Випуск 73, 22 жовтня 2010
р. |
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
НЕ СПІТКНУВСЯ...РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
Денис Булгак, "Рівне вечірнє", 21.10.2010
Президент перевірив міцність бруківки, покладеної перед облдержадміністрацією. Берташу не було соромно.ПРЕЗИДЕНТ ВЕНЕСУЭЛЫ УГО ЧАВЕС ЗАИНТЕРЕСОВАЛСЯ УКРАИНСКИМИ САМОЛЕТАМИ
Элина Бекетова, "Объектив", 21.10.2010, Харьковская обл.
Министр промышленной политики Украины Дмитрий Колесников презентовал Президенту Венесуэлы Уго Чавесу потенциал отечественной авиапромышленности на базе ГП "АНТК имени Антонова".НИКОЛАЙ АЗАРОВ: "У НАС ЕСТЬ ВСЕ, ЧТОБЫ СДЕЛАТЬ 2011-Й ГОДОМ ИНТЕНСИВНОГО РАЗВИТИЯ"
М. Островская, "Южная правда", 21.10.2010, Николаевская обл.
Николаев с рабочим визитом посетил Премьер-министр Украины Н. Я. Азаров.
ДЕПУТАТЫ УШЛИ НА "ДЕМБЕЛЬ"ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
Николай Филиппов, "Крымская правда", 21.10.2010
Последнее для V созыва Верховного Совета АР Крым пленарное заседание прошло относительно спокойно.ВОЛОДИМИР ГРЕСЬ: "БЕЗ РЕАЛЬНОЇ РЕФОРМИ САМОВРЯДУВАННЯ НАША ФУНКЦІЯ ЛИШЕ ПРЕДСТАВНИЦЬКА..."
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 20.10.2010, Черкаська обл.
Голова Черкаської обласної ради підбиває підсумки 4-річної діяльності депутатського корпусу і робить прогнози на майбутнє.
ВИБОРИ У ЛЬВОВІ: БЕЗ "БАТЬКІВЩИНИ", БЕЗ ДЕМОКРАТІЇ?ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
Юлія Сокирка, "Поступ", 21.10.2010, Львівська обл.
Вибори до Львівської обласної ті міської рад можуть бути визнані недійсними і для цього є усі підстави."ФАЛЬСИФИКАТОРЫ ДОЛЖНЫ ПОМНИТЬ: ВРЕМЯ РАСПЛАТЫ ВСЕГДА ПРИХОДИТ"
Татьяна Владимирова, "Юг", 21.10.2010, Одесская обл.
Одесская городская территориальная избирательная комиссия грубо нарушает законодательство, - заявил народный депутат лидер партии "Фронт змін" Арсений Яценюк.РУСИФІКАЦІЮ ВІДКЛАЛИ?
"Вестник Кривбасса", 20.10.2010, Днепропетровская обл.
Близько двох десятків активістів криворізької організації партії "Свобода" та громадських об'єднань міста зібралися під стінами виконкому на акцію протесту.
МОДЕЛЬ ДЛЯ ВЫБОРОВТОЧКА ЗОРУ
Владислав Ивченко, "Данкор", 20.10.2010, Сумская обл.
Против областных властей были выдвинуты громкие обвинения в злоупотреблениях админресурсом. А в ответ - тишина.У ЧЕРКАСАХ РЯТУВАЛИ МОВУ
Тетяна Роговська, "Вечірні Черкаси", 20.10.2010, Черкаська обл.
18 жовтня на Соборній площі біля облдержадміністрації пройшла Всеукраїнська акція протесту проти законопроекту "Про мови в Україні".ИЗБИРАТЕЛЬ, БУДЬ ГОТОВ!
Юлия Тесленко, "Газета по-харьковски", 20.10.2010
Рулоны из бюллетеней и очереди. "Газета…" выясняла, что ждет харьковчан на участках 31 октября.ОСОБЛИВОСТІ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ У ВІННИЦІ
Таїса Олійник, "Місто", 20.10.2010, Вінницька обл.
"Політичне бабине літо" у кандидатів закінчиться вже цього тижня.
ВОКРУГ И ОКОЛО ОСИ ДОБРАРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
Леонид Заславский, "Юг", 21.10.2010, Одесская обл.
Визит в нашу страну президента Венесуэлы Уго Чавеса по всем показателям больше, чем визит. Это символ внешней политики, которую Янукович предлагает своему государству.БОРИС ДЕЙЧ: ТЕ, КТО БУДУТ ЖДАТЬ РЕШЕНИЙ СВЕРХУ, ОКАЖУТСЯ НА ОБОЧИНЕ ПРОИСХОДЯЩИХ В СТРАНЕ ПРОЦЕССОВ
Борис Дейч, "Крымские известия", 21.10.2010
Трудная, эмоциональная кампания по выборам депутатов в местные советы уже находится в финальной стадии.УКРАЇНСЬКА КАЗКА ПРО ЩУКУ, ЛЕБЕДЯ І РАКА
Юлія Сокирка, "Поступ", 21.10.2010, Львівська обл.
Політичне життя в Україні нагадує казку - чим дальше, тим страшніше.АЛЕКСАНДР ВОЛКОВ СЧИТАЕТ, ЧТО ГУБЕРНАТОР МОЖЕТ СТАТЬ "ПОЛИТИЧЕСКИМ МУСОРОМ" ДЛЯ ПРЕЗИДЕНТА
Дмитрий Литовченко, "Панорама", 20.10.2010, Сумская обл.
По его мнению, Президент Украины Виктор Янукович уволит чиновников, которые используют административный ресурс во время избирательной кампании.
МАЛО ПЬЕМ. МОЛОКА...ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
Наталья Пилипенко, "Жизнь", 20.10.2010, Донецкая обл.
Об этом шла речь на очередном заседании регионального комитета по экономическим реформам под председательством губернатора Анатолия Близнюка.
КЕРІВНИКА ПІДПРИЄМСТВА, НА ЯКОМУ БОРГУЮТЬ ЗАРПЛАТУ, ВЗЯЛИ ПІД ВАРТУСКАНДАЛИ
Ірина Жук, "Місто", 20.10.2010, Вінницька обл.
В обласній прокуратурі заявляють, що панькатися і вмовляти боржників більше не будуть.
ЩОБ ТИ ЖИВ НА ОДНУ ЗАРПЛАТУ!
Ірина Жук, "Місто", 20.10.2010, Вінницька обл.
Мер і службовці виконкому Могилева-Подільського "розкидали" собі на зарплати 15,5 млн. грн. з бюджету міста?ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
НЕ СПІТКНУВСЯ...
Денис Булгак, "Рівне вечірнє", 21.10.2010
Президент перевірив міцність бруківки, покладеної перед облдержадміністрацією. Берташу не було соромно."Не хочеться, щоб поважні гості, ідучи до приміщення облдержадміністрації, спотикалися об ті бетонні плити, які нині лежать перед будівлею", - так влітку аргументував необхідність ремонту майдану перед адмінбудівлею голова ОДА Василь Берташ. Першим гостем, який ступив на оновлений за півтора мільйона бюджетних гривень майдан Просвіти, став Президент України Віктор Янукович. Таке ж бажання, очевидно, було й у місцевих активістів "Свободи", які мали намір в цей же день провести акцію протесту на цьому майдані. Однак суд заборонив їм ступати на майдан, аргументувавши тим, що там тривають ремонтні роботи.
Суд, щоправда, не врахував, що приїзд Президента може викликати такий ентузіазм у чиновників, що майдан, який ще день тому був незавершений, на ранок постане з бруківкою, яку старанно мили швабрами з милом, і посадженими квітами. Та Президенту ніколи було милуватися квітами. Купа людей на майдані відволікала увагу Януковича, щойно він вийшов з авто. З прапорами різних кольорів та з плакатами різного змісту. Одні радісно запевняли: "Янукович - наш Президент". Інші, намагаючись прорватись крізь щільну шеренгу молодиків спортивної статури ближче до місця зупинки кортежу Януковича, намагались, очевидно, не зовсім милі президентському вуху слова сказати. Але Президент, демонструючи відкритість, сам підійшов до мітингувальників, заявивши: "Я готовий вас вислухати."
Кілька хвилин небагатослівного спілкування і Президент разом з урядовою свитою у супроводі Василя Берташа попрямував до адмінприміщення, де також щойно завершили ремонт першого поверху.
Василь Берташ на засіданні комітету економічних реформ відзвітував перед Президентом про зростання надходжень до бюджету, про приріст промисловості, збільшення реальної зарплатні, про запровадження безкоштовної першої необхідної медичної допомоги. В той же час попросив Віктора Януковича посприяти у вирішенні на урядовому рівні питання щодо скасування мораторію на виділення земельних ділянок, що знаходяться в лісовому фонді, для розробки родовищ корисних копалин.
А також згадав про військові містечка та їхнє майно, яке не використовується і незабаром стане взагалі ні для чого не придатним. Їх, на думку "губернатора", варто передати громаді. Наголосив п. Берташ і на необхідності виділення державних коштів на ремонт і реконструкцію шкіл в області.
Водночас, керівник агрокорпорації з виробництва яєць "Крупець" Володимир Варфалюк попросив у Президента дешевих кредитів від державних банків під 5% для сільськогосподарських підприємств та скасувати декларування сільськогосподарської продукції.
Головний лікар Рівненської центральної міської лікарні Євген Кучерук поскаржився на важку процедуру розмитнення медичного обладнання, яке надходить як благодійна допомога з-за кордону. А Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА, розповів про заходи з відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія під загальною назвою "Проект Пересопниця", згідно з яким село, що нині занепадає, має перетворитися на постійний культурно-історичний центр.
Віктор Янукович пообіцяв всі почуті пропозиції вивчити. Але виступаючи на засіданні, дещо віддалився від конкретних проблем Рівненщини (окрім згадки про те, що подбає про виділення з держбюджету грошей на будівництво школи №14 в Рівному) та почав розповідати про більш загальне, не втомлюючись перераховувати свої заслуги та згадувати недобрими словами попередню владу, представники якої "їздять по світу та розповідають брехню про Україну".
- В Україні сьогодні є унікальна можливість розпочати системні реформи, модернізацію нашої країни. Ми пам'ятаємо часи, коли влада була розділена з'ясуванням політичних стосунків і протистояння на вищому рівні відображалося на ситуації в регіонах. Я кажу інвесторам, що вони дуже мужні люди, тому що прийшли в Україну в такі важкі часи. І, безумовно, країна має віддячити. Відновити принцип верховенства права. Ви згодні зі мною? - спитав Президент у присутніх в залі чиновників
- Зго-о-дні, - мляво відповіли учасники засідання.
- Ми зобов'язані навести лад, примусити всіх жити за законами, - продовжив п. Янукович, стукаючи при цьому кулаком по столу. - Розпочати боротьбу з корупцією. Ми повинні відмінити 92% різних регулятивних актів. Ви роками ходили на уклін до чиновника, платили хабарі, роками відкривали ведення бізнесу і дозволяли це зробити тільки тим, хто мав фінансову можливість пройти це величезне коло бюрократів. А потім, коли починали працювати, вас примушували платити, крім законних податків, ще, умовно кажучи, додаткові податки. Ми розпочали судову реформу. Ви згодні зі мною, що з тією судовою системою, яка була, не можна жити далі? Згодні чи ні?
- Та-а-к, - знов слухняно хором пробурмотіли присутні.
- До кінця року ми закінчимо першу частину судової реформи. Ви бачите, що зупинилося рейдерство в країні?
- Ба-а-чимо, - позбавленим оптимізму тоном підлеглі знов задовольнили своєю відповіддю Януковича.
- Скажіть мені, де є хоч один випадок рейдерства? Ми зняли це питання в Україні. Рейдерів більше нема. Я їх шукаю зараз, кажу: "Де ви, рейдери?!". Немає. Вони чи втекли, чи залізли в нори. Так скоро буде і з корупціонерами. Буду також ініціювати земельну реформу, щоб земля купувалася та продавалася прозоро, - повідомив про свої плани Президент України.
Віктор Янукович того ж дня взяв участь у відкритті фізіотерапевтичного корпусу Клеванського госпіталю для інвалідів війни та відкрив ділянку відремонтованої дороги Київ-Чоп від кордону з Житомирською областю до Рівного і транспортну розв'язку. А наостанок пригрозив, що тих чиновників та посадовців, які намагаються вплинути на волевиявлення громадян під час виборів 31 жовтня, він, як мінімум, звільнить.
Загалом, візит на Рівненщину зайняв у Президента близько чотирьох годин. І вже в обідню пору його літак з рівненського аеропорту полетів на Київ.
http://www.rivnepost.rv.ua/showarticle.php?art=025701ПРЕЗИДЕНТ ВЕНЕСУЭЛЫ УГО ЧАВЕС ЗАИНТЕРЕСОВАЛСЯ УКРАИНСКИМИ САМОЛЕТАМИ
Элина Бекетова, "Объектив", 21.10.2010, Харьковская обл.
Министр промышленной политики Украины Дмитрий Колесников презентовал Президенту Венесуэлы Уго Чавесу потенциал отечественной авиапромышленности на базе ГП "АНТК имени Антонова".Особый интерес Президента Венесуэлы вызвал транспортный самолет специального назначения Ан-74, который производится в Харькове.
Как сообщает сайт Минпромполитики, Уго Чавес посмотрел производство самолетов, посетил испытательный и сборочный цеха предприятия. Особо заинтересовался самолетом Ан-74, который перевозит пассажиров, технику и грузы в любых климатических условиях.
По словам Колесникова, самолеты семейства Ан в полной мере могут удовлетворить нужды Венесуэлы в гражданской и военной авиационной технике. "Мы убеждены, что визит Уго Чавеса может стать реальным шагом для подписания взаимовыгодных контрактов между Украиной и Венесуэлой", - заявил министр.
http://www.objectiv.tv/211010/48317.htmlНИКОЛАЙ АЗАРОВ: "У НАС ЕСТЬ ВСЕ, ЧТОБЫ СДЕЛАТЬ 2011-Й ГОДОМ ИНТЕНСИВНОГО РАЗВИТИЯ"
М. Островская, "Южная правда", 21.10.2010, Николаевская обл.
Николаев с рабочим визитом посетил Премьер-министр Украины Н. Я. Азаров.В николаевском аэропорту 19 октября Премьера встречали глава Николаевской облгосадминистрации Н. Круглов, председатель областного совета Т. Демченко, начальник УМВД Украины в Николаевской области М. Слепанев, областной прокурор Н. Стоянов, начальник областного управления СБУ А. Иванов и городской голова В. Чайка.
Н. Азаров принял участие во вручении ордеров на квартиры в доме по ул. Архитектора Старова, в котором получили квартиры 98 семей военнослужащих, в церемонии закладки двух буксиров для ООО СП "Нибулон" на заводе "Вадан Ярдс Океан", вручил ключи от 10 машин "Славута" инвалидам - участникам войны, провел совещание в облгосадминистрации.
По словам Премьер-министра, ситуацию в стране удалось стабилизировать во многом благодаря тому, что команда, победившая на президентских выборах, работает как одно целое. "Мы приняли ситуацию, когда казна была не просто пустая, когда в казначействе не просто не было денег, там были долги. Было непонятно, за счет чего расплачиваться по своим обязательствам. Вдобавок над нами висел домоклов меч в виде высокой цены на газ. Предыдущее правительство так хитро заключило договор в январе 2009 г., что весь 2009 год действовала скидка, а с 1 января 2010 г. цена ежеквартально должна была возрастать с 350 до 400 долларов за тысячу кубометров.
Это была абсолютно неподъемная ноша - ни для бюджета, ни для экономики, ни для промышленности. Задачей № 1 было договориться с Россией о снижении цены на газ. И мы нашли компромисс, что позволило нам быстро разработать бюджет (если помните, в марте еще не было бюджетов, шло ручное управление), который и позволил стабилизировать ситуацию в стране. Нужно было обеспечить стабильность национальной валюты. А как это сделать при сплошных долгах? Валютные резервы сократились до небезопасного минимума. Приступили к переговорам с МВФ. Тяжелые были переговоры (с апреля по июль), но у нас другого выхода не было. Опять пришлось идти на компромиссы. Заключили соглашение с МВФ, поправили финансовую ситуацию, стали реализовывать многочисленные программы по поддержке экономики. И экономика отозвалась. Начался рост в экономике, в строительстве стали запускаться недостроенные объекты. Очередной проблемой стала засуха, в результате которой резко поднялись цены на продовольствие и на зерно. Внутренняя закупочная цена на зерно была 120$, а мировая 160 - 180$ за тонну. В результате неурожая в России и других странах, производящих зерно, цена подскочила до 300$. Могли ли мы удержать внутризакупочную цену при таких условиях и при открытых рынках? Конечно, нет. Сейчас мы закупаем зерно и создаем запас прочности (уже есть 1 млн. 600 тыс. тонн зерна в элеваторах), потому что кто может гарантировать, что засуха не повторится в следующем году?" - сказал Н. Я. Азаров.
Среди приоритетных направлений деятельности правительства Премьер-министр выделил развитие агропромышленного комплекса. "Украина дожила до того, что 500 тыс. тонн мяса имеет в дефиците, завозим сливочное масло и сухой молочный порошок, поголовье крупного рогатого скота упало до крайне низкого уровня - сейчас в Украине 5 млн. голов коров, а было 25 млн.! Из-за засухи подорожали корма. Нужно не допустить, чтобы население вырезало скот. Помимо создания крупнотоварных хозяйств, государство будет поддерживать - предоставлять и удешевлять кредиты, компенсировать строительство животноводческих комплексов и т. д. Нужна программа стимулирования, финансовой поддержки, обеспечения кормами, закупки у селян по фиксированным ценам мяса, молока. Нам нужна система стимулов для развития экономики. Причем, нас не устраивают темпы роста, характерные для большинства стран ЕС - 2 - 3%, нам необходимо 12 - 15% роста или больше. В Украине нужно строить абсолютно новую экономику", - отметил Премьер-министр Украины. По мнению Премьера, этому будет способствовать новый Налоговый кодекс. В его проекте - снижение ставки налогообложения прибыли, налога на добавленную стоимость, предоставление целого ряда преференций в таких отраслях, как авиастроение, судостроение, легкая промышленность, малый бизнес. "Подав проект Налогового кодекса, правительство пошло на рискованный, с точки зрения финансово-экономической ситуации, шаг. Потому что мы имеем проблемы с финансированием дефицита бюджета. Я принял дефицит бюджета в 16%, сейчас он - 5%, на будущий год ставим задачу - 3%. А новые налоговые нормы предусматривают снижение поступлений в бюджет. Но мы понимаем, что с существующей сегодня системой налогообложения в Украине мы экономику не поднимем", - заверил Н. Азаров.
Вторым приоритетным направлением Н. Я. Азаров назвал активизацию строительного комплекса. Падение в строительной отрасли было колоссальным - в 2008 г. на 50%, продолжилось оно и в 2009 г., практически все стройки в стране остановились. Сегодня начался подъем в строительном комплексе, строится много объектов - стадионы, аэропорты, дороги, больницы, школы и т. д. Но, по словам Н. Я. Азарова, пока этот подъем связан, прежде всего, с крупными государственными инвестициями. Премьер-министр потребовал у руководства николаевской области разобраться с каждым замороженным объектом, довести его до эксплуатации. Глава области Н. Круглов заметил, что в Николаеве таких объектов 7. "К тому же правительство планирует провести дерегуляцию на этапе оформления земельных участков под строительство, сократить время на разного рода согласования в 4 раза. У нас средний срок выделения земельной площадки (от заявления до разрешения на строительство) - 2 года! За это время можно у любого инвестора интерес отбить. Нужно пройти 38 инстанций, чтобы получить разрешение строить. А ведь это не только время хождения по инстанциям, это еще и взятки. Уже более 200 ответственных чиновников посадили, и будем продолжать это делать, если не понимают по-хорошему. Я предлагаю значительно упростить процедуры", - добавил Н. Я. Азаров. Следующее, после названных двух, направление - привлечение и создание новых технологических укладов.
За год в каждом областном центре, включая Николаев, должен быть утвержден на уровне Кабмина Генеральный план развития региона, чтобы было понятно, где будут проходить инвестиционные процессы и как они согласуются с экологией, трудовыми ресурсами, транспортными потоками и т. д. Н. Я. Азаров поставил перед руководством Николаевской области задачи, не терпящие отлагательства, - обеспечить завершение осеннее-полевых работ таким образом, чтобы получить хороший урожай в следующем году; работать над сохранением поголовья крупного рогатого скота; в зимний период обеспечить уборку снега и льда на улицах; в период сезонных простудных и инфекционных заболеваний в медицинских учреждениях и аптеках необходим запас вакцин, лекарств, перевязочных материалов, масок и пр. (Премьер-министр дал поручение КРУ провести проверку всех медучреждений на наличие в них всего необходимого); на предстоящих выборах создать атмосферу благожелательности ко всем оппозиционным политическим силам, обеспечить свободные, демократические выборы, без административного нажима.
- Экономика Украины сейчас на подъеме, и она будет развиваться. У нас есть все возможности сделать 2011 г. не годом стабилизации, а уже годом интенсивного развития, - сказал в завершение Н. Я. Азаров.
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=2439РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ДЕПУТАТЫ УШЛИ НА "ДЕМБЕЛЬ"
Николай Филиппов, "Крымская правда", 21.10.2010
Последнее для V созыва Верховного Совета АР Крым пленарное заседание прошло относительно спокойно.Прежде всего благодаря бойкоту со стороны фракции коммунистов, которые его проигнорировали. Впрочем, и без них обстановка в сессионном зале была далеко не безмятежной: предстоящие выборы периодически давали о себе знать в ходе обсуждения вопросов повестки дня. А тот факт, что не все парламентарии сохранят свои мандаты в следующем созыве, добавил минора в мажорный "дембельский" аккорд нынешнего депутатского корпуса.
После утверждения повестки дня председатель парламентской комиссии по социальным вопросам, здравоохранению и делам ветеранов Светлана Савченко огласила с трибуны официальное заявление партии "Союз" о ходе избирательной кампании в Крыму. В целом оно оказалось созвучно распространённому накануне заявлению коммунистов.
И те и другие пожаловались на "беспрецедентное давление", которое оказывается на их кандидатов "вплоть до лишения свободы". На то, что избирательный процесс подменён жандармским режимом и проходит не только с беззастенчивым использованием админресурса, но и с применением прямых угроз, шантажа и шельмования оппонентов.
Якобы партия власти таким образом "расчищает себе пространство для фальсификации предстоящих выборов 31 октября". Но при этом коммунисты считают, что рыба гниёт с головы, и обвиняют во всех грехах Виктора Януковича. "Союзовцы" же заявляют о поддержке программы президента и его инициативы по развитию Крыма и считают, что во всём виноват не Янукович, а "некоторые представители власти, прикрывающиеся его именем".
В этой расплывчатой формулировке тем не менее угадывается намёк на главу крымского правительства Василия Джарты. Журналисты рассудили так же и по окончании заседания попросили премьера прокомментировать обвинения со стороны политических оппонентов. На это он ответил, что Партия регионов не нуждается в фальсификациях выборов в Крыму, поскольку её поддерживает большинство крымчан. Обвинения по адресу партии власти, считает Джарты, нужны политическим аутсайдерам, чтобы привлечь к себе внимание избирателей и заранее оправдать поражение на выборах. "Я отношусь спокойно к этим высказываниям и выпадам, понимая, что осталось всего десять дней, после чего всё это станет перевёрнутой страницей", - сказал Джарты.
По его словам, в ближайшем будущем в Крыму поменяется политическая элита, и "мы уже видим сегодня на пороге" её представителей. "Не будет уже тех фамилий политиков, от которых устали крымчане, - заверил премьер. - И все их заявления забудутся".
Вновь тема выборов всплыла в ходе пленарного заседания, когда депутаты обсуждали проект постановления "О концепции образования на крымскотатарском языке в Автономной Республике Крым". Председатель парламентской комиссии по науке и образованию Галина Гржибовская призвала коллег не голосовать за проект, предложенный фракцией "Курултай-Рух", поскольку предвыборные ролики этой политической силы содержат призывы по созданию в Крыму крымскотатарской национальной автономии. На что глава комиссии по депутатской этике Григорий Иоффе возразил, что дети, обучающиеся на крымскотатарском языке в школах автономии, не состоят в "рухе" и не имеют никакого отношения к курултаю. Он призвал не политизировать вопросы образования, науки и культуры. За принятие концепции высказался также представитель оппозиционной фракции БЮТ Юрий Могаричёв. В итоге проект одобрили большинством голосов, хотя и довольно "хлипким".
А вот другое предложение фракции "Курултай-Рух" - о присвоении симферопольскому аэропорту имени дважды Героя Советского Союза Амет-Хана Султана - не получило поддержки депутатского корпуса. Обсуждение этого вопроса было очень бурным и долгим. Отметим, что на проект поступили отрицательные отзывы юридического управления парламента и Совета министров АРК. Юристы отметили, что, согласно Закону Украины "О географических названиях", аэропорты отнесены к социально-экономическим географическим объектам, и их переименование осуществляется с учётом мнения большинства населения, проживающего на территории, где расположены эти объекты. То есть нужно проводить местный референдум. Однако инициаторы переименования, заручившись поддержкой ряда общественных организаций, большинство из которых - крымскотатарские, решили, что спрашивать мнение симферопольцев совершенно необязательно. Более того, автор проекта Абмажит Сулейманов с парламентской трибуны обвинил коллег в неуважении к герою Великой Отечественной войны, с чем те категорически не согласились.
- В этом зале вряд ли кого-то вы найдёте, кто был бы против дважды Героя Советского Союза, - заявил депутат Владимир Клычников. - Но не надо политизировать тему с аэропортом.
Спикер Владимир Константинов дважды ставил проект Сулейманова на голосование.
В первый раз "за" высказались сорок шесть парламентариев, при повторном голосовании - сорок девять (для принятия решения требуется пятьдесят один голос).
Выпустив пар, депутаты приняли решения по оставшимся вопросам повестки дня без обсуждения.
В заключительном слове Владимир Константинов пожелал участникам избирательной кампании "выдержать этот непростой экзамен", а тем, кто в силу разных причин не станут депутатами VI созыва Верховного Совета АРК, найти своё место в общем труде на благо и процветание Крыма.
Как ожидается, новый состав парламента автономии соберётся на первое пленарное заседание 10 ноября.
http://www.kp.crimea.ua/newspaper_details.php?newspaper_id=3208ВОЛОДИМИР ГРЕСЬ: "БЕЗ РЕАЛЬНОЇ РЕФОРМИ САМОВРЯДУВАННЯ НАША ФУНКЦІЯ ЛИШЕ ПРЕДСТАВНИЦЬКА..."
Тетяна Єщенко, "Вечірні Черкаси", 20.10.2010, Черкаська обл.
Голова Черкаської обласної ради підбиває підсумки 4-річної діяльності депутатського корпусу і робить прогнози на майбутнє.- Володимире Анатолійовичу, завершується діяльність місцевих рад нинішнього скликання. Цікаво почути Вашу оцінку зробленому за 2006-2010 роки.
- Підбиваючи підсумки 4,5 року діяльності на посаді голови обласної ради, передусім хочу подякувати черкащанам за підтримку діяльності всього депутатського корпусу області. Завдяки жителям області Черкащина досягла багатьох позитивних результатів. Хочу подякувати і всьому депутатському корпусу області, а це більше 10 тисяч осіб, які представляли наші громади в радах різних рівнів. Завдяки пропорційним виборам, у депутати прийшло багато нових, ініціативних людей. І після деякого притирання між собою депутати запрацювали на розвиток Черкащини, дбали, щоб у нас створювалися робочі місця. Пишаюся тим, що за сприяння в тому числі і депутатів обласної ради в область прийшли такі потужні інвестори, як завод "Богдан", компанія "Нібулон". За дуже короткий термін завершилося будівництво елеваторів у Чигиринському і Золотоніському районах. Пішли баржі по Дніпру і не тільки на Черкащині. Це дає можливість нашим селянам із вигодою продавати зерно й отримувати прибутки. Активізувалася за ці роки внутрішня та зовнішня інвестиційна діяльність. Якщо в 2004 році було газифіковано 27% населених пунктів області, то зараз це 63%. Вважаю, це ще не кінець. Уже стало традицією, що за врожайністю ранніх зернових Черкащина займає перше місце. Я підрахував, що за період нашої депутатської каденції на Черкащині створено майже 130 тисяч нових робочих місць. Виконувалися й завдання надходжень до Державного та місцевих бюджетів. Зокрема, перевиконувався обласний бюджет.
- Багато хто не вірив, що Вам удасться консолідувати депутатів, уперше обраних до ради за партійними списками. Як Ви зуміли дібрати той ключик до об'єднання депутатського корпусу?
- Прийшли різні депутати. Але нам вдалося досягти, щоб вони ставили на перше місце не партійні інтереси, а інтереси черкаської громади. Депутати займалися не тільки перерозподілом надлишку коштів, що надходили з різних джерел. До 2004 року на Черкащину було залучено лише 50 млн. грн. державних інвестицій, а до 2010 року державою було інвестовано понад 500 млн. грн. Вдалося залучити кошти міжнародних організацій, таких як Світовий банк (9,6 млн. грн.), ООН (Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (понад 6 млн. грн.). Це були інвестиції в такі райони, як Городищенський, Кам'янський, Золотоніський, Звенигородський, Черкаський, Чигиринський, Канівський, Уманський, Чорнобаївський, Шполянський. Це дало змогу в багатьох школах поміняти вікна, до багатьох сіл провести водогони, зробити реконструкцію ФАПів.
- Чи відчували ви підтримку органів влади вищого рівня?
- Як член Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України, спільно з головами інших обласних рад я вносив пропозиції до Бюджетного кодексу України, проекту Податкового кодексу, проектів законів України "Про асоціації органів місцевого самоврядування", "Про місцеві податки і збори", внесення змін до наявної виборчої системи. Щодо підтримки з боку Верховної Ради, то найактивніше нам допомагали народні депутати Микола Томенко, Ігор Єресько і Сергій Терещук, за що я від імені черкащан також хотів би їм подякувати.
- Цей рік непростий - з одних виборів перейшли на інші. Як це впливає на економіку?
- Уже більше двох років ми живемо в період економічної кризи. Говорити, що все стало на місця, поки рано. Скажімо, на заводі "Богдан" людей працює втричі менше, ніж було в 2008 році, і зарплату вони отримують удвічі меншу. Радує лише те, що виконуються бюджети області, міст і районів. Потроху з відновленням світової економіки відновиться і наша економіка, запрацюють підприємства.
- У які сфери, на вашу думку, мають спрямувати зусилля депутати нового скликання?
- Одних тільки партій у обласну раду балотується 36. Ми вже чули багато обіцянок на парламентські та президентські вибори. Багато обіцянок зараз починають роздавати і кандидати в депутати різних рівнів, і партійні організації. Це мені нагадує анекдот про чоловіка, який тягне ведмедя по базару і шукає людину, яка рік тому продала йому хом'ячка. Вибори закінчаться 31 жовтня, і головне, щоб потім нам так само не довелося розшукувати тих людей, які зараз обіцяють золоті гори та золоті ріки. Треба говорити людям правду й обіцяти ті речі, які реально може виконати депутат районної чи міської ради. Буває, що кандидат у депутати сільської ради розказує, що за півроку зробить газопровід. А це коштує 20 мільйонів. Треба судити за конкретними діями та вчинками, які зробила людина. Переконаний, що депутатам нового скликання варто продовжити реалізацію програми енергозбереження в бюджетних закладах. Ми тільки розпочали це робити. Уже не одна влада говорить про ремонт доріг. Тут треба залучати побільше державних інвестицій. Депутатський корпус області має найбільшу увагу приділяти захисту інтересів найменш захищених верств населення, особливо ветеранів війни та праці, а також дітей. Хочу нагадати, що в нас на Черкащині діє 23 інтернатні заклади. На сьогодні діти в теплі, нагодовані і в затишку. Так має бути й надалі. Посиленої уваги потребує виконання обласної програми "Питна вода Черкащини". Вирішення цих та багатьох інших проблем передбачене в затверджених обласною радою понад 80 цільових обласних програмах. Вірю, що й надалі новообраному складу депутатського корпусу вдасться примножити перелік тих добрих справ, які вдалося вирішити нам.
- Не є таємницею, що обласна рада - досить декоративний орган, який не має повноважень для серйозного впливу на ситуацію в області.
- Ми з головами обласних рад, депутати рад різних рівнів неодноразово їздили за кордон, дивилися, як там працює місцеве самоврядування. Ми вивчали досвід Чехії та Польщі, а там є на що подивитися. На жаль, усі політичні сили, які йшли з гаслами про зростання ролі самоврядування і ліквідації державних адміністрацій, обмежилися тільки словами. І ми бачимо, чим усе це завершилося. Уже 2 роки в Україні жоден місцевий депутат не запрошений у такі поїздки. Думаю, і Європа, і США зрозуміли, що наша Верховна Рада, Президент тільки говорять про самоврядування, коли йдуть вибори. Повноваження в обласних рад мають бути такими, як і у міських рад - зі створенням виконкомів. А голова держадміністрації має бути за французьким принципом - як префект, із повноваженням контролю за виконанням закону. Таке собі "президентське око", що має відслідковувати процеси та спрямовувати роботу правоохоронних органів і регіональних управлінь міністерств та відомств.
- Але ж ми бачимо зараз спробу виконавчої влади попризначати нових мерів та депутатів. Від розмов про самоврядування ми перейшли до відвертого втручання адміністрацій у виборчий процес…
- Тут є два складники. Керівники комунальних закладів, директори шкіл, фельдшери ФАПів - практично всі переходять у партію влади. Або ті самі керівники бігають і скаржаться, що на них чиниться тиск. Однак є інша категорія людей, яка цей тиск витримує. І це в першу чергу залежить від людини, яка може пожертвувати своєю роботою і сказати: вибачте, я не хочу вступати в жодну партію і або працюю далі, або йду з посади. Наскільки мені відомо, більшість таких людей залишається на своїх посадах. Перебування на посадах опозиційних кандидатів після виборів буде проблематичним.
- Це, напевно, і про вас - якщо Партія регіонів виграє вибори до облради, вас не допустять до керівництва.
- Із цього трагедії я не роблю. Прекрасно розумію, що буде провладна коаліція в облраді і стане новий голова. Нічого тут страшного, я без роботи не залишуся. Партія "Батьківщина" не збирається схиляти голову на Черкащині. Думаю, наберемо не менше 35% за партійними списками. Щодо "мажоритарки", ми дивимося реально - чи втримаємо цих депутатів, що пройдуть по округах? Тут є питання…
- Облрада лише ділить ресурси, що надходять у область. Навіщо тоді всі ці коаліції? Навіщо тоді йдуть у цю обласну раду, якщо вона мало на що впливає?
- На щастя, повноважень розподіляти земельні ділянки в обласної ради немає. Це вже великий позитив. Після скасування політреформи поняття коаліції вже не актуальне. Буде створена більшість, і ми чудово розуміємо, як вона може створюватися. Думаю, що в кожного кандидата в депутати є свої цілі. Хтось іде, щоб більше впливати, хтось - для того, аби відстоювати права своєї громади. Лікарі, освітяни - щоб лобіювати збільшення фінансування на свої заклади. Як би там не було, а депутат обласної ради - людина, яку обрали представляти інтереси громади. Поки не будуть створені виконкоми, їхня функція буде суто представницькою. А всі ці "провладні більшості" будуть переважно декорацією, що тішитиме самолюбство чергового президентського намісника.
Насамкінець хочу сказати, що, працюючи на різних посадах, постійно дбав і дбатиму про розвиток Черкащини та поліпшення життя черкащан. Вірю, що на виборах 31 жовтня цього року ви зробите правильний вибір і надасте перевагу представникам нашої команди ВО "Батьківщина", голосуючи за них як за партійним списком, так і в мажоритарних округах. Закликаю підтримати наших кандидатів в обласну, міські, районні, селищні, сільські ради та віддати свої голоси за представників ВО "Батьківщина"!
Ми ніколи не поступимося своїми принципами і виправдаємо вашу довіру!
http://vechirka.ck.ua/zhittya/interv%e2%80%99yu/volodimir-gres-bez-realno%d1%97-reformi-samovryaduvannya-nasha-funkciya-lishe-predstavnicka/ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ
ВИБОРИ У ЛЬВОВІ: БЕЗ "БАТЬКІВЩИНИ", БЕЗ ДЕМОКРАТІЇ?
Юлія Сокирка, "Поступ", 21.10.2010, Львівська обл.
Вибори до Львівської обласної ті міської рад можуть бути визнані недійсними і для цього є усі підстави.Прес-служба Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" повідомляє, що "20 жовтня Печерський суд м. Києва скасував ухвали, які сприяли рейдерському захопленню Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" та перешкоджали участі партії у виборах до Львівської обласної та міської рад".
"Сьогоднішнє рішення Печерського суду м. Києва підтвердило наші твердження про те, що відбулось рейдерське захоплення обласного осередку партії, мета якого - не допустити "Батьківщину" до виборів у Львівську обласну та міську раду", - зазначив лідер Львівської обласної "Батьківщини" Роман Ілик.
За словами Романа Ілика, волевиявлення виборців Львівщини буде суттєво спотворено, якщо сотні тисяч мешканців області не зможуть віддати свій голос за партію Юлії Тимошенко. Це означає, що вибори до Львівської обласної ті міської рад можуть бути визнані недійсними і для цього є усі підстави.
Також Львівська обласна "Батьківщина" вимагатиме від обласної та міської ТВК негайного скасування реєстрації списків кандидатів до Львівської обласної та міської рад, поданих за підписом І.Деньковича, оскільки останній не є членом і не має жодного стосунку до партійного осередку "Батьківщини".
"Прикро, що спроба цинічної рейдерської атаки, крадіжки справжньої "Батьківщини" прибічниками Партії регіонів, відбувалась за мовчазної згоди так званих опозиціонерів-демократів. Ті, хто найбільше кричить про свою опозиційність, насправді ділили відсотки, які перейдуть до них, коли нас не допустять до участі у виборах", - сказав Роман Ілик.
Нагадаємо, раніше І.Денькович зі скандалом був звільнений з посади голови ЛОО ВО "Батьківщина". Згодом війн увійшов до коаліції. Потім з неї вийшов, проте через деякий час Денькович повернувся у парламентську більшість "Стабільність і реформи".
Згодом екс-голова ЛОО ВО "Батьківщина" від імені цієї партії запропонував внести до складу ТВК Львова свій список кандидатур, на що у БЮТ відреагували позовом про неправомірність таких дій Деньковича, оскільки його на той час було виключено із партії.
Однак Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною таку реєстрацію.
Тим часом, як вважає виконавчий директор ЛОГО "Комітет Виборців України" Оксана Дащаківська, Рішення Печерського суду м. Києва скасувати забезпечення попередніх позовів Івана Деньковича, згідно із якими за ним було збережено посаду керівника ЛОО ВО "Батьківщина", не дасть "Батьківщині" Романа Ілика можливості повернутися у виборчий процес.
"В принципі, відкликати списки і скасувати свою реєстрацію ЛОО "Батьківщина" іще зможе, терміни для цього не минули. Дії партії повинні бути спрямовані на це. Але терміни для подання кандидатур і навіть для уточнення реєстрації вже минули, тому "Батьківщина" в будь-якому разі опинилася поза виборчим процесом. Повернутися до нього вона уже не зможе", - сказала Дащаківська.
За словами представниці КВУ, єдине, чого може досягнути ЛОО ВО "Батьківщина" завдяки рішенню київського Печерського суду - це зберегти своє добре ім'я і не дозволити іншим політичним силам користуватися іменем партії.
Голова ТВК Львівської області Микола Щур зазначив, що наразі не отримував ні рішення Печерського суду, ні документів від партії "Батьківщина".
"Подати нові списки партія не зможе. А відкликати подані списки має право до 28 жовтня", - сказав М.Щур. Він зауважив, що для відкликання партія повинне скерувати до ТВК відповідне рішення.
Учора, 20 жовтня, Львівський окружний адміністративний суд прийняв рішення про об'єднання позовів проти ТВК з боку РХП, УНП, ВО "Свобода" і кандидата на посаду львівського міського голови Андрія Садового в одне судове провадження.
Тим часом як повідомив представник РХП Богдан Панкевич, представники Львівської міської виборчої комісії дуже грамотно побудували свою стратегію у судовому провадженні щодо позову низки місцевих осередків політичних партій через порушення, які мали місце під час формування дільничних виборчих комісій, що триває в Львівському окружному адміністративному суді. Відтак розгляд є надзвичайно складним і важким.
"Процес дуже важкий. Відповачі дуже грамотно побудували свою оборонну стратегію і повністю заперечують записане раніше на відео зізнання голови Львівської міської ТВК Ігоря Сліпецького, що при формуванні ДВК справді були дорпущені поушення", - сказав Богдан Панкевич, що представляє у провадженні одну із позовних сторін - Республіканську християнську партію.
Відтак Сьогодні вночі Львівський окружний адміністративний суд залишив в силі рішення щодо формування дільничних виборчих комісій. Таким чином, на переконання позивачів, голоси львів'ян таки рахуватиме Партія регіонів і її сателіти.
Нагадаємо, 18 жовтня депутат львівської міської ради від ВО "Свобода" Олег Махніцький заявив, що перед голова Львівської міської виборчої комісії Ігор Сліпецький перед камерами визнав, що ТВК допустилася порушень виборчого законодавства. Як повідомив Богдан Панкевич, у суді представники ТВК заперечують сам факт порушень, хоча до розгляду відео-доказів провадження іще не дійшло.
Відзначимо також, що міська виборча комісія Львова не включила до складу дільничих комісій представників більшості опозиційних партій та представників міського голови Львова Андрія Садового. Відтак, міський голова Львова подав скаргу до Центральної Виборчої Комісії на дії ТВК у Львові.
"З понад двохсот моїх представників в складі дільничих комісій залишилось лише 15 осіб. Це абсолютне беззаконня", - заявив Андрій Садовий.
За його словами, до складу виборчих комісій не включили також більшість представників партії "Свобода", Фронту змін та Республіканської Християнської партії.
Нагадаємо, саме Республіканська Християнська партія висунула кандидатуру Андрія Садового на вибори міського голови Львова.
Також учора у низці ЗМІ з'явилося повідомлення, що кандидат на посаду львівського міського голови від Партії регіонів Петро Писарчук попросив міліцію та СБУ уберегти мера Львова Андрія Садового від замаху на самого себе. Писарчук заявив, що за наявною у нього інформацією чинний мер Львова збирається піти на такий крок, аби дискредитувати Партію регіонів в очах громадськості Львова та Львівської області.
Коментуючи заяву, політолог Анатолій Романюк відзначив, що заявою про те, що Андрій Садовий готує "псевдозамах" проти самого себе з метою дискредитувати Партію регіонів, кандидат на посаду міського голови Львова Петро Писарчук намагається відвести увагу львівських виборців від реальних подій до подій гіпотетичних.
Як сказав політолог у коментарі для ZAXID.NET , на сьогодні існують підстави для підозр, що результати місцевих виборів будуть спотворені, і такі підозри пов'язані саме із Партією регіонів та керівником її Львівської обласної організації Петром Писарчуком. Отже, за словами Анатолія Романюка, може йтися про бажання кандидата на посаду міського голови від Партії регіонів якось врівноважити ситуацію і показати, що він дбає за чесні вибори і за кандидатів.
Окрім того, політолог зазначив, що може йтися і про спробу Петра Писарчука відвернути увагу від подій навколо формування дільничних виборчих комісій у Львові, за результатами якого Партія регіонів отримала відчутну перевагу.
"Така гостра заява може мати на меті переключення уваги громадськості з однієї події на іншу - з події, яка відбулась і має місце, на гіпотетичну подію. Тобто може йтися про спробу в якійсь мірі відвернути уваги від тієї серйозної проблеми з формуванням ДВК, яка існує", - наголосив Романюк.
Додатковою метою озвученої Писарчуком може бути й звичайне бажання отримати більше уваги з боку ЗМІ. "Кандидат, який намагається вибороти ту чи іншу посаду, намагається зробити так, щоб його заяви, його інформація, його повідомлення з'явилися в пресі, щоб отримати додаткову впізнаваність - хоча пан Писарчук і так достатньо впізнаваний", - зазначив політолог.
За словами Романюка, у будь-якому випадку на заяву Петра Писарчука повинні звернути увагу компетентні органи і з'ясувати, наскільки оголошена інформація відповідає дійсності і хто є її джерелом.
Тим часом, 19 жовтня, увечері у стінах Львівської міськради демократичні сили Львівщини створили групу "За чесні вибори". До неї увійшли "За Україну!", КУН, "Фронт змін", "Свобода", НРУ, Українська платформа, "Народна самооборона", "Наша Україна", Україна соборна, "Громадянська позиція", ХДС і ПРП. Про це повідомив голова ЛОО партії Громадянська позиція Олег Мацех.
Група "За чесні вибори" висунула 5 вимог:
1. Розпустити львівську міську ТВК;
2. Розпустити ДВК Львова;
3. Сформувати нові ДВК шляхом жеребкування;
4. Збільшити кількість членів ДВК з 18 до 24;
5. Оприлюднити списки, де вказана партійна належність всіх членів ДВК.
"Ми також хочемо оприлюднити протокол Львівської міської ТВК, в якому є імена окремих членів цієї комісії, котрі голосували за ті фальсифіковані рішення, через які склалася така ситуація у місті напередодні виборів", - зазначив Олег Мацех.
Він також додав, що всі політичні сили, які увійшли до групи "За чесні вибори", прийняли рішення, що виборчий процес у Львові вже сфальсифікований, і що до фальсифікацій однозначно причетна Партія регіонів.
"Це також комуністи, Народна партія Литвина, тобто ті, які творять більшість в парламенті. Сьогодні ми ще не можемо назвати конкретних прізвищ, оскільки немає протоколу, але найближчим часом група планує назвати фальсифікаторів", - сказав він.
Також Олег Мацех розповів, що на засіданні прийняли рішення щодо публічних дій проти таких грубих порушень, зокрема, у неділю, 24 жовтня, попередньо запланували зібрати у Львові віче.
Також у неділю в центрі Львова відбудеться екуменічний молебень "Львів'яни - за чесні вибори". Участь у молебні візьмуть настоятелі всіх церков Львова. Про це повідомили у Львівській міській раді.
Ініціатором проведення заходу є Львівська міська рада спільно з представниками Церков міста.
Як повідомили у мерії, на подію запрошують усіх кандидатів на посаду міського та селищних голів, кандидатів у депутати до міської, обласної та селищної рад, членів виборчих комісій. Участь у молебні також зможе взяти кожен охочий львів'янин.
Мета заходу - закликати усіх учасників виборчого процесу до проведення чесних виборів у Львові 31 жовтня 2010 року.
За матеріалами ZAXID.NET.
http://postup.brama.com/usual.php?what=69146"ФАЛЬСИФИКАТОРЫ ДОЛЖНЫ ПОМНИТЬ: ВРЕМЯ РАСПЛАТЫ ВСЕГДА ПРИХОДИТ"
Татьяна Владимирова, "Юг", 21.10.2010, Одесская обл.
Одесская городская территориальная избирательная комиссия грубо нарушает законодательство, - заявил народный депутат лидер партии "Фронт змін" Арсений Яценюк.- Подчеркну, что Одесса - одна из самых напряженных избирательных точек страны, - сказал А.Яценюк на пресс-конференции в Одессе. - По крайней мере, мне неизвестны факты, когда бы избирательная комиссия пошла на преднамеренный срыв избирательной кампании.
В других регионах страны, конечно же, есть давление, не утверждают списки, снимают кандидатов с выборов, громят офисы. В общем, "нормально" борются за власть. Но здесь просто хамят, перешли все границы. Они боятся проиграть, поэтому идут на все, дабы захватить власть в Одессе, не выиграть выборы, а именно захватить власть.
Одесса - лучший город Украины, здесь используют лучшие технологии по фальсификации избирательного процесса. Поэтому партия власти, конечно, будет бороться за этот город. Для них Одесса - это ресурс. Ресурс денежный, ресурс электоральный, как они называют людей, это ресурс влияния. Поэтому они бросили все силы и средства на то, чтобы пропихнуть - именно пропихнуть! - кандидата от власти.
Я думаю, что партия власти с ее кандидатом товарищем Костусевым понимает, что в публичной плоскости они избирательную кампанию проигрывают. Свидетельство этому то, что произошло в пятницу в горизбиркоме. И это означает только одно - они действительно руководствуются сталинским принципом: не важно, как проголосуют, главное, как подсчитают.
В пресс-конференции также принял участие действующий мэр Эдуард Гурвиц, баллотирующийся на пост городского головы от партии "Фронт змін". Он считает, что причиной такой ситуации стала попытка Партии регионов укомплектовать все избирательные комиссии своими представителями:
- Они утверждали пустые бумажки, чтобы потом вписать туда фамилии (членов участковых избирательных комиссий. - Авт.). Это комиссия, которая с первого дня своего существования внушала большие опасения и по составу, и по методам ее формирования. А то, что она стала затем делать, свидетельствует о ее совершеннейшей неготовности к проведению выборов. Они не знают, не понимают и, более того, пренебрегают законом. Закон этот очень плохой, но он существует, и они должны его строго соблюдать.
То, что произошло в пятницу, вообще выходит за рамки разумного: заканчивался последний день формирования участковых избирательных комиссий. Одесский горисполком давно утвердил дислокацию, предоставил все возможности для размещения этих трехсот сорока семи комиссий в городе. Оставалось только укомплектовать участковые комиссии. Попытка сформировать комиссии за пределами теризбиркома, попытка сделать так, чтобы в участковых комиссиях были только свои, - пагубная попытка. Мало того, у них не хватило ни знания, ни понимания, ни умения даже это сделать. К двенадцати часам ночи они комиссий не имели и утверждали чистый лист. Решение комиссии состоит из строчки "утвердить" и приложения на десятках страниц с составом комиссий. Приложения не было. Утверждались чистые листы. Поэтому городской теризбирком должен быть распущен и сформирован новый.
Эдуард Гурвиц напомнил, что "при формировании участковых избирательных комиссий процедурой предусмотрено, что каждый член горизбиркома, участвующий в этом процессе, может ознакомиться с решением по составу комиссий:
- Ночью после двенадцати часов (с 15-го на 16 октября. - Авт.), то есть после завершения оговоренных законом сроков для формирования составов участковых комиссий, действительно, появились какие-то списки. И знаете, что самое смешное в этой истории? Это уже по Фрейду: в участковой избирательной комиссии, которая должна функционировать в психиатрической больнице, оказалось… два председателя комиссии. Поистине плюрализм в одной голове.
Делается все, чтобы сорвать выборы. По тем кандидатам, что участвуют в этих выборах и претендуют на победу, видно, насколько они не уверены в своих возможностях, они понимают, что честно победить в Одессе не могут. Все происходящее создает взрывоопасную обстановку в городе. Несомненно, в ситуацию должны вмешаться руководство страны, Центральная избирательная комиссия, правоохранительные органы. А фальсификаторы должны помнить: время расплаты всегда приходит.
Арсений Яценюк также считает, что действующая городская избирательная комиссия должна быть распущена решением ЦИКа "ввиду грубого нарушения законодательства". По его мнению, в Одессе на выборах 31 октября может повториться скандальный сценарий, опробованный в 2004 году в Мукачеве:
- Только Одесса - это не Мукачево. Поэтому я требую прозрачных, демократических выборов в Одессе. Не надо бояться людей, не надо бояться того, что партия власти проиграет, не надо фальсифицировать выборы через полный контроль над избирательными комиссиями.
Арсений Яценюк сообщил, что как народный депутат по поводу ситуации в Одессе обратится к Президенту Украины, в Генеральную прокуратуру, в Центральную избирательную комиссию, также он намерен направить соответствующие иски в суды.
А.Яценюк напомнил партии власти о послед-них негативных оценках Западом ее действий, в частности о телефонном разговоре украинского президента с вице-президентом США Джозефом Байденом, который призвал Виктора Януковича провести свободные и справедливые местные выборы. А также о достаточно суровой резолюции ПАСЕ относительно Украины:
- В Партии регионов должны помнить, что у них все активы в долларах и евро. А Запад все видит. "Желтую карточку" от Запада нынешняя власть уже получила. И она в шаге от того, чтобы получить за местные выборы "красную карточку". Понимаю, что им страшно проигрывать, поэтому они действуют по сценарию фактического срыва выборов.
Костусев за всю свою жизнь ничего для Одессы не сделал, сказал Эдуард Гурвиц. В случае победы он и поддерживающая его команда "за первые пять месяцев погубят все, что делалось в последние годы":
- Поведение всей этой так называемой "команды" не просто возмутительно, а омерзительно. Как можно так грязно обзывать, придумывать все, что угодно?! Костусеву нечего сказать - за всю жизнь он никакой пользы городу не принес. Поэтому и рассказывает сказки о том, что он собирается сделать: и тарифы он понизит, и бюджет в два с половиной раза увеличит. Чего он только ни обещает!
Кроме того, грубейшим образом впервые за долгие годы нарушает законодательство областная государственная администрация и Партия регионов. Они проводят митинги, не уведомляя горисполком. Та же милиция: одних задерживает, а этих… И их нужно в таком случае задерживать, составлять акты и жестко наказывать. Поведение этих людей выходит за рамки украинского законодательства. У нас уведомительный принцип - они должны просто в письменной форме сообщить, что хотят провести митинг у горсовета, и никто не собирается мешать им в этом. Но они действуют по принципу: что захотим, то и сделаем.
Арсений Яценюк рассказал на пресс-конференции, что "пощелкал" одесские телеканалы:
- Интереснейшее зрелище, хочу вам сказать! У меня просьба: чуть-чуть поменьше дерьмометания можно сделать?
Он также обратился к членам избирательных комиссий:
- Если вы будете выполнять незаконные поручения, то к вам обязательно придут. Через год, через два, через три… И те, кто давал вам такие поручения, вас защищать не будут. Поэтому, если не знаете, как поступить, поступайте по закону.
Арсений Яценюк призвал одесситов проявить гражданскую позицию и не допустить фальсификации выборов. Единственная возможность это сделать - прийти на выборы, чтобы распорядиться голосом по собственному желанию и не стать объектом нечестных политмахинаций.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1092.htmlРУСИФІКАЦІЮ ВІДКЛАЛИ?
"Вестник Кривбасса", 20.10.2010, Днепропетровская обл.
Близько двох десятків активістів криворізької організації партії "Свобода" та громадських об'єднань міста зібралися під стінами виконкому на акцію протесту.Пікетувальники перед вікнами виконкому розгорнули гасла "Ю. Андрухович - наш поет. Д. Табачник - холуй з Кремля"; "Ні - русифікації! Ми - не хохли!" В такий спосіб активісти висловили своє ставлення до законопроекту "Про мови в Україні", котрий загрожує існуванню української мови і фактично означає запровадження російської як офіційної. Подібні акції цього дня відбулися майже в усіх містах України, зокрема, у Києві під стінами Верховної Ради.
Закон про мови парламентська більшість планувала розглянути саме в цей день. Але передумала. І, швидше за все, до місцевих виборів 31 жовтня це питання у порядку денному ВР не з'явиться. Як повідомляють центральні ЗМІ, на погоджувальній раді представниками коаліції були названі кілька причин цього. Перша - негативний висновок про законопроект Інституту мовознавства, друга - відсутність висновку комітету ВР з культури. Ще одну причину в Партії регіонів називають неофіційно: мовляв, перед виборами не варто розбурхувати ситуацію, тому що опозиція на темі мови консолідує свій електорат.
Утім, навіть в опозиції визнають, що перелічені аргументи сумнівні. "Якщо регіоналам дуже потрібно, вони лізуть у вікна і двері, щоб провести закон через парламент, - прокоментував ситуацію депутат Верховної Ради з групи "За Україну" Ярослав Кендзьор. - І якщо зараз вони дали по гальмах, то, думаю, команду не педалювати прийняття закону дав сам президент".
http://www.krivbass.in.ua/content/view/3763/1/ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
МОДЕЛЬ ДЛЯ ВЫБОРОВ
Владислав Ивченко, "Данкор", 20.10.2010, Сумская обл.
Против областных властей были выдвинуты громкие обвинения в злоупотреблениях админресурсом. А в ответ - тишина.Мэр Тростянца Юрий Бова приехал в Сумы и дал тут пресс-конференцию, на которой поведал о появлении своего двойника и раздвоении тростянецкого избиркома, связав это с намерениями партии власти помешать ему переизбраться. Местный житель Александр Сметанко накануне выборов неожиданно сменил имя и фамилию, став Юрием Бовой. Новоиспеченный г-н Бова получил новый паспорт 1 октября - при том, что по всей Сумщине были большие трудности с выдачей паспортов из-за отсутствия бланков. Но г-ну Сметанко каким-то образом повезло, и он стал г-ном Бовой. После чего решил баллотироваться на пост мэра и подал документы для регистрации. От нынешнего мэра кандидат отличался только отчеством. Если мэр - Анатольевич, то бывший Сметанко - Владимирович. Впрочем, второго Бову горизбирком не зарегистрировал.
Вскоре после этого раздвоился и сам горизбирком. Десять из 18-ти членов комиссии поддержали старое руководство, а 8 стали ходить на заседания к новым руководителям. Новый теризбирком, по словам г-на Бовы, зарегистрировал его двойника и признал правомерность претензий "регионалов" на позицию №1 в бюллетене. Дело перешло в стадию судебных разборок.
Интересно, чем руководствуются областные власти, пытаясь делать вид, что ничего необычного не происходит, и игнорировать подобные обвинения? Помнится, еще губернатор Владимир Щербань любил повторять: "Собака лает, караван идет". И чем все кончилось?
Маленький Тростянец даст фору Сумам по количеству конфликтов во время предвыборной кампании.
Здесь политические оппоненты еще не нападают с битами, как в 2004 году, но применяют раздвоение, причем не только кандидатов, но и избирательных комиссий. Вполне возможно, что ближе ко дню голосования тростянецкий опыт будет применен в других районах Сумщины. Чтобы узнать, что же происходит, наш журналист отправился в Тростянец.
Дважды Бова
Первое, что видишь на вокзальной площади Тростянца, это танк почти изумрудного цвета, а за ним, на стене жилого дома, билборд с рекламой нынешнего мэра Юрия Бовы. Как и городской голова Геннадий Минаев, тростянецкий мэр выдвигается от партии "Рідне місто", которая позволяет всем желающим выполнить требование закона о выдвижении от партий. Шансы на победу у г-на Бовы неплохие, а вот сотрудничать с партией власти он не захотел.
- Мне предлагали идти в мэры от Партии регионов, - рассказывает г-н Бова, - но я отказался. Вообще считаю, что мэр должен быть беспартийным - так легче договариваться с политическими силами, попавшими в горсовет.
Может быть поэтому против мэра была использована тактика выдвижения двойников. Интересно, что выдвинула двойника местная парторганизация "Нашей Украины", которую мэр Бова считает подконтрольной Партии регионов.
- Я делаю такой вывод, потому что на "Рідне місто" было подано две жалобы за социальную рекламу "Голосуй за рідне місто". Жалобы подали Партия регионов и "Наша Украина", но тексты были абсолютно одинаковые, отличались только интервалом между строчками, - рассказывает г-н Бова.
В регистрации г-ну Сметанко-Бове городская избирательная комиссия отказала по причине ошибок, обнаруженных в поданных им документах.
- Мы давали ему документы на исправление. Он принес второй раз, но там все равно было много ошибок и несоответствий, - сообщила секретарь горизбиркома Юлия Куц. - Поэтому мы его и не зарегистрировали.
Это решение горизбиркома оспаривалось, но пока безуспешно.
Конфликт возник и вокруг регистрации партийных списков. Напомним: место в бюллетене партия получала в зависимости от очередности подачи документов. Если по всей Сумщине первыми подали документы, а значит, и получили первую строчку в бюллетене "регионалы", то в Тростянце первой зарегистрировали промэрскую партию "Рідне місто". В горизбиркоме признают, что "регионалы" первыми подали документы, но их вернули на доработку. А партия "Рідне місто" подала пакет документов, не нуждающихся в исправлении, поэтому и зарегистрирована первой.
Дважды комиссия
Таким образом, схема повсеместного первенства "регионалов" дала в Тростянце сбой из-за позиции горизбиркома. И вот 12 октября районная избирательная комиссия неожиданно рассматривает жалобу Партии регионов и принимает решение о приостановке полномочий председателя горизбиркома, заместителя и секретаря, представляющих "Рідне місто", СПУ и УСДП. Вместо них председателем горизбиркома назначают представителя КПУ, замом - "регионала", секретарем - представителя "Нашей Украины". Свои действия райизбирком объяснил нарушениями, допущенными горизбиркомом, в частности телефонным сообщением о проведении заседания комиссии, что якобы не дает возможности подготовиться членам комиссии к заседаниям.
Решение райизбиркома руководство горизбиркома признавать отказалось. В результате горизбирком раздвоился. Впрочем, вскоре решение райизбиркома о смене руководства горизбиркома было, по словам Ю.Куц, отменено Окружным административным судом в Сумах. На 18 октября в Тростянце снова действовал один избирком и двойник нынешнего мэра был не зарегистрирован. Но не исключено, что решение сумского суда будет оспорено в Харькове.
Пока же в Тростянце приступили к печатанию бюллетеней для голосования. В них только один Бова и еще два кандидата - от Партии регионов и "Фронта змін".
По теме
Жалобу на Минаева не удовлетворили
Сумская избирательная комиссия оставила без рассмотрения жалобу на действия кандидата в мэры и нынешнего городского головы Геннадия Минаева, поданную кандидатом от соцпартии Щербаком.
По словам мэра, жалоба касалась билбордов с предвыборной агитацией. Впрочем, горизбирком посчитал, что нарушений со стороны городского головы в этом вопросе нет. По словам председателя горизбиркома Ивана Самсоненко, пока ни один из восьми кандидатов в мэры не получал предупреждения за нарушения, допущенные в ходе предвыборной кампании.
http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/57548У ЧЕРКАСАХ РЯТУВАЛИ МОВУ
Тетяна Роговська, "Вечірні Черкаси", 20.10.2010, Черкаська обл.
18 жовтня на Соборній площі біля облдержадміністрації пройшла Всеукраїнська акція протесту проти законопроекту "Про мови в Україні".Її учасники протестували проти надання російській мові статусу другої державної, що змусить витратити мільйони гривень на дублювання зміни назв установ, дорожніх знаків замість направлення грошей у сфери ЖКГ, соціального захисту, медичного обслуговування, екології, освіти.
Так, заміна дорожніх знаків у Севастополі обійшлася в 150 тис. грн.
Учасники акції скандували під стінами ОДА: "Займіться ділом, а не язиком!", "Служіть народу України!". Акція без будь-яких політичних символік пройшла у формі вистави. На намальованій карті на асфальті (яку, до речі, вартові порядку малювати забороняли), виклали символи: державну мову, історію, культуру, національну кухню. Після цього Українська та Російська Влада привели туди Російську Мову, штовхаючи її до Української. Але чужа мова прийшла не сама, а принесла з собою ще й державні символи, історію, традиції. У фіналі вистави Російська Мова, не знайшовши місця, пішла.
http://vechirka.ck.ua/novini/u-cherkasax-ryatuvali-movu/ИЗБИРАТЕЛЬ, БУДЬ ГОТОВ!
Юлия Тесленко, "Газета по-харьковски", 20.10.2010
Рулоны из бюллетеней и очереди. "Газета…" выясняла, что ждет харьковчан на участках 31 октябряХарьковчане на избирательных участках получат аж по пять бюллетеней.
Все они будут разного цвета - для каждого вида голосования. Избирать будем мэра, партии и депутатов-мажоритарщиков, которые войдут в областной и городской советы.
Шесть бюллетеней вручат жителям некоторых сел, которые подчиняются ближайшему городскому совету, а не районному.
В Комитете избирателей Украины прогнозируют: в таком "изобилии" люди просто запутаются.
- Участковым комиссиям нужно грамотно распределить обязанности в день выборов - иначе, я боюсь, будут сумасшедшие очереди, - говорит глава Харьковского областного КИУ Михаил Камчатный. - Чтобы не создавать столпотворения на участках, лучше немного придержать людей на входе.
У кого простыни длиннее
Глава областного избиркома Александр Русанов считает такие опасения надуманными: участков, где количество избирателей больше 2,5 тыс. (определенная законом норма), в Харькове нет.
Разобраться в длиннющих списках избирателю будет трудно, но в других регионах ситуация еще сложнее:
- У нас самый длинный бюллетень 70 см, в нем 35 партий, которые идут в областной совет, - рассказывает Александр Григорьевич. - Во Львовский горсовет, например, идет 59 партий, там действительно людям придется нелегко - длина бюллетеней перевалила за метр.
Опасения, что такое количество бумаги не вместится в урны, в КИУ и облизбиркоме не считают серьезными:
- Ни на одних выборах такого не было. Тем более, урны придут новые, они должны быть рассчитаны на количество бюллетеней, - уверяет Александр Русанов.
Особенно нелегко на этих выборах придется членам участковых комиссий, говорят в облизбиркоме. Сюда уже сейчас каждый день идут "отказники" - кандидаты в депутаты, которые массово снимают свои кандидатуры.
- Надо, чтобы в законе было наказание для технических кандидатов, ведь бюллетени уже заказаны и печатаются.
Теперь членам комиссий придется перед голосованием напротив десятков фамилий ставить печать "Выбыл". А это нужно делать точно, внимательно, нужно место, чтобы разложить бюллетени, не помять их, не надорвать, - говорит Александр Русанов.
Гарантия есть. Теоретически
Бюллетени для нынешних выборов печатают не централизованно, в столице, а в местных типографиях. Именно здесь - наибольшее поле для фальсификаций, считают эксперты.
- Это самое слабое место выборов, - говорит Михаил Камчатный. - Об этом мы изначально заявляли. На месте можно и больше, чем надо, бюллетеней напечатать, и заменить их.
В облизбиркоме говорят: "простыни" будут иметь несколько степеней защиты. К примеру, наружный слой специальной краски, или сетка, которая будет просматриваться под текстом.
- Комиссии выбирают по три человека, которые в типографии принимают напечатанную партию бюллетеней. При них уничтожается брак, лишние экземпляры и сами клише, потом партию пакуют. Главная защита бюллетеня - печать участковой комиссии. Схема хорошая, если, конечно, она будет работать на практике, - объясняет "теорию" координатор кампании общественного наблюдения сети "Опора" Виктория Шевчук.
Все избирательные комиссии уже заказали печать и на этой неделе уже начали забирать бюллетени, добавляет Александр Русанов.
Нам наобещали
Тарифы перед выборами не повышают
Тепло и горячая вода для харьковчан не повысятся до весны, заявил на днях и.о. мэра Геннадий Кернес. По его словам, этого не случится, даже если новые цены утвердит Нацкомиссия регулирования энергетики, куда теплопредприятия города и области отправляли расчеты на согласование.
- Отопительный сезон начался, и закон запрещает менять тарифы в течение отопительного сезона. Потому если НКРЕ утвердит новые цены на услуги тепловиков до весны, мы будем требовать от государства компенсаций, но согласовывать новые тарифы не будем, - уверяет Геннадий Кернес.
Еще два месяца назад директор ХТС Сергей Андреев прогнозировал, что в связи с летним подорожанием газа тепло для харьковчан подорожает по крайней мере до 7 грн за квадратный метр отапливаемой площади.
Тем временем
Агитируют Штирлиц и бригады бабушек
Претендентов на пост городского головы - больше десяти. По словам политологов, короткая избирательная кампания не дала возможности новичкам расположить к себе горожан. Основная борьба развернется между и.о. мэра Геннадием Кернесом и экс-губернатором Арсеном Аваковым.
- Партия регионов в Харькове строит кампанию на том, что хвалит добрые дела Геннадия Кернеса на посту и.о. мэра, доказывает, что в жизни харьковчан произошли существенные изменения, - говорит политолог Александр Романюк. - Арсен Аваков также пытается расхвалить свое губернаторство, показать, что был хорошим хозяйственником.
Избирательная кампания обоих конкурентов строится и на "антирекламе", особенно много ее у провластного кандидата. Ролики, дискредитирующие экс-губернатора, показывают даже на "ОТБ" - государственном канале. Агитационный ролик, смонтированный из кадров фильма "17 мгновений весны", крутят на "7 канале": Штирлиц про себя проговаривает досье "плохих" кандидатов и решает: "Только Геннадий Кернес".
Агитгруппы из двух-трех пенсионеров проводят агитацию "на дому". На Салтовке, например, поквартирный обход делают… бабушки, навязчиво интересуясь: "За кого проголосуете? А хотите газетку, чтобы определиться с кандидатом?"
Мы спросили:
Помогла ли вам сделать выбор политическая реклама?
Тамара Колупаева, биолог
- Я внимательно читаю все, что пишут о кандидатах в мэры. Для меня это важно, потому что я пока не определилась. И это трудно сделать, люди пиарятся, но действительно ценной и важной информации практически нет. Я хотела бы, чтобы напечатали подробные биографии и политические программы. Пусть это бросают в почтовый ящик, раздают на улице. Чтобы мы знали, например, у кого какой бизнес - я не хочу голосовать за олигархов.
Артем, студент
- На мое мнение ничто не влияет. Телевизора у меня нет. Так что я свободен от ежедневных перипетий и скандалов. А вообще, пишут и говорят все одно и тоже, притом из года в год. И до сих пор люди на это реагируют, переживают. Я думаю, что можно все-таки реально оценить кандидатов: откуда эти люди взялись, кем они были до выборов? Но узнать об этом из рекламных роликов нельзя.
Ирина, безработная
- Политическая реклама на мои предпочтения не повлияла. Я с кандидатом определилась уже давно. Агитация страшно надоела, потому что она везде. Некоторым кандидатам в мэры, я думаю, вообще не стоит разговаривать - пока молчат, они хотя бы не вызывают неприятных эмоций. Вообще, мне кажется, предвыборная кампания в Харькове проходит тихо и скучно.
Екатерина, менеджер образовательных программ
- На избирателей, которые давно определились, агитация не влияет. А те, кто еще не определился с кандидатом, по рекламным роликам все равно этого не могут сделать. За такой короткий срок избирательной кампании новым лицам трудно завоевать симпатию. Поэтому многие люди, мне кажется, будут голосовать "наугад": по принципу "нравится - не нравится" внешний облик кандидата. Ну, или по принадлежности к определенной партии. Хотя есть и те, кто поведется на якобы снижение цен, лавочки-цветочки, "демократию" и "перемены".
http://kharkov.mycityua.com/articles/kharkov/2010/10/20/164804.htmlОСОБЛИВОСТІ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ У ВІННИЦІ
Таїса Олійник, "Місто", 20.10.2010, Вінницька обл.
"Політичне бабине літо" у кандидатів закінчиться вже цього тижня.Вибори у повному розпалі, але самого розпалу поки що не спостерігається. На площах мирно співіснують передвиборчі палатки різних політичних сил. З бігбордів посміхаються відфотошоплені місцеві політики з домальованими в тому ж фотошопі загальноукраїнськими "світилами". Мажоритарники, у яких грошей менше, пішли в народ і розносять листівки у поштові ящики своїх виборців. Тут, правда, зустрічаються іноді сплески креативу: хтось пропонує в басейн з 20% знижкою ходити, а хтось влаштовує концерти силами місцевої самодіяльності.
- По суті вибори без вибору, - каже голова вінницького осередку Комітету виборців України В'ячеслав Телень. - Тільки 2 чи 3 партії якось ворушаться, агітують по дворах, а всі інші думають, що за них і так проголосують.
На думку політолога Олександра Логінова, у ступор вінницьких кандидатів ввів цейтнот. Політолог вважає, що ніхто не розуміє, як слід поводитися і що в першу чергу потрібно робити при таких стислих термінах.
Ще одна особливість виборів по-вінницьки - це те, що майже усі потенційні політики не навчились мислити "дієсловами".
- Рівень кандидатський у нас так і не переріс прикметниковий, - пояснює Олександр Логінов. - На Заході виборчі кампанії будуються на дієсловах: створю робочі місця, збудую школу, відремонтую дах...
У нас же поки що якщо команда - то "сильна", якщо кандидати - то "надійні". "Ось я вам кандидат! А от моя сім'я!" Словом, проголосуйте за мене, бо я "гарний хлопець". Але, яке відомо, це ще професія, і не кандидатська чеснота. Хоча напевне, кандидати таки кажуть те, що від них очікують виборці, які від політики просто стомились.
Для вінницьких виборів-2010 характерно і те, що своїх кандидатів лідер партії сам виводить у люди, принаймні на біг-бордах, і знайомить з виборцями. Це так зване "позиціонування з піджаком". Тобто на першому плані загальновідомий політик, а вже за ним ті, за кого пропонують проголосувати вінничанам.
Доволі показовим є те, що жодна з політичних сил, так званих важковаговиків, так і не запропонувала свого кандидата на посаду міського голови Вінниці. Ні соціалісти, які свого часу вважали Вінниччину своєю областю, ні "Батьківщина", за лідера партії якої на двох останніх виборах подоляни віддали майже 80% голосів, ні сьогоднішня провладна Партія Регіонів. Чинний мер Володимир Гройсман пішов на вибори від досі маловідомої партії і скоріш за все саме він їй завоює авторитет у Вінниці. Разом з тим, за словами Олега Левченка, члена правління ГМ ОПОРА, ситуація з тим, що провідні політ сили не робили ставки на посаду міського голови - не тільки у Вінниці.
- Партії не хочуть робити ставку на завідомо програшні кандидатури, - пояснює він. - Саме тому вирішили радше позмагатись за місця у місцевих радах, це більш реально.
А ще для вінницьких місцевих виборів характерно те, що цього разу вони дійсно "місцеві". З'явилось дві потужні сили, які себе дуже навіть нормально почувають, а тому і не пристали до тих самих політичних "важковаговиків".
На думку експертів, "політичне бабине літо" завершиться дуже скоро. Як каже Владислав Телень, всі друкарні просто завалені замовленнями. Типографії безперервно друкують передвиборчу агітацію. А кандидати збираються силами. І агітаційний вибух очікується вже наступного тижня.
http://www.misto.vn.ua/ua/home/days/2405ТОЧКА ЗОРУ
ВОКРУГ И ОКОЛО ОСИ ДОБРА
Леонид Заславский, "Юг", 21.10.2010, Одесская обл.
Визит в нашу страну президента Венесуэлы Уго Чавеса по всем показателям больше, чем визит. Это символ внешней политики, которую Янукович предлагает своему государству.Не тех направлений, что зафиксированы в Законе об основах внутренней и внешней политики Украины, не тех фантазий, о которых Виктор Федорович распространяется в Брюсселе или в Париже, а того курса, который новая власть намерена реализовать в ближайшие годы.
Дорогой Троцкого и Боливара
Президент Венесуэлы товарищ Чавес, в отличие от господина Януковича, не тратит времени на парадные визиты и лицемерные заявления. В течение долгих лет свою карьеру политика и государственного деятеля он строит на пещерной ненависти к Соединенным Штатам Америки, в общих чертах повторяя линию своего соседа и друга Фиделя Кастро.
Точно так же, как Кастро в начале шестидесятых годов прошлого века, Чавесу в противостоянии со сверхдержавой не обойтись без мощной опоры. Фидель такую опору нашел в СССР. Уго пытается опереться на обломки разрушенной советской империи. Но обломки - не целое. Кремль не в состоянии снабжать свой форпост в западном полушарии оружием и предметами первой необходимости фактически бесплатно. Так, как Союз это делал при Хрущеве и Брежневе.
За каждый автомат Калашникова, за каждый патрон, за каждый истребитель, танк или ракетную установку Венесуэле приходится платить наследнице СССР живыми деньгами. С одной стороны, это для Чавеса плохо, но с другой - дает ему такой простор, такую независимость, о которой кубинский лидер не мог и мечтать.
В отличие от Кубы, бедной природными ресурсами и вообще бедной страны, Венесуэла буквально плавает в нефти, запасы которой в бассейне реки Ориноко разведаны далеко не полностью. На нефтедоллары, которые имеются в распоряжении товарища Чавеса, он может позволить себе строить социализм, соединяя идеи Льва Троцкого с воспоминаниями о Симоне Боливаре.
Чавесу, в отличие от Кастро, повезло и в том, что одновременно с ним к власти в нескольких странах Латинской Америки пришли похожие популисты-диктаторы. Эво Моралес в Боливии, Рафаэль Корреа в Эквадоре и Даниэль Ортега в Никарагуа стали союзниками Чавеса, латиноамериканской частью всемирной "оси добра", которую строит "красный Уго".
С целью продолжить эту ось до других частей света президент Венесуэлы настойчиво колесит и облетает глобус, посещая исключительно перспективные (то есть враждебные США) страны. В Азии такими государствами для него, в первую очередь, являются Ливия и Иран, с лидерами которых сложились не то, что дружественные, а братские отношения.
Муамар Каддафи, например, наградил диктатора Венесуэлы премией своего имени "за вклад в защиту прав человека", а Махмуд Ахмадинеджад назвал деятельность Чавеса примером борьбы с американским империализмом, а его самого - "человеком, с которым находишься в одном окопе".
В один окоп с Каддафи, Ахмадинеджадом и другими "борцами за права человека" Чавес не прочь пригласить лидеров бывших советских республик. Впрочем, руководство России туда приглашать не надо. Симпатии к Ирану, КНДР, Кубе и прочим странам-изгоям в Кремле скрывать не считают нужным. И не считают нужным ограничивать в этом направлении поставки оружия.
Такой же политики придерживается руководство Белоруссии во главе с выдающимся борцом с правами человека Александром Григорьевичем Лукашенко. С "бацькой" Чавес давно сидит в одном бункере. Сидит так плотно, что продает ему нефть по бартеру по ценам не намного выше российских. И по слухам, получает от Белоруссии оружие с таким же дисконтом.
Вместе с братьями в общий окоп
Белоруссия, как и Россия, получила право на разработку нефтяных и газовых месторождений. Два нефтяных венесуэльских месторождения она уже разрабатывает. То есть "ось добра" имени Чавеса действует на постсоветском пространстве, а идеи Троцкого-Боливара как части борьбы с американским империализмом торжествуют в двух славянских республиках.
По достоверным сведениям, президент Венесуэлы давно собирался в общий окоп загнать и Украину. И даже через посредников подбивал клинья к Ющенко. Он резонно считал, что показная дружба Киева с Вашингтоном не может мешать выгодному бизнесу. И в каком-то отношении, учитывая коррумпированность и беспринципность украинских чиновников, был прав. Сделка, однако, не состоялась из-за вмешательства российских конкурентов.
Сложно сказать, не вмешаются ли эти конкуренты теперь в бизнес Чавеса с Януковичем. Но даже если вмешаются, если операция по обмену украинской военной техники и гражданских самолетов на венесуэльскую нефть сорвется - половина дела сделана. Президента Венесуэлы, откровенного и непримиримого врага Соединенных Штатов Америки, торжественно и с почетом приняли в столице Украины, страны, где еще недавно слово американского сенатора весило больше, чем слово президента России.
Нет сомнений, что прием Уго Чавеса на Печерских холмах был задуман как демонстрация лояльности украинского руководства к "геополитике" Кремля. На пресс-конференции по итогам визита президента Венесуэлы Янукович счел нужным подчеркнуть, что даже в мелочах он не намерен вторгаться в сферу российских интересов. И едва ли не извинялся за намерение использовать украинский нефтепровод "Одесса - Броды" для прокачки венесуэльской нефти из черноморских портов в Белоруссию.
Сама по себе операция по аверсному использованию многострадального нефтепровода экономических угроз россиянам не несет. Монополии на поставки нефти в Европу по нефтепроводам (в отличие от монополии по поставкам газа по газопроводам) Россия не имеет и не добивается. Но именно сейчас, во время открытой конфронтации "бацьки" с Путиным и Медведевым, любая помощь Лукашенко рассматривается в Кремле как шаг недружелюбный. И в этом смысле подписанное во время визита Чавеса в Киев соглашение о транспортировке венесуэльской нефти в Белоруссию, несмотря на реверансы Януковича, может оказаться яблоком раздора.
Впрочем, милые бранятся - только тешатся. Главное же в том, что Украина при четвертом президенте все больше и глубже втягивается в трясину политики противостояния Западу, политики, которую с завидным упорством с 2007 года (считая от "мюнхенской" речи Путина) проводит Россия, политики, которую режим Лукашенко проводил всегда и проводит теперь.
Двум соседям Украины не привыкать к сидению в антиамериканских окопах вместе с изгоями "третьего мира". Из этих окопов они по большей части и не вылезали. Но нашу страну за годы независимости, казалось, покинули фантомные боли, связанные с холодной войной и существованием железного занавеса…
Видимо, только казалось.
http://yug.odessa.ua/index.php/home/arc/1096.htmlБОРИС ДЕЙЧ: ТЕ, КТО БУДУТ ЖДАТЬ РЕШЕНИЙ СВЕРХУ, ОКАЖУТСЯ НА ОБОЧИНЕ ПРОИСХОДЯЩИХ В СТРАНЕ ПРОЦЕССОВ
Борис Дейч, "Крымские известия", 21.10.2010
Трудная, эмоциональная кампания по выборам депутатов в местные советы уже находится в финальной стадии.Встречи в трудовых коллективах с избирателями убедительно доказывают, что крымчане в основном поддерживают действия Президента Украины Виктора Януковича, правительства, позицию Партии регионов и ее кандидатов в депутаты.
Это еще совершенно не означает, что партия победила на выборах, можно перевести дух и сложить руки. Бороться необходимо за каждые трудовой коллектив, населенный пункт, голос избирателя. При этом отдавать отчет, что оппозиция, предвидя поражение, пытается заранее объяснить его общественному мнению внутри страны и за ее пределами мнимыми, существующими и возможными нарушениями в процессе избирательного марафона.
Президент, правительство и Верховная Рада Украины сделали все, чтобы обеспечить демократичные, прозрачные выборы. Виктором Януковичем подписан указ от 16 сентября 2010 года "О недопущении нарушений во время предвыборной агитации". А глава Партии регионов - Премьер-министр Украины Николай Азаров пригласил представителей иностранных государств и международных организаций участвовать в наблюдении за ходом выборов. Ведя открытую, честную кампанию, мы не имеем права дать оппонентам ни малейшего повода для сомнений в заданном нами векторе на справедливые выборы.
Но выиграть их - только полдела. После пятилетки административно-управленческой, экономической, гуманитарной катастрофы избиратель ждет от представителей партии в советах, сельских, поселковых, городских голов кропотливой, профессиональной работы по расчистке оставленных завалов в коммунальной, социальной, гуманитарной сферах. Во время агитационного периода активизировался диалог между населением, коллективами и представителями партии в лице кандидатов в депутаты. Именно сейчас наиболее остро и явно обнажаются существующие проблемы как в различных сферах жизнедеятельности громад, так и в частных судьбах отдельных избирателей.
Партии регионов в Крыму, в каждом районе, населенном пункте в ходе массового опроса населения путем анкетирования удалось сложить конкретную, реальную картину о нерешенных, но требующих реакции властей вопросах. Опираясь на этот анализ, кандидаты в депутаты заключают социальные договора с большинством избирателей. Весомость данного документа, который предусматривает решение конкретных вопросов на уровне автономии, района, города, населенного пункта, подтверждается подписью председателя КРО Партии регионов, Председателя Совета министров АРК Василия Джарты, подписями кандидатов от соответствующих округов в депутаты Верховного Совета АРК, на должность городского, поселкового, сельского головы и кандидатов в депутаты местных советов. Тем самым партия, ее представители не просто фиксируют обязательства, но и берут ответственность за их выполнение. По своей сути это форма исполнения наказов избирателей. С ее помощью (ни минуты не сомневаюсь в этом) мы решим поднятые проблемы, как того требуют от нас крымчане.
Однако, если на уровне автономии мы намереваемся реализовать стратегические, программные проекты, то в районе, поселке, селе - более локальные. И в этом нет ничего плохого, так как они не решались годами и затрагивают интересы абсолютного большинства крымчан. Хотя Президент Украины Виктор Янукович, правительство, Партия регионов ставят для страны задачу более глобальную: путем всестороннего реформирования построить новую страну. К ней надо относиться не как к политическому "слогану", а практическому наказу, который необходимо выполнять вместе. Повторяю и настаиваю - именно вместе! Фокусирование же местной власти на точечных, локальных проблемах не позволяет говорить о значительном вкладе в проведение комплексных реформ в державе.
Голова небольшого села или поселка вправе спросить, как он может повлиять на процессы кардинальных изменений в стране? Ведь это на уровне президента, правительства, Верховной Рады Украины решаются вопросы внешней и внутренней политики, законодательства, государственного строительства и управления экономикой! А наш "шесток" - вопросы канализации, водоснабжения, функционирования социальной инфраструктуры. Говорю решительное "нет" подобной трактовке полномочий местной власти. Это не коммункомбинаты. По Конституции Украины, по законодательству и, если хотите, по жизни задачи местного самоуправления гораздо шире и глубже. Ведь оно находится в непосредственном контакте с жителями громад, принимая на себя негатив десятилетиями не решаемых проблем по стране в целом, не имея при этом часто достаточных полномочий и ресурсов. Именно поэтому нередко случается так, что в соседних советах мы видим разные картины. В одном - запустение, а в другом - кипит жизнь. В одном от безысходности опустили руки, а в другом, имея активную жизненную позицию, добиваются успехов. Вот вам и ответ на вопрос, как повлиять на изменения, происходящие в стране. Это зависит не только от наличия полномочий и ресурсов, но и от качественного состава депутатского корпуса соответствующего совета. Те, кто считают, что необходимо ждать решений сверху и только правильно их выполнять, окажутся на обочине происходящих в стране процессов. Там, где готовы проявить инициативу, искать резервы, новые механизмы и подходы, будут успех и прогресс, что очень важно, поскольку идет процесс реформирования по всем направлениям, и не заметить это может только лицо заинтересованное.
Мы видим, насколько активно Украина возобновила политический и экономический диалог со всеми игроками мирового содружества. Это приносит и принесет стране конкретную пользу, повысится ее роль на мировой арене, будет достигнут и значительный экономический эффект в виде укрепления связей с другими странами. Голос Крыма в этом диалоге звучит уверенно и громко. Прошедший недавно форум "Крым - мост дружбы Украины и России" - не просто дежурное, протокольное мероприятие, а один из шагов крымского руководства, общественности к развитию всесторонних отношений с Россией в целом и ее регионами - в частности.
Где же в этих процессах местные советы, спросите вы? К сожалению, пока в роли хоть и заинтересованных, но наблюдателей. А должны быть в роли активных сторонников и участников. Держава может договориться с той же Европой или Россией об углублении экономических связей. А Крым в состоянии договориться с другими регионами Украины, России и Белоруссии о привлечении на полуостров большего количества отдыхающих, инвестиций в промышленность и инфраструктуру, разработать стратегию развития. Местные же советы в это время чего-то ждут. Хотя совершенно очевидно, что им противопоказано сидеть и ждать "указивки" сверху - когда, как и в каком направлении развиваться.
У страны, у Крыма сформировалось целостное, комплексное видение путей дальнейшего развития и необходимых шагов для достижения масштабных целей. На местах же во многих случаях, к сожалению, гадают - мол, вот окончатся выборы, прояснится ситуация, тогда и возьмемся за работу. Это большая ошибка и непозволительная роскошь - терять драгоценное время в переломный период.
Уже сегодня актив партии, ее кандидаты в депутаты с привлечением профессионалов должны выработать стратегию развития на ближайшие годы каждого населенного пункта, сельского, поселкового, районного советов. После выборов целесообразно провести всестороннее обсуждение разработанных программ с населением, активом, депутатским корпусом. Скоординировав их на уровнях районов и городов с программой развития Крыма, мы сможем получить реальный план будущих преобразований на полуострове, в разработке которого примет участие практически все население.
Именно таким образом, привлекая общественные организации, депутатов, мы на практике поможем Президенту Украины Виктору Януковичу в реализации его планов строительства новой страны. Разбудив инициативу избирателя, предложив ему соучастие, мы вправе положиться на него при воплощении задуманного в жизнь. Именно таким образом мы докажем избирателям, что строительство Украины для людей - не лозунг, а конкретный проект.
http://www-ki.rada.crimea.ua/nomera/2010/202/deych.htmlУКРАЇНСЬКА КАЗКА ПРО ЩУКУ, ЛЕБЕДЯ І РАКА
Юлія Сокирка, "Поступ", 21.10.2010, Львівська обл.
Політичне життя в Україні нагадує казку - чим дальше, тим страшніше.Вкотре напередодні чергових виборів політики, неначе бджоли у вулику метушаться, створюючи ілюзію роботи, а ще більше - турботи про "маленького українця". У кожного своя роль: влада свято переконана у своїй реформаторській місії, в той час як опозиція, намагаючись відволікти увагу громадськості від внутрішньопартійних проблем, акцентує увагу на економічних провалах діючої влади. Картина - до болю знайома, навіть для не особливо обізнаних у політичних перипетіях громадян.
Генетично закладений в крові українців принцип "на одну булаву - два гетьмани" стосується не лише влади, але й опозиції. В країні між лідерами опозиційних партій відбувається змагання на предмет того, хто з них опозиційніший. Закономірно, що така ситуація на руку діючій владі, яка на будь-які закиди зі сторони опозиції, може відреагувати на кшталт - "спершу розберіться між собою".
"Об'єднавчою фігурою для української опозиції може стати перший президент України Леонід Кравчук", - таку майже сенсаційну заяву зробив Юрій Луценко, перебуваючи у вівторок в Чернівцях. Не знайшовши серед представників сучасної політичної еліти більш достойнішої кандидатури, екс-міністр внутрішніх справ побачив у Леоніді Макаровичу справжнього арбітра нації.
"Леонід Кравчук по-батьківськи міг би взяти на себе відновлення демократичного руху з правом сказати: "Цить!" тим, хто забуває про відповідальність перед країною за своїми дрібними амбіціями. З моєї точки зору, він не тільки має право об'єднати опозицію, але це і його обов'язок, як першого президента захистити незалежність і демократію в країні. Він є одним із небагатьох, кого хочеться слухати політикам у демократичному таборі", - відзначив Юрій Луценко.
В той час як Леонід Макарович відмовляється повертатися в активне політичне життя, лаври головної опозиціонерки країни перейшли до Юлії Тимошенко. Зокрема, Юлія Володимирівна звинуватила Захід в ігнорування захоплення Росією України. "Я не розумію. Коли Янукович прийшов до влади, і демократія почала руйнуватись, західні політики заговорили про стабільність. Якщо не називати речі їхніми справжніми іменами та не говорити ні слова про знущання над демократією, тоді краще вже взагалі мовчати", - вважає лідер "Батьківщини".
Від словесної патетики бютівці перейшли до реальних дій (чи скоріше бездіяльності), заблокувавши в середу трибуну Верховної Ради після того, як більшість відмовилася розглядати законопроект щодо мораторію на підвищення цін на продукти.
Водночас такі дії опозиції спікер Володимир Литвин розцінив як привід для нарощування політичного конфлікту в Україні. Він вважає, що опозиційні політичні сили докладають усіх зусиль, "щоб підвищувати політичний градус в нашому суспільному житті й довести його до точки кипіння до 31 числа або після 31 жовтня".
В свою чергу Юлія Тимошенко заявляє, що через непрофесійні дії уряду Україна перебуває в економічному колапсі. За її словами, влада проводить неконтрольовану емісію грошей, не підтверджену реальним економічним зростанням. Зокрема, вона оприлюднила інформацію, що на 1 вересня обсяг емісії становив 76,7 млрд. грн., на сьогодні - 83,6 млрд. грн., що складає третину державного бюджету.
Вона вважає, що уряд діє непрофесійно. "Професійна людина, яка б працювала у фінансово-економічному блоці уряду, від нестачі грошей у бюджеті плакала ось такими сльозами, але до друкарського станка не доторкнулася б навіть пальцем. Бо це атомна зброя: включив станок - і країна може увійти у такий неконтрольований стан, з якого її виводити буде просто неможливо", - зазначила лідер "Батьківщини".
Нагадаємо також, що фракція БЮТ ініціює в парламенті розгляд питання про відставку прем'єр-міністра Миколи Азарова. На думку самого Азарова, це не що інше, як намагання перед виборами привернути до себе увагу. "БЮТ, оскільки він перебуває зараз у стадії кризи, хоче відвернути увагу від свого власного стану і спровокувати таку кризу у владі. Однак їм це не вдасться зробити. Як сьогодні цей інформаційний мотив створено, так він і помре спокійно, без жодних результатів", - відзначив поки що діючий прем'єр.
Як бачимо, опозиція і влада чи не вперше солідарні, та на жаль, лише у бездіяльності. Якщо опозиція, майже мовчки спостерігає як країна котиться у прірву, то влада її туди впевнено підштовхує. Простий народ ледь не щоденно відчує як його засмоктує трясовина постійно зростаючих цін, а та соломинка у вигляді "соціального мінімуму", простягнута державою, виглядає як знущання. Влада не те, що не готова подати руку допомоги пересічному громадянину, а навпаки, приймаючи новий податковий кодекс, ще глибше втоплює надію українця на можливість чого-небудь добитися у цій країні. Взаємодія влади із суспільством виглядає як розмова німого із глухим, адже ми-українці так і не навчилися відстоювати свої конституційні права, а влада - дослухатися до голосу народного сумління. Так і живемо, як у казці про Рака, Щуку та Лебедя.
http://postup.brama.com/usual.php?what=69147АЛЕКСАНДР ВОЛКОВ СЧИТАЕТ, ЧТО ГУБЕРНАТОР МОЖЕТ СТАТЬ "ПОЛИТИЧЕСКИМ МУСОРОМ" ДЛЯ ПРЕЗИДЕНТА
Дмитрий Литовченко, "Панорама", 20.10.2010, Сумская обл.
По его мнению, Президент Украины Виктор Янукович уволит чиновников, которые используют административный ресурс во время избирательной кампании."Газета "Панорама" напечатала информацию о пирамиде, которую выстроил глава облгосадминистрации. Это не новая технология. Этим пользовались в 2006, 2007 гг. Считаю, что это большая ошибка главы ОГА, что он возглавил этот процесс. Не надо было ему этого делать. Но факт есть факт. Это не нравится людям! Это огромный прокол! Он подставил не только себя, но, знаю, что он сильно подставил президента, которому уже задают вопросы об этом журналисты других государств", - считает бывший "директор" парламента, куратор Сумской областной организации ВО "Батьківщина" от центрального аппарата партии Александр Волков.
По его мнению, Президент Украины Виктор Янукович уволит чиновников, которые используют административный ресурс во время избирательной кампании.
"Идет каток, закатывая представителей политических сил. Речь идет о том, что существует одна правящая политическая сила, а другие - вассалы или... ну сами знаете, куда можно послать... Я как никто знаю отношение президента к своим подчиненным. Когда надо будет оправдываться перед мировой общественностью за ход избирательной кампании, президент не остановится ни на минуту, чтобы нажать ручку унитаза и выкинуть тот мусор, осрамивший себя на время выборов. Сегодня материалов, особенно по Сумской области, больше, чем нужно, чтобы сказать, что эти люди действительно используют админресурс, чтобы изменить мнение населения", - заявил Александр Волков.
Он отметил, что в 2005 г. были возбуждены уголовные дела против 4,5 тыс. людей за фальсификацию результатов выборов, многие понесли наказание. По мнению Александра Волкова, сейчас кандидат №1 на увольнение - это глава Роменской РГА Серик, который собирал глав сельсоветов, чтобы настроить их на "правильный" лад.
http://rama.com.ua/news+article.storyid+4555.htmРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
МАЛО ПЬЕМ. МОЛОКА...
Наталья Пилипенко, "Жизнь", 20.10.2010, Донецкая обл.
Об этом шла речь на очередном заседании регионального комитета по экономическим реформам под председательством губернатора Анатолия Близнюка.По потреблению молока и молочных продуктов на душу населения Донецкая область, с учетом сложной экологической ситуации и наличия вредных производств, находится на ... 21-м месте в Украине. Несложно понять: чтобы сохранить здоровье, необходимо менять структуру питания. Об этом шла речь на очередном заседании регионального комитета по экономическим реформам под председательством губернатора Анатолия Близнюка.
Творог - почти как мясо
27-летняя Алина из Донецка в самый разгар воскресного дня не спеша наслаждается молочным коктейлем, купленным за 6 грн. Женщина признается, что из ее холодильника редко надолго исчезают кефир, молоко и т.д., потому что молочные продукты любят в ее семье.
- В последнее время цены заметно выросли, - признается любительница молочных продуктов, - но экономить на любимой пище пока не собираюсь.
И, тем не менее, продавец сливочного масла на одном из донецких рынков говорит, что нынче редко кто покупает этот натуральный продукт по цене 65 грн. за килограмм. Большинство людей выбирают спрэды по 22-30 грн. Похожая ситуация и с домашним творогом, стоимость которого на рынке приблизилась к цене мякоти свинины - 40 грн. за килограмм.
Стремительный рост цен на молочные продукты (с начала года он составил в регионе 116 %), понятное дело, отбил желание лишний раз полакомиться свежей сметанкой или выпить стакан кефира. Примечательно, что в одном из небольших продуктовых магазинов, в районе железнодорожной станции Донецк, на месте витрины с молочной продукцией теперь установлен ломбард.
Сегодня переработчики молока в регионе, как отмечают эксперты, несут убытки. К тому же, на область не распространяется государственная программа по производству экологически чистого молока, которая предусматривает дотацию в 500 грн. на каждую тонну продукции, так как регион не имеет возможности произвести молоко именно для детского питания.
В итоге дойное стадо продолжает исчезать. Как рассказала "Жизни" рыночный реализатор молока, которая продает свой товар по 12 грн. за полтора литра, в ее родном селе в этом году число дойных коров со 150 сократилось до 30. "Держать буренку невыгодно, но, с учетом небольшой пенсии, без продажи молока поддерживать семейный бюджет мне трудно", - объясняет женщина.
Больше хлеба и картошки
В результате, если по потреблению мяса и мясопродуктов на душу населения Донецкая область занимает второе место в Украине, рыбы и морепродуктов - третье, то по потреблению молока и молочных продуктов, несмотря на сложную экологическую ситуацию и наличие вредных производств, она находится на 21-м месте. Об этом в ходе очередного заседания регионального комитета по экономическим реформам сказал Иван Пащенко, начальник главного управления агропромышленного развития Донецкой областной государственной администрации.
Обсуждая концепцию продовольственной безопасности Донецкой области, было отмечено, что в минувшем году, из-за снижения реальных доходов, в регионе стали меньше употреблять мяса и мясопродуктов, молока, рыбы и морепродуктов. Зато на столе стало больше хлеба, картофеля, яиц и овощей. Причина изменения структуры питания не только в том, что содержимое карманов многих стало скромнее. Надо считаться и с тем, что в области недостаточно собственных ресурсов для удовлетворения потребности покупателей. Так, производство собственного мяса и мясопродуктов за 2009 год составило 38% от общего объема их потребления в регионе, молока и молочных продуктов - 44%. Недостаток же компенсировался привозными. Несложно понять, что транспортные расходы, заложенные в пачке творога, привезенного, скажем, из Харьковской области, автоматически подогревают его отпускную цену. В свою очередь, губернатор Анатолий Близнюк заявил на заседании, что сегодня область ставит перед собой задачу, суть которой заключается в том, чтобы стараться производить самостоятельно недостающие продукты. А при их нехватке - завозить.
В свою очередь, с тем, чтобы приостановить инфляцию, Кабмин решил восполнить недостаток продуктов на отечественном рынке импортными. Так, до июня 2011 года Кабмин снимет пошлины на сухое молоко, сливки, масло, картофель, гречку и рожь. В частности, премьер-министр Украины Николай Азаров считает нужным снизить импортные заградительные пошлины на молоко, сливки, сливочное масло, а также на картофель, рожь и гречиху до 0% таможенной стоимости. В настоящее время действуют таможенные ставки на импорт сухого молока и сливок, сливочного масла на уровне 10% от таможенной стоимости, семенного картофеля - 2%, другого картофеля - 10%, а ржи и гречки - 20%. В правительстве ожидают, что данные меры поспособствуют насыщению рынка дефицитными продуктами и предупредят дальнейшее повышение цен.
Импорт поможет?
Эксперты считают меры адекватными рыночной ситуации, поскольку по большинству указанных продуктов в Украине в этом году наблюдается дефицит. Именно этот фактор, в частности, и привел к подорожанию указанных групп продовольствия. Так, в Минэкономики подсчитали, что в 2010-2011 гг. украинцам понадобится более 214 тыс. т гречки, а получено этой крупы всего 180 тыс. тонн. Переходные остатки по гречневой крупе на 1 июля составляли всего 8,4 тыс. тонн, что не спасает ситуацию.
Куда сложнее обстоит дело с импортом молочных продуктов. С одной стороны, Украина нуждается в поставках молока в условиях его дефицита. С другой - переработчики страдают от низкого спроса со стороны населения на продукты его переработки. Поэтому импорт готовых продуктов из молока может усугубить ситуацию в сфере переработки. Ведь переработчики не смогут конкурировать с теми же белорусскими импортными поставками, если таковые будут. Рентабельность производства масла уже сейчас снизилась до 10%, что непривычно для данного бизнеса. При усилении импорта может случиться так, что предприятия вовсе откажутся от производства молочных продуктов и предпочтут их ввозить самостоятельно.
Таким образом, государственное регулирование импорта приведет к двум последствиям. Первое - несколько снизит дефицит продукции. Второе - ожидаемая чиновниками инфляция будет несколько ниже прогнозируемой. Но отмена пошлин не решит проблему дефицита гречки, картофеля и молока в целом. "Импорт подешевеет пропорционально ограничению, снимется ажиотаж при закупках молока со стороны переработчиков. Однако эти меры не решат проблему недостатка молока, поскольку в настоящий момент нет стратегии решения этой проблемы в целом",- считает аналитик Украинского клуба аграрного бизнеса Инна Ильенко. По ее мнению, подорожание молочных продуктов - общемировая динамика, так же, как и нарастающий дефицит молока. И роль государства состоит в том, чтобы несколько смягчить рост цен на этом рынке. Лучше всего путем стимулирования импорта.
http://lifedon.com.ua/nportal/news/4927ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРУШЕННЯ
КЕРІВНИКА ПІДПРИЄМСТВА, НА ЯКОМУ БОРГУЮТЬ ЗАРПЛАТУ, ВЗЯЛИ ПІД ВАРТУ
Ірина Жук, "Місто", 20.10.2010, Вінницька обл.
В обласній прокуратурі заявляють, що панькатися і вмовляти боржників більше не будуть.Колегія в обласній прокуратурі, яка проходила у понеділок і де розглядалося питання погашення заборгованості по зарплаті, пройшла доволі жорстко.
- Нами радикально змінений підхід до оцінки тих підприємств, які допускають заборгованість по зарплаті, - розпочав прокурор області Олександр Шморгун. - Нами прийнято рішення відносно керівника "АТЕКО" - обрати міру запобіжного заходу утримання під вартою. І ми будемо саме таким чином реагувати на ці порушення закону, оскільки КЗоТ передбачає двічі на місяць виплачувати заробітну плату.
На цьому турбівському підприємстві працює 201 працівник, уточнює заступник прокурора області Петро Шишко, і за рік працівникам тут заборгували 1,8 млн. грн. Це при тому, що на рахунки цього підприємства надійшло більше 5 млн. грн., зазначає заступник прокурора.
При таких нових підходах не дуже світлі перспективи очікують і керівника одного з вінницьких підприємств, працівники якого нещодавно у прямому сенсі слова лізли за зарплатнею через паркан підприємства по драбині.
- Вона неодноразово запрошувалась і в контролюючі органи, і в прокуратуру району, але ці вимоги просто ігнорувала, - каже Петро Шишко. - До прокурора області прийшла тільки тоді, коли вже стало питання порушення кримінальної справи. Тепер в зв"язку з порушенням кримінальної справи буде визначено очевидно такий самий запобіжний захід, як і стосовно керівника "АТЕКО".
Загалом, із 27 млн. грн., які була на початок року, до сьогодні заборгованість по зарплатні скоротилась лише на 4 млн. грн. І до яких тільки віртуозних рішень не вдаються керівники підприємств, аби не "засвітитись" у боржниках і відповідно не отримати по шапці від керівництва області і контролюючих структур. І статистику підганяють, і банкрутство починають, і з просто не показують борги по бухгалтерії. Тож на горіхи від прокурора дісталося і деяким прокурорам районів, і керівникам супутніх структур, які також несуть відповідальність за виплату боргів по зарплаті.
- Заборгованість сільськогосподарських підприємств області - 94 тисячі гривень, а 19 підприємств у сфері нерухомості дають нам 3,9 млн. грн. заборгованості, - звертає увагу Олександр Шморгун. - То колгосп може заплатити! Я хотів би, щоб ми розібрались, що це за підприємства і чому вони нам дали такий рівень заборгованості.
Загалом, прокуратурою області було порушено близько 150 кримінальних справ щодо заборгованості по зарплаті, 119 таких справ розглянуто у судах області, 71 особу засудили... до сплати штрафу.
http://www.misto.vn.ua/ua/home/main/2401СКАНДАЛИ
ЩОБ ТИ ЖИВ НА ОДНУ ЗАРПЛАТУ!
Ірина Жук, "Місто", 20.10.2010, Вінницька обл.
Мер і службовці виконкому Могилева-Подільського "розкидали" собі на зарплати 15,5 млн. грн. з бюджету міста?На Вінниччині новий скандал, фігурантом якого став ще один мер - цього разу Могилева-Подільського - Михайло Саволюк. Ціна питання - 15,5 млн. грн. з міського бюджету.
- Встановлено, що службові особи виконавчого комітету міської ради незаконно збільшили на вказану суму дохідну частину бюджету без відповідних джерел надходжень коштів, - повідомили у прес-групі УСБУ області. - У такий спосіб керівництво міськвиконкому отримало можливість тривалий час нараховувати собі та своїм підлеглим необґрунтовано завищені зарплати та стимулюючі надбавки, які, в деяких випадках, перевищували грошове забезпечення посадовців обласного рівня. У той же час працівники бюджетної сфери району, за статистикою, отримували найнижчі зарплати на Вінниччині, а в кінці року взагалі залишились без засобів до існування. Повернення заборгованості освітянам та медикам стало можливим лише після виплати субвенції із обласного бюджету.
Справді, торік у серпні наче грім серед ясного неба стала звістка про те, що Могилів-Подільський - місто-банкрут. Аби врегулювати якось питання із заборгованості по зарплатах, до Могилева їздив тодішній губернатор Олександр Домбровський. У цей період і прозвучав закид у бік міської влади, мовляв, тамтешній керівник міста отримує зарплату більшу, ніж у губернатора. Михайло Саволюк пообіцяв дочекатись, поки минуть усі перевірки. Зараз каже, що протягом останніх двох років міську раду перевіряли різні відомства майже 900 разів, а ця перевірка - замовна.
"Міський голова Михайло Саволюк вважає, що дії СБУ, це не що інше, як тиск на нього, як кандидата на посаду міського голови та кандидата в депутати Вінницької обласної ради від опозиційної політичної партії "Наша Україна", - значиться на сайті Могилів-Подільської міської ради. - Чим же іще можна пояснити той факт, що стаття кримінального кодексу, за якою порушено кримінальну справу, взагалі не підслідна СБУ, а візит в міську раду працівників СБУ відбувся через декілька хвилин, як міський голова подав в ТВК на реєстрацію документи".
Наразі слідчим відділом управління СБУ порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 211 ККУ.
Коментар:
Михайло Саволюк, міський голова Могилева-Подільського:
- Я отримую зарплату близько 4 тис. грн. Стосовно доплати, то в мене вона найнижча в державі, у межах 25%. Так, міський голова є розпорядником коштів, але жодна копійка не може бути використана не за призначенням. Існує багаторівневий контроль. Потрібно робити проект, який має бути затверджений всіма службами, потім розгляд в комісіях. Рішення проходить експертну перевірку.
http://www.misto.vn.ua/ua/home/days/2402
* * *
Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 21 жовтня 2010 року включно.
Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: /044/255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні.