Випуск 23, 1 квітня 2011 р. |
АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
СОКРАЩЕНИЕ УБОРЩИЦРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
Владислав Ивченко, "Данкор", 30.03.2011, Сумская обл.
От сокращения штатов исполкома Сумского горсовета больше всего пострадали соцработники и уборщицы.
"ЛЬВІВСЬКУ ОБЛРАДУ ПЕРЕТВОРИЛИ НА СТОМЕТРІВКУ"...СИТУАЦІЯ В КРИМУ
Марія Доротич, "Поступ", 30.03.2011, Львівська обл.
Депутати -"регіонали" продовжують конфліктувати зі "свободівцями".МЕРА ЧЕРНІВЦІВ ДЕПУТАТИ ЗВИНУВАТИЛИ У СИСТЕМАТИЧНОМУ ПОРУШЕННІ ЗАКОНІВ
"Молодий буковинець", 31.03.2011, Чернівецька обл.
Сесія Чернівецької міської ради, яка відбувається у сесійній залі ратуші, першим розглядає питання про дострокове припинення повноважень міського голови Миколи Федорука.МИХАЙЛО ВИШИВАНЮК ДАВ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ ЗА ПІДСУМКАМИ РОКУ НА ПОСАДІ ГОЛОВИ ОДА
"Західний кур'єр", 31.03.2011, Івано-Франківська обл.
"За два місяці поточного року ми йдемо з приростом промислової продукції на 20%....", - голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк.ПОСІВНА АВАНСОМ, ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК ТА АДМІНРЕФОРМА: ЩО ТУРБУЄ ЧЛЕНІВ АСОЦІАЦІЇ МІСЦЕВИХ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАД
Юрій Борщ, "Слобідський край", 31.03.2011, Харьковская обл.
В Лозовій відбулися збори Української асоціації місцевих та регіональних влад."НАМЕСТНИК ПРЕЗИДЕНТА, НО НЕ БОГА"
Ефим Мармер, Оксана Гуцалюк, "Украина - Центр", 30.03.2011, Кировоградская обл.
Об итогах и перспективах работы - в эксклюзивном интервью губернатора Кировоградской области Сергея Ларина.
ЧИСТКА И ОБРЕЗАНИЕОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 31.03.2011
Дворцы-музеи накануне перемен: реконструкции, кадровые перестановки и, возможно, сокращение финансирования.
АСИМЕТРІЯ РІВНОСТИПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Петро Західняк, "Галичина", 31.03.2011, Івано-Франківська обл.
Європа забракувала скандальний закон про мови.ЗАКОН НЕ ПОВИНЕН БУТИ ДЖЕРЕЛОМ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУГИ
"Галичина", 31.03.2011, Івано-Франківська обл.
"Депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані соціальними протестами і незадоволенням населення..."ВЛАДА ПОЖАРТУВАЛА, А МИ РАЗОМ - ПОСМІЯЛИСЯ…
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 30.03.2011
За іронією долі, День сміху цьогоріч збігається із набранням чинності окремих розділів Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи оподаткування.
"БАТЬКІВЩИНА" І "СВОБОДА" НЕ ГОЛОСУВАТИМУТЬ ЗА ВІДСТАВКУ ФЕДОРУКАЕКОНОМІКА
"Молодий буковинець", 31.03.2011, Чернівецька обл.
Фракція "Свобода" у Чернівецькій міській раді оголосила про те, що не братиме участі у голосуванні за дострокове припинення повноважень міського голови Миколи Федорука.КАПЛІЙ ОЧОЛИВ ОПОЗИЦІЙНУ "НАШУ УКРАЇНУ"
Михайло Малінін, "Вечірні Черкаси", 30.03.2011
Після тривалого мовчання нарешті дала про себе знати Черкаська обласна організація політичної партії "Наша Україна"."НАС НЕ БАЖАЮТЬ СЛУХАТИ, А МИ ПРОПОНУЄМО РЕАЛЬНІ МЕТОДИ СТРИМУВАННЯ ЦІН!"
Світлана Піскова, "Вечірня Полтава", 30.03.2011
- говорять сьогодні у партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
И ЦЕНА С ЦЕНОЮ ГОВОРИТ…ТОЧКА ЗОРУ
Елена Антонова, "Юг", 31.03.2011, Одесская обл.
Цены лихорадит уже не первый год, но, увы, выздоровление все не наступает.КОМУ ВІЙНА, А КОМУ… ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА БЕНЗИН
Леся Балуцька, "Поступ", 31.03.2011, Львівська обл.
Внутрішні та зовнішні чинники нафтового цінозростання в Україні.СТАРЫЕ ПРОБЛЕМЫ И ПОИСК НОВОГО ОБРАЗА
Максим Стрелецкий, "Жизнь", 31.03.2011, Донецкая обл.
В последнее время все чаще стали говорить о том, что городам Донбасса необходим ребрендинг.ХМЕЛЬНИЦЬКА АЕС ПРОВЕЛА АНАЛІЗ БЕЗПЕКИ ЕНЕРГОБЛОКІВ
"Є" Народна газета", 30.03.2011, Хмельницька обл.
На Хмельницькій АЕС був виконаний аналіз безпеки енергоблоків, в якому обґрунтовано захищеність їх від природних катаклізмів.
ТАКИЕ ДАЛЁКИЕ ВЫБОРЫРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Леонид Заславский, "Юг", 31.03.2011, Одесская обл.
"От того, как пройдут и чем закончатся выборы в Верховную Раду, во многом зависит развитие и само существование нашего государства".ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ У ЧИНОВНИКОВ ВСЕ БЫЛО И ИМ ЗА ЭТО НИЧЕГО НЕ БЫЛО
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 30.03.2011, Днепропетровская обл.
О том, как работают народные депутаты, можно судить не только по тому, какие законы они принимают, но и по тому, какие не хотят принимать.
ЧИ ДОРОЖЧАТИМЕ ВІВСЯНА КРУПА?ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
Оксана Кравець, "Рівненська газета", 31.03.2011
Рівнянка Оксана розповідає, що протягом останнього тижня вона не може купити у місті звичайних вівсяних пластівців.ЦЕНА ОВСЯНКИ В ХАРЬКОВЕ ДОХОДИТ ДО 15 ГРИВЕН. НЕ ИСЧЕЗНУТ ЛИ ХЛОПЬЯ С ПРИЛАВКОВ?
Инна Жмуд, "Объектив", 30.03.2011, Харьковская обл.
В харьковских магазинах подорожали овсяные хлопья.
ОГОНЬ НЕЛЮБВИОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Данилина Екатерина, "Индустриальное Запорожье", 31.03.2011
В Мелитополе горел офис коммунистов. Партийцы уверены, что имел место поджог.
ПІДВОДНЕ КАМІННЯ "БЕЗКОШТОВНОЇ" МЕДИЦИНИЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
Тетяна Огородня, "Слобідський край", 31.03.2011, Харьковская обл.
Українці дедалі більше впевнюються в тому, що безкоштовна медицина - це, радше, ведмежа послуга нашої держави своїм громадянам.
ВИДІЛЕНІ УРЯДОМ НА ПРОБЛЕМИ СОЛОТВИНА 150 МІЛЬЙОНІВ ОСВОЮВАТИМУТЬ 2 РОКИ
"Rionews", 31.03.2011, Закарпатська обл.
Коментар першого заступника голови Закарпатської ОДА Івана Бушка.АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
СОКРАЩЕНИЕ УБОРЩИЦ
Владислав Ивченко, "Данкор", 30.03.2011, Сумская обл.
От сокращения штатов исполкома Сумского горсовета больше всего пострадали соцработники и уборщицы.А вот заместителей мэра пожалели.
Кого урезали
Именно на уборщиц и работников управления труда и соцзащиты пришелся основной удар сокращения штатов исполнительных органов Сумского горсовета. Согласно решению, принятому 24 марта, среди 71 сокращенного - 18 работников управления труда и соцзащиты, а также 9 уборщиц служебных помещений. Количество штатных единиц в горисполкоме сократилось до 523,5.
Минаев не отдал зама
Геннадий Минаев отказался вносить на рассмотрение сессии Сумского горсовета предложение фракции ВО "Батьківщина" сократить число своих заместителей с 5 до 4. Городской голова возразил, что сейчас Кабмин рассматривает вопрос о введении типовых штатов исполкомов по всей стране.
- Предлагаю сегодня структуру не трогать, сократить численность на 71 единицу и подождать, - сказал г-н Минаев.
Если Кабмин примет нынешний проект типовых штатов, то количество заместителей в Сумах и вовсе сократится до 2-х.
Замов перераспределили
Также на сессии мэр Геннадий Минаев сообщил о перераспределении полномочий своих замов.
- Я подписал распоряжение о том, что развитием предпринимательства будет заниматься Николай Яншин, - сказал г-н Минаев на сессии 24 марта.
В этот момент с кресла упал председатель счетной комиссии Александр Боженко (ВО "Батьківщина"), что вызвало в зале смех.
- Да ты не волнуйся! Яншин не такой страшный, не смерть предпринимателям, - послышались голоса из зала. Г-н Боженко объяснил свое падение поломкой кресла, на котором сидел.
- Значит, недаром облсовет будет ремонтировать зал, - резюмировал г-н Минаев.
Раньше развитием предпринимательства занимался заместитель мэра Константин Ефименко.
По теме
Войтенко займется дружинниками
Первый заместитель мэра Сум Николай Войтенко возглавил совет по координации и контролю за деятельностью общественных формирований по охране гражданского порядка. Соответствующее решение принял 24 марта Сумской горсовет. В совет вошли депутаты Юрий Забияка ("Рідне місто"), Вадим Лысый и Виталий Бурбыка (оба - ВО "Батьківщина"), заместители начальников Ковпаковского и Заречного райотделов.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/63818РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
"ЛЬВІВСЬКУ ОБЛРАДУ ПЕРЕТВОРИЛИ НА СТОМЕТРІВКУ"...
Марія Доротич, "Поступ", 30.03.2011, Львівська обл.
Депутати -"регіонали" продовжують конфліктувати зі "свободівцями".У вівторок, 29 березня, сесія Львівської обласної ради традиційно не обійшлася без політичних суперечок. Голова фракції Партії регіонів Ігор Грещук заявив у своєму запиті про порушення регламенту і звинуватив у цьому голову облради Олега Панькевича (ВО "Свобода"). Той у відповідь грубо попросив свого колегу сісти на місце, бо, мовляв, у цей час депутати мали вносити свої пропозиції до порядку денного, а пан Грещук почав із звинувачень.
Право голосу
Дочекавшись запитів, Ігор Грещук звинуватив Олега Панькевича у порушенні правил організації президій, де формують порядок денний сесій. Грещука буцімто ніхто не повідомляв про час засідання президії. Крім того, до порядку денного вносять питання "з голосу"
"Чи потрібна нам така президія, яка працює, коли хоче? - обурювався І. Грещук. - Якщо ВО "Свобода" і Олег Панькевич вирішує працювати за власними правилами, навіщо нам регламент? Давайте розпустимо апарат обласної ради, президію, профільні комісії, якщо ви (Панькевич. - Авт.) на їхньому чолі не готові забезпечити вчасну підготовку сесії. Давайте будемо вносити усі питання "з голосу" і перетворимо обласну раду на стометрівку, де всі збираються поговорити про політику. Депутати прийшли працювати у правовому полі, а не за принципом "нехай весь світ зачекає, бо Олег Панькевич зайнятий".
Олег Панькевич відмовився коментувати критичну заяву "регіоналів", але каже, що жодних порушень регламенту у підготовці питань до сесії немає.
Також сесія відзначилася штовханиною між депутатом-"регіоналом" Михайлом Сендаком і "свободівцем" Михайлом Задорожним (обидва - колишні "бютівці"). Пан Сендак у своєму запиті розповів, що один з керівників газового господарства Дрогобицького району скаржиться, що Задорожний буцімто заборгував за газопостачання. Це образило Михайла Задорожного, і той кинувся до нього із образами. Зчинилася сварка. У коментарі журналістам Михайло Задорожний пояснив, що Михайло Сендак мститься за те, що Задорожний порушував питання його відставки з посади голови Дрогобицької райадміністрації. Михайло Задорожний заперечує, що має борг за газопостачання.
Після цього депутати таки дійшли до господарських питань, внесли до порядку денного питання щодо використання ділянок селян Зубри для комунікацій стадіону, який зводять до Євро-2012. У цей час сесію пікетували кілька десятків мешканців Зубри, бо незгідні, що за сотку землі держава їм обіцяє заплатити лише 600 гривень. Більшість людей вимагає взамін рівноцінних площ для городництва. Як сказав "ВЗ" голова ініціативної групи мешканців села Зубра Андрій Петришин, 600 гривень за сотку або 6,25 гривні за квадратний метр - це не ринкова ціна, яку пропонують людям, а грабіж.
"Регіон Бандерівський" замість "Щедрика-Ведрика"?
Ще одна інтрига сесії - обговорення одіозних публікацій журналу "Щедрик-Ведрик", в яких ображали галичан. Як зазначив у своєму запиті депутат ЛОР Андрій Холявка, у школи Західної України варто закупити журнал "Регіон Бандерівський", який популяризує героїчні сторінки української історії, друкує документи, які можуть бути корисними для учнів, допоможе виховати у них патріотизм. "Регіон Бандерівський" виходить з 2008 року у Нововолинську.
Депутат ЛОР Святослав Шеремета обурився, що територію колишньої військової частини на вулиці Личаківській, 105, хочуть віддати православній церкві Московського патріархату. "Це ще одна спроба московського попа Кіріла впровадження в Україні "рускаго міра" та створення у Львові центру "рускаго православія", - зауважив С. Шеремета.
http://www.wz.lviv.ua/articles/91593МЕРА ЧЕРНІВЦІВ ДЕПУТАТИ ЗВИНУВАТИЛИ У СИСТЕМАТИЧНОМУ ПОРУШЕННІ ЗАКОНІВ
"Молодий буковинець", 31.03.2011, Чернівецька обл.
Сесія Чернівецької міської ради, яка відбувається у сесійній залі ратуші, першим розглядає питання про дострокове припинення повноважень міського голови Миколи Федорука.Проект рішення зачитав депутат Анатолій Чесанов.
Мера звинувалити у систематичному порушенні Конституції та законів України, невиконанні ним повноважень.
Серез звинувачень на адресу мера - відмова підписувати рішення сесій міської ради, видання незаконних розпоряджень, невиконанні рішень судів під час попереднього скликання, порушення у виділенні землі.
Жодних судових рішень про бездіяльність міського голови чи порушення ним законів депутат Чесанов не навів. Голова Фракції "Фронт змін" Олексій Каспрук заявив, що жодних законних підстав дострокового припинення повноважень голови немає.
Натомість Анатолій Чесанов назвав усі звинувачення достатніми для недовіри.
Доля дострокового припинення повноважень вирішуватиметься шляхом таємного голосування.
http://www.molbuk.com/chernovtsy_news/36344-mera-chernivciv-deputati-zvinuvatili-u.htmlМИХАЙЛО ВИШИВАНЮК ДАВ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ ЗА ПІДСУМКАМИ РОКУ НА ПОСАДІ ГОЛОВИ ОДА
"Західний кур'єр", 31.03.2011, Івано-Франківська обл.
"За два місяці поточного року ми йдемо з приростом промислової продукції на 20%....", - голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк."За два місяці поточного року ми йдемо з приростом промислової продукції на 20%. І ці темпи Івано-Франківська область не збирається зменшувати, а збільшувати, - запевнив прикарпатських журналістів під час прес-конференції минулої суботи голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк. - Що стосується сільськогосподарських робіт, то, сподіваюся, в області вони пройдуть успішно. Тим більше, що цим питанням - чи ми готові до весняно-польових робіт - днями цікавився Президент України".
Михайло Вишиванюк доповів Віктору Януковичу, що минулої осені на Івано-Франківщині виорали і посіяли значно більше, ніж раніше. Розширено площі озимого клину, ярового. Тож голова ОДА сподівається, що нерозораних земель в краї буде менше.
"Через природоохоронну інспекцію ми розробимо такий механізм, щоб земельні ділянки, які роками ніхто не обробляє, на яких рясно ростуть бур'яни, забирати і передати сільським радам як землі запасу, а потім думати, як їх раціонально використати, - зазначив Михайло Вишиванюк. - Тим більше, що ведення сільського господарства стає найбільш прибутковою, вигідною галуззю у всьому світі".
Стосовно зростання цін на продукти, то, за словами Михайла Вишиванюка, "хочемо ми того чи ні, незалежно від того, який уряд буде в Києві, ціни на сільськогосподарську продукцію будуть рости. Це загальносвітова тенденція. Питання забезпечення продуктами харчування у світі стоїть під №1. Навіть енергетична безпека вже відходить на другий план. А на перший план виходить безпека харчування".
На запитання представників ЗМІ щодо закупівлі за кордоном високорентабельної ВРХ, голова ОДА відповів: "Працюємо над цим питанням. В силу певних ветеринарних правил цей процес дещо призупинився. Цього року, думаю, вийдемо на фінішну пряму". Відповідаючи на запитання журналістів щодо співпраці чи, як зазначали представники ЗМІ, "наростаючої конфронтації" з обласною радою, голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк наголосив: "При вирішенні всіх життєво важливих проблем нашої області ми голосуємо разом. Єдина проблема є, яка не зовсім сприяє успішному розвитку області, це окремі політичні заяви, які оголошує обласна рада".
На переконання багаторічного депутата обласної ради Михайла Вишиванюка, "політичні заяви політичні партії повинні приймати в себе на зборах, на конференціях, на мітингах, а не політизувати обласну раду. При тому, що обласна рада теж має право зазначати свою позицію".
Водночас Михайло Вишиванюк наголосив: "По окремих питаннях, які ставлять депутати, я теж підтримую їхню точку зору".
Наш кор.
http://zk.at.ua/news/oblast_iz_prirostom/2011-03-31-856ПОСІВНА АВАНСОМ, ДИТЯЧИЙ ВІДПОЧИНОК ТА АДМІНРЕФОРМА: ЩО ТУРБУЄ ЧЛЕНІВ АСОЦІАЦІЇ МІСЦЕВИХ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАД
Юрій Борщ, "Слобідський край", 31.03.2011, Харьковская обл.
В Лозовій відбулися збори Української асоціації місцевих та регіональних влад.Представники місцевого самоврядування Харківщини обговорили, на яких умовах купуватиме зерно Аграрний фонд, де відпочиватимуть влітку діти та яким шляхом здійснювати адміністративну реформу в Україні.
У роботі зборів взяли участь начальник головного управління агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Ігор Зубрич, начальник головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської облдержадміністрації Дмитро Перепелиця.
Авансова посівна: продаси - посієш
Цього року держава дає можливість аграріям сіяти авансом - в Україні запроваджено форвардні контракти на закупівлю сільськогосподарської продукції. При укладанні форвардних контрактів на закупівлю зерна передоплата держави становитиме 50 %. Про це повідомив представників членів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області начальник Головного управління агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації Ігор Зубрич. Він також зазначив, що для кожного району розроблятиметься аграрний паспорт, включення до якого дасть сільгосппідприємству певні преференції:
- Основні вимоги, які висуватимуться до господарств, це: збереження родючості землі, дотримання сівозміни, навантаження на гектар ріллі. Аграрні підприємства отримуватимуть певні пільги за умови дотримання цих вимог, аграрного паспорта району, а також у разі співпраці з державою.
Ігор Зубрич також розповів, як цього року держава підтримуватиме аграріїв. Однією з основних програм підтримки є механізм здешевлення кредитів. На цю програму в бюджеті закладено 531,4 млн грн. Якщо в господарстві вирішать підтримати вітчизняного виробника і придбають українську сільгосптехніку, то підприємство також може розраховувати на допомогу - на компенсацію вартості техніки вітчизняного виробництва буде спрямовано 10 млн грн. Найбільш пріоритетнім напрямком стало тваринництво. На його підтримку виділяється 2 млрд 30 млн грн.
Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради рекомендував представникам місцевого самоврядування донести до відома сільгоспвиробників інформацію щодо держпідтримки, бо сьогодні головне, на думку Сергія Чернова - відновити довіру аграріїв до державних програм. Він також закцентував увагу на запровадженні форвардних контрактів:
- Уперше за 20 років відпрацьовується механізм укладення форвардних контрактів, і вже зараз для проведення весняно-польових робіт можна буде отримати кошти за рахунок майбутнього врожаю. По-перше, це реальний механізм залучення коштів і для проведення весняно-польових робіт, і для збиральних робіт. Держава прийняла відповідну програму й декларує сьогодні прийнятну ринкову ціну на майбутній урожай. Сьогодні вже відбувається авансування господарств, що уклали відповідні угоди. Цей механізм дає можливість закупати мінеральні добрива, паливно-мастильні матеріали, у стислі терміни виконувати весь обсяг весняних робіт.
На дітях економити не можна
Питання оздоровлення дітей є одним з головних для обласної влади, адже кожна друга дитина в області - хронічно хвора. Ці невтішні дані навів у своєму виступі начальник Головного управління у справах сім'ї, молоді і спорту Харківської облдержадміністрації Дмитро Перепелиця:
- Сьогодні в області проживає 250 тисяч дітей до 18 років, з них у кожної другої дитини є хронічне захворювання і необхідність в оздоровленні. При цьому середня добова вартість перебування дитини в таборі складає 115 грн, а в таборі санаторного типу - 170 грн.
Основне питання, яке обговорили члени Асоціації: як зробити путівку до табору більш доступною. Голова Чугуївської ради Ігор Сторожев поділився досвідом відновлення роботи дитячого оздоровчого табору "Орлятко", який тривалий час не працював. Сьогодні вдалося скоротити вартість путівки на 25 %. Чугуївській місцевій владі вдалося залучити промислові, аграрні підприємства району до шефської допомоги табору. Вдалося налагодити співпрацю з Чугуївським районним центром зайнятості, який направляє до табору громадян, які перебувають на обліку, у рамках проведення громадських робіт.
На загальних зборах було повідомлено, що на оздоровлення дітей працівників сільського господарства держава цього року виділить 9 млн грн. Під час практичної частини роботи загальних зборів представники членів Асоціації мали змогу ознайомитися з роботою дитячого оздоровчого табору "Зміна", який підпорядкований Південній залізниці.
Європа вітає українські реформи
Однією з нагальних реформ сьогодення є адміністративна. Зараз на найвищому рівні обговорюється кілька варіантів проведення адміністративної реформи, про що на загальних зборах повідомив Президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голова обласної ради Сергій Чернов. Він зазначив, що рішення про остаточний варіант, за яким проводитиметься адмінреформа, наразі не прийнято, але в тому, що незабаром вона відбудеться, немає сумнівів:
- Альтернативи децентралізації влади не існує, - зазначив Сергій Чернов.
Розповідаючи про візит до Страсбургу, де він брав участь в роботі 20-го Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи у складі делегації від України, Сергій Чернов розповів про європейську оцінку українських реформ:
- Країни - члени Ради Європи вітають започатковані Президентом Віктором Януковичем адміністративні реформи в Україні, про які я розповів у своєму виступі на Моніторинговому комітеті Конгресу. Якщо ще два роки тому ми тільки вивчали досвід прибалтійських країн, Польщі, інших держав Східної Європи, то сьогодні ми вже маємо що сказати про власні надбання. Європейська спільнота сприймає це позитивно, оскільки очевидним є те, що зараз Українська влада демонструє не тільки бажання, а й волю, при цьому робить конкретні кроки у напрямку демократизації інститутів влади. Оскільки демократичні реформи - це не тільки коли розповідають, а й, перед усім, коли роблять.
Жваву дискусію серед членів Асоціації викликали основні положення Закону України "Про доступ до інформації", який вступає в дію в першій декаді травня. Основні зауваження, що лунали із залу - стислість термінів відповіді заявникові. Президент Асоціації Сергій Чернов під час обговорення зазначив, що сьогодні Закон прийнято та підписано Президентом, тому його необхідно виконувати, але в подальшому, можливо, окресляться питання його практичного застосування і ніхто не заважатиме надавати свої пропозиції щодо вдосконалення цього Закону.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=6639"НАМЕСТНИК ПРЕЗИДЕНТА, НО НЕ БОГА"
Ефим Мармер, Оксана Гуцалюк, "Украина - Центр", 30.03.2011, Кировоградская обл.
Об итогах и перспективах работы - в эксклюзивном интервью губернатора Кировоградской области Сергея Ларина.Год назад, 7-го апреля, Кировоградщина получила нового губернатора. В эксклюзивном интервью "УЦ" Сергей Ларин наряду с ответами на традиционные - об итогах и перспективах - вопросы рассказал, почему так важно убить в себе дракона и удалось ли ему за это время стать кировоградцем.
- Первый год работы губернатора Ларина прошел, его итоги, по большому счёту, известны и наверняка еще раз будут озвучены в СМИ. Скажите, а какую оценку за этот год вы сами можете себе поставить?
- Я предпочитаю не ставить себе оценок. Но если даже это происходит, то отношусь к себе более чем критично. Оценивать должны люди, руководство. А главный критерий всегда один: изменения к лучшему - в решении проблемы, уровне жизни… Кроме того, нужно понимать, что в ближайшее время люди власть не полюбят. И это - стимул для дальнейшей работы. Я предпочитаю слышать не комплименты, а реальные оценки своих действий.
- "Центральный регион-2015", "Купуй кіровоградське", Горячая линия губернатора - проекты успешные, но, по большому счету, уже состоявшиеся. Получат ли они второе дыхание?
- Знаете, мы могли бы набросать немало новых проектов, при этом забросив старые. Но гораздо важнее то, что и чиновники, и жители области убедились: все перечисленные инициативы - не пустой звук, не банальное прожектерство.
Теперь наша главная задача - реальное наполнение этих проектов. А те чиновники, которые к месту и не к месту ссылаются на "Центральный регион", козыряют дутыми цифрами местных программ и таким образом надеются на индульгенцию от областной власти, мягко говоря, ошибаются.
- Сложнее ситуация с проектом "Купуй кіровоградське". Да, я подозревал, что на местах его могут завалить, и во время поездок по районам в этом лично убедился. Пришел Ларин - навалили товаров на полки. Ушел - всё разобрали и перекрестились. Но программа всё же получит второе дыхание: мы будем формировать региональный запас продуктов для социальных слоев населения и будем реализовывать их практически по себестоимости. Организуем социальные магазины, социальные аптеки. Кстати, как можно считать нормальной ситуацию, когда в аптеках цены на препараты выше, чем в меморандуме о сотрудничестве фармацевтов и облгосадминистрации?! А ведь 80 наименований меморандума - это меньше процента от среднего аптечного ассортимента. Да эти лекарства вообще должны продаваться с наценкой от одного до пяти процентов максимум! Если у некоторых чиновников и бизнесменов нет чувства совести и патриотизма - будем показывать пример. Кстати, на очереди - проект "Производи кировоградское": будем организовывать собственное производство, в крайнем случае - фасовку продукции под брендом области… Что касается горячей линии, то её эффективность - лучший залог второго дыхания. Так, четверть обращений заканчивается оперативным и успешным разрешением проблемы. Хотя главная, пожалуй, проблема - в отдельных чиновниках, у которых на первом месте свои собственные интересы, а не проблемы простого человека.
- Какие есть еще планы на год второй?
- Первый год - это не вершина, а всего лишь уступ, за которым открываются новые ступени. Следующей такой ступенью стали 10 региональных инициатив, которые мы представили в конце прошлой недели (подробно о каждой из этих инициатив - в отдельном материале номера. - Ред.). Это уже переход от стратегии к тактике, детальная раскадровка всех перечисленных выше программ. Не стоит забывать и о глобальных задачах - решении судьбы бывшей "Александрияуголь", КГОКОРа, аэропорта (это наша головная боль, но мы его всё же запустим!). В ближайших планах и обустройство мультиплекса на месте бывшего кузнечно-прессового цеха "Червоной зирки" (подъем к железнодорожному вокзалу. - Ред.) - я уже даже конструкции трибун в Интернете подбираю… Опять-таки, повторюсь, создание регионального продзапаса (гречка, мука, сахар) - оформим госзаказ на будущий урожай…
- Выборы стартуют уже в нынешнем году. И есть риск, что власть все перспективные и здравые проекты запиарит до тошноты, а оппозиция - раскритикует до полусмерти. Не хотите ли снизить эти риски, выведя отдельные проекты из политического поля? В том числе - путем договоренностей с оппозицией - ради реализации перспективных проектов для развития области?
- Проявления активности оппозиции я только приветствую. Но сегодня их, этих проявлений, практически нет! Скажем, на уровне областного совета оппозиционные депутаты вообще только одобряют власть и её инициативы… Наши проекты я совершенно не политизирую - если кто-то сможет эффективно реализовывать программу "Центральный регион", помочь с благоустройством, освещением - я только "за", ещё и благодарен буду. Ведь такое участие - дополнительный стимул: кто-то вложил, к примеру, десять гривен, а я обязательно найду двадцать! Это - хорошо, потому что это - нашим людям.
- Не секрет, что кадровая ситуация, в первую очередь на периферии, далека от благополучной. Примеров хватает: Бобринец и Петрово с увольнениями в РГА, некомпетентность и прожектерство в Малой Виске… Как собираетесь "усиливать" и "укреплять" (по вашему выражению) административную периферию?
- Анекдот в тему.
Экзамен в институте. Студенты выходят по очереди: - Зверюга-профессор, ну и валит! - А что спрашивал? - Какой предмет сдаём…
Вывод прост: не знаешь предмета - пожали руки и расстались. Кстати, мы уже поменяли около десятка начальников управлений. Ну не тянут они, не успевают. Помните у Жванецкого? Мол, я никогда уже не прыгну на шесть метров в длину. Потому что не разбегусь. А если разбегусь, то не оторвусь от земли.
Но есть серьёзная проблема: новые люди на вакансии не идут, поэтому старым приходится ходить по кругу, с должности на должность. Скажем, освободилось место начальника управления экономики, объявили конкурс. Думаете, толпы повалили?! До сих пор кресло свободно... А молодежь ходит-ноет - работы нет. А ты приди, попробуй! Хотя бы начальником отдела, а там вырастим, научим. Зато все честят - мол, своих, донецких, привозят… Открою небольшую тайну: с апреля мы запускаем программу "Кадровый резерв губернатора", готовится соответствующая программа. Чтобы привлечь как можно более широкий круг претендентов, кроме заработной платы, обеспечим и финансированием из специального фонда - лишь бы люди обращались, пробовали свои силы, учились. Вакансий хватит, приходите и работайте!
- Кстати, как вы как председатель областной организации ПР относитесь к законопроекту Президента о департизации госслужбы?
- Положительно - с удовольствием отдал бы в достойные руки политическую составляющую своей работы.
- Вертикаль власти на Кировоградщине за год вы отстроили. Однако примеры с отключением двух третей областного центра от воды, десятков домов от газа и т.д. демонстрируют, что либо предприятия-монополисты не считаются с властью, либо власть пасует перед крупными коммерческими структурами, от которых при этом зависят условия жизни сотен тысяч людей. Каким образом вы собираетесь (и собираетесь ли) в таких случаях заставлять считаться с общиной, с властью, да и, собственно, лично с вами?
- Что касается городов, то это не мои участки работы, не мой уровень. В каждом таком случае имеем эксцесс руководителей среднего звена, которые не могут найти общий язык: мэр - с коммунальными подразделениями городского уровня, глава райгосадминистрации, - скажем, с руководителем районных электросетей и так далее. Кировоградом я занимался до тех пор, пока здесь не было власти (предыдущую я таковой не считаю). Город выбрал нормальных руководителей - мэра, депутатов, так пусть и проявляют себя, свои деловые качества. Кстати, по отключению газа у меня был жесткий разговор с Александром Саинсусом… Я считаю, в таких случаях главная ответственность лежит даже не на коммунальниках, а на чиновниках, которые вовремя не смогли предотвратить проблему, не смогли найти общий язык с руководителями организаций своего уровня. Каждый должен заниматься своим делом - ходить и подключать воду и газ я не буду. А рычаг влияния у меня один: You're fired! ("Вы уволены!". - Ред.)
- Удалось ли вам, как думаете, из донецкого стать кировоградским по внутреннему ощущению - и по менталитету, и по образу жизни? Ведь, насколько известно, окончательно "корни" вы здесь так и не пустили (жильем не обзавелись, семью не перевезли)…
- Когда я служил в Чехословакии, от нас требовали изучать язык страны пребывания и пользоваться им, это очень облегчало контакты с местными жителями. Поэтому я принципиально убежден: нужно искренне уважать то место, где ты живешь и работаешь. Кстати, перед тем, как приехать сюда на должность губернатора, я столкнулся с серьёзной проблемой, практически барьером - мои дети-студенты ещё не закончили учебу. Я почти убедил главу Администрации Президента, что действительно не могу переехать и перевезти семью в Кировоград. Но, когда узнал, кого, в случае моего отказа, прочат на эту должность, понял - всё равно придется бесконечно мотаться в Кировоград и фактически жить здесь. Хотя, знаете ли, не важно, где ты живёшь, - важно, как ты относишься к людям. В этом плане я гораздо больший патриот, чем те, кто родился в Кировограде, но ворует тоже здесь.
- У вас есть внутренняя установка - как, по какому принципу жить?
- Главное - как у Шварца, убить в себе дракона. Для меня дракон - это соблазн. Соблазн воспользоваться положением, должностью, возможностью получить какую-то выгоду для себя. С вашего разрешения, я процитирую строки, которые написал совсем недавно:
"Чтоб люди уважали и ценили, И чтоб начальство не судило строго,
Об этом мама часто говорила: "Сынок, запомни: ты - наместник Президента, но не Бога"".
http://www.uc.kr.ua/fresh/6796/СИТУАЦІЯ В КРИМУ
ЧИСТКА И ОБРЕЗАНИЕ
Алексей Ермолин, "Крымская правда", 31.03.2011
Дворцы-музеи накануне перемен: реконструкции, кадровые перестановки и, возможно, сокращение финансирования.Наша газета уже рассказывала об инициативе правительства Крыма передать дворцы-музеи в ведение автономии и создать республиканские учреждения, которые будут управлять достоянием республики. ("Дворцовые интриги", "Крымская правда", 19.03.2011 г.). Теперь же музеям предстоит масштабная реконструкция, а возможно, и замена руководства. Но, стремясь к амбициозным целям, нельзя упускать из виду специфику музейного дела.
Почём "граница" для бюджета?
Постановлением Кабмина 26 населённых пунктов Крыма внесены в список исторических мест Украины. В них должны быть размещены исторические ареалы. Их границы и режимы утверждены лишь в Алупке, Керчи, Ялте, Массандре, Коктебеле, а в Гаспре, Гурзуфе, Кореизе, Ливадии, Ореанде, Симеизе, Форосе это сделано лишь наполовину.
- Отсутствие утверждённых ареалов исторических памятников Крыма в течение многих лет было основой для реализации теневых схем в земельной сфере, - заявила вице-премьер АРК Екатерина Юрченко на заседании рабочей группы по анализу состояния и эффективности использования объектов культурного наследия. - В течение года местные власти городов и посёлков автономии должны заказать и утвердить научно-проектную документацию по разработке исторических ареалов, задекларировать генеральные планы, учитывая эти ареалы. Это должно быть отражено в стратегиях развития регионов автономии.
Утверждение исторических ареалов напрямую связано с перспективами организации территорий заповедников. Но для разработки планов развития музеев необходимы значительные средства. Директор научно-исследовательского института памятнико-архитектурных исследований Елена Сердюк заявила, что разработка такого документа для одного музея-заповедника может обойтись в 30-50 тысяч гривен. Чиновники профильного министерства и директора музеев уверены: эта сумма может превысить 100 тысяч гривен, ведь крымские музеи расположены на значительных площадях. Таких денег в республиканской казне нет, поэтому придётся скрести по сусекам местных бюджетов.
"Некультурная" проблема
По мнению Юрченко, утверждение исторических ареалов и наличие планов организации территорий музеев-заповедников позволит упорядочить торговлю, экскурсионно-туристические услуги и работу парковок автотранспорта возле этих объектов.
- Правительство автономии намерено пресечь существовавшие в течение 15 лет теневые схемы торговли сувенирами и продуктами питания, проведения экскурсий незарегистрированными экскурсоводами, взимания платы за парковку автотранспорта, - заверила она.
Вице-премьер считает, что в сложившейся ситуации виноваты музейщики, поскольку объекты незаконной торговли расположены на подходах к музеям.
- К сожалению, сегодня нет полного понимания целей нашей общей работы у Министерства культуры Крыма, а также у директоров некоторых музеев, - посетовала Юрченко.
В свою очередь в Министерстве культуры автономии отмечают, что в более 90% случаев незаконные торговые точки находятся на землях местных Советов, которые и отдают участки под павильоны, киоски и другие объекты торговли. Поэтому прежде чем "рубить головы" директорам музеев, тому же Министерству экономического развития и торговли, а также Рескомзему Крыма необходимо разобраться с конкретной принадлежностью земли, на которой находятся "левые" торговые точки. А правоохранителям - поискать чиновников, "крышующих" незаконную торговлю.
Тем не менее Юрченко пригрозила музеям сокращением бюджетного финансирования, если те не разберутся со своими "торговыми" проблемами. По мнению же присутствовавших на заседании рабочей группы чиновников от культуры, попытка урезать бюджетное финансирование чревата не только срывом подготовки к курортному сезону, но и сворачиванием деятельности музеев, поскольку к ним уже применены схемы финансовой "оптимизации".
Из ресторана - в музей
Для того чтобы музеи стали более посещаемыми, а значит, доходными предприятиями, их планируют модернизировать. По словам директора Научного центра историко-краеведческих исследований и Свода памятников Украины в АРК Александра Хливнюка, концепция развития памятника культуры "Ласточкино гнездо" предполагает реконструкцию "визитной карточки" Крыма и создание современной экспозиции, обеспечивающей бесплатный доступ для туристов.
- Необходимо изменение целевого назначения дворца из объекта общественного питания в культурно-выставочный центр и приведение прилегающей территории в надлежащий вид. Планируется обустроить две смотровые площадки, находящиеся в непосредственной близости от памятника, отремонтировать подъездные пути, - сообщил Хливнюк.
В экспозиционных помещениях планируют создать постоянно действующую художественную выставку, посвящённую истории "Ласточкиного гнезда" и Южного берега Крыма. По мнению инициаторов реконструкции, музей может стать выставочной площадкой Крымского отделения Союза художников Украины. Внутри дворца и на прилегающей территории будут проходить концерты, историко-литературные вечера. Планируется создание выставочного павильона с художественным салоном для торговли произведениями живописи, фотоработами, сувенирной продукцией, проспектами, рекламирующими достопримечательности Крыма.
- При правильной организации дела посещаемость музея "Ласточкино гнездо" может быть сопоставима с таким популярным объектом, как Ливадийский дворец-музей, - подчеркнул Хливнюк.
Планируется здесь и проведение сменных выставок. Причём менять экспозицию следует как можно чаще, что, по словам Хвилюка, не потребует особых материальных затрат и усилий специалистов. Однако в Министерстве культуры Крыма так не считают. Специалисты поясняют, что проведение любой выставки изначально подразумевает солидные финансовые затраты на транспортировку, охрану и многое другое. О конкретных суммах можно говорить лишь когда станет известна степень защиты выставок в "Ласточкином гнезде", поскольку чем выше уровень выставки, тем больше для неё необходимо гарантийных средств. И чем ценнее экспонаты, представленные на выставке, особенно если это подлинники, тем большей должна быть гарантийная сумма.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/03/31/chistka-i-obrezanieОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
АСИМЕТРІЯ РІВНОСТИ
Петро Західняк, "Галичина", 31.03.2011, Івано-Франківська обл.
Європа забракувала скандальний закон про мови.Російсько-українські відносини в ці дні знову стали актуальною темою. Венеціянська комісія (дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права під офіційною назвою Європейська комісія за демократію через право, який готує висновки про відповідність законопроектів європейським стандартам і цінностям) оприлюднила своє резюме щодо законопроекту "Про мови в Україні" О. Єфремова (ПР), П. Симоненка (КПУ) і С. Гриневецького (Блок Литвина), який передбачає розширення сфери функціонування російської мови в Україні та допускає її вільне функціонування в діловодстві, законодавстві й освіті фактично на рівні державної української. "Положення проекту закону щодо російської мови можуть трактуватися як намір авторів поставити російську мову на один рівень з державною, незважаючи на Конституцію", - говориться в документі ВК.
Представник ВК від України Марина Ставнійчук з цього приводу вважає, що українська влада повинна підготувати більш адекватні законодавчі рішення, щоби встановити справедливий баланс між захистом прав меншин, з одного боку, і збереженням державної мови, з другого.
Якщо новітні русифікатори в Україні, для яких такий висновок європейської структури виявився несподіваним, нині нарікають на нього, то "друзі України" поза її кордонами обурюються ще й українським МЗС і хвалять при цьому Табачника. А це тому, що МЗС України заблокувало відкриття в Києві приватної російської гімназії, спонсором якої має стати "Внєшекономбанк" Росії. З цього приводу поплакалася колишня персона нон ррата - керівник т. зв. "інституту країн СНД", депутат Госдуми Росії К. Затулін. Мовляв, пункт про підписання угоди про створення гімназії був вилучений з програми зустрічі президентів двох країн у грудні і відкладений на пізніше, і угоду дотепер не підписано. Бо український МЗС, уявіть собі, наполягає на тому, що до моменту відкриття української школи у Москві можливості відкрити російську гімназію в Києві також не буде навіть попри те, що лобістом цього проекту виступає... Міносвіти України (от на кого ревно працює Табачник зі своїм міністерством!). Принцип "взаємности", якого почало дотримуватися МЗС України, до глибини душі обурив московського шовініста: "Як тут не звернутися до тієї нісенітниці, яка колись була записана в нашому Договорі про дружбу, співпрацю і партнерство з Україною, де сказано, що російська мова в Україні розвивається рівно настільки, наскільки українська в Росії. Але всім же зрозуміло, що в реальності немає цієї потреби сьогодні при всій пошані до української мови".
Ось так, ні менше ні більше: рівність української і російської мов, а значить українців і росіян для Затуліна - нісенітниця. Отож дуже поквапився Президент Янукович сподобатися Кремлю й "амністував" цього безмежного хама, знявши заборону на його в'їзд в Україну, якщо навіть зовнішньополітичне відомство "регіонала" Грищенка днями відкрито звинуватило Затуліна в "антиукраїнській риториці": "Саме Затулін на різних російських телеканалах займався пропагуванням антиукраїнських настроїв".
Загалом панівні настрої в багатьох російських головах дають підстави для тривоги за їх психічний стан. Уже колишній генконсул Росії у Львові Є. ўузєєв, який так пильно прислуховувався до того, хто в Галичині щось антимосковське пукне, кілька місяців тому заявив, що українську мову завезли до Львова більшовики у 40-х роках ХХ ст., а проект "Україна" був створений Австрією, щоб відокремити Україну від Росії. Тобто безцеремонно повторив столітній маразм російської антиукраїнської пропаганди.
Хоч український МЗС устами десятирядного чиновника щось критичне й прорік щодо заяви Гузєєва, яка своїм дрімучим невіглаством і ординською безцеремонністю абсолютно несумісна зі статусом амбасадора, однак за такі дикі в дипломатичній практиці вибрики нормальна держава просто копає таких рузєєвих у дупу, даючи 24 години для пакування манатків до Москви. Але України Януковича це не стосується...
Не слабшу антиукраїнську істерію роздуває і підгодовувана Кремлем "п'ята колона" в Україні (у 2010-му Росія на підтримку "співвітчизників" в Україні офіційно виділила 1,2 млн. дол.). Такий собі "отаман" кримської козачої громади "Соболь" В. Храмов, пропонуючи реформувати УПЦ МП у Російську Церкву в Україні через "засилля чурбанів" у ній та домагатися статусу єдиної державної мови - російської, добалакався ще й до такого: "Для росіянина це набагато більше образливо, краще нас називати дебілами і педерастами, ніж українцями". Звичайно, як тут не пригадати слова колоритної дамочки з п'єси Куліша: "Лучшє бить ізнасілованной, чєм украінізірованной". Але чому дивуватися якомусь храмову, якщо й через 80 років по тому міністр Табачник, мабуть, також із задоволенням вибрав би перше.
І як з такими храмовими і табачниками жити в одній державі? Можливо, й добре, що Україна бодай у ксенофобії не уподібнюється до Росії й відстає з моніторингом антиукраїнських настроїв серед росіян. Бо інакше показник толерантности українців до росіян після 2000 року з 85 відсотків не зменшився б до 45 (серед населення Західної України - із 60 до 15%), а набагато нижче.
Своїх політиканів, авантюристів, провокаторів і придурків має кожен народ, у т. ч. й наш. А тому до такого континренту не можна гамузом прирівнювати всіх росіян. Але тим нормальним росіянам, яких є, здається, таки немало, треба буде докласти просто титанічних зусиль, щоб навести лад у нині панівних російських головах. Бо з ними в сусідів явно щось не гаразд... І цьому на завершення ще один приклад.
Днями московський священик з храму Святителя Миколая у Хамовниках (Росія) А. Шумскій, який є одним із помітних авторів ряду православних сайтів, у своїй статті пояснив, що, покаравши Японію стихійними лихами, Господь показав, на чиєму Він боці в суперечці Росії та Японії за Курильські острови: "Практично всі російські люди, в один голос, не змовляючись, стверджують, що страшний природний катаклізм в Японії є відплатою цій країні за образу нашої Вітчизни". Оце зразок християнина-духівника, а ми дивуємося диким вибрикам московських ченців у Почаєві!
І як тут не нагадати, що влітку 2010 року Росія сама постраждала від стихійного лиха, зазнавши збитків на 15 млрд. дол. Внаслідок спеки спалахнули пожежі, які нищили врожаї, ліси, інші ресурси, забрали людські життя. Словом, накликають такі "святителі" кару Божу на свою країну...
"Ніщо так не об'єднує, як спільна біда. У нас з японцями їх тепер аж дві - аварії на АЕС та сусідство з Росією", - сказав недавно наш відомий земляк Юрій Андрухович. Але чи ця біда об'єднає самих українців?
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=14664&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=95c3ee46efЗАКОН НЕ ПОВИНЕН БУТИ ДЖЕРЕЛОМ СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУГИ
"Галичина", 31.03.2011, Івано-Франківська обл.
"Депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані соціальними протестами і незадоволенням населення..."Голові Верховної Ради України В. Литвину
Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані соціальними протестами і незадоволенням населення, які викликані оприлюдненим проектом закону України "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду" (№ 7562 від 14.01.2011 р.).
Зокрема, проект закону негативно сприйняли громадські організації, які об'єднують осіб, постраждалих від чорнобильської катастрофи. Усі вони вказують на те, що проект значно погіршує їх соціальне становище, фактично знищує пільги та компенсації чорнобильців. Крім того, законопроект розроблено без попереднього громадського обговорення та врахування думки громадських організацій, територіальних громад і органів місцевого самоврядування.Проект закону в розділі II "Прикінцеві та Перехідні положення" передбачає внести зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи", зокрема Кабінету Міністрів України надається право встановлювати розміри соціальних виплат і пенсій постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи, а не визначати їх відповідно до мінімальних розмірів заробітної плати і пенсії за віком, як це передбачено чинним законодавством.
Цинізм розробників цього законопроекту полягає в тому, що його подано до Верховної Ради України саме напередодні 25-ї річниці чорнобильської катастрофи. Тому доводиться констатувати, що керівництво держави не зацікавлене у знятті соціальної напруги серед чорнобильців, захисті їх прав та інтересів.
Підтримуючи звернення громадських організацій краю, заперечуємо прийняття законопроекту, який ускладнює соціально-політичну ситуацію, стає джерелом напруги, погіршує і без того складні умови життя людей.
Просимо зняти з реєстрації та не вносити на розгляд сесії Верховної Ради України проект закону України "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду".
Прийнято на четвертій сесії
Івано-Франківської обласної ради
шостого демократичного скликання
24 березня 2011 року.
* * *
Кабінетові Міністрів України
Міністерству фінансів України
Неповернені мільйони ускладнюють техногенну ситуацію
Депутати Івано-Франківської обласної ради глибоко стурбовані неповерненням коштів у сумі 42,3 млн. гривень спеціального фонду обласного бюджету, розміщених на депозит у ПАТ "Родовід Банк", з яких понад 30 млн. грн. є коштами обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та ПАТ "Родовід Банк" 1 березня 2010 року було укладено договір № 88.1/01-ДЛ-10/2 банківського вкладу зі сплатою процентів щомісяця. Предметом Договору було розміщення тимчасово вільних залишків коштів спеціального фонду обласного бюджету на депозит. Відповідно до пункту 2.5. Договору встановлено термін повернення коштів - 17 грудня 2010 року. Однак до сьогодні банк не повернув кошти на рахунки обласного бюджету.
Невиконання ПАТ "Родовід Банк" своїх договірних зобов'язань призвело до недофінансування природоохоронних заходів у 2010 році, несвоєчасна реалізація яких може спричинити виникнення техногенних ситуацій в області. Крім цього, виникла значна дебіторська заборгованість за вже виконані роботи, що призводить до невиплати заробітної плати, несплати обов'язкових платежів до бюджетів усіх рівнів та до соціальної напруги.
Водночас Івано-Франківська область щорічно потерпає від стихій, які завдають мільярдних збитків. Несвоєчасне проведення відновлювальних робіт або недофінансування природоохоронних об'єктів, на яких розпочато і не завершено роботи, призводить до ще більш складних наслідків та руйнування незавершених об'єктів, що несе загрозу здоров'ю і життю населення.
Незважаючи на неодноразові звернення обласної державної адміністрації до ПАТ "Родовід Банк" та Кабінету Міністрів України з проханням вплинути на цю ситуацію, питання повернення коштів досі залишається невирішеним.
Враховуючи вагомість неповернутих до обласного бюджету коштів у розв'язанні екологічних проблем області, просимо розглянути порушене питання на черговому засіданні Кабінету Міністрів України, вжити відповідних заходів щодо притягнення винних до відповідальності і повідомити обласну раду про розгляд цього звернення.
Прийнято на четвертій сесії
Івано-Франківської обласної ради
шостого демократичного скликання
24 березня 2011 року.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=14663&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=46e820b2ebВЛАДА ПОЖАРТУВАЛА, А МИ РАЗОМ - ПОСМІЯЛИСЯ…
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 30.03.2011
За іронією долі, День сміху цьогоріч збігається із набранням чинності окремих розділів Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи оподаткування.Фахівці, які вивчають особливості людської поведінки, розрізняють декілька видів сміху: сміх від лоскотання, жартівливий сміх, радісний сміх, сміх крізь сльози та сміх замість сліз. За іронією долі, День сміху цьогоріч збігається із набранням чинності окремих розділів Податкового кодексу, що стосуються спрощеної системи оподаткування. Наприклад, стає чинною норма кодексу про заборону зараховувати до валових витрат послуги і товари, що постачають підприємці-платники єдиного податку.
Прагнучи знешкодити "мінімізаторів", автори кодексу притисли цілі верстви малого бізнесу, які обслуговували великі підприємства. Позаяк тому ж "Богдану" стає невигідно купувати вузли та деталі у "дрібняків"-підприємців. Але зрозумілої альтернативи єдиному податку для самозайнятих черкащан так і не запропонували, хоча у творців Податкового кодексу було для розробки відповідного закону щонайменше 4 місяці.
1 квітня - початок ІІ кварталу року. Бухгалтери формують звітність, а фінансисти визначають, чи збігаються бажання із можливостями бюджету. Черкасам і області катастрофічно не вистачає грошей на якісні дороги. Дорожний SOS від Черкаської міськради вже долинув до Миколи Азарова. Проте черкащани поки що не відчули обіцяної переваги від високої насиченості області автомобілями. Хоча той же Податковий кодекс прописав норму щодо відрахування акцизу за бензин, яким заправляють автівки, на ремонтування автошляхів. Але у Черкащини з центральною владою чомусь регулярно виходить, як у відомій пісні: "Сладку ягоду рвали вместе, горьку ягоду ели врозь". Якщо гроші з бензинового акцизу - то в Київ, а якщо бензинові пари - то їх нюхати черкащанам.
За легендою, збирачі мита вважали свою роботу виконаною тільки тоді, коли їхній черговий приїзд до села викликав сміх у тамтешніх мешканців. Якщо люди не плачуться про важке життя, а відверто сміються в очі чиновникам, це означає, що їх уже обідрали до нитки. Тож, вітаючи підприємців із Днем сміху, головне - не перестаратися у щирому бажанні розсмішити.
http://vechirka.ck.ua/kolonka-oglyadacha/vlada-pozhartuvala-a-mi-razom-%e2%80%93-posmiyalisya%e2%80%a6/ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
"БАТЬКІВЩИНА" І "СВОБОДА" НЕ ГОЛОСУВАТИМУТЬ ЗА ВІДСТАВКУ ФЕДОРУКА
"Молодий буковинець", 31.03.2011, Чернівецька обл.
Фракція "Свобода" у Чернівецькій міській раді оголосила про те, що не братиме участі у голосуванні за дострокове припинення повноважень міського голови Миколи Федорука.Заяву зачитала керівник фракції Мар'яна Кривич.
Також аналогічну заяву зачитав депутат від "Батьківщини" Микола Кирилюк. За його словами, рішення не брати участь у голосуванні ухвалило бюго міської організації ВО "Батьківщина". Пан Кирилюк заявив, що це рішення є обов'язковим для всіх депутатів від "Батьківщини".
Однак депутатом від "Батьківщини" у міській раді насправді є лише сам Кирилюк, решту було з партії виключено.
http://www.molbuk.com/chernovtsy_news/36346-batkivshhina-i-svoboda-ne-golosuvatimut-za.htmlКАПЛІЙ ОЧОЛИВ ОПОЗИЦІЙНУ "НАШУ УКРАЇНУ"
Михайло Малінін, "Вечірні Черкаси", 30.03.2011
Після тривалого мовчання нарешті дала про себе знати Черкаська обласна організація політичної партії "Наша Україна".У центрі Черкас нашоукраїнці провели мітинг проти підвищення цін.
Якщо під час помаранчевої революції на мітингах "Нашої України" у Черкасах збирались тисячі людей, то зараз боротися проти підвищення тарифів та цін прийшло десь зо три десятки людей. Нині в обласному осередку є два крила: опозиційне та те, яке бажає співпрацювати з владою. У лютому на обласній конференції партії Олександр Черевко склав із себе повноваження, а головою обласної організації обрали Володимира Столярчука.
- Київ хотів бачити на цій посаді Мар'яну Герасименко, яка нині очолює фракцію "Наша Україна" у Смілянській райраді. Начебто через порушення демократичних процедур президія партії визнала нелегітимними рішення конференції, таким чином, не є легітимна і відставка Олександра Черевка, - вважає голова Черкаської міської організації "Наша Україна" Володимир Столярчук.
Поки що черкащан на мітинги "помаранчевих" водить колишній начальник обласної міліції Микола Каплій, якого центральне керівництво партії призначило виконувачем обов'язків голови виконкому обласної організації. Раніше не публічний, він пояснює свій вчинок так: "А хто, як не я?"
- Ми не ставили перед собою завдання зібрати десятки, сотні чи тисячі людей. Мета одна - засвідчити, що "Наша Україна" є опозиційною партією, - запевняє в.о. голови виконкому Черкаської обласної організації "Наша Україна" Микола Каплій, який переконаний, що конфліктів у партії немає, а є певні проблеми, які необхідно вирішити.
http://vechirka.ck.ua/novini/kaplij-ocholiv-opozicijnu-nashu-ukra%d1%97nu/"НАС НЕ БАЖАЮТЬ СЛУХАТИ, А МИ ПРОПОНУЄМО РЕАЛЬНІ МЕТОДИ СТРИМУВАННЯ ЦІН!"
Світлана Піскова, "Вечірня Полтава", 30.03.2011
- говорять сьогодні у партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"Роком зубожіння українського народу називає опозиція термін правління нинішньої влади. У партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" не діють за принципом "чим гірше, тим краще" - парламентська фракція блоку Юлії Тимошенко внесла на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо скасування мита та акцизу на нафтопродукти, запровадження більш жорсткої відповідальності нафтотрейдерів та АЗС, зменшення ПДВ, щодо мораторію на підвищення цін і тарифів. Саме уряд Тимошенко свого часу розробив антикорупційний пакет законів, а нині вимагає повернутися до цих якісних і вже підготовлених документів. Зокрема посилити контроль за експортними та імпортними операціями з країнами офшорної зони, куди, до речі, з приходом Януковича було за рік переведено 24 млрд. доларів. Це фракція "БЮТ" наполягає сьогодні на внесенні законопроекту про енергетичну безпеку та продовженні мораторію на продаж землі. Однак слушні ініціативи опозиції влада ігнорує...
Дає оцінку теперішній непростій ситуації в країні й розповідає про подальші кроки партії народний депутат України, голова Полтавської обласної організації партії ВО "Батьківщина" Вадим Петренко.
- Вадиме Михайловичу, влада звітує про добробут українців, помірну інфляцію, а я, наприклад, сьогодні відмовляю собі у найнеобхіднішому через високі тарифи й зростання цін на харчі. Ви, як депутат і представник опозиційної партії, що з цього приводу думаєте й що конкретно пропонуєте?
- На мою думку, перший рік президентства Віктора Януковича увійде в історію як рік масового подорожчання основних харчових продуктів. Весь асортимент молочних продуктів подорожчав на 20-150 відсотків, відповідно це підштовхнуло й подорожчання та дефіцит сировини на внутрішньому ринку, необхідність переробників платити ПДВ до бюджету, коли раніше вони перенаправляли суму податку на закупівлю сировини. Овочі подорожчали в середньому на 40 відсотків, капуста коштує рекордно в історії України 12 гривень за кілограм! Соняшникова олія, ціна на яку була однією з найстабільніших в Україні і майже весь рік трималася на рівні 10-11 гривень за літр, на початку 2011 року різко подорожчала до 16 гривень за літр.
Окрім продуктів харчування, різко подорожчали нафтопродукти. А ціна на пальне, як відомо, безпосередньо впливає на ціни на всі інші товари і послуги. Проте, як бачимо, уряд Азарова не збирається зупиняти зростання цін. Тому депутати фракції "БЮТ-Батькіщина" внесли в парламент законопроект "Про заходи для стабілізації цін на нафтопродукти", яким пропонується скасувати мито та знизити акциз на бензин, дизельне пальне та паливно-мастильні матеріали на 25-30 відсотків, а також зменшити на два роки ПДВ на пальне з 18 до 5 відсотків.
Крім того, наші депутати внесли на розгляд Верховної Ради проект постанови про план дій із забезпечення проведення весняно-польових робіт.
- Чи час сьогодні нашим освітянам стояти зі своїми претензіями під стінами парламенту? Ваша політична сила підтримує освітян?
- Не захистивши вчителів, українці ризикують стати нацією, яка не відрізнятиме Ахматову від Ахметової, а Гоголя від Гегеля. "БЮТ-Батьківщина" повністю підтримує всі вимоги освітян, які цими днями проводять акції протесту в Києві та областях. Адже минулий рік позначився істотним зниженням доходів вчителів та інших працівників освітньої галузі та закриттям шкіл, насамперед україномовних. Буденним, на жаль, явищем стали масові факти примусових вказівок писати вчителям заяви на відпустки за власний рахунок.
- Що б ви робили для поліпшення життя вчителів, як би були при владі?
- Свого часу за ініціативи Юлії Тимошенко було запроваджено двадцятивідсоткові надбавки працівникам освітньої галузі, прем'єр Тимошенко змогла забезпечити виплату цих коштів навіть в умовах світової економічної кризи, яка торкнулася й України. Сьогодні ж, коли світова криза минула, уряд Азарова не має морального права не виплачувати таких надбавок усім без виключення працівникам освітньої галузі. Тож на найближчому пленарному тижні "БЮТ-Батьківщина" вимагатиме від парламенту ухвалення рішень на виконання вимог освітян.
- Але ж Держкомстат озвучує нам цифри, що спростовують реалії нашого життя...
- Ми впевнені, влада фальсифікує показники офіційної інфляції! Державна служба статистики України оприлюднила звіт про інфляцію в лютому 2011 року, читаючи який не знаєш - сміятися чи плакати: споживчі ціни минулого місяця, як доповідають вітчизняні статистики, збільшилися лише на 0,9 відсотка. А це навіть менше ніж інфляція в січні - 1,0 відсоток. Ціни на продукти харчування нібито виросли в лютому тільки на 0,3 відсотка. Житлово-комунальні послуги - лише на 4,6 відсотка. Автомобільне пальне і мастила - всього на 4,3 відсотка.
Однак я стверджую: офіційні показники істотно занижені! Насправді ціни підвищувалися набагато швидше. Це знають усі полтавці, які ходять у магазини і на ринки.
Ми вважаємо, що уряд свідомо приховує реальні цифри інфляції з тим, щоб не робити справжньої індексації пенсій та зарплат, як це передбачено законом.
- Яка позиція БЮТу щодо можливості продажу землі?
- Нами внесений законопроект "Про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 2015 року". Але провладною більшістю у парламенті він, на жаль, не був підтриманий. Партія ВО "Батьківщина" переконана, що Україна потребує цивілізованого ринку землі, який існує в Європейському Союзі. Але немає жодного сумніву, що за сьогоднішніх умов він - неможливий, бо землю за безцінь скуплять наближені до Януковича олігархи та "барони" із квитками від Партії регіонів.
- Нещодавно Верховна Рада прийняла антикорупційний законопроект. Можливо, цей документ та інші ініціативи парламентарів допоможуть виправити ситуацію у країні?
- Зараз мінімальна зарплата вчителя - 613 гривень! Підконтрольна більшість Верховної Ради, збільшивши на мільярд свої видатки, вирішила спрямувати відповідний закон не на корупціонерів у вищих щаблях влади, а проти вчителів, лікарів та інших громадян, які отримують зарплату, на яку неможливо існувати. Людей ставлять за межу виживання і лякають тим, що будуть порушувати проти них кримінальні справи - ось вам і антикорупційний законопроект! Ми пропонуємо Президенту Януковичу і всій владі припинити балаканину про боротьбу з корупцією, а почати із себе - вищих ешелонів влади. Важко уявити, але українські мільйонери та мільярдери за рік удвічі-втричі збільшили свої капітали.
Нещодавно Верховна Рада прийняла ще один резонансний закон - щодо центральних органів виконавчої влади та внесла зміни до закону про Кабінет Міністрів. Таким чином, практично вся виконавча влада остаточно перейшла до рук Президента України, а це грубе порушення Конституції.
- Розкажіть про діяльність ВО "Батьківщина" в Полтавській області. Як працюють ваші депутати тут?
- У 2010 році до місцевих рад Полтавщини громадяни обрали 832 депутати від партії ВО "Батьківщина". Серед них 19 депутатів працюють в обласній раді, 258 - районних, 127 - у міських радах і 428 народних обранців представляють партію "Батьківщина" у сільських та селищних радах. Можу з упевненістю сказати, що всі депутати активно включилися в свою роботу, ініціювали прийняття радами актуальних питань. Вони ведуть прийоми мешканців, мають тісні зв'язки з виборцями, надають їм допомогу у вирішенні важливих питань життєдіяльності того чи іншого населеного пункту. Обласна організація партії "Батьківщина" налічує близько 30 тисяч членів партії. У містах, районних центрах, селах та селищах наша сила має 1300 первинних партійних організацій. Таким чином, маємо змогу спілкуватися з полтавцями, знаємо їхні настрої, бачимо справжню картину життя місцевої громади. А відтак наші політичні орієнтири - вирішення соціально значущих для громадян проблем, а не лобіювання інтересів провладних олігархічних кіл.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2011/3/30/25202763/ЕКОНОМІКА
И ЦЕНА С ЦЕНОЮ ГОВОРИТ…
Елена Антонова, "Юг", 31.03.2011, Одесская обл.
Цены лихорадит уже не первый год, но, увы, выздоровление все не наступает.В основном они, раздуваясь от гордости, хвастают друг перед другом своим ростом на просторах мирового рынка. Тому есть объективные причины - кризис, природные ката-клизмы, дефицит природного топлива и умелое манипулирование этим дефицитом.
Цены лихорадит уже не первый год, но, увы, выздоровление все не наступает. Хотя, по словам начальника Государственной инспекции по контролю над ценами в Одесской области Лилии Круковской, с начала года в регионе наблюдалась "относительная стабильность средних розничных цен на хлеб из муки пшеничной высшего и первых сортов, из смеси муки пшеничной и ржаной массовых видов потребления, говядину первой категории, колбасу вареную первого сорта, молоко жирностью два с половиной процента, сметану жирностью двадцать процентов, творог жирностью девять процентов и рис".
Вслед за этим глава инспекции уточнила, что с начала 2011 года повысились средние розничные цены на муку пшеничную высшего сорта на четыре процента, что связано с повышением оптово-отпускных цен как местным производителем ЧПФ "Олимпус", так и иногородними ООО "Родной продукт" (Днепропетровская область), ООО "Агро-Юг-сервис" (Николаевская область), ЧП "Педченко" (Киевская область) и др. Что, в свою очередь, связано с повышением закупочных цен на зерно пшеницы от тысячи восьмисот гривень до двух тысяч ста пятидесяти гривень за тонну.
Крупа манная за этот период поднялась в цене на 5,1%, так как оптово-отпускные цены были повышены производителями из Днепропетровской области на 3,4-14,5%. Оптовые продавцы сахара из Винницкой, Тернопольской, Волынской, Днепропетровской, Киев-ской и других областей тоже подняли цены, и эти продукты в розничной сети подорожали на 3,1%. Хотя, как напомнила Лилия Круковская, за то же время прошлого года средняя цена на сахар-песок поднялась на 7,9%. Так что с темпами роста цен конкретно на сахар у нас наблюдается явный прогресс. То есть цены стали расти медленнее. Что, наверное, должно нас радовать.
Л.Круковская также сообщила, что областные власти ведут активную работу по привлечению инвесторов для восстановления работавших некогда в регионе сахарных заводов (пока речь идет о Котовском и Заплазском предприятиях). Правда, будет ли при этом дешеветь сахар, неизвестно.
Не отстали от круп и сахара и другие продукты. С начала года цены на масло подсолнечное выросли на 8,6%. С 1 марта оптовики снизили отпускные цены на масло "Щедрый дар", "Олейна", "Чумак", "Золотая капля". Что привело, по словам Круковской, к стабилизации цен на продукцию в пределах тринадцати гривень сорока шести копеек за бутылку.
По оперативным данным, с начала года снизилась цена на свинину (на 2,9%), куры потрошенные (на 11,4%), куриные яйца (на 12,4%). И это также связано со снижением отпускных цен предприятиями-производителями.
Возникает закономерный вопрос: регулирует ли государство ценообразование хоть каким-то образом? Да, по некоторым параграфам и пунктам. Существует перечень социально значимых продуктов, цены на которые необходимо декларировать.
В феврале 2011 года Кабмин принял постановление №168 "О внесении изменений в некоторые постановления Кабинета министров Украины по вопросам ценообразования на отдельные виды продовольственных товаров". Теперь подлежат декларированию и цены на крупу гречневую, молоко пастеризованное, независимо от процента жирности. Как объяснила Лилия Круковская, до этого декларации подлежало молоко жирностью до 2,5%. Народ у нас сообразительный. Достаточно было производителю выпустить в свет молоко жирностью, например, 2,6%, как продукт автоматически исключался из декларации. Теперь - не будет.
Установлен также и предельный уровень рентабельности на упаковку продтоваров, цены на которые подлежат государственному регулированию в размере десяти процентов, что несколько ограничит возможности поставщиков.
А еще предприятия оптовой торговли обязали указывать в первичных документах размер примененной ими оптово-сбытовой надбавки. Фактически размер оптовой надбавки колеблется от десяти до восьмидесяти процентов. Теперь размер надбавки будет прозрачным.
Как объяснила Лилия Круковская, на предприятии смогут увидеть, насколько выросла изначальная цена и сколько при этом достанется самому производителю. И выбирать более выгодного для них поставщика. Можно предположить, что следствием этого станет конкуренция между поставщиками, снижение размера торговых надбавок на цены в розничной сети. Очень хотелось бы, чтобы все было так просто.
Некоторые действия по защите потребителей, сообщила Л.Круковская, были выполнены и региональными властями. Так, распоряжением облгосадминистрации от 1 марта определен ассортимент хлеба и хлебобулочных изделий, пользующихся особым спросом населения. Это двадцать четыре наименования - хлеб, батоны, рогалики, плетенки, бублики. Хлебопекарным предприятиям - производителям ОАО "Одесский каравай", ОАО "Котовский хлебозавод", КП "Южненская паляница", ООО "Диплос" и др. будет выделена мука из аграрного фонда по цене две тысячи пятьсот девяносто гривень за тонну, что ниже рыночной на двадцать процентов.
Существует также распоряжение администрации, ограничивающее предельный размер торговых надбавок на основные виды продтоваров от двенадцати до пятнадцати процентов. По словам Лилии Круковской, размер надбавок не увеличился.
Напомним, что не так давно одесскими властями была проведена рабочая встреча с представителями крупных торговых сетей города и области. Тогда речь шла о необходимости поднять средний уровень заработной платы работников сети. В ответ хозяева супермаркетов просили администрацию дать возможность увеличить надбавку на некоторые виды товаров.
- Разговоры об этом шли. Но никто не принес в инспекцию конкретные расчеты на определенные виды продукции, чтобы мы могли их проанализировать. Так что никаких изменений не произошло, - пояснила Лилия Круковская.
Она также сообщила, что с начала года сотрудниками инспекции проверено шестьдесят субъектов хозяйственной деятельности, причем нарушения выявлены в пятидесяти четырех из них. К нарушителям применены санкции на сумму семьдесят семь тысяч семьсот гривень. Характерным нарушением было применение торговых надбавок для таких видов широко востребованной продукции, как яйца, крупы, масло подсолнечное, сахар-песок, мука, молочная продукция, в размерах, достигающих сорока процентов, при установленных, напомним, двенадцати-пятнадцати.
Так, ООО "Альфа "641" продавало яйца по цене десять с половиной гривень вместо установленных восьми гривень восемнадцати копеек. Торговая надбавка от оптовых цен в данном случае составила 39,1%. То есть десяток яиц стоил на две гривни тридцать две копейки больше разрешенного. Аналогичные нарушения установлены при проверке розничных цен на муку высшего сорта, крупы, подсолнечное масло. Штраф составил четыре тысячи пятьдесят гривень. А ответственного за ценообразование руководителя предприятия наказали административным штрафом в… сто семьдесят гривень.
Общество "Трейд-групп" продавало сметану марки "Простоквашино" 25% жирности по цене двенадцать гривень восемнадцать копеек вместо положенной двенадцать гривень пятьдесят одна копейка. Предельная надбавка здесь достигала 15,4% вместо установленных 12%.
Завышение цен было выявлено при продаже яиц, молока, птицы. Предприятие получило от завышенных цен прибыль в две тысячи гривень, а заплатило штраф в шесть тысяч. Лично директора предприятия оштрафовали опять же на сто семьдесят гривень.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1400.htmlКОМУ ВІЙНА, А КОМУ… ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА БЕНЗИН
Леся Балуцька, "Поступ", 31.03.2011, Львівська обл.
Внутрішні та зовнішні чинники нафтового цінозростання в Україні.Як і прогнозували експерти, війна в Лівії завдала удару по цінам на нафту і нафтопродукти на світових ринках. На сьогодні бачимо зростання цін, що одразу відбивається і на ситуації із здорожчанням бензину в Україні. Щоправда, поки ще немає однозначної відповіді, як складеться ситуація на ринку нафти в подальшому, бо як повідомлялося раніше, в Україні , було встановлено граничні ціни на А-95 бензин вартістю 9 гривень 50 копійок за літр, для дизельного пального - 9 гривень за літр. Однак від дня встановлення і до сьогодні на автозаправних станціях побачити таку ціну на пальне нереально.
Ви собі поговоріть, а ми собі послухаємо
Незважаючи на те, що Антимонопольний комітет України почав перевіряти дотримання встановлених Урядом граничних цін і накладати відповідні штрафи на мережі АЗС, які не дотримувалися встановлених цін, ситуація в Україні так і не змінилася. Ціни на бензин продовжували зростати. З часу встановлення граничних цін та антимонопольних рейдів така тенденція зберігалася аж донедавна.
Як повідомляє "Економічна правда", з посиланням на джерело UPECO, у середу 30 березня роздрібні ціни на пальне в Україні призупинили зростання. Середня ціна бензину А-95 становить 9,77 гривень за літр. Найвища ціна бензину цієї марки на Київщині становила 9,99 гривні за літр; там же і найдешевший бензин - 9,49 гривень за літр. Пальне марки А-76 в середньому коштує 9,1 гривні за літр. Найдорожче воно у Криму - 9,3 гривні за літр, найдешевше це пальне - 9 гривень за літр у Київській області. Середня ціна дизпального не змінилася - воно коштує 9,28 гривень за літр.
Із витоків проблеми
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України попередньо вже коментували зростання роздрібних цін на нафтопродукти в Україні, пов'язуючи цю тенденцію із світовим перебоями в цінах на нафтопродукти, а також із самовільним підвищенням цін окремими імпортерами нафти, незважаючи на перевірки Антимонопольного комітету.
Ще на початку лютого прем`єр-міністр України Микола Азаров стверджував, що зростання цін на бензин спровокувало скасування імпортного мита на нафтопродукти у минулі роки (починаючи з 2005 року - Авт.). Відтак, імпортери встановили монополію на ринку і завищили ціни на пальне.
Для того, аби стабілізувати ціни на ринку пального Уряд України, окрім введення мит, про які тоді очевидно йшлося, обіцяв переглянути ситуацію із вітчизняними виробниками нафти, шляхом модернізації нафтопереробрних заводів, для того, аби українці могли частково самі забезпечити себе нафтопродуктами і обійтися без невмотивовано дорогого імпортного пального. За словами Миколи Азарова, обсяги виробництва вітчизняної нафти у порівнянні з минулим роком мають збільшитися на три мільйони тонн.
Із початком війни в Лівії та кризою в Північній Африці й відповідною зміною світових цін на ринку нафтопродуктів, український Уряд вирішив не поспішати із введенням мит на імпортне пальне. Натомість, планка із збільшення переробки нафти в Україні підвищилася від зазначених раніше трьох мільйонів тон до чотирнадцяти мільйонів тонн за рахунок модернізації нафтопереробних заводів. Про це вже в середині березня в інтерв`ю газеті "Комсомольська правда в Україні" повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.
Війна в Лівії як прикриття?
Позицію Уряду щодо невпровадження мит на імпортне пальне коментували й по-іншому. Так, лідер громадянського руху "Спільна справа" Олександр Данилюк, читаємо на сайті руху, заявив, що, прикриваючись ситуацією в Лівії, уряд насправді відмовився від ідеї із запровадженням мит, оскільки злякався нового потужного майдану, що мав організовуватися автомобілістами та автоперевізниками, об'єднаних ініціативою "Автофронт" та створений з ініціативи "Спільної Справи".
Було розгорнуто цілу інформаційну кампанію та розпочато підготовку до масових протестних заходів. Звернувшись з відкритим листом до Миколи Азарова, організатори акції мотивували, що введення такого мита вигідне лише таким вітчизняним нафтопереробним заводам, технологічний рівень яких є вкрай незадовільний, та які, таким чином, хочуть підвищити ціну на власну низькопробну продукцію.
На думку ініціаторів акції, відмова Уряду від своєї попередньої позиції щодо ведення мит є наслідком побоювання масових акцій громадської непокори. Хай навіть офіційною позицією урядовців є обґрунтування свого рішення несприятливою ситуацією із цінами на нафтопродукти на світовому ринку.
Уряд виправдовується та вживає заходів
Вчора на засіданні Кабінету міністрів прем`єр-міністр України Микола Азаров відзначив, що деякі трейдери не виконують домовленостей з урядом про встановлення цін на нафтопродукти, мотивуючи свою позицію тим, що мовляв, домовленість стосувалася вітчизняного, а не імпортного бензину. До того ж, прем`єр-міністр назвав відвертою брехнею заяву трейдерів стосовно неможливості придбати бензин вітчизняного виробника.
Микола Азаров зазначив, що коли минулого тижня державна компанія "Укргазвидобування" проводила аукціон з продажу світлих нафтопродуктів за середньою ціною, яка була істотно нижчою за встановлену коридором цін, жодна компанія, яка займається в Україні продажем імпортного бензину, не взяла в аукціоні участь. Адже куди вигідніше завозити імпортне пальне і отримувати надприбуток за рахунок необґрунтованого підвищення цін, - йшлося в заяві Азарова.
Що ж до української нафти, то все ж таки в планах уряду є схвалення меморандуму з вітчизняними нафтовиробниками для захисту державних інтересів і споживачів палива на внутрішньому ринку.
Починали нафтою, завершили хлібом
Та чи не найбільше дивує і водночас обурює виправдання Миколи Азарова, яке він, щоправда, називає "констатацією фактів" стосовно зростання цін в Україні (не лише на нафтопродукти, але й на продукти харчування) загальносвітовими тенденціями. У прем'єр-міністра навіть виникають аргументи, в яких він порівнює зростання цін у Європі з Україною (у Німеччині на десять відсотків подорожчав хліб, у Франції на третину масло, а у Польщі стрімко дорожчає цукор). Окрім цього Микола Янович вказує, що в цілому по Європі бензин удвічі дорожчий.
Аби уникнути природного запитання щодо відповідності рівня життя в європейських країнах, прем'єр-міністр одразу ж запускає контраргумент, за яким приводить приклад цінової політики на продукти харчування у країнах СНД, де схожий з Україною рівень життя, однак, ціни на хлібопродукти суттєво вищі ніж в Україні. І все це завдяки урядовій політиці, яка й надалі працювала і працює у правильному та ефективному напрямку. Подальші результати, очевидно, вже не за горами.
http://postup.brama.com/usual.php?what=70898СТАРЫЕ ПРОБЛЕМЫ И ПОИСК НОВОГО ОБРАЗА
Максим Стрелецкий, "Жизнь", 31.03.2011, Донецкая обл.
В последнее время все чаще стали говорить о том, что городам Донбасса необходим ребрендинг.Однако для того чтобы от модного понятия перейти к реальным переменам в жизни того или иного города, нужно сделать очень многое. Прежде всего - решить хронические коммунальные проблемы и перестроить экономику. По этому пути собирается пойти Горловка. А вот насколько длинным он будет, покажет время.
Горловка со своим 250-тысячным населением всегда была особенным городом в регионе. Ее особенности время от времени становились символами, закрепившимися за городом на десятилетия. Для более старшего поколения звание "Всесоюзной кочегарки", которым некогда наградили Донбасс, чаще всего соотносится именно с Горловкой, где в свое время располагалась одноименная шахта. В смутные 90-е город стал центром торговли. Горловский оптовый рынок снабжал товарами предпринимателей не только из Донецкой, но и из соседних областей. На определенном этапе Горловку пытались подвести под общий химический знаменатель. Но городом химиков она так и не стала. Несмотря на успешное развитие "Стирола", старый химический завод не мог похвастаться особыми успехами, а казенное предприятие Минобороны, расположенное в городе, вообще стало его головной болью на многие годы.
Какие бы ярлыки не пытались навешивать на город в то или иное время, он продолжал жить своей жизнью и сталкиваться со своими проблемами, которые, кстати, немногим отличаются от сложностей других населенных пунктов региона.
Городское бездорожье
Так уж получилось, что одной из наиболее закрепившихся ассоциаций с Горловкой для многих жителей области стали плохие дороги. Первый весенний вояж по городу подтвердил то, что с данной проблемой предстоит бороться не один год. Собственно говоря, среди проблем, озвученных жителями города пасмурным весенним днем, тройку лидеров составили дороги, мусор и система ЖКХ. Согласитесь, не самый необычный набор для отходящих от зимы городов Донбасса. В Горловском городском совете также прекрасно осознают всю серьезность дорожного вопроса и готовятся над ним усиленно работать. По словам мэра города Евгения Клепа, объемы предстоящих работ намного превышают возможности местного бюджета. На сегодняшний день на эти цели город может выделить пока только 329 тыс. грн., притом что около 300 тыс. грн. местные власти еще должны подрядчикам за выполненные ранее работы. Вместе с тем город намерен провести ревизию договоров на ремонт дорог и спросить с дорожников-бракоделов за некачественный ремонт.
В первую очередь горловские власти начнут ремонтировать наиболее оживленные магистрали, по которым ходит общественный транспорт. Сейчас, пока температурный режим не позволяет проводить асфальтные работы, ямы под колесами подсыпают и закладывают подручными средствами. Но их хватает не на все дорожные препятствия. Чтобы оптимизировать расходы городского бюджета на содержание дорожной инфраструктуры, местные власти ведут переговоры о передаче на баланс Укравтодора проходящих через город дорог по направлениям на Артемовск и Енакиево.
Интернет, Япония и Киевская Русь
На личном сайте мэра Горловки, где он принимает обращения граждан через Интернет, наиболее широко представлены проблемы системы ЖКХ. Жалобы на отопление, наружное освещение, отсутствие воды и прочие коммунальные радости занимают большую часть ленты обращений. При этом, как гласят ответы, после обращения к мэру проблемы решаются силами тех самых служб, бездействие которых, скорее всего, и привело горловчан на сайт. Евгений Клеп отмечает, что эффективная работа коммунальных служб города является одной из главных задач для местных властей. "Мы пытаемся наладить систему, при которой реагирование на обращения жителей было бы своевременным, хотя пока это не всегда удается. И все же я не исключаю, что если сбои в работе той или иной службы будут частыми, мы примем и кадровые решения", - замечает городской голова. Из позитивных изменений на ближайшее время мэр обещает жителям Горловки закончить восстановление освещения на подъездах, провести обсуждение графика ремонта между представителями ЖЭКов и жильцами домов, чтобы квартплата расходовалась на решение проблем конкретного дома, и завершение аудита теплоснабжающих предприятий города. Кстати, теплоснабжение Горловки ожидает приход японских инвестиций в рамках Киотского протокола. Правда, для того чтобы получить возможность направить 37 млн. евро на установку новых котлов, теплонасосов и замену теплотрасс, городу необходимо изыскать около 20 млн. грн. на проектно-сметную документацию, без которой японские деньги до Горловки дойти не смогут.
Что касается смены городских приоритетов, о которых говорилось выше, то ни от угля, ни от торговли, ни от химии в Горловке не собираются отказываться. Однако настаивают на том, что у города есть не только промышленная, но и культурно-историческая ценность. В подтверждение этого на днях здесь, на пересечении улиц Кузнецова-Зубарева и Горловской Дивизии, торжественно открыли памятный знак в честь победы киевского князя Мономаха над половцами. "По одной из версий, князь Владимир Мономах 27 марта 1111 года одержал победу над половцами на горловской земле. Памятный знак установлен к 900-летию битвы 27 марта 2011 года" - гласит надпись на камне. Предполагается, что камнем все не ограничится, а историко-культурные изыскания продолжатся и в дальнейшем. Кто знает, может, 901-ю годовщину победы Мономаха в Горловке встретят уже театрализованным представлением с имитацией битвы русичей и половцев. Глядишь, через несколько лет Горловка из "кочегарки" станет объектом туризма.
http://www.life.donbass.com/nportal/news/6302ХМЕЛЬНИЦЬКА АЕС ПРОВЕЛА АНАЛІЗ БЕЗПЕКИ ЕНЕРГОБЛОКІВ
"Є" Народна газета", 30.03.2011, Хмельницька обл.
На Хмельницькій АЕС був виконаний аналіз безпеки енергоблоків, в якому обґрунтовано захищеність їх від природних катаклізмів.У зв'язку з підвищенням вимог, в обґрунтуванні матеріалів з оцінки сейсмічності майданчиків атомних станцій на ХАЕС провели роботи по додатковому обстеженню сейсмічної небезпеки району і проммайданчика.
У відповідності з вимогами нормативних документів при виборі майданчика для розміщення Хмельницької АЕС був виконаний аналіз безпеки енергоблоків, в якому обґрунтовано захищеність їх від природних катаклізмів, таких як: зовнішні затоплення/повені; смерчі; зовнішні пожежі; екстремальні опади; сейсмічні впливи.
При проектуванні АЕС (ХАЕС в тому числі) враховувався максимальний розрахунковий землетрус (МРЗ), який може статися з вірогідністю 1 раз на 10 тисяч років. Інтенсивність МРЗ закладається виходячи із сейсмічних характеристик району розташування АЕС. За висновками "Гідропроекту", споруди Хмельницької АЕС розташовані на середніх (5 балів) і в меншій мірі на гірших ґрунтах - 6 балів з повторюваністю землетрусу 1 раз в 10 000 років.
У зв'язку з підвищенням вимог, в обґрунтуванні матеріалів з оцінки сейсмічності майданчиків атомних станцій проведені роботи по додатковому обстеженню сейсмічної небезпеки району і проммайданчика Хмельницької АЕС. Про це повідомляє інформаційний центр ВП "Хмельницька АЕС".
За підсумками додаткового обстеження встановлено, що в радіусі 750 км сейсмічний вплив від всіх сейсмоактивних зон на майданчик ХАЕС менше 5 балів, окрім зони Вранча (Румунія). У разі землетрусу в зоні Вранча з максимально можливою магнітудою 7,6 балів інтенсивність сейсмічного впливу на майданчику ХАЕС може досягати 6,0 балів. Детальне дослідження сейсмостійкості майданчика Хмельницької АЕС підтверджують параметри сейсмічної небезпеки: проектний землетрус (ПЗ) - 5 балів, МРЗ - 6 балів. Основні споруди Хмельницької АЕС спроектовані з урахуванням таких сейсмічних впливів: реакторне відділення - 7 балів; турбінне відділення - 7 балів; спецкорпус - 7 балів; естакада між реакторним відділенням і спецкорпусом - 6 балів; РДЕС (резервна дизельна електростанція) енергоблоків № 1, 2 - 7 балів.
Розрахункова інтенсивність сейсмічного впливу від відомих місцевих землетрусів для майданчика ХАЕС значно нижче 4 балів.
http://ye.ua/news/news_4289.htmlТОЧКА ЗОРУ
ТАКИЕ ДАЛЁКИЕ ВЫБОРЫ
Леонид Заславский, "Юг", 31.03.2011, Одесская обл.
"От того, как пройдут и чем закончатся выборы в Верховную Раду, во многом зависит развитие и само существование нашего государства".Хотелось бы напомнить, что "Украина-2012" - не только бренд чемпионата Европы по футболу, но и поворотная дата в истории независимой страны. От того, как пройдут и чем закончатся выборы в Верховную Раду, во многом зависит развитие и само существование нашего государства.
Пятое колесо в региональной телеге
Логично предположить, что к предстоящим выборам в украинский парламент готовятся не менее, а более тщательно, чем к проведению Евро-2012. При подготовке выборов, правда, не ревут экскаваторы, не суетятся комиссии на стройплощадках и все происходит медленно, не на свету. Потому что выборы пройдут не на стадионах, потому что арбитров назначать будут сами игроки, потому что правила игры до сих пор не написаны.
Наконец, потому, что Владимира Литвина сковырнуть из руководства Верховной Рады сложней, чем Григория Суркиса из Федерации футбола Украины. А сковырнуть Литвина партии власти до выборов придется. Поскольку Владимир Михайлович в ныне существующей, не до конца достроенной вертикали как пятое колесо телеги. Колесо, которое не позволяет телеге двигаться.
Пока Конституционный суд не наградил Януковича царскими полномочиями, пока существование коалиции заставляло главу государства хотя бы в малейшей степени считаться с Верховной Радой, Литвин был полезен и даже необходим. Владимир Михайлович, как никто другой, содействовал тому, что в комплексе получило название конституционного переворота.
В результате переворота парламентская телега тронулась по маршруту Банковой, а председатель ВР превратился в политический тормоз. С этим регионалы и сам Янукович могли бы примириться, но есть риск, что в решающий момент Литвину опять захочется порулить. А пост председателя Верховной Рады дает такую возможность. Если сильно запахнет жареным, в паре "спикер - президент" Литвин способен занять место Мороза при Кучме. И доставить главе государства такие же неприятности.
Надо сказать, что председатель Верховной Рады делает все, чтобы о нем как о возможном "Морозе" забыли. В угаре низкопоклонства в жертву Партии регионов он готов принести не только собственные амбиции, но и престиж Народной партии, где состоит лидером. Недавнее выступление Литвина на "национальном собрании депутатов всех уровней от ПР" напоминало не приветствие политического партнера, а покаянное послание вождю от лидеров правотроцкистского блока.
Такие "месседжи", как учит тоталитарное прошлое, не дают результата. Вождь все решил, судьба бывших друзей определена и участь печальна. Теперь, правда, все изменилось, время у нас вегетарианское, до подвалов Лубянки дело не дойдет. Но до Лукьяновского СИЗО может. "Травлей Литвина", во всяком случае, история не закончится. А продолжится она для Владимира Михайловича, скорее всего, в рамках пресловутого "дела Кучмы".
Среди версий и домыслов о причинах и поводах привлечения второго президента к ответу за грехи десятилетней давности, а этих версий в средствах массовой информации циркулирует не менее десятка, нет, кстати, одной, которая буквально бросается в глаза, - версии подготовки политического процесса над окружением Кучмы.
Примечательно, что эту версию (никем до того не высказанную и нигде не опубликованную) счел нужным опровергнуть действующий президент Янукович. "Слухи вокруг того, что этот процесс превращается в современный политический процесс, - это, я скажу, только слухи", - заявил Виктор Федорович в далеком Сингапуре. Азиаты, может быть, ему и поверили. Но мы, бывшие советские люди, знаем - нет ничего достовернее слухов. И политический процесс в Украине возможен. Более того, с точки зрения строителей вертикали, он необходим.
Дело Гонгадзе как бизнес
Авторитарные режимы возникают чаще всего в результате узурпации власти, но удерживаются не столько силой, сколько агрессивным отрицанием прошлого. Об этом прошлом, преступном и злокозненном, следует напоминать ежедневно и ежечасно, относить на его счет разруху и собственную некомпетентность, ухудшение уровня жизни и общий упадок в стране.
Какое-то время символом преступной власти для вертикальщиков служила "оранжевая нечисть", готовая продать Украину НАТО, уничтожить великий русский язык, переписать советскую историю и растоптать красные флаги. Какое-то время с помощью этого нехитрого набора можно было заставить забыть о низких зарплатах, нищенских пенсиях и разгуле чиновного грабежа, почему-то названного коррупцией.
Но за год с лишним положение в стране настолько ухудшилось, люди так обеднели, что память вернулась. Теперь нужны новые раздражители, новые мифы о том, что в бедах Украины виновны все, кроме регионалов, их правительства и их вождя.
Суд над Тимошенко и ее окружением годится для этого, но только отчасти. Когда дело дойдет до настоящего разбирательства, выяснится, что Юлия Владимировна на посту премьера действовала так же, пренебрегая законом, как главы правительств до и после нее. Включая премьера Януковича.
Надо, стало быть, искать другую жертву, другого козла отпущения, человека, чье окружение вышло в тираж, не связано с действующей властью или от нее достаточно удалено. Кучма идеально подходит для такой роли. А еще больше подходит для этой роли Литвин. Если режиссура будущего спектакля настроена на успех, если цель режиссера - будущие выборы в Верховную Раду, Владимиру Михайловичу осталось недолго сидеть в своем кресле.
"Копают" под него с двух сторон. В парламенте идет скупка очередных тушек для того, чтобы партия власти имела большинство в 226 голосов без блока Литвина и фракции коммунистов. А в Генеральной прокуратуре, если верить "Украинской правде", готовятся к тому, чтобы в деле об убийстве Гонгадзе появился еще один фигурант. Причем готовятся не формально, а тщательно, чтобы в щелочку срока давности Владимир Михайлович не мог просочиться.
Операция по изгнанию Литвина с политической арены должна, по идее, закончиться до того, как Верховная Рада в очередной раз займется изменением избирательного закона. Судя по опубликованному газетой "Сегодня" проекту, "малым партиям" регионалы готовят несколько неприятных сюрпризов. Основной сюрприз - смешанная, пятьдесят на пятьдесят, списочно-мажоритарная система, от которой партийцы отвыкли. А главный сюрприз - повышение проходного барьера с трех до четырех процентов. Литвиновцы такой барьер могут не одолеть.
Но это не все. Разработчики (читай, та же ПР) настаивают на запрете баллотироваться по спискам блоков. А по чисто партийным спискам Народной партии мало что светит. Если же сторонники Литвина будут избираться по мажоритарке, им придется конкурировать не только с представителями партий, но и с беспартийными самовыдвиженцами. Что снижает шансы избрания в несколько раз.
Понятно, что при всей лояльности к "вертикали" Литвин сделает все, чтобы такой закон не прошел. Союзники для этого у него найдутся. Угроза оказаться за бортом парламента с изменением законодательства по проекту регионалов реальна для коммунистов и всех мелких партий, составляющих бывший блок "Наша Украина - Народная самооборона". Не исключая тех, кто примкнет в будущем к "Фронту змiн" или к "Сильной Украине".
Продавить изменения в избирательном законе можно, разумеется, и не лишая Литвина председательства. Но придется договариваться долго и дорого. Привлечь спикера по делу Гонгадзе быстрей и дешевле. В мире бизнеса такой аргумент действует безотказно. А украинская политика - бизнес. Тем, кто не понял этого, в парламент соваться нечего.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1406.htmlДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ У ЧИНОВНИКОВ ВСЕ БЫЛО И ИМ ЗА ЭТО НИЧЕГО НЕ БЫЛО
Валерий Захаров, "Днепр вечерний", 30.03.2011, Днепропетровская обл.
О том, как работают народные депутаты, можно судить не только по тому, какие законы они принимают, но и по тому, какие не хотят принимать.О чем больше всего пекутся наши народные избранники, определить, в общем-то, несложно, причем, пекутся все скопом, независимо от политической окраски.
Необходимо лишь руководствоваться не тем, что они говорят, а что делают или не делают.
Наглядным примером может послужить такой факт. В последнее время практически все политики решили повести непримиримую борьбу с коррупцией. Даже поговаривали, что необходимо контролировать расходы и доходы не только государственных чиновников, но и членов их семей. Что, собственно, в странах развитой демократии считается делом обычным. Но у нас депутаты вдруг стали на защиту свободы личности, дескать, такой контроль может ущемлять права жены или, не дай Бог, тещи чиновника. Называли это нарушением конституционных норм. Но ведь все в обществе хорошо понимают, что именно переводом заработанных неправедным путем средств на родственников чиновники создают себе образ белых и пушистых, т.е. ничем не запятнанных.
В итоге на сегодня старый закон о борьбе с коррупцией отменен, а новый - еще не принят. Новый закон требует от высших должностных лиц страны публиковать сведения о доходах и имуществе. В Верховную Раду на третье чтение он может попасть не ранее 8 апреля. В результате впервые за последние 15 лет чиновники высокого ранга смогут не публиковать сведения о своем имуществе, доходах и финансовых обязательствах за прошлый год. Словом, для них наступило раздолье - можно обогащаться и не разглашать данные о своих доходах. Поезд уже ушел, даже если закон будет принят в кратчайшие сроки, ничего не вернешь, ведь депутаты обязаны были бы опубликовать сведения о доходах максимум в течение 30 дней с момента подачи соответствующих деклараций в налоговые органы, которые подаются до 1 апреля. Теперь всем миллионерам, и прежним и новым, уже не придется ломать голову над тем, как выглядеть более-менее своими в глазах избирателей, и заявлять о своей гениальности в каком-то бизнесе, что якобы и позволило им получать большие доходы.
Чтобы бороться с коррупцией, необходимо не только требовать декларации от чиновников, но и скрупулезно проверять их, причем еще до назначения на должность. Например, новый глава Национального банка Украины Сергей Арбузов сказал, что смог заработать 150 млн. грн., когда работал в коммерческом банке, делая инвестиции. И все успокоились. А ведь должность у него теперь, как ни крути, весьма серьезная.
На прошлой неделе лидер партии "Батьківщина" Юлия Тимошенко назвала один из источников доходов депутатов, с которого они вряд ли заплатят налоги.
- В Верховной Раде началась новая кампания скупки "тушек". У них новое правило: украл - купи тушку. Тариф: 1-3 млн. долл./шт, - пишет в своем блоге Ю.Тимошенко.
Могут сказать, что, мол, непримиримая оппозиционерка наговаривает на честных депутатов. Но практически все знают, что еще с 90-х годов существовала практика платить депутату за переход из фракции во фракцию. Некоторые умудрялись за один депутатский срок поменять по нескольку фракций, и это легко проверить. Можно догадаться, чем объясняется такая многократная смена ими своих политических взглядов в течение 2-3 лет.
Но что там оппозиция, - даже представители власти открыто говорят о "левых" доходах государственных чиновников. Побывавший в прошлую пятницу в Днепропетровске вице-премьер-министр социальной политики Сергей Тигипко публично говорил, что многие из чиновников действительно не хотят потерпеть вместе с народом и затянуть пояса. К таким относятся, по его словам, работники налоговой администрации и таможни, которые при небольших зарплатах имеют огромные особняки и шикарные автомобили. Теперь им тоже не придется декларировать свои доходы.
В Днепропетровске вице-премьеру сказали, что люди вряд ли будут после пенсионной реформы перечислять деньги в какие-то фонды на свою будущую пенсию, будь они частными или государственными. И Сергей Леонидович признал, что риски потерять эти деньги большие, поэтому он выступает за привлечения для этих целей богатых зарубежных финансовых или страховых компаний. Т.е. мы уже дошли до того, что в государстве некому доверить народные деньги.
О различного рода махинациях то там, то тут теперь можно услышать практически ежедневно. Например, только на днях председатель КГГА Александр Попов на заседании коллегии Киевской городской государственной администрации заявил, что земельные отчуждения, совершенные киевской властью, достигли 70 млрд. грн., а хищения из столичного бюджета - около 4 млрд. грн. Как говорил когда-то Геннадий Хазанов, какие люди деньги воруют…
- Проводим аукционы - нечего выставить. За бесценок все роздано. Физическим лицам, - большая часть из них не киевляне и никогда ими не были, - и не знают, что им эти участки предоставлялись, - отметил Попов.
И это в столице - что говорить о других городах?
Сегодня, пожалуй, у каждого высокопоставленного чиновника есть свои тайны, о которых он не хочет говорить. Правда, о некоторых все говорят, но чиновникам все сходит с рук. Например, очень хотелось бы узнать, откуда сын нынешнего Президента, кстати, тоже нардеп, нашел средства, позволившие ему приобрести в свою собственность банк. Как сообщалось, для этого требовалось аж 110 млн. грн. Сумма очень крутая даже для сына президента.
Хотя бы после отставки работу чиновников проверяли! Наверное, полезно прочувствовать нынешним и будущим премьерам Украины, что деятельность их кабинета проверить может Генеральная прокуратура так же, как кабинета Юлии Тимошенко. Оказывается, это даже может прибавить им авторитета. Теперь Тимошенко утверждает, что нынешняя власть доказала, что она - не коррупционер. То есть если бы было за что зацепиться, то ее осудили бы. А оказалось - не за что.
По логике, власть должна быть большим бременем для человека, который ею обладает. Его помыслы денно и нощно должны быть направлены на служение государству и его народу. То есть во власти должны быть люди, одержимые своим делом и желанием сделать свою страну лучше. И если это удается, тогда можно поговорить и о благах и наградах. Но пока Украина все больше нищает, а чиновники богатеют. То есть у них все есть, и им за это ничего не будет.
http://dv-gazeta.info/politic/dlja-togo-chtoby-u-chinovnikov-vse-bylo-i-im-za-e.htmlРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
ЧИ ДОРОЖЧАТИМЕ ВІВСЯНА КРУПА?
Оксана Кравець, "Рівненська газета", 31.03.2011
Рівнянка Оксана розповідає, що протягом останнього тижня вона не може купити у місті звичайних вівсяних пластівців.- Минулого тижня я зіштовхнулась з проблемою - у декількох магазинах Рівного не змогла купити вівсянки. Продавці на моє запитання чому її немає лише ніяково зводили плечима. Утім, за декілька днів вівсянка з'явилась, проте іншого виробника та дорожча за ціною - майже 12 грн, а раніше була 8 грн. До того ж почула від одного із постачальників, що запаси цієї крупи на складах відсутні, - розповідає жінка.
За словами заступника начальника головного управління агропромислового розвитку Надії Переходько, на Рівненщині вівсяну крупу не виробляють, тому місцеві виробники не мають жодного відношення до даної ситуації.
- Наш овес на продовольчий ринок жодним чином не впливає. Більше того, у нашій області він вирощується суто для кормових цілей, - пояснює Надія Переходько.
Між тим, рівненські чиновники заспокоюють, суттєвих змін не буде. Як розповідає начальник головного управління економіки та інвестиційної політики РОДА Ігор Тимошенко, вівсяна крупа не є соціально значимим продуктом, адже порівняно з гречкою, рисом та манкою, її споживання є набагато меншим.
- Наскільки нині потрібна вівсяна крупа та наскільки вона подорожчала - потрібно додатково вивчати. Та й обсяги споживання її не надто великі, - додав він.
http://www.gazeta.rv.ua/articles/view/2011-03-31/17050.htmlЦЕНА ОВСЯНКИ В ХАРЬКОВЕ ДОХОДИТ ДО 15 ГРИВЕН. НЕ ИСЧЕЗНУТ ЛИ ХЛОПЬЯ С ПРИЛАВКОВ?
Инна Жмуд, "Объектив", 30.03.2011, Харьковская обл.
В харьковских магазинах подорожали овсяные хлопья.Если еще неделю назад килограмм стоил около семи гривен, сегодня цена доходит до пятнадцати.
Овсяную кашу двухлетняя Лиза ест на завтрак каждый день. Хлопья дважды в неделю мама покупает в ближайшем магазине. Говорит: за несколько дней овсянка подорожала почти вдвое.
Оксана Шевлякова, харьковчанка
Вот я свекрови брала по 6,50 вот в таком районе, а сейчас от 10,50 - на 4 гривны, получается.
Сегодня килограмм хлопьев на развес в харьковских супермаркетах стоит почти 10 гривен. Овсянка в пакетах - в среднем около тринадцати. На рынке цена выше магазинной - примерно на полторы гривны. У Нионилы Демьянчук - диабет. Не так давно вместо дорогой гречки женщина стала покупать овсянку. На днях рацион пришлось поменять вновь.
Нионила Демьянчук, пенсионерка
Ну, что перешла - пшено, вот купила сейчас ячневую крупу какую-то. Теперь надо вычитывать, можно ли мне ее есть.
С подорожанием харьковчане овсянку покупать стали больше, но всю не разметают. Торговцы не сомневаются: повышенный спрос на кашу временный.
Светлана Колесник, генеральный директор сети супермаркетов
Сейчас же пост, мы постимся все, поэтому пошел рост продаж, ну и дорожают некоторые крупы, поэтому люди переходят на другие крупы.
Специалисты говорят: когда возник дефицит гречки, люди стали массово скупать другие крупы. Производители почувствовали выгоду и подняли цену. Но овсянка, как гречка, с полок не исчезнет, уверяют чиновники. Хлопьев в избытке.
Сергей Авершин, начальник областного управления экономики
Возможно, это связно с тем, что предприятия, которые занимаются производством и гречки, и овсяных хлопьев пытались недополученную свою прибыль от гречки компенсировать каким-то образом за счет других видов продукции, в том числе овсяных хлопьев.
Экономисты уверены: вскоре овсянка подешевеет. Летом появляются свежие овощи и фрукты, каши люди едят меньше. Упадет спрос, и производители снизят цены.
http://www.objectiv.tv/300311/54331.htmlЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
ОГОНЬ НЕЛЮБВИ
Данилина Екатерина, "Индустриальное Запорожье", 31.03.2011
В Мелитополе горел офис коммунистов. Партийцы уверены, что имел место поджог.В ночь с 27 на 28 марта в офисе горрайонной организации Коммунистической партии Украины вспыхнул пожар. Ее руководство считает, что имел место поджог, к которому причастны местные националисты, а правоохранители пока воздерживаются от комментариев
- Мы обычно оставляем дежурных на ночь, но в этот раз в здании никого не было. Эту меру безопасности считаем не лишней, поскольку здание уже не первый раз страдает от рук неизвестных. Нам и окна разбивали, и срывали флаги, которые висели у входа, и надписи оставляли оскорбительного содержания, - приводит примеры первый секретарь горрайкома КПУ и депутат городского совета Елизавета Мамонова. - Со стороны улицы мы уже отгородились забором, а с боку можно свободно подойти к окну, которое ведет в небольшой тамбур.
Видимо, туда что-то забросили, что могло стать причиной возгорания. Этот коридорчик выгорел полностью, пострадали кладовка и помещение, которое ведет к выходу, а еще вывернуло дверь металлическую, как вроде бы ударной волной.
Остальные комнаты только сильно закопчены и пропитались запахом гари, но остались целы. И библиотека наша, к счастью, не пострадала. Люди, которые живут по соседству, уверяют, что пожару предшествовал хлопок и, если бы не оперативность спасателей, последствия ЧП могли быть серьезнее. Ведь офис горрайонной организации КПУ расположен в частном секторе, и жилые дома стоят очень близко друг к другу, а во дворе проходит уличный газопровод.
- Беды могло бы быть много, если бы вовремя не заметили, что загорелось, - говорит Ирина из дома напротив. - Я проснулась около трех ночи от настоящего взрыва, даже мой 85-летний отец, а он практически глухой, его услышал.
Приподняла жалюзи и увидела, что из одного из окон здания коммунистов вырывается пламя, кинулась к телефону, вызвала спасателей и вышла на улицу. Я еще и про пенсионеров подумала, которые имеют статус детей войны. Им же здесь помогают документы оформлять, а если бы все это пропало, опять им все заново начинать. Да и на дома, что рядом стоят, мог огонь перекинуться. Сильно переволновались, пока все потушили.
Представители городского управления МЧС и отдела милиции не подтверждают и не опровергают версию о поджоге, призывая не делать громких заявлений и дождаться выводов экспертизы. О ее результатах мы обязательно сообщим в следующих выпусках газеты.
В тему
29 марта в Коммунарском районном суде состоялось предварительное слушание дела по поджогам офисов Компартии и Партии регионов, которые были зафиксированы в Запорожье в 2009 году. Обвиняемыми по этому уголовному делу проходят трое - запорожцы Артем Цыганок и Виктор Давиденко, и член ВО "Тризуб" Игорь Загребельный из Полтавы.
http://iz.com.ua/2011/03/31/ogon-neljubvi/ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ПІДВОДНЕ КАМІННЯ "БЕЗКОШТОВНОЇ" МЕДИЦИНИ
Тетяна Огородня, "Слобідський край", 31.03.2011, Харьковская обл.
Українці дедалі більше впевнюються в тому, що безкоштовна медицина - це, радше, ведмежа послуга нашої держави своїм громадянам.Не забезпечені потрібним фінансуванням і нормальною заробітною платою лікарі не надто шанують клятву Гіппократа, а разом з нею - і своїх пацієнтів. Вони дозволяють собі відмовлятися від хворих, частішають випадки лікарських помилок та неналежної допомоги. Чи можуть сподіватися на справедливість ображені лікарями пацієнти? Про це розповідає правовий експерт із питань охорони здоров'я Інституту праводослідження і стратегії, член Харківської правозахисної групи Айгуль Муканова.
До Харківської правозахисної групи постійно звертаються люди, які постраждали внаслідок дій або бездіяльності лікарів. За словами Айгуль Муканової, правозахисники часто стикаються з випадками, коли "швидка допомога" не приїжджає на виклик. "Часто "швидка" відмовляється виїжджати до літніх людей. До тих, хто регулярно викликає лікарів, у них цинічне ставлення: мовляв, старим вже не допоможеш, навіщо їхати? - розповідає правозахисник. - Трапляється, що "швидка" не виїжджає до наркозалежних. Це суперечить законодавству. Лікарі "швидкої" не можуть у телефонному режимі визначати, чи необхідно їхнє втручання, вони повинні в будь-якому випадку реагувати на виклик". Айгуль Муканова радить у разі, якщо "швидка" не приїжджає на ваш виклик, писати заяву на ім'я головного лікаря відповідного медзакладу чи на ім'я начальника місцевого управління охорони здоров'я. Щоправда, це - лише спосіб покарати халатних медиків. Хворому, який не отримав допомогу вчасно, скарги не допоможуть.
Медики "умивають руки"
Останнім часом у Харкові стає все більше випадків відмови у наданні медичної допомоги, особливо в міській лікарні швидкої та невідкладної допомоги № 4. "Були ситуації, коли людина потрапляла до реанімації, а наступного дня її виписували. Здебільшого це стосується пацієнтів, які постраждали від дій співробітників міліції. Таких пацієнтів лікарі прагнуть позбавитися якомога швидше. Відразу виписують довідки про те, що людина здорова, незважаючи на явні ознаки побиття", - пояснює Айгуль Муканова.
Також лікарі нерідко відмовляються приймати хворих, які зареєстровані не в тому районі, де розташований медзаклад. "В основах законодавства про охорону здоров'я вказано, що будь-який громадянин має право обирати заклад і лікаря. Місце реєстрації при цьому не має жодного значення, - наголошує правозахисник. - Якщо вас відмовляються приймати, пишіть письмову заяву з проханням надати медичну допомогу. Як правило, за наявності письмових документів проблема вирішується, адже в разі потреби вони будуть доказами в суді".
Від халатності до свідомого злочину
Розглядали правозахисник і випадки лікарських помилок і неякісної медичної допомоги. Так, жительці Харкова два роки тому діагностували рак шлунку. Жінку прооперували: вирізали більшу частину шлунку. А пізніше виявилося, що раку не було, лікарі просто переплутали аналізи. Тепер жінка не може нормально харчуватися, постійно відчуває біль. Суд із приводу цієї справи триває з минулого року.
Багато проблем виникає під час пологів. "Одній породіллі неправильно зробили укол у вену, у результаті кров потрапила до легенів, і жінка померла. Іншій нашій підзахисній під час пологів дитину просто витиснули, через що немовля народилося вже інвалідом. Дитина ще однієї жінки внаслідок недотримання процедури пологів померла, - розповідає юрист. - Усі ці справи зараз перебувають на розгляді у суді".
Трапляються на Харківщині й випадки незаконного розміщення людей у психіатричній лікарні та навпаки - випадки відмови в лікуванні відверто психічнохворих людей. "Так, хворий на шизофренію захотів змінити стать, і лікар-психіатр дав йому довідку про те, що йому насправді необхідна така операція, тобто він навіть не провів повного обстеження пацієнта, - розповідає Айгуль Муканова. - Зараз мати хворого не знає, що робити". Ще гірше, коли лікарі незаконно примушують до лікування психічно здорових, дієздатних людей. "Це робиться на замовлення родичів, коли йдеться про спадок, - пояснює правозахисник. - Людину проти її волі кладуть у лікарню, лікують і визнають недієздатною, а отже - позбавляють можливості визначатися зі спадком".
Багато скарг на те, що лікарі вимагають від пацієнтів гроші. "У нашій практиці були випадки, коли людям відмовляли в операції через те, що вони не платили. Існує також велика проблема із "благодійними внесками": трапляється, що, коли люди не хочуть їх платити, їх не приймають до лікарні або не дають виписки", - розповідає Айгуль Муканова. У випадку здирництва юрист рекомендує писати заяву на ім'я головного лікаря закладу з проханням провести лікування. "Якщо заяву не приймають у лікарні, відправте її поштою. Як правило, у такому разі питання вирішуються на користь пацієнта: медики бачать, що людина налаштована серйозно, знає свої права та вимоги законодавства - і не ризикують, прагнучи уникнути скандалу", - зазначає правозахисник.
Приватні клініки: пильнуйте!
Дехто з наших співвітчизників вважає, що, звернувшись до приватної клініки, він отримає якіснішу допомогу, ніж у державній. Частково вони праві: хороші приватні медзаклади дбають про репутацію і ставляться до своїх обов'язків відповідально. Втім, не варто вважати, що такими є всі приватні клініки. Айгуль Муканова розповідає про випадок, що стався в Полтаві. Жінка, в якої боліла спина, звернулася до приватного кабінету, де лікар зробив їй блокаду лідокаїном. У результаті жінка втратила слух, зір і практично не рухається. "Лікар застосував небезпечний метод лікування, який не відповідає сучасним вимогам, та не перевірив, чи не має пацієнтка алергії на препарат (виявилося, що має). Крім того, він ще протягом години після уколу не хотів викликати "швидку" і чекав, поки "само пройде", - розповідає юрист. - Пізніше виявилося, що він навіть не мав лікарської ліцензії".
Отже, йдучи до приватної клініки, перевірте, чи має вона ліцензію, поцікавтеся відгуками інших пацієнтів, завжди зберігайте всі медичні документи та чеки. Крім того, бажано ходити до лікарні з кимось, хто в разі потреби зможе бути свідком вашого перебування та лікування в цьому закладі. "Особливо важливо дотримуватися цього правила, якщо ви прийшли не просто на прийом, а робите операцію", - наголошує Айгуль Муканова.
Важкі пошуки правди
Позиватися до суду можна як проти приватної, так і проти державної лікарні. Втім, за словами Айгуль Муканової, постраждалі не надто хочуть втягуватися в судову тяганину, адже медичні злочини в нашій країні довести дуже важко.
Пацієнти часто не можуть отримати від закладу інформацію щодо свого лікування: лікарні відмовляються надавати документи, порушуючи, між іншим, закони про інформацію та основи законодавства про охорону здоров'я. Та це ще не все - лікарі подеколи переписують медичні картки та інші документі, "замітаючи сліди". А покладатися на судмедекспертизу в нашій країні не варто. "Судово-медичні експерти - також лікарі, а медики одне одного підтримують. Тому в цій сфері існує своєрідна кругова порука, - пояснює Айгуль Муканова. - У деяких випадках сподіватися на незалежну експертизу можна лише звертаючись до експертів з іншого регіону, які не мають жодного відношення до реалій Харківської області". Вирішити цю проблему, на думку юриста, можна лише запровадивши в країні систему незалежної експертизи, не підпорядкованої Міністерству охорони здоров'я.
Європа розсудить
Для того, щоб пройти всі вітчизняні судові інстанції, потрібно мати дуже міцну нервову систему і бути готовим іти до кінця, каже Айгуль Муканова. "Кінцем" може стати навіть Європейський суд. Сьогодні там розглядаються три медичні справи жителів Харківщини. Дві скарги стосуються ненадання медичної допомоги в слідчому ізоляторі.
"У пенітенціарних закладах на медичні права в'язнів взагалі не зважають. І ситуація тільки погіршується, - говорить Айгуль Муканова. - Варто пам'ятати, що в СІЗО перебувають люди, провина яких ще не доказана. Серед них є інваліди, ВІЛ-інфіковані та хворі на туберкульоз на останніх стадіях - вони навіть рухатися вже не можуть, немає жодних підстав тримати їх під вартою під час слідства! Тим не менш, у нас є декілька клієнтів, яких не те що не лікують, їх навіть не обстежують. Крім того, багато людей виходять із СІЗО з хворобами, яких до цього в них не було".
Серед скарг, що перебувають на розгляді Європейського суду, також справа харків'янина, якого 20 років тому медики на прохання батька визнали недієздатним. Самому "недієздатному" про це не повідомили. Лише тепер він зіткнувся з тим, що не може укладати договори, проводити операції, пов'язані з майном та фінансами.
Ще одна скарга пов'язана з розголошенням інформації про ВІЛ-інфікованих: медсестра "прославила" в районі хворих мати й дитину. Малюк, як виявилося пізніше, здоровий, але чутки вже зробили свою злу справу - і від мами, і від дитини всі відгородилися.
Страхова медицина: за якість треба платити
На що можуть розраховувати українці, постраждалі від лікарів? Здебільшого на "встановлення справедливості". Навіть якщо їх визнають потерпілими від недбальства, матеріальну шкоду їм навряд чи компенсують. "У нас не існує практики відшкодування моральних збитків, - говорить Айгуль Муканова. - У таких випадках суди вимагають довідки від психіатрів, які доводили б, що у пацієнта був нервовий стрес. Але насправді людина може просто переживати - і це вже шкода, яка має бути компенсованою. Для цього необов'язково доходити до інфаркту чи депресії. Суд має розуміти, чи була проблема, і самостійно робити висновки, виходячи з обставин справи, а не просити довідки від лікарів".
На думку правозахисників, виправити ситуацію, що склалася, можна, запровадивши в Україні систему страхової медицини. "Задекларована безкоштовна медицина тільки зв'язує руки як медичним закладам і лікарям, так і пацієнтам, - вважає Айгуль Муканова. - На розгляд Верховної Ради уже виносилися три законопроекти про страхову медицину. Але всі вони були надто недосконалими". Сьогодні нам залишається лише чекати від наших парламентарів вдалого законопроекту, який дасть змогу в корені змінити систему охорони здоров'я в Україні.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=6646ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ВИДІЛЕНІ УРЯДОМ НА ПРОБЛЕМИ СОЛОТВИНА 150 МІЛЬЙОНІВ ОСВОЮВАТИМУТЬ 2 РОКИ
"Rionews", 31.03.2011, Закарпатська обл.
Коментар першого заступника голови Закарпатської ОДА Івана Бушка.30 березня на засіданні Уряду був прийнятий проект рішення щодо виділення майже 150 мільйонів гривень для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та недопущення виникнення техногенної катастрофи на території смт. Солотвино.
Як сприйняли це урядове рішення в обласній адміністрації - в коментарі першого заступника голови Закарпатської ОДА Івана Бушка.
- 29 березня відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому було прийнято рішення звернутися до прем'єр-міністра України Миколи Азарова. У відповідному листі, підписаному керівником краю Олександром Ледидою, містилося прохання виділити із резервного фонду Кабінету Міністрів України для проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків діяльності ДП "Солотвинський солерудник", екологічної реабілітації території у зоні надзвичайної ситуації та недопущення техногенної катастрофи на території смт. Солотвино коштів у сумі 149,556 мільйонів гривень. Наступного дня під час засідання Уряду це звернення озвучив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Приємно відзначити, що урядовці не залишилися байдужими до проблем нашого краю й проголосували за проект рішення щодо виділення необхідних коштів для вирішення першочергових проблем у Солотвині. Очікуємо, що найближчим часом Кабмін прийме відповідну постанову, яка "відкриє" фінансування першочергових робіт.
- Чи відомо вже на що витрачатимуться ці гроші?
- Так. Під час останнього засідання Державної комісії з ТЕБ та НС було прийнято рішення про визначення переліку 8 першочергових заходів. До таких, зокрема, увійшли: забезпечення проведення проектних, науково-дослідних робіт та моніторингових досліджень, встановлення на їх підставі чітких меж небезпечних ділянок (вартість - 1,5 млн.грн.), здійснення першого етапу будівництва житлового масиву на 72 будинки для відселення мешканців смт. Солотвино із прогнозованої зони карстових проваль (49,2 млн.грн.), будівництво загальноосвітньої школи та дошкільного закладу (22,6 млн.грн.), будівництво інженерних комунікацій території новобудов (59,7 млн.грн.), проектні роботи з будівництва житлових будинків, школи, дошкільного закладу та прокладання інженерних комунікацій (3,4 млн.грн), винос окремих ділянок мережі водопостачання за межі зон можливих карстових проваль (7,052 млн.грн.), винос окремих ділянок мережі каналізації за межі зон можливих карстових проваль (5,3 млн.грн.), винос окремих ліній електропостачання для забезпечення електроживлення місцевого водоканалу (0,804 млн.грн.). Повторюся, що це -- першочергові заходи.
- Коли розпочнуться усі ці роботи?
- Відзначу, що на деякі з цих робіт вже розроблена проектно-кошторисна документація. Мова йде про винос каналізації та водопроводу з зони карстових проваль. Крім того, попередньо погоджений проект будівництва житлового масиву на 72 будинки. Загалом же, згідно з попереднім висновком науковців, під відселення підпадають 292 будинки. Початок робіт, насамперед, залежатиме від термінів підготовки документів і тривалості процесу безпосереднього виділення коштів. Сподіваюся, що через місяць-півтора розпочнуться роботи.
- За який час заплановано освоїти виділені Урядом 150 мільйонів гривень?
- На мою думку, вищезгадані першочергові роботи в смт. Солотвино триватимуть щонайменше два роки.
- Чи є у планах роботи з відновлення діяльності медичних закладів, розташованих у Солотвині?
- Під час проведення науково-дослідних робіт та моніторингових дослідженнях передбачене також вивчення розташування соляного куполу. За умови належного фінансування ці роботи можуть розпочатися приблизно через 3 місяці. Після їхнього завершення науковці та геологорозвідники встановлять нові місця для видобутку солі та розташування алергологічних лікарень. Але усе це відбуватиметься вже на другому етапі робіт.
- А який загальний кошторис робіт, які необхідно виконати, щоб у Солотвині повністю нормалізувати ситуацію?
- Згідно з попередніми розрахунки науковців, потрібно майже 800 мільйонів гривень.
Прес-центр ОДА
http://rionews.com.ua/mixed/events/now/n1189124233
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 31 березня 2011 року включно. * * *
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: /044/255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.