Випуск 45, 6 липня 2011 р. |
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЧИ МОЖЛИВІ РИНКОВІ РЕФОРМИ ПІД ЧЕРВОНИМИ ПРАПОРАМИ?ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
Оксана Процюк, "Галичина", 04.07.2011, Івано-Франківська обл.
Парламент повинен поставити крапку в епопеї з червоним прапором.
М. ПРИСЯЖНЮК: ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА СТАНЕ НОВИМ ПОШТОВХОМ ДЛЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛАРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"Рупор Житомиру", 05.07.2011
Мінагрополітики та Уряд запровадили широке обговорення земельної реформи, за результатами якого будуть враховані всі пропозиції, в тому числі й опозиції.
РАДА РОЗГЛЯНЕ ПИТАННЯ ПРО ВИБОРИ МЕРА У ЧЕРНІВЦЯХ НА НАСТУПНІЙ СЕСІЇСИТУАЦІЯ В КРИМУ
"Молодий буковинець", 02.07.2011, Чернівецька обл.
Питання про призначення позачергових виборів мера Чернівців може бути розглянуто повторно на наступній сесії Верховної Ради.
КРЕСТ - НЕ ПОВОД ДЛЯ РАЗДОРАОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Николай Филиппов, "Крымская правда", 05.07.2011
Власти Феодосии под охраной милиции снесли Поклонный крест, установленный на въезде в город в память воинов, павших в годы Великой Отечественной войны.
ГОЛОВНИЙ СОЦІАЛІСТ ЖИТОМИРЩИНИ О. ПІНСЬКИЙ СТОСОВНО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ "ПРО РЕФОРМУВАННЯ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ"ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
"Рупор Житомиру", 05.07.2011
"Влада переслідує лише одну мету - будь-яким способом зменшити видатки Пенсійного фонду".КОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫ: РЕАЛИИ И ПЕРСПЕКТИВЫ
О. Ковитиди, "Слава Севастополя", 02.07.2011, АР Крым
Конституционная ассамблея должна стать тем институтом, который будет выявлять проблемные места в Конституции и предлагать соответствующие изменения.ЗЕМЛЯ - НАШ ОСТАННІЙ ФОРПОСТ
Анатолій Яїцький, "Новий день", 01.07.2011, Херсонська обл.
Земельна реформа в Україні дала змогу кожному члену сільськогосподарського підприємства та пенсіонеру з їх числа отримати власний земельний наділ. Проте…
ЛЯШКО ВИРІШИВ СТВОРИТИ ПАРТІЮ. Р- Р- РАДИКАЛЬНУ !ЕКОНОМІКА
"Сіверщина", 04.07.2011, Чернігівська обл.
Народний депутат України Олег Ляшко розпочав процес створення нової політичної сили."ВЛАДУ - ПІД КОНТРОЛЬ"
Олександр Нагорний, "Волинь", 02.07.2011
Таке завдання оновленої "Нашої України".
РАБОЧИЕ ЗАВОДА ШЕВЧЕНКО ВНОВЬ ВЫШЛИ НА ПИКЕТТОЧКА ЗОРУ
Маргарита Кузьмина, "Объектив", 04.07.2011, Харьковская обл.
На сегодняшний день долг предприятия перед сотрудниками превышает 25 миллионов гривен.ПОНАД ДВА МІЛЬЙОНИ ТОНН ЗЕРНА МАТИМЕМО ЦЬОГОРІК
Олександр Святина, "Зоря", 02.07.2011 , Дніпропетровська обл.
У Новомосковському районі відбулася виїзна розширена колегія Дніпропетровської облдержадміністрації під керівництвом її голови Олександра Вілкула.ГАЗОВАЯ МЕЧТА УКРАИНЫ: БОГ "SHELL" МЕТИТ?
Валерий Тырнов, "Время", 02.07.2011, Харьковская обл.
Свежая новость: транснациональная компания "Shell" планирует начать в Харьковской области разработку запасов сланцевого газа.
НИКОЛАЙ КАПТУРЕНКО: "СТРАШНО, КОГДА ОБЩЕСТВО РАЗУВЕРИТСЯ ВО ВЛАСТИ"ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
Юрий Сагань, "Донецкий кряж", 01.07.2011
Объем производства в промышленности Донецкой области за первые четыре месяца этого года вырос на 16,7%.
ЦУГЦВАНГРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Николай Филиппов, "Крымская правда", 05.07.2011
В материалах обвинения по «газовым делам» Тимошенко фигурирует сумма ущерба в полтора миллиарда гривен.МИНАЕВ СЧИТАЕТ, ЧТО ВОЛКОВА "РАЗВЕЛИ КАК КРОЛИКА"
Дмитрий Литовченко, "Панорама", 05.07.2011, Сумская обл.
Мэр Сум прогнозирует скорое возвращение неофициального куратора областной организации партии "Батькивщина" Александра Волкова в сумскую политику.ТИМОШЕНКІАДА… ПОЛІТИЧНЕ ШОУ ТРИВАЄ
Юлія Сокирка, "Поступ", 04.07.2011, Львівська обл.
Тимошенкіада, або суд над Юлією Тимошенко, й надалі залишається топ-новиною політичного сезону.
ЛЬВІВ ПЕРШИМ В УКРАЇНІ ЗАПРОВАДИВ НОВУ ФОРМУЛУ ПЛАТИ ЗА ТЕПЛОСКАНДАЛИ
Марія Деркач, "Високий замок", 05.07.2011, Львівська обл.
Одноставковий тариф дозволить вдвічі збільшити кількість сімей, які зможуть отримати субсидію за теплопостачання взимку.В ДОНЕЦКЕ ЦЕНЫ НА БЕНЗИН ПОБИЛИ ВСЕ РЕКОРДЫ
"Жизнь", 04.07.2011, Донецкая обл.
Экономисты рассказали, почему на Донетчине самый дорогой бензин.ХЛІБ МОЖЕ ПОДОРОЖЧАТИ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 02.07.2011, Харківська обл.
Аграрний фонд має намір з 1 липня підвищити ціни на борошно, що постачається хлібозаводам за пільговими цінами.МАРИУПОЛЬ: ШЕСТЬ ДНЕЙ БЕЗ СВЕТА
Виктория Гончарова, "Донбасс", 02.07.11, Донецкая обл.
Мариупольцы пикетировали здание горсовета.
ЭКСПЕРТЫ СЧИТАЮТ, ЧТО НАЧАЛЬНИКА ОДЕССКОГО ПОРТА "ХОТЯТ УЙТИ"ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
"Вечерняя Одесса", 05.07.2011
Силовая проверка деятельности ГП "ОМТП" с последующим изъятием документов предприятия - сигнал о грядущей смене руководства в Одесском порту.
МЕДИЧНА РЕФОРМА: ДОПОМОГА СТАНЕ ТРИРІВНЕВОЮВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ
Тетяна Огородня, "Слобідський край", 02.07.2011, Харківська обл.
Втілення принципів єдиного медичного простору, створення центрів первинної медичної допомоги - головні напрямки реформування системи охорони здоров'я.
НА СЕЛІ ВІДНОВЛЯТЬ КЛУБИ І БІБЛІОТЕКИ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 02.07.2011, Харківська обл.
Президент України Віктор Янукович називає в числі національних пріоритетів відродження сільських клубів і бібліотек.ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЧИ МОЖЛИВІ РИНКОВІ РЕФОРМИ ПІД ЧЕРВОНИМИ ПРАПОРАМИ?
Оксана Процюк, "Галичина", 04.07.2011, Івано-Франківська обл.
Парламент повинен поставити крапку в епопеї з червоним прапором.Про це на прес-конференції в Івано-Франківську заявив народний депутат України, чільник Української народної партії Юрій Костенко. На його думку, ВРУ повинна негайно виконати рекомендацію Конституційного Суду щодо законодавчого встановлення порядку використання державних символів України.
Ю. Костенко вважає обгрунтованим рішення КСУ від 16 червня щодо скасування офіційного використання червоного прапора, яке було прийнято за його ж поданням як громадянина України. "Червоний прапор, який було принесено 1918 року на радянських багнетах, не має нічого спільного з Україною, - наголосив партієць. - Це символ ліквідації української державності у 20-х роках, придушення свободи, кривавих репресій, масових убивств та Голодомору".
Лідер УНП вважає, що держава повинна створити надійну систему правового захисту та охорони своїх державних символів, регламентувавши їх використання державними органами, посадовими особами та пересічними громадянами.
Ю. Костенко дійшов висновку, що в Україні не буде поліпшення якості життя доти, поки не буде розв'язано принципових політичних проблем, у тому числі й питання червоного прапора. Він звернув увагу на те, що поляки і балти розпочали свої реформи з ухвали законів, якими заборонили вчорашнім комуністам працювати на певний час в органах влади. В Україні процедура відлучення комуністів від влади, на жаль, не відбулася.
Голова УНП наголосив, що виступає за політичне об'єднання навколо ідей та програм, а не навколо вождів і брендів, та запевнив, що його партія піде на парламентські вибори в єдиній правоцентристській команді.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single_news_&tx_ttnews[tt_news]=15833&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=1086450731ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
М. ПРИСЯЖНЮК: ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА СТАНЕ НОВИМ ПОШТОВХОМ ДЛЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА
"Рупор Житомиру", 05.07.2011
Мінагрополітики та Уряд запровадили широке обговорення земельної реформи, за результатами якого будуть враховані всі пропозиції, в тому числі й опозиції.Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час програми "Шустер Live" в ефірі Першого національного телеканалу. За його словами, більшість побоювань щодо запровадження земельної реформи пов'язана з недостатньою обізнаністю громадськості щодо її суті.
За словами Миколи Присяжнюка, якщо не враховувати політичну забарвленість цього питання, то всім сьогодні зрозуміло, що земельну реформу завершувати треба. "Ми з вами розформували колгоспи, але на заміну аграрному сектору нічого не запропонували. Фермерські господарства так і не отримали прогнозованого розвитку. Особисті селянські господарства в діючих умовах також неспроможні витягти на своїх плечах увесь обсяг виробництва сільськогосподарської продукції. В результаті село деградує. Щороку понад 15 українських сіл взагалі зникають з мапи України. Велика кількість сіл стає малочисельними, тобто до 100 осіб. Якщо нічного не змінити, наше село приречене на вимирання. Тому ми просто зобов'язані дати новий поштовх для його розвитку", - сказав Микола Присяжнюк.
Як пояснив міністр, більшість побоювань щодо запровадження земельної реформи пов'язана з недостатньою обізнаністю громадськості щодо її суті. "Насправді в законодавстві, що планується прийняти, розроблені всі необхідні запобіжники для захисту українських селян-землевласників", - сказав Микола Присяжнюк. Зокрема, для недопущення надмірної концентрації землі в одних руках буде обмежений обсяг продажу землі в одні руки. Він залежатиме від природно-кліматичної зони, в якій розміщено земельну ділянку, і складатиме від 900 га в Карпатській гірській зоні до 2100 га у степу.
Для недопущення спекуляції на ринку землі буде запроваджено диференційовані ставки державного мита за посвідчення угод купівлі-продажу земельних ділянок. "Якщо покупець розраховує перепродати земельну ділянку, то він повинен буде сплатити на першій рік 100% мита, на другий рік - 90% і так аж до десятого року. Ми створили такі умови, коли перепродавати землю протягом 10 років буде економічно невигідно. Наша позиція проста: купувати землі мають ті, хто хоче її обробляти", - сказав Микола Присяжнюк.
Очільник Мінагрополітики ще раз наголосив, що іноземці не зможуть купувати землі сільськогосподарського призначення. "Ми чуємо звинувачення, що з прийняттям закону українську землю скуплять іноземці. Але в законі чітко прописано, що мати право купівлі-продажу землі будуть лише три суб'єкти: громадяни України, фермери та держава в особі Державного земельного фонду і державного земельного банку", - наголосив він.
Прес-служба Мінагрополітики
RuporZT
http://ruporzt.com.ua/topnews/29185-m-prisyazhnyuk-zemelna-reforma-stane-novim-poshtovhom-dlya-rozvitku-ukrayinskogo-sela.htmlРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
РАДА РОЗГЛЯНЕ ПИТАННЯ ПРО ВИБОРИ МЕРА У ЧЕРНІВЦЯХ НА НАСТУПНІЙ СЕСІЇ
"Молодий буковинець", 02.07.2011, Чернівецька обл.
Питання про призначення позачергових виборів мера Чернівців може бути розглянуто повторно на наступній сесії Верховної Ради.Про це йдеться у відповіді на адресу Чернівецької міськради голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради Олександра Омельченка.
Текст листа розміщено на сайті Чернівецької міськради.
"Народним депутатом А. Яценюком 5 квітня 2011 року у Верховній Раді був зареєстрований проект Постанови про призначення позачергових виборів депутатів Чернівецької міської ради та Чернівецького міського голови (реєстр. № 8342). Проектом Постанови пропонувалося призначити на 19 червня 2011 року позачергові вибори Чернівецької міської ради та Чернівецького міського голови у зв'язку з достроковим припиненням повноважень міського голови за рішенням відповідної ради та у зв'язку з неодноразовими грубими порушеннями норм Конституції та законів України з боку депутатів Чернівецької міської ради… Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування… на своєму засіданні 6 квітня 2011 року рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому зазначений проект Постанови.
Проте, під час голосування в сесійній залі 7 квітня 2011 року проект Постанови про призначення позачергових виборів депутатів Чернівецької міської ради та Чернівецького міського голови не набрав необхідної кількості голосів і був відхилений", - йдеться у листі.
"Відповідно до частини другої статті 107 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" відхилений Верховною Радою законопроект або законопроект, що повторює його за суттю, не може бути внесений на поточній та наступній за нею позачерговій сесіях Верховної Ради відповідного скликання. Питання про призначення позачергових виборів мера Чернівців може бути розглянуто повторно на наступній сесії Верховної Ради", - сказано у відповіді.
Нагадаємо, 31 березня 2011 року 42 депутати Чернівецької міськради достроково припинили повноваження Чернівецького міського голови.
http://www.molbuk.com/chernovtsy_news/38764-rada-rozgljane-pitannja-pro-vibori-mera-u.htmlСИТУАЦІЯ В КРИМУ
КРЕСТ - НЕ ПОВОД ДЛЯ РАЗДОРА
Николай Филиппов, "Крымская правда", 05.07.2011
Власти Феодосии под охраной милиции снесли Поклонный крест, установленный на въезде в город в память воинов, павших в годы Великой Отечественной войны.По информации крымского главка МВД, крест был снесён в ночь на 1 июля по решению Хозяйственного суда Крыма, а затем перевезён в храм Архангела Михаила. Представители крымского казачества попытались самостоятельно вернуть Поклонный крест на прежнее место. Однако импровизированный крестный ход был остановлен сотрудниками спецподразделений МВД. В результате столкновения пострадало более десяти человек. Как заявил председатель совета атаманов Крыма Сергей Юрченко, более 600 сотрудников милицейского спецназа могли легко задержать всех участников акции, численность которых была вдвое меньше, и никакой необходимости в жестоком избиении безоружных людей не было.
"Самочинные и агрессивные попытки незаконно устанавливать поклонные кресты - это "политика, закамуфлированная в религию", - считает председатель Совета министров Крыма Василий Джарты.
- Сохранение мира и согласия в многонациональном Крыму - это наша главная, базовая ценность. Любые попытки провокаций с целью дестабилизации общественно-политической ситуации в автономии будут пресекаться быстро и жёстко. Все крымчане - это граждане Украины, которые независимо от религиозной и национальной принадлежности имеют равные права и обязанности: то, что не позволено одним, не будет позволено и другим. Предостерегаю все "буйные головы": власть в Крыму сильна, как никогда, и любые попытки пошатнуть стабильность получат адекватный и немедленный ответ власти, - заявил глава исполнительной власти автономии. Василий Джарты считает, что в автономии нет почвы для возникновения межнациональных конфликтов.
По словам председателя совета атаманов Крыма Сергея Юрченко, казаки собираются пикетировать здание крымского правительства в среду. Именно на этот день назначено заседание Совета министров автономии.
- Решать проблемы нужно не во время курортного сезона, - заявил Юрченко корреспонденту "Крымской правды". - Почему именно сейчас потребовалось срочно освобождать "самозахват" размером два на два квадратных метра, притом что в нашем регионе находятся как минимум три мечети без всяких правоустанавливающих документов? Да, мне это не нравится, но я же не призываю идти их взрывать! Сегодня мне звонят казаки из других регионов Украины, из Запорожья, Бердянска, Мелитополя, хотят приехать в Крым на защиту православных святынь. Я уже устал уговаривать людей этого не делать, чтобы не нагнетать и без того взрывоопасную ситуацию.
"В очередной раз мы отмечаем, что действующая власть Украины, как и прежняя, проводит политику "двойных стандартов", идя на поводу у представителей незаконной этнократической структуры, т. н. "меджлиса-курултая", которая на протяжении многих лет провоцирует межэтнические и межконфессиональные конфликты на территории полуострова. При этом официальная власть не обращает никакого внимания на то, что при поддержке "меджлиса" установлено немало "памятных" знаков, оскорбляющих не только православных верующих, но и тех, у кого родные и близкие люди пострадали от фашистских оккупантов: установка памятника под Судаком убийцам настоятеля Кизилташского монастыря игумена Парфения, перезахоронение под Бахчисараем одного из фашистских пособников, самозахваты и строительство на месте массовых казней советских граждан в годы Великой Отечественной войны. Все эти и другие незаконные и противоправные действия не получают должной правовой оценки и отпора со стороны властей. Подобные действия будут приводить к ухудшению ситуации в сфере межнациональных, межконфессиональных отношений в Крыму", - говорится в заявлении Думы Русской общины Крыма.
Атаман Феодосийского полка Международного союза казаков Юрий Миних взят под стражу. По словам его адвоката Романа Фоменко, в отношении Миниха возбуждено уголовное дело после обыска, проведённого в квартире его бывшей жены, "по факту хранения, приобретения взрывчатых веществ". Как сообщил адвокат, установленный законом срок предварительного задержания истекает 5 июля. Ещё три человека находятся в больнице под надзором сотрудников милиции.
Мэр Феодосии Александр Бартенев и его первый заместитель Игорь Авруцкий принесли православной общине публичные извинения за повреждения Поклонного креста при демонтаже. Руководство Феодосийского горсовета пообещало содействие в выделении земельного участка и подготовке необходимых документов для законной установки креста.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/07/05/krest---ne-povod-dlya-razdoraОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ГОЛОВНИЙ СОЦІАЛІСТ ЖИТОМИРЩИНИ О. ПІНСЬКИЙ СТОСОВНО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ "ПРО РЕФОРМУВАННЯ ПЕНСІЙНОЇ СИСТЕМИ"
"Рупор Житомиру", 05.07.2011
"Влада переслідує лише одну мету - будь-яким способом зменшити видатки Пенсійного фонду".Соціалісти Житомирщини звертають увагу на те, що тривала пропаганда владою потреби пенсійної реформи та названий проект закону не мають жодного відношення до реформування пенсійної системи як засобу консолідації суспільства, впорядкування трудових відносин, створення надійних соціальних стимулів для продуктивності праці, забезпечення прав і потреб пенсіонерів, виведення економіки з тіні. Влада переслідує лише одну мету - будь-яким способом зменшити видатки Пенсійного фонду. В проекті це вирішується за рахунок прямого зменшення розміру пенсій та скорочення строку їх виплат.
Прийнятий 16 червня ц.р. в першому читанні законопроект є кроком назад у порівнянні з нині діючим Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Уряд у своєму законопроекті фактично підтвердив, що він не збирається вирішувати стратегічне завдання пенсійної реформи - функціонування державної накопичувальної системи.
Поряд з підвищенням пенсійного віку для жінок і державних службовців проект значно погіршує умови виходу на пенсію для всіх пенсіонерів. Згідно змін до ст.28 чинного закону підвищується страховий стаж, необхідний для нарахування пенсії у мінімальному розмірі (на рівні прожиткового мінімуму) з 25 для чоловіків і 20 для жінок до, відповідно 35 та 30 років. І справа не тільки в тому, що чоловік, або жінка, які пропрацювали 35 та 30 років втратять 10% підвищення розміру пенсії (по відсотку за кожний рік, які тепер передбачені законом). За останні 20 років багато майбутніх пенсіонерів не зі своєї вини були вимушені працювати нелегально, або тривалий час взагалі не працювали. Їм важко буде знайти 35 та 30 років страхового стажу, отже пенсія їм буде нарахована нижче мінімальної, пропорційно наявному страховому стажу. Таким чином в проекті закладається можливість відмови від однієї з конституційних соціальних гарантій - мінімальної пенсії на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних.
Підвищення пенсійного віку, окрім зрозумілого негативу, в умовах масового безробіття ще більш проблематичним зробить працевлаштування всім віковим групам громадян, особливо молоді.
Новий порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсій відкриває багато можливостей для зменшення розміру пенсій.
Нелюдським виглядає підвищення страхового стажу, необхідного для призначення пенсій по інвалідності.
Пропонуючи населенню свої заходи, уряд ніби не помічає, що головна проблема з пенсійним забезпеченням полягає в "тінізації" економіки, корупційному розтягуванні бюджету, блокуванні підприємницької ініціативи хабарницьким чиновницьким апаратом. Що зростання дефіциту Пенсійного фонду все більше набирає ознаки фінансової піраміди, коли платники внесків до фонду не здатні перекрити його неконтрольовані витрати і в державі немає належної системи контролю за використанням коштів за природні ресурси, що рентні платежі присвоюються не державою, а власниками. Лише наведення порядку в цих складових може в рази збільшити доходи до бюджету і Пенсійного фонду, після чого пенсійна реформа могла би стати логічною потребою суспільства і кожного громадянина.
Те, що відбулося 16 червня у Верховній Раді, має свою політичну складову. Найбільш масований наступ на соціальні гарантії громадян України за останні 20 років відбувся за відсутності в парламенті фракції Соціалістичної партії України, для якої соціальна складова законодавства була пріоритетом її діяльності.
Соціалістична партія України вкотре заявляє про необхідність реформування пенсійної системи, але реформам повинно передувати (чи хоч здійснюватись одночасно) наведення державного порядку в економіці, виведення її з тіні і кримінальної залежності, підтримка державою власного виробництва, створення нових робочих місць, особливо для молоді, обов'язкове розмежування бізнесу і влади.
Без цих кроків законодавчі ініціативи влади і далі залишатимуться прикриттям корупції, спробами вирішити загальні проблеми за рахунок трудящих.
RuporZT
http://ruporzt.com.ua/citati/29206-golovniy-socalst-zhitomirschini-o-pnskiy-stosovno-proektu-zakonu-pro-reformuvannya-pensynoyi-sistemi.htmlКОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫ: РЕАЛИИ И ПЕРСПЕКТИВЫ
О. Ковитиди, "Слава Севастополя", 02.07.2011, АР Крым
Конституционная ассамблея должна стать тем институтом, который будет выявлять проблемные места в Конституции и предлагать соответствующие изменения.Президентом Украины В.Ф. Януковичем определена необходимость проведения в стране конституционной реформы, поскольку соблюдение прав и законных интересов человека и гражданина, выполнение социальных гарантий является одним из приоритетных направлений контроля со стороны государства.
28 июня 2011 года исполнилось 15 лет со дня принятия Верховной Радой Конституции Украины - Основного Закона государства.
С момента провозглашения 24 августа 1991 года независимости Украины соответствующим актом Верховного Совета УССР принятие Конституции Украины в 1996 году стало первым конкретным шагом на пути развития демократического, социального и правового государства.
Именно в Конституции 1996 года впервые в истории Украины основы и задачи государственной политики были переориентированы в первую очередь на обеспечение прав и свобод человека и достойных условий его жизни.
Несмотря на то, что новая Конституция стала результатом компромисса между законодательной и исполнительной властью, она четко и однозначно закрепила принципы государственной независимости и основы демократического правового государства.
Именно Конституция 1996 года утвердила ценности гражданского общества.
Мы помним, что в 1992-м, а затем в 1993 г. на всенародное обсуждение выносились проекты Конституции Украины, но им не суждено было стать Основным Законом. Мы стали очевидцами конституционного кризиса в государстве. В июне 1995 года было найдено правовое решение путем заключения конституционного договора между Верховной Радой и президентом Украины "Об основных принципах организации и функционирования государственной власти и местного самоуправления в Украине на период до принятия новой Конституции Украины".
Следует отметить, что, несмотря на временный характер, именно конституционный договор стал основой для создания новой Конституции Украины.
Исследуя вопрос принятия Конституции, целесообразно процитировать одного из ее соавторов-министра юстиции Украины Александра Владимировича Лавриновича, который сказал следующее: "Я очень горжусь тем, что Украина юридически оформила свою государственность. Пусть она сделала это позже, чем другие государства на постсоветском пространстве, но это было сделано в условиях консенсуса общества, без противостояния представителей разных точек зрения. И этот политический компромисс, который был переведен на юридический язык, был достаточно высоко оценен различными международными организациями и зарубежными странами".
Украинская Конституция - оригинальное творение отечественных ученых–правоведов - в свое время была высоко оценена Советом Европы.
Сегодня Конституция Украины действует практически в первоначальной редакции 1996 года, за исключением нескольких поправок. Настоящее свидетельствует о качестве этого правового документа.
Несомненно, время вносит свои коррективы не только в нашу жизнь, но и в регламентирующие ее нормы права. Очевидно, что необходимость внесения изменений в ряд конституционных положений, касающихся судебной ветви власти, органов местного самоуправления и иных институтов общества, уже назрела.
21 февраля 2011 года президентом Украины был подписан указ N 224 "О поддержке инициативы о созданию Конституционной ассамблеи", в соответствии с которым создана и уже начала свою работу научно-экспертная группа по подготовке Конституционной ассамблеи - коллегиального органа, работающего с целью подготовки изменений к действующей Конституции с учетом мнения общественности, учёных, международной экспертной среды.
Совершенно очевидно, что такая форма работы над проектом Основного Закона является наиболее демократичной и перспективной.
Конституционная ассамблея должна стать тем институтом, который будет выявлять проблемные места в Конституции и предлагать соответствующие изменения, позволяющие решить проблему.
Говорить о реальных сроках внесения изменений в Конституцию можно будет только после того, как ассамблея начнёт работать.
Предполагается, что к обсуждению вышеупомянутых изменений будут привлечены ведущие отечественные и международные эксперты, общественные организации, политические партии.
Отвечая на многочисленные вопросы относительно сути реформ, министр юстиции Украины А.В. Лавринович отмечал, что работа над поправками к Конституции сегодня переходит в плоскость понимания ответственности и рациональности, необходимости качественной реконструкции, отдельного "ремонта" Основного Закона при сохранении основы, принятой в 1996 году, как фундамента стабильности государства и защиты интересов всех граждан нашей страны. Совершенствование Конституции-основная цель предстоящих реформ.
"Мы надеемся, что эта работа нам удастся, но делать ее поспешно - как это было раньше - это плохой опыт", - заявил президент Украины В.Ф. Янукович, комментируя необходимость внесения изменений в Конституцию Украины.
Автор - начальник главного управления юстиции в Севастополе.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=7&day=2&id=26087ЗЕМЛЯ - НАШ ОСТАННІЙ ФОРПОСТ
Анатолій Яїцький, "Новий день", 01.07.2011, Херсонська обл.
Земельна реформа в Україні дала змогу кожному члену сільськогосподарського підприємства та пенсіонеру з їх числа отримати власний земельний наділ. Проте…… Тривалий час селяни були позбавлені найголовнішого права - розпоряджатися своєю власністю. Багато з них вже померли, так і не скориставшись економічними перевагами володіння землею. Сьогодні точаться дискусії навколо законопроекту "Про ринок земель", який дозволить продавати і купувати землі сільськогосподарського призначення. Одні говорять, що вільний ринок землі до кінця знищить селянство, а воно і без того переживає не найкращі часи. Інші стверджують, що продаж землі - це світова практика, і нам від цього нікуди не дітися. І чим раніше ми почнемо цей процес, тим швидше наведемо порядок у тіньовому секторі продажу землі, який і так існує.
Що думають про це мешканці Херсонщини?
Валерій Лазарєв, начальник Головного управління Держкомзему у Херсонській області:
- На сьогодні вже назріли революційні зміни у земельній сфері, їх необхідно лише забезпечити відповідними законодавчими актами. Про що йдеться у законопроекті "Про ринок земель"? По-перше, набувачами земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва мають бути лише: громадяни України, фермерські господарства, держава в особі Державного агентства земельних ресурсів України, територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування. По-друге, виключається участь іноземного капіталу у придбанні земель сільськогосподарського призначення.
Для недопущення спекуляції земельними ділянками запроваджуються диференційовані ставки державного мита за посвідчення угод, за якими відбувається перехід прав на земельні ділянки (від 60% нормативної грошової оцінки - при відчуженні на 5-й рік, до 100% - при відчуженні за перший рік).
Граничний розмір земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у приватній власності однієї особи не може перевищувати 2100 га, в тому числі для: полісся - 1500 га; лісостепу - 1750 га; степу - 2100 га; Карпатської гірської області - 900 га; Кримської гірської області - 1100 га.
У проекті закону про ринок земель врегульовано питання щодо обмеження можливості зміни цільового призначення земельних ділянок протягом 10 років після їх придбання.
Передбачаються системні заходи щодо запобігання тіньовим оборудкам із земельними ділянками, а саме: встановлюються обмеження щодо придбання земель пов'язаними особами, що додатково забезпечить попередження надмірної концентрації земель в одних руках; передбачається, що покупець ділянки буде зобов'язаний подавати декларацію про свою непов'язаність із суб'єктами господарювання, які вже володіють землями сільськогосподарського призначення. У разі придбання земель вартістю понад 150 тис. грн. (25-30га) покупець зобов'язаний буде декларувати джерела відповідних доходів. Передбачається, що Закон України "Про ринок земель" буде прийнятий та введений в дію восени 2011 року, що дозволить запровадити ринковий обіг земель сільгосппризначення з 1 січня 2012 року.
Оксана Зінова, заступник начальника Головного управління Держкомзему у Херсонській області:
- Найбільшою проблемою сьогодення у сфері земельних відносин в Україні є відсутність Закону України "Про державний земельний кадастр". Лише 19 травня поточного року Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні проект цього важливого закону.
У ньому вперше визначений виключний перелік документації з землеустрою та оцінки земель, що є підставою для внесення даних до Державного земельного кадастру (ДЗК). Це обумовлено тим, що на даний час ані Земельний кодекс України, ані Закон України "Про землеустрій" однозначно згадані питання не врегульовують, і на практиці у різних регіонах вони вирішується різним чином.
Окрім того, сьогодні у процесі внесення відомостей про земельну ділянку бере участь невиправдано велика кількість органів, що провокує численні зловживання. Для виправлення такої ситуації законопроект визначає, що аналіз поданої документації та внесення усіх відомостей про земельну ділянку вносяться виключно районними (міськими) територіальними органами центрального органу виконавчої влади з земельних ресурсів.
Вперше на законодавчому рівні встановлюється загальний строк внесення відомостей про землі та земельні ділянки до ДЗК - 14 днів з дня подання необхідних документів. Слід зазначити, що сьогодні, у зв'язку з неврегульованістю цього питання на законодавчому рівні, вказана процедура може тривати роками…
Ведення кадастру здійснюватимуть Державне агентство земельних ресурсів України та його територіальні органи в областях та районах.
Ще одне важливе нововведення: взаємодія громадян та представників юридичних осіб здійснюватиметься з державними кадастровими реєстраторами за принципом "Єдиного вікна". Пропонується змінити сутність та чітко визначити процедуру здійснення державної реєстрації земельної ділянки. Якщо на даний час державна реєстрація ділянки проводиться під час кожної трансакції з земельною ділянкою і включає процедуру видачі державних актів чи реєстрації договорів оренди, законопроектом вказана процедура фактично зведена лише до присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру при її формуванні.
Цікавий і такий нюанс: земельні ділянки, право власності (користування) якими виникло до 2004 року, вважатимуться сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
Законопроектом врегульовується порядок обміну інформацією між ДЗК та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Зокрема, пропонується встановити, що інформація про внесення до ДЗК відомостей про сформовану земельну ділянку разом з її кадастровим планом у електронному (цифровому) вигляді надходить до органу, який здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Останній, у свою чергу, надсилає до Державного земельного кадастру інформацію про те, що право на земельну ділянку зареєстроване за певною особою.
Геннадій Попов, голова Голопристанської районної ради:
- Перш за все, мораторій замість вирішення існуючих проблем призводить до нагромадження нових. Так, де-юре у нас немає закону щодо продажу землі сільськогосподарського призначення, а де-факто цей ринок існує давним-давно. Є різні схеми перепродажу землі. Люди користуються цими лазівками, незважаючи на те, чи є той закон, чи ні. Якщо все це зробити в легальному руслі, то виграють усі: збільшаться надходження від оподаткування, у людей з'явиться можливість реалізувати свою ділянку не по-чорному, а відкрито. Вся Європа крокує цим шляхом - земля є товаром, і це не українське ноу-хау.
Чимало громадян, батьки яких померли, не в змозі обробляти залишені у спадок земельні паї, бо мешкають в іншій місцевості. Продати свої наділи вони не мають права, лише здати в оренду.
І не треба боятися появи так званих латифундистів, які скуплять всю землю. Не скуплять, якщо буде державний підхід до запровадження ринку землі. Держава в змозі попередити можливі негативні явища, ввести певні обмеження. Всіма підставними особами-латифундистами опікуватимуться контролюючі органи. Аукціони з продажу землі мають проводитися відкрито. І головне: земля, що продається, повинна використовуватися лише за її початковим цільовим призначенням.
Світова практика свідчить: чимало провідних фірм викуповують землю для свого виробництва, будують заводи, створюють нові робочі місця, люди працюють. Ринок землі - найефективніший засіб для залучення інвесторів.
Ось недавно у нас в районі побували представники американських фірм, що спеціалізуються на переробці сміття. Вони готові побудувати заводи, які спалюють сміття, а тепло спрямовують на потреби теплиць, обігрів житла. Але ж ці інвестори перш за все цікавляться: чи можна придбати земельну ділянку? Потребують гарантій. Будувати завод, не маючи землі, інвестори не хочуть. І тут немає ніякого диктату, так працює весь цивілізований світ: спочатку - земля, а потім вже завод на ній.
Вітрова та сонячна енергетика, утилізація сміття, вирощування та переробка сільгосппродукції, оптові ринки - все це починається з головного питання: земельного!
Не думаю, що мої земляки масово побіжать продавати свої земельні паї. У нас люди працьовиті. А там, де є господар, навіть занедбані колись села відроджуються. Звісно, не такими темпами, як нам би того хотілося. Проте позитивних прикладів чимало. Один з них - село Олексіївка. Там працює фермерське господарство "Тюльпан", керівник - Олександр Єременко. Він все робить для того, щоб молодь не від'їжджала з села: побудував сучасний зал відпочинку, кафе, влаштував літній танцювальний майданчик, поруч заклав парк. Багато допомагає і дитсадку, і школі. За власні кошти придбав декілька десятків ліхтарів, установлює освітлення по вуличній мережі, причому підключив електрику також за власний рахунок. Він опікується тим, щоб парки, закладені легендарним Фальц-Фейном, радували односельців зеленню та прохолодою. Уявіть собі, там досі збереглися дубові гаї. Люди, котрі працюють і живуть на цій землі, облагороджують її, ніколи не залишать рідного села. І своїм земельним ділянкам вони завжди дадуть ради. Добре, що дбайливих господарів на нашій землі чимало.
Олександр Дяченко, перший заступник голови Новотроїцької райдержадміністрації з питань агропромислової політики, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів:
- Свого часу розпаювання землі було величезною проблемою, яку уряд хотів вирішити одним махом. Прагнули зробити селянина господарем землі, а вийшло навпаки. Скажімо, у містах у процесі приватизації люди отримали житло і вже на другий день могли ним розпоряджатися на власний розсуд: продати, здати в оренду. А селянин одержав землю. Нібито став господарем, але перед ним відразу поставили "паркан" - ввели мораторій. Або сам на землі працюй, або здавай її в оренду. Але люди не були готові працювати на землі ні матеріально, ні морально. Навіть у фермерів не було техніки, яка б могла обробляти 3-10 га землі.
Отож селяни стали не господарями, а заручниками ситуації. Землю можна було віддати лише в оренду. Спершу люди думали: ось здамо і наприкінці року отримаємо купу грошей. А коли одержали реальну плату за землю, зрозуміли, що це копійки. Навіть зараз. Коли орендну плату підняли до 3%, це все одно невеликі гроші.
І що ж виходить? Раніше людина працювала на цій землі, одержувала стабільну зарплату, якої вистачало для утримання сім'ї. Тепер людина стала власником землі, але цей факт нічого, крім головного болю, їй не дає. Мораторій слід знімати обов'язково! Хай людина сама вирішує, що робити зі своєю землею. Хай відчує себе господарем!
Вважаю, зі зняттям мораторію віддача від землі зросте. Ніякі латифундисти її не заберуть, нікуди вона не дінеться! А ось орендна плата за землю зросте. Безумовно, відсотків 30 селян свої земельні ділянки продадуть. Є люди, яким гроші потрібні вже зараз: на лікування, освіту дітей, онуків… Але більшість людей землю не продасть і правильно нею розпорядиться.
Лише років через п'ять наша земля стане рентабельною, прибутковою у всіх відношеннях. Все стабілізується. А стабілізація настане тоді, коли з землею все утрясеться, коли перестануть укладати договори на 5-49 років. Вона буде у довічному користуванні господаря.
Звісно, обмеження на продаж землі повинні бути. Першою має викуповувати землю держава - це найголовніший фактор. Земля здебільшого повинна залишитися у неї.
Чому фермери проти продажу землі? Бо сьогодні вони орендують багато гектарів. Зрозуміло, у них немає такого запасу грошової маси, щоб викупити ці орендовані паї. Якщо ж держава першою викупить вільні землі, а потім передасть їх в оренду тим же фермерам, вони нічого не втратять!
Сьогодні середній розмір земельного паю в нашому районі - у межах 6 гектарів. Є господарства, які орендують по 10 тисяч гектарів. Як правило, це міцні господарства. Землю вони беруть навіть у сусідніх районах. На мою думку, майбутнє - за великотоварним виробництвом. Там можна впровадити передові технології. У нашому районі таких господарств декілька, але вони є. Перш за все, це агрофірма "Мир" у селі Горностаївці, яку очолює Іван Доценко. Це взагалі унікальне господарство, там є чому повчитися: все на найсучаснішому рівні - від технології обробітку культур до соціальної сфери (свій стадіон, тенісний корт, власна футбольна команда, дитсадок, школа, амбулаторія, мехдвір, зернотік - в ідеальному стані). Це - як оазис у пустелі!
Успішно працює на землі КСП ім. Леніна, яке очолює Олександр Супрун. Міцне господарство, тут багато вкладають у соціальну сферу. ТОВ "Світанок" (керівник Сергій Максименко) - єдине тваринницьке господарство, яке збереглося у районі. Тут також сучасні технології, породисте стадо. Молоко продають по 6 грн. за літр. За ним приїжджають машини навіть з Миколаєва. Поруч - агрофірма "Сиваш" (керівник Володимир Ганжа), ТОВ "Дружба" - там найпередовіші технології зі зрошення, чудові врожаї - пшениця родить по 40 центнерів з гектара, соняшник - по 30, соя - по 35. І стабільно, з року в рік.
Думка читачів "Нового дня":
Микола Осадчий, смт. Білозерка: "Як бідному женитися - і ніч коротка! Скільки має померти людей, не реалізувавши своє право на власність? Скільки ще тіньовим шляхом вкрадуть у селян різні ділки? Чому ви не були проти приватизації квартир, які в містах коштують шалені гроші? І сьогодні селян тримають за дурнів".
Марина Калетник, м. Херсон: "У магазині капуста, вирощена в Україні, цього року коштувала дорожче, ніж банани, які у нас не ростуть. Я впевнена, якщо скасувати мораторій, ціна зрівняється, та й селянин стане незалежнішим. А це багатьох не влаштує, з куркулями завжди боролися".
Валентин Моклюк, м. Нова Каховка: "Спочатку нехай роздадуть землю всім громадянам України, а не лише селянам, узаконять це, а потім приймають закон про продаж землі".
Ольга Гасилова, м. Херсон: "За нинішніх законів нічого путнього з продажем землі не вийде! Ви згадайте, що сталося з нашими підприємствами, кому вони дісталися. Так і з землею буде. У одних її відберуть за борги по кредитах, у інших - за борги по комуналці. Просто, крім землі, у народу вже віднімати нічого".
Галина Кривенко, с. Стара Збур'ївка Голопристанського району: "Фактично в руках іноземних компаній і банків уже зараз перебуває 95% української землі. Її як частину своїх активів заклали банкам з іноземними інвестиціями українські олігархи. Як тільки скасують мораторій, всі іноземні банки виставлять претензії з прострочення кредитів нашим олігархам. Усе відбудеться безшумно".
Сергій Соломаха, смт. Каланчак: "Земля - наш останній форпост. Далі - повітря приватизують! Кожному почеплять лічильник на кількість вдихів і видихів. За все, що понад норму, - штраф! Це - Україна ХХІ століття…".
…Спеціалісти стверджують, що з прийняттям законів, якими фактично будуть введені в обіг землі сільськогосподарського призначення, економіка Херсонщини отримає потужний імпульс розвитку та суттєві додаткові надходження до бюджету. На території області зареєстровано 212 849 власників земельних паїв. Це переважно пенсіонери, які тяжкою працею заробили ці наділи землі, і відтепер зможуть на власний розсуд з максимальною користю для себе, своїх дітей та онуків розпорядитися цим надбанням.
http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/4-obwestvo/272-2011-07-01-08-53-55.html?directory=1ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ЛЯШКО ВИРІШИВ СТВОРИТИ ПАРТІЮ. Р- Р- РАДИКАЛЬНУ !
"Сіверщина", 04.07.2011, Чернігівська обл.
Народний депутат України Олег Ляшко розпочав процес створення нової політичної сили.Політична організація носитиме назву "Радикальна партія Олега Ляшка".
1 липня Олег Ляшко провів у Києві засідання оргкомітету. Незабаром відбудеться установчий з'їзд Радикальної партії Олега Ляшка.
У зв'язку з цим він заявив:
- Моя мета - ротація еліт. Я хочу привести до влади молодих політиків, хлопців та дівчат, які сьогодні не мають перспектив через засилля старих кадрів і світоглядів.
Наша ідеологія - україноцентризм у зовнішній та внутрішній політиці. Для нас насамперед - інтереси України та кожного нашого громадянина. Скоро наша команда презентує програму Радикальної партії. Ми виступаємо за докорінні зміни у житті простих людей.
Наші завдання - розвиток українського села, відродження національного виробництва, підтримка малого та середнього бізнесу, доступні кредити на житло, обмеження імпорту, страхова медицина, безплатна освіта, зменшення депутатів та чиновників, високі зарплати, пенсії й стипендії.
Я впевнений, що ми здобудемо перемогу на наступних виборах і зможемо підняти Україну з колін, - заявив Олег Ляшко.
http://siver.com.ua/news/ljashko_virishiv_stvoriti_partiju_r_r_radikalnu/2011-07-04-8288"ВЛАДУ - ПІД КОНТРОЛЬ" -
Олександр Нагорний, "Волинь", 02.07.2011
Таке завдання оновленої "Нашої України".Нещодавно на Волині побували відомі політики: голова політради партії "Наша Україна" Валентин Наливайченко, який раніше працював на дипломатичній роботі, а протягом трьох останніх років був керівником СБУ, та голова центрального виконкому партії Сергій Бондарчук, котрий, до речі, в минулому обирався народним депутатом України на Горохівщині.
У рамках загальнонаціональної кампанії "Владу - під контроль" політики вже побували в Черкаській, Сумській, Одеській областях. У Луцьку вони зустрілися з представниками громадських організацій, журналістами, підприємцями Завокзального ринку, а також з виборцями Горохівського району.
"Нашоукраїнці" відповіли на актуальні для нашої держави запитання кореспондента редакції газети "Волинь-нова", зокрема і щодо зустрічі з підприємцями.
- Ми знаємо, як непросто було підприємцям відстоювати свої права на "податковому" майдані в Києві, - сказав Валентин Наливайченко. - Ми були з ними разом, надавали юридичні консультації та іншу допомогу, не політизуючи цей рух і не присвоюючи вимоги представників малого і середнього бізнесу. На жаль, змушені констатувати, що влада не врахувала насущні потреби підприємців, - тисячам з них довелося згортати роботу. Наш висновок: Партія регіонів мститься людям з середовища малого та середнього бізнесу за те, що в 2004 році вони скинули кучмізм, зупинили свавілля і зловживання владою.
Ненормально, що уряд, який обіцяв податкові канікули, ліквідовує спрощену систему оподаткування, обкладає підприємців непосильними податками. Ми домовились, що спільними діями, уклавши меморандум, посилюватимемо вимоги до уряду. Ми разом з громадськими організаціями виробляємо програму дій для кожного регіону. Я дуже радий, що депутат Луцької міської ради Андрій Козюра разом зі своїми соратниками розробляє проекти, які розраховані на розвиток області. Вони будуть нами впроваджуватися і в інших регіонах держави.
- Яке ваше ставлення до ініційованих владою так званих соціально-економічних реформ?
- Ми опрацювали альтернативні законопроекти, спрямовані на зупинення азарівщини і каральних податкових та інших органів, які заганяють малий бізнес в підпілля. Наша програма розрахована на те, щоб насправді скоротити центральні органи влади і обмежити дозвільні функції чиновників. Зокрема, неправильно, що указом Президента забрано повноваження від місцевих рад щодо відведення землеволодіння і передано центральним установам. Ми вважаємо, що спочатку треба створити економічні умови для подолання корупції, зупинити ріст безробіття, створивши робочі місця, а тоді проводити прозору, соціально справедливу пенсійну реформу, не збільшуючи пенсійний вік. Пенсійна реформа, яку пропонує уряд, є несправедливою, урізає соціальні гарантії простих людей.
- Пане Сергію, партія "Наша Україна" відразу гостро виступила проти харківських угод щодо перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. Як ви оцінюєте газові угоди з "Газпромом"?
- Народні депутати від "Нашої України" внесли постанову про скасування харківських угод, які є антиукраїнськими, окупаційними. Ми готові застосувати процедуру міжнародних конвенцій щодо їх розірвання. Також вимагаємо скасувати і денонсувати московські газові угоди 2009 року, як такі, що є непрозорими і не відповідають національним інтересам стосовно ціни на голубе паливо, плати за транзит, за користування газовими сховищами. Наприклад, у 1995 році зберігання однієї тисячі кубічних метрів газу коштувало 10 доларів, а зараз - 2 долари 25 центів. Ціна за газ вища від європейської, а за транзит - нижча.
- Пане Валентине, що ви скажете про судові процеси, які розпочалися проти громадських та політичних діячів?
- "Наша Україна" рішуче заявляє, що вони мають ознаки політичного переслідування, упередженості, суперечать національному законодавству і цивілізованим європейським підходам. Так, - закон один для всіх, але правосуддя повинно відбуватися відкрито, без упередженості і політичного підтексту. Я маю право про це говорити. Коли я очолював СБУ, то до кримінальної відповідальності притягували діючих міністрів, шістьох суддів, суддів Конституційного суду, надаючи їм можливість для захисту, оприлюднивши зловживання владою.
- Пане Сергію, яка ваша думка щодо нового виборчого законопроекту, розробленого владою, в якому йдеться про закриті партійні списки і вибори в мажоритарних округах?
- Законопроект, який є в Мін'юсті, - недемократичний, спрямований на обман людей, приховує політичну корупцію. Разом з іншими опозиційними депутатами ми наполягаємо, щоб його не виносили на розгляд парламенту. "Нашоукраїнці" внес ли законопроект Юрія Ключковського, в якому, зокрема, пропонується голосувати за відкриті партійні списки в регіонах. Він отримав схвалення Венеціанської комісії. Разом з тим, ми готові домовлятися з усіма політичними демократичними силами, окрім Партії регіонів та комуністів. Треба об'єднатися на захист чесних виборів, не допустити взаємопоборення у виборчих округах. "Наша Україна" працюватиме на місцях з громадськими організаціями, партія підтримуватиме патріотів на всіх округах, незалежно від їхньої партійної приналежності.
- Пане Валентине, люди вам вдячні за масштабне розсекречення архівів СБУ. Чи не припиниться доступ до правдивих архівних матеріалів, зважаючи на нинішній поворот у гуманітарній політиці, переписування історії в угоду Росії?
- Нашим завданням було не лише розсекречення архівів, але й допуск до них усіх незалежних дослідників, простих громадян. Адже всі ці кримінальні справи були злочинними проти людства як такого. Більше того, було не лише оприлюднено матеріали голодомору, але в українському суді доведено характер геноциду і встановлено його винуватців. Треба рухатись далі, щоб прийняти судові рішення стосовно інших злочинів, скоєних більшовиками, аби раз і назавжди заборонити комуністичну ідеологію, яка призвела до організації концтаборів, масових розстрілів, знищення мирних людей. Я не знаю, як зараз проводиться робота в архівах СБУ, але, вважаю, що не можна переслідувати українських істориків, а навпаки - слід дати їм можливість працювати. Підтримую рішення львівської громади про передачу приміщення тюрми на Лонцького під меморіал тоталітарних режимів і комуністичних злочинів. Так само слід зробити в Луцьку щодо передачі майна та будівель, забраних у громадян, якщо цього хоче місцева громада.
- Пане Валентине, ви один з небагатьох політиків, який без зусиль спілкується українською мовою. Цікаво, як ви сприйняли роман "Чорний ворон" Шкляра, який яскраво показує національну боротьбу в центрі України?
- (Посміхається). Я так само вільно спілкуюся чотирма мовами, серед них, до речі, і фінська, оскільки працював у цій країні. А щодо роману Шкляра, то ми збирали кошти, щоб вручити письменнику від громадян Шевченківську премію. Оце їхали на Суми і зайшли по дорозі в бібліотеку, побачили, що цієї книги там немає, купили і передали. Українська мова - це наш світогляд, код, якщо хочете.
http://www.volyn.com.ua/?rub=4&article=0&arch=1251ЕКОНОМІКА
РАБОЧИЕ ЗАВОДА ШЕВЧЕНКО ВНОВЬ ВЫШЛИ НА ПИКЕТ
Маргарита Кузьмина, "Объектив", 04.07.2011, Харьковская обл.
На сегодняшний день долг предприятия перед сотрудниками превышает 25 миллионов гривен.Сегодня работники завода имени Шевченко в очередной раз вышли на акцию протеста. Больше сотни заводчан требовали выплатить им зарплату и просили помощи у Президента и губернатора. На сегодняшний день долг предприятия перед сотрудниками превышает 25 миллионов гривен.
Акция протеста под стенами завода Шевченко - новая, требования - старые: выплатить зарплату. Те, кто отдал предприятию десятки лет жизни, просят Президента услышать требования, призывают губернатора выполнить обещания.
Александр Котельников, работник завода им. Т.Г. Шевченко
- На заседании рабочей группы в мае месяце подтвердил это, что я возьму отпуск и уйду со спокойной совестью. Это губернатор Харьковской области на всю страну объявил, по телевизору, все передавали.
Только Александру Котельникову за последние четыре года предприятие задолжало больше тридцати тысяч гривен. Всего же долг перед сотрудниками - свыше 25 миллионов. Еще в марте рабочие выходили под стены Дома советов. Тогда профсоюзу губернатор пообещал: в июле - все долги погасят.
Виктор Винник, председатель профсоюзного комитета завода им. Т.Г. Шевченко (март 2011г.)
- Постараются максимум в два-три месяца, то есть до середины июля
Но шевченковцы середины июля ждать не стали. Говорят, их беспокоит еще одна проблема: многих из них - экономии ради - перевели на двухдневный рабочий день. А зарплату, если и платят, то выборочно.
Татьяна Пшеничная, работник завода им. Т.Г. Шевченко
- Если бы мы что-то получали, мы б еще помалкивали, потому что по чуть-чуть выплачивали. В пятницу выдавали деньги, люди поприезжали - их нету в списках. Свет надо, газ надо, все остальное надо.
Те, кому посчастливилось, получили часть зарплаты на прошлой неделе. Долги выплачивают за счет продажи имущества завода. На торгах руководство предприятия планировало выручить до 12 миллионов гривен, но получилось меньше 225 тысяч. Активист Павел Тищенко - он в первых рядах протестующих - возмущается: к заводчанам никто из руководства не вышел.
Павел Тищенко, председатель общественной организации "Трудовая Харьковщина"
- Вышел председатель начальников цехов - есть такая согласительная комиссия, туда входит 6 человек представителей завода - и вот он сказал: вы рано вышли, вот, 15 июля глава администрации пообещал вернуть долги - тогда и встретимся.
Нынешний руководитель завода - Василий Лунин - сейчас в командировке. В телефонном разговоре с журналистами "Объектива" не скрывает: у завода много проблем. А такие акции протеста только создают антирекламу предприятию. Мол, потенциальных заказчиков это отпугивает. К тому же, уверен директор предприятия, людей на акции протеста толкает Павел Тищенко - на подобных пикетах он попросту зарабатывает политические баллы.
http://www.objectiv.tv/040711/57815.htmlПОНАД ДВА МІЛЬЙОНИ ТОНН ЗЕРНА МАТИМЕМО ЦЬОГОРІК
Олександр Святина, "Зоря", 02.07.2011 , Дніпропетровська обл.
У Новомосковському районі відбулася виїзна розширена колегія Дніпропетровської облдержадміністрації під керівництвом її голови Олександра Вілкула.За традицією перед початком збирання ранніх зернових культур щороку на базі одного з районів проводиться нарада керівників, аграріїв і спеціалістів. 30 червня у Новомосковському районі відбулася виїзна розширена колегія облдержадміністрації під керівництвом її голови Олександра Вілкула. Цього разу приймали поважних гостей у двох сусідніх господарствах Новомосковського району - насінницькій агрофірмі імені Горького і ТОВ "Злагода".
Упродовж тижня тут, як і майже по всій області, йшли рясні дощі і грози. За метеоданими, випало понад сто міліметрів опадів, що майже вдвоє перевищує місячну норму червня. Для пізніх культур соняшнику й кукурудзи це оптимальні умови вегетації, а от для ранніх зернових… Там, де вже доспіли хліба, якість зерна тепер буде гірша. А де ще перебували озимі пшениці у стадії вегетації, налив зерен триває.
- Область розпочала жнива, і сьогодні від сільгоспвиробників агрофірми імені Горького Новомосковського району я одержав перший символічний сніп урожаю 2011 року, - сказав Олександр Вілкул. - На сьогодні в області зберігається 431300 тонн перехідних залишків зерна з минулого сезону. У тому числі продовольчого - 194 тисячі 600 тонн, з якого для хлібопекарської промисловості - 176500 тонн. У планах сільгоспвиробників області отримати цьогорік валового збору зерна ранніх зернових на рівні 2 млн. тонн, у тому числі 1 млн. 400 тис. тонн зерна озимої пшениці.
Зібраний урожай має забезпечити цінову та продовольчу безпеку регіону. З цією метою обласна влада налагодила активну співпрацю з аграрним бізнесом області, щоб, об'єднавши зусилля, ще більше зміцнити позиції Дніпропетровського регіону, який на сьогодні посідає третє місце в Україні за обсягами сільгоспвиробництва. З початку року обсяги сільгоспвиробництва в області збільшено більш ніж на 5%. Для порівняння по Україні цей показник становить 3,5%.
Відтак загальна картина по області, як зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович, вселяє оптимізм. На його думку, більшість аграріїв помітно змінили своє ставлення до використання землі. Цього року значно більше площ порівняно з попередніми роками відведено під зернові культури. За його словами, кращі види на врожай мають господарства лівобережної частини області і особливо Новомосковського, Царичанського, Дніпропетровського, Петриківського, Синельниківського та Магдалинівського районів.
...Учасників наради вражала висока культура полів, узбіч доріг, стану лісосмуг, а ще сучасна високопродуктивна сільськогосподарська техніка, у тому числі й дощувальні агрегати. Як, до речі, й висока організація всіх робіт в насіннєвому господарстві імені Горького.
- Зараз у сівозміні на наших полях шістнадцять сортів пшениць, - розповів в інтерв'ю головний агроном Андрій Тупіка. - Нас добре знають на зерновому ринку України. Приваблює партнерів і показник досить високої урожайності - минулого року зібрали в середньому на круг по 56 центнерів зерна. Хоч на дослідних полях наші пшениці показують і рекорди - навіть понад 100 центнерів з гектара.
- А яку урожайність прогнозуєте мати в цьому році?
- За попередніми розрахунками, не менше шістдесяти центнерів. Хоча, звичайно, той хліб, що вже в коморі. До речі, про комори. Ми маємо не тільки надійні склади, а й свій калібрувальний завод. Тут же калібруємо, обробляємо і фасуємо насіння. Щодо строків жнивної кампанії, то вони у нас оптимальні. Разом з ріпаком збиранню підлягає 1800 гектарів пшениць і ячменів.
…ТОВ "Агрофірма ім. Горького" - не тільки багатогалузеве, насінницьке, а й успішне господарство з тонким відчуттям ринку. В цьому ми пересвідчилися, коли нам демонстрували картопляні плантації на поливних землях (всього на поливі 1000 гектарів). Стіною стояла квітуюча зелена маса картоплі на площі близько 200 гектарів. Насіння бульб завозили навіть з Голландії. Так і тільки так можна наповнювати ринки вітчизняною вітамінною продукцією, а не завозити її з-за кордону!
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул ознайомився з набором техніки, з виставкою насіннєвого матеріалу місцевого товариства та Інституту зернового господарства і поспілкувався з керівниками агроформувань і рядовими механізаторами. А ще губернатор вручив іменні годинники кращим працівникам місцевої агрофірми імені Горького і ТОВ "Злагода".
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?n=top20110702-1ГАЗОВАЯ МЕЧТА УКРАИНЫ: БОГ "SHELL" МЕТИТ?
Валерий Тырнов, "Время", 02.07.2011, Харьковская обл.
Свежая новость: транснациональная компания "Shell" планирует начать в Харьковской области разработку запасов сланцевого газа.При Харьковской облгосадминистрации создана рабочая группа, состоялось уже несколько переговоров с представителями компании "Shell".
По словам начальника главного управления топливно-энергетического комплекса Харьковской облгосадминистрации Василия Безъязычного, "Shell" запросила документы, чтобы взять для изучения и исследования площадку около 84 квадратных километров на территории Изюмского района Харьковской и части Донецкой области.
Интересно, что по сведениям заместителя председателя правления НАК "Нефтегаз Украины" Вадима Чупруна, озвученным в интервью "5 каналу", американское геологическое агентство оценило запасы сланцевого газа в Украине в 1,5-2,5 триллиона кубометров. "Мы знаем заключение Геологического агентства США, по их подсчетам, мы сегодня обладаем возможностью добычи 1,5-2,5 триллиона кубометров сланцевого газа - это то, что сейчас имеет Украина, - подчеркнул он. - Но это еще не точная цифра, и она будет расти, это мы знаем, и это гарантия".
Госгеонедра еще не завершили оценку запасов сланцевого газа в Украине, предполагая сделать это к середине будущего года, но считают американскую оценку несколько завышенной и полагают, что она составит все же немногим меньше триллиона кубометров, хотя и останется самой большой в Европе.
Была когда-то книга…
Была у меня когда-то весьма занимательная книга, которую сейчас я бы с удовольствием достал с полки и процитировал. Но книгу давно увел кто-то из чересчур любознательных гостей, а из ее выходных данных я помню только то, что вышла она в восьмидесятых. Ее предмет можно было бы назвать футурологией. По крайней мере - некой ее главой.
В частности, автор писал в ней и о сланцевом газе как о естественном "запаснике" человечества, в котором хранится до поры до времени углеводородное топливо, слишком дорогое и труднодоступное для ХХ века. Вот, писал он, когда в ХХI веке иссякнут легкодоступные запасы газа, человечество обязательно вспомнит об этих природой созданных "консервах" и будет их вскрывать месторождение за месторождением. Сланцевый - это такой же природный газ, только залегает он не в песчаниках, а в сланцах. Казалось бы, ну что такого - та же водка, но в другом стакане. Э, нет… не скажите! Стакан кривой и очень неудобный.
Между песчаником и сланцем существует большая разница в твердости и в размерах пор, заполненных газом. Газ приходит в движение за счет разницы в его давлении в пласте и в системе сбора. В песчанике из-за его крупных, соединенных между собой пор, эта разница велика, а в сланце - мала. Поэтому скважины, пробуренные в песчанике и в сланце, при эксплуатации ведут себя по-разному. Скважина в песчанике собирает газ из большого подземного объема, а скважина, пробуренная в сланце, - из малого. Скважина в песчанике эксплуатируется 10-15 лет, а в сланце - год-два. А поскольку скважина - вещь дорогая, то и оказывается, что качать газ из сланцев - элементарно невыгодно. Пробурил, а через год-два надо бурить рядом. Такая система оказывается очень накладной. Есть и еще одно обстоятельство, делающее сланцевый газ очень дорогим. Если потребитель газа находится рядом со скважиной, - это одно дело. А если далеко и газ ему надо подавать по трубе, то совсем другое. Представьте себе, что вам надо каждый год перекладывать магистральные трубопроводы, и вы все поймете.
До чего дошел прогресс
Первая коммерческая газовая скважина в сланцевых пластах была пробурена в США в 1821 году. Так что добыча сланцевого газа - дело довольно древнее. Но только в ХХI веке в тех же США изобретена технология горизонтальных скважин, суть которой состоит в том, что в газоносном сланце бурится длинная горизонтальная скважина, отдача из которой во много раз превышает отдачу из того же пласта через вертикальную скважину. Это изобретение резко снизило стоимость добычи и позволило США за счет разработки нетрадицонных источников резко нарастить ее объемы, так что в 2009 году они даже стали мировым лидером добычи газа. Согласно отчетам газовых компаний, цена окупаемости добытого газа по отдельным категориям сланцев снизилась до менее чем $90 за тысячу куб.м. СМИ окрестили это "газовой революцией". С этого момента положение "Газпрома" существенно осложнилось. Газовый рынок перестал быть безальтернативным. Произошло перераспределение рынка газа между странами и к началу 2010 года даже образовалось его избыточное предложение. США отказались от импорта газа и стали его экспортером. "Газпром" только в Европе потерял в 2009 году 22 миллиарда долларов выручки по сравнению с 2008 годом. В апреле 2010 года министр природных ресурсов и экологии России Юрий Трутнев заявил, что рост добычи сланцевого газа является проблемой для "Газпрома" и России. Это стало первым подобного рода заявлением от российских чиновников высокого ранга.
У сланцевого газа и было, и есть много критиков и скептиков. Но в том, что его добыча уже состоялась как бизнес, сомневаться не приходится.
Едят ли украинские телята русских волков?
Одной из главных черт "газовой революции" стала ее неожиданность. Выход США в мировые лидеры газодобычи был сенсацией. И все же Украину эта революция не задела. Если бы Украина могла выйти на мировой газовый рынок в конце 2009 года, она, безусловно, оказалась бы в выгоде. Но Украина из-за недальновидности правительств последних 20 лет может получать газ по своей трубе - и только. Нет ни терминалов, через которые можно было бы получать сжиженный газ, ни альтернативных трубопроводов для его доставки с Ближнего Востока. Для Украины до сих пор ничего не изменилось: потенциал "харьковских соглашений" иссяк очень быстро, и Украина остается все при той же неиссякаемой провинциальной вере в бесконечную доброту северного соседа.
Читатель, наверное, уже знает из публикаций в СМИ, что Украина располагает серьезными запасами углеводородного сырья в сланцевых месторождениях. Но их, к сожалению, невозможно взять прямо сейчас. Да и завтра - тоже вряд ли. Причина коренится в технических и финансовых трудностях. Тем не менее, еще в феврале Украина и США подписали меморандум о сотрудничестве в области разработки месторождений сланцевого газа. США не имеют ни технических, ни даже финансовых (по сравнению с Украиной) трудностей, но до сих пор не озвучивали конкретных условий для такого партнерства. Украинским сланцевым потенциалом интересуются также французская Total совместно с польскими партнерами из "Юрогас Польска" - пока что на уровне переговоров и предварительных планов. Но если заграница нам все-таки поможет, "Газпром" может немного обеднеть.
И все же есть в сланцевом газе и немедленные плюсы для Украины. Дело в том, что США из-за роста собственной добычи сланцевого газа последовательно отказываются от закупок сжиженного газа на Ближнем Востоке. Этот газ идет в Европу, подрывая позиции "Газпрома". В частности подрывается пресловутая "формула цены", привязывающая цену на российский газ к мировым ценам на нефть: формульная цена становится неадекватной не только для Украины. В этом и состоит тот самый немедленный плюс и наша всеукраинская надежда на то, что на сланцах можно будет "спать" дальше.
http://timeua.info/020711/42833.htmlТОЧКА ЗОРУ
НИКОЛАЙ КАПТУРЕНКО: "СТРАШНО, КОГДА ОБЩЕСТВО РАЗУВЕРИТСЯ ВО ВЛАСТИ"
Юрий Сагань, "Донецкий кряж", 01.07.2011
Объем производства в промышленности Донецкой области за первые четыре месяца этого года вырос на 16,7%.Главное управление статистики в Донецкой области констатирует факт постепенного выхода экономики региона из кризиса, основываясь на том, что объем производства в промышленности за первые четыре месяца этого года вырос на 16,7%.
Правда, полученный положительный финансовый результат огорчает - он составил лишь 587 млн. грн. При этом 47% предприятий работали убыточно. А еще облстат уверяет, что повысился уровень заработной платы. Но ведь есть и другие данные, свидетельствующие, например, о том, что 28% украинцев имеют доходы ниже прожиточного минимума, а каждая двухсотая семья в стране может позволить израсходовать на одного человека в месяц максимум 300 грн. Так что же происходит в стране, и куда могут привести действия власти для оживления экономики и решения социальных проблем? Об этом корреспондент "ДК" беседует с заведующим кафедрой международной экономики Донецкого государственного университета информатики и искусственного интеллекта, кандидатом экономических наук, доцентом Николаем Каптуренко.
- Николай Григорьевич, как вы оцениваете ситуацию в украинской экономике?
- Однозначно ответить на этот вопрос трудно, потому что, во-первых, сама ситуация в экономике страны противоречива, во-вторых, получаемая нами информация не всегда правдивая и полная. Тем не менее нет сомнений, что отдельные позиции в правительственных отчетах не стыкуются друг с другом. Происходит это потому, что власть занимается, как и прежде, латанием огрехов и не способна заглянуть вперед, выстроить линию поведения, правила игры на много лет. Причем сделать это надо так, чтобы намеченное было непоколебимо. В противном случае у власти ничего не получится, и мы будем констатировать определенный рост, оставаясь в социальном плане на уровне беднейших стран мира. Оценивать действия власти следует, пожалуй, по таким позициям, которые наиболее затрагивают интересы людей. Это наличие работы и достаточно высокий уровень заработной платы, инфляция и безопасность. Если оценивать действия власти с этих позиций, то критическим замечаниям не видно будет конца. Если взять рынок труда в Донецкой области, то к 1 сентября 2010 года количество состоящих на учете в центрах занятости достигло минимального значения - 28,6 тыс. человек. Однако с ноября прошлого года безработица вновь начала расти и уровень ее поднялся на 22,5%. И это только официальные данные, не учитывающие скрытую безработицу. Если рассчитывать этот показатель по методике Международной организации труда (МОТ), цифры будут менее оптимистичными. Если говорить об инфляции, то за год цены на потребительские товары, согласно данным статистики, выросли на 10%, но все мы ходим на рынок и в магазины и видим, что в реальном исчислении цены поднялись намного выше. Взять хотя бы овощи, которыми Украина должна снабжать не только свое население, но и жителей всей Европы, а мы везем овощи из Египта, из Польши.
- Может быть, кому-то выгодно специально создавать дефицит и на этом основании импортировать продукты?
- Можно говорить о выгоде отдельных предпринимателей в том плане, что им выгодно завозить продукты из-за рубежа, но вряд ли кто-то стал бы создавать искусственную нехватку продуктов. Речь должна идти о том, что мы просто не умеем их выращивать, неправильно используем украинские черноземы, не организовываем на должном уровне хранение выращенной продукции. На Украине не совершенствуется сельскохозяйственное производство, эта сфера деятельности находится в глубоком застое, поэтому рост цен на продукты питания вполне логичен.
- Но нелогичным выглядит тот факт, что рост цен на Украине намного опережает инфляционные процессы в США или в Европе...
- К сожалению, это действительно так, рост инфляционных ожиданий на Украине должен вести к ослаблению гривны по отношению к доллару и евро, и это было бы выгодно нашим экспортерам. Но ничего подобного не происходит. А то, что гривна с незначительными колебаниями остается практически на одном уровне, наоборот, выгодно импортерам.
- Можно ли говорить о том, что это делается специально в интересах определенных финансовых групп?
- Думаю, что злой умысел в стабильности гривны рассмотреть весьма трудно. Скорее всего здесь срабатывает тот факт, что мы панически боимся обвала гривны, например, по белорусскому сценарию, и правительство вынуждено балансировать между стремлением удержать социальную ситуацию и реальным положением дел в экономике. А это уже относится к вопросам компетенции правительства, к его возможности стратегически мыслить. Правительство заявляет о том, что не предполагает девальвации гривны, но никто не даст гарантии, что обвал национальной валюты не может произойти и помимо его воли.
- Оппозиционно настроенные политики утверждают, что правительство Николая Азарова действует непрофессионально. Вы согласны с этим?
- Профессионализм можно понимать по-разному. Вырыть профессионально котлован можно лопатой, или экскаватором, или экскаватором с электронным управлением. Получается разный уровень профессионализма. То есть вопрос заключается в том, на каком уровне профессионализма находится правительство Николая Азарова. Уровень этот должен быть несколько иным, потому что в Кабинете министров собраны опытные и достаточно грамотные люди.
- Есть мнение, что нынешнее правительство отстает от требований времени, решает экономические проблемы по старинке, и даже говорят, что оно состоит на службе у крупного капитала. Каково ваше мнение по этому поводу?
- С этим можно в определенной степени согласиться, но вряд ли стоит искать в действиях правительства злой умысел, скорее всего здесь срабатывают фактор инерционности человеческого мышления и фактор желания не обременять себя революционными преобразованиями. Чиновники в правительстве работают, как у нас всегда было принято, на авось. Они не привыкли заглядывать за горизонт, как это делают чиновники в развитых странах. А еще срабатывает то, что наш чиновник живет от каденции к каденции, и как только его политическая сила уходит со сцены, чиновник лишается своего места. Поэтому он не заинтересован заглядывать вперед. Латание дыр - дело привычное, а реформаторские перемены - хлопотное.
- Но высокий уровень бедности украинского народа должен заставить правительство действовать более решительно, добиваясь позитивных перемен в экономическом развитии страны.
- Правительство рано или поздно вынуждено будет уйти в отставку, и это скорее всего произойдет в недалеком будущем, потому что власть катастрофически теряет рейтинг. Необходимо принять меры для повышения благосостояния людей, но повысить благосостояние можно только за счет роста экономики - не показушного, а реального. В украинских реалиях пугает тот факт, что у нас миллионеров больше, чем в иных цивилизованных странах. Это видно по данным журнала "Форбс", это видно по тому, что владельцев "майбахов" у нас больше, чем в Германии, при том, что за чертой бедности оказывается каждый третий гражданин Украины. Произошел явный перекос, который необходимо исправлять, используя экономические механизмы. Нельзя просто отнять у одних и отдать другим. Это мы уже переживали. Те, у кого вознамерятся отнять, тут же выведут свои капиталы за рубеж, украинцам вообще ничего не останется, и отнимать будет не у кого. И окажется, что некому будет инвестировать экономическое развитие. А с инвестициями на сегодняшний день у нас положение катастрофическое. Инвесторами выступают в основном представители крупного отечественного бизнеса, потому что украинский бюджет почти не способен вкладывать деньги в развитие, а банковские кредиты "не работают". Из зарубежных инвестиций поступают сущие крохи, и чаще всего это деньги из офшорных зон, которые были переведены туда нашими же бизнесменами.
- Видимо, задача правительства состоит в том, чтобы наладить более стабильный поток инвестиций, в противном случае о позитивных переменах в экономике не может быть и речи.
- Да, но для этого надо не рассуждать об инвестиционном климате, а реально создавать его. Несогласованность действий власти при президентстве Виктора Ющенко не способствовала этому. Политическая нестабильность - это первое, что отпугивает людей, желающих вложить деньги в осуществление того или иного проекта. Нынешняя власть выглядит более устойчиво, но и ей инвестор доверять не может, потому что на Украине не снижается, а растет уровень коррупции, а в коррумпированную страну инвестиции никогда не пойдут. Не стоило нынешней власти устраивать публичные шоу вокруг членов бывшего правительства. Кстати, в этом плане Украина очень похожа на Россию, но там есть в большом количестве такие природные богатства, как нефть и газ, которые компенсируют правительственные ошибки, а на Украине таких ресурсов практически нет, поэтому мы находимся в более худшем положении.
- Николай Григорьевич, для того чтобы сдвинуть с места локомотив перемен, нужны не только инвестиции, но и инновации, о которых так много говорят, но ничего не делают. Инновации должны начинаться с реформ, а об экономических реформах в нашей стране почти даже и не говорят...
- Из экономических реформ реализована только одна - налоговая. Но слово "реформа" в этом контексте я бы взял в кавычки, лично я ее воспринял не как инструмент развития экономической системы на конкурентных началах и на защите прав собственности. Эта налоговая так называемая реформа не что иное, как способ справиться с бюджетными проблемами. Любой предприниматель в любой стране желает платить меньше налогов, а государство хочет получать больше, поэтому необходимо, в первую очередь, сбалансировать интересы государства и бизнесмена. Сегодня бюджет наполнить можно, но при этом надо постоянно думать, что же будет завтра. Нынешний Налоговый кодекс заглядывать в завтра не намерен.
- Не пора ли принимать самые серьезные меры к тому, чтобы не оказывалась в убыточном состоянии почти половина производств, как это, судя по данным статистики, происходит сегодня?
- Эти меры тоже должны быть связаны с реформированием в экономической сфере. Но прежде всего надо четко определиться с причинами появления убытков. Я вижу, что значительная часть предприятий стала убыточной в связи с переформатированием экономического пространства, с изменением финансовых потоков, в связи с возможностью получать или не получать какие-то преференции. Здесь сказывается фактор близости к власти. Кто ближе к ней, тот удачливей, тот имеет больше возможностей для развития. Те, кто от власти удален, выталкиваются из определенных экономических ниш и со временем пополняют число банкротов. Есть часть бизнесменов, которые не верят в искренность правительства и его налоговых намерений. В таких случаях бизнес не показывает себя, всячески скрывает прибыль, не желая делиться с государством и платить ему налоги, которые считает несправедливыми.
- Теневой бизнес тоже влияет на число убыточных предприятий?
- Безусловно, однако надо различать теневой бизнес по двум категориям: криминальный и тот, который за счет теневого оборота пытается выжить. Это незаконно в обоих случаях. Зарплаты "в конвертах" - тоже теневая экономика. Но бороться с этим явлением можно репрессивными мерами, как это принято у нас, а можно и экономическими, рыночными рычагами, чего делать нынешнее правительство не умеет. Инструкцию или предписание написать проще, чем вести диалог и принимать обоюдовыгодные решения. Для этого нужен государственный подход, никоим образом не связанный с государственным вымогательством.
- Получается, что украинскому народу в ближайшем будущем ничего хорошего ждать не приходится или все же есть надежда на реальные позитивные перемены?
- В той ситуации, в которой находится нынче экономика Украины, питать какие-то надежды на скорое благополучие по меньшей мере наивно. Наличие высокой инфляции и несоответствия курса национальной валюты к доллару и евро может привести к обвалу гривны. Народ окончательно разуверится в действующей власти, могут начаться масштабные акции протеста, будет сворачиваться бизнес, еще более широко разовьются теневые процессы в экономике. Не будет консолидированной позиции в обществе - и власти не на кого будет опереться. Это страшно, когда общество окончательно разуверится во власти и отвернется от нее. Экономический прорыв возможен только на базе консолидации. Но консолидацию эту постоянно пытаются разрушить. Ну зачем, например, надо было устраивать возню вокруг закона о красном флаге. Вывешивался раньше красный флаг в День Победы повсеместно - и не было никаких проблем, а как только заострили на этом внимание, так и вспыхнули разногласия с мордобоем. Украина очень разная, и если мы хотим минимизировать эту разность, не надо вбрасывать в общество темы, провоцирующие раскол. Подобные шаги никогда не приведут к экономической стабильности, а наоборот, будут работать только на разрушение.
- Есть еще одна провокационная тема, связанная с тем, куда идти Украине: в ЕС или в Таможенный союз и ЕЭП. Каково ваше мнение по этому вопросу?
- Любой продавец предпочтет тот рынок, где много состоятельных покупателей и платежеспособный объем больше. Зона свободной торговли в рамках ЕС - это зона без изъятия ограничений. А Таможенный союз - это зона, окруженная, грубо говоря, забором. Забор этот, к тому же, строим не мы, а другие участники процесса. Тем не менее в историческом, культурном, общечеловеческом смысле Россия - это наша судьба. Поэтому мне лично ближе формула, по которой Украина является как бы мостом между Европой и Евразией. Это очень перспективно для Украины. Но нужны механизмы для получения выгоды с обеих сторон моста. При этом надо учитывать, что Россия всегда будет стараться приватизировать мост, и надо все устроить так, чтобы мост оставался нашим, а государство сохранило свой суверенитет. У нас есть уникальная возможность, которая существует еще только у Турции, - стать мостом между Европой и Евразией и получить от этого дополнительные возможности экономического развития.
http://www.donkr.dn.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2873:--l-----r&catid=146:22--2011-&Itemid=2ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ЦУГЦВАНГ
Николай Филиппов, "Крымская правда", 05.07.2011
В материалах обвинения по «газовым делам» Тимошенко фигурирует сумма ущерба в полтора миллиарда гривен.По словам представителей обвинения, бывшей главе правительства, а ныне первой леди украинской оппозиции, грозит лишение свободы сроком до 10 лет и условного наказания по инкриминируемой Юлии Тимошенко статье Уголовного кодекса не предусмотрено. Впрочем, какое решение вынесет суд, пока никому неизвестно. Зато всем известно, что кроме законов и кодексов существует ещё и пресловутая "политическая целесообразность". В деле Тимошенко этот фактор будет играть если не самую главную, то уж точно не последнюю роль. В этом мнении сходятся все эксперты независимо от страны пребывания. Но в чём эта целесообразность? Осудить - означает сделать "мученицей", помиловать, тем паче оправдать - ещё хуже, поскольку это означает признать победительницей. Власть демонстрирует неуверенность и всё чаще в комментариях политологов звучит шахматный термин "цугцванг".
Самый Печерский суд в мире
Нужно отдать должное политическим талантам Юлии Владимировны - суд над ней превратился едва ли не в самое грандиозное политическое шоу последних месяцев. Однако поведение экс-премьера в суде производит неоднозначное впечатление даже на европейцев.
- Я бы порекомендовал Тимошенко вести себя более достойно, потому что, на мой взгляд, это выглядит не очень корректно не только по отношению к судебной власти, но и ко всему государству Украина в целом, - сказал латвийский депутат Европейского парламента Александр Мирский. - Судебная система Украины в последние годы сильно не менялась. И несколько лет назад, когда Тимошенко была при власти, у неё были все возможности реформировать эту систему.
Законопослушание и уважение к суду - одна из отличительных черт европейцев. Впрочем, быть европейской страной и стремиться в Европу - далеко не одно и то же. Ещё в конце 80-х годов прошлого века знаменитое в народе "армянское радио" объясняло, что между понятиями "демократии" и "демократизации" существует некоторая разница. Примерно такая же, как между понятиями "канал" и "канализация". Времена изменились, и теперь мы сравниваем иные понятия. Но, судя по поведению главы оппозиции в суде, "евроинтеграторы" украинского разлива отличаются от "европейцев" не в меньшей степени, чем "демократы" от "демократизаторов" конца прошлого века.
- Я уже один раз вам сказала, что вставать надо перед судом. Вы не суд. Вы фарс. И, судя по решению, которое вы приняли в субботу, проигнорировав все ходатайства, проигнорировав закон, Конституцию, все мои права, вы не суд и вставать перед вами я не буду, - заявила Тимошенко.
- Пока что сторона обвинения приводит аргументы, которые в глазах обывателей не выглядят достаточно убедительными. Так, как ведёт себя Тимошенко в суде, не позволено простому смертному. Другого бы давно вывели из зала суда и оштрафовали, но возможные упрёки в слишком либеральном поведении судьи могут быть опровергнуты теми соображениями, что любые попытки вести себя жёстче дадут очки Тимошенко и создадут ей ореол мученицы, - отмечает директор Украинского филиала Института стран СНГ Владимир Корнилов.
По мнению политолога, обвинению предстоит убедить в виновности Тимошенко не только суд и украинских граждан, но, в первую очередь, Европу и США.
Демократическая "крыша" Тимошенко
"Мы настойчиво советуем ведомству господина Грищенко снять политические очки и внимательно прочитать статью американского информагентства Associated Press от 1 июля 2011 года, которую опубликовала американская газета Washington Post", - говорится в заявлении партии "Батькивщина".
Нехорошие украинские власти не разрешили подсудимой Тимошенко уехать в Вильнюс на международную конференцию Сообщества демократий. Этот факт не остался без внимания всемирных демократизаторов. Госсекретарь США Хиллари Клинтон, по сообщению Washington Post, немедленно "выразила обеспокоенность касательно политических мотивов судебного преследования бывшего премьер-министра Юлии Тимошенко на Украине". Это депутаты из младоевропейских стран могут по наивности полагать, что демократический принцип уважения к закону и суду распространяется на любой суд и любой закон. Истинным же поборникам демократии известно, что уважения достойны только американский закон и американский суд и филиалы таковых в Европе. Законы и суды "недемократических" стран, как и их суверенитет, уважать необязательно.
Авторы заявления "Батькивщины" также советуют главе украинского МИД почитать последнее интервью посла США на Украине Джона Теффта газете Kyiv Post, в котором он также выразил обеспокоенность признаками избирательного правосудия, которое применяется против Тимошенко и других членов её правительства.
В ответ глава департамента информационной политики МИД Украины Олег Волошин, который лично присутствовал на конференции в Вильнюсе и имел возможность слышать выступление госсекретаря США собственными ушами, утверждает, что госпожа Клинтон не называла процесс над лидером партии "Батькивщина" политически мотивированным.
У нас нет оснований не доверять заявлению государственного чиновника. Но это заявление никак не проясняет позиции украинской власти по отношению к "крышеванию" международными демократами своих украинских подопечных.
А если бы госсекретарь всё-таки назвала процесс над Тимошенко политическим? Что тогда? Распускаем суд, закрываем дело?
"Несколько часов тому назад у Януковича была "сходка", где были Хорошковский, Лёвочкин, Портнов и Отрош (глава Печерского суда). Согласовывали мой приговор", - написала Юлия Тимошенко 30 июня в интернет-сервисе Twitter. Том самом сервисе, который так широко использовался во время арабских "революций".
Тарасы "мировой демократии"
Позицию западной "крыши" Тимошенко весьма наглядно демонстрирует Тарас Кузьо - один из ведущих западных экспертов-украинистов и специалистов по постсоветскому пространству, неоднократно выступавший в этом качестве в Конгрессе США и в американских правительственных ведомствах. Кузьо - научный сотрудник Института европейских, российских и евразийских исследований Университета Джорджа Вашингтона и президент фирмы Kuzio Associates. Как и полагается столь маститому правозащитнику и демократизатору, отметился Тарас Кузьо и в педофильском скандале. Правда, не в Артеке, а в Великобритании. В марте Кузьо и скандально знаменитый российский дирижёр Михаил Плетнёв выступали главными подозреваемыми по делу о групповом изнасиловании и принудительных съёмках фильмов порнографического содержания. Однако потерпевшие по неизвестной причине попросили приостановить следствие.
Уважение к закону и суду сотрудник института Вашингтона выразил в мае, доказывая невозможность проведения на Украине честных демократических выборов.
- Если они такие выборы допустят, как того требует Запад и ЕС, то они их проиграют. Что тогда они будут делать, когда при власти будет Тимошенко? Тимошенко не забудет лозунг Ющенко "Бандитам - тюрьмы!", - заявлял эксперт. - Тех, кто сегодня при власти, можно привлечь за то, что они раньше делали. Например, за фальсификацию тех же выборов в 2004 году. Найдётся за что.
Напомним, что беспокойство экспертов мировой демократии вызывает именно постепенное добавление обвинений в "деле Тимошенко". Однако, надо полагать, если Юлия Владимировна придёт к власти и "найдёт за что" посадить своих противников, эксперты, подобные Кузьо, не увидят в этом ничего экстраординарного.
Тарас Кузьо и Стивен Ларраби, который занимает должность председателя по вопросам европейской безопасности некоммерческой исследовательской организации RAND Corporation в статье "Украинский экзамен Европы", опубликованной 30 июня американским Project Syndicate, дают весьма недвусмысленные рекомендации Евросоюзу, которые стоит процитировать: "Чтобы сохранить доверие к своей европейской политике соседства, ЕС должен предпринять три важных шага. Во-первых, необходимо чётко наметить границы допустимого поведения для администрации Януковича. ЕС должен ясно показать, что Украине придётся продемонстрировать свою реальную приверженность "европейским ценностям" и стандартам.
Во-вторых, ЕС должен настоять на том, чтобы Украина продолжала строго придерживаться условий, предусматриваемых её программой МВФ. Это важно, поскольку соглашения с МВФ, подписанные в 1994, 2008 и 2010 годах, Украина выполняла лишь частично.
Наконец, Евросоюз должен настоять на том, чтобы украинское руководство прекратило все уголовные преследования по политическим мотивам и выпустило на свободу лиц, находящихся за решёткой за политические преступления. Избирательное использование правосудия очень сильно повредило репутации администрации Януковича. Шаги в этом направлении могли бы значительно улучшить отношения украинского правительства с Евросоюзом и с США".
В общем, кого сажать, а кого выпускать, решать должен не украинский суд, а "просвещённые европейцы" причём не самостоятельно, а по указке американских экспертов. Тогда "большие белые господа" из-за океана, возможно, признают уровень демократии достаточным.
Готовы ли регионалы во главе с Януковичем передать страну под внешнее управление заокеанских тарасов с последующей сдачей очередным оранжевым?
* * *
Цугцванг (нем. Zugzwang, от Zug - ход и Zwang - принуждение), положение в шахматной партии, при котором соперник вынужден сделать невыгодный ход. При цугцванге у одной из сторон или у обеих сразу (взаимный цугцванг) нет полезных ходов и любой ход ведёт к ухудшению собственной позиции.
Большой энциклопедический словарь.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/07/05/cugcvangМИНАЕВ СЧИТАЕТ, ЧТО ВОЛКОВА "РАЗВЕЛИ КАК КРОЛИКА"
Дмитрий Литовченко, "Панорама", 05.07.2011, Сумская обл.
Мэр Сум прогнозирует скорое возвращение неофициального куратора областной организации партии "Батькивщина" Александра Волкова в сумскую политику.Мэр Сум Геннадий Минаев прогнозирует скорое возвращение неофициального куратора Сумской областной организации партии "Батькивщина", "экс-директора парламента" Александра Волкова в сумскую политику. Критику Александра Волкова со стороны руководителя областной "Батьківщини" Геннадия Дорошенко мэр описал фразой "кот из дому, мыши в пляс". "Момент для критики Волкова был выбран удачно. Центральный офис "Батьківщини" подавлен из-за суда над Тимошенко. Им не до Сум. Волков - в отпуске. Он совершил серьезную ошибку, потому что не учел сумского менталитета, который точно описал один народный депутат. Он говорил, что в Сумах ни с кем невозможно договориться наверняка (договариваются, пожимают руки, расходятся и делают по-своему), ведь у нас в Сумах живет половина внуков партизанов и половина внуков полицаев. Выражаясь на жаргоне, Волкова развели как кролика", - считает Геннадий Минаев.
Мэр уверен, что Геннадий Дорошенко не мог выступить с критикой Волкова по своей инициативе, а получил на это "благословение из какого-то высокого кабинета, причем, скорее всего, не из кабинета Тимошенко или Турчинова".
"Александр Михайлович вернется. Он опытный политик, директор парламента, хоть бывший, но бывших не бывает. В свое время я долго беседовал с ним и знаю его стратегию на длинную игру. Думаю, что тот болт с левой резьбой, который предназначался вашему покорному слуге, будет использован внутри "Батькивщины" без мыла", - считает Геннадий Минаев.
Напомним: Геннадий Дорошенко раскритиковал Александра Волкова за вмешательство в дела местной парторганизации.
http://rama.com.ua/news+article.storyid+8447.htmТИМОШЕНКІАДА… ПОЛІТИЧНЕ ШОУ ТРИВАЄ
Юлія Сокирка, "Поступ", 04.07.2011, Львівська обл.
Тимошенкіада, або суд над Юлією Тимошенко, й надалі залишається топ-новиною політичного сезону.Здавалось би, ця резонансна кримінальна справа мала б стати торжеством справедливості та еталоном правосуддя, натомість перетворилася в масове політичне ток-шоу. Свідченням цього є пряма трансляція із зали суду (яка за температурним режимом скоріше схожа на сауну), мітинги прихильників полум'яної опозиціонерки та оцінки міжнародної спільноти.
За великим рахунком справа Тимошенко по газових угодах 2009-ого давно перетворилася із внутрішньо державної на геополітичну, адже зберігати багатовекторність й надалі Януковичу буде складно. Сценаріїв розвитку подій два - звільнення Тимошенко і потенційне асоційоване членство в ЄС, або ставка на дешевий газ і нехтування правовими принципами заради знищення конкурента.
На думку політолога Вадима Карасьова, у справі проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко Європа бачить тест на модель подальшого розвитку України. "Європейська еліта бачить у процесі над опозиціонеркою не стільки корупційну справу, скільки те, яку все таки стратегію обере правляча група: або триватиме балансування між центрами, що зрештою вимушено приведе Україну до російського вектора, або буде зроблено рішучий крок у бік європейської моральної та політекономічної географії", - вважає експерт.
Слід зазначити, що кримінальні справи проти екс-високопосадовців в Україні в період президенства Януковича - не новина, проте такої резонансності не отримувала жодна справа. Все таки не кожний день в Україні судять колишнього прем'єра, крупну рибину в морі української політичної еліти, й зрештою символа "помаранчевої революції". В порівнянні зі справою Тимошенко суд над Луценком виглядав як свого роду репетиція, випробування на міцність залишків української опозиції та вимірювання протестного потенціалу в суспільстві.
Незважаючи на "реформаторську" політику уряду по затягуванню поясів далеко не найзаможніших верств суспільства, наростання протестних настроїв, на кшталт грецьких, чи британських, в Україні поки що не спостерігається. Надто велике розчарування спіткало українців після подій 2004-2005 рр, немає нового харизматичного лідера, який би міг зайняти місце Тимошенко і не поблякнути на її фоні. Й зрештою українці усвідомили, що їхні протести ні до чого не призводять, окрім порушення чергових кримінальних прав проти них же самих.
Попри все з першого дня суд над Тимошенко перетворився на головне шоу країни, і в першу чергу завдяки особистим старанням опозиціонерки. Кожний "сенс" в Печерському суді супроводжується яскравою картинкою - підсудна не добирає слів по відношенню до судді, її прихильники не відзначаються стриманістю, а дехто взагалі готовий лягти під колеса автобуса. Вочевидь не очікуючи для себе оправдального вироку, Юлія Володимирівна заявила про залежність та заангажованість судді Кірєєва. Відразу ж спливають дані про нещодавнє переведення цього судді до Печерського райсуду, про його дворічний суддівський стаж та перше п'ятирічне (а не довічне) суддівське призначення.
"Суддя Кірєєв - це не суддя, це людина, уповноважена, поставлена Януковичем для того, щоб провести розправу над опозицією, це не суддя, це просто Кірєєв, який виконує замовлення. Саме тому я не сприймаю цю людину як суд, я не встаю перед цим судом, тому що це не суд, і я не говорю "ваша честь", тому що це безчесний чоловік, який порушує закон", - відзначає Леді Ю.
Публічний процес для фігурантки кримінальної справи став черговою можливістю привернути увагу до себе не лише в середині країни, але й за її межами. Таким чином вона не лише заробляє потенційні бали для своєї політичної сили напередодні парламентських виборів, але й "підмочує" й так небездоганний імідж української Феміди.
На думку нардепа від НУНСу Геннадія Москаля, вирок по кримінальній справі Тимошенко буде виписаний за межами суду і в залежності від тої політичної ситуації, яка складеться в Україні на момент винесення рішення, від того, як буде реагувати Захід.
Тимошенко вочевидь також розраховує на небайдужу позицію Заходу, який може вплинути на непохитне бажання Банкової посадити її за грати.
Захід не заставив себе довго чекати, відверто не приховуючи інтересу до подій в Україні. "Ми закликаємо уряд України утриматися від дій, які підривають верховенство права в Україні. Ми й надалі будемо уважно стежити за ходом суду і слідчих дій проти Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів", - йдеться у заяві Держдепартаменту США.
Влада ж в свою чергу особливо не турбується ні фактом недосвідченості судді, ні умовами проведення самого процесу, ні різного роду провокаціями, адже для неї вже сам факт публічності процесу - це велика поступка. Проте схоже влада вже встигла пошкодувати про свою згоду на публічність, адже за словами Інни Богословської, головна задача Тимошенко перетворити судовий процес в політичне шоу.
З іншої сторони Президент не втомлюється повторювати, що він та все керівництво країни зацікавлене в об'єктивному та безпристрасному розгляді справи. Так, міністр юстиції Лавринович вже встиг заявити, що будь-яке рішення Страсбургу по відношенню до Юлії Тимошенко, чи Юрія Луценко буде виконано. Зрозуміло, що влада будь-якою ціною намагається зберегти обличчя навіть при відверто поганій грі, адже на кону асоційоване членство в ЄС. Проте саме "вибіркова юстиція", на якій неодноразово наголошував Захід, може вкотре зіграти злий жарт із Україною.
http://postup.brama.com/usual.php?what=71742РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ЛЬВІВ ПЕРШИМ В УКРАЇНІ ЗАПРОВАДИВ НОВУ ФОРМУЛУ ПЛАТИ ЗА ТЕПЛО
Марія Деркач, "Високий замок", 05.07.2011, Львівська обл.
Одноставковий тариф дозволить вдвічі збільшити кількість сімей, які зможуть отримати субсидію за теплопостачання взимку.На сесії Львівської міськради депутати підтримали рішення містян проголосувати за скасування двоставкового тарифу на теплопостачання, який незрозумілий не лише для багатьох мешканців, а й для експертів. На громадських обговореннях, які організували депутати Львівської міської ради від фракції ВО "Свобода", понад 99,9% містян висловилися за скасування двоставкового тарифу.
Міськвиконком запровадив двоставковий тариф у жовтні 2006 року. Відтоді громадські активісти оскаржували його як незаконний у судах. Суд скасував рішення виконкому, проте мерії вдалося відстояти тариф у вищих судових інстанціях. Більшість львів'ян були проти того, щоб платити так званий аванс за тепло влітку, бо не були впевнені, що взимку у їхніх помешканнях будуть теплі батареї. Згідно із законодавством, мешканці повинні платити лише за надані послуги.
Як сказав "ВЗ" голова фракції "Свобода" у Львівській міській раді Руслан Кошулинський, у Львові запровадили сезонний тариф на теплопостачання (одноставковий), який діяв до 2006 року. "Але остаточне запровадження цього тарифу залежить від Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) - єдиної організації, яка це регулює, - пояснив Р. Кошулинський. - Ми звернулися до НКРЕ, щоб терміново змінити формулу нарахування за теплопостачання львів'янам і запровадити одноставковий тариф. До рішення НКРЕ буде діяти ще двоставковий тариф. Львів став першим містом в Україні, який запропонував нову формулу оплати за тепло".
Тим часом Кабмін планує запровадити єдину ціну оплати за тепло в усіх містах України. Наразі це лише проект Кабміну.
Голова комісії з питань депутатської діяльності та законності Львівської міської ради Любомир Мельничук розповів про недоліки двоставкового тарифу. Містяни обурювалися через те, що вони вимушені платити за тепло ЖЕК як посереднику. Проблема в тому, що ЖЕК не мають відповідних ліцензій на надання тепла в помешкання, а зібрані за тепло кошти нерідко невчасно потрапляли теплопостачальним підприємствам. Також незрозумілою для людей є формула нарахування тарифу за тепло. Та найбільша проблема - через двоставковий тариф не всі мешканці могли отримати субсидії. Одноставковий тариф допоможе багатьом сім'ям отримати пільгу на тепло. Щоб підтвердити переваги одноставкового тарифу, Руслан Кошулинський навів такі цифри: кількість малозабезпечених сімей, які отримають субсидію, збільшиться вдвічі. "Сьогодні у Львові отримують субсидії близько 9 тисяч сімей, - каже Р. Кошулинський. - Це лише 15% сімей від загальної кількості мешканців. При одноставковому тарифі по знижку за комунальні послуги зможуть звернутися 30% охочих".
http://www.wz.lviv.ua/articles/95162В ДОНЕЦКЕ ЦЕНЫ НА БЕНЗИН ПОБИЛИ ВСЕ РЕКОРДЫ
"Жизнь", 04.07.2011, Донецкая обл.
Экономисты рассказали, почему на Донетчине самый дорогой бензин.За выходные в шахтерской столице литр бензина марки А-95 на большинстве АЗС в цене не изменился, и просят за него 10 гривен 49 копеек, тогда как еще в позапрошлую пятницу он был на 16 копеек дороже. Топливо с аналогичным октановым числом, но с приставкой "Евро" также не изменилось в цене и стоит сейчас ровно 11 гривен.
Цена на самый дорогой 98-й бензин вот уже не первый месяц держит планку - 12 гривен 50 копеек.
92-й бензин также не поменялся в цене, как и 95-й. Сегодня он стоит 10 гривен 15 копеек, тогда как еще на позапрошлой неделе за него просили 10 гривен 34 копейки.
Дизельное топливо тоже не изменилось в цене и стоит 9 гривен 75 копеек. Отметим, что в позапрошлый понедельник оно шло по 9 гривен 89 копеек.
Газ также не изменился в цене за выходные и сейчас он стоит 5 гривен 40 копеек.
К слову, экономисты рассказали, почему на Донетчине самый дорогой бензин. По их мнению, в регионе достаточно обеспеченных людей, которые могут позволить себе купить его.
http://lifedon.com.ua/ekonomika/1104/ХЛІБ МОЖЕ ПОДОРОЖЧАТИ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 02.07.2011, Харківська обл.
Аграрний фонд має намір з 1 липня підвищити ціни на борошно, що постачається хлібозаводам за пільговими цінами.Пекарі можуть використовувати цей факт, щоб підвищити ціни на хліб.
"Минулого року ціну на борошно було встановлено на початку року і зафіксовано на цьому рівні на весь рік, - каже голова об'єднання "Укрхлібпром" Олександр Васильченко. - Але цього року нам повідомили, що ціни буде переглянуто, і з 1 липня борошно відпускатиметься вже за новою ціною. Такий наказ уже знаходиться на реєстрації в Мін'юсті."
"Оскільки у собівартості хліба близько 50 % припадає на борошно, то подорожчання його неминуче позначиться на ціні звичайно продукту. В даний час різниця в ціні державного і придбаного на загальних підставах на ринку борошна дуже істотна - близько 20 %", - зауважує голова "Укрхлібпрому.
В Аграрному фонді пояснюють: необхідність у підвищенні цін назріла через тривале зберігання зерна. "Зі збільшенням терміну зберігання зерна вартість його зберігання збільшує собівартість борошна, що, в свою чергу, за умови збереження ціни реалізації на колишньому рівні, призведе до нанесення збитків державі".
Наскільки підвищать ціни на борошно, в Аграрному фонді не уточнили. Але якщо врахувати, що обсяги "пільгового" борошна незначні, істотного подорожчання побоюватися не варто.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=7512МАРИУПОЛЬ: ШЕСТЬ ДНЕЙ БЕЗ СВЕТА
Виктория Гончарова, "Донбасс", 02.07.11, Донецкая обл.
Мариупольцы пикетировали здание горсовета.Требования, с которыми выступили жители, просты: навести порядок с электроопорами и сетями. После прошедшего в начале недели урагана шесть дней нет света на ул. Коминтерна. Люди не могут жить в таких условиях, о чем и сообщают плакаты в руках демонстрантов.
На этой улице порядка 50 жилых домов. По словам некоторых их хозяев, вышедших просить помощи власти, перебои с поставкой электроэнергии - проблема не новая, о чем они неоднократно сообщали в соответствующие структуры. Электроопоры давно требуют ремонта, но не такого, как в прошлом году, когда работники ПЭС устраняли поломки, привязывая аварийные столбы к дереву.
Зам. главного инженера ПЭС Олег Бурлуцкий сообщил "Донбасcу", что в пятницу на ул. Коминтерна в срочном порядке отправили бригаду ремонтников, и проблем с энергообеспечением в домах местных жителей уже быть не должно. При этом Олег Николаевич назвал причину такой длительной задержки с ремонтом: "Улица находится в районе Правого берега, который застраивался в результате самозахвата земель довольно давно, провода там очень старые. Но проблема и в том, что люди высадили много деревьев, не обращая внимания на провода. Ветром эти деревья повалило, они, в свою очередь, порвали провода, при этом произошли короткое замыкание и авария на трансформаторной подстанции 207. Это задержало восстановление поставки электроэнергии в дома. Опять же, в первую очередь мы занимались ремонтом порывов в центре Мариуполя, на густонаселенных участках". На сегодня, по словам Бурлуцкого, остаются не выполненными более 100 заявок жителей, поэтому ремонтники планируют решать проблему и в выходные, чтобы к понедельнику вернуть свет в дома всех мариупольцев.
Как писал "Донбасс" в четверг, в течение трех дней в приморском городе бушевала стихия: ломала деревья, срывала крыши, обесточивала здания. Специалисты отмечают, что за это время произошло рекордное количество порывов линий электропередач за последние 10 лет.
http://donbass.ua/news/region/2011/07/02/mariupol-shest-dnei-bez-sveta.htmlСКАНДАЛИ
ЭКСПЕРТЫ СЧИТАЮТ, ЧТО НАЧАЛЬНИКА ОДЕССКОГО ПОРТА "ХОТЯТ УЙТИ"
"Вечерняя Одесса", 05.07.2011
Силовая проверка деятельности ГП "ОМТП" с последующим изъятием документов предприятия - сигнал о грядущей смене руководства в Одесском порту.Такое мнение в ходе экспертного опроса, проведенного Одесским филиалом Института Горшенина, выразили эксперты.
В ближайшее время ГП "Одесский морской торговый порт" вполне может сменить руководителя, считает главный редактор еженедельника "Моряк Украины" Анатолий Венгрук. "Вероятность отставки Н. Павлюка оцениваю как 50 на 50. Была попытка заставить руководство предприятия дрогнуть. Однако тот факт, что Н. Павлюк не исчез буквально на следующий день, а наоборот, сделал мужественный шаг и собрал пресс-конференцию, говорит о том, что он намерен бороться, а значит, аргументы у силовиков не самые весомые", - отметил А. Венгрук.
Эксперт также выразил мнение, что нынешняя ситуация вокруг ГП "ОМТП" может быть связана с неуступчивой позицией Н. Павлюка в вопросе приватизации предприятия. "Сегодня крупный частный капитал не желает мириться с тем фактом, что такой мощный ресурс, как порты, остается в собственности государства. Поэтому, если Н. Павлюк не договорится с кем-либо из олигархов, его замена вполне возможна", - резюмировал А. Венгрук.
Солидарен с этим мнением и президент ассоциации менеджеров крюинговых агентств Украины Анатолий Задорожный. "Кто приватизирует порт, особого значения не имеет. Замена прежнего начальника, смена руководства на новое, послушное - вопрос исключительно тактики. Николай Пантелеймонович считает ОМТП своим детищем, и это действительно так. Очевидно, что в случае прихода нового собственника предприятие ожидает передел, однако мы так или иначе обречены на стратегию приватизации этих предприятий. Жаль только, что в целом верные стратегические решения в этом направлении осуществляются таким лихорадочным образом", - констатировал эксперт.
В свою очередь депутат Одесского областного совета Николай Шутов выразил предположение, что в контексте тех событий, которые недавно имели место в Ильичевском порту, сегодня можно говорить о силовой смене руководства ОМТП. "Скорее всего, новое руководство будет представлять кто-то не из местных. Я думаю, что правящая партия назначит на эту должность нужного ей человека", - прогнозирует депутат.
Еще более категоричен в своих оценках председатель Одесской областной ассоциации работодателей Юга Украины Юрий Борщенко. "Можно однозначно сказать, что в стране идет захват стратегических объектов. Об этом говорят также события в Ильичевском порту. Правящая партия ставит своих людей в крупном бизнесе. Кроме того, я всегда говорил, что руководители таких крупных структур, как порт, не должны вмешиваться в политику. А Николай Павлюк был доверенным лицом Юлии Тимошенко. На работе самого порта смена руководства, конечно же, скажется негативно. Уже сейчас многие международные фирмы смотрят с опаской на то, что происходит в Одесском порту", - резюмировал Ю. Борщенко.
http://vo.od.ua/rubrics/more/18084.phpОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
МЕДИЧНА РЕФОРМА: ДОПОМОГА СТАНЕ ТРИРІВНЕВОЮ
Тетяна Огородня, "Слобідський край", 02.07.2011, Харківська обл.
Втілення принципів єдиного медичного простору, створення центрів первинної медичної допомоги - головні напрямки реформування української системи охорони здоров'я.Про це йшлося під час відеоконференції "Реформа медичного обслуговування громадян" за участю міністра охорони здоров'я України Олександра Онищенка.
З 2012 року в Україні приступають до глобального реформування системи охорони здоров'я. Схему, обрану для реформи, спочатку випробують на чотирьох пілотних регіонах: Києві, Донецькій, Дніпропетровській та Вінницькій областях. "Думаю, до кінця цього року будуть прийняті закони про внесення змін до основного законодавства про охорону здоров'я та про створення єдиної системи екстреної медичної допомоги, які дадуть змогу розпочати реформи, - зазначив під час відеоконференції Олександр Онищенко. - Наше першочергове завдання - це структурно-організаційне і фінансово-економічне розділення системи охорони здоров'я на три рівні: первинний, вторинний та третинний".
Прозорий порядок
Первинна медична допомога надаватиметься за місцем проживання пацієнта, в амбулаторних умовах, сімейним лікарем або лікарем загальної практики. Вона включатиме лікування поширених хвороб, які не вимагають втручання вузькокваліфікованих фахівців. Цей рівень медицини фінансуватиметься з бюджетів міст і районів.
Вторинна медична допомога надаватиметься в амбулаторії або стаціонарі вузькопрофільними фахівцями (невропатолог, окуліст, уролог). Її будуть надавати у поліклініках і лікарнях, об'єднаних у госпітальні округи. Під третинним рівнем мається на увазі допомога при складних випадках захворювання або серйозних травмах. Вона надаватиметься у високоспеціалізованих установах охорони здоров'я (тубдиспансери, онкоцентри тощо). Ці рівні згідно з новим бюджетним кодексом будуть фінансуватися з обласних бюджетів.
"Швидка" пришвидшиться
Близько двох років пілотні регіони працюватимуть за такою схемою. "У 2013 році ми проаналізуємо результати і визначимо, чи правильно розробили механізм. Але я впевнений, що результати будуть позитивними, - наголосив Олександр Онищенко. - З 2014 року почнеться реформування системи охорони здоров'я всієї країни в цілому. Але це не значить, що до 2014 року інші регіони повинні сидіти склавши руки". За словами міністра охорони здоров'я, всі області повинні готувати ґрунт для реформи, працюючи зак основними її напрямками. Регіони вже сьогодні можуть створювати центри первинної медичної допомоги. Олександр Онищенко навів приклад Вінницької області, де в сільській місцевості вже створено 23 самостійні центри та три установи відкрито у складі поліклінік.
Нове медичне законодавство дозволить регіонам з наступного року приступити до організації служби екстреної медичної допомоги. Так після реформування називатиметься нинішня "швидка". Але змінити обіцяють не тільки назву, а й суть служби. Вона має стати дійсно екстреною: час від моменту виклику до приїзду машини, за словами Олександра Онищенка, скоротиться до європейських норм - 10 хвилин в місті та 20 хвилин в сільській місцевості. Для цього медики повинні проаналізувати виїзди та виявити місця, звідки надходить найбільше викликів. Саме в таких осередках потрібно відкривати центри тимчасового базування бригад екстреної допомоги. Не менш важливою, ніж час, складовою реформування "швидкої" є матеріально-технічне переоснащення служби. Адже невідкладна допомога повинна надаватися відповідно до сучасних стандартів.
Безкоштовні ліки замість лікарняного ліжка
Також Олександр Онищенко закликав керівників обласних управлінь охорони здоров'я вже сьогодні пробувати втілювати в регіонах принципи єдиного медичного простору та розглянути можливість оптимізації мережі лікувальних закладів. "Ми маємо надто велику стаціонарну мережу. При цьому лікарні в районах і сільській місцевості неукомплектовані, не мають медикаментозного забезпечення, - підкреслив міністр. - Тому ви маєте ретельно вивчити ситуацію: чи всі ліжка працюють раціонально. Ті, які не виконують свою функцію, потрібно або скоротити, або перепрофілювати". Скорочувати, за словами посадовця, потрібно так, щоб це не вплинуло на якість медичної допомоги. Крім того, скорочення не повинно стати причиною безробіття серед медиків. Втім, враховуючи великий дефіцит кадрів у галузі, працевлаштування медиків не стане проблемою, зауважив Олександр Онищенко. На його думку, оптимізувати мережу лікарняних ліжок допоможе 100 %-ве забезпечення пільговиків рецептурними медикаментами. "Цим шляхом пішли в Москві та за рік побачили, що половина ліжок не потрібна. Цей досвід перейняли в Донецьку. Скорочення кількості ліжок дозволило зекономити кошти, які направили на пільгову рецептуру. За 4 роки там вдалося в 5 разів збільшити забезпечення хворих пільговими препаратами. І це дає ефект: щороку потреба в стаціонарному лікування зменшується на 8 %, - розповів міністр. - Хворі, які не потребують обов'язкової госпіталізації, можуть лікуватися вдома або на денному стаціонарі. Вдома вони відчувають себе комфортніше, ніж в лікарняній палаті".
Говорячи про інші напрямки реформування системи охорони здоров'я, Олександр Онищенко зазначив, що реорганізації потребує вітчизняна фтизіатрична служба. "Ми не можемо лікувати в одних закладах хворих на туберкульоз різного ступеню важкості, - підкреслив міністр. - Потрібно розділити вперше виявлених хворих та пацієнтів з хронічними захворюваннями, щоб перші не заразилися більш важкими формами хвороби. У деяких закладах потрібно створити відділення на зразок хоспісу - для тих, хто потребує постійного догляду і допомоги медичного персоналу".
Також Олександр Онищенко зупинився на питанні створення в регіонах перинатальних центрів, зазначивши, що найкращих результатів у цій сфері на сьогодні досягли Харківська та Дніпропетровська області.
Над молодими лікарями візьмуть шефство
Міністр акцентував увагу на проблемі небажання молодих спеціалістів працювати в сфері охорони здоров'я. Головна причина - надто маленька зарплатня. "Держава робить перші кроки для вирішення цієї проблеми. Вже прийняте рішення про те, що з наступного року з державного бюджету виділятимуться кошти на оздоровлення лікарів. С 1 червня цього року лікарі, які йдуть на курси підвищення кваліфікації, отримують свою середню заробітну плату. На 60 % підвищено зарплатню фтизіатрів у зв'язку зі шкідливістю роботи, - зазначив Олександр Онищенко. - Але цього недостатньо. До роботи з молодими спеціалістами мають підключитися старші колеги. За радянських часів у нас була чудова система наставництва, завдяки якій молоді лікарі могли навчатися у досвідчених колег і розвиватися. Я хочу запропонувати лікарям згадати цю систему і готувати собі достойну зміну".
Харківщина має досягнення
Доповідаючи про хід реформування системи охорони здоров'я в Харківській області, заступник губернатора Ігор Шурма підкреслив, що в нашому регіоні над створенням єдиного медичного простору почали працювати ще в 2010 році, і сьогодні вже є результати. "Нашим першим кроком стало переведення дільничних лікарень у статус амбулаторій з денним стаціонаром. Це дало можливість вирішити проблему ліжок, які не виконують свої функції. До листопада цього року всі ФАП, амбулаторії та дільничні лікарні будуть передані на баланс районів, що дасть змогу вирішити проблеми з фінансуванням закладів, - розповів Ігор Шурма. - На базі центральних районних лікарень ми створили міжрайонні медичні центри, матеріально-технічна база яких відповідатиме сучасним стандартам. Крім того, тут хворі зможуть отримати допомогу від фахівців найвищих рівнів кваліфікації. Міжрайонні центри стануть прообразами госпітальних округів, які в майбутньому створюватимуться по всій країні".
Говорячи про створення служби екстреної медичної допомоги, Ігор Шурма підкреслив, що Харківщина і в цій сфері вже зробила перші кроки, обравши інноваційних шлях. "Навіть якщо швидка приїжджає на виклик вчасно, фельдшеру не завжди вистачає кваліфікації для того, щоб допомогти хворому. Тому ми запровадили в області систему "Телекард", яка дозволяє оперативно робити обстеження серця та надсилати їх результати спеціалістам у Харків. Крім того, у нас діє система GPS?навігації на автомобілях "швидкої" для миттєвого визначення маршруту руху на виклик", - доповів віце?губернатор.
Також він розповів про досвід регіону в реорганізації роботи фтизіатричної служби: туберкульозні заклади Харкова було передано на баланс області, фінансування з обласного бюджету дозволяє більш ефективно вирішувати питання. Реорганізації зазнала і пологова служба. "Парадоксально, але в той час, коли в Харкові було 7 пологових будинків, в області не було жодного, - зазначив Ігор Шурма. - Один з пологових будинків ми передали в обласне підпорядкування. На його базі створюється обласний клінічний перинатальний центр".
Кажучи про літнє оздоровлення школярів, Ігор Шурма наголосив, що в Харківській області виробили свій підхід до вирішення цього питання. "На базі шкіл ми проводимо медичні огляди школярів усіх вікових груп в усіх навчальних закладах. Завдяки цьому ми знаємо реальний стан здоров'я учнів та спостерігаємо динаміку розвитку. Маючи ці дані, ми знаємо, які діти у першу чергу потребують оздоровлення", - наголосив Ігор Шурма. Він повідомив, що в оздоровчих закладах області працюють 250 спеціально підготованих медпрацівників. Крім того, всі табори закріплені за медичними закладами.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=7517ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ
НА СЕЛІ ВІДНОВЛЯТЬ КЛУБИ І БІБЛІОТЕКИ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 02.07.2011, Харківська обл.
Президент України Віктор Янукович називає в числі національних пріоритетів відродження сільських клубів і бібліотек."Безумовно, ми не можемо залишити напризволяще сільські клуби, бібліотеки. Там, де є ще молодь, там, де живуть люди, все це повинно працювати", - сказав Президент на засіданні громадської гуманітарної ради в Києві.
За словами глави держави, в країні 16 тисяч сільських клубів, близько 15 тисяч бібліотек і вони "ледве дихають". "А в багатьох випадках закриті, забиті, як під час війни", - додав Віктор Федорович.
В. Янукович вважає необхідним провести негайну ревізію таких об'єктів. "Нам не слід розтягувати на роки це питання - потрібно вирішити його негайно", - підкреслив він.
Президент закликав переглянути концепцію діяльності Міністерства культури, щоб перетворити його з "контори чиновницької в дійсно міністерство культури". "Слід переглянути саму концепцію діяльності Міністерства культури, звільнити його від виконання невластивих йому завдань і зробити серйозну ревізію витрат бюджету, призначених на культуру", - підкреслив Президент.
На думку Віктора Януковича, повинні бути різнопланові підходи у фінансуванні об'єктів культури: не лише з Державного бюджету.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=7515
* * * Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 5 липня 2011 року включно.
Заявки на отримання друкованих версій, а також зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: /044/255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.