Огляд реґіональної преси 

Випуск 43, 24 червня 2011 р.
 
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
ЛИТВИН МІНІСТРІВ ЛАЄ, ЩО РАДУ ОМИНАЮТЬ…
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 22.06.2011, Львівська обл.
«Схоже, терпець спікерові урвався після останнього групового прогулу кабмінівців…»

В РАДЕ ПРЕДЛАГАЮТ ЖЕСТЧЕ БОРОТЬСЯ С ГОМОСЕКСУАЛИЗМОМ
Елена Тарасова, "Объектив", 22.06.2011, Харьковская обл.
Шесть народных депутатов предлагают парламенту внести поправки в законодательство Украины с целью запретить пропаганду гомосексуализма.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
УКРАИНСКИЙ ДЕНЬ СТРАСБУРГА
Андрей Побединский, Кирилл Фильчаков, "Жизнь", 23.06.2011, Донецкая обл.
Визит Президента Украины Виктора Януковича в Страсбург прошел на фоне рейтингового признания нашей страны лучшей, а также раздутой информационной войны.

ЯНУКОВИЧ ПООБІЦЯВ ПАРЄ "ПОБОРОТИ КОРУПЦІЮ"
Іван Фаріон, "Високий замок", 22.06.2011, Львівська обл.
Президента зустріли у Страсбурзі пікетами - представники діаспори й опозиції.

МОДЕРНІЗАЦІЯ ПОЗНАЧАЄТЬСЯ НА КИШЕНЯХ
Микола Ізмайлов, "Одеські вісті", 23.06.2011
«Янукович, на відміну від попередників, зумів стати генератором перетворень, змусивши традиційно неповороткий чиновницький апарат працювати ефективніше.»

МИКОЛА АЗАРОВ: "МЕНЕ ДІСТАЛИ!"
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 22.06.2011
Прем'єр-міністр України відкрив шматок дороги та вселив у черкащан оптимізм.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ОПОЗИЦІЯ ПРОПОНУЄ: "ТУЛУБА В ПРЕЗИДЕНТИ!"
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 22.06.2011
24 червня відбудеться сесія обласної ради, на якій розглядатиметься звіт голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба…

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА РАДА МІТИТЬ У КНИГУ РЕКОРДІВ ГІННЕСА!
Андрій Кучерук, "Номер один", 22.06.2011, Тернопільська обл.
Депутат-регіонал Ярослава П'яла заявила, що 40-та сесія Тернопільської обласної ради може потрапити до Книги рекордів Гіннесса за кількістю пленарних засідань.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ЕСТЬ ЛИ ЖИЗНЬ ПОСЛЕ ПЕНСИИ?
А. Белый, "Днепр вечерний", 22.06.2011, Днепропетровская обл.
Нерадостные перспективы пенсионной реформы в Украине в редакции "Вечерки" обсуждали представители оппозиции.
ЕКОНОМІКА
"ДІАЛОГ МАЄ БУТИ КОНСТРУКТИВНИМ"
Петро Ільїн, "Рідне Прибужжя", 23.06.2011, Миколаївська обл.
На Миколаївщині побував народний депутат України, президент Української спілки промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

ПІДПРИЄМСТВО РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ
Кіма Деркач, "Одеські вісті", 23.06.2011
Четвертий рік на території Усатівської сільської ради працює завод "УкрАтлантік", що займається виробництвом бойлерів.

ОДНИ ПОЛУЧАЮТ ПРИБЫЛЬ, ДРУГИЕ БАНКРОТЯТ СЕЛО…
Борис Литвин, "Наша газета", 22.06.2011, Луганская обл.
«И пусть новоайдарские примеры - и положительные, и отрицательные - послужат опытом для одних и горьким уроком для других.»

ТОЧКА ЗОРУ
У БЮТ - СВІЙ ВАРІАНТ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ
Оксана Скібіцька, "Рівне вечірнє", 23.06.2011
Пенсійну реформу можна провести без збільшення пенсійного віку та розміру трудового стажу, вважає народний депутат від БЮТ Юрій Прокопчук.

МИЛЛИАРДЫ У НАС ПОД НОГАМИ
Геннадий Рыбченков, "Украина - Центр", 22.06.2011, Кировоградская обл.
Рынок сельскохозяйственной земли неумолимо приближается - 1 января заканчивается мораторий на ее продажу.

ДЕФИЦИТ ГАЗА - ПЛЮС ДЛЯ УКРАИНЫ
Закир Закиров, "Крымские известия", 22.06.2011
Энергетическая тема доминировала на XV Петербургском Международном экономическом форуме, который посетил Председатель Верховного Совета Крыма В. Константинов.

ВЛАДА БОЇТЬСЯ ПУСТИТИ ТИМОШЕНКО ДО ЧЕРНІГОВА
Сергій Семененко, "Сіверщина", 22.06.2011, Чернігівська обл.
Генеральна прокуратура заборонила Юлії Тимошенко здійснити робочі поїздки до  Чернігівської та Миколаївської областей, а також Страсбурга та Брюсселю.

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ЧИ ПОСМІХНЕТЬСЯ ФЕМІДА ТИМОШЕНКО?
"Поступ", 23.06.2011, Львівська обл.
«Мало-хто вже пам'ятає з чого все починалося, і за якими  статтями звинувачують Леді Ю.»

ВОЛЯ
Михаил Борисов, "Вечерняя Одесса", 23.06.2011
Политическая воля - вот что сегодня нужно для проведения необходимых в стране реформ.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ИНФЛЯЦИЯ НА ХАРЬКОВЩИНЕ НИЖЕ, ЧЕМ ПО УКРАИНЕ
Евгения Дашкевич, "Объектив", 22.06.2011, Харьковская обл.
Больше всего прибавил в цене "борщевой набор".
ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
МЕРУ БЕРЕЖАН НЕ УНИКНУТИ СУДУ
Жанна Попович, "Номер один", 22.06.2011, Тернопільська обл.
Непересічне судове засідання відбулось минулого тижня в Апеляційному суді Тернопільської області.
СКАНДАЛИ
ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКРАДА ІГНОРУЄ ІНІЦІАТИВНУ ГРУПУ
"Молодий буковинець", 22.06.2011, Чернівецька обл.
Чернівчани пропонують організувати місцевий референдум щодо дострокового припинення повноважень міської ради.
ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ
ВСЕ ПРО МУЗЕЇ ПОЛТАВЩИНИ
Лідія Віценя, "Зоря Полтавщини", 22.06.2011
У Полтавському краєзнавчому музею Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко презентував проект "Все про всі музеї Полтавщини".

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ЛИТВИН МІНІСТРІВ ЛАЄ, ЩО РАДУ ОМИНАЮТЬ…
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 22.06.2011, Львівська обл.
«Схоже, терпець спікерові урвався після останнього групового прогулу кабмінівців…»

Поки у  боротьбі з депутатами-прогульниками перемагають прогульники, спікер Володимир Литвин вирішив взятися за безсовісних урядовців. "Болить" голові Верховної Ради, що ті взяли собі за моду не являтися у повному складі на парламентську "годину запитань до уряду" (у порядку денному вона - по пленарних п'ятницях).
Схоже, терпець спікерові урвався після останнього групового прогулу кабмінівців (минулої п'ятниці в урядовій ложі сесійної зали порожнім не було лише крісло віце-прем'єра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка). Ось Литвин і поскаржився кабмінівському начальству - написав прем'єрові листа, аби той провів підлеглим "лікнеп" з Регламенту Верховної Ради.
У парламентській інструкції, мовляв, прописано: явка членів уряду на "годину запитань до уряду" обов'язкова. Відсутність окремих урядовців допускається лише з поважних причин. "Водночас практика проведення "години запитань до уряду" у Раді свідчить, що участь Кабміну у повному складі в цьому заході - радше виняток, аніж правило. Члени уряду не передбачають у своєму робочому графіку часу для участі в такому засіданні. У зв'язку з цим у "годині запитань до уряду" в кращому разі бере участь віце-прем'єр-міністр і один з міністрів", - обурився спікер. Каже, не подобається порожня урядова ложа і депутатам. Тож треба, пане урядовий начальнику, щось з тим робити. "Таку практику, яка, здається, входить у систему, пропоную, шановний Миколо Яновичу, поламати", - написав Литвин Азарову. Треба, мовляв, "демонструвати належну повагу до закону і єдиного законодавчого органу".
http://www.wz.lviv.ua/articles/94766

В РАДЕ ПРЕДЛАГАЮТ ЖЕСТЧЕ БОРОТЬСЯ С ГОМОСЕКСУАЛИЗМОМ
Елена Тарасова, "Объектив", 22.06.2011, Харьковская обл.
Шесть народных депутатов предлагают парламенту внести поправки в законодательство Украины с целью запретить пропаганду гомосексуализма.

 Об этом говорится в проекте закона №8711 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты (касательно защиты прав детей на безопасное информационное пространство), зарегистрированном в Раде 20 июня.
По мнению нардепов, распространение гомосексуализма угрожает национальной безопасности, так как приводит к эпидемии ВИЧ-инфекции/СПИДу, разрушает институт семьи и может привести к демографическому кризису. В законопроекте предлагается определять гомосексуализм как отношения сексуального характера между лицами одного пола.
Документ предполагает, в частности, внести изменения в закон о "Защите общественной морали" и запретить производство и распространения продукции, которая пропагандирует гомосексуализм.
Кроме того, должны быть внесены изменения в законы "О печатных средствах массовой информации" и "О телевидении и радиовещании", чтобы запретить пропаганду гомосексуализма посредством СМИ. Предлагают изменить и закон "Об издательском деле", запретив продукцию, пропагандирующую гомосексуализм.
За ввоз, производство и распространение произведений, которые пропагандируют гомосексуализм, насилие, жестокость, расовую, национальную и религиозную нетерпимость и дискриминацию документ предлагает ввести уголовную ответственность.
 http://www.objectiv.tv/220611/57420.html

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

УКРАИНСКИЙ ДЕНЬ СТРАСБУРГА
Андрей Побединский, Кирилл Фильчаков, "Жизнь", 23.06.2011, Донецкая обл.
Визит Президента Украины Виктора Януковича в Страсбург прошел на фоне рейтингового признания нашей страны лучшей, а также раздутой информационной войны.

 Визит Президента Украины Виктора Януковича в Страсбург, на сессию Парламентской Ассамблеи Совета Европы, прошел на фоне рейтингового признания нашей страны лучшей среди стран СНГ в плане экономического развития, а также раздутой определенной группой лоббистов информационной войны, по итогам которой украинской оппозиции пришлось признать поражение.
На сессии Парламентской Ассамблеи Совета Европы Виктор Янукович должен был доказать, что Украина не только пошла по новому пути - она успешно председательствует в Комитете министров СЕ, а также решить ряд задач, главная из которых - добиться позитивной оценки Европой наших реформ. В ходе сессии оказалось, что удалось также развеять парочку стереотипов о "притеснении оппозиции и особенно Тимошенко" - представители большинства фракций ПАСЕ не стали беспокоить Януковича вопросами о правах человека и политических преследованиях в Украине. Эта тема оказалась так же мало интересна, как и вопрос о приглашении Юлии Тимошенко в Страсбург. Предельно точный ответ на этот вопрос секретариат ПАСЕ дал еще на минувшей неделе: "Официально Тимошенко никто не приглашал, а якобы существующее личное приглашение европейских друзей-парламентариев к сессии ПАСЕ отношения не имеет". Раздувать политические интриги никто не стал.
Впрочем, Виктор Янукович решил сам поставить точку и по собственной инициативе прокомментировал возникающие время от времени разговоры "об уголовных делах в отношении лидеров оппозиции". Он почти сразу сделал оговорку, что европейцам следует анализировать происходящее в стране на основании объективной ситуации, а не политических заявлений отдельных персон. Президент напомнил парламентариям ПАСЕ: в Украине возбуждены сотни уголовных дел в отношении бывших и ныне действующих чиновников. "В то же время, прикрываясь статусом оппозиции, бывшие чиновники пытаются избежать ответственности за коррупционные действия, которые не имеют ничего общего с политической деятельностью, - акцентировал внимание присутствующих Виктор Янукович. - Но эти процессы (борьба с мздоимством. - Прим. ред.) набирают обороты, и политика, нацеленная на искоренение такого позорного явления, как коррупция, является моей непреклонной позицией".
После такого выступления глава группы ЕНП в ПАСЕ Люк Волонте был единственным, кто попросил украинского президента прокомментировать поступающие из Украины "сведения об избирательном правосудии".
Янукович ответил следующим образом: "У меня нет права приказывать следователю и ГПУ, куда кому надо ехать. Я за то, чтобы все украинские политики ездили по всему миру".
Члены других фракций спрашивали о чем угодно, только не о проблемах с демократией в Украине. Украинскому президенту задавали, например, вопросы о приднестровском конфликте, развитии чернобыльской зоны.
Конечно же, президент рассказал депутатам о реформах, проводимых в Украине, и в очередной раз заверил, что Киев верен своему европейскому выбору. "Европейская интеграция остается безусловным и неизменным приоритетом внутренней и внешней политики. Ее поддерживает как большинство политических сил, так и большинство населения", - сообщил глава государства.
О том, что Европа в целом одобряет нынешнюю политику украинского президента, эксперты сделали выводы не только по тому факту, что Януковичу были созданы комфортные условия для выступления, но и по очень кстати обнародованным данным исследования под названием "Рейтинг несостоятельных стран", отражающем политическое и социально-экономическое напряжение в той или иной стране. Международная организация "Фонд во имя мира" подобные исследования провела уже в седьмой раз, а результаты последнего озвучила за день до выступления украинского президента на сессии ПАСЕ. Украина впервые была названа лучшей в рейтинге в плане экономического развития среди стран СНГ, обогнав Российскую Федерацию и Беларусь. Вряд ли это можно назвать просто совпадением.
http://lifedon.com.ua/politika/959/

ЯНУКОВИЧ ПООБІЦЯВ ПАРЄ "ПОБОРОТИ КОРУПЦІЮ"
Іван Фаріон, "Високий замок", 22.06.2011, Львівська обл.
Президента зустріли у Страсбурзі пікетами - представники діаспори й опозиції.

 У вівторок, 21 червня, Парламентська асамблея Ради Європи слухала президента України Віктора Януковича. Як керівник держави, котра головує у Комітеті міністрів цієї інституції, він спеціально навідався до Страсбурга, щоб розповісти занепокоєній українськими подіями Європі про "демократичні процеси" на берегах Дніпра.
Янукович похвалився, що за рік з часу його попереднього виступу у Страсбурзі в Україні сталося чимало позитивних зрушень, влада, за його словами, стала більш відкритою. У заслугу своїй команді поставив злагоджену роботу правлячої парламентської коаліції, вільне функціонування ЗМІ, ухвалення законів про доступ до публічної інформації, про засади запобігання і протидії корупції. Пообіцяв конституційну реформу, реформу системи правосуддя, назвав одним із пріоритетів створення суспільного телерадіомовлення. Вкотре було сказано про європейську орієнтацію України.
Значну частину свого виступу Янукович присвятив боротьбі з корупцією. Президент переконував європейців, що нині до прокурорів однаково часто викликають і колишніх чиновників, і представників чинної влади. Парируючи закиди про переслідування політичних конкурентів, Янукович заявив, що кримінальні справи проти колишніх високопосадовців не мають жодного політичного підґрунтя. "Наші зусилля в частині рішучого викорінення корупції наштовхуються на опір людей, які звикли збагачуватися за державний кошт, - сказав президент. - Саме корупція сьогодні є основною загрозою для України. У мене є політична воля її побороти, незважаючи на посади чи політичну приналежність". За словами Януковича, колишні високопосадовці прикриваються статусом опозиціонерів, "намагаючись уникнути відповідальності за корупційні вчинки, що не мають нічого спільного з політичною діяльністю".
У черговий раз Янукович обмовився. Він почав говорити про велику бюрократичну систему у дозвільній системі, а згодом продовжив: "І ця демократична (замість - бюрократична) система, корупційна, вона будувалась роками, десятиліттями"…
Під будівлею, де виступав український президент, зібралися представники української діаспори, які живуть у Франції та Німеччині, вимагаючи припинення політичних репресій в Україні, звільнення політв'язнів. Януковича представники діаспори також закликали виконати резолюцію Європарламенту, в якій містився заклик випустити з-під варти арештованих членів уряду Тимошенко, дозволити їм вільне пересування країною і за кордоном.
Власне про це запитували Януковича євродепутати. Віктор Федорович сказав, що не впливає на прокурорів, вони, мовляв, самостійно приймають усі рішення.
Коли Янукович відповідав на дошкульні питання депутатів ПАРЄ, під стінами залу протестували і народні депутати Шишкіна, Доній, Ар'єв, Сочка. Вони закликали Європу не вірити у декларативні гасла Януковича про дотримання демократії в Україні.
Перед візитом Януковича у ПАРЄ постійне представництво України при Раді Європи просило депутатів Асамблеї… не ставити незручних запитань українському гостеві. Це випливає із відповідної заяви депутата ПАРЄ від Франції Франсуа Рошблуана. Парижанин зізнався, що мав незвичну телефонну розмову з українськими чиновниками - вони поцікавилися, про що француз готується запитати Януковича, а потім запропонували відмовитися від запитань до нього... Ошелешений парламентарій назвав ці пропозиції "нечуваними".
http://www.wz.lviv.ua/articles/94764

МОДЕРНІЗАЦІЯ ПОЗНАЧАЄТЬСЯ НА КИШЕНЯХ
Микола Ізмайлов, "Одеські вісті", 23.06.2011
«Янукович, на відміну від попередників, зумів стати генератором перетворень, змусивши традиційно неповороткий чиновницький апарат працювати ефективніше.»

Успіх проваджуваних у країні перетворень часто залежить від здатності держави закрити наявні болючі точки у відносинах із суспільством. Команда Віктора Януковича, схоже, зуміла знайти підхід до розв'язання багатьох насущних проблем, зробивши ставку на підвищення зарплат бюджетників.
Сьогодні вже можна сказати, що перетворення в країні відбуваються з охопленням усіх сфер життєдіяльності українців. Дострокове підвищення окладів працівників бюджетної сфери - яскравий приклад того, як потрібно працювати, попри всі труднощі й опір чиновників. Сьогодні впевнено можна констатувати той факт, що модернізація для Президента - це не піар­хід для задоволення власних амбіцій.
На минулому тижні Верховна Рада ухвалила, а Президент оперативно підписав зміни до Державного бюджету на 2011 рік. Ці уточнення стали свідченням економічних успіхів нової влади, адже вони дали змогу ухвалити рішення, спрямовані на підвищення рівня життя українців. Істотно зростуть капітальні витрати, що дасть змогу створити нові робочі місця в будівництві. Економіка країни поступово набирає ходи.
Віктор Янукович, зокрема, готовий укласти парі про те, що економічне зростання в наступному році застановить щонайменше 6%.  Крім того, в 2012 році Україна проведе "Євро", після чого зможе направити фінансові ресурси на модернізацію економіки. Втім, досить високий темп розвитку економіки спостерігається й цього року.  За прогнозами Європейського банку реконструкції та розвитку, економічне зростання в Україні складе близько 4,5%. Цей показник свідчить про те, що наша держава виходить зі стану економічної кризи. Відзначимо й постійне зменшення дефіциту державного бюджету, який цього року не перевищить 2,5%. Це означає, що наша держава стає дедалі незалежнішою від позик у міжнародних фінансових інституцій, а загроза дефолту поступово зникає.
За словами глави держави, він задоволений темпами економічного зростання. Справді, Україна позитивно сприймає перетворення, запропоновані Віктором Януковичем. Важливо, що в Президента виявилося досить політичної волі для запуску перетворень в інтересах переважної більшості  громадян України. Янукович, на відміну від своїх попередників, зумів стати генератором перетворень, змусивши традиційно неповороткий чиновницький апарат працювати ефективніше.
Повернімося до останніх змін у держбюджеті. Вони мають значне психологічне значення, оскільки будуть спрямовані на підвищення посадових окладів працівників бюджетної сфери - учителів, лікарів, працівників культури та соціальної сфери. Протягом другої половини поточного року оклади будуть підвищені в чотири рази. Цей крок має на увазі помітну впевненість держави у власній здатності забезпечити стабільне економічне зростання. Реальна зарплата вчителів і лікарів зросте з 1 липня 2011 року на 300 ­ 350 гривень. Очевидно, це буде найкращою відповіддю на докори представників опозиційних сил щодо неефективності роботи нинішньої влади.
Неважко зрозуміти, що домогтися швидких змін у ситуації, що склалася в Україні за останні роки, непросто. Занадто довго нашу країну експлуатували, використовуючи популістські гасла й безвідповідальні методи керування економікою. Нарешті в Україні не тільки ухвалюються тяжкі й непопулярні рішення, спрямовані на розв'язання проблем, що здавна нагромадилися, але крім цього керівництво країни знаходить можливості підтримати бюджетників. І цей процес видається набагато значущішим, ніж численні політичні декларації й обіцянки.
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=21915

МИКОЛА АЗАРОВ: "МЕНЕ ДІСТАЛИ!"
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 22.06.2011
Прем'єр-міністр України відкрив шматок дороги та вселив у черкащан оптимізм.

 Біля смт Бабанки, що на Уманщині, того дня було людно: на під'їзді до новозбудованої дороги кілька шкільних автобусів та легкові автомобілі. Від них люди сунуть до встановленої сцени. Усіх шикують по свіжонамальованій розмітці. Підбори вгрузають у свіжий асфальт, попри це тут обіцяють високу вантажопідйомність.
Усі починають шуміти, щойно бачать вертоліт у небі. Представник служби охорони, як завжди, попереджує журналістів, що вихід із машини знімати не можна. Оператори посміхаються і чекають. Кортеж прем'єр-міністра під'їжджає. Його зустрічають оплесками. Як і Янукович, Микола Азаров, вийшовши на сцену, махає рукою та потискає одна одну над головою. Тоді починає промову.
- Ще в 2007 році ми задумали цю дорогу, однак потім протягом двох років відпочивали в опозиції. Тепер, повернувшись до влади, ми закінчили почате. Для цього перенесли 1 мільйон кубометрів землі, проклали два тунелі та збудували міст. Цього року ми поставили перед собою завдання побудувати в Україні одну тисячу кілометрів дороги, хоча Президент наполягає на 1,5 тисячі. Однак для того, щоб збудувати необхідну кількість доріг (а це 50 тисяч кілометрів) за десять років, слід будувати по 5 тисяч кілометрів на рік. То чи можемо ми в таких умовах витрачати час на пустопорожні балачки з нашими опонентами? - обурюється Микола Азаров. - Коли ми житимемо краще?
Голос із натовпу впевнено відповідає: "Завтра". Люди посміхаються.
- Житимемо краще тоді, коли будемо не говорити, а працювати! - пояснює, що мав на увазі, прем'єр і радить громадянам України відволіктися від серіалів та подивитися, що робиться у Греції.
- Рік тому стиснула нас боргова давка. І що робити? Вибиратися так, як змушена вибиратися Греція? Ніхто не диктуватиме нам, що робити! Хочу вселити у вас упевненість і оптимізм. Коли людина налаштована боротися, в неї все ладиться і в сім'ї, і на роботі. Так чи не так? - знову звертається до натовпу Микола Янович. Натовп невпевнено киває. - Я раніше так не виступав, однак зараз дістали мене вже до такого ступеня, що сказав.
Хто дістав, Микола Янович не уточнював. Натомість почав вручати нагороди кращим будівельникам дороги. Тоді несподівано для всіх іде в натовп і запитує в тих же кращих будівельників, які вони мають пропозиції та претензії до уряду. Натовп не розгубився і почав просити побільше грошей. Потім почали скаржитися, мовляв, роботи немає, півроку працюють, а півроку - ні. Микола Азаров гарантує будівельникам роботу і вирушає на прес-підхід. По дорозі йому дарують уманську вишиванку. Обіцяє, що обов'язково вдягне.
Шляхом до Черкас, проїхавши гарною дорогою кілька кілометрів, знову починаються справжні американські гірки з вибоїнами. 7 кілометрів дороги явно замало. Та задовольнятися доводиться малим.
Довідка. Новозбудований об'їзд смт Бабанки є частиною міжнародної автодороги Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам'янка, яка з'єднує схід і захід України. Довжина 7,8 км. До неї належать: міст через річку Ревухи завдовжки 103,6 м, тунельний залізобетонний шляхопровід завдовжки 53,7 м, транспортний тунель зі збірних металевих гофрованих конструкцій завдовжки 79,7 м, чотири автобусні зупинки, два автопавільйони та 4,1 км металевої бар'єрної загорожі. Зведено 900 тис. м куб. земляного полотна. Кошторисна вартість робіт становить більш ніж 260 мільйонів гривень.
http://vechirka.ck.ua/novini/mikola-azarov-mene-distali/

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

ОПОЗИЦІЯ ПРОПОНУЄ: "ТУЛУБА В ПРЕЗИДЕНТИ!"
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 22.06.2011
24 червня відбудеться сесія обласної ради, на якій розглядатиметься звіт голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба про виконання програм економічно-соціального розвитку.

 Рада опозиційних сил Черкащини у цей час планує влаштувати пікет.
- Ми звернулися до депутатів ВО "Батьківщина" та "Фронту змін" із пропозицією внести в порядок денний питання про недовіру голові облдержадміністрації, - анонсує голова Ради опозиційних сил Леонід Даценко.
Щоправда, опозиція на сесії буде в неповному складі.
- Члени ВО "Батьківщина" поїдуть до Києва, щоб підтримати свою лідерку Юлію Тимошенко, над якою цього дня почнеться суд, - заявив член фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Анатолій Бондаренко.
28 червня рада опозиційних сил Черкащини хоче провести народне віче, на якому висловить своє "фе" антиконституційній діяльності влади. У планах і акція "Тулуба в Президенти".
- Своїми безхмарними звітами Тулуб бореться за місце під київським сонцем. Більшість урядовців і президент наголошують на проблемах, які виникли за рік, а наш голова переконує, що Черкащина розвивається найкраще в Україні. Значить, Тулуб має навести порядки в усій країні, - іронізує Леонід Даценко.
http://vechirka.ck.ua/novini/5353/

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА РАДА МІТИТЬ У КНИГУ РЕКОРДІВ ГІННЕСА!
Андрій Кучерук, "Номер один", 22.06.2011, Тернопільська обл.
Депутат-регіонал Ярослава П'яла заявила, що 40-та сесія Тернопільської обласної ради може потрапити до Книги рекордів Гіннесса за кількістю пленарних засідань.

 І це справді так, адже на минулому тижні відбулося вже шосте її засідання, однак кінця й краю поки не видно.
Щоразу вносяться нові питання (інколи навіть з голосу), головуючим ставиться питання про повернення до проектів, які не були проголосовані на попередніх засіданнях, як підсумок то одні то другі фракції виявляють таким станом справ своє незадоволення, що відбивається на продуктивній, а точніше відсутності продуктиву в роботі депутатського корпусу.
Фракції-лобісти господарських питань не змогли домовитися
Зокрема, саме таким чинок проходила робота 16 червня. Після того як головуючи Сергій Тарашевський на самому початку робочого дня закликав колег депутатів повернутися до проектів рішень, які не були проголосовані на минулому пленарному засідання (в основному проекти стосувалися господарських питань щодо надання гірничих відводів та спеціальних дозволів на користування та розробку надр), збурилися регіонали. Так, їх лідерка Ярослава П'яла (сестра нардепа Ореста Муца) заявила, що треба працювати по нерозглянутих питаннях, щоб на кінець завершити сесію і перестати робити собі піар за бюджетні гроші на державному телебаченні (ведеться пряма трансляція сесії на ТТБ). Однак пропозиція П'яли не знайшла підтримки і фракція Партії регіонів взяла перерву.
- Для нас критерієм підтримки тих чи інших підприємців сьогодні є, подобається це комусь чи не подобається, соціальна орієнтованість тих підприємств. Тому що місцеві громади у будь-якому випадку будуть погоджуватися на те, щоб бізнес розробляв природні копалини, бо для них це робочі місця. Для нас з точки зору області, з точки зору регіону важливо, щоб бізнес, який приходить і буде використовувати надра, які належать всьому народу України, а не тільки місцевим громадам, в тому числі тернопільській, був соціально орієнтований. Щоб він не тільки створював робочі місця, а й займався тим, що у цілому світі називається доброчинність. Це є важливим показником цієї роботи, - пояснив позицію фракції Партії регіонів Павло Федик.
Після перепочинку лише чотирьом підприємствам з дев'яти дали "добро" на розробку і користування надрами. Обговорення цих питань викликали бурхливі дебати. І це й не дивно, адже за одними питаннями, якщо проаналізувати результати голосування, "стояли" представники ВО "Свободи" ("Збруч-Інвест", "Серет-Інвест", "Тернобудмеханізація"), за іншими - регіонали ("Ялинка України", "Бровар", Почаївська Свято-Успенська Лавра). І якщо власне в питаннях, які стосувалися підприємницьких структур було зафіксовано майже мирову, і це того дня було б сприйнято, як своєрідний паритет у протистоянні найбільших фракцій в облраді, то як би хто не ставився до Почаївської Свято-Успенської Лаври, питання по Лаврі не красить депутатський корпус ради. В більшості своїх докори до Лаври були справедливими (останні намагалися отримати гірничий відвід для розробки Почаївського родовища будівельних пісків, хоча сам кар'єр вже давно розробляється), але те, що окремі депутати почали називати Лавру підприємницькою структурою, а також запитували її представника ієромонаха Сирапіона, чи виконуватиметься соціальний чи закупила Лавра плазмові телевізори і багато іншого, якось виглядало дико. Більше того, і відповіді на запитання депутатів ієромонаха Сирапіона (необхідність піску для Лаври той пояснив тим, що існує великий обсяг ремонтно-будівельних робіт, який пов'язаний з утриманням споруд), не задовольнили народних обранців і вони очікувано не узаконили кар'єр ще й через те, що свого часу марно намагались забрати споруди Почаївської Лаври у православної церкви Московського патріархату назад у комунальну власність…
На такий стан речей відреагував "нашоукраїнець" Олександр Стадник, який дорікнув обом конфронтуючим силам, що потрібно бути послідовними і якщо в когось є питання до того чи іншого проекту - висловлюватися, якщо ж немає - приймати рішення, бо від них залежить робота підприємств, заробітна плата їх працівників, наповнення бюджету. Ще далі пішов позафракційний Степан Барна, який закликав підприємців, рішення по яких не прийнято, подавати в суд на Тернопільську обласну раду, оскільки вона не дає їм нормально здійснювати підприємницьку діяльність. Натомість прямо звинуватив і однобічності рішень голова фракції ВО "Свобода" Олег Сиротюк: "Треба до кожного питання ставитися однаково, а то за ті питання, де вже проведена, напевно, робота з депутатами, ви голосуєте одразу і не ставите жодних запитань, а там де робота з вашими депутатами не проведена у вас є запитання (мав на увазі наявність соціального пакету тощо - авт.)". На усі закиди доволі не ординарно відреагував регіонал Павло Федик заявивши спересердя: "Хочете когось назвати корупціонером? Назвіть мене. Я беру по 10 мільйонів за одне питання". На цьому тему не розвинули, хоча, певно, відповідні органи і візьмуть собі на замітку слова регіонала. При цьому, ще раз народні обранці спробували повернутися до цих питань, вже навіть заслухали керівників "Тернобудмеханізації" та "Ялинки України", але на вимогу депутатів головуючий перервав ці промови, адже очікувати позитивних голосувань того дня було марно.
Від перестановки доданків сума не змінюється
Серед іншого у роботі сесії цікавою було те, що міжфракційне об'єднання "Стабільність і реформи" переформатувалося в міжфракційну депутатську група "Стабільність і реформи", до якої увійшов 31 депутат. Що змінилося від перестановки доданків не відомо, можна сказати лише те, що в нове/старе об'єднання увійшли старі знайомі депутати з Партії регіонів (13 чол.), "Єдиного центру" (13), Народної партії (4), "Нашої України" (1).
З депутатів з не числа "стабільних" здивувала присутність у цьому списку депутата-регіонала Віталія Лисака, який затриманий на початку 2011 року за отримання хабара.
- Віталій Лисак вже півроку як сидить в ІТТ чи в КПЗ, я не знаю, і він звідти теж вступив у "Стабільність і реформи"?, - здивувався депутат-"свободівець" Василь Хомінець.
На що однопартієць Лисака Павло Федик відповів: "Це неприємна ситуація, коли нашого депутата і вашого колегу звинувачують у кримінальному злочині. Ми його не приховували і це є декларацією тих моментів, не простих у нашій країні, коли Президент і всі інші владні структури сьогодні починають боротьбу з корупцією і не дивляться на своїх чи чужих. Є злочин і його треба карати. Якщо вас цікавить, коли написав Лисак заяву, то він написав до того часу, як відбулася ця подія і цей інцидент".
Нагадаємо, 15 січня цього року співробітники обласної прокуратури затримали на гарячому голову Борщівської РДА Івана Чепесюка, який отримав хабар в сумі 35 тисяч доларів США за підписання розпорядження про надання земельної ділянки підприємцю з Чернівеччини. Разом із чиновником затримали ще двох депутатів-регіоналів - депутата Борщівської районної ради Миколу Микитейчука та депутата Тернопільської облради, голову районної організації ПР Віталія Лисака.
http://www.numberone.te.ua/?page=news&newsid=1518

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

ЕСТЬ ЛИ ЖИЗНЬ ПОСЛЕ ПЕНСИИ?
А. Белый, "Днепр вечерний", 22.06.2011, Днепропетровская обл.
Нерадостные перспективы пенсионной реформы в Украине в редакции "Вечерки" обсуждали представители оппозиции.

 "Полжизни выживаешь - полжизни доживаешь", - эти ироничные строки известного российского поэта Игоря Иртеньева актуальны и для нынешней Украины.
Подтверждением тому проект пенсионной реформы, предлагаемый реформаторами от власти. Но насколько такой проект изменит жизнь к лучшему наших соотечественников?
- Складывается такая ситуация, что реформа делается ради сиюминутной выгоды, - считает председатель областной организации ВО "Батькiвщина", депутат облсовета Антонина Ульяхина. - Что дает пенсионная реформа женщинам до 55 лет? Ситуация только ухудшается.
Изменится сама формула базового начисления пенсии. Теперь будет учитываться средняя зарплата не за один последний год работы, а за три. Учитывая увеличение зарплаты, только при таком расчете пенсия каждого человека уменьшится на 120 гривен. Отметим также, что на десять лет увеличится страховой стаж для начисления минимального размера пенсии по возрасту: с 20 до 30 лет у женщин и с 25 до 35 лет у мужчин. Получается, что из-за одного несовершенного закона тысячи потенциальных пенсионеров для начисления им пенсии по возрасту будут вынуждены работать на десять лет дольше. Не в лучшую сторону изменится и процесс начисления пенсий научным и научно-педагогическим работникам. Мужчинам такие пенсии будут выплачивать с 62 лет при условии, что стаж научной работы составил не менее 20 лет. Надбавки за сверхнормативный стаж отменяются.
Солидарен с мнением коллеги депутат областного совета от партии "Фронт Змiн" Владислав Романов, считающий, что предлагаемый вариант пенсионной реформы не решает главной проблемы - повышения жизненного уровня наших ветеранов.
- Попытка таким образом заткнуть дыру в пенсионном бюджете -это не реформа, - убежден Владислав Романов. - Никто не подумал о том, что закладывается конфликт между женщинами 1956-61 годов и 1962 года рождения: ведь полугодовая разница в возрасте обернется 25-процентной разницей в пенсии! Потом возникает вопрос: кто будет зарабатывать эти пенсии? Молодежь рвется за рубеж, где зарплаты несоизмеримо больше. Наверняка ухудшится демографическая ситуация, так как бабушки будут вынуждены зарабатывать себе пенсионный стаж. Кроме того, существенно возрастет конкуренция 50-55-летних работников, что, естественно, не радует. Иными словами, мы создаем настоящее пенсионное гетто. И это очень тревожно!
Такие мысли на пресс-конференции в "ДВ" высказали представители оппозиции. Ну а народ свое отношение к подобным непопулярным мерам уже высказал: по данным соцопросов, рейтинг Партии регионов упал в целом по Украине в 2-3 раза.
Экспертное мнение
Свое мнение о принятой украинским парламентом в первом чтении пенсионной реформе высказал нашей газете народный депутат Украины Михаил Соколов.
- Я считаю, что такие значимые для украинцев события, как пенсионная реформа, нельзя принимать впопыхах в полупустом зале, когда депутаты от большинства бегают, стараясь успеть проголосовать всеми имеющимися чужими карточками. Окончательная редакции пенсионной реформы должна быть сформирована после широкой общественной дискуссии, людям надо объяснить ее ключевые принципы, убедить в ее необходимости и непредвзятости. К сожалению, это не было сделано, что привело к огромному недоверию к пенсионной реформе внутри украинского общества, заслуженной критике со стороны экспертов. В принятом варианте законопроекта правительство практически не учло предложений экспертов, научных работников, профсоюзов. Невооруженным глазом видны ее недоработки и недостатки, избирательный подход к различным категориям населения.
В частности, измененная формула пенсионных начислений, при которой для формирования размера пенсии будет браться заработная плата за три года, а не за один, как сейчас, приведет к тому, что пенсионные выплаты украинцам будут уменьшены в среднем на 250 гривен. В то же время вместо реального снижения выплат так называемым "спецпенсионерам" дискриминации подвергнутся другие категории - работающие пенсионеры, военнослужащие, научные работники, чернобыльцы, которые своей деятельностью в первую очередь заслужили право на обеспеченное будущее. В принятом проекте пенсионной реформы не указаны прямые механизмы по реформированию оплаты труда и выведению экономики из тени.
Таким образом, принятый парламентом законопроект не является полноценной пенсионной реформой, а представляет собой набор дискриминационных мер по повышению пенсионного возраста и снижению реальных пенсий для кратковременного сокращения дефицита Пенсионного фонда.
http://dv-gazeta.info/obschestvo/est-li-zhizn-posle-pensii.html

ЕКОНОМІКА

"ДІАЛОГ МАЄ БУТИ КОНСТРУКТИВНИМ"
Петро Ільїн, "Рідне Прибужжя", 23.06.2011, Миколаївська обл.
На Миколаївщині побував народний депутат України, президент Української спілки промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

 Підсумком візиту стала розширена нарада з представниками малого та середнього бізнесу, громадських організацій, керівниками підприємств та державних установ, що відбулася минулого вівторка. Участь у роботі наради взяли також голова облдержадміністрації Микола Круглов, голова обласної ради Ігор Дятлов та Миколаївський міський голова Володимир Чайка.
- Бачу в залі дуже багато близьких мені облич, - зауважив на початку розмови Анатолій Кінах. - А тому повністю підтримую пропозицію Миколи Петровича, аби наша зустріч пройшла в якомога неформальнішій атмосфері, без зайвого протоколу. Думаю, від цього буде тільки користь.
Аналізуючи загальне соціально-економічне становище, Анатолій Кінах відзначив, що 2011 рік багато в чому є визначальним. Насамперед, країна почала виходити із глибокої системної кризи, яку спричинило безпрецедентне падіння виробництва. Антикризові заходи, які іноді мали відверто силовий характер, свою роль зіграли, і тепер на часі - безпосереднє створення сприятливого інвестиційного клімату для розвитку економіки, а звідси - і підвищення соціальних стандартів.
Маючи сьогодні досить непогану динаміку зростання валового продукту, залишилося безліч проблем, які потребують негайного державного вирішення.
- Перш за все, - відзначив Анатолій Кінах, - це стосується надзвичайно високого рівня зношення основних фондів, який в окремих галузях економіки сягає 70%. Дуже турбують відсутність повноцінного кредитування та велика енергозатратність у промисловості. За таких умов діалог влади та бізнесу набуває великого значення.
Детально зупинившись на питанні адаптації Податкового кодексу, Анатолій Кінах зауважив, що, безперечно, він приніс багато позитивного, але й закладено в ньому й чимало проблем. Це і стосунки фіскальних органів та платників податків, і відсутність стимулу для модернізації підприємств та розвитку інноваційних технологій. Для прикладу Анатолій Кінах навів труднощі тих підприємств, які змушені обладнання закуповувати за кордоном, бо в Україні таке не виготовляється. Ще навіть не приступаючи до втілення у життя якогось бізнес-проекту, за поставлене обладнання вже на кордоні доводиться сплачувати податків близько 30% його вартості. Зрозуміло, що це зовсім не сприяє розвитку виробництва.
Не оминув Анатолій Кінах і проблем, пов'язаних із земельними відносинами.
- Нам життєво необхідно чітко та узгоджено, цивілізовано та максимально прозоро сформувати ринкові відносини в земельній сфері, як це робиться у всьому світі. Інакше, про який розвиток та інвестиції може йти мова? Згадую 1991 рік, коли парламент ухвалив Земельний кодекс, лунали вітання та врочисті промови. І що маємо зараз? Який за рахунком мораторій на продаж землі - сьомий, восьмий? А по суті мораторій - це не захист землі, а відверте "кришування" корупційних схем.
Буквально кілька днів тому Кабінет Міністрів підготував до розгляду у парламенті проект закону, який має остаточно навести порядок у земельних відносинах.
- Ціла низка проблем накопичилась у суднобудуванні. На превеликий жаль, ми практично вихолостили закон про державну підтримку суднобудування. Відповідні зміни потрібно негайно вносити до чинного законодавства. Дуже важливо, аби належними темпами виконувалася програма будівництва корветів. Планується, що перший корабель із цієї серії має з'явитись до 2016 року, наступні три - до 2021 року. Тому процес бюджетного фінансування треба відрегулювати до ідеалу, адже, без перебільшення, програма "Корвет" - це остання можливість для країни зберегти таку галузь, як військове кораблебудування.
А ось ситуацію, що склалася на рідному для Анатолія Кінаха "Океані", доведеться вирішувати адресно. Головна ж причина негараздів, на думку президента УСПП, полягає в цілковитій безвідповідальності та неспроможності нормально організувати роботу з боку нового власника. Утворився величезний борг із заробітної плати.
- Борг наразі становить не дванадцять мільйонів гривень, як сказав Анатолій Кирилович, а вже шістнадцять, - уточнив голова облдержадміністрації Микола Круглов.
І заходи для поліпшення становища на заводі, вважає Анатолій Кінах, треба вживати найрізноманітніші, не виключаючи можливості застосування адміністративної і навіть карної відповідальності.
Микола Круглов також повідомив, що всі запевненя керівників та власників "Океана" про можливість будівництва танкерів, про нові програми викликають, м'яко кажучи, подив.
- Днями я зустрічався з власником керченського суднобудівного заводу "Залив", - розповів голова облдержадміністрації, - і він мені повідомив, що останнім часом у Керчі вже працевлаштувалося близько трьох сотень колишніх працівників "Океана". Про які перспективи можна балакати?
Після закінчення наради Анатолій Кінах, Микола Круглов, Ігор Дятлов та Володимир Чайка взяли участь в урочистому відкритті нового відділення сімейного типу в пологовому будинку на Намиві.
http://www.rp.mk.ua/2011/06/dialog-maye-buti-konstruktivnim/

ПІДПРИЄМСТВО РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ
Кіма Деркач, "Одеські вісті", 23.06.2011
Четвертий рік на території Усатівської сільської ради працює завод "УкрАтлантік", що займається виробництвом бойлерів.

 Він є складовою французької групи "Атлантік", сфера діяльності якої - виробництво продукції групи кліматичного комфорту: кондиціонерів, водонагрівачів, котлів, радіаторів, конвекторів.
Загалом компанія знаходиться на вістрі прогресу в даному напрямі, маючи належний виробничий та професійний потенціал. Отже, один з плюсів співпраці з нею для українських фахівців - доступ до новітніх технологій.
Вітчизняний споживач вперше познайомився з продукцією французької групи завдяки дистрибьюторській компанії "АтлантікГейзер". Підвищений попит на товар відіграв головну роль у прийнятті рішення стосовно комплектації обладнання на Бориспільському заводі під Києвом.
Після того як тенденція зростання продажу в Україні підтвердилася, виникла ідея створення виробництва повного циклу. Вибір припав на Усатівське підприємство "Теплосервіс", яке на той час уже мало солідний досвід роботи у сфері виготовлення водонагрівачів, однак перебувало у скрутному економічному становищі. Група "Атлантік" придбала ділянку, на якій розташовано завод. Найцінніше, що було отримано у спадок від попередника - це команда спеціалістів. Французи високо оцінили їх ефективність праці, згуртованість і професійність. На сьогодні тут працює близько ста співробітників.
Розвинута українська метолодобувна галузь дозволила зберегти стратегічну мету підприємства - забезпечити максимальну інтеграцію виробництва. Переважна більшість деталей почала виготовлятися в Україні.
Директор "УкрАтлантік" французький фахівець Себастьен Легарег безпосередньо здійснює керівництво підприємством.
- Ми є виробництвом реального сектору економіки, - говорить Олександр Гарачук, адміністративний менеджер "УкрАтлантіка". - Створення нашої філії нагадує зустріч двох перспективних сторін - французького підприємства, що має чітку промислову філософію і команди грамотних спеціалістів. Перший етап закордонних інвестицій на переобладнання виробництва склав 20 мільйонів євро та 12,5 мільйона доларів. Наразі загальна продуктивність підприємства складає 150 тисяч виробів в рік. Другий транш сягнув 5,8 мільйона євро та 2 мільйонів доларів на розширення виробництва - запуску лінії з виготовлення конвекторів, яка нині споруджується.
Олександр Гарачук розповів про травневу поїздку­навчання українських фахівців на базовий завод до Ля­Рош­сюр­Йон на заході Франції. Там відзначили ініціативність наших земляків, які подавали слушні пропозиції.
- Французьке посольство всіляко сприяє роботі дочірнього заводу на території України, що здійснює свою діяльність з дотриманням усіх державних законів, - відзначив Олександр. - Соціальні платежі, легальна заробітна плата є запорукою стабільності. Щомісячні податкові відрахування підприємства складають близько 50 тисяч гривень. А всі операції з продажу товару здійснюються виключно на безготівковій основі.
Розповів адміністративний менеджер компанії і про перспективи. За його словами, наступним етапом має стати створення проектно­конструкторської лабораторії з розробки технологій. Дана практика добре себе зарекомендувала в інших країнах, де є філії групи "Атлантік". На сьогодні технологія виробництва надходить з Франції, і вже тут спеціалістами проектно­конструкторського відділу допрацьовується та вдосконалюється згідно з потребами споживача.
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=21917

ОДНИ ПОЛУЧАЮТ ПРИБЫЛЬ, ДРУГИЕ БАНКРОТЯТ СЕЛО…
Борис Литвин, "Наша газета", 22.06.2011, Луганская обл.
«И пусть новоайдарские примеры - и положительные, и отрицательные - послужат опытом для одних и горьким уроком для других.»

 Как известно, украинская аграрная реформа началась в девяностых годах прошлого столетия. По ее букве, наряду с колхозами и совхозами, стали появляться непонятные селянам частные, так называемые фермерские хозяйства. В первые фермеры на Луганщине подались шахтеры-пенсионеры, горные и иные промышленные инженеры, учителя, работники культуры, продавцы магазинов... Крестьян было немного, поскольку они понимали, что на голом энтузиазме не вырастишь пшеницу, не получишь и литра молока от коровы.
Мелкотоварные (до 50 га пашни), слабые технически и агротехнически, расположившиеся на задворках колхозных или совхозных земель, фермерские хозяйства так и не стали подкреплением бездарного лозунга о том, что фермер накормит страну. К тому же немало чиновников, проводивших на этом этапе реформу, видели в фермерах ненавистных обществу людей. Поэтому нередко сами вставляли палки в колеса фермерской телеге. Есть случай-насмешка, когда фермеру вчера передали в пожизненное пользование участок, а назавтра вызвали в райцентр и запретили что-либо сеять на данном крутом склоне.
Мне приходилось в свое время писать об этом случае более детально. В то время пресса реально считалась четвертой властью, и даже простого присутствия журналиста в суде было достаточно для того, чтобы фермеров больше не третировали, скажем, в том же Старобельском районе.
Этот период реформы длился в Украине почти десятилетие. То есть гораздо дольше, чем все столыпинское преобразование сельского хозяйства при царизме.
А с декабря 1999 года началось поголовное истребление колхозов и совхозов. Почти всех их перевели в статус коллективных сельскохозяйственных предприятий (КСП), ибо из него легче лишать крестьян, в угоду западным советникам, права на коллективную форму собственности, на которой держалось и крепло советское село. ООО, ЧСП, АО, различные фирмы стали господствующими в АПК. Они поставили сельскую экономику с ног на голову, занявшись в основном лишь монопроизводством - растениеводством (зерно, подсолнечник), подрубив корень под многоотраслевым аграрным деревом, тем самым лишив женщин сел работы на фермах.
Исключением можно назвать два бывших колхоза на Луганщине, которые, несмотря на жесткий административный нажим на них и лишь благодаря авторитету и выдержке их руководителей, не стали ломать то, что обеспечивает до сих пор и прибыльную экономику, и социальное благополучие в селах, где они располагаются. Уточню: таковых было три колхоза. Но один из них выбрал для себя законный в то время статус сельскохозяйственного кооператива, учредителями которого оставались все колхозники и его пенсионеры. Он находился в селе Подгоровка Старобельского района, им руководил Владимир Юник. Но вскоре и это хозяйство поглотила фирма крупного луганского землевладельца.
Но сегодня мой рассказ о нынешних "новоайдарских колхозах" - имени Дзержинского и имени Кирова. Их руководители - тогдашний депутат Верховного Совета Украины Александр Черенков и Василий Овчаренко - настояли на коллективной форме собственности. Формально в их названии нет слова "колхоз", а есть аббревиатура КСП. Но несмотря на это, первый из названных выше сегодня в Украине является единственным самым настоящим колхозом, со всеми его прежними атрибутами. В КСП имени Кирова все же провели паевание земель.
Как в них сегодня работается, и как живется в селах, где они расположены, людям, не поверившим аграрным реформаторам?
Когда мы ехали в село Алексеевку, первый заместитель председателя Новоайдарской районной государственной администрации Владимир Козловский показал почти рядом расположенные "результаты" реформы: ухоженные поля КСП имени Кирова и другие, заросшие сорняками у одного из частников вблизи бывшей птицефабрики.
- В декабре ему также придется расплачиваться с пайщиками за аренду их наделов. А чем он будет это делать, трудно сказать глядя на эти поля. Вмешиваться во взаимоотношения этих двух сторон, регулирующихся договорами, мы не имеем права. В крайнем случае, разъясним пайщикам, что с таким арендатором нельзя иметь надежные экономические отношения. Зимой они сами примут решение...
Секретарь Алексеевского сельского совета Татьяна Стрыжобык говорит:
- Это просто везение, что именно на нашей административной территории находятся два колхоза: в Алексеевке - имени Кирова, в Михайлюках - имени Дзержинского. Когда повсеместно все разъединялись, здесь удержали хозяйства от развала. Я коренной сельский житель, и мне больно видеть, как другие села пропадают, как люди, особенно молодежь, уезжают в поисках лучшей доли. Сегодня два КСП - наши основные бюджетообразующие предприятия. Главное то, что сохранено животноводство, особенно молочное, которое дает возможность иметь рабочих мест больше, чем где-либо. Особенно для трудоустройства женщин. Сегодня на молочнотоварных фермах трудятся около ста человек.
Заработную плату в колхозах выдают вовремя и два раза в месяц, как и было в советские времена...
Добавлю от себя. Как-то в разговоре Василий Алексеевич Овчаренко отметил, что он никогда не подписывал один документ - на кредит в банке. Уже одно это свидетельствует о стабильности экономики и финансового состояния коллективного сельхозпредприятия.
Продолжает Татьяна Стрыжобык:
- Мой взгляд со стороны: люди ничего не потеряли, оставив прежнюю форму собственности сельхозпроизводства. Кроме заработной платы в КСП имени Кирова все пайщики получают арендную плату, они могут заказать в хозяйстве вспашку их огорода, косовицу трав и привоз сена домой, другие услуги, в том числе и печальные.
В Михайлюках действуют свои условия стимулирования труда и помощи работающим и пенсионерам. Здесь колхоз содержит детский сад. Это село - пограничное со Станично-Луганским районом. Соседи нанимаются на работу в Дмитриевке, и нередко переезжают сюда на постоянное место жительства. Основные налоги хозяйства платят нам. Совет содержит на эти средства.
Сегодня в Алексеевке на фермах 600 коров. Есть еще помещения, но наращивать количество такого скота пока не будут: рентабельность молочного скотоводства, несмотря на его востребованность в обществе, невысока.
- Один из крупных арендаторов земель района после уборки урожая отправляет в центр занятости (ЦЗ) своих механизаторов, перекладывая в межсезонье заботу о них на государство. У вас практикуется подобное?
- У нас совсем наоборот. Если районному центру занятости необходимо послать на так называемые общественные работы за счет государства и различных отчислений в наше село, то ему это сложно выполнить: нет в ЦЗ наших безработных.
В каждом третьем дворе в Алексеевке крестьяне, работники социальной сферы содержат корову, а нередко и не одну. Молоко сдают в предприятие "Ридан" в Новоайдаре, поддерживая своего переработчика. В Михайлюках и дворов меньше, и коров. Но и там людям помогают с кормом для домашнего скота. А одна корова в семье - это дополнительная тысяча гривень в месяц...
- Газ, водопровод, школа, детские сады, клуб, магазины, амбулатория... Что еще надо в селе?
- От нас уехать в Новоайдар и областной центр можно, - продолжает секретарь сельсовета. И рассказала об одной проблеме, которую не решить не только сельскому совету, но и районному. - Через село проходит дорога Евсуг - Луганск. Но она разбита тяжелыми автомашинами-зерновозами. Нам говорят в облавтодоре, что нет финансирования для ремонта таких дорог, пока не пройдет чемпионат по футболу Евро-2012. Ямы нашим райавтодором засыпаются только щебнем с Алчевского металлургического комбината, но такой ремонт ненадолго…
- Но именно Укравтодор, - напоминаю моим собеседникам, - ограничивает ежегодно движение большегрузных автомашин в дневное время, когда асфальт разогрет и легко подвергается разрыву колесами. Почему бы вам это не потребовать?…
- Но водители таких машин говорят, - комментирует Владимир Козловский, - что их рабочий день с восьми до пяти часов, и ездить ночью они не собираются…
Мы рассказали о позитивном исключении в аграрной реформе. К счастью, в районе есть и еще одно такое исключение, уже из новых веяний, рыночных.
В Новоахтырке некоторое время назад разразился скандал между пайщиками и руководством сельхозпредприятия. Его отголоски дошли до Киева. Тогдашний губернатор Луганщины Геннадий Москаль обещал исправить ситуацию. Ее исправили сами жители села - передали свои земельные паи Александру Агаркову. Городской инженер из Северодонецка занялся аграрным бизнесом и добился значительных успехов в селе Александровка. Присоединил к своим наделам и земли новоахтырских крестьян. На окраине этого села, на разоренной когда-то мощной свиноферме, восстановил помещения, от которых остались только стены. Сегодня это мощная ферма по производству свинины. Открыты пятнадцать рабочих мест. Директор планирует и крупный рогатый скот завести, но свиноферма требует и сегодня затрат. Как и в названных выше КСП, заработная плата на ферме выплачивается день в день два раза в месяц. Каждый работник раз в год может выписать для нужд своей семьи откормленную свинью.
Комментарий главы Новоайдарской районной государственной администрации Николая Заходяченко:
- По сравнению с началом девяностых годов прошлого века, хозяйства имени Кирова и имени Дзержинского работают на 50 - 60 процентов былой мощности. Но тем не менее голова за них у меня не болит: зарплата выплачивается вовремя, налоги в бюджет перечисляются без задержки. 800 тысяч гривень налога в бюджет в прошлом году заплатило алексеевское хозяйство, 720 тысяч - михайлюковское.
Мы нашли ответственного инвестора и для Новоастрахани. Сегодня сельхозпредприятие "Сфера" Александра Агаркова содержит на восстановленной ферме 2500 свиней. Используется современная технология содержания и откорма, почти килограммовые суточные привесы, люди просят записать их в очередь на работу. Поля у него ухожены, урожаи отличные. В селе начали ремонтировать школу, с нашей помощью и помощью Агаркова в ней открываем детский сад...
Новая техника на полях, новые технологии - от этого в современной рыночной экономике никуда не деться. Если в селах все же есть, я бы сказал так, костяковое хозяйство, оно будет если не процветать, то нормально существовать. И это положительный момент аграрной реформы.
Но есть и иные примеры. На территории Муратовского сельсовета, на базе бывшего совхоза "Лесной", после реформирования возникло сельхозпредприятие "Золотая нива". Недолго оно существовало, и пошла череда банкротств и переименований - "Владимирская 48", "Визирь" и "Визирь Т". Последнее обанкрочивание произошло год назад. Смысл этой процедуры здесь состоит в том, чтобы не платить налоги, заработную плату и уходить от ответственности. "Визирь" имел долг перед Пенсионным фондом в сумме более ста тысяч гривень.
Мы сожалеем, что когда-то поверили этим бизнесменам, и им была отдана в аренду земля (она находится в госсобственности и ею распоряжается РГА - Ред.). Мы выиграли уже два суда с этими бизнесменами, но донецкий суд обязал нас снова заключить с ними договор аренды сельскохозяйственных угодий. Мы уже дошли до Верховного суда, и я так не оставлю эту проблему. Это не только интересы районных органов власти, а прежде всего жителей Муратово.
Нам удалось решить в районе многие проблемы. Ремонтируем районную больницу, открыли четыре детских сада - один круглогодичный, три при школах. В 2010 году перевыполнен план по накоплению средств в бюджете на 1,6 миллиона гривень - такого никогда прежде не было. Вот на них и выполняем социальную программу.
Некоторые современные агробизнесмены ропщут: животноводство невыгодно. Да, несложно засеять поля, собрать урожай, посеять озимые культуры, а осенью отправить механизаторов в центр занятости, и ни о чем не думать до следующей весны. Да, растениеводство дает неплохую прибыльность бизнеса. Но на кого бросать остальных жителей села?
Луганский "Агротон" арендует в районе более 18 тысяч гектаров пашни из семидесяти одной тысячи. Он является ключевым сельхозпредприятием в отдельных селах. В Дмитриевке когда-то было 1200 коров. Затем осталась всего одна ферма на 200 голов. Но и оттуда скот вывезли. Люди ложились под грузовики с коровами, не давая их вывезти. На этой ферме работали двадцать человек, оставшиеся теперь не у дел. Вы писали о подобной, тоже "агротоновской" ситуации в Марковском районе.
К счастью, нашелся инвестор, готовый выкупить у дмитриевских пайщиков эту ферму, завезти туда коров и начать производство молока. Он сам занимается переработкой молока, так что у него есть опыт. Он регистрирует в районе свое предприятие и будет платить налоги в наш бюджет. Крестьяне сохранили от разграбления ферму, и в ней хоть завтра можно запускать в работу все механизмы… Дай Бог чтоб все "срослось"!
* * *
И пусть новоайдарские примеры - и положительные, и отрицательные - послужат опытом для одних и горьким уроком для других.
http://nashagazeta.com.ua/articles/260.html

ТОЧКА ЗОРУ

У БЮТ - СВІЙ ВАРІАНТ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ
Оксана Скібіцька, "Рівне вечірнє", 23.06.2011
Пенсійну реформу можна провести без збільшення пенсійного віку та розміру трудового стажу, вважає народний депутат від БЮТ Юрій Прокопчук.

 І такий альтернативний проект пенсійної реформи, повідомив нардеп, уже давно зареєстрований у Верховній Раді.
- З таким підходом пенсію можна зробити й у 80 років, - тоді її взагалі ніхто отримувати не буде, - саркастично наголосив Юрій Прокопчук. - Я вважаю, що це чергове доведення до зубожіння українських сімей. А для влади ця реформа - це своєрідна ширма: з її впровадженням економія для України становить лише 2 млрд. 600 млн. гривень, у той час як в офшорні зони переводиться 270 млрд. грн. Порівняйте ці цифри.
Для покращення фінансового стану Пенсійного фонду "Батьківщина" пропонує: проводити заходи для детінізації заробітних плат; скоротити сферу зайнятості на тимчасових роботах без належного оформлення угод, підвищувати заробітну плату, реалізувати програму збільшення робочих місць.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=028128

МИЛЛИАРДЫ У НАС ПОД НОГАМИ
Геннадий Рыбченков, "Украина - Центр", 22.06.2011, Кировоградская обл.
Рынок сельскохозяйственной земли неумолимо приближается - 1 января заканчивается мораторий на ее продажу.

 У нынешнего руководства страны есть политическая воля сделать землю по-настоящему объектом купли-продажи, залога и т.д. Есть надежда, что рынок вдохнет новую жизнь в аграрный сектор Украины. Как Кировоградщина готовится к новым условиям и реалиям земельных отношений, "УЦ" рассказал Виктор Петрикеев, исполняющий обязанности начальника Главного управления Госкомзема Кировоградской области.
- Виктор Александрович, готово ли ваше ведомство на Кировоградщине к отмене моратория на продажу земли, к стихии рынка, который, вероятно, обрушится на нас с 1 января следующего года?
- Землеустроительная служба всегда готова. Другой вопрос, что законодательная база не окончательно сформирована, что создает определенные трудности. Необходимы два основных закона - о рынке земель и о государственном земельном кадастре, плюс еще ряд подзаконных актов. Мы их ждем, отслеживаем изменения в законодательстве, мы всегда готовы.
- Но ведь одномоментно количество сделок с землей вырастет в разы, хватает ли кадров, чтобы не захлебнуться в потоке?
- Главное, что уже формируется единая электронная система земельного кадастра, в середине прошлой недели приезжали специалисты из Киева налаживать мощный сервер. Он будет содержать базу данных по каждому земельному участку в Кировоградской области, будет полная информация по ее собственникам, их смене и т.д. Технически мы уже почти готовы. Юридически - ждем законодательной базы.
- Помнится, несколько лет назад с села Могутнее в Кировоградском районе началась космическая съемка и оцифровка земельных планов области. Эта работа продолжается?
- В Могутнем был пилотный проект. Кроме космической, проводилась и наземная инструментальная съемка и последующее их сведение. Обнаружили, кстати, самовольные захваты земель, неучтенные земли, они были включены в базу. Поэтому Могутнее имеет самую качественную базу.
На сегодня уже для 100% территории области мы имеем аэрофотосъемку, так называемые ортофотопланы, очень высокой точности. Работа продолжается, наносим на этот картографический материал границы участков, он и является основой для электронной системы кадастра.
- Вашу службу считают одной из самых коррумпированных, извините уж за прямоту. В частности, чаще всего обвиняют в затягивании оформления земельных дел, подчас в корыстных целях. Как вы боретесь с этой проблемой?
- Проблема есть, конечно. У нас работает сектор контрольно-ревизионной работы, он отвечает за выявление фактов коррупции и ее профилактику. Но за последние несколько лет ни разу решением суда ни одного работника земельных органов области не признавали виновным в коррупции. Хотя криминальные дела заводились…
- А что все же с затягиванием сроков оформления?
- Это проблема общегосударственная. Корень ее в этом, что очень усложнен порядок оформления документации. Смотрите: чтобы получить в собственность земельный участок, приусадебный, бесплатно, необходимо два решения сессии соответствующего местного совета, сельсовета или горсовета. А по регламенту, Закону "О местном самоуправлении", такие сессии проводятся раз в квартал. Вот уже для двух решений совета нужно полгода, два квартала. Получив первое решение сессии - об оформлении землеустроительной документации, - гражданин обращается в лицензированную землеустроительную организацию, чаще всего у нас в коммерческую, для разработки проекта землеустройства. Она делает это некоторое время. Следующий этап - согласование. Как минимум, пять организаций (и больше в разных случаях) должны дать свое разрешение! Экологическая служба, санитарно-эпидемиологическая, архитектурная, охраны культурного наследия и т.д. Каждая из них, согласно Земельному кодексу, обязана дать ответ в течение трех недель. Вот еще больше двух месяцев может быть. Но на практике часто бывает, что сроки не соблюдаются. А какие рычаги воздействия могут быть у нас на абсолютно независимые органы? У них своя министерская нормативная база, свои требования. И, к примеру, в отдельных случаях согласование дает не местный орган, а только сам центральный орган власти. Это может затянуть процесс надолго, за две недели просто нереально получить согласование из Киева. Плюс окончательное решение должны принять представители всех согласительных служб, собравшись в одном месте на заседании комиссии по рассмотрению вопросов, связанных с согласованием документации по землеустройству.
После всех согласований и второго решения сессии местного совета еще предстоит внести данные про участок в базу кадастрового центра. А законодательство земельное меняется чуть не ежедневно (!), и специалисты должны его отслеживать, чтобы не принять незаконное решение. Это тоже затягивает процесс. К тому же закона о кадастре нет, четко ничто не регламентировано. Поэтому люди стоят в очередях под кадастровыми центрами, записываются заранее. И это чтобы только получить счет на оплату услуг и сдать документы. А ведь придется еще приходить. К тому же законодательство не регламентирует сроки работы кадастровых центров. Фактически кадастровый центр включается в работу с момента оплаты его услуг. Люди же часто, получив счет, оплачивают его не сразу и по полгода ждут, думая, что процесс оформления уже идет. А это не так. Кстати, в районных органах Госкомзема мы наладили регистрацию и выдачу документов в день-два после обращения человека.
Вот эти все моменты, законодательные в первую очередь, и приводят к тому, что оформление документов на землю затягивается подчас на годы. Без всякой коррупции.
- Уже все в области получили госакты на землю?
- Выдано 99,3% актов взамен сертификатов на земельные участки (паи). Оставшиеся 7 сотых процента - это собственники, которых мы просто не можем найти физически. Или выехали, или умерли, не оставив наследника, и т.д.
- Сколько в области всего землевладельцев?
- По паям - примерно 259 тысяч. А всего, конечно, больше. Прибавьте примерно 370 тысяч приусадебных участков. И еще не учтены дачные участки неприватизированные. Итого в области около 800 тысяч участков! Ну а число собственников определить трудно. Один человек может владеть и одним, и десятью участками, плюс корпоративная собственность. А число землепользователей совсем другое - один человек может арендовать сотни участков…
- А качество наших знаменитых черноземов вы контролируете? Настолько ли они хороши и в наше время?
- На данный момент контроль за качеством грунтов выводится из нашей сферы в отдельную создаваемую сельскохозяйственную инспекцию. А так, конечно, мы контролировали и эту сферу. Что можно сказать? Одно - ухудшается качество земли. Тот комплекс работ, как раньше, не проводится. Не ведутся залеснение яров и рекультивация, не высаживаются защитные лесополосы, в большинстве случаев посевы осуществляются без учета севооборотов и т.д. Экономическая ситуация не позволяет. Думается, введение рынка земли, появление класса настоящих хозяев позволит поднять качество земли - каждый хозяин будет о своей заботиться.
- Говорят, что по районам самовольно захваченных даже не тысячи гектаров, а многие десятки тысяч. Так ли это?
- Мы постоянно ведем работу в этом направлении. Совместно с правоохранительными органами выезжаем на места, оформляем, штрафуем, передаем в прокуратуру, боремся. Очень большое количество судов сейчас ведется по самозахватам по всем районам. Это десятки дел, по 3-5 в каждом районе, а то и больше, и речь идет о наложенных штрафах и насчитанном вреде на 200-300 тысяч гривен! Ездим на суды, людей не хватает закрыть все районы…
Есть и другой аспект. На начало 2010 года у нас в области учитывалось где-то 40 тысяч гектаров государственной земли, никому как бы не переданной, хотя в большинстве случаев она обрабатывалась. Причина в том, что по закону эту землю можно передать только на аукционах. А законодательства по аукционам нет! На основании решения областного совета за эти полтора года в области проведен ряд земельных аукционов. В результате площадь таких земель уменьшилась почти на 20 тысяч гектаров.
- Возможно, некорректный вопрос, но - сколько стоит вся наша земля? И продавать ее или нет, когда заработает рынок?
- Средняя стоимость одного гектара пашни на Кировоградщине - 12,2 тысячи гривен. Это не экспертная оценка, не рыночная, она может быть в разы выше, а нормативная, от которой считают налоги и т.д. А теперь возьмите 1 миллион 760 тысяч гектаров обрабатываемой земли и умножьте, и получите боле 20 миллиардов! И это не рыночная цена… Рыночная может очень отличаться. В Светловодском и Онуфриевском районе, к примеру, земля менее плодородная, там она стоит меньше. А в центральных районах - хорошая.
Вероятно, в ближайшем времени будет повышена оценочная стоимость кировоградской земли примерно до 20 тысяч. Но совет специалиста - не продавать землю ни в коем случае! Представьте, где-то 10% жителей области готовы продать землю сразу. Если это случится, после 1 января на рынок будет вброшено примерно 25-30 тысяч участков, на миллиарды гривен. Это сразу же обрушит цену. Поэтому выгоднее будет не продавать, а сдавать в аренду. Земля будет только расти в цене, с оглядкой на мировой продовольственный кризис. Так что держитесь своей земли.
- Городская земля Кировограда часто находится в центре разных скандалов. То выделят кому-то участок на сомнительных условиях, то кто-то захватывает землю под гаражи и т.д. Но вопросы тут не к вашему ведомству?
- В первую очередь - к органам местного самоуправления и государственной власти, которые распоряжаются землей. Раньше и мы обязательно участвовали в процессе, когда существовала обязательная земельная экспертиза решений о выделении земли. По каждому проекту землеотвода. К сожалению, в 2007-м обязательную экспертизу отменили. И в результате мы видим ту вакханалию, которая началась вокруг земли. Наша земельная экспертиза была весомым сдерживающим фактором, не давала совсем уж бессовестно распоряжаться землей. Те же многие скандально известные земельные решения в Кировограде, например, по переулку Подлесному на Лесопарковой, не прошли бы. Мы бы не пропустили. Как минимум, из-за статуса природно-заповедной зоны или земель рекреационного назначения.
Увы, законодательную базу настолько упростили в некоторых случаях, что мы пожинаем плоды этого упрощения, не всегда оправданного. Несмотря на это, мы огромное количество дел ведем в судах, передаем в прокуратуру в подобных случаях - и на отмену земельных актов, и на разрыв договоров аренды, и прочее. К сожалению, далеко не всякий собственник или арендатор является настоящим хозяином на земле.
- Какая самая большая проблема в земельных отношениях на Кировоградщине? Можно ли вычленить именно такую проблему №1?
- По моему мнению, главная проблема - это заангажированность в оформлении земельных участков слишком многих людей. Слишком большое количество служб, органов, чиновников принимает участие в процессе отведения участка. Уже стало чуть не нормой, чтобы в каждой службе земельное дело лежало по месяцу - законодательство как бы позволяет. И часто немотивированно отказывают, приходится снова подавать. Даже на "Горячей линии" у главы областной администрации Сергея Ларина одна из самых распространенных жалоб - на задержку в оформлении земли, задержку с принятием решений. На самом деле, мне кажется, все должно быть так: гражданин подал заявку на землю - и все. А механизм оформления должен без него сам сработать, и в итоге он получает документ на землю. В наших же украинских реалиях гражданин вынужден контактировать с каждой службой. А каждый новый контакт с новым ведомством и человеком - это почва для коррупции. И причин для отказа людям в земле на самом деле немного - ну иногда выделение земли может не соответствовать генеральному плану застройки города, или земли зарезервированы под другие цели.
Но будем надеяться на лучшее. Буквально на прошлой неделе было заседание координационной группы по созданию системы "единого окна" в Кировоградской области, и я поднимал этот вопрос перед руководством области. Чтобы комиссия по отводу земли после получения документов от сотрудника "единого окна" заседала и принимала решение без заявителя. Чтобы ни один член комиссии даже в глаза его не мог видеть ни до, ни после. Хотя при личном желании может присутствовать такой человек, претендующий на землю. Но, увы, пока у разных ведомств свои внутренние правила и инструкции, предполагающие, чтобы человек походил-повыпрашивал. Но Президент Украины Виктор Янукович четко высказался на недавнем координационном совете в Виннице: с 1.01. 2012 г. в Украине повсеместно должно заработать "единое окно" по земельным вопросам. И оно на Кировоградщине обязательно также будет. Беготня по множеству инстанций для наших граждан закончится. Человек будет идти в одно место с заявкой - и все. Через некоторое время ему позвонят и скажут: поздравляем, вы собственник. Придите, пожалуйста, заберите ваши документы на вашу землю…
http://www.uc.kr.ua/fresh/6949/

ДЕФИЦИТ ГАЗА - ПЛЮС ДЛЯ УКРАИНЫ
Закир Закиров, "Крымские известия ", 22.06.2011
Энергетическая тема доминировала на XV Петербургском Международном экономическом форуме, который посетил Председатель Верховного Совета Крыма В. Константинов.

Любовь и голод правят миром! - восклицал в свое время Фридрих Шиллер. Последнее можно трактовать не только как физиологическую потребность. Жесткая "энергетическая диета" более опасна, так как ослабляет целые социальные системы. Владельцы ресурсов становятся подлинными хозяевами положения. Энергетическая тема доминировала на XV Петербургском Международном экономическом форуме, который посетил Председатель Верховного Совета Крыма Владимир Константинов.
США и ЕС в долгах, как в шелках
По итогам поездки спикер провел брифинг для журналистов и поделился впечатлениями.
- Все прошло на очень высоком уровне. Приходилось бывать на многих форумах, могу сказать, это мероприятие можно назвать крупнейшим среди мировых встреч политиков и бизнесменов. Ключевые вопросы - энергетическая безопасность и мировая экономическая нестабильность. После аварии в Японии западные страны стали пересматривать политику в сфере ядерной энергетики. Идет поиск заменителей атома, внимание обращено в сторону нетрадиционных источников. Россия, наоборот, презентует новейшие реакторы, стандарты "после Фукусимы", - рассказал В. Константинов. - Следующий аспект - долги суверенных государств. В мире все друг другу должны. Конечно, наибольшие проблемы у ЕС: Греции, Испании, Португалии. Дело не столько в суммах, сколько в отсутствии технологии решения проблемы. Европейский кризис не финансовый, а управленческий.
Не все в порядке и у мирового экономического гегемона - США. Америка имеет дефицит госбюджета и колоссальные долги, многие штаты - банкроты и уже не в состоянии исполнять финансовые функции, отметил В. Константинов.
Откровенная дискуссия
- Владимир Андреевич, по сообщениям СМИ некоторые американские эксперты, выступая на форуме, прогнозировали усиление борьбы за энергоносители. Нет ли у вас ощущения, что мир стоит на пороге интенсивных политических конфликтов из-за источников энергии? - интересуются "Крымские известия".
- Конечно, в отличие от прошлого года, энергетике уделили особенное внимание. В мире два мегаэнергетических региона: Персидский залив (нефть) и Россия (газ). Зависимость мира от поставок из РФ значительно выросла. Поэтому в Петербург приехало большое количество политиков со всего мира. После событий на Ближнем Востоке - операции НАТО против режима М. Каддафи в Ливии - Россия выглядит более надежным поставщиком, - признает В. Константинов. - Поэтому все хотели услышать от Кремля заверения в надежности поставок, лояльных ценах. Руководство Китая, наверное, только ради этого и прилетело. Принимающая сторона обнадежила, поставки обеспечат без перебоев.
Россияне позволили себе критику ЕС, который, по их мнению, заговаривает проблему. Например, в вопросе безвизового режима. Брюссель заботят не только долги Греции, но и процесс "переваривания" новичков: Румынии и Болгарии.
- Формат общения исключал споры и дискуссии. Каждый озвучивал свою точку зрения, не вступая в полемику. Порой высказывались критически, - рассказал В. Константинов. - Например, американский посол заметил, на постсовестком пространстве исчерпывается социальная база для бизнеса. Это тревожный сигнал: первое поколение предпринимателей, строившее бизнес с распадом СССР, уходит со сцены. Новая смена из числа молодежи не спешит занять свое место под солнцем.
Модернизация по-российски
Россияне декларируют реформу государственного управления и децентрализации власти, отметил спикер. Украинское руководство, запустив в начале года административную реформу, опережает московских коллег.
- Россияне понимают, взаимосвязь децентрализации и экономического роста - очевидна. Опыт развитых стран это подтверждает. Повышение ВВП возможно при развитии мелкого и среднего бизнеса. Он не будет комфортно себя чувствовать без усиления местного самоуправления. Данный посыл продекларирован российской стороной. Поэтому реформы, идущие в Украине, безусловно, правильные и своевременные, - заявил глава парламента.
Международные издания также отметили жесткую риторику российской стороны. Американцам и европейцам, занятым собственными проблемами, явно не до дипломатических препирательств. Хотя российские эксперты не считают позицию РФ, заметно окрепшей с удорожанием углеводородов, беспроигрышной.
- Через 15 лет Россия будет выглядеть так: собственники переберутся в Лондон, а в стране останутся менеджеры, таджики и пенсионеры, - прогнозирует российский эксперт Александр Аузан. - Пенсионеры получают пенсии из кусочка нефтяной ренты, таджики строят то, что нужно собственникам, под руководством менеджеров, которые обслуживают огромную пятиполосную трассу из Китая в Европу. Очень скучная страна, маргинализирующаяся.
Отсутствие у Украины запасов газа и нефти не является катастрофой, говорит А. Аузан:
- "Парадокс изобилия" - когда государства, обладающие значительными природными ресурсами, являются менее экономически развитыми, нежели страны с небольшими их запасами. Поэтому для Украины дефицит газа - скорее плюс, чем минус.
http://www-ki.rada.crimea.ua/index.php/component/content/article/3-newsflash/955-2011-06-22-09-21-41

ВЛАДА БОЇТЬСЯ ПУСТИТИ ТИМОШЕНКО ДО ЧЕРНІГОВА
Сергій Семененко, "Сіверщина", 22.06.2011, Чернігівська обл.
Генеральна прокуратура заборонила Юлії Тимошенко здійснити робочі поїздки до  Чернігівської та Миколаївської областей, а також Страсбурга та Брюсселю.

 Чернігівська обласна партійна організація ВО "Батьківщина" обурена рішенням Генеральної прокуратури щодо відмови Юлії Тимошенко у візиті до Чернігівської області, а також засуджує рішення Генеральної прокуратури і вважає це черговим проявом політичного переслідування в країні та утиском прав опозиції.
"Ми, мешканці Чернігівської області, члени партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", обурені не тільки тим, що були порушені кримінальні справи на основі сфальсифікованих фактів, але й тим, що судові розгляди суперечать здоровому глузду. До Юлії Тимошенко на незрозумілих підставах, без заяв і причин застосовують суворі запобіжні заходи - заборона переміщення по території країни. В таких рішеннях органів правосуддя ми вбачаємо лише спробу політичного тиску на опозицію, спробу призупинити політичну діяльність головного конкурента провладної партії та лідера опозиції - Юлії Тимошенко" - говорить голова Чернігівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина".
Симптоматично, що факс з інформацією про відмову слідчого захисник Юлії Тимошенко отримав лише о 14.03, вже після публічних коментарів Генпрокурора на цю тему. Тобто рішення про заборону слідчий Нечвоглод підписав після публічних заяв кума Януковича Пшонки. А це є черговим доказом того, що для слідчих ГПУ при прийнятті рішень визначальними є команди Януковича, а не норми закону.
Нагадаємо, що нещодавно Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій рекомендував скасувати Тимошенко підписку про невиїзд, яка обмежує політичну діяльність лідера партії "Батьківщина".
Документи, на які посилається у своїй резолюції Європарламент, ратифіковані Україною, яка є членом Ради Європи, та є обов'язковими для виконання українською владою.
Такі дії також є підтвердженням того, що заяви Януковича про беззастережне виконання Україною та владою усіх зобов'язань, взятих перед ЄС та Радою Європи, розходяться з реальними діями режиму Януковича.
"Такі дії влади можна розцінити як вибіркове правосуддя, або швидше його відсутність. Це відкрите знищення Януковичем своїх політичних опонентів, використовуючи для цього державні органи, начхавши на законодавство", - підкреслив Олександр Кодола.
http://siver.com.ua/news/vlada_bojitsja_pustiti_timoshenko_do_chernigova/2011-06-22-8225

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ЧИ ПОСМІХНЕТЬСЯ ФЕМІДА ТИМОШЕНКО?
"Поступ", 23.06.2011, Львівська обл.
«Мало-хто вже пам'ятає з чого все починалося, і за якими статтями звинувачують Леді Ю.»

 Вся Україна завмерла в очікуванні початку судового процесу над Тимошенко, кримінальні справи проти якої виростали в Україні, наче гриби після дощу. Мало-хто вже пам’ятає з чого все починалося, і за якими статтями звинувачують Леді Ю, проте яскраве шоу під кодовою назвою "Походи Тимошенко в Генпрокуратуру" запам'яталося багатьом. Не менш пафосним та мелодраматичним виглядав арешт Тимошенко чи її підписка про невиїзд. Країна спрагнена "хліба і видовищ", принаймні у видовищах собі цього року не відмовляла.
Серед останніх скандалів, пов'язаних з Юлією Тимошенко - це боргові зобов'язання ЄЕСУ перед Російською Федерацією. Як відомо, нещодавно Міністерство оборони Росії попросило український уряд погасити борг корпорації "Єдині енергетичні системи України" в сумі 405,5 мільйонів доларів. В той же час прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна не має наміру віддавати Росії борги корпорації ЄЕСУ.
Юлія Тимошенко в свою чергу заперечила наявність будь-яких боргових зобов'язань української сторони перед РФ. "Коли ви подивитеся законодавство України і Росії, ви зрозумієте, що 15 років жоден борг не може обраховуватися і обліковуватися. І, крім того, безумовно, в таких сумах , як зазначено, навіть близько такого боргу не було", - заявила вона в ході прес-конференції.
Тимошенко також нагадала, що в 1996 тодішній президент Леонід Кучма та голова ДПА Микола Азаров конфіскували всі активи ЄЕСУ, "виключно для того, щоб заблокувати можливість своєчасних розрахунків з Росією". За словами екс-прем'єра, це була політична операція, за яку несуть відповідальність Кучма і Азаров. Більше того, Тимошенко назвала появу листа Міноборони Росії "політичною провокацією для того, щоб допомогти Януковичу розправитися з політичними опонентами".
"Ви пам'ятаєте, що з цього питання виграні всі судові справи, включаючи Верховний Суд. Я розумію, що коли Януковичу важко, йому надали гуманітарну допомогу, але тоді всі, хто використовував словосполучення рука Москви, хай вибачаться", - відзначила лідер "Батьківщини". Вона також розставила всі крапки над і, заявивши, що ніяких боргів Росії Україна не повинна повертати.
Напередодні судового процесу Юлія Тимошенко також вирішила змінити своїх захисників. Вона подала клопотання про зміну захисників у справах щодо кіотських грошей та закупівлі "швидких". Таким чином Тимошенко відмовилася від послуг адвоката Богдана Ференца та попросила призначити її захисниками БЮТівців Сергія Саса та Сергія Власенка. Попри те, що, на думку слідчого, зміна захисників зі сторони Тимошенко є спробою затягнути процес, адже їм доведеться знайомитися по-новому з матеріалами справи, він задовольнив клопотання підсудної.
Лідерка "Батьківщини" також з пересторогою ставиться до судді, який розглядатиме її справу. На її переконання, справа проти неї розглядатиметься у "пришвидшеному темпі та з порушенням законів". За її словами, суддя Родіон Кірєєв, який вестиме цю справу, не має достатнього досвіду, "працює трохи більше ніж два роки і ніколи не розглядав резонансних кримінальних справ, а крім того указом Януковича місяць тому переведений з Київської області до Печерського райсуду".
Тимошенко впевнена, що суддя по її кримінальний справі - "це людина, яку призначено виконувати волю Януковича". Вона вкотре наголосила на персональній відповідальності президента Віктора Януковича за "розправу зі своїми політичними опонентами". На її переконання, рішення Печерського райсуду вже давно написано в адміністрації Януковича і доведено до судді. А відтак "немає ніякої інтриги у судовому процесі", - відзначила вона.
Юлія Тимошенко також заявила, що збирається оскаржити в Європейському суді з прав людини своє затримання. Як відомо, 21 червня вона подала скаргу до Євросуду, де аргументує безпідставність затримання її Генпрокуратурою. "Якщо суд задовольнить ту скаргу, яку подала Юлія Тимошенко, це означатиме, що Європейський суд визнає, що справи проти Тимошенко не мають нічого спільного з кримінальним переслідуванням, а є політично вмотивованими та сфальсифікованими", - заявив захисник Юлії Тимошенко.
В свою чергу президент Віктор Янукович заявив, що як ніхто зацікавлений у тому, щоб імідж країни не страждав через заяви про політичні переслідування Юлії Тимошенко. "Я вам скажу, що я би зробив усе, щоб цього процесу не було взагалі, щоб він не існував, щоб ця так звана проблема, яка сьогодні мусується в суспільстві і світі, не існувала", - відзначив президент.
В щирості слів президента можна буде переконатися найближчим часом, адже саме він є гарантом Конституції, дотримання прав і свобод людини. Залишається лише сподіватися на безпристрасність правосуддя, на те, що закон не стане інструментом розправи над політичними конкурентами.
http://postup.brama.com/usual.php?what=71664

ВОЛЯ
Михаил Борисов, "Вечерняя Одесса", 23.06.2011
Политическая воля - вот что сегодня нужно для проведения необходимых в стране реформ.

 Такие слова я услышал на приёме у народного депутата Украины С.Р. Гриневецкого. Речь шла о настоящем и будущем - о том, что можно и нужно сделать для нашего края и всей страны. Мы вспомнили об открытом письме "О конституционном трехъязычии в Украине" к министру образования и науки И. Вакарчуку, написанном мной и И. Корытнюком в сентябре 2008 года и опубликованном тогда же в газетах "Вечерняя Одесса" и "Час Пик".
Сергей Рафаилович считает, что хорошее владение языками, в частности, русским и английским, являющимися еще и официальными языками ООН, - это вопрос укрепления конкурентоспособности страны и повышения ее инвестиционной привлекательности для инвесторов из ближнего и дальнего зарубежья. Никто не отменяет необходимость владения украинским языком. Но для того, чтобы выпускники наших учебных заведений были востребованы на международном рынке труда не только как дешевая и неквалифицированная рабочая сила, необходимо достойное владение несколькими распространенными языками, включая великую литературу, созданную на этих языках.
Как ни странно, чтобы расширить преподавание английского в школах и вузах, особые затраты не нужны. Методика преподавания есть. Педагогические кадры, как и система их подготовки, тоже. Учебники есть. Возможность непосредственного общения с носителями языка в наличии едва ли не повсеместно. Понимание необходимости изучения языка присутствует на всех государственных уровнях, включая самый высокий. Нет политической воли.
В беседе был затронут ещё один, касающийся образования и будущего страны, вопрос - о школах в сельской местности. Реализуемая в области программа "Школьный автобус" может быть существенно дополнена школьным автобусом "по-одесски". С учетом опыта, имеющегося в ОНУ им. И. И. Мечникова, преподаватели которого на протяжении ряда лет проводили профессорские недели для школьников Болграда, Очакова и других мест, можно организовать автобус, в котором лучшие преподаватели и учителя Одессы смогут добраться к ближним и дальним школам области. К школам, учащиеся которых, в силу объективных причин, не могут получить такие же качественные знания, какие доступны жителям больших городов.
Чтобы реализовать подобную идею опять-таки нужна политическая воля, поскольку отправка такой группы преподавателей - задача несложная и разрешимая даже за счёт местных инициатив без привлечения средств из скромного бюджета образования. А на фоне масштабных избирательных кампаний ведущих политических сил страны стоимость предлагаемого образовательного проекта практически незаметна - много меньше стоимости традиционных бигбордов или массовых детских площадок, наспех возводимых под выборы.
Политики, отдающие дань уважения прошлому, достойны уважения сами. А те из них, кто, решая задачи дня сегодняшнего, думают о будущем, достойны уважения вдвойне.
http://vo.od.ua/rubrics/gazeta-chitatel-gazeta/17984.php

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

ИНФЛЯЦИЯ НА ХАРЬКОВЩИНЕ НИЖЕ, ЧЕМ ПО УКРАИНЕ
Евгения Дашкевич, "Объектив", 22.06.2011, Харьковская обл.
Больше всего прибавил в цене "борщевой набор".

 Индекс потребительских цен по области в мае составил 100,6% с начала года - 104,8% (по Украине - 100,8% и 105,5% соответственно). Об этом сообщили в областном управлении статистики.
На потребительском рынке области в январе-мае наиболее существенно подорожали капуста, свекла, морковь, лук, картофель (23,4%) и яблоки (фрукты в целом с начала года подорожали на 13,2%). Также выросли цены на пшено, крупу гречневую, хлопья овсяные, манную крупу, сахар (на 11%) и какао, подсолнечное масло (9,5%), пшеничную муку и макароны, говядина, рыба и продукты из рыбы, хлебобулочные изделия. В последнее время упали цена на яйца, сало, огурцы, помидоры, грибы, цитрусовые, молоко и отдельные виды молочной продукции, а также мясо птицы и свинину. Продолжают расти в цене алкогольные напитки и табачные изделия.
Из услуг дороже с начала года стали электроснабжение, центральное отопление и горячая вода, водоснабжение и водоотведение (прибавили почти 8%). В сфере здравоохранения подорожание произошло за счет стоимости услуг санаторно-курортных учреждений, фармацевтической продукции и амбулаторных услуг.
Из предметов домашнего обихода подорожали линолеум, домашний текстиль, бытовая техника, в том числе услуги по ее ремонту. Транспортные услуги стали дороже за счет роста цены бензина (транспорт на 19%, топливо - 31,4%). Также возросла абонентская плата за пользование телефоном.
Дороже обходятся харьковчанам отдых и культура - выросли цены на газеты, книги и канцелярские товары, услуги спортивных учреждений, кабельного телевидения и туристско-экскурсионные услуги. В сфере образования - стало дороже содержание детей в дошкольных учреждениях. Зато в последнее время снизились расценки на ритуальные услуги.
http://www.objectiv.tv/220611/57409.html

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

МЕРУ БЕРЕЖАН НЕ УНИКНУТИ СУДУ
Жанна Попович, "Номер один", 22.06.2011, Тернопільська обл.
Непересічне судове засідання відбулось минулого тижня в Апеляційному суді Тернопільської області.

Молодий прокурор переміг адвоката Юлії Тимошенко
Того дня на юридичному ристалищі зійшлись досвідчений юрист, екс-прокурор Тернопільської області, а нині відомий в Україні адвокат Богдан Ференц і державний обвинувач, старший прокурор відділу прокуратури Тернопільської області Олександр Семенець.
"Героєм дня" був чинний міський голова Бережан, підполковник міліції Володимир Музичка. Свого часу правоохоронця було звинувачено в отриманні 255 тисяч грн. хабара. Розгляд справи триває вже 2 роки.
Річ у тім, що державний обвинувач оскаржив постанову Тернопільського міськрайонного суду стосовно повернення в обласну прокуратуру на додаткове досудове розслідування кримінальної справи, порушеної проти пана підполковника за хабарництво. І хоча подія свого часу набула неабиякого резонансу, поки тривало слідство та суд, події того дня призабулись...
Гроші у конверті
Отже, 4 грудня 2009 року в Бережанах приблизно о шостій вечора підприємець Іван Р. у приміщенні власної діагностичної лабораторії передав тодішньому начальнику відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Бережанського району МВС України в Тернопільській області Володимиру Музичці конверт. Зрозуміло, всередині були гроші - 2 тис. 200 грн. та 1 тисяча 100 доларів (за курсом Нацбанку 8 тисяч 789 грн.). При цьому посадовець, сховавши "презент", одразу нагадав: це ще не все, найближчим часом чекатиме решту суми. Та не судилося, був затриманий співробітниками Служби безпеки. Однак під час слідства і в суді обвинувачений категорично заперечував свою провину, стверджуючи, що в 2008 році позичив комерсантові 12 тисяч доларів і ось той повернув борг. Мовляв, збирається на пенсію, відтак замислюється, чим "прикрасити" власну старість. А тут якось зустрів Івана. Той зізнався, що хотів би відкрити підприємство та проводити техогляд автотранспорту. В силу своїх службових обов'язків В. Музичка добре знав і законодавчу базу у цій сфері, і нюанси самого техогляду, відтак запропонував кошти, щоб започаткувати бізнес. Також домовились, що після виходу на пенсію будуть працювати разом, 50 на 50. Ніби Іван тоді погодився, кошти взяв, справу відкрив, але повертати борги не поспішав, стверджував підполковник, аж поки високопосадовець не почав вимагати хоча би розписки. І тоді Іван зателефонував і попросив ввечері о шостій зайти у лабораторію за грошима.
"Рекетир" у погонах
Звідки у принципового правоохоронця 12 тисяч "баксів"? Продав гараж, чітко відрапортував той. Проте чомусь не зміг надати суду договору купівлі-продажу. Тим часом слідство встановило, що добродієві Музичці у Бережанах належить приватний будинок, частина квартири та земельні ділянки. Відтак це підтверджувало слова підприємця, що вже півроку, починаючи з лютого по серпень 2009 року, він платить таку собі данину спритному посадовцю в погонах. Характерно, що правоохоронець намагався зберегти гарну міну під час поганої гри, тобто встановив таксу: 200 грн. за перевірене авто. У двадцятих числах кожного місяця В. Музичка приїжджав на станцію техогляду, ретельно переглядав документацію та підраховував розмір своєї частки. Варто зазначити, суми "набігали" різні - від 20 тисяч до 55 тисяч грн. Загалом, зазначив потерпілий, йому довелось сплатити 255 тисяч грн. Це більше, ніж у 500 разів перевищує тодішній прожитковий мінімум. Відтак мова йшла не просто про хабар, а за щомісячну чималу данину. Причому підполковник не раз підкреслював, що може "посприяти" припиненню діяльності приватного підприємства Івана Р. Якщо ж той буде платити певні відсотки, навпаки, зобов'язується не чинити йому перешкод.
Щоб покрити витрати, зізнався комерсант, йому доводилось приховувати від податкової справжню суму доходів. Тим не менше, за повідомленням Бережанської податкової інспекції, Р. протягом 2009 року отримав понад 290 тисяч гривень виручки. Дружина підприємця підтвердила, що вона вела бухгалтерію фірми, здавала в контролюючі інстанції звіти, при цьому навіть не підозрювала про існування "даішного даху" на підприємстві чоловіка.
"Доконсультувався" до штрафу
У суді Володимир Музичка неодноразово підкреслював, що добре знав нормативно-правові акти та користувався ними по службі. Також з початку 2009-го постійно  контролював і консультував "підшефного", переглядав видані ним протоколи перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час техоглядів. Проте це не завадило підприємцю трохи "нахімічити" - видати документи про проведення техогляду транспорту, що не відповідає державним стандартам. За це Івана Р. місцевий суд оштрафував на 1700 грн. Питається, як же начальник відділення Державтоінспекції консультував бізнесмена, що на того навіть склали адмінпротокол?
Намагаючись довести платонеспроможність Івана Р., звинувачений у хабарництві правоохоронець намагався переконати, що бізнесмен у боргах, мов пес у реп'яхах: напозичав у декількох різних банках кредитів, а повернути не спроможний. Тому й у Музички гроші взяв, а вчасно повернути не зумів.
Пробуючи переконати  суд у непричетності свого підзахисного до звинувачень у хабарництві, адвокат Богдан Ференц підкреслив: "Навіть суд не може встановити істини. Отримані гроші - не вина, а помилка обвинуваченого". Щоправда, пояснити суть помилки не зумів.
Суд засудив суд
У своїй постановочній частині суддя Тернопільського міськрайонного суду, по суті, звинуватив досудове слідство у непрофесійності, формальному підході розслідування, що не було проведено в повному обсязі всіх необхідних оперативно-розшукових заходів. Тому в суді не змогли довести вину обвинуваченого.
Натомість в апеляції державний обвинувач Олександр Семенець нагадав: "Відповідно до статей 303 та 304 КПК України, суд вправі як за своєю ініціативою, так і за клопотанням інших учасників судового розгляду викликати в судове засідання додаткових свідків і допитати їх, проводити додаткові чи повторні допити. Таким чином суд першої інстанції міг усунути вказані протиріччя в судовому засіданні.
Відповідно до статті 323 КПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному  і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, однак вказаних вимог закону суд не дотримався".
Проаналізувавши всі "за" та "проти", апеляційний суд Тернопільської області відправив карну справу на нове розслідування у Тернопільський міськрайсуд. Щоправда, розглядатиме її вже інший суддя.
http://www.numberone.te.ua/?page=consult&consultid=1265&sub=0

СКАНДАЛИ

ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКРАДА ІГНОРУЄ ІНІЦІАТИВНУ ГРУПУ
"Молодий буковинець", 22.06.2011, Чернівецька обл.
Чернівчани пропонують організувати місцевий референдум щодо дострокового припинення повноважень міської ради.

 Чернівецька міська рада досі не надала відповіді щодо реєстрації ініціативної групи. Її утворили чернівчани, щоби організувати місцевий референдум щодо дострокового припинення повноважень міської ради. Термін для відповіді, визначений законом, уже вичерпався.
- У реєстрації ініціативної групи наразі ніхто офіційно не відмовив, - розповів депутат чернівецької міської ради від "Фронту змін" Олексій Каспрук. - Проте й підтвердження не надійшло.
Зі слів Олексія Каспрука, міська рада мала би дати відповідь ще у понеділок. Він запевнив, що у разі відсутності реакції щодо реєстрації ініціативної групи, питання вирішуватимуть у судовому порядку.
Збори ініціативної групи з питань місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень міської ради відбулися в Чернівцях першого травня. Участь у них взяли 277 чернівчан.
Учасники зборів одноголосно проголосували за початок процедури організації референдуму. На зборах створили ініціативну групу з 69 осіб. Якщо її зареєструють, члени групи отримають повноваження збирати підписи чернівчан. Щоби провести референдум, необхідно зібрати понад 18300 підписів мешканців міста.
http://www.molbuk.com/chernovtsy_news/38535-chernivecka-miskrada-ignoruye-iniciativnu-grupu.html

ВІДРОДЖЕННЯ ДУХОВНОСТІ

ВСЕ ПРО МУЗЕЇ ПОЛТАВЩИНИ
Лідія Віценя, "Зоря Полтавщини", 22.06.2011
У Полтавському краєзнавчому музею Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко презентував проект "Все про всі музеї Полтавщини".

 "Все про всі музеї Полтавщини" - так названо проект, який минулого понеділка у залі Полтавського краєзнавчого музею презентували Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко та колишній міський голова Полтави, засновник фонду "Полтавська родина" Андрій Матковський.
Він є частиною проекту "Все про всі музеї України", яким опікується благодійний фонд Миколи Томенка "Рідна країна", на рахунку якого - чимало уже здійснених справ, що сприяють національно-культурному розвитку суспільства, збереженню нашої багатої спадщини, а також пам'яток історії та культури.  Серед них - акції "Пізнай Україну", "7 чудес України", "Головні пісні та мелодії України", аудіовидання "Класика української літератури. Живі голоси" та багато інших. Усі вони так чи інакше пов'язані з Полтавщиною, до того ж, як наголосив Володимир Марченко, Микола Томенко надавав відчутну підтримку музеям нашої області та іншим закладам освіти і культури.
Віце-спікер розповів, що до нового проекту вже приєдналися 25 областей України, інформація про музеї видається окремими брошурами, розміщується на інтернет-порталах. У майбутньому має вийти довідник, що міститиме дані про майже 700 музеїв України. Це важливо не лише для іноземних туристів, а й для усіх українців, бо, на жаль, не так часто люди відвідують музеї, вивчають їхні надбання, якими усі ми маємо пишатися. Для школярів похід у музей, наголосив він, буде кориснішим, аніж так званий відпочинок у пришкільному таборі.
Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко зазначив, що подібні акції й проекти приурочені до 20-річчя Незалежності України - до цього свята маємо готуватися відповідально, усвідомлюючи його значення для держави і для кожного її громадянина. Одним із наступних ним ініційованих проектів стане радіомарафон, де молодь - ровесники Незалежності - читатиме вірші про Україну. В ньому візьмуть участь і полтавські студенти.
Бібліотекам і музеям міста Микола Томенко подарував "Український щорічник" та книгу Михайла Чалого "Життя і твори Тараса Шевченка". А наступною на Полтавщині подією за його участю стане відзначення 170-ї річниці від дня народження нашого видатного земляка Михайла Драгоманова.
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=3566

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 23 червня 2011 року включно.
Заявки на отримання друкованих версій, а також зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  /044/255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.
 


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення