Випуск 17, 12 березня 2011 р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
В РЕЖИМІ ДІАЛОГУАДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
Віктор Боришполець, "Зоря", 10.03.2011, Дніпропетровська обл.
Перший рік перебування Віктора Януковича на посаді президента довів, що ставка на популізм - не його метод політичної діяльності.ВЕСНА ПЕРЕМОЖЕ!
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 09.03.2011
Відмова Верховної Ради продовжити мораторій на продаж сільгоспземель посіяла тривогу в душах агромагнатів дрібного та середнього "калібру".УРЯД ПОЗИЧАЄ, РОЗПЛАЧУВАТИСЯ - НАМ
Віталій Вкусихмара, "Вестник Кривбасса", 09.03.2011, Днепропетровская обл.
Пенсійна реформа в Україні повинна початися в березні, а в квітні на нас чекає черговий шок - ціни на газ і тепло знову піднімуться.
КАМО ГРЯДЕШИ, ЧИНОВНИКУ?РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
Мар'яна Риндич, "Західний кур'єр", 10.03.2011, Івано-Франківська обл.
Перші кроки адмінреформи.
СТО ДНІВ РОБОТИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ: НЕМА ЧИМ ПОХВАЛИТИСЯ...ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
Володимир Гармаш, "Високий замок", 10.03.2011, Львівська обл.
Львівська обласна рада підійшла до свого стоденного "ювілею", а от похвалитися обласному парламенту особливо нічим...ЛЮБОВЬ ПРОШЛА?
Владислав Ивченко, "Данкор", 09.03.2011, Сумская обл.
Широко анонсированный союз Партии регионов и мэра Сум Геннадия Минаева дал большие трещины, почти развалившись.ПРОКУРАТУРА ВИМАГАЄ НЕГАЙНО ПОНОВИТИ РОБОТУ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ. ЧЕРНІВЧАНИ РОЗКУПОВУЮТЬ МІСЦЯ БІЛЯ ТЕЛЕВІЗОРІВ.
Сергій Сулима, "Свобода слова", 09.03.2011, Чернівецька обл.
Нині Чернівецька міська рада нагадує останній колгосп періоду брежнєвського застою.
УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ В ОЧІКУВАННІ ПЕРЕТВОРЕНЬПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Микола Рихленко, "Одеські вісті", 10.03.2011
Про земельну реформу протягом останніх 15 років в Україні не говорив тільки ледачий.СТАРИКИ БУДУТ РАБОТАТЬ, ЧТОБЫ СОДЕРЖАТЬ МОЛОДЫХ?
Закир Закиров, "Крымские известия",10.03.2011
Пересмотр основ пенсионной политики - ответ на вызовы времени, а не попытка "сэкономить на самых бедных", как хотят представить ситуацию некоторые политики.ТО, ЧТО ИЗВЕСТНО ЧИНОВНИКУ, БУДУТ ЗНАТЬ ВСЕ
Людмила Радева, "Крымские известия",10.03.2011
9 мая 2011 года вступит в силу Закон Украины о доступе к публичной информации, уже подписанный президентом Виктором Януковичем.ТАК ЛИ СТРАШНА КОРРУПЦИЯ?
Александр Разумный, "Днепр вечерний", 07.03.2011, Днепропетровская обл.
По утверждению экспертов, парламентарии стараются максимально смягчить для себя нормы антикоррупционного законодательства.
ЯРОСЛАВ СУХИЙ: "ЧИ ПРОБЛЕМНИМИ ДЛЯ НАС Є ОКРУГИ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ, ПОКАЖУТЬ ВИБОРЦІ"ЕКОНОМІКА
Іван Фаріон, "Високий замок", 10.03.2011, Львівська обл.
З'явилася інформація, що у Партії регіонів розпочали масштабну підготовку до нових парламентських виборів.БЕЗ БОЮ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 09.03.2011
Уже протягом року опозиція нічого не може протиставити діям влади із "закручування гайок" і зростання тарифів.
О СЕМЕНАХ, ЗЁРНАХ И ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОЛИТИКЕТОЧКА ЗОРУ
Любовь Шевченко, "Время", 11.03.2011, Харьковская обл.
Верховная Рада около месяца тому назад проголосовала за законопроект о сертификации семян согласно международным стандартам.УКРАИНЦЫ ВИНЯТ В ПОВЫШЕНИИ ЦЕН СПЕКУЛЯНТОВ
"Слава Севастополя", 10.03.2011, АР Крым
Накануне Великого поста овощи в стране подорожали более чем на 5%.
ДЛЯ РОЗВИТКУ СЕЛА ТРЕБА ВИРІШИТИ ПИТАННЯ З РИНКОМ ЗЕМЛІРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Ірина Чуб, "Зоря", 10.03.2011, Дніпропетровська обл.
Ринок землі - головна тема інтерв'ю з народним депутатом від фракції Народної Партії Миколою Деркачем.ОЛЕГ ЛЯШКО: "СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ КОНТРОЛЮВАТИМЕ ПОКАЗНИКИ СПОЖИТИХ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ"
Ольга Коваленко, "Вечірня Полтава", 09.03.2011
На сьогодні питання підвищення цін на житлово-комунальні послуги надзвичайно актуальне для мільйонів людей.
У БЕРЕЗНІ ПОДОРОЖЧАЄ ВСЕ: ПРОДУКТИ, МЕБЛІ, "КОМУНАЛКА"СКАНДАЛИ
Жанна Попович, "Номер один", 09.03.2011, Тернопільська обл.
Незабаром на тернополян чекає такий собі "ціновий удар".
ШКЛЯР ЧИ ТАБАЧНИК, - ДИЛЕМА, ПЕРЕД ЯКОЮ ПОСТАВ ПРЕЗИДЕНТОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Юлія Сокирка, "Поступ", 10.03.2011, Львівська обл.
Святкування Шевченківських днів кожного року співпадає із другою не менш важливою подією, а саме - врученням Шевченківської премії.
ЛІКИ ДЛЯ МЕДИЦИНИЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
Іван Гаврилович, "Галичина", 10.03.2011, Івано-Франківська обл.
Міністр Ілля Ємець: «Чинить зло той, хто береться за операцію, не знаючи, чим вона закінчиться».
ЕКОЛОГИ КОНСТАТУЮТЬ: ЗАКАРПАТСЬКІ РІЧКИ ЗАБРУДНЮЮТЬСЯ НАФТРОПРОДУКТАМИ ТА ІНШОЮ ХІМІЄЮ
"Rionews", 09.03.2011, Закарпатська обл.
Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області виставлено претензію за порушення вимог Водного Кодексу України.ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
В РЕЖИМІ ДІАЛОГУ
Віктор Боришполець, "Зоря", 10.03.2011, Дніпропетровська обл.
Перший рік перебування Віктора Януковича на посаді президента довів, що ставка на популізм - не його метод політичної діяльності.Сильна влада не стане робити ставку на популізм, а завжди готова до діалогу з громадянами, в ході якого будуть дані відповіді на запитання, що реально хвилюють мільйони українців. Перший рік перебування Віктора Януковича на посаді президента довів, що ставка на популізм - не його метод політичної діяльності.
Хоча соціологічні дослідження, проведені різними структурами, фіксують спад популярності всіх політичних сил без виключення, у президентській команді не поспішають хвилюватися. Цікаво відзначити, що популярність як влади, так і опозиції, падає пропорційно, не відбувається перетоку симпатиків від однієї політичної сили до іншої. Тому Партія регіонів та Віктор Янукович, які отримували на останніх виборах не менше 8 мільйонів голосів на свою підтримку, можуть почуватися досить впевнено.
Логіка дій президента засвідчує: він не збирається робити ставку на популізм, роздаючи щедрі, не підкріплені реальним ресурсом обіцянки. Віктор Янукович віддає перевагу відвертому діалогу з країною. Це дуже помітно, порівняно з попередніми президентами, які так і не наважилися на реальні реформи. Вони були більше занепокоєні власним рейтингом. Справжнє прокляття висіло над українською владою до останнього часу: перебуваючи біля владного штурвалу, політик не наважувався мислити як державний діяч, віддаючи перевагу тактичним рішенням, а не стратегічним крокам.
Популізм за 20 років перетворив Україну з одного з лідерів пострадянського простору за потенціалом на загальноєвропейського аутсайдера. Наша країна вже і без того відчула згубний вплив економічної кризи у 2008 - 2009 роках. Ліміт на рішення, які подобаються всім, практично вичерпаний. Власне, тому глава держави зробив ставку не на популізм та солодкі обіцянки, а взяв курс на реальні, хоч і часом непопулярні перетворення.
Очевидно, що Віктор Янукович свідомо пішов на ризик, ініціюючи перетворення, без яких не доводиться говорити про існування України як сучасної держави в центрі Європи. Ведучи "Розмову з країною", Віктор Федорович наголосив, що добре розумів весь комплекс проблем, які стоять перед українцями. Тому можна бути впевненим, що глава держави знав і про відому соціологічну залежність: рейтинги нової влади падають у перший рік після обрання. Скориставшись нагодою, Віктор Янукович ініціював комплексні перетворення, які повинні змінити Україну на краще. На переконання президента, вже наступного року українці відчують зміни на краще. Цього ж року нашій державі належить щомісяця виплатити 80 мільярдів гривень, розраховуючись по державних боргах, створених попередньою владою.
Визнаючи, що "не може віддавати накази Верховній Раді", Віктор Янукович не виключає подальших кадрових ротацій в уряді. До речі, старт реформи влади, яка повинна вилитися не лише в скорочення чиновницького апарату наполовину, а й у радикальні зміни якості державного управління, позитивно оцінили навіть опоненти президента. Сьогодні перетворення у країні більше не можуть бути порожніми обіцянками, вони повинні стати реальністю, без якої суверенітет та незалежність нашої держави ризикують опинитися під загрозою. Глава держави запевнив, що 21 напрям реформ дозволить здійснити зміни в усіх без винятку сферах життєдіяльності країни.
Успіх ініційованих президентом реформ залежить і від нас з вами. Чи готові ми затягнути паски на певний час? Чи готові потерпіти сьогодні, щоб завтра відчути покращення життя? Ці питання виглядають далеко не риторичними, на них повинен відповісти кожен з нас. Адже реальні зміни важать куди більше за рейтинг не лише для Януковича, а й для мільйонів співгромадян президента.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?n=pl20110303-2ВЕСНА ПЕРЕМОЖЕ!
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 09.03.2011
Відмова Верховної Ради продовжити мораторій на продаж сільгоспземель посіяла тривогу в душах агромагнатів дрібного та середнього "калібру".Хоч надворі сніг лежить і зима тікати не хоче, це не означає, що в березні ніхто не переймається думками про дачі та городи. Відмова Верховної Ради продовжити мораторій на продаж сільгоспземель посіяла тривогу в душах агромагнатів дрібного та середнього калібру, які донедавна чутливо реагували лише на слова "долар" і "податкова". Обіцяний Віктором Януковичем запуск земельного ринку поки що надихає деяких власників паїв на радісне малювання пачок грошей у власній уяві. Милуючись вчасно одержаними від Юлії Тимошенко земельними актами, де-хто продовжує вірити в щасливе майбутнє держави та стабільне матеріальне становище власної родини.
Як тут не провести паралелі з початком 90-их, коли країну ощасливили ваучерами - приватизаційними сертифікатами, що давали ілюзію власності на шматок заводської труби. Проте в підсумку виробничими активами заволоділи лише кілька найбагатших людей. Олігарх Дмитро Фірташ сконцентрував у своїх руках хімічну промисловість, придбавши черкаський "Азот". Його бізнесовій вдачі можна тільки аплодувати - в добу глобального подорожчання харчів і збіднення родючості земель, добрива знадобляться усім і скрізь. Ще на початку року міністр АПК Микола Присяжнюк ділився думками в Черкасах про те, що перетворення сільськогосподарських земель на товар здатне подвоїти ефективність аграрного сектора країни. Так це буде чи ні, але "ефективність аграрного сектора" на хліб не намастити. Прості черкащани не мають шансів відчути принад обіцяного ринку землі та шаленого попиту на міндобрива. Це лише означає, що на нас ще більше зароблятимуть олігархи і земельні магнати. Інколи балуючи гречкою по 14 гривень. Чи не так?
Молодість - весна життя. Цьогорічна весна "порадувала" студентів звісткою про можливе скасування стипендій. Тож гайда з рожевої молодості в доросле розвантажування вагонів, якщо є бажання порадувати кохану оберемком тюльпанів чи походом до кіно. Цікаво, що поважним дядькам із міністерств і відомств чомусь геть не спадає на думку ознайомитися з уроками історії. Адже саме голодне студентство, знеземелені селяни та безквартирні пролетарі ставали рушійною силою повстань і революцій у різних країнах та в різні часи…
http://vechirka.ck.ua/kolonka-oglyadacha/vesna-peremozhe/УРЯД ПОЗИЧАЄ, РОЗПЛАЧУВАТИСЯ - НАМ
Віталій Вкусихмара, "Вестник Кривбасса", 09.03.2011, Днепропетровская обл.
Пенсійна реформа в Україні повинна початися в березні, а в квітні на нас чекає черговий шок - ціни на газ і тепло знову піднімуться.Це випливає з проекту нового меморандуму між Кабміном і МВФ, підготовленого за підсумками роботи місії фонду в Києві у лютому. Інакше уряду Азарова не бачити другого траншу кредиту від МВФ ($ 1,5 млрд. грн.), як власних вух. За словами прес-секретаря прем'єра Віталія Лук'яненка, уряду вдалося переконати МВФ в необхідності більш плавного та поступового підвищення цін на газ для населення: у старому меморандумі від 2010 року планувалося, що вже з квітня він подорожчає на 50%, у новому закладене поетапне зростання - з 15 квітня на 20% і до 30 червня - на 10%. З 15 квітня на 26% і з 15 жовтня теж на 26% подорожчають тепло і гаряча вода. Також, за умовами меморандуму, до кінця березня Верховна Рада повинна прийняти закон про пенсійну реформу.
Як нагадує газета "Сегодня", раніше міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявляв, що з 1-го квітня газ не подорожчає. Очевидно, влада не дуже хотіла йти на цей крок, побоюючись зростання соціальної напруги. Але вона таки пішла на цей крок, хоча і вторгували трохи менше підвищення цін.
Але так вже нам потрібні ці гроші МВФ? На думку аналітика МЦПД Олександра Жолудя, краще, щоб вони були. Частина коштів піде на покриття бюджетного дефіциту, а основна сума (приблизно 3/4) - у резерви Нацбанку, що буде гарантією стабільного курсу гривні. "У нас цього року багато платежів (близько $ 10 млрд) за зовнішніми кредитами приватних структур, яким для цього може знадобитися валюта, а купити її вони можуть тільки в НБУ або взяти в кредит. У Нацбанку валюти є досить (близько $ 30 млрд.), баланс експорту та імпорту непоганий, але зайвий страховий запас не завадить. Відсотки, які ми платимо за це МВФ, не такі вже великі - близько 4% річних, - вважає Жолудь. - До того ж, підвищення цін на газ - єдиний спосіб усунути дефіциту "Нафтогазу" і не витрачати на його підтримку гроші з бюджету. А пенсійну реформу нам треба проводити незалежно від вимог МВФ, інакше вся пенсійна система може розвалитися. Це як вагітність - сама не розсмокчеться. Уряду в цій ситуації навіть зручно прикриватися "злим МВФ".
В опозиції меморандумом незадоволені. Міністр енергетики тіньового Кабміну Олександр Гудима вважає, що якщо газ для населення дорожчає на 30%, то й "комуналка" повинна дорожчати пропорційно, не більше ніж на 20%, тому що так записано в попередньому меморандумі і немає сенсу від цього відступати. "Підвищуючи тарифи на тепло більш ніж в 1,5 рази, влада змушує населення платити ще й за газ для підприємств ЖКГ, що повністю перекриває нібито "всього 30%-ве" підвищення вартості газу для населення, - каже Гудима. - При цьому кредит МВФ нас не врятує, він закінчиться вже до осені, і Кабмін знову почне йти на якісь поступки фонду за рахунок затягування поясів українців, щоб отримати новий транш. Це дорога в нікуди".
Але газом та опаленням справа навряд чи закінчиться: дуже скоро виявиться, що потрібно піднімати тарифи на електроенергію. Ціни на бензин і дизельне паливо теж б'ють всі мислимі рекорди. Сподіватися, що це не відіб'ється на продуктах, було б просто наївно.
Тим часом, населення все гірше платить "комуналку". У січні борг населення за житлокомпослуги збільшився на 6,3%, або на 712,9 млн. грн., до 12 млрд. грн. Цікаво, що недоїмка за квартплату навіть зменшилася майже на 1,5%, або на 26,2 млн. грн., і становить 1,85 млрд. грн. А ось за опалення та газопостачання борги ростуть. На думку Олександра Жолудя, такі тенденції свідчать про те, що населенню, особливо в селах і невеликих містах, де індивідуальні будинки опалюються газом, вже зараз важко платити за газ, а якщо він подорожчає ще більше, заборгованість буде накопичуватися, особливо з наступного опалювального сезону.
До речі кажучи, у другому кварталі ціна російського газу для України підвищиться на 4,17% в порівнянні з першим - з $ 264 до $ 275 за тис. кубометрів, а до кінця року розцінки наблизяться до $ 300. І як тут знову не згадати, що небратським країнам Росія продає газ дешевше. "У результаті поступок з боку "Газпрому", наприклад, Латвія, Польща, Естонія, - пише "Дзеркало тижня", - з 1 січня 2011 року знизили ціни на газ для промислових споживачів на 5%, для населення на 3-7%". Навіть Віктор Янукович, який у квітні торік безкорисливо віддав Медведєву останній наш козир - Чорноморський флот - в обмін на нібито дешевий газ, тепер змушений визнати, що "ціна для нас дуже велика і все одно б'є по нашій економіці, не в серце, але близько".
Найближче - шлунок, і він у більшості українців, після того, як вони заплатять за послуги ЖКГ, порожній. Виходить, як сказала американка Елізабет Марбурі, "чим багатші твої друзі, тим дорожче це тобі обходиться". Але наші друзі хочуть стати ще багатшими - тепер вони бажають прихопити весь "Нафтогаз". І, треба думати, таки доб'ються свого за допомогою звичного паливного шантажу, тому що навіть в зайців прокидається вовк, коли він бачить барана.
До речі, щодо наших баранів, вірніше, сарани. Державне управління справами, яке обслуговує високопоставлених чиновників, вирішило виплатити з державної кишені $ 100 тисяч на послуги таксі для пасажирів, що живуть в елітному комплексі "Пуща водиця". Мабуть, за рахунок доходів, отриманих у результаті підвищення для пересічних обивателів плати за проїзд у громадському транспорті. А що робити: високим чиновникам якось же треба добиратися до того місця, де вони піклуються про благо народу.
Ви скажете: у кожного з них є службове авто. А якщо воно зламалося, маршрутники страйкують, а на трамвай дріб'язку в кишені немає? Запитайте, чому держава, замість того, щоб дати по руках чиновникам, кожен раз б'є нас по кишені? Чи не тому, що зрозуміли: коли запити кишенькових злодіїв перевищують можливості платника податків, їм зовсім не потрібно ходити голими. Їм треба просто навчитися робити своє й тримати в кишені дулю.
http://www.krivbass.in.ua/content/view/4313/1/АДМІНІСТРАТИВНА РЕФОРМА
КАМО ГРЯДЕШИ, ЧИНОВНИКУ?
Мар'яна Риндич, "Західний кур'єр", 10.03.2011, Івано-Франківська обл.
Перші кроки адмінреформи.Уже 20 років, відколи Україна здобула незалежність, очільники держави безперервно говорять про реформи. Але це реформаторство так і закінчувалося говорінням. Нинішня влада також завзято взялась кроїти старі порядки і наводити лад. Вночі 9 грудня 2010 року на Банковій запустили годинниковий механізм адмінреформи. Відтоді вже три місяці "натікало". Висновки робити ще зарано, але достатньо, щоб оцінити перші кроки, зважити на терезах обіцяне і зроблене.
Велике чиновницьке обрізання
Стартувала реформа дуже круто. Сигнальним пострілом став той самий нічний Указ Президента "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".
За кілька днів кількість міністерств скоротилася вдвічі. 112 органів центральної виконавчої влади "перекроїли" на 63. Там - підрізали, там - зшили: вийшло 16 міністерств (було 20), 28 держслужб, 12 агентств та 7 інспекцій. В українців зажевріла надія: нарешті поменшає! Ще й глава держави запевнив, що скорочення держслужбовців стане рятівною пігулкою для бюджету і зробить ефективнішим держуправління. Ну чим не "опіум" для народу?
Другим етапом повинно стати 30-відсоткове скорочення державних службовців на місцевих рівнях. Як це позначиться на ефективності державного управління і врешті-решт на якості життя українців?
Заступник голови - керівник апарату Івано-Франківської ОДА Роман Струтинський говорить, що оцінювати ситуацію однобічно не можна. "Як і в кожній реформі є свої плюси, а є й мінуси. Перший етап ми уже пройшли. Нарешті в країні вибудовується чітка вертикаль влади, наводиться порядок і дисципліна, бо то вже ніхто нікого не слухав. Що хотіли, то робили".
Скільки, кого і як будуть скорочувати - залежить від указу зверху. Керівництво області зараз чекає документа з Києва, який і розставить всі крапки. Це буде або указ президента, або постанова уряду.
"У нас працювала комісія з Адміністрації Президента і голів держслужби, яка проводила функціональні дослідження структур ОДА і регіональних підрозділів міністерств і відомств. Вони повинні внести пропозиції керівництву держави й уряду. А ми вже чекаємо цього рішення", - каже Р. Струтинський.
За попередньою інформацією, повинно відбутися скорочення таких регіональних підрозділів міністерств і відомств, як управління екології, земельних ресурсів, управління лісового господарства, водгоспу та інших. Чи будуть скорочувати людей на рівнях обл- і райдержадміністрацій - поки що достеменно не відомо.
У районах нема кого скорочувати
За словами Р. Струтинського, влада області всіляко апелює до президента та уряду, щоб на рівні районів Прикарпаття держслужбовців не звільняти. "За 12-14 років ми вже пройшли три етапи скорочень. Там просто нема кого усувати. У нас апарати РДА дуже малі, де працюють по 33-34 чоловіки. Так само молочисельними є й зовнішні структури, які налічують по 5-10 чоловік". У голів РДА є по три заступники, лише у Надвірнянському і Коломийському - по чотири". Роман Йосипович вважає, що це оптимальний варіант.
"Якби моя воля, то я хоча б 10 відсотків вивільненого апарату з центральних органів влади направив у регіони. Щоб підсилити фахівцями економічні, фінансові, соціальні, житлово-комунальні служби. І дати працівникам достойну зарплату, - розмірковує пан Струтинський. - Адже це парадоксально, коли хороші фахівці і спеціалісти РДА тікають з органів влади на заробітки за кордон, бо тут нестабільно. Завтра прийде інший керівник і знову буде підсовувати свого кума, свата, вуйка, брата".
"Що стосується ОДА, то ми внесли пропозицію, що можемо витримати скорочення не більше 10-15 відсотків. Адже апарат Івано-Франківської ОДА - найменший у державі. Тут працюють тільки 88 осіб. В інших областях України в апаратах ОДА працюють по 110-130 людей", - каже Р. Струтинський.
А ось у галузевих структурах спеціалістів навіть не вистачає. Наприклад, в управлінні охорони здоров'я ОДА працює 21 особа. 30% - це мінус 6 осіб. А скільки лікарень, поліклінік - обласних, районних, міських, будинки перестарілих, дитячі лікувальні заклади, санаторії тощо. Як 15 осіб будуть перевіряти роботу тих структур, надавати методичну допомогу, займатись матеріально-технічною базою, новим обладнанням, навчанням кадрів тощо?!
"Навіть мінімальне скорочення створить колосальну напругу у функціонуванні будь-якої галузі. Адже саме регіональні органи управління знаходяться найближче до людей і до виробництва. Саме до нас приходять люди зі своїми проблемами. Якраз тут здійснюються реформи, відбуваються вибори, референдуми, створюються інвестиційні проекти, нові робочі місця", - переконаний Роман Йосипович.
Село - не люди?
Перебуваючи в Одесі, Віктор Янукович висловив ідею про скорочення районів. На Сході та Півдні України райони справді є малочисельними (14-20 тис. населення), можливо, там і треба зменшити їх кількість. "На Івано-Франківщині найменший район має 32 тис. мешканців, а решта - 40, 50, 60, 70 тис. У двох районах проживає понад сто тисяч: у Надвірнянському - 128 тис. і в Коломийському - 110 тис. Треба врахувати ще й специфіку гірської території", - вважає заступник губернатора.
Замість ліквідації районів керівництво області пропонує інший варіант - скоротити кількість сільських рад. В період розпаду колгоспів (1994-1996 рр.) у нашій області було "наштамповано" багато сільських рад. "Сьогодні з 477 сільрад тільки 8 - самодостатні, які живуть і працюють на самофінансуванні, решта - дотаційні. Ми внесли пропозицію об'єднати сільські територіальні одиниці", - повідомив Р. Струтинський.
Суть такої перебудови така. Поселення, де мешкає менше 300-500 осіб, об'єднати з сусідніми, в яких буде одна сільрада, яка матиме потужний матеріальний, фінансовий і людський потенціал, і у перспективі має шанс стати самодостатньою. У населених пунктах, в яких ліквідують сільради, громада вибиратиме сільського війта або голову громадського сільського комітету, які працюватимуть на платній основі. Він стане зв'язковою ланкою між центральною сільрадою і громадою. Буде вирішувати разом із сільською радою проблеми села, видавати довідки, займатися земельними питаннями, бізнесовими.
"Одним словом, нам потрібно в селі створювати кооперативи, агрофірми, великі сільськогосподарські підприємства, але на приватній основі, - впевнений Роман Йосипович. - Саме сільське господарство зможе витягнути Україну зі світової продовольчої кризи, яка насувається, зробить територіальні громади самодостатніми".
Звільнити, призначити…
В Україні на тисячу населення припадає вісім чиновників. В Івано-Франківській області на початку 2011 року в органах виконавчої та судової влади працювало 7, 6 тис. державних службовців. Це на 1,5% менше, ніж в минулому році, повідомляє Головне управління статистики.
30% - це приблизно 3 тис. безробітних в області. Куди ж їм подітись? Хоча приклад глави держави страху не навіює. За один день в Києві полетіли десятки боярських голів, які ж тут таки приземлились на м'якеньких кріслах. Одні - в уряді (на посадах заступників міністрів), інші - у високих кабінетах держслужб, агентств, інспекцій. Звільнити, призначити, звільнити, призначити… Однією рукою глава держави косить високе "чиноначальство", іншою - кує чиновницьку рать по гарячому. В результаті адмінреформаторства з президентської "кузні кадрів" вийшло указів не менше, ніж із "січкарні".
Роман Струтинський теж запевняє, що на "вулицю із адміністрації нікого не викинуть" та й на біржу праці їм іти не доведеться. "Як керівник апарату я не хочу цього допустити і разом із кадровою службою будемо думати, де цих людей працевлаштувати. Можливо, у комерційні структури, на виробництво, в державні підприємства, в структурні підрозділи міністерств і відомств... Адже це люди з досвідом, яким не можна просто так нехтувати", - запевняє він.
Як кажуть, мета виправдовує засоби. Половину коштів, отриманих від скорочення, обіцяють направити на підвищення заробітної плати низькооплачуваним працівникам і на ті виплати, які за постановами уряду сьогодні не виплачують: за інтенсивність праці, премії, соціальну допомогу. "У наших держслужбовців дуже низькі зарплати. В районній адміністрації головний спеціаліст отримує приблизно 750-760 грн. Головні спеціалісти ОДА отримують від 950 до 1200 грн., залежно від стажу і рангу державної служби. А робота напружена і відповідальна", - каже пан Роман.
Чи не призведе така оптимізація до чистки апарату держави від "випадкових" та "не наших" держслужбовців, тобто тих співробітників, які "не проросли в структуру", і потрапили на державну службу не завдяки родичам і грошам, а завдяки своїм професійним знанням? Заступник губернатора обіцяє, що на партквитки обласне керівництво дивитися не буде.
На запитання, скільки від зменшення чисельності службовців отримає обласний бюджет, Струтинський відповів так: "Бюджет області в будь-якому випадку нічого не виграє, бо це гроші не обласного, а державного бюджету. Він лише програє, бо втратить хороших спеціалістів".
Як ви ставитесь до рішення президента зменшити кількість чиновників?
Олег Петрович, викладач:
- Позитивно. Все-таки в бюджеті з'явиться хоч трохи грошей. Трохи звідти, трохи звідти… Якщо можна обійтись без значної кількості державних службовців - значить, вони всі даремно просиджували на своїх місцях, тому скоротити їхні посади слід було вже давно.
Ірина, домогосподарка:
- Про що ви говорите? Це просто видимість діяльності! Вони одні посади скорочують, інші вводять, одних людей (протеже попередників) звільняють, а своїх працевлаштовують. Просто цирк, вистава для народу!
Олена, продавець:
- Нарешті поменшає цих дармоїдів! Слід би взятись ще й за якість їхньої роботи. Ось, наприклад, у приватних закладах вам усміхаються, до вас щебечуть, вибачаться і подякують. А зверніться-но в якийсь державний кабінет! Непривітна пані одразу і словами, і набундюченим виглядом, і сердитим тоном поставить вас "на місце"! У них то обід, то кава, то неприйомні години, то неприйомний настрій… Поки хабар не даcте.
Ігор, водій:
- Думаю, це буде елементарна "чистка" адмінапаратів. Щоб навіяти страх, щоб кожен чиновник боявся за своє крісло і смиренно виконував всі вказівки зверху. А прийде нова влада - працевлаштує на їхнє місце своїх родичів і шукатиме для них всілякі пільги і теплі місця.
Неля, підприємець:
- Скорочення на 30% чиновницького апарату саме по собі нічого не дасть. Потрібно змінювати саму систему влади. Робити її сучасною, ефективною, функціональною, європейською. А нинішні органи виконавчої влади громіздкі, неповороткі, до болю нагадують колишні обкоми й райкоми КПРС.
http://zk.at.ua/news/kamo_grjadeshi_chinovniku/2011-03-10-797РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
СТО ДНІВ РОБОТИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ: НЕМА ЧИМ ПОХВАЛИТИСЯ...
Володимир Гармаш, "Високий замок", 10.03.2011, Львівська обл.
Львівська обласна рада підійшла до свого стоденного "ювілею", а от похвалитися обласному парламенту особливо нічим...Сто днів - знакова дата в діяльності будь-якого політика чи політичного органу. Саме за результатами ста днів аналітики оцінюють якщо не результати, то хоча би правильність обраного курсу, який може призвести до успіху. Львівська обласна рада підійшла до свого стоденного "ювілею", а от похвалитися обласному парламенту особливо нічим...
Критиці піддав діяльність обласного парламенту голова Львівської обласної організації ВО "Батьківщина" Роман Ілик. Він, як ніхто інший, знає ситуацію в облраді зсередини, адже був першим заступником голови облради попереднього скликання. "Керівництво Львівської обласної ради уявило себе англійською королевою. Вони покладають квіти, ходять між цвинтарями та пам'ятниками, оцінюють політичну ситуацію, дають настанови нащадкам. І водночас абсолютно самоусунулись від проблем регіону", - заявив Роман Ілик на засіданні прес-клубу, присвяченого підсумкам ста днів роботи облради.
"Сто днів замало для того, щоб давати радикальні оцінки, - каже політик. - Але можна зайти на сайт Львівської обласної ради та переглянути новини. У березні лише дві з десяти новин в якийсь спосіб стосуються проблем регіону, хоч і незрозуміло, як саме обласна рада їх вирішить. Решта - про покладання квітів, вітання і так далі. Це нагадує концерт на замовлення однієї з політичних сил".
За словами Романа Ілика, стосовно соціально-економічних здобутків облради також немає приводів для оптимізму: "Сьогодні обласний бюджет перетворився на касу із виплати зарплат та обов'язкових платежів. І не більше. На 15-20 відсотків зменшені контрольні цифри по всіх галузях, тому реально ми маємо фінансування лише на 9-10 місяців 2011 року. Бюджет розвитку Львівської області, для прикладу, становить 6,1 млн. грн. Це майже вдесятеро менше, ніж торік. Для порівняння: бюджет розвитку Дрогобича - 18 мільйонів гривень!".
Цього року на фінансування обласних цільових програм передбачено лише 14 млн. грн., констатує політик. Це вдесятеро менше, ніж у 2010 році. Не фінансується програма розвитку малого підприємництва. Не передбачено коштів на забезпечення дітей-інвалідів області життєво необхідними ліками, нема коштів на заходи щодо подолання материнської і дитячої смертності, на програму розбудови культурних пам'яток.
Як і раніше, у бюджеті виділені кошти на матеріальну допомогу жителям області. Однак цього року вона надаватиметься за іншим принципом. Роман Ілик звернув увагу на безпрецедентний факт: з десяти мільйонів, виділених на матеріальну допомогу, 804 тисячі гривень передбачено для голови Львівської обласної ради Олега Панькевича.
Методи роботи Львівської обласної ради нового скликання, на жаль, безнадійно застаріли. Людей цікавлять не політичні заяви і демагогія, а питання зарплат, цін, тарифів. А ось тут наші обласні обранці, як, зрештою, і вся нинішня влада, пасуть задніх...
http://www.wz.lviv.ua/articles/90831ЛЮБОВЬ ПРОШЛА?
Владислав Ивченко, "Данкор", 09.03.2011, Сумская обл.
Широко анонсированный союз Партии регионов и мэра Сум Геннадия Минаева дал большие трещины, почти развалившись.Андрей Деркач, нардеп от Партии регионов: "Гражданин Г.Минаев, обращаю Ваше внимание на то, что сотрудничество Вашей фракции с фракцией Партии регионов в горсовете не является индульгенцией..." (Письмо мэру Сум Геннадию Минаеву)
Пока мэр в отпуске, его инициативы были провалены на исполкоме, работников мэрии жестко критиковали за ситуацию с лифтами, а нардеп Андрей Деркач написал г-ну Минаеву, что союз с партией власти мэру не поможет.
Начинаниям Минаева показали красный свет
Исполком Сумского горсовета 1 марта принял решение направить на ремонт лифтов деньги, предназначавшиеся на установку памятника почетному гражданину Сум Михаилу Лушпе.
По данным мэрии, предполагалось потратить 1,8 млн. грн. средств, оставшихся с прошлого года, на памятник М.Лушпе (на входе в парк "Сказка"), реконструкцию верхних террас парка, обустройство дороги от проспекта Лушпы до пешеходного моста через Псел в районе ул.Заливная, а также на ремонт силовой подстанции на ул.Роменская (необходима для бесперебойного движения троллейбусов в этом районе).
Все бы ничего, но установка памятника М.Лушпе, а также ремонт дороги от проспекта Лушпы до ул.Заливная были инициативами городского головы Геннадия Минаева, которые он озвучил перед уходом в отпуск. В отсутствие городского головы секретарь горсовета "регионал" Алексей Мовчан, избрания которого г-н Минаев добивался с упорством, достойным лучшего применения, предложил направить 1 млн. грн. на ремонт и обследование лифтов, а оставшиеся 800 тыс. пока не тратить. Члены исполкома согласились с предложением А.Мовчана, но окончательное решение, как будут расходоваться средства, примет Сумской горсовет, ближайшая сессия которого назначена на 23 марта.
Напиши мне письмо
Чтобы ни у кого не осталось сомнений в черной кошке, пробежавшей между "регионалами" и Минаевым, нардеп-"регионал" Андрей Деркач отписал сумскому мэру резкое письмо, в котором не стеснялся в выражениях. Нардеп, отозвавшийся на сумские проблемы с лифтами, называл г-на Минаева исключительно "гражданин городской голова" и призывал "прекратить красть у людей и начать создавать в Сумах соответствующие условия для жизни общины, а не для приближенных чиновников и "бизнесменов-инвесторов" (кавычки автора. - Ред.), паразитирующих на коммунальном имуществе". Чтобы заработать деньги на ремонт лифтов, г-н Деркач предложил г-ну Минаеву повысить арендную плату за Сумскую ТЭЦ для ООО "Сумытеплоэнерго", увеличить доходы от аренды прочего коммунального имущества, а также установить контроль за прозрачностью расходования бюджетных средств на ремонт дорог и закупку компьютерной техники и продуктов питания для учреждений образования.
"Гражданин Г.Минаев, обращаю Ваше внимание на то, что сотрудничество Вашей фракции с фракцией Партии регионов в горсовете не является индульгенцией для нарушения законов и игнорирования интересов простых сумчан", - предупредил нардеп. Также он посоветовал мэру проверить предприятия, осуществляющие сервис и ремонт лифтов; создать комиссию с участием КРУ, МВД, прокуратуры, чтобы проверить, куда в последние годы тратились деньги, направленные на ремонт лифтов. О принятых мерах г-н Деркач требует его проинформировать.
Больное место
Лифты стали магистральной темой конфликта властей. Всю прошлую неделю управление Госгорпромнадзора нещадно критиковало мэрию за ситуацию с лифтами. Начальнику управления ЖКХ Ярославу Куцу пригрозили даже штрафом за то, что до сих пор не назначены ответственные за проведение экспертиз и ремонтных работ. Более того, два представителя управления, которые должны были пройти учебу, чтобы стать ответственными за лифты, получили оценки "неудовлетворительно". По информации Госгорпромнадзора, из-за отсутствия подготовленных ответственных до сих пор не введены в эксплуатацию лифты в двух домах на ул.Холодногорская. Более того, управлению ЖКХ пеняют на то, что из-за его бездействия будут отключаться сравнительно новые лифты на ул. Коротченко, Черепина и пр. Лушпы, где был украден кабель диспетчерской связи.
Мэрия пока не отреагировала на критику.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/62697ПРОКУРАТУРА ВИМАГАЄ НЕГАЙНО ПОНОВИТИ РОБОТУ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ. ЧЕРНІВЧАНИ РОЗКУПОВУЮТЬ МІСЦЯ БІЛЯ ТЕЛЕВІЗОРІВ.
Сергій Сулима, "Свобода слова", 09.03.2011, Чернівецька обл.
Нині Чернівецька міська рада нагадує останній колгосп періоду брежнєвського застою.Коли працівниці городніх бригад уже ховалися по своїх городах, трактористів збирали з-під буфетів, а дотепний голова завіряв колгоспною печаткою сідниці останніх вірних доярок… Тоді, коли те, що дєлу швах, розумів навіть останній колгоспний огир. Анорексичний, як моделька Вів'єн Вествуд.
Хоча ні. Депутати міської ради у своїй більшості рвуться до роботи, як трактористи до буфету, але голова колгоспу робить все, щоби рада так і не запрацювала. Ось і минулого разу всі зібралися як діти до школи, а міський голова Федорук Микола Трохимович, зачувши, що міська рада збирається формувати новий виконком та розглядати питання щодо стану справ на МТК "Калинівський ринок" і КП "Чернівецький міжнародний аеропорт", перервав сесію і десь подівся. Складається враження, що у ратуші не так бояться нових віянь, збалансування повноважень та ротацій, як ревізій, котрі за цим можуть розпочатися. Поки що мер нагадує завсклада радянської доби, який десятиліттями не йшов у відпустку, щоби нікому не передавати свій баланс і бухгалтерію. Ледь потягнуло смаженим з ресторану, що під ратушею, як сесію прикрили і воєвода щез. Самотньо посидівши, не звиклі до демократії у цих стінах депутати теж потяглися до виходу. Скоро тиждень, як триває реприза, чи то пауза, а диригент у від'їзді. Хоча за регламентом сесію можна переривати на дуже короткий термін, у годинах. Кажуть, Микола Трохимович зібрався до Відня. За іншими джерелами, доїхав до Києва і обіцяв повернутися. Як би там не було, більшість апелювала до прокурора міста, і той виніс припис негайно відновити роботу сесії. Може, тому міський голова їхав до Відня, а доїхав до Києва? Отож у четвер його сподіваються бачити на звичному місці.
Але думати, що міський голова піде на співпрацю у питаннях створення невасальського виконкому та ревізії на Калинці і в аеропорту - бути невиліковним оптимістом. Уся тягомотина успішно може завершитися черговим вето, і депутати знову маститимуть сорочки та капці, ходячи на позачергові сесії, щоби його подолати. Бездіяльність також буває ефективною формою захисту, принаймні це стверджують ідеологи кунг-фу. Проте в українському законодавстві бездіяльність міського голови обмежена критичними термінами і вічно тривати не може. У депутатському середовищі вже точаться розмови про організацію збору підписів, необхідних для того, щоби поставити на голосування питання недовіри міському голові.
Чернівецькому міському голові
Федоруку М.Т.
м. Чернівці, Центральна площа, 1
Припис
про усунення порушень закону
1 березня 2011 року м. Чернівці
Прокуратурою міста Чернівці проведено перевірку за зверненням депутатів Чернівецької міської ради щодо додержання вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у частині дотримання порядку проведення пленарних засідань сесії.
У ході перевірки встановлено, що відповідно до п. 14 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, ухвалення рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначає регламент ради з урахуванням вимог Закону України "Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Як визначено пп. 1, 3 ст. 28 Регламенту Чернівецької міської ради VI скликання, сесія починає роботу, як правило, о 10 год. та закінчує роботу, коли вичерпаний порядок денний. Сесія працює, як правило, до 19 години.
Через три години роботи сесії оголошується перерва тривалістю до 1 години.
Разом з тим, як встановлено перевіркою, 24 лютого 2011 р. під час засідання четвертої сесії Чернівецької міської ради VI скликання Вами оголошено перерву в пленарному засіданні без визначення її тривалості.
Станом на 1 березня цього року роботу пленарного засідання четвертої сесії Чернівецької міської ради VI скликання не відновлено.
Вказане порушення має очевидний характер і може спричинити суттєву шкоду інтересам громадян та держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 22 Закону України "Про прокуратуру"
Приписую:
1. Негайно вжити заходів щодо відновлення роботи пленарного засідання четвертої сесії Чернівецької міської ради VI скликання.
2. Припис підлягає негайному виконанню, про що письмово повідомляється прокурора.
В.І.Блауш, прокурор міста Чернівці, старший радник юстиції
Ще можна було потягти за допомогою судових процесів, але позов, який подав мер, він згодом відкликав. Громадськість розцінила це як поступку на користь співпраці, а злі язики заявили, що позов забрано тому, що призначили не того суддю, з яким домовився якийсь Іван Іванович. Тим часом 7 позовів на аналогічну тематику подали до суду і представники "Фронту змін", яких рекрутували підтримувати мера. Чому аж сім? Відповідь на запитання може дати будь-який чернівецький шпілер у рулетку. Річ у тім, що суддів віднедавна призначає комп'ютер. Ну, щоб там не внадно було, і задля вирівнювання доходів. Комп'ютер не підмажеш. Але якщо подати сім однакових позовів від різних людей, то вірогідність того, що вибір комп'ютера припаде на суддю, у якого був Іван Іванович, у сім разів зростає. Що вам казати: Григорій Тарас на прізвисько Пальчик відпочиває.
Цікавим є те, що третьою стороною у цій судовій тяганині є Асоціація міст України, в якій успішно трудиться наш мер у позакласний час. Хоча, з іншого боку, депутати теж вправі запитати, чому Асоціація, якій вони, тобто міська рада, перераховують щороку майже мільйон гривень, підтримує винятково міського голову, а не міську раду. А поки що кінця-краю початку роботи міської ради не видно. У четвер, схоже, чернівецькі депутати знову засідатимуть у сесійній залі й уклінно благатимуть Миколу Трохимовича пристати до роботи. Хоча день і робочий, але до телевізорів, де буде пряма трансляція хуралу, знову збіжаться городяни. Такої інтриги у ратуші не було п'ять скликань. Може, той факт, що до телеекранів збереться не вся Канадчикова дача, а громада, яка обирала фігурантів справи, нарешті разом з прокурором Василем Блаушем змусить міського голову сформувати новий виконком і приступити до виконання наказів виборців.
http://sslova.cv.ua/?p=97590ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
УКРАЇНСЬКА ЗЕМЛЯ В ОЧІКУВАННІ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Микола Рихленко, "Одеські вісті", 10.03.2011
Про земельну реформу протягом останніх 15 років в Україні не говорив тільки ледачий.Проте тільки у Віктора Януковича з усіх президентів вистачило політичної мужності ініціювати перетворення: Президент упевнений, що з 1 січня 2012 року в нашій країні повинен запрацювати ринок землі сільськогосподарського призначення.
Нічого дивного - в Україні зосереджено 30% світових чорноземів, і це робить вітчизняні земельні ресурси дуже привабливими для інвесторів із усіх кінців нашої планети, що не мають таких природних багатств. Як то кажуть, "купуйте землю - її більше не виробляють". До речі, виступити в ролі інвесторів розвитку українського АПК виказали готовність, наприклад, представники держав Перської затоки.
Україна на аграрному ринку страждає на "роздвоєння дійсності". З одного боку, наша країна входить у першу п'ятірку експортерів зерна у світі, досить активно продає в інші країни соняшникову олію та ріпак, його переробляють у розвинених країнах на біопаливо. З другого боку - обсяги продажів за кордон продукції сільського господарства в загальному обсязі експорту української продукції становлять менше 10%, що виглядає мізерно малим для держави з таким потужним аграрним потенціалом. Більше того - українці звикли до засилля на прилавках магазинів і ринків єгипетської картоплі, польського сала, голландських яблук і фруктів із Туреччини. Країна з дуже родючою землею, що розташована у сприятливій кліматичній зоні, закуповує за кордоном забагато продуктів, це часто викликає цінові коливання та паніку серед населення.
До останнього часу земельна реформа в Україні залишалася фігурою мовлення. Протягом усього періоду незалежного розвитку нашої країни про необхідність перетворення землі на товар багато говорили, але зроблено для цього було явно недостатньо. Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, за великим рахунком, виявився зручним прикриттям для групи заповзятливих ділків, що зуміли обійти формальну заборону та консолідувати у своїх руках значні земельні масиви. Зі зрозумілих причин вони є супротивниками прозорого продажу землі, годуючи суспільство страшилками про іноземців, здатних скупити всю Україну. Ще одна група, що виступає проти продажу землі, - комуністи, що послідовно протестують проти будь-якої приватної власності. В решті моментів у суспільстві сьогодні присутнє розуміння необхідності продажу землі як ефективного способу дати імпульс розвиткові аграрного сектору в Україні.
Справа в тому, що українській землі потрібен справжній хазяїн, здатний не тільки по-варварськи експлуатувати її, як це роблять деякі орендарі, а опікуватися нею з використанням новітніх агротехнологий і сучасної техніки. Без появи ефективного власника на українському аграрному ринку говорити про серйозний і якісний прорив не випадає. Поки що уряд подає руку допомоги аграріям, виділивши 5 мільярдів гривень для закупівель сільгосппродукції за форвардними контрактами. Крім того, до кінця року в країні буде створено 5 оптових сільськогосподарських ринків, здатних спростити шлях із полів до споживачів і забезпечити безперервне постачання сільськогосподарської продукції. Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що за 5 - 7 років Україна може вийти на цілком самостійне забезпечення продовольчими продуктами та перестане залежати від світової кон'юнктури цін на них.
Земельна реформа стоїть на порозі українського села. У ній - і в цьому Янукович правий - зацікавлені і селяни, й інвестори. Хочеться тільки додати про інтерес споживачів, які не зацікавлені в тому, щоб переплачувати за продукти харчування, та бажають одержувати високоякісну продукцію. Цих доводів разом із потенціалом українського сільського господарства досить, щоб прогнозувати успішне проведення земельної реформи і активну участь України в боротьбі з можливим дефіцитом продовольства у світі.
http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=21149СТАРИКИ БУДУТ РАБОТАТЬ, ЧТОБЫ СОДЕРЖАТЬ МОЛОДЫХ?
Закир Закиров, "Крымские известия",10.03.2011
Пересмотр основ пенсионной политики - ответ на вызовы времени, а не попытка "сэкономить на самых бедных", как хотят представить ситуацию некоторые политики."В этой красивой новостройке, не покладая рук и не моя ног, делают ремонт гости столицы из Средней Азии Равшан и Джумшут. И москвичи им очень благодарны", - эти слова шоу "Наша Russia" известны миллионам телезрителей. В скором времени такие же ролики логично будет снимать и про Украину. Недостаток рабочей силы может быть восполнен за счет возвращения собственных гастарбайтеров или притока мигрантов из развивающихся стран. Первый вариант менее реален, так как при наших зарплатах и пенсиях желающих работать на Родине становится все меньше.
Сверхвысокие пенсии - не проблема
Чиновники и политики бьют в набат: на 18,3 млн работающих граждан приходится 13,7 млн пенсионеров. Если добавить неполную занятость, женщин в декретных отпусках и т. д., то картина будет еще печальнее. Уже в этом году страна насчитала полмиллиона незаполненных рабочих мест. Через шесть-семь лет цифра возрастет до двух миллионов.
Пересмотр основ пенсионной политики - ответ на вызовы времени, а не попытка "сэкономить на самых бедных", как хотят представить ситуацию некоторые политики. Вопрос рассматривался на последнем заседании Постоянной комиссии Верховного Совета Крыма по бюджетной, экономической и инвестиционной политике.
- Нынешняя солидарная система противоречит основным принципам социально ориентированного государства и ставит под сомнение его перспективу. Важна личная ответственность каждого гражданина за свою судьбу, - убежден глава ПК Виталий Нахлупин.
Статистика неумолима: 18% ВВП Украины расходуется на обеспечение заслуженного отдыха граждан. В среднем житель страны, учитывая выход на пенсию по выслуге лет, начинает получать пособие по старости в 53 года. Это один из самых низких показателей в Европе. Конечно, следует учесть, что на Западе люди дольше находятся в трудоспособном состоянии, благодаря уровню жизни, медицины и т. д. У нас складывается нелицеприятная картина: жизнь дорожает и становится короче.
- В обществе идет дискуссия о сверхвысоких жалованиях, хотя в Крыму только 21 человек получает пенсию в 16 тысяч гривен, - рассказывает начальник ГУ Пенсионного фонда Украины в АРК Людмила Кудрявцева. - Проблема кроется в копейках, получаемых подавляющим большинством наших стариков. Вижу единственный выход - системно бороться с зарплатой "в конвертах".
В прошлом году, по официальной информации, средняя заработная плата в строительстве составила 1754 грн, в сфере гостиничного и ресторанного бизнеса - 1455 грн. При таких окладах трудно вернуть трудовых мигрантов в Украину. Из-за нехватки кадров строительная сфера, тянувшая за собой другие отрасли экономики, никогда не выйдет на докризисный уровень.
Конечно, приведенные цифры не отражают реальную картину. Работодатели, стремясь "откосить" от налогов, сажают работника на минимальный паек. Правоохранители выявляют случаи, когда в общепитах трудовую книжку имели бухгалтер и повар.
- Тут скрыты дополнительные резервы для Пенсионного фонда. Люди должны получать реальную заработную плату, - уверен В. Нахлупин. - Тем более что ее доля в структуре себестоимости находится в пределах 7%, тогда как в ЕС она на порядок выше - 35%.
Кто не рискует, тот не получает
Негатива о пенсионной реформе написано немало. Как говорил сатирик Михаил Жванецкий, человеческая натура устроена так, что "в худшее верят сразу, полностью и без каких-либо аргументов". Риски действительно есть, но это не повод сворачивать с намеченного пути.
- Повышение пенсионного возраста для женщин не корреспондируется с нормами Основного Закона, согласно которым принятие новых актов не допускает сужения существующих прав и свобод граждан. Кроме этого, небольшие размеры зарплаты рабочих и служащих не позволяют воспользоваться возможностью участия в дополнительном негосударственном пенсионном обеспечении, - признает депутат.
При реформировании должен быть использован дифференцированный подход к определению возраста выхода на заслуженный отдых, уверен парламентарий. Согласно статистике, более 1% пожилых людей еще имеют возможность работать дальше.
С другой стороны, это может привести к конфликту поколений при создании рабочих мест. Руководители предприятий сетуют, на производстве задействованы сотрудники, разменявшие седьмой десяток. Молодежь не прельщается "непрестижными" профессиями. В ее сознании закрепился стереотип, что приличная работа - времяпрепровождение перед компьютером в офисной тиши. В итоге старики вынуждены вкалывать, чтобы присовокупить к скромной пенсии еще и заработную плату, на которую они содержат великовозрастных "спиногрызов". Поэтому у нас масса рабочих мест пустует на фоне зашкаливающей безработицы.
По мнению парламентария, внедрение пенсионной реформы будет способствовать увеличению системы оплаты труда и выводу ее из тени; сбалансированию солидарной системы пенсионного страхования; повышению пенсий сельским труженикам, для которых введут обязательные корпоративные схемы.
- Вопрос рассмотрит Президиум ВС АРК, чтобы мы могли сформировать свои предложения и направить их специалистам, непосредственно занимающимся данной реформой, - заявил В. Нахлупин. - Я имею в виду рабочую группу под руководством вице-премьер-министра Украины Сергея Тигипко.
В свою очередь первый заместитель главы парламента автономии Константин Бахарев уверен, что необходим личный контакт с представителями центральных властей.
- Если мы не будем выступать перед киевскими коллегами, убеждать их, то ничего путного не выйдет. Не стоит думать, что они, получив из Крыма красиво оформленный документ, бросятся выполнять наши пожелания, - поясняет первый вице-спикер. - Нужно выступать на заседании профильного комитета Верховной Рады Украины, убеждать, почему следует делать так, а не иначе.
В ходе заседания также решено провести в течение марта во всех районах автономии общественные слушания по пенсионной реформе с участием членов комиссии и профильных ведомств.
http://www-ki.rada.crimea.ua/nomera/2011/042/olders.htmlТО, ЧТО ИЗВЕСТНО ЧИНОВНИКУ, БУДУТ ЗНАТЬ ВСЕ
Людмила Радева, "Крымские известия",10.03.2011
9 мая 2011 года вступит в силу Закон Украины о доступе к публичной информации, уже подписанный президентом Виктором Януковичем.Этот факт эксперты комментируют как реальный шаг главы государства навстречу гражданскому обществу, правам и свободам. А вот для чиновников принятие такого документа сродни революции, поскольку требует от них радикальных изменений не только в работе, но и… сознании. Ведь первая базовая позиция нового закона - информация, которой располагает чиновник, должна быть доступна гражданам. До сих пор все обстояло иначе. Рядовой гражданин или общественный активист должны были объяснять, почему им необходимы те или иные сведения, и доказывать, что имеют право получить к ним доступ. Данные закрывались под грифами "совершенно секретно", "для служебного пользования". Наконец, пришло время "демонтировать" стену между чиновником и гражданином.
Как это будет выглядеть на практике? Вся информация, которая есть, скажем, в городском совете, должна быть открыта для граждан. Исключение делается лишь в трех случаях. Первый: если документ содержит тайну (по закону их несколько видов - государственная, банковская, медицинская, судебная).
Второй: если чиновник располагает конфиденциальной информацией, касающейся лично какого-то физического лица или субъекта ведения хозяйства, - не имеет права ее разглашать без их ведома.
Третий: если информация служебная. Под ней подразумеваются черновики будущих решений. Пока совет не проголосовал, докладные записки на эту тему, скажем, от начальника управления городскому голове, подпадают под понятие служебных документов. С момента же принятия решения оно становится достоянием всех. О чем бы ни шла речь! В том числе и о генеральном плане развития города. "Белыми пятнами" в нем могут оставаться лишь участки, на которых есть военные объекты.
Обо всех нюансах нового закона группа крымских журналистов и активистов общественных организаций имела возможность узнать от одного из его авторов - народного депутата, председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам свободы слова и информации Андрея Шевченко.
Над законопроектом, поданным им два года назад, пришлось изрядно потрудиться. К этой работе привлекались сотни людей. А результат появился лишь когда коалиция, оппозиция, гражданское общество и журналисты объединили усилия.
Успешное сотрудничество коалиции с оппозицией над данным законом - пожалуй, первый прецедент. Оно, по мнению А. Шевченко, состоялось благодаря нескольким причинам. Это и давление извне: Совет Европы неоднократно указывал Украине на необходимость принятия такого закона. А из европейских стран его не было только у нас, в Казахстане и Туркменистане.
Это и ситуация внутри страны: гражданское общество, журналисты не оставили законодателям шансов на дальнейшее бездействие.
Еще одна причина успеха - персоналии, а именно сотрудничество "бютовца" Андрея Шевченко с "регионалами" Юрием Мирошниченко и Еленой Бондаренко.
Начав "с крайних позиций", они двигались шаг за шагом и на каждой стадии переговоров фиксировали договоренности в письменной форме в виде меморандума, причем публично.
Таким образом, считает А. Шевченко, удалось "нащупать классную формулу", чтобы преодолеть изначальное недоверие. В итоге пришли еще и к джентльменскому соглашению: презентовать данный закон именно как общую победу власти и оппозиции, а не "пиариться" на нем, подчеркивая свое авторство. В результате выиграли все и Украина в целом.
Это было коллективное сверхусилие, говорит А. Шевченко. Теперь самое важное, чтобы закон заработал, для чего необходимы как политическая воля власти, так и активность оппозиции и общественных организаций.
Впрочем, после вступления его в силу ожидать больших изменений на уровне центра не приходится, считает А. Шевченко. Ибо СБУ, МВД и другие силовые ведомства "закроются" законами о государственной тайне, об оперативно-розыскной деятельности и т. п.
Самое интересное будет происходить на местном уровне, поскольку именно там сосредоточены массивы "серой информации", которая вроде бы и не является тайной, но при этом до сих пор не открыта.
Готовы ли чиновники обеспечить к ней доступ? Очень переживают, что у них из-за этого прибавится работы. Хотя, если учитывать, что сейчас информационные запросы в общем потоке обращений граждан занимают лишь 3-5%, то нагрузка на органы власти вряд ли сильно возрастет.
По мнению А. Шевченко, есть и еще одна причина для беспокойства чиновников, поскольку они теряют свой "хлеб". Не секрет, что многие из них за доступ к документам могли рассчитывать на "вознаграждение". Теперь коррупционная составляющая исчезает.
Другая позиция нового закона, которая едва ли может понравиться чиновникам высокого ранга, заключается в том, что их частная жизнь как людей публичных менее защищена, чем у обычных граждан.
Закон предполагает, что максимально открыто должно быть и все, имеющее отношение к бюджетным средствам.
Что же касается организации процесса предоставления информации, то А. Шевченко уверен: абсолютно несложно для субъектов власти "снять корону" и разобраться, какие изменения нужно внести в свои структуры, чтобы эффективно реагировать на запросы граждан.
До 10 мая во всех органах власти следует определить ответственного за эту работу. Тогда не придется искать "крайнего", как часто происходит сейчас, когда чиновники отписывают запрос друг другу, и он "гуляет" из отдела в отдел. И как только в ведомство придет такое письмо, оно тут же попадет в руки ответственного лица. На реагирование дается 5 дней, а в особых случаях, связанных с безопасностью, экстренными ситуациями, - 48 часов. Не уложится в эти сроки - будет нести личную ответственность: административную или служебную.
Правда, единственный гарант, что так и будет, - суды. Но зная их нынешнее состояние, тяжело рассчитывать на быстрое и, главное, правовое решение. И тем не менее, само существование закона создает совсем иной фундамент для подобного рода разбирательств, считает глава Комитета ВР Украины по вопросам свободы слова и информации. По его мнению, очень важно, чтобы закон начал работать в комфортных, а не в конфликтных условиях. Поэтому члены комитета планируют побывать во всех регионах страны, чтобы объяснить механизм действия нового документа, пообщаться с местными чиновниками и убедиться в их готовности воплощать его в жизнь, узнать, как к этому подготовились: назначены ли ответственные, предусмотрен ли на сайтах раздел для обнародования решений?
Закон не обязывает все органы власти создавать сайты, потому что десятки тысяч сельсоветов на это пока неспособны. Тем не менее, и в сельской местности следует найти способ огласки решений: доска объявлений, стенд.
Хотя, судя по скорости, с которой Интернет входит в нашу жизнь, недалеко то время, когда он станет самым оперативным способом обратной связи власти и народа. Казахстан, кстати, уже осуществил такую государственную программу, подключив к мировой сети все населенные пункты, вплоть до аулов.
В Украине же, по мнению А. Шевченко, самой важной темой 2012 года станет доступ к информации. Нам еще предстоит оценить право, открывающее большие возможности для развития гражданского общества, продвижения нашей страны к европейским ценностям. И, конечно же, научиться им пользоваться.
http://www-ki.rada.crimea.ua/nomera/2011/042/chinovnik.htmlТАК ЛИ СТРАШНА КОРРУПЦИЯ?
Александр Разумный, "Днепр вечерний", 07.03.2011, Днепропетровская обл.
По утверждению экспертов, парламентарии стараются максимально смягчить для себя нормы антикоррупционного законодательства.Первый заместитель главы комитета Верховной Рады по вопросам борьбы с организованной преступностью и коррупцией Геннадий Москаль, в частности, напомнил, что полтора года назад украинский парламент принял антикоррупционный пакет законов, но вступление их в силу трижды откладывалось, а затем и вовсе было отменено.
Он подчеркнул, что народные депутаты пытаются сделать все, чтобы не зацепить собственные интересы, и поэтому президентский законопроект, в случае принятия парламентом, не воспримут в Европе.
В свою очередь, член комитета Верховной Рады по вопросам правосудия Сергей Власенко заметил, что антикоррупционный законопроект на 90% воспроизводит ранее принятый, а затем отмененный законодательно, "и на 10% смягчает его". По его словам, если в этом законопроекте не будет предусмотрена норма о декларировании родственниками чиновников своих расходов, то он не будет эффективно работать. "В нашей стране будут тещи, которые будут стоить десятки миллионов долларов", - сказал депутат.
Председатель парламентской фракции Партии регионов Александр Ефремов также подчеркнул, что указанный законопроект нуждается в доработке, но окончательное его принятие вероятно уже на следующей парламентской неделе. "Этот закон объединил и парламентское большинство, и оппозицию, и все вместе конструктивно работали над данным проектом. Главное, что этот закон касается практически каждого. Данный документ направлен на борьбу с коррупцией во всей стране. Выписанные Президентом нормы довольно жесткие. Поэтому каждый депутат, который вносил свои поправки, а вы знаете, что таких поправок более 400, понимает, как должен работать этот закон. К следующему чтению мы должны учесть все нюансы, с которыми сейчас есть проблемы", - сообщил Александр Ефремов, которого цитирует пресс-служба Партии регионов.
Но что изменит новый закон? Может ли власть по определению бороться с коррупцией? Ведь это то же, что рубить сук, на котором сидишь. Отсутствует сам механизм этой борьбы, а самое главное, нет заинтересованных в его появлении. Компромат, как правило, поставляет оппозиция. Но кто будет ее слушать?
Подтверждение тому - последняя сессия Днепропетровского горсовета, накануне которой обнародованы обращения к городскому голове Ивану Куличенко ВО "Батькiвщина" и партии "Україна Майбутнього". Речь идет об осуществлении пилотного проекта по реформированию системы здравоохранения и создании временной комиссии по изучению вопроса о закупке КП "Днепропетровский электротранспорт" 48 трамваев. В первом случае констатируется, что "всего на медицинскую отрасль в 2011 году город планирует выделить почти на 5 млн. грн. меньше, чем в 2010 году; количество койко-мест планируется сократить с 1 марта 2011 года на 1005 шт.; средства на заработную плату медперсонала сокращаются почти на 7,5 млн. грн.".
Но что дальше? Есть ли механизм воздействия общественности на изменение ситуации? Ответ очевиден. Что касается "трамвайного скандала", то вряд ли по той же причине он получит ожидаемый резонанс. Возможно, выход в создании действительно независимых структур, которые смогли бы объективно разобраться в спорных вопросах между властью и оппозицией и установить истину. Но это уже из разряда фантастики.
http://dv-gazeta.info/politic/tak-li-strashna-korruptsija.htmlПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ЯРОСЛАВ СУХИЙ: "ЧИ ПРОБЛЕМНИМИ ДЛЯ НАС Є ОКРУГИ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ, ПОКАЖУТЬ ВИБОРЦІ"
Іван Фаріон, "Високий замок", 10.03.2011, Львівська обл.
З'явилася інформація, що у Партії регіонів розпочали масштабну підготовку до нових парламентських виборів.Начебто 2 березня під головуванням заступника голови партії Володимира Рибака відбулося засідання фракції, де вирішували, кому з однопартійців висуватися по якому мажоритарному округу, хто піде у партійні списки, а кому тепер і "рипатися" не треба буде, бо став "баластом".
Все це вказує, що не за горами ухвалення закону про вибори до Верховної Ради за змішаною системою. Джерела повідомляють також про те, що у проблемних для себе округах "Регіони" лобіюватимуть "законспірованих" союзників з інших партій, які після отримання депутатського мандата увійдуть у провладну більшість. Про "наполеонівські" плани "регіоналів" говоримо з членом політради ПР, народним депутатом Ярославом Сухим
На цій зустрічі про майбутні вибори не йшлося взагалі, - каже наш співрозмовник. - Говорили про пенсійну реформу, оновлення всієї системи суспільно-економічного життя, чому воно йде тяжко, що потрібно зробити, і як це пояснити людям. Розглядали кадрові питання у партії, визначилися з датою проведення великої наради з депутатами всіх рівнів і датою майбутнього з'їзду, який відбудеться у Жовтневому палаці.
- Про "змішані" вибори 25 лютого, під час "Розмови з країною", прямо говорив президент. А як ви сприймаєте повернення до виборів у мажоритарних округах?
- Я був і залишаюся переконаним прихильником мажоритарної системи. А всі оті балачки про гречку, якою, мовляв, купують виборців, є демонстрацією глибокої неповаги до них. Люди повинні знати, хто представляє їхні інтереси у Верховній Раді, до кого конкретно можна звернутися при потребі. Від третього скликання я був депутатом-мажоритарником, двічі проходив у парламент за партійними списками. Свій округ у Запоріжжі залишив за собою, працюю у ньому. І це правильно. Якщо ми не подолаємо оцю прірву між народом і владою, це може закінчитися великим соціальним вибухом. Думаю, майбутні вибори проходитимуть за принципом 50 на 50, половину народних депутатів обиратимуть за партійними списками, половину - у мажоритарних округах.
- Якщо знову підете обиратися по "мажоритарці", чим відзвітуєтеся перед виборцями?
- Кожного року збираю виборців і звітую перед ними, потім видаю брошурку про свої чергові 365 днів роботи. Можу розказати про розроблені за моєї участі закони, які надають підтримку вітчизняним літакобудівникам, автомобілебудівникам, представникам металургійного комплексу. Можу показати у Запоріжжі об'єкти, які збудовані завдяки моїй наполегливості, моєму "вибиванню" коштів. Зокрема, йдеться про висотні будинки, куди переселили сім'ї з бараків, з підтоплених районів. Я брав участь у вирішенні багатьох людських доль. Найбільше пишаюся, коли допомагав людям вийти зі скрути під час девальвації гривні…
- Чи має Партія регіонів готових кандидатів на всі округи, зокрема у проблемній для неї Західній Україні?
- Мені про це невідомо. Завдання визначитися з ними отримали керівники наших обласних партійних організацій. Зрештою, ми ще не знаємо, які будуть округи, за яким принципом відбуватиметься їх "нарізка". Але, як показали місцеві вибори, гідні кандидати у нас є. А от те, чи "проблемним" є для нас той чи інший округ, визначать своїм голосуванням виборці.
- Чи не шкодуєте, що покинули посаду голови Тернопільської облдержадміністрації?
- Тепер дуже багато тернополян шлють телеграми, звернення: як так сталося, чого Сухого забрали? Але чомусь забувають, як розвішували по Тернополі листівки, де писали, що я - окупант. Мій прадід, бабця, батьки і я народилися на Тернопільщині. То який же я окупант?
http://www.wz.lviv.ua/articles/90849БЕЗ БОЮ
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 09.03.2011
Уже протягом року опозиція нічого не може протиставити діям влади із "закручування гайок" і зростання тарифів.Юлія Тимошенко вирішила відвідати Черкащину аж через рік після програшу в боротьбі за посаду Президента і тільки тоді, коли для неї стала реальною загроза арешту. Приводом для візиту стали Шевченківські роковини 9-10 березня, коли політики традиційно вдягають вишиванки та солов'їною мовою співають про свою любов до України. А потім сідають у броньовані "Мерседеси" і їдуть займатися своїми справами, приїжджаючи в провінцію хіба що на чергові вибори. Влада й опозиція варті одне одного. Якщо нас самих це задовольняє - значить, ми варті такого до себе ставлення…
Аналізуючи причини "порожняків" влади, ми не можемо обійти своєю увагою неефективність дій опозиції. Практично по всіх пунктах опозиція програє владі, яка стрімко наступає на інтереси громадян із новими тарифами, податками та цінами на проїзд. Проте замість чіткого аналізу тарифів, судового оскарження підвищень ми бачимо до болю знайоме палахкотіння вицвілих прапорів на площі перед міськвиконкомом. Вічному опозиціонерові Миколі Булатецькому не звикати до полум'яних виступів на площах і до революцій на майданах. Але в теперішній системі координат справжні "бої" ведуться в будівлях влади, де на ситуацію можна реально вплинути. А не на площах, де мітингувальників давно вже ніхто не слухає…
В уяві простого черкащанина депутат є особою, так чи інакше належною до влади. Тим більше, що в Черкасах на виборах за партійними списками і по округах перемагала опозиція. Людям важко зрозуміти, чому їхнім обранцям із опозиції не вдалося заблокувати ні "хірургічне втручання" в черкаську медицину, ні підвищення тарифів у маршрутках. Опозиція благополучно "проковтнула", що зростання тарифів у Черкасах до показників Києва відбулося без громадського обговорення.
Фактично актив черкаської опозиції в міськраді - це 15 осіб (представники фракцій "Батьківщина", Компартії, партії "Екологія і Соціальний захист"). В облраді регіонам опонують депутати з фракції "Батьківщина", і тільки завдяки виступам Валентини Коваленко, Анатолія Бондаренка, Юрія Громовського і Валентина Хижняка вона остаточно не перетворилася на "відстійник одобрямсу". А на більш високому рівні "активничає" лише віце-спікер Микола Томенко. Проте його активність поки що зосереджена переважно на мистецьких ініціативах і викриттях бюджетних витрат на об'єкти Євро-2012. Нардеп-б'ютівець Павло Костенко після продажу бізнес-активів (цукрозаводи і спортбаза "Селена") вже не має інтересів на Черкащині, а б'ю-тівський нардеп-інтелігент Ігор Єресько на деякий час випав з активної політики через стан здоров'я.
Опозиціонерами стають інші
Соціологи зафіксували надзвичайно високий відсоток громадян, які готові голосувати "проти всіх" - понад 20%. Люди озлоблені на владу і перестали довіряти опозиції. Утворився гігантський попит на інших політиків, які не в змозі задовольнити нинішні.
- Депутатські корпуси оновилися, але основною мотивацією для участі у виборах є доступ до землі, комунального майна і тендерів. Констатуємо практично повну відсутність людей та ідей, що можуть рухати міста вперед. Депутати цього скликання є "ліквідаторами", завданням яких є поділити рештки комунальної землі і майна, - вважає координатор проекту "ME STNYE. COM" Павло Карайченцев.
Пообіцявши на білбордах, що "Батьківщина" тебе захистить", у реальному житті "білосердечні" депутати виявилися нездатними захистити громадян від цінового шоку і стримати зростання тарифів. Найбільшим опозиціонером виявився …директор департаменту економіки Павло Карась. Він дослідив складник тарифів і спіймав комунальників на маніпуляціях, довівши необґрунтованість підвищення цін. Ще на початку року Черкаси прогриміли на всю Україну в якості міста, де збираються підвищити квартплату в 3,5 разу. Згодом чиновники виправилися - мовляв, за рахунок внутрішніх резервів підвищимо максимум у 1,5 разу, і ця економія є величезним досягненням. Тож Павло Карась, працюючи у виконкомі під керівництвом мера Одарича, виявився ефективнішим захисником мас, ніж армія опозиційних діячів?
Залишається констатувати факт, що мітингово-мегафонні методи не спрацьовують. Люди розчарувалися у владі і не вірять у дієвість опозиції. Розворушити народ не допомагає навіть напруга, що нагнітається навколо ймовірного ув'язнення Юлії Тимошенко. Простому черкащанинові практично байдуже, чи сяде у в'язницю Юлія Тимошенко; його хвилює, як би самому не сісти на голодний пайок після сплати всіх рахунків. Кожній звичайній сім'ї уже і так доводиться сьорбати суп без м'яса та чайок без цукру; тож доля Юрія Луценка, який уже два місяці сидить на баланді, не викликає масового співчуття та бажання записатися всією родиною у "Народну самооборону". "Терновий вінець" стражденців уже не здатен замаскувати відсутність ідей у опозиції…
http://vechirka.ck.ua/novini/bez-boyu/ЕКОНОМІКА
О СЕМЕНАХ, ЗЁРНАХ И ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОЛИТИКЕ
Любовь Шевченко, "Время", 11.03.2011, Харьковская обл.
Верховная Рада около месяца тому назад проголосовала за законопроект о сертификации семян согласно международным стандартам.Недавно я узнала одну любопытную вещь. Оказывается, турецкие хлеборобы изъявили в минувшем году желание закупить в Украине (а ещё точнее, в Харьковском институте растениеводства им. В. Я. Юрьева) семена озимой пшеницы, причём в больших объёмах - а не получилось.
И знаете почему? Нет, не потому, что у нас столько семян нет - они есть, в любых количествах, берите, сейте. Но семена эти не сертифицированы по международным стандартам. И поэтому границу не пересекут.
И вот наконец Верховная Рада около месяца тому назад проголосовала за законопроект о сертификации семян согласно международным стандартам. Но касается этот законопроект только семян кукурузы и сои.
Соответствуют ли международным стандартам те семена, что выращивают украинские селекционеры в частности специалисты института им. Юрьева? На этот и другие вопросы отвечал заместитель директора института Виктор Тимчук.
15 процентов грамотных хозяев
- Семена или зерно? - сразу уточняет Виктор Михайлович. - Впрочем, говорить будем и о семенах, и о зерне.
Если семена - то вопрос и проще, и одновременно сложнее. Потому что семена - это товарная форма сортов и гибридов. Мы продаём семена, но фактически - сорта и гибриды. Поэтому, во-первых, нужно, чтобы признали наши сорта и гибриды. Для этого они должны быть соответствующего уровня. Второе - они должны пройти испытания. В-третьих, они должны быть чистыми, чтобы не были использованы какие-либо западные компоненты. Все наши старые сорта брались за основу во всех западных селекционных программах. Они были самые адаптивные и вообще самые-самые. А теперь пошёл процесс в обратную сторону, потому что там уровень селекционной проработки намного выше. И в родословную наших сортов включают и западную составляющую. И вот сидит какой-нибудь специалист на Западе и ждёт, когда вы продали сорт. А потом говорит: позвольте, вот здесь вот, по компонентам - это наши линии! И как ты докажешь, что умысла здесь нет никакого? Поэтому надо соблюдать патентную чистоту интеллектуальной собственности.
По семенам гораздо проще выдержать требования, чем по сортам и гибридам, потому что уровень рынка и модели Западной Европы - это не Украина. Там и климат другой, и земли другие, и условия… Но на Западе очень жёстко придерживаются параметров по качественным показателям продукции и переработки.
У нас основные проблемы не с тем, что у нас зерна нет, - оно есть. Но это зерно фуражное. Не третьего класса. Почему это происходит? Чтобы понять это, зададимся другим вопросом: что такое технология? Это, говорит Тимчук, когда нужно всё строго соблюдать в пространстве и времени, что и за чем следует и как именно это нужно сделать. А как это выглядит у нас?
А подсчитаем-ка, сколько денег вкладывается украинскими аграриями в один гектар посевов? По-хорошему должно выходить не меньше трёх тысяч гривен. Но это по-хорошему и у хорошего хозяина. Таких не более 15% из общего числа. К тому же, держимся на том, что у нас богатые почвы и живём на уровне почвенного плодородия. Ничего не делаем, но хоть что-то всегда уродит… О том, что почва при этом истощается, даже и говорить уже неудобно - да и прислушиваются к этим словам всё те же пятнадцать процентов. И хорошо, если остальные выращивают небольшой урожай, но хотя бы хорошего качества. А что делать с болезнями, которые качество портят? С клопом-черепашкой? Есть строго определённое допустимое количество вредителей на единицу веса зерна, если его превысить - всё, зерно не принимается.
А по качественным показателям нас, как говорится, токмо и ждали в Западной Европе. Нас оттуда только поучают всё время, как надо жить, а как только мы доходим до искомого уровня - делают всё возможное и невозможное, чтобы нас на европейском рынке не было. - Представьте: фермеры получают от государства субсидии и дотации, как положено во всех странах Евросоюза, - рассказывает Виктор Михайлович. - А тут появляются какие-то залётные украинцы! И откуда-то начинает формироваться имидж "нехорошести", и заключается всё в словах "не берите у них ничего". Вспомнить только диоксиновые скандалы…
А вот когда мы здесь, в Украине, в импортных продуктах тоже находили много чего интересного - мы почему-то такого шума не поднимали. Равно как и тогда, когда в нашей продукции за рубежом якобы находили некие вредные примеси. А ведь надо было очень громко отстаивать интересы своего производителя… Вместо этого и перед Россией, и перед Евросоюзом, и перед Америкой снимали ряд позиций, по которым жёстко надо было стоять.
Главное - внутреннее потребление
Но вернёмся к зерну - к тому самому, которое надо куда-то девать. Хорошо, говорит Тимчук, у нас есть сорта, они соответствуют, давайте вывозить! Но тут из-за угла выходит государство с дубиной и заявляет: квоты! Надо наполнять бюджет. Но если государство желает наполнить бюджет, почему бы ему самому не скупить всё зерно у своего производителя и не торговать ко всеобщему ликованию? Но нет. Все затраты - на производителя, а держава краник контролировать будет: хотим - пускаем за границу, хотим - не пускаем. В общем, сомнительный мотивационный момент.
- Вот скажите, - спрашивает Тимчук, - как произошло, что зернотрейдеры, когда государство не обращало на них внимания, создали свою структуру, вышли на рынок, создали связи - сами всё сделали! А теперь: как это так, говорит государство, запахло деньгами - а нас нет?!
Рассмотрим вариант: мы всё же вышли на внешние рынки, зернотрейдеры заказывают сорта и гибриды, и выбирают не по "родству", а по качеству. И по простым законам логистики сразу стало бы понятно, чей продукт лучше. Когда специалисты института Юрьева проводили исследования, выяснилось, что только вот те 15% понимают необходимость структурной перестройки и новой организации производства. Нельзя с совковыми вариантами соваться в рыночные отношения!
- Нам, институту растениеводства, иногда говорят: что ж вы, ребята, так плохо работаете?.. А у нас в области существует 1666 предприятий и среди них меньше 2% - с государственной формой собственности… Что такое тендер на госпредприятии? Ты должен выставиться и два месяца стынуть в ожидании - это когда нужно быстро найти покупателя, быстро договориться, ударить по рукам и продать! А тут нужно по тендеру, по процедуре… Дальше: все частные фирмы имеют представительские расходы. На охмурёж, скажем так. У института такой статьи расхода официально не может быть… Нас со всех сторон обсели так, как не снилось ни одному частнику, - и при этом: "Ах, ну почему же вы так слабо влияете…"
Но юрьевцы выкручиваются. Около 60% средств - за счёт спецфондов. То есть за счёт реализации собственной продукции. А финансирование науки? Возвращаясь к началу - семенам: они не с неба падают. Их надо долго - порой десятилетиями - кропотливо выращивать, отбирать и снова выращивать… Только тогда будет качество. А когда речь идёт о науке - держите вашу зарплату, говорит государство. И всё. А для науки (если мы хотим на европейский и мировой рынок) нужны точные новые приборы, а денег на них нет.
Можно ориентироваться на стопроцентный государственный заказ - и с ним на стопроцентное же государственное финансирование. Но это неправильный подход. Юрьевцы сами, за свои деньги, приобретают технику - и потихоньку, но двигаются, двигаются… И хоть бы раз государство в плане поощрения сказало: ребята, вы молодцы! Давайте мы вам хоть процентов пятнадцать стоимости техники компенсируем. А вот когда приходит налоговый инспектор (у которого задание - наполнить госбюджет, иначе он не будет в налоговой работать) - кого он за горло возьмёт? Цех табуреточный или крупный институт?
Ну и отдельный вопрос, говорит Тимчук, это то, что не надо заниматься тем, что уже давным-давно известно. Что уже кем-то сделано. Ну тяжело здесь конкурировать! Надо заниматься той продукцией, которой на рынке сейчас нет или есть, но мало. Вот туда Украине надо соваться. Те же вопросы по жирокислотному составу подсолнечника. На недавней встрече с белгородцами как раз об этом говорили. И пальмитиновый, и олеиновый, и все типы подсолнечника. Под мыло - вам нужен пальмитиновый. Пищевой - олеиновый берите. Крахмал под таблетки - амилопектиновый. Диабетические продукты - амилозный. Всё должно быть расписано по сырьевым направлениям. Белгородцы были в восторге!
И самое главное: создавая продукцию, нужно учитывать как внутреннее, так и внешнее потребление. Так вот, определяющим является внутреннее потребление. До тех пор, пока мы не будем чётко знать, сколько мы производим и перерабатываем своей продукции, - двигаться вперёд сложно.
- А сколько цветов кукурузы вы знаете? - спрашивает Тимчук. И, не дожидаясь ответа, начинает показывать мне слайды с изображением декоративной кукурузы - чуть ли не всех цветов радуги.
- Красота-то какая! - не выдерживаю я.
- А красота, между прочим, субстанция дорогая, - улыбается Виктор Михайлович. И уже серьёзно добавляет: - А кукуруза такая - главное сырьё для изготовления экологически чистых пищевых красителей…
И получается, что есть чем нам торговать, и вроде бы уже скоро и можно будет на европейских рынках - но рефрен у песни тот же. Чтобы государство или хоть чуть-чуть помогало, или чтоб ну совсем уж не мешало…
http://timeua.info/110311/36391.htmlУКРАИНЦЫ ВИНЯТ В ПОВЫШЕНИИ ЦЕН СПЕКУЛЯНТОВ
"Слава Севастополя", 10.03.2011, АР Крым
Накануне Великого поста овощи в стране подорожали более чем на 5%.Гречневая крупа, похоже, вообще вышла из-под контроля, достигнув в Севастополе 7 марта цены без малого 25 гривен за килограмм.
Потребительские цены в феврале 2011 года выросли на 0,9% по сравнению с ценами в январе текущего года. Среди продуктов питания овощи подорожали больше всего. Об этом свидетельствуют данные Госкомстата Украины.
Так, в феврале "фаворитами" по росту цен стали овощи, прибавив 5,1%. В частности, картофель подорожал на 5,5%. Также существенно прибавили в цене фрукты-3,3% и подсолнечное масло-2,3%, сообщает ЛІГАБізнесІнформ.
В это же время хлеб и хлебопродукты подорожали на 1,8%, кондитерские изделия из сахара-на 1,1%, кондитерские изделия из муки-на 1%. Почти на 1% (0,9%) повысились цены на рыбу и рыбопродукты, на сахар-на 0,7%.
Что касается самой ходовой для украинского стола каши-гречневой,-то на начало марта Антимонопольный комитет Украины (АМКУ) рассматривал пять дел о нарушении конкурентного законодательства участниками рынка гречихи.
В интервью ЛIГАБізнесIн - форм первый заместитель председателя АМКУ Юрий Кравченко сообщил, что, по предварительным результатам рассмотрения одного из дел, обнаружены признаки сговора отдельных участников рынка относительно безосновательного повышения цен на крупу гречневую урожая 2009 года. В ходе указанных дел выяснено, что существенное повышение цен на гречиху было совершено фасовщиками этой продукции, которые по действующему законодательству определены как производители продукции. В частности, фасовщики, имея небольшую себестоимость услуг по фасовке, значительно повышали цены на уже фасованную крупу, которая поставляется в торговые сети. И это при том, что в начале февраля Министерство аграрной политики и продовольствия Украины и ведущие предприятия-производители гречневой крупы подписали меморандум, предусматривающий установление оптово - отпускной цены на крупу гречневую на уровне не выше 12,6 грн/кг, а розничную цену-на уровне 13,90 - 14 грн/кг. И если, по сообщению столичных изданий, в некоторых торговых сетях цена на гречку превышает максимальные 14 грн/кг, то в Севастополе она "умудрилась" достигнуть 24 - 25 гривен за килограмм, причем на одном из самых дешевых рынков города.
Вообще, по данным Севастопольского управления статистики, в нашем городе цены растут быстрее, чем в среднем по Украине. Так, индекс потребительских цен в январе 2011 года по Украине составил 101%, а по Севастополю-101,4%. Подорожание овощей в городе составило от 8 до 10 процентов.
Причиной такого буйного роста цен по стране более половины участников опроса, проходившего на BIZ.liga.net, назвали спекулянтов и посредников. 55,2% респондентов в дороговизне продовольствия видят спекулятивные действия тех, кто выступает промежуточным звеном между производителем и магазином,-посредников.
На втором месте среди причин подорожания со значительным отрывом разместилась "высокая инфляция". В качестве объяснения роста цен инфляцию назвали 24,4% участников опроса.
Эксперты установили качество китайской гречки
Результаты экспертизы образцов гречихи и крупы гречневой, которые законтрактованы для импорта из Китая в Украину, показали, что продукция соответствует продовольственному назначению для потребления населением. Об этом ЛІГАБізнесІнформ сообщили в Министерстве аграрной политики и продовольствия Украины.
В ходе экспертизы было исследовано четыре образца, а именно: гречихи (сырья), крупы гречневой обжаренной, крупы гречневой слабо обжаренной и крупы гречневой необжаренной.
Как показали результаты экспертизы, сообщают в Минагропроде, гречка в образце соответствует первому классу, а крупа гречневая обжаренная, крупа гречневая слабо обжаренная и крупа гречневая необжаренная в образцах соответствуют первому сорту. Все образцы соответствуют продовольственному назначению для потребления населением.
Около 800 тысяч тонн из 1 млн тонн гречихи, которую производит Китай, используются для продовольственных нужд. Страны ЕС сегодня экспортируют (импортируют? – Ред. обзоров РП) гречку из Китая, в частности, для диетического и детского питания.
http://www.slava.sebastopol.ua/media/?cnt=staty_show&yr=2011&mnt=3&day=10&id=25020ТОЧКА ЗОРУ
ДЛЯ РОЗВИТКУ СЕЛА ТРЕБА ВИРІШИТИ ПИТАННЯ З РИНКОМ ЗЕМЛІ
Ірина Чуб, "Зоря", 10.03.2011, Дніпропетровська обл.
Ринок землі - головна тема інтерв'ю з народним депутатом від фракції Народної Партії Миколою Деркачем.До 2012 року в Україні діє мораторій на продаж і купівлю землі, ініціаторами якого свого часу були депутати від Народної Партії. Це, звичайно, не означає, що земля в нашій країні не продавалася й не купувалася.
Деякі експерти, виступаючи проти продажу землі, пояснюють це тим, що наш відомий в усьому світі чорнозем - це останній бастіон народного надбання, який не можна здавати. Інакше, говорять вони, нічого не залишиться. Яка позиція в цьому питанні Народної Партії? Про це розмова з народним депутатом від фракції Народної Партії Миколою Деркачем.
- Миколо Івановичу, під час одного з інтерв'ю ви торкнулися теми складної ситуації на світовому ринку продовольства. Цей факт відзначив і президент України, зазначаючи, що у зв'язку з необхідністю забезпечення економічної безпеки, наша держава має проводити прагматичну аграрну політику. Перший крок на цьому шляху, за словами глави держави, створення земельного банку. Як ви вважаєте, це допоможе нам вирішити питання забезпечення населення продуктами власного виробництва й відкриє вихід на світові ринки?
- Звичайно, для забезпечення розвитку українського села необхідно вирішити питання з ринком землі для того, щоб селяни могли спокійно працювати, знаючи, що завтра ніхто не прийде й не забере їхню землю.
Народна Партія була ініціатором введення мораторію на продаж землі, що буде діяти до 2012 року. Умовою зняття цієї заборони, на нашу думку, має бути створення Державного земельного банку, що буде викуповувати землю за ціною, не нижчою за ринкову. Якщо сьогодні, за діючою законодавчою базою, точніше, за її відсутності, буде введений повний ринок землі, то вся земля буде скуплена. Причому, як неодноразово підкреслював лідер Народної Партії Володимир Литвин, буде скуплена за нічим не забезпечені папірці. І інвестиції в цю землю будуть мінімальні.
- Але ж ви не будете заперечувати, що в Україні давно існують тіньові схеми купівлі і продажу землі.
- Тіньові схеми як працювали, так і працюють далі... Але від цих маніпуляцій український аграрій не одержав нічого, і проблеми як були в села, так і залишаються.
Сьогодні до процесу розробки і впровадження земельної реформи мають бути підключені фахівці, які б оцінили стан українських земель, визначили вартість гектара в кожній області, дали свій прогноз, і тим самим ми могли б показати кожному, хто хоче купити і продати наділ, що відбувається з землею на даний момент. У цьому випадку повинні бути чітко вивірені всі "за" і "проти", повинен бути зрозумілий механізм і зрозумілі заборони. Адже не секрет, що нерідко громадянин України купує на своє ім'я великі ділянки, а користуються ними іноземні компанії.
- Так буде чи ні подовжений після 2012 року мораторій на продаж землі?
- Це залежатиме від того, на якій стадії знаходитиметься земельна реформа. Якщо на той час будуть розроблені механізми купівлі й продажу землі, а, значить, будуть прийняті відповідні законопроекти, то, цілком можливо, мораторій буде знятий. Але суть проблеми в тому, що для підтримки фермерів і власників землі створення земельного банку аж ніяк не обов'язкове. Адже якщо за сьогоднішньою ініціативою земельний банк буде надавати кредити на вигідних умовах, то більшого поки що селу й не треба.
Але у разі, якщо умови надання кредитів цієї організації не будуть відрізнятися від комерційних банків, то необхідності в такій ініціативі я не бачу.
- Отже, в Україні існує проблема ринку землі чи проблема кредитування аграріїв?
- В Україні вже 98% колишніх членів КСП одержали державні акти на право власності на земельну ділянку, що автоматично надає право її продажу. Отже, основна проблема не в тому, продавати землю чи ні. Головне - кому й на яких умовах продавати, адже ринок сільськогосподарських земель у всіх країнах жорстко регламентований.
Починаючи з 2000-го КСП через різні причини - економічну кризу, відсутність джерел кредитування й відсутність державної підтримки - потрапляли під вплив великих торгово-промислових і фінансових компаній через неможливість повернути гроші, які аграрії брали для своєї роботи. Інші підприємства поглинули елеватори, комбікормові заводи, яким необхідна безперебійна поставка необхідної продукції за низькими цінами.
Для них це було вигідне капіталовкладення і, відповідно, продукцію на землях колишніх КСП почали вирощувати винятково економічно вигідну, тобто соняшник, рапс та інші зернові. Це, у свою чергу, призвело до продовольчої залежності національного ринку від імпорту цілого ряду важливих видів продовольства. Ось звідки проблема з гречкою!
Але якщо нам бракує власного досвіду, можна звернутися до досвіду розвинених держав. Наприклад, іноземні компанії не допускаються до одержання ліцензії на сільськогосподарську діяльність у ряді країн. У цьому випадку, вкласти кошти в сільське господарство, приміром, у США вони можуть на основі асоційованого членства без права керування, у Франції - шляхом об'єднання капіталів з фермером для спільного виробництва продукції, регульованого спеціальним законодавчим актом.
Виходячи з цього, право на придбання земель сільськогосподарського призначення визнається тільки за тими бажаючими, хто має досвід роботи на землі, живе і безпосередньо працює у своєму господарстві, а також платить податок у бюджет місцевої громади.
- Миколо Івановичу, а ці норми передбачені в проекті Закону України "Про ринок землі", що обговорюється у Верховній Раді?
- Ні, саме тому Народна Партія виступає проти непродуманого продажу українських земель.
2 березня заплановано парламентські слухання щодо ситуації в земельній сфері, законодавчого забезпечення земельних відносин. Наша політична сила підтримала проведення таких зустрічей на високому рівні за участю широкого кола фахівців-аграріїв, вітчизняних і закордонних експертів. Для того, щоб дійти спільної думки з цих питань, необхідні політична воля, чітка державницька позиція, консолідація сил усіх, хто відстоює стратегічні інтереси аграрного бізнесу й українського суспільства.
http://www.zorya-gazeta.dp.ua/?n=ek20110301-2ОЛЕГ ЛЯШКО: "СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ КОНТРОЛЮВАТИМЕ ПОКАЗНИКИ СПОЖИТИХ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ"
Ольга Коваленко, "Вечірня Полтава", 09.03.2011
На сьогодні питання підвищення цін на житлово-комунальні послуги надзвичайно актуальне для мільйонів людей.Адже це питання виживання. При мінімальних пенсіях та зарплатах половину потрібно віддати за комунальні платежі. Переймається цією проблемою і народний депутат України Олег Ляшко. Виступаючи на засіданні Медіа-клубу "На власний погляд" у Києві, він прокоментував ситуацію, що склалася.
Заборгованість із заробітної плати не дає можливості вчасно сплачувати за комунальні послуги
- Проаналізувавши вартість послуг за платіжками з вересня по грудень 2010 року, виявилося, що загальна сума до сплати за комунальні послуги у моїй двокімнатній квартирі в Києві зросла майже втричі. Саме тому я зареєстрував у Верховній Раді проект Закону "Про введення мораторію на стягнення з громадян України пені за несвоєчасну сплату за житлово-комунальні послуги". Розгляд законопроекту відкладається, і взагалі, депутати відмовилися переглянути його, адже згідно з регламентом повинен минути місяць від моменту його реєстрації.
Питання підвищення платежів за житлово-комунальні послуги - це нагальні проблеми для більшості суспільства, тому Верховна Рада повинна прийняти цей мораторій. У країні на початок року заборгованість із заробітної плати становить 2 млрд. гривень. Люди, які не отримують кошти від держави, звичайно ж, не сплачують за комунальні послуги. У таких випадках споживач міг би подавати довідку, в якій вказана об'єктивна причина заборгованості.
Із 2011 року громадяни країни мають і пеню сплачувати, що у результаті призведе до спроби забрати за борги житло у власників. Минулого року у Верховній Раді проголосували за внесення змін у закон про судоустрій, які передбачають можливість розгляду у судах справ за позовами з погашення житлово-комунальних послуг без наявності відповідачів.
Система моніторингу дозволить споживачу прослідкувати, за що він сплачує
- Власним законопроектом пропоную Верховній Раді перевірити обґрунтованість встановлення розцінок на послуги. Кожний споживає воду, тепло, інше по-різному, тому потрібно встановити всім споживачам лічильники за рахунок тих, хто надає ці послуги, а не за кошти споживачів.
Для того, щоб знизити вартість тарифів, треба перевірити роботу житлово-комунальних підприємств. Адже нині у вартість послуги закладають і витрати на ГЖЕД, і на зар-плати, і на нові меблі. Люди повинні розплачуватися за котли багаторічної давності, несправне обладнання. Замість того, щоб використовувати гроші для модернізації обладнання, власники комунальних підприємств постійно підвищують ціни для власного збагачення.
Запропонований мною проект Закону "Про єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні житлово-комунальні послуги" депутати у Верховній Раді не підтримали.
Система моніторингу - це комп'ютерна система, яка передбачає створення замкненої мережі на рівні від споживача до постачальника. Її розробкою займалися фахівці Інституту кібернетики імені В. Глушкова. Співробітники інституту провели експеримент і результати показали, що споживачі втричі переплачують за надані їм комунальні послуги. Адже ця система контролювала показники лічильників - за скільки заплатив споживач, скільки він спожив, і на що використали його кошти. Законопроект відхилили, але знову буду його пропонувати, адже це дозволить частково подолати корупцію в цій сфері.
Потрібно також по всій країні встановити єдині тарифи. Для заохочення споживачів, які сплачують добровільно аванс за надані послуги, потрібно встановлювати знижки. Але поки що немає законодавчого підґрунтя для стягнення авансу чи встановлення заохочувань, тому обов'язково потрібно додати ці пропозиції до законопроекту. Влада повинна не підвищувати тарифи, а демонополізувати приватні комунальні підприємства.
"Сьогодні потрібно привести в політику вчорашніх недосвідчених студентів"
- Я завжди був самодостатнім, тому планую створити власну політичну силу. Нинішні політики не задовольняють потреби суспільства, виникла потреба у нових людях, у яких є нові ідеї, нова стратегія мислення. У 1991 році, після розпаду Радянського Союзу, стартові можливості України були найвищими серед усіх країн СНД. Сьогодні нам ставлять за приклад Грузію. Але ми самі винні у тому, що замість того, аби об'єднати зусилля та йти вперед, досягаючи результатів, витратили багато років на з'ясування стосунків.
Нині потрібно привести у політику вчорашніх недосвідчених студентів, які мають бажання, потенціал, мислення людей XXI століття.
Треба робити конкретні справи, битися не за лідерів, а за людей, за їхні інтереси. Хочу піти на вибори під прапором підтримки людей. Сьогодні в країні править великий капітал, який ніколи не дбатиме про бідних. Адже це база для визиску, заробітку. Лише при підтримці молоді країною зможе правити середній клас. Головне - направити енергію найактивнішого прошарку суспільства у правильне русло.
Сподіваюся, ми досягнемо змін еволюційним шляхом. Не хотілося б організовувати революцію, адже її роблять ідеалісти, а користуються плодами авантюристи.
http://www.vechirka.pl.ua/articles/2011/3/9/11630179/РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
У БЕРЕЗНІ ПОДОРОЖЧАЄ ВСЕ: ПРОДУКТИ, МЕБЛІ, "КОМУНАЛКА"
Жанна Попович, "Номер один", 09.03.2011, Тернопільська обл.
Незабаром на тернополян чекає такий собі "ціновий удар".Розніжені весняним сонцем, ми ще не зауважили сюрпризів від уряду. Проте вже незабаром на тернополян чекає такий собі "ціновий удар", адже у березні подорожчає все, починаючи від вартості комунальних послуг через здороження газу та електроенергії, до меблів, одягу, бензину до продуктів харчування.
Ціни на хліб виросли, мов на дріжджах
Вже наприкінці лютого на Тернопільщині на 20-40% подорожчав т.зв. несоціальний хліб. Не вдасться стримати і вартості "соціального" - через зростання ціни на борошно незабаром звичайні паляниці виростуть у ціні на 10-15%, визнав начальник відділу контролю за цінами на ринках продовольства держінспекції з контролю за цінами в Тернопільській області Андрій Кінах.
Сьогодні Міністерство торгівлі разом з Міністерством продовольства розробляють схеми поступлення борошна з державних резервів для здешевлення хліба масових сортів. Орієнтовна ціна на борошно вищого ґатунку буде становити 2500-2700 грн. за 1 тонну. Тобто підвищення ціни на борошно становитиме приблизно 20-30%.
Гречка побила рекорди
Не дарма експерти вважають перший рік президентства Віктора Януковича періодом масового подорожчання основних харчових продуктів. Найбільше у минулому році і в I-му кварталі 2011-го подорожчала гречка - ще вчора цей ординарний продукт раптом став стратегічним і подорожчав більш ніж на 300%. Хоча причина такої динаміки банальна: зменшення врожаю та відсутність у країні запасів гречки заради подолання дефіциту.
Водночас на 20-150% подорожчали всі молочні продукти, при цьому ціни догори штовхав дефіцит сировини на внутрішньому ринку, зовнішні фактори та зміни у законодавстві, коли переробників зобов'язали платити ПДВ до бюджету, в той час як раніше вони перенаправляли суму податку на закупівлю сировини.
Овочі подорожчали в середньому на 40%, дійшло навіть до рекордів: у розпал сезону капуста коштувала рекордні в історії України 7 грн./ кг. Соняшникова олія, вартість якої була однією з найстабільніших в Україну і майже весь рік трималася на рівні 10-11 грн./ літр, у січні 2011-го різко подорожчало до 16 грн./ літр. Хліб завдяки жорсткому адміністративному регулюванню цього бізнесу місцевою владою подорожчав у межах інфляції, додаючи до ціни 1% на місяць.
Перш ніж телефонувати, порахуйте абонентну плату
І це ще не все. Протягом 2011 року плата за місцевий зв'язок у містах збільшиться на 35%, а в селах на 56%. До кінця року Національна комісія з питань регулювання зв'язку пропонує підвищити мінімальну абонплату в містах на 35% до 26,64 грн. на місяць (з ПДВ), у селах - більш ніж на 56%, до 16,42 грн. на місяць з урахуванням податку, а для абонентів із тарифними планами без тарифікації місцевих розмов - на 54%, до 41,61 грн. на місяць (з урахуванням ПДВ) у містах та до 18,51 грн. на місяць (з ПДВ) у селах. При цьому регулятор обіцяє знизити плату за встановлення телефону, але не називає конкретного розміру знижки.
Долар може впасти
Як не дивно, але динаміка внутрішніх цін позитивно позначиться на курсі валют. Аналітик Українського аналітичного центру Вікторія Кернеш переконаний, що вже найближчим часом пропозиція іноземної валюти перевищить попит на неї. У підсумку це змусить Нацбанк зменшити обмінний курс гривні.
Рішення про виділення Україні чергового траншу МВФ має заспокоїти найзатятіших песимістів щодо майбутнього курсу долар/гривня. Додаткової впевненості додає вдале розміщення єврооблігацій українським урядом на $ 1,5 млрд. під 7,95% річних.
Тому можна говорити про те, що у найближчий місяць курс долар/гривня зупиниться на рівні 7 грн. 95 коп. із можливими невеликими відхиленнями в 0,2% від курсу.
Фактично українська економіка починає жити за фіксованим курсом долара, як це було до кризи, каже Вікторія Кернеш. Стабільність гривні може призвести до зростання пропозиції валюти на українському ринку.
НБУ як регулятору необхідно буде утримувати баланс на валютному ринку і скуповувати надлишки доларів. У лютому це не буде носити масового характеру, але вже в березні обсяги викупу валюти Нацбанком зростуть прискореними темпами. У свою чергу це призведе до збільшення грошової маси в країні.
Додаткова пропозиція валюти на ринку може прискоритись, якщо буде остаточно заборонено кредитування фізичних осіб у валюті. "Думаю, вже у квітні-травні НБУ доведеться знизити курс до рівня 7,9 грн. за долар, підкреслила експерт. За таких умов основним полем для валютних спекулянтів стане євро. Це прямо пов'язано з падінням євро щодо долара США. Тому необхідно орієнтуватися на курс євро/гривня на рівні 10,55-10,65 грн.", - вважає аналітик Вікторія Кернеш
http://www.numberone.te.ua/?page=news&newsid=1275СКАНДАЛИ
ШКЛЯР ЧИ ТАБАЧНИК, - ДИЛЕМА, ПЕРЕД ЯКОЮ ПОСТАВ ПРЕЗИДЕНТ
Юлія Сокирка, "Поступ", 10.03.2011, Львівська обл.
Святкування Шевченківських днів кожного року співпадає із другою не менш важливою подією, а саме - врученням Шевченківської премії.Проте цього року цей захід, як і ряд інших публічних подій, не обійшовся без скандалу. Серед числа лауреатів не було імені Василя Шкляра, який, як відомо, відмовився від премії через невиконання президентом його ультиматуму, а саме звільнення Дмитра Табачника з посади міністра освіти, сім'ї, молоді і спорту. Як наслідок, президент не включив Шкляра в указ про вручення Шевченківської премії, та й сам був відсутній на нагородженні у зв'язку із забороною лікарів.
Нагадаємо, що роман "Чорний ворон" Василя Шкляра відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії - боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 20-х роках XX сторіччя. Головний герой роману - холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон - воює проти більшовиків, які окупували Україну і встановлюють у ній свій лад.
Навколо самого роману та його автора розгорівся чималий скандал. Серед обурених опинився регіонал О. Фельдман, якого обурили слова "жиди" та "кацапи", які є в романі і постійно описуються в негативному світлі. Найгостріше сприйнялася теза Василя Шкляра про Крим і Донбас "як ракові пухлини" на тілі України. Ще до Фельдмана ксенофобським та антисемітським назвав роман Шкляра директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький. Серед інших критиків роману - регіонали Олена Бондаренко та Олександр Чаленко.
Напротивагу регіоналам роман підтримали депутат Львівської обласної ради Олександр Старовойт, член ВО "Свобода" Ірина Фаріон та нардеп Володимир Яворівський. Олександр Старовойт навіть закликав земляків не купувати книги "Фоліо" через звинувачення зі сторони Красовицького.
Підтримує позицію Шкляра і голова політради "Нашої України" Валентин Наливайченко На його переконання, хоча В. Шкляра та його роман "Чорний ворон", всупереч рішенню Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, не названо в президентському указі, для багатьох українців саме він є заслуженим лауреатом Шевченківської премії. Більше того, він заявив, що "Наша Україна" викупить частину накладу роману "Чорний ворон" та безкоштовно передасть його у шкільні бібліотеки.
В свою чергу Василь Шкляр всіляко заперечує звинувачення в ксенофобії та антисемітизмі.
"Мій роман не антиросійський, а протизагарбницький. Крім того, це художній твір зі своєю людською історією, філософією, характерами. Шевченківську премію дають за витвори мистецтва, а не за ідейну спрямованість. При чому тут влада? І невже ви допускаєте, що такі могутні особи, як Іван Драч, Марія Стефанюк, Василь Герасим'юк, Євген Станковіч, Мирослав Скорик, Роман Балаян, які входять до Шевченківського комітету, могли піддаватися тиску? Крім того, я знаю, що і в АП є люди, які прочитали "Чорного Ворона" з відкритим серцем", - відзначив сам автор скандального роману.
Крім того, Василь Шкляр говорить про підтримку свого роману зі сторони, як росіян, так і євреїв. "Я прошу у всіх своїх прихильників, особливо росіян і євреїв, які почали робити свої внески на фільм "Чорний Ворон", прощення за те, що відмовився від премії", - заявив Шкляр.
Слід відзначити, що напередодні з ініціативою зібрати кошти на альтернативну премію для Василя Шкляра виступив Юрій Андрухович. Відтак у блогах та соціальних мережах сотні людей висловили готовність скинутись, щоб "провчити владу", яка проігнорувала рішення Шевченківського комітету.
Нагадаємо, що в ефірі ТВі Василь Шкляр розповів, що хотів би зняти фільм за книгою "Чорний ворон". За його словами, йому телефенонували з багатьох країн, зокрема з Польщі, і відзначали, що Єжи Гофман зацікавився його книгою і підганяє його із сценарієм.
Серед інших конкурентів Василя Шкляра варто відзначити довгожданий роман Ліни Костенко "Записки українського самашедшого", тираж якого моментально розлетівся Україною. На думку члена комітета з Національної премії імені Тараса Шевченка Дмитра Стуса, твір Ліни Василівни не можна назвати слабким, але й шедевром назвати також складно, адже такий текст в першу чергу має комерційне призначення.
З іншої сторони, не можна оминути ультиматум, який висунув Шкляр. "Виражаю Вам своє шанування і прошу Вас врахувати в указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородженні мене Шевченківською премією в той час, коли у влади в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника", - пише у листі до президента Василь Шкляр.
На думку журналіста Олександра Чаленка, відмова Шкляра від премії насправді вигідна українській владі. У зреченні Шкляру, на думку журналіста, допомогла в першу Адміністрація президента, і зокрема Ганна Герман. На його думку, саме Ганна Герман писала листа до президента, аби таким чином реабілітувати його як в очах європейської спільноти і зберегти свій електорат на Сході. Та й сам стиль написання листа, накшталт "я засвідчую Вам свою повагу" аж ніяк не в стилі Шкляра.
Такої ж думки дотримується політолог Володимир Корнілов, який також не виключає слід Ганни Герман у цій темній історії. "Я не виключаю, що тут був елемент режисури з боку Банкової. Якби 9 березня президент вручив премію за ксенофобський роман, він опинився би під пресом критики з Європи, Росії й Ізраїлю. Тож я припускаю, що Ганна Герман, яка, власне, й підставила Януковича своїм лобіюванням цього роману, і вмовила Шкляра написати такий лист, щоб дати можливість Януковичу вийти з ситуації без скандалу", - відзначив політолог.
Ганна Герман такі зави вваждає нічим іншим, як відвертою провокацією. Василь Шкляр у свою чергу відзначає: "Це чергова провокація, яка йде з того самого джерела, від Дмитра Табачника і його команди. Очевидно, ці провокатори, які кинули на мене тінь підозри, що начебто я робив це під впливом Банкової, занепокоєні збуренням у суспільстві. Зокрема, їх дуже схвилювала ініціатива Юрія Андруховича і ентузіазм багатьох українців, які хочуть вручити мені народну Шевченківську премію".
З іншої сторони, не можливо не помітити того факту, що скандал навколо Шевченківської премії розгорівся саме в той час, коли в "Дзеркалі тижня" був опублікований Меморандум з МВФ. Таким чином влада намагається відволікти увагу людей від просто катастрофічної ситуації у країні. Проте дійшло до того, що жодний літературний скандал вже не спроможний приховати тотальне подорожчання життя, непопулярну пенсійну реформу, підвищення тарифів на ЖКГ, щоденне зростання цінн на пальне…Перелік негараздів настільки довгий, що літературних скандалів на нього просто не вистачить.
http://postup.brama.com/usual.php?what=70667ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
ЛІКИ ДЛЯ МЕДИЦИНИ
Іван Гаврилович, "Галичина", 10.03.2011, Івано-Франківська обл.
Міністр Ілля Ємець: «Чинить зло той, хто береться за операцію, не знаючи, чим вона закінчиться.»Реформування сьогодні потребує багато галузей життєдіяльності українського суспільства, а охорона здоров'я - чи не найбільше. Адже ця галузь дійшла до нас у майже незмінному ще з радянських часів вигляді. Ми вже давно хіба що з посмішкою сприймаємо ту статтю Конституції України, яка декларує безплатну медичну допомогу для населення.
Що з цього приводу думає новий міністр охорони здоров'я - відомий в Україні дитячий хірург-кардіолог Ілля Ємець? Уважно прислухалася до слів столичного гостя переповнена зала Івано-Франківського обласного академічного муздрамтеатру ім. І. Франка. Були тут голови райдержадміністрацій та районних рад, міські голови, їх заступники з гуманітарних питань, головні лікарі обласних лікувальних закладів, центральних районних, міських, дільничних, номерних лікарень, амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, депутати-медики обласної ради і т. д. Бо зміст розмови, що відбулася на розширеному засіданні колегії головного управління охорони здоров'я ОДА, вийшов далеко за рамки традиційного підбиття підсумків діяльності цієї галузі за минулий рік та визначення завдань на перспективу, а стосувався пріоритетів і напрямів проголошеного у державі реформування медицини, діяльної участі в ньому як самих медиків, так і владних структур.
Окреслюючи ці пріоритети, І. Ємець відразу обмовився:
- Взагалі-то, підтримуючи обома руками необхідність кардинальних змін у вітчизняній охороні здоров'я, я не хотів би, щоб у поняття "реформа" хтось вкладав заклик рубати з плеча і тим самим піддавав загрозі руйнування матеріальний і кадровий потенціал галузі, що складався впродовж десятиліть. Я - за еволюційний шлях реформування нашої медицини. І ще, якщо провести аналогію з практикою роботи хірургів, котрим щодня доводиться оперувати пацієнтів, зазначу: чинить зло той, хто береться за операцію, не знаючи, чим вона закінчиться. Бо треба завжди бути налаштованим на успішний її результат, а задля цього наперед чітко планувати свої дії. Аби задумане реформування української медицини принесло нам успіх, воно передусім повинно мати системний характер, охоплювати всю галузь.
Починати ж маємо з того, на що не потрібно затрачати ні копійки грошей, - починати кожен медик повинен із самого себе, здійснюючи реформу у відносинах на рівні лікар-пацієнт. Скажу прямо: тих, хто по-хамськи ставиться до хворих, гнатимемо з медицини. Відповідальність за долю хворих, які звертаються до медиків по допомогу, має починатися із завідувача фельдшерсько-акушерського пункту і закінчуватись начальником обласного управління охорони здоров'я. Я - за оновлення кадрів, зокрема тих головних спеціалістів лікувальних закладів, котрі неспроможні забезпечити їх діяльність згідно з сучасними вимогами.
Реформування галузі передбачає зміну принципу її фінансування: кошти з Державного бюджету виділятимуть не з розрахунку на утримання одного ліжко-місця в лікарні, як було дотепер, а на надання медичних послуг пацієнтам, на утримання такого штату медпрацівників, який би відповідав саме обсягу надання цих послуг, а не кількості ліжок у лікарні. Бо такий принцип діє в усьому цивілізованому світі...
Серед основних напрямів реформування медицини І. Ємець назвав створення центрів екстреної та швидкої медичної допомоги, котра в тих же розвинених країнах функціонує як окрема структурна одиниця. Треба значно підвищити рівень надання невідкладної кваліфікованої допомоги пацієнтам на дошпитальному етапі. Це не під силу, скажімо, відділенням швидкої допомоги районних та міських лікарень, машини яких обслуговують виклики здебільшого хронічних хворих.
МОЗ посилить увагу до того, як працює первинна медико-санітарна ланка охорони здоров'я, сприятиме зміцненню її матеріально-технічної бази. Бо й сам і. Ємець, як він сказав, за два з половиною місяці перебування біля керма міністерства мав нагоду під час поїздок у регіони переконатися в низькій якості надання первинної допомоги хворим, особливо в сільській місцевості.
Доповідач - перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я ОДА (в ході засідання колегії він почув про своє призначення начальником управління) Микола Олінійчук так охарактеризував основні напрями реформування прикарпатської медицини:
- Йдеться не про закриття лікарень у районах, про яке тепер стільки балачок, а про перепрофілювання номерних, дільничних лікарень з тим, щоб вивільнені кошти використати на поліпшення технічного оснащення закладів вторинного рівня - ЦРЛ: тоді там зможуть ефективніше лікувати хворих. Адже маємо в середньому по області 79 лікарняних ліжок на 10 тисяч населення, тоді як по Україні цей показник становить 61 ліжко. Водночас у гірських районах краю ми навіть розширимо мережу амбулаторно-поліклінічних закладів, зважаючи на те, що жителям тамтешніх сіл складніше, ніж тим, хто живе на рівнині, добиратися до райцентру.
За словами М. Олінійчука, на сьогодні в закладах первинної ланки прикарпатської медицини аж 80 вакансій. Про те, щоб вони були заповнені, мали б подбати й сільські ради, а саме відремонтувати невикористовувані житлові приміщення для молодих спеціалістів-медиків.
М. Олінійчук поінформував про плани запровадити цільові профілактичні огляди жителів населених пунктів, які дозволять виявляти на ранніх стадіях небезпечні недуги, бо нині часто люди звертаються до лікаря вже із запущеними хронічними їх формами. Половина сільських лікарських амбулаторій не має автомобілів для виїздів до хворих. Лікувально-профілактичним закладам краю потрібні сучасні рентгенапарати, ендоскопи, апарати УЗД, недавно створеному обласному територіальному центрові екстреної медичної допомоги та медицини катастроф - реанімобілі...
Голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк своєю чергою спростував поширювані деким чутки:
- Це спекуляції навколо реформування медицини в області. Жодної з ЦРЛ ніхто не збирається закривати. Навпаки, будемо їх технічно переоснащувати - з цією метою ми й проголосили 2011-й роком медицини на Прикарпатті. Кошти для здійснення цього задуму закладено в обласному бюджеті, акумулюють їх райдержадміністрації та районні ради. Маємо надію, що фінансування закупівлі нового медичного, зокрема діагностичного, обладнання для прикарпатських лікарень буде доповнено ще й грошима з Держбюджету.
Цілком підтримуючи в цьому плані міністра, хотів би до тих лікарів, хто забуває клятву Гіппократа, звернутися такими словами: "Будь у першу чергу людиною!". На жаль, є в області прикрі випадки, коли через халатність, байдужість окремих медпрацівників навіть помирають хворі. З другого боку, всі лікарі повинні працювати над підвищенням свого фахового рівня, а стимулювати їх до цього має кваліфікаційна комісія. Ми готові за рахунок обласного бюджету направляти прикарпатських медиків на стажування і в найкращі клініки світу. Бо розуміємо, що, скажімо, новітня медична апаратура, яка вже надійшла і ще надійде лікувальним закладам, буде мертва, якщо не матимемо висококваліфікованих спеціалістів для її обслуговування...
Голова ОДА також нагадав присутнім про необхідність виконання його спільного з головою обласної ради О. Сичем розпорядження, яким передбачено, щоб у штаті кожної загальноосвітньої школи краю був лікар або принаймні медсестра.
Голова обласної ради Олександр Сич, виступаючи на засіданні колегії, образно сказав:
- Те, що я тут почув, - ціле море медичної проблематики. Пливучи в цьому морі, побачити б, де земля. Медицина - чи не найбільш "законсервована" галузь в Україні, і, звісна річ, далеко не просто буде, задекларувавши її реформування, домогтися в ній позитивних змін на практиці. Запровадити б на перших порах бодай соціальний мінімум надання хворому безоплатних медичних послуг, який гарантувала б держава. Причиною поширеної нині серед медиків "епідемії поборів" є низька їхня зарплата, яку уряд мав би значно підвищити, якщо хоче позбутися цього негативного суспільного явища. Треба вдосконалити на державному рівні фінансування охорони здоров'я - виділяти кошти для того чи іншого району залежно не від числа лікувальних закладів, а від кількості населення в ньому. Реклама ліків через ЗМІ - то, як на мене, велике зло, яке завдають суспільству ділки фармацевтичного бізнесу. Вважаю, що доцільно відновити квоту для вступників до медуніверситетів із сільської місцевості з тим, щоб юнаки і дівчата поверталися туди працювати...
Цю пропозицію підтримав народний депутат України Василь Чуднов, сам уродженець гірського села. На його думку, варто також відновити будівництво в селах гуртожитків для молодих спеціалістів, надавати їм пільги в оплаті комунальних послуг.
Саме через відсутність належної інфраструктури для молодих лікарів, переконаний в. о ректора Івано-Франківського національного медичного університету Любомир Глушко, з підготовлених у їхньому ВНЗ більш як 550 лікарів загальної практики - сімейної медицини на сьогодні за здобутим фахом працює менше половини. Лише 40% лікарів сільських амбулаторій проживає в селах - більшість щодня доїжджає на роботу з міст. Л. Глушко вважає, що в державі наразі немає системи у підготовці спеціалістів екстреної медичної допомоги, потрібно також суттєво змінити систему післядипломної освіти лікарів. Він наголосив на необхідності проводити в школах превентивні медогляди учнів (зокрема з огляду на йододефіцит, від якого потерпає населення Прикарпаття), відкрити в кожній школі стоматологічний кабінет.
На думку професора цього ж ВНЗ Василя Поповича, чимало сучасного діагностичного обладнання в обласних лікувальних закладах використовується неефективно. Та й про медуніверситетську клініку в краї знають ще недостатньо. Тим часом вона могла би повніше й ефективніше слугувати для лікування прикарпатців.
Головного державного санітарного лікаря області Михайла Яворського турбує незадовільне кадрове забезпечення їхньої служби. Він запропонував, щоб у місцевому медуніверситеті готували і спеціалістів медико-профілактичного напряму. Давно треба оновити обладнання районних санепідстанцій, зокрема мікроскопи 40-річної давності, дезінфекційні камери, придбані більше двох десятків років тому.
Директор Івано-Франківського базового медичного коледжу Володимир Стасюк вважає, що в медуніверситеті доцільно готувати і медсестер-магістрів. Можна зекономити чимало коштів на утримання лікарень, створивши там відділення денного перебування пацієнтів. А для них самих знизився б тягар фінансових витрат на медикаменти, якби лікувальні заклади мали свої аптечні підрозділи, в містах працювали муніципальні аптеки. Пора б уже поширити й на нашу область практику діяльності благодійних кас як прообразу страхової медицини, яка добре зарекомендувала себе на Житомирщині.
Кадрову проблему порушив і головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Радислав Котурбаш. Він вважає, що область втратила 10% педіатрів через непродумане перепрофілювання їхніх посад на лікарів загальної практики - сімейної медицини. Як відрадний момент Р. Котурбаш відзначив те, що, попри збільшення серед новонароджених маловагових і глибоко недоношених дітей, показник смертності малюків на Івано-Франківщині знизився порівняно з 1991 роком на 58% (в Україні - на 40%). В той же час область повинна мати повноцінну медико-генетичну лабораторію, де могли б отримати вичерпну консультацію батьки перед заведенням потомства, вагітні жінки. Так само назріла необхідність створити на базі ОДКЛ Західноукраїнський центр з ретинопатії, адже лише в нашому регіоні потребують таких операцій щороку в середньому 130 дітей. Головний лікар ОДКЛ сподівається, що в їхньому закладі, як і обіцяло керівництво області, нинішнього року буде відкрито відділення дитячої онкопатології.
І всі медики, безперечно, сподіваються (як, звісно ж, і ми, їхні пацієнти), що реформи в галузі охорони здоров'я, котра, як сказав ілля Ємець, є чутливим індикатором до змін, не буде "забалакано", а декларації й добрі наміри таки перейдуть у площину конкретних справ. Бо від того, як почувається й функціонує медицина, залежить здоров'я нації, а отже, і її майбутнє.
http://www.galychyna.if.ua/index.php?id=single&tx_ttnews[tt_news]=14405&tx_ttnews[backPid]=24&cHash=f879d0d12aЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ЕКОЛОГИ КОНСТАТУЮТЬ: ЗАКАРПАТСЬКІ РІЧКИ ЗАБРУДНЮЮТЬСЯ НАФТРОПРОДУКТАМИ ТА ІНШОЮ ХІМІЄЮ
"Rionews", 09.03.2011, Закарпатська обл.
Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області виставлено претензію за порушення вимог Водного Кодексу України.Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області за підсумками перевірки додержання природоохоронного законодавства Ужгородською дистанцією водопостачання ДГТО "Львівська залізниця" та за результатами проведених інтрументально-лабораторних вимірювань було встановлено забруднення поверхневих водойм області. А саме, у потік Мочарка, водойму комунально-побутової категорії, каналізаційними очисними спорудами (КОС) ст. Королево було скинуто 7,976 тис.м3 недостатньо очищених стічних вод з перевищенням нормативів гранично допустимого скиду по нафтопродуктах, а у р. Тиса, рибогосподарську водойму ІІ категорії, КОС ст. Саловка скинуто 2,216 тис.м3 недостатньо очищених стічних вод з перевищенням нормативів гранично допустимого скиду по азоту амонійному, нітритах, хлоридах, сульфатах, нітратах, чим порушено вимоги ст. 70 Водного Кодексу України.
Інспекцією відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів проведено розрахунок шкоди, завданої природним ресурсам, та виставлено претензію на суму 1,092 тис. грн. для добровільного відшкодування збитків.
В разі залишення претензій без відповіді Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області буде подано позовну заяву до Господарського суду Закарпатської області щодо стягнення зазначеної суми.
Державна екологічна інспекція в Закарпатській області
http://rionews.com.ua/mixed/socio/now/n116715924
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 11 березня 2011 року включно. * * *
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: /044/255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.