих людей, які сьогодні позбавлені можливості там працювати. Іде пошук можливостей збільшення внутрішньої кооперації, - повідомив Михайло Добкін. - Усі гроші, отримані від реалізації зайвого майна, ми спрямуємо на повний розрахунок з людьми і на оптимізацію праці".
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=7562

В ТУМАНЕ СВОБОДНОЙ ТОРГОВЛИ
Алексей Ермолин, Николай Филиппов, "Крымская правда", 07.07.2011
На заседании "круглого стола" в "Крымской правде" обсуждали перспективы вступления Украины в Таможенный союз с Россией, Белоруссией и Казахстаном.

 Вступление в Таможенный союз с Россией, Белоруссией и Казахстаном и интеграция в Евросоюз путём подписания соглашения о Зоне свободной торговли вызвали немало дискуссий в обществе. Каковы экономические перспективы Украины от кооперации с Россией? Действительно ли нас ждут в Европе, или это некий политический манёвр Брюсселя? Препятствует ли вступлению в Таможенный союз членство Украины в ВТО? Каким может быть решение официального Киева? Эти вопросы обсуждались на заседании за "круглым столом" в "Крымской правде", в нём приняли участие экономисты, промышленники, политологи и представители Крымской таможни.
С котомкой в Евросоюз
- Таможенный союз и Зона свободной торговли вещи совместимые? И какова главная составляющая в переговорах с ЕС?
Виктор Реутов, кандидат экономических наук, ректор Крымского экономического института Киевского национального экономического университета им. Вадима Гетьмана:
- Проблема вступления Украины в Таможенный союз с Россией, Белоруссией и Казахстаном - политический вопрос, идущий вразрез с договорённостями с ВТО и с законом об основах внешней и внутренней политики, в котором евроинтеграция названа приоритетом. Во-первых, если Украина является членом ВТО, то должна работать по его правилам. А это унификация тарифных позиций по всем товарным группам. Приведу пример. Украина ведёт переговоры о торговле зерном с Европейским союзом по ставкам ВТО. Россия вынуждена завозить своё зерно в ЕС по тарифной ставке, которая в несколько раз выше нашей ставки члена ВТО. В этом аспекте Украина имеет больше преференций. Россия тоже стремится стать членом ВТО. То есть фактически, если это произойдёт, соглашения в рамках Таможенного союза между Россией, Белоруссией и Казахстаном исключены. С другой стороны, сложилось направление "двухвекторности": проведено уже 18 раундов переговоров по вступлению Украины в ЗСТ, одновременно ведутся переговоры о Таможенном союзе.
- А что нужно от нас Европе? Мы ведь "бедные", а Евросоюз - "богатый". Зачем им вообще связываться с нами?
Владимир Джаралла, политолог:
- Когда начинаются более интенсивные переговоры по поводу Таможенного союза с Россией, Казахстаном и Белоруссией, тут же из Брюсселя поступает новый импульс и вроде как идёт оживление переговоров по поводу ЗСТ. Что касается Таможенного союза, то он прежде всего выгоден Украине с точки зрения промышленного производства и высоких технологий. В Днепропетровске - ракетное производство, которое создавал весь Союз, в Харькове находится один из станков, необходимых для атомной промышленности, которых в мире всего пять (один - во Франции, один - в Англии, два - в США). Происходящее сейчас с промышленными предприятиями - яркая иллюстрация того, что значит разрыв связей с Россией. Таможенный союз - спасение для украинской промышленности. В последние годы достаточно часто европейские и американские дипломаты довольно откровенно признавали, что им нужен не Таможенный союз, а развитие "евроинтеграционного" направления. Это элемент политической спекуляции. Идея "сближения с Европой" чем-то напоминает червячка на крючке, которым подманивают украинскую рыбу, причём достаточно мелкую и не очень жирную. Мы бедные для европейцев. Как рынок сбыта мы не представляем особого интереса. А внутренняя специфика, в частности бюрократизм, не способствует приходу европейцев на наш внутренний рынок.
- Каков экономический интерес Европы к Украине?
Георгий Павленко, председатель правления ОАО Электромашиностроительный завод "Фирма "СЭЛМА":
- Бедный нужен лишь для того, чтобы выполнять низкооплачиваемую чёрную работу там, где европеец работать не будет. Европе сегодня от нас нужна разве что квалифицированная дешёвая рабочая сила. И наша молодёжь, если мы не создадим ей условия здесь, на Украине, будет уходить туда. Вступление Украины в ВТО было выгодно главным образом олигархам, имеющим интересы в металлургической и химической промышленности, так как позволило снять часть препятствий для экспорта продукции этих отраслей в другие страны.
Свалка мозгов
- А что изменится для украинских товаропроизводителей, когда договор с ЕС о создании Зоны свободной торговли будет всё-таки заключён? Увеличится ли количество требований и усложнятся таможенные процедуры?
Роман Кричевский, начальник отдела организации таможенного контроля и работы таможенных посредников Крымской таможни:
- Уже сейчас работа таможенной службы построена по тем же принципам, что и таможенное законодательство стран Европейского сообщества. Украина присоединилась к Киотской конвенции 1973 года об упрощении и гармонизации таможенных процедур, на основе которой построено таможенное законодательство более половины стран мира. Нынешний Таможенный кодекс процентов на 60 соответствует её нормам. Сегодня существует список предприятий, к продукции которых применяется упрощённый порядок таможенного оформления. В конвенции такие предприятия называются "экономически уполномоченными". На Украине эта норма частично реализована в форме "белого списка" предприятий. Кстати, "СЭЛМА" вошла в список в числе первых. Украина сделала выбор вектора и постепенно идёт в избранном направлении. После вступления в ВТО на 40% импортируемых товаров были значительно снижены таможенные пошлины. Некоторые экономисты говорили, что от этого пострадает внутренний производитель. Но я не вижу, что кто-то из наших крымских производителей пострадал из-за снижения таможенных пошлин на импорт. У нас уже работает система электронного декларирования, аналогичная применяемой в Великобритании и Испании. Первая электронная таможенная декларация была оформлена в июне.
Владимир Джаралла:
- Кроме электронного документооборота многим, я думаю, требуется ещё и бумажный. Когда к тебе придут из прокуратуры или налоговой, лучше иметь при себе документ с "мокрой" печатью.
Роман Кричевский:
- Это "советское" мышление. Но бюрократия в странах бывшего СССР и в Европе совершенно разная. В 2000 году я общался с итальянскими таможенниками. Удивило что, к примеру, на пароме из 35 машин выборочно досматривают лишь 2-3. Эти машины потом едут в Италию, Францию, другие европейские страны. Поинтересовался: а если среди остальных тридцати найдут потом наркотики в пяти машинах, что будет с инспектором, который не смог выявить контрабанду, им займутся правоохранительные органы? Мой вопрос не поняли. И я объяснил, что инспектора, пропустившего контрабанду, можно заподозрить в коррупции, сговоре с контрабандистами. Они в ответ: если такое случилось, значит, дала сбой система, и мы её поменяем.
А человек лишь звено, выполняющее свои функции. Так вот и мы сейчас к этому приходим. У нас сегодня уже работает система анализа рисков. И россияне, кстати, очень позитивно её оценили. Электронная таможенная декларация, пройдя через систему анализа рисков, останется в компьютерной базе данных. Для правоохранительных органов это новшество, но они знают, что в законодательстве эта норма уже закреплена.
Георгий Павленко:
- С налоговой службой мы уже работаем по электронной системе более двух лет. Так что электронное таможенное оформление сюда вполне вписывается.
Украинское сало для казахских таможенников
- Что должно измениться в случае заключения договора о ЗСТ?
Роман Кричевский:
- Зона свободной торговли означает изменения в большей степени в экономике, чем в законодательстве. А в части таможенных правил принципы останутся те же. К примеру, всем ведь понравилось, что для граждан увеличили сумму наличной валюты, которая может устно декларироваться при перемещении через таможенную границу до 10 тысяч евро? И такие вещи от ЗСТ не зависят.
- Таможенные правила практически не изменятся при создании ЗСТ с Европой, а если Украина вступит в ТС, тогда будут изменения?
Роман Кричевский:
- Таможенные правила могут лишь несколько упроститься. Вот если мы вступим в Евросоюз, тогда да, изменения будут. Хотя бы потому, что между европейскими странами фактически нет границ. Но даже в Евросоюзе у нас останется внешняя граница по морю. Так что и в этом случае основные принципы работы Крымской таможни не изменятся.
Виктор Реутов:
- А в Таможенном союзе фактически ваши функции будет выполнять казахский таможенник. Он будет на границе проверять товары, которые свободно потом будут перемещаться по странам ТС. Готова ли Украина отвечать за действия казахского таможенника?
Роман Кричевский:
- На внешней границе Германии таможня может досматривать товары, идущие во Францию. Но они же доверяют друг другу. Если будет на законодательном уровне определено, что мы доверяем тому, что сделал казахский или польский таможенник, то наше дело - выполнять. У нас есть договор о свободной торговле с Россией, с Белоруссией, с Казахстаном и многими другими странами бывшего СССР. Это, конечно, не Зона свободной торговли, но и не просто "протокол о намерениях". Если говорить о России, то это реальные преференции в налогообложении для российских товаров.
Промышленные "терминаторы"
- Украина - член ВТО. Что мы получим дополнительно, если переговоры по ЗСТ с Европой увенчаются успехом?
Виктор Реутов:
- Пункты переговорного процесса: тарифная позиция, торговля товарами, технические барьеры в торговле, инструменты торговой защиты, санитарные и фитосанитарные меры и так далее. Сейчас камень преткновения есть по двум позициям: использование географических названий - то есть шампанское нельзя называть шампанским, коньяк, соответственно, тоже. Однако на последних переговорах Украине позволили называть сыр пармезаном. А это, соответственно, влияет на экспорт этой продукции. Этапы интеграции чётко расписаны: первый - Зона свободной торговли, второй - Таможенный союз. И Украина может рассматривать не вхождение в Таможенный союз с Россией Белоруссией и Казахстаном, а создание с Таможенным союзом Зоны свободной торговли.
- Тезис о развитии свободной торговли с Россией, Белоруссией и одновременно с Европейским сообществом был выдвинут ещё во времена президента Кучмы. Это была попытка усидеть на нескольких стульях. Но время прошло, и стулья раздвинулись.
Владимир Джаралла:
- Сейчас попытка вернуться к игре балансов почти невозможна. Поэтому встаёт вопрос: что дальше? И вот тут возникает политическая проблема: реально ли ЕС заинтересован в том, чтобы Украина была его партнёром, а в перспективе - членом ЕС. Ответ сугубо отрицательный. ЕС с трудом "переваривает" новых членов, то есть бывшие страны соцлагеря. Что произошло с промышленностью в этих странах? Она просто рухнула. Если голландцы или норвежцы строят у себя на судостроительных заводах, то зачем им "забрасывать" заказы в ту же Болгарию, снимая их со своих предприятий? В результате в бывших странах соцлагеря развивается торговля, но не промышленность.
Георгий Павленко:
- Я недавно был в Болгарии. Мы поставляли туда сварочное оборудование, которое и сегодня работает на судостроительных заводах. В Бургасе мне сказали, что из предприятий сегодня у них работает один только торговый порт. В Варне - только судостроительный завод. Они с помощью нашего оборудования изготавливают большие ёмкости для нефти по заказам арабских стран. Я спросил: "Что конкретно вам дал Евросоюз?" Мне ответили, что ничего. Хотя Евросоюз выделил немалые средства на благоустройство, строительство дорог, парков и так далее. Я всё-таки считаю, что нельзя сдавать рынки, которые есть, если у нас нет новых, и никто нас там не ждёт. Нужно продолжать работу с Россией и вместе входить в тот же Евросоюз.
Владимир Джаралла:
- Казалось бы, что мешает вхождению в Таможенный союз с Россией, Белоруссией и Казахстаном? Геополитическая проблема в том, что ТС подразумевает возможность более тесной интеграции и в перспективе создание политического союза с Россией.
А это "красная тряпка" для политических кругов даже не в Европе. Россия, защищая национальные интересы, начинает вкладывать громадные средства в создание собственных предприятий, аналогичных существующим на Украине. Более половины промышленности Украины работает именно с Россией, и скорее всего интенсивность переговоров по поводу Таможенного союза объясняется просто: намного дешевле договориться друг с другом, чем создавать что-то с нуля.
Инвестиции в пиво и мороженое
- Производственные предприятия Украины традиционно были связаны с Россией. Сегодня каждый сам за себя. Нужно ли объединяться вновь?
Георгий Павленко:
- 30-35% продукции мы выпускаем для Украины, а 60-70% - поставки в Россию. Хотя там тоже конкуренция очень жёсткая. Мы конкурируем в России даже с китайцами. И постоянно ищем ответ на вопрос, где и как снизить себестоимость, как ввести новую технику. В сотрудничестве с Россией мы идём по отраслевому принципу. Но плохо, что, например, наше украинское судостроение "лежит на боку". Я был в Николаеве: нет заказов на суда, зато большой спрос на вагоны.
И в России, и на Украине их не хватает. Россия строит свой завод по производству вагонов, в то время как наш Крюковский завод работает в три смены без выходных и не успевает!
- Чем Украина собирается торговать на рынках Европы?
Георгий Павленко:
- Мы, например, до 2006 года отправляли сварочную технику в Швецию, а шведы торговали ею практически во всём мире. Сегодня ситуация изменилась. Наша техника продаётся в Сингапуре, и несмотря на то, что вокруг Сингапура расположены прогрессивные производства Юго-Восточной Азии, она пользуется спросом. Вот мы говорим: в Европу, в Европу. А много ли у нас промышленных предприятий, торгующих с Европой? Начинаешь перечислять - и не находишь! Я понимаю - политика. Но мы - промышленники. За нами люди. У нас главная задача - выпустить продукцию и продать её, для того, чтобы люди были уверены в завтрашнем дне и чтобы они получали достойную зарплату.
- Сегодня Таможенный союз применил к Украине санкции по трубам и карамели. Если допустить, что подобные санкции применят к продукции, которую производит "СЭЛМА", что будете делать?
Георгий Павленко:
- Создавать совместное предприятие в России. Другого выхода нет. Большая часть акций предприятия сегодня находится там.
К примеру, на Челябинском трубопрокатном стане стояло американское оборудование. Россияне, у них всё же чувство национальной гордости есть, пытались американцев подвинуть, чтобы внедрить технологию и своё оборудование. Наши российские конкуренты писали кляузы, что "СЭЛМА" - иностранный производитель, поставщик военно-промышленного комплекса. Это борьба, и чем дольше будет затягиваться вопрос, тем больше нас будут подвигать с рынка. Я понимаю: предложила бы нам Европа - вот заказы, берите и стройте, например, корабли. Но сегодня Харьковский завод делает запчасти для вертолётов и поставляет их в те страны, где были ещё советские поставки вооружений. И вообще, на Украине построен хоть один нормальный современный машиностроительный завод? Не найдёте! Инвестируют в основном в пиво и мороженое. Два года назад прошла встреча представителей крымских промышленных предприятий с американцами. Они спросили, сколько нам нужно денег. Мы ответили: давайте создадим в Крыму на базе ваших технологий современное предприятие. Нет, отвечают американцы, только деньги, остальное нас не волнует.
Дойные коровы без политики
- О союзе с Россией разговоры идут много лет. Многие граждане Украины сожалеют о распаде СССР. Известно высказывание Путина: "Тот, кто не жалеет о распаде Союза, у того нет сердца, а кто не желает его возрождения, у того нет головы". Что может помешать движению Украины в ТС? И какие противоречия могут возникнуть с ВТО?
Виктор Реутов:
- Украине нужно будет заключить со 152 странами, входящими в ВТО, соглашение о вхождении в Таможенный союз.
В практике ВТО не было такого, чтобы страну выдворяли из организации за какие-либо нарушения, хотя в отношении Украины были применены санкции ВТО после введения 13%-ной пошлины на автомобили. Собственно говоря, как предприятия торговали с Россией, так и будут торговать, как поставляли продукцию в страны ЕС, так и будут поставлять. Дело в другом. Не надо путать: Зона свободной торговли с Евросоюзом - это не ЕС, а именно зона свободной торговли.
- Украина рассматривает возможность вступления в Таможенный союз. А есть ли аналоги Зоны свободной торговли с Европой у других стран третьего мира, кроме Украины?
Виктор Реутов:
- Создавать Зоны свободной торговли никто не запрещает. Это лишь право Украины торговать с Европой в тех или иных рамках, но не обязанность. К примеру, утвердят в рамках ЗСТ Украине квоту на поставку в Евросоюз 100 тысяч тонн говядины. А мы что, производим такое количество говядины, чтобы ещё и поставлять её в Евросоюз? Нам бы себя прокормить. Известный пример в рамках самой Европы: производство голландского йогурта. В странах ЕС существует ограничение на производство молока. Однако коровы имеют свойство производить молоко вне зависимости от желания тех или иных политиков устанавливать на него квоты. Поэтому в Голландии пошли по такому пути. Производить молоко в чистом виде нельзя, но его можно перерабатывать и делать сухое молоко. Так вот сухое молоко из Голландии поставляют в какую-либо из стран ЕС, там перерабатывают, поставляют продукцию в третью страну, там делают йогурт из сухого молока. А затем йогурт поставляют в Голландию. То есть внутренние нормы действуют вне зависимости от таких договоров, как о зоне свободной торговли.
- В рамках Таможенного союза имеются наднациональные структуры, которыми нас пугают его противники. И постоянно говорят о том, что Украина потеряет часть суверенитета. Каковы опасности в рамках Таможенного союза, поскольку крымские предприятия работают на одном поле с россиянами?
Георгий Павленко:
- Сегодня в России довольно жёсткая конкуренция. И если будет Таможенный союз, я считаю, что конкуренция ещё более ужесточится. Но те, кто будет быстрее переоснащать производство и выбрасывать на рынок конкурентоспособный товар с нормальным соотношением "цена-качество", тот и выиграет. Таможенный союз упростит процедуру таможенного оформления товаров, станет меньше документов. На предприятия, которые не хотели связываться с таможенными процедурами, мы не могли поставить товар или вынуждены были это делать через какого-то посредника, а тогда мы сможем работать с ними напрямую. Все предприятия выбрали своё направление, свою нишу и стараются в этом направлении развивать и науку, и производство. Поэтому места хватает на рынке всем. Если начнётся бум, а я думаю, что грядёт бум и в строительстве, и в машиностроении, перспективы просматриваются неплохие, но всё зависит от того, кто и как к этому подготовится.
Таможенный союз с ...Зимбабве?!
- То есть украинская промышленность готова конкурировать с аналогичными предприятиями России, Белоруссии и Казахстана. Мы на равных?
Георгий Павленко:
- За всю промышленность не могу отвечать, но те предприятия, которые работают в том же Харькове и Киеве, готовы бороться, потому что конкурентоспособны.
Виктор Реутов:
- Таможенный союз - замкнутая система, то есть приход на рынок чужака будет сопряжён с определёнными финансовыми затратами.
Георгий Павленко:
- Как Европа нас не пускает, так и в Таможенный союз тоже чужаков не будут пускать. Пускать будут только совместные предприятия, на территории Украины или России - неважно, но это будут лишь предприятия, у которых современные прогрессивные технологии.
- А сможет ли Украина вообще обойтись без Таможенного союза и Зоны свободной торговли? И не означает ли формула «3+1» желание вообще никуда не идти?
Виктор Реутов:
- Сегодня мир настолько глобализирован, что альтернативы этому нет. В этой связи у Украины есть только один путь - дальнейшая интеграция в мировое сообщество. Как именно: ТС или ЗСТ, либо Зона свободной торговли со странами Юго-Восточной Азии, Северной Африкой или Америкой, - это ровным счётом ничего не значит.
Георгий Павленко:
- Мы будем искать ответы на этот вопрос на тех рынках, где наша продукция востребована Самостоятельно выжить мы не сможем. Интеграция должна привести к какому-то берегу.
Владимир Джаралла:
- События последних месяцев показывают, что политика сохранила свой драматизм. У Владимира Путина есть интересная психологическая особенность: когда он хочет для себя ответов на какие-то вопросы, встречается с человеком, к которому у него возникли эти вопросы, и после этой встречи ставит «знак», что там будет дальше происходить. Такие встречи в своё время подвели черту под отношениями с Ющенко и Тимошенко. И весьма влиятельный российский чиновник Шувалов, которому в будущем прочат пост премьер-министра, назвал переговоры с Киевом провальными. И что дальше? Чёткое разъяснение, что Украину ждёт по промышленной линии, одновременно политическое давление и последняя крымская встреча «без галстуков», журналистов и комментариев. И это то, что называется настоящей политикой. Что касается Таможенного союза, то тут всё зависит от желания. Если есть желание, то можно найти любые пути, которые помогут реализовать цели. Да, невозможно договориться заново со 152 странами - членами ВТО. И зная славянский характер, по поводу изобретения способов, как обойти что-то, можно сказать, что всё когда-то бывает в первый раз.
На «зону» надейся, а сам не плошай!
- Так куда пойдём? Что могут решить власти Украины?
Владимир Джаралла:
- Очевидно, если Украина не интегрируется в различные структуры, то её ожидает деградация в промышленном, интеллектуальном плане, что, собственно говоря, и происходит на наших глазах. Особого желания интегрировать Украину в ЕС, очевидно, нет ни у одной из национальных элит. Здесь мы можем добавить и проблемы перестройки стран Восточной Европы, и внутренние проблемы Брюсселя, и борьбу за полномочия между национальными правительствами. Поэтому Украина с её проблемами здесь явно лишняя. Видно, что украинское руководство готово сделать шаг навстречу России, но есть конкретная политика, начиная с соглашений по трубам и заканчивая давлением из-за рубежа. Поэтому интеграция идёт по принципу - шаг вперёд, полшага назад.
Георгий Павленко:
- Думаю, власти Украины всё же найдут общий язык с Россией.
Виктор Реутов:
- В одной из книг, вышедшей в середине 90-х годов XX века, был дан прогноз одного из западных экономистов о развитии Евросоюза. Там сказано, когда будет скачкообразное расширение ЕС, сколько стран в него войдут. Фактически прогноз сбылся. Было предсказано, что если до 2020 года Евросоюз не дойдёт до границ России, я говорю о членстве Украины, то ЕС распадётся. Такое впечатление, что власти известен этот прогноз и она стремится как можно скорее создать интеграцию с ЕС. 18 раундов переговоров, которые уже прошли и, судя по всему, ещё пара раундов, и ЗСТ с Евросоюзом будет создана.
Роман Кричевский:
- Рассчитывать, что Таможенный союз - манна небесная, не стоит. Да, будет меньше границ, но всё равно будет таможенное оформление товаров. То же будет и с Европой по Зоне свободной торговли. Мне нравится пример Швейцарии. Она не является членом ЕС, но у Швейцарии прекрасные отношения с Евросоюзом. У неё есть границы, но они основаны на нормах международного права и по сути своей прозрачны. Швейцария свободно себя чувствует в Европе. Расположение Украины очень удобно во многих отношениях, в том числе транспортном. У нас есть море и прекрасная природа. Мы тем или иным образом выгодны для всех и сможем найти стезю, которая будет для нас удобна.
В любом случае, независимо от каких-либо решений, мы развиваемся. Вообще, я бы исходил из того, что надеяться надо на лучшее, а рассчитывать на худшее. Мы сами должны строить свою экономику, поскольку не нужны Европе и так же не нужны России. Им своей головной боли хватает. У России есть преимущество - недра. Если их убрать - всё, мы равны!
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/07/07/v-tumane-svobodnojj-torgovli

ДВА ТИЖНІ ДО ЖНИВ
Микола Петричук, "Галичина", 07.07.2011, Івано-Франківська обл.
На Прикарпатті цього року очікують рекордних врожаїв пшениці.

 Близько 380-400 тисяч тонн збіжжя вдасться, як сподівається заступник голови облдержадміністрації Василь Брус, зібрати нинішнього року хліборобам краю.
Незабаром на ланах Прикарпаття розпочнеться масове збирання зернових. Нині в господарствах краю завершуються роботи з підготовки до жнив комбайнів й іншої сільськогосподарської техніки, останні приготування тривають також на токах та елеваторах і складах, які мають прийняти збіжжя. Наразі, як стверджують спеціалісти, є дуже добрі види на урожай. Зокрема, аналіз біологічної урожайності дозволяє говорити про можливість зібрати з гектара по 60-70, а на окремих ланах - навіть 100 і більше центнерів пшениці.
Жнивам, які завершують важку хліборобську працю, була присвячена нарада-семінар, що відбулася на базі Городенківського району. Участь у ній взяли заступники голів райдержадміністрацій, начальники районних управлінь агропромислового розвитку, керівники окремих агроформувань, провідні спеціалісти та науковці області.
Відкриваючи нараду, заступник голови облдержадміністрації В. Брус особливу увагу її учасників акцентував на необхідності по-господарськи розпорядитися врожаєм, який дала нам прикарпатська земля та руки селян, їх старання і праця. Мова насамперед йде про створення в області незмінного тримісячного запасу збіжжя, що є важливим фактором продовольчої безпеки регіону. А також про формування достатніх запасів не лише пшеничного, а й житнього та кукурудзяного борошна, а також гречаної, вівсяної, кукурудзяної та інших круп. Такі можливості є. Бо, по-перше, цього року господарства Івано-Франківщини збільшили посівні площі цих культур. А по-друге, як змогли учасники наради-семінару переконатися особисто під час об'їзду ланів агрофірми "Вільхівці", приватного фермерського господарства "Поточище" й ДП "Обрій", які очолюють досвідчені і дуже успішні керівники Іван Приймак, Мирослав Козло та Василь Боднарук, не лише пшениця тягнеться до сонця вже налитим, важким колоссям. Добрим урожаєм обіцяє порадувати хліборобів Городенківщини і гречка, кукурудза, цукрові буряки та інші культури.
Ось що наголосили в коментарях для "Галичини" В. Брус та голова Городенківської райдержадміністрації І. Мороз.
Василь Брус, заступник голови облдержадміністрації:
- Нинішня нарада з підготовки до жнив не випадково проводилася на базі Городенківського району. Адже саме тут належить зібрати зернові і зернобобові культури, а також кукурудзу на зерно з найбільших площ. Якщо ж брати загалом по області, то вся посівна площа становить 137,4 тисячі гектарів. Це разом із кукурудзою. А ранні зернові селянам належить зібрати на 95,5 тис. гектарів.
Як ми всі побачили, об'їжджаючи поля, через два, щонайдалі два з половиною тижні почнеться масове збирання зернових культур. Озимий ямінь, наприклад, уже дозрів. Лишень погодні умови наразі не дають можливості його збирати. Відповідно до загального обсягу посівних площ, технічних і природно-кліматичних умов ми плануємо завершити жнива впродовж двох тижнів. За цей час має пройти основне збирання зернових.
Якщо говорити про техніку, то нині у хліборобів краю є 841 комбайн, з яких 465 - зарубіжного виробництва. Це потужна сільськогосподарська техніка, яка за сприятливих кліматичних умов може повністю забезпечити збір урожаю у ті терміни, про які я говорив... Плануємо, якщо Бог дасть, зібрати загалом в області близько 380-400 тисяч тонн збіжжя. Це при тому, що для задоволення продовольчих потреб краян на рік необхідно закласти в засіки 204 тисячі тонн збіжжя. Також потрібно орієнтовно десять тисяч тонн жита і чотири тисячі тонн - гречки. Все це є, бо посіяноѕ Ми посіяли більше, ніж торік, зернових орієнтовно на 15 тисячах гектарів. На тисячу гектарів збільшено площі, засіяні гречкою. Набагато більше, ніж у 2010 році, посіяно вівса, який також використовується для виробництва крупів. І ще раз підкреслю: ми бачимо, в якому стані нині зернові культури. У дуже прекрасному стані. Селяни попрацювали не покладаючи рук від світання до сутінків. Найголовніше тепер, ще раз повторюсь, щоб Бог допоміг нам усе вирощене руками хліборобів зібрати. До жнив необхідно підійти дуже виважено, продумано, бути готовими зманеврувати за необхідності технікою. і не лише комбайнами, а й навіть сушарками, коли буде потрібно. Щоб усе зібрати і весь урожай довезти до споживача. Щоб товаровиробники змогли його продати державі. А продадуть державі, то і самі матимуть кошти. і за них зможуть придбати необхідне для власних потреб, якусь частку коштів спрямувати на вирішення важливих для трудівників та їх родин питань, на розв'язання проблем своїх сілѕ Тому саме так нині ставилося питання.
- Василю Хомичу, торік завдяки зусиллям голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка вдалося запустити Городенківський цукровий завод. Як готується його колектив до нового сезону цукроваріння? Скільки, на ваш погляд, Прикарпаття матиме власного цукру цього року?
- Підготовка заводу до приймання нового врожаю цукрових буряків перебуває на постійному контролі голови облдержадміністрації. Як заступник голови я також за це відповідаю, бо ви пам'ятаєте, в якому стані було підприємство. Чотири роки перед тим воно не працювало. Ще рік - і заводу взагалі не було б. Але Михайло Васильович, повернувшись на посаду голови облдержадміністрації, особисто перейнявся його долею. Знайшли інвестора і завод запустили... В нинішньому році ми передусім збільшили посіви цукрових буряків орієнтовно на тисячу гектарів порівняно з 2010 роком. Триває достатньо масштабна підготовка заводу до цукроваріння. Колектив розширює його потужності з тим, щоб за добу можна було переробляти до трьох тисяч тонн буряків. Торік за добу переробляли тут дві-дві з половиною тисячі тонн. Тому сьогодні ми спеціально дивилися і ті лани, які засіяні цукровими буряками. І хоча свого часу окремі керівники господарств навіть критикували мене за, можливо, дещо жорсткий підхід у цій справі, та спільними зусиллями ми таки довели, що можемо посіяти їх і нині вони у прекрасному стані. Очікуємо, що з полів, які бачили, вдасться зібрати по 600 центнерів солодких коренів з гектара.
Іван Мороз, голова Городенківської райдержадміністрації:
- На Городенківщині, як ви побачили, всі поля обробляють. У нинішньому році ми додатково залучили до виробництва півтори тисячі гектарів сільськогосподарських угідь. І до збирання зернових, без кукурудзи, маємо 19 тисяч гектарів. З них десять тисяч -  озимої пшениці. Очікуємо, що валовий збір збіжжя, без кукурудзи, становитиме орієнтовно 55 тисяч тонн.
- Іване Івановичу, хто раздує нині на ланах Городенківщини?
- У нас є ряд потужних інвесторів. Це, зокрема, філія "Перспектив" акціонерного товариства "Миронівський хлібопродукт", група компаній "Мрія". Також збереглися й декілька наших господарств з числа колишніх колгоспів, де керівники не помінялися. Вони зуміли втримати господарку і нині ефективно працюють. Наочний приклад, який бачили всі учасники наради-семінару, - фермерське господарство "Поточище", котре очолює М. Козло. Мирослав Петрович на високому рівні веде господарство, вводить нові технології, має сучасні нові сорти культур, що дозволяють йому збирати стабільні й високі врожаї. Пшениця у дуже гарному стані. Аналіз біологічної врожайності дає підстави сподіватися на отримання по 60-100 центнерів збіжжя з гектара.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=15869&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=da9a6127b5

АВТОСТРАХУВАННЯ ЗАМІНИТЬ ТО...
Олександр Кононенко, "Київська правда", 06.07.2011
Багато страхових компаній "скористаються ситуацією" і піднімуть тарифи.

 Після скасування державного техогляду для приватних легкових автомобілів страхові компанії можуть підняти ціни на свої послуги. На думку гендиректора Асоціації страхувальників Леоніда Хоріна, багато компаній "скористаються ситуацією" і піднімуть тарифи.
"Незважаючи на всю умовність перевірки, пройдений техогляд свідчив про більш-менш справний стан автомобіля. Скасування цієї процедури підвищує ризик аварійності", - заявив Хорін.
Він також відзначив, що порушення процедури проходження обов'язкового державного техогляду завжди було мотивом для відмови страхових компаній оплачувати страхові випадки.
Водночас, на думку начальника департаменту ДАІ МВС Валерія Лозового, скасування техоглядів не спричинить погіршення технічного стану автомобілів. "Поліпшення стану транспортних засобів - це відповідальність їх власників", - пояснив Лозовий.
Автолюбителі, втім, вважають, що техогляди скасовані тимчасово. "Контроль технічного стану потрібен і для приватного транспорту, тому в тій або іншій формі з часом він буде повернений у законодавство. Водії зацікавлені в тому, щоб техогляди стали не формальністю, а якісною послугою за доступною ціною", - сказав президент Асоціації власників транспортних засобів Запорізької області Віталій Дзюба.
Окрім іншого, ухвалений 5 липня закон зобов'язує страховиків при укладенні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності перевіряти у базі даних необхідність проходження обов'язкового контролю для кожного транспортного засобу. Учасники ринку відзначають, що більшість полісів ОСАЦВ зараз продаються при проходженні технічного огляду транспортних засобів.
"Тому агенти страховиків, працюючі з Державтоінспекцією, втратять свій бізнес, а ті, в кого налагоджені партнерські відносини зі станціями техобслуговування, отримають значне збільшення об'ємів продажів", - повідомив голова правління страхової компанії "Брокбізнес" Вадим Загрібний.
На його думку, витрати власників на страхування автотранспорту виростуть, оскільки їм все одно доведеться контролювати технічний стан машин: "Жодна компанія не візьме на страхування транспортний засіб, якщо не буде експертного висновку про стан автомобіля".
Верховна рада 5 липня ухвалила в другому читанні закон, що передбачає скасування техогляду автомобілів.
http://www.kiev-pravda.info/ekonom%D1%96ka/avtostrahuvannya-zam%D1%96nit

ТОЧКА ЗОРУ

ІВАН КРИВОВ'ЯЗ: "ВЛАДА НЕ ДУЖЕ ЯКІСНО ПРАЦЮЄ"
"Вечірні Черкаси", 06.07.2011
Екс-депутат Черкаської обласної ради (від ВО "Батьківщина"), полковник міліції у відставці про…

арешт Юрія Луценка:
- Кожна політична партія має своїх членів і, можливо, когось із них саме через те не притягує до відповідальності. Багато людей не любить Юрія Луценка не тільки в Партії регіонів, а і в тих партіях, до яких він сам належав, однак нехай доведе, що він ці гроші не вкрав. Як можна людині з десятьма класами освіти присвоїти звання майора? Я розумію, що шофер - це дуже близька до міністра людина, але він повинен отримувати те, що передбачає закон. Для того, щоб отримати звання майора, треба отримати освіту, здати спортивні нормативи, щоб довести, що ти, не дай, Боже, не інвалід, бо це служба, ноги до колін стоптати, посивіти, полисіти. Чому платник податку повинен оплачувати йому зарплату майора, яку він не заслужив? Чому його фіктивний диплом ніхто не перевірив під час прийому на роботу? Може, іноземна спецслужба його прислала, щоб він ділився інформацією?
притягнення до відповідальності Юлії Тимошенко:
- Єдине, що робив Віктор Ющенко всю свою каденцію, - "гадив" Юлію Тимошенко. До того, що її зараз притягують до відповідальності, ставлюсь скептично. Я дізнався: автомобілі для потреб "швидкої допомоги" добре працюють у районах нашої області. Вона ж їх купувала не особисто, а якщо чиновник отримав від цієї покупки відкат, треба знайти його і посадити до в'язниці. Вона купила цивілізовані машини, які принесли користь медицині, адже наша медицина така бідна, що їй, що не дай, усе знадобиться. Кіотські гроші - народні гроші. Перше, що повинна робити влада, - своєчасно давати людям соціальні виплати. Якщо місяць не видавати пенсію, може голод початися, може бути колапс. Японія як незацікавлена держава заявила, що Тимошенко грошима не користувалася. А якщо навіть покористувалася, а потім відновила і поклала на місце, то що тут такого? Слід зробити зауваження - і все. У Росії дефолт стався - ніхто ж за нього не відповів. Вона жінка і, як усі смертні, могла помилятися.
http://vechirka.ck.ua/poziciya/ivan-krivovyaz-vlada-ne-duzhe-yakisno-pracyuye/

ОСТАННЄ МІСЦЕ ЧЕРНІГІВЩИНИ В РЕЙТИНГУ ОБЛАСТЕЙ - МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ
Юрій Паперний, "Високий вал", 06.07.2011, Чернігівська обл.
Рейтинг областей та їх губернаторів наробив чималого галасу, особливо в тих, хто посів останні місця.

 Прикро усвідомлювати, але журналісти видання поставили саме Чернігівщину на саме дно власного рейтингу. На це можна по різному реагувати та до цього часу з боку Чернігівської ОДА не було жодної реакції.
Сьогодні ж, було опубліковане перше офіційне бачення на цей рейтинг від радника губернатора Юрія Паперного. "Високий вал" подає його без змін та доповнень.
Маємо те, що маємо, або рейтинг, як складова політичних маніпуляцій
В Україні рейтингом чиновників переймається найбільше всіх, мабуть, видання "Коментарі".
Воно оцінює голів обласних адміністрації за наступними 20 критеріями: динаміка промисловості, динаміка сільського господарства, динаміка роздрібної торгівлі, динаміка сфери послуг, динаміка будівництва, нове житло, освоєні капітальні інвестиції, сальдо зовнішньої торгівлі, фінансові результати підприємств, оплата ЖКП, фінансування субсидій, інфляція, рух кадрів, вимушена неповна зайнятість, виплата зарплат, динаміка зарплат, ставки нижче за мінімум, забруднення повітря, народжуваність та смертність.
Тижневик, починаючи з 2010 року щоквартально розвиває цю "благодатну" тему.
Чому "благодатну"?
По-перше - обравши певні критерії, можна робити будь-які висновки. Головне, що незрозуміло для кого вони. Влади? Вона сама проводить остійний моніторинг розвитку ситуації. Населенню? Воно щоденно робить висновки, навіть не читаючи пресу.
А от для кулуарних війн тема рейтингів саме те, що потрібно. Незадоволених багато. Ще більше тих, хто мріє про високі посади. Для них - чим нижче рейтинг у їх області - тим краще. Є поле для інтриг та маніпуляцій.
Можна постійно наполегливо працювати, стримувати кризові явища, поступово покращувати ситуацію, опираючись насамперед на реальні фінансові та людські ресурси. А можна нічого не робити, а лише голо сливо базікати, та хвалитися віртуальними перемогами та досягненнями.
По-друге - обрання критеріїв, єдиних для всіх, без врахування особливостей розвитку, демографічної ситуації, розподілу фінансових течій, реального пливу на розвиток регіону тих чи інших місцевих та столичних політиків не є науково обґрунтованим. Наприклад, в деяких великих південних областях фінансування на районному рівні краще, ніж в деяких північних та західних територіях на обласному.
Теза про останні місця Чернігівщини - міф!
Голова Чернігівської обласної адміністрації Володимир Хоменко постійно спростовує тезу про останнє, 27 місце Чернігівщини в рейтингу розвитку областей України. "Якщо брати два показники - народжуваність і смертність - то це не може бути критеріями для оцінки роботи влади і всіх трудівників Чернігівщини", - підкреслює губернатор. До того ж, Чернігівщина два роки поспіль уже прогресує щодо, а смертність зменшується. До того ж, не варто забувати, що саме з Чернігівщини ще в 1982 році почався процес депопуляції, тобто переважання смертності над народжуваністю."
Володимир Хоменко також підкреслює, що коли одні регіони впали на 70 відсотків, бо основне в їх розвитку - металургія, а ми - на 20, і тоді стали підніматися, то, звісно, будь-який підйом з дня буде більш помітний. "Чернігівщина вийшла на радянську цифру збирання зерна!", - повідомив ще наприкінці 2010 року у спілкуванні з журналістами голова облдержадміністрації. І навіть два роки поспіль перевищує ті показники.
За результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів України, яку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 833 від 20.06.2007 (із змінами) здійснює Мінекономрозвитку спільно з Держкомстатом України, за підсумками І кварталу 2011 року Чернігівська область посіла 24 місце і покращила свій рейтинг у порівнянні з 2010 роком.
У сфері реального сектору рейтинг області підвищився на 2 сходинки і відповідає 20 місцю. Із основних галузей з приростом обсягів, який склав 2,0%, спрацювала промисловість, що є наближеним до результатів Дніпропетровської та Черкаської областей. Обсяги валової продукції сільського господарства залишились на рівні відповідних минулорічних показників.
Водночас, частка іноваційно активних підприємств у загальній кількості промислових підприємств області у 2010 році становила 17,0%, що відповідало 6 місцю серед регіонів (по Україні - 13,8%).
У сфері інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності (19 місце) за темпом вкладення інвестицій в основний капітал за 2010 рік (+10,0%) область посіла 8 місце (по Україні - зменшення на 0,6%), а прямих іноземних інвестицій - 11 місце (+6,9%, по відношенню до 2009 року, по Україні - +11,6%). За темпами росту прямих іноземних інвестицій область є сусідами з Львівською та Одеською областями.
Крім того, обсяги інвестицій у житлове будівництво у минулому році зросли на 69,5% (12 місце, по Україні - на 45,4%), а житла введено в експлуатацію в 1,5 рази (15 місце) більше.
За показниками сфери державних фінансів та фінансових результатів діяльності підприємств область посіла 18 місце, піднявшись на 4 сходинки у порівнянні з 2010 роком.
Так, за темпом зміни заборгованості до бюджетів усіх рівнів та її питомою вагою у загальній податковій заборгованості по Україні область посідає 8-м і місця.
Мало вплив на поліпшення показників сфери і підвищення ефективності діяльності господарського комплексу - прибутки прибуткових підприємств у січні-лютому 2011 року зросли на 48,3% (11 місце, по Україні - на 19,8%), що є близьким до результатів Харківської області та Автономної Республіки Крим.
За показниками сфери споживчого ринку у і кварталі 2011 року область посіла 15 місце (за 2010 рік - 18 місце), що обумовлено зростанням темпу обороту роздрібної торгівлі по відношенню до відповідного показника попереднього року на 15,6% (7-9 місце, по Україні - 13,5%) та вищим за середній в Україні рівнем оплати населенням житлово-комунальних послуг який склав 94,4% (10-11 місце, по Україні - 90,2%).
Демографічні показники - найбільший тягар чернігівської влади!
Без змін залишився рейтинг регіону у сфері соціального сектору (27 місце), що обумовлено найскладнішою в Україні демографічною ситуацією, адже область має "найстаріше" населення. Неухильне скорочення чисельності населення триває з 60-х років минулого століття (в Україні - з 1993 року).
Вирішальним фактором, що зумовлює процеси депопуляції населення, є його природне скорочення. Проте, упродовж останніх років обсяги природного скорочення населення зменшуються, а рівень народжуваності зростає. У результаті за показником зменшення населення у% до початку звітного року (-0,15%, по Україні - -0,07%) область поділяє 25-27 місця з Луганською та Сумською областями.
Разом з тим, для зазначеної сфери у І кварталі 2011 року було характерним скорочення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах по відношенню до початку року на 17,4% (8 місце, по Україні - зростання на 5,6%), а борг економічно активних платників до Пенсійного фонду зменшено на 14,6% (13 місце, по Україні -на 12,4%). При цьому реальна заробітна плата збільшилась на 10,1% (13 місце, по Україні - 11,1%).
На що розраховують маніпулятори?
В експертних колах постійно поширюється інформація, що за рік до парламентських виборів, у жовтні 2011 року, Віктор Янукович має намір провести звільнення непопулярних губернаторів. Для цього в регіони країни будуть спрямовані групи соціологів, які вивчать рейтинги керівників тієї чи іншої області. Непопулярні чиновники будуть оголошені винними в погіршенні соціально-економічної ситуації і відправлені у відставку.
У бесіді з журналістами депутати Верховної ради теж допускають прийдешню "чистку" губернаторів з низьким рейтингом.
"Те, що президент стежить за інформацією, як губернатори справляються зі своїми обов'язками, немає сумніву. І точно має величезне значення, як люди ставляться до роботи на місцях. Тобто, оцінка громадської думки тут важлива, і вона враховуватиметься. І, якщо будуть знайдені вагомі підстави для звільнення когось із губернаторів, якщо вони не будуть справлятися з обов'язками, то це - право президента", - прокоментував ситуацію депутат Верховної ради від Партії Регіонів Владислав Забарський.
"Чернігівський монітор"
http://newvv.net/politics/region/211710.html

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ

РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ СТОЯНКИ ЧИ ОБЛАШТУВАННЯ КОМУНАЛЬНОГО РИНКУ?
Віталій Попович, "Номер один", 06.07.2011, Тернопільська обл.
Члени Тернопільської обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів просять захистити їх від злочинного рейдерства...

 … Що цинічно провадиться, як вони зазначають, за спиною міського голови Сергія Надала від імені місцевого самоврядування. З відповідним листом вони звернулися до редакції "Номер один".
- Усім нам, згідно з укладеними договорами, надано місця для зберігання особистих транспортних засобів на території стоянки обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів на вул. Шептицького в м. Тернополі, навпроти районного автовокзалу, - каже один із членів Спілки Богдан Джуган. - Стоянка діє у складі спілки понад 20 років. Її створено за кошти спілки. Заболочену місцину засипано колосальною кількістю щебеню, заасфальтовано та огороджено нашим коштом. Ця стоянка є єдиною у центральній частині міста. Окрім надання послуг по зберіганню транспорту членів спілки, стоянка сприяє розвантаженню руху на території міського ринку.
Протягом травня-червня 2011 року, за словами пана Богдана, на стоянці відбувались незрозумілі нам дії - її зменшили наполовину (із 400 машино-місць до 200), певну кількість авто "вигнали" зі стоянки взагалі, частину почали огороджувати.
- 26 червня 2011 року без будь-яких пояснень нам повідомили, що ми повинні звільнити ще частину стоянки (залишиться лише 110 машино-місць). Працівники стоянки сказали, що це пряма вказівка міської ради керівництву обласної організації Всеукраїнської спілки автомобілістів. Відбувається тиск на Спілку, шантажуючи розірванням договору оренди земельної ділянки. Жодних громадських обговорень з цього питання проведено не було. Події відбуваються з цинічною зухвалістю під прикриттям місцевої влади, - переконаний Богдан Джуган.
За словами членів Спілки (під відповідним зверненням підписалося понад 100 чоловік), нечисті на руку підприємці, заручившись підтримкою представників місцевої влади, прагнуть рейдерським способом заволодіти ласим шматком землі. "Міській раді не слід таким способом виявляти свою "відданість" територіальній громаді. Місцева влада, на превеликий жаль, у черговий раз показує свою неспроможність протистояти заманливим пропозиціям бізнесу. Такі дії місцевого самоврядування дискредитують позиції партії "Свобода", з якими Ви прийшли до влади в місті, що у свою чергу спровокує громадські акції протесту".
Практично склав руки у цій ситуації керівник обласної Спілки автомобілістів Михайло Левицький. У коментарі "Номер один" пан Михайло зазначив, що ще за попереднього міського голови Романа Заставного він звертався щодо продовження договору оренди на земельну ділянку, в чому йому було відмовлено. Такий же результат звернення був і до діючого мера Сергія Надала. "Міська рада попередньої каденції прийняла рішення не продовжувати оренди на 0,8 га землі під стоянку, а вже рада цієї каденції вирішила передати землю у комунальне підприємство", - зазначив М. Левицький.
Наразі члени Спілки автомобілістів ще раз звернулися до міського голови С. Надала, щоб той невідкладно втрутився у ситуацію та припинив злочинне рейдерство.
У Тернопільській міській раді визнають, що тернополянам, які втратили місця на стоянці, завдано певних незручностей, але є концептуальне рішення щодо створення на місці стоянки комунального ринку.
- У Спілки автомобілістів ще минулого року закінчився договір оренди на дану земельну ділянку, - каже начальник управління торгівлі міськради Василь Хомінець.
- Депутати міської ради прийняли рішення на цій території облаштувати комунальний ринок. На сьогодні завершуються роботи по оформленню документів, і я сподіваюся, що до кінця липня на цій території ринок на 200 місць розпочне працювати. Нам вкрай важливо забрати торгівців з проїжджої частини та тротуарів на вулиці Шептицького і перемістити їх на цивілізований ринок. Невдоволення частини людей, які роками зберігали автівки на цій стоянці, можна зрозуміти, але ж ми ні в кого не відбираємо землю, а лишень створюємо на міській землі ринок.
У міській раді журналістам "Номер один" також повідомили, що на перших порах планувалося взамін Спілці автомобілістів надати іншу територію для стоянки за приміським автовокзалом. Однак для облаштування заболоченої місцевості ні в бюджеті міста немає потрібно суми (за орієнтовними підрахунками, необхідно до 1 млн. грн.), ні в громадської організації.
P.S. Не так давно стало відомо, що на частині ще однієї стоянки Спілки автомобілістів на "Східному масиві" облаштовується так званий ринок будівельних матеріалів.
http://www.numberone.te.ua/?page=consult&consultid=1278&sub=0

СТИХІЙНІ ЛИХА

ОБЩУЮ ПРОБЛЕМУ РЕШАТЬ СООБЩА
"Луганская правда", 06.07.2011
Разработать программу по борьбе с подтоплениями в Луганске и начать ее реализацию распорядился председатель облгосадминистрации Владимир Пристюк.

 Как начальник штаба гражданской обороны населения Луганской области он держит на контроле ход спасательно-восстановительных работ МЧС после прошедших на Луганщине обильных дождей.
Вчера  Владимир Пристюк провел совещание с руководством областного центра, управления МЧС Украины в Луганской области и Главного финансового управления облгосадминистрации. На совещании рассматривались пути решения проблемы подтопления Луганска. После чего его участники во главе с Владимиром Пристюком выехали в Каменнобродский район, чтобы на месте ознакомиться с ситуацией и мерами, которые предпринимает городская власть для ликвидации подтопления.
По словам городского головы Луганска Сергея Кравченко, в результате обильных дождей было подтоплено около 1800 жилых домов. "Создан городской штаб, мы знаем "болевые точки" нашего города", - заявил Сергей Кравченко. По его словам, в ходе аварийных работ в Каменнобродском районе уже вывезли порядка 1100 кубометров камней, песка и глины.
Владимир Пристюк поручил городской власти с помощью сил и средств МЧС как можно быстрее убрать воду из всех дворов, мусор со всех улиц, а также разработать комплексные меры для устранения проблемы.
Он отметил, что для квалифицированного и верного решения проблемы подтоплений сточными водами частных домов жителей Каменнобродского района необходимо привлечь геодезистов.
- Надо Луганск чистить, надо делать запасные дренажи и заняться ливневками, потому что с ними в городе положение критическое, - отметил Владимир Пристюк.
Как отметил глава облгосадминистрации, вопрос с подтоплением в Луганске необходимо решать системно, привлекая средства из областного и луганского городского экологических фондов. "Я готов подключиться к решению этой проблемы", - заверил он. По мнению Владимира Пристюка, в решении проблемы необходимо также задействовать бизнес-структуры областного центра. "У нас уже есть положительные примеры по другим городам - Алчевску, Северодонецку. Общую проблему надо решать сообща", - заявил глава облгосадминистрации. Кроме того, Владимир Пристюк сообщил, что из облбюджета выделяется 300 тыс. грн. на борьбу с подтоплением и поручил начальнику Главного финансового управления облгосадминистрации Юрию Балковому изыскать возможность для выделения дополнительных средств. Председатель Луганской облгосадминистрации намерен также обратиться за поддержкой к первому вице-премьер-министру Украины Андрею Клюеву.
http://www.pravda.lg.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=2218

ПАМ'ЯТЬ

КРАСНЫЙ ЛИМАН. В БРАТСКОЙ МОГИЛЕ ОБРЕЛИ ПОКОЙ 197 ВОИНОВ
Сергей Маринцев, "Донбасс", 06.07.11, Донецкая обл.
На мемориальном кладбище с воинскими почестями перезахоронили останки бойцов Красной Армии, погибших на территории Донетчины в июле-сентябре 1943 года.

 В печальной церемонии участвовали губернатор Анатолий Близнюк и глава облсовета Андрей Шишацкий, у которого в этих местах погиб дед Никифор. "Когда в очередной раз приезжаю на перезахоронение павших бойцов, я думаю, что здесь будет покоиться мой родственник. Увы, моя семья так ничего и не знает о его горькой судьбе", - признался Шишацкий.
В перезахоронении участвовали и родственники погибших. Из Татарстана приехал Ильфат Газиззянов - племянник рядового Рахимзяна Газиззянова, из Саратова прибыли внучка и правнучка павших солдат - Татьяна Овечкина и Юлия Давыдова. Одессит Сергей Ознабышин наконец-то узнал о судьбе пропавшего без вести деда - Ивана Ознабышина.
- Каждый год мы выделяем около 300 тысяч гривен, - отметил секретарь областной комиссии по увековечению памяти жертв войны и политических репрессий Анатолий Дермайнер. - Ведем работу в трех направлениях: в российском архиве в Подольске, далее - полевые работы и, наконец, перезахоронение.
http://donbass.ua/news/region/2011/07/06/krasnyi-liman-v-bratskoi-mogile-obreli-pokoi-197-voinov-foto.html
 

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 7 липня 2011 року включно.
Заявки на отримання друкованих версій, а також зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  /044/255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.
 


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення