Огляд реґіональної преси 

Випуск 21, 25 березня 2011 р.

АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА

ВІЙНА ЗА КРІСЛА НА ЧЕРКАЩИНІ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 23.03.2011
Плинність кадрів у місцевій владі стала рекордною.

У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ - "КАДРОВІ ЗАЧИСТКИ"?
Юлія Ліщенко, "Високий замок", 23.03.2011, Львівська обл.
Політолог Тарас Возняк стверджує, що в обласному парламенті проводять звільнення за політичною ознакою.

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
РОЗВИТОК МІСЦЕВИХ ВЛАД ОБГОВОРЮЮТЬ У СТРАЗБУРЗІ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 24.03.2011, Харківська обл.
Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов з 22 по 24 березня представляє Україну на 20 сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

ЕКОНОМІКА КРІЗЬ ПРИЗМУ ПОЛІТИКИ
Світлана Маршина, "Одеські вісті", 24.03.2011
Відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам першого року роботи Едуарда Матвійчука в якості керівника Одеської області.

МЕРОВІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ГОТУЮТЬ ІМПІЧМЕНТ?
В. Д., "Галичина", 24.03.2011, Івано-Франківська обл.
«Зібрані матеріали перевірок комісія планує оприлюднити на пленарному засіданні сесії ради напередодні дня міста Івано-Франківська, тобто на початку травня…»

РАЗДАЧА СЛОНОВ
Диана Ольшанская, "Данкор", 23.03.2011, Сумская обл.
Депутаты Сумского облсовета на последней сессии перераспределили около 30 млн. грн. из областного бюджета.

ГУБЕРНАТОР ЗАКАРПАТТЯ ВИЗНАВ, ЩО МАНДАТИ ДЕПУТАТІВ ВІД БАЛОГІВСЬКОГО ЄДИНОГО ЦЕНТРУ - КУПЛЕНІ
"Rionews", 23.03.2011, Закарпатська обл.
Губернатор Закарпатської області Олександр Ледида в інтерв'ю місцевій газеті «Срібна земля Фест» визнав, що партія "Єдиний центр" "купила собі мандати".

ГУБЕРНАТОР ПАПІЄВ ВИПРОШУЄ У ЦЕНТРІ ПАЛЬНЕ І ЗЕРНО
"Молодий буковинець", 23.03.2011, Чернівецька обл.
Голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв на нараді попросив у міністра палива та енергетики Юрія Бойка для нашої області пального та зерна.

МИНАЕВА ЗАВТРА МОГУТ "ОТСТАВИТЬ"
Ирина Власова, "Панорама", 23.03.2011, Сумская обл.
Пока от ведения сессии, но кто знает, не станет ли эта инициатива репетицией другой отставки.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
УРОКОВ МЕНЬШЕ - ЗНАНИЙ БОЛЬШЕ
Диана Скляренко, "Крымская правда", 24.03.2011
Министр образования и науки Украины Дмитрий Табачник намерен оставить в старших классах всего восемь или девять учебных дисциплин.
ЕКОНОМІКА
БУДУТЬ ЗАМОВЛЕННЯ - БУДЕ Й ЗАРПЛАТА
Алла Павленко, "Слобідський край", 24.03.2011, Харківська обл.
Один з колишніх флагманів на теренах СНГ - Харківський приладобудівний завод ім. Шевченка - ось уже третій рік поспіль у кризовому становищі.

ЦЕНЫ СТАБИЛИЗИРУЕТ ОПТОВЫЙ РЫНОК
Наталья Пилипенко, "Жизнь", 24.03.2011, Донецкая обл.
Заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации Ким Берестовой рассказал о том, что позволит снизить ценовой ажиотаж на продукты в регионе.

БЕНЗИН МІГ БИ БУТИ ДЕШЕВШИЙ, ЯКБИ ВИСТАЧАЛО ГРОШЕЙ НА... ПЕНСІЇ?
Зіновія Воронович, "Високий замок", 23.03.2011, Львівська обл.
В "Автофронті" вважають, що за рахунок зменшення акцизів літр пального можна здешевити на 1,5-2 гривні.

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
ВЛАДИМИР КОНСТАНТИНОВ: ОБРАТНОГО ПУТИ НЕТ. НУЖНО ИДТИ ДО КОНЦА И РЕФОРМИРОВАТЬ СТРАНУ
Ирина Иванченко, "Крымские известия",23.03.2011
Год назад Председатель Верховного Совета АР Крым Владимир Константинов возглавил парламент автономии.
ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ
ЭКСПЕРИМЕНТ НЕ УДАЛСЯ
"Слава Севастополя", 24.03.2011, АР Крым
Под прицел рейдеров попали такие лакомые объекты, как причал и ряд зданий и сооружений океанариума.
РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
УКРАЇНА СТРАЙКУЄ: СУСПІЛЬСТВО ДЕМОКРАТІЇ ПРОТИ ВЛАДИ ОЛІГАРХІЇ
Леся Балуцька, "Поступ", 24.03.2011, Львівська обл.
Бути почутими - мало, потрібно бути вислуханими.

ОСВІТЯНСЬКИЙ МАЙДАН
Леся Тугай, "Галичина", 24.03.2011, Івано-Франківська обл.
Уряд отримав попередження від українських вчителів.

ВЕТЕРАНЫ ЖАЛУЮТСЯ, ЧТО ИМ ДАЮТ МАЛО ДЕНЕГ НА ЛЕЧЕНИЕ
"Донбасс", 24.03.2011, Донецкая обл.
В 2010 году в среднем по Донецкой области затраты на бесплатные медикаменты для одного ветерана войны в год составили 26,9 грн, а в месяц - 2,24 грн.

ЭФФЕКТ ПОВЫШЕННОГО НАПРЯЖЕНИЯ
Евгений Новиков, "Жизнь", 24.03.2011, Донецкая обл.
С 1 апреля население ждет очередное подорожание коммунальных услуг.

ВЧИТЕЛІ ПІКЕТУВАЛИ АЗАРОВА
Ольга Читайло, "Високий замок", 23.03.2011, Львівська обл.
Прем'єр пообіцяв підняти їм заробітну плату.

НОВАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ СНПО ИМ. ФРУНЗЕ ПУГАЕТ МИТИНГУЮЩИХ ВИДЕОКАМЕРАМИ, СНЯТИЕМ БОНУСОВ…
Ирина Власова, "Панорама", 23.03.2011, Сумская обл.
…И просит мэрию запретить митинг. 22 марта в митинге против сокращения рабочих мест на СНПО им. Фрунзе приняло участие 100 сотрудников.

СКАНДАЛИ
СПРАВА ГРОМАДЯНИНА КОЛОДІЯ
Анна Новик, "Поступ", 24.03.2011, Львівська обл.
Першому заступнику голови Львівської обласної ради Петру Колодію інкримінують причетність до контрабандних схем на Львівській митниці.

КТО "ТОПИТ" МАЛОМЕРНЫЕ СУДА?
И. Андреев, "Слава Севастополя", 24.03.2011, АР Крым
В Севастополе владельцы маломерных судов, осуществляющих морские прогулки туристов, лишились заработка - в их отношения с городом вмешался посредник.

ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
КАЗНИТЬ ИЛИ НЕ КАЗНИТЬ -- ВОТ В ЧЁМ ВОПРОС
"Слава Севастополя", 24.03.2011, АР Крым
Что думают крымчане о введении смертной казни.

АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА

ВІЙНА ЗА КРІСЛА НА ЧЕРКАЩИНІ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 23.03.2011
Плинність кадрів у місцевій владі стала рекордною.

 Губернатор Черкащини Сергій Тулуб байдужий до авторитетів і забобонів, та своїми вчинками доводить, що коней на переправі до "покращення життя вже сьогодні" можна міняти легко і швидко. Хвиля звільнень та ротацій почалася з райдержадміністрацій і докотилася до самого Білого дому в Черкасах.
Вакантними стали крісла начальників декількох управлінь; сокира звільнення зависла над кріслом заступника губернатора з питань АПК. Не всі призначені Сергієм Тулубом чиновники виявилися гідними довіри та були готовими до важкої 16-годинної праці. Комусь не вистачило рівня освіти, комусь - переконливого металу в голосі та здібностей відстоювати свою думку перед запальним губернатором. Деякі керівники не витримали шаленого темпу роботи, тож розумним рішенням було поступитися більш молодим та амбітним. Шукаючи нові варіанти "запрягання" наявних людей, ресурсів і можливостей, влада досі продовжує визначатися, хто ж гідний бути найефективнішим керівником структурних підрозділів. Кадрова лихоманка навіює тривожні передчуття. Коли генерали бігають, то в мирний час це викликає сміх, а у воєнний час - паніку…
Політ над кріслом чиновника
Офіційним приводом для кадрового перекроювання облдержадміністрації стало розпорядження Кабміну щодо необхідності скоротити 20% чиновників. Так під "соусом" скорочень подали звільнення Віктора Борисенка з посади начальника відділу розвитку підприємництва та з питань регуляторної політики облдержадміністрації.
Відразу за відзначенням Шевченківських роковин, "осиротіло" управління культури та туризму облдержадміністрації. За версією злих язиків, справжньою причиною звільнення Лідії Нікітенко з посади нібито був прикрий інцидент зі спрацюванням пожежної сигналізації в музеї Шевченка на Тарасовій горі під час вручення Шевченківських премій 9 березня. Проте насправді заяву про звільнення за власним бажанням начальник управління культури і туризму написала і подала ще наприкінці лютого ц.р., тож пожежна сигналізація була вже ні до чого.
Майже водночас із Лідією Нікітенко губернатор звільнив із посади начальника Головного управління внутрішньої політики Валентину Гуляницьку. Принагідно саме управління було розформоване. Парадокс ситуації полягає в тому, що парламент затвердив ініційований Президентом закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики". Тож закон є, а от головного управління внутрішньої політики вже немає…
Крісла голів райдержадміністрацій за часів Януковича перестали бути "тихою гаванню", а в деяких аспектах стали нагадувати розжарену пательню для непосвячених у тонкощі "донецького стилю керівництва". Цьогоріч Президент затвердив зміну керівників у вісьмох районах області. Кажуть, що це тільки початок. Проте губернатору за рік так і не вдалося втілити свою головну мету - створити потужну кадрову школу на кшталт радянсько-партійної. Старі кадри не витримують, а молоді - і не хочуть. Тож доводиться покладатися на своїх: начальником управління молоді та спорту призначили помічника губернатора Вадима Березу, а виконувати обов'язки начальника Головного управління в справах преси та інформації доручили начальникові відділу інформаційної діяльності Вікторії Романенко. Сергій Тулуб уже звернувся навіть до журналістів, аби ті допомагали йому "на стороні" підшукувати компетентних фахівців для роботи на держслужбі.
Замість надії - розчарування
Керівник консалтингового агентства Тарас Загородній не бачить причин зростання мотивації до державної служби в теперішніх реаліях. Адже анонсовані владою реформи пенсійної системи боляче б'ють по співробітниках органів внутрішніх справ, військових та держслужбовцях. "Офісний планктон" адміністрацій має підстави, щоб почуватися беззахисним та обдуреним: зарплати як були, так і залишилися низькими, хороша пенсія не світить, та й на додачу будь-коли можуть скоротити. Якщо сенсом та винагородою за тяжку чиновницьку працю була гідна пенсія, то новопризначених молодих чиновників ця вигода вже не стосується.
Фаховий юрист Елеонора Левицька довела в суді незаконність свого звільнення з посади начальника Головного управління внутрішньої політики облдержадміністрації. Заяву про виконання судового рішення планує подавати тільки після апеляційного розгляду справи і після поновлення не має наміру працювати в облдержадміністрації.
- Моєю метою було встановлення справедливості, і це справа честі, гідності та ділової репутації. На жаль, крім розчарування, держслужба нині не може нічого дати, - повідомила Елеонора Антонівна "Вечірнім Черкасам".
Коментуючи кадровий ступор влади, Елеонора Левицька вважає однією з його причин відсутність фахового черкаського кадровика в оточенні губернатора, який міг би дати об'єктивну пораду. Вагомим чинником є неприваблива винагорода на держслужбі. Адже ні премій, ні надбавок за останні роки не платилося. Можливість нараховувати якісь надбавки була винятково за рахунок економії в тих управліннях, де були незайняті вакансії.
…Щиро прагнучи внести свіжу ноту конкуренції в затхле чиновницьке повітря, Сергій Тулуб натомість почав пиляти сук, на якому трималася вся ідеологія чиновництва. Передусім це була попередня уява про державну службу як про стабільну роботу, по завершенні якої тебе чекає хороша пенсія. Позаяк у інших сферах людина почувалася набагато незахищенішою порівняно з середнім чиновником. Проте кадрові прочуханки і ротації розвінчали міф про "стабільну роботу", а Пенсійна реформа вбила останнього цвяха в труну надій на хорошу пенсію.
http://vechirka.ck.ua/novini/vijna-za-krisla-na-cherkashhini/

У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ - "КАДРОВІ ЗАЧИСТКИ"?
Юлія Ліщенко, "Високий замок", 23.03.2011, Львівська обл.
Політолог Тарас Возняк стверджує, що в обласному парламенті проводять звільнення за політичною ознакою.

 Нова мітла по-новому мете... Як уже повідомляв "Високий Замок", у Львівській обласній раді у рамках реорганізації планується скорочення апарату. Зокрема, планують звільнити і начальника відділу зовнішніх зв'язків та промоції регіону Тараса Возняка. Про це повідомив сайт "Телекритика" з посиланням на самого Тараса Возняка.
За словами пана Возняка, йому пропонують інші посади, які для нього неприйнятні. Остаточне рішення буде прийняте 31 березня. "Очевидно, що йдеться про якісь зачистки, - сказав Тарас Возняк. - Не знаю, чи вони мають політичну основу, що "усе має бути Донецьк", чи якісь інші... Я позапартійний, а от люди з БЮТу чи навіть з Конгресу українських націоналістів, швидше за все, будуть звільнені. На сьогодні всі "демократичні ошметки влади", від НУНСу до решти, абсолютно деморалізовані, розгублені і не здатні захистити виконавчий сектор в апараті обласної ради".
Як розповів "ВЗ" перший заступник Львівської обласної ради Петро Колодій, Львівська обласна рада ухвалила рішення про зменшення кількості штату - з 89 до 71 особи. З цих 18 чоловік, яких планується звільнити, є 10 вакансій, а восьмеро осіб звільнять. Це люди, які не мають великого стажу роботи, вони нещодавно працюють в обласній раді.
"Відповідно до змін, у новій структурі немає відділу зовнішніх зв'язків та промоції регіону, а є відділ внутрішньої політики та зовнішніх зв'язків, - каже Петро Колодій. - Відповідно, такої посади, яку займав Тарас Возняк, не буде, і йому, згідно із розпорядженням голови облради Олега Панькевича, запропоновано посаду головного спеціаліста відділу з гуманітарних питань управління з питань соціальної і культурної діяльності. Чому він таким чином це коментує, мені невідомо. Адже його ніхто не звільняє, тим більше, з якихось політичних підтекстів тощо. Те, що його не задовольняє запропонована посада, - це вже його рішення. Але ніхто нікого не звільняє за політичною ознакою".
http://www.wz.lviv.ua/articles/91314

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА

РОЗВИТОК МІСЦЕВИХ ВЛАД ОБГОВОРЮЮТЬ У СТРАЗБУРЗІ
Михайло Лисянський, "Слобідський край", 24.03.2011, Харківська обл.
Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов з 22 по 24 березня представляє Україну на 20 сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

 З 22 по 24 березня 2011 року в Палаці Європи у Страсбурзі (Франція) проходить 20 та сесія Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. У Палаті регіонів Конгресу Україну представляє президент Української асоціації місцевих та регіональних влад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
Що необхідно зробити для того, щоб органи місцевої представницької влади Європейського співтовариства повною мірою усвідомлювали свою роль у забезпеченні реалізації прав людини? Яким чином розвивати взаємодію між владою різних рівнів у цій сфері? Такі питання обговорювалися 22 березня 2011 року на 20 й сесії Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.
Одним з основних питань порядку денного 20 ї сесії Конгресу є реформа Ради Європи і, зокрема, роль Конгресу місцевих і регіональних влад у цьому контексті. Крім того, у Страсбурзі відбуваються дискусії щодо місцевих і регіональних аспектів прав людини, розвитку місцевої і регіональної демократії, зміцнення співробітництва з Європейським Союзом. Обговорювалися також питання постачання енергії та підвищення енергоефективності на регіональному рівні, Європейського тижня місцевої демократії, захисту міст від стихійних лих. Обговолювалися також  регіони з особливим статусом.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=6577

ЕКОНОМІКА КРІЗЬ ПРИЗМУ ПОЛІТИКИ
Світлана Маршина, "Одеські вісті", 24.03.2011
Відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам першого року роботи Едуарда Матвійчука в якості керівника Одеської області.

 В заході взяли участь депутати обласної ради, члени постійної комісії з питань економіки, промисловості, розвитку підприємництва та регуляторної політики Олександр Кравець (Партія регіонів), Микола Шутов ("Сильна Україна"), Сергій Фаєрмарк ("Фронт змін"), політологи Денис Яковлєв і Артем Філіпенко.
Олександр Кравець основну увагу приділив стратегічним векторам розвитку, які були визначені протягом цього року. Мова йшла про дуже жорстоку боротьбу з тінізацією доходів і боргами за зарплатою, значне збільшення бюджету розвитку області, поліпшення інвестиційного клімату, що вже забезпечило залучення для реалізації масштабних проектів відомі закордонні компанії.
Сергій Фаєрмарк погодився з тим, що губернатор провадив роботу в дуже складних умовах кризи. Однак, на його думку, якщо говорити про ініціативи регіону, то вони були підготовлені на найнижчому рівні. Не залучалися провідні економісти і до такого важливого завдання, як розробка програми економічного розвитку області.
Микола Шутов відзначив, що наша країна залишається країною жорсткої централізації влади. І Партія регіонів формує кадрову політику за партійним принципом, часом не зважаючи на рівень професійності. Він також поскаржився на те, що економісти не залучалися для опрацювання найважливіших ухвалених на сесіях рішень.
До досягнень Едуарда Матвійчука Артем Філіпенко відніс підсумки виборної кампанії, яка дозволила створити ефективну модель керованої демократії.
Денис Яковлєв звернув увагу на суперечності між політичними та управлінськими функціями губернатора, між інтересами міста і ра­йонів області (Одеса все-таки привабливіша на сьогоднішній день). На його думку, управлінські функції стосовно міста і області мусять бути визначені чіткіше.
Слухаючи учасників прес-конференції, ніяк не могла зрозуміти одного. Якщо говорять вони про необхідність об'єднання зусиль провідних економістів для розробки програми економічного розвитку, підвищення ефективності роботи з інвесторами, то що заважало їм виступити з ініціативою створення економічної ради при губернаторі? Така практика існує в багатьох містах, добре себе зарекомендувала. І невже подібну ініціативу не підтримали б у нас? Не сумніваюся, що підтримали б. Але ж для її появи теж потрібно переступити через партійні інтереси, піднятися над ними заради спільної справи і зайняти позицію економістів-прагматиків, а не політиків. Тоді можна було б не тільки критикувати губернатора, але й реально допомогти людині, яка знайшла у собі сміливість очолити регіон у дуже важкий кризовий час.
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=21244

МЕРОВІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ГОТУЮТЬ ІМПІЧМЕНТ?
В. Д., "Галичина", 24.03.2011, Івано-Франківська обл.
«Зібрані матеріали перевірок комісія планує оприлюднити на пленарному засіданні сесії ради напередодні дня міста Івано-Франківська, тобто на початку травня…»

 Тимчасова контрольна комісія, створена на березневій сесії Івано-Франківської міської ради, не на жарт зацікавилася публікаціями ЗМІ, в яких ішлося про зловживання з використанням коштів міського бюджету.
На брифінгу коротко було озвучено низку фактів імовірних зловживань щодо придбання 14 автомобілів "Фольксварен" для потреб станції швидкої медичної допомоги; "викидання на вітер" майже 400 тис. гривень бюджетних коштів на створення так званої муніципальної геоінформаційної системи в місті та на придбання імпортної установки, яка тривалий час іржавіє на складі КП "Водоекотехпром", та деякі інші зловживання в тій же житлово-комунальній сфері.
Член комісії, депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Стасюк вважає, що міський голова Віктор Анушкевичус мав би "спростувати ці критичні публікації, а не відмовчуватися", а також доповісти на одній з наступних сесій про реально виконані зобов'язання, обіцяні громаді під час передвиборних кампаній 2006 та 2010 років.
Голова комісії Володимир Чорноус не приховує, що депутатів майже всіх політичних сил у міській раді не задовольняє "непоступливість мера в кадрових питаннях". Він довго не реагував на вимогу стосовно звільнення керівника "Водоекотехпрому", а тепер ігнорує пропозицію щодо звіту на сесії керівників двох провідних управлінь МВК (обидва нині на лікарняному) з відповідними для них оргвисновками.
Зібрані матеріали перевірок комісія планує оприлюднити на пленарному засіданні сесії ради напередодні дня міста Івано-Франківська, тобто на початку травня, а також у ЗМі. Оцінку першої і другої каденції міського голови даватимуть після його звіту. З огляду на те, як розвиваються події, вона може бути рівнозначною імпічментові, а простіше - дочасному позбавленню повноважень.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=14587&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=30ebee10e6

РАЗДАЧА СЛОНОВ
Диана Ольшанская, "Данкор", 23.03.2011, Сумская обл.
Депутаты Сумского облсовета на последней сессии перераспределили около 30 млн. грн. из областного бюджета.

 Оппозиция считает, что сделано это было бессистемно, непрозрачно и коррупционно.
Что не так
- Эксперты бюро анализа политики проанализировали изменения к областному бюджету, принятые на последней сессии Сумского облсовета, и увидели разницу между документами (проектами решений), которые висели на сайте, и принятыми решениями. Результаты анализа показали: процесс принятия изменений прошел непрозрачно, расходная часть бюджета сформирована бессистемно, а некоторые статьи расходов имеют признаки коррупции, - заявил председатель бюро анализа политики Олег Медуница на пресс-конференции 18 марта.
По словам О.Медуницы, бессистемность состоит в том, что решения принимались спонтанно, без учета Программы социально-экономического развития Сумщины.
- Например, совершенно непонятно, почему вместо предусмотренного программойвыделения денег на создание на базе Шосткинского межрайонного противотуберкулезного диспансера отделения для больных туберкулезом, изменениями к бюджету одобрено решение о выделении 3,9 млн. грн. на новосозданный областной диагностический центр в Шостке, о котором в программе нет ни слова, - отметил О.Медуница. - Вывод: Программа социально-экономического развития Сумщины не будет выполнена, поскольку деньги для нее не выделяются, а направляются на другие цели. Значит, областная власть не собирается отчитываться перед общественностью о выполнении, как не отчитывалась в прошлом году.
Про себя не забыли
По мнению О.Медуницы, в изменениях к бюджету заложена большая манипуляция, суть которой - скрыть увеличение расходов на содержание областной власти.
- Такие изменения бюджета, как выделение дополнительных денег на оплату услуг вневедомственной охраны административного помещения облсовета - 404 тыс. грн., содержание коммунального учреждения Сумского облсовета по эксплуатации админздания - 410 тыс. грн., 1,1 млн. грн. на выполнение региональной программы информатизации, 2 млн. грн. на ремонт большого зала заседаний облсовета - это все дополнительные расходы на обслуживание власти. Почти все средства по программе информатизации запланировано потратить на покупку компьютеров для облсовета. Если облсовету нужны компьютеры, так пусть в документах так и напишут. Ведь это наши деньги, - говорит О.Медуница, объясняя, в чем состоит непрозрачность.
Про прокуратуру тоже
Признаки коррупции эксперты бюро анализа политики усматривают в том, что областной совет выделил полмиллиона гривен на "ремонт помещения по ул.Кирова,29 в г.Сумы".
- Но почему не написано, что это здание областной прокуратуры? - спрашивает О.Медуница. - Сам факт, что в изменениях к бюджету не было указано, какое здание находится по указанному адресу, говорит о попытке скрыть эту информацию от общественности. Интересно, на каком основании выделены деньги областного бюджета на ремонт здания, не находящегося в коммунальной собственности, в то время как социальные расходы ужаты донельзя? Как выяснилось, деньги на ремонт прокуратуры в спешном порядке взяты из суммы, которая предусматривалась на ремонт ТЮЗа. Мы нашли эти полмиллиона, сопо-ставив проекты решений и решения. В проекте решения, размещенном на сайте облсовета, фигурирует цифра 5,6 млн. на ремонт театра, а в решении - 5,1 млн. грн. Эксперты расценивают это как способ подкупа надзирательного органа, отвечающего за соблюдение законности на территории области.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/63406

ГУБЕРНАТОР ЗАКАРПАТТЯ ВИЗНАВ, ЩО МАНДАТИ ДЕПУТАТІВ ВІД БАЛОГІВСЬКОГО ЄДИНОГО ЦЕНТРУ - КУПЛЕНІ
"Rionews", 23.03.2011, Закарпатська обл.
Губернатор Закарпатської області Олександр Ледида в інтерв'ю місцевій газеті «Срібна земля Фест» визнав, що партія "Єдиний центр" "купила собі мандати".
 
Про це 22 березня повідомив власкор ЗІКу.
"Сам факт того, що ця політична сила на останніх місцевих виборах купила собі мандати, пояснюється передовсім менталітетом закарпатців, - сказав губернатор. - Якщо наші земляки готові продати свій голос за 100 гривень - це суто закарпатська проблема, від якої мені дуже некомфортно. Повірте, не дуже приємно говорити на цю тему з представниками інших областей України, адже нас, закарпатців, завжди вважали більш "просунутими" європейцями, ніж мешканців інших регіонів, а тут такий конфуз".
Щодо коаліційної співпраці з ЄЦом в обласній раді, Олександр Ледида сказав, що вона триватиме лише доти, поки ЄЦ підтримує дії Президента України, уряду та виконавчої влади.
http://rionews.com.ua/mixed/politic/now/n1181114438

ГУБЕРНАТОР ПАПІЄВ ВИПРОШУЄ У ЦЕНТРІ ПАЛЬНЕ І ЗЕРНО
"Молодий буковинець", 23.03.2011, Чернівецька обл.
Голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв на нараді попросив у міністра палива та енергетики Юрія Бойка для нашої області пального та зерна.

 - Окреме прохання по весняно-польових роботах - забезпечення паливно-мастильними матеріалами. Враховуючи, що ви закріплені за Чернівецькою областю, є прохання, щоб за доступними цінами. Багато ми не просимо - у межах тисячі тонн дизпалива. - попросив на нараді 22 березня губернатор у міністра.
- Область не є самодостатньою у плані продовольчого зерна. У нас є наряди з Аграрного фонду з Хмельницької області 1200 тонн щомісяця. Але вже впродовж двох тижнів існує заборона губернатора Хмельницької області, і ми не можемо отримати зерно, на яке у нас вже є наряди. Зв'язувався з міністром АПК та керівником Аграрного фонду. Гадаю, з вашою допомогою ми це питання вирішимо, - сказав Михайло Папієв. - Однак якщо впродовж цього тижня не завеземо 1200 тонн зерна, нам буде складно утримати цінову ситуацію на хліб.
http://www.molbuk.com/chernovtsy_news/36029-gubernator-papiyev-poprosiv-u-ministra-paliva-ta.html

МИНАЕВА ЗАВТРА МОГУТ "ОТСТАВИТЬ"
Ирина Власова, "Панорама", 23.03.2011, Сумская обл.
Пока от ведения сессии, но кто знает, не станет ли эта инициатива репетицией другой отставки.

 Обиженные депутаты из фракции "Батьківщина" завтра на сессии потребуют публичных извинений от мэра Геннадия Минаева. Если же он не извинится за "уродов", "дерибанщиков", "меркантильщиков" и "быдло", которыми он обозвал бело-сердечных за то, что они отказались вносить правки в текст решения о маратории на ИЖБ, его отстранят от ведения сессии.
Напомним, после сессии 23 февраля, перед отъездом в отпуск мэр не скрывал негодования от депутатских решений.
"За такое раньше били морды, за такую подставу… При этом же на этой сессии принимается решение под ИЖБ, где Братушка получает землю. За это голосовали сумчане, выбирая депутатов из "Батьківщины"? За это? Они сильно ошиблись. Они как были дерибанщиками, так и остаются дерибанщиками…. Депутаты, проголосовавшие сегодня в грубой извращенной форме за это решение - за якобы мораторий, зная прекрасно, что оно нарвется на протест прокурора, а потом за ИЖБ - тривиальные меркантильщики и дерибанщики… "Батківщина" - абсолютно левая партия. И в прямом, и переносном смысле: по взглядам и сути. Уничтожать коммунистическое прошлое может только та партия, которая понимает национальную сознательность Украины. А стать на защиту коммунистических символов прошлой эпохи могут только левые", - заявил он на экстренно созванной пресс-конференции.
http://rama.com.ua/news+article.storyid+6614.htm

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

УРОКОВ МЕНЬШЕ - ЗНАНИЙ БОЛЬШЕ
Диана Скляренко, "Крымская правда", 24.03.2011
Министр образования и науки Украины Дмитрий Табачник намерен оставить в старших классах всего восемь или девять учебных дисциплин.

 Обещание министра образования и науки Украины Дмитрия Табачника сократить количество предметов у одиннадцатиклассников не на шутку взволновало учителей, учеников и их родителей. Табачник намерен оставить в старших классах всего восемь или девять учебных дисциплин из тех восемнадцати-двадцати, которые дети изучают сейчас. Вполне возможно, это станет первым шагом на пути к созданию профильных школ, которое в свою очередь позволит перейти к очередной реформе высшего образования.
Ольга Кондратьева, мама одиннадцатиклассницы Ирины, только приветствует возможные изменения.
- Моя дочь с понедельника по пятницу проводит по семь часов в школе каждый день - и это не считая спецкурсов, подготовительных курсов в университете и подготовки к сдаче внешнего независимого оценивания, - говорит она. - Ребёнок занимается в субботу и воскресенье, света белого не видит, и я очень беспокоюсь за её здоровье. Мой младший сын учится только в шестом классе, но я уже сейчас думаю, каково ему придётся ближе к окончанию школы. Так что если бы дети в старших классах имели право выбора учебных дисциплин, я была бы только за.
По мнению ректора Крымского республиканского института последипломного педагогического образования, профессора Александра Рудякова, направление грядущей реформы выбрано совершенно правильно, вопрос только в том, как лучше реализовать идею.
- Современные школьные учебники перегружены информацией, большую часть которой можно смело охарактеризовать как вторичную, - говорит он. - И это в ущерб краеугольным понятиям, которые важны для понимания устройства нашего мира. Если в эпоху Советского Союза образование было нацелено на то, что человек будет всю жизнь работать в одной профессии, то сейчас мир устроен совершенно по-другому. А значит, нужно, чтобы школа давала ребёнку базовые знания о мироустройстве и возможность реализоваться в выбранном направлении, даже если этих направлений несколько. Но, как говорится, благими намерениями вымощена дорога в ад, и нужно сделать всё, чтобы эта реформа прошла безболезненно, в том числе вынести предложения Минобразования на широкое общественное обсуждение.
Председатель Крымского отделения Ассоциации педагогов Украины, директор симферопольской гимназии №1 Игорь Ковалёв считает, что лучший способ облегчить жизнь старшеклассникам - оставить несколько обязательных для изучения предметов и дать возможность детям выбирать все остальные по своему разумению.
- Обязательными должны быть родной язык, государственный язык, литература, история, математика, природоведение, - говорит он. - А остальные пусть выбирают сами: это поможет ребятам более серьёзно подготовиться к поступлению в вуз и выбору профессии. Например, то же естествознание, которое проходят в средней школе, позже можно разделить на физику, химию, биологию, и ребёнок сможет выбрать тот предмет, который нужен ему больше остальных. Говорят, что в случае сокращения предметов дети не будут всесторонне развиты. Но ведь развивать личность нужно с первого класса, а в старших классах должна быть введена профилизация, чтобы помочь детям перейти во взрослую жизнь. Мы не сможем объять необъятное: каждые три года в мире удваивается количество информации, но ведь это не означает, что каждые три года мы должны вдвое нагружать школьную программу. Задача педагога состоит в том, чтобы научить детей учиться, и разумное сокращение количества предметов, обязательных для изучения в старших классах, нам в этом поможет.
http://www.kp.crimea.ua/newspapers/2011/03/24/urokov-menshe---znanijj-bolshe

ЕКОНОМІКА

БУДУТЬ ЗАМОВЛЕННЯ - БУДЕ Й ЗАРПЛАТА
Алла Павленко, "Слобідський край", 24.03.2011, Харківська обл.
Один з колишніх флагманів на теренах СНГ - Харківський приладобудівний завод ім. Шевченка - ось уже третій рік поспіль у кризовому становищі.

 Відсутні замовлення, через що постійно зростає заборгованість із заробітної плати. На сьогодні вона вже сягає близько 20 млн грн.
Доведені до відчаю заводчани виходять на пікети. Вимога єдина: повернути зароблені кошти. Більшість пікетувальників висловлює готовність звільнитися з підприємства за умови повного погашення заборгованості із зарплати. Обласна влада натомість намагається вирішити проблему конструктивно.
Причина негараздів - поганий менеджмент
21 березня шевченківці перекрили проїжджу частину вул. Жовтневої революції навпроти головної прохідної підприємства, через що на декілька годин було паралізовано рух транспорту. Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін на прес-конференції зазначив, що такі дії заводчан можуть негативно позначитися на рішенні про виділення кредитів підприємству. "Ситуація, яка там сьогодні склалася, не сприяє позитивному вирішенню щодо виділення кредитів, та й на інвесторів впливатиме не дуже добре. Будь-який інвестор намагається втекти від проблеми і складає свій бізнес-план без урахування всіляких акцій, страйків і невдоволення через якісь старі проблеми. Тим більше, що компанія, яка збирається виробляти електронні книги в Україні, не вибирала завод Шевченка. Це була наша вимога, тому що ми не бачимо для цього заводу іншої перспективи, а за потенціалом він ідеально підходить", - сказав губернатор.
Причину скрутного становища підприємства голова області вбачає в тому, що воно "не змогло виховати гідного керівника, розбазарило технічну документацію і не знайшло своєї ніші в сучасних умовах". "Держава щомісяця зазнає збитків у 3 млн грн на зарплату на заводі, який нічого не робить", - зазначив Михайло Добкін і повідомив журналістів, що директора заводу Андрія Тимчука буде звільнено.
Представники обласної влади протягом тижня вели активні переговори з трудовим колективом заводу, але ці перемовини не дали потрібного результату через вплив ззовні, впевнений очільник області. Підтвердженням його слів став пікет, організований 22 березня під стінами облдержадміністрації політичною силою екс-депутата облради Павла Тищенка (КПУ). Напередодні Михайло Добкін, замість проводити пікети, пропонував йому очолити завод, але той відмовився. Голова профспілкового комітету заводу ім. Шевченка Віктор Вінніков теж висловив думку, що в мітингу перед будівлею облдержадміністрації брали участь не тільки працівники підприємства, а й люди, які не мають до заводу жодного відношення, а тільки підбивають до участі у всіляких акціях протесту.
Замість пікетів - за стіл переговорів
Доки мітингувальники стояли на майдані, губернатор у своєму кабінеті зустрівся з представниками профспілок, начальниками цехів. Більш ніж півтори години шукали вихід із ситуації. І знайшли такий, яким представники трудового колективу залишились задоволені. На брифінгу, проведеному за результатами зустрічі, голова профспілкового комітету заводу ім. Шевченка Віктор Вінніков зазначив, що переговори пройшли конструктивно, намічено конкретні кроки щодо стабілізації ситуації на заводі і виходу зі скрутного фінансового становища. Як зазначили представники трудового колективу підприємства, відчувається зацікавленість керівництва області та міста в тому, щоб завод існував і не розгубив свій кадровий резерв. За словами начальника цеху № 94 Олександра Швидкого, у заводу ще є потенціал, ситуація не патова. "За результатами наради ми бачимо, що протягом трьох-чотирьох місяців можливе погашення всієї заборгованості із зарплати, після чого можна буде займатися пошуком замовлень для заводу. Наприклад, на заводі можна організувати часткове виробництво електронних книг", - зазначив Олександр Швидкий.
Надавши можливість заводчанам висловитися першими, Михайло Добкін підсумував результати зустрічі. Губернатор повідомив, що для забезпечення нормальної робочої атмосфери на заводі протягом найближчих днів буде винайдено можливість частково зменшити заборгованість із заробітної плати: "Для забезпечення нормальної робочої атмосфери протягом одного-двох днів буде визначено банк і знайдено можливість за допомогою кредитних коштів виплатити всім працівникам підприємства зарплату за один місяць". Є також реальні можливості до середини липня 2011 року повністю погасити заборгованість.
Допоможе стабілізувати ситуацію на заводі й постійно діюча робоча група, яка буде контактувати із керівництвом облдержадміністрації і вести з нею конструктивний діалог щодо вирішення проблем підприємства. "Заборгованість із зарплати на заводі можна погасити. У майбутньому, після розгляду питання про оптимізацію чисельності персоналу заводу, будемо вирішувати, створювати на базі заводу філію якогось іншого підприємства чи залишити все як є. Трудовий колектив виступає за те, щоб залишити завод як єдине підприємство. Для цього необхідно ухвалити низку непростих рішень і вжити ряд серйозних кроків, перш за все організаційного плану, які дозволять залучити на підприємство необхідні фінансові ресурси. Крім того, за допомогою наших стабільно працюючих підприємств, таких як ВАТ "Турбоатом" і ВАТ "Хартрон", а також за допомогою державних компаній і корпорацій буде сформовано портфель замовлень, які здатний реалізувати завод ім. Шевченка", - підкреслив голова області.
"Турбоатом" уже уклав перший контракт із заводом ім. Шевченка на виробництво систем управління, про що на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації повідомив генеральний директор відкритого акціонерного товариства Віктор Суботін. Він зазначив, що "Турбоатом" має можливість у найближчі півтора-два роки завантажити завод ім. Шевченка замовленнями більш ніж на 20 млн грн.
http://www.slk.kh.ua/view_post.php?id=6563

ЦЕНЫ СТАБИЛИЗИРУЕТ ОПТОВЫЙ РЫНОК
Наталья Пилипенко, "Жизнь", 24.03.2011, Донецкая обл.
Заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации Ким Берестовой рассказал о том, что позволит снизить ценовой ажиотаж на продукты в регионе.

 - Ким Семенович, рост цен на продукты питания - самая обсуждаемая тема. С приходом весны ценовые рекорды начали устанавливать овощи, в частности капуста. В ряде магазинов она дороже килограмма бананов, но ведь из них борща не сваришь.
- Мы пытаемся разобраться в этой проблеме, на днях обсуждали ее с производителями овощей. По их словам, сегодня якобы нет объективных причин для роста цен на борщовый набор - увеличение розничных цен подстегивает торговля. Скажем, торговая надбавка на килограмме капусты составляет около 30%. Производителям в какой-то степени обидно, что посредник получает легкую прибыль, что называется, на пустом месте, поэтому многие аграрии пошли на повышение отпускной стоимости овощей.
К сожалению, у проверяющих органов недостаточно полномочий, чтобы наказать недобросовестных торговцев. Уверен, что проблема роста цен станет не такой актуальной, когда в Донецкой области начнет работать оптовый рынок, в Ясиноватском районе, где будут созданы все условия торговли для сельхозпроизводителей, фермеров. Поэтому капусту, лук, картофель и другие продукты можно будет покупать без посредников, а значит, дешевле. Для строительства рынка из областного бюджета выделено 10 млн. грн., в июле уже будет сдана первая очередь.
- Стоит ли ожидать подорожания хлеба? Решен на сегодня вопрос с поставками муки из Аграрного фонда?
- Целый год стоимость хлеба массового спроса оставалась стабильной, во многом благодаря поставкам муки из Аграрного фонда и Госрезерва. В декабре пекари получили ее по цене 2 грн. 08 копеек. После непродолжительной паузы поставки возобновились, но по новой цене - 2 грн. 52 коп. (для сравнения: средняя рыночная стоимость муки сейчас составляет 3 грн. 70 коп.). Такое подорожание, безусловно, сказалось на розничной цене хлеба массового спроса, он повысился в цене на 3 копейки. Но, как вы понимаете, это не сильно ударит по карману рядового покупателя.
Сегодня государство делает все возможное, чтобы цена одного из главных продуктов питания оставалась стабильной. Область в этом месяце получит
5 тыс. тонн муки, которые распределены между 20 хлебозаводами. Так что причин для беспокойства нет: по сравнению с декабрем выпекается на треть больше хлеба массового спроса!
- Интересно, а чем объяснить тот факт, что в нашей области, где сделана ставка на развитие свиноводства, рыночная цена сала - одна из самых высоких в Украине?
- В области успешно работают "Бахмутский аграрный союз", "АПК-Инвест" и другие предприятия, там выращивают свиней мясной породы. Поэтому производители колбасных и мясных изделий закупают сало у тех же частников. Спрос на этот продукт высокий и среди населения, а с учетом того, что желающих купить сало много, и в то же время местного продукта негусто, в итоге его средняя стоимость составляет около 22 грн. за килограмм. Это "второе место" в Украине по мониторингу цен. Зато свинины у нас предостаточно, мы ищем рынок сбыта для этого продукта.
- Чего не скажешь о гречке…
- Гречка дает хороший урожай (до 30 центнеров с гектара) в лесостепной зоне, к которой относятся Харьковская, Сумская, Полтавская области и ряд других. У нас она дает не больше 7-10 центнеров с гектара. Но, с учетом ажиотажа вокруг цены на эту крупу, мы по рекомендации премьер-министра Украины Николая Азарова пересмотрели структуру посевных площадей в пользу зерновых и крупяных культур. Посевная площадь под зерновые увеличена с 51-52% до 55%. В минувшем году гречихи посеяли 3,5 тыс. гектаров, а в этом будет 10 тыс., с 12 до 30 тыс. гектаров вырас­тут посевы проса, с 7 до 15 тыс. гектаров - гороха. Так что на случай каких-то природно-климатических коллизий мы будем иметь запас этих культур, и каши будем варить из местного продукта. Надо сказать, что рады такому решению и пчеловоды, потому что условия для медосбора станут еще благоприятнее...
- В редакцию "Жизни" пришло письмо от Сергея Старикова, фермера из Енакиева. Он интересуется, будут ли в этом году для него и его коллег скидки на топливо перед началом посевной, а затем и уборкой урожая.
- Сейчас уже действует скидка в размере 15% на топливо. Заявки на ее предоставление получены от фермеров, определены операторы-поставщики. Хочу напомнить: для того, чтобы получить бензин, горючее и т.д. ниже рыночной стоимости, земледелец должен написать заявку. Если он не успел этого сделать, надо обратиться в главное управление агропромышленного развития Донецкой областной государственной администрации.
Надо напомнить фермерам и о возможности получить льготное кредитование на закупку оборудования, топлива, семенного материала и т.д. Государство компенсирует кредитную ставку не выше 20%. Если, скажем, фермер оформил кредит под 18% годовых, он имеет право на компенсацию 15 %. В Донецкой области уже 28 предприятий воспользовались такими льготами.
- Правда ли, что в одном из районов области запланировано строительство доильного зала для овец?
- Да, это один из инвестиционных проектов, который реализуется в Ясиноватском районе. И он - не единственный. При отборе инвестиционных проектов в сфере АПК преимущество отдано семи. К примеру, на Марьинском хлебокомбинате будет внедрено новое современное оборудование, на Велиновоселковском консервном заводе намечена реконструкция линии по производству замороженных и консервированных фруктов и овощей и т.д. И это далеко не все примеры. К тому же, из государственного бюджета на создание 473 новых рабочих мест в агропромышленном секторе области выделено 84, 2 млн. грн.
http://www.life.donbass.com/nportal/news/6246

БЕНЗИН МІГ БИ БУТИ ДЕШЕВШИЙ, ЯКБИ ВИСТАЧАЛО ГРОШЕЙ НА... ПЕНСІЇ?
Зіновія Воронович, "Високий замок", 23.03.2011, Львівська обл.
В "Автофронті" вважають, що за рахунок зменшення акцизів літр пального можна здешевити на 1,5-2 гривні.

 Навіть тих, хто не має власного авто, нині хвилюють ціни на пальне. Дорожчий бензин - дорожчий хліб, дорожчий проїзд у маршрутках... А люди, які змушені постійно бути за кермом, шоковані, адже доводиться щодня заправлятись майже на сотню гривень. Тож автовласники панічно шукають способи загальмувати зростання цін на пальне. Днями в Інтернеті почав гуляти "лист щастя". Кожного, хто отримав такий лист, просять розіслати його ще тридцятьом знайомим.
У листі водіїв закликають протягом двох місяців не купувати бензин та дизельне пальне на заправках чотирьох найбільших мереж - ОККО, WOG, ТНК та "Лукойл".
У російському інтернеті гуляє аналогічний заклик - слово в слово, окрім того, що закликають бойкотувати заправки "Лукойлу" та "Башкирнефтепродукт". Автори листа переконують: якщо тисячі людей перестануть купувати бензин на цих заправках, то за кілька тижнів там змушені будуть знизити ціни.
Втім, водії, з якими спілкувалася кореспондент "ВЗ", у дієвості такої акції не впевнені. Заливати вітчизняний бензин в імпортну машину - все одно що годувати немовля шашликом. Тому навряд чи багато автовласників ризикуватимуть автомобілем.
"Я бачив цей спам ще десь тиждень тому. За цей час різкого спаду попиту на пальне не помітно, - каже провідний фахівець зі зв'язків з громадськістю концерну "Галнафтогаз" Олег Дорожовець. - Який сенс бойкотувати нас, якщо ми не виробники, а лише продавці? Причому 100% пального, яке ми продаємо, імпортне". Прогнозувати, якими будуть ціни на пальне найближчим часом, експерт не поспішає. Мовляв, усе залежить від світових цін на нафту. Подорожчання нафти на 10 доларів тягне подорожчання літра бензину на 60 копійок. За словами Олега Дорожовця, ті ціни, які зараз є на заправках їхньої мережі (9,85 гривні за літр А-95), - збиткові. Пальне, яке вони закупили за піковими цінами, в Україну ще не доїхало. Коли воно з'явиться у продажу, ціни будуть однозначно вищими, ніж зараз.
"У світовій практиці є випадки, коли уряди намагалися збити пікові ціни на пальне - тоді на певний час звільняли бензин від ПДВ, знижували акцизи. Якщо держава регулюватиме ринок шляхом встановлення цінових коридорів, то це призведе до колапсу ринку. З'явиться дефіцит, зросте контрабанда", - каже експерт.
Зниження акцизів на пальне домагаються активісти громадської ініціативи "Автофронт", яка об'єднала автовласників та автоперевізників. За словами лідера "Автофронту" Олександра Данилюка, першу їхню вимогу, відмову від введення ввізного мита на пальне, уряд виконав. "Ми планували масштабну акцію протесту, у ній уже погодилось взяти участь близько чотирьох тисяч приватних автовласників та автоклуби, але уряд на диво швидко капітулював, - каже Олександр Данилюк. - Зараз вимагаємо зниження акцизів на бензин. Вважаємо, за рахунок акцизів ціни на пальне можна знизити на 1,5-2 гривні. Крім того, ті кошти, які надходять до скарбниці замість транспортного збору, мають використовуватись за призначенням, тобто на ремонт доріг. Натомість нині за гроші автомобілістів фінансують дефіцит Пенсійного фонду".
А тим часом...
За дорогий бензин мережі АЗС заплатять мільйонні штрафи
Антимонопольний комітет оштрафував компанії "Окко-Нафтопродукт", "Континент Нафто Трейд" (WOG) та "Альянс Холдинг" (Shell) за вчинення антиконкурентних узгоджених дій на ринку бензинів. Зокрема, на мережу WOG наклали 93 мільйони гривень штрафу, ОККО - 32 мільйони та Shell - 25 млн. грн. АМКУ також зобов'язав цих операторів протягом двох тижнів з дня отримання рішення встановити економічно обґрунтовані ціни на бензини А-92 та А-95.
У Shell уже заявили, що рішення АМКУ не має достатніх юридичних та економічних підстав. Компанія готується оскаржувати це рішення у суді.
http://www.wz.lviv.ua/articles/91311

ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ

ВЛАДИМИР КОНСТАНТИНОВ: ОБРАТНОГО ПУТИ НЕТ. НУЖНО ИДТИ ДО КОНЦА И РЕФОРМИРОВАТЬ СТРАНУ
Ирина Иванченко, "Крымские известия",23.03.2011
Год назад Председатель Верховного Совета АР Крым Владимир Константинов возглавил парламент автономии.

 Помнится, лагерь экспертов тогда разделился на две части. Первая недоумевала, зачем успешному бизнесмену понадобилось идти в большую политику. Вторая была убеждена, что в кресле спикера новичок не задержится. После выборов его сменит более "тяжеловесная" политическая фигура. Как видим, эти прогнозы не оправдались. Глава парламента не раз говорил, что его команда пришла надолго, намерена проводить серьезные реформы. Какими были эти 12 месяцев, Владимир Константинова рассказал в программе "Тема дня" (ГТРК "Крым", ведущая - журналист Ирина Мульд).
- Владимир Андреевич, признайтесь, вам, преуспевающему бизнесмену, состоявшемуся человеку, не страшно было перейти в большую политику?
- Не о страхе речь. Были сложности совершенно другого плана. Я действительно не занимался тонкостями большой политики. Как говорится, приходилось учиться по ходу пьесы. Сейчас уже полностью вошел в процесс, мне это нравится.
- Что вы назвали бы самым трудным в освоении новой профессии?
- Спикер парламента и предприниматель - совершенно разные сферы деятельности: принципы работы иные, подходы иные, механизмы управления иные. Навыки, приобретенные ранее, здесь бесполезны. Нужно другое: природное чутье, уже политическое. Правда, работать в единой команде Партии регионов проще, чем, допустим, в рамках мажоритарной системы. Здесь все друг другу помогают, подсказывают. Наше большинство дружное.
- За относительно короткий срок вам довелось возглавлять два состава депутатского корпуса. С каким работалось комфортнее?
- Не в комфортности дело. Формат Верховного Совета автономии кардинально изменился. Не стало политических договоренностей, одна партия взяла власть и ответственность на себя. Естественно, произошла своеобразная перезагрузка. И депутаты работают иначе, и председатели постоянных комиссий. Что касается состава, на мой взгляд, он самый гармоничный, наверное, за все время, сколько я знаю крымский парламент (дважды был сам депутатом). Почему? Партия регионов многое сделала для этого. В нем представлены все территории Крыма. Депутаты из глубинки являются лоббистами, защитниками интересов своих громад. Среди них много состоявшихся управленцев с высоким уровнем интеллекта, руководителей партийных организаций.
- Но часть однопартийцев парламент потерял.
- Покинули зал люди, говорившие пустые слова и ничего за собой не имевшие. Остались те, кто представляют реальный производственный сектор, громаду, партию, что-то сделали прежде чем стать депутатами. Уверен, это будет самый результативный Верховный Совет за всю историю крымского парламентаризма.
- Наверное, есть депутаты, с которыми вам легче работать, а с кем-то - сложнее.
- Я не делю коллег по депутатскому корпусу на любимчиков и не любимчиков. Мы работаем в системе и не хотим повторения ошибок прошлого созыва, когда центр воевал с некоторыми регионами. Несем ответственность за общую ситуацию в Крыму.
- С одной стороны, год - небольшой срок, но с другой - это очень много. Вы можете подвести какую-то черту, сказать, что удалось сделать и что еще предстоит?
- На мой взгляд, надо понимать, в каком состоянии нам достался Крым и какой путь мы прошли за 12 месяцев. Сделано многое. В отраслях, где могли повлиять, мы влияли. Я имею в виду образование, здравоохранение, дороги, кардинальные перемены в кадровой политике. Другое дело, что, допустим, ситуация в экономике не всегда зависит от правительства автономии, Верховного Совета. Поэтому мы сейчас активно привлекаем инвесторов. За период правления "оранжевых" интерес бизнесменов к Крыму остыл. Мы пытаемся его разогреть, планируем проведение и уже проводим многие форумы, разработали отдельную инвестиционную программу, анонсировали ее и представили. Она встречена очень доброжелательно деловыми кругами. Ведем колоссальное количество переговоров с разными инвесторами по привлечению средств в автономию. Понятно, что крымчане хотят улучшения жизни быстро и сразу, но так не всегда получается. Наша команда работает, чтобы ускорить реализацию всех обещаний.
- Каким вам видится предстоящий курортный сезон? Что власть делает для превращения Крыма в круглогодично действующую здравницу?
- В этом направлении ведется колоссальная работа. Абсолютно убежден, что нынешнее лето будет лучше прошлогоднего, для этого есть много объективных и субъективных факторов. Мы привлекли серьезные деньги, будут подготовлены и территории, и пляжи, повысится уровень сервиса, что отдыхающие почувствуют немедленно. Но есть и сложности. Чтобы здесь появились системные операторы, нужно менять принципы туристического бизнеса. Эти вопросы обсуждаются и в Верховном Совете, и в Совете министров.
- Очень хотелось, чтобы не только туристы, но и крымчане почувствовали разницу. Чтобы для нас стал свободным доступ на пляжи, туристические и культурные объекты. Это пожелание. А вопрос такой - ощущаете ли поддержку населения в тех переменах, которые приближаете - и как спикер, и как человек, и как бизнесмен?
- Есть объективные данные, говорящие, что крымчане поддерживают наши начинания. Такого, пожалуй, не имела ни одна политическая сила с момента образования независимой Украины, поэтому мы отдаем отчет, какая ответственность легла на наши плечи, и не можем сказать, что нам кто-то мешает, есть оппозиция, не позволяющая развернуться. Обратного пути нет, нужно идти до конца и делать реформы. Причем непопулярные: налоговую, пенсионную, административную. Мы далеки от иллюзий, что люди будут стоять вдоль дороги и благодарить нас бурными аплодисментами. Надо осознать важную вещь - если мы проживем этот трудный период, у нас начнется движение вперед быстрыми темпами. Вот почему и президент, и Партия регионов, и крымская ее организация во главе с Василием Джарты настроены на решительные действия.
- У всех на устах недавно объявленное решение сократить численность Верховного Совета республики. Насколько необходима такая мера? Сможет ли власть эффективно работать?
- Оптимизация кадров - часть серьезных мероприятий в рамках административной реформы, инициированной президентом В. Януковичем. Мы процесс начали в декабре и логически идем по этой цепочке. Стартовал он в самых высоких инстанциях, что считаю правильным. Ведь главная его цель - улучшить эффективность державных функций, услуг, которые государство оказывает гражданам. То, что мы сегодня сделали, - достаточно безболезненное мероприятие. Проблема, что называется, лежала на поверхности, мы навели порядок. Однако хочу подчеркнуть, реформа более глубокая, она касается сложных вопросов функций, разделения полномочий власти. Все это мы будем много раз обсуждать.
http://www-ki.rada.crimea.ua/nomera/2011/051/konstantinov.html

ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ

ЭКСПЕРИМЕНТ НЕ УДАЛСЯ
"Слава Севастополя", 24.03.2011, АР Крым
Под прицел рейдеров попали такие лакомые объекты, как причал и ряд зданий и сооружений океанариума.

 Военной прокуратурой ВМС Украины пресечена попытка незаконного завладения -- рейдерского захвата -- государственным имуществом научно-исследовательского центра "Государственный океанариум Украины" ориентировочной стоимостью свыше 12 млн гривен.
Военной прокуратурой ВМС Украины в ходе проведения проверки по вопросам соблюдения законодательства в сфере правового режима имущества в Вооруженных Силах Украины установлено, что в июле 2005 года в хозяйственный суд Киева с иском о признании права собственности на недвижимое имущество научно - исследовательского центра "Государственный океанариум Украины" обратилось некое малое совместное экспериментальное предприятие "Аквамарин". Под прицел рейдеров попали такие лакомые объекты, как причал и ряд зданий и сооружений океанариума, расположенные у самого моря на полуострове Херсонес.
Пытаясь таким образом захватить указанные объекты, фирма представила в суд ряд сомнительных бухгалтерских документов (акты приёма-передачи), датированных ещё 1992 годом, согласно которым, якобы указанное имущество было передано этой фирме в уставный капитал научным институтом Российской Федерации.
Действия предпринимателей наносили прямой ущерб государству и фактически ставили под сомнение его бесспорное право собственности на объекты недвижимого имущества, которые стали частью государственной собственности Украины ещё в 1991 году после развала СССР, что в том числе подтверждено и международными соглашениями по разделу Черноморского флота между Украиной и Российской Федерацией.
Основываясь на этих положениях законодательства, военный прокурор ВМС Украины в 2010 году, действуя в рамках данных ему полномочий и соблюдая законные интересы государства, обратился с иском о признании права собственности на оспариваемое частной структурой государственное имущество.
В суде ответчики возлагали все надежды на имеющиеся у них акты приёма - передачи спорного имущества в уставный фонд предприятия от 1992 года. Однако суд, принимая решение, обоснованно пришёл к выводу, что спорное имущество принадлежит государству на основании закона, а с 1991 года никакие институты, юридические или должностные лица других государств не имели никаких полномочий по распоряжению государственным имуществом Украины. Следовательно, акты приёма - передачи, на которые ссылалась фирма, не имели никакого правового значения.
Решением хозяйственного суда Севастополя от 29 сентября 2010 года, оставленным в силе постановлением Высшего государственного суда Украины от 14 марта 2011 года, право собственности на недвижимое имущество научно - исследовательского центра "Государственный океанариум Украины" признано за государством Украина в лице Министерства обороны Украины. Этим решением поставлена окончательная точка в попытках частной фирмы прибрать к рукам указанное имущество.
Это далеко не единственный случай, когда отдельные коммерческие структуры посредством использования неполномочных госструктур или предприятий бывшего СССР и сомнительных документов пытаются завладеть ценными объектами на берегу Черного моря.
Ранее по аналогичной схеме (также с использованием хозяйствующей структуры Российской Федерации-строительного управления Черноморского флота) военной прокуратурой ВМС Украины пресечена попытка захватить недостроенное здание грязелечебницы стоимостью около полумиллиона гривен в районе бухты Круглой, которое якобы было передано строительным управлением в 2002 году за долги частному предприятию "Адепт". Постановлением Высшего хозяйственного суда Украины от 10 марта 2010 года право собственности на указанное имущество признано за государством Украина.
Пресс - служба военной прокуратуры ВМС Украины
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=3&day=24&id=25163

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

УКРАЇНА СТРАЙКУЄ: СУСПІЛЬСТВО ДЕМОКРАТІЇ ПРОТИ ВЛАДИ ОЛІГАРХІЇ
Леся Балуцька, "Поступ", 24.03.2011, Львівська обл.
Бути почутими - мало, потрібно бути вислуханими.

 Незважаючи на те, що з приходом до влади Віктора Януковича та його команди в Україні та світі почали говорити про початок процесу згортання демократичних свобод, суспільство від цього аж ніяк наляканим не стало. Адже, зробивши відповідний вибір на чергових президентських виборах, українські громадяни вже неодноразово показували свою здатність до консолідації в разі необхідності. А з часу президентства Януковича в українців таких нагод було чимало. І хоч влада розрахувала на те, що розчароване після Помаранчевої революції суспільство навряд чи знову зможе організовано вийти на вулиці, однак, своєю діяльністю зовсім скоро сама спровокувала протести громадськості.
"АнтиТабачна" кампанія: вода камінь точить?
Першим виразником протестних настроїв в Україні стало студентство. Молодіжні виступи проти призначення міністром освіти та науки Дмитра Табачника з різною інтенсивністю проходили в українських регіонах. Влада, проте, була непохитна. Та опальний міністр, очевидно розуміючи серйозність ситуації щодо свого несприйняття, почав через мас-медіа спростовувати свої антиукраїнські заяви і репліки. І хоч "антиТабачна" кампанія в цілому зазнала поразки, адже Дмитро Табачник після численних студентських демонстрацій далі очолює Міністерство освіти та науки України, молодіжні громадські організації остаточно своєї активістської діяльності не згорнули.
Не добившись відставки міністра, студенти все ж продовжують зосереджуватися на діяльності Дмитра Табачника і мітингують проти відповідних нововведень. Десятки тисяч студентів по всій Україні виступили з протестом проти відомої постанови Кабінету міністрів стосовно затвердження переліку платних послуг, які могли надаватися навчальними закладами та бути в компетенції керівництва ВНЗ. Свою позицію міністр освіти обґрунтував необхідністю розвитку самоорганізації та автономії вишів та практикою цивілізованого світу. На цей раз перемога була за студентами і постанова не набрала чинності.
Не перестають студенти боротися і проти законопроектів про вищу освіту. Активно відреагували вони і на "закон про мови", який, за словами голови Всеукраїнського товариства "Просвіта" Павла Мовчана є "провокативним документом; форсоване інкорпорування України в тіло Росії".
Податковий майдан
Несподіванкою для урядовців став Податковий майдан, що був організований підприємцями на захист розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, захист підприємницької діяльності та проти прийнятого Податкового кодексу у листопаді минулого року. В акціях протесту взяли участь десятки тисяч демонстрантів, хоча за даними правоохоронців, кількість людей була суттєво меншою. Розбіжні цифри, очевидно, подавалися для того, аби применшити значення організованої акції.
Окрім центру столиці - Майдану -масові мітинги відбувалися в інших містах України: Івано-Франківську, Кіровограді, Львові, Полтаві, Харкові. Основні вимоги, які висували мітингувальники, були задоволені лише частково. Це, зокрема, часткове ветування президентом Податкового кодексу. Інші вимоги щодо відставки уряду Азарова та проведення у березні 2011 року виборів до Верховної Ради України втіленими не були.
Після згортання Податкового майдану розпочалися переслідування учасників і активістів акцій. Проти кількох осіб навіть були відкриті кримінальні справи, у яких їм інкримінували пошкодження та знищення майна (тротуарної плитки) на Майдані. З одного боку, пішовши ніби на поступки, влад взялася до залякування учасників виступів, аби й іншим громадянам відбити бажання організовувати і брати участь в подібних заходах. Втім, акції протесту проти Податкового кодексу вказали на здатність українських громадян до консолідованості та організації, до захисту свої прав та інтересів.
У понеділок в українських містах Заходу і Сходу, а саме у Львові та Луганську розпочалося так зване продовження Податкового майдану: автопробіг проти кодексу та проти реформ уряду, відставки якого і вимагають протестувальники. У найбільших українських містах учасники автопробігу до кінця тижня будуть проводити демонстрації та мітинги, аби залучити якнайбільше підприємців та усіх небайдужих до участі в акції. У Києві масштабний автоз'їзд планує відбутися 25 березня. А до того часу автомобілісти, подорожуючи колонами по містах України, проводитимуть агітацію на захист прав підприємців та проти урядової діяльності.
На вулиці вийшли педагоги
У містах України страйкують освітяни. 21 березня в понеділок у Львові, Донецьку, Запоріжжі та Луганську , а у вівторок 22 березня в рамках загальнонаціональної акції у столиці Києві вчителі вийшли на страйк, з вимогою збільшити фінансування сфери освіти. Під будинком Уряду близько 5 тисяч працівників сфери освіти вимагали підвищення заробітних плат, проведення соціальних виплат та надання 20-ти відсоткової надбавки для всіх педагогів.
Міністр освіти Дмитро Табачник вже відреагував на подібні вимоги вчителів, та висловив сподівання, що до кінця тижня буде поширена 20% надбавка для українських вчителів. Що ж до збільшення заробітних плат, то профільний міністр просить своїх підлеглих набратися терпіння і зачекати до наступного бюджетного року.
Сьогодні вчитель-початківець отримує заробітну плату розміром в 900 гривень. Освітня галузь є помітно недофінсованою, адже у державному кошторисі закладені суми, без урахування підвищення тарифних ставок, а також здороження продуктів харчування. І хоч рівень інфляції в Україні сьогодні вустами державних чиновників вкрай применшується, достатньо самостійно походити по продовольчих крамницях і заплатити за комунальні послуги, аби зрозуміти, що освітянська зарплата, як і в цілому середня заплата по Україні, є вкрай малою.
Справи ганебні
Але таких експериментів ніхто з державних чиновників проводити не збирається. Надто, коли мова йде про парламентарів. Журналіст "Української Правди" Сергій Лещенко днями на сторінках видання опублікував кошторис парламенту. Згідно з документом, який дивом потрапив журналістам до рук, щорічно близько 700 тисяч гривень держава виділяє на утримання народного депутата. А їх у нас - народних обранців - 450. Ці кошти надходять до державного бюджету за рахунок платників податків.
Парламентарі самі б раді, як стверджують перед представниками медіа, відмовитися від ряду пільг, скажімо витрат на санаторно-курортне лікування, чи на утримання автопарку Верховної Ради, адже в користуванні кожного нардепа є особисте недешеве авто. От лише руки ніяк не дійдуть до вирішення цих питань. Довкола є справи насушні: українське демократичне суспільство знову звертається з вимогами до влади олігархів. А подекуди вимагає цю владу піти. Отже і йому (суспільству) задля заспокоєння потрібно вкинути якісь мізерні крихти.
http://postup.brama.com/usual.php?what=70824

ОСВІТЯНСЬКИЙ МАЙДАН
Леся Тугай, "Галичина", 24.03.2011, Івано-Франківська обл.
Уряд отримав попередження від українських вчителів.

 У вівторок під стінами Кабінету Міністрів зібралося до 10 тисяч мітингувальників - учителів, котрі приїхали зі всієї України. Частина з них розташувалася в Маріїнському парку, напроти будівлі уряду. З другої спроби учасникам акції вдалося перекрити рух на вулиці Грушевського на п'ять хвилин.
Лунали шкільні дзвоники і вигуки "ганьба!", вчителі тримали гасла: "Працівники освіти - проти неконституційних чиновників", "Терпіння має межу", "Зарплату вчителя - Президенту". Серед освітян країни було і 50 педагогів з Прикарпаття. Вчора вони повернулися зі столиці. За їхніми словами, до протестувальників ніхто з високопосадовців не вийшов, відбулася лише нарада представників освітянської делегації  на чолі з керівником профспілки працівників освіти і науки України Георгієм Трухановим  із  заступником міністра освіти Петром Куликовим.
"Пікетування Кабміну відбулося відповідно до рішення пленуму ЦК профспілок працівників освіти. Усі, хто поїхав до Києва, написали заяви на відпустки за власний рахунок, - розповів нам голова обкому профспілки працівників освіти і науки Мирослав Габорак. - Ми вимагаємо підвищення першого тарифного розряду до прожиткового мінімуму та забезпечення 20% надбавки для  педпрацівників усіх категорій. Річ у тім, що за два з половиною року мінімальна заробітна плата в Україні зросла майже на 300 гривень, а ставка вчителя - лише на 68 гривень. Усе це тягнеться ще з жовтня. Спочатку ми мали зустріч із Тігіпком, далі - у Міністерстві фінансів та у Верховній Раді. Було підписано протокол домовленостей, кошти, які ми вимагаємо, мали закласти в бюджет. Однак Кабмін не дотримався домовленостей і не виконав обіцянок". Вчора відбулося засідання Кабміну, де розглядали вимоги освітян. Акцію протесту може бути продовжено.
У 12 містах України відбулися мітинги. В Івано-Франківську освітяни не протестували. Мирослав Габорак пояснює  це тим, що на місцевому рівні з фінансуванням усе добре: "Протестували у тих містах, де є недофінансування, де закривають школи,  де вчителів відправляють у безоплатні відпустки".
Чи вірять учителі позавчорашнім обіцянкам урядовців - питання риторичне. Освітяни кажуть, що не протестували десять років, що постанова Кабміну про 20-відсоткову надбавку є, але вона не діє, що тепер канікули, тому вони вдалися до крайніх дій і вірять, що свого таки доможуться, бо готові повернутися на майдан.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=14586&tx_ttnews[backPid]=14&cHash=773d4c8abc

ВЕТЕРАНЫ ЖАЛУЮТСЯ, ЧТО ИМ ДАЮТ МАЛО ДЕНЕГ НА ЛЕЧЕНИЕ
"Донбасс", 24.03.2011, Донецкая обл.
В 2010 году в среднем по Донецкой области затраты на бесплатные медикаменты для одного ветерана войны в год составили 26,9 грн, а в месяц - 2,24 грн.

 Об этом сообщил вчера на совместном пленуме областного совета ветеранов и коллегии главного управления здравоохранения ОГА глава Донецкого облсовета ветеранов Александр Сергиенко.
"Безусловно, учитывая возраст ветеранов войны и их состояние здоровья, этих средств крайне мало. О какой социальной защите ветеранов можно говорить при современных высоких ценах на медикаменты?", - заявил он.
По словам Сергиенко, в настоящее время многие лекарства стали недоступными для ветеранов войны, пенсионеров, детей войны, а в Украине "практически отсутствует контроль со стороны государственных органов за ценами на медикаменты".
"Сегодня у нас аптеки, как и банки, - на каждом углу. Понятно, что это сверхприбыльный бизнес, но нельзя же строить свое благополучие на горе, несчастье, жизни и здоровье людей", - отметил Сергиенко.
Он также отметил, что цены на медикаменты в городах Донецкой области в разных аптеках разнятся на 25-40%, и "создается впечатление, что между ними идет соревнование, кто больше "накрутит". "Можно наблюдать, что в социальных аптеках на некоторые медикаменты цены выше, чем в коммерческих", - подчеркнул глава совета ветеранов.
Вместе с тем он отметил, что в целом за прошедший год по льготным рецептам в области было отпущено лекарств на сумму 5,4 млн грн, что на 0,3 млн грн больше, чем в 2009 году.
Отметим, согласно данным Госкомстата, на 1 января 2011 года в Донецкой обл. проживало 1 млн 397 тыс. пенсионеров, в том числе инвалидов войны - 16,5 тыс., участников боевых действий - 19,63 тыс., участников войны - 1,157 тыс., детей войны - 564,2 тыс., ветеранов труда - 553,1 тыс., ветеранов военной службы -20,1 тыс. человек.
http://donbass.ua/news/region/2011/03/24/veterany-zhalujutsja-chto-im-dajut-malo-deneg-na-lechenie.html

ЭФФЕКТ ПОВЫШЕННОГО НАПРЯЖЕНИЯ
Евгений Новиков, "Жизнь", 24.03.2011, Донецкая обл.
С 1 апреля население ждет очередное подорожание коммунальных услуг.

 Начнется все с электроэнергии, цена на которую вырастет на этот раз уже для всех. Кроме того, на очереди - природный газ и отопление. Причем таким образом приводить в соответствие тарифы на услуги ЖКХ будут еще больше года.
Нацкомиссия регулирования электроэнергетики повысила тарифы на электричество для бытовых потребителей с 1 апреля текущего года на 15%. Это уже второе повышение расценок на киловатт-час, начиная с 2011 г. НКРЭ с 1 февраля уже повышала цену электроэнергии на 30% для населения, использующего более 150 киловатт-часов в месяц в домах без электроплит и свыше 250 киловатт-часов - в домах с электроплитами и электрообогревательными приборами.
Теперь 15%-ное повышение коснулось потребителей обеих групп населения, разделенного по показателю объемов потребляемого электричества. В частности, тариф на киловатт-час для абонентов без электроплит на объем потребления до 150 кВт составит 28,02 копейки - в городах и 25,92 копейки - в селах. Соответственно - свыше 150 кВт - 36,48 и 33,72 копейки. Для населения с электроплитами и электрообогревательными установками стоимость киловатт-часа составит 21,54 копейки на объем потребляемой электроэнергии до 250 киловатт-часов и 28,02 копейки - свыше 250 киловатт-часов. Исключение сделано для общежитий, которые будут платить за электричество только по тарифам, рассчитываемым на объем до 150 или 250 киловатт-часов, независимо от объема потребления.
Если учитывать, что апрель - месяц окончания отопительного сезона, скорее всего, большинству жителей городов не удастся вложиться в 150 киловатт-час, поскольку придется подогревать квартиры электрообогревателями. Таким образом, "спалив" 300 кВт/ч электроэнергии, за апрель за нее придется выложить почти 100 грн. Вследствие первоапрельского удорожания тока ежемесячные расходы семьи, потребляющей 150 киловатт-часов в месяц, возрастут на 5,49 грн. и составят 500 киловатт-часов - на 22,29 грн. и 1000 киловатт-часов - на 46,29 грн.
Впрочем, удорожание электричества на 15% - далеко не предел. По данным НКРЭ, на 1 марта нынешнего года население оплачивало лишь 25,65% фактической себестоимости электроэнергии, уровень которой для бытового сектора составляет около 1 гривны за киловатт-час. Разница в 74,35% покрывалась промышленными, сельскохозяйственными, бюджетными и другими потребителями, несмотря на то, что общие затраты на производство, передачу и поставку электричества тому же промышленному сектору гораздо ниже, чем населению. Учитывая эти цифры, можно сделать вывод, что в худшем случае до 2012 года электроэнергия для населения подорожает еще несколько раз, и к следующему лету ее стоимость может повыситься по сравнению с нынешней ценой в 4 раза - до экономически обоснованной, с точки зрения НКРЭ, цены.
Эксперты говорят, что в текущем году страну ожидает самое масштабное повышение тарифов для населения за последнюю пятилетку. Вырастет практически все - цены на электричество и газ, стоимость воды, квартплата и прочее.
В проекте Меморандума соглашения правительства Украины с МВФ указано, что до 15 апреля этого года должны на 20% вырасти цены на газ для населения и на 26% - тарифы на отопление. Более того, газ подорожает еще раз с 30 июня - на 10%, а отопление станет дороже на 26% с 1 октября.
Пока эти цифры отображают лишь требования Фонда к Украине, но это весомое пожелание - без его выполнения новых траншей от МВФ власть может не получить.
В любом случае правительство уже подтвердило, что газ в текущем году станет дороже на треть. Это, по мнению Николая Азарова, главы Кабмина, необходимо: так улучшатся экономические показатели НАК "Нафтогаз України" - сократится дефицит его бюджета с 60 млрд. до 8,5 млрд. грн.
Сомневаться в том, что и остальные цены и тарифы для населения существенно подрастут, не приходится: правительственные чиновники уже говорят о том, что подобный рост экономически обоснован. Правда, Кабмин пока хранит тайну, насколько и какие тарифы вырастут.
Однако гарантии, что финансовые новации приведут к главному - улучшению качества услуг и модернизации устаревших коммунальных систем, у нас как не было, так и нет.
http://www.life.donbass.com/nportal/news/6253

ВЧИТЕЛІ ПІКЕТУВАЛИ АЗАРОВА
Ольга Читайло, "Високий замок", 23.03.2011, Львівська обл.
Прем'єр пообіцяв підняти їм заробітну плату.

 Вчительські пікети дійшли до Києва. 22 березня біля Кабінету Міністрів України зібралося близько семи тисяч освітян. Вони приїхали зі всіх областей України. Львівщина делегувала 52 представників.
Про пікети вчителі попереджували заздалегідь. 21 березня аналогічні акції відбулися у всіх обласних центрах України. Вчителі вимагали "залатати дірки" в освітянському бюджеті, наблизити тариф першого розряду працівників галузі до мінімальної заробітної плати, ввести з 1 квітня виплату 20-відсоткової надбавки за престижність праці, відновити гарантію держави педагогічним працівникам сільської місцевості на комунальні послуги, відновити фінансування 15% надбавки працівникам вищих навчальних закладів, які мають статус "Національний", а також підвищити з 1 квітня стипендії студентів до рівня прожиткового мінімуму. Учасники віча прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради та прем'єр-міністра України.
"Всі акції, і регіональні, і загальноукраїнська, відбулися культурно, ніяких ексцесів не було. У Києві ми зібрали близько семи тисяч людей, вимоги були ті ж, що й на регіональних акціях. Прем'єр-міністр пообіцяв розглянути це питання на сьогоднішньому засіданні уряду. Зокрема розглянуть питання щодо 20-відсоткової надбавки", - розповів "ВЗ" голова Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.
http://www.wz.lviv.ua/articles/91301

НОВАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ СНПО ИМ. ФРУНЗЕ ПУГАЕТ МИТИНГУЮЩИХ ВИДЕОКАМЕРАМИ, СНЯТИЕМ БОНУСОВ…
Ирина Власова, "Панорама", 23.03.2011, Сумская обл.
…И просит мэрию запретить митинг. 22 марта в митинге против сокращения рабочих мест на СНПО им. Фрунзе приняло участие 100 сотрудников.

 Как сообщил лидер свободного профсоюза Александр Ткаченко, уменьшение количества участников вызвано "активизацией" администрации предприятия.
"Где можно было - сделали третью смену", - сказал он.
Александр Ткаченко отметил, что администрация предприятия распостранила информацию о том, что все происходящее перед зданием заводоуправления фиксируется службой безопасности предприятия на видеокамеру. "Участники акций становятся главными претендентами на увольнение", - сказал Ткаченко.
По его словам, сотрудников заставляют подписывать Кодекс корпоративной этики, согласно которого они могут лишиться бонусов (части зарплаты) за действия против команды.
Кроме того, митингующих постоянно просят "уйти" со ступенек админздания на тротуар, а со стоянки просят убрать…даже велосипеды, так как они занимают места для транспорта администрации.
Кроме того, как стало известно "r", администрация предприятия направила в мэрию письмо с просьбой "прекратить в судебном порядке незаконные действия Свободного профсоюза в виде ежедневных митингов возле заводоуправления".
Напомним, 21 марта в 09:30 возле заводоуправления был установлен палаточный городок с целью информирования работников и круглосуточного пикетирования администрации завода. Свободный профсоюз заявил о начале бессрочной акции протеста с требованием к руководству предприятия сохранить рабочие места.
С 21 марта ежедневно с 17:15 до 18:30 возле заводоуправления предприятия на ул. Горького,58 в Сумах будут проходить митинги.
"По официальной информации Сумского городского центра занятости, на заводе им. Фрунзе планируется сокращение работников в количестве 1258 человек. Увольнения рабочих уже начались, но это лишь первый этап", - сообщил Ткаченко.
В настоящее время на предприятии работают около 13,5 тыс. человек против 20 тыс., что работали всего несколько лет назад.
http://rama.com.ua/news+article.storyid+6604.htm

СКАНДАЛИ

СПРАВА ГРОМАДЯНИНА КОЛОДІЯ
Анна Новик, "Поступ", 24.03.2011, Львівська обл.
Першому заступнику голови Львівської обласної ради Петру Колодію інкримінують причетність до контрабандних схем на Львівській митниці.

 Вчора, 23 березня, терміново зібраний брифінг першого заступника голови Львівської обласної ради, "свободівця" Петра Колодія не залишився поза громадською увагою. Прес-служба Львівської обласної ради попередньо повідомила тільки те, що із Києва скеровано групу спеціального призначення одного із силових підрозділів з метою затримати першого заступника, як виявилося згодом група ще в дорозі, але депутати вирішили діяти на випередження.
Воістину траурне обличчя Петра Колодія свідчило про те, що все відбувається насправді і що це доволі серйозно. В якості групи підтримки першого заступника прийшла голова фракції ВО "Свободи" у Львівській обласній раді Ірина Сех та помічник Олега Панькевича Андрій Холявка. До слова варто зауважити, що сам Панькевич участі в цьому не брав і на брифінгу не був присутній.
Цю складну та неприємну ситуацію Петро Колодій пов'язує із тим, що 4 березня депутатами Львівської обласної ради та Петра Колодія особисто за допомогою інспекторів ДАІ на митному пункті "Рава-Руська" був затриманий контрабандний вантаж з побутовою технікою та іншими речами загальною вартістю у 3 млн. доларів. За словами Петра Колодія "замість того, щоб розкрити цей злочин та покарати винних контрабандистві, вони переклали відповідальність на депутатів Львівської обласної ради".
Чому "на депутатів"? Тому, що нардеп, голова депутатської фракції "Реформи заради майбутнього", член Колегії Державної митної служби України І. Рибак на засіданні сесії Верховної Ради озвучив депутатське звернення до прем'єр-міністра Миколи Азарова в якому йшлося про те, що у Львівській обласній раді сформувалося "кланове утворення" і до цієї "корумпованої групи" увійшли Петро Колодій (ВО "Свобода"), Василь Пісний ("Фронт Змін") та Іван Бокало ("Сильна Україна"). Нардеп попрохав прем'єра доручити відповідним органам "ретельно вивчити цю ситуацію".
Відповідь прем'єра не забарилася і він зобов'язав Могильова, Хорошковського, Калєтніка та Цимбалюка розібратися із цим та проінформувати нардепа та його особисто.
Відповідно Колодій заявив: "Нам стала відома інформація про можливе моє затримання". До того ж інших фігурантів у депутатському зверненні ця доля не зачіпає.
"Депутат Верховної Ради І. Рибаков, що є членом колегії Держмитслужби України, а також він є близьким товаришем голови Держмитслужбу Калєтніка звернувся до Прем'єра Азарова. У його депутатському зверненні йдеться про те, що 4 березня цього року на митному посту "Рава-Руська" затримали контрабандний товар, до якого має причетність перший заступник голови Львівської облради Петро Колодій", - каже перший заступник голови Львівської облради.
За його словами вже з 18 березня в ЗМІ на нього розпочалася справжня інформаційна атака з висвітлення тіньових контрабандних схем, до яких я нібито перший заступник має безпосередній стосунок.
"Я офіційно заявляю, що жодного стосунку до зброї, контрабанди, наркотиків чи хабарництва я і члени моєї сім`ї не мають. Я не маю наміру втікати чи виїздити закордон. Я відкритий, мене не потрібно шукати. Я постійно перебуватиму на робочому місці", - повідомив Петро Колодій.
За його словами спецслужби почали переслідувати його, але до правоохоронних органів він вирішив звернутися тільки сьогодні. Колодій помічав, що його телефон погано працює, часто роз'єднували розмови, телефон зависав. На його думку це стало результатом того, що за ним стежили.
"Протягом десяти днів за мною триває спостереження, мій телефон прослуховують. А тепер нам надійшла інформація, із нашого джерела у правоохоронних органах, про те, що з Києва виїхав спецпідрозділ для затримання", - каже Петро Колодій.
Джерело він з міркувань безпеки самого джерела Петро Колодій не назвав, однак запевнив, що саме звідти вони черпають інформацію про вчинені злочини. Зважаючи на те, що вказівку прем'єр дав СБУ та Держмитслужбі він не виключає, що цей спецпідрозділ, який вирушив з Києва вранці 23 березня, є спеціальним підрозділом Держмитслужби. а затримання можуть провести або ввечері того ж дня, або ж показово - на робочому місці. Також не виключається й варіант затримання на вихідних, коли всі будуть відпочивати. Колодій одним із можливих сценаріїв вважає можливість того, що йому підкинуть гроші, зброю чи інсценізують дачу хабара й звинуватять у хабарництві.
Однак, Львівська обласна рада пообіцяла не мовчати й ініціювати звернення, запити та рішення відповідного характеру. Справа пахне політичним переслідуванням та особистими рахунками і саме на цьому робитимуть акцент "свободівці". А якщо всі ці важелі не подіють вони пообіцяли влаштовувати пікети та протести наголосивши, що не погрози, а попередження.
Тож, якщо інформація про затримання достовірна, Петру Колодію залишається тільки чекати. Як відомо, очікування смерті - гірше самої смерті…
Варто також нагадати, що 10 березня Львівська обласна рада ухвалила рішення "Про ситуацію, що склалася на Львівській митниці" Цим рішенням депутати звернулися до Президента України, прем'єр-міністра України та секретаря Ради національної безпеки і оборони України з проханням звільнити голову Державної митної служби України І. Калєтніка.
Дане питання набуло значного розголосу. Зокрема, у заяві-відповіді голови Державної митної служби І. Калєтніка було зазначено, що "зусилля з наведення ладу на Львівській митниці не могли не спричинити опір з боку тих, хто прийшов у місцеву владу, щоб мати можливість прикривати тіньові схеми свого бізнесу, зокрема, пов'язані з контрабандою. І не дивно, що серед 124 працівників Львівської митниці, звільнених у 2010 році за вчинення правопорушень, ... є чимало близьких родичів депутатів Львівської обласної ради та інших відомих осіб Львівської області".
http://postup.brama.com/usual.php?what=70820

КТО "ТОПИТ" МАЛОМЕРНЫЕ СУДА?
И. Андреев, "Слава Севастополя", 24.03.2011, АР Крым
В Севастополе владельцы маломерных судов, осуществляющих морские прогулки туристов по бухтам города, лишились заработка - в их отношения с городом вмешался посредник.

Общественная организация морских пассажироперевозчиков "Объединение собственников маломерных судов" была создана в декабре 2005 года, когда началась реконструкция Приморского бульвара. Она объединила 11 предпринимателей, владеющих в общей сложности 28 прогулочными катерами и обеспечивающих работой около 6 десятков человек.
Прежде чем начать свою деятельность у стенки Приморского бульвара в 2000 году, предприниматели под руководством администрации морских акваторий (ныне сектор морских акваторий) оборудовали на причалах швартовочные кнехты. Они успешно использовали их до 2007 года, пока ураган не разрушил набережную. После этого печального события экс-председатель СГГА Сергей Куницын предложил пассажироперевозчикам поучаствовать в ее реконструкции. Они согласились и с первых дней начали вкладывать деньги в проектные работы.
После того как набережная была восстановлена, для нормального продолжения деятельности предпринимателям пришлось заключить договор подряда с ЗАО "Гидросервис", которое выполнило паспортизацию причалов набережной Приморского бульвара на сумму 85000 гривен. Паспорт был безвозмездно передан в собственность созданному коммунальному предприятию "Приморский бульвар".
Но уже в 2010 году собственники прогулочных катеров столкнулись с проблемой. Оказалось, что вышеназванное коммунальное предприятие заключило договор с посредниками в лице ООО "Культурное наследие Украины". Этой структуре, к слову, не имеющей собственных катеров, были переданы все 28 рабочих мест, созданные прежними владельцами. Только по решению суда 14 из них удалось вернуть. Но на этом история не закончилась.
В нынешнем году, когда предприниматели пришли пролонгировать договоры с КП "Благоустройство", выяснилось, что появился еще один посредник - ОО "Севастопольская региональная ассоциация собственников маломерных судов", - который занял "отбитые" по решению суда 14 оставшихся мест. Бывший директор коммунального предприятия Сивобородько предложил пассажироперевозчикам заключать договоры уже с новыми арендодателями. Однако стоимость их услуг оказалась в несколько раз выше, нежели тариф города, и составила 2800 гривен. Интересно то, что КП "Приморский бульвар" получало по договору с посредниками 930 гривен-ровно столько же, сколько платили предприниматели.
Посредники выставили счета за каждое маломерное судно с 1 января по декабрь текущего года. И это при том, что их договор с коммунальным предприятием вступает в силу только с 1 мая. Выходит, что, получая деньги с предпринимателей, данные организации могут не перечислять средства в городской бюджет (во всяком случае, до 1 мая).
На, откровенно говоря, жесткие условия посредников на сегодняшний день согласились 4 предпринимателя. Они уже внесли требуемые деньги. Еще 7 членов объединения собственников маломерных судов с 20 катерами остаются в подвешенном состоянии. Если вопрос не будет решен, 40 человек могут лишиться сезонного заработка.
Данная проблема всплыла на поверхность после смены руководителя КП "Приморский бульвар" в марте текущего года. Ныне исполняющим обязанности директора предприятия является Геннадий Щуров. Он заинтересовался деятельностью посредников. Совместно с правоохранительными органами были составлены соответствующие протоколы, подтверждающие факт незаконного взимания платы с предпринимателей без перечисления средств в городской бюджет. В настоящий момент решается вопрос, как быть дальше.
"Разбираясь в деятельности бывшего руководства КП "Приморский бульвар", я обнаружил два договора с посредниками,-говорит Геннадий Щуров.-Фактически это монополия на пассажирские перевозки маломерными судами. Договоры заключены с организациями, владельцами которых являются, насколько я понимаю, муж и жена. Это семейный бизнес.
Руководство города поставило задачу навести порядок в деятельности коммунального предприятия, в том числе и в данном вопросе. Я понимаю, что нам придется долго судиться, но договоры с посредниками будут расторгаться. Основанием для этого станет то, что данные организации фактически осуществляют деятельность не с 1 мая, а с февраля текущего года. Плата же с предпринимателей была получена ими за весь год. На сегодняшний день КП "Приморский бульвар" не досчиталось около 200 тысяч гривен.
После расторжения отношений с посредниками новые договоры будут заключены с теми собственниками, которые работают с 2000 года и участвовали в реконструкции Приморского бульвара. Сегодня также рассматривается вопрос о создании дополнительных рабочих мест для пассажироперевозчиков".
Сложно представить Севастополь без прогулочных катеров, осуществляющих экскурсии по бухтам города. Увы, но и над этим традиционным для города видом бизнеса благодаря теневым схемам навис дамоклов меч. В такой ситуации о каком курортном будущем города может идти.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=3&day=24&id=25155

ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ

КАЗНИТЬ ИЛИ НЕ КАЗНИТЬ -- ВОТ В ЧЁМ ВОПРОС
"Слава Севастополя", 24.03.2011, АР Крым
Что думают крымчане о введении смертной казни.

 Недавно в Верховной Раде Украины был зарегистрирован законопроект "О внесении изменений в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы Украины (относительно введения смертной казни как вида наказания)". Его авторы -- депутаты от Коммунистической партии Украины Петр Симоненко, Игорь Алексеев и Валерий Бевз. Об этом "Слава Севастополя" подробно сообщала в номере за 3 марта текущего года.
Данная публикация вызвала широкий общественный резонанс, поскольку тема действительно актуальна ввиду резкого увеличения количества тяжких преступлений, за которые до 1997 года преступники расплачивались собственной жизнью. Мы решили поинтересоваться у читателей, как они смотрят на то, чтобы государство вернулось к прежней практике избавления мира от зверолюдей.
За время опроса, который состоялся в минувшую пятницу, мы приняли множество звонков. Сразу же отметим, что практически все респонденты за исключением одного высказались за отказ от гуманизма и вершение правосудия по принципу "око за око, зуб за зуб". Чем же мотивировали свою позицию читатели?
"Я думаю, что введение смертной казни-это остро назревшая необходимость,-считает наша собеседница Ольга Дмитриевна.-Достаточно вспомнить зверское преступление, совершенное в Севастополе в отношении двух девочек. Их убийцы не заслуживают того, чтобы жить. По моему мнению, за пролитую кровь преступник должен платить собственной жизнью. Конечно, должны быть исключения. Убийства бывают и неумышленными. Но относительно маньяков и подобных им подонков должна применяться высшая мера наказания, и она должна быть не в виде пожизненного заключения".
Солидарен с данной позицией и пенсионер Александр Григорьевич. "Однозначно нужно вводить смертную казнь,-говорит он.-Сколько развелось этой нечисти! Только и смотришь по телевизору: там расстреляли, там зарезали, там кого - то расчленили. Пора прекращать жалеть этих нелюдей. И не стоит бояться, что скажет по этому поводу Европа. У них своя жизнь, а у нас своя. Лишение жизни преступника-это не жестокость, а справедливость. Что такое пожизненное заключение? Ну помучается убийца несколько лет, а потом привыкнет к тюремным условиям и будет себе жить. А человека, которого он убил, уже не вернуть. К тому же, насколько мне известно, через пару десятков лет пожизненно заключенный имеет право подать прошение о смягчении приговора. Ну выпустят его, а он возьмет и вновь убьет кого - нибудь. Нельзя таких людей отпускать. При введении смертной казни есть еще один плюс: она послужит сдерживающим фактором для отморозков, которые идут на тяжкие преступления. Если они будут знать, что пощады ждать не стоит, то, возможно, остановятся".
А вот наш следующий респондент, Евгений Михайлович, поддерживает инициативу нардепов, руководствуясь исключительно экономической выгодой. "Бесспорно, смертная казнь стране нужна. Слишком дорогое удовольствие-содержать этот "зоопарк". Сколько государство тратит денег на кормежку и одежду для пожизненно заключенных, пока не настанет их судный день? Зачем нам дополнительные расходы? Недавно смотрел передачу, в которой рассказывали о пожизненно заключенных. Оказывается, у них есть все условия. К тому же, чтобы получить право работать, заключенному необходимо его заслужить. Странная позиция: вместо того чтобы использовать бесплатный труд заключенных, страна позволяет себе давать им послабления. Нет уж, лучше казнить!"
И такое мнение, повторимся, высказали все дозвонившиеся в редакцию.
Единственным противником введения смертной казни за особо тяжкие преступления среди всех участников опроса выступила пенсионерка Зинаида Васильевна, и то далеко не из гуманных соображений. Женщина считает, что достаточно и пожизненного заключения. Только при этом преступникам нужно создать такие условия, чтобы они каждый день жалели о содеянном. Их жизнь должна превратиться в настоящий ад. Пускай испытывают такие же страдания, какие перенесли их жертвы.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=3&day=24&id=25160

*                                 *                              *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 24 березня 2011 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном:  /044/255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення