|
ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЛИТВИН, ЯЦЕНЮК, ЮЩЕНКО ПОБУВАЛИ НАПРИКІНЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУРЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
О.Цимбалюк, В.Сівач, "Проскурів", 30.12.2009, Хмельницька обл.
Гарячими на передвиборчі зустрічі видалися минулі п'ятниця і неділя у Хмельницьку.ВІКТОР ЮЩЕНКО: "СВОБОДА СЛОВА Є ПЕРЕДУМОВОЮ СВОБОДИ ВИБОРУ"
Лідія Віценя, Григорій Гринь, "Зоря Полтавщини", 28.12.2009
Хлібом-сіллю зустріли главу держави Віктора Ющенка, народних депутатів України, представників місцевої влади, духовенства мешканці Полтавщини.НЕ УЧИ УЧЕБНИКИ
Диана Скляренко, "Крымская правда", 26.12.2009
Давно и прочно закрепившаяся за Министерством образования и науки Украины репутация самого русофобского ведомства страны чиновникам не только не мешает, но даже помогает.
ПРО СЕЛО МАЮТЬ ДБАТИ ВСІСИТУАЦІЯ В КРИМУ
Аліна Ригун, "Житомирщина", 30.12.2009
Підсумкова нарада за результатами роботи агропромислового комплексу Житомирської області.НИ НАШИМ, НИ ВАШИМ
Наталья Киреева, "Крымская правда", 29.12.2009
Точки над "i" в отношении даты выборов в Верховный Совет АР Крым будут расставлены после завершения президентской кампании.ВАЛЕРІЙ АСАДЧЕВ: "ФУНДАМЕНТ, ЯКИЙ МИ ЗАКЛАЛИ, БУДЕ ЩЕ ДУЖЕ ДОВГО ПРАЦЮВАТИ НА ПОЗИТИВ"
Валерій Асадчев, "Зоря Полтавщини", 28.12.2009
«Підсумовуючи життя області у 2009 році, я можу сказати, що Полтавщина прожила його непогано».ЗАТИШШЯ ПЕРЕД БУРЕЮ - ПОЛІТИЧНИЙ РІК-2009 НА ЛЬВІВЩИНІ
Петро Марич, "Поступ ", 28.12.2009, Львівська обл.
Усі перипетії політичного життя на Львівщині протягом 2009 року.ПОДВОДИМ ИТОГИ УХОДЯЩЕГО ГОДА
"Южная правда", 26.12.2009, Николаевская обл.
Показатели госбюджета выполнены в Николаевской области на 111%.ДЕПУТАТ НИКОЛАЙ ПОЛИЛУЙ: "НАДО СРОЧНО РЕШАТЬ ЭКОНОМИЧЕСКИЕ ПРОБЛЕМЫ СУМЩИНЫ!"
Данила Мирошниченко, "Панорама", 26.12.2009, Сумская обл.
«Руководство Сумского областного совета определило неправильные приоритеты в работе регионального представительского органа».ДИСКУСІЇ НАВКОЛО ДОВГОБУДІВ
"Волинь", 26.12.2009
Вимоги медиків озвучив на сесії Волинської облради депутат Д. Дремух. За його словами, у Любомльській центральній районній лікарні холодно.БУНТ НА КОРАБЛЕ
Ирина Егорова, "Индустриальное Запорожье", 25.12.2009
После неудачной попытки "продавить" свои вопросы на сессии Запорожского облсовета во фракции Партии регионов произошел раскол.
"К РУКОВОДСТВУ РУССКИМ ДВИЖЕНИЕМ КРЫМА ПРИШЛИ СЛУЧАЙНЫЕ ЛЮДИ"ЕКОНОМІКА
Валентина Краснопольская, "Крымские известия", 29.12.2009
Несколько видных деятелей Русской общины Крыма заявили о приостановлении своего членства в организации.АНАТОЛИЙ ГРИЦЕНКО: НУЖНО УМЕТЬ ДОГОВАРИВАТЬСЯ И ОБЪЕДИНЯТЬСЯ
Наталья Астахова, "Крымская правда", 25.12.2009
О том, каким был год, какие проблемы удалось решить, а какие - нет - беседа с председателем Верховного Совета АР Крым Анатолием Гриценко.
2010 ГОД ВСЕ РАССТАВИТ ПО СВОИМ МЕСТАМПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
Лариса Лазоренко, "Салон Дона и Баса", 25.12.2009, Донецкая обл.
Донецкие эксперты считают, что для производителей пришло время "Ч": либо техническое переоснащение, либо исчезновение.И КУДА МОЖЕТ ЗАВЕСТИ ЭТОТ ПУТЬ В НИКУДА?
Алекса Маврина, "Луганская правда", 25.12.2009
Уже полмесяца никто в Луганске не может развязать или разрубить транспортный гордиев узел.
ПЕРЕДВИБОРНА ЗУСТРІЧТОЧКА ЗОРУ
Галина Маркова, "Житомирщина", 30.12.2009
Керівники та представники обласних штабів кандидатів на пост Президента України зустрілися з профспілковим активом області.ГЕННАДИЙ МИХАЙЛЕНКО: "БЮТ ГОТОВИТСЯ К СРЫВУ ВЫБОРОВ НА СУМЩИНЕ!"
Данила Мирошниченко, "Панорама", 26.12.2009, Сумская обл.
Что поставило под угрозу работу комиссий в избирательных округах Сумщины?ЮЩЕНКО І ЯНУКОВИЧ ДОМОВИЛИСЯ ПОДІЛИТИ ВЛАДУ НА ДВОХ?
Іван Терен, "Високий замок", 25.12.2009, Львівська обл.
Україну 25 грудня струсонула чергова політична сенсація. Коментарі для "Високого Замку".
А ЗНАЕШЬ, ЧТО ЕЩЕ БУДЕТ?ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
Александр Разумный, "Днепр вечерний", 29.12.2009, Днепропетровская обл.
Представители ведущих политсил прокомментировали политические итоги уходящего года.ВИБОРИ 2010 - ПОЧАТОК КІНЦЯ, АБО МІФІЧНІ ЗАСЛУГИ НАРОДНИХ ОБРАНЦІВ
Анна Артим, "Нова Ера ", 25.12.2009, Тернопільська обл.
«Здивування викликають деякі передвиборчі обіцянки кандидатів на найвищий державний пост, які суперечать всім законам економіки, логіки та навіть здорового глузду».
"ТРЕБА ГОЛОСУВАТИ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ - ЗА ЮЛІЮ ТИМОШЕНКО", - ПЕРЕКОНАНИЙ ЛІДЕР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПАРТІЇ МИКОЛА КАТЕРИНЧУКРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
В.Петренко, "Проскурів", 30.12.2009, Хмельницька обл.
Він належить до тих молодих політиків, з якими пов'язують майбутнє України.ЮРІЙ ЛУЦЕНКО: "ПЕРЕКОНАНИЙ, ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО ЗДАТНА НАВЕСТИ ПОРЯДОК В УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ"
В.Сівач, "Проскурів", 30.12.2009, Хмельницька обл.
Юрій Луценко побував на Хмельниччині та досить переконливо проаналізував ситуацію на виборах.КВIТКА, ЩО НIКОМУ НЕ ПОТРIБНА
В. М. Гуреєв, "Украина - Центр", 30.12.2009, Кировоградская обл.
Влада зробила все, щоб перешкодити громадянам реалізувати своє конституційне право.ЛУЦЕНКО ПРИЇЖДЖАВ ДО ЛЬВОВА АГІТУВАТИ ЗА ТИМОШЕНКО
Петро Марич, "Поступ ", 28.12.2009, Львівська обл.
Лідер "Народної Самооборони", міністр МВС Юрій Луценко їздить агітувати за кандидата у президенти, прем'єр-міністра Юлію Тимошенко...ВОЛОДИМИР ПОЛОХАЛО: "ТАЄМНИМ ПАКТОМ З ЯНУКОВИЧЕМ ЮЩЕНКО ВІДДАЄ УКРАЇНУ "РЕГІОНАЛАМ", А СУМЩИНУ - ЩЕРБАНЮ"
Данила Мирошниченко, "Панорама", 26.12.2009, Сумська обл.
«Таємна угода між Віктором Ющенком та Віктором Януковичем підтверджує остаточну зраду Ющенком і своїх виборців, і інтересів України».
"ОЛИМПИК-2" НАКОНЕЦ-ТО СДАЛИ В ЭКСПЛУАТАЦИЮЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
Екатерина Крылова, "Днепровская правда", 25.12.2009, Днепропетровская обл.
В Днепропетровск 27 декабря приехала Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко и вручила долгожданные ключи от квартир.
ЗА "ДЫМ ОТЕЧЕСТВА" ЗАПОРОЖЬЮ БУДУТ ОСТАВЛЯТЬ МИЛЛИОНЫ
Дмитрий Шилин, "Индустриальное Запорожье", 25.12.2009
Правительство Юлии Тимошенко решило, что экологический сбор должен оставаться в регионах.ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВИЩИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
ЛИТВИН, ЯЦЕНЮК, ЮЩЕНКО ПОБУВАЛИ НАПРИКІНЦІ МИНУЛОГО ТИЖНЯ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ
О.Цимбалюк, В.Сівач, "Проскурів", 30.12.2009, Хмельницька обл.
Гарячими на передвиборчі зустрічі видалися минулі п'ятниця і неділя у Хмельницьку.Адже у Хмельницькому побували, зокрема у п'ятницю у першій половині дня вже не з першим візитом як кандидат у президенти голова Верховної Ради України Володимир Литвин, а у другій половині вперше у цій ролі прибув Арсеній Яценюк. А в неділю до нас завітав у дещо екстреному режимі також як кандидат на пост глави держави Президент України Віктор Ющенко.
Зрозуміло, що Володимиру Литвину зустрічатися з виборцями як кандидату у президенти непросто, адже мимоволі повинен тримати перед ними звіт і як голова Верховної Ради. Того дня він мав зустрічі зі студентами та викладачами Хмельницького інституту соціальних технологій університету "Україна". Задоволеними залишилися обидві сторони: колектив інституту - зацікавленим діалогом з кандидатом у президенти, який до того ж є фаховим науковцем-істориком. Володимир Литвин поклав квіти до пам'ятника великому українському філософу Григорію Сковороді, відзначивши унікальність ініціативи цього вузу у його спорудженні. Побував він того дня і на наших славнозвісних речових ринках на Львівському шосе, де також мав корисні і повчальні зустрічі з хмельницькими підприємцями та їх покупцями. Ідеї Литвина про підтримку малого підприємництва там знайшли підтримку і розуміння. А для більш широкого спілкування з виборцями нашого міста і краю він обрав телеефір.
На Хмельничині Арсеній Петрович гостював два дні поспіль. За день до візиту в обласний центр, який став 63 містом у його передвиборно-агітаційному турі, він побував у Шепетівці. Годину до появи Арсенія Яценюка на майдані Незалежності його прихильників "розважала" не звична зіркова свита, яку з собою возить чи не кожен потенційний претендент на президентське крісло, а його однодумці, які намагалися достукатися до свідомості хмельничан та почути їх оцінку ситуації в державі. Взяти в руки мікрофон та виступити перед земляками міг кожен охочий.
Свій проект відродження країни Арсеній Яценюк побудував на чотирьох головних підпунктах, які й озвучив під час виступу. Найперше, що потрібно зробити на його думку, це здійснити промислову революцію, бо "за 18 років олігархи все розтягнули і складається враження, ніби країна живе в післявоєнну розруху". Другим завданням своєї передвиборної програми політик вважає відродження українського села, в яке "потрібно повернути економічне життя". Інші два підпункти його програми стосувалися доступності та якості медицини та освіти, а також створення боєздатної армії. Ними народний депутат і завершив свій виступ, продовживши спілкування з прихильниками в форматі запитань-відповідей, як власне він пробує це робити, спілкуючись з виборцями по всій Україні.
У неділю у нашому місті побував як кандидат у президенти чинний глава нашої держави Віктор Ющенко. На відміну від свого молодшого візаві й, що гріха таїти, висуванця Арсенія Яценюка, якого він за руку привів у велику політику, Віктор Андрійович обійшовся досить-таки велелюдною зустріччю у філармонії. На жаль, доводиться констатувати, що тут його виборчий штаб спрацював погано, бо про цей його візит у наше місто пересічному виборцю можна було здогадуватися лише через надмірну кількість у центрі міліції та вітального гасла на приміщенні філармонії, що з'явилася в неділю зранку.
Тримався перед виборцями Віктор Ющенко досить упевнено, хоча й був це загалом тільки його монолог. Говорив про засадничі ідеї української державності, про складну суспільно-політичну ситуацію в країні, про наш цивілізаційний вибір, який бачиться, мабуть, не лише йому для України у Європі, в НАТО. Спростував і ряд чуток, що виникли навколо його нібито політичних домовленостей з регіоналами та Віктором Януковичем. А ще висловив упевненість у тому, що переможе на виборах президента, хоча, зізнаємося, особливого ентузіазму й розуміння того, якими методами цієї мети можна досягти, у його однодумців - а у філармонії загалом були зібрані саме вони - не було. Далі він, як і його колеги-кандидати Литвин та Яценюк віддав перевагу спілкуванню з виборцями Хмельницького через медіа-ресурс регіонального телебачення.
Не знаю, як вам, а нам ці три візити кандидатів у президенти лише додали тривоги й непевності у тих думках, які хвилюють напередодні виборів, мабуть, кожного небайдужого громадянина. Можливо, більше оптимізму нам додадуть новорічні та Різдвяні свята, після яких у нас ще буде час подумати над своїм вибором 17 січня?..ВІКТОР ЮЩЕНКО: "СВОБОДА СЛОВА Є ПЕРЕДУМОВОЮ СВОБОДИ ВИБОРУ"
Лідія Віценя, Григорій Гринь, "Зоря Полтавщини", 28.12.2009
Хлібом-сіллю зустріли главу держави Віктора Ющенка, народних депутатів України, представників місцевої влади, духовенства мешканці Полтавщини.У селі Жуки Полтавського району, біля новозбудованої каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, місцеві жителі та гості з довколишніх сіл, із Полтави 26 грудня чекали на Президента, який запізнювався, бо через туман і дощ не зміг вилетіти літаком, тож їхав автомобілем. На холоді людей, здавалося, зігрівали своїми теплими кольорами помаранчеві прапори, що стиха шелестіли, в декого були помаранчеві шалики, в руках у дітей - такі ж маленькі прапорці. Цікаво було дізнатися: люди зійшлися просто подивитися й послухати Президента, бо ж не щодня Глава Держави приїздить у село, чи зійшлися його прихильники на січневих виборах? І раптом жінка, що стояла поруч, сама озвалася і схвильовано почала розповідати про події п'ятирічної давності. Тамара Артеменко, бібліотекар із сусідньої Чорноглазівки, разом із односельцями й на Майдан їздила, й у виборчій комісії працювала, й цього разу працюватиме.
- Пригадую, які важкі були оті роки - з 1994-го до 2004-го! Мізерні зарплати й пенсії, та й ті копійки не завжди виплачували, світло відключали вранці й увечері, електрики приходили, зривали пломби, штрафували... А зараз, бачите, люди й зарплати, й пенсії одержують, і кредитів набрали - живуть сьогодні значно краще. Але про погане уже багато хто забув, і здається людям, що це зараз погано живеться, і їм хочеться, щоб хтось прийшов і зробив їхнє життя кращим.
... Ми перервали розмову з Тамарою Іванівною Артеменко, бо якраз під'їхав кортеж Президента. Але наприкінці цього звіту ми повернемося до цієї бесіди...
Хлібом-сіллю зустріли Главу Держави Віктора Ющенка, першого заступника Глави Секретаріату Юрія Єханурова, голову облдержадміністрації Валерія Асадчева, заступника голови обласної ради Петра Ворону, народних депутатів України, представників місцевої влади, духовенства, громадськості. Почесне право відкрити першу чергу меморіального комплексу Козацької слави було надане Віктору Ющенку та Валерію Асадчеву. Глава Держави та особи, що його супроводжували, поклали квіти до пам'ятного знака на честь літописця козацької доби Самійла Величка, взяли участь в обряді освячення каплиці Покрови Пресвятої Богородиці, який провів єпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір. По тому відбувся мітинг на майданчику перед капличкою.
У своєму виступі Президент подякував усім присутнім за участь в урочистостях, згадав події історичного минулого, уроки якого нам треба пам'ятати, й наголосив, що досі не пошановано належним чином українських козаків і гетьманів, які віддали своє життя на цій землі за становлення державності. А тому відкриття меморіального комплексу дуже важливе для нашого національного єднання. Як і те, що в Україні стало на один український храм більше. Нагадав Президент і про те, що важливо зробити правильний вибір, щоб зберегти сьогоднішні завоювання на шляху до утвердження незалежної молодої держави України. Для цього ми повинні, зокрема зазначив він, зберегти рідну мову, культуру, демократичні здобутки, мати помісну Українську Церкву, інтегруватися в європейський простір.
У Полтаві Президента України Віктора Ющенка чекав заповнений полтавцями зал Палацу дозвілля "Листопад". Вітаючи присутніх, він наголосив, що ця зустріч присвячена питанням українського вибору, і, щоб не помилитися, треба проаналізувати все, що вдалося і що не вдалося зробити за останні чотири-п'ять років.
- Переконаний, що у цих роках ми мали тенденції, які треба зберегти й продовжити. Почнемо із простого: ми мали усталену динаміку розвитку національної економіки - 7,5 - 8 відсотків приросту ВВП - це найвищий показник за всі роки незалежності України. Інвестиції на 1 січня 2005 року складали 8 мільярдів доларів, за останні чотири роки вони виросли до 31 мільярда доларів - це 350 мільярдів гривень...
Проаналізувавши здобутки у галузях промисловості та сільського господарства, Президент відзначив, що "Україна стала провідним гравцем на світовому ринку".
- Ми мали добру динаміку, яка відобразилася не лише на економічних, але й на бюджетних процесах... Загроза, яка виникла перед національною економікою та бюджетом за останні рік-півтора - це найбільша криза, яку переживала Україна, і спричинена вона урядовою кризовою політикою, ця криза має мало чого спільного зі світовою кризою.
Президент нагадав, що чотири з половиною роки тому мінімальна пенсія складала 50 гривень, сьогодні - 690. За минулий рік українці завезли один мільйон автомобілів (ніколи раніше більше, ніж сто тисяч, не завозили), Україну минулого року відвідали 23 мільйони туристів (це на мільйон більше, ніж Туреччину), починаючи із 2006 року українці почали повертатися додому з трудової еміграції, за останні чотири роки значно поліпшився демографічний стан, гідну державну підтримку мають багатодітні родини, молоді матері, діти-сироти.
- Чотири роки тому ніхто не міг сказати, скільки в Україні сиріт. Зараз знаємо, що їх 103 тисячі. Чотири роки тому 8,5 тисячі діток шукали тата й маму. Зараз 1600 родин шукають дитину для усиновлення... У двадцять разів за ці роки збільшилася кількість сімей і будинків сімейного типу, де виховуються діти, які втратили піклування рідних батьків.
Конкретні здобутки, перелічені Главою Держави, зал неодноразово підтримував оплесками.
Говорячи про розвиток демократії, утвердження свободи слова, він наголосив:
- У мене не викликає сумніву те, що Українська держава як незалежна може розвиватися лише в одному випадку: якщо ми житимемо у системі демократичних координат. Авторитарний лідер нас дуже швидко поверне в колонію. Я глибоко переконаний, що нашій країні потрібна не сильна рука - Україні потрібна демократія. А коли є свобода слова, тоді є й свобода вибору. Завдяки свободі слова ми за ці роки стали толерантнішими, зрозуміли, що маємо те, що нас більше об'єднує, ніж роз'єднує, - і на Заході, й на Сході. Немає українця на Сході, який не розуміє українця на Заході держави… Ми живемо у країні без "темників", починаючи від державного телебачення і закінчуючи комерційним. І тому нам легше сьогодні говорити про свободу вибору. Але мені не подобається журналіст, який бере партійні гроші...
Говорив Президент і про наближення України до ЄС, з яким невдовзі має бути підписана Угода про асоціацію та створення зони вільної торгівлі. І про те, що діалог із Росією повинен бути конструктивним, бо це - наш стратегічний партнер, де у нас є великі інтереси, але це має бути діалог без образ, без принижень, із відповідною повагою, з відповідною тональністю, і до нації, і до народу, і до лідерів держави, і - без ролі "старшого" й "меншого" брата. І якщо хтось говорить про напруженість українсько-російських відносин, то це, наголошує Президент, не з вини України.
- Ми не зробили кроку, який би принижував або росіянина, або Росію як державу. Швидше за все, ми відчули зворотне. Але це питання росту, питання позиції, яку треба відстояти.
Йшлося і про причини корупції в державі, криміналітет у владі. А значить, - про необхідність скасування депутатської недоторканності, виведення ключових кадрових призначень з-під партійного впливу через створення Верхньої палати парламенту, про зміну системи виборів до Верховної та місцевих рад.
- Мати повний імунітет- це не є демократія, це, навпаки, відсутність демократії, - наголошує Віктор Ющенко. - Так само, як і закриті списки на виборах... Ми маємо модель, яка продукує корупцію... Так ось: прийшла партія, яка перемогла, в парламент - прийшла "секта", усі - в імунітетах. Призначили уряд, органи виконавчої влади, Генерального Прокурора, міністра внутрішніх справ, керівника Служби безпеки. Партія, яка прийшла до влади, сформувала більшість, а більшість завжди очолює Прем'єр-міністр... То чи цей Генеральний Прокурор перевірить оцю партію, цю владу на предмет боротьби з корупцією? Ніколи! А при міністрові Луценку буде розкрита справа Лозинського? Ні, не буде, як не буде розкрита й справа педофілів, бо це люди з одної "секти". Тому нам треба скасувати недоторканність народних депутатів, і тоді не буде тієї лампочки, на світло якої летять мухи чи метелики кримінального світу.
Тому, зазначає Президент, нам треба створити Національне бюро розслідувань, яке займатиметься викриттям корупції у владі.
На подолання цих негараздів спрямована й ініційована Главою Держави конституційна реформа. Він сподівається, що вибори до місцевих рад у травні 2010 року проходитимуть за мажоритарною виборчою системою, в парламенті зареєстровані відповідні законопроекти, головне, щоб Верховна Рада прийняла їх.
Щодо виборів Президента у січні 2010 року, то Віктор Ющенко бачить тут такі основні завдання: дбати про національне становлення (йдеться про збереження державної української мови, культури, про соборну Українську Церкву, про збереження історичної правди, бо правда, наголосив він, навіть гірка, важливіша для патріотичного виховання, ніж красиві вигадки), розбудову демократичного суспільства, без якого неможливий і наш державний суверенітет, про європейську інтеграцію.
- Будьмо мудрі, й у січні давайте відстоїмо не Ющенка, а наші, українські, цінності, - завершував свою промову Президент під тривалі оплески в залі.
Після того Глава Держави відповів на кілька із одержаних запитань (а записок надійшло від полтавців дуже багато). Вони стосувалися, зокрема, молодіжної політики, працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, йшлося й про хабарництво у кількох полтавських вишах (Президент обіцяв, що буде здійснена перевірка цих заяв Генеральною Прокуратурою). Багато запитань стосувалося життя полтавської громади. І вже під час виступу Президента його прес-секретар Ірина Ванникова передала записку, в якій повідомлялося: "Ефір "УТ-1" перервали в Полтаві". Президент доручив прокурору Полтавської області розібратися, чому була відключена трансляція. А сам цей факт прокоментував, додавши:
- Ось і відповідь на те, чому в Полтаві немає пам'ятника славному гетьману Іванові Мазепі. І Симонові Петлюрі. Якщо ви не хочете повторити цю трагедію, давайте відповідати за те, кого обираємо. Два роки тому… ви зробили драматичну помилку. Ви були зачаровані, а тепер ви розчаровані.
Зал відреагував на повідомлення про перервану телетрансляцію гучним скандуванням: "Ганьба!"
На запитання про те, чи дізнаються колись українці про результати розслідування справи з отруєнням тодішнього кандидата в Президенти, Віктор Ющенко розповів, що є медичні висновки, які чітко виявили отруєння діоксином, але три фігуранти справи - громадяни Росії, та вони врешті понесуть відповідальність.
- Правосуддя їх дістане, я в цьому не сумніваюся, скільки б вони не ховалися... А з того, що вони знаходяться в Росії, можна здогадатися, у яких службах вони працювали, - сказав Президент.
Також він наголосив, що ніколи не буде Прем'єр-міністром у Віктора Януковича і що таку заяву вважає перешкоджанням у проведенні його передвиборної кампанії, а тому було дано доручення Генеральному Прокурору розслідувати цю ситуацію.
За прекрасну зустріч, за відвертість і щирість подякував Президентові України Віктору Ющенку голова обласної держадміністрації і подарував йому перший із видрукуваних томів "Полтавської енциклопедії".
… Але повернемося до початку розмови з бібліотекарем Тамарою Артеменко із Чорноглазівки Полтавського району. Вона згадувала Майдан і вибори 2004-го, перемогу на них демократії, наголошуючи: "Яка то була радість!" І аналізувала прожиті роки, зазначаючи, що люди забули про важкі часи, й нині багато хто чекає, що хтось прийде і зробить наше життя кращим.
Президент про час після Майдану сказав:
- Ми прожили роки, дуже важливі для нашого становлення - дуже унікальні, дуже достойні... У нас відбулося те, чого ми не хочемо втрачати.
І наприкінці зустрічі, відповідаючи на одне із запитань, продовжив тему, зазначивши: той, хто чекає від виборів ковбаси й сала, той не матиме ні ковбаси, ні сала, ні... України. Бо лише консолідована нація здатна ставити перед собою високі завдання й будувати достойне життя у своїй державі.
У ході робочої поїздки Президента України Віктора Ющенка відбувся також його виступ на телеканалі ОДТРК "Лтава".
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=1998НЕ УЧИ УЧЕБНИКИ
Диана Скляренко, "Крымская правда", 26.12.2009
Давно и прочно закрепившаяся за Министерством образования и науки Украины репутация самого русофобского ведомства страны чиновникам не только не мешает, но даже помогает.Прикрываясь, как щитом, заботой о государственном языке, Минобраз рекомендует для обучения "вражескому" русскому языку учебники такого качества, что впору использовать их не по назначению, а как источник альтернативного топлива.
Наша газета первой рассказала читателям о том, что в этом году Министерство образования и науки Украины порекомендовало нынешним восьмиклассникам учебник русского языка, по которому дети среди прочего должны изучать современный сленг, а также воровской и уголовный жаргон ("Офенеть можно!", "Крымская правда", 2.10.2009 г.). За этим последовала волна публикаций и сюжетов в украинских и российских средствах массовой информации. Скандал вокруг украинских учебников русского языка был назван "книжным" и получил небывалую огласку. Однако киевские чиновники, как водится, предпочли отмолчаться, а в интервью российскому телеканалу министр образования и науки Украины Иван Вакарчук заявил, что даже не знает, о каких учебниках идёт речь.
Тем не менее те, кому не безразлична судьба русского языка и детей, для которых этот язык является родным, молчать не намерены. Представители консультативного совета по вопросам языковых проблем при горсовете Севастополя приняли решение обратиться в Министерство образования и науки Украины и Академию педагогических наук с предложением привести школьные учебники русского языка в соответствие с их лучшими образцами и выработанными в течение десятилетий принципами обучения.
На заседании совета директор первой севастопольской гимназии Виктор Оганесян сообщил: группа специалистов провела анализ учебников русского языка для пятых-восьмых классов общеобразовательных школ и выяснила, что недостатков в них явно больше, чем достоинств.
- Основные недостатки этих учебников - их полная ненаучность и отсутствие практической направленности, - говорит Виктор Оганесян. - В них очень мало упражнений на закрепление знаний, и в целом это даже не учебник, а, скорее, справочное пособие, некий сборник сведений по русскому языку для учащихся средних классов. В учебнике для шестого класса полностью отсутствует раздел "Повторение", на изучение имён числительных отведено всего два учебных часа, на изучение местоимений - три часа, а о том, что такое морфологический разбор, там нет ни слова. Похоже, авторы предполагают, что школьник, обучающийся по этой книге, уже знает русский язык чуть ли не в совершенстве - неизвестно откуда, но знает. Например, в учебнике есть таблица со всеми девятью разрядами местоимений, чтобы ученики туда заглядывали в случае каких-либо сомнений. При этом на изучение местоимений отводится всего три-четыре урока. Спрашивается, зачем вы даёте эту таблицу, в которую никто не будет смотреть, потому что просто не успеет? Раньше на эту тему отводилось пятнадцать-семнадцать уроков, изучался отдельно каждый разряд местоимений и тщательно отрабатывалась орфография. Вместо этой таблицы гораздо разумнее было бы дать упражнения практической направленности, связанные со стилистикой, орфографией, речевыми ошибками.
И подобные замечания можно адресовать буквально каждому разделу этого учебника.
Чтобы получить возможность хоть как-то влиять на ситуацию, консультативный совет по языковым проблемам рекомендовал председателю Севастопольского городского Совета вынести на рассмотрение ближайшей сессии вопрос о создании исполнительного органа горсовета, который будет заниматься вопросами образования. По словам Виктора Оганесяна, рекомендованного на должность руководителя будущей структуры, главная цель её работы - "приблизить образование к народу". А именно: добиться того, чтобы дети обучались по хорошим учебникам, получали полноценные знания, а не пародию на них, и могли сдавать внешнее независимое тестирование на родном языке. И в первую очередь защитники русского языка намерены обратиться в Севастопольский гороно с просьбой о создании независимой экспертной группы из числа лучших учителей и преподавателей Крымского республиканского института последипломного педагогического образования, а также Севастопольского филиала Московского государственного университета. Специалисты проведут тщательный анализ украинских учебников русского языка и ознакомят с полученными результатами киевских чиновников.
По мнению членов консультативного совета, лучшим выходом из сложившейся ситуации была бы возможность использовать на уроках учебники русского языка, изданные в России, однако они вполне отдают себе отчёт в том, что Министерство образования и науки Украины вряд ли разрешит ими пользоваться. Тем не менее педагоги хоть и вынуждены прислушиваться к рекомендациям Минобраза, но учить детей кое-как не соглашаются.
- Все наши учителя - очень опытные работники, отдали школе по двадцать-тридцать лет жизни, и каждый из них уже успел сочинить свои учебники, методические пособия и конспекты, - говорит Виктор Оганесян. - А потому учебники, которые рекомендует Министерство образования и науки Украины, им в работе не так уж и нужны.
Севастопольские педагоги совершенно правы в том, что не ждут особых милостей от "киевского дядьки", а действуют по своему разумению. Их крымским коллегам не худо бы перенять пример и организованно выступить против засилья некачественных учебников в наших школах. Наша газета готова поддержать такую инициативу. А тем временем в России, узнав благодаря "Крымской правде" о том, в каких условиях учатся дети в братской республике, решили помочь украинским школьникам. Волгоград, Тамбов, Ростов, Хабаровск, Нижний Новгород - молодые активисты из этих и других городов и регионов России в течение первых двух недель декабря проводили акцию по сбору учебников русского языка и произведений классической русской литературы и в ближайшие дни намерены отправить собранные книги в крымские школы.
http://www.kp.crimea.ua/newspaper_details.php?newspaper_id=3014РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ПРО СЕЛО МАЮТЬ ДБАТИ ВСІ
Аліна Ригун, "Житомирщина", 30.12.2009
Підсумкова нарада за результатами роботи агропромислового комплексу Житомирської області.Підсумкова нарада за результатами роботи агропромислового комплексу області в нинішньому році зібрала минулої середи до обласного музично-драматичного театру представників хліборобської професії з усіх куточків області. Розпочалася ж вона із вручення запашних короваїв з врожаю нинішнього року керівникам області - голові облдержадміністрації Юрію Забелі та голові обласної ради Віталію Французу, а також шанованим гостям - заступнику міністра аграрної політики Сергію Мельнику та народному депутату Сергію Рижуку.
З детальним аналізом діяльності галузі в 2009 році виступив на нараді заступник голови облдержадміністрації Микола Дейсан. Він, зокрема, зазначив, що результатами роботи в нинішньому році аграрії області можуть гордитися. За 10 місяців виробництво валової продукції сільського господарства у порівнянні з минулим роком зросло на 2,8%. За попередніми прогнозами, цього року сільгоспвиробники Житомирщини отримають понад 100 млн. грн. прибутку при рентабельності виробництва 8,7%.
Микола Миколайович назвав й інші позитивні тенденції в роботі галузі. Такі, як збільшення виробництва продукції у традиційно поліських галузях - хмелярстві й картоплярстві, освоєння вирощування нетипових для нашого регіону культур - сої, ріпаку і соняшнику, зростання поголів'я великої рогатої худоби та свиней, вирішення ряду соціальних питань тощо.
Водночас, доповідач назвав і цілий ряд проблем, що гальмують розвиток аграрного сектора економіки. Це - відсутність ринків збуту на продукцію, що стримує, наприклад, розвиток льонарства і хмелярства, економічний крах цукрової галузі, недостатній рівень бюджетної підтримки сільського господарства, відсутність кредитних ресурсів. Ситуацію ускладнюють також високі ціни на пальне і техніку, кадровий голод, слабка виконавська і технологічна дисципліна в ряді господарств, недостатнє застосування новітніх технологій.
За нелегку працю, терпіння і витримку аграріям області, які другий рік підряд збирають понад 1 млн. тонн зерна, подякував голова облдержадміністрації Юрій Забела. Однак, за його словами, без реформування агропромислового комплексу, зміни законодавства і зваженої цінової політики поступальний рух галузі вперед неможливий. Голова облдержадміністрації також окреслив ряд завдань, над якими мають працювати спільно органи влади і керівники сільськогосподарських формувань. Юрій Володимирович вручив групі аграріїв грамоти Кабінету Міністрів, подяки Прем'єр-міністра України та почесні грамоти обласної держадміністрації.
Заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник, який виступив на нараді, розповів про сьогоднішній стан справ в аграрному секторі економіки країни, подякував селянам Житомирщини за сумлінну працю, вручив групі трудівників відзнаки міністерства.
На думку Віталія Француза, все буде добре на селі, коли про нього згадуватимуть і дбатимуть не тільки від свята до свята і від наради до наради, а постійно. Від імені депутатського корпусу голова обласної ради висловив щиру подяку трудівникам сільськогосподарського виробництва за сумлінну працю, побажав їм добра і благополуччя та нагородив групу аграріїв-депутатів грамотами обласної ради.
На нараді виступив також народний депутат України Сергій Рижук, який повідомив, що кілька днів тому Верховна Рада прийняла Закон про підтримку агропромислового комплексу, зокрема, такої його важливої галузі, як тваринництво.
Завершилася нарада відзначенням районів, які в нинішньому році визнані кращими у виробництві сільськогосподарської продукції. Ними стали Попільнянський, Брусилівський і Ємільчинський райони, яким вручено дипломи, перехідні призи "Хлібороб" і цінні подарунки.НИ НАШИМ, НИ ВАШИМ
Наталья Киреева, "Крымская правда", 29.12.2009
Точки над "i" в отношении даты выборов в Верховный Совет АР Крым будут расставлены после завершения президентской кампании.На минувшей неделе Конституционный суд Украины после многомесячного рассмотрения вынес решение, которого с нетерпением ожидал крымский политикум: оно касается срока полномочий нынешнего депутатского корпуса автономии. Но, как ни странно, это решение не внесло полной ясности в отношении даты выборов в Верховный Совет АРК. По мнению экспертов, точки над "i" в этом вопросе будут расставлены после завершения президентской кампании.
Напомним, в марте этого года Верховный Совет Украины утвердил изменения в статью 22 Конституции АРК, в соответствии с которыми срок полномочий крымского парламента увеличен с четырёх до пяти лет. Вместе с тем в этом же пункте указывается: "Настоящий Закон вступает в силу со дня его опубликования и вводится в действие со дня назначения в соответствии с Конституцией и законами Украины предстоящих очередных выборов в Верховную Раду АРК, которые будут проведены в 2010 году. Действие настоящего Закона не распространяется на депутатов Верховной Рады АРК пятого созыва (ныне действующего, избранного в 2006 году. - Авт.)".
Крымские депутаты сочли, что, "урезав" на год каденцию нынешнего депутатского корпуса автономии и назначив выборы на 2010 год, их украинские коллеги вышли за пределы своих полномочий, поскольку в соответствии с Конституцией Крыма выборы в Верховный Совет АРК может назначить только он сам. Они обратились за соответствующим разъяснением в Конституционный суд.
Судьи приняли весьма странное решение: "признать неконституционным словосочетание "которые будут проведены в 2010 году". При этом вытекающая из него по смыслу фраза "Действие настоящего Закона не распространяется на депутатов Верховной Рады АРК пятого созыва" нареканий у них не вызвала. В общем, ни нашим, ни вашим.
Если бы в принятом украинским парламентом законе был признан неконституционным весь пункт о выборах в Верховный Совет АРК, крымские депутаты могли бы праздновать победу: выборы с полным на то основанием можно было бы переносить на 2011 год. А так получается "закавыка": формально согласившись с тем, что украинские парламентарии не имели права назначить своим крымским коллегам выборы на 2010 год, суд отказал последним в продлении полномочий до 2011 года.
Впрочем, автор представления в Конституционный суд - первый вице-спикер крымского парламента Григорий Иоффе, непосредственно присутствовавший на судебном заседании в Киеве, которого мы попросили прокомментировать ситуацию, - особого неудовольствия решением суда не выказал. По его словам, судьба выборов в Верховный Совет АРК во многом зависит от итогов президентской кампании.
- После президентских выборов ситуация может быть непредсказуемой - вплоть до противостояния, потому что никто из сторон не признает результаты победы другой стороны и в случае этого хаоса было бы вполне логично сохранить власть хотя бы на местах, - отметил Г. Иоффе. - Но надо отделять этот вопрос от вопроса законности проведения выборов в крымский парламент. Выборы в Верховный Совет АРК будут проходить в 2010 году, и пора прекратить все политические спекуляции вокруг этой темы. Да, на последней сессии решение по этому поводу принято не было, но у нас по залу не летал жареный петух - у депутатов ещё есть время, чтобы определиться с датой голосования. Лично я убеждён, что выборы в крымский парламент состоятся в мае 2010 года вместе с выборами в местные Советы.
Как уже писала наша газета, на последней в этом году сессии Верховного Совета АРК депутаты так и не смогли назначить дату выборов. Депутат-коммунист Вячеслав Захаров заранее, не дожидаясь судебного вердикта, предложил провести их 28 марта 2010 года. Правда, затем выяснилось, что это невозможно в силу чисто технических причин: по закону, выборы нужно назначить не менее чем за девяносто дней до даты голосования, то есть к 28 марта уже никак не успеть. В то же время если собрать внеочередную сессию в начале января, сразу после рождественских каникул, можно попытаться провести выборы 11 апреля. На сегодняшний день коммунисты настаивают на этой дате, но кроме них, похоже, она никого не устраивает: в сессионном зале проект Захарова получил лишь один голос "за".
Многие депутаты считают разумным совместить все местные выборы 30 мая, поскольку это позволит сэкономить бюджетные деньги. Проект соответствующего решения подготовил председатель постоянной парламентской комиссии по депутатской этике, организации работы Верховного Совета АРК и средствам массовой информации Ефим Фикс из фракции "Солидарность". Но и его проект не набрал большинства голосов депутатского корпуса: "за" проголосовали лишь одиннадцать парламентариев.
Спикер парламента Анатолий Гриценко, похоже, тоже не определился со своей позицией по этому вопросу. В минувшую среду на пресс-конференции он заявил: "Мы выступаем за то, чтобы провести выборы 30 мая 2010 года". К вечеру того же дня, уже после голосования по проектам Захарова и Фикса, он изменил своё мнение: "Я могу предположительно сказать о том, что выборы Верховного Совета Крыма будут в 2011 году, но это решение должен принять сам Верховный Совет Крыма".
Политолог Андрей Форманчук считает, что вокруг даты выборов в парламент автономии ещё долго будет идти "политическая возня".
- Дата будет определена в зависимости от результатов президентских выборов, - полагает он. - Если президентом станет Виктор Янукович, то совсем не факт, что выборы в крымский парламент состоятся 30 мая. Если же процесс передачи власти новому президенту будет проходить в тяжёлой борьбе, то, соответственно, обострится борьба и вокруг этой даты.
Скорее всего депутаты будут тянуть с назначением даты выборов в крымский парламент до февраля, когда состоится второй тур президентских выборов. Тем более что такая возможность у них есть: последний срок назначить выборы на 30 мая - 28 февраля 2010 года.
http://www.kp.crimea.ua/newspaper_details.php?newspaper_id=3015ВАЛЕРІЙ АСАДЧЕВ: "ФУНДАМЕНТ, ЯКИЙ МИ ЗАКЛАЛИ, БУДЕ ЩЕ ДУЖЕ ДОВГО ПРАЦЮВАТИ НА ПОЗИТИВ"
Валерій Асадчев, "Зоря Полтавщини", 28.12.2009
«Підсумовуючи життя області у 2009 році, я можу сказати, що Полтавщина прожила його непогано».
І якщо мене запитують, заносити його в актив чи пасив, я однозначно відповідаю: це був серйозний актив, виходячи із прогнозів, які ми мали на початок року, і тих результатів, які ми маємо на його закінчення.
2008 рік, як ви добре пам'ятаєте, завершився світовою економічною кризою: падінням на фондових ринках, банківської системи, обвалом іпотечної системи США. І в нас були дуже серйозні перестороги відносно того, як Україна, яка інтегрована до світової економіки, переживе 2009 рік. Хоча нині, якщо робити оцінку впливу світової кризи, то я б співвідношення факторів розподілив би як 30 на 70. Тридцять відсотків - це вплив зовнішніх економічних факторів, і сімдесят відсотків - внутрішніх, а саме: абсолютно неефективна і непродумана політика Уряду.
На початку 2009 року в нас прогнозували борги по заробітній платі, масові скорочення працюючих, збільшення рівня безробіття. Дякувати Богові, найгірші прогнози не підтвердилися або ж підтвердилися лише частково. При цьому Полтавщина, на моє переконання, випробування кризою витримала. Об'єктивно говорити про це дозволяють цифри: ми перевиконали всі бюджети, не дивлячись на кризовий рік і те, що ми брали на себе значно підвищенні зобов'язання, які дало нам Міністерство фінансів. Але і в цих умовах ми не лише виконали планові показники, а й уже двічі в цьому році виходили на сесію обласної ради з пропозицією перерозподілу понадпланових надходжень. До речі, за три роки мого керівництва обласна державна адміністрація жодного разу не порушувала перед депутатами питання про зменшення видаткової частини бюджету. Навпаки, ми мали додаткові резерви, які спрямовували на будівництво соціальних об'єктів, соціальний захист населення, поточні проблеми. А бюджет, як відомо, - це чітке дзеркало економіки.
Найефективніше, на мою думку, в 2009 році в економіці спрацював аграрний сектор. Ми знову вийшли на більш ніж 4 мільйони тонн врожаю зернових. Минулого року ми взагалі мали рекордний врожай за всі часи незалежності - чотири з половиною мільйони тонн. Цього року Полтавщина вийшла також на передові позиції з виробництва буряку - кожен 4-й кілограм цукру вирощений саме на наших ланах. Ще три роки тому про такі показники область могла тільки мріяти! А сьогодні це сприймається як належне.
Це результат правильно обраної стратегії, яка починалася з ліквідації забур'янених площ і пошуку інвесторів. Зараз наш агропромисловий комплекс значно капіталізований, він знаходиться на передових позиціях в Україні й прогресує з кожним роком. Тепер ми ставимо перед собою завдання розробити програму збільшення поголів'я худоби, адже тваринництво - це найнадійніша галузь на селі, яка дає стабільні робочі місця і заробітну плату для людей. Вже будується величезний Глобинський свинокомплекс, в найближчих планах - збудувати на Полтавщині комплекс із вирощування птиці. І я переконаний, що нам вдасться реалізувати задумане.
Цього року ми продовжили реалізувати програму з розбудови інфраструктури зберігання зерна. Вже введені в експлуатацію 2 елеватори фірми "Нібулон", елеватор у Козельщині й величезний, майже стотисячник,у Карлівці, з'явилися елеватор у Миргороді, кілька невеличких - у фермерських господарствах. І зараз закладається чотири надзвичайно потужних елеватори, зокрема дві перевалки - в Кременчуці й Градизьку. Як тільки ми їх побудуємо, Полтавщина фактично отримає прямий вихід до моря!
Взагалі я можу сказати, що агропромисловий комплекс в умовах кризи став для нашої держави рятівним - саме за рахунок експорту зерна Україні вдалося поповнити валютний резерв, стримуючи від падіння національну валюту. Шкода тільки, що Уряд за це "віддячив" хліборобам тим, що згорнув практично всі програми з підтримци сільськогосподарської галузі. Але фактично кинуте напризволяще село не тільки вижило, але й врятувало країну. Ті території, які жили за рахунок АПК, жили стабільно, ритмічно і з прибутками. Більше того, я переконаний, що подальший розвиток економіки виведе цю галузь на перше місце. Ми це добре розуміємо, і сьогодні розбудовуємо інфраструктуру.
Полтавська область єдина, яка не згорнула програму газифікації, попри те, що в Уряді нам говорили: це марнотратство, припиняйте ці роботи. А ми сказали - ні! І сьогодні область газифікована майже на 90 відсотків, хоча ще три роки тому цей показник був трохи вищим за 50 відсотків. Тепер Прем'єр-міністр збирається до нас в гості, щоб перерізати червону стрічку на газопроводі й запалити факел. Бо більше ніде.
Досить непогано спрацювала і промисловість, якщо зважати на кризові явища. Безумовно, у нас трапився спад виробництва, але підприємства не зупинені. Хоча якби не проблеми з відшкодуванням ПДВ, які нам постійно "підкидає" Уряд, я переконаний, показники були б ще кращими. Деякі підприємства були змушені призупиняти виробництво або переходити на режим неповного робочого дня чи тижня. Але найбільші, такі, як Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат чи нафтопереробний завод, працювали без зупинок. Особливо хочеться відзначити роботу НПЗ - вперше за всі часи нам вдалося перейти на роботу в аверсному режимі, отримуючи азербайджанську нафту транзитом через Одесу. Це досягнення кременчужан було відзначене Президентом України.
Нині економіка та промисловий потенціал Полтавщини виходять на стабілізаційний рівень і навіть певний підйом. Нам вдалося подолати економічний спад, і нині маємо зростання економічного потенціалу.
Владі Полтавщини вдалося утримати контроль над соціальною ситуацією. Ми не допустили перебоїв із фінансуванням бюджетної сфери, хоча кінець року видався непростим через те, що фактично нам заблокували всі казначейські рахунки. Це ще один несподіваний "подарунок під ялинку" від Уряду.
2009 рік позначився великими культурними подіями. Перша з них - це відзначення 200-ліття Миколи Гоголя. Я можу сказати, що так, як вшанували Миколу Гоголя на його батьківщині, не вшановували класика ніде - ні в Києві, ні в Москві, ні в Петербурзі. Нам вдалося реконструювати музей-заповідник у Гоголевому, побудувати фактично новий літературно-меморіальний музей письменника у Великих Сорочинцях. Область видала значну кількість книжок про Миколу Гоголя, обласна телерадіокомпанія "Лтава" підготувала прекрасний документальний фільм, який, до речі, профінансовано також із обласного бюджету.
А через два місяці ми мали ще одну подію світового масштабу, яка, хотіли б ми чи ні, носила політичний присмак, - це 300-ліття Полтавської битви. Знов-таки, було багато прогнозів і застережень, прогнозували бійки і сутички, але нам вдалося провести цей захід у дусі міжнаціональної толерантності та взаємоповаги. Приємно, що ми повернули полтавцям саме Поле битви, яке було довгий час захаращене. Тут згодом можна буде зробити прекрасний музей просто неба. Єдине, що засмучує, - міська влада знову його занехаяла. Але, я думаю, і це не проблема: ми його приведемо до ладу спільними зусиллями. До речі, після самої події ми отримали листи подяки і від російського, і від шведського посольств. Так що, гадаю, все було справді "на рівні".
Взагалі Полтавщина цього року отримувала дуже багато відзнак. Нас називали кращими по роботі АПК, по розрахунках за газ, по багатьох інших позиціях. Приємно, що цього року наш педагогічний університет здобув статус національного, Кременчуцький університет - звання університету загальної юрисдикції, що значно розширює форми навчання. Вчитель української мови та літератури з Полтавщини - Тетяна Балагура, удостоєна найвищого звання - Героя України. Це, до речі, перший випадок в історії незалежної України, коли вчитель української мови отримує таку високу державну нагороду. Так що нам, полтавцям, справді є чим пишатися!
Якщо ж говорити в цілому, за три з половиною роки, які я провів на посаді голови ОДА, нам, разом із органами місцевого самоврядування вдалося зробити дуже багато на всіх напрямках соціально-економічного розвитку. Але це тема вже іншої розмови, тому обмежусь лише однією фразою: я переконаний, що той фундамент, який ми заклали за ці три роки, буде ще дуже довго працювати на позитив.
Безумовно, в майбутньому багато що залежатиме від виборів і нашого вибору на них. 17 січня ми не просто обиратимемо Президента, ми обиратимемо стратегію розвитку України. Або ми і далі рухатимемося вперед, до європейських цінностей, або повернемося назад, чого мені особисто дуже не хотілося б. За роки в політиці я виробив чітку формулу, якою ділюся з іншими: нехай кожен кандидат вийде до народу і скаже, що він уже зробив для України. Нам, команді Президента, і Віктору Андрійовичу Ющенку, на відміну від його опонентів, є що сказати. І тому я абсолютно переконаний, що альтернативи чинному Президенту, який сповідує принципи демократії, який є носієм національно-культурних цінностей, для якого слова Україна і український народ - то не просто порожній звук, на сьогодні немає.
http://www.zorya.poltava.ua/index.php?rozd=&nomst=2004ЗАТИШШЯ ПЕРЕД БУРЕЮ - ПОЛІТИЧНИЙ РІК-2009 НА ЛЬВІВЩИНІ
Петро Марич, "Поступ ", 28.12.2009, Львівська обл.
Усі перипетії політичного життя на Львівщині протягом 2009 року.Закінчується календарний 2009 рік. Хоча про закінчення політичного сезону на Львівщині можна буде говорити тільки після формування місцевих органів влади внаслідок президентських та місцевих виборів певні проміжні підсумки варто за традицією підбити саме напередодні Нового року.
Якщо класифікувати усі перипетії місцевого політичного життя відповідно до певних номінацій, то підсумки політичного року на Львівщині матимуть такий вигляд.
У номінації "Подія року" перемагає рішення виконкому УЄФА про те, що Львів у складі 4 українських міст все-таки прийматиме в себе чемпіонат Європи з футболу 2012 року. Це рішення настільки бажане і важливе для Львівщини, що безумовно є найважливішою і, напевно, найприємнішою подією 2009 року. Ще більш радісним і дещо неочікуваним воно є на фоні практично повної бездіяльності місцевої влади. УЄФА дала шанс Львову попри те, що він найбільше з 4 міст відстає від плану підготовки до "Євро-2012". Однак, знаючи нашу владу, можна очікувати, що незабаром європейські футбольні чиновники знову поставлять під сумнів готовність Львова приймати "Євро-2012". Тому рішення УЄФА потрібно сприймати як аванс Львову.
Продовжуючи тему "Євро-2012", номінацію "Найгіршого менеджера" зі спокійною душею можна вручити міському голові Львова Андрію Садовому. Чому зі спокійною душею? Просто в цій номінації у нього немає конкурентів. Спочатку Андрій Садовий переконував депутатів Львівської міської ради і громадськість, що запросто знайде інвестора для будівництва стадіону. Потім вів безконечні і непрозорі переговори з низкою компаній. Багато експертів, спостерігаючи за спробами залученням міським головою інвестора під будівництво стадіону, почали говорити, що переговори є безрезультатними, бо іноземці не готові давати відкати нашим чиновникам. Епопея із залученням Садовим інвестора завершилася тим, що стадіон будується за кошти платників податків до міського та державного бюджетів.
Єдине, чого добився Садовий, - це викупити проект стадіону в австрійської "Альпіни". Та й за цей проект міська рада не змогла заплатити свої кошти через нюанси українського законодавства. Купив проект на стадії зведення опор для трибун стадіону український генпідрядник "Азовінтекс". Непрофесійність Садового призвела до того, що на стадіоні на кілька місяців були практично повністю призупинені роботи, щоб генпідрядник уточнив свої робочі креслення з автентичним проектом. Інакше виникли проблеми не тільки з авторським правом, що належить "Альпіні", але й з безпекою глядачів.
"Нахімічив" Андрій Садовий і з останнім випуском облігацій Львівської міської ради на 200 млн грн. Адже, отримавши таким чином кошти під будівництво об'єктів "Євро-2012", виконком ЛМР на своєму засіданні вже розглядає питання з якої статті видатків міського бюджету можна перекинути гроші, щоб заплатити відсотки "Укрексімбанку", що викупив облігації. Слабкість Садового до кредитів має постійний характер. Так цьогоріч Львівська міська рада взяла кредит в ЄБРР на 38 млн євро на оновлення двох трамвайних маршрутів та рухомого складу львівського електротранспорту. Не будемо навіть порушувати питання про доцільність цього кредиту, коли проблемою Львова вже давно є не стан рейок, трамваїв і тролейбусів, а відсутність нових доріг і розв'язок для автомобілів, кількість яких зростає щороку. Важливіше, інше. Набравши кредитів в один момент, з часом просто не буде звідки їх віддавати. Хоча, можливо, Андрій Садовий переконаний, що за рік -два бюджет Львова збільшиться у рази, тому набрався кредитів як сучка бліх.
В цьому контексті залишається радіти, що львівський аеропорт вже не є комунальною власністю, інакше його б чекала доля стадіону. Хоча, заради справедливості, скажемо, що й з летовищем не все гаразд було протягом цього року, але інвестора після довгих пошуків Кабмін все ж знайшов, злітно-посадкову смугу реконструюють. Тут Андрій Садовий, втім як й інші чільники Львівщини, конфліктували з гендиректором аеропорту Олександром Загревою. Тодішній міністр транспорту і зв'язку Вінський звільнив Загреву, чим викликав страйк колективу аеропорту. Проте, скандал закінчився на користь Загреви, якого незабаром поновив Кабмін. Водночас, скандал із Олександром Загревою, все ж таки поступився першістю в номінації "Скандал року" двом подіям: скандалу із приватизацією готелю "Львів" та розкраданням державних коштів, виділених на ліквідацію наслідків минулорічної повені.
Готель "Львів" було приватизовано за 22 млн грн, але прокуратура міста веде слідство щодо підроблення протоколу засідання комісії з питань комунального майна та власності Львівської міської ради та продажу комунального майна за заниженою ціною. Якщо за приватизацію комунального майна Львів хоча б отримав певні кошти, то згідно із висновками тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради, чиновники різного рівня на Львівщині та приватні структури розікрали як мінімум 120 млн грн, виділених на ліквідацію минулорічної повені. Роботи не виконані взагалі, або їхній кошторис завищено у кілька разів. Порушено кілька десятків кримінальних справ та складено протоколи про корупцію. Разом з тим, інформації про притягнення до відповідальності хоча б одного з чиновників немає.
Також рік, що минає, відзначився скандалом із захопленням цифрової апаратної на території Львівської обласної державної телерадіокомпанії. Власник "УТ-Захід" Петро Димінський та гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович не змогли поділити ефірного часу. Однак, найбільш цікавою частиною цієї історії є відеозаписи із камери спостереження у робочому кабінеті Петра Димінського, де він вів переговори, зокрема із Климовичем та депутатом ЛОР, гендиректором комунального підприємства обласної ради "Львів-ТБ" Хвойницьким. Зміст переговорів мав би зацікавити правоохоронні органи, однак відсутність реакції з їхнього боку красномовно свідчить про характер боротьби з корупцією на Львівщині.
Закінчуючи кримінальну тему, переможцем в номінації "Затримання року" став екс-суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич. Попри очікування, Зварич, який є одночасно уособленням української корупції та важливою ланкою у системі кругової поруки українських суддів та чиновників, офіційно не здав поки що жодного високопосадовця та політика. Екс-суддя обмежується лише голослівними звинуваченнями на адресу окремих політичних сил та посадовців, не повідомляючи про їхні конкретні корупційні діяння.
В номінації "Політичний невдаха" року перемогу здобула екс-заступник голови Львівської обласної ради Людмила Козак. Вона спочатку, за словами депутатів облради, не змогла переконати навіть своїх колег з фракції проголосувати в таємному режимі за призначення її першим заступником голови облради, а потім взагалі була звільнена із займаної посади заступника голови ЛОР.
На другому місці в цій номінації опинився депутат Львівської облради з фракції "Наша Україна" Ярослав Пітко. Спочатку фракція одностайно висувала його на посаду першого заступника голови Львівської облради, потім змусила взяти самовідвід, пообіцявши посаду директора комунального підприємства ЛОР Львівського палацу мистецтв. В результаті Пітко не став ні заступником голови облради, ні директором палацу мистецтв. Попри те, що рішенням ЛОР Ярослав Пітко був призначений директором Львівського палацу мистецтв, він досі через юридичну війну з теперішнім директором виставкового комплексу Юрієм Гнатковським не може зайняти свій кабінет.
В номінації "Сірий кардинал" львівської політики переміг Ярослав Дубневич. За останній рік бізнесмен та депутат Львівської облради значно посилив свої позиції. Він де-факто керує фракцією БЮТ у Львівській обласній раді. Саме Дубневич, на думку аналітиків, звільнив неугодну Людмилу Козак з посади заступника голови Львівської облради. Саме Дубневич попри опір голови ЛОО "Батьківщина" Івана Деньковича та Людмили Козак відстояв кандидатуру свого протеже на посаду першого заступника голови ЛОР Романа Ілика. Для того, щоб "проштовхнути" Ілика, Дубневич спеціально зустрічався з Тимошенко, яка підтримала його, а не свого багаторічного зброєносця Деньковича. Саме Дубневич де-факто фінансує і керує виборчою кампанією Юлії Тимошенко у Львівській області.
До жодних номінацій не потрапили голова Львівської ОДА Микола Кміть та голова облради Мирослав Сеник. Це не свідчить, що їхня діяльність не була активною. Просто цей рік для них був не настільки бурхливий, як минулі. Зрештою, чільники мають тішитися, що вони не потрапили в негативні номінації.
2009 рік на Львівщині пройшов під знаком "Євро-2012". Решта тем місцевої політики були на другому плані. Рік не був сповнений надто активним життям місцевого політикуму. Однак, це оманливе затишшя перед двома хвилями бурі - президентськими та місцевими виборами. Наступний політичний рік на Львівщині обіцяє бути цікавішим.
http://postup.brama.com/usual.php?what=66424ПОДВОДИМ ИТОГИ УХОДЯЩЕГО ГОДА
"Южная правда", 26.12.2009, Николаевская обл.
Показатели госбюджета выполнены в Николаевской области на 111%.На коллегии, которую 24 декабря вел председатель Николаевской ОГА А. Н. Гаркуша, было рассмотрено состояние социально-экономического развития области по итогам работы народнохозяйственного комплекса в 2009 году, выполнение Указа Прези дента Украины "О мерах по усовершенствованию инвестиционной деятельности в Украине" и постановления Кабмина "Об утверждении Государственной целевой программы формирования позитивного международного имиджа Украины на период до 2011 года", задачи местных органов государственной власти в Николаевской области на 2010 г., обсуждались некоторые вопросы подготовки и проведения очередных выборов Президента Украины.
Перед началом заседания А. Н. Гаркуша вручил государственные награды целому ряду земляков. По словам главы региона, результы работы в этом году в целом позитивные. Показатели госбюджета выполнены на 111%. Таким образом, Николаевской области удалось не только передать запланированную сумму в бюджет, но и перевыполнить ее. Меры, предпринятые для минимизации влияния экономического кризиса, позитивно сказались на социально-экономическом развитиии области во втором полугодии этого года - объемы промышленного производства стали расти ежемесячно. В этом году удалось добиться увеличения производства валовой продукции сельского хозяйства на 0,5% по сравнению с прошлым годом. Так, произведено более 2,5 млн. тонн зерна, что на 3,1% больше прошлогоднего показателя. Производство валовой продукции животноводства увеличено на 3,7%. В области продолжается работа по восстановлению ряда животноводческих комплексов и взят курс на развитие многотоварного производства продукции животноводства. В Николаевском регионе активно развивается кооперативное движение, в области действуют 9 сельскохозяйственных обслуживающих кооперативов. Наш регион занимает одно из первых мест в Украине по уровню расчетов за аренду земли и имущества. С начала года завершено строительство и введены в эксплуатацию промышленные мощности по переработке древесины на 300 тыс. тонн, зерносклад на 30 тыс. тонн одновременного хранения, 0,24 км судоходного канала, 5,28 тыс. кв. м теплиц, цех по производству макаронных изделий на 730 т/год, 2,33 км линий электропередач среднего напряжения, 13,98 тыс. кв. м торговой площади торговых сооружений, 16 офисных сооружений, столовые, кафе, закусочные на 200 посадочных мест, автозаправочные станции, операционный блок областного онкологического диспансера, патолого-анатомический корпус областной детской больницы, 2 строения инфекционной больницы, учебный корпус Николаевского государственного аграрного университета (5207 кв. м общей площади), архив на 50 тыс. томов. Введены в эксплуатацию 20,5 км газопроводов, 1,32 км канализационных сетей. Продолжает развиваться малое предпринимательство. Николаевская область занимает второе место (после г. Киева) в стране по количеству малых предприятий на 10 тыс. человек. С начала 2009 г. в экономику области поступило 18,4 млн. долларов США прямых иностранных инвестиций из 20 стран мира. За 11 месяцев за счет разных источников финансирования в области создано 26 тыс. 548 рабочих мест, трудоустроены 24,3 тыс. безработных, а среднемесячная зарплата в области составляет 1773,1 грн. Но, как отметил А. Н. Гаркуша, проблем тоже хватает. Практически все они связаны с финансированием. "Госбюджет сейчас трещит по швам, поэтому финансирование выполняется в ручном режиме. Нам приходится выбивать каждую копейку. Начало следующего года будет тяжелым и сложным", - сказал глава области.
На последовавшей после заседания коллегии пресс-конференции А. Н. Гаркуша ответил на вопросы журналистов областных, городских и районных СМИ. Многие вопросы касались условий жизни в селах. А. Н. Гаркуша напомнил, что более 40% жителей области проживают в сельской местности. В реформировании нуждается сельская медицина. "С одной стороны, в районах делают вид, что переживают за этот вопрос. А с другой, ничего не делают для того, чтобы его решить. Сегодня некоторые районы не имеют и 30% врачей с высшим образованием, т. е. Центральные районные больницы выполняют функции амбулаторий в лучшем случае", - сказал А. Н. Гаркуша. Острой остается ситуация с заболеваемостью туберкулезом, несмотря на то, что в этом году областному противотуберкулезному диспансеру было выделено столько средств, сколько раньше никогда не выделялось. Но больные с открытой формой туберкулеза посещают общественные места, ездят в общественном транспорте. Из тысячи жителей области флюорографическое обследование прошли лишь 450 человек. Чтобы улучшить ситуацию с обследованием граждан, из областного бюджета было выделено 5,5 млн. грн., на которые були куплены пять передвижных флюорографов. К сожалению, в плачевном состоянии пребывает культура в селах. "Если в экономической сфере самая сложная ситуация в строительной отрасли, то в социальной сфере - наихудшая в культуре из-за недостатка финансирования. В сельской местности почти 900 учреждений культуры, большинство из них не отапливаются в зимний период, многие нуждаюся в ремонте. Мы знаем о проблемах с наполнением библиотечных фондов, обеспечением транспортом для поездок творческих коллективов", - сказал А. Н. Гаркуша.
В Николаевской области открыт уже второй международный инвестиционный форум, который проводится по отраслевому принципу - будут проведены пять научно-практических конференций по отдельным отраслям. Первый форум принес очень хорошие результаты - в область пришли инвестиции, воплотились в жизнь многие перспективные проекты. Поэтому и теперь руководство области возлагает большие надежды на приток новых инвестиций, особенно когда снимутся политические риски, которые пока существуют в стране.
http://www.up.mk.ua/cgi-bin/page2st.php?param=900ДЕПУТАТ НИКОЛАЙ ПОЛИЛУЙ: "НАДО СРОЧНО РЕШАТЬ ЭКОНОМИЧЕСКИЕ ПРОБЛЕМЫ СУМЩИНЫ!"
Данила Мирошниченко, "Панорама", 26.12.2009, Сумская обл.
«Руководство Сумского областного совета определило неправильные приоритеты в работе регионального представительского органа».В этом уверен депутат облсовета Николай Полилуй (фракция БЮТ). По его мнению, ошибки в управленской деятельности привели к невыполнению бюджетных статей, сильному фискальному давлению на предпринимателей, снижению инвестиционного потенциала, спаду промышленного производства и многим другим проблемам. Депутат называет причиной этого низкое доверие жителей Сумщины к исполнительной власти - областной государственной администрации.
"На сессиях часто идет эмоциональное выяснение отношений. Хотя надо вникать в суть проблем отраслевого производства, защищать частную собственность на землю от посягательств райгосадминистраций, которые таким образом пытаются пополнять бюджет. Надо срочно навести порядок с земельными активами, которые находятся под действием указа президента и отданы в управление сельсоветам и РГА. Этот вопрос является одним из самых актуальных и время обостряет эту проблему до уровня видимой коррупции", - заявил он в субботу 26 декабря в интервью "r".
Николай Полилуй уверен, что на предприятиях Сумщины необходимо провести реструктуризацию при помощи изменения технологии вливания денег, либо начать процедуру ликвидации. Цель - довести хозяйственную деятельность до рыночного участия. Депутат уверен, что приоритетами и показательными примерами правильного ведения хозяйственной деятельности должна быть работа коммунальных предприятий облсовета, выполнение принятых экономических программ и контроль их выполнения. "Если взять сравнительное финансирование всех программ, то увидим, что программы для сельскохозяйственного сектора практически не финансируются из областного бюджета. Деньги идут на здравоохранение, образование, спортивные мероприятия - это хорошо. Но финансирование программ экономического блока осуществляется на 15-30%", - сообщил Николай Полилуй.
Полный текст интервью читайте здесь: ttp://rama.com.ua/AMS+article.storyid+8580.htm
На правах рекламы
http://rama.com.ua/news+article.storyid+3169.htmДИСКУСІЇ НАВКОЛО ДОВГОБУДІВ
"Волинь", 26.12.2009
Вимоги медиків озвучив на сесії Волинської облради депутат Д. Дремух. За його словами, у Любомльській центральній районній лікарні холодно.Лозунгами, які закликали прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко і депутатів облради допомогти, зверненням до народного депутата Євгена Кирильчука не ділити людей за політичними поглядами, зустрічали обранців обласної громади, котрі поспішали на останню в цьому році сесію, працівники Любомльської та Іваничівської центральних районних лікарень. Таким чином вони намагалися привернути увагу до фінансування завершального етапу будівництва медичних закладів.
Вимоги медиків озвучив на сесії депутат Дмитро Дремух. За його словами, у Любомльській центральній районній лікарні, другу чергу якої здали в експлуатацію торік, холодно. Тепло, вважає народний депутат, втікає через недбало встановлені фірмою "Алювіжен" вікна. За словами Дмитра Дремуха, недоробок можна було б уникнути, якби був належний технічний нагляд за спорудженням об'єкта з боку управління капітального будівництва облдержадміністрації, а керівництво Любомльської лікарні принципово підійшло до прийому в експлуатацію будови.
Народний обранець звернувся з пропозицією не виділяти кошти на нові будови, поки не будуть завершені лікарні-довгобуди у Любомльському, Іваничівському, Ківерцівському і Горохівському районах. Підтримавши його, голова облдержадміністрації Микола Романюк зазначив, що "народний депутат Кирильчук зробив усе, аби ці кошти не надійшли". У відповідь на це голова обласної ради Анатолій Грицюк зауважив, що не треба переводити стрілки на інших. Мовляв, у цьому є вина й облдержадміністрації, яка не дуже піклується про виділення коштів.
Про фінансування будівництва Іваничівської центральної лікарні йшлося у запиті депутата Володимира Бондара. Спорудження її, вважає він, припинилося через політичні ігри ВО "Батьківщина", яка лобіює свої інтереси. Голова облдержадміністрації Микола Романюк наголосив, що він тричі звертався до прем'єр-міністра України з проханням прискорити фінансування довгобудів. Однак до нього не прислухалися. Крім вищеназваних лікарень, непрофінансовано й спорудження чорнобильського блоку обласної лікарні, поліклініки в Ковелі.
Обговоривши болюче питання, депутати прийняли рішення повторно звернутися до уряду, Верховної Ради і Президента з проханням виділити кошти на завершення будівництва цих соціально-важливих об'єктів. Аби профінансувати основні видатки області, вони ухвалили рішення про обласний бюджет на наступний рік. Після прийняття державного бюджету він буде уточнений. На сесії були внесені й зміни до рішення обласної ради щодо бюджету 2009 року.
Чимало часу відвели депутати на обговорення звіту начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолія Аршуліка про стан справ в сільськогосподарській галузі і ефективність використання земельних угідь. Депутатів непокоїть, що майже 120 тисяч гектарів землі в області облогує. Після дискусії звіт начальника агропромислового відомства таки затвердили. Народний депутат України Катерина Ващук, яка взяла участь у пленарному засіданні, поінформувала про заходи, які вживає уряд, аби вирішити проблеми села. За її словами, був підготовлений закон, який полегшив би їх життя, але він відмінений Конституційним судом.
Більше тридцяти питань було внесено у порядок денний сесії. Вона прийняла ряд регіональних програм. Зокрема, територіальну програму зайнятості населення на 2010-2011 роки, регіональні цільову програму соціального захисту населення і збереження та відновлення зубра, програму економічної підтримки книго-видавничої справи і засобів масової інформації. На сесії було затверджено й статут дирекції з будівництва та введення в експлуатацію аеропорту "Луцьк".
http://www.volyn.com.ua/?rub=2&article=0&arch=1030БУНТ НА КОРАБЛЕ
Ирина Егорова, "Индустриальное Запорожье", 25.12.2009
После неудачной попытки "продавить" свои вопросы на сессии Запорожского облсовета во фракции Партии регионов произошел раскол.Вчера большинство областного совета, основу которого составляет фракция Партии регионов, потерпело в сессионном зале довольно ощутимое фиаско - регионалы сотоварищи не смогли "продавить" включение в повестку дня ряда вопросов, которые для них, судя по всему, архиважные - в частности, об усилении контроля над коммунальными предприятиями, в решении земельных вопросов, а также вопросов аренды помещений. По мнению их оппонентов, это была очередная попытка нарушить регламент, поскольку в повестке дня сессии, напечатанной в газете областного совета, они не значились.
- Давайте работать как положено, - призывал коллег представитель фракции КПУ Виктор Холодный, - а то комиссии превратили в ничто. Если на комиссиях эти вопросы не рассматривались, давайте объявим перерыв на час и рассмотрим. Нам же предлагают принимать решения с голоса. Это какая-то теория абсурда.
К здравому смыслу пытался призвать депутатский корпус и заместитель председателя облсовета, представитель Блока Наталии Витренко "Народная оппозиция" Леонид Анисимов. По словам Леонида Александровича, в предложениях регионалов есть другой подтекст, поскольку часть полномочий, о которых сейчас идет речь, большинство раньше делегировало председателю облсовета Александру Нефедову.
...Получается, регионалы захотели отобрать часть полномочий, которые раньше предоставили своему однопартийцу Александру Нефедову, что напрямую, на мой взгляд, свидетельствует о том, что не все благополучно в "датском королевстве".
- Не нужно представлять все, что сейчас происходит, как то, что якобы существует конфликт, - заявил в ответ лидер большинства Павел Матвиенко. - Никакого конфликта нет, никто полномочия у председателя облсовета не забирает, мы выступаем за расширение прав депутатов и их влияния на важнейшие отрасли.
Тем не менее, несмотря на возмущение оппозиционных фракций - их точку зрения озвучил руководитель фракции БЮТ Александр Рабцун - Александр Нефедов поставил внесенные в день сессии вопросы на голосование.
И тут случился явный конфуз: необходимого количества голосов они не набрали, что и побудило лидера большинства Павла Матвиенко отправиться на трибуну, хотя Александр Нефедов пытался остановить решительно настроенного однопартийца: "Павел Дмитриевич, я тебе слова не давал".
С трибуны Павел Матвиенко заявил, что, по его данным, "компьютерная система может работать некорректно", поэтому он предлагает перейти к голосованию руками, т.е. "в ручном режиме", создав перед этим счетную комиссию. Под возмущенный гул в зале Нефедов заявил, что из-за слишком большого влияния политики на депутатов он объявляет перерыв и переносит продолжение сессии на январь, причем она состоится не ранее, чем после выборов Президента Украины.
- Мы благодарны председателю областного совета, что он не допустил очередного нарушения регламента работы, что он это понял, - сказал лидер фракции БЮТ, заместитель председателя правления - финансовый директор ОАО "Запорожсталь" Александр Рабцун. - И это поняли депутаты.
Раньше представители Партии регионов нам всем заявляли: будет у вас 61 голос, тогда будете приходить на сессию и голосовать, а сегодня у них не нашелся 61 голос и они говорят: давайте перейдем к ручному голосованию, потому что, оказывается, компьютеры не работают…
- Александр Иванович, и что дальше?
- Я думаю, здравый смысл победит, и после первого тура президентских выборов, на мой взгляд, должна произойти переориентация депутатов и все должны начать работать на избирателя, а не на кланы.
Сейчас же мы стали свидетелями того, что фракция Партии регионов пытается вынудить председателя областного совета кулуарно распределять коммунальную собственность в комиссиях, которые подконтрольны этой политической силе.
То, что в сессионном зале произошел своего рода "бунт на корабле", или, если точнее, раскол в партийных рядах, - абсолютно очевидно. Чем такой поступок закончится для Александра Нефедова, пока сказать трудно, но вчера появилась информация, что совет областной организации, которую, напомню, возглавляет нардеп Борис Петров, должен был рассматривать вопрос о демарше председателя облсовета.
Напомню, в прошлом году своего поста лишился секретарь Бердянского горсовета Анатолий Степаненко, который способствовал объявлению импичмента мэру Евгению Шаповалову, что тогда шло вразрез с политикой партии. Как впоследствии оказалось, руководство областной партячейки - в лице Бориса Петрова, а также куратора Бердянска Сергея Кальцева - "имело виды" на Евгения Ивановича: городской голова Бердянска не так давно вступил в ряды Партии регионов. Александр Нефедов этой участи, как мне кажется, избежит, хотя бы потому, что до местных выборов осталось не так уже много времени.
http://iz.com.ua/2009/12/25/bunt-na-korable/СИТУАЦІЯ В КРИМУ
"К РУКОВОДСТВУ РУССКИМ ДВИЖЕНИЕМ КРЫМА ПРИШЛИ СЛУЧАЙНЫЕ ЛЮДИ"
Валентина Краснопольская, "Крымские известия", 29.12.2009
Несколько видных деятелей Русской общины Крыма заявили о приостановлении своего членства в организации.Вчера еще несколько видных деятелей Русской общины Крыма - депутаты, члены правительства и руководители общественных организаций - на пресс-конференции в Верховной Раде АРК заявили о приостановлении своего членства в РОК. Первый заместитель Председателя Совета министров Крыма Татьяна Умрихина, министр промышленной политики, транспорта, связи и топливно-энергетического комплекса Николай Черевков, министр культуры Александр Ермачков, главный редактор газеты "Крымская правда" Константин Бахарев и верховный атаман Крымского казачьего союза Владимир Черкашин сообщили, что полностью разошлись в идейных позициях с нынешним руководством Русской общины. Пока ситуация не изменится, они приостанавливают свое членство в данной организации.
Кроме того, как сообщил руководитель Керченской городской организации Русской общины Н. Черевков, соответствующее решение в минувшую субботу приняли представители всех первичных организаций города. Таким образом, Керченская организация, а это около 450 человек, продолжит активную работу в городе, но вне единой структуры РОК. "Приостановить свое членство в Русской общине Крыма не означает, что мы приостанавливаем работу в Керченской городской организации или перестали быть русскими", - заявила в этой связи Татьяна Умрихина.
Т. Умрихина утверждает: в течение года участники нынешней пресс-конференции неоднократно высказывали свое мнение, пытаясь обратить внимание на ошибки, которые совершило руководство РОК. "Для меня критическим моментом стало блокирование здания Верховной Рады Крыма нынешней осенью молодыми людьми "характерной внешности", - вспоминает она. - Тогда, войдя в здание, я сказала: не позволю таким образом опозорить русское движение в Крыму, всю русскую идею". Сейчас же, по словам Т. Умрихиной, и вовсе произошел "рейдерский захват" Русской общины Крыма, а очень много порядочных людей, долгие годы ответственно работавших в организации, стали заложниками ситуации. Она также отметила необходимость развития нормального, неполитического общественного движения, которое сумеет объединить всех, кому на самом деле небезразлична судьба российско-украинского сотрудничества, русской культуры и духовности.
Как напомнил Константин Бахарев, прошел уже год с момента первой попытки "политического путча" в Верховной Раде АРК, затевавшегося с целью смещения нынешнего руководства ВР. Уже тогда решение об участии в этих событиях руководство РОК принимало не коллегиально, а мнение оппонентов не учитывалось. "Сложилось впечатление, что мы участвуем в какой-то грязной игре, и участвуем "втемную", - отметил К. Бахарев. Теперь же он уверен: "Мы проявили непозволительное политическое долготерпение, и за это время у руля Русской общины появились новые люди. Они получили посты, не имея никакого отношения ни к русскому движению, ни к русской идее".
"Я не желаю иметь у себя в начальниках господина Аксенова - он не является для меня авторитетом, он случайный человек в русском движении", - добавил также К. Бахарев.
Лидер Керченской организации РОК Николай Черевков высказал похожее мнение. "В руководство Русской общины Крыма пришли неизвестные люди с "темным прошлым" - мы не можем идти с ними в ногу", - отметил он. Членов Совета атаманов Крымского казачьего союза беспокоит, кроме того, наличие "сомнительных казаков", имеющих проблемы с Уголовным кодексом. Казаки также не согласны с озвученной политической позицией руководства организации относительно предстоящих президентских выборов.
http://www-ki.rada.crimea.ua/nomera/2009/240/rukovodstvo.htmlАНАТОЛИЙ ГРИЦЕНКО: НУЖНО УМЕТЬ ДОГОВАРИВАТЬСЯ И ОБЪЕДИНЯТЬСЯ
Наталья Астахова, "Крымская правда", 25.12.2009
О том, каким был год, какие проблемы удалось решить, а какие - нет - беседа с председателем Верховного Совета АР Крым Анатолием Гриценко.- Прошлогоднее интервью мы начинали с вопроса об экономическом кризисе, который тогда только набирал обороты. Вы прогнозировали, что Крыма он коснётся в меньшей степени, чем остальные регионы Украины. Ваш прогноз оправдался?
- Кризис затронул всех, и Крым не стал исключением. В то же время на протяжении последних трёх с половиной лет удалось создать определённый запас прочности, было принято большое количество правильных управленческих решений, что в конечном итоге позволило минимизировать последствия кризиса для крымской экономики. На поддержку промышленности, реализацию инновационных технологий выделялись немалые средства. В результате за три года промышленным предприятиям удалось сформировать пакет кредитных ресурсов в размере шестисот пятидесяти миллионов гривен, увеличить на двадцать процентов налогооблагаемую базу и на двенадцать-четырнадцать процентов - объёмы промышленного производства. Но всё равно говорить , что с кризисом мы справились легко, не приходится.
- Последствия его могли быть не такими тяжёлыми, если бы?...
- ...если бы была совокупность действий всех участников процесса, в том числе органов центральной власти. К сожалению, в последние годы мы не ощущаем никакой поддержки с их стороны. Если в 2007 году Крым получил из бюджета Украины двести пятьдесят миллионов гривен, в прошлом - пятьдесят миллионов, а в этом году - ни копейки, то как можно говорить о выполнении программ социального развития? Если бы выполнялась программа социально-экономического развития Крыма, утверждённая Кабинетом министров Украины в 2007 году, мы должны были получить из госбюджета в этом году более шестисот миллионов гривен. Масса объектов незавершённого строительства была бы введена в эксплуатацию, а это - десятки километров газовых сетей, водопроводных линий, жилые дома, школы, детские сады, ФАПы. В отсутствие финансовой поддержки со стороны Киева автономия осталась один на один со своими проблемами. Несмотря на это, нам удалось сдержать падение промышленного производства, другие негативные последствия. А принятые во второй половине года решения по наполнению бюджета республики позволили серьёзно обновить материальную базу крымского здравоохранения: купили десять реанимобилей, машины "скорой помощи", медицинское оборудование стоимостью около тридцати миллионов гривен. Серьёзные финансовые ресурсы выделены на программу для больных с острой почечной недостаточностью. Завершаем реконструкцию радиологического отделения в онкодиспансере.
- Вместо помощи Киев запускает руку в крымский бюджет?
- Правительство Тимошенко своим постановлением обязало Государственное казначейство изъять из бюджета автономии двадцать миллионов гривен. По сути дела, украли деньги, которые должны были пойти на зарплату медикам, учителям, на приобретение нового медицинского оборудования. Поэтому мы были вынуждены обратиться в Генеральную прокуратуру Украины с просьбой возбудить уголовное дело по факту превышения полномочий должностными лицами Госказначейства, которые не имели права изымать средства из нашего бюджета.
- Надеетесь выиграть этот суд? Прецедент уже есть: Конституционный суд принял решение в пользу крымских депутатов по вопросу выборов в парламент автономии.
- Конституционный суд признал неконституционным решение Верховного Совета Украины о назначении даты выборов в Крыму. Решать этот вопрос могут только крымские депутаты.
- И когда состоятся выборы в Верховный Совет Крыма?
- Это будет зависеть от решения консолидированного большинства парламентариев Крыма. Логично, чтобы они прошли одновременно с выборами в местные Советы. По этому вопросу идут дискуссии - в среду на сессии ни один из предложенных проектов о назначении даты выборов не получил поддержку депутатского корпуса.
- О переносе выборов на 2011 год речь вообще не идёт?
- Согласно решению суда мы можем назначить выборы на 2011 год. Сегодня это - компетенция нашего парламента. Депутаты будут исходить из политической ситуации, которая сложится в стране после президентских выборов.
- На Украине, кроме экономического, ещё и политический кризис, связанный с президентскими выборами. Насколько предвыборный фактор осложнял ситуацию в автономии в течение года?
- Выборы - хороший повод некоторым политическим силам заявить о себе, показать, что они существуют. Имею в виду прежде всего партию "Союз". В течение последних трёх лет, я считаю, она не участвовала в решении проблем по улучшению жизни крымчан, а в последнее время решила попиариться, заявить о себе, в том числе через создание конфликтных ситуаций в парламенте. К сожалению, и наши бывшие коллеги из "Русского блока" и Русской общины, придя в парламент Крыма на авторитете Партии регионов, получив серьёзные должности в парламенте и правительстве, в органах местного самоуправления, посчитали, что они уже выросли из этих должностей и могут рассчитывать на более весомые преференции. Все эти их затеи лопнули, как мыльный пузырь - депутаты адекватно оценили ситуацию, и в итоге нам удалось создать новый формат большинства. Не могу сказать, что легко, но достаточно практично. То, что в парламенте есть оппозиция - это нормально. Я уважаю тех оппозиционеров, которые на высоком профессиональном уровне могут давать объективную оценку социально-экономической ситуации в автономии. Но я не воспринимаю политиканов, которые вообще не знают, что происходит в Крыму, и пытаются представить обществу своё видение.
- Вы давно в политике. Скажите, можно ли привыкнуть к предательству?
- Никогда! В политике или где-то ещё к предательству привыкнуть невозможно. Чтобы оправдать его, придумали выражение "нормальная парламентская практика". На самом деле речь идёт о беспринципных политиках, которым всё равно, кому служить. Разве можно с такими людьми выстраивать какие-то отношения, решать проблемы?
- И что же делать?
- Мы должны консолидированно, независимо от того, нравится нам или не нравится, выполнять законы, Конституцию, выстраивать отношения с органами центральной власти. К примеру, нужно бороться за русский язык и права русских? Конечно, нужно. Но всё нужно делать по законам, которые существуют, а если они не нравятся - инициировать изменения в законодательство. Есть у нас один серьёзный минус, который не позволяет отстаивать права крымчан: отсутствие у парламента автономии права законодательной инициативы в Верховном Совете Украины. Нам приходится наши инициативы проталкивать через народных депутатов - мы дали свои предложения по внесению изменений, касающихся функционирования русского языка на территории автономии, в двадцать один закон Украины. Понимая, что в украинском парламенте нет трёхсот голосов, чтобы внести изменения в Конституцию и придать статус государственного русскому языку, мы должны вносить изменения в законы. Другого пути нет.
- А на местном уровне ничего нельзя изменить?
- Исходя из митингового политиканства, некоторые силы пытаются заставить нас принимать решения, не соответствующие законодательству страны. Но в этом случае у прокуратуры появятся основания опротестовать эти решения, после чего в соответствии с Конституцией Украины президент может приостановить их действие и распустить крымский парламент. Я считаю, не надо давать такие шансы президенту. Тем, кто обвиняет нас в том, что мы не приняли решение о региональном статусе русского языка, я хотел бы напомнить, что ещё 15 ноября 1997 года, когда председателем Верховного Совета Крыма был Гриценко, было принято постановление о функционировании русского языка на территории автономии. Первый его пункт гласит, что официальным языком и языком делопроизводства является русский язык. Это решение принято двенадцать лет назад! Оно не отменено, а значит, должно действовать. В нём нет слова "региональный", но это ничего не меняет. Нет необходимости принимать какие-то дополнительные решения, спекулируя на этой идее и пытаясь сказать, что мы, мол, боремся больше всех за русский язык.
- Раз уж мы заговорили о русском языке, то признайтесь: вас не тревожит ситуация с учебниками русского языка?
- Это очень сложная проблема, потому что все учебные программы формирует не наше Министерство образования, а киевское. Просто так изготовить учебники нельзя, перевести на русский язык существующие украинские - тоже весьма проблематично.
- А если заказать в России?
- Они не будут соответствовать утверждённой программе Минобразования Украины. Почему возникла проблема? Потому что деятельность ведомств не регулируется законодательством. Захотел Вакарчук издать такие учебники и издал. До тех пор, пока такие основополагающие гуманитарные отрасли, как образование, будут отданы на откуп министру, методика преподавания будет меняться в зависимости от политической "окраски" министра. Это недопустимо.
- В своё время удалось отстоять на два года тестирование на русском языке для крымских абитуриентов. Время вышло. Что дальше? Минобраз занял жёсткую позицию в этом вопросе: тесты - только на украинском.
- Меня успокаивает жёсткая позиция кандидата в президенты Януковича, который заявил, что он вообще внешнее тестирование отменит.
- Нам, видно, придётся успокаиваться тем же. И учиться консолидации. В состав коалиции крымского парламента вошли разные по идеологии фракции. Вокруг чего они объединились?
- Парламент Крыма - сто депутатов, которые собрались для того, чтобы сформировать руководство автономии, исполнительную власть и решать проблемы крымчан. Чтобы сформировать большинство, нужно уметь договариваться, и мы сумели. Когда Цеков и Миримский со своими единомышленниками решили уйти в оппозицию, мы их освободили от занимаемых должностей. Оппозиция не может быть одновременно и при власти. Это нонсенс. Тогда нас стали обвинять в том, что мы сформировали большинство с бывшими оппозиционерами. А как иначе? Большинство сформировали с теми, кто хочет работать, а не митинговать. Сегодня большинство в нашем парламенте опирается на все политические силы, представленные в нём, за исключением представителей партий "Союз" и "Русский блок". И в будущем парламенте будет точно так же. Ради работы на благо людей политическим силам придётся договариваться. Альтернативы этому нет.
- Уходящий год ознаменовался конфликтом в Крымской организации Партии регионов. В автономии регионалы у власти, поэтому резонанс был большой. Как сейчас обстоят дела?
- Я всегда говорил, что конфликта внутри партии нет - есть дискуссия. Конфликт не в том, кто будет формировать списки, как это преподнёс Василий Киселёв. Конфликт заложен в конфликтности его личности. На моей памяти он уже седьмую партию сменил. И вечно с кем-то воюет. Думаю, что завтра он уже не будет востребован. Пока - да, чтобы лить грязь на Януковича. Могу сказать, что у него это не получается: чем больше он говорит гадостей, тем меньше ему верят.
- Какие у вас отношения с Василием Джарты, который сейчас отвечает за предвыборную работу партии в Крыму?
- Мы давно знакомы. Отношения у нас хорошие. Он отвечает за избирательную кампанию Януковича в Крыму. Я не могу этим заниматься: представители власти не имеют права агитировать за того или иного кандидата в президенты. У нас с Джарты нет поводов конфликтовать. У нас общая задача - сделать так, чтобы президентом стал Янукович.
- Ещё один вопрос - о Геннадии Москале.
- Тёмная личность. Он фактически самоустранился от наведения порядка в Крыму, показатели работы милиции говорят об этом весьма красноречиво. Задача у него простая - ложью опорочить руководство автономии, членов Партии регионов, навязать им имидж криминальных элементов и в итоге снизить рейтинг Януковича. Мало того что мы на него в суд подали, так и парламент Украины - тоже. Там его попытки усидеть на двух стульях назвали шулерством. Москаль добросовестно отрабатывает задание своих хозяев. Своим подчинённым, не стесняясь, говорит: "Не забывайте, кто нас кормит и кто нам дал работу".
- Так правильно же говорит, он, видимо, имеет в виду налогоплательщиков, которые и кормят, и дали работу?
- Если бы. И это - милиция вне политики? Не смешите.
- В будущем году мы будем отмечать 65-летие Победы. Проблем у ветеранов, к сожалению, меньше не становится. Как Верховный Совет собирается решать их?
- Вы подняли очень актуальную и больную тему. Без серьёзной государственной программы невозможно решить эту проблему. Мы делаем, что можем. В рамках программы "Найти солдата!" решено все памятники и обелиски поставить на учёт, закрепить ответственных. Более шести миллионов гривен выделили из бюджета автономии на госпиталь инвалидов войны. Оздоравливаем их в санатории "Россия". Много это или мало? Мало, конечно. Но хотя бы это пытаемся сделать. Изыскали средства на слуховые аппараты, выделим более пяти миллионов гривен на автомобили для инвалидов войны. Я благодарен президенту России за то, что он дал разрешение нашим специалистам работать в архивах России, когда мы восстанавливаем имена найденных солдат. До этого были проблемы с доступом к архивам. В этом году перезахоронили 445 человек. Узнали имена двоих. Отвезли в Саранск останки - весь город вышел, плакали люди... И о живых нужно заботиться. Но не всё в наших силах - нужна государственная программа. Выскажу такую крамольную мысль: я категорически против всех льгот. Что такое эти льготы? Вот человек в орденах и медалях зашёл в маршрутку, а его выгоняют, потому что ведомство не перечислило деньги на провоз льготников. Да дайте ему достойную пенсию, чтобы он всё смог оплатить - и проезд, и лекарства, и коммунальные услуги. Не гоняйте его по чиновникам за справками на эти самые льготы.
- В 2009 году в Крыму обострилась ситуация с исламскими радикальными организациями, которые стали проявлять активность.
- Если помните, несколько лет назад мы ратовали за внесение в закон Украины запрета на деятельность экстремистских организаций. Тогда некоторые политики категорически выступили против, и замглавы меджлиса Чубаров - первый. Сказал мне: "Что ты придумал? Нет такой политической силы". Можно было принять закон и предотвратить появление радикальных исламских организаций в регионе. Теперь они есть. В мусульманской среде явного противостояния нет. Есть локальные конфликты, но вместе с тем нельзя сегодня делать вид, что ничего не происходит, и государство должно принимать меры по недопущению радикальных исламских группировок на территории автономии. Если бы законодатели вовремя это регулировали, у нас не было бы сегодня таких проблем.
- Симферополь - столица автономии, но своему статусу, прямо скажем, мало соответствует. Не очень комфортно тут жить людям.
- Наверное, потому, что с 2006 года горсовет весь в борьбе, постоянно идут какие-то судебные процессы, мэру не удалось сформировать команду единомышленников. Опять же нет помощи из центра. К сожалению, столица автономии - единственный регион, где имеется задолженность по зарплате. Можно было этого избежать? Наверное, если бы эффективно работала планово-бюджетная комиссия, если бы депутаты приняли прогнозируемый бюджет и сделали всё для того, чтобы он исполнялся. По сути дела, горсовет не справился с управлением городом. Не только вина мэра в этом. Да, наверное, можно депутатам в трубы дудеть, яйца на голове мэра бить. А что на выходе? Какая ответственность у тех, кто блокирует, пикетирует? Когда-то придётся рассказать о тех, кто мешает работать. Надо было выбрать приоритеты. Благоустройство. Жильё. Зарплаты. А не пустое политиканство.
- Что-то хорошее, вселяющее надежду, скажете в конце интервью?
- Хочу поздравить всех с наступающим Новым годом. Пусть он будет годом свершений, а не разочарований. Пусть пребудут с нами вера, надежда, любовь. Мира и тепла всем нам!
http://www.kp.crimea.ua/newspaper_details.php?newspaper_id=3013ЕКОНОМІКА
2010 ГОД ВСЕ РАССТАВИТ ПО СВОИМ МЕСТАМ
Лариса Лазоренко, "Салон Дона и Баса", 25.12.2009, Донецкая обл.
Донецкие эксперты считают, что для производителей пришло время "Ч": либо техническое переоснащение, либо исчезновение.Сегодня промышленность области вышла на оптимальные показатели объемов производства. Докризисный уровень остался далеко в прошлом, и если компаниям удастся на протяжение 2010-го удержать нынешние цифры, это будет оптимальным вариантом для экономики Донецкого региона.
Назвать уходящий год тяжелым для экономики нашего региона мало, этот год обнажил все ее слабые места. Такие экспортно-ориентированные отрасли, как металлургическая и химическая, являющиеся одновременно и базовыми для всей промышленности области, пережили в 2009-м спад: отсутствие спроса на рынках сбыта и повышения цены на газ в 2008-м стали, увы, не страшным сном производителей, а суровой реальностью. На адаптацию работы в таких условиях ушел почти год. И только в последние месяцы 2009-го наметилась тенденция стабилизации работы предприятий. В целом за 11 месяцев этого года производство промышленной продукции в области сократилось на 24,2% в сравнении с аналогичным периодом прошлого года. Зато на 2010 год эксперты прогнозируют рост на уровне 5% в сравнении с 2009-м.
Впрочем, особой эйфории по поводу наметившейся тенденции увеличения объемов не стоит испытывать. По словам и.о. начальника Главного управления промышленности и развития инфраструктуры Донецкой облгосадминистрации Елены Веровец, нынешний статистический рост обусловлен, во-первых, относительно низкой сравнительной базой четвертого квартала прошлого года, а, во-вторых, конъюнктурой рынка, в первую очередь, мирового. "Мы бы, может, и хотели больше производить, например, чугуна, но производим ровно столько, сколько можем реализовать. Я думаю, что вот этот уровень производства, который достигнут к концу года, сохранится и в 2010 году. Если мы и подрастем, то ненамного. Докризисных объемов производства металлопродукции не будет".
Только переоснащение
Основной задачей горно-металлургического комплекса, который является локомотивом региональной экономики, сегодня является техническое переоснащение, которое позволит существенно повысить конкурентоспособность продукции за счет снижения потребления ресурсов (природный газ и кокс). Так, Мариупольский меткомбинат им.Ильича в 2010-м планирует закончить строительство установки вдувания пылеугольного топлива в доменные печи, что позволит предприятию сократить расход кокса при производстве чугуна почти на четверть, снизить потребление природного газа на 40%, а в перспективе - практически полностью от него отказаться при производстве чугуна. Занимается реконструкцией также "Донецксталь", "Азовсталь" и ЕМЗ. Что будет с такими предприятиями, как Краматорский метзавод, пока вопрос остается открытым.
"В то время как мы думали перевооружаться, китайцы уже строили новые заводы. Поэтому мы на несколько лет опаздываем с техническим перевооружением, которое сегодня сдерживается из-за проблем с финансовым мировым кризисом, то есть реально нет денег, чтобы вкладывать их в новые технологии. Время неумолимо, и если нет понимания, что перевооружаться надо быстро, то еще год, два-три - и кто не успел, тот опоздал совсем, - считает Елена Веровец. - Если мы не увеличим долю металлопродукции более глубокого передела и не снизим затраты на производство, особых перспектив у нас не будет".
Что касается других отраслей, то на фоне падения в машиностроении и химии в плюсах оказался Харцызский трубный завод, который, несмотря на утраченные позиции на российском рынке, сумел освоить новые рынки сбыта в Китае, Индии и т.д.
Основные риски
По мнению главы донецкого филиала Национального института стратегических исследований Юрия Макогона, самые сильные риски в региональной промышленности, как ни печально, заключаются в основных отраслях: металлургии, химической промышленности, машиностроении. "Металлургам будет крайне сложно в 2010 году из-за более дорогих факторов производства, чем, скажем, в Индии, Китае или России. У нас более дорогая энергия (тут мы проигрываем России), объективно большие затраты на труд (уступаем Китаю и Индии). Риски химической промышленности лежат в сфере стоимости газа. Для наших химиков и нынешняя цена на газ - на грани, еще чуть выше - и наша рентабельность будет нулевой или даже отрицательной. Риски машиностроения - редкий спрос (хотя он был всегда такой) и ограниченность инвестиций. Тут все будет зависеть от финансовой системы - насколько она поднимется в 2010-м и сможет финансировать эту сферу", - считает эксперт.
Свой прогноз по ситуации рисков для металлургов предоставил "Салону" генеральный директор АО (частное) "ДЭМЗ" Андрей Салтанов: "Все высказываются за то, что на рынке будет рост спроса и рост цен. Прогноз основывается на том, что экономика не может долго быть в стагнации, экономика должна развиваться. Никто не сомневается в повышательной тенденции рынка в долгосрочной перспективе. Риск заключается в том, что трудно понять, как будет колебаться рынок в краткосрочной перспективе".
Второй риск, по словам г-на Салтанова, - ситуация в эмирате Дубаи, крупнейшем в мире потребителе арматурной стали и крупнейшем потребителе сортовой квадратной заготовки. "Дубаи близок к дефолту. Огромные проекты в строительстве находятся сейчас в подвешенном состоянии. Это опасная тенденция, потому что ОАЭ, включая эмират Дубаи, потребляет до 7 млн. тонн арматуры в год. Для сравнения: Украина - 1,5 млн. тонн, Россия - 4,5. То есть маленький город-государство потребляет значительно больше. Так что ситуация в эмирате Дубаи оказывает существенное влияние на рынок. Следующий риск - это риск повышения стоимости сырьевых ресурсов. Поскольку в течение длительного времени спроса не было, многие компании по переработке металлолома просто были ликвидированы. А теперь они будут не готовы к росту спроса".
Спасительный кластер
Впрочем, будущий экономический прорыв в региональной экономике ряд экспертов склонны увязывать с созданием металлургического кластера.
"Сейчас работает группа, которая готовит законодательные изменения, которые помогут заработать внутреннему рынку. Все мы знаем, куда нужен металл - мосты, железнодорожное полотно, строительство. Здесь не нужно много говорить - государство просто должно выступить заказчиком и профинансировать обновление металлофонда", - считает г-жа Веровец.
Справка
Год инноваций
2010 год в Донецкой области объявлен годом инноваций. В начале года местные власти планируют провести конкурс научных разработок и инновационных проектов среди молодых ученых и магистров. Как сообщил начальник Управления научно-технического инновационного развития облгосадминистрации Андрей Анисимов, уже в мае будут известны итоги конкурса. Также в рамках инновационных мероприятий пройдет фестиваль науки. Разработки молодых ученых оформят в едином ключе и представят в виде венчурных инновационных проектов на Международном экономическом саммите осенью 2010. Также, по словам Анисимова, в наступающем году город планирует приступить к продвижению своего нового бренда "Донецк - деловая столица
http://www.salon.donetsk.ua/actual/10982.phpИ КУДА МОЖЕТ ЗАВЕСТИ ЭТОТ ПУТЬ В НИКУДА?
Алекса Маврина, "Луганская правда", 25.12.2009
Уже полмесяца никто в Луганске не может развязать или разрубить транспортный гордиев узел.Автобусы "Луганскинтерресурса" стоят, горсовет то ли чего-то ждет, то ли просто бездействует, а луганчане каждое утро штурмуют маршрутки. Льготники так вообще лишены своего права на бесплатный проезд. Во что же превратился транспорт сейчас, во время капризов погоды - вообще цензурной речью описать трудно. Лед, вода, сугробы, а оставшийся в Луганске крупный общественный транспорт то ли увяз в талой воде, то ли примерз к рельсам до самой весны. Ситуация сложилась катастрофическая, но никто ее решать не спешит.
Еще 4 декабря "Луганскин-терресурс" не вывел свои автобусы на маршруты - в баках не осталось топлива, а на счетах предприятия - денег на его покупку. Только за этот год "Луганскинтерресурс" недополучил от городских властей, перераспределяющих поступившие из госбюджета субвенции на компенсацию проезда льготников, около 47 млн. грн. Это как раз та гривня, которую должна заплатить каждая бабушка или инвалид, но за них ее должно отдать государство. Городские власти на прекращение работы предприятия заявили, что "проблемы есть у всех", и "это шантаж". И еще - "денег из госбюджета нет, возможно, будут в конце месяца, а "Луганскинтерресурс", работая на центральных маршрутах, вполне способен заработать себе на топливо".
"Мы никого не шантажируем. У нас просто не осталось денег: на счетах ноль, в баках автобусов ноль. Мы предупреждали об этом городские власти, что нечем заправлять автобусы. Мы работали, пока не опустели топливные баки - выкатали все. Сейчас мы должны за топливо 6,5 млн грн., и только перед последним поставщиком - 450 тысяч. Нам пришлось отправить людей - около 200 водителей плюс ИТР и прочие службы - в неоплачиваемый отпуск, пытаемся найти средства на выплату им зарплаты, потому что людям надо кормить семьи. Некоторые водители уже пишут заявления об уходе. 25 декабря банк арестует наши счета, потому что предприятие имеет кредит, и его тоже нужно гасить", - заявил директор предприятия Олег Зубовский.
По словам директора ООО "Луганскинтерресурс", водители и жители города написали обращение к мэру, в котором просят объяснить отсутствие на маршрутах города автобусов большой вместимости. "Когда в ноябре в Луганск пришел миллион (субвенции из госбюджета), 940 тыс. грн. было отдано трамвайно-троллейбусному парку и порядка 80 тыс. грн. нашему предприятию, - заявил Олег Зубовский. - Где справедливость? Ведь мы перевозим около 80% льготников, а получили только 10% субвенций. Этого абсолютно ни на что не хватает. Мы эти деньги полностью отдали как часть средств за топливо, чтобы хоть как-то работать, но уже не получается. Мы старались выживать, потому что понимали, что кроме нас некому перевозить луганских льготников".
На 2009 год, согласно плану городских властей, на компенсацию проезда льготников предусмотрено 25,5 млн. грн. По состоянию на 1 декабря профинансировано только 65,7%, или 16,5 млн. грн, в том числе на автотранспорт 7,5 млн. грн. и на электротранспорт 8,01 млн. грн. Олег Зубовский отмечает, что такие деньги в город никогда не придут. "Надо смотреть на вещи трезво - 25 миллионов в город никто никогда не перечислит. Горисполком составляет свои планы какие-то, берет их с потолка, никого в известность о них не ставит".
Бездействие властей директор "Луганскинтерресурса" прокомментировал так. "Нет никакой мотивации, нам ничего не объясняют. О том, что мы сегодня не сможем выйти на маршруты, предупреждены были своевременно и Сергей Иванович Кравченко, и Виктор Геннадиевич Пронин (я с ним непосредственно встречался), Владимир Викторович Духник. Сказали: "Нет - значит, нет. Постарайтесь найти выход сами". Но мы выход уже искали, его нет".
Некоторые отчаявшиеся горожане не выдержали транспортной неразберихи и отправились в горсовет требовать исчезнувшие с маршрутов автобусы. Около 100 жителей Луганска пришли, чтобы добиться личной встречи с мэром и спросить его, когда в город вернут транспорт. Основную часть собравшихся луганчан составили водители автобусов "Луганскинтерресурса", уже больше двух недель не выходящих на маршруты, и пенсионеры, лишенные льготного транспорта. Встретиться с мэром луганчанам, конечно, не удалось: как оказалось, его нет на месте. В приемной городского головы группу людей отправили к заместителю Виктору Пронину, а тот перенаправил жаждущих правды к начальнику управления транспорта Владимиру Духнику. Тот развел руками, пожаловался на правительство, которое не заплатило вовремя субвенции, и отпустил людей восвояси.
Что же сегодня? "Луганскинтерресурс" обратился во все возможные инстанции, требуя вернуть честно заработанные деньги, готовит иск в суд. Луганская городская прокуратура расследует ситуацию. Но пока дело с мертвой точки не сдвинулось.
Вероятны два варианта развития событий. Первый - случился новогоднее чудо, и Кабмин перечислит всю сумму, которую заявил к компенсации горсовет, "Луганскинтерресурс" спокойно получит средства и сможет продолжить работу. Но, к сожалению, чудеса происходят редко. Второй вариант станет для луганчан очень болезненным. Предприятие не сможет продолжить работу и вынуждено будет продать автобусы. Помните большие желтые "МАЗы", которые ходили по 152-му маршруту? Они поработали полгода, потом за неимением финансирования несколько месяцев простояли в гараже и затем были проданы в Киев. Такая же судьба постигнет и оставшиеся 140 "Богданов", денег на их содержание и простой у предприятия уж точно нет. Ежедневно для заправки автобусов необходимо 2 тонны топлива, в месяц необходима сумма в 450 тысяч гривен. Более того, куплены эти самые автобусы были в кредит, и до конца года средства необходимо вернуть, иначе будут арестованы и счета, и все средства, попадающие на них, банк будет забирать в оплату кредита. Еще в 2008 году мэр Луганска Сергей Кравченко заявлял, что городская власть собирается купить 120 новых автобусов для создания городского автопарка. Затем их число сократилось до 42 - именно столько обещали выкупить у "Луганскинтерресурса", но так и не выполнили обещанное. На недавнем брифинге начальник управления транспорта Владимир Духник заявил, что в ближайшее время горсовет купит 10 новых автобусов и 20 новых троллейбусов. Но заменят ли они 140 "Богданов" и уже проданные 10 "МАЗов"? Хватит ли их на Луганск? Проблемы индейцев вождя мало интересуют. Сергей Иванович на автобусах на службу не ездит…
http://www.pravda.lg.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=1892ПОЛІТТЕХНОЛОГІЇ
ПЕРЕДВИБОРНА ЗУСТРІЧ
Галина Маркова, "Житомирщина", 30.12.2009
Керівники та представники обласних штабів кандидатів на пост Президента України зустрілися з профспілковим активом області.Вони ознайомили з програмами кандидатів, відповіли на запитання слухачів.
Не обійшли "штабісти" своєю увагою й деякі актуальні питання сьогодення. Так, народний депутат України, голова обласної організації Народної партії та керівник виборчого штабу Володимира Литвина Микола Рудченко, як колишній голова облдержадміністрації, вважає великою помилкою проведення люстрації в зв'язку зі зміною влади, й закликав ніколи не застосовувати таких методів до професіоналів.
Заступник керівника обласного виборчого штабу Віктора Януковича, депутат обласної ради Андрій Дяченко висловив задоволення від того, що саме це громадське об'єднання, керуючись Законом України "Про профспілки", професійно захищає права та законні інтереси трудівників.
Голова федерації профспілок області Микола Матвійчук, завершуючи зустріч, закликав спілчанців 17 січня обов'язково прийти на вибори і проголосувати за кандидата, якому вони найбільше довіряють.ГЕННАДИЙ МИХАЙЛЕНКО: "БЮТ ГОТОВИТСЯ К СРЫВУ ВЫБОРОВ НА СУМЩИНЕ!"
Данила Мирошниченко, "Панорама", 26.12.2009, Сумская обл.
Что поставило под угрозу работу комиссий в избирательных округах Сумщины?Члены окружных и участковых избирательных комиссий от БЮТ системно саботируют работу окружкомов и участковых комиссий, срывают сроки проведения первых заседаний окружкомов, что уже приводит к срыву сроков проведения первых заседаний участковых комиссий. Об этом заявил первый заместитель руководителя Сумского областного избирательного штаба Виктора Януковича Геннадий Михайленко.
"Особенно нас беспокоит ситуация на округе №163 (Ромны), где комиссию полностью возглавляют представители БЮТ и их технических кандидатов.
Там не проведены мероприятия по доведению решения окружкома до ведома руководителей участковых комиссий, а те, в свою очередь, не провели свои первые заседания. Таким образом, нарушается закон Украины "О выборах Президента Украины", что поставило под угрозу работу комиссий и участие в этом процессе избирателей, которые до субботы 27 декабря должны были проверить себя в списках и исправить возможные ошибки", - заявил Геннадий Михайленко.
Кроме того, отсутствие финансирования ОИК привело к несвоевременной выдаче печатей, которыми должны заверяться протоколы первых заседаний участковых комиссий. "Исходя из действий представителей БЮТ, которые не явились на первое заседание комиссии, занимают деструктивную позицию, можно сделать вывод, что БЮТ сознательно идет на срыв избирательного процесса на Сумщине. Понимая, что доверие к Тимошенко резко упало, только путем дестабилизации ситуации они могут получить желаемый для себя результат - продление деятельности по нецелевому использованию средств бездарным правительством", - считает Геннадий Михайленко.
На правах политической рекламы
http://rama.com.ua/news+article.storyid+3168.htmЮЩЕНКО І ЯНУКОВИЧ ДОМОВИЛИСЯ ПОДІЛИТИ ВЛАДУ НА ДВОХ?
Іван Терен, "Високий замок", 25.12.2009, Львівська обл.
Україну 25 грудня струсонула чергова політична сенсація. Коментарі для "Високого Замку".Інформацію про це розмістили агенція УНІАН та інтернет-видання "Українська правда".
Перед журналістами виступив заступник керівника головної служби з внутрішньополітичних питань та регіонального розвитку Секретаріату Президента України Ярослав Козачок (був звільнений з цієї посади у минулий четвер). Він каже, що, йдучи на роботу у президентський штаб, ставив за мету застосувати свої знання та досвід для реалізації ідеалів Майдану та демократичних перетворень. Однак зіткнувся з "цинізмом і аморальністю політиків". Каже, що не міг спокійно дивитися, як "декларації нашого Президента розходяться з його реальними справами".
Ярослав Козачок надав пресі копії конфіденційної "Угоди про політичне примирення та розвиток України", під якою стоять підписи Віктора Ющенка та Віктора Януковича. У документі йдеться, що "задля політичної стабільності та економічного процвітання" Ющенко і Янукович, а також політичні сили, які вони представляють, мають зробити ряд кроків назустріч одне одному. Під час виборчої кампанії уникати взаємної критики, у другому турі зробити все для підтримки Януковича. А після обрання його президентом буде забезпечено обрання Віктора Ющенка прем'єр-міністром. До уряду буде запропоновано кадри, на які вкаже Ющенко. У своїй діяльності сторони уникатимуть питань, "які роз'єднують суспільство": УПА, НАТО, російської мови як державної тощо.
Коментарі для "ВЗ"
Володимир Фесенко, політолог
Я не виключаю можливості певної взаємодії між командами Ющенка і Януковича. Але щодо цього документа у мене обережне ставлення. Такі документи знаходяться, як правило, у перших осіб або людей, наближених до них... Я припускаю наявність у Януковича і Ющенка спільного "ворога" в особі Тимошенко. Ми бачимо, що Ющенко не критикує зараз Януковича, а вони обидва разом критикують Тимошенко. Щодо прем'єрства Ющенка… Сумніваюся, що Ющенко на таких умовах може вплинути на фракцію "НУ-НС". Сумніваюся, що "регіонали" вірять у можливість формування з Ющенком коаліції після виборів. Ющенко зараз не може цього зробити. А після виборів - і поготів…
Сергій Таран, політолог
Певна синхронізація у діях Ющенка і Януковича існувала. У минулому була вже подібна конфігурація влади. Поза сумнівом, після виборів Ющенко хотів би залишитися у великій політиці, і це бажання може виявлятися у його намірі стати прем'єр-міністром… Логічно було би оприлюднити цей документ між першим і другим турами, коли кандидатам треба буде шукати союзників серед тих, хто не вийшов у фінал. Втім, якщо б такого документа не було, його обов'язково треба було придумати. Бо логіка попередніх дій підказує, що, напевно, існують попередні домовленості між Ющенком і Януковичем…
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=79550ТОЧКА ЗОРУ
А ЗНАЕШЬ, ЧТО ЕЩЕ БУДЕТ?
Александр Разумный, "Днепр Вечерний", 29.12.2009, Днепропетровская обл.
Представители ведущих политсил прокомментировали политические итоги уходящего года.Алексей Тишкин, руководитель фракции Партии регионов в Днепропетровском горсовете
Мы действительно находимся на грани…
Что я думаю об уходящем годе? Безусловно, это последний год пребывания оранжевой команды у власти. Очевидно, что эта команда исчерпала все свои возможности, и общество не приемлет повторения сценария пятилетней давности. Ведь сейчас мы действительно находимся на грани. И это грань существования государства.
Особо хочется сказать о Евро- 2012. Для Днепропетровска неучастие в футбольном первенстве континента - горькая потеря. И на наш взгляд, вина города не в том, что он первым построил стадион. Не в том, что соответствовали правилам УЕФА, заключили договоры на обслуживание болельщиков и построили инфраструктуру в фан-зонах. Вина в том, что он поддержал правительство и политические силы, которые и воспрепятствовали проведению Евро-2012 в Днепропетровске.
Что же касается выборов, то, разумеется, и после 17 января или 7 февраля жизнь не остановится. Потенциал ожидания перемен, имеющийся в обществе, приведет к смене путей развития нашей страны.
Будет ли новый Майдан? Майдан-2004 был вызван фальсификациями выборов. Такова официальная точка зрения. Но за прошедшие пять лет не было представлено никаких доказательств, подтверждающих это. Боле того, в политикуме есть осознание того, что суды не должны пересматривать результаты голосования, принимать решения о назначении третьего тура. То есть, не должны подменять действующую Конституцию. Решения должен принимать народ. Потому 25 декабря мы провели в Днепропетровске митинг, цель которого - предостеречь общество от возможных фальсификаций. К сожалению, мы уже сейчас наблюдаем, как в корыстных целях используется админресурс.
Но нового Майдана, убежден, не будет. Просто произойдет мирный переход правящей коалиции в иную, с новыми субъектами. С какими именно, сегодня предугадать невозможно.
Ян Валетов,писатель и бизнесмен
Прошлый Майдан был праздником непослушания
Мы снова заканчиваем год в ожидании перемен. А зря.
Судя по всему, нам предстоит очередное протестное голосование. Мы будем дружить кто с Юлей против Вити, кто с Витей против Юли. Но не за кого-то, а обязательно против. Против, потому что хоть альтернатива нынешним политикам и есть, но у нее нет шансов победить. Никаких. Что с того, что я и мои друзья проголосуют за Тигипко? На уровень 20 процентов голосов избирателей ему не выйти. От силы 4-5% и это оптимистичный прогноз. Яценюк? Прогноз еще хуже. К моему огромному сожалению, можно заранее предугадать, кто именно выйдет во второй тур. Если у власти окажутся те же, кто выступал на манеже последние годы, перемен ждать не придется. Вопрос: а нужны ли людям перемены? Оставим его, как риторический.
Не думаю, что результаты выборов принесут в Украину мир и спокойствие. Полагаю, что после второго тура, кто бы ни победил, последует череда судебных исков, разбирательств, обвинений в подлогах, фальсификациях, грязных технологиях и прочие радости, в эффективности которых мы имели счастье убедиться еще в мандариновом 2004 году. Причем, процентный разрыв между победителем и побежденным не будет играть никакого значения. Будь на то воля кандидатов, они бы боролись друг с другом до последнего избирателя.
До тех пор, пока у нас не будет нового парламента, работоспособного, с нормально функционирующим большинством, наладить нормальную жизнь в стране вряд ли удастся. Так что в 2010-м году, на фоне окончания мирового экономического кризиса, мы будем ложкой расхлебывать продолжение нашего доморощенного кризиса власти. И что хуже отразится на нашей экономике и политической системе - всемирная экономика или отечественный бардак, еще неизвестно.
Будет ли новый Майдан?
Не думаю. Прошлый Майдан был праздником непослушания, последним всплеском романтических чаяний о народном государстве, народном президенте, о справедливой и честной власти. Результат мы сегодня видим, и он неутешителен. Нынешнее состояние активной части народа можно назвать синдромом утраченных иллюзий - что-то сродни похмелью, но тяжелее, так как водкой и аспирином не лечится. Нельзя оставаться верными несуществующей идее. Те, кого народ поддержал в 2004-м, показали нам со всей ясностью, что никакой идеи нет. Кто-то метко назвал события оранжевой революции восстанием миллионеров против миллиардеров. Новый Майдан невозможен, потому что нельзя построить организованный протест на маргиналах, с их помощью можно лишь устроить беспорядки. Майдан был уникален тем, что тогда в акциях участвовали люди разных сословий, разных социальных и образовательных групп. Многие, очень многие голосовали тогда не за Ющенко и Тимошенко, а против навязанного сверху Януковича.
А голосовать против, как мы уже выяснили, - это лишать себя будущего. Не верю, что люди думающие еще раз дадут вовлечь себя в не имеющую перспективы авантюру. Во всяком случае, среди моих многочисленных знакомых, среди тех, кто в 2004-м участвовал в событиях деньгами, лекарствами, своим присутствием, агитацией, - таковых более нет.
Андрей Бондаренко, секретарь Днепропетровского обкома КПУ
Уходящий год знаковый для страны
Нынешний год показал, что Украина никогда не будет крупной капиталистической державой. Никогда не сможет построить нормальное будущее. Кризис, который только ощущался в 2008-м, в этом году себя полностью показал. За 18 лет независимости мы целиком исчерпали экономический ресурс. Это подтверждают и показатели по Днепропетровской области. По сравнению с 1998 годом, уровень машиностроения составляет 53%, химической промышленности - 74%, добывающей - 78%. Идет полный развал городской инфраструктуры, не проводятся капитальные ремонты.
К нам в партию приходит масса людей, которые рассказывают о переходе предприятий на 3-дневную рабочую неделю, о том, что работников отправляют в неоплачиваемые отпуска. В государстве надо что-то менять. Год заканчивается избирательной кампанией. Опять мы видим, что в эфир выбрасываются миллионы, которые при плановой экономике, учете и контроле действительно могли бы обеспечить технологический прорыв в производстве. Но средства улетают совсем на другие цели. И еще. Как помощник-консультант народного депутата я получаю в кассе деньги, а мне их дают свеженапечатанными купюрами. Это говорит о том, что банкноты штампуют неконтролированно.
Потому мой прогноз не очень оптимистичен. Это как в анекдоте, когда попавший в больницу спортсмен спрашивает: доктор, я еще смогу плавать? А тот ему отвечает: плавать будете. Только вот в чем…
По поводу того, что нас ждет после завершения избирательной кампании, могу сказать: что-то будет… Но, как мне представляется, решающее значение будут иметь не результаты голосования, а то обстоятельство, что страна зашла в экономический тупик. В такой ситуации нет перспектив развития.
Не думаю, что будет новый Майдан, когда люди выйдут на улицы и станут требовать пересчета голосов. Таких денег нет ни у одного из кандидатов в президенты. Но люди обязательно заявят о своем недовольстве. Но это уже будет не Майдан…
Сергей Старух, доверенное лицо кандидата в Президенты Украины Владимира Литвина
Сделаем выбор сердцем
Подводя итоги уходящего года, в минус, конечно, можно записать потерю областным центром права проведения чемпионата по футболу. Я считаю, что потеря Евро-2012 - это показатель падения престижа нашей области за последние годы. Из-за этого еще несколько лет темпы развития Днепропетровской области будут продолжать падать, вследствие чего мы можем существенно отстать от всей Украины в развитии региональной инфраструктуры. И это наш регион, который, по сути, дает до 39 % всех валютных поступлений страны! К сожалению, мы обеспечим другие области рабочими местами, нам ничего не достанется.
Но под Новый год хочется вспомнить и хорошие моменты, а такие были. Второй год подряд в нашей области собирают весомый урожай зерна. И все это благодаря простым селянам, их упорному труду. На сегодняшний день производители сельхозпродукции оказались без всякой государственной поддержки.
Наша фракция в парламенте внесла на рассмотрение проект закона о поддержке агропромышленного комплекса в условиях мирового финансового кризиса. О развитии внутреннего рынка сейчас говорят все фракции в парламенте, но принятие решения по этому важному вопросу тормозится, несмотря на финансовый кризис, который буквально сшиб нашу страну с ног. Народники предлагают внедрить без ограничения во времени специальный режим налогообложения в сфере сельского, лесного хозяйства и рыболовства, который оставит у сельхозтоваропроизводителей дополнительные средства.
Народная партия предложила также продлить фиксированный сельскохозяйственный налог, который в условиях 2007 года обеспечил снижение налоговой нагрузки на аграриев в размере 2,5 млрд. гривен. Еще год назад депутат нашей фракции в ВР, видный в стране экономист Николай Деркач поднимал вопрос о насыщении и развитии внутреннего рынка.
Именно из-за постоянных пустых обещаний власть потеряла, как сейчас принято выражаться, кредит доверия. Люди разочаровались во всем, даже в Майдане 2004 года, и поэтому повторения тех событий сейчас уже не может быть. Если людей и выведут на главную площадь страны, то только для того, чтобы запугать конкурентов.
Новый год - это всегда новые надежды! Сделаем выбор сердцем.
Андрей Шевченко,народный депутат Украины от Блока Юлии Тимошенко
2009 - год предчувствия изменений
Есть несколько моментов, по которым он точно запомнится. Во-первых, Евро-2012! Тот факт, что наши города примут в нем участие, для Украины - большое достижение. Если верить УЕФА, это произошло во многом благодаря тому, что правительство нашло деньги, чтобы достроить объекты и подготовить города-претенденты должным образом. Конечно, есть неприятная новость для Днепропетровска, не получившего права принимать чемпионат. Думаю, это важный сигнал для местной власти. Вообще это большой вопрос к городской власти, чтобы задуматься о том, как работать дальше.
Второй момент - пожар на проспекте Гагарина областного центра, когда, казалось бы, локальное событие стало причиной больших изменений. Думаю, мы запомним 2009-й, в котором Украина навсегда попрощалась с "однорукими бандитами" и беспредельным игорным бизнесом.
И, конечно, самое главное, что это был очень трудный год. Год тяжелого кризиса. Дай Бог, чтобы мы ничего подобного в дальнейшем не переживали. Уходящий год показал, кто на самом деле может бороться с трудностями, брать на себя ответственность и предлагать конструктивные решения, и кто не в состоянии это делать. Я в этом году побывал на Килиманджаро - высочайшей вершине Африки. Самый сложный участок восхождения - последние 150 метров. Они ничем не круче, но многие разворачиваются и идут обратно. И только тот, кто способен собрать волю в кулак и преодолеть последний участок, увидит, как солнце переползает через горизонт. Очень надеюсь, что для Украины 2009-й год - такой участок. Тьма перед рассветом.
Нынешние выборы во многом отличаются от предыдущих. Я не помню избирательной кампании, когда люди были настолько разочарованы в политиках. Политики должны вселять надежду. Но на деле этого нет. Планка требований очень высока, но она заставит политиков более ответственно относиться к обещаниям, даваемым народу. Еще на этих выборах намного больше свободы. Это я почувствовал во время работы в Луганской и Донецкой областях. Уверен, что и в западных регионах страны аналогичная ситуация.
Нового Майдана не будет! Убежден, что мы увидим очень мирные и даже скучные выборы, какими они, впрочем, и должны быть.
От автора
Уходящий год запомнился крысиной возней, политическими распрями и скандалами. Очередным поводом для них стали обсуждаемые в конце декабря народными депутатами проект Госбюджета на 2010 год и внесение изменений в закон о выборах президента. И, разумеется, все получилось как всегда. Но ведь главные события впереди, и самое интересное только начинается.
Астрологи уже предсказали, что президентские выборы в Украине вызовут большой резонанс и запомнятся высокой явкой избирателей. Волеизъявление, как и в 2004-м, будет сопровождаться масштабными нарушениями и скандалами, а его результаты окажутся весьма неожиданными. Причем не только по расстановке первых двух мест, но и по третьему и четвертому местам в особенности. Но, увы, по версии предсказателей, реальных политических перемен и эффективной работы правительства в его новом качестве не предвидится вплоть до мая.
Впрочем, это лишь прогнозы. Любой может поспорить с ними. А разобраться в большой политике проще, если внимательно присмотреться к самим себе. Каждый отдел, предприятие, фирма - маленькая Украина, где есть свои "партии", "президенты" и "премьеры", "коалиция" и "оппозиция". Всякая семья - Верховная Рада, с не меньшими порой скандалами. То, что происходит в обычной нашей жизни, случается и в стране.
И накануне главных зимних праздников мы предлагаем нашим читателям выпить шампанского за будущее нашей, такой странной и удивительной страны. Несколькими днями раньше это сделали в редакции "Вечерки" политики, от которых во многом оно и зависит.
http://dv-gazeta.info/politic/a-znaesh-chto-esche-budet.htmlВИБОРИ 2010 - ПОЧАТОК КІНЦЯ, АБО МІФІЧНІ ЗАСЛУГИ НАРОДНИХ ОБРАНЦІВ
Анна Артим, "Нова Ера ", 25.12.2009, Тернопільська обл.
«Здивування викликають деякі передвиборчі обіцянки кандидатів на найвищий державний пост, які суперечать всім законам економіки, логіки та навіть здорового глузду.»І скільки б не розповідали нам політики під час передвиборчих агітацій про те, як багато вони зробили для країни, як підвищили її економіку і покращили рівень життя громадян, проте статистика свідчить не на їхню користь. Наразі українці знаходяться мало не на межі зубожіння. Люди давно вже перестали вірити словам чиновників, а "досягнення" наших політиків та їхні пафосні обіцянки, про які ті хвалькувато розповідають з агітаційних трибун, сприймають досить скептично і навіть з гумором.
Візьмемо, наприклад, рекламну кампанію прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Спершу вона представляється такою собі бджілкою-трудівницею, яка вдень і вночі працює, а "вони" постійно їй заважають, капостять, зраджують, підставляють тощо. Далі виходить нова серія щитів, на яких Юлія Володимирівна розповідає про конкретні заслуги і про те, як багато вона зробила для України. Проте саме тут прем'єрка і "попалилася", адже абсолютна більшість заяв про заслуги уряду насправді є або маніпуляцією фактами, або просто брехнею. Візьмемо для прикладу заяви Тимошенко про рекордні цьогорічні врожаї. Так, кожному, хто хоч трохи цікавиться аграрними питаннями, відомо: заява Юлії Володимирівни про "рекордний врожай" повністю не відповідає дійсності. Рекордним був урожай минулого року - 53,3 мільйони тонн зерна. Цьогорічний же урожай, за найсвіжішими оцінками, становить 42,45 млн. тонн зерна - тобто, менше на десять мільйонів тонн.
Так само неправдивим є твердження про "стратегічний зерновий запас". По-перше, закупівлі до Аграрного фонду та Держрезерву ведуться щороку на регулярній основі. По-друге, саме у 2009 році в держави виникли проблеми і по інтервенційних, і по заставних закупівлях. За орієнтовними оцінками, обсяги зерна, придбаного Аграрним фондом, становитимуть 1-2% від обсягів ринку зерна. Цього недостатньо ні для фінансової підтримки аграріїв, ні для пафосних заяв "Україна з хлібом". До того ж Україна не має достатньої кількості елеваторів для того, щоб зберігати своє зерно. Тому більшу частину доводиться відразу продавати за кордон за найнижчими цінами.
Також брехливими є і її заяви про антикризову підтримку будівельної галузі. По-перше, запропонована урядом антикризова програма для будівельників, що передбачала викуп площ в недобудованих квартирах на загальну суму 2 млрд. грн, наразі не працює. А по-друге, якби вона працювала так, як цього хотіла Тимошенко, то з цього не вийшло б нічого, крім розбазарювання бюджетних коштів та корупційних злочинів.
Про значні заслуги Юлії Тимошенко у газовій сфері, мабуть, не варто й говорити. Факти свідчать про протилежне: "газову мафію" в особі Фірташа ліквідувала не Тимошенко, а "Газпром" і особисто Володимир Путін.
Окрім того, Юлія Володимирівна ухитряється приписувати собі досягнення, які аж ніяк не є заслугою лише її уряду. Мова йде, зокрема, про збільшення матеріальної допомоги при народженні дитини. Згідна, допомогу суттєво збільшили, проте запровадження підвищеної допомоги при народженні дитини було одним з основних пунктів передвиборчої програми президента Віктора Ющенка.
І подібних "заслуг" у нашої прем'єрки ще багато. Та якби всі вони відповідали дійсності, то наша держава давно була б "в шоколаді", а так, як казав перший президент України, "що маємо, те маємо".
Ще більше здивування викликають деякі передвиборчі обіцянки кандидатів на найвищий державний пост, які суперечать всім законам економіки, логіки та, навіть, здорового глузду. Так, нещодавно тижневик "Коментарі" склав рейтинг найдивніших передвиборних обіцянок кандидатів у Президенти України.
Наведу найдивніші з них. Зокрема, Віктор Янукович: "Моя ціль - 50 мільйонів громадян України вже в 2020 році".
У Януковича явно проблеми з арифметикою. Зараз кількість українців перевищила 46 млн. Торік в Україні народилося майже 514 тис. дітей, а померли 755 тис. громадян. І це був кращий рік за десятиліття. За умови збереження такої тенденції до 2020 року українців буде близько 44 млн. Розраховувати на те, що подальше збільшення допомоги під час народження дитини дасть ефект у 6 млн. осіб за десять років, не варто. На думку експертів, матеріальна допомога дає короткочасний ефект, але на довгострокову перспективу погоди не зробить, зазначає газета.
Володимир Литвин: "Ключове завдання - забезпечення співвідношення мінімальної і максимальної заробітних плат у пропорції 1 до 5".
З цього приводу газета звертає увагу, що з 1995 року різниця між максимальною і мінімальною заробітною платою збільшилася більш, ніж у двох третинах усіх країн, і лідери темпів зростання розриву - Німеччина, Польща й США. Більше того, у світовій практиці ніхто не розраховує співвідношення цих двох показників, у розрахунок береться тільки середня зарплата. У більшості країн Європи влада виходить із того, що "мінімалка" повинна становити приблизно 40% від середньої зарплати. В Україні середня заробітна плата за підсумками дев'яти місяців становить 1861 грн/міс., 40% від цієї суми - 744 грн. Саме таку мінімальну зарплату з 1 листопада затвердили українські парламентарії. Тому в цьому питанні Україна - уже Європа. А ось обмежити себе 3720 гривнями на місяць, як це пропонує Литвин, навряд чи погодиться і він сам.
Олег Тягнибок: "Європейський україноцентризм - стратегічний курс держави".
Не виключено, що Тягнибок знайомий із теорією євроцентризму Карла Хаусхофера, згідно з якою Європа - це центр світу й вершина людського прогресу. Звідси й химерна назва на український лад. Але, очевидно, пересічний виборець такого польоту думки не оцінить.
Петро Симоненко: "Буде законодавчо встановлена частка зарплат у структурі собівартості продукції - не нижче 60%".
Зараз в Україні офіційно (за даними Держкомстату) частка витрат на оплату праці у витратах підприємств ледь досягає 6%. Збільшити цей показник удесятеро практично неможливо і недоцільно. Експерти вважають, що взагалі говорити про частку витрат на оплату праці в собівартості невірно. Адже часто процес модернізації виробництва призводить до зниження частки зарплат у витратах, тоді як саме такі ініціативи варто заохочувати.
Анатолій Гриценко: "Я зобов'яжу чиновника спілкуватися з людьми тією мовою, якою до нього звертаються".
На думку видання, Гриценко таким чином хотів підкреслити своє гарне ставлення до російської мови. Але якщо подібну ініціативу колись буде реалізовано, то рядовим українським чиновникам доведеться поголовно стати поліглотами - невідомо якою мовою з ними захочуть поспілкуватися. Поки що ж, за даними соціологічних опитувань, близько 15% держслужбовців не знають навіть української мови (більшість розуміють, але не говорять або говорять дуже погано), і тільки 7% чиновників знають хоча б одну іноземну мову.
Отже, підсумовуючи вище сказане, можна зробити висновок: наші кандидати - просто чарівники, котрі, як тільки стануть до державного керма, одразу ж почнуть творити справжнісінькі дива. Проте, не враховують шановні політики одного: українці давно вже не вірять у казки, а чиновників оцінюють по реальних, а не ілюзорних заслугах. Через це, напевно, і рейтинги у більшості кандидатів такі низькі, адже робити треба тут і зараз, а не у далекому майбутньому.
А "тут і зараз" ситуація досить плачевна. Так, нещодавно Україна встановила ще один сумний рекорд - за підсумками жовтня вона опустилася на останнє місце із зарплат в Європі в доларовому еквіваленті. При цьому рівень цін у країні можна порівняти з рівнем цін в інших найбідніших країнах Європи, а по деяких категоріях (наприклад, по житлу) навіть вище. Правда, як йдеться у статті, розміщеній на сайті ТСН-новин, до кінця грудня Україна має всі шанси піднятися на передостаннє місце: молдавський лей за останні півтора місяці подешевшав на 20% до 12,3 лей за долар, а гривня, навпаки, зміцнилася з 8,15-8,20 до 8 грн/$. Виходить, що Новий рік ми маємо шанси зустріти з більш "високими" зарплатами в доларах - $ 246, у Молдові буде всього $230. На жаль, у гривневому еквіваленті наші доходи навряд чи серйозно зростуть. Та й Білорусь ми обженемо, схоже, ще не скоро.
Причини провалу по доходах - у різкому падінні курсу гривні і в "заморожуванні" зарплат. Заморожені оклади бюджетників, не підвищує їх і приватний сектор. Офіційні заробітки, за даними Держкомстатистики, за рік майже не виросли - у жовтні 2008 року середня зарплата була 1917 грн, а в жовтні 2009-го - 1950.
Звичайно, можна говорити, що реальні доходи українців більші, тому що статистика не враховує "тіньові" заробітки - так звані "зарплати в конвертах". Але останні під час кризи також впали - наприклад, у торгівлі аж на 40%, говорить аналітик МЦПД Олександр Жолудь. "Зараз ринок праці "усох" і оживе не раніше, ніж почнуть виходити з кризи основні галузі - металургія та машинобудування, це має статися в березні-квітні, - говорить Жолудь. - У 2010 році номінальна зарплата буде рости разом з інфляцією (МЦПД прогнозує 11%), так що купівельна спроможність гривні залишиться незмінною. Але зростання зарплат, що покриває хоча б відсоток інфляції, почнеться з другого півріччя, а до літа підвищення чекати не варто".
Сумно. І соромно. Соромно, в першу чергу, за народних слуг, яких ми самі ж обрали і які замість того, щоб вивести країну з кризи, довели її до межі. Зараз ми знову на порозі виборів і повинні добре подумати перед тим, як поставити хрестик за якогось із кандидатів у бюлетені, аби тим самим не поставити жирний хрест на майбутньому України як держави і українців як нації.
http://novaera.te.ua/article_view.php?article=4132ПЕРСОНАЛІЇ В ПОЛІТИЦІ
"ТРЕБА ГОЛОСУВАТИ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ - ЗА ЮЛІЮ ТИМОШЕНКО", - ПЕРЕКОНАНИЙ ЛІДЕР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПАРТІЇ МИКОЛА КАТЕРИНЧУК
В.Петренко, "Проскурів", 30.12.2009, Хмельницька обл.
Він належить до тих молодих політиків, з якими пов'язують майбутнє України.Неспроста ж і партія, лідером якої він є, називається Європейською. Відвідавши нещодавно Хмельниччину, Микола Дмитрович зустрівся з представниками регіональних ЗМІ.
- Чим викликаний ваш візит? - перш за все поцікавилися журналісти в народного депутата.
- Рішенням, яке нещодавно прийняла Європейська партія України на своєму п'ятому з'їзді, - підтримати на виборах Президента 17 січня Юлію Тимошенко. Зауважу, що наш вибір був одноголосний за тією причиною, що ми висунули до кандидата Тимошенко певні умови, і вона взяла на себе публічні зобов'язання реалізувати їх у разі своєї перемоги.
- Які це умови?
- Це можливість українцям безвізово перетинати кордони Євросоюзу. Ми вважаємо, що політична інтеграція - це добре, зона вільної торгівлі - також, але фундаментальна інтеграція України в Європу почнеться після того, коли українці будуть масово потрапляти в Європу. По-друге, ми вимагаємо від майбутнього президента, щоб кожен громадянин України, перебуваючи за кордоном, мав достойний захист і підтримку з боку держави. Наша партія поставила вимогу до Тимошенко радикально реформувати податкове законодавство, а саме: зменшити ставки оподаткування і реформувати ПДВ, який я називаю кримінальним податком. Ми поставили вимогу до Юлії Володимирівни не створювати коаліцію з Партією регіонів, оскільки вважаємо, що така коаліція є загрозою для розвитку демократії в Україні. Європейська партія України вимагає від майбутнього президента негайного проведення судової реформи. Ми переконані: демократія в Україні зможе розвиватися тоді, коли виконуватимуться два фундаментальні принципи: верховенство права і вільна преса.
- Чому саме Тимошенко ви доручили втілити свої цілі, адже подібні принципи міг узяти на озброєння не один кандидат?
- Ми свідомі того, що сьогодні, як і 5 літ тому на Майдані, перед Україною стоїть вибір між поверненням у минуле в разі перемоги Януковича чи в європейське майбутнє. Тому, підтримуючи Тимошенко, ми не хочемо допустити появи країни Януковича, де замість закону буде вершитися суд "по поняттях". Ми знаємо, яким авторитетом користується Тимошенко в європейських лідерів, тому для виконання своїх європейських устремлінь ми обрали, вважаю, сильного і надійного партнера, а тому будемо робити все від нас залежне, щоб Тимошенко перемогла, а відтак рух України до Європи не був зупинений.
- Але ж і Ющенко, починаючи з Майдану, каже про європейський вибір України?
- Так, у 2004 році і Ющенко, і Тимошенко стояли на одному Майдані й були одною командою. На жаль, після того Ющенко обміняв довіру Майдану на дружбу з олігархами. Мені здається, що вже з першого дня свого приходу на Банкову Ющенко став здавати цінності Майдану. Спочатку була "амністія" тих людей, які робили фальсифікації на виборах 2004 року. Завдяки цьому суспільство так і не отримало щеплення від фальсифікацій, неспроста ж на порозі нових виборів ми знову говоримо про можливість спотворення результатів народного волевиявлення. Як мовиться, проти чого боролись, на те й напоролись… Це дуже прикро, як й прикро й те, що робить наш президент. Повірте, якби мені на Майдані хто сказав, що Генеральним прокурором України при Ющенку-президенті буде кум Януковича, я б сказав тому: "Іди в божевільню, лікуйся! Там тобі місце!". Якби мені в 2004 році хто сказав, що не мине й двох літ, як Ющенко вручатиме відзнаку Ківалову "за бездоганне виконання своїх функцій", іншими словами - фальсифікацій, я б сказав такому чоловіку: "Іди в божевільню, лікуйся! Там тобі місце!". Таке враження, що сьогодні більшість народу, який привів Ющенка до влади, знаходиться в божевільні, бо не може зрозуміти, второпати, чому Віктор Андрійович робить усе можливе й неможливе, щоб привести Януковича до влади. Адже очевидне, як білий день: якщо Тимошенко не стане президентом, то президентом стане Янукович. Невже ви думаєте, що Ющенко не розуміє, що в разі реваншу Януковича відбудеться реванш і в питаннях Голодомору, Батурина, питаннях історії і культури? Хто-хто, а Ющенко добре знає Януковича. Просто він вже не в змозі встояти перед тими спокусами, до яких привчили його олігархічні кола. Бо як пробачити Тимошенко те, що вона забрала у Віктора Андрійовича його улюблену цяцьку - "Росукренерго", яке щотижня приносило дохід у 120 мільйонів доларів?
- Але ж Ющенко так багато говорить про національні цінності й національні інтереси України, про рух до Європи…
- Так, він і сьогодні спекулює на темі європейського вибору України, хоча рік тому перед Паризьким самітом "Україна - ЄС", знаючи, що ми мали підписати угоду про політичну асоціацію з Євросоюзом, дав команду своїм козачкам розвалити коаліцію, через що й було зірвано підписання угоди з ЄС. Особиста боротьба за владу - ось суть нинішнього Ющенка, все інше, в тому числі й національні інтереси, - це лише риторика. Якщо сьогодні, після п'яти років перебування Ющенка на посаді президента, ми говоримо про можливість реваншу і повернення старого режиму в образі Януковича, то це означає, що Віктор Андрійович усі ці 5 років робив не те і не так. І саме тому ми не хочемо його підтримувати, хоча він чимало хорошого зробив в питаннях історії та культури. У такому разі, може, не треба балотуватися в президенти, а йти міністром культури в уряд. На моє розуміння - президент Ющенко тому так загрався з минулим, що для сучасного і майбутнього України нічого не міг зробити. Тому такий президент повинен піти в минуле.
- Але ж він запевняє, що переможе й залишиться Президентом!
- Це - технологічний план, суть якого полягає в тому, що Ющенко працює не на себе, він працює проти Тимошенко. Янукович пообіцяв йому прем'єрство. Але я знаю про стосунки Партії регіонів до Ющенка. Вони вважають його, вибачте, "лохом", а "кинути лоха", за їх "понятіями" - святе діло. Бо ніколи регіонали не пробачать і не забудуть йому Майдан, третій тур, ту ж таки Грузію. А забудуть - Кремль нагадає, Путін. Я не знаю суть усіх домовленостей Ющенка і Януковича, зате одне знаю точно: у другому турі виборів Ющенко не заявить про свою підтримку Тимошенко. Він говоритиме про що завгодно: демократію, національні інтереси, насправді ж дасть команду своєму адмінресурсу працювати на Януковича. У Західній Україні його штаби вже отримали вказівку після вильоту Ющенка з першого туру не закриватися, а працювати. На кого? Коли не на Тимошенко, то на кого ви думаєте? Відповідь очевидна…
- Миколо Дмитровичу, ви вжили вираз "країна Януковича". Що це за країна така?
- Враховуючи те, що до повноважень президента належить, у першу чергу, зовнішньополітичний вектор, то, думаю, цей вектор буде спрямований лише на задоволення економічних і політичних інтересів Кремля. У військовій сфері, думаю, наша армія повністю інтегрується з військовим відомством Російської Федерації, тож питання перебування Чорноморського флоту Росії в Криму відпаде саме собою. Як відпаде перспектива і поступ України до Європейського Союзу. Генеральний прокурор буде "свій", тож корупція стане "родинною справою" для декого таким собі бізнесом. У судочинстві утвердиться принцип, який апробовано вже сьогодні і за яким голова суду з Єнакієвого - рідного міста Януковича, став головою …Конституційного Суду України! Тож захистити свої права у суді громадяни України взагалі не зможуть. Та найголовніше й найнебезпечніше, що в країні Януковича відбудеться реванш. Ми повернемося в часи Кучми, щоправда, з донецькими "смотрящими".
- А Майдан?
- Майдану не буде. Та його й не треба.
- А що треба, Миколо Дмитровичу?
- Треба просто проголосувати на виборах Президента за європейський вибір України - за Юлію Тимошенко!ЮРІЙ ЛУЦЕНКО: "ПЕРЕКОНАНИЙ, ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО ЗДАТНА НАВЕСТИ ПОРЯДОК В УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ"
В.Сівач, "Проскурів", 30.12.2009, Хмельницька обл.
Юрій Луценко побував на Хмельниччині та досить переконливо проаналізував ситуацію на виборах.На заявлену о 10.30 свою прес-конференцію на "Поділлі-центрі" лідер "Народної самооборони", міністр внутрішніх справ Юрій Луценко прибув точно: хвилина в хвилину. Зайшов у конференц-зал енергійним кроком, присів за стіл й одразу пояснив журналістам мету свого приїзду: "Розумію, що у Міністерстві внутрішніх справ, як і в мене особисто, є чим займатися, зокрема, на президентських виборах, але вважав своїм обов'язком звернутися до людей публічно і як політик. Тому й взяв для цих цілей офіційну тижневу відпустку, яка вже закінчується. Ви знаєте позицію "Народної самооборони", яка підтримала на президентських виборах Юлію Тимошенко, я ж скористався своїм правом підтримати її, аби загострити увагу виборців - насамперед тих з них, хто сповідує демократичні цінності, на необхідності об'єднатися навколо її кандидатури."
Далі Юрій Луценко досить переконливо проаналізував ситуацію на виборах й аргументував, чому нині його вибір пов'язаний з Юлією Тимошенко.
"Ми нині, по суті, стоїмо перед таким же вибором, який робили у 2004 році, - наголосив він. - Тоді ми об'єдналися навколо Ющенка, щоб не втратити незалежність, такою є ціна і нинішніх виборів. На жаль, Ющенко не став нашим президентом, це не той лідер, на якого ми сподівалися. Саме перед ним маємо ставити і питання, чому повернувся Янукович".
Лідер "Народної самооборони" з приводу цього зазначив, що для його однодумців є недопустимим, щоб на чолі держави стала людина з кримінальним минулим. А за Тимошенко він агітує з двох засадничих міркувань.
Перше: йдеться про кардинально протилежні бачення нею та її основним конкурентом Януковичем шляхів державного устрою в Україні. Тимошенко, на його переконання, єдина з усіх кандидатів здатна створити диктатуру закону, на відміну від Януковича, який уособлює своєю діяльністю модель криміналізації влади, засилля корупції. Нині Янукович та Ющенко зійшлися на одній платформі - протидії обранню президентом Юлії Тимошенко у будь-який спосіб. "Ми вже рік живемо в країні, коли "одна - за всіх, а всі - проти однієї", - влучно зауважив Луценко.
Друга його теза, пов'язана із зовнішньо-політичним вектором програмних і свідоглядних засад, які сповідують ці кандидати. Тимошенко послідовно виступає за європейський вектор шляху України. І цей курс, наголосив він, не є антиросійським, а проєвропейським, тим, яким пішли всі постсоціалістичні та деякі радянські республіки, де рівень життя й добробуту людей за останні роки зріс порівняно з нами у декілька разів. У Януковича інші ідеали і чекати від нього утвердження якихось демократичних стандартів не доводиться. "Це буде однозначно шлях назад, в нікуди", - вважає він.
Заразом Президент країни, як справедливо зауважив Юрій Луценко, виступає і символом самої держави й запропонував уявити як лідери провідних країн світу сприймуть, бодай віртуально, главу держави з біографією Януковича.
З неабияким запалом і розчаруванням Юрій Луценко відповідав на запитання журналістів про свої відносини з Віктором Ющенком.
"Більшість програшів Майдану, - вважає він, - пов'язані з особливостями характеру Ющенка, який володіє унікальними здібностями відштовхувати від себе людей, відданих ідеям української державності. Саме він демонтував усі, досі незміцнілі завоювання української демократії".
На його думку, Юлія Тимошенко здатна своїм авторитетом, зі своєю командою переломити ситуацію в країні на краще, адже вона насправді вміє працювати й організовувати до конструктивної роботи людей, які навіть не є членами її політичної сили, про це переконливо свідчить і діяльність її уряду.
Що думає про боротьбу з корупцією в країні, як розцінює чергову спробу Ющенка звільнити його з посади міністра? Луценко зазначив, що гордиться тим, що має багато ворогів, що його, найперше, з подачі регіоналів пробували 12 разів відправити у відставку. Щодо недавнього конфлікту з Президентом, то не стерпів образ не на власну адресу, а його огульних звинувачень всієї міліції.
"Я маю моральне право жорстко судити дії по потуранню корупції Ющенком, - наголосив він. - Адже кожного разу, коли ставав міністром, я нещадно боровся проти перевертнів і зрадників у погонах. Цього року таких фігурантів справ у нашому відомстві більше 300 осіб. У той же час у Президента Ющенка у розкраданнях на суму майже 2 мільярди гривень брали участь понад 300 чиновників, які призначалися безпосередньо ним. Натомість Президент має претензії до МВС і до мене особисто, коли наші справи відверто "топляться" у Генпрокуратурі, у судах. Я ж був завжди проти вибіркової, за Ющенком, боротьби з корупцією."
Юрій Луценко зауважив, що у боротьбі з корупцією не робить жодної різниці між злочинцями щодо їх приналежності до різних партій. На його переконання, відомий фігурант скандалу, нардеп-бютівець Лозинський - це колосальна помилка штабу БЮТ, адже він особисто мав з ним сутички ще у 2004 році, коли той працював на Януковича. Відповідаючи на запитання про "справу Кислинського", розповів про деякі подробиці боротьби МВС з організованими угрупованнями, які фабрикують фальшиві документи, й зауважив, що виявлено ще декілька високопоставлених чиновників з фіктивними дипломами про вищу освіту, серед яких є й міністр уряду кримської автономії.
Що ж до його особистого ставлення до людей, які мають погашені судимості, то вважає їх нормальними громадянами, проте переконаний, що їм має бути закрита дорога не лише у правоохоронні органи, але й на держслужбу, не кажучи вже про претензії на пост глави держави, які демонструє нині Янукович і його команда.
"Тільки не зек!" - таким є основне гасло нинішньої передвиборчої кампанії "Народної самооборони", зауважив її лідер. Він впевнений, що його думки й переконання поділяють усі патріоти нашої держави. Він не бачить нині альтернативи об'єднанню демократичних сил вже у першому турі президентських виборів навколо кандидатури Юлії Тимошенко.
"У когось є образи на Тимошенко і її команду - знаю! Хтось невдоволений тими чи іншими членами її команди - знаю! Але тим не менше, вибір стоїть перед нами, та, на жаль, знову історичний - бути чи не бути тій Україні, про яку ми з вами мріяли на Майдані!" - так вважає Юрій Луценко, маючи на це, очевидно, моральне право.
Відповів він і на ряд неформатних питань, що прозвучали від громадян, які прийшли у цей зал зі своїми заявами до нього як міністра. Того ж дня, вже після запису на обласному телебаченні лідер "Народної самооборони" провів зустрічі з виборцями у Кам'янці-Подільському.КВIТКА, ЩО НIКОМУ НЕ ПОТРIБНА
В. М. Гуреєв, "Украина - Центр", 30.12.2009, Кировоградская обл.
Влада зробила все, щоб перешкодити громадянам реалізувати своє конституційне право.В Україні тривають передвиборні перегони, і жителі усіх куточків нашої держави не тільки уважно спостерігають за ними, а й беруть у них активну участь. Кожен по-своєму - у міру своїх повноважень, можливостей та сумління. Байдужих немає. Осторонь не залишається ніхто - навіть мешканці найменших сіл та хуторів, бо кожен громадянин пов'язує їх зі змінами на краще як для себе особисто, так і для держави в цілому. Тому виборчий голос кожного дуже важливий і, без перебільшення, вирішальний.
Про існування в Новоукраїнському районі Кіровоградської області села з мальовничою назвою Квітка до цього часу багато з вас, шановні читачі, можливо навіть і не здогадувалися б. Таких сіл по Україні багато. В чомусь вони схожі одне на одне, але й кожне з них по-своєму унікальне. І, насамперед, завдяки людям, які там живуть, працюють, виховують дітей та онуків. Людям, які не байдужі ні одне до одного, ні до життя громади, ні до майбутнього держави. Але, на превеликий жаль, держава, зі свого боку, не виявляє належного зацікавлення, більше того - ігнорує людські життєві клопоти. І це дуже прикро. Бо у свій час діюча влада отримала від людей безмежний мандат довіри, але не виправдала його.
То що ж особливого у селі Квітка? У Квітці, де мешкає 200 людей, ліквідували виборчу дільницю, до якої входили також села Солдатське, Октябрське, Петрівське з кількістю виборців - 407. Дільниця існувала тут ще з часів Радянського Союзу. І завжди мешканці села голосували тут на виборах, які відбувалися в Україні у той чи інший час. І для того, щоб дільницю на вибори президента України, що відбудуться 17 січня 2010 року, відкрили, потрібно було клопотання виконкому Іванівської сільської ради про утворення на її території звичайної виборчої дільниці у селі Квітка Новоукраїнського району Кіровоградської області з межами дільниці: села Квітка, Солдатське, Октябрське і Петрівське. Але на підставі своїх рішень від 16.11.2009 року за № 213 та № 214 виконком Іванівської сільської ради вніс до окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 101 подання щодо утворення звичайних виборчих дільниць, згідно з яким рекомендувалося утворити на території сільської ради звичайні виборчі дільниці - Іванівську з межами дільниці: села Іванівка, Квітка, Октябрське, Солдатське, Петрівське, Степове - та Костянтинівську.
Таке рішення обурило мешканців сіл Квітка, Октябрське, Солдатське та Петрівське, і вони зібрали більш як сто підписів на захист своєї Квітчанської дільниці. Натомість голова Іванівської сільської ради Тамара Борисівна Дорошенко замість допомогти обладнати дільницю зібрала всі "докази" на те, що приміщення, в якому була колись дільниця, знаходиться в аварійному стані й проводити вибори там неможливо. Але! Є й інші приміщення, які можна обладнати під вибори - було б бажання влади. Однак влада його не має. Та навіть навпаки - є цілковите небажання, навіть можна сказати - опір волі і вимогам мешканців цих сіл. Чому ж потрапили вони в таку немилість? Справа в тім, що вже протягом декількох виборів за підсумками голосувань виборча дільниця у селі Квітка давала показники, які не задовольняли представників влади. Очевидно, саме через це с. Квітка протягом останніх років стає забутим і скривдженим селом. За свідченням мешканців, нікому з посадових осіб вони зі своїми клопотами не потрібні.
… Наше авто мчало нас по засніжених дорогах до с. Квітка на зустріч з його мешканцями. Село привітало нас заметами та тріскучим морозом - мінус 16 градусів. На вулиці - ні душі, хоча день був святковий - Святого Миколая Чудотворця. Зимовий холод позаганяв усіх до теплих домівок, до родин на святкування. Зупинилися ми біля колишньої сільської контори. Назустріч вийшло декілька сельчанок, і всі разом попрямували до фельдшерсько-акушерського пункту. У ФАПі холодно - неймовірно! Як тут хворій людині роздягнутися, уявити важко. Увімкнутий обігрівач - слабеньке джерело тепла в такі потужні морози. Згодом до нас приєдналися ще декілька жінок. Від жартів та поздоровлень перейшли до наболілого, до повсякденного і тому дуже важливого. Схвильовані, вони розповідали про нелегке життя свого села. Іноді розповідь нагадувала по-справжньому "крик душі".
…Колись тут був клуб, де люди могли збиратися на свята і дивитися концерти самодіяльних колективів, зокрема хору, який неодноразово відстоював честь на оглядах самодіяльності не тільки с. Квітка, а й Іванівки та інших сіл. У клубі влаштовувалися ранки та новорічні святкування для дітей, вечори для молоді. Була і завідуюча клубом, яка й організовувала культурні програми та доглядала за клубним майном. І все це стало комусь на заваді. З посади людину усунули (цікаво, чи ставку теж ліквідували?). А наслідки не забарилися. Немає кому доглядати - значить, можна усіляким зайдам порозтягувати майно та довести споруду до руїни. Тепер ніде було б влаштовувати свят, якби не юначе завзяття молоді, яка самотужки облаштувала під клуб хатину край села.
У Квітці була й зупинка для автобусів, яка потребувала негайного ремонту. Однак коли мешканці звернулися до голови сільської ради Тамари Борисівни Дорошенко з проханням допомогти відремонтувати зупинку, то знову зіткнулися з байдужістю. От і довелося зруйнувати, щоб уникнути нещасного випадку. Тепер людям, а особливо діткам, які чекають на автобус, добираючись до школи, нема де сховатися від дощу і снігу.
А скільки років воюють квітчани з владою за пасовище, щоб було де свою худобу випасати! Та де там! У місцевої влади інші інтереси. А до потреб і болю людей вона нечуйна.
Є у селі й "знаменита дорога". Коли мешканці несуть по ній здавати молоко - сміх та й сльози: не один тут спіткнувся та й позбувся свого нехитрого заробітку. Не всі ж тут молоді і спритні! Багато й літніх та немічних людей. Мабуть, сподівалися на гідну старість. Але не з цією владою! Скільки прохань про допомогу проігноровано! Дорога з такими глибокими вибоїнами потребує негайного ремонту! Але відмовлено навіть в елементарному - до цього часу "добра влада" навіть не спромоглася бодай засипати ями. Тож коли везуть по цій дорозі покійника в останню путь, то добре закривають зі всіх боків машину, щоб домовина з неї не звалилася…
Всього декілька штрихів з життя сучасного українського села, а враження від почутого складається таке ж, як від щойно прочитаного оповідання класика української літератури Василя Стефаника, який писав "коротко, сильно і страшно".
А ще…моторошно від людської байдужості. Бо влада - це не якась абстракція. Це завжди конкретні обличчя.
Одна одну доповнюючи та перебиваючи, квітчанки продовжували:
- Нікому ми не потрібні!
- Що не попросиш - немає для нас нічого!
- Оце теперішній владі лише одне залишилося: вигорнути всіх нас бульдозером у прірву! От і клопоти припиняться з нами!
- Хоча б єдиний раз приїхала сюди голова сільської ради, хоча б раз зустрілася з нами і поговорила, бо ми хотіли б знати, навіщо вона забрала від нас дільницю?
- А я хвора, у мене болять ноги, і я не зможу поїхати голосувати в Іванівку, і коли я запитувала у сільського голови Тамари Борисівни Дорошенко про автобуси, щоб довезти усіх виборців у день голосування до виборчої дільниці, то вона відповіла, що дасть автобус лише на одну ходку, а щоб довезти решту людей, то треба збирати гроші!..
Перелік людських скарг можна було б продовжувати, але й так зрозуміло - цинізмові діючої влади немає меж! Та люди не втрачають надії хоча б на якісь, хоча б на маленькі поліпшення. І ця надія додає їм сили відстоювати свої громадянські права, свою людську гідність. Треба тільки позаздрити їхньому бойовому духові.
- Ви повинні, - звернулися до нас квітчанки, - заставити владу відкрити у нашому селі дільницю! Вона тут була, ми тут завжди голосували! Влада витратить більше коштів, якщо стане довозити нас до Іванівки, об'їжджаючи через замети по 90 км. І чи зможе привезти проголосувати усіх виборців? Скоріш за все - ні!
В цьому ж будинку, де розміщено ФАП, в колишній сільській конторі, ми оглядаємо приміщення, в якому, зробивши невеличкий ремонт, можна обладнати дільницю під вибори. Але сільському голові ні виборча дільниця у селі Квітка, ані виборці, які голосуватимуть не на користь діючій владі, мабуть, непотрібні. Непотрібні вони, мабуть, й голові окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 101 Ніни Костянтинівні Єфіменко (БЮТ), яка не розібравшись, винесла на розгляд питання "Про відхилення скарги жителів с. Квітка Новоукраїнського району щодо утворення виборчої дільниці на території їхнього села". Але це ж грубе порушення законодавства, порушення прав виборців, бо, відповідно до ч. 3 ст.20 Закону України від 05.03.1999 року № 474-XIV "Про вибори президента України", звичайні виборчі дільниці утворюються для організації голосування виборців за місцем їх проживання. Адже навіть для ув'язнених створюються виборчі дільничі комісії, і там людей не позбавляють права волевиявлення.
На початку грудня під час зустрічі з головою Іванівської сільської ради Т.Б. Дорошенко піднімалося питання про те, чи потрібна якась допомога до виборів. У відповідь ми почули, що все гаразд і жодних проблем немає…
Автор - народний депутат України.
http://www.uc.kr.ua/fresh/4871/ЛУЦЕНКО ПРИЇЖДЖАВ ДО ЛЬВОВА АГІТУВАТИ ЗА ТИМОШЕНКО
Петро Марич, "Поступ ", 28.12.2009, Львівська обл.
Лідер "Народної Самооборони", міністр МВС Юрій Луценко їздить агітувати за кандидата у президенти, прем'єр-міністра Юлію Тимошенко...…оскільки у разі перемоги вона призначить нормального Генпрокурора України, без заміни якого неможливо подолати корупцію в Україні. Юрій Луценко зазначив про це 26 під час прес-конференції у Львові.
"У нас матеріалів більше, ніж гора Говерла, але ніхто не хоче їх використовувати", - наголосив Юрій Луценко. За його словами, на Майдані підтримували всі єдиного кандидата у президенти, незважаючи на прізвище, зараз ситуація змінилась. Також Луценко заявив, що найбільшим розчаруванням цього року для нього стала зміна політичного обличчя Президента України Віктора Ющенка, який позиціонував себе як аристократ та інтелігент, а зараз висловлюється як тюремний хам і надуває щоки.
Юрій Луценко також порадив тим, хто є прибічниками Яценюка чи Тігіпка, повісити їх портрети на кухні чи у спальні, а свої голоси віддати за єдиного кандидата, який здатен перемогти прокремлівського Януковича - Тимошенко. Відповідаючи на запитання, чому він сам не балотується на посаду президента, а підтримує слабку жінку, Луценко відповів, що ніколи не вважав такою Юлію Тимошенко. Луценко наголосив, що мав за своє життя багато керівників, починаючи з прапорщика Руденко, але навіть він не був таким вимогливим, як Тимошенко. Луценко заявив, що робить вибір на користь України і підтримує Тимошенко. Луценко також додав, що він спокійний за свій імідж, оскільки 16% людей довіряють йому як політику, 20% - як міністру.
Окрім того, Міністр МВС Юрій Луценко запевнив, що Олег Сало не повернеться на посаду начальника головного міліціонера Львівської області. "У Львівській області Сала не буде", - наголосив Юрій Луценко.
За словами Луценка, може бути така ситуація, що він на годину запустить Сала у кабінет, щоб одразу ж звільнити.
Юрій Луценко наголосив, що суд поновив на посаді начальника УМВС у Львівській області Олега Сала. За його словами, така ж ситуація була у Донецьку, де суд поновив Могильова, який згодом зізнався, що написав заяву на поновлення під тиском.
Луценко додав, що така ситуація є сигналом з потойбіччя - з'являються ті, хто претендуватиме на посади, якщо на виборах президента переможе Віктор Янукович.
Нагадаємо, Олег Сало нещодавно наголосив, що розгляд справи про його поновлення на посаді триває. Він був начальником УМС у Львівській області з грудня 2003 по січень 2005 року. У лютому 2005 року Генпрокуратура порушила проти Сала дві кримінальні справи за фактами порушення виборчого права та зловживання владою та службовим положенням. Після цього його оголосили у міжнародний розшук.
У жовтні 2006 року Генеральна прокуратура України повернула кримінальні справи, порушені проти Сала, до прокуратури Львівської області на дорозслідування.
19 лютого 2007 року Печерський райсуд Києва ухвалив рішення припинити ці кримінальні справи "у зв'язку з відсутністю в діях Олега Сала складу злочину".
Також Юрій Луценко заявив, що екс-суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич не був найбільшим хабарником. Більший хабар - 42 млн доларів - отримав голова РДА на Київщині.
Однак, за словами Луценка, Зварич серед хабарників є найбільш цинічним і аморальним.
Юрій Луценко додав, що триває розслідування справи Зварича.
Нагадаємо, 2 грудня 2008 року стосовно голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича Генеральною прокуратурою України було порушено кримінальну справу за хабарництво в особливо великих розмірах. Під час обшуків на місцях роботи і проживання голови суду і шести суддів Львівського апеляційного адмінсуду працівники СБУ і Генпрокуратури вилучили 1 млн доларів США і 2 млн грн. Ігор Зварич пояснив, що на Галичині є така традиція засівати грошима на свята, а також, коли освячується нове приміщення.
А ще Юрій Луценко наголосив, що у системі державних адміністрацій, які підпорядковуються Президенту України, було порушено близько 300 справ. За словами Луценка, з державного бюджету було розкрадено близько 2 млрд грн, але реакції належної немає.
Луценко наголосив, що найбільший успіх роботи МВС - порядок на дорогах, де спостерігається покращення роботи на 30%. Найбільша поразка МВС полягає у тому, що не далось налагодити співпрацю із прокуратурою і судами щодо подолання службової злочинності. Зокрема Луценко наголосив, що у системі державних адміністрацій, які підпорядковуються Президенту України, було порушено близько 300 справ.
Резонансними вважає Луценко справи по педофілах. Луценко зазначив, що в Україні розслідується 360 справ по педофілах. "Але резонансною була лише одна, інші чомусь суспільство не цікавили", - запевнив Луценко.
Також Луценко назвав одним із основних завдань МВС - очищення у правоохоронних органах.
За матеріалами ZAXID.NET.
http://postup.brama.com/usual.php?what=66437ВОЛОДИМИР ПОЛОХАЛО: "ТАЄМНИМ ПАКТОМ З ЯНУКОВИЧЕМ ЮЩЕНКО ВІДДАЄ УКРАЇНУ "РЕГІОНАЛАМ", А СУМЩИНУ - ЩЕРБАНЮ"
Данила Мирошниченко, "Панорама", 26.12.2009, Сумська обл.
«Таємна угода між Віктором Ющенком та Віктором Януковичем підтверджує остаточну зраду Ющенком і своїх виборців, і інтересів України».
Оприлюднена 25 грудня заступником керівника головної служби з внутрішньополітичних питань Секретаріату президента Ярославом Козачком таємна угода між Віктором Ющенком та Віктором Януковичем підтверджує остаточну зраду Ющенком і своїх виборців, і інтересів України. Так під час брифінгу в Міжрегіональному інформаційному агентстві "Сxid.net" прокоментував підписану угоду відомий політолог, народний депутат України Володимир Полохало.
"Пакт Ющенка-Януковича остаточно підтвердив думку, яку багато експертів і політологів висловлювали ще у вересні: заради збереження своєї недоторканості, особистого політичного майбутнього, недопущення за будь-яку ціну обрання Юлії Тимошенко главою держави чинний Президент, по-суті, стає активним учасником команди Януковича, - зазначив Володимир Полохало. - Підписаний з Януковичем документ дає відповідь, заради чого ж Ющенко зрікається своїх виборців, інтересів держави, цінностей, завдяки яким люди обрали його на найвищий державний пост - європейського вибору, демократичних перетворень, прозорості влади. Пунктом 4 угоди передбачено, що "сторони забезпечують висування на посаду Прем'єр-міністра України Ющенка В.А. та позитивне голосування за цю кандидатуру парламентської більшості". Наступний пункт угоди засвідчує, які ще державні посади стали для Юшенка предметом особистого торгу з Януковичем: "Президент України Янукович В.Ф. залишає на посадах: голову Івано-Франківської ОДА Палійчука М.В., голову Полтавської ОДА Асадчева В.М., голову Тернопільської ОДА Чижмаря Ю.В., голову Херсонської ОДА Сіленкова Б.В., тощо".
За словами Володимира Полохала цей список є показовим для Сумської області і, зокрема, її губернатора Миколи Лаврика. "Я хочу сказати пану Лаврику, його заступникам, головам районних державних адміністрацій, які так слухняно виконують сьогодні всі забаганки Банкової, узгоджені зі штабом Януковича: ваші старання марні, бо Ющенко вже здав і вас, і ваші посади Януковичу, - вважає Володимир Полохало. - Думаю, що після підписання такої угоди для Сумщини стане цілком реальним сценарій повернення в крісло губернатора Володимира Щербаня. Отже, недарма майже 48% опитаних центром "Соціовимір" мешканців Сумщини вважають, що тандем Ющенка-Януковича є загрозою для нормального розвитку країни та прозорості виборів Президента".
Народний депутат України також навів інший факт, що повністю вписується в сценарій узгоджених спільних дій команд Ющенка і Януковича на Сумщині і в державі. "Вчора зусиллями Партії регіонів, "Нашої України" та облдержадміністрації депутати Сумської обласної ради мали б стати, по-суті, "гарматним м'ясом" у цинічній боротьбі цих політичних сил з урядом Юлії Тимошенко. На сесії облради фракція Партії регіонів запропонувала проект рішення, згідно якого мало б бути направлено надзвичайно різке, необґрунтоване і нефахове звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо проходження платежів через органи Держказначейства. За моїми даними, вже були проплачені новини і коментарі з цього питання у центральних мас-медіа, начебто Сумщина, її обласні депутати виступають на підтримку озвучених Ющенком і Януковичем звинувачень до Уряду. Однак, ця провокація не пройшла. На сесії я повідомив, що перший Віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов особисто звернувся до голови Державного казначейства Тетяни Слюз, яка в свою чергу повідомила, що, незважаючи на дійсно непросту фінансово-економічну ситуацію в державі, вже 25 грудня по Сумській області кошти безперебійно проходять по захищеним статтям та в понеділок-вівторок - по незахищеним. Завдяки виваженості і професійному, відповідальному підходу депутатів обласної ради запланована провокація не вдавалася. Я хочу подякувати всім обласним депутатам, які підтримали пропозицію не допускати нефахових, провокаційних коментарів щодо економічної ситуації, та своїми діями, спільно з органами виконавчої влади, урядом працювати на зміцнення економічної бази держави, області, територіальних громад".
На правах політичної реклами
http://rama.com.ua/news+article.storyid+3170.htmРІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ
"ОЛИМПИК-2" НАКОНЕЦ-ТО СДАЛИ В ЭКСПЛУАТАЦИЮ
Екатерина Крылова, "Днепровская правда", 25.12.2009, Днепропетровская обл.
В Днепропетровск с рабочим визитом 27 декабря приехала Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко и вручила долгожданные ключи от квартир.Об этом "ДП" рассказали владельцы квартир в "Олимпик-2".
"Как ни странно, но мы вчера были действительно рады. Даже, несмотря на то, что договора наши не выполнены. Все-таки подключены коммуникации, в квартирах тепло, двор убран, высажены елочки. Даже есть небольшая детская площадка, которую тут же опробовали дети наших жильцов",- рассказала владелица квартиры в "Олимпик-2".
Леди Ю. поздравила всех с новосельем и вручила ключи 95 льготникам, которые получили здесь квартиры бесплатно. Она отметила, что правительство и в следующем году будет продолжать антикризисную программу по поддержке строительной отрасли, которая предусматривает финансирование государством недостроенных объектов.
После торжественной церемонии вручения ключей, Премьер лично осмотрела одну из квартир в доме, в которую сама запустила котенка.
Есть еще небольшой подарок к Новому году, который удалось выбороть инициативной группе. Они добились от застройщика обещания того, что в ближайшее время, как только будет собран список всех жителей, ООО "Днепроцентрстрой" выплатит компенсацию за невыполненные работы по ремонту квартир в размере 900 тыс. грн. Конечно, эта сумма ничтожно мала. По курсу 8,0 грн за $1 выходит $112, 5 тыс. То есть, при средней стоимости ремонта в квартирах в $30 тыс. получить компенсацию за ремонт реально смогут жители только четырех квартир, а сегодня количество квартир, при покупке которых был оплачен ремонт, составляет около 140! Вот и вся арифметика.
Но, как уже не раз писала "ДП", Украине очень повезло с нашими терпеливыми людьми и супертолерантными и гибкими законами. В другой стране история с "Олимпиком" могла бы быть всего лишь грустной сказкой.
Но в преддверии Нового года не хочется думать о плохом. И мы искренне рады, что эта история осталась лишь грустной сказкой. А жителям хотим пожелать, чтобы следующий год тигра принес много забот. Но теперь уже приятных: какие купить шторы, в какой цвет покрасить стены и куда разметить телевизор с диваном.
С Новым годом вас, друзья!
http://www.dneprovka.dp.ua/#topi7980ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ
ЗА "ДЫМ ОТЕЧЕСТВА" ЗАПОРОЖЬЮ БУДУТ ОСТАВЛЯТЬ МИЛЛИОНЫ
Дмитрий Шилин, "Индустриальное Запорожье", 25.12.2009
Правительство Юлии Тимошенко решило, что экологический сбор должен оставаться в регионах.Раньше запорожцы только дышали выбросами, а средства уходили в столицу.
Теперь же заработанные и выстраданные запорожцами деньги будут идти на решение экологических проблем на месте.
Правительство Януковича не решало эту проблему и 100 процентов экосбора забирало в Киев, откуда в Запорожье почти ничего не возвращалось.
Прокомментировать решение нынешнего правительства мы попросили начальника лаборатории охраны окружающей среды ОАО "Запорожсталь" Инну Холину.
- Этот вопрос давным-давно назрел, - сразу же отметила Инна Викторовна. - В самом деле, было непонятно, когда деньги, которые зарабатываются предприятиями города, уходят неизвестно куда и неизвестно на что.
Поэтому хорошо, что правительство Юлии Тимошенко приняло решение оставлять в городах те "экологические деньги", которые они же сами и зарабатывают. Ведь от неблагополучной экологии страдают, в первую очередь, именно эти города.
И на сегодняшний день политика, или позиция некоторых людей, представляющих дело так, что, мол, в неблагополучной экологической обстановке виноваты только металлурги, - неправильная. Тут задействовано много других запорожских предприятий. И поэтому возникает много вопросов.
Решение о том, что "экологические" деньги будут оставаться у нас в городе, очень правильное.
- Куда их можно будет направлять?
- Конечно же, на решение экологических проблем региона. На ликвидацию подтоплений, на закупку и высадку зеленых насаждений, которые поглощают пыль, вредные выбросы и шум. На уборку и полив городских дорог, на закупку современных специальных уборочных машин. В общем, есть много вопросов, которые необходимо городу решать. Тем более, такому городу, у которого есть промплощадка с большим количеством предприятий - есть куда направлять эти деньги.
- Много ли средств отчисляет "Запорожсталь" в экологический сбор? Это тысячи, миллионы гривен?
- Ежегодные отчисления платежей комбината "Запорожсталь" за загрязнение окружающей среды составляют порядка 20 миллионов гривен. Это значительные суммы, которые можно и нужно направить на решение проблем в городе.
- То, что эти средства будут оставаться в Запорожье, для комбината, как и для города, тоже лучше?
- Конечно. Ведь эти деньги пойдут конкретно на улучшение экологии - там, где работает наш комбинат.
- Экологическая обстановка в городе ухудшается или улучшается?
- Сейчас, несмотря на то что многие предприятия сократили производство, а значит, уменьшили количество вредных выбросов, все еще можно слышать безосновательные утверждения о том, что экологическая ситуация, дескать, ухудшается. Но это неверно. Она не ухудшается, а улучшается.
- И это можно подтвердить цифрами?
- Можно. Вот если раньше город Запорожье был на четвертом месте по выбросам в стране, то на сегодняшний день он на восьмом месте. Произошло значительное снижение. Однако вопросы экологии сегодня многие партии используют в политической борьбе. И чтобы оказывать определенное давление, начинают снова и снова поднимать экологическую тему.
Как я уже сказала, выбросы сократились у всех предприятий, не только у комбината "Запорожсталь". Но те, кто пытается использовать экологическую тему в политической борьбе, заявляют: "А, все равно плохо дышится!" Ну, естественно, в городе Запорожье не будет такой атмосферы, как где-нибудь в Крыму, где нет промышленных предприятий. Но, тем не менее, принятое правительством решение оставлять экологические сборы на местах поможет нам значительно улучшить экологическую обстановку.
- Как вы думаете, почему правительство пошло на такой шаг? Ведь проще денежки собрать, а потом ими распоряжаться из Киева.
- Потому что это правительство, впервые - и в отличие от всех предыдущих - подумало о жителях тех городов, которые являются основными наполнителями государственного бюджета, и решило их поддержать.
И это справедливо. Потому что, если город работает и зарабатывает деньги, ему и на решение своих проблем нужно больше средств.
http://iz.com.ua/2009/12/25/za-dym-otechestva-zaporozhju-budut-ostavljat-milliony/
* * * Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах та в інтернет-версіях обласних та міських газет України по 30 грудня 2009 року включно.
Заявки на отримання друкованих версій, а також зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:
nekrasova@rada.gov.ua
або телефоном: /044/ 255-23-94,
Некрасовій Олені Станіславівні