Огляд реґіональної преси 

Випуск 29, 22 квітня 2011 р.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

450 МІЛЬЙОНІВ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЯ
Валентин Ковальський, "Київська правда", 21.04.2011
740 мільйонів євро - саме стільки коштуватиме будівництво безпечного саркофагу "Укриття" над зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

НАЕДИНЕ С ЧЕРНОБЫЛЕМ
Леонид Заславский, "Юг", 21.04.2011, Одесская обл.
В Украине 19 апреля началась серия международных конференций и встреч на высшем уровне, приуроченных к двадцать пятой годовщине Чернобыльской катастрофы.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
МИ СТАВИМО ПЕРЕД СОБОЮ ЗАВДАННЯ РОЗВИВАТИ МІСЦЕВІ ГРОМАДИ
"Зоря", 21.04.2011, Дніпропетровська обл.
Голова обласної ради Євген Удод провів прес-конференцію для журналістів Дніпропетровщини.

БЕРТАШ - ПРЕЗИДЕНТУ: "НЕ МОЖНА ТАК"
Денис Булгак, "Рівне вечірнє", 21.04.2011
Голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ поскаржився Президенту України Віктору Януковичу на негативні наслідки централізованого розподілу бюджетних коштів.

ЗАКРЫТЬ НЕЛЬЗЯ УЗАКОНИТЬ:
Ника Рапацкая, "Южная правда", 21.04.2011, Николаевская обл.
Глава Николаевского облсовета Игорь Дятлов объявил войну незаконным карьерам.

НИЧЕГО ЛИЧНОГО, ТОЛЬКО БУКВА ЗАКОНА
Ирина Каратаева, "Слава Севастополя", 21.04.2011, АР Крым
На сессии горсовета утвердили тарифы и направили президенту Европейской комиссии за демократию через право Джанни Букиккио "Открытое обращение".

О ДЕЛАХ НАСУЩНЫХ. И НЕ ТОЛЬКО
"Юг", 21.04.2011, Одесская обл.
Цены на основные продукты питания в Одесской области стабильные, заявил председатель Одесской областной государственной администрации Эдуард Матвийчук.

МЭРСКАЯ ДОЛЯ
Владислав Ивченко, "Данкор", 20.04.2011, Сумская обл.
Ахтырский мэр ушел в отставку, сумской голова получил поддержку губернатора, а бывший конотопский градоначальник трудоустроился в облгосадминистрации.

РАДИЙ ЧИ НЕ РАДИЙ, ЩО НЕМА РАЙРАДИ?
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 20.04.2011
Ситуація із райрадами у Черкасах дійшла до того, що мер попросив утрутитися Президента.

СИТУАЦІЯ В КРИМУ
ПОЛНЫЙ ФОРСАЖ!
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 20.04.2011
В Крыму будет реализован рекордный инвестиционный проект.
ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
МЕСТНЫЕ РЕФЕРЕНДУМЫ ВЫГОДНЫ ГРОМАДЕ
Виктор Юматов, "Жизнь", 21.04.2011, Донецкая обл.
Верховная Рада Украины приняла в первом чтении правительственный законопроект "О местном референдуме".
ЕКОНОМІКА
ХОТИМ И МОЖЕМ
Елена Манина, "Крымская правда", 21.04.2011
Пока Украина и Российская Федерация вели геополитические споры, Крым презентовал свой инвестиционный потенциал.
ТОЧКА ЗОРУ
АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКO: СТРАТЕГІЧНІ ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ
Роман Івасів, "Галичина", 21.04.2011, Івано-Франківська обл.
Прикарпаття відвідав народний депутат України голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

УКРАЇНСЬКІ КОМУНІСТИ: "АДМІНІСТРАТИВНІ САНКЦІЇ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЗАРПЛАТИ ПРИЗВЕДУТЬ ДО ЧЕРГОВОГО ЗРОСТАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУГИ"
Світлана Піскова, "Вечірня Полтава", 20.04.2011
Своє бачення проблеми зарплатні у конвертах висловив лідер українських комуністів Петро Симоненко на засіданні медіа-клубу "На власний погляд".

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
МІНІСТР КУЛЬТУРИ ПЕРЕСІВ З "МЕРСЕДЕСА" НА "ЛЕКСУС"…
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 20.04.2011, Львівська обл.
А головний міліціонер від "Кадилака" відкараскався, а "бобика" ще не купив.

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "В УКРАЇНІ ДВІ ОПОЗИЦІЇ: ТА, ЯКУ КИДАЮТЬ ЗА ГРАТИ, Й ТА, З ЯКОЮ ВЛАДІ ЗРУЧНО. ОБ'ЄДНАННЯ НАРАЗІ - НЕМОЖЛИВЕ..."
Світлана Піскова, 20.04.2011, Вечірня Полтава
На запитання щодо секрету її "стійкості", пані Тимошенко лише посміхається й нагадує про піст, а ще й про ті 10 кілометрів, що долає на щоденних пробіжках.

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
"ДО ВЕЛИКОДНЯ НОВОВОЛИНСЬКІ ШАХТАРІ ОТРИМАЮТЬ СВОЇ ЗАРОБЛЕНІ ГРОШІ", -
"Волинь", 21.04.2011
пообіцяв перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Башкаленко.

ДОРОГА ЦЬОГОРІЧНА ПАСКА
Євгенія Сомова, "Волинь", 21.04.2011
Набір продуктів для Великоднього кошика обійдеться волинянам у більш, як 400 гривень.

"НА ПРЕДПРИЯТИИ РАБОТАЕТ СЛИШКОМ МНОГО ЛЮДЕЙ"
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 20.04.2011, Днепропетровская обл.
Столь циничным образом руководство комбината комментирует масштабные сокращения рабочих, о которых писала "Вечерка".

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
"ДАВАЙ ВОЛОКОМ У ЗАЛІЗНИЙ БАК ЇХ ЗАКРИЄМО, НЕХАЙ ПОТОПЛЯТЬСЯ, РИБА ДО ОСЕНІ ЇХ З'ЇСТЬ..."
Іван Фаріон, "Високий замок", 20.04.2011, Львівська обл.
Намісник району на Буковині із зятем стріляли над головами людей, гамселили їх битами, обіцяли втопити у річці.

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

450 МІЛЬЙОНІВ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЯ
Валентин Ковальський, "Київська правда", 21.04.2011
740 мільйонів євро - саме стільки коштуватиме будівництво безпечного саркофагу "Укриття" над зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

 Більшу частину цих коштів уже вдалося зібрати завдяки безпрецедентному прориву України на дипломатичному фронті.
Позавчора до Українського дому завітали представники близько півсотні держав та впливових організацій світу. Саме там і відбулася міжнародна конференція для збору додаткових коштів на чорнобильські проекти. Лідери іноземних делегацій зібралися за величезним "круглим столом". Головним модератором був Президент України. За його словами, ліквідація наслідків квітневої аварії-1986 - спільна справа всього людства.
Під час київського саміту партнери-донори підписали Декларацію про співпрацю в галузі ядерної безпеки. Проте заспокоюватись на досягнутому ще зарано. Оголошені на конференції внески склали тільки 450 мільйонів євро. Найближчим часом ця сума нібито має збільшитися до 550 мільйонів. Питання про решту 190 мільйонів, на жаль, залишається відкритим.
На цей факт у своєму виступі звернув увагу Віктор Янукович: "Україна щиро вдячна усім країнам-донорам... Водночас, дальше наповнення коштами Чорнобильського фонду та рахунку ядерної безпеки є критично важливою умовою, оскільки без цього успішне завершення розпочатих проектів по дезактивації станції та забруднених територій буде неможливим".
Збільшити свою фінансову допомогу погодилися 40 країн. Найбільші додаткові кошти зобов'язалися внести Європейська комісія (110 млн. євро), США (86 млн. євро) та сам розпорядник фонду ЧАЕС - Європейський банк реконструкції та розвитку (який пообіцяв додатково надати 120 млн. євро). Окрім спільного внеску, члени Євросоюзу мають надати ще й індивідуальні. Скажімо, маленька Литва планує виділити 10 тис. євро, Німеччина, Франція та Великобританія - по 40 млн. А Росія - 45 млн. (принаймні, так заявив посол РФ Михайло Зурабов). Сама ж Україна готова вкласти у будівництво "Укриття" близько 29 млн. євро.
Приємно вражає, що невеликі країни зробили досить суттєві внески: Фінляндія - 5,4 млн. євро, Азербайджан - 700 тисяч (це більше, ніж Румунія та Хорватія разом), Кувейт - майже 4 млн., тобто стільки ж, скільки надав могутній Китай. На жаль, деякі постійні донори (зокрема, Італія та Канада) в момент конференції так і не визначилися зі своєю участю у фінансуванні ЧАЕС. А Японія, і це можна зрозуміти, послалася на тяжкі наслідки ядерної аварії на своїй станції "Фукусіма".
Чимало країн узагалі відмовилися робити додаткові внески. Така ситуація викликала критику з боку глави Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Яна Даунінґа: "Нині 25-а річниця Чорнобильської аварії. І ми бачимо, як у негативний бік змінюється ставлення світової спільноти до цих подій. Я закликаю всі країни збільшити внески, дати стільки, скільки зможете, щоб ми врешті завершили будівництво укриття і не втратили той величезний прогрес, який маємо".
Як показав чорнобильський форум, окрім фінансово-економічних проблем, є й інші. Очевидно, "атомна" тема - це швидше привід, аніж справжня причина. Ні для кого не секрет, що сьогодні Європу більше хвилює не стільки доля ЧАЕС, скільки чітка відповідь на конкретне питання: до чого тяжіє Київ - до Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європою чи до Митного союзу з Росією? Щоб залучити нас на свій бік, європейці ще 12 квітня провели в Люксембурзі засідання "група друзів України в ЄС - Україна". Про це повідомило українське зовнішньополітичне відомство: "Міністри закордонних справ країн-членів ЄС підтвердили спільне прагнення в цьому році завершити переговори про укладення угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі".
Цікава виходить ситуація: в ющенківські часи Європа публічно заявляла, що ніякого статусу асоційованого членства в ЄС не існує, а тому Україна не зможе його отримати. На цьому ще в квітні-2008 наголошувала Крістіна Хоман (представник Єврокомісії). Проте, як бачимо, сьогодні позиція Брюсселя раптом змінилася. Досить показовою є й сама дата проведення люксембурзького засідання: воно відбулося в день візиту керівника уряду РФ до Києва. Ще нога Путіна не ступила на нашу землю, як Німеччина (в особі посла Ханса-Юргена Хаймзета) розповсюдила свою заяву: мовляв, входження до Митного союзу закриє Україні шлях до ЗВТ (Зони вільної торгівлі з Європою). Звісно, Кремль також не промовчав. На зустрічі в Києві російська сторона повідомила, що сьомого червня в Москві відбудеться засідання комітету з економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. І цього ж дня у тій же столиці РФ має бути засідання членів Митного союзу, на яке також запрошено керівництво нашої держави. Фактично ми знову опинилися між східною Сциллою і західною Харибдою: до котрої з них повернутися обличчям?
За неофіційними даними, Київ знову зробить ставку на "двовекторність". Скажімо, не отримувати членство в Зоні вільної торгівлі з Європою, а лише обмежитися угодою про співпрацю в рамках ЗВТ. Так само можна було б зробити і у випадку з Митним союзом (до якого входять Росія, Білорусь та Казахстан). Чи не це мав на увазі Президент, коли запропонував свою формулу "3+1"? Принаймні, такий шлях не суперечить ні європейській інтеграції, ні партнерству з РФ.
http://www.kiev-pravda.info/38-22674/450-m%D1%96ljon%D1%96v-dlya-chornobilya

НАЕДИНЕ С ЧЕРНОБЫЛЕМ
Леонид Заславский, "Юг", 21.04.2011, Одесская обл.
В Украине 19 апреля началась серия международных конференций и встреч на высшем уровне, приуроченных к двадцать пятой годовщине Чернобыльской катастрофы.

 Запланированы они были давно, но в повестку дня внесла коррективы новая беда - землетрясение в Японии, разрушение ее крупнейшей АЭС в Фукусиме.
Бетонная крыша для мирного атома
"Мирный атом" последние пятьдесят лет обеспечивал стабильный рост производительности труда и благосостояния миллиардов людей на планете. Но он во второй раз подтвердил свой далеко не мирный характер. То, что в 1986 году считали трагическим, но случайным событием, может стать закономерностью, угрозой для жизни людей на земле.
В целях безопасности и самосохранения человечеству было бы проще всего отказаться от использования ядерной энергии до тех пор, пока не изобретут новые технологии и средства защиты. Этого много лет требуют многочисленные организации "зеленых" и защитников окружающей среды во всем мире.
Но требования не находят массовой поддержки даже в тех странах, где "зеленые" входят в правительственные коалиции и возглавляют органы местного самоуправления. Отказаться от использования ядерной энергии сегодня там, где АЭС обеспечивают энергетический баланс государства (в Украине половина электроэнергии вырабатывается "мирным атомом") - значит мгновенно и надолго понизить жизненный уровень населения. А выбор между безопасностью и бедностью - не наука, не сумма технологий, а большая политика.
Мероприятия, приуроченные к трагической годовщине, несмотря на присутствие ряда ученых с мировой известностью, тоже событие политическое. И международная научно-практическая конференция "Двадцать пять лет Чернобыльской катастрофы. Безопасность будущего", несмотря на присутствие ученых с мировым именем и участие главы Международного агентства по атомной энергии - не самая главная часть того, что состоялось и состоится в Киеве на этой неделе.
Главной частью запланированных мероприятий не стал и саммит по вопросам безопасного и инновационного использования ядерной энергии, который в присутствии вип-гостей лично открыл президент Янукович. Громкие резолюции, заявления о намерениях, которые озвучивают в таких случаях, остаются висеть в воздухе до тех пор, пока под резолюции не выделят деньги.
Тут самое время сказать о деньгах. В плане практическом для украинской власти одним из самых важных запланированных мероприятий является донорская конференция по сбору средств для дальнейшего финансирования "чернобыльских защитных сооружений", в частности объекта укрытия, бетонного саркофага над печально знаменитым четвертым энергоблоком. Для продолжения и возможного завершения работ, по предварительным расчетам, требуется собрать семьсот сорок миллионов евро.
Судя по тому, кто 19 апреля встретился для этого в Украинском доме (присутствовали: глава Еврокомиссии Жозе Мануэл Баррозу, президенты четырех стран, премьеры Франции, Бельгии, Литвы, представители правительств большинства государств Европы, руководители крупных промышленных объединений), в этот раз собрать большую часть денег удастся. О первых вкладах в общее дело было объявлено еще в понедельник, а во вторник стало известно, что собранная сумма достигла четырехсот шестидесяти миллионов евро.
Не самая богатая страна Евросоюза Чехия обещала выделить на Чернобыль два миллиона шестьсот тысяч евро. Миллион из щедрот своих собирается дать родному правительству народный олигарх Ринат Ахметов. Глава Еврокомиссии Жозе Мануэл Баррозу сразу после встречи с президентом Януковичем сообщил о том, что главный донор ЕС на достройку саркофага даст Украине сто десять миллионов евро. Словом, если чужие миллионы не украдут наши чиновники - новая крыша над реактором будет.
Дружба дороже денег. Намного дороже
Непосредственно в день трагедии, 26 апреля, в Украине состоятся траурные мероприятия. К деньгам и к обсуждению проблем ядерной безопасности они, по идее, не будут иметь отношения. А к большой политике будут. Киев, дабы почтить память жертв катастрофы и проявить солидарность с теми, кто испытывает ее последствия, собираются посетить главы братских государств Дмитрий Медведев и Александр Лукашенко. Если верить слухам, прямо на месте трагедии совершить богослужение в этот день намерен патриарх Московский и всея Руси Кирилл.
Дружба, конечно, дороже денег, а единство духовное цены не имеет вообще. Но факт есть факт. Европа на крышу саркофага сотни миллионов дает, а Российская Федерация - всего сорок пять. И одновременно с помощью "Газпрома" выкачивает из украинской экономики не миллионы - миллиарды. В какой-то степени это объясняет, почему в делах материальных нынешняя украинская власть, зацикленная на единстве с Востоком, устремляется все же на Запад.
Хорошей иллюстрацией этого стремления являются переговоры Виктора Януковича и Жозе Мануэла Баррозу, который в нашу столицу прибыл не столько для участия в протокольных саммитах и конференциях, сколько для того, чтобы выяснить, прежде всего для себя, в каком направлении движется наша страна. И что означает для Евросоюза "нематематическая", по выражению украинского министра иностранных дел, формула "три плюс один", описывающая будущие отношения Украины и Таможенного союза.
Выяснение отношений на высшем уровне вместо запланированных двадцати пяти минут заняло более двух часов, но взаимопонимание, судя по всему, достигнуто было не по всем пунктам. Дело касалось, естественно, завершения переговоров о так называемой ассоциации с ЕС и органической части этого договора - соглашении о зоне свободной торговли Украины с Евросоюзом.
Камнем преткновения в создании зоны свободной торговли были и остаются гарантии по бесперебойному транзиту через Украину российского природного газа. В том смысле, что ЕС настаивает на ответственности исключительно Украины с беспрекословным возмещением убытков и немедленной уплатой штрафных санкций в случае перебоев с поставками. Имея в виду опыт зимы 2008-2009 годов, для украинского правительства пойти на это значит подписать капитуляцию на газовых переговорах с Россией еще до всяких переговоров.
Неурегулированными остаются также некоторые вопросы экспортных пошлин и прочие мелочи, с которыми Баррозу и Янукович пообещали разобраться до конца нынешнего года. Но трудно сказать, разберутся ли. В Брюсселе откровенно "динамят" как сам договор об ассоциации, так и его часть - соглашение о зоне свободной торговли. Спешить им некуда. Выделять квоты для украинских товаров и строить заградительные барьеры для нашей экономики проще, чем открыть двери на любых, даже выгодных условиях.
Для Украины же, при почти равной доле экспорта товаров в Россию (35%) и в страны ЕС (30%), время - деньги в буквальном смысле. Создание зоны свободной торговли с Евросоюзом может привести в самое ближайшее время к мощному оживлению экономики, а в случае опоздания с соглашением может и унести миллиарды. Существует опасность, что заградительные барьеры для наших товаров появятся на востоке и сохранятся на западе.
А к этому идет. Давление, которое предприняли в последнее время российские власти, а озвучили премьер Владимир Путин и глава "Газпрома" Алексей Миллер, не есть давление экономическое. Вступление Украины в Таможенный союз, по замыслу Кремля, отрежет нас от западной цивилизации верней, чем Берлинская стена в свое время отрезала восточных немцев от западных.
И если не дать отпор Востоку и не договориться вовремя с Западом, мы останемся наедине с Чернобылем. Во всех смыслах.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1465.html

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

МИ СТАВИМО ПЕРЕД СОБОЮ ЗАВДАННЯ РОЗВИВАТИ МІСЦЕВІ ГРОМАДИ
"Зоря", 21.04.2011, Дніпропетровська обл.
Голова обласної ради Євген Удод провів прес-конференцію для журналістів Дніпропетровщини.

 У ході прес-конференції Євген Удод проінформував представників мас-медіа про основні напрями роботи представницької гілки влади регіону.
- 12 квітня, - зазначив Євген Удод, - виповнилося п'ять місяців з дня проведення першої сесії обласної ради шостого скликання. За цей час відбулось 5 пленарних засідань сесій обласної ради. Прийнято 107 рішень, у тому числі 8 нових регіональних програм. Внесено зміни до значної кількості діючих програм. Вперше за багато років вчасно прийнято обласний бюджет та програму соціально-економічного розвитку області. Активна співпраця обласної ради, обласної адміністрації та органів влади на місцях дозволила нашому регіону зайняти лідируючі позиції за практично усіма напрямами соціально-економічного розвитку.
- Значний внесок у підвищення іміджу Дніпропетровщини зробив депутатський корпус обласної ради, - переконаний Євген Удод. - Дуже важливо, що серед депутатів - голова облдержадміністрації Олександр Вілкул. Це дозволяє нам ефективно співпрацювати, приймати найважливіші рішення для розвитку області.
Голова обласної ради наголосив:
- Ми ставимо перед собою завдання розвивати місцеві громади. На Дніпропетровщині діє перша в Україні унікальна програма розвитку місцевого самоврядування, яка покликана підтримати територіальні громади шляхом посилення їхньої матеріальної бази, залучення територій до громадської діяльності.
У рамках виконання документа ремонтуються приміщення сільських рад, дитячих садків, ФАПів та сільських клубів. Сума виділених цього року коштів, порівняно з минулим роком, збільшилася на півмільйона гривень - у 2010 році фінансування програми становило 2,3 млн. грн., у поточному - 2,8 млн. грн. Крім того депутатами обласної ради виділені кошти для придбання автомобільного транспорту. У першому півріччі буде придбано десять нових автомобілів. Їхній розподіл здійснюватиметься відповідно до розробленої методики. Основними критеріями визначення отримувачів авто буде логістика, активність сільських рад, їхня участь у різних проектах та конкурсах, співпраця з міжнародними фондами, інвесторами.
На прохання журналістів голова обласної ради охарактеризував регіональні програми, що втілюються на Дніпропетровщині. У поточному році з обласного бюджету фінансуються 43 регіональні програми. На їхнє виконання передбачено виділити 381,2 млн. грн.
Зокрема, очільник області детально зупинився на реалізації програми е-урядування. На базі Дніпропетровської обласної ради заплановано проведення всеукраїнської конференції з цього питання. До її участі запрошені представники ОБСЄ, представники міст і районів України. Наша область у цьому напрямі демонструє кращі напрацювання. Сьогодні до єдиної комп'ютерної мережі підключені 344 сільських, селищних і районних рад. Фахівці пройшли спеціальне навчання. Діє система електронного документообігу на базі програми Док-проф.
- Я твердо переконаний, - зауважив Євген Удод, - що будь-яка система ефективно діє тільки у тому випадку, коли перші особи показують приклад. Особисто я і голова облдержадміністрації Олександр Вілкул свій робочий день розпочинаємо зі знайомства з документами в електронному вигляді. У цій ситуації у виконавців є пряма мотивація працювати у зазначеній програмі. Адже вона дозволяє максимально виключити людський фактор у виконанні будь-якого документа, відстежувати і контролювати його проходження в режимі он-лайн.
Голова обласної ради відповів на запитання журналістів щодо впорядкування земельних відносин. За його словами, для наведення порядку у земельних відносинах, дотримання правил використання земель та отримання від них прибутку для місцевих громад необхідно провести інвентаризацію земель. Сільські голови та голови районних рад повинні чітко контролювати цей процес. На жаль, така робота ведеться не у всіх районах.
- Зважаючи на ситуацію, - повідомив Євген Удод, - обласна Асоціація органів місцевого самоврядування планує звернутися з такою пропозицією до всіх міст та районів області. Впорядкування земельного питання, на думку очільника представницької гілки влади, по-перше, розкриє реальну картину земельних відносин в регіоні, а по-друге, відкриє джерело додаткових надходжень до місцевих бюджетів.
На запитання, чи беруться до уваги в обласній раді думки та пропозиції опозиційних фракцій, Євген Удод зазначив:
- Усі без винятку рішення, що виносяться на сесії обласної ради, обов'язково обговорюються у постійних комісіях, до складу яких входять представники різних політичних партій, та на засіданнях Президії обласної ради, членами якої, окрім керівників постійних комісій, є й керівники фракцій обласної ради. Окремі ситуації вирішуємо в робочому порядку. Як приклад, за пропозицією фракції партії "Батьківщина" була створена спеціальна комісія для розгляду деяких питань стосовно реформування медичної галузі в нашій області. Зараз вона виїжджає на місця та вивчає ситуацію. По завершенню всі питання будуть проаналізовані.
Щодо сприяння влади розвитку малого бізнесу голова обласної ради нагадав, що у регіоні діють 35 дозвільних центрів, які сприяють підприємцям. В облдержадміністрації на першому поверсі розташувався обласний автоматизований інформаційно-ресурсний центр "Відкрита влада", де можна отримати всю необхідну інформацію щодо відкриття свого бізнесу.
Зупинився Євген Удод і на ініціативі обласної ради щодо впровадження соціальних інвестицій. Об'єднання місцевих громад у громадські організації створить нові можливості для впровадження на місцях масштабних соціальних проектів та активізує ініціативу жителів територіальних громад у вирішенні місцевих проблем.
- Дніпропетровщина, - наголосив голова обласної ради, - розвивається стабільно. Конструктивізм у співпраці між усіма ланками влади дозволяє ефективно вирішувати всі завдання, які ставлять перед органами влади жителі регіону.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?n=vl20110421-1

БЕРТАШ - ПРЕЗИДЕНТУ: "НЕ МОЖНА ТАК"
Денис Булгак, "Рівне вечірнє", 21.04.2011
Голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ поскаржився Президенту України Віктору Януковичу на негативні наслідки централізованого розподілу бюджетних коштів.

 Як приклад навів ситуацію з організацією харчування за кошти держбюджету у школах північних районів області. Тендер на ці послуги провело цьогоріч Міністерство соцполітики. Переможцем його стала фірма з Дніпропетровська, але вона не змогла виконати в повному обсязі свої зобов'язання.
- Я доповів Президенту. Кажу, що не можна так, - ділиться Василь Берташ. - От раніше не було такої централізації коштів. А сьогодні розпорядник коштів - міністерство. І воно "краще бачить", як повинні кошти працювати тут, в області. Фірма, що виграла тендер на харчування дітей, пізніше відмовилась. Тому треба провести ще один тендер, а це ще 54 дні. На наші звернення зреагували миттєво. Вже є постанова Кабінету Міністрів, яка визначає, що кожній сім'ї за кожен місяць відсутності харчування буде виплачена компенсація у розмірі до 200 гривень. А вже до нового навчального року новий тендер проведе обласна державна адміністрація і визначить, хто буде годувати дітей. Але двісті гривень, зрозуміло, не замінять гарячих обідів у школах.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=027568

ЗАКРЫТЬ НЕЛЬЗЯ УЗАКОНИТЬ:
Ника Рапацкая, "Южная правда", 21.04.2011, Николаевская обл.
Глава Николаевского облсовета Игорь Дятлов объявил войну незаконным карьерам.

 Еще одна из проблем, за которые взялся областной совет, - незаконные разработки земельных ресурсов, а попросту говоря, карьеры.
Эту проблему поднял глава Николаевского облсовета Игорь Дятлов на рабочем совещании с участием депутатов облсовета, руководителей правоохранительных и контролирующих структур.
Сколько на сегодняшний день действует в области незаконных карьеров - точно сказать не сможет никто. Более того, на вопрос о том, есть ли на вверенной им территории незаконные карьеры по добыче песка, отдельные главы сельсоветов в телефонном режиме озвучили информацию, которая очень уж отличается от реальной картины.
Так, в Арбузинском, Березнеговатском, Братском, Веселиновском, Вознесенском, Врадиевском, Доманевском, Еланецком, Казанковском, Кривоозерском, Очаковском, Первомайском и Николаевском районах незаконных карьеров якобы нет. Выявлены, а часто и не один, карьеры в Баштанском (территории Песковского и Старогороженского сельских советов), Жовтневом (Галицыново, Коларово, Калиновка, Зайчевское), Новобугском (Баратовский и Новополтавский сельсоветы), Новоодесском (Новопетровское, Троицкое, Баловное, Кандыбино) и Снигиревском (Галагановка, Новотимофеевка, Павловка) районах.
И хотя, по официальной информации, в селах Коларово, Галицыново, Зайчевское на данный момент мест незаконной разработки земель не выявлено, но на деле (и сей общеизвестный факт дружно подтвердили как журналисты, так и депутаты) карьеры есть и успешно эксплуатируются. Обнаружен, по информации Игоря Дятлова, незаконный карьер и на территории Корабельного района г. Николаева - неподалеку от Балабановки.
Подтверждением тому стали фотографии с "мест событий", сделанные в разное время суток, которые глава облсовета предоставил участникам совещания. Между тем дельцы на выдумку хитры. Так, один из карьеров расположен на… участке некоего Иванова, жителя с. Коларово, где активно и незаконно добывается песок. Но работы ведутся ночью, а днем без предусмотрительно снятых колес рабочая техника выглядит весьма безобидно, к тому же арестовать и вывезти ее в таком состоянии весьма проблематично.
Но хитрость часто граничит с неприкрытой наглостью "частников", наживающихся на незаконной разработке карьеров. Пример тому - Галицыновский карьер, где после так называемой рекультивации старого карьера, которая якобы там проводилась, остались пятиметровые ямы, засыпанные мусором.
Более того - "помешала" и труба газопровода, которую перенесли на несколько метров. Это привело к ее порыву, вследствие чего ближайший дачный кооператив почти на полгода остался без газа. А в то же время на месте нового карьера дельцы не только огородили территорию и поставили вагончик, но и прокладывают дорогу - также из незаконно добываемой жерствы.
И это лишь одна сторона проблемы разработки незаконных карьеров. Другая - обвал близлежащих жилых домов, падение электроопор и даже гибель детей, о чем не раз сообщали украинские СМИ.
Понятно, что головы сельсоветов вряд ли пребывают в неведении относительно того, что происходит на вверенной им территории. Но как ни прискорбно, приходится констатировать, что снова налицо главные беды нашей системы - коррупция и круговая порука.
Журналисты, например, утверждают, что они не раз выезжали на место незаконных разработок и каждый раз заставали там бурную деятельность. Но стоило им подключить к рейду представителей официальных структур, как в день визита не было даже намека на то, что здесь ведутся работы…
Поэтому начальник теруправления Госгорпромнадзора по Николаевской области Николай Еропунов также считает, что к ответственности надо привлечь и сельских голов, и участковых инспекторов, которые прекрасно осведомлены о незаконных карьерах.
С ним был солидарен и глава Госэкоинспекции в Николаевской области Виталий Бабенко, который убежден, что при желании главы сельсовета никаких незаконных карьеров не будет. А депутат облсовета Александр Кузнецов предложил наказывать всех причастных к незаконной добыче песка даже не по Административному, а по Уголовному кодексу.
Игорь Дятлов пообещал, что если в результате проверок будет доказана вина сельского головы, к нему будут приняты меры. Он согласен, что многие сельсоветы живут за счет этих карьеров, но "практику выживания пора прекращать", а незаконную деятельность… узаконить. Облсовет, по его словам, готов поддержать и главу сельсовета, инициировавшего решение сельсовета на разработку недр, и предпринимателя, готового получить лицензию на работу, платить налоги и выполнять социальные договора.
Ни для кого не секрет, что имеющие место факты незаконных разработок недр Николаевщины - это следствие недостаточного контроля со стороны исполнительной власти и местного самоуправления, правоохранительных и контролирующих органов, экологических и других служб.
И одного горячего желания закрыть карьеры в этом вопросе мало. Участники совещания единодушно сошлись во мнении, что, только объединив усилия - власти, милиции, депутатов, СМИ и других, можно добиться каких-то результатов.
Но что касается методов борьбы, тут мнения разошлись. Максимальный штраф с машины с незаконным песком, по информации главы Госэкоинспекции в Николаевской области Виталия Бабенко, составляет 102 грн., что вряд ли существенно ударит по карману предприимчивых дельцов.
Первый заместитель начальника УМВД в Николаевской области Валерий Радченко, в свою очередь, предложил выяснить, кто является потребителем незаконно добытого песка. Он уверен, что у налоговой службы должен возникнуть к ним закономерный интерес.
Еще более радикальный метод озвучил начальник Госуправления охраны окружающей природной среды в Николаевской области Сергей Литвак:
- Решить этот вопрос просто: дорога к карьеру ведет одна, поэтому надо поставить на этой дороге пост ГАИ, и ни одна машина не проедет. Просто милиция этого не делает.
Однако В. Радченко оказался не в восторге от данного предложения, резонно заметив, что "пост ГАИ у каждого карьера не поставишь. Если бы мы могли поставить милиционера у каждого преступника, у нас бы не было преступлений".
В результате для борьбы с незаконными карьерами было принято решение создать постоянно действующую рабочую группу и включить в ее состав представителей облсовета и облгосадминистрации, прокуратуры, УСБУ, УМВД, Госэкоинспекции и Госуправления окружающей природной среды, которые будут регулярно выезжать на места незаконных разработок и вести с ними борьбу, пока те не исчезнут с территории Николаевщины.
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=3543

НИЧЕГО ЛИЧНОГО, ТОЛЬКО БУКВА ЗАКОНА
Ирина Каратаева, "Слава Севастополя", 21.04.2011, АР Крым
На сессии горсовета утвердили тарифы и направили президенту Европейской комиссии за демократию через право Джанни Букиккио "Открытое обращение".

 Во вторник на сессии городского совета депутаты утвердили тарифы на услуги рэпов для каждого дома в отдельности, текст соглашения о взаимодействии горсовета и администрации, а также обратились в Венецианскую комиссию по поводу принятия проекта Закона о языках в Украине.
Одним из главнейших вопросов сессии глава городской госадминистрации Валерий Саратов назвал приведение в соответствии с решением суда тарифов на услуги ремонтно - эксплуатационных предприятий. Как уже сообщала "Слава Севастополя", коллегия судей Севастопольского апелляционного административного суда 29 марта частично удовлетворила требования 11 истцов-жителей Севастополя, признав недействующими тарифы на услуги рэпов (квартирная плата). Однако юристы обеих ветвей власти города обратились за разъяснением данного постановления в апелляционный суд в тот же день и на этом основании ходатайствовали о приостановлении действия этого решения перед Высшим административным судом.
На сессии горсовета 19 апреля начальник главного управления жилищно - коммунального хозяйства Александр Панасюк проинформировал депутатов о том, что "26 апреля на очередном заседании апелляционного суда будет произведено толкование решения, после чего будет понятно, как действовать дальше". Пока же начальник главного управления призвал депкорпус исправить допущенную 13 апреля 2010 года ошибку.
"В ходе рассмотрения материалов по административной жалобе коллегией судей было указано на обязательное соблюдение пункта 2 порядка формирования тарифов на услуги по содержанию жилых домов и придомовых территорий, утвержденного постановлением Кабинета министров Украины от 20 мая 2009 года N 529 об определении тарифа по каждому дому. Во исполнение этого требования были подготовлены проекты решений по предприятиям, обслуживающим жилой фонд территориальной громады "Об утверждении подомовых тарифов на услуги по содержанию жилых домов и придомовых территорий",-доложил Александр Панасюк.-В каждом проекте решения, подготовленном отдельно по каждому жилищному предприятию, предложены к утверждению тарифы по жилым домам. В приложениях утверждаются как тарифы в целом, так и количество предоставляемых ими услуг, а также структура тарифа по каждой услуге. Количество предоставляемых услуг по каждому дому определено в зависимости от необходимости их выполнения для обеспечения надлежащего санитарного, гигиенического, противопожарного, технического состояния дома и придомовой территории".
По утверждению начальника главного управления, в решениях жилые дома систематизированы по категориям в зависимости от этажности и видов благоустройства. В домах, оборудованных лифтами, для жильцов первых этажей определены тарифы без учета технического обслуживания лифтов, для жильцов квартир выше первого этажа-тариф с учетом содержания лифтов. В состав указанных тарифов не включены расходы на уборку дворовых туалетов, вывоза жидких нечистот и электроэнергию лифтов, которые финансируются за счет городского бюджета.
Но главное, доложил А. Панасюк, при формировании тарифов сохранены предложения рабочей группы городского совета по проверке эффективности работы рэпов, закрепленные решением городского совета от 13 апреля 2010 года N 9915. То есть, резюмировал начальник управления, "данными решениями размер тарифов не изменился, а только приведен в соответствие с решением судов".
Букву закона добавили депутаты и в отношения городских администрации и совета, утвердив текст соглашения о взаимодействии, который и был подписан в перерыве утреннего пленарного заседания. Подписанный документ глава горсовета Юрий Дойников назвал "взаимовыгодным", поскольку в нем "очень четко прописано разделение полномочий, регламентирующих посферную деятельность горсовета и администрации по вопросам, связанным с жилищно - коммунальным хозяйством, учреждениями культуры, рассмотрением земельных вопросов". "Можно долго надувать щеки, но у нас нет исполнительного органа. Нужно использовать штат администрации, финансирующейся из госбюджета, нам это выгодно",-сказал Юрий Дойников.
Глава СГГА Валерий Саратов подтвердил, что "администрация берёт на себя функции исполнительного органа" и что "все вопросы, которые готовит администрация, должны выноситься на сессию городского совета".
Валерий Саратов также подчеркнул, что "в документе уточнен порядок первичных рассмотрений заявлений физических и юридических лиц по предоставлению земельных участков". "Есть управление государственного комитета по земельным ресурсам, которое замыкается на Киев. Есть администрация, в которой всего 3 человека занимаются земельными вопросами. Есть городской совет, в котором есть земельное управление, в котором работают 15 человек. Но для того чтобы завязать этих исполнителей в единое целое, прописываются взаимоотношения этих структур",-подчеркнул Валерий Саратов.
О законности говорится и в решении "Об обращении депутатов Севастопольского городского совета по вопросу принятия проекта Закона о языках в Украине". В принятом обращении городские депутаты призвали народных депутатов вынести на ближайшее пленарное заседание рассмотрение проекта Закона о языках в Украине, представленного народными депутатами Украины А.С. Ефремовым, П.Н. Симоненко и С.Р. Гриневецким.
"Проект Закона о языках в Украине определяет механизм применения официального регионального статуса для русского языка, снимает ограничения свободного применения во всех основных сферах общественной жизни-телевидении, рекламе, кинематографе, местном самоуправлении, судопроизводстве и образовании",-говорится в обращении.
Кроме того, о правах севастопольцев на родной язык горсовет доложил и в Венецианскую комиссию, направив президенту Европейской комиссии за демократию через право Джанни Букиккио "Открытое обращение". В нем Севастопольский горсовет выражает свое недоумение относительно выводов Европейской комиссии о целесообразности принятия указанного проекта закона.
"Комиссия в своих выводах подошла к Украине избирательно. Она вычленила языковую ситуацию в нашей стране из общеевропейского контекста и осудила у нас те принципы лингвистической политики, которые она горячо поддерживает в других государствах. В своих выводах комиссия противоречит сама себе, декларируя в одном месте текста выводов безусловное право человека на выбор языка во всех сферах общественной жизни и осуждая широкое использование родного языка русскоязычными гражданами Украины в другом",-говорится в обращении.
В ходе обсуждения текстов документов Валерий Саратов заявил, что, "защищая права русского языка, мы также очень серьёзно должны заниматься украинским языком". "Я всегда говорил и буду говорить о том, что наши дети должны говорить на русском и украинском языках",-подчеркнул глава СГГА с трибуны.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=4&day=21&id=25453

О ДЕЛАХ НАСУЩНЫХ. И НЕ ТОЛЬКО
"Юг", 21.04.2011, Одесская обл.
Цены на основные продукты питания в Одесской области стабильные, заявил председатель Одесской областной государственной администрации Эдуард Матвийчук.

  "Цены на основные продукты питания в области стабильные и мы очень хорошо выглядим среди всех остальных регионов страны. Нам удалось принять меры для сдерживания цен на хлеб", - сказал Э. Матвийчук.
По словам главы ОГА, для сдерживания цен на социально важные продукты власть должна использовать рыночные механизмы. В настоящий момент Одесский регион задыхается без оптового продуктового рынка: "Сейчас мы работаем над созданием такого рынка в области. Это будет большой объект, площадью более ста гектаров, аналог того, который откроется летом в Киеве. Находясь в Одессе, министр аграрной политики Николай Присяжнюк полностью поддержал эту идею и сказал, что государство поможет области в этом вопросе. Создание такого рынка окажет влияние на регулирование цен и станет неким рычагом власти по контролю над ценообразованием".
Э.Матвийчук заверил, что в нашей области будет возрождаться производство сахара. Об этом он сказал после рабочего визита в Любашевский район и посещения Заплазского сахарного завода: "В лучшие времена этот сахарный завод производил до четырехсот тонн сахара в сутки и занимал пятое место во всем бывшем Союзе. Заплазский завод необходимо возродить, это позволило бы создать тысячу новых рабочих мест и повлиять на развитие отрасли во всем регионе".
По словам губернатора, уже есть инвестор, который готов вложить в предприятие около двух миллионов гривень. Более того, представители инвестора уже работают над выведением завода из нынешнего нерабочего состояния.
"Я уверен в том, что это предприятие заработает уже в этом году, и в Одесской области возродится производство сахара", - подчеркнул Эдуард Матвийчук.
Еще об одной проблеме сказал губернатор: в Одесской области происходят постоянные задержки с выдачей населению государственных актов на землю.
Встречаясь с жителями Любашевского района, председатель Одесской обладминистрации пообещал взять этот вопрос под личный контроль: "Скоро жители нашей области получат свои госакты на землю, которых они ждут годами".
По словам председателя ОГА, для жителей области земельный вопрос является одним из самых важных. Многие вопросы, считает губернатор, можно решить на уровне районных государственных администраций: "Но самым важным вопросом является земельный. Люди, заплатившие деньги, годами не могут получить государственные акты. Известно, что это касается не только Любашевки - у огромного количества жителей нашей области такие же проблемы. И я поручил немедленно разобраться. Мне подготовят список всех пострадавших, и мы немедленно примем меры".
В понедельник во время аппаратного совещания Эдуард Матвийчук сообщил, что в ближайшее время будет проведено сокращение государственных служащих в областной и районных государственных администрациях: "Уже готова новая структура Одесской областной государственной администрации. Наши предложения будут направлены в Киев, после чего начнется процесс сокращения".
По словам Эдуарда Матвийчука, в Одесской областной государственной администрации произойдет сокращение числа служащих на двадцать пять процентов, а в райгосадминистрациях - на двадцать процентов.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1460.html

МЭРСКАЯ ДОЛЯ
Владислав Ивченко, "Данкор", 20.04.2011, Сумская обл.
Ахтырский мэр ушел в отставку, сумской голова получил поддержку губернатора, а бывший конотопский градоначальник трудоустроился в облгосадминистрации.

Мэр Ахтырки ушел в отставку
Олег Касьяненко, избранный чуть более полугода назад мэром Ахтырки, подал 15 апреля заявление о сложении своих полномочий. На состоявшейся тогда же внеочередной сессии Ахтырского горсовета депутаты приняли заявление г-на Касьяненко к сведению. И.о. мэра стал секретарь Ахтырского горсовета Александр Цилуйко, представляющий Партию регионов. Г-н Касьяненко шел на выборы от партии "Сильная Украина".
По некоторым данным, отставка г-на Касьяненка связана с ситуацией вокруг городского парка, который мог получить частного хозяина.
На пресс-конференции 18 апреля губернатор Юрий Чмырь так прокомментировал произошедшее:
- Касьяненко несколько раз приезжал ко мне по вопросу строительства больницы в Ахтырке. Он очень переживал, будут средства или нет. Я ему дал понять: если я обещал, то строить будем. Он мне показался очень эмоциональным. Но то, что он запутался среди собственных желаний… Этот парк, когда он, как частный предприниматель, мэру города (сам себе) пишет... Думаю, он психологически не выдержал и сделал выводы.
Губернатор также упомянул, что г-н Касьяненко пропустил последние сессии горсовета, которые должен был вести.
Ахтырский градоначальник стал первым мэром на Сумщине, ушедшим в отставку после выборов прошлого года.
Чмырь исключил отставку Минаева
Судя по всему, сумской мэр Геннадий Минаев не составит компанию своему ахтырскому коллеге. Во всяком случае, губернатор Юрий Чмырь заявил, что выступает против возможной отставки мэра Сум Геннадия Минаева.
- Сегодня не вижу смысла будоражить ситуацию. Мэр работает второй срок, очень качественно работает, - сказал глава области на пресс-конференции 18 апреля.
По мнению г-на Чмыря, между ним и мэром налажено хорошее сотрудничество по всем вопросам. В то же время главу области не очень устраивает команда г-на Минаева.
Также Ю.Чмырь опроверг утверждения главы областной организации ВО "Батьківщина" о якобы имеющем место среди "регионалов" Сумщины расколе из-за Г.Минаева, отставки которого добивался нардеп Андрей Деркач. Г-н Чмырь напомнил: г-н Деркач закреплен Партией регионов за Глуховом и прилегающими районами, а имевшие место конфликты между мэром и нардепом вполне решаемы.
Бывший мэр Конотопа возглавил областное ЖКХ
Экс-мэр Конотопа Иван Огрохин назначен начальником областного управления ЖКХ. Как сообщил 18 апреля губернатор Юрий Чмырь, кандидатура Огрохина прошла соответствующее согласование в Киеве.
- У него есть опыт мэра Конотопа. Я знаю его работу там и считаю, что такого специалиста нельзя оставлять без работы, - сказал г-н Чмырь.
Напомним: предыдущий руководитель областного ЖКХ Владимир Шамрай уволен по инициативе губернатора.
По теме
Чмырь встречался с Фирташем
Встреча губернатора Сумщины Юрия Чмыря и бизнесмена Дмитрия Фирташа длилась около 3-х часов.
По словам сумского губернатора, обсуждалась ситуация на "Сумыхимпроме" и в банке "Надра". По "Сумыхимпрому" г-н Фирташ, чьи кадры сейчас управляют предприятием, пообещал в 2,5-3 раза увеличить производство двуокиси титана, для чего будет проведена существенная реконструкция производства, которая начнется уже в этом году.
- Есть стремление достичь объемов производства больших, чем в советское время, - заявил г-н Чмырь на пресс-конференции 18 апреля. - Также Дмитрий Фирташ пообещал, что готов поддержать и социальную инфраструктуру "Сумыхимпрома".
По словам губернатора, банк "Надра" будет обслуживать "Сумыхимпром" и работников предприятия.
Визит Д.Фирташа в Сумы прошел в полусекретной обстановке 6 апреля. В пресс-службе облгосадминистрации тогда заявили, что не владеют информацией о приезде киевского гостя.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/64799

РАДИЙ ЧИ НЕ РАДИЙ, ЩО НЕМА РАЙРАДИ?
Юлія Фомічова, "Вечірні Черкаси", 20.04.2011
Ситуація із райрадами у Черкасах дійшла до того, що мер попросив утрутитися Президента.

 Днями черкаські інваліди, пільговики, громадяни, що одержують субсидії, та інші соціально незахищені мешканці Черкас можуть опинитися без коштів, які до цього надавала їм держава на найнеобхідніше. Причиною стало задоволення клопотання Соснівської районної ради Черкас, яке зупинило дію рішення міської ради "Про міський бюджет на 2011 рік" у частині соціальних виплат.
- На превеликий жаль, турбуючись, як на мене, про свої зарплати і посади, посадовці Соснівської районної ради звернулися до суду про визнання рішення міської ради "Про неделегування повноважень районним радам", ухвалене у лютому поточного року, недійсним. Паралельно вони звернулися до суду, щоб призупинити рішення про міський бюджет на цей рік, тим самим залишивши без соціальних виплат десятки тисяч черкасців, - говорить директор департаменту бюджетної політики міськвиконкому Наталія Джуган.
Уже найближчим часом було скликане позачергове засідання сесії міської ради, на якому намагалися врегулювати це питання. Від імені Черкаської міської ради було надіслано звернення до Президента України з проханням особисто втрутитися у ситуацію.
- Певно, переслідуючи власні інтереси з виплати заробітної плати, Соснівська районна рада не погребувала тим, щоб залишити без фінансування соціально незахищені верстви населення, - нарікає керуючий справами Черкаського міськвиконкому Микола Кудрявцев.
Повноваження не тільки депутатів райрад, а й існування їх самих під сумнівом уже протягом десяти років.
- Не можна ставити питання економії коштів лише за рахунок райрад. Із 46 мільйонів гривень на утримання апарату тільки 16 мільйонів гривень ідуть на райради, - наполягає на своєму керуюча справами Придніпровської райради Наталія Коваленко.
Депутат міської ради Олег Ліходькін зазначає:
- Більшість міст, подібних до Черкас, уже відмовились від райрад.
http://vechirka.ck.ua/misto/radij-chi-ne-radij-shho-nema-rajradi/

СИТУАЦІЯ В КРИМУ

ПОЛНЫЙ ФОРСАЖ!
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 20.04.2011
В Крыму будет реализован рекордный инвестиционный проект.

 На протяжении минувшего десятилетия крымские власти неоднократно заявляли о необходимости реализации масштабных инвестиционных проектов развития Западного Крыма. В 2007 году была разработана концепция развития региона - "Золотые пески Крыма". Однако начинание осталось на бумаге. Во время рабочей поездки в автономию вице-премьер, министр инфраструктуры Украины Борис Колесников ознакомился с ходом строительных работ гоночного трека "Crimea Grand Prix" в Сакском районе. А премьер автономии Василий Джарты заявил, что на мототреке будут проводиться престижные международные соревнования, что обеспечит значительный приток туристов.
С повышенной отдачей
По словам Колесникова, на западном побережье Крыма будет реализован проект строительства 100 отелей с развлекательной зоной, аэропортом и другой курортной инфраструктурой, который планируется начать в 2014-2015 годах. Для этого будет объявлен международный конкурс по разработке плана инвестиционного проекта.
- Мы хотим создать проект по аналогии с турецкой Антальей. Сюда ближе лететь, чем в Турцию, а значит, дешевле. Но для этого необходимо учесть все особенности Антальи: от услуги "всё включено" до анимационных представлений каждый вечер в каждом отеле, - сообщил он.
Чиновник рассказал, что параллельно правительство Украины рассматривает инвестиционный проект строительства нового терминала в аэропорту "Бельбек".
- Это необходимо, чтобы туристам было максимально удобно добираться до западного побережья, но главное, конечно, это железные и автомобильные дороги к местам будущей застройки, - подчеркнул Колесников.
По его словам, всё это позволит использовать курортные возможности региона с повышенной отдачей.
- Если помните, во времена СССР Крым принимал 10 миллионов туристов. В нынешнем году автономия планирует принять 6 миллионов туристов. Наша задача, чтобы за 10 лет мы вышли на уровень 20 миллионов туристов в год, - подчеркнул Колесников.
Колесников пообещал, что компании, которые примут участие в строительстве, получат преференции в виде налоговых каникул на 5 лет. Также правительство намерено частично погашать проценты по взятым ими кредитам. Однако активное строительство начнётся только после проведения чемпионата Европы по футболу в 2012 году, поскольку, по словам вице-премьера, государство пока не в силах "потянуть" столь глобальный проект. "Закончим одно, приступим к следующему", - заверил он.
Земельные компромиссы
По словам Колесникова, туристы должны получить в Крыму уровень сервиса, близкий к тому, что отдыхающие получают на побережье Турции. Напомним, ранее он высказывал идею развития западного и восточного побережья Крыма по образцу "турецкой модели". Согласно ей государство берёт на себя расходы по созданию инфраструктуры - вода, газ, электроэнергия - и продаёт на аукционе участки размером 1-3 гектара частным инвесторам под строительство отелей, ресторанов, развлекательных центров. Вице-премьер отметил, что реализовывать столь крупные инвестиционные проекты на ЮБК сложно, поскольку отсутствует системность в предоставлении земли.
- Мы изучили внимательно Южный берег Крыма. Земли там растащили, - констатировал чиновник.
Крымский премьер Василий Джарты сообщил, что в ходе реализации инвестиционных проектов в Западном Крыму правительству предстоит "поднять серьёзный пласт работы, связанный с земельными вопросами".
- Мы будем готовить проекты развития инфраструктуры, создавая возможности для развития туристической сферы. Ведь для каждой из зон развития необходимо по 200-300 гектаров земли, - сказал премьер.
Председатель Республиканского комитета по земельным ресурсам Крыма Александр Чабанов сообщил, что земли Сакского, Черноморского, Раздольненского районов имеют огромную привлекательность для реализации инвестиционных проектов.
- В Сакском районе подготовлен и утверждён для продажи через аукционы 21 земельный участок, - заверил Чабанов.
По мнению Колесникова, процесс реализации участков будет проходить "легко".
- Многие земли от Севастополя до Евпатории принадлежат Министерству обороны, и не будет проблемой передавать их на аукционные торги, - отметил он.
Однако на пути развития неосвоенных территорий Крыма существуют и препятствия. Большая часть земель распаёвана, в границах населённых пунктов свободной земли практически не осталось. Александр Чабанов считает: чтобы высвободить территорию, необходимо искать компромисс с собственниками участков.
- У нас есть хороший пример в Черноморском районе. В одном населённом пункте переговорили с людьми, и они согласились возвратить часть паёв, получив взамен в границах населённых пунктов свои 25 соток, - рассказал он.
Поехали!
На месте будущего мототрека директор Агентства регионального развития Крыма Алексей Стародубов презентовал крымским и киевским чиновникам проект поэтапного развития Сакского района "Экогород", предполагающий строительство международного аэропорта, коттеджного городка, отелей, рекреационных и спортивных сооружений. А мотогонщик из Брянска, глава компании ООО "Степрейсинг Тим" Анатолий Кучмин презентовал проект гоночного комплекса "Crimea Grand Prix".
Напомним, в июне 2008 года Совет министров Крыма передал ООО "Степрейсинг Тим" в аренду на 49 лет 100 гектаров земли в Сакском районе под сооружение гоночного трека. Согласно плану строительства он должен быть сдан в нынешнем году, а первые полномасштабные соревнования пройти уже августе. По словам Кучмина, проект трека разработан немецкой фирмой Tilke, принадлежащей известному в мире инженеру Герману Тильке, проектировавшему треки в Китае, Бахрейне, Турции. Крымский трек станет 19-м в списке треков, предназначенных для международных гоночных мероприятий. Общая длина трека, которому нет аналогов на постсоветском пространстве, составит почти 5 километров и позволит развивать скорость мотоциклов более 300 километров в час. Помимо гоночной трассы комплекс включает рестораны, бары, VIP-лоджии, вертолётные площадки, медицинский центр, парковки. Он сможет принять 142 тысячи зрителей.
По словам Колесникова, общая стоимость проекта составляет 245 миллионов евро. В июне будет сдана первая очередь гоночного комплекса, а завершить строительство планируется в мае 2012 года.
Кучмин также сообщил, что кроме мотогонок на треке возможно проведение крупных международных автомобильных соревнований, которые могут привлечь на полуостров огромное количество туристов.
- Поскольку по стандартам безопасности крымский трек гораздо выше требований, предъявляемых к трекам для гонок "Формула-1" и "Формула-3", здесь вполне возможно проводить такие соревнования. Однако для этого правительство Крыма должно заключить контракты с их организаторами, - сообщил Кучмин.
Джарты пообещал, что этот вопрос не останется без рассмотрения.
- Надо заключить контракты? Давайте! - согласился премьер.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/04/20/polnyjj-forsazh

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

МЕСТНЫЕ РЕФЕРЕНДУМЫ ВЫГОДНЫ ГРОМАДЕ
Виктор Юматов, "Жизнь", 21.04.2011, Донецкая обл.
Верховная Рада Украины приняла в первом чтении правительственный законопроект "О местном референдуме".

 Согласно принятому документу, подготовленному Министерством юстиции, право назначить местный референдум отдается территориальной избирательной комиссии, которая принимает соответствующее решение по инициативе не менее 10% жителей местной общины.
А вот инициативная группа образуется на общих собраниях граждан, в которых принимают участие не менее 50 участников местного референдума - для проведения местных референдумов на территории села или добровольного объединения нескольких сел, поселка, района в городе; 100 участников - на территории города районного значения; 150 участников - для проведения местных референдумов на территории города областного или республиканского значения, в Крыму и 200 участников - на территории Киева и Севастополя.
Добавим, что инициативная группа имеет право открыть счет фонда местного референдума для организации сбора подписей участников в поддержку выдвижения инициативы о проведении местного референдума и агитации за счет средств членов самой инициативной группы и добровольных взносов.
Напомним, действующий Закон "О всеукраинском и местном референдуме" также предусматривает проведение местного референдума по инициативе десятой части жителей, однако право назначить опрос отдает депутатам местных советов.
КПУ и оппозиция нервничают
За принятие законопроекта в первом чтении проголосовали 226 депутатов. Заметим, что в парламентской оппозиции почти сразу выразили беспокойство, что нынешняя власть принимает вышеназванный закон лишь для легализации собственных инициатив в регионах. Того же мнения и народные избранники входящей в парламентское большинство Коммунистической партии Украины. Нардеп-коммунист Евгений Царьков заявил, что "законом о местном референдуме власть будет пользоваться чаще, чем общины". "Собрать референдум будет намного проще, но решение о его финансировании будет приниматься исполнительными органами власти. Потому власть будет финансировать только свои референдумы, а это никакая не демократия", - заявил Евгений Царьков.
А вот народные избраинники оппозиционных фракций - БЮТ и НУНС - опасаются, что законопроект, принятый вчера по сокращенной процедуре, не будет меняться ко второму чтению.
Заметим, что в Партии регионов утверждают обратное. Нардеп Верховной Рады от "бело-голубых" Александр Черноморов заверил, что документ ко второму чтению доработают по некоторым вопросам.
На местах закон ждали
Депутаты местных советов, у которых по новому закону фактически исчезает право назначить опрос, приветствуют нововведения, принятые Верховной Радой. "Утверждение закона о местном референдуме даст громаде больше возможностей в управлении своим районом, городом и так далее, - рассказал "Жизни" нардеп Донецкого областного совета Игорь Чичасов. - Ведь участвовать в управлении местом своего проживания - это право гражданина и нужно сделать так, чтобы каждый житель громады участвовал в принятии решений. Я имею в виду что в таком случае и местное самоуправление может еще больше самореализоваться как представительский орган. Поэтому принятие закона о местном референдуме - это шаг к углублению демократии. Я думаю, ко второму чтению еще будут некоторые доработки. Большие или нет, сказать не могу.
А заявления оппозиции никакой почвы под собой не имеют, по крайней мере я так думаю. Если наши сегодняшние оппоненты или коммунисты утратили связь с громадой, со своими избирателями, то это их проблема".
Добавим, что с инициативой о местном референдуме уже не раз выходили и представители районных советов. "В принципе, это положительные сдвиги, если у громады будет больше возможностей влиять на ситуацию в своем месте проживания, - сказал "Жизни" председатель Волновахского райсовета Иван Овчинников. - Такой референдум можно использовать, чтобы, к примеру, объединить два-три совета. Конечно же, дальше нужно будет работать над механизмами объединения, но это уже другой вопрос. Главное, чтобы громада смогла выразить и зафиксировать такое желание, поэтому принятый Верховной Радой закон мы поддерживаем".
Напоследок заметим, что во втором чтении закон о местном референдуме будет доработан в части взаимодействия власти и жителей при проведении референдума.
http://www.life.donbass.com/nportal/news/6464

ЕКОНОМІКА

ХОТИМ И МОЖЕМ
Елена Манина, "Крымская правда", 21.04.2011
Пока Украина и Российская Федерация вели геополитические споры, Крым презентовал свой инвестиционный потенциал.

 Два важных события политического и экономического характера произошли в конце прошлой недели в южной столице автономии: заседание Экономического совета СНГ и международный инвестиционный форум "Ялтинские деловые встречи". И хотя их итоги для Украины в целом можно признать промежуточными, Крым заработал конкретные дивиденды.
С примесью газа
В пятницу в Ливадийском дворце прошло 49 заседание Экономического совета СНГ. В повестку дня вошло 15 вопросов, в том числе согласование проекта межгосударственной программы инновационного сотрудничества стран - участниц СНГ, а также подготовка к межгосударственной выставке в Москве, посвящённой 20-летию Содружества.
Но главной темой обсуждения стал проект договора о зоне свободной торговли, разработанный Министерством экономического развития РФ и представленный в исполнительный комитет СНГ в конце 2008 года.
В феврале 2011-го документ был признан согласованным, а в марте одобрен Комиссией по экономическим вопросам при Экономическом совете СНГ. Суть договора - в ликвидации барьеров в торговле между странами, в первую очередь в сфере таможенной политики. В частности, импортные пошлины должны быть сведены к минимуму, а экспортные - поэтапно отменены.
Обсуждению этой темы была посвящена неофициальная часть мероприятия, прошедшая в закрытом режиме. Но выработать общую точку зрения его участники так и не смогли. Проблема в том, что, как пояснил позднее первый вице-премьер РФ Игорь Шувалов, Россия не собирается отказываться от взимания пошлин на свои энергоносители.
- Идёт спор: может ли Россия отказаться от различных пошлин в отношении энергоресурсов для всех стран, входящих в СНГ. Ответ: нет, не может, - заявил он.
На вопрос корреспондента "Крымской правды", возможны ли такие преференции для стран - членов Таможенного союза, Шувалов ответил:
- Мы договорились с нашими партнёрами по Таможенному союзу и Единому экономическому пространству, что наиболее льготный режим по продаже энергоресурсов, то есть не взимая экспортные пошлины, будет применяться к тем, кто образует единую таможенную территорию и Единое экономическое пространство.
При этом он заверил, что Россия не оказывает давления на Украину. "Россия не активнее предлагает Украине вступить в Таможенный союз, во всяком случае не более активно, чем сама Украина интересуется этим форматом", - сказал он.
Впрочем, по словам Шувалова, снижение экспортных пошлин возможно и на основании двусторонних соглашений. Такое соглашение Россия уже разрабатывает с Киргизией, интерес к этому формату проявил и Таджикистан.
По сути позиция российского чиновника не выходит за рамки сложного межгосударственного диалога по газовому вопросу, который почти год ведут украинские и российские власти. Напомним, и президент, и премьер-министр Украины неоднократно заявляли о несправедливости цен на российские энергоносители, зафиксированных в действующем контракте. Эта тема обсуждалась и в прошлый вторник на переговорах премьер-министров Украины и России Николая Азарова и Владимира Путина в Киеве. Интрига встречи в том, что позднее Азаров заверил: его российский коллега согласился пересмотреть подход к ценообразованию, но Путин это заявление опроверг.
- Мы не договаривались о том, что будем пересматривать действующий контракт, - сказал он журналистам, вернувшись в Москву.
Отметим, геополитическая формула "дешёвый газ в обмен на членство в Таможенном союзе" возникла гораздо раньше встречи двух премьеров. И то, что их переговоры будут сложными, тоже было известно заранее, причём не только в Киеве и Москве, но и в Брюсселе. За день до приезда Путина президент Виктор Янукович попытался сгладить острые углы "разновекторной" политики Украины. "Сотрудничество с Таможенным союзом не будет препятствовать созданию зоны свободной торговли с ЕС, а в будущем сможет способствовать евроинтеграционным процессам на евроазиатском пространстве", - заявил он на пресс-конференции после встречи с президентом Еврокомиссии Жозе Мануэлем Баррозу. Тот возразил: "Невозможно интегрироваться в Таможенный союз и в то же время иметь углублённую и всеохватывающую зону свободной торговли с ЕС".
Так стоит ли удивляться, что участвующий в заседании Экономического совета СНГ первый вице-премьер Украины Андрей Клюев в своих комментариях предпочёл ограничиться общими фразами. "Чтобы Украина вступила в Таможенный союз, нам необходимо пройти очень серьёзную внутригосударственную процедуру, поэтому однозначно ответить на этот вопрос я не могу. Тем не менее мы проявляем огромный интерес к Таможенному союзу", - сказал он.
В итоге участники встречи к консенсусу так и не пришли и решили провести дополнительные межгосударственные консультации и двусторонние встречи. Окончательный вариант договора о зоне свободной торговли в рамках СНГ планируется подписать на заседании Совета глав правительств стран Содружества, которое состоится в мае в Минске.
Потенциал для инвестиций
Обсуждение позиции Украины в вопросе присоединения к ТС продолжилось и на форуме "Ялтинские деловые встречи", для чего участники заседания переместились из Ливадии в санаторий "Россия". Правда, учитывая менее официальный формат мероприятия, высказывались более жёстко.
- Мы бы приветствовали подключение к Таможенному союзу и ЕЭП наших украинских партнёров, - заявил Шувалов. - Но, к сожалению, приходим к пониманию, что Украину участие в Таможенном союзе и Едином экономическом пространстве не привлекает.
В соответствии с этой позицией Россия и будет выстраивать свою линию поведения.
- Государства Таможенного союза и Украина конкурируют во многих отраслях, но есть и те области, где присутствует кооперация: военно-техническое сотрудничество, производство товаров двойного назначения. Если не будет прочной долгосрочной интеграции по этим направлениям, РФ будет создавать параллельные производства, и в итоге будет ещё более жёсткое соперничество. С учётом масштабов российской экономики сложно сказать, какое влияние это окажет на экономическое положение Украины, - констатировал российский вице-премьер.
Впрочем, приезд в Крым представительных делегаций имел и положительный результат, в первую очередь для самой автономии: инвестиционный форум стал площадкой для презентации масштабных проектов республиканской власти.
- Крым сегодня - это не тот Крым, который был год назад, - заявил на открытии форума крымский премьер Василий Джарты. По его словам, полуостров позиционирует себя уже не только как регион с благоприятным географическим положением и наличием уникальных природных ресурсов, но и как территория, имеющая значительный инвестиционный потенциал.
О том, что инвестиционная политика автономии предсказуема и долгосрочна, отметил Джарты, свидетельствует и принятая Верховным Советом АРК Стратегия социально-экономического развития республики до 2020 года. Премьер также подчеркнул, что Крым - это территория закона, где не работают теневые договорённости и двойные схемы. А гарантом честных и прозрачных отношений с бизнесом выступает действующая власть.
В качестве примера он привёл открытые торги по продаже земельных участков и прав их аренды - первый такой аукцион состоялся в марте. В целом же Совмин готов предложить семьдесят участков в Бахчисарайском, Белогорском, Красноперекопском, Ленинском, Сакском, Симферопольском районах, а также в феодосийском регионе и Большой Ялте. По мнению Джарты, практика земельных аукционов позволит не только системно развивать крымские территории, но и привлечь значительные средства в республиканский бюджет.
На выставке инвестиционных предложений Крыма интерес участников форума привлекла и экспозиция "Экогород" - проект, разработанный по инициативе Совмина компанией "ВАСКО". По словам гендиректора компании Юрия Васкевича, проектом заинтересовались не только потенциальные инвесторы, намеренные вложить в него деньги, но и финансовые структуры, в том числе российские, готовые эти деньги предложить.
Об интересе крупных банков к крымским инвестиционным проектам заявил и генеральный директор Финансово-банковского совета СНГ Павел Нефидов.
- В Крыму мы проводим вторую конференцию и видим, что интерес возрастает. Надеюсь, в ближайшее время мы услышим новости об их финансировании с учётом того, какие крупные финансовые институты принимали участие в форуме, - отметил он.
А чтобы автономия получила реальную возможность продвигать свои инвестиционные и инновационные проекты на международном уровне, между Советом министров АРК и Российским национальным комитетом по Черноморскому экономическому сотрудничеству (РНК ЧЭС) было подписано соглашение о сотрудничестве. Теперь российские партнёры будут заниматься поиском и привлечением инвесторов для реализации проектов, представленных правительством Крыма.
- Вскоре мы договоримся и попробуем провести презентацию крымских инвестиционных проектов в Москве, в торгово-промышленной палате. Пусть московские бизнесмены увидят возможности Крыма своими глазами, - заявил глава РНК ЧЭС Виктор Архипов.
А если, как предложил Клюев, встречи политиков и представителей деловых кругов стран Содружества станут в Крыму ежегодными, сделать это смогут не только московские бизнесмены.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/04/21/khotim-i-mozhem

ТОЧКА ЗОРУ

АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКO: СТРАТЕГІЧНІ ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ
Роман Івасів, "Галичина", 21.04.2011, Івано-Франківська обл.
Прикарпаття відвідав народний депутат України голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

 В Прикарпатському національному університеті та ІФНТУНГу він прочитав лекції про стратегічні проблеми у внутрішній і зовнішній політиці нашої держави, зустрівся з членами обласної організації своєї партії, представниками ЗМІ та провів ряд зустрічей з керівниками обласних структур усіх політичних партій опозиційного спрямування.
Пріоритетними, і з ним погодилась аудиторія конференц-зали Прикарпатського університету (історики, політологи, міжнародники), є внутрішні проблеми країни. На початку своєї лекції Гриценко попросив тих, хто думає, що без хабара може захистити в суді своє право, підняти руки. Не виявилось жодного. "За останні півтора року хто переконався, що влада твердо бореться з корупцією?".  Знову ніхто не підняв руки. "Хто впевний, що по закінченні навчання гарантовано буде мати робоче місце?". В залі такого не було. "На цьому можна було б поставити крапку і перейти до запитань і відповідей, - підсумував лідер "Громадянської позиції". -  Бо насправді це ключові загрози національній безпеці. Національна безпека - це не армія, не контррозвідка, не СБУ, навіть формально, за законом. Хто має сумніви, нехай відкриє закон 2003 року, де записано, кого держава має захищати і в якому саме порядку приорітетів. На першому місці громадянин, кожний з нас, на другому - суспільство, на третьому, підкреслюю, тільки на третьому - держава. А в нас все перевернуто з ніг на голову. В Україні близько 10 силових структур, загальна їхня чисельність приблизно в 715 тис. чоловік. З них - армія (191 тис.), яка охороняє нас від агресії ззовні. А чим займається решта півмільйона чоловік включно з податковою міліцією, внутрішніми військами, СБУ і т. д.? Вони прямо або опосередковано захищають державу, тобто владу від власного народу. Саме тому я вніс законопроект, який спрямований на руйнування одного з важливих елементів такої держави - податкової міліції. Сьогодні вони звітують, як зекономили понад 2 млрд. грн. для бюджету. А звітують тому, бо знають, що скоро будуть ліквідовані. Чому? Підприємці, які мають бізнес, добре знають цю структуру. Це 10 тисяч людей у формі зі зброєю, їхні посадові оклади найвищі серед усіх силових структур, з бюджетом понад півмільярда грн. А коефіцієнт корисної дії - 0,0. Мій законопроект обговорювали на двох профільних комітетах: з боротьби з корупцією і законодавче забезпечення правоохоронної діяльності, обидва підтримали. Так от, щороку податкова міліція порушує близько п'яти тис. карних або оперативно-пошукових справ - це коли вас прослуховують, за вами слідкують, вам у спальні можуть встановити відеоспостереження, без вашого відома проводять вдома обшук. Зі всіх заявлених справ до суду доводять максимум 20. А що ж решта? Шантаж і відкуп, нічого більше".
Щодо ключового стратегічного вибору країни між ЄС та ЄЕП, то Гриценко зауважив: "Насправді ж ті люди, які є найбагатші і стоять на найвищому рівні української політики, давно вже усвідомили, куди мав би бути направлений вектор нашої зовнішньої політики. Хоча б тому, що вони там живуть, там тримають свої кошти, там лікуються, там їхні літаки і яхти, їхні діти вчаться в університетах Лондона, Парижа, Риму, Берліна, а не в Астані чи Мінську, правда? В яких судах вони захищають свої права? Фірташ - в лондонському, а не десь у Казахстані. Де вони роблять операції? В Барселоні (в тому числі й Президент), Цушко - в Берліні, тобто все зрозуміло - це питання не географії, це питання цінностей".
Анатолій Гриценко був категоричний і щодо дій влади: "Оголошення владою проведення 21 реформи само по собі вже нонсенс. Ніде в світовій історії не має таких прецедентів, щоби це все можна було провести за п'ять років". Особливо детально він зупинився на курсі влади щодо скасування мораторію на продаж землі.
"Земельна реформа закінчиться крахом і катастрофою для народу"
"Останнім часом, - говорить Гриценко,- ключовим меседжем нашого Президента стала фактично одна тема - ринок землі. Все інше - з категорії ритуальних заклинань, те ж саме, про що говорили Ющенко, Кучма: демократія, боротьба з корупцією, підвищення стандартів життя. "Громадянська позиція" не стоїть на лівому крилі політичних партій, але я категорично проти, щоб нині в Україні впровадити ринок землі. Коли сьогодні економіки країн у світі рятують друкуванням паперових грошей без жодного матеріального забезпечення, - то це просто папірці, які не врятують фінансову стабільність у світі. Адже їх друкують кількасот мільярдів на рік, а піраміда заборгованості, яка була утворена минулими роками, вимірюється в квадрильйонах, тобто ще мінімум плюс чотири нулі. Значить, потрібно буде рано чи пізно визнавати світовий дефолт і по-іншому розрулювати ситуацію. Але ці паперові гроші кинуть туди, де можна буде щось матеріальне реально придбати. До прикладу, Росія, отримуючи паперові долари і євро від продажу нафти і газу, вже сьогодні намагається максимально швидко їх реалізувати в якісь інфраструктурні проекти, збудувати заводи чи таке інше. Я розмовляв з послом Росії в Україні Зурабовим, і він про це відверто говорив. Отже, повертаючись до ринку землі, наш Президент нам пропонує продати найбільший стратегічний ресурс країни за фантики. Коли на перших етапах говорили, що іноземці не будуть мати права купівлі землі, то тепер Президент чітко виступає за те, щоб іноземці купували нашу землю. Хоч ви добре знаєте, що у світі є багато країн, в яких немає приватної власності на землю, але вони нормально розвиваються. Очевидно, що від іншого залежить добробут людей. У нашому разі якщо хтось сумнівається, що земельна реформа закінчиться крахом і катастрофою для народу, я раджу прочитати законопроект про ринок землі, який розмістив на сайті Держкомзем. Як на мене, це не ринок землі, це навіть не базар, це скупка землі кількома сім'ями. Крапка. Адже в ньому записано: для латифундистів, тобто тих, хто нині має від 100 до 300 тисяч гектарів і більше, саме для них переважне право купівлі землі, а не для присутніх тут чи ваших батьків. Друге - без будь-якого аукціону й за початковою ціною. І третє - без обмеження загальної площі. Тепер поглянемо, яким чином готуються до реалізації цього законопроекту. 15 березня відбулися перевибори голови Національної академії аграрних наук, пана Зубця змінив пан Безуглий, перший заступник міністра АПК. Причому все відбулося форсовано, коли попередній голова пішов на лікарняний. Чому такий важливий інститут Національної академії аграрних наук? По-перше, він сам - один з найбільших латифундистів: тисячі гектарів по всій Україні та науково-дослідних господарств. А друге, найголовніше -  саме ця академія буде розробляти методики оцінки та відповідні категорії землі, тобто встановлюватиме ціну на землю. Саме тому влада взяла її під контроль. Зауважте, що ще закон не прийнято. Наступне. Нині юридичні особи, які мають право оренди землі, прискорено її скуповують, щоб у  майбутньому скористатися переважним правом купівлі, а там, де не хочуть її віддавати, - забирають силою. Далі. 23 березня пройшли парламентські слухання щодо ринку землі. За винятком першого замміністра АПК Безуглого, ніхто з 40-ка тих, хто виступав, не підтримав ринок землі. Разом з тим у  проекті постанови за підсумком парламентських слухань записано: підтримати і протягом місяця внести проект про ринок землі. Хлопці поспішають. І це дуже важливо, бо земля - стратегічний ресурс країни, особливо коли два з половиною мільярди людей на планеті не мають їжі. Недавно я говорив, що наступні війни будуть саме за такі ресурси, і, цілком можливо, це буде вже в цьому десятилітті. І останнє. Такі масштабні стратегічні реформи можна проводити за умови довіри суспільства, коли громадяни в своїй більшості підтримують реформи і впевнені, що їх знову не обдурять.  Чи є така впевненість? Думаю, скоріше навпаки, бо пам'ятаємо знецінені вклади в Ощадбанку, приватизацію та інші подібні державні "ініціативи".
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=14981&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=9e393e82fd

УКРАЇНСЬКІ КОМУНІСТИ: "АДМІНІСТРАТИВНІ САНКЦІЇ ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЗАРПЛАТИ ПРИЗВЕДУТЬ ДО ЧЕРГОВОГО ЗРОСТАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУГИ"
Світлана Піскова, "Вечірня Полтава", 20.04.2011
Своє бачення проблеми зарплатні у конвертах висловив лідер українських комуністів Петро Симоненко на засіданні медіа-клубу "На власний погляд".

 Як вважає політик, саме після роздержавлення виробництва у володарів фабрик та заводів виникла потреба у дешевій робочій силі, а відтак - бажання приховувати від бюджету свої статки.
- Вважаю, те, що пропонують зробити олігархи (а урядовці - це ті самі олігархи), - ввести штрафи за приховану робочу силу (34 тисячі гривень) та кримінальну відповідальність - не дасть позитивних зрушень, - наголосив Петро Симоненко. - Адміністративні методи призведуть до корупції у певних органах, зростання безробіття, скорочення робочого дня певної частини населення, а відтак і посилення соціальної напруги в суспільстві.
 Перший секретар Комуністичної партії України зауважує, що тільки держава здатна регулювати процеси детінізації заробітної плати та нелегального ринку праці. Проблему фракція комуністів пропонує вирішувати комплексно: повернути базові галузі у державну власність, дати малому та середньому бізнесу податкові канікули, в той час навантаження "по поверненню чистоти у суспільстві" візьме на себе державний сектор економіки.
- Та чи є у підприємця стабільні умови, аби спокійно працювати й чесно платити робітникам гроші не в конвертах? - обурюється Петро Миколайович. - Немає! Вважаю, що сьогодні треба розібратися із складовою собівартості електроенергії у загальній ціні продукції. Адже ми володіємо унікальним потенціалом енергетики (маю на увазі теплову генерацію Донецька, Дніпропетровська, вугілля західних покладів), що дає можливість забезпечити сировиною теплові електростанції й взяти під контроль базовий показник - вартість електроенергії у собівартості продукції. Це дасть можливість підняти рівень відсотків, що спрямовуються на зарплату в собівартості продукції. Якщо сьогодні ця складова дорівнює менше 10 відсотків, то це говорить про нашу з вами бідність. Ми - дуже бідна країна. 30-40 відсотків - такою має бути частка заробітної плати... Тож я впевнений, що пропозиції влади сьогодні, спрямовані на подолання тіньової зарплати, - це санкції на користь багатіїв. Ми ж пропонуємо вирішувати проблему не тільки адміністративними бар'єрами, а й допомагаючи бізнесу!
 Як підкреслив лідер комуністів Петро Симоненко, підприємцю сьогодні треба надати державну допомогу, аби він зрозумів: якщо бере кредит під 20 відсотків, треба ж його якось повертати...
- Щоправда, він його (кредит) і сьогодні намагається повернути... за рахунок того, що частину зарплати заводить у тінь, уникаючи податків, - вважає Петро Симоненко. - Страждають при цьому всі - бюджет, держава, працівник, якому колись доведеться йти на пенсію. Для прийняття справді державного рішення, треба повертатися до кредитної політики та банківської діяльності тут, в Україні. Це дасть можливість підтримувати виробника й забезпечить чесну виплату заробітної  плати.
 А ще лідер комуністів вважає, що економіка остаточно втратила український ринок.
- У нас немає власного виробництва, одна лише торгівля, - наголошує Петро Симоненко. - Отримуючи 3-5 відсотків від реалізації товарів та послуг, підприємець ховається в тінь - адже звідки він братиме кошти, щоб сплачувати інші податки? Як же за такої ситуації ті, хто пропонують сьогодні адміністративні санкції для детінізації зарплатні, хочуть вирішити й цю проблему?
Без сумніву: порядок потрібен. Але проблему детінізації зарплат треба вирішувати комплексно. Комуністи готові вести з ким завгодно дискусію, аби довести, що наша політична сила має не тільки розуміння проблеми, а й конкретні пропозиції, як подолати процес приховування зарплат від податків, а отже, й від бюджету. Те ж, що пропонують урядовці наразі, - чергове зростання напруги в суспільстві.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2011/4/20/36501930/

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

МІНІСТР КУЛЬТУРИ ПЕРЕСІВ З "МЕРСЕДЕСА" НА "ЛЕКСУС"…
Інна Пукіш-Юнко, "Високий замок", 20.04.2011, Львівська обл.
А головний міліціонер від "Кадилака" відкараскався, а "бобика" ще не купив.

 "Урядовий кур'єр" оприлюднив чергову порцію декларацій урядовців. Про свої доходи за минулий рік відзвітувалися міністр культури Михайло Кулиняк та шеф Міністерства внутрішніх справ Анатолій Могильов.
З безробітних - у мільйонери
Як і торік, керманич Мінкультури відзначився своєю загадковістю. 2010-го, перед призначенням в уряд, Михайло Кулиняк примудрився втулити у своє досьє декларацію за 2005 рік. "Засвітив" статки за період, коли ще працював помічником заступника міністра Кабінету Міністрів, а згодом став тимчасово безробітним. Цифри у декларації викликали сміх: 2 тисячі 895 гривень річного доходу і жодної копійки у банку. Та найсмішніше те, що за такої "бідосі" Михайло Андрійович продовжував колесити на "Мерседесі".
Як росли статки Кулиняка за наступні чотири роки, історія замовчує. "Бідував" Михайло Андрійович, "бідував", та… став мільйонером. Сума доходу у його декларації за 2010 рік - 1 мільйон 365 тисяч гривень. Але з чого розбагатів, міністр мовчить. У розділі про джерела доходів вказав лише 179 тисяч (у середньому - близько 15 тисяч на місяць) міністерської зарплати та шість тисяч матеріальної допомоги. Звідки взялися решта понад мільйон гривень - ні гу-гу.
Судячи з декларації Кулиняка, жоден з банків грошима міністра так і не розжився. Мабуть, Михайло Андрійович вирішив, що надійніше вкласти заощадження у "рухомість": пересісти з престижного "Мерседеса" на ще "люксовіший" "Лексус". З "квадратними метрами" у керівника Мінкультури - скромніше. У власності квартира на 151 "квадрат" і 0,1 га землі.
Міліцейський міністр спонсорує банки за "дякую"?
Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов торік розжився 372 тисячами гривень. Близько половини доходу - зарплата (193 тисячі за рік, або 16 тисяч на місяць), решта 178 тисяч значаться у декларації з припискою "Інші". Йдеться, очевидно, про VIP-пенсію. Хоча, крім неї, напрошується й інша можлива стаття доходів - відсотки з банківських заощаджень. Але з декларації міністра виходить, що гроші у банку він тримає за "дякую". На рахунках в Анатолія Могильова - 296 тисяч гривень. А у графі "Дивіденди, проценти, роялті" порожньо. Неув'язочка, одначе.
У дружини міністра доходів негусто: 17 тисяч 751 гривня від підприємницької і незалежної професійної діяльності. З власністю - краще: 22 "сотки" землі, будинок на 100 "квадратів", гараж площею 31,6 кв. м, ще 270 "квадратів" значаться у графі "інше". В Анатолія Могильова - нічого, крім земельної ділянки на неповних 11 "сотиків".
Що особливо полюбляє міліцейський міністр, то це круті авто. Історія зі службовим "Кадилаком" вже стала притчею во язицех. У сімейному гаражі подружжя Могильових "Кадилаків" не значиться, зате "Лексус" є.
А тим часом…
Торішній дохід американського президента Барака Обами і його дружини Мішель - 1 мільйон 728 тисяч доларів. Понад півмільйона з цієї суми пішли на сплату податків, 245 тисяч - на благодійність.
http://www.wz.lviv.ua/articles/92391

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: "В УКРАЇНІ ДВІ ОПОЗИЦІЇ: ТА, ЯКУ КИДАЮТЬ ЗА ГРАТИ, Й ТА, З ЯКОЮ ВЛАДІ ЗРУЧНО. ОБ'ЄДНАННЯ НАРАЗІ - НЕМОЖЛИВЕ..."
Світлана Піскова, 20.04.2011, Вечірня Полтава
На запитання щодо секрету її "стійкості", пані Тимошенко лише посміхається й нагадує про піст, а ще й про ті 10 кілометрів, що долає на щоденних пробіжках.

 Відвертим і обопільно приємним виявилося спілкування регіональних журналістів із лідеркою української опозиції Юлією Тимошенко у форматі медіа-клубу "На власний погляд" Всеукраїнської громадської організації "Український журналістський фонд". Не часто, як зізналася політик, їй доводиться бачити перед собою незаангажовану й позитивну журналістську аудиторію. Остання ж залишилася вдячною пані Тимошенко за її відверті відповіді та легкість спілкування.
 Не опозиційні політики повинні сьогодні оцінювати роботу влади, а журналісти, профспілки, підприємці й, зрештою, той вчорашній виборець, котрий віддавав свої симпатії владній команді, а сьогодні потерпає від результатів господарювання правлячої партії, - переконана лідерка української опозиції Юлія Тимошенко.
Попри негаразди, з якими стикається ця непересічна особистість, вона має чудовий вигляд, залізну витримку, почуття гумору. І справді, тут піар-технології безсилі - таким, як Тимошенко, лідером треба просто народитися. На запитання щодо секрету її "стійкості", пані Тимошенко лише посміхається й нагадує про піст, а ще й про ті 10 кілометрів, що долає на щоденних пробіжках. Спорту не зраджує вже багато років, а переконання у правоті своїх дій, підтримка однодумців - для неї як джерело сили.
За своїх однодумців - Народний рух України, "Самооборону", партію "Реформи та порядок" й окремих депутатів парламенту, Тимошенко спокійна - це її надійний тил. Випадкових "союзників" у своїй команді бачити сьогодні не бажає - надто гірким виявився попередній досвід, коли 2005 року бажали зробити парламентську Україну, а відтак і збирали під свої прапори якомога більше союзників, багато з яких згодом ставали... звичайними зрадниками. Щоправда, таких Юлія Володимирівна сьогодні делікатно називає політиками, які не можуть тримати удару. Й на закиди деяких членів її фракції щодо можливого об'єднання з частиною регіональної команди чи комуністами - відрубує:
- Я не бачу, зокрема серед "регіоналів", жодного представника, котрий розглядав би ситуацію у країні інакше, ніж їхній політичний лідер - Віктор Янукович. Такі або залишаються на полюванні, або натискають на кнопки у парламенті під диригування депутата Чечетова... Попри уявлення, що опозиція, аби перемогти, обов'язково має об'єднатися, я вважаю, що наразі будь-які союзи опозиції й інших політичних сил неприпустимі. Опозиція не може бути гомогенною, адже вона має різні джерела фінансування, різні цілі, різні стосунки з владою. Наразі в країні є одна опозиція, яку кидають за грати та дискредитують, і та, з якою владі зручно. Тому об'єднання заради об'єднання не має майбутнього.
 Юлія Тимошенко переконана у правильному курсі своєї команди. А відтак не приховує того, що припускається помилок та розчарувань. Натомість уперто наголошує на ідеї формування у суспільстві чіткої й зрозумілої моделі майбутнього української держави: мовляв, якщо нині ще немає у свідомості кожного громадянина такої моделі й уявлення - навколо ж чого тоді об'єднуватися й виходити на майдан?
- Щоб таке бачення майбутнього України було сформоване, починати треба зі зміни Конституції, - наголошує Юлія Тимошенко. - Адже в основному документі держави 90 відсотків декларацій не підтверджені ні механізмами застосування, ні дієвим контролем.  10 відсотків статей могли б спрацьовувати, однак через безкарність політиків і владців - просто не-ефективні... Ми мусимо набратися мужності й терпіння, створити інтелектуальні команди й запропонувати країні проект національної ідеї, заради якої ми можемо поборотися. Тільки тепер поборімося не за чергового лідера, який може виявитися порожнім місцем!.. Усі концепції щодо молодих сил, які мають народитися з надр суспільства й об'єднатися, - це певна політична тріпологія, що не має під собою підґрунтя. - Наразі ми, реальна опозиція, маємо проект політичного майбутнього України, що складається не з красивих слоганів і рекламних роликів, а з креслень, цифр, ком і крапок. Коли такий проект буде зрозумілим суспільству, навколо нього неодмінно об'єднаються громадяни...
 Із основними положеннями своєї концепції вочевидь пані Тимошенко буде знайомити суспільство поступово, наразі ж застерігає від можливих викликів, що чатують Україну на внутрішніх теренах і в міжнародній спільноті. Серед небезпек, що ускладнюють життя громадянам в самій Україні, на її думку, - методи правління нинішньої влади. Як визначила Юлія Володимирівна, використовуючи чотири групи ресурсів, влада просто цинічно й професійно заробляє на своїй державі власні статки.
- Народ України - один із таких ресурсів, який сьогодні нещадно використовують, - підкреслила Юлія Тимошенко. - Решта - це земля, що за концепцією влади розглядається як ваучерна приватизація, а в результаті - монополія, надра держави, зокрема шельф Чорного моря та державні монополії, які, або через спільні підприємства сусідніх держав, або, як сталося з Укртелекомом, через офшорну зону на Кіпрі, будуть переведені у приватну власність кланів. Без жодних відкритих процедур та потужних світових інвестицій!
 Та найбільше сьогодні Юлія Тимошенко переймається небезпекою викликів у міжнародній діяльності України. Адже з одного боку, гарант, бажаючи сподобатися Заходу, запевняє у курсі України на євроінтеграцію. З іншого - оголошує про формат вступу до Митного союзу.
- Президент потрапив у пастку власної політичної необізнаності, - говорить лідерка опозиції. - Він так і не зрозумів, що ж таке Митний союз, і в цьому - проблематика сьогоднішньої влади. Бо якби він уважно почитав відповідні документи, то звернув би увагу на одну умову, що передує вступу країни до Митного союзу. Це інтеграція до так званого євразійського економічного простору - наддержавної структури, що передбачає прийняття всіх рішень більшістю голосів, а вони розподіляються так: 40 відсотків - у Росії, по 20 відсотків - у Білорусі та Казахстану й по 10 відсотків - ще у двох країн. Тож у будь-якому форматі ці 50 відсотків завжди набиратимуться, адже туди делегуватиметься частина суверенітету кожної країни. На мій погляд, це не Митний союз, а повна політична інтеграція, за якої український Президент та влада втратять майже 40 відсотків своєї компетенції, а країна - значну частину суверенітету... Щодо нашої позиції, то ми не знаходимо іншого формату співпраці з державами, хіба що шлях у європейському напрямку.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2011/4/20/87635542/

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

"ДО ВЕЛИКОДНЯ НОВОВОЛИНСЬКІ ШАХТАРІ ОТРИМАЮТЬ СВОЇ ЗАРОБЛЕНІ ГРОШІ", -
"Волинь", 21.04.2011
пообіцяв перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Башкаленко.

 Напередодні Великодня на шахті № 10 Нововолинська знову панувала невизначена ситуація. Як розповів голова профкому ДП "Передпускова дирекція шахти № 10 Нововолинська" Віктор Ніжинець, державне фінансування об'єкта було ще не відкрито, і заборгованість із зарплати, яка вже перевищила 7 мільйонів гривень, шахтобудівникам ще не почала виплачуватися.
За коментарем ми звернулися до першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Башкаленка, який особисто контролює ситуацію на нововолинських шахтах.
"Ситуація відносно заробітної плати не відповідає дійсності, - сказав Олександр Башкаленко, - адже на казначейські рахунки області вже поступило 8,3 млн. гривень. Цього тижня я особисто мав зустріч з керівниками підприємств, які займаються будівництвом об'єкта - директором тресту "Західвуглебуд" Олегом Мандриком та директором ДП "Дирекція по будівництву об'єктів" Віктором Дуком. Ми розписали повністю заробітну плату шахтарів на ці гроші. Щодо скорочення робочих місць, то я взагалі про це вперше чую. Справа в тому, що минулого місяця повністю по кожному шахтарю було розписане його місце по технологічним картам. Так що проблем я не бачу, до Великодня нововолинські шахтарі таки отримають свої зароблені гроші. Як було зазначено у постанові Кабінету Міністрів, виділити на цей рік на шахту №10 сто п'ятдесят мільйонів гривень, так все до копійки ми і отримали.
Справді, напередодні через технічну затримку фінансування з Державного бюджету працівники шахти №10 опинилися під загрозою скорочення. Але допустити паніки ми не мали права, саме тому я особисто взяв ситуацію на вугільному об'єкті під особливий контроль. Для цього здійснив низку щотижневих візитів, які дали змогу захистити працівників від скорочень та ліквідувати напружену ситуацію. Під час однієї з поїздок до Нововолинська я дав обіцянку шахтобудівельникам, що державне фінансування бу дівництва об'єкта розпочнеться вже з квітня, і до Великодня робітники отримають зарплату", - повідомив Олександр Башкаленко.
http://www.volyn.com.ua/?rub=3&article=0&arch=1225

ДОРОГА ЦЬОГОРІЧНА ПАСКА
Євгенія Сомова, "Волинь", 21.04.2011
Набір продуктів для Великоднього кошика обійдеться волинянам у більш, як 400 гривень.

 У передпасхальні дні на ринках Луцька, як ніколи, багатолюдно. Біля прилавків - черги, яких давно уже не було. А ось у магазинах, супермаркетах покупців зараз менше і ціни перед святами там не змінювались. Супермаркети заздалегідь домовляються з постачальниками про необхідні поставки товарів і ціни. До того ж більшість продуктів, що входять до пасхального кошика, належать до категорії продуктів першої необхідності та продаються з мінімальними надбавками, встановленими державою
На Центральному ринку Луцька прилавки вгинаються від м'яса. Та й продавців багато - стоять у три ряди. Торгівля йде жваво, хоча й ціни напередодні свята зросли (є прогнози, що після нього навряд чи повернуться до старого рівня). Так, шинку, яку ще недавно можна було купити за 38-40 гривень, нині продають за 47-48. Але селяни, які вивезли на ринок продукцію, бідкаються, що закупівельні ціни на свинину цього року низькі, а корми дорожчають. Якщо далі так триватиме, то тримати свиней на продаж мало хто буде.
Наближення свята позначилося і на вартості молокопродуктів. За кілограм сиру нині треба заплатити щонайменше 26 гривень. Це на 3-7 гривень більше, ніж тиждень тому.
- Дорого,- зітхає чоловік біля прилавка. - Але мушу брати, бо дружина послала купити, сирну паску хоче спекти.
- То не ціни високі, а наші зарплати і пенсії низькі,- додає жінка, яка стоїть поряд.
- А у нас і зарплати нема,- каже продавець. - Годують нас корови - маємо їх аж три. Живемо зі своєї праці, з городу. Обробляємо шість гектарів.
Продавець - пані Оля з Горохівського району - розповідає, що вимушена була підняти ціни на свій товар, бо ж усе подорожчало - і проїзд в автобусі, і корми для худоби, і солярка для трактора. А ось молоко - ні. Заготівельники беруть його по 1.60 гривні за літр. Бідкається, що держава не цінує селянську працю. Дає змогу заробити переробним підприємствам, а не виробникам продукції.
"Дороге яйце до Великодня" - нині це прислів'я згадується, коли прицінюєшся до курячої продукції. Дешевше десяти гривень яєць від домашніх курей нині не купиш. Правда, деякі господині додають у паску фабричні. Вони дешевші - 5.50-7 гривень. Антимонопольний комітет рекомендував представникам бізнесу утриматися від необґрунтованого підняття цін у передсвяткові дні й отримувати прибутки за рахунок товарообороту. Гривню додав у ціні й цукор. З усіх складників паски напередодні свята не подорожчало хіба що борошно вищого ґатунку.
Разом з лучанкою пані Олександрою ми підрахували, у скільки обійдеться паска, спечена без особливих забаганок за її рецептом. Для неї потрібно літр молока (7 гривень), 100 г дріжджів (2 грн.), 900 г цукру (9 грн.), 2,5 кг борошна (10 грн.), 10 яєць (10 грн.), 500 г масла (28 грн.). Це уже 66 гривень. А якщо додати ще ванілін, родзинки, посипку, то вийде більше 70 гривень.
Дорожче, ніж торік, обійдеться і набір продуктів, які кладемо до пасхального кошика. До того ж, подорожчав і сам кошик. Якщо будете купувати новий, то обійдеться він у 50-55 гривень.
А на Пасху ще й прийнято ходити в гості та приймати гостей. Без салатів, звісно, застілля не обходиться. А вони будуть дорожчими, ніж кілька тижнів тому. Адже зросли в ціні овочі. Особливо цибуля ріпчаста і капуста. Якщо восени вони коштували відповідно 3 і 4 гривні за кілограм, то зараз 7.50-8.50 і 12-15 гривень. Ціни на "стару" городину високі, як ніколи. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року вони зросли утричі. Та й "молода" недешева. Рання капуста із Закарпаття взагалі "золота" - 20 гривень за кілограм. І, певно, від традиційних голубців чимало господинь відмовиться. Подорожчали й тепличні огірки, помідори, хоч на початку квітня спостерігалось їх здешевлення.
Тож окремі волиняни кажуть, що застілля цього року буде скромніше, але атмосфера свята все одно пануватиме в їхніх оселях.
http://www.volyn.com.ua/?rub=7&article=0&arch=1225

"НА ПРЕДПРИЯТИИ РАБОТАЕТ СЛИШКОМ МНОГО ЛЮДЕЙ"
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 20.04.2011, Днепропетровская обл.
Столь циничным образом руководство комбината комментирует масштабные сокращения рабочих, о которых писала "Вечерка".

 Наши читатели уже хорошо знают, что на "АрселорМиттал Кривой Рог" беззастенчиво лишают людей права на труд, преподнося это как неизбежность, обусловленную конкурентной борьбой.
- Слишком большое количество персонала на единицу выпускаемой продукции и очень обширный социальный пакет делают производство неконкурентоспособным, - заявил генеральный директор  "АрселорМиттал Кривой Рог" Ринат Старков  в своем интервью службе Би-би-си (см. www.krnews.com.ua за 8 апреля). - На предприятии работает слишком много людей, -  уверен генеральный директор. - И несмотря на то, что с 2005 года количество персонала сократилось на 18 тысяч человек, цифра эта остается по-прежнему высокой. Хотя мы и сокращаем количество работников, тех, кто остается, мы обеспечиваем широким социальным пакетом. И это нас волнует. Выходит, что наши конкуренты - производители стали в Канаде и других странах - становятся более конкурентоспособными, чем мы.
На встрече с трудовым коллективом Ринат Старков  прямо сказал, что его задача - сократить штат комбината до 20, а то и 15 тысяч работающих. Дело в том, что этой осенью уже заканчивается действие запрета на уменьшение количества работающих, обусловленного договором купли-продажи комбината, заключенным в 2005 году.
С тем, что с законами экономики нужно считаться, никто не спорит. Но уж если ссылаться на западных конкурентов, то сравнения нужно проводить со всех сторон.
В первую очередь, посмотреть,  по каким ценам продают продукцию конкуренты и наши предприятия - а в этом уже достигнут паритет. Но для них энергоносители пока обходятся дороже, чем в Украине.
Генеральный директор прав в том, что у нас, может быть, больший социальный пакет. Даже в развитых странах предприятия не содержат детских оздоровительных лагерей, баз отдыха и других объектов соцкультбыта. Когда в Украине начинали приватизацию крупных предприятий, трудящимся поясняли, что, мол, зачем эти объекты, мы будем платить такую зарплату, что вы сможете отдыхать там, где захотите. Однако этого не произошло. Например, год назад в горно-металлургическом комплексе Украины средняя зарплата составляла лишь 504 доллара, даже в России она тогда уже достигла 947 долларов, естественно, в Европе - гораздо выше. То есть фонд оплаты труда на предприятиях Европы и Канады даже при меньшем количестве работников может быть больше, чем на украинских предприятиях, ведь у нас очень дешевая рабочая сила. Поэтому вряд ли штат и его заработная плата могут составить для собственников предприятий большие проблемы в конкурентной борьбе, скорее наоборот.
Но если даже необходимо произвести сокращение, то  это делается строго по согласованию с профсоюзом. Руководство АМКР, видимо, это считает ниже своего достоинства, а вот в Европе такие номера не прошли бы. К тому же, чтобы сократить количество работающих, необходимо сначала установить более производительное оборудование, чтобы оставшиеся работники смогли на нем выполнять те же объемы. У нас же ставят телегу впереди лошади. То есть   модернизация не проведена, а людей заставляют работать за троих, практически без повышения зарплаты.
Жители Кривого Рога страдают от того, что под боком у них работает такой металлургический гигант, который из-за огромного количества вредных выбросов буквально сокращает им жизнь. Наверное, в той же Канаде его бы уже остановили либо экологи, либо жители, устроив пикеты. А на "АрселорМиттал Кривой Рог" в плане защиты окружающей среды еще почти ничего не сделано, а люди это терпят ради того, чтобы члены их семей могли иметь работу на комбинате.
Поэтому, скорее всего, сокращение людей обусловлено не трудностями в конкурентной борьбе, а желанием поскорее нарастить прибыль, в том числе за счет увеличения нагрузки на работающих, сократив штат донельзя.
Напомним, что "АрселорМиттал Кривой Рог" в 2010 году получил чистую прибыль в размере 12 млрд. 9,476 млн. грн.
http://dv-gazeta.info/obschestvo/na-predprijatii-rabotaet-slishkom-mnogo-ljudej.html

ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ

"ДАВАЙ ВОЛОКОМ У ЗАЛІЗНИЙ БАК ЇХ ЗАКРИЄМО, НЕХАЙ ПОТОПЛЯТЬСЯ, РИБА ДО ОСЕНІ ЇХ З'ЇСТЬ..."
Іван Фаріон, "Високий замок", 20.04.2011, Львівська обл.
Намісник району на Буковині із зятем стріляли над головами людей, гамселили їх битами, обіцяли втопити у річці.

 Ця дика, типово азійська історія трапилася в Україні, менш як за півсотні кілометрів від кордону із Євросоюзом. У районному центрі Заставній Чернівецької області голова місцевої державної адміністрації Михайло Бойчук з компанією жорстоко побили жителів цього містечка. Розправа очільника влади вражає цинізмом.
У вечір перед Вербною неділею четверо місцевих друзів-рибалок - Василь Слободян, Іван Абрамович, Микола Михайлюк, Іван Бабій (половина з них - безробітні) - з вудочками пішли на приватний став "Блакитна нива", що неподалік ферми. Десь через півгодини, коли на гачок попалися кілька рибин, до них підійшли здоровані зі зброєю, відібрали мобільний телефон, наказали лягти обличчям у болото. "Піднімете голову - ми вас повбиваємо!" - почули затримані. Незабаром на місце прибули ще два охоронці з рушницями і людина, в якій рибалки упізнали голову РДА Михайла Бойчука. Він був зі своїм зятем Русланом. Сам Бойчук з компанією почали бити затриманих куди попало дерев'яними бейсбольними битами.
Від ударів у рибалок тріснули ребра, з'явилися гематоми. Одного з них зять голови РДА вдарив рушницею-п'ятизарядкою в обличчя, вибив зуби, переламав ніс. Івану Бабію проламали череп, згодом у лікарні йому наклали вісім швів. Відклавши биту, керівник району сказав: "Що з ними гратися? Давай у клітку кинемо, затягнемо у воду, нехай їх риби з'їдять!". Потім прикували рибалок наручниками до бетонного стовпа, знову били по голові, по плечах, ногах. Бойчук погрожував: давай волоком у залізний бак їх закриємо, нехай потопляться, риба до осені їх з'їсть. Коли нагодилася підмога з рибоохорони, він пропонував їй на затриманих "трохи порозминати кості". Зрештою, дали рибалкам три хвилини, і наказали на колінах повзти на горб. При цьому голова РДА мовив до зятя: "Давай патрони-одиничку, будемо їх наздоганяти!". І почав стріляти поверх голів…
За даними "Високого Замку", крім голови Заставнівської райдержадміністрації та його зятя, рибалок катував ще й рідний брат М. Бойчука. Який "інтерес" їх у цьому? У районі нам сказали, що голова РДА правдами-неправдами захопив половину усіх ставків, тож вважає, що безробітні з вудочками зазіхали на його приватну власність…
Як дізналися ми у жителів Заставної, Михайло Бойчук починав трудову діяльність слюсарем, потім був водієм, перейшов у бізнес. У квітні минулого року Віктор Янукович призначив його головою Заставнівської РДА. У листопаді став депутатом райради за списками Партії регіонів, очолив райраду і протягом п'яти місяців суміщав дві найвищі посади у районі, аж до 14 квітня. За переказами, ставши держслужбовцем, М. Бойчук переоформив на свою рідню виробництво туалетного паперу, мінеральної води "Хрещатик", ресторан…
Катування біля заставненських ставків зворохобило все місто, область. Про розправу представника української влади уже знають західні дипломати, вони цікавилися подробицями. У Партії регіонів, яка рекомендувала Бойчука у владу, на перших порах відхрещувалися. Казали, йдеться про провокацію з боку представників Блоку Юлії Тимошенко, які начебто у такий спосіб хочуть погасити інцидент із затриманням на хабарі керівника Калинівського ринку, який нібито спонсорував БЮТ. Однак відверті відеосвідчення потерпілих, які потрапили в Інтернет, і сліди побоїв на тілах рибалок, спростовують будь-які інтриги опозиції.
Губернатор Буковини "регіонал" Михайло Папієв на початках всяко вигороджував свого підлеглого: такого не може бути! Але коли правда стала очевидною, зробив подання на звільнення Михайла Бойчука. З цікавим формулюванням - "у зв'язку з незабезпеченням дотримання прав і свобод громадян на території району... , що призвело до значного негативного суспільного резонансу". Це для того, щоб показати Європі, як нинішня владна команда ревно переживає за демократичні свободи. Сказати, що голова Заставнівської РДА Михайло Бойчук чинив як бандит з великої дороги, Папієв не наважився.
P.S. відеосюжет про побиття рибалок можна подивитися в інтернеті за адресою - http://www.molbuk.com/chernovtsy_news/36934-na-zastavnivshhini-za-uchasti-kerivnika-rajjonu.html
P.P.S. Прокуратура Чернівецької області порушила кримінальну справу проти М. Бойчука та інших учасників розправи над рибалками.
Коментар для "ВЗ"
Василь Мельник, депутат Заставнівської районної ради Чернівецької області
Після жорстокого побиття і його розголосу події розвивалися дивним чином. У вівторок зранку нікого з потерпілих не можна було знайти. Лікарі обласної лікарні сказали, що двох пацієнтів з поламаними ребрами о четвертій ночі хтось забрав у невідомому напрямку. Не було вдома і решти рибалок. За словами заставнівських міліціонерів, хтось їх відвіз до районного відділення МВС, а далі начебто повіз в обласну порокуратуру. Що з ними робили у таку рань, до чого їх схиляли, які зараз вони покази дають, не знаємо. Кажуть, їх уже залякали. Кудись пропали рентгенплівки з перереламаними ребрами, вже нема пластин на животі. Все починає зникати…
Заява губернатора про звільнення Бойчука - це намагання відбутися цим, надія, що Бойчук "відмиється". А він повинен сидіти у тюрмі, бо вчинив злочин. Люди характеризують його як нелюда, він давно подібні речі робить...
Рибалки, яких катували садисти, - бідні люди. У того, що проламано череп, троє дітей, одне з них - інвалід. Працює в одному з комунальних підприємсв, підпорядкованих міськраді. У понеділок до нього дзвонив міський голова і погрожував: якщо не змінить своїх показів - звільнить з роботи….
http://www.wz.lviv.ua/articles/92385

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 21  квітня 2011 року включно.
Заявки на отримання друкованих версій, а також зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.


© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення